PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کابل Hdmi و مشکلات انتقال تصویر به Tv از لپ تاپ

RAMINET
23-03-2008, 12:30
از دوستان عزیز تهرانی خواهشمندم قیمت این کابل رو که برای اتصال لب تاب به tv میباشد و ظاهرا در تهران گیر میاد اینجا ذکر کنند من دتبال این کابل هستم اما نمیدونم قیمتش چنده؟
ممنون:11:

REGISTERED USER
23-03-2008, 15:04
کابلش یکم گرونه ... من یه ماه پیش برای یکی از دوستان سفارش دادم میخواست لپ تاپ سونی FZ 180 رو به تلویزیون Sony Bravia HD ready وصل کنه ...

تایوانی بود ... حدود 35 هزار تومان با کنترلر ... البته جنس و اتصالاتش عالی بود

hossputer7
23-03-2008, 17:55
بنظرم اگه باسهی بازی یا فیلم دیدن میخوای که حتما همین طوره از خروجی فکر کم اسمش svu یا suv استفاده کن که یه فیش نسبتا دایره ایه که پشت لبتاب یا گوشه هاشه که عکس تلوزیون زده من که هم باش با --- اکسترنال فیلم نگاه میکردم و بازی خیلی خوب بود اما باش نمیشه تکست و نوشته ها رو به خوبی مانیتور دید. قیمتشم زیر 4 تومنه چون چیزی نداره من خودم دست ساز ساختمش اما بعدا روی گرافیک کارت جدیدم هم یکی بود.

RAMINET
23-03-2008, 19:30
کابلش یکم گرونه ... من یه ماه پیش برای یکی از دوستان سفارش دادم میخواست لپ تاپ سونی FZ 180 رو به تلویزیون Sony Bravia HD ready وصل کنه ...

تایوانی بود ... حدود 35 هزار تومان با کنترلر ... البته جنس و اتصالاتش عالی بود
این که خیلی زیاده!!!!!!!!!! یکی میگفت 8 تومن خریده!! ببینم فرق اون 8 تومنی با 35 تومنی در چیه؟خیلی تاثیر داره که برم یه 35 تومنی بخرم؟ اصلا همشون یه جور هستن یا برای هر لب تاب فرق میکنه و اندازش مهمه؟؟!!

RAMINET
23-03-2008, 19:38
بنظرم اگه باسهی بازی یا فیلم دیدن میخوای که حتما همین طوره از خروجی فکر کم اسمش svu یا suv استفاده کن که یه فیش نسبتا دایره ایه که پشت لبتاب یا گوشه هاشه که عکس تلوزیون زده من که هم باش با --- اکسترنال فیلم نگاه میکردم و بازی خیلی خوب بود اما باش نمیشه تکست و نوشته ها رو به خوبی مانیتور دید. قیمتشم زیر 4 تومنه چون چیزی نداره من خودم دست ساز ساختمش اما بعدا روی گرافیک کارت جدیدم هم یکی بود.

اقا لب تاب من یه video connector و hdm i connector داره و اون چیزی که شما میگی(دایره ای شکل) رو نداره!!!!

naeemtop
23-03-2008, 19:43
سلام
کابل hd که مال سینمای خانگی هست رو میشه به لپ تاپ زد و اون سرشو به تلویزیون؟
چطوری؟

REGISTERED USER
23-03-2008, 21:29
آره کابلش مثل usb استاندارد هست... بعد توی خروجی مانیتور ( nvidia control panel ) میتونی مشخص کنی که خروجی چی باشه ... مثلا خروجی HDMI

این که خیلی زیاده!!!!!!!!!! یکی میگفت 8 تومن خریده!! ببینم فرق اون 8 تومنی با 35 تومنی در چیه؟خیلی تاثیر داره که برم یه 35 تومنی بخرم؟ اصلا همشون یه جور هستن یا برای هر لب تاب فرق میکنه و اندازش مهمه؟؟!!

نه بابا مهم نیست ... کابل کابله دیگه ... اون فابریک سونی بود بعد یه کلی ابزار و کانکتور و تبدیل و کنترلر هم داشت و یه نرم افزار جالب اضافه برای کنترلرش !

همون 8 تومنی رو بخر که چینیه

البته اگر تلویزیون HD ready نیست ولی ورودی DVD داره میتونی تبدیل بندازی مثل این که به DVI-Interface تبدیل میکنه

HDMI to DVI-D Cable
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم نمونه کابل رابط HD

hossputer7
23-03-2008, 21:58
راحترو ارزونتر همون s-vedio هست که گفتم که فیشش هم روی تمام لبتاباس و هم روی گراف کارتا حالا با خودته که کدومش بکارت میاد فکر کنم این s-vdio اگه عادلانه بدش به 2500 تومن هم نرسه اخه یه تیکه سیمه 2 متریه.

REGISTERED USER
23-03-2008, 22:50
HDMI در مقایسه با S-video ؟

مثلا بگیم CRT با LCD !!!

hossputer7
24-03-2008, 07:43
اره اما کیفیتش مثل vcd هه باسهی اونایی که تلوزیونشون lcd نیست گزینهی خوبیه اخه ادم یه فیلمی و فوق ترقی یه بازی بزنه اما اگه کیفیت برات مهمه hd

RAMINET
24-03-2008, 10:47
عزیزان از همه ممنونم بابت اطلاعات خوبتون اما اولا من لب تابم اون svideo رو نداره!!!!!! در ثانی خدمت دوست عزیزم register عرض کنم tv ما 32 lcd است که روی tv نوشته hdmi یعنی ساپورت میکنه؟؟!!
من یه کابل hdmi بگیرم کافیه یا باید تبدیلی چیزی بگیرم؟!!!!!

naeemtop
24-03-2008, 12:21
سلام
منم همین سوالو دارم من تلویزیون hd دارم یه سر کابل که به تلویزون وصله اون سر که باید ب لپ تاپ بزنم به کجاش میخوره؟
بعد خود به خود میاد یا باید تتظیم کنم؟

persia007
24-03-2008, 14:07
هر لپ تاپي كه پورت hdmi نداره.........................فقط چند تايي دارن .........مدلشون خاطرم نيست

REGISTERED USER
24-03-2008, 14:09
پورت HDMI رو که توی عکس بهتون نشون دادم ... حالا میمونه نحوه تنظیماتش :

1- اگر کابل HD که در اختیار دارید هر دو سرش HD هست و تبدیلات استخوانی رنگی نداره که باید مستقیم یک سرش به پورت HD که بغل لپ تاپتان هست وصل بشه و یک سر دیگه اش به تلویزیون LCD که HD ready باشه و همون پورت رو مشابه لپ تاپ داشته باشه ... خود بخود تصویر مانیتور روی تلویزیون میاد ( دربعضی از لپ تاپ ها باید یک کلید F همراه کلید فانکشن فشار دهید که در زیر میزارم مثلا HP ها دکمه F4 ) البته باید تنظیم کنید که الان تلویزیون چه تصویری رو از چه وروردی نشون بده .. پورتش هم این شکلی هست که لپ تاپ های HD ساپورت دارند :

2- اگر لپ تاپ پورت HD داره ولی تلویزیون نداره ولی ورودی component های DVD که 5 فیش استخونی هستند رو داره باید از کابلی استفاده کنید که یه سرش پورت HD و طرف دیگر برای اتصال تلویزیون ورودی DVD باشه ... توی این لینک آموزش کاملی هست:

How to connect your PC to your HDTV

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3- اگر میخواهید با S-video انتقال دهید :

If you have an S-video jack then you will need an S-video cable which you can get at your local electronics store. You will also need a cable for audio. This cable will connect from the headphone jack in your laptop to the 2 RCA stereo jacks (red and white) on your TV or stereo system

If you only have a VGA connector and don't have an HDTV then your best choice is to buy a newer video card with an S-Video connector. There are other third party solutions out there but the quality is very poor and we do not recommend it.

The VGA port is the connector that's connected to your PC monitor (the TV like device that came with your computer). This connector is usually only usable for VGA Monitors or HDTV setups. If you have an HDTV this will give you the best image possible. If you have an RCA Composite connector on the back of your computer, then you can use that. You may also need to power down your computer and reboot to be able to get the signal. You need an RCA Composite cable that will be long enough to reach from your computer to your PC. Connect the cable to the back of the computer to the back of your TV SET.

S-Video is superior to that of RCA Composite and will give you a clearer picture. If you have a fairly new TV you should have this connector in the back. You will need to buy an S-VIDEO cable, which you can buy just about anywhere you buy home video products. Connect the cable to your S-Video on the back of your computer and then connect it on the back of your TV

Now use the key sequence to get picture on TV

Acer: Fn + F3

Dell: Fn + F8

Fujitsu: Fn + F5

Gateway: Fn + F3

HP: Fn + F5

IBM: Fn + F7, Fn + F8, Fn + F1, Fn + F3

NEC: Fn + F3

Panasonic: Fn + F2

Samsung: Fn + F4, Fn + F5 or Fn + F6

Sharp: Fn + F5

Sony: Fn + F7
Toshiba: Fn + F5 or Fn + F7

در هر حال شما باید تست کنید خودتان ... چون هر تلویزیون و لپ تاپی مشابه هم نیستند و با هم سیستم و رزولوشن هاشون فرق میکنه

موفق باشید

REGISTERED USER
24-03-2008, 14:12
هر لپ تاپي كه پورت hdmi نداره.........................فقط چند تايي دارن .........مدلشون خاطرم نيست

بله ... هر لپ تاپی هم نداره ... اول چک کنید ببینید پورت HD کنار لپ تاپ شما هست یا خیر .... بعد اقدام کنید

اگر HD ندارید میتونید از روش سوم که تبدیل S-video هست استفاده کنید کیفیت خوبی داره

naeemtop
24-03-2008, 14:49
الان 1520 پورت hd نداره دیگه نمیشه هیچ جور کیفیت hd ازش گرفت؟
بعد فیش svideo از کجا بگیریم؟ قیمتش چنده؟
من تو جعبه کارت گرافیکم یه فیش کوچولو بود واسه اتصال pc به tv با اون میشه؟

REGISTERED USER
24-03-2008, 23:28
بعد فیش svideo از کجا بگیریم؟ قیمتش چنده؟

دو تومن ! همه جا هم دارند

من تو جعبه کارت گرافیکم یه فیش کوچولو بود واسه اتصال pc به tv با اون میشه؟

عکس SVIDEO رو گزاشتم ... شاید اون استخونیه

RAMINET
25-03-2008, 10:58
register عزیز دستت بابت اطلاعات خوبت درد نکنه ما همه از تو ممنونیم نازننین...
راستی من هم لب تابم پورت مخصوص hdmi داره(همون که شبیه usb هست) و هم tv در کنارش همون پورت رو داره
یعنی یه کابل hdmi که 2 سرش usb باشه بگیرم کافیه؟
دیگه فکر نکنم نیازی به تبدیل و... باشه
درسته؟
خیلی ممنون

REGISTERED USER
25-03-2008, 17:29
آره ... کابل ساده اش رو بگیر کافیه

ashkan1360
06-06-2008, 23:24

جالبه ممنون
فقط ، این تفاوت 4 تایی و 7 تاییه چیه؟
من میخوام بدونم ، این s-video صدا رو نمیبره؟
من الان بخوام برم سیم بگیرم ، یه سیمیه که یه پورت s-video و یه فیش صدا همراه هم در یک طرفه و در طرف دیگه هم اون سه فیش معروف (زرد و سفید و قرمز) هست. درسته ؟
حالا اگه تلویزیون هم فیش s-video رو میخورد چطور؟ صدا هم میاد ؟

از طرف دیگه ، تنظیم خاصی رو نوت بوک لازمه تا بره روی تلویزیون یا مستقیم میره ؟
همون fn+f8 رو بزنم ؟

REGISTERED USER
07-06-2008, 00:27
فقط ، این تفاوت 4 تایی و 7 تاییه چیه؟

7 تایی یه استاندارد هست و 4 تایی یک استاندارد دیگه باید ببینی تلویزیون چی میخوره و همچنین نوت بوکت ...

من میخوام بدونم ، این s-video صدا رو نمیبره؟

خود Svideo فقط تصویر هست با کیفیت MPEG

تنظیم که نه ... اگر دل باشه به محض زدن تصویر رو اونور هم نمایش میده

ashkan1360
07-06-2008, 00:32
7 تایی یه استاندارد هست و 4 تایی یک استاندارد دیگه باید ببینی تلویزیون چی میخوره و همچنین نوت بوکت ...

خود Svideo فقط تصویر هست با کیفیت MPEG

تنظیم که نه ... اگر دل باشه به محض زدن تصویر رو اونور هم نمایش میده

الان مال من که Dell Vostro هست 7 تایی هست
پس سیم رو که بزنم ، باید بگیره ؟

ashkan1360
07-06-2008, 00:49
میگما ، پست نوت بوک من 7 تایی هست ، حالا اگه از سیم 4 تایی برای اتصال استفاده کنم چی میشه؟
بر عکسش هم که نبادی عملی باشه ، نه ؟

حالا همه اینها رو که بذاریم کنار هم ، من چرا با سیم چهارتایی که دارم به tv وصل میکنم تصویر ندارم ؟

REGISTERED USER
07-06-2008, 23:26
تاحالا تست نکردم اما از استاندارد 4 تایی استفاده کنی هم فکر نکنم مشکلی باشه چون خارهاش میخورند

حالا همه اینها رو که بذاریم کنار هم ، من چرا با سیم چهارتایی که دارم به tv وصل میکنم تصویر ندارم ؟

برو توی کنترل پانل nvidia ( روی دسکتاپ کلیک کن و انتخابش کن) و توی بخش آخر هم مانیتور ها و هم تلویزیون خروجی و کیفیت خروجی رو میتونی مشخص کنی

بخش setup multiple displays هم چک کن ... باید هم TV باشه و هم مانیتور LCD ات ... الان لپ تاپم کنارم نیست وگرنه دقیق تر راهنمایی ات می کردم

REGISTERED USER
07-06-2008, 23:26
تاحالا تست نکردم اما از استاندارد 4 تایی استفاده کنی هم فکر نکنم مشکلی باشه چون خارهاش میخورند

برو توی کنترل پانل nvidia ( روی دسکتاپ کلیک کن و انتخابش کن) و توی بخش آخر هم مانیتور ها و هم تلویزیون خروجی و کیفیت خروجی رو میتونی مشخص کنی

بخش setup multiple displays هم چک کن ... باید هم TV باشه و هم مانیتور LCD ات ... الان لپ تاپم کنارم نیست وگرنه دقیق تر راهنمایی ات می کردم

ashkan1360
09-06-2008, 00:30
سلام
من رفتم سیم s-video هفت تایی خریدم و وصل کردم به تلویزیون
تصویر ندارم فقط صفحه ای که نقاط سیاه وسفید دارن ، یه کوچولو رنگی شد ولی تصویری وجود نداره
تلویزیونم grundig هست و کابلهای audio/video آن با فیش مستطیلی scart وصل میشه
چکار کنم ؟؟
توی nvidia settings هم تنظیم خاصی ندیدم که انجام بدم

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:17
یه راهنما برات میزارم ... مشکلت با خوندنش حل میشه

اگر وقت داشتم توضیح میدادم

موفق باشید

ashkan1360
13-06-2008, 20:51
آقا ایراد از کابله بود
با یه کابل دیگه امتحان کردم ، به راحتی خوردن یه لیوان آب وصل شد
البته جالب این بود که با کابل 4 تایی کارکرد در حالیکه خروجی نوت بوکم 7 تایی بود.

