PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رادیکال های فرجه 3

golamreza134525
22-03-2008, 15:49
با سلام ، بنده در مورد رادیکالهای فرجه 3 که بصورت کسری می باشند کمی مشکل دارم در صورت امکان نحوه ساده کردن این نوع کسر ها را برای بنده توضیح دهید .با تشکر

_Mohsen_
22-03-2008, 23:40
دقيقاً منظورت چيه ؟ يه مثال بزن بفهمم منظورت چيه!

golamreza134525
23-03-2008, 17:52
با تشکر ، مثال : X3-3x2/x در این معادله صورت دارای رادیکال فرجه 3 است و جواب آن X3-3x2/x3 می باشد که در حالت جواب کل کسر زیر رایکال فرجه 3 است ، بنده علت این تبدیل شدن را می خواهم که چگونه تمام کسر حالت فرجه 3 میگیرد. (اعداد بعد از X توان هستند )

mndst
23-03-2008, 18:11
خوب اینکه مشخصه.

مخرح را یکبار به توان سه رسونده یه بار ازش جذر درجه 3 گرفته.

x3 بره زیر رایکال فرجه 3 میشه مهمون x دیگه....

بهدم چون هم مخرح و هم صورت زیر رایکال فرجه 3 بودن برای خلاصه نویسی یه رادیکال کشیده رو همش.

کلاس دوم ابتدایی.....

_Mohsen_
24-03-2008, 01:10
من بازم چيزي از مثالت نفهميدم!

Boye_Gan2m
24-03-2008, 13:10
منظورت از x3، ایکس به توان سه هست؟! اگه این طوره که باید این جوری بنویسی:
x^3

soheilsmart
24-03-2008, 13:23
دوست عزیز رو یه ورق بنویس منظورت چیه
بعد اسکنش کن یا عکس بگیر
اینطوری
حداقل میفهمیم چی میگی

golamreza134525
25-03-2008, 02:03
كنون به چند نمونه از عباراتي كه بازدارنده خلاقيت است توجه مي كنيم:
1- «كي؟ من؟! هرچه كوشش كنم قادر به ايجاد ايده جديدي نخواهم بود»
فقط افرادي كه از لحاظ فيزيولوژي به ضعف نيروهاي مغزي مبتلا هستند مي توانند چنين اظهاري بكنند زيرا به طور يقين ثابت شده است كه قدرت تصور به اندازه قدرت حافظه عموميت دارد.
2- باز هم مثل هميشه درس نخوانده اي؟! كار هميشگي ات است؟
در حالي كه بايد احتمال داد شايد اين دفعه علت موجهي داشته.
حواست را جمع نكردي، ليوان شكست، چقدر حواس پرتي؟
3- چرا 19.5 گرفتي بايد بيست مي گرفتي؟ فقط نمره 20 از نظر من قابل قبول است (متأسفانه وسواسي كه بعضي از اولياء بالاخص در پايه ابتدائي به نمره 20 پيدا كرده اند!!)
4- من روش كارم همين است! سالهاست كه همين روش را دارم، تو نمي تواني و نمي خواهي ياد بگيري!
5- باز تو حرف زدي؟ نظر دادي؟ جائي كه چند نفر بزرگتر است بچه حرف نمي زند؟ (بچه منظور فقط بچه 7-8 ساله نيست)
6- با اين همه خواندن باز هم قبول نشدم؟ پس من توانائي اين كار را ندارم؟ خواندن من آب در هاون كوبيدن است.
7- همه چه كار مي كنند؟ ما هم همان كار را مي كنيم.
(يعني به جاي ما ديگران فكر كنند ما احتياج به فكر كردن نداريم؟)
8- اگر حرف بزني مي گويند چقدر بي كلاسه، بي فرهنگه، بي ادبه؟ و... مبادا حرف بزني
9- تو كه مي دونستي نمي تواني؟ چرا اين كار را كردي؟
10- اگر ياد نمي گيري حفظ كن؟!
11- همه عبارت هايي كه به نحوي تحقير يا اهانت به ساحت مقدس انسانيت باشد (با عرض معذرت) احمق، بي شعور باز هم درس نخواندي؟ تو چيزي نمي شوي من بيهوده خودم را خسته مي كنم؟ تو ديگه آدم نمي شي؟!!! يا ديگه هيچ وقت دوستت ندارم، ديگه سراغ من نيايي يا (در مقابل عذرخواهي) اصلاً نمي بخشم، به هيچ وجه، برو از جلو چشمم دور شو و شايد صدها و بلكه هزارها عبارت ديگر كه خود ما نيز به كار ببريم بدون اينكه توجه به خطرات و عواقب زيانبار اين گونه گفتارها يا رفتارها داشته باشيم؟
پس بياييد چشم بينا و گوش شنوا داشته باشيم،
خوب ببينيم خوب بشنويم و خوب سخن بگوئيم
نه اينكه فقط خوبها را ببينيم.