PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی کفتر (طوطی) داره یا با اخلاقیاتشون آشنایی داره؟

asghari007
19-03-2008, 14:29
سلام به همگی
سال نوتون مبارک:20:
من تو این مدت یه جفت طوطی اومده دستم
منم ک از این کفترها!!! چیزه خاصی اطلاعی ندارم میخواستم بدونم دوستان میتونن کمک کنن مواردی رو بهم بگن
اگر هم منبعی دارید ممنون میشم بگید انگلیسی یا فارسی
من خودم تا به حال 4انواع و اقسام 4 پا!!! داشتم و با کفتری جات میونه خولبی ندارم
ممنون میشم
مسنکه بهشون هم میگن "عروسه هلندی"
اسمه انگلیسیشون میدونید چیه؟:10:مرسی

asghari007
19-03-2008, 15:50
:13:خیلی جالبه!
نشد تو این دو سال من یه تاپیک بزنم و جوابی هم بگیرم!:41:

------------------------------------------

خودم یه چیزایی پیدا کردم تو نت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معرفی و تاریخچه :
عروس هلندی پرنده ای با نام علمی Genus Nyphicus بومی استرالیا می باشد. در زبان انگلیسی این پرنده را Cockatiel می نامند. این پرنده در سالهای 1800 میلادی به انگلستان آورده شده است. احتمالا این پرنده توسط کسانی که به استرالیا تبعید شده بودند در بازگشت به انگلستان آورده شده است. محبوبیت این پرنده افزایش پیدا کرد و امروزه این پرنده یکی از محبوب ترین پرندگان خانگی می باشد.بیشتر محبوبیت این پرنده به سبب طبیعت ملایم و سر و تاج رنگی پرنده می باشد. همچنین این پرنده به سادگی اهلی و دست آموز می شود.

انواع عروس هلندی :
عروس هلندی در چندین جهش رنگی موجود می باشد که به قرار زیر می باشد.

خاکستری: دارای بدنی خاکستری با زمینه سفید در بالها، سر زرد رنگ و گونه های نارنجی ، پرهای تاج ممکن است خاکستری یا زرد باشند. در ماده ها رنگ گونه تیره تر می باشد.
Lutino: بدن زرد رنگ با سری به رنگ زرد که رنگ سر از بدن تیره تر می باشد. بدن می تواند سفید به نظر آید. هر دو جنس گونه های نارنجی روشنی دارند.
صدفی: رنگ پرهای بدن به رنگ خاکستری روشن با زمینه سفید می باشد. دارای سر زرد و گونه های نارنجی می باشند.
دارچینی: رنگ پرهای بدن بسیار روشن و اغلب برنگ قهوه ای روشن می باشد. سر به رنگ زرد و گونه ها به رنگ نارنجی می باشند.
نقره ای: در حقیقت بسیار شبیه نژاد خاکستری است بجز اینکه بدن برنگ سفید می باشد. ماده ها دارای گونه کدر تری هستند.
ابلق: 70% زرد یا سفید (رنگ بدن) و 30% ابلق (رنگ بالها خاکستری) نشانه یک عروس هلندی ابلق تمام عیار است. نرها و ماده ها بسیار شبیه هم می باشند.
زرد کمرنگ: از نظر رنگ بسیار شبیه نژاد صدفی است با این تفاوت که پرنده صدایی تولید نمی کند.
صورت سفید: رنگ آمیزی شبیه نژاد خاکستری داشته با این تفاوت که پرهای صورت بجای زرد سفید بوده و گونه ندارد.
عروس هلندی دارای گونه های بسیار زیادی است که در اثر جهش های ترکیبی مختلف بوجود آمده اند ولی نژاد های بالا رایج ترین گونه ها می باشند.

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عکسهای انواعش هم اینجاس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چه گیری کردیم! اسمه منبع هم نمیتونیم بزاریم فیــــــــــــــــــلتر میشه!!!

هنوز به سایتهای انگلیسی نرسیدم سر بزنم

حالا کسی از اینا داره یا نه؟!

winter+girl
19-03-2008, 15:55
ناز چه جیگریه
جدی جدی شما از اینا داری؟؟؟؟؟؟ اونم دست خودته؟؟؟؟؟؟؟؟

Snow_Girl
19-03-2008, 15:58
سلام دوسته عزيز من 1 طوطي دارم از نوعه مرغه عشق خيلي نازه ولي ترسو هست ......من بهش همه چي ميدم :تخمه.....نخوده خيس كرده.....پسته خام و ........هر وقت گرسنه ميشه سره همه رو ميبره ......قفسشو هر 4 روز يك بار تميز كن تا كك و شپش نزنه.........هر چند وقت يك بار ببرش برايه تميز كاري:ناخوناشو بگير ولي نه از ته كه نتونه به جائي بچسبه.....پرهايه اضافيشو بكن با دست كه دوباره در بيان ......اگه حرف نميزنه 1 ايينه بذار جلوش حرف زدن ياد ميگيره (داد و بي داد ميكنه)
من همينا رو بيشتر نميدونستم
عيده همه مبارك................