===
مدیران عزیز ، یه نظر من میشه یه اسم مناسب تر به این تاپیک داد.

REGISTERED USER
13-06-2008, 23:43
نه خوبه ... چون بیشتر راجع به Hdmi بحث شده تا دیگر کانکتورها . اما تاپیک خوبی هست ...

من خودم قصد دارم یک تاپیک بزنم که کلا مقالات آموزشی توی اون بخش مجزا قرار بگیره مخصوص نوت بوک ... راحت تر هم میشه سرچ کرد

ashkan1360
14-06-2008, 15:09
دیگه داره اعصابم خورد میشه
دیروز با کابل یکی دیگه و روی تلویزیون اون امتحان کردم ، خوب بود
امروز رفتم کابلم رو عوض کردم ، با تلویزیون خودم چک کردم
سیاه وسفیده ولی کیفیت تصویر خوبه
چجوری رنگیش کنم ، توی همه گزینه هاش هم رفتم ، نشد
از سیستم pal یا nts اون نیست ؟
کدومشو باید بذارم ؟

REGISTERED USER
14-06-2008, 23:13
سیستم Ntsc فکر میکنم استاندارد باشه

این دیگه به لپ تاپ فکر نکنم ربطی داشته باشه باید تلویزیون رو ست کنی

ashkan1360
16-06-2008, 00:09
دیگه داره اعصابم خورد میشه
دیروز با کابل یکی دیگه و روی تلویزیون اون امتحان کردم ، خوب بود
امروز رفتم کابلم رو عوض کردم ، با تلویزیون خودم چک کردم
سیاه وسفیده ولی کیفیت تصویر خوبه
چجوری رنگیش کنم ، توی همه گزینه هاش هم رفتم ، نشد
از سیستم pal یا nts اون نیست ؟
کدومشو باید بذارم ؟

فکر کنم طلسم شدم
ایراد از سیمه بود
باید فردا برم یه سیم دیگه بگیرم

sari-1369
28-08-2008, 16:51
سلام دوستان ، اين پورت كه دورش با قرمز خط كشيدم واسه اتصال به مانيتوره ؟

persia007
28-08-2008, 19:06
سلام دوستان ، اين پورت كه دورش با قرمز خط كشيدم واسه اتصال به مانيتوره ؟

آره ديگه ... همون پورت RGB هست كه براي مانيتورهاي crt و پروجكشنها ازش استفاده ميكنن

Reza_Sadeghi
02-09-2008, 14:46
خب دوستان گفتن که پورت S-Video دو نوع 4 پین و 7 پین داره و من هم سئوالم دقیقا مربوط به همین موضوع هست.
من خروجی لپ تاپم S-Video از نوع 7 پین هست.
در حال حاضر کابل S-Video ای که دارم 4 پین هست اما با این حال همونطور که دوستان گفتن چون پورت هاش به هم میخوره مشکلی نداشتم و تلویزیون تصویر رنگی دارم اما مسئله اینجاست که از کیفیتش راضی نیستم.
چون ورودی تلویزیون فقط همون فیش 3 رنگ (زرد-سفید-قرمز) Composite رو داره مجبور شدم از کابلی استفاده کنم که یه سرش S-Video 4 پین هست و سر دیگه اش یه دونه فیش زرد رنگ Composite

حالا می خوام بدونم که آیا با عوض کردن این کابل فعلی و استفاده از S-Video نوع 7 پین که سر دیگه اش Composite زرد رنگ هست کیفیت تصویر بهتری خواهم داشت؟

این تفاوت خیلی ملموس خواهد بود؟

صدا رو هم که با یه کابل 2 فیشه از همون نوع Composite از محل هدفون لپ تاپ به تلویزیون منتقل می کنم.
درسته دیگه؟
آیا کابلی وجود داره که طبق شرایط مورد نظرم دیگه نیازی به کابل جداگانه برای انتقال Audio نباشم؟ (یعنی اینکه کابل Audio هم به اون چسبیده باشه)

فکر می کنم دقیقا به چنین چیزی نیاز دارم :

درسته ؟ توی اینترنت هست که قیمت کوتاه ترینش رو زده 17.95 دلار.
توی بازار ایران (مشهد) هم از این کابل هست؟ قیمتش چنده؟

Stream
02-09-2008, 20:59
در S-Video چهار پین که نوع استاندارد هم هست:

پین یک Ground Y
پین دو Ground C
پین سه Y که Intensity رو مشخص می کنه.
پین چهار C که Color رو مشخص می کنه.

از S-Video چهار پین برای تلویزیون، ویدیو و کلا لوازم صوتی و تصویری استفاده میشه.

S-Video هفت پیت پین بیشتر برای کامپیوتر و لپ تاپ استفاده میشه چهار پین دقیقا همون کار قبلی رو می کنند. یکی از سه پین سیگنال خروجی Composite با استاندارد CVBS رو برای تلویزیون های معمولی فراهم می کنه و دو پین باقیمونده برای کنترل خروجی (یا ورودی) هستند.
با دو پین کنترل کننده میشه از سه پین دیگه خروجی Component یا YPbPr هم گرفت (در صورت پشتیبانی کارت گرافیک)

مشخصه که تفاوتی در کیفیت S-Video چهار پین و هفت پین نیست و با عوض کردن کابل هیچ تفاوتی در کیفیت مشاهده نمی کنید.

اون کابل هم ممکنه توی بازار باشه، خودتون هم می تونید کابل Audio رو اون کابل بچسبونید!

REGISTERED USER
04-09-2008, 23:36
الان کابل composite 15 متری : 4000 تومان 3 سر - 3 سر (صوت - تصویر)

و تبدیل Svodeo به composite برای تصویر : 1000 تومان

و تبدیل جک استخونی به استریو composite : 500 تومان

یعنی نهایت با 5500 میتونید تصویر رو عالی ببرید روی TV

samoeli
21-09-2008, 17:55
آقا کابلhdmi فقط تصویر رو نشون میده یا همراه با صدا هستش.اگه جواب بدید ممنون میشم

REGISTERED USER
21-09-2008, 20:57
خیر فقط تصویر هست ...

samoeli
21-09-2008, 21:32
چاکر رجیستر جان.مخلصیم به مولا.دستت طلا که جوابمو دادی

tirip_57
29-09-2008, 12:51
سلام. می بخشید یه سوال داشتم اگه منو راهنمایی کنین ممنون می شم. آیا امکان تبدیل پورت usb سینمای خانواده به HDMI جهت وصل به TVوجود داره؟ خروجی تلویزیونم HDMI داره ولی سینمای خانواده این ورودی را نداره ولی ورودی Usb داره .

AB
29-09-2008, 13:03
نه نمیشه.ولی Dvi رو میشه به Hdmi تبدیل کرد.

vahid123
14-12-2008, 01:59
كل تاپيك رو مطالعه كردم...اطلاعات جالبي بدست اومد...اما يك سئوال فني داشتم...

راستش من در حال حاضر كابل hd رو به لپ تاپ كه وصل ميكنم فقط تصوير رو انتقال ميده كه اين امري بديهيست...حالا خواستم بدونم آيا راهي هست كه صدا رو به تلويزيون يا سنماي خانگي (ترجيحا سينماي خانگي) انتقال داد؟؟ چون صدا فقط از طريق لپ تاپ قابل شنيدن هست و زياد كه چه عرض كنم ...اصلا جالب نيست...

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:35
اتفاقا گفته شده

ببین

لپ تاپ خروجی صدا داره برای هدفون

میری بازار و تبدیل فیش سوکتی به فیش مادگی رو میخری یا مشابهش ... 500 تا تک تومنیه ! یک سرش فیس استخونی استریو و اون سرش 2 تا مادگی برای اتصال کابل قرمز و سفید صدا هست

و بعد یک کابل دو سر نری میخری که برای صداست و همه جا پیدا میشه

خوب اینا رو بهم می وصلی (ممکنه هم اماده این شکلیش توی بازار باشه )

و یک سر به هدفون لپ تاپ

و دو سر دیگر به خروجی پشت TV

تمام شد رفت

vahid123
16-12-2008, 23:59
با تشكر فروان از رجيستر جان......

رفتم بازار و با توجه به تصويري كه گذاشته بودين بصورت آماده خريدم و به سينما خانگي وصل كردم عين ساعت كار داد...

راستش الان يك مشكل كوچيك ديگه دارم...موقعي كه فيلم باهاش بخش ميكنم توي tv (البته منظورم اينه كه توي لپ تاپ پلي ميكنم و در tv پخش ميشه!!) خلاصه يك حالت خاصي داره موقع نمايش..يك جور برش خوردن تصوير در حين حركات سريع...انگار كه يك فيلم hd سنگين روي يك pc ضعيف گذاشته باشين...البته توي tv اينجور نشون ميده ها...حالا خواستم بدونم تنظيمات خاصي وجود نداره كه اين مشكل حل بشه؟؟؟

در ضمن تصويري كه در tv نشون ميده يكم بزرگتر از تصويري خست كه در لپ تاپ نمايش ميده

REGISTERED USER
17-12-2008, 00:54
شاید مشکل با بستن برنامه های اضافی در رم و سیستم یا آپدیت درایور کارت گرافیک جیفورس 1530 حل بشه

کلا فیلم HD سنگینه ! به همه چیز سیستم فشار میاره

تنظیم دقیق هم با دستکاری nvidia control panel حل میشه ... دنگ و فنگی داره !

bineshan
23-12-2008, 23:10
خیر فقط تصویر هست ...

رجیستر جان اشتباه نمی کنی؟

REGISTERED USER
24-12-2008, 00:53
رجیستر جان اشتباه نمی کنی؟

High-Definition Multimedia Interface ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HDMI supports, on a single cable, any TV or PC video format including standard, enhanced, and high-definition video along with up to 8 channels of digital audio.[2] It is independent of the various digital television standards such as ATSC and --- as these are encapsulations of compressed MPEG video streams (which can be decoded and output as an uncompressed video stream on HDMI).

:10:

REGISTERED USER
24-12-2008, 00:54
پیشنهاد می کنم در لینک بالا جدول HDMI version را ببینید

bineshan
24-12-2008, 23:00
High-Definition Multimedia Interface ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:10:

رجیستر جان من لپ تاپ رو وصل می کنم به tv هم صدا دارم هم تصویر روی tv

bineshan
24-12-2008, 23:03
اتفاقا گفته شده

ببین

میری بازار و تبدیل فیش سوکتی به فیش مادگی رو میخری یا مشابهش ... 500 تا تک تومنیه ! یک سرش فیس استخونی استریو و اون سرش 2 تا مادگی برای اتصال کابل قرمز و سفید صدا هست

و یک سر به هدفون لپ تاپ

تمام شد رفت

با کابل hdmi دیگه احتیاج به کابل دیگه نیست برای انتقال صدا

bineshan
24-12-2008, 23:05
آقا کابلhdmi فقط تصویر رو نشون میده یا همراه با صدا هستش.اگه جواب بدید ممنون میشم

بله همراه با صدا هست

bineshan
24-12-2008, 23:07
الان کابل composite 15 متری : 4000 تومان 3 سر - 3 سر (صوت - تصویر)

و تبدیل Svodeo به composite برای تصویر : 1000 تومان

و تبدیل جک استخونی به استریو composite : 500 تومان

یعنی نهایت با 5500 میتونید تصویر رو عالی ببرید روی TV

svideo در مقابل hdmi حرفی برای گفتن نداره

bineshan
24-12-2008, 23:15
من هم با svideo هم با hdmi لپ تاپ رو به lcd tv sony full hdوصل کردم ولی اصلا این دو قابل قیاس با هم نیستن svideo در ضمن همراه با صدا نیست و ییشتر تو ذوق ادم میزنه

Sorou5h
16-01-2009, 03:50
آقا برعكس اين هم ميشه ؟
يعني تلويزيون رو وصل كني به لپ تاب
با s-video , HDMI
يعني اين پورت هايي كه لپ تاب دارن خروجي هستن يا ورودي هم هستن مثله وصل كردن ويدئو پروجكشن ؟

Sorou5h
16-01-2009, 03:58
آقا يه سوال ديگه
S-Video چار پين با هفت پين رو بيشتر توضيح ميدين ؟
كيفيت هم تو اين دو نوع متفاوته ؟

REGISTERED USER
17-01-2009, 01:26
آقا برعكس اين هم ميشه ؟
يعني تلويزيون رو وصل كني به لپ تاب
با s-video , HDMI
يعني اين پورت هايي كه لپ تاب دارن خروجي هستن يا ورودي هم هستن مثله وصل كردن ويدئو پروجكشن ؟

بله ... البته با خود نوت بوک خیر بلکه با یک کارت کپچر یا TV که ورودی Svideo یا کمپوزیت یا DV-I داره

پورت های 99.9 درصد لپ تاپ ها همه خروجی هستند

آقا يه سوال ديگه
S-Video چار پين با هفت پين رو بيشتر توضيح ميدين ؟
كيفيت هم تو اين دو نوع متفاوته ؟

خیر ... کیفیت یکسانه ... فقط ظاهر فرق داره

mehjam
22-01-2009, 13:10
ديروز يكي از دوستام يه كابل hdmi گرفته (كابل 2 متري سوني 50000 تومن!!!) و از طريق اون لپ تاپ(Vaio FZ190N4) رو به ال سي دي تي وي سامسونگ وصل كرده، ميگفت كه صدا را انتقال نميده و فقط تصوير انتقال ميده، البته با سينماي خانگي هم صدا و هم تصوير را انتقال داده.
از دوستان كسي با اين مشكل مواجه شده، يا اينكه با كامپيوتر(و لپ تاپ) فقط تصوير انتقال داده ميشه؟
به نظز من هم مشكلي نداره چونhdmi يكي از خروجيهاي كارت گرافيكي pc است و هيچ ارتباطي با كارت صوتي سيستم نداره

Stream
22-01-2009, 13:23
ديروز يكي از دوستام يه كابل hdmi گرفته (كابل 2 متري سوني 50000 تومن!!!) و از طريق اون لپ تاپ(Vaio FZ190N4) رو به ال سي دي تي وي سامسونگ وصل كرده، ميگفت كه صدا را انتقال نميده و فقط تصوير انتقال ميده، البته با سينماي خانگي هم صدا و هم تصوير را انتقال داده.
از دوستان كسي با اين مشكل مواجه شده، يا اينكه با كامپيوتر(و لپ تاپ) فقط تصوير انتقال داده ميشه؟
به نظز من هم مشكلي نداره چونhdmi يكي از خروجيهاي كارت گرافيكي pc است و هيچ ارتباطي با كارت صوتي سيستم نداره

در صورتی که کارت گرافیک سری Geforce 9 یا ATI Radeon HD 2000 یا Intel GMA 4500HD به بعد باشه امکان انتقال صدا از طریق HDMI وجود داره.

mehjam
22-01-2009, 13:29
در صورتی که کارت گرافیک سری Geforce 9 یا ATI Radeon HD 2000 یا Intel GMA 4500HD به بعد باشه امکان انتقال صدا از طریق HDMI وجود داره.
واقعا عالي بود
كارت ايشون Geforce 8400 است. پس فينيش!
نت بوكهاي جديد چطورند؟ كارتهايي كه HD هستند چه مزيتي دارند؟ يعني كارتي كه HD نيست 1080 ساپورت نميكنه؟ من يه مدل قديمي ديدم كه 1080 را به راحتي به تلويزيون ال سي دي ام انتقال داد.

