PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

nw_nk
17-03-2008, 21:22
سلام

می تونید مشکلات کوچک و بزرگ خودروتون رو با دیگران در میان بزارید. شاید دوستان دیگر (چه حرفه ای و چه صاحب اون نوع خودرو) راه حلی برای اون داشته باشند و یا اینکه بدونند مشکل از کجاست.

همچنین اگر راه حلی برای مشکلی خاص با خودرو بلد هستید می تونید اونرو با دیگران در میان بزارید.

...

موفق باشید.

''DON''
10-08-2008, 23:29
دنده های پراید 85 است که خیلی بدجا می رود.
طبق توصیه نمایدگی دیسک و صفحه عوض کردم فرقی نکرد. لطفا اگه کسی میتونه کمکی کنه من را راهنمایی کند.:41:

سباستین
11-08-2008, 16:36
شاید بارها موتور شویی کرده باشین و مشکلی هم پیش نیومده باشه. اما دیروز شانس با من نبود. و موتور شویی به قیمت کوییل,سنسور اکسیژن, سنسور دورشمار موتور و یک وایر تموم شد. هنوز هم ماشین گاهی ریپ می زنه. ماشین پراید بود. خدا می دونه سر مدل های بالاتر چه بلایی میاد. خیلی مراقب باشین.

سباستین
11-08-2008, 16:47
طبق توصیه نمایدگی دیسک و صفحه عوض کردم فرقی نکرد. لطفا اگه کسی میتونه کمکی کنه من را راهنمایی کند.:41:

3 مطلب. اول این که اطلاعاتی که میگی کافی نیست. دو این که عیب یابی عملکرد گیرباکس کاره اوستاکاره. سوم این که هرگز به نمایندگی ها اعتماد نکن. ( اینو از روی تجربه چند میلیون تومنی میگم).
امیدوارم هرچه زودتر مشکل پیدا شه.:10:

Balrog
14-08-2008, 06:05
اين گفته‌ى حقير رو هميشه آويزه‌ى گوش كنيد: نمايندگى‌ها تعويض‌كار هستند، نه تعميركار.
در بهترين حالت، يه تعويض واسكازين گيربكس مشكل شما رو حل مى‌كنه. بدترين حالت هم اينه كه اصطلاحا آب‌هويج گرفته باشى و .... دنده‌هاى گيربكس رو به هم پيوند داده باشى كه در اين صورت بايد كلى هزينه كنى.
شما يه كم بيشتر اطلاعات بده ببينيم بلايى سر جعبه‌دنده آوردى يا اينكه ماشين نو خريدى و از اول مشكل داشته...

nasim965
14-08-2008, 09:10
سلام دوستان
ماشین من هم پراید 84 و همین مشکل را دارد . دیروز 2 جا نشون دادم میگن که دیسک و صفحه مشکلی نداره دنده هات هم خوب عوض میشه اما من واقعا مشکل دارم و فکر می کنم که ایراد داره . می خواهم باهاش مسافرت برم می ترسم تو راه اذیت کنه . مورد دوم هم اینه که شاید به نظرتون خنده دار باشه اما وقتی فرمان را می چرخانیم (موقع حرکت کسی که بیرون ماشین باشه متوجه میشه )صدایی مثل لولایی که روغن نخورده باشه میده .فکر می کنید چیکار باید بکنم .

''DON''
16-08-2008, 10:33
ماشین از اول همینطوری بود
خلاصی هم خیلی داره
پیش هرمکانیکی میرم هرکی 1چیز میگه
نمایندگی ها هم که دزدند

Gole_sang
23-09-2008, 22:05
سلام
من ماشینم آب کم میکنه :41:
هر چی سوراخ سمبه هاشو میگیرم، باز از یه جا دیگه میزنه بیرون.
در مخزن آبشم 3 - 4 بار عوض کردم، باز درست نشد.
وقتی ماشین سردم هست باز منبع آبش تحت فشاره (باز که میکنم صدا میده)
پریروز یه جا نشون دادم، میگه مشکل واشر سر سیلندره!
به نظر شما همینه؟؟
کسی این مشکلو نداشته؟؟

2299
23-09-2008, 23:05
سلام
من ماشینم آب کم میکنه :41:
هر چی سوراخ سمبه هاشو میگیرم، باز از یه جا دیگه میزنه بیرون.
در مخزن آبشم 3 - 4 بار عوض کردم، باز درست نشد.
وقتی ماشین سردم هست باز منبع آبش تحت فشاره (باز که میکنم صدا میده)
پریروز یه جا نشون دادم، میگه مشکل واشر سر سیلندره!
به نظر شما همینه؟؟
کسی این مشکلو نداشته؟؟

عزيز من اگه واشر سرسيلندر باشه همين فردا ببر ماشينتو درست كنن براي اينكه بفهمي آب روغن قاطي كرده يا نه درب راديات رو باز كن بجاي اينكه آب باشه يه ماده شيري رنگ هست چون معمولا اگه واشر خراب باشه آب روغن قاطي ميكنه

Gole_sang
23-09-2008, 23:19
عزيز من اگه واشر سرسيلندر باشه همين فردا ببر ماشينتو درست كنن براي اينكه بفهمي آب روغن قاطي كرده يا نه درب راديات رو باز كن بجاي اينكه آب باشه يه ماده شيري رنگ هست چون معمولا اگه واشر خراب باشه آب روغن قاطي ميكنه

نه آب روغن قاطی نکرده،
هر روز دارم چک میکنم،
فشار توش بالا میره میزنه شیلنگ میترکونه
تعمیر کاره گفت واشر سرسیلندر عوض بشه درست میشه
میخوام بدونم ربطی داره؟

2299
23-09-2008, 23:36
نه آب روغن قاطی نکرده،
هر روز دارم چک میکنم،
فشار توش بالا میره میزنه شیلنگ میترکونه
تعمیر کاره گفت واشر سرسیلندر عوض بشه درست میشه
میخوام بدونم ربطی داره؟

والا نميدونم شما ماشينت چي هست اگه واشر باشه بايد اين اتفاق بيوفته حالا صبر كن اساتيد بيان

Gole_sang
24-09-2008, 00:02
والا نميدونم شما ماشينت چي هست اگه واشر باشه بايد اين اتفاق بيوفته حالا صبر كن اساتيد بيان

ماشین اسپرو
اساتید کی میان؟
من فردا باید ماشینو ببرم تعمیر. یکی بگه این کار فایده داره یا نه؟
من تقریبا تمام شلنگها و بست ها رو عوض کردم، البته خودم نمیخواستم ، هر چی به تعمیر کار قبلی توضیح دادم گفت مشکل از شلنگهاست :19: (از فواید مونث بودن!!!! )
بعد دو روز دو باره مشکل پیدا میکنه
دیگه خسته شدم انقدر پول خرجش کردم، یکی به دادم برسه

Farshadd
24-09-2008, 11:31
ماشین اسپرو
اساتید کی میان؟
من فردا باید ماشینو ببرم تعمیر. یکی بگه این کار فایده داره یا نه؟
من تقریبا تمام شلنگها و بست ها رو عوض کردم، البته خودم نمیخواستم ، هر چی به تعمیر کار قبلی توضیح دادم گفت مشکل از شلنگهاست :19: (از فواید مونث بودن!!!! )
بعد دو روز دو باره مشکل پیدا میکنه
دیگه خسته شدم انقدر پول خرجش کردم، یکی به دادم برسه

دروود

به نظر من اگه شیلنگ میترکونه به واشر سر سیلند ربطی نداره.
تعویض واشر سر سیلندر واسه خیلی از ماشینا ارزون درمیاد ولی واسه اسپیرو رو نمیدونم. اگه اونم قیمتش زیاد نیست اونم امتحان کن. چون خرجای بعدی ممکنه بیشتر باشه.

اصلا شاید سوراخی هایی که آب ازشون میاد تو رادیات خیلی تنگ شده باشه (جرم و رسوب جمع شده) شاید هم سوراخی که آب میره توی موتور. که در این صورت هم بدبختی هاش خیلی بیشتر از تعوض واشر هست. پس فعلا همون واشر رو عوض کنید، شاید درست شد.

:11:

mhaf
24-09-2008, 12:30
واشر سر سیلندر اسپرو گرون در میاد
شما مستقیم ببر برای جرم گیری
البته مطمئن نیستم
ببینم Mpfi هست دیگه؟
اگه اینجوریه یه دیاگ بزن ببین چه اروری میده؟

سباستین
24-09-2008, 18:51
شما بعد از این که موتور کاملا داغ شد ( 3-2 فن زد), درپوش موتور, همونجایی که ازش روغن می ریزی تو موتور رو بردار و ببین بخار ازش خارج می شه یا نه. اگر به صورت کاملا محسوس بتونی بخار رو ببینی( یه کوچولو ایراد نداره) احتمالا سرسیلندر آب می کشه. برای تایید این قضیه باید لوله های منتهی به سرسیلندر رو باز کنی و توشون رو ببینی. اگه کف روغنی به رنگ شیری توشون باشه که باید سرسیلندر تعویض کنی. راستی ماشینت قبلا جوش آورده؟ اگه موتور جوش آورده باشه یا تو دمای بالا زیاد کار کرده باشه احتمال سوزوندن سر سیلندر زیاده. زیاد نگران نشو. اگه زیاد آب کم نمی کنه با تراشکاری و دو واشره کردن سرسیلندر مشکل حل می شه. من هم همین مشکل رو داشتم که دو واشاره کردم. ولی یادت باشه اگه سرسیلندر رو عوض کردی تا یه مدت دیگه ماشینت شروع می کنه به روغن سوزی. مگر این که به تازگی ریمگ و پیستون تعویض کرده باشی. ماشینت چند تا کار کرده؟

Gole_sang
25-09-2008, 00:41
واشر سر سیلندر اسپرو گرون در میاد
شما مستقیم ببر برای جرم گیری
البته مطمئن نیستم
ببینم Mpfi هست دیگه؟
اگه اینجوریه یه دیاگ بزن ببین چه اروری میده؟

اره، mpfi
دیاگم لازم داره، چراغ زرذه بعضی وقتا روشنه!
میشه راهنمایی کنید کجا دیاگ میزنن؟

شما بعد از این که موتور کاملا داغ شد ( 3-2 فن زد), درپوش موتور, همونجایی که ازش روغن می ریزی تو موتور رو بردار و ببین بخار ازش خارج می شه یا نه. اگر به صورت کاملا محسوس بتونی بخار رو ببینی( یه کوچولو ایراد نداره) احتمالا سرسیلندر آب می کشه. برای تایید این قضیه باید لوله های منتهی به سرسیلندر رو باز کنی و توشون رو ببینی. اگه کف روغنی به رنگ شیری توشون باشه که باید سرسیلندر تعویض کنی. راستی ماشینت قبلا جوش آورده؟ اگه موتور جوش آورده باشه یا تو دمای بالا زیاد کار کرده باشه احتمال سوزوندن سر سیلندر زیاده. زیاد نگران نشو. اگه زیاد آب کم نمی کنه با تراشکاری و دو واشره کردن سرسیلندر مشکل حل می شه. من هم همین مشکل رو داشتم که دو واشاره کردم. ولی یادت باشه اگه سرسیلندر رو عوض کردی تا یه مدت دیگه ماشینت شروع می کنه به روغن سوزی. مگر این که به تازگی ریمگ و پیستون تعویض کرده باشی. ماشینت چند تا کار کرده؟

واشرو امروز عوض کردم، ولی سرسیلندرو گفت تراش لازم نداشت،
یعنی ممکنه به روغن سوزی بیفته؟
یه بار تصادف کرده بودم، وقتی دادم صافکار، فنو دستکاری کرده بود، هی قطع میشد! وقتی ماشینو گرفتم یه دو سه باری بد جوری جوش آورد، ولی از این موضوع 7-8 ماهی گذشت که این بلا سرش اوومد.
270 تا کار کرده!
به نظرتون جرم گیری هم بدمش؟

Farshadd
25-09-2008, 01:42

سلام.
خوبی عماد جون؟

آخه عماد، آبجیمون میگه شیلنگ میترکونه. اون چیزی که شما میگی مربوط به یه مشکل دیگه فکر کنم باشه (مربوط به قسمت آب کم کردن هم میشه)

یه بار تصادف کرده بودم، وقتی دادم صافکار، فنو دستکاری کرده بود، هی قطع میشد! وقتی ماشینو گرفتم یه دو سه باری بد جوری جوش آورد، ولی از این موضوع 7-8 ماهی گذشت که این بلا سرش اوومد.
270 تا کار کرده!

صبر کن. اگه بازم این مشکل تکرار شد اونوقت یه کاری بهش میکنی.

حالا بذار چند روز بگذره بینم خوب شده یا نه.

سباستین
25-09-2008, 05:20
شیلنگ می ترکونه؟!!!!!!
پس کمپرس داخل رادیات خیلی بالاست. احتمال داره به قدری آب رو داغ کنه که تبدیل به بخار با فشار بالا بشه و از بست ها و شیلنگ های ضعیف بزنه بیرون. ولی درصورتی این اتفاق میفته که دمای موتور خیلی خیلی بالا باشه.
گل سنگ جان, شما خیلی پا به گازی؟ آمپر دمای موتور درست کار می کنه؟ 270 تا هم کم نیست. مصرف داخل شهریت زیاده؟ ترموستات فن رو تا حالا عوض کردی؟ فن ماشینت به موقع روشن می شه؟
شما یه کار کن, برو پیش یه تعمیرکار مناسب, مطلقا نمایندگی نباشه, از رادیات تا سرسیلندرت رو استپ بای استپ چک کن. اون قضیه جرم گیری رو هم انجام بدی ضرر نمی کنه. حزینه ای هم به اون صورت نداره. دیگه مخم بیشتر از این بهم راه نمیده.
البته امیدوارم که با سرویس سرسیلندر داستان منتفی شده باشه.

MoHaMaD ZaNd
25-09-2008, 05:25
سلام دوستان . آقا ما هم سمند ال ايكس سال داريم . وقتي كه باهاش شتاب خفن ميگيريم يهو يه صداي جيره مانند اما كمي كلفت از كنار لاستيك جلوش مياد ميخواستم بگم چيه !!
راستي وقتي ميخوام دور بزنم فرمونش صدا پيسه ميده !!

mhaf
25-09-2008, 14:45
اره، mpfi
دیاگم لازم داره، چراغ زرذه بعضی وقتا روشنه!
میشه راهنمایی کنید کجا دیاگ میزنن؟

270 تا کار کرده!
راستش من سیستم ECU جنرال موتورز رو نمیدونم چیه
اگه ساژم یا بوش باشه معمولا همه جا کابلش هست
اما اگه چیز مخصوصی باشه نمیدونم
راستی اگه خونت تهرانه یه سر ببر خیابون ولی عصر فکر کنم بالاتر از چهاراه یه نمایندگی کرمان موتور هست
اونجا ببری بهتره.

hitman_47
27-09-2008, 11:54
با سلام
حدود 2 روز که از شروع حرکت تا اخر بوی بنزین کل اتاق ماشین پر میکنه و نمیدونم مشکل از کجاست اگر میشود مرا راهنمایی کنید
ماشین 206

Farshadd
27-09-2008, 15:43
با سلام
حدود 2 روز که از شروع حرکت تا اخر بوی بنزین کل اتاق ماشین پر میکنه و نمیدونم مشکل از کجاست اگر میشود مرا راهنمایی کنید
ماشین 206

سلام

دوست عزیز هر چی زود تر ماشینو ببرید به متخصص نشون بدید.

این مسئله ممکنه خطرناکتر از اونی باشه که ما بخواییم یکی یکی نظر بدیم و شما امتحان کنی. ولی حتی قبل از بردن به تعمیرگاه وقتی ماشینو روشن کردی شیلنگ بنزین رو چک کن.

بذار یه مدت در جا کار کنه و به زیر ماشین نگاه کن. همچنین کاپوت رو بزن بالا و اونو هم نگاه کن.

mhaf
27-09-2008, 15:50
سلام

دوست عزیز هر چی زود تر ماشینو ببرید به متخصص نشون بدید.

این مسئله ممکنه خطرناکتر از اونی باشه که ما بخواییم یکی یکی نظر بدیم و شما امتحان کنی. ولی حتی قبل از بردن به تعمیرگاه وقتی ماشینو روشن کردی شیلنگ بنزین رو چک کن.

بذار یه مدت در جا کار کنه و به زیر ماشین نگاه کن. همچنین کاپوت رو بزن بالا و اونو هم نگاه کن.
یه چیز رو یادت رفت بگی
جعبه تقسیم صندوق عقب
خیلی وقتها به خاطر شل بودن شلنگ های اون جعبه بو میاد
چون اون عقب فشار بنزین خیلی زیادی
البته من برای خودم بو میومد شلنگ سر مخزن کنیستر شل بود سفت کردم درست شد.

Farshadd
27-09-2008, 16:12
یه چیز رو یادت رفت بگی
جعبه تقسیم صندوق عقب
خیلی وقتها به خاطر شل بودن شلنگ های اون جعبه بو میاد
چون اون عقب فشار بنزین خیلی زیادی
البته من برای خودم بو میومد شلنگ سر مخزن کنیستر شل بود سفت کردم درست شد.

بله.ذکر کردم. ولی باید میگفتم شیلنگای بنزین به جای شیلنگ بنزین. اشتباه چاپی بود. به بزرگی ببخشید

معمولا همونجاست، که بخار بنزین میاد بیرون.

ahriman323
27-09-2008, 20:43
چند تا مشکل با پرایدم دارم
وقتی تازه ماشینو روشن میکنم یکم صدای جیر از موتور میاد که اگه یکم کلاچ رو پایین ببرم بر طرف میشه
بعضی وقتها هم دنده ومعکوس بد جا میره
چراغ جلو پراید رو چجوری خودم تنظیم کنم؟پیچ داره چی داره؟
راستی من ماشینو خیلی اذیت میکنم

MoHaMaD ZaNd
28-09-2008, 16:17
سلام دوستان . آقا ما هم سمند ال ايكس سال داريم . وقتي كه باهاش شتاب خفن ميگيريم يهو يه صداي جيره مانند اما كمي كلفت از كنار لاستيك جلوش مياد ميخواستم بگم چيه !!
راستي وقتي ميخوام دور بزنم فرمونش صدا پيسه ميده !!
كسي نبود جواب مارو بده ؟؟؟؟

Farshadd
28-09-2008, 16:58
چند تا مشکل با پرایدم دارم
وقتی تازه ماشینو روشن میکنم یکم صدای جیر از موتور میاد که اگه یکم کلاچ رو پایین ببرم بر طرف میشه
بعضی وقتها هم دنده ومعکوس بد جا میره
چراغ جلو پراید رو چجوری خودم تنظیم کنم؟پیچ داره چی داره؟
راستی من ماشینو خیلی اذیت میکنم

سلام.

اشکال شما احتمالا مربوط به این دو وسیله پاشه. یکی واتر پمپ و دیگری بوربلینگ دینام.

که احتمال زیاد مربوط به بوربلینگ دینام باشه. چون وقتی تازه خراب میشن اینجوری میشن، ولی وقتی یکم خرابتر بشن دیگه صداش حتی با گاز دادن هم قطع نمیشه.

اما حتما یه چک اول از تسمه پروانه کن. شاید اون شل باشه و رد کنه.

برای تنظیم چراغ هم، بله، پراید پیچ تنظیم داره. شما میتونی ماشین رو مستقیم بیاری رو به روی یه دیوار. و پیچ رو طوری تنظیم کنی که ارتفاع نورهای روی دیوار یکی بشه. برای تنظیم عرضی هم چراغهاط باید تقریبا مستقیم بتابند، و حتی نورهاشون هم کمی با هم تداخل داشته باشه.

راستی شما با ماشین بیچاره چیکار داری؟؟ تنها گیرش آوردی؟؟

وقتی فرمون راست هست و شتاب میگیری باز هم همین صدا رو میده؟؟

ممکنه اشکال از بوربلینگ هیدرولیک باشه.

سباستین
28-09-2008, 22:33
از بالبورینگ کلاچ هم می تونه باشه. شما که همه رو چک کردی, اون رو هم چک کن.

سباستین
28-09-2008, 22:45
اطلاعاتی که شما از ماشینت دادی خیلی محدوده و اصطلاحات شما هم غریب( مثلا صدای پیسه و جیره یعنی چی؟)
ولی اگه موقع دور زدن از ماشینت "تق تتق- تق تتق" صدا می شنوی سیبکت مورد داره. اگه منظورت صدایه پیسه همون پیس پیسی باشه که در قفل کامل فرمون شنیده می شه, چیزه نگران کننده ای نیست, چون دنده ی فرمون به انتهای شونه رسیده و نمی تونه جلوتر بره و شما هنوز به فرمون فشار میاری و این صدا از کمپرسور شنیده می شه که در جهت نیرویه شما به فرمون داره زوره هرز می زنه.( توصیه: وقتی فرمون به قفل رسید وزنتو از رو فرمون بردار تا این صدا قطع شه) ولی اگه تو هر چرخش فرمون این صدا رو می شنوی باید کمپرسور هیدرولیک رو چک کنی.
اگه تو ایرادها به بیراهه رفتم باید بنده رو ببخشی, نهایت استنباطی بود که تونستم از مطلبت بکنم. موفق باشی...

hrhgroup
28-09-2008, 23:48
سلام
من 206 تيپ 2 دارم...
موقعي كه سوييچ رو باز ميكنم يعني فقط برق ماشين وصل(ماشين خاموش)، بعد از يك مدتي كه مثلا ضبط روشنه، يك دفه قطع ميشه و مينويسه Eco Mod. مشكل از كجاست؟ باتري ضعيفه؟ چيكارش كنم درست شه؟
ممنون

Farshadd
29-09-2008, 12:02
سلام
من 206 تيپ 2 دارم...
موقعي كه سوييچ رو باز ميكنم يعني فقط برق ماشين وصل(ماشين خاموش)، بعد از يك مدتي كه مثلا ضبط روشنه، يك دفه قطع ميشه و مينويسه Eco Mod. مشكل از كجاست؟ باتري ضعيفه؟ چيكارش كنم درست شه؟
ممنون

چند بار این کارو امتحان کن.

فاصله ی زمانی بین چرخوندن سوییچ و Eco Mod رو اندازه بگیر.

اگه هر باز از دفعه قبل زمان کمتری بدست اومد، احتمالا از باتریته.

البته سباستین جون بیشتر از مکانیک خودرو میدونه.

فعلا اینو تست کن تا سباستین هم باید نظرشو بده.

2299
29-09-2008, 14:46
چند بار این کارو امتحان کن.

فاصله ی زمانی بین چرخوندن سوییچ و Eco Mod رو اندازه بگیر.

اگه هر باز از دفعه قبل زمان کمتری بدست اومد، احتمالا از باتریته.

البته سباستین جون بیشتر از مکانیک خودرو میدونه.

فعلا اینو تست کن تا سباستین هم باید نظرشو بده.

فرشاد جان من از يه جايي شنيدم اين سيستم امنيتيه 206 هست حالا راست و دروغش پا خودش

سباستین
30-09-2008, 06:19
سلام
من 206 تيپ 2 دارم...
ممنون
اوس فرشلد خیلی به من لطف داره ولی من فقط مباحثی از مکانیک رو می شناسم که خودم دچارش شدم.
عزیز جان, شما دمه اولین باتری سازی واستا, یه دستگاهی دارن ( اسمشو نمی دونم) در جا توان باتریتو بهت میگه, به همین راحتی.
ماشین مشکل برقی دیگه ای نداره؟ چراغ هات با گاز هرز پر نور تر می شن؟پشت آمپر چراغ چک روشن نداری؟ تو دور پایین موتور ریپ نمی زنه؟ دود سیاه از اگزوز نداری؟ اگه مشکل دیگه ای نداری شاید فقط ضبط ماشینت ایراد داره.

Dj_Migren
03-10-2008, 20:25
من جدیدا پخش ماشینو عوض کردم پایونیر انداختم
وقتی این کارو کردم دیگه ساعتم کار نمیکنه
همه چی رو ثابت نگه می داره
مثلا اگه در باز باشه جمله درب باز است رو می نویسه ولی بلافاصله همونجا ثابت می مونه
به نظر شما اگه ببرمش دیاگ درست میشه؟
درضمن ماشینم 206 تیپ 3 هستش

mhaf
04-10-2008, 21:04
ببین دیاگ فقط عیوب رو نشون میده
یه دستگاهی جدیدتر از دیاگ هم اومده که ایرادات سیمها رو هم نشون میده
اگه دیاگ بردی و عیبی نشون نداد ببر جایی که اون دستگاه رو داره
اسمش رو نوشتم تو دفترچه ام دارم اما حسش نیست برم بیارم
اگه بعدا دیدم میگم

m.dalili
18-11-2008, 16:12
سلام دوست عزیز ، اینکه رادیاتور ماشین شما همیشه تحت فشاره هیچ ربطی به واشر سر سیلندر نداره چون اگر واشر سوخته یا سوراخ شده باشه خوب طبیعتا فشاری هم تو سیستم خنک کننده ایجاد نمی شه چون از یه جایی داره نشتی می ده . خیلی ها این موقع ها فکرشون می ره سمت واشر سر سیلندر . ولی یه چیز ساده هست که خیلی هو مهمه و اونم درب رادیاتوره ، حتما با یه ماشین سالم عوض کنین و ببینین فرق می کنه یا نه .

Mohammad_ch
18-11-2008, 21:40
سلام.

چند وقتی میشه که یه پارس مدل برج 12 سال 86 رو گرقتم.5000 هزار تا کار کرده بود.اما تازگیا در حد تیم ملی ریپ میزنه.بردم نمایندگی
گفتن بنزین سوپر بزن مشکلت حل میشه.زدم ولی حل نشد.
راستی شتاب ماشین هم خیلی کمه.البته توی دنده 4 و 5 وحشتناک میره.می خواستم بدونم همه پژو پارس ها ایجورین؟

ممنون.

mhaf
18-11-2008, 22:32
سلام.

چند وقتی میشه که یه پارس مدل برج 12 سال 86 رو گرقتم.5000 هزار تا کار کرده بود.اما تازگیا در حد تیم ملی ریپ میزنه.بردم نمایندگی
راستی شتاب ماشین هم خیلی کمه.البته توی دنده 4 و 5 وحشتناک میره.می خواستم بدونم همه پژو پارس ها ایجورین؟

ممنون.
ببینم کجا زندگی میکنی؟
شمال یا مرکز یا جنوب؟

Mohammad_ch
18-11-2008, 23:16
ببینم کجا زندگی میکنی؟
شمال یا مرکز یا جنوب؟

جنوب.اهواز.

1 سوال دیگه:

نظرتون در مورد قرص اکتان چیه؟
استفاده کنم یا نه؟

اخه مسئول اتومبیلرانی کشور تاییدش کرده.

Farshadd
19-11-2008, 00:07
سلام.

ممنون.

مشکل میتونه از جاهای زیادی باشه.

ببر نمایندگی و بگو برات یه دیاگ بزنن احتمال زیاد معلوم میشه. (ECU ، کثیف یا خراب بودن سنسور، سوزن های تزریق و ... . ممکنه اشکال از اینا باشه)

:12:

2299
19-11-2008, 01:44
جنوب.اهواز.

1 سوال دیگه:

استفاده کنم یا نه؟

يكي ميگه خوبخ يكي ميگه بعد از مدتي بايد انژكتوراتو عوض:18: كني !!!!!!!!!!!!!!!

mhaf
19-11-2008, 10:54
جنوب.اهواز.

1 سوال دیگه:

استفاده کنم یا نه؟

با توجه به گرمای هوا سنسور MAP و MAT گزارش هوای گرم به ECU میده.
ECU هم شدت پاشش انژکتورها رو کم میکنه.
حالا اگه انژکتور ها کمی کثیف باشه چی میشه؟
سوخت چون فشارش کم هست و انژکتور کثیف هست اون مقدار سوخت کامل داخل سیلندر نمیره.
معمولا کثیف بودن انژکتورها تو جاهای گرم خیلی خودشو نشون میده.

beauty
19-11-2008, 17:01
دوستان خوهشا منو کمک کنید

بنده یه پراید مدل اردیبهشت 87 خریدم (10 هزار کاردکرده) ولی از همون اول یه مشکل تقریبا جدی داره که خیلی اذیتم میکنه

مشکل اینه ، وقتی که ماشین بیشتر از 6 ساعت خاموشه و میخواهی روشن کنی

بگذریم از اینکه بعضی موقع ها (مخصوصا این اواخر که هوا سرد شده) بعد از استارت زدن باید گاز رو فشار بدی اگه ندی خاموش میشه

باز هم بگذریم از اینکه صدای موتور بعد از روشن شدن حالت تپ تپ داره ، تا 30 ثانیه صدای تسمه ها میاد ، صدای اگزوز بعد از اون 30 ثانیه عوض میشه انگار کلفت تر میشه صدا ، مثل کسی که 1 روز تمام خواب بوده و میخواهی بیدارش کنی اونم میگه بزار بخوابم

بریم سر اصل مطلب

آقا این ماشین بعد از روشن شدن در همون حالات بالا که گفتم اگر بخواهی حرکت کنی ریپ میزنه ، اصلا جون نداره ، هر چی گاز میدی جونش در میاد که حرکت کنه ، یه مثال بزنم : از 6 ثانیه گاز دادن (در حال حرکت) از هر 2 ثانیه گاز دادن 1 ثانیه گاز نمیخوره

اصلا انگار یکی جلوی پاشش بنزین رو 1 ثانیه میگیره و موتور ریپ میزنه دوباره این فعل و انفعال تا وقتی که موتور گرم بشه (حدود 5 دقیقه) ادامه داره

اگر شروع حرکتم توی سر بالایی باشه که بدتر اصلا جونش در میاد

همیشه باید بزارم 5 دقیقه در جا کار کنه ، موتور که یه زره گرم شد حرکت کنم که در این حالت خیلی کسل کننده هستش ، این جوری اون مشکل دیگه نیست

اینم بگم ، شمع ها تعویض ، ----- هوا تعویض ، همه اون کارایی که تعویض روغنی ها انجام میدند ، تنظیم موتور هم کردم همون دیاگ طرف میگفت اروری نیست فقط باید 3.3 مصرف سوختت باشه که 4.9 بود ، بعد از یع ربع دستکاریه موتور و شستشوی انژکتور اونم شد 3.3 ولی مشکل همچنان باقیست

گارانتی هم سرویس کردند (جون عمشون) ولی باز هم نشد

یکی میگه استپ موتور خرابه ، یکی میگه به خاطر بنزین آشغالیه ، یکی میگه منبع بزنین فلانه .......... آقا پدرم در اومده

در های ماشین هم مرخص ، ماهی 2 بار ریگلاژ باز هم توی دست انداز ها چراغ باز بودن در ها مثل رقص نور میرقصه

نظرشما چیه ؟

2299
19-11-2008, 17:16

بنده یه پراید مدل اردیبهشت 87 خریدم (10 هزار کاردکرده) ولی از همون اول یه مشکل تقریبا جدی داره که خیلی اذیتم میکنه

بگذریم از اینکه بعضی موقع ها (مخصوصا این اواخر که هوا سرد شده) بعد از استارت زدن باید گاز رو فشار بدی اگه ندی خاموش میشه

باز هم بگذریم از اینکه صدای موتور بعد از روشن شدن حالت تپ تپ داره ، تا 30 ثانیه صدای تسمه ها میاد ، صدای اگزوز بعد از اون 30 ثانیه عوض میشه انگار کلفت تر میشه صدا ، مثل کسی که 1 روز تمام خواب بوده و میخواهی بیدارش کنی اونم میگه بزار بخوابم

بریم سر اصل مطلب

آقا این ماشین بعد از روشن شدن در همون حالات بالا که گفتم اگر بخواهی حرکت کنی ریپ میزنه ، اصلا جون نداره ، هر چی گاز میدی جونش در میاد که حرکت کنه ، یه مثال بزنم : از 6 ثانیه گاز دادن (در حال حرکت) از هر 2 ثانیه گاز دادن 1 ثانیه گاز نمیخوره

اصلا انگار یکی جلوی پاشش بنزین رو 1 ثانیه میگیره و موتور ریپ میزنه دوباره این فعل و انفعال تا وقتی که موتور گرم بشه (حدود 5 دقیقه) ادامه داره

اگر شروع حرکتم توی سر بالایی باشه که بدتر اصلا جونش در میاد

همیشه باید بزارم 5 دقیقه در جا کار کنه ، موتور که یه زره گرم شد حرکت کنم که در این حالت خیلی کسل کننده هستش ، این جوری اون مشکل دیگه نیست

اینم بگم ، شمع ها تعویض ، ----- هوا تعویض ، همه اون کارایی که تعویض روغنی ها انجام میدند ، تنظیم موتور هم کردم همون دیاگ طرف میگفت اروری نیست فقط باید 3.3 مصرف سوختت باشه که 4.9 بود ، بعد از یع ربع دستکاریه موتور و شستشوی انژکتور اونم شد 3.3 ولی مشکل همچنان باقیست

گارانتی هم سرویس کردند (جون عمشون) ولی باز هم نشد

یکی میگه استپ موتور خرابه ، یکی میگه به خاطر بنزین آشغالیه ، یکی میگه منبع بزنین فلانه .......... آقا پدرم در اومده

در های ماشین هم مرخص ، ماهی 2 بار ریگلاژ باز هم توی دست انداز ها چراغ باز بودن در ها مثل رقص نور میرقصه

نظرشما چیه ؟
شما برو استپر موتورتو عوض كن يا يكي گير بيار ببند رو ماشين خودت اگه درست شد كه هيچيچون اين اتفاقا تو دور پاين ميوفته ميتونه مشكل از استپر موتور باشه مال پرايد فكر كنم زيمنس باشه ماركش برو از يه آشنا كه پراي داره اجازه بگير استپرشو باز كن بزار رو ماشين خودت يه سوكته و دوتا پيچ جاشم دقيقا رو دريچه گازه يكي از دوستام ماشينش مثل شما شده بود استپر عوض كرد درست شد يه چيز دگه هم كه هست اينه كه شايد شايد شايد پمپ بنزينتون درست كار نكنه

mhaf
19-11-2008, 21:57
منم حدث میزنم از استپر موتور باشه
اما دقت کن اگه سیستم پرایدت S2000 هست از یه ماشینی که S2000 هست برداری و بزاری رو ماشینت
اگر هم سیستمت زیمنس هست از زیمنس بردار
اما اگه درست نشد شاید از همون پمپ بنزین باشه که بنزین رو خوب نمی رسونه
البته اگه ریل سوخت هم جرم گرفته باشه همینطوری میشه

2299
20-11-2008, 00:13
منم حدث میزنم از استپر موتور باشه
اما دقت کن اگه سیستم پرایدت S2000 هست از یه ماشینی که S2000 هست برداری و بزاری رو ماشینت
اگر هم سیستمت زیمنس هست از زیمنس بردار
اما اگه درست نشد شاید از همون پمپ بنزین باشه که بنزین رو خوب نمی رسونه
البته اگه ریل سوخت هم جرم گرفته باشه همینطوری میشه

اكثر پرايدا زيمن هست بعدشم ما كار به ecu نداريم كه كار به استپر داريم كه همون مارك خودش باشه بعدشم ميگه s2000 مال پژو سمند پيكان اردي روآ نبود ؟؟؟؟؟؟

mhaf
20-11-2008, 19:20
اكثر پرايدا زيمن هست بعدشم ما كار به ecu نداريم كه كار به استپر داريم كه همون مارك خودش باشه بعدشم ميگه s2000 مال پژو سمند پيكان اردي روآ نبود ؟؟؟؟؟؟
چرا S2000 رو خیلی از ماشین ها هست
اما مطمئن باش استپر موتور زیمنس با S2000 به مشکل بر میخوره.

beauty
20-11-2008, 21:01
بچه ها خیلی ممنون هستم ازتون

امروز میرم استپر موتور دوستم این 2 تا پراید رو با هم خریدیم میگیرمو تست میکنم

راستی دقیقا کار این استپر موتور چیه ؟‌ قیمتش چه حدودایی هستش ؟

mhaf
20-11-2008, 23:10
کارش تنظیم دور آرام هست
وقتی که به ماشین گاز نمی دی دریچه هوا کاملا بسته است(در کاربراتوری ها کمی باز بود)
پس یه راه ورود برای هوای آرام باید باشه
وقتی هم که کولر میگیری استپر موتور تا ته باز میشه
100 پله داره
در کل 8 میلی متر باز و بسته میشه
رو پله 26 تا 33 برای دور آرام هست که از 800 تا 1100 دور در دقیقه هست
بیشتر یا کمتر مجاز نیست

majid_sd2009
21-11-2008, 23:44

نظرشما چیه ؟
این مشکلت تا حدی قابل حله
من خودم کشف کردم:31: یعنی یکی بهم گفت:27:
این کار برای پراید و پی کی و این چیزا کارایی داره.
قبل از روشن کردن ماشین دوتا گاز خالی بده بعد استارت بزن.

mhaf
22-11-2008, 16:03
راست میگه من هم خودم امتحان کردم
البته من شب قبل بعد از خاموش کردن دو تا گاز دادم بهتر روشن شد
هیچ دلیل علمی و منطقی هم نداره

hap1361
28-11-2008, 13:47
سلام
دوستان یک مشکل در مورد خودرو وانت نیسان با موتور پایه گازسوز مدل 1387:
در حین حرکت خودرو با سوخت cng در مواقع کاهش سرعت بیشتر در سراشیبی ها و رانندگی داخل شهر موتور شروع به بد کار کردن می کند. و شتاب و قدرت ماشین افت پیدا می کند که با خاموش و روشن کردن موتور عیب بر طرف می شود.عیب یاب کامپیوتری در نمایندگیها عدم احتراق در سیلندر 3 و 4 را نشان می دهد. تا کنون ecu گاز و ecu بنزین را تعویض کرده، شمعها و وایرها را تعویض کرده، سرسیلندر ماشین باز شده و تعمیر شده ولی هنوز عیب بر طرف نشده است. این مشکل فقط در موقع استفاده از سوخت cng پیش می آید و با بنزین مشکلی ندارد.
لطفا اگر اطلاعاتی در مورد این مسئله دارید در اختیار من قرار دهید.

mhaf
28-11-2008, 15:15
سلام
دوستان یک مشکل در مورد خودرو وانت نیسان با موتور پایه گازسوز مدل 1387:
در حین حرکت خودرو با سوخت cng در مواقع کاهش سرعت بیشتر در سراشیبی ها و رانندگی داخل شهر موتور شروع به بد کار کردن می کند. و شتاب و قدرت ماشین افت پیدا می کند که با خاموش و روشن کردن موتور عیب بر طرف می شود.عیب یاب کامپیوتری در نمایندگیها عدم احتراق در سیلندر 3 و 4 را نشان می دهد. تا کنون ecu گاز و ecu بنزین را تعویض کرده، شمعها و وایرها را تعویض کرده، سرسیلندر ماشین باز شده و تعمیر شده ولی هنوز عیب بر طرف نشده است. این مشکل فقط در موقع استفاده از سوخت cng پیش می آید و با بنزین مشکلی ندارد.
لطفا اگر اطلاعاتی در مورد این مسئله دارید در اختیار من قرار دهید.
معمولا cng خیلی مشکل داره
من خودمپراید دو گانه سوز سوار میشم
بار ها شده که خاموش کنه
همین جوری هم موتور بد کار میکنه
استپر موتور هم خراب شده
ecu هم خیلی عیب میندازه
الان 4 تا 5 مهی هست که گاز نزدم خیلی بهتر شده
در کل بدونید دولت که به فکر مانیست که بخواد یه سوختی یه ما بده که سالم باشه
استفاده از گاز کلا توصیه نمیشه
تو بعضی از کشورهای اروپایی به خودرو های دو گانه سوز میگن بمب متحرک
بازم توضیح بدم؟؟؟

Farshadd
28-11-2008, 19:27
موتوری که واقعا پایه گاز سوز باشه تا حالا روی سایپا سوار نشده.

شمع های سیلندر 3 و 4 رو اگه بررسی نکردید بررسی کنید. همچنین سوزن ها پاشش سوخت در این سیلندر ها.

احتمالش کمه اشکال از ماشین باشه و اشکال عمده به نظر من از سوخت گاز هست.

beauty
04-12-2008, 20:28
دوستان متاسفانه مشکل من با تعویض وایر ها و استپر موتور هم حل نشده

آیا میتونه مشکل از خراب کار کردن ساسات باشه ؟

Ramin Khan
06-12-2008, 21:53
ماشين من روآ هستش
چند وقتيه كه وقتي سرعت بيش از 100-110 تا ميرم هر كي كه پشت ماشين نشسته باشه سر گيجه ميگيره از بس كه صندلي هاي پشت و كلا پشت ماشين ميلرزه

بالانس هم كردم
لاستيكارم ضربدري عوض كردم ولي بازم بي فايده بود
پيش چند تا نمايندگي هم بردم ولي جواب نداد

الآن هم يه مدتي كه لرزش فرمون هم بهش اضافه شده

mhaf
06-12-2008, 23:46
دوستان متاسفانه مشکل من با تعویض وایر ها و استپر موتور هم حل نشده

آیا میتونه مشکل از خراب کار کردن ساسات باشه ؟
ماشین انژکتوری اصلا ساسات نداره

mhaf
06-12-2008, 23:48
ماشين من روآ هستش
چند وقتيه كه وقتي سرعت بيش از 100-110 تا ميرم هر كي كه پشت ماشين نشسته باشه سر گيجه ميگيره از بس كه صندلي هاي پشت و كلا پشت ماشين ميلرزه

بالانس هم كردم
لاستيكارم ضربدري عوض كردم ولي بازم بي فايده بود
پيش چند تا نمايندگي هم بردم ولي جواب نداد

الآن هم يه مدتي كه لرزش فرمون هم بهش اضافه شده

اولا تمام این حرفها رو میتونستی تو یه پست بگی
دوما تا حالا چک کردی ببینی دیفرانسیل چطور کار میکنه؟
آیا میل گاردان سالمه؟
تاب بر نداشته؟

Terova
07-12-2008, 00:27
کلا روا اینجوریه .. بعد از یک مدت که خوب بندازیش تو دست انداز و سرعت باهاش بری متوجه میشی که چه اشتباهی کردی که این ماشین رو خریدی..

روا 6 ماه اولش خوبه بعد از اون باید سیع کنی ردش کنی..

farhad.hashem
08-12-2008, 12:20
سلام به همه حرفه ای ها یه 206 دارم حدودا 15000 تا کارکرده چند تا ایراد داره فکرم به جائی نرسید
1-تو هوای سرد حتی تابستان که تو جاده ام وفشار به موتور نمیارم آمپر 70رو نشون میده اما تو نمایشگر هشدار alert coolمدام چشمک میزنه تو زمستان که به منهای 4و5 درجه میرسه
2-وقتی موتور سرده تو دور موتور 2500تا 3000 صدا ی قرقر مثل سائیده شدن دو تیکه آهن به هم میاد که بعد از گرم شدن بمرور کم میشه اما موقعی که تو یه دست انداز کوچک می افته برای چند لحظه همون صدا در می اد ممنون میشم رو این موضوع فکر کنید

mhaf
08-12-2008, 19:30
سلام به همه حرفه ای ها یه 206 دارم حدودا 15000 تا کارکرده چند تا ایراد داره فکرم به جائی نرسید
1-تو هوای سرد حتی تابستان که تو جاده ام وفشار به موتور نمیارم آمپر 70رو نشون میده اما تو نمایشگر هشدار alert coolمدام چشمک میزنه تو زمستان که به منهای 4و5 درجه میرسه
2-وقتی موتور سرده تو دور موتور 2500تا 3000 صدا ی قرقر مثل سائیده شدن دو تیکه آهن به هم میاد که بعد از گرم شدن بمرور کم میشه اما موقعی که تو یه دست انداز کوچک می افته برای چند لحظه همون صدا در می اد ممنون میشم رو این موضوع فکر کنید
یه کم مشکل عجیب به نظر میرسه
داری میگی دما 70 نشون میده اما آلرت کول میده؟
دیاگ بردی؟
عیبی چیزی ثبت نکرده بود؟

D r i v e r
08-12-2008, 20:00
یادم یه زمانی 405 داشتیم!!!
فشنگی ماشین خراب شد
از این امداد خودرو ها اومد فن ماشین رو یه سره کرد
فنش با دور تند با یه صدای وحشتناک کار میکرد
فکر نکنم تا العان دور تندش رو دیده باشین
خیلی تند!!!
در حال سفر دیگه فرصت نشد بدیم درستش کنن آمپر چسبیده بود به 70 و چراغ کول روشن شده بود!!!
مطمئنی فن ماشین یه سره روشن نیست؟
امکان داره مشکل از فشنگی باشه و فن زود شروع به کار کنه

Farshadd
08-12-2008, 22:21

ببر دیاگ. تقریبا همه چی رو مشخص میکنه. 3-4 تومن هم فکر کنم باشه

D r i v e r
08-12-2008, 22:26
دوستان ما یه پرشیا داریم 15000 کار کرده
وقتی ترمز میکنم میگه ترمز دستی و روغن ترمز کنترل شود
چقدر بدم از این زنه میاد!!!
و چراغ دستی هم روشن میشه
میدونین مشکل از کجاست؟؟؟

Terova
09-12-2008, 01:19
ترمز دستی مال عقبه .. چه ربطی داره حتما قاطی کرده..

البته اگر ماشین رو تو دنده خاموش کنی همین اخطار رو میده..شدید ترمز می گیرید این رو میگه یا هر موقع که ترمز میگیری...

شاید زنه دوست داره و به هر طریقی میخواد عبراض احساسات کنه (درست نوشتم)

D r i v e r
09-12-2008, 02:53
اول با ترمز تند روشن میشد
حالا دیگه با لمس کردن پدال ترمز هم روشن میشه و اون زنه ابراز احساسات میکنه!!!
ترمز abs هست ولی بعضی وقتها چرخ عقب سمت خودم میکشه!!!

aghaye h
09-12-2008, 03:09
ببر دیاگ. تقریبا همه چی رو مشخص میکنه. 3-4 تومن هم فکر کنم باشه
البته تقریبا 30 تا 40 درصد ایرادات را معمولا دیاگ نشان میده(که به دلیل کیفیت پایین قطعات ایرادات بیشتر مربوط به همون 30 تا 40 درصده)
بقیش بستگی به مهارت تعمیرکار داره.
البته بعضی ها هم که مهارت ندارند شروع به تعویض می کنند تا بلاخره عیب را پیدا کنند.

aghaye h
09-12-2008, 03:19
دوستان ما یه پرشیا داریم 15000 کار کرده
وقتی ترمز میکنم میگه ترمز دستی و روغن ترمز کنترل شود
چقدر بدم از این زنه میاد!!!
و چراغ دستی هم روشن میشه
میدونین مشکل از کجاست؟؟؟
خوب اول روغن ترمز رو کنترل کن
بعد سیم سنسور میزان روغن ترمز را قطع کن (فیشش را در بیار) ببین بازم میگه
سنسور ترمز دستی را کنترل کن.(باید تا دو درجه بالا(دو تا تق) اومدن ترمز دستی روشن نشه.
میزان لنت چرخات را کنترل کن
میزان باد چرخات را کنترل کن
میزان آب ماشین را کنترل کن
میزان روغن ماشین را کنترل کن
بلندگوی ماشین را کنترل کن
.
.
.
در آخر خودت را کنترل کن.

Farshadd
09-12-2008, 10:58
البته تقریبا 30 تا 40 درصد ایرادات را معمولا دیاگ نشان میده(که به دلیل کیفیت پایین قطعات ایرادات بیشتر مربوط به همون 30 تا 40 درصده)
بقیش بستگی به مهارت تعمیرکار داره.
البته بعضی ها هم که مهارت ندارند شروع به تعویض می کنند تا بلاخره عیب را پیدا کنند.

بله. حرف شما درسته. ولی در مواردی که نشانگر ها قاطی میکنن چون معمولا یا مربوط به برق هست یا سنسور، دیاگ تقریبا مشخص میکنه چشه. ولی در حالت کلی بله همون 30-40 درصد هست، چون برق و سنسور همه چیز نیست.

aghaye h
09-12-2008, 15:18
بله. حرف شما درسته. ولی در مواردی که نشانگر ها قاطی میکنن چون معمولا یا مربوط به برق هست یا سنسور، دیاگ تقریبا مشخص میکنه چشه. ولی در حالت کلی بله همون 30-40 درصد هست، چون برق و سنسور همه چیز نیست.
البته ایرادات سنسور یا عملگرها در صورتی توسط دیاگ قابل تشخیص است که سنسور دیگری در خودرو کار آن سنسور یا عملگر را چک کند ولی اگه مثلا سنسور اکسیژن خراب شه دیاگ نمی تونه اونو تشخیص بده و باید توسط خود تعمیر کار چک شود.

Farshadd
09-12-2008, 16:41
البته ایرادات سنسور یا عملگرها در صورتی توسط دیاگ قابل تشخیص است که سنسور دیگری در خودرو کار آن سنسور یا عملگر را چک کند ولی اگه مثلا سنسور اکسیژن خراب شه دیاگ نمی تونه اونو تشخیص بده و باید توسط خود تعمیر کار چک شود.

وقتی اطلاعاتی از سنسور نیاد رو ecu چی؟

aghaye h
09-12-2008, 17:11
وقتی اطلاعاتی از سنسور نیاد رو ecu چی؟
بستگی به سنسور داره
اگه سنسور (به زبان عامیانه) عیب سنس می کنه پس با عدم سنس، ecu تشخیص عدم عیب می ده
ولی اگه کارکرد را سنس می کنه با عدم سنس تشخیص عیب می ده
ولی خوب قطع مدار بعضی سنسورها توسط ecu قابل تشخیص است.

farhad.hashem
10-12-2008, 15:32
من قبلا با این مشکل مواجه بودم ترمز یکی از چرخهای عقب عمل نمی کرد نفهدیم یک سیم یا فنرش قطع شده بود در جا وصلش کرد درست شد

farhad.hashem
10-12-2008, 15:44
اما مشکل خودم دیاگ زدم میگن pps می خواد دیاگ چیزی نشون نداداما مشکل اصلی اون صداس که میگم تو دور موتور 2500تا3000وقتی ماشین سرده یه صدای غژغژ مثل یه پیچ شل یا سائیده شدن دو تیکه آهن روی هم میاد که وقتی ماشین گرم میشه تبدیل به لق لق عجیبی میشه که تو کوچکترین دست انداز مخ آدم تکون می خوره ضمنا جلوبندی کامل سرویس شده (بجز کمکهاش)

Mohammad_ch
10-12-2008, 17:13
دوستان یک سوال داشتم:

دیاگ زدن یعنی چی؟

D r i v e r
10-12-2008, 20:16
دیاگ همون وصل کردن کامپیوتر به ecu ماشین هستش که کاربرد های زیادی داره :
عیب یابی ، تنظیم موتور و ...

Farshadd
10-12-2008, 22:56
اما مشکل خودم دیاگ زدم میگن pps می خواد دیاگ چیزی نشون نداداما مشکل اصلی اون صداس که میگم تو دور موتور 2500تا3000وقتی ماشین سرده یه صدای غژغژ مثل یه پیچ شل یا سائیده شدن دو تیکه آهن روی هم میاد که وقتی ماشین گرم میشه تبدیل به لق لق عجیبی میشه که تو کوچکترین دست انداز مخ آدم تکون می خوره ضمنا جلوبندی کامل سرویس شده (بجز کمکهاش)

بولبرینگ های چرخ جلو سالمه؟

D r i v e r
17-12-2008, 14:04
دوستان من دروز داشتم میرفتم همدان
تو راه به چند تا چیز جالب بر خوردم
یک اینکه چراغ ترمز دستی دیگه اعصابمو خورد کرد اینقدر خاموش و روشن شد
دو اینکه نگاهم به کیلومتر شمار بود که یه دفعه همه ی آمپر ها از کار افتادن و بعد از حدود 1 ثانیه به کار افتادن و چراغ abs و بنزین هم روشن شد و بعد از 2ثانیه خاموش شد!

mhaf
17-12-2008, 22:21
دوستان من دروز داشتم میرفتم همدان
تو راه به چند تا چیز جالب بر خوردم
یک اینکه چراغ ترمز دستی دیگه اعصابمو خورد کرد اینقدر خاموش و روشن شد
دو اینکه نگاهم به کیلومتر شمار بود که یه دفعه همه ی آمپر ها از کار افتادن و بعد از حدود 1 ثانیه به کار افتادن و چراغ abs و بنزین هم روشن شد و بعد از 2ثانیه خاموش شد!
نوع ماشین؟
سیستم کنترل مرکزی؟

D r i v e r
17-12-2008, 22:42
پارس ای ال ایکس
اگه منظورت ecu هست خوب ecu هست(سیستم کنترل مرکزی)

mhaf
18-12-2008, 18:46
پارس ای ال ایکس
اگه منظورت ecu هست خوب ecu هست(سیستم کنترل مرکزی)
منظورم اسم ecu هست
بوش یا ساژم؟

D r i v e r
18-12-2008, 19:02
نمیدونم باید برم نگاه کنم
ولی فکر کنم بوش هست
بچه ها ماشین در حالت ایستاده خوب کار میکنه
ولی یه ریپ خیلی ریز داره( در حالت ایستاده )
مشکل از کجاست ؟
شمع ؟

mhaf
18-12-2008, 20:30
نمیدونم باید برم نگاه کنم
ولی فکر کنم بوش هست
بچه ها ماشین در حالت ایستاده خوب کار میکنه
ولی یه ریپ خیلی ریز داره( در حالت ایستاده )
مشکل از کجاست ؟
شمع ؟
اون ریب خیلی ریزی که داره باید از کثیفی استپر موتور باشه
اگه دیاگ بزنی معلوم میشه
در مورد آمپر ها به احتمال زیاد برای یه مدت کوتاه برقی که از رله به آمپر ها میاد قطع شده
اگه بازم تکرار شد ببر دیاگ بزن ببین عیب از کجا هست

roohi_rsh
20-12-2008, 18:35
سلام
ماشین ما یک چندتا مشکل داشت گفتم که بگم شاید بتونین کمکم کنید ممنون میشم
ببینید ما ماشینمون پژو405 هست از اول که گرفتیم از تو موتور یک صدایی میومد اما وقتی کلاج رو میگیری صدا قطع میشه این چیه یعنی چه عیبی هست؟
دوم این که وقتی تو تابستون کولرشو روشن میکردم بعد از یک مدت هوای گرم میومد تو و اون علامت قرمز یعنی چراغ قرمزه روشن میشد که استاپ کن این ماله چی هست ؟

aghaye h
20-12-2008, 20:08
سلام
ماشین ما یک چندتا مشکل داشت گفتم که بگم شاید بتونین کمکم کنید ممنون میشم
ببینید ما ماشینمون پژو405 هست از اول که گرفتیم از تو موتور یک صدایی میومد اما وقتی کلاج رو میگیری صدا قطع میشه این چیه یعنی چه عیبی هست؟
دوم این که وقتی تو تابستون کولرشو روشن میکردم بعد از یک مدت هوای گرم میومد تو و اون علامت قرمز یعنی چراغ قرمزه روشن میشد که استاپ کن این ماله چی هست ؟
صدا برای گیربکس و احتمالا بلبرینگ هاش
در مورد کولر اگه چراغ های آمپر آب روشن می شد و آب جوش می آد که سیستم خنک کننده یک ایرادی داره
قطع کردن کولر هم توسط ecu است که تو دماهای بالا یا هنگام شتاب زیاد خودش کولر رو قطع می کنه

roohi_rsh
20-12-2008, 20:49
صدا برای گیربکس و احتمالا بلبرینگ هاش
متمعنی آخه این ماشینو ما دو سال نیست که خریدیم یعنی از اول هم همین صدا رو میداد یعنی باید بلبرینگ عوض بشه؟

در مورد کولر اگه چراغ های آمپر آب روشن می شد و آب جوش می آد که سیستم خنک کننده یک ایرادی داره
قطع کردن کولر هم توسط ecu است که تو دماهای بالا یا هنگام شتاب زیاد خودش کولر رو قطع می کنه
یکی از آشناها میگفت چیزه کله فشنگیشو باید عوض کنم(چیزه زو نمیدونم یادم نیست چی بود) حالا این کله فشنگیش کجایه ماشین هست؟
واصلا خودم میتونم عوض کنم ؟

mhaf
21-12-2008, 00:02
متمعنی آخه این ماشینو ما دو سال نیست که خریدیم یعنی از اول هم همین صدا رو میداد یعنی باید بلبرینگ عوض بشه؟

یکی از آشناها میگفت چیزه کله فشنگیشو باید عوض کنم(چیزه زو نمیدونم یادم نیست چی بود) حالا این کله فشنگیش کجایه ماشین هست؟
واصلا خودم میتونم عوض کنم ؟
بی خیال اون صدای کلاج بشو
چیز مهمی نیست
در مورد کولر هم فکر کنم فشنگی کولر باید عوض بشه
کار خودت هم نیست ببر پیش یه باتری ساز
راستی سلام دوست قدیمی

roohi_rsh
21-12-2008, 00:09
سلام عزیزم چطوری خوبی
قیمتشو میدونی چنده خوده فشنگی رو میگم؟
دست مزدش چقدر میشه یه موقعی سرمون کلا نره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mhaf
21-12-2008, 16:38
سلام عزیزم چطوری خوبی
دست مزدش چقدر میشه یه موقعی سرمون کلا نره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر دوی اینا که گفتی بسته به کرم (Karam) کرم(Kerm) نخونی، باتری ساز داره

D r i v e r
21-12-2008, 17:48
سلام عزیزم چطوری خوبی

هرچی زودتر بده عوضش کنن
کار سختی نیست
البته برای شما هست برای مکانیک نیست
فکر نکنم زیاد خرجت بره
یه بار فشنگی ماشین ما سوخت
فشنگی سبز 3 پایه!!!!
اونموقع که اصلا ازش نبود!
1 یه ماهی با فن یه سره با اون صدای وحشتناکش این ور و اون ور میرفتیم !

valas
22-12-2008, 10:26
با سلام

ماشين ما پرايد هست.

وقتي تازه روشنش مي كني،‌مخصوصا تو هواي سرد، دور موتور زير 1 هست.

راه كه مي افتي به تدريج درست مي شه، طوري كه مثلا يه جا واميستي مي بيني از يك هم رد كرده و در حدود 3/1 هست و د راين حالت موتور هم بهتر كار مي كنه.

آيا اين يه مشكل مهمه يا مثلا طبيعيه و پيش مياد و اين جور چيزا؟

Farshadd
22-12-2008, 10:56
با سلام

ماشين ما پرايد هست.

راه كه مي افتي به تدريج درست مي شه، طوري كه مثلا يه جا واميستي مي بيني از يك هم رد كرده و در حدود 3/1 هست و د راين حالت موتور هم بهتر كار مي كنه.

سلام.

انژکتور یا کاربرات؟

aghaye h
22-12-2008, 15:25
با سلام

ماشين ما پرايد هست.

معمولا تو انژکتوری این ایراد بیشتر برای استپر
اما هزار و یک دلیل دیگه هم می تونه داشته باشه که بعضیهاش با دیاگ معلوم می شه و بعضیهاش با تجربه تعمیرکار

mhaf
22-12-2008, 19:54
اما ممکنه به خاطر سنسور map & mat باشه با ارسال اطلاعات غلط در مورد دما و فشار هوا در مخزن آرامش به ecu باعث این مشکل شده باشه
حتما یه دیاگ بزن که ببینی کدوم وسیله عیب داره

2299
23-12-2008, 23:43
اما ممکنه به خاطر سنسور map & mat باشه با ارسال اطلاعات غلط در مورد دما و فشار هوا در مخزن آرامش به ecu باعث این مشکل شده باشه
حتما یه دیاگ بزن که ببینی کدوم وسیله عیب داره

سلام دوست عزيز مپ سنسور درسته كه فكر كنم جاش زير رادياتور باشه يا همون نزديكيا
شما حتما برو دياگ بزن فكر كنم از استپر موتور باشه چون همونطو.ر كه ميدونيد وظيفش تنظيم دور آرام هست
شايد شايد شايد از سيم گازتونم باشه كه فكرنكنم از اين باشه

valas
24-12-2008, 09:35
سلام.

انژکتور یا کاربرات؟

با سلام

عرض به حضور شما كاربرات هست. جديدا دود هم مي كنه گاهي.

aghaye h
24-12-2008, 12:27
با سلام

ماشين ما پرايد هست.

ایراد مهمی نی
فقط مصرف سوختت میره بالا و دنده هات سخت تر جا میره
بهتره گازت رو کم کنی و تو هوای سرد از ساسات استفاده کنی
بهتره ببری یه تنظیم موتور

Farshadd
24-12-2008, 13:49
با سلام

ماشين ما پرايد هست.

عرض به حضور شما كاربرات هست. جديدا دود هم مي كنه گاهي

سلام.

در رابطه با دور موتور حرفهای حاج تقی کاملا درسته:

ایراد مهمی نی
فقط مصرف سوختت میره بالا و دنده هات سخت تر جا میره
بهتره گازت رو کم کنی و تو هوای سرد از ساسات استفاده کنی
بهتره ببری یه تنظیم موتور

در مورد دود کردن هم چند دلیل داره. اگه توی هوای سرد دود میکنه و تو گرما مشکلی نداره که تا حدودی طبیعی هست. اون چیزی که دود به چشم میاد بیشتر بخار هست.

ولی اگه توی هوای گرم هم دود میکنه (معمولا دود سیاه) میتونه چند دلیل داشته باشه. دوتاش از بقیه رایج تره. یکیش اینکه کاربرات تنظیم نباشه و دوم اینکه رینگ موتور خراب باشه.

mhaf
24-12-2008, 18:04
سلام دوست عزيز مپ سنسور درسته كه فكر كنم جاش زير رادياتور باشه يا همون نزديكيا
شما حتما برو دياگ بزن فكر كنم از استپر موتور باشه چون همونطو.ر كه ميدونيد وظيفش تنظيم دور آرام هست
شايد شايد شايد از سيم گازتونم باشه كه فكرنكنم از اين باشه
سنسورهایی که گفتم به صورت یکجا روی مخزن هوای آرام هست
معمولا همه اونها هم ساخت شرکت بوش هست

valas
25-12-2008, 10:25
سلام.

ولی اگه توی هوای گرم هم دود میکنه (معمولا دود سیاه) میتونه چند دلیل داشته باشه. دوتاش از بقیه رایج تره. یکیش اینکه کاربرات تنظیم نباشه و دوم اینکه رینگ موتور خراب باشه.

با سلام

بردم تنظيم موتو. ظاهرا البته اگر بعد با زمشكلي پيش نياد برخي لوله هاي كاربراتش گرفته بود.

مثلا آب خوب رد نمي شد و دريچه ساسات خوب عمل نمي كرد.

صافي بنزين رو هم عوض كرديم.

البته دور موتور باز هم اول كه تو هواي سرد روشن مي كني،‌پايين هست و بعد زياد مي شه كه شايد طبيعي باشه نمي دونم.

2299
25-12-2008, 13:17
سنسورهایی که گفتم به صورت یکجا روی مخزن هوای آرام هست
معمولا همه اونها هم ساخت شرکت بوش هست

مال 405 بالاي رادياتور هست مال پرايدم شنيده بودم رو اونجاست ولي شما ميگي حتما درسته دستت درد نكنه كه اطلاعات بهمون ميدي :11::11::11::11::40:

mhaf
25-12-2008, 18:23
مال 405 بالاي رادياتور هست مال پرايدم شنيده بودم رو اونجاست ولي شما ميگي حتما درسته دستت درد نكنه كه اطلاعات بهمون ميدي :11::11::11::11::40:
اما تا جایی که من میدونم این سنسورها باید حتما روی مخزن هوای آرام باشن
چون باید اطلاعات هوایی که داخل سیلندر میره رو به ecu بده
نه چیز دیگه

Farshadd
25-12-2008, 21:41
البته دور موتور باز هم اول كه تو هواي سرد روشن مي كني،‌پايين هست و بعد زياد مي شه كه شايد طبيعي باشه نمي دونم.

طبیعیه

mhaf
26-12-2008, 11:47
در خودروهای کاربراتوری طبیعیه اما در خودروهای انژکتوری ابتدا که موتور سرده سوخت بیشتری داخل ماشین تزریق میشه که موتور نلرزه(سنسور ناک) بعد آروم آروم که ماشین گرم شد پاشش انژکتورها کم میشه

aghaye h
27-12-2008, 01:27
در خودروهای کاربراتوری طبیعیه اما در خودروهای انژکتوری ابتدا که موتور سرده سوخت بیشتری داخل ماشین تزریق میشه که موتور نلرزه(سنسور ناک) بعد آروم آروم که ماشین گرم شد پاشش انژکتورها کم میشه
البته وظیفه ناک سنسور تعیین آوانس و ریتارد است
سردی موتور توسط سنسور (cts) یا دمای مایع خنک کننده سنجیده می شود

mhaf
27-12-2008, 20:11
البته وظیفه ناک سنسور تعیین آوانس و ریتارد است
سردی موتور توسط سنسور (cts) یا دمای مایع خنک کننده سنجیده می شود
وقتی موتور سرد باشه اگه سوخت به میزان معمول برسه که در حالت گرم هست موتور میلرزه
وقتی هم که موتور بلرزه سنسور ناک به ecu هشدار لرزش میده
ecu هم برای کنترل لرزش میزان سوخت رو زیاد میکنه
در مورد cts هم درست میگی
در کل چند تا سنسور با هم هستن که این علایم رو به کامپیوتر میرسونن

aghaye h
27-12-2008, 23:43
وقتی موتور سرد باشه اگه سوخت به میزان معمول برسه که در حالت گرم هست موتور میلرزه
وقتی هم که موتور بلرزه سنسور ناک به ecu هشدار لرزش میده
ecu هم برای کنترل لرزش میزان سوخت رو زیاد میکنه
در مورد cts هم درست میگی
در کل چند تا سنسور با هم هستن که این علایم رو به کامپیوتر میرسونن
وقتی شما می خواهی خودرو را روشن کنی موتور روشن نیست که ecu بخواهد لرزش را از روی ناک بفهمد
ضمنا لرزش موتور در هنگام سردی خودرو به دلیل عدم انجام احتراق کامل و دور پایین موتور است که لازم نیست بوسیله ناک سنجیده شودو می تواند بوسیله سنسور دور موتور هم سنجیده شود
بازهم تاکید می کنم وظیفه ناک تعیین آوانس و ریتارد است
اگه باز هم قبول ندارید می توانم عکس از کتاب براتون آپ کنم

mhaf
28-12-2008, 11:11
ببین عزیز من دوره انژکتور گذروندم و الان مدرکش هم دارم
حالا بازم برو کتاب بخون
اصلا به من چه
به حرف هر کسی میخواین گوش بدین

bi7323
28-12-2008, 11:36
سلام به دوستان
جمعه ماشینمو (glx ) به کارواش بردم و بعد از یک روز موقع غروب جلوی مغازه ای گذاشتم تا چیزی بخرم اما بعد از دقایقی وقتی اونو استارت زدم روشن نشد فقط اون سهتا لامپ قرمز پشت آمپر روشن میشه و موقع استارت زدن کم رنگ میشن و یه صدای تیک از جعبه فیوز میاد لطفا یکی بگه مشکل از کجایه ؟ دو روزه همینطوره

bi7323
28-12-2008, 11:39
یادم رفت بگم - البته موتورو تو کارواش نشستم و فقط بدنه و داخل ماشینو تمیز کرد

ببخشید - منتظرم

Terova
28-12-2008, 13:12
نگاه کن سه تا احتمال داره..

یا فیوزها سوخته یا از جاشون دراومده که باید تک تک امتحان کنی و معمولا هم این مورد هست..

یا باطرت دیگه شارژ نمیشه که اون هم باید ببری پیش باطری ساز و برات امتحان کنه..

یا دینام و دم دستگاه برقت سوخته که احتمالش 1 درصده

aghaye h
28-12-2008, 14:33
سلام به دوستان
جمعه ماشینمو (glx ) به کارواش بردم و بعد از یک روز موقع غروب جلوی مغازه ای گذاشتم تا چیزی بخرم اما بعد از دقایقی وقتی اونو استارت زدم روشن نشد فقط اون سهتا لامپ قرمز پشت آمپر روشن میشه و موقع استارت زدن کم رنگ میشن و یه صدای تیک از جعبه فیوز میاد لطفا یکی بگه مشکل از کجایه ؟ دو روزه همینطوره
اون چیزی که معلومه اینه که باطریت خوابیده (چراغات نور نداره)
در صورتی که ماشین مدت زیادی خاموش نمونده(یک هفته)
و سابقه قبلی نداره(باطریت خراب باشه)
و یادت نرفته مثلا چراغات رو خاموش کنی
بیشترین احتمال عدم شارژ دینامه
راه امتحان شارژ دینام هم اینه که
وقتی ماشین رو با باطری کمکی روشن کردی
و باطری کمکی رو جدا کردی
چراغات رو روشن کن و گاز بده
باید نور چراغات چند برابر بشه
تا معلوم شه دینامت سالمه
وگرنه دینامت خرابه

bi7323
29-12-2008, 20:58
سلام به همه دوستان
من تشكر ميكنم از دوستاني كه به من كمك كردن - آخرش اين شد كه باطري ساز بمن گفت برو ماشينو هول بده روشن ميشه منم وقتي اين كارو كردم همون موقع روشن شد -
ولي سر در نياوردم از اين كار ماشين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Kharaab Shod

Terova
30-12-2008, 01:51
اون چیزی که معلومه اینه که باطریت خوابیده (چراغات نور نداره)
در صورتی که ماشین مدت زیادی خاموش نمونده(یک هفته)
و سابقه قبلی نداره(باطریت خراب باشه)
و یادت نرفته مثلا چراغات رو خاموش کنی
بیشترین احتمال عدم شارژ دینامه
راه امتحان شارژ دینام هم اینه که
وقتی ماشین رو با باطری کمکی روشن کردی
و باطری کمکی رو جدا کردی
چراغات رو روشن کن و گاز بده
باید نور چراغات چند برابر بشه
تا معلوم شه دینامت سالمه
وگرنه دینامت خرابه

من دو سه بار از جمله خودم برام پیش اومده که به خاطر از جا دراومدن فیوز یا سوختنش ماشین همین مشکل رو داشته البته اگر یکمی برق وارد ماشین بشه احتمال فیوز بودنش پایینه..

معمولا هم دینام خراب نمیشه و مشکل اصلی از باطری هست که یکدفعه خالی میکنه..معمولا باطری های اتمی رو باید دوسال یکبار عوض کرد..در صورت خالی شدن..

سلام به همه دوستان
من تشكر ميكنم از دوستاني كه به من كمك كردن - آخرش اين شد كه باطري ساز بمن گفت برو ماشينو هول بده روشن ميشه منم وقتي اين كارو كردم همون موقع روشن شد -

توصعه میشه که ماشین ها مدل بالا رو با هل دادن روشن نکنید..

اون باطریم ببر تست کن که دوباره گیر بهت نده.. یبکار مال من خارج شهر تا خاموشش کردم 10 دقیقه بعد خالی کرد که مجور شدم زنگ زنم یکی بیاد و بقیه ماجرا....

aghaye h
30-12-2008, 04:56
سلام به دوستان

من دو سه بار از جمله خودم برام پیش اومده که به خاطر از جا دراومدن فیوز یا سوختنش ماشین همین مشکل رو داشته البته اگر یکمی برق وارد ماشین بشه احتمال فیوز بودنش پایینه..

معمولا هم دینام خراب نمیشه و مشکل اصلی از باطری هست که یکدفعه خالی میکنه..معمولا باطری های اتمی رو باید دوسال یکبار عوض کرد..در صورت خالی شدن..

توصعه میشه که ماشین ها مدل بالا رو با هل دادن روشن نکنید..

اون باطریم ببر تست کن که دوباره گیر بهت نده.. یبکار مال من خارج شهر تا خاموشش کردم 10 دقیقه بعد خالی کرد که مجور شدم زنگ زنم یکی بیاد و بقیه ماجرا....
دوست عزیز
وقتی لامپ پشت امپر روشن میشه یعنی فیوز توی جعبه فیوز کالاسکه ای سالمه(bb10)
پس یا باتری خالیه (دینام شارژ نکرده یا از وسایل پر مصرف استفاده کردن)
یا باتری خرابه
در ضمن یبن سوییچ و استارت هیچ فیوزی قرار نداره
اون صدا هم ناشی از عمل کردن بوبین یا رله اتومات استارته
و به دلیل اینکه برق ضعیفه استارت قادر به چرخیدن نیست
وگرنه شل بودن فیوز که با هل درست نمی شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم دو تا مطلب درباره سنسور کوبش یا ناک

ببین عزیز من دوره انژکتور گذروندم و الان مدرکش هم دارم
حالا بازم برو کتاب بخون
اصلا به من چه
به حرف هر کسی میخواین گوش بدین
عزیزم شما روی سر ما جا داری
هر کس ممکنه اشتباه کنه حتی خود من
در مورد دوره هم اگه شما دورشو گذروندی من ....
بماند
اما دانسته هایم در برابر ندانسته هایم ناچیزند
منبع : سیستم های انژکتوری و مبانی خودرو
مولف : محمد حسین طاهری
آشنایی و عیب یابی الکترونیک پژ405 آردی و ...
تالیف و تدوین : مهندس سیامک گرشاسبی

mhaf
30-12-2008, 20:07
من اون موقع هم به شما گفتم
حرف شما در مورد ضربه کاملا درسته
اصلا اسم این سنسور ضربه هست
اما یکی از کارهایی که میکنه و هیچ جا بهش اشاره نمیشه همین تنظیم دور موتور در موقع ضربات وارده بر اثر سرد سوزی هست
اگه دقت کنی میبینی که در جایی که احتراق نا بجا صورت میگیره ضربه به وجود میاد
خوب یکی از جاهایی که احتراق نابجا و با تاخیر هست همون زمانیه که موتور سرده
کار اصلی رو برای تنظیم دور موتور در سرما سنسورهای mat , map انجام میدن اما در کنارش این سنسور هم کمک میکنه
مثل سنسور دومی که در برخی خودرو ها هست و روی میل سوپاپ نصب میشه و کارش تایید سنسور دور موتور و تعیین جرقه شمع 1 است.

aghaye h
30-12-2008, 22:00
من اون موقع هم به شما گفتم
حرف شما در مورد ضربه کاملا درسته
اصلا اسم این سنسور ضربه هست
اما یکی از کارهایی که میکنه و هیچ جا بهش اشاره نمیشه همین تنظیم دور موتور در موقع ضربات وارده بر اثر سرد سوزی هست
اگه دقت کنی میبینی که در جایی که احتراق نا بجا صورت میگیره ضربه به وجود میاد
خوب یکی از جاهایی که احتراق نابجا و با تاخیر هست همون زمانیه که موتور سرده
کار اصلی رو برای تنظیم دور موتور در سرما سنسورهای mat , map انجام میدن اما در کنارش این سنسور هم کمک میکنه
مثل سنسور دومی که در برخی خودرو ها هست و روی میل سوپاپ نصب میشه و کارش تایید سنسور دور موتور و تعیین جرقه شمع 1 است.
در زمان سرد بودن موتور احتراق ناقص انجام می گیره تا نابجا
احتراق نابجا یا از تنظیم غلط زمان جرقه زنیه با از خود سوزی بنزین به دلیل اکتان پایین
البته خود سوزی تو دماهای بالاتر از حد مجاز هم اتفاق می افتد که اینجا بحث سردی موتوره
یا جرم زیاد تو تاج پیستون و اتاق احتراق
در ضمن اگه شما در این مورد منبعی دارید لطف کنید تا ماهم اطلاعاتمون بیشتر شه
به هرحال ماشین اون دوستمون کاربراتوری بود ما هم الکی خودمون رفتیم تو انژکتور
اگه دوست داری بگذریم

mhaf
31-12-2008, 17:22
فکر کنم بگذریم بهتر باشه
منم حوصله جرو بحث ندارم

405BAZ
01-01-2009, 10:04
سلام به همگي

باز من بيكار شدم و يه سركي كشيدم !!

حرف اين دوستمون mhaf در مورد ناك سنسور تا حدودي درست و منطقي هست و مطلبي هم كه دوست ديگه aghaye اشاره كردند نيز درست ... اما

ناك سنسور چيه ؟ اصلا كارش چيه ؟

براي جلوگيري از احتراق مخرب همچين سنسوري اومده كه به محض دريافت سيگنان به اي سي يو فرمان ريتارد جرقه رو بده .

دوستمون mhaf به نكته خوبي اشاره كرد . وقتي ماشين سرده يا بدسوزي پيدا ميكنه ... در برخي خودرو هاي جديد و مجهز به اي سي يو قوي تر ( كلوز لوپ ) اي سي يو با دريافت سيگنال بدسوزي خودرو فرمان ريچ شدن سوخت رو ميده . يعني تشخيص ميده غلظت سوخت كمه و سوخت رو به اصطلاح ريچ ميكنه ( تپل ! ) و در اون موقع هست كه سوخت بيشتري مصرف ميشه .

موفق باشيد

سهيل حسيني

mhaf
01-01-2009, 17:23
سلام به همگي

باز من بيكار شدم و يه سركي كشيدم !!

حرف اين دوستمون mhaf در مورد ناك سنسور تا حدودي درست و منطقي هست و مطلبي هم كه دوست ديگه aghaye اشاره كردند نيز درست ... اما

ناك سنسور چيه ؟ اصلا كارش چيه ؟

براي جلوگيري از احتراق مخرب همچين سنسوري اومده كه به محض دريافت سيگنان به اي سي يو فرمان ريتارد جرقه رو بده .

دوستمون mhaf به نكته خوبي اشاره كرد . وقتي ماشين سرده يا بدسوزي پيدا ميكنه ... در برخي خودرو هاي جديد و مجهز به اي سي يو قوي تر ( كلوز لوپ ) اي سي يو با دريافت سيگنال بدسوزي خودرو فرمان ريچ شدن سوخت رو ميده . يعني تشخيص ميده غلظت سوخت كمه و سوخت رو به اصطلاح ريچ ميكنه ( تپل ! ) و در اون موقع هست كه سوخت بيشتري مصرف ميشه .

موفق باشيد

سهيل حسيني
آقا بیخیال
بزار کلا بحث عوض بشه
من یه پراید دارم
یه مدت با گاز کار کردم
خوب همه میدونن گاز پدر ماشین رو درمیاره
مشکل از اونجایی شروع شد که دیدم ماشین دورش بالا و پایین میره
بعد بعضی موقع ها هم وقتی روشن میکردم دورش رو 2000 گیر میکرد و بعد از حدود دو دقیقه پایین میامد
گفتم از استپر موتور هست
اما اول تمیزش کردم(با اسپری کنتاکت شور مخصوص)
بعد هم یه تست اهمی گرفتم کاملا سالم بود
اما بازم همون مشکل هست
تو دستگاه دیاگ هم هیچ عیبی نمیندازه
خودم حدث میزنم ecu فرمان اشتباه در مورد روشن بودن کولر میده که دور میره بالا
چون معمولا زمانی اینجوری میشد که مثلا روز قبلش از کولر استفاده کرده بودم
آها یه چیز دیگه
یه بار از سایپا زنگ زدن گفتن شما یکی از شمع های ماشینتون خرابه برید فلان جا عوض کنید مفتی
اما دور بود منم نرفتم
ممکنه به خاطر یه شمع اونجوری باشه؟

Farshadd
01-01-2009, 23:48
آقا بیخیال
بزار کلا بحث عوض بشه
من یه پراید دارم
یه مدت با گاز کار کردم
خوب همه میدونن گاز پدر ماشین رو درمیاره
بعد بعضی موقع ها هم وقتی روشن میکردم دورش رو 2000 گیر میکرد و بعد از حدود دو دقیقه پایین میامد
گفتم از استپر موتور هست
اما اول تمیزش کردم(با اسپری کنتاکت شور مخصوص)
بعد هم یه تست اهمی گرفتم کاملا سالم بود
اما بازم همون مشکل هست
تو دستگاه دیاگ هم هیچ عیبی نمیندازه
خودم حدث میزنم ecu فرمان اشتباه در مورد روشن بودن کولر میده که دور میره بالا
چون معمولا زمانی اینجوری میشد که مثلا روز قبلش از کولر استفاده کرده بودم
آها یه چیز دیگه
یه بار از سایپا زنگ زدن گفتن شما یکی از شمع های ماشینتون خرابه برید فلان جا عوض کنید مفتی
اما دور بود منم نرفتم
ممکنه به خاطر یه شمع اونجوری باشه؟

سلام.

وایر شمع ها رو یکی یکی دربیار و جا بزن... اگه دیدی در در آوردن یه وایر هیچ تغییری در صدای موتور ایجاد نمیشه بدون همون شمع خرابه.

البته مشکل شمع چیزای دیگه مثل لرزش رو هم داره... ولی تست کن بینم چی میشه.

405BAZ
02-01-2009, 12:07

در همچين مواردي :

1-استپر موتور

2-سنسور سوخت خودرو

3- نقص سيستم جرقه زني خودرو ( شمع ) يا واير شمع

به ترتيب در اولويت قرار دارند ...

mhaf
02-01-2009, 20:46
سلام.

وایر شمع ها رو یکی یکی دربیار و جا بزن... اگه دیدی در در آوردن یه وایر هیچ تغییری در صدای موتور ایجاد نمیشه بدون همون شمع خرابه.

البته مشکل شمع چیزای دیگه مثل لرزش رو هم داره... ولی تست کن بینم چی میشه.

سلام این کار رو کردم با در آوردن وایر ها تغییر میکنه
از دید خودم شمع ها سالم اند

در همچين مواردي :

1-استپر موتور

2-سنسور سوخت خودرو

3- نقص سيستم جرقه زني خودرو ( شمع ) يا واير شمع

به ترتيب در اولويت قرار دارند ...

استپر موتور سالمه
سنسور سوخت رو میشه بگی کدومه؟
یا من آلزایمر دارم یا اسمش عوض شده

seppeehr
02-01-2009, 20:53
سلام دوستان.
پرايدي دارم كه مدل 81 هست. تازگيها موقع معكوس كشيدن خصوصاً توي دنده 2 و 3، بعد از عوض كردن دنده و فشردن پدال گاز، احساس ميكنم ماشين يهو جلو ميپره، يا به اصطلاح فني ها لگد ميزنه. ضمن اينكه تو سربالايي هاي كم شيب هم وقتي دنده رو عوض ميكنم، صدايي ميده كه قبلاً زماني ميداد كه دنده رو تو دور موتور پايين عوض كرده باشيد! مثلاً براي پرايد دنده 4 تو سرعت 80 جواب ميده، اما جديداً براي من اين صدا رو ميده.
احتمال ميدم از كلاچ باشه، خواستم نظر دوستان رو هم بدونم.

D r i v e r
02-01-2009, 21:05
نمیدونم کاربراتور هست یا نه
اگه کاربراتور بود اون صدایی که میگی ماله تنظیم نبودن موتور ماشین هست

mhaf
02-01-2009, 21:09
سلام دوستان.
پرايدي دارم كه مدل 81 هست. تازگيها موقع معكوس كشيدن خصوصاً توي دنده 2 و 3، بعد از عوض كردن دنده و فشردن پدال گاز، احساس ميكنم ماشين يهو جلو ميپره، يا به اصطلاح فني ها لگد ميزنه. ضمن اينكه تو سربالايي هاي كم شيب هم وقتي دنده رو عوض ميكنم، صدايي ميده كه قبلاً زماني ميداد كه دنده رو تو دور موتور پايين عوض كرده باشيد! مثلاً براي پرايد دنده 4 تو سرعت 80 جواب ميده، اما جديداً براي من اين صدا رو ميده.
دور گاز در حالت آرام زیاده
یه دیاگ بزن دور آرام رو ببین
بعد استپر رو باز کن تمیر کن بزار سر جاش دوباره ببین دورش چنده
یه تست اهمی هم بگیر بین سیمهای 1 با 4 و 2 با 3
مقدار مقاومتش باید 55 اهم باشه
کمتر و بیشتر یعنی ایراد داره
البته تا 1 اهم اشکالی نداره

seppeehr
02-01-2009, 22:31
نمیدونم کاربراتور هست یا نه
اگه کاربراتور بود اون صدایی که میگی ماله تنظیم نبودن موتور ماشین هستبله كاربراتوري هست.يعني صداي تنظيم نبودن موتور شبيه صداي عوض كردن دنده در دور پايين هست؟

دورموتور (نميدونم منظورتون رو از دور گاز درست فهميدم يا نه)در حالت آرام زیادهدور گاز قبلاً وقتي درجا كار ميكرد هم زير 1 بود و هم به شدت نوسان داشت، شمع هاش رو كه عوض كردم، درجا حدود 1 هست، مشكل نوسان هم 90% اش حل شده.

در مورد لگد زدن ماشين نظرتون همون كلاچ هست؟

ممنون از راهنمايي ها.

405BAZ
02-01-2009, 23:04
استپر موتور سالمه
سنسور سوخت رو میشه بگی کدومه؟
یا من آلزایمر دارم یا اسمش عوض شده

دوست من . شما بايد ابتدا مشخص كنيد كه چه نوع سيستم سوخت بر روي ماشين شما سوار هست .

بر روي پرايد ها كلا دو نوع سيستم بوده

1-كيا
2-ساژم

مدل ساژم مدل برتر محسوب ميشه و بسياري مزايا در اون يافت ميشه از جمله

دلكو حذف شده ! جاش يه سنسوري هست به اسم سي ان پي cnp :ه كارش تشخيص زمان احتراق در اولين سيلندر هست

در اين مدل كليد قطع كن يا اينرسي كليدي كه در اثر ضربات برق اصلي كويل رو قطع ميكنه وجود داره و موتور خاموش ميشه ( دكمه قرمزه در داخل كاپوت موجوده )

اما منظور از اون قسمت حرف سنسور سوخت

منظورم تركيب 2 قسمت بود

سنسور اكسيژن كه بر اساس گاز خروجي سوخت رو تنظيم ميكنه
سوپاپ کنترل دور آرام ASC كه با اومدن بار اضافي روي موتور دور موتور رو افزايش ميده

احتمال نقص در يكي از اينهاست

خسته شدم ! :46:

موفق باشي

vafa1353
02-01-2009, 23:46
سلام دوستان یه پراید 82 کاربرات دارم که مدتیه صبح ها وقتی روشن میکنم باید مدام پدال بزنم تا خاموش نشه و در حرکت هم هنگام راه افتادن ریپ میزنه چند بار دادم تنظیم ولی مشکلش رو حل نکردن هبچ بیشتر هم شد....
خودم حدس میزنم ساسات کار نمیکنه لطفا کمک کنید چون اصلا ساسات نمیدونم کجاست.ممنون.

405BAZ
03-01-2009, 10:16
سلام دوستان یه پراید 82 کاربرات دارم که مدتیه صبح ها وقتی روشن میکنم باید مدام پدال بزنم تا خاموش نشه و در حرکت هم هنگام راه افتادن ریپ میزنه چند بار دادم تنظیم ولی مشکلش رو حل نکردن هبچ بیشتر هم شد....
خودم حدس میزنم ساسات کار نمیکنه لطفا کمک کنید چون اصلا ساسات نمیدونم کجاست.ممنون.

روي پرايد شما يه قطعه مزخرف و اضافه اي نصب هست به اسم clc

اگر اون رو ريموو كنيد و كاربرات و ژيگلور هاش رو سرويس كني مشكل حل ميشه

باي

سلام . هيچ ربطي ب كلاچ نداره . نظرات اين دوستمون منطقي هست

عد استپر رو باز کن تمیر کن بزار سر جاش دوباره ببین دورش چنده
یه تست اهمی هم بگیر بین سیمهای 1 با 4 و 2 با 3
مقدار مقاومتش باید 55 اهم باشه

من احتمال ميدم سيستم برق و جرقه زني مشكل داره .

خدانگهدار

mhaf
03-01-2009, 11:55
دوست من . شما بايد ابتدا مشخص كنيد كه چه نوع اي سي يو بر روي ماشين شما سوار هست .

بر روي پرايد ها كلا دو نوع اي سي يو بوده

1-كيا
2-ساژم

مدل ساژم مدل برتر اي سي يو محسوب ميشه و بسياري مزايا در اون يافت ميشه از جمله

دلكو حذف شده ! جاش يه سنسوري هست به اسم سي ان پي cnp :ه كارش تشخيص زمان احتراق در اولين سيلندر هست

در اين مدل كليد قطع كن يا اينرسي كليدي كه در اثر ضربات برق اصلي كويل رو قطع ميكنه وجود داره و موتور خاموش ميشه ( دكمه قرمزه در داخل كاپوت موجوده )

اما منظور از اون قسمت حرف سنسور سوخت

منظورم تركيب 2 قسمت بود

سنسور اكسيژن كه بر اساس گاز خروجي سوخت رو تنظيم ميكنه
سوپاپ کنترل دور آرام asc كه با اومدن بار اضافي روي موتور دور موتور رو افزايش ميده

احتمال نقص در يكي از اينهاست

خسته شدم ! :46:

موفق باشي
نه کم گفتی
سیستم من زیمنس هست
ما به سنسور cnp میگیم سنسور دور موتور
سنسور اکسیژن هم که روی ماشین من هست از نوع اکسیر زیکونیم نیست و از پالادیوم استفاده میکنه که خرابیش خیلی کمتر از قبلیه
در ضمن خطرناکه و من یکی طرف پالادیوم نمیرم (در آینده بچه میخوام)
اما میشه بگی سوپاپ کنترال دور آرام چیه و کجا نصبه؟
من حدث میزنم منظورت سنسور دریچه گازه که مقدار باز بودن دریچه رو به ecu میده آره؟

mhaf
03-01-2009, 11:56
بله كاربراتوري هست.يعني صداي تنظيم نبودن موتور شبيه صداي عوض كردن دنده در دور پايين هست؟

دور گاز قبلاً وقتي درجا كار ميكرد هم زير 1 بود و هم به شدت نوسان داشت، شمع هاش رو كه عوض كردم، درجا حدود 1 هست، مشكل نوسان هم 90% اش حل شده.

در مورد لگد زدن ماشين نظرتون همون كلاچ هست؟

ممنون از راهنمايي ها.
در مورد کاربراتوری اطلاعی ندارم
در کل شرمنده

D r i v e r
03-01-2009, 12:13
بچه ها من یه سوال دارم
من یه پراید مدل 75 دارم!
2 روزه که از زیر گاز ماشین روغن میچکه!
به طوریکه گوشه بالای کفشام البته سمت راستش حسابی روغنی شده!
شایدم از زیر گاز نباشه ولی کلا از اون قسمت هاست!

Farshadd
03-01-2009, 12:16
بچه ها من یه سوال دارم
من یه پراید مدل 75 دارم!
2 روزه که از زیر گاز ماشین روغن میچکه!

چه جور روغنیه؟؟ مال بوستر ترمز نیست؟

405BAZ
03-01-2009, 12:33
نه کم گفتی
سیستم من زیمنس هست
من حدث میزنم منظورت سنسور دریچه گازه که مقدار باز بودن دریچه رو به ecu میده آره؟

دوست عزيز منظور من سيستم سوخت رساني بوده كه دو نوع سيستم سوخت رساني داريم كه اونها كيا هست و ساژم ( اينقدر كه سرم شلوغه همه چيز دور و بر رو يا اي سي يو ميبينم يا ميل سوپاپ )

ما به سنسور cnp میگیم سنسور دور موتور

عرض كردم كه در سيستم سوخت رساني ساژم

- دلکو در این سیستم حذف شده و به جاش سنسورcnp میل بادامک نصب شده .و زمان احتراق در سیلندر اول را شناسایی می که .

و اين

اما میشه بگی سوپاپ کنترال دور آرام چیه و کجا نصبه؟

نه عزيزم . شما داري ميگي سنسور دريچه گاز . من ميگم سوپاپ كنترل دور ارام .

كار سنسور و سوپاپ متفاوت هست . سنسور كارش دريافت داده و پردازش در اي سي يو هست و سوپاپ كارش عمل به فرمان خروجي اي سي يو هست . متاسفانه عكسي از اين سوپاپ ندارم ولي تصوير زير بايد ذهنيت كاملي بهت بده
فكر ميكنم اين تصوير معرف كامل و نحوه الگوريتم سوخت رساني پرايد باشه

موفق باشيد .

D r i v e r
03-01-2009, 12:35
راستش خیلی شبیه روغن ترمز هست
سطح روغن ترمز هم نصف شده
مشکل من اینه اگه روغن ترمز هست پس چرا باید از پای من بچکه؟؟!!!
اگه تونستم یه عکس ازش میگیرم!
فرشاد جان من یکم به ماشین فشار میارم به اون که ربطی نداره؟
راستی صبحا موقع روشن شدن یه دود خیلی وحشتناکی میکنه بعد از چند تا گاز خوب بهش دادن دودهاشو میده بیرون و خوب میشه!!!
ماله سردی هوا هست؟
چون جای ماشین واقعا سرده!

vafa1353
03-01-2009, 20:28
روي پرايد شما يه قطعه مزخرف و اضافه اي نصب هست به اسم clc

اگر اون رو ريموو كنيد و كاربرات و ژيگلور هاش رو سرويس كني مشكل حل ميشه

باي

سلام . هيچ ربطي ب كلاچ نداره . نظرات اين دوستمون منطقي هست

من احتمال ميدم سيستم برق و جرقه زني مشكل داره .

خدانگهدار

اون رو قبلا حذف کرده بودن....قبلا خوب کار میکرد از وقتی دادم تنظیم کاربرات این مشکل رو پیدا کرد....
کار بر عکس شده...:31: :41:

405BAZ
03-01-2009, 20:29
ببخشيد تازه ديدم

2روزه که از زیر گاز ماشین روغن میچکه!

به نظر من احتمالا او رینگ سیم کیلومتر خراب شده و روغن گیربکس رو از سیم بالا میکشه میاد پشت آمپر و میریزه.

ببر چك كن و خبرش رو بده .

405BAZ
03-01-2009, 21:27
اون رو قبلا حذف کرده بودن....قبلا خوب کار میکرد از وقتی دادم تنظیم کاربرات این مشکل رو پیدا کرد....
کار بر عکس شده...:31: :41:

دوست عزيز

اگه سي ال سي كامل از مدار خارج شده قطعا ايراد از كاربراته
بايد باز بشه و اين رو هم مدنظر قرار بديد كه سرويس كاربراتور كار تعميركار عادي نميتونه باشه . تنظيم ژگلور ها كار سختي نيست اما كار هر كسي هم نميتونه باشه .

برو سراغ كاربرات و خبرش رو در كن

موفق باشي

valas
04-01-2009, 13:45
با سلام

مي خوام ببينم اين آمپر آب در اتومبيل دماي آب كدوم قسمت رو نشون مي ده.

و اگر در ماشينهاي مختلف فرق مي كنه، به طور خاص در مورد پرايد پاسخ چيه؟

تشكر.

Farshadd
04-01-2009, 14:43
با سلام

مي خوام ببينم اين آمپر آب در اتومبيل دماي آب كدوم قسمت رو نشون مي ده.

و اگر در ماشينهاي مختلف فرق مي كنه، به طور خاص در مورد پرايد پاسخ چيه؟

تشكر.

برای پراید:

اونی که توی آمپر میبینیم دمای قبل از ترموستات رو نشون میده

Saeed_TnT
08-01-2009, 12:35
ما یه پراید 141 داریم ، یه چند روزی بود که دنده هاش خوب جاش نمیرفت و موقع تعویض دنده خوب جا نمیرفت ، انگار که به یه چیزی گیر میکرد، مخصوصا موقعی که تازه ماشین رو روشن مکردم و میخواستم حرکت کنم ، اون موقع اصلا جا نمیرفت ، وقتی میخواستم بزنم دنده عقب یه صدایی میداد(مثل موقعی که کلاچ نمیگیری) ولی بقیه دنده ها جا نمیرفت ، کلی باید باش ور میرفتم تا درس میشد، بردم روغن واسکازینش رو عوض کردم و یه روغن نرمتر و روونتر ریختم توش،خیلی بهتر شده (تقریبا حل شد) ولی بازم بعضی موقه دنده یک یکمی سفته و گیر میکنه(کم) میخوام بدونم که فقط مشکل روغن بود؟ آخه روغنش هم یکم غلیظ بود(شاید به خاطر دمای هوا!!!)، یا مشکل دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟؟

405BAZ
08-01-2009, 13:02
ما یه پراید 141 داریم ، یه چند روزی بود که دنده هاش خوب جاش نمیرفت و موقع تعویض دنده خوب جا نمیرفت ، انگار که به یه چیزی گیر میکرد، مخصوصا موقعی که تازه ماشین رو روشن مکردم و میخواستم حرکت کنم ، اون موقع اصلا جا نمیرفت ، وقتی میخواستم بزنم دنده عقب یه صدایی میداد(مثل موقعی که کلاچ نمیگیری) ولی بقیه دنده ها جا نمیرفت ، کلی باید باش ور میرفتم تا درس میشد، بردم روغن واسکازینش رو عوض کردم و یه روغن نرمتر و روونتر ریختم توش،خیلی بهتر شده (تقریبا حل شد) ولی بازم بعضی موقه دنده یک یکمی سفته و گیر میکنه(کم) میخوام بدونم که فقط مشکل روغن بود؟ آخه روغنش هم یکم غلیظ بود(شاید به خاطر دمای هوا!!!)، یا مشکل دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟؟

سلام

مشكل از واسكازين بوده ...

ما كلا براي روغن ها استاندارد هاي خاصي داريم . چه روغن موتور چه روغن گيرباكس ( واسكازين ) و ..

هر كدوم از اينها طي فرآيند هاي خاصي در برج تقطير نفت خام بدست مياد . و اين استاندارد ها بر اساس سال ساخت خودرو و تايپ موتور و يا گيرباكس تهيه ميشند ...

در طي فرايند كلي additive هاي مختلف ديگه هم به اين ها اضافه مي شه براي توليد روغن
روغن هاي سينتتيك به طور جدا گانه و طي يك فرآيند پيروليز (يعني شرايط و برجي خاص كه شرايط فشاري و دمايي بالايي داره) توليد مي شن

مثلا در مورد روغن موتور ها اين استاندارد هاي توصيه شده هستند كه رابطه بسيار مستقيي با عمر موتور و افزايش بازده دارند

استاندارد SJ براي موتورهاي سال 96 توصيه شده.SL براي 2000و2001 تا 2005 .SH براي93تا96 .SG براي88تا93 .SF براي79تا88 . اين استاندارد ها روي روغن موتور نوشته شده كه ميتونيد بخونيد ...

واسكازين هم بسته به جنس الياژ برنجي ها و نوع كاربرد گيرباكس انواع نرم تر و سفت تر و غليظ تر دارند ..

مشكل شما مربوط به جنس واسكازاين بوده . و اين مشكل فعلي با يك مقدار كاركرد بر طرف ميشه . چون بايد كامل اين واسكازين به خورد برنجي ها بره .

موفق باشي

ddavod
11-01-2009, 03:54
پراید من هم دنده عقیش یه کم بد جا میره

aghaye h
13-01-2009, 23:23
پراید من هم دنده عقیش یه کم بد جا میره
یه کم طبیعیه
دنده عقب دنده برنجی نداره و برای همین یه خورده بد جا میره
حتما باید ایست کامل باشی
کلاچ رو هم تا آخر بگیری تا جا بره وگرنه صدا میده

jamshidjap
16-01-2009, 20:26
سلام

تازگيها وقتي ميخام ( پرايد ) نيم کلاچ با شتاب بالا بگيرم قبل از اينکه ماشين راه بيفته يک صداي تق از موتور و گيربکس به گوش ميرسه و احساس ميکنم که يه چيزي به چيز ديگه برخورد ميکنه ...

دسته موتورها سالمه ... خودم موقع نيم کلاچ از بيرون به موتور نيگا ميکنم برخودي با موتور نميبينم ... احساس ميکنم که گيربکس با بدنه برخورد ميکنه ... پلوسهام هم سالمه و لقي نداره .مشکل از کجاست ؟

D r i v e r
16-01-2009, 21:50
ببخشيد تازه ديدم

به نظر من احتمالا او رینگ سیم کیلومتر خراب شده و روغن گیربکس رو از سیم بالا میکشه میاد پشت آمپر و میریزه.

ببر چك كن و خبرش رو بده .
سلام دیروز بعد از مدت ها درستش کردم
همه میگفتن سیم کیلومتر هست من میگفتم نه یه چیز دیگست
وقتی نشون یکی دیگه دادم گفت آره این پنیون کیلومترش خرابه
داییم کف کرده بود من از کجا اینو میدونستم!!!!
دستت درد نکنه سهیل جان:10:

Farshadd
16-01-2009, 23:57
سلام

تازگيها وقتي ميخام ( پرايد ) نيم کلاچ با شتاب بالا بگيرم قبل از اينکه ماشين راه بيفته يک صداي تق از موتور و گيربکس به گوش ميرسه و احساس ميکنم که يه چيزي به چيز ديگه برخورد ميکنه ...

دسته موتورها سالمه ... خودم موقع نيم کلاچ از بيرون به موتور نيگا ميکنم برخودي با موتور نميبينم ... احساس ميکنم که گيربکس با بدنه برخورد ميکنه ... پلوسهام هم سالمه و لقي نداره .مشکل از کجاست ؟

اگه چیزایی که گفتی سالمه احتمالش هست به خاطر برخورد صفحه کلاج با دیسک باشه. در دیسک و صفحه های اسپورت این طبیعیه ولی برای معمولیا زیاد طبیعی نیست.

تازگیا صفحه کلاج عوض کردی؟

ضمنا اینکه بیاییم و کلاج رو تا نیمه بگیریم و بعد یه دفعه گازو تا ته بچسبیم تا شتاب بره بالا خیلی برای صفحه و گیربکس و ... ضرر داره. (در ماشین های پرقدرت تر باعث شتاب ک نمیشه هیچی، شتابو هم به تیک آف تبدیل میکنه)

roohi_rsh
17-01-2009, 12:29
سلام
من دوتا سوال داشتم
1- آیا وقتی ماشینو دنده عقب داریم میریم دستی بکشیم ماشین چیزیش میشه یا اصلا همون جلو البته نه اینکه سرعت خیلی بالا باشه
موقعه ایستادن سرعت شاید به 1 کیلومتر در ساعت هم نکشته ولی دیدم که فنر ها بالا میره آیا ضرری داره یا نه؟

2-من یکو دو دفعه هواسم نبوده دستی رو بخوابونم بعد حرکت کردم تعجب اینجاست که ماشین هم حرکت کرد آیا ماشین در این حالت چیزیش میشه یا نه

پیاپیش تشکر

Farshadd
17-01-2009, 14:44
سلام
من دوتا سوال داشتم
1- آیا وقتی ماشینو دنده عقب داریم میریم دستی بکشیم ماشین چیزیش میشه یا اصلا همون جلو البته نه اینکه سرعت خیلی بالا باشه
موقعه ایستادن سرعت شاید به 1 کیلومتر در ساعت هم نکشته ولی دیدم که فنر ها بالا میره آیا ضرری داره یا نه؟

2-من یکو دو دفعه هواسم نبوده دستی رو بخوابونم بعد حرکت کردم تعجب اینجاست که ماشین هم حرکت کرد آیا ماشین در این حالت چیزیش میشه یا نه

پیاپیش تشکر

1- بستگی به سرعتت و وزن ماشینت داره. و همچنین کیفیت و ایمنی خودرو. ولی در حالت کلی ضررش بیشتره از دنده جلو.

2- نخیر ماشین چیزیش نمیشه. فقط لنت های عقبتون دچار سایش میشه و یکم بیشتر به موتور فشار میاد

توجه: برای کشیدن دستی حتما قبل از بالا کشیدن اهرم، کلاج را بگیرید

jamshidjap
17-01-2009, 17:27
اگه چیزایی که گفتی سالمه احتمالش هست به خاطر برخورد صفحه کلاج با دیسک باشه. در دیسک و صفحه های اسپورت این طبیعیه ولی برای معمولیا زیاد طبیعی نیست.

تازگیا صفحه کلاج عوض کردی؟

ضمنا اینکه بیاییم و کلاج رو تا نیمه بگیریم و بعد یه دفعه گازو تا ته بچسبیم تا شتاب بره بالا خیلی برای صفحه و گیربکس و ... ضرر داره. (در ماشین های پرقدرت تر باعث شتاب ک نمیشه هیچی، شتابو هم به تیک آف تبدیل میکنه)

سلام فرشاد جان

نه تازگيها کلاچو عوض نکردم ...

البته شتاب اونقدر بالا هم نيست که ميگي ... گاز در حد متوسط ميدم و زود کلاچو تا وسط ميارم بالا ...

ar.behnam
18-01-2009, 11:53
آقا سلام ما دوو سیلو داریم ، دیسک و صفحه رو 2 ماه پیش عوض کردیم،
نمیدونم چرا تا از 1 به 2 میخوایم بریم انگاری دنده بالا پایین میپره ؟میدونید چی میگم؟ دل ماشین انگاری لقه
دست که رو دنده میزارم گاز کم و زیاد میکنم تو دنده 1 یا 2 با سرعت کم دنده بالا پایین میره یعنی محکم نیست سر جاش مثل دنده های بالاتر
بگید چی کار داره؟
دسته دنده؟دسته موتور؟!این چیه؟ با عوض کردنش مشکل حل میشه؟
من واسه این که با این مشکل کنار بیام گاز رو دیرتر آزاد میکنم تا کلاج تا ماشین لق نزنه

ar.behnam
19-01-2009, 15:54
با خودم بودم :23:

Farshadd
19-01-2009, 20:07
آقا سلام ما دوو سیلو داریم ، دیسک و صفحه رو 2 ماه پیش عوض کردیم،
نمیدونم چرا تا از 1 به 2 میخوایم بریم انگاری دنده بالا پایین میپره ؟میدونید چی میگم؟ دل ماشین انگاری لقه
دست که رو دنده میزارم گاز کم و زیاد میکنم تو دنده 1 یا 2 با سرعت کم دنده بالا پایین میره یعنی محکم نیست سر جاش مثل دنده های بالاتر
بگید چی کار داره؟
دسته دنده؟دسته موتور؟!این چیه؟ با عوض کردنش مشکل حل میشه؟
من واسه این که با این مشکل کنار بیام گاز رو دیرتر آزاد میکنم تا کلاج تا ماشین لق نزنه

دسته موتور که طرف گیربکسه رو چک کن.

محکها رو هم چک کن (برای چک محک ها بهتره ببری روی چاله)

jamshidjap
20-01-2009, 11:58
سلام فرشاد جان

صحبت ميل ماهک کردي ( تو جواب دوستمون ) گفتم شايد براي منم اين مشکل وجود داشته باشه ...

رفتم نگاه کردم ديدم بله ... صدا از ميل ماهکها هستش... موقعي که تو دنده يک ميزاريم ازشون صدا مياد...

ar.behnam
20-01-2009, 20:53
دسته موتور که طرف گیربکسه رو چک کن.

محکها رو هم چک کن (برای چک محک ها بهتره ببری روی چاله)

ببرم نمایندگی خودش میفهمه؟چقدر خرجشه؟
یه چیز جالب تا دور موتور رو 4 به بالا عوض میکنم دیگه این لقی رو شاهد نیستم ولی مصرف میره بالا؟، اما خوب اصولا نباید اینجور باشه دیگه؟

Plutonium
22-01-2009, 20:38
سلام
من حدود یه هفته است که سورن خریدم 5000 تام کار کرده دیروز که سرعتم بالا رفت فهمیدم وقتی دور موتور بالا میره (دنده5 سرعت130 دنده4 سرعت100 ودنده3 سرعت70 به بالا)مثل وقتی است که در دنده خلاص گاز میدی وصدای غیر عادی و زیاد تولید می کنه شتابم افت شدید داره ولی توی سرعت های پایینتر کاملا عادی عمل می کنه حالا نمی دونم چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
باتشکر:41::41::41:

Farshadd
22-01-2009, 21:02
سلام
من حدود یه هفته است که سورن خریدم 5000 تام کار کرده دیروز که سرعتم بالا رفت فهمیدم وقتی دور موتور بالا میره (دنده5 سرعت130 دنده4 سرعت100 ودنده3 سرعت70 به بالا)مثل وقتی است که در دنده خلاص گاز میدی وصدای غیر عادی و زیاد تولید می کنه شتابم افت شدید داره ولی توی سرعت های پایینتر کاملا عادی عمل می کنه حالا نمی دونم چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
باتشکر:41::41::41:

سلام
طوری که معلومه این اتفاق در دور موتور خاصی به بعد میوفته. میشه بگید اگه اینجوریه در چه دوری این اتفاق میوفته؟

H121
22-01-2009, 21:57
شما ازداخل ماشین لوله رادیات بخاریتو چک کن احتمالا از انجا نشتی دارد

Plutonium
23-01-2009, 13:30
سلام
طوری که معلومه این اتفاق در دور موتور خاصی به بعد میوفته. میشه بگید اگه اینجوریه در چه دوری این اتفاق میوفته؟

حدود 4هزار به بالا:41:

Plutonium
26-01-2009, 18:22
آقا دست شما درد نکنه دیدم زیاد اذیت می کنه بردمش نمایندگی گفتن منبع اگزوز سوراخه عوضش کردن درست شد:20:

seppeehr
26-01-2009, 18:48
سلام دوستان.
يه پرايد كاربراتوري مدل 81 دارم. يه مدتي بود كه نوسان دور موتور داشت، انقدر كه بعضي وقتها به حدي پايين ميومد كه احتمال ميدادم الان خاموش كنه! بعد رفتم و شمع هاي ماشين رو عوض كردم،تا حدي اين مشكل برطرف شد. اما تازگيا اين مشكل برگشته. شمعها كه نو هستند، ايراد از چي ميتونه باشه؟
يه مشكل ديگه هم اين كه اين كلاچ ماشين موقع گرفتن براي تعويض دنده، صداي خاصي ميداد كه پرسيدم گفتن مربوط به بلبرينگ كلاچ هست و يه وقت سر فرصت بيا درست شه. دو سه روز پيش ماشين افتاد توي جوب، و يك ضربه به زير ماشين خورد، اما هيچ آسيب ظاهري توي هيچ قسمت ماشين نديدم.اما از اون موقع گاهي دنده رو كه ميخوام عوض كنم، يه صدايي شبيه زوزه ميشنوم. خواستم ببينم نظر دوستان چيه.
ممنون.

D r i v e r
26-01-2009, 19:22
سلام دوستان.
يه پرايد كاربراتوري مدل 81 دارم. يه مدتي بود كه نوسان دور موتور داشت، انقدر كه بعضي وقتها به حدي پايين ميومد كه احتمال ميدادم الان خاموش كنه! بعد رفتم و شمع هاي ماشين رو عوض كردم،تا حدي اين مشكل برطرف شد. اما تازگيا اين مشكل برگشته. شمعها كه نو هستند، ايراد از چي ميتونه باشه؟
يه مشكل ديگه هم اين كه اين كلاچ ماشين موقع گرفتن براي تعويض دنده، صداي خاصي ميداد كه پرسيدم گفتن مربوط به بلبرينگ كلاچ هست و يه وقت سر فرصت بيا درست شه. دو سه روز پيش ماشين افتاد توي جوب، و يك ضربه به زير ماشين خورد، اما هيچ آسيب ظاهري توي هيچ قسمت ماشين نديدم.اما از اون موقع گاهي دنده رو كه ميخوام عوض كنم، يه صدايي شبيه زوزه ميشنوم. خواستم ببينم نظر دوستان چيه.
ممنون.
من احتمال میدم از پیچ گاز باشه(اینجا اینو بهش میگن!)
که میزان هوایی رو که وارد موتور میشه رو تنظیم میکنه
فکر کنم اگه زیاد از حد اگه باز باشه یا بسته باشه ماشین این بلا سرش میاد
چون سر خودم هم اومده
بعید میدونم از کثیفی ----- بنزین یا کثیفی کاربرات باشه

Farshadd
27-01-2009, 12:34
سلام دوستان.
ممنون.

سلام

احتمال زیاد اون نوسان از کاربرات باشه. (از وایر ها هم میتونه باشه ولی وایر ها معمولا لرزش هم به همراه داره) و همچنین بعضی موفع ها صدای ترقه. راستی منظورتون اینه که نوسان خود موتور هست. نه فقط نوسان آمپر. درسته؟
فـیلتر هوا رو هم چک کنید.

صدای زوزه شاید از همون بلبرینگ کلاج باشه. شاید هم بولبرینگ چرخ. یه بار که در حرکت هستید یه دفعه خلاص کنید و بذارید ماشین حرکت کنه و توجه کنید که صدا میده یا نه.
و همچنین یه بار هم آروم ترمز بگیرید و توجه کنید ببینم صدا میاد یا قطع میشه.

seppeehr
27-01-2009, 12:42
سلام

راستی منظورتون اینه که نوسان خود موتور هست. نه فقط نوسان آمپر. درسته؟

ممنون از راهنمايي، بله، خود موتور نوسان داره، ضمناً ماشين هم ميلرزه! احتمالاً مربوط به واير ها باشه. نه؟

2299
27-01-2009, 12:51
ممنون از راهنمايي، بله، خود موتور نوسان داره، ضمناً ماشين هم ميلرزه! احتمالاً مربوط به واير ها باشه. نه؟

ميتونه از تنظيم نبودن كاربرات باشه و دلكو هم ميتونه باشه آدوانس يا ريتارت(ريتارد ) باشه

Farshadd
27-01-2009, 15:44

بله.

در تایید حرف های زیر:

ميتونه از تنظيم نبودن كاربرات باشه و دلكو هم ميتونه باشه آدوانس يا ريتارت(ريتارد ) باشه

و در ادامه اینکه وقتی ماشین روشنه یکی یکی وایر ها رو بکش بیرون، اگه صدای موتور خیلی تغییر کرد و لرزشش خیلی زیاد شد خوب معلومه که اون وایر/شمع سالمه. ولی اگه لرزش نداشت و تغییری در کارکرد موتور ایجاد نشد، یا اگه هم شد خیلی کم بود، بدونید که از دلکو تا شمع، یکی از چیزایی که میگم مشکل داره. یا وایر، یا شمع ، یا جایی که وایر وصل میشه به دلکو. بعد از در آوردن هر وایر اونو سر جاش میذاری و میری بعدی.

اما اگه اینا سالم باشه، یعنی با کشیدن هر کدوم تغییرات مشاهده بشه، پس میریم مراحل بعد. یعنی همون کاربرات.
اگه کاربرات از تنظیم افتاده باش که بحث دیگه هست و تنظیمش کار من و شما نیست. ولی میتونید از بالا بازش کنید و یه نگاه کنید که مبادا ژیگلورش زیاد رفته باشه پایین. چون اگه زیاد بره پایین همین مشکل هم پیش میاد.

H121
27-01-2009, 23:10
سلام دوستان اگرمشکل ترمز هرنوغ ماشین روخواستید میتونید ازمن بپرسید
مخصوصا سمند انواع دوو 206 405 پرشیا اردی روا وپراید
درخدمتم حسن

mhaf
28-01-2009, 11:20
سلام دوستان اگرمشکل ترمز هرنوغ ماشین روخواستید میتونید ازمن بپرسید
مخصوصا سمند انواع دوو 206 405 پرشیا اردی روا وپراید
درخدمتم حسن

آقا ما قدیم یه pk داشتیم یه مشکلی داشت که هیچ وقت نفهمیدم چیه
وقتی تازه حرکت میکردم ترمز که میگرفتم چرخها قفل میکرد و رو زمین میکشید
فرقی نداشت هوا سرد باشه یا گرم
لنت ها خیس باشن یا خشک
هم لنت ها رو عوض کردم هم فنر های لنت
آخرش هم معلوم نشد چیه
بیشتر هم چرخ های عقب اینطوری میشد
البته دیگه بدونم و ندونم برام مهم نیست
چون دیگه دستم نیست که برام مهم باشه
اما گفتم شاید بقیه دوستان که پراید کلنگی دارن این مشکل رو داشته باشن و خوبه که شما دلیلش رو بگی

H121
01-02-2009, 20:21
دوست عزیز ایراد ترمز pkشما دوتاعتت می تواند داشته باشد
1 فنر لنت های ترمز عقب ماشین از حالت فنریت افتاده باشد
2 مشکل ازداخل بوستر ترمز است که باید به تعمیر کار بوستر ترمز مراجعه کنید:31:

majid_sd2009
03-02-2009, 00:15
سلام ما یکی از اقواممون pkداره
من چند بار که سوارش شدم احساس کردم که فرمونش خیلی سفته و وقتی وایستادی که خیلی چرخوندنش مشکله اما تو پراید اینجوری نیست یعنی فرمونش شل تره تا این. بعد میخواستم ببین همه pkها فرمونشون سفته یا این مشکلی براش پیش اومده خود صاحب ماشین هم از این از این مشکل خسته شده آیا راهی براش هست که فرمون نرم تر بشه و راحت تر بشه چرخوندش ؟

Farshadd
03-02-2009, 00:28
سلام ما یکی از اقواممون pkداره
من چند بار که سوارش شدم احساس کردم که فرمونش خیلی سفته و وقتی وایستادی که خیلی چرخوندنش مشکله اما تو پراید اینجوری نیست یعنی فرمونش شل تره تا این. بعد میخواستم ببین همه pkها فرمونشون سفته یا این مشکلی براش پیش اومده خود صاحب ماشین هم از این از این مشکل خسته شده آیا راهی براش هست که فرمون نرم تر بشه و راحت تر بشه چرخوندش ؟

سلام
ممکنه شما در رانندگی با پراید از فرمان هیدرولیک بهره بردید ولی در رانندگی با pk هیدرولیک نبوده که این تفاوت طبیعتا این احساس رو در شما ایجاد میکنه.
و نکته دوم اینکه کلا در حالت سکون و حتی سرعت کم پیچوندن فرمون دشوارتره از سرعت.
اما اگه به تشخیص خودتون فرمونش از غیر هیدرولیک ها هم سفت تره، و یا از اول نرم بوده و بعد سفت شده، بگید تا بگیم کجا هاشو بررسی کنید . اگه توضیح اضافه ای هم دارید بدید.

majid_sd2009
03-02-2009, 01:17
سلام خیلی ممنون که جواب دادین.
نه پراید که زیاد سوار میشم و هیچکدوم هیدرولیک نبوده. ولی پی کی ولی فرمونش خیلی سفت تر بود. مثلا من با پراید راحت میتونم با یک دست فرمون رو بپیچونم زمانی کع مثلا هم میخوای بپیچی و هم همزمان دنده عوض کنی ولی با اون با یک دست نمیشد خوب پیچوندش.حالا دیگه نمیدونم مشکل چیه. شاید هم عادی باشه براش ولی حالا شما راههای شل تر شدنش رو بگید برم بهش بگم شاید عملی شد حالا امتحانش که ضرری نداره.

(مسعود)
07-02-2009, 21:42
با سلام خدمت دوستان من یک پراید مدل 86 دارام که یک مشکل داره مشکل خودرو من این است که وقتی در حال حرکت وقتی که چراغ ماشین روشن میکنم یک لحظه ماشین ریپ میزنه و کامپیوتر آن قاتی میکنه و ماشین صاف کار نمیکنه از مدیران و دوستان کمک میخواهم با تشکر

aghaye h
07-02-2009, 22:23
با سلام خدمت دوستان من یک پراید مدل 86 دارام که یک مشکل داره مشکل خودرو من این است که وقتی در حال حرکت وقتی که چراغ ماشین روشن میکنم یک لحظه ماشین ریپ میزنه و کامپیوتر آن قاتی میکنه و ماشین صاف کار نمیکنه از مدیران و دوستان کمک میخواهم با تشکر
آیا این ریپ موقتیه یا تا وقتی چراغ روشنه ماشین بد کار میکنه؟
عاملش افت ولتاژ تو مداره
و باطری این افت ولتاژ رو معمولا دفع می کنه
حالا ممکنه سر باطریت قطعی داشته باشه
یا آفتامات (رله) چراغ ، اتصالی
یا دینامت ایراد داره

ahriman323
08-02-2009, 02:42
صفحه کلاچ چه موقع وقت تعویضش هست؟(پراید)

ehsankalak
08-02-2009, 02:56
وقتی که دیگه کلاچ جای رگلاژ نداشته باشه - بالا بگیره - کشش ماشین مخصوصا تو سربالایی کم بشه !

vahids2m
09-02-2009, 00:29
با سلام و خسته نباشید
من وحید امشب عضو شدم دستگاه دیاگ خریدم واسه مغازه و گاهی نظرات شما رو جویا میشم
یه پراید که هیچ کد خطایی نداشت در مواقع سردی طول میکشه که روشن بشه اما وقتی گرمه زود روشن میشه اگه بگین ممنون میشم

vahids2m
09-02-2009, 00:37
پراید 86 در مواقع سردی طول میکشه که روشن بشه ایراد از کجاست؟

ahriman323
09-02-2009, 04:22
چطوری میشه فهمید که دیگه جای رگلاژ نداره
کلاج ماشینم بالا میگیره
بالا بگیره بهتره یا یایین میخوام بیارمش پایین

WaTeRsTyLeR
09-02-2009, 07:11
سلام من وقتی شبا که هیچ صدایی نیست رانندگی میکنم یه صدایی مثل اینکه کیسه دور محور چرخ عقب راننده پیچیده باشن میشنوم.ماشنم 206

mhaf
09-02-2009, 14:09
سلام من وقتی شبا که هیچ صدایی نیست رانندگی میکنم یه صدایی مثل اینکه کیسه دور محور چرخ عقب راننده پیچیده باشن میشنوم.ماشنم 206
صدای باده که از لای در عقب میاد تو
اگه خوب دقت کنی میبینی یه جایی لای در بازه و واشر به در نچسبیده

Farshadd
11-02-2009, 10:35
چطوری میشه فهمید که دیگه جای رگلاژ نداره
کلاج ماشینم بالا میگیره
بالا بگیره بهتره یا یایین میخوام بیارمش پایین

انتهای سیم کلاج رو بگیر تا برسی به نزدیک گیربکس . در این انتها یه پیچ توخالی هست که سیم ازش رد شده و یه مهره.

اگه دیگه جا نداشته باشه که مهره رو شل تر کنیم میتونیم بگیم دیگه جای رگلاژ نداره.

ضمنا وقتی صفحه خراب میشه کشش ماشین شدیدا افت میکنه. همچنین شتاب ماشین.

در واقع الکی گاز میخوره.

matin_vv
11-02-2009, 17:50
سلام به همه دوستان و اساتيد.
عرض شود كه من يه پرايد gtx دارم. تازگيها كل سيستم اگزوزش رو عوض كردم. و جلوبندي رو هم دستي كشيدم، به طوري كه سيبك ها و طبق ها كاملاً تعويض شدن و تنظيم فرمون هم انجام شده. اما هنوز فرمون به چپ و راست ميكشه (البته طرف گفت تا يه مدت عاديه، فرمون رو هر طرفي بدي همون طرف ميره)، ضمن اينكه امروز احساس كردم فرمون خيلي سفت تر شده، و موقع چرخوندنش، سر جاش برنميگرده. ضمن اينكه جعبه فرمون هم صداي جير جير ميده. اين نكته رو هم بگم كه احساس ميكنم گاهي اوقات يه بوي عجيب و نامطبوعي هم توي ماشين ميپيچه.(احتمال ميدم وقتي فن ماشين كار ميكنه اين بو تشديد ميشه!)حالا نميدونم اين مسئله بو مربوط به همين موارد هست يا نه.
آيا اين سفت شدن فرمون طبيعي هست و درست ميشه؟‌يا بايد ببرم نشونش بدم؟
ممنون از راهنمايي.:10:

kasra_khan2003
11-02-2009, 19:48
سلام، من یه 206 تیپ 2 دارم که چند تا مشکل براش پیش اومده:

1. وقتی ماشین رو که سرد هست رو، روشن میکنم یه کوچولو که گاز میدم ( در حدی که دور موتور دو یا سه تا بیاد بالا ) از داخل موتور یه صدایی مثل حرکت جریان آب رودخونه میاد!!! صدای شر شر! بعد که ماشین یکم گرم شد، دیگه اینجوری نمیشه. دلیلش چیه؟

2. وقتی فرمون رو یکم به سمت راست میکشم ( در حین رانندگی ) یه صدای تپ تپ میاد به گوشم و زیر پام احساس میکنم یه میله حی میخوره به کف ماشین! این رو یکی از دوستام بمن گفت، اما یادم رفت، یه چیز تو مایه های پلیت بود فکر کنم...

هزینه تعمیر هم اگه بگید ممنون میشم

:40::40::40:

masoud20
14-02-2009, 22:53
کمی آب تقریبا زیر پاییم ریخته شده از کجا می تونه باشه؟

masoud20
14-02-2009, 22:54
ماشین پراید مدل 81 است آب هم کم می کند و راستی درجه آب زود بالا می رود

ehsankalak
14-02-2009, 23:01
کمی آب تقریبا زیر پاییم ریخته شده از کجا می تونه باشه؟
احتمالا از بخاری یا اتصالات لوله هاش باشه !

ahriman323
15-02-2009, 22:12
انتهای سیم کلاج رو بگیر تا برسی به نزدیک گیربکس . در این انتها یه پیچ توخالی هست که سیم ازش رد شده و یه مهره.

اگه دیگه جا نداشته باشه که مهره رو شل تر کنیم میتونیم بگیم دیگه جای رگلاژ نداره.

ضمنا وقتی صفحه خراب میشه کشش ماشین شدیدا افت میکنه. همچنین شتاب ماشین.

در واقع الکی گاز میخوره.

آره جا داره
اگه شل کنم چه اطفاقی میوفته؟میخوام کلاچم پایین بگیره

Farshadd
16-02-2009, 14:08
آره جا داره
اگه شل کنم چه اطفاقی میوفته؟میخوام کلاچم پایین بگیره

شما باید سیم رو شل تر کنید . یعنی وقتی پیچ تو خالی رو با آچار میگیرید آچار رو در جهت عقربه ساعت بچرخونید و بعد هم مهره رو به تکیه گاه بچسبونید.

این کار باعث میشه کاج از پایین تر بگیره.

ehsankalak
16-02-2009, 22:07
توجه داشته باش اگه زیادیم شل کنی دنده بد جا میره !

kasra_khan2003
22-02-2009, 12:36
سلام، من یه 206 تیپ 2 دارم که چند تا مشکل براش پیش اومده:

1. وقتی ماشین رو که سرد هست رو، روشن میکنم یه کوچولو که گاز میدم ( در حدی که دور موتور دو یا سه تا بیاد بالا ) از داخل موتور یه صدایی مثل حرکت جریان آب رودخونه میاد!!! صدای شر شر! بعد که ماشین یکم گرم شد، دیگه اینجوری نمیشه. دلیلش چیه؟

2. وقتی فرمون رو یکم به سمت راست میکشم ( در حین رانندگی ) یه صدای تپ تپ میاد به گوشم و زیر پام احساس میکنم یه میله حی میخوره به کف ماشین! این رو یکی از دوستام بمن گفت، اما یادم رفت، یه چیز تو مایه های پلیت بود فکر کنم...

هزینه تعمیر هم اگه بگید ممنون میشم

:40::40::40:

مورد شماره 2، پیلس هست، که 150 تومن تعمیر جفتش هزینه بر میداره

toraj
27-02-2009, 21:30
سلام يه پيكان 80 كاربرات هست كه دوگانه سوز هم شده كه يه مشكل عجيب داره دلكو ماشين رو اگر به سمت راست

بچرخوني ماشين گازش زياد ميشه يعني دور موتور مياد بالا ولي ماشين ديگه كشش نداره مخصوصا سر بالايي ولي اگه

دلكو رو به سمت چپ بچرخوني دور موتور كم ميشه ولي كشش زياد ميشه تو سربالايي هم خيلي خوبه ولي موقع

حركت بعضي مواقع ريپ ميزنه واشين عقب جلو ميكنه در ضمن ديسك و صفحه و شمع و واير و فيوز دلكو و پلاتين رو هم

عوض كردن باز فايده نداشته حالا مشكل از كجا ميتونه باشه اگه از خوده دلكو هست چه دلكو بخره بهتره.

majed.b
03-03-2009, 10:33
درب رادیاتورت رو عوض کن

اینیکه میگی آوانس وریتارد استاتیک دلکو است اینو مکانیک باید با چراغ دلکو تنظیم کنه ضمنا آوانس خلائی ومدار قدرت کاربراتورت رو چک کن

برای خرید دلکو باید با

صدای آب رودخونه به خاطر بالا آمدن روغن است

arvin2nd
06-03-2009, 17:23
سلام به همه
ما یه مزدا 323 FL تیپ 3 داریم (دنده معمولی-سانروف) کارکرد 70 هزار نقره ای-
تو نگهداری ماشین خیلی حساسیم. صدا و مشکل دیوونمون میکنه تا حلش کنیم.
کلا عذاب نمی دیم بنده خداروو
مشکل:
8 تا 10 ماه پیش صفحه کلاچ و بلبرینگ کلاچ عوض شد
یکی دوماه بعد دیدم در زمان رانندگی وقتی گاز نمیدم که صدای موتور کم شه صدای وووره میاد.
گفتن اگه کلاچ رو گرفتی صدا قطع شد بلبرینگ کلاچ مشکل داره.
کلاچ که می گرفتم باز قطع نمیشد.
گفتن100% بلبرینگ چرخهاست.
یک ماه پیش دادم جلوبندی کار آشنا باز کرد یکی از بلبرینگ های چرخ ها مشکل داشت عوض کرد.
باز صدا تغییری نکرد.
یکی گفت بلبرینگ اسپراگ مشکل داره( گویا یه رابط بین گریبکس با چیز دیگس)
نظرتون چیه؟
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم
arvin2nd@yahoo.com

Farshadd
07-03-2009, 00:25
تسمه تایم رو هیچ عوض کردین؟؟

فیلر گیری نیاز نداره؟

majed.b
07-03-2009, 12:46
سلام به همه
ما یه مزدا 323 fl تیپ 3 داریم (دنده معمولی-سانروف) کارکرد 70 هزار نقره ای-
مشکل:
یکی دوماه بعد دیدم در زمان رانندگی وقتی گاز نمیدم که صدای موتور کم شه صدای وووره میاد.
یک ماه پیش دادم جلوبندی کار آشنا باز کرد یکی از بلبرینگ های چرخ ها مشکل داشت عوض کرد.
باز صدا تغییری نکرد.
نظرتون چیه؟
arvin2nd@yahoo.com
آروین جان اگه صدا با گرفتن کلاج هم قطع نمیشه به نظر من ازبلبرینگ فلایویل است که چه با گرفتن کلاج و چه با نگرفتن کلاج فلایویل موتر در حال چرخش است

majed.b
07-03-2009, 12:48
آروین جان اگه صدا با گرفتن کلاج هم قطع نمیشه به نظر من ازبلبرینگ فلایویل است که چه با گرفتن کلاج و چه با نگرفتن کلاج فلایویل موتر در حال چرخش است

ar.behnam
07-03-2009, 15:35
سلام خوبید
بچه ها چطوری میشه نور دوو سیلو رو پایین آورد؟ خیلی بالاست یعنی توی چشم ماشین جلویی می افته ، نور بالا که دیگه نگوو ...:دی
؟؟؟؟؟؟؟؟

ar.behnam
07-03-2009, 18:22
هیچکسی نمیدونه؟

D r i v e r
07-03-2009, 21:11
مطمئنا پیچ تنظیم باید داشته باشه
به این صورت که با پیچوندن اون پیچها نور به چب و راست و بالا و پایین میره :دی

ar.behnam
07-03-2009, 21:29
مطمئنا پیچ تنظیم باید داشته باشه
به این صورت که با پیچوندن اون پیچها نور به چب و راست و بالا و پایین میره :دی
گشتم نداشت :دی

my life is barca
18-03-2009, 16:13
سلام من پرشیا دارم --تو سربالائی ها اون قدرت کفی رو نداره و حتی موقع عوض کردن دنده مثلا از 2 به 3 در سر بالائی شتاب ماشین خیلی گرفته میشه-----یه سوال دیگه چرا در سربالائی ها بعضی مواقع صدای جیر جیر سوپاپ ها در میاد خیلی ممنون

ar.behnam
18-03-2009, 16:32
سلام من پرشیا دارم --تو سربالائی ها اون قدرت کفی رو نداره و حتی موقع عوض کردن دنده مثلا از 2 به 3 در سر بالائی شتاب ماشین خیلی گرفته میشه-----یه سوال دیگه چرا در سربالائی ها بعضی مواقع صدای جیر جیر سوپاپ ها در میاد خیلی ممنون
مبحث علمیش رو نمیدوم ولی من توی سربالایی ها سرعتم رو به حدی میرسونم که توی کفی میرسونم و توجه خاصی به دور موتور ندارم و بعد دنده میدم ، به فرض مثال با دنده 2 سرعت رو به 60 میرسونم شاید دور موتور روی 5200 میره بعد دنده میدم تو این حالت دنده رو 3 میکنم ....
البته اگه زیاد کلاچ نگه داری سرعت میاد پایین روز از نو...
هر موقع هم که صدای زنجیر تایم ؟ میاد میدونم دنده بد موقع دادم ...

my life is barca
18-03-2009, 17:04
ببخشید یعنی اون صدایی که تو سر بالایی ها میده مال سوپاپ نیست؟ چون من از چندتا تعمیرکار پرسیدم گفتن از سوپاپ هستش ------ البته موقعی که دور موتور بالا میره صدا قطع میشه ولی تا رفتن دور موتور به بالا صداش خیلی اذیت میکنه --- میخواستم بدونم مشکلی برای ماشین ایجاد نمیکنه خیلی خیلی ممنون:biggrin:

D r i v e r
18-03-2009, 18:23
ببخشید یعنی اون صدایی که تو سر بالایی ها میده مال سوپاپ نیست؟ چون من از چندتا تعمیرکار پرسیدم گفتن از سوپاپ هستش ------ البته موقعی که دور موتور بالا میره صدا قطع میشه ولی تا رفتن دور موتور به بالا صداش خیلی اذیت میکنه --- میخواستم بدونم مشکلی برای ماشین ایجاد نمیکنه خیلی خیلی ممنون:biggrin:
اون صدا ها به خاطر دنده مرده هست
بعضی وقتها هم به خاطر تنظیم نبودن تامینگ سوپاپ ها
شما باید در سر بالایی ها یا با دنده سنگین حرکت کنید
یا گه میخواین سرعت بیشتری کسب کنین باید به اندازه کافی در دنده قبلی گاز بدین تا به متور ماشین فشار بیش از حد به دلیل دنده مرده نیاد
دنده هم اگه میتونین در سر بالایی ها سریع عوض کنین تا با افت دور متور مواجه نشین
هر موقع دیدین ماشین جون میکنه و صدای سوپاپ ها میاد بهتره دنده رو یه دونه سنگین تر کنین

Farshadd
21-03-2009, 11:57

سلام.

علل مختلفی میتونه داشته باشی.

از جمله

ضعیف یا به اصطلاح سوختن صفحه کلاج ( کم شدن کشش بدون روغن سوزی و ...)
ضعیف شدن رینگ ( همراه با روغن سوزی معمولا)
نیاز به فیلر گیری
اینا هر کدوم نشانه هایی داره.

در ضمن ممکنه صدا مربوط به جای دیگه باشه.

2299
21-03-2009, 12:38
سلام.

علل مختلفی میتونه داشته باشی.

از جمله

ضعیف یا به اصطلاح سوختن صفحه کلاج ( کم شدن کشش بدون روغن سوزی و ...)
ضعیف شدن رینگ ( همراه با روغن سوزی معمولا)
نیاز به فیلر گیری
اینا هر کدوم نشانه هایی داره.

در ضمن ممکنه صدا مربوط به جای دیگه باشه.

فرشاد جون اینا فیلر گیری ندارن شیم گیری دارن شیمم یک چیزی تو مایهای سکه هست با پهنای مختلف بایک حساب کتاب ساده میفهمن چند بزارن زیرش من الان یادم نمیاد
البته فرشاد جان استاد ما هستنا

Farshadd
21-03-2009, 14:51
فرشاد جون اینا فیلر گیری ندارن شیم گیری دارن شیمم یک چیزی تو مایهای سکه هست با پهنای مختلف بایک حساب کتاب ساده میفهمن چند بزارن زیرش من الان یادم نمیاد
البته فرشاد جان استاد ما هستنا

بابا دیگه اونقدر خنگ نیستم...

کلمه پرشیا رو ندیدم... فکر کردم طبق معمول پراید هست...

( نمیدونم چرا جدیدا از هر جمله 2 کلمه بیشتر نمیخونم و هر منظوری که دوست دارم برداشت میکنم از اون دوکلمه)

2299
21-03-2009, 15:25
بابا دیگه اونقدر خنگ نیستم...

کلمه پرشیا رو ندیدم... فکر کردم طبق معمول پراید هست...

( نمیدونم چرا جدیدا از هر جمله 2 کلمه بیشتر نمیخونم و هر منظوری که دوست دارم برداشت میکنم از اون دوکلمه)

من که گفتم شما استادی :40:
فرشاد فکر کنم عینک لازم شدی یا توجه کافی نداری

my life is barca
23-03-2009, 17:29
سلام عیدتون مبارک ---- یعنی ماشینم به روغن سوزی اوفتاده؟ فکر نکنم چون وقتی در جایی که روغن موتورو میریزی باز میکنم بخار کمی میاد که خوب فکر می کنم طبیعی باشه از اگزوز هم دودی نمیاد.... من دیروز در سربالایی امتحان کردم شاید من بد دنده عوض می کردم چون وقتی مثلا تو دنده 2 تو سر بالایی بودم با دور موتور 3300 دنده 3 میدادم ولی دیروز با دور موتور 4000 دادم خیلی خوب شد و شتابشم بهتر------------- لطفا اگه میشه بگید اینایی که گفتید(روغن سوزی---شیم گیری---تعویض رینگ) چقدر خرج داره---در ضمن صفحه کلاج رو هم نشون دادم گفتن هنوز داره----چون تو کفی هم شتاب ماشین خوبه ---ممنون میشم خرج اونایی که گفتم رو بگید فوق الاده ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

بی باک بی بال
12-04-2009, 18:17
ببخشید کسی از ماشینهای سنگین وارد هست سوال داشتم

Kharg Island
12-04-2009, 18:57
سلام

من ماشینم پاترول . یه مدتی هست که موتورش دپ یا همون بهتر بگم تنبل شده . اولا خیلی شتابش خوب بود ، دنده یکو تا 40 تا می بردمش اما حالا 20 تا بیشتر نمیره دنده 3 که قبلا 85 باهاش می رفتم الان 60 تا میمره . خواهش می کنم کمکم کنید یه راهنمای بکنید که من باید چه کار کنم مثل روز اولش بشه آخه این ماشین تمام عمر منه نمی دونم چه کار کنم.

D r i v e r
12-04-2009, 21:40
سلام

من ماشینم پاترول . یه مدتی هست که موتورش دپ یا همون بهتر بگم تنبل شده . اولا خیلی شتابش خوب بود ، دنده یکو تا 40 تا می بردمش اما حالا 20 تا بیشتر نمیره دنده 3 که قبلا 85 باهاش می رفتم الان 60 تا میمره . خواهش می کنم کمکم کنید یه راهنمای بکنید که من باید چه کار کنم مثل روز اولش بشه آخه این ماشین تمام عمر منه نمی دونم چه کار کنم.

سلام خدمت شما دوست عزیز
کاش این سوال رو اینجا مطرح نمیکردین تا دوستان راحت تر به مشکلتون رسیدگی کنن
دلایل متعددی میتون داشته باشه از نظر من
میتون مشکل برقی باشه مثله شمعها - وایر ها - دلکو
میتونه مشکل سوختی باشه : مثله کاربراتور - ----- بنزین

2299
13-04-2009, 20:35
ببخشید کسی از ماشینهای سنگین وارد هست سوال داشتم

شما سوالتو بپرس اگه کسی بلد بود جواب میده

بی باک بی بال
14-04-2009, 06:42
سلام
شما فکر می کنید لدور دند عقب اش کار نمی کند مشکلش چیست تا حالا پیش چند نفر رفتم کاری تونست بکنند

2299
14-04-2009, 12:23
سلام
شما فکر می کنید لدور دند عقب اش کار نمی کند مشکلش چیست تا حالا پیش چند نفر رفتم کاری تونست بکنند

یعنی کلا جا نمیره یا جا میره ولی به عقب نمیره اگه مورد دوم هست میتونه مشکل از چرخ دندها باشه البتخ من هیچی از گیربکس لودر نمیدونم من رو حساب گیربکس معمولی گفتم

بی باک بی بال
14-04-2009, 15:09
یعنی کلا جا نمیره یا جا میره ولی به عقب نمیره اگه مورد دوم هست میتونه مشکل از چرخ دندها باشه البتخ من هیچی از گیربکس لودر نمیدونم من رو حساب گیربکس معمولی گفتم
اره جا میره اما عقب نمی رود

Farshadd
23-04-2009, 10:01
سلام

کم شدن شتاب دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که با توجه به شواهد ممکنه هر کدوم از اونا باشه.
بهتر بود علایم بیشتری رو میکردین.

اگه موتور بخار داره یا اگزوز زیاد دود میده احتمالش هست که یا کاربرات تنظیم نباشه یا روغن سوزی داشته باشه. ( رینگ موتور نیاز به تعویض داره)

اگه موتور صدا های دیگه مثل تق تق هم میده احتمالا فیلرگیری میخواد. (البته نمیدونم پاترول فیلر هست یا شیم) البته خیلی وقتا هم صدایی ایجاد نمیشه.

اگه هیچ نشانه ای نداره و فقط در شتابگیری و سربالایی مشکل داری میتونه صفحه کلاج باشه. که در این مواقع معمولا کلاج در بالاتر از قبل درگیر میکنه...

از سیستم جرقه زنی هم میتونه بهشه که در این موارد ممکنه صدای انجار در منبع ها به گوش برسه. این مورد رو خودتون هم میتونید تا حد زیادی بررسی و درست کنید و به این صورت که کاپوت رو میزنید بالا و ماشین رو روشن میکنید و میذارید آروم کار کنه و یکی یکی وایر ها رو درمیارید و جا میزنید اگه با دراوردن وایری دیدید که صدای موتور عوض شد یا لرزشش بیشتر شد و ... بدونید که برق به اون شمع نمیره یا اگه میرسه ممکنه خراب شمع خراب باشه یا خیلی کثیف باشه و نتونه جرقه بزنه.
در حالت آخر بعنی جرقه زنی ممکنه اشکال از وایر، دلکو، شمع باشه.

اگه علایم دیگه هم هست بگید.

راستی شما اینا رو خودتون نمیتونید انجام بیدید. مگر اینکه اولا خودتون یکم مکانیکی بلد باشید و دوم اینکه وسایل داشته باشید.

سباستین
27-04-2009, 00:10
سلام عیدتون مبارک ---- یعنی ماشینم به روغن سوزی اوفتاده؟ فکر نکنم چون وقتی در جایی که روغن موتورو میریزی باز میکنم بخار کمی میاد که خوب فکر می کنم طبیعی باشه از اگزوز هم دودی نمیاد.... من دیروز در سربالایی امتحان کردم شاید من بد دنده عوض می کردم چون وقتی مثلا تو دنده 2 تو سر بالایی بودم با دور موتور 3300 دنده 3 میدادم ولی دیروز با دور موتور 4000 دادم خیلی خوب شد و شتابشم بهتر------------- لطفا اگه میشه بگید اینایی که گفتید(روغن سوزی---شیم گیری---تعویض رینگ) چقدر خرج داره---در ضمن صفحه کلاج رو هم نشون دادم گفتن هنوز داره----چون تو کفی هم شتاب ماشین خوبه ---ممنون میشم خرج اونایی که گفتم رو بگید فوق الاده ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گاهی با چشم روغن سوزی قابل تشخیص نیست. شما از روی گیج چک کن. یا وقتی می ری تعویض روغن سوال کن کم کرده یا نه. صدای خر خر ، نشانه ی ضعف موتوره. می تونه از سوپاپ یا گشادی پیستونت باشه.
رینگ رو به تنهایی نباید عوض کنی. رینگ و پیستون رو باید با هم عوض کنی و بسته به نظر تعمیر کارت ( البته اگه واقعا روغن سوزی داشته باشی) امکان داره بوش پیستون رو هم عوش کنی. سه قیمت مختلف تو بازار هست. 118 تومن ( بدون واشار کامل ) ، 270 تومن با واشار کامل. 400 تومن بدون واشار کامل. قیمت واشار کامل هم 60 تومنه. البته اگه تهرانی هستی یه هوا ارزونتر واست تمام می شه. من خودم 270 تومنی بستم. اگه می خوای ماشین عمری واست کار کنه هم که خود دانی می تونی 400 تومنی ببندی.
اگه ماشینت روغن کم می کنه یعنی روغن کافی به سوپاپ هات نمی رسه و ممکنه میل سوپاپ و بادامک هات گرد شده باشن. میل سوپاپ هم با دو قیمت هست. 65 و 88 تومن. اویل پمپت رو هم چک کن.
با این که زیاد روده درازی کردم امیدوارم اصلا مشکل روغن نداشته باشی. ولی اگه داشتی این ها رو مد نظر داشته باش.
دیسک و صفحه هم دو مدل هست. پژویی 65 تومن. زانتیایی 120 تومن. سرسیلندر یک مدل هست 225 تومن که 50 تومن هم هزینه ی تراشکاری داره. مزد مکانیکی هم بین 100 تا 150 تومن .

ahriman323
01-05-2009, 21:34
روغنی که توی جعبه دنده هست چی میگن بهش؟

D r i v e r
01-05-2009, 22:13
روغنی که توی جعبه دنده هست چی میگن بهش؟

واسکازین گیربکس
مثلا سایپا برای پراید واسکازین گیربکس 140 میده بیرون

ahriman323
01-05-2009, 22:27
من وقتی دنده معکوس 3 به 2 میرم دنده صدای تاق میده جا میره تو 2 .بد جا میره کسی میدونه دلیلیش چیه اعصاب ادم خورد میشه /پراید/

alimehrabiyan
03-05-2009, 14:58
سلام
چطوري ميتونم صداي موتور رو كمتر كنم ؟
ماشينم روا است

D r i v e r
03-05-2009, 16:46
من وقتی دنده معکوس 3 به 2 میرم دنده صدای تاق میده جا میره تو 2 .بد جا میره کسی میدونه دلیلیش چیه اعصاب ادم خورد میشه /پراید/

احتمالا مشکل شما هم همون مشکلی هست که من دارم
یه قطعه ای به نام ماهک گیربکس خراب شده
اگه ماشینتون گارانتی داره براتون عوض میکنن
شاید برنجی هم مشکل داشته باشه (شایدم جفتش یکی باشه چون من اسم دقیق رو نمیدونم :31:)

سلام
چطوري ميتونم صداي موتور رو كمتر كنم ؟
ماشينم روا است
اگه نمد زیر کاپوت نداره یه دونه بخر تاثیر داره
در حالت در جا هم من وقتی شمع هارو با نوع سوزنی عوض کردم صدای موتور خیلی کم شد و بهتر کار میکرد
تایم سوپاپ هم بگیر

ahriman323
04-05-2009, 19:20
احتمالا مشکل شما هم همون مشکلی هست که من دارم
یه قطعه ای به نام ماهک گیربکس خراب شده
اگه ماشینتون گارانتی داره براتون عوض میکنن
شاید برنجی هم مشکل داشته باشه (شایدم جفتش یکی باشه چون من اسم دقیق رو نمیدونم :31:)

آره از یکی پرسیدم گفت برنجی هست حالا خرجش چقدره؟

gh2001
05-05-2009, 09:26
ماشین پراید هنگام شروع حرکت لرزش دارد . دیسک و صفحه کلاج را عوض کردم ولی لرزش آن رفع نشد . کسی می تواند کمک کند ؟

effective
07-05-2009, 09:13
سلام
من یه پراید مدل 84 دارم.
مدتیه که شتاب ماشین افت کرده و احساس میکنم گاز هرز میره و نیرو به طور کامل به چرخها منتقل نمیشه.مشکل دومم هم اینه که وقتی فرمون رو ول میکنم ماشین میره به سمت چپ!؟!
اگه راهنمائی کنید که اشکال از کجا میتونه باشه ممنون میشم.

D r i v e r
07-05-2009, 17:00
آره از یکی پرسیدم گفت برنجی هست حالا خرجش چقدره؟
منم همین مشکل رو دارم
اگه ماشینتون گارانتی نداره چیزی حدود 50 تومن فکر میکنم خرجش بره (اینطور که من از نمایندگی پرسیدم)

سلام
من یه پراید مدل 84 دارم.
مدتیه که شتاب ماشین افت کرده و احساس میکنم گاز هرز میره و نیرو به طور کامل به چرخها منتقل نمیشه.مشکل دومم هم اینه که وقتی فرمون رو ول میکنم ماشین میره به سمت چپ!؟!
اگه راهنمائی کنید که اشکال از کجا میتونه باشه ممنون میشم.

اون که میگین گاز هدر میره احتمالا مشکل از دیسک و صفحه هست که نشون میده موقع تعویضش فرا رسیده :27:
مشکل کشیدن به سمت چپ هم میتونه از تنظیم نبودن باد لاستیک ها ، تنظیم نبودن تایمینگ فرمان و یا اینکه ماشینتون از اون لاستیک ضربه خورده باشه (شایدم از لاستیک دیگه)
ولی بهترین کار اینه که اول باد لاستیک هارو تنظیم کنین
بعدش تایم فرمان بگیرین
اگه باز هم مشکل داشتین بدین جلو بندی ساز با این دستگاه ها نگاه کنه یه موقع چرخ ماشین کج نباشه (شاسی یا کمک کج باشه بر اثر ضربه)
راستی شیب جاده و باد رو هم فراموش نکنین که خیلی خیلی تاثیر داره

بی باک بی بال
07-05-2009, 17:18
شاید باور نکنی ولی 6 تومن هزینه کرد تا گیربکس تعمیر کردم

effective
09-05-2009, 08:43
اتمیر جان ممنون از راهنمائیت
دیشک و صفحه رو به صورت کامل عوض کردم مشکل هدر رفتن گاز هل شد.
فرمون رو هم تنظیم کردم.
تسمه تایم رو هم عوض کردم.
اما یه مشکل جدید پیدا شده اونهم جیر جیر بد صداست که همش هم داره بیشتر میشه.
از چند نفر پرسیدم گفتن مال تسمه تایم که شل بسته شده.
قالبا موقع حرکت و توی دنده یک شنیده میشه.وقتی پدال گاز رو به سمت پائین فشار میدم.
مشکل از کجا میتونه باشه مهندس؟

Farshadd
21-05-2009, 11:06
سلام به همه دوستان و عذر خواهی به خاطر اینکه مدتی منفعل بودم.

اتمیر جان ممنون از راهنمائیت
دیشک و صفحه رو به صورت کامل عوض کردم مشکل هدر رفتن گاز هل شد.
فرمون رو هم تنظیم کردم.
تسمه تایم رو هم عوض کردم.
اما یه مشکل جدید پیدا شده اونهم جیر جیر بد صداست که همش هم داره بیشتر میشه.
از چند نفر پرسیدم گفتن مال تسمه تایم که شل بسته شده.
قالبا موقع حرکت و توی دنده یک شنیده میشه.وقتی پدال گاز رو به سمت پائین فشار میدم.
مشکل از کجا میتونه باشه مهندس؟

احتمال زیاد از همونجایی که بهت گفتن
پیچوندن فرمون رو قطع/زیاد شدن صدا تاثیر نداره؟ کلاج گرفتن چی؟

arvin2nd
22-05-2009, 14:29

از توجه شما ممنون
آره با گرفتن کلاج هم قطع نمیشه
این بلبرینگه چیه؟ همونی نست که نزدیکه چرخه؟
دادم بلبرینگ چرخو نگاه کردن یکطرف عوض شد ولی بازم خوب نشد
این فلایویل چی هست؟ تعمیرش به چه صورته؟ نکنه موتور باید پیاده شه فکر میکنید حدودا چند میشه هزینش؟
جایی سراغ دارید؟

arvin2nd
22-05-2009, 14:31
سلام به همه
ما یه مزدا 323 FL تیپ 3 داریم (دنده معمولی-سانروف) کارکرد 70 هزار نقره ای-
مشکل:
باز صدا تغییری نکرد.
نظرتون چیه؟
arvin2nd@yahoo.com

arvin2nd
22-05-2009, 14:38
صداگیری وسایل داخل درب راننده

سلام به همه جووون هرکی دوست دارید بگین کجا می تونم یکی پیدا کنم که با دقت و هنرمندی و مسئولیت پذیری صدای چیز میزای تو در در راننده مزدا 323 رو بگیره
دارم دیوانه میشم
اینم دسته گل آقایون تعمیرکار نمایندگی بی مسئولیت که آنقدر کوبیدن به هم که با صدای ویز ویز باند شروع شد و به اینجا ختم شد
باید یه کسی باشه که با دقت و دلسوزی به مشکل نگاه کنه و نگیره ماست مالی کنه و اوراق کنه
هر تجربه ای دارید بگید

در حرکت صدا میده

samansad
25-06-2009, 16:18
سلام به همگی من یک پراید کاربراتوری دارم که جدیدن دچار مشکل عجیبی شده.
هر از گاهی خود بخود دور موتور پایین می آید و بعد خود بخود خاموش می شود. بعد برای مدتی هرچه هم که استارت بزنی راحت روشن می شود بعد دوباره خود بخود خاموش می شود اگر هم در این مدت گاز را تا آخر فشار بدید ماشین به زور گاز می خوره و اگه پر گاز حرکت کنید ماشین اصلا جون نداره. هر چه هم که صعی کردم ببرم تعمیرگاه از شانس من قبل از تعمیرگاه درست میشود.
یک نشان دیگه هم داره که زمانی که موتور درست کار میکنه دور موتور هر از گاهی بالا و پایین میشود مثل اینکه کسی داره گاز میده اما در عمل اینگونه نیست. ماشین را تنظیم موتور کردم، کاربراتور را هم شستم، شمع ها را هم عوض کردم، ----- بنزین و ----- هوا را هم عوض کردم اما بدبختانه تاثیری نکرده. لطفا اگه کسی می تواند کمکم کنه. متشکر و ممنون میشوم.

2299
25-06-2009, 17:06
سلام به همگی من یک پراید کاربراتوری دارم که جدیدن دچار مشکل عجیبی شده.
هر از گاهی خود بخود دور موتور پایین می آید و بعد خود بخود خاموش می شود. بعد برای مدتی هرچه هم که استارت بزنی راحت روشن می شود بعد دوباره خود بخود خاموش می شود اگر هم در این مدت گاز را تا آخر فشار بدید ماشین به زور گاز می خوره و اگه پر گاز حرکت کنید ماشین اصلا جون نداره. هر چه هم که صعی کردم ببرم تعمیرگاه از شانس من قبل از تعمیرگاه درست میشود.
یک نشان دیگه هم داره که زمانی که موتور درست کار میکنه دور موتور هر از گاهی بالا و پایین میشود مثل اینکه کسی داره گاز میده اما در عمل اینگونه نیست. ماشین را تنظیم موتور کردم، کاربراتور را هم شستم، شمع ها را هم عوض کردم، ----- بنزین و ----- هوا را هم عوض کردم اما بدبختانه تاثیری نکرده. لطفا اگه کسی می تواند کمکم کنه. متشکر و ممنون میشوم.

مشکل از ساسات نیست ؟ ؟؟؟

samansad
25-06-2009, 18:40
والا ماشین من اصلا ساسات نداره! واسه خودم هم عجیب بود که چرا ساسات نداره

vahid_civil
26-06-2009, 14:07
کسی قیمت شیشه عقب زانتیا میدونه کامل چنده ؟

گل.له اشک آور خورده به میلیونها قطعه تقسیم شده !
و به مرور سوراخش بزرگتر شد !

باید کلش عوض بشه. کسی میدونه قیمتش چنده ؟
و اینکه بیمه بدنه این جور خسارتها رو میده ؟ ( آسیا)
باید چی بگم اونجا ؟ ( چون نوشته خسارتهای جنگ و شورش رو نمیدیم !)

2299
26-06-2009, 20:05
والا ماشین من اصلا ساسات نداره! واسه خودم هم عجیب بود که چرا ساسات نداره

حتما داره ولی شاید اتوماتیک باشه ماشین های جدید هم تقریبا دارن ولی با یک اسم دیگه فکر کنم

samansad
26-06-2009, 20:20
حتما داره ولی شاید اتوماتیک باشه ماشین های جدید هم تقریبا دارن ولی با یک اسم دیگه فکر کنم
آهان آره فکر کنم باید خودکار باشه. حالا یعنی ببرم تعمیرگاه بگم ساسات را تست کنه؟ راستی یک چیزه دیگه اینی که بعضی موقع ها وقتی موتور در حالت عادی کارمی کند دور موتور همانند نبز میزنه یعنی متناوبا کمی بالا رفته بعد سریعا دوباره پایین می آید حتی کمی پایین تر از 0.8 و بعد دوباره به حالت عادی بر می گرده و چند ثانیه بعد دوباره این اتفاق می افته. اینم ممکنه از ساسات باشه؟ راستی بنظرم مصرف ماشین هم کمی بالا رفته.
باز هم از اینکه کمک و راهنمایی میکنید واقعا متشکرم.

MECHANIC2
06-07-2009, 15:00
علت اينكه سمند روغن موتور كم ميكنه ولي نشتي نداره يا دود نمي كنه چيست؟

Farshadd
06-07-2009, 21:19

اگه مطمئنید روغن کم میکنه. پس مطمئن باشید یا روغن سوزی داره یا نشتی.(در احتمال های پایین تر هم آب روغن قاطی میکنه)

روغن سوزی ممکنه ضعیف باشه و در حدی نباشه که دودش کامل مشخص باشه.
بعد از اینکه مدتی با ماشین کار کردید در حالی که موتور روشنه در موتور رو بردارید و آیینه ای بالای اون بگیرید. ببینی بخاری روی آیینه جم میشه یا نه.
به اگزوز با دقت نگاه کنید. دود نداره؟ انگشت رو داخل اگزوز بکشید ببینید انگشتتون چرب نمیشه؟

2299
08-07-2009, 19:10

اگه کم هست طبیعی هست چون یک جا خوندم سوپاپ های این موتور یک جوری طراحی شده که عیبش همین کم کردن مقداری روغن هست اگه زیاد نیست نگران نباش

mahdi_joker
09-07-2009, 02:27
خوب این موضوع عادیه!!!
به خاطر سوپاپ و لقیه بیش از حد پیستون که به خاطر آلیاژ و میزان انبساطه باید به ازای هر 2000 کیلومتر یه نیم لیتر روغن کم کنه!!!!
حالا یه کم کم و زیاد طوری نیست!!!
در واقع یه نوع روغن سوزیه!!!!اما خوب کنترل شده و وابسته به طراحی!!!!

شا و موفق باشی

acer_14
13-07-2009, 08:30
گر امپر بنزین میزان بنزینه باک رو کمتر نشان بده(حدود 7-8 لیتر ) مشکل از کجاست ؟ 2 هفنه پیش به باتری ساز نشان دادم یک قطعه رو از باک زیر صندلی عقب باز کرد و گقت این خرابه. حدود 13 تومن شد با اجرتش . تا امروز که رفتم بنزین یزنم دیدم نه درست نشده و باز کم نشان میده

majidhe
13-07-2009, 09:16
سلام
من یه پراید 82 کاربراتوری دارم مصرفش برای جاده حدود 7.5 لیتر هستش می خواستم بدونم آیا مصرفش بالاست چیکار باید بکنم
دوم اینکه وقتی فرمان را رها می کنم ماشین به سمت راست منحرف میشه این مشکل از چیه
سوم اینکه وقتی ماشین را روشن میکنم اولش خیلی میلرزه این مشکل از چیه آیا عادی یا نه
ممنون

sourena
13-07-2009, 09:25
برای جاده حدود 7.5 لیتر هستش می خواستم بدونم آیا مصرفش بالاست چیکار باید بکنم

بستگي به نوع جاده داره!(سر بالايي-سر پاييني)_با چه سرعتي بري و با چه دنده اي بري! چند نفر توي ماشينت باشن!تو صندوق چقدر جنس گذاشته باشي! اينارو بگو تا بگم خوب ميسوزونه يا نه!

دوم اینکه وقتی فرمان را رها می کنم ماشین به سمت راست منحرف میشه این مشکل از چیه

لاستيك زير ماشينت چيه؟ حتما بالانسش كن.اين مشكل ميتونه از خرابي قرقري و يا يا معيوب بودن سيستم جلوبندي هم باشه!
به لاستيكهات يك كمي توجه كن...شايد مصرف بالاي ماشينت هم بي ربط به لاستيكها نباشه!

سوم اینکه وقتی ماشین را روشن میکنم اولش خیلی میلرزه این مشکل از چیه آیا عادی یا نه
همه ماشينها وقتي كه روشنشون ميكني يه مقدار لرزه دارن كه عاديه...ولي اگر لرزت زياده حتمن ببر و دسته موتورهاتو نشون بده!
البته اين لرزه ميتونه ناشي از تنظيم بد ماشين هم باشه!
حتمن يه تنظيم ببر و شمع ماشين+تسمه تايم رو چك كن و كاربراتور رو مرتبا تنظيمش كن!

موفق باشي.

majidhe

گر امپر بنزین میزان بنزینه باک رو کمتر نشان بده(حدود 7-8 لیتر ) مشکل از کجاست ؟ 2 هفنه پیش به باتری ساز نشان دادم یک قطعه رو از باک زیر صندلی عقب باز کرد و گقت این خرابه. حدود 13 تومن شد با اجرتش . تا امروز که رفتم بنزین یزنم دیدم نه درست نشده و باز کم نشان میده

شما ببر پيش همون باطري ساز و بهش بگو! احتمالا جنس بد بهت داده! ماشينت چيه؟ اين مشكل ميتونه ناشي از خراب شدن عقربه هم باشه! توي پرايد من اينطور ديدم...

majidhe
13-07-2009, 10:43
من تو اتوبان قم کاشان با دو نفر سرنشین و یه ساک در صندوق عقب با سرعت 100-120 از اصفهان به تهران می رفتم که تا تهران 35 لیتر بنزین مصرف کرد

لاستیک ها هم تقریبا نو هستن

sourena
13-07-2009, 13:30
من تو اتوبان قم کاشان با دو نفر سرنشین و یه ساک در صندوق عقب با سرعت 100-120 از اصفهان به تهران می رفتم که تا تهران 35 لیتر بنزین مصرف کرد

قم-كاشان چه ربطي به اصفهان داره؟؟؟ جور در نمياد!
ولي حداكثر مصرف پرايد در جاده هاي برون شهري،6.5 تا 7 ليتر در 100 كيلومتر در ساعت هست! حتما ماشينو به يه آدم وارد نشون بده....