PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

yoosef_st
09-09-2011, 14:53
ماشين منحرف شده؟؟؟!!!
اين ديگه چه صيغه اي بود؟؟؟!!!
جلوبندي ماشين در صورتي قابل تنظيم نيست كه يا بر اثر يك تصادف شديد اتاق و بخصوص شاسي صدمه ديده باشه و به صورت مناسب بازسازي و تعمير نشده باشه. در اين صورت هر تنظيمي بيفايده است..و يا اينكه قطعات فرسوده و خراب رو بجاي نو بكار ببرند..
ماشين شما ظاهرا نو هست و زياد راه نرفته..گويا تصادف هم نداشته..پس اگر فرض رو بر اين بگيريم كه از شاسي و اتاق مشكلي نداره، ميتونه از عدم كارايي و تعمير اشتباه اون جلوبندساز باشه..
اگر پيش چند تا جلوبند ساز ديگه هم ببري كه نگاهي بندازن بد نيست..صرفا نظر بدن نه اينكه اونها هم يه ليست تهيه كنند و بگن بخر و باز هم همون بشه..
اندازه فاصله دو سر شاسي رو با يه ماشين ديگه مقايسه كن ببين يكي هست يا تغيير كرده؟

نه تصادف نداشتم. یعنی تصادف شدیدی نداشتم. یه بار با سپر جلو زدم به درب جلویی یدونه پراید که آنچنان ضربه ای به ماشین من وارد نشد. فقط یکم رنگ روی سپرم رفت و یه مقدار هم لق شده.
البته من به تعمیرکار نشون ندادم اما بیمه هم چیزی در مورد آسیب ماشین من نگفت...
اینی که گفتین رو چجوری باید اندازه بگیرم؟
بعد والا من میترسم این ماشین رو به هر کسی نشون بدم، انقدر که آدم بی اطلاعات و بی انصاف زیاده!
شما توی تهران، ترجیحا مرکز شهر جایی رو میشناسی که با پ.خ معرفی کنی؟

camaro lt
10-09-2011, 14:07
دو سر شاسي ماشين رو با متر اندازه بگيريد و اين اندازه رو با ابعاد استاندارد كارخانه مقايسه كنين..يا با يك روا ديگه كه سالم باشه..اينجوري اگر انحناء يا خم شدگي در شاسي باشه معلوم ميشه. اندازه فاصله دو سر لاستيكهاي جلو در حالتي كه فرمان كاملا مستقيم هست نيز ميتونه كمك كنه. همينطور فاصله مركز دو چرخ يك سمت را با سمت ديگه مقايسه كنين..اينهم ميتونه نشانه خوبي از عدم توازن باشه. من تهران نيستم و متاسفانه اونجا هم كسي رو سراغ ندارم كه واقعا اين كاره باشه.اما از كسايي كه ماشين دارن پرس و جو كنين حتما آدم وارد و منصف هم پيدا خواهيد كرد..توي همه اصناف از اين جور آدمها هست..توي همه شهر ها هم ميشه تعميركار خوب پيدا كرد فقط بايد بگرديد..و اين كار ساده اي نيست..

Mahdi/s
10-09-2011, 17:36
ســلام...مدتیه از دریچه های کولر باد گرم میزنه با اینه از کولر هم دو هفته ایی هست استفاده نشده... باید شدیدی نیست ولی دست رو جلوش بگیری متوجه میشی....دلیلش چی میتونه باشه......دریچه های جلوی ماشین رو بستم گفتم شاید باد از بیرون میاد داخل فرقی نکرد....ماشین ..پرشیا.

arsh70
10-09-2011, 18:11
سلام ما یه 405 2000cc کاربراتوری داریم .اومدم ازش بنزین بکشم .زدم سر پمپ بنزینش را شکستم:41:.همون قسمتش که بنزین از باک میکشه و شلنگ بنزین میره داخلش. حالا بخوام خودم پمپش را عوضش کنم کار خاصی که نباید انجام داد؟پمپش با دوتا پیچ وصل شده رو موتور.مرسی:20:

kasra2002
10-09-2011, 18:20
ســلام...مدتیه از دریچه های کولر باد گرم میزنه با اینه از کولر هم دو هفته ایی هست استفاده نشده... باید شدیدی نیست ولی دست رو جلوش بگیری متوجه میشی....دلیلش چی میتونه باشه......دریچه های جلوی ماشین رو بستم گفتم شاید باد از بیرون میاد داخل فرقی نکرد....ماشین ..پرشیا.
سلام اگ دریچه رو بستید و باز هم باد ملایم میاد 2 قطعه الکترونیکی هست مربوط به فن کولر که یکیش کلید فنه اونا مشکل پیدا کردن و بهتره سریع عوض بشن

total_overdose
10-09-2011, 18:24
دوست عزیز یک مقدارش طبیعی هست! فن در حالت خاموشی هم دور داره و روشن هست و گردش هوارو انجام میده! مگر که ماشین خاموش باشه و کامل خاموش میشه:46:

Mahdi/s
10-09-2011, 19:37
سلام اگ دریچه رو بستید و باز هم باد ملایم میاد 2 قطعه الکترونیکی هست مربوط به فن کولر که یکیش کلید فنه اونا مشکل پیدا کردن و بهتره سریع عوض بشن کلید مشکلی نداره ها......کامل متوجه شدید مشکل چیه..؟/

دوست عزیز یک مقدارش طبیعی هست! فن در حالت خاموشی هم دور داره و روشن هست و گردش هوارو انجام میده! مگر که ماشین خاموش باشه و کامل خاموش میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخه قبلا اینطوری نبود...
===
بالاخره طبیعی هست یا نه مشکل داره...
ممنون از جفتتون...

total_overdose
10-09-2011, 20:17
آخه قبلا اینطوری نبود...
===
بالاخره طبیعی هست یا نه مشکل داره...
ممنون از جفتتون...
دوست عزیز من که نمیدونم شدتش تو ماشین شما چقدر هست!
اگر که مطمعنی قبلا اصلا اینطوری نبوده خوب دیگه که بحث نداره حتما ایراد داره!:46:

Mahdi/s
10-09-2011, 20:35
دوست عزیز من که نمیدونم شدتش تو ماشین شما چقدر هست!
اگر که مطمعنی قبلا اصلا اینطوری نبوده خوب دیگه که بحث نداره حتما ایراد داره! نارحت نشو..:20:شدتی نداره...گفتم ملایم هست...یعنی وقتی دست رو جلوش میگیری متوجه میشی....بازم ممنون..:20:
خوب یعنی الان برم پیش کی..؟؟

total_overdose
10-09-2011, 20:42
نارحت نشو..:20:شدتی نداره...گفتم ملایم هست...یعنی وقتی دست رو جلوش میگیری متوجه میشی....بازم ممنون..:20:
خوب یعنی الان برم پیش کی..؟؟
دوست خوبم من که ناراحت نشدم در هرصورت اگه اینجور احساس کردین شرمنده ببخشید:20:
کار مکانیک هست کار کولر درست کنی هست کار دینام پیچی و برق هم هست!

arsh70
10-09-2011, 23:06
سلام ما یه 405 2000cc کاربراتوری داریم .اومدم ازش بنزین بکشم .زدم سر پمپ بنزینش را شکستم:41:.همون قسمتش که بنزین از باک میکشه و شلنگ بنزین میره داخلش. حالا بخوام خودم پمپش را عوضش کنم کار خاصی که نباید انجام داد؟پمپش با دوتا پیچ وصل شده رو موتور.مرسی:20:
کسی نبود جواب مارا بده؟؟؟؟؟:19:

camaro lt
10-09-2011, 23:31
تعويض پمپ كار مشكلي نيست اما اول شما براي راحتتر سوار كردن پمپ بايد ببيني كه بادامك محرك شيطانك پمپ در چه حالتي هست؟ اگر در وضعيت فشار قرار داشته باشه( يعني حالتي كه شيطانك رو حركت داده تا بنزين مكيده بشه) در اين صورت براي نصب پمپ جديد كمي با مشكل مواجه ميشي..وقتي پمپ قبلي رو باز كردي ، در صورت لزوم كمي موتور رو بچرخان( با گذاشتن در دنده 2 يا 3 و كمي تكان مختصر دادن به ماشين) تا بادامك مورد نظر در وضعيت سمت غير برجسته قرار بگيره و پمپ جديد به راحتي سوار بشه. دور واشر پايه پمپ رو كمي چسب واشر ساز بزن اما نه خيلي زياد. وقتي كه نصب شد حداقل يك ساعت صبر كن تا چسب خوب خشك بشه. توصيه ميكنم اين كار رو زماني انجام بدي كه نيازي به استفاده از ماشين نداري.مثلا آخر شب تا اينكه فردا صبح چسب كاملا خشك بشه و از نفوذ احتمالي روغن مونور به بيرون جلوگيري بشه. پيچهاي پايه پمپ رو هم نيازي نيست خيلي سفت كني..در حد معمول بطوري كه پمپ سر جاي خودش محكم قرار بگيره كافيه. و مراقب باش دوباره اون سري كائوچويي پمپ رو نشكني!!!

arsh70
11-09-2011, 09:30
مراقب باش دوباره اون سري كائوچويي پمپ رو نشكني!!!
نه دیگه این سری مراقبم که دوباره دست گل به اب ندم:31:.از راهنمایی کاملی که برام داشتید ممنونم

neopersia
14-09-2011, 16:48
سلام

امروز که با 405 قدیمیمون (همون که گفتید سر پلوسهاش خراب شده) رفتم بیرون دیدم فرمونش یه مقدار سفت شده ترمزش هم همینطور (بوستر ترمزش رو چند روز پیش دادم سرویس کردند). متوجه شدم که رینگ چرخهای جلو هم بعد از یه مدت تقریباً داغ میشه
به نظرتون مربوط به همون پلوسها هست یا اینکه از سیستم ترمز و لنتهاست؟ پیش چه تعمیرکاری باید ببرمش تا درستش کنه؟

یه مشکل دیگه هم که این ماشین داره اینه که بعضی وقتا موقع خاموش شدن، موتور یه مقدار بیش از حد تکون میخوره و با صدای اضافی خاموش میشه. به ندرت هم موقع روشن شدن همین اتفاق میافته. این مربوط به چی میتونه باشه؟

camaro lt
14-09-2011, 21:15
سفت شدن فرمان( اگر منظور نيروي لازم براي چرخاندن فرمان باشه) ربطي به تمرز نداره و مربوط به سيستم هيدروليك فرمان هست.شايد مقدار روغن هيدروليك فرمان كم شده يا پمش اون مشكلي داره.
در مورد ضعف ترمز و سفت شدن ترمز و گرم شدن رينگهاي جلو تمام اينها نشانه گير كردن لنتهاي ترمز جلو و عدم بازگشت اونها به جاي خودشون بعد از هر ترمز گيري هست. اين مشكل اگر بعد از تعمير و سرويس بوستر انجام شده پس مربوط به همان هست.تعميرات بوستر ترمز كار خاصي هست و تعميركاران ويژه خودشو داره و هر مكانيكي نميتونه صرفا با باز و بسته كردن اون تعميرش بكنه.
يكي از راههاي تست سالم بودن بوستر ترمز روش زير هست:
1. اتومبيل خاموش باشه. پدال ترمز رو چندين بار محكم پشت سر هم فشار بديد و به اصطلاح ترمز را پر كنين.
2. وقتي كه حس كرديد ترمز پر شده همانطور كه با فشار پا پدال رو نگاه داشتيد ماشين رو روشن كنين.
3. اگر پدال ترمز بعد از روشن شدن ماشين به سمت پايين رفت نشان دهنده سالم بودن بوستر هست.
4. اگر پدال ترمز بعد از روشن شدن ماشين ثابت ماند و يه به سمت بالا حركت كرد و پاي شما را عقب زد يعني مشكلي در اون هست.
ماشين رو پيش يه تعمير كار بوستر ترمز ببريد و بگذاريد اون تستهاي لازم رو روش انجام بده.
بد خاموش و روشن شدن به خيلي چيزها مربوطه. عدم تنظيم تايمينگ.خراب بودن شمعها. تنظيم نبودن سوپاپها. تنظيم نبودن دلكو( در مدلهاي كاربراتوري).
گاهي اوقات گرم كردن بيش از حد ماشين هم باعث ميشه ماشين موقع خاموش كردن پس بزنه و حتي در خلاف چرخش اصلي خودش گردش كنه كه ميتونه باعث صدمه خوردن به ميل لنگ و قطعات داخلي موتور بشه.

heinrich_himmler
14-09-2011, 23:48
سلام

امروز که با 405 قدیمیمون (همون که گفتید سر پلوسهاش خراب شده) رفتم بیرون دیدم فرمونش یه مقدار سفت شده ترمزش هم همینطور (بوستر ترمزش رو چند روز پیش دادم سرویس کردند). متوجه شدم که رینگ چرخهای جلو هم بعد از یه مدت تقریباً داغ میشه
به نظرتون مربوط به همون پلوسها هست یا اینکه از سیستم ترمز و لنتهاست؟ پیش چه تعمیرکاری باید ببرمش تا درستش کنه؟

یه مشکل دیگه هم که این ماشین داره اینه که بعضی وقتا موقع خاموش شدن، موتور یه مقدار بیش از حد تکون میخوره و با صدای اضافی خاموش میشه. به ندرت هم موقع روشن شدن همین اتفاق میافته. این مربوط به چی میتونه باشه؟
در 405 مدار هيدروليك از مدار ترمز جداست، داغ شدن رينگها و ضعيف بودن ترمز مي تونه به علت قفل كردن سيلندرهاي ترمز باشه، يه مكانيك معمولي هم قادر به تشخيصش بعد از باز كردن چرخ هست و جاي نگراني نيست.
در مورد لرزش شديد هنگام خاموش كردن و روشن كردن بايد فيلرها رو چك كنيدف به احتمال زياد فيلرهاي سوپاپ تنظيم نيستن.

"ehsan"
15-09-2011, 12:28
با سلام
دمای ماشین من هنوز به یک خط نرسیده فن ها روشن میشن و قبل از خط اول وای می ایسته قبلا تا کمی قبل از خط دوم میرفت ولی الانه ماشین بیشتر فن هاش در حال خنک کردن رادیاتور هستن و ماشین سرد کار میکنه.در هیچ شرایطی به خط یک نمیرسه.
یه بار فشنگی آب خراب شد و دیگه آمپر بالا نمیاومد یه نو بستم جاش که درست شد از اون موقع این مشکل رو دارم.
به نظر شما مشکل از چیه؟از ترموستات یا باید بره زیر دستگاه دیاگ؟

sourena
15-09-2011, 12:30
با سلام
دمای ماشین من هنوز به یک خط نرسیده فن ها روشن میشن و قبل از خط اول وای می ایسته قبلا تا کمی قبل از خط دوم میرفت ولی الانه ماشین بیشتر فن هاش در حال خنک کردن رادیاتور هستن و ماشین سرد کار میکنه.در هیچ شرایطی به خط یک نمیرسه.
یه بار فشنگی آب خراب شد و دیگه آمپر بالا نمیاومد یه نو بستم جاش که درست شد از اون موقع این مشکل رو دارم.
به نظر شما مشکل از چیه؟از ترموستات یا باید بره زیر دستگاه دیاگ؟

ماشین چــیه؟!
شما برو پیش یه باطری ساز .... اون بهتر راهنماییت میکنه. ولی دیاگ هم خــالی از لطف نیــست

"ehsan"
15-09-2011, 13:49
ماشین چــیه؟!
شما برو پیش یه باطری ساز .... اون بهتر راهنماییت میکنه. ولی دیاگ هم خــالی از لطف نیــست

ماشین روآ هستش:41:

camaro lt
15-09-2011, 15:57
به برقكار خودرو كه ترجيحا به مسائل فني خودروهاي انژكتوري وارد باشه مراجعه بكنيد. احتمال داره درجه دماي اون فشنگي جديد كه نصب كرديد خيلي پايينتر از قبلي باشه. توي اين مدل روا شما با سيم سنسور، فشنگي فن كه روي راديات بسته ميشه و گاها فشنگي فن كه روي سر سيلندر بسته ميشه طرف هستين. بايد اينها چك بشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2011, 17:16
تکراری ......

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2011, 17:42
سلام

سلام

نیازی نیست که قطعه ای رو عوض کنین . ماشین رو عوض کنین همه چیز درست میشه .

:31:

=================================================

دو تجربه با مشکل بالا رفتنِ حرارت :

1 - اگر آمپر حرارتِ آب یکدفعه میره بالا بعد خیلی سریع میاد پایین معنیش اینه که ترموستات خراب شده و به موقع باز نمیشه اما وقتی حرارت خیلی میره بالا یکدفعه باز میشه . ترموستات رو عوض کنین .

2 - اگر فقط بعضی وقتها حرارت آروم آروم میره بالا و با سرعت گرفتن یا گاز دادن , کم کم میاد پایین , آبِ رادیاتور کم هست . کولانت اضافه کنین به تانکیِ کولانت .

توجه مهم : وقتی ماشین گرم هست این کار رو انجام ندین .

فقط و فقط آب رادیاتور درجه یک بریزید تو رادیاتور . آب , دشمنِ رادیاتور و موتور و شیلنگها و واتر پمپ هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2011, 20:00
سلام دوستان

لطفاً با بنده همکاری کنید برایِ ذکر همه ی عواملی که باعث میشه مصرف بنزین بالا بره .
فکر کنم همه علاقه دارند بدونند این عوامل چی هست چون مخارج ماشین رو میبره بالا .

1- کم باد بودنِ لاستیکها
2- رطوبتِ زیاد هوا (شرجی) .
3- کثیف بودنِ فیلتر هوا .
4- بنزینِ غیر استاندارد .
5 - بار و مسافر زیاد .
6- تنظیم نبودنِ دلکو که باعث میشه مخلوطِ بنزین و هوا به موقع منفجر نشه و نیرویِ کمتری تولید کنه در نتیجه راننده مجبوره بیشتر گاز بده .
7 - خراب بودنِ بلبرینگِ چرخها و سخت چرخیدنِ اونها .
8- تنظیم نبودنِ لنتهایِ عقب و تماس داشتنشون با درام عقب .
9 - خراب بودنِ شمعها یا تنظیم نبودنِ دهنه ی شمعها .
10- کویلِ ضعیف .
11- انژکتور معیوب .
12- وایر شمعِ معیوب .
13 - تنظیم نبودنِ جلوبندی (موازی نبودنِ چرخهایِ جلو با هم ) .
14 - استفاده از کولر .
15 - خراب بودن یا تنظیم نبودنِ اِکسپَنشنِ کولر که باعث فشار زیاد به کمپروسور و در نتیجه موتور میشه .
16 - استفاده از چراغهای قوی و پروژکتور که باعث فشار به دینام و در نتیجه موتور میشه .
17 - حمل بار بر روی باربند که مقاومت هوا رو به شدت افزایش میده .
18 - رانندگی با سرعتی بسیار بالاتر از "سرعتِ اقتصادی" (80-90 کیلومتر در ساعت) .
19 - رانندگی در خیابانهای شلوغ و ایستادن در ترافیک .
20 - رانندگی در شن .
21- رانندگی در برف .
22- رانندگی در گِل .
23- رانندگی در کوهستان (سر بالائی ) .
24- رانندگی در جهتِ مخالفِ باد .
25- خسته بودنِ موتور یعنی فرسوده بودنش . به علتِ گشاد شدنِ سیلندرها کمپرس پیستونها کم میشه در نتیجه موتور قدرتش کم میشه و باید بیشتر گاز داد .
گمان نکنم فیلتر بنزین و پمپ بنزین تاثیری در افزایش سوخت داشته باشه . اگر نظر شما دوستان غیر از اینه لطف کنین علتش رو توضیح بدین .

باز هم هست ؟

camaro lt
16-09-2011, 11:42
مواردي كه نام برديد رو يكي يكي چك كنيم:
1 .كم بودن باد تاير ها واقعا تاثير داره، حتي توي شتاب و سرعت هم اثر ميگذاره.
2.شرجي رو تا حالا نشنيده بودم..بايد بگردم و ببينم دليلي داره ؟
3.-فيل تر كثيف هوا تاثير زيادي داره.مثل اينكه دهنه ورودي هوا گرفته باشه و درصد سوخت و هوا بهم بخوره.
4.بنزين غير استاندارد كه واقعا عامل مهميه..الان بنزينهاي سوپر رو كه ميگن واقعا خرابه
5.بار و مسافر زياد هم درسته..بار اضافي يعني نياز به توان بالاتر موتور و به همون نسبت مصرف بالاتر سوخت.
6.عدم تنظيم دلكو هم يكي از دلايل مصرف بالا هست.
7.خرابي بلبرينگها و سفت بودن چرخها..كلا هر چيزي كه مانع حركت نرم و روان خودرو بشه مصرف رو بالا ميبره..
8.تنظيم نبودن لنتها و فشار اونها بر كاسه چرخها و ديسك هم عامل بالارفتن مصرف سوخت هست
9.تنظيم نبودن شمعها و يا خراب بودن اونها هم تاثير زيادي در احتراق ناقص و بالا رفتن مصرف داره..
10.كوئل ضعيف معمولا باعث بد روشن شدن يا اصلا روشن نشدن ميشه..البته شدت كم جريان ميتونه جرقه كافي براي احتراق رو درست نكنه و اينهم مصرف رو بالا ميبره و بد سوزي بوجود مياره
11. انژكتورهاي خراب معمولا سوخت بيشتري رو پاشش ميكنن..اينهم دليل خوبيه براي بالا رفتن مصرف سوخت.
12.واير شمع خراب باعث حرقه ناقص و در نتيجه احتراق بد و در نهايت مصرف بيشتر سوخت ميشه.
13.تنظيم نبودن چرخها هم خودش مقداري اصطكاك اضافي در حركت ايجاد ميكنه و تا حدي به مصرف بيشتر كمك ميكنه.
14.كولر كه هميشه بايد يك نيروي اضافي از موتور بگيره تا كمپرسور رو بگردونه. م قائدتا مصرف هم بالاتر ميره.
15.مورد اسپكشن هم درسته..كلا چرخش مشكل موتور نيروي بيشتر و در نتيجه سوخت بيشتري ميخواد
16.مورد دينام هم مثل كولر هيمن مشكل رو بوجود مياره.
17.هر جور ايجاد مانع در عبور آزاد و سريع هوا باعث بالا رفتن مصرف ميشه.
18.حد نصاب سرعت مجاز و اقتصادي كه سالهاست در تمام كشورها به ثبت رسيده. حتي روي كيلومتر شمار بسيار از خودروها هم بعد از عدد 90 يا 95 كيلومتر قرمز شده كه به معناي خطر و مشكل ساز بودنه.
19.كلا ترافيك هميشه مصرف رو بالا برده..هميشه مصرف خورو در شهر بالاتر از خارج شهر بوده.
20و 21 و 22 هرسه مورد باعث ميشه نيروي بيشتري براي حركت ماشين نياز باشه كه بايد با دور بالاتر موتور بوجود بياد و البته مصرف هم به نسبت بالاتر ميره.
23 و 24 هم همينطور كه باز بايد بر نيروي جاذبه زمين و نيروي مخالف باد غلبه كنه و اين مصرف رو بالاتر ميبره.
25. لبه زدن سيلندر و گشاد كردن اونها هم ميتونه در دراز مدت مصرف رو بالا ببره .البته در شرايطي كه خيلي اين وضعيت حاد باشه.
در مورد فيل تر بنزين چون اگر كثيف باشه سوخت به راحتي به موتور نميرسه من فكر نميكنم مصرف رو بالا ببره..در مورد پمپ بنزين هم همينطور..فشار كم اون فقط توان موتور رو كم ميكنه و تصور نميكنم به مصرف كاري داشته باشه.البته اگر نشتي سوخت در هر جايي منجمله پمپ بنزين وجود داشته باشه اون افزايش مصرف رو باعث ميشه كه ديگه اين سوخت اضافه وارد موتور نشده بلكه بيرون از موتور هرز ميره.
26. استفاده بيش از حد از دنده سنگين و عوض نكردن به موقع و مناسب دنده ها..
27 گاز دادنهاي بي مورد و شتاب گرفتنهاي آني.2827.باز بودن پنجره ها باعث چرخش هواي بيرون در داخل اتاق شده و در فرم آئرو ديناميكي ماشين تاثير منفي ميگذاره و مصرف بالاتر ميره.
28.گذاشتن پا بر روي پدال كلاچ و اين باعث ميشه هميشه مقداري از نيروي موتور هرز بره و مصرف بالاتر ميره.
29.ويراژ دادن و مسير مارپيچي رفتن..
30. برداشتن فيل تر هوا تا مقدار هواي بيشتري وارد موتور بشه.اينجوري تنظيمات سوخت و هوا بهم ميخوره. ظاهرا موتور قدرت بيشتري پيدا ميكنه اما به همون نسبت مصرف هم بالا ميره.
بازهم اگر هست بگيد!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-09-2011, 12:12
[RIGHT][B][COLOR=black][FONT=Tahoma]]2.شرجي رو تا حالا نشنيده بودم..بايد بگردم و ببينم دليلي دا]

سلام
ممنون از توضیحاتِ کاملتون .
:11:
شرجی به شدت مصرف سوخت رو بالا میبره چون هر چی شرجی ببشتر باشه یعنی مقدار بیشتری از هوائی که وارد سیلندر میشه بخار آب هست و در نتیجه مقدار اکشیژنش کمتر هست که باعث میشه کمپرس ناشی از انفجار سوخت و هوا کم بشه در نتیجه قدرت موتور کم میشه و باید بیشتر گاز داد تا به قدرتی که در هوایِ خشک موتور داره برسیم .

بنده این موضوع رو در کویت تجربه کردم .
کویت هم هوای بسیار خشک داره هم هوای بسیار مرطوب .
تفاوتِ قدرتِ موتور در این دو شرایط کاملا مشخصه در رانندگی .

شرجی از دو راه به ماشین صدمه میزنه :
خوردگیِ فلزات
کم کردن قدرت موتور بدلیل احتراق ضعیف

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-09-2011, 22:25
سلام
اين سنسور اكسیژن و استپ موتور و اینا تاثیری در مصرف سوخت نداره ؟
این دو قطعه تنظیم هم داره یا فقط اگر سوخت باید عوضشون کنیم ؟

total_overdose
17-09-2011, 22:31
سلام
اين سنسور اكسیژن و استپ موتور و اینا تاثیری در مصرف سوخت نداره ؟
این دو قطعه تنظیم هم داره یا فقط اگر سوخت باید عوضشون کنیم ؟
سنسور اکسیژن که حیلی زیاد تاثیر داره! استپر موتور هم تا حدودی!

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-09-2011, 23:31
سنسور اکسیژن که حیلی زیاد تاثیر داره! استپر موتور هم تا حدودی!

سلام
ممنون از پاسختون .
واقعاً که این اینترنت عجب نعمتی هست .
بنده تا چند دقیقه پیش اصلا نمیدونستم سنسور اکسیژن چیه و کارش چیه اما با یک جستجوی ساده تو نت کلی چیز یاد گرفتم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این قطعه کارش کنترل گازهای خروجی هست و اطلاعاتش رو میفرسته واسه کامپیوتر ماشین و خییلی چیزها روش تاثیر داره :
گرمای هوا , رطوبت , گرمای موتور , فشار هوای جو .

اين قطعه تركيب و هوا رو تنظیم میکنه .
اگر درست کار نکنه یا مصرف سوخت بالا میره یا قدرت موتور میاد پایین و موتور صدمه مببینه .

