PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در پی آغاز پخش تلویزیونی روی تلفن همراه؛ يک کارشناس: دریافت شبكه‌ها‌ با افزودن يك قطعه در اکثر گوشی‌ها امکان‌پذیر می‌شود

seyed_roohollah
19-03-2008, 20:15
با راه‌اندازي سيستم ارسال سيگنال ديجيتال براي گيرنده‌هاي متحرك، شهروندان تهراني مي‌توانند شبكه‌هاي مختلف ملي و برخي شبكه‌هاي فرا ملي جمهوري اسلامي ايران را بر روي گيرنده‌هاي متحرك در داخل خودرو يا گوشي‌هاي تلفن همراه دريافت كنند؛ اما در حال حاضر گوشي‌هاي خاص و محدودي قابليت دريافت اين شبكه‌ها را دارند و ظاهرا مسوولان مربوطه در حال مطالعه هستند تا اين امكان در اكثر گوشي‌هاي تلفن همراه فراهم شود.

مهدي افراسيابي - معاون فني سازمان صدا و سيما - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه صدا و سيما از طريق فرستنده‌هايي كار دريافت شبكه‌هاي تلويزيوني را از طريق تلفن همراه فراهم كرده است، اظهار كرد: صدا و سيما در حقيقت به وسيله‌ي فرستنده‌هايي از تلويزيون، شبكه‌هاي تلويزيوني را به صورت ديجيتالي ارسال خواهد كرد و در دريافت اين شبكه‌ها از طريق تلفن همراه در واقع فرستنده مي‌تواند با اضافه كردن سيستم، امكاني را فراهم كند كه اين شبكه‌ها توسط گوشي‌هاي تلفن همراه قابل دريافت باشند.

وي با بيان اين كه در حال حاضر گوشي‌هاي خاصي قابليت دريافت اين شبكه‌ها را دارند گفت: در حال مطالعه هستيم و اگر بعد از انجام مطالعات به نتيجه‌ي مثبتي رسيديم در اكثر گوشي‌هاي تلفن همراه نيز اين امكان فراهم خواهد شد.

اين كارشناس با اشاره به اين كه هم‌اكنون تنها در تعداد کمی از گوشیهای تلفن همراه، اين امكان فراهم است اظهار كرد: با اضافه كردن قطعه - IC - به ديگر تلفن‌ها امكاني فراهم مي‌شود كه دريافت شبكه‌هاي تلويزيوني در ديگر گوشي‌ها نيز امكان‌پذير شود به همين منظور نمونه‌اي درخواست داديم كه بعد از انجام آزمايشات لازم اين امر محقق شود.

وي ادامه داد: با اين نمونه سرويس كه در فرانسه توليد شده اكثر گوشي‌ها توانايي دريافت شبكه‌هاي تلويزيوني را خواهند داشت.

همچنين صابر فيضي - مدير عامل شركت مخابرات ايران - هم در اين باره به خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: اين كار در حال حاضر بر روي گوشي‌ها به صورت رايگان انجام مي‌شود و در واقع سرويس رايگاني بوده و به شارژ نياز ندارد.

وي ادامه داد: در صورت توسعه اين سرويس و فراهم شدن اين امكانات در ديگر گوشي‌ها و در صورت نياز داشتن به شارژ، استفاده از اين سرويس هزينه‌ خواهد داشت.

به گفته‌ي مسوولان در حال حاضر شبكه‌هاي تلويزيوني يك الي چهار، شبكه تهران، قرآن‌، خبر، العالم، پرس تي وي، شبكه استاني آذربايجان غربي و چهار شبكه راديويي پيام، قرآن، جوان و راديو ايران در تهران بر روي تلفن همراه قابل دريافت است.

به گزارش ايسنا، اين فناوري پيشرفته هم اينك در چند كشور محدود از جمله فرانسه، آلمان، ايتاليا به مرحله بهره‌برداري رسيده و در منطقه خاورميانه ايران دومين كشوري است كه پخش تصاوير تلويزيوني را با استاندارد ----H آغاز كرده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

T.A.T.U
19-03-2008, 20:27
به این میگن رقابت
حالا باید بی خیاله ایرانسل بشیم و بچسبیم به همراه اول !

seyed_roohollah
19-03-2008, 20:30
به این میگن رقابت

نه! این سیستم اصلا ربطی به همراه اول نداره که! شما مثلا N77 بخر و بدون سیمکارت، تلویزیون ببین!

mehdi_vsgh
20-03-2008, 10:01
به این میگن رقابت حالا باید بی خیاله ایرانسل بشیم و بچسبیم به همراه اول ! __________________ چه ربطی داره تلویزیون قابلیت گوشیه نه سیمکارت.....

aRThaS_08
20-03-2008, 11:41
من هم مثل همه میگم ربطی به سیم نداره تازه ایرانسل بهتره (به نظر من) چون وقتی پولی بشه ارزونتر میگیره
.:: عید همه مبارک ::.

H M R 0 0 7
20-03-2008, 12:00
فرضا هم به سیم کارت ربطی داشته باشه.برای ایرانسل کاری نداره که ایم ویژگی هم فعال کنه رو سیم کارتش.
گفتم که فرضا

reza2pars
20-03-2008, 16:41
آخرش چی شد ربطی به سیم کارت داره یا نه اگه نداره بریم N77 بخریم ؟

T.A.T.U
20-03-2008, 22:47
من خودم تو 8:30 دیدم ضرغامی افتتاحش کرد خوب این یعنی دولتی دیگه

T.A.T.U
20-03-2008, 22:49
ببخشید میتونید اون گوشیهایی رو که این قابلیت رو دارن لیستشو بذارید

mm-morteza
21-03-2008, 00:15
همه این بازی ها برای سر کار گذاشتن ملت بدبخته که نتونند از جدیدیدترین امکانات راحت استفاده کنند.....چه اشکالی داشت از یه سیستم دیگه استفاده میکردند تا همه گوشیها رو ساپورت میکردند.....

amir2011
21-03-2008, 01:41
آخرش چی شد ربطی به سیم کارت داره یا نه اگه نداره بریم N77 بخریم ؟
برو بخر عزیزم این تکنولوژی یکچیزی مثل پخش موزیک روی گوشیه و اصلا ربطی به سیمکارت نداره...

همه این بازی ها برای سر کار گذاشتن ملت بدبخته که نتونند از جدیدیدترین امکانات راحت استفاده کنند.....چه اشکالی داشت از یه سیستم دیگه استفاده میکردند تا همه گوشیها رو ساپورت میکردند.....
دوست عزیز وقتی روی گوشی شما گیرنده رو نداره خود ضرغامی که نمیتونه بیاد امواج رو بگیره...!

Balrog
21-03-2008, 01:54
به گفته‌ي مسوولان در حال حاضر شبكه‌هاي تلويزيوني يك الي چهار، شبكه تهران، قرآن‌، خبر، العالم، پرس تي وي، شبكه استاني آذربايجان غربي و چهار شبكه راديويي پيام، قرآن، جوان و راديو ايران در تهران بر روي تلفن همراه قابل دريافت است.
كاش مى‌شد شبكه‌هاى ماهواره‌اى رو ديد. آخه كى مى‌ياد با گوشى شبكه‌‌ى قرآن يا العالم رو ببينه؟!

ehsssssan
24-03-2008, 03:12
ببخشید میتونید اون گوشیهایی رو که این قابلیت رو دارن لیستشو بذارید

عزيزان زود تر هر كي مي دونه بگه ديگه
با 95 مي شه ؟

dark_dragon
24-03-2008, 11:53
با w950 مسلما نمیشه درسته ؟؟
اون ic که گفتن نصب بشه کار میکنه ربطی به خود گوشی داره. مثلا باید سیستم عامل فلان داشته باشه یا اصلا نداشته باشه ؟

ehsssssan
24-03-2008, 12:43
نه عزيزم منظورم nokia n95 هستش
يكي لطف كنه ليست گوشي هار بزاره:40:

dark_dragon
24-03-2008, 12:49
منظورم جواب شما نبود.
این سوال خودم بود. یجا دیدم نوشته بود با N95 نمیشه.

ehsssssan
25-03-2008, 00:55
نه اين يه روياست

S E V E N
27-03-2008, 13:56
کسی اطلاعات بیشتری در این زمینه نداره ؟

چه قطعه ی اضافی لازم داره !

milad_milad_milad
27-03-2008, 14:29
به این میگن رقابت
دوست عزیز چه ربطی داره :18:
خدا وکیلی 3 ثانیه قبل از اینکه این حرف رو بزنی روش فکر کردی!!!!!!!:13:

برو بخر عزیزم این تکنولوژی یکچیزی مثل پخش موزیک روی گوشیه و اصلا ربطی به سیمکارت نداره...

دوست عزیز وقتی روی گوشی شما گیرنده رو نداره خود ضرغامی که نمیتونه بیاد امواج رو بگیره...!
:27: با حرفت کاملآ موافقم:27:البته شاید خود ضرغامی هم نتونه بیاد امواج رو بگیره!!!!

B L A S T E R
27-03-2008, 14:34
حالا اون گوشیه که تو پست 1 هست چیه؟

||SIAVASH||
27-03-2008, 14:43
خوب من از سایت GSM ARENA این لیست رو تهیه کردم :: این گوشی هایی هست که این خاصیت رو (----H) رو دارن ::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته مطمئن باشید کامل نیست !!
N95 هم نداره !!!!!!
n96 مدل جدید نوکیا داره !!!!!

در ضمن فکر کنم به سیم کارت بستگی داره !!! یعنی اپراتور این کار رو انجام میده !

در ضمن اگر شما n73 داشته باشید و گوشی رو آپدیت کنید و این محصول جدید نوکیا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو خریداری کنید میتونید از این امکانات استفاده کنید

AABB
27-03-2008, 14:58
خوب من از سایت GSM ARENA این لیست رو تهیه کردم :: این گوشی هایی هست که این خاصیت رو (----H) رو دارن ::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته مطمئن باشید کامل نیست !!
N95 هم نداره !!!!!!
n96 مدل جدید نوکیا داره !!!!!

در ضمن فکر کنم به سیم کارت بستگی داره !!! یعنی اپراتور این کار رو انجام میده !

در ضمن اگر شما n73 داشته باشید و گوشی رو آپدیت کنید و این محصول جدید نوکیا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو خریداری کنید میتونید از این امکانات استفاده کنید
من یکی از دوستام چند تا موبایل چینی آورده بود که به راحتی تلویزیون رو می گرفت و هر سیم کارتی هم روش کار می کرد(قابل توجه همه) و از همه جالب تر که قیمت هاش بین 80 تا 150 دلار می رسید!!!

||SIAVASH||
27-03-2008, 15:02
بله ! این گوشی های چینی تلوزیون دارن !! با آنتن کار میکنه !!!!!!!! یعنی خود تلوزیون !!
ولی این چیزی که ما در موردش صحبت میکنیم استاندارد جهانی تصویر موبایل با قطعه ----h هست !!!!
در ضمن من پیشنهاد میکنم از این گوشی چینی ها نخرید !! چون 1 هفته بعدش پشیمون میشید !! چینی هست دیگه !! درجه 100000000 هم نیست !!

B L A S T E R
27-03-2008, 16:20
پس اون گوشیه sagem بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AABB
27-03-2008, 18:30
ولی این چیزی که ما در موردش صحبت میکنیم استاندارد جهانی تصویر موبایل با قطعه ----h هست !!!
خوب ببشتر توضیح بدید. من فکر می کنم که این موبایل چینی ها هم یه جورایی از این نوع سیستم بیلت این استفاده می کنند...

civil_61
29-03-2008, 17:54
من میدونم سه گوشی n92-n96-n77 از گوشی های نوکیا این قابلیت رو دارن.

||SIAVASH||
29-03-2008, 19:16
گفتم که !! اون ها مثل تلوزیون عمل میکنن ! درسته که تلوزیون هست ولی با آنتن !!! یعنی مثل آنتن رادیو های کوچیک جیبی !!! و کیفیت در هر لحضه نا مشخص هست !! و کیفیت تصویرشون هم پایین تر از این تکنولوژی هست !!
شما داری خودت میگی چینی !!! همین الان در بازار این گوشی های چینی همش دارن از روی پرفروش ترین گوشی های دنیا مثل N95 کپی میزنن و اسمش هم گذاشتن نوکلا !!! در صورتی که حتی امکاناتی فراتر از n95 خود نوکیا داره !! مثل صفحه لمسی ! تلوزیون !!!! و ....
ولی چرا قیمت n95 پانصد تومن و قیمت مدل چینی 200 هست ؟!؟!!؟ چون شما در چند روزی که استفاده میکنی از این گوشی میفهمی که کاشکی 3310 داشتی و این رو نداشتی !!! البته 10 % اش هم خوب از آب در میاد !!
اینها گوشی های درجه 3 چینی هستن !!! من خودم دیدم که کسی در هنگام مشاهده تلوزیون توسط این گوشی صفحه ی گوشی اش خاموش شد ! و وقتی رفت تعمیرگاه بهش گفتم LCD سوخته !!! 50 - 60 تومان هم خرجش بود !!!!!

buyretail.net
30-03-2008, 10:46
یه سوال دارم

pmp ها یعنی mp4 ها هم این سیستم رو دارن یا نه؟؟؟؟؟؟

majid134
30-03-2008, 11:13
p1i می تونه بخش کنه؟

||SIAVASH||
30-03-2008, 13:29
p1i نمیتونه !
-------------------------------
یه سوال دارم

pmp ها یعنی mp4 ها هم این سیستم رو دارن یا نه؟؟؟؟؟؟ نفهمیدم یعنی چی

actooor
02-04-2008, 12:55
اگه بشه این ای سی رو اضافه کرد که محشر میشه...
منتظریم...

Sajad2006
02-04-2008, 12:58
خدا کنه بشه.........
از اطلاع رسانی شما هم ممنونم.

capitan black
02-04-2008, 13:20
يعني ملت بايد پاشن برن ic رو گوشيشون نصب كنند؟
روي w950 نميشه ديد؟
اينطوري كه ظرف سه سوت باطري موبايل خالي ميشه...بايد هميشه شارژر دم دستمون باشه..

||SIAVASH||
02-04-2008, 21:57
950 فکر نکنم !! در ضمن اگه این Ic هم اضافه بشه من هیچ وقت به گوشیم اضاف نمیکنم !!!
که بعید هم میدونم بشه !! مگه 1 Ic چه خرجی داره که نوکیا یا سونی اریکسون این رو روی همه ی گوشی ها نذاره !!! پس حتما بیش از یک Ic ....
در ضمن مگه تلوزیون چه حالی به آدم میده ؟!؟!!؟؟

abbas dvb
02-04-2008, 22:42
950 فکر نکنم !! در ضمن اگه این Ic هم اضافه بشه من هیچ وقت به گوشیم اضاف نمیکنم !!!
که بعید هم میدونم بشه !! مگه 1 Ic چه خرجی داره که نوکیا یا سونی اریکسون این رو روی همه ی گوشی ها نذاره !!! پس حتما بیش از یک Ic ....
درست دوست عزیز فقط حالت تهو.. :puke:

capitan black
02-04-2008, 23:31

موافقم سياوش...اگه خودشون ميخواستن كه همون اول كار ميذاشتن روي گوشي ديگه...در ضمن فقط كه يه اي سي نيست كه..چند قطعه كوچولو ديگه هم فكر كنم بخواد..باور كن من تلويزيون ايران رو فقط توي ايام نوروز و اونم برنامه هاي طنزش ديدم و گرنه عمرا..:5:
حالا اين اينترنت همراه اول رو راه بندازن تلويزيون پيش كششون..:27:

