PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5

Old_Chater
29-08-2010, 12:56
ترامادول هم حتی یک عدد آن را توصیه نمی کنم

اين درسته كه ميگن ترامادول تا 11 ماه تو بدن ميمونه

singleguy
18-09-2010, 08:04
سلام!
خواهر من هر روز ورزش میکنه و به خاطر دردی که در بعضی از عضلات پاش (اطراف زانو) احساس میکنه، بنا به تشخیص دکتر قرص پردنیزولون 5میلی گرم مصرف می کنه! (همیشه)
می خواستم بدونم اصلا این دارو برای چه مواقعی مصرف میشه؟ عوارض جانبیش چی میتونه باشه؟ و کلا هرچی اطلاعات درمورد این دارو هست بدید!
ممنون میشم زودتر جواب بدید چون نگرانم!

Saeed System
18-09-2010, 08:25
معرفی دارو:
پردنیزولون یك كورتیكواستروئید قوی است. نوع خوراكی و تزریقی آن برای گروهی از بیماریها مثل ناراحتی های روماتیسمی، بیماریهای پوستی، حساسیت ها و برخی اختلالات خونی تجویز میشود. قطره های چشمی آن از التهاب چشم در ورم ملتحمه یا قرنیه می كاهد. پردنیزولون برای درمان التهاب روده بزرگ به صورت تنقیه استعمال میشود. این دارو را می توان برای برطرف كردن روماتیسم و التهاب مفصل به درون مفاصل تزریق نمود. پرونیزولون را همراه با فلودروكورتیزون برای اختلالات غده هیپوفیز و فوق كلیه مصرف می كنند.
مقدار كم این دار به صورت خوراكی یا موضعی به مدت كوتاه ندرتاً عوارض جدی ایجاد می كند. اما مصرف مقدار زیاد به مدت طولانی می تواند موجب احتباس مایعات، سوءهاضمه، آكنه، فشارخون بالا و دیابت بشود. قرصهای پوشش دار از تأثیر موضعی آن بر معده جلوگیری می كنند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پرد نيزولون 5ميلي گرم

گروه محصولات: قرص

مکانيسم اثر و فارماکوتيک:
موارد مصرف: مقدار مصرف دارو براي بيمار را پزشك معين مي نمايد ، با اين وجود ميزان مصرف متعارف آن 5 تا 60 مـيلي گرم در روز است .
موارد منع مصرف: در صورت سابقه حساسيت به اين دارو و ساير كورتيكوستروئيدها و وجود عفونتهاي قارچي سيستميك
هشدار ها و احتياط ها: ) كورتيكوستروئيدها ممكن است علائم عفونت را پنهان كند و يا در طول مصرف عفونت جديد ايجاد كند .
2 ) بيماراني كه اين دارو را بعنوان سركوب كننده سيستم ايمني مصرف مي كنندبيشتر مستعد ابتلا به عفونت هستند لذا
الف ) بيمار نبايد مبتلا به بيماري عفوني باشد .
ب ) بــيمار بايد از زدن واكـسنهاي سرخك ، سرخجه ، آبله ، آبله مرغان و ساير سركوب كننده هاي سيستم ايمني
اجتناب كند ( حتي در معرض افراد مبتلا به اين بيماري ها هم قرار نگيرد و در صورت در معرض قرار گرفتن ،
بدون تاخير دارو را قطع كند .
3 ) در صورت مصرف طولاني مدت اين دارو وضعيت چشمها مرتباٌ معاينه شود و مكملها ي پتاسيمي نيز مصرف شود .
4 ) بعد از درمان طولاني مدت از قطع ناگهاني دارو خودداري كنيد زيرا دوز دارو را بايد بتدريج كاهش داده و سپس
قطع نمود .
5 ) در شرايط استرس ممكن است لازم باشد دوز دارو را افزايش دهيم .
6 ) در صورت ايجاد بيماري تب دار ، تصادف ، عمل جراحي ( اورژانس يا غير آن ) ، اسهال يا استفراغ ، درمان با اين
دارو را ادامه دهيد و پزشك را نيز مطلع سازيد .
تداخل اثر با ساير داروها:
عوارض جانبي:
اطلاعات بيمار: -اين دارو براي بيماري فعلي شما تجويز شده است ، لذا از مصرف آن در موارد مشابه و توصيه آن به ديگران خودداري نمائيد .
- قبل از مصرف قرص پردنيزولون در موارد زير با پزشك مشورت كنيد :
1 ) سابقه حساسيت به اين دارو و يا ساير كورتيكوستروئيدها
2 ) در صورت ابتلا يا بروز هر نوع بيماري نظير ناراحتيو يا زخمهاي گوارشي ، بالا بودن فشار خون ، كم كاري غده
تيروئيد ، ناراحتي روده اي ، نارسائي قلبي ، پوكي استخوان ، ديابت شيرين ، بيماري كليوي ، افسردگي و …..
3 ) در صورت مصرف هر نوع داروي ديگر نظير انسولين ، داروهاي ضد انعقاد خوراكي ، فني توئين ، ريفامپين ، فنوباربيتال ، آمفوتريسين B ، تيازيد ، مدرها ، آنتي بيوتيكها ، واكسنها يا سركوب كننده هاي سيستم ايمني و …
4 ) در صورت نياز به انجام هر گونه عمل جراحي ، معالجات اضطراري و انجام تستهاي پوستي
5 ) در صورت بروز عفونتها و زخمهاي جدي
6 ) در صورت بارداري و شير دهي
بسته بندي: هر جعبه داراي 10 بليستر است و در هر بليستر 10 عدد قرص وجود دارد ( هر قرص حاوي 5 ميلي گرم پردنيزولون مي باشد . )
چگونگي نگهداري: ·دارو در دماي زير 30 درجه سانتيگراد نگهداري شود .
·از مصرف داروهاي تاريخ گذشته خود داري كنيد .
·دارو دور از دسترس اطفال و درون جعبه نگهداري شود .
·قرص را ببلعيد و از جويدن آن خودداري كنيد .

پرسش و پاسخ در تبیان

گروه : پزشكي

سوال : با سلام
می خواستم بدونم مصرف زیاد پردنیزولون 5 چه عوارضی برای بدن دارد ؟
با تشکر
پاسخ : باسلام
درمان درازمدت با پردنیزولون بیمار را از جهت ابتلاء به بیماری های عفونی مستعد می كند و از طرفی علائم عفونت نیز پنهان می شود. مصرف مقادیر زیاد پردنیزولون می تواند اختلالات روانی را تشدید كند. كاهش و یا تاری دید، تكرر ادرار و پرنوشی، قرحه گوارشی، علائم شبه كوشینگ، آكنه و افزایش فشار خون از عوارض جانبی دارو هستند.

morsadr
18-09-2010, 14:27
سلام!
خواهر من هر روز ورزش میکنه و به خاطر دردی که در بعضی از عضلات پاش (اطراف زانو) احساس میکنه، بنا به تشخیص دکتر قرص پردنیزولون 5میلی گرم مصرف می کنه! (همیشه)
می خواستم بدونم اصلا این دارو برای چه مواقعی مصرف میشه؟ عوارض جانبیش چی میتونه باشه؟ و کلا هرچی اطلاعات درمورد این دارو هست بدید!
ممنون میشم زودتر جواب بدید چون نگرانم!

پردنیزولون یک نوع کورتون می باشد و علی رغم اینکه در تسکین دردها اثری معجزه آسا دارد ولی مصرف بی مورد و طولانی مدت آن هم عوارض زیادی دارد.
باید علت دردهای عضلانی ایشان مشخص شود و سپس درمان شود .
اگر تشخیص پزشکشون مشخصه و بدنبال آن این قرص تجویز شده پس دیگر مشکلی وجود نداره .ولی بنده شخصا با مصرف این دارو جهت درد های نامشخص و خفیف موافق نیستم :13:

Arpanet
24-09-2010, 19:14
داروهای گیاهی ای وجود نداره که این کار رو انجام بده؟

مصرف دوره ای ( زمان نزدیکی ) به میزان یک یا دو کپسول هم خطرناک هست؟
داروي گياهي تاييد شده اي نداريم فقط يك سري تبليغاته كه براي پول دراوردنه
به روانپزشك مراجعه كني دارو و ميزان لازم و تمريناتي كه بايد حين عمل انجام داد بهتون ميگه

kasra_khan2003
26-09-2010, 00:33
بهترین داروی اشتهاآور چیه؟ + طریقه مصرف

morsadr
26-09-2010, 09:36
بهترین داروی اشتهاآور چیه؟ + طریقه مصرف

داروی اشتها آور تایید شده با اثر اثبات شده نداریم و تمامی داروهایی که تبلیغ می شوند تجاری می باشند که اثر و عوارض آنها ناشناخته می باشد .

c30tehran
20-10-2010, 11:46
ویتامین ث چه اثرات داره و اینکه روی اشتها ثاثیر داره
چه زمانی برای مصرف ویتامین (ب6 - ث - مولتی ویتامین ) مناصب تر هست

tiyam 01
22-10-2010, 10:17
خیلی ممون از بچه های انجمن پزشکی.
چند تا سوال تو انجمن پزشکی پرسیدم همه شون بی جواب موندن. حتی کاربر فعال انجمن پزشکی هم اومد اما جواب نداد
بچه های انجمن پزشکی یعنی پاتون به انجمن مشاوره خرید لپ تاپ یا گوشی موبایل نمیرسه. یعنی یه روزی موبایل یا لپ تاپ نمیخرید. اونحا اگه مشاوره دادم:21:. old cahter یه بار پاش خورد اونجا. حیف که قبل از ماجرا بود و گرنه اونجا کمکش نمیکردم :31:

Ghaioom
24-10-2010, 13:50
سلام

اون بالا نوشته دارو و شیوه استفاده ولی من شیوه استفاده این صابون رو میخوام :31:

صابون lervia طرز استفادش چطوریه؟ کسی میدونه؟ :31:
فک کنم مال روشن کردن و سفید کردن پوست باشه؟ :20:

قله بلند
24-10-2010, 23:38
سلام دوستان عزیز
امروز(2/8/89) رفتم پیش فوق تخصص ریه.
اسپری هایی که طی دو ماه و نیم برای آسم استفاده می کردم، فلیکسوتاید اووهیلر، سالمترول و ایپراترکس بود. البته هر کدام هر 12 ساعت 2 پاف.
امروز که رفتم دکتر، گفتند که فلیکسوتاید اووهیلر، سالمترول را همچنان استفاده کن و هر وقت نیاز به ایپراترکس داشتی ازش استفاده کن ولی یک اسپری جدید هم نوشتند به نام آترون(آتروون). این اسپری رو نداشتند و گویا آزاد هم حساب می شه.
این اسپری چه خواص درمانی داره و استفاده اش حتماً و لزوماً توصیه می شه؟
متشکرم
[/b]

قله بلند
26-10-2010, 00:46
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/code]
اینطور که فهمیدم این اسپری برای حسایت های ناشی از آبریزش بینی هست و ممکنه پزشک برای حالت های دیگه هم تجویز کنند. من اصلاً به حساسیت آبریزش بینی مبتلا نیستم.
می شه راجع به موارد دیگه ای که گفته شده توضیح بدید.
ممنون

morsadr
26-10-2010, 19:39
دوست گرامی همانطور که در متن مشخصه این دارو یک آنتی کولینرژیک می باشد و یکی از موارد استفاده آن کاهش احتقان بنی و آبریزش می باشد ولی استفاده اصلی آن در باز کردن برونش های ریوی در آسم می باشد که علت تجویز آن در شما همین مورد است

kasra_khan2003
30-10-2010, 17:33
میشه یکی عوارض و فواید قرص سیتالوپرام20 رو بهم بگه. ممنون

morsadr
31-10-2010, 09:25
میشه یکی عوارض و فواید قرص سیتالوپرام20 رو بهم بگه. ممنون

سیتالوپرام یک داروی ضد افسردگی از دسته SSRI می باشد که از باز جذب سروتونین در پایانه های عصبی جلوگیری کرده و سطح سروتونین را بالا برده و باعث تاثیرات درمانی مورد نیاز می شود . این دارو برای درمان افسردگی ازداروهای خوب و کم عارضه محسوب میشه . عوارض احتمالی آن میتونه مختصری خواب آلودگی . تهوع .تغییرات وزنی . بی میلی جنسی و خشکی دهان باشد .

Ghaioom
04-11-2010, 11:05
سلام
قرص ب کمپلکس چیکار میکنه؟! یکی گفت غذا رو به بدنت میچسبونه. یعنی فک کنم زود دفع نمیشه.

mineworld
04-11-2010, 18:55
سلام

اگه میشه بگید که

- قرص b-complex تاثیری روی حافظه و تمرکز حواس داره یا نه؟ مصرف روزانش در طولانی مدت مشکلی پیش نمیاره یا اصلا عوارضش چیه ؟

- بعدش موثرترین قرص عمومی و یا غذایی که در تقویت حافظه موثره چیه ؟ خیلی ممنون

morsadr
05-11-2010, 09:15
سلام
قرص ب کمپلکس چیکار میکنه؟! یکی گفت غذا رو به بدنت میچسبونه. یعنی فک کنم زود دفع نمیشه.

سلام

اگه میشه بگید که

- قرص b-complex تاثیری روی حافظه و تمرکز حواس داره یا نه؟ مصرف روزانش در طولانی مدت مشکلی پیش نمیاره یا اصلا عوارضش چیه ؟

- بعدش موثرترین قرص عمومی و یا غذایی که در تقویت حافظه موثره چیه ؟ خیلی ممنون

ب کمپلکس ترکیبی از چند نوع ویتامین گروه B می باشد . کاری به چسبوندن مواد غذاینداره .
در موارد کمبود این نوع ویتامین ها می تونه در بهبود عملکرد سیستمهای بدن مفید باشه

faded
11-11-2010, 23:43
من برای درد قلب (ناشی از پرولاپس) قرص پرانول 5 میلی مصرف میکنم میخواستم مکانیزم این دارو رو بر قلب بدونم ؟

morsadr
12-11-2010, 12:03
من برای درد قلب (ناشی از پرولاپس) قرص پرانول 5 میلی مصرف میکنم میخواستم مکانیزم این دارو رو بر قلب بدونم ؟

دوست عزیز پروپرانولول 10 و 20 و 40 دارد . شاید شما نصف 10 مصرف می کنید .
این دارو یک بلوک کننده گیرنده های بتا آدرنرژیک روی قلب و عروق می باشد و این گیرنده ها با تحریک سیستم سمپاتیک باعث افزایش تعداد و قدرت ضربان قلب شده و با استفاده از این دارو این تعداد ضربان و یا به اصطلاح طپش قلب کاهش می یابد . البته این دارو با تاثیر روی سیستم اعصاب مرکزی باعث کاهش تنش و اضطراب و کاهش کلی تون سمپاتیک می شود که این مورد نیز در کاهش علائم پرولاپس نقش موثری دارد .

Max.Pain
16-11-2010, 12:42
ینو که خودمم میدونی
ولی اگه گرون باشه بعد من نخرم باید خجالت بکشم از داروخونه بیام بیرون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا ضایع میشم. باید بدونم برم دیگه.
قیمتشو از دوستان سوال کردم فکر کنم دورو برای 5 - 7 تومانه.

ولی چقد باید مصرف کرد. یعنی چند بار باید خرید یه بار بخریم به چند روز میرسه؟

یه بسته 30 تایی 6000 تومن بود پارسال امسال رو نمی دونم.

روزی یکی برای یه دوره 2 یا 3 ماهه و هر سال نهایتا دو دوره

Max.Pain
16-11-2010, 12:54
کپسول Zinc Plus رو من برای جبران کمبود روی که موجب ریزش مو میشه مصرف می کردم. هر هفته یه دونه.

1- آیا این دارو عوارض خاصی داره ؟ مثلا من مشکل معده و روده تحریک پذیر دارم برای من مشکل داره؟

2- دوز مصرفی برای من (به عنوان مکمل و پیشگیری) چقدر مناسبه؟

3- بعد اینکه شنیدم این قرص اشتها آور هم هست درسته؟ اگه درسته دوز مصرفی برای این مورد چقدر مناسبه ؟

faded
28-11-2010, 19:19
دوست عزیز پروپرانولول 10 و 20 و 40 دارد . شاید شما نصف 10 مصرف می کنید .
این دارو یک بلوک کننده گیرنده های بتا آدرنرژیک روی قلب و عروق می باشد و این گیرنده ها با تحریک سیستم سمپاتیک باعث افزایش تعداد و قدرت ضربان قلب شده و با استفاده از این دارو این تعداد ضربان و یا به اصطلاح طپش قلب کاهش می یابد . البته این دارو با تاثیر روی سیستم اعصاب مرکزی باعث کاهش تنش و اضطراب و کاهش کلی تون سمپاتیک می شود که این مورد نیز در کاهش علائم پرولاپس نقش موثری دارد .
دکتر متخصص قلب غیر از این دارو برای من داروی کلردیازپوکساید هم نوشته و گفته روزی دوتا از این
ایا این دو دارو با هم تداخل ندارن؟ و چه زمان هایی بخورم؟

morsadr
02-12-2010, 22:56
دکتر متخصص قلب غیر از این دارو برای من داروی کلردیازپوکساید هم نوشته و گفته روزی دوتا از این
ایا این دو دارو با هم تداخل ندارن؟ و چه زمان هایی بخورم؟

خیر تداخل ندارند . کلر دیازپوکساید را شبها مصرف کنید بهتره

Max.Pain
02-12-2010, 23:53
کپسول Zinc Plus رو من برای جبران کمبود روی که موجب ریزش مو میشه مصرف می کردم. هر هفته یه دونه.

1- آیا این دارو عوارض خاصی داره ؟ مثلا من مشکل معده و روده تحریک پذیر دارم برای من مشکل داره؟

2- دوز مصرفی برای من (به عنوان مکمل و پیشگیری) چقدر مناسبه؟

3- بعد اینکه شنیدم این قرص اشتها آور هم هست درسته؟ اگه درسته دوز مصرفی برای این مورد چقدر مناسبه ؟

قله بلند
08-12-2010, 07:03
سلام
حدوداً یک ماه و نیم پیش که رفته بودم دکتر، دکتر برای حساسیتی که برام ایجاد شده بود(دور چشم هام و گونه هام وروم کرده بود) یک عدد آمپول بتامتازون نوشتند که من به خاطر عجله ای که داشتم، نزدمش.
1-حالا نمی دونم، تاریخ انقضای اون گذشته یا نه و من می تونم ازش استفاده کنم؟
2-حساسیتم انگار دوباره داره بر می گرده(یکی دو هفته ای هست که مجبورم هر شب یک آنتی هیستامین بخورم) و واقعاً اذیت می کنه. این آمپول بتامتازون می تونه از این حالت من رو بیرون بیاره؟

متشکرم

irpersian20
08-12-2010, 09:54
سلام
حدوداً یک ماه و نیم پیش که رفته بودم دکتر، دکتر برای حساسیتی که برام ایجاد شده بود(دور چشم هام و گونه هام وروم کرده بود) یک عدد آمپول بتامتازون نوشتند که من به خاطر عجله ای که داشتم، نزدمش.
2-حساسیتم انگار دوباره داره بر می گرده(یکی دو هفته ای هست که مجبورم هر شب یک آنتی هیستامین بخورم) و واقعاً اذیت می کنه. این آمپول بتامتازون می تونه از این حالت من رو بیرون بیاره؟

متشکرم
من هم حساسیت دارم اما چند ماه زسماتن فقط دست از سرمان برمیداره
من این امپول رو زدم موقتی جواب میده

morsadr
08-12-2010, 15:03
سلام

متشکرم

بله بتامتازون می تونه کمک کننده باشه .
تاریخ انقضا دارو باید روی شیشه آن حک شده باشد . آن را پیدا کنید و در صورت نگذشتن این تاریخ می تونید استفاده کنید . البته بعید می دانم تاریخ آن در این 1.5 ماه گذشته باشد .

kiuq
17-12-2010, 13:42
سلام...
کسی در مورد ایمدین چیزی میدونه..؟!!
کلا زمان استفاده از این قرص چقدره ؟
اصلا ابدی استفاده شه اشکالی داره ؟

مرسی:11:

hanijafari
23-12-2010, 18:44
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی.
مدتی هستش که واسم یه سوالی پیش اومده و اونم اینه که میگن با مصرف قرصی مانند روی نباید قرص آهن مصرف کرد چون روی هم اثر گذاشته و یکدیگر رو دفع میکنند یا در جذب یکدیگر تداخل ایجاد میکنند ، پس برای مصرف این دو قرص با هم باید یک فاصله زمانی چند ساعته گذاشت.

حالا واسم این سواله که توی قرص مولتی ویتامین این دو با هم موجود هستن بعد اونجا رو هم اثر نمیذارن و همدیگرو دفع نمیکنن؟
این چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟

Life24
27-12-2010, 16:38
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی.
مدتی هستش که واسم یه سوالی پیش اومده و اونم اینه که میگن با مصرف قرصی مانند روی نباید قرص آهن مصرف کرد چون روی هم اثر گذاشته و یکدیگر رو دفع میکنند یا در جذب یکدیگر تداخل ایجاد میکنند ، پس برای مصرف این دو قرص با هم باید یک فاصله زمانی چند ساعته گذاشت.

حالا واسم این سواله که توی قرص مولتی ویتامین این دو با هم موجود هستن بعد اونجا رو هم اثر نمیذارن و همدیگرو دفع نمیکنن؟
این چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟
بعضی از داروها با عملکرد آهن در بدن تداخل دارند. تداخلات دارویی آهن در بدن به چند صورت دیده می شود:
* مصرف برخی داروها باعث بروز کمبود آهن در بدن می شوند. لذا باید هنگام مصرف این داروها، از آهن بیشتری(به صورت مکمل یا از طریق غذاهای غنی از آهن) استفاده کرد. این داروها عبارتند از:آسپیرینبنازپریل (Benazepril)
کاپتوپریل (Captopril)
سایمیتدین (Cimetidine)
دی پیریدامول(Dipyridamole)
انالاپریل (Enalapril)
اتودولاک (Etodolac)
فاموتیدین (Famotidine)
هالوپریدول (Haloperidol)
هایوسایامین (Hyoscyamine)
ایبوپروفن
لوترل (Lotrel)
هیدروکسید منیزیم (Magnesium Hydroxide)
مواکسیپریل (Moexipril)
نابومتون (Nabumetone)
ناپروکسن (Naproxen)
نئومایسین (Neomycin)
نیزاتیدین (Nizatidine)
اگزاپروزین(Oxaprozin)
کوئیناپریل (Quinapril)
رامیپریل (Ramipril)
رانیتیدین (Ranitidine)
بی کربنات سدیم (Sodium Bicarbonate)
استانوزولول (Stanozolol)
* برخی دیگر از داروها با مصرف قرص آهن(فروس سولفات) تداخل منفی ایجاد می کنند، یعنی یا این داروها موجب کاهش جذب قرص آهن می شوند و یا قرص آهن در جذب این داروها اختلال ایجاد می کند.
از این رو هنگامی که یکی از داروهای زیر برای شما تجویز شد، قبل از مصرف مکمل آهن، با داروساز یا پزشک معالج تان مشورت نمایید، زیرا مصرف مکمل آهن با این داروها ممکن است مشکلات ناخواسته ای را ایجاد نماید. این داروها عبارتند از: کاربیدوپا (Carbidopa)
لوودوپا ((Levodopa
کلرهگزیدین (Chlorhexidine)
سیپروفلوکسازین (Ciprofloxacin)
دفروگزامین ((Deferoxamine
دوکسی سایکلین(Doxycycline)
جمی فلوکسازین((Gemifloxacin
لووفلوکسازین(Levofloxacin)
متیل دوپا (Methyldopa)
افلوکسازین(Ofloxacin)
پنی سیلامین(Penicillamine)
ریزدرونات(Risedronate)
سولفاسالازین(Sulfasalazine)
تتراسایکلین(Tetracycline)
وارفارین(Warfarin)
* برخی دیگر هر دو اثر فوق را با هم دارا هستند:
مانند مینوسایکلین((Minocycline * در مورد برخی دیگر از داروها نیاز به توضیحات بیشتری است، مانند:
ایندومتاسین(Indomethacin): مصرف همزمان این دارو با مکمل آهن ممکن است در برخی افراد، موجب زخم و سوزش معده[ شود. بنابراین بهتر است همراه با غذا مصرف شود.
قرص های ضد بارداری(Oral Contraceptives):
از آنجایی که این قرص ها میزان خونریزی زمان قاعدگی را کم می کنند، به ذخیره آهن در بدن کمک می کنند. بنابراین اگر قرص ضد بارداری می خورید، بهتر است قبل از مصرف مکمل آهن با یک پزشک مشورت نمایید و با انجام آزمایش مربوطه ببینید آیا به مکمل نیاز دارید یا خیر.
هورمون های تیروئیدی(Thyroid Hormones):
کمبود آهن موجب کاهش توانایی بدن برای ساخت هورمون های تیروئیدی می شود.
کاهش توانایی ساخت هورمون های تیروئیدی در رژیم های کم کالری نیز دیده می شود. از این رو برای افرادی که ژیم لاغری می گیرند، یک دوزی از مکمل آهن(۲۷ میلی گرم در روز) برای حفظ مقدار طبیعی هورمون های تیروئیدی در بدن تجویز می شود.
منابع:

مریم مرادیان نیری – کارشناس تغذیه

iranch
02-01-2011, 20:01
سلام پدر من به علت داشتن غلظت خون شبی یک آسپرین چند ماهی هست مصرف میکنه برخی اوقات سرش خیلی درد میگیره آیا دیکنوفناک بخوره مشکلی نداره و تداخل دارویی بوجود نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eMer@lD
03-01-2011, 11:23
سلام
خود آسپیرین ضد درد و التهاب هست که از موارد مصرف آن برای کاهش آمبولی خون کار برد داره.
دیکلوفناک ضد درد هست اما درد های آرتریتی و بعد از جراحی .نه سردرد!
و تداخل دارویی با آسپیرین به وجود میاره .
در سن های 65 و به بالا با احتیاط زیاد و دوز بسیار کم ضروریست.

بهتره با پزشکی که دارو رو براشون تجویز کردند مشاوره داشته باشند.
ممنون

morsadr
03-01-2011, 15:37
سلام پدر من به علت داشتن غلظت خون شبی یک آسپرین چند ماهی هست مصرف میکنه برخی اوقات سرش خیلی درد میگیره آیا دیکنوفناک بخوره مشکلی نداره و تداخل دارویی بوجود نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیکلو فناک از دسته داروهای NSAID می باشد و جهت کاهش بسیاری از درد ها منجمله سردرد می تواند مفید باشد .
آسپرین مصرفی جهت پدر شما 80 میلی گرم می باشد که برای کاهش درد دوز پایینی می باشد و در این مورد کارایی زیادی ندارد .
مصرف هر از گاهی داروهای مسکن مانند دیکلوفناک برای کاهش درد های مختلف البته با تجویز پزشک بلامانع است و تداخل خاصی ندارد.

eMer@lD
03-01-2011, 18:03
دیکلو فناک از دسته داروهای NSAID می باشد و جهت کاهش بسیاری از درد ها منجمله سردرد می تواند مفید باشد .
آسپرین مصرفی جهت پدر شما 80 میلی گرم می باشد که برای کاهش درد دوز پایینی می باشد و در این مورد کارایی زیادی ندارد .
مصرف هر از گاهی داروهای مسکن مانند دیکلوفناک برای کاهش درد های مختلف البته با تجویز پزشک بلامانع است و تداخل خاصی ندارد.

دوست گرامی ؛چون داروی دیکلوفناک جزو NSAID ها هست با آسپیرین تداخل پیدا میکنه و فرد دچار حساسیت و یا عوارضهای شدیدی میشه. که در خود اسپیرین نهفته هست..

به این خاطر گفتم دوباره با پزشک خودشون که دارو رو تجویز کردند مشورت نمایند :چون سردرد بر اثر آسپیرین نیست باید دید علت سر درد چیست؟ اگر در حال درمانهای دیگری هستند در جریان باشند و شاید داروی دیگری تجویز کنند و ..

قله بلند
23-01-2011, 21:55
سلام
امروز، دکتر برام قرص سیتریزین Hexal رو تجویز کردند.چون حدوداً 2 ماهی می شه که خارش و حسایت بیشتر شده و باعث سرفه و نفس تنگی هم می شه. سیتریزین ایرانی، اصلاً من رو به خواب نمی بره. فقط اون 5 تای اول رو که مصرف کردم خواب آور بود.
من قرص APO سیتریزین رو دارم. آیا این دو با هم فرقی می کنن؟ می تونم همین APO سیتریزین رو بخورم؟ به دکتر هم گفتم که خارجیش رو دارم ولی گمان نمی کردم که اسمش فرق بکنه.

سلام. امروز از داروخانه پرسیدم گفتند که فرقی با هم ندارن. APO، کانادایی هست و Hexal ، آلمانی.

farhad_s5
02-02-2011, 19:48
دقیقاً همین هست که گفتن دوست عزیز. Hexal و Apo رو در اسم خیلی از دارو ها می بینید که فقط برند هست و همونطور که گفتید آپو کانادایی هست و هگزال آلمانی :46:

x935
09-02-2011, 01:58
اساتيد بزرگ قرص بوسپيرون با چه داروهاي تداخل داره؟

tonio_m2000
09-02-2011, 08:11
دوستان من قرص پردنیزولون روزی یک عدد مصرف می کنم آیا این قرص در آزمایش عدم اعتیاد باعث مثبت شدن نتیجه می شه؟ لطفا جواب بدید خیلی فوریه!

morsadr
09-02-2011, 15:24
دوستان من قرص پردنیزولون روزی یک عدد مصرف می کنم آیا این قرص در آزمایش عدم اعتیاد باعث مثبت شدن نتیجه می شه؟ لطفا جواب بدید خیلی فوریه!

خیر پردنیزولون باعث مثبت شدن تست اعتیاد نمی شود .

faded
11-02-2011, 23:35
اینکه گفته میشه بعضی از مرکبات با بعضی داروها تداخل دارن جریانش چیه؟ چون زیاد گفته میشه
ایا همه داروها هست یا بعضی ها؟ لطفا یه توضیح کاملی بدین ممنون

farhad_s5
24-02-2011, 21:18
اینکه گفته میشه بعضی از مرکبات با بعضی داروها تداخل دارن جریانش چیه؟ چون زیاد گفته میشه
ایا همه داروها هست یا بعضی ها؟ لطفا یه توضیح کاملی بدین ممنون
برای همه داروها نیست چون همه داروها مکانیسم اثرشون یکی نیست دوست عزیز و راه دفعشون هم یکی نیست.

ولی مثلاً آتوواستاتین رو در نظر بگیرید اگه با گریپ فروت مصرف بشه دوزش در بدن بالاتر میره همینطور آتنلول. :46:

meisam317
24-02-2011, 22:11
یکی تو تاپیک خجالتی و اجتماعی و ... گفته بود که مصرف کلونازپام یا کلوزناپام ( یا چیزی شبیه این )
باعث اجتماعی شدن ادم و جسارت ادم در ارتباط با دیگران میشه ؟ این درسته ؟

من مشکل کمبود تمرکز دارم ؟ مصرف ریتالین میگن خیلی موثره ؟ واسه کوتاه مدت مناسبه یا بلند مدت هم میشه استفاده کرد ؟
چه داروهایی برای رفع این مشکل خوبه ؟:46:

farhad_s5
27-02-2011, 22:07
منظورتون همون کلونازپام هست دوست عزیز، ولی مصرف سرخود داروهای این دسته و به خصوص داروهایی که روی روان اثر می گذارن عوارض بدی داره و حتماً باید با نظر پزشک مصرف کنید.

ریتالین شاید داروی خوبی باشه ولی عوارض زیادی هم داره که خیلی ها که استفاده درست نمی کنند متوجه این عوارض نیستند و در ضمن ریتالین کمتر در افراد با سن و سال شما استفاده میشه( میشه ولی کمتر).

توصیه من این هست که اگه واقعاً اینقدر عدم تمرکز آزارتون میده حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین گزینه از داروها رو انتخاب کنید. چون این دسته از داروها طوری نیستند که بشه همینطوری مصرف کرد و نتیجه گرفت.

موفق باشی:46:

x935
08-03-2011, 23:26
دوستان بوسپيرون با فلوكستين تداخل داره؟

capitan black
09-03-2011, 15:34
دوستان عزیز طریقه مصرف محلول بتامتازون رو کامل توضیح میدید....سپاس

morsadr
09-03-2011, 16:31
تداخل خاصی بیاد ندارم ولی بیشتر بررسی می کنم :20:

دوستان عزیز طریقه مصرف محلول بتامتازون رو کامل توضیح میدید....سپاس
این محلول را برای چه موردی به شما تجویز کرده اند ؟

capitan black
10-03-2011, 10:58
ت :20:

این محلول را برای چه موردی به شما تجویز کرده اند ؟

برای ضخیم شدن موهای سر..:20:

farhad_s5
10-03-2011, 15:58
تداخل داره، و نباید با هم مصرف بشن چون سندروم سروتونین میده :46:

morsadr
11-03-2011, 11:08
تداخل داره، و نباید با هم مصرف بشن چون سندروم سروتونین میده :46:

دوست عزیز بوسپیرون یک داروی ضد اضطراب از دسته پیپرازین ها می باشد و بنده جایی از تداخل آن با SSRI ها پیدا نکردم و دلیلی هم بر این تداخل نمی بینم . اگر میشه مرجع ذکر شده این تداخل و یا مکانیزم آن را بفرمایید ممنون میشم :11:

---------- Post added at 12:08 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

برای ضخیم شدن موهای سر..:20:

محلول بتامتازون کاری به ضخامت مو نداره و در این مورد هیچ فایده ای ندارد :41:

x935
11-03-2011, 12:00
دوست عزیز بوسپیرون یک داروی ضد اضطراب از دسته پیپرازین ها می باشد و بنده جایی از تداخل آن با SSRI ها پیدا نکردم و دلیلی هم بر این تداخل نمی بینم . اگر میشه مرجع ذکر شده این تداخل و یا مکانیزم آن را بفرمایید ممنون میشم

بعيد ميدونم تداخلي داشته باشن حداقل من هر چي سرچ كردم به اين مطلب بر نخوردم

پیپرازین ها

دكتر جان از اين خانواده چندتا داروي ديگه تو ايران هست

morsadr
11-03-2011, 14:04
دكتر جان از اين خانواده چندتا داروي ديگه تو ايران هست
دوست عزیز نام گذاری این دسته دارویی بر اساس ساختمان شیمیایی آن می باشد و داروهای بسیاری با تاثیرات بسیار متفاوت را می توان در این رده دارویی قرار داد مانند داروهای ضد اضطراب و یا حتی بعضی داروهای ضد انگل . بنابر این نمی توان گفت که همه داروهای این رده دارای اثری مشابه هم می باشند .

x935
11-03-2011, 15:10
بوسپیرون

به نظرتون تاثيري رو اظطراب داره؟

morsadr
11-03-2011, 16:23
به نظرتون تاثيري رو اظطراب داره؟

قطعا . بوسپیرون از داروهای ضد اضطراب می باشد که عمدتا در اضطراب منتشر مصرف می شود .

x935
11-03-2011, 18:58
قطعا . بوسپیرون از داروهای ضد اضطراب می باشد که عمدتا در اضطراب منتشر مصرف می شود

دكتر جون من در موردش تحقيق كردم نوشته بود براي درمان كوتاه مدت اضطراب اين درمان كوتاه مدت چه معني داره؟

AliROCK
11-03-2011, 19:20
قطعا . بوسپیرون از داروهای ضد اضطراب می باشد که عمدتا در اضطراب منتشر مصرف می شود .

این بهتره یا پرفنازین؟

capitan black
11-03-2011, 21:01
---------- Post added at 12:08 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

محلول بتامتازون کاری به ضخامت مو نداره و در این مورد هیچ فایده ای ندارد :41:
پس کاربردش واسه چیه دوست من ؟ :11:

x935
11-03-2011, 21:04
این بهتره یا پرفنازین؟

نميشه گفت كدومشون بهتره چون هر كدوم خواص درماني خودشون رو دارن
عزيزم پرفنازین براي درمان اسكيزوفرني بيشتر استفاده ميشه اما بوسپیرون براي درمان كوتغاه مدت اضطراب
اما عوارض و اعتياد آوري پرفنازین بيشتره

morsadr
12-03-2011, 15:14
پس کاربردش واسه چیه دوست من ؟ :11:

بتامتازون یک داروی ضد التهابی استروئیدی ( کورتون ) می باشد و کابردهای مختلفی در التهاب ها و حساسیت های پوستی دارد ولی در مورد ضخیم شدن مو هیچ کاربردی ندارد .

farhad_s5
12-03-2011, 20:48
مرسي دوست عزيز يه لينك معتبر دارين تو اين مورد؟:40:

دوست عزیز بوسپیرون یک داروی ضد اضطراب از دسته پیپرازین ها می باشد و بنده جایی از تداخل آن با SSRI ها پیدا نکردم و دلیلی هم بر این تداخل نمی بینم . اگر میشه مرجع ذکر شده این تداخل و یا مکانیزم آن را بفرمایید ممنون میشم :11:

از دانشجوی داروسازی اگه قبول نمی کنید، میتونید تو uptodate و سایت های مربوطه بررسی کنید.

بوسپیرون آگونیست سروتونین هست و فلوکستین هم باعث میشه سروتونین زیاد بشه (مهارکننده انتخابی برداشت سروتونین) :46:

x935
12-03-2011, 21:54
از دانشجوی داروسازی اگه قبول نمی کنید، میتونید تو uptodate و سایت های مربوطه بررسی کنید.

بوسپیرون آگونیست سروتونین هست و فلوکستین هم باعث میشه سروتونین زیاد بشه (مهارکننده انتخابی برداشت سروتونین

حرفتون درسته بوسيپيرون آگونيست سرتونين هست اما من خيلا رو ميشناسم كه اين داروها رو با هم مصرف كردن مشكلي براشون پيش نيومده البته تو كاتولوگ فلوكستين چيزي از تداخل با بوسيپرون ننوشته بود
بعدش من يه وسال از شما داشتم من يه مدته خيلي بدبين شدم البته ضد افسردگي مصرف ميكنم زياد شدن سرتونين ميتونه توهوم و بدبيني بياره؟

farhad_s5
12-03-2011, 22:12
حرفتون درسته بوسيپيرون آگونيست سرتونين هست اما من خيلا رو ميشناسم كه اين داروها رو با هم مصرف كردن مشكلي براشون پيش نيومده البته تو كاتولوگ فلوكستين چيزي از تداخل با بوسيپرون ننوشته بود
بعدش من يه وسال از شما داشتم من يه مدته خيلي بدبين شدم البته ضد افسردگي مصرف ميكنم زياد شدن سرتونين ميتونه توهوم و بدبيني بياره؟
تو کانالوگ همه چیز رو نمیشه نوشت دوست عزیز، به خاطر اینکه فضا کم هست و به تداخل فلوکستین با بوسپیرون کمتر توجه میشه. ولی شما پرسیدید تداخل داره یا نه! منم میگم داره ولی میشه در مواردی با هم مصرف کرد که باید کاملاً تحت نظر پزشک باشه تا مشکلی پیش نیاد و اگر هم پیش اومد زود کنترل بشه :46:

تا اونجا که من میدونم دوپامین زیاد بشه باعث توهم میشه ولی سروتونین زیاد بشه معمولاً هذیان میتونه بده و از اینجور موارد.
(اطلاعاتم در این زمینه کامل نیست)

morsadr
13-03-2011, 10:00

بوسپیرون آگونیست سروتونین هست و فلوکستین هم باعث میشه سروتونین زیاد بشه (مهارکننده انتخابی برداشت سروتونین) :46:

دوست گرامی مرجع برای ما سایت و آپدیت نیست . مرجع کتب معتبر می باشد . بنده تو کاتزونگ چیزی در این مورد پیدا نکردم . در کتب مرجع فارماکولوژی مانند بروشور داروها نیست که به قول شما همه مطالب ذکر نشود بلکه ریزترین مطالب هم بیان می شود . کتاب فارماکولوژی کاتزونگ یک کتاب کاملا معتبر و مرجع می باشد . در هر صورت تو بررسی که بنده کردم چیزی پیدا نشد . اگر شما در این کتاب یا کتاب معتبر دیگری مطلبی دارید لطفا اینجا بذارید .
شما اگر لطف کنید و یک مرجع معتبر و یا حداقل یک سایت معتبر معرفی کنید ممنون می شم :11:

farhad_s5
13-03-2011, 17:09
جناب مگه من خیلی پیرم یا خیلی جوون . 27 سالمه

آخه این داروها برای بچه ها استفاده میشه دوست عزیز، شما که ماشاالله جوونید :46:

دوست گرامی مرجع برای ما سایت و آپدیت نیست . مرجع کتب معتبر می باشد . بنده تو کاتزونگ چیزی در این مورد پیدا نکردم . در کتب مرجع فارماکولوژی مانند بروشور داروها نیست که به قول شما همه مطالب ذکر نشود بلکه ریزترین مطالب هم بیان می شود . کتاب فارماکولوژی کاتزونگ یک کتاب کاملا معتبر و مرجع می باشد . در هر صورت تو بررسی که بنده کردم چیزی پیدا نشد . اگر شما در این کتاب یا کتاب معتبر دیگری مطلبی دارید لطفا اینجا بذارید .
شما اگر لطف کنید و یک مرجع معتبر و یا حداقل یک سایت معتبر معرفی کنید ممنون می شم :11:

درسته، فارماکولوژی بالینی و پایه کاتزونگ کتاب مرجع هست برای درس فارماکولوژی که خیلی وقته پاس کردم :11:

شما میتونید تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و نرم افزار uptodate نگاهی بندازید، کاملاً نوشته شده. کتاب ها معمولاً دیر به دیر آپدیت می شوند ولی نرم افزار UptoDate که دیگه اعتبار خودش و به همه نشون داده خیلی خوب با علم روز جلو میاد :11:

dr_sohrab
14-03-2011, 01:16
این بهتره یا پرفنازین؟

پر فنازین جزو داروهای آنتی سایکوتیک (ضد جنونه) اثر ضد اضطراب هم داره( ولی خط اول درمان نیست

faded
06-04-2011, 21:38
3تا سوال در مورد مفنامیک اسید داشتم:
چرا داروی خارجی به صورت قرصه و ایرانی به صورت کپسول؟
عوارضش چیه؟
آیا خوردن دوتا مفنامیک اسید در ماه چه میتونه ضرر داشته باشه؟

morsadr
07-04-2011, 13:22
3تا سوال در مورد مفنامیک اسید داشتم:
چرا داروی خارجی به صورت قرصه و ایرانی به صورت کپسول؟
عوارضش چیه؟
آیا خوردن دوتا مفنامیک اسید در ماه چه میتونه ضرر داشته باشه؟

شکل دارویی یک دارو بستگی به ترکیبات و سلیقه و تکنولوژی سازنده دارد شاید بیشتر سلیقه ای باشد .
عمده عوارض این دارو مانند بقیه NSAID ها عوارض گوارش آن مانند التهاب و زخم معده می باشد .
این تعداد در ماه عارضه خاصی نباید داشته باشه .

Alireza-Khan
07-04-2011, 20:58
با سلام و خسته نباشید !

میخواستم بپرسم که برای درمان کیست مصرف داروی مارولون که عوارض زیادی داره توصیه میشه ! کیست ، کوچیک هست و لطفا بگید چطوری میشه کیست رو درمان کرد ؟ دارو یا روش خاصی مد نظر دارید ؟ اگه کیست درمان نشه چه عوابقی داره ؟ اگه اطلاعات ریز و تکمیلی هم لازم داشته باشید بگید تا خدمتتون قرار بدم ! ممنون از شما ! منتظرم ! یا حق !

morsadr
08-04-2011, 00:25
با سلام و خسته نباشید !

میخواستم بپرسم که برای درمان کیست مصرف داروی مارولون که عوارض زیادی داره توصیه میشه ! کیست ، کوچیک هست و لطفا بگید چطوری میشه کیست رو درمان کرد ؟ دارو یا روش خاصی مد نظر دارید ؟ اگه کیست درمان نشه چه عوابقی داره ؟ اگه اطلاعات ریز و تکمیلی هم لازم داشته باشید بگید تا خدمتتون قرار بدم ! ممنون از شما ! منتظرم ! یا حق !

تجویز دارو و نیاز به آن بستگی به شدت علائم و نظر پزشک معالج شما داره . البته اگر پزشک تجویز کرده دیگر فکر عوارض دارو نباشید و مطمئنا اثرات مثبت دارو بسیار بیشتر از عوارض آن می باشد .
البته کلا داروهایی مانند مارولون عوارض مهم چندانی ندارند .

meisam317
11-04-2011, 00:05
راستی سیتالوپرام بهتره یا فلوتکسین ؟ موارد تجوبزشون چه فرقی میکنه ؟

میخام ریتالین بخرم از یکی . اسپانیای 5 تومن امریکایی 10 تومن چطوره ؟ خیلی گرون میدم . من مشکل کمبود توجه و تمرکز - بیش فعالی دارم چیکار بکنم:11:

morsadr
11-04-2011, 13:58

میخام ریتالین بخرم از یکی . اسپانیای 5 تومن امریکایی 10 تومن چطوره ؟ خیلی گرون میدم . من مشکل کمبود توجه و تمرکز - بیش فعالی دارم چیکار بکنم:11:

تجویز این داروها باید توسط پزشک متخصص صورت بگیره و سر خود استفاده نفرمایید :13:

meisam317
11-04-2011, 17:47
تجویز این داروها باید توسط پزشک متخصص صورت بگیره و سر خود استفاده نفرمایید :13:

چشم پیش دکتر هم میرم فقط یه سئوال داشتم . اسپانیایی و امریکایی واقعا هستند یا الکی میگن ؟

قیمت حدودی اینهای چنده ؟ ایرانی هم دارند ؟ کلا کدومش بهتره ؟

morsadr
12-04-2011, 10:56
چشم پیش دکتر هم میرم فقط یه سئوال داشتم . اسپانیایی و امریکایی واقعا هستند یا الکی میگن ؟

قیمت حدودی اینهای چنده ؟ ایرانی هم دارند ؟ کلا کدومش بهتره ؟

ایرانی هم فکر کنم که داره . قیمتها را اصلا نمی دانم .
در مورد اینکه دارویی را که میگن واقعا مال اسپانیا یا امریکا باشه را هیچ کس حتی فروشنده هم شاید نتونه تضمین کنه . بسیاری از این داروها بصورت قاچاق وارد شده و هیچ اعتباری به آنها نیست . البته اگر دارو را با نسخه پزشک و از داروخانه های معتبر و دولتی تهیه بفرمایید مطمئن تر می باشد .

meisam317
12-04-2011, 16:40
جناب morsadr من اختلال بیش فعالی - کمبود توجه و تمرکز دارم.( با توجه به نشانه ها متوجه شدم که این بیملری را دارم )
اگه پیش دکتر برم راحت واسم ریتالین و سایر داروهای لازم رو تجویز میکنه یا خیلی گیر میده ؟
ریتالین ایرانی کیفیتش چجوره ؟ به خوبی خارجی ها هست ؟

morsadr
13-04-2011, 10:15
جناب morsadr من اختلال بیش فعالی - کمبود توجه و تمرکز دارم.( با توجه به نشانه ها متوجه شدم که این بیملری را دارم )
اگه پیش دکتر برم راحت واسم ریتالین و سایر داروهای لازم رو تجویز میکنه یا خیلی گیر میده ؟
ریتالین ایرانی کیفیتش چجوره ؟ به خوبی خارجی ها هست ؟

ببنید دوست عزیز تشخیص بیماری از روی علائم کار شما نیست و این کار را به پزشک متخصص مربوطه بسپارید :11:

hamed malekpour
20-04-2011, 11:03
یه سوال مواتی ویتامین ب کمپلکس آیا برای بدن خوبه آیا ضضر داره وروزی چند تا بخورم من امروز یه بسته 24عددی خریدم به قیمت 45000ریال؟

meisam317
21-04-2011, 15:01
سلام سئوال من طولانی هستش جواب دادنش هم خیلی وقت میگیره . قبلا از جناب morsadr یا هر کس دیگه ای که جواب میده متشکرم . لطفا درباره گروههای داروئی زیر که برای درمان سندروم بیش فعالی - کمبود توجه به کار میره توضیحات بدین ممنون میشم

four amphetamine salts مثل Adderall

methylphenidate مثل ریتالین ، ، ، Methylin ،Concerta ، Metadate CD & ER

methamphetamine hydrochloride (also known as desoxyephedrine مثل Desoxyn

(dexmethylphenidate) مثل Daytrana ، Dexedrine/Dextrostat و

morsadr
22-04-2011, 09:32
سلام سئوال من طولانی هستش جواب دادنش هم خیلی وقت میگیره . قبلا از جناب morsadr یا هر کس دیگه ای که جواب میده متشکرم . لطفا درباره گروههای داروئی زیر که برای درمان سندروم بیش فعالی - کمبود توجه به کار میره توضیحات بدین ممنون میشم

four amphetamine salts مثل Adderall

methylphenidate مثل ریتالین ، ، ، Methylin ،Concerta ، Metadate CD & ER

methamphetamine hydrochloride (also known as desoxyephedrine مثل Desoxyn

(dexmethylphenidate) مثل Daytrana ، Dexedrine/Dextrostat و

دوست عزیز من فکر می کنم دوستان داروساز بهتر بتونن به شما کمک کنند . تا جایی که من می دانم تمامی این داروها جزو رده داروهای محرک سیستم مغزی می باشند که در بچه ها با بیماری بیش فعالی در افزایش میزان تمرکزشان کمک زیادی می کند . ولی در بزرگسالان ایجاد تحریک سیستم عصبی مرکزی و علایم و عوارض خاص خودش را می کند .

morsadr
22-04-2011, 14:16
یه سوال مواتی ویتامین ب کمپلکس آیا برای بدن خوبه آیا ضضر داره وروزی چند تا بخورم من امروز یه بسته 24عددی خریدم به قیمت 45000ریال؟

کلا مصرف ویتامین ها در افرادی که تغذیه مناسب دارند و کمبود ویتامین ندارند لازم نیست . گرچه مصرف ویتامین های محلول در آب مانند ب کمپلکس مشکلی را ایجاد نمی کنند و بلامانع است

davood.2008
09-05-2011, 18:03
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم قرص meloxib 7.5 برای چی تجویز میشه؟ هر چی تو نت گشتم چیزی پیدا نکردم...

faded
26-05-2011, 21:14
آمپول بی حسی با نام سیتانس چه عوارضی داره؟

S0R3N4
28-05-2011, 13:41
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم قرص meloxib 7.5 برای چی تجویز میشه؟ هر چی تو نت گشتم چیزی پیدا نکردم...

با سلام
منظور از Meloxib 7.5 همون ملوکسیکام هست؟؟
ببینید اسم ژنریک اون چیه.احتمال میدم نام تجاری همون ملکوسیکام باشه که برای کاهش علائم استئو آرتریت و آرتریت روماتوئید مصرف میشه با مهار فعالیت سیکلوکسیژناز و سنتز پروستاگلاندین ها...
باز مطمئن شو اسم ژنریکش چیه...

morsadr
28-05-2011, 14:49
سلام به همه دوستان

این دارو همان ملوکسیسکام می باشد که همانطور که دوستمون گفتند به عنوان یک ضد التهاب غبر استروئیدی شناخته می شود و از نظر عملکرد مهار کننده آنزیم سیکلو اکسیژناز می باشد .
موارد مصرف برای کاهش درد و التهاب و تب مخصوصا در مورد درد های استخوان و مفاصل می تونه کاربرد داشته باشد .

morsadr
28-05-2011, 15:01
آمپول بی حسی با نام سیتانس چه عوارضی داره؟

سیتانس یا همان پریلو کائین یک داروی بی حسی موضعی می باشد که عمدتا در دندانپزشکی مصرف دارد . این دارو در دوز درمانی عوارض خاصی ندارد و چون حاوی آدرنالین نیست و خودش هم مسمومیت قلبی ندارد در افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی بیشتر مصرف دارد .

faded
28-05-2011, 21:23
سیتانس یا همان پریلو کائین یک داروی بی حسی موضعی می باشد که عمدتا در دندانپزشکی مصرف دارد . این دارو در دوز درمانی عوارض خاصی ندارد و چون حاوی آدرنالین نیست و خودش هم مسمومیت قلبی ندارد در افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی بیشتر مصرف دارد .
من بعد از تزریق این بی حسی تا یک روز و نیم سرگیجه داشتم که روز اول بعد از تزریق خیلی سرگیجه شدید بود و همون شب توی خواب احساس خفگی داشتم که مجبور شدم یه ساعتی بنشینم چون واقعا داشتم خفه میشدم اینا از عوارض دارو نیست؟ چون من به طور مشخص همون روز این طور شدم و بعد از کمتر48 ساعت خوب شدم.

morsadr
29-05-2011, 08:49
من بعد از تزریق این بی حسی تا یک روز و نیم سرگیجه داشتم که روز اول بعد از تزریق خیلی سرگیجه شدید بود و همون شب توی خواب احساس خفگی داشتم که مجبور شدم یه ساعتی بنشینم چون واقعا داشتم خفه میشدم اینا از عوارض دارو نیست؟ چون من به طور مشخص همون روز این طور شدم و بعد از کمتر48 ساعت خوب شدم.

بنده جایی عوارض این دارو را به این صورت و تا 48 ساعت ندیدم . این داروهای موضعی کلا عوارض سیستمیک کمی دارند . ولی در هر صورت این امکان وجود دارد که یک واکنش خاص در شما بوجود آمده باشد . در هر صورت خطر ناک نیست و در حال حاضر هم که از بین رفته است .
موفق باشید

faded
29-05-2011, 21:54
بنده جایی عوارض این دارو را به این صورت و تا 48 ساعت ندیدم . این داروهای موضعی کلا عوارض سیستمیک کمی دارند . ولی در هر صورت این امکان وجود دارد که یک واکنش خاص در شما بوجود آمده باشد . در هر صورت خطر ناک نیست و در حال حاضر هم که از بین رفته است .
موفق باشید

متشکرم
ممکنه یه نگاهی به این مطلب بکنید چون ظاهرا این دارو عوارضی این چنینی داره و من دفعه بعد به دندانپزشک گفتم دندونم رو بدون بی حسی ترمیم کرد:41:

morsadr
30-05-2011, 13:58
متشکرم
ممکنه یه نگاهی به این مطلب بکنید چون ظاهرا این دارو عوارضی این چنینی داره و من دفعه بعد به دندانپزشک گفتم دندونم رو بدون بی حسی ترمیم کرد:41:

اینها همه درسته ولی این عوارض در درصد کمی از افراد بوجود میاد و همچنین در دوزهای بالا بیشتر اتفاق می افته . البته چون مصرف موضعی می باشد عوارض معمولا زود گذر می باشند .

pesilium
30-05-2011, 23:59
رو رانهام جای جوش ها مونده این پماد تو لایه برداری تاثیری داره؟؟

morsadr
01-06-2011, 13:48
رو رانهام جای جوش ها مونده این پماد تو لایه برداری تاثیری داره؟؟

اریترومایسین یک آنتی بیوتیک می باشد و لایه بردار نیست .

nima_m_66
03-06-2011, 00:22
سلام به همه دوستان عزیز.من حدود یک سال که قرص زولپیذم استفاده می کنم. درکل آدم کم حرفی هستم و وقتی این قرص را مصرف میکنم ,احساس میکنم که سر و زبونم بازتر میشه و از استرس و فشارعای روحیم کاسته میشه ,اما مشکلش اینه که هم هوشیاریم رو کمتر میکنه هم خواب آوره و فراموشی موقت هم داره.اگه دوستان دارویی رو سراغ دارن که سه مزیت اول رو داشته باشه و سه تا معایبی رو که ذکر کردم نداشته باشه, لطف کنبن بهم معرفی و طریقه مصرفش رو راهنماییم کنین .متشکرم.

morsadr
03-06-2011, 09:47
میشه یه دارو معرفی کنین؟

برای از بین بردن جای جوش و اسکار زخمها پماد های ترمیم کننده حاوی کلاژن در زمان ترمیم زخم کمک کننده می باشند ولی بعد از زمان طولانی اثر این داروها مشخص نیست .

morsadr
03-06-2011, 09:54
میشه راهنمایی کنین؟

داروهای ترمیم کننده مانند فیبرینولایزین . سیکاموزا . Repair cream و ...

pesilium
04-06-2011, 22:27
سلام به همه دوستان عزیز.من حدود یک سال که قرص زولپیذم استفاده می کنم. درکل آدم کم حرفی هستم و وقتی این قرص را مصرف میکنم ,احساس میکنم که سر و زبونم بازتر میشه و از استرس و فشارعای روحیم کاسته میشه ,اما مشکلش اینه که هم هوشیاریم رو کمتر میکنه هم خواب آوره و فراموشی موقت هم داره.اگه دوستان دارویی رو سراغ دارن که سه مزیت اول رو داشته باشه و سه تا معایبی رو که ذکر کردم نداشته باشه, لطف کنبن بهم معرفی و طریقه مصرفش رو راهنماییم کنین .متشکرم.

کلونازپام...

ریتالین....

ترامادول

ترازولکس....

و اگه خواستی پ خ بدم....:21:

قرص مبندازول

من یه گربه دارم ماده هست خیلی غذا میخوره اما اصلا چاق نمیشه

تا حالا تو مدفوعش یا دور مقعدش چیز مشکوکی ندیدم اما براش یه ورق قرص مبندازول گرفتم که لای گوشت بذارم بهش بدم
میشه راهنماییم کنین؟
طبق دستور انسانی باید بهش بدم؟

Mahdi/s
04-06-2011, 22:43
اگه دوستان دارویی رو سراغ دارن که سه مزیت اول رو داشته باشه و سه تا معایبی رو که ذکر کردم نداشته باشهبله دارویی هست که سراغ دارم غیر از اون 3تا مزیتی که گفتی خیلی مزیت های دیگه هم داره....البته عیب هم داره که برای شما فعلا نداره...
اونم اعتماد به نفس و باور داشتن خودته البته چرا اون قرض خاص رو استفاده میکنی هم مهمه اما گفته بودی کم حرفی که معمولا با خجالت همراهه برای همین گفتم سن + دلیل مصرف هم دوست داشتی بگو.....البته امیدوارم همین مصرف داروت هم با تجویز پزشک باشه.
راستی دوستان دیگه اگه داروهای مختلف بدون داشتن اطلاعات از طرف مقابل ردیف نکنن براش خیلی بهتره....مخصوصا این داروهای سنگین.ممنون:20:

morsadr
05-06-2011, 08:45
احتمال از بین رفتنش طی زمان هست؟

جای جوشهای آبله مرغان معمولا به مرور زمان از بین می رود مگر اینکه این جوشها دستکاری شود و یا عفونت کند تا زخم عمیق تر از حد معمول خود بشود در این صورت ممکن است جای زخمها باقی بماند .

shalineh
05-06-2011, 11:05
همانطور که دوستمون فرمودن جای جوشها با داروهای فوق الذکر و گاهی حتی بدون درمان ( در صورت برآمده یا فرورفته نبودن ) از بین میرن.
اما اسکار ها با Freeze و Laser درمان می شوند. نوعی درمان زیباییست و هزینه اش هم نسبتا بالا.

قرص مبندازول نده. به جاش گوشت پخته بهش بده. بعد نتیجه رو ببین!

pesilium
05-06-2011, 11:11
ببینین الان از نظر غذایی هواش رو دارم
اما میدونین که انگل جونور مقاومیه

shalineh
05-06-2011, 11:15
هم جیوه دارش تو بازار موجوده هم بدون جیوه.

از کجا بفهمم واقعیتو؟
1- معمولا روی بسته می نویسه.
2- مجبوری به حرف فروشنده اعتماد کنی.
3- از دراگ استورهای معتبر تهیه کن.

گربه ها معمولا ناقل توکسوپلاسما هستند. مبندازول هم بی تاثیر!

amir real
06-06-2011, 00:39
سلام
من نميدونم كه اين سوال را كجا بايد بپرسم
من هر وقت فوتبال بازي ميكنم دچاره سرگيجه ميشم و تقريبا 5 ماه هست كه وفتي راه ميرم دست و پا هام سست ميشوند.
لطفا بگيد كه چكار بايد بكنم؟

FOURTH RETURN
06-06-2011, 12:25
من یه سری قرص گرد زردرنگ گرفتم برای سنگ کلیه به نامrowatinex اگه میشه دربارش توضیح بدید یه سایت فارسی هم معرفی کنید که لیست تمام داروها و توضیحاتشون توش باشه

morsadr
06-06-2011, 13:54
سلام
من نميدونم كه اين سوال را كجا بايد بپرسم
من هر وقت فوتبال بازي ميكنم دچاره سرگيجه ميشم و تقريبا 5 ماه هست كه وفتي راه ميرم دست و پا هام سست ميشوند.
لطفا بگيد كه چكار بايد بكنم؟

دوست عزیز شما سوالتون را در تالار پرسش و پاسخ پزشکی مطرح کنید . یک تاپیک ایجاد کرده و سوالتون را بپرسید .
البته باید همیجا ذکر کنم که احتمالا شما دچار کاهش فشار و ضعف می شوید . شاید هم افت قند خون از علل این مورد باشد . بهتره که قبل انجام بازی خوب خود را گرم کنید و سپس بازی کنید . توان خود را در نظر بگیرید و بیشتر از آن به خود فشار وارد نکنید .
در ضمن یک بررسی از نظر کم خونی بهتر که انجام بشه .
موفق باشید .:11:

من یه سری قرص گرد زردرنگ گرفتم برای سنگ کلیه به نامrowatinex اگه میشه دربارش توضیح بدید یه سایت فارسی هم معرفی کنید که لیست تمام داروها و توضیحاتشون توش باشه

این دارو با شل کردن عضلات صاف جدار حالب و همچنین افزایش میزان ادرار فرد باعث تسهیل دفع سنگ کلیوی می شود . البته در صورت مصرف کمک به کمتر شدن احتمال سنگ سازی می کند ولی بر خلاف تصور بسیاری از افراد کمک در خرد کردن سنگ نمی کند

FOURTH RETURN
06-06-2011, 17:45
من يه بار با دستگاه سنگ شكن سنگ كليم رو خورد كردم حدود چهار سال پيش ميگن حالا يه دارويي اومده سنگ رو به راحتي خرد ميكنه صحت داره؟

Ghaioom
08-06-2011, 08:00
با سلام
چند وقته پیش سرما خوردم اون موقع آبریزش بینی هم داشتم ولی هنوز هم کامل خوب نشده. مثلا این چرک گلو هست مثل اینکه یا عفونته نمیدونم خوب نشده!
قرصی چیزی هست بزنیم؟ چند تا کپسول سرماخوردگی خوردم فرق زیادی نکرد فک کنم! چیکار کنم حالا؟

FOURTH RETURN
08-06-2011, 11:25
یه دونه سیر خام رو بخوری خوب میشی اما معده رو داغون میکنه از اونطرف:2: بهتره ربع سیر رو چهار بار بخوری اما باید تازه باشه چون تا یک سیر رو با چاقو برش بزنی سریع اسانسهاش از بین میره عجب آنتی بیوتیکیه این سیر:40:

FOURTH RETURN
08-06-2011, 14:13
آیا این داروی گیاهی سنگ کلیه رو حل میکنه:

morsadr
08-06-2011, 14:28
من يه بار با دستگاه سنگ شكن سنگ كليم رو خورد كردم حدود چهار سال پيش ميگن حالا يه دارويي اومده سنگ رو به راحتي خرد ميكنه صحت داره؟

تا آنجایی که من می دونم چنین دارویی وجود ندارد . تمام داروها فقط کمک به عدم تشکیل سنگ می کنند و نه خرد شدن آنها .

farhad_s5
08-06-2011, 18:30
معمولا رو همشون نوشته ساخت کانادا

و همشون هم نوشته بدون جیوه
دوست عزیز، تا جایی که من میدونم دیگه هیچ کدوم جیوه ندارن!! جیوه سمی هست و اصلا نباید در این قرص ها و یا به اصطلاح داروسازی پرل ها وجود داشته باشه!!!
چون امگا3 رو از ماهی میگیرن و اگه غذای ماهی آلوده باشه امکان داره بدن ماهی هم حاوی جیوه باشه این شایعه به وجود اومده که دیگه میشه گفت با خیال راحت میتونید مصرف کنید و جیوه هم ندارن!
روی همشون هم معمولاً نوشته شده بدون جیوه

farhad_s5
08-06-2011, 18:34
دوست عزیز، زولپیدم برای خواب استفاده میشه و فرد حتماً 5 دقیقه قبل از خواب باید مصرف کنه و بخوابه و بلند نشه دیگه، چون عوارض داره!! پس شما اصلا اشتباه دارید مصرف می کنید این دارو رو دوست عزیز.
من به عنوان داروساز به شما توصیه می کنم حتماً به یک روانپزشک مراجعه کنید تا دارویی متناسب با شما و شرایط شما براتون تجویز کنن!!

faded
08-06-2011, 19:42
دوست عزیز، زولپیدم برای خواب استفاده میشه و فرد حتماً 5 دقیقه قبل از خواب باید مصرف کنه و بخوابه و بلند نشه دیگه، چون عوارض داره!! پس شما اصلا اشتباه دارید مصرف می کنید این دارو رو دوست عزیز.
من به عنوان داروساز به شما توصیه می کنم حتماً به یک روانپزشک مراجعه کنید تا دارویی متناسب با شما و شرایط شما براتون تجویز کنن!!
یعنی چطوری؟ بخوابه و بلند نشه؟ میشه یه توضیح کامل تری بدین؟

Ghaioom
09-06-2011, 10:53
با سلام
چند وقته پیش سرما خوردم اون موقع آبریزش بینی هم داشتم ولی هنوز هم کامل خوب نشده. مثلا این چرک گلو هست مثل اینکه یا عفونته نمیدونم خوب نشده!
قرصی چیزی هست بزنیم؟ چند تا کپسول سرماخوردگی خوردم فرق زیادی نکرد فک کنم! چیکار کنم حالا؟
آمپول بزنم فک کنم درست بشه؟

یه دونه سیر خام رو بخوری خوب میشی اما معده رو داغون میکنه از اونطرف:2: بهتره ربع سیر رو چهار بار بخوری اما باید تازه باشه چون تا یک سیر رو با چاقو برش بزنی سریع اسانسهاش از بین میره عجب آنتی بیوتیکیه این سیر:40:
یعنی سیر بخورم؟ ربع سیر چیه؟

FOURTH RETURN
09-06-2011, 13:14
آمپول بزنم فک کنم درست بشه؟

یعنی سیر بخورم؟ ربع سیر چیه؟

آره آمپول خوب میکنه بهتره نذاری عفونتش کهنه بشه

یعنی یک سیر رو چهار قسمت کن

Ghaioom
09-06-2011, 13:58
آره آمپول خوب میکنه بهتره نذاری عفونتش کهنه بشه

یعنی یک سیر رو چهار قسمت کن
بعد از چهار قسمت هر چند ساعت بخورم چیکار کنم؟

eMer@lD
09-06-2011, 17:10
یعنی چطوری؟ بخوابه و بلند نشه؟ میشه یه توضیح کامل تری بدین؟

سریع اثر می کنه و حالت منفعل به بدن میده ((یه جور بی حسی و کرخی در بدن)) و باید سریع دراز کشید و خوابید وگرنه سر گیجه و عدم تعادل آزار دهنده ای سراغ آدم میاد.

faded
11-06-2011, 20:17
میشه دوتا ژلوفن 500 رو با هم خورد؟

mfcivil
12-06-2011, 10:37
ميخواستم راجع به اثرات وعوارض داروهاي ويتاتين پلاس و كارنيتين بدونم
اگه كسي مصرف كرده درمورد زمان تاثيرش براي كاهش وزنم بگه لطفا:11:

shabnam1986
12-06-2011, 14:53
دوپامین تزریقی که در موارد اورژانسی به کار میره اگه به فرد عادی تزریق بشه خطرناکه؟

majid_240
12-06-2011, 20:02
با سلام و احترام

لطفا در مورد استفاده از فنوباربیتال در دوران نوزادی و شیرخوارگی بصورت وریدی و عضلانی منع استفاده وجود دارد .قبلا در دوران نوزادی میتوانستیم وریدی استفاده کنیم ولی در بعد از ان حتما می بایستی عضلانی استفادهمی شد

Sayam
13-06-2011, 11:02
دوپامین تزریقی که در موارد اورژانسی به کار میره اگه به فرد عادی تزریق بشه خطرناکه؟
بله عوارض داره:
توقف ترشح پرولاکتین در غده هیپوفیز ایجاد عوارض جانبی کاردیوتوکسیک، صرع‌زا، و آنتی‌کولینرژی تهوع، استفراغ ،افت فشار خون حركات غير طبيعی بی قراری و...

+
در ضمن بعد از مدتی تاثیر خودش رو تا حد زیادی از دست میده...

ehsan_update
13-06-2011, 11:41
این چیزی که گفتین باکتریه نه انگل درسته؟
نه خیر. باکتری نیست.توکسوپلاسما یه نوع انگل تک یاخته ست. در ضمن مبندازول و آلبندازول برای درمان آلودگی با کرم ها استفاده میشن.
برای چاق شدن گربه بهتره از دامپزشک راهنمایی بگیرید، البته اون قرص هم ضرر خاصی برای گربه نداره، روزی یه دونه همراه غذا بهش بدی بد نیست.

eMer@lD
13-06-2011, 12:26
میشه دوتا ژلوفن 500 رو با هم خورد؟

ژلوفن یک داروی ضد درد هست که عوارض خاص خودش رو هم داره با زولدم یا زولپیرست در طبقه بندی متفاوت هست
و دوز مصرفی آن در دردهای بعد از عمل جراحی شاید دو عدد در یک موعد زمانی باشد..

morsadr
13-06-2011, 14:37
با سلام و احترام

لطفا در مورد استفاده از فنوباربیتال در دوران نوزادی و شیرخوارگی بصورت وریدی و عضلانی منع استفاده وجود دارد .قبلا در دوران نوزادی میتوانستیم وریدی استفاده کنیم ولی در بعد از ان حتما می بایستی عضلانی استفادهمی شد

فنو باربیتال یک داروی ضد تشنج می باشد که بصورت خوراکی . تزریق عضلانی و انفوزیون وریدی مصرف دارد . تعیین طریقه مصرف بستگی به بیماری و نظر پزشک دارد .

morsadr
13-06-2011, 14:40

بله . این دارو در موارد افت شدید فشار و کاهش خونرسانی کلیوی کاربرد دارد . در فرد عادی دلیلی بر استفاده آن وجود ندارد . تزریق سریع آن بسیار می تواند خطرناک باشد .

faded
13-06-2011, 15:01
ژلوفن یک داروی ضد درد هست که عوارض خاص خودش رو هم داره با زولدم یا زولپیرست در طبقه بندی متفاوت هست
و دوز مصرفی آن در دردهای بعد از عمل جراحی شاید دو عدد در یک موعد زمانی باشد..
بالاخره میشه دوتا رو باهم خورد یا نه؟

eMer@lD
13-06-2011, 16:34
بالاخره میشه دوتا رو باهم خورد یا نه؟

اصولا با خوردن دو عدد قرص یک جور در یک موعد زمانی بسیار مخالفم

+++++++++++++++++++

دوستان محترم و عزیزم سلام

تاپیک مورد یک پاکسازی اساسی واقع شد
بسیاری از پست های بی مورد حذف شدند
و بعضی از پستهایی که کاربر عزیز پی در پی هم ایجاد کرده بود ادغام شد حتی یکی از اون پست ها پست خودم بود

ممنون از همکاری شما عزیزان
:11:

FOURTH RETURN
13-06-2011, 16:44
بعد از چهار قسمت هر چند ساعت بخورم چیکار کنم؟

چهار نوبت دیگه 6 چارتا 24 تا:31:

faded
13-06-2011, 20:12
اصولا با خوردن دو عدد قرص یک جور در یک موعد زمانی بسیار مخالفم

+++++++++++++++++++

دوستان محترم و عزیزم سلام

تاپیک مورد یک پاکسازی اساسی واقع شد
بسیاری از پست های بی مورد حذف شدند
و بعضی از پستهایی که کاربر عزیز پی در پی هم ایجاد کرده بود ادغام شد حتی یکی از اون پست ها پست خودم بود

ممنون از همکاری شما عزیزان
:11:
یه ژلوفن با مفنامیک اسید رو میشه با هم خورد؟

Ghaioom
14-06-2011, 07:52
چهار نوبت دیگه 6 چارتا 24 تا:31:
من که نخوردم . شاید تو خونه باشه. شاید هم نشه خود من که تست نکردم. :31:
مثل اینکه سیر هم گرونه! :31:
فک کنم دیگه این چیزی که گفتم خودش داره خوب میشه. از قبل کم شده.

morsadr
16-06-2011, 08:31
یه ژلوفن با مفنامیک اسید رو میشه با هم خورد؟

هر دوی این داروها از یک دسته دارویی می باشند و مصرف هر دو با هم معقول نیست .

mfcivil
16-06-2011, 12:01
يه سوال راجع به اثرات و عوارض كارنيتين و ويتاتين پلاس پرسيدم چرا هيچكي جواب نداد؟؟؟؟؟؟:41:

faded
16-06-2011, 15:13
هر دوی این داروها از یک دسته دارویی می باشند و مصرف هر دو با هم معقول نیست .
با فاصله چند ساعت مناسب هست؟

shabnam1986
16-06-2011, 23:18
بله . این دارو در موارد افت شدید فشار و کاهش خونرسانی کلیوی کاربرد دارد . در فرد عادی دلیلی بر استفاده آن وجود ندارد . تزریق سریع آن بسیار می تواند خطرناک باشد .

مگه دوپامین سرخوشی نمیاره؟

مهرسا1
16-06-2011, 23:43

در صورتی که غلضتش تو مغز بالا بره سرخوشی میاره نه تو خون

morsadr
18-06-2011, 15:44

بالا بودن غلظت داخل مغزی و در منطقه ای خاص از مغز و در سیناپس های عصبی این تاثیر دارد و نه آمپول دوپامین .

---------- Post added at 04:44 PM ---------- Previous post was at 04:43 PM ----------

با فاصله چند ساعت مناسب هست؟

بستگی به شدت درد دارد . ولی در موارد شدید هر 6 ساعت هم می توان استفاده کرد .

faded
18-06-2011, 19:54
اینها همه درسته ولی این عوارض در درصد کمی از افراد بوجود میاد و همچنین در دوزهای بالا بیشتر اتفاق می افته . البته چون مصرف موضعی می باشد عوارض معمولا زود گذر می باشند .
من امروز دوباره سیتانس تزریق داشتم دوباره سرگیجه گرفتم

مهرسا1
18-06-2011, 23:16
بعد از مسومیتی که همراه با اسهال و استفراغ هست چه نوع سرمی باید بزنیم

shabnam1986
18-06-2011, 23:26

فک کنم محلول او آر اس بهتر از سرم باشه

morsadr
19-06-2011, 08:42

معمولا سرم رینگر بعلت الکترولیتهایی که دارد بهتر می باشد .

morsadr
20-06-2011, 14:35
یعنی رفتم داروخونه بگم چی میخوام

شما بهتره بری دکتر و دکتر خودش میدونه چی بنویسه و داروخانه طبق دستور دکتر عمل می کنه .

mineworld
22-06-2011, 14:49
سلام

یه سوال داشتم . مصرف خودسرانه قرص امگا 3 که ضرر نداره درسته ؟ دوز مصرفش جه جوریاست ؟ بعدم میشه بگید عوارضش چیه ؟ میخوام بدونم همینطوری خوردنش که خطر نداره ؟ واقعیش چون مصرف ماهی و میگو و .. من کمه گفتم شاید با این جبران شه . خیلی ممنون

sss638
23-06-2011, 17:43
با سلام

طبق نسخه پزشک من داروی SINGULAIR 10mg و داروی Zaditen 1mg (از نوع خارجیش) رو گرفتم احتمالا نسخه پیچ گفت یکی از اینها جویدنیه حالا یادم رفته کدوم بود اگر کمک کنید ممنون میشم :11:

c30tehran
25-06-2011, 11:57
می خواستم بدونم این دارو چه اثری داره؟
و آیا اعتیاد آور هست یا نه؟

مهرسا1
25-06-2011, 12:11
می خواستم بدونم این دارو چه اثری داره؟
و آیا اعتیاد آور هست یا نه؟

ریسپریدون یک نوع داروی ضدجنون است. این دارو سبب ایجاد تغییراتی در میزان مواد شیمیایی موجود در مغز (نوروترنسمیتر) می گردد.
این دارو برای درمان اختلالات حاد و يا حالات مزمن رواني مثل اسکیزوفرنی و نشانه های اختلال دوقطبی (افسردگی- شیدایی) استفاده می شود. ریسپریدون همچنین برای درمان و کاهش تحریک پذیری مفرط کودکان در خودمانده (اوتیسم) به کار می رود. اگر چه ناراحتي اصلي را برطرف نمي كند اما در كاهش علايم آزاردهنده موثر است. علايم مثبت (مانند توهم زايي، اختلال فكر) و علايم منفي (مانند انزوا، ناراحتي هاي احساسي و عاطفي) را رفع مي كند .مي تواند در رفع ديگر نشانه هاي ناشي از اسكيزوفرني از قبيل افسردگي و اضطراب مفيد باشد. ريسپريدون در مقايسه با ديگر داروهاي ضدجنون اثر تسكين بخشي كمتري دارد و ايجاد اختلالات حركتي خيلي كمتري مي كند.
این دارو مصارف درمانی دیگری نیز دارد.

راهنمایی های کلی:

ریسپریدون برای درمان اختلالات ناشی از زوال عقل (دمانس) تجویز نمی شود. ریسپریدون ممکن است باعث ایجاد سکته قلبی، مرگ ناگهانی و ذات الریه در سالمندان مبتلا به دمانس بشود. در صورت داشتن حساسیت به ریسپریدون هرگز این دارو را مصرف نکنید.
در صورت داشتن هریک از موارد زیر حتما پزشک معالجتان را در جریان بگذارید:
بیماری های کبدی و کلیوی
ناراحتی های قلبی، فشار خون بالا، مشکلات مربوط به ضربان قلب
سابقه ایست و سکته های قلبی
سابقه سرطان سینه
تشنج و صرع
دیابت (قند خون) (ریسپریدون ممکن است قند خون را افزایش دهد)
سابقه داشتن افکار خودکشی
بیماری پارکینسون
مشکلات بلعی (قورت دادن)
اگر مبتلا به هیپرگلیسمی (قند خون بالا) هستید از مصرف این دارو اجتناب کنید و نسبت به نشانه های هیپرگلیسمی هوشیار باشید. این نشانه ها شامل افزایش تشنگی و تکرر ادرار، گرسنگی مفرط و ضعف می باشد.
اگر مبتلا به دیابت هستید به صورت منظم و دائمی سطح قند خونتان را کنترل کنید.
قرص های ریسپریدون حاوی مقادیری از فنیل آلانین می باشند. اگر مبتلا به بیماری فنیل کتونوریا ( PKU ) هستید این مسئله را به پزشک معالجتان اطلاع دهید.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

این دارو جزء گروه C می باشد و ممکن است برای جنین مضر باشد. در صورت حاملگی یا تصمیم برای باردار شدن پزشک معالجتان را آگاه سازید.
مشخص نیست که این دارو وارد جریان شیر مادر می شود یا خیر و برای کودک شیرخوار مضر است یا نه. در صورتی که کودک از شیر خودتان تغذیه می کند بدون مشورت با پزشک این دارو را مصرف نکنید.
بدون توصیه پزشک این دارو را به کودکان ندهید.

راهنمای مصرف:

این دارو را طبق دستور پزشکتان مصرف نمایید. از مصرف دارو بیش از میزان تجویز شده یا در مدت زمانی طولانی تر خودداری نمایید.
این دارو را می توان همراه با وعده های غذایی یا بدون وعده های غذایی مصرف نمود.
برای مصرف قرص های ریسپریدون ( Risperdal M-Tab ) نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
تا هنگام مصرف قرص آن را از پوشش حفاظتی خارج نکنید. مراقب باشید در هنگام خارج نمودن قرص از پوشش قرص دچار آسیب و شکستگی نشود.
با دستهای خشک قرص را از پوشش خارج نمایید و آن را در دهانتان قرار دهید و اجازه دهید که کاملا حل شود.
از بلعیدن کامل قرص خودداری کنید و اجازه دهید قرص کاملا حل شود. از جویدن قرص اجتناب کنید.
برای اخذ بهترین تاثیرات درمانی دارو را طبق برنامه زمانی منظم استفاده کنید. قبل از تمام شدن دارویتان نسخه تان را تجدید کنید تا مدت زمانی هرچند کوتاه بدون دارو نمانید.
اگر نوع مایع دارو را مصرف می کنید مطمئن شوید که مطابق با دوز تجویز شده است. از قاشق های علامت دار یا پیمانه های مخصوص مصرف دارو استفاده کنید.
از مخلوط نمودن نوع مایع دارو با چای یا نوشابه خودداری کنید.
برای بهبود نشانه های بیماری حداقل چند هفته باید به مصرف دارو ادامه دهید وبرای کسب نتایج درمانی مطلوب دارو را طبق دستور پزشک معالجتان مصرف کنید. اگر بعد از گذشت چند هفته بهبود نیافتید با پزشکتان مشورت کنید.
دارو را در دمای معمولی اتاق دور از رطوبت، نور و دما نگهداری نمایید. دارو را در مکانی قرار ندهید که دچار یخ زدگی شود.

فراموش کردن دوز مصرفی:

به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. اگر نزدیک به زمان مصرف نوبت بعدی دارو هستید دوز فراموش شده را مصرف نکنید و طبق برنامه مصرفتان نوبت بعدی را مصرف نمایید. برای جبران دوز فراموش شده مقدار بیشتری دارو مصرف نکنید.

مسمومیت با دوزهای بیش از اندازه:

درصورت مصرف بیش از اندازه دارو سریعا در پی دریافت مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید.
خواب آلودگی، افزایش میزان ضربان قلب، احساس سبکی در سر، ضعف و بی قراری در عضلات حرکتی چشم ها، آرواره، گردن و دهان از نشانه های مصرف دوزهای بیش از اندازه هستند.

موارد احتیاط:

ممکن است در طول مصرف ریسپریدون حساسیت شما نسبت به هوای سرد و گرم افزایش یابد. از قرار گرفتن در هوای بسیار سرد یا بسیار گرم اجتناب کنید. در هوای گرم و هنگام فعالیت، آب زیاد بنوشید. از عوارض جانبی ریسپریدون تخریب و تاثیر منفی بر روی افکار و واکنش هاست. در هنگام رانندگی و انجام کارهایی که مستلزم هوشیاری کامل هستند احتیاط کنید.
از نوشیدن الکل در طول دوره درمان خودداری کنید. مصرف الکل می تواند باعث تشدید عوارض جانبی ریسپریدون شود.

در موارد زير پزشك را مطلع سازيد:

ناراحتي هاي كبد يا كليه، ناراحتي هاي قلبي و گردش خون، غش هاي صرعي، بيماري پاركينسون، مصرف داروهاي ديگر.
براي خانم هاي باردار: بي ضرر بودن اين دارو براي دوران بارداري قطعي نيست. با پزشك مشورت كنيد.
براي خانم هاي شيرده: اين دارودر شير مادر نفوذ مي كند. از پزشك نظر بخواهيد.
براي اطفال و كودكان: براي كمتر از 15 سال سن توصيه نميشود.
براي سنين بالاي 60: مقدار دارو را كم كنيد.
مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: به خاطر احتمال خواب آلودگي و كند شدن واكنشها از انجام اينگونه امور خودداري كنيد.
الكل: از مصرف الكل خودداري كنيد زيرا اثرات تسكين دهندگي آن را مي آفزايد.
جراحي و بيهوشي عمومي: مصرف اين دارو قبل از بيهوشي عمومي بايد قطع شود لذا قبل از هرگونه عمل جراحي پزشك يا دندانپزشك را در جريان بگذاريد.

عوارض جانبی:

اگر هرکدام از نشانه های حساسیت دارویی در شما ظاهر شد سریعا با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.
نشانه های حساسیت دارویی عبارتند از: کهیر، مشکلات تنفسی، ورم صورت، لبها، زبان و گلو.
در صورت بروز عوارض جانبی ریسپریدون فورا به پزشک معالجتان اطلاع دهید. مهمترین عوارض جانبی این دارو عبارتند از:
تب، سفت شدن عضلات، گیجی، تعریق، ضربان قلب سریع یا غیرمعمول
بی قراری و تنش در عضلات حرکتی چشم ها، زبان، آرواره و گردن
لرزش
مشکلات بلعی
احساس سبکی در سر
عوارض خفیف تر این دارو عبارتند از:
خواب آلودگی وبیقراری خفیف، لرزش
خوابیدن و رویا دیدن بیش از حد معمول
تاری دید
سردرد و سرگیجه
اضافه وزن
مشکلات ادراری
تهوع، خشکی دهان و یبوست
کاهش میل جنسی و مشکلات ارگاسمی
عوارض دیگری غیر از موارد ذکر شده نیز ممکن است در اثر مصرف داروی ریسپریدون ایجاد شود. در صورت مشاهده هر گونه علائم غیرمعمول و ناراحت کننده به پزشک معالجتان اطلاع دهید.

تداخلات دارویی:

اگر به صورت منظم داروهایی مصرف می کنید که باعث خواب آلودگی تان می شود (مانند داروهای سرماخوردگی، داروهای ضدحساسیت، داروهای ضددرد حاوی مواد مخدر، قرص های خواب، شل کننده عضلات و داروهای ضدصرع، افسردگی و اضطراب) قبل از مصرف ریسپریدون این موضوع را با پزشک معالجتان در میان بگذارید.
در صورت مصرف هرکدام از داروهای زیر پزشکتان را در جریان بگذارید:
کاربامازپین
فنیتوئین
فنوباربیتال
فلئوکستین
ریفامپین
داروهایی که برای درمان بیماری پارکینسون استفاده می شود مانند: لوودوپا و...
فهرست تداخلات دارویی مذکور کامل نیست و امکان تداخل داروهای دیگری نیز در عملکرد ریسپریدون وجود دارد. در مورد تمامی داروهای مصرفی تان (دارویی یا مکمل) با پزشکتان مشورت کنید. این موارد شامل ویتامین ها، املاح، محصولات و فرآورده های گیاهی و داروهایی که برای سایر بیماری هایتان مصرف می کنید می شود.
هرگز مصرف داروی جدیدی را بدون مشورت با پزشک معالجتان شروع نکنید.

استفاده بلند مدت:
مصرف اين دارو به مدت زياد موجب اختلالات حركتي ميشود
منبع:

eMer@lD
25-06-2011, 18:47
سلام..

علت اینکه دوستان در مورد وظایف تجویزات دارویی شما رو به مراجعه به پزشک راهنمایی می کنند این هست که پزشک با توجه به معاینات ، دستور العمل یا تجویزات قایل میشه و(( اینجا جای بحث نداره ))و درمانگاه ها طبق نسخه و دستور العمل پزشک مجاز هستند .

حتی اگر به پزشک هم مراجعه کرده باشید متوجه می شوید که برای اینکه تجویز دقیق و تشخیص درست داده بشه باید روالی از قبیل آزمایش وتست ، سنوگرافی،رادیولوژی و از این قبیل آزمایشات صورت بگیره تا سلامتی به دست بیاد ...
و در مورد بعضی اعتراضات ،باید بگم که: اصلا پذیرفته نیست و در این انجمن بار ها بهترین راهنمایی ها و تشریک مساعدت دیده شده
این پست ممکنه بعد از تهیه ی بعضی قوانین جدید حذف شود.

به امید فردایی بهتر
موفق باشید.:11:

meisam317
26-06-2011, 10:39
یه سئوال میشه متیل فتیدات ها و دکسترو آمفتامین ها رو همراه با کلونیدین( و یا گوانفاسین : کدوم بهتر هستند ) مصرف کرد واسه بیمار adhd+tic

faded
26-06-2011, 12:54
من میخوام یه تعداد دارو رو که تا سال 2013 اعتبار دارن یه جای خوب نگهداری کنم, ولی نمی دونم کجا؟ تا حالا میذاشتمون تو انباری که از همه جا خنک تر بود ولی امروز دیدم اونجا هم گرم شده, حالا چیکار کنم؟ بذارم یجچال؟ یا جای دیگه؟

morsadr
27-06-2011, 14:30
من میخوام یه تعداد دارو رو که تا سال 2013 اعتبار دارن یه جای خوب نگهداری کنم, ولی نمی دونم کجا؟ تا حالا میذاشتمون تو انباری که از همه جا خنک تر بود ولی امروز دیدم اونجا هم گرم شده, حالا چیکار کنم؟ بذارم یجچال؟ یا جای دیگه؟

بهترین مکان برای نگهداری دارو فضای خنک و تاریک می باشد . شاید طبقات پایین یخچال بهترین جا باشد .

shabnam1986
07-07-2011, 11:04
عوارض طولانی مصرف متفورمین روی کبد و کلیه رو میخواستم

ممنون

مهرسا1
07-07-2011, 11:13
دوست عزیز سوالات دارویتون رو باید اینجا مطرح کنین:

چند نکته‌ی مهم درباره‌ی مت‌فورمین
اگر شخص دیابتیک بیماری کلیوی داشته یا در معرض کتواسیدوز دیابتیک باشد، نباید از مت‌فورمین استفاده کند. در صورت وجود بیماری کبدی یا سابقه‌ای از بیماری قلبی، پیش از مصرف مت‌فورمین باید پزشک معالج را در جریان قرار دهد.
گاه بیمار هنگامی که از مت‌فورمین استفاده می‌کند، دچار اسیدوز لاکتیک می‌شود که بلافاصله در صورت مشاهده‌ی علایم آن باید دارو را قطع کرد. علایم اسیدوز لاکتیک شامل ضعف، افزایش خواب‌آلودگی، برادی‌کاردی، احساس سرما، درد عضلانی، درد اپی‌گاستر، احساس سبکی سر و از حال رفتن ناگهانی (غش) است.
همچنین در مواردی که بیمار به‌علت انجام کارهای تشخیصی رادیولوژی(مانند IVF یا سی‌تی اسکن با کنتراست) احتیاج به تزریق وریدی مواد حاجب دارد، باید مت‌فورمین موقتاً قطع شود.
همچنین گاه ممکن است مت‌فورمین سبب افت شدید قند خون (هیپوگلیسمی) شود. به‌همین خاطر همیشه یک منبع قند قابل دسترسی (مانند شیر یا آب پرتقال) باید در محل کار یا خانه وجود داشته باشد.
مت‌فورمین یک داروی خوراکی ضد دیابت است که به‌تنهایی به‌هیچ‌وجه برای افراد مبتلا به دیابت نوع I (وابسته به انسولین) مناسب نیست. البته اخیراً تحقیقاتی مبنی بر این‌که استفاده‌ی همزمان از مت‌فورمین باعث کاهش دوز مصرف انسولین می‌شود، گزارش شده ولی این موضوع صددرصد ثابت نشده است. مت‌فورمین همچنین کاربردهای دیگری (به‌طور مثال در درمان نازایی) دارد.

موارد احتیاط و منع مصرف
در موارد نارسایی احتقانی قلب (CHF) احتمال بروز اسیدوز لاکتیک بیشتر است. همچنین افراد سالمند ریسک بالاتری برای ایجاد اسیدوز لاکتیک دارند و در این موارد تجویز مت‌فورمین باید با نهایت احتیاط انجام شود.
احتمال واکنش‌های آلرژیک به مت‌فورمین وجود دارد.
در موارد نارسایی کلیوی، کتواسیدوز دیابتیک، بیماری کبدی و سابقه‌ی بیماری قلبی استفاده از مت‌فورمین ممنوع است.

shabnam1986
07-07-2011, 11:20
دوست عزیز سوالات دارویتون رو باید اینجا مطرح کنین:

چند نکته‌ی مهم درباره‌ی مت‌فورمین
اگر شخص دیابتیک بیماری کلیوی داشته یا در معرض کتواسیدوز دیابتیک باشد، نباید از مت‌فورمین استفاده کند. در صورت وجود بیماری کبدی یا سابقه‌ای از بیماری قلبی، پیش از مصرف مت‌فورمین باید پزشک معالج را در جریان قرار دهد.
گاه بیمار هنگامی که از مت‌فورمین استفاده می‌کند، دچار اسیدوز لاکتیک می‌شود که بلافاصله در صورت مشاهده‌ی علایم آن باید دارو را قطع کرد. علایم اسیدوز لاکتیک شامل ضعف، افزایش خواب‌آلودگی، برادی‌کاردی، احساس سرما، درد عضلانی، درد اپی‌گاستر، احساس سبکی سر و از حال رفتن ناگهانی (غش) است.
همچنین در مواردی که بیمار به‌علت انجام کارهای تشخیصی رادیولوژی(مانند IVF یا سی‌تی اسکن با کنتراست) احتیاج به تزریق وریدی مواد حاجب دارد، باید مت‌فورمین موقتاً قطع شود.
همچنین گاه ممکن است مت‌فورمین سبب افت شدید قند خون (هیپوگلیسمی) شود. به‌همین خاطر همیشه یک منبع قند قابل دسترسی (مانند شیر یا آب پرتقال) باید در محل کار یا خانه وجود داشته باشد.
مت‌فورمین یک داروی خوراکی ضد دیابت است که به‌تنهایی به‌هیچ‌وجه برای افراد مبتلا به دیابت نوع I (وابسته به انسولین) مناسب نیست. البته اخیراً تحقیقاتی مبنی بر این‌که استفاده‌ی همزمان از مت‌فورمین باعث کاهش دوز مصرف انسولین می‌شود، گزارش شده ولی این موضوع صددرصد ثابت نشده است. مت‌فورمین همچنین کاربردهای دیگری (به‌طور مثال در درمان نازایی) دارد.

موارد احتیاط و منع مصرف
در موارد نارسایی احتقانی قلب (CHF) احتمال بروز اسیدوز لاکتیک بیشتر است. همچنین افراد سالمند ریسک بالاتری برای ایجاد اسیدوز لاکتیک دارند و در این موارد تجویز مت‌فورمین باید با نهایت احتیاط انجام شود.
احتمال واکنش‌های آلرژیک به مت‌فورمین وجود دارد.
در موارد نارسایی کلیوی، کتواسیدوز دیابتیک، بیماری کبدی و سابقه‌ی بیماری قلبی استفاده از مت‌فورمین ممنوع است.

مرسی از راهنماییتون اما تو این یه صفحه توضیح چیزی در رابطه با عوارض مصرف طولانی مدتش ندیدم...:13:

مهرسا1
07-07-2011, 11:38
ببین دوست عزیز بسته به ساخت این دارو که ساخت کجا باشه و فرمولش چقدر دقیق باشه و از مواد درجه یک تو ساختنش استفاده شده باشه مصرف بلند مدتش تاثیر داره کلا هر دارویی که مصرف میشه کبد سعی میکنه اونو بی تاثیر کنه شما باید سعی کنین این دارو رو منظم زیر نظر پزشک مصرف کنین و هر مدت یه تست از کبد و کلیه بدین

faded
07-07-2011, 12:02
ببین دوست عزیز بسته به ساخت این دارو که ساخت کجا باشه و فرمولش چقدر دقیق باشه و از مواد درجه یک تو ساختنش استفاده شده باشه مصرف بلند مدتش تاثیر داره کلا هر دارویی که مصرف میشه کبد سعی میکنه اونو بی تاثیر کنه شما باید سعی کنین این دارو رو منظم زیر نظر پزشک مصرف کنین و هر مدت یه تست از کبد و کلیه بدین
تست کبد و کلیه چی هست؟

مهرسا1
07-07-2011, 12:11
تست کبد و کلیه چی هست؟

اشخاصی که بلند مدت دارو مصرف میکنن باید هر 3 ماه یک بار سنوگرافی کلیه و تست آنزیم های کبدی بدن تا اگه دارو اثر بدی رو این عضو ها داشت سریع مصرفش رو قطع کنن

faded
11-07-2011, 21:14
اگر بعد از مصرف دارو مثلا یکی دوتا قرص پوست دست کهیر بزنه , و قسمت سمت راست شکم زیر قفسه سینه درد بیاد یعنی چه مشکلی هست؟

morsadr
13-07-2011, 15:09
اگر بعد از مصرف دارو مثلا یکی دوتا قرص پوست دست کهیر بزنه , و قسمت سمت راست شکم زیر قفسه سینه درد بیاد یعنی چه مشکلی هست؟

درد شکم اگر مختصر باشد شاید اهمیت زیادی نداشته باشد . ولی ایجاد کهیر و خارش بعد از مصرف دارو میتونه نشانه حساسیت به دارو باشد و باید با پزشک مشورت کرد .

shabnam1986
18-07-2011, 16:27
عوارض مصرف بلند مدت رانیتیدین چیه؟

علیرضا
22-07-2011, 12:39
سلام به همه ی بچه های اینجا

من چند وقته که شروع به استفاده از داروی فیناستراید (با اسم تجاری Finpecia) کردم ، با دُز یک درصد و بصورت قرص و روزی یک عدد ...
دکترم خانوم دکتر شیدا شمس هست و برای ریزش موی شدیدم این دارو رو به اضافه ی ماینوکسیدیل تجویز کردن.

مضاف بر اون
حدود دو ساله که دارم داروی ضد افسردگی می خورم، شامل: سیتالوپرام و ونلافکسین

سوال اولم اینه که آیا این داروها با هم تضاد یا ناسازگاری دارن، و مصرف همزمانشون باعث ایجاد عوارض ناجور میشه ؟
و سوال دومم این که با مصرف داروی فیناستراید آیا ممکنه بعداً باعث بشه بچه ی آدم با ناهنجاری به دنیا بیاد؟ یعنی ناقص الخلقه باشه...
و اگه ممکنه برام توضیح بدین که مصرف این قرص، چه عوارض ناخواسته ای به همراه داره. چون برام خیلی مهمه که بدونم به چه قیمتی دارم از شر این کچلی خلاص میشم !!
:D

ممنون

morsadr
23-07-2011, 15:04
سلام به همه ی بچه های اینجا

من چند وقته که شروع به استفاده از داروی فیناستراید (با اسم تجاری Finpecia) کردم ، با دُز یک درصد و بصورت قرص و روزی یک عدد ...
دکترم خانوم دکتر شیدا شمس هست و برای ریزش موی شدیدم این دارو رو به اضافه ی ماینوکسیدیل تجویز کردن.

مضاف بر اون
حدود دو ساله که دارم داروی ضد افسردگی می خورم، شامل: سیتالوپرام و ونلافکسین

سوال اولم اینه که آیا این داروها با هم تضاد یا ناسازگاری دارن، و مصرف همزمانشون باعث ایجاد عوارض ناجور میشه ؟
و سوال دومم این که با مصرف داروی فیناستراید آیا ممکنه بعداً باعث بشه بچه ی آدم با ناهنجاری به دنیا بیاد؟ یعنی ناقص الخلقه باشه...
و اگه ممکنه برام توضیح بدین که مصرف این قرص، چه عوارض ناخواسته ای به همراه داره. چون برام خیلی مهمه که بدونم به چه قیمتی دارم از شر این کچلی خلاص میشم !!
:D

ممنون

این داروها با هم تداخل دارویی مهمی ندارند .
در مورد عوارض فیناسترید باید گفت که مصرف این دارو برای شما عارضه مهمی ندارد چه در حال و چه در آینده . البته باید در نظر داشته باشید که اگر شما متاهل هستید مصرف دارو و یا حتی تماس پوستی دارو برای همسرتان اگر باردار باشد می تواند خطر ناک باشد و ایجاد ناهنجاری هایی در جنین بنماید . ولی مصرف دارو توسط شما مشکلی ندارد .

ess_1362
23-07-2011, 22:10
سلام خدمت استادان محترم
می خواستم بدونم داروی APO DOXEPIN موارد مصرفش چی هست؟
البته با دوز 25MG در روز
عوارض اون در بلند مدت چی می تونه باشه؟
آیا ممکن هست حافظه انسان را تحت تاثیر قرار بده؟
چه تفاوتی با doneurin 25MG داره؟

با تشکر

علیرضا
24-07-2011, 00:06
این داروها با هم تداخل دارویی مهمی ندارند .
در مورد عوارض فیناسترید باید گفت که مصرف این دارو برای شما عارضه مهمی ندارد چه در حال و چه در آینده . البته باید در نظر داشته باشید که اگر شما متاهل هستید مصرف دارو و یا حتی تماس پوستی دارو برای همسرتان اگر باردار باشد می تواند خطر ناک باشد و ایجاد ناهنجاری هایی در جنین بنماید . ولی مصرف دارو توسط شما مشکلی ندارد .

خیلی خیلی ممنونم ازت دوست عزیز
:20:
خیالم راحت شد

===============

یک سوال دیگه هم دارم که تو همین پست می نویسم تا تعداد پست ها بالا نره

آیا دارو هایی که من برای درمان افسردگیم مصرف می کنم روی حافظه تأثیر میزاره ؟
سیتالوپرام ۲۰ و ونلافکسین ۷۵ رو به مدت حدود دو اله که مصرف می کنم
وضع حافظه ام بطور وحشتناکی خرابه
:31:
ممنون

morsadr
24-07-2011, 11:12
سلام خدمت استادان محترم
می خواستم بدونم داروی APO DOXEPIN موارد مصرفش چی هست؟
البته با دوز 25MG در روز
عوارض اون در بلند مدت چی می تونه باشه؟
آیا ممکن هست حافظه انسان را تحت تاثیر قرار بده؟
چه تفاوتی با doneurin 25MG داره؟

با تشکر

این دو دارو یکی هستند با دو نام تجاری متفاوت . این دارو یک دارو ضد افسردگی و ضد اضطراب می باشد که با تاثیر بر روی سیناپسهای سروتونرژیک و نورآدرنرژیک باعث مهار بازجذب این دو ماده و نهایتا افزایش میزان آن در فضای سیناپسی شده که باعث اثر درمانی آن می شود .
این داروها کمی گیجی و منگی می دهند ولی در حافظه طولانی مدت تاثیری ندارند

---------- Post added at 12:12 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

خیلی خیلی ممنونم ازت دوست عزیز
:20:
خیالم راحت شد

===============

یک سوال دیگه هم دارم که تو همین پست می نویسم تا تعداد پست ها بالا نره

آیا دارو هایی که من برای درمان افسردگیم مصرف می کنم روی حافظه تأثیر میزاره ؟
سیتالوپرام ۲۰ و ونلافکسین ۷۵ رو به مدت حدود دو اله که مصرف می کنم
وضع حافظه ام بطور وحشتناکی خرابه
:31:
ممنون

در زمان مصرف کمی فرد را گیج ومنگ می کند و کمی تمرکز را کاهش می دهد ولی در طولانی مدت تاثیری ندارد

ess_1362
24-07-2011, 13:06
مصرف این دارو در دراز مدت (مثلا بیش از 4 سال) می تونه عوارضی داشته باشه؟
من از سال 86 دارم این دارو را مصرف می کنم و الان احساس می کنم کمی در یادگیری مفاهیم درسی مشکل دارم برای مثال مثل سابق یک مطلب را همون بار اول نمی تونم حفظ کنم و باید 2-3 بار مرور کنم!!
طبق گفته دکتر من این دارو را در سه دوز (75 میلیگرم) مصرف می کردم ولی دو سالی هست که خودم کردمش 25 میلی
آیا این کار می تونه مضر باشه؟
ضمن اینکه من هر کاری می کنم نمی تونم بطور کامل مصرفش را متوقف کنم.در دوره هایی تا 10 میلی در 24 ساعت هم کاهش دادم ولی خیلی اذیت شدم آیا واقعن امکانش هست که بدون مصرف این دارو راحت ادامه زندگی بدم؟

با تشکر

morsadr
25-07-2011, 14:19
مصرف این دارو در دراز مدت (مثلا بیش از 4 سال) می تونه عوارضی داشته باشه؟
من از سال 86 دارم این دارو را مصرف می کنم و الان احساس می کنم کمی در یادگیری مفاهیم درسی مشکل دارم برای مثال مثل سابق یک مطلب را همون بار اول نمی تونم حفظ کنم و باید 2-3 بار مرور کنم!!
طبق گفته دکتر من این دارو را در سه دوز (75 میلیگرم) مصرف می کردم ولی دو سالی هست که خودم کردمش 25 میلی
آیا این کار می تونه مضر باشه؟
ضمن اینکه من هر کاری می کنم نمی تونم بطور کامل مصرفش را متوقف کنم.در دوره هایی تا 10 میلی در 24 ساعت هم کاهش دادم ولی خیلی اذیت شدم آیا واقعن امکانش هست که بدون مصرف این دارو راحت ادامه زندگی بدم؟

با تشکر

ببنید دوست عزیز تشخیص . درمان و نوع داروی مصرفی همه توسط پزشک خودتون تعیین می شود و ایشون هستند که با دانسته های علمی دوز درمانی و مدت درمان شما را مشخص می کنند و اینکه خودتون سر خود دارو را کم یا زیاد و یا قطع کنید اصلا درست نیست .
در مورد عوارض دارو ها هم باید بدانید که پزشک شما قطعا صلاح دونسته که دارو را مصرف کنید و این به این معنیه که حتما فایده استفاده دارو بسیار بیشتر از عوارض آن می باشد لذا ایشون صلاح دونستن که دارو توسط شما مصرف شود .
موفق باشید .

xmixx
29-07-2011, 09:53
سلام

من تکرر ادرار شدید داشتم دکتر برام تولترودین-تدافارم 2 رو نوشت و گفت یک ماه مصرف کن بعد بیا
من این دارو رو خوردم و سه چار روز بعد از مصرف خاموش شدم انگار کل اعصابمو غیر فعال کردن

می خواستم بپرسم اثر این دارو چیه و آیا باعث افسردگی میشه؟

Mehrnaz1368
29-07-2011, 22:41
با سلام
Apo-Cetirizine مربوط به حساسیت هست؟
اگه میشه موارد استفاده این قرص را بگید
با تشکر

morsadr
30-07-2011, 16:10
سلام

من تکرر ادرار شدید داشتم دکتر برام تولترودین-تدافارم 2 رو نوشت و گفت یک ماه مصرف کن بعد بیا
من این دارو رو خوردم و سه چار روز بعد از مصرف خاموش شدم انگار کل اعصابمو غیر فعال کردن

می خواستم بپرسم اثر این دارو چیه و آیا باعث افسردگی میشه؟

این دارو با تاثیر بر روی اعصاب و عضلات مثانه باعث شل شدن عضلات مثانه شده و حالت تحریک پذیری و تکرر ادرار را کاهش می دهد .
از عوارض طبیعی این دارو گیجی و منگی و خشکی دهان می باشد .

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:05 PM ----------

با سلام
Apo-Cetirizine مربوط به حساسیت هست؟
اگه میشه موارد استفاده این قرص را بگید
با تشکر

سیتریزین یک داروی ضد حساسیت می باشد و جهت درمان حساسیتهای فصلی و دیگر حساسیتها بکار می رود . این دارو بر خلاف بسیاری از ضد حساسیتها خواب آلودگی چندانی نمی آورد .

pooria-ir
02-08-2011, 13:13
سلام :10:

به عنوان داروی مکمل ماینوکسیدیل دارم از قرص فینپشیا استفاده میکنم،تو سایت های مختلف مطالب متفاوتی در مورد اینکه این قرص به چه مدت باید استفاده بشه ،خوندم،اما قطعی نبوده،خواستم ببینم کسی اطلاعات دقیق در این خصوص داره ؟
و اینکه آیا این دارو باید در زمان خاصی از شبانه روز استفاده بشه ؟

ممنون:10:

فقط لطف کنید پاسخ های علمی و دقیق بدین:11:

shabnam1986
03-08-2011, 10:55
دارو برای رفع آنی اسهال؟؟؟؟

artist5
11-08-2011, 10:59
سلام.من تا حالا سنگ کلیه نداشتم.حدود 1 ماه قبل قرص PREDNISOLONE را مصرف کردم
حالا سنگ کلیه گرفتم .ممکن به خاطر این دارو باشه؟ممنون

shabnam1986
14-08-2011, 12:17
در مورد شیاف بیزاکودیل از چند تا دکتر هم پرسیدن گفتن بلعیدنی هم میشه استفاده کرد و حالت ملین داره اما رو جعبش یه چیز نوشته در عین حال تو بروشورش یه چیز دیگه!!!

morsadr
15-08-2011, 14:19
در مورد شیاف بیزاکودیل از چند تا دکتر هم پرسیدن گفتن بلعیدنی هم میشه استفاده کرد و حالت ملین داره اما رو جعبش یه چیز نوشته در عین حال تو بروشورش یه چیز دیگه!!!

دوست عزیز مصرف شیاف فقط بصورت داخل مقعدی است و نه خوراکی همانطور که روی جعبه نوشته شده .
چیزی که در بروشور نوشته دوز کلی دارو می باشد و در مورد قرص خوراکی آن می باشد و نه شیاف آن .:41:

siamakdadashi
15-08-2011, 18:38
سلام دوستان.دکتر برای مامان من که آرتروز داره آزمایش های CBC و چربی خون و قند خون و ادرار و آرتروز و روماتیسم و تیروئید نوشته.من از این می ترسم که داروهایی که چندین ساله داره مصرف میکنه تو نتیجه آزمایش تاثیر بذارن.لطفا بگید این داروها در کدام زمینه ها در آزمایش تاثیر میذارن؟مثلا گلبولهای سفید رو کم و زیاد میکنند و .... .
هر کدوم از داروها رو حداقل دو سال هست مصرف میکنه.(روزانه)
نالیدیکسیک اسید
ناپروکسن 500
مولتی ویتامین مینرال
مفنامیک اسید
نالیدیکسیک اسید
سیتالوپرام20
لورازپام 2 *2 (4)
قرص LD
اسید فولیک
سیتیریزن ( هفته ای دو سه بار برای آلرژی )
داروهای زیر هم حدود 6 ماهه مصرف میکنه :
ملوکسیکام
گلوکوزامین
استامینوفن 500

morsadr
17-08-2011, 14:24
سلام دوستان.دکتر برای مامان من که آرتروز داره آزمایش های CBC و چربی خون و قند خون و ادرار و آرتروز و روماتیسم و تیروئید نوشته.من از این می ترسم که داروهایی که چندین ساله داره مصرف میکنه تو نتیجه آزمایش تاثیر بذارن.لطفا بگید این داروها در کدام زمینه ها در آزمایش تاثیر میذارن؟مثلا گلبولهای سفید رو کم و زیاد میکنند و .... .
هر کدوم از داروها رو حداقل دو سال هست مصرف میکنه.(روزانه)
نالیدیکسیک اسید
ناپروکسن 500
مولتی ویتامین مینرال
مفنامیک اسید
نالیدیکسیک اسید
سیتالوپرام20
لورازپام 2 *2 (4)
قرص LD
اسید فولیک
سیتیریزن ( هفته ای دو سه بار برای آلرژی )
داروهای زیر هم حدود 6 ماهه مصرف میکنه :
ملوکسیکام
گلوکوزامین
استامینوفن 500

این داروها بر روی ازمایش ایشون تاثیر چندانی ندارن . ولی مساله اینجاست که ایشون چند نوع مسکن با هم مصرف می کنند ؟ ناپروکسن . مفنامیک اسید و ملوکسیکام :19:

shabnam1986
18-08-2011, 21:51
در مورد این داروها راهنمایی میخواستم....

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

sanaz.joon
19-08-2011, 22:49
ببخشین عوارض داروی سرترالین رو میخواستم

Sayam
19-08-2011, 22:57
ببخشین عوارض داروی سرترالین رو میخواستم کاهش تمایلات ج....، خونریزیهای غیر طبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، آکاتزیا (عدم تحمل وضعیت نشسته)، بزرگی و احساس کشیدگی پستان و یا ترشح شیر در خانمها، عوارض اکستراپیرامیدال، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تب، سرگیجه، خشکی دهان، افزایش احساس تشنگی، خستگی، تغییرات ناگهانی و بی اراده خلق، تپش قلب، راش پوستی، احساس خارش در پوست

پ ن :

[ویکیپدیا] :46:

shabnam1986
20-08-2011, 13:45
داروی بیسموت چه خاصیتی داره؟

morsadr
20-08-2011, 14:05

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

متورال یک داروی ضد فشار خون و کنترل کننده سیستم قلبی عروقی می باشد .
کاپتوپریل یک داروی ضد فشار خون می باشد .
لاموتریژین یک داروی ضد تشنج می باشد که بر روی سیستم مغزی تاثیر داشته و برای درمان مشکلات روحی مانند افسردگی و بیماری دو قطبی نیز استفاده می شود
کرم واژینال تریپل سولفا یک آنتی بیوتیک موضعی برای عفونت های خاص زنانه می باشد .
سیپروفلوکساسین یک نوع آنتی بیوتیک خوراکی می باشد .

shabnam1986
21-08-2011, 13:38
داروی پروپرانول:عوارض؟؟؟

غلامعلی نوری
21-08-2011, 17:13
داروی بیسموت چه خاصیتی داره؟

این دارو به نحو خوراکی برا :

اسهال

اشکال در هضم غذا

زخم معده و دوازده

وبه صورت پماد ومالیدنی برا :

سوختگی ها و زخم های پوستی استفاده می شه

غلامعلی نوری
21-08-2011, 17:25
در مورد این دارو راهنمایی میخواستم....

[/COLOR][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

سیپرو فلوکساسین
این دارو برا:

سیاه زخم عفونتهای کیسه صفرا عفونتهای ناشی از گاز گرفتگی و نیش زدگی عفونتهای استخوان و مفصل
بیماری خراش گربه اسهال مسافران وبا سوزاک عفونت گوش میانی عفونتهای پوستی تب روده عفونتهای ادراری و زخم معده کاربرد دارد

shabnam1986
21-08-2011, 21:25
.

سیپرو فلوکساسین
این دارو برا:

سیاه زخم عفونتهای کیسه صفرا عفونتهای ناشی از گاز گرفتگی و نیش زدگی عفونتهای استخوان و مفصل
بیماری خراش گربه اسهال مسافران وبا سوزاک عفونت گوش میانی عفونتهای پوستی تب روده عفونتهای ادراری و زخم معده کاربرد دارد

پس ظاهرا یه آنتی بیوتیک خیلی خفنه!!!
چرا دکتر اینو واسه سرماخوردگی ساده تجویز کزده؟؟؟!!!!

sanaz.joon
21-08-2011, 23:02
در مورد داروی ارکتو اطلاعات میخواستم

shabnam1986
22-08-2011, 02:12

---------- Post added at 04:12 AM ---------- Previous post was at 04:12 AM ----------

این داروها میتونن اشتها رو زیاد کنن؟

morsadr
22-08-2011, 14:07

---------- Post added at 04:12 AM ---------- Previous post was at 04:12 AM ----------

این داروها میتونن اشتها رو زیاد کنن؟

نوافن یک مسکن ترکیبی و کلر دیازپوکساید یک ضد اضطراب می باشد و در افزایش اشتها تاثیر مستقیمی ندارند .

sanaz.joon
23-08-2011, 23:47
اطلاعات در مورد این دارو میخواستم :ونلافاکسین

morsadr
24-08-2011, 14:12
اطلاعات در مورد این دارو میخواستم :ونلافاکسین

این دارو از داروهای ضد افسردگی جدید می باشد و از دسته SSRI می باشد . با مهار باز جذب سروتونین و نور اپی نفرین تاثیر ضد افسردگی خود را می گذارد .

faded
24-08-2011, 14:35
داروی فلوکستین که برای درمان وسواس و افسردگی به کار میره چه تاثیری بر حافظه داره؟ من در سال83 دکتر برام این دارو رو تجویز کرد و گفت که باید تا 2 سال برای درمان کامل مصرف بشه من هم خودسرانه بعد از مصرف 90 تا قرص به طور ناگهانی ( یعنی مثلا تا امروز قرص میخوردم از رو زبعدش) قرص رو قطع کردم ودیگه هم دکتر نرفتم از از 7 سال پیش تا حالا مشکل حافظه پیدا کردم در حالیکه قبلش مشکی نداشتم و حافظه بسیار خوبی هم داشتم حالا مشکل از چیه؟ از قطع ناگهانی دارو؟ باید چیکار کنم؟

shabnam1986
25-08-2011, 18:30
در مورد این دارو راهنمایی میخواستم
و همینطور طرز مصرف معمولش

morsadr
26-08-2011, 09:01
داروی فلوکستین که برای درمان وسواس و افسردگی به کار میره چه تاثیری بر حافظه داره؟ من در سال83 دکتر برام این دارو رو تجویز کرد و گفت که باید تا 2 سال برای درمان کامل مصرف بشه من هم خودسرانه بعد از مصرف 90 تا قرص به طور ناگهانی ( یعنی مثلا تا امروز قرص میخوردم از رو زبعدش) قرص رو قطع کردم ودیگه هم دکتر نرفتم از از 7 سال پیش تا حالا مشکل حافظه پیدا کردم در حالیکه قبلش مشکی نداشتم و حافظه بسیار خوبی هم داشتم حالا مشکل از چیه؟ از قطع ناگهانی دارو؟ باید چیکار کنم؟

بعیده که مشکل حافظه شما برای قطع دارو باشد . احتمالا مشکلات عصبی . استرس و اضطراب و یا افسردگی میتونه علت اصلی این امر باشد .

---------- Post added at 10:01 AM ---------- Previous post was at 09:59 AM ----------

در مورد این دارو راهنمایی میخواستم
و همینطور طرز مصرف معمولش

این دارو یک داروی ضد اسهال می باشد .
بستگی به شدت اسهال یک تا قرص و با کمتر شدن اسهال قطع شود .
در موارد خفیف و مشکوک به اسهال عفونی مصرف نشود .

mojde dodange
27-08-2011, 10:01
مي خواهم بدانم كه قرص روآكوتان سرطان زا است و ضررهاي اين قرص همچنين من اين دارو را با آب فراوان مي خورم آيا در آينده مشكل پيش مي آيد با تشكر

shabnam1986
27-08-2011, 11:18
ارتباط کورتون و چاقی؟؟؟

morsadr
27-08-2011, 14:03
ارتباط کورتون و چاقی؟؟؟

کورتون ایجاد چاقی کاذب می کند .

shabnam1986
27-08-2011, 17:04
چاقی کاذب یعنی چی؟
یعنی ظاهرا چاق بدون این که وزن بالا بره؟

shabnam1986
27-08-2011, 17:11
در مورد این داروها میشه توضیح بدین؟

avator20002000
28-08-2011, 01:15
سلام
قرص راکوتان بهترین دارو برای جوش صورت هستش ولی حتما باید با تجویز پزشک ونظارتش باشه چون کبد رو اسیب می زنه با ازمایش معلوم میشه اسیب هاش.دورش هم دکتر براتون می گه.حداکثر 6 ماه میگن.راستی اگرم صورت و دستاتون خشک شد به خاطر این قرص هستش.

morsadr
28-08-2011, 08:56
چاقی کاذب یعنی چی؟
یعنی ظاهرا چاق بدون این که وزن بالا بره؟

یعنی وزن فرد بالا می رود و چاق هم به نظر می آید ولی این چاقی بیشتر بصورت ورم و افزایش آب و مایعات در بدن می باشد . این جاقی معمولا بصورت غیر متقارن و در بعضی نقاط بدن مانند صورت و شکم بیشتر تظاهر می کند .

---------- Post added at 09:56 AM ---------- Previous post was at 09:52 AM ----------

در مورد این داروها میشه توضیح بدین؟

لاموتریژین یک داروی ضد تشنج می باشد که در بیماریهای عصبی مانند افسردگی و اضطراب و بیماری دوقطبی نیز کاربرد دارد .
آتورواستاتین یک داروی استاتینی جهت پایین آوردن چربی های خون خصوصا کلسترول می باشد .
ترازودون هم یک داروی ضد افسردگی از دسته مهار کننده بازجذب سروتونین می باشد.

Ghaioom
28-08-2011, 11:57
قرص اشتها آوری هست که فقط اشتها آور باشه؟ فکر کنم قرصای اشتها آور هم میخوابونه نه؟ بعد از اینکه غذاتو بخوری میخوابونه اینجوری کیف نمیده! :31:

mf.designing
28-08-2011, 13:43
سلام خدمت دوستان گل انجمن پزشکی .
دوستان من به خاطر ریزش موم و توصیه یکی از دوستام در مورد اینکه ریزش موم ممکنه از کمبود ویتامین باشه رو به مصرف قرص های مولتی ویتامین فراماتون آوردم . قبلا هم احساس سرد درد مخصوصا صبح ها داشتم اما الان که 5 روزه دارم از قرص ها استفاده میکنم 2 روز سرد ردرد عجیب و فشار مانندی دارم ! احساس میکنم داره رگهای سرم باز میشه و احساس میکنم ممکنه از فشار خون دماغ بشم و رو سرم احساس سنگینی و گرما میکنم ! حالا میخوام بدونم میوتنه تاثیر این دارو باشه ؟! با توجه به این که 2 ماه قبل هم آزمایش کامل خون دادم و کم خونی و از این قبیل موارد ندارم !
البته اینم اضافه کنم که ماساژ سر رو هم دیروز تجربه کردم که با فشار همراه بوده ! :31:
یه سوال هم اینکه آیا این قرص ها میتونه باعث غلظت خون بشه ؟ و غلظت خون چه تاثیری داره ؟! تو فشار خون چی ؟! من با توجه به سر درد و فشاری که رو سرمه رفتم فشارم رو گرفتم ، گفت 14 هستش و زیاده !

ممنون :11:

morsadr
29-08-2011, 14:52
سلام خدمت دوستان گل انجمن پزشکی .
دوستان من به خاطر ریزش موم و توصیه یکی از دوستام در مورد اینکه ریزش موم ممکنه از کمبود ویتامین باشه رو به مصرف قرص های مولتی ویتامین فراماتون آوردم . قبلا هم احساس سرد درد مخصوصا صبح ها داشتم اما الان که 5 روزه دارم از قرص ها استفاده میکنم 2 روز سرد ردرد عجیب و فشار مانندی دارم ! احساس میکنم داره رگهای سرم باز میشه و احساس میکنم ممکنه از فشار خون دماغ بشم و رو سرم احساس سنگینی و گرما میکنم ! حالا میخوام بدونم میوتنه تاثیر این دارو باشه ؟! با توجه به این که 2 ماه قبل هم آزمایش کامل خون دادم و کم خونی و از این قبیل موارد ندارم !
البته اینم اضافه کنم که ماساژ سر رو هم دیروز تجربه کردم که با فشار همراه بوده ! :31:
یه سوال هم اینکه آیا این قرص ها میتونه باعث غلظت خون بشه ؟ و غلظت خون چه تاثیری داره ؟! تو فشار خون چی ؟! من با توجه به سر درد و فشاری که رو سرمه رفتم فشارم رو گرفتم ، گفت 14 هستش و زیاده !

ممنون :11:

فشار 14 حداکثر نرمال می باشد ولی نباید ایجاد علائمی مانند سردرد کند .
استفاده از ویتامینها تنها در موارد کمبود انها موثر می باشد و در غیر اینصورت تاثیری ندارند .
این داروها بر روی غلظت و فشار خون تاثیر چندانی ندارند .
در مورد شما بهتره که دارو را قطع کنید تا ببنید چه تغییری می کنید در صورت قطع علایم احتمالا یک واکنش ناخواسته به این دارو می باشد و بهتره که استفاده نکنید .

faded
29-08-2011, 20:39
دارویی که عکسش رو گذاشتم یکی از خارج برام فرستاده حالا سوال دارم چرا روی دارو نوشته Not for sale یعنی چی؟ از کجا گیرش اورده؟ دوما اینکه دکتر اینجا برام فلوکستین نوشته و من سرچ کردم دیدم این دارو خیلی قویه حالا کدومش بهتره؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanaz.joon
30-08-2011, 12:23
این درسته که آسپرین خون رو رقیق میکنه و از سکته جلوگیری میکنه؟بعد چند نوع آسپرین داریم؟آسپرینی که خون رو رقیق میکنه اسمش چیه؟

part gah
30-08-2011, 16:56
مصزف ترامادول باعث اعتیاد میشه؟

shabnam1986
31-08-2011, 12:04
داروی کارنیتین چیه؟

morsadr
31-08-2011, 14:53
دارویی که عکسش رو گذاشتم یکی از خارج برام فرستاده حالا سوال دارم چرا روی دارو نوشته Not for sale یعنی چی؟ از کجا گیرش اورده؟ دوما اینکه دکتر اینجا برام فلوکستین نوشته و من سرچ کردم دیدم این دارو خیلی قویه حالا کدومش بهتره؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دارو ریسپریدون می باشد و از دسته داروهای ضد افسردگی SSRI می باشد . این دارو هم در ایران وجود دارد . مهم قوی تر یا ضعیف تر بودن داروها نمی باشد بلکه جدیدتر و یا قدیمی تر بودن و تاثیر و عوارض آنها مهم است . اینها همه به سلیقه و نظر پزشکتون بستگی دارد .
در مورد اینکه روی آن نوشته برای فروش نیست به این علت است که این دارو نمونه برای معرفی به پزشک و یا داروخانه می باشد و برای فروش نیست .

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:51 PM ----------

مصزف ترامادول باعث اعتیاد میشه؟

بله . اعتیاد ترامادول بسیار شدید هم می باشد .

majid.shiraz
01-09-2011, 06:20
سلام دوستان
دکتر من برای غلظت خون آسپرین 80 برام تجویز کرده 100 عدد
الان 40 روز داره میگذره وزوز گوش گرفتم
البته غلظت خون من زیاد نیست مثلا 5.8 باید باشه 6.2 هست
خواستم ببینم قطع مصرف دارو عوارضی داره
البته من حتما به پزشک هم مراجعه خواهم کرد نظرتون رو میخواستم بدونم
مرسی

sanaz.joon
01-09-2011, 12:02
دکتر من برای غلظت خون آسپرین 80 برام تجویز کرده 100 عدد

کلا چند نوع اسپرین داریم و کدومشون واسه غلضت خون استفاده میشن

nightvision
01-09-2011, 12:54
من قرص روآكوتان مصرف مي كنم به همراه آب فراوان مي خواستم بدانم كه آيا اين قرص سرطان زا است و مدت درمان اين قرص چقدر است و اينكه ايت دارو كورتون دارد.:41:
این قرص از مشتقات ویتامین آ میباشد و در درمان اکنه استفاده میشود.در مدت استفاده باید هر 2-3 ماه آنزیمهای کبدی چک شود چون اثرات بدی روی کبد میتواند بگذارد
سرطانزا نیست اما در خانم حامله اثرات خیلی بد بر روی جنین دارد.کورتون ندارد

Ghaioom
01-09-2011, 13:25
قرص اشتها آوری هست که فقط اشتها آور باشه؟ فکر کنم قرصای اشتها آور هم میخوابونه نه؟ بعد از اینکه غذاتو بخوری میخوابونه اینجوری کیف نمیده! :31:
فک کنم کسی نمیدونه؟!:31:

sanaz.joon
01-09-2011, 13:35
این دارو ریسپریدون می باشد و از دسته داروهای ضد افسردگی SSRI می باشد

دکتر رسپریدون جز ssri ها نیست از داروهای ضد جنون هست ربطی به باز جذب سرتونین نداره عامل دوپامین هست
منبع:

shabnam1986
01-09-2011, 20:43
فک کنم کسی نمیدونه؟!:31:

قرصای اشتها آور حالت خواب آلودگی نمیارن
برعکس قرص های کاهش اشتها کسالت و خواب آلودگی میارن

depot
01-09-2011, 20:52
برای افزایش اشتها میتونین از مخمر ابجو ویتامین های گروه b و جینسینگ استفاده کنید .

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

داروی کارنیتین چیه؟
باعث کاهش جذب چربی توسط سلول ها میشه.

shabnam1986
01-09-2011, 21:01
برای افزایش اشتها میتونین از مخمر ابجو ویتامین های گروه b و جینسینگ استفاده کنید .

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

این بهتره یا اسلیم کوییک؟

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 11:00 PM ----------

من بروشور این دارو رو گم کردم میشه راهنمایی کنین؟

part gah
03-09-2011, 09:03
بله . اعتیاد ترامادول بسیار شدید هم می باشد .
حتی مصرف کمشم اعتیاد آوره.چون دو تا دارو بیشتر پیشنهاد نکردن یکی ترامادول یکیم سوماتتریپتان.کدومش برای مسکن درد بهتره؟

shabnam1986
03-09-2011, 09:18
در مورد این دو تا دارو میشه راهنمایی کنین؟

F l o w e r
03-09-2011, 10:32
اولیـــ :

برای درمان‌ بیمـاری‌های‌ عفونی‌ باکتری ایی‌ مثل‌ -->
عفونـت‌های‌ تنفسی‌ / عفونت‌های‌ پوست و بافـت‌ نرم‌ / عفونت‌های استخوان یا مفاصـل‌ و عفونت‌های‌ ادراری‌
+
پیشگیری‌ از عفونت‌ در افرادی‌ که عمل‌ جراحی‌ کردند یا هرکسی که به‌ هر علتی‌ مستعد عفونت‌ هست .

دومی :

توی این تاپیک توضیحات کاملش هست ..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:46:

Ghaioom
03-09-2011, 11:28
قرصای اشتها آور حالت خواب آلودگی نمیارن
برعکس قرص های کاهش اشتها کسالت و خواب آلودگی میارن
من که قبلا یه چند تا انداخته بودم حالت خواب آلودگی میاورد! خیلی وقته تست نکردم دوباره تست کنم میفهمم! :31:

مخمر آبجو چیه و قیمتش؟ و جینسینگ چیه؟ و قیمتش؟

shabnam1986
03-09-2011, 12:11
اولیـــ :

عفونـت‌های‌ تنفسی‌ / عفونت‌های‌ پوست و بافـت‌ نرم‌ / عفونت‌های استخوان یا مفاصـل‌ و عفونت‌های‌ ادراری‌
+
پیشگیری‌ از عفونت‌ در افرادی‌ که عمل‌ جراحی‌ کردند یا هرکسی که به‌ هر علتی‌ مستعد عفونت‌ هست .

دومی :

اولیـــ :

+

چرا برای عفونت دندان تجویز شده؟

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

این دارو قوی تره یا سفالکسین؟

shabnam1986
03-09-2011, 12:28
اولیـــ :

+

دومی :

به نظرتون از این پماد میشه واسه اسکار زخم استفاده کرد؟

F l o w e r
03-09-2011, 14:17
چرا برای عفونت دندان تجویز شده؟
... یا هرکسی که به‌ هر علتی‌ مستعد عفونت‌ هست. : ) خب حتما لازم بوده

به نظرتون از این پماد میشه واسه اسکار زخم استفاده کرد؟ برای اسکار یکی از راه های درمانیش تزریق آمپول تریامسینولون هست .. (حتما طبق دستور پزشک باشه)
کرم کونتراکتوبکس هم برای از بین بردن اسکار استفاده میشه البته اسکار هرچی قدیمی تر باشه بهبودش زمان بیشتری میبره بعضی از اسکار ها هم ممکنه برای همیشه باقی بمونن

morsadr
03-09-2011, 16:45
دکتر رسپریدون جز ssri ها نیست از داروهای ضد جنون هست ربطی به باز جذب سرتونین نداره عامل دوپامین هست
منبع:

کاملا درست میگید . یک اشتباه لپی بزرگ بود . احتمالا از عوارض ماه رمضون باشه :31:

sanaz.joon
03-09-2011, 20:29
کاملا درست میگید . یک اشتباه لپی بزرگ بود . احتمالا از عوارض ماه رمضون باشه

البته ببخشید منم یادآوری کردم گفتم اون یوزر دچار اشتباه نشن مگر نه در علم شما شک نداشتم
دکتر جون درباره رقیق شدن خون توسط آسپرین اطلاعات میخواستم صفحه قبلی هم پست دادم

shabnam1986
04-09-2011, 08:52
تفاوت بین داروی ال دی و اچ دی چیه؟

morsadr
04-09-2011, 09:12
البته ببخشید منم یادآوری کردم گفتم اون یوزر دچار اشتباه نشن مگر نه در علم شما شک نداشتم
دکتر جون درباره رقیق شدن خون توسط آسپرین اطلاعات میخواستم صفحه قبلی هم پست دادم

غلظت خون یعنی بالا بودن هموگلوبین و رقیق شدن خون به عبارتی یعنی عکس آن یعنی پائین بودن هموگلوبین . البته چیزی که برای ما مهم است عوارض غلظت خون می باشد یعنی عوارض انعقادی آن . در اثر غلظت خون ریسک لخته شدن خودبخود خون در عروق ریز بالا می رود که این مطلب بسیار خطرناک می باشد و می تواند ایجاد حوادث ناگوار قلبی و عروقی کند .
در مورد آسپرین باید گفت که آسپرین میزان هموگلوبین را پایین نمی آورد و فقط عوارض غلظت خون یعنی احتمال لخته شدن خون را کم می کند بنابر این در پیشگیری و درمان این نوع بیماری کابرد وسیعی دارد .
دوز آسپرین برای این مورد حدود 81 میلی گرم می باشد و دوزهای بالاتر تاثیر بیشتری ندارد و فقط عوارض دارو را بالا می برد.

morsadr
04-09-2011, 09:23
تفاوت بین داروی ال دی و اچ دی چیه؟

تفاوت در میزان هورمونهای استروژن و پروژسترون موجود در این قرصها می باشد .

sanaz.joon
04-09-2011, 12:50
غلظت خون یعنی بالا بودن هموگلوبین و رقیق شدن خون به عبارتی یعنی عکس آن یعنی پائین بودن هموگلوبین . البته چیزی که برای ما مهم است عوارض غلظت خون می باشد یعنی عوارض انعقادی آن . در اثر غلظت خون ریسک لخته شدن خودبخود خون در عروق ریز بالا می رود که این مطلب بسیار خطرناک می باشد و می تواند ایجاد حوادث ناگوار قلبی و عروقی کند .
در مورد آسپرین باید گفت که آسپرین میزان هموگلوبین را پایین نمی آورد و فقط عوارض غلظت خون یعنی احتمال لخته شدن خون را کم می کند بنابر این در پیشگیری و درمان این نوع بیماری کابرد وسیعی دارد .
دوز آسپرین برای این مورد حدود 81 میلی گرم می باشد و دوزهای بالاتر تاثیر بیشتری ندارد و فقط عوارض دارو را بالا می برد.

کلا چند مدل آسپرین داریم؟اهدای خون تاثیر داره تو پایین اومدن غلضت خون؟

babelirani
04-09-2011, 21:03

انواع آسپرین منظور حجم هر قرصه دیگه ؟
نه ارتباطی با اهدای خون نداره

sanaz.joon
04-09-2011, 22:59
انواع آسپرین منظور حجم هر قرصه دیگه ؟

اخه شنیدم میگن چند نوع اسپرین هست

نه ارتباطی با اهدای خون نداره

فک کنم مربوط باشه چون وقتی هموگلوبین زیادی از خون خارج شه غلضت پایین میاد دیگه

shabnam1986
05-09-2011, 10:20

میشه در مورد این دارو توضیح بدین؟

babelirani
05-09-2011, 12:00
اخه شنیدم میگن چند نوع اسپرین هست

فک کنم مربوط باشه چون وقتی هموگلوبین زیادی از خون خارج شه غلضت پایین میاد دیگه

من تا حالا چند نوع آسپرین نشنیدم الته بعضی از قرص های آسپرین مقدار غلظت موادش کمه ولی به عنوان نوع جدید آسپرین شناخته نمیشه .

شما وقت اهدای خون فقط هموگلوبین که از خونتون خارج نمیشه پلاسما و تمام مواد محلول در پلاسما هم خارج میشه و این باعث میشه حجم مواد آبی خونتون کم بشه در نتیجه درصد غلظت خون باز همون قبلی هست البته بعضی وقتا خون دادن باعث رقیق شدن خون میشه ولی تا حالا رابطه ای باهاش پیدا نشده که خون بدی و حتما" غلظت خون پایین بیاد

میشه در مورد این دارو توضیح بدین؟

سلام دارویی هستش که واسه عفونت های از نوع متوسط اداری داده میشه

sanaz.joon
05-09-2011, 12:20
چه داروی غلضت خون رو پایین میاره

babelirani
05-09-2011, 12:38
چه داروی غلضت خون رو پایین میاره

اسپرین ، وارفارین ، هپارین

F l o w e r
05-09-2011, 12:48
+

برای کاهش غلظت خون از روغن جامد / روغن نارگیل / گوشت قرمز / چربی‌های حیوانی خیلی کم استفاده کنین بجاش از لبنیات کم چرب / ماهی / سبزی و میوه ی فراوان استفاده بشه ..

shabnam1986
05-09-2011, 13:32
من تا حالا چند نوع آسپرین نشنیدم الته بعضی از قرص های آسپرین مقدار غلظت موادش کمه ولی به عنوان نوع جدید آسپرین شناخته نمیشه .

شما وقت اهدای خون فقط هموگلوبین که از خونتون خارج نمیشه پلاسما و تمام مواد محلول در پلاسما هم خارج میشه و این باعث میشه حجم مواد آبی خونتون کم بشه در نتیجه درصد غلظت خون باز همون قبلی هست البته بعضی وقتا خون دادن باعث رقیق شدن خون میشه ولی تا حالا رابطه ای باهاش پیدا نشده که خون بدی و حتما" غلظت خون پایین بیاد

سلام دارویی هستش که واسه عفونت های از نوع متوسط اداری داده میشه

میشه برای درمون عفونت جاهای دیگه هم استفاده کرد؟

---------- Post added at 03:32 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

یه قطره برای رفع گرفتگی گوش میشه معرفی کنین؟

گرفتگی مزمن گوش

sanaz.joon
05-09-2011, 13:33

آسپرین خارجی تو بازار هست؟

babelirani
05-09-2011, 13:56
میشه برای درمون عفونت جاهای دیگه هم استفاده کرد؟

---------- Post added at 03:32 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

یه قطره برای رفع گرفتگی گوش میشه معرفی کنین؟

گرفتگی مزمن گوش

نه هر دارو برای عفونت های مشخصی تولید میشه

بهتریت قطره برای گوش دبروكس و از قطره گليسيرين‌ واسه بسته نشدن دوباره استفاده کنید خوبه

babelirani
05-09-2011, 14:08

تو بازار هست ولی کم

babelirani
05-09-2011, 14:22

تو بازار هست ولی کم پیدا میشه از ایرانیشم استفاده کنید مشکلی نداره

morsadr
05-09-2011, 14:30

قرص آسپرین بر اساس میزان دارو موجود در آن انواع مختلفی دارد . در حقیقت دوز آنها متفاوت می باشد .
بله اهدای خون و یا خروج خون به هر صورتی بهترین درمان غلظت خون می باشد

---------- Post added at 03:28 PM ---------- Previous post was at 03:24 PM ----------

دوست عزیز اشتباه می کنید خروج خون از بدن بهترین درمان غلظت خون می باشد . با خروج خون هم گلبولهای قرمز و هم پلاسما از بدن خارج می شود ولی این کاهش حجم به سرعت با مصرف مایعات جبران می شود ولی هموگلوبین به کندی مجددا بالا می رود . بنابر این میزان غلظت خون کاهش می یابد .

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

دوست عزیز همانطور که قبلا توضیح دادم این داروها غلظت خون را پایین نمی آورند ( منظور میزان هموگلوبین می باشد ) این داروها فقط عوارض غلظت خون یعنی افزایش احتمال لخته شدن خودبخود خون را کاهش می دهند .

babelirani
05-09-2011, 14:42
قرص آسپرین بر اساس میزان دارو موجود در آن انواع مختلفی دارد . در حقیقت دوز آنها متفاوت می باشد .
بله اهدای خون و یا خروج خون به هر صورتی بهترین درمان غلظت خون می باشد

---------- Post added at 03:28 PM ---------- Previous post was at 03:24 PM ----------

دوست عزیز اشتباه می کنید خروج خون از بدن بهترین درمان غلظت خون می باشد . با خروج خون هم گلبولهای قرمز و هم پلاسما از بدن خارج می شود ولی این کاهش حجم به سرعت با مصرف مایعات جبران می شود ولی هموگلوبین به کندی مجددا بالا می رود . بنابر این میزان غلظت خون کاهش می یابد .

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

دوست عزیز همانطور که قبلا توضیح دادم این داروها غلظت خون را پایین نمی آورند ( منظور میزان هموگلوبین می باشد ) این داروها فقط عوارض غلظت خون یعنی افزایش احتمال لخته شدن خودبخود خون را کاهش می دهند .

ولی تا اونجایی که من میدونم اینا رقیق کننده هستن

ببخشید مطلب در مورد اهدای خون و رقیق شدن خون منبعش کجاست ؟

shabnam1986
06-09-2011, 12:47
در مورد این دو تا دارو توضیحات میخواستم...

babelirani
06-09-2011, 18:00
در مورد این دو تا دارو توضیحات میخواستم...

پماد اولیه برای جوش و کک و اینا استفاده میشه باعث کاهش رنگ دانه پوست ازش استفاده میشه تو مواقعی برای از بین بردن لک دست و پا هم ازش استفاده میشه .

داروی دومی نوعی داروی افسردگی از خوانواده SSRI هستش . مهار کننده سروتونین . برای اختلالات اخلاقی ازش استفاده میشه

morsadr
07-09-2011, 14:29
ولی تا اونجایی که من میدونم اینا رقیق کننده هستن

ببخشید مطلب در مورد اهدای خون و رقیق شدن خون منبعش کجاست ؟

ببنید دوست عزیز قبلا عرض کردم منظور از رقیق کردن خون توسط این داروها پایین آوردن هموگلوبین نیست بلکه منظور کم کردن خاصیت انعقاد پذیری خون می باشد که بصورت عامیانه به آن رقیق شدن خون می گویند ولی این به معنای عکس غلظت خون یعنی کاهش هموگلوبین نمی باشد . اگر پست 724 را مطالعه کنید بهتر متوجه می شوید .
بصورت کلی باید بگم که در موردی که ما غلظت خون می بینیم ابتدا تلاش در پیدا کردن علت می کنیم و سپس سعی در کاهش میزان هموگلوبین می کنیم و سپس از داروهایی استفاده می کنیم که عوارض غلظت خون را پایین بیاوریم .
کتاب طب داخلی هاریسون بخش بیماری های خون و قسمت پلی سیتمی . بنده به محض پیدا کردن شماره صفحه آن را به اطلاع شما می رسانم .:11:
شما می توانید با یک مراجعه ساده به بعضی بیمارستانها مثلا بیمارستان شهید مصطفی خمینی در تهران از روند درمان افراد مبتلا به غلظت خون های شدید اطلاع حاصل کنید

faded
07-09-2011, 20:02
چند روز پیش من حالم خیلی بد شده بود یه سری افکار بهم هجوم اورده بودن عصبی شده بودم به شدت مضطرب بودم تنهای دارویی که سر دستم بود پرانول بود منم دوتا پرانول 10 خودم بعد از 20 دقیقه اروم اروم بودم این دارو چه مکانیزمی داره و چه تاثیری داشته که من یهویی همه چی رو فراموش کردم؟

sanaz.joon
07-09-2011, 20:58
چند روز پیش من حالم خیلی بد شده بود یه سری افکار بهم هجوم اورده بودن عصبی شده بودم به شدت مضطرب بودم تنهای دارویی که سر دستم بود پرانول بود منم دوتا پرانول 10 خودم بعد از 20 دقیقه اروم اروم بودم این دارو چه مکانیزمی داره و چه تاثیری داشته که من یهویی همه چی رو فراموش کردم؟

این داروی که دوستمون گفتن اعتیاد آوره؟

depot
07-09-2011, 21:07
خیر اعتیاد نداره ...... این دارو ضد اضطراب هست و باعث جلوگیری از بالا رفتن تپش قلب به صورت موقت میشه .

shabnam1986
10-09-2011, 07:04
پماد اولیه برای جوش و کک و اینا استفاده میشه باعث کاهش رنگ دانه پوست ازش استفاده میشه تو مواقعی برای از بین بردن لک دست و پا هم ازش استفاده میشه .

داروی دومی نوعی داروی افسردگی از خوانواده SSRI هستش . مهار کننده سروتونین . برای اختلالات اخلاقی ازش استفاده میشه

برای اختلالات اخلاقی ازش استفاده میشه

میشه بیشتر توضیح بدین؟

---------- Post added at 09:04 AM ---------- Previous post was at 09:02 AM ----------

پمادی که گفتین یه نوع سفید کننده قویه؟

shabnam1986
13-09-2011, 13:42

در مورد این دارو میشه توضیح بدین؟

sanaz.joon
13-09-2011, 13:54

در مورد این دارو میشه توضیح بدین؟

يك داروي ضد التهاب غيراستروئيدي است (NSAID) مانند ديگر داروهاي NSAID، درد و التهاب را كاهش مي دهد. يك ضد درد موثر است، براي درمان سردرد، دندان درد و دردهاي قاعدگي مصرف ميشود و مي تواند خونريزي شديد قاعدگي را كم كند.

مفناميك اسيد براي مداواي طولاني مدت دردها و سفتي مفاصل در آرتريت روماتوئيد و آرتريت استخواني نيز مفيد است. شايع ترين عوارض جانبي مفناميك اسيد عوارض گوارشي ميباشد از قبيل: دل درد، تهوع و استفراغ، سوءهاضمه. ديگر عوارض جانبي جدي تر عبارتند از ناراحتي هاي كليوي و اختلالات خوني.

shabnam1986
17-09-2011, 04:21
داروی ضد نفخ روده (نه معده) چی خوبه؟