REGISTERED USER
22-01-2009, 16:41
1080p داریم و 1080i ... اونم ممکنه وصل کرده باشه اما با 720p فرستاده !

mehjam
24-01-2009, 09:52
آخه تي وي ام 1080 را نشون ميده
1920x1080 60hz
متن بالا رو ال سي دي 40x350 سوني نشون ميده در حالت PC براي اتصالي كه با كابل D-Sub همراه تلويزيون انجام دادم به يه لپ تاپ نسبتا قديمي وايو كه مطمئنا HD نيست.

soheildvb
26-01-2009, 19:09
در صورتی که کارت گرافیک سری geforce 9 یا ati radeon hd 2000 یا intel gma 4500hd به بعد باشه امکان انتقال صدا از طریق hdmi وجود داره.

اقا سلام میشه بفرمایید که بروی سری 9 جیفورس چطوری می شه صدا رو از طریق hdmi فرستاد ؟؟؟

Stream
26-01-2009, 19:22
واقعا عالي بود
كارت ايشون Geforce 8400 است. پس فينيش!
نت بوكهاي جديد چطورند؟ كارتهايي كه HD هستند چه مزيتي دارند؟ يعني كارتي كه HD نيست 1080 ساپورت نميكنه؟ من يه مدل قديمي ديدم كه 1080 را به راحتي به تلويزيون ال سي دي ام انتقال داد.

اون HD شیوه نام گذاریه. نشون دهنده چیز خاصی نیست.

اقا سلام میشه بفرمایید که بروی سری 9 جیفورس چطوری می شه صدا رو از طریق hdmi فرستاد ؟؟؟

برای Geforce 9M (لپ تاپ) هیچ کاری لازم نیست انجام بدید.

برای Geforce 9 (دسکتاپ) باید خروجی S/PDIF مادربرد رو به ورودی صدای کارت گرافیک وصل کنید.

soheildvb
26-01-2009, 19:25
اون hd شیوه نام گذاریه. نشون دهنده چیز خاصی نیست.

برای geforce 9m (لپ تاپ) هیچ کاری لازم نیست انجام بدید.

برای geforce 9 (دسکتاپ) باید خروجی s/pdif مادربرد رو به ورودی صدای کارت گرافیک وصل کنید.

من متوجه نشدن .
منظورتون خروجی spdif پشت کامپیوتر است ؟؟؟ یا بروی مادربرد ؟؟
در ضمن صدای کارت گرافیک دیگه کجاست ؟؟

REGISTERED USER
26-01-2009, 19:28
من متوجه نشدن .
منظورتون خروجی spdif پشت کامپیوتر است ؟؟؟ یا بروی مادربرد ؟؟
در ضمن صدای کارت گرافیک دیگه کجاست ؟؟

خروجی s-pdif روی مادربرد های جدید با کارت صدای 6 کاناله هست ... و ورودی کارت گرافیک هم برای کارتهایی که ورودی داشته باشند

منظورشان لپ تاپ نیست دوست عزیز

soheildvb
26-01-2009, 19:41
خروجی s-pdif روی مادربرد های جدید با کارت صدای 6 کاناله هست ... و ورودی کارت گرافیک هم برای کارتهایی که ورودی داشته باشند

منظورشان لپ تاپ نیست دوست عزیز

برای مادربرد های قدیمی چی؟؟؟ اونا باید چیکار کنن ؟؟

منظورتون اینه که این کانکتور رو به کانکتور گرافیک وصل کنم ؟؟؟
عکس رو ببینید ...
راستی کابل Spdif رو از کجا باید بگیرم ؟؟ به چه اسمی ؟؟

REGISTERED USER
27-01-2009, 01:01
برای اونها تنها میشه از خروجی rear out استفاده کرد و صدای خروجی را روی 5.1 کانال با نرم افزار مدیریت صدای خودش مثل soundMAX soundmanager تنظیم و خروجی داد

عکس رو ببینید ...

این رو متوجه نشدم ... کدوم عکس ؟

توی اهواز که اصلا نیست ... یک سرچ کنید اسمش رو توی گوگل کابلش رو میبینید ... یک چیزی مثل فیبر نوری هست ... شاید تهران گیر بیاد

bms
08-02-2009, 12:17
با سلام
من كامپيوترم كه داراي كارت گرافيك ari 2600 hd pro مي باشد به تلويزيون سوني مدل 40d300a وصل كرده ا م كارت گرافيك تا 1920*1080 ساپورت مي كند وتلويزيون داراي رزولوشن 1360*720 است.آخرين درايور كارت گرافيك نصب شده است ولي با اين وجود كيفيت در تمام برنامه ها پايين است مثلا" آيكونهاي دسكتاپ سايه دار و ومتنها با وضوح پايين هستند.همين كامپيوتر را با اتصال آنالو گ معمولي به همين تلويزيون وصل كرده ام وپس از استفاده از گزينه autoadjustدر تلويزيون همه چيز را با كيفيت خيلي خوبي نشان مي دهد.كابل hdmi من يك مارك چيني بنام امگا است و آن را 15 هزار تومان خريده ام.آيا ممكن اشكال از كابل باشد يا چيز ديگر؟ راستي اگر كسي تجربه اتصال كامپيوتر يا لپتاپ به تلويزيون دارد محبت كند برايم درباره ان بنويسد.

با سپاس فراوان

DaXteR
08-02-2009, 23:58
سلام دوستان:20:
یک سوال داشتم.نمیدونم به این جا مربوط میشه یا نه.
من یک کابل VGA دارم اینجوری
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بعدش می خواهم باهاش به تلویزین وصل بشم نمیشه.
تلویزن میگه ستینگت رو باید بزاری روی 640*428 که نداره.کارت گرافیکم Nvidia هست.
با تشکر:11:

REGISTERED USER
09-02-2009, 00:15
باید با control panle خود nvidia کار کنی ... وقتی تصویر رو بصورت clone میفرستی ، توی حالت تلویزیون جدا از مانیتور رزولوشن رو می تونی تنظیم کنی

DaXteR
10-02-2009, 16:07
من هر کاری کردم نشد.:41:
Custom Resolution هم ساختم بازم نشد.(تست می کردم فقط به مدت 15 ثانیه تصویر روی تلویزون میومد )
وقتی Custom Resolution از کجا فعالش کنم؟

bynam
11-02-2009, 15:07
با سلام برای اتصال دل 1510 به تلوزیون چه کار باید بکنم من یک اینسپایرون 6400 داشتم که یک فیش خروجی گرد برای این کار داشت اما چنین چیزی در 1510 نیست چطور باید این کار را بکنم

REGISTERED USER
11-02-2009, 15:15
باید از نبدیل vga استفاده کنید

یک سرچ کوتاه در همین قسمت یا تالار انجام بدید ، بحث زیاد شده

bynam
13-02-2009, 00:17
مدل 1510 از ان خروجی های گرد که فکر کنم اسمش svideo است ندارد فقط پورت خروجی مانیتور دارد از ان طرف تلوزیون ما هم فقط از این فیشهای 3 تایی میخوردیک جا رفتم گفت نمیشود و فیشهای موجود کار نمیدهند اما در چند جا در سایتها دیدم که در تهران خیلی ساده فیش و تبدیل خریده بودند و انجام داده بودندایا ممکن است عکس از فیش وتبدیل برایم بگزارید ویا لا اقل دقیقا بگویید باید بروم بگویم چه فیش تبدیلی میخواهم اخه اسم درستش راهم نمیدانم بکویم تبدیل چی به چی میخواهم
باید از نبدیل vga استفاده کنید

یک سرچ کوتاه در همین قسمت یا تالار انجام بدید ، بحث زیاد شده

REGISTERED USER
13-02-2009, 01:16
مدل 1510 از ان خروجی های گرد که فکر کنم اسمش svideo است ندارد فقط پورت خروجی مانیتور دارد از ان طرف تلوزیون ما هم فقط از این فیشهای 3 تایی میخوردیک جا رفتم گفت نمیشود و فیشهای موجود کار نمیدهند اما در چند جا در سایتها دیدم که در تهران خیلی ساده فیش و تبدیل خریده بودند و انجام داده بودندایا ممکن است عکس از فیش وتبدیل برایم بگزارید ویا لا اقل دقیقا بگویید باید بروم بگویم چه فیش تبدیلی میخواهم اخه اسم درستش راهم نمیدانم بکویم تبدیل چی به چی میخواهم

بهش میگن : VGA to composite

اینطوریه :

البته این شکل بالایی ، تصویر کمپوننت هست که خروجی کیفیت 720p را برای دی وی دی بهتون میده و کیفیت عالیه ! با صدا که استریو و دوتایی هست در کل میشه 5 فیش کمپوننت پشت تلویزیون LCD

این هم نحوه کارش :

بعضی ها هم duplicator هستند مثل این که البته گرانتر هستند (بالای 20 هزار تومان)

Sorou5h
13-02-2009, 10:24
بهش میگن : VGA to composite

اینطوریه :

البته این شکل بالایی ، تصویر کمپوننت هست که خروجی کیفیت 720p را برای دی وی دی بهتون میده و کیفیت عالیه ! با صدا که استریو و دوتایی هست در کل میشه 5 فیش کمپوننت پشت تلویزیون LCD

این هم نحوه کارش :

بعضی ها هم duplicator هستند مثل این که البته گرانتر هستند (بالای 20 هزار تومان)

مرسي ، تصاوير عالي ..... گوياي همه چيز

فقط يكي دو تا سوال
عكس اول_كيفيت vga2composit بهتره يا s-video2composite

عكس دوم_خروجي صدا هم داره ؟

عكس سوم_اون كابل قهوه اي رنگ چيه ؟
وسط عكس زده كت فايو
كت فايو همون كابل مخصوص شبكه نيست ؟

ممنونم

REGISTERED USER
14-02-2009, 12:58
عکس اول) کیفیت هر دوی اینا خوبه ولی نویز vga کمتره و قدرت تفکیک پذیری بیشتری رو در اختیار شما میزاره

عکس دوم) خیر ... بارها گفته شده که برای صدا باید از خروجی اسپیکر کارت صدا یا هدفون لپ تاپ استفاده کرد که همتون بلدید ... اونم یک تبدیل فیش سوکتی استریو به دو تا سفید و قرمز کمپوزیت داره !

عکس سوم) زده دیگه ... Gnd یعنی گراند ... اتصال زمین

بله همون کابله فکر کنم ... برو اماده بخر میخوای بسازی ؟!! :دی

Sorou5h
14-02-2009, 16:39
مرسي از بابت توضيحات
ميدونم سوال هاي بي ربطي ميپرسم
استاد هام هم هميشه از دستم شاكين ((:

آخه من يه تبديل اس-ويدئو به آر جي بي دارم ولي شانسم اون اس ويدئو سرش 9 پينه ! خروجي گرافيكم 7 پين !
شانسه ماست ديگه ....ميريم لب دريا....دريا با اون عطمتش خشك ميشه.....

اگه شد يكيشو ميسازم يا اينكه همينو پاره پوره كردم ازش يه چيزي درآوردم ((:

بازم مرسي
فقط يه حالب يده اون مشكل دي وي دي رامم رو هم يه نگاه بش بنداز
تو تاپيك مشكلات با لپ تابه
صفحه آخر..

Prison Break 24
17-02-2009, 20:13
سلام
من یک لپتاپ sony fz490 دارم پورت HDMI نداره ولی جاشو داره!(مدلهای بالاترش HDMI دارن)file:///C:/Users/Fattah/Desktop/IMG_0016..jpg
حالا میخوستم بدونم چه راهی هست من با HDMI به TV وصل بشم؟
ایا تبدیل DVI به D-SUB 15 pin هست که من اونو به پورت d-sub لپتاپم وصل کنم؟ اصلا چیکار کنم؟؟

یک سوال دیگه این 2 تا پورت چی هستند؟file:///C:/Users/Fattah/Desktop/IMG_0016.JPGfile:///C:/Users/Fattah/Desktop/IMG_0016.JPG

REGISTERED USER
18-02-2009, 00:30
1- عکس رو در یک هاست رایگان اپلود کنید و لینک بدهید ... عکسی دیده نمیشه !!!

file:///C:/Users/Fattah/Desktop/IMG_0016..jpg

2- اگر پورت HD ندارید و کیفیت HD می خواهید ، یا باید از تبدیل DVI به HDMI استفاده کنید یا از تبدیلهای USB به HDMI که البته سیستم بالای 2.0 core2dou و با کش بالای 2 می خواهید یعنی سی پی یو بالای T7250 باشه

Prison Break 24
18-02-2009, 19:47
این تمام پورت های لپ تاپم هست جای HDMI هست ولی پورتش رو نداره!(مدل های بالا ترش دارن)
حالا اگه من پورت HDMI این سری لپتاپ رو بگیرم میشه روش نصب کرد؟
اصلا چه راهی برای داشتن تصاویر HD هست؟؟
مشخصات سیستم من: T8300 CPU core 2 due 2.4 سری - Graphic intel 3100 - ram 2 GB

حالا این 2 تا پورت چی هستند؟

REGISTERED USER
18-02-2009, 22:11
حالا اگه من پورت HDMI این سری لپتاپ رو بگیرم میشه روش نصب کرد؟

احتمالا کیتش رو میخواد ... باید ببرید ایران رهجو یا امرتات سوال کنید

بهترین راه تصویر HD داشتن :

1- استفاده از کابل HDMI

2- استفاده از تبدیل USB به HDMI

---

پورت اول یا اسلات اول : PCMCI express card که محل کارت های اکسپرس برای لپ تاپه

پورت دوم پورت Svideo خروجی تصویره که تصویر رو برای کیفیت Mpeg4 میتونه بفرسته روی TV ... اما آنالوگ نه دیجیتالی مثل HD

Prison Break 24
19-02-2009, 01:02
بهترین راه تصویر hd داشتن :

1- استفاده از کابل hdmi

2- استفاده از تبدیل usb به hdmi
hd

حالا من hdmi که ندارم در مورد تبدیل usb به hdmi توضیح میدین؟ اگه میشه یه عکس هم ازش بزارین!حالا سیستم من این تبدیلو جواب میده؟:13:

REGISTERED USER
19-02-2009, 10:22
حالا من hdmi که ندارم در مورد تبدیل usb به hdmi توضیح میدین؟ اگه میشه یه عکس هم ازش بزارین!حالا سیستم من این تبدیلو جواب میده؟:13:

اگر HDMI ندارید ، این رابط با یک نرم افزار و کیت سخت افزاری مخصوص خودش ، تصویر رو از طریق پورت USB میفرسته به مبدل و مبدل اون رو به فرمت HDMI استاندارد در میاره ... حدود 80 هزار تومان هستند ولی با کیفیت های مختلف ... اغلب چینی هستند و خود کابل هم باهاشون نیست !

