PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2017, 09:31
سلام دوستان
وقتی زیر ماشین (پراید 131) جک میزنم و فشار از روی چرخ برداشته میشه (چرخ سمت شاگرد) فبل از اینکه چرخ کاملا از زمین جدا بشه حدود یک سانت به طرف داخل کشیده میشه ،و همین چرخ روی دست انداز تق صدا میده.سلام
کج شدن چرخ جلو روی جک طبیعی هست چون فنر باز میشه اما سگدست نمذاره چرخ بره پائین پس کمی مایل میشه اما هر دو چرخ باید به یک اندازه مایل بشه
علت تلق تلق صدا دادن چرخ جلو بیشتر از کوبیده شدن لاستیک طبق سر بالای کمک هست که قبلا مفصل راجع بهش مطلب نوشتیم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی راننده تنهاست صدا میده اما با تعدادی مسافر دیگه صدا نمیده یا کمتر میشه
با تیوب پنچر میشه برید مثل ورق کالباس و روی لاستیک له شده نصب کرد . از اولش هم بهتر میشه .
در تاپیک صرفه جوئی هم مطرح شده

گاهی از کوبیدگی کم باشه , با یک یا 1.5 دور سفت کردن پیچ سر کمک درست میشه اما باید هر دو سمت به یک مقدار سفت بشه

amir z
22-02-2017, 09:42
سلام خوبید گردگیر محور فرمان هست بعدظهر رفتم قطعه فروشی براش خریدم سمت راست وچپ دونه ای 10 هزار تومن جمعا 2 عدد پلاستیک شد 20 تومن فردا ببرم عوض کنه مکانیک فقط دلیل اینکه اینطوری شده رو نمیدونم چی هست اساتید میتونن توضیح بدن؟:n04:

سلام
معمولا بعد چند سال این مورد پیش میاد و طبیعیه، چون پلاستیک پوسیده میشه و اون گردگیر دایما در حال کشیده شدن و جمع شدن هستش. گردگیر ها رو گرون خریدید یه مقدار. بر خلاف گردگیر پلوس، تعوضش هم هیچ کاری نداره و خودتون هم میتونید عوض کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2017, 09:46
سلام دوستان
1-چرا پراید ها بعد از دست انداز هنگام جمع شدن کمک صدا میدن؟
مثلا من حدود 30 (کمتر از 40) کیلومتر میرفتم یک لحظه حواسم نبود از روی یک سرعتگیر رد شدن یک طرف ماشین کمکهاش به ترتیب صدا داد ، اتفاقا چون 3-4 ماه بیشتر نیست زیربندی رو کامل سرویس کردم خیلی دلم سوخت ولی خب اتفاقی بود... اما میخواستم دلیلش رو بپرسم چون بقیه ماشین ها ندیدم به این راحتی ها چنین صدای بدن و این صدا انگار که متفاوته (مثلا 206)
2-بعد از این سه چهار ماه حس میکنم ماشین مقداری سفت شده و نرم دست اندازها رو رد نمیکنه روزای اول فک میکنم بهتر بود و ایا اصلا راهی هست بشه ماشین رو نرم تر کرد؟ (به جز کم کردن باد لاسیتک این مورد رو حواسم هست)باسپاسسلام
برای عیب یابی از توی نت , وقتی میگیم صدا , برای خواننده معلوم نیست چه صدایی
باید بگیم چه صدایی (جیر جیر , قیژقیژ , خِرخر , تقه , تلق تلق , زوزه , جیغ و غیره )
اگر جیرجیر میکنه از لاستیکهای بالای کمک یا لاستیکهای جلوبندی . با دست هم اگر محکم روی گلگیر فشار بدیم صدا میده
==================== ==========
کمک هر چه کهنه تر باشه روی دست اندازها ماشین نرم تره . هر چه کمکها سالمتر باشند ماشین روی دست اندازها استوارتره

کمک وقئی خراب میشه ماشین عین یویو بالا پائین میشه روی دست اندازها
تاپیک صرفه جوئی رو بخونید . اطلاعات بیشتری درج شده

amirpcp30
22-02-2017, 12:04
سلام
برای عیب یابی از توی نت , وقتی میگیم صدا , برای خواننده معلوم نیست چه صدایی
باید بگیم چه صدایی (جیر جیر , قیژقیژ , خِرخر , تقه , تلق تلق , زوزه , جیغ و غیره )
اگر جیرجیر میکنه از لاستیکهای بالای کمک یا لاستیکهای جلوبندی . با دست هم اگر محکم روی گلگیر فشار بدیم صدا میده
==================== ==========
کمک هر چه کهنه تر باشه روی دست اندازها ماشین نرم تره . هر چه کمکها سالمتر باشند ماشین روی دست اندازها استوارتره

کمک وقئی خراب میشه ماشین عین یویو بالا پائین میشه روی دست اندازها
تاپیک صرفه جوئی رو بخونید . اطلاعات بیشتری درج شده
سلام
ممنون از توجهتون
صدای تق میده مشخصه ماشین یک ضربه میخوره اما همونطور که گفتم در ماشین های دیگه مثل 206 این صدا خیلی دیر تره ماشین باید خیلی ضربه ی بدی بخوره تا این صدا رو بده ولی پراید همونطور گفتم به سرعت 30 تا حواسم نبود از روی سرعتگیر رفتم این صدا رو داد (از این سرعتگیرهایی که باید وایساد دوباره رفت... با اسفالت درست میکنند)
اتفاقا کمک های عقب تعویض شده وقتی ماشین رو کامل سرویس کردم
با سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2017, 13:37
سلامممنون از توجهتون
صدای تق میده مشخصه ماشین یک ضربه میخوره اما همونطور که گفتم در ماشین های دیگه مثل 206 این صدا خیلی دیر تره ماشین باید خیلی ضربه ی بدی بخوره تا این صدا رو بده ولی پراید همونطور گفتم به سرعت 30 تا حواسم نبود از روی سرعتگیر رفتم این صدا رو داد (از این سرعتگیرهایی که باید وایساد دوباره رفت... با اسفالت درست میکنند)اتفاقا کمک های عقب تعویض شده وقتی ماشین رو کامل سرویس کردمبا سپاسسلام

این صدا ممکنه از تکون خوردن فنر در جاش باشه . اگر کمی روغن بزنین به دو سر فنر و صدا کم شد یا از بین رفت پس از همونه
علت دیگه , لق بودن چیزی در جلوبندی هست مثل خرابی لاستیکهای میله ی توازن و یا سگدستها
اگر روی جک چرخ رو تکون بدین ممکنه لق بودنش زیاد باشه و مشخص بشه از چیه
علت دیگه , لق بودن یک یا چند سیبک هست . با سرنگ کمی واسپازین تزریق کنین توی گردگیرش . این کار رو به همه توصیه میکنم حتی کسانی که مشکلی ندارند چون واسکازین باعث نرم شدم گیریس توی سیبک و نرم شدنش و طول عمرش میشه . در صفحه های آخر تاپیک صرفه جوئی بیشتر توضیح داده ام
علت دیگه , لق بودن چیزی در جعبه فرمان هست
علت دیگه , خرابی یک یا چند دسته موتور و تکان خوردنش هست
باید دست موتورها رو از نزدیک نگاه کنین . اگر خراب باشه مشخصه چون لاستیکش له میشه

abbas-t
24-02-2017, 00:10
سلام
کج شدن چرخ جلو روی جک طبیعی هست چون فنر باز میشه اما سگدست نمذاره چرخ بره پائین پس کمی مایل میشه اما هر دو چرخ باید به یک اندازه مایل بشه
علت تلق تلق صدا دادن چرخ جلو بیشتر از کوبیده شدن لاستیک طبق سر بالای کمک هست که قبلا مفصل راجع بهش مطلب نوشتیم

وقتی راننده تنهاست صدا میده اما با تعدادی مسافر دیگه صدا نمیده یا کمتر میشه
با تیوب پنچر میشه برید مثل ورق کالباس و روی لاستیک له شده نصب کرد . از اولش هم بهتر میشه .
در تاپیک صرفه جوئی هم مطرح شده

گاهی از کوبیدگی کم باشه , با یک یا 1.5 دور سفت کردن پیچ سر کمک درست میشه اما باید هر دو سمت به یک مقدار سفت بشه
سلام
اما چرخ طرف راننده چنین حالتی نداره و کاملا عمود روی سطح زمین قرار میگیره چون وقتی جک میزنم بدون جابه جا شدن (کشیده شدن روی زمین به طرف داخل) بالا میره.

siava5h
24-02-2017, 02:16
سلام
اما چرخ طرف راننده چنین حالتی نداره و کاملا عمود روی سطح زمین قرار میگیره چون وقتی جک میزنم بدون جابه جا شدن (کشیده شدن روی زمین به طرف داخل) بالا میره.

طبیعی نیست.

من فکر میکنم شما اشتباه میکنی. عملا این کار غیر ممکنه. مگر اینکه کمک فنر گیر کرده باشه.

abbas-t
24-02-2017, 08:29
سلام
اگه دزست گفته باشم ، چرخ سمت زاننده مشکل داره؟

amirpcp30
24-02-2017, 13:20
سلام

این صدا ممکنه از تکون خوردن فنر در جاش باشه . اگر کمی روغن بزنین به دو سر فنر و صدا کم شد یا از بین رفت پس از همونه
علت دیگه , لق بودن چیزی در جلوبندی هست مثل خرابی لاستیکهای میله ی توازن و یا سگدستها
اگر روی جک چرخ رو تکون بدین ممکنه لق بودنش زیاد باشه و مشخص بشه از چیه
علت دیگه , لق بودن یک یا چند سیبک هست . با سرنگ کمی واسپازین تزریق کنین توی گردگیرش . این کار رو به همه توصیه میکنم حتی کسانی که مشکلی ندارند چون واسکازین باعث نرم شدم گیریس توی سیبک و نرم شدنش و طول عمرش میشه . در صفحه های آخر تاپیک صرفه جوئی بیشتر توضیح داده ام
علت دیگه , لق بودن چیزی در جعبه فرمان هست
علت دیگه , خرابی یک یا چند دسته موتور و تکان خوردنش هست
باید دست موتورها رو از نزدیک نگاه کنین . اگر خراب باشه مشخصه چون لاستیکش له میشه
سلام ممنون از توجهتون
فک میکنم منظور بنده رو درست متوجه نشدید یا اینکه من درست بیان نکردن
منظور من نیست ماشین من مشکل داره همونطور که گفتم اتفاقا تازه سرویس شده اما کلا پراید ها دیدم خیلی زودتر از دیگر ماشین ها روی چنین سرعتگیر هایی این صدا رو میدن
این سرعتگیرهایی که میگم همینهایی هست که انگار چهارتا تا اجر گذاشته باشن روی هم یک اسفالت هم ریخته باشن روش خیلی تند هست و حداکثر میشه با 10 کلیومتر بر ساعت از روی اونها رد شد در یک لحظه اگه تند بریم کمک رو جمع میکنه
من دوسالی قبل بود برف اومده بود حواسم نبود با 40 تایی سرعت رد شدم که یک لحظه ماشین انگار از زمین میخواست جدا شه
اما این دفعه حدود 30 تا سرعت داشتم و خب تازه هم ماشین رو سرویس کردم اما خب همونطور گفتم روی این سرعتگیر ها با سرعت بالا این صدا هست با پرایدهای دیگه هم دیدم اما دیگر ماشین ها با سرعت بیشتر این صدا میاد اما به چه دلیل هست رو نمیدونم
حالا به نظرتون زیربندی ضربه ای هم خورده ؟
برایتوضیحاتتون هم ممنون حتما این واسکازین رو هم میزنم
راستی کمک های من بالا و پایینش لاستیک گذاشته که در دست انداز ها به هم نخورن و باعث صدا بشه
با سپاس :n40:

fokahi110
26-02-2017, 01:05
سلام دوستان واساتید من فنرهای داخل کاسه چرخم صدا میدن برای بار سوم چرخهارو باز کردم و گریس زد مکانیک اونم در حد کم که گریس پخش نشه به لنتها حالا برام سواله به محض اینکه گریس مالید تا 1 روز خوب بود از جیر جیر افتاد ولی دوباره بازم از امروز صداش شروع شد رو مخه والا فنر براش گرفتم مکانیک گفت که اصلی نیست و عوض نمیکنم همین مال خودت خوبه روشه گریس میزنم نرم میشه ولی بازم با وجود گریس مال شدن صدا میدن تکلیف من چیه چیکار باید بکنم؟

esi222
28-02-2017, 08:06
سلام دوستان
ماشینم 206 تیپ 5 هست قفل مرکزیش دچار مشکل شده.
وقتی با ریموت میزنم قفل کنه یا از رو شاسی داشبورد یا موقه حرکت که به 10تا میرسه،موقه قفل کردن میزنه بالا ! میره پایین میاد بالا.
اما وقتی بصورت دستی خود قفل رو در رو میزنم مشکلی نداره. وقت پارک کردن هم کلا سوییچ میدازم ماشینو قفل میکنم.
چندجا بردم یکی گفت ببر نمایندگی کدش بهم خورده! درحالیکه فرمان داره از ریموت میگیره !
یکی گفت از پمپه در رانندس
یکی گفت از پمپ در نیست قبلا داشتم اینجوری درست نشده !
موندم چیکار کنم

najee
03-03-2017, 09:44
دوستان سلام با توجه به نزدیک شدن سال نو یه چند تا سئوال پرایدی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
پراید مدل93کارمرد20000تا نیاز هست تسمه تایم عوض بشه یا نه چون دوسال از عمرش گذشته میگم نه بخاطر کیلومتر.
2)رادیات پراید پیچ تخلیه واسه این کار نداره وباید اون شلنگ بزرگ رو دربیارم حتما چون فک میکنم ضد یخ نداره وباید یه کم از آب رادیات و خالی کنم واسه این کار
3)لنت ها شدیدا سوت میکشه تو حرکت نیاز به تعویض هست یا بی خیال شم چون از بغل که نگاه میکنم ظاهرا هنوز لنت داره .
4)هنکام ترمز گرفتن پدال ترمز زیاد تق تق میکنه بخاطر ای بی اس هست من تو همین فروم یه مطلبی دیدم که نوشته نباید کوچکترین لرزشی داشته باشه
و دیگه اینکه این زه بغل و هر کار میکنم کنده میشه به نظرتون چه بلایی سرش بیارم که دیگه جدا نشه .

Life24
03-03-2017, 21:12
دوستان سلام
با پراید مدل 91 تایر جلو و عقب سمت شاگرد ، درون یک گودال بسیار بزرگ و بد در خیابان افتادم...در حدی که من فکر کردم چرخ الان کنده شده!!
خودم می تونم چک کنم یا باید ببرمش جلوبندی؟ بد ضربه ای بود..بسیار شدید :n41:

fokahi110
03-03-2017, 23:23
دوستان سلام
با پراید مدل 91 تایر جلو و عقب سمت شاگرد ، درون یک گودال بسیار بزرگ و بد در خیابان افتادم...در حدی که من فکر کردم چرخ الان کنده شده!!
خودم می تونم چک کنم یا باید ببرمش جلوبندی؟ بد ضربه ای بود..بسیار شدید :n41:

سلام داداش شما حتما ببر ماشین رو یه چک کنن چون نزدیک نوروز هم هست بزار تو تعطیلات گیر نیفتی خدای نکرده چک کردن هم خرجی نداره اگر قطعات جلوبندیت به فنا رفته باشه مشکل ساز میشن برات.یاعلی:n01::n40:

mkhr2max
04-03-2017, 13:47
با سلام

این 405 ما ؛ در حالت درجا وقتی دور موتور به 2500 میرسه بدنه می لرزه
آیینه می لرزه

دسته موتور همه طرف عوض کردم ؛ سرسیلندر تازه عوض شده نو ؛
موقع جرکت وقتی به 2500 می رسه دور موتور لرزش شدید تر هست
به نحوی که توی آیینه اشیا و ماشین های پشت سرم رو ویبره هستند .

البته صدای ماشین هم زیاد می شه
اشکال از چی می تونه باشه ؟

najee
05-03-2017, 15:24
دوستان سلام با توجه به نزدیک شدن سال نو یه چند تا سئوال پرایدی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
پراید مدل93کارمرد20000تا نیاز هست تسمه تایم عوض بشه یا نه چون دوسال از عمرش گذشته میگم نه بخاطر کیلومتر.
2)رادیات پراید پیچ تخلیه واسه این کار نداره وباید اون شلنگ بزرگ رو دربیارم حتما چون فک میکنم ضد یخ نداره وباید یه کم از آب رادیات و خالی کنم واسه این کار
3)لنت ها شدیدا سوت میکشه تو حرکت نیاز به تعویض هست یا بی خیال شم چون از بغل که نگاه میکنم ظاهرا هنوز لنت داره .
4)هنکام ترمز گرفتن پدال ترمز زیاد تق تق میکنه بخاطر ای بی اس هست من تو همین فروم یه مطلبی دیدم که نوشته نباید کوچکترین لرزشی داشته باشه
و دیگه اینکه این زه بغل و هر کار میکنم کنده میشه به نظرتون چه بلایی سرش بیارم که دیگه جدا نشه .

دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟؟؟

nimahandsomboy
05-03-2017, 20:23
دوستان دیروز رفتم تعمیرگاه
مکانیک یه دیاگ جمع و جور داشت خیلی شیک بود

خیلی راحت سیم وصل کرد به ماشین چنتا ارور داد سریع ماشین درست کرد

به فکرم زد از این دیاگ برای خودم بخرم... به نظر کار کردن باهاش راحت باشه

قیمتش حدودا چند هست ؟؟ کسی اطلاع داره

چون ماشینم هر چند وقت یه بار خراب میشه..میخوام خودم درست کنم البته مشکلات کامپیوتری دیاگ منظورم هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-03-2017, 22:55
با سلام
این 405 ما ؛ در حالت درجا وقتی دور موتور به 2500 میرسه بدنه می لرزه آیینه می لرزه
دسته موتور همه طرف عوض کردم ؛ سرسیلندر تازه عوض شده نو ؛ موقع حرکت وقتی به 2500 می رسه دور موتور لرزش شدید تر هست به نحوی که توی آیینه اشیا و ماشین های پشت سرم رو ویبره هستند .
البته صدای ماشین هم زیاد می شه اشکال از چی می تونه باشه ؟

سلام
از کی اینجوری شده ؟ تدریجاً ؟ یا یکدفعه ؟
اگر با دنده خلاص هم همینطوریه و دستهموتورها هم سالمه پس احتمال مشکل در یاتاقانهای میل لنگ هست و یا بلبرینگ پشت فلایویل
علت دیگه مشکل در ادونس بودنِ زمان جرقه زنی هست یعنی شعمها زود جرقه میزنه و لرزش شدید و صدای زیاد تولید میشه (ناک ) باید با دستگاه از درست بودن زمان جرقه زدن مطمئن بشین

qwertym
06-03-2017, 02:10
سلام
از دیروز وقتی تو هر دنده ای باشم و دور موتور به 3000 نزدیک میشه ماشین شروع میکنه به تپ تپ کردن و ریپ زدن مشکل از چیه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-03-2017, 04:56
سلام
از دیروز وقتی تو هر دنده ای باشم و دور موتور به 3000 نزدیک میشه ماشین شروع میکنه به تپ تپ کردن و ریپ زدن مشکل از چیه ؟

سلام

به نظر بنده متهم اصلی یکی از وایرشمعها هست البته ماشبنهای مدل بالا دیگه وایرشمع بلند ندارند
اگر ماشینتون وایرشمع معمولی داره باید تک تکشون رو با اهم متر چک کنین و اونی که مقاومتش از بقیه خیلی بیشتره پس نیم سوز شده و درست برق رد نمیکنه
اگر مشکل همین باشه نیازی به خرید وایر ندارید . از یک مکانیکی یک وایر بگیرید و نصب کنید چون 80% از وایرهای توی مکانیکیها سالمه چون همیشه فقط یک وایر خراب میشه اما 4 تا رو با هم عوض میکنند
اطلاعات بیشتر در صفحات اولِ تاپیکِ صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف ملیونها تومن

mkhr2max
06-03-2017, 08:29
سلام
از کی اینجوری شده ؟ تدریجاً ؟ یا یکدفعه ؟
اگر با دنده خلاص هم همینطوریه و دستهموتورها هم سالمه پس احتمال مشکل در یاتاقانهای میل لنگ هست و یا بلبرینگ پشت فلایویل
علت دیگه مشکل در ادونس بودنِ زمان جرقه زنی هست یعنی شعمها زود جرقه میزنه و لرزش شدید و صدای زیاد تولید میشه (ناک ) باید با دستگاه از درست بودن زمان جرقه زدن مطمئن بشین

خیلی وقته این طوری شده ؛ تدریجی
با دنده خلاص تو دور 2500 تا دقیقا این طوری می شه و با افزایش یا کاهش دور موتور لرزش کمتر می شه وقتی تو حرکت هستم خیلی شدید تر می شه دقیقا تو همون دور موتور ...

هر جا می برم یه دیاگ میزنن و میگن مشکلی نیست ؛ طبیعی هستش و درست شد . اما بلانصبت فقط اکثر دیاگ کارا فقط پول ؛ مهم نیست کار درست باشه .

احتمال اینکه یاتاقان باشه چند درصد هست و اینکه بلبرینگ فلایول باشه چقدره ؟

البته یک سال پیش این طوری می شد ؛ اما جدیدا موقع حرکت با دنده یک که م یخوام راه بیفتم ؛ می لرزه ؛ دیسک و صفحه هم تموم شده فکر کنم . ممکنه از تاپ داشتن فلایول باشه ؟یا همون بلبرینگ ؛ چون دیسک و صفحه رو باید عوض کنم ؛ اما یاتاقان واقعا خرج می گذاره دست آدم ...

اول دیسک و صفحه عوص کنم و فلایول رو بدم تراش و بلبرینگ رو عوض کنه ؛ با چشم مشخصه که لرزش ممکنه به خاطر اون باشه یا نه ؟

ببرم تنظیم موتور بگم زمان دقیق چرقه زنی رو بررسی کنند ؟

ممنون از پاسخ شما ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-03-2017, 20:23
خیلی وقته این طوری شده ؛ تدریجیبا دنده خلاص تو دور 2500 تا دقیقا این طوری می شه و با افزایش یا کاهش دور موتور لرزش کمتر می شه وقتی تو حرکت هستم خیلی شدید تر می شه دقیقا تو همون دور موتور ...

هر جا می برم یه دیاگ میزنن و میگن مشکلی نیست ؛ طبیعی هستش و درست شد . اما بلانصبت فقط اکثر دیاگ کارا فقط پول ؛ مهم نیست کار درست باشه .
احتمال اینکه یاتاقان باشه چند درصد هست و اینکه بلبرینگ فلایول باشه چقدره ؟
البته یک سال پیش این طوری می شد ؛ اما جدیدا موقع حرکت با دنده یک که م یخوام راه بیفتم ؛ می لرزه ؛ دیسک و صفحه هم تموم شده فکر کنم . ممکنه از تاپ داشتن فلایول باشه ؟یا همون بلبرینگ ؛ چون دیسک و صفحه رو باید عوض کنم ؛ اما یاتاقان واقعا خرج می گذاره دست آدم ...
اول دیسک و صفحه عوض کنم و فلایول رو بدم تراش و بلبرینگ رو عوض کنه ؛ با چشم مشخصه که لرزش ممکنه به خاطر اون باشه یا نه ؟
ببرم تنظیم موتور بگم زمان دقیق چرقه زنی رو بررسی کنند ؟
ممنون از پاسخ شما ...سلام
وقتی دیسک و صفحه باز بشه و برداشته بشه بهترین وقت برای چک کردن هست تا معلوم بشه لرزش از موتوره یا کلاچ یا محور گیربکس
بدون دیسک و صفحه روشن کنین و گاز بدین اگر دیگه لرزش نداره پس از کلاچ و یا محور گیربکس هست. اما اگر بدون دیسک و صفحه باز هم میلرزه پس از موتوره که یا ناک هست یا یاتاقانها و یا تاب داشتن میل بادامک (میل سوپاپ)

ماشين شما دلکو نداره . سیستم جرقه زنی الکترونیکی داره که خودش زمان جرقه زدن رو تعیین میکنه با کمک سنسور میل لنگ و سنسور میل بادامک
احتمالاً سنسور ناک هم داره تا به محض احساس ناک , زمان جرقه زنی رو توسط کامپیوتر تغییر میده تا ناک از بین بره
ممکنه همین سنسور ناک درست عمل نمیکنه
باید یک مکانیک وارد و باوجدان موضوع ناک و سنسورش رو چک کنه
خلاص کنین , دور 2500 تا لرزش شدید بشه , حالا همزمان کلاچ بگیرین ببینین لرزش تغییری میکنه ؟ اگر کم یا زیاد میشه پس به کلاچ و بلبرینگ پشت فلایویل و یا محوری که نیرو رو منتقل میکنه به گیبرکس ربط داره
به موقع روغن عوض کنین و روغن درجه یک بریزید با فیلتر درجه یک . اگر لرزش کمتر شد پس احتمال معیوب بودن یاتاقانهای میل لنگ زیاده .
احتمال شل و ول بودن چیزی از موتور هم کم نیست مثل اگزوز که اگر درست نصب نباشه لرزش شدید تولید میکنه

mkhr2max
07-03-2017, 10:51
سلام
وقتی دیسک و صفحه باز بشه و برداشته بشه بهترین وقت برای چک کردن هست تا معلوم بشه لرزش از موتوره یا کلاچ یا محور گیربکس
بدون دیسک و صفحه روشن کنین و گاز بدین اگر دیگه لرزش نداره پس از کلاچ و یا محور گیربکس هست. اما اگر بدون دیسک و صفحه باز هم میلرزه پس از موتوره که یا ناک هست یا یاتاقانها و یا تاب داشتن میل بادامک (میل سوپاپ)

ماشين شما دلکو نداره . سیستم جرقه زنی الکترونیکی داره که خودش زمان جرقه زدن رو تعیین میکنه با کمک سنسور میل لنگ و سنسور میل بادامک
احتمالاً سنسور ناک هم داره تا به محض احساس ناک , زمان جرقه زنی رو توسط کامپیوتر تغییر میده تا ناک از بین بره
ممکنه همین سنسور ناک درست عمل نمیکنه
باید یک مکانیک وارد و باوجدان موضوع ناک و سنسورش رو چک کنه
خلاص کنین , دور 2500 تا لرزش شدید بشه , حالا همزمان کلاچ بگیرین ببینین لرزش تغییری میکنه ؟ اگر کم یا زیاد میشه پس به کلاچ و بلبرینگ پشت فلایویل و یا محوری که نیرو رو منتقل میکنه به گیبرکس ربط داره
به موقع روغن عوض کنین و روغن درجه یک بریزید با فیلتر درجه یک . اگر لرزش کمتر شد پس احتمال معیوب بودن یاتاقانهای میل لنگ زیاده .
احتمال شل و ول بودن چیزی از موتور هم کم نیست مثل اگزوز که اگر درست نصب نباشه لرزش شدید تولید میکنه

سلام
آقا محمد از اینکه وقت گزاشته و پاسخ می دید بسیار سپاسگزارم

سر سیلندر کامل تازه عوض کردم ؛ قبل از تعویض سرسیلندر همین حالت بود و الانم که سرسیلندر نو هستش همین حالت لرزش در دور 2500 RPM هست .

زمانی که دور موتور رو 2500 هست کلاچ رو می گیریم ( دنده خلاص ) هیچ فرقی نمی کنه . توی حرکت موتور با دنده 3- یا 4 وقتی کلاچ رو می گیرم و دور موتور رو 2500 هست لرزش کمتر از زمانی که درجا هست می شه اما بازم شیشه عقب خطاش می لرزه ؛ اما به محض اینکه کلاچ رو ول می کنم و موتور با گیربکس درگیر می شه ؛ لرزش شدید تر از زمانی که ایستاده هست می شه .

یعنی در حالت سکون در دور موتور 2500 لرزش کم هست اما بازم هست ؛ چون خط های شیشه عقب می لرزه
اما در حالت حرکت در همون دور موتور خیلی شدیدتر می شه

اگزوز فکر نکنم ؛ چون تازه سرویس شده ؛ لقی داشت ؛ درست کردم ؛ سنسور اکسیژن هم تازه عوض کردم ؛ گلویی اگزوز هم همین طور

قبل از تعویض دیسک و صفحه اول بدم سنسور ناک رو چک کنند ؟

ممنونم

fokahi110
10-03-2017, 23:39
سلام این دیسک ترمز مارکش خوبه برا پراید بخرم؟؟؟:n01:

paket
14-03-2017, 12:44
پژو 206 تیپ 5 تازه تحویل گرفتم در 2 هزار تا تقریبن گیج روغن رو کشیدم نصف شده بود با دوجه به عکسها ایا تعمیر کنم یا تعویض موتور بردم نمایندگی میگه ماشینت باید فیکس 1 ماه بخابه واسه تعویض موتور شب عیدم هس ماشین لازم میشه چیکارش کنم به نظرتون تعمیر یا موتور رو کامل بزارم تعویض کنن اگه تعمیر کنم اشکالی پیش نمیاد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم از خروجی اگزوز

Sent from my iPhone using Tapatalk

paket
14-03-2017, 12:47
ممنون میشم جواب بدین دوستان

fokahi110
14-03-2017, 23:40
ممنون میشم جواب بدین دوستان
سلام نظر بنده این هست که بزار تعویض موتور کنن برات نمایندگی چون تعمییر فایده ای نداره متاسفانه تولیدات جدید ایرانخودرو و 206 ها اینطوری شده:n01::n40:

حمیدددددد
20-03-2017, 23:20
سلام.ماشین من بعد خاموش کردن فنش روشن میمونه چند دیقه مشکل از چیه؟

Soroush-S
22-03-2017, 11:05
دوستان علت کم شدن پیاپی باد لاستیکهای جلو چیه؟
حنی لاستیک جلو با عقب تعویض کردم ولی بازم باد هر دوتا لاستیک جلو کم میشه.
چک شد هیچکدوم پنچری هم ندارن . اگه کسب تجربه ای داره کمک کنه ممنون میشم

amir z
22-03-2017, 11:24
دوستان علت کم شدن پیاپی باد لاستیکهای جلو چیه؟
حنی لاستیک جلو با عقب تعویض کردم ولی بازم باد هر دوتا لاستیک جلو کم میشه.
چک شد هیچکدوم پنچری هم ندارن . اگه کسب تجربه ای داره کمک کنه ممنون میشم

سلام
احتمالا از دور رینگ میره، زیاد پیش میاد، مخصوصا جلو که فرمون چرخونده میشه لاستیک بسشتر تغییر شکل میده. لاستیک رو در بیارید و بخوابونید زمین، دورش کمی آب بریزید و ببینید حباب های ریز میاد یا نه، یک بار هم پشتش رو همینکار کنید. اگر از دورش میره میتونید ببرید پنچری لاستیک رو یه مقدار فشار بده از رینگ جدا بشه و دورش گریس بزنه و دوباره باد کنه، دیگه باد نمیده

Soroush-S
22-03-2017, 11:30
سلام
احتمالا از دور رینگ میره، زیاد پیش میاد، مخصوصا جلو که فرمون چرخونده میشه لاستیک بسشتر تغییر شکل میده. لاستیک رو در بیارید و بخوابونید زمین، دورش کمی آب بریزید و ببینید حباب های ریز میاد یا نه، یک بار هم پشتش رو همینکار کنید. اگر از دورش میره میتونید ببرید پنچری لاستیک رو یه مقدار فشار بده از رینگ جدا بشه و دورش گریس بزنه و دوباره باد کنه، دیگه باد نمیده

دیروز بردم برام بررسی کرد . یه لاستیک مشکل داشت که برام درستش کرد . بعد با لاستیک عقب تعویض کرد. ولی بازم الان میبینم دوتا لاستیک جلو کم باده .

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-03-2017, 22:57
دیروز بردم برام بررسی کرد . یه لاستیک مشکل داشت که برام درستش کرد . بعد با لاستیک عقب تعویض کرد. ولی بازم الان میبینم دوتا لاستیک جلو کم باده .