asghari007
19-03-2008, 16:01
[qu--e=wi--er+girl;2218065]ناز چه جیگریه
جدی جدی شما از اینا داری؟؟؟؟؟؟ اونم دست خودته؟؟؟؟؟؟؟؟[/qu--e]
&-bsp;

هه هه هه
خواهر جان این چه حرفیه میزنید؟!:31: این دسته ناموسه مردمه من چیکارم:46:
بله برایه خودم نیس ولی چون به امانتداری!!! معروفم دادن تو این عیدی نگهشون دارم

asghari007
19-03-2008, 16:12
سلام دوسته عزيز من 1 طوطي دارم از نوعه مرغه عشق خيلي نازه ولي ترسو هست ......من بهش همه چي ميدم :تخمه.....نخوده خيس كرده.....پسته خام و ........هر وقت گرسنه ميشه سره همه رو ميبره ......قفسشو هر 4 روز يك بار تميز كن تا كك و شپش نزنه.........هر چند وقت يك بار ببرش برايه تميز كاري:ناخوناشو بگير ولي نه از ته كه نتونه به جائي بچسبه.....پرهايه اضافيشو بكن با دست كه دوباره در بيان ......اگه حرف نميزنه 1 ايينه بذار جلوش حرف زدن ياد ميگيره (داد و بي داد ميكنه)
من همينا رو بيشتر نميدونستم
عيده همه مبارك................

سلام:10:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مرسی اینا که اصلا دیگه اعصابه منو به هم ریختن از بس ترسوان! مسنکه یه سالشونه

خیلی ممنون از نکاتی که اشاره کردید سعی میکنم به کار ببرم
ولی مشکل اینجاس که اینا خیلی میترسن و حتی میخوام تخمه ایناشون و .. و آبشون رو بزارم خودشون رو هلاک میکنن از بس میکوبن به درد و دیوار!
اگه میتونستم بگیرمشون که دیگه مشکلی نداشت
بگیزریمشون هم هم بد گارز میگیرن هم اونیکی خودشو تو قفس هلاک میکن!
جو گیرن مسنکه!

یه مقدار راهنمایی میکنید؟
چون من اصلا همونطور که گفتم کفتر و مشتقاتش نگه نداشتم تا به حال و فقط سگ و گربه و دیگر 4 پایان داشتم

حمومشون چی ریختیه؟
همه جا نوشته باید آزاد باشن و .... ولی اینا که پاک قاطین!؟

asghari007
19-03-2008, 16:38

mndst
19-03-2008, 16:40
خیلی جالبه.

گوشتشون حلاله؟

winter+girl
19-03-2008, 16:46
خیلی جالبه.

گوشتشون حلاله؟

بی رحمممممممم:18:
میخوای بخوریشون؟؟؟؟؟

Ship Storm
19-03-2008, 16:47
یه کاری کن اگه میخوای بگیریش
اتاق رو تاریک کن راحت میتونی بگیریش زیر گردنش رو آروم بگیر دیگه تکون نمیخوره و گازت هم نمیگیره فقط حئاست باشه اگه احیانا تو دستت بال بال زد ولش نکنی و در ری صاحبش رو بدبخت کنی محکم بگیرش ولی حواست باشه خفش نکنی

asghari007
19-03-2008, 16:58
خیلی جالبه.

گوشتشون حلاله؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخه برادره من شما اینا مگه کفتر و گنجشک و خروسه که بخوای بخوریشون!
باید چند صد هوار!!! تومن بدی بگیریشون! بعد آب پز یا با سیخ بخوری؟

یه کاری کن اگه میخوای بگیریش
اتاق رو تاریک کن راحت میتونی بگیریش زیر گردنش رو آروم بگیر دیگه تکون نمیخوره و گازت هم نمیگیره فقط حئاست باشه اگه احیانا تو دستت بال بال زد ولش نکنی و در ری صاحبش رو بدبخت کنی محکم بگیرش ولی حواست باشه خفش نکنی

یه حسه غریبی میگه: "خطر داره اصغر!"

مرسی حامد جن ولی قبلا این تیوری تست شده و جات خالی همچین گازایی گرفت که همینطروی یه رب چیک چیک خون میچکید از دستم!!!
مسنکه دیدشون از من بهتره تو تاریکی!
تازه این قد پر زدن که چراغ رو روشن کردم کله هوا رو گرد و خاک و پر و کرک و پشم گرقته بود!