من خودم یه اینطوری توی بازار دیدم

البته با کابل و وسائل کامل و کیفیت خروجی 1080 یعنی Full HD بود و از این جدیدتر بود ... حدود 150 هزار تومان ! :18:

Prison Break 24
19-02-2009, 11:15
اگر HDMI ندارید ، این رابط با یک نرم افزار و کیت سخت افزاری مخصوص خودش ، تصویر رو از طریق پورت USB میفرسته به مبدل و مبدل اون رو به فرمت HDMI استاندارد در میاره ... حدود 80 هزار تومان هستند ولی با کیفیت های مختلف ... اغلب چینی هستند و خود کابل هم باهاشون نیست !
من خودم یه اینطوری توی بازار دیدم
البته با کابل و وسائل کامل و کیفیت خروجی 1080 یعنی Full HD بود و از این جدیدتر بود ... حدود 150 هزار تومان ! :18:
ببخشید من شهرستان هستم! سایتی هست که online بفروشه؟
اگه نه تو تهران تو مجتمع کامپیوتر پایتخت دارن؟:31:

REGISTERED USER
19-02-2009, 15:23
نه فکر نمی کنم سایتی باشه که از اینا بفروشه ! هر فروشگاهی هم نداره من هم یکبار اهواز دیدم ...

باید یا خودتان یک شخصی بره فروشگاه های لوازم جانبی کامپیوتر تهران رو بگرده

Sorou5h
21-02-2009, 06:34
آقا من درست نفهميدم
از يو اس بي كامپيونر گرافيك ميگيره تبديل ميكنه به اچ دي ام آي ؟

REGISTERED USER
21-02-2009, 11:41
بله ، دقیقا همین کار ر انجام میده ! مگر دوربین یا vcr نداریم که این کار را انجام بده ؟ این هم از یک کیت و نرم افزار خاص استفاده می کنه

bayzid
21-03-2009, 16:34
من یک لب تاپ Lenovo N200 AF3 دارم که پورت S-video هفت پین دارد . می خواهم تصویر لب تاپ را به TV منتقل کنم البته یک کابل s-video به کامپوزیت تهیه کردم و s-video را به لب تاپ و کامپوزیت را به tv وصل نمودم اما نه صدا داشتم نه تصویر
خواهش میکنم راهنمایی کنید که اشکال از کجاست آیا تنظیمات خاصی باید انجام دهم . البته tv پورت s-video چهار پین نیز دارد

REGISTERED USER
22-03-2009, 00:25
صدا را که نمیشه ترانسفر کرد فقط تصویر ... خودتان دارید می گویید s-video

برای تصویر هم اتوماتیک باید منتقل بشه و اگر نشد از امکانات کنترل پانل گرافیکتان یا از help سیستم کمک بگیرید ... ممکنه شورکات خاصی برای این کار تعبیه شده باشه

Pami
22-03-2009, 11:17
من یک لب تاپ lenovo n200 af3 دارم که پورت s-video هفت پین دارد . می خواهم تصویر لب تاپ را به tv منتقل کنم البته یک کابل s-video به کامپوزیت تهیه کردم و s-video را به لب تاپ و کامپوزیت را به tv وصل نمودم اما نه صدا داشتم نه تصویر
خواهش میکنم راهنمایی کنید که اشکال از کجاست آیا تنظیمات خاصی باید انجام دهم . البته tv پورت s-video چهار پین نیز دارد

اگه 4 پین باشه که فقط صدا دارید ولی اگه 7 پین باشه صدا و تصویر را دارید ...
حتما باید از داخل دستگاه فعال کنید ... ممکنه از داخل بایاس باشه تنظیماتش ...
یه خورده بگردین داخل دستگاه رو ...

jam.speed
22-03-2009, 11:36
سلام
من یه لپ تاب Aser 4710 دارم که کابل اتصال به تلوزیون HD روش داره وقتی به تلوزیون می زنم تصویر مانیتور رو روی تلوزیون نمی یاره آیا برنامه خاصی می خواد یا باید تنظیماتی توش انجام بدم ؟
اگه می شه یکی کمک کنه

Pami
24-03-2009, 00:59
سلام
من یه لپ تاب aser 4710 دارم که کابل اتصال به تلوزیون hd روش داره وقتی به تلوزیون می زنم تصویر مانیتور رو روی تلوزیون نمی یاره آیا برنامه خاصی می خواد یا باید تنظیماتی توش انجام بدم ؟
اگه می شه یکی کمک کنه

احتمالا باید فعال بشه ، با کلید fn و یکی از f ها رو باید بزنی تا تصویر سوییچ بشه رو خروجی ...

alexin
23-05-2009, 19:56
پورت HDMI رو که توی عکس بهتون نشون دادم ... حالا میمونه نحوه تنظیماتش :

1- اگر کابل HD که در اختیار دارید هر دو سرش HD هست و تبدیلات استخوانی رنگی نداره که باید مستقیم یک سرش به پورت HD که بغل لپ تاپتان هست وصل بشه و یک سر دیگه اش به تلویزیون LCD که HD ready باشه و همون پورت رو مشابه لپ تاپ داشته باشه ... خود بخود تصویر مانیتور روی تلویزیون میاد ( دربعضی از لپ تاپ ها باید یک کلید F همراه کلید فانکشن فشار دهید که در زیر میزارم مثلا HP ها دکمه F4 ) البته باید تنظیم کنید که الان تلویزیون چه تصویری رو از چه وروردی نشون بده .. پورتش هم این شکلی هست که لپ تاپ های HD ساپورت دارند :

2- اگر لپ تاپ پورت HD داره ولی تلویزیون نداره ولی ورودی component های DVD که 5 فیش استخونی هستند رو داره باید از کابلی استفاده کنید که یه سرش پورت HD و طرف دیگر برای اتصال تلویزیون ورودی DVD باشه ... توی این لینک آموزش کاملی هست:

How to connect your PC to your HDTV

If you have an S-video jack then you will need an S-video cable which you can get at your local electronics store. You will also need a cable for audio. This cable will connect from the headphone jack in your laptop to the 2 RCA stereo jacks (red and white) on your TV or stereo system

If you only have a VGA connector and don't have an HDTV then your best choice is to buy a newer video card with an S-Video connector. There are other third party solutions out there but the quality is very poor and we do not recommend it.

The VGA port is the connector that's connected to your PC monitor (the TV like device that came with your computer). This connector is usually only usable for VGA Monitors or HDTV setups. If you have an HDTV this will give you the best image possible. If you have an RCA Composite connector on the back of your computer, then you can use that. You may also need to power down your computer and reboot to be able to get the signal. You need an RCA Composite cable that will be long enough to reach from your computer to your PC. Connect the cable to the back of the computer to the back of your TV SET.

S-Video is superior to that of RCA Composite and will give you a clearer picture. If you have a fairly new TV you should have this connector in the back. You will need to buy an S-VIDEO cable, which you can buy just about anywhere you buy home video products. Connect the cable to your S-Video on the back of your computer and then connect it on the back of your TV

Now use the key sequence to get picture on TV

Acer: Fn + F3

Dell: Fn + F8

Fujitsu: Fn + F5

Gateway: Fn + F3

HP: Fn + F5

IBM: Fn + F7, Fn + F8, Fn + F1, Fn + F3

NEC: Fn + F3

Panasonic: Fn + F2

Samsung: Fn + F4, Fn + F5 or Fn + F6

Sharp: Fn + F5

Sony: Fn + F7
Toshiba: Fn + F5 or Fn + F7

در هر حال شما باید تست کنید خودتان ... چون هر تلویزیون و لپ تاپی مشابه هم نیستند و با هم سیستم و رزولوشن هاشون فرق میکنه

موفق باشید

دوست عزیز رجستر

این کابلی که در روش 2 ذکر کردی از کجا گیر بیارم (( تو اهواز ))

AB
24-05-2009, 20:36
دوست عزیز رجستر

این کابلی که در روش 2 ذکر کردی از کجا گیر بیارم (( تو اهواز ))

از هر صوتی تصویری بپرسی دارن.:20:

alexin
25-05-2009, 18:27
از هر صوتی تصویری بپرسی دارن.:20:

اتفاقا پرسیدم گفتن نیست دنبالش هم نگرد

REGISTERED USER
26-05-2009, 11:26

چرا لوازم جانبی و الکترونیکی ها دارند ... حدود 3 تا 8 هزار تومان بسته به کیفیت هستند

REGISTERED USER
26-05-2009, 11:27

چرا لوازم جانبی و الکترونیکی ها دارند ... حدود 3 تا 8 هزار تومان بسته به کیفیت هستند

zacree1360
28-09-2009, 21:47
من یک سوالی داشتم ایا این لب تابهای که خروجی hdmi دارند واقعا خروجی تصویر hd دارن یا اسمن فقط hd و ایا کسی اطلاع داره کدوم لب تاب بهترین خروجی hd رو داره

Pami
28-09-2009, 22:07
بستگی به ساپورت تصویر داره ، مثلا FW های سونی همگی 1920x1080p هستند ولی مثلا Dell Mini 10 خروجی HD داره

اصغر انتظارریحانی
29-09-2009, 22:49
hdmi کیفیتش عالیست در ضمن صدا و تصویر را باهم با کیفیت خوب منتقل می کنه نیازه به کابل صدای جدا نیست من که از تهران سفارش دادم برام 25 تومن عالیه

Pami
29-09-2009, 23:07
hdmi کیفیتش عالیست در ضمن صدا و تصویر را باهم با کیفیت خوب منتقل می کنه نیازه به کابل صدای جدا نیست من که از تهران سفارش دادم برام 25 تومن عالیه

خب معلومه کیفیت خوبه ، کیفیت دیجیتال کیفیت یکسانی هست چه در قالب HDMI چه در قالب DVI
مهم سایز پشتیبانی شده ، نرخ انتقال داده ، و همینطور فرمت تصویر هست وگرنه HDMI همون 0 و 1 رو منتقل میکنه که DVI انجام میده ، هردو هم دیجیتال هستند

مهم تکنولوژی تعریف شده برای پشتیبانی از Data هست که بتونه خطای کمتری داشته باشه و همینطور سرعت بالاتر و امنیت بیشتر
برای تصاویر ویدئویی و فیلم ها بیشتر HDMI توصیه میشود ولی برای تصاویر با دقت بالا و همینطور تفکیک پذیری بالاتر با نرخ فریم بیشتر و همینطور سرعت بالاتر اسکن تصاویر DVI توصیه میشود
D-Sub یا VGA هم که نسل قدیمی محسوب میشه هرچند انتقال دیجیتال انجام میده ولی بدلیل اینکه ساپورت رزولوشن پایین تری داره و همینطور در بیشتر موارد بیشتر از 60-75 هرتز رو پشتیبانی نمیکنه جایی نداره

dave3232
11-10-2009, 17:38
من سونی fw 373jb رو به lcd tv سونی با کابل hdmi وصل کردم و هر دو 1080p رو ساپورت می کنن.
کیفیتش هم عالی بود ولی نمی دونم چرا بعد از چند دقیقه تصویر می ره و هر چی هم با کابل ور رفتم نشد.
روی panasonic هم امتحان کردم همین اتفاق افتاد البته زودتر.
ایا مشکل از کابل هست؟یعنی نوع خاصی بابد باشه؟

h_starboy
27-10-2009, 11:05
دوستان به یک مشکل عجیب برخوردم
دفعه اول که لپتابو با کابل hdmi به lcd tv وصل کردم تصویر سریع اومد و کیفیتش هم full hd و خیلی عالی بود .
اما دفعه بعد که وصل کردم lcdtv رو میشناسه و همه تنظیمات درسته ولی صفحه سیاه هستش رو lcd .
2 -3 ساعته هر کاری کردم نشد . کلی تو تاپیکای خارجی سرچ کردم ولی باز نتونستم درستش کنم.
کسی میدونه چطور باید درست کرد ؟

مدل لپتاب : hp dv6 1225
مدل ال سی دی : sony bravia klv-46V550A

adorina69
04-11-2009, 22:36
دوستان من یه کابل دوسر hdmi گرفتم لپ تاپم سونی fw390 هست
و lcd ام هم سامسونگ سری 5 هست
حالا کابل رو هم به لپ تاپ هم به ال سی دی وصل کردم
اما کار نمیکنه
میشه راهنمایی کنید و بگین باید چیکار کنم
باید تو ویندوز چیزی نصب کنم یا توی ال سی دی باید کاری کنم
چون من دکمه hdmi رو روی کنترل میزنم و میگه دستگاه متصل نیست
خیلی ممنون میشم کمک کنید

UN.REGISTERED USER
05-11-2009, 01:02
دوستان من یه کابل دوسر hdmi گرفتم لپ تاپم سونی fw390 هست
و lcd ام هم سامسونگ سری 5 هست
حالا کابل رو هم به لپ تاپ هم به ال سی دی وصل کردم
اما کار نمیکنه
میشه راهنمایی کنید و بگین باید چیکار کنم
باید تو ویندوز چیزی نصب کنم یا توی ال سی دی باید کاری کنم
چون من دکمه hdmi رو روی کنترل میزنم و میگه دستگاه متصل نیست
خیلی ممنون میشم کمک کنید

شما درایور ATI برای کرات گرافیک را نصب کرده اید ؟ آخر ورژن درایور را بگیرید و نصب کنید ...

