PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

hosein002
13-12-2012, 21:47
تصوير جالبي بود، پس احتمالا خود شما هم بتونين راحت پيدا و عوض بكنين، البته اگر مشكل از همين باشه.

بنظر ميرسه الان اون مدولاتور رو بشه پشت اون كليد چرخان( كه بنظر يك ترموستات دستي ميرسه) پيدا كنين.فقط قبلش كابل منفي رو قطع كنين تا احتمالا اتصالي برق بوجود نياد.

اگر انجام داديد،حتما از مراحل انجام كار عكس بگيريد و نتيجه رو هم بنويسيد تا يك آموزش كامل داده باشيد، اينجوري از هزينه هاي برقكار و احتمالا خرابكاريهاي اونها هم نجات پيدا ميكنين!!

سعی میکنم خودم بازش کنم ولی اول می خوام مطمعن بشم از همین قطعه باشه

fobos-wave
13-12-2012, 22:13
سلام
هنگامی که ماشین را روشن میکنم (405) یه صدایی شبیه قر قر آب از سمت موتور میاد! خصوصا اوایل حرکت.
آیا صدا از سیستم خنک کننده هست؟
آیا باید هوا گیری بشه؟
طریقه هواگیری چگونست؟

سلام.مشکلتون حل شد؟ اگه حل شده و عیبش برطرف شده واسه ماهم توضیح بدید.شاید مشکل از بلبرینگ کلاچ که داخل گیربکسه باشه.در صورتی که این بلبرینگ خراب باشه یه صدای قرقر یا خرخر شنیده میشه.

kasra2002
13-12-2012, 23:34
ممنون
بعد از اینکه با آی رادیاتور هواگیری کردم، هنگام ریختن ضد یخ سیستم هوا نمیگیره؟
نه دوست عزیز وقتی هواگیری تون کامل شد و پیچ هارو بستید شروع کنید به ریختن ضد یخ و همزمان یکی از پیچ ها رو که راحت تره با زکنید ... وقتی ضد یخ رو کامل ریختید پیچ رو سریع بجای خودش ببندید اگه یه کم آب لازم بود اضافه کنید. درب رادیاتور رو کامل ببندید و ماشین رو روشن کنید تا زمانی که گرم شه و ترموستات عمل کنه ( حتی تا روشن شدن فن) سپس ماشین رو خاموش کنید اگر آب از رادیاتور نریخت و یا صدایی عجیب نشنیدید عمل کامل شده . پس از یک روز رانندگی و وقتی ماشین کاملااااااااا سرده دوباره سطح آب رو چک کنید . ( نباید پر باشه و فقط روی میله دورنی رو گرفته باشه حدود 10سانتی از درب )

oghyanoos
14-12-2012, 00:35
سلام.مشکلتون حل شد؟ اگه حل شده و عیبش برطرف شده واسه ماهم توضیح بدید.شاید مشکل از بلبرینگ کلاچ که داخل گیربکسه باشه.در صورتی که این بلبرینگ خراب باشه یه صدای قرقر یا خرخر شنیده میشه.
نه، اول میخام هواگیری کنم، احتمالا صدایی که میاد از همینه

Abdolreza2012
14-12-2012, 02:45
دوستان ماشین ریپ میزنه ( صدای ghel ghel میده ) مشکل از چیه ؟
از بنزینه؟

sh.k_5800
14-12-2012, 18:45
خدايي بعداز چندسال زحمت وتلاش يه ماشين صفر گرفتيم که تا الآن پدر مارو درآورده و همين طور اشکمون رو ! کارهايي که تاالآن براي اين ماشين که ده هزارتا هم بيشتر کار نکرده و شتاب هم نداره و فقط دور موتور بالا ميره و گازميخوره و اگر دونفر هم سوار بشن ديگه هيچي ، به شرح زير هست !!! :

1-فيلرگيري 3بار تخصصي و حرفه اي

2-تعويض ----- (صافي) بنزين

3-تعويض ----- هوا (سرکان)

4- تعويض شمع ها مارک valoe

5-تعويض صفحه کلاچ (عالي)

6- تمييز کردن استپر 2بار و همچنين سوکتي که بالاي انژکتور هست که نمي دونم اسمش چيه که سوکت رو در ميارن و اسپري ميزنن!!

7-شستشوي انژکتور با دستگاه 8- درآوردن منبع کاتوليست و جايگزين يک منبع توري

اين بار يکي از دوستان يه تون آپ حرفه اي بهم معرفي کرد که رفتم پيش اون و واقعا کاربلد بود. که از 5صبح ميرفتن نوبت ميگرفتن و ما نفر هشتم بوديم. وساعت 2 بعداز ظهر نوبتمون شد.(الآن همه ميگن داره شوخي ميکنه!! ولي عين واقعيته ) بگذريم ..... اول يه فيلر زد و استپر و اون سوکت بالاي انژکتور رو اسپري زد و انژکتور رو با دستگاه شست و بازديد شمع هارو انجام داد. بعد از اين گفت برو منبع کاتوليست رو دربيار و برگرد پيش من که انجام دادم و باز هم همون مشکل رو داشت (گاز ميخورد ولي خوب راه نمي ره)

بعد رفت لپ تاپ رو آورد و به ecu زد و گفت همه چيز ok هست. سنسورها هم مشکل نداشت و حتي صفحه کلاچ رو هم تست کرد و گفت ok هست. گفت تنها يه چيز مونده و اينکه بري يه ماشين عين مدل خودت بياري که من سوزن انژکتورها رو تعويض کنم ، چون مال من تک سوزن هست که ببينه دو سوزن و سه سوزن چه تاثيري رو ماشين داره. گفت مدل من زيمنس هست . پرسيدم تفاوتش تو قدرت پاشش هست ، گفت آره.

حالا موندم منظورش چيه آخه. هم مدل هاي من که همه همين تک سوزن هستن پس چطور ميگه که همين مدل باشه. البته گفت که مدل بالا و پايين فرق نداره و فقط بايد زيمنس باشه. حالا ميخوام يه لطفي بکنيد و راهنمايي کنيد در مورد سوزن انژکتور 131 sx و حرف اين بنده خدا. ممنون ميشم هر چي زودتر راهنمايي کنيد.

camaro lt
15-12-2012, 00:52
ببخشيد كه اين پست رو اينجا مينويسم و ظاهرا جاش اينجا نيست، اما واقعا ديگه آمپر چسبوندم....

اين مشكل رو قبل از اينكه براي ما بگيد، برين به اون سازندگان اين گاريهاي زهوار درفته زير صفر كيلومتر بگيد كه با خباثت و شرارت تمام ، براي ما كلاسيك سوارها هر روز داستاني در ميارن و انگ و برچسب فرسوده به ماشينهامون ميزنن و هزارتا عيب روشون ميذارن تا بلكه اين تنها دلخوشيهاي ما كه نه تاثيري در ترافيك دارن و نه مصرف بنزين رو بديم با قيمت مفت اوراق و ذوب بكنن و در عوضش يه زباله اي به اسم ماشين و با قيمت خون باباشون تا دسته بندازن بهمون....

حرف در اين مورد خيلي زياده و دل من هم پره و جگرم خون، از اين حماقتها...

بگذريم...

همون راهي كه به شما توصيه شده رو انجام بدين، البته اگر نداره به يه تنظيم موتوري بايد مراجعه بكنين كه داشته باشه و بصورت آزمايشي سوار بكنه چون خيلي از تنظيم موتورها اينجور وسائل رو براي تست كردن دارن تا هزينه مشتري زياد نشه.

kasra2002
15-12-2012, 10:40
سلام
ماشینم بعد از یک روز از تعویض دیسک و صفحه دیدم زیرش خیلی واسکازین ریخته
حالا نمی دونم از توی سینیه یا داره نشتی میده تمام کاسه نمد هاشو عوض کردم

اون یکی عیبش هم دوباره شدید شد و دیروز که هوا سرد بود اولش خیلی اذیت کرد و با گرم شدن ماشین این مشکل هم درست میشه
هیچ چراغی هم روشن نمیشه که نشونه ایرور باشه
می دونم که تنظیم موتور ها کلی خرج برام می تراشند
پرشیا 87
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-12-2012, 15:02
من تعجبم كه چرا راهنمائی رانندگی تو ایران به "سال ساختِ ماشین" گیر میده !!! اینجا تو کویت شما باید سالی یک بار بری معاینه ی فنی و کارت ماشین رو تجدید کنید . همه چیز چک میشه ظرف دو سه دقیقه . رنگ , همه ی چراغها , شیشه ها تودوزی , دود نداشتن موتور,سالم بودن اگزوز و بی صدا بودن ماشین , لرزش نداشتن موتور , لاستیکها , برف پاک کن , نبودن هیچ گونه نوشته یا شعار و علامت روی ماشین . اصلا کاری ندارند ماشین چه سالی ساخته شده . هر ماشینی تو این معاینه قبول بشه مهر میزنند رو درخواست تجدید کارت ماشین بعدش میره ساختمون روبروی قسمت معاینه ی فنی و چند دقیقه میشینه و کارت جدید صادر میشه . اگر هم جریمه داشته باشه ,کامپیوتر کارت جدید رو صادر نمیکنه تا بره قسمت خلافی و جریمه رو پرداخت کنه بعدش میره کارت ماشین رو پرینت میکنند میدن بهش . والسلام . تو ایران راهنمائی عاجزه یه همچین سیستمی درست کنه؟؟؟!!!

Mahdi/s
15-12-2012, 17:43
من تعجبم كه چرا راهنمائی رانندگی تو ایران به "سال ساختِ ماشین" گیر میده !!! اینجا تو کویت شما باید سالی یک بار بری معاینه ی فنی و کارت ماشین رو تجدید کنید . همه چیز چک میشه ظرف دو سه دقیقه . رنگ , همه ی چراغها , شیشه ها تودوزی , دود نداشتن موتور,سالم بودن اگزوز و بی صدا بودن ماشین , لرزش نداشتن موتور , لاستیکها , برف پاک کن , نبودن هیچ گونه نوشته یا شعار و علامت روی ماشین . اصلا کاری ندارند ماشین چه سالی ساخته شده . هر ماشینی تو این معاینه قبول بشه مهر میزنند رو درخواست تجدید کارت ماشین بعدش میره ساختمون روبروی قسمت معاینه ی فنی و چند دقیقه میشینه و کارت جدید صادر میشه . اگر هم جریمه داشته باشه ,کامپیوتر کارت جدید رو صادر نمیکنه تا بره قسمت خلافی و جریمه رو پرداخت کنه بعدش میره کارت ماشین رو پرینت میکنند میدن بهش . والسلام . تو ایران راهنمائی عاجزه یه همچین سیستمی درست کنه؟؟؟!!! ســلام...
دقیقا همین سیستم اینجا هم هست...نه به این دقت که رنگ و علامت خاص رو چک کنن...ولی ترمزها.. ..تنظیم بودن موتور....ووووو.....همه چیز چک میشه....
متاسفانه متاسفانه بازم متاسفانه یه شعاری درست شده به این اسم که اینجا ایرانه.....کدوم یکی از سیستم های اینا درست هست که این باشه.....توی مراکز معاینه فنی...هرکدوم از این قسمت ها مشکل داشته باشه با 5 هزار تومن مشکل اش حل میشه..

kasra2002
15-12-2012, 18:24
در ایران ماشین نو تا 5 سال نیاز به معاینه فنی نداره چون کیفیت بالای قطعه و ساخت ماشین همینطور که در همین تاپیک از ماشین های نو می بینید آبرو ریزی می شه و ماشین گارانتی دار هم نمیشه مشکلاتش حل بشه . در معاینه فنی هم کم پیش میاد همه چیز رو چک کنند اگر چراغ ها سالم باشه و ماشین سیستم نداشته باشه فقط با تست آلایندگی همه ماشین هها رو قبول می کنن و فوقش می گن که تنظیم موتور ببر البته بعد از گرفتن کارت معاینه فنی. یه جاهاییم دیدم که 2 برابر پول می گیرند حتی نیازی به بردن ماشین هم نیست البته شهرستان .
در مورد عوارض و خلافیم تا به دست پلیس نیافتاده هیچ مشکلی پیش نمیاد و تا فروش کاری ندارند

Abdolreza2012
15-12-2012, 20:29
دوستان ماشین ریپ میزنه ( صدای ghel ghel میده ) مشکل از چیه ؟
از بنزینه؟
کسی نیست جوابه منو بدههههههه؟

Mahdi/s
15-12-2012, 20:46
ســـــلام..... نوع و سال ماشین رو ذکر کنید...

Abdolreza2012
16-12-2012, 02:29
ســـــلام..... نوع و سال ماشین رو ذکر کنید...
405 مدل 90
میتونه از بنزین باشه یا مشکل از یه چیزه دیگس؟

hosein002
16-12-2012, 13:07

اگه مشکلی داشته باشه با دیاگ میشه فهمید

Abdolreza2012
16-12-2012, 16:04
اگه مشکلی داشته باشه با دیاگ میشه فهمید
مشکل خاصی نداره فقط تازگیا یه کم ریپ میزنه
نه اینکه میخواد خاموش شه نه
صداتی قل قل میده مثله سربالایی که با گاز کم بخوای بری ماشین کم میاره

kasra2002
16-12-2012, 21:28
دوست عزیز درست نمیشه تشخیص داد چون خیلی دلیل ها می تونه باعث اون شه و ماشین من هم همین مشکل رو داره ولی فقط وقتی سرده خیلی شدیده و دیاگ هم نشون نداد و فعلا با باز کردن فیش سنسور هوا در حال تسته که از اون میتونه باشه یا نه

Abdolreza2012
17-12-2012, 02:00
دوست عزیز درست نمیشه تشخیص داد چون خیلی دلیل ها می تونه باعث اون شه و ماشین من هم همین مشکل رو داره ولی فقط وقتی سرده خیلی شدیده و دیاگ هم نشون نداد و فعلا با باز کردن فیش سنسور هوا در حال تسته که از اون میتونه باشه یا نه

به نظره من از بنزینه چون ایندفعه از جایگاه بنزینی بنزین زدیم که میگفتن تو بنزینش آبه:n27:
از سرما هم شاید باشه چون اینجا هوا سرد شده خیلی:sq_21:
یکی دو دفعه بیشتر پیش نیومد ولش
اگه باز پیش بیاد میبرم یه جایی نشونش میدم
ممنون

camaro lt
17-12-2012, 14:45
در مورد بنزين، من هم بارها چنين مشكلي داشتم و از خيلي ها ، بخصوص تعميركاران قديمي شنيدم كه كيفيت فعلي بنزينها واقعا پايين آمده و گاهي باعث خراب شدن موتور در وضعيت كاركرد معمولي ميشه( منظور بدون فشار آوردن به موتور)

در حال حاضر ماشين خودم( شورلت نوا ) در بخشهايي از شتاب گرفتن و دور بالا، مقداري كم مياره و گاهي صداي خفيف سوپاپ هم مياد( در حاليكه مجموعه موتور، گيربكس، كلاچ و مابقي متعلقات در نهايت سلامت كار ميكنه)

بعد سالها ماشين آمريكايي داشتن، و تجربه وضعيتهاي گوناگون اونها، هيچوقت و تحت هيچ شرايطي، من صداي سوپاپ رو موقع شتابگيري نميشنيدم، حتي با وجود موتور مشكلدار و تنظيم نبودن سوپاپها( مگر زماني كه دلكو خيلي از تنظيم خارج شده باشه). در حاليكه الان در بهترين وضعيت اين صدا گاهي شنيده ميشه و بايد خط قرمزي براي اون در نظر بگيرم( فشار كمتر به پدال گاز و اجازه دور برداشتن موتور در مسافتي طولانيتر)

اين مشكل به علت هيچكدام از دلايل فني و مكانيكي خودرو نيست، جز كيفيت بسيار بد و پايين بنزينها، و حتي با بنزين سوپر هم باز كارايي موتور آنچنان بالا نميره.

بنابراين توصيه ميكنم اگر از سلامت تمام بخشهاي فني خودروي خودتون مطمئن هستيد، براي رفع اين صدا ديگه كاري نكنيد جز انتظار براي بهتر شدن كيفيت بنزينهاي توليدي داخل و يا وارداتي از خارج!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-12-2012, 15:57
سلام دوستان .بهترین زمان برای فبلرگیری کی هست ؟ وقتی موتور سرده یا وقتی کاملاً گرم شده و حرارتِ موتور به حداکثر رسیده یا فرقی نمیکنه ؟

kasra2002
17-12-2012, 16:07
دوستان با توجه به اینکه بنزین س وپ ر حتی با کارت هم تفاوت قیمتی داره آیا همیشه س و پ ر استفاده کنیم ؟--- در بنیزین معمولی اکتان بریزیم (چه مارکی با چه قیمتی)؟ --- بیخیال شیم ؟ ---- هر از چند باک از جابجا کنیم ؟

camaro lt
18-12-2012, 00:42
سلام دوستان .بهترین زمان برای فبلرگیری کی هست ؟ وقتی موتور سرده یا وقتی کاملاً گرم شده و حرارتِ موتور به حداکثر رسیده یا فرقی نمیکنه ؟

دوستان با توجه به اینکه بنزین س وپ ر حتی با کارت هم تفاوت قیمتی داره آیا همیشه س و پ ر استفاده کنیم ؟--- در بنیزین معمولی اکتان بریزیم (چه مارکی با چه قیمتی)؟ --- بیخیال شیم ؟ ---- هر از چند باک از جابجا کنیم ؟

مسلما موتور در حالت معمولي خودش كار بكنه و تنظيم بشه بهتره، چون بطور طبيعي خودرو در حال حركت و با موتور گرم كارايي خودشو نشون ميده.

دماي كاركرد معمول موتور هم چيزي بين 70 تا 95 درجه است( بستگي به شرايط كاري و نوع موتور خودرو، و وضعيت آب و هوايي)

در مورد بنزين سوپر كه بشخصه فرقي بين اون با بنزين معمولي نديدم!(بجز قيمت بالاتر 500 تومان)

در مورد تكميل كننده هاي بنزين، مارك كاسپين فعلا ميشه گفت مطمئنتر از بقيه است، چون بقيه محصولات اين شركت را هم استفاده كردم و در كل خوب بوده.

براي موتورهاي انژكتوري و كاربراتوري هم بصورت جداگانه از اين تكميل كننده ها توليد شده.

استفاده مداوم اون، به شرط رعايت فاصله زماني خوبه. مثلا هر 1000 يا 2000 كيلومتر يكبار( معمولا دستورالعمل رو روي خود قوطي مينويسند)

n_78
18-12-2012, 10:44
اقا تورا خدا کمکم کنین یه مشکلی برا ماشینم پیش امده همه باطری سازی های اصفهان را رفتم فایده نداشته...
من اگه 6_7 ساعت ماشینم خاموش باشه باطری ماشینم خالی میکنه و دیگه استارت نمیخوره. باطری عوض کردم همونطوری شد بازم همه میگن برق دزدی داره ولی وقتی تست میکنن میگن نه برق دزدی هم نداره!!
میگن احتمالا وقتی ماشینت را خاموش میکنی برق یه جای ماشینت میچسبونه و مثل فن و... ولی من یه روز ماشین را گذاشتم تو حیاط چند ساعت تو حیاط بودم فن بکار نیافتاد.
اخه از کجا میتونه باشه این مشکل؟؟؟ دارم دیوونه میشم....
از سرباطری یا مغزی سویچ نمیتونه باشه؟؟؟
راستی ماشینم پرشیاست مدل 87 دوگانه.
تورا خدا کمکم کنین!!!!؟؟؟
اقا کسی نیست جواب نا را بده؟؟؟
همه باطری سازها میگن برق دزدی نداره اخه پس از کجاشه؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2012, 11:54
اقا کسی نیست جواب نا را بده؟؟؟
همه باطری سازها میگن برق دزدی نداره اخه پس از کجاشه؟؟

سلام
اگه اشتباه نکنم شما گفتین که وقتی سر منفی باتری رو برمیدارین دیگه باتری خالی نمیشه .
پس حتماً برق دزدی وجود داره .
به حرفِ برقکارها هم توجه نکنین . اونها میخوان پول دربیارند و وقت براشون خیلی مهم هست و اگر برادرتون هم باشه نمیاد همه ی وقتش رو برایِ پیدا کردنِ یک برق دزدی تلف کنه .
به دوست بنده گفتند دلکو ماشینش خرابه و باید عوض بشه و 400 هزار تومن خرج داره , بازش کردیم با تعویض یه کاسه نمد 2000 تومنی درست شد.

شما بايد خودتون یه مولتی متر دقیق تهیه کنید و خودتون با صبر و حوصله با روشی که خدمتتون عرض کردم تمام مدارها و دونه دونه چک کنید تا پیداش کنید .
یادتون باشه مولتی متر رو باید بین سیم قرمز باتری و سر مثبت باشه و بذارینش روی میلی آمپر .
اگر با دقت و صبر و حوصله همه ی مدارها رو چک کنین حتماً پیداش میکنین

توی یک آپارتمان 13 طبقه برق دزدی بود ما با همین روش پیداش کردیم البته حدودِ دو ساعت طول کشید اما نتیجه ی کار , خستگیش رو از یادمون بُرد.
:20:
اگر آشنا دارین که اهم متر بهتون قرض بده نیازی به خریدنش نیست

karvas
18-12-2012, 12:25
ضبطم روشن نمیشه به دادم برسید
از صفریش بعضی وقتا نوشته های ال سی دیش گیر میکرد با یکبار روشن خاموش کردن ضیط درست میشد امشب دیگه کلا فقط ساعت نشون میده ال سی دیش ضیط روشن نمیشه تاریخ رو ال سی دی نمیاد لامپ های نارنجی ضیط هم خاموشه درضمن نقاب وسط هم تاحالا باز نشده ضبط هم همینطور
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یانوشته در باز است نصفه نیمه میمونه یا فقط ساعت میمونه
206 type2 year90

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2012, 12:34
ضبطم روشن نمیشه به دادم برسید از صفریش بعضی وقتا نوشته های ال سی دیش گیر میکرد با یکبار روشن خاموش کردن ضیط درست میشد امشب دیگه کلا فقط ساعت نشون میده ال سی دیش ضیط روشن نمیشه تاریخ رو ال سی دی نمیاد لامپ های نارنجی ضیط هم خاموشه درضمن نقاب وسط هم تاحالا باز نشده ضبط هم همینطور[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یانوشته در باز است نصفه نیمه میمونه یا فقط ساعت میمونه206 type2 year90سلام. بیخود پولتون رو برای خرید این ضبطها خرج نکنین . یه mp3 player بخرین بزنین به جافندکی و توی FM گوش کنین . راحت و جمع و جور و ارزون :20:

karvas
18-12-2012, 13:35
سلام. بیخود پولتون رو برای خرید این ضبطها خرج نکنین . یه mp3 player بخرین بزنین به جافندکی و توی FM گوش کنین . راحت و جمع و جور و ارزون :20:
فکر کنم اشتباه متوجه شدید ضبطی که خوده ایران خودرو میزاره روشه عوض نشده باز هم نشده
از صفریش هم دسته خودم بوده از همون اوایل بعضی وقتا با کنترل بغل فرمون یا خوده کلیدای ظبط میخواستم ولوم کم زیاد بکنم یا اهنگ عقب جلو بکنم میدیدم نمیشه نوشته ال سی دی هم گیر کرده یک بار ضبط رو خاموش روشن میکردم درست میشد از دیشب کلا صبظش روشن نمیشه تاریخی هم که وقتی ضبط خاموشه رو ال سی دی میاد اونم نمیاد

Mahdi/s
18-12-2012, 15:57
ســلام....
ببخشید بابت اسپم
دیدم بقیه دوستان هم مشکل من رو داشتن به پیشنهاد دوست خوبمون camaro it دست به کار شدم..
گفتم اینجا هم مطرح کنم تا همه دوستان استفاده کنن..