سلام
همونطور که گفتند اگر تیوب لس هست پس از اطراف رینگ هست یا ممکنه والوش نشتی داره
یک قاشق مایع ظرفشوئی قاطی کنین با یک لیوان آب و با اسفنج یا پارچه بزنین به اطراف رینگ از داخل و بیرون و والو . مشکل مشخص میشه
اگر از اطراف رینگها باشه پس یا رینگها بنجله یا لاستیکها بنجله
حل ارزونش هم نصب تیوب هست
موقع درآوردن لاستیکها از رینگ باید آب صابون زیاد بزنند تا لبه لاستیک چیده نشه

mehdimghi
24-03-2017, 22:16
سلام دوستان

من یه 206 تیپ 3 مدل 84 دارم. 148000 تا رفته.

هفته گذشته به تعویض روغنی مراجعه و روغن و فشنگی و فیلتر روغن و هوا رو عوض کردم. دو لیتر روغن گیربکس هم ریختم. طرف گفت از دو لیتر روغن گیربکس فقط نیم لیتر مونده. در مورد روغن موتور هم گفت 1 تا 1.5 لیتر کم کرده. 9 ماه بود عوض نکرده بودم.

روغن موتور رو 165 تومن گرفتم مارک bizol سبز.

فردای بعد از خروج از تعویض روغنی. بعد از گرم شدن چراغ استپ و روغن توی دور موتور پایین روشن میشه.

یکبار دیگه روغن و فیلتر روغن و فشنگی رو عوض کردم حل نشد. اویل پمپ هم عوض کردم بازم حل نشد. روغن هم تغییر دادم.

هیچ صدای غیر عادی از موتور هم شنیده نمیشه.

یکی میگه پایه فیلتر روغنه یکی میگه پایه فنر فیلتر روغنه. یکی میگه سیم کشی ایراد داره. یکی میگه یاتاقان ضعیف شده اویل پمپ رو بده تقویت کنن.
و یا واشر سوپاپ و...

چه کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-03-2017, 22:33
سلام دوستان
من یه 206 تیپ 3 مدل 84 دارم. 148000 تا رفته.
هفته گذشته به تعویض روغنی مراجعه و روغن و فشنگی و فیلتر روغن و هوا رو عوض کردم. دو لیتر روغن گیربکس هم ریختم. طرف گفت از دو لیتر روغن گیربکس فقط نیم لیتر مونده. در مورد روغن موتور هم گفت 1 تا 1.5 لیتر کم کرده. 9 ماه بود عوض نکرده بودم.
روغن موتور رو 165 تومن گرفتم مارک bizol سبز.
فردای بعد از خروج از تعویض روغنی. بعد از گرم شدن چراغ استپ و روغن توی دور موتور پایین روشن میشه.
یکبار دیگه روغن و فیلتر روغن و فشنگی رو عوض کردم حل نشد. اویل پمپ هم عوض کردم بازم حل نشد. روغن هم تغییر دادم.
هیچ صدای غیر عادی از موتور هم شنیده نمیشه.
یکی میگه پایه فیلتر روغنه یکی میگه پایه فنر فیلتر روغنه. یکی میگه سیم کشی ایراد داره. یکی میگه یاتاقان ضعیف شده اویل پمپ رو بده تقویت کنن. و یا واشر سوپاپ و...
چه کنم؟سلام

بار اول چرا فشنگی رو عوض کردین ؟ چه مشکلی داشت ؟

mehdimghi
24-03-2017, 22:50
سلام. گفت روغن میده.

- - - Updated - - -

سلام

بار اول چرا فشنگی رو عوض کردین ؟ چه مشکلی داشت ؟

سلام گفت روغن میده

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-03-2017, 08:12
سلام. گفت روغن میدهیعنی چراغ روغن قبل از تعویض مهره درست کار میکرد ؟ با باز کردن سوئیچ روشن میشد و با استارت زدن خاموش میشد ؟

اگه بله , همون فشنگی رو اگه دارین نصبش کنین و تست کنین
مطمئنید مکانیک با چیر دیگه ای ور نرفت ؟
چراغ روغن خیلی مهم هست و همیشه باید سالم باشه
برای تستش و تست قدرتِ اویل پمپ هم کافیه وایرشمعها رو علامت بزنیم و برداریم و بعدش سوئیچ رو باز کنیم , چراغ روغن باید روشن بشه
2 یا 3 ثانیه بعد از استارت باید خاموش بشه . این معنیش اینه که چراغ سالمه , فشنگی سالمه و پمپ روغن هم قوی هست و روغن کافی هم توی موتور هست
========================= ==============
تست سیم فشنگی هم ساده هست:
سوئیچ باز , فیش فشنگی رو بکشین , دو تا سیم توی فیش رو به هم اتصال بدین باید چراغ روغن روشن بشه

mehdimghi
25-03-2017, 10:55
یعنی چراغ روغن قبل از تعویض مهره درست کار میکرد ؟ با باز کردن سوئیچ روشن میشد و با استارت زدن خاموش میشد ؟

اگه بله , همون فشنگی رو اگه دارین نصبش کنین و تست کنین
مطمئنید مکانیک با چیر دیگه ای ور نرفت ؟
چراغ روغن خیلی مهم هست و همیشه باید سالم باشه
برای تستش و تست قدرتِ اویل پمپ هم کافیه وایرشمعها رو علامت بزنیم و برداریم و بعدش سوئیچ رو باز کنیم , چراغ روغن باید روشن بشه
2 یا 3 ثانیه بعد از استارت باید خاموش بشه . این معنیش اینه که چراغ سالمه , فشنگی سالمه و پمپ روغن هم قوی هست و روغن کافی هم توی موتور هست
========================= ==============
تست سیم فشنگی هم ساده هست:
سوئیچ باز , فیش فشنگی رو بکشین , دو تا سیم توی فیش رو به هم اتصال بدین باید چراغ روغن روشن بشه

ممنون.
من یادم نمیاد روشن میشد یا نه.
میخوام چیزهایی که گفتید رو تست کنم.
فقط یه سوال بعد در آوردن وایرها اگه چراغ روشن شد بعد استارت بزنم یا وایرها رو وصل کنم بعد استارت بزنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-03-2017, 11:56
ممنون. من یادم نمیاد روشن میشد یا نه. میخوام چیزهایی که گفتید رو تست کنم. فقط یه سوال بعد در آوردن وایرها اگه چراغ روشن شد بعد استارت بزنم یا وایرها رو وصل کنم بعد استارت بزنم؟وایرشمعها رو فقط برای این برمیداریم که با استارت زدن موتور روشن نشه تا بتونیم قدرت اویل پمپ رو در حالتِ چرخش بسیار کُندِ میل لنگ تست کنیم . اویل پمپِ قوی حتی با چرخش آروم میل لنگ هم فشار کافی تولید میکنه و چراغ روغن رو خاموش میکنه
برای تست سیم و لامپِ چراغ روغن نیازی به استارت زدن نیست فقط سوئیچ باز باشه . بهش میگن حالت II . حالت 0 سوئیچ بسته . حالت I معمولا فقط ضبط و فندک کار میکنه . حالت III هم موتور استارت میزنه

اما برای تست فشنگی و تست سلامت پمپ روغن باید استارت زد بدون وایرشمعها چون فشار روغن هست که باعث خاموش شدن چراغ میشه

mehdimghi
25-03-2017, 13:18
وایرشمعها رو فقط برای این برمیداریم که با استارت زدن موتور روشن نشه تا بتونیم قدرت اویل پمپ رو در حالتِ چرخش بسیار کُندِ میل لنگ تست کنیم . اویل پمپِ قوی حتی با چرخش آروم میل لنگ هم فشار کافی تولید میکنه و چراغ روغن رو خاموش میکنه
برای تست سیم و لامپِ چراغ روغن نیازی به استارت زدن نیست فقط سوئیچ باز باشه . بهش میگن حالت II . حالت 0 سوئیچ بسته . حالت I معمولا فقط ضبط و فندک کار میکنه . حالت III هم موتور استارت میزنه

اما برای تست فشنگی و تست سلامت پمپ روغن باید استارت زد بدون وایرشمعها چون فشار روغن هست که باعث خاموش شدن چراغ میشه

سلام
الان رفتم تو پارکینگ سوئیچ رو باز کردم چراغ روغن روشن نمیشه.
این نشونه چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-03-2017, 14:03
سلام الان رفتم تو پارکینگ سوئیچ رو باز کردم چراغ روغن روشن نمیشه. این نشونه چیه؟

سلام
پس یا فشنگی خرابه یا فیشش دراومده یا سیمش قطعه یا لامپ چراغ روغن سوخته
با تستی که گفتم مشخص میشه لامپ و سیم و فیش سالمه یا نه . اگر اینها سالمه پس فشنگی به احتمال زیاد خرابه
فشنگی رو هم لازم نیست بیخودی عوض کنین . میتونین راحت با اهم متر تستش کنین :
فیشش رو بکشین . اهم متر رو بزنین به دو سر فشنگی با موتور خاموش و سوئیچ بسته , باید عقربه اهم متر حرکت کنه بره روی صفر اهم یعنی اتصال کوتاه
حالا یکی استارت بزنه . باید عقربه برگرده روی جای اولش (مقاوتِ بینهایت) که معنیش اینه که فشنگی سالمه

pars207
25-03-2017, 14:56
سلام
1-اسپری کربن بزنم به پلاستیک نمیسوزه؟
2-اگه بخوام یک قسمت از وسط کار فرضا آرم رینگ رنگ نخوره و تمیز بمونه چکار کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-03-2017, 20:32
سلام
1-اسپری کربن بزنم به پلاستیک نمیسوزه؟
2-اگه بخوام یک قسمت از وسط کار فرضا آرم رینگ رنگ نخوره و تمیز بمونه چکار کنم؟

سلام

1- روی یک تکه ی کوچک تست کنین اول یا یک بطری شیر پلاستیکی یا کمی از پشت همون قطعه که قراره رنگ بشه
2- اون قسمت رو با چسب پهن نواری بپوشونین و اضافه ی چسب رو با تیغ ببرین
اگر بزرگ هست با برگ کاغذ یا نایلون بپوشونینش و اطرافش رو چسب نواری پهن بزنین

mehdimghi
25-03-2017, 20:42
سلام
پس یا فشنگی خرابه یا فیشش دراومده یا سیمش قطعه یا لامپ چراغ روغن سوخته
با تستی که گفتم مشخص میشه لامپ و سیم و فیش سالمه یا نه . اگر اینها سالمه پس فشنگی به احتمال زیاد خرابه
فشنگی رو هم لازم نیست بیخودی عوض کنین . میتونین راحت با اهم متر تستش کنین :
فیشش رو بکشین . اهم متر رو بزنین به دو سر فشنگی با موتور خاموش و سوئیچ بسته , باید عقربه اهم متر حرکت کنه بره روی صفر اهم یعنی اتصال کوتاه
حالا یکی استارت بزنه . باید عقربه برگرده روی جای اولش (مقاوتِ بینهایت) که معنیش اینه که فشنگی سالمه

چراغ که فکر نکنم سوخته باشه چون وقتی 15 دقیقه با ماشین راه برم و بایستم و دور موتور بیاد پایین چراغ حالت روشن خاموش به همراه استپ میشه. بعضی مواقع هم توی همون دور پایین و بعد گرم شدن حالت قطع و وصلی میشه.

armin_punisher6
25-03-2017, 21:39
پژو 2000 دارم.ماشین دنده عقب میزنم هر دو چراغ دنده عقب روشن میشن ولی به محض اینکه پارو یکم از رو کلاچ بر میدارم جفتشون خاموش میشن.دلیل چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-03-2017, 23:48
پژو 2000 دارم.
ماشین دنده عقب میزنم هر دو چراغ دنده عقب روشن میشن ولی به محض اینکه پارو یکم از رو کلاچ بر میدارم جفتشون خاموش میشن.دلیل چیه؟سلام
سر این مهره به مرور زمان ساییده و کوتاه میشه
اولش گاهی لامپها روشن نمیشه یا یهو خاموش میشه اما کم کم اونقدر ساییده میشه که دیگه قطعه ی توی گیربکس بهش فشار نمیاره و برق رو وصل نمیکنه
اگر مشکل همین باشه دیگه باید عوض بشه
ممکن هم هست شل شده فقط و با محکم شدنش درست بشه
گاهی هم یک لامپ یا هر دو لامپ توی هولدرهاشون خاک میگیره و درست برق نمیگیره . با ضربه به چراغها گاهی درست میشه
البته احتمال خاک گرفتن و خاموش شدن هر دو لامپ با همدیگه خیلی خیلی کمه

Mr.Crow
26-03-2017, 11:51
دوستان ما یه پراید مدل 76 داریم که دیگه در حال گذروندن روزهای بازنشستگیش هست. البته قیافه ـش تر و تمیزه، ولی موتورش به نظر میرسه که منهدم شده. مشکل خاصی هم نداشت، ولی حدوداً دو هفته ای میشد که هر وقت سراغش میرفتم و استارت میزدم که یه ذره کار کنه و نخوابه، یه صدای عجیبی شبیه تراکتور یا هلی کوپتر ازش بلند میشد و بالاخره چند روز پیش گفتیم ببریمش تعمیرگاه، ولی وسط راه خاموش شد و دیگه روشن هم نمیشد. اونجا یه بنده خدایی کنار خیابون بود که گفت من وارد هستم و شروع کرد به دستکاری و بعدش گفت این خیلی خرج داره و حدود 1 میلیون خرجش میشه که سیلندرش فلان بشه و تراشکاری بره و از این حرفا. بعد با وانت بردیمش تعمیرگاه و طرف گفت این با 200 تومن درست میشه، ولی شب که رفتیم سراغش گفت مشکل خیلی اساسی هست و دوباره این یکی هم گفت باید موتور باز بشه و فلان قسمت تراشکاری بره و نمیدونم میل لنگش هم فلانه و حدود 800 تا 1 میلیون خرج داره.
مختصر و مفید اینکه میخوام بدونم اگه پیش یکی دیگه هم بردم و گفت انقدر خرج داره، به نظرتون خرجش کنم و بفروشمش یا همین طوری بفروشمش بهتره؟ کلاً همچین ماشینی با این مشکلات رو چند میخرن؟

amir z
26-03-2017, 12:21
دوستان ما یه پراید مدل 76 داریم که دیگه در حال گذروندن روزهای بازنشستگیش هست. البته قیافه ـش تر و تمیزه، ولی موتورش به نظر میرسه که منهدم شده. مشکل خاصی هم نداشت، ولی حدوداً دو هفته ای میشد که هر وقت سراغش میرفتم و استارت میزدم که یه ذره کار کنه و نخوابه، یه صدای عجیبی شبیه تراکتور یا هلی کوپتر ازش بلند میشد و بالاخره چند روز پیش گفتیم ببریمش تعمیرگاه، ولی وسط راه خاموش شد و دیگه روشن هم نمیشد. اونجا یه بنده خدایی کنار خیابون بود که گفت من وارد هستم و شروع کرد به دستکاری و بعدش گفت این خیلی خرج داره و حدود 1 میلیون خرجش میشه که سیلندرش فلان بشه و تراشکاری بره و از این حرفا. بعد با وانت بردیمش تعمیرگاه و طرف گفت این با 200 تومن درست میشه، ولی شب که رفتیم سراغش گفت مشکل خیلی اساسی هست و دوباره این یکی هم گفت باید موتور باز بشه و فلان قسمت تراشکاری بره و نمیدونم میل لنگش هم فلانه و حدود 800 تا 1 میلیون خرج داره.
مختصر و مفید اینکه میخوام بدونم اگه پیش یکی دیگه هم بردم و گفت انقدر خرج داره، به نظرتون خرجش کنم و بفروشمش یا همین طوری بفروشمش بهتره؟ کلاً همچین ماشینی با این مشکلات رو چند میخرن؟

سلام دوست عزیز
احتمال ایاتاقا زده که اون صداهایی که میگید رو میداده.
بستگی داره، اگر مشتری خوب بخوره فروختنش خوبه ولی تعمیرش هم مشکل خاصی نداره و بعد از تعمیر حالا حالا کار میکنه، البته به شرط ایکه درست تعمیر بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-04-2017, 10:29
سلام دوستان
واتر پمپ ماشین بنده کمی نشتی داشت و کولانت کم میشد , از این محصول استفاده کردم , ظرف 3 روز و 120 کیلومتر رانندگی نشتی رو گرفت !!!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممکنه این مارک در ایران نباشه , سعی کنین امریکائی یا اروپائی بخرین . ایرانی و هندی و چینی نخرین .
اطلاعات بیشتر در این صفحه :

aalpsat
01-04-2017, 23:11
سلام دوستان من تیبا مدل 94 دارم
این چراغ چک ماشین من برای بار هزارم روشن شد! قبلا سنسود میل بادامکش رو عوض کردم و اصلی انداختم که مشکل حل شد و الان ماشین دور بالای 4000 هم میره اما تو دنده یک و دو کپ داره یعنی پدال رو که. فشار میدم ماشین با تاخیر شتاب میگره
دیاگ زدم و خطای گرمکن سنسور اکسیژن پایین. میده! بنظرتون دلیل کپ کردن همینه یا همه اینجورین ؟ یجا خوندم سنسور اکسیژن پایین فقط برای چک کردن کارکرد کاتالیزور هست و ربطی به مصرف و شتاب نداره !
چندتا عکس هم از پارامترا گرفتم
پاشش سوخت و خلا منیفولد درسته ولی سنسور اکییژن بالا و اوانس رو نمیدونم که باید چطور باشه
اگر تازگیا دیاگ زدید حتما نظر بدید
n [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
mk[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
v[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025D using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-04-2017, 01:06
سلام دوستان من تیبا مدل 94 دارماین چراغ چک ماشین من برای بار هزارم روشن شد! قبلا سنسود میل بادامکش رو عوض کردم و اصلی انداختم که مشکل حل شد و الان ماشین دور بالای 4000 هم میره اما تو دنده یک و دو کپ داره یعنی پدال رو که......سلام

یکی از دلیلهای کپ کردن , خرابی سنسور دریچه گاز هست
فیشش رو بکشین و رانندگی کنین ببینین بدتر شده یا بهتر

bijandarbari
02-04-2017, 07:07
این چراغ چک ماشین من برای بار هزارم روشن شد! قبلا سنسود میل بادامکش رو عوض کردم و اصلی انداختم که مشکل حل شد و الان ماشین دور بالای 4000 هم میره اما تو دنده یک و دو کپ داره یعنی پدال رو که. فشار میدم ماشین با تاخیر شتاب میگره
دیاگ زدم و خطای گرمکن سنسور اکسیژن پایین. میده! بنظرتون دلیل کپ کردن همینه یا همه اینجورین ؟ یجا خوندم سنسور اکسیژن پایین فقط برای چک کردن کارکرد کاتالیزور هست و ربطی به مصرف و شتاب نداره !
پاشش سوخت و خلا منیفولد درسته ولی سنسور اکییژن بالا و اوانس رو نمیدونم که باید چطور باشه

سلام
گرم کن سنسور اکسیژن تنها وقتی که موتور سرد هستش کارایی داره. وقتی موتور گرم بشه، سنسور اکسیژن به خاطر دمای بالای اگزوز خود به خود گرم میمونه.
پس اگر مشکل شما با گرم شدن موتور از بین نمیره، ربطی به این قضیه نداره.

شما سر باطری ماشین رو یک شب تا صبح بردارید، ببینید مشکل موقتی رفع میشه یا نه؟؟
دریچه گاز رو باز کنید و چک کنید که حتما تو حالت آزاد بودن پدال گاز، دریچه گاز کاملا بسته باشه. اگر اینطور نبود با پیچ بغل دریچه گاز، می تونید زاویه دریچه گاز رو کم کنید تا کامل بسته بشه.

amir z
02-04-2017, 07:42
سلام
دوست عزیز سوکت سنسور اکسیژن رو بکشید و تست کنید ببینید کپ کردن حل شده یا نه

aalpsat
02-04-2017, 11:51
سلام
دوست عزیز سوکت سنسور اکسیژن رو بکشید و تست کنید ببینید کپ کردن حل شده یا نه
سلام. بله هر دو سوکت رو کشیدم و تفاوتی نکر غیر اینکه موتور کمی نرمتر کار میکنه و دور موتور هم دیر پایین می یاد

aalpsat
02-04-2017, 12:02
سلام
گرم کن سنسور اکسیژن تنها وقتی که موتور سرد هستش کارایی داره. وقتی موتور گرم بشه، سنسور اکسیژن به خاطر دمای بالای اگزوز خود به خود گرم میمونه.
پس اگر مشکل شما با گرم شدن موتور از بین نمیره، ربطی به این قضیه نداره.

شما سر باطری ماشین رو یک شب تا صبح بردارید، ببینید مشکل موقتی رفع میشه یا نه؟؟
دریچه گاز رو باز کنید و چک کنید که حتما تو حالت آزاد بودن پدال گاز، دریچه گاز کاملا بسته باشه. اگر اینطور نبود با پیچ بغل دریچه گاز، می تونید زاویه دریچه گاز رو کم کنید تا کامل بسته بشه.
ممنون از شما
این مشکل همیشگیه به گرم شدن و سرد شدن ربطی نداره.
دریچه گاز هم یه بار باز کردم که مشکلی ندیدم البتخ خیلی خیلی کم باز بود
سرباتری رو شب تا صبح کشیدم. و شمع و فیلتر هوا هم نو خریدم. شمع رو دقت کردم همون کد معادل که کارخونه پیشنهاد کرده بخرم با کد RFN52LZ که برابر کد 8 بوش هست
یه چیز دیگری که هست پمپ بنزین. صدای جیغ میکشه مخصوصا تو جاده سرعت بالا
تو حالت در جا هم چند دقیقه یکبار یهو دور موتور میوفته که فکر میکردم. فن روشن میشه پیش میاد اما ربطی به روشن شدن فن نداره!
دوستان ببخشید طولانی شد ولی یه چیزی که خوندم خرابی پتانسیومتر دریچه گاز هست که دیاگ نمشون نمیده و یادم رفت بگم تستش کنن. خودم اهمتر خونه دارم اگه میشه نحوه تستشو بگید
با تشکر از همه

aalpsat
02-04-2017, 13:52
سلام

یکی از دلیلهای کپ کردن , خرابی سنسور دریچه گاز هست
فیشش رو بکشین و رانندگی کنین ببینین بدتر شده یا بهتر

salam hatman anjam midam va natije ro migam:n16:

bijandarbari
02-04-2017, 13:58
علت اینکه گفتم سر باطری رو چند ساعت بردارین، این بود که خودم مشکل مشابه تو پراید داشتم و آخر دیدم با این روش تا مدتی خوبه. ولی بعد مدتی دوباره خراب میشه و اشکال از برنامه ای سی یو بود.
ولی با تنظیم دریچه گاز به روشی که گفتم، تا حدی برطرف اش کردم.

اون یک کم که دریچه گاز باز هستش هم تنظیم اش کنید تا کامل بسته بشه. ممکنه تاثیر داشته باشه.
شمع اگه نور پیدا کردی خیلی عالی هستش.
پتانسیومتر دریچه گاز تو دیاگ نشون میده. همون زاویه دریچه گاز که توی عکس 0 یا 0.5 نشون میده، پارامتر خود پتانسیومتر دریچه گاز هستش. وقتی دیاگ زدی اگر مشکلی داشته باشه با باز و بسته کردن دریچه گاز و خوندن اون زاویه میشه متوجه مشکل ( یا تاخیر ) اون شد.

یادت باشه که خیلی از موارد بی دلیل قطعات انژکتور ( استپر موتور، پتانسیومتر دریچه گاز و سنسور اکسیژن ) بی دلیل توسط تعمیرکار ها عوض میشه. هیچ وقت به حرف تعمیر کار اعتماد نکن.

mkhr2max
03-04-2017, 13:26
سلام
آقا محمد از اینکه وقت گزاشته و پاسخ می دید بسیار سپاسگزارم

سر سیلندر کامل تازه عوض کردم ؛ قبل از تعویض سرسیلندر همین حالت بود و الانم که سرسیلندر نو هستش همین حالت لرزش در دور 2500 RPM هست .

زمانی که دور موتور رو 2500 هست کلاچ رو می گیریم ( دنده خلاص ) هیچ فرقی نمی کنه . توی حرکت موتور با دنده 3- یا 4 وقتی کلاچ رو می گیرم و دور موتور رو 2500 هست لرزش کمتر از زمانی که درجا هست می شه اما بازم شیشه عقب خطاش می لرزه ؛ اما به محض اینکه کلاچ رو ول می کنم و موتور با گیربکس درگیر می شه ؛ لرزش شدید تر از زمانی که ایستاده هست می شه .

یعنی در حالت سکون در دور موتور 2500 لرزش کم هست اما بازم هست ؛ چون خط های شیشه عقب می لرزه
اما در حالت حرکت در همون دور موتور خیلی شدیدتر می شه

اگزوز فکر نکنم ؛ چون تازه سرویس شده ؛ لقی داشت ؛ درست کردم ؛ سنسور اکسیژن هم تازه عوض کردم ؛ گلویی اگزوز هم همین طور

قبل از تعویض دیسک و صفحه اول بدم سنسور ناک رو چک کنند ؟

ممنونم

آقا محمد عزیز

دیسک و صفحه عوض شد . اما بازم لرزش هست .

هرجا بردم ؛ یه دیاگ زدند گفتند مشکلی نداره ؛ اما در کل لرزش و صدا زیاده در حالت ایستاده
سرسیلندر تازه عوض شده
اما فقط در دور 2500 لرزش زیاده
کجا ببرم بگم سنسور ناک رو چک کنند ؟
ممنون

amir z
03-04-2017, 16:48
آقا محمد عزیز

دیسک و صفحه عوض شد . اما بازم لرزش هست .

هرجا بردم ؛ یه دیاگ زدند گفتند مشکلی نداره ؛ اما در کل لرزش و صدا زیاده در حالت ایستاده
سرسیلندر تازه عوض شده
اما فقط در دور 2500 لرزش زیاده
کجا ببرم بگم سنسور ناک رو چک کنند ؟
ممنون

سلام دوست عزیز
لرزیدن اون خط ها در واقع لرزش آینه وسط ماشینه :n02: به احتمال 90 درصد دسته موتور ها قابلیت ارتجاعی و جذب ارتعاش رو از دست دادن و عمرشون به انتها رسیده

AMHSIN
03-04-2017, 17:04
دوستان سلام

سمند وقتی خاموشه لوله ورودی به رادیاتور رو که فشار میدم از درب رادیاتور هوا خارج میشه، میشه نتیجه گرفت که درب رادیاتور خراب شده؟

ir.warez
03-04-2017, 22:57
دوستان بنده یه روا مدل 86 دارم.جدیدا وقتی دور موتور روی 2 هزار هست احساس میکنم که خودرو میخواد شتاب بگیره و ول میکنه شبیه حالت ریپ زدن در حال ایستاده با این تفاوت که ماشین در حال حرکته و موقه شتاب گرفتن انگار ماشین میره یه لحظه نمکشه و بازم میکشه.میگیره ول میکنه شتاب رو.در حالت گاز و بنزین هم تفاوتی نداره و این مشکل به صورت خیلی خفیف هست.ممنون میشم راهنمایی کنین.

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2017, 00:13
دوستان بنده یه روا مدل 86 دارم.
جدیدا وقتی دور موتور روی 2 هزار هست احساس میکنم که خودرو میخواد شتاب بگیره و ول میکنه شبیه حالت ریپ زدن در حال ایستاده با این تفاوت که ماشین در حال حرکته و موقع شتاب گرفتن انگار ماشین میره یه لحظه نمیکشه و بازم میکشه.میگیره ول میکنه شتاب رو.
در حالت گاز و بنزین هم تفاوتی نداره و این مشکل به صورت خیلی خفیف هست.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام
احتمالاً از سنسور دریچه گاز هست
فیشش رو بکشین و برونید ببینید بدتر میشه یا فرقی نمیکنه
این سنسور رو با ولتمتر میشه تست کرد چون مثل ولوم صدا هست یعنی یک مقاومتِ متغیر هست , یک پتانسومتر

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2017, 00:27
سلام دوست عزیزلرزیدن اون خط ها در واقع لرزش آینه وسط ماشینه :n02: به احتمال 90 درصد دسته موتور ها قابلیت ارتجاعی و جذب ارتعاش رو از دست دادن و عمرشون به انتها رسیده

سلام
دسته موتورها و دسته گیربکسها فقط وقتی خراب میشه یه لاستیکش ببُره و پاره بشه که البته طوری طراحی شده که باز هم موتور و گیربکس رو نگه میدارند اما لرزشها رو منتقل میکنند به بدنه و لرزش هم بیشتر میشه
یکی از علمتهای خراب شدنشون همینه که موتور در لحظه ی روشن شدن و خاموش شدن بیش از حد تکون تکون میخوره
دسته موتور خرابب باچشم قابل مشاهده هست و نیازی به تعویض از روی حدس گمان نیست
متاسفانه میگن در این سایت دیگه نمیشه لینک چیزی در اینترنت رو قرار داد !!!! وگرنه عکسهاش در نت زیاده
در google image بنویسید broken engine mount
بعضیها در خانه با سیلیکون تعمیرش میکنند چون سیلیکونِ مرغوب هم وقتی خشک بشه از لاستیک بهتر و بادوامتر میشه

بعضیها هم لاستیک پاره شده رو عوض میکنند که باصرفه هست چون گرانترین جزء دسته موتور همون شاصی فولادیش هست که به بدنه وصل میشه و تقریباً خراب شدنی هم نیست
در بازار مغازه هایی هست که لاستیک صنعتی میفروشند . بیشترشون خودشون هم دستگاه برش لاستیک رو دارند و با پِرس میزننش توی شاصی دسته موتور و دوباره نو نوار میشه

mkhr2max
04-04-2017, 07:20
سلام دوست عزیز
لرزیدن اون خط ها در واقع لرزش آینه وسط ماشینه :n02: به احتمال 90 درصد دسته موتور ها قابلیت ارتجاعی و جذب ارتعاش رو از دست دادن و عمرشون به انتها رسیده

آخه تنها آئینه نیست ؛ کل اتاق هم می لرزه تو دور موتور 2500
دی
دسته موتور ها رو هم تازه عوض کردم ؛ همه طرف رو
سرسیلندر کامل نو ؛ دیسک و صفحه کامل نو عوض شدند

amir z
04-04-2017, 07:23
سلام
دسته موتورها و دسته گیربکسها فقط وقتی خراب میشه یه لاستیکش ببُره و پاره بشه که البته طوری طراحی شده که باز هم موتور و گیربکس رو نگه میدارند اما لرزشها رو منتقل میکنند به بدنه و لرزش هم بیشتر میشه
یکی از علمتهای خراب شدنشون همینه که موتور در لحظه ی روشن شدن و خاموش شدن بیش از حد تکون تکون میخوره
دسته موتور خرابب باچشم قابل مشاهده هست و نیازی به تعویض از روی حدس گمان نیست
متاسفانه میگن در این سایت دیگه نمیشه لینک چیزی در اینترنت رو قرار داد !!!! وگرنه عکسهاش در نت زیاده
در google image بنویسید broken engine mount
بعضیها در خانه با سیلیکون تعمیرش میکنند چون سیلیکونِ مرغوب هم وقتی خشک بشه از لاستیک بهتر و بادوامتر میشه

بعضیها هم لاستیک پاره شده رو عوض میکنند که باصرفه هست چون گرانترین جزء دسته موتور همون شاصی فولادیش هست که به بدنه وصل میشه و تقریباً خراب شدنی هم نیست
در بازار مغازه هایی هست که لاستیک صنعتی میفروشند . بیشترشون خودشون هم دستگاه برش لاستیک رو دارند و با پِرس میزننش توی شاصی دسته موتور و دوباره نو نوار میشه
با عرض معذرت ولی به هیچ وجه اینطور نیست. دسته موتور های آشغال هستن که سریعا پاره میشن و خودشون رو نشون میدن ولی بارها دیدم دسته موتورهایی اصلا پارگی نداشتن ولی دیگه لاستیکشون خشک شده و جذب ارتعاش رو درست انجام نمیدادن. قبل از راهنمایی بهتره تحقیق بشه