وقتی نصب کردید آخرین ورژن catalyst را ، بخش HDMI در کنترل پانل و مدیریت گرافیک ATI باز میشه که از آنجا می توانید نحوده دو تصویره شدن (dual display) و خروجی ها را بررسی کنید و رزولوشن و ... را در دو حالت مختلف تست کنید :

برای صدا هم باید HDMI و صدای خروجی رجیستر شده و آماده کار باشد :

بنده شخصا با پنل های ATI زیاد کار نکردم و الا میتونستم مرحله به مرحله مشابه Nvidia شما را راهنمایی کنم

موفق باشید

ashkannn
17-11-2009, 16:54
سلام
لبتاپ من دارای خروجی HDMI هست ولی تی وی این خروجی رو نداره و فقط Componenet و AV داره مخواستم بدونم چطور میتونم تصویر لبتاپ رو به تی وی منتقل کنم ؟کابلی یا مبدلی برای این کار هست؟

mehran_4x
17-11-2009, 19:46
جوابت

amipopo
11-12-2009, 02:54
سلام

من یه لب تاپ acer 4736Z دارم که روش ویندوز ویستا نصب بود.xp رو هم روش در درایور دیگه ای نصب کردم ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی میخوام از پورت HDMI اون برای tv استفاده کنم صدا نداره ولی تو ویستا درسته.از سی دی داخلش تمام درایورهای XP رو نصب کردم در قسمت device manager هم تمام درایورهای صدا و گرافیک نصب است و هیچ علامت سوالی وجود نداره لطفا راهنمایی کنید.
ممنونم

ata.royalfalcon
20-12-2009, 08:01
سلام من DVD player با كابل HDMI به LCD وصل ميكنم موقع تماشاي فيلم بعضي اوقات يه پرش نوراني خيلي سريع (يه چيزي شبيه جرقه يا تصوير تمام سفيد ناگهاني در كسري از ثانيه) ايجاد ميشه كه در حالت اتصال با كامپوننت يا كامپوزيت ايجاد نميشه چرا

ata.royalfalcon
21-12-2009, 11:18
سلام من DVD player با كابل HDMI به LCD وصل ميكنم موقع تماشاي فيلم بعضي اوقات يه پرش نوراني خيلي سريع (يه چيزي شبيه جرقه يا تصوير تمام سفيد ناگهاني در كسري از ثانيه) ايجاد ميشه كه در حالت اتصال با كامپوننت يا كامپوزيت ايجاد نميشه چرا

سلام مجدد
حالا كسي نيست جواب مارو بده حداقل اينو جواب بدين
يك كابل كامپوزيت دارم (زرد قرمز مشكي) از نوع مرغوب هست ميتونم بجاي كابل كامپوننت استفاده كنم ؟
البته براي صدا يه كابل ديگه دارم
ديگه نرم كابل جديد بخرم

mehran_4x
21-12-2009, 14:36
خوب امتحان ميكردي نميسوخت كه.اونوقت متوجه ميشدي كه در component‌سه رنگ اصلي red green blue از هم جدا ميشند نه صدا

ata.royalfalcon
21-12-2009, 15:04
خوب امتحان ميكردي نميسوخت كه.اونوقت متوجه ميشدي كه در component‌سه رنگ اصلي red green blue از هم جدا ميشند نه صدا

منظورم اينه كه استفاده از كابل كامپوزيت براي سه رنگ red green blue (كامپوننت )مشكلي ايجاد نميكنه؟

mehran_4x
21-12-2009, 15:21
منظورم اينه كه استفاده از كابل كامپوزيت براي سه رنگ red green blue (كامپوننت )مشكلي ايجاد نميكنه؟

دوست من اين چه سواليه معلومه كه كار نميكنه
وگرنه ميگفتم همون كابل بسه

ata.royalfalcon
21-12-2009, 16:21
خب حداقل بگين چرا با كابل HDMI اينطوري ميشه

mehran_4x
22-12-2009, 20:25
كابل HDMI رو عوض كن
درايو گرافيك لپ تاپ رو upgrade كن
خبر بده

ata.royalfalcon
28-12-2009, 09:27
كابل HDMI رو عوض كن
درايو گرافيك لپ تاپ رو upgrade كن
خبر بده

با تشكر كابل 35 هزارتومني رو عوض كردم يه كابل 12 هزارتومني گذاشتم مشكل حل شده ولي واقعاً چرا مردم سر همديگه رو كلاه ميذارن بي انصافها 35 هزارتومن ريختم دور

behjooei
28-12-2009, 13:55
كابل 12 هزار تومني چينيه؟ اسم و رسمش چيه؟ عكسي داري؟ صدا و تصوير با همه؟

ata.royalfalcon
28-12-2009, 16:25
كابل 12 هزار تومني چينيه؟ اسم و رسمش چيه؟ عكسي داري؟ صدا و تصوير با همه؟

نميدونم كجاييه ولي 5 متره ورژن 3 كه هيچ مشكلي ندارم از فروشنده پرسيدم چرا بقيه بيش از 20هزار تومن ميفروشن ولي شما 12 هزارتومن ميدين گفت كه ما عمده فروش هستيم بقيه از ما ارزون ميخرن گرون ميفروشن
ولي تا الان مشكلي ندارم صدا و تصوير خوبه

behjooei
30-12-2009, 08:53
بابا به دادم برسيد. بدبخت شدم . آبروم رفت........ ضايع شدم.............

من لپ تاپ Acer 5738z دارم با خروجي HDMI و كارت گرافيك Intel GMA 4500 m . سه تا پورت آبي(Line in & Line out) و صورتي(ميكروفن) و مشكي (هدفون) هم كنار لپ تاپ هست.

تلويزيون هم LCD Samsung 32 اينچ با 2 تا ورودي HDMI و كلي ورودي و خروجي (دو سري ورودي و خروجي AVI يا همون فيشهاي استخوني زرد و سفيد و قرمز، ورودي كامپوننت، ورودي S-Video و ....)
اول اومدم و با كابل RGB (فيش آبي رنگ داره و شبيه كابل RS232 هست كه از كارت گرافيك لپ تاپ ميگيري و به LCD ميدي) لپ تاپ رو به TV وصل كردم . تصوير داشتم ولي صدا نداشتم.
با يك فيش از خروجي هدفون گرفتم و به سرهاي قرمز و سفيد ورودي صداي TV دادم ولي در كمال تعجب صدا بازهم نيومد. درصورتيكه خيلي ها با اين روش جواب گرفتن.(كابل آماده در بازار هست كه يك سرش به خروجي صدا در كامپيوتر وصل ميشه و سر ديگش دوتايي است(استريو) يكي قرمز و يكي سفيد كه به ورودي TV وصل ميشه)
بعد دل رو زدم به دريا و گفتم من كه بايد اول و آخر كابل اچ دي ام آي بگيرم و از اين امكان لپ تاپم استفاده كنم... و خلاصه برم حالشو ببرم.
اما بازهم نشد و جلوي بچه ها كلي ضايع شدم. ديگه كفم بريده. نميدونم چرا صدا نداره و بايد صدا رو از لپ تاپ گوش كنيم...
تمام تنضيمات TV و لپ تاپ رو هم چك كردم. همه چي OK بود ولي نميدونم چرا صدا ندارم در صورتي كه تصوير ديجيتال و در نهايت كيفيته.
البته شكم به يه چيز رفته. چون تو گزينه هاي Realteck گزينه SPDIF غير فعاله اما تو ديوايس منيجر همه گزينه هاي كارت صوتي درسته و حتي HDMI رو نشون ميده.
من ديگه دارم ديونه ميشم . تو رو خدا وقت بذاريد و قشنگ شيرفهمم كنيد. همين امروز جواب ميخوام(حميد آقاي ويستا كمككككككككككككك)
از هر راهي كه بلديد كمك كنيد چه راه قديمي و استفاده از فيشهاي قرمز و سفيد و چه از طريق كابل HDMI . من صدا ميخوام!!!!
اگر ميخواهيد بگيد عكس هم بذارم و يا توضيح بيشتر بدم(نه اين كه كم روده درازي نكردم!!!)
لطفا" توضيحات رو براي يه مبتدي بدين و اگر با عكس باشه كه چه بهتر.
ممكنه سوال خيلي از دوستان ديگه هم باشه.
منتظرم و امروز هر نيم ساعت يكبار به اين تاپيك سر ميزنم ببينم كي جواب داده.....

behjooei
30-12-2009, 13:39
چي شد پس؟ چرا كسي جوابي نداده؟
يعني هيچكس لپ تاپشو تا حالا به TV وصل نكرده؟
يا اينكه همه از اسپيكرهاي لپ تاپ صدا رو ميشنون؟
بابا يه كمكي ،راه حلي....

Pami
30-12-2009, 14:51
اين مدل تا جايي كه ميدونم صدا رو روي HDMI نميفرسته ، شما بايد از خروجي 3.5 ميليمتري صدا رو بگيريد

behjooei
30-12-2009, 18:04
اين مدل تا جايي كه ميدونم صدا رو روي HDMI نميفرسته ، شما بايد از خروجي 3.5 ميليمتري صدا رو بگيريد
خدا خيرت بده.
تو بگو چجوري صدا مياد تو تلويزيون من هرچي باشه انجام ميدم خروجي 3.5 ميليمتري كه سهله حاضرم جونم رو هم بدم!!!!!
اگه ميشه بيشتر توضيح بدين لطفا".
ممنون.

behjooei
30-12-2009, 18:17
اتفاقا گفته شده

ببین

و یک سر به هدفون لپ تاپ

تمام شد رفت

د نه ديگه! تمام نشد!!
من هر كاري ميكنم بازم صدا رو ندارم و فقط تصوير دارم. كجاي كارم غلطه؟

تنظيمي چيزي رو TV يا كارت صداي لپ تاپم وجود داره؟

behjooei
30-12-2009, 18:21
Stream جان مال من Intel GMA 4500M هست. آيا به همين دليل صدا ندارم يا بايد يه تنظيمي رو كارت صدا و خروجي ها انجام بدم تا صدا و تصوير رو با هم داشته باشم؟؟

behjooei
30-12-2009, 18:26
برای مادربرد های قدیمی چی؟؟؟ اونا باید چیکار کنن ؟؟

عکس رو ببینید ...

من هم اينو درست متوجه نشدم.
ضمنا" تو گزينه هاي كارت صدام اين گزينه Spdif به رنگ طوسي و غير فعاله و نميشه تنظيمش كرد. شايدم به همين دليله كه فقط تصوير دارم و صدا ندارم.:13:

behjooei
31-12-2009, 09:31
مثل اينكه اينجا جوابي نميتونم بگيرم. بايد برم به سايتها و فرومهاي ديگه سر بزنم.

Pami
31-12-2009, 11:57
خدا خيرت بده.
تو بگو چجوري صدا مياد تو تلويزيون من هرچي باشه انجام ميدم خروجي 3.5 ميليمتري كه سهله حاضرم جونم رو هم بدم!!!!!
اگه ميشه بيشتر توضيح بدين لطفا".
ممنون.

معمولا تلوزيون هايي كه ورودي HDMI دارن غير از صدايي كه از خود HDMI ميگيرن ورودي صداي ديگه اي هم براش دارند ، شما از 3.5 ميليمتري لپ تاپ خروجي بگيريد بزنيد به تلوزيون
اگر اين رو هم نداريد به يك سيستم صوتي وصل كنيد

roteal2007
31-12-2009, 12:47

بله 5738g هم وقتی با hdmi وصل کردیم صدا نداشتیم اما یه راهنمایی
از کنترل پنل به sound and audio یه چیزی به اسم hdmi یا hdmi out باید باشه که صدارو بفرسته.والا خودم اینو تست نکردم اما همچین چیزی دیدم:5:

behjooei
31-12-2009, 13:19
آقا حميد ويستا شما نظري نداريد؟

r_22009
31-12-2009, 20:54
معمولا تلوزيون هايي كه ورودي HDMI دارن غير از صدايي كه از خود HDMI ميگيرن ورودي صداي ديگه اي هم براش دارند ، شما از 3.5 ميليمتري لپ تاپ خروجي بگيريد بزنيد به تلوزيون
اگر اين رو هم نداريد به يك سيستم صوتي وصل كنيد
تا اونجایی که می دونم وقتی تصویر تلویزیون رو روی hdmi می ذاریم نمی شه صدا رو از 3.5mm گرفت. تلویزیون ما که اینجوریه که وقتی می خوای صدا از 3.5mm باشه باید تصویرو از rgb بگیری و وقتی تصویر از hdmi صدا هم باید از hdmi باشه

pc_hex
05-02-2010, 13:31
از دوستان عزیز تهرانی خواهشمندم قیمت این کابل رو که برای اتصال لب تاب به tv میباشد و ظاهرا در تهران گیر میاد اینجا ذکر کنند من دتبال این کابل هستم اما نمیدونم قیمتش چنده؟
ممنون:11:

سلا م من در مغازه خودم از این کابلها رو دارم میفروشم .
کابل V1.3بدون پک 8000تومان
" " " با پک " 9000تومان
" " "" ا شیلد و پک 17000تومان .

kiuq
05-02-2010, 23:20
دوستان چرا تصویر رو LCD کامل نیست ..
از هر گوشه 3 سانتی زده...
ممنون

gog2000
07-02-2010, 00:11
از طریق کابل DVI هم تصویر انتقال داده میشه و هم صدا؟؟؟؟
یا برای صدا باید کابل جداگانه به کار برد؟؟؟

لپ تاب من پورت vga داره نه DVI با تبدیل میشه از کابل DVI استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟/

Microsoft24
07-02-2010, 00:38
از طریق کابل DVI هم تصویر انتقال داده میشه و هم صدا؟؟؟؟
یا برای صدا باید کابل جداگانه به کار برد؟؟؟

لپ تاب من پورت vga داره نه DVI با تبدیل میشه از کابل DVI استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟/

ببین دوست من ،

HDMI مخفف : High-Definition Multimedia Interface ه! پس لگر لپ تاب ویا بطور کلی کارت گرافیک شما خروجی HDMI داشته باشه ، یعنی می تونه صدا وتصویر رو با کیفیت HD رو به یک LCD حداقل HD منتقل کنه!

خب ، اما خروجی DVI و VGA فقط برای انتقال تصویر هستند ، بدون صدا!!!!!!!!

بله شما می تونی از تبدیل VGA To Dvi استفاده کنی !

تصویر دو مدل از تبدیل VGA To Dvi :

اما در حقیقت شما دارید از همون VGA استفاده می کنید نه DVI!!!!!!! و تصویر با همون کیفیت VGA منتقل میشه ، نه DVI!

Grand
07-02-2010, 01:18
بابا به دادم برسيد. بدبخت شدم . آبروم رفت........ ضايع شدم.............

من لپ تاپ Acer 5738z دارم با خروجي HDMI و كارت گرافيك Intel GMA 4500 m . سه تا پورت آبي(Line in & Line out) و صورتي(ميكروفن) و مشكي (هدفون) هم كنار لپ تاپ هست.