خیلی خطرین ( و قاطی):13: والا من موندم چی کارشون کنم
از طرفی تو این مقاله ها نوشته رو شونه میشینن و از این حرفا و ... و با حالن
ولی اینا رو که میبینم بهشون میاد vampire ای چیزی باشن گلوم رو بگیرن!!!

خلاصه من موندم و این دو تا که همینطوری بر و بر نگام میکنن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] --> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شبا هم نمیدونم برایه چی طرفایه ساعت 10-12 نره شروع میکنه به داد و بیداد و وق وق میکنه!
اینجا نوشته به خاطره تنهاییه ولی اینا که نه چشم دارن همدیگه رو ببینن نه منو!
خلاصه تا اینجاش به جز تناقض به چیزی دست نیافتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
19-03-2008, 17:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخه برادره من شما اینا مگه کفتر و گنجشک و خروسه که بخوای بخوریشون!
باید چند صد هوار!!! تومن بدی بگیریشون! بعد آب پز یا با سیخ بخوری؟

یه حسه غریبی میگه: "خطر داره اصغر!"

مرسی حامد جن ولی قبلا این تیوری تست شده و جات خالی همچین گازایی گرفت که همینطروی یه رب چیک چیک خون میچکید از دستم!!!
مسنکه دیدشون از من بهتره تو تاریکی!
تازه این قد پر زدن که چراغ رو روشن کردم کله هوا رو گرد و خاک و پر و کرک و پشم گرقته بود!

خیلی خطرین ( و قاطی):13: والا من موندم چی کارشون کنم
از طرفی تو این مقاله ها نوشته رو شونه میشینن و از این حرفا و ... و با حالن
ولی اینا رو که میبینم بهشون میاد vampire ای چیزی باشن گلوم رو بگیرن!!!

خلاصه من موندم و این دو تا که همینطوری بر و بر نگام میکنن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شبا هم نمیدونم برایه چی طرفایه ساعت 10-12 نره شروع میکنه به داد و بیداد و وق وق میکنه!
اینجا نوشته به خاطره تنهاییه ولی اینا که نه چشم دارن همدیگه رو ببینن نه منو!
خلاصه تا اینجاش به جز تناقض به چیزی دست نیافتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببین داش Da.. جان معمولا این مرغ سانان تو تاریکی چیزی رو تشخیص نمیدن و به راحتی میتونی بگیریشون ولی این که میگی تو تاریکی بهرت میبینن عجیبه!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون که میگی شب ها صداشون بلند میشه رو والا نمیدونم معمولا کفتر ها شب ها خیلی وول میخورن این طوطی ها رو ندیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به هر حال یه کودتا باید بکنی تا مشکلت حل بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

asghari007
19-03-2008, 17:25
نه اینکه تو تاریکی ببینه
ولی خودم باید یه چیزایی ببینم دیگه
با موبالپیل روشن کردم گرفتمش ولی اینقد تقلا کرد و گاز گرفتم که مجبور به تسلیم شدم!
ولی واقعا برام عجیبه تو این همه یوزر یه نفرم از این موجودات نداره!؟

asghari007
19-03-2008, 18:38
لطفا یه نفر به منه کفتر ندیده کمک کنه!

Ship Storm
19-03-2008, 20:44
لطفا یه نفر به منه کفتر ندیده کمک کنه!

داش Dar.. جان کفتر که قضیش با طوطی فرق داره کفتر رو باید بگی توی توی توی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داش Dar.. جان این طوطیه میدونم بدجوری هم گازمیگیره یه لباس نو از خود من پاره کرده دستمم هم یه بار گاز گرفته که سریع از دهنش کشیدم بیرون وگرنه کار میداد دستمون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شاید این طوطیه چون تو رو نمیشناسه اینطوری میکنه با صاحب قبلیش هم همین طوری بوده؟

asghari007
19-03-2008, 21:29
داش Dar.. جان کفتر که قضیش با طوطی فرق داره کفتر رو باید بگی توی توی توی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داش Dar.. جان این طوطیه میدونم بدجوری هم گازمیگیره یه لباس نو از خود من پاره کرده دستمم هم یه بار گاز گرفته که سریع از دهنش کشیدم بیرون وگرنه کار میداد دستمون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شاید این طوطیه چون تو رو نمیشناسه اینطوری میکنه با صاحب قبلیش هم همین طوری بوده؟
:31: مرسی کفتر گرفتم رعایت میکنم این موضوع رو
ولی فک کنم اونی که شما رو گرفته کفتر ببخشید طوطی نبوده و سگه شینوبی بوده!:27:

نمیدونم والا! آخه صاحابش هم فک کنم یه هفتش گرفتتش از طرفی فک کنم د و روزس هست پیشه منه ولی هر چی من باهاشون متفکرانه برخورد میکنم!!! اینا باز همونطوری فرارین و میپرن رو در و دیوار و از قفس میرن بالا