آموزش تعویض مدولاتور فن (بخاری / کولر) 405 + عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

n_78
18-12-2012, 17:31
اقا یه سوال میشه باطری پراید یا روا را گذاشت رو پرشیا؟؟

hosein002
18-12-2012, 19:05
ســلام....
ببخشید بابت اسپم
دیدم بقیه دوستان هم مشکل من رو داشتن به پیشنهاد دوست خوبمون camaro it دست به کار شدم..
گفتم اینجا هم مطرح کنم تا همه دوستان استفاده کنن..

آموزش تعویض مدولاتور فن (بخاری / کولر) 405 + عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

باسلام و تشکر فراوان از این آموزش
واقعا عالی بود فن ماشین من هم یکسره دور تند کار میکنه که به گفته دوستان مدولاتور فن باید عوض بشه
یه سوال داشتم وقتی مدولاتور رو میخوای باز کنی طبق عکسها حتما باید موتور رو هم از سر جاش در بیاری یا بعد از در اوردن پروانه میشه مدولاتور را تعویضش کرد

hosein002
18-12-2012, 19:11
اقا یه سوال میشه باطری پراید یا روا را گذاشت رو پرشیا؟؟

آمپر باطری پراید کمه بدرد پرشیا نمی خوره
آمپر باطری روا رو بخون اگه 66 تا 74 باشه موردی نداره بزاری رو پرشیا

kasra2002
19-12-2012, 01:14
دوستان با جدا کردن سنسور اکسیژن هم مشکل رفع نشد . دیاگ هم هیچ لیروری نداره بنزین خوب هم زدم . فقط شک خودم به گیر کردن استپره یعنی کثیف شدن اون هست که روغن کاری بخواد . ( بازم بگم که فقط مشکل من از زمان بالا اومدن آمپر آب یعنی از 8 دقیقه بعد از رو شن کردن و تا 15 دقیقه بعد ادامه داره و بعد خوب میشه و فقط وقتی دور موتور حدود 2000 باشه یه کم ممکنه توک بزنه ولی خوبه)

hosein002
19-12-2012, 13:25
هنوز مدولاتور فن بخاری رو عوض نکردم
تازه امروز دیدم رادیات بخاری سوراخ شده وآب میاد کف ماشین
زیر داشبورد جلوی راننده رو نگاه کردم لوله ها و محل اتصالشون سالم بود
بااین حساب 100درصد رادیات سوراخه
شنیدم بعضی از تعمیر کارا بدون باز کردن داشبورد رادیاتور بخاری رو عوض میکنن از دوستان کسی اطلاعاتی داره لطفا توضیح دهید

Sina3DHD
20-12-2012, 15:46
با سلام
دوستان امروز بعد از تعویض باتری هیوندای سوناتا 2009 چراغ عیب یاب اون که به رنگ زرد رنگ هست روشن شده ،
به دلیل اینکه باتری فابریک اون خراب شده بود باتری تعویض شد و یک باتری jackward نصب شد.
ممنون می شوم راهنمایی کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2012, 16:03
با سلامدوستان امروز بعد از تعویض باتری هیوندای سوناتا 2009 چراغ عیب یاب اون که به رنگ زرد رنگ هست روشن شده ،به دلیل اینکه باتری فابریک اون خراب شده بود باتری تعویض شد و یک باتری jackward نصب شد.ممنون می شوم راهنمایی کنید.سلام . آمپر این باتری با باتریِ خودش چه فرقی داره ؟ آیا تمام سیمها سمباده خورد و تمیز شد قبل از نصب ؟ آیا پیچ بستهای باتری محکم هست ؟ آیا یک بار دیگه سیم منفی رو قطع کردین و صل کنین ببینین درست میشه یا نه ؟

kasra2002
20-12-2012, 16:39
امروز یه مکانیک نمایندگی اونو دید و میگه ممکنه از اختلال درجه آب باشه که ماشین به ساست میره در ضمن امروز نسبتا خوب بود و فقط دردنده سبک تر و دور موتور پایین یه توک کوچک می خوره .اون میگفت کار ما نیست و باید ببرم پیش برقکار ماهر

Abdolreza2012
21-12-2012, 02:49
آنتن روی ماشین خیلی شل شده
بخوام سفتش کنم باید چیکارش کنم؟
خودم میتونم یا باید ببرم جایی؟

oghyanoos
21-12-2012, 12:16
فشنگی آب و فشنگی روغن در موتور 405 دقیقا کجا قرار داره؟

Abdolreza2012
21-12-2012, 16:20
حقیقتی درباره بنزین که شاید ندانید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در دنیای خودروها، افسانه‌های متداولی وجود دارند که بارها و بارها تکرار می‌شوند و سرانجام به یک حقیقت تبدیل می‌شوند. جای تعجب نیست که تعداد زیادی از این حقایق به بنزین مرتبط باشند، خواه مرتبط با مسافت پیموده شده با سوخت، امکانات و قدرت آن باشد یا جنبه‌های سری موتور احتراق داخلی.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ؛ مباحث مربوط به بنزین واقعاً گیج‌کننده هستند، به راحتی می‌توان فرضیاتی در مورد آن مطرح کرد که به نظر منطقی می‌رسند، اما وقتی آزمایشات عملی دخیل شوند، درست نبودن این فرضیات مشخص خواهد شد. یک نمونه از این تجربیات در درجه بندی اکتان قابل مشاهده است.

واقعاً عدد اکتان چیست؟
اگر بخواهیم این سؤال را ساده‌تر توضیح دهیم، در کشورهای دیگر وقتی که شما به پمپ‌بنزین می‌روید و پمپ‌های متعددی در پیش روی شما قرار دارند، عدد نوشته شده بالای هر کلید یا نازل، نشان دهنده عدد خاص اکتان است. معمولاً این عدد از ۸۷ تا ۹۳ است و در کشور خودمان به بنزین معمولی و بنزین سوپر شهرت دارند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در دنیای خودروها این‌طور بیان می‌شود که عدد بالاتر نشان‌دهنده کیفیت بهتر است. به هر حال، قدرت اسب بخار بیشتر و میزان مسافت طی شده بیشتر با هر باک پر، خواسته همه رانندگان است و همین موارد باعث می‌شوند که حس کنیم، عدد اکتان بالاتر برابر با کارایی بیشتر است. شرکت‌های سازنده بنزین هم این ذهنیت را دریافته و از هیچ تلاشی برای برآورده کردن این خواسته راننده‌ها دریغ نمی‌کنند. برچسب گذاری بنزین با اکتان ۸۷ به عنوان بنزین معمولی و بنزین با اکتان ۹۱ یا ۹۳ به عنوان بنزین سوپر تلاشی در جهت تقویت این طرز فکر است.
از آنجایی که بنزین سوپر نسبت به بنزین معمولی قیمت بالاتری دارد، این شرکت‌ها علاقمندند که افراد بیشتری را به پرداخت پول بیشتر به ازای کیفیت بهتر سوخت ترغیب کنند. اینجاست که فلسفه معنی عدد اکتان بنزین وارد کارزار می‌شود. در طی زمان طولانی به مردم قبولانده شده که سوخت با عدد اکتان بالا، تمیزتر و کامل‌تر می‌سوزد، و انرژی بیشتر و میزان مسافت طی شده بیشتری نسبت به بنزین با عدد اکتان معمولی برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد، زیرا این سوخت انرژی بیشتری در خود دارد. هیچ‌کدام از این اظهارنظرها صحیح نیستند، در حقیقت عدد اکتان بنزین هیچ ربطی به میزان قدرت آن ندارد، این عدد فقط بیان کننده این است که این سوخت قبل از اشتعال تا چه حد می‌تواند فشرده شود، هرچقدر عدد اکتان بالاتر باشد، احتمال اشتعال تحت فشار آن کمتر است.
ولی چرا همه می‌خواهند سوختی تولید کنند که اشتعال آن در موتور سخت‌تر باشد؟ برای فهمیدن نقش عدد اکتان و فشار احتراق در موتور، آشنایی با اصطلاحی به نام "knock” ضروری به نظر می‌رسد. وقتی که بنزین از طریق انژکتور به داخل سیلندر اسپری می‌شود و با اکسیژن ترکیب می‌شود، طراحان موتور انتظار دارند این سوخت به حالت گاز در آنجا بماند تا زمانی که شمع‌ها روشن شوند و باعث انفجار برای حرکت به سمت پایین پیستون برای ایجاد نیرو شوند. مدت زمان این انفجار بسیار حیاتی است، بنزینی که خیلی سریع مشتعل شود باعث ایجاد knock (ضربه) می‌شود که این عمل خروجی و کارایی موتور را کاهش می‌دهد و حتی در شرایط بد می‌تواند به موتور آسیب فیزیکی برساند.

در اکثر موتورها، به ندرت شاهد این نوع ضربه هستیم و این به این دلیل است که میزان تراکم (فشاری که مخلوط سوخت و هوا به سیلندر وارد می‌کند) به اندازه کافی پایین است و عدد اکتان بنزین‌های معمولی کافی و مطلوب است. قاطعانه می‌توان گفت هیچ سودی از استفاده از بنزین‌های سطح بالا در موتورهای استاندارد و خوب نصیب شما نخواهد شد، زیرا این موتورها قادر نیستند از این خاصیت ضربهٔ کمتر سود ببرند، اگرچه طرح‌های مدیریت موتور پیشرفته‌تر به ویژه مدل‌های به کار رفته در وسایل مجهز به تکنولوژی توربو شارژ و سوپر شارژ می‌توانند تراکم را تا حد بالایی انجام دهند، بنابراین به بنزین‌های با اکتان بالاتر برای جلوگیری از ایجاد ضربه نیازمندند.

چگونه بفهمیم که آیا خودروی ما به بنزین سوپر احتیاج دارد یا بنزین معمولی؟
تقریباً در دستورالعمل همه وسایل نقلیه عدد اکتان بهینه برای آن وسیله درج شده است. برخی از خودروهای لوکس یا مسابقه‌ای از هشداری بر روی درب باک استفاده می‌کنند که بر روی آن نوشته شده «فقط از سوخت بدون سرب با کیفیت بالا استفاده کنید».
به عنوان جمع‌بندی بار دیگر تاکید می‌کنیم که با استفاده از سوخت‌های با درجه اکتان بالا در موتوری که برای استفاده از سوخت‌های معمولی طراحی و تنظیم شده هیچ تغییری در میزان قدرت یا کارایی موتور ایجاد نخواهد شد. تفکری هم که درباره تمیز کردن داخل موتور به واسطه استفاده از سوخت‌های با اکتان بالا رایج است، اشتباه است. از سوی دیگر، استفاده از سوخت‌های با اکتان پایین، در موتوری که برای استفاده از سوخت‌های با اکتان بالا طراحی شده است، ریسک آسیب به موتور را افزایش می‌دهد و به مرور زمان بر کارایی آن تأثیر منفی خواهد داشت.
دفعه بعد که کسی خواست فلسفه عدد اکتان سوخت را برای شما تشریح کند، می‌توانید برای او تأثیر عدد اکتان را به طور کامل شرح دهید، یا اینکه سری تکان بدهید، لبخندی بزنید، پول سوخت را بپردازید و حرکت کنید!

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-12-2012, 00:54
آنتن روی ماشین خیلی شل شده
بخوام سفتش کنم باید چیکارش کنم؟
خودم میتونم یا باید ببرم جایی؟

سلام
بیشتر ماشینها آنتنشون پیچی هست که یا از زیر گلگیر سفت میشه یا توی صندوق عقب .
اگر هم روی شقف باشه از توی سقف باز و بسته میشه

ماشین شما چیه؟ آنتنش کجا نصب شده؟

Abdolreza2012
22-12-2012, 03:52
سلام
بیشتر ماشینها آنتنشون پیچی هست که یا از زیر گلگیر سفت میشه یا توی صندوق عقب .
اگر هم روی شقف باشه از توی سقف باز و بسته میشه

ماشین شما چیه؟ آنتنش کجا نصب شده؟
ماشین 405 هست
روی سقف نصبه
خودم میتونم درستش کنم؟
اگه آره چه طوری ؟
اگه هم نه که پیشه کی باید ببرم؟
مرسی

gholamjaplaghian
22-12-2012, 11:30
سلا م با عرض پوزش پرسشی داشتم از دوستان راهنمایی می خواهم.پراید مدل 81 دارم با تک استارت روشن می شد چند روز پیش چون باطری ضعیف بود با هل روشن می کردم اما هفته گذشته هر چه هل دادم روشن نشد .سرانجام جمعه اول دی باطری خریدم و استارت زدم اما ماشین روشن نشد لطفا راهنمایی کنید ممکن است هل دادن باعث شده که تایمینگ خودرو بهم بخورد .متشکرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-12-2012, 16:01
ماشین 405 هستروی سقف نصبهخودم میتونم درستش کنم؟اگه آره چه طوری ؟اگه هم نه که پیشه کی باید ببرم؟مرسیسلام .بنده آنتن 405 رو ندیدم که دقیقاً کجای سقف هست اما ببینید همون جا تویِ اتاق چی هست . اگر چراغ سقفی هست ,پس با باز کردن چراغ سقفی پیچهای آنتن پیدا میشه(مثل ماتیز) .اگر چیزی زیرش نیست پس باید نمدیِ سقف رو باز کنید . صبر کنید تا دوستانی که تجربه ی بیشتری دارند هم نظرشون رو بنویسند .شاید ساده تر اونی باشه که بنده میگم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-12-2012, 16:08
سلا م با عرض پوزش پرسشی داشتم از دوستان راهنمایی می خواهم.پراید مدل 81 دارم با تک استارت روشن می شد چند روز پیش چون باطری ضعیف بود با هل روشن می کردم اما هفته گذشته هر چه هل دادم روشن نشد .سرانجام جمعه اول دی باطری خریدم و استارت زدم اما ماشین روشن نشد لطفا راهنمایی کنید ممکن است هل دادن باعث شده که تایمینگ خودرو بهم بخورد .متشکرمسلام . اگر استارت میخوره اما روشن نمیشه , اول باید فیوزها و رله ها چک بشه تا ببینید برق موتور و شمعها درست هست . یک وایر شمع رو در بیارین و یک پیچ گوشتی بذارید توش و بگیرید نزدیک بدنه و یه نفر استارت بزنه . باید جرقه بزنه . اگر جرقه نمیزنه همه ی فیوزهای موتور و رله های موتور رو چک کنید . اگر برق شمعها درست هست باز هم باید فیوزها و رله ها چک بشه . برای چک کردن رله های موتور , اگر چند رله شبیه هم تو جعبه فیوز هست اونها رو با هم جابجا کنید مثلا با رله ی کولر جابجا کنید .

ramingsm
22-12-2012, 16:16
آقا این ماشین قدیمیه پدر بزرگم اکثر وقتا دسته منه پژو glx از نوع کاربراتوری 2000
چند وقته اعصاب منا ریخته بهم بعضی وقتا قاطی میکنه و بدجوری تو حرکت پرت پرت میزنه و ماشین میپره به خصوص وقتی میخوای راه بیفتی و با دنده 1 به طوری که اگه کسی باشه که عادت نداشته باشه سریع خاموش میکنه
بعضی وقتا سریع خود به خود درست میشه بعضی وقتا هم یهو میبینی نصف روز اینجوریه
وقتای که اینجوری میشه حتی اگه ماشینا خلاص کنی و یکم بهش گاز بدی و گازا ثابت نگه داری یهو میبینی خود به خود دور موتور از مثلا 3 یهو افت میکنه روی 1 مشکلش چیه؟همه احتمالاتا بگید
راستی چند وقت قبل یه تصادف از جلو باهاش کردم میتونه از اون باشه

Abdolreza2012
22-12-2012, 20:22
سلام .بنده آنتن 405 رو ندیدم که دقیقاً کجای سقف هست اما ببینید همون جا تویِ اتاق چی هست . اگر چراغ سقفی هست ,پس با باز کردن چراغ سقفی پیچهای آنتن پیدا میشه(مثل ماتیز) .اگر چیزی زیرش نیست پس باید نمدیِ سقف رو باز کنید . صبر کنید تا دوستانی که تجربه ی بیشتری دارند هم نظرشون رو بنویسند .شاید ساده تر اونی باشه که بنده میگم
آره میدونم کجاشو میگی ولی یکی میگفت ایموبلایزر هم اونجاس
من میترسم بازش کنم نتونم جمش کنم:n02:

oghyanoos
22-12-2012, 22:40

kasra2002
23-12-2012, 15:34

اگه منظورتون موتور 1800 xu7 باشه اینموتور در برخی سری ها دارای 3 سنسور آب و یک سنسور روغن و در برخی دارای 2 سنسور آب می باشد. محل قرار گیری در پشت جای ترموستات چسبیده به موتور است

kasra2002
23-12-2012, 15:38
آره میدونم کجاشو میگی ولی یکی میگفت ایموبلایزر هم اونجاس
من میترسم بازش کنم نتونم جمش کنم:n02:

احتمالا اگه چراغ سقفی جلو رو باز کنید بتونید دسترسی پیدا کنید . بسته به مدل ماشینتون سنسور در مدل پایینا که فقط قفل مرکزی دارند اونجاست ونه ایموبلایزر نگران نباشید فقط چیزیو نشکنید

kasra2002
23-12-2012, 15:40
ممنون دوست عزیز برای توضیح بنزین فقط نکته ای که هست اینه که روی درب باک ماشین های ایرانی جدید همه زده فقط بنزین بدون سرب اکتان بالای 95

ramingsm
23-12-2012, 20:23
آقا این ماشین قدیمیه پدر بزرگم اکثر وقتا دسته منه پژو glx از نوع کاربراتوری 2000
چند وقته اعصاب منا ریخته بهم بعضی وقتا قاطی میکنه و بدجوری تو حرکت پرت پرت میزنه و ماشین میپره به خصوص وقتی میخوای راه بیفتی و با دنده 1 به طوری که اگه کسی باشه که عادت نداشته باشه سریع خاموش میکنه
بعضی وقتا سریع خود به خود درست میشه بعضی وقتا هم یهو میبینی نصف روز اینجوریه
وقتای که اینجوری میشه حتی اگه ماشینا خلاص کنی و یکم بهش گاز بدی و گازا ثابت نگه داری یهو میبینی خود به خود دور موتور از مثلا 3 یهو افت میکنه روی 1 مشکلش چیه؟همه احتمالاتا بگید
راستی چند وقت قبل یه تصادف از جلو باهاش کردم میتونه از اون باشه

نبود؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Abdolreza2012
23-12-2012, 21:50
احتمالا اگه چراغ سقفی جلو رو باز کنید بتونید دسترسی پیدا کنید . بسته به مدل ماشینتون سنسور در مدل پایینا که فقط قفل مرکزی دارند اونجاست ونه ایموبلایزر نگران نباشید فقط چیزیو نشکنید

ماشین مدل 90 glx قدیمی نیست
پس اونجا ایموبلایزر نیست؟

Abdolreza2012
23-12-2012, 21:54
ممنون دوست عزیز برای توضیح بنزین فقط نکته ای که هست اینه که روی درب باک ماشین های ایرانی جدید همه زده فقط بنزین بدون سرب اکتان بالای 95
آره زدن ولی کجاس بنزین بدون سرب اکتان بالای 95

Mahdi/s
24-12-2012, 22:05
ســـلام...

یه سوال....جیغ کشیدن ترمز ماشین (شبیه وقتی که نو هست) به نظرتون میتونه به سرما و گرما ربطی داشته باشه..؟؟مثلا تابستون جیغ بکشه و زمستون نه../؟

kasra2002
24-12-2012, 23:02
ماشین مدل 90 glx قدیمی نیست
پس اونجا ایموبلایزر نیست؟
جای ایموبلایزر دور سوییچ هست . سنسور ریموت کنترل درب ها هم دیگه پایینه و اون جا معمولا خالیه

kasra2002
24-12-2012, 23:05
ســـلام...

یه سوال....جیغ کشیدن ترمز ماشین (شبیه وقتی که نو هست) به نظرتون میتونه به سرما و گرما ربطی داشته باشه..؟؟مثلا تابستون جیغ بکشه و زمستون نه../؟

جیغ کشیدن مربوط به لنته و ممکنه با گرما و سرما و رطوبت تغییر کنه وحتی با کار کردن به مرور کم و زیاد باشه ولی کلی نیست

oghyanoos
24-12-2012, 23:35
کولر دیجیتالی چه فرقی با کولر معمولی داره؟

rami_hemi
25-12-2012, 00:03
نبود؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
سلام ماشین شما یا ایرادش از کاربراتور هست یا از سیستم برقیش ممکنه افت ولتاژ داشته باشه یا از کوئلش باشه دلکو ماشین رو هم چک کنید .

کولر دیجیتالی چه فرقی با کولر معمولی داره؟
در مورد سیستم تهویه دیجیتالی و و معمولی باید بگم تنها در سیستم کنترل باهم فرق دارن . مثلا در سیستم کولر معمولی شما دریچه ها و به صورت مکانیکی با تغییر وضعیت کلیدها کنترل میکنید و یا به صورت الکترو مکانیکی ولی با کنترل کاملا دستی
در مورد سیستم دیجیتالی شما یک سیستم کنترل با صفحه نمایش دارید که با انتخاب گزینه مورد نظر مثلا نحوه دمیده شدن هوا از دریچه ها مثلا دریچه های رو به شیشه یا رو ی داشبورد دستور رو به یک پردازنده صادر میکنید و این پردازنده این دستور رو به الکترو موتور مورد نظر میفرسته . در واقعا کار این سیستم با میکرو کنترلر ها .

sdm_desert
25-12-2012, 01:05
سلام!من یه پراید صفر گرفتم وقتی در جا کار میکنه امپر اب تا ته میره و وقتی شروع میکنی به راه رفتن امپر دوباره کم میشه کسی میدونه اشکال از چیه؟فن ها کار میکنن!!

ŞHÍЯÍŃ
25-12-2012, 01:08
سلام!من یه پراید صفر گرفتم وقتی در جا کار میکنه امپر اب تا ته میره و وقتی شروع میکنی به راه رفتن امپر دوباره کم میشه کسی میدونه اشکال از چیه؟فن ها کار میکنن!!

ترموستات رو هم بدید چک کنن.نزارید هم زیاد با آمپر بالا کار کنه مشکل پیش میاد براش.یه هواگیری هم بکنید.

sdm_desert
25-12-2012, 01:12
پراید رو چه جور هواگیری میکنند!!پیچ هواگیری نداره

camaro lt
25-12-2012, 01:49

پرايد نيازي به هوا گيري ، اونجوري كه توي پژو و سمند انجام ميشه نداره.

اگر ترموستات نو گذاشتيد، يا كلا آب رو خالي كردين و دوباره آب ريختين، و يا كارهايي از اين دست، كافيه وقتي ماشين روشن شد و يك دور كامل گرم شد و ترموستات عمل كرد، نگاهي به مقدار آب رادياتور بندازيد و اگر كم بود به اون اضافه كنين.البته مراقب باشيد در حالت داغ اين كار رو نكنين چون آب داغ بشدت به بيرون فوران ميكنه و ممكنه صدمات جسمي شديدي به شما وارد بشه.

kasra2002
25-12-2012, 02:06

در ادامه بگم که بعد از چک کردن لوله رابط به مخزن و یالم بودن مخصوصا قسمت درونی ان حتما با دستگاه دمای واقعی آب رو چک کنید این جور مشکل در پراید زیاده و اختلال در سیستم سنس و فرمان داره که ممکنه اشتباه کنه و آمپر رو زیادی بالا ببره ضمنا آمپر تا ته یعنی فول هات ؟ و چراغ روشن میشه؟

oghyanoos
25-12-2012, 23:15
چگونه میشه فهمید که کارکرد یک ماشین واقعیه؟؟ یعنی راننده کیلومترش رو صفر نکرده یا طرق دیگر.

camaro lt
26-12-2012, 01:42
توي ماشينهاي متداول مثل پرايد، احتمالا از وضعيت بدنه و فني ميشه فهميد كه چقدر راه رفته( البته شرايط نگهداري هم مهمه)

فكر نميكنم راه خاصي وجود داشته باشه كه بشه فهميد، مگر اينكه مثلا اگر انژكتوري باشه دنبال يك دكمه خاص براي بستن كيلومتر بگرديم( كه خيليها نصب ميكنن) و يا شايد هم توي دياك بشه چيزي رو متوجه شد.

در مورد خودروهاي گرانقيمت تر ( مثل هيوندايي سوناتا و آزارا) اينجور كه شنيدم توي كامپيوتر اونها ثبت ميشه كه چقدر راه رفتن و دستكاري اون به سادگي امكان نداره.

اما يه چيزي هست كه واقعا ميشه روش حساب كرد:

وجدان...(البته اگر فروشنده واقعا داشت..)

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-12-2012, 02:27
چگونه میشه فهمید که کارکرد یک ماشین واقعیه؟؟ یعنی راننده کیلومترش رو صفر نکرده یا طرق دیگر.

سلام .
بنده ماشین دیدم که 30 هزار کیلومتر بیشتر کار نکرده (کارکردِ واقعی) اما صاحبش باباش رو سوزونده و داغونش کرده .
ماشین هم دیدم 250 هزار کیلومتر کار کرده اما مثل دسته ی گل بود .

موقع خرید ماشین چیزهای اساسی رو چک کنین تا مطمئن بشین ماشین در وضعیتی هست که با قیمتش جور درمیاد و ارزشِ خرید داره .
بعدش میشه خرجش کرد تا مرتب تر بشه .
مهم این هست که بتونین عیبهاش رو قبل از خرید پیدا کنین تا بیشتر از حدی که می ارزه براش پول ندین .

إن شاء الله اگه عمری باقی بود تو همین یکی دو روز آینده یک لیست از چیزهائی که باید چک بشه درج میکنم در حد اطلاعات و تجربه ام برایِ دوستانی که قصدِ خرید ماشین دارند تا سرشون کلاه نره .

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-12-2012, 07:25
با سلام .اگر ماشینتون کولر داره یادتون باشه باید تویِ پائیز و زمستون , دو هفته یکبار به مدتِ 5 تا 10 دقیقه روشنش کنین تا باعثِ چرب شدنِ ارینگها و کاسکتها و کاسه نمدها و لوله ها و کمپروسور بشه و از خراب شدنشون و نشتِ گاز بر اثر خشکی یا سرمایِ شدید و یخبندان جلوگیری میکنه

co70000
26-12-2012, 10:43
سلام دوستان , یه سمند دارم مدل 85 مثه ساعت کار میکرد تا اینکه گازسوزش کردم ! ( الان کیلومتر روی 180,000 هست )
این ماشین دیگه ماشین نشد , اصلا نفس نداره دنده یک بیشتر از 20 تا پر نمیکنه , تقریبا ماهی یک بار هم کلا نفسه ماشین قطع میشه ( روی گاز اینجوری نیست , با بنزین اینجوریه به سختی روشن میشه ) و میبرم ای سی یو رو فلش میکنم . . . ( با پاک کردن خطا ها مشکل حل نمیشه حتما باید ریست بشه ) .

کارایی که انجام دادم تا حالا :
تعویض شمع ها و وایر ها
تعویض استپر
تعویض پتانسیومتر دریچه گاز ( اما کماکان وقتی دیاگ زده میشه خطای افزایش ولتاژ دریچه گاز رو میده )
ای سی یو رو به مدت 24 ساعت با یه سمند دیگه عوض کردم تغییری احساس نشد
موتور شیم گیری شده
واشر سر سیلندر عوض شده ( گفتن کمپرس داره که نداشت )
سوپاپ ها و . . . همه چک شدن
تسمه تایم عوض شده
یه قطعه ای هست جلو کاپوت نمیدونم اسمش چیه اونم عوض شده
سنسور اکسیژن سالمه
صافی بنزین و صافی درون باک هر دو عوض شده همینطور پمپ بنزین
تمامه لوله ها و بست ها رو چک کردم
انژکتور شویی انجام شده و و و . . .
متاسفانه هیچکدوم از تکنسین ها یا حداقل اونایی که من میشناسم تجربه کافی ندارن و همه جای اینکه تعمیرکار باشن تعویض کار هستن !

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید , اگر جایی رو هم توی شیراز میشناسید که بتونه از پس این مشکل بر بیاد معرفی کنید .

kasra2002
26-12-2012, 11:33
سلام دوستان , یه سمند دارم مدل 85 مثه ساعت کار میکرد تا اینکه گازسوزش کردم ! ( الان کیلومتر روی 180,000 هست )
این ماشین دیگه ماشین نشد , اصلا نفس نداره دنده یک بیشتر از 20 تا پر نمیکنه , تقریبا ماهی یک بار هم کلا نفسه ماشین قطع میشه ( روی گاز اینجوری نیست , با بنزین اینجوریه به سختی روشن میشه ) و میبرم ای سی یو رو فلش میکنم . . . ( با پاک کردن خطا ها مشکل حل نمیشه حتما باید ریست بشه ) .

کارایی که انجام دادم تا حالا :
تعویض شمع ها و وایر ها
تعویض استپر
تعویض پتانسیومتر دریچه گاز ( اما کماکان وقتی دیاگ زده میشه خطای افزایش ولتاژ دریچه گاز رو میده )
ای سی یو رو به مدت 24 ساعت با یه سمند دیگه عوض کردم تغییری احساس نشد
موتور شیم گیری شده
واشر سر سیلندر عوض شده ( گفتن کمپرس داره که نداشت )
سوپاپ ها و . . . همه چک شدن
تسمه تایم عوض شده
یه قطعه ای هست جلو کاپوت نمیدونم اسمش چیه اونم عوض شده
سنسور اکسیژن سالمه
صافی بنزین و صافی درون باک هر دو عوض شده همینطور پمپ بنزین
تمامه لوله ها و بست ها رو چک کردم
انژکتور شویی انجام شده و و و . . .
متاسفانه هیچکدوم از تکنسین ها یا حداقل اونایی که من میشناسم تجربه کافی ندارن و همه جای اینکه تعمیرکار باشن تعویض کار هستن !

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید , اگر جایی رو هم توی شیراز میشناسید که بتونه از پس این مشکل بر بیاد معرفی کنید .
ممکنه از یه مشکل برقی باشه شما در شیراز به الکترو .... نبش قالیشویی مراجعه کنید... فکر می کنم کمکتون کنه

kasra2002
26-12-2012, 11:37

ببینید به دلیل با حال بودن نمیشه حساب کرد ولی بعضی از ای سی یو ها این قابلیت رو دارن ولی مهم اینه که ماشین سالم باشه.. بعضی از ماشین های ایرانی خستگی داد می زنه

iliyad64
26-12-2012, 12:41
پرشیا آخر 86
دو سه روزیه ماشین موقع روشن شدن بخصوص اگه سرد باشه
تسمه دینام سوت سوت می کنه مخصوصا وقتی دور موتور بالا میره ولی بعد نیم ساعت صدا عادی میشه
یه جا بردم گفت صابون بزن
زدم ولی فرقی نکرده
از چی میتونه باشه؟ کارکرد هم 80 هزارتاست

co70000
26-12-2012, 13:58
ممکنه از یه مشکل برقی باشه شما در شیراز به الکترو .... نبش قالیشویی مراجعه کنید... فکر می کنم کمکتون کنه

مشکله برقی ؟ چون خطای افزایش ولتاژ میده اینو گفتید ؟؟؟

salar_khan
26-12-2012, 19:28
سلام دوستان
پراید 87 گازسوز کارخونه ای گرفتم و 1 مشکلی دارم:

بعضی مواقع دنده 1 جا نمی ره و باید کلاچ ول کنم و دوباره بگیرم تا جا بره.
تو دنده های دیگه مشکل ندارم، این بد جا رفتن دنده 1 چه دلیلی می تونه داشته باشه؟

co70000
26-12-2012, 20:20
یه جایی خوندم که نوشته بود پتانسیومتر دریچه گاز باید ثابت 5 ولت و متغیر بین صفر تا 5 ولت رو نشون بده , تستی که با ولت متر انجام دادم روی پتانسیومتر ولتاژ بین 1 و 3 ولت تغییر میکنه ( دریچه در آخرین زاویه 3 ولت خروجی میده ) , دوستان کسی تا حالا عملا تست کرده ببینه این مقدار چقدر هست ؟؟

heinrich_himmler
26-12-2012, 21:21
یه جایی خوندم که نوشته بود پتانسیومتر دریچه گاز باید ثابت 5 ولت و متغیر بین صفر تا 5 ولت رو نشون بده , تستی که با ولت متر انجام دادم روی پتانسیومتر ولتاژ بین 1 و 3 ولت تغییر میکنه ( دریچه در آخرین زاویه 3 ولت خروجی میده ) , دوستان کسی تا حالا عملا تست کرده ببینه این مقدار چقدر هست ؟؟

پتانسیومتر از برق 5 ولت استفاده میکنه نه اینکه باید حتما از صفر تا 5 ولت رو نشون بده! در هیچ حالتی صفر و 5 نیست. سه تا سیم داره که به ترتیب برق مثبت 5 ولت، سیگنال و بدنه هستن. این ولتاژها زاویه خاصی رو به ECU معرفی می کنن که از طریق سیم سیگنال این ارتباط میسر میشه.

heinrich_himmler
26-12-2012, 21:24
سلام دوستان
پراید 87 گازسوز کارخونه ای گرفتم و 1 مشکلی دارم:

بعضی مواقع دنده 1 جا نمی ره و باید کلاچ ول کنم و دوباره بگیرم تا جا بره.
تو دنده های دیگه مشکل ندارم، این بد جا رفتن دنده 1 چه دلیلی می تونه داشته باشه؟

این جا نرفتن دنده یک میتونه از دو سه عامل باشه: ضعیف شدن دیسک و صفحه کلاچ، خوردگی شیار ماهک 1و2 یا مشکل در شافت اصلی که اولی و دومی احتمالشون خیلی بیشتره.

heinrich_himmler
26-12-2012, 21:27
پرشیا آخر 86
تسمه دینام سوت سوت می کنه مخصوصا وقتی دور موتور بالا میره ولی بعد نیم ساعت صدا عادی میشه
یه جا بردم گفت صابون بزن
زدم ولی فرقی نکرده
از چی میتونه باشه؟ کارکرد هم 80 هزارتاست

تو پرشیا شما یه تسمه داری که از فولی سر میل لنگ نیرو میگیره پمپ هیدرولیک، دینامو ... رو میچرخونه. وقتی سر صبح سوت میزنه یا تسمه گشاد شده یا به علت کارکرد زیاد فولیها یکیشون مستهلک شده و باعث فرسودگی زودهنگاه تسمه شده. احتمال بعدی که جدیدا ظهور پیدا کرده جنس بد تسمه های تولیدیه که یا گشادتر از حد استانداردن یا تنگتر! و این باعث از بین رفتن سریع تسمه میشه و ایجاد سروصدا.

co70000
26-12-2012, 21:30
پتانسیومتر از برق 5 ولت استفاده میکنه نه اینکه باید حتما از صفر تا 5 ولت رو نشون بده! در هیچ حالتی صفر و 5 نیست. سه تا سیم داره که به ترتیب برق مثبت 5 ولت، سیگنال و بدنه هستن. این ولتاژها زاویه خاصی رو به ECU معرفی می کنن که از طریق سیم سیگنال این ارتباط میسر میشه.

دوسته عزیز فرمایش شما صحیح , میخوام بدونم توی کمترین زاویه و بیشتر زاویه ولتاژ خروجی چقدر هست ؟
در ضمن یه نیم نگاهی به پست #2068 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بندازید نظرتون رو بفرمایید .
ممنونم .

heinrich_himmler
26-12-2012, 21:45
دوسته عزیز فرمایش شما صحیح , میخوام بدونم توی کمترین زاویه و بیشتر زاویه ولتاژ خروجی چقدر هست ؟
در ضمن یه نیم نگاهی به پست #2068 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بندازید نظرتون رو بفرمایید .
ممنونم .
فرق میکنه برای خودروهای مختلف. یکی نیست. حتی اگر مثلا پراید رو مثال بزنید چون سه سیستم زیمنس، ساژم و بوش داریم فرق دارن، حتی مثلا رو زیمنسها ما 3 نوع پتانسیومتر داریم که بازم اونها هم فرق دارن اما در همه یه چیز مشترکه. اونم زاویست.
پست رو خوندم. شما ساکن کجایید؟

oghyanoos
26-12-2012, 21:50
سلام .
بنده ماشین دیدم که 30 هزار کیلومتر بیشتر کار نکرده (کارکردِ واقعی) اما صاحبش باباش رو سوزونده و داغونش کرده .
ماشین هم دیدم 250 هزار کیلومتر کار کرده اما مثل دسته ی گل بود .

موقع خرید ماشین چیزهای اساسی رو چک کنین تا مطمئن بشین ماشین در وضعیتی هست که با قیمتش جور درمیاد و ارزشِ خرید داره .
بعدش میشه خرجش کرد تا مرتب تر بشه .
مهم این هست که بتونین عیبهاش رو قبل از خرید پیدا کنین تا بیشتر از حدی که می ارزه براش پول ندین .

إن شاء الله اگه عمری باقی بود تو همین یکی دو روز آینده یک لیست از چیزهائی که باید چک بشه درج میکنم در حد اطلاعات و تجربه ام برایِ دوستانی که قصدِ خرید ماشین دارند تا سرشون کلاه نره .
میدونم
ولی مخام بدونم چطوری میشه فهمید کیلومترش دستکاری شده؟؟

heinrich_himmler
26-12-2012, 22:01
میدونم
ولی مخام بدونم چطوری میشه فهمید کیلومترش دستکاری شده؟؟

معمولا کیلومتر اصلی تو خودروهای انژکتوری در ECU خودرو ثبت میشه و تا 80% قابل اطمینانه.

co70000
26-12-2012, 22:08
فرق میکنه برای خودروهای مختلف. یکی نیست. حتی اگر مثلا پراید رو مثال بزنید چون سه سیستم زیمنس، ساژم و بوش داریم فرق دارن، حتی مثلا رو زیمنسها ما 3 نوع پتانسیومتر داریم که بازم اونها هم فرق دارن اما در همه یه چیز مشترکه. اونم زاویست.
پست رو خوندم. شما ساکن کجایید؟

ساکن شیراز هستم , توی مطالبی که روی اینترنت در مورد پتانسیومتر سمند خوندم همه نوشتن مقاومت 4000 کیلو و ولتاژ 5 ولت , من عملا تست میکنم مقاومت حدود 1850 نشون میده و ولتاژ ثابت هم 5 ولت هست یه پتانسیومتر دیگه دارم اون 1700 نشون میده ( جفتشون مثه هم هستن ) نمیدونم چی این وسط اشتباهه , نمیدونم باید چکار کرد !
اینم یادم رفت بگم که ماشین بوی خیلی بدی میده , کاملا مشخصه که بنزین داره خام میسوزه , دو دقیقه توی یه محیط بسته روشن باشه همه خفه میشن !

salar_khan
26-12-2012, 22:17
این جا نرفتن دنده یک میتونه از دو سه عامل باشه: ضعیف شدن دیسک و صفحه کلاچ، خوردگی شیار ماهک 1و2 یا مشکل در شافت اصلی که اولی و دومی احتمالشون خیلی بیشتره.

در صورتی که بخوام برا تعمیرش اقدام کنم هزینش برای هر مورد حدودی چقد می شه.

1 مورد دیگه اینکه تو سرعت 100 و بالاتر فرمون لرزش پیدا می کنه، اونوقت این طبیعیه؟

heinrich_himmler
26-12-2012, 22:22

1 مورد دیگه اینکه تو سرعت 100 و بالاتر فرمون لرزش پیدا می کنه، اونوقت این طبیعیه؟

ماشین چیه؟ پراید؟

heinrich_himmler
26-12-2012, 22:25
ساکن شیراز هستم , توی مطالبی که روی اینترنت در مورد پتانسیومتر سمند خوندم همه نوشتن مقاومت 4000 کیلو و ولتاژ 5 ولت , من عملا تست میکنم مقاومت حدود 1850 نشون میده و ولتاژ ثابت هم 5 ولت هست یه پتانسیومتر دیگه دارم اون 1700 نشون میده ( جفتشون مثه هم هستن ) نمیدونم چی این وسط اشتباهه , نمیدونم باید چکار کرد !
اینم یادم رفت بگم که ماشین بوی خیلی بدی میده , کاملا مشخصه که بنزین داره خام میسوزه , دو دقیقه توی یه محیط بسته روشن باشه همه خفه میشن !

این مشکل شما ارتباطی به پتانسیومتر نداره پس وقتتو باهاش تلف نکن چون منم که 6 ساله کارمه تا حالا دوبارم به ولتاژ خروجیش نگاه نکردم و احتیاجم نشده. مشکل جای دیگست و چون دوری بهت پیشنهاد میکنم از نمایندگی ایران خودرو پیگیری کنی نه مکانیکی بیرون چون احتمالا مشکل یا الکترونیکیه یا مربوط به یکی از قطعات عملگر یا سنسورها.

salar_khan
26-12-2012, 23:25
ماشین چیه؟ پراید؟

بله پراید سبا 2 گانه کارخونه مدل 87 .

shadows_funeral
27-12-2012, 09:17
دوستان ما یه سمند Ef7 بنزینی داریم. جدیدا صبح ها خیلی بد روشن می شه. یعنی باید چند بار استارت بزنی. بعدش هم هی گاز ماشین بالا پایین میره. هی ریپ میزنه بعد روشن می شه. اونم خیلی بد. اما بعدش در طی روز با اولین استارت خیلی نرم و راحت روشن میشه. قبلا هم با اولین استارت روشن می شد. کسی اطلاعی داره مشکل از کجا می تونه باشه؟ پیشاپیش ممنون.

kasra2002
27-12-2012, 14:22
پرشیا آخر 86
یه جا بردم گفت صابون بزن
زدم ولی فرقی نکرده
از چی میتونه باشه؟ کارکرد هم 80 هزارتاست شما چند تا مساله رو چک کنید یکی اینکه تسمه شما سالمه و درست تنظیمه دو اینکه برخی از زمان ها هرزگرد ها و یا مخصوصا پولی سر میل لنگ تنظیمش رو با بقیه از دست می ده که با عث صدا و خوردگی و در رفتن تسمه میشه . شما حتما این و چک کنید چون اگه تسمه پاره شه یا در بره احتمال داره به تسمه تایم گیر کنه و خرج بالایی براتون داره

kasra2002
27-12-2012, 14:31
دوستان ما یه سمند Ef7 بنزینی داریم. جدیدا صبح ها خیلی بد روشن می شه. یعنی باید چند بار استارت بزنی. بعدش هم هی گاز ماشین بالا پایین میره. هی ریپ میزنه بعد روشن می شه. اونم خیلی بد. اما بعدش در طی روز با اولین استارت خیلی نرم و راحت روشن میشه. قبلا هم با اولین استارت روشن می شد. کسی اطلاعی داره مشکل از کجا می تونه باشه؟ پیشاپیش ممنون.

این مشکل معمولا اول از استپر موتور و بعد از اون از سنسور دور موتوره اون چک کنید که در هنگام سردی ماشین نمی تونه ساسات رو تنظیم کنه شاید با روغن کاری و تمیز کردن درست شه

kasra2002
27-12-2012, 14:37

سلام یکی اینکه اگر کلاچتون خیلی پایینه با تنظیم سیم کلاچ بالا بیاریدش که شاید درست شه . واسکازین رو هم چک کنید و بعد به سراغ دیسک و صفحه برید. که الان ممکنه تا 150 خرج داشته باشه . در مورد فرمون هم اول بالانس کامل چرخ های جلو مشکل رو حل می کنه

oghyanoos
27-12-2012, 17:49
معمولا کیلومتر اصلی تو خودروهای انژکتوری در ECU خودرو ثبت میشه و تا 80% قابل اطمینانه.
هفته قبل نمایندگی ایران خودرو ماشین دوستم را برای اینکه ار کارت طلایی بتونه استفاده کنه 10000 از کیلومترش کم کرد؟؟
چطوری این کارو انجام داده؟
چگونه میشه به این کار پی برد؟؟

salar_khan
27-12-2012, 19:29
سلام یکی اینکه اگر کلاچتون خیلی پایینه با تنظیم سیم کلاچ بالا بیاریدش که شاید درست شه . واسکازین رو هم چک کنید و بعد به سراغ دیسک و صفحه برید. که الان ممکنه تا 150 خرج داشته باشه . در مورد فرمون هم اول بالانس کامل چرخ های جلو مشکل رو حل می کنه
آره کلاچم خیلی پایینه و بالاش خلاصی داره، پس اول برم سراغ سیم کلاچ و بعد هم بالانس چرخ ها.
خودم می تونم کلاچو تنظیم کنم؟ کار سختیه؟
1 مشکل دیگه هم اینه که وقتی ماشینو می زارم دنده 1 با رها کردن کلاچ و بدو ن گاز دادن ماشین راه میوفته. اینو میتونم خودم درست کنم یا برم تعمییرگاه؟

heinrich_himmler
27-12-2012, 20:55
هفته قبل نمایندگی ایران خودرو ماشین دوستم را برای اینکه ار کارت طلایی بتونه استفاده کنه 10000 از کیلومترش کم کرد؟؟
چطوری این کارو انجام داده؟
چگونه میشه به این کار پی برد؟؟

ماشین 206 بود؟

co70000
27-12-2012, 22:58
دوستان ممنون از راهنماییتون . . . یه سوال دیگه !
وقتی میخوام یه دنده رو پر کنم اولش کم شتاب میگیره ولی یهو میشه مثه جت , چرا ؟ این تاخیر بخاطره چیه ؟

shadows_funeral
28-12-2012, 06:28
این مشکل معمولا اول از استپر موتور و بعد از اون از سنسور دور موتوره اون چک کنید که در هنگام سردی ماشین نمی تونه ساسات رو تنظیم کنه شاید با روغن کاری و تمیز کردن درست شه

دقیقا می شه یه عکس ، راهنمایی، چیزی بکنید ببینم این دو مورد کجای ماشین هستن تا بررسی شون کنم؟ ممنون

kasra2002
28-12-2012, 18:17
آره کلاچم خیلی پایینه و بالاش خلاصی داره، پس اول برم سراغ سیم کلاچ و بعد هم بالانس چرخ ها.
خودم می تونم کلاچو تنظیم کنم؟ کار سختیه؟
1 مشکل دیگه هم اینه که وقتی ماشینو می زارم دنده 1 با رها کردن کلاچ و بدو ن گاز دادن ماشین راه میوفته. اینو میتونم خودم درست کنم یا برم تعمییرگاه؟
بسیار راحته ولی با احتیاط کنار رادیاتور و روی گیرباکس یه سیم می بینید که به راد کلاچ وصله اونو که پیچش دنده داره و نیم دوز نیم دور سفت میشه رو با فشار دادن راد به سمت عقب تا 3 دور سفت کنید و حتما چک کنید چون زیاد سفت کردن باعث حلاصی می شه و خوب نیست امیدوارم مشکل برطرف شه

kasra2002
28-12-2012, 18:20
دقیقا می شه یه عکس ، راهنمایی، چیزی بکنید ببینم این دو مورد کجای ماشین هستن تا بررسی شون کنم؟ ممنون

جلوی موتور و جای دریچه گاز جایی که لوله هواکش به اون وصل میشه یه استوانه کوچک 3 سانتی می بینید اون با احتیاط باید باز شه که اورینگش خراب نشه

shadows_funeral
28-12-2012, 20:41
جلوی موتور و جای دریچه گاز جایی که لوله هواکش به اون وصل میشه یه استوانه کوچک 3 سانتی می بینید اون با احتیاط باید باز شه که اورینگش خراب نشه

منظورتون این جاهایی است که تو عکس مشخص کردم؟ اگه نه میشه تو عکسها مشخص کنید دقیقا کجا هستش؟

ممنون

oghyanoos
28-12-2012, 23:31
ماشین 206 بود؟
نه
سمند ef7

Abdolreza2012
28-12-2012, 23:40
یه سوال دارم اگه مربوط به این بخش نیست ببخشید
چه تفاوتی بین دوگانه سوز کردن کارخونه با بیرون وجود داره که مردم اینقدر روش حساسند؟

mhaf
29-12-2012, 09:39
ببین خیلی تفاوت ها داره
از کجا برات شروع کنم؟
اول نام گذاری میکنم
نوع دوگانه سوز کارخانه ای = نوع 1
نوع دوگانه سوز کارگاهی = نوع 2
از شکل ظاهری شروع میکنم
در نوع 1 کپسول بسیار شکیل تره و داخل صندوق عقب کاملا با موکت نمدی پوشیده شده
در مورد داخل اتاق هم کلید تبدیل سوخت دو نوع یک هم شکیل تره
علائم نشان دهنده میزان سوخت هم در نوع 1 به مراتب زیباتر و دقیق تره
در مورد داخل موتور هم میکسر و رگلاتور در نوع 1 جای مناسب تر و دقیق تری دارند
در مورد کیفیت جنس
در نوع 1 کیفیت قطعات با توجه به زمان فرق داره
مثلا یه زمانی کپسول هاشون کره ای بود و یه زمانی هم چینی
در مورد رگولاتور هم همینه یه زمانی چینی یه زمانی ایرانی
اما در نوع 2 کاملا به فرد و کارگاه بستگی داره که از چه کپسول و چه کیتی استفاده کنه
بهترین کپسول ها آلمانی هست و بهترین کیت هم ایتالیایی
حالا چند تا مسئله میمونه
اول اینکه در نوع 1 مقدار سوختی که برای تغذیه ماشین تعریف شده یه مقدار ثابت هست و معمولا در نوع 2 از کپسول بزرگتر استفاده میکنن(چون میگن ما که داریم صندوق عقب رو خراب میکنیم لااقل کپسول بزرگتر بزاریم
مسیر لوله گاز در نوع 1 از بهترین مسیر ممکن رد شده اما در نوع 2 از زیر ماشین همینجوری از یه جایی رد میکنن
یه مسئله خیلی مهم میمونه
در نوع 1 مقدار کاهش قدرت موتور رو (در پراید) حدود 15 درصد تخمین میزنن که این میزان در نوع 2 حدود 30 درصد هست
سوالی بود در خدمتم

kasra2002
29-12-2012, 10:22
منظورتون این جاهایی است که تو عکس مشخص کردم؟ اگه نه میشه تو عکسها مشخص کنید دقیقا کجا هستش؟

ممنون

دوست گرامی ماشینتون چیه در این عکس ها به نظر میاد دریچه گاز برقیه و استپر نداره ولی در هر ماشینی که داره مثل به جز یه سری از 206 های خیلی جدید همون جایی که علامت زدید به دنبال یه استوانه کوچک باشید که عمود بر این نصب باشه با دو پیچ و یک فیش 4 تایی به احرش وصله و معمولا در ایران با مارک های vdc یا seimens می باشد . و بهترین مارک اگه گیر بیاد Philips usa هست . در پراید محل قرارگیری تقریبی اون همونجا و در xu7 جلو و نزدیک رادیاتوره ولی همونی که علامت زدید درسته. سنسور rpm یا دور موتور رو فقط با دستگاه میشه چک کرد .

kasra2002
29-12-2012, 10:26
یه سوال دارم اگه مربوط به این بخش نیست ببخشید
چه تفاوتی بین دوگانه سوز کردن کارخونه با بیرون وجود داره که مردم اینقدر روش حساسند؟

وقتی خوئد کارخونه ماشین دوگانه سوز تخویل می ده حداقل تفاوتش اینه که به جز ظاهری که همه چیز از قبل سر جای خودشون هستند در ای سی یو و حتی کلید سلکتور هم بزنامه ریزی شده هستند و برای سیستم سوخت مشکلی بوحود نمیارند و حتی برای سوییچ کردن بین دو سوخت هم مکانیزه تر عمل میکنند سیم کشی و ... هم درست و حسابی تره. این حد اقل تفاوته

Abdolreza2012
29-12-2012, 19:29
وقتی خوئد کارخونه ماشین دوگانه سوز تخویل می ده حداقل تفاوتش اینه که به جز ظاهری که همه چیز از قبل سر جای خودشون هستند در ای سی یو و حتی کلید سلکتور هم بزنامه ریزی شده هستند و برای سیستم سوخت مشکلی بوحود نمیارند و حتی برای سوییچ کردن بین دو سوخت هم مکانیزه تر عمل میکنند سیم کشی و ... هم درست و حسابی تره. این حد اقل تفاوته
جزء اینایی که گفتین دستی گاز سوز شده باشه خطر ناک ترن یا تفاوتی ندارن با هم؟
در انفجار موقع سوخت گیری یا تصادف از پشت سر

kasra2002
29-12-2012, 21:54
جزء اینایی که گفتین دستی گاز سوز شده باشه خطر ناک ترن یا تفاوتی ندارن با هم؟
در انفجار موقع سوخت گیری یا تصادف از پشت سر

در کل کارخونه به نظرم امن ترو بهتره ولی با این جنس ها نمیشه گفت................... جای نصب کارخونه مطمئن تره

heinrich_himmler
29-12-2012, 22:17
نه
سمند ef7

ببینید امکان دستکاری کیلومتر حتی از ECU هست اما معمولا از پشت کیلومتر شمار اینکار انجام میشه که با یه دستگاه عیب یاب به راحتی قابل تشخیصه. اما کم اتفاق میفته یکی بیاد ریسک و هزینش رو بپذیره از ECU این کارو کنه.در هر حال بهتره به ظاهر موتور و گیربکس و جلوبندی بیشتر از بدنه توجه بشه.

camaro lt
29-12-2012, 23:23
نکات استثنایی درباره رانندگی وخودرو

1- نگه داشتن پدال ترمز در هنگام عبور از دست اندازها:این کار فشار زیادی را به سیستم فنربندی،اکسل و سیستم ترمز اتومبیل وارد میکند و نحوه صحیح رد شدن از دست انداز به این صورت است که باید طوری برنامه ریزی کنیم که تا قبل از رسیدن به دست انداز سرعت را کم کرده باشیم و در هنگام عبور از دست انداز ترمز به هیچ عنوان درگیر نباشد

2-بالا کشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن: چندی پیش در انگلیس دیدم که دوستم زمانی که میخواهد ترمز دستی را بالا بکشد دکمه آن را فشار میدهد و سپس آن را بالا میکشد از او پرسیدم دلیل این کارت چیه؟ گفتش اولین باری که برای امتحان رانندگی رفته بودم سر همین کشیدن ترمز دستی منو رد کردن و برای همه خنده دار بود که میگفتم تو ایران همه اینطوری ترمز دستی رو میکشن و بعدا متوجه شدم که انگلیسی ها به این دکمه کلاچ ترمز دستی میگویند و تا زمانی که کلاچ ترمز دستی را نگرفتی نباید آن را بالا بکشی بعدا خودم هم از تعدادی از دوستانم که مکانیک را به صورت علمی میدانند گفتند که کشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن باعث خرابی چرخ دنده های آن و وارد آمدن فشار بیش از حد به سیم ترمز دستی میشود.

3-عدم تعویض به موقع روغن گیربکس : به کرات دیده شده که افرادی خودروشان 150 هزار کیلومتر یا بیشتر کار کرده و وقتی هم ازشان میپرسی واسکازین را تا به حال تعویض کردی میگویند مگر واسکازین هم نیاز به تعویض دارد؟؟!!!
در جواب باید گفت بله واسکازین نیز مانند روغن های دیگر نیاز به تعویض دارد که تعویض به موقع آن باعث روان کارکردن گیربکس،سلامت گیربکس و...میشود کیلومتر تعویض آن بستگی به نوع روغن و گیربکس اتومبیل و شرایط کارکرد آن دارد

4-تعویض یکبار در میان فیلتر روغن:گاها دیده شده که افراد فیلتر روغن را یک بار در میان تعویض میکنند و اکثرا همین افراد از فیلتر های با کیفیت پایین استفاده میکنند.اين کار باعث میشود فیلتر عمل تصویه را نتواند به صورت کامل انجام دهد و منجر به آسیب های جدی به موتور اتومبیل میشود که بعدا متوجه میشویم اگر هربار فیلتر را عوض میکردیم و فیلتر مناسب جایگزین می‌کردیم چقدر از هزینه تعمیر موتور و صرف وقت جلوگیری میشد

5-درجا گرم کردن ماشین به مدت طولانی:این کار نه تنها مفید نیست بلکه ضرر زیادی هم به موتور وارد می‌آورددرجا کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور منتقل میشد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. در زمستان بهتر است نهایتا یک دقیقه ماشین درجا کارکند سپس چند کیلومتر اولیه تا گرم شدن ماشین در حد مطلوب را با سرعت پایین طی کرد.

6-پایین آوردن شیشه به جای استفاده کردن از کولر دراتوبان:چندی پیش یک آزمایش در مجله auto crose انگلستان انجام شد و نشاد داد اگر یک اتومبیل در اتوبان کولرش روی درجه یک فن روشن باشد مصرف سوختش از خودرویی که شیشه راننده آن 40 درصد باز است کمتر است.

7-خلاص نکردن دنده پشت چراغ قرمز و ترافیک:این کار باعث وارد آمدن فشار مضاعف روی دوشاخه کلاچ و گیربکس و.. میشود.

8-گرفتن ترمز و کلاچ به صورت همزمان برای نگه داشتن خودرو: این کار خود باعث این میشود که متراژ ترمز افزایش پیدا کند زیرا زمانی که کلاچ درگیر است از نیروی ترمزی موتور نیز استفاده میشود و زمانی که کلاچ و ترمز باهم فشار داده میشود خود باعث دیرتر ایستادن خودرو میشود بهترین کار این است که ترمز را فشار داده وقبل از اینکه خودرو به لرزش بی افتد کلاچ را بگیریم.

9-با سرعت پایین در لاین سرعت حرکت کردن و بالعکس:بسیار دیده شده که رانندگانی با سرعت های بسیار پایین در لاین سرعت حرکت میکندد و در عوض رانندگانی با سرعت های زیاد در لاین های کناری حرکت میکنند که هر دو باعث ایجاد خطرات جبرا ن نا پذیری میشوند.

10-ریختن آب لوله کشی داخل رادیاتور: این کار باعث به وجود آمدن رسوبات فراوان در رادیاتور و واتر پمپ و موتور میشود و بسیار دیده شده که حتی باعث سوختن واشر سر سیلندر هم شده. بهترین کار این است که آب را جوشانده و بگزاریم تا سرد شود و دوباره آن را بجوشانیم هرچه دفعات سرد شدن وجوشاندن بیشتر شود آب سالم تر میشود فقط دقت کنید که بعد از سرد شدن رسوبات در ته ظرف است پس از ریخت ته آب به داخل رادیاتور خود داری کنید البته مایع های آماده هم در بازار هست که خوب روش اول قابل اطمینان تر است.

11- ریختن آب لوله کشی داخل منبع شیشه شور:این کار باعث به وجود آمدن رسوبات فراوان در منبع ، شلنگ ها، نازل و پمپ آب آن میشود برای تامین این آب هم می‌توان از روش بالا استفاده کرد البته مایع های آماده هم در بازار هست .

12-سنگین کردن بیش از حد خودرو:پر کردن صندوق عقب با وسایلی که به آن احتیاجی نیست باعث بالا رفتن مصرف سوخت میشود حدالامکان باید خودرو خود را سبک کنیم .

13-نصب باربند در مواقعی که به آن نیاز نداریم: باربند را فقط باید زمانی ببندیم که به آن احتیاج داریم زیرا وجود باربند باعث بالا رفت مصرف سوخت حداقل به میزان 10 درصد میشود.

14-نشاندن کودک روی پای سرنشین جلوی خودروی ایربگ دار: این کار بارها دیده شده که بسیار هم خطرناک هست و در یک تصادف کوچک اگر ایربگ باز شود حتما کودک خفه خواهد شد بهتر است همیشه کودک روی صندلی مخصوص در ردیف عقب بشیند

15-استفاده از بنزین معمولی در خودروهای دارای مبدل کاتالیستی:بنزین های معمولی موجود در کشور با اینکه روی پمپ ها نوشته بدون سرب اما باز هم مقدار زیادی سرب دارد که سرب موجود در آن قاتل مبدل کاتالیستی است و با توجه به اینکه بنزین سوپر کیفیت بهتری نسبت به بنزین معمولی دارد بهتر است از بنزین سوپر استفاده شود.

16-دقت نکردن به سطح کیفی روغن موتور و تطبیق آن با سطح کیفی روغن توصیه شده توسط کارخانه: مثلا چند وقت پیش دیدم که فردی در موتور پراید داشت روغن توتال 5000 میریخت و پس از اینکه به او توضیح دادم که سطح کیفی توتال 5000 sj است و روغن موتور سازگار با پراید sf یا sg است در انتخاب روغن خود تجدید نظر کرد.

17-استفاده از نور بالا در مه: در شرایط مه آلود استفاده از نور بالا دید را کمتر میکند در این شرایط نور خودرو باید روی نور پایین باشد و اگر خودرو مه شکن دارد باید آن را روشن کرد

18-خاموش نکردن خودرو پس از طی مسافت طولانی : این کار برای ماشین های گازوییلی است نه بنزینی بیشتر دیده شده رانندگان صبر میکندد تا فن خودرو خاموش شود سپس موتور را خاموش میکنند این کار ضرر جدی به موتور وارد میکند کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور منتقل میشد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد.اگر خودرو بیش از اندازه گرم باشد زمانی که اتومبیل را خاموش کنیم سیستم فن اتوماتیک روشن میماند و نیازی به روشن گذاشتن ماشین نیست

19-تکیه پا به کلاچ:بسیار دیده شده رانندگانی که وقتی حتی با دنده پنج در اتوبان حرکت می کنند پای خود را روی کلاچ تکیه میدهند و کلاچ کورس کامل خلاصی را طی میکند و این کار باعث فشار آمدن به گیربکس میشود.

20-جلو آوردن بیش از حد صندلی:خیلی از افراد(البته بیشتر خانم ها) فکر میکنند هرچه صندلی جلو تر باشد تسلط راننده بیشتر میشود و به اصطلاح دست فرمون خوب میشود.خیر اینطور نیست صندلی باید طوری باشد که راننده کاملا راحت باشد

21-گاز دادن قبل از خاموش کردن خودرو:این کار قبلا در خودرو های کاربراتوری برای بهتر روشن شدن خودرو انجام میشد .ولی در خودرو های انژکتوری این کار مضر است زیرا زمانی که شما گاز میدهید وسپس سویچ را میبندید مقداری بنزین نسوخته باقی میماند که خود باعث خرابی سوزن انژکتور و بد کار کردن خودرو در هنگام استارت زدن میشود.

22-گاز دادن قبل از روشن کردن خودروی انژکتوری:این کار قبلا در خودرو های کاربراتوری برای بهتر روشن شدن خودرو انجام میشد .ولی در خودرو های انژکتوری این کار بی فایده است.

23-پارک کردن خودرو خلاف جهت خیابان:زمانی که شما خودرویتان را مثلا در سمت راست خیابان به صورت عکس پارک کنید اگر خدایی نکرده خودرویی با خودروی شما برخورد کند شما مقصر حادثه شناخته میشوید.

24-خاموش شدن خودرو به دلیل نداشتن سوخت:این کار در بعضی اوقات باعث سوختن پمپ بنزین میشود و اصولا نباید گذاشت چراغ بنزین روشن شود زیرا رسوبات و ناخالصی های ته باک وارد مسیر سوخت میشود و باعث اختلال در کار پمپ بنزین؛فیلتر بنزین و نهایتا انژکتور میشود

oghyanoos
30-12-2012, 01:22
ببینید امکان دستکاری کیلومتر حتی از ECU هست اما معمولا از پشت کیلومتر شمار اینکار انجام میشه که با یه دستگاه عیب یاب به راحتی قابل تشخیصه. اما کم اتفاق میفته یکی بیاد ریسک و هزینش رو بپذیره از ECU این کارو کنه.در هر حال بهتره به ظاهر موتور و گیربکس و جلوبندی بیشتر از بدنه توجه بشه.
من دستگاه عیب یاب دارم.
کدوم قسمتش کیلومتر واقعی ماشین را نشون میده؟؟

Abdolreza2012
30-12-2012, 01:33
ببین خیلی تفاوت ها داره
از کجا برات شروع کنم؟
اول نام گذاری میکنم
نوع دوگانه سوز کارخانه ای = نوع 1
نوع دوگانه سوز کارگاهی = نوع 2
از شکل ظاهری شروع میکنم
در نوع 1 کپسول بسیار شکیل تره و داخل صندوق عقب کاملا با موکت نمدی پوشیده شده
در مورد داخل اتاق هم کلید تبدیل سوخت دو نوع یک هم شکیل تره
علائم نشان دهنده میزان سوخت هم در نوع 1 به مراتب زیباتر و دقیق تره
در مورد داخل موتور هم میکسر و رگلاتور در نوع 1 جای مناسب تر و دقیق تری دارند
در مورد کیفیت جنس
در نوع 1 کیفیت قطعات با توجه به زمان فرق داره
مثلا یه زمانی کپسول هاشون کره ای بود و یه زمانی هم چینی
در مورد رگولاتور هم همینه یه زمانی چینی یه زمانی ایرانی
اما در نوع 2 کاملا به فرد و کارگاه بستگی داره که از چه کپسول و چه کیتی استفاده کنه
بهترین کپسول ها آلمانی هست و بهترین کیت هم ایتالیایی
حالا چند تا مسئله میمونه
اول اینکه در نوع 1 مقدار سوختی که برای تغذیه ماشین تعریف شده یه مقدار ثابت هست و معمولا در نوع 2 از کپسول بزرگتر استفاده میکنن(چون میگن ما که داریم صندوق عقب رو خراب میکنیم لااقل کپسول بزرگتر بزاریم
مسیر لوله گاز در نوع 1 از بهترین مسیر ممکن رد شده اما در نوع 2 از زیر ماشین همینجوری از یه جایی رد میکنن
یه مسئله خیلی مهم میمونه
در نوع 1 مقدار کاهش قدرت موتور رو (در پراید) حدود 15 درصد تخمین میزنن که این میزان در نوع 2 حدود 30 درصد هست
سوالی بود در خدمتم
خیلی ممنون از توضیحات کاملت
فقط از لحاظ امنیت چه جورین موقع سوخت گیری و تصادف از عقب؟
من چندتا کلیپ دیدم ماشین موقع سوخت گیری ترکیده
یا تصادف شدید از پشت باعث انفجار شده

kasra2002
30-12-2012, 13:09

ببینید این موضوع اصلا قابل توصیف تیست .چون خیلی عوامل موثره شدت و محل ضربه و جنس موارد مصرف شده ولی اگه کپسول بزرگ و غیر استاندارد در جای نا مناسبی نصب شه خطر آفرین تره

Abdolreza2012
30-12-2012, 15:52
ببینید این موضوع اصلا قابل توصیف تیست .چون خیلی عوامل موثره شدت و محل ضربه و جنس موارد مصرف شده ولی اگه کپسول بزرگ و غیر استاندارد در جای نا مناسبی نصب شه خطر آفرین تره
مرسی
تو چه کشورهای دیگه ای ماشین ها گاز سوز میشه؟
به جزء این کشورهای اطراف مثله افغانستان و . . .
منظورم کشور های پیشرفتس

kasra2002
30-12-2012, 17:34
مطمئن نیستم ولی شاید یه کشور اروپایی اونم خیلی کوچک و کم . اونجاها بیشتر ماشین هیبریدی می سازند .که با سوخت هیدروژن کار می کنه و نه گاز طبیعی

heinrich_himmler
30-12-2012, 20:28
کشورهایی مثل ایتالیا سالهاست از گاز استفاده می کنن. آلمان، انگلستان و خیلی از کشورهای اروپایی این سیستم رو به کار میبرن و فقط گستردگی کمتر یا بیشتری داره.

Abdolreza2012
31-12-2012, 02:15
کشورهایی مثل ایتالیا سالهاست از گاز استفاده می کنن. آلمان، انگلستان و خیلی از کشورهای اروپایی این سیستم رو به کار میبرن و فقط گستردگی کمتر یا بیشتری داره.
درسته ایتالیا و آلمان دستی تو ساخته کپسول های CNG دارن

mhaf
31-12-2012, 08:23

خواهش میکنم
از لحاظ امنیت همه کپسول ها با فشار 400 بار تست میشن
شما وقتی مپسول میخری اولا تاریخ انقضاش روشه ثانیا فشار استاندارد تست شده
میمونه با قی مسائل مثل شیر رابط و اتصالات
در تصادف هم اگر کپسول دستکاری نشده باشه هیچ آسیبی نمیبینه

mhaf
31-12-2012, 08:28
مرسی
تو چه کشورهای دیگه ای ماشین ها گاز سوز میشه؟
به جزء این کشورهای اطراف مثله افغانستان و . . .
منظورم کشور های پیشرفتس

ببین دوست من تا جایی که من خودم دیدم(با چشم خودم) مرسدس بنز و بی ام دبلیو گازسوز هم هست
اما اونا کجا و ما کجا
کپسول های cng نصب شده رو بنز در وسط و زیر ماشین نصب شده که در تصادفات کمترین میزان خطر رو دارند
همیشه بهترین کپسول ها هم ساخت آلمان هستند

Abdolreza2012
31-12-2012, 15:25
خواهش میکنم
از لحاظ امنیت همه کپسول ها با فشار 400 بار تست میشن
شما وقتی مپسول میخری اولا تاریخ انقضاش روشه ثانیا فشار استاندارد تست شده
میمونه با قی مسائل مثل شیر رابط و اتصالات
در تصادف هم اگر کپسول دستکاری نشده باشه هیچ آسیبی نمیبینه
مرسی
پس اونایی که موقع سوخت گیری ترکیدن مشکل از نصب بوده دیگه
چون اونایی که دیدم دستی گاز سوز شده بودن

oghyanoos
31-12-2012, 16:24
صبح ها که ماشین را روشن میکنم یه ماده تقریبا زرد رنگ از اگزوز بیرون میاد!! این نشانه ورود آب به محفظه احاراق هست یا چیز دیگریست؟؟

shadows_funeral
31-12-2012, 17:48
مرسی
بله نصب غیر استاندار و غیر اصولی و استفاده از تجهیزات غیر استاندارد و بی کیفیت و استفاده از CNG در کپسولهای ماشینهای LPG بیشترین آمار حوادث رو داشتن

Abdolreza2012
31-12-2012, 20:28
یه سوال
من وقتی شیشه رو پایین میارم یه صدایی میده
بالا بر شیشه برقیه ماشین هم 405
مشکلش از چی میتونه باشه؟

heinrich_himmler
31-12-2012, 21:15
من دستگاه عیب یاب دارم.
کدوم قسمتش کیلومتر واقعی ماشین را نشون میده؟؟

برای خودروهای سایپا تو قسمت پارامترها یا زیر مجموعه انتقال قدرت. تو ایران خودرو هم انتقال قدرت.

mhaf
31-12-2012, 22:14
مرسی

نه عزیزم وقتی یه ماشین دو گانه سوز در قسمت کپسول و شیر اطمینان دستکاری بشه این اتفاق براش می افته
حالا چه فرقی داره کارخانه ای باشه یا غیر کارخانه ای
دستکاری لوازم سی ان جی خطرناکه حسن

mhaf
31-12-2012, 22:17
صبح ها که ماشین را روشن میکنم یه ماده تقریبا زرد رنگ از اگزوز بیرون میاد!! این نشانه ورود آب به محفظه احاراق هست یا چیز دیگریست؟؟

کاربراته یا انژکتور؟

arash_play021
31-12-2012, 23:49
با سلام
دوستان اردي مدل 82 انژکتوري با کولر و هيدروليک دارم
هيچ گونه اموزشي رو داخل اينترنت نديدم که بتونه کمکم کنه به نصب کلاچ اهرمي اردي
وسايل خام کلاچ اهرمي رو با کلي گشتن تهيه کردم که اونم اخريش بود !!! :) بازم خوبه تونستم تهيه کنم گير نمياد لا مسب !

تو نصبش واقعا گيج شدم البته يکمش رو تونستم نصب کنم
کلا تمام قطعات رو بطور صحيح سرهم کردم پايه هارو هم تونستم وصل کنم يک طرف به بقل دسته موتور يک طرف هم به زير ناودوني "که وصل ميشه به گلگير از داخل" (نميدونم اسم اي قسمت کلا چي هست بايد ببخشيد) بعد اهرميرو که وصل ميشه به دوشاخه گيربکس اونم وصل کردم .
2 تا مشکل بزرگ دارم که خواهش ميکنم ياري کنيد دوستان خيلي گير کردم توش
يکي اين که چرا اين اهرمي که فقط يه سرش قورقوري داره (اهرمي که وصل به دوشاخه گيربکس ميشه)هيچ گيري نداره با پيچ ريگلاج (که سرش مثل o انگيليسيه) يعني در ميان و راحت جدا ميشن بهم ننداخته؟؟
سوال دومم اينه که اقا اون سمتي که وصل ميشه به پدال کلاچو نميدونم چطور بايد ببندم
بازم ميگه با عکسي نوشتهاي چيزي کمکي به من گير افتاده کنين دمتون گرم
بازم بايد ببخشين که خيلي غير حرفه اي سوالمو پرسيدمو اسم قطعاتو اينجوري گفتم

oghyanoos
01-01-2013, 01:12
کاربراته یا انژکتور؟
405 مدل 88

mhaf
01-01-2013, 10:38
405 مدل 88

این یعنی انژکتوره!
ببین دوست من اگه در اون لحظه چراغ چک هم روشن میشه برو اتصال سنسور اکسیژن رو جدا کن
ببین چی میشه
راستی اون ماده زرد رنگ مایعه یا گازه یا جامد(مثلا پودر)؟
چقدر طول میکشه که دیگه نیاد؟
اگه موتور گرم باشه بعد روشن کنی باز هم میاد؟

oghyanoos
01-01-2013, 13:16
این یعنی انژکتوره!
ببین دوست من اگه در اون لحظه چراغ چک هم روشن میشه برو اتصال سنسور اکسیژن رو جدا کن
ببین چی میشه
راستی اون ماده زرد رنگ مایعه یا گازه یا جامد(مثلا پودر)؟
چقدر طول میکشه که دیگه نیاد؟
اگه موتور گرم باشه بعد روشن کنی باز هم میاد؟
چک روشن نمیشه
ماده به شکل مایع هست چون کف حیاط دیده میشه
موتور گرم نمیاد

oghyanoos
03-01-2013, 17:47
پرايد نيازي به هوا گيري ، اونجوري كه توي پژو و سمند انجام ميشه نداره.

اگر ترموستات نو گذاشتيد، يا كلا آب رو خالي كردين و دوباره آب ريختين، و يا كارهايي از اين دست، كافيه وقتي ماشين روشن شد و يك دور كامل گرم شد و ترموستات عمل كرد، نگاهي به مقدار آب رادياتور بندازيد و اگر كم بود به اون اضافه كنين.البته مراقب باشيد در حالت داغ اين كار رو نكنين چون آب داغ بشدت به بيرون فوران ميكنه و ممكنه صدمات جسمي شديدي به شما وارد بشه.

لطفا توضیح بدید چرا پراید نیاز به هوا گیری نداره؟؟

heinrich_himmler
03-01-2013, 21:28

برای هواگیری پراید اپتدا شیلنگ کوچکی که روی لوله کناری آب (سمت ترموستات و پشت کوئل دوبل) قرار داده رو در بیارید. رادیاتور رو پر از آب کرده موتور رو روشن کنیدو از یک طرف داخل رادیاتور آب بریزید و از طرف دیگه اون لوله لاستیکی رو بالا نگه دارید تا آب خارج بشه، اگه هوایی موجود باشه از اونجا تخلیه میشه در انتها لوله رو جا بزنید و درب رادیاتور رو ببندید.

kasra2002
03-01-2013, 21:34

سیستم گردش آب ماشین ها (بخصوص اروپایی ها که در شرایط سرد تری هستند) با هم متفاوت هست. نوع واتر پمپ و رادیاتور و شکل قرار گیری درب ان در پژو باعث این مورد میشه ولی در ماشینی مثل پراید بعد از هر گونه دستکاری کافیه اونو پر از اب رادیاتور و ضد یخ کنید و با باز گذاشتن شیر بخاری و دربا رادیاتور ماشین رو روشن کنید و پس از چند دقیقه که اب گرم شد و ترموستات عمل کرد و گردش اب شروع شد اب لازم رو اضافه کنید و درب رادیاتور رو محکم کنید و از بودن اب کافی در مخزن رزرو و از سالم بودن لوله درونی مخزن (خیلی مهمه) و بستن درب ان اطمینان حاصل کنید . و همون طور که دوست عزیز فرمودند از باز کردن درب خاموش در هنگام داغ بودن جدا خودداری کنید . پس از یک روز هنگامی که ماشین سرده باز مقدار اب رو از رادیاتور بازدید کنید .

camaro lt
03-01-2013, 21:39
پرايد داراي سيستم آب باز هست، يعني داراي يك مخزن تبخير كه آب گرمي كه موقع كار كردن ماشين بواسطه انبساط حجمش زياد ميشه، به اون مخزن ريخته ميشه( بجاي اينكه بريزه زمين، مثل پيكان)

و زماني كه موتور، رادياتور، و البته آب رادياتور خنك شد، بواسطه پايين رفتن آب و ايجاد يك خلاء ، مكشي ايجاد شده و آب توي مخزن تبخير و انبساط رو مكيده و دوباره وارد جريان گردشي آب رادياتور ميكنه.

در اين بين هوا هم ميتونه به نحوي وارد مدار گردش بشه، منتها چون سيستم باز هست و مرتب در حال مكش و برگشت آب به مخزن هست، اون هواي اضافي خود بخود گرفته ميشه، ولي در خودروهايي مثل پژو 206 يا 405 و سمند، آر دي ، اينجوري نيست.

همون روشي كه خدمت شما گفتم انجام بديد، مشكلي پيش نمياد، بقيه مسير رو هم از نظر سالم بودن چك كنين.

oghyanoos
03-01-2013, 22:12
رادیاتور 405 یه پیچ بالا داره یکی پایین. هنگام هوا گیری باید پایینی را برای تخلیه آب باز بگذارم؟؟

hosein002
03-01-2013, 23:37
رادیاتور 405 یه پیچ بالا داره یکی پایین. هنگام هوا گیری باید پایینی را برای تخلیه آب باز بگذارم؟؟

هنگام هواگیری پیچ پایینی باید بسته وبالایی باز باشه

hosein002
03-01-2013, 23:42
میخوام مدولاتور فن بخاری 405 بخرم مارک بخصوصی نداره فقط بگم مدولاتور بدید؟
لوازم فروشی های 405 دارن یا لوازم فروش های برق ماشین؟

camaro lt
04-01-2013, 01:59
مدولاتور فن رو ميتونين از فروشندگان يدكي پژو تهيه كنين، گاهي وقتها فروشندگان لوازم برقي ماشين هم ميارن.

ماركهاي زيادي هست..بعضيها خوب و بعضي مشكلدارن..

شركتي باشه خوبه البته الان بايد خيلي گرون شده باشه، يه زماني حدود قيمت نوع شركتي حدود 25.000 تومان بود.

logos
04-01-2013, 02:21
من یه 206 تیپ 2 دارم از همون ابتدا بعضی مواقع این دسته ضبطش کار نمی کنه البته بعضی مواقع و با خاموش روشن کردن ماشین درست میشه چند بارم گارانتی بردم هیچکاری نکردن و الکی دسته رو عوض کردن اما درست نشد !
و اینکه رو دور موتور 2200 صدای لرزش میده به نظرتون این مال چی هست ... ؟ این اتفاق جدیده و هنوز تعمیرگاه نبردم البته

kasra2002
04-01-2013, 11:56
من یه 206 تیپ 2 دارم از همون ابتدا بعضی مواقع این دسته ضبطش کار نمی کنه البته بعضی مواقع و با خاموش روشن کردن ماشین درست میشه چند بارم گارانتی بردم هیچکاری نکردن و الکی دسته رو عوض کردن اما درست نشد !
و اینکه رو دور موتور 2200 صدای لرزش میده به نظرتون این مال چی هست ... ؟ این اتفاق جدیده و هنوز تعمیرگاه نبردم البته

مشکل اولتون احتمال داره از سیستم پخش باشه نا خود ماشین ولی خوب چکار میشه کرد. اگه بتونید یه سری به نمایندگی پخش بزنید
. مشکل دومتون میتونه از دسته موتور باشه اونو چک کنید بد نیست

aref62
04-01-2013, 13:20
با سلام خدمت دوستان گرامی ؛
چند وقت پیش بخاری پرایدم بعد از مدت کوتاهی که آب موتور گرم شده بود باد سرد می زد .
برددمش تعمیرگاه
اولی گفت : شبکه رادیاتورش کثیفه باید عوض شه !
دومی گفت : نه بابا رگولاتور گازت باید تمیز بشه(اون قسمتی که آب ماشین داخلش جریان داره )
سومی گفت : ترموستات 82 بزار و ضد یخ رو هم عوض کن به حرف سومی گوش دادم و خیلی بهتر شد .
حدس خودم اینه که همون اولی راست گفته بود و به ترموستات هم ربطی نداشت !:n13: چون ضد یخ خاصیت رسوب زدایی داره احتمالاً بهتر شدنش به خاط همینه .:n01:
الان موندم که رادیاتور بخاری رو عوض کنم یا نه ؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از دوستانی که چیزی در این مورد می دونن درخواست کمک دارم .
ممنون :n01:

heinrich_himmler
04-01-2013, 13:50
با سلام خدمت دوستان گرامی ؛
چند وقت پیش بخاری پرایدم بعد از مدت کوتاهی که آب موتور گرم شده بود باد سرد می زد .
برددمش تعمیرگاه
اولی گفت : شبکه رادیاتورش کثیفه باید عوض شه !
دومی گفت : نه بابا رگولاتور گازت باید تمیز بشه(اون قسمتی که آب ماشین داخلش جریان داره )
سومی گفت : ترموستات 82 بزار و ضد یخ رو هم عوض کن به حرف سومی گوش دادم و خیلی بهتر شد .
حدس خودم اینه که همون اولی راست گفته بود و به ترموستات هم ربطی نداشت !:n13: چون ضد یخ خاصیت رسوب زدایی داره احتمالاً بهتر شدنش به خاط همینه .:n01:
الان موندم که رادیاتور بخاری رو عوض کنم یا نه ؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از دوستانی که چیزی در این مورد می دونن درخواست کمک دارم .
ممنون :n01:
سیستم آب پراید گردشیه و اگه به هر دلیلی یک جاییش دچار گرفتگی بشه عملکرد سیستم خنک کننه مختل میشه. به احتمال 80% رادیاتور بخاری گرفته، البته احتمال گرفتگی رگلاتور یا سایر لوله ها هم هست اما خیلی بعیده. در اولین فرصت رادیاتور بخاری رو تعویض کنید و ضد یخ و آب رادیاتور رو هم همراهش تعویض کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2013, 08:16
سلام دوستان
این مطلب درسته :
اگر تایری بزرگتر از تایر استانداردِ ماشین روی محور کِشنده نصب بشه , کیلومتر شمار سرعتی کمتر از سرعت حقیقی نشون میده .
اگر تایر کوچیکتر نصب بشه , سرعتی بیشتر از سرعت حقیقی نشون میده .
درسته ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2013, 08:20
قابل توجهِ دوستانی که دوست دارند فیلرگیری رو تصویری یاد بگیرند

heinrich_himmler
05-01-2013, 08:24
سلام دوستان
این مطلب درسته :
اگر تایری بزرگتر از تایر استانداردِ ماشین روی محور کِشنده نصب بشه , کیلومتر شمار سرعتی کمتر از سرعت حقیقی نشون میده .
درسته ؟

سنسور کیلومتر شمار روی دیفرانسیل نصب میشه و از اونجا سرعت خودرو رو اندازه میگیره. بر فرض با هر دور گراندپینیون تایر استاندارد هم یک دور بزنه.حالا با تعویض تایر باز هم با هر دور پینیون تایر بزرگتر هم یک دور میزنه اما به علت بزرگتر بودن مسافت بیشتری رو طی می کنه. پس حرف شما صحیحه اما با توجه به اینکه شما برای نصب تایر بزرگتر محدودیتهای شدیدی دارید (اعم از حداکثر اندازه قابل نصب یا محدودیتهای تعلیق و ...)عملا نمیتونید تایری نصب کنید که اختلاف فاحشی با تایر استاندارد داشته باشه.

kasra2002
05-01-2013, 12:59
سلام دوستان
این مطلب درسته :
درسته ؟
این موضوع درسته دوست عزیز چون بسته به سرعت چرخش چرخ سنسور رو مشخص می کنه ولی تاثیرش فکر نمی کنم اوتقدر زیاد باشه

Abdolreza2012
05-01-2013, 17:11
این موضوع درسته دوست عزیز چون بسته به سرعت چرخش چرخ سنسور رو مشخص می کنه ولی تاثیرش فکر نمی کنم اوتقدر زیاد باشه

هر چقدر تایر بزرگتر باشه سرعت ماشین بیشتر از اونیه که نشون میده

كاف
07-01-2013, 18:02
سلام دوست عزير ماشين پرايدمن هم دقيقا همين مشكل روداره شنيدم كه موتوهاي زيمنس پرايد چنين مشكلي دارن واين مشكل هم فقط درزمستان بعداز چندين ساعت خاموشي پيش مياد .تعويض استپروشمع و... مشكل روحل نميكنه .فكرميكنم تعميركارهاي ماهنوز كشفش نكردن.انشاءالله كه حل بشه

shabe.saket
08-01-2013, 17:13
سلام رفقا
من وقتی در ماشین و باز میزارم چراغ هشدار چها تایی نمیزنه
سمت شاگرد راهنمای جلو عقبش میزنه ولی سمت راننده نه (نه جلو نه عقب)
یعنی وقتی درا باز هستند انگار راهنمای راست زدی، در حالی که باید هشدار باشه
مانیتور ماشین هم عینآ مثل راهنمای راست کار میکنه نه هشدار چهارراهنما
اشکال از کجاست؟
چراغها نسوختن، چون راهنمای چپ کار میکنه موقع راهنما زدن
فقط ایراد توی باز بودن دره...
ماشین پراید

heinrich_himmler
08-01-2013, 19:59
سلام رفقا
من وقتی در ماشین و باز میزارم چراغ هشدار چها تایی نمیزنه
سمت شاگرد راهنمای جلو عقبش میزنه ولی سمت راننده نه (نه جلو نه عقب)
یعنی وقتی درا باز هستند انگار راهنمای راست زدی، در حالی که باید هشدار باشه
مانیتور ماشین هم عینآ مثل راهنمای راست کار میکنه نه هشدار چهارراهنما
اشکال از کجاست؟
چراغها نسوختن، چون راهنمای چپ کار میکنه موقع راهنما زدن
فقط ایراد توی باز بودن دره...
ماشین پراید
----- ماشین شما مشکل داره. اگه دزدگیر داره مشکل از اونه.

shabe.saket
08-01-2013, 21:48
----- ماشین شما مشکل داره. اگه دزدگیر داره مشکل از اونه.
تخصصی ه؟ نمیشه درستش کنم خودم؟

heinrich_himmler
08-01-2013, 22:56
تخصصی ه؟ نمیشه درستش کنم خودم؟

مدل ماشین؟ سال تولید؟ دزدگیر داره یا نه؟

shabe.saket
09-01-2013, 00:25
پراید
83
بله داره

afshin13
09-01-2013, 02:04
206 اس دی جدیدا هنگام دور زدن ماسین (پیچیدن) دو سه تا بوق میزنه شبیه بوق کم بودن بنزین. چراغ stop تو جلو آمپر هم چشمک میزنه. البته گاهی این مسله رخ میده و نه همیشه. مشکلش از چی میتونه باشه؟؟

Highbury
09-01-2013, 09:42
مصرف کرولا حدود 12 تا داخل شهر هست. چه کار کنم ؟

john nash
09-01-2013, 10:15
دوستان
من یه پراید دارم 132 و 7000 تا کارکرده
الان جدیدا وقتی دور موتور تو دنده 2 و3 و1 به آخرش میرسه و ماشین گاز میخوره یه تر تر کوچیک هم تو گازش هست
مشکلش به نظرتون چی هست؟
تازگی ها یه بار بنزین سوپر زدم
به نظر خودم از بعد اون شاید هست شایدم نه چون من فنی نیستم
ممنون:n16:

farhad478
09-01-2013, 11:25
با سلام
دوستان من پراید 141 دارم که دنده خیلی بازی داره و دنده 3 و 4 را گم می کنم و اینکه تو 3 رفتنی گیر می کنه و باید بیام خلاص دوباره برم تو 3 ایراد از چی هست ( ریول دنده هم عوض کردم درست نشد به گفته مکانیک )

mhaf
09-01-2013, 11:29
206 اس دی جدیدا هنگام دور زدن ماسین (پیچیدن) دو سه تا بوق میزنه شبیه بوق کم بودن بنزین. چراغ stop تو جلو آمپر هم چشمک میزنه. البته گاهی این مسله رخ میده و نه همیشه. مشکلش از چی میتونه باشه؟؟

کمبود روغن تو کارتل

kvhsade
09-01-2013, 17:13
سلام دوستان ماشين من يك پرايد صبا فول انژكتوري مدل 89 است يك دو هفته اي است كه وقتي سوييچ را ميبندم موتور خاموش نميشه بردم تعميرگاه گفت احتمالا رله دوبل ( برق اصلي )ايراد داره و آن را عوض كرد خواستم ببينم كلا اين مشكل ميتونه مربوط به چه عواملي باشه؟ آيا امكان داره مربوط به رله نباشه و دوباره اينطوري بشه؟ با تشكر

heinrich_himmler
10-01-2013, 01:02
پراید
83
بله داره

مشکل از خود دزدگیره.ببرید پیش کسایی که نصب و تعمیر دزدگیر دارن.

heinrich_himmler
10-01-2013, 01:04

لنت های ترمز در حال تمام شدنه و سطح روغن ترمز در منبع پایین اومده.

heinrich_himmler
10-01-2013, 01:05
دوستان
من یه پراید دارم 132 و 7000 تا کارکرده
الان جدیدا وقتی دور موتور تو دنده 2 و3 و1 به آخرش میرسه و ماشین گاز میخوره یه تر تر کوچیک هم تو گازش هست
مشکلش به نظرتون چی هست؟
تازگی ها یه بار بنزین سوپر زدم
به نظر خودم از بعد اون شاید هست شایدم نه چون من فنی نیستم
ممنون:n16:

ببخشید چیزی متوجه نشدم واضح تر توضیح بدیدلطفا.

heinrich_himmler
10-01-2013, 01:06
با سلام
دوستان من پراید 141 دارم که دنده خیلی بازی داره و دنده 3 و 4 را گم می کنم و اینکه تو 3 رفتنی گیر می کنه و باید بیام خلاص دوباره برم تو 3 ایراد از چی هست ( ریول دنده هم عوض کردم درست نشد به گفته مکانیک )
ضعیف شدن دیسک و صفحه کلاچ یا خوردگی ماهک و برنجی 3 و4 .

heinrich_himmler
10-01-2013, 01:08
سلام دوستان ماشين من يك پرايد صبا فول انژكتوري مدل 89 است يك دو هفته اي است كه وقتي سوييچ را ميبندم موتور خاموش نميشه بردم تعميرگاه گفت احتمالا رله دوبل ( برق اصلي )ايراد داره و آن را عوض كرد خواستم ببينم كلا اين مشكل ميتونه مربوط به چه عواملي باشه؟ آيا امكان داره مربوط به رله نباشه و دوباره اينطوري بشه؟ با تشكر

اگه عوض کردید و نتیجه گرفتید خوب از همونه اما اگه نتیجه نگرفتید از مغزی سوئیچ هم میتونه باشه و اگه دزدگیر ماجیکار تصویری دارید خرابکاری از اونه. :n06:

john nash
10-01-2013, 10:37
ببخشید چیزی متوجه نشدم واضح تر توضیح بدیدلطفا.

چشم
ببینید مثلا وقتی دنده 2 میرم از سرعت 20 تا 40 کاملا عادی گاز میخوره ولی وقتی از 40 تا میره بالاتر و دور متور میره بالای 3، 3.5 و ماشین گاز میخوره یه صدای ترتر از موتور میاد در حین گاز خوردن. منظورم از ترتر، مثلا شما فرض کن وقتی ماشین خلاصه و وایستاده، پاتو بزاری رو گاز هی گاز بدی و ول کنی (البته سریع).
همین اتفاق تو دنده 3 تو سرعت 65 وقتی دور موتور بالاست میافته.
کلا زمانی اینجوری میشه که دور موتور بالای 3، 3.5 میره.
البته صداش ضعیفه و باید دقت کرد.
ممنون

kvhsade
10-01-2013, 12:37
اگه عوض کردید و نتیجه گرفتید خوب از همونه اما اگه نتیجه نگرفتید از مغزی سوئیچ هم میتونه باشه و اگه دزدگیر ماجیکار تصویری دارید خرابکاری از اونه. :n06: سلام با تشكر از راهنمايي شما البته يادم رفت بگم ماشين دزد گير نداره الان دو سه روزي است رله را عوض كردم ديگه اينجوري نشده تا ببينم در آينده چي ميشه

heinrich_himmler
10-01-2013, 18:53
چشم
ببینید مثلا وقتی دنده 2 میرم از سرعت 20 تا 40 کاملا عادی گاز میخوره ولی وقتی از 40 تا میره بالاتر و دور متور میره بالای 3، 3.5 و ماشین گاز میخوره یه صدای ترتر از موتور میاد در حین گاز خوردن. منظورم از ترتر، مثلا شما فرض کن وقتی ماشین خلاصه و وایستاده، پاتو بزاری رو گاز هی گاز بدی و ول کنی (البته سریع).
همین اتفاق تو دنده 3 تو سرعت 65 وقتی دور موتور بالاست میافته.
کلا زمانی اینجوری میشه که دور موتور بالای 3، 3.5 میره.
البته صداش ضعیفه و باید دقت کرد.
ممنون

آهااا. متوجه شدم. دیسک و صفحه کلاچ مشکل داره. یا روغن گرفته یا تموم شده و باید عوض شه با حدود 100 هزار تومن پول برو یه نمایندگی یا مکانیکی دیسک و صفحه کلاچو بازدید کنن.

majid_sd2009
11-01-2013, 00:55
سلام یه سمند دارم چرخ جلو سمت خودم صدا لق لق میده!
وقتی هم که جلوی ماشین رو بادست میدم پایین و بالا همون صدای لق لق میاد.کمک خرابه یا توپی؟ کمک هم هیچ روغنی نزده ماشین هم 90 و 20هزار کارکرد. در ضمن جاده خاکی زیاد رفتم(عشق طبیعت!)
بردم جلو بندی ساز وقت نداشت فقط گفت احتمالا از توپی سر کمکه.
به نظرتون چه مارکی بگیرم؟ ایساکویی؟ یا فک کنم کوفاپ یا امیران؟
امیران 8000 اون کوفا 9200
و ایساکویی 11000

pedramb66
11-01-2013, 12:02
سلام.
یه پژو پارس داریم که یه خورده رنگ سپره جلوش رفته. اندازه دوتا کف دست. امکان رنگ کردنش هست؟ اگه هست حدودا خرجش چه قدر میشه؟ ممنون.

camaro lt
11-01-2013, 14:25
وقتی هم که جلوی ماشین رو بادست میدم پایین و بالا همون صدای لق لق میاد.کمک خرابه یا توپی؟ کمک هم هیچ روغنی نزده ماشین هم 90 و 20هزار کارکرد. در ضمن جاده خاکی زیاد رفتم(عشق طبیعت!)
و ایساکویی 11000

كل جلوبندي رو باز كنين و بازديد كامل انجام بديد چون ماشين شما زياد توي دست اندازه بوده و فشار زيادي به زيربندي اون وارد شده( سمند كه مال آفرود نيست!!!)

اون قطعه اي كه تعميركار شما تشخيص ميده ببنديد چون اگر بعدا مشكل پيدا كنه راحت ميگه از قطعه است و نه تعمير من، بنابراين جاي بهانه آوردن رو ازش بگيريد.

majid_sd2009
11-01-2013, 15:21
سلام دوست عزیز امروز با اینکه تعطیل بود ولی اون جلو بندی سازی که مد نظرم بود باز بود.
ماشین رو بردم و بازدید کرد گفت همه چی سالمه ولی چون باز کرده بود موجگیر کوتاه و اونی که از جعبه فرمون میاد رو و لاستیک چاکدار عوض کرد و پژویی انداخت. توپی سر کمک رو هم گفت اینا شبیه 206 زدند و به هیچ وجه خراب نمیشه!
گفتم حالا که همه چی بازه فنر لول ها رو هم 206 بندازم ارتفاع پایین بیاد که دیگه جاده خاکی نرم! یه جفت فنر لول 206 نو با مارک خاور گرفتم 50 که یارو میگفت ما دست دو شو خودمون میبندیم 30!
در کل صدای ماشین کامل رفع شد ولی رفتم یه جا که خیلی خراب بود برا تست که دوباره یکم صدا میداد.
به این نتیجه رسیدم اصلا صدا از چرخ ها نبوده و هر چی هست داخل کاپوته! چون ماهک ها رو یه مدت پیش عوض کرده بودم احتمال میدم یه چیزی رو اون پشت بد بسته و یا شل بسته که میخوره به بدنه و صدا میده!. چون دقیقا صدا از پشت داشبورد و زیر پای راستم میاد! ولی الان چون ماشین نرم تر شده ضربه کمتر وارد میشه و صدا هم کمتره.

H_E3
11-01-2013, 20:40
سلام دوستان، امروز یه مشکلی برام پیش اومد گفتم اینجا مطرح کنم تا راهنماییم کنید.
من یه RD مدل 85 انژکتوری دارم، بعد از چند روز استارت زدم و چند کیلومتری رفتم که یهو همه چراغای هشدار دهنده روشن شد و مجبور شدم ماشینو نگه دارمو خاموش کنم، ظاهرا چون هنوز زد یخ نریختم آب لوله های رادیاتور یخ بسته بود و پاره شده بودن و آب به موتور نمیرسید و تسمه دینامش پاره شده بود، خلاصه با هزار مسیبت تو این روز تعطیل رفتم لوله رادیاتور و تسمه پیدا کردم و آوردم عوض کردم دوباره رادیاتورو پر آب کردم، ولی وقتی خواستم استارت بزنم اصلا استارت نخورد! یه صدای خیلی خفیف خررررررررررر میده!!!!! مدل استارت نخوردنش یه جور دیگست، اینطوری نیست که مثلا ماشین باطری خالی کرده باشه بخوای هولش بدی یا باطری رو شارژ کنی تا روشن شه، فقط صدای خفیف خرررر میده!!
موقعی که داشتم لوله ها رو باز میکردم تا عوض کنم حواسم نبود مقدار زیادی آب ریخت تو دینامش، ممکنه از همین باشه؟ یعنی دینامش سوخته باشه؟ به نظرتون مشکلش چیه؟ هزینه تعمیرش چقدر میشه؟
الان ماشینو چندکیلومتر دورتر از خونه ول کردم به امان خدا، از نگرانی دارم سکته میکنم تو این اوضاع گرونی یکی بیاد ماشین منه بیچاره رو بدزده:n03:
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

heinrich_himmler
11-01-2013, 21:03
سلام دوستان، امروز یه مشکلی برام پیش اومد گفتم اینجا مطرح کنم تا راهنماییم کنید.
من یه RD مدل 85 انژکتوری دارم، بعد از چند روز استارت زدم و چند کیلومتری رفتم که یهو همه چراغای هشدار دهنده روشن شد و مجبور شدم ماشینو نگه دارمو خاموش کنم، ظاهرا چون هنوز زد یخ نریختم آب لوله های رادیاتور یخ بسته بود و پاره شده بودن و آب به موتور نمیرسید و تسمه دینامش پاره شده بود، خلاصه با هزار مسیبت تو این روز تعطیل رفتم لوله رادیاتور و تسمه پیدا کردم و آوردم عوض کردم دوباره رادیاتورو پر آب کردم، ولی وقتی خواستم استارت بزنم اصلا استارت نخورد! یه صدای خیلی خفیف خررررررررررر میده!!!!! مدل استارت نخوردنش یه جور دیگست، اینطوری نیست که مثلا ماشین باطری خالی کرده باشه بخوای هولش بدی یا باطری رو شارژ کنی تا روشن شه، فقط صدای خفیف خرررر میده!!
موقعی که داشتم لوله ها رو باز میکردم تا عوض کنم حواسم نبود مقدار زیادی آب ریخت تو دینامش، ممکنه از همین باشه؟ یعنی دینامش سوخته باشه؟ به نظرتون مشکلش چیه؟ هزینه تعمیرش چقدر میشه؟
الان ماشینو چندکیلومتر دورتر از خونه ول کردم به امان خدا، از نگرانی دارم سکته میکنم تو این اوضاع گرونی یکی بیاد ماشین منه بیچاره رو بدزده:n03:
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

با این اوصافی که شما میگید موتور قفل کرده. البته امیدوارم اشتباه کرده باشم اما مشخصاتی که میدید فقط همینو میگه مگه اینکه مطمعن باشید موقع استارت موتور می چرخه. :n03:

heinrich_himmler
11-01-2013, 21:06
و ایساکویی 11000
احتمالا طبق راست ماشینتون مشکل پیدا کرده و باید تعویض بشه.

heinrich_himmler
11-01-2013, 21:11
سلام.
یه پژو پارس داریم که یه خورده رنگ سپره جلوش رفته. اندازه دوتا کف دست. امکان رنگ کردنش هست؟ اگه هست حدودا خرجش چه قدر میشه؟ ممنون.

بله چرا نباشه حدود 30 هم هزینشه اگه نیاز به رنگ کامل نباشه.

H_E3
11-01-2013, 21:28
با این اوصافی که شما میگید موتور قفل کرده. البته امیدوارم اشتباه کرده باشم اما مشخصاتی که میدید فقط همینو میگه مگه اینکه مطمعن باشید موقع استارت موتور می چرخه. :n03:

سلام مهندس، ممنون از پاسخ گویی شما.
نه موقع استارت موتور نمیچرخه چون صدایی ازش شنیده نمیشه.
حالا باید چیکار کنم؟ مکانیک بیارم بالا سرش؟

Mostafa_Kaveh
11-01-2013, 21:42
سلام دوستان
امروز موقع روشن کردن ماشین بعد از کمی رانندگی احساس بوی سوختگی سیم مانند به مشامم خورد و وقتی بخاری رو زیادتر کردم این بو بیشتر شد
چه مشکلی ممکنه پیش اومده باشه
ماشین 206
ممنون

heinrich_himmler
11-01-2013, 21:52
سلام مهندس، ممنون از پاسخ گویی شما.
نه موقع استارت موتور نمیچرخه چون صدایی ازش شنیده نمیشه.
حالا باید چیکار کنم؟ مکانیک بیارم بالا سرش؟

ماشین رو ببرید زیر دست مکانیک هم بهتره هم خرجش کمتره. احتمالا یه تعمیر موتور کامل نیاز داره. برو بالای 400 تومن. البته بازم امیدوارم اشتباه کرده باشم. شرمنده تو این اوضاع خبر بد بهت میدم. ببخش و مارو حلال کن.

camaro lt
11-01-2013, 21:56
سلام دوست عزیز امروز با اینکه تعطیل بود ولی اون جلو بندی سازی که مد نظرم بود باز بود.
ماشین رو بردم و بازدید کرد گفت همه چی سالمه ولی چون باز کرده بود موجگیر کوتاه و اونی که از جعبه فرمون میاد رو و لاستیک چاکدار عوض کرد و پژویی انداخت. توپی سر کمک رو هم گفت اینا شبیه 206 زدند و به هیچ وجه خراب نمیشه!
گفتم حالا که همه چی بازه فنر لول ها رو هم 206 بندازم ارتفاع پایین بیاد که دیگه جاده خاکی نرم! یه جفت فنر لول 206 نو با مارک خاور گرفتم 50 که یارو میگفت ما دست دو شو خودمون میبندیم 30!
در کل صدای ماشین کامل رفع شد ولی رفتم یه جا که خیلی خراب بود برا تست که دوباره یکم صدا میداد.
به این نتیجه رسیدم اصلا صدا از چرخ ها نبوده و هر چی هست داخل کاپوته! چون ماهک ها رو یه مدت پیش عوض کرده بودم احتمال میدم یه چیزی رو اون پشت بد بسته و یا شل بسته که میخوره به بدنه و صدا میده!. چون دقیقا صدا از پشت داشبورد و زیر پای راستم میاد! ولی الان چون ماشین نرم تر شده ضربه کمتر وارد میشه و صدا هم کمتره.

احتمال اين هست كه يكي از دسته موتورها خراب شده باشه، بخصوص دسته گيربكس كه درست همونجايي هست كه شما زير پاي خودتون صدا رو ميشنويد،

اون تعميركار بايد دسته موتورها رو هم چك ميكرد، حتما چك بكنين چون ميتونه صدمات زيادي به ماشين و بخصوص پلوسها و سر پلوس وارد بكنه.

heinrich_himmler
11-01-2013, 21:58
سلام دوستان
امروز موقع روشن کردن ماشین بعد از کمی رانندگی احساس بوی سوختگی سیم مانند به مشامم خورد و وقتی بخاری رو زیادتر کردم این بو بیشتر شد
چه مشکلی ممکنه پیش اومده باشه
ماشین 206
ممنون
سوختگی میتونه از هر جایی پشت داشبرد باشه و همچنین میتونه از بیرون هم باشه. اگه این بو تو یه مقطعی اومده و قطع شده پس از بیرون بوده و جای نگرانی نیست. اما اگه هربار که خودرو روشنه یا بخاری روشنه میاد پس از سیمکشی خودروی شماست.

majid_sd2009
12-01-2013, 15:31
احتمال اين هست كه يكي از دسته موتورها خراب شده باشه، بخصوص دسته گيربكس كه درست همونجايي هست كه شما زير پاي خودتون صدا رو ميشنويد،

اون تعميركار بايد دسته موتورها رو هم چك ميكرد، حتما چك بكنين چون ميتونه صدمات زيادي به ماشين و بخصوص پلوسها و سر پلوس وارد بكنه.

به مکانیک گفتم . گفت اگه خراب بشه روغن میده! بدون اینکه سینی باز بشه میشه تشخیص داد خرابه یا نه؟ علایم خرابیش چیه؟
راستی کمک 206 انداختم خیلی اومده پایین و حدود دو انگشت و کمتر بین لاستیک و گلگیر جا هست(چون متورش ef7 هست و سنگین تره بیشتر اومده پایین) مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من برای نرم شدن ماشین این کمک رو انداختم و یک هم میخواستم ارتفاع بیاد پایین، که خیلی اومد.:n02:

camaro lt
12-01-2013, 16:09
چي روغن ميده؟ دسته موتور؟؟!!

اگر منظورش كمك فنر بوده، كه خودش چك كرده و ديده كه خراب نيست.

براي دسته موتورها نيازي به باز كردن سيني نيست و از همون زير يا بالا هم ميشه نگاه كرد و ديد.

علامت خراب بودن توي حركت همين چيزهايي هست كه گفتيد، مثل صداي اضافي داشتن توي دست اندازه يا گاهي موقع ترمز كردن حس ميكنين جلوبندي ماشين يه جورايي جدا از خود ماشين حركت ميكنه و جابجا ميشه( اين بستگي به شدت خرابي دسته ها داره)

اولين و بيشترين مشكل هم در پاره شدن لاستيك دسته است كه ارتباط بين بوش فلزي كه پيچ از اون رد ميشه، با بخش فلزي دسته، كه با پايه موتور يا گيربكس در ارتباطه، كم يا قطع ميشه و ديگه نميتونه نوسانات و تكانهاي موتور رو بخوبي جذب بكنه.

بهتره هميشه از قطعات استاندارد و طراحي شده براي خود ماشين استفاده كنين چون در غير اين صورت مشكلاتي مثل ضربه خوردن زير ماشين توي دست اندازها يا گير كردن لبه تاير با گلگير رو خواهيد داشت.

ali_disslove
12-01-2013, 16:22
سلام خدمت همه دوستان

من یه ماهی میشه موتور ماشینم وقتی یه کم گاز میدم صدای جیلینگ جیلینگ میاد مخصوصا موقعی که تازه روشن کردم(نیم ساعت اول) و موقع خلاص بودن ماشین این صدا خیلییی بیشتره اما موقع حرکت و وقتی ماشین گرم میشه صدا کمتر میشه

ماشین مدل 79 هست و 9 ماهه میشه دارمش اینم بگم که ماشین یه کم روغن کم میکنه و میزنه پشت شمع 1

حالا به نظرتون مشکل از موتور میتونه باشه یا نه ؟یکی گفت رینگ شیکونده و بعدا به روغن سوزی و دود آبی میفته
راست میگند یا نمیتونه از موتور باشه ؟خرج تعمیرش بالاست ؟

apesartala2
12-01-2013, 17:27
ای دوستان عزیزم ، به دادم برسید سرسام گرفتم !
من یه پراید 86 دارم. از دیروز تا حالا که روغن عوض کردم وقتی دنده 1 به دو میخوام برم و دور موتور میخواد از 2:5 به 3 بره یه صدای ویز میده و به محض اینکه از دورموتور 3 رد میشه درست میشه.
دنده های دیگه اینجوری نیست .
شما میدونید چه دردی داره ؟

H_E3
12-01-2013, 18:53
ماشین رو ببرید زیر دست مکانیک هم بهتره هم خرجش کمتره. احتمالا یه تعمیر موتور کامل نیاز داره. برو بالای 400 تومن. البته بازم امیدوارم اشتباه کرده باشم. شرمنده تو این اوضاع خبر بد بهت میدم. ببخش و مارو حلال کن.

سلام عرض میکنم خدمت دوستان و کارشناسان محترم فروم.
خدا رو شکر مشکل ماشین ماهم برطرف شد، گویا استارتش گیر کرده بود با پیچ گوشتی از داخل کاپوت چندتا ضربه زدم بهش گیرش باز شد و استارت زد.
فقط 20 هزار تومن دادم ضد یخ ریختم :n20:
مهندس جان ممنون از اینکه راهنماییم کردی، خدا رو شکر خرجش 400 تومن به بالا نشد ( شوخی :n07: )
بازم تشکر میکنم و همتون رو به خدای بزرگ میسپارم، امیدارم مشکل همه عزیزان حل بشه.
خدانگهدار..

armin_punisher6
12-01-2013, 20:58
بچه ها من 405 2000 دارم.داخل شهر در 100 کیلومتر 19 لیتر مصرفشه ولی خارج شهر خیلی خوبه و تقریبا زیر 9.مشکل از چیه؟2 تا مکانیک بردم نتونستن کاری کنن.کاربرات رو شستن ولی تاثیری نداشت.ممنون میشم راهنمایی کنین.

camaro lt
12-01-2013, 21:51
ای دوستان عزیزم ، به دادم برسید سرسام گرفتم !
من یه پراید 86 دارم. از دیروز تا حالا که روغن عوض کردم وقتی دنده 1 به دو میخوام برم و دور موتور میخواد از 2:5 به 3 بره یه صدای ویز میده و به محض اینکه از دورموتور 3 رد میشه درست میشه.
دنده های دیگه اینجوری نیست .
شما میدونید چه دردی داره ؟

مشخص نيست اينجوري نميشه نظري داد، ميتونه به خيلي چيزها مربوط باشه و حتي نوع صدا رو بايد شنيد تا بشه نظر داد.

روغ موتور عوض كرديد يا گيربكس؟و چه نوع روغني ريخت؟

آيا سنسور كيلومتر را هم باز و بسته كرد؟

صدا دقيقا چه صورتي هست؟ از گيربكس مياد يا صفحه كيلومتر؟

اگر يك كليپ از اين مشكل تهيه كنين شايد بشه بهتر نظر داد.

camaro lt
12-01-2013, 21:52
بچه ها من 405 2000 دارم.داخل شهر در 100 کیلومتر 19 لیتر مصرفشه ولی خارج شهر خیلی خوبه و تقریبا زیر 9.مشکل از چیه؟2 تا مکانیک بردم نتونستن کاری کنن.کاربرات رو شستن ولی تاثیری نداشت.ممنون میشم راهنمایی کنین.

ماشين شما نياز به سرويس كاربراتور داره.

تعمير و سرويس كاربراتور كار هر كسي نيست و بايد حتما پيش تعميركار كاربراتور كه واقعا وارد باشه ببريد تا بطور كامل باز، شستشو، تعمير و تنظيم بشه.

كاملا مشخصه ژيگلورهاي اون مشكل داره، بخصوص ژيگلور دور آرام و شتاب.

majid_sd2009
12-01-2013, 22:44
سلام جناب camaro lt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میگفت دسته موتور اگه خراب شه روغن میده!
ببخشید منظورم از کمک همون فنر لول بود که اشتباه نوشتم کمک!
برا تعویض دسته موتور کجا باید برم؟ جلو بندی ساز میتونه تعویض کنه یا باید مکانیک باشه؟

p_p_k
12-01-2013, 22:58
سلام. اقا من یه 405 88 دارم..... امروز صبح که ماشینو روشن کردم دنده اصلا تکون نمیخورد........ دیشب ماشینو رو دنده 1 خاموش کردم تا امروز صبح که میخواستم روشن کنم دیدم دنده اصلا تکون نمیخوره و خلاصم نمیشه.... کلاچ گرفتم و ماشینو روشن کردم بازم درست نشد....... بعد از 10 دقیقه که ماشین روشن بود دیدم درست نشد و ماشینو خاموش کردم.... ولی همین که خاموش کردم دنده درست شد.......

گوش شیطون کر مشکلی داره؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-01-2013, 23:23
سلام دوستان . ضدیخهایِ ایران باید آب بهش اضافه بشه یا خودش آب داره ؟

camaro lt
13-01-2013, 00:08
سلام جناب camaro lt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میگفت دسته موتور اگه خراب شه روغن میده!
ببخشید منظورم از کمک همون فنر لول بود که اشتباه نوشتم کمک!
برا تعویض دسته موتور کجا باید برم؟ جلو بندی ساز میتونه تعویض کنه یا باید مکانیک باشه؟

دسته موتور هيچ ارتباطي با روغن موتور نداره، چون اصولا كار اون فقط جلوگيري از ورود لرزشهاي موتور به بدنه و البته عكس اين مطلب، يعني جلوگيري از وارد شدن ضربات شديد اتاق به مجموعه موتور و گيربكس هست.

دسته هاي موتور در خودروها عمدتا تشكيل شده از بخش خارجي فلزي كه بوسيله پيچ به موتور و گيربكس و شاسي متصل شده، و بخش داخلي اون كه از جنس لاستيك فشرده و قطوري ساخته شده و در داخل اون يك بوش فلزي كه محل عبور پيچ اتصال به پوسته گيربكس يا سيلندر موتور هست.

هيچگونه روغني در اونها استفاده نشده و ارتباطي با روغن موتور يا گيربكس ندارند، شايد منظورش چيز ديگه اي بوده.

اول بايد دسته هاي موتور و گيربكس رو بازديد كنن، و در صورت خرابي تعويض بشه. معمولا مكانيكها اين كار رو انجام ميدن چون نياز به دقت و انجام يك سري كارهاي پيش از بازكردن و نصب هست كه اونها بهتر بلد هستند.

camaro lt
13-01-2013, 00:12
سلام. اقا من یه 405 88 دارم..... امروز صبح که ماشینو روشن کردم دنده اصلا تکون نمیخورد........ دیشب ماشینو رو دنده 1 خاموش کردم تا امروز صبح که میخواستم روشن کنم دیدم دنده اصلا تکون نمیخوره و خلاصم نمیشه.... کلاچ گرفتم و ماشینو روشن کردم بازم درست نشد....... بعد از 10 دقیقه که ماشین روشن بود دیدم درست نشد و ماشینو خاموش کردم.... ولی همین که خاموش کردم دنده درست شد.......

گوش شیطون کر مشکلی داره؟؟؟؟

به احتمال زياد ماهكهاي گيربكس مشكل پيدا كردن كه اين توي پژو و سمند خيلي چيز رايجي هست.

اگر در اين مورد اطلاع نداريد به مكانيك وارد مراجعه كنين و ازش بخواهيد تا ماهكها رو بازديد و در صورت نياز تعويض بكنه،

ماهكها بيرون از گيربكس هستن و در واقع لينكهايي براي انتقال حركت شيفتر دنده ( دسته دنده) به دوشاخه گيربكس هستن و تعويض اون چندان وقتي نميگيره.

camaro lt
13-01-2013, 00:20
سلام دوستان . ضدیخهایِ ایران باید آب بهش اضافه بشه یا خودش آب داره ؟

جناب محمد

اگر منظور شما آب رادياتورهاي جديدي باشه كه توي بازار ايران آمده و معمولا رنگ سبز غليظي نسبت به نمونه هاي قبلي دارن، خير.

اونها نيازي به اضافه كردن آب رادياتور ندارن چون خودشون در واقع همون آب رادياتور هست كه مقدار مواد نگهدارنده اونها بيشتر شده و البته بعد از هر دو يا سه بار سر ريز كردن آب رادياتور بايد يك بار هم از مواد ضد جوش/يخ/زنگ استفاده بشه تا درصد مواد نگهدارنده در حد بالايي بمونه و از رسوب و زنگ زدگي و البته يخ زدگي در مناطق سردسير جلوگيري بشه.

اما اگر منظورتون همين ضد يخ/ رسوب معمول توي بازار باشه كه بصورت يك ليتري توي قوطي ارائه ميشه، بله اونها رو بايد با آب رادياتور مخلوط كرد، چون استفاده تام از اونها و بصورت خالص نه تنها سودي نداره بلكه باعث خوردگي بسيار شديد موتور و بقيه اجزاء ميشه.

Abdolreza2012
13-01-2013, 01:52
یه سوال
من وقتی شیشه رو پایین میارم یه صدایی میده
بالا بر شیشه برقیه ماشین هم 405
مشکلش از چی میتونه باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-01-2013, 06:18
یه سوالمن وقتی شیشه رو پایین میارم یه صدایی میدهبالا بر شیشه برقیه ماشین هم 405مشکلش از چی میتونه باشه؟سلام . مشخص نکردین چه صدائی اما یا از شیارهائی هست که شیشه در اون حرکت میکنه و پر از خاک و شن شده و صدا میده که باید با حوصله و حوله ی مرطوب تمام شیارها رو و لاستیک خاکگیر پایین پنجره رو تمیز کنین تا شیشه نرم و بی صدا بالا پائین بشه و روش هم خش نمیافته از ذراتِ شن . اگر هم از داخل در صدا میده باید تودری رو باز کنین و به قرقره های شیشه بالابر و شیارهائی که قرقره ها توش حرکت میکنه حسابی گیریس بزنین . هم بی صدا و نرم میشه هم عمرش چند برابر میشه . به قسمتهای متحرک قفل و دستگیره هم گیریس بزنین تا نرم کار کنه و طول عمر باعزت خدا بهش بده :)

armin_punisher6
13-01-2013, 07:54
مشخص نيست اينجوري نميشه نظري داد، ميتونه به خيلي چيزها مربوط باشه و حتي نوع صدا رو بايد شنيد تا بشه نظر داد.

روغ موتور عوض كرديد يا گيربكس؟و چه نوع روغني ريخت؟

آيا سنسور كيلومتر را هم باز و بسته كرد؟

صدا دقيقا چه صورتي هست؟ از گيربكس مياد يا صفحه كيلومتر؟

اگر يك كليپ از اين مشكل تهيه كنين شايد بشه بهتر نظر داد.

راستش هیچ کدومو نمیدونم.از چه قسمتهایی فیلم بگیرم؟

ماشين شما نياز به سرويس كاربراتور داره.

تعمير و سرويس كاربراتور كار هر كسي نيست و بايد حتما پيش تعميركار كاربراتور كه واقعا وارد باشه ببريد تا بطور كامل باز، شستشو، تعمير و تنظيم بشه.

كاملا مشخصه ژيگلورهاي اون مشكل داره، بخصوص ژيگلور دور آرام و شتاب.

تعمیرکاری که بردم یه مدرک خیلی گنده تو مغازش زده و یادمه یه چیز خیلی بالایی بود.یعنی اگه درست کنم شتاب ماشین پایین میاد؟

shadows_funeral
13-01-2013, 11:58
سلام. دوستان بنده یک سورن موتور ملی بنزینی دارم. 40000 تا هم کارکردشه. جدیدا یه ایرادی پیدا کرده. صبح موقع روشن کردن ماشین به سختی روشن می شه. یعنی چندین بار باید استارت بزنم. بعدش هم هی درجه گاز بالا پایین میره. هی ریپ می زنه بعد گاز عادی می شه. اما در طول روز همون بار اول که استارت میزنم خیلی نرم و راحت روشن میشه. تنظیم موتور هم کردم فایده نداشت. کسی می دونه چطوری این مشکلو حل کنم؟

camaro lt
13-01-2013, 13:38
اگر دوباره از اون تعويض روغني بپرسيد كه چه كاري براي ماشين شما انجام داده و چه روغني رو براي كدام قسمت تعويض كرده بهتره، همينطور ازش سوال كنين علت اين صدايي كه گفتيد چيه؟ چون اون كنار ماشينه و بهتر ميتونه متوجه بشه( اگر عمدا يا سهوا خرابكاري خاصي نكرده باشه!!)

از يه نفر بخواهيد رانندگي كنه و شما هم كنار اون باشيد و از كيلومتر و دنده و كلا وضعيت موجود يك كليپ بگيريد و بخصوص صداي مورد نظر رو سعي كنين توي كليپ قابل شنيدن باشه تا شايد بشه كمكي كرد.

كاربراتور ماشين نياز به سرويس داره، شما كاري به مدرك نداشته باشيد، اصل بر تجربه كافي و مهارت شخصه، من مكانيك بيسواد سراغ داشتم كه دهها نفر تعميركار دوره ديده بايد پيشش شاگردي ميكردن..

اگر سرويس درست و دقيق انجام بشه، مشكلات خودروي شما در مورد شتاب و مصرف و روشن شدن و...حل خواهد شد.

در مورد موتور سورن ملي، علائم به نوعي بر مشكل داشتن استپر موتور هست، البته با دياك بهتر مشخص ميشه.

خيلي از اون تنظيم موتوري ها واقعا اين كاره نيستن و دقيقا نميتونن عيب ماشين رو بفهمن، بايد كسي كه واقعا اينكاره است رو پيدا كنين.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-01-2013, 14:11
سلام. دوستان بنده یک سورن موتور ملی بنزینی دارم. 40000 تا هم کارکردشه. جدیدا یه ایرادی پیدا کرده. صبح موقع روشن کردن ماشین به سختی روشن می شه. یعنی چندین بار باید استارت بزنم. بعدش هم هی درجه گاز بالا پایین میره. هی ریپ می زنه بعد گاز عادی می شه. اما در طول روز همون بار اول که استارت میزنم خیلی نرم و راحت روشن میشه. تنظیم موتور هم کردم فایده نداشت. کسی می دونه چطوری این مشکلو حل کنم؟

سلام
فقط زمستون ها اینجوریه ؟

اگر بله از شمعها هست به احتمال زیاد . یا الکترودهاش خیلی بازه یا برای ماشینتون مناسب نیست ( پایه کوتاه - پایه بلند )

نوع بنزین هم مهم هست .

تنطیم بودن زمان جرقه هم خیلی مهمه .

heinrich_himmler
13-01-2013, 14:40

اگه دریچه گاز خودرو برقیه و سیمی نیست اولین چیزی که میشه بهش شک کرد پمپ بنزینه اما در طول روز هم پیش میاد. اگه فقط صبح ها مشکل دارید شمعها و دریچه گاز باید چک بشه.

mojtaba2321
13-01-2013, 14:54
405 ای بی اس دار وقتی ترمز میکنی یه صدایی میده انگار یه چیزی داره کشیده میشه و بعد متوقف میشه.
بعضی وقتام ناگهانی ترمز میزنی انگار ترمز به یک نخ وصله و اصلا کارایی نداره.

Abdolreza2012
13-01-2013, 16:01
سلام . مشخص نکردین چه صدائی اما یا از شیارهائی هست که شیشه در اون حرکت میکنه و پر از خاک و شن شده و صدا میده که باید با حوصله و حوله ی مرطوب تمام شیارها رو و لاستیک خاکگیر پایین پنجره رو تمیز کنین تا شیشه نرم و بی صدا بالا پائین بشه و روش هم خش نمیافته از ذراتِ شن . اگر هم از داخل در صدا میده باید تودری رو باز کنین و به قرقره های شیشه بالابر و شیارهائی که قرقره ها توش حرکت میکنه حسابی گیریس بزنین . هم بی صدا و نرم میشه هم عمرش چند برابر میشه . به قسمتهای متحرک قفل و دستگیره هم گیریس بزنین تا نرم کار کنه و طول عمر باعزت خدا بهش بده :)

ممنون
این صدایی که من میگم فقط موقع پایین آوردن شیشه هست
وقتی که بالا میبره اصلا صدا نداره

hosein002
13-01-2013, 21:42
سمند82 انژکتوری تو صفحه کلید یه علامت روشن میشه 2تا دایره که وسطش p زده این علامت چیه؟

soooot
13-01-2013, 21:54
سلام
ماشین من 206 مدل 89 هست و 60000 تا رفته.
به صورت فابریک از کارخونه که تحویل گرفتم رینگ آلومینیومی و لاستیک میشلن آلمانی داشت.
لاستیک هاش تاریخشون اواسط سال 2008 هست.
مشکل اینجاست که لاستیک ها بدون اینکه پنچر باشن ( تا حالا هم هیچ وقت پنچر نشدن ) همشون با هم امروز که فشار بادشون رو 30 میکنم، چهار روز دیگه فشار بادشون به 15 میرسه!! این مورد روی دو تا لاستیک جلو شدید تره
میبرم پنچر گیری، هر چقدر چک میکنه میگه هیچ پنچری نداره و حتی یه پنچری ریز هم توشون پیدا نمیشه.
همیشه هم از روز اول فقط نیتروژن زدم.
جالب اینجاست که لاستیک زاپاس رو از روز اول باز نکرده بودم و اصلا نمیدونستم چجوری باز میشه! تا اینکه یه ماه پیش یکی از لاستیک های جلو بغلش به اندازه 5 سانتیمتر پاره شد! لاستیک زاپاس رو که نو نو بود جایگزینش کردم، ولی این لاستیک نو هم دقیقا با همین مشکل مواجه هست! چیکار کنمممممممممم؟

heinrich_himmler
14-01-2013, 00:46
سلام
به صورت فابریک از کارخونه که تحویل گرفتم رینگ آلومینیومی و لاستیک میشلن آلمانی داشت.
مشکل اینجاست که لاستیک ها بدون اینکه پنچر باشن ( تا حالا هم هیچ وقت پنچر نشدن ) همشون با هم امروز که فشار بادشون رو 30 میکنم، چهار روز دیگه فشار بادشون به 15 میرسه!! این مورد روی دو تا لاستیک جلو شدید تره
میبرم پنچر گیری، هر چقدر چک میکنه میگه هیچ پنچری نداره و حتی یه پنچری ریز هم توشون پیدا نمیشه.
جالب اینجاست که لاستیک زاپاس رو از روز اول باز نکرده بودم و اصلا نمیدونستم چجوری باز میشه! تا اینکه یه ماه پیش یکی از لاستیک های جلو بغلش به اندازه 5 سانتیمتر پاره شد! لاستیک زاپاس رو که نو نو بود جایگزینش کردم، ولی این لاستیک نو هم دقیقا با همین مشکل مواجه هست! چیکار کنمممممممممم؟
مشکل از تایرهاست. احتمالا تحت فشار باد خالی میکنه یا ریز پنچری داره که فقط تحت بار مشخص میشه. به آپاراتی بگو 50 تا باد بزنه تست کنه. ضمنا باد استاندارد 206 برای جلو و عقب 32 هست.

heinrich_himmler
14-01-2013, 00:49
سمند82 انژکتوری تو صفحه کلید یه علامت روشن میشه 2تا دایره که وسطش p زده این علامت چیه؟

لنت تمام کردی و سطح روغن ترمز پایین اومده.

shadows_funeral
14-01-2013, 03:17
احتمال خرابی دسته ترمز دستی هم هست.

p_p_k
14-01-2013, 13:06
405 ای بی اس دار وقتی ترمز میکنی یه صدایی میده انگار یه چیزی داره کشیده میشه و بعد متوقف میشه.
بعضی وقتام ناگهانی ترمز میزنی انگار ترمز به یک نخ وصله و اصلا کارایی نداره.

سلام. دوست عزیز منم مشکل تورو داشتم..... یعنی بار اول که ترمز محکم میزدم انگار لنت نداشت و ترمز ضعیف بود... ولی به یه مکانیک که نشون دادم گفت مشکلی نداره و abs باید اول بگیری و ول کنی دوباره بگیری.... امتحان کردم دیدم ترمز بار دوم اون مشکلو نداره.. دیگه نمیدونم حرفاش چقدر درست باشه.....

camaro lt
14-01-2013, 21:42
سلام. دوست عزیز منم مشکل تورو داشتم..... یعنی بار اول که ترمز محکم میزدم انگار لنت نداشت و ترمز ضعیف بود... ولی به یه مکانیک که نشون دادم گفت مشکلی نداره و abs باید اول بگیری و ول کنی دوباره بگیری.... امتحان کردم دیدم ترمز بار دوم اون مشکلو نداره.. دیگه نمیدونم حرفاش چقدر درست باشه.....

ترمز گرفتن با خودروهاي اي بي اس به همين صورتي كه گفتيد هست و نبايد با شدت روي پدال كوبيد( برعكس مدلهاي معمولي)

در ترمز اول سيستم فعال ميشه و در دومي عملكرد بهتري پيدا ميكنه( مثل اينكه ترمز هوا گرفته باشه)

اين رو نه تنها در خودروهاي ايراني داراي اي بي اس ديدم، بلكه در مدلهاي خارجي مثل انواع مرسدس بنز و يا هيونداي سوناتا و آزارا هم چك كردم و اتفاقا يكي از دوستان كه سوناتا داره از ضعف ترمزهاي اون شكايت داشت!

اما بعد از ياد گرفتن اين روش ترمز كه در نمايندگي به اون گفته شد، خيلي هم راضي به نظر ميامد، منتها من نميدونم آيا واقعا اين فاصله زماني بين دو ترمز كه وجود داره، يه نقطه ضعف به حساب نمياد؟

در هر صورت كارايي اي بي اس هم محدوديتهايي داره و نبايد انتظار معجزه رو از اون داشته باشيم و هميشه با سرعت ايمن و فاصله كافي از خودروهاي جلويي حركت كنيم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-01-2013, 23:49
سلام

سلام.
اگر بدونِ تیوب هست ( تیوب لِس ) مشکل یا از اطرافِ رینگ هست یا از والو یا از کرمکِ والو یا همونطور که گفتند از پنچر سوزنی

mojtaba2321
15-01-2013, 09:53
ترمز گرفتن با خودروهاي اي بي اس به همين صورتي كه گفتيد هست و نبايد با شدت روي پدال كوبيد( برعكس مدلهاي معمولي)

در ترمز اول سيستم فعال ميشه و در دومي عملكرد بهتري پيدا ميكنه( مثل اينكه ترمز هوا گرفته باشه)

اين رو نه تنها در خودروهاي ايراني داراي اي بي اس ديدم، بلكه در مدلهاي خارجي مثل انواع مرسدس بنز و يا هيونداي سوناتا و آزارا هم چك كردم و اتفاقا يكي از دوستان كه سوناتا داره از ضعف ترمزهاي اون شكايت داشت!

اما بعد از ياد گرفتن اين روش ترمز كه در نمايندگي به اون گفته شد، خيلي هم راضي به نظر ميامد، منتها من نميدونم آيا واقعا اين فاصله زماني بين دو ترمز كه وجود داره، يه نقطه ضعف به حساب نمياد؟

در هر صورت كارايي اي بي اس هم محدوديتهايي داره و نبايد انتظار معجزه رو از اون داشته باشيم و هميشه با سرعت ايمن و فاصله كافي از خودروهاي جلويي حركت كنيم.

همونطور که خودتونم گفتید این یه نقطه ضعف هست
چرا که وقتی استفاده از ترمز حیاتی هست شما قدرت فکر کردن ندارید که حالا دوبار باید ترمز کنم تا درست بشه.

m405
15-01-2013, 12:32
ماشین من 405 هست بخاریش گرم نیکنه ترموستات هم درست هست دلیلش چی میتونه باشه؟

hamed malekpour
15-01-2013, 13:03
یه سوال آب رادیاتور سمندef7چه قدر ظرفیت داره وچه جوری می تونم تمام آب را خالی کنم اگه کسی بلده بگه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2013, 13:35
ماشین من 405 هست بخاریش گرم نمیکنه ترموستات هم درست هست دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام
. دو لوله ای که آبِ گرم رو از موتور میبره توی اتاق برایِ رادیاتور بخاری و برمیگردونه به موتور قابل دسترسی هست ؟ اگر بله , وقتی لمسش میکنین آیا هر دو گرم هست ؟
اگر هر دو گرمه پس مشکلی تو مسیر رفت و برگشت آب نیست و مشکل از دریچه ی هوای بخاری هست که با گذاشتنِ دکمه روی رنگ قرمز , دریچه حرکت نمیکنه .
در ضمن دکمه ی بستن راهِ هوا از بیرون هم باید روی "مدار بسته " باشه تا از بیرون هوای سرد نیاد تو اتاق .

اگر اگر از کنار موتور دو لوله رو لمس کردین و یکی گرم و دیگری سرد بود , شیر بخاری خرابه و آب در بخاری گردش نمیکنه .

hosein002
15-01-2013, 19:14
لنت تمام کردی و سطح روغن ترمز پایین اومده.

پایین تر از چراغ لنت وترمزه و کوچکتر از اون رنگشم زرده و تقریبا کنار چراغ انژکتوره
بعضی وقتها به ندرت تو حرکت اولیه روشن و خاموش میشه

m405
15-01-2013, 20:59
سلام
. دو لوله ای که آبِ گرم رو از موتور میبره توی اتاق برایِ رادیاتور بخاری و برمیگردونه به موتور قابل دسترسی هست ؟ اگر بله , وقتی لمسش میکنین آیا هر دو گرم هست ؟
اگر هر دو گرمه پس مشکلی تو مسیر رفت و برگشت آب نیست و مشکل از دریچه ی هوای بخاری هست که با گذاشتنِ دکمه روی رنگ قرمز , دریچه حرکت نمیکنه .
در ضمن دکمه ی بستن راهِ هوا از بیرون هم باید روی "مدار بسته " باشه تا از بیرون هوای سرد نیاد تو اتاق .

اگر اگر از کنار موتور دو لوله رو لمس کردین و یکی گرم و دیگری سرد بود , شیر بخاری خرابه و آب در بخاری گردش نمیکنه .
این لوله رو چه جور باید پیداش کنم؟

m405
15-01-2013, 21:09
ماشین من (405) آب رادیاتش خیلی کم میکنه همه چیزشو چک کردم بازم کم میکنه دلیلش چی هست؟

m405
15-01-2013, 21:12
اگه مقدار روغن ترمزت خوبه/ لنت هم داره احتمال 80 درصد چراغه اتصالی داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2013, 00:10
این لوله رو چه جور باید پیداش کنم؟

سلام .
شیلنگی که آب رو از موتور میبره تو اتاق برای بخاری ضخامتش معمولا به اندازه انگشت شصت یا کمی بزرگتر هست یعنی حدود دو سانت قطر داره و رنگش هم مشکیه .
از پشت موتور رفته تو اتاق . دو تا هست چون آبی که میره تو اتاق بعدا از دومی برمیگرده تو موتور . شما پشت و چپ و راستِ موتور رو وارسی کنید پیداش میکنید.
عکس شیلنگ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B1%D9%88%D8%AF%DB%8C%20%D8%A2%D8%A8%20%D8%A8%D8%A E%D8%A7%D8%B1%DB%8C%20%D9%BE%DA%98%D9%88%20405_770 .aspx

راهنمای تعمیر بخاری 405

اطلاعات بیشتر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5%3B%26%231740%3B+%26%231662%3B%26%231688%3B%26%23 1608%3B+405+%26%231588%3B%26%231740%3B%26%231604%3 B%26%231606%3B%26%231711%3B&btnG=Google+Search&gbv=1

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2013, 00:32
ماشین من (405) آب رادیاتش خیلی کم میکنه همه چیزشو چک کردم بازم کم میکنه دلیلش چی هست؟

سلام
اگه ماشین قدیمی هست از خیلی چیزها میتونه باشه .
حتی اگه نو هم هست باز هم از خیلی چیزها میتونه باشه چون ماشینهای تولید ایران از نوع "خدا بخیر بگذرونه " هست
از خرابیِ در منبع انبساط گرفته تا خرابیِ شیلنگها و درست نصب نبودنِ شیلنگها و خرابیِ واتر پمپ و سوراخ ریز در رادیاتِ موتور یا بخاری و منبعِ انبساط و خرابیِ واشر سرسیلندر و واشر آب بندی ترموستات .

باید با دقت و حوصله از آسون ترین ها و کم خرج ترین ها شروع کنید تا برسید که سخت ترینش که واشر سر سیلندر هست .
اول شیلنگها رو چک کنید.
خیلی دیدم که محل نصب شیلنگ به موتور پوسیده شده و آب کمی نشت میکنه و تبخیر میشه و اثر بسیار کمی به جا میذاره که فقط چشمان تیز بین پیداش میکنه .
بعد شیلنگهای منبعِ انبساط
بعد درب منبعِ انبساط
بعد واشر ترموستات
بعد پولکیها
بعد رادیاتورها
بعد واتر پمپ
بعد واشر سر سیلندر
جوینده یابنده هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2013, 00:37
یه سوال آب رادیاتور سمندef7چه قدر ظرفیت داره وچه جوری می تونم تمام آب را خالی کنم اگه کسی بلده بگه؟

سلام
موقعی که ماشین سرده درب منبعِ انبساط رو بردارین

شیلنگ پائین رادیاتور رو باز کنید ( وقتی که موتور سرده ) .
بعدس روشن کنید و چند بار محکم گاز بدین تا واتر پمپ آبهای تویِ لوله ها رو هم بفرسته تو رادیاتور .
بیشتر از 30 ثانیه نباید ماشین روشن بمونه .
البته باز هم کمی آب در موتور و شیلنگها میمونه که اندک هست
هرگز در رادیاتور آب خالی نریزید مگر اینکه مجبور بشید .
فقط ضد یخ اون هم بهترین نوع حتی اگر قرض کنید برایِ خریدنش

kasra2002
16-01-2013, 09:41
پایین تر از چراغ لنت وترمزه و کوچکتر از اون رنگشم زرده و تقریبا کنار چراغ انژکتوره

دوست عزیز چراغ زرد رنگ مربوط به لنته و اگه مطمئن هستید که لنت شما رو به پایان نیست حتما سیم هایی که از لنت به ماشین وصل شده رو چک کنید که اگه فیش اون به بدنه اتصالی کنه این مشکل پیش میاد و در مرحله بعد مقدار و فیش روغن ترمز
اگه چراغ قرمز تر مز دستی روشن شه به جز این موارد می تونه از سیم تر مز دستی باشه که به دسته اون وصله

hosein002
16-01-2013, 11:38
اگه مقدار روغن ترمزت خوبه/ لنت هم داره احتمال 80 درصد چراغه اتصالی داره

kasra2002
16-01-2013, 15:35

منظور شما از چراغ لنت چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2013, 17:04
منظور شما از چراغ لنت چیه؟

سلام
چراغ لنت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0

kasra2002
16-01-2013, 18:37
ببینید سمند مدل پایین که ال ایکس هم نباشه دو چراغ چسبیده بهم داره که در واقع یکی هستند که مربوط به مایع روغن ترمز و ترمز دستیه فقط و یبه منبع روغن و دسته ترمز دستی وصله و یک چراغ زرد داره که مربوط به لنته می خوام این موضوع برام روشن باشه که اون دوچراغ با این اشتباه گرفته نشه

kasra2002
16-01-2013, 18:38
سلام
چراغ لنت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0

دوست من ممنون ولی سمند 82 مالتی پلکس نیست و این چراغ ها رو بصورت معمولی داره

cartesiba
16-01-2013, 19:04
آقا من یه 206 دارم وقتی میخوام دور بزنم یا به طرف راست یا چپ بپیچم ماشین یه دفع صدای قیژ قیژ میده از چیه به نظرتون؟

heinrich_himmler
16-01-2013, 20:51
آقا من یه 206 دارم وقتی میخوام دور بزنم یا به طرف راست یا چپ بپیچم ماشین یه دفع صدای قیژ قیژ میده از چیه به نظرتون؟

یا پالانیها شل شده و لاستیک خودرو بهشون گیر می کنه یا کله پلوسها مشکل دارهو ببر یه مکانیک چک کنه.

apesartala2
16-01-2013, 21:50
بچه ها سلام
آقا من یه پراید 86 دارم . دیروز یهویی توی خیابون هنگام رانندگی خاموش می کرد . یعنی پشت ترافیک که میموندم باید گاز میدادم وگرنه خاموش میشد؟
شما می دونید علت چیه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-01-2013, 02:22
آقا من یه 206 دارم وقتی میخوام دور بزنم یا به طرف راست یا چپ بپیچم ماشین یه دفع صدای قیژ قیژ میده از چیه به نظرتون؟سلام . اگه منظورتون از قیژ قیژ ,صدائی شبیه تسمه ی شل موقع کولر روشن کردن باشه , علتش شل بودنِ تسمه ی هیدرولیک فرمان هست . سفتی تسمه ها رو چک کنید نباید شل باشه .

heinrich_himmler
17-01-2013, 08:32
بچه ها سلام
آقا من یه پراید 86 دارم . دیروز یهویی توی خیابون هنگام رانندگی خاموش می کرد . یعنی پشت ترافیک که میموندم باید گاز میدادم وگرنه خاموش میشد؟
شما می دونید علت چیه ؟

استپر موتور مشکل داره. تمیز یا تعویض بشه.

m405
17-01-2013, 13:22
اول یک تنظیم موتور ببر تا خطا استپرت رو پاک کنه شاید درست شد.
اگه لازم به تعویش استپر هست ماشینو ببر همونجا چند تاشو امتحان کن هر کدوم رو ماشینت خور بزار.یادت باشه بعد از تعویض استمر چند بار سیوچ رو باز و چند ثانیه صبر کن.
.برا تمیز کردنش هم پیچ تنظیمش باز نکن.

apesartala2
17-01-2013, 14:01
استپر موتور مشکل داره. تمیز یا تعویض بشه.

دوست گلم ... ممنون از راهنماییت . دقیقاً همین کارو کردم.
40 تومن تو گلوش گیر کرده بود. یه استپر خریدم . دادم زدن . بادیاگ هم چک کردن. درست شد

Alex Fera
17-01-2013, 17:58
بچه ها من یه سوال دارم،از بچه های اینجا کسی تا حالا هوندا Civic داشته یا نه؟!
من چند ماهه مدل EX دارم،اوایل مصرف سوختش خیلی پایین،یه جورایی فقط بو میکشید،حدود صدی 5 تا 6 بود،اما الان یه خورده مصرفش رفته بالا فکر میکنم،اون شتاب اولیه رو هم نداره.............
کاره خاصی رو ماشین انجام ندادم،اصلا هم مشکل بزرگی از اون موقع که خریدمش به وجود نیومده واسم........................
به نظرتون مشکلش از چی میتونه باشه؟!

hosein002
17-01-2013, 18:04
من چند ماهه مدل EX دارم،اوایل مصرف سوختش خیلی پایین،یه جورایی فقط بو میکشید،حدود صدی 5 تا 6 بود،اما الان یه خورده مصرفش رفته بالا فکر میکنم،اون شتاب اولیه رو هم نداره.............
کاره خاصی رو ماشین انجام ندادم،اصلا هم مشکل بزرگی از اون موقع که خریدمش به وجود نیومده واسم........................
بنزین ها همش آشغاله اکثر ماشین ها بخاطر بنزین بد کار میکنه

camaro lt
17-01-2013, 20:43

نياز به دياك، سرويس انژكتورها، تعويض فيلترهاي بنزين و احتمالا تعويض شمعها و تنظيم سوپاپ هم داره.

m405
17-01-2013, 22:25
سلام گفته بودم که آب رادیاتم خیلی کم میکنه همه چیزه چک کرده بودم جز یک چیزو که امشب ماشینم آب روغن قاطی کرد.
بردم تعمیرگاه قطعات چه مارکی خوبه بخرم.؟

Abdolreza2012
18-01-2013, 02:40
دوستان من ماشینمو شب میارم تو حیاط میذارم و وقتی که صبح میبرم بیرون چند قطره روغن کف حیاط ریخته که مطمئنم از ماشینه
میخواستم ببینم این مشکل خاصی هست؟
ماشین هم 405 مدل 90

camaro lt
18-01-2013, 09:21
دوستان من ماشینمو شب میارم تو حیاط میذارم و وقتی که صبح میبرم بیرون چند قطره روغن کف حیاط ریخته که مطمئنم از ماشینه
میخواستم ببینم این مشکل خاصی هست؟
ماشین هم 405 مدل 90

بطور معمول اكثر خودروها داراي مقداري روغن ريزي و نشت روغن هستند.

بيشتر روغن ريزي ها هم از سمت موتور و كارتل روغن انجام ميشه كه بخاطر بد بودن كيفيت واشرها و كاسه نمدها بوجود مياد.

دقيقا ببينين روغن چيه؟ از كجا ريخته؟

اگر مقدارش خيلي كمه، و از سمت موتور و يا گيربكس باشه چندان مهم نيست و ميتونين تعمير اون رو به بعد موكول كنين، اما اگر از پمپ هيدروليك فرمان هست بايد درست بشه چون پمپ فرمان مقدار خيلي كمتري روغن نسبت به گيربكس و موتور در خودش داره و كم شدن روغن توي اون و عدم توجه به مقدار سطح روغن ميتونه باعث صدمه ديدن و خرابي پمپ هيدروليك فرمان بشه.

m405
18-01-2013, 13:24
سلام
سپر جلو 405چه جور باید باز کرد اگه میشه به صورت گام به گام توضیح بدهید ممنون میشم.

kasra2002
18-01-2013, 16:17
سلام دوستان من از وقتی که دیسکو صفحه پرشیامو عوض کردم اونم به دلیل یکی واسکازیم می ریخت و یکی توی شیب را میوفتاد
1- باز هم توی شیب با دنده دو راه میوفته
2- وقتی نیم کلاج می کنم یه صدایی میده میگن درست میشه
3- من فقط واسکازینو عوض کردم و بهران 85 90 ریختم ولی دنده هام افنتضاح شده دنده 1 که فقط ماشین ثابت جا میوفته
دنده دو اگه ماشین سرد باشه با بدبختی جا میره جوری که ترجیح می دم با دنده دو حرکت کنم و کلا همه دنده ها وقتی ماشین سرده تا 20 دقیقه مثل اینکه یه جایی گیرمیوفتند و بعد جا میرن چون در ابتدای دنده سفته و یهویی جا میوفته
هیچ جایی هم باز نشده به جز خود گیرباکس برای دیسک و صفحه
آیا اگه کلاچو بالا تر بیارم کار خوبیه و ممکنه از این باشه دیگه توی این هوای سرد کلافه شدم
توضیح اینکه قبلا خیلی خوب بود و دنده ها بخصوص 2 عالی بود
و این قضیه راه افتادن ماشین هم منو ترسونده

kasra2002
18-01-2013, 16:20
دوستان ماشینم تایر های یزد فابریک خودشو داره و عقبی ها بسیار خوبن ولی جلو ها مخصوصا یکی از اونا در حال کم کردن بسیار ریز باد هست که با وجود چند ترک کوچک روی اون میگن ممکنه باید تیوپی شه و یا تعویض
حالا من موندم در صورت تعویض دوست داشتم که هر چهارتا رو با یه برند خوب تر عوض کنم
یا با وجود خوب بودن عقبی ها و گرانی بسیار دوباه از همون ایرانی بخر م و همیشه ایرانی بمونم
( نمیشه که 2 تا ایرانی و 2 تا خارجی داشت؟؟)

m405
18-01-2013, 18:51
سلام
سپر جلو 405چه جور باید باز کرد اگه میشه به صورت گام به گام توضیح بدهید ممنون میشم.
خیلی گیرم.

Abdolreza2012
18-01-2013, 20:55
بطور معمول اكثر خودروها داراي مقداري روغن ريزي و نشت روغن هستند.

بيشتر روغن ريزي ها هم از سمت موتور و كارتل روغن انجام ميشه كه بخاطر بد بودن كيفيت واشرها و كاسه نمدها بوجود مياد.

دقيقا ببينين روغن چيه؟ از كجا ريخته؟

اگر مقدارش خيلي كمه، و از سمت موتور و يا گيربكس باشه چندان مهم نيست و ميتونين تعمير اون رو به بعد موكول كنين، اما اگر از پمپ هيدروليك فرمان هست بايد درست بشه چون پمپ فرمان مقدار خيلي كمتري روغن نسبت به گيربكس و موتور در خودش داره و كم شدن روغن توي اون و عدم توجه به مقدار سطح روغن ميتونه باعث صدمه ديدن و خرابي پمپ هيدروليك فرمان بشه. دقیق نمیدونم از کجا هست ولی احتمالا باید از موتور باشه این دفعه خوب دقت میکنم تا بفهمم دقیق ماله کجاس سطح روغن موتور چه قدر باشه ببرم عوض کنم؟ الان نه زیاده نه کم یه چیز تو وسطاس هنوز به اون کیلومتر مشخص نرسیده که عوض کنم میخواستم ببینم الان ببرم عوض کنم یا به همون کیلومتر کارکرد برسه؟

camaro lt
18-01-2013, 22:59
دقیق نمیدونم از کجا هست ولی احتمالا باید از موتور باشه این دفعه خوب دقت میکنم تا بفهمم دقیق ماله کجاس سطح روغن موتور چه قدر باشه ببرم عوض کنم؟ الان نه زیاده نه کم یه چیز تو وسطاس هنوز به اون کیلومتر مشخص نرسیده که عوض کنم میخواستم ببینم الان ببرم عوض کنم یا به همون کیلومتر کارکرد برسه؟

اين بستگي به مقدار ريزش روغن داره.

معمولا روغن ريزي كم و بصورت چند قطره در روز، آنچنان مشكلي نيست و وقتي گِيج روغن رو نگاه بكنيم، روي اون چيزي مشخص نيست كه نشون بده خيلي روغن كم شده.

اما اگر روغن ريزي اينقدر زياده كه حتي روي گيج هم مشخص ميشه، پس حتما در صدد رفع اون باشيد.

تعويض روغن به نظر من چندان اصولي نيست چون بازم ريزش روغن وجود داره و شما بايد مدام در حال تعويض زودهنگام روغن باشيد و اين هزينه رو بيشتر از يه تعمير ميكنه.

اگر فعلا امكان تعمير نداريد، پس هميشه مراقب سطح روغن بوده و مقدار كم شده رو به اون اضافه كنين.

camaro lt
18-01-2013, 23:08
دوستان ماشینم تایر های یزد فابریک خودشو داره و عقبی ها بسیار خوبن ولی جلو ها مخصوصا یکی از اونا در حال کم کردن بسیار ریز باد هست که با وجود چند ترک کوچک روی اون میگن ممکنه باید تیوپی شه و یا تعویض
حالا من موندم در صورت تعویض دوست داشتم که هر چهارتا رو با یه برند خوب تر عوض کنم
یا با وجود خوب بودن عقبی ها و گرانی بسیار دوباه از همون ایرانی بخر م و همیشه ایرانی بمونم
( نمیشه که 2 تا ایرانی و 2 تا خارجی داشت؟؟)

معمولا سايز تايرها و فرم عاج لاستيكها رو از يك نوع و مشابه انتخاب ميكنن تا در هدايت و فرمانپذيري خودرو مشكل و ايرادي بوجود نياد، بخصوص لاستيكهاي جلو .

اگر مشكل لاستيكها باعث كم شدن باد ميشه و شما هم تمايلي كه تيوپ گذاشتن در داخل تايرها نداريد، بهتره دوتا تاير مشابه عقبي ها بگيريد و سوار كنين.

اگر هر چهارتا رو خواستيد تعويض كنين، ببينين معمولا چه تايرهايي روي مدل خودروي شما خوب عمل ميده( با سوال از دارندگان خودروي مشابه شما يا تايرفروشها و پنچر گيري ها) .

البته به شخصه به لاستيكهاي ايراني( و البته چيني) اعتمادي ندارم و چيز خوبي توي اونها نديدم بخصوص بالانس نبودن اونها كه هميشه دردسر ساز بوده و توي سرعتهاي 80 تا 110 مشكلات لرزش و زدن فرمان رو دارن و با بالانس هم چندان تغييري نميكنن.

تا الان من از لاستيكهاي كره اي استفاده كردم و واقعا هم خوب جواب دادن( البته براي خودروهاي آمريكايي و نه ايراني)

مدتيه يكي از دوستان زير 206 خودش 4 حلقه لاستيك مارشال كره اي انداخته، كيفيت خوبه اما ماشين خيلي خشكه و من اصلا نتونستم باور كنم كه اينها ساخت كره است، شايد چون طول ديواره اونها كمتر از نمونه هاي استفاده شده در خودروهاي آمريكايي هست.

چون تايرهاي كره اي ذاتا نرمي و انعطاف پذيري خوبي دارن.

hamed473
19-01-2013, 23:01
سلام به دوستان ماشین من (405 tu5 slx ) وقتی در جا کار میکنه یه صدایی شبیه تق تق میده که وقتی کلاجو میگیرم قطع میشه به نظر شما از چی میتونه باشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-01-2013, 23:57
به لاستیکهای ایرانی و چیني) اعتمادي ندارم و چيز خوبي توي اونها نديدم بخصوص بالانس نبودن اونها كه هميشه دردسر ساز بوده و توي سرعتهاي 80 تا 110 مشكلات لرزش و زدن فرمان رو دارن و با بالانس هم چندان تغييري نميكنن.

[RIGHT][]
[RIGHT][RIGHT][B]

سلام .
بنده الان ده دوازده سال میشه که بالانس رو خودم تو خونه انجام میدم چون حتی وقتی بهترین لاستیک رو هم میخرم و با مدرنترین دستگاه که توی بازار هست بالانسش میکنم باز هم تو سرعت بالا لرزش داره .
بنده با داشتنِ چند وزنه ی بالانس به وزنهای مختلف ( ده گرمی , 15 گرمی , 20 , 30 70 گرمی ) خودم جک میزنم زیر ماشین و با گذاشتن چهار تا آجر پشت و جلوی دو چرخ عقب , چرخها رو یکی یکی رویِ کار بالانس میکنم اون هم تو همه ی سرعتها .
از 40km گرفته تا 160کیلومتر دذ ساعت .
اول به چیزی دست نمیزنم . با دنده ی آخر ( 5 یا 4) آروم آروم گاز میدم .
اگر تایر بالانس نباشه ماشین میلرزه .
اگر لرزید بعدش همه ی وزنه ها رو از روی رینگ برمیدارم و دوباره امتحان میکنم .
یه بار با برداشتن وزنه ها خودش میزون شد .
اگر با برداشتن وزنه ی سربی , چرخ لرزش داشته باشه با زدن یک وزنه 20 گرمی در کنار والو شروع میکنیم
اگر لرزش به شدت بیشتر شد , وزنه رو برمیداریم میزنیم به نقطه ی مقابل .
لرزش خیلی کم میشه .
بعدش با کمی جابجا کردنِ وزنه به سمتِ چپ یا راست و زیاد کردنش در صورت لزوم , لرزش کاملا از بین میره .
بعد از مدتی که این کار رو انجام بدین و قلقش دستتون بیاد ظرفِ 3-4 دقیقه تایر رو به دقت بالانس میکنید و میرید سراغ چرخ بعدی .
بنده هر سه چهار ماه با جک زدن زیر ماشین و تست کردن لاستیکها , همیشه اونها رو بالانس نگه میدارم که در طول عمر لاستیکها و کمکها و جلوبندی خیلی تاثیر داره .
برایِ بالانس تایر های عقبی اول نصبش میکنیم جلو و بعد از بالانس شدن نصبش میکنیم یر جاش .
وزنه های سربی رو میتونین از پنچرگیریها یا لاستیک فروشیها بگیرید .

=================+=========
تنظیم جلوبندی ( موازی بودنِ دو چرخ جلو با هم ) رو هم خودم با یه دونه آچار 14 و یک تکه جوبِ جارو دستی انجام میدم بدون اینکه فرمونِ ماشین کج بشه .
این کارها هم لذت داره هم کلی پول صرفه جوئی میکنید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-01-2013, 00:16
سلام
خیلی گیرم.

علیکم السلام
باز کردن سپر از ساده ترین کارهاست .
البته به شرطی که آچارهاش رو داشته باشین .
پیچهای سپر در همه ی ماشینها در زیر سپر و بالای سپر ( زیر درب کاپوت ) و زیر گلگیر یا اطراف چراغها یا داخل ورودیِ هوایِ رادیاتور هست .

با یک نگاه دقیق و کنجکاوانه همه ی پیچها رو پیدا میکنید .
سعی کنید هر پیچی رو بعد از باز کردنش و پیاده کردن سپر به طور مرتب یه کناری بچینید تا موقع نصب سپر اشتباه نکنید .
میتونید با موبایل هم از همه چیز فیلم و عکس بگیرید تا اشتباهی پیش نیاد .
در بعضی ماشینها سپر هم پیچ داره هم خاری .
اگر خاری ها موقع باز کردنشون سالم در نیاد باید خاری بخرید براش .

mhaf
20-01-2013, 08:52
تنظیم جلوبندی ( موازی بودنِ دو چرخ جلو با هم ) رو هم خودم با یه دونه آچار 14 و یک تکه جوبِ جارو دستی انجام میدم بدون اینکه فرمونِ ماشین کج بشه .
این کارها هم لذت داره هم کلی پول صرفه جوئی میکنید .

دمت گرم اینو یاد بده

kasra2002
20-01-2013, 08:57
سلام به دوستان ماشین من (405 tu5 slx ) وقتی در جا کار میکنه یه صدایی شبیه تق تق میده که وقتی کلاجو میگیرم قطع میشه به نظر شما از چی میتونه باشه ؟

این صدا معمولا از بلبرینگ کلاچ و یا بلبرینگ دنده هاست و اینچیزیه که توی ماشین های داخلی عادیه . با این حال به تعمیر کار نشون بدین ولی خودتون رو توی خرج بالایی نندازید