PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37

Netw0rks
18-01-2016, 20:14
سلام
این مشکل میتونه از خیلی چیزها باشه! احتمالش زیاده از سنسور اکسیژن باشه (باید پارامترهاش چک بشه). از چیزهای دیگه مثل پمپ بنزین و یا سوزن انزکتور هم میتونه باشه. ضمنا اول که دیسک و صفحه نو هست هنوز چسبندگی کامل به دست نیاورده و یه مدت طول میکشه تا کامل بر هم منطبق بشن و به حداکثر کارایی برسه. این مشکل سخت دور گرفتن حتی از چیزای جزئی که به چشم نمیان هم ممکنه باشه، مثلا درگیر بودن جزئی لنتها، غلظت بالای واسکازین دیفرانسیل، خرابی بلبرینگ چرخ ها و...

یعنی نمیشه علتش رو پیدا کرد ؟

راستی وقتی دیسک و صفحه رو عوض کردن به مکانیک گفتم واسکازین گیربکس رو یه نگاه بندازه که با کمال تعجب 1.5 لیتر کسر داشت ! واسکازین دیفرانسیل هم مقداری کسری داشت .

راستی اون داستان چراغ های آمپر چی شد؟؟؟

هنوز اون فشنگی روغن رو پیدا نکردم ؛ فکر کنم نداره اصلاً ! :n36:

amir z
18-01-2016, 20:26
یعنی نمیشه علتش رو پیدا کرد ؟

راستی وقتی دیسک و صفحه رو عوض کردن به مکانیک گفتم واسکازین گیربکس رو یه نگاه بندازه که با کمال تعجب 1.5 لیتر کسر داشت ! واسکازین دیفرانسیل هم مقداری کسری داشت .

هنوز اون فشنگی روغن رو پیدا نکردم ؛ فکر کنم نداره اصلاً ! :n36:

لامپ سوخته نیست که بشه دقیق گفت لامپ رو عوض کن تا درست بشه. باید منشا مشکل پیدا بشه. اولین کارهایی که میتونی انجام بدی اینه که تک تک چرخ ها رو روی جک تست کن و ببینی روان هستن یا نه. بعدش دیاگ بزنی و پارامتر سنسورها رو چک کنی (بازم میگم سنسور اکسیژن ماشینت مشکوکه). فشار پمپ بنزین هم تست بشه و در نهایت سوزن ها باز بشن و پاشش اونها هم تست بشه. فعلا همین ها رو تست کن :n02: راستی چراغ چک روشن نیست؟

کم بودن واسکازین هم بخاطر کاسه نمدش بوده که عوضش کردی:n39:

چطور فشنگی رو پیدا نکردی:n04: دقیقا زیر کویل و کنار فیلتر روغنه. کلا اونجا 3 تا سنسور وجود داره که سیم به اونا وصل شده. یکی ناک سنسور که از همه بالاتره و شکل دایره ای داره و روی بلوک بسته شده و سوکتش 2 تا سیم داره، دومی سنسور میل سوپاپ هست که اونم زیر کویل قرار گرفته و سوکتش 3 سیم داره. کنار همین سنسور میل سوپاپ، فشنگی روغن هست که سوکتش یه سیم داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-01-2016, 22:01
پراید 132وقتی با ماشین یه سه چهار کیلومتری توی شهر رانندگی میکنم یا به اصطلاح ماشین خوب گرم گرم میشه یه صدای جیر جیر وقتی از روی دس اندازی یا یه سطح نا هموار رد میشم از جلوی ماشین میادهمه اتصالات رو چک کردم ماشین رو تکون میدم با کمک ها بازی میکنم هیچ صدایی نمیده خیلی روی اعصابه این صدا ممنون میشم راهنمایی کنید

معمولا از طبق سر کمکهای جلو هست
اگر کاپوت رو باز کنین و آب بریزین روی سر کمکها تا آب بره داخلش و لاستیکهاش کاملا خیس بشه
اگر صدا برطرف شد پس همینه
باید باز بشه چرب بشه با گیریس
البته شاید با روغن سبک هم که از بالا بریزین روش شاید حل بشه و نیاز به باز کردن کمکها نداشته باشه
گاهی سفت بودن بیش از حد پیچ سر کمک که روی گلگیر هست باعث جیرجیر میشه
اگر هم شل باشه , کمک روی دست اندازها تلق تلق صدا میده

Br@ve
19-01-2016, 23:34
مشکلی برای ماشین پیش اومده دوستان راهنمایی کنید. ( 206 SD موتور1600 )

داخل اتاق زیر پای راننده پر روغن شده. وقتی لاستیک کف برداشتم دیدم زیرش از روغن خیس شده,
هیچ مشکل ظاهری هم به چشم نمیاد از بیرون ماشین هم روغن ریزی نداره.

سلام دوست عزیز
اونجا روغنی وجود نداره، 100 درصد ضد یخ هستش (بو و رنگش رو توجه کنید مشخصه)
مشکل یا از اورینگ رادیاتور بخاری هست و یا خود رادیاتور سوراخ شده که مورد اول خیلی تو 206 بیشتر شایع هستش:n39:

مرسی دوست عزیز ,تشخیص شما درست بود.:n16:
اون مایع کف ماشین ضد یخ بود و مشکل هم از اورینگ بود که رفع شد.
الان یک مشکلی که هست ضد یخی که ریخته کف ماشین و سخت خشک میشه . راهی برای زودتر خشک کردنش هست:n41:

amir z
20-01-2016, 07:31
مرسی دوست عزیز ,تشخیص شما درست بود.:n16:
اون مایع کف ماشین ضد یخ بود و مشکل هم از اورینگ بود که رفع شد.
الان یک مشکلی که هست ضد یخی که ریخته کف ماشین و سخت خشک میشه . راهی برای زودتر خشک کردنش هست:n41:

خواهش میکنم دوست عزیز
آره اون خیلی سخت خشک میشه، مخصوصا الان که زمستونه. اگه جا داسته باشه و بتونی یه چیزی زیر موکتش بزاری که اون رو بالا و رو هوا نگه داره خیلی زودتر خشک میشه. فکر کنم استفاده از سشوار هم کمک کنه (مطمئن نیستم)

majid_n
22-01-2016, 23:07
سلام. سه مدل دیاگ جیبی کوچک تو بازار هست ؛ یو اس بی ؛ بلوتوثی و وای فای ؛ آیا ارزش خرید دارن ؟؟؟اگه جواب مثبته کدومشون بهتره؟
گفتم شما بهترین مشاور در این کار هستید و از شما بپرسم. ممنون

amir z
23-01-2016, 07:39
سلام. سه مدل دیاگ جیبی کوچک تو بازار هست ؛ یو اس بی ؛ بلوتوثی و وای فای ؛ آیا ارزش خرید دارن ؟؟؟اگه جواب مثبته کدومشون بهتره؟

سلام
ارزش خرید دارن ولی یه مشکلی وجود داره که همه ماشین های ایرانی رو ساپورت نمیکنه. چون برخی ecu های ایران دستکاری شده و کپی ناقص از اصلی هستن و از پروتکل های بین المللی و استاندارد پشتیبانی نمیکنن، مثلا زیمنس هایی که الان رو پراید و پژو و... وجود داره به این elm327 ها کانکت نمیشه ولی اکثر خودروهای خارجی رو ساپورت میکنه و خیلی کار راه انداز هستش. هیچ فرقی هم بین این مدل ها نیست و فقط فرقشون تو راه ارتباطی هست. خوبی بلوتوث و وای فای اینه که علاوه بر پی سی به گوشی هم وصل میشن.
شما ماشینت چیه و چه ecu داره؟

"R E Z A"
23-01-2016, 10:36
سلام .

من برای کم کردن سرعت اگه امکان باشه (که اکثر مواقع هست) اول پام رو از گاز برمیدارم بعد معکوس میکشم (نه خیلی شدید ، مثلا بعد از معکوس کشیدن دور موتور حداکثر میاد رو 2.7 ) بعد ترمز میگیرم حالا دو تا سوال دارم .
این کار رو زود ساییده شدن دیسک و صفحه تاثیر میذاره ؟ اگه جواب مثبته ، برای جلوگیری از این کار باید وقتی سرعتم رو کم کردم و از مانع رد شدم بعدش معکوس بکشم ؟
در کل بدون توجه به دیسک و صفحه ، این کار ضررش بیشتر از نفعشه یا برعکس ؟!

ممنون .

amir z
23-01-2016, 11:09
سلام .

من برای کم کردن سرعت اگه امکان باشه (که اکثر مواقع هست) اول پام رو از گاز برمیدارم بعد معکوس میکشم (نه خیلی شدید ، مثلا بعد از معکوس کشیدن دور موتور حداکثر میاد رو 2.7 ) بعد ترمز میگیرم حالا دو تا سوال دارم .
این کار رو زود ساییده شدن دیسک و صفحه تاثیر میذاره ؟ اگه جواب مثبته ، برای جلوگیری از این کار باید وقتی سرعتم رو کم کردم و از مانع رد شدم بعدش معکوس بکشم ؟
در کل بدون توجه به دیسک و صفحه ، این کار ضررش بیشتر از نفعشه یا برعکس ؟!

ممنون .

سلام
خیلی اوقات میشه از این کار استفاده کرد و اتفاقا ضرر خاصی نداره و بهتر از ترمز های غیرضروری هست ولی باید یه چیزهایی توجه بشه. حدالامکان معکوس شدید کشیده نشه، مثلا دورموتور ناگهانی بره رو 4-5 هزار چون باعث صدمه به تسمه تایم و همچنین فشار روی دیسک و صفحه میشه. مثلا بهترین کار اینه قبل رسیدن به سرعت گیر گاز رها بشه و سرعت خودش کم بشه و یا کمی از ترمز استفاده بشه و همزمان معکوس هم داده بشه. در کل بهترین حالت رو فقط راننده تو اون شرایط که قرار گرفت میتونه درک کنه و تعیین کنه و نمیشه گفت حتما باید فلان کار انجام بشه. این معکوس که شما میگی (مثلا رسیدن دور به 2.7 فشاری وارد نمیکنه و استهلاک خاصی برای صفحه کلاچ نداره.
فشار اصلی و از بین رفتن دیسک و صفحه بیشتر تو حالت نیم کلاچ اتفاق می افته و باید سعی بشه کمترین نیم کلاچ رو استفاده کرد. بعضیا هستن تو ترافیک و... همش پا روی کلاچ میذارن و نیم کلاچ میکنن که پدر صفحه در میاد. البته رگلاژ نبودن سیم کلاچ هم میتونه عمرش رو خیلی کم کنه

farshad.88
23-01-2016, 14:00
سلام
شتاب نگرفتن ماشین هنگام شروع حرکت دلیلش چیه ؟
پامو میذارم روی گاز. هر چی فشار میدم فایده نداره و سرعت ماشین زیاد نمیشه. اما بعد از چند ثانیه ماشین خود به خود سرعت میگیره ( انگار تازه فهمیده که پدال گاز رو فشار دادم ) !!
ماشین : پژو پارس

amir z
23-01-2016, 15:10
سلام
شتاب نگرفتن ماشین هنگام شروع حرکت دلیلش چیه ؟
پامو میذارم روی گاز. هر چی فشار میدم فایده نداره و سرعت ماشین زیاد نمیشه. اما بعد از چند ثانیه ماشین خود به خود سرعت میگیره ( انگار تازه فهمیده که پدال گاز رو فشار دادم ) !!
ماشین : پژو پارس

سلام
این مشکل کپ کردن از خیلی چیزا میتونه باشه. رایج ترینش بنزین بی کیفیت، مشکل سنسور اکسیژن (خیلی پیش میاد)، مشکل سنسور میل سوپاپ هستن. میتونه از نرم افزار ecu هم باشه و با آپدیت بهتر بشه. موارد بالا رو به دقت چک کنید

majid_n
23-01-2016, 15:55

سلام ممنون از پاسخ سریع شما. ماشين 206 اس دی v8 ولی ecu رو نميدونم.

majid_n
23-01-2016, 16:07

سلام
ارزش خرید دارن ولی یه مشکلی وجود داره که همه ماشین های ایرانی رو ساپورت نمیکنه. چون برخی ecu های ایران دستکاری شده و کپی ناقص از اصلی هستن و از پروتکل های بین المللی و استاندارد پشتیبانی نمیکنن، مثلا زیمنس هایی که الان رو پراید و پژو و... وجود داره به این elm327 ها کانکت نمیشه ولی اکثر خودروهای خارجی رو ساپورت میکنه و خیلی کار راه انداز هستش. هیچ فرقی هم بین این مدل ها نیست و فقط فرقشون تو راه ارتباطی هست. خوبی بلوتوث و وای فای اینه که علاوه بر پی سی به گوشی هم وصل میشن.
شما ماشینت چیه و چه ecu داره؟
سلام. ببخشيد تو پست ديگه نوشتم.