آخه تنها آئینه نیست ؛ کل اتاق هم می لرزه تو دور موتور 2500
دی
دسته موتور ها رو هم تازه عوض کردم ؛ همه طرف رو
سرسیلندر کامل نو ؛ دیسک و صفحه کامل نو عوض شدند

دقیقا باید کل اتاق بلرزه. داشبورد،فرمون و آینه و...
باز هم نیاز به بررسی بیشتری داره ماشین

mkhr2max
04-04-2017, 07:58
دقیقا باید کل اتاق بلرزه. داشبورد،فرمون و آینه و...
باز هم نیاز به بررسی بیشتری داره ماشین

یعنی لرزش طبیعی هست ؟
منظور از بررسی بیشتر ؛ کجا باید بررسی بشه ؛ چون هر جا می برم می گن مهم نیست

amir z
04-04-2017, 09:41
یعنی لرزش طبیعی هست ؟
منظور از بررسی بیشتر ؛ کجا باید بررسی بشه ؛ چون هر جا می برم می گن مهم نیست

طبیعی که نیست، چرا قبلا نداشته و یا ماشینهای مشابه ندارن. ولی پیدا کردنش زمانبر و حتی ممکنه هزینه بر در بیاد. از خیلی چیزها میتونه باشه. مثل تنظیم نبودن هوا و سخت موتور (مثل مشکل تو سوزن انژکتور ها و یا سنسور اکسیزن و..) تا خرابی قطعات مکانیکی مثل میل سوپاپ. حتی ممکنه دسته موتور های جدید که انداختین جنس خوب نبوده و ارتعاش ها رو جذب نمیکنه. البته بستن دسته موتور ها هم خیلی مهمه که دیدم اکثرا مکانیک ها توجه نمیکنن و به زور جا میزنن (هر دسته موتور یه مقدار جای بازی موقع بستن داره که باید همه دسته موتور ها رو طوری با هم میزون کرد که موتور به هیچ کدوم در حالت عادی فشار وارد نکنه و در واقع جای جذب ارتعاش براش باقی بمونه).
به نظرم اگر خیلی لرزش حاد نیست زیاد درگیرش نشین و ببینید در آینده چطور میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2017, 18:57
با عرض معذرت ولی به هیچ وجه اینطور نیست.
دسته موتور های آشغال هستن که سریعا پاره میشن و خودشون رو نشون میدن
ولی بارها دیدم دسته موتورهایی اصلا پارگی نداشتن ولی دیگه لاستیکشون خشک شده و جذب ارتعاش رو درست انجام نمیدادن.
قبل از راهنمایی بهتره تحقیق بشه

سلام.ممنون از نظرتون. نیازی به معذرت خواهی نیست دوست عزیز. اینجا یک سایت علمی هست و اختلاف شما با بنده هم یک اختلاف علمی هست . با همین اختلافها و گفتگوها و تبادل نظرها هست که علم و دانشمون زیاد یا تصحیح میشه
بنده با شما در چند چیز موافقم:
لاستیکهای بنجل در بازار هست که زود ترک میخوره یا پاره میشه که البته علتش اینه که لاستیک خالص و واقعی نیست مثل مواد آشغالی که باهاش گردگیرهای بنجل درست میکنند
درضمن لاستیک هر چه باکیفیت تر باشه بی بوتر و مات تر و قابلیت ارتجاعی و جذب ضربه و کش اومدنش بیشتره
لاستیکها به مرور زمان خشک میشن و هر چه بنجلتر باشه زودتر خشک میشه .
--===================================
اما این عقیده که لاستیک دسته موتوری که ترک نخورده باید تعویض بشه و این تصور که لاستیکِ دسته موتور اونقدر خشک میشه که ضربه رو خوب جذب نمیکنه اما سالم میمونه و پاره نمیشه و یا ترک نمیخوره رو بنده رد میکنم

دسته موتور اگر لاستیکش بنجل باشه زود ترک میخوره و پاره میشه و لرزش موتور زیاد میشه
حالا شما دسته موتوری که لاستیکش سالم هست و پاره نشده و ترک هم نخورده رو دوست دارین عوض کنین . این عقیده هم یک عقیده هست برای خودش
========================================
اما بنده یک چیز دیگه هم به فکرم رسید :
تعمیر دسته موتور خراب با تیوب پنچر
قبلاً در تاپیک "صرفه جوئی در هزینه های خودرو" روشهایی برای ساخت گردگیر باکیفیت پلوس و هیدرولیک فرمان و لاستیک چاکدار میله توازن و دیگر لاستیکهای جلوبندی رو از تیوب پنچر نوشته ام

به نظرم دسته موتور رو هم میشه با تیوب پنچر خیلی راحت بازسازی کرد که خیلی بادوام و باکیفیت میشه چون لاستیک تیوب خیلی باکیفیت و بادوام هست و نمیتونند توش دزدی کنند مگر اینکه نازک بسازنش . اما از نظر کیفیت جای دزدی و تقلب نداره
دنباله ی بحث رو در همون تاپیک مینویسم
ارادتمند

nimahandsomboy
05-04-2017, 09:05
با سلام

بنده مدتی هست که با تسمه دینام مشکل دارم

چند روز پیش تو اتوبان تسمه پاره شد و زنگ زدم امداد خودرو اومدن و تسمه را عوض کرد

و 70 نومن گرفتن

دوبار بعد از چند روز تسمه پاره شد و بردم مکانیکی گفت تسمه تایم هم پاره شده و سوپاپ کج شده

و مکانیک کل سر سیلندر را عوض کرد و تسمه دینام و تسمه تایم عوض کرد و مبلغ 1.300 میلیون هزینه اش شد

بعد از چند روز دوباره تسمه دینام پاره شد و اینبار مکانیک هزگرد عوض کرد و چند روز خوب بود

و امروز صبح تسمه را نگاه کردم دیدم یه خورده جابجا شده یعنی تسمه چپ و راست میشه جابجا میشه و به صورت ثابت نیست

خلاصه این مشکل منو کلافه کرده

خیلی ممنون میشم ینده راهنمایی کنید.؟؟؟

مدل ماشین پرشیا 90 دو گانه

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-04-2017, 11:04
با سلام
بنده مدتی هست که با تسمه دینام مشکل دارم
چند روز پیش تو اتوبان تسمه پاره شد و زنگ زدم امداد خودرو اومدن و تسمه را عوض کرد و 70 نومن گرفتندوبار بعد از چند روز تسمه پاره شد و بردم مکانیکی گفت تسمه تایم هم پاره شده و سوپاپ کج شده و مکانیک کل سر سیلندر را عوض کرد و تسمه دینام و تسمه تایم عوض کرد و مبلغ 1.300 میلیون هزینه اش شد
بعد از چند روز دوباره تسمه دینام پاره شد و اینبار مکانیک هزگرد عوض کرد و چند روز خوب بود
و امروز صبح تسمه را نگاه کردم دیدم یه خورده جابجا شده یعنی تسمه چپ و راست میشه جابجا میشه و به صورت ثابت نیست خلاصه این مشکل منو کلافه کرده
خیلی ممنون میشم ینده راهنمایی کنید.؟؟؟
مدل ماشین پرشیا 90 دو گانه

سلام
همونطور که ميدونین وقتی تسمه دینام پاره میشه ماشین خاموش نمیشه و میتونه به راه ادامه بده تا وقتی که باتری اونقدر ضعیف بشه که نتونه برق سیستمهای موتور رو تامین کنه
بار دوم که بهتون گفتند تسمه تایم هم پاره شده آیا موتور خاموش شد و دیگه روشن نمیشد ؟
آیا خودتون با چشم خودتون دیدین که تسمه تایم پاره رو دربیاره ؟
در مورد پاره شدنهای مُکرّر تسمه دینام, مشخصه که یکی از پولیها مشکل داره (پولی دینام و یا پولی سر میل لنگ که تسمه دینام روش قرار میگیره )
شاید هم دینام توی جاش تکون خورده و کج شده و یا پولیش تکون خوردن
پولیها باید دقیقا هم سطح باشند تا تسمه آسیب تبینه
========================================

توضیح:

بعضیها به پولی میگن فولی که غلطه
pulley به انگلیسی یعنی قرقره
اون قسمت هم که تسمه روش میافته درحقیقت یک قرقره هست

fokahi110
11-04-2017, 22:16
سلام بهترین بلبرینگ برا پراید 87 چه مارکی بندازم وقیمتش؟

amir z
12-04-2017, 14:37
سلام بهترین بلبرینگ برا پراید 87 چه مارکی بندازم وقیمتش؟

سلام دوست عزیز
اگر بلبرینگ چرخ جلو منظورتونه اصولا مدل 87 باید نوع یک تکه باشه (مگر اینکه قبلا با دو تکه تعویض شده باشه). شماره بلبرینگش رو من یادم نیست (تو اینترنت پیدا میکنید) ولی به راحتی میتونید با داشتن شماره و مراجعه به بلبرینگ فروش ها (نه لوازم یدکی خودرو) بهترین نوعش رو بخرید. skf یا ناچی یا کویو اصل و یا های کپی تهیه کنید سال های سال کار میکنه. ولی جنس هایی که تو لوازم یدکی ها هست رو بخرید هر سال مهمون تعمیرکار ها هستی (شایدم چند ماه یه بار :n31:). جا زدن بلبرینگ ها هم خیلی مهمه، بعضی تراشکار ها موقع جا زدن به جای فشار آورده به دور بلبرینگ، به مرکز بلبرینگ و در نتیجه ساچمه های داخلش فشار وارد میکنن که عمرش شدیدا کم میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2017, 15:16
سلام
بهترین بلبرینگ برا پراید 87 چه مارکی بندازم وقیمتش؟سلام

اگر فقط صدا میده اما چرخ لقی نداره پس بلبرینگها سالمه و فقط گریسکاری میخواد
اینطوری کلی صرفه جوئی میشه اما باید مکانیک بافهم و باوجدان باشه تا موقع گریسکاری خرابشون نکنه
حتی اگر اجرت تعویض رو بگیره برای گریسکاری باز هم به نفعتونه

بلبرینگها اگر دو سه سال یک بار گریسکاری بشه و بلبرینگ و گریس هم باکیفیت باشه ممکنه تا 20 سال هم تعویض نخواد
تاکسی باید حداقل سالی یک بار گریسکاری بشه
اگر راننده حرفه ای باشه میتونه از صدای چرخ تشخیص بده گریس میخواد یا نه چون روی جک و چرماندن با دست صدای زبر داره (بدون لقی) و در حرکت هم صدای هواپیما میده . البته باید با صدای لاستیک روی آسفالت اشتباه نگیردش . صدای لاستیک روی آسفالتِ زبر و نرم تغییر میکنه اما صدای بلبرینگ همیشه یکسان"هست پس باید روی آسفالت نرم تست کنه تا صدای لاستیک خیلی کم بشه و صدای بلبرینگ مشخص بشه

fokahi110
12-04-2017, 16:18
بسیار سپاسگزارم از هر دو عزیز و همیشه به من راهنمایی دادن

والا بلبرینگهای چرخ جلو ماشینم افتاده صدا حدود 1 سالی هست مارک فرانتک انداختم متاسفانه بعدا تحقیق کردم دیدم اشغاله.(خود مکانیک دوستم دو عدد تو ماشین داشت گفت برا دامادمون گرفتم نخواستدش ولی پلمب بود من هم گفتم عیب نداره و بندازش که این بار اول و اخرم بود که مکانیک چیزی بگه و من عمل کنم احتمالا مونده بود گردنش واشغال بود)

مارک فرانتک چزوریه؟همونطوری که خودم تحقیق کردم(درسته که اشغاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرخهای جلوم رو جاده حالت صدای تونل میده و 1 هفتس اینطوری شده لاستیکهای جلومم کومهو ویتنام و 100 درصده بسیار نرم و تمیز کمک فنرهامم تازه عوض کردم 2 ماهی میشه ولی متاسفانه بلبرینگ هام به فاک رفتن به دلیل اشغال بودن جنسشون.

مارک SNR و SKF اصلشون کجاییه؟؟؟؟:n01:

amir z
12-04-2017, 19:15
بسیار سپاسگزارم از هر دو عزیز و همیشه به من راهنمایی دادن

والا بلبرینگهای چرخ جلو ماشینم افتاده صدا حدود 1 سالی هست مارک فرانتک انداختم متاسفانه بعدا تحقیق کردم دیدم اشغاله.(خود مکانیک دوستم دو عدد تو ماشین داشت گفت برا دامادمون گرفتم نخواستدش ولی پلمب بود من هم گفتم عیب نداره و بندازش که این بار اول و اخرم بود که مکانیک چیزی بگه و من عمل کنم احتمالا مونده بود گردنش واشغال بود)

مارک فرانتک چزوریه؟همونطوری که خودم تحقیق کردم(درسته که اشغاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرخهای جلوم رو جاده حالت صدای تونل میده و 1 هفتس اینطوری شده لاستیکهای جلومم کومهو ویتنام و 100 درصده بسیار نرم و تمیز کمک فنرهامم تازه عوض کردم 2 ماهی میشه ولی متاسفانه بلبرینگ هام به فاک رفتن به دلیل اشغال بودن جنسشون.

مارک SNR و SKF اصلشون کجاییه؟؟؟؟:n01:

همونطور که آقا محمد گفتن گریسکاری خیلی مهمه، البته به نوع بلبرینگ هم ربط داره، بعضی بلبرینگ ها جای گریس خور ندارن و زیاد نمیشه دستکاریشون کرد (مثل همین یه تیکه های پراید)
فرانتک یکی از آشغال ترین برند های بازار هست و همین یه سال که کار کرده حالت عادیشه :n31:

این بلبرینگ ها معمولا در کشورهای مختلف و تحت لیسانس ساخته میشن و حتی نوع چینی (تحت لیسانس، نه کپی) هم بهترین کیفیت رو دارن. مغازه های بلبرینگ فروش و کاسه نمد فروش معمولا تا حد زیادی راهنمایی میکنن و انواع جنس با قیمت رو در اختیار مشتری میذارن و اینطور نیست که یه مدل داشته باشن و بگن این بهترینه (مثل لوازم یدکی ها). SKF برند سوئدی و SNR فرانسوی هست فکر کنم. ناچی هم با قیمت مناسب و جنس خوب تو بازار گیر میاد. اگر هم تهران هستید مرکزش خیابان ناظم الاطبا هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2017, 06:50
سلام دوستان

از خیلیها شنیدم که ماشینشون این مشکل رو داشته:
با موتور سرد وقتی روشن میکنند موتور برای مدت کوتاهی لرزش شدید داره بعدش یهو خود به خود درست میشه
آیا تجربه ای در مورد علتش دارین ؟
بنده یک بار به یکی از دوستان که ماشینشون همین مشکل رو داشت گفتم:
کاپوت رو باز کنند و یک انبردست عایق دار بگیرند دستشون و با موتور سرد استارت بزنند تا اون لرزش شروع بشه
بعدش سریع پیاده بشند و با انبردست عایق دار وایرها رو تک تک بکشند
اون سیلندری که کشیدنِ وایرش تاثیری در لرزش نداره , همون سیلندر مشکل داره و به احتمال زیاد از وایرشمعش هست که نیم سوز شده درست برق رد نمیکنه اما بعد از چند ثانیه وایر کمی گرم میشه بر اثر عبور برق و درست میشه و لرزش برطرف میشه

همین کار رو انجام دادند و یکی از وایرها تاثیری نداشت چون اون وایر برق نمیده به شمعش و عملاً موتور چند ثانیه سه سیلندر میشه , درحالیکه برداشتن سه تا وایرهای دیگه باعث میشه لرزش شدیدتر بشه چون دوسیلندر میشه
با تعویض اون وایرشمعِ نیم سوز مشکل کاملاً حل شد
البته مقاومتش رو هم با اهم متر گرفتند که چند هزار اهم بیشتر از بقیه ی وایرها بوده که مشخصه نیم سوز بوده
حالا آیا شما هم این مشکل رو داشتین و چطور حل شده ؟ خصوصاً ماشینهای مدل بالا که وایرشمعهاش مثل مدلهای قدیمی نیست

با تشکر

fokahi110
14-04-2017, 09:42
سلام من بلبرینگ اصل تبریز خریدم دونه ای 25 تومن و4 تا شمع اکیوم فرانسوی هم خریدم 30 تومن و 1 عدد صافی بنزین فلزی هم خریدم 6 تومن ببینید چطوریه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-04-2017, 14:32
سلام
من بلبرینگ اصل تبریز خریدم دونه ای 25 تومن و4 تا شمع اکیوم فرانسوی هم خریدم 30 تومن و 1 عدد صافی بنزین فلزی هم خریدم 6 تومن ببینید چطوریه؟سلام

قوطیهاشون که قشنگه
:20:
کیفیت هم بعداً معلوم میشه
بهتره ماشین یک دفترچه داشته باشه برای یادداشت کردن قطعات و تعمیرها و مارک قطعات و تاریخ تعمیر و کیلوچتر ماشین
در موبایل هم میشه فایل تعمیر درست کرد
این اطلاعات خیلی به درد میخوره برای مدریت مخارج زندگی و پی بردن به کیفیت قطعات و هزینه های سالیانه ی ماشین

amir z
14-04-2017, 14:46
سلام من بلبرینگ اصل تبریز خریدم دونه ای 25 تومن و4 تا شمع اکیوم فرانسوی هم خریدم 30 تومن و 1 عدد صافی بنزین فلزی هم خریدم 6 تومن ببینید چطوریه؟

انشالا که خوب در بیان. متاسفانه خیلی از بلبرینگ های ایرانی و حتی تبریز هم چند ساله تولید ایران نیستن و ارزون ترین بلبرینگ از چین خریداری میشه و اینجا با لیزر مارک میزنن.

فیلتر بنزین هم برند قلابی هست، مارک اصلی purflux هست که تو ایران کپی کردن و perflex زدن :n31:
متاسفانه این کشور مهد تقلبه :n34:

fokahi110
14-04-2017, 15:10
انشالا که خوب در بیان. متاسفانه خیلی از بلبرینگ های ایرانی و حتی تبریز هم چند ساله تولید ایران نیستن و ارزون ترین بلبرینگ از چین خریداری میشه و اینجا با لیزر مارک میزنن.

فیلتر بنزین هم برند قلابی هست، مارک اصلی purflux هست که تو ایران کپی کردن و perflex زدن :n31:
متاسفانه این کشور مهد تقلبه :n34:

سلام خوبی حالا میندازم ببینم چه میشه فیلتر بنزین هم 3 ماه شایدم زودتر عوض میکنم

داداش در مورد شمع نظرت چیه؟

amir z
14-04-2017, 19:54
سلام خوبی حالا میندازم ببینم چه میشه فیلتر بنزین هم 3 ماه شایدم زودتر عوض میکنم

داداش در مورد شمع نظرت چیه؟

سلام
آره مشکل خاصی نداره یه خورده زودتر عوض کن :n39: میخواستم وضعیت بازار رو بگم :n31:

والا شمع هم وضعش خرابه، اکثرا قلابیه. اکیوم برند خوبیه و شناخت اصلی و قلابی هم خیلی سخت و گاهی غیرممکنه. انشالا که خوب جواب میده

fokahi110
14-04-2017, 21:23
سلام
آره مشکل خاصی نداره یه خورده زودتر عوض کن :n39: میخواستم وضعیت بازار رو بگم :n31:

والا شمع هم وضعش خرابه، اکثرا قلابیه. اکیوم برند خوبیه و شناخت اصلی و قلابی هم خیلی سخت و گاهی غیرممکنه. انشالا که خوب جواب میده

مرسی داداش
والا یه باطری اوربیتال پلاس سپاهان دارم امیر جان 3 سال و 3 ماهه اره دقیقا داره کار میکنه تازه تستر زدم 96 درصده توکار ایرانی موندم واقعا بعضی جنسای ایرانی سگش شرف داره به جنس چینی:n33:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-04-2017, 23:27
قابل توجه همه ی کسانی که ماشین بنزینی و گازسوز دارند:

شمع رو کیلومتری عوض نکنین
شمع بعد از مدتی نیاز داره که با برس سیمی نرم (دارای موهای نازک) تمیز و براق بشه و گپش هم تنظیم بشه و نصب بشه
تا وقتی 2 ميلیمتر از الکترود مرکزیش وجود داره پس میشه از این شمع استفاده کرد فقط باید تمیز و تنطیم باشه
وقتی شمع نو میخرین مقاومت سر و الکترود مرکزیش رو با اهم متر اندازه بگیرین . مثلاً 20 کیلو اهم هست 20.000 اهم

هر 10.000 یا 7000 کلیومتر که بازش میکنین برای تنطیف و تنظیم , مقاومت رو هم اندازه بگیرین تا اگر نیم سوز شده و مقاومتش خیلی زیادتر از روز اول شده پس دیگه باید عوض بشه که دلیل یر بنجل بودنش هم هست . شمع باکیفیت نیم سوز نمیشه بلکه پس از 30 یا 40 هزار کیلومتر الکترود مرکزیش دیگه خیلی خورده و کوچک میشه و باید تعویض بشه
=================================
مطلب مهم دیگه:
در محکم کردن شمعها وسواس نداشته باشین .
با دست هم که شمعها رو سفت کنین موتور روشن میشه پس سغت کردن با آچار نباید زیاد باشه
شمعی که باز کردنش خیلی نیرو لازم داره پس بیش از حد محکم شده
سفت کردنِ بیش از حد 2 ضرر دیگه هم داره :

1- خراب شدنِ رزوه های سرسیلندر که ممکنه بکشه به تراشکاری و یا حتی تعویض سرسیلندر و مخارج ملیونی
2- شکستن شمع موقع بازکردنش و هزینه ی زیادِ تعمیر

=============================
شمع 2 پلاتینه و 3 پلاتینه و 4 پلاتینه در جرقه زنی فرقی با شمع تک پلاتینه نداره فقط چون تعداد پلاتینهاش (الکترودِ کناری) بیشتر هست پس روندِ خوردگی کندتر هست و عمرش بیشتره .
اگر خواستین چند پلاتینه بخرین بهتره 2 پلاتینه بخرین چون بیشتر از اون حتماً گرانتره و نیازی هم بهش نیست چون پلاتین مرکزی وقتی خیلی کوتاه بشه دیگه باید شمع عوض بشه حتی اگر 4 پلاتین اطرافش سالم باشند

mkhr2max
16-04-2017, 09:48
من تقریبا شمع ها رو 5 هزار تا پیش عوض کردم
اما مشکلی که الان هست فکر می کنم از سیلندر 2 روغن کم می کنه اما هیچ دودی هم مشاهده نمی شه
این شمع ها به این وضعیت در اومده که تقریبا 3 تا مناسبه اما سیلندر 2 سرش انگار رسوب بسته
علت چی می تونه باشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2017, 12:03
من تقریبا شمع ها رو 5 هزار تا پیش عوض کردم اما مشکلی که الان هست فکر می کنم از سیلندر 2 روغن کم می کنه اما هیچ دودی هم مشاهده نمی شه
این شمع ها به این وضعیت در اومده که تقریبا 3 تا مناسبه اما سیلندر 2 سرش انگار رسوب بسته علت چی می تونه باشه ؟ سلام
این سیاهی از دوده باشه ممکنه انژکتور اون سیلندر مشکل داره
اگر شک دارین میتونین با انژکتور سیلندر بغلیش جابجاش کنین و شمعها رو با برس سیمی نرم برق بندازین و تست کنین
اما اگر روغن سوخته باشه پس این سیلندر روغن میاد داخلش که ممکنه از کاسه نمد ساق سوپاپ باشه یا خرابی رینگهاش یا خرابی واشر سرسیلندر در اطراف همین سیلندر

mkhr2max
16-04-2017, 12:30
سلام
این سیاهی از دوده باشه ممکنه انژکتور اون سیلندر مشکل داره
اگر شک دارین میتونین با انژکتور سیلندر بغلیش جابجاش کنین و شمعها رو با برس سیچی نرم برق بندازین و تست کنین
اما گر روغن سوخته باشه پس این سیلندر روغن میاد داخلش که ممکنه از کاسه نمد سوپاپ باشه یا خرابی رینگهاش یا خرابی واشر سرسیلندر در اطراف همین سیلندر

- - - Updated - - -

خوب سرسیلندر رو کامل نو 4 ماه نیست عوض کردم . با این تفاسیر بازم از سرسیلندر هست ؟یعنی ممکنه سر سیلندر سوپاپش کاسه نمد مشکل داره ؟
یا رینگ پیستون سیلندر هست ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2017, 13:35
خوب سرسیلندر رو کامل نو 4 ماه نیست عوض کردم . با این تفاسیر بازم از سرسیلندر هست ؟یعنی ممکنه سر سیلندر سوپاپش کاسه نمد مشکل داره ؟
یا رینگ پیستون سیلندر هست ؟

شما خودتون خبر دارین از جرم و جنایتهائی که خودروسازها و قطعه سازها و بعضی مکانیکها انجام میدند
وقتی موتور صفرشون روغن سوزی داره , وقتی موتور و گیربکس تعمیری رو جای صفر میندازن روی ماشینهای به اصطلاح صفر , وقتی بعضی مکانیکها تعمیر میکنند اما مشکل به جای رفع شدن بیشتر میشه به علت خرابکاری یا قطعات بنجل آیا میشه به چیزی اطمینان کرد
همه ی اینها رو نوشتم تا بگم:
فکر نکنین چون نو هست , چون صفر هست , چون تازه تعمیر هست پس همه چیزش درسته
شما اول باید ببینین این سیاهی از چیه و ماهیتش چیه . از سوخت زیاد ؟ یا سوختن روغن ؟
بعدش باید عیب یابی رو شروع کنین
از ساده ترین چیزها شروع کنین تا دشوارترین و پر هزینه ها

==========================
یه راه دیگه هم دارین . مدارا کردن با این وضع و مهربان بودن با ماشینتون تا از این بدتر نشه یعنی نگازوندن , حرکت با شتاب کم , نراندن با دور موتور بیش از 3200 , استفاده از روغن و فیلتر خوب و تعویضشون به موقع , نریختن آب معمولی توی رادیاتور , تمیز نگه داشتن بیرونِ رادیاتور تا حرارت همیشه نرمال باشه و غیره

fokahi110
16-04-2017, 18:28
امروز دیسک ترمز و توپی چرخ جلو خریدم فروشنده گفت که لنت هم ببر چون دیسکهات نو هستن باید لنت جدید بندازی که خط نندازه درسته؟

دیسک ترمز مارک لاهیجان خریدم
توپی هم ارپیکو خریدم جنسش حرف نداره
لنت هم همیشه گولد میخرم این بارم گولد خریدم

قیمتا>>>دیسک لاهیجان 55 خریدم
توپی دونه ای 30 دوتاش شد 60 تومن
لنت جلو گولد هم 29 تومن
به همین راحتی 144 تومن امروز پیاده شدم:n02:

amir z
16-04-2017, 18:38
امروز دیسک ترمز و توپی چرخ جلو خریدم فروشنده گفت که لنت هم ببر چون دیسکهات نو هستن باید لنت جدید بندازی که خط نندازه درسته؟

دیسک ترمز مارک لاهیجان خریدم
توپی هم ارپیکو خریدم جنسش حرف نداره
لنت هم همیشه گولد میخرم این بارم گولد خریدم

قیمتا>>>دیسک لاهیجان 55 خریدم
توپی دونه ای 30 دوتاش شد 60 تومن
لنت جلو گولد هم 29 تومن
به همین راحتی 144 تومن امروز پیاده شدم:n02:

واسه چی عوضشون کردین؟؟ لرزش هنگام ترمز داشتین؟
در مورد لنت ها حرفشون توجیه خاصی نداره چون لنت با چند تا ترمز خودش رو با دیسک هماهنگ میکنه و ساییده میشه. به نظرم نگه دارید سری بعد استفاده کنید

fokahi110
16-04-2017, 19:04
رو سرعت 110 تا پا برا ترمز میبرم یه لرزش خفیفی دارم خیلی خفیف جلوبندی هم تازه امیرنیا انداختم 2 ماه پیش کامل کامل ماشین مدل 87 هست تا حالا دیسک و توپکی عوض نکردم گفتم یه جا همشو عوض کنم تا پول دستمه.مخصوصا تو سرپایینی گردنه اسداباد همدان اینطوری میشه چرخای جلوم لرزش خفیفی میگیره:n01:

amir z
16-04-2017, 19:31
رو سرعت 110 تا پا برا ترمز میبرم یه لرزش خفیفی دارم خیلی خفیف جلوبندی هم تازه امیرنیا انداختم 2 ماه پیش کامل کامل ماشین مدل 87 هست تا حالا دیسک و توپکی عوض نکردم گفتم یه جا همشو عوض کنم تا پول دستمه.مخصوصا تو سرپایینی گردنه اسداباد همدان اینطوری میشه چرخای جلوم لرزش خفیفی میگیره:n01:

انشالا درست شده دیگه
البته میتونستید دیسک های قبلی رو تراش بدید. کلا دیسک های ایرانی (تو سال های اخیر البته) شدیدا این مشکل رو دارن و وقتی داغ هست و وارد چاله آب یا کارواش بشه سریعا با تنش حرارتی تاب میفته. معمولا یک بار که اینطوری میشه تراش بره دیگه خیلی کمتر تاب بر میداره و مشکل چند سال حل میشه

fokahi110
18-04-2017, 16:10
دوستان واساتید عزیز این همه کمک میگیرم از شما دوستان سپاسگزارم اینم ماشینم مدل 1387 تیرماه(در موردش نظر بدین)

K!ng of th3 K!ngs
18-04-2017, 16:14
دوستان واساتید عزیز این همه کمک میگیرم از شما دوستان سپاسگزارم اینم ماشینم مدل 1387 تیرماه(در موردش نظر بدین)

--------
به به آدم حال میکنه این طوری یه ماشینو ببینه، معلومه به ماشینت اهمیت میدی، کاشکی همه اینطوری بودن،
میتونم بپرسم با چی موتورتون رو این طوری کردین

amirpcp30
18-04-2017, 16:21

سلام دوست عزیز
زیر کاپوت رو با چی تمیز کردین (تمامی موارد رو منظورمه)
با سپاس :n40:

fokahi110
18-04-2017, 16:42
درود بر عزیزان والا پارسال یه بار موتورشویی کردم با گازوییل و کف شستم.

واشر قالپاق عوض کردم واشرسرسیلندر عوض کردم.درب رادیاتور رو پلیمری انداختم.زیر کابوت رو با لونگ خیس تمیز کردم به طرز وسواس گونه ای تمیز ساووندمش.خخخخخخخ

اینم چندتا عکس دیگه از ماشین من.راستی فراموش نشه به اندازه کیا و سمندو پژو شتاب اولیه داره تو گردنه با 2 سرنشین دنا وسمند رو جا گذاشتم گردنه اسد اباد همدان و حیران اردبیل

ir.warez
21-04-2017, 23:55
سلام دوستان.علارغم این که دو هفته پیش سوالی رو دراین جا مطرح کردم هنور به پاسخی نرسیدم.گمان میکردم این جا محلی برای برطرف کردن سوالات و ابهامات افراد هست نه گالری تصاویر ماشین های ملت.
بگزریم.

الان مشکل سر رادیاتور خودروی روا 1600 مدل 86 هست.این رادیاتور وقتی ماشین گرمه و کار مکینه به اندازه پنج انگشت از بالا سرده و پایین رادیاتور هم گرمه.فعلا که مشکل گرم کردن برای ماشین پیش نیوده.از اساتید میتونن بگن مشکل میتونه از چی باشه.رادیاتور قسمت بالاش مصدود شده یا این که واتر پمپ نمتونه اب رو تا نهایت و بالای رادیاتور برسونه یا ترموستات کامل باز نمیکنه.اگر تجربه ای دارین ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-04-2017, 00:44
سلام دوستان.
علىرغم این که دو هفته پیش سوالی رو دراین جا مطرح کردم هنور به پاسخی نرسیدم.
گمان میکردم این جا محلی برای برطرف کردن سوالات و ابهامات افراد هست نه گالری تصاویر ماشین های ملت.بگذریم.
الان مشکل سر رادیاتور خودروی روا 1600 مدل 86 هست.این رادیاتور وقتی ماشین گرمه و کار مکینه به اندازه پنج انگشت از بالا سرده و پایین رادیاتور هم گرمه.فعلا که مشکل گرم کردن برای ماشین پیش نیوده.
از اساتید میتونن بگن مشکل میتونه از چی باشه.
رادیاتور قسمت بالاش مصدود شده یا این که واتر پمپ نمتونه اب رو تا نهایت و بالای رادیاتور برسونه یا ترموستات کامل باز نمیکنه.
اگر تجربه ای دارین ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام

همسایتیهامون اگر جواب رو بدونند دریغی ندارند در پاسخگوئی
عیب یابی اینترنتی هم احتیاج به تبادل اطلاعات و نوشتن و دنبال کردن داره که ممکنه فرصت کافی برای این کارها نداشته باشند
بگذریم
1- مطمئنید که کندنسر کولر رو به جای رادیاتور اشتباه نگرفتین . شاید اونی که میگین نصفش سرده کندنسر باشه . البته وقتی که کولر خاموشه
2- ماشینتون منبع انبساط داره ؟

3- اگه بله , آیا وقتی موتور سرده تا خط MIN کولانت داره ؟
4- آیا آب در منبع انبساط گردش میکنه یا ثابت و بی حرکته ؟
5- بخاری ماشین با موتور سرد , باد سرد داره و وقتی موتور گرم میشه بادش گرم میشه ؟
6- آیا آمپر حرارت در ابتدا روی سرده و با گرم شدن موتور میره روی متوسط و همونجا ثابت میمونه ؟
7- آیا پیچ هواگیری هم داره سیستم رادیاتور ماشینتون ؟ هواگیری شده ؟
8- رادیاتور ماشینتون درب داره ؟ اگر بله آیا پر هست تا بالای بالا ؟
اگر پاسختون به همه ی این سوالها بله هست پس مشکلی نداره
درضمن اگر آب معمولی توی سیستم خنک کننده هست باید در اولین فرصت کشیده بشه و جاش کولانت بریزین (کولانت یعنی مخلوط آب مقزر درجه یک با مقاومت بالای 200 کیلواهم و ضد یخ درجه یک به نسبت 50/50)
این تاپیک رو هم بهتون توصیه میکنم تدریجاً بخونین و به دیگران هم توصیه کنین بخونند

shangil
22-04-2017, 08:11
دوستان پراید 141 ی که 8 سال کار کرده رو در نظر بگیرید.
آمپر حرارتی ماشین دیروز بعد اینکه سربالایی رو با سرعت نسبتا زیاد بالا رفت تقریبا به قسمت انتهایی رسیده بود. در جلو رو باز کردم پروانه کار میکرد.
قبلا هم اینطوری شده بود حالا این سربالایی بهونه شد! قبلا ترموستات عوض کرده بودیم. حالا میگفتن ترموستات از اولشم درست کار نمیکرده ولی این اتفاق بعد 7 سال افتاد سال پیش.
دیروز حدس زدم از شمعش باشه. شاید هم مشکلی نداره. دوستان میتونن توضیح بدن این دردش چی هست؟
شمع چنده الان؟ میخوام قبل رفتن تعمیرکار از شما عزیزان بشنوم

fokahi110
22-04-2017, 09:12
دوستان پراید 141 ی که 8 سال کار کرده رو در نظر بگیرید.
آمپر حرارتی ماشین دیروز بعد اینکه سربالایی رو با سرعت نسبتا زیاد بالا رفت تقریبا به قسمت انتهایی رسیده بود. در جلو رو باز کردم پروانه کار میکرد.
قبلا هم اینطوری شده بود حالا این سربالایی بهونه شد! قبلا ترموستات عوض کرده بودیم. حالا میگفتن ترموستات از اولشم درست کار نمیکرده ولی این اتفاق بعد 7 سال افتاد سال پیش.
دیروز حدس زدم از شمعش باشه. شاید هم مشکلی نداره. دوستان میتونن توضیح بدن این دردش چی هست؟
شمع چنده الان؟ میخوام قبل رفتن تعمیرکار از شما عزیزان بشنوم

درود برشما عزیز شمع الان 4 تاش 30 تومن مارک اکیوم فرانسه اصلی 2 پلاتینه مخصوص دوگانه سوز.
امپر درجه حرارتت هم تا اونجایی که من سرم میشه ربطی به شمع نداره.حالا اساتید بیشتر توضیح میدن:n01::n40:

shangil
22-04-2017, 09:23
درود برشما عزیز شمع الان 4 تاش 30 تومن مارک اکیوم فرانسه اصلی 2 پلاتینه مخصوص دوگانه سوز.
امپر درجه حرارتت هم تا اونجایی که من سرم میشه ربطی به شمع نداره.حالا اساتید بیشتر توضیح میدن:n01::n40:

دوگانه سوز نیست البه ولی بازم مرسی
چرا گفتن احتمال زیاد شمع باید عوض بشه قبلا شنیدم.
اگر دوستان دیگر هم نظر دارند بدهند

fokahi110
22-04-2017, 10:23
دوگانه سوز نیست البه ولی بازم مرسی
چرا گفتن احتمال زیاد شمع باید عوض بشه قبلا شنیدم.
اگر دوستان دیگر هم نظر دارند بدهند

بسیار خوب شمع اکیوم بگیر تک پلاتینه حدود 28 تا30 هست مخصوص تک سوز:n01:

shangil
22-04-2017, 11:26
بسیار خوب شمع اکیوم بگیر تک پلاتینه حدود 28 تا30 هست مخصوص تک سوز:n01:

منظورم شمع اب هست البته

ir.warez
22-04-2017, 22:36
سلام

همسایتیهامون اگر جواب رو بدونند دریغی ندارند در پاسخگوئی
عیب یابی اینترنتی هم احتیاج به تبادل اطلاعات و نوشتن و دنبال کردن داره که ممکنه فرصت کافی برای این کارها نداشته باشند
بگذریم
1- مطمئنید که کندنسر کولر رو به جای رادیاتور اشتباه نگرفتین . شاید اونی که میگین نصفش سرده کندنسر باشه . البته وقتی که کولر خاموشه
2- ماشینتون منبع انبساط داره ؟

3- اگه بله , آیا وقتی موتور سرده تا خط MIN کولانت داره ؟
4- آیا آب در منبع انبساط گردش میکنه یا ثابت و بی حرکته ؟
5- بخاری ماشین با موتور سرد , باد سرد داره و وقتی موتور گرم میشه بادش گرم میشه ؟
6- آیا آمپر حرارت در ابتدا روی سرده و با گرم شدن موتور میره روی متوسط و همونجا ثابت میمونه ؟
7- آیا پیچ هواگیری هم داره سیستم رادیاتور ماشینتون ؟ هواگیری شده ؟
8- رادیاتور ماشینتون درب داره ؟ اگر بله آیا پر هست تا بالای بالا ؟
اگر پاسختون به همه ی این سوالها بله هست پس مشکلی نداره
درضمن اگر آب معمولی توی سیستم خنک کننده هست باید در اولین فرصت کشیده بشه و جاش کولانت بریزین (کولانت یعنی مخلوط آب مقزر درجه یک با مقاومت بالای 200 کیلواهم و ضد یخ درجه یک به نسبت 50/50)
این تاپیک رو هم بهتون توصیه میکنم تدریجاً بخونین و به دیگران هم توصیه کنین بخونند

سلام.ممنون از توجهتون.پاسخ
1- مطمئنید که کندنسر کولر رو به جای رادیاتور اشتباه نگرفتین . شاید اونی که میگین نصفش سرده کندنسر باشه . البته وقتی که کولر خاموشه.رادیاتور یه شبکه گنده هست جلوی ماشین پشت شبکه هست.امروز به رادیاتور ساز نشون دادم برای سیخ زدن که گفت عوض کنی بهتره یک بار مصرفه/
2- ماشینتون منبع انبساط داره ؟ نه نداره

3- اگه بله , آیا وقتی موتور سرده تا خط MIN کولانت داره ؟ منظورتون رو از کولانت تا خط مینی نمیدونم ممنون میشم بیشتر توضیح بدین/
4- آیا آب در منبع انبساط گردش میکنه یا ثابت و بی حرکته ؟ تا زمانی که ترموستات باز نکرده ثابته ولی بعدش شروع به قل گرفتن میکنه که سریع درب رو میبندم.
5- بخاری ماشین با موتور سرد , باد سرد داره و وقتی موتور گرم میشه بادش گرم میشه ؟ بله وقتی سرد هست باد سرد میده و وقتی گرم هست گرما
6- آیا آمپر حرارت در ابتدا روی سرده و با گرم شدن موتور میره روی متوسط و همونجا ثابت میمونه ؟ بله مشکی با امپر در حالت روشن بودن ماشین ندارم.
7- آیا پیچ هواگیری هم داره سیستم رادیاتور ماشینتون ؟ هواگیری شده ؟ نمیدونم ولی فکر مینکنم نداره.اگه داشته باشه میشه بگین کجا ها هست تا نگا کنم یا عکس بگیرم ازش ؟
8- رادیاتور ماشینتون درب داره ؟ اگر بله آیا پر هست تا بالای بالا ؟ بله درب داره و تا انتها هم پر میشه.ولی من همیشه تا اون خطی که علامت زدن پر میکنم.

سوالی که برام پیش اومده اینه که کندانسور کجا هست ؟ داخل سینه ماشین هست یا جای دیگه که جلوی دیده و میشه دید.ممنون.نکنه کنداکسو با رادیاتور یکی باشه یعتی بالای رادیاتور کنداکسور باشه ؟اخه از وسایل کولر هم شیلنک اونده رفته داخل رادیاتور/

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-04-2017, 00:59
لطفا حذف شود . تکراری ........

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-04-2017, 01:02
سلام.ممنون از توجهتون.پاسخ
1- مطمئنید که کندنسر کولر رو به جای رادیاتور اشتباه نگرفتین . شاید اونی که میگین نصفش سرده کندنسر باشه . ....

سلام
طبق اطلاعاتی که نوشتین , ماشینتون منبع انبساط نداره
منبع انبساط یک منبع دو سه لیتری پلاستیکی نیمه شفاف هست که با چند شیلنگ وصله به موتور و رادیاتور
عکسهاش
ماشبنتون ظاهراً هیچ مشکلی نداره فقط اگر آب معمولی توی رادیاتور هست باید کشیده بشه و کولانت بریزین
در صفحه ی اول همون تاپیک صرفه جوئی جزئیاتش هست
رادیاتور باید کاملاً پر باشه اما منبع انساط باید تا علامتش پر باشه نه بیشتر
=========================
کندنسر کولر که همون خنک کننده ی گازِ کولر باشه مکانش جلوی رادیاتور موتور هست و لوله های گاز کولر بهش وصله نه شیلنگ آبی که از موتور اومده

ir.warez
24-04-2017, 23:19
ممنون از توجهتون.ایا خودروهای روا دارای منبع انبساط هستن ؟
میشه یه عکس از این خودرو که منبع داره بزارین.

amir z
25-04-2017, 07:56
ممنون از توجهتون.ایا خودروهای روا دارای منبع انبساط هستن ؟
میشه یه عکس از این خودرو که منبع داره بزارین.

سلام
خیر دوست عزیز خانواده اردی و روا منبع انبساط ندارن و مدار بسته هستن. اگر ماشین سالم باشه تنها کافیه آب تا جایی که تو رادیاتور شاخص داره پر بشه و دیگه نیاز به اضافه کردن نداره

ahmadirect
05-05-2017, 18:34
باسلام خدمت اساتید

ماشین من405ومدلش82میباشدوهمانگونه که مستحضریددراین مدل خودروهایونیت فن وجودنداردباتوجه به موجودنبودن یونیت فن چگونه میتوانم باعث شوم تافن خودرودر83درجه دورکندش شروع به کارکند،اینهم خدمت دوستان عرض کنم که دزشرایط فعلی دورکندش در90یعنی درخط وسط راه اندازی میشود یکی دو روزی هم هست وقتی موتور گرم میشو کمی آب میدهد زیر ماشین در صورتی ک در جا کار کنه همچین اتفاقی میفته

esadj
11-05-2017, 20:03
سلام خدمت دوستان
بنده خودرو تیبا مدل 90 دارم 80 تا کارکرد دیروز ماشین رو بردم شیشه هاش رو دودی کنم.حدودا یک ساعت ماشین رو درجا کولر استفاده کردم.امپر پایین بود .ولی از دیروز تا حالا احساس میکنم سدای ماشین وقتی گاز میدی بیشتر شده.و ماشین تنبل شده.از طرفی متاسفانه چند باری که ماشین رو برای تعمیر بردم پیش تعمیر کار اون عیب رو با تعویض قطعه درست کرد ولی چهارتا عیب رو رو دستم گذاشت.بخاطر همین این بار گفتم از تجربه شما قبل از نشون دادن به تعمیر کار استفاده کنم.لطف میکنیین اگه یه راهنمای بکنید.

mehdi4038
15-05-2017, 14:11
سلام خدمت دوستان
ماشین من پراید 89 دوگانه فابریک هست
از هفته پیش دیدم امپر آب رفت روی خظ سوم. در قمقمه شکسته بود البته. دیدم حدود 300 سی سی آب رادیاتور کم شده. تعمیرگاه نشون دادم گفت ترموستاتتو عوض کن 74 بنداز باز دیدم آب کم میکنه. .در قمقمه و در رادیاتور رو عوض کردم زمان بیشتری طول میکشه تا اب کم کنه.یه جای دیگه نشون دادم چک کرد گفت نشتی رادیاتور نداری ولی رد رادیاتور رو باز عوض کن. یه در سالم پیدا کردم انداختم روش. دیروز مسیر رفت کرج به تهران امپر رفت روی خط سوم و اب کم کرد که اضافه کردم اما مسیر برگشت نه امپر رفت بالا نه آب کم کرد. به مکانیک نشون دادم نمیدونست دلیلش چی میتونه باشه. از دوستان کسی ایده ای داره؟

mehdi4038
15-05-2017, 14:12
سلام خدمت دوستان
ماشین من پراید 89 دوگانه فابریک هست
از هفته پیش توی تونل نیایش کولر گرفتم دیدم امپر آب رفت روی خظ سوم. در قمقمه شکسته بود البته. دیدم حدود 300 سی سی آب رادیاتور کم شده. تعمیرگاه نشون دادم گفت ترموستاتتو عوض کن 74 بنداز عوض کردم باز دیدم آب کم میکنه. .در قمقمه و در رادیاتور رو عوض کردم زمان بیشتری طول میکشه تا اب کم کنه.یه جای دیگه نشون دادم چک کرد گفت نشتی رادیاتور نداری ولی رد رادیاتور رو باز عوض کن. یه در سالم پیدا کردم انداختم روش. دیروز مسیر رفت کرج به تهران امپر رفت روی خط سوم و اب کم کرد که اضافه کردم اما مسیر برگشت نه امپر رفت بالا نه آب کم کرد. به مکانیک نشون دادم نمیدونست دلیلش چی میتونه باشه. از دوستان کسی ایده ای داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-05-2017, 17:40
سلام خدمت دوستان
ماشین من پراید 89 دوگانه فابریک هستاز هفته پیش توی تونل نیایش کولر گرفتم دیدم امپر آب رفت روی خظ سوم.
در قمقمه شکسته بود البته. دیدم حدود 300 سی سی آب رادیاتور کم شده.
تعمیرگاه نشون دادم گفت ترموستاتتو عوض کن 74 بنداز عوض کردم باز دیدم آب کم میکنه. .در قمقمه و در رادیاتور رو عوض کردم زمان بیشتری طول میکشه تا اب کم کنه.یه جای دیگه نشون دادم چک کرد گفت نشتی رادیاتور نداری ولی رد رادیاتور رو باز عوض کن. یه در سالم پیدا کردم انداختم روش. دیروز مسیر رفت کرج به تهران امپر رفت روی خط سوم و اب کم کرد که اضافه کردم اما مسیر برگشت نه امپر رفت بالا نه آب کم کرد. به مکانیک نشون دادم نمیدونست دلیلش چی میتونه باشه. از دوستان کسی ایده ای داره؟

سلام
به محض روشن کردن کولر باید فن رادیاتور روشن بشه . اگر نمیشه نباید کولر روشن کنین و باید مشکل برطرف بشه
کندنسر کولر هم اگر پر از حشرات و خاک و خاشاک باشه سیستم خوب خنک نمیشه و حرارت بالا میره چون مندنسر کولر جلوی رادباتور هست
توی رادیاتور باید کولانت باشه وگرنه سیستم درست کار نمیکنه
اگر منبع انبساط سالمه , دربش هم سالمه و سیستم چکه و ریزش آب و نم پس دادن نداره پس باید با ییستم تمیز , دو سومِ یک محلول نشتی گیر استفاده کنین
در این صفحه عکس و توضیحش هست

سلام خدمت دوستان
بنده خودرو تیبا مدل 90 دارم 80 تا کارکرد دیروز ماشین رو بردم شیشه هاش رو دودی کنم.حدودا یک ساعت ماشین رو درجا کولر استفاده کردم.امپر پایین بود .ولی از دیروز تا حالا احساس میکنم صدای ماشین وقتی گاز میدی بیشتر شده.و ماشین تنبل شده.
از طرفی متاسفانه چند باری که ماشین رو برای تعمیر بردم پیش تعمیر کار اون عیب رو با تعویض قطعه درست کرد ولی چهارتا عیب رو رو دستم گذاشت.
بخاطر همین این بار گفتم از تجربه شما قبل از نشون دادن به تعمیر کار استفاده کنم.لطف میکنیین اگه یه راهنمای بکنید.سلام

صدای زیاد و کم جون شدن موتور میتونه از خیلی چیزها باشه مثل تب و بیحالی که علامت دهها بیماری هست
متاسفانه با این اطلاعات کم نمیشه اینترنتی عیب یابی کرد
باید دنبال منبع صدا بگردین و نوع صدا

باسلام خدمت اساتید
ماشین من 405و مدلش82میباشد و همانگونه که مستحضرید در این مدل خودروها یونیت فن وجود ندارد
باتوجه به موجود نبودن یونیت فن چگونه میتوانم باعث شوم تافن خودرودر83درجه دورکندش شروع به کارکند،اینهم خدمت دوستان عرض کنم که در شرایط فعلی دورکندش در90یعنی درخط وسط راه اندازی میشود یکی دو روزی هم هست وقتی موتور گرم میشه کمی آب میدهد زیر ماشین در صورتی که در جا کار کنه همچین اتفاقی میفته

سلام
یونیت فن چی هست ؟
یعنی فن نداره ؟ با پروانه ای که با موتور میگرده خنک میشه ؟
آبی که میریزه شاید آب زیادی هست
منبع انبساط داره ماشینتون ؟ یا فقط رادیاتور ؟
توی رادیاتور آب معمولی هست یا کولانت ؟ (مخلوط آبمقطر و ضدیخ)

K!ng of th3 K!ngs
16-05-2017, 21:23
آقایون من مخیوام یه ماشین دست دو بگیرم
بعد از تست درایو دیدم نه توی منبع انبساط آب هست نه توی رادیاتور (خالی نبود ولی پر پر نبود)
ماشین نه دود میکنه چه سرد چه گرم، نه روغن شیری هست (روغن قدیمی هست) نه درب روغن شیری هست نه دمای موتور بالا میره، موتور ماشین 2 سال پیش بازسازی شده (ماشین پاترول هست) و شتاب و قدرتش عالی بود.
خود فروشنده گفت آب کم میکنه طبیعیه. میدونم طبیعی نیست ولی اگر به نظر میاد واشر سالمه پس کجا میتونه آب کم کنه؟ اتصالات خشک بود اطراف سر سیلندر هم خشک بود!
شاید خودش کم توش کولانت ریخته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-05-2017, 21:49
آقایون
من میخوام یه ماشین دست دو بگیرمبعد از تست درایو دیدم نه توی منبع انبساط آب هست نه توی رادیاتور (خالی نبود ولی پر پر نبود)ماشین نه دود میکنه چه سرد چه گرم، نه روغن شیری هست (روغن قدیمی هست) نه درب روغن شیری هست نه دمای موتور بالا میره،
موتور ماشین 2 سال پیش بازسازی شده (ماشین پاترول هست) و شتاب و قدرتش عالی بود
خود فروشنده گفت آب کم میکنه طبیعیه. میدونم طبیعی نیست ولی اگر به نظر میاد واشر سالمه پس کجا میتونه آب کم کنه؟
اتصالات خشک بود اطراف سر سیلندر هم خشک بود!شاید خودش کم توش کولانت ریخته؟

سلام
اگه کولانت تمیز هست و تغییر رنگ نداده و نشتی هم دیده نمیشه پس میتونین از محلول نشتی گیر که در همین صفحه معرفی کردم استفاده کنین و مشکل رو حل کنین
اگر محلولش باکیفیت باشه همون روز نشتی رو میگیره
پس باید اول با موتور سرد ,کولانت کافی ریخته بشه توی سیستم تا خط MIN یا COLD
بعدش محلول اضافه بشه
چند روز بعد معلوم میشه مشکل حل شده یا نه چون اگر حل شده دیگه کولانت کم نمیشه
اگر کولانتش کثیفه پس اول باید سیستم رسوب زدائی و تمیز بشه بعدش کولانت و محلول ریخته بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-05-2017, 21:52
تکراری . لطفاً حذف شود ....

K!ng of th3 K!ngs
16-05-2017, 22:14
سلام
اگه کولانت تمیز هست و تغییر رنگ نداده و نشتی هم دیده نمیشه پس میتونین از محلول نشتی گیر که در همین صفحه معرفی کردم استفاده کنین و مشکل رو حل کنین
اگر محلولش باکیفیت باشه همون روز نشتی رو میگیره
پس باید اول با موتور سرد ,کولانت کافی ریخته بشه توی سیستم تا خط MIN یا COLD
بعدش محلول اضافه بشه
چند روز بعد معلوم میشه مشکل حل شده یا نه چون اگر حل شده دیگه کولانت کم نمیشه
اگر کولانتش کثیفه پس اول باید سیستم رسوب زدائی و تمیز بشه بعدش کولانت و محلول ریخته بشه
اتفاقا از یکی هم شنیدم همین کار رو بکنم، حالا اگر قسمت بشه بگیرمش اول رادیواتش رو کامل تخلیه میکنم میشورم بعد با کولانت پر و سپس از همون محلول میریزم توش.

mehdi4038
17-05-2017, 08:11
ممنونم از پاسختون
فقط من اصلا از ماشین کولر نمیگیرم ضمن اینکه تو این دو روز تا ماشین روشن میشه حرارت موتور خیلی میره بالا جوریکه نمیشه روی موتور دست گذاشت. بنظرتون از واشر میتونه باشه؟
البته دیروز بعد از خاموش کردن ماشین خیلی اتفاقی دیدم از در رادیاتور صدای سوت میاد که بخار اب بود در رو محکمتر کردم هوا زد تو قمقمه و اب بیرون زد. در رو عوض کردم بدتر شد. مکانیکی هم بردم نمیدونه مشکلش چیه :|:n27::n35:

sadegh571
22-05-2017, 20:42
سلام
کولر ماشین خراب بود امروز دادم درستش کردن ولی وقتی روشن میکنم دور موتور میره روی 2300
یه جا خوندم نوشته بود باید پیچ وکیوم تنظیم بشه ولی من نتونستم پیدا کنم. میشه با عکس توضیح بدید باید چیکارکنم؟
ماشین پراید کاربرات 82 هست.

donkeyoxte
23-05-2017, 19:25
سلام
از لاستیک سمت راننده یه صدای سوت مانند میاد, انگار دو تا آهن بهم سابیده میشن و تو دور زدن وقتی به سمت چپ دور میزنی(از سمت راننده) یه صدای تلق تلوقی میده
نمیدونم واسه بلبرینگه یا ...؟
ماشین هم پراید 89
ممنون میشم راهنمایی کنید

amir z
24-05-2017, 16:49
سلام
از لاستیک سمت راننده یه صدای سوت مانند میاد, انگار دو تا آهن بهم سابیده میشن و تو دور زدن وقتی به سمت چپ دور میزنی(از سمت راننده) یه صدای تلق تلوقی میده
نمیدونم واسه بلبرینگه یا ...؟
ماشین هم پراید 89
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
برای صدای سوت باید جک بزنید و با دقت چک کنید، شاید یه بخشی از ورق پشت دیسک یا هر چیزی به جایی میسابه.
اگر اون صدای تق تق موقع دور زدن بصورت ریتیمک و پشت هم تا وقتی فرمون نزدیک به حالت صاف بشه بیاد، پلوس خراب شده

rainyman63
30-05-2017, 23:11
سلام دوستان وقت بخیر

من یک تیبای هاچ بک دارم که چند روزیه وقتی استارت می زنم عقربه دور ماشین خیلی به آرامی و آهستگی می رود بالا و بعد از چند ثانیه روی یک قرار می گیره. البته با گاز دادن سریعتر می ره بالا.
از نظر زمان هم فرقی نداره: روز و شب و یا صبح، موقع سرد بودن موتور و حتی موقع گرم بودن موتور هم شده که این اتفاق بیفته.

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-05-2017, 02:37
سلام دوستان, وقت بخیر
من یک تیبای هاچ بک دارم که چند روزیه وقتی استارت می زنم عقربه دور ماشین خیلی به آرامی و آهستگی می رود بالا و بعد از چند ثانیه روی یک قرار می گیره.
البته با گاز دادن سریعتر می ره بالا.
از نظر زمان هم فرقی نداره , روز و شب و یا صبح، موقع سرد بودن موتور و حتی موقع گرم بودن موتور هم شده که این اتفاق بیفته.

سلام
کِی سرویس شده؟
اگر خیلی وقته سرویس نشده بهتره اول سرویس بشه تا بعد از عیبی داره عیب یابی بشه
تمیز کردن و تنظیم گپ شمعها , تمیز کردن استپر و کانالش , تمیز کردنِ فیلتر هوا با فشار هوا و یا تعویضش ,
آیا نوع سوخت رو تغییر دادین ؟ اگر بله پس از اون هم میتونه باشه
آیا تعمیری انجام دادین و بعدش اینجوری شد ؟ آیا تصادف یا دستکاری در سیستم برق نداشته و یا تعویض باتری با باتری غیر مناسب ؟ اینها میتونه موثر باشه .
آیا لرزش هم داره ؟ اگر بله ممکنه وایرشمع نیم سوز داره و باید با اهم متر چک بشند . شاید هم استپر از تنظیم در رفته و باید ریست بشه که کار ساده ای هست
اگر با این کارها پیدا نشه باید دیاگ بزنین اما پیش کسی که برنامه ی مخصوص دیاگ ماشینتون رو داره مثل تعمیرگاه مجاز تیبا

روش ریست استپر در این صفحه هست
خود اون تاپیک رو هم تدریجاً بخونین اگر دوست داشتین . کلی پول توشه

rainyman63
31-05-2017, 10:18
[QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;8968031]سلام
کِی سرویس شده؟
اگر خیلی وقته سرویس نشده بهتره اول سرویس بشه تا بعد از عیبی داره عیب یابی بشه
تمیز کردن و تنظیم گپ شمعها , تمیز کردن استپر و کانالش , تمیز کردنِ فیلتر هوا با فشار هوا و یا تعویضش ,
آیا نوع سوخت رو تغییر دادین ؟ اگر بله پس از اون هم میتونه باشه
آیا تعمیری انجام دادین و بعدش اینجوری شد ؟ آیا تصادف یا دستکاری در سیستم برق نداشته و یا تعویض باتری با باتری غیر مناسب ؟ اینها میتونه موثر باشه .

بسیار ممنون از پاسخ شما.
هنوز سرویس اولیه نشده، تعمیر نرفته، تغییر سوخت و بقیه موارد هم که فرمودین، انجام نشده. ضمنا لرزش هم نداره. با این وجود تا سرویس اولیه باید صبر کنم.

یه مورد دیگه که هست مصرف سوخت من خیلی بالاست (البته از اول همینطروی بود).
نمیدونم درست حساب کردم یا نه ولی با 15 لیتر توی شهر تقریبا 180 کیلومتر رفتم که می شه تقریبا 8.5 در صد کیلومتر. گاهی وقتها یه 9 هم می رسه.
البته من خوب با ماشین رفتار می کنم. سرعتم هم معمولیه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-05-2017, 14:31
بسیار ممنون از پاسخ شما.
هنوز سرویس اولیه نشده، تعمیر نرفته، تغییر سوخت و بقیه موارد هم که فرمودین، انجام نشده. ضمنا لرزش هم نداره. با این وجود تا سرویس اولیه باید صبر کنم.

یه مورد دیگه که هست مصرف سوخت من خیلی بالاست (البته از اول همینطروی بود).
نمیدونم درست حساب کردم یا نه ولی با 15 لیتر توی شهر تقریبا 180 کیلومتر رفتم که می شه تقریبا 8.5 در صد کیلومتر. گاهی وقتها یه 9 هم می رسه.
البته من خوب با ماشین رفتار می کنم. سرعتم هم معمولیه.
سلام
از حرفتون معلومه که ماشینتون گارانتی داره
اگه بله پس بهتره بره نمایندگی
=====================================
در مورد مصرف بهتره از نمایندگی بپرسین مصرفش در شهر و جاده چقدر باید باشه

بعضی از عوامل بالا بودن مصرف اینهاست:
1- بیش از حد کم باد بودنِ لاستیکها
2- رطوبتِ زیاد هوا )شرجی( .
3- کثیف بودنِ فیلتر هوا .
4- بنزینِ غیر استاندارد .
5 - بار و مسافر زیاد .
6- تنظیم نبودنِ دلکو در ماشینهای دلکودار که باعث میشه مخلوطِ بنزین و هوا به موقع منفجر نشه و نیرویِ کمتری تولید کنه در نتیجه راننده مجبوره بیشتر گاز بده .
7 - خراب بودنِ بلبرینگِ چرخها و سخت چرخیدنِ اونها .
8- تنظیم نبودنِ لنتهایِ عقب یا جلو و تماس داشتنشون با درام عقب .
9 - خراب بودنِ شمعها یا تنظیم نبودنِ دهنه ی شمعها و یا غیراستاندارد بودنشون .
10- کویلِ ضعیف .
11- انژکتور معیوب .
12- وایرشمعِ نیم سوز و معیوب .
13 - تنظیم نبودنِ جلوبندی )موازی نبودنِ چرخهایِ جلو با هم ( .
14 - استفاده از کولر .
15 - خراب بودن یا تنظیم نبودنِ اِکسپَنشنِ کولر که باعث فشار زیاد به کمپروسور و در نتیجه موتور میشه . امروزه بیشتر ماشینها اکسپنشن نداره . به جاش فیلتر مدادی دارند که بهش میگن اُریفیس تیوب .

16 - استفاده از چراغهای قوی و پروژکتور که باعث فشار به دینام و در نتیجه موتور میشه البته تاثیر کمه .
17 - حمل بار بر روی باربند که مقاومت هوا رو به شدت افزایش میده .
18 - رانندگی با سرعتی بسیار بالاتر از سرعتِ اقتصادی" )80-90 کیلومتر در ساعت( .
19 - رانندگی در خیابانهای شلوغ و ایستادن در ترافیک .
20 - رانندگی در شن .
21- رانندگی در برف .
22- رانندگی در گِل .
23- رانندگی در کوهستان )سر بالائی ( .
24- رانندگی در جهتِ مخالفِ باد .
25- خسته بودنِ موتور یعنی فرسوده بودنش . به علتِ گشاد شدنِ سیلندرها کمپرس پیستونها کم میشه در نتیجه موتور قدرتش کم میشه و باید بیشتر گاز داد .
26- کثیف بودنِ بیرونِ کندنسر کولر و یا خرابی فنش چون گازِ فشرده شده خوب خنک نمیشه و به کمپرسورو موتور فشار میاد
27- رانندگی خشن (سرعتهای بالای 90 و 100 و حرکت با شتابِ زیاد یعنی یکدفعه پا رو تا آخر فشار دادن روی گاز . کلاً وقتی دور موتور بره بالای 3200RPM , استهلاک موتور و مصرف سوخت به شدت بالا میره . در تاپیک صرفه جوئی جرئیاتش نوشته شده )
===================================
کثیف بودن فیلتر بنزین تاثیری در افزایش سوخت نداره بلکه برعکس, مصرف کم میشه چون فشار سوخت افت میکنه و سوخت کمتری پاشیده میشه از انژکتورها

qwertym
02-06-2017, 16:36
سلام بر اساتید گرامی

امروز جک زدم رفتم زیر ماشین بررسی کنم دیدم این قطعه که پایین سمت شاگرده لقه و حتی با دست میشه عقب و جلو کردش و چرخوندش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷-۰۶-۰۲_۱۶-۵۷-۵۵.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این چی هستش ؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fokahi110
04-06-2017, 11:37
سلام ماشین بنده پراید 87 موقعی که 3 الی 4 روز تو حیاط خوابیده میخوام سویچ باز کنم استارت بزنم درجه بنزین دیر بالا میره تا به حد واقعی خودش برسه ولی در دفعات بعدی که موتور گرمه خیلی عادی عمل میکنه و همه چیز اوکی هست.
دلیلش چی هست؟:n01::n40:

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-06-2017, 23:39
سلام بر اساتید گرامی
امروز جک زدم رفتم زیر ماشین بررسی کنم دیدم این قطعه که پایین سمت شاگرده لقه و حتی با دست میشه عقب و جلو کردش و چرخوندش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷-۰۶-۰۲_۱۶-۵۷-۵۵.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این چی هستش ؟؟ سلام

این قطعه ی لاستیکی کارش جلوگیری از ویبره ی شَفتِ پلوس هست . باید محکم چسبیده باشه به شفتِ پلوس . شفت پلوس یک مفتول فولادی هست که بین پلوس داخلی و پلوس خارجی قرار داره و نیرو رو از گیربکس منتقل میکنه به چرخ جلو
معمولاً فقط شفتِ بلندتر این لاستیکِ ویبره گیر رو داره .
در اکثر ماشینهای دفرنسیال عقب هم میل گاردون همین لاستیک ضربه گیر رو داره اما بزرگتره و شکلش هم فرق میکنه
این پاسخ رو فقط برای علاقمندان نوشتم وگرنه شما در سایت دیگه ای همین سوال رو پرسیدین و در موردش گفتگو و تبادل نظر کردیم و دیگه نیازی به توضیح بیشتر نداره

Soroush-S
09-06-2017, 00:48
برای صداگیری ستون سمند باید کجا مراجعه کنم؟
نکته بعدی اینکه ماشین شتابشو از دست داده . تازگی تمام فیلترها تعویض کردم . امکان داره از کثیفی سوزن انژکتور باشه ؟

Abdolreza2012
09-06-2017, 14:31
با سلام خدمت دوستان
یه مشکلی پیش اومده برام ، ماشین 405 دوگانه کارخونه
یه سالی بود که هر ماهی ، دو ماهی یهو پیش میومد ماشین روی CNG نمیرفت ، یعنی میرفت رو گاز ولی بعد 20 ثانیه میومد بیرون ، دیگه هر چقدر دکمه ی CNG رو میزدم عکس العملی نداشت
این مشکل رفته رفته زیاد شد تا اینکه یه مدت پیش بیشتر اوقات نمیرفت رو گاز
بردم یه جا دیاگ زد گفت ارور میده و میگه نشتی در سنسور دریچه گاز ، چک کرد دید نشستی نداره ( البته مثل چک کردن پنجری تیوپ چک کرد ، روی قسمت هایی مخلوط کف و آب ریخت دید حبابی ایجاد نمیشه )
خطاهارو پاک میکرد تا یکی دو روز خوب بود ولی باز دوباره همونجوری میشد ، هی ی بار میرفت یا ی بار نمیرفت ، یعنی الان ماشین رو روشن میکردم میذاشتم روی گاز نمیرفت ، خاموش میکردم بعد نیم ساعت روشن میکردم امکان داشت بره روی گاز
بردم یه جا دیگه نشون دادم ، اونم دیاگ زد گفت ارور نشتی میده ، چک کرد دید نشتی نداره گفت باید یه سنسور رو عوض کنی ، عوضش کردم سنسور رو ( عکس شماره 1 و 2 ) هزینه این قطعه با تعویض شد 120 تومن
بعد تعویض سنسور فقط یک بار رو گاز رفت ، بعد اون دیگه به هیچ عنوان رو گاز نرفت
دوباره رفتم به همون نفر نشون دادم ، یه قطعه دیگه رو نشونم داد گفت این احتمالا خراب شده یا کثیف شده توش و از اونجایی که قطعاتش نیست تو بازار نمیشه تعمیرش کرد و این باید عوض شه و قیمتش رو هم گفت 500 تا 700 تومن !!!! ( عکس شماره 3 )
در گیر و داد این مشکل با CNG ، استپر ماشین خراب شد ، رفتم عوضش کرردم ، او طرف بعد تعویض استپر با کامپیوتر ی بار ریست کرد و دوباره برنامه ریخت ، برای مدت ی هفته بدون هیچ مشکلی ماشین روی گاز میرفت ، ولی الان هر وقت گاز میزنم برای یکی دوبار اول نمیره روی گاز ولی بعدش میره رو گاز و حتی اگه 20 بار ماشین رو خاموش روشن کنم تا تموم شدن اون کپسول بدون هیچ مشکلی میره رو گاز و میمونه ولی دوباره برم گاز بزنم باز برای چندبار اول نمیره روی گاز

میخواستم ببینم مشکلش چیه و چیکار میشه کرد ؟!!

ممنون

عکس 1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 2

عکس 3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pourya-pc
09-06-2017, 17:51
سلام ماشین بنده پراید 87 موقعی که 3 الی 4 روز تو حیاط خوابیده میخوام سویچ باز کنم استارت بزنم درجه بنزین دیر بالا میره تا به حد واقعی خودش برسه ولی در دفعات بعدی که موتور گرمه خیلی عادی عمل میکنه و همه چیز اوکی هست.
دلیلش چی هست؟:n01::n40:
گیج بنزین جرم گرفته . فکر کنم عوضش کنید بهتر از سرویسش هست . قیمتی هم نداره .

Pourya-pc
09-06-2017, 17:53
برای صداگیری ستون سمند باید کجا مراجعه کنم؟
نکته بعدی اینکه ماشین شتابشو از دست داده . تازگی تمام فیلترها تعویض کردم . امکان داره از کثیفی سوزن انژکتور باشه ؟
چیزی به اسم صداگیری نداریم . سمند کلا حالش همین هست که صدا بده . از داشبورد گرفته تا درب ها و ستون و کنسول وسط ... اگر صدا نده عجیبه .
برای شتاب اگر موارد تعویضی را حل کردید یک دیاگ بزنید احتمالا مشکل شما حل خواهد شد .

Pourya-pc
09-06-2017, 17:59
با سلام خدمت دوستان
یه مشکلی پیش اومده برام ، ماشین 405 دوگانه کارخونه
یه سالی بود که هر ماهی ، دو ماهی یهو پیش میومد ماشین روی CNG نمیرفت ، یعنی میرفت رو گاز ولی بعد 20 ثانیه میومد بیرون ، دیگه هر چقدر دکمه ی CNG رو میزدم عکس العملی نداشت
این مشکل رفته رفته زیاد شد تا اینکه یه مدت پیش بیشتر اوقات نمیرفت رو گاز
بردم یه جا دیاگ زد گفت ارور میده و میگه نشتی در سنسور دریچه گاز ، چک کرد دید نشستی نداره ( البته مثل چک کردن پنجری تیوپ چک کرد ، روی قسمت هایی مخلوط کف و آب ریخت دید حبابی ایجاد نمیشه )
خطاهارو پاک میکرد تا یکی دو روز خوب بود ولی باز دوباره همونجوری میشد ، هی ی بار میرفت یا ی بار نمیرفت ، یعنی الان ماشین رو روشن میکردم میذاشتم روی گاز نمیرفت ، خاموش میکردم بعد نیم ساعت روشن میکردم امکان داشت بره روی گاز
بردم یه جا دیگه نشون دادم ، اونم دیاگ زد گفت ارور نشتی میده ، چک کرد دید نشتی نداره گفت باید یه سنسور رو عوض کنی ، عوضش کردم سنسور رو ( عکس شماره 1 و 2 ) هزینه این قطعه با تعویض شد 120 تومن
بعد تعویض سنسور فقط یک بار رو گاز رفت ، بعد اون دیگه به هیچ عنوان رو گاز نرفت
دوباره رفتم به همون نفر نشون دادم ، یه قطعه دیگه رو نشونم داد گفت این احتمالا خراب شده یا کثیف شده توش و از اونجایی که قطعاتش نیست تو بازار نمیشه تعمیرش کرد و این باید عوض شه و قیمتش رو هم گفت 500 تا 700 تومن !!!! ( عکس شماره 3 )
در گیر و داد این مشکل با CNG ، استپر ماشین خراب شد ، رفتم عوضش کرردم ، او طرف بعد تعویض استپر با کامپیوتر ی بار ریست کرد و دوباره برنامه ریخت ، برای مدت ی هفته بدون هیچ مشکلی ماشین روی گاز میرفت ، ولی الان هر وقت گاز میزنم برای یکی دوبار اول نمیره روی گاز ولی بعدش میره رو گاز و حتی اگه 20 بار ماشین رو خاموش روشن کنم تا تموم شدن اون کپسول بدون هیچ مشکلی میره رو گاز و میمونه ولی دوباره برم گاز بزنم باز برای چندبار اول نمیره روی گاز

میخواستم ببینم مشکلش چیه و چیکار میشه کرد ؟!!

ممنون

عکس 1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 2

عکس 3

سلام دوست عزیز .
ابتدا باید بپرسم ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزارتومن بابت چ قطعه ایی دادید ؟؟؟:n36:
فکر کنم کل سیستم گاز ۱۴۰۰۰۰۰هزار تومان است .
اون قطعه تعویضی فشارشکن گاز ( هم CNG و هم LPG ) هست .
مشکل شما قطعا و ۹۹.۹ درصد رگلاتور یا همون قطعه ایی که بین گاز و بنزین سوییچ میکنه بوده . حسابی شمارو پیچوندن و ازتون پول گرفتن . برای همین هست که میگن باید مثل دکتر خصوصی یک تعمیرکار ماهر خصوصی هم داشته باشید .

Abdolreza2012
10-06-2017, 01:32
سلام دوست عزیز .
ابتدا باید بپرسم ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزارتومن بابت چ قطعه ایی دادید ؟؟؟:n36:
فکر کنم کل سیستم گاز ۱۴۰۰۰۰۰هزار تومان است .
اون قطعه تعویضی فشارشکن گاز ( هم CNG و هم LPG ) هست .
مشکل شما قطعا و ۹۹.۹ درصد رگلاتور یا همون قطعه ایی که بین گاز و بنزین سوییچ میکنه بوده . حسابی شمارو پیچوندن و ازتون پول گرفتن . برای همین هست که میگن باید مثل دکتر خصوصی یک تعمیرکار ماهر خصوصی هم داشته باشید .

سلام
ممنون بابت پاسخگویی
هنوز 700 پول ندادم
من فقط همون فشارشکن رو فقط تا الان عوض کردم که گفتم 120 خرجش شد
ولی باز حل نشد ، ایندفعه طرف گفت مشکل از این قطعه ی پایینی هست که قیمت قطعش 700 هست :n13: منم به دلیل بالا بودن قیمتش فعلا عوض نکردم :n02:
این قطعه رو میگه :

این رگلاتور چقدره ؟
یه عکس ازش میدین بی زحمت

alipencia
10-06-2017, 13:48
سلام...دوستان مدتیه امپر بنزینم وقتی باک داره خالی میشه دیگه چراغ نارنجیش روشن نمیشه...پشت امپر رو کیلومتر سازی دادم چک کرد سالمه...مشکل از چیه؟امپر اصلا روی خط قرمز نمیره مثلا باک خالی هفت لیتر بزنم باید ی خورده از خط قرمز بیاد بالاتر و چراغ نارنجی روشن بشه ولی با هفت لیتر امپر تقریبا میاد رو خط اول...پراید صبا

Pourya-pc
10-06-2017, 18:57
سلام
ممنون بابت پاسخگویی
هنوز 700 پول ندادم
من فقط همون فشارشکن رو فقط تا الان عوض کردم که گفتم 120 خرجش شد
ولی باز حل نشد ، ایندفعه طرف گفت مشکل از این قطعه ی پایینی هست که قیمت قطعش 700 هست :n13: منم به دلیل بالا بودن قیمتش فعلا عوض نکردم :n02:
این قطعه رو میگه :

این رگلاتور چقدره ؟
یه عکس ازش میدین بی زحمت
این قسمت تقسیم سوخت رسانی به موتور هست که لوله تکی گاز رو بعد از شیر فشار شکن به تقسیم و تزریق سوخت میده و از اونجا توسط ۴ لوله مجزا سوخت به موتور ( سر انژکتورها ) تزریق میشه .
اصلا اروری که شما گرفتید یعنی نشت گاز ۲ حالت داره .
یا نشت گاز دارید ٬ یا رگلاتور خرابه . من تو گوگل گشتم عکسش رو پیدا نکردم برید پیش مکانیکی بهتون نشون میده . به وضوح مشکل شما مشخصه .
من یکبار با ۲۰۶ دوستم در تهران گرفتار خرابی ماشین شدیم و دینام از کار افتاد . پیش حداقل ۱۵ تا برقکار و مکانیک رفتیم هرکدوم یه چیزی میگفتن ولی تاکید داشتن دینام باید عوض بشه و پلاک ما هم که اصفهان بود .
خلاصه مجبور شدیم دینام نو بخریم ( حدود ۷۷۰ هزارتومان )
فروشنده مارو به نصاب معرفی کرد قبلش تلفن زد و یه پچ پچی کردن .
وقتی دینام عوض شد مکانیک دینام داغی رو تحویل نداد . بهش که گفتم گفت به درد نمیخوره الکی بار خودتون رو سنگین نکنید .
من اصرار کردم و گفت نمیشه دینام باید پیشش بمونه . بحث بالاگرفت و خواستم زنگ بزنم ۱۱۰ که ایشون ترسید و دینام رو تحویل داد و گفت واسه خودتون میگم دینام نبرید ماشین جا نداره ( ۲۰۶ تیپ ۶ )
اومدیم اصفهان و دینام رو بردم پیش دوستم که اینکاره هست . با تعویض آفتامات و هزینه ۲۵ هزارتومان دینام درست شد .
دیگه قضاوت با شما .

Abdolreza2012
10-06-2017, 23:56
این قسمت تقسیم سوخت رسانی به موتور هست که لوله تکی گاز رو بعد از شیر فشار شکن به تقسیم و تزریق سوخت میده و از اونجا توسط ۴ لوله مجزا سوخت به موتور ( سر انژکتورها ) تزریق میشه .
اصلا اروری که شما گرفتید یعنی نشت گاز ۲ حالت داره .
یا نشت گاز دارید ٬ یا رگلاتور خرابه . من تو گوگل گشتم عکسش رو پیدا نکردم برید پیش مکانیکی بهتون نشون میده . به وضوح مشکل شما مشخصه .
من یکبار با ۲۰۶ دوستم در تهران گرفتار خرابی ماشین شدیم و دینام از کار افتاد . پیش حداقل ۱۵ تا برقکار و مکانیک رفتیم هرکدوم یه چیزی میگفتن ولی تاکید داشتن دینام باید عوض بشه و پلاک ما هم که اصفهان بود .
خلاصه مجبور شدیم دینام نو بخریم ( حدود ۷۷۰ هزارتومان )
فروشنده مارو به نصاب معرفی کرد قبلش تلفن زد و یه پچ پچی کردن .
وقتی دینام عوض شد مکانیک دینام داغی رو تحویل نداد . بهش که گفتم گفت به درد نمیخوره الکی بار خودتون رو سنگین نکنید .
من اصرار کردم و گفت نمیشه دینام باید پیشش بمونه . بحث بالاگرفت و خواستم زنگ بزنم ۱۱۰ که ایشون ترسید و دینام رو تحویل داد و گفت واسه خودتون میگم دینام نبرید ماشین جا نداره ( ۲۰۶ تیپ ۶ )
اومدیم اصفهان و دینام رو بردم پیش دوستم که اینکاره هست . با تعویض آفتامات و هزینه ۲۵ هزارتومان دینام درست شد .
دیگه قضاوت با شما .

ممنون
پس من برای تعویض همین رگلاتور برم ؟؟
تعمیرکارو جلوبندی و .... رو من هر کدوم رو پیش یه چندنفری که میشناسم و کارشون درسته میبرم ولی تا حالا با گاز به مشکل نخورده بودم
آخه این طرفا جایی ، کسی تخصصی CNG بلد نیست
من تو این شهر دوجا میشناسم که اتفاقا یکیش دوستمه ولی حال ماجرا رو کامل گفتم تو پست اول ، یه هزینه الکی کردم و بی نتیجه موند

یه بار یه مسیری رو می رفتم داخل استانی ، یه نمایندگی ایران خودرو فقط مخصوص CNG دیدم ( اون موقع این مشکل رو نداشتم ) حدودا 130 کیلومتر فاصله دارم باهاش ، بعد به وجود اومدن این مشکل ، دوباره رفتم همون مسیر رو که ببرم همون نمایندگی ولی ندیدمش :n13:

رگلاتور هم فکر کنم این باشه

mkhr2max
18-06-2017, 22:21
دوستان عزیز این 405 من
شیشه جلو رو از داخل تمیز می کنم عالی
اما مثلا 5-6 بعد از خاموش شدن ماشین شیشه انگار چربه مثل بخار گرفته
دیگه با دستمال هم پاک نمی شه ؛ چون چربه
علتش از بخاری رادیات هست ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-06-2017, 07:07
دوستان عزیز این 405 من شیشه جلو رو از داخل تمیز می کنم عالی اما مثلا 5-6 بعد از خاموش شدن ماشین شیشه انگار چربه مثل بخار گرفته
دیگه با دستمال هم پاک نمی شه چون چربه
علتش از بخاری رادیات هست ؟سلام

شیشه تمیز نیست
یک قاشق مایع ظرفشوئی قاطی کنین با یک لیوان آب . با یک پارچه ی شسته شده و خشک,تمام سطح شیشه رو با آب لیوان بشورید . از یک سمت به سمتِ دیگه بشورید تا جائی فراموش نشه (پارچه باید کاملاً تمیز و شسته شده با مایع ظرفشوئی باشه تا چرب نباشه )
پارچه رو نباید اونقدر خیس کنین تا آب ازش بچکه
بعد از شستشو با آب لیوان باید شیشه رو با یک پارچه خشک و تمیز و یا دستمال کاغذی کاملا خشک کنید
شاید لازم باشه این کار رو 2 بار تکرار کنید
اگر بعدش این کار رو هم انجام بدین دیگه کاملاً شفاف میشه
دو قاشق سرکه مخلوط کنین با یک لیوان آب و با دست یا آبپاش دستی بپاشین روی یک برگ کاغذ کاهی تا نمدار و نرم بشه

تمام شیشه رو باهاش پاک کنین . اگر کاغذ زبادی خشکه , با دست یا آبپاش کمی آب و سرکه بپاشین روی شیشه و با کاغذ پاک کنین
با پارچه نخی هم میشه این کار رو انجام داد اما باید با مایع ظرفشوئی و آب گرم حسابی شسته شده باشه تا اصلا چرب نباشه

banii
23-06-2017, 17:51
حس میکنم ماشین گرمای زیادی تولید میکنه
دمای رادیات مثل همیشه است همونجاییکه همیشه بوده

اما داخل ماشین خیلی گرم میشه (کولرم گاز نداره و درست نکردم اما خب هر 4 پنجره پایینه)
و وقتی از ماشین پیاده بشی هم از اطرافش حس گرما میکنی هم از اگزوز هم از بغل های ماشین یعنی پایین درها

پراید 111 یورو 4 مدل 93

mohamad skystar
24-06-2017, 21:35
حس میکنم ماشین گرمای زیادی تولید میکنه
دمای رادیات مثل همیشه است همونجاییکه همیشه بوده

اما داخل ماشین خیلی گرم میشه (کولرم گاز نداره و درست نکردم اما خب هر 4 پنجره پایینه)
و وقتی از ماشین پیاده بشی هم از اطرافش حس گرما میکنی هم از اگزوز هم از بغل های ماشین یعنی پایین درها

پراید 111 یورو 4 مدل 93

اگر آمپر بالا و فن ها کار میکنه نمیره مشکلی نداره
کولر رو گاز کنید و استفاده کنید
مشکل از گرمای هواست نه ماشین شما
بلاخره تابستونه

fokahi110
24-06-2017, 23:13
اگر آمپر بالا و فن ها کار میکنه نمیره مشکلی نداره
کولر رو گاز کنید و استفاده کنید
مشکل از گرمای هواست نه ماشین شما
بلاخره تابستونه

سلام والا منم مدل 87 صبا دارم نیم ساعت رانندگی میکنم تازه تو سرعت 120 کابوت و بالا میزنم ادم صورتش کباب میشه کلا پراید گرمای تولید شده توسط موتورش بالاست هی فرت و فرت فنش روشن میشه.همسایمون یه سمند LX داره همیشه میاد تو حیاطشون صدای فنشو من نشنیدم نمیدونم فن سمند اصلا روشن میشه؟چطوریاس؟:n02::n01::n31:

mohamad skystar
25-06-2017, 01:22
سلام والا منم مدل 87 صبا دارم نیم ساعت رانندگی میکنم تازه تو سرعت 120 کابوت و بالا میزنم ادم صورتش کباب میشه کلا پراید گرمای تولید شده توسط موتورش بالاست هی فرت و فرت فنش روشن میشه.همسایمون یه سمند LX داره همیشه میاد تو حیاطشون صدای فنشو من نشنیدم نمیدونم فن سمند اصلا روشن میشه؟چطوریاس؟:n02::n01::n31:
بله قربان فن سمند روشن میشه اتفاقا کولر هم اگه روشن بشه دیگه فن اونم روشن میشه و صدا داره البته
نه در حدی که آزار دهنده باشه کنار ماشین باشید متوجه میشید

najee
26-06-2017, 12:13
دوستان پراید مدل 93با 20تا کارکرد.صدای موتور زیاد ودنده یک بسیار بد جا میخوره البته نه درحالت آماده به حرکت موقعحرکت مثلا هنگامی که از روی یه دست انداز میخوای رد شی وسرعتو کم میکنی که بری رو یک دیگه جا نمیخوره باید از دوشروع کنی ینی اگه تو حرکت باشه اصلا جا نمیخوره منظورم سرعت 5کیلومتره دوستان فک نکنن میخوام ازسرعت 60کیلومتر بزنم دنده 1
تا حالا روغن گیربکسشم عوض نکردم از صفری دست خودم بوده به نظرتون روغن دگیربکس و عوض کنم تو صدا وهمچنین جا خوردن بهتر دنده یک تاثیر داره؟؟؟
راستی روغن مناسب گیربکس پراید چیه ؟؟

najee
26-06-2017, 12:19
و یه مطلب دیگه راجب کولر پراید من دوستم تیبا 2داره کولرش دقیقا مثله پژو سرده ولی کولر پرایدمن باد معمولی میده تقریبا میشه گفت خنکه اونقدر سرد نیست که یخ بزنی مخصوصا سرظهر که هوا بی اندازه گرمه اکثر پرایدها هم همینجورین میخواستم ببینم این ربطی به گاز کولر داره یا خود ماشین وموتور خودرو.

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-06-2017, 14:28
دوستان پراید مدل 93با 20تا کارکرد.صدای موتور زیاد ودنده یک بسیار بد جا میخوره البته نه درحالت آماده به حرکت موقع حرکت مثلا هنگامی که از روی یه دست انداز میخوای رد شی وسرعتو کم میکنی که بری رو یک دیگه جا نمیخوره باید از دوشروع کنی ینی اگه تو حرکت باشه اصلا جا نمیخوره منظورم سرعت 5کیلومتره دوستان فک نکنن میخوام ازسرعت 60کیلومتر بزنم دنده 1
تا حالا روغن گیربکسشم عوض نکردم از صفری دست خودم بوده به نظرتون روغن دگیربکس و عوض کنم تو صدا وهمچنین جا خوردن بهتر دنده یک تاثیر داره؟؟؟
راستی روغن مناسب گیربکس پراید چیه ؟؟

سلام
عید سعید فطر بر همگی مبارک
============================
اگر کلاچ رگلاژ هست پس به احتما 99% دنده برنجیها عمرش تمام شده و باید تعویض بشه خصوصاً اگر که با کمی گاز دادن دنده جا میره

تست رگلاژ بودن کلاچ قبلاً بارها نوشته شده
کلاچ باید تا چهار سانت از بالا خلاصی داشته باشه تا مطمئن بشیم که بلبربنگ کلاچ با دیسک تماس نداره و همراهش نمیچرخه چون بلبرینگ کلاچ طراحی نشده که دائماً بچرخه .
با دنده 2 رونین و با پای راست کلاچ رو فشار بدین . تا 4 سانت نباید عمل کنه
یک حُسنِ دیگه اش هم اینه که اونهائی که عادت دارند پاشون رو به پدال کلاچ تکیه بدند , بلبرینگ کلاچ صدمه نمیبینه .
از پائین هم باید از ته که کلاچ رو ول میکنیم , تا سه چهار سانت کلاچ اصلاً درگیر نشه تا مطمئن بشیم که قبل از به ته رسیدنِ پدال , دیسک و صفحه از هم کاملاً جدا میشه تا دنده ها آسیب نبینه . موتور روشن دنده یک , پارو آروم از روی کلاچ بردارین , تا 3 یا 4 سانت کلاچ نباید درگیر بشه

و یه مطلب دیگه راجب کولر پراید من دوستم تیبا 2داره کولرش دقیقا مثله پژو سرده ولی کولر پرایدمن باد معمولی میده تقریبا میشه گفت خنکه اونقدر سرد نیست که یخ بزنی مخصوصا سرظهر که هوا بی اندازه گرمه اکثر پرایدها هم همینجورین میخواستم ببینم این ربطی به گاز کولر داره یا خود ماشین وموتور خودرو.

علتهای خنک نکردن اینهاست:
گاز کم . باید فشار گاز اندازه گیری بشه
خرابی فن کندنسر . باید به محض روشن کردن کولر ,فن با دور تند روشن بشه
کثیفی بیرون کندنسر با حشرات و گل و لای و خار و خاشاک و یا له بودنِ منافذش
گاز ناخالص و بنجل
اگر در حرکت بهتر خنک میکنه و در حال ایستاده کمتر , پس یا فن مشکل داره و یا کندنسر بیرونش له و یا کثیفه
=======================================
ملیونها تومن صرفه جوئی در هزینه های خودرو

najee
26-06-2017, 16:13
دررابطه با کلاج باید بگم که کاملا ریگلاژ هست اتفاقا من عادت دارم کلاژ ببرم پایین زود در گیر شه هم پاکمتر خسته میشه هم کلا راحت تره تقریبا همونی که شما فرمودین دوسه سانت پایین درگیر نیست از بالاهم سه چهارسانت خلاصه.درمورد برنجی هم دوسه جا بردم همینو گفتن دوبار عوض کردن برام ولی کوچکترین تغییری نکرد.حالا تنها راهم عوض کردن روغت گیربکسه که فک کنم برای بار اوله وقتشم باشه
درمورد کولرم باید بگن که تو حرکت بیشتر خنک میکنه فنش به محض روشن کردن کولر روشن میشه رادیاتشم تمیزه و هیچ آشغالی نداره ولی از فشار گاز ونوع بنجل بودن گاز کولر خبر ندارم.

fokahi110
26-06-2017, 16:26
دررابطه با کلاج باید بگم که کاملا ریگلاژ هست اتفاقا من عادت دارم کلاژ ببرم پایین زود در گیر شه هم پاکمتر خسته میشه هم کلا راحت تره تقریبا همونی که شما فرمودین دوسه سانت پایین درگیر نیست از بالاهم سه چهارسانت خلاصه.درمورد برنجی هم دوسه جا بردم همینو گفتن دوبار عوض کردن برام ولی کوچکترین تغییری نکرد.حالا تنها راهم عوض کردن روغت گیربکسه که فک کنم برای بار اوله وقتشم باشه
درمورد کولرم باید بگن که تو حرکت بیشتر خنک میکنه فنش به محض روشن کردن کولر روشن میشه رادیاتشم تمیزه و هیچ آشغالی نداره ولی از فشار گاز ونوع بنجل بودن گاز کولر خبر ندارم.

سلام خوبی روغن گیربکس رو عوض کن فقط و فقط وفقط هم ایرانول EP بریز با گرانروی 75W80 که مخصوص گیربکس پرایده بسیار نرم و عالی میشه دنده جا رفتن مخصوصا تو این هوای گرم دنده برا من شده پاستیل با 2 انگشت جا میره.دیسک و صفحه هم دایکن اگزدی هست.پراید صبا مدل 87

aalpsat
27-06-2017, 20:07
سلام دوستان سنسور اکسیژن ماشینم سوخته چه مارکی بگیرم خوبه ؟ قبلا جنس شرکتی گرفته بودم که بیشتر از دو ماه کار نکرد
برقکار خود نمایندگی مارک. کروز رو پیشنهاد کرد و ضمانتش میکرد اما الان که سرچ میکنم سایت خارجی نداره
اگر تجربه ای دارید حتما بگید که 180 تومن پول بی زبونو نریزم تو جوب

ms1ove
27-06-2017, 20:13
سلام پراید مدل ۸۴
گاز که شل میکنی تو سرعت یهو کیلومتر از روی ۱۰۰ میاد رو ۸۰ بردم سنسور کیلومتر رو عوض کردم تا یه ماه خوب بود اما الان دوباره همونجور شده به نظر شما مشکلش چیه ؟؟

jamalsadati1993
29-06-2017, 19:49
سلام.
پراید مدل 85 دارم که دو تا مشکل برقی داره.
اول اینکه شیشه بالابر سمت شاگرد کار نمیکنه و هیچ صدایی هم ازش نمیاد. هر دو تا کلیدش از کار افتاده.موتورشم نوئه و چند ماه پیش عوض کردم و خیلی یهویی از کار افتاد. کلید ها رو عوض کردم جواب نداد (البته نخریدم یکی برام تست کرد). فیوزشم عوض کردم بازم خوب نشد. چیکار باید کنم؟
قفل مرکزی هم کار نمیکنه.فیوزش سوخته بود که عوض کردم وقتی فیوز جدید رو جا میزنم همه درها یهو باز میشه. اما با چرخوندن کلید هیچ اتفاقی نمیافته.

kasra2002
30-06-2017, 04:06

تجربه شخصی خود من این بود دوست گرامی که شیر اتوماتیک درون خودرو (اواپریتور) گرفتگی پیدا کرد وهمین بود با عوض کردنش که اونم گاز و کامل باید خالی کرد یخبندان شد

satgon
01-07-2017, 14:37
باسلام پاترول ۶سیلند دارم یک کیلومتر میره خاموش میشه تازه تعمیر هم هست میتونین بهم کمک کنین؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-07-2017, 16:16
باسلام
پاترول ۶سیلند دارم یک کیلومتر میره خاموش میشه. تازه تعمیر هم هست .
میتونین بهم کمک کنین؟سلام و خوش آمد به شما

چطوری خاموش میشه ؟ یهو خاموش میشه شبیهِ اینکه سوئیچ رو ببندین و برق موتور رو قطع کنین ؟
یا مثل بنزین تمام کردن هست ؟ یعنی چند بار ریپ میزنه تا خاموش بشه ؟

satgon
01-07-2017, 22:42
ممنونم
بله مثل وقتی که بنزین تموم میکنه و ریپ میزنه

satgon
01-07-2017, 22:44
ممنونم بله مثل وقتی ک بنزین تموم میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-07-2017, 10:15
ممنونم
بله مثل وقتی که بنزین تموم میکنه و ریپ میزنه

سلام
اگر انژکتوری هست پس احتمال اول اینه که به دلیلی پمپاژ ینزین قطع میشه و فشار بنزین افت میکنه و موتور شروع میکنه به ریپ دن و بالاخره هم خاموش میشه
ممکنه رله ی پمپ مشکل داره و داغ میکنه و از کار میافته و برق پمپ قطع میشه
رله ی پمپ رو با یک رله ی شبیهِ خودش در جعبه فیوز جابجا کنین و نتیجه رو تست کنین
فیشهای برق وصل شده به پمپ رو هم چک کنین که سولفاته و کثیف و شل نباشه
فیلتر بنزین هم اگر سالهاست عوض نشده عوضش کنین
اگر اینها نتیجه نداد احتمال معیوب بودن پمپ هم هست که باید با موتور خاموش بهش برق بدین و صداش رو گوش کنین و ببینین متوقف میشه ؟ باید یکسره کار کنه و صداش هم تغییر نکنه

fokahi110
04-07-2017, 19:15
دوستان گاز خوردن ماشین کلافم کرده استپر و سنسور دریچه گاز و شستشو و اورینگ سوزن انژکتور و همه کار کردم درست نشده دیاگ زدم چندین جا و چندین بار هیچی نشون نمیده

به این نتیجه رسیدم کل دریچه گاز رو عوض کنم نظر اساتید چی هست؟؟؟؟؟:n03::n41:

alipencia
05-07-2017, 14:54
سلام دوستان...ایا امکانش هست از زیر کارتل که برای تعویض یاتاقان اقدام میکنن پیستون ها هم در بیاد و رینگ ها رو عوض کنم همونجا؟که زیاد هزینه نکنم...پراید ۸۷

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-07-2017, 18:43
دوستان گاز خوردن ماشین کلافم کرده
استپر و سنسور دریچه گاز و شستشو و اورینگ سوزن انژکتور و همه کار کردم درست نشده
دیاگ زدم چندین جا و چندین بار هیچی نشون نمیده
به این نتیجه رسیدم کل دریچه گاز رو عوض کنم نظر اساتید چی هست؟؟؟؟؟:n03::n41:

سلام
از کِی گاز میخوره ؟ به محض روشن شدت موتور ؟ یا بعد از گرم شدن ؟
قبل از اینکه گاز بخوره ,فیش استپر رو بکشید ببینید باز هم گاز میخوره
پراید شما دریچه گازش سیمی هست ,برقی نیست پس نمیتونه از سنسور پدال گاز و موتور دریچه باشه چون نداره . فقط میمونه استپر که اون هم یک قطعه ی فرمانگیر هست یعنی تا کامپیوتر بهش فرمان نده سر استپر کوتاه نمیشه .
اون تست رو انجام بدین و خبر بدین . یک قطعه ی فرمان دِه داره پیام خطا میده به کامپیوتر . کامپیوتر هم پیام اشتباهی میده به استپر
فیشش رو بکشین . دیگه نباید گاز بخوره . تا بعدش بریم سراغ گشتن دنبال قطعه ای که به کامپیوتر فرمان غلط میده . ممکنه سنسور حرارت کولانت باشه یا سنسور دور میل لنگ یا سنسور میل سوپاپ

سلام دوستان.
..ایا امکانش هست از زیر کارتل که برای تعویض یاتاقان اقدام میکنن پیستون ها هم در بیاد و رینگ ها رو عوض کنم همونجا؟ که زیاد هزینه نکنم...پراید ۸۷

سلام
طبق اطلاعات بنده نمیشه از زیر پیستونها رو درآورد
باید سرسیلندر باز بشه , کارتل هم باز بشه , پیچهای شاتونها باز بشه از میل لنگ بعدش شاتون رو هُل میدند بالا تا پیستون از بالا بیاد بیرون با شاتونش
برای جا زدن هم باید از بالا جا بره و ابزار مخصوصی رینگهای پیستون رو جمع میکنه تا در سیلندر جا بره
مکانیک باید قطر سیلندر و سایز رینگ رو چک کنه , اگر فابریک هست و تا حالا عوض نشده پس فقط رینگها عوض میشه
اگر قبلا رینگها عوض شده پس حالا باید سیلندرها کمی تراش بخوره و پیستونها و رینگهای یک درجه بزرگتر نصب بشه

alipencia
05-07-2017, 23:00
سلام
باید سرسیلندر باز بشه , کارتل هم باز بشه , پیچهای شاتونها باز بشه از میل لنگ بعدش شاتون رو هُل میدند بالا تا پیستون از بالا بیاد بیرون با شاتونش
برای جا زدن هم باید از بالا جا بره و ابزار مخصوصی رینگهای پیستون رو جمع میکنه تا در سیلندر جا بره
مکانیک باید قطر سیلندر و سایز رینگ رو چک کنه , اگر فابریک هست و تا حالا عوض نشده پس فقط رینگها عوض میشه
اگر قبلا رینگها عوض شده پس حالا باید سیلندرها کمی تراش بخوره و پیستونها و رینگهای یک درجه بزرگتر نصب بشه
یعنی بدون اینکه موتور کامل بیاد پایین پس میشه رینگ ها رو عوض کرد..ماشین از اول دست خودم بود رینگ ها فابریک هست...یعنی با تعویض رینگ ها مشکل روغن سوزی حل میشه؟ مکانیک گفت باید باز بشه ببینم سیلندر خط داره یا نهچون تراشکاری بره هزینه تراشکاری و قطعات اضافه هست که فعلا مقدور نیست واسم...

fokahi110
06-07-2017, 16:52
سلام
از کِی گاز میخوره ؟ به محض روشن شدت موتور ؟ یا بعد از گرم شدن ؟
قبل از اینکه گاز بخوره ,فیش استپر رو بکشید ببینید باز هم گاز میخوره
پراید شما دریچه گازش سیمی هست ,برقی نیست پس نمیتونه از سنسور پدال گاز و موتور دریچه باشه چون نداره . فقط میمونه استپر که اون هم یک قطعه ی فرمانگیر هست یعنی تا کامپیوتر بهش فرمان نده سر استپر کوتاه نمیشه .
اون تست رو انجام بدین و خبر بدین . یک قطعه ی فرمان دِه داره پیام خطا میده به کامپیوتر . کامپیوتر هم پیام اشتباهی میده به استپر
فیشش رو بکشین . دیگه نباید گاز بخوره . تا بعدش بریم سراغ گشتن دنبال قطعه ای که به کامپیوتر فرمان غلط میده . ممکنه سنسور حرارت کولانت باشه یا سنسور دور میل لنگ یا سنسور میل سوپاپ

سلام

سلام داداش استپر موتور سانسبز سوییس براش خریدم انداختم روش.موقع های که 3 الی 4 روز تو حیاط خوابیده ماشین بعد استارت اولیه میزنم اینطوریه بردم دیاگ پیشرفته زدم خطای کروز کنترل نوشته بود تو دستگاه مکانیک گفت سر باتری رو جدا کردی گفتم اره خطا رو پاک کرد ای سی یو رو فلش و دوباره برنامه ریزیش کرد 1 ساعت اول خوب بود نزدیک خونه یهو با اینکه ماشین 3 ساعت کار کرده بود سر یه چراغ قرمز دور موتور رو 2 سیخ گیر کرد موقعی که خلاص کردم گذاشتم دنده 1 که حرکت کنم کلاج گرفتم یهو دور موتور پاینن اومد برگشت حالت نرمال.این سنسورهایی که گفتید مربوط به چی هست؟با دیاگ تمامی سنسورها چک شد همه سالم بودن از جمله سنسور اکسیژن که کلوز اپ بود.:n01::n40:

mr.nikbakht
08-07-2017, 10:05
با سلام
ماشین من پراید 131 مدل 90 هستش
یه چند وقتی بودش که چراغ چکش روشن و خاموش میشد بردم تنظیم موتور گفت دور کند فنش خرابه منم دیگه پیگیری نکردم بعد یه مدت یه بار که رفتم استارت بزنم دیدم ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه دقت کردم دیدم وقتی سوئیچ رو باز میکنم اون صدای گیز که یعنی پمپ در حال کشیدن بنزین هست نمیاد(پشت آمپر کاملا همه چراغ ها روشنه و برق هست) چند بار که دوباره سوئیچ رو باز و بسته کردم دیدم اون صدای گیز اومد و ماشین روشن شد.من خودم فکر کردم پمپ بنزین براش مشکلی پیش اومده باشه
بردم مقاومت فن رو عوض کردم چراغ چک خاموش شد ولی این مشکل ناگهانی نکشیدن بنزین توسط پمپ همچنان پابرجاست البته نه خیلی ولی هر چند روز یه بار یهو میدیدم که میخوام روشن کنم استارت میخوره ولی روشن نمیشه یعنی بازم پمپ بنزین نمیکشه (احتمال داره نیمسوز شده باشه؟)
حتی تا حالا دو سه باری در حال حرکت و در سرعت 70 80 کیلومتر یهو ماشین خاموش کرده به طوری که عقربه های کیلومتر شمار و دور موتور یهو میاد پایین مثل زمانی که ماشین خاموشه و چراغ‌های صفحه آمپر روشن میشه دوباره که استارت میزنم روشن میشه
بردم پیش تعمیرکار گفت پمپت بنزین میکشه و مشکلی نداره اگه مشکل داشته باشه اصلا بنزین نمیکشه نه اینکه چند باری سوئیچ رو باز و بسته کنی بعد یهو به کار بیافته، احتمالا از رله دوبلشه عوضش کردم ولی بازم گاهی میبینم همینجوری میشه
پیش هرکی بردم تشخیص نداده و میگه ماشینت درست کار میکنه هیچیش نیست، تنظیم موتورم زدم چیزی نشون نداده میگه همه چی خوبه
موندم چیکار کنم اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنونم اگه سریع جواب بدین
مشکل از پمپشه؟
یا برق ماشین؟
یا چیز دیگه؟
:n35::n35::n35::n35::n35::n35:

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-07-2017, 13:13
با سلام
ماشین من پراید 131 مدل 90 هستش یه چند وقتی بودش که چراغ چکش روشن و خاموش میشد بردم تنظیم موتور گفت دور کند فنش خرابه منم دیگه پیگیری نکردم . بعد یه مدت یه بار که رفتم استارت بزنم دیدم ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه . دقت کردم دیدم وقتی سوئیچ رو باز میکنم اون صدای گیز که یعنی پمپ در حال کشیدن بنزین هست نمیاد(پشت آمپر کاملا همه چراغ ها روشنه و برق هست) چند بار که دوباره سوئیچ رو باز و بسته کردم دیدم اون صدای گیز اومد و ماشین روشن شد. من خودم فکر کردم پمپ بنزین براش مشکلی پیش اومده باشهبردم مقاومت فن رو عوض کردم چراغ چک خاموش شد ولی این مشکل ناگهانی نکشیدن بنزین توسط پمپ همچنان پابرجاست, البته نه خیلی ولی هر چند روز یه بار یهو میدیدم که میخوام روشن کنم استارت میخوره ولی روشن نمیشه یعنی بازم پمپ بنزین نمیکشه (احتمال داره نیمسوز شده باشه؟)
حتی تا حالا دو سه باری در حال حرکت و در سرعت 70 80 کیلومتر یهو ماشین خاموش کرده به طوری که عقربه های کیلومتر شمار و دور موتور یهو میاد پایین مثل زمانی که ماشین خاموشه و چراغ‌های صفحه آمپر روشن میشه دوباره که استارت میزنم روشن میشهبردم پیش تعمیرکار گفت پمپت بنزین میکشه و مشکلی نداره اگه مشکل داشته باشه اصلا بنزین نمیکشه نه اینکه چند باری سوئیچ رو باز و بسته کنی بعد یهو به کار بیافته، احتمالا از رله دوبلشه عوضش کردم ولی بازم گاهی میبینم همینجوری میشه
پیش هرکی بردم تشخیص نداده و میگه ماشینت درست کار میکنه هیچیش نیست، تنظیم موتورم زدم چیزی نشون نداده میگه همه چی خوبه موندم چیکار کنم اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنونم اگه سریع جواب بدینمشکل از پمپشه؟یا برق ماشین؟یا چیز دیگه؟:n35::n35::n35::n35::n35::n35:

سلام
ماشین شما مشکل برقی داره و یهو برق موتور قطع میشه
اگر برق همه چیز حتی چراغها هم قطع میشه پس ممکنه بستهای باتری یا سیمهای وصل شده به بستهای باتری کثیف و یا شل هست
اگر فقط برق موتور قطع میشه پس احتمال خرابی کنتاکتر سوئیچ هم هست یعنی همون قسمت از سوئیچ که سیمهای برق بهش وصل شده . داخلش چلاتینهایی داره که از کثیف باشه و یا شکسته باشه و یا بر اثر حرارت کج شده و یا خورده شده پس میتونه باعث قطع ناگهانی برق بشه
عکس کنتاکتر سوئیچ
احتمال خرابیِ جایِ پایه های رله ی دوبل هم هست یعنی بعضی پایه هاش شل هست

احتمال شل بودن فیوز برق موتور یا فیوز اصلی هم هست (main switch)
اگر فقط برق پمپ یهو قطع میشه پس احتمال خرابی رله ی پمپ هم هست و یا شل بودن پایه هاش و یا شل بودن فیوز پمپ
احتمال سولفاته شدن و یا شل بودن فیش برق پمپ هم هست که معمولاً زیر صندلی عقبه یا توی صندوق عقب

==================================

صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومن

AMHSIN
09-07-2017, 01:44
سلام داداش استپر موتور سانسبز سوییس براش خریدم انداختم روش.موقع های که 3 الی 4 روز تو حیاط خوابیده ماشین بعد استارت اولیه میزنم اینطوریه بردم دیاگ پیشرفته زدم خطای کروز کنترل نوشته بود تو دستگاه مکانیک گفت سر باتری رو جدا کردی گفتم اره خطا رو پاک کرد ای سی یو رو فلش و دوباره برنامه ریزیش کرد 1 ساعت اول خوب بود نزدیک خونه یهو با اینکه ماشین 3 ساعت کار کرده بود سر یه چراغ قرمز دور موتور رو 2 سیخ گیر کرد موقعی که خلاص کردم گذاشتم دنده 1 که حرکت کنم کلاج گرفتم یهو دور موتور پاینن اومد برگشت حالت نرمال.این سنسورهایی که گفتید مربوط به چی هست؟با دیاگ تمامی سنسورها چک شد همه سالم بودن از جمله سنسور اکسیژن که کلوز اپ بود.:n01::n40:

سلام

شما باید وقتی در حالت درجا دور بالاست دیاگ رو وصل کنید و در اون حالت پارامترها رو بخونید ... برای پراید ساژم در حالت درجا مقدار استپر باید بین 25 -33 باشه ... برای زیمنس باید بین 20-35 باشه ... اگر وقتی دور در حالت درجا زیاده مقدار استپر کمتر از این مقدار باشه به احتمال بسیار موتور داره از جای هوا میکشه ... این نشتی ممکنه هر جا باشه ... ممکنه بوستر ترمز باشه یا یکی از واشرهایی که بین قطعات قرار میگیره یا چیزی در مسیر دریچه گاز گیر کرده باشه و احتمالات دیگه ...

اگه مقدار استپر بالاتر از مقدار استاندارد باشه احتمالن یکی از سنسورها داره اطلاعات غلط میده ... بخصوص سنسورهای دمای آب و مپ ...

با توجه به این که میگید استپر رو عوض کردین احتمال خرابی استپر منتفی هست

fokahi110
09-07-2017, 07:39
سلام

شما باید وقتی در حالت درجا دور بالاست دیاگ رو وصل کنید و در اون حالت پارامترها رو بخونید ... برای پراید ساژم در حالت درجا مقدار استپر باید بین 25 -33 باشه ... برای زیمنس باید بین 20-35 باشه ... اگر وقتی دور در حالت درجا زیاده مقدار استپر کمتر از این مقدار باشه به احتمال بسیار موتور داره از جای هوا میکشه ... این نشتی ممکنه هر جا باشه ... ممکنه بوستر ترمز باشه یا یکی از واشرهایی که بین قطعات قرار میگیره یا چیزی در مسیر دریچه گاز گیر کرده باشه و احتمالات دیگه ...

اگه مقدار استپر بالاتر از مقدار استاندارد باشه احتمالن یکی از سنسورها داره اطلاعات غلط میده ... بخصوص سنسورهای دمای آب و مپ ...

با توجه به این که میگید استپر رو عوض کردین احتمال خرابی استپر منتفی هست

سلام خوبید مرسی دیاگ زدم پارامتر استپر 35 و 36 بود که مکانیک گفت عادیه متاسفانه همیشگی نیست گاهی اوقات یهودرجه میره رو 2 گیر میکنه و سر 3 ثانیه پایین میاد اون موقع من چطور خودمو برسونم به یه دیاگ:n02:
نمیشه که استپر رو سانسبز سوییس انداختم حرف نداره.این دوستمون گفت سنسور دور موتور این سنسور رو هم حدود 8 ماه پیش باز کردم تمیزش کردم به طور تمیزی.دیگه بقیه جاها رو نمیدونم واقعا.:n01::n40:

AMHSIN
09-07-2017, 09:50
سلام خوبید مرسی دیاگ زدم پارامتر استپر 35 و 36 بود که مکانیک گفت عادیه متاسفانه همیشگی نیست گاهی اوقات یهودرجه میره رو 2 گیر میکنه و سر 3 ثانیه پایین میاد اون موقع من چطور خودمو برسونم به یه دیاگ:n02:
نمیشه که استپر رو سانسبز سوییس انداختم حرف نداره.این دوستمون گفت سنسور دور موتور این سنسور رو هم حدود 8 ماه پیش باز کردم تمیزش کردم به طور تمیزی.دیگه بقیه جاها رو نمیدونم واقعا.:n01::n40:
شما با دیاگ زمانی میتونید ایراد رو پیدا کنید که همزمان با این اتفاق دستگاه رو وصل کنید نه در حالت عادی... یا اینکه ماشین خطا بندازه و یه متخصص با توجه به خطا بتونه عیب رو پیدا کنه که ظاهرا برای شما چراغ روشن نمیشه

Sent from my S8-701u using Tapatalk

fokahi110
09-07-2017, 10:12
شما با دیاگ زمانی میتونید ایراد رو پیدا کنید که همزمان با این اتفاق دستگاه رو وصل کنید نه در حالت عادی... یا اینکه ماشین خطا بندازه و یه متخصص با توجه به خطا بتونه عیب رو پیدا کنه که ظاهرا برای شما چراغ روشن نمیشه

بله دقیقا وقتایی که 5 روز تا 7 روز ماشین خوابه تو حیاط استارت میزنم یهو دور موتور میره رو 2وامیسه خاموش میکنم از ترسم گاهی اوقات 3 بارم اینطور میشه بار چهارم استارن میزنم درست میشه.تو بار اول هم کمی گاز بزنم یهو میبینی دور موتور برگشت سرجاش بقیش دیگه خوبه تا موقعی که دنده عقب بگیرم از درحیاط برم بیرون عقب و جلو میکنم بخوام وایسم دوباره یه نویزی داره گویا میخواد بالا بره ولی میاد پایین دوباره.
به قول شما فقط تو حیاط میتونم دیاگ بزنم ببینم چه مرگشه:n03:

alipencia
09-07-2017, 14:03
سلام...دوستان پراید ۸۷ دارم...چند بار ماشین جوش اورد بی دقتی کردم...بعد ی روز صبح که استارت زدم ماشین دیدم ۳ کار میکنه و موتور خیلی بد کار میکنه و صدای پت پت میده...یکم گرم که میشد از صدا کم میشد ولی باز هم ۳ کار میکرد...بعد چند بار دیدم اب رادیات هم کم میشه...بردم مکانیکی گفت واشر زده... واشر تعویض شد و همه قسمت های بالا از قبیل سوپاپ با بنزین شسته شد...بعد کار استارت زدم باز دیدیم ماشین ۳ کار میکنه هیچ شتاب ماشین هم بشدت کم شد و هر چی گاز میدم راه نمیره...باید بگم وایر و شمع نو انداختم قبلا...مکانیک گفت ماشین کمپرس رد میده ۳ کار میکنه...مگه میشه یک شبه ماشین کمپرس رد بده از رینگ های ضعیف؟نظرم این هست که سوپاپ ها مشکل داره..چون سیلندر ۱ هم شمعش روغن زده

fokahi110
09-07-2017, 19:14
امروز تو حیاط استارت زدم بعد 5 روز یهو دور موتور رفت رو 2 طبق معمول پریدم کاپوت و زدم بالا فیش استپر رو کندم یهو دور موتور امد رو 1 وایساد و چراغ چک هم روشن شد. اساتید کشف حقیقت شد؟
استپر موتور رو 2 هفتس خریدم سانسبز سوییس اصلی با برگه ضمانت.:n01::n31:

AMHSIN
09-07-2017, 20:25
امروز تو حیاط استارت زدم بعد 5 روز یهو دور موتور رفت رو 2 طبق معمول پریدم کاپوت و زدم بالا فیش استپر رو کندم یهو دور موتور امد رو 1 وایساد و چراغ چک هم روشن شد. اساتید کشف حقیقت شد؟
استپر موتور رو 2 هفتس خریدم سانسبز سوییس اصلی با برگه ضمانت.:n01::n31:
بسیار بعیده این عیب از استپر باشه ... در حالت درجا وقتی موتور داره عادی کار میکنه چند بار کولر بگیرید و چند ثانیه بعد خاموش کنید اگه دور موتور ثابت موند به احتمال بسیار قوی استپر مشکل نداره و ایراد از جای دیگس ...

AMHSIN
09-07-2017, 20:30
سلام...دوستان پراید ۸۷ دارم...چند بار ماشین جوش اورد بی دقتی کردم...بعد ی روز صبح که استارت زدم ماشین دیدم ۳ کار میکنه و موتور خیلی بد کار میکنه و صدای پت پت میده...یکم گرم که میشد از صدا کم میشد ولی باز هم ۳ کار میکرد...بعد چند بار دیدم اب رادیات هم کم میشه...بردم مکانیکی گفت واشر زده... واشر تعویض شد و همه قسمت های بالا از قبیل سوپاپ با بنزین شسته شد...بعد کار استارت زدم باز دیدیم ماشین ۳ کار میکنه هیچ شتاب ماشین هم بشدت کم شد و هر چی گاز میدم راه نمیره...باید بگم وایر و شمع نو انداختم قبلا...مکانیک گفت ماشین کمپرس رد میده ۳ کار میکنه...مگه میشه یک شبه ماشین کمپرس رد بده از رینگ های ضعیف؟نظرم این هست که سوپاپ ها مشکل داره..چون سیلندر ۱ هم شمعش روغن زده
سلام، خودش براتون کمپرس سیلندرها رو نگرفت مگه؟ اگه نگرفته برید یه جا براتون بگیرن تا مشخص شه کدوم داره کمپرس رد میکنه ... سرسیلند تاب برنداشته بود؟

alipencia
09-07-2017, 22:50
سلام، خودش براتون کمپرس سیلندرها رو نگرفت مگه؟ اگه نگرفته برید یه جا براتون بگیرن تا مشخص شه کدوم داره کمپرس رد میکنه ... سرسیلند تاب برنداشته بود؟

امروز بردم جای دیگه دیاگ زد یکی از سوزن های انژکتور بسته بود گذاشت تو دستگاه شستشو داد مشکل حل شد و موتور تمیز کار میکنه...فقط ی مشکلی هست اینکه شتاب مثل قبل نیست...انگار ی چیز ماشینو میکشه موقع شتاب گیری...من خودم فکر میکنم تایم ماشین تنظیم نیست و طرف تسمه تایم و رو تنظیم جا نزده...چون واشر سر سیلنر که نو شده و همچنین شمع و وایر هم نو هست دیگه غیر سوپاپ ها و تایم چیز دیگه ای بنظر نمیاد مشکل داشته باشه

fokahi110
09-07-2017, 22:59
بسیار بعیده این عیب از استپر باشه ... در حالت درجا وقتی موتور داره عادی کار میکنه چند بار کولر بگیرید و چند ثانیه بعد خاموش کنید اگه دور موتور ثابت موند به احتمال بسیار قوی استپر مشکل نداره و ایراد از جای دیگس ...

سلام مجدد این کار رو کردم مشکلی نداره.
داداش ماشینم بسیار بسیار تمیره سر سوکت واینا هم جرم و گرفتگی نداره این داخل کاپوت

AMHSIN
09-07-2017, 22:59
امروز بردم جای دیگه دیاگ زد یکی از سوزن های انژکتور بسته بود گذاشت تو دستگاه شستشو داد مشکل حل شد و موتور تمیز کار میکنه...فقط ی مشکلی هست اینکه شتاب مثل قبل نیست...انگار ی چیز ماشینو میکشه موقع شتاب گیری...من خودم فکر میکنم تایم ماشین تنظیم نیست و طرف تسمه تایم و رو تنظیم جا نزده...چون واشر سر سیلنر که نو شده و همچنین شمع و وایر هم نو هست دیگه غیر سوپاپ ها و تایم چیز دیگه ای بنظر نمیاد مشکل داشته باشه
گاهی خود تعویض واشر سرسیلندر باعث افت شتاب میشه، بخاطر بیشتر کردن حجم محفظه احتراق و کم کردن تراکم ... ممکنه بقول شما هم تایم تنظیم نباشه ... اینو هم با دیاگ میشه فهمید هم با تست کمپرس ... در حالت درجا مقدار مپ اگه کمتر از ۴۲۰ باشه تایم ماشین مشکلی نداره ....

احتمال هم داره که انژکتورهای دیگه هم کثیف باشن و نتونن خوب پاشش کنن ...

راستی با این تفاسیر شاید مشکل ماشین شما اصلن واشر نبوده و همین انژکتور بوده!

AMHSIN
09-07-2017, 23:09
سلام مجدد این کار رو کردم مشکلی نداره.
داداش ماشینم بسیار بسیار تمیره سر سوکت واینا هم جرم و گرفتگی نداره این داخل کاپوت
ماشینو عالی نگه داشتین ... بنظرمن احتمال خرابی استپر صفر هست ... برای اینکه مطمین شید وقتی دور بالاست چند ضربه به استپر بزنید اگه دور برگشت مشکل از استپر هست که باز بنظر من بسیار بعیده ... ecu ماشین شما چیه؟

fokahi110
09-07-2017, 23:28
خواهش میکنم قایلدار نیست مدل 1387 هست ECU زیمنس هست روش نوشته زیمنس.با استپر دیناپارت راحت کار میکرد منتها خوشم از دینا نیومد فروختمش به ادم حس چینی بودن رو میداد این ماشین من تو حیاطی که زمستون کلش یخ میزنه ودماش به منهای 15 درجه هم میرسه نگهداریش میکنم با 3 عدد چادر یکی داخل پشمی و2 تای دیگه برزنتی اب نفوذ نمیکنه داخلش کلا خخخخخ.کیلومتری هم 67 هزار و 450 تا کار کرده.:n02::n40:

AMHSIN
09-07-2017, 23:35
خواهش میکنم قایلدار نیست مدل 1387 هست ECU زیمنس هست روش نوشته زیمنس.با استپر دیناپارت راحت کار میکرد منتها خوشم از دینا نیومد فروختمش به ادم حس چینی بودن رو میداد این ماشین من تو حیاطی که زمستون کلش یخ میزنه ودماش به منهای 15 درجه هم میرسه نگهداریش میکنم با 3 عدد چادر یکی داخل پشمی و2 تای دیگه برزنتی اب نفوذ نمیکنه داخلش کلا خخخخخ.کیلومتری هم 67 هزار و 450 تا کار کرده.:n02::n40:
۸۷، مرحبا!
یه دیاگ هست حدودای ۷۰ هزارتومن قیمتش هست، برنامش رو موبایل نصب میشه و بصورت بلوتوثی با دیاگ ارتباط برقرار میکنه ... تا چن سال پیش زیمنس رو ساپورت نمیکرد ... شاید تا الان برنامه زیمنس هم براش ساخته باشن ... یه مقدار مطلب در این مورد هست اگه مایل بودید بفرسم براتون

mr.nikbakht
10-07-2017, 07:17
سلام
وقتی همچین مشکلی پیش میاد که یهو خاموش میشه پشت صفحه آمپرش برق داره ماشین یعنی همه چراغاش (چک،روغن،باتری) روشن میشه دقبقا مثل زمانی که میخوای تازه استارت بزنی تا ماشین روشن شه
من چندماه پیش مغزی تخت سوئیچ رو عوض کردم احتمال داره ازون باشه؟
رله دوبل رو هم تازه عوض کردم پایه هاشم محکمه
یکی دوباریم که همچین مشکلی براش پیش اومد صندلی عقب رو در آوردم و سوکت پمپ بنزین رو در آوردم و دوباره جا زدم ولی مشکل حل نشد
در مورد باتری هم که شما گفتید قبلا امتحان کردم و کامل سفتشون کردم و روشون آبجوشم ریختم (وقتی یهو خاموش میشه برق چراغ های جلو وصله)
با اینکارام این مشکله هنوزم هست
این فیوز اصلی ماشین کجاست، منظور همون فیوزهای سیمی هستش که بغل باتری هستش؟

AMHSIN
10-07-2017, 08:13
سلام
وقتی همچین مشکلی پیش میاد که یهو خاموش میشه پشت صفحه آمپرش برق داره ماشین یعنی همه چراغاش (چک،روغن،باتری) روشن میشه دقبقا مثل زمانی که میخوای تازه استارت بزنی تا ماشین روشن شه
من چندماه پیش مغزی تخت سوئیچ رو عوض کردم احتمال داره ازون باشه؟
رله دوبل رو هم تازه عوض کردم پایه هاشم محکمه
یکی دوباریم که همچین مشکلی براش پیش اومد صندلی عقب رو در آوردم و سوکت پمپ بنزین رو در آوردم و دوباره جا زدم ولی مشکل حل نشد
در مورد باتری هم که شما گفتید قبلا امتحان کردم و کامل سفتشون کردم و روشون آبجوشم ریختم (وقتی یهو خاموش میشه برق چراغ های جلو وصله)
با اینکارام این مشکله هنوزم هست
این فیوز اصلی ماشین کجاست، منظور همون فیوزهای سیمی هستش که بغل باتری هستش؟
سلام، ماشین تون چیه؟

fokahi110
10-07-2017, 10:05
استپر موتور مارک کروز کجا میتونم گیر بیارم؟از دوستان کسی تهران هست بتونه تهیه کنه برام؟

alipencia
10-07-2017, 11:08
گاهی خود تعویض واشر سرسیلندر باعث افت شتاب میشه، بخاطر بیشتر کردن حجم محفظه احتراق و کم کردن تراکم ... ممکنه بقول شما هم تایم تنظیم نباشه ... اینو هم با دیاگ میشه فهمید هم با تست کمپرس ... در حالت درجا مقدار مپ اگه کمتر از ۴۲۰ باشه تایم ماشین مشکلی نداره ....

احتمال هم داره که انژکتورهای دیگه هم کثیف باشن و نتونن خوب پاشش کنن ...

راستی با این تفاسیر شاید مشکل ماشین شما اصلن واشر نبوده و همین انژکتور بوده!

واشر سر سیلندر داغون بود اب هم کم میکرد و ماشین خیلی بد کار میکرد...حالا میبرم دوباره دیاگ بزنه...سفت بودن فیلر سوپاپ هم میتونه باشه؟

AMHSIN
10-07-2017, 11:47
واشر سر سیلندر داغون بود اب هم کم میکرد و ماشین خیلی بد کار میکرد...حالا میبرم دوباره دیاگ بزنه...سفت بودن فیلر سوپاپ هم میتونه باشه؟
هرچیزی ممکنه، حتما ماشین رو پیش یه نفر مسلط ببرین که خرج اضافه دستتون نذارن، بنظرم اول یه تست کمپرس بگیرین خیلی بهتره

fokahi110
11-07-2017, 11:09
بنده یک عدد استپر موتور کاربراتور ایران خریدم پناه برخدا شاید این خوب جواب بده

mr.nikbakht
12-07-2017, 08:58
سلام، ماشین تون چیه؟

پراید 131se مدل 90
دیروز دیگه کلا قاطی کرده بود ماشین استارت میزدم روشن میشد باز سریع خاموش میشد چراغ چکش هم روشن نمیشد موقع باز کردن سوئیچ بردم تنظیم میگه سنسور مپ مشکل داره
پیش هرکی میبرم هرکی یه چیز میگه الانم باز ماشین راحت کار میکنه بدون هیچ مشکلی چراغ چکش هم روشن میشه موقع استارت و مشکلی نداره بعضی وقتا میزنه به سرش
به نظرتون مشکلش
چیه؟

- - - Updated - - -

سلام، ماشین تون چیه؟

پراید 131se مدل 90
دیروز دیگه کلا قاطی کرده بود ماشین استارت میزدم روشن میشد باز سریع خاموش میشد چراغ چکش هم روشن نمیشد موقع باز کردن سوئیچ، بردم تنظیم میگه سنسور مپ مشکل داره
پیش هرکی میبرم هرکی یه چیز میگه الانم باز ماشین راحت کار میکنه بدون هیچ مشکلی چراغ چکش هم روشن میشه موقع استارت و مشکلی نداره بعضی وقتا میزنه به سرش
به نظرتون مشکلش
چیه؟

- - - Updated - - -

سلام، ماشین تون چیه؟

پراید 131se مدل 90
دیروز دیگه کلا قاطی کرده بود ماشین استارت میزدم روشن میشد باز سریع خاموش میشد چراغ چکش هم روشن نمیشد موقع باز کردن سوئیچ، بردم تنظیم میگه سنسور مپ مشکل داره
به نظرتون مشکلش
چیه؟

navidnouri
12-07-2017, 15:42
ممنون میشم راه نمایی کنید
یه پارس مدل ۸۶ با دزدگیر MAGICAR دارم و دیروز داشتم تو جاده با کروز با ۱۲۰ میرفتم و کولر هم روشن بود که ناگهان سرعت افتاد، برای حدود ۱ تا ۲ ثانیه، مثل اینکه پا رو یکهو از روی گاز برداشته باشی، ولی خوب کروز همچنان چراغش روشن بود و همچین اتفاقی نباید میوفتاد. بعد از ۲ ثانیه دوباره خود ماشین شروع به گاز دادن کرد، چون احتمالا کروز میخواست سرعت رو دوباره به ۱۲۰ تا برسونه، اول سریع سعی کردم با کلاژ گرفتن کروز رو خارج کنم که ببینم شاید مشکل از اون باشه، کروز چراغش خاموش شد با کلاژ گرفتن ولی ماشین اصلا گاز نمیخورد برای ۲، ۳ ثانیه و دوباره یهو گاز میخورد هرچقدر هم که گاز و فشار میدادم فرقی نداشت، ولی این داستان کم و زیاد شدن گاز و دور موتور حدودا ۱۰ ثانیه بود تا اینکه دوباره همه چی به حالت اول خودش برگشت، و سرعت که تقریبا به ۷۰ تا رسیده بود رو زیاد کردم و دوباره کروز رو روشن کردم. بعد از ۱۰ دقیقه دوباره این اتفاق ها افتاد، و دوباره بعد از ۴ دقیقه دوباره این مجموعه اتفاق افتاد، ولی تو جاده بودم و کارش هم نمیتونستم بکنم. تا اینکه برای حدود ۳ ساعت همه چیز خوب بود با کروز و کولر به مسیر خودم ادامه میدادم از چند تا عوارضی هم رد شدم، تا اینکه تو ۵۰ کیلومتری تهران دوباره اینطوری شد. اینبار دیگه ماشین بعد از ۲بار کم و زیاد شدن گاز، کلا گاز نمیخورد، آروم کنار زدم و چون سربالایی بود ماشین سریع متوقف شدو خاموش شد، یبار استارت زدم ولی ماشین روشن نشد، استارت میخورد موتور میچرخید ولی روشن نشد، ولی دفعه بعد با استارت ماشین نرمال و بدون زور تو ۲ دور چرخیدن روشن شد. دیگه تا الان اینجوری نشده والی احتمال میدم بازم مشکل پیش بیاد،
ممنون میشم راهنماییم کنین

AMHSIN
12-07-2017, 17:44
پراید 131se مدل 90
دیروز دیگه کلا قاطی کرده بود ماشین استارت میزدم روشن میشد باز سریع خاموش میشد چراغ چکش هم روشن نمیشد موقع باز کردن سوئیچ بردم تنظیم میگه سنسور مپ مشکل داره
به نظرتون مشکلش
چیه؟

- - - Updated - - -

پراید 131se مدل 90
به نظرتون مشکلش
چیه؟

- - - Updated - - -

پراید 131se مدل 90
به نظرتون مشکلش
چیه؟
وقتی تو حرکت هستین یه دفعه خاموش میشه؟ بعد از اینکه ماشین خاموش میشه چه اتفاقی میافته؟

fokahi110
12-07-2017, 18:04
اقا دیروز من استپر ایران کاربراتور رو اندختم رو ماشینم خدا وکیلی صدای موتور نرم شده وتمیز دور موتورمم عالی 20 شده اصلا بالا نرفت رو 140 تا رفتم دور یه ثانیه بالا نرفت ایناست صبا سایپا:n19::n10:

mr.nikbakht
13-07-2017, 07:45
وقتی تو حرکت هستین یه دفعه خاموش میشه؟ بعد از اینکه ماشین خاموش میشه چه اتفاقی میافته؟

سلام
وقتی خاموش میشه دوباره استارت میزنم روشن میشه
صفحه پشت آمپرم کامل برق داره

mr.nikbakht
13-07-2017, 07:47
سلام
با سلام
یه چند وقتی بودش که چراغ چکش روشن و خاموش میشد بردم تنظیم موتور گفت دور کند فنش خرابه منم دیگه پیگیری نکردم بعد یه مدت یه بار که رفتم استارت بزنم دیدم ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه دقت کردم دیدم وقتی سوئیچ رو باز میکنم اون صدای گیز که یعنی پمپ در حال کشیدن بنزین هست نمیاد(پشت آمپر کاملا همه چراغ ها روشنه و برق هست) چند بار که دوباره سوئیچ رو باز و بسته کردم دیدم اون صدای گیز اومد و ماشین روشن شد.من خودم فکر کردم پمپ بنزین براش مشکلی پیش اومده باشه
بردم مقاومت فن رو عوض کردم چراغ چک خاموش شد ولی این مشکل ناگهانی نکشیدن بنزین توسط پمپ همچنان پابرجاست البته نه خیلی ولی هر چند روز یه بار یهو میدیدم که میخوام روشن کنم استارت میخوره ولی روشن نمیشه یعنی بازم پمپ بنزین نمیکشه (احتمال داره نیمسوز شده باشه؟)
حتی تا حالا دو سه باری در حال حرکت و در سرعت 70 80 کیلومتر یهو ماشین خاموش کرده به طوری که عقربه های کیلومتر شمار و دور موتور یهو میاد پایین مثل زمانی که ماشین خاموشه و چراغ‌های صفحه آمپر روشن میشه دوباره که استارت میزنم روشن میشه
بردم پیش تعمیرکار گفت پمپت بنزین میکشه و مشکلی نداره اگه مشکل داشته باشه اصلا بنزین نمیکشه نه اینکه چند باری سوئیچ رو باز و بسته کنی بعد یهو به کار بیافته، احتمالا از رله دوبلشه عوضش کردم ولی بازم گاهی میبینم همینجوری میشه
پیش هرکی بردم تشخیص نداده و میگه ماشینت درست کار میکنه هیچیش نیست، تنظیم موتورم زدم چیزی نشون نداده میگه همه چی خوبه
موندم چیکار کنم اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنونم اگه سریع جواب بدین
مشکل از پمپشه؟
یا برق ماشین؟
یا چیز دیگه؟
سلام، ماشین تون چیه؟

پراید 131se مدل 90
به نظرتون مشکلش
چیه؟
سلام

AMHSIN
13-07-2017, 23:28
با سلام
یه چند وقتی بودش که چراغ چکش روشن و خاموش میشد بردم تنظیم موتور گفت دور کند فنش خرابه منم دیگه پیگیری نکردم بعد یه مدت یه بار که رفتم استارت بزنم دیدم ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه دقت کردم دیدم وقتی سوئیچ رو باز میکنم اون صدای گیز که یعنی پمپ در حال کشیدن بنزین هست نمیاد(پشت آمپر کاملا همه چراغ ها روشنه و برق هست) ...

سلام

طبق گفته خودتون شاید مشکل از نرسیدن بنزین هست، در این جور مواقع که مشکل میاد و میره احتمال اینکه رله پمپ بنزین یا اتصالاتش مشکل پیدا کرده باشه زیاده، بنابراین رله پمپ بنزین رو چک کنید ببین اتصالاتش و خودش چه وضعیتی دارن ...

مورد بعد سنسور دور موتور هست که اگه مشکل پیدا کنه باز همین مشکل پیش میاد ... اینو میشه با دیاگ و خوندن خطا متوجه شد ...

در مورد رله دوبل باید بگم اگه خراب بشه یا بسوزه دیگه چراغ چک روشن نمیشه، بنابراین اگه موقع باز کردن سوییچ چراغ چک روشن میشه ولی ماشین روشن نمیشه مشکل از رله دوبل نیست ...

اتصال منفی باطری به بدنه هم اگه شل بشه (هم روی باتری و هم روی بدنه) میتونه این ایراد رو بوجود بیاره ... بخصوص اگه موقع استارت زدن فقط یه صدای تیک شنیده بشه ...

عوامل دیگه هم میتونن باعث این مشکل بشن ... اگر کسی نتونست عیبش رو پیدا کنه، وقتی ماشین داره عادی کار میکنه یکی یکی با اتصالات پمپ بنزین (رله و سیم کشی و خود پمپ) و رله دوبل و کویل و سنسورها و رله های مختلف و اتصالات باطری بازی کنید ... اگر یکی از اونها ایراد یا اتصالی داشته باشه باعث خاموش شدن ماشین میشه + سیم ها رو چک کنید ممکنه سیمی جایی بدلیلی روکشش کنده شده باشه و اتصالی کنه

با این وجود هیچی مثه دیدن ماشین از نزدیک نمیتونه به پیدا کردن ایراد کمک کنه، بنابراین نشون دادن ماشین به یه مکانیک مسلط و باتجربه قطعا بهترین گزینه است برای عیب یابی ماشین شما

fokahi110
14-07-2017, 11:42
دوستان گاز خوردن ماشین من از خرابی سوزن انژکتور هم میتونه باشه؟ باتوجه به اینکه 67 هزار تا کارکرده؟
باز دوباره گاز میخوره متاسفانه دیاگ هم هیچی نشان نمیده.
تصمیم گرفتم کل دریچه گاز رو عوضش کنم:n03::n03:
مارک کروز خوبه بندازم براش؟

AMHSIN
15-07-2017, 11:49
دوستان گاز خوردن ماشین من از خرابی سوزن انژکتور هم میتونه باشه؟ باتوجه به اینکه 67 هزار تا کارکرده؟
باز دوباره گاز میخوره متاسفانه دیاگ هم هیچی نشان نمیده.
تصمیم گرفتم کل دریچه گاز رو عوضش کنم:n03::n03:
مارک کروز خوبه بندازم براش؟
اگه براتون امکان داره قبل از خریدن، با یه نفر تعویض کنید چون بعیده ایراد از این موارد باشه

fokahi110
15-07-2017, 16:40
اگه براتون امکان داره قبل از خریدن، با یه نفر تعویض کنید چون بعیده ایراد از این موارد باشه

سلام والا کسی نیستش بهمون بده این قطعه رو تو این دوره زمونه از چند جا سوال کردم همشون گفتن مشکل دریچه گازه:n05:

AMHSIN
15-07-2017, 17:12
سلام والا کسی نیستش بهمون بده این قطعه رو تو این دوره زمونه از چند جا سوال کردم همشون گفتن مشکل دریچه گازه:n05:

براتون توضیح ندادن چرا از دریچه هست؟

fokahi110
15-07-2017, 17:16
براتون توضیح ندادن چرا از دریچه هست؟

نه والا مکانیک های کرمانشاه فقط بلدن پول بگیرن یکسره دیاگ بزن(همش نرمال نشون میده)دیاگهای زیادی زدم از بس 15 تومن و 20 تومن دادم کلافم
یه بارم دریچه رو در اوردم شستن خوب بود تا 3 ماه دوباره اینطور شد
یه بار گفتن استپر عوض کن اینقدر استپر عوض کردم الان 3 تا استپر نو خانه دارم
ecu فلش کردم تنظیم موتور کردم نشد که نشد
نمایندگی سایپا دوستمه گفت دریچه گازتو کلا عوض کن احتمالا درست بشه میگفت قطعات مکانیکی داخلش ممکنه خراب شده باشه

اگر چیزی به نظر شما میرسه تا عوضش کنم فقط اعصابم راحت بشه

:n03:

AMHSIN
15-07-2017, 17:28
نه والا مکانیک های کرمانشاه فقط بلدن پول بگیرن یکسره دیاگ بزن(همش نرمال نشون میده)دیاگهای زیادی زدم از بس 15 تومن و 20 تومن دادم کلافم
یه بارم دریچه رو در اوردم شستن خوب بود تا 3 ماه دوباره اینطور شد
یه بار گفتن استپر عوض کن اینقدر استپر عوض کردم الان 3 تا استپر نو خانه دارم
ecu فلش کردم تنظیم موتور کردم نشد که نشد
نمایندگی سایپا دوستمه گفت دریچه گازتو کلا عوض کن احتمالا درست بشه میگفت قطعات مکانیکی داخلش ممکنه خراب شده باشه

اگر چیزی به نظر شما میرسه تا عوضش کنم فقط اعصابم راحت بشه

:n03:

شما یه بار که دور رفت بالا چند ضربه با پشت پیچ گوشتی به دریچه گاز بزنید اگه دور برگشت که مشخص میشه چیزی تو دریچه بقول اونا مشکل داره ... اگه با ضربه برنگشت بعیده ایراد از دریچه باشه

fokahi110
15-07-2017, 17:39
شما یه بار که دور رفت بالا چند ضربه با پشت پیچ گوشتی به دریچه گاز بزنید اگه دور برگشت که مشخص میشه چیزی تو دریچه بقول اونا مشکل داره ... اگه با ضربه برنگشت بعیده ایراد از دریچه باشه

اگر دریچه نیست مشکل از چیه داداش؟مگه جای دیگه درگیره با دور موتور؟؟؟؟؟؟؟

AMHSIN
15-07-2017, 17:50
اگر دریچه نیست مشکل از چیه داداش؟مگه جای دیگه درگیره با دور موتور؟؟؟؟؟؟؟
بله ... اگه موتور هوا بکشه دور میره بالا ... اگه سنسور دمای اب اطلاعات اشتباه بفرسه و دما رو کمتر نشون بده دور میره بالا ... اگه سنسور مپ اشتباها فشار رو بیشتر نشون بده دور میره بالا ... برای ماشینای فرمون هیدرولیک اگه سنسور هیدرولیک اطلاعات غلط بفرسه دور میره بالا ... و ...

fokahi110
15-07-2017, 18:07
بله ... اگه موتور هوا بکشه دور میره بالا ... اگه سنسور دمای اب اطلاعات اشتباه بفرسه و دما رو کمتر نشون بده دور میره بالا ... اگه سنسور مپ اشتباها فشار رو بیشتر نشون بده دور میره بالا ... برای ماشینای فرمون هیدرولیک اگه سنسور هیدرولیک اطلاعات غلط بفرسه دور میره بالا ... و ...

همه سنسورها رو چک کردم درست بود مشکلی نداشتن طبق چندتا دیاگ
فقط تو یه بار دیاگ زدن خطای سنسور دریچه گاز رو زد که عوض کردم خوب شد تا 2 ماه بعد دوباره اینطوری شد یه پیچ هم کنار دریچه گاز بود اونو دستکاری کرد.
موقع استارت هم الان احساس میکنم ماشین با فشار و دور بالا استارت میخوره دور موتور رو پرت میده رو 3 و4 دست ادم و میکشه

AMHSIN
15-07-2017, 18:20
همه سنسورها رو چک کردم درست بود مشکلی نداشتن طبق چندتا دیاگ
فقط تو یه بار دیاگ زدن خطای سنسور دریچه گاز رو زد که عوض کردم خوب شد تا 2 ماه بعد دوباره اینطوری شد یه پیچ هم کنار دریچه گاز بود اونو دستکاری کرد.
موقع استارت هم الان احساس میکنم ماشین با فشار و دور بالا استارت میخوره دور موتور رو پرت میده رو 3 و4 دست ادم و میکشه
همونطور که گفتم سنسورها رو باید موقع خطا دیاگ زد، در حالت عادی چیزی مشخص نمیکنه ... اون پیچی که میگید پیچ تنظیم دریچه گاز هست که احتمالا براتون بیشتر بازش کردن تا دور بره بالاتر ... تو دیاگ دریچه گاز رو چند درصد میزنه؟ باید از 5 درصد کمتر باشه ... اون خطای دریچه گاز شاید بخاطر قطعی یا اتصالی بوده ... وقتی دور میره بالا با فیش و سیم های سنسور دریچه گاز بازی کنید بینید تاثیری نداره ....

گفتید این مشکل همیشگی نیست و گهگاه پیش میاد درسته؟

fokahi110
15-07-2017, 19:29
همونطور که گفتم سنسورها رو باید موقع خطا دیاگ زد، در حالت عادی چیزی مشخص نمیکنه ... اون پیچی که میگید پیچ تنظیم دریچه گاز هست که احتمالا براتون بیشتر بازش کردن تا دور بره بالاتر ... تو دیاگ دریچه گاز رو چند درصد میزنه؟ باید از 5 درصد کمتر باشه ... اون خطای دریچه گاز شاید بخاطر قطعی یا اتصالی بوده ... وقتی دور میره بالا با فیش و سیم های سنسور دریچه گاز بازی کنید بینید تاثیری نداره ....

گفتید این مشکل همیشگی نیست و گهگاه پیش میاد درسته؟

داداش در لحظه هم دیاگ زدم چیزی نشان نمیده خداشاهده
خیر مشکل هر دفعه بشینی پشت ماشین اتفاق میفته گاهی زیاد گاهی کم
بنزین میزنم گاهی اوقات بهتر میشه گاهی اوقات بدتر
احساس میکنم با بنزین بد و خوب تغییر میکنه

مثلا اونروز 2 ساعت رانندگی کردم رفتم خارج شهر 70 کیلومتر جمعا رفتم رسیدم درخونه پیاده بشم درحیاط وباز کنم برم داخل ماشین درکوچه دورش رفت رو 2 وشروع به گاز خوردن کرد رفتم سوار گذاشتم 1 بیام توحیاط گاز زدم دور امد پایین توحیاط که پارک کردم فن کرد ماشین وخاموشش کردم مشکلی نداشت

احساس خودم اینه یه چیزی گیر میکنه وازاد میکنه یهویی

الان حدود 3 الی 4 ساله من درگیرم باهاش
تو موقعیتیم نیستم بخوام بفروشمش گیر کردم از دستش
:n01::n40:

AMHSIN
15-07-2017, 19:34
داداش در لحظه هم دیاگ زدم چیزی نشان نمیده خداشاهده
خیر مشکل هر دفعه بشینی پشت ماشین اتفاق میفته گاهی زیاد گاهی کم
بنزین میزنم گاهی اوقات بهتر میشه گاهی اوقات بدتر
احساس میکنم با بنزین بد و خوب تغییر میکنه

مثلا اونروز 2 ساعت رانندگی کردم رفتم خارج شهر 70 کیلومتر جمعا رفتم رسیدم درخونه پیاده بشم درحیاط وباز کنم برم داخل ماشین درکوچه دورش رفت رو 2 وشروع به گاز خوردن کرد رفتم سوار گذاشتم 1 بیام توحیاط گاز زدم دور امد پایین توحیاط که پارک کردم فن کرد ماشین وخاموشش کردم مشکلی نداشت

احساس خودم اینه یه چیزی گیر میکنه وازاد میکنه یهویی

الان حدود 3 الی 4 ساله من درگیرم باهاش
تو موقعیتیم نیستم بخوام بفروشمش گیر کردم از دستش
قبل از اینکه اون پیچ رو دستکاری کنن هم این مشکل رو داشتین؟

fokahi110
15-07-2017, 20:07
قبل از اینکه اون پیچ رو دستکاری کنن هم این مشکل رو داشتین؟

بله وضع وخیم تر بود .

الانم فرقی نکرده ولی بهتر تره

اورینگ سوزن انژکاور تعویض وایر تعویض شمع تعویض صافی بنزین تعویض باتری نو انداختم روغن به موقع ایرانول صبا میریزم با صافی و فیلتر هوا واسکازین تعویض خلاصه همشو عوض کردم
کولرم میگیری نرمال نشون میده دیاگ شتاب بالا خداشاهده تو همه پرایدها بی نظیره شتاب عجیب بالایی داره ماشین در حد هست 67 تا کارکرده خودت داخل موتور رو دیدی داداش
از اولشم دست خودم بوده 87 تا حالا :n01:

AMHSIN
15-07-2017, 20:13
بله وضع وخیم تر بود .

الانم فرقی نکرده ولی بهتر تره

اورینگ سوزن انژکاور تعویض وایر تعویض شمع تعویض صافی بنزین تعویض باتری نو انداختم روغن به موقع ایرانول صبا میریزم با صافی و فیلتر هوا واسکازین تعویض خلاصه همشو عوض کردم
کولرم میگیری نرمال نشون میده دیاگ شتاب بالا خداشاهده تو همه پرایدها بی نظیره شتاب عجیب بالایی داره ماشین در حد هست 67 تا کارکرده خودت داخل موتور رو دیدی داداش
از اولشم دست خودم بوده 87 تا حالا :n01:
داداش حالا شما دریچه رو هم میتونی عوض کنی، اما نظر منو میخای نخر، یجور با یه نفر تعویض کن برا چند روز، شاید ایراد رفع شه ... اگه ماشین سر حاله زیاد اگه درست هم نشد خودتو اذیت نکن، ایراد بزرگی نیست

fokahi110
15-07-2017, 20:56
داداش حالا شما دریچه رو هم میتونی عوض کنی، اما نظر منو میخای نخر، یجور با یه نفر تعویض کن برا چند روز، شاید ایراد رفع شه ... اگه ماشین سر حاله زیاد اگه درست هم نشد خودتو اذیت نکن، ایراد بزرگی نیست

والا همین یکی مونده میخوام عوضش کنم پناه برخدا که استپر و سنسور و کل دریچه گاز یکی بشه
مارک کروز میخوام بخرم خوبه؟

AMHSIN
15-07-2017, 21:14
والا همین یکی مونده میخوام عوضش کنم پناه برخدا که استپر و سنسور و کل دریچه گاز یکی بشه
مارک کروز میخوام بخرم خوبه؟
والا من مارکها رو خوب نمیشناسم ... حالا که میخاید عوضش کنید اگه دست به اچارتون خوبه قبل از تعویض بازش کنید و قطعه قطعه اش کنید ... شاید چیزی جایی شل شده یا گیر داره که با باز کردن مشخص بشه ... راستی یادتون نیست وقتی دیاگ زیدین مقدار دریچه گاز چقد بود؟ مقدار مپ چقد بود؟ شاید دریچه گاز زیادی بازه ...

fokahi110
15-07-2017, 22:59
والا من مارکها رو خوب نمیشناسم ... حالا که میخاید عوضش کنید اگه دست به اچارتون خوبه قبل از تعویض بازش کنید و قطعه قطعه اش کنید ... شاید چیزی جایی شل شده یا گیر داره که با باز کردن مشخص بشه ... راستی یادتون نیست وقتی دیاگ زیدین مقدار دریچه گاز چقد بود؟ مقدار مپ چقد بود؟ شاید دریچه گاز زیادی بازه ...

اره تو حیاط بازش میکنم تو بنزین شستشوش میدم
در مورد دیاگ نه والا مکانیک گفت همش نرماله منم دیگه تو نخش نرفتم
دریچه گازمم فابریکی مارک کاربراتور ایرانه شک ندارم بعد 8 الی 9 سال خراب شده به هر حال فردا میخوام بخرم نوشو به قیمت 145 تومن امیدوارم مشکلم حل بشه :n14::n40:

fokahi110
18-07-2017, 11:45
دوستان و اساتید بنده 145 تومن+10 تومن پول باربری دادم کل دریچه گاز برا پرایدم بعدظهر برم جاش بندازم پناه برخدا مشکلم حل بشه اینم عکس>>>واقعا کیفیت اهن استفاده شده فوق العادس جنس شرکتی و کاربراتور ایران که دیدم اشغال بودن.
درود بر شرکت کروز پولم مثل شیر مادر حلالشون واقعا

AMHSIN
18-07-2017, 19:22
دوستان و اساتید بنده 145 تومن+10 تومن پول باربری دادم کل دریچه گاز برا پرایدم بعدظهر برم جاش بندازم پناه برخدا مشکلم حل بشه اینم عکس>>>واقعا کیفیت اهن استفاده شده فوق العادس جنس شرکتی و کاربراتور ایران که دیدم اشغال بودن.
درود بر شرکت کروز پولم مثل شیر مادر حلالشون واقعا

استپر و سنسور همراه دریچه بودن یا خودتون گذاشتین روش؟

fokahi110
18-07-2017, 23:23
کامل هست داداش همش باهمه
اقا من وصلش کردم خطای سنسور دریچه گاز میده رو 0.12 بود مکانیک یکم پیچاشو شل کرد درست شد زاویه شد 0.5 و تقریبا 0.0 حالا نمیدونم چه ربطی به پیچ شلی داره؟دوتا واشر گاز پیکنیکی هم گذاشت لابه لای پیچهاش حالا موندم ایراد از سنسور دریچه گازه؟ یا مکانیک باید پیچ زاویه دریچه رو تنظیم میکرد؟:n01::n03:

AMHSIN
19-07-2017, 00:18
کامل هست داداش همش باهمه
اقا من وصلش کردم خطای سنسور دریچه گاز میده رو 0.12 بود مکانیک یکم پیچاشو شل کرد درست شد زاویه شد 0.5 و تقریبا 0.0 حالا نمیدونم چه ربطی به پیچ شلی داره؟دوتا واشر گاز پیکنیکی هم گذاشت لابه لای پیچهاش حالا موندم ایراد از سنسور دریچه گازه؟ یا مکانیک باید پیچ زاویه دریچه رو تنظیم میکرد؟:n01::n03:

سنسور دریچه گاز مقدار باز بودن دریچه رو نشون میده ... صفر یعنی کلا بسته و 100 درصد یعنی کلا باز، مثه زمانی که پا رو تا آخر رو پدال فشار میدید ... برای پراید با ECU زیمنس سنسور دریچه گاز باید بین 0 تا 5. باشه بنابراین 12. قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه چون کمتر از 5. هست، خطا شاید بخاطر چیز دیگری بوده ...

مشکل بالا رفتن دور رفع شد؟

fokahi110
20-07-2017, 09:37
سنسور دریچه گاز مقدار باز بودن دریچه رو نشون میده ... صفر یعنی کلا بسته و 100 درصد یعنی کلا باز، مثه زمانی که پا رو تا آخر رو پدال فشار میدید ... برای پراید با ECU زیمنس سنسور دریچه گاز باید بین 0 تا 5. باشه بنابراین 12. قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه چون کمتر از 5. هست، خطا شاید بخاطر چیز دیگری بوده ...

مشکل بالا رفتن دور رفع شد؟

سلام خوبید دیروز حدود 900 کیلومتر از کرمانشاه رفتم تا بانه کردستان وبرگشتم دور موتور عادی وتمیز بود
فقط همونطوری که گفتم 2 عدد واشر گاز پیکنیکی گذاشت لابه لای پیچ های سنسور دریچه گاز وپیچهارو بست که درست شد میگفت سنسور خوب نیست حالا به نظر شما سنسور رو عوضش کنم؟سنسور کیپ بشه کامل عدد 0.12 رونشون میده گیری کردم من خداوکیلی:n02:

AMHSIN
20-07-2017, 09:41
سلام خوبید دیروز حدود 900 کیلومتر از کرمانشاه رفتم تا بانه کردستان وبرگشتم دور موتور عادی وتمیز بود
فقط همونطوری که گفتم 2 عدد واشر گاز پیکنیکی گذاشت لابه لای پیچ های سنسور دریچه گاز وپیچهارو بست که درست شد میگفت سنسور خوب نیست حالا به نظر شما سنسور رو عوضش کنم؟سنسور کیپ بشه کامل عدد 0.12 رونشون میده گیری کردم من خداوکیلی:n02:
سلام، اگه ماشین صاف و تمیز کار میکنه چرا میخواید سنسور رو عوض کنید، بذارید باشه

fokahi110
20-07-2017, 11:24
سلام، اگه ماشین صاف و تمیز کار میکنه چرا میخواید سنسور رو عوض کنید، بذارید باشه

سلام داداش میگم واشرها ذوب نشه بر اثر گرما یه وقت سنسوره بیوفته زمین خخخخخخخخخ به نظرتون همینو بزارم یا عوضش کنم؟

AMHSIN
20-07-2017, 11:34
سلام داداش میگم واشرها ذوب نشه بر اثر گرما یه وقت سنسوره بیوفته زمین خخخخخخخخخ به نظرتون همینو بزارم یا عوضش کنم؟

من این واشرا رو ندیدم، مگه جنسش چیه که میترسید ذوب شه؟!

fokahi110
20-07-2017, 12:02
من این واشرا رو ندیدم، مگه جنسش چیه که میترسید ذوب شه؟!

از همین جنس واشر دور استپر موتور هست.فعلا که خوبه ببینم چطور میشه :n40:

AMHSIN
20-07-2017, 12:22
از همین جنس واشر دور استپر موتور هست.فعلا که خوبه ببینم چطور میشه :n40:
داداش خیالت تخت هیچیش نمیشه

mr.nikbakht
25-07-2017, 07:31
سلام
خسته نباشید به دوتا دوستی که خیلی فعالا تو تایپیک دست مریزاد واقعا:n02::n02:
میخواستم راجع به تسمه تایم بپرسم که نشانهایی داره برای اینکه بدونیم وقت تعویضش رسیده یا نه؟
خودم تا حالا بهش دست نزدم بهش ولی اگه بخوام با دستورالعملش میتونم خودم تعویضش کنم؟
ماشین من پراید 90 موتورش زیمنسه اگه تسمه پاره بشه موقع استارت زدن به پیستون آسیب میزنه؟

AMHSIN
25-07-2017, 10:42
سلام
خسته نباشید به دوتا دوستی که خیلی فعالا تو تایپیک دست مریزاد واقعا:n02::n02:
میخواستم راجع به تسمه تایم بپرسم که نشانهایی داره برای اینکه بدونیم وقت تعویضش رسیده یا نه؟
خودم تا حالا بهش دست نزدم بهش ولی اگه بخوام با دستورالعملش میتونم خودم تعویضش کنم؟
ماشین من پراید 90 موتورش زیمنسه اگه تسمه پاره بشه موقع استارت زدن به پیستون آسیب میزنه؟
سلام

میگن بعد از 50 هزارتا بهتره تعویض شه ... اگه ابزار و دانش و حوصله ش رو دارین چرا که نه ... فقط باید خیلی دقت کنید دندونه ها حتی یدونه پس و پیش نشه که خیلی تاثیر داره ... ظاهرا پرایدهای جدید اگه تسمه پاره کنن پیستون ها به سوپاپا برخورد میکنه مثه پژو و سمند ... مدلای قبلی اینطور نبودن ... شما بپرسید ببینید مدل شما از کدومه

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2017, 11:10
سلام . خسته نباشید
به دوتا دوستی که خیلی فعالا تو تایپیک دست مریزاد واقعا:n02::n02:

سلام
باید همیشه بهترین تسمه تایم رو بخرین حتی اگر قرض کنین
فقط یک نوع پراید قدیمی هست میگن اگر تسمه پاره بشه سوپاپها کج نمیشه
تسمه موقع روشن بودنِ موتور پاره میشه نه موقع استارت زدن . به محض پاره شدن هم در کسری از صدم ثانیه سوپاپهای باز با ضربه ی پیستونها کج میشه و راه گریزی هم نداره
تسمه اگر درجه یک باشه حداقل 1 سال کار میکنه . البته تاکسی فرق میکنه
اگر درجه یک باشه کیلومتری هم حداقل 40.000 کیلومتر کار میکنه
تسمه قبل از پاره شدن , تَرک ترک میشه داخلش و یا لبه اش زدگی پیدا میکنه و یا دندانه اش کنده میشه یا نیمه کنده میشه

تسمه رو میشه اینجوری چک کرد:
قاب روی قسمت بالای تسمه رو بردارین
شمعها رو هم بردارین
چرخهای عقب رو با آجر مهار کنین
ترمز ذستی تا آخر کشیده
چرخ جلو سمت شاگرد روی جک تا فقط 1 سانت از زمین جدا بشه
بزنین دنده 5
بالای تسمه تایم رو با خودکار علامت بزنین تا بدونین چه وقت یک دور کامل چرخیده
با دست چرخ شاگرد رو سانت سانت در جهت عقربه ساعت بگردونین و سانت سانت تسمه رو چک کنین
اگر داخل تسمه یا بیرونش ترک ترک شده و یا لبه اش زدگی داره و یا دندانه ی ترک خورده یا شکسته داره باید فوراً عوض بشه
عوض کردنش برای کسی که دست به آچاره و آچارهای لازمه رو هم داره و روش کار رو هم بلده ساده هست
باید تسمه کولر و دبنام برداشته بشه بعدش پولی pulley سر میل لنگ باز بشه و برداشته بشه بعدش قابهای بالائی و پائینی تسمه تایم برداشته بشه بعدش پیچ تسمه تایم سفت کن شل بشه و تسمه عوض بشه
اون سمتی که تسمه سفت کن نداره باید کشیده و محکم باشه . سمت دیگرش با تسمه سفت کن سفت و کشیده میشه .
موقع نصبش باید علامتهای روی میل سوپاپ و میل لنگ با هم هماهنگ بشه یعنی متزامن و همزمان بشند با هم وگرنه ماشین روشن نمیشه یا بد کار میکنه یا با اولین استارت سوپاپهای باز کج میشه
=========================================
برای تعمیرش ممکنه سرتون رو کلاه بذارند یعنی میگن سرسیلندر باید کف تراشی بشه یا کلا باید عوض بشه
فقط سوپاپها باید عوض بشه و در تراشکاری جای سوپاپها صیقل بخوره تا خوب بسته بشند
واشرسرسیلندر هم باید عوض بشه . فقط همین . اگر پیچهای سرسیلندر طبق ترتیبِ معین و به اندازه ی معین محکم نشه امکان تاب برداشتن سرسیلندر بسیار زیاده
گاهی تسمه ی معیوب قبل از پاره شدن صداش تغییر میکنه
مسئولیت ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و غیره با خودتون هست . بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

AMHSIN
25-07-2017, 11:57
سلام
باید همیشه بهترین تسمه تایم رو بخرین حتی اگر قرض کنین
فقط یک نوع پراید قدیمی هست میگن اگر تسمه پاره بشه سوپاپها کج نمیشه
تسمه موقع روشن بودنِ موتور پاره میشه نه موقع استارت زدن . به محض پاره شدن هم در کسری از صدم ثانیه سوپاپهای باز با ضربه ی پیستونها کج میشه و راه گریزی هم نداره
تسمه اگر درجه یک باشه حداقل 1 سال کار میکنه . البته تاکسی فرق میکنه
اگر درجه یک باشه کیلومتری هم حداقل 40.000 کیلومتر کار میکنه
تسمه قبل از پاره شدن , تَرک ترک میشه داخلش و یا لبه اش زدگی پیدا میکنه و یا دندانه اش کنده میشه یا نیمه کنده میشه

تسمه رو میشه اینجوری چک کرد:
قاب روی قسمت بالای تسمه رو بردارین
شمعها رو هم بردارین
چرخهای عقب رو با آجر مهار کنین
ترمز ذستی تا آخر کشیده
چرخ جلو سمت شاگرد روی جک تا فقط 1 سانت از زمین جدا بشه
بزنین دنده 5
بالای تسمه تایم رو با خودکار علامت بزنین تا بدونین چه وقت یک دور کامل چرخیده
با دست چرخ شاگرد رو سانت سانت در جهت عقربه ساعت بگردونین و سانت سانت تسمه رو چک کنین
اگر داخل تسمه یا بیرونش ترک ترک شده و یا لبه اش زدگی داره و یا دندانه ی ترک خورده یا شکسته داره باید فوراً عوض بشه
عوض کردنش برای کسی که دست به آچاره و آچارهای لازمه رو هم داره و روش کار رو هم بلده ساده هست
باید تسمه کولر و دبنام برداشته بشه بعدش پولی pulley سر میل لنگ باز بشه و برداشته بشه بعدش قابهای بالائی و پائینی تسمه تایم برداشته بشه بعدش پیچ تسمه تایم سفت کن شل بشه و تسمه عوض بشه
اون سمتی که تسمه سفت کن نداره باید کشیده و محکم باشه . سمت دیگرش با تسمه سفت کن سفت و کشیده میشه .
موقع نصبش باید علامتهای روی میل سوپاپ و میل لنگ با هم هماهنگ بشه یعنی متزامن و همزمان بشند با هم وگرنه ماشین روشن نمیشه یا بد کار میکنه یا با اولین استارت سوپاپهای باز کج میشه
=========================================
برای تعمیرش ممکنه سرتون رو کلاه بذارند یعنی میگن سرسیلندر باید کف تراشی بشه یا کلا باید عوض بشه
فقط سوپاپها باید عوض بشه و در تراشکاری جای سوپاپها صیقل بخوره تا خوب بسته بشند
واشرسرسیلندر هم باید عوض بشه . فقط همین . اگر پیچهای سرسیلندر طبق ترتیبِ معین و به اندازه ی معین محکم نشه امکان تاب برداشتن سرسیلندر بسیار زیاده
گاهی تسمه ی معیوب قبل از پاره شدن صداش تغییر میکنه
مسئولیت ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و غیره با خودتون هست . بنده و این سایت مسئولیتی نداریم
.................

mkhr2max
26-07-2017, 10:26
سلام

شیشه تمیز نیست
یک قاشق مایع ظرفشوئی قاطی کنین با یک لیوان آب . با یک پارچه ی شسته شده و خشک,تمام سطح شیشه رو با آب لیوان بشورید . از یک سمت به سمتِ دیگه بشورید تا جائی فراموش نشه (پارچه باید کاملاً تمیز و شسته شده با مایع ظرفشوئی باشه تا چرب نباشه )
پارچه رو نباید اونقدر خیس کنین تا آب ازش بچکه
بعد از شستشو با آب لیوان باید شیشه رو با یک پارچه خشک و تمیز و یا دستمال کاغذی کاملا خشک کنید
شاید لازم باشه این کار رو 2 بار تکرار کنید
اگر بعدش این کار رو هم انجام بدین دیگه کاملاً شفاف میشه
دو قاشق سرکه مخلوط کنین با یک لیوان آب و با دست یا آبپاش دستی بپاشین روی یک برگ کاغذ کاهی تا نمدار و نرم بشه

تمام شیشه رو باهاش پاک کنین . اگر کاغذ زبادی خشکه , با دست یا آبپاش کمی آب و سرکه بپاشین روی شیشه و با کاغذ پاک کنین
با پارچه نخی هم میشه این کار رو انجام داد اما باید با مایع ظرفشوئی و آب گرم حسابی شسته شده باشه تا اصلا چرب نباشه

اما من کاملا تمیزش کردم ؛ برق می زد ؛ آثاری از چربی نبود
اما دو روز که موند جلوی آفتاب بازم چربی گرفت.

amir z
27-07-2017, 17:49

اگز شیشه ماشین از داخل چربی میگیره، احتمال از واکس یا اسپری داشبورد استفاده می کنید یا قبلا استفاده کردید. یکبار از اینا زده بشه تا ماه ها این دردسر رو داره و توی آفتاب بمونه روی شیشه چربی میگیره

fokahi110
28-07-2017, 22:33
داداش خیالت تخت هیچیش نمیشه
سلام
بنده سنسور نو خریدم زیمنس ترکیه به قیمت 40 تومن و با سنسور معیوب تعویض کردم محکم پیچش کردم شکر خدا درست شد کلا مشکلمم رفع شده.:n19::n19::n19:

ms1ove
28-07-2017, 23:29
سلام
کیلومتر پراید مدل ۸۶ الان چند مدته شلاقی میزنه سنسور هم کامل دوبار کامل عوض کردم تا یه هفته خوبه بعدش دوباره همونجور میشه از چیه ؟

mr.nikbakht
29-07-2017, 08:07
سلام
ماشین من پراید مدل 91 هستش
وقتی باهاش میرم تو جاده بعد که میام میبینم چند قطره ای روغن (تیره رنگ) نزدیک لاستیک سمت شاگرد ازش میچکه بعدش بند میاد در حد فقط چند قطره میچکه یعنی یکی دو روز روغن ریزی داره و بعد بند میاد
تا زمانی که داخل شهر باشم روعن ریزی نداره همینکه میرم تو جاده یه صد کیلومتری باهاش رانندگی میکنم و بر میگردم دوباره میبینم روغن میده پیش هرکی بردم یکی میگه از جعبه فرمونشه، یکی میگه از کارترشه، یکی میگه از هیدرولیکشه:n35::n35::n04::n31: حالا بردمش کارواش تا بعد ببرم باز نشون بدم از کجا روغن میاد چون دیروز دوباره رفتم تو جاده و باز روغن ریزی پیدا کرده:n36:

مشکلش چیه به نظرتون؟

AMHSIN
29-07-2017, 09:02
سلام
ماشین من پراید مدل 91 هستش
وقتی باهاش میرم تو جاده بعد که میام میبینم چند قطره ای روغن (تیره رنگ) نزدیک لاستیک سمت شاگرد ازش میچکه بعدش بند میاد در حد فقط چند قطره میچکه یعنی یکی دو روز روغن ریزی داره و بعد بند میاد
تا زمانی که داخل شهر باشم روعن ریزی نداره همینکه میرم تو جاده یه صد کیلومتری باهاش رانندگی میکنم و بر میگردم دوباره میبینم روغن میده پیش هرکی بردم یکی میگه از جعبه فرمونشه، یکی میگه از کارترشه، یکی میگه از هیدرولیکشه:n35::n35::n04::n31: حالا بردمش کارواش تا بعد ببرم باز نشون بدم از کجا روغن میاد چون دیروز دوباره رفتم تو جاده و باز روغن ریزی پیدا کرده:n36:

مشکلش چیه به نظرتون؟
سلام

الان که بردین کارواش احتمالا مشخص میشه و مکانیک دیگه میتونه تشخیص بده

اما بطور کلی از خود روغنی که ریخته هم میشه فهمید ... روغن هیدرولیک رنگی هست، روزنامه چیزی بذارید اونجا که روغن میریزه بعد مقایسه اش کنید با روغنی که توی منبع هیدرولیک هست، اگه یکی باشن که روغن هیدرولیکه ... روغن گیربوکس بوی خاصی داره، که روغن موتور نداره، یه بار که روغن گیربوکس رو بو کنید دیگه میتونید تشخیص بدید که روغن گیربوکس هست یا روغن موتور

چند نکته هم هست، یکی اینکه ممکنه روغن نباشه و مثلا اب باشه، اول اینو مطمین شین ... دیگه اینکه روغن ممکنه دقیقا همون جا که نشتی داره نریزه و از روی قطعات و ... حرکت کنه و جای دیگه بریزه بنابراین ممکنه نشتی جایی دیگه باشه

mr.nikbakht
29-07-2017, 10:16
اینکه فقط وقتی تو جاده میرم روغن ریزی داره دلیل خاصی داره؟
میگم داخل شهر اصلا روغن نمیریزه فقط وقتی میرم جاده شروع میکنه به روغن ریزی
احتمال داره بستی یا پیچی شل شده باشه که فقط وقتی به ماشین فشار میاد روغن ازش میزنه بیرون؟

siava5h
29-07-2017, 12:29
اینکه فقط وقتی تو جاده میرم روغن ریزی داره دلیل خاصی داره؟
میگم داخل شهر اصلا روغن نمیریزه فقط وقتی میرم جاده شروع میکنه به روغن ریزی
احتمال داره بستی یا پیچی شل شده باشه که فقط وقتی به ماشین فشار میاد روغن ازش میزنه بیرون؟

تو جاده به این خاطره که دمای تجهیزات در اثر کار میره بالا و روغن روان تر میشه و میتونه بریزه
شما اگه چرخ همون سمت رو در بیاری میتونی ببینی که کجاها آغشته به روغن شده. اگر دید نشد معلومه که از داخل کاپوت هست و ممکنه از کاسه نمد بلبرینگها یا از دور محور میللنگ یا بادامک نشت کرده باشه. بهر صورت قطعا بدنه جایی که نشتی روغن میده روغنی میشه و میشه دید.

Khazuk
29-07-2017, 13:33

بعضی از رو داشبوردی های نمدی باعث چربی شیشه میشن اگر جنسش از نمونه چرم باشه که صد درصد چرب میشه

mkhr2max
01-08-2017, 10:19
اگز شیشه ماشین از داخل چربی میگیره، احتمال از واکس یا اسپری داشبورد استفاده می کنید یا قبلا استفاده کردید. یکبار از اینا زده بشه تا ماه ها این دردسر رو داره و توی آفتاب بمونه روی شیشه چربی میگیره

به احتمال زیاد از همین واکس باید باشه ؛ چون پارسال این طوری نمی شد ؛
با تاید و مایع ظرفشویی و آب گرم رویه داشبورد رو بشورم ؟مشکلی ایجاد نمی کنه
ممنون

amir z
02-08-2017, 11:12
به احتمال زیاد از همین واکس باید باشه ؛ چون پارسال این طوری نمی شد ؛
با تاید و مایع ظرفشویی و آب گرم رویه داشبورد رو بشورم ؟مشکلی ایجاد نمی کنه
ممنون

اگه واکس زدید صد در صد از واکسه. بله همین کار رو انجام بدید. البته نه با آب زیاد که از درز ها وارد بخش های دیگه بشه، با رطوبت کف

matr!x_2008
04-08-2017, 21:50
سلام.جدیدن پدال گاز ماشین خیلی داغ میشه در حدی که نمیشه پاتو روش بزاری.. حتی دنده و اطراف دنده هم داغ میشه! مشکل از چیه؟ خیلی اذیتت کننده شده

siava5h
05-08-2017, 15:31
سلام.جدیدن پدال گاز ماشین خیلی داغ میشه در حدی که نمیشه پاتو روش بزاری.. حتی دنده و اطراف دنده هم داغ میشه! مشکل از چیه؟ خیلی اذیتت کننده شده

:n38:
:n23:

مشخصات و وضعیت ماشینتو نگفتی... !

matr!x_2008
06-08-2017, 20:48
:n38:
:n23:

مشخصات و وضعیت ماشینتو نگفتی... !

یاددم رفت. ماشین پراید مدل 88 صبا.. میگم شاید از اگزور باشه این گرما میاد تو اتاق؟ گلویی اگزوز احتمال داره گرما بده داخل ماشین؟ پدال گاز هم نمیدونم چرا خیلی داغ میشه!

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-08-2017, 09:29
تکراری,,,,,,,,,, لطفا حذف شود

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-08-2017, 09:41
یاددم رفت. ماشین پراید مدل 88 صبا..
میگم شاید از اگزور باشه این گرما میاد تو اتاق؟
گلویی اگزوز احتمال داره گرما بده داخل ماشین؟ پدال گاز هم نمیدونم چرا خیلی داغ میشه!

سلام
عایق فایروال سالمه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2CPAGE_ID10%2C1388320548
فایروال دیواره ی فلزی بین اتاق و موتور هست

matr!x_2008
07-08-2017, 20:58
سلام
عایق فایروال سالمه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2CPAGE_ID10%2C1388320548
فایروال دیواره ی فلزی بین اتاق و موتور هست
اره سالمه. بعضی وقتا پدال گرم میشه.. مخصوصا روزای خیلی گرم! ولی من موندم جعبه دنده چرا داغ میشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-08-2017, 23:38
اره سالمه. بعضی وقتا پدال گرم میشه.. مخصوصا روزای خیلی گرم! ولی من موندم جعبه دنده چرا داغ میشه؟سلام

شاید از اگزوز باشه
شاید سوراخه و گازهای داغِ اگزوز ازش میخوره به بدنه

mojtabayousefi
11-08-2017, 12:15
سلام به همگی
من پراید 111 مدل 95 دارم که گیربکسش صدا میده .
کسی تجربه ی مشابه یی داره؟ راه حلی سراغ داره؟

ممنون میشم کمک کنید

mojtabayousefi
11-08-2017, 12:22
سلام به همگی
من پراید 111 مدل 95 دارم که گیربکسش صدا میده .
کسی تجربه ی مشابه یی داره؟ راه حلی سراغ داره؟

ممنون میشم کمک کنید

fokahi110
11-08-2017, 16:55
سلام داخل ماشین (پراید) مدتیه بو بنزین میده بیشتر زمانی که پارک میکنی و در ماشین رو باز میکنی بو حس میشه.درب باک هم محکم میبندم.کاملا واضحه بو از داخل اتاق میاد دلیلش چیه؟:n01::n40:

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-08-2017, 20:33
سلام به همگی
من پراید 111 مدل 95 دارم که گیربکسش صدا میده .کسی تجربه ی مشابه یی داره؟ راه حلی سراغ داره؟
ممنون میشم کمک کنید

سلام
با این اطلاعات کم نمیشه اینترنتی عیب یابی کرد . مثل اینکه یک نفر بگه من تب دارم , بگین بیماریم چیه (تب علامتِ دهها بیماری هست) .
یا بگه حالم خوش نیست , بگین چمه .
:20:
بیشتر توضیح بدین . چه صدایی دقیقاً؟ کِی صدا میده ؟ در چه دنده ای ؟ با گیربکس سرد یا گرم ؟ وقتی گاز میدین صدا میده یا وقتی پا رو از گاز برمیدارین ؟

سلام داخل ماشین (پراید) مدتیه بو بنزین میده بیشتر زمانی که پارک میکنی و در ماشین رو باز میکنی بو حس میشه.درب باک هم محکم میبندم.
کاملا واضحه بو از داخل اتاق میاد دلیلش چیه؟:n01::n40:
سلام
یا از واشر مهره ی بزرگ پمپ هست یا مهره شله یا یکی از شیلنگها درست وصل نیست

این شیلنگها فشاری که بغلش دو تا ضامن داره , قفل شدنی هست . باید قبل از نصبش کمی روغن بزنین به سر لوله بعدش شیلنگ رو بزنیم جا و فشار بدیم تا صدای "چلق" بده
این صدا خیلی مهمه و اگر این صدا رو نده پس شیلنگ قفل نشده و احتمال نشتی حتمی هست و احتمال آتشسوزی بسیار زیاد . چه روی باک و چه اون شیلنگ که به ریلِ سوخت وصله و به انژکتورها بنزین میرسونه
==============================
اگر حبابگیر کانیستر هم مشکل داشته باشه , بخارهای بنزین پخش میشه توی اتاق
اما اگر از حبابگیر باشه معمولاً بوی بنزین هر چند دقیقه یک بار به مشام میرسه

fokahi110
11-08-2017, 21:02
اقا محمد سلام والا من دست به هیچی نزدم فابریک کارخونس هرچی هست منظور شما چیه این قطعه کجاست؟

یا از واشر مهره ی بزرگ پمپ هست یا مهره شله یا یکی از شیلنگها درست وصل نیست
این شیلنگها فشاری که بغلش دو تا ضامن داره , قفل شدنی هست . باید قبل از نصبش کمی روغن بزنین به سر لوله بعدش شیلنگ رو بزنیم جا و فشار بدیم تا صدای "چلق" بده

این شلنگ کجاست؟میشه راهنمایی کنید؟:n03:

mojtabayousefi
11-08-2017, 21:13
سلام آقا محمد بزرگوار
راستش ماشین از لحاظ فنی خیلی خوبه و من راضیم
ولی ماشین تو دور پایین باشه و گاز بخوره صدای گیربکس کامل میاد .
گیربکس گرم صدا بیشتر میشه .در حالت سرد صدا داره ولی خیلی کم هستش.
نمیتونم بگم چجور صدایی! چن تا مکانیک سوال کردم گفتن که صدای گیربکس هستش. و باید باز بشه و....

ولی میخام بدونم کسی راه حل بهتری سراغ داره یا نه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-08-2017, 10:12
سلام آقا محمد بزرگوار راستش ماشین از لحاظ فنی خیلی خوبه و من راضیم ولی ماشین تو دور پایین باشه و گاز بخوره صدای گیربکس کامل میاد .گیربکس گرم صدا بیشتر میشه .در حالت سرد صدا داره ولی خیلی کم هستش.نمیتونم بگم چجور صدایی! چن تا مکانیک سوال کردم گفتن که صدای گیربکس هستش. و باید باز بشه و....ولی میخام بدونم کسی راه حل بهتری سراغ داره یا نه؟سلام

بهتره اول مقدار روغن گیربکس رو چک کنین . یعنی پیچ بغلش کمی شل میشه . باید روغن بریزه بیرون . ماشین باید افقی باشه در این تست .
بهتره رگلاژ بودنِ کلاچ و درست کلاچ و دنده عوض کردنِ خودتون هم مطمئن بشید چون این 2 هم باعث زود خراب شدن قطعات گیربکس میشه
خیلیها بدون اینکه بدونند , قبل از کامل کلاچ گرفتن, دنده رو عوض میکنند که به برنجیها صدمه میزنه و بعدش چرخدنده های اصلی خراب میشه

اقا محمد سلام والا من دست به هیچی نزدم فابریک کارخونس هرچی هست منظور شما چیه این قطعه کجاست؟

یا از واشر مهره ی بزرگ پمپ هست یا مهره شله یا یکی از شیلنگها درست وصل نیستاین شیلنگها فشاری که بغلش دو تا ضامن داره , قفل شدنی هست .
باید قبل از نصبش کمی روغن بزنین به سر لوله بعدش شیلنگ رو بزنیم جا و فشار بدیم تا صدای "چلق" بده

این شلنگ کجاست؟میشه راهنمایی کنید؟:n03:
سلام
جای پمپ در بیشتر ماشبنها زیر صندلی عقب هست . در بعضی ماشینها توی صندوق عقب
در این شکل داره با پیچ گوشتی و چکش ,آروم به مهره ضربه میزنه تا باز بشه
اینجا مهره و واشرش باز شده
همین مهره اگر شل باشه بخار بنزین یا خود بنزین نشت میکنه ازش . واشرش هم اگر خراب یا نازک و بنجل باشه باعث نشت بخار بنزین یا خود بنزین میشه. موقع بستن مهره باید رزوه هاش گریسمالی بشه تا نرم و راحت تا آخر محکم بشه .
در این عکس شیلنگهای رفت و برگشت نشون داده شده که به صورت فشاری وصل شده به پمپ بنزین که زیر باک هست

این عکس سوکت بنزین هست . این سوکت دو تا دکمه فشاری داره (شماره 2)
باید با دو انگشت یا آچار مخصوص , هر دو دکمه فشار داده بشه تا شیلنگ دربیاد
درآوردن سوکت کمی زحمت داره چون شیلنگ خشکه و راحت در نمیاد . بعد از درآوردنش باید سر لوله چرب بشه تا شیلنگ تا آخر راحت جا بره و چلق صدا بده . این صدا خیلی مهمه . اگر این صدا رو نده پس شیلنگ قفل نشده و بعدا درمیاد و خطرساز میشه
دو تا قفل داخل سوکت در این عکس دیده میشه
این سوکتها اگر سالم و استاندارد باشه و قفل هم شده باشه اصلا نشت نمیده
سمت موتور هم همین سوکت وصل شده به ریل سوخت که انژکتورها روی اون نصب شده
مسئولیت رعایت کلیه نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها با خواننده ی این مطلب هست . در صورت هر گونه خسارت جانی و مالی , بنده و این سایت هیچ مسئولیتی نداریم

mehdiaiyad10363@gm
12-08-2017, 17:44
سلام دوستان عزیز راستش چند روزی بود. که تسمه ماشین صدای شبیه جیر جیر میداد تا اینکه امروز. ظهر درحین حرکت. بوی سوختنی ب مشامم. خورد. ایستادم وچک کردم داره از قسمت تسمه ها دود سوختنی میاد جند دقیقه توقف کردم وبعدش ک راه افتادم صدای جیغ خیلی بلندی از تسمه بلند شد ولی دیگه قط شد لطفا اگه کسی فیتونه بهم کمک. کنه ب نظرتون کدوم تسمه ایراد داره؟

ardalan.xan
13-08-2017, 11:51
همه چیز درباره بازیافت باطری ماشین

خرید و فروش اسقاط باطری خودرو چگونه است!!!

محتویات باتری ماشین

باتری ماشین، حاوی ۲ الی ۳ لیتر اسید باتری و یا سرب می باشد که هر دوی آن ها بسیار سمی هستند. اسید باتری در صورتی که به چشمانتان نزدیک شود می تواند موجب نابینایی چشم و سرب در صورت بلعیده شدن موجب مسمومیت سربی می شود.

اهمیت و ارزش بازیافت باتری ماشین

با توجه به اهمیت استفاده از سرب در صنعت و آماری که نشان میدهند حدود ۴۰ درصد کل تولید سرب از بازیافت قراضه‌ها و سرباره‌های باتری‌های فرسوده حاصل می‌شود، باتری های کهنه باید به شیوه مناسب وارد چرخه بازیافت شوند.باتری های اسقاط شده شامل مواد خطرناکی هستند که برای محیط زیست بسیار مضر هستند و تا قبل از پروسه پاکسازی نمی توانند وارد سایت های دفن زباله شوند، حتی رها کردن ان ها در اطراف و حومه شهر غیر قانونی می باشد، بنابراین موثرترین شیوه برای نظم دادن انها در واقع بازیافت می باشد.
نحوه خرید و فروش اسقاط

با تحویل اسقاط باتری به شرکت سحر باتری سپند نه تنها به محیط زیست خود کمک می کنید بلکه بابت باتری های کهنه و از کار افتاده خود مبلغی هم دریافت می کنید.
پرداخت مبلغ اسقاط باتری با دو روش: پرداخت برمبنای آمپر و دیگری پرداخت کیلویی محاسبه میشود.
شرکت سحر باتری اسقاط باتری های شما را به صورت نقدی از سراسر کشور خریداری کرده و آنها را وارد چرخه بازیافت باتری می کند. و همچنین در ازای تحویل اسقاط امکان تعویض آن با باتری نو را خواهید داشت.
برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحویل اسقاط و یا مشاوره می توانید به سایت سحر باتری مراجعه نمایید و یا با شماره های ۰۲۱۸۸۷۶۰۴۷۱ و ۰۲۱۸۸۷۴۵۰۴۷ تماس بگیرید.

منبع: تحریریه سحر باتری

mojtabayousefi
13-08-2017, 13:11
سلام آقا محمد بزرگوار
راستش ماشین دیسک چرخ جلو ایراد داشت بردم گارانتی درستش کنه متاسفانه یکروز کامل اونجا بود من هم به دلایلی نبودم سر ماشین.وقتی کارش تموم شد رفتم تحویل گرفتم دیدم صدا میده. بهشون گفتم .
اومد دو سه متر باماشین رانندگی کرد گفت گیربکسش صدا میده. گفتم ماشین سالم بوده و.... گفت بیا برات کامل تعویض کنم.
برای اینکه مطمئن بشم بردم چندتا مکانیک نشون دادم گفتن گیربکس که صدا میده.
حالا نمیدونم دستکاری کردن یا استفاده شخصی کردن اون روز با .... نمیدونم والله
از اون روز هم دنده3 خیلی بد جا میره.گاهی هم صدا میده
اینا رو عرض کردم برای بحث درست کلاج گرفتن و ... فرمودید

الان میخام کسی تجربه داره که گیربکس عوض کنم حل بشه ؟
یا بنظر شما دنده برنجی ها ایراد داره باید چیکار کنم؟ با تعمیر حل میشه ؟

حقیقتش ماشین سالم اینطوری کردن نمیتونم اعتماد کنم بهشون برای گیربکس.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-08-2017, 16:18
سلام دوستان عزیز
راستش چند روزی بود. که تسمه ماشین صدای شبیه جیر جیر میداد تا اینکه امروز ظهر در حین حرکت بوی سوختنی به مشامم خورد.
ایستادم و چک کردم داره از قسمت تسمه ها دود سوختنی میاد
چند دقیقه توقف کردم و بعدش که راه افتادم صدای جیغ خیلی بلندی از تسمه بلند شد ولی دیگه قطع شد
لطفا اگه کسی میتونه بهم کمک کنه
به نظرتون کدوم تسمه ایراد داره؟سلام

اگر ماشینتون 2 تسمه ای باشه پس یک تسمه دینام داره و یک تسمه کولر /هیدرولیک فرمان
اگر کولر روشن بوده پس ممکنه به علت سفت بودنِ بیش از حد کمپرسور , تسمه کولر درجا کار کرده و صدا داده
در ماشینی هم که تسمه کولرش شل هست روشن کردن کولر باعث جیغ کشیدن تسمه میشه خصوصا اولش که کولر رو وشن میکنیم
شاید هم تسمه دینام بوده و دینام به علتی سفت شده و بعدش آزاد شده . البته این احتمالش خیلی کمه . متهم اول تسمه کولر و کمپرسور کولر هست و احتمال شد بودن تسمه کولر
اگر کمپرسور و سیستم کولر سالهاست که سرویس نشده و ممکنه یک لحظه گیرپاچ شده و آزاد شده . بهتره سرویسش کنین یعنی تعویض فیلترمدادی و اضافه کردن 1 استکان کوچک روغن به سیستم کولر
در ضمن , آثار سائیدگی و بوی سوختگی روی تسمه ی مشکل دار هست

سلام آقا محمد بزرگوار
راستش ماشین دیسک چرخ جلو ایراد داشت بردم گارانتی درستش کنه متاسفانه یک روز کامل اونجا بود من هم به دلایلی نبودم سر ماشین.وقتی کارش تموم شد رفتم تحویل گرفتم دیدم صدا میده. بهشون گفتم .
اومد دو سه متر با ماشین رانندگی کرد گفت گیربکسش صدا میده. گفتم ماشین سالم بوده و.... گفت بیا برات کامل تعویض کنم.برای اینکه مطمئن بشم بردم چندتا مکانیک نشون دادم گفتن گیربکس که صدا میده.حالا نمیدونم دستکاری کردن یا استفاده شخصی کردن اون روز با .... نمیدونم واللهاز اون روز هم دنده3 خیلی بد جا میره.گاهی هم صدا میدهاینا رو عرض کردم برای بحث درست کلاج گرفتن و ... فرمودید
الان میخام کسی تجربه داره که گیربکس عوض کنم حل بشه ؟یا بنظر شما دنده برنجی ها ایراد داره باید چیکار کنم؟ با تعمیر حل میشه ؟
حقیقتش ماشین سالم اینطوری کردن نمیتونم اعتماد کنم بهشون برای گیربکس.

سلام علیکم
قبلاً بارها در اخبارها گفته شده که نمایندگیها هم در بعضی موارد مثل بعضی از مکانیکها قطعات سالم خودرو رو با قطعات معیوب یا بازاری تعویض میکنند
بارها هم مچشون باز شده که گیربکس و اکسل و یا موتورهای خرابِ ماشینهای گارانتی دار رو تعمیر کردند و جای صفر و نو قالب کردند به کسانی که خوروهاشون هنوز گارانتیش تمام نشده
با تمام این تفاصیل ماشینی که گارانتی داره بهتره توسط خودشون تعمیر بشه اما هشیار باشید تا سرتون رو کلاه نذارند

fokahi110
13-08-2017, 18:21
بنده هیچوقت ماشینمو ول نمیکنم وبیام راه خودم همیشه در نمایندگی سایپا بالا سر مکانیک وامیسم حتی زمانی که میگن برو برگه پذیرش بگیر درب ماشین رو قفل میکنم وبعد میام چند بار هم یه استادکاربهم گفتش تو وسواسی ولی توجه نکردم
یه لحظه غفلت کنی ممکنه دیگه صاحب هیچ ماشین نشی