Inter
04-04-2008, 18:01
تنها گوشی هایی که ----H دارند:

(Garmin - nuvi 900T (Italy only
(Gigabyte - GSmart t600, GSmart q60 (all with ----T, ----H, T-DMB and DAB
LG - U900, KU950, U960
Motorola - A680i
Nokia - 7710 (experimental ----H version), N92, N77, N96
Samsung - SGH-P910, SGH-P920, SGH-P930, SGH-P940, SGH-P960, SGH-F510
Philips - HotMAN2
Sagem - My Mobile TV
ZTE - N7100

actooor
04-04-2008, 18:54
اگه بشه خوب میشه...

actooor
04-04-2008, 18:57
ولی واقعا به قوله شما اصلا دیدن tv اونم تو ایران فایده نداره...
اخه یکسری هستند میان میگن ان96 tv میگیره...اونوقت عشق هم میکنند...

hellbrain666
04-04-2008, 19:05
به نظر من طرف یه چیزی گفته الکی که نیست

persia007
04-04-2008, 19:27
بازم چيه.............. يه شايعه ديگه‌س؟؟؟؟؟

تو بازيهاي آسيايي دوحه كه مسابقات رو واسه موبايل هم پخش مي كردن ميگفتن فقط سامسونگ p900 مي تونه اونا دريافت كنه........

zahedy2006
05-04-2008, 01:59
جالبه با این تفاسیر یعنی یه امکانی رو قرار داده اند که به درد اکثریت نخواهد خورد
به سه دلیل:
1- گوشی های محدودی این قابلیت را دارند
2- قدرت خرید این قبیل گوشی ها برای خیلی ها نیست و همچنین علاقه ای هم ندارند (شاید هم داشتند)
3- تلویزیون تو خونه 63 اینچ به آدم حال نمی ده حالا بریم تو یه صفحه فوقش 3 اینچی ببینیم

M.etallic.A
11-04-2008, 22:20
اولا که این مسئولین ما رو چیزهایی هزینه میکنن که دو زار ارزش نداره.

در مورد نحوه عملکردش باید بگم از شبکه تلفن همراه استفاده میکنه بنابراین به سیم کارت بستگی داره. فقط رو گوشی هایی که ----h دارن کار میکنه. معمولا هم پولیه و مجانی نیست. حالا نمیدونم این سیستم تو تهران جریانش چیه و چجوریه ؟ ولی یکی نیست به اینا بگه شما هنوز Gprs و Mms راه ننداختید ----h چیه دیگه ؟ مثل بقیه کارهاشون ماشین درست حسابی نمیتونن درست کنن میرن دنبال ساخت هواپیما.... واقعا مایه افسوس و تمسخره.

ali racer
11-04-2008, 22:33
نظرتون در مورد این چیه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali racer
11-04-2008, 22:34
این همون دی وی بی ----- اکسترنال نوکیاست
که با بلوتوث کار میکنه
رو ان 73 و 81 و 95 در تمامی ورژن ها جواب میده
همون طور که می بینین
همچین هم لازم نیست گوشیتونو عوض کنین واسه دی وی بی...

mehran_storm
14-04-2008, 00:36
این همون دی وی بی ----- اکسترنال نوکیاست
که با بلوتوث کار میکنه
رو ان 73 و 81 و 95 در تمامی ورژن ها جواب میده
همون طور که می بینین
همچین هم لازم نیست گوشیتونو عوض کنین واسه دی وی بی...

اینی که عکسشو گذاشتی فقط مخصوص n73 هستش