در ماشینهای مدل پایین تر از 1990 باید هر 45000 کلم عوض بشه
در مدلهای بالاتر باید چک بشه .
اگر درست کار نکنه کلی بهتون ضرر میزنه .
چون مصرف بنزین میره بالا و مونور هم آسیب میبینه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد استپ موتور هم جستجو میکنم ببینم کارش چیه و چه وقت باید چک بشه یا عوض بشه

یا حق

camaro lt
20-09-2011, 14:28
يكي از دوستان 206 تيپ 3 مدل اسفند 89 داره. زياد كار نكرده..مصرف بسيار وحشتناكي به اندازه صدي پانزده داره!!
تقريبا خيلي چيزها رو هم پيش نمايندگيها عوض كرده..چندين بار تنظيم موتور..سوپاپ..دياك..و شمع و خيلي چيزهاي ديگه..ظاهرا هيچكدوم از قطعات هم مشكل ندارن..اما من حدسم به همين سنسور اكسيژن هست كه ممكنه حتي دستگاه اونها هم نتونه درست نشون بده..اصولا هنوز يه تنظيم موتوري واقعي نديدم!! بيشتر به صورت آزمون و خطا كار ميكنن و شانسي مگر اينكه يه عيب رو پيدا كنند..موتورها هم كه گويا همه ساخت چين شده و ديگه نور علي نور...

total_overdose
20-09-2011, 14:39
يكي از دوستان 206 تيپ 3 مدل اسفند 89 داره. زياد كار نكرده..مصرف بسيار وحشتناكي به اندازه صدي پانزده داره!!
تقريبا خيلي چيزها رو هم پيش نمايندگيها عوض كرده..چندين بار تنظيم موتور..سوپاپ..دياك..و شمع و خيلي چيزهاي ديگه..ظاهرا هيچكدوم از قطعات هم مشكل ندارن..اما من حدسم به همين سنسور اكسيژن هست كه ممكنه حتي دستگاه اونها هم نتونه درست نشون بده..اصولا هنوز يه تنظيم موتوري واقعي نديدم!! بيشتر به صورت آزمون و خطا كار ميكنن و شانسي مگر اينكه يه عيب رو پيدا كنند..موتورها هم كه گويا همه ساخت چين شده و ديگه نور علي نور...
سلام
اول که شایعه هست ساخت چین و این حرفا!
خودت میدونی دیگه مردم ما حرفهارو یک کلاغ چهل کلاغ زیاد میکنن:46:
موتور 206 سالهاست تولید داخله و چیزی هم بنام فرانسه و ... وجود نداره! کلیه مراحل سرسیلندر سیلندر پیستون در خود ایران توسط دستگاههای پیشرفته خارجی قالب گیری و آماده میشه!!!
اما در مورد سنسور اکسیژن اگر که پیش تنظیم انژکتور وارد برین و به دستگاه وصل بشه ماشین در هنگام کار پالس هایی به دستگاه میده این سنسور که از رویه مقدارش میشه به سلامتش پی برد!
در هرصورت راه آزمایشو خطا هم که دردسر خاصی نداره! یک سنسور اصلی نهیه کنید و امتحان کنید:46:

camaro lt
20-09-2011, 15:20
خب مسئله همينجاست كه روش آزمون و خطا يكي از پردردسر ترين روشها و البته گرانترين اونهاست! مثلا طرف بايد كلي واير شمع، شمع، كوئل، دلكو، فيوز، استپر موتور، سنسور حرارتي، سنسور فن، سنسور اكسيژن، و صدتا چيز ديگه نو بخره و ببره بده تقديم حضرت آقاي تنظيم موتوري وارد!!! ايشون هم هي عوض بكنه و بگه درست نشد، بازم بخر!! خرابه!! برو عوضش كن!!
هر روز از اين داستانها با مكانيك جماعت داريم..شايد تنها راه اين باشه كه وسيله سالم از روي يه ماشين ديگه رو موقتي باز كنن و روي اين يكي ببندند و آزمايش كنن..اما فعلا كه كسي حاضر نشده ماشينش رو براي آزمايش اوراق كنه!!!
سنسور اكسيژن هم قيمت كمي نداره. من يدونه اصلي داشتم ( واقعا اصل خود فرانسه) حدود 5 سال موند تا فروش رفت!! قيمت اون موقع هم حدود 65000 تومان بود..
اين بنده خدا مونده فقط كل موتور رو عوض كنه..
قطعات چيني كه توي موتورهاازياد شده و ديگه نميشه اصل و فرع رو به اين راحتي مشخص كرد..وقتي فلان كالاي قديمي ايراني كه سالها توي ايران ساخته ميشده، الان داره در چين با ربع همون قيمت و به همون شكل ساخته و وارد ايران ميشه ، ديگه خدا به داد بقيه چيزها برسه..موتور كامل كه سهله..خود 206 هم كامل ميتونن با كمتر از نصف قيمت برات بسازن و بيارن ايران!!!

sise
20-09-2011, 16:56
یه سوال ساده!
میشه داخل ماشین را شست؟ منظورم از داخل همه اونچه زیر در کاپوت هست.
مدل ماشین پراید.

در ضمن اگه میشه و مشکل خاصی نداره از چه شوینده ای بهتره استفاده بشه.
ممنون

total_overdose
20-09-2011, 17:29
خب مسئله همينجاست كه روش آزمون و خطا يكي از پردردسر ترين روشها و البته گرانترين اونهاست! مثلا طرف بايد كلي واير شمع، شمع، كوئل، دلكو، فيوز، استپر موتور، سنسور حرارتي، سنسور فن، سنسور اكسيژن، و صدتا چيز ديگه نو بخره و ببره بده تقديم حضرت آقاي تنظيم موتوري وارد!!! ايشون هم هي عوض بكنه و بگه درست نشد، بازم بخر!! خرابه!! برو عوضش كن!!
هر روز از اين داستانها با مكانيك جماعت داريم..شايد تنها راه اين باشه كه وسيله سالم از روي يه ماشين ديگه رو موقتي باز كنن و روي اين يكي ببندند و آزمايش كنن..اما فعلا كه كسي حاضر نشده ماشينش رو براي آزمايش اوراق كنه!!!
سنسور اكسيژن هم قيمت كمي نداره. من يدونه اصلي داشتم ( واقعا اصل خود فرانسه) حدود 5 سال موند تا فروش رفت!! قيمت اون موقع هم حدود 65000 تومان بود..
اين بنده خدا مونده فقط كل موتور رو عوض كنه..
قطعات چيني كه توي موتورهاازياد شده و ديگه نميشه اصل و فرع رو به اين راحتي مشخص كرد..وقتي فلان كالاي قديمي ايراني كه سالها توي ايران ساخته ميشده، الان داره در چين با ربع همون قيمت و به همون شكل ساخته و وارد ايران ميشه ، ديگه خدا به داد بقيه چيزها برسه..موتور كامل كه سهله..خود 206 هم كامل ميتونن با كمتر از نصف قيمت برات بسازن و بيارن ايران!!!
بله منم منظورم از رویه ماشین آشنایی چیزی بود! البته نه همه قطعات! فقط منظورم سنسور اکسیژن بود!!!
قطعات چینی بله زیاد شده! اما خود موتور بنده منظورم بود! قطعات مثله سنسور و ... همه چینی داره و البته باعث شرمساریه!!!
اما قطعه اصل هم پیدا میشه درسته مشکل شده اما هنوز میشه گیر آورد!
ماشین های جدید هم پیچیده شدن یه اتصالی کوچیک تویه برق میتونه موثر باشه تویه مصرف سوخت!
احتمالا هنوز ماشین گارانتی داره! بهترین کار اینه که ماشین رو ببرین بزنید ایران فورقون و برید شکایت کردن!
من خودم تجربشو دارم که کل موتور هم مجبور کردم عوض کنن! البته باید مقداری از وقت و هزینتون بزنید دیگه!
چاره ای نیست یا باید بسازن که بعید میدونم یا بفروشن یا بیوفتن دنبال کارش!

danosh1
21-09-2011, 09:16
salam kasi midone dalile roshan shodane chragh roghan baad az raha kardan gaz chi hast
bebakhshid fingelisi minevisam

camaro lt
21-09-2011, 13:29
salam kasi midone dalile roshan shodane chragh roghan baad az raha kardan gaz chi hast

دو علت ميتونه داشته باشه:
اول اينكه سطح روغن موتور پايين آمده و موتور روغن كافي براي پمپ كردن در دور پايين نداره..كه البته با يك چك كردن ساده گيج روغن مشخص ميشه.
مورد بعدي كه به احتمال قوي همين هست اينكه پمپ روغن موتور ضعيف شده و روغن رو در دورهاي پايين نميتونه به خوبي پمپ بكنه..زماني كه گاز نميديد دور موتور پايين مياد و در ادامه دور چرخش پمپ روغن هم كم ميشه و فشار اون هم پايين مياد.
سريعا ماشين رو به تعميرگاه ببريد

p30c
21-09-2011, 13:52
اگر تسمه پروانه وسط راه پاره بشه بايد چكار كرد؟

sise
21-09-2011, 21:20
یه سوال ساده!
مدل ماشین پراید.

ممنون

دوستان اگه من اینجا اینو پرسیدم واسه پرهیز از زدن تاپیک مجزا بوده ‏.‏ شاید مشکل فنی نباشه اما میتونه مشکل فنی ایجاد کنه،‏ نه؟
مگر اینکه دوستان حرفه ای حوصله جواب دادن به سوالات ساده را نداشته باشن

camaro lt
22-09-2011, 02:52
اگر تسمه پروانه وسط راه پاره بشه بايد چكار كرد؟

هميشه تسمه ها رو چك بكنين تا به موقع عوض بشه..تسمه يدك هم هميشه همراهتون باشه دوتا...اگر تسمه پاره شد ساده ترين راه بستن يه جوراب زنانه به جاي تسمه است و تا حد زيادي ميتونه مشكل رو برطرف كنه.

یه سوال ساده!
مدل ماشین پراید.

ممنون

بله ميشه شست و در واقع همون موتور شويي هست..فقط مراقب باشيد اب وارد كاربراتور نشه و يا دهانه ورودي دريچه گاز در مدلهاي انژكتوري..اگر خودتو ميخواهيد انجام بديد همون كف تايد و اگر نياز بود قبلش با كهنه نفتي جرمها و گريسها و روغنهاي مانده شده رو پاك كنين..
بعد از شستن يه نصف روز بگذارين كاپوت باز باشه تا همه ابها بخار بشن...سر شمعها و درب دلكو و كابل كوئل رو هم باز كنين و خشك كنين تا بخار آب نداشته باشه..

danosh1
22-09-2011, 06:30
دو علت ميتونه داشته باشه:
اول اينكه سطح روغن موتور پايين آمده و موتور روغن كافي براي پمپ كردن در دور پايين نداره..كه البته با يك چك كردن ساده گيج روغن مشخص ميشه.
مورد بعدي كه به احتمال قوي همين هست اينكه پمپ روغن موتور ضعيف شده و روغن رو در دورهاي پايين نميتونه به خوبي پمپ بكنه..زماني كه گاز نميديد دور موتور پايين مياد و در ادامه دور چرخش پمپ روغن هم كم ميشه و فشار اون هم پايين مياد.
سريعا ماشين رو به تعميرگاه ببريد
mamnon albate mashin otomatic hastesh va faghat zamani ke mashin garme va makos migire mashin ba fshar dadan pdal agar badaz on pdalo raha konam on baray 2 saniye roshan mishe zemnan sathe roghan khobe va tza azaz shodeh moshkelamam badaz on shoro shod mamnon.

heinrich_himmler
22-09-2011, 17:34
یه سوال ساده!
مدل ماشین پراید.

ممنون
بهتره حتي الامكان اين كار انجام نشه. اما اگر لازم شد سوكتهاي اصلي ورودي ان‍ژكتورها، رله ها و ECU نبايد آب بخورند، به زبان ساده تر در پرايد قسمتهاي زير گلگير چپ خودرو و در پژو سيمكشي و كانكتورهاي قسمت راست و گلگير راست نبايد اب بخورند.

camaro lt
23-09-2011, 13:33
اتفاقا شستشوي موتور بايد بصورت مداوم و دوره اي انجام بشه. كثيف بودن موتور و جمع شدن جرم و خاك و چربي روي بدنه سيلندر و سر سيلندر ميتونه باعث گرم كردن موتور بشه.همينطور ميتونه به نوعي نيمه رسانا شده و بين اتصالات برقي رسانايي ايجاد كنه كه باعث آتشسوزي در سيم كشي و يا سوختن و بد كار كردن وسائل برقي ماشين ميشه. بارها موارد اينجوري ديدم..
بعضي نقاطي كه امكان خراب شدن بوسيله خيس شدن هست را ميتونين با پارچه نم دار تميز كنين و يا از اسپريهاي مناسب شستشوي موتور كه در بازار هست استفاده كنين..

mahdigholami
27-09-2011, 21:38
سلام شاید از لیور دنده باشه داخل گیر بکس هم یک چیز هستش فکر کنم اسمش فشنگی باشه اگه اون خراب بشه دنده بدجا میره

اگه درهال ترمزکرفتن متوجه شدید که یک چر خ قدرت ترمزگیریش ازچرخ اونوریش بیشتره روی پوستر ترمز یک شیلنگه داخل اون یک سنسور اون خراب شده باید شیلنگو عوض کرد:31:

جعبه فرمان ایراد دارد

M-I-L-A-D
28-09-2011, 13:41
دنده های پراید 85 است که خیلی بدجا می رود.
طبق توصیه نمایدگی دیسک و صفحه عوض کردم فرقی نکرد. لطفا اگه کسی میتونه کمکی کنه من را راهنمایی کند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
28-09-2011, 15:08
طبق توصیه نمایدگی دیسک و صفحه عوض کردم فرقی نکرد. لطفا اگه کسی میتونه کمکی کنه من را راهنمایی کند

دقيقا منظورتون از بد جا رفتن چيه؟
موقع جازدن دنده سفت درگير ميشه؟
با صدا و اصطكاك زياد درگير ميشه؟
مشكل رو بيشتر توضيح بديد..

Continental
28-09-2011, 15:10
من یک بار دنده رو از حالت D به N بردم و ماشین خاموش شد ! دقیقاً یادمه یک بار هم سه سال همین اتفاق برای همین ماشین برام افتاد . چه دلیلی داره که ماشین اتومات خاموش کنه ؟

ممکنه مشکل برای بنزین و یا سیستم سوخت رسانی باشه ؟

mahdigholami
28-09-2011, 20:53
سلام شاید ازداخل گیربکس باشه فکر کنم اسمش فشنگی دنده باشه برای من هم اینجوری بود عوض کردم درست شد

سلام
من ماشینم آب کم میکنه :41:
هر چی سوراخ سمبه هاشو میگیرم، باز از یه جا دیگه میزنه بیرون.
در مخزن آبشم 3 - 4 بار عوض کردم، باز درست نشد.
وقتی ماشین سردم هست باز منبع آبش تحت فشاره (باز که میکنم صدا میده)
پریروز یه جا نشون دادم، میگه مشکل واشر سر سیلندره!
به نظر شما همینه؟؟
کسی این مشکلو نداشته؟؟
سلام ماشین من هم اینجوری بود صبح برو ماشینتو روشن کن در کاپوت رو بزن بالا قسمتها یی که مربوت به اب میشه رو نگاه کن کوچکترین نمی رو دیدی اونجارو سفت کن فقط موقعی که ماشین سرده انجام بده صبح:31:

hk20
02-10-2011, 20:52
از وقتي ماشينمو گاز سوز كردم مشكل برقي ماشينم پيدا كرده چند جا بردم اما نفهميدن
گفتم شايد از باطري باشه عوضش كردم/چند وقت بود هر وقت دلش ميخواست استارت ميزد و بعضي وقتا وقتي دزدگير را ميزدم همراه با راهنما كه خاموش و روشن ميشد يه صداي تيك تيك بلندي ميومد و همراهش چراغ هاي مصرف گاز هم روشن خاموش ميشد ،وقتي هم كه چند وقته سوبالاي ماشين را ميزنم عقربه ي دور موتور و سرعت در حين رانندگي از كار ميوفته/
(پرايد)
راهنمايي كنيد هر كي ميدونه

si_mirzaei
06-10-2011, 15:52
سلام؛
206 تیپ 5 دارم مدل 84. از اول دست خودم بوده و مصرف اون توی جاده حتا در سرعت 140 و جاده های کوهستانی هم زیر 7 بوده. حدود یک ماهی هست که مصرفش به 8 رسیده. علت چیه؟!!
دیسک و صفحه هم مشکلی نداره چون شتابش حرف نداره.
شمع رو هم به توصیه مکانیک عوض کردم فایده ای نداشت!
میگن سوزن انژکتورتو بشور!! ربط داره واقعا؟!! علتش چی میتونه باشه؟!
به نظر شما نشتی نداره؟!

camaro lt
07-10-2011, 19:44
توي خودروهاي انژكتوري بيشتر معايب از سمت سنسورها و حسگرهاي موجود بوجود مياد كه اگر خراب بشن اطلاعات نادرست به سيستم تنظيم سوخت رسانده و مصرف بالا ميره..استپرموتور و سنسور اكسيژن از اين دو نوع هستند..

M-I-L-A-D
08-10-2011, 14:58
دوستان خوهشا منو کمک کنید

بنده یه پراید مدل اردیبهشت 87 خریدم (10 هزار کاردکرده) ولی از همون اول یه مشکل تقریبا جدی داره که خیلی اذیتم میکنه

مشکل اینه ، وقتی که ماشین بیشتر از 6 ساعت خاموشه و میخواهی روشن کنی

بگذریم از اینکه بعضی موقع ها (مخصوصا این اواخر که هوا سرد شده) بعد از استارت زدن باید گاز رو فشار بدی اگه ندی خاموش میشه

باز هم بگذریم از اینکه صدای موتور بعد از روشن شدن حالت تپ تپ داره ، تا 30 ثانیه صدای تسمه ها میاد ، صدای اگزوز بعد از اون 30 ثانیه عوض میشه انگار کلفت تر میشه صدا ، مثل کسی که 1 روز تمام خواب بوده و میخواهی بیدارش کنی اونم میگه بزار بخوابم

بریم سر اصل مطلب

آقا این ماشین بعد از روشن شدن در همون حالات بالا که گفتم اگر بخواهی حرکت کنی ریپ میزنه ، اصلا جون نداره ، هر چی گاز میدی جونش در میاد که حرکت کنه ، یه مثال بزنم : از 6 ثانیه گاز دادن (در حال حرکت) از هر 2 ثانیه گاز دادن 1 ثانیه گاز نمیخوره

اصلا انگار یکی جلوی پاشش بنزین رو 1 ثانیه میگیره و موتور ریپ میزنه دوباره این فعل و انفعال تا وقتی که موتور گرم بشه (حدود 5 دقیقه) ادامه داره

اگر شروع حرکتم توی سر بالایی باشه که بدتر اصلا جونش در میاد

همیشه باید بزارم 5 دقیقه در جا کار کنه ، موتور که یه زره گرم شد حرکت کنم که در این حالت خیلی کسل کننده هستش ، این جوری اون مشکل دیگه نیست

اینم بگم ، شمع ها تعویض ، ----- هوا تعویض ، همه اون کارایی که تعویض روغنی ها انجام میدند ، تنظیم موتور هم کردم همون دیاگ طرف میگفت اروری نیست فقط باید 3.3 مصرف سوختت باشه که 4.9 بود ، بعد از یع ربع دستکاریه موتور و شستشوی انژکتور اونم شد 3.3 ولی مشکل همچنان باقیست

گارانتی هم سرویس کردند (جون عمشون) ولی باز هم نشد

یکی میگه استپ موتور خرابه ، یکی میگه به خاطر بنزین آشغالیه ، یکی میگه منبع بزنین فلانه .......... آقا پدرم در اومده

در های ماشین هم مرخص ، ماهی 2 بار ریگلاژ باز هم توی دست انداز ها چراغ باز بودن در ها مثل رقص نور میرقصه

نظرشما چیه ؟

sourena
08-10-2011, 20:07
به نظرم موتور ماشین ایراد داره!

شاید از سوپاپها یا سرسیلند و واشرش باشه! باید ببری پیش یه آدم وارد!

اگر تهران زندگی میکنی یه شماره برات پیغام میکنم زنگ بزن بهش .... یه استاد پراید هستش!

ببر پیشش ببین چی میــگه!

SANR
10-10-2011, 09:10
سلام خدمت اساتيد:
امروز متوجه شدم که موتور روغن سوزي داره ولي روغن ريزي خير!
پرايد مدل 79 هستش که يک ماهه اونو گرفتم.
موتور کمي هم بخار مي کنه و از 2 روز پيش هم دنده خوب جا نميره در صورتي که قبلش به راحتي جا ميرفت.البته الان روغن موتور خيلي کم شده و نمي دونم ربطي داره يا نه؟
الان موتور بايد پايين بياد يا ريمگ و پيستون بايد عوض بشه؟يا همين رو باهاش کنار بيام؟

mr_khodaei2008
10-10-2011, 18:52
سلام

يه پرايد دارم مدل 84 كه يك ساله دوگانش كردم

جديدا روي گاز كه هستم در هنگام را افتادن يا وقي از روي سرعت گير رد ميشم سرعت كمه و مثلا ميخام با دنده 2 ادامه را را برم ماشين يك يك ثانيه ميگيره و ول ميكنه طوري كه ادم به جلو ميره و يه صداي تاق هم از داخل كاپوت مياد و ماشين دوباره به راهش ادامه ميده . ميگم هميشه اينطور نميشه بعضي وقتا و فقط هم روي گاز . شمع ها را هم عوض كردم ولي بازم اينطوري ميشه ..

مشكل چيه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون كمك كنيد

D r i v e r
10-10-2011, 19:44
سلام خدمت اساتيد:
امروز متوجه شدم که موتور روغن سوزي داره ولي روغن ريزي خير!
پرايد مدل 79 هستش که يک ماهه اونو گرفتم.
موتور کمي هم بخار مي کنه و از 2 روز پيش هم دنده خوب جا نميره در صورتي که قبلش به راحتي جا ميرفت.البته الان روغن موتور خيلي کم شده و نمي دونم ربطي داره يا نه؟
الان موتور بايد پايين بياد يا ريمگ و پيستون بايد عوض بشه؟يا همين رو باهاش کنار بيام؟
اون قسمت روغن سوزی به گیربکس ربطی نداره
ماشن هم اگه روغن سوزی داره با توجه به کارکرد ماشین و اینکه اگه تحت فشار نبوده باشه احتمالا به یه تعویض رینگه پیستون مشکلش برطرف میشه
بعید میدونم خود پیستون ها مشکلی داشته باشن :)
البته باید دید
دور شمع ها روغن جمع نمیشه؟

SANR
11-10-2011, 09:09
با روغن سوزی،روغن از فیلتر زده بیرون و به گیربکس سرایت کرده،تعویض روغنی گفت بر روی دنده ها روغن ریخته و به خاطر همینه که دنده سفت شده،الان باید ببرم پبش مکانیک یا خودم می تونم درستش کنم؟

---------- Post added at 09:09 AM ---------- Previous post was at 09:07 AM ----------

شمع ها رو تاره عوض کردم،امیدوارم به اونها سرایت نکرده باشه

sourena
11-10-2011, 23:27
با روغن سوزی،روغن از فیلتر زده بیرون و به گیربکس سرایت کرده،تعویض روغنی گفت بر روی دنده ها روغن ریخته و به خاطر همینه که دنده سفت شده،الان باید ببرم پبش مکانیک یا خودم می تونم درستش کنم؟

شمع ها رو تاره عوض کردم،امیدوارم به اونها سرایت نکرده باشه

شمــع رو میــتونی با تینر فــوری و یه قلم مو تمیــز کنی.

(خواستم بگم با بنزین ... دیدم لیــتری 700 تومنه.... نمیصرفه! :دی )

mahmood_t
15-10-2011, 20:55
سلام

من یه تویاتا کریسدا مدل 92 دارم .وقتی روشن می کنم حتما باید 5 دقیقه کار کنه (توی گرما و سرما فرقی نداره ) و گرنه موقع حرکت تا چند کیلومتر ماشین ریپ میزنه .یه سوال دیگه اینکه آپ آب ماشین بعضی وقت یعدفه میره بالا بعد دوباره میاد سر جاش .ممنون می سم راهنمایی بفرماید .

2davod
15-10-2011, 22:34
سلامsanrعزیز:
علت روغن سوزی یا برای خراب بودن سوپاپ است یا رینگ پیستون اگر با گاز دادن مبزان دودی که ازاگزوز خارج می شود زیاد بشود اشکال ازسوپاپ است وباید سرسیلندر بازشود ودر عیر این صورت اشکال ازرینگ پیستون است وموتور باید پیاده شود وبد جارفتن دنده ربطی به موتور ندارد

mohsenjxj
16-10-2011, 22:45
سلام دوستان لطفا یکی کمک کنه پدر من یه آردی انژکتوری داره مدل 85 برده گاز سوزش کرده از روزیکه دوگانه سوز شده (cng) وقتی رو گاز هست و میخوای حرکت کنی یا وقتی که میخوای یه دنده بالاتر به ماشین بدی صدای انفجار میده و ماشین میخواد خاموش بشهاما تو بنزین اصلا مشگل نداره پدرم برده برقش را نشون داده شمع هاشو عوض کردن وایراشو عوض کرده هواکش را اسپورت کرده بالاخره هرکاری که به ذهنمون میرسید روش انجام دادیم و هر بار هم نزدید 30 یا 40 تومن خرج رو دستش میذاره اما درست نشده که نشده اگه واقعا یه راه حل اساسی میدونید لطفا مارو از راهنماییتون بی نصیب نذارید چون دیگه واقعا از صدای انفجار کلافه شدیم.

sourena
16-10-2011, 23:28
سلام

من یه تویاتا کریسدا مدل 92 دارم .وقتی روشن می کنم حتما باید 5 دقیقه کار کنه (توی گرما و سرما فرقی نداره ) و گرنه موقع حرکت تا چند کیلومتر ماشین ریپ میزنه .یه سوال دیگه اینکه آپ آب ماشین بعضی وقت یعدفه میره بالا بعد دوباره میاد سر جاش .ممنون می سم راهنمایی بفرماید .

ترموستات رو چک کنید!

سلام دوستان لطفا یکی کمک کنه پدر من یه آردی انژکتوری داره مدل 85 برده گاز سوزش کرده از روزیکه دوگانه سوز شده (cng) وقتی رو گاز هست و میخوای حرکت کنی یا وقتی که میخوای یه دنده بالاتر به ماشین بدی صدای انفجار میده و ماشین میخواد خاموش بشهاما تو بنزین اصلا مشگل نداره پدرم برده برقش را نشون داده شمع هاشو عوض کردن وایراشو عوض کرده هواکش را اسپورت کرده بالاخره هرکاری که به ذهنمون میرسید روش انجام دادیم و هر بار هم نزدید 30 یا 40 تومن خرج رو دستش میذاره اما درست نشده که نشده اگه واقعا یه راه حل اساسی میدونید لطفا مارو از راهنماییتون بی نصیب نذارید چون دیگه واقعا از صدای انفجار کلافه شدیم.

در رابطه با ماشینهای دو گانه سوز تجربه ای ندارم ....

ŞHÍЯÍŃ
17-10-2011, 01:29
یه سوال دیگه اینکه آپ آب ماشین بعضی وقت یعدفه میره بالا بعد دوباره میاد سر جاش .ممنون می سم راهنمایی بفرماید .

واسه ما هم اینطوری شده بود فن اش خراب بود رگلاتور یا تو همین مایه های فن اش خراب بود که عوض اش کردن درست شد:20:

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2011, 11:01
سلام

سلام
طبق اطلاعاتی که بنده در نت خوندم , استِپر موتور کار همون ساسات در ماشینهای قدیمی رو انجام میده .
یعنی به طور اتوماتیک و از طریق اطلاعاتی که از کامپیوتر بهش میرسه باعث میشه موتور با سوخت زیاد روشن بشه و با گرم شدن موتور یعنی حدود 20 ثانیه در هوای معمولی , خاموش میشه .
حالا اگر مشکلی داشته باشه خاموش نمیشه و درست مثل این هست که ساسات همیشه کشیده شده باشه .
فکر کنم با یک آزمایش ساده میشه کارش رو چک کرد .
فیشش رو بکشید تا از کار بیافته , باید لرزش از بین بره سریعا .
اگر نتیجه ی این آزمایش منفی بود , پس استپر سالمه .
=============================

اگر تو حرکت یکدفعه حرارت میره بالا و میاد پایین , ترموستات خرابه .
اگر تو ترافیک و ایستادن میره بالا , احتمالا آب رادیات کم هست . تانک ذخیره رو چک کنین اگر خالیه تا حد لازم کولانت بریزین توش .
فقط کولانت . آب معمولی و فیلتر شده و مقطر بلایِ جانِ رادیات و واترپمپ و شبلنگها و موتور و .سرسیلندر و ترموستاته .

mohsenjxj
17-10-2011, 19:32

امروز کویلش را عوض کردیم عین ساعت کار میکنه و الحمدالله دیکه صدای انفجار نمیده.
خیلی ممنون از دوستانیکه راهنمایی کردن.:41::41::41::41::41::41::41:

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2011, 22:31
سلام

دوستانی که مشکلی برایِ ماشینشون پیش میاد و اینجا مطرحش میکنند , بعداً که مشکلشون حل میشه لطف کنند حتماً اینجا بنویسند که مشکل چطور حل شد تا ما هم از تجربشون استفاده کنیم مثل دوستِ خوبمون آقا mohsenjxj كه لطف كردند مشکل و حل رو به اطلاع همه رسوندند .
دستشون سلامت
:10:

mahmood_t
19-10-2011, 13:09
سلام
طبق اطلاعاتی که بنده در نت خوندم , استِپر موتور کار همون ساسات در ماشینهای قدیمی رو انجام میده .
یعنی به طور اتوماتیک و از طریق اطلاعاتی که از کامپیوتر بهش میرسه باعث میشه موتور با سوخت زیاد روشن بشه و با گرم شدن موتور یعنی حدود 20 ثانیه در هوای معمولی , خاموش میشه .
حالا اگر مشکلی داشته باشه خاموش نمیشه و درست مثل این هست که ساسات همیشه کشیده شده باشه .

اگر تو ترافیک و ایستادن میره بالا , احتمالا آب رادیات کم هست . تانک ذخیره رو چک کنین اگر خالیه تا حد لازم کولانت بریزین توش .
فقط کولانت . آب معمولی و فیلتر شده و مقطر بلایِ جانِ رادیات و واترپمپ و شبلنگها و موتور و .سرسیلندر و ترموستاته .

سلام
ممنون که جواب دادید

ببخشید میشه بگید این استپر کجا هستش وچه شکلی داره تا بتونم این کار رو بکنم .
در مورد آپر هم اره توی حرکت یکدفعه میره بالا و بعد فوری یا چند دقیقه طول میکشه میاد پایین

ehsan_wwe
19-10-2011, 18:38
نوشته شده توسط MOHAMMAD_ASEMOONI
سلام

اين حرفا كدومه ميخاي بسوزونيش مگه درحال كار فيششو بكني

استپر موتور يه همچين قيافه اي داره رو دريچه گازم وصل ميشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
براي تستش ماشين خاموش بازش كن درش بيار هواست باشه فشنگش شليك نشه بپره بيرون دو نفري بايد اين كارو

نفر دوم استپر بازو تو دستش ميگيره فشنگم نرم نگه داشته كه نپره بيرون وقتي روشن شد

نفر اوف سويچو باز ميكنه
اگهه استپر از چاش تكون نخورد خرابه

ر استي تميزشم كنيدا :دي بدون كلينر با دسمال كاغذي

در مورد آپر هم اره توی حرکت یکدفعه میره بالا و بعد فوری یا چند دقیقه طول میکشه میاد پایین

هزارتا علت ميتونه داشته باشه از مپ سنسورت بگير تا سيستم برقو و پمپ بنزينت و .....

si_mirzaei
20-10-2011, 23:53
سلام؛
206 تیپ 5 دارم مدل 84. از اول دست خودم بوده و مصرف اون توی جاده حتا در سرعت 140 و جاده های کوهستانی هم زیر 7 بوده. حدود یک ماهی هست که مصرفش به 8 رسیده. علت چیه؟!!
به نظر شما نشتی نداره؟!
سلام ؛
دوستان عزیز من هنوز مشکلم حل نشده! راهنمایی لطفاً

206 تیپ 5 دارم مدل 84. از اول دست خودم بوده و مصرف اون توی جاده حتا در سرعت 140 و جاده های کوهستانی هم زیر 7 بوده (حتی با فیلتر کثیف). حدود یک ماهی هست که مصرفش به 8 رسیده. علت چیه؟!!
به نظر شما نشتی نداره؟

camaro lt
21-10-2011, 08:22
206 تیپ 5 دارم مدل 84........

خودروهاي انژكتوري چنديدن عامل مختلف ميتونند داشته باشند كه باعث بالا رفتن مصرف سوخت اونها ميشه. در اين حالتي كه شما گفتي بيشترين امكان برميگرده به سنسور اكسيژن. البته تميز كردن انژكتورها خوبه و به كارايي موتور اضافه ميكنه( بخصوص كه بنزينها كلا غير استاندارد هستند) اما ارتباطي با مصرف زياد ندارند.
سنسور اكسيژن را چك كنين..حتي اگر تعميركار گفت سالم هست شما باز هم آزمايش كنين، يك سنسور سالم از ماشين ديگه باز كنين و روي ماشين خودتون ببنديد و تنظيم كنين( با دياك) اگر مشكل حل شد پس نياز به يك سنسور نو داريد

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-10-2011, 11:40
سلام دوستان
بنده یه دوست تو ایران دارم که قطعات ایساکو میفروشه .
یه چند روز رفتم پیشش تو مغازه چیزهایی دیدم که واقعاً تاسف آور هست .

خودِ قطعاتِ ایساکو و نمایندگیهای دیگه کیفیتِ بسیار پایینی داره و فقط کسی که قطعاتِ با کیفیتِ اصلی رو دیده باشه متوجه این تفاوت میشه .

یه مسئله ی دیگه هم هست که حقیقتِ تلخی هست اما باید گفته بشه :

بسیاری از قطعات "عمداً " طوری ساخته شده که زود خراب بشه و بار این کلاهبرداریِ علنی فقط و فقط بر دوش مردم بدبخت هست که چاره ای جز خرید قطعه ندارند .

مثال :

بنده سالهایِ سال هست خارج از ایران زندگی میکنم . هرگز هرگز ندیدم کسی بگه پمپ بنزین ماشینم سوخت !!!!!! .

اما ظرفِ دو سه روزی که در مغازه ی دوستم بودم حدود ده تا پمپ فروخت !!!!! . هر یک 65 هزار تومن !!!!!

کی میتونه ماشینش رو بندازه دور چون پمپ بنزینش سوخته ؟ بیچاره مجبوره بره بخره حتی اگر 100 هزار تومن باشه .

کارخونه ها و نمایندگیها با این کلک دارند سالانه ملیارد ملیارد از مردم میدزدند , مردم هم کاری از دستشون برنمیاد . دولت هم ...

یه عده هم میگن پمپها میسوزه چون بنزینها خرابه !!!!!!

یکی نیست بگه ...... چی بگم که نگفتنش بهتره .

قربانیِ اول و آخر بسیاری از مسائل در ایران فقط مردم بدبخت و بینوا هستند .

camaro lt
21-10-2011, 13:06
چيزي كه شما در مورد وسائل يدكي خودرو( بخصوص ايساكو ) فرموديد دقيقا همينه و من به عنوان يك فروشنده قطعات يدكي خودرو سالهاست كه اين وضعيت را ميبينم. هميشه هم به مشتريان ميگم كه خود شركت ايساكو هيچ توليدي نداره و فقط كارش بسته بندي به نام خودش هست، حالا هر قطعه يا را كه بتونه با نازلترين قيمت بخره و بفروشه اون رو بسته بندي ميكنه و كاري به كيفيت نداره. البته قطعات خوب هم توي اونها پيدا ميشه ولي خيلي خيلي كم و به ندرت. مردم هم متاسفانه گول اين مطلب رو ميخورن كه چون اسم و آرم ايساكو روي بسته بندي هست پس حتما خيلي عاليه! در حاليكه اگر يك كم فكر كنن به اين نتيجه ميرسن كه اگر اين قطعات واقعا مرغوب و مناسب بود، پس چرا كيفيت خودروهاي داخلي كه با همين وسائل ساخته شدن اينهمه بد و پايينه؟؟؟

farhadf_65
21-10-2011, 21:58
سلام خدمت تعمیر کاران و متخصصین عزیز
من یه 206 SD جدیدا خریدم مدل 86
دوستان چندتا سوال دارم
1. این ماشین موتورش 1600 است اما ما بقی قسمت هاش مثل تیپ 2 هاچ بک میباشد به من گفتن V2 درسته ؟؟
2.وقتی تو سرعت بالا شیشه رو میدم پایین بوی بنزین تو ماشین میپیچه مشکل از کجاست؟
3.یه مزدا 2000 داریم که صبح ماشین رو روشن کردم رفتم بیرون بعد به امپر اب نگاه کردم دیدم همینطوری داره میره بالا بعد نگه داشتم دیدم رادیات ابش خالی شده بعد اب ریختم الان یه هفته است که مشکلی نداره چطوری میشه یهو خود به خود اب رادیات خالی شه ؟؟

heinrich_himmler
21-10-2011, 23:45
سلام خدمت تعمیر کاران و متخصصین عزیز
من یه 206 SD جدیدا خریدم مدل 86
دوستان چندتا سوال دارم
1. این ماشین موتورش 1600 است اما ما بقی قسمت هاش مثل تیپ 2 هاچ بک میباشد به من گفتن V2 درسته ؟؟
2.وقتی تو سرعت بالا شیشه رو میدم پایین بوی بنزین تو ماشین میپیچه مشکل از کجاست؟
3.یه مزدا 2000 داریم که صبح ماشین رو روشن کردم رفتم بیرون بعد به امپر اب نگاه کردم دیدم همینطوری داره میره بالا بعد نگه داشتم دیدم رادیات ابش خالی شده بعد اب ریختم الان یه هفته است که مشکلی نداره چطوری میشه یهو خود به خود اب رادیات خالی شه ؟؟

1. درسته
2. يا اورينگ پمپ بنزين مشكل داره كه با برداشتن كفي صندلي عقب سمت راست ميشه متوجه شد يا حبابگير بنزين.
3. يا درب راديات مشكل داشته يا از يه جا مثل منبع كمكي نشتي اب داره كه فقط موقعي كه خيلي فشار مياري يا داغ مي كنه اين مشكل بروز مي كنه.

mr_khodaei2008
22-10-2011, 18:18
سلام

روي گاز كه هستم در هنگام را افتادن يا وقي از روي سرعت گير رد ميشم سرعت كمه و مثلا ميخام با دنده 2 ادامه را را برم ماشين يك يك ثانيه ميگيره و ول ميكنه و به قول معروف تقه ميزنه طوري كه ادم به جلو ميره و يه صداي تاق هم از داخل كاپوت مياد و ماشين دوباره به راهش ادامه ميده . ميگم هميشه اينطور نميشه بعضي وقتا و فقط هم روي گاز . شمع ها را هم عوض كردم ولي بازم اينطوري ميشه ..

farhadf_65
24-10-2011, 00:49
1. درسته
2. يا اورينگ پمپ بنزين مشكل داره كه با برداشتن كفي صندلي عقب سمت راست ميشه متوجه شد يا حبابگير بنزين.
3. يا درب راديات مشكل داشته يا از يه جا مثل منبع كمكي نشتي اب داره كه فقط موقعي كه خيلي فشار مياري يا داغ مي كنه اين مشكل بروز مي كنه.

خوب صندلی رو برداشتم و کاملا درسته نشتی داره
خوب چکش کردم محلی رو که علامت زدم نشتی داره
باید عوض شه ؟ یا با چسب 1 2 3 میشه کاری کرد ؟
اسم این قطعه سفید رنگ چیه ؟
پمپ بنزین کجا قرار داره ؟؟
دوستان اگه توضیحی درباره بخش باک دارن بگن ممنون میشم

total_overdose
24-10-2011, 01:38

سلام
دوست عزیز این شیلنگ برگشت بنزین هست
زیاد دیدم میشکنه علتش هم فشار بیش از حد رو صندلی عقل هست
خیلی دیدم چسب زذن ولی بازم نشتی میده چون بنزین یه حالت حورندگی داره!
پمپ بنزینتون هم اصلی المانی هست حدود 120 تا 130 قیمت داره همین اصلیش
ایرانیش 80 تا 90 هست که 2زار نمیرزه :31: حتما اصلی تهیه کن اگه میخوای!
میتونی بری تو مکانیکی ها پمپ اصلی سوخته پیدا کنی بدی موتورشو با ماله خودت عوض کنه:46:
ولی بهترین و مطمعن ترین تعویض با نمونه اصلی:46:

farhadf_65
24-10-2011, 10:55
ممنون از شما دوست عزیز میرم ببینم چی پیدا میشه

mahmood_t
25-10-2011, 13:57

براي تستش ماشين خاموش بازش كن درش بيار هواست باشه فشنگش شليك نشه بپره بيرون دو نفري بايد اين كارو

نفر دوم استپر بازو تو دستش ميگيره فشنگم نرم نگه داشته كه نپره بيرون وقتي روشن شد

نفر اوف سويچو باز ميكنه

هزارتا علت ميتونه داشته باشه از مپ سنسورت بگير تا سيستم برقو و پمپ بنزينت و .....

سلام

ببخشید من نتوستم این قطعه رو پیدا کنم .اصلا از چند نفر پرسیدم گفتن که این ماشین (تویاتا کریسیدا مدل 92 ) اصلا همچین چیزی نداره .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2011, 15:14

باید عوض شه ؟ یا با چسب 1 2 3 میشه کاری کرد ؟؟

سلام
چسب 123 برای چسباندن دو قطعه به کار برده میشه .
برای گرفتن نشتی باید از چسبهای خمیری استفاده کنین مثل دوقلو epoxy

جای نشتی رو خوب با کلنکس تمیز کنین که چرب و خاکی و خیس نباشه کمی خراش بندازین روش با سمباده که چسبندگیِ چسب به اون بیشتر بشه .
دوباره خوب تمیزش کنین که پودر سمباده ها برداشته بشه .
بعد چسب رو به مقدار کافی و ضخیم طوری بزنین که از همه طرف جای نشتی رو خوب بپوشونه بعد چند ساعت بذارید خوب خشک بشه .تضمین صد در صد که دیگه از اونجا نشت نمیده .

چرا برای یک نشتی کوچک 120 هزار تومن میریزین به جیب دزدانِ با چراغ از خدا بی خبر ؟؟!!!

mr_khodaei2008
25-10-2011, 19:10
سلام

روي گاز كه هستم در هنگام را افتادن يا وقي از روي سرعت گير رد ميشم سرعت كمه و مثلا ميخام با دنده 2 ادامه را را برم ماشين يك يك ثانيه ميگيره و ول ميكنه و به قول معروف تقه ميزنه طوري كه ادم به جلو ميره و يه صداي تاق هم از داخل كاپوت مياد و ماشين دوباره به راهش ادامه ميده . ميگم هميشه اينطور نميشه بعضي وقتا و فقط هم روي گاز . شمع ها را هم عوض كردم ولي بازم اينطوري ميشه ..

كسي جوابي براي من نداره؟

Attractive Boy
25-10-2011, 20:31
من یه پراید دارم خیلی بیشتر از حد معمولی بنزین مصرف مینه تازه دوگانش کردم بنظرتون مشکلش چیه >؟

camaro lt
25-10-2011, 22:22
كسي جوابي براي من نداره؟
چه نوع شمعي گذاشتين؟ چه ماركي و از چه مدلي؟
شمعهاي ويژه خودروهاي دوگانه سوز به بازار آمده( البته بيشتر تبليغي هست تا واقعيت)
اگر از شمع دوپلاتينه استفاده كنين بهتره..البته مشكل ماشين شما ظاهرا به تنظيم مقدار سوخت(گاز) با هوا برميگيرده بخصوص اينكه بصورت دستي و خارج از كارخانه گازسوز شده.

heinrich_himmler
25-10-2011, 22:56
سلام
چسب 123 برای چسباندن دو قطعه به کار برده میشه .
برای گرفتن نشتی باید از چسبهای خمیری استفاده کنین مثل دوقلو epoxy

جای نشتی رو خوب با کلنکس تمیز کنین که چرب و خاکی و خیس نباشه کمی خراش بندازین روش با سمباده که چسبندگیِ چسب به اون بیشتر بشه .
دوباره خوب تمیزش کنین که پودر سمباده ها برداشته بشه .
بعد چسب رو به مقدار کافی و ضخیم طوری بزنین که از همه طرف جای نشتی رو خوب بپوشونه بعد چند ساعت بذارید خوب خشک بشه .تضمین صد در صد که دیگه از اونجا نشت نمیده .

چرا برای یک نشتی کوچک 120 هزار تومن میریزین به جیب دزدانِ با چراغ از خدا بی خبر ؟؟!!!
دوستان اشاره كردند كه بهترين راه حل تعويض غالب پمپه، البته ميشه در بعضي موارد با تعويض بست و شيلنگ برگشت هم كار رو راه انداخت اما چسب:
سعي كنيد از چسب استفاده نكينيد چون اين اتصالات طوري تعبيه شدند كه باز و بسته بشن و وقتي از چسب استفاده كنيد در حقيقت يك اتصال رو بستيد.
بهترين راه تعويض غالب با يه پمپ سوختست كه دوستمون اشاره كردند و اگه بست شل شده باشه تعويض بست شيلنگ برگشت.

camaro lt
26-10-2011, 13:12
در مورد نشتي درجه باك بنزين اكثر موارد به علت خرابي اورينگ اون هست كه در دور اون قرار ميگيره. اون رو باز كنين و طبق نمونه تهيه كرده و دوباره نصب كنين..رابط بنزين هم ممكنه شكسته شده باشه. اگر كل بدنه پلاستيكي اون خراب باشه( محل نصب رابط) يا نزديك اون، بايد تعويض كامل بشه. احتمالا با چسب هم بشه درست كرد اما از فروشندگان چسب بايد سوال كنين و چسبي استفاده كنين كه در مواد نفتي حل شدني نباشه.ظاهرا چنين چسبهايي به بازار آمده.

M-I-L-A-D
26-10-2011, 14:56
salam man ye peraid daram roghan misozone mishe manoo rahnamaii konid bayad hatman motoresh biad tamir????

camaro lt
26-10-2011, 15:22
salam man ye peraid daram roghan misozone mishe manoo rahnamaii konid bayad hatman motoresh biad tamir????
روغن سوزي به دو علت رخ ميده. يكي سائيدگي و فرسودگي سيلندر و رينگ پيستونها و بايد با تعمير كامل موتور رفع بشه. و گاهي هم ممكنه يكي از رينگها شكسته شده باشه كه در اين حال موتور 3 كار ميكنه و نياز به تراشكاري هم داره و در اين صورت سايز سيلندر و پيستون تغيير ميكنه( از 0 به 25 و بعد به 50)
دليل ديگه ميتونه خرابي لاستيك گايد سوپاپ باشه كه در اين صورت روغن سوزي شديدتري خواهد داشت ولي با هزينه كمتري قابل تعمير هست.
در هر صورت ماشين را پيش مكانيك وارد ببريد تا تشخيص بده كدام نوع روغن سوزي رو داره و تعميرات لازم انجام بشه.
اگر قصد داريد همينجوري سوار بشيد اون خرابي ميتونه بيشتر و بيشتر بشه و در نهايت هزينه تعميرات شما هم به نسبت بيشتر خواهد شد چون صدمه بيشتري به موتور وارد ميشه.

ŞHÍЯÍŃ
27-10-2011, 01:47
امروز ماشین رو بدم تعمیرگاه دیاگ زد:31:نمیدونم به چی چیش گیر داد همه چیو چک کرد:20:طرف میگفت موتور تک کار میکنه احتمالا از سوزنا باشه یا تنظیم باید بشه یا عوض!!!!!!!!!!!!!میدونید خرج اینا چقدر میشه؟؟؟

206 تیپ2

camaro lt
27-10-2011, 13:36
سوزن انژكتور به اين راحتي خراب نميشه و در واقع قطعه اي با عمر طولانيه مگر اينكه ضربه يا صدمه شديدي بخوره. احتمال زياد نياز به سرويس و شتشو داره كه بخاطر بنزينهاي كثيف رسوب ميگيره و يا از كار ميافته و يا اينكه مقدار و فرم پاشش سوخت اون بهم ميخوره. اگر نياز به تعويض بود بهترين نوع اون همان مدلهاي شركت ايساكو هست كه البته وارداتي بوده و در بسته بندي ايساكو عرضه ميشه. حدود قيمت هر سوزن 25.000 تومان هست.

ŞHÍЯÍŃ
27-10-2011, 15:44
سوزن انژكتور به اين راحتي خراب نميشه و در واقع قطعه اي با عمر طولانيه مگر اينكه ضربه يا صدمه شديدي بخوره. احتمال زياد نياز به سرويس و شتشو داره كه بخاطر بنزينهاي كثيف رسوب ميگيره و يا از كار ميافته و يا اينكه مقدار و فرم پاشش سوخت اون بهم ميخوره. اگر نياز به تعويض بود بهترين نوع اون همان مدلهاي شركت ايساكو هست كه البته وارداتي بوده و در بسته بندي ايساكو عرضه ميشه. حدود قيمت هر سوزن 25.000 تومان هست.

واقعا 25000؟؟؟؟

آخه طرف گفت 200 هزار تومن پول هر سوزن اش هست!!!!!!!!!!!

si_mirzaei
27-10-2011, 18:38
سلام؛
به نظر شما نشتی نداره؟!سلام به همه دوستان؛
فشار باد لاستیک 25 بود (چون فصل گرما تموم شده فشار افت کرده بود) ، تنظیم کردم الان مصرف حدود 7.1 شده که البته بازم نسبت به گذشته حدود 0.3 بالاتره ولی من راضیم. فکر میکنم مشکل حل شده باشه.

همین مشکل برای من پیش اومد با انواع چسب امتحان کردم ولی بیشتر از چند ساعت دووم نمی اورد! بردم یه مکانیک با چسب قطره ای رازی میزد بعدش یه پودر که اسمشو نگفت روی چسب میپاشید و این کار رو 15 دقیقه تکرار کرد کاملاً درست شد والبته کاردستی ایشون هم بعد از چند ماه نشتی داد.
بهتره 95 تومن یه ایساکو بخریو خودتو راحت کنی .

si_mirzaei
27-10-2011, 18:45
امروز ماشین رو بدم تعمیرگاه دیاگ زد:31:نمیدونم به چی چیش گیر داد همه چیو چک کرد:20:طرف میگفت موتور تک کار میکنه احتمالا از سوزنا باشه یا تنظیم باید بشه یا عوض!!!!!!!!!!!!!میدونید خرج اینا چقدر میشه؟؟؟

206 تیپ2همونطور که دوستمون گفتن سوزن به این سادگیا خراب نمیشه، تعمیرکارا میخوان پول بگیرن . اگه ماشینتون مشکلی نداره کاریش نداشته باشین! من 206 تیپ 5 دارم (4ساله) و تا حالا حداکثر 3 بار دیاگ انداختم اونم توی شرایط خاص (مثلاً باتری که تموم میشه معمولاً سیستم برق قاز میزنه و باید خطاهاشو پاک کنین)

mr_khodaei2008
27-10-2011, 18:50
چه نوع شمعي گذاشتين؟ چه ماركي و از چه مدلي؟
شمعهاي ويژه خودروهاي دوگانه سوز به بازار آمده( البته بيشتر تبليغي هست تا واقعيت)
اگر از شمع دوپلاتينه استفاده كنين بهتره..البته مشكل ماشين شما ظاهرا به تنظيم مقدار سوخت(گاز) با هوا برميگيرده بخصوص اينكه بصورت دستي و خارج از كارخانه گازسوز شده.

ممنون

شمع اي كيوم58 استفاده كردم . والا مرگزي كه خودروهاي گازسوز ميكنه و تعميرگاهشه اول بهم گفت از شمع هاس وقتي عوض كردم و خوب نشد بهش گفتم گفت شايد واير شمع هات خراب باشه عوضشون كن ولي من عوض نكردم .

به يه مكانيك كه سابقه خوبي هم داره و سرش ميشه مراجعه كردم گفت كاري به واير و شمع نداره چون فقط رو گاز اينطور ميشه برام انژكتور ماشين را با اسپره هاي مخصوصش تميز كرد تا 3 روز خوب شد ولي دوباره بعد 3 روز مثل قبل شد يه بار ديگم انژكتور را با اسپره تميز كرد دوباره تا 2 روز خوب بود ولي بعدش مثل قبل دوباره تقه ميزنه

هنوز نفهميديم مال چيه اگه كسي بلده بيشتر كمك كنه

camaro lt
27-10-2011, 23:27
بزرگترين مشكل خودروهاي گاز سوز كثيف بودن گاز هست و اينكه مدام بايد فيلتري رو كه سر راه لوله گاز گذاشتن تعويض كرد..شايد ماهي دوبار..بستگي به مقدار مصرف گاز و مسافت طي شده داره..من مشتري داريم هفتگي -فيل تر- گاز رو عوض ميكنه و ميگه اگر اين كار رو نكنم موتور بد كار ميكنه..
شما سر راه لوله گاز به موتور -فيل تر گذاشتي؟ معمولا از اين مدل فيلترهاي شفاف ميگذارن كه كثيف شدن فيل تر رو ببينن و زمان تعويض اون را متوجه بشن..

alicnc
27-10-2011, 23:43
البته بنظر بنده در خودروهای CNG مشکل کثیفی فیلتر گاز بسیار کمتر بوده و بیشتر در LPG سوزها نمود پیدا میکنید.
دوست گرامی اگر خودروی شما CNG است بهتر است رگلاتور را بررسی کنید این مشکل کم آوردن موتور اغلب در خودروهای دوگانه فابریک از ECU گاز بوده و در کارگاهی ها از رگلاتور و شیر سر مخزن.
در صورت سلامت این دو واحد کویل را نیر بررسی کنید و درصورت ناکارآمدی با کوبل دوبل که بازده بیشتری دارد تعویض کنید.
قیمت ک دوبل شرکتی نیز در حد 30000 تومان است.
تعویض فیلتر هوا در بازه های زمانی نزدیک نیز باعث تنفس بهتر و جلوگیری از ناک موتور میشود.

oghyanoos
28-10-2011, 18:33
دهانه شمع رو اگه زیادتر کنم شتاب ماشین بیشتر میشه یا کم کنم؟؟؟

camaro lt
28-10-2011, 19:29
دهانه شمع رو اگه زیادتر کنم شتاب ماشین بیشتر میشه یا کم کنم؟؟؟
دهانه شمع بايد مطابق با دستورالعمل كارخانه سازنده خودرو تنظيم بشه و در غير اين صورت باعث بالا رفتن مصرف سوخت و كم شدن شتاب و قدرت موتور ميشه.

واقعا 25000؟؟؟؟

آخه طرف گفت 200 هزار تومن پول هر سوزن اش هست!!!!!!!!!!!
200 هزار تومان؟ متوجه نشدم! تا الان كه من ميفروختم نهايتا 28 تومان بوده( البته براي مدلهاي مختلف خودرو فرق داره) ولي حدود همان 25 تا 30 در نظر بگيريد.احتمالا چون ديده شما خانم هستي فكر كرده از قيمتها خبر نداري و يا پرس و جو نخواهي كرد. اگر اينبار رفتين چيزي نگيد و ازش يك پيش فاكتور با توضيح كامل نوشته شده بخواهيد و بگيد براي خريد بايد به شركت بدم.( با مهر و امضاء) اونوقت با اين سندي كه داريد ميتوني به مجمع امور صنفي شكايت بكني.
حق گرفتني است ، نه دادني..

oghyanoos
28-10-2011, 20:02
دهانه شمع بايد مطابق با دستورالعمل كارخانه سازنده خودرو تنظيم بشه و در غير اين صورت باعث بالا رفتن مصرف سوخت و كم شدن شتاب و قدرت موتور ميشه.

بعضی مکانیک ها فک کنم کم میکنن تا سرعت جرقه بیشتر شه!

SANR
28-10-2011, 20:23
سلام:رینگ و پیستون پراید رو عوض کنم،با مزد دست چند میشه و اینکه ترمر دستی سابیده و نمیشه ازش استفاده کنم،خرج اون حدودآ چند میشه؟

mahmood_t
28-10-2011, 23:20
سلام

سلام

سلام
ممنون که جواب دادید

نفر اوف سويچو باز ميكنه

سلام

ببخشید من نتوستم این قطعه رو پیدا کنم .اصلا از چند نفر پرسیدم گفتن که این ماشین (تویاتا کریسیدا مدل 92 ) اصلا همچین چیزی نداره .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام

دوستان خواهشا جواب ما رو بدبد

camaro lt
29-10-2011, 12:22
جناب mahmood_t
شما اول دقيق بگو سيستم سوخت رساني خودروي شما انژكتوري است يا كاربراتوري؟
و چند تصوير واضح هم از موتور خودرو بگذار تا بهتر مشخص بشه چي به چيه.

جناب SANR
تا موتور باز نشه نميشه گفت هزينه تعمير چقدر هست. ممكنه با يك تعويض رينگ كار انجام بشه( كه بعيد ميدونم) و اكثرا نياز به تراشكاري و سايز بالاتر رينگ و پيستون دارند.
حدود قيمت رينگ و پيستون پرايد 25000 تا 30.000 تومان هست البته به نوع جنس و مارك اون هم بستگي داره.
در مورد دستمزد اين بيشتر توافقي هست و ميتونه بر اساس مقدار كاري كه انجام ميشه تغيير بكنه.اين سايت شايد بتونه مقداري به شما كمك بكنه.
و اما جناب oghyanoos
سرعت جرقه بيشتر بشه را متوجه نشدم يعني چي؟!
اگر منظور سرعت جرقه زدن باشه كه اين هيچ ارتباطي با دهانه شمع نداره و به مقدار دور موتور و گردش اون بستگي داره كه در دورهاي بالاتر سرعت جرقه زدن بيشتر ميشه( با توجه به تايمينگ و زمان احتراق و نه همينجوري)
اگر منظور قدرت جرقه زني باشه كه معمولا با استفاده از كابلها و وايرهايي با توان بالاتر رسانايي استفاده ميشه كه اونهم چندان مورد استفاده در خودروهاي شخصي نيست.
احتمالا منظور اين مكانيك مقدار طول جرقه بوده كه اينهم باز درست نيست و اگر دهانه از حدي بيشتر يا كمتر بشه ديگه كارايي موتور از دست ميره. ميتونين امتحان كنين!
بهترين كار همان تنظيم بر اساس دستور كارخانه سازنده است و اگر نه استفاده كه شمهعاي داراي دو پلاتينه هست.البته من استفاده از اين نوع شمعها رو در پرايد بنزين سوز توصيه نميكنم چون گفته ميشه در دورهاي بالا به موتور صدمه ميزنه و گويا چنين چيزي هم هست و تجربه شده( من اطلاع دقيق ندارم) .

oghyanoos
29-10-2011, 19:26
و اما جناب oghyanoos
سرعت جرقه بيشتر بشه را متوجه نشدم يعني چي؟!
اگر منظور سرعت جرقه زدن باشه كه اين هيچ ارتباطي با دهانه شمع نداره و به مقدار دور موتور و گردش اون بستگي داره كه در دورهاي بالاتر سرعت جرقه زدن بيشتر ميشه( با توجه به تايمينگ و زمان احتراق و نه همينجوري)
اگر منظور قدرت جرقه زني باشه كه معمولا با استفاده از كابلها و وايرهايي با توان بالاتر رسانايي استفاده ميشه كه اونهم چندان مورد استفاده در خودروهاي شخصي نيست.
احتمالا منظور اين مكانيك مقدار طول جرقه بوده كه اينهم باز درست نيست و اگر دهانه از حدي بيشتر يا كمتر بشه ديگه كارايي موتور از دست ميره. ميتونين امتحان كنين!
بهترين كار همان تنظيم بر اساس دستور كارخانه سازنده است و اگر نه استفاده كه شمهعاي داراي دو پلاتينه هست.البته من استفاده از اين نوع شمعها رو در پرايد بنزين سوز توصيه نميكنم چون گفته ميشه در دورهاي بالا به موتور صدمه ميزنه و گويا چنين چيزي هم هست و تجربه شده( من اطلاع دقيق ندارم) .

بعضی مکانیک ها دهانه شمع رو زیاد میکنن تا طول جرقه زیاد شه. در نتیجه شتاب بیشتر میشه.

ŞHÍЯÍŃ
29-10-2011, 20:03

200 هزار تومان؟ متوجه نشدم! تا الان كه من ميفروختم نهايتا 28 تومان بوده( البته براي مدلهاي مختلف خودرو فرق داره) ولي حدود همان 25 تا 30 در نظر بگيريد.احتمالا چون ديده شما خانم هستي فكر كرده از قيمتها خبر نداري و يا پرس و جو نخواهي كرد. اگر اينبار رفتين چيزي نگيد و ازش يك پيش فاكتور با توضيح كامل نوشته شده بخواهيد و بگيد براي خريد بايد به شركت بدم.( با مهر و امضاء) اونوقت با اين سندي كه داريد ميتوني به مجمع امور صنفي شكايت بكني.
حق گرفتني است ، نه دادني..

:31:همون طرف میخواست 10 برابر بهمون بده:31:امروز ماشین رو بردم یه تعمیرگاه دیگه فرستاد سوزن هاش رو خودم گرفتم هر کدوم 25 دوتاش خراب بود تقریبا میشه گفت مسدود شده بودن خیلی کم ازشون بنزین میومد با دستگاه چک کرد:20:الان هم از لرزش هم صدای موتور افتاده خیلی عالی شده:20:موتور یکنواخت کار میکنه.

camaro lt
29-10-2011, 22:35
خوبه..البته گويا بوسيله دستگاهي سوزنها رو ميشورن و باز ميكنن اما شايد عيوب ديگه اي هم داشتن كه نياز به عوض كردن بوده.
در هر صورت توصيه ميكنم فيل تر بنزين را هم عوض كنين. قيمت اونهم تا امروز كه من ميفروشم 3000 تومان بيشتر نيست. اونهم ساخت تايوان و فلزي.

ŞHÍЯÍŃ
29-10-2011, 23:28
خوبه..البته گويا بوسيله دستگاهي سوزنها رو ميشورن و باز ميكنن اما شايد عيوب ديگه اي هم داشتن كه نياز به عوض كردن بوده.
در هر صورت توصيه ميكنم فيل تر بنزين را هم عوض كنين. قيمت اونهم تا امروز كه من ميفروشم 3000 تومان بيشتر نيست. اونهم ساخت تايوان و فلزي.

بله با اون دستگاها شست ولی بازم اشکال داشت با هم منظم بنزین منتقل نمیکردن:20:فیلتر بنزین چوپوقی های روی شمع فیلر گیری تمیز کردن شمع ها تعویض روغن تعویض فیلتر هوا تنظیم زاویه چرخا همه انجام شده:20:حالا ببینم مصرف کم میشه یا نه جدیدا خیلی زیاد شده:13:حالا میخوا با این باک با دور موتور زیر 3.5 برم ببینم مصرف چطور میشه:31:

camaro lt
30-10-2011, 01:32
مطمئن هستم اگر ويراژ نري و دستي نكشي و دريفت نزني حتما مصرف مياد پايين!!!
گاه گاهي تكميل كننده بنزين استفاده كنين چون لازمه.

mahmood_t
30-10-2011, 18:56
جناب mahmood_t
شما اول دقيق بگو سيستم سوخت رساني خودروي شما انژكتوري است يا كاربراتوري؟
و چند تصوير واضح هم از موتور خودرو بگذار تا بهتر مشخص بشه چي به چيه.[/SIZE]

جناب SANR[/SIZE]

کاربراتوری هستش .اینم عکس

camaro lt
30-10-2011, 22:18
خب.
اينكه كاربراتوري هست و معلومه كه استپر نداره. پس در مورد مشكلاتي كه در يه موتور كاربراتوري ميتونه پيش بياد و باعث اين مشكل بشه صحبت ميكنيم.
در درجه اول اينكه كاربراتور مدلهاي مختلف تويوتا از نوع ونتوري ثابت هست و پيچيده تر از كاربراتور ساده ي پيكان كه ونتوري متغير هست ، ساخته شده. و البته نوع ساساتي كه توي اين مدل كاربراتها عمل ميكنه( و اتوماتيك كار ميكنن) خيلي پيچيده است و بر اساس حرارت موتور و دماي هوا و آب داخل موتور و همچنين سيستم وكيوم موتور (مكش هوا توسط موتور) و گاهي هم الكتريكي و مگنتي كار ميكنن و مجموعه پيچيده اي از يك سيستم رو براي انجام كار ساسات بصورت اتومات بكار بردند( مثل ساسات پرايد كاربراتوري) اگر اين سيستم به هر دليلي نتونه كار خودش رو درست انجام بده در زمان روشن شدن موتور و كار كردن اون مشكلاتي به وجود مياد و ميتونه باعث مصرف بيش از اندازه سوخت و البته گاز خوردن بيش از اندازه موتور در حالت معمولي بشه..
اما شما يك نكته مهمي رو گفتي و اينكه چه سرد يا گرم اين مشكل ريپ زدن هميشه هست. پس احتمال اينكه از سيستم ساسات باشه خيلي كمه چون گويا حرارت اوليه در اون مشكل تاثيري نداره و با ادامه كار موتور و گرم شدن خود موتور اون مشكل رفع ميشه.
اون ريپ زدن رو بايد با چندتا تست بهتر تشخيص بديد كه از چي هست؟
از برق شمعها؟ از سيستم سوخت رساني؟ يا شايد هم از تنظيمات سوپاپ؟
مثلا اگر از سيستم سوخت باشه( كه من شك بيشتري بهش دارم) ميتونه مشكل از پمپ بنزين باشه كه احتمالا در حالت سرد دچار ايرادي ميشه كه در حالت گرم رفع ميشه.( البته اكثرا پمپ هاي بنزين خراب وقتي گرم ميشن از كار ميافتند)
حالا شما يك آزمايش بكن:
اينبار كه ماشين سرد بود و خواستي روشن بكني، لوله ورودي بنزين كه از پمپ بنزين به سمت كاربراتور ميره رو در بيار و اون رو داخل يك بطري نوشابه بزرگ خانواده بگير( يا بطري آب رادياتور 3 ليتري) و به كسي بگو تا استارت بزنه..
زمان استارت خوب به مقدار پرتاب و شدت پاشش بنزين كه از لوله بيرون مياد دقت بكن و ببين چقدر هست؟ ميتوني يه كليپ ازش بگيري و نگه داري تا با آزمايش بعدي مقايسه كني.
لوله رو جا بزن و ماشين رو روشن بكن و بصورت معمول ازش استفاده بكن..
وقتي كه اون حالت ريپ زدن موتور از بين رفت اين آزمايش رو دوباره تكرار بكن و ببين آيا مقدار شدت پاشش سوخت و پرتاب اون با زمان سرد بودن تفاوتي كرده؟
اگر فرق محسوسي داشت احتمالا پمپ بنزين ايراد داره و بايد تعويض بشه.
اين يه آزمايش ساده هست كه ميتوني خودت انجام بدي و اگر از پمپ بود مشخص ميشه.

mohsen_b11
31-10-2011, 05:28
با سلام
من یه پراید 89 دارم وقتی که گازش میدم(تقریبا از سرعت 50 به بالا) ماشین می لرزه ولی تا پام از رو گاز بر میدارم دیگه نمیلرزه
بردمش بالانس رو کار بازم درست نشد. میشه راهنماییم کنین؟

camaro lt
31-10-2011, 21:23
با سلام
من یه پراید 89 دارم وقتی که گازش میدم(تقریبا از سرعت 50 به بالا) ماشین می لرزه ولی تا پام از رو گاز بر میدارم دیگه نمیلرزه

هر چيزي كه بچرخه نياز به بالانس داره. در خودروها بيشترين مقدار تنش و فشار در چرخش به رينگ و تايرها مياد.
بالانس رو كار تا حدي مشكل رو ميتونه رفع بكنه اما توصيه ميكنم بصورت كاملا جداگانه تايرها رو در بياريد و بالانس كنين..رينگها هم ممكنه بعد از بالانس باز هم تاب بردارند بخصوص در پرايد كه ذاتا رينگ جالب و محكمي نداره..
يك مورد ديگه هم هست و اون احتمال لنگ و تاب داشتن پلوسهاي جلو هست. گاهي ممكنه يكي يا دوتا از پلوسها تاب داشته باشند و اين هم ميتونه عامل لرزش در سرعتهاي خاصي بشه و چون كسي به اونها شك نميكنه اونها رو چك نميكنن..و در بالانس روكار يا مجزاي تايرها هم مشخص نميشه.
گاهي هم ممكنه سه شاخه پلوس خراب باشه و در سرعت مشخصي باز اين لرزش و تكان بوجود مياد...اين مورد بيشتر به نظرم ميتونه وجود داشته باشه چون گفتيد وقتي پا از روي گاز برميداريد لرزش از بين ميره يعني كه نيروي منتقل شده از موتور به پلوسها قطع ميشه و فشاري به اونها نمياد تا تنش بر اثر خرابي اين قطعه بروز كنه.
در نهايت چرخهاي جلو و البته پلوسها( سر پلوس و ميل پلوس و سه شاخه پلوس و مشعلي ) هر دو سمت را به دقت چك كنين..پلوسها مثل همان ميل گاردان خودروهاي ديفرانسيال عقب هستند كه اگر تاب داشته باشن بدجوري لرزش بوجود ميارن.

SANR
31-10-2011, 21:53
رینگ و پیستون رو دادم عوض کنه،گفت که سر سیلندر لبه داره که اگه خرج اساسیش کنی،400 در میاد!!!
نمی دونستم چیکار کنم،ولی بهش گفتم فقط رینگ و پیستون رو عوض کنه.200 تومن گفته خرجشه؛همین قیمته یا نه؟

camaro lt
31-10-2011, 23:45
رینگ و پیستون رو دادم عوض کنه،گفت که سر سیلندر لبه داره که اگه خرج اساسیش کنی،400 در میاد!!!
نمی دونستم چیکار کنم،ولی بهش گفتم فقط رینگ و پیستون رو عوض کنه.200 تومن گفته خرجشه؛همین قیمته یا نه؟
اگر لبه زده كه بايد تراش بخوره و رينگ و پيستون سايز بالاتر بگذاريد.مگر اينكه اين لبه زدن سيلندر آنقدر كم و جزئي باشه كه قابل چشم پوشي به حساب بياد.
اگر فقط رينگها رو عوض ميكنين ( و نه پيستونها) اين در كوتاه مدت جواب ميده اما در بلند مدت به احتمال قوي رينگ ميشكنه و باز روغن سوزي بوجود مياد و البته فرسايش بدتري هم به دنبال داره. بايد از موتوري كه به اين صورت تعمير شده زياد كار نكشين و فشار زيادي به اون وارد نكنين.. اگر توانايي مالي دارين بهتره كه كار رو يكباره و اساسي انجام بديد تا از دوباره كاري جلوگيري بشه. اينجوري هزينه هم كمتره.
از مكانيك ريز و فاكتور هزينه ها و قطعات و مخارج رو بگيريد.
اگر يك سري مخارج جانبي رو هم در نظر بگيريم( به اضافه تعويض ياتاقانها) حدودا همين 200 تومان بايد بشه.چيزهايي مثل واشرها، روغن موتور و فيلتر، كاسه نمدها، تسمه تايم و سفت كن، اورينگها ، واترپمپ ، چسب و چيزهايي از اين قبيل كه معمولا در يه تعمير كامل استفاده ميشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-11-2011, 15:24
با سلام

سلام

لرزش یا از بالانس نبودن چرخ هست که اگر بالای 100 میلرزه از چرخ عقب هست .
گاهی وقتها از خراب شدن لاستیک دست موتور هست .
باید همه ی دست موتورها رو چک کنین .

دستِ گیربکس هم اگر خراب باشه لرزش ایجاد میکنه .
در بعضی ماشینها مثل "لادا" هم بین گیربکس و میل گاردون یک قطعه ی لاستیکی هست که اگر خراب باشه تو حرکت باعث لرزش شدید میشه خصوصا در سرعتهایِ بالا .

گاهی لرزش از دیسک و صفحه هست اگر تموم شده باشه یا تاب داشته باشه .

شل بودن پیچ چرخ/ها هم میتونه لرزش ایجاد کنه .

تاب داشتن رینگ هم ممکنه باشه .

کج و کوله بودن لاستیک هم ممکنه باشه .

خراب بودن کمک هم روی افزایش لرزش خیلی تاثیر داره اگر عیب از رینگ و لاستیک و بالانس چرخ باشه.

اما لرزشی که فقط با برداشتن پا از روی گاز یکدفعه کم بشه یا از دیسک و صفحه هست یا از دست موتور

تو سرعت زیاد که ماشین لرزش داره خلاص کنین اگر لرزش متوقف نشد از چرخها هست .
و اگر با برداشتن پا از روی گاز و پائین اومدن سرعت , لرزش کم کم از بین میره یا از بالانس چرخها هست یا رینگ تاب داره یا لاستیک خرابه .

واللهُ أعلم

:)

mohsen_b11
01-11-2011, 18:41
اگر لبه زده كه بايد تراش بخوره و رينگ و پيستون سايز بالاتر بگذاريد.مگر اينكه اين لبه زدن سيلندر آنقدر كم و جزئي باشه كه قابل چشم پوشي به حساب بياد.
اگر فقط رينگها رو عوض ميكنين ( و نه پيستونها) اين در كوتاه مدت جواب ميده اما در بلند مدت به احتمال قوي رينگ ميشكنه و باز روغن سوزي بوجود مياد و البته فرسايش بدتري هم به دنبال داره. بايد از موتوري كه به اين صورت تعمير شده زياد كار نكشين و فشار زيادي به اون وارد نكنين.. اگر توانايي مالي دارين بهتره كه كار رو يكباره و اساسي انجام بديد تا از دوباره كاري جلوگيري بشه. اينجوري هزينه هم كمتره.
از مكانيك ريز و فاكتور هزينه ها و قطعات و مخارج رو بگيريد.
اگر يك سري مخارج جانبي رو هم در نظر بگيريم( به اضافه تعويض ياتاقانها) حدودا همين 200 تومان بايد بشه.چيزهايي مثل واشرها، روغن موتور و فيلتر، كاسه نمدها، تسمه تايم و سفت كن، اورينگها ، واترپمپ ، چسب و چيزهايي از اين قبيل كه معمولا در يه تعمير كامل استفاده ميشه.
با سلام
از بالانس نمیتونه باشه چون تا گاز ول میکنم لرزش ول میشه(در ضمن لرزش زیاد نیست)
یه سمت ته پلوس(مشعلی) یکم بیشتر لق بود و داخلشم یکم خط افتاده بود(داخل خاک گیره هم اصلا گیریس نبود) فعلا گیریس کردم داخلش ولی باز میلرزه (سه شاخه پلوس هم مشکلی نداشت) از داخل گیربکس هم نمیتونه باشه چون 3 روز پیش کل قطعات گیربکس عوض شده (فقط پوسته روش عوض نشده)
چجوری باید بفهمم که میل پلوس مشکل داره یا نه؟؟
آیا میتونی از دس موتور باشه؟( تو دنده یک هرچی گازشم بدم نمیلرزه از 50 و60 زیاد میشه)

camaro lt
02-11-2011, 13:17
یه سمت ته پلوس(مشعلی) یکم بیشتر لق بود و داخلشم یکم خط افتاده بود(داخل خاک گیره هم اصلا گیریس نبود) فعلا گیریس کردم داخلش ولی باز میلرزه (سه شاخه پلوس هم مشکلی نداشت
مشكل همينجاست..قبلا هم گفتم كه اگر خراب باشه لرزش ايجاد ميكنه. گريس نداشته و خشك كار كرده و خراب شده. به قيافه اون نگاه نكن كه الان سر هم هست. در سرعت بالا و فشاري كه بهش مياد خرابي مشخصه. سه شاخه رو عوض بكن و البته مشعلي هم اگر داخلش خوردگي و فرسايش باشه بايد عوض بشه.
ميل پلوس اگر كج شده باشه خراب هست.ببين كج شده يا نه؟
اما احتمال 90% همان سه شاخه لرزش ايجاد ميكنه. هر دو طرف رو چك بكن.

rezayeto
02-11-2011, 13:25
با عرض سلام و خسته نباشید.
زمانیکه خودرو 405 روشن میشود چراغ راهنما و فلاشر ها بعد از 5 تا 10 ثانیه از کار می افتند و دیگر روشن نمیشوند مگر اتفاقی
علت چیست؟
آیا میتواند از اتوماتیک فلاشر باشد که بعد از چند ثانیه از کار بیافتد؟

freedom_sky
04-11-2011, 12:57
سلام دوستان
206- تیپ 5- کارکرد 130000
من تازه این ماشین را خریدم وخیلی روغن کم می کنه. اگزوز اون چرب نیست. روغن بوی خاصی نمی دهد. کمپرس هم ندارد و پلاتین شمع هم خشک است. در حالت خاصی و در دور حدود 4000 که گاز رو نگه دارم بعد از حدود 20 ثانیه دود سفید زیادی می کند ولی دود چرب نیست و اگزوز هم همینطور.. چند بار روغن را عوض کردم و توتال و بهران پیشتاز ریختم. میزان روغنی که کم میکنه حدود نیم لیتر در 700 کیلومتر است. زیر موتور رو شستم بعد از مدتی دیدم که کاسه نمد سر میل لنگ خیس هست ولی تعمیرکار گفت که مال این نمیتونه باشه.
این دودش به قدری هست که کل اون محیط رو پر میکنه!!
بعضی از تعمیرکارا می گن روغن سوزی داره ولی نمی دونن چر اگزوز یا پلاتین شمع خشکه و کمپرس نداره !!!!
بعضی ها هم میگن مال روغنشه که من چند بار عوض کردم و حتی یک بار قبل از عوض کردن تمیز کننده ریختم توش، چند دقیقه کار کرد و بعد عوض کردم.
خلاصه معما شده یر من!!
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

freedom_sky
04-11-2011, 13:00
سلام دوستان
من تازه این ماشین را خریدم وخیلی روغن کم می کنه. اگزوز اون چرب نیست. روغن بوی خاصی نمی دهد. کمپرس هم ندارد و پلاتین شمع هم خشک است. در حالت خاصی و در دور حدود 4000 که گاز رو نگه دارم بعد از حدود 20 ثانیه دود سفید زیادی می کند ولی دود چرب نیست و اگزوز هم همینطور.. چند بار روغن را عوض کردم و توتال و بهران پیشتاز ریختم. میزان روغنی که کم میکنه حدود نیم لیتر در 700 کیلومتر است. زیر موتور رو شستم بعد از مدتی دیدم که کاسه نمد سر میل لنگ خیس هست ولی تعمیرکار گفت که مال این نمیتونه باشه.
بعضی از تعمیرکارا می گن روغن سوزی داره ولی نمی دونن چر اگزوز یا پلاتین شمع خشکه و کمپرس نداره !!!!
بعضی ها هم میگن مال روغنشه که من چند بار عوض کردم و حتی یک بار قبل از عوض کردن تمیز کننده ریختم توش، چند دقیقه کار کرد و بعد عوض کردم.
خلاصه معما شده یر من!!

I Gangster
04-11-2011, 16:06
من يه پيكان دارم روغن ميسوزونه راهنماييتون به من چيه؟

heinrich_himmler
04-11-2011, 23:38
سلام دوستان
خلاصه معما شده یر من!!
مدلهاي جديد 206 اين مشكل رو دارند و بيشتر به علت كيفيت ساخت موتورشون روغن كم مي كنند، در طرف ديگه قضيه روغنهاي تقلبي توتال هم زياد شدند، اين دفعه بجاي توتال ايرانول 16000 با همون سطح كيفي توتال بريز اما توي 8000 تعويضش كن. من خودم از اين استفاده مي كنم و كم نمي كنه.البته 206 من وارداتيه و اگه كم كنه آتيشش ميزنم ولي براي شما بايد جواب بده و توجه داشته باش كه اين به اين معني نيست كه اصلا روغن كم نكنه، بلكه به حالت طبيعي نزديكتر ميشه.
براي تشخيص سطح كيفي ايرانول 16000 هم روي جعبه توتال رو نگاه كن، به طور مثال نوشته SF-CL كه مال ايرانولم بايد همون باشه (ميبخشي الان حضور ذهن ندارم!!) اكثر تعويض روغنيها اگه بگي 16000 خودشون ميدونن، قيمتشم حدود 15 يا 16 هزار تومنه.

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:37 PM ----------

من يه پيكان دارم روغن ميسوزونه راهنماييتون به من چيه؟
تعمير موتور.
ارزان و بهترين راه حل.

pouyans
05-11-2011, 14:14
سلام دوستان عزیز، من یه چند وقتیه با ماشینم درگیرم هر کاریم کردم مشکلم حل نشده، سمند ال ایکس دوگانه مدل 86 هست، چن وقت پیش واشر سر سیلندر سوزوندم اونم دو بار !! بعد این قضیه شتاب ماشین اومده پایین، دور موتور نسبت به سرعتی که میرم خیلی زودتر بالا میره در کل اون شتاب اولی رو نداره، اگه راهنمایی کنین که چطوری میشه شتاب اولیه رو به دست اورد ممنون میشم
سوال بعدیم در رابطه با زیر بندی هست ، با اینکه یک ماه پیش زیر بندی سرویس شد و به جز چن تا مشکل کوچیک گفتن مشکل خاصی نداره ، اما فقط یک هفته اول خوب بود ، بعد از یک هفته همون آش و همون کاسه ، جدای از سر و صدا، احساس می کنم زیربندی کاملا شل هست واسه همین دادم آچار کشی اما اصلا تغییر نکرد....! اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-11-2011, 15:18
سلام دوستان عزیز، من یه چند وقتیه با ماشینم درگیرم هر کاریم کردم مشکلم حل نشده، سمند ال ایکس دوگانه مدل 86 هست، چن وقت پیش واشر سر سیلندر سوزوندم اونم دو بار !! بعد این قضیه شتاب ماشین اومده پایین، دور موتور نسبت به سرعتی که میرم خیلی زودتر بالا میره در کل اون شتاب اولی رو نداره، اگه راهنمایی کنین که چطوری میشه شتاب اولیه رو به دست اورد ممنون میشم
سوال بعدیم در رابطه با زیر بندی هست ، با اینکه یک ماه پیش زیر بندی سرویس شد و به جز چن تا مشکل کوچیک گفتن مشکل خاصی نداره ، اما فقط یک هفته اول خوب بود ، بعد از یک هفته همون آش و همون کاسه ، جدای از سر و صدا، احساس می کنم زیربندی کاملا شل هست واسه همین دادم آچار کشی اما اصلا تغییر نکرد....! اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

سلام
شما دو بار واشر سرسلندر سوزوندین

ظاهراً شما اطلاعاتتون در نگهداری و استفاده ی صحیح از ماشین کافی نیست .

صداهای مشکوک و مزاحم رو در ماشین باید اول ردیابی و پیدا کرد بعد رفعش بشه .
شما تو حرکت باید ببینید صدا از چیه یا ایستاده باید بری زیر ماشین توی گود و یکی گاز بده یا چرخهای عقب یا جلو را روی جک بزنید و بزنین دنده 4 یا 5 گاز بدین تا معلوم بشه صدا از کجاست .

این کارها حوصله و صبر لازم داره تا نتیجه رضایت بخش باشه و مشکل هم اصولی حل بشه .

موفق باشید
:10:

I Gangster
05-11-2011, 17:51
مدلهاي جديد 206 اين مشكل رو دارند و بيشتر به علت كيفيت ساخت موتورشون روغن كم مي كنند، در طرف ديگه قضيه روغنهاي تقلبي توتال هم زياد شدند، اين دفعه بجاي توتال ايرانول 16000 با همون سطح كيفي توتال بريز اما توي 8000 تعويضش كن. من خودم از اين استفاده مي كنم و كم نمي كنه.البته 206 من وارداتيه و اگه كم كنه آتيشش ميزنم ولي براي شما بايد جواب بده و توجه داشته باش كه اين به اين معني نيست كه اصلا روغن كم نكنه، بلكه به حالت طبيعي نزديكتر ميشه.
براي تشخيص سطح كيفي ايرانول 16000 هم روي جعبه توتال رو نگاه كن، به طور مثال نوشته SF-CL كه مال ايرانولم بايد همون باشه (ميبخشي الان حضور ذهن ندارم!!) اكثر تعويض روغنيها اگه بگي 16000 خودشون ميدونن، قيمتشم حدود 15 يا 16 هزار تومنه.

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:37 PM ----------

تعمير موتور.
ارزان و بهترين راه حل.

میشه موتوزشو باز نکنم اخه میخوام حل کنم و ردش کنم بره ؟

freedom_sky
05-11-2011, 23:07
پس این دود سفید زیادی که رو دور 4000 راه میندازه مال چی هست؟ مدل 85 هست.

alivolvo
06-11-2011, 13:49
بوق اخطار سرعت در پرايد من خراب شده و گاهي ميزنه و گاهي نميزنه و گاهي هم با صداي ضعيف ميزنه.
صفحه كيلومتر رو باز كردم و بازرش ديده ميشه عقربه ها رو باز نكردم چون ترسيدم تنظيمش به هم بخوره. اما نميدونم چجوري بازر رو از جاش در بيارم و يكي ديگه روش نصب كنم
راهنمائي كنيد لطفا.

camaro lt
06-11-2011, 17:24
پس این دود سفید زیادی که رو دور 4000 راه میندازه مال چی هست؟ مدل 85 هست.

روغن سوزي ميتونه به دلايل مختلفي باشه. يكي از مواردي كه هست و البته خيلي خيلي كم پيش مياد خرابي لاستيكهاي گايد سوپاپ هست كه اگر خراب بشه از كنار ساق سوپاپ روغن وارد كانال سوخت و هوا يا اگزوز ميشه و دود مه مانند سفيدي درست ميكنه. تعميرش هم كار مشكلي نيست و يك مكانيك وارد ميتونه بدون باز كردن سر سيلندر لاستيكهاي گايد رو تعويض بكنه. البته اين تنها يك فرض هست و تا ماشين كاملا چك نشه نميشه با اطمينان گفت كه مشكل دقيقا چي هست؟

oghyanoos
12-11-2011, 14:43
cvvt چیه؟ کارش چیه؟

heinrich_himmler
12-11-2011, 21:20
cvvt چیه؟ کارش چیه؟

به طور ساده اگه بيان كنيم كار ‍cvvt باز نگه داشتن بيشتر سوپاپها در هنگام تنفس موتور بسته به دور موتوره يعني در دورهاي بالاتر زمان باز بودن سوپاپهاي هوا رو بيشتر مي كنه تا هواي بيشتري وارد سيلندر بشه.

camaro lt
12-11-2011, 21:42
cvvt چیه؟ کارش چیه؟

توضيح دقيق و مناسب اين سيستم را ميتونيد اينجا مطالعه كنين..

saber136
26-11-2011, 13:50
سلام بر دوستان
آیا موتورهای 206 و ال 90 به طور کامل از فرانسه وارد میشوند؟

zigzal
28-11-2011, 07:19
با سلام و خسته نباشيد
پرايد 85 انژكتور دارم
1- صبح كه هوا سرده موقع استارت حتي وقتي صبر ميكنم كه انژكتور كارشو خوب انجام بده بازم به حدود 3 تا استارت نياز داره تا روشن شه (در واقع با هون استارت اول روشن ميشه ولي بلافاصله خاموش ميشه )
2- در حالت در جا هم فرمان وهم موتور لرزش دارند( ژيگلور هاي انژكتور تازه تميز كردم)
3- در سرعت بالاي حدود 100 تا فرمان و اتاق مي لرزه
4- در سرعت بالا پس از ترمز گرفتن هم فرمان وهم اتاق ميلرزند.

ممنون ميشم پاسخ بدبد كه با اطلاعات خوبي سراغ مكانيك برم تا ياد خرج بر نداره !!

total_overdose
28-11-2011, 14:18
با سلام و خسته نباشيد
پرايد 85 انژكتور دارم
1- صبح كه هوا سرده موقع استارت حتي وقتي صبر ميكنم كه انژكتور كارشو خوب انجام بده بازم به حدود 3 تا استارت نياز داره تا روشن شه (در واقع با هون استارت اول روشن ميشه ولي بلافاصله خاموش ميشه )
2- در حالت در جا هم فرمان وهم موتور لرزش دارند( ژيگلور هاي انژكتور تازه تميز كردم)
3- در سرعت بالاي حدود 100 تا فرمان و اتاق مي لرزه
4- در سرعت بالا پس از ترمز گرفتن هم فرمان وهم اتاق ميلرزند.

ممنون ميشم پاسخ بدبد كه با اطلاعات خوبي سراغ مكانيك برم تا ياد خرج بر نداره !!
1.این مشکلی که میگی خیلی ها جدیدا باهاش درگیرشدن بویژخ در فصل زمستون! مخصوصا این 3 4 سال اخیرکه
اکثرا ایراد از نوع و کیفیت روغن موتور یا کیفیت بنزین! مثلا بعضیا با بنزین سوپر این مشکلو دارن عادی میزنن برطرف میشه و بعضی ها هم با بنزین معمولی مشکل دارن سوپر میزنن حل میشه!
روغن موتوری هم که استفاده میکنی این دفعه یه جنس دیگه بگیر و با تعویض روغنی هم مطرح کن! سطح کیفی روغن یا سفت بودنش میتونه باعث این ایراد باشه!
ایراد از پمپ بنزین هم میتونه باشه که قدرتش کم شده باشه!
2.دسته موتورهاتو چک کن!
3.بالانس تایرها احتمالا ایراد داره! هر 4تا چرخ باید بالانس بشه! به کیفیت لاستیک هم بستگی داره! اگه گلدستونه ایراد از همینه!
4.این ایراد به نوع لنت نوع لاستیک و سطح دیسک ترمز برمیگرده! اگه دیسکت لبه دار شده باشه یا خطو خش باعث لرزش میشه بعد از ترمز و همچنین تاب داشتن لاستیک!

Boushvek
28-11-2011, 17:09
خسته نباشید خدمت دوستان
ماشین سمند من چند روزی هست که دچار مشکل عجیبی شده... اولن این که فن ها کلن کار نمیکنن نه دور کند و نه دور تند ولی چون هوا سرده زیاد مشکلی پیش نمیاد... بعد این که وقتی چراغ های جلو یا بخاری رو روشن میکنم آمپر خیلی سریع بالا میاد و به حد اخطار میرسه که مجبور میشم چراغ یا بخاری رو خاموش کنم که با خاموش کردنش آمپر تا وسط پائین میاد! چیزی که برام عجیبه اینکه که وقتی که فن به طور کلی کار نمیکنه چطور ممکنه با خاموش یا روشن کردن چراغ یا بخاری آمپر بالا بره؟ و این که آیا دوستان میتونن در این مورد منو راهنمائی کنن؟ فیوز فن ها رو هم بررسی کردم و مشکلی نداشتند...
با تشکر

camaro lt
29-11-2011, 13:36
سيستم فن پژو و سمند يكيه. اگر كار نميكنه چند دليل ميتونه داشته باشه.
رله هاي سه تايي فن كه روي سيني جلو فن نصب شده و معمولا بيشترين استهلاك رو دارن. اونها رو چك كنين و در صورت نياز تعويض. يونيت فن كه معمولا ديرتر خراب ميشه و يكي از كارهاش تنظيم نوبت روشن شدن و دور كند و تند هست و در نهايت فشنگي فن كه اگر خراب باشه ديگه فنها كار نميكنن. يك احتمال خيلي ضعيف هم هست كه هردو فن از كار افتاده باشند كه اين ديگه خيلي خيلي بعيده و 99% اينجور نيست.
چون تجربه كافي نداريد بهترين كار اينه كه به يك برقكار وارد در ضمينه برق پژو مراجعه كنين( يا نمايندگي)
روشن كردن هر وسيله برقي در خودرو يك بار اضافي در دينام ايجاد ميكنه كه باعث گرفتن توان بيشتري از دينام ميشه و در ادامه دينام هم اين بار اضافه رو به موتور تحميل ميكنه( از نظر مكانيكي و چرخش) و دينام سفت تر شده و موتور نيروي بيشتري براي چرخش اون بايد بكار ببره و با توجه به كار نكردن فنها اين ميتونه باعث گرم كردن موتور بشه.
يك دليل ديگه هم ميتونه اين باشه كه كلا برق ماشين ايراد داره و اين بالارفتن نشانگر دما بخاطر اين مشكل باشه و بار اضافي اين ايراد رو تشديد ميكنه در حاليكه عملا هيچ اضافه حرارتي كه باعث بشه دماي موتور اينقدر بالا بره وجود نداشته باشه. اينبار كه حرارت بالا رفت دماي موتور رو با دست زدن به جنتها و راديات و حس كردن هواي داغ موتور بصورت مستقيم چك كنين و ببينيد آيا واقعا اون حرارت كه روي نشانگر نشان داده ميشه با چيزي كه شما مستقيما از خود موتور درك كرديد هماهنگي و ارتباطي داره؟
در هر صورت بهترين كار مراجعه به تعميرگاه است. برقكار مناسب رو پيدا كنين چون بايد دقيق چك كنه و بره سر مورد مشكلدار نه اينكه هي بگه اينو بخر اونو بخر و تعويض كنه ..كه اگر اينجوريه خود شما هم ميتوني تعويض كار خوبي باشي..

cartesiba
30-11-2011, 02:46
با سلام من 206 تیپ 6 دارم اما نمیدونم چرا از اگزوز بوی خیلی بدی میاد به نظرتون علتش چیه؟

total_overdose
30-11-2011, 03:42
با سلام من 206 تیپ 6 دارم اما نمیدونم چرا از اگزوز بوی خیلی بدی میاد به نظرتون علتش چیه؟
سلام
مدل ماشین؟
به احتمال خیلی زیاد خرابی کاتالیزور ماشین:46:

Boushvek
30-11-2011, 15:25
سيستم فن پژو و سمند يكيه. اگر كار نميكنه چند دليل ميتونه داشته باشه.
رله هاي سه تايي فن كه روي سيني جلو فن نصب شده و معمولا بيشترين استهلاك رو دارن. اونها رو چك كنين و در صورت نياز تعويض. يونيت فن كه معمولا ديرتر خراب ميشه و يكي از كارهاش تنظيم نوبت روشن شدن و دور كند و تند هست و در نهايت فشنگي فن كه اگر خراب باشه ديگه فنها كار نميكنن. يك احتمال خيلي ضعيف هم هست كه هردو فن از كار افتاده باشند كه اين ديگه خيلي خيلي بعيده و 99% اينجور نيست.
چون تجربه كافي نداريد بهترين كار اينه كه به يك برقكار وارد در ضمينه برق پژو مراجعه كنين( يا نمايندگي)
روشن كردن هر وسيله برقي در خودرو يك بار اضافي در دينام ايجاد ميكنه كه باعث گرفتن توان بيشتري از دينام ميشه و در ادامه دينام هم اين بار اضافه رو به موتور تحميل ميكنه( از نظر مكانيكي و چرخش) و دينام سفت تر شده و موتور نيروي بيشتري براي چرخش اون بايد بكار ببره و با توجه به كار نكردن فنها اين ميتونه باعث گرم كردن موتور بشه.
يك دليل ديگه هم ميتونه اين باشه كه كلا برق ماشين ايراد داره و اين بالارفتن نشانگر دما بخاطر اين مشكل باشه و بار اضافي اين ايراد رو تشديد ميكنه در حاليكه عملا هيچ اضافه حرارتي كه باعث بشه دماي موتور اينقدر بالا بره وجود نداشته باشه. اينبار كه حرارت بالا رفت دماي موتور رو با دست زدن به جنتها و راديات و حس كردن هواي داغ موتور بصورت مستقيم چك كنين و ببينيد آيا واقعا اون حرارت كه روي نشانگر نشان داده ميشه با چيزي كه شما مستقيما از خود موتور درك كرديد هماهنگي و ارتباطي داره؟
در هر صورت بهترين كار مراجعه به تعميرگاه است. برقكار مناسب رو پيدا كنين چون بايد دقيق چك كنه و بره سر مورد مشكلدار نه اينكه هي بگه اينو بخر اونو بخر و تعويض كنه ..كه اگر اينجوريه خود شما هم ميتوني تعويض كار خوبي باشي..

ممنون از پاسخ شما دوست گرامی
همونطور که شما گفتید حرارت موتور و رادیاتور رو وقتی آمپر بالا میزد بررسی کردم و حتی بخاری رو هم روشن کردم ولی آنچنان حرارتی احساس نمیشد... یه تعمیرکار وارد پیدا کردم و بردم پیشش با یه نگاه فهمید که مشکل از ای سی یو هست و این که باید دوباره برنامه ریزی بشه و هیچ چیز دیگه ای ایراد نداره و اون بالا زدن آمپر هم بیخود بوده و چیزی رو نشون نمیداده... با تعویض و به روز رسانی برنامه "ای سی یو" مشکل به طور کامل رفع شد... در صورتی که قبلش پیش یه باطری ساز دیگه رفته بودم که میگفت سیم کشی باید کلن باز بشه که بیخیالش شدم!
باز هم ممنون

mhaf
30-11-2011, 19:51
سلام
دوستان من امروز یه پراید 82 گرفتم
از این کاربراتور clc ها
مسکلی که داره اینه که تا سوییچ رو باز میکنم فن روشن میشه
تا آخری هم که ماشین روشنه فن کار میکنه
چیکارش کنم؟

camaro lt
30-11-2011, 21:25
سلام
دوستان من امروز یه پراید 82 گرفتم
از این کاربراتور clc ها
مسکلی که داره اینه که تا سوییچ رو باز میکنم فن روشن میشه
تا آخری هم که ماشین روشنه فن کار میکنه
چیکارش کنم؟
سلام بر شما
مشكل احتمال زياد از فشنگي فن هست كه خراب شده. در پرايد اگر فشنگي فن خراب بشه، به صورت اتوماتيك فن يكسره كار ميكنه تا ماشين جوش نياره، فشنگي فن را عوض كنين و البته اون رومتناسب با دماي محيط انتخاب كنين.

همونطور که شما گفتید حرارت موتور و رادیاتور رو وقتی آمپر بالا میزد بررسی کردم
خوشحالم كه به نتيجه رسيديد و هزينه اضافي نداديد. اين تعميركاري را كه رفتيد رو داشته باشيد چون گويا خوب سر رشته داره، معمولا تعميركاراي ناوارد فقط قطعه عوض ميكنن و گاهي هم صدمات شديدي به برق و كامپيوتر ماشين ميزنند..

mhaf
30-11-2011, 21:36
سلام بر شما
مشكل احتمال زياد از فشنگي فن هست كه خراب شده. در پرايد اگر فشنگي فن خراب بشه، به صورت اتوماتيك فن يكسره كار ميكنه تا ماشين جوش نياره، فشنگي فن را عوض كنين و البته اون رومتناسب با دماي محيط انتخاب كنين.

خوشحالم كه به نتيجه رسيديد و هزينه اضافي نداديد. اين تعميركاري را كه رفتيد رو داشته باشيد چون گويا خوب سر رشته داره، معمولا تعميركاراي ناوارد فقط قطعه عوض ميكنن و گاهي هم صدمات شديدي به برق و كامپيوتر ماشين ميزنند..
فشنگی فن پراید کاربرات کجاشه؟

camaro lt
30-11-2011, 22:57
فشنگی فن پراید کاربرات کجاشه؟
روي هوزينگ درب ترموستات سوار شده. جنت بالاي رادياتور رو دنبال كنين تا به اون برسيد. تعويض اونهم ساده است. البته قبلش مطمئن بشيد كه ايراد از اون هست چون اين يك احتمال قوي ميتونه باشه كه فشنگي خراب باشه. اين نشانه هايي كه داديد علامت خرابي فشنگي فن بود.

mhaf
01-12-2011, 19:18
روي هوزينگ درب ترموستات سوار شده. جنت بالاي رادياتور رو دنبال كنين تا به اون برسيد. تعويض اونهم ساده است. البته قبلش مطمئن بشيد كه ايراد از اون هست چون اين يك احتمال قوي ميتونه باشه كه فشنگي خراب باشه. اين نشانه هايي كه داديد علامت خرابي فشنگي فن بود.
داداش امروز فشنگی فن و رله فن رو عوض کردم
رله درست کار میکنه
اما فشنگی بازم قطع نمیکنه مگر اینکه یه آب روش بریزم تا قطع کنه
وقتی هم که فن کار میکنه باد سرد میزنه
اما بخاری باد گرم میزنه
یعنی ترموستات باز نمیکنه
ببینم من اگه ترموستات هم یه 80 بندازم با این فشنگی که زده از 78 تا 80 درست میشه به نظرت؟

camaro lt
02-12-2011, 13:40
معمولا فشنگي فابريك پرايد 91 درجه و ترموستات اون 82 يا 85 درجه است.
با تست لامپ فشنگي را چك كنين ببينين خودش قطع و وصل ميكنه يا مشكل از جاي ديگه است؟ نوع مارك اون فشنگي هم مهمه..بازار پر شده از اجناس تقلبي كه واقعا دردسر سازه بخصوص توي همين وسائل برقي

SANR
04-12-2011, 16:43
سلام دوستان:
سیلندر ماشین پراید لبه داره،تعمیرگاه گفته تا دنده 3 بیشتر نرو،گفتم یعنی 4 نرم؟گفت به هیچ وجه!
البته رینگ و پیستون هم عوض کردم و 200 تومن اب خورد.
حالا از اساتید بگن راهی هست که یا دنده 4 بتونم برم،البته دیگه نرم تراشکاری.

babahakim
04-12-2011, 17:57
با سلام
بنده پراید 85 ساژم انژکتوری دارم،200 تا کار کرده حدودا.مصرف بنزین این ماشین چند ماهیه که خیلی زیاد شده ،مثلا وقتی یه باک پر میزنم 280 تا کار میکنه بعد چراغ بنزین روشن میشه.من از هر کی می پرسم میگه داخل شهر صدی 10 صدی 8 یا غیره مصرف بنزینشونه اما مال من اینطوریه.خیلی اعصابم رو ریخته به هم، بردم دیاگ زد،شمع ایکیوم انداخت ،فیلر گیری کرد،فیلتر بنزین و هوا رو هم عوض کرد،روغنشم البته با اینکه بی ربطه عوض کردم،گفتند کاتالیزور اگزوز رو هم برداشتم.خلاصه مواردی که مربوط بود به مصرف بنزین رعایت کردم ولی درست نشد.امروز بردم یه جا ecu رو فلش کرد گفت یه مدت کار کن ببین چطور میشه.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که واقعا چه باید کرد این ماشین مصرفش خیلی بالا ئه و منم نمیخوام بفروشمش میخوام درستش کنم.و همچنین بنده تقریبا همیشه داخل شهری باهاش میرم اما بازم مصرفش خیلی بالاست.با تشکر

camaro lt
04-12-2011, 18:50
سلام دوستان:
سیلندر ماشین پراید لبه داره،تعمیرگاه گفته تا دنده 3 بیشتر نرو،گفتم یعنی 4 نرم؟گفت به هیچ وجه!
البته رینگ و پیستون هم عوض کردم و 200 تومن اب خورد.
حالا از اساتید بگن راهی هست که یا دنده 4 بتونم برم،البته دیگه نرم تراشکاری.
سيلندر موتور لبه زده و شما بدون اينكه بخواهي تراش بره رينگ رو عوض كرديد. اما پيستون بزرگتر رو چطور توي اون آب بندي كردين؟! چطور جا دادين؟؟! اصولا اين كار درستي نيست و بايد بصورت اساسي و صحيح تعمير بشه. الان سيلندر ماشين شما چه سايزي هست؟ 0 يا 25 يا 50؟
در مورد دنده اين اشتباهه كه با دنده بالاتر نميتونين برين! منظور اون مكانيك اين بوده كه به موتور فشار نياريد و البته وقتي شما با دنده سنگين ( 1 و 2 و تا حدي هم 3) حركت ميكنين موتور با دور بالاتري نسبت به دنده 4 ميچرخه و فشار بيشتري بهش مياد.
راهي وجود نداره و اگر ميخواهيد راحت باشيد تعمير كامل و اگر نه به همين وضع ادامه بديد تا يه روزي كه تصميم بگيريد تعمير بشه اما هرآن ميتونه يكي از رينگها بشكنه و موتور سه كار كنه و اينهم به مقدار فرسودگي و نوع اون بستگي داره.

با سلام
بنده پراید 85 ساژم انژکتوری دارم،200 تا کار کرده حدودا.مصرف بنزین این ماشین چند ماهیه که خیلی زیاد شده.....
كارهاي لازم رو انجام داديد و البته بعضي از اونها هم نيازي نبود. ممكنه كلا عيب از ذات خود تجهيزات موتور و سيستم تنظيم سوخت و دياك باشه چون مدلهايي از خودروهاي جديد وطني در چند سال اخير بصورت غير منطقي مصرف بالايي دارند الان يكي از دوستان 206 تيپ 3 اسفند پارسال داره و مصرف در شهر حدود 14 تا 15 % هست و اين مشكل هيچ ربطي به نوع شمع و باد تاير و نوع رانندگي و كولر زدن و.. نداره بلكه كلا عيب طراحي و ساختار برنامه ريزي و تنظيمات دياك هست كه خود نمايندگي اعتراف كرده و كاري هم نميشه كرد..
حالا شما يه مدتي رانندگي بكنين و سعي كنين مصرف دقيق رو اندازه بگيريد( كيلومتر به ليتر) و البته فرم رانندگي خودتون رو هم در نظر داشته باشيد كه چقدر دنده سنگين ميريد يا شتاب اوليه چقدر دارين و چقدر توي ترافيك هستيد و..سيكل تركيبي مصرف سوخت رو اندازه بگيريد.

babahakim
04-12-2011, 23:26
با سلام
بنده پراید 85 ساژم انژکتوری دارم،200 تا کار کرده حدودا.مصرف بنزین این ماشین چند ماهیه که خیلی زیاد شده ،مثلا وقتی یه باک پر میزنم 280 تا کار میکنه بعد چراغ بنزین روشن میشه.من از هر کی می پرسم میگه داخل شهر صدی 10 صدی 8 یا غیره مصرف بنزینشونه اما مال من اینطوریه.خیلی اعصابم رو ریخته به هم، بردم دیاگ زد،شمع ایکیوم انداخت ،فیلر گیری کرد،فیلتر بنزین و هوا رو هم عوض کرد،روغنشم البته با اینکه بی ربطه عوض کردم،گفتند کاتالیزور اگزوز رو هم برداشتم.خلاصه مواردی که مربوط بود به مصرف بنزین رعایت کردم ولی درست نشد.امروز بردم یه جا ecu رو فلش کرد گفت یه مدت کار کن ببین چطور میشه.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که واقعا چه باید کرد این ماشین مصرفش خیلی بالا ئه و منم نمیخوام بفروشمش میخوام درستش کنم.و همچنین بنده تقریبا همیشه داخل شهری باهاش میرم اما بازم مصرفش خیلی بالاست.با تشکر

دوستان دیگر هم کمک کنن ممنون میشم

mhaf
04-12-2011, 23:30
سلام
یکی بهم میتونه بگه کل سیم کشی یه پراید clc رو بخوام عوض کنم چقدر خرج داره؟

cartesiba
04-12-2011, 23:44
من یه 206 تیپ 6 دارم مدل 90 2ماه بیشتر نیست گرفتم گفتید بوی بد اگزوز به خاطر کاتالیزره کاتالیزر کجاشه

mhaf
05-12-2011, 11:46
من یه 206 تیپ 6 دارم مدل 90 2ماه بیشتر نیست گرفتم گفتید بوی بد اگزوز به خاطر کاتالیزره کاتالیزر کجاشه
من میدونم اگه تو اگزوز بوی فاضلاب بیاد یعنی سنسور اکسیژن سوخته چون داخلش اکسید زیرکونیوم داره و در صروت سوختن بوی فاضلاب میده
کسی نیست جواب سوال منو بده؟
سیم کشی پراید کاملش چنده؟

camaro lt
05-12-2011, 13:34
سيم كشي كامل پرايد ا توجه به مدل اتاق و نوع داشبرد فرق داره و داراي بخشهاي جداگانه اي هست. كلا چيزي حدود 40 تا 50 تومان ميتونه قيمت داشته باشه البته رقم دقيق رو ندارم.

heinrich_himmler
05-12-2011, 23:18
من میدونم اگه تو اگزوز بوی فاضلاب بیاد یعنی سنسور اکسیژن سوخته چون داخلش اکسید زیرکونیوم داره و در صروت سوختن بوی فاضلاب میده
کسی نیست جواب سوال منو بده؟

بوي بد به خاطر اكسيد زيركونيوم نيست، به خاطر غني سوختنه و آزاد كردن گازهاي حاوي مواد سوختي و بنزين نسوخته.
سيم كشي پرايد هم قيمتش بسته به مدل متفاوتهف تا 150 تومن هم قيمت سيم كشي كامل مي رسه.

heinrich_himmler
06-12-2011, 10:37
با سلام

عامل اصلي يعني كيفيت بنزين رو در نظر نگرفتيد. تقريبا بايد صدي 1 تا 2 ليتر به مصرف استاندارد پرايد اضافه كنيد البته موارد ديگه اي هم نقش دارن اما مهمترين عامل كه فعلا به وجود اومده همين بنزينه. كيفيت بنزين افت شديدي كرده و مصرف اكثر خودروها حداقل 1 ليتر بالا رفته.

SANR
06-12-2011, 17:40
سيلندر موتور لبه زده و شما بدون اينكه بخواهي تراش بره رينگ رو عوض كرديد. اما پيستون بزرگتر رو چطور توي اون آب بندي كردين؟! چطور جا دادين؟؟! اصولا اين كار درستي نيست و بايد بصورت اساسي و صحيح تعمير بشه. الان سيلندر ماشين شما چه سايزي هست؟ 0 يا 25 يا 50؟
در مورد دنده اين اشتباهه كه با دنده بالاتر نميتونين برين! منظور اون مكانيك اين بوده كه به موتور فشار نياريد و البته وقتي شما با دنده سنگين ( 1 و 2 و تا حدي هم 3) حركت ميكنين موتور با دور بالاتري نسبت به دنده 4 ميچرخه و فشار بيشتري بهش مياد.
راهي وجود نداره و اگر ميخواهيد راحت باشيد تعمير كامل و اگر نه به همين وضع ادامه بديد تا يه روزي كه تصميم بگيريد تعمير بشه اما هرآن ميتونه يكي از رينگها بشكنه و موتور سه كار كنه و اينهم به مقدار فرسودگي و نوع اون بستگي داره.
من با دنده 4 رفتم.فعلآ مشکلی نداره و 120 تا که رفتم یه بوق مانند بوق هشدار پشت سر هم می زد و منم سرعت که کم کردم دیگه نزد.این بوق چی هست؟طرف دست یه سیلند نزده،دقیقآ نمی دونم رینگ یا پیستون رو تراشکاری برده و 50 تومن حساب کرد.
کلآ 200 تومن گرفت.

babahakim
06-12-2011, 17:46
عامل اصلي يعني كيفيت بنزين رو در نظر نگرفتيد. تقريبا بايد صدي 1 تا 2 ليتر به مصرف استاندارد پرايد اضافه كنيد البته موارد ديگه اي هم نقش دارن اما مهمترين عامل كه فعلا به وجود اومده همين بنزينه. كيفيت بنزين افت شديدي كرده و مصرف اكثر خودروها حداقل 1 ليتر بالا رفته.

به نظر شما با همه این تفاسیر مصرف ماشین من چقدر با معمول جامعه فرق داره ؟

camaro lt
06-12-2011, 20:01
من با دنده 4 رفتم.فعلآ مشکلی نداره و 120 تا که رفتم یه بوق مانند بوق هشدار پشت سر هم می زد و منم سرعت که کم کردم دیگه نزد.این بوق چی هست؟طرف دست یه سیلند نزده،دقیقآ نمی دونم رینگ یا پیستون رو تراشکاری برده و 50 تومن حساب کرد.
کلآ 200 تومن گرفت
اون بوق هشدار سرعت بالا است كه توي همه پرايدها وجود داره ( و متاسفانه كسي بهش توجه نميكنه)
گويا شما هنوز نميدونين دقيقا چه كاري روي موتور انجام شده..توصيه ميكنم حتما سراغش بريد و ريز جزئيات كارهايي رو كه انجام داده و قطعاتي رو كه تعمير يا تعويض كرده رو بپرسيد. اينجوري بهتر ميشه فهميد داستان چيه.
با 200 تومان احتمالا سرسيلندر رو باز كرده و شايد رينگها رو درجا عوض كرده بدونه اينكه موتور كامل پياده بشه.

heinrich_himmler
06-12-2011, 21:34
به نظر شما با همه این تفاسیر مصرف ماشین من چقدر با معمول جامعه فرق داره ؟
مشا اول باید مشخص کنی دقیقا مصرف ماشینتون چقدر هست؟ برای پراید انزکتوری در شهر باید چیزی حدود به 9 لیتر و در جاده 7 لیتر باشه. البته این یه چیز حدودیه و بسته به شرایط ترافیکی و رانندگی فرق می کنه.

SANR
06-12-2011, 21:36
رینگ و پیستون رو کامل عوض کرده.اینو مطمعنم.
چون قبلآ روغن سوزی داشته و عوض کرده،گفت تا دنده 3 بیشتر اصلآ نرو که دوباره روغن سوزی پیدا می کنه.تراشکاری 150 تومن بیشتر میگرفت تا کامل درست کنه،ولی من پول بیشتری نداشتم.

babahakim
06-12-2011, 22:39
مشا اول باید مشخص کنی دقیقا مصرف ماشینتون چقدر هست؟ برای پراید انزکتوری در شهر باید چیزی حدود به 9 لیتر و در جاده 7 لیتر باشه. البته این یه چیز حدودیه و بسته به شرایط ترافیکی و رانندگی فرق می کنه.
من مصرفم در شهر 10 الی 11 است

heinrich_himmler
07-12-2011, 12:14
من مصرفم در شهر 10 الی 11 است
خب حالا بگید که ماشینتون دود سیاه می کنه یا اینکه بوی بد لجن از اگزوزش میاد یا نه؟ اگه جواب بله هست پس ماشین درگیر مشکلیه که منجر به بد سوزی میشه اما اگه نه میشه با توجه به کارهایی که شما انجام دادی دو نتیجه گرفت:
1. هیچ مشکلی نیست و با مصرفی که شما گفتی و شرایط ترافیکیی که درگیرش هستی این مصرف عادیه.
2. یه مشکل جزیی وجود داره که باعث شده مصرف خودروی شما اندکی بالاتر از حد نرمال بره.
در هر صورت این مصرف چندان غیر عادی نیست و اگر هم مشکلی وجود داشته باشه باید با تمرکز دقیق روی دستگاه عیب یاب اونو تشخیص داد و از راه دور ممکن نیست با قطعیت گفته بشه مشکل از کجاست.
در هر صورت دقت کنید اگر در شرایط ترافیکی سنگین رانندگی می کنید اون هم پر شتاب این مصرف عادیه.

babahakim
07-12-2011, 12:23
ممنون از لطف و دقت نظر شما و کمکتون
من نمیدونم شاید چون من تماما توی شهر رانندگی میکنم اینطوری زیاد میشه مصرفم.بازم ممنون

amanita
11-12-2011, 20:24
سلام
من یه سئوال داشتم
من یه سمند مدل 87 دارم که لوله های رادیاتور بخاری یعنی جایی که شیلنگها روش بسته میشن پوسیده شدن آیا راهی برای تعمیر این لوله ها وجود داره یا باید رادیاتور بخاری عوض بشه.
ممنون

mr_khodaei2008
11-12-2011, 21:00
دوستان ماشین من رادیاتش اب کم میکنه . اثری هم از اب روی زمین نیست هی 4 یا 5 روز یک بار باید اب تو بوکش بریزن قبلا اینقدر کم نمیکرد

ماشینم پراید مدل 84

sourena
11-12-2011, 21:16
سلام
من یه سئوال داشتم
من یه سمند مدل 87 دارم که لوله های رادیاتور بخاری یعنی جایی که شیلنگها روش بسته میشن پوسیده شدن آیا راهی برای تعمیر این لوله ها وجود داره یا باید رادیاتور بخاری عوض بشه.
ممنون

سلام. این لوله ها مسی هستن اکثرا! شما میبری پیش تعمیرکار رادیاتور ، خودش میاد باز میکنه و با جوش درستش میکنه. من پاترول داشتم .... همین مشکل رو پیدا کرده بود! با 4000 تومن درست شد! فقط یه تیکه لوله کوچیک اضافه کرد بهش و جوش داد! همین! باید برای سمند هم همینجوری باشه به احتمال .... مطمعن نیستم.

دوستان ماشین من رادیاتش اب کم میکنه . اثری هم از اب روی زمین نیست هی 4 یا 5 روز یک بار باید اب تو بوکش بریزن قبلا اینقدر کم نمیکرد

ماشینم پراید مدل 84

باید از در رادیاتورش باشه! عوض کنید.

mohsenjxj
12-12-2011, 20:06
شمارو بخدا کمک کنید فشار زیاد رادیاتور و لوله های انتقال آب در خودرو
سلام

ماشین من پژو آردی مدل 85 که حدود چند وقتی میشه به نظر میاد فشار آب داخل رادیاتور و شیلنگ های انتقال آب بیش از حد عادی است در ضمن هواگیری هم شده همچنین درجه آمپر در زمان حرکت نرمال هست و حتی به خط اول هم نمیرسه اما وقتی ماشین را خاموش میکنی دما خود به خود بالا میره و میزنه از درب رادیاتور و محل اتصال شیلنگ ها حتی اگه بست هارا محکم میکنی بالاخره میزنه از یه طرف نشد میکنه سر سیلندر و واشرش را هم چند بار نشون دادیم به مکانیک و گفته مشکلی نداره و میگن اگه در این مدت سرسیلندر مشکلی داشت ماشین از حرکت میمونه و ... درب رادیاتور را هم عوض کردیم. تورو خدا یکی کمک کنه کلافه شدیم انقدر به مکانیک نشونش دادیم و هر روز کارمون شده اضافه کردن آب و ضد یخ به ماشین.
هرکی هر راه حلی به نظرش میرسه لطفا راهنمایی کنید.

camaro lt
13-12-2011, 01:57
نوشته شده توسط amanita [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
من یه سئوال داشتم
ممنون

رادياتور بخاري انواع پژو ها و همينطور سمند از جنس آلومينيم ساخته شده. اون لوله هاي ورودي و خروجي راديات بخاري در صورت شكسته شدن يا پوسيده شدن غير قابل استفاده است و كل راديات بايد عوض بشه. گاهي ممكنه بشه از روش جوشكاري آلومينيم استفاده كرد اما به علت اينكه قطر اونها كمه اين جوشكاري چندان مناسب نيست و احتمال سوراخ شدگي و شكستن دوباره هست.

نوشته شده توسط mr_khodaei2008 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ماشینم پراید مدل 84

درب رادياتور، لوله اتصال راديات به مخزن سر ريز، مخزن سر ريز و مجموعه درب مخزن سر ريز رو كامل چك كنين
احتمال ورود آب به داخل موتور به مقدار كم و بخار شدن اون بوسيله گرماي موتور هم هست جوري كه بودنش رو توي روغن موتور منوجه نشيد..روغن رو از نظر وجود آب چك كنين. درب ترموستات و جنتهاي رادياتور و بخاري و راديات بخاري هم بايد چك بشه.

ماشین من پژو آردی مدل 85 که حدود چند وقتی میشه به نظر میاد فشار آب داخل رادیاتور و شیلنگ های انتقال آب بیش از حد عادی است در ضمن هواگیری هم شده همچنین درجه آمپر در زمان حرکت نرمال هست و حتی .....
ايراد از هر چيزي ميتونه باشه. خيلي مشكله كه از راه دور و بدون ديدن نظر بديم..ممكنه همان هواگيري رو درست انجام نداده باشن و يا مشكلي در ترموستات و يا فنها باشه. قدم به قدم اينها رو خودتون چك كنين و اول از همه از سلامت ترموستات و روشن شدن به موقع فنها اطمينان پيدا كنين

cartesiba
13-12-2011, 02:09
با سلام من یه 206 تیپ 6 دارم مدل 90 رفتم ایران خودرو میگم از اگزوز بوی تخم مرغ گندیده میاد میگه به خاطر بنزینه برو بنزین سوپر بزن فکر کنم الکی می گفت

sourena
13-12-2011, 10:32
رادياتور بخاري انواع پژو ها و همينطور سمند از جنس آلومينيم ساخته شده. اون لوله هاي ورودي و خروجي راديات بخاري در صورت شكسته شدن يا پوسيده شدن غير قابل استفاده است و كل راديات بايد عوض بشه. گاهي ممكنه بشه از روش جوشكاري آلومينيم استفاده كرد اما به علت اينكه قطر اونها كمه اين جوشكاري چندان مناسب نيست و احتمال سوراخ شدگي و شكستن دوباره هست.

درب رادياتور، لوله اتصال راديات به مخزن سر ريز، مخزن سر ريز و مجموعه درب مخزن سر ريز رو كامل چك كنين
احتمال ورود آب به داخل موتور به مقدار كم و بخار شدن اون بوسيله گرماي موتور هم هست جوري كه بودنش رو توي روغن موتور منوجه نشيد..روغن رو از نظر وجود آب چك كنين. درب ترموستات و جنتهاي رادياتور و بخاري و راديات بخاري هم بايد چك بشه.

ايراد از هر چيزي ميتونه باشه. خيلي مشكله كه از راه دور و بدون ديدن نظر بديم..ممكنه همان هواگيري رو درست انجام نداده باشن و يا مشكلي در ترموستات و يا فنها باشه. قدم به قدم اينها رو خودتون چك كنين و اول از همه از سلامت ترموستات و روشن شدن به موقع فنها اطمينان پيدا كنين

جدا مسی نیــست؟ مال تمام ماشینهای جدید اینجوریه؟

با سلام من یه 206 تیپ 6 دارم مدل 90 رفتم ایران خودرو میگم از اگزوز بوی تخم مرغ گندیده میاد میگه به خاطر بنزینه برو بنزین سوپر بزن فکر کنم الکی می گفت

دوستان چند صفحه قبل گفتن مشکل از کاتالیزور هستش!

mohsenjxj
13-12-2011, 19:03
]
ايراد از هر چيزي ميتونه باشه. خيلي مشكله كه از راه دور و بدون ديدن نظر بديم..ممكنه همان هواگيري رو درست انجام نداده باشن و يا مشكلي در ترموستات و يا فنها باشه. قدم به قدم اينها رو خودتون چك كنين و اول از همه از سلامت ترموستات و روشن شدن به موقع فنها اطمينان پيدا كنين]
[/QUOTE]
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون:11: اما برای اینکه بدونم مشکل از ترموستات هست یا نه چطوره که ترموستات را یه مدت باز کنم و بذارم کنار؟ اگه این کار را بکنم مشکلی که پیش نمیاد؟:41:
اصلا اگه ترموستات نباشه چی میشه؟:46:

camaro lt
13-12-2011, 20:42
برای اینکه بدونم مشکل از ترموستات هست یا نه چطوره که ترموستات را یه مدت باز کنم و بذارم کنار؟ اگه این کار را بکنم مشکلی که پیش نمیاد؟

اين هم روش بدي نيست و ميشه امتحان كرد منتها توي زمستان ماشين خيلي سرد كار ميكنه و ميتونه روي كار كرد مناسب موتور تاثير بگذاره. اما به عنوان يك راه ساده و كم دردسر و كم هزينه خوبه

جدا مسی نیــست؟ مال تمام ماشینهای جدید اینجوریه؟

بله ديگه مسي ساخته نميشه..كلا در خودروهاي جديد بيشتر قطعاتي كه با تبادل حرارت سر كار دارند از آلومينيوم و آلياژهاي اون ساخته ميشه مثل رادياتورها و سرسيلندرها.

n_78
16-12-2011, 00:02
سلام
بچه ها خدا را شکر ماشین ما هر عیبی داره دیگه روغن ریزی نداشت. پارس 87
یه سوال ماشین ما خیلی از داخل اطاقش صدا میاد مخصوصا از طرف دوتا در جلو و ستون کمربند ها !!! یکم که ماشین روی اسفالت پایین بالا میشه انگار رفتی تو چاله 10 متری!! از همه جونش صدا میاد مخصوصا از توی درها جلو!
به نظر شما میشه کاریش کرد؟؟؟ جایی هست بتونن درستش کنن؟؟
اخه ما قبلا یه اردی داشتیم با اینکه پدرشا دراوردیم اینقدر ضدا نمیداد!!

sourena
16-12-2011, 00:29
پرشیا و سمند معمولا زود به صدا می افته!

شما برو پیش تودوزی کارها ... اکثرشون کار صدا گیری انجام میدن!

اگر تهران هستی ... آدرس یکی رو بهت بدم ... عــالی صدا گیری میکنه! پاترول منو صدا گیری کرد ... فکر میکردی تو X6 نشستی! :دی

n_78
17-12-2011, 15:40
یه سوال دیگه اقا ما یه پرشیا 87 دوگانه داریم با دنده 3 باهاش 120 به راحتی میرم با دنده 4 باهاش 160 میرم ولی دنده 5 به زور 170 میره!!! نمیدونم چرا اینطوره اخه پرشیا که اینطور نباید باشه!! یعنی مشکلش چیه؟؟
انژکتورشم شستم صافی بنزین عوض کردم ......
ولی نمیدونم؟؟ میشه کمک کنین؟؟

amanita
18-12-2011, 08:58

ممنون دوست عزیز همینجور شد که شما گفتی با 100 هزار تومان رادیاتور بخاری رو عوض کردم

arad1388
19-12-2011, 12:18
سلام پراید من 87 بعد از روشن کردن ماشین اول چند تا ریپ میزنه بعد راه میافته کسی میدونه چرا/

amir@sh
20-12-2011, 15:20
سلام پراید من 87 بعد از روشن کردن ماشین اول چند تا ریپ میزنه بعد راه میافته کسی میدونه چرا/
سوزناش جرم گرفته بده یه شستشو بکنن درست میشه

amir@sh
20-12-2011, 15:26
دوست عزیز بنزین ارتباطی به این بو نداره این بو به خاطر مبدل کاتالیستی که توی اگزوز وجود داره هستش این مبدل گازهای مضر خروجی اگزوز رو به خودش جذب میکنه و مال شما احنمالا خراب شده و چون قیمتش بالاست نمایندگی شمارو سرکار گذاشته که خرج زیادی نکنه البته بود یا نبود این کاتالیست تاثیری در کارکرد موتور نداره فقط هوا رو کثیف میکنه و موقع معاینه فنی بهت گیر میدن همین

mohsenjxj
21-12-2011, 19:53
سلام دوستان
بابا یکی مارو راهنمایی کنه رفتم واشر سرسیلندر را عوض کردیم سرسیلندر را هم دادیم تراشکاری کلا ردیفش کردیم امام بازم احساس میکنم دما و فشار آب بالا هست و لوله ها های رابط آب را از هرجا محکم میکنیم بازهم از یه جای دیگه آب نشدی داره جالب اینجاست که ترموستات را هم درآوردیم بازهم دما فرقی نکرد حتی بخاری هم در این هوای سرد زمستانی بازهم مثل اولش حتی بدون ترموستات گرمای خیلی خوبی داره.
یه نکته هم بگم که این ماشین درست بعد از اینکه دوگانه سوز شد اینطوری شد. میگم نکنه شیلنگ های بخاری را موقع دوگانه کردن اشتباهی بستن یا اینکه چیزی تو شیلنگ گیر کرده باشه که موجب بشه آب حتی بدون ترموستات به خوبی نچرخه و داغ کنه.
جون مادرتون کمک کنید

---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

کسی میتونه چند تا عکس واضح از جلوی و روی موتور پژو آردی دوگانه سوز اینجا قرار بده تا ببینیم اصلا این شیلنگ های آب چطوری به هم وصل هستن و بالاخره چه خبره........

amir@sh
21-12-2011, 23:54
سلام دوستان
بابا یکی مارو راهنمایی کنه رفتم واشر سرسیلندر را عوض کردیم سرسیلندر را هم دادیم تراشکاری کلا ردیفش کردیم امام بازم احساس میکنم دما و فشار آب بالا هست و لوله ها های رابط آب را از هرجا محکم میکنیم بازهم از یه جای دیگه آب نشدی داره جالب اینجاست که ترموستات را هم درآوردیم بازهم دما فرقی نکرد حتی بخاری هم در این هوای سرد زمستانی بازهم مثل اولش حتی بدون ترموستات گرمای خیلی خوبی داره.
یه نکته هم بگم که این ماشین درست بعد از اینکه دوگانه سوز شد اینطوری شد. میگم نکنه شیلنگ های بخاری را موقع دوگانه کردن اشتباهی بستن یا اینکه چیزی تو شیلنگ گیر کرده باشه که موجب بشه آب حتی بدون ترموستات به خوبی نچرخه و داغ کنه.
جون مادرتون کمک کنید

---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

کسی میتونه چند تا عکس واضح از جلوی و روی موتور پژو آردی دوگانه سوز اینجا قرار بده تا ببینیم اصلا این شیلنگ های آب چطوری به هم وصل هستن و بالاخره چه خبره........
اشتباه بستن شیلنگها بعیده به احتمال زیاد یکی از شیلنگها گیر داره

camaro lt
22-12-2011, 14:08
بابا یکی مارو راهنمایی کنه رفتم واشر سرسیلندر را عوض کردیم سرسیلندر را هم دادیم تراشکاری کلا ردیفش کردیم اما.....
خب فهميدن مشكل از توي نت و فقط با توضيح خيلي مشكله. ظاهرا شما كارهايي رو كه ميتونست باعث حل مشكل بشه انجام داديد و چيزي بيشتر براي انجام دادن باقي نمانده. من هم فكر نميكنم اشتباهي بستن لوله ها باعث اين مشكل بشه. تصور من بر اينه كه عيب مكانيكي نداره و مشكل از برنامه اي سي يو باشه. بد كار كردن..شتاب كم داشتن.بد روشن شدن. مصرف بالا و گرم كردن از نتايج اين ايراد هست و متاسفانه هر تنظيم موتوري هم نميتونه اونو متوجه بشه و تعمير كنه. بايد فرد مطلعي باشه و تجربه و علم اين كار رو داشته باشه. من توصيه ميكنم دنبال كسي باشيد كه بتونه برنامه حافظه جانبي ماشين رو از نو ريست و بارگذاري كنه. اين كار رو روي يك پرشيا و 405 انجام دادند و نتيجه خيلي خوبي هم گرفته شده. اگر كسي باشه كه اين كار رو انجام داده و تجربه اونو داره احتمال زياد بتونه اين مشكل را هم تشخيص بده و درست كنه.
از نمايندگيهاي ايران خودرو هم سوال كنين بد نيست. همينطور از كساني كه خودرو مشابه شما رو دارند

mohsenjxj
22-12-2011, 20:29
خب فهميدن مشكل از توي نت و فقط با توضيح خيلي مشكله. ظاهرا شما كارهايي رو كه ميتونست باعث حل مشكل بشه انجام داديد و چيزي بيشتر براي انجام دادن باقي نمانده. من هم فكر نميكنم اشتباهي بستن لوله ها باعث اين مشكل بشه. تصور من بر اينه كه عيب مكانيكي نداره و مشكل از برنامه اي سي يو باشه. بد كار كردن..شتاب كم داشتن.بد روشن شدن. مصرف بالا و گرم كردن از نتايج اين ايراد هست و متاسفانه هر تنظيم موتوري هم نميتونه اونو متوجه بشه و تعمير كنه. بايد فرد مطلعي باشه و تجربه و علم اين كار رو داشته باشه. من توصيه ميكنم دنبال كسي باشيد كه بتونه برنامه حافظه جانبي ماشين رو از نو ريست و بارگذاري كنه. اين كار رو روي يك پرشيا و 405 انجام دادند و نتيجه خيلي خوبي هم گرفته شده. اگر كسي باشه كه اين كار رو انجام داده و تجربه اونو داره احتمال زياد بتونه اين مشكل را هم تشخيص بده و درست كنه.
از نمايندگيهاي ايران خودرو هم سوال كنين بد نيست. همينطور از كساني كه خودرو مشابه شما رو دارند

سلام
دوست عزیز از اینکه برای پاسخ دادن به سوالاتمون وقت میذارید و سوالاتمون را بی پاسخ نمیذارید ازتون ممنونم.
یه نکته هم بگم که امروز وقتی رانندگی میکردم یدفعه چراغ آمپر آب و stop روشن شد و فن های ماشین به شدت شروع به کارکردن کرد در حالیکه من ترموستات را درآوردم و دما کاملا پایین پایین بود و هرکاری کردم حتی سوئیچ را کاملا بستم فن خاموش نشد و فقط دور فن کم شد وقتی دوباره ماشینو روشن کردم دیدم بازم stop روشن مونده و نهایتا مجبور شدم یکی از کابل های باطری را شل کنم تا مشکل برطرف بشه و وقتی درب رادیاتور را باز کردم دیدم آب کمه و حدودا نزدیک به 1 لیتر آب بهش اضافه کردم(این آب کم شده کجا رفته تو روغن که چک کردم اصلا آب نیست اگزوز هم بخار نمیده لوله ها و بست ها هم چک شده). بنظرتون این مشکل همون مربوط به ای سی یو یا برق ماشین میشه یا اینکه دمای یه قسمت ماشین زیاد هست که آمپر اونجارو نشون نمیده و یا ... .

sourena
22-12-2011, 20:54
در رادیاتورت سالمه؟

شما ماشینت چه مدلیه؟ اگر انژکتوریه ببر یه دیاگ بزن ....

من مشکلت رو دنبال کردم.... واقعا نظری ندارم! خیــلی عجیبه!

mohsenjxj
22-12-2011, 21:01
در رادیاتورت سالمه؟

شما ماشینت چه مدلیه؟ اگر انژکتوریه ببر یه دیاگ بزن ....

من مشکلت رو دنبال کردم.... واقعا نظری ندارم! خیــلی عجیبه!

ممنونم از پاسختون :11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:
درب رادیاتور را هم عوض کردم
باشه چشم دیاگ هم میزنیم ببینیم چی میشه.
دوست عزیز دیاگ همون مربوط به ای سی یو و برق و سیستم کامپیوتر ماشین میشه؟

---------- Post added at 09:31 PM ---------- Previous post was at 09:30 PM ----------

ضمنا مدل ماشینم RD i 85 هست.

mohammad_s7201
23-12-2011, 10:14
سلام.
من 206 تیپ 4(اتومات) دارم.
دیشب تو ترافیک بودم، هی چراغ باطری روشن میشد. چراغ های جلوی ماشین رو خاموش میکردم و یه کم گاز میدادم دوباره شارژ میشد و چراغ باطری خاموش میشد.
ولی یه بار که ماشین رو خاموش کردم و خواستم دوباره روشن کنم دیگه استارت نزد. هرکاری کردم نشد، تمام چراغ ها و آلارم های توی کیلومتر شمار روشن میشد.
یه اروری هم روی ال سی دی میداد: engine immobiliser fault
زنگ زدم امداد خودرو اومد باطری به باطری کرد و درست شد. شارژ باطری 14 بود ولی گفت دینامت خرابه.
میخواستم ببینم درست گفته؟ مشکل از دینامه؟ پس اون ارور چی بود؟

ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sourena
23-12-2011, 12:23
ممنونم از پاسختون :11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:
درب رادیاتور را هم عوض کردم
باشه چشم دیاگ هم میزنیم ببینیم چی میشه.
دوست عزیز دیاگ همون مربوط به ای سی یو و برق و سیستم کامپیوتر ماشین میشه؟

ضمنا مدل ماشینم RD i 85 هست.

تا جایی که من دیدم دیاگ زدن اینجور مواقع خیــلی خوب جواب داده!

دانشجو که بودیم به پیکان شریکی خریده بودیم ... حدود یکسال باهاش میرفتیم دانشگاه . شبها هم اجاره میدادیمش به آژانس ترمینال.
این ماشین هی جوش می آورد .... من بردم 5 تومن دادم (4سال پیش)... دیاگ زدیم... یارو گفت فشنگی آبش خراب شده!
یعنی در این حد دقتش بالاست! در حالی که مکانیکها میگفتن باید رادیاتور عوض بشه و اینا ... :46:

سلام.
من 206 تیپ 4(اتومات) دارم.
دیشب تو ترافیک بودم، هی چراغ باطری روشن میشد. چراغ های جلوی ماشین رو خاموش میکردم و یه کم گاز میدادم دوباره شارژ میشد و چراغ باطری خاموش میشد.
ولی یه بار که ماشین رو خاموش کردم و خواستم دوباره روشن کنم دیگه استارت نزد. هرکاری کردم نشد، تمام چراغ ها و آلارم های توی کیلومتر شمار روشن میشد.
یه اروری هم روی ال سی دی میداد: engine immobiliser fault
زنگ زدم امداد خودرو اومد باطری به باطری کرد و درست شد. شارژ باطری 14 بود ولی گفت دینامت خرابه.
میخواستم ببینم درست گفته؟ مشکل از دینامه؟ پس اون ارور چی بود؟

ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

206 تیپ 4 یکی از ماشینهای مورد علاقه منه :40: نمیدونم چرا اینقدر دوستش دارم:46: شاید به خاطر اینکه شبیه تیپ 6هست ، ولی تیپ 6 نیــست!

این مشکل میتونه از شل بودن تسمه دینام هم باشه . شما باطری ماشینت از چه نوعیه؟ اسیدی هست یا خشک؟ باید بری پیش باطری ساز ، باطری خودت رو تست کنه ... اگر نیاز به تعویض باشه تعویض کنی.

اون ارور رو دقیقا" نمیدونم چیه! ولی خب ایموبلایزر ، همون سیستم ضد سرقت هست به اصطلاح!
احتمالا به خاطر شارژ نبودن باطری ، نمیتونسته این کد رو بخونه و اینو مینوشته.
جای نگرانی نیــست :10:

mohammad_s7201
23-12-2011, 13:38
تا جایی که من دیدم دیاگ زدن اینجور مواقع خیــلی خوب جواب داده!

دانشجو که بودیم به پیکان شریکی خریده بودیم ... حدود یکسال باهاش میرفتیم دانشگاه . شبها هم اجاره میدادیمش به آژانس ترمینال.
این ماشین هی جوش می آورد .... من بردم 5 تومن دادم (4سال پیش)... دیاگ زدیم... یارو گفت فشنگی آبش خراب شده!
یعنی در این حد دقتش بالاست! در حالی که مکانیکها میگفتن باید رادیاتور عوض بشه و اینا ... :46:

206 تیپ 4 یکی از ماشینهای مورد علاقه منه :40: نمیدونم چرا اینقدر دوستش دارم:46: شاید به خاطر اینکه شبیه تیپ 6هست ، ولی تیپ 6 نیــست!

این مشکل میتونه از شل بودن تسمه دینام هم باشه . شما باطری ماشینت از چه نوعیه؟ اسیدی هست یا خشک؟ باید بری پیش باطری ساز ، باطری خودت رو تست کنه ... اگر نیاز به تعویض باشه تعویض کنی.

اون ارور رو دقیقا" نمیدونم چیه! ولی خب ایموبلایزر ، همون سیستم ضد سرقت هست به اصطلاح!
احتمالا به خاطر شارژ نبودن باطری ، نمیتونسته این کد رو بخونه و اینو مینوشته.
جای نگرانی نیــست :10:

ممنونم. قابلی نداره :10::31:
باطری خشک هستش. وقتی چراغ ها رو روشن میکنم نورشون هی کم و زیاد میشه.
پس احتمالا از همون دینامه

D r i v e r
23-12-2011, 13:59
ممنونم. قابلی نداره :10::31:
باطری خشک هستش. وقتی چراغ ها رو روشن میکنم نورشون هی کم و زیاد میشه.
پس احتمالا از همون دینامه

سلام
حتما مشکل از دینامه
یعنی نه اینکه حتما دینام خراب باشه
این وسط یه مشکلی هست
دینام به بدنه ، دینام به باطری تسمه دینام و در آخر خوده دینام ممکنه مشکل داشته باشن
از اونجایی که 2 مورد اول خیلی سخت پیش میاد
میمونه تسمه دینام که یا شل شده و یا صاف شده و لیز میخوره و باطری رو خوب شارژ نمیکنه
دینام هم خراب باشه یا باید بدین تعمیر و یا عوض کنین :11:

mohsenjxj
23-12-2011, 14:19
سلام
حتما مشکل از دینامه
یعنی نه اینکه حتما دینام خراب باشه
این وسط یه مشکلی هست
دینام به بدنه ، دینام به باطری تسمه دینام و در آخر خوده دینام ممکنه مشکل داشته باشن
از اونجایی که 2 مورد اول خیلی سخت پیش میاد
میمونه تسمه دینام که یا شل شده و یا صاف شده و لیز میخوره و باطری رو خوب شارژ نمیکنه
دینام هم خراب باشه یا باید بدین تعمیر و یا عوض کنین :11:

سلام جناب مدیر پس جواب ما چی شد؟

kasra2002
23-12-2011, 17:18
سلام میشه تفاوت تیپ 4 و 6 رو در 206 بگین ؟
اصلا گیر میاد قیمتش چقدره من دنبال اتوماتیکم شدید ولی 19 تومان ندارم..
درضمن اره اگه باتری رو شب شارز کنید و تا صبح بست باتری رو نبندید و صبح سالم بود از دینامه
ایرور هم مربوط به سیستم ضد سرقت که چون برق ضعیف بوده اینو داده
ممنون

kasra2002
23-12-2011, 17:23
راستی من ماشنیم که پرایدباشه صبحها اول که روشن میکنم به مدت 6 ثانیه صدای تسمه جیغ میزنه و بعد قطع میشه با توجه به سختی بسیار زیاد سفت کردن تسمه چه را هی رو پیشنهاد میدین
تسمه هام آج داره و کاملا سالمه
ممنون

ملا نصرالدین
27-12-2011, 11:26
سلام
ما به تازگی یه 206 تیپ 5 صفر گرفتیم
ولی احساس میکنم مصرف سوختش بالاست.نزدیک صدی 10 میسوزونه.با دیاک هم امتحانش کردن گفت ماشین هیچ مشکلی نداره.کلا مصرفش همینه

حالا برای اینکه مصرفش پایین بیاد راهی هست؟
استاندارد سرعتی که با این ماشین باید رفت چیه؟

sourena
27-12-2011, 11:35
سلام
ما به تازگی یه 206 تیپ 5 صفر گرفتیم
ولی احساس میکنم مصرف سوختش بالاست.نزدیک صدی 10 میسوزونه.با دیاک هم امتحانش کردن گفت ماشین هیچ مشکلی نداره.کلا مصرفش همینه

حالا برای اینکه مصرفش پایین بیاد راهی هست؟
استاندارد سرعتی که با این ماشین باید رفت چیه؟

اینروزها مصرف اکثر ماشینها بالا رفته! میــگن بنزینها به درد نخور هستش :46:

برای کم شدن مصرف هم بهتره توی ترافیک نیفتین و دور موتور رو بالا نبرید زیاد و معکوس و اینا رو هم فراموش کنیــد.

در رابطه با استاندارد سرعت این خودرو اطلاعی ندارم. توی تاپیک خود 206 بپرس. :10:

heinrich_himmler
27-12-2011, 11:49
مصرفش همينه. نگران نباش. با توجه به كيفيت بنزين و كيفيت توليد الان 206 راحت صدي 10 مي سوزونه.

saeed774
28-12-2011, 22:59
شمارو بخدا کمک کنید فشار زیاد رادیاتور و لوله های انتقال آب در خودرو
سلام

ماشین من پژو آردی مدل 85 که حدود چند وقتی میشه به نظر میاد فشار آب داخل رادیاتور و شیلنگ های انتقال آب بیش از حد عادی است در ضمن هواگیری هم شده همچنین درجه آمپر در زمان حرکت نرمال هست و حتی به خط اول هم نمیرسه اما وقتی ماشین را خاموش میکنی دما خود به خود بالا میره و میزنه از درب رادیاتور و محل اتصال شیلنگ ها حتی اگه بست هارا محکم میکنی بالاخره میزنه از یه طرف نشد میکنه سر سیلندر و واشرش را هم چند بار نشون دادیم به مکانیک و گفته مشکلی نداره و میگن اگه در این مدت سرسیلندر مشکلی داشت ماشین از حرکت میمونه و ... درب رادیاتور را هم عوض کردیم. تورو خدا یکی کمک کنه کلافه شدیم انقدر به مکانیک نشونش دادیم و هر روز کارمون شده اضافه کردن آب و ضد یخ به ماشین.
هرکی هر راه حلی به نظرش میرسه لطفا راهنمایی کنید.

فشار آب داخل رادیاتور و شیلنگ های آب زمانی اتفاق میوفته که آب داخل رادیاتور کم باشه و یا ترموستات باز نشه . وقتی آب کم باشه ، فشار ناشی از بخار آب چگالیش و در نتیجه انبساطش بیشتر از خود آب میشه و همین موضوع باعث میشه تا شیلنگ های اب در حالت فشار باشن .
من پست های شما رو خوندم و اکثر کارایی که باید چک بکنین رو کردید . فقط دو موضوع هم باعث داغ کردن ماشین میشه که اونم بهتره به مکانیک بگید تا چک کنه . اگه سیلندر ماشین تراشکاری بشه و بهش بوش بزنن باعث داغ کردن ماشین میشه که راه حل اونم تا حدودی فیلر زیاد گذاشتن سوپاپ ها هست که اونم تا حدودی نه کامل مشکل رو رفع میکنه . مورد بعدی همین عمل فیلرگیری سوپاپ ها هست . اگر سوپاپ ها بیش از حد تحت فشار باشن و عمل تخیله دود با سختی مواجه بشه ماشین داغ میکنه . شما فیلر گیری کردی ؟ (البته چون سرسلندر باز شده حتما فیلرگیری شده ) . از عملکرد صحیح فشنگی آب هم مطمئن شو . سیم اتصال موتور به بدنه رو هم چک کن که ارتباطش برقرار باشه .

mohsenjxj
30-12-2011, 18:58
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییت اینارو هم امتحان میکنیم ببینیم چی میشه/
البته فیلر گیری انجام شده/
بازهم ممنون

mehdy206
01-01-2012, 17:41
سلام
من چند سئوال در مورد جلو بندی 405 دارم (البته ببخشید هرچی کشتم جایی برای پرسیدن پیدا نکردم جز اینجا)

چند وقت پیش تمام قسمت های جلو بند رو عض کردم جز کمک ولی هنوز کمی صدا و بیش از حد به سمت راست میره . تا فرمون رو رها می کنم به سمت راست میره .
باد لاستیک ها و بالانس هم هست . رینگ و لاستیک 15 انچی داره . (بستن استرس بار حل میشه یا مشکل جایی دیگست .)
ویکی اینکه خیلی خشک شده و می کوبه . بیشتر عقب .

با تشکر

CRIS Joon CR7
01-01-2012, 19:59
سلام دوستم یه 206 داره
رنگ سپر و زه و کل بدنه سفید هست
الان یه چند ماهیه رنگ سپر هاش داره میریزه
از قیافه افتاده چیکار کنیم؟
چجوری رنگش کنیم؟
شنیدم یه چسبی باید بزنن زیرش که رنگش نریزه ولی اون چسبرو نمیزنن میریزه؟
چیکار کنیم؟

sourena
01-01-2012, 21:11
سلام
من چند سئوال در مورد جلو بندی 405 دارم (البته ببخشید هرچی کشتم جایی برای پرسیدن پیدا نکردم جز اینجا)

چند وقت پیش تمام قسمت های جلو بند رو عض کردم جز کمک ولی هنوز کمی صدا و بیش از حد به سمت راست میره . تا فرمون رو رها می کنم به سمت راست میره .
باد لاستیک ها و بالانس هم هست . رینگ و لاستیک 15 انچی داره . (بستن استرس بار حل میشه یا مشکل جایی دیگست .)

با تشکر

وقتی ماشین گرم میشه این مشکل رو دارین ... یا کلا از زمان راه افتادن اینجوریه؟

حتما باید ببری یه جلوبندی ساز ببینه! میتونه از سیبک یا حتی پلوس باشه! شاید هم میزون فرمون بخواد...
باید کارشناس ببینتش.

سلام دوستم یه 206 داره
چجوری رنگش کنیم؟
چیکار کنیم؟

بردین دادین رنگ کردن؟ زه میریزه یا کل سپر؟

باید ببری بتراشن و از نو رنگ کنن! من هرکس رو دیدم رنگ مرده این اتفاق براش افتاده! با ضربه یا با گرما و سرما میریزه :)

چیزی راجع به اون چسب نمیدونم ، ولی کلا" اگر نقاش ماهر باشه و بتونه یه زیرسازی خوب انجام بده ، شاید ریختنش به تاخیر بیفته.

موفق باشین :11:

camaro lt
01-01-2012, 21:15
سلام

با تشکر

تعميرات جلوبندي خودرو بايد توسط افراد ماهر انجام بشه. وقتي كه شما تمام قطعات رو عوض كرديد پس ديگه موردي باقي نمانده كه باعث ايجاد مشكل بشه و يكدست كشيدن فرمان به دليل عدم تنظيم صحيح اون هست كه اون تعميركار نتونسته دقيق انجام بده. با اينكه كار ساده اي هست اما نياز به دقت و تجربه كافي داره. به احتمال قوي قُرقُري هاي جعبه فرمان و سر روتها درست تنظيم نشده و سر چرخ سمت چپ به سمت داخل يا سر چرخ سمت راست به سمت بيرون انحراف داره.
براي اينكه كاملا اين قضيه رو متوجه بشيد ميتونين ماشين رو در يك سطح تراز نگه داريد و فرمان رو كاملا مستقيم بگيريد( غربيلك فرمان كاملا مستقيم باشه) بعد انحراف مورد نظر رو خواهيد ديد ، البته اندازه گرفتن دهانه دو چرخ جلو نسبت به يك 405 ديگه كه مشكلي نداره ميتونه كمك بزرگي باشه. تمام اين موارد در صورتي هست كه خودرو تصادف شديدي كه باعث صدمه ديدن شاسي شده باشه رو نداشته باشه.
كمك فنر ها اگر نتونند درست كار كنند باعث انتقال ضربه به اتاق شده و صداي شديدي توي دست انداز بوجود مياد.خراب بودن كمك فنر، خرابي بوش كمك فنرها و خرابي توپي سر كمك فنر( در كمكهاي جلو) از عوامل ديگه ايجاد صدا و انتقال ضربه به بدنه هست.همينطور خرابي فنرهاي مارپيچ جلو كه ممكنه حالت فنري اونها كم شده باشه و به قول معروف فنرها خوابيده باشند. يا اينكه زير اونها جنت گذاشته باشند تا ماشين بالاتر بياد.
دوباره پيش همان جلوبندي ساز ببريد و مشكل رو نشون بديد..احتمالا مهارت لازم رو براي تنظيم فرمان نداره، بعضي جلوبندي سازها هستند كه حتي در يك خودرو با شاسي صدمه ديده ميتونن جوري تنظيم فرمان انجام بدند كه يكدست نكشه.

سلام دوستم یه 206 داره
چجوری رنگش کنیم؟
چیکار کنیم؟
كار خاصي نميشه انجام داد جز رنگ آميزي دوباره و اينبار با كيفيت بيشتر.

mohsenjxj
01-01-2012, 23:27
سلام دوستان بالاخره این مشکل ماشین ما حل نشد:19: نهایتا همه چیزشو از سر سیلندر واشر سر سیلندر بگیر برو پایین ردیفش کردیم ولی بازم حل نشد آخرش بردیم پیش یه مکانیک متخصص اونچیزی که به فکرش میرسید دلیل اینکه آب رادیات کم میشه و همیشه وقتی درب رادیاتور را باز میکنی با فشار هوا خارج میشه و علت باد کردن شیلنگ ها و لوله های آب. گفت داخل رگلاتور گاز وقتی آب و گاز از رگلاتور رد میشن احتمالا یه سوراخ به اندازه سر سوزن تو این رگلاتور هست که باعث میشه آب با گاز مخلوط بشه و آب کم کنه.
میگم دوستان نظر شما چیه؟ آیا فشار هوای داخل رادیاتور و شیلنگ ها میتونه به رگلاتور ربط داشته باشه؟ چون این مشکل حدودا از همون زمان سه ماه پیش که ماشین را دوگانه سوز کردیم پیش اومده. نکنه ما بریم بازهم کلی هزینه کنیم و رگلاتور cng را عوض کنیم و باز هم مشکل حل نشه؟ اصلا هزینه این کار چقدر میشه؟ آیا شرکتی که دوگانه سوز کرده این قطعات را با گارانتی عوض میکنه؟
کمک کمک کمک

CRIS Joon CR7
01-01-2012, 23:30
باید ببری بتراشن و از نو رنگ کنن! من هرکس رو دیدم رنگ مرده این اتفاق براش افتاده! با ضربه یا با گرما و سرما میریزه :)

چیزی راجع به اون چسب نمیدونم ، ولی کلا" اگر نقاش ماهر باشه و بتونه یه زیرسازی خوب انجام بده ، شاید ریختنش به تاخیر بیفته.
نه خب هنوز رنگش نکردیم زه هاش رنگ دارن فقط سپر هاش میریزه زیرش اگه سمباده بکشن بعد رنگش کنن درست میشه؟

nafe-bandar
02-01-2012, 12:20
سلام
ماشین این چند روزا تو سرعت هایی مثل 100 به بالا خود به خود خاموش میشه!!
بعضی وقتا هم تو سرعت کمتر!!
بردمش تعمیرگاه استپ موتور رو 2جا عوض کردن بازم درست نشد!!
مشکلش چیه ؟؟

shahnameh
04-01-2012, 00:25
سلام من یک roa پایه گاز سوز دارم که روی حالت گاز سوز دور موتور بسیار افت میکنه مثلا موقع که شتاب و کم میکنم و سرعت کم میکنم

این حالت روی بنزین اتفاق نمیفته
:11::11:

mehdy206
04-01-2012, 13:55
وقتی ماشین گرم میشه این مشکل رو دارین ... یا کلا از زمان راه افتادن اینجوریه؟

حتما باید ببری یه جلوبندی ساز ببینه! میتونه از سیبک یا حتی پلوس باشه! شاید هم میزون فرمون بخواد...
باید کارشناس ببینتش.

با سلام
مشکل جلوبندی 405.

صدای از کمک سمت راست هست که از موقعی که موتور سرد هست و تازه شروع به راه افتن میکنم تا به کوچکترین دست انداز می خوره ثل اینکه از جدای خودش بره بیرون و دوباره جابخوره همچین صدایی میده ولی بعد از اینکه موتور گرم و یا چند تا سرعت گیر رو رد می کنم درست میشه و صدایی نداره .
تا حالا هیچ تصادفی نداشته و تمام قطعات جلوبند عوض شده بجزکمک فنر ، تنظیم فرمون هم شده(توسط تعمیر کار )
و یکی اینکه از همون مشکل صدا سمت راست ، ماشین بسیار خودشو به سمت راست می کشه .
با تشکر

sourena
04-01-2012, 14:19
نمیدونم حقیقاتا " ! باید ببری جلوبندی کار ببینه!

camaro lt
04-01-2012, 14:43
صدای از کمک سمت راست هست که از موقعی که موتور سرد هست و تازه شروع به راه افتن میکنم تا به کوچکترین دست انداز می خوره ثل اینکه از جدای خودش بره بیرون و دوباره جابخوره همچین.....
كمك فنرها هم ممكنه بعد از گرم شدن كارايي بهتري داشته باشن البته احتمالش ضعيفه. من اين صدا دادن رو چندان با يكدست كشيدن مرتبط نميدونم. تصور كنم دسته موتور بالا(دو سر پيچ) خراب شده و تكانها هم بيشتر بخاطر اون هست كه از سمت راست صدا مياد( اين دسته موتور سمت راست سوار شده) . توپيهاي سر كمك و خرابي طبقها هم ميتونه دليل اون باشه. تا بازديد كامل نشه نميشه دقيق گفت.
دسته موتورها رو چك كنين و كل جلوبندي رو بايد از نو آچار كشي و بازديد بشه.

mohsenjxj
04-01-2012, 19:16
سلام دوستان بالاخره این مشکل کم کردن آب رادیات و ایجاد هوا تو رادیاتور که موجب گرم شدن ماشین و .... میشد را حل کردیم. و علتش را اینجا قرا میدم تا شاید اگه خدایی نکرده کسی با این مشکل مواجه شد علتش را بدونه و مثل من بیخودی موتور ماشین را نده دست این مکانیک های ناشی تا داغونش نکنن.
علتش از رگلاتور گاز بود که احتمالا داخلش یه سوراخ کوچیک بود که از بیرون دیده نمی شد و باعث میشد آب و گاز باهم مخلوط بشن و آب کم کنه و شیلنگ ها باد کنه و ... . با عوض کردن رگلاتور گاز حل شد.
به هر حال از دوستانیکه:10: تو این مدت وقت گذاشتن تا منو راهنمایی کنند بینهایت متشکرم:11:

shahnameh
04-01-2012, 23:32
سلام من یک roa پایه گاز سوز دارم که روی حالت گاز سوز دور موتور بسیار افت میکنه مثلا موقع که شتاب و کم میکنم و سرعت کم میکنم

:11::11:

کسی نیست مشکل ما رو حل کنه؟

camaro lt
04-01-2012, 23:52

خب احتمالا زياد مشكل از همان سيستم گاز سوز باشه. ظاهرا استپر گاز سوز هم توي اينها تعبيه شده و ممكنه تنظيماتش با كامپيوتر ماشين هماهنگ نباشه. ببريد پيش يه تيون آپ كه وارد باشه و بتونه با دياگ تنظيمش كنه.

mohsenjxj
08-01-2012, 18:41
سلام دوستان یکی از آشناهای من یه پژو 405 مدل 84 گرفته میخواست بدونه از کجا باید موتور و بقیه قسمت های اون را چک کنه تا از سالم بودن ماشین اطمینان پیداکنه. منظور من اینه که وقی یه ماشین کارکرده میخریم کدوم قسمت ها را باید کنترل کرد تا بدونیم ماشین عیب یا ایراد خاصی نداره و از نظر موتور و بقیه قسمت ها سالمه و بعدا خرج رو دستمون نمیذاره؟

sourena
08-01-2012, 18:51
به نظر من این چیزها بستگی به تجربه آدم داره.
برای خرید خودروی دست دوم ... باید با یه آدم وارد برای بازدید خودرو رفت ، قبل از بنام زدن و قولنامه کردن!
من دیدم میبرن پیش یه بنگاهی .... نظر کارشناسی میده و قیمت میذاره!

یا اینکه میبرن پیش یه صافکار و یه مکانیــک!

من و شما ؛ باید تجربه کسب کنیم تا این چیزهارو بدونیم :)

به نظرم آشناتون بهرته ببره دیاگ بزنه .... حدود 10 تومن میشه فکر کنم! برای 206 که 7 تومن دادیم چند هفته پیش!

camaro lt
08-01-2012, 19:06
سلام دوستان یکی از آشناهای من یه پژو 405 مدل 84 گرفته میخواست بدونه از کجا باید موتور و بقیه قسمت های اون را چک کنه ......
همانطور كه جناب سورنا گفتن بايد آدم باتجربه و واردي رو براي چك كردن ببريد. البته هيچوقت 100% وجود نداره و ممكنه بفرض موتور يه ماشين الان خوب كار بكنه اما 1 ماه ديگه رينگ بشكنه و 3 كار كنه و به روغن سوزي بيافته.
در مورد بدنه اين كار راحتتري هست چون تقريبا هركسي كه كمي فني باشه و چند بار ماشين پيش صافكار و رنگ آميز برده باشه ميتونه تشخيص بده كجا رنگ خورده يا نه. و يا قطعه عوض شده يا نه..البته بازهم اين درصد داره و ممكنه يه ماشين چپي رو جوري بازسازي كرده باشن كه اصلا مشخص نشه.
موقع رانندگي يه سري چيزها مثل سلامت موتور از نظر خوب كار كردن و شتاب و صدا و لرزش معلوم ميشه..جلوبندي و كمكها از نظر كارايي و تنظيم بودن و ادوات برقي و نشانگر ها هم قابل بازديد هست.
اگر پيش يه نمايندگي خدمات بعد از فروش ببريد كه اين چيزها رو چك بكنه بهتره.

vmali
09-01-2012, 22:35
سلام کسی از پاترول 6 سیلندر سر در میاره ؟ اگر کسی بلده ترتیب وایرش کمک کنه چه جوری وصل کنم

camaro lt
10-01-2012, 14:04
سلام کسی از پاترول 6 سیلندر سر در میاره ؟ اگر کسی بلده ترتیب وایرش کمک کنه چه جوری وصل کنم

كار چندان مشكلي نيست و اگر يكبار انجام بدي ميتوني براي هر موتور ديگه اي هم انجام بدي.
براي شروع شما اول بايد ترتيب احتراق رو بدوني. ترتيب احتراق يعني اون زماني كه سيلندر در نقطه مرگ بالا و تراكم سوخت و هوا قرار داره و شمع نيز جرقه ميزنه. مثلا در موتور هاي 4 سيلندر ترتيب احتراق 1342 است. يعني اول سيلند 1 بعد 3 بعد 4 و بعد 2 جرقه ميزنه و احتراق صورت ميگيره.
در موتورهاي 6 سيلندر رديفي اين ترتيب هست:
153624
اگر نميدوني كه كدوم واير درب دلكو به شمع 1 وصل ميشه ، ميتوني به راحتي شمع اول موتور رو باز كني( اولين سيلندر در جلوي موتور سيلندر 1 هست) درب دلكو رو باز كني و با چرخاندن موتور با دست ( يا گذاشتن ماشين در دنده سبك و تكان دادن ملايم) موتور رو بچرخوني تا زماني كه از محل شمع باز شده سيلندر يك ببيني كه پيستون به نقطه مرگ بالا رسيده و سوپاپهاي دود و هوا هم بسته شده. اين حالت زمان احتراق هست. اگر ديدنش برات مشكل بود ميتوني سر يك اچار دو سو يا چهار سو كوچيك رو وارد سيلندر بكني و از تكان اون آجار متوجه بشي كه سيلندر به بالاترين نقطه رسيده يا نه؟. چكش برق روي هركدام از سري هاي درب دلكو كه ايستاد اون شمع يك سيلندر هست. واير يك رو به اون وصل كن. حالا فقط تنها كاري كه بايد بكني اينه كه بدوني جهت گردش چكش برق به كدام سمت هست؟ در جهت عقربه ساعت يا خلاف اون؟ براي اين كار هم ميتوني از يه نفر بخواي كه يه تك استارت كوچيك بزنه و شما حركت چكش برق رو نگاه كني. سمت چرخش رو كه متوجه شدي اونوقت بر اساس اينكه شمع يك رو بلد هستي ميتوني به ترتيب واير چيني و احتراقي كه نوشتم بقيه واير ها رو هم نصب كني.
يعني واير شمع يك رو كه گذاشتي و نصب كردي اونوقت واير شمع 5 رو روي سر سيلندر نصب ميكني و سر ديگه اونو در كنار واير شماره يك كه روي درب دلكو گذاشتي نصب ميكني( با توجه به جهت گردش چكش برق كه متوجه شدي و در همان جهت گردش) و مابقي هم همين ترتيب. معمولا ترتيب احتراق رو روي مانيفولد هوا يا دود موتور ها حك ميكنند. اگر پيدا نكردي از همين ترتيب احتراقي كه نوشتم استفاده بكن چون تا جايي كه يادم هست ترتيب شش سيلندرهاي رديفي يه جور هست.

vmali
10-01-2012, 15:17
مرسی متشکرم .این کار کردم جواب داد الان موتور خوب کار میکنه باز هم ممنونم

Auto_Khaf
11-01-2012, 01:33
سلام بچه ها،من زیاد به فروم های اینجا آشنا نیستم پس مشکلمو اینجا مطرح میکنم
بخاری ماشینم گرم نمیکرد و آمپر هم از 70 بالا تر نمیرفت و در حرکت به 60 و کمتر هم میرسید رفتم پیش مکانیک و سیمکش گفتن باید ترموستات رو عوض کنی
همین کارو کردم و ترموستات 82 ژاپنی گرفتم و دادم مکانیک نصب کرد،ولی مشکل حل نشد که دوباره گفتن جنس ترموستات خرابه
تا الان 5تا ترموستات و چندتا فشنگی درجه بالا گرفتم ولی مشکلم حل نشده،من ترموستاتهارو هم با دماسنج تست کردم2تاشون درست رو 80 باز شد و بقیه به 70 نرسیدن ولی رو ماشین همون 70 باز میشه ترموستات پژو که 83 درجه رو هم با یه کوچولو سنگ زدن دورش نصب کردیم ولی مشکل حل نشد
فیلر زمستونی هم زدم
واتر پمپ رو هم باز کردیم درست بود،والا دیگه گیج شدم آخه ایراد به این مسخره ای تا حالا ندیده بودم
رادیات بخاری رو هم عوض کردم(جنس آلومینیومی)،ترموستات و فشنگی رو هم همینطور و کل مسیر که آب تو موتور دور میزنه رو چک کردیم ایراد نداره آب هم کم نمیکنه رادیات هم تمیزه
مشکلاتم:ترموستات 82 روشه ولی آب رو 70 میچرخونه،با این وضعیت که هست ماشین در جا آمپرش میرسه 76 فن روشن میشه و 70 خاموش میکنه ولی در حرکت میره زیر 70 و تا 60 هم میرسه و فن روشن نیست،اینم بگم آمپر درست نشون میده و به قول آمپر سازی که بردم گفت به فرض اینکه ماشین اصلآ آمپر نداشته باشه سوال اینجاست چرا ماشین با اینکه جلو رادیاتش بستس و فن قطع موتور در حرکت زیادی خنک میشه؟
فن رو قطع کردم جلو رادیات کارتن گذاشتم(از کل رادیات فقط یک چهارمش جلوش کارتن نیست)بازهم مشکلم حل نشده
ماشین پی کی کاربراته و فن هم یک دور داره
لطفأ کمکم کنین که دارم دیوانه میشم

camaro lt
11-01-2012, 02:03
بخاری ماشینم گرم نمیکرد و آمپر هم از 70 بالا تر نمیرفت....

قبل از هر چيز خدمت شما بگم كه كل خودروي پي كي ماشين مشكلسازي هست بخصوص برق اون و از همه بدتر همان دما سنج تعبيه شده ديجيتالي كه داره و هيچوقت هم درست كار نميده.
سال 81 من هم يه پي كي كاربراتوري داشتم كه بخاطر مشكلاتش يك سال بيشتر نگه نداشتم و بيشترين اذيتي كه ميكرد مربوط به همين نشانگر درجه حرارت موتور بود كه اصلا درست كار نميداد( كارهاي زيادي روي اون كردم كه از حوصله اينجا خارجه)
اول از همه من متوجه شدم شما تنها بر اساس اون چيزي كه نشاگر حرارت ميگه تصور ميكنين كه حرارت ماشين كم يا زياده كه اين اصلا درست نيست.
با اين تعداد ترموستات و تعميراتي كه انجام دادين من مطمئن هستم درجه نشانگر حرارت اشتباه نشون ميده و ربطي به فشنگي و ترموستات و اين چيزها نداره.
همون ترموستاتي كه به نظر خود شما درست كار ميده رو نصب كنين. فشنگي فن رو هم همون استاندارد خودش بگذاريد و يا كلا اگر خواستيد مثل پرايد ميتونين فشنگي فن رو 91 درجه و ترموستات رو 85 يا 82 درجه انتخاب كنين.
دريچه هاي كانال هواي بخاري رو هم چك كنين چون اكثرا خوب بسته يا باز نميشه و گاها هواي گرم به بيرون منتقل ميشه و شما تصور ميكني كه بخاري اصلا كار نميكنه.
اگر واقعا ميخواهيد دماي حقيقي موتور رو بدونين بايد يه نشانگر حرارت جيوه اي كه در خودرو نصب ميشه رو بگيريد و اينجوري ديگه به راحتي حرارت دقيق رو چه در حالت خاموش يا روشن متوجه ميشيد.

Auto_Khaf
11-01-2012, 04:38
از پاسختون ممنون جناب camaro عزیز
من با آمپرسنج خود آمپرساز هم درجه زدم و با درجه خود ماشین هر دو یه عدد نشون میداد
مشکل من خنک شدن بیشتر از حد موتوره
فشنگی فن 91 اصلیه و ترموستات 82 ژاپنی که خود نمایندگی داره نصب میکنه
من چندتا فشنگی دیگه هم گرفتم ولی همشون زود فن رو روشن میکنن
یرای دریچه ها فرمودین درست باز و بسته میشن حتی برا دریچه های بالا داشبورد رو باز کردم ورق زیرشو برش زدم و چکمه ای پرایدی گذاشتم و باد کاملآحفظ شده هدر نمیره
تمام درزهای ماشینم گرفتم(باید ماشینو ببینی همه چیش دست ساز شده)
باد بخاری وقتی ماشین در حرکته سرد میشه ولی درجا بادش خوب گرم میشه

heinrich_himmler
11-01-2012, 11:24
سلام بچه ها،من زیاد به فروم های اینجا آشنا نیستم پس مشکلمو اینجا مطرح میکنم
بخاری ماشینم گرم نمیکرد و آمپر هم از 70 بالا تر نمیرفت و در حرکت به 60 و کمتر هم میرسید رفتم پیش مکانیک و سیمکش گفتن باید ترموستات رو عوض کنی
همین کارو کردم و ترموستات 82 ژاپنی گرفتم و دادم مکانیک نصب کرد،ولی مشکل حل نشد که دوباره گفتن جنس ترموستات خرابه
تا الان 5تا ترموستات و چندتا فشنگی درجه بالا گرفتم ولی مشکلم حل نشده،من ترموستاتهارو هم با دماسنج تست کردم2تاشون درست رو 80 باز شد و بقیه به 70 نرسیدن ولی رو ماشین همون 70 باز میشه ترموستات پژو که 83 درجه رو هم با یه کوچولو سنگ زدن دورش نصب کردیم ولی مشکل حل نشد
فیلر زمستونی هم زدم
واتر پمپ رو هم باز کردیم درست بود،والا دیگه گیج شدم آخه ایراد به این مسخره ای تا حالا ندیده بودم
رادیات بخاری رو هم عوض کردم(جنس آلومینیومی)،ترموستات و فشنگی رو هم همینطور و کل مسیر که آب تو موتور دور میزنه رو چک کردیم ایراد نداره آب هم کم نمیکنه رادیات هم تمیزه
مشکلاتم:ترموستات 82 روشه ولی آب رو 70 میچرخونه،با این وضعیت که هست ماشین در جا آمپرش میرسه 76 فن روشن میشه و 70 خاموش میکنه ولی در حرکت میره زیر 70 و تا 60 هم میرسه و فن روشن نیست،اینم بگم آمپر درست نشون میده و به قول آمپر سازی که بردم گفت به فرض اینکه ماشین اصلآ آمپر نداشته باشه سوال اینجاست چرا ماشین با اینکه جلو رادیاتش بستس و فن قطع موتور در حرکت زیادی خنک میشه؟
فن رو قطع کردم جلو رادیات کارتن گذاشتم(از کل رادیات فقط یک چهارمش جلوش کارتن نیست)بازهم مشکلم حل نشده
ماشین پی کی کاربراته و فن هم یک دور داره
لطفأ کمکم کنین که دارم دیوانه میشم
اگه پي كي شما انژكتوريه و همونطوري كه گفتيد ترموستات پرايدي 82 بايد روش سوار بشه. فن هم بايد روي 90 ، 91 استارت بگيره و در زير اين دما نبايد فن خودرو روشن بشه و البته بايد بدونيد كه روشن و خاموش شدن فن خودرو هيچ ربطي به فشنگي نداره و فشنگي درجه آب فقط نشانگر درجه آبه و به هيچ جاي ديگه اي متصل نيست. اون قطعه اي كه به ECU متصله و دستور دهنده اوليه روشن و خاموش شدن فن هست سنسور دماي آبه و جاش هم براي پي كي احتمالا بايد پشت موتور سمت چپ (سمت تسمه تايم) و نصب شده روي يكي از لوله برنجيهاي اونجا باشه. ايراد اين قطعه اينه كه اگه صحيح عمل نكنه فن زودتر يا ديرتر از حد نرمال خاموش و روشن مي شه و ايراد جديدش اينه كه جنس خوبش امروزه تو بازار پيدا نميشه!
در هر صورت و تحت هر وضعيت بدون كه در سيستم انژكتور فن بايد زماني روشن بشه كه دماي آب 90 درجه باشه و مسلما هم ترموستات باز باشه و در هر حالتي غير اين يا سنسور مشكل داره يا ECU كه غير اين عمل مي كنه.

اما در كاربراتوري ها زمان روشن شدن فن حدود 75 درجست و اين نحوه عملكرد سيستم كاربراتوريه كه البته در هواي سرد كمي هم از اين مشكلات ايجاد مي كنه. ضمنا كاربراتوريها سيستم فن دو دور ندارند.

mehdy206
11-01-2012, 15:04
با سلام
پژو 405 مدل 85
مشکل کلید کولر
من تا حالا یک بار پنل دکمه ها رو عوض کردم ( دو سال پیش ) که کلید کولر خراب شده بود . حالا دوباره همون کلید خراب شده . چراغش کم رنگ هست و کولر استارت نمی خوره و زیر پای شاگرد هم صدا می آید . کمی که با دکمه بازی می کنم درست میشه .چرا ؟

با تشکر

sajad22523
13-01-2012, 22:56
باسلام خدمت دوستان عزيز
من يه پرايد مدل 80 دارم مدتيه كه صبح ها موقع روشن كردن ماشين انگار كه ساسات عمل نمي كنه يعني روشن ميشه اگه درجا كاركنه خوبه ولي همين كه بهش گاز ميدي يا مي خواي حركت كني پرپر ميكنه ميخواد خاموش شه و ريب ميزنه كه خيلي شديده و صداي بدي از موتور مياد
اين اتفاق حتي بعداز نيم ساعت روشن بودن ماشين و درجاگرم شدنش پابرجاست تا زماني كه باهاش حركت كنم يعني بصورت نيم كلاچ حركت كنم تا خاموش نشه و ريب زدن و تحمل كنم تا كم كم درست شه ولي بعد از چند ساعت انگار نه انگار كه مشكلي داره و عين ساعت كار ميكنه
كاربراتور رو سرويس كامل كردم و ضد يخ هم ريختم كه بعد ريختن ضديخ مشكلش بيشتر شد.
ممنون ميشم كمك كنيد.

DAVOOD24
14-01-2012, 00:14
باسلام خدمت دوستان عزيز
من يه پرايد مدل 80 دارم مدتيه كه صبح ها موقع روشن كردن ماشين انگار كه ساسات عمل نمي كنه يعني روشن ميشه اگه درجا كاركنه خوبه ولي همين كه بهش گاز ميدي يا مي خواي حركت كني پرپر ميكنه ميخواد خاموش شه و ريب ميزنه كه خيلي شديده و صداي بدي از موتور مياد
اين اتفاق حتي بعداز نيم ساعت روشن بودن ماشين و درجاگرم شدنش پابرجاست تا زماني كه باهاش حركت كنم يعني بصورت نيم كلاچ حركت كنم تا خاموش نشه و ريب زدن و تحمل كنم تا كم كم درست شه ولي بعد از چند ساعت انگار نه انگار كه مشكلي داره و عين ساعت كار ميكنه
ممنون ميشم كمك كنيد.
این مشکل رو من هم دارم (پراید79)یکی گفته باک بنزینت کثیفه و آشغال داره که رفته به کاربراتور و اینجوری شده یکی هم میگه ایراد از پمپ بنزینته که درست کار نمیکنه و مکش نداره !!! دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم .

dash_mehdi
14-01-2012, 12:08
باسلام خدمت دوستان عزيز
ممنون ميشم كمك كنيد.

قبل از هر چیزی توصیه میکنم با هیچ ماشینی برای گرم کردن موتور در جا گاز ندید.
شاید مشکلتون از پمپ بنزین باشه, زیاد گرون نیست عوضش کنید ببینید چه جوری میشه.

raminramz
15-01-2012, 14:22
با سلام
من یه پژو 405 slx دارم
مدل اولایل 90
وقتی سرعتم زیاد میشه بالای 100 تا یا سر دست انداز و یاسر پیچ
یه صدایی مثل کشیدن سنگ روی آهن میاد نمیدونم از چیه
خواهشا کمکمک کنید

mehdi_yari1364
19-01-2012, 20:13
سلام:41:
من یه پراید مدل 86 دارم که وقتی ماشین راه میره صاف نمیره ( مثل اینکه چرخش لقی داره ) ولی چرخ لقی نداره ، سیستم فرمان و جلوبندیشو چند بار تعویض کردم ، کمک فنر رو عوض کردم ، لاستیک و رینگ عوض کردم ولی درست نشد ، لطفاً اگه تونستید راهنماییم کنید ممنون میشم

Mahdi/s
19-01-2012, 20:30
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه پراید مدل 86 دارم که وقتی ماشین راه میره صاف نمیره ( مثل اینکه چرخش لقی داره ) ولی چرخ لقی نداره ، سیستم فرمان و جلوبندیشو چند بار تعویض کردم ، کمک فنر رو عوض کردم ، لاستیک و رینگ عوض کردم ولی درست نشد ، لطفاً اگه تونستید راهنماییم کنید ممنون میشم ســلام...از اول دست خودت بوده یا دست دوم گرفتی....شاسیش مطمئنی سالمه..؟؟توی حرکت احساس میکنی فرمون از دستت داره در میره....یا نه..؟

dash_mehdi
20-01-2012, 12:42
سلام:41:
من یه پراید مدل 86 دارم که وقتی ماشین راه میره صاف نمیره ( مثل اینکه چرخش لقی داره ) ولی چرخ لقی نداره ، سیستم فرمان و جلوبندیشو چند بار تعویض کردم ، کمک فنر رو عوض کردم ، لاستیک و رینگ عوض کردم ولی درست نشد ، لطفاً اگه تونستید راهنماییم کنید ممنون میشم

پلوس رو بده نگاه کنن ببینن سالمه یا نه
405 منم تقریبا همین جوری شده بود فقط خیلی شدید و سرعت که از 80 بالاتر میرفت ماشین یک دفعه میکشد یه طرف دیگه:18: دو تا دست داشتی باید دو تا دیگه قرض میکردی تا ماشینو بتونی کنترل کنی.:31:
پلوس رو که عوض کردم درست شد.

mr_khodaei2008
22-01-2012, 14:29
سلام

اقا پراید من بعضی وقتا فرمون را ول میکن چه در سرعت بالا چه سرعت پایین میکشه به سمت راننده مشکل کجاس باید چرخها رو بالانس کنم یا از چیز دیگس؟

یه سوال دیگه تسمه ماشین اگه سفت باشه صدای موتور تغییر میکنه؟ ایا دور موتور دیرتر پایین میاد ؟

The Auditor
22-01-2012, 15:41
سلام
چطوری میتونم چراغ بزرگهای ماشینو عوض کنم؟ نمیخوام بخاطر یه لامپ عوض کردن برم تعمیرگاه :دی لامپهای عقبو راحت میتونم عوض کنم اما لامپهای جلو 4 تا بست داره که فکر کنم باید ابرو رو هم دربیارم تا بتونم عوض کنم. نمیدونم شاید یه لم دیگه داره. خلاصه بلد نیستم. (ماشین 405)
مرسی.

heinrich_himmler
22-01-2012, 18:34
سلام

اقا پراید من بعضی وقتا فرمون را ول میکن چه در سرعت بالا چه سرعت پایین میکشه به سمت راننده مشکل کجاس باید چرخها رو بالانس کنم یا از چیز دیگس؟

یه سوال دیگه تسمه ماشین اگه سفت باشه صدای موتور تغییر میکنه؟ ایا دور موتور دیرتر پایین میاد ؟
كم بودن باد چرخها يا به عبارت ديگه تنظيم نبودن باد چرخها و تنظيم نبودن فرمان (ميزان فرمان) و مشكل در جلوبندي يكي از عوامل اصلي كشيدن ماشين به يك طرفه البته در حالت عادي.
صداي موتور هم ربطي به تسمه نداره اما شل بودن تسمه گاهي باعث ايجاد يك صداي جيغ فرم ميشه و صفت بودنش هم باعث استهلاك شديد تسمه ميشه.

mr_khodaei2008
22-01-2012, 20:16
پس صدای موتور من از چیه موقع حرکت صداش زیاده و ایستاده هم وقتی گاز میدی یه صدای فوری میده و اروم پایین میاد

Mahdi/s
22-01-2012, 22:59
ســلام 2تا سوال داشتم..
چند وقت پیش توی موتور ماشین رو دیدم یه ماده نارنجی از یه جایی ریخته بود..زیاد نبود...ببخشید دقیق نمیدونم از کجاش بود وگرنه دقیق تر میگفتم...تمیزش کردم ......مشکلی نداشت...دیروز دوباره ریخته بود چی میتونه باشه..؟(ماشین پرشیا...)
===
درمورد گازسوز کردن 405 سوال داشتم کجا میتونم بپرسم...تاپیکی نداریم..؟؟

heinrich_himmler
23-01-2012, 00:31
پس صدای موتور من از چیه موقع حرکت صداش زیاده و ایستاده هم وقتی گاز میدی یه صدای فوری میده و اروم پایین میاد
ميتونه از خيلي چيزها باشه مثل فيلر يا فوليها يا هر چيزي بايد از نزديك چك كرد كه چه صداييه و از كدوم قسمت مياد!

---------- Post added at 12:31 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

ســلام 2تا سوال داشتم..
چند وقت پیش توی موتور ماشین رو دیدم یه ماده نارنجی از یه جایی ریخته بود..زیاد نبود...ببخشید دقیق نمیدونم از کجاش بود وگرنه دقیق تر میگفتم...تمیزش کردم ......مشکلی نداشت...دیروز دوباره ریخته بود چی میتونه باشه..؟(ماشین پرشیا...)
===
درمورد گازسوز کردن 405 سوال داشتم کجا میتونم بپرسم...تاپیکی نداریم..؟؟
بايد بگيد از كجا و يا از كدوم محدوده ميريزه، ضمنا من ماده نارنجيي كه داخل خودرو كاربرد داشته باشه به خاطر نميارم!!
در مورد گازسوز كردن سوالتون چيه؟ مكانش يا اثراتش؟ چون اين تاپيك سريع پيش ميره پيام خصوصي كنيد تا جواب بدم وگرنه احتمالا نتونم پيدا كنم يا يادم بره.

mr_khodaei2008
23-01-2012, 16:06
یه سوال دیگه ماشینم پراید. من بعضی وقتاها وقتی میپیچم یه پیچ 90 درجه را در حین پیچیدن یه صدای تق انگار از چرخ جلو میاد یعنی چی میتونه باشه

mostafa1400
24-01-2012, 18:42
روغن ترمز پراید رو میشه پر کرد؟ یعنی روی قبلی بریزیم.

camaro lt
26-01-2012, 07:16
ســلام 2تا سوال داشتم..
چند وقت پیش توی موتور ماشین رو دیدم یه ماده نارنجی از یه جایی ریخته بود..زیاد نبود...
تنها چيزي كه ميتونه باشه زنگ زدگي توي موتور بواسطه استفاده مداوم از آب معمولي يا آب رادياتور بدون ضد جوش و ضد زنگ هست. تمام جنتها و اتصالات اونها رو چك كنين

یه سوال دیگه ماشینم پراید. من بعضی وقتاها وقتی میپیچم یه پیچ 90 درجه را در حین پیچیدن یه صدای تق انگار از چرخ جلو میاد یعنی چی میتونه باشه

سر پلوسها خراب شده. اونها رو چك كنين..احتمال زياد بايد تعويض بشه

روغن ترمز پراید رو میشه پر کرد؟ یعنی روی قبلی بریزیم.

روغن ترمز معمولا بعد از مدتها كار كردن بايد تعويض بشه( توي دفترچه پرايد نوشته سالي يكبار) اگر خيلي تيره شده ، عوض كنين و در غير اين صورت ميتونين روش اضافه كنين، اونهم از نوع DOT3 كه زرد رنگ هست. از مارك هراز هرگز استفاده نكنين چون غير استاندارد و بي كيفيت هست.

lovely_killer
29-01-2012, 06:04
سلام

من یه مدته چراغ دنده عقب پرایدم روشن نمیشه. چند وقت پیش هم فشنگی رو عوض کردم. تا یه مدت درست بود ولی الان باز کار نمیکنه. به غیر از فشنگی,مشکل از چی میتونه باشه؟

بعد هم یادم نیست باید ببرم مکانیکی یا باتری سازی؟ :13: اگه قیمت انواع فشنگی(ایرانی, خارجی) هم دارین ممنون میشم بگین.

B3HZ@D
29-01-2012, 17:05
درود
بنده یک مشکلی دارم و زمانی که میخوام شروع به حرکت کنم وقتی دنده رو عوش میکنم مثلا وقتی دنده یک یا دو میندازم یک صدای (تق) میشنوم . میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه؟!
خودرو هم سمند LX هست

Netw0rks
29-01-2012, 18:47
سلام دوستان

بعضی وقتا ، بیشتر وقتایی که زمین خیسه و بارون باریده ، گاز ماشین گیر می کنه و خود بخود گاز میخوره !

مثلا زمانی که تو دنده نیست و ماشین وایساده همینجوری داره گاز میخوره ؛ بعدش که میذارم تو دنده و یه خورده کلاچ رو میارم بالا عقربه بر میگره سر جاش !

میدونم مشکل از سیم گاز و این چیزا نیست !

ماشینمم روا هستش !

کسی از دوستان میدونه مشکل از چیه ؟

kasra2002
30-01-2012, 19:01
سلام دوستان

بعضی وقتا ، بیشتر وقتایی که زمین خیسه و بارون باریده ، گاز ماشین گیر می کنه و خود بخود گاز میخوره !

مثلا زمانی که تو دنده نیست و ماشین وایساده همینجوری داره گاز میخوره ؛ بعدش که میذارم تو دنده و یه خورده کلاچ رو میارم بالا عقربه بر میگره سر جاش !

ماشینمم روا هستش !

این مشکل بیشتر از استپر موتوره اونو تمیز کنید احتمالا حل میشه

kasra2002
30-01-2012, 19:30
سلام
یه مشکلی دارم نمی دونم آمپر آب ای خانواده پژو چجوریه
علامت تا وسط مال کدوم مدل ها 90 و علامت 1/4 مال کدوم مدل ها 90
مثلا 405 مدل 82 وسط 90
سمند 84 علامت 1/4 90
پرشیا نمیدونم 87 وسط 90 یا 1/4
اینو کسی میدونه راهنمایی کنه

heinrich_himmler
30-01-2012, 20:05
درود
بنده یک مشکلی دارم و زمانی که میخوام شروع به حرکت کنم وقتی دنده رو عوش میکنم مثلا وقتی دنده یک یا دو میندازم یک صدای (تق) میشنوم . میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه؟!
خودرو هم سمند LX هست
چنديد دليل عامل اين صداي تق هست و اگه اين صدا به همراه يك تققه با حركت ماشينه يعني زماني كه مي خواين حركت كنين ماشين به اصطلاح تقه ميزنه (با يه تكان شبيه سريع ول كردن لحظه اي كلاچ) حركت مي كنه مشكل احتمالا مي تونه از ديفرانسيل و اجزاش يا دسته موتور باشه.

mr_khodaei2008
30-01-2012, 20:38
دوستان

کم کردن اب رادیاتور علتش چی میتونه باشه .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از درب رادیات نیست و جایی هم نشتی نداره . یه مکانیک میگفت از واشر سر سیلندره صبر کن بدتر که شد و اب روغن قاطی کرد درستش کن

amir@sh
30-01-2012, 23:36
دوستان

کم کردن اب رادیاتور علتش چی میتونه باشه .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از درب رادیات نیست و جایی هم نشتی نداره . یه مکانیک میگفت از واشر سر سیلندره صبر کن بدتر که شد و اب روغن قاطی کرد درستش کن
علتش اگر از جایی نشتی نداره احتمال زیاد از همون واشر سر سیلندره ولی نمیفهمم چرا مکانیک این حرفو زده و همین حالا عوضش نکرده؟

Netw0rks
31-01-2012, 00:11
این مشکل بیشتر از استپر موتوره اونو تمیز کنید احتمالا حل میشه

استپر ؟

کجا هست این استپر ؟

خودم میتونم تمییزش کنم ؟

dash_mehdi
31-01-2012, 00:46
دوستان

اگه موتور خوب کار نمیکنه,اب روغن قاطی میکنه و دود ابی میده به علاوه ی مشکلی که گفتید پس مشکل از واشر هست و سوخته و باید تعویض بشه و باید این چیز هایی که گفتم رو چک کنید.

iranpanel.net
31-01-2012, 02:49
دوستان

سلام دریچه ای که روی سر سیلندرت هست و باز کن ببین اگه فط روغن باشه از واشر سر سیلندرت نیست اگه بخار کرده باشه اب چسبیده باشه بالا روی در از واشر

B3HZ@D
31-01-2012, 12:41
چنديد دليل عامل اين صداي تق هست و اگه اين صدا به همراه يك تققه با حركت ماشينه يعني زماني كه مي خواين حركت كنين ماشين به اصطلاح تقه ميزنه (با يه تكان شبيه سريع ول كردن لحظه اي كلاچ) حركت مي كنه مشكل احتمالا مي تونه از ديفرانسيل و اجزاش يا دسته موتور باشه.

ممنون
تقریبا همین چیزیه که شما میگین
ولی این صدا فقط موقعی که دنده رو روی یک یا دو هست شنیده میشه و وقتی دنده عوض میکنم این صدا طوریه که انگا توی ماشین شنیده میشه
درست نمیدونم ولی فکر کنم صدا از سمت شاگرد یا عقب ماشین میاد

"ehsan"
31-01-2012, 13:13
سلام دوستان

ماشینمم روا هستش !

دوست عزیز استپر موتور شما یا همون موتور پله ای خراب شده
حدود قیمت هم 25 تا 30
ارزون تر هم هست میتونی بگیری ولی یه هفته کار نکرده دوباره همون آشو همون کاسه
خودت هم میتونی عوضش کنی روی دریچه گاز نصب شده.

kasra2002
31-01-2012, 19:35
استپر ؟

کجا هست این استپر ؟

خودم میتونم تمییزش کنم ؟
یک قطعه استوانه ای کوچک مشکی کنار دریچه گازه
اگه دائمی نیست پس با تمیز کردن باهاش کنار بیاید که چنس جدید ارزون واقعا افتضاحه
برا تمیز کردنش هم اگه بلد نیستید خیلی احتیاط کنید که خراب تر نشه
موفق باشید

mr_khodaei2008
31-01-2012, 20:17
علتش اگر از جایی نشتی نداره احتمال زیاد از همون واشر سر سیلندره ولی نمیفهمم چرا مکانیک این حرفو زده و همین حالا عوضش نکرده؟

والا مکانیکه میگت عوض کردن واشر سر سیلندر خیلی کار میبره و هزینش زیاده حدود 100 تومنی میشه بزار خیلی که خراب شد بعد عوض کن

dash_mehdi
01-02-2012, 12:03
والا مکانیکه میگت عوض کردن واشر سر سیلندر خیلی کار میبره و هزینش زیاده حدود 100 تومنی میشه بزار خیلی که خراب شد بعد عوض کن

خوب مشخصه . برای عوض کردن واشر باید سرسیلندر باز بشه و چون سرسیلندر هم خیلی به تاب برداشتن حساسه و همین طور باز کردنش مشکله هزینه ی زیادی داره.