PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37

amirpcp30
27-11-2016, 16:27
با رینگ زاپاس عوضش کن.

اگه کج هست با چکش صافش کن.
اگر باز هم فکر میکنی مشکل حل نشد، لاستیک رو یک کمی کم باد کن

اگر باز هم مشکل داشتی اشکال از رینگ نیست. بعد از تعمیر جلوبندی به تعمیر جعبه فرمون نیاز داری.
سلام مجدد
ممنون از توجهتون
ضربه ی بدی خورده بود که همون سال دادم اپاراتی صاف کرد چون همینطوری نمیشد باهاش رفت
مشکل من این ی ذره لرزش در سرعت 100 نیست میترسم به زیربندی اسیب بزنه
جعبه فرمون هم فقط سیبک فرمون مثل اینکه مشکل داشت که زمانی زیربندی درست کردم این مورد هم تعویض شد
در مورد زاپاس هم میخواستم ببینم اگه کیفیت رینگ ها تغییر نکرده خب به حای تعویض با زاپاس یک رینگ نو بگیرم که زاپاس رو هم دست نزده باشم
حالا این رینگ با این تفاسیر میتونه اسیبی بزنه و بی اعتماده رینگ صاف شده یا مشکلی نداره؟
با سپاس :n40:

siava5h
27-11-2016, 17:02
سلام مجدد
ممنون از توجهتون
ضربه ی بدی خورده بود که همون سال دادم اپاراتی صاف کرد چون همینطوری نمیشد باهاش رفت
مشکل من این ی ذره لرزش در سرعت 100 نیست میترسم به زیربندی اسیب بزنه
جعبه فرمون هم فقط سیبک فرمون مثل اینکه مشکل داشت که زمانی زیربندی درست کردم این مورد هم تعویض شد
در مورد زاپاس هم میخواستم ببینم اگه کیفیت رینگ ها تغییر نکرده خب به حای تعویض با زاپاس یک رینگ نو بگیرم که زاپاس رو هم دست نزده باشم
حالا این رینگ با این تفاسیر میتونه اسیبی بزنه و بی اعتماده رینگ صاف شده یا مشکلی نداره؟

در هر صورت هرچقدر هم بخوای صافش کنی، مثل روز اولش نمیشه و باز هم ضربه میزنه. و این ضربه روی سیبک و تشکیلات جلوبندی ماشین تاثیر داره.
هر چند تاثیر خرابی آسفالت کشورمون خیلی بیشتر از اون رینگه کجه.
رینگ کج روی لرزش فرمون تاثیر داره.

با همون زاپاس عوضش کن و رینگ نو نخر.
زاپاس رو گذاشتن واسه همین جور موقع ها. وگرنه چه خاصیتی داره افتاده پشت ماشین.
اصولا زاپاس رو یک لاستیک درب داغون میزارن. قراره ماشن رو تا یه آبادی برسونه نه اینکه باهاش یک هفته مسافرت بری.

amirpcp30
27-11-2016, 17:43
در هر صورت هرچقدر هم بخوای صافش کنی، مثل روز اولش نمیشه و باز هم ضربه میزنه. و این ضربه روی سیبک و تشکیلات جلوبندی ماشین تاثیر داره.
هر چند تاثیر خرابی آسفالت کشورمون خیلی بیشتر از اون رینگه کجه.
رینگ کج روی لرزش فرمون تاثیر داره.

با همون زاپاس عوضش کن و رینگ نو نخر.
زاپاس رو گذاشتن واسه همین جور موقع ها. وگرنه چه خاصیتی داره افتاده پشت ماشین.
اصولا زاپاس رو یک لاستیک درب داغون میزارن. قراره ماشن رو تا یه آبادی برسونه نه اینکه باهاش یک هفته مسافرت بری.
ممنون از شما
دقیقا برای همین مورد پرسیدم که اگه ضربه میزنه تعویضش کنم چون فقط همین رینگه بقیه رو همیشه فقط بالانس کردم اما این مورد چکش کاری شده
لاستیک زاپاسم هنوز نو هست فک میکنم یکبار فقط گذاشتم زیر ماشین
رینگ نو قیمت چنده؟
با سپاس

siava5h
27-11-2016, 17:56
ممنون از شما
دقیقا برای همین مورد پرسیدم که اگه ضربه میزنه تعویضش کنم چون فقط همین رینگه بقیه رو همیشه فقط بالانس کردم اما این مورد چکش کاری شده
رینگ نو قیمت چنده؟
با سپاس

قربانت...
نمیدونم قیمتش چنده. دورو ور 50 احتمالا..

مدل 83 ؟؟ :n38:
با این لاستیک تا سر کوچه نمیتونی بری:n35:

amirpcp30
28-11-2016, 19:16
قربانت...
نمیدونم قیمتش چنده. دورو ور 50 احتمالا..

مدل 83 ؟؟ :n38:
با این لاستیک تا سر کوچه نمیتونی بری:n35:
سلام
ممنون
خب 50 تومن رقم خاصی نیست ، در این سال ها به نظرتون کیفیت رینگ های فابریک تغییر کرده یا خیر؟ چون اگه تغییر نداشته همون نو بخرم و اگه تغییر داشته نو رو بخرم بزارم زاپاس و رینگ زاپاس رو بزارم جای همین ضربه خورده
-
در مورد مدل اتفاقا به همین فک کرده بودم اما لاستیک ترک نداره و چوب کبریتی نشده یک مقداری نرمی رو داره ، ناگفته نماند تازه سه ساله لاستیک ها رو تعویض کردم با لاستیک های خودش 9 سال کارکرد (گلدستون) البته ترک خورده شده بودن اما ماشین زیاد کارنکرده بود 67.000 (البته نمیشه بگیم 9 سال کارکردن باید بگیم 9 سال کار ازشون کشیدم:n39:) حالا زاپاسش در برابر اون لاستیکهایی که در هوای ازاد سرد و گرم میشدن خیلی عالیه :n39:

fokahi110
29-11-2016, 15:25
:n02:دوستان عزیز دور بالای موتور رو بعد از حدود 4 سال شاید بهم بخندن عزیزان تونستم اخرش حلش کنم کلی قطعه عوض کردم و کلی شستشو دادم و بدبختی و استپر موتور خلاصه یه سنسور دریچه گاز زیمنس اصل انداختم واقعا در کنار استپر موتور از همین مارک حرف نداره بیسار ماشین نرم کار میکنه و ردیف خلاصه تو این سر زمستونی با این هوای سرد خیالم راحت راحته
ماشینمم پراید مدل 87 زیمنس:n20:

siava5h
30-11-2016, 13:13
سلام
ممنون
خب 50 تومن رقم خاصی نیست ، در این سال ها به نظرتون کیفیت رینگ های فابریک تغییر کرده یا خیر؟ چون اگه تغییر نداشته همون نو بخرم و اگه تغییر داشته نو رو بخرم بزارم زاپاس و رینگ زاپاس رو بزارم جای همین ضربه خورده
-
در مورد مدل اتفاقا به همین فک کرده بودم اما لاستیک ترک نداره و چوب کبریتی نشده یک مقداری نرمی رو داره ، ناگفته نماند تازه سه ساله لاستیک ها رو تعویض کردم با لاستیک های خودش 9 سال کارکرد (گلدستون) البته ترک خورده شده بودن اما ماشین زیاد کارنکرده بود 67.000 (البته نمیشه بگیم 9 سال کارکردن باید بگیم 9 سال کار ازشون کشیدم:n39:) حالا زاپاسش در برابر اون لاستیکهایی که در هوای ازاد سرد و گرم میشدن خیلی عالیه :n39:

رینگهای جدید سبک تر شدن. یعنی نازک ترن. در اثر ضربه بیشتر تغییر شکل میدن ولی در عوض شتاب زاویه ای رو بیشتر میکنن و نیروی اینرسی زاویه ای کمتری در مقابل ترمز گیری دارن. که در شرایط ABS بسیار اهمیت داره. البته خودروی شما این ویژگی را نداره.

لاستیکها تاریخ انقضا دارن. شاید ظاهر خوبی داشته باشه ولی کارایی نداره. و سرعت چرخشی مشخصی از هم گسیخته میشه.
لاستیکها از مواد بازیافتی دست چندم درست میشن و ساختار سلولی ضعیفی دارن.

تاریخ انقضای لاستیک رو مهندسین شرکت مرسدس بنز 5 سال در نظر گرفتن و حالا اگه با تکنولوژی ایران و مواد بازیافتی که تو ایران استفاده میشه، میدونی دیگه ایرانی ها چه جور آدمایی هستن دیگه. توصیف کردن نداره... ما عمر لاستیک رو فرضا 2 سال حداقل در نظر بگیریم. و فعل منقضع رو برای لاستیک مدل 83 شما صرف کنیم اینطوری میشه:

اِنتَقِضَل ، یَنتَقِضُل ، انقضاء ، انفَجِرَل ، یَنفَجِرُل ، انفجار

و اگر هر 2 سال 2 سال این معیار رو در نظر بگیریم لاستیک مدل 83 شما در صیغه ششم فعل منقضع و منفجر قرار داره. :n18:
و در سرعت چرخشی مشخصی میتونه یه خرجی معادل قیمت یک خودروی پراید مدل 83 بی رنگ گردنت بزاره :n27:

amirpcp30
03-12-2016, 13:16
رینگهای جدید سبک تر شدن. یعنی نازک ترن. در اثر ضربه بیشتر تغییر شکل میدن ولی در عوض شتاب زاویه ای رو بیشتر میکنن و نیروی اینرسی زاویه ای کمتری در مقابل ترمز گیری دارن. که در شرایط ABS بسیار اهمیت داره. البته خودروی شما این ویژگی را نداره.

لاستیکها تاریخ انقضا دارن. شاید ظاهر خوبی داشته باشه ولی کارایی نداره. و سرعت چرخشی مشخصی از هم گسیخته میشه.
لاستیکها از مواد بازیافتی دست چندم درست میشن و ساختار سلولی ضعیفی دارن.

تاریخ انقضای لاستیک رو مهندسین شرکت مرسدس بنز 5 سال در نظر گرفتن و حالا اگه با تکنولوژی ایران و مواد بازیافتی که تو ایران استفاده میشه، میدونی دیگه ایرانی ها چه جور آدمایی هستن دیگه. توصیف کردن نداره... ما عمر لاستیک رو فرضا 2 سال حداقل در نظر بگیریم. و فعل منقضع رو برای لاستیک مدل 83 شما صرف کنیم اینطوری میشه:

اِنتَقِضَل ، یَنتَقِضُل ، انقضاء ، انفَجِرَل ، یَنفَجِرُل ، انفجار

و اگر هر 2 سال 2 سال این معیار رو در نظر بگیریم لاستیک مدل 83 شما در صیغه ششم فعل منقضع و منفجر قرار داره. :n18:
و در سرعت چرخشی مشخصی میتونه یه خرجی معادل قیمت یک خودروی پراید مدل 83 بی رنگ گردنت بزاره :n27:
سلام
ممنون از شما
صرف فعلتون هم خیلی جالب بود :n26:
خب پس اگه چنین تفاوت هایی کرده با همون زاپاس تعویضش میکنم ظاهرش به هم ریخته نبود ، اون رینگی که من یادمه باید رنگهاش میریخت با چکش کاری اما اینطور نبود فک میکنم اون زمان با یک رینگ دست دوم تعویض کردم که یادم رفته بود چون رینکهای من تاریخشون 12-2002 هست امام یکی از اونها 2-2004 هست احتمالا این یکی رینگ اون زمان کمتر ضربه خورده که به چشم نیومده
این هم عکس رینگ ضربه خورده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منظورتون در مورد سرعت چرخشی چی هست؟ چون من زیاد بیرون از شهر نمیرم حداکثر اگه خدای ناکرده روزی نیاز با زاپاس داشته باشم میتونم با سرعت 40 تا برم اپاراتی :n01:
با سپاس

siava5h
03-12-2016, 14:09
سلام
ممنون از شما
صرف فعلتون هم خیلی جالب بود :n26:
خب پس اگه چنین تفاوت هایی کرده با همون زاپاس تعویضش میکنم ظاهرش به هم ریخته نبود ، اون رینگی که من یادمه باید رنگهاش میریخت با چکش کاری اما اینطور نبود فک میکنم اون زمان با یک رینگ دست دوم تعویض کردم که یادم رفته بود چون رینکهای من تاریخشون 12-2002 هست امام یکی از اونها 2-2004 هست احتمالا این یکی رینگ اون زمان کمتر ضربه خورده که به چشم نیومده
این هم عکس رینگ ضربه خورده:
منظورتون در مورد سرعت چرخشی چی هست؟ چون من زیاد بیرون از شهر نمیرم حداکثر اگه خدای ناکرده روزی نیاز با زاپاس داشته باشم میتونم با سرعت 40 تا برم اپاراتی :n01:
با سپاس

ظاهرش که خوب به نظر میاد.
اگه رینگهای عقب سالم هستن میتونی با اونها هم عوض کنی. سیستم تعلیق چرخ عقب جوری نیست که با این ضربه ها تاثیری داشته باشه. همچنین بازی کمک عقب خیلی بیشتر از جلو هست و تجهیزاتی مثل سیبک و این چیزارو نداره.

سرعت چرخشی یعنی تعداد دور بر دقیقه...
مسلما هرچه تعداد دور بر دقیقه زیاد تر باشه سرعت خودرو هم بیشتره و کارخونه ها این مقدار رو بر روی تایرها با مقدار کیلومتر بر ساعت مشخص میکنن.
معمولا بین 165 تا 200 کیلومتر هست. و این عدد مقدار حداکثر سرعت تا قبل از اتمام تاریخ انقضای لاستیکه.

با این لاستیک تاریخ گذشته با 80 تا هم بری اتفاقی نمیافته اما اگر به یک دست انداز تیز بخوره احتمال پاره شدنش خیلی بالا میره. مخصوصا که اگه چرخ جلو باشه که فاجعه آفرینه. چون ترمز عمل نمیکنه و ماشین به یک طرف منحرف میشه.

amirpcp30
03-12-2016, 14:53
اگه رینگهای عقب سالم هستن میتونی با اونها هم عوض کنی. سیستم تعلیق چرخ عقب جوری نیست که با این ضربه ها تاثیری داشته باشه. همچنین بازی کمک عقب خیلی بیشتر از جلو هست و تجهیزاتی مثل سیبک و این چیزارو نداره.

مسلما هرچه تعداد دور بر دقیقه زیاد تر باشه سرعت خودرو هم بیشتره و کارخونه ها این مقدار رو بر روی تایرها با مقدار کیلومتر بر ساعت مشخص میکنن.
معمولا بین 165 تا 200 کیلومتر هست. و این عدد مقدار حداکثر سرعت تا قبل از اتمام تاریخ انقضای لاستیکه.

با این لاستیک تاریخ گذشته با 80 تا هم بری اتفاقی نمیافته اما اگر به یک دست انداز تیز بخوره احتمال پاره شدنش خیلی بالا میره. مخصوصا که اگه چرخ جلو باشه که فاجعه آفرینه. چون ترمز عمل نمیکنه و ماشین به یک طرف منحرف میشه.
من با دقت که به این رینگ نگاه کردم در لبه ی رینگ کمی بالا پایین دیدم که در بقیه نبود
چرخ ها رو هر 20.000 تا جلو عقب میکنم اگه اینکارو بکنم چند هزارتا بعد دوباره میاد جلو ، اما فک میکنم موردش خیلی خاص نیست وهمونطور خودتون گفتید با همون زاپاس عوضش میکنم چون مثل اینکه اونی که خیلی خراب بود خداروشکر قبلا تعویض کرده بودم که یادم رفته بود
ممنون از راهنمایی های شما
با سپاس:n40:

amirpcp30
04-12-2016, 16:48

سلام مجدد
یک سوال برام پیش اومد ، حدودا از چه سالی کیفیت رینگ ها تغییر کرده؟ گفتم ببینم اگه رینگ کارکرده ی خوب موجود داره باز همینکارو انجام بدم و کارکرده بخرم زاپاس رو دست نزدم خدای ناکرده چند سال بعد دوباره ضربه ای دید بتونم با زاپاس تعویض کنم چون چند سال دیگه مطمعنن رینگ با چنین تاریخ هایی دیگه سخت تر گیر میاد

siava5h
05-12-2016, 15:45
سلام مجدد
یک سوال برام پیش اومد ، حدودا از چه سالی کیفیت رینگ ها تغییر کرده؟ گفتم ببینم اگه رینگ کارکرده ی خوب موجود داره باز همینکارو انجام بدم و کارکرده بخرم زاپاس رو دست نزدم خدای ناکرده چند سال بعد دوباره ضربه ای دید بتونم با زاپاس تعویض کنم چون چند سال دیگه مطمعنن رینگ با چنین تاریخ هایی دیگه سخت تر گیر میاد

والا چه عرض کنیم...:n27:
جامعه رو به رشد ما که طبق زاویه Cos 60 درجه مایل به سوی سعادت شده و روز به روز در حال توسعه و رشد روز افزون منفی هستش، هیچ معیار دقیقی در میزان و زمان افتضاحاتش نداره.

هر سال بدتر از سال قبل .

وا

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2016, 17:43
سلام مجدد
یک سوال برام پیش اومد ، حدودا از چه سالی کیفیت رینگ ها تغییر کرده؟
گفتم ببینم اگه رینگ کارکرده ی خوب موجود داره باز همین کارو انجام بدم و کارکرده بخرم زاپاس رو دست نزدم خدای ناکرده چند سال بعد دوباره ضربه ای دید بتونم با زاپاس تعویض کنم چون چند سال دیگه مطمعنا رینگ با چنین تاریخ هایی دیگه سخت تر گیر میاد

سلام
از 37 سال پیش , سال به سال بدتر شده
یعنی هر چی قدیمی تر باشه باکیفیت تره

amirpcp30
05-12-2016, 18:22
جامعه رو به رشد ما که طبق زاویه Cos 60 درجه مایل به سوی سعادت شده و روز به روز در حال توسعه و رشد روز افزون منفی هستش، هیچ معیار دقیقی در میزان و زمان افتضاحاتش نداره.

هر سال بدتر از سال قبل .

وا

سلام
سلام مجدد
ممنون دوستان
پس اگه قبل 2006 بدون ضربه داشت میگیرم نشد همون با زاپاس تعویض میکنم
راستی ماشین ترمز محکم بگیرم سمت راست زود قفل میکنه فک مکنم از زمانی زیربندی سرویس کردم این اتفاق افتاد قبلا از زمانی که لاستیک تعویض کرده بودم (حدود سه سال قبل) فقط یکی دوبار دیده بودم چرخ قفل شه
لنت رو یادم نمیاد چند سال قبل تعویض کردم حدودا 4 سال ، مارک هم های تک ، از نظر تاریخ نیاز به تعویض هست یا فقط برم تنظیم کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2016, 22:27
سلام مجددممنون دوستان
پس اگه قبل 2006 بدون ضربه داشت میگیرم نشد همون با زاپاس تعویض میکنم
راستی ماشین ترمز محکم بگیرم سمت راست زود قفل میکنه
فکر میکنم از زمانی که زیربندی رو سرویس کردم این اتفاق افتاد . قبلا از زمانی که لاستیک تعویض کرده بودم (حدود سه سال قبل) فقط یکی دو بار دیده بودم چرخ قفل شه
لنت رو یادم نمیاد چند سال قبل تعویض کردم حدودا 4 سال ، مارک هم های تک ، از نظر تاریخ نیاز به تعویض هست یا فقط برم تنظیم کنم؟با سپاس :n40:
سلام
1- لنت کهنه شدنی نیست .
2- چرخی که قفل میشه مشکل نداره مگر اینکه با فشار کم روی پدال یهو قفل میشه . اونی که با قفل شدنِ سمتِ راست قفل نمیشه مشکل داره
آیا لنت چرخی که قفل نمیشه کمتر ساییده شده ؟ اگر بله پس به احتمال زیاد باید هواگیری بشه که کار ساده ای هست
مقداری روغن ترمز در مخزن روغن بریزید تا کمی بالاتر از نرمال باشه
پیچهای چرخی که قفل نمیشه رو کمی شل کنین سپس جک بزنین و چرخ رو باز کنین . با رعایت نکات ایمنی و اطمینان نکردن به جک بسیار مهم هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پیچ هواگیری رو تمیز کنین با مسواک کهنه و پارچه
یک نفر پدال ترمز رو کمی فشار بده و شما یک ظرف تمیز بگیرین زیر پیچ هواگیری و کمی شلش کنین تا روغن و هوای احتمالی خارج بشه
اونی که داره پدال رو فشار میده باید تا آخر پدال رو فشار بده و همونجا نگه داره . اگر پاش رو برداره هوا از راه پیچ هواگیری میره توی لوله ی ترمز
حالا شما پیچ رو محکم کنید
حالا اون شخص پاش رو از روی پدال برمیداره و دوباره فشار میده
دوباره همون کار رو تکرار کنین .
هر دو دفعه یک بار روغنهای جمع شده در ظرف رو بریزین توی مخزن روغن به شرطی که کاملاً تمیز باشه وگرنه بعد از چند بار هواگیری , مخزن خالی میشه و هوا میره توی لوله ها و زحمتتون هدر میره
باید چند بار هواگیری رو تکرار کنین تا مطمئن بشین دیگه حباب هوا نیست توی لوله
چرخهای عقب که از پمپ ترمز دورند باید بیشتر هواگیری رو تکرار کنین . چرخ راننده از همه نزدیکتره و لوله اش از همه کوتاهتره
=====================================
در این کلیپ یک نفره ترمز رو هواگیری میکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FRPIEJMRUVEIEJSQUtF&hl=en&gl=KW&client=mv-google
کارش هم خیلی ساده هست . یک بطری درب دار درست کرده که یک سوپاپ یک طرفه براش درست کرده
هر بار که پدال رو ول میکنه هوا نمیتونه بره توی بطری چون سوپاپ فقط به هوا اجازه ی خروج از بطری رو میده .
پیچ هوا رو شل میکنه و سر شیلنگ رو وصل میکنه بهش و خودش چند بار پدال رو فشار میده تا هوای توی لوله کاملاً خارج بشه . بعدش میره پیچ هوا رو محکم میبنده . به همین سادگی
هشــــــــدار
سرویس و تعمیر ترمز شوخی بردار نیست . اگر دانش کافی ندارید برید پیش یک مکانیکِ وارد و باوجدان

amirpcp30
07-12-2016, 08:55
سلام
1- لنت کهنه شدنی نیست .
2- چرخی که قفل میشه مشکل نداره مگر اینکه با فشار کم روی پدال یهو قفل میشه . اونی که با قفل شدنِ سمتِ راست قفل نمیشه مشکل داره
آیا لنت چرخی که قفل نمیشه کمتر ساییده شده ؟ اگر بله پس به احتمال زیاد باید هواگیری بشه که کار ساده ای هست
مقداری روغن ترمز در مخزن روغن بریزید تا کمی بالاتر از نرمال باشه
پیچهای چرخی که قفل نمیشه رو کمی شل کنین سپس جک بزنین و چرخ رو باز کنین . با رعایت نکات ایمنی و اطمینان نکردن به جک بسیار مهم هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پیچ هواگیری رو تمیز کنین با مسواک کهنه و پارچه
یک نفر پدال ترمز رو کمی فشار بده و شما یک ظرف تمیز بگیرین زیر پیچ هواگیری و کمی شلش کنین تا روغن و هوای احتمالی خارج بشه
اونی که داره پدال رو فشار میده باید تا آخر پدال رو فشار بده و همونجا نگه داره . اگر پاش رو برداره هوا از راه پیچ هواگیری میره توی لوله ی ترمز
حالا شما پیچ رو محکم کنید
حالا اون شخص پاش رو از روی پدال برمیداره و دوباره فشار میده
دوباره همون کار رو تکرار کنین .
هر دو دفعه یک بار روغنهای جمع شده در ظرف رو بریزین توی مخزن روغن به شرطی که کاملاً تمیز باشه وگرنه بعد از چند بار هواگیری , مخزن خالی میشه و هوا میره توی لوله ها و زحمتتون هدر میره
باید چند بار هواگیری رو تکرار کنین تا مطمئن بشین دیگه حباب هوا نیست توی لوله
چرخهای عقب که از پمپ ترمز دورند باید بیشتر هواگیری رو تکرار کنین . چرخ راننده از همه نزدیکتره و لوله اش از همه کوتاهتره
=====================================
در این کلیپ یک نفره ترمز رو هواگیری میکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FRPIEJMRUVEIEJSQUtF&hl=en&gl=KW&client=mv-google
کارش هم خیلی ساده هست . یک بطری درب دار درست کرده که یک سوپاپ یک طرفه براش درست کرده
هر بار که پدال رو ول میکنه هوا نمیتونه بره توی بطری چون سوپاپ فقط به هوا اجازه ی خروج از بطری رو میده .
پیچ هوا رو شل میکنه و سر شیلنگ رو وصل میکنه بهش و خودش چند بار پدال رو فشار میده تا هوای توی لوله کاملاً خارج بشه . بعدش میره پیچ هوا رو محکم میبنده . به همین سادگی
هشــــــــدار
سرویس و تعمیر ترمز شوخی بردار نیست . اگر دانش کافی ندارید برید پیش یک مکانیکِ وارد و باوجدان
سلام مجدد
ممنون از توضیحات کاملتون
این امکان وجود داره که خودش هواگیری بشه در عرض یک مدت استفاده از ماشین؟ من دیروز چک ککردم چند دفعه ترمز گرفتم خیلی متفاوت شده بود از زمانی که از اهنگری گرفته بودم
به جز هوا گیری ، سیستم ترمز رگلاژ یا تنظیمی هم داره که نیاز به انجام باشه؟
قبل از اینکه بلبرینگ طبق و... تعویض کنم وقتی ترمز میگرفتم ماشین میلرزید اما بعد تعویض حل ، این مشکل به دلیل خرابی بلبرینگ بود؟
با سپاس

bahari6687
07-12-2016, 11:34
سلام دوستان
من یه پراید مدل 75 دارم
وقتی ماشین خاموش می کنم پس می زنه
از چی می تونه باشه؟
آیا خودم می تونم تعمیرش کنم یا باید تعمیرکار ببرمش ؟
خیلی ممنون

amirpcp30
07-12-2016, 15:58
سلام

هر سال بدتر از سال قبل .

وا
سلام مجدد
امروز رفتم برای بالانس گفتم که 110 فرمون کمی میزنه همین رینگ رو عوض کنم ، جک زد زیر ماشین گفت 90 تا برو ، دوتا چرخ جلو رو چک کردم گفت بیا رو چاله بعد گفت ته پلوس سمت راننده خرابه رینگ رو دست نزن
جالبه یک ماه قبل وقتی بالانس میکرد گفته بود این رینگ ضربه خورده
ته پلوس رو گفت لقی داره و منم دست زدم همینطور بود کمی جا به جا میشد صدایی میداد اما نه زیاد ، گفت برو اینو درست کن بعد بیا ، رفتم اهنگری چک کرد گفت همه ی پراید ها همینطور هستن اگه مشکل داشت باید در سرعت های پایینتر هم میلرزید
دیگه منم نفهمیدم چیکار کنم گفتم بیام نظر شما رو بپرسم

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2016, 16:36
سلام دوستانمن یه پراید مدل 75 دارموقتی ماشین خاموش می کنم پس می زنهاز چی می تونه باشه؟آیا خودم می تونم تعمیرش کنم یا باید تعمیرکار ببرمش ؟خیلی ممنون
سلام
اگر دلکو داره پس یا دلکو بیش از حد اَدونس هست یا دور موتور در دور آرام بیش از حد هست یعنی ممکنه پیچ سلو بیش از حد سفت هست که البته دور موتور هم بالای 950 هست
جای فعلی دلکو رو علامت بزنین بعدش پیچهاش ر,و شل کنین و 5MM بچرخونینش در جهت چرخش میل لنگ و یا تسمه تایم و یا چرخهای جلو موقع حرکت به سمت جلو و سپس پیچهاش رو کمی سفت کنین و تست کنین . اگر بهتر شد اما هنوز هم بک میزنه پس باید دو سه میلیمتر دیگه ریتارد بشه
علتهای احتمالی دیگه:
تنظیم نبودن تسمه تایم یعنی ممکنه یک دندانه اشتباه نصب شده باشه . اگر از بعد از تعویض تسمه تایم اینجوری شده پس این احتمال وارده
تنظیم نبودن گپ شمعها
نامناسب بودن شمعها یعنی بیش از حد گرم هست . باید ببینین نمایندگی چه مدل شمعی پیشنهاد کرده همون رو نصب کنین البته بعد از کهنه شدن شمعهای فعلی تا ضرر مالی نداشته باشه
اول از چک کردن چیزهای کم خرج شروع کنین یعنی تغییر جای دلکو تا کمی بره به سمت ریتارد و اگر حل نشد و دور موتور هم در دور آرام کمی بالاست , پیچ سلو رو کمی شل کنین . اگر سیم گاز بیش از حد کشیده باشه هم دریچه گاز خوب بسته نمیشه و دور موتور کمی بالا میمونه در دور آرام
نتیجه رو خبر بدین

siava5h
07-12-2016, 19:42
سلام مجدد
امروز رفتم برای بالانس گفتم که 110 فرمون کمی میزنه همین رینگ رو عوض کنم ، جک زد زیر ماشین گفت 90 تا برو ، دوتا چرخ جلو رو چک کردم گفت بیا رو چاله بعد گفت ته پلوس سمت راننده خرابه رینگ رو دست نزن
جالبه یک ماه قبل وقتی بالانس میکرد گفته بود این رینگ ضربه خورده
ته پلوس رو گفت لقی داره و منم دست زدم همینطور بود کمی جا به جا میشد صدایی میداد اما نه زیاد ، گفت برو اینو درست کن بعد بیا ، رفتم اهنگری چک کرد گفت همه ی پراید ها همینطور هستن اگه مشکل داشت باید در سرعت های پایینتر هم میلرزید
دیگه منم نفهمیدم چیکار کنم گفتم بیام نظر شما رو بپرسم

باز هم طبق مورد قبلی مجبوریم هرچی میدونیم ارائه کنیم که بیجواب نمونه.

اصولا فرمون زدن و ارتعاش چرخ کمی فرق داره.
اگه چرخ بالانس نباشه در دور مشخصی دچار پرش میشه که اگه چرخ جلو باشه صدا از داشبورد میاد و اگه عقب باشه از کمکها ماشین صدا مباد.
بالانس نبودن چرخ یک خاصیت جالبی داره که فقط در سرعت مشخصی این اتفاق میافته و در سرعتهای دیگه خنثی هست.
مثلا فرض کنیم در سرعت 70 کیلومتر چرخ میزنه. وقتی سرعت رو زیاد کنی دیگه نمیزنه تا اینکه در سرعت 140 دوبرابر شدت قبلی میزنه. این قانون ارتعاشه که ما به اون پدیده روزنانس یا تشدید میگیم. که درواقع اینرسی وزنی با سرعت گردشی هم سو میشه واین اتفاق میافته.
حالا که ماشین شما 110 تا میزنه اگه سرعت رو اضافه کنی دیگه نباش بزنه تا اینکه اگه گاز بدی تا به سرعت 220 برسی بازم بایس بزنه :n02:

اما لرزه فرمون از همون اول حرکت هست ولی چون شدتش کمه احساس نمیشه و رفته رفته با افزایش سرعت لرزش فرمون بیشتر میشه.

در حالت اولی مشکل از بالانس چرخه و در حالت دومی معمولا مشکل از جعبه فرمون و میزان فرمونه.

چرخهای عقب رو بیار جلو، جلویی هارو ببر عقب. بعد ببین بازم همون شرایط اتفاق میافته..! اگه همون حالت قبلی بود که دیگه به چرخها ربطی نداره. اگه باز هم سر درگم هستی چرخ جلو رو با چرخ یک ماشین دیگه عوض کن. اگه باز هم ارتعاش بود که مربوط به میزان فرمون میشه.