یا تو چرتن یا اینکه باز تو چرتن!!! والا حیوون به این بی مصرفی ندیده بودم:13:

یه نفر هم پیدا نمیشه تو این همه یوزر یه مقدار منو راهنمایی کنه

Ship Storm
19-03-2008, 22:07
آخرین راه و البته بهترین راه از راه منطق وارد شو بشین باهاش منطقی حرف بزن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین حرف حسابش چیه اینطوری خیلی بهتره

lord_alone_dark
19-03-2008, 22:08
داداش غذاشونو ور دار با دست به هشون غذا بده عادت میکنن بزنشون

asghari007
19-03-2008, 22:26
آخرین راه و البته بهترین راه از راه منطق وارد شو بشین باهاش منطقی حرف بزن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین حرف حسابش چیه اینطوری خیلی بهتره

بله از همین راه دارم وارد میشم و به خوب جاهایی رسیدیم
معلوم شد مشکل درجریانتون میزارم:27:

:20:مرسی
والا من به سگم و گربم و حتی اسب هم با دست غذا دادم
ولی اینا که پاک قاطین
میترسن از 3 فرسخی

:18:بزنشون؟
این به معنی یه عادیه کتک زدن منظورتون بود یا ایهامی چیزی داشت؟!

Benygh
19-03-2008, 23:05
مرغ عشق هم دقیقن همین عادت رو داره ولی وقتی با دستکش بگیریش گاز میگیره ولی وقتی میبینه چیزیت نمیشه دیگه نمیگیره حتی اگه نداشته باشی .. :دی

mndst
19-03-2008, 23:16

آره اینو من با یه طوطی دیگه امتحان کردن از این سبزا.

اول یه مدت بهش غذا ندادم تا به حال مرگ افتاد. بعد دیگه حاظر بود از دستم غذا بگیره....:21:

L05T
19-03-2008, 23:33
به سلام داریوش جان:11:
ما هم یکی از اینا داریم ( همین رنگی که تو عکسه ):31:
چند تا نکته میگم شاید به دردت بخوره
اول اگه تازه گرفتی تا چند روز حداقل 1 هفته ولش کن
تا با محیط آشنا شه جای قفس رو هم عوض نکن
سعی نکن خیلی بهشون دست نزنی ( نازشون نکن ) خیلی دوست ندارن
ولی عاشق این هستن که روی شونه هات بشینن ( با این حال می کنن :31: )
وقتی یکی عدات کردند به محیط و اینا
انگوشتتو بگیر جلو سینشون خودشون میان بالا :46:
همین دیگه :31:
کلا یکم ترسو هستند و تا به محیط عادت کنن یکم طول میکشه
خیلی بامزه و باهوش و فوضول هم هستند
اگه سوال دیگه ای بود در خدمتیم :46:
راستی اصلا باهاشون بدرفتاری نکن یادشون میمونه دیگه باهات خوب نمیشن

lord_alone_dark
19-03-2008, 23:46
غذا جواب میده امتحان کن

asghari007
20-03-2008, 00:05
مرغ عشق هم دقیقن همین عادت رو داره ولی وقتی با دستکش بگیریش گاز میگیره ولی وقتی میبینه چیزیت نمیشه دیگه نمیگیره حتی اگه نداشته باشی .. :دی

مرسی:20:
احتمالا دستکش باید تلفات بده با این اوضاع
ولی همچینم در گرفتنش اونم زورکی اجباری نیستا من میخوام احساسه راحتی بکنن این چند وقت که یشم هستن
والا اگه به خودم باشه که اصلا با تو قفس نگه داشتن و ... یه حیوونا مخالفم در بست (شایانه ذکره که 3 سالی هم عضوه انجمنه حمایت از حیوانات بودم):13:

آره اینو من با یه طوطی دیگه امتحان کردن از این سبزا.

اول یه مدت بهش غذا ندادم تا به حال مرگ افتاد. بعد دیگه حاظر بود از دستم غذا بگیره....:21:

:18:بابا مگه دارید شیر اهلی میکنید!!!؟ (در این مورد هر دو نوع صدق میکنن هم پاکتی هم کیسه ای!!!)
گناه داره بنده خدا

به به به!
گمشده جان تا به حال کجا بودی که گمت کرده بودم یافتمت حالا دیگه سریال تمومه:27::10:
مرسی بابته راهنمایی هات
ولی اینا ماله من نیستن همونطور که گفتم امانتن دستم نمیتونم زیاد روشون آزمایشات هسته ای انجام بدم:46:من که انگشتم رو میبرم تو میچسبن به بالایه قفس
هر چی به نره میگم: "گنده بک زشته عیبه قباحت داره از این ضعیفه که بقلت مثله عقاب فیگور گرفته خجالت بکش! به خرجش نمیره که نمیره!!!"

آهان مرسی پس حالا با اینا همینطوری سر میکنم ببیننم آخرش عادت بکن هستن یا نه!
من که باهاشون کاری ندارم اونا منو آزار میدن مثله گلابی بر وبر نگام میکنن

راستی تمیزکردنشون چه طوره؟ این سر و صدا هایه نره چی؟:11:

غذا جواب میده امتحان کن
:13:دلم نمیاد این یکی دوفته ای که پیشمن رو گشنگی بکشن:20: ولی اگه برایه خودم بودن اونوقت یه حالی بهشون میدادم

ARIATES
20-03-2008, 00:23
حالا این طوطی قیمتش چنده ؟

asghari007
20-03-2008, 00:51
حالا این طوطی قیمتش چنده ؟
دوسته عزیز متاسفانه اطلاعه دقیقی ندارم
شاید دوستان بدونن
ولی باید مثله دیگه پرنده ها و .... بزرگ و کوچیکش و اسپرتش و چه میدونم حرف بزنش اینا فرق داشته باشن با هم قیمتاش:46:

Ship Storm
20-03-2008, 01:32
فکر کنم زیاد گرون باشه

saviss
20-03-2008, 02:15
درسته...
کمتربه حرف میان
من ندیدم که بتونندحرف بزنند...
ترسوهستند وعاشق آزادبودن...
اما میشه توی قفس هم نگرشون داشت...ولی بهتره بایک زنجیرباریک که به پاشون بسته میشه(توی محیط خونه البته)نگهداری بشن تا توی قفس..
غذاشون ...بلانسبت!!1تخمه!!! آفتابگردون خام هست...اما ریخت وپاشش می کنن
اگرآزادباشن خودشون به نظافت خودشون میرسن ونیاز زیادی به نظافت ندارند...جزدرمحیط بسته...
وقتی هم که هیجان زده ویا خوشحال وراضی باشند...تاجشون رو باز میکنند...قشنگه اون موقع...

احتمالا دستکش باید تلفات بده با این اوضاعچنگشون همچین تیزنیست...فکرمیکنید...
بیشتربهتره آزادشون بزارید تاخودشون بهتون عادت کنن
======
سریالی بود توی سالهای قبل از انقلاب...
به اسم بارتا (با تشدید "ت")...اون هم ازهمین هاداشت...اما به اصطلاح حرف میزد...(که معمولا حرف زدن یادنمیگیرن)به جاش صداگذاشته بودند..
=======
ماهم یکیشوداشتیم با بدن سفیدوتاج زرد
====
اون طوطی سبزهاهم که بیشترجیغ میزنند
===========
طوطی های خیلی جالب وبااستعداغلب ازنژادکاسکو هستند...
بدن خاکستری ودم رنگی(قرمزیانارنجی)دارند

asghari007
20-03-2008, 10:14
فکر کنم زیاد گرون باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نزنم تلفات بدن پولشون رو ندارم بدم ها!

درسته...
کمتربه حرف میان
من ندیدم که بتونندحرف بزنند...
ترسوهستند وعاشق آزادبودن...
اما میشه توی قفس هم نگرشون داشت...ولی بهتره بایک زنجیرباریک که به پاشون بسته میشه(توی محیط خونه البته)نگهداری بشن تا توی قفس..
غذاشون ...بلانسبت!!1تخمه!!! آفتابگردون خام هست...اما ریخت وپاشش می کنن
اگرآزادباشن خودشون به نظافت خودشون میرسن ونیاز زیادی به نظافت ندارند...جزدرمحیط بسته...
وقتی هم که هیجان زده ویا خوشحال وراضی باشند...تاجشون رو باز میکنند...قشنگه اون موقع...
چنگشون همچین تیزنیست...فکرمیکنید...
بیشتربهتره آزادشون بزارید تاخودشون بهتون عادت کنن
======
سریالی بود توی سالهای قبل از انقلاب...
به اسم بارتا (با تشدید "ت")...اون هم ازهمین هاداشت...اما به اصطلاح حرف میزد...(که معمولا حرف زدن یادنمیگیرن)به جاش صداگذاشته بودند..
=======
ماهم یکیشوداشتیم با بدن سفیدوتاج زرد
====
اون طوطی سبزهاهم که بیشترجیغ میزنند
===========
طوطی های خیلی جالب وبااستعداغلب ازنژادکاسکو هستند...
بدن خاکستری ودم رنگی(قرمزیانارنجی)دارند

مرسی ساویس جان
این صاحابشون هم یه بسته تخمه و ارزن داده میزارم برشون ولی بچه پر رو ها شوت میکنن میخورن مسنکه
به شعاعه یه متری از قفسشون لاشه تخمه میریزن!

الانم به مناسبته سال نو (عیدتون مبروک!) بردمشون گزاشتم تو حموم یه نمه تمیزشون کنم
ولی مثله سگ که چه عرض کنم .... میترسن اصلا از قفس نمیان بیرون
یه کاسه آبم گزاشتم جلو قفس که تو اون خودشون رو بشورن ولی بیرون بیا نیستن

راهی چیزی به نظرتون نمیرسه؟

راستی پرتقال براشون که ضرر نداره؟ داره؟

اون تلفاته دستکش هم از نوکشون ممکنه پیش بیاد
چنگولکشون که همچین چیزی نیس

L05T
20-03-2008, 10:40
به به به!
گمشده جان تا به حال کجا بودی که گمت کرده بودم یافتمت حالا دیگه سریال تمومه:27::10:
مرسی بابته راهنمایی هات
ولی اینا ماله من نیستن همونطور که گفتم امانتن دستم نمیتونم زیاد روشون آزمایشات هسته ای انجام بدم:46:من که انگشتم رو میبرم تو میچسبن به بالایه قفس
هر چی به نره میگم: "گنده بک زشته عیبه قباحت داره از این ضعیفه که بقلت مثله عقاب فیگور گرفته خجالت بکش! به خرجش نمیره که نمیره!!!"

آهان مرسی پس حالا با اینا همینطوری سر میکنم ببیننم آخرش عادت بکن هستن یا نه!
من که باهاشون کاری ندارم اونا منو آزار میدن مثله گلابی بر وبر نگام میکنن

راستی تمیزکردنشون چه طوره؟ این سر و صدا هایه نره چی؟:11:

معدنی شدم دیگه :31: ( دانشگاه بودم )
خیلی ناراحت شدم که بنگ :31: شدی :41:( آخه چرا؟ )
گفتم که طول میکشه عادت کنن روشون باز شه :20:
غذا هم همو تخمه آفتابگردن غذای اصلیشونه ولی چیزای دیگه هم می خورن ( نون برنج و ... )
خودشونو تمیز می کنن به نظر من فعلا سعی نکن بشوریشون
حداکثر یکم آب بپاش روشون :31:
این صدا ها :19: هم مدل خوندنشونه دیگه :27:

asghari007
20-03-2008, 11:57
معدنی شدم دیگه :31: ( دانشگاه بودم )
خیلی ناراحت شدم که بنگ :31: شدی :41:( آخه چرا؟ )
گفتم که طول میکشه عادت کنن روشون باز شه :20:
غذا هم همو تخمه آفتابگردن غذای اصلیشونه ولی چیزای دیگه هم می خورن ( نون برنج و ... )
خودشونو تمیز می کنن به نظر من فعلا سعی نکن بشوریشون
حداکثر یکم آب بپاش روشون :31:
این صدا ها :19: هم مدل خوندنشونه دیگه :27:
به به به
ایول!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] والا منم هی منتظر شدم ببینم کی میگن دانشگاها شروع میشه دیدیم خورد به عید و داشنگاه خبری نیس

ببینیم بعد عید شاید شروع شه

:20:جات خالی بند شدنم هم قصه ای بس شیرین و جذاب داره که به علت عوض شدنه سال و دموده demode شدنش نمیگم!

ای بابا کلی کیسه و سنگ پا و سفید آب و لنگ و .... حاضر کرده بودم ها! حیف
ایشالله باشه تا فردا!!!:27::10: مرسی

آهان من میگم اینا دارن شیشه پاک میکنن یا میخونن ها! صداشون کپه شیشه پاک کردنه!!!

Talabkar
20-03-2008, 12:46
باسه شستن
جفت پاهاشونو با طناب ببند
از گردن بگير سرشونو بكن تو اب دربيار

DaRiOuShJh
20-03-2008, 13:19
با تشکر از اصغری جان به خاطره این تاپیک از این به بعد بنده تاپیک رو ادامه میدهم

بابا خفه میشن بچه های مردم!!! مگه مرغ و خروسن؟
اینا دم دارن این هوا!!!

soheilsmart
20-03-2008, 13:25
با تشکر از اصغری جان به خاطره این تاپیک از این به بعد بنده تاپیک رو ادامه میدهم

بابا خفه میشن بچه های مردم!!! مگه مرغ و خروسن؟
اینا دم دارن این هوا!!!
ایول داریوش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به قول خودت

نوشته شده توسط DaRiOuShJh
هه هه هه
میبینم که خودمنحل شدید!
بازم مثله همیشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]داریوش! همچنان تنها میتازد...

DaRiOuShJh
20-03-2008, 15:24
هه هه هه!
یادش به خیر
جوون بودیم ها!

ولی گویا توصیه هایه دوستان داره درست از آب در میاد مقادیری دارن صمیمی میشن ولی هنوز ....

DaRiOuShJh
21-03-2008, 10:35
دوستان یه سواله تخصصی داشتم
رویه قفسشون برایه خوابیدنشون باید چیزی بندازم
چون یکیشون از دیروز عصر یه دم تو چرت بود و یه لامپی چشاش رو باز میرد
یعنی یه چشمی بود
ولی امروز خدا رو شکر خوب شده

Ship Storm
21-03-2008, 12:50
به به میبینم که از تبعید در اومدی داریوش جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داریوش جان مواظب باش مریض نشن بمیرن یهو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی قفسشون هم فکر نکنم نیازی به گذاشتن چیزی باشه این ها همونطوری که روی میله وایمیستن میخوابن دیگه نیازی به لاف دشک ندارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی یه آینه بزار جلوشون تا حوصلشون سر نره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
21-03-2008, 13:07
به به میبینم که از تبعید در اومدی داریوش جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داریوش جان مواظب باش مریض نشن بمیرن یهو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی قفسشون هم فکر نکنم نیازی به گذاشتن چیزی باشه این ها همونطوری که روی میله وایمیستن میخوابن دیگه نیازی به لاف دشک ندارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی یه آینه بزار جلوشون تا حوصلشون سر نره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امیدوارم زیاد دووم بیارم این دفه!

خدا نکنه! دهنتو با جاش گاز بگیر! همینم مونده عیدیهام رو که با مشقته فراوان جمن کردم بدم دیه یه اینا خودمم چند ماه برم حبس!

آینه هم گزاشتم جلوشون ولی ککشونم نمیگزه!
من خودم میرم خودمو میبینم شروع میکنم به خوندن ولی اینا باز همینطور بی سر و صدا اینطوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منو نگاه میکنن!!!

والا چی بگم!
بزنم به تخته مثله خرس میخورن و یا منو بر وبر اینطوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگا میکنن یا اینکه چرت میزنن!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آخه من موندم چه نغعی میرسونن به آدم غیر از حرص دادنه آدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
21-03-2008, 13:40
مرسی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امیدوارم زیاد دووم بیارم این دفه!

خدا نکنه! دهنتو با جاش گاز بگیر! همینم مونده عیدیهام رو که با مشقته فراوان جمن کردم بدم دیه یه اینا خودمم چند ماه برم حبس!

آینه هم گزاشتم جلوشون ولی ککشونم نمیگزه!
من خودم میرم خودمو میبینم شروع میکنم به خوندن ولی اینا باز همینطور بی سر و صدا اینطوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منو نگاه میکنن!!!

والا چی بگم!
بزنم به تخته مثله خرس میخورن و یا منو بر وبر اینطوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگا میکنن یا اینکه چرت میزنن!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آخه من موندم چه نغعی میرسونن به آدم غیر از حرص دادنه آدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره داریوش جان فکر کنم ایندفعه بیشتر از 1 ماه دووم بیاره :27:
آره دیگه باید مواظبش باشی وگرنه همه عیدیات رو که خودت بهتر میدونی چقدر سخته عیدی جمع کردن هی برو خونه این فامیل و اون فامیل تا 2 زار کاسب شی بعدش بخوای بدی پای این کفتر ها اصلا نتنها شما رو خوش نمیآید بلکه ما را نیز خوش نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باهاشون رشته کلام رو باز کن ببین به سخن می آیند یا نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اول از خودت شروع کن خودت رو معرفی کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و بعد بزا اون ها خودشون رو معرفی کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عجله نکن شاید روشون نمیشه باهات صحبت کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی در نهایت مجبور میشن صحبت کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
21-03-2008, 18:46
هه هه هه
مرسی حامد جان
توصیه هاتون رو نشتم آویزه یه گوشم کردم! یادم نره یه وقت

یه سواله دیگه هم داشتم
شرمنده ها!

اینا رو باید پیشه خودمون و جایه شلوغ نگه داریم یا تو اون اتاق متاقا که کسی رو نبینن و خلوت باشه؟

چون در هر صورت از اینا که سودی به ما نمیرسه
دیگه اصلا همون داد و بیداد و اربده هم نمیزنن!

Ship Storm
21-03-2008, 19:10
e داریوش جان یعنی دیگه صحبت نمیکنن و جیغ و ویغ نمیکنن عجب چی دادی بهشون بخورن نکنه لالشون کردی ؟؟ نترسوندیشون که؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا نزدیشون که ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
21-03-2008, 22:16
هه هه هه
بابا من بی گناهم
کاری نداشتم که!
اونا منو زحله!!! ترک نکنن من کاری نمتونم بکنم!
منو دسته بزن؟
حرفا میزنی ها! من به این محربونی!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
22-03-2008, 00:42
ببینم شب ها چشاشون رو میبندن یا باز میزارن؟

DaRiOuShJh
22-03-2008, 18:00
آی! کمک بدبخت شدم رفت!
یا در شرفه بد بخت شدن هستم
این نره نمیدونم چش شده یه دفه یه پایه وا میسته!
پایه راستش رو نمیزاره رو زمین
نمیدونم چشه! از یه طرف هم فک کنم داره پرهای کلش دقیقا پشته کاکل مانندش داره به مروره زمان میریزه!
مگه اینا هم خوره ای چیزی میگیرن؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمک!

----------------------------------------

از شانسم هم هیچ آشنایی ندارم تو این چیزا وارد باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط شمایید

L05T
22-03-2008, 22:55
اول یادم رفت بگم :31:
سال نو مبـــــــــارک

دوستان یه سواله تخصصی داشتم
رویه قفسشون برایه خوابیدنشون باید چیزی بندازم
چون یکیشون از دیروز عصر یه دم تو چرت بود و یه لامپی چشاش رو باز میرد
یعنی یه چشمی بود
ولی امروز خدا رو شکر خوب شده

نه لازم نیست چیزی بندازی
اونم مدلشه یه چشمشو میبنده :27:

هه هه هه
مرسی حامد جان
توصیه هاتون رو نشتم آویزه یه گوشم کردم! یادم نره یه وقت

یه سواله دیگه هم داشتم
شرمنده ها!

اینا رو باید پیشه خودمون و جایه شلوغ نگه داریم یا تو اون اتاق متاقا که کسی رو نبینن و خلوت باشه؟

چون در هر صورت از اینا که سودی به ما نمیرسه
دیگه اصلا همون داد و بیداد و اربده هم نمیزنن!

آره جای شلوغ باشه بهتره
راستی اینا دوست دارن بهشون توجه بشه
البته چون جفتن کمتر اگر تکی باشه به شدت به توجه نیاز داره :46:

آی! کمک بدبخت شدم رفت!
یا در شرفه بد بخت شدن هستم
این نره نمیدونم چش شده یه دفه یه پایه وا میسته!
پایه راستش رو نمیزاره رو زمین
نمیدونم چشه! از یه طرف هم فک کنم داره پرهای کلش دقیقا پشته کاکل مانندش داره به مروره زمان میریزه!
مگه اینا هم خوره ای چیزی میگیرن؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمک!

----------------------------------------

از شانسم هم هیچ آشنایی ندارم تو این چیزا وارد باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط شمایید

عزیزم مگه تا حالا نشنیدی میگن مرغ یه پا داره :31:
اینم یه چیزی تو مایه های همینا
در مورد ریختن پرهاش نمیدونم ( شاید چون استرس داری به نظرت میرسه :27: )
در کل به مقدار زیاد خودشونو تمیز میکنن :46:

DaRiOuShJh
23-03-2008, 00:31
مرسی!
گفتم دیگه نمیای اینورا

------------------------

خدایی پس عادیه؟
اومدم بگیرمش ببینم چیزیشه زد مسدومم کرد باز از چند جا!!! گزاشتمش تو![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه آخه وسطه کلش مسنکه داره کچل میشه! یعنی مقادیری شده

DaRiOuShJh
25-03-2008, 00:59
ممنون از تمامیه دوستانی که آگاهی دادن و کمک کردن
خدا رو شکر امشب صاحابشون اومد گرفتتشون برد خلاص شدم دیگه حرس نمیخورم از دستشون
فقط نیاد بگه اونیکی پاش کو!!!
هه هه هه

------- پشته دستم رو داغ گزاشتم اگه تا آخره عمر کفتری جات بگیرم:12: ---------------

L05T
25-03-2008, 09:55
خوب پس راحت شدی دیگه :31:

------- پشته دستم رو داغ گزاشتم اگه تا آخره عمر کفتری جات بگیرم ---------------
چرا؟ :31:
الان همینی که ما داریم انقدر بهش عادت کردیم که مثل یکی از اعضای خونواده میمونه :20:
البته مال ما وقتی گرفتیم هنوز یکسالشم نشده بود ( به سن بلوغ نرسیده بود )
به خاطر همین راحت تر به ما عادت کرد:46:

DaRiOuShJh
25-03-2008, 12:55
بابا من طیه مطالعات و آزمایشاته زیاد به این موضوع رسیدم که سازگاریم با موجواته 4 پا بیشتره تا دو پا! مخصوصا نوک داراش!!!

چیه آخه نه میتونی بگیری بچلونیس، نه میتونی نازش کنی، نه میتونی باهاش بسکتبال!!! ازی کنه نه ....