تلويزيون هم LCD Samsung 32 اينچ با 2 تا ورودي HDMI و كلي ورودي و خروجي (دو سري ورودي و خروجي AVI يا همون فيشهاي استخوني زرد و سفيد و قرمز، ورودي كامپوننت، ورودي S-Video و ....)
اول اومدم و با كابل RGB (فيش آبي رنگ داره و شبيه كابل RS232 هست كه از كارت گرافيك لپ تاپ ميگيري و به LCD ميدي) لپ تاپ رو به TV وصل كردم . تصوير داشتم ولي صدا نداشتم.
با يك فيش از خروجي هدفون گرفتم و به سرهاي قرمز و سفيد ورودي صداي TV دادم ولي در كمال تعجب صدا بازهم نيومد. درصورتيكه خيلي ها با اين روش جواب گرفتن.(كابل آماده در بازار هست كه يك سرش به خروجي صدا در كامپيوتر وصل ميشه و سر ديگش دوتايي است(استريو) يكي قرمز و يكي سفيد كه به ورودي TV وصل ميشه)
بعد دل رو زدم به دريا و گفتم من كه بايد اول و آخر كابل اچ دي ام آي بگيرم و از اين امكان لپ تاپم استفاده كنم... و خلاصه برم حالشو ببرم.
اما بازهم نشد و جلوي بچه ها كلي ضايع شدم. ديگه كفم بريده. نميدونم چرا صدا نداره و بايد صدا رو از لپ تاپ گوش كنيم...
تمام تنضيمات TV و لپ تاپ رو هم چك كردم. همه چي OK بود ولي نميدونم چرا صدا ندارم در صورتي كه تصوير ديجيتال و در نهايت كيفيته.
البته شكم به يه چيز رفته. چون تو گزينه هاي Realteck گزينه SPDIF غير فعاله اما تو ديوايس منيجر همه گزينه هاي كارت صوتي درسته و حتي HDMI رو نشون ميده.
من ديگه دارم ديونه ميشم . تو رو خدا وقت بذاريد و قشنگ شيرفهمم كنيد. همين امروز جواب ميخوام(حميد آقاي ويستا كمككككككككككككك)
از هر راهي كه بلديد كمك كنيد چه راه قديمي و استفاده از فيشهاي قرمز و سفيد و چه از طريق كابل HDMI . من صدا ميخوام!!!!
اگر ميخواهيد بگيد عكس هم بذارم و يا توضيح بيشتر بدم(نه اين كه كم روده درازي نكردم!!!)
لطفا" توضيحات رو براي يه مبتدي بدين و اگر با عكس باشه كه چه بهتر.
ممكنه سوال خيلي از دوستان ديگه هم باشه.
منتظرم و امروز هر نيم ساعت يكبار به اين تاپيك سر ميزنم ببينم كي جواب داده.....

ببین برادر من؛ شما پشت تلوزیونت رو به دقت نگاه کن ببین کنار ورودی PC یا HDMI ورودی 3.5 میلیمتری هست یا نه؟ مثل تصویر زیر که برات گذاشتم:

و یا ورودی Audio مثل این تصویر:

در صورتی که جوابت مثبت هست باید زمانی که قصد داری از خروجی PC یا HDMI تصویر بگیری یک فیش 3.5mm از خروجی هدفون لپ تاپت به سوکت 3.5mm تلوزیونت وصل کنی تا بتونی صدا رو هم داشته باشی.

اگه به تصویر دوم دقت کنی خروجی 3.5 میلیمتری مخصوص ورودی 1 HDMI هست و اگه شما فیش صدا رو هم دست وصل کنی اما کابل HDMI رو به ورودی 4 یا 3 متصل کنی، باز هم صدا نخواهی داشت. پس دقت کن فیش‎ها رو اشتباه وصل نکنی.

اگه مدل تلوزیونت رو بهمون بگی بهتر میشه راهنمایت کرد.

موفق باشی

gog2000
07-02-2010, 14:43
ببین دوست من ،

HDMI مخفف : High-Definition Multimedia Interface ه! پس لگر لپ تاب ویا بطور کلی کارت گرافیک شما خروجی HDMI داشته باشه ، یعنی می تونه صدا وتصویر رو با کیفیت HD رو به یک LCD حداقل HD منتقل کنه!

خب ، اما خروجی DVI و VGA فقط برای انتقال تصویر هستند ، بدون صدا!!!!!!!!

بله شما می تونی از تبدیل VGA To Dvi استفاده کنی !

تصویر دو مدل از تبدیل VGA To Dvi :

اما در حقیقت شما دارید از همون VGA استفاده می کنید نه DVI!!!!!!! و تصویر با همون کیفیت VGA منتقل میشه ، نه DVI!

ممنون دوست عزیز
لپ تاب من پورت hdmi داره ولی روی تلویزیون این پورت وجود نداره و فقط از این پورت های قدیمی ورودی و خروجی صدا قرار داره تبدیلی که یک طرفش hdmi و طرف دیگش پورت معمولی باشه نیافتم

و دنبال یک روشم که با یک کابل هم صدا و هم تصویر را انتقال بدم نه چند کابل

را حلی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Microsoft24
07-02-2010, 15:10
ممنون دوست عزیز
لپ تاب من پورت hdmi داره ولی روی تلویزیون این پورت وجود نداره و فقط از این پورت های قدیمی ورودی و خروجی صدا قرار داره تبدیلی که یک طرفش hdmi و طرف دیگش پورت معمولی باشه نیافتم

و دنبال یک روشم که با یک کابل هم صدا و هم تصویر را انتقال بدم نه چند کابل

را حلی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خب ببینید ، با HDMI پس نمی تونید !

البته ، فکر کنم تبدیل هایی مثل HDMI To S Video باشه!(فکر نکنم راحت پیدا شه!)

لپ تابتون خروجی S Video نداره ؟؟؟؟

اگر داره بهترین راه ، همینه!!!

اما اگر نداره ، بهترین راه اینه که از همون VGA استفاده کنید!

kiuq
09-02-2010, 00:10
ممنون

دوووووووووووووووووووووووو وووستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

roteal2007
09-02-2010, 11:23
دوووووووووووووووووووووووو وووستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

با تنظیمات رزولیشین lcd لپ تاپ ور برو درست میشه:20:

kiuq
11-02-2010, 23:09
با تنظیمات رزولیشین lcd لپ تاپ ور برو درست میشه:20:

اگه مییشد که دیگه اینجا نمیومدم....:13:
نمیدونم چرا چشمم درد میگیره وقتی که فول نباشه.
LCD FuLL HD سامسونگه!!

AB
14-02-2010, 23:34
LCD FuLL HD سامسونگه!!

تو تلویزیون سونی یه گزینه به نام Display Area داره که مشکلی که شما دارین رو حل میکنه.تو منوی تلویزیون بگرد ببین همچین چیزی پیدا میکنی.(فارسیش میشه سطح نمایش)

kiuq
16-02-2010, 00:33
تو تلویزیون سونی یه گزینه به نام Display Area داره که مشکلی که شما دارین رو حل میکنه.تو منوی تلویزیون بگرد ببین همچین چیزی پیدا میکنی.(فارسیش میشه سطح نمایش)

متاسفانه همچین قسمتی در سامسونگها نیست.

vahid irani
10-03-2010, 12:08
من تمام این 15 صفحه گذشته رو خوندم. اطلاعات جامعی وجود داشت. در خصوص اتصال TV به Laptop .

اما خلاصه ماجرا اینه که کابل VGA To Component در نه بازار رضا نه در پاساژ ایران ، نه در پارسیان و نه در پایتخت گیر نمیآد. البته یک جایی داشتند که گفتند تعداد پین های اون متفاوت هست و تصویر نمی ده برای لپ تاپ های جدید.

به عبارت دقیق تر مشکل اتصال لپناپ جدید همچنان برقرار هست که کابل اتصال S-video ندارند و فقط از HDMI و VGA پشتیبانی می کنند به تلویزیون هایی که فقط فیش های 3 تایی از نوع AUDIO & VIDEO دارند. به شکل زیر:

حال تبدیل های HDMI به فیش بالا ازکجا می شه گرفت؟

و تبدیل VGA که شبیه فیش زیر است:

را از کجا دقیقاً می شه تهیه کرد؟ آیا کاملاً جواب می دهد؟ من فقط مودولاتورشو دیدم که 60000 - 50000 تومان بود که واقعاً نمی ارزید! چون اون در واقع VGA رو به S-Video تبدیل میکرد و اون رو بعدش به Audio & Video که به بیان ساده تر کیفیت تصویر به رنگ آب دهن مرده تقلیل می یافت ! ( یعنی در حد حداکثر 12 رنگ!) :27:
اگر این اتفاق بیافته و فقط با یک کابل اتصال کامل برقرار شه دیگه تمامی اتصال های جدید و قدیمی SUPPORT می شه چون حتی مودولاتور ارزان برای فیش های AUDIO & VIDEO به فیش های قدیمی ورودی آنتن هم موجود هست!:31:

دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون میشم !:20:

MKF
10-03-2010, 22:09
من لپ تاپ asus مدل ux50v گرفتم، تلويزيون هم lcd سامسونگ هست و هر دو تاشون HDMI دارن. وقتي كابل HDMI رو وصل مي‌كنم تصوير بهم نميده (FN + F5) رو ميزنم باز هيچ تصويري رو تلويزيون نمي‌آد. تو تنظيمات لپ تاپ هم فقط يك خروجي تصوير نشون ميده و گزينه‌اي براي LCD نداره. لطفاً منو راهنمايي كنيد. به چه صورت لپ تاپ رو تنظيم كنم تا تصوير تو تلويزيون بياد.

vahid irani
26-03-2010, 02:05
من تمام این 15 صفحه گذشته رو خوندم. اطلاعات جامعی وجود داشت. در خصوص اتصال TV به Laptop .

اما خلاصه ماجرا اینه که کابل VGA To Component در نه بازار رضا نه در پاساژ ایران ، نه در پارسیان و نه در پایتخت گیر نمیآد. البته یک جایی داشتند که گفتند تعداد پین های اون متفاوت هست و تصویر نمی ده برای لپ تاپ های جدید.

به عبارت دقیق تر مشکل اتصال لپناپ جدید همچنان برقرار هست که کابل اتصال S-video ندارند و فقط از HDMI و VGA پشتیبانی می کنند به تلویزیون هایی که فقط فیش های 3 تایی از نوع AUDIO & VIDEO دارند. به شکل زیر:

حال تبدیل های HDMI به فیش بالا ازکجا می شه گرفت؟

و تبدیل VGA که شبیه فیش زیر است:

را از کجا دقیقاً می شه تهیه کرد؟ آیا کاملاً جواب می دهد؟ من فقط مودولاتورشو دیدم که 60000 - 50000 تومان بود که واقعاً نمی ارزید! چون اون در واقع VGA رو به S-Video تبدیل میکرد و اون رو بعدش به Audio & Video که به بیان ساده تر کیفیت تصویر به رنگ آب دهن مرده تقلیل می یافت ! ( یعنی در حد حداکثر 12 رنگ!) :27:
اگر این اتفاق بیافته و فقط با یک کابل اتصال کامل برقرار شه دیگه تمامی اتصال های جدید و قدیمی SUPPORT می شه چون حتی مودولاتور ارزان برای فیش های AUDIO & VIDEO به فیش های قدیمی ورودی آنتن هم موجود هست!:31:

دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون میشم !:20:

یعنی نبود؟

gog2000
26-03-2010, 10:46
یعنی نبود؟

این کابلی که شما دنبالش هستی به هیچ وجه وجود خارجی نداره چون پورت vga تصویر میده نه صدا ولی این کابلی که شما تصویرشو گذاشتی دارای دو تا خروجی صدا و یک تصویره پس چنین چیزی غیر ممکنه پس دنبالش نباش چون وجود خارجی نداره و اگه هم این کابلو جایی دیدی واسه یه کار دیگه است نه انتقال صدا و تصویر

ولی من بعد جستجو های فراوان تونستم یک کابل hdmi پیدا کنم که یک طرفش hdmi و طرف دیگش سه تا فیش مثل همین تصویر شما باشه یعنی یک تصویر و دو صدا و چون hdmi هم صدا و هم تصویر را انتقال میده پس با واقعیت مطابقت داره قیمتشم 10 هزار تومان بود به طول 1.8 متر البته من نخریدم چون گرونه:31:
البته من دنبال همچین چیزی هستم که به صورت تبدیل باشه تا در اینده که lcd خریدم لازم نشه برم یک کابل hdmi دیگه بخرم و بازم بشه ازش استفاده کرد در واقع میخام یک کابل hdmi دو طرفه بعلاوه این تبدیل را بخرم تا هم در تلویزیون قدیمی و هم در lcd جواب بده البته تا حالا نتونستم تبدیلشو گیر بیارم

خلاصه اگه گیر نیاد همون کابلشو میخرم تا کارمو راه بیاندازه

حالا اگه دوستان همچین تبدیلی سراغ دارن و عکسشم دارن خبر بدن و گرنه برم همون کابلشو بخرم

atilaa
29-03-2010, 21:47
ممنون

LCD FuLL HD سامسونگه!!

LCD FuLL HD سامسونگه!!

متاسفانه همچین قسمتی در سامسونگها نیست.

هر چی من میخواستم بگم این دوست عزیز گفته

ال سی دی منم سامسونگه لپتابو با hdmi به ال سی دی وصل کردم
از هر طرف سه سانت نیست
و درست هم نمیشه
و یک سئوال دیگه تصویر چرا احساس میکنم بی کیفیته ؟؟

atilaa
31-03-2010, 21:38
کسی نیست راهنمایی بکنه

REGISTERED-USER
01-04-2010, 22:02
هر چی من میخواستم بگم این دوست عزیز گفته

ال سی دی منم سامسونگه لپتابو با hdmi به ال سی دی وصل کردم
از هر طرف سه سانت نیست
و درست هم نمیشه
و یک سئوال دیگه تصویر چرا احساس میکنم بی کیفیته ؟؟

شما باید تنظیمات رو از کنترل پنل لپ تاپتون انجام بدهید که سایز ها یکی باشه

r_22009
01-04-2010, 23:18
شما باید تنظیمات رو از کنترل پنل لپ تاپتون انجام بدهید که سایز ها یکی باشه
البته در هر صورت یکی از صفحه ها (یا TV یا لپتاپ) مربعی می شه

REGISTERED-USER
02-04-2010, 00:15
بله در حالت clone ... ولی میشه یکی اصلی و یکی را ثانوی در نظر گرفت و رزولوشن ها ماکزیمم باشه

nvidia control panel که اینطوره

vahid irani
03-04-2010, 12:32

این کابلی که شما دنبالش هستی به هیچ وجه وجود خارجی نداره چون پورت vga تصویر میده نه صدا ولی این کابلی که شما تصویرشو گذاشتی دارای دو تا خروجی صدا و یک تصویره پس چنین چیزی غیر ممکنه پس دنبالش نباش چون وجود خارجی نداره و اگه هم این کابلو جایی دیدی واسه یه کار دیگه است نه انتقال صدا و تصویر

ولی من بعد جستجو های فراوان تونستم یک کابل hdmi پیدا کنم که یک طرفش hdmi و طرف دیگش سه تا فیش مثل همین تصویر شما باشه یعنی یک تصویر و دو صدا و چون hdmi هم صدا و هم تصویر را انتقال میده پس با واقعیت مطابقت داره قیمتشم 10 هزار تومان بود به طول 1.8 متر البته من نخریدم چون گرونه:31:
البته من دنبال همچین چیزی هستم که به صورت تبدیل باشه تا در اینده که lcd خریدم لازم نشه برم یک کابل hdmi دیگه بخرم و بازم بشه ازش استفاده کرد در واقع میخام یک کابل hdmi دو طرفه بعلاوه این تبدیل را بخرم تا هم در تلویزیون قدیمی و هم در lcd جواب بده البته تا حالا نتونستم تبدیلشو گیر بیارم

خلاصه اگه گیر نیاد همون کابلشو میخرم تا کارمو راه بیاندازه

حالا اگه دوستان همچین تبدیلی سراغ دارن و عکسشم دارن خبر بدن و گرنه برم همون کابلشو بخرم

آقا خودشه! این هم خیلی به کارم میاد. حالا این کابل رو از کجا پیدا کردی؟ من کلی جاها رو گشتم پیدا نکردم یه آدرس بده!
راستی اسم تبدیل که میاد باید به بالای 40 تا 50 تومان فکر کنیا! تازشم احتمالا با کیفیت پایین تر چون خود HDMI وقتی بلند میشه کیفیتش پایین میاد واسه همین از جنس مرغوبتر و گرونتر واسه حل مشکل استفاده می کنند! چه برسه به تبدیل. (یه جورایی مثل کواکسیال که هرچه کوتاهتر و یک تکه باشه بهتره!) پس پیشنهاد من اینه که کابل ها رو اگر میتونی مجزا بگیری بهتره.

sherlock_Holmes
04-04-2010, 22:45
بچه ها هرکی یه چیزی گفت درباره صدا!

بالاخره HDMI صدا رو میتونه از لپتاپ منتقل کنه؟
کابل من 1080p ورژن 1.3

gog2000
04-04-2010, 23:15
آقا خودشه! این هم خیلی به کارم میاد. حالا این کابل رو از کجا پیدا کردی؟ من کلی جاها رو گشتم پیدا نکردم یه آدرس بده!
راستی اسم تبدیل که میاد باید به بالای 40 تا 50 تومان فکر کنیا! تازشم احتمالا با کیفیت پایین تر چون خود HDMI وقتی بلند میشه کیفیتش پایین میاد واسه همین از جنس مرغوبتر و گرونتر واسه حل مشکل استفاده می کنند! چه برسه به تبدیل. (یه جورایی مثل کواکسیال که هرچه کوتاهتر و یک تکه باشه بهتره!) پس پیشنهاد من اینه که کابل ها رو اگر میتونی مجزا بگیری بهتره.

اسم کابلش تبدیل hdmi به سه فیشه من در شهر خودمون یافتم و از تهران بی خبرم ولی احتمالا در پاساژ رضا یافت بشه کابلش با کیفیت پایین 5 هزار تومانه که عکسشو اینجا گذاشتم

با کیفیت بهتر که کابل ضخیمتر و نویز گیر 10 هزار تومانه به طول 1.8 متر

البته من هر کار کردم با این کابل 5 تومانیش تصویر نشون نداد و نمیدونم مشکل از کجاست و باید ایا تنظیمات خاصی انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hossein505
06-04-2010, 09:24

کابل من 1080p ورژن 1.3

بله میتونه
من دیشب یک کابل ورژن 1.3 خریدم
و با لپتاپ وصل کردم به lcd
صدا و تصویر با کیفیت بسیار عالی رو تجربه کردم

اسم کابلش تبدیل hdmi به سه فیشه من در شهر خودمون یافتم و از تهران بی خبرم ولی احتمالا در پاساژ رضا یافت بشه کابلش با کیفیت پایین 5 هزار تومانه که عکسشو اینجا گذاشتم

البته من هر کار کردم با این کابل 5 تومانیش تصویر نشون نداد و نمیدونم مشکل از کجاست و باید ایا تنظیمات خاصی انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز
این کابلی که عکس گذاشتی کابل کامپوننت هست یعنی سه تا کابل برای تصویره
ولی قبلا شما گفتی که یک دونه تصویر و ودوتا صدا یعنی کابل av یا همون کامپوزیت

ولی من بعد جستجو های فراوان تونستم یک کابل hdmi پیدا کنم که یک طرفش hdmi و طرف دیگش سه تا فیش مثل همین تصویر شما باشه یعنی یک تصویر و دو صدا و چون hdmi هم صدا و هم تصویر را انتقال میده پس با واقعیت مطابقت داره قیمتشم 10 هزار تومان بود به طول 1.8 متر البته من نخریدم چون گرونه

من این کابلی که عکس رو گذاشتی پیدا کردم توی بازار هم زیاد هست
ولی دنبال کابلی هستم که یکسره hmdi باشه وسره دیگه اش سه تا کابل (یک تصویر و دو تا صدا) که رنگ بندیش هم اینجوریه معمولا
تصویر زرد - صدا سفید و قرمز برای L & R

sherlock_Holmes
06-04-2010, 13:04
بله میتونه

آقا چند خریدی؟ پکش چجوریه؟ چه رنگیه؟ مارک داره؟

REGISTERED-USER
06-04-2010, 23:41
این فقط برای تصویره و نهایت 720i انتقال میده ! خرج بیخودیه ! یه تبدیل ساده است

yasermoh
07-04-2010, 21:14

کابل من 1080p ورژن 1.3
دوست عزیز میشه برای چی نشه!

من مارشال 2متری از این مدل ها که کابلش تخته گرفتم 10 تومن لپتاپ رو هم وصل کردم به تی وی برای صدا هم وقتی لپتاپ رو وصل میکنید به تی وی میرید قسمت صدای ویندوز گزینه صدا که مربوط به تی وی میشه رو انتخاب میکنید به همین سادگی!

کلی هم تصویر فول اچ دی که با دوربین فیلمبرداری گرفته شده بود دیدم مشکلی هم نداشتم

gog2000
07-04-2010, 21:53
بله میتونه

دوست عزیز
این کابلی که عکس گذاشتی کابل کامپوننت هست یعنی سه تا کابل برای تصویره
ولی قبلا شما گفتی که یک دونه تصویر و ودوتا صدا یعنی کابل av یا همون کامپوزیت

من این کابلی که عکس رو گذاشتی پیدا کردم توی بازار هم زیاد هست
ولی دنبال کابلی هستم که یکسره hmdi باشه وسره دیگه اش سه تا کابل (یک تصویر و دو تا صدا) که رنگ بندیش هم اینجوریه معمولا
تصویر زرد - صدا سفید و قرمز برای L & R

خیر اینجوری نیست اصلا سه تا تصویر ممکن نیست این یک تصویر و 2 صدا است رنگ شو ول کن چون که گفتم این نوع ارزونشه زیاد استاندارد نیست

vahid irani
08-04-2010, 15:24
من باز هم رفتم این بار پایتخت و جمهوری رو زیر و رو کردم.
یک کابل HDMI به سه تایی صوت و تصویر هست که می گفتن کار نمی کنه. چون یک طرف دیجیتال هست و اون طرف آنالوگ.
تبدیلش رو گفتن اگه بخوای می آریم که 120000 تومان هست!!!!![COLOR="Silver"]

gog2000
09-04-2010, 08:07
من باز هم رفتم این بار پایتخت و جمهوری رو زیر و رو کردم.
یک کابل HDMI به سه تایی صوت و تصویر هست که می گفتن کار نمی کنه. چون یک طرف دیجیتال هست و اون طرف آنالوگ.
تبدیلش رو گفتن اگه بخوای می آریم که 120000 تومان هست!!!!![COLOR="Silver"]

چه خبره؟؟؟:18::18: 120 هزار تومان:18::18:

من با کابل کیفیت بالاش 10 هزار تومان گیر اوردم مگه تبدیلش از چیه؟؟؟

REGISTERED-USER
09-04-2010, 11:06
تبدیلش برای آنالوگ به دیجیتال هست و همچنین یک کیت کامل رابط usb داره ... حساب کن تو خودش پروسسور داره و فن هم برای خنک کردن !

من 180.000 تومانی اش رو دیدم که تایوانیه و چیز خیلی ردیفیه

4daneshjo
12-05-2010, 22:25
سلام من با کابل hdmi به lcd وصل میکنم ولی نمیتونم صدا رو درست کنم تنظیمات خاصی داره؟
کارت گرافیک ati4730
و
ge force 9300 gs
کمک کنید لطفا

sherlock_Holmes
12-05-2010, 22:36
باید تنظیمات خروجی صدا رو روی کارت گرافیک تنظیم کنی..

یعنی کارت صدای گرافیک رو به عنوان کارت صدای دیفالت انتخاب کنی و کارت صدای خود لب تاپ رو غیر فعال کنید تا بتونید صدا رو از روی خروجی HDMI داشته باشید..

یه راه دیگه هم اینه که روی آیکان صدا در Taskbar راست کلیک و گزینه Playback devices رو انتخاب کنی، بعد از اون اگه گزینه HDMI هست اون رو Set Default کنی..

علیرضا23
17-05-2010, 18:58
با سلام اگه میشه کل اموزشها رو در یه پی دی اف یه جا اپ کنید تا همه حالشو ببرند

infernalgamenet
20-05-2010, 16:31
براي گرفتن صدا در hdmi بايد سيم spdif رو از كارت گرافيك به مين بورد وصل كني

rxa946
20-05-2010, 21:18
سلام
من لپ تاپ رو با کابل اورجینال سونی به تلویزیون lcd وصل کردم .... همه چیز به راحتی انجام شد ... ولی یه مشکلی داره و اونم اینه که تو هر چیزی که تست کردم (مثل انواع فایل ویدیویی و بازی و غیره) صدای عالی و بدون مشکلی دارم ... فقط وقتی از طریق دی وی دی پلیر لپتاپ میخوام فیلم ببینم هر کاری میکنم صدا فقط از لپتاپ در میاد...
laptop:sony vaio fw590 fzb
lcd:sony 40s550
ممنون از توجه تون

amino-danger
11-07-2010, 13:20
من يه SAMSUNG LCD 41` دارم كه قبلا يدفعه رفت دسته تعمير...
ولي الان يه مدت روشن ميشه ولي مثلا صداش روشن شدنش مياد ولي تصوير نميده البته ميزنم كانالاي ديگه صداي اونام مياد و اگه وصله باشه با رسي+ور يا PS3 ويا لب تاب فقط صدا داره ولي تصوير نداره(البته اين مشكل بعضي اوغات )
ويرايش«ديگه الان اين مشكلش دائمي شده!
ميشه ايراد از كابل HDMI باشه؟

diako1984
14-01-2011, 16:37
سلام
من کامپیوترم رو با HDMI به LED وصل کردم.ولی صدا نداره رو LED.چیکار کنم
البته تو ویندوز 7 مشکلی نداره. در ضمن جدیترین درایور گرافیکم رو که GTX275هست نصب کردم بازم صدا نداره

milad mostofi
19-02-2011, 00:14
شما درایور ATI برای کرات گرافیک را نصب کرده اید ؟ آخر ورژن درایور را بگیرید و نصب کنید ...

وقتی نصب کردید آخرین ورژن catalyst را ، بخش HDMI در کنترل پانل و مدیریت گرافیک ATI باز میشه که از آنجا می توانید نحوده دو تصویره شدن (dual display) و خروجی ها را بررسی کنید و رزولوشن و ... را در دو حالت مختلف تست کنید :

برای صدا هم باید HDMI و صدای خروجی رجیستر شده و آماده کار باشد :

بنده شخصا با پنل های ATI زیاد کار نکردم و الا میتونستم مرحله به مرحله مشابه Nvidia شما را راهنمایی کنم

موفق باشید
من کیفیت تصویر دلخواهم رو نمی گیرم. dell xps m1530 رو به sony klv-40v300a به کابل HDMI وصل کردم.صدا و تصویر رو دارم ولی کیفیت در حد 3gp`e .تنظیمات خواصی رو ندیدم که بشه تصویر رو در حد HD نشون بده.اینم بگم در حال پخش کیفیت HD رو تو laptop دارم.کارت گرافیکم NVIDIA Geeforce 8600m GT هستش.اگه تنظیمات خواصی داره بگین که منم بتونم از این قابلیت استفاده کنم.ممنون میشم

pashangparsi6
24-10-2011, 19:40
پشت تلوزیون من این فیش ها وجود داره که من هر کدوم از این 5 فیش رو به رنگ خودش وصل کردم:

ولی وقتی اینو وصل می کنم (سه شبکه ویدیو روی تلوزیون هست که Video 1 و Video2 هست و DVD که من روی هر کدوم می زارم در روی دسکتاپ و تنظیمان کارت گرافیک این تلوزیون شناخته نمی شه. در عکس زیر می بینید که تنها مانیتور فیلیپس اینجا هست و خبری از تلوزیون نیست:

کابل من HDMI هست که سر HDMi به رایانه وصل هست و سر دیگه ی کابل دارای 5 فیش هست که به پشت رایانه وصلش کردم ولی بدبختانه نمی شناسه. باید چکار کنم؟

با سپاس

pashangparsi6
24-10-2011, 22:17

من همین کاب رو خریدم 20 هزار تومن. 5 تا فیش داره و اون سرش هم hdmi هست

imanshirani
26-10-2011, 16:41
علت نویز زیاد با کابل s video چیه

caspian1
11-11-2011, 11:50
سلام دوستان

من لپ تاپ رو با کابل HDMI به مانیتور وصل می کنم تصویر رو دارم اما وقتی تصویر وصل میشه صدا قطع میشه !

( مانیتور من فاقد اسپیکر است )

وقتی از خروجی صدا لپ تاپ ( هدفون) با کابل به اسپکر وصل می کنم باز هم صدا نداره !

آیا تنظیماتی هست که بشه صدا رو همزمان با کابل HDMI به مانیتوری که اسپکر نداره داشته باشم؟

با تشکر

یا حق

imans100
27-11-2011, 07:10
هرکی تبدیل هر چیزی رو می خواد بیاد بره اینجا:5:

You & I
29-11-2011, 13:41
با يه كابل ديگه امتحان كن دوباره وصلش كن شايد مشكل از كابل باشه !

govareshi
23-12-2011, 15:33
سلام دوستان شرمنده من صفحات قبلی رو نحوندم...

لب تاپ من HDMI نداره ولی تلویزیون داره...کابل HDMI خاصی وجود داره که یکطرفش usb باشه و طرف دیگرش بصورت HDMi ?

یا اینکه تبدیلش وجود داره ؟؟

اگر شدنیه و وجود داره...کیفیتش چطوره..قیمتش ؟؟

love_alone_2012
26-12-2011, 18:29
دوستان خواهش ميکنم جواب بديد . يه ال سي دي دارم مدل panasonic TH-L32C4M وقتي به لب تابم وصل ميکنم توي lcd تصوير کامل نشون نميده و زده بيرون از هر چهار طرف هم اينجوريه يعني وقتي وصل ميکنم به lcd نصفه task bar رو ميتونم ببينم و بقيش نيست فهميديد ؟چطور ميتونم لب تابم رو به اين ال سي دي وصل کنم طوري که تمام صفحه رو در بر بگيره ؟ در ضمن روزلوش ال سي دي و لب تابم 768*1366 هست اما بازم تمام صفحه نيست

love_alone_2012
27-12-2011, 12:05
هیچکی اینجا نیست جواب بده ؟

amir_t6262
27-12-2011, 18:07
سلام دوستان شرمنده من صفحات قبلی رو نحوندم...

لب تاپ من HDMI نداره ولی تلویزیون داره...کابل HDMI خاصی وجود داره که یکطرفش usb باشه و طرف دیگرش بصورت HDMi ?

یا اینکه تبدیلش وجود داره ؟؟

اگر شدنیه و وجود داره...کیفیتش چطوره..قیمتش ؟؟

من رابط DVI to HDMI, HDMI to DVI را دیدم که البته فقط تصویر را منتقل میکند و برای صدا باید از کابل جدا استفاده کنی

در سایتهای خارجی هم تبدیل USB به HDMI را دیدم که یک مبدل است و قیمتش هم بالای 50 دلار بود.

aria442
29-12-2011, 01:50
با لپ تاپم حسابداری کار میکنم وبخاطر LCD کوچک 15.6 بعضی وقتها خسته میشوم.تصمیم گرفتم یه ولخرجی کنم و یک مانیتور بزرگتر بخرم که هم خسته نشم و هم کیفیت FULL HD را تجربه کنم.بنابراین یک LED 22 اینچ فول اچ دی خریدم و با کابل HDMI بهش وصل کردم.ولی کاملا نا امید شدم با هیچ رزولوشنی تصویری به وضوح خود لپ تاپ نداد که هیچ،بلکه با تمام تنظیمات رزولوشن یا بزرگتر از LED میشد یا کوچکتر.فقط در رزولوشن 1024*768 اندازه درست میشد ولی کیفیت افتضاح. اساتید لطفا راهنمایید کنید بنده چه خاکی تو سرم بریزم؟ظاهرا باید یه کیس واسه مانیتورم جمع کنم

F R E E M A N
29-12-2011, 11:23
با لپ تاپم حسابداری کار میکنم وبخاطر LCD کوچک 15.6 بعضی وقتها خسته میشوم.تصمیم گرفتم یه ولخرجی کنم و یک مانیتور بزرگتر بخرم که هم خسته نشم و هم کیفیت FULL HD را تجربه کنم.بنابراین یک LED 22 اینچ فول اچ دی خریدم و با کابل HDMI بهش وصل کردم.ولی کاملا نا امید شدم با هیچ رزولوشنی تصویری به وضوح خود لپ تاپ نداد که هیچ،بلکه با تمام تنظیمات رزولوشن یا بزرگتر از LED میشد یا کوچکتر.فقط در رزولوشن 1024*768 اندازه درست میشد ولی کیفیت افتضاح. اساتید لطفا راهنمایید کنید بنده چه خاکی تو سرم بریزم؟ظاهرا باید یه کیس واسه مانیتورم جمع کنم
اگر میخوای روی مانیتور رزولوشن ماکزیمم باشه باید از حالت dual display به single بری
در تنظیمات کنترل پنل گرافیک قسمت display

love_alone_2012
29-12-2011, 14:40
هیچکی اینجا نیست جواب بده ؟

لطفا یکی جواب منو هم بده چند روز گذشت همچنان منتظریم

aria442
29-12-2011, 19:29
اگر میخوای روی مانیتور رزولوشن ماکزیمم باشه باید از حالت dual display به single بری
در تنظیمات کنترل پنل گرافیک قسمت display

با تشکر از پاسختون،ولی وقتی به سینگل برمیگردونم فقط ال سی دی خود لپ تاپ کار میکند

F R E E M A N
29-12-2011, 20:52
لطفا یکی جواب منو هم بده چند روز گذشت همچنان منتظریم

با تشکر از پاسختون،ولی وقتی به سینگل برمیگردونم فقط ال سی دی خود لپ تاپ کار میکند
باید مانیتور را بعنوان گزینه اصلی انتخاب کنید
برای گرافیک اینتل در تنظیمات intel graphics قسمت display devices
برای گرافیک nvidia در تنظیمات nvidia control panel
برای گرافیک amd در تنظیمات catalyst control center

arash27274066
03-02-2012, 17:40
سلام دوستان.تو رو خدا لطف کنید کسی که میدونه جوابه سوالمو بده.من میخوام لپ تاپ asus n53sv رو له تلوزیون LG با کابل hdmi وصل کنم .وقتی وصلش میکنم هیچ اتفاقی نمیفته لطفا کمک کنید .ممنون

Soroush-S
07-02-2012, 12:24
دوستان چرا وقتی به lcd وصل میکنم تصویر از تلویزیون بیرون میزنه. بعد رزولوشنو میزنه 1080*1920 بعد صفحه لپتاپ خاموش روشن میشه و تلویزیون رزولوشنو میزنه 900p!

pedipartala
01-03-2012, 10:59
سلام خدمت دوستان نمی دونم توی این تاپیک جاش هست یا نه ولی به هر حال من اینجا سوالم رو مطرح می کنم ...
من یک لپ تاپ فوجیتسو دارم که متاسفانه نمی دونم چرا وقتی به ویدئو پروژکتور وصلش می کنم تصویر نمیاد ... !!! کم کم دارم به این نتیجه می رسم که شاید این مارک از لپ تاپ به پروژکتور وصل نمیشه !!! چون دوستام با مارک های مختلف به محض اینکه کابل دستگاه رو وصل می کنن ؛ تصویر دارن و ....
حالا نمی دونم باید تنظیم خاصی انجام بدم یا نه ... اگه کسی می دونه راهنمایی کنه من رو بی زحمت ...

M.T.P
08-03-2012, 12:47
دوستان هرکی تصویرش تو LCD یا LED لبه هاش خورده شده و تموم صفحه نیست ، از تو TV قسمت Ratio درست میشه ، مال من که ال جی هست رو 16:9 لبه تصویر رو میزنه اما با Just Scan درست میشه.

راستی کیفیت تصویر ویندوز من با کابل HDMI که زدم به LCD یه کم پایینه ، لرزش داره ، کیفیت آیکن ها .... به نظرتون مشکل از کجاست؟

Soroush-S
08-03-2012, 14:40
دوستان هرکی تصویرش تو LCD یا LED لبه هاش خورده شده و تموم صفحه نیست ، از تو TV قسمت Ratio درست میشه ، مال من که ال جی هست رو 16:9 لبه تصویر رو میزنه اما با Just Scan درست میشه.

راستی کیفیت تصویر ویندوز من با کابل HDMI که زدم به LCD یه کم پایینه ، لرزش داره ، کیفیت آیکن ها .... به نظرتون مشکل از کجاست؟
من صنام دارم . تغییر میدم به 4:3 ولی بازم مشکل داره . معلومه که تنظیمات لپتاپ مشکل داره و اینجا هم کسی نمیدونه:41:

hamidkashani
13-03-2012, 20:57
سلام
من لپتاپ inspiron 5010 دارم و هنگام اتصال به LCD با HDMI فقط تصویر دارم و صدا رو از طریق لپتاپ دارم . چکار باید بکنم؟

Farshid72
14-03-2012, 17:30
ببین دوسته عزیز ستگی داره سیستم شما چه نوع پورتی داشته باشه
dvi
rbg
hdmi
که بهترینشون hdmi هستش و توصیه من هم همینه
بسته به نوع کابل طول و شرکت سازنده و همینطور مدلش میتونه متفاوت باشه
این کابل ها مدل 3d هم دارن
توصیه من اینه شما از برند سونی خریداری کنید
سعی کنید زیاد طولانی نباشه
در ضمن تو ورودی آرک هم نزنیدش

Farshid72
14-03-2012, 17:37
دوستان عزیز مد نظر داشته باشید که بعد وصل کردی سیستم به تلویزیون شما باید وارد قسمت رزولوشن بشید و رزولوشن مد نظر رو تنظیم کنید
به عنوان مثال اگه تی وی شما فول اچ دی هست شما هم باد رزولوشن 1920*1080 حالا میتونه i p یا هر چیز دیگه ای داره رو انتخاب کنید
در مورد صدا هم بعضی سیستم ها یه پورت های کوچکی به اسم i400 داره که مخصوص صداس

iilliya
14-03-2012, 18:43
سلام دوستان یه سوال دارم اگه تکراری هست شرمنده
راهی هست به لپ تاپ یا سیستمی که اچ دی ام آی نداره این پورت رو اضافه کرد ؟؟

Farshid72
14-03-2012, 19:07
بله دوسته عزیز
شما میتونید با مدل های موجود مانند :
DVI-to-HDMI
RBG-to-HDMI
ای کارو انجام بدید

iilliya
14-03-2012, 19:14
بله دوسته عزیز
شما میتونید با مدل های موجود مانند :
DVI-to-HDMI
RBG-to-HDMI
ای کارو انجام بدید

ممنون بعد صدا چی دی::10:

Farshid72
15-03-2012, 01:41
نه دیگه!!! صدا نداره...تنها شما نوع پورت رو عوض میکنی فک کنم تو نوع تصویر و رزولوشن هم نمیتونه تاثیر گذار باشه

ashkan1360
27-03-2012, 01:29
سلام
من ميخوام كابل HDMI بخرم براي LED سوني 46EX520 آيا سيم ها مدل هاي مختلفي دارن ؟ 1.3 1.4 ؟؟؟
ممنون ميشم تا قبل از خريد راهنماييم كنيد

Farshid72
27-03-2012, 12:52
سلام
من ميخوام كابل HDMI بخرم براي LED سوني 46EX520 آيا سيم ها مدل هاي مختلفي دارن ؟ 1.3 1.4 ؟؟؟
ممنون ميشم تا قبل از خريد راهنماييم كنيد
hdmi 1.4 استفاده کنید
در غیر اینصورت میتونید از کابل های hdmi معمولی استفاده کنید البته دقت داشته باشید که کابل های شرکت سونی تهیه کنید بهتر هستش و مشکلی تو انتقال تصویر و صدا به نسبت سایر برندها ندارند

ashkan1360
27-03-2012, 16:56
تلویزیون شما از امکان 3d پشتیبانی میکنه ؟
میخواید لپ تاپ رو بهش وصل کنید آیا لپ تاپ شما گرافیکش از امکان 3d پشتیبانی میکنه ؟
در صورتی که جواب ها مثبت هستش میتونید از کابل
hdmi 1.4 استفاده کنید
در غیر اینصورت میتونید از کابل های hdmi معمولی استفاده کنید البته دقت داشته باشید که کابل های شرکت سونی تهیه کنید بهتر هستش و مشکلی تو انتقال تصویر و صدا به نسبت سایر برندها ندارند

نه سه بعدی نیست

Farshid72
27-03-2012, 17:34
پس شما میتونید یه کابل معمولی خریداری کنید

anakarnia
13-05-2012, 16:50
دوستانی که وقتی لپتاپ رو به ال سی دی می زنن صدا رو از لپتاپ میشنون باید از کنترل پنل وارد تنظیمات صدا بشن،اونجا اسم تی وی شون هست،روش کلیک میکنن و از قسمت پایین صفحه set as default رو انتخاب کنین.
مشکل حله.

HOSSEIN_FIGHTER
18-07-2012, 21:48
سلام

من یه کابل hdmi خریدم لپتاپم دل هست tv مورد نظر هم سامسونگ LED هستش ولی وقتی وصل میکنم رو LED میزنه سیگنال دریافت نمیشود لطفا راه نمایی کنید با تشکر

zorro0641
26-07-2012, 23:24
سلام
من فردا باید برم خونه خالم تلویزیون LED LG 3D گرفتن باید واسشون3D شو تست کنم .یه لپ تاپ 5110 دارم که کارت گرافیکش 3D ساپورت میکنه.

یه دو فیلم 3D از اینا که ابی و قرمز هستن دارم حالا واسه اینکه تلویزیون 3D پخش کنه چیکار باید بکنم؟
ممنون از راهنماییتون

aliashoubi
02-08-2012, 03:43
salam dossan.man kable hdmi ro vasl kardam.kar ham mikone.vali moghe pakhshe film ya bazi ye khatti hey vasate safhe miad.har kari kardam nafahmidam moshkelesh chie..kesi midoone moshkelesh chie?ba laptop ham vasl misham

behnamdell
15-07-2013, 13:34
سلام دوستان گل. یه مشکل برام پیش اومده اگه میشه راهنماییم کنید لطفا
جدیدا که لب تاپم رو با hdmi به tv lcd samsung وصل میکنم تصویر سیاه و سفید نشون داده میشه. چرا؟؟؟؟؟
مدل لب تاپم dell XPS 502X هست

alaydyn
29-09-2013, 21:43
سلام دوستان گل. یه مشکل برام پیش اومده اگه میشه راهنماییم کنید لطفا
جدیدا که لب تاپم رو با hdmi به tv lcd samsung وصل میکنم تصویر سیاه و سفید نشون داده میشه. چرا؟؟؟؟؟
مدل لب تاپم dell XPS 502X هست

سلام
من هم همین مشکل را دارم البته با 5110 و تصویر میززنم به تلویزیون سامسونگ با کابل اچ دی ام ای تصویر سیاه و سفید هستش ؟

yashar1374
05-06-2014, 23:11
با سلام به دوستان گرامی
من هم مشکل اتصال لپ تاپ به hdmi از لپ تاپ به tv رو دارم . یه اروری میده اون اینه :
this is not the optimal screen resoulation for the clone displays configuration . cosider using 1366*768 resoulation to ensure the best viewing experience. resolution settings other than 1366*768 may reduce your viewing experience.
نوع لپتاپم lenovo تینکپد e531 است.
تصویر و صدا هیچکدومشون رو نمیاره . از این کابل هم از کامپیوتر به tv استفاده کردم و درست جواب میده اما در لپ تاپ نه :n28:!