Soroush-S
08-12-2016, 20:02
دوستان ، داشتم از یجایی رد میشدم یه پراید پارک بود و یهو راننده درش باز کرد و درش گیر کرد به در عقب ماشین من . در لحظه اول که پیاده شدم چیزی معلوم نبود و رفتم ولی الان دیدم یه خط سیاهی افتاده پایین در عقب .
باید چیکار کنم رنگ سیاه از بین بره ؟:n27:
مقصر من بودم یا اون ؟:n13:

siava5h
08-12-2016, 20:12
دوستان ، داشتم از یجایی رد میشدم یه پراید پارک بود و یهو راننده درش باز کرد و درش گیر کرد به در عقب ماشین من . در لحظه اول که پیاده شدم چیزی معلوم نبود و رفتم ولی الان دیدم یه خط سیاهی افتاده پایین در عقب .
باید چیکار کنم رنگ سیاه از بین بره ؟:n27:
مقصر من بودم یا اون ؟:n13:

مقصر اون بود.
اگه با پولیش پاک شد که شد. اگه نه بایس ببری نقاشی

AMHSIN
11-12-2016, 01:38
سلام

قفل صندوق ماشین (سمند اس ای) خراب شده و عمل نمیکنه، احتمالا سیمش پاره شده، با ریموت و کلید هیچکدوم باز نمیشه، راهی هست برا باز کردن صندوق؟

mohamad skystar
11-12-2016, 22:00
سلام

قفل صندوق ماشین (سمند اس ای) خراب شده و عمل نمیکنه، احتمالا سیمش پاره شده، با ریموت و کلید هیچکدوم باز نمیشه، راهی هست برا باز کردن صندوق؟

بله راهی هست
وسط صندلی عقب یه بالشتک وجود داره
اونو بکشید بیرون یه درب پلاستیکی به صندوق عقب هست بازش کنید و دستتون رو ببرید زیر سینی
یه اهرم هست بکشید درب صندوق باز میشه

یادتون باشه اگر ماشینتون روکش صندلی داره باید زیپ روکش رو باز کنید

AMHSIN
12-12-2016, 01:46
بله راهی هست
وسط صندلی عقب یه بالشتک وجود داره
اونو بکشید بیرون یه درب پلاستیکی به صندوق عقب هست بازش کنید و دستتون رو ببرید زیر سینی
یه اهرم هست بکشید درب صندوق باز میشه

یادتون باشه اگر ماشینتون روکش صندلی داره باید زیپ روکش رو باز کنید

ممنون، مشکل اینه که سمند SE این تکنولوژی رو نداره و فقط برای LX هست!
با کلید و قفلش ور رفتیم باز شد، سیمش شل شده

porya_m_s
13-12-2016, 00:24
سلام خاستم بدونم من ماشینم تند و تند پیچ واشر گلویی اگزوزش شل میشه و باید واشرش رو عوض کنم دلیلش چی میتونه باشه
خودرو روا.هیچ فشاری هم به موتور نمی ارم.ممنون میشم راهنمایی کنید:n12:

amirpcp30
13-12-2016, 23:04
باز هم طبق مورد قبلی مجبوریم هرچی میدونیم ارائه کنیم که بیجواب نمونه.

اصولا فرمون زدن و ارتعاش چرخ کمی فرق داره.
اگه چرخ بالانس نباشه در دور مشخصی دچار پرش میشه که اگه چرخ جلو باشه صدا از داشبورد میاد و اگه عقب باشه از کمکها ماشین صدا مباد.
بالانس نبودن چرخ یک خاصیت جالبی داره که فقط در سرعت مشخصی این اتفاق میافته و در سرعتهای دیگه خنثی هست.
مثلا فرض کنیم در سرعت 70 کیلومتر چرخ میزنه. وقتی سرعت رو زیاد کنی دیگه نمیزنه تا اینکه در سرعت 140 دوبرابر شدت قبلی میزنه. این قانون ارتعاشه که ما به اون پدیده روزنانس یا تشدید میگیم. که درواقع اینرسی وزنی با سرعت گردشی هم سو میشه واین اتفاق میافته.
حالا که ماشین شما 110 تا میزنه اگه سرعت رو اضافه کنی دیگه نباش بزنه تا اینکه اگه گاز بدی تا به سرعت 220 برسی بازم بایس بزنه :n02:

اما لرزه فرمون از همون اول حرکت هست ولی چون شدتش کمه احساس نمیشه و رفته رفته با افزایش سرعت لرزش فرمون بیشتر میشه.

در حالت اولی مشکل از بالانس چرخه و در حالت دومی معمولا مشکل از جعبه فرمون و میزان فرمونه.

چرخهای عقب رو بیار جلو، جلویی هارو ببر عقب. بعد ببین بازم همون شرایط اتفاق میافته..! اگه همون حالت قبلی بود که دیگه به چرخها ربطی نداره. اگه باز هم سر درگم هستی چرخ جلو رو با چرخ یک ماشین دیگه عوض کن. اگه باز هم ارتعاش بود که مربوط به میزان فرمون میشه.
سلام مجدد
من 110 میرم کمی فرمون میلرزه تست کردم تا حدود 120 رفتم همینطور بود (داخل شهر نتونستم بیشتر برم) ، اما زود تر از اینها لرزشی رو زیر پام احساس میکنم مثلا در سرعت 100
اگه یک چرخ دیگه رو بزارم خب دوباره نیاز به بالانس نیست برای تست؟
با این حساب مشکلی برای زیربندی به وجود میاره یا بیخیالش بشم؟ دلیل اینکه پیگیر این مسئله هستم چون تازه زیربندی رو سرویس کردم نمیخوام ضربه ای بزنه و اینکه هر 20.000 تا چرخ ها رو جلو عقب میکنم و دوباره بالانس میکنم و نمیخوام این هزینه ی من بی فایده باشه و رینگ ضربه ی خودش رو بزنه

siava5h
14-12-2016, 00:32
سلام مجدد
من 110 میرم کمی فرمون میلرزه تست کردم تا حدود 120 رفتم همینطور بود (داخل شهر نتونستم بیشتر برم) ، اما زود تر از اینها لرزشی رو زیر پام احساس میکنم مثلا در سرعت 100
اگه یک چرخ دیگه رو بزارم خب دوباره نیاز به بالانس نیست برای تست؟
با این حساب مشکلی برای زیربندی به وجود میاره یا بیخیالش بشم؟ دلیل اینکه پیگیر این مسئله هستم چون تازه زیربندی رو سرویس کردم نمیخوام ضربه ای بزنه و اینکه هر 20.000 تا چرخ ها رو جلو عقب میکنم و دوباره بالانس میکنم و نمیخوام این هزینه ی من بی فایده باشه و رینگ ضربه ی خودش رو بزنه

ببینید، وقتی چرخ یک ماشین دیگه رو میزاری، مسلما اون چرخ خودش بلانس داره. اگه بالانس نداشته باشه، رو ماشین خودش هم بایستی بزنه. پس نیازی به بالانس نیست.
همونطور که عرض کردم مشکل بالنس چرخ موجب لرزش فرمون نمیشه و مشکل لرزش فرمون ناشی از جعبه فرمونه.
احیانا ماشینتون خلاصی فرمون نداره؟

چرخها نیاز به بالانس مجدد ندارن. لازم نیست هربار بالانس کنی. یک بار بالانس کردی تا آخر عمر لاستیک کافیه.
جلوبندی ماشین ناشی از دست اندازهای تو خیابون خراب میشه و بالانس مجدد کردن لاستیک تاثییری در اون ایجاد نمیکنه. اما مطمئنا لاستیکی که بالانس نیست جلوبندی رو آسیب میزنه.

siava5h
14-12-2016, 00:40
سلام خاستم بدونم من ماشینم تند و تند پیچ واشر گلویی اگزوزش شل میشه و باید واشرش رو عوض کنم دلیلش چی میتونه باشه
خودرو روا.هیچ فشاری هم به موتور نمی ارم.ممنون میشم راهنمایی کنید:n12:

دیگه اگزوز سازی بایست کاری کنه که دیگه این اتفاق نیافته.
واشر فنری بزاره. مهره آج دار بزاره. چسب بزنه. کار اونه.

دلیلش ارتعاش زیاد موتوره. شما هم خیلی هوای خودروسازهای داخلی رو داری. اینها لیاقت این حمایت رو ندارن

K!ng of th3 K!ngs
16-12-2016, 01:20
سلام یه مشکلی دارم لطفا راهنمایی کنید
بعد از رانندگی 1 ساعتی امروز یه جا ایستادم و به مدت 10 دقیقه موتور خاموش بود.
بعد از 10 دقیقه به هیچ وجه استارت نخورد و فقط موتور میچرخید. یعنی باتری و ... سالمه.
صدای پمپ بنزین اولش فکر میکنم اومد ولی دیگه نیومد. و اصلا با حل دادن و استارت به هیچ وجه روشن نشد. منم رفتم دنبال مکانیک ولی کسی پیدا نکردم.
خلاصه بعد از کلی مدت (نزدیک 1 ساعت و نیم) زمانی که دمای موتور اومده بود پایین استارت زدم و به صورت خیلی عادی و تک استارت روشن شد. یعنی بدون اینکه من کاریش بکنم.
یه بار دیگه هم این اتفاق افتاده بود و دقیقا بعد از مدتی درست شد.
مدل ماشین تیپ 3 مدل 85 با 92500 کیلومتر کارکرد هست و از ابتدا که دست من بوده سرویس ها به موقع انجام شده.
مشکل از کجاست؟

sin2x=2sinxcosx
16-12-2016, 16:51
با سلام

دوستان اگه فن خنک کننده خراب بشه، دمای موتور به مقداری برسه که باید فن روشن بشه و فن روشن نشه، تو این چند ثانیه چقدر احتمال داره واشر سرسیلندر بسوزه ؟

من ماشینم یخ زده بود ، یحتمل فن رادیاتور هم یخ زده بود، بعد از مدتی رانندگی ، یه دیقه اینا وایساده بودم ماشین درجا کار می کرد، فن شروع به کار کردن کرد، دو سه ثانیه بعد از کار افتاد، چراغ قرمز آمپر و چرا استپ روشن شد، منم بخاریو روشن کردم وبلافاصله شروع به حرکت کردم، بعد از مدتی دما اومد پایین و چراغ آمپر اینا خاموش شد،

به نظرت موتور فن سوخته ؟
و اینکه آیا احتمال اسیب به موتور وجود داره ؟

ماشین پژو 405 مدل 89 هست

AMHSIN
16-12-2016, 23:12
با سلام

دوستان اگه فن خنک کننده خراب بشه، دمای موتور به مقداری برسه که باید فن روشن بشه و فن روشن نشه، تو این چند ثانیه چقدر احتمال داره واشر سرسیلندر بسوزه ؟

من ماشینم یخ زده بود ، یحتمل فن رادیاتور هم یخ زده بود، بعد از مدتی رانندگی ، یه دیقه اینا وایساده بودم ماشین درجا کار می کرد، فن شروع به کار کردن کرد، دو سه ثانیه بعد از کار افتاد، چراغ قرمز آمپر و چرا استپ روشن شد، منم بخاریو روشن کردم وبلافاصله شروع به حرکت کردم، بعد از مدتی دما اومد پایین و چراغ آمپر اینا خاموش شد،

به نظرت موتور فن سوخته ؟
و اینکه آیا احتمال اسیب به موتور وجود داره ؟

ماشین پژو 405 مدل 89 هست
یعنی از وسط رد شد رسید به آخر! دوباره برگشت؟
پژو واشرش حساسه، اگه پراید بود با این شرایط نمیسوخت اما پژو احتمال داره آسیب دیده باشه

فن احتمالن فیوز یا رلش سوخته، یا سیمش جایی قطع شده، احتمال اینکه موتور فن سوخته باشه بعیده

sin2x=2sinxcosx
16-12-2016, 23:31
یعنی از وسط رد شد رسید به آخر! دوباره برگشت؟
پژو واشرش حساسه، اگه پراید بود با این شرایط نمیسوخت اما پژو احتمال داره آسیب دیده باشه

فن احتمالن فیوز یا رلش سوخته، یا سیمش جایی قطع شده، احتمال اینکه موتور فن سوخته باشه بعیده

نه از وسط رد نشد
یه کم مونده به وسط بود چراغش روشن شد
فک کنم فنش کار نمیکرد برا همین روشن شد

فنش یخ زده بود گفتم شاید بهش فشار اومده نتونسته بچرخه موتورش سوخته
میشه؟

اگه از وسط رد نشه احتمال اسیب نیست؟

siava5h
17-12-2016, 00:27
نه از وسط رد نشد

میشه؟

بهتر بود ماشینتو خاموش میکردی و بعد اینکه خنک شد دوبار حرکت میکردی.
اگه از وسط رد نشده باشه نباس چرغ استپ و چراغ آمپر روشن شه. به نظر میاد اخطار خالی شدن رادیاتور داده که احتمالا بخاطر یخ زدگیه.

واسه اینکه بفمی فنش سالمه یا نه کولر رو روشن کن معلوم میشه.

و احتمال اینکه رادیاتورت هوا گرفته باشه وجود داره و بایست هواگیری شه.

اگه مشکلی واسه ماشینت پیش نیومده و درست کار میکنه، تو رادیاتور روغن نرفته یا روغن موتور با آب قاطی نشده نگران نباش.

بهترع از یخ زدن رادیاتور جلوگیری کنی. چون ممکنه رادیات سوراخ بشه

siava5h
17-12-2016, 00:39
سلام یه مشکلی دارم لطفا راهنمایی کنید
بعد از رانندگی 1 ساعتی امروز یه جا ایستادم و به مدت 10 دقیقه موتور خاموش بود.
بعد از 10 دقیقه به هیچ وجه استارت نخورد و فقط موتور میچرخید. یعنی باتری و ... سالمه.
صدای پمپ بنزین اولش فکر میکنم اومد ولی دیگه نیومد. و اصلا با حل دادن و استارت به هیچ وجه روشن نشد. منم رفتم دنبال مکانیک ولی کسی پیدا نکردم.
خلاصه بعد از کلی مدت (نزدیک 1 ساعت و نیم) زمانی که دمای موتور اومده بود پایین استارت زدم و به صورت خیلی عادی و تک استارت روشن شد. یعنی بدون اینکه من کاریش بکنم.
یه بار دیگه هم این اتفاق افتاده بود و دقیقا بعد از مدتی درست شد.
مدل ماشین تیپ 3 مدل 85 با 92500 کیلومتر کارکرد هست و از ابتدا که دست من بوده سرویس ها به موقع انجام شده.
مشکل از کجاست؟

خوب این چیزی که شما تعریف کردی میگه که اشکال از سنسور دما بوده. یعنی دمای گرم رو تشخیص نداده و ساسات رو بسته نگه داشته. با این شرایط بایس مصرف سوختت زیاد باشه. گاز خور ماشین ضعیف باشه. و دور موتور در حالت آرام بالا باشه.

ممکنه این خنک شدن تصادفی باشه.
سوئیچ اشکال داشته باشه. پمپ ایراد داشته باشه. و خیلی چیزهای دیگه.

بهتره اون مکانیکی که میری شمارشو داشته باشی و اینجور مواقع ازش کمک بگیری.

K!ng of th3 K!ngs
17-12-2016, 01:38
خوب این چیزی که شما تعریف کردی میگه که اشکال از سنسور دما بوده. یعنی دمای گرم رو تشخیص نداده و ساسات رو بسته نگه داشته. با این شرایط بایس مصرف سوختت زیاد باشه. گاز خور ماشین ضعیف باشه. و دور موتور در حالت آرام بالا باشه.

ممکنه این خنک شدن تصادفی باشه.
سوئیچ اشکال داشته باشه. پمپ ایراد داشته باشه. و خیلی چیزهای دیگه.

بهتره اون مکانیکی که میری شمارشو داشته باشی و اینجور مواقع ازش کمک بگیری.

امروز دوباره اون اتفاق افتاد با یه سری آزمایش و ... مشخص شد پمپ بنزین خراب شده. در اسرع وقت میرم تعویضش میکنم.

AMHSIN
17-12-2016, 01:56
نه از وسط رد نشد

میشه؟

اگه از وسط رد نشده مشکلی نیست، وقتی چراغ قرمز شد فن هم با دور تند روشن شد؟

اگه دوباره این اتفاق افتاد دستت رو بذار رو رادیاتور اگه خنک بود احتمالن سنسور دما بخاطر اتصالی یا قطعی اطلاعات غلط میده

sin2x=2sinxcosx
17-12-2016, 08:20
بهتر بود ماشینتو خاموش میکردی و بعد اینکه خنک شد دوبار حرکت میکردی.
اگه از وسط رد نشده باشه نباس چرغ استپ و چراغ آمپر روشن شه. به نظر میاد اخطار خالی شدن رادیاتور داده که احتمالا بخاطر یخ زدگیه.

واسه اینکه بفمی فنش سالمه یا نه کولر رو روشن کن معلوم میشه.

و احتمال اینکه رادیاتورت هوا گرفته باشه وجود داره و بایست هواگیری شه.

اگه مشکلی واسه ماشینت پیش نیومده و درست کار میکنه، تو رادیاتور روغن نرفته یا روغن موتور با آب قاطی نشده نگران نباش.

بهترع از یخ زدن رادیاتور جلوگیری کنی. چون ممکنه رادیات سوراخ بشه

با رادیاتور یخ زده ماشین روشن میشه ؟
کلا ضدیخ ریخته بودم اصن آب نداشت، :n03:

اگه از وسط رد نشده مشکلی نیست، وقتی چراغ قرمز شد فن هم با دور تند روشن شد؟

اگه دوباره این اتفاق افتاد دستت رو بذار رو رادیاتور اگه خنک بود احتمالن سنسور دما بخاطر اتصالی یا قطعی اطلاعات غلط میده

ن میگم اصلا فن کار نمی کنه

siava5h
17-12-2016, 15:22
با رادیاتور یخ زده ماشین روشن میشه ؟
کلا ضدیخ ریخته بودم اصن آب نداشت، :n03:

ن میگم اصلا فن کار نمی کنه

بله با رادیاتور یخ زده روشن میشه.
مگه طرفای شما دما تا چند درجه میره که با ضد یخ هم یخ زده؟! :n28:

اگه فکر میکنی فن کار نمیکنه اشکال از رله فنه.

با این وضعیت که شما میگی با ضد یخ باز هم یخ زده پس دمای هوا به گونه اییه که اصلا نیازی به روشن شدن فن نیست و آب در رادیاتور با همون هوای بیرون خنک میشه.
باز هم فکر میکنم مشکل هواگیری رادیاتور داشته باشی.

Persianhb
17-12-2016, 22:04
سلام
پراید 131 +Hp مدل 91 SL دینام فابریک 65 آمپر

باطری پوما 55 آمپر

دوستان تسمه دینامم شل بود باطریم تا 12.4 ولت بیشتر پر نمی شد
دادم تنظیم کردن بعد از نیم ساعت رانندگی بدون استفاده از لوازم برقی ولتاژ باطری در حالت خاموش شد 13 ولت نشون داد
چراغ باطری هم سیاه هست و هنوز سبز نشده بود یعنی باطری کامل شارژ نشده
یکی دو ساعت بعد هم شد 12.9
5 ساعت بعد شده 12.7

مشکل از کجاست؟

هر روز ساعت 7 صبح می رم سرکار و ظهر 2:30 بر میگردم کلا صبح ها و ظهر ها حدود 15 دقیقه بیشتر نمیشه که ماشین روشن باشه
عوضش بعد از ظهرها بیشتر بیرونم
الانم که هوا سرده مجبورا صبح ها بخاری روشن کنم
عصرها هم همزمان با بخاری چراغ روشن میکنم 55 وات فیلیپس
رادیو و ضبط هم باز نمی کنم که برق مصرف نکنه

صبح ها که زیاد رانندگی نمیکنم کامل شارژ نمیشه
عصرها که هوا تاریک می شه چراغ و بخاری روشن میکنم دینام نمی تونه درست باطری رو شارژ کنم
سوال دینامم (پویا صنعت - فابریک) چطوره ؟
دینام های کدوم شرکت بهتر از بقیه هست ؟
استام صنعت چطوره ؟

با این وضع دینام با آمپر بالا بگیرم باطریم زودتر شارژ بشه یا باطری سریع شارژ بشه عمر شارژ باطری کم نشه ؟
راه حل مناسب و صحیحی پیشنهاد کنید

4-دینامم خوبه ؟ اگه نه دینام خوب و قدرتمند معرفی کنید که اصلا برق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کم نیارم و به باطری و طول عمرش یا جای دیگه آسیب نزنه

5- در صورت خرابی باطری، باطری سگ جون با آمپر بالا معرفی کنید

6-اینا دینام ها شرکتی هستن چرا قیمتاشون اینقدر فرق داره

کدوم به پراید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 131 می خوره ؟

504730
دينام 90 آمپر طرح پژو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 405 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
0
1,247,243

100053
دينام 90 آمپر
2
3,698,370

-

Life24
18-12-2016, 09:25
با سلام
دوستان پراید 111 دیشب بوق ش یکسره شد و من فیوز رو کشیدم تا قطع شد..مشکلش از چی هست؟
تو همان حین که رفتم فیوز قطع کنم، یک فشار ی به بوق روی فرمان اوردم، گفتم شاید گیر کرده اما بوق میزد همچنان :n29:

mohamad skystar
18-12-2016, 11:54
با سلام
دوستان پراید 111 دیشب بوق ش یکسره شد و من فیوز رو کشیدم تا قطع شد..مشکلش از چی هست؟
تو همان حین که رفتم فیوز قطع کنم، یک فشار ی به بوق روی فرمان اوردم، گفتم شاید گیر کرده اما بوق میزد همچنان :n29:

احتمالا یه جایی اتصال کوتاه شده واسه همین قطع نمیکنه
ببرید باتری ساز بررسی کنه

siava5h
18-12-2016, 13:34
با سلام

معمولا اشکال یکسره شدن بوق از غربیلک فرمونه.
کاور روی غربیلک رو بردار. احتمالا ورق فلزی شستی بوق به جایی اتصالی میکنه و یا فنر زیر اون به بدنه میخوره. یا اینکه چیزی بین پلاتینهاش گیر کرده باشه.
با بررسی این منطقه شاید تونستی خودت مشکل رو رفع کنی.

اتصالی سیم بین بوق تا فرمان جزء بدبینانه ترین حالت ممکنه.

اگر واسه بوق ماشینت رله وصل نکردی، در حالت کارخونه ای رله نداره. اما اگه وصل کردی بایستی یه نگاه به خود رله هم بندازی که پلاتینهاش جفت نشده باشه.

siava5h
18-12-2016, 14:00
مطالبی که نوشتی یک کم گیج کننده بود.

دوستان تسمه دینامم شل بود باطریم تا 12.4 ولت بیشتر پر نمی شد

بایستی بیشتر پر شه؟ :n13:

دادم تنظیم کردن بعد از نیم ساعت رانندگی بدون استفاده از لوازم برقی ولتاژ باطری در حالت خاموش شد 13 ولت نشون داد
در ماشین خاموش ولتاژ باتری 13 ولت بود؟ :n13:
فکر کنم بایش 12 ولت باشه. یه اشکالی تو کاره...
یه ساعته دارم فکر میکنم که من اعداد و ارقام رو قاطی کردم یا شما اطلاعات نادرست دادی. :n13:

یکی دو ساعت بعد هم شد 12.9
5 ساعت بعد شده 12.7

مشکل از کجاست؟
اینها اعداد ولتاژ باتری ماشینته؟ :n37:

الانم که هوا سرده مجبورا صبح ها بخاری روشن کنم
عصرها هم همزمان با بخاری چراغ روشن میکنم 55 وات فیلیپس
رادیو و ضبط هم باز نمی کنم که برق مصرف نکنه

در لحظه ای که ماشین روشنه، برق ماشین از طریق دینام تامین میشه و نیازی به باتری نداره. فقط در حالت دور آرام مقداری از باتری کمک میگیره و مواقعی که پات رو گاز باشه توان دینام جوابگوی تمامی مصارف هست. و همچنین عمل شارژ کردن هم انجام میشه.

صبح ها که زیاد رانندگی نمیکنم کامل شارژ نمیشه
عصرها که هوا تاریک می شه چراغ و بخاری روشن میکنم دینام نمی تونه درست باطری رو شارژ کنم
یه بار ببر باتری سازی کامل شارژ کن، بعد اون دیگه نیازی به شارژ نداره و همون مقداری که دینام شارژ میکنه واسش کافیه.

با این وضع دینام با آمپر بالا بگیرم باطریم زودتر شارژ بشه یا باطری سریع شارژ بشه عمر شارژ باطری کم نشه ؟
راه حل مناسب و صحیحی پیشنهاد کنید
دینامها استاندارد دارند و اگه قرار باشه همچین اتفاقی بیافته مسلما عمر باتری کم میشه

4-دینامم خوبه ؟ اگه نه دینام خوب و قدرتمند معرفی کنید که اصلا برق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کم نیارم و به باطری و طول عمرش یا جای دیگه آسیب نزنه
والا اینطور که شما گفتی فکر کنم دینامتون مشکل داشته باشه. نیازی به تعویض دینام نیست. دینام یک دستگاه گرون قیمته. اگه اشکالی داشته باشه باتری سازها تعمیرش میکن.
دینام به گونه ای که با تغییر دور موتور ولتاژش تغییر نمیکنه. این رو به یاتری ساز بگو برات تست کنه. اگه در هر شرایط ولتاژ کافی میده، مشکلی نداره.

5- در صورت خرابی باطری، باطری سگ جون با آمپر بالا معرفی کنید
آمپر بالا میخوای چیکار کنی؟
کسانی آمپر بالا میخرن که ماشینشون بد روشن میشه. یا اینکه بد استارت میخوره. سنگین استارت میخوره. تک استارت روشن نمیشه. نیاز دارن استارت رو نگه دارن تا روشن شه یا چند بار امتحان کنن.
آمپر بالا اینجوری نیست که به جای 300 آمپر 600 آمپر بهت خروجی بده. :n38:
فرض آمپر پایین 10دقیقه یک ضرب استارت رو روشن نگه داره، آمپر بالا 15 دقیقه روشن نگ میداره. فقط در همین حد.

camaro lt
19-12-2016, 21:37
با سلام

یکسره شدن بوق معمولا بخاطر ایراد در رله یا همان آفتمات بوق هست.
در سیمکشی بوق پراید یک رله وجود داره که زیر داشبرد و جلوی پای راننده نصب شده ( در کنار تعداد دیگه ای از رله های مختلف مربوط به برق پراید)
برای پیدا کردن رله بوق، یک نفر باید بوق بزنه و شما هم در همان قسمت رله ها را چک کنید و ببینید کدام یکی موقع بوق زدن صدای قطع و وصل برق میده؟
فیش بوق را بکشید تا صدای بوق وجود نداشته باشه و این کار را انجام بدید. اگر رله یکسره باشه با تعویض مشکل حل میشه چون دهانه رله ها به مرور خراب شده و اصطلاحا خال میزنه.
رنگ رله بوق پراید اگر اشتباه نکنم مشکی است.

"R E Z A"
21-12-2016, 07:08
سلام . وقتی فیش سنسور دمای آب رو میکشم فن دور تند کار میکنه ولی وقتی کولر میگیرم فقط دور کند فن ها کار میکنه ، تابستون رو هم به این شکل سپری کردم و مشکلی بوجود نیومد و خوب سردمیکرد کولرش و اینم بگم تو کل تابستون فن دور تند رو حداقل من صداش رو نشنیدم . دیروز سنسور دمای آب رو در آوردم وپایه اش رو گذاشتم تو آب و همزمان با داغ شدن آب مقاومتش هم به تدریج کم میشد تو جدول دوو تو ۱۰۰ درجه باید حدود ۰/۱۸ کیلواهم باشه ولی مال من وقتی آب جوشید و حتی تا یکی دو دقیقه بعدش کمتر از ۰/۲۳ نیومد . سنسور اشکال داره ? علت اینکه موقع کولر گرفتن دور تن روشن نمیشه به نظرتون چیه?

siava5h
21-12-2016, 13:18
یکسره شدن بوق معمولا بخاطر ایراد در رله یا همان آفتمات بوق هست.
در سیمکشی بوق پراید یک رله وجود داره که زیر داشبرد و جلوی پای راننده نصب شده ( در کنار تعداد دیگه ای از رله های مختلف مربوط به برق پراید)
برای پیدا کردن رله بوق، یک نفر باید بوق بزنه و شما هم در همان قسمت رله ها را چک کنید و ببینید کدام یکی موقع بوق زدن صدای قطع و وصل برق میده؟
فیش بوق را بکشید تا صدای بوق وجود نداشته باشه و این کار را انجام بدید. اگر رله یکسره باشه با تعویض مشکل حل میشه چون دهانه رله ها به مرور خراب شده و اصطلاحا خال میزنه.
رنگ رله بوق پراید اگر اشتباه نکنم مشکی است.

اگه بوق یکسره شده باشه با این ترفند دیگه تیک تیک نمیکنه :n27:
در پرایدهای قدیمی رله نبود. نمیدونم تو پرایدهای جدید گذاشتن یا نه ولی اگه گذاشتن مجبوره یکی یکی در بیاره امتحان کنه که عواقب خودش رو داره.

amirpcp30
22-12-2016, 21:39
ببینید، وقتی چرخ یک ماشین دیگه رو میزاری، مسلما اون چرخ خودش بلانس داره. اگه بالانس نداشته باشه، رو ماشین خودش هم بایستی بزنه. پس نیازی به بالانس نیست.
همونطور که عرض کردم مشکل بالنس چرخ موجب لرزش فرمون نمیشه و مشکل لرزش فرمون ناشی از جعبه فرمونه.
احیانا ماشینتون خلاصی فرمون نداره؟

چرخها نیاز به بالانس مجدد ندارن. لازم نیست هربار بالانس کنی. یک بار بالانس کردی تا آخر عمر لاستیک کافیه.
جلوبندی ماشین ناشی از دست اندازهای تو خیابون خراب میشه و بالانس مجدد کردن لاستیک تاثییری در اون ایجاد نمیکنه. اما مطمئنا لاستیکی که بالانس نیست جلوبندی رو آسیب میزنه.
سلام مجدد
ممنون از شما
قبلا در این تاپیک سوال رو مطرح کرده بودم

سلام .
بنده بهترین تایرهای خارجی رو انداختم رویِ بهترین رینگها و با مدرنترین دستگاههای کامپیوتری هم بالانس کردم از بیرونِ رینگ و توی رینگ اما باز هم وقتی ماشین رو زدم روی جک و گاز دادم دیدم ماشین لرزش داره .
خودم توی خونه بالانسش کردم ( رو کار ) و لرزش از بین رفت . البته وزنه های مختلف رو داشتم و روش کار رو هم بلدم وگرنه ممکنه بدتر بشه .
بهتره لرزش چرخها 6 ماه یک بار تست بشه رو کار حتی اگر جابجا نشه .
اگر 4 ماه یک بار باشه بهتره .
برای تاکسی بهتره حتی 3 ماه باشه .

بالانس نبودن چرخها ضرر زیادی داره
خوردگی سریع لاستیک
خرابی بلبرینگ چرخ
خراب شدن کمکها
خراب شدن جلوبندی
خراب شدن سیستم فرمان
خراب شدن اتاق به خاطر لرزش دائم
صدمه دیدن موتور
در تاپیک صرفه جوئی اطلاعات بیشتری درج شده

به همین دلیل هم بنده هر 20.000 یکبار چرخ ها رو جلو عقب و بعد اون بالانس میکنم و البته بعد جلو عقب یکدفعه تست کردم دیدم لرزش بیشتر بود و بعد بالانس کردم
جعبه فرمون وقتی زیربندی سرویس شد فقط سیبک فرمون مثل اینکه مورد داشت که با مارک رفیع نیا تعویض شد
اگه به نظرتون این مقدار لرزش و در این سرعت چیز خاصی نیست ومشکلی نداره و از اونجایی که خودتون هم گفتید به نظر نمیاد رینگ مشکلی داشته باشه بیخیالش بشم و حساسیتی روی این مورد نداشته باشم و همچنان همین روند 20.000 تا رو تکرار کنم؟ (همونطور که گفتم دفعه ی اول برای بالانس گفت رینگ ضربه خورده دفعه ی دوم که رفتم بالانس گفت نه رینگتو دست نزن از ته پلوسه که اهنگری گفت خیر همه ی پراید ها این مقدار لقی رو دارند ، جهت یاد اوری اون رینگی که سالها قبل ضربه خورده بود رو قبلا تعویض کرده بودم که فراموشم شده بود) داخل پرانتز رو چون یک مقدار دیر جواب دادم جهت یاداوری گفتم :n01:
با سپاس

siava5h
23-12-2016, 13:23
سلام مجدد
ممنون از شما
قبلا در این تاپیک سوال رو مطرح کرده بودم

به همین دلیل هم بنده هر 20.000 یکبار چرخ ها رو جلو عقب و بعد اون بالانس میکنم و البته بعد جلو عقب یکدفعه تست کردم دیدم لرزش بیشتر بود و بعد بالانس کردم
جعبه فرمون وقتی زیربندی سرویس شد فقط سیبک فرمون مثل اینکه مورد داشت که با مارک رفیع نیا تعویض شد
اگه به نظرتون این مقدار لرزش و در این سرعت چیز خاصی نیست ومشکلی نداره و از اونجایی که خودتون هم گفتید به نظر نمیاد رینگ مشکلی داشته باشه بیخیالش بشم و حساسیتی روی این مورد نداشته باشم و همچنان همین روند 20.000 تا رو تکرار کنم؟ (همونطور که گفتم دفعه ی اول برای بالانس گفت رینگ ضربه خورده دفعه ی دوم که رفتم بالانس گفت نه رینگتو دست نزن از ته پلوسه که اهنگری گفت خیر همه ی پراید ها این مقدار لقی رو دارند ، جهت یاد اوری اون رینگی که سالها قبل ضربه خورده بود رو قبلا تعویض کرده بودم که فراموشم شده بود) داخل پرانتز رو چون یک مقدار دیر جواب دادم جهت یاداوری گفتم :n01:
با سپاس

من منظورم از بالانس خود چرخ بود.