amir z
23-01-2016, 16:21
خواهش میکنم دوست عزیز
فکر میکنم از ماشین شما پشتیبانی کنه (اگه از مدل های بوش یا ساژم باشه). از یه جایی بگیر که اگه کار نکرد پس بگیره و یا قبل خرید تست کنی. اگه خریدی ما رو هم در جریان بذار:n39:

majidli
24-01-2016, 12:27
سلام دوستان
یه پراید صبا مدل 89
یه مدت هست مصرف بنزینم خیلی زیاد شده دیگه امپرو قشنگ میبینم همینجوری میاد پایین
دوبار دیاگ زدم خطای سنسور میل سوپاپ میداد
عوضش کردم منتها مشکل سرجاشه
-------------------------------
یه سوال دیگم داشتم: دسته دنده هم شل شده (موقع خلاصی چپ و راستش میکنی همونجا وایمیسه)
amir z
24-01-2016, 14:06
سلام دوستان
یه پراید صبا مدل 89
یه مدت هست مصرف بنزینم خیلی زیاد شده دیگه امپرو قشنگ میبینم همینجوری میاد پایین
دوبار دیاگ زدم خطای سنسور میل سوپاپ میداد
عوضش کردم منتها مشکل سرجاشه
-------------------------------
یه سوال دیگم داشتم: دسته دنده هم شل شده (موقع خلاصی چپ و راستش میکنی همونجا وایمیسه)
سلام
ذوست عزیز مصرف بالا از خیلی مسائل امکان داره پیش بیاد. شما اول از همه دیاگ بزن و بگو پارامترهای سنسورها همگی چک بشن (به خطا اکتفا نکن) چون مصرف اگه ناگهانی بالا بره احتمالش زیاده از سنسور اکسیژن باشه و البته معمولا خطا هم نمیندازه.

موارد دیگه که باید چک کنی:
نشتی سوزن انژکتورها
تایم نبودن موتور
مشکل برقی مثل وایر و کویل
مشکل سنسور دمای آب (فشنگی آب)
حتی امکان خرابی سوپاپ ها و خام سوزی هم وجود داره

البته موارد ساده دیگه ای هم میتونه باشه، مثل نشتی تو مدار که البته با دقت و همچنین از روی بو میشه تشخیص داد

برای مشکل سنسور میل سوپاپ هم به مکانیکی که عوض کرده بگو چرا حل نشده! با یه سنسور که روی ماشین دیگه داره درست کار میکنه جابجا کن ببین درست میشه یا نه. چون من یادمه یه سری پراید های زیمنس بودن که گفته میشد مشکل توی ماشینکاری بلوک سیلندر داشتن و فاصله سنسور تا خود میل سوپاپ درست نیست و واسه همین خطا میندازه.

برای لقی لیور دنده هم به احتمالا زیاد از بوشی هست که همون زیر دسته دنده قرار داره و باید عوض بشه و قیمتی هم نداره:n39:

1076816
24-01-2016, 14:57
با سلام و درود به همه اعضا محترم
یه هیوندای سوناتا 1994 میلادی دارم .متاسفانه چون شهرستان هستم دسترسی به دستگاه دیاگ ندارم.
ماشین تعمیر اساسی کردم.
ضمنا"تمام شیلنگ ها،فشنگی ها-شمع و وایر هم نو کردم.سنسور ها هم سالمند.
دو تا ایراد داره ماشین
1-نوسان دور موتور در حالت درجا و خام سوزی و بوی زیاد هنگام روشن کردن ماشین و مصرف بالا
2-وقتی که دور موتور پایینه،دنده اتومات(گیربکس اتوماته) که جلو یا عقب میزنم تقه میزنه (بقیه دنده ها در حال حرکت تقه نداره) ولای اگه گاز بیشتری بدم(با پدال گاز) هنگام حرکت به جلو یا عقب ،تقه ندارم.گیربکس رو هم نشون دادم میگن مشکلی نداره.

حالا با توجه به اینکه دسترسی به دیاگ ندارم،و مکانیک ها میگن فقط باید دیاگ بخوره،بنظرتون راهی هست که من بتونم مشکلم رو حل کنم.
استوپر هم دو تای دیگه انداختم،باز هم فرقی نکرده.

مثل دووها ،کد دستی خطا نمیشه گرفت؟!!؟
آخه هرجا بردم گفتن که برنامه دیاگ ماشینتو نداریم متاسفانه.من هم مسیرم تا تهران خیلی زیاده.
میخواستم ببینم باید چکار کنم؟!؟!

با تشکر فراوان.موفق و سربلند باشید.

kasra2002
27-01-2016, 01:41
با سلام و درود به همه اعضا محترم
یه هیوندای سوناتا 1994 میلادی دارم .متاسفانه چون شهرستان هستم دسترسی به دستگاه دیاگ ندارم.
ماشین تعمیر اساسی کردم.
ضمنا"تمام شیلنگ ها،فشنگی ها-شمع و وایر هم نو کردم.سنسور ها هم سالمند.
دو تا ایراد داره ماشین
1-نوسان دور موتور در حالت درجا و خام سوزی و بوی زیاد هنگام روشن کردن ماشین و مصرف بالا
2-وقتی که دور موتور پایینه،دنده اتومات(گیربکس اتوماته) که جلو یا عقب میزنم تقه میزنه (بقیه دنده ها در حال حرکت تقه نداره) ولای اگه گاز بیشتری بدم(با پدال گاز) هنگام حرکت به جلو یا عقب ،تقه ندارم.گیربکس رو هم نشون دادم میگن مشکلی نداره.

حالا با توجه به اینکه دسترسی به دیاگ ندارم،و مکانیک ها میگن فقط باید دیاگ بخوره،بنظرتون راهی هست که من بتونم مشکلم رو حل کنم.
استوپر هم دو تای دیگه انداختم،باز هم فرقی نکرده.

مثل دووها ،کد دستی خطا نمیشه گرفت؟!!؟
آخه هرجا بردم گفتن که برنامه دیاگ ماشینتو نداریم متاسفانه.من هم مسیرم تا تهران خیلی زیاده.
میخواستم ببینم باید چکار کنم؟!؟!

با تشکر فراوان.موفق و سربلند باشید.
در مورد تق زدن دنده می تونم بگم که امکان داره از دسته موتور و گیرباکس باشه که اینطوری می شه اگر دور موتور در حالت درجا آیدل بالا باشه باز این حالت حس می شه ولی اگر این دو نبود به نظر من در اونجا به گیر باکس دست نزنید و اگر مشکل دیگه ای نداره به دست هر تعمیکاری نسپارید که پشیمون می شید

reza_026
28-01-2016, 15:05
سلام و عرض خسته نباشيد .آقا من یه 206 اتومات 91 دارم .تازگیا شدیدا پر مصرف شده یعنی 100 دی 15 تا میسوزونه.نشون دادم میگن چیزیش نیست بنزینم کامل میسوزونه.نمیدونم چیکار کنم:n27:

reza_026
28-01-2016, 15:07
سلام این شمع خوبه برا 206 اس دی v9 ؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_vsgh
29-01-2016, 10:42
سلام دوستان سوالاتی دارم اولا اینکه ماشینم سمند lx هست
اما سوالام
1- دیروز یک پخش سونی مدل
Sony CDX-G1151U Car Audio براش خریدم ولی یه مشکل داره وقتی روی رادیو میازرم انتن ماشین بالا نمیاد!!! دلیلش چیه؟؟؟

2- مدت زیاد هست که یهویی چه در حال ایستاده(پشت ترافیک) ماشین میخواد خاموش بشه و وقتی که خاموش میشه باید چندبار استارت بزنم تا روشن کنه!!! دلیلش رو میخواستم...باتشکر!!!

hexman
29-01-2016, 14:28
سلام دوستان میخواستم بدونم ایران خودرو قطعات خودرو مثلا در صندوق یا کاپوت با رنگ کارخانه ای رو میفروشه؟ اگه میفروشه لیست قیمتش رو از کجا میشه بدست اورد؟

1076816
31-01-2016, 13:53
در مورد تق زدن دنده می تونم بگم که امکان داره از دسته موتور و گیرباکس باشه که اینطوری می شه اگر دور موتور در حالت درجا آیدل بالا باشه باز این حالت حس می شه ولی اگر این دو نبود به نظر من در اونجا به گیر باکس دست نزنید و اگر مشکل دیگه ای نداره به دست هر تعمیکاری نسپارید که پشیمون می شید

آقا کسری عزیز خیلی متشکرم برای پاسخی که ارسال کردید.
با تقه مشکلی ندارم یه پیچی بود که اون رو دستکاری کرد الان دیگه تقه ندارم.ظاهرا" مربوط به تنظیم دور موتور بود که مشکل حل شد و الان دور موتور بالاتره و تقه ندارم.

مشکل اصلی من همون مصرف زیاد و خام سوزی و بوی زیادشه.
اگه برای اون،راهی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

البته سوکت کامپیوتر ماشین 12 پین مستطیلی است که ظاهرا" باید اون کابل رو یه جوری تهیه کنم.
چون یه جایی پیدا کردم که دیاگ جی اسکن داره و میتونه مشکل رو حل کنه فقط کابل مخصوصشو ندارم که باید تهیه کنم.

1076816
01-02-2016, 07:25
آقا کسری عزیز خیلی متشکرم برای پاسخی که ارسال کردید.
با تقه مشکلی ندارم یه پیچی بود که اون رو دستکاری کرد الان دیگه تقه ندارم.ظاهرا" مربوط به تنظیم دور موتور بود که مشکل حل شد و الان دور موتور بالاتره و تقه ندارم.

مشکل اصلی من همون مصرف زیاد و خام سوزی و بوی زیادشه.
اگه برای اون،راهی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

البته سوکت کامپیوتر ماشین 12 پین مستطیلی است که ظاهرا" باید اون کابل رو یه جوری تهیه کنم.
چون یه جایی پیدا کردم که دیاگ جی اسکن داره و میتونه مشکل رو حل کنه فقط کابل مخصوصشو ندارم که باید تهیه کنم.

سلام مجدد
این هم عکس سوکت و کامپیوتر ماشینم:thumbsdow:thumbsdow:thumbsdow

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان مشکلی که دارم اینه که برای وصل شدن سوکت دستگاه جی اسکن تعمیرکار باید یه رابط کابلی پیدا کنم که به سوکت ماشینم بخوره.

linkinpark20
05-02-2016, 08:59
دوستان من دیروز یک 206 اس دی خریدم از نمایندگی الان صفحه نمایشگرش که ساعت هم داره بعد از قفل کردن درب ها دائم روشن همچنین چراغ زیر کلیدهای شیشه ها هم دائما روشن هست و برای باز کردن درب هم باید دوباره کلید قفل رو ریموت رو بزنم و مجدد کلید باز تا دکمه باز کردن ریموت عمل کنه کسی میدونه مشکل چیه؟

alipencia
09-02-2016, 14:23
سلام دوستان...پراید 87 دارم موقع ول کردن کلاچ تقه میزنه.ضمنا کلاچ هم از وقتی 4 ماه پیش عوض کردم سفت شده...راه حلی واسه این دو مشکل هست؟

Star99
09-02-2016, 14:37
یک پراید 141 مدل 82 دارم، نیمه انژکتوری - دور موتورش کم و زیاد میشه و بعضی مواقع شدیدا میاد پایین و ریپ میزنه ماشین - مخصوصا تو سربالایی ها. به نظرتون اشکال از چیه؟ ممکنه از استپر موتور باشه؟ یا کثیف شدن سوزن ها؟ و دیگه چه مواردی ممکنه تاثیر داشته باشه؟

amir z
09-02-2016, 20:50
سلام دوستان...پراید 87 دارم موقع ول کردن کلاچ تقه میزنه.ضمنا کلاچ هم از وقتی 4 ماه پیش عوض کردم سفت شده...راه حلی واسه این دو مشکل هست؟

سلام
مشکل از دیسک کلاچ هست دوست عزیز. فنرهاش زیادی سفت و خشکه که هم باعث سفت شدن پدال شده و همچنین پیوسته رها نمیشه (پله پله رها میکنه و باعث تقه موقع ول کردن پدال میشه). به نظرم بهش فکر نکن و با رگلاز کلاچ کاری کن یه مقدار کمتر ضربه بزنه تا وقتی صفحه کلاچ تموم شد یه مارک بهتر بنداز :n39:

ddavod
10-02-2016, 01:25
اقا من قریب به 5 ماهه در گیر سوخت پرایدم هستم چند وقت که دود بد میکرد سوخت خیلی زیاد میسوزوند سوزان انژکتور تعویض شد شمع ها عوض شد سنسور اکسیژن عوض شد فیلر گیری هم کردم ولی همچنان احساس میکنم سوخت ماشین زیاد مصرف میشه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

پراید انژتوری مدل 87 صبا
دود ماشبن تقریبا کم شده مصرف کمی بهتر از قبل ولی باز هم بنزین زیادی مصرف داره

amir z
10-02-2016, 09:48
اقا من قریب به 5 ماهه در گیر سوخت پرایدم هستم چند وقت که دود بد میکرد سوخت خیلی زیاد میسوزوند سوزان انژکتور تعویض شد شمع ها عوض شد سنسور اکسیژن عوض شد فیلر گیری هم کردم ولی همچنان احساس میکنم سوخت ماشین زیاد مصرف میشه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

پراید انژتوری مدل 87 صبا
دود ماشبن تقریبا کم شده مصرف کمی بهتر از قبل ولی باز هم بنزین زیادی مصرف داره

سلام
دوست عزیز شما خیلی از موارد که باید چک میکردی رو کردی (البته اگه درست انجام شده باشن)
مشکل مصرف بالا خیلی پیچیده هست و باید همه چیز چک بشه. اول از همه پیشنهاد میدم یه جای خوب دیاگ بزنی و بگی پارامتر تمام سنسورها رو چک کنه و فقط به خطاها توجه نکنه چون ممکنه سنسورها خراب باشن (سنسور اکسیژن مخصوصا). بگو بعدش یه بار هم ای سی یو رو فلش (ریست یا همون دانلود) بزنه که اگه مقادیر اولیه نرم افزار به هم خوردن درست بشن
البته مشکل شما ممکنه از موتور هم باشه! شما یه کمپرس هم بگیری ضرر نداره چون ممکنه سوپاپ سوخته داشته باشی که هم خام سوزی و دود داره وهم مصرف بالا (البته باید یه مقدار هم موتور ضعیف شده باشه)
شما سوزن انژکتور ها رو هم دوباره چک کنی ضرر نداره. چون تجربه این سوزن های بازاری رو داشتم که چند ماه نگذشته بود که دوباره نشتی داشتن و باید عوض میشدن! خودت ریل سوخت رو در بیار و سوییچ رو باز کن اگه از هر کدوم بنزین چکه کرد خرابه

ضمنا بعضی ماشین ها رو دیدم از این مشکلات داشتن و با تعیوض تقریبا همه چیز هم درست نشدن :n31: ماشین ایرانی هیچ استانداردی نداره که بگی اون یکی کم مصرف میکنه این چرا زیاد مصرف میکنه!

Netw0rks
10-02-2016, 12:02
سلام

دیسک و صفحه رو تازه عوض کردم ، ماشین در حال سکون لرزش داره مثل حالتی که صفحه کلاج تموم شده باشه ! :n36:

amir z
10-02-2016, 12:57
سلام

دیسک و صفحه رو تازه عوض کردم ، ماشین در حال سکون لرزش داره مثل حالتی که صفحه کلاج تموم شده باشه ! :n36:

سلام
منظورت اینه درجا ماشین کار میکنه لرزش داره؟؟ بعد از تعویض این مشکل بوجود اومد؟
اگه اینطور باشه و از لحاظ متوری و همچنین سنسور ها و سیم و سکوت اونها مطمئن هستی احتمالا مربوط به دسته موتور ها علی الخصوص اونی که زیر گیربکس قرار داره هستش. همچنین رام زیر گیبرکس رو اگه نگاه کنی با 4 تا پیچ به اتاق بسته شده. زیر هر 4 پیچ 4 تا بوش لاستیکی دوطرفه داره (یکی زیر رام بین ورق رام و اتاق و دیگری بین ورق رام و پیچ) که لرزش رو جذب میکنن و از انتقال به اتاق جلوگیری میکنن. زیاد دیnم تعمیرکار ها لاستیک ها رو بعد از چند بار باز و بسته شدن و خراب شدن کنار میندازن و دیگه نمیبندن و یا نصفه نیمه میبندن. اگه نداره 4 تا بخر ببند تاثیر خوبی داره

parsmm
11-02-2016, 10:30
سلام

پراید ۸۳ انژکتور تکسوز

صبح ها بعد یک یا نهایت دو استارت روشن میشه

ماشین شروع میکنه به ریپ زدن و از اگزوز صدا تپ تپ میاد

گاهی پیش میاد در این حالت ماشین خاموش میشه

اما بعد سه چهار دقیقه عادی میشه

نمیخوام الکی خرج کنم و شنیدم اینجور مشکلات تو این مدل عادیه. درسته؟

اگع عادی نیست مشکل چیه؟ و چقدر هزینه داره تازه این ماشین رو با هزارتا بدبختی خریدم

amir z
11-02-2016, 11:49
سلام

پراید ۸۳ انژکتور تکسوز

صبح ها بعد یک یا نهایت دو استارت روشن میشه

ماشین شروع میکنه به ریپ زدن و از اگزوز صدا تپ تپ میاد

گاهی پیش میاد در این حالت ماشین خاموش میشه

اما بعد سه چهار دقیقه عادی میشه

نمیخوام الکی خرج کنم و شنیدم اینجور مشکلات تو این مدل عادیه. درسته؟

اگع عادی نیست مشکل چیه؟ و چقدر هزینه داره تازه این ماشین رو با هزارتا بدبختی خریدم

اگه ecu ماشین ساژم باشه خیلی اینطوری دیدم
شما صبح قبل روشن کردن اول از همه سوییچ رو باز کن و صدای پمپ بنزین قطع شد سوییچ رو ببند و 2-3 بار تکرار کن و آخرین بار همونطور سوییچ رو بذار یه 15-20 ثانیه باز باشه و بعدش استارت بزن ببین درست میشه یا نه

"R E Z A"
12-02-2016, 22:24
سلام .

علت اینکه بوی اگزوز ماشین جلویی یا بوی محیط اطراف، موقع حرکت وارد اتاق میشه از چیه ؟

amir z
12-02-2016, 23:25
سلام .

علت اینکه بوی اگزوز ماشین جلویی یا بوی محیط اطراف، موقع حرکت وارد اتاق میشه از چیه ؟
سلام
تهویه ماشین (هوای کولر و بخاری) وقتی روی ورود هوا از خارج باشه هوای بیرون به داخل میاد و این اتفاق می افته. اگه گردش رو محدود به اتاق کنی بهتر میشه ولی کلا ماشین ایرانی انقدر سوراخ سنبه داره هر کار کنی یه مقدار وارد میشه:n31: دکمه تهویه رو بزن بهتر میشه

parsmm
13-02-2016, 12:22
سلام
اگه ecu ماشین ساژم باشه خیلی اینطوری دیدم
شما صبح قبل روشن کردن اول از همه سوییچ رو باز کن و صدای پمپ بنزین قطع شد سوییچ رو ببند و 2-3 بار تکرار کن و آخرین بار همونطور سوییچ رو بذار یه 15-20 ثانیه باز باشه و بعدش استارت بزن ببین درست میشه یا نه

جواب نداد همونجوریه

به واشر سرسیلندر ربطی داره؟
یکی گفت حتما واشر ضعیف کرده

یه بنده خدایی گفت ساژم ذاتش همینه الکی خرج نکن

موندم چه کنم تازه ماشین رو با قرض خریدم

amir z
13-02-2016, 12:40
جواب نداد همونجوریه

به واشر سرسیلندر ربطی داره؟
یکی گفت حتما واشر ضعیف کرده

یه بنده خدایی گفت ساژم ذاتش همینه الکی خرج نکن

موندم چه کنم تازه ماشین رو با قرض خریدم

آره ساژم زیاد اینطوری میشه و دلیلش هم دقیق معلوم نمیشه (همه اینطور نیستن ولی زیاد هست که اینطوریه)
واشر مشکل داشته باشه نشونه های زیادی داره، آب روغن قاطی کردن، باد کردن شیلنگ های آب و... که با کمپرس گرفتن مشخص میشه. پراید خیلی سخت واشر میسوزونه

شما فشار بنزین و سوزن انژکتورها رو هم تست کن. اگه دیاگ نزدی برو یه بار یاگ بزن شاید اصلا یکی از سنسورهات خراب باشن
اگه با این کارها درست نشد زیاد الکی خرج نکن چون تجربه ش رو دارم (با کلی خرج هم درست نشد) همینطوری استفاده کن، فقط موقعی که موتور سرده بد روشن میشه وگرنه مشکل دیگه نداره. اگه بخوای درست کنی تعمیرکارها برای اینکه مشکل رو حل کنن به مرور همه چیز رو عوض میکنن و آخرش هم ممکنه درست نشه و فقط کلی پول و وقت ازت گرفته بشه. به نظر من اگه در اطرافت کسی پراید ساژم (بدون ایموبلایزر باشه البته، تا آخر 85) داره و مشکلی نداره یه روز ای سی یو رو جابجا کن و تست کن ببین حل میشه یا نه. چون من فقط ای سی یو رو تست نکردم و احتمالش زیاده این عیب شایع از ای سی یو باشه

abbas-t
13-02-2016, 19:54
سلام دوستان
امروز شلنگ بالای رادیاتو عوض کردم ،مسئله ای که فکرمو درگیر خودش کرد این بود که وقتی شلنگو در اوردم از طرف موتور اب شروع به ریزش کرد البته نه به شدت اما بصورت مداوم تا چند دقیقه ادامه داشت تا قطع شد ،الان چیزی که رو مخمه اینه که وقتی ماشین از شب تا صبح خاموش بوده و کاملا سرد شده مگه ترموستات نباید کاملا بسته باشه؟یعنی ترموستات خراب شده؟

amir z
13-02-2016, 20:24
سلام دوستان
امروز شلنگ بالای رادیاتو عوض کردم ،مسئله ای که فکرمو درگیر خودش کرد این بود که وقتی شلنگو در اوردم از طرف موتور اب شروع به ریزش کرد البته نه به شدت اما بصورت مداوم تا چند دقیقه ادامه داشت تا قطع شد ،الان چیزی که رو مخمه اینه که وقتی ماشین از شب تا صبح خاموش بوده و کاملا سرد شده مگه ترموستات نباید کاملا بسته باشه؟یعنی ترموستات خراب شده؟

سلام
دوست عزیز هیچ موقع نمیتونی تو ماشین شیلنگی رو باز کنی و اب نیاد:n02: انقدر شیلنگ و سوراخ های پیچ در پیچ هست که آب توش باشه. ترموستات فقط کارش جدا کردن 2 بخش از همدیگه هست و در واقع یک شیر هست. تو هر طرفش که شیلنگ هایی وجود داره رو باز کنی اب پشت اون بخش میاد بیرون. مشکلی نداره:n39:
ترموستات اگه باز مونده باشه صبح ها ماشین خیلی دیر گرم میشه و همچنین سرعت یه خورده بالا که بری سریع آمپر آب میفته پایین و بخاری سرد (ولرم) میشه

parsmm
14-02-2016, 00:00
آره ساژم زیاد اینطوری میشه و دلیلش هم دقیق معلوم نمیشه (همه اینطور نیستن ولی زیاد هست که اینطوریه)
واشر مشکل داشته باشه نشونه های زیادی داره، آب روغن قاطی کردن، باد کردن شیلنگ های آب و... که با کمپرس گرفتن مشخص میشه. پراید خیلی سخت واشر میسوزونه

شما فشار بنزین و سوزن انژکتورها رو هم تست کن. اگه دیاگ نزدی برو یه بار یاگ بزن شاید اصلا یکی از سنسورهات خراب باشن
اگه با این کارها درست نشد زیاد الکی خرج نکن چون تجربه ش رو دارم (با کلی خرج هم درست نشد) همینطوری استفاده کن، فقط موقعی که موتور سرده بد روشن میشه وگرنه مشکل دیگه نداره. اگه بخوای درست کنی تعمیرکارها برای اینکه مشکل رو حل کنن به مرور همه چیز رو عوض میکنن و آخرش هم ممکنه درست نشه و فقط کلی پول و وقت ازت گرفته بشه. به نظر من اگه در اطرافت کسی پراید ساژم (بدون ایموبلایزر باشه البته، تا آخر 85) داره و مشکلی نداره یه روز ای سی یو رو جابجا کن و تست کن ببین حل میشه یا نه. چون من فقط ای سی یو رو تست نکردم و احتمالش زیاده این عیب شایع از ای سی یو باشه

غروب رفتم ۶۰ تومن خرج کردم اومدم

صافی بنزین رو عوض کردم ، مکانیک بازش کرد و بهم نشون داد توش پر لجن بود
استوپر رو با اسپری تمیز کرد،
سوزن انژکتورها رو با دستگاه شست و بعد دوباره با اسپری تمیز کرد
شمع هام رو نگاه کرد گفت زیاد کار نکردن ولی شمع هات متفرقه هست و حتما عوض کن (گفتم فعلا پول شمع ندارم خودش چندتا شمع کارکرده انداخت روش . طرف آشناست)

دیاگ زد و گفت مشکلی نیست ای سی یو رو هم فلش زد

گفت بشین استارت بزن

با یه نیش گاز ماشین بی سر و صدا روشن شد و خبری از ریپ و لرزش نبود و دور موتور هم خیلی ریلکس و خوب عمل کرد

بعد گفت برو یه دور بزن ببین چطوره
واقعا حال کردم . نفس ماشین باز شد. شتاب و لرزش و صدای ماشین کلا خوابید . موتور نرم کار کرد.

گفت چیزهایی اولیه رو ردیف کردیم. اگه بازهم مشکل داشت باید بیاری یه فکر دیگه بکنیم.

به نظر شما بیشتر کدوم بخش مشکل ریپ زدن رو حل کرده؟

بازهم امکان داره به مشکل بخوره؟

amir z
14-02-2016, 07:47
غروب رفتم ۶۰ تومن خرج کردم اومدم

صافی بنزین رو عوض کردم ، مکانیک بازش کرد و بهم نشون داد توش پر لجن بود
استوپر رو با اسپری تمیز کرد،
سوزن انژکتورها رو با دستگاه شست و بعد دوباره با اسپری تمیز کرد
شمع هام رو نگاه کرد گفت زیاد کار نکردن ولی شمع هات متفرقه هست و حتما عوض کن (گفتم فعلا پول شمع ندارم خودش چندتا شمع کارکرده انداخت روش . طرف آشناست)

دیاگ زد و گفت مشکلی نیست ای سی یو رو هم فلش زد

گفت بشین استارت بزن

با یه نیش گاز ماشین بی سر و صدا روشن شد و خبری از ریپ و لرزش نبود و دور موتور هم خیلی ریلکس و خوب عمل کرد

بعد گفت برو یه دور بزن ببین چطوره
واقعا حال کردم . نفس ماشین باز شد. شتاب و لرزش و صدای ماشین کلا خوابید . موتور نرم کار کرد.

گفت چیزهایی اولیه رو ردیف کردیم. اگه بازهم مشکل داشت باید بیاری یه فکر دیگه بکنیم.

به نظر شما بیشتر کدوم بخش مشکل ریپ زدن رو حل کرده؟

بازهم امکان داره به مشکل بخوره؟

خداروشکر که حل شد. این کارها رو که انجام دادین جزو سرویس ها هست و باید چند وقت یک بار تکرار بشه و پشت گوش انداخته نیشه، مثلا صافی بنزین که با بنزین های آشغال ما باید زود عوض بشه. فکر کنم یکی از این دو تا مشکلت رو حل کرده: یا سوزن انژکتورها و یا یا فلش ای سی یو
فقط امیدوارم دوباره بعد چند روز تکرار نشه چون اگه مورد از ای سی یو باشه با فلش درست میشه و با یکی دو روز کارکرد دوباره بر میگرده

abbas-t
14-02-2016, 15:17
سلام
دوست عزیز هیچ موقع نمیتونی تو ماشین شیلنگی رو باز کنی و اب نیاد:n02: انقدر شیلنگ و سوراخ های پیچ در پیچ هست که آب توش باشه. ترموستات فقط کارش جدا کردن 2 بخش از همدیگه هست و در واقع یک شیر هست. تو هر طرفش که شیلنگ هایی وجود داره رو باز کنی اب پشت اون بخش میاد بیرون. مشکلی نداره:n39:
ترموستات اگه باز مونده باشه صبح ها ماشین خیلی دیر گرم میشه و همچنین سرعت یه خورده بالا که بری سریع آمپر آب میفته پایین و بخاری سرد (ولرم) میشه

با سلام وتشکر
اتفاقا نکته درهمینه که تو جاده امپر به نصف هم نمیرسه و بخاری همیشه ولرمه !پس ترموستات باید تعویض بشه درسته؟

amir z
14-02-2016, 15:26
با سلام وتشکر
اتفاقا نکته درهمینه که تو جاده امپر به نصف هم نمیرسه و بخاری همیشه ولرمه !پس ترموستات باید تعویض بشه درسته؟

خواهش میکنم دوست عزیز
البته به نصف نرسیدن دلیل نمیشه چون به هر حال تو جاده مخصوصا تو این فصل آمپر پایینتر از حالت عادی هستش. بستگی به ماشین داره. ماشینت چیه؟؟
ولرم بودن از گرفتگی رادیاتور بخاری و یا خرابی اهرم تغییر حالت گرم و سرد هم میتونه باشه
البته اگه چند ساله ترموستات عوض نکردی ضرر نداره عوض کنی چون حتی اگه هنوز سالم هم باشه ممکنه بخاطر کارکرد بالا یه روزی گیر کنه (بسته بمونه) و درد سر درست کنه. واسه همین بهتره چند سال یه بار حتما عوض بشه چون هم دقتش رو از دست میده و هم قیمتی نداره:n02:

parsmm
14-02-2016, 16:38
خداروشکر که حل شد. این کارها رو که انجام دادین جزو سرویس ها هست و باید چند وقت یک بار تکرار بشه و پشت گوش انداخته نیشه، مثلا صافی بنزین که با بنزین های آشغال ما باید زود عوض بشه. فکر کنم یکی از این دو تا مشکلت رو حل کرده: یا سوزن انژکتورها و یا یا فلش ای سی یو
فقط امیدوارم دوباره بعد چند روز تکرار نشه چون اگه مورد از ای سی یو باشه با فلش درست میشه و با یکی دو روز کارکرد دوباره بر میگرده

من خودم فکر میکنم بیشتر مشکل از شمع ها بوده

چون شمع ها که عوض شد کلا رفتار ماشین تغییر کرد :-)

ایشالله که برنمیگرده

abbas-t
14-02-2016, 19:11
خواهش میکنم دوست عزیز
البته به نصف نرسیدن دلیل نمیشه چون به هر حال تو جاده مخصوصا تو این فصل آمپر پایینتر از حالت عادی هستش. بستگی به ماشین داره. ماشینت چیه؟؟
ولرم بودن از گرفتگی رادیاتور بخاری و یا خرابی اهرم تغییر حالت گرم و سرد هم میتونه باشه
البته اگه چند ساله ترموستات عوض نکردی ضرر نداره عوض کنی چون حتی اگه هنوز سالم هم باشه ممکنه بخاطر کارکرد بالا یه روزی گیر کنه (بسته بمونه) و درد سر درست کنه. واسه همین بهتره چند سال یه بار حتما عوض بشه چون هم دقتش رو از دست میده و هم قیمتی نداره:n02:
ماشینم پرایدو 4ساله که ترموستاتش عوض نشده
از توصیه شما ممنونم.برای خرید ترموستات برند بخصوصی باید تهیه کنم ؟

amir z
14-02-2016, 19:17
ماشینم پرایدو 4ساله که ترموستاتش عوض نشده
از توصیه شما ممنونم.برای خرید ترموستات برند بخصوصی باید تهیه کنم ؟

عوضش کن دیگه عمرش تمومه. تو بسته بندی سایپا یدک بگیر. اگه نبود برند علمی ساز بگیر جنسش خوبه:n39: اگه میخوای بخاری بهتر بشه 82 درجه بگیر (البته بخاری پراید کلا داغ نمیشه)

zinda2015
17-02-2016, 17:57
با سلام
من زانتیا دارم اول صبح با تک استارت روشن میشه اما در طول روز زیاد استارت میخوره علت چیست؟
درضمن پمپ بنزین صافی شمع وایر شمع رله دوبل رو عوض کردم سوزنها رو هم سرویس کردم باز به همون صورته

abbas-t
17-02-2016, 19:15
عوضش کن دیگه عمرش تمومه. تو بسته بندی سایپا یدک بگیر. اگه نبود برند علمی ساز بگیر جنسش خوبه:n39: اگه میخوای بخاری بهتر بشه 82 درجه بگیر (البته بخاری پراید کلا داغ نمیشه)

سلام
ترموستاتو عض کردم و 82 انداختم( فابریکش هم 82 بود) تو شهر برخلاف ترموستات قبلی امپر از وسط هم رد میشه !جوری که ماشینو که خاموش میکنم فن همچنان کار میکنه! این طبیعیه؟ تو جاده هنوز نرفتم ببینم امپر چه قدر بالا میاد

یه سوال دیگه،با اینکه موقع تعویض ترموستات مقداری اب رادیات زمین ریخت ، الان قمقمه پره پره !

amir z
17-02-2016, 19:26
سلام
ترموستاتو عض کردم و 82 انداختم( فابریکش هم 82 بود) تو شهر برخلاف ترموستات قبلی امپر از وسط هم رد میشه !جوری که ماشینو که خاموش میکنم فن همچنان کار میکنه! این طبیعیه؟ تو جاده هنوز نرفتم ببینم امپر چه قدر بالا میاد

یه سوال دیگه،با اینکه موقع تعویض ترموستات مقداری اب رادیات زمین ریخت ، الان قمقمه پره پره !
سلام دوست عزیز
احتمالا هوا تو سیستم مونده. شما ماشین سرد شد در رادیاتور رو باز کن ببین لب به لب پر هست یا نه. همیشه تو حالت سرد باید لب به لب باشه. پر بودن قمقمه هم دلیلش همین هوا داشتن هست و باعث میشه نتونه آب رو مکش کنه و موقع داغ شدن فقط پس میزنه. یکی دو روز حتما صبح ها آب رو از خود درب رادیاتور پر کن خودش درست میشه، چون پراید هواگیری خاصی نیاز نداره و خودش هواگیری میشه

farshad.88
19-02-2016, 11:11
سلام
چند صفحه قبل مشکل ماشیبنم ( پژو پارس ) رو گفتم. و اونم این بود که وقتی سرعت ماشین کمه یا میخواهیم دنده عوض کنیم یا پشت چراغ قرمز وایستادیم و میخواهیم حرکت کنیم. ماشین ریپ میزنه و یا خیلی کند حرکت میکنه و بعد یهو سرعت میگیره
دیروز بردم نمایندگی تعمیرگاهی سایپا !! همه نوع ماشینی رو اونجا تعمیر میکردن. مشکل رو از برق ماشین تشحیص داد. وصل به دستگاه و گفت سنسور اکسیژنه رو باید تعویض کنه. یه انبار هم داشت که رفت و سنسور اکسیژنه رو نشونم داد ( ساخت ژاپن بود ) . قیمت سنسور هم 210 هزار تومان گفت.
بگم تعویض کنه ؟ به نظرتون مشکل از همینه ؟ قیمت منصفانه است ؟

amir z
19-02-2016, 11:37
سلام
چند صفحه قبل مشکل ماشیبنم ( پژو پارس ) رو گفتم. و اونم این بود که وقتی سرعت ماشین کمه یا میخواهیم دنده عوض کنیم یا پشت چراغ قرمز وایستادیم و میخواهیم حرکت کنیم. ماشین ریپ میزنه و یا خیلی کند حرکت میکنه و بعد یهو سرعت میگیره
دیروز بردم نمایندگی تعمیرگاهی سایپا !! همه نوع ماشینی رو اونجا تعمیر میکردن. مشکل رو از برق ماشین تشحیص داد. وصل به دستگاه و گفت سنسور اکسیژنه رو باید تعویض کنه. یه انبار هم داشت که رفت و سنسور اکسیژنه رو نشونم داد ( ساخت ژاپن بود ) . قیمت سنسور هم 210 هزار تومان گفت.
بگم تعویض کنه ؟ به نظرتون مشکل از همینه ؟ قیمت منصفانه است ؟

سلام دوست عزیز
بله این مشکل 90 درصد از سنسور اکسیژنه و ماشین تو شروع حرکت کپ میکنه. قیمت بالا داده، اینکه میگی ژاپنی بود احتمالا مارک ntk هست که قیمتش فک کنم 140-150 هستش. اگه تهرانی برو از خیابون ملت بگیر که خیلی قیمتا فرق دارن و اگه جای دیگه هستی از سطح شهر هم قیمت بگیر. تعویضش هم کاری نداره و بعدش هم نیاز به دیاگ نداره و اگه عوض کنی خودش با یه مقدار کارکرد تو ecu شناخته میشه.
ماشینت مدلش چیه؟ سوکت سنسور کسیژنش از کدوما هستش؟؟

farshad.88
19-02-2016, 15:02
سلام دوست عزیز
بله این مشکل 90 درصد از سنسور اکسیژنه و ماشین تو شروع حرکت کپ میکنه. قیمت بالا داده، اینکه میگی ژاپنی بود احتمالا مارک ntk هست که قیمتش فک کنم 140-150 هستش. اگه تهرانی برو از خیابون ملت بگیر که خیلی قیمتا فرق دارن و اگه جای دیگه هستی از سطح شهر هم قیمت بگیر. تعویضش هم کاری نداره و بعدش هم نیاز به دیاگ نداره و اگه عوض کنی خودش با یه مقدار کارکرد تو ecu شناخته میشه.
ماشینت مدلش چیه؟ سوکت سنسور کسیژنش از کدوما هستش؟؟

امیر جان ممنون از جوابت
ماشین پژو پارس سال هست ( بهمن 92 ) . سنسور رو که آورد با کارتنش بود. یادم نیست مارکش چی بود. اما دیدم که ساخت ژاپن بود. پس قیمت رو زیاد گفته و برم از مغازه های داحل شهر بگیرم. متاسفانه تهران نیستم . رفسنجان هستم
مشکل فقط هنگام شروع حرکت نیست. زمانی که توی حرکت هستم و میخوام دنده عوض کنم هم ریپ میزنه. البته همیشه نه. اکثر مواقع
بازم مرسی. ان شالله فردا عصر میرم واسه خرید و تعویض سنسور. مارک ntk ژاپن خوبه ؟ یا مدل بهتر از اونم هست ؟

amir z
19-02-2016, 17:14
امیر جان ممنون از جوابت
ماشین پژو پارس سال هست ( بهمن 92 ) . سنسور رو که آورد با کارتنش بود. یادم نیست مارکش چی بود. اما دیدم که ساخت ژاپن بود. پس قیمت رو زیاد گفته و برم از مغازه های داحل شهر بگیرم. متاسفانه تهران نیستم . رفسنجان هستم
مشکل فقط هنگام شروع حرکت نیست. زمانی که توی حرکت هستم و میخوام دنده عوض کنم هم ریپ میزنه. البته همیشه نه. اکثر مواقع
بازم مرسی. ان شالله فردا عصر میرم واسه خرید و تعویض سنسور. مارک ntk ژاپن خوبه ؟ یا مدل بهتر از اونم هست ؟

خواهش میکنم داداش
این مشکلات از چیز دیگه هم ممکن هست باشه ولی سنسور اکسیژن از همه بیشتر مشکوکه و اگر دیاگ زده و سنسور رو خراب نشون داده پس 100 درصد از همینه. سنسور اکسیژن از همه سنسورهای ماشین مهمتره و خرابیش همه چیز رو به هم میریزه.
ntk اگه اصل باشه خیلی خوبه ولی من تو 2-3 تا ماشین از جنسای خیلی ارزونتر هم استفاده کردم و تا حالا هیچ مشکلی نداشته و براحتی 2-3 سال کار میکنن. مثلا برند master motors که چینی هم هستش. قیمتش حدود 70 تومنه. از هر جا میخری ازش گارانتی بگیر بگو حداقل یه هفته گارانتی بده چون معمولا اگه بخواد خراب باشه همون اول خرابه و کار نمیکنه و اگر هم درست کار کنه به زودی خراب نمیشه:n31: مارک کروز هم کیفیت بالایی داره و قیمتش هم باید حدود 110 باشه ولی کم گیر میاد

farshad.88
20-02-2016, 21:06
خواهش میکنم داداش
این مشکلات از چیز دیگه هم ممکن هست باشه ولی سنسور اکسیژن از همه بیشتر مشکوکه و اگر دیاگ زده و سنسور رو خراب نشون داده پس 100 درصد از همینه. سنسور اکسیژن از همه سنسورهای ماشین مهمتره و خرابیش همه چیز رو به هم میریزه.
ntk اگه اصل باشه خیلی خوبه ولی من تو 2-3 تا ماشین از جنسای خیلی ارزونتر هم استفاده کردم و تا حالا هیچ مشکلی نداشته و براحتی 2-3 سال کار میکنن. مثلا برند master motors که چینی هم هستش. قیمتش حدود 70 تومنه. از هر جا میخری ازش گارانتی بگیر بگو حداقل یه هفته گارانتی بده چون معمولا اگه بخواد خراب باشه همون اول خرابه و کار نمیکنه و اگر هم درست کار کنه به زودی خراب نمیشه:n31: مارک کروز هم کیفیت بالایی داره و قیمتش هم باید حدود 110 باشه ولی کم گیر میاد

مغازه های داخل شهر مارک ntk نداشتن. یکی از مغازه ها مارک بوش گرفتم که بارکد آلمانی داره به قیمت 126 تومان. روش نوشته ساخت آلمان. کلا گارانتی نداشتن مغازه ها. فکر کنم همه رو قاچاقی میارن. اون ntk هم که 210 قیمت داده بود با اجرت بود و قیمت خود سنسور 185 تومان بوده
خلاصه بردم پیش تعمیرگاه . گفت خوبه. اما تعویض نکرد. آدرس داد برم جای دیگه به جای تعویض سنسور. کیت روش بکشه ( بزنه ؟ ) و مشکل حل میشه. قرار شد فردا برم
الان سوال اینجاست که کیت کشیدن ( زدن ) مشکل رو حل میکنه ؟ بهتره تعویض کنم یا کیت بکشم ؟

amir z
20-02-2016, 21:21
مغازه های داخل شهر مارک ntk نداشتن. یکی از مغازه ها مارک بوش گرفتم که بارکد آلمانی داره به قیمت 126 تومان. روش نوشته ساخت آلمان. کلا گارانتی نداشتن مغازه ها. فکر کنم همه رو قاچاقی میارن. اون ntk هم که 210 قیمت داده بود با اجرت بود و قیمت خود سنسور 185 تومان بوده
خلاصه بردم پیش تعمیرگاه . گفت خوبه. اما تعویض نکرد. آدرس داد برم جای دیگه به جای تعویض سنسور. کیت روش بکشه ( بزنه ؟ ) و مشکل حل میشه. قرار شد فردا برم
الان سوال اینجاست که کیت کشیدن ( زدن ) مشکل رو حل میکنه ؟ بهتره تعویض کنم یا کیت بکشم ؟
بوش هم خوبه. البته اصل بودنشون معلوم نیست ولی کیفیت خوبی دارن. در مورد گارانتی، هیچ کدوم ندارن ولی خود مغازه دارها اگه بخوان میتونن پس بگیرن و برگشت بدن
اگه منظورش از کیت گذاشتن، نصب شبیه ساز باشه که 2 ریال ارزش نداره (یه برد الکترونیکی هست که یه ولتاژ ثابتی رو به ecu میده، در حالی که سنسور هر لحظه ولتاژ متغیری بهش میده). این کیت فقط یه حالت رو شبیه سازی میکنه و باعث میشه خطا نیفته ولی ماشین نمیتونه تو بهتذین حالت کار کنه، چون سنسور اکسیژن توی هر لحظه نسبت اکسیژن رو توی گاز های خروجی تشخیص میده و سوخت رو باهاش تنظیم میکنه و خیلی ساختمان حساسی داره. فقط باید سنسور اکسیژن سالم بندازی تا بهترین شتاب و قدرت و کمترین مصرف سوخت و آلایندگی رو داشته باشی:n39:

baradar ehsan
20-02-2016, 23:38
برای ماشینم (پراید) مشگلی امشب بوجود آمد ....
سر شب که میخواستم برم بیرون دیدم پشت آمپرا اون علامت رادیات روشنه گفتم خب بد نیس اگر سطح مایع رادیات چک بشه ... بعدش رفتم کاپوتو زدم بالا و در رادیاتو برداشتم و مقداری آب رقیق شده ریختم داخل .... امان از حواس پرتی ... امان از گیجی و امان از فشارهای روحی و عصبی ... :n03: بعدش کلا فراموش کردم که در رایات (همون گرده) رو ببندم و همینجور مثل یک احمق کاپوتو دادم پایین و رفتم برو که میری .... !! دو سه بار هم سر چراغ قرمزا دیدم که بخار میاد بیرون ... گفتم به جهنم حتما چون دور و برش آب ریخته به این خاطره .... بعد هم همینجور رفتم و مسیر هم مقداری زیاد بوده .... بعدش داشتم میومدم خونه و باز سر کوچه توجه ام به بخارها جلب شد ... و وقتی رسیدم خانه داخل پارکینگ کاپوتو دادم بالا .... ای دل غافل ... درشو نگذاشتم ... حالا خدا رو شکر در نیافتاده بود هم بیرون و همونجا بود .... چه مشگلی ممکنه بوجود آمده باشه یا بیاد !!!!؟؟؟ :n03::n28:

farshad.88
21-02-2016, 07:31
سر شب که میخواستم برم بیرون دیدم پشت آمپرا اون علامت رادیات روشنه گفتم خب بد نیس اگر سطح مایع رادیات چک بشه ... بعدش رفتم کاپوتو زدم بالا و در رادیاتو برداشتم و مقداری آب رقیق شده ریختم داخل .... امان از حواس پرتی ... امان از گیجی و امان از فشارهای روحی و عصبی ... :n03: بعدش کلا فراموش کردم که در رایات (همون گرده) رو ببندم و همینجور مثل یک احمق کاپوتو دادم پایین و رفتم برو که میری .... !! دو سه بار هم سر چراغ قرمزا دیدم که بخار میاد بیرون ... گفتم به جهنم حتما چون دور و برش آب ریخته به این خاطره .... بعد هم همینجور رفتم و مسیر هم مقداری زیاد بوده .... بعدش داشتم میومدم خونه و باز سر کوچه توجه ام به بخارها جلب شد ... و وقتی رسیدم خانه داخل پارکینگ کاپوتو دادم بالا .... ای دل غافل ... درشو نگذاشتم ... حالا خدا رو شکر در نیافتاده بود هم بیرون و همونجا بود .... چه مشگلی ممکنه بوجود آمده باشه یا بیاد !!!!؟؟؟ :n03::n28:

منم 2 ماه پیش دقیقا همینجوری شد برام و یادم رفت درب رادیاتور رو ببندم. روغن ماشین هم کم بود. نتیجه این شد که وسط جاده ماشین خاموش شد و آمپر چسبیده بود به H !!
ماشین رو بکسل کردم و فرداش معلوم شد که عملیات تراشکاری سر پیستون و واتر پمپ رو باید انجام بدم. امیدوارم به این مرحله ها نرسیده باشی. برای من 300 تومانی خرج برداشت.حالا دوستان میان توضیح میدن

amir z
21-02-2016, 08:23

سلام
همونطور که دوستمون گفتن اگه آمپر به ته چسبیده باشه احتمال خرابی و سوختن واشر سر سیلندر و... هست ولی در کل برای شما این احتمال کمه، پراید تو این زمینه بسیار سگ جون هستش و معمولا هیچیش نمیشه ولی اگه از خانواده پژو بود 100 درصد باز کردن سرسیلندر نیاز بود:n39: شما آب رو پر کن و 2-3 روز هم صبح ها چک کن که پر باشه بعدش اگه به مورد مشکوکی مثل بد کار کردن و آب کم کردن نخوردی هیچ مشکلی پیش نیومده:n31:

farshad.88
22-02-2016, 07:52
دوستان پژو پارس چه نوع سنسور اکسیژنی میخوره ؟ یکی گرفته بودم اما گفتن بهش نمیخوره و باید یورو 4 SSAT باشه
چرا وقتی ماشین رو به دیاگ وصل میکنه به جای اینکه پژو پارس رو انتخاب کنه پژو 405 رو انتخاب میکنن ؟ اونا ( تنظیم موتوری ها ) اشتباه میکنن یا ایران خودرو سر من کلاه گذاشته و 405 فروخته ؟ :n28:

amir z
22-02-2016, 08:37
دوستان پژو پارس چه نوع سنسور اکسیژنی میخوره ؟ یکی گرفته بودم اما گفتن بهش نمیخوره و باید یورو 4 SSAT باشه
چرا وقتی ماشین رو به دیاگ وصل میکنه به جای اینکه پژو پارس رو انتخاب کنه پژو 405 رو انتخاب میکنن ؟ اونا ( تنظیم موتوری ها ) اشتباه میکنن یا ایران خودرو سر من کلاه گذاشته و 405 فروخته ؟ :n28:

سلام
ماشینای ایرانی مثل ماشین های دنیا نیست که بگی مثلا تویوتا کرولا چه سنسوری میخوره. تا حالا 10 مدل ecu و سیستم انژکتور مختلف روی ماشینا قرار دادن و هر کدوم با هم فرق دارن. ضمنا سیستم موتور و انژکتور پارس و 405 یکیه پس توی دیاگ فرقی با هم ندارن.
اما در مورد ssat، این سسیستم یکی از بدترین و بی کیفیت ترین سیستم های انژکتور مورد استفاده در خودرو های داخل بوده. در مورد سنسور اکسیژنش هم من تا اونجا که اطلاع دارم فقط و فقط باید مارک خودش رو گیر بیاری (گرچه سوکتش مثل زیمنسی هست، مستطیلی مشکی داخل زرد ولی باهاش مچ نمیشه). شما بگرد دقیقا سنسوری رو پیدا کن که روش ssat خورده باشه. قیمتش هم فکر کنم حدودا 100 تومنه

Zachyrock
29-02-2016, 10:21
سلام دوستان
در صورت امکان تعمیرگاه خوب و با انصاف جهت سرویس های دوره ای خودرو مانند تعویض روغن و ..... رو در تهران ( ترجیحا غرب تهران ) معرفی کنید که بنده بتونم با خیال راحت و جلوگیری از خرید جنس های تقلبی راحت ماشینو سرویس کنیم ؟ مدل ماشین هم 206:n40:

fokahi110
01-03-2016, 18:04
سلام پراید 87 دارم تو سرعت 100 یا 120 دارم میرم بعد وامیسم دنده رو خلاص میکنم دور موتور رو 2 گیر میکنه و بعد ز چند ثانیه یهویی برمیگرده سرجاش تو اون موقعی که رو 2 هست موتور بدجور گاز میخوره دوسه بار گاز میزنم دور موتور پایین میاد این 1 هفته هست این وضع مثلا میبینی 1 ماه خوبه 2 هفته اینجوریه واشر سرسیلندر و صافی بنزین و باطری و خلاصه همه چی تازه عوض کردم کمک فنر هم تازه تعویض کردم خلاصه منظور میگم همه چیشو تازه و تمیزه فقط نمیدونم مشکل از چیه این گاز خوردن بی دلیل ممکنه از استپ موتور باشه؟کمک لطفا

amir z
01-03-2016, 18:16
سلام پراید 87 دارم تو سرعت 100 یا 120 دارم میرم بعد وامیسم دنده رو خلاص میکنم دور موتور رو 2 گیر میکنه و بعد ز چند ثانیه یهویی برمیگرده سرجاش تو اون موقعی که رو 2 هست موتور بدجور گاز میخوره دوسه بار گاز میزنم دور موتور پایین میاد این 1 هفته هست این وضع مثلا میبینی 1 ماه خوبه 2 هفته اینجوریه واشر سرسیلندر و صافی بنزین و باطری و خلاصه همه چی تازه عوض کردم کمک فنر هم تازه تعویض کردم خلاصه منظور میگم همه چیشو تازه و تمیزه فقط نمیدونم مشکل از چیه این گاز خوردن بی دلیل ممکنه از استپ موتور باشه؟کمک لطفا

سلام دوست عزیز
این مشکل از بخش دریچه گاز هست و به احتمال خیلی خیلی زیاد از خود استپر. پیشنهاد میشه اول استپر رو باز کنید و کامل تمیز کنید اگه باز هم مشکل وجود داشت با یه استپر دیگه عوض کنید (ترجیحا از روی یه ماشین سالم جابجا کنید) ببینید چطور میشه. اگه استپر نباشه قطعه بعدی که ممکنه خراب باشه، پتانسیومتر دریچه گاز هست که پایینتر از استپر قرار گرفته. شما فعلا از همون استپر شروع کن چون 99 درصد این مشکل از استپر میشه:n39:

fokahi110
01-03-2016, 18:39
چه مارکی خوبه؟الان با مکانیک نمایندگی سایپا هماهنگ کردم میگه شرکتی بیار برات تعویض کنم مدل ماشینم 87 هست هیدرولیک سفارشی باید زیمنس بگیرم براش؟

amir z
01-03-2016, 19:21
چه مارکی خوبه؟الان با مکانیک نمایندگی سایپا هماهنگ کردم میگه شرکتی بیار برات تعویض کنم مدل ماشینم 87 هست هیدرولیک سفارشی باید زیمنس بگیرم براش؟

به نظر من اول با یه ماشین جابجا کن (بلخره تو اطرافیان یه پراید یا پیکان پیدا میشه تست کنی) استپر همه پراید ها و پیکان (و همچنین آردی و روا) به هم میخورن و یکی هستن. هر موقع خواستی بخری مطمئن ترینش مارک ایران کاربراتور هست، بقیه شانسی هستن ممکنه کار کنن ممکن هم هست از همون اول اذیت کنن

aryamehr1368
02-03-2016, 23:18
دوستان ماشینم 405 86 آب کم میکرد هفته ای یک لیوان امروز افتاد ب پرت پرت و بردم تعمیرگاه دود سفید شدید هم میداد مکانیک گفت واشرسرسیلندرت باطل شده باید باز کنم باز کرد دید بعله باطل شده سرسیلندر هم باید بر کف تراشی خلاصه بردم تراشکار گفت چون ی مقدار زنگ زده باید هم جوش بخوره هم تراش میشه هزینش 200 تومن گفتم اگه فقط کف تراشی بشه چی گفت زیاد واست کار نمیکنه خلاصه ماهم گفتیم چیکار کنیم فعلا درست کن تا بعد حالا هرکس ی حرفی میزنه یکی میگه باهمین کف تراشی درست میشه خوب شد جوش ندادی یکی میگه نه ممکن دوباره عود کنه یکی میگه نو بزن سرسیلندر یکی میگه نو بزنی همش شده چینی کلی قطعات دیگه مثل سوپاپ هم باید نو کنی حالا موندم کسی نظری نداره؟:n03:

aryamehr1368
04-03-2016, 20:33
سوال مارو که کسی جواب نداد:n35: لااقل کسی میدونه سرسیلندر 405 اصل فرانسش نو تو بازار هست؟اگه نیست امکان داره با رفع تحریم ها بیاد اصلیش؟مارک کیک یا الدورا چی چطور هستند؟

amir z
04-03-2016, 21:12
سوال مارو که کسی جواب نداد:n35: لااقل کسی میدونه سرسیلندر 405 اصل فرانسش نو تو بازار هست؟اگه نیست امکان داره با رفع تحریم ها بیاد اصلیش؟مارک کیک یا الدورا چی چطور هستند؟

سلام
دوست عزیز در مورد سرسیلندر موتور xu7 اصلا نمیشه نظر قطعی داد. این موتور تو این بخش شدیدا مشکل داره و با این جنس قطعات و تعمیرکارهای ما که دیگه...:n31:

در مورد مارک ها، اصلا سمت ایساکویی نرو که قطعه رو از نزدیک میبینی حالت به هم میخوره. فرانسوی هم که اصلا فکرش رو نکن، چرا باید قطعه ماشین 30 سال پیش رو تولید کنن؟
الدورا سرسیلندرش رو ندیدم ولی خیلی از قطعاتش با کیفیت هستن و احتمالا سرسیلندرش هم حداقل از خیلی ها بهتر باشه. کیک فکر میکنم واشر سرسیلندر باشه و ندیدم سرسیلندری با این مارک فروخته بشه!:n38: به نظرم الان با این وضعیت همین الدورا مطمئن ترین مارک باشه

aryamehr1368
04-03-2016, 21:37
سلام
دوست عزیز در مورد سرسیلندر موتور xu7 اصلا نمیشه نظر قطعی داد. این موتور تو این بخش شدیدا مشکل داره و با این جنس قطعات و تعمیرکارهای ما که دیگه...:n31:

در مورد مارک ها، اصلا سمت ایساکویی نرو که قطعه رو از نزدیک میبینی حالت به هم میخوره. فرانسوی هم که اصلا فکرش رو نکن، چرا باید قطعه ماشین 30 سال پیش رو تولید کنن؟
الدورا سرسیلندرش رو ندیدم ولی خیلی از قطعاتش با کیفیت هستن و احتمالا سرسیلندرش هم حداقل از خیلی ها بهتر باشه. کیک فکر میکنم واشر سرسیلندر باشه و ندیدم سرسیلندری با این مارک فروخته بشه!:n38: به نظرم الان با این وضعیت همین الدورا مطمئن ترین مارک باشه
درسته واشر کیک هست اگه کسی بود انداخته باشه الدورا بتونم پیدا کنم ازش بپرسم خوبه:n02: اکثر پژو دارها با این سرسیلندر آشغال درگیر مرسی از شما:n04:

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-03-2016, 14:24
سلام پراید 87 دارم تو سرعت 100 یا 120 دارم میرم بعد وامیسم دنده رو خلاص میکنم دور موتور رو 2 گیر میکنه و بعد ز چند ثانیه یهویی برمیگرده سرجاش تو اون موقعی که رو 2 هست موتور بدجور گاز میخوره دوسه بار گاز میزنم دور موتور پایین میاد این 1 هفته هست این وضع مثلا میبینی 1 ماه خوبه 2 هفته اینجوریه واشر سرسیلندر و صافی بنزین و باطری و خلاصه همه چی تازه عوض کردم کمک فنر هم تازه تعویض کردم
خلاصه منظور میگم همه چیشو تازه و تمیزه فقط نمیدونم مشکل از چیه این گاز خوردن بی دلیل ممکنه از استپ موتور باشه؟کمک لطفا
سلام
عیب یابی باید از ساده ترین و ارزانترین چیزها شروع بشه و هر قطعه رو هم میشه تست کرد که آیا سالمه یا مشکل داره
تازه اگر هم مشکل داره ممکنه با تنظیف و روغنکاری و گیریسکاری و رگلاژ درست بشه
یا ممکنه قابل تعمیر باشه . تعویض باید آپشنِ آخِر باشه
همون موقع که داره گاز میخوره کاپوت رو باز کنین ببینین دریچه گاز کامل بسته شده ؟
ممکنه گیر داره و بعدش یهو آزاد میشه
اگر از دریچه نبود , همونطور که داره گاز میخوره فیش استپر رو بکشین
اگر از استپر باشه دیگه دور موتور نمیاد پائین تا فیش استپر رو نصب کنین
خرید و تعویض قطعه از روی حدس و گمان اشتباه هست و پول دور ریختن و کمک به عده ای دزدِ هزار ملیاردی تا زودتر پول ویلاها و پورشه ها و باغهاشون رو جور کنند
صرفه جوئی در هزینه های خودرو

صرفه جوئی در هزینه های زندگی
تعمیر و سرویس آبگرمکن

"R E Z A"
05-03-2016, 14:54
سلام .

منم مشکل بالا موندن دور موتور رو دارم چند دقیقه بعد از حرکت ماشین چراغ چک روشن میشه و دور موتور بالا میمونه بین 1 و 1.5 بیشتر از 1.5 نمیشه چند روز پیش وقتی دور موتور بالا بود حدود همون 1.5 کولر گرفتم و اومد ثابت رو 2 وایساد و با خاموش کردنش دوباره برگشت دور و بر 1.3 و 1.5 . چند وقت پیش بازش کردم تا تمیزش کنم با اسپری کنتاکت شور دیدم سرش (اون قسمت فلزی )یه لایه ضخیم روغن هست اونا رو پاک کردم ولی دیگه به اون نوکش دست نزدم اونجا سوراخ داره ؟! اگه اون سوراخش گرفته باشه چجوری راهشو باز کنم ؟ کل استپر رو بخابونم تویه محلول انژکتور شور خراب نمیشه از دریچه گاز هم میتونه باشه ؟!
عصر موقعی که دور موتور بالا اومد طبق گفته ی آقا محمد فیشش رو میکشم ببینم چی میشه خبرشو میذارم

ممنون

دیروز شب وقتی همون حالت پیش اومده بود فیش استپر رو که کشیدم دور موتور اصلا تغییری نکرد و با کشیدن فیش دریچه گاز دور موتور یه کم اومد پایین از حدود 1.5 اومد رو 1.3

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-03-2016, 11:13
سلام .
منم مشکل بالا موندن دور موتور رو دارم چند دقیقه بعد از حرکت ماشین چراغ چک روشن میشه و دور موتور بالا میمونه بین 1 و 1.5 بیشتر از 1.5 نمیشه چند روز پیش وقتی دور موتور بالا بود حدود همون 1.5 کولر گرفتم و اومد ثابت رو 2 وایساد و با خاموش کردنش دوباره برگشت دور و بر 1.3 و 1.5 . چند وقت پیش بازش کردم تا تمیزش کنم با اسپری کنتاکت شور دیدم سرش (اون قسمت فلزی )یه لایه ضخیم روغن هست اونا رو پاک کردم ولی دیگه به اون نوکش دست نزدم اونجا سوراخ داره ؟! اگه اون سوراخش گرفته باشه چجوری راهشو باز کنم ؟ کل استپر رو بخابونم تویه محلول انژکتور شور خراب نمیشه از دریچه گاز هم میتونه باشه ؟!عصر موقعی که دور موتور بالا اومد طبق گفته ی آقا محمد فیشش رو میکشم ببینم چی میشه خبرشو میذارم ممنون
___________________دیروز شب وقتی همون حالت پیش اومده بود فیش استپر رو که کشیدم دور موتور اصلا تغییری نکرد و با کشیدن فیش دریچه گاز دور موتور یه کم اومد پایین از حدود 1.5 اومد رو 1.3
سلام
مشکل ماشینتون با مشکل ماشین دوستمون fokahi110 فرق داره
شما ماشیننون دور موتور همیشه بالا هست
این مشکل یا از استپر هست و سرش حدود 1mmکوتاه هست
یا از نشت هوا از منیفولد یعنی ترک خورده یا پیچی چیزی شل هست
یا پیچ سلو بیش از حد سفت شده دریچه گاز کمی باز میمونه
و یا سیم گاز بیش از حد سفت هست , باید دو سه میلیمتر شل بشه
چون میگین چراغ چک هم روشن هست پس احتمال خرابی استپر زیاده اما بدون تست نباید تعویض بشه
درضمن در این مشکل کشیدن فیش استپر بی فایده هست
فیش استپر رو باید برای مشکل دوستمون فکاهی بکشند و تست کنند

"R E Z A"
07-03-2016, 20:56
سلام
مشکل ماشینتون با مشکل ماشین دوستمون fokahi110 فرق داره
شما ماشیننون دور موتور همیشه بالا هست
این مشکل یا از استپر هست و سرش حدود 1mmکوتاه هست
یا از نشت هوا از منیفولد یعنی ترک خورده یا پیچی چیزی شل هست
یا پیچ سلو بیش از حد سفت شده دریچه گاز کمی باز میمونه
و یا سیم گاز بیش از حد سفت هست , باید دو سه میلیمتر شل بشه
چون میگین چراغ چک هم روشن هست پس احتمال خرابی استپر زیاده اما بدون تست نباید تعویض بشه
درضمن در این مشکل کشیدن فیش استپر بی فایده هست
فیش استپر رو باید برای مشکل دوستمون فکاهی بکشند و تست کنند

سلام . ممنون از جوابتون
در این مورد هم راهنمایی میکنین ؟

چند وقت پیش بازش کردم تا تمیزش کنم با اسپری کنتاکت شور دیدم سرش (اون قسمت فلزی )یه لایه ضخیم روغن هست اونا رو پاک کردم ولی دیگه به اون نوکش دست نزدم اونجا سوراخ داره ؟! اگه اون سوراخش گرفته باشه چجوری راهشو باز کنم ؟ کل استپر رو بخابونم تویه محلول انژکتور شور خراب نمیشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-03-2016, 06:42
سلام . ممنون از جوابتون
در این مورد هم راهنمایی میکنین ؟
سلام
استپر دائم در معرض گرد و غبار و بخار روغن هست چون فیلتر هوا محاله همه ی ذرات گرد و غبار رو بگیره حتی اگر باکیفیت ترین نوع باشه
بخار روغن هم از طریق سیستم pcv از اتاقک میل لنگ کشیده میشه توی منیفولد هوا با مکش پیستونها
پس داخل استپر دائماً چرب هست و گرد و غبار هم داره
پس بهتره چند ماه یک بار با روشی که در یکی از صفحات آخر تاپیک صرفه جوئی نوشتم با بنزین شسته بشه
وقتی استپر رو دربیاریم دو تا کانال کوچک میبینیم
کانال وسطی وصله به قبل از دریچه ی گاز . اگر یک سیم نازک بزنین داخلش از کنار دریچه ی گاز درمیاد
کانال کناری هم میره توی منیفولد هوا
استپر با باز بسته کردنِ کانالِ وسطی مقدار هوائی که مکیده میشه توی سیلندرها رو کنترل میکنه البته در دور آرام که گاز نمیدیم و دریچه گاز بسته هست تقریباً
علت اینکه دور موتور در دور آرام از حدود 1000 rpm بیشتر نمیشه همینه که استپر نمیذاره هوای زیاد مکیده بشه توی سیلندرها درنتیجه انفجار بسیار ضعیف میشه و درنتیجه پیستونها با نیروی کمی رانده میشند به پائین و درنتیجه میل لنگ با سرعت کم میچرخه
کانالها اونقدر کثیف نمیشه که درست هوا رد نکنه و دور موتور افت کنه
اما برای تمیز کردنشون میشه از یک تکه پارچه و یک سیم استفاده کرده و با سیم پارچه رو بزنین توی کانال تا از سمت دیگه دربیاد
کشبدن یا فشار دادن سر استپر باعث به هم خوردن تنظیمش میشه
بعدش باید ریست بشه تا دوباره تنظیم بشه به روش زیر
با موتور سرد
سوئیچ 5 ثانیه باز
سوئیچ 5 ث بسته
س 5 ث باز
استارت بدون گاز دادن
صبر کنین تا آمپر حرارت به حد نرمال برسه
اگر کولر داره , کولر 10 ثانیه روشن
ک 10 ث خاموش
موتور خاموش

mahdi375
08-03-2016, 12:06
سلام ماشینم لاستیک جلوش سمت شاگرد میلرزونه! انگار که روی لاستیک برامدگی باشه.چیکار کنم؟
جایی هم بردم متوجه نشده میگه حساسی اما دوستام حرفو تایید میکنند.
لاستیک هام عمرشو کردن میخوام عوض کنم چی مارکی بخرم ایرونی؟
ماشینم ال 90 هست!ممنون:n35:

mahdi375
08-03-2016, 12:08
سلام مجدد. من قراره امسال برم!
برای بازدید و سرویس ماشین چیکار کنم؟ چی رو عوض کنم؟!:n13:

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-03-2016, 18:40
سلام
. من قراره امسال برم!برای بازدید و سرویس ماشین چیکار کنم؟ چی رو عوض کنم؟!:n13:
سلام ماشینم لاستیک جلوش سمت شاگرد میلرزونه! انگار که روی لاستیک برامدگی باشه.چیکار کنم؟ جایی هم بردم متوجه نشده میگه حساسی اما دوستام حرفو تایید میکنند.لاستیک هام عمرشو کردن میخوام عوض کنم چی مارکی بخرم ایرونی؟ماشینم ال 90 هست!ممنون:n35:
سلام
لرزش ممکنه از برآمدگی در قسمت عاج باشه که با زدن روی جک و چرخاندن مشخص میشه
اگر لرزش از بالانس نبودن باشه باید با اضافه کردن وزنه سربی برطرف بشه
بعد از بالانس با کامپیوتر باید روی کار هم چرخ چک بشه چون خیلی از مواقع بالانس اشتباه انجام میشه
باید دو چرخ جلو رو بزنین روی جک و با دنده 5 سرعت رو آروم آروم ببرید بالا و برسونید به 130 . اگر لرزش نداشت پس بالانس درست انجام شده
مبادا در این تست فرمان رو بپیچونین وگرنه پلوسها صدمه مبینه . فرمان باید صاف باشه
تاپیک صرفه جوئی رو که لینکش رو در بالا درج کردم هم اگر دوست داشتین بخونین و دنبال کنین چون هم پول توشه هم آسایش هم استقلال هم لذت

dimeh11
11-03-2016, 10:42
سلام خدمت اساتید گرامی
میخواستم بدونم فشنگی روغن پراید 131 دقیقا کجا قرار گرفته ؟ اگه همراه با تصویر باشه ممنون میشم . ماشینم حسابی روغن ریزی داره تعویض روغنی که بردم میگن از فشنگیشه .

amir z
11-03-2016, 10:57
سلام خدمت اساتید گرامی
میخواستم بدونم فشنگی روغن پراید 131 دقیقا کجا قرار گرفته ؟ اگه همراه با تصویر باشه ممنون میشم . ماشینم حسابی روغن ریزی داره تعویض روغنی که بردم میگن از فشنگیشه .

سلام دوست عزیز
تا اونجا که به یاد دارم تو پراید قبلی ها دقیقا کنار فیلتر روغن (سمت چپش) بود. فکر نمیکنم تو جدیدا هم عوض شده باشه. همون اطراف رو بگرد راحت پیداش میکنی چون کاملا مشخصه و یه فیش تک سیم بهش وصل شده.
این مورد نشت از فشنگی رو غن تو خیلی از ماشینا پیش میاد و از محل پرس بخش پلاستیکی و برنچی نشت میکنه که باید عوض بشه

fokahi110
12-03-2016, 11:35
اساتید عزیز این دور موتور بنده الان یک هفته ای هست خوب شده منم دیگه تعویض نکردم استب موتور رو گفتم خرج اضافی نکرده باشم احتمالش هست استب موتور سالم باشه وفقط کثیف؟با بنزین جدید که زدم مشکلش حل شده تقریبا گفتم شاید مال بنزین بوده باشه:n04:

amir z
12-03-2016, 11:47
اساتید عزیز این دور موتور بنده الان یک هفته ای هست خوب شده منم دیگه تعویض نکردم استب موتور رو گفتم خرج اضافی نکرده باشم احتمالش هست استب موتور سالم باشه وفقط کثیف؟با بنزین جدید که زدم مشکلش حل شده تقریبا گفتم شاید مال بنزین بوده باشه:n04:

سلام
به بنزین ربطی نداره. مشکل شما احتمالا از کثیفی و یا گیر کردن شفت استپر هستش. فعلا که درسته اصلا دست بهش نزن ولی اگه باز خراب شد، بازی کن و تمیز کن و به محورش یه مقدار روغن بزن (البته درستش باید گریس یا روغنی زده بشه که پایه نفتی نباشه) احتمالا مشکلت حل میشه. سوکتش رو هم یه مقدار هز خونه ش رو با سوزن جمع و فشرده کنی بهتره تا از سوکت هم خیالت راحت بشه.

amirpcp30
14-03-2016, 23:55
سلام دوستان
در تاپیک صرفه جویی در مصرف هزینه های خودرو دیدم دوستمون در مورد پلوس توضیح دادن که اگه ماشین زیاد بی گیریس کار کنه خراب میشه ماشین من حدود دو ماهی هست سمت راستش صدا میده (البته زیاد با ماشین رفت و امد ندارم)در دور تند به اهنگری گفتم با گیریس درست نمیشه گفت گیریس که داره ، وقتی چند روز قبل دوباره تاپیک رو دیدم باز به اهنگری گفتم گفت نه وقتی صدا میدن دیگه خرابن گیریس داخلشون هست ، خودم زیر ماشین رو چک کردم ندیدم به گردگیر گیریس باشه این هم عکس: راست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چپ :
حالا باز نیاز هم باز بشه گیریس بخوره یا باید تعویض بشه؟ مارک خوب هم معرفی کنید ممنون میشم ، این مورد رو هم اضافه کنم که چند ماه قبل یکی از پلوس ها گردگیرش خراب شده بود رفته بودم بالانس چرخ متوجه شد و بهم گفت و تعویض کردم که یادم نیست کدوم یکی بوده ولی به صدا نیومده بود من عوض کردم
پراید هم 83 هست کمتر از 100.000 تا کارکرده
با سپاس

amir z
15-03-2016, 08:01
سلام دوستان
در تاپیک صرفه جویی در مصرف هزینه های خودرو دیدم دوستمون در مورد پلوس توضیح دادن که اگه ماشین زیاد بی گیریس کار کنه خراب میشه ماشین من حدود دو ماهی هست سمت راستش صدا میده (البته زیاد با ماشین رفت و امد ندارم)در دور تند به اهنگری گفتم با گیریس درست نمیشه گفت گیریس که داره ، وقتی چند روز قبل دوباره تاپیک رو دیدم باز به اهنگری گفتم گفت نه وقتی صدا میدن دیگه خرابن گیریس داخلشون هست ، خودم زیر ماشین رو چک کردم ندیدم به گردگیر گیریس باشه این هم عکس: راست :
چپ :
حالا باز نیاز هم باز بشه گیریس بخوره یا باید تعویض بشه؟ مارک خوب هم معرفی کنید ممنون میشم ، این مورد رو هم اضافه کنم که چند ماه قبل یکی از پلوس ها گردگیرش خراب شده بود رفته بودم بالانس چرخ متوجه شد و بهم گفت و تعویض کردم که یادم نیست کدوم یکی بوده ولی به صدا نیومده بود من عوض کردم
پراید هم 83 هست کمتر از 100.000 تا کارکرده
با سپاس

سلام دوست عزیز
صدا مطمئن هستین از پلوسه؟؟ صدای پلوس تق تق موقع دور زدن هستش
در مورد پلوس ها، گردگیر ها پاره نیستن که بشه دید گریس دارن یا نه. ولی عمرشون هم رو به پایان هستش (ترک ترک شدن)
به نظر من بهترین و به صرفه ترین کار این هست که خودتون دو طرف رو هم باز کنید و گریس پر کنید، اگه درست شد که چند وقت دیگه برید فقط گردگیر ها رو عوض کنید ولی اگه نشد، سر پلوس ها رو کامل عوض کنید. برای گریس زدن کافیه بست سمت بزرگ گردگیر رو باز کنید و گردگیر رو به عقب بکشی و توش رو پر گریس کنی و دوباره ببندی.

در مورد مارک، برای پراید الان بهترین گزینه امیرنیا و بعدش عظام هست و مارک های دیگه حتی به 6 ماه هم نمیکشه و دوباره صدای تق تق موقع دور زدن به گوش میرسه

amirpcp30
15-03-2016, 15:23
سلام دوست عزیز
صدا مطمئن هستین از پلوسه؟؟ صدای پلوس تق تق موقع دور زدن هستش
در مورد پلوس ها، گردگیر ها پاره نیستن که بشه دید گریس دارن یا نه. ولی عمرشون هم رو به پایان هستش (ترک ترک شدن)
به نظر من بهترین و به صرفه ترین کار این هست که خودتون دو طرف رو هم باز کنید و گریس پر کنید، اگه درست شد که چند وقت دیگه برید فقط گردگیر ها رو عوض کنید ولی اگه نشد، سر پلوس ها رو کامل عوض کنید. برای گریس زدن کافیه بست سمت بزرگ گردگیر رو باز کنید و گردگیر رو به عقب بکشی و توش رو پر گریس کنی و دوباره ببندی.

در مورد مارک، برای پراید الان بهترین گزینه امیرنیا و بعدش عظام هست و مارک های دیگه حتی به 6 ماه هم نمیکشه و دوباره صدای تق تق موقع دور زدن به گوش میرسه
سلام ممنون از شما ، اره اگه فرمون رو زیاد بچرخونم صدای تق تق رو دارم و فقط سمت پلوس سمت راست این مشکل رو داره
گریس نسوز باید بگیرم برای پلوس درسته؟
:n40:

amir z
15-03-2016, 15:39
سلام ممنون از شما ، اره اگه فرمون رو زیاد بچرخونم صدای تق تق رو دارم و فقط سمت پلوس سمت راست این مشکل رو داره
گریس نسوز باید بگیرم برای پلوس درسته؟

خواهش میکنم
بله گریس نسوز مناسبه. به فروشنده ها بگی کمک میکنن. مارک STP اصلی گریس های خوبی برای این موارد داره. باز که کردی تا اونجا که تونستی تمیزش کن و گریس قبلی ها رو پاک کن و بعدش گریس کاری کن:n39:

برای بیشتر شدن عمر گردگیرها هم کاری که میگم رو انجام بدی خیلی بیشتر عمر میکنن و کمتر کشیده میشن. بست سمتی که کوچک هست رو باز میکنی و گردگیر رو حدودا 2 سانت به سمت طرف بزرگتر گرذگیر میکشی (گردگیر جمع تر بشه) و بست رو میبندی، حالا دیگه فرمون رو کامل هم بچرخونی گردگیرها کامل کشیده نمیشن و خیلی دیرتر پاره میشه

arashmm41
15-03-2016, 18:14
سلام
من یه 206 مدل 89 دارم صبحها که میخوام روشن کنم زیاد از حد استارت میخوره همه چیزای مهم مثل شمع و پمپ بنزینو...
لطفا راهنمایی کنید

Life24
16-03-2016, 23:48
سلام
من یه 206 مدل 89 دارم صبحها که میخوام روشن کنم زیاد از حد استارت میخوره همه چیزای مهم مثل شمع و پمپ بنزینو...
لطفا راهنمایی کنید

سلام
برای تست لطفا این کار انجام دهید.
1 - بنزین سوپر بزنید همیشه(حداقل چند باک پشت سر هم تا بهتر بشه)
2- سوئیچ رو باز کنید کامل اما استارت نزنید. 3 -4 دقیقه بعد استارت بزنید. ببنید باز دیر روشن میشه؟

Life24
16-03-2016, 23:50
منظور از شاتون زدن موتور چیه؟ کی رخ میدهخ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-03-2016, 00:08
سلام دوستان
آیا تا حالا این مشکل براتون پیش اومده ؟
اگر بله , چطوری حل شد ؟
ماشین وقتی سرده خوب استارت میخوره , باتری هم سالم و قوی هست اما ماشین روشن نمیشه
اما با یک هل فوراً روشن میشه !!!
بعد از چند دقیقه کار کردن هم اگر خاموش کنین دیگه با تک استارت روشن میشه

اگر این مشکل رو شخصاً تجربه کردین لطف کنین بگین چطوری حل شد
با تشکر

Life24
17-03-2016, 00:11
سلام دوستان
آیا تا حالا این مشکل براتون پیش اومده ؟
اگر بله , چطوری حل شد ؟
ماشین وقتی سرده خوب استارت میخوره , باتری هم سالم و قوی هست اما ماشین روشن نمیشه
اما با یک هل فوراً روشن میشه !!!
بعد از چند دقیقه کار کردن هم اگر خاموش کنین دیگه با تک استارت روشن میشه

اگر این مشکل رو شخصاً تجربه کردین لطف کنین بگین چطوری حل شد
با تشکر

سلام
برای 206 نو مشکل از بنزین بود. بنزین سوپر چند بانک زده شد . درست شد.
تا وقتی هم بنزین خوب نبود داخلش. تنها راهش ، سوئیچ کامل باز میکردیم و 3-4 دقیقه بعد استارت میزدیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-03-2016, 00:21
سلام من یه 206 مدل 89 دارم صبحها که میخوام روشن کنم زیاد از حد استارت میخوره همه چیزای مهم مثل شمع و پمپ بنزینو...لطفا راهنمایی کنید
سلام
بنده همین مشکل رو داشتم
سیمهای برق موتور که زیر موتور هست پوسیده بود و با رطوبِ صبحگاهی اتصال میکرد و برق موتور ضعیف میشد و روشن نمیشد
با عایق کاری سیمها با چسب برق مشکل حل شد

abbas-t
21-03-2016, 19:31
سلام دوستان سال بر همگی مبارک
دیروز یه راه دور رفتم بعد از چند ساعت رانندگی یدفه صدای موتور تغییر کرد و صدای گرگر پیدا کرد ،البته وقتی با سرعت پایین حرکت میکنم صدا طبیعیه اما رو سرعت صدا تغییر میکنه، در جا که گاز میدم اگزوز پرت پرت صدا میده مشکل چی میتونه باشه، خطری نداره چون تو مسافرتم یه کم نگرانم

pedram-007
22-03-2016, 10:01
سلام دوستان و سال نوتون مبارک

یه موردی که برای ماشینمون رخ داده اینه که از دیشب بعد از یه دو سه مورد ترمز تقریبا شدید الان میخوای ترمز کنی بعضی موقع ها به قصد ایست کامل ترمز کنی اخراش یه صدای درگیر شدن با یه چیزی رو مثلا میده! انگار یه چیزی با یه چیزی تداخل میکنه و گوم گوم صدا میده!
در ضمن ماشینمون هم پرشیا lx ۹۴ هست

Life24
22-03-2016, 13:02
با درود
دوستان پراید 91 چند روز هست امپر به جای 4 روشن بشه روی 5 روشن میشه( 5 خانه منظورم هست)
فشنگی نو انداختم روش و اثر نکرد
من شک داشتم هنگامی که برق از ماشین گرفته میشه این جوری هست
چراغ ها روشن کردم و ضبط ماشین هم روشن... دیدم روی خانه 5 روشن میشه به جای 4
سری بعد چراغ و ضبط خاموش کردم و روی 4 روشن شد

از اتصال به بدنه هست؟ باید از منفی باطری بگیرم و به بدنه بزنیم؟ کجا ی بدنه مهم نیست؟

feizafra
23-03-2016, 01:40
سلام خدمت دوستان بنده سمند ال ايکس مدل 93 دارم
امروز به يه مشکلي برخورد کردم که نميدونم دليلش چيه.وقتي ماشين رو ميخام قفل کنم چه با ريموت چه با سويچ اصلا قفل نميشه .اون دکمه هاي روي درب که براي باز و بسته کردن دستي هستش بالا و پايين ميشه و در نهايت درب ماشين باز ميمونه.خودم ميتونم درتسش کنم؟
ممنون از لطفتون

camaro lt
23-03-2016, 16:51
با درود
دوستان پراید 91 چند روز هست امپر به جای 4 روشن بشه روی 5 روشن میشه( 5 خانه منظورم هست)
فشنگی نو انداختم روش و اثر نکرد
من شک داشتم هنگامی که برق از ماشین گرفته میشه این جوری هست
چراغ ها روشن کردم و ضبط ماشین هم روشن... دیدم روی خانه 5 روشن میشه به جای 4
سری بعد چراغ و ضبط خاموش کردم و روی 4 روشن شد
از اتصال به بدنه هست؟ باید از منفی باطری بگیرم و به بدنه بزنیم؟ کجا ی بدنه مهم نیست؟

تقریبا همه پرایدهای انژکتوری این مشکل را دارن و با گرم و سرد شدن هوا خطای نشانگر هم کم و زیاد میشه. گاهی با تعویض سنسور نشانگر درجه حرارت موتور مشکل حل میشه اما اکثرا به همین شکل هست.
این ایراد از طراحی هست و کار خاصی نمیشه انجام داد و راه حلها بیشتر مقطعی هست تا دائمی.

اتصال بدنه را قوی کنید. یک سیم قطور از موتور به بدنه و شاسی و یکی هم از سر باطری منفی به بدنه( بجز کابل منفی که داره) بکشید.

camaro lt
23-03-2016, 16:56
سلام خدمت دوستان بنده سمند ال ايکس مدل 93 دارم
امروز به يه مشکلي برخورد کردم که نميدونم دليلش چيه.وقتي ماشين رو ميخام قفل کنم چه با ريموت چه با سويچ اصلا قفل نميشه .اون دکمه هاي روي درب که براي باز و بسته کردن دستي هستش بالا و پايين ميشه و در نهايت درب ماشين باز ميمونه.خودم ميتونم درتسش کنم؟
ممنون از لطفتون

بیشتر این جور مشکلات بخاطر خراب شدن اتصال منفی برق دزدگیر و قفل مرکزی بوجود میاد. این اتصال منفی با کلیدهای فشاری لای درب ایجاد میشه که اکثرا جرم و خاک میگیره و زنگ میزنه و باید چند وقت یکبار تمیز بشه.

احتمال داره مشکل ماشین از این سوئیچها باشه و اگر با سرویس اونها مشکل رفع نشد ممکنه ایراد مکانیکی باشه که بخاطر شل شدن اتصال لینک اهرم پمپ قفل مرکزی و دزدگیر با لینکهای قفل درب باشه.

بایدرودری درب راننده را باز کنید و همه چیز را بازدید کنید. اگر فنی باشید میتونید انجