PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید دوربین فیلمبرداری

nw_nk
24-03-2008, 15:14
سلام

مدلهایی رو که به نظرتون میرسه نسبت به بقیه بهترن نام ببرید. خودم مشخصاتشون رو در میارم.

مواردی که الان به ذهنم میرسه:

1- قیمتش زیر 1 میلیون باشه و ترجیحا حدود 500 تومان.

2- حافظه بالا برای ضبط (حالا روی هر چی که هست) + زمان کار بالا

3- کیفیت فیلمبرداریش هم نسبتا خوب باشه (رزولوشن و دیگر فاکتور ها)

4- موردی مثل زوم اپتیکال زیاد برام اولویت نداره.

...

راستی اونایی که روی هارد یا Dvd میزنند درعمل چطورن؟ آسیب پذیر نیستند؟ هنگام ضبط اگر تکون بخورن مشکلی پیش نمیاد؟

seymour
25-03-2008, 11:08
مدلهای هارد دار بگیر ... پاناسونیک (سری Hr) و سونی ...

نه ؛ مشکل خاصی برای هارد پیش نمیاد ... طبیعیه که باید خودت هم مواظب باشی و دیگه بیش از حد هم تکون نخوره ...

nw_nk
25-03-2008, 12:19
مدلهای هارد دار بگیر ... پاناسونیک (سری Hr) و سونی ...

نه ؛ مشکل خاصی برای هارد پیش نمیاد ... طبیعیه که باید خودت هم مواظب باشی و دیگه بیش از حد هم تکون نخوره ...

ممنون.

میشه چند تا مدل هم بگی تا از یک جایی برای تحقیق شروع کنم.

اگر موارد خاصی هم هست که باید بهش توجه کنم برای انتخاب و خرید بگو.

nw_nk
25-03-2008, 13:04
سلام

نظرتون رو راجع به

DCR-SR65 40GB

و

DCR-SR45 30GB (نظر خودم اینه).

بگید.

اینم صفحه مشخصاتش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته هر دو بسیار جدید هستند و ممکنه تو بازار نباشند.

seymour
26-03-2008, 18:17
هر دو مدل سونی ای که نام بردی ، از همون سری بودن که مدنظر من بودن ... توی بازار هم پیدا میشن تا اونجا که می دونم... کلا مدلهای هارد دار خیلی زیاد نیستن و انتخاب از بین شون نباید زیاد سخت باشه ...به نظر من اون پاناسونیکه بهتره ، چون ccd اش وضعیت بهتری داره - در عوض سونی ، زوم بیشتری داره که من از بین زوم بیشتر و کیفیت ضبط بالاتر ، دومی رو ترجیح میدم ...

مثلا این لیست رو چک کن و لینک های سمت چپ صفحه ...

مورد خاصی که مهمه ، یکی اش اتصالات ورودی-خروجی هستن ... خودت واردی ؛ چک کن که حتما ورودی-خروجی هاشون کافی باشن ، مثلا فقط usb نباشه ... فکر کنم اون سونی ها از این نظر یه نقطه ضعفی داشتن ... ضمنا خوبه که کارت حافظه بخورن - اون پاناسونیکه می خوره ...

nw_nk
26-03-2008, 22:28
هر دو مدل سونی ای که نام بردی ، از همون سری بودن که مدنظر من بودن ... توی بازار هم پیدا میشن تا اونجا که می دونم... کلا مدلهای هارد دار خیلی زیاد نیستن و انتخاب از بین شون نباید زیاد سخت باشه ...به نظر من اون پاناسونیکه بهتره ، چون ccd اش وضعیت بهتری داره - در عوض سونی ، زوم بیشتری داره که من از بین زوم بیشتر و کیفیت ضبط بالاتر ، دومی رو ترجیح میدم ...

مثلا این لیست رو چک کن و لینک های سمت چپ صفحه ...

مورد خاصی که مهمه ، یکی اش اتصالات ورودی-خروجی هستن ... خودت واردی ؛ چک کن که حتما ورودی-خروجی هاشون کافی باشن ، مثلا فقط usb نباشه ... فکر کنم اون سونی ها از این نظر یه نقطه ضعفی داشتن ... ضمنا خوبه که کارت حافظه بخورن - اون پاناسونیکه می خوره ...

سلام

ممنون بابت پیگیری بحث

1- چطوری می فهمی که کیفیت کدومشون بالاتره؟

2- OK. اتصالات رو مقایسه می کنم.

3- اون دوتا سونی هم حافظه میخورن.

4- توی صفحه مشخصات زمان کار رو ننوشته. چطوری بفهمم با هر بار شارژ حدودا چقدر کار میکنه؟

5- توی صفحه مشخصات نوع ضبط رو هم ننوشته. چطوری بفهمم چه فرمتی و با چه مشخصاتی ضبط می کنند؟

seymour
27-03-2008, 14:12
1. خب از یه نظر ، توجه داری که مقایسه دو تا محصول ساده نیست ... فلان دوربین دیجیتال بهتره یا اون یکی ؟ ... فلان موبایل بهتره و کیفیت عکاسی اش بهتره یا اون یکی ... اینجا هم بحث همینه ... ولی مثلا بعنوان یه نمونه ، مدل Hr-200 پاناسونیک ، سه تا CCD داره ، در حالیکه سونی یه CCD داره ... نتیجه اینکه تعداد CCD بالاتر ، یعنی ثبت نور و رنگ به شکل بهتر ...

2 و 3 . خوبه ...

4. معمولا اینطوریه که در حالت کیفیت بالا 8-9 ساعت ، کیفیت معمولی (SP) حدود 13-14 ساعت - در حالت LP هم 27 ساعت ... (= بافرض اینکه هارد 30 گیگ باشه)

5. این هم بود فکر کنم ... mpeg2 هستش معمولا ... (فرمت DVD ، معمولا mpeg2 هستش دیگه - مثل همین DVD های فیلم که از بیرون می خریم)

nw_nk
27-03-2008, 18:37
1. خب از یه نظر ، توجه داری که مقایسه دو تا محصول ساده نیست ... فلان دوربین دیجیتال بهتره یا اون یکی ؟ ... فلان موبایل بهتره و کیفیت عکاسی اش بهتره یا اون یکی ... اینجا هم بحث همینه ... ولی مثلا بعنوان یه نمونه ، مدل Hr-200 پاناسونیک ، سه تا CCD داره ، در حالیکه سونی یه CCD داره ... نتیجه اینکه تعداد CCD بالاتر ، یعنی ثبت نور و رنگ به شکل بهتر ...

2 و 3 . خوبه ...

4. معمولا اینطوریه که در حالت کیفیت بالا 8-9 ساعت ، کیفیت معمولی (SP) حدود 13-14 ساعت - در حالت LP هم 27 ساعت ... (= بافرض اینکه هارد 30 گیگ باشه)

5. این هم بود فکر کنم ... mpeg2 هستش معمولا ... (فرمت DVD ، معمولا mpeg2 هستش دیگه - مثل همین DVD های فیلم که از بیرون می خریم)

1- یعنی تفاوت کیفیتشون فاحشه؟

4- چطوری زمان کارشون رو گفتی؟ منظورم میزان جا نیست. مقدار زمانی که دوربین میتونه روشن باشه. با فرض فضای نامحدود.

5- آره. اکثرا MPEG2 هستند. چرا مشخصات دقیق رو نمی نویسند؟

mhaf
28-03-2008, 11:05
فقط سونی
میدونی چرا؟
مبتکر هندی کم سونی بوده
الان هم بهترین نمونه دی وی دی کم ها از سونیه

seymour
28-03-2008, 11:31
1- یعنی تفاوت کیفیتشون فاحشه؟

4- چطوری زمان کارشون رو گفتی؟ منظورم میزان جا نیست. مقدار زمانی که دوربین میتونه روشن باشه. با فرض فضای نامحدود.

5- آره. اکثرا MPEG2 هستند. چرا مشخصات دقیق رو نمی نویسند؟
1. برای مصرف کننده عادی : نه - برای اونی که داره از تکنولوژی آنلوگ عزیمت می کنه به دیجیتال : نه -

4. ها - منظورت عمر باتریه ؟ ... چون معمولا اون چیزی که واسه مون مساله اس ، مقدار فضای هارده ؛ فکر کردم منظورت اونه ... والا باتری اش NP-FH40 هستش ؛ بنابراین مشخصاتش اینه (لینک زیر - وسط صفحه ؛ قسمت Battery Information رو چک کن)

5. چرا - توی صفحه ی spec. اش نوشته ... ضمن اینکه می دونن اینطور مشخصات فنی ، به درد مثلا پدر یا مادر یه خانواده که صرفا می خواد یه دوربین بخره و از جشن های خانوادگی فیلم بگیره نمی خوره ... اونا دوست دارن در مورد "سیستم تشخیص لبخند " (!) و اینا مطلب بخونن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_md
28-03-2008, 13:12
اين درسته كه ميگن هارديها اسيب پذيرترند و پاناسونيكها لنز بهتري نسبت به سوني دارند؟

nw_nk
28-03-2008, 17:44
اين درسته كه ميگن هارديها اسيب پذيرترند و پاناسونيكها لنز بهتري نسبت به سوني دارند؟

از نظر منطقی بله. هارد از بقیه آسیب پذیر تره. نسبت به فیلم و رایت و ...

اما باید با دید تخصصی بهش نگاه کرد. شاید برای هارد توی دوربین ها امکانات ضد آسیبی در نظر گرفته باشند. هاردهاشون هم معمولی نباشه.

...

در مورد کیفیت لنز هم دوستی که در صفحه قبل منو راهنمایی کردند گفتند بین اون مدل ها پاناسونیکه کیفیتش بالاتره. اما در کل نمی دونم.

1. برای مصرف کننده عادی : نه - برای اونی که داره از تکنولوژی آنلوگ عزیمت می کنه به دیجیتال : نه -

4. ها - منظورت عمر باتریه ؟ ... چون معمولا اون چیزی که واسه مون مساله اس ، مقدار فضای هارده ؛ فکر کردم منظورت اونه ... والا باتری اش NP-FH40 هستش ؛ بنابراین مشخصاتش اینه (لینک زیر - وسط صفحه ؛ قسمت Battery Information رو چک کن)

5. چرا - توی صفحه ی spec. اش نوشته ... ضمن اینکه می دونن اینطور مشخصات فنی ، به درد مثلا پدر یا مادر یه خانواده که صرفا می خواد یه دوربین بخره و از جشن های خانوادگی فیلم بگیره نمی خوره ... اونا دوست دارن در مورد "سیستم تشخیص لبخند " (!) و اینا مطلب بخونن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون بابت راهنماییهاتون. برم گشتی تو بازار بزنم و وضعیت رو در عمل ببینم. باز مزاحمتون میشم.

موفق باشید.

mhaf
29-03-2008, 11:04
قسمت اولش درسته ولی قسمت دومش غلط
همه میدونن سونی از لنز پیشرفته کارل زایس آلمانی استفاده میکنه
حالا یا از واریو تسر یا از واریو سونار
از هر کی بپرسی بهت میگه که بهترین لنز تو دنیا همین کارل زایس است

Benygh
29-03-2008, 11:25
از هر کی بپرسی بهت میگه که بهترین لنز تو دنیا همین کارل زایس است
بیشتر تاثیرش رو توی فیلم برداری نشون میده ...

mhaf
29-03-2008, 11:30
بیشتر تاثیرش رو توی فیلم برداری نشون میده ...
نه
من خودم برای عکاسی از دوربین سونی اچ 2 استفاده میکنم
حاضرم روی کیفیتش قسم بخورم از از یه دوربین 6 مگ پاناسونیک یا سامسونگ سر تره

Benygh
29-03-2008, 13:41
نه
من خودم برای عکاسی از دوربین سونی اچ 2 استفاده میکنم
حاضرم روی کیفیتش قسم بخورم از از یه دوربین 6 مگ پاناسونیک یا سامسونگ سر تره
این که معلومه ...
منظور من این نبود که توی عکاسی تاثیر نداره ... تاثیرش توی نور پردازی و شفافیت و فریم ها و فیلم برداری خیلی بیتشر از تاثیرش توی عکسه ...

mhaf
29-03-2008, 17:26
این که معلومه ...
منظور من این نبود که توی عکاسی تاثیر نداره ... تاثیرش توی نور پردازی و شفافیت و فریم ها و فیلم برداری خیلی بیتشر از تاثیرش توی عکسه ...
بله من بد گرفتم
شما درست میگید

Benygh
29-03-2008, 17:47
بله من بد گرفتم
شما درست میگید
فکر کنم ناراحت شدید ... :((

mhaf
30-03-2008, 10:37
فکر کنم ناراحت شدید ... :((
نه بنی جان من برای چی ناراحت بشم
من فکر کرده بودم شما منظورت اینه که تو عکاسی تاثیر نداره توضیح دادم
همین بود

seymour
30-03-2008, 18:06

از نظر منطقی بله. هارد از بقیه آسیب پذیر تره. نسبت به فیلم و رایت و ...

اما باید با دید تخصصی بهش نگاه کرد. شاید برای هارد توی دوربین ها امکانات ضد آسیبی در نظر گرفته باشند. هاردهاشون هم معمولی نباشه.
بله - واسه هاردهای توی دوربین ها یه سری ملاحظات رو در نظر گرفتن تا مشکل خاصی پیش نیاد ...

موفق باشی ...

ali_md
31-03-2008, 13:34
من در چند گزينه واقعا گير كردم.انتخابهاي من اينها هستند:
ُSony SُR62
Sony ُSR200
Sony DVD808
Sony DVD908
Panasonic H250
Panasonic D310
Panasonic Sx5
1.محدودديت قيمت باعث اين انتخاب شده است.
2.من تمام مشخصات دوربينهاي فوق رو دراوردم ولي بعضي جاها مشكل دارم.مثلا تفاوت cmos with ccd
3.تمايل شخصي من به نوع هارد دار هست هرچند كه واقعا نمي دونم خريدن يه dvd808 با قيمت 550-580 ارزش داره يا يه sr200 كه كانفيگ پايينتر داره و زير 690-700 پيدا نميشه؟
4.ايا براي يه غير حرفه اي اختلاف كيفيت تصوير مثلا 808 با 200 يا يه ccd with 3ccd مشهوده؟
5.اختلاف كيفيت تصوير انواع HD با 640*..چطور؟
6.ايا ارزش دازه اگه قرار باشه 700 خرج كنم به جاي RS200 يه panasonic Sx5 بخزم كه تقريبا همون قيمته؟
7.اصلا ارزش داره براي كاراي خونگي و طبيعت بالاي 500 خرج كرد؟
ببخشيد زياد شد.چهارشنبه بايد بخرم و فرصت ندارم.
ممنون

nw_nk
31-03-2008, 18:27
ُSony SُR62
Sony ُSR200
Sony DVD808
Sony DVD908
Panasonic H250
Panasonic D310
Panasonic Sx5
2.من تمام مشخصات دوربينهاي فوق رو دراوردم ولي بعضي جاها مشكل دارم.مثلا تفاوت cmos with ccd
3.تمايل شخصي من به نوع هارد دار هست هرچند كه واقعا نمي دونم خريدن يه dvd808 با قيمت 550-580 ارزش داره يا يه sr200 كه كانفيگ پايينتر داره و زير 690-700 پيدا نميشه؟
4.ايا براي يه غير حرفه اي اختلاف كيفيت تصوير مثلا 808 با 200 يا يه ccd with 3ccd مشهوده؟
6.ايا ارزش دازه اگه قرار باشه 700 خرج كنم به جاي RS200 يه panasonic Sx5 بخزم كه تقريبا همون قيمته؟
ممنون

سلام

من هم منتظر جواب دوستان به سوالهای شما هستم.

فقط ازتون یک سوال داشتم:

چرا SR200 هم بین انتخاب هاتون هست؟ قیمتش چنده؟

نسبت به قیمتی که من ازش میدونم امکاناتش پایینه و SR های دیگه قویتر هستند.

mhaf
01-04-2008, 10:56
من sonyDVD 908 رو پیشنهاد میکنم

seymour
01-04-2008, 11:51
ُSony SُR62
Sony ُSR200
Sony DVD808
Sony DVD908
Panasonic H250
Panasonic D310
Panasonic Sx5
ممنون
من همونقدر که در مورد mp3 player ها تسلط دارم ،در مورد دوربین های فیلمبرداری مسلط نیستم ... اما اون چیزایی که بلدم رو میگم :

1. بودجهات با توجه به کاربردت مناسبه

2. تفاوت CCD و CMOS چیز مهمی نیست ... تفاوت بین تکنولوژی های رقیبه ... این پست من رو ببین :

3. من هم هارد دار رو می پسندم ... سونی همیشه کمی گرونتره ...

4. نه - شک دارم محسوس باشه ... تازه به کیفیت تلویزیونی که می خواد تصاویر رو نشون بده هم برمی گرده

5. مشهوده - (بازم TV خوب بی تاثیر نیست)

6. نمی دونم

7. نه - همین بودجه 500 (حالا یه ذره بالا پایین تر) مناسبه

nw_nk
05-04-2008, 11:46
سلام

با تشکر از دوستانی که تا اینجا منو راهنمایی کردند.

مدل Dcr-sr45 30gb از سونی رو در نظر گرفتم و بزودی می خرمش.

لطفا اگر ایرادی توش می بینید مطرح کنید.

mhaf
05-04-2008, 15:53
سلام

با تشکر از دوستانی که تا اینجا منو راهنمایی کردند.

مدل Dcr-sr45 30gb از سونی رو در نظر گرفتم و بزودی می خرمش.

لطفا اگر ایرادی توش می بینید مطرح کنید.
من هیچ وقت تو محصولات سونی ایراد نمی بینم
حالا اینو چند قیمت کردی؟

nw_nk
06-04-2008, 10:37
من هیچ وقت تو محصولات سونی ایراد نمی بینم
حالا اینو چند قیمت کردی؟

1- صفحه مشخصاتش رو نگاه کردی؟ یه نگاه بنداز و اگر موردی توش به نظرت میرسه بگو.

2- به چند جا سر زدم پیداش نکردم. البته خیلی دنبالش نبودم.

قیمتش باید 500 باشه. تو ایران نمی دونم چقدر میره بالاتر.

mhaf
06-04-2008, 14:18
مگه شرکت بازرگانی ایران اینو وارد نکرده؟
اگه وارد کرده قیمتش تو همه جای کشور ثابته

karkuti
27-04-2008, 20:00
واسه من از مکه sr 45 آوردن ! فعلا که ازش راضیم ! مخصوصا وصل شدن اسان به کامپیوتر ولی حجم فیلمهاش خیلی بالاست !!!!

karkuti
27-04-2008, 20:02
سلام
واسه من از مکه sr45 آوردن ! فعلا که ازش راضیم ! خیلی راحت به کامپیوتر وصل میشه !!!

seymour
28-04-2008, 12:26
واسه من از مکه sr 45 آوردن ! فعلا که ازش راضیم ! مخصوصا وصل شدن اسان به کامپیوتر ولی حجم فیلمهاش خیلی بالاست !!!!
خب این فیلمها واسه زدن روی DVD آماده میشن ... یعنی فرمتشون Mpeg2 هستش ... مثل یه فیلم DVD ... الان همه مدلهای مشابه همینطورن ...

karkuti
30-04-2008, 08:55
ممنون از دوستان !
یعنی راهی وجود نداره که بشه حجم فیلمهاش رو کم کرد ؟؟ اینجوری که من میبینم حجمشون از dvd خیلی بیشتره! 10 دقیقه حدود 1 گیگا میشه !!!
یه سوال دیگه : میشه فیلم ریخت روی هاردش بعد برد این ور اون ور نگاه کرد؟؟؟

seymour
30-04-2008, 13:32
واسه کم کردن حجم که راه های زیادی هست ... می تونی راحت با نرم افزارهای convertor تبدیلشون کنی به فرمت های فشرده ای مثل divx ... اما اینطوری دیگه ممکنه با هر DVD player ی قابل خوندن نیستن ... (فقط با اونایی که از divx حمایت می کنن) .. ضمن اینکه طبیعتا کیفیتشون افت می کنه و دیگه این قضیه قابل برگشت نیست ....

طبیعتا میشه ... چون کامپیوترها توانایی پخش هر فرمتی رو دارن (بشرط نصب کدک مناسب) ... بنابراین عملیه ...

mehran_286
05-05-2008, 17:07
سلام دوستان
یه دوربین خوب که حدود 700-800تومان با کیفیت تصویر مناسب و لرزش گیر معرفی کنید
با تشکر

jamalu
24-08-2008, 13:22
سلام دوستان
یه دوربین خوب که حدود 700-800تومان با کیفیت تصویر مناسب و لرزش گیر معرفی کنید
با تشکر
چرا هیشکی محل نمیذاره؟!!!
من هم یه دوربین فیلم برداری برای کارای آماتور میخوام با قیمت حدود 700 تومن. ولی کلا گیج شدم! موندم بین MiniDV خورها و اونایی که هارد دارن و اونایی که DVD میخورن! اصلا هر کدوم اینا چه مزیتهایی دارن... لطفا راهنماییم کنید... یه چند تا مدل خوب هم معرفی کنید تا بتونم انتخاب کنم... ممنون :10:

seymour
24-08-2008, 18:11
چرا هیشکی محل نمیذاره؟!!!
من هم یه دوربین فیلم برداری برای کارای آماتور میخوام با قیمت حدود 700 تومن. ولی کلا گیج شدم! موندم بین MiniDV خورها و اونایی که هارد دارن و اونایی که DVD میخورن! اصلا هر کدوم اینا چه مزیتهایی دارن... لطفا راهنماییم کنید... یه چند تا مدل خوب هم معرفی کنید تا بتونم انتخاب کنم... ممنون :10:
تفاوت های هارد و dvd و اینا ، یه حالت خیلی فنی نداره .. به سلیقه و کاربرد برمی گرده ... اگه PC دم دستته معمولا ، گزینه هارد خیلی خوبه ... می تونی 20-30 ساعت روش ضبط کنی و بعدا هر وقت حوصله داشتی ؛ سر فرصت رایتشون کنی روی DVD ... اگه اهل کامپیوتر نباشه یه نفر و می خواد سریع بزنه و ببینه ؛ DVD ها گزینه بدی نیستند ... خب طبیعتا هزینه خرید چندباره دیسک بیشتر خواهد شد ؛ تا اینکه مثلا سر فرصت بشینی و توی PC همه فایل ها رو ببینی و اونایی که مناسب هستند رو رایت کنی ...

jamalu
25-08-2008, 22:21
ممنون! خوب حالا فکر کنم هارد دارشو میخوام بگیرم... تو حدود 700 تومن اگه مدلی میشناسید معرفی کنید... بازم ممنون!

seymour
27-08-2008, 21:32
پاناسونیک و سونی کارای خوب دارن ؛ حدود 600 تومن و اگه حافظه بالاتر بگیری خب 700 تومن ... سری Hr از پاناسونیک و سری Dcr از سونی ...

karkuti
07-09-2008, 09:43
سلام ! سونی خیلی مدلای جدید و خوبی داره ! sr 45 sr 46 و مدلای بالاتر که قیمتشون به حجم هارد و رزولوشن بستگی داره ! من فکر کنم حدود 40 گیگ هارو و یک مگاپیکسل چیز توپی بشه ! من sr 45 دارم که 30 گیگ هارد داره ولی یک مگاپیکسل نیست !!!برید از نمایندگی های سونی سوال کنید و چند جا قیمت بگیرید چون قیمت هاشون با هم متفاوته . . .