اما شما که از بالانس درجا استفاده میکنید مسئله فرق داره و به طور مرتب دچار آنبالانسی میشه.

aryamehr1368
23-12-2016, 16:32
دوستان سرسیلندر کامل 405 بهم قیمت دادن 700 تومن سرسیلندر لخت با قطعات 900 تومن کسی میدونه فرق اینا چیه؟آیا 700 تومنی ارزش داره؟

mohamad skystar
23-12-2016, 16:42
دوستان سرسیلندر کامل 405 بهم قیمت دادن 700 تومن سرسیلندر لخت با قطعات 900 تومن کسی میدونه فرق اینا چیه؟آیا 700 تومنی ارزش داره؟

درسته دوست عزیز قیمت سر سیلندر لخت حدود 650 تا 700 هزار تومن
برای خودروی شماست. اگر کاملش کنید حدود 200 تا 300 هزار تومن سایر
لوازمش هست که بین 900 تا 1 میلیون برای خودروی شما هزینه داره
اگر دوگانه سوز باشه سرسیلندر کامل حدود 1200 درمیاد

aryamehr1368
23-12-2016, 17:09
درسته دوست عزیز قیمت سر سیلندر لخت حدود 650 تا 700 هزار تومن
برای خودروی شماست. اگر کاملش کنید حدود 200 تا 300 هزار تومن سایر
لوازمش هست که بین 900 تا 1 میلیون برای خودروی شما هزینه داره
اگر دوگانه سوز باشه سرسیلندر کامل حدود 1200 درمیاد
منظور من از لحاظ کیفیته فرق داره یا نه؟

amir z
23-12-2016, 17:19

سلام
قیمت سرسیلندر لخت 405 حدودای همین 600-500 تومن و کاملش 800-700 تومنه. ضمنا حتی اگه ماشین دوگانه هم نیست دوگانه بندازید چون وضعیت سرسیلندر های 405 فوق العاده خرابه و دوگانه یه مقدار بهتره (گرچه بازم آشغاله).
در مورد کیفیتا باید به مارکش نگاه کنید. شاید اونی که 900 قیمت داده گرون میده. سعی کنید سرسیلندر ایساکو، آلتک یا الدورا تهیه کنید چون تا حدودی بهتر از بقیه مارک ها هستن. سوپاپ ها رو هم میتونید ساوه بندازید که کیفیت نسبتا خوبی داره.

Life24
23-12-2016, 20:49
سلام
دوستان پراید 91 با 80 هزار تا کارکرد پارسال تسمه دینام و تایم عوض شده
اما چند روزی هست صدای جیر جیر میده که با گاز دادن رفع میشه
میگن باید تسمه دینام عوض کنی..من که میخوام اجرت بدم، و وسایل ها باز بشه، چیز دیگه نیاز هست عوض بشه در اون مسیر؟ :n18:

mohamad skystar
23-12-2016, 21:20

کیفیت مارک الدورا ساخت کشور هند میگن نسبت به بقیه بد نیست

K!ng of th3 K!ngs
23-12-2016, 21:21
سلام
میگن باید تسمه دینام عوض کنی..من که میخوام اجرت بدم، و وسایل ها باز بشه، چیز دیگه نیاز هست عوض بشه در اون مسیر؟ :n18:
از چند مکانیک دیگر هم بپرسید. بعیده صدا از تسمه تایم باشه، تسمه سفت کن ها و هرز گرد ها رو بررسی کنید، مکانیک سودجو زیاده. به احتمال خیلی زیاد از تسمه سفت کن ها یا هرزگرد ها هست.

amir z
24-12-2016, 09:59
سلام

احتمالا تسمه شل هست و یا جنسش خشکه. اگه شل باشه که باید سفت بشه. برای اطمینان از اینکه مشکل از تسمه هست یا نه، میتونید تسمه ها رو صابون بگیرید، اگه صدا قطع شد مشخص میشه که تسمه ها هستن

mohamad skystar
26-12-2016, 14:04
سنسور باران در خودرو چگونه عمل می‌کند؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%D9%86+%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88.jpg

عملکرد این سنسور مانند سنسورهای دیگر در خودرو است. با این تفاوت که این سنسور به گونه ای عمل می‌کند که در زمان بارندگی یا خیس شدن شیشه ی جلوی خودرو , وجود مایعات روی شیشه را تشخیص می‌دهد و یا ارسال اطلاعات تعریف شده ECU را با خبر می‌کند.طرز کار این سنسور به گونه ای است که امواج از فرستنده سنسور ارسال می‌شود و در صورت خشک بودن شیشه این امواج از شیشه عبور می‌کند اما در صورتی که سطح شیشه ی جلو خیس باشد این امواج منعکس شده به گیرنده سنسور می‌رسند و پس از آن کنترل یونیت سنسور مقدار امواج ارسال شده با مقدار دریافت شده را مقایسه می‌کند. در صورتی که مقدار امواج دریافت شده کمتر از مقدار ارسال شده باشد سنسور به ECU دستور فعال شدن برف پاک کن ها را می‌دهد.ECU نیز پس از دریافت اطلاعات کنترل یونیت سنسور پس از تجزیه و تحلیل مجدداً اطلاعات را برای فعال شدن برف پاک‌کن ها را صادر می‌کند. همچنین میزان سرعت کارکرد برف پاک کن نیز به تشخیص سنسور بستگی دارد. یعنی سنسور با مقایسه مقدار اطلاعات ارسال و دریافت شده سرعت و کارکرد برف پاک کن را تشخیص می‌دهد.

پرشین خودرو

Persianhb
27-12-2016, 14:06
مشاروه برای خرید H4 سه خار اصل

لامپ اصل H4 سه خار اصل با کیفیت و نور عالی معرفی کنید

در صورت داشتن نمونه تقلبی روش تشخیص اصل از تقلبی رو هم بگید

ممنون میشم

mohamad skystar
27-12-2016, 14:43
مشاروه برای خرید H4 سه خار اصل

لامپ اصل H4 سه خار اصل با کیفیت و نور عالی معرفی کنید

در صورت داشتن نمونه تقلبی روش تشخیص اصل از تقلبی رو هم بگید

ممنون میشم

این نوع لامپ اکثرا مارک Bosch یا Osram یا Eageleye هست و بازار مشترک
نمونه تقلبی هم نداره همه ساخت چین هستن
این لامپ ها قبلا اصلیش میومد اما چند ساله دیگه اصلیش نیست
همه بازار مشترک هستن اما بیشتر تو بازار الان Eageleye پیدا میشه

sise
27-12-2016, 17:58
با سلام خدمت دوستان گرامی.
بنده یک سمند مدل se صفر دارم. برای اولین بار وقتی نشانگر بنزین به درجه هشدار رسید بعد از فقط چند کیلومتر ناگهان چراغ هشدار چشمک زن هم شروع به علامت زدن کرد و بعد ماشین مرتب ریپ زد. بنده چون بین راه بودم و انتظار تمام شدن بنزین به همین زودی نداشتم و البته در مسیر و جای نامناسبی بودم به ناچار ریپ زنان به راه ادامه دادم تا به نزدیکترین پمپ رسیدم و بنزین زدم و ریپ زدن هم تمام شد.
برای بار دوم که باز علامت بنزین به هشدار رسید ریپ زدن شروع شد که سریعا با بنزین زدن حل شد.
لازم به ذکر است که هر دو مورد ریپ زدن در مسیر سربالایی روی دادند.
اما برای بار سوم چون مسیر کفی بود علیرغم روشن شدن چراغ هشدار ریپ زدنی در کار نبود و من حتی حدود 50 کیلومتر در همین حالت باهاش طی کردم.
اما بار آخر که اینطور شد من مجبور شدم حدود 10 کیلومتر ریپ زنان ادامه دهم!!
نظرات دوستان و آشتایان و ...:
1- چرا گذاشتی بنزین به حالت هشدار برسه؟!!!(پاک کردن صورت مساله)
2- به علت اینکه در بنزینها آب بوده ته باک فقط آب مونده
3- فیلتر بنزین خرابه
4-با چند بار بنزین سوپر زدن حل میشه

بعد از رسیدن ماشین به کیلومتر5000 و بردن به نمایندگی و طرح مساله جواب تعمیرکار ایشون این بود که:
نشانگر بنزین شما زیادی نشون میده و در واقع وقتی نشانگر بنزین روی درجه هشدار بوده تقریبا بنزینی توی باک نمونده بوده و به همین خاطر ماشین ریپ میزده
و البته گفتند که نمیتونن کاری بکنن مگر اینکه پمپ بسوزه و جایگزین کنند. اما بدون سوختن پمپ نمیتونه کاری بکنه!

سوالات من: اولا چرا برای بار سوم که مقدار بنزین به درجه هشدار رسید این مشکل پیش نیامد؟
دوما مگر بعد از تمام شدن بنزین چقدر ماشین میتونه ریپ زنان به راهش ادامه بده
و سوما واقعا مشکل از کجاست؟ البته این توصیه خوبیه که نگذاریم درجه بنزین به هشدار برسه ولی بالاخره این که نشد جواب!!

در آخر معذرت به خاطر زیاد نویسیو خواستم مشکل را دقیق مطرح کنم و ممنون از پاسخگویی دوستان حرفه ای.

neopersia
28-12-2016, 02:05
دوست عزیز در سربالایی چون باک شیب میشه ته مانده بنزین به ته باک میره و از دسترس پمپ بنزین خارج میشه برای همین زودتر چراغ چشمک زن میشه و ماشین به ریپ زدن میافته.

Netw0rks
28-12-2016, 11:22
سلام

تاپیک مناسب سوال رو پیدا نکردم ؛

زنجیر چرخ مناسب برای پارس سال با رینگ فولادی چی پیشنهاد میدین ؟

siava5h
28-12-2016, 16:48
بنده یک سمند مدل se صفر دارم. برای اولین بار وقتی نشانگر بنزین به درجه هشدار رسید بعد از فقط چند کیلومتر ناگهان چراغ هشدار چشمک زن هم شروع به علامت زدن کرد و بعد ماشین مرتب ریپ زد. بنده چون بین راه بودم و انتظار تمام شدن بنزین به همین زودی نداشتم و البته در مسیر و جای نامناسبی بودم به ناچار ریپ زنان به راه ادامه دادم تا به نزدیکترین پمپ رسیدم و بنزین زدم و ریپ زدن هم تمام شد.
برای بار دوم که باز علامت بنزین به هشدار رسید ریپ زدن شروع شد که سریعا با بنزین زدن حل شد.
اما برای بار سوم چون مسیر کفی بود علیرغم روشن شدن چراغ هشدار ریپ زدنی در کار نبود و من حتی حدود 50 کیلومتر در همین حالت باهاش طی کردم.
.

بعد از روشن شدن چراغ آمپر شما میتونی تا 70 کیلومتر (اینطور که در کتابچه راهنما گفته) میتونی به راهت ادامه بدی. این یعنی در باک در حدود 5 لیتر بنزین باقی مونده.
وقتی شما به یک مسیر سربالا رفتی بنزین در یک سمت باک جمع شد و نشانگر ظرفیت بنزین با فضای خالی مواجه شد و از اونجا که مدام ریپ میزد، در اثر تلاطم بنزین، مقداری بنزین به پمپ میرسید و بطور مداوم قطع و وصل میکرد. این همون علت ریپ زدنه ماشینه.
شما نبایست در اون حالت حرکت میکردی چونکه میتونست انژکتور ماشینت بسوزه و حسابی تو دردسر بیافتی.

نمایندگی هم حرف مفت زده.

shahab_f
29-12-2016, 21:23
خودرو تندر ۹۰ ٬ ۱۵۰ هزارتا راه رفته٬ چند وقتیه که دنده ی ۱ اش از شروع حرکت میلرزونه٬ انگار که درست کلاچ نگرفته باشی٬ در حالی که قدیم اینجور نبود. جون ماشین هم کم شده. آیا وقت تعویض دیسک و صفحه است؟ تا به حال عوض نشده

amir z
29-12-2016, 22:39
خودرو تندر ۹۰ ٬ ۱۵۰ هزارتا راه رفته٬ چند وقتیه که دنده ی ۱ اش از شروع حرکت میلرزونه٬ انگار که درست کلاچ نگرفته باشی٬ در حالی که قدیم اینجور نبود. جون ماشین هم کم شده. آیا وقت تعویض دیسک و صفحه است؟ تا به حال عوض نشده

سلام
بله تمام موارد نشانه های اتمام صفحه کلاچ هستش.

sadegh571
29-12-2016, 22:57
سلام
بنده یه پراید مدل 82 دارم، موقع دور زدن جیر جیر میکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟
بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.

siava5h
30-12-2016, 03:44
سلام
بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.

خوب میشه حدس زد که جدیدا تعمیری روی ماشینت انجام ندادی و این اتفاق به صورت ناگهانی افتاد.
میتونه از لنت باشه و به آخر رسیده باشه و فلز اخطار به صدا اومده باشه. مطمئنی که لنت تموم نشده؟ با باز کردن چرخ میتونی ببینی که لنت تموم شده یا نه.

camaro lt
30-12-2016, 11:54
سلام

تسمه شل معمولا این صدا را میده و موقع گاز دادن به حالت بکسواد روی پولی حرکت میکنه و صدای جیغ ممتد و بسیار بدی میده.
تسمه ها را از نظر سفت بودن چک کنید.

Life24
30-12-2016, 12:08
تسمه شل معمولا این صدا را میده و موقع گاز دادن به حالت بکسواد روی پولی حرکت میکنه و صدای جیغ ممتد و بسیار بدی میده.
تسمه ها را از نظر سفت بودن چک کنید.

سلام
جسارتا وقتی گاز میدم، کلا صدا از بین میره.

camaro lt
30-12-2016, 12:19
سلام
جسارتا وقتی گاز میدم، کلا صدا از بین میره.

بله همینطوره چون در ابتدا سرعت حرکت پولی بیشتر از تسمه هست( چون تسمه شل شده) و تسمه روی پولی بکسواد میکنه تا سرعت تسمه و پولی برابر بشه و صدا هم رفع میشه، درست مثل بکسواد کردن با ماشین که در ابتدا لاستیکها جیغ میکشند و بعد با سرعت بیشتر ، بکسواد تمام شده و صدا هم قطع میشه.

خودتون میتونید تسمه ها را از نظر مقدار سفت بودن چک کنید و در صورت نیاز تنظیم کنید، احتیاجی به مکانیک نیست.

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2016, 17:27
سلام
بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.سلام

موقع دور زدن با یک پا گاز بدین و با پای دیگه کنی ترمز بگیرین
اگر صدا قطع میشه یا تغییر میکنه پس به احتمال 99% از لنته خصوصاً اگر که از یک سمت دور زدن صدا میده و یک سمت دیگه نه

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2016, 17:41
اما بار آخر که اینطور شد من مجبور شدم حدود 10 کیلومتر ریپ زنان ادامه دهم!!
نظرات دوستان و آشتایان و ...:
1- چرا گذاشتی بنزین به حالت هشدار برسه؟!!!(پاک کردن صورت مساله)
2- به علت اینکه در بنزینها آب بوده ته باک فقط آب مونده
3- فیلتر بنزین خرابه
4-با چند بار بنزین سوپر زدن حل میشه

بعد از رسیدن ماشین به کیلومتر5000 و بردن به نمایندگی و طرح مساله جواب تعمیرکار ایشون این بود که:
نشانگر بنزین شما زیادی نشون میده و در واقع وقتی نشانگر بنزین روی درجه هشدار بوده تقریبا بنزینی توی باک نمونده بوده و به همین خاطر ماشین ریپ میزده
و البته گفتند که نمیتونن کاری بکنن مگر اینکه پمپ بسوزه و جایگزین کنند. اما بدون سوختن پمپ نمیتونه کاری بکنه!

سوالات من: اولا چرا برای بار سوم که مقدار بنزین به درجه هشدار رسید این مشکل پیش نیامد؟
دوما مگر بعد از تمام شدن بنزین چقدر ماشین میتونه ریپ زنان به راهش ادامه بده
و سوما واقعا مشکل از کجاست؟ البته این توصیه خوبیه که نگذاریم درجه بنزین به هشدار برسه ولی بالاخره این که نشد جواب!!

در آخر معذرت به خاطر زیاد نویسیو خواستم مشکل را دقیق مطرح کنم و ممنون از پاسخگویی دوستان حرفه ای.

سلام
پمپ بنزین با بنزینی که از داخل آرمیچرش رد میشه خنک میشه
کم شدن بنزین باعث داغ شدن سیم پیچش میشه و عمرش کوتاه میشه و بالاخره هم میسوزه خصوصا پمپ ایرانی و چینی که عمداً بنجل ساخته شده برای مکیدن خون مردم شریف پرور

نذارید بنزین از یک سوم کمتر بشه

====================================
حتی ماشین دوگانه سوز ممکنه طوری طراحی شده که روی گاز هم پمپ بنزین کار میکنه !!!!
اگر اینطور باشه پس اونهائی که با باک خالی میرونند خیلی ضرر میکنند
اطلاعات بیشتر در مورد صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومن

ir.warez
02-01-2017, 21:39
سلام دوستان
بنده یه روا مذل 86 دارم.الان دو روزهست که صبج زود ساعت 6 که روشن میکنم برم سر کار بعد از استارت سوم ماشین روشن میشه ولی دور موتور روی 1 میمونه و مثل روزهای قبل کا باید یکی دو تا خط بالا تر میرفت نمیره و بیش از 5 الی 10 ثانیه طول میکشه که دور موتور بالا بره و در این حین که عقربه دور موتور بالا نرفه خودرو لرزش های نسبتا شدیدی داره.لازمه بگم که هنوز یک هفته نشده که استارت خودرو رو دادم سرویس و اتومات و اون قسمت زغال و سیم پیچش رو تازه هست و تعویض شده است.البته یه رله 5 فیش تقویتی هم به سیم های استارت بسته شده که باطری ساز میگفت چون قبلا اتومات استارت ضعیف بوده این رو بستن و برداشتن یا بودنش زیاد مهم نیست و همون طوری فعلا مونده.حالا نمیدونم دقیقا مشکل از چی هست.الان 2 روزه این مشکل رو دارم.ممنون میشم راهنماییم کنن دوستان.
یا عی

mirshekarahmad50
03-01-2017, 00:26
دوست عزیز این موضوع ربطی به استارت نداره پیشنهاد میکنم استپر موتور خودرو رو چک کنین

فرستاده شده از GT-I9515ِ من با Tapatalk

ir.warez
03-01-2017, 21:51
سلام دوستان
بنده یه روا مذل 86 دارم.الان دو روزهست که صبج زود ساعت 6 که روشن میکنم برم سر کار بعد از استارت سوم ماشین روشن میشه ولی دور موتور روی 1 میمونه و مثل روزهای قبل کا باید یکی دو تا خط بالا تر میرفت نمیره و بیش از 5 الی 10 ثانیه طول میکشه که دور موتور بالا بره و در این حین که عقربه دور موتور بالا نرفه خودرو لرزش های نسبتا شدیدی داره.لازمه بگم که هنوز یک هفته نشده که استارت خودرو رو دادم سرویس و اتومات و اون قسمت زغال و سیم پیچش رو تازه هست و تعویض شده است.البته یه رله 5 فیش تقویتی هم به سیم های استارت بسته شده که باطری ساز میگفت چون قبلا اتومات استارت ضعیف بوده این رو بستن و برداشتن یا بودنش زیاد مهم نیست و همون طوری فعلا مونده.حالا نمیدونم دقیقا مشکل از چی هست.الان 2 روزه این مشکل رو دارم.ممنون میشم راهنماییم کنن دوستان.
یا عی

از دوستانی که تجربش رو دارن هیچکس نیست راهنمایی کنه ؟

mohamad skystar
04-01-2017, 01:04
از دوستانی که تجربش رو دارن هیچکس نیست راهنمایی کنه ؟

حتما استپر موتور رو بررسی کنید

mir464
04-01-2017, 23:17
سلام به همه
من یه پراید 85 دارم . الان چند وقتی هست که وقتی سویچ ماشینو روشن می کنم آمپر بنزین هر دفعه یه سطح رو نشون میده ( خونه های متفاوت اکثر مواقع کمتر گاهی بیشتر) علت چیست .
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

Hossein_nasa62
04-01-2017, 23:57
سلام من سمند مدل 90 دارم داره زیرش روغن میریزه و اب رادباتور

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Hossein_nasa62
04-01-2017, 23:57

mohamad skystar
05-01-2017, 00:10

این روغن ریزی از چند نقطه میتونه رخ داده باشه
شما ابتدا باید سینی زیر موتور رو باز کنید ماشین ببرید زیرش رو شستشو بدین
تا محل دقیق روغن ریزی مشخص بشه

اگر روغن ریزی زیر ماشین و سمت چپ باشه میتونه از کاسه نمد گیربکس باشه یا کاسه نمد میل سوپاپ
اگر سمت راست باشه ممکنه از سمت واشر درب سوپاپ یا کاسه نمد پولوس باشه
حتی در بدترین شرایط میتونه از سرسیلندر هم نشتی داشته باشه
اینارو باید مکانیک دقیق بررسی کنه تا مشخص بشه

همچنین نشت آب چند دلیل میتونه داشته باشه
پوسیدگی جنت پایین یا بالا
پوسیدگی رادیاتور
نشت آب از سرسیلندر
پوسیدگی پولک سرسیلندر که تحت فشار آب درون موتور هست

Hossein_nasa62
05-01-2017, 00:16
این روغن ریزی از چند نقطه میتونه رخ داده باشه
شما ابتدا باید سینی زیر موتور رو باز کنید ماشین ببرید زیرش رو شستشو بدین
تا محل دقیق روغن ریزی مشخص بشه

اگر روغن ریزی زیر ماشین و سمت چپ باشه میتونه از کاسه نمد گیربکس باشه یا کاسه نمد میل سوپاپ
اگر سمت راست باشه ممکنه از سمت واشر درب سوپاپ یا کاسه نمد پولوس باشه
حتی در بدترین شرایط میتونه از سرسیلندر هم نشتی داشته باشه
اینارو باید مکانیک دقیق بررسی کنه تا مشخص بشه

همچنین نشت آب چند دلیل میتونه داشته باشه
پوسیدگی جنت پایین یا بالا
پوسیدگی رادیاتور
نشت آب از سرسیلندر
پوسیدگی پولک سرسیلندر که تحت فشار آب درون موتور هست
مرسی از پاسختون ماشین رو دو ماهی میشه گرفتم . اول روغن ریزی داشت 300 خرجکردم درست شد الان بعد یک ماه بازم داره روغن میده . سمت چپ منظورتون سمت راننده است .ای کاش صفر میخریدم این همه دردسر نمیکشیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamad skystar
05-01-2017, 00:20
مرسی از پاسختون ماشین رو دو ماهی میشه گرفتم . اول روغن ریزی داشت 300 خرجکردم درست شد الان بعد یک ماه بازم داره روغن میده . سمت چپ منظورتون سمت راننده است .ای کاش صفر میخریدم این همه دردسر نمیکشیدم

به هر حال گاهی اوقات از چند نقطه همزمان رون ریزی شروع میشه که رفع میشه
بله منظور از سمت چپ سمت راننده هست

شما این عکس رو گرفتین درسته اما نمیشه دقیق گفت مشکل از کجاست چون وقتی روغن ریزی شروع میشه
به سایر نقاط دیگه ریزش پیدا میکنه و برای همینه که میگن باید زیر ماشین رو شستشو کرد تا مکان دقیق مشخص بشه

شما همین کار رو انجام بده

abbas-t
08-01-2017, 16:09
سلام دوستان
چند روز متوجه شدم اب داخل قمقمه (پراید 131) از مدار گردش اب خارج شده یعنی وقتی اب رادیات داغ که میشه و رادیات تحت فشار قرار میگیره اب به قمقمه
نمیفرسته و وقتی هم که اب رادیات سرد میشه از قمقمه اب به رادیات بر نمیگرده ،امروز یه نیم ساعتی ماشینو روشن کردم و بالا سرش وایستادم سه بار فن روشن شد اما به قمقمه اب اضافه نشد ،اینم بگم که هم در رادیات و هم در قمقمه سالمن ،تو حرکت هم امپر اب به نصف هم نمیرسه (سه خونه نهایت بالا میره) الان فکرم مشغوله اینه که مبادا برا ماشین مشکل ساز بشه.

siava5h
09-01-2017, 01:07
سلام دوستان
چند روز متوجه شدم اب داخل قمقمه (پراید 131) از مدار گردش اب خارج شده یعنی وقتی اب رادیات داغ که میشه و رادیات تحت فشار قرار میگیره اب به قمقمه
نمیفرسته و وقتی هم که اب رادیات سرد میشه از قمقمه اب به رادیات بر نمیگرده ،امروز یه نیم ساعتی ماشینو روشن کردم و بالا سرش وایستادم سه بار فن روشن شد اما به قمقمه اب اضافه نشد ،اینم بگم که هم در رادیات و هم در قمقمه سالمن ،تو حرکت هم امپر اب به نصف هم نمیرسه (سه خونه نهایت بالا میره) الان فکرم مشغوله اینه که مبادا برا ماشین مشکل ساز بشه.

رو زمین ریخته میشه؟
انبساط وانقباض آب اونقدر نیست که با گرم و سرد شدن دیده بشه.
بیشر از 3 خونه هم نباید بره. این ایام هوا سرده و به محض وارد شدن آب به رادیاتور زود خنک میشه. اون درجه دمای آب هم واسه رادیاتور نیست. واسه دمای آب داخل موتوره.
با دیدن مخزن آب چیزی قابل تشخیص نیست.
اگه آب رادیاتور کم میشه ولی تو مخزن ذخیره آب هست، نشتی شلنگ وجود داره.

sise
09-01-2017, 19:15
بعد از روشن شدن چراغ آمپر شما میتونی تا 70 کیلومتر (اینطور که در کتابچه راهنما گفته) میتونی به راهت ادامه بدی. این یعنی در باک در حدود 5 لیتر بنزین باقی مونده.
وقتی شما به یک مسیر سربالا رفتی بنزین در یک سمت باک جمع شد و نشانگر ظرفیت بنزین با فضای خالی مواجه شد و از اونجا که مدام ریپ میزد، در اثر تلاطم بنزین، مقداری بنزین به پمپ میرسید و بطور مداوم قطع و وصل میکرد. این همون علت ریپ زدنه ماشینه.
شما نبایست در اون حالت حرکت میکردی چونکه میتونست انژکتور ماشینت بسوزه و حسابی تو دردسر بیافتی.

نمایندگی هم حرف مفت زده.

دوست عزیز در سربالایی چون باک شیب میشه ته مانده بنزین به ته باک میره و از دسترس پمپ بنزین خارج میشه برای همین زودتر چراغ چشمک زن میشه و ماشین به ریپ زدن میافته.

سلام
پمپ بنزین با بنزینی که از داخل آرمیچرش رد میشه خنک میشه
کم شدن بنزین باعث داغ شدن سیم پیچش میشه و عمرش کوتاه میشه و بالاخره هم میسوزه خصوصا پمپ ایرانی و چینی که عمداً بنجل ساخته شده برای مکیدن خون مردم شریف پرور

نذارید بنزین از یک سوم کمتر بشه

حتی ماشین دوگانه سوز ممکنه طوری طراحی شده که روی گاز هم پمپ بنزین کار میکنه !!!!
اگر اینطور باشه پس اونهائی که با باک خالی میرونند خیلی ضرر میکنند
اطلاعات بیشتر در مورد صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومن
ممنون از جواب همه دوستان.
بعد این حادثه ریپ زدن حسابی من فکر میکنم قدرت ماشین کم شده. البته نمیدونم واقعا کم شده یا من فکر میکنم کم شده!
برای تشخیص اینکه واقعا قدرت موتور کم شده و راه حل آن پیشنهادتون چیه؟
amir z
10-01-2017, 09:41
ممنون از جواب همه دوستان.
بعد این حادثه ریپ زدن حسابی من فکر میکنم قدرت ماشین کم شده. البته نمیدونم واقعا کم شده یا من فکر میکنم کم شده!
برای تشخیص اینکه واقعا قدرت موتور کم شده و راه حل آن پیشنهادتون چیه؟
هیچکس به جز خودتون دقیقا نمیتونه مشخص کنه قدرت کم شده یا نه، چون شما همیشه با اون ماشین رانندگی میکردید و آشنا هستید. به هر حال چون به پمپ فشار اومده ممکنه قدرتش کم شده باشه و فشار بنزین ماشینتون کم شده باشه. میتونید ببرید یه مکانیک فشار پمپ رو اندازه بگیره. اگگه کم بود مغزی پمپ رو عوض کنید.

ضمنا ممکنه ضعیف شدن از چیز دیگه ای باشه که شانسی با این مورد همراه شده...

nimahandsomboy
12-01-2017, 11:35
با سلام

بنده مدتی هست که به سختی میتونم دنده عوض میکنم

یعنی دنده ها یکم سفت شده

رفتم پیش مکانیک گفت باید ریگلاژ بشه

ریگلاژ کرد و دنده ها خیلی نرم و روان شد

حالا میخواستم ریگلاژ را خودم یاد بگیرم که هر وقت دنده ها سفت شد

خودم بتونم یه راحتی درستش کنم

خیلی ممنون میشم کسی اموزش ریگلاژ توضیح بده دقیقا باید چیکار کرد؟؟

مدل ماشین پرشیا90 دوگانه

siava5h
13-01-2017, 13:30
با سلام

یعنی دنده ها یکم سفت شده

مدل ماشین پرشیا90 دوگانه

در این قسمت ماشین.

یک سیم بکسل وجود داره که سرش تقریبا به این شکله و با گرفتن کلاچ عقب و جلو میره.
ممکنه واسه شما کمی شکلش فرق کنه.

سرش دوتا پیچ داره و یکی رو شل میکنی. با اونیکی طول سیم رو کاتاهتر یا بلندتر میکنی.
هرچی پیچ رو سفت تر کنی کلاچ بالاتر میاد و هرچه شل تر کنی کلاچ پایین تر میره. اینطوری میتونی ریگلاژ کنی. آخر سر هم پیچ دوم رو سفت میکنی که رگلاژ تغییر نکنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-01-2017, 16:23
با سلام

یعنی دنده ها یکم سفت شده

مدل ماشین پرشیا90 دوگانه

سلام
روش تنظیم کلاچ رو آقا سیاوش گفتند
اما برای اینکه مطمئن بشین که کلاچ درست رگلاژ شده میتونین مطلب 3729 در این صفحه رو بخونین و تست کنین

پیچهای کلاچ بعد از مدتی ممکنه شل بشه و تنظیم کلاچ تغییر کنه
با همین تست ساده میتونین همیشه مطمئن باشید که کلاچ تنظیم هست

چند چیز که ضرر مالی سنگین داره:
•تنظیم نبودن کلاچ
•بد کلاچ گرفتن یعنی قبل از فشار کامل روی پدال , دست میخواد دنده رو جا بزنه (عدم هماهنگی دست و پا در کلاچ گرفتن)
•دنده معکوس با سرعتِ نامناسب
•دنده عقب زدن بدون دنده 2 زدن
•با زور و ضربه دنده عوض کردن (خشونت در تعویض دنده )
•کم بودن واسکازین (هر بار که میرید برای تعویض روغن موتور , بربد توی گود و زیر موتور و گیربکس رو چک کنین . اگر نشتِ روغن دیدبن باید در اولین فرصت تعمیر بشه . روغن گیربکس هم باید چک بشه که کم نشده باشه که کار ساده ای هست با باز کردنِ پیچ "بغل" گیربکس که اسم دیگرش پیچ پُرکُن هست)
•واسکازین اشتباه
•واسکازین بنجل
•عدم تعویض دنده برنجیهای خراب که باعث میشه چرخ دنده های گیربکس صدمه ببینه و هزینه ی تعمیر چند برابر بشه (وقتی دنده درست جا تمیره و صدا میده پس باید سریعاً عیب یابی و تعمیر بشه . چه بسا فقط رگلاژ میخواد)

nimahandsomboy
13-01-2017, 20:52
بنده مدتی هست که پدال کلاج وقتی فشار میدم
صدای قیژ قیژ میده
مدل ماشین پرشیا 90 دوگانه
خیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنید
به تازگی پدال ترمز هم صدا میده

hummer_1990
13-01-2017, 21:59
سلام و خسته نباشید

حدود یک هفته هست که 206 صفر تیپ دو خریدم و 150 کیلومتر بیشتر راه نرفته وقتی ماشین خلاص هست و گاز میدم و ول میکنم (روی دور موتور 1800 تا 2200)به غیر از صدای طبیعی موتور یه صدای قررقررقررقرر با فواصل کم و متوالی هم میشنوم (موقع گاز دادن و بالا رفتن دور موتور این صدا ایجاد میشه و با ول کردن پدال صدا کم و وقطع میشه) با گرفتن کلاچ هم تغییری در صدا ایجاد نمیشه. عین همین صدا هم در هنگام حرکت شنیده میشه مثلا در دنده یک دقیقا بین دور موتور 2و3 صدا واضح شنیده میده و اذیت کننده هست در حدی که حتی یک فرد نا آشنا به اتومبیل هم که داخل ماشین نشسته میپرسه این صدای چیه؟ از دنده 1 به بعد هم این صدا هستش و هرچی دور موتور به 3 نزدیک تر میشه صدا بیشتر میشه. این صدا با گرفتن کلاچ وقتی ماشین خلاص هست هیچ تغییری نمیکنه ولی هنگام حرکت با گرفتن کلاچ خیلی کمتر میشه تا زمانی که دوباره کلاج رو رها کنم. در کاپوت رو بالا زدم و گاز دادم به نظرم صدا از پشت موتور میومد (محلی بین جلو داشبورت و موتور ) که تقریبا از سمت شاگرد صدا واضح تر شنیده میشد.

ممنون میشم اگر بفرمایید این صدا چی هست و آیا مشکل حادی وجود داره یا نه؟

hummer_1990
14-01-2017, 16:38
از دوستان سایت که کسی جواب نداد!!!

ولی خب خودم دنبالش رو گرفتم رفتم به نزدیکترین نمایندگی ایران خودور خود رییسش اومد گوش کرد گفت صدا که غیر عادی هست ولی فکر نکنم چیزی باشه ببر همونجا که تحوبل گرفتی دستگاخ بزنن ببین چی میگن چون اگه مشکل اساسی باشه خود همونا باید نامه تعویض موتور رو بزنن.

رفتم نمایندگی دوم اونجا 2 نفر گوش دادن چیزی سردرنیاوردن تعمیرکار اصلیشون اومد ماشین رو برد بالای جک 2-3 بار که گاز دادم گفت صدای یاتاقانه و موتور ایراد داره باید ببری همونجا که تحویل گرفتی.

بعد رفتم یه تعمیرکار محلی نشون دادم یکم به صدا گوش داد بعد ماشین رو خاموش کرد و گیج روغن رو 3 بار چک کرد دفعه سوم چندتا تیکه براده آلومینیوم با گیج اومد بیرون و نظرش این بود که مشکل یاتاقان هست و براده ها هم مربوط به بد کار کردن یاتاقان هست.

و در نهایت رفتم نمایندگی که ماشین رو تحویل داده بود . اصلا راه نداد ببرم داخل تعمیرگاه چون خیلی شلوغ بود یه نفر اومد دم ماشین 2-3 بار محکم گاز داد گفت هیچ چیز غیرعادی نیست نمیخواست زیر بار بره خودم گاز دادم ودقیقا صدا رو بهش نشون دادم دوباره خواست بپیچونه گفت : نه این صدای اگزوزه مدل های جدید همه همینطورن و فلان... بالاخره با پافشاری من قبول کرد که باید موتور ماشین چک بشه زنگ زد به تعمیرگاه مرکزی ایساکو هماهنگی کرد که ماشین رو ببرم نشون بدم و اگه اونا تایید کردن نامه بدن برای تعمیر یا تعویض موتور همین الان از نمایندگی ایساکو اومدم دیر رفتم و مسیولش نبود (خدا میدونه شاید مارو پیچوندن) اونجا هم چند دفعه سعی کردن بپیچونن. خلاصه فردا یا پس فردا صبح ماشین رو میبرم ببینم میخوان چیکار کنن.

حالا سوالی که پیش میاد این هست که اگه موتور تعویض بشه سابقه تعویض موتور در کارت گارانتی ثبت میشه؟ تعمیرش چطور؟ چون اگه ثبت بشه موقع فروش تو سر ماشین میخوره (اونم ماشینی که صفر بوده و تعمیر یا تعویض اساسی شده)
موتور با همون شماره موتور قبلی روش میندازن یا مدارک ماشین باید بر اساس شماره موتور جدید عوض بشه؟

اینم خرید خودوری صفر وطنی از شرکت ایران فرغون بعد میگن چرا کمپین تحریم خرید خودرو راه میندازین .
شرکت تویوتا کوچکترین نقصی در قطعات ماشینش پیدا بشه فراخوان بین المللی میزنه و همه ماشین هارو به هزینه خودش جمع میکنه با کلی عذرخواهی و استعفا مدیران و...

siava5h
14-01-2017, 18:17
رفتم نمایندگی دوم اونجا 2 نفر گوش دادن چیزی سردرنیاوردن تعمیرکار اصلیشون اومد ماشین رو برد بالای جک 2-3 بار که گاز دادم گفت صدای یاتاقانه و موتور ایراد داره باید ببری همونجا که تحویل گرفتی.

بعد رفتم یه تعمیرکار محلی نشون دادم یکم به صدا گوش داد بعد ماشین رو خاموش کرد و گیج روغن رو 3 بار چک کرد دفعه سوم چندتا تیکه براده آلومینیوم با گیج اومد بیرون و نظرش این بود که مشکل یاتاقان هست و براده ها هم مربوط به بد کار کردن یاتاقان هست.

و در نهایت رفتم نمایندگی که ماشین رو تحویل داده بود . اصلا راه نداد ببرم داخل تعمیرگاه چون خیلی شلوغ بود یه نفر اومد دم ماشین 2-3 بار محکم گاز داد گفت هیچ چیز غیرعادی نیست نمیخواست زیر بار بره خودم گاز دادم ودقیقا صدا رو بهش نشون دادم دوباره خواست بپیچونه گفت : نه این صدای اگزوزه مدل های جدید همه همینطورن و فلان... بالاخره با پافشاری من قبول کرد که باید موتور ماشین چک بشه زنگ زد به تعمیرگاه مرکزی ایساکو هماهنگی کرد که ماشین رو ببرم نشون بدم و اگه اونا تایید کردن نامه بدن برای تعمیر یا تعویض موتور همین الان از نمایندگی ایساکو اومدم دیر رفتم و مسیولش نبود (خدا میدونه شاید مارو پیچوندن) اونجا هم چند دفعه سعی کردن بپیچونن. خلاصه فردا یا پس فردا صبح ماشین رو میبرم ببینم میخوان چیکار کنن.

حالا سوالی که پیش میاد این هست که اگه موتور تعویض بشه سابقه تعویض موتور در کارت گارانتی ثبت میشه؟ تعمیرش چطور؟ چون اگه ثبت بشه موقع فروش تو سر ماشین میخوره (اونم ماشینی که صفر بوده و تعمیر یا تعویض اساسی شده)
موتور با همون شماره موتور قبلی روش میندازن یا مدارک ماشین باید بر اساس شماره موتور جدید عوض بشه؟

عارضم خدمتتون که...
ببینید، اصولا ما به کلیه بلبرینگها و تجهیزاتی که بر روی محورها دوار سوار میشن که اجازه دوران محور رو بر روی یک سطح میدن میگیم یاتاقان.
اما منحصرا در خودرو ما به یاتاقانهای میل لنگ میگیم یاتاقان. و به دیگر ابزارهای لغزنده نمیگیم یاتاقان.

اگر منظور شما از یاتاقان، یاتاقانهای میل لنگ باشه...
در دور موتور 2000 تا 3000، دوران میل لنگ خیلی بالاس و این صدای قرقر کردن قابل لمس نیست و بیشتر شبیه به یک صوت یا زوزه میشه.
ممکنه این تشخیص خرابی یاتاقان درست نباشه.

آسیب دیدگی در یاتاقان از وحشتناک ترین مشکلات برای یک موتور هست و این مشکل هرگز اصلاح نخواهد شد. کمتر میشه ولی درست نمیشه.

اگر مشکل از یاتاقان و مجموعه میل لنگ است، احتمالا میل لنگ رو برای شما تعویض میکنن و کار به تعویض موتور نمیکشه. ولی اگه موتور عوض بشه، به احتمال خیلی زیاد شماره موتور بایستی تعویض بشه. بعید میدونم همون شماره قبلی رو براتون بزنن. اینو از همون نمایندگی میتونی بپرسی.
این افت قیمت عاید شما خواهد شد و راه گریزی برایتان نیست. در هر دو حالت. مگر اینکه تعمیر کنی و خریدار متوجه نشه و بهش قالب کنی. کار انسان دوستانه ای نیست. :n15:

اما راهکار پیشنهادی:
به مکانیکهای متعدد نشون بدید. شاید مشکل از چیز دیگه ای بود.
نمیگم صدای قرقر قابل شمارش باشه، اما اگه به حدیه که ارتعاشات صدا در دور موتور 3000 دور قابل حس کردنه میتونه از یاتاقان نباشه.

من فکر میکنم صدای قرقر از یکی از بلبرینگهاست و صدای یاتاقان میل لنگ به شکل صوت هست. مثل صوت کشیدن تسمه.

hummer_1990
14-01-2017, 18:37
عارضم خدمتتون که...
ببینید، اصولا ما به کلیه بلبرینگها و تجهیزاتی که بر روی محورها دوار سوار میشن که اجازه دوران محور رو بر روی یک سطح میدن میگیم یاتاقان.
اما منحصرا در خودرو ما به یاتاقانهای میل لنگ میگیم یاتاقان. و به دیگر ابزارهای لغزنده نمیگیم یاتاقان.

اگر منظور شما از یاتاقان، یاتاقانهای میل لنگ باشه...
در دور موتور 2000 تا 3000، دوران میل لنگ خیلی بالاس و این صدای قرقر کردن قابل لمس نیست و بیشتر شبیه به یک صوت یا زوزه میشه.
ممکنه این تشخیص خرابی یاتاقان درست نباشه.

آسیب دیدگی در یاتاقان از وحشتناک ترین مشکلات برای یک موتور هست و این مشکل هرگز اصلاح نخواهد شد. کمتر میشه ولی درست نمیشه.

اگر مشکل از یاتاقان و مجموعه میل لنگ است، احتمالا میل لنگ رو برای شما تعویض میکنن و کار به تعویض موتور نمیکشه. ولی اگه موتور عوض بشه، به احتمال خیلی زیاد شماره موتور بایستی تعویض بشه. بعید میدونم همون شماره قبلی رو براتون بزنن. اینو از همون نمایندگی میتونی بپرسی.
این افت قیمت عاید شما خواهد شد و راه گریزی برایتان نیست. در هر دو حالت. مگر اینکه تعمیر کنی و خریدار متوجه نشه و بهش قالب کنی. کار انسان دوستانه ای نیست. :n15:

اما راهکار پیشنهادی:
به مکانیکهای متعدد نشون بدید. شاید مشکل از چیز دیگه ای بود.
نمیگم صدای قرقر قابل شمارش باشه، اما اگه به حدیه که ارتعاشات صدا در دور موتور 3000 دور قابل حس کردنه میتونه از یاتاقان نباشه.

من فکر میکنم صدای قرقر از یکی از بلبرینگهاست و صدای یاتاقان میل لنگ به شکل صوت هست. مثل صوت کشیدن تسمه.

منظورتون از بلبرینگ همون یاتاقان های انتهای شاطون هست که به میلنگ وصل شده؟ اگه اون باشه بدتره؟

hummer_1990
14-01-2017, 18:48

در دور 3000 تقریبا 4تا 7 بار در ثانیه صدای قرقرقر شنیده میشه؟
در دورهای زیر صدا شنیده میشه
خلاص بین 1800 تا 2300
دنده 1 از 2500 شروع میشه تا 3200 به اوج میرسه
دنده 2 از2200 شروع میشه تا 2500 بعدش صدا کم میشه تا 2800 تا 3200 به اوج میرسه
دنده 3 از 2800 تا 3200 به اوج میرسه
دنده 4 مثل 3 ولی صدا کمتر شنیده میشه
دنده 5 هم مثل 4

siava5h
14-01-2017, 18:54
منظورتون از بلبرینگ همون یاتاقان های انتهای شاطون هست که به میلنگ وصل شده؟ اگه اون باشه بدتره؟

دقیقا به همونهایی که به انتهای شاتون وصله و وصل میشه به میل لنگ میگن یاتاقان.
شاتون دوتا یاتاقان داره که هر دوتاش لغزشی هستن. یکی سر شاتون که بوش پیستون بهش وصل میشه و یکی هم بر روی میل لنگ، که اغلب دو تیکه هست.
بدترین نقطه موتور همونیه که بر روی میل لنگه. و ساختش کار ایرانی ها نیست.
بعضی از شرکتهای ایرانی درست کردن ولی به درده بووووووووووووووووووق میخوره. :n37:

اصظلاحا لغت یاتاقان در ماشین برای این دوتا قسمت استفاد میشه و غریب به اتفاق هم منظور از همونیه که بر روی میل لنگه.

hummer_1990
14-01-2017, 18:55
مثل صدای کادیلاک قدیمیا وقتی گاز میدادن ولی با تعداد بیشتری در ثانیه

که اغلب دو تیکه هست.
بدترین نقطه موتور همونیه که بر روی میل لنگه. و ساختش کار ایرانی ها نیست.

اگه اینی که شما میگی باشه صداش چه شکلیه؟

siava5h
14-01-2017, 19:05
مثل صدای کادیلاک قدیمیا وقتی گاز میدادن ولی با تعداد بیشتری در ثانیه

اگه اینی که شما میگی باشه صداش چه شکلیه؟

من دقیقا در مورد همین قطعه صحبت میکنم و صداش بایستی به شکل صوت کشیدن باشه.
در دور موتور 3000 دور شما بایستی 50 بار در ثانیه اون صدا رو بشنوی.

hummer_1990
14-01-2017, 19:21
من دقیقا در مورد همین قطعه صحبت میکنم و صداش بایستی به شکل صوت کشیدن باشه.
در دور موتور 3000 دور شما بایستی 50 بار در ثانیه اون صدا رو بشنوی.

خداروشکر سوت نمیکشه و فرضا اگر من اشتباه هم شمرده باشم بازهم از 10-12 بار در ثانیه تجاوز نمیکنه راستی تو نمایندگی ایساکو که بودم طرف داشت راجع به مشکل من با نمایندگی تحویل خودرو صحبت میکرد شنیدم میگفت لقی اپیدمی و پیستون و این ها... نمیدونم منظورش چی بود (البته نماینده ایساکو هنوز ماشینو ندیده و طرف داشت حرفای اون پسره که ماشینو دید و زیر بار نمیرفت تکرار میکرد)

qwertym
14-01-2017, 20:22
سلام اساتید

پرایدم دادم فیلر زده مکانیک صبحا وقتی ماشین روشن میکنم یکی دو دقیقه گرمش میکنم حرکت کنم دو سه دقیقه اول حرکت تو هر دنده ای که باشم تا دور 2700 یه صدایی شبیه ساییده شدن

دو تا فلز رو هم میاد بعدش دیگه اصلا صدا نمیاد البته اینم بگم قبل فیلر اصلا اینطور نبود و صدا نمیداد اصلا !! موضوع به مکانیک هم گفتم میگه پرایدها رو 30 فیلر میزنند منم رو 30 زدم

بنظرتون این صدا چیه ؟؟ بدم مکانیکه ؟ میگه باید یه شب تا صبح ماشین تو تعمیرگاش بخوابونم تا صبح خودش روشن کنه ببینه صدا چیه

حقیقتش به اینکه ماشین کلا تو تعمیرگاه بخوابونم حساسم یه جورایی...

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-01-2017, 23:44
سلام
بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.سلام
یکی از علتهای این مشکل, لبه داشتنِ بیش از حدِ دیسک هست

این لبه در دیسک صفر وجود نداره و به مرور زمان با سایش دیسک توسط لنتها به وجود میاد
نکته مهم:
اگر این لبه بیش از حد بلند هست و میگیره به لنت و صدا تولید میکنه خصوصاً موقع حرکت در پیچها , برید پیش تراشکار یا مکانیک ترمز و بهش بگین فقط و فقط همین لبه رو بتراشه و صاف کنه و با بقیه ی دیسک به هییییچ وجه کاری نداشته باشه حتی اگر سطح دیسک شیار داشته باشه .
اگر سطح دیسک رو هم بتراشه ,به احتمال زیاد بعدش وقتی ترمز میزنین ماشین میلرزه که علتش درست تراش نخوردن دیسک هست و راهی جز تعویض دیسک ندارین

nimahandsomboy
14-01-2017, 23:46
صدای قیژ قیژ میده
کسی اطلاعی نداره??

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

nimahandsomboy
14-01-2017, 23:47
صدای قیژ قیژ میده
کسی اطلاعی نداره?
صدای سوت میده
با گیریس مشکلم حل میشه??

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2017, 00:07
بنده مدتی هست که پدال کلاج وقتی فشار میدمصدای قیژ قیژ میدهمدل ماشین پرشیا 90 دوگانهخیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنیدبه تازگی پدال ترمز هم صدا میده
سلام
اطلاعاتی که نوشتین برای عیب یابی اینترنتی کافی نیست
آیا با فشار سه چهار سانتی روی پدال کلاچ اون صدا رو میده ؟
یا وقتی کلاچ میگیرین ؟
آیا با گاز دادن یا دور آرام صدا کم و زیاد میشه و تغییر میکنه ؟
آیا با موتور کاملاً سرد و کاملاً گرم مثل همه یا فرق میکنه ؟
صفحه و بلبرینگ کلاچ چقدر کار کرده ؟
آیا یکدفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
این مشکل به احتمال زیاد از بلبرینگ کلاچ هست
رگلاژ نبودن کلاچ و یا عادت راننده به تکیه دادن چا روی پدال کلاچ از علتهای زود خراب شدنِ بلبرینگ کلاچ هست چون بلبرینگ کلاچ طراحی نشده که دائماً بچرخه و اگر کلاچ رگلاژ نباشه و یا راننده دائما پاش رو تکیه بده به پدال , بلبرینگ دائما میچرخه و عمرش خیلی کوتاه میشه
بنجل بودنِ بلبرینگ , علتِ دیگرش هست
===================================
ویرایش
در پاسخ گرفتن صبور باشین . دوستان دریغی ندارند و اگر فرصت کنند بیان توی سایت و مطلبتون رو بخونند و پاسخ رو بدونند و فرصت پاسخ گوئی هم داشته باشند پاسخ میدند
موفق باشید

siava5h
15-01-2017, 01:00
خداروشکر سوت نمیکشه و فرضا اگر من اشتباه هم شمرده باشم بازهم از 10-12 بار در ثانیه تجاوز نمیکنه راستی تو نمایندگی ایساکو که بودم طرف داشت راجع به مشکل من با نمایندگی تحویل خودرو صحبت میکرد شنیدم میگفت لقی اپیدمی و پیستون و این ها... نمیدونم منظورش چی بود (البته نماینده ایساکو هنوز ماشینو ندیده و طرف داشت حرفای اون پسره که ماشینو دید و زیر بار نمیرفت تکرار میکرد)

فکر کنم در مورد پین و پیستون حرف میزد. در مرکز پیستون هم یک یاتاقان داریم که به شاتون وصل میشه و مثل قبلی از نوع لغزشی و یک تکه هست. که به اصطلاح بهش میگن بوش شاتون. که به وسیله پین به بیستون وصل میشه.
در اونجا هم ممکنه باشه ولی باز هم از لحاظ تعداد صدا با قبلی فرقی نداره.
بهر صورت اگر اشکال از اون قسمت باشه مشکل نگران کننده ای نیست و با تعویض اون مشکل حل میشه. و شاید نهایتا یک شاتون ایراد داشته باشه و شاتون رو تعویض کنن که باز هم نگرانی نداره. اما حتما بایستی اصلاح بشه (اگر اشکال از این قسمته) چونکه خیلی زود دچار شاتون زدگی میشه و بعد این حادثه، اون موتور به درد کهنه خرینی میخوره.

تا زمانی هم که موتور باز نشه نمیشه فهمید چه اتفاقی در اون محل افتاده.
اما باز هم تعداد صدا در اون دور منطقی نیست. و اگر لقی در بوش پیستون وجود داشته باشه با افزایش دور صدا بدتر و بدتر میشه و اصلا هم کم نمیشه. ظاهرا شما بعد از دور 3000 این صدا رو نداری.

خوب خیلی ناراحت کنندس که موتور صفر رو باز کنی. بارها اتفاق افتاده که در تشخیص اشتباهی رخ بده و تصادفا بعضی از مکانیکها حدس درستی رو بزنن و بدون باز کردن موتور مشکل رو حل کنن. ایران خودرو هم یه حدس رو زده و ممکنه حدسش نادرست باشه و بعد از باز کردن موتور تازه متوجه بشه که اشکال از کجا بوده و بی جهت موتور باز شده باشه.

توصیه من اینه که دست کم به 3 یا 4 مکانیک به سفارش دوستان و آشنایان از لحاظ کهنه کار بودن نشون بدی. خیلی اتفاق افتاده که موتوری رو بی جهت میخواستن باز کنن و با یک مورد ساده حل شده باشه.

موتور پژویی رو داشتیم که مشکل کسری روغن داشت و میخواستن موتور رو باز کنن. در صورتی که اشکال از کور شدن شیلنگ خروجی گاز روغن بود. و با 5000 تومن مشکل حل شد.

siava5h
15-01-2017, 01:14
سلام اساتید

پرایدم دادم فیلر زده مکانیک صبحا وقتی ماشین روشن میکنم یکی دو دقیقه گرمش میکنم حرکت کنم دو سه دقیقه اول حرکت تو هر دنده ای که باشم تا دور 2700 یه صدایی شبیه ساییده شدن

دو تا فلز رو هم میاد بعدش دیگه اصلا صدا نمیاد البته اینم بگم قبل فیلر اصلا اینطور نبود و صدا نمیداد اصلا !! موضوع به مکانیک هم گفتم میگه پرایدها رو 30 فیلر میزنند منم رو 30 زدم

بنظرتون این صدا چیه ؟؟ بدم مکانیکه ؟ میگه باید یه شب تا صبح ماشین تو تعمیرگاش بخوابونم تا صبح خودش روشن کنه ببینه صدا چیه

حقیقتش به اینکه ماشین کلا تو تعمیرگاه بخوابونم حساسم یه جورایی...

طبق همون توصیه رو تسمه ها یک کمی مایع دستشویی بریزید ببینید صدا قطع میشه.

siava5h
15-01-2017, 01:19
کسی اطلاعی نداره?
صدای سوت میده
با گیریس مشکلم حل میشه??

اگه صدا دقیقا در زیر پای شما و از داخل اتاق هست بله، با گریس و یا روغن زدن لولاها مشکل حل میشه.

qwertym
15-01-2017, 05:09
طبق همون توصیه رو تسمه ها یک کمی مایع دستشویی بریزید ببینید صدا قطع میشه.

من هر دو تا تسمه هام یک ماهه نو کردم و ربطی به تسمه نداره صدا از طرف سوپاپا میاد به نظر خودم

qwertym
15-01-2017, 19:10
سر شبی کاپوت زدم بالا دیدم اینی که تو عکس با فلش مشخص کردم از جاش دراومده بود و ول بود این چی هستش ؟

به دلیل نبود نور کافی یه عکس از نت پیدا کردم اما اون قسمت تو عکس با فلش مشخص کردم که چیه که دراومده بود ؟

amir z
15-01-2017, 19:17
سر شبی کاپوت زدم بالا دیدم اینی که تو عکس با فلش مشخص کردم از جاش دراومده بود و ول بود این چی هستش ؟

به دلیل نبود نور کافی یه عکس از نت پیدا کردم اما اون قسمت تو عکس با فلش مشخص کردم که چیه که دراومده بود ؟

سلام
این سوپاپ pcv هستش. اسمش رو سرچ کنید اطلاعات کاملی ازش پیدا میکنید. برای تخلیه ﺑﺨﺎﺭ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭﺏ ﺳﻮﭘﺎﭖ به کار میره.
جا بزنید اگر دوباره بیرون زد عوضش کنید چون احتمال اینکه مشکل داشته باشه وجود داره.

qwertym
15-01-2017, 19:24
سلام
این سوپاپ pcv هستش. اسمش رو سرچ کنید اطلاعات کاملی ازش پیدا میکنید. برای تخلیه ﺑﺨﺎﺭ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭﺏ ﺳﻮﭘﺎﭖ به کار میره.
جا بزنید اگر دوباره بیرون زد عوضش کنید چون احتمال اینکه مشکل داشته باشه وجود داره.

ممنون از پاسختون جاش که میزنم بازم ول هستش سفت کردنش قلقی داره ؟؟

یه سوال دیگه : حقیقتش من زیاد از خودرو سر رشته ای ندارم فقط بهم بگید این که از جاش دراومده بوده

و خب رانندگی هم میکردم و اطلاتعی نداشتم دراومده آیا به خودرو آسیب زده ؟؟؟

amir z
15-01-2017, 22:27
ممنون از پاسختون جاش که میزنم بازم ول هستش سفت کردنش قلقی داره ؟؟

یه سوال دیگه : حقیقتش من زیاد از خودرو سر رشته ای ندارم فقط بهم بگید این که از جاش دراومده بوده

و خب رانندگی هم میکردم و اطلاتعی نداشتم دراومده آیا به خودرو آسیب زده ؟؟؟
خواهش میکنم
احتمالا لاستیکش خراب شده پس، چون سالمش نسبتا سفت جا میخوره
نه مشکلی پیش نیومده ولی اگر درست جا نمیخوره تعویضش کنید

hummer_1990
16-01-2017, 21:24
فکر کنم در مورد پین و پیستون حرف میزد. در مرکز پیستون هم یک یاتاقان داریم که به شاتون وصل میشه و مثل قبلی از نوع لغزشی و یک تکه هست. که به اصطلاح بهش میگن بوش شاتون. که به وسیله پین به بیستون وصل میشه.
در اونجا هم ممکنه باشه ولی باز هم از لحاظ تعداد صدا با قبلی فرقی نداره.
بهر صورت اگر اشکال از اون قسمت باشه مشکل نگران کننده ای نیست و با تعویض اون مشکل حل میشه. و شاید نهایتا یک شاتون ایراد داشته باشه و شاتون رو تعویض کنن که باز هم نگرانی نداره. اما حتما بایستی اصلاح بشه (اگر اشکال از این قسمته) چونکه خیلی زود دچار شاتون زدگی میشه و بعد این حادثه، اون موتور به درد کهنه خرینی میخوره.

تا زمانی هم که موتور باز نشه نمیشه فهمید چه اتفاقی در اون محل افتاده.
اما باز هم تعداد صدا در اون دور منطقی نیست. و اگر لقی در بوش پیستون وجود داشته باشه با افزایش دور صدا بدتر و بدتر میشه و اصلا هم کم نمیشه. ظاهرا شما بعد از دور 3000 این صدا رو نداری.

خوب خیلی ناراحت کنندس که موتور صفر رو باز کنی. بارها اتفاق افتاده که در تشخیص اشتباهی رخ بده و تصادفا بعضی از مکانیکها حدس درستی رو بزنن و بدون باز کردن موتور مشکل رو حل کنن. ایران خودرو هم یه حدس رو زده و ممکنه حدسش نادرست باشه و بعد از باز کردن موتور تازه متوجه بشه که اشکال از کجا بوده و بی جهت موتور باز شده باشه.

توصیه من اینه که دست کم به 3 یا 4 مکانیک به سفارش دوستان و آشنایان از لحاظ کهنه کار بودن نشون بدی. خیلی اتفاق افتاده که موتوری رو بی جهت میخواستن باز کنن و با یک مورد ساده حل شده باشه.

موتور پژویی رو داشتیم که مشکل کسری روغن داشت و میخواستن موتور رو باز کنن. در صورتی که اشکال از کور شدن شیلنگ خروجی گاز روغن بود. و با 5000 تومن مشکل حل شد.

امروز رفتم تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایران خودرو ایساکو ماشین رو نشون دادم اولش طرف زیر بار نمیرفت ولی بعد از این که ریسشون و یه تعمیرکار اومدن دیدن و بعد از کلی چونه زدن بالاخره قبول که مشکل اساسی هست و موتور باید عوض بشه همونجا در موتور رو باز کردم که به صدای داخلش گوش بدم دیدم واااااای موتور کمپرس داره خفن !!!! در حدی که اصلا نیاز نبود برای حس کردن فشار کمپرس دستتو بذاری رو سوراخ در موتور!!! خروج بخار روغن رو میشد کاملا با چشم دید انگار که یه نفر داره با تلمبه مخلوط هوا و بخار روغن رو از موتور پمپ میکنه بیرون خلاصه ماشین رو بردم خوابوندم برای تعویض.

حالا خدا میدونه چه بلایی سرش میارن آیا همون رو تعمیر میکنن یا واقعا تعویضش میکنن!؟ و اگر تعویض میکنن یه موتور نو میندازن یا یه موتور برگشتی و تعمیر شده!!! الله اعلم

یه مطلب مهم دیگه این بود که وقتی ماشین رو بردم بخوابونم داشتم مشخصاتش رو چک میکردم دیدم شماره موتور درج روی کارت ماشین و سند و برگ سبز با شماره درج روی محل مشخصات که داخل کاپوت درج شده یکی هستن ولی شماره حک روی بدنه سیلندر موتور یه چیز دیگه هستش و شک کردم که نکنه اصلا از اول یه موتور تعمیری و معیوب انداختع بودن رو ماشین از دوستان عزیزم خواهش میکنم اگر براتون مقدور هست یه لطفی بکنید ببینید ماشین های شما هم همین طوریه یا نه؟

خیلی ممنون:n16::n12:

hummer_1990
16-01-2017, 21:36
برچسب روی موتور

مشخصات پرچ شده ماشین

کارت ماشین

شماره درج شده روی سیلندر

شماره دیگه ای روی سیلندر که نمیدونم چیه!!!

همونطور که میبینید همه شماره ها 165A0084271 هست ولی شماره رو سیلندر 166A107055 هستش!!! به نظرتون مشکوک نیست؟

siava5h
16-01-2017, 21:57
برچسب روی موتور

مشخصات پرچ شده ماشین

کارت ماشین

شماره درج شده روی سیلندر

اینکه شماره موتورها فرق داره.. :n04:
فکر کنم یه مشکلی تو کار باشه...

ای کاش زودتر میدیدی.
شاید میتونسی یک ماشین صفر از کمپانی بگیری.
شایدم ب خاطر همین تغییر شماره تو دردسر بیافتی و بگن که موتور رو عوض کردی... :n37:

ALMATRATOS
16-01-2017, 22:11
یه سوال، ریب زدن خودرو و سر و صدا دادن اون ممکنه ناشی از چی باشه؟

mohamad skystar
16-01-2017, 23:33
یه سوال، ریب زدن خودرو و سر و صدا دادن اون ممکنه ناشی از چی باشه؟

1. سیستم برق رسانی مشکل دارد که شامل شمع، وایر و کوئل است.
2. اگر به هر دلیل سوخت یا برق به یکی از سیلندرها نرسد، مثلا کوئل به یکی از سیلندرها برق ندهد، یا سوزن انژکتور در یکی از سیلندرها بنزین را درست تزریق نکند، آن سیلندر کار نکرده و نقش خود را در چرخه حرکت های موتور بازی نمی کند، در نتیجه موتور دچار لرزش و ریپ زدن می شود.
3. نسبت مخلوط بنزین و هوا مناسب نیست که دلایل آن عبارتند از:
- ضعیف بودن فشار بنزین به دلیل خرابی پمپ بنزین یا کیپ شدن فیلتر بنزین.
- خرابی سوزنهای انژکتور ماشین.
- خرابی یا کثیفی دریچه گاز و یا سنسورهای مربوط به هوای ورودی. (که در اینصورت، با استفاده از اسپری شوینده "گانک" در دریچه گاز مشکل حل می شود).
- مخلوط بودن بنزین با آب یا مواد دیگر.

qwertym
17-01-2017, 05:17
برچسب روی موتور

مشخصات پرچ شده ماشین

کارت ماشین

شماره درج شده روی سیلندر

شماره دیگه ای روی سیلندر که نمیدونم چیه!!!

همونطور که میبینید همه شماره ها 165A0084271 هست ولی شماره رو سیلندر 166A107055 هستش!!! به نظرتون مشکوک نیست؟

مال منم به همین شکله شماره ای که رو موتور نوشته با مال برچسب کارت و کاپوت فرق میکنه اما اگه چیزی نخونه که تعویض پلاک برام انجام نمدادن...

یه چیز دیگه روزی که رفته بودم تعویض پلاک به جز چک کردن مشخصات کاپوت اینا یه شماره هم تو قسمت باک بنزین نوشته اونم رفت چک کرد بعد برگم مهر کرد و رفتم برای باقی کارای تعویض پلاک

siava5h
17-01-2017, 17:41
مال منم به همین شکله شماره ای که رو موتور نوشته با مال برچسب کارت و کاپوت فرق میکنه اما اگه چیزی نخونه که تعویض پلاک برام انجام نمدادن...

یه چیز دیگه روزی که رفته بودم تعویض پلاک به جز چک کردن مشخصات کاپوت اینا یه شماره هم تو قسمت باک بنزین نوشته اونم رفت چک کرد بعد برگم مهر کرد و رفتم برای باقی کارای تعویض پلاک

اگه قرار باشه شماره موتور درج روی کارت و روی بدنه موتور یکسان نباشه، پس چه لزومی داره که همچین مقداری رو ثبت میکنن؟! یه 4+2 بنویسن واسه قشنگی دیگه. این همه ادا نداره.
اگه اون شماره مربوط به مشخصه فنی موتور میشه پس بایستی شماره تمام موتورهای یک مدل یکسان باشه و نباید با بقیه فرق کنه.

در مورد ماشین خودمون دیدم که شماره ها یکسان هستن و دقیقا همونی هست که در کارت خودرو ثبت شده.
ممکنه چنتا کراکتر کمتر یا بیشتر باشه، اما بایستی بخش اعظمش یکسان باشه.
این شماره نشان داده شده در تصویر به طور کل فرق میکنه. مگر اینکه ایشون شماره رو از جای درستش نخونده باشه. که بعید به نظر میرسه.

شما هم اگه شمار موتور مشاینتون فرق میکنه، بهتون توصیه میکنم یا ماشینتون رو بفروشید و یا به راهنمایی اطلاع بدید. ممکه موتوری که بر روی ماشین سوار شده، یک موتور سرقتی باشه و از همین شماره میشه مالکیت موتور رو شناسایی کرد.

اگه قرار باشه شماره ها فرق کنه، پس فرضا شما میونی موتور ماشین پرایدتون رو با ماشین پراید دوستتون عوض کنین. و یا اینکه ماشین یکی از آشناهاتونو امانت بگیرین و با موتور ماشین خودتون عوض کنین، هیچ جا هم که درج نشده. هیچ اتفاقی هم نمیافته.
به همین سادگی نیست.

amir z
17-01-2017, 18:04
اگه قرار باشه شماره موتور درج روی کارت و روی بدنه موتور یکسان نباشه، پس چه لزومی داره که همچین مقداری رو ثبت میکنن؟! یه 4+2 بنویسن واسه قشنگی دیگه. این همه ادا نداره.
اگه اون شماره مربوط به مشخصه فنی موتور میشه پس بایستی شماره تمام موتورهای یک مدل یکسان باشه و نباید با بقیه فرق کنه.

در مورد ماشین خودمون دیدم که شماره ها یکسان هستن و دقیقا همونی هست که در کارت خودرو ثبت شده.
این شماره نشان داده شده در تصویر به طور کل فرق میکنه. مگر اینکه ایشون شماره رو از جای درستش نخونده باشه. که بعید به نظر میرسه.

شما هم اگه شمار موتور مشاینتون فرق میکنه، بهتون توصیه میکنم یا ماشینتون رو بفروشید و یا به راهنمایی اطلاع بدید. ممکه موتوری که بر روی ماشین سوار شده، یک موتور سرقتی باشه و از همین شماره میشه مالکیت موتور رو شناسایی کرد.

اگه قرار باشه شماره ها فرق کنه، پس فرضا شما میونی موتور ماشین پرایدتون رو با ماشین پراید دوستتون عوض کنین. و یا اینکه ماشین یکی از آشناهاتونو امانت بگیرین و با موتور ماشین خودتون عوض کنین، هیچ جا هم که درج نشده. هیچ اتفاقی هم نمیافته.
به همین سادگی نیست.

دقیقا همینطوره. قضیه خیلی مشکوکه. حتما پیگیر باشید
البته از شرکت های کثیفی مثل ایران خودرو و سایپا هیچ چیزی بعید نیست و ممکنه این ماشین ها به دلایلی دستکاری شده باشن. این قضیه نشون میده هر کی ماشین صفر از این شرکت ها میگیره بهتره توی همون نمایندگی این ها رو چک کنه

Life24
17-01-2017, 18:05
سلام و خسته نباشید
دوستان من لنت عقب پراید برای 111 سال 91 خریدم و تا الان ماکنیک گفت نیاز به تعویض نیست..الان میگه عوض ش کن
تقریبا 5 سال گذشته..این لنت دیگه میشه استفاده کرد ازش؟ منظورم مواد ی که به کار رفته با توجه به که تو انبار هم چند سال میخوابه...یک 7 سالی فک کنم از تولید ش گذشته

siava5h
17-01-2017, 18:12
سلام و خسته نباشید
دوستان من لنت عقب پراید برای 111 سال 91 خریدم و تا الان ماکنیک گفت نیاز به تعویض نیست..الان میگه عوض ش کن
تقریبا 5 سال گذشته..این لنت دیگه میشه استفاده کرد ازش؟ منظورم مواد ی که به کار رفته با توجه به که تو انبار هم چند سال میخوابه...یک 7 سالی فک کنم از تولید ش گذشته

ماده فاسد شدنی نیست. ایرادی نداره. میتونی استفاد کنی.
البت اگه به ته نرسیده باشه.
اگه به ته رسید مجبوری عوض کنی دیگه.
مکانیک رو چه حسابی گفته؟ رو حساب سایزش گفته یا حساب طول عمرش.؟
اگه به حساب طول عمرش گفته، اهمیتی نداره. اما اگه به حساب سخت بودن یا نازک شدن گفته حرفش منطقیه.

Life24
17-01-2017, 18:39
ماده فاسد شدنی نیست. ایرادی نداره. میتونی استفاد کنی.
البت اگه به ته نرسیده باشه.
اگه به ته رسید مجبوری عوض کنی دیگه.
مکانیک رو چه حسابی گفته؟ رو حساب سایزش گفته یا حساب طول عمرش.؟
اگه به حساب طول عمرش گفته، اهمیتی نداره. اما اگه به حساب سخت بودن یا نازک شدن گفته حرفش منطقیه.

ممنون از پاسخ شما
لنت جلو ، دو سال پیش عوض کردم .. لنت عقب رو اصلا دست نزدم تا حالا
منظورم از 7 سال خریدن لنت عقب بود..5 سال پیش خریدمش و هنوز استفاده نکردم..منظورم این هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-01-2017, 19:13
دقیقا همینطوره. قضیه خیلی مشکوکه. حتما پیگیر باشید
البته از شرکت های کثیفی مثل ایران خودرو و سایپا هیچ چیزی بعید نیست و ممکنه این ماشین ها به دلایلی دستکاری شده باشن. این قضیه نشون میده هر کی ماشین صفر از این شرکت ها میگیره بهتره توی همون نمایندگی این ها رو چک کنه
سلام
همین چند روز پیش در اخبار گفت یک مشتری خودروساز رو در دادگاه محکوم کرد و 15 میلیون تومن ازش خسارت گرفته چون اکسل عقب شکسته , برده برای تعویض تحتِ گارانتی , اکسل شکسته رو جوش دادند و نصب کردند و بعش گفتند عوضش کردیم
قبلاً هم نصب گیربکس خرابِ ماشینهای دیگه رو تعمیر کرده بودند و نصب کرده بودن روی خودروهای صفر
خودروسازها از فاسدترین شرکتهای ایران هستند . قطعه سازها هم پشتِ سرشونند

qwertym
17-01-2017, 19:38

به همین سادگی نیست.

سلام دوست عزیز

من جدی جدی دارم میترسم

یا من شماره را از جای درستش نخوندم و یا اینکه.... مگه شماره موتور همون نیست که پشت موتور نوشته شده ؟؟

دقیقا یادمه روزی که رفته بودیم برای تعویض پلاک اتفاقا کارشناس سختگیری داشت جدا از چک کردن اطلاعات کارت و کاپوت

حتی یادمه گفت درب باک بنزین هم باز کن اونجا هم یه شماره 6 رقمی داره اونم حتی چک کرد بعد برگم مهر کرد و رفتم پلاکم تحویل گرفتم

جدی جدی یه شور بدی تو دلم افتاده میشه رهنمایی کنید دقیقا کجا نوشته چک کنم؟

amir z
17-01-2017, 19:55
سلام دوست عزیز

من جدی جدی دارم میترسم

یا من شماره را از جای درستش نخوندم و یا اینکه.... مگه شماره موتور همون نیست که پشت موتور نوشته شده ؟؟

دقیقا یادمه روزی که رفته بودیم برای تعویض پلاک اتفاقا کارشناس سختگیری داشت جدا از چک کردن اطلاعات کارت و کاپوت

حتی یادمه گفت درب باک بنزین هم باز کن اونجا هم یه شماره 6 رقمی داره اونم حتی چک کرد بعد برگم مهر کرد و رفتم پلاکم تحویل گرفتم

سلام
اون شماره ی زیر صندلی عقب برای شماره اتاقه که توی تعویض پلاک چک میشه

در مورد مشکلتون نگران نباشید ولی حتما پیگیر باشید تا به نتیجه برسید.

ممنون از پاسخ شما
لنت جلو ، دو سال پیش عوض کردم .. لنت عقب رو اصلا دست نزدم تا حالا
منظورم از 7 سال خریدن لنت عقب بود..5 سال پیش خریدمش و هنوز استفاده نکردم..منظورم این هست

سلام
همون طور که دوست عزیزمون گفت لنت چیزی نیست که خراب بشه. مشکلی نداره استفاده کنید. تازه جنسش از کالاهای فعلی بهتره:n31: لنت رو فقط روغن خراب میکنه

amir z
17-01-2017, 19:57
تکراری شد. لطفا یکی از مدیران پاک کنه

Netw0rks
18-01-2017, 14:00
سلام

پارس دوگانه سوز مدل 95

چون بیشتر گاز استفاده می کنم ، میخام فقط بنزین سوپر بزنم .

به نظرتون این کار خوبه یا بد ؟

siava5h
18-01-2017, 14:34
سلام دوست عزیز

من جدی جدی دارم میترسم

شماره موتور بر روی سیلند درج شده. و برای موتورها مختلف جاهای مختلفی قرار میدن.
ولی اغلب در یک محل صاف و سنگ زده شده درج میکنن و اغلب بصورت فرو رفته هستش. یعنی با ابزار شماره زنی بر روی بدنه میکوبن.
البته دوستمون شماره ایی که عکس گرفتن در یک محل سنگ زنی شده نیست. و این احتمال رو میاره که اشتباه عکس گرفته باشه.

تو گوگل سرچ کنید محلهای مختلف درج شده شماره موتور رو نشون دادن.

amir z
18-01-2017, 14:52
سلام

پارس دوگانه سوز مدل 95

چون بیشتر گاز استفاده می کنم ، میخام فقط بنزین سوپر بزنم .

به نظرتون این کار خوبه یا بد ؟
سلام اصلا مهم نیست. البته اکثر اوقات بنزین سوپر های ما از معمولی ها هم بدتره. زیاد پیش اومده افراد بنزین سوپر زدن و مشکل بد روشن شدن صبحگاهی داشتن. ضمن اینکه این موتور پژو تقریبا واسه زمان تیرکمون شاه هست و بنزین معمولی ما دیگه با کیفیت بنزین پیشنهادی اون زمان مطابقت میکنه (هرچند کیفیت فاجعه ای داره بنزین های ایران) :n02:

ولی اغلب در یک محل صاف و سنگ زده شده درج میکنن و اغلب بصورت فرو رفته هستش. یعنی با ابزار شماره زنی بر روی بدنه میکوبن.
البته دوستمون شماره ایی که عکس گرفتن در یک محل سنگ زنی شده نیست. و این احتمال رو میاره که اشتباه عکس گرفته باشه.

دقیقا همینطوره منم توی اکثر ماشین هایی که دیدم به این شکل بوده (206 رو نگاه نکردم) ولی نکته جالب اینه شماره ی موجود در عکس ارسالی دوستمون تعداد زیادی از ارقامش یکسان بود :n36: در کل نکته ی خویب اشاره کردید، بهتره دقیقتر چک بشه

Netw0rks
18-01-2017, 15:33
سلام اصلا مهم نیست. البته اکثر اوقات بنزین سوپر های ما از معمولی ها هم بدتره. زیاد پیش اومده افراد بنزین سوپر زدن و مشکل بد روشن شدن صبحگاهی داشتن. ضمن اینکه این موتور پژو تقریبا واسه زمان تیرکمون شاه هست و بنزین معمولی ما دیگه با کیفیت بنزین پیشنهادی اون زمان مطابقت میکنه (هرچند کیفیت فاجعه ای داره بنزین های ایران) :n02:

پس سوالمو اصلاح کنم :

اشکال نداره فقط بنزین سوپر بزنم ؟

:n31:

siava5h
18-01-2017, 15:39
پس سوالمو اصلاح کنم :

اشکال نداره فقط بنزین سوپر بزنم ؟

:n31:

نه مشکلی نداره و بین بد و بدتر، بد رو انتخاب میکنی. نیمه پر لیوانش میشه: سوپر بهتر از معمولیه.:n37:
این نیمه پر لیوان هم یک شعار مسخره در زندکی ماست :n21:

qwertym
18-01-2017, 17:33

سلام مجدد دوست عزیز

من برای پراید انژکتوری سرچ کردم نتایج تکراری میاره نوشته پشت بلوک سیلندر زیر پمپ بنزین که در یک تاپیک دیدم این

مربوط به پراید کاربراتوری هستش البته خودش عکس گذاشته و فهمید کجاشه اما عکسا از آپلود سنترش پاک شدند و نشون نمیده

این لینکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو سایتش هم ثبت نام میکنی لینک فعالسازی و تایید نمیاره

لطفا اگه کسی میدونه برا پراید انژکتوری ککجاش نوشته بگه تا برم ببینم چون اونی که پشت موتور نوشته با مال من نمیخونه:n28::n28:

hummer_1990
18-01-2017, 23:09
شما فرض کنید که برچسب روی موتور به خاطر شست و شو و کثیفی و.... پاک شده باشه و همچنین حلبی مشخصات هم لبه کاپوت پرچ شده بر اثر تصادف از بین رفته باشه و شما قصد داری ماشینت رو بفروشی با توجه به از بین رفتن برچسب و حلبی مشخصات مامور فک پلاک شماره موتور رو از کجا باید بخونه؟ معلومه دیگه از روی خود موتور پس شماره موتور باید جایی درج بشه که بدون نیاز به باز کردن قطعات خودرو قابل رویت باشه برای همین هم مشخصات ماشین رو در نقاط مختلف حک میکنن که اگر یکیش از بین رفت از نقطه دیگه خودرو بشه مشخصاتش رو چک کرد

تنها شماره ای که روی موتور و قابل رویت بود رو عکس گرفتم یکیش با 9 شروع میشد و سمت راست جلو سیلندر حک شده بود و یکیش با 165 شروع شده بود که سمت چپ بود و از لحاظ الگو و تعداد کاراکتر دقیقا مثل شماره موتور درج شده روی کارت و برچسب و حلبی بود ولی اعدادش فرق میکرد

hummer_1990
18-01-2017, 23:16
انقدر اعصابم به خاطر این قضیه به هم ریخته که شنبه مرخصی گرفتم که برام مرکز تعویض پلاک در مورد این مشکل سوال کنم و چنتا از 206 های صفر رو هم خودم از نزدیک چک کنم اگر مطمئن بشم که اون شماره روی موتور باید با بقیه شماره ها یکی باشه مریم نمایندگی که خودرو رو تحویل گرفتم دهنشون رو سرویس میکنم ازشون شکایت میکنم

فقط از دوستان عزیزی که 206 صفر یا مدل 95 دارن خواهش میکنم که این موضوع همخوانی مشخصات ماشین رو چک کنن ببینن برای اون ها هم مثل مال منه یا نه خیلی ممنون میشم

hummer_1990
20-01-2017, 21:53
این عکس برگه پذیرش خودرو هستش مدت زمان تقریبی تعمیرات رو زده 15 الی 25 روز کاری که من به اشتباه 12 خونده بودم... یعنی اگر طی این مدت خودرو رو تحویل بدن دیگه مجبور به پرداخت هزینه خواب به من نیستن؟ چون تو سایت ها دیدم که خوابیدن بیش از 48 ساعت شامل پرداخت هزینه خواب به مشتری میشه! آیا میتونن باتوجه به زمان تعمیری که داخل برگه پذیرش زدن از پرداخت هزینه خواب خودداری کنن؟
در مورد هزینه خواب به چه چیزی باید استناد کنم که نتونن بپیچونن و از چه طریقی باید اقدام کنم.

طبق گفته نمایندگی سابقه تعویض موتور رو در کارت گارانتی ثبت میشه... با توجه به این که ماشین از اول ایراد کارخونه ای داشته و 400 تا هم بیشتر کیلومتر ننداخته و موتور کلا داره عوض میشه آیا این کارشون قانونی هست؟ چون موقع فروش تو سر ماشین میخوره !!اگه کارشون قانونی نیست از کجا باید پیگیری و به کجا باید شکایت کنم که در سابقه گارانتی ثبت نشه.

siava5h
21-01-2017, 14:48
از کجا باید پیگیری و به کجا باید شکایت کنم که در سابقه گارانتی ثبت نشه.

فکر کنم امروز میخواستی بری یه تحقیقی کنی از راهنمایی. نتیجشو اینجا هم بگو استفاده کنیم.

نمیدونم تو برنامه نود دیده بودی یا نه. یه آقای رشتی توی ورزشگاه ازش مصاحبه کردن که گفته "مملکت من ب.. تو ب..یه"
وضعیت مملکت خیلی درام تر از این حرفهاس که با شکایت به حقت برسی. مثل تیر در تاریکیه. البته به قیمت شلیک کردن یک تیر. که حالا این تیره چقدر هزینه داره خدا میدونه.

بهر حال طبق تعهداتشون موتور رو براتون تعمیر میکنن و قراردادی هم نکردن که افت قیمت به شما بدن. تعویض موتور هم یک نوع تعمیر حساب میشه، فقط در ابعاد بزرگتر. هیچ استثنایی نمیشه بین این تعمیر و دیگر تعمیرها قائل شد. همه تعمیرها در سابقه گارانتی ثبت میشه.

در مورد مدت زمان تحویل اطلاعاتی ندارم. ولی غیر منطقی نیست. یه هر حال یه زمانی صرف میشه اما 25 روز خیلی زیاده. حداکثر یک هفته برای ارسال موتور از کمپانی بایست کافی باشه.
در هر صورت فکر نکنم زورت به اینها برسه. اینها همونا هستن که سر حدود 10 میلیون نفر رو کلاه گذاشتن و بهشون ماشین گرونتر فروختن.

شما هم زیاد سخت نگیر. خودمون خواستیم و خودمون هم مستحق این رذالت هستیم.
یک تومن دو تومن ارزش اینو نداره خودتو زیاد ناراحت کنی.
به امید مهندسان ایرانی ماشینت درست میشه و واست یه 4-5 سالی کار میکنه و دیگه این افت قیمته قابل محسوس نمیشه.

اگه اون داستان شماره موتور جدی باشه، شاید بتونی یه کارایی بکنی.

qwertym
21-01-2017, 19:32
سلام دوستان

از انتهای لوله مکش هیدرولیک پرایدم چرب و روغنی بود امروز بعد پارکم یه کارتن گذاشتم زیر ماشین روغن چکه کرد و مخزن هیدرولیک پرایدم هم مقدار کمی روغن کم کرده

قابل تعمیره ؟؟؟ اگه هست باید به کجا مراجعه کرد برای تعمیرش ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 20:28
سلام دوستان
از انتهای لوله مکش هیدرولیک پرایدم چرب و روغنی بود امروز بعد پارکم یه کارتن گذاشتم زیر ماشین روغن چکه کرد و مخزن هیدرولیک پرایدم هم مقدار کمی روغن کم کرده
قابل تعمیره ؟؟؟ اگه هست باید به کجا مراجعه کرد برای تعمیرش ؟

سلام
اگر از شیلنگ باشه قابل تعمیره و بهتر از قطعات بنجل نمایندگی هم میشه
هیدرولیک کارها درستش میکنند . ساید دیگه هرگز خراب نشه
بگین شیلنگ امریکائی یا المانی یا کره ای اصل استفاده کنه . روش نوشته ساخت کجاست . اگر بوی کفش چینی میده پس بنجله . نباید بو بده
اگر هم از اورینگ سیلنگ باشه راحت تعمیر میشه

qwertym
21-01-2017, 21:02
سلام
اگر از شیلنگ باشه قابل تعمیره و بهتر از قطعات بنجل نمایندگی هم میشه
هیدرولیک کارها درستش میکنند . ساید دیگه هرگز خراب نشه
بگین شیلنگ امریکائی یا المانی یا کره ای اصل استفاده کنه . روش نوشته ساخت کجاست . اگر بوی کفش چینی میده پس بنجله . نباید بو بده
اگر هم از اورینگ سیلنگ باشه راحت تعمیر میشه

سلام جناب آسمانی عزیز

این عکس محلی که منظورمه

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 23:51
سلام جناب آسمانی عزیز
این عکس محلی که منظورمه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام
در عکس مشخص نیست چی نشتی داره اما به هر حال یا شیلنگه یا لوله فلزی یا محل نصب شیلنگ یا لوله به یک قطعه ی دیگه
قطعه ی ای نشتی داره باید باز بشه

hummer_1990
23-01-2017, 22:15
فکر کنم امروز میخواستی بری یه تحقیقی کنی از راهنمایی. نتیجشو اینجا هم بگو استفاده کنیم.

نمیدونم تو برنامه نود دیده بودی یا نه. یه آقای رشتی توی ورزشگاه ازش مصاحبه کردن که گفته "مملکت من ب.. تو ب..یه"
وضعیت مملکت خیلی درام تر از این حرفهاس که با شکایت به حقت برسی. مثل تیر در تاریکیه. البته به قیمت شلیک کردن یک تیر. که حالا این تیره چقدر هزینه داره خدا میدونه.

بهر حال طبق تعهداتشون موتور رو براتون تعمیر میکنن و قراردادی هم نکردن که افت قیمت به شما بدن. تعویض موتور هم یک نوع تعمیر حساب میشه، فقط در ابعاد بزرگتر. هیچ استثنایی نمیشه بین این تعمیر و دیگر تعمیرها قائل شد. همه تعمیرها در سابقه گارانتی ثبت میشه.

در مورد مدت زمان تحویل اطلاعاتی ندارم. ولی غیر منطقی نیست. یه هر حال یه زمانی صرف میشه اما 25 روز خیلی زیاده. حداکثر یک هفته برای ارسال موتور از کمپانی بایست کافی باشه.
در هر صورت فکر نکنم زورت به اینها برسه. اینها همونا هستن که سر حدود 10 میلیون نفر رو کلاه گذاشتن و بهشون ماشین گرونتر فروختن.

شما هم زیاد سخت نگیر. خودمون خواستیم و خودمون هم مستحق این رذالت هستیم.
یک تومن دو تومن ارزش اینو نداره خودتو زیاد ناراحت کنی.
به امید مهندسان ایرانی ماشینت درست میشه و واست یه 4-5 سالی کار میکنه و دیگه این افت قیمته قابل محسوس نمیشه.

اگه اون داستان شماره موتور جدی باشه، شاید بتونی یه کارایی بکنی.

با سلام خدمت دوستان عزیز
بله پیگیری کردم و اون شماره که من روی لبه سرسیلندر دیدم شماره موتور نبود و مربوط به سریال بندی قطعات بود و برای همه 206 هایی که اونجا دیدم الگوی متفاوتی داشت و حتی برای بعضی هاشون اصلا درج نشده بود (206 صندوق دار) شماره اصلی موتور سمت راست پایین موتور هست و باید چراغ قوه بندازی تا معلوم بشه.

در مورد هزینه خواب خودرو هم عارضم که بعد از انجام خدمات گارانتی و دریافت فاکتور انجام خدمات باید با شماره 096440 تماس بگیری و تشکیل پرونده بدی که داستان های خودش رو داره وتا اونجا که بتونن سعی میکنن هزینه ندن ( اینو خود کارمند فنی نمایندگی مرکزی گفت) البته کار من به اونجاها نرسید و امروز تماس گرفتن که ماشین آمادس و فردا باید برم تحویل بگیرم SMS هم اومد برام که ماشین آمادس. دیگه به خاطر 7 روز ارزش نداره بخوام برم دنبال هرینه خواب و درگیری های مربوط به اون.

درمورد ثبت شدن تعویض موتور در سابقه کارت گارانتی هم آب پاکی رو ریختن رو دستم رییس قسمت گارانتی نمایندگی مرکزی گفت که اگر آشنا درست حسابی تو ایران خودرو داشته باشی تعویض موتور که هیچ خود ماشین رو هم برات عوض میکنن و هیچ جایی هم ثبت نمیشه ولی اگر آشنا نداری هیچ راه دیگه ای نداره و به خاطر حساب و کتاب های خود ایرانخودرو کوچکترین خدمات گارانتی هم در سابقه خودرو ثبت میشه.

حالا فردا بریم ببینیم چیکار کردن خداکنه مشکل کامل برطرف و موتور رو کامل عوض کرده باشن. ایشالله که موقع تعویض به قسمت های دیگه ماشین گند نزده باشن.

Life24
23-01-2017, 22:34
سلام خوبید دوستان؟
پراید مدل 91 با کارکرد 86000 هست..دیروز باران امد و یکمی که ترمز رو میگرفتم و یک مقدار سرعت داشتم، احساس میکردم چرخ ها سریع قفل میکنه و کنترل ماشین میخواد خارج بشه
هفته پیش تعویض روغنی بودم و بدون که چیزی بگم گفت لنت های جلو و عقب رو باید تعویض کنی...
ایا به خاطر لنت ها هست؟

siava5h
24-01-2017, 00:51
سلام خوبید دوستان؟
پراید مدل 91 با کارکرد 86000 هست..دیروز باران امد و یکمی که ترمز رو میگرفتم و یک مقدار سرعت داشتم، احساس میکردم چرخ ها سریع قفل میکنه و کنترل ماشین میخواد خارج بشه
هفته پیش تعویض روغنی بودم و بدون که چیزی بگم گفت لنت های جلو و عقب رو باید تعویض کنی...
ایا به خاطر لنت ها هست؟

موقع بارندگی لغزندگی زیاد میشه و سر خوردن رو داره. اینکه ترمز زود میگیره اشکال از لنت نیست. و مشکلی نداره.
ماشین شما ABS نیست؟
اگه نیست که خوب امنحرف شدن رو داره در هنگام سر خوردن. ولی اگه ABS هست نبایست از کنترل خارج بشه.
اینکه راننده ها احساس میکنن ترمزضعیفه و زود سر میخوره به خاطر ضعیف عمل کردن ترمزهای عقب هست.
با ریگلاژ ترمز دستی وضعیت ترمز گیری بهتر میشه.
برای اینجور مواقع میتونی ترمز دستی رو جند دنده بالا بیاری و کامل نخوابونی. بالا آوردن نبایست به حدی باشه که ترمز عمل کنه. فقط در نزدیکی عمل کردن بره. اینجوری احساس شما در ترمز گرفتن بهتر میشه.
اگر ترمز ABS ندارید، عادت کنید در هنگام ترمز گرفتن سریعا ترمز دستی رو بکشید.
میتونید برای تمرین به اینکه در شرایط ناگهانی هم بتونین ترمز دستی رو بگیرید، در حالت عادی هر وقت خواستید ترمز بگیرید، دستتون رو به ترمز دستی برسونید وگاها ترمز دستی رو هم بکشید. اینطوری در شرایط خطرناک به صورت خودکار اقدام به گرفتن ترمز دستی میکنید.

اما اگه ترمز ABS دارید اینکار اشتباهه. چونکه در صورتی که ترمز عقب قوی عمل کنه از جاده منحرف میشید.
البته اگه در هنگام عمل کردن ترمز ABS قصد گریز زدن از مقابل مانع رو داشته باشید.
بهر صورت کنترل ترمز دستی در شرایط حساس خیلی کمکتون میکنه.

در حالت ABS چون اغلب ماشینها فقط چرخ جلوشون ABS داره، هنگام ترمز شدید و استفاده از ترمز دستی، چرخ جلو در حال گردش هست و چرخ عقب قفل میکنه و با چرخوندن فرمان برای گریز کردن از مقابل مانع باعث میشه که خودرو به دور خودش بچرخه و از مانع هم نتونه فرار کنه.

Life24
24-01-2017, 01:06
سلام و ممنون از پاسخ خوبشما
بله ABS است.
لنت هاشو از روز اول تا الان دست نزدیم. لنت عقب رو.
مکانیک ترمز دستی را تنظیم میکند؟
الان ترمز دستی میگیرم ريال خیلی خوب ماشین رو نگه میداره(منظورم در حالت سرازیری یا ثابت هست که دستی میکشیم و میریم بیرون)

siava5h
24-01-2017, 15:59
سلام و ممنون از پاسخ خوبشما
بله ABS است.
لنت هاشو از روز اول تا الان دست نزدیم. لنت عقب رو.
مکانیک ترمز دستی را تنظیم میکند؟
الان ترمز دستی میگیرم ريال خیلی خوب ماشین رو نگه میداره(منظورم در حالت سرازیری یا ثابت هست که دستی میکشیم و میریم بیرون)

ریگلاژ ترمز دستی به معنی تعداد دنده ای هست که ترمز درگیر میشه.
بایستی بین 4-5 دنده ترمز دستی درگیر بشه. اگه بیشتر از این هست، ترمز دستی ریگلاژ نیست.

شماکه ترمز ABS داری چرا ماشین در حال منحرف شدن بود؟ به مسیری که انتظار داشتی نمیرفت؟! ABS عمل نمیکرد؟ یا اینکه منظورت از منحرف شدن اینه که متوقف نمیشد؟!

Life24
24-01-2017, 22:15
ریگلاژ ترمز دستی به معنی تعداد دنده ای هست که ترمز درگیر میشه.
بایستی بین 4-5 دنده ترمز دستی درگیر بشه. اگه بیشتر از این هست، ترمز دستی ریگلاژ نیست.

شماکه ترمز ABS داری چرا ماشین در حال منحرف شدن بود؟ به مسیری که انتظار داشتی نمیرفت؟! ABS عمل نمیکرد؟ یا اینکه منظورت از منحرف شدن اینه که متوقف نمیشد؟!

ممنون از شما
نه منحرف نمیشد..اما انگار چرخ ها داره لیز میخوره و قفل شده و ماشین میخواد هر سمتی دوست داره بره . و کنترلش از دست من خارج میشه.چنین حالتی

siava5h
25-01-2017, 01:13
ممنون از شما
نه منحرف نمیشد..اما انگار چرخ ها داره لیز میخوره و قفل شده و ماشین میخواد هر سمتی دوست داره بره . و کنترلش از دست من خارج میشه.چنین حالتی

اگه ABS کار کنه نباید هر طرف که ماشین خودش خواست بره. باید دقیقا به جهت فرمون ماشین بره. هر طرفی که شما هدایت میکنی.
بایستی صدای ضربه های ترمز شنیده بشه و ترمز زیر پا قطع و وصل کنه (به اصطلاح دل بزنه)

هدف از ساخت ABS همینه که حرکت ماشین در هنگام ترمز شدید در کنترل راننده باشه.

sadegh571
27-01-2017, 08:14
سلام

سلام دوستان
چند روز پیش اومدم لنتای جلوی ماشینمو عوض کنم (پراید 82) دیدم لنت گیر کرده به دیسک و در نمیاد. بعد بستمش بی خیالش شدم.
دو روز پیش رفتم چرخ های جلو رو عوض کردم به فروشنده گفتم میتونی لنت هاشو هم عوض کنی گفت اره بلدم.
بعد اونم نتونست عوض کنه (فقط تونست لنتو در بیاره ولی لنت جدید جا نرفت چون چاق تر بود) و با چند تا میله افتاد به جونش و داغونش کرد و آخر گفت پیستون هات اومده جلو ببر پیش جلوبندی ساز برات درست کنه. جلوبندی ساز هم گفت کار ما نیست.
الان لنت هام عوض نشد که هیچ، ترمز هم خیلی ضعیف شده و پدال خیلی پایین میره و انگار چوب شده.
مشکل ترمز از چی میتونه باشه و چطور میشه لنتو عوض کرد؟ (باید پیش کی ببرم؟)

shiraz522
29-01-2017, 23:57
سلام و وقت بخیر

امشب ماشین (پژو پارس) رو هر چی استارت زدم ، روشن نشد ... فواصل زمانی چند دقیقه رو هم تست کردم اما کارساز نبود !!!

این نکات رو هم اضافه کنم :

دو سه روز پیش توی جاده ی روستایی از یه دست انداز (بخونید کوه !! ) که ندیدم ، یه پرش زدم (تکان شدید و امکان فعال شدن قطع کن بنزین) :n02:

امروز هم صدای زوزه پمپ بنزین یکم غیر معمولی بود .. به نظر میومد که داره بیش از حد استاندارد زور میزنه

نظرتون چیه ؟؟
از سوییچ اینرسی هست ؟؟ (چطور رفعش کنم ؟)
از پمپ بنزینه ؟؟ (خودم میتونم مشکل رو رفع کنم یا باید ببرم تعمیرگاه؟)

یا مشکلات دیگه ای هست

سپاس از پاسخ های پر مهر و محبتتون

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-01-2017, 01:38
سلام و وقت بخیر
امشب ماشین (پژو پارس) رو هر چی استارت زدم ، روشن نشد ... فواصل زمانی چند دقیقه رو هم تست کردم اما کارساز نبود !!!این نکات رو هم اضافه کنم :
دو سه روز پیش توی جاده ی روستایی از یه دست انداز (بخونید کوه !! ) که ندیدم ، یه پرش زدم (تکان شدید و امکان فعال شدن قطع کن بنزین) :n02:
امروز هم صدای زوزه پمپ بنزین یکم غیر معمولی بود .. به نظر میومد که داره بیش از حد استاندارد زور میزنه
نظرتون چیه ؟؟ از سوییچ اینرسی هست ؟؟ (چطور رفعش کنم ؟)از پمپ بنزینه ؟؟ (خودم میتونم مشکل رو رفع کنم یا باید ببرم تعمیرگاه؟)
یا مشکلات دیگه ای هست
سپاس از پاسخ های پر مهر و محبتتونسلام
اگر با باز کردن سوئیچ , چند ثانیه صدای پمپ شنیده میشه پس کلید اینرسی قطع نیست چون اگر قطع باشه پمپ اصلا کار نمیکنه
فیوزهای موتور رو چک کنین
برق داشتن شمعها رو چک کنین
بنزین داشتن رو چک کنین . شاید باک خالیه و آمپرش هم خرابه
اگر باز هم روشن نشد , با رعایت نکات ایمنی 3 قاشق بنزین بریزید توی منیفولد هوا و استارت بزنید . اگر روشن شد پس مشکل سوخت رسانی داره
با جدا کردن شیلنگ سوخت از ریل سوخت و باز کردن سوئیچ بدون استارت زدن باید بنزین بریزه از شیلنگ . باید حتماً در فضای باز این تست انجام بشه و سر شیلنگ رو داخل یک ظرف بذارید تا بنزین نریزه روی موتور و دینام وگرنه ممکنه آتشسوزی بشه

aryamehr1368
30-01-2017, 10:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این عکس از درب موتور ماشینه منه دوسه ساعت بعد خاموش شدن قبلا سرسیلندر کف تراشی رفته و الانم کمی آب کم میکنه به احتمال خیلی زیاد سرسیلندر مرخصه چون کف آخر بود آخر زمستون تعویضش میکنم اینو گذاشتم شاید بدرد کسی خورد

shiraz522
30-01-2017, 11:49
سلام
اگر با باز کردن سوئیچ , چند ثانیه صدای پمپ شنیده میشه پس کلید اینرسی قطع نیست چون اگر قطع باشه پمپ اصلا کار نمیکنه
فیوزهای موتور رو چک کنین
برق داشتن شمعها رو چک کنین
بنزین داشتن رو چک کنین . شاید باک خالیه و آمپرش هم خرابه
اگر باز هم روشن نشد , با رعایت نکات ایمنی 3 قاشق بنزین بریزید توی منیفولد هوا و استارت بزنید . اگر روشن شد پس مشکل سوخت رسانی داره
با جدا کردن شیلنگ سوخت از ریل سوخت و باز کردن سوئیچ بدون استارت زدن باید بنزین بریزه از شیلنگ . باید حتماً در فضای باز این تست انجام بشه و سر شیلنگ رو داخل یک ظرف بذارید تاا بنزین نریزه روی موتور و دینام وگرنه ممکنه آتشسوزی بشه

سوییچ که باز میشه صدای پمپ بنزین میاد
بنزین هم داره
شمع ها مشکلی نداره

اوم جریان 3 تا قاشق رو بلد نبودم و نتونستم انجام بدم

اون شیلنگی که وصل میشه به قسمت بالای شمع عا رو باز کردم ، با باز کردن سوییچ هیچی بنزین نمیرسونه . اصلا فشار نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-02-2017, 08:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این عکس از درب موتور ماشینه منه دو سه ساعت بعد خاموش شدن قبلا سرسیلندر کف تراشی رفته و الانم کمی آب کم میکنه به احتمال خیلی زیاد سرسیلندر مرخصه چون کف آخر بود آخر زمستون تعویضش میکنم اینو گذاشتم شاید بدرد کسی خورد

سلام
ممنون از شما برای اطلاع رسانیتون

برای بنده کاری نداره که بگم خب اگه مکانیک سرسیلندر رو دیده گفته باید کف تراشی بشه یا باید عوض بشه پس دیگه باید کف تراشی یا عوض بشه
اما بنده نه با دیدنِ ظاهر یک سرسیلندر قانع میشم و نه با حرف مکانیک

سرسیلندر باید با کاردک و سمباده شماره 200 تمیز و براق بشه
بعدش با خط کش و آچار فیلرگیری تابش اندازه گرفته بشه .
اگر تاب داشتنش از حد شرعیش !!! بیشتر نباشه و ترک هم نداشته باشه پس سالمه و فقط واشر سرسیلندر نو میخواد
تازه اگر هم ترک داره , ترک قابل ترمیم هست در تراشکاری
گاهی جناب مکانیک تمیز نکرده و تست نکرده میگه باید بره تراشکاری یا دیگه به درد نمیخوره !!!

اگر تاب زیاد داره و جای تراشیدن هم نداره , اون حرفی جداست
تازه بعد از تراشیدن هم با واشری که حدود نیم یا یک میلیمتر ضخیمتر باشه تراش خوردگی جبران میشه
سرسیلندر قطعه ی گردن کلفتی هست و به این سادگیها از کار نمیافته

عقلتون رو ندین دست مکانیک
شاید لازم بشه خودتون با کاردک تکه های واشر کهنه رو بردارین و با سمباده براقش کنین
بعد ببرینش پیش یک تراشکار بفهم و باوجدان بگین تست کنه تاب داره یا نه ؟ و اگه داره چقدره ؟
خودتون هم سانت سانتش رو چک کنین اگر ترک نداره پس سالمه و فقط واشر میخواد
کانالهای آب هم اگر رسوب زیاد داره باید تمیز بشه
وقتی مکانیک میگه این دیگه به درد نمیخوره , بپرسین چرا ؟؟؟
شاید از روی تنبلی و راحت طلبی و فرصت طلبی میخواد عوضش کنه یا بفرسته تراشکاری
=======================-===========
آب کم کردن هم چندین علت داره و ممکنه خیلی ساده باشه مثل خرابی درب متبع انبساط یا نشتی بسیار کم از یک شیلنگ

fokahi110
01-02-2017, 19:59
سلام دیسک و صفحه عوض کردم مکانیک واسکازین و خالی کرد و بعد دوباره ریختش توش الان پیچ خروجی واسکازین چکه میکنه سفتش کردم درست نشد نخ بستم بهش درست نشد چیکارش کنم؟تعویض روغنی گفت یه واشر داره اون فاسد شده اونو باید عوض کنی درسته؟:n03::n03:کمک لطفا اساتید:n03:

aryamehr1368
01-02-2017, 22:48
سلام
ممنون از شما برای اطلاع رسانیتون

برای بنده کاری نداره که بگم خب اگه مکانیک سرسیلندر رو دیده گفته باید کف تراشی بشه یا باید عوض بشه پس دیگه باید کف تراشی یا عوض بشه
اما بنده نه با دیدنِ ظاهر یک سرسیلندر قانع میشم و نه با حرف مکانیک

سرسیلندر باید با کاردک و سمباده شماره 200 تمیز و براق بشه
بعدش با خط کش و آچار فیلرگیری تابش اندازه گرفته بشه .
اگر تاب داشتنش از حد شرعیش !!! بیشتر نباشه و ترک هم نداشته باشه پس سالمه و فقط واشر سرسیلندر نو میخواد
تازه اگر هم ترک داره , ترک قابل ترمیم هست در تراشکاری
گاهی جناب مکانیک تمیز نکرده و تست نکرده میگه باید بره تراشکاری یا دیگه به درد نمیخوره !!!

اگر تاب زیاد داره و جای تراشیدن هم نداره , اون حرفی جداست
تازه بعد از تراشیدن هم با واشری که حدود نیم یا یک میلیمتر ضخیمتر باشه تراش خوردگی جبران میشه
سرسیلندر قطعه ی گردن کلفتی هست و به این سادگیها از کار نمیافته

عقلتون رو ندین دست مکانیک
شاید لازم بشه خودتون با کاردک تکه های واشر کهنه رو بردارین و با سمباده براقش کنین
بعد ببرینش پیش یک تراشکار بفهم و باوجدان بگین تست کنه تاب داره یا نه ؟ و اگه داره چقدره ؟
خودتون هم سانت سانتش رو چک کنین اگر ترک نداره پس سالمه و فقط واشر میخواد
کانالهای آب هم اگر رسوب زیاد داره باید تمیز بشه
وقتی مکانیک میگه این دیگه به درد نمیخوره , بپرسین چرا ؟؟؟
شاید از روی تنبلی و راحت طلبی و فرصت طلبی میخواد عوضش کنه یا بفرسته تراشکاری
=======================-===========
آب کم کردن هم چندین علت داره و ممکنه خیلی ساده باشه مثل خرابی درب متبع انبساط یا نشتی بسیار کم از یک شیلنگ
ماشین من 250 هزار کارکرد داشته و این سرسیلندر 10 ساله داره کار میکنه,دفعه قبل که واشر زد وقتی باز کردم کرم خوردگی داشت و علاوه بر کف تراشی جوشکاری هم شد,این دفعه یکی دوبار بخاطر اشتباه باطری ساز ماشین آب کم کرد و موتور بی آب کار کرد به نظر من واشر ترس خوره نشتی رو هم چک کردم جایی نداشت,مکانی اتفاقا میگه عوض نکن ولی چون راه دور میرم میام عوض کنم ب نظر خودم خیالم راحت تره

amir z
01-02-2017, 22:54
سلام دیسک و صفحه عوض کردم مکانیک واسکازین و خالی کرد و بعد دوباره ریختش توش الان پیچ خروجی واسکازین چکه میکنه سفتش کردم درست نشد نخ بستم بهش درست نشد چیکارش کنم؟تعویض روغنی گفت یه واشر داره اون فاسد شده اونو باید عوض کنی درسته؟:n03::n03:کمک لطفا اساتید:n03:
سلام
آره یه واشر مسی داره. البته اگر درست نخ (نخ ضخیم که پلاستیکی نباشه) پیچیده بشه کاملا آب بندی میکنه. اگر چکه نمیکنه مشکل نداره البته، چون گاهی پیش میاد قطره روی پیچ تشکیل میشه ولی اصلا به زمین نمی افته:n31:

ماشین من 250 هزار کارکرد داشته و این سرسیلندر 10 ساله داره کار میکنه,دفعه قبل که واشر زد وقتی باز کردم کرم خوردگی داشت و علاوه بر کف تراشی جوشکاری هم شد,این دفعه یکی دوبار بخاطر اشتباه باطری ساز ماشین آب کم کرد و موتور بی آب کار کرد به نظر من واشر ترس خوره نشتی رو هم چک کردم جایی نداشت,مکانی اتفاقا میگه عوض نکن ولی چون راه دور میرم میام عوض کنم ب نظر خودم خیالم راحت تره
سلام

اگر به جوشکاری رسیده دیگه فایده نداره ولی همونطور که دوستمون گفت سرسیلندر باید کامل چک بشه و خیلی اوقات که میفرستن کف تراشی در واقع اصلا نیاز نبوده. با این حال که شما تعریف میکنی به نظرم همون تعویض بشه بهتره

AMHSIN
02-02-2017, 00:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این عکس از درب موتور ماشینه منه دوسه ساعت بعد خاموش شدن قبلا سرسیلندر کف تراشی رفته و الانم کمی آب کم میکنه به احتمال خیلی زیاد سرسیلندر مرخصه چون کف آخر بود آخر زمستون تعویضش میکنم اینو گذاشتم شاید بدرد کسی خورد
گاهی بخاطر سرما درب روغن اینجور میشه

ماشین من واشر زد بردم یجا گفت حداقل 800 خرجش میشه، بردم یه جای دیگه با تسمه تایم و تضمینی شد 350 تومن!

fokahi110
02-02-2017, 18:29
من امروز ماشین وبردم تعویض روغنی دوستم گفت که از پیچ گیربکس روغن چکه نمیکنه و دست زد کاملا خشک بود گفت که خودتم دست بزن منم دیدم اره خشک هست به فاصله 3 سانتی متر از پیچ تخلیه دیدم داره از لابلای اهن بدنه گیربکس میچکه الان باید چیکار کنم؟درست میشه؟چطوری باید درستش کرد؟:n03::n03::n03:

mohamad skystar
03-02-2017, 12:48
من امروز ماشین وبردم تعویض روغنی دوستم گفت که از پیچ گیربکس روغن چکه نمیکنه و دست زد کاملا خشک بود گفت که خودتم دست بزن منم دیدم اره خشک هست به فاصله 3 سانتی متر از پیچ تخلیه دیدم داره از لابلای اهن بدنه گیربکس میچکه الان باید چیکار کنم؟درست میشه؟چطوری باید درستش کرد؟:n03::n03::n03:

دوست من اینجوری نمیشه دقیق و درست تشخیص داد
چون امکان داره روغن ریزی از جای دیگه باشه و پخش شده باشه
به نقاط دیگه. شما باید سینی زیر موتور رو باز کنید
زیر موتور رو در کارواش یه شستشو بدین و بعد از 1 روز ببرید
تعمیرگاه تا نقطه دقیق روغن ریزی مشخص بشه

fokahi110
03-02-2017, 15:01
دوست من اینجوری نمیشه دقیق و درست تشخیص داد
چون امکان داره روغن ریزی از جای دیگه باشه و پخش شده باشه
به نقاط دیگه. شما باید سینی زیر موتور رو باز کنید
زیر موتور رو در کارواش یه شستشو بدین و بعد از 1 روز ببرید
تعمیرگاه تا نقطه دقیق روغن ریزی مشخص بشه

سلام دیسک و صفحه تعویض کردم کلا گیربکس رو در اورد شستشو داد و دیسک و صفحه نو رو بست و گیربکس رو جا انداخت از اون موقع تا الان اینطوری شده از کاسه نمد نیست؟

matr!x_2008
03-02-2017, 15:26
سلام. الان چند روزه وقتی گاز میدم ماشینو ... (پراید مدل 88) یه صدای خیلی بدی میده از تو موتور... مثل صدای شیهه اسب... این صدا از تسمه تایمه یا تسمه کولر؟ صداش خیلی اذیت میکنه

siava5h
03-02-2017, 15:42
سلام. الان چند روزه وقتی گاز میدم ماشینو ... (پراید مدل 88) یه صدای خیلی بدی میده از تو موتور... مثل صدای شیهه اسب... این صدا از تسمه تایمه یا تسمه کولر؟ صداش خیلی اذیت میکنه

تسمه تایم مدلش طوریه که صدا نمیده. اما اگه مدت زیادیه ک عوض نردی حتما عوضش کن. چونکه اگه پاره بشه هزینه خیلی زیادی به بار میاره. (نعویض سوپاپها و پیستونا)
تسمه دینام اغلب این صدارو ایجاد میکنه.
تسمه کولر هم بدلیل اینه الان از کولر استفاده نمیشه الان نباس صدا بده.
بر روی تسمه دینام چند قطره مایع دستشویی بریزید ببینید صدا قطع میشه یا نه...

matr!x_2008
03-02-2017, 15:51
تسمه تایم مدلش طوریه که صدا نمیده. اما اگه مدت زیادیه ک عوض نردی حتما عوضش کن. چونکه اگه پاره بشه هزینه خیلی زیادی به بار میاره. (نعویض سوپاپها و پیستونا)
تسمه دینام اغلب این صدارو ایجاد میکنه.
تسمه کولر هم بدلیل اینه الان از کولر استفاده نمیشه الان نباس صدا بده.
بر روی تسمه دینام چند قطره مایع دستشویی بریزید ببینید صدا قطع میشه یا نه...

یه بار دیگه هم همینجوری شده بود .بردم تعمیرگاه یکی از این تسمه ها رو عوض کرد.. الان نمیدونم دقیقا کدوم بود.. اره مایع ریخت خود تعمیرکار صداش کم شد .. ولی بعد نیم ساعت باز صدا میداد.. که اخرش عوض کردو درست شد. دینام همونه که تو یه کاور بیزی شکله؟

amir z
03-02-2017, 16:06

سلام
همونطور که دوستمون گفت صدا نمیتونه از تسمه تایم باشه. البته اگه صدای بلبرینگ هرزگردش نباشه. اگر صدای شیهخ باشه یا تسمه دینامه یا کولر که با صابون یا مایع معمولا قطع میشه. در مورد تسمه تایم هم خطری ماشین شما رو تهدید نمیکنه (پراید 88) و تسمه پاره بشه هیچ اتفاقی نمی افته و فقط خاموش میشه. بهترین کار اینه یک بار تسمه دینام رو صابون بزنید اگر قطع شد مشخصه مشکل از اونه، اگر نشد برید سراغ کولر.
شما با خود دینام کاری نداری. منظور شما از اون قاب بیضی شکل فکر کنم قاب تسمه تایم باشه

matr!x_2008
03-02-2017, 16:14
سلام
همونطور که دوستمون گفت صدا نمیتونه از تسمه تایم باشه. البته اگه صدای بلبرینگ هرزگردش نباشه. اگر صدای شیهخ باشه یا تسمه دینامه یا کولر که با صابون یا مایع معمولا قطع میشه. در مورد تسمه تایم هم خطری ماشین شما رو تهدید نمیکنه (پراید 88) و تسمه پاره بشه هیچ اتفاقی نمی افته و فقط خاموش میشه. بهترین کار اینه یک بار تسمه دینام رو صابون بزنید اگر قطع شد مشخصه مشکل از اونه، اگر نشد برید سراغ کولر.
شما با خود دینام کاری نداری. منظور شما از اون قاب بیضی شکل فکر کنم قاب تسمه تایم باشه

احتمالا همون تسمه دینامه.. بله همون قاب منظورم بود.معمولا تو هوای سرد یا بارونی این صدا رو میده. ممنون از دوستان

siava5h
03-02-2017, 16:25
یه بار دیگه هم همینجوری شده بود .بردم تعمیرگاه یکی از این تسمه ها رو عوض کرد.. الان نمیدونم دقیقا کدوم بود.. اره مایع ریخت خود تعمیرکار صداش کم شد .. ولی بعد نیم ساعت باز صدا میداد.. که اخرش عوض کردو درست شد. دینام همونه که تو یه کاور بیزی شکله؟

حالا شما امتحان کن. ببن چی میشه....

این تسمه تایمه که داخل کاور مشکی که البته همچینم بیضی نیست . ولی شباهتهایی هم داره. یک کمی بزرگه. و نیاز به یاز کردن قاب داره.

تسمه دینام اصولا دندونه دار نیست و مقطع تسمه به شکل ذوزنقه هست. مدل دندونه دارش هم وجود داره که فقط به خاطر طول عمرشه و کارایی درگیری به محل نداره. اما تسمه تایم دقیقا محل نشستن دندونه هاش پله پله داره که درگیر بشه.

این تسمه دینام. پولی هایی که تسمه روش میشینن داخلش شیار V شکل داره و نازک هم هست.
البته این تصویر تسمه کولر هست. ولی تسمه دینام هم این شکلیه. عکسشو تو نت نتونستم پیدا کنم.

در مورد تسمه تایم هم خطری ماشین شما رو تهدید نمیکنه (پراید 88) و تسمه پاره بشه هیچ اتفاقی نمی افته و فقط خاموش میشه.

چطور؟
طول کورس پیستون این مدل تغییر کرده؟
اطلاعاتی در این مورد در دست دارید؟

fokahi110
03-02-2017, 16:43
سلام دیسک و صفحه تعویض کردم کلا گیربکس رو در اورد شستشو داد و دیسک و صفحه نو رو بست و گیربکس رو جا انداخت از اون موقع تا الان اینطوری شده از کاسه نمد نیست؟
یکی منو کمک کنه لطفا:n03::n03::n03:

siava5h
03-02-2017, 17:27
یکی منو کمک کنه لطفا:n03::n03::n03:

شما گفتی که بدنه فلزی گیربکس روغن میاد بیرون.
همچین چیزی ممکن نیست مگر اینکه ترک داشته باشه.
حتی از یک ورق 0.1 میلیمتری فلزی هم نمیشه روغن رد بشه، مثل فویل آلومینیوم. اونوقت چطور ممکنه از بدنه فلزی گیربکس روغن رد بشه؟!

شما نتونستی محل دقیق نشت روغن رو به درستی تشخیص بدی.

fokahi110
03-02-2017, 17:45
شما گفتی که بدنه فلزی گیربکس روغن میاد بیرون.
همچین چیزی ممکن نیست مگر اینکه ترک داشته باشه.
حتی از یک ورق 0.1 میلیمتری فلزی هم نمیشه روغن رد بشه، مثل فویل آلومینیوم. اونوقت چطور ممکنه از بدنه فلزی گیربکس روغن رد بشه؟!

شما نتونستی محل دقیق نشت روغن رو به درستی تشخیص بدی.

دقیقا 2 سانت اینورتر پیچ تخلیه از درز دو اهن گیربکس داره روغن میاد بیرون ومیچکه احساس میکنم پیچاش خوب سفت نشده که درز بین دو اهن کیپ بشه اینم عکس

siava5h
03-02-2017, 18:45
دقیقا 2 سانت اینورتر پیچ تخلیه از درز دو اهن گیربکس داره روغن میاد بیرون ومیچکه احساس میکنم پیچاش خوب سفت نشده که درز بین دو اهن کیپ بشه اینم عکس

خوب اگه از درز باشه، در بین درز یا واشر کاغذی قرار داره ویا اینکه از چسبهای درزگیر مثل چسب مزدا استفاده میشه برای آب بند کردن.
اگه واشر باشه ممکنه پاره شده باشه و یا اینکه واقعا خوب سفت نشده باشه.

اما اگه با چسب آب بند کرده باشن، نیاز داره که دوباره باز بشه و تمیز بشه و از نو چسب زده بشه.
نشتی روغن از درزها همیشه همین دو حالت رو داره.

مگر اینکه نشتی از جای دیگه باشه و از درزها به بیرون بریزه.

اگه منظورت از درز، چیزیه که در تصویر دیده میشه باشه اشکال از کاسه نمد شفت میانی هست. که روغن رو از خودش عبور میده و از درز نمایش داده شده نشت میکنه. چون این درز نیاز به آب بند کردن نداره. که البته دلیل نداره حتما شفت گیربکس باشه. میتونه از شفت موتور باشه.

fokahi110
03-02-2017, 18:50
خوب اگه از درز باشه، در بین درز یا واشر کاغذی قرار داره ویا اینکه از چسبهای درزگیر مثل چسب مزدا استفاده میشه برای آب بند کردن.
اگه واشر باشه ممکنه پاره شده باشه و یا اینکه واقعا خوب سفت نشده باشه.

اما اگه با چسب آب بند کرده باشن، نیاز داره که دوباره باز بشه و تمیز بشه و از نو چسب زده بشه.
نشتی روغن از درزها همیشه همین دو حالت رو داره.

مگر اینکه نشتی از جای دیگه باشه و از درزها به بیرون بریزه.

اگه منظورت از درز، چیزیه که در تصویر دیده میشه باشه اشکال از کاسه نمد شفت میانی هست. که روغن رو از خودش عبور میده و از درز نمایش داده شده نشت میکنه. چون این درز نیاز به آب بند کردن نداره. که البته دلیل نداره حتما شفت گیربکس باشه. میتونه از شفت موتور باشه.

فردا صبح میبرم نمایندگی سایپا اونجایی که برام درستش کردن و میام اعلام میکنم ممنونم از شما.راستی روغن واسکازین ازش میچکه فقط نه روغن موتور

siava5h
03-02-2017, 19:07
فردا صبح میبرم نمایندگی سایپا اونجایی که برام درستش کردن و میام اعلام میکنم ممنونم از شما.راستی روغن واسکازین ازش میچکه فقط نه روغن موتور

اگه روغن واسکازینه و از اون درز میاد از شفت گیربکسه که تو عکس هم اون شفته دیده میشه که دقیقا در مرکز گیربکس قرار داره
گاهی زیاد روغن ریختن هم این مشکل رو ایجاد میکنه.
بعضی ها موقع روغن ریختن میان زیادی ماشین رو کج میکنن و توش روغن میریزن. بعد روغن رو کاسه نمد رو میگیره. اینجوری کاسه نمد نمیتونه جلوی نشت روغن رو بگیر و نشت میکنه به بیرون.

Reza31001
03-02-2017, 19:55
دوستان روش مناسب برای کندن برچسب از روی ماشین چیه؟

siava5h
03-02-2017, 19:59
دوستان روش مناسب برای کندن برچسب از روی ماشین چیه؟

استفاده از سشوار و کشیدن در جهت موازی با سطح بدنه ماشین.
اگر عمود بر سطح بکشی حتما رنگ کنده میشه.

amir z
03-02-2017, 20:56
حالا شما امتحان کن. ببن چی میشه....

این تسمه تایمه که داخل کاور مشکی که البته همچینم بیضی نیست . ولی شباهتهایی هم داره. یک کمی بزرگه. و نیاز به یاز کردن قاب داره.

تسمه دینام اصولا دندونه دار نیست و مقطع تسمه به شکل ذوزنقه هست. مدل دندونه دارش هم وجود داره که فقط به خاطر طول عمرشه و کارایی درگیری به محل نداره. اما تسمه تایم دقیقا محل نشستن دندونه هاش پله پله داره که درگیر بشه.

این تسمه دینام. پولی هایی که تسمه روش میشینن داخلش شیار V شکل داره و نازک هم هست.
البته این تصویر تسمه کولر هست. ولی تسمه دینام هم این شکلیه. عکسشو تو نت نتونستم پیدا کنم.

چطور؟
طول کورس پیستون این مدل تغییر کرده؟
اطلاعاتی در این مورد در دست دارید؟

موتور اصلی پراید هیچ وقت با پاره شدن تسمه برخورد سوپاپ و پیستون براش اتفاق نمی افته ولی توی موتور های hp+ و در ادامه یورو4 (که مدل 88 هیچ کدوم نیست) این اتفاق می افته و سوپاپ کج میکنه و...
ماشین های دیگه ای هم هست که اینطوری هستن و مشکلی براشون پیش نمیاد.

در مورد تسمه کولر پراید که کارخونه ای بدون دندونه میندازن، سعی کنید عوضش کردید دندونه دار بندازید که هم عمر بالاتری داره و هم سر و صدای کمتری

amir z
03-02-2017, 20:59

اگه دقیقا از درز موتور و گیربکس خارج میشه، باید چک کنید ببینید روغن هست یا واسکازین، چون هر دو میتونه باشه. اگر روغن موتور باشه، کاسه نمد ته میل لنگ خرابه و اگر واسکازین باشه کاسه نمد شفت ورودی کیربکس خرابه. اگر هم از درز بین گیربکس و دیفرانسیل باشه که واشرش خرابه یا به درستی چسب مزدا زده نشده. باید دقیق چک بشه منشا شروع روغن کجاس

fokahi110
03-02-2017, 22:30
اگه دقیقا از درز موتور و گیربکس خارج میشه، باید چک کنید ببینید روغن هست یا واسکازین، چون هر دو میتونه باشه. اگر روغن موتور باشه، کاسه نمد ته میل لنگ خرابه و اگر واسکازین باشه کاسه نمد شفت ورودی کیربکس خرابه. اگر هم از درز بین گیربکس و دیفرانسیل باشه که واشرش خرابه یا به درستی چسب مزدا زده نشده. باید دقیق چک بشه منشا شروع روغن کجاس
سلام خوبید والا واسکازینه موقعی که ماشین خاموشه و تو حیاطه روغن خارج نمیشه ولی موقعی که روشن میکنم و حرکت میکنم چکه میکنه در حد کم در حد خیس شدن زیر گیربکس و 2 قطره چکاندن بردم تعویض روغنی دست کشید به پیچ تخلیه کاملا خشک بود و یهو دیدم از درز دو اهن گیربکس خیسه و داره میچکه و 100 درصد هم واسکازینه چون تازه دیسک و صفحه دایکن براش انداختم مکانیک دراورد وجاش انداخت اینطوری شد قبلا عادی و تمیز وخشک بود گیربکس .حالا فردا میبرم نمایندگی ببینم چی میگن میام اطلاع میدم ممنون ازشما همیشه کمک رسان بنده بودید شما و سایر اساتید:n16::n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-02-2017, 00:06
سلام خوبید والا واسکازینه موقعی که ماشین خاموشه و تو حیاطه روغن خارج نمیشه ولی موقعی که روشن میکنم و حرکت میکنم چکه میکنه در حد کم در حد خیس شدن زیر گیربکس و 2 قطره چکاندن بردم تعویض روغنی دست کشید به پیچ تخلیه کاملا خشک بود و یهو دیدم از درز دو اهن گیربکس خیسه و داره میچکه و 100 درصد هم واسکازینه چون تازه دیسک و صفحه دایکن براش انداختم مکانیک دراورد وجاش انداخت اینطوری شد قبلا عادی و تمیز وخشک بود گیربکس .حالا فردا میبرم نمایندگی ببینم چی میگن میام اطلاع میدم ممنون ازشما همیشه کمک رسان بنده بودید شما و سایر اساتید:n16::n01:
سلام
دلائل نشت روغن گیربکس:
شل بودن پیچ تخلیه و یا پیچ پُرکن
خرابی واشر یکی از این 2 پیچ
شکستگی یا ترک در بدنه گیربکس بر اثر تصادف یا برخورد به مانع یا بنجل بودن آلباژ بدنه گیربکس
خرابی کاسه نمدهای محل اتصال پلوسهای چپ و راست به گیربکس . تعویضشون آسونه . پلوس رو میکشند بیرون و کاسه نمد رو عوض میکنند
کاسه نمد رو از ایساکو و ساپیا نخریدچون بنجله
از مفازه های فروش بلبرینگ و کاسه نمد بخرین و فقط هم امریکائی و اروپائی , ژاپنی یا کره ای بخرید . ایرانی و هندی و چینی بنجله
شماره اش رو ببرین یا نمونه ببرین . اگر شماره ندارین , برید نمایندگی و بگین یکی بیاره و عکس شماره هاش رو بگیرین یا یادداشت کنین . کاسه نمد 3 شماره داره و صخامت,قطر داخلی, قطر خارجی . نوع مخصوص روغن و گرما و لرزش بخرین تا یالهای سال خراب نشه
پشت فلابویل هم یک کاسه نمد هست
محل باز کردنِ گیربکس هم یک واشر بزرگ داره (گاسکِت) . اون هم میتونه نشت بده

amir z
04-02-2017, 09:43
سلام
پس احتمالا در حالت استفاده مقداری به پوسته گیربکس (داخلش) میپاشه و کم کم به صورت چکه به پایین حرکت میکنه. احتمال خرابی کاسه نمد شفت گیربکس خیلی بالاش جون موقع جا زده گربکس و وارد کردن شفت داخل صفحه کلاچ معمولا زور و تکون دادن های زیادی نیاز میشه احتمالا کاسه نمد یه مقدار کوچیک آسیب دیده. باز هم باید تعمیرکار دقیق چک کنه.

Netw0rks
04-02-2017, 10:12
سلام

یه روآ داشتم کلافه م کرده بود

فروختم یه پارس صفر گرفتم از کارخونه ؛ اون از قبلی بدتر !

اونم فروختم ؛ الان ماشین ندارم ، اعصاب و روانم آرومه !

فقط خواستم خوشحالیمو باهاتون تقسیم کنم :n31:

fokahi110
04-02-2017, 11:47
سلام بر دوستان واساتید جناب امیر زد و محمد اسمانی و سیاوش عزیز وسایر اساتید که اسمشون تو ذهنم نیست امروز بردم نمایندگی سایپا صبح اول وقت ساعت 7 صبح رفتم در حیاط باز نمیشد یخ کرده بود امروز کرمانشاه منهای 15 بود ولی کم کم داره گرم میشه خلاصه به مکافات رفتم نمایندگی سایپا که دوستم اونجاست اول صبح تازه من رسیدم در نمایندگی و دوستم محسن سراستادکار بهم میگفت علی مهلت بهم بده فقط شلوارمو عوض کنم منم گفتم چشم خلاصه ماشین و برد بالای دستگاه و زیرشو نگاه کرد وخودمم رفتم زیر ماشین همه کاسه نمدها سالم سالم بودن خلاصه پلوس چک شد همش سالم بود(قبلا حدود 2 هفته ای هست که دیسک وصفحه دایکن اکزدی و جلوبندی امیرنیا عوض کردم که پلوس و خلاصه همه چی رو چک کرده بود) خلاصه ماجرا بگم که یه اچار اورد و تمامی پیچهای گیربکس تقربا شل شل بود همشو سفت کرد و در دم چکه هم وایساد ماشین واورد پایین گفت برو دوری بزن و بیا منم رفتم وبرگشتم دوباره ماشین و برد رو دستگاه نگاه کرد دید خشک خشکه منم خودم نگاه کردم دیدم اره خشکه. این شد ماجرای من که پیچهای دورتادور گیربکس همش شل بود خخخخخخخخخخخخخخخ.ممنون ازهمه عزیزان:n02::n01::n40::n12::n12::n12:

amir z
04-02-2017, 12:09
سلام

یه روآ داشتم کلافه م کرده بود

فروختم یه پارس صفر گرفتم از کارخونه ؛ اون از قبلی بدتر !

اونم فروختم ؛ الان ماشین ندارم ، اعصاب و روانم آرومه !

فقط خواستم خوشحالیمو باهاتون تقسیم کنم :n31:

انشالا همیشه خوشحال باشید:n31: خرید ماشین ایرانی (خصوصا صفر) اشتباه محضه. خصوصا که این ماشین از خانواده ی پژو باشه:n34:

سلام بر دوستان واساتید جناب امیر زد و محمد اسمانی و سیاوش عزیز وسایر اساتید که اسمشون تو ذهنم نیست امروز بردم نمایندگی سایپا صبح اول وقت ساعت 7 صبح رفتم در حیاط باز نمیشد یخ کرده بود امروز کرمانشاه منهای 15 بود ولی کم کم داره گرم میشه خلاصه به مکافات رفتم نمایندگی سایپا که دوستم اونجاست اول صبح تازه من رسیدم در نمایندگی و دوستم محسن سراستادکار بهم میگفت علی مهلت بهم بده فقط شلوارمو عوض کنم منم گفتم چشم خلاصه ماشین و برد بالای دستگاه و زیرشو نگاه کرد وخودمم رفتم زیر ماشین همه کاسه نمدها سالم سالم بودن خلاصه پلوس چک شد همش سالم بود(قبلا حدود 2 هفته ای هست که دیسک وصفحه دایکن اکزدی و جلوبندی امیرنیا عوض کردم که پلوس و خلاصه همه چی رو چک کرده بود) خلاصه ماجرا بگم که یه اچار اورد و تمامی پیچهای گیربکس تقربا شل شل بود همشو سفت کرد و در دم چکه هم وایساد ماشین واورد پایین گفت برو دوری بزن و بیا منم رفتم وبرگشتم دوباره ماشین و برد رو دستگاه نگاه کرد دید خشک خشکه منم خودم نگاه کردم دیدم اره خشکه. این شد ماجرای من که پیچهای دورتادور گیربکس همش شل بود خخخخخخخخخخخخخخخ.ممنون ازهمه عزیزان:n02::n01::n40::n12::n12::n12:
سلام مجدد
خداروشکر که حل شد. فقط یه مورد وجود داره، توی تعویض دیسک و صفحه تنها پیچ ها دور گیربکس که به موتور بسته میشن باز میشه! یعنی اصلا اصلا با محل هایی که واسکازین داره کاری نداریم (به جز پیچ تخلیه و پولوس ها). عجیبه کدوم پیچ شل بوده که روغن میداده؟!:n13: من احتمال میدم پیچ های بخش اتصال دیفرانسل به گیربکش شل بوده ولی روغن ریزی نداشته، که موقع در اوردن و جا زده گیربکس و تکون هایی که داده شده سبب شروع روغن ریزی شده، یعنی تعمیرکار باعصش نبوده، مگر اینکه بخش های دیگه ای از گیربکس باز شده باشه

fokahi110
04-02-2017, 13:07
انشالا همیشه خوشحال باشید:n31: خرید ماشین ایرانی (خصوصا صفر) اشتباه محضه. خصوصا که این ماشین از خانواده ی پژو باشه:n34:

سلام مجدد
خداروشکر که حل شد. فقط یه مورد وجود داره، توی تعویض دیسک و صفحه تنها پیچ ها دور گیربکس که به موتور بسته میشن باز میشه! یعنی اصلا اصلا با محل هایی که واسکازین داره کاری نداریم (به جز پیچ تخلیه و پولوس ها). عجیبه کدوم پیچ شل بوده که روغن میداده؟!:n13: من احتمال میدم پیچ های بخش اتصال دیفرانسل به گیربکش شل بوده ولی روغن ریزی نداشته، که موقع در اوردن و جا زده گیربکس و تکون هایی که داده شده سبب شروع روغن ریزی شده، یعنی تعمیرکار باعصش نبوده، مگر اینکه بخش های دیگه ای از گیربکس باز شده باشه

سلام امیرجان والا محسن هم خودش گفت به من که علی خودت شاهد بودی من گیربکس وباز نکردم منم گفتم اره ولی همه پیچها شل بود تقریبا خودمم دهنم باز موند من مدت 8 الی 9 ساله دست به ماشین نزده بودم احتمال میدم تو جاده و بر اثر تکان واینا پیچها شل شده بود.الان تو حیاط روزنامه گذاشتم زیر ماشین رفتم چک کردم دیدم روغن نچکیده و حتی دور و بر پیچ تخلیه و اون محل نشتی هم خیس واسکازین نبود خشک خشک حالا تا بعدظهر بازم چک میکنم ببینم بازم خشکه یا نه.هر دفعه میرم تو حیاط چک کنم اول بسم الا میکنم وفوووووت میکنم به ماشین بعد نگاه زیر میکنم خخخخخخخخخخخ از بس میترسم.:n02::n02::n02::n40:

"R E Z A"
05-02-2017, 21:02
سلام . برای روشن کردن چراغا تو دسته راهنما. سه حالت هست چراغ کوچیکا ، نور پایین و بالا . حالا وقتی من چراغ کوچیکا رو که روشن میکنم سمت راننده روشن نمیشه ولی همون . سمت تو نورپایین و نوربالا روشن میشه . فکر کنم داخل کاسه چراغ هم فقط یه لامپ هست ، به ترتیب چیارو چک کنم ?

snowwolf
05-02-2017, 22:42
سلام . صفحه کلاچ مناسب برای 405 چه مارکی پیشنهاد میدید ؟

siava5h
06-02-2017, 02:37
سلام . برای روشن کردن چراغا تو دسته راهنما. سه حالت هست چراغ کوچیکا ، نور پایین و بالا . حالا وقتی من چراغ کوچیکا رو که روشن میکنم سمت راننده روشن نمیشه ولی همون . سمت تو نورپایین و نوربالا روشن میشه . فکر کنم داخل کاسه چراغ هم فقط یه لامپ هست ، به ترتیب چیارو چک کنم ?

مدار چراغ جلوی شما دستکاری شده؟ آیا رله چراغ نصب کردین؟
نور چراغ جلو سمت راننده کم نور شده؟

rz21
06-02-2017, 11:22
سلام دوستان.
توی سرعت‌های بالا، مثلا 80 90 به بالا، هنگام ترمز گرفتن ماشین خیلی میلرزه و یکم هم صدا میده. خواستم ببینم مشکلش چیه و عادی هست یا خطری؟ ماشین 405 مدل 88 با کارکرد بالا.

"R E Z A"
06-02-2017, 12:21
مدار چراغ جلوی شما دستکاری شده؟ آیا رله چراغ نصب کردین؟
نور چراغ جلو سمت راننده کم نور شده؟

سلام . بله دستکاری شده ، نورش کم نیست . اونطوری که من دیدم برق بوق رو از چراغا گرفتن ،وقتی جدا کردم چراغ روشن میشه . حالا به نظرتون سیم بوق رو جدا کنم ، از کجا برقش رو بگیرم که بی دردسرتر باشه حالا اگه فابریکی نشد ، مستقیم از باتری هم میشه ?
چون اصلا بلد نیستم نقشه سیمکشیو بخونم . این نقشه بوقه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بوق_thumb.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بوق.jpg)

siava5h
06-02-2017, 12:34
سلام . بله دستکاری شده ، نورش کم نیست . اونطوری که من دیدم برق بوق رو از چراغا گرفتن ،وقتی جدا کردم چراغ روشن میشه . حالا به نظرتون سیم بوق رو جدا کنم ، از کجا برقش رو بگیرم که بی دردسرتر باشه حالا اگه فابریکی نشد ، مستقیم از باتری هم میشه ?
چون اصلا بلد نیستم نقشه سیمکشیو بخونم . این نقشه بوقه

برق بوق از چراخ گرفته شده؟! :n13:
ماشینتون چیه؟
اگه پراید و پژو نیست، سیستم بوق چه مدلیه؟ مثل پراید روی رول فرمونه یا مثل پژو روی دسته راهنما هست و یا طور دیگه اییه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2017, 14:08
سلام دوستان.توی سرعت‌های بالا، مثلا 80 90 به بالا، هنگام ترمز گرفتن ماشین خیلی میلرزه و یکم هم صدا میده. خواستم ببینم مشکلش چیه و عادی هست یا خطری؟ ماشین 405 مدل 88 با کارکرد بالا.سلام
یا در جلوبندی یک چیزی لق هست یا یک دیسک یا هر دو دیسک تاب داره
دو چرخ جلو رو بزنین روی جک و چپ و راست تایر رو بگیرین و محکم تکون بدین . باید محکم و بدون لقی باشه
اگر اخیراً لنت عوض کردین ممکنه دیسک شیار داشته , خواستند مثلا ثافش کنند با تراشکاری اما زدند داغونش کردند
در صفحه های اول تاپیک "صرفه جوئی در هزینه های خودرو" این موضوع رو مفصل شرح داده ام

"R E Z A"
06-02-2017, 20:09
برق بوق از چراخ گرفته شده؟! :n13:
ماشینتون چیه؟
اگه پراید و پژو نیست، سیستم بوق چه مدلیه؟ مثل پراید روی رول فرمونه یا مثل پژو روی دسته راهنما هست و یا طور دیگه اییه؟

دوتا بوق کنار هم پشت جلوپنجره هست و یه رله هم وصله به سیما ، بوق رو غربیلک فرمونه ، سیمکشی دیت صاحبای قبلیش دستکاری شده نمونمش همین بوق . دوو سی یلو

mohamad skystar
06-02-2017, 23:32
سلام دوستان.
توی سرعت‌های بالا، مثلا 80 90 به بالا، هنگام ترمز گرفتن ماشین خیلی میلرزه و یکم هم صدا میده. خواستم ببینم مشکلش چیه و عادی هست یا خطری؟ ماشین 405 مدل 88 با کارکرد بالا.

این لرزش فقط موقع ترمز هست ؟
اگه این لرزش همیشه تو سرعت بالا هست باید تایر ها رو بالانس کنید
اگیر نیست باید دیسک های چرخ رو چک کنید

siava5h
07-02-2017, 04:46
دوتا بوق کنار هم پشت جلوپنجره هست و یه رله هم وصله به سیما ، بوق رو غربیلک فرمونه ، سیمکشی دیت صاحبای قبلیش دستکاری شده نمونمش همین بوق . دوو سی یلو

نکته عجیبی که وجود داره اینه که چرا با وصل بودن سیم بوق به چراغ کوچک، چراغ روشن نمیشده. در صورتی که ظاهرا بوق به درستی کار میکرده.
و نکته عجیب دوم اینکه اگه بوق به چراغ وصل بوده، پس زمانی که چراغ روشن نبوده، بوق هم نمیزده....! :n13: که فکر میکنم شما همچین مشکلی رو هم نداشتی.

حالا.. ظاهرا با قطع سیم بوق از چراغ، مشکل چراغتون حل شده.
اول بایستی دید که این سیم واقعا سیم بوق هست یا نه. بوق رو امتحان کنید و ببینید با قطعش بوق از کار میافته یا نه.

اگه اون مدار مربوط به مدار ماشین شما باشه، سیستم بوقش مثل سیستم بوق ماشین پرایده.
نیاز به این داری که بدونی که اون سیمی که قطع میکنی در حال حاضر برق مثبت هست یا برق منفی...؟
فهمیدنش کار ساده ای نیست. چون احتمالا مثبته ولی با وجود اینکه برق مثبت داره، میتونه منفی باشه.

به ترتیب اینکارارو کن و هر مرحله که غیر از چیزی که گفتم بود، بهتره بقیه مرحله رو نری تا ببینیم قضیه چیه.

اون سیم رو قطع کن و حواست باشه که به بدنه نخوره. (بهتر سرشو لنت بزنی.)
به پشت رله نگاه کن، بایستی 4 تا سیم بهش وصل باشه. به پشت بوق هم اگه میتونی نگاه کن و بایستی 2 تا سیم بهش وصل باشه. اگر بوق فقط یک سیم داشت بقیه مرحله رو انجام نده. چونکه نقشه ایی که نشون دادی مربوط به این بوق نیست. اگر همه سیمها وصل بود...
یک نفر بایستی از داخل ماشین شستی بوق رو فشار بده و ببینی که رله بوق صدای تیک تیک میده یا نه که احتمالا نمیده. و اگر صدا نداد...

اول نوک سیم رو برای یک لحظه و خیلی سریع به بدنه ماشین بزن و قطع کن. این قطع و وصل بایستی در حد یک ضربه سریع باشه. (علت این ضربه سریع اینه که شاید بتونیم از سوختن فیوز جلوگیری کنیم.)

و حالا نتیجه:
اگه جرقه زد. احتمالا فیوز میسوزه و معلوم میشه به برق مثبت وصله که احتمالا این اتفاق نمیافته. چونکه قبلا چک کردی که همه سیمهای پشت رله و بوق وصل هستن.
اگر جرقه نزد. یک نفر بایستی شستی بوق رو نگه داره و دوباره این آزمایش رو انجام بدی.
ما انتظار داریم تا به اینجا هیچ اتفاقی نیافته. در غیر اینصورت مدار بوق برخلاف نقشه هست.

اگر نتایج بالا منفی بود...
سر سیم رو خیلی سریع به برق مثبت باتری بزن. اگر جرقه زد که باز هم ممکنه فیوز بسوزه. که معلوم میشه برق منفی بهش وصل بود و یک اشکال در مدار بوق وجود داره. یعنی کسی که اونو دستکاری کرده مدار رو برعکس کرده و تا از نزدیک دیده نشه نمیشه هیچ راهنمایی کرد. چونکه دیگه از اون نقشه تبعیت نمیکنه.
و اگر جرقه نزد یکی بایستی شستی بوق رو فشار داده نگه داره و دوباره اینکار رو کنی که اینبار احتمالا بوق به صدا در میاد. اگر صدا داد که مشکل تا حدودی حل میشه. با وصل کردن این سیم به قطب مثبت مدار بوق درست میشه. اما یه مشکلی وجود داره.
معلوم نیست که این سیم قبل از فیوزه یا بعد از فیوز.
از اونجاکه این بوق دستکاری شده و به چراغ کوچیک وصل بوده، من فکر میکنم بعد از فیوز باشه.
با این شرایط نیاز داری که یک فیوز کپسولی 15 آمپر از بازار بخری و سر سیماشو یکی به همین سیمی که قطع کردی وصل کنی و سر دیگش رو به باتری بزنی و کار تمام هست.
اگر فیوز نزاری مدار بوق ایمن نمیشه و در موقع اتصالی ممکنه سیم آتیش بگیره.

راه درستش اینه که بایستی از یک لامپ استفاده کنی. دو سر لامپ به سیم وصل باشه. طوری که وقتی سیمهارو به باتری زدی لامپ روشن بشه. یک سر لامپ رو به سیمی که قطع کردی میزنی و سر دیگه لامپ رو به یکی از قطبهای باتری میزنی. فرقی نمیکنه کدوم قطب رو بزنی و اتفاقی نمیافته. فقط در یکی از حالتها لامپ روشن میشه. و اینطوری معلوم میشه که اون سیم برقش مثبته یا منفیه. که احتمالا اصلا روشن نمیشه. و اگر روشن نشد بایستی یک نفر شستی بوق رو نگه داره ودوباره این آزمایش رو انجام بدی و احتمالا الان یه اتفاقاتی میافته. ممکنه صدای بوق در بیاد یا دست کم لامپ روشن بشه. و معلوم بشه که سیم مثبت بود یامنفی

"R E Z A"
07-02-2017, 15:25
نکته عجیبی که وجود داره اینه که چرا با وصل بودن سیم بوق به چراغ کوچک، چراغ روشن نمیشده. در صورتی که ظاهرا بوق به درستی کار میکرده.
و نکته عجیب دوم اینکه اگه بوق به چراغ وصل بوده، پس زمانی که چراغ روشن نبوده، بوق هم نمیزده....! :n13: که فکر میکنم شما همچین مشکلی رو هم نداشتی.

حالا.. ظاهرا با قطع سیم بوق از چراغ، مشکل چراغتون حل شده.
اول بایستی دید که این سیم واقعا سیم بوق هست یا نه. بوق رو امتحان کنید و ببینید با قطعش بوق از کار میافته یا نه.

اگه اون مدار مربوط به مدار ماشین شما باشه، سیستم بوقش مثل سیستم بوق ماشین پرایده.
نیاز به این داری که بدونی که اون سیمی که قطع میکنی در حال حاضر برق مثبت هست یا برق منفی...؟
فهمیدنش کار ساده ای نیست. چون احتمالا مثبته ولی با وجود اینکه برق مثبت داره، میتونه منفی باشه.

به ترتیب اینکارارو کن و هر مرحله که غیر از چیزی که گفتم بود، بهتره بقیه مرحله رو نری تا ببینیم قضیه چیه.

اون سیم رو قطع کن و حواست باشه که به بدنه نخوره. (بهتر سرشو لنت بزنی.)
به پشت رله نگاه کن، بایستی 4 تا سیم بهش وصل باشه. به پشت بوق هم اگه میتونی نگاه کن و بایستی 2 تا سیم بهش وصل باشه. اگر بوق فقط یک سیم داشت بقیه مرحله رو انجام نده. چونکه نقشه ایی که نشون دادی مربوط به این بوق نیست. اگر همه سیمها وصل بود...
یک نفر بایستی از داخل ماشین شستی بوق رو فشار بده و ببینی که رله بوق صدای تیک تیک میده یا نه که احتمالا نمیده. و اگر صدا نداد...

اول نوک سیم رو برای یک لحظه و خیلی سریع به بدنه ماشین بزن و قطع کن. این قطع و وصل بایستی در حد یک ضربه سریع باشه. (علت این ضربه سریع اینه که شاید بتونیم از سوختن فیوز جلوگیری کنیم.)

و حالا نتیجه:
اگه جرقه زد. احتمالا فیوز میسوزه و معلوم میشه به برق مثبت وصله که احتمالا این اتفاق نمیافته. چونکه قبلا چک کردی که همه سیمهای پشت رله و بوق وصل هستن.
اگر جرقه نزد. یک نفر بایستی شستی بوق رو نگه داره و دوباره این آزمایش رو انجام بدی.
ما انتظار داریم تا به اینجا هیچ اتفاقی نیافته. در غیر اینصورت مدار بوق برخلاف نقشه هست.

اگر نتایج بالا منفی بود...
سر سیم رو خیلی سریع به برق مثبت باتری بزن. اگر جرقه زد که باز هم ممکنه فیوز بسوزه. که معلوم میشه برق منفی بهش وصل بود و یک اشکال در مدار بوق وجود داره. یعنی کسی که اونو دستکاری کرده مدار رو برعکس کرده و تا از نزدیک دیده نشه نمیشه هیچ راهنمایی کرد. چونکه دیگه از اون نقشه تبعیت نمیکنه.
و اگر جرقه نزد یکی بایستی شستی بوق رو فشار داده نگه داره و دوباره اینکار رو کنی که اینبار احتمالا بوق به صدا در میاد. اگر صدا داد که مشکل تا حدودی حل میشه. با وصل کردن این سیم به قطب مثبت مدار بوق درست میشه. اما یه مشکلی وجود داره.
معلوم نیست که این سیم قبل از فیوزه یا بعد از فیوز.
از اونجاکه این بوق دستکاری شده و به چراغ کوچیک وصل بوده، من فکر میکنم بعد از فیوز باشه.
با این شرایط نیاز داری که یک فیوز کپسولی 15 آمپر از بازار بخری و سر سیماشو یکی به همین سیمی که قطع کردی وصل کنی و سر دیگش رو به باتری بزنی و کار تمام هست.
اگر فیوز نزاری مدار بوق ایمن نمیشه و در موقع اتصالی ممکنه سیم آتیش بگیره.

راه درستش اینه که بایستی از یک لامپ استفاده کنی. دو سر لامپ به سیم وصل باشه. طوری که وقتی سیمهارو به باتری زدی لامپ روشن بشه. یک سر لامپ رو به سیمی که قطع کردی میزنی و سر دیگه لامپ رو به یکی از قطبهای باتری میزنی. فرقی نمیکنه کدوم قطب رو بزنی و اتفاقی نمیافته. فقط در یکی از حالتها لامپ روشن میشه. و اینطوری معلوم میشه که اون سیم برقش مثبته یا منفیه. که احتمالا اصلا روشن نمیشه. و اگر روشن نشد بایستی یک نفر شستی بوق رو نگه داره ودوباره این آزمایش رو انجام بدی و احتمالا الان یه اتفاقاتی میافته. ممکنه صدای بوق در بیاد یا دست کم لامپ روشن بشه. و معلوم بشه که سیم مثبت بود یامنفی

ممنو از توضیح کاملتون و وقتی که گزاشتین . سرفرصت مراحلو انجام میدم و نتیجه اش رو اعلام میکنم:»:»

fokahi110
07-02-2017, 16:16
سلام مجدد اساتید من ماشین و چرخهای عقبشو فنرهاشو روغنکاری کردم متاسفانه بازم صدای جیرجیر فنرهای داخل کاسه عقب در اومد یه سفر رفتم بانه کردستان حدود 800 الی 900 کیلومتر 1 روزه رفتم وامدم خخخخخخخخخ. حالا این ست فنرها ازش هست بخرم جایگزین کهنه کنم؟تو اینترنت مال 206 رو پیدا کردم ولی برا پراید نیست هرچی گشتم جنس خوب چه مارکی هست بخرم برا پراید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!1.jpg

amir z
07-02-2017, 18:29
سلام مجدد اساتید من ماشین و چرخهای عقبشو فنرهاشو روغنکاری کردم متاسفانه بازم صدای جیرجیر فنرهای داخل کاسه عقب در اومد یه سفر رفتم بانه کردستان حدود 800 الی 900 کیلومتر 1 روزه رفتم وامدم خخخخخخخخخ. حالا این ست فنرها ازش هست بخرم جایگزین کهنه کنم؟تو اینترنت مال 206 رو پیدا کردم ولی برا پراید نیست هرچی گشتم جنس خوب چه مارکی هست بخرم برا پراید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!1.jpg

سلام
دوست عزیز این فنر ها هیچی نداره که صدا بده. شما مشکل رو باید پیدا کنید. یا سیم مورد داره یا بخش های اتصال ترمز دستی، ولی خود فنر ها هیچی نداره.
فنر ها هم پیدا میشه و میفروشن

fokahi110
07-02-2017, 19:37
سلام
دوست عزیز این فنر ها هیچی نداره که صدا بده. شما مشکل رو باید پیدا کنید. یا سیم مورد داره یا بخش های اتصال ترمز دستی، ولی خود فنر ها هیچی نداره.
فنر ها هم پیدا میشه و میفروشن

امیر جان سلام والا فنرها زنگ زدن روغنکاریشون کردم و جا انداخت مکانیک تا 1 هفته خوب بود که دیروز رفتم مسافرت باز افتاد جیر جیر اصلا هم اهل لاستیک شستن نیستم ولی یه حیاطی داریم که اصلا زمستان افتاب نمیگیرتش و تماما نم و یخبندانه گنجشک و پرنده توش دووم نمیاره چه برسه این ماشین منتها 3 عدد چادر کشیدم رو ماشینکنار چرخهارو هم چوب MDF گذاشتم که بارون و برف نره تو چرخها حتی شدیدترین باران و برف هم اب به لاستیک نمیفته.دلیل زنگ زدن فنرها رطوبت زیادهستو نمناک بودن.
حالا یه چیزی روغنزد به فنرها مکانیک احساسم اینه ترمزهام به شدت ضعیف شده دیروز تو جاده حدود 300 متر مونده بود برسم دست انداز پا بردم برا ترمز تقریبا ترمزهام هرچی پدال رو فشار دادم ضعیف گرفت جوری که رسیدم دست انداز با سرعت 10 کیلومتر از رو دست انداز ماشین پرید شانس اوردم ترمز رو ول کردم فکر میکنم روغن فنرها چکیده باشه به لنتهام.لنتهامم تازه هست و مارک گولد اصلی ابی کره ای تا قبل از روغن کاری بسیار عالی بود ترمزهام:n01::n03::n40:

amir z
07-02-2017, 21:53
امیر جان سلام والا فنرها زنگ زدن روغنکاریشون کردم و جا انداخت مکانیک تا 1 هفته خوب بود که دیروز رفتم مسافرت باز افتاد جیر جیر اصلا هم اهل لاستیک شستن نیستم ولی یه حیاطی داریم که اصلا زمستان افتاب نمیگیرتش و تماما نم و یخبندانه گنجشک و پرنده توش دووم نمیاره چه برسه این ماشین منتها 3 عدد چادر کشیدم رو ماشینکنار چرخهارو هم چوب MDF گذاشتم که بارون و برف نره تو چرخها حتی شدیدترین باران و برف هم اب به لاستیک نمیفته.دلیل زنگ زدن فنرها رطوبت زیادهستو نمناک بودن.
حالا یه چیزی روغنزد به فنرها مکانیک احساسم اینه ترمزهام به شدت ضعیف شده دیروز تو جاده حدود 300 متر مونده بود برسم دست انداز پا بردم برا ترمز تقریبا ترمزهام هرچی پدال رو فشار دادم ضعیف گرفت جوری که رسیدم دست انداز با سرعت 10 کیلومتر از رو دست انداز ماشین پرید شانس اوردم ترمز رو ول کردم فکر میکنم روغن فنرها چکیده باشه به لنتهام.لنتهامم تازه هست و مارک گولد اصلی ابی کره ای تا قبل از روغن کاری بسیار عالی بود ترمزهام:n01::n03::n40:

اونجا آب اصلا نمیتونه وارد بشه. ولی در کل قیمتی نداره اگه شک داری میتونی عوضشون کنی. روغن اصلا نباید زد چون اگر یه مقدار زیاد باشه میریزه لنت ها چرب میشه. شما کاسه چرخ ها رو باز کن اگر لنت ها چرب شده بود باید عوضشون کنی چون جنس لنت طوری هست روغن رو میکشه داخلش. البته اگر مشکل از چربی لنت های عقب باشه باید توی دستی کشیدن هم خودش رو نشون بده و ماشین رو خوب نگه نداره در غیر اینصورت مشکل ترمز از جای دیگه س

"R E Z A"
08-02-2017, 08:58

سلام . تاحالا روغن ترمز رو عوض کردین ؟ این روغن به شدت جاذب رطوبته و اگه سرموقع تعویض نشه رطوبت داخلش موجب زنگ زدگی و خوردگی سیستم ترمز میشه و اگه مثلا پایین اوردن دستی موقع حرکت فراموش بشه یا مکررا از ترمز توشرایط سخت استفاده بشه داغ شدن روغن ترمز باعث فشرده شدن رطوبت داخلش میشه چون گازهاتحت فشارمتراکم میشن و خدایی نکرده توحرکت منجر به از دست رفتن ترمز میشه . البته باتعویض روغن صدایی که میگین رفع نمیشه خواستم یاداوری کنم

fokahi110
08-02-2017, 10:42
سلام . تاحالا روغن ترمز رو عوض کردین ؟ این روغن به شدت جاذب رطوبته و اگه سرموقع تعویض نشه رطوبت داخلش موجب زنگ زدگی و خوردگی سیستم ترمز میشه و اگه مثلا پایین اوردن دستی موقع حرکت فراموش بشه یا مکررا از ترمز توشرایط سخت استفاده بشه داغ شدن روغن ترمز باعث فشرده شدن رطوبت داخلش میشه چون گازهاتحت فشارمتراکم میشن و خدایی نکرده توحرکت منجر به از دست رفتن ترمز میشه . البته باتعویض روغن صدایی که میگین رفع نمیشه خواستم یاداوری کنم

سلام کل مخزن روغن ترمز رو تعویض کردم و روغن ترمز تمیز و شفاف توشه داداش:n01::n40:

siava5h
08-02-2017, 12:50

این مشکل رو قبلا هم مطرح کرده بودی.
صدای فنرهارو خودت تشخیص دادی یا مکانیک تشخیص داده؟
فکر کنم قبلا هم در مورد دوتا تیکه آهن دندانه دار صحبت کردی که صدا از اونهاس. مکانیکی که با این جدیت این ایراد رو تشخیص میده چرا نمیتونه رفعش کنه؟ مشکل کار از چیه؟

nimahandsomboy
08-02-2017, 18:09
دوستان روغن ماشین هر چند ماه یه بار باید عوض کرد؟؟؟

فیلتر و روغن منظورم هست

چطوری بفهمیم که موقع عوض کردن هستش؟؟

fokahi110
08-02-2017, 19:46
این مشکل رو قبلا هم مطرح کرده بودی.
صدای فنرهارو خودت تشخیص دادی یا مکانیک تشخیص داده؟
فکر کنم قبلا هم در مورد دوتا تیکه آهن دندانه دار صحبت کردی که صدا از اونهاس. مکانیکی که با این جدیت این ایراد رو تشخیص میده چرا نمیتونه رفعش کنه؟ مشکل کار از چیه؟

سلام خوبی داداش مشکل از فنرهاس منتها مکانیک کمی کله شق هست گفت فنرها جنس اصلی وخوب نیست وهمینا رو روغن میزنم روغن زد و یه مدت صدا خوابید و نرم شد الان یه 800 الی 900 کیل.متر رفتم صداش دوباره در اومد.مکانیک خوبیه تو نمایندگی سایپا هست بهش اطمینان دارم لاکردار کارش حرف نداره منتها بدبختانه باید به ضرب زور قطعه نو بدی بهش بندازه رو ماشین میگه قطعه فعلی خودت هنوز کار میکنه وحیفه:n01::n02::n40:

mohamad skystar
08-02-2017, 20:35
دوستان روغن ماشین هر چند ماه یه بار باید عوض کرد؟؟؟

فیلتر و روغن منظورم هست

چطوری بفهمیم که موقع عوض کردن هستش؟؟

بستگی داره
شما باید روغن ماشین رو بازدید کنید اگر رنگ روغن رو به سیاهی هست باید تعویض روغن انجام بشه حتما

روغن موتور در بهترین شرابط باید هر 5000 کیلومتر عوض بشه
فیلتر روغن هم به همراه روغن تعویض میشه در بهترین شرایط

siava5h
08-02-2017, 20:58
سلام خوبی داداش مشکل از فنرهاس منتها مکانیک کمی کله شق هست گفت فنرها جنس اصلی وخوب نیست وهمینا رو روغن میزنم روغن زد و یه مدت صدا خوابید و نرم شد الان یه 800 الی 900 کیل.متر رفتم صداش دوباره در اومد.مکانیک خوبیه تو نمایندگی سایپا هست بهش اطمینان دارم لاکردار کارش حرف نداره منتها بدبختانه باید به ضرب زور قطعه نو بدی بهش بندازه رو ماشین میگه قطعه فعلی خودت هنوز کار میکنه وحیفه:n01::n02::n40:

دیدیم که فنرهایی که با کمک فنر همراه هستن صدا بدن. اما ندیدیم که فنر به تنهایی و بدون حفاظ صدا بده...
اصلا بحث کیلومتر نیست. ما ماشینمون از سال 88 تا بحال با همون فنرهاش داره کار میکنه. صدا بده چیه...!

مکانیک سایپا گفته جنس فنرها اصلی و خوب نیست؟ :n38:
ما معیاری در مکانیک داریم که بهش میگیم خستگی. وقتی که جسمی از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه دچار تغییر فرم میشه. معیار خوب یا بد بودن فنر در تحمل خستگیه. فنر هیچ معیار دیگه ای در خوب یا بد بودنش نداره. و اگر از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه میشکنه. اینجا میتونیم بگیم که جنس فنر خوب نبوده.

تعجب میکنم که مکانیک همچین حرفی رو زده. البته خیلی هم دور از انتظار نیست. بهرحال اینها در زمینه مکانیک دانشی کار نمیکنن. بلکه تجربی هستن.
برای صدا دادن اجسام فلزی لازمه که دو سطح فلزی روی هم ساییده بشن. فنرهای کاسه ترمز کدوم سطحشون به هم ساییده میشه؟ :n13:
باید بدونیم که چطوری فهمیدی که از فنره.

این صدا موقعی که ماشین درجا ایستاده هست هم شنیده میشه؟!

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2017, 23:29
سلام . تاحالا روغن ترمز رو عوض کردین ؟
این روغن به شدت جاذب رطوبته و اگه سرموقع تعویض نشه رطوبت داخلش موجب زنگ زدگی و خوردگی سیستم ترمز میشه و اگه مثلا پایین اوردن دستی موقع حرکت فراموش بشه یا مکررا از ترمز توشرایط سخت استفاده بشه داغ شدن روغن ترمز باعث فشرده شدن رطوبت داخلش میشه چون گازهاتحت فشارمتراکم میشن و خدایی نکرده توحرکت منجر به از دست رفتن ترمز میشه . البته باتعویض روغن صدایی که میگین رفع نمیشه خواستم یاداوری کنم
سلام
بنده ماشین صفر گرفتم , 17 سال داشتمش , هرگز هم روغن ترمزش رو عوض نکردم , فقط بعد از 13 سال نصف استکان یعنی 30 سی سی به اضافه کردم . هیچ مشکلی هم پیش نیومد . در تمام این سالها فقط لنت عوض کردم . در گرمای 55 درجه ی کویت. 290,000 کیلومتر هم راه رفت . موتور هم تعمیر نکردم
روغنش هم vagner امریکائی بود
روغن ترمز درجه یک فاسد شدنی نیست . اگر سیستم ترمز هم استاندارد باشه روغن کم نمیشه

fokahi110
09-02-2017, 09:56
دیدیم که فنرهایی که با کمک فنر همراه هستن صدا بدن. اما ندیدیم که فنر به تنهایی و بدون حفاظ صدا بده...
اصلا بحث کیلومتر نیست. ما ماشینمون از سال 88 تا بحال با همون فنرهاش داره کار میکنه. صدا بده چیه...!

مکانیک سایپا گفته جنس فنرها اصلی و خوب نیست؟ :n38:
ما معیاری در مکانیک داریم که بهش میگیم خستگی. وقتی که جسمی از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه دچار تغییر فرم میشه. معیار خوب یا بد بودن فنر در تحمل خستگیه. فنر هیچ معیار دیگه ای در خوب یا بد بودنش نداره. و اگر از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه میشکنه. اینجا میتونیم بگیم که جنس فنر خوب نبوده.

تعجب میکنم که مکانیک همچین حرفی رو زده. البته خیلی هم دور از انتظار نیست. بهرحال اینها در زمینه مکانیک دانشی کار نمیکنن. بلکه تجربی هستن.
برای صدا دادن اجسام فلزی لازمه که دو سطح فلزی روی هم ساییده بشن. فنرهای کاسه ترمز کدوم سطحشون به هم ساییده میشه؟ :n13:
باید بدونیم که چطوری فهمیدی که از فنره.

این صدا موقعی که ماشین درجا ایستاده هست هم شنیده میشه؟!

سلام داداش اره پدال ترمز رو فشار میدی میگه جیر و ول میکنی دوباره میگه جیر.از فنر هست برادرمن چون روغنش زد و جاشانداخت وایساد صداش فنر گلا یه تخته شده بود زنگ خالی الان روغنش احتمالا جذب شده باز افتاده صدا:n02:

siava5h
09-02-2017, 13:12
سلام داداش اره پدال ترمز رو فشار میدی میگه جیر و ول میکنی دوباره میگه جیر.از فنر هست برادرمن چون روغنش زد و جاشانداخت وایساد صداش فنر گلا یه تخته شده بود زنگ خالی الان روغنش احتمالا جذب شده باز افتاده صدا:n02:

عارضم خدمتتون که اگر قصد مشاوره در مورد صدای پدید اومده داری که یک بحث دیگری است و اگر قصد رفع عیب تشخیص داده تان هستی موضوع دیگر.

اگر مشاوره در مورد صدای فنر میخوای بایستی بگم که در دنیای مکانیک تعریفی برای صدای فنر ایجاد نشده و شاید موضوعی باشه که هنوز کشف نشده باشه.
ما بچه های مکانیک یاد گرفتم که در دنیای مکانیک مغرور نباشیم. چراکه مکانیک فضایی ایست برای کله پا کردن مغرورها...!

شاید صدای فنر پدیده جدیدی باشد که در دانش مکانیک گنجانده نشده بود.
ما برای اینکه این پدیده رو یک علم تلقی کنیم، نیاز داریم که موارد بیشتری از این مثال اتفاق بیافته و همچنین از لحاظ قواعد فیزیکی و دینامیکی محرض باشه.
این مسئله شما در ذهن ما خواهد ماند و امیدواریم قادر باشیم در حل اینگونه مسائل به علم مکانیک کمکی کنیم.

امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه تا از زندکی در کنار خودرویتان لذت بیشتری ببرید. :n40:

"R E Z A"
09-02-2017, 15:49
سلام
بنده ماشین صفر گرفتم , 17 سال داشتمش , هرگز هم روغن ترمزش رو عوض نکردم , فقط بعد از 13 سال نصف استکان یعنی 30 سی سی به اضافه کردم . هیچ مشکلی هم پیش نیومد . در تمام این سالها فقط لنت عوض کردم . در گرمای 55 درجه ی کویت. 290,000 کیلومتر هم راه رفت . موتور هم تعمیر نکردم
روغنش هم vagner امریکائی بود
روغن ترمز درجه یک فاسد شدنی نیست . اگر سیستم ترمز هم استاندارد باشه روغن کم نمیشه

سلام اقا محمد .

تو کاتالوگ نوشته شده هر ۲۰ هزارتا عوض بشه و روی خود روغنی هم که من میریزم نوشته هر دو سال عوض شه . روغنی که شما میگین فکر نکنم اینجا پیدا بشه همونطور که فکر نکنم ماشینی که شما داشتین سیستم ترمزش مثل دوو ۲۰ سال پیش باشه . مسله ای که من مطرح کردم برای موقعی هست که استفاده نادرست از ترمز بشه (فراموش کردن خوابوندن ترمز دستی و ترمزهای مکرر) که باعث داغ شدن روغن ترمز میشه و فشرده شدن رطوبت داخلش و از دست رفتن ترمز میشه .هرچه قدر روغن مرغوبتر و سیستم ترمز مدرنتر و کم اسطحلاکتر باشه زمان تعویض روغنش هم بیشتر یا حذف میشه . جسارت منو ببخشین اقا محمد شما جای استاد من هستین:n16:

AMHSIN
09-02-2017, 21:21
دوستان سلام، استپر من وقتی ماشینو خاموش میکنم صدای عقب جلو شدنش میاد، این طبیعیه؟ یا نباید صدای حرکتش شنیده بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2017, 09:57
سلام اقا محمد .
تو کاتالوگ نوشته شده هر ۲۰ هزارتا عوض بشه و روی خود روغنی هم که من میریزم نوشته هر دو سال عوض شه .
روغنی که شما میگین فکر نکنم اینجا پیدا بشه همونطور که فکر نکنم ماشینی که شما داشتین سیستم ترمزش مثل دوو ۲۰ سال پیش باشه .
مسئله ای که من مطرح کردم برای موقعی هست که استفاده نادرست از ترمز بشه (فراموش کردن خوابوندن ترمز دستی و ترمزهای مکرر) که باعث داغ شدن روغن ترمز میشه و فشرده شدن رطوبت داخلش و از دست رفتن ترمز میشه .هرچه قدر روغن مرغوبتر و سیستم ترمز مدرنتر و کم اصطحلاکتر باشه زمان تعویض روغنش هم بیشتر یا حذف میشه .
جسارت منو ببخشین اقا محمد شما جای استاد من هستین:n16:
سلام
تشکر از شما . اختیار دارین بنده هم فقط چیزهائی رو که میدونم و تجربه اش کردم مینویسم , خیلی چیزها رو هم در همین فروم یاد گرفتم
اینجا یک سایت علمیه , گفتگو و تبادل نظر و بررسی موضوعات مختلف یکی از مهمترین اهداف این سایت هست . در همین گفتگوها و تبادل نظرهاست که چیزهای جدید یاد میگیریم و اطلاعاتمون زیاد میشه . همه هم حق نقد و بررسی مطالب دیگران رو دارند . بقیه هم میخونند و انتخاب میکنند
======================================
در کاتالوگها خیلی چیزها مینویسند که صحیح نیست و تعویض شمعها و تسمه ها و روغنها از روی مسافت پیموده شده . خیلی چیزهای بسیار مهمی رو هم که باید بنویسند نوشته نمیشه که بنده خیلیهاش رو در تاپیک صرفه جوئی در هزینه های خودرو نوشته ام
بنده با اطمینان میگم روغن ترمز اگر رنگش تغییر نکنه پس نیاز به تعویض نداره . کولانت هم همینطور
کولانت یعنی مخلوط آب مقطر و ضد یخ
بنده روغن هیدرولیک همون ماشبن رو هم هرگز عوض نکردم فقط بعد از حدود 14 سال کمی بهش اضافه کردم
نکته مهم
وقتی لنتها نازک میشه , سطح روغن در مخزن روغن پائین میاد , نباید فریب بخوریم و روغن بهش اضافه کنیم وگرنه با تعویض لنتها روغن از مخزن میریزه بیرون
خیلی از تعویض روغنیها به این موضوع توجه نمیکنند , مخزن رو به راننده نشون میدند و میگن روغن کم داره , راننده هم کم تجربه هست و حرفش رو قبول میکنه و بیخودی پول روغن ترمز میده که موقع تعویض لنتها هم مشکل ساز میشه
حالا دیگه کسانی که این مطلب رو میخونند حق دارند چیزی که در نظرشون صحیح هست رو به کار ببندند

amir z
10-02-2017, 10:20
دوستان سلام، استپر من وقتی ماشینو خاموش میکنم صدای عقب جلو شدنش میاد، این طبیعیه؟ یا نباید صدای حرکتش شنیده بشه

سلام
آره تو تمام ماشینا دقت بشه صداش میاد. توی بعی ماشینا چون جاش لا به لای قطعات دیگه هست صداش کمتر شنیده میشه یا حتی شنیده نمیشه ولی توی یه ماشین دیگه که استپر بالا و بیرون همه قطعات هست صداش بیشتر حس میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2017, 10:21
دوستان سلام، استپر من وقتی ماشینو خاموش میکنم صدای عقب جلو شدنش میاد، این طبیعیه؟ یا نباید صدای حرکتش شنیده بشهسلام
صداش طبیعیه . یکی از دلیلهائی که تا خاموش شدن چراغ چک نباید استارت بزنیم همینه که استپر فرصت کنه خودش رو تنطیم کنه .
علت مهم دیگرش فرصت دادن به پمپ بنزین هست تا چند ثانیه کار کنه و باعث بالا رفتن فشار سوخت قبل از استارت بشه تا موتور سریع روشن بشه.
علت مهم دیگه اینه که سنسور مپ فرصت کنه فشار هوا رو اندازه بگیره تا کامپیوتر برنامه ی سوخت پاشی مناسب با اون فشار رو انتخاب کنه
علت مهم دیگرش اینه که سنسور دمای هوای ورودی دما رو به کامپیوتر خبر بده , همینطور سنسور دمای موتور

AMHSIN
10-02-2017, 10:23
سلام
آره تو تمام ماشینا دقت بشه صداش میاد. توی بعی ماشینا چون جاش لا به لای قطعات دیگه هست صداش کمتر شنیده میشه یا حتی شنیده نمیشه ولی توی یه ماشین دیگه که استپر بالا و بیرون همه قطعات هست صداش بیشتر حس میشه
سلام، ممنون، چن روزیه ماشین درجا کارکردنش مثه قبل نیس، تو حرکت هم اگه یدفعه پام رو بذارم رو ترمز دور موتور بیش از حد میاد پایین، شکم به استپره به همین دلیل پرسیدم

amir z
10-02-2017, 11:08
سلام، ممنون، چن روزیه ماشین درجا کارکردنش مثه قبل نیس، تو حرکت هم اگه یدفعه پام رو بذارم رو ترمز دور موتور بیش از حد میاد پایین، شکم به استپره به همین دلیل پرسیدم

سلام
با این تفاسیر احتمال داره مشکل پیدا کرده باشه. شما استپر رو باز کنید و رزوه های داخلش رو چک کنید ببینید خشک نشده باشه. اگر خشک بود دو قطره روغن هیدرولیک بریزید (درستش استفاده از روغن های غیر نفتی هست) که اگر مشکل از سفت شدن شفت هست روان بشه و یه مدت دیگه کار کنه

AMHSIN
10-02-2017, 11:15
سلام
با این تفاسیر احتمال داره مشکل پیدا کرده باشه. شما استپر رو باز کنید و رزوه های داخلش رو چک کنید ببینید خشک نشده باشه. اگر خشک بود دو قطره روغن هیدرولیک بریزید (درستش استفاده از روغن های غیر نفتی هست) که اگر مشکل از سفت شدن شفت هست روان بشه و یه مدت دیگه کار کنه
تمیزش کردم تاثیری نداشت، شاید از جایی هوا میکشه

amir z
10-02-2017, 11:27
تمیزش کردم تاثیری نداشت، شاید از جایی هوا میکشه

هوا بکشه گاز میخوره. بازم با استپر ماشین یه دوست و آنایی جابجا کنید ضرر نداره

aryamehr1368
10-02-2017, 22:05
دوستان صدای جیر جیر لنت اعصابمو خرد کرده آقا پارسال لنت عوض کردم دیسک لبه داشت بعد یک سال لنت و دیسکو باهم عوض کردم شش ماهه لنت جیر جیر افتاد دوباره چندروز پیش لنت عوض کردم لنت قبلی با الان امکو واسه 405 هست دوباره جیر جیر میکنه بخصوص جاهایی ک سرعت کم میشه مثل ترافیک ترمز هم میگیرم قطع میشه نمیدونم مشکل از چیه الان هم لنت نو هم دیسک مال 4 ماه پیش

- - - Updated - - -

دوستان صدای جیر جیر لنت اعصابمو خرد کرده آقا پارسال لنت عوض کردم دیسک لبه داشت بعد یک سال لنت و دیسکو باهم عوض کردم شش ماهه لنت جیر جیر افتاد دوباره چندروز پیش لنت عوض کردم لنت قبلی با الان امکو واسه 405 هست دوباره جیر جیر میکنه بخصوص جاهایی ک سرعت کم میشه مثل ترافیک ترمز هم میگیرم قطع میشه نمیدونم مشکل از چیه الان هم لنت نو هم دیسک مال 4 ماه پیش بیشتر هم سمت راننده لنت قبلی سمت راننده خرده شده بود شاگرد سالم بود مکانیک گفت سیلندر ترمز روون تر کردم

amir z
11-02-2017, 13:26
دوستان صدای جیر جیر لنت اعصابمو خرد کرده آقا پارسال لنت عوض کردم دیسک لبه داشت بعد یک سال لنت و دیسکو باهم عوض کردم شش ماهه لنت جیر جیر افتاد دوباره چندروز پیش لنت عوض کردم لنت قبلی با الان امکو واسه 405 هست دوباره جیر جیر میکنه بخصوص جاهایی ک سرعت کم میشه مثل ترافیک ترمز هم میگیرم قطع میشه نمیدونم مشکل از چیه الان هم لنت نو هم دیسک مال 4 ماه پیش

- - - Updated - - -

دوستان صدای جیر جیر لنت اعصابمو خرد کرده آقا پارسال لنت عوض کردم دیسک لبه داشت بعد یک سال لنت و دیسکو باهم عوض کردم شش ماهه لنت جیر جیر افتاد دوباره چندروز پیش لنت عوض کردم لنت قبلی با الان امکو واسه 405 هست دوباره جیر جیر میکنه بخصوص جاهایی ک سرعت کم میشه مثل ترافیک ترمز هم میگیرم قطع میشه نمیدونم مشکل از چیه الان هم لنت نو هم دیسک مال 4 ماه پیش بیشتر هم سمت راننده لنت قبلی سمت راننده خرده شده بود شاگرد سالم بود مکانیک گفت سیلندر ترمز روون تر کردم
سلام
دویت عزیز از لنت های نرم و جنس خوب استفاده کنید تا هم صدا نده، هم ترمز بهتر بشه و هم دیسک لبه نده. توی ایرانی ها "دیسکی لنت" کیفیت خوبی داره و اصلا هم صدا نمیده. در کل لنتی که حالت ذغالی یا چوبی شکل داره جنسش خوبه ولی لنتی که مثل آهن و صاف هست اصلا به درد نمیخوره

در مورد برابر استفاده نشدن، یا سیلندر ها روان نبودن و گیر داشتن و یا فشار ترمز برابر نیست که تو ماشین های قدیمی بدون ای بی اس از شیر تقسیم هست و توی ای بی اس دارها از یونیت ای بی اس.

AMHSIN
11-02-2017, 14:39
سلام

دوستان بهترین شمع برا موتور xu7 چیه؟

kasra2002
12-02-2017, 07:17
سلام

دوستان بهترین شمع برا موتور xu7 چیه؟
پیشنهاد
من به شما شمغ دو الکترود جنس اصلی است

nimahandsomboy
12-02-2017, 10:42
شیشه ماشین از داخل خیلی بخار میکنه

برای جلوگیری از بخار کردن شیشه باید چیکار کنم؟؟؟

پرشیا 2 گانه

دکمه a/c فعال کنم درست میشه؟؟؟

saeidrezay
12-02-2017, 10:47
شیشه ماشین از داخل خیلی بخار میکنه

برای جلوگیری از بخار کردن شیشه باید چیکار کنم؟؟؟

پرشیا 2 گانه

دکمه a/c فعال کنم درست میشه؟؟؟

براي اينكه به صورت آني نتيجه سريع بگيريد كولر رو روشن كنيد و گردش هوا رو هم همينطور دريچه هاي روذ داشبورد رو ببنديد تا خشك كن هاي شيشه جلو قدرت بيشتري داشته باشه
براي انجام كار هميشگي هم هميشه گوشه پنجره رو باز بگذاريد و از اسپري ضدبخار استفاده كنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

Soroush-S
12-02-2017, 22:03
امروز 3 بار چراغ باتری و STOP بطور همزمان بمدت 5 ثانیه روشن و خاموش شدن . ماشین سمند موتور 1800 پژویی

مشکل کجا میتونه باشه ؟

AMHSIN
12-02-2017, 23:44
پیشنهاد
ممنون، چه مارکی با چه شماره رو توصیه میکنید؟

mohamad skystar
13-02-2017, 00:21
امروز 3 بار چراغ باتری و STOP بطور همزمان بمدت 5 ثانیه روشن و خاموش شدن . ماشین سمند موتور 1800 پژویی

مشکل کجا میتونه باشه ؟

مشکل از دینام و هم از باتری میتونه باشه
یه دیاگ بزنید بد نیست

mohamad skystar
13-02-2017, 00:26
ممنون، چه مارکی با چه شماره رو توصیه میکنید؟

مارک BOSCH یا EYQUEM
قیمت هر عدد بین 8 تا 10 هزار تومن

nimahandsomboy
13-02-2017, 00:34
چند روزی هست که درجه امپر از وسط رد میشه
دلیلش چیه?
اگر هواگیری کنم خوب میشه?
5 دقیقه رانندگی میکنم ،فن موتور روشن میشه و شروع به صدا میکنه
خیلی صدا میکنه

mohamad skystar
13-02-2017, 00:40
چند روزی هست که درجه امپر از وسط رد میشه
دلیلش چیه?
اگر هواگیری کنم خوب میشه?
5 دقیقه رانندگی میکنم ،فن موتور روشن میشه و شروع به صدا میکنه
خیلی صدا میکنه

هواگیری رو حتما انجام بدین
ترموستات و جنت های آب رو بررسی کنید.
تا همین الان هم اگر واشر سرسیلندر نسوزونده شانس آوردین.

اگر کارکرد ماشینت بالاست فشنگی آب رو بازدید کن

fokahi110
13-02-2017, 22:52
برا پراید هیدرولیک چه روغن هیدرولیکی بریزم؟مخصوص پراید باشه؟از چه شرکتی؟درجه داره مثل روغن موتور و واسکازین؟؟؟

nimahandsomboy
15-02-2017, 12:41
با سلام

کلید a/c و کلید گردش هوا که عکس ماشین داره
دقیقا کاربردش چی هست ؟؟

از هر کی میپرسم یه چیزی میگه؟؟ کلید a/c برای کولر هست یا بخاری؟؟

من برای اینکه شیشه بخار نکنه کلید a/c تو زمستون روشن مینکم برای ماشین که مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟

mohsentatajdari
15-02-2017, 13:36
سلام.من پراید کاربراتوری دارم حدود سه ماه پیش استارت نو انداختم الان وقتی موتور گرمه وقتی استارت میزنی صدای ناجوری از استارت در میاد و موتور روشن نمیشه ولی وقتی ک موتور خنک باشه مشکلی نداره دوستان لطفا راهنمایی کنید.البته وقتی میزنم دنده 3 و کمی به عقب هول میدم ماشینو موقعی ک موتور گرمه صدا کمتر میشه و ماشین روشن میشه ولی همچنان صدای ناجور میده استارت.

siava5h
15-02-2017, 13:38
با سلام

کلید a/c و کلید گردش هوا که عکس ماشین داره
دقیقا کاربردش چی هست ؟؟

از هر کی میپرسم یه چیزی میگه؟؟ کلید a/c برای کولر هست یا بخاری؟؟

من برای اینکه شیشه بخار نکنه کلید a/c تو زمستون روشن مینکم برای ماشین که مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟

سلام.
عجیبه که همچین سوالی برای شما سردرگمی به وجود آورده. اما ما خوشبینانه به این مسئله نگاه میکنیم. مگر اینکه خلافش ثابت بشه.
کلید AC برای کولر هست. و وقتی که زده میشه کمپروسور کولر فعال میشه و فرآیند سرمایش رو انجام میده. این به این دلیل نیست که پس هر وقت AC زده شد باید هوای اتاق سرد بشه. ممکنه گاز کولر خالی شده باشه و یا کولر اشکالی داشته باشه که سرد نمیکنه. دکمه AC تنها کمپروسور کولر رو روشن میکنه.

کلید گردش هوا برای باز و بسته کردن دریچه هوای ورودی اتاق خودرو هست. یک دریچه ای وجود داره که از طریق اون هوای بیرون به داخل اتاق میاد. بسته به نیاز راننده، میتونه این دریچه رو باز یا بسته بزاره.
فعال شدن و یا غیر فعال شدن این سیستم بسته به شکل کشیده شده بر روی این کلید اعمال میشه. به عنوان مثال در پژو 405 بر روی کلید یک ماشین کشیده و داخل این ماشین یک فلش برگردان کشیده شده. به این معنیه که با فعال شدن این کلید، هوای داخل اتاق به گردش در میاد و هیچ هوایی از اون دریچه وارد اتاق نمیشه.

شما نباید در زمستون از کولر استفاده کنی. این باید و نباید به عمر کولر بستگی داره. وقتی کولر رو روشن میکنی درسته که شیشه بخار نمیزنه ولی عوضش از سیستم کولر ماشین 3 برابر دیگر افراد کار میکشی و معادلش دوبرابر بیشتر از دیگران بنزین مصرف میکنی.

شما اگر یک بار با زیاد کردن بخاری و پرتاب به پشت شیشه، بخار روی شیشه رو حذف کنی، دیگر نیازی به استفاده از کولر پیدا نمیکنی.

این مشکل رو اغلب اشخاصی دارن که بخاری ماشینشون قوی نیست و درواقع پرتاب باد بخاری قوی نیست و نمیتونه بخار رو کنار بزنه و مجبور میشن کولر استفاده کنن.
شما بایستی سیستم بخاری رو اصلاح کنید که البته این درست نکردن شما هم قابل توجیهه، چونکه هزینه تعمیر این سیستم و مجرای هوا، هزینه زیادی دره.

شما میتونی از شیشیه شورهای ضد بخار استفاده کنی و قبل از روشن کردن ماشین و قبل از بخار زدن شیشه، با شیشه شور تمیز کنی و بعد اون ماشین رو روشن کنی. و باعث میشه با همون باد کم بخاری، شیشه بخار نزنه

aryamehr1368
15-02-2017, 13:51
سلام
دویت عزیز از لنت های نرم و جنس خوب استفاده کنید تا هم صدا نده، هم ترمز بهتر بشه و هم دیسک لبه نده. توی ایرانی ها "دیسکی لنت" کیفیت خوبی داره و اصلا هم صدا نمیده. در کل لنتی که حالت ذغالی یا چوبی شکل داره جنسش خوبه ولی لنتی که مثل آهن و صاف هست اصلا به درد نمیخوره

در مورد برابر استفاده نشدن، یا سیلندر ها روان نبودن و گیر داشتن و یا فشار ترمز برابر نیست که تو ماشین های قدیمی بدون ای بی اس از شیر تقسیم هست و توی ای بی اس دارها از یونیت ای بی اس.
امروز ب مکانیک نشون دادم لاستیکو چرخوند گفت سیلندر ترمزت گیره باید عوض شه 140 تومن فک کنم پولشه

siava5h
15-02-2017, 14:05
امروز ب مکانیک نشون دادم لاستیکو چرخوند گفت سیلندر ترمزت گیره باید عوض شه 140 تومن فک کنم پولشه

خوب اول بایستی باز بشه و بررسی بشه که گیرش از کجاس. و اگر قابل حل هست اصلاح بشه. ممکنه این گیر کردن ناشی از یک رسوب گرفتگی باشه.
البته ما به این کار میگیم سعی و خطا.
در سعی و خطا دو حالت وجود داره.
ممکنه با هزینه خیلی کم مشکل حل بشه و ممکنه با 1.5 برابر بیشترین هزینه مشکل رفع بشه.
شاید با تعمیر کردن پیستون مشکل حل شد. و شایدم مشکل مضاعف پیش اومد و مجبور بشی هزینه تعویض با یک سیلندر جدید رو هم بعدا پرداخت کنی.
تصمیم گیری به سلیقه شما و هوش و زکاوت تعمیرکار بستگی داره.

siava5h
15-02-2017, 14:11
پیشنهاد

استفاده از شمعهای دو الکتروده در صورتی که در طراحی موتور تعریف نشده باشد، مجاز نیست.
استفاده از این نوع شمع باعث تغییر در زمان احتراق شده و توان خودرو را تغییر میدهد و حتی ممکن است ضربه های وارده به یاتاقانها را دچار تغییر کند که عمر موتور را رقم خواهد زد.

mohsentatajdari
15-02-2017, 14:50
دوستان کسی جواب ما رو نمیده؟

mohamad skystar
15-02-2017, 23:53
سلام.من پراید کاربراتوری دارم حدود سه ماه پیش استارت نو انداختم الان وقتی موتور گرمه وقتی استارت میزنی صدای ناجوری از استارت در میاد و موتور روشن نمیشه ولی وقتی ک موتور خنک باشه مشکلی نداره دوستان لطفا راهنمایی کنید.البته وقتی میزنم دنده 3 و کمی به عقب هول میدم ماشینو موقعی ک موتور گرمه صدا کمتر میشه و ماشین روشن میشه ولی همچنان صدای ناجور میده استارت.

مطمئن هستین صدا از استارت هست ؟
احتمالا وقتی استارت درگیر میشه این صدا میاد باید بازش کنید ببینید مشکل
حتما از استارت هست یا خیر

mohsentatajdari
16-02-2017, 00:14
ممنون حتما این کارو میکنم ولی اگ از استارت نباشه از چی میتونه باشه؟

mohamad skystar
16-02-2017, 00:19
ممنون حتما این کارو میکنم ولی اگ از استارت نباشه از چی میتونه باشه؟

باید تک تک بررسی بشه
شما چون بعد از تعویض استارت این مشکل رو پیدا کردی
پس باید از همونجا شروع کنی
باید بررسی بشه گاهی اوقات مشکلاتی به وجود میاد که فکرشم نمیکنیم

qwertym
17-02-2017, 16:48
سلام بر اساتید عزیز
چند روزیه صبح ها که ماشین استارت میزنم ( پراید 131 ) دور موتور میره رو 1700 و دیر میاد پایین
وقتایی هم که ماشین گرمه تا استارت میزنم دور موتور میره رو 2000 و بعدش میاد رو 1000
در ضمن یک ماه نیست برام استپر تمیز کردند پر از دوده بود
چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟

fokahi110
17-02-2017, 17:00
سلام بر اساتید عزیز
چند روزیه صبح ها که ماشین استارت میزنم ( پراید 131 ) دور موتور میره رو 1700 و دیر میاد پایین
وقتایی هم که ماشین گرمه تا استارت میزنم دور موتور میره رو 2000 و بعدش میاد رو 1000
در ضمن یک ماه نیست برام استپر تمیز کردند پر از دوده بود
چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟

سلام پراید زیمنس 87 منم مدت 3 الی 4 سال همین مشکل رو داشتم هزاران استپر موتور تعویض کردم درست نشد که نشد به کثیفی وتمیزی هم نیست شما سنسور دریچه گازتون مشکل داره بنده تا این سنسور رو عوض کردم مشکل چندین سالم برطرف شد و راحت شدم یه سنسور دریچه گاز خوب و اصلی بنداز با یه استپر موتور خوب وجنس عالی همه کارات درست میشه ماشینتم دست مکانیک ننداز داداش سنسور رو مارک زیمنس اصلی ترکیه بنداز بهترین جنسه تو بازار به سفارش اروپاست یکی از دوستان تو ایسام میفروشه خواستی بیا تلگرامم تا شمارشو بهت بدم تهران هستن ایشون استپر هم سانچه بز بنداز عالیه ساخت سوییس و یا همین زیمنس ترکیه یورو 4 هم هست واقعا عالین حرف ندارن.درخدمتم داداش اینم شمارم تشریف بیار تلگرامم. 09188578557

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-02-2017, 18:36
سلام بر اساتید عزیز
چند روزیه صبح ها که ماشین استارت میزنم ( پراید 131 ) دور موتور میره رو 1700 و دیر میاد پایینوقتایی هم که ماشین گرمه تا استارت میزنم دور موتور میره رو 2000 و بعدش میاد رو 1000در ضمن یک ماه نیست برام استپر تمیز کردند پر از دوده بود
چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟سلام
با تشکر از جناب Fokahi110 که تجربشون رو نوشتند
بنده هم 2 تست میگم انجام بدین شاید بتونین علت مشکل رو خودتون پیدا کنین تا بیخودی قطعه نخرین
1- با موتور سرد فیش سنسور دریچه گاز رو بکشید
بدون گاز دادن استارت بزنید
اگر دیگه دور موتور بالا نرفت پس مشکل از سنسور دریچه هست
2- اگر با اون تست باز هم دور موتور بالا رفت تست دوم اینه :
با موتور کاملا سرد , سیم منفی باتری رو 2 دقیقه برداین و دوباره نصب کنید
حالا باید استپر ریست بشه یعنی تنظیم دوباره
سوئیچ 5 ثانیه باز
س 5 ث بسته
س 5 ث باز
استارت بدون گاز
صبر کردن تا کاملا گرم شدنِ موتور بدون گاز دادن
اگر کولر داره , کولر 10 ثانیه روشن
ک 10 ث خاموش
موتور خاموش
اگر بعد از این ریست هم مشکل حل نشد ممکنه برنامه ی کامپیوتر مشکل داره که باید پاک بشه و دوباره دانلود بشه روی ecu
قبلاً هم کسانی بودند که مشکل گاز خوردن ماشینشون با دانلود برنامه حل شد

abbas-t
20-02-2017, 12:31
سلام دوستان
وقتی زیر ماشین (پراید 131) جک میزنم و فشار از روی چرخ برداشته میشه (چرخ سمت شاگرد) فبل از اینکه چرخ کاملا از زمین جدا بشه حدود یک سانت به طرف داخل کشیده میشه ،و همین چرخ روی دست انداز تق صدا میده.

fokahi110
20-02-2017, 14:59
دوستان عزیز پراید 87 تو موتور رو نگاه کردم زیر باطری سمت راننده متوجه چیزی شدم این چرا اینطوری شده؟

amirpcp30
20-02-2017, 17:26
سلام دوستان
1-چرا پراید ها بعد از دست انداز هنگام جمع شدن کمک صدا میدن؟ مثلا من حدود 30 (کمتر از 40) کیلومتر میرفتم یک لحظه حواسم نبود از روی یک سرعتگیر رد شدن یک طرف ماشین کمکهاش به ترتیب صدا داد ، اتفاقا چون 3-4 ماه بیشتر نیست زیربندی رو کامل سرویس کردم خیلی دلم سوخت ولی خب اتفاقی بود... اما میخواستم دلیلش رو بپرسم چون بقیه ماشین ها ندیدم به این راحتی ها چنین صدای بدن و این صدا انگار که متفاوته (مثلا 206)
2-بعد از این سه چهار ماه حس میکنم ماشین مقداری سفت شده و نرم دست اندازها رو رد نمیکنه روزای اول فک میکنم بهتر بود و ایا اصلا راهی هست بشه ماشین رو نرم تر کرد؟ (به جز کم کردن باد لاسیتک این مورد رو حواسم هست)
باسپاس

"R E Z A"
20-02-2017, 22:23
دوستان عزیز پراید 87 تو موتور رو نگاه کردم زیر باطری سمت راننده متوجه چیزی شدم این چرا اینطوری شده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام . اگه اشتباه نکنم گردگیرای پلوس پاره شدن . سریع بدین عوض کنن اگه موقع پیچیدن صدای تق تق نمیاد پلوسا هنوز سالمن و فقط والوالین و گردگیر نو نیازه .

fokahi110
20-02-2017, 22:51
سلام . اگه اشتباه نکنم گردگیرای پلوس پاره شدن . سریع بدین عوض کنن اگه موقع پیچیدن صدای تق تق نمیاد پلوسا هنوز سالمن و فقط والوالین و گردگیر نو نیازه .

سلام خوبید گردگیر محور فرمان هست بعدظهر رفتم قطعه فروشی براش خریدم سمت راست وچپ دونه ای 10 هزار تومن جمعا 2 عدد پلاستیک شد 20 تومن فردا ببرم عوض کنه مکانیک فقط دلیل اینکه اینطوری شده رو نمیدونم چی هست اساتید میتونن توضیح بدن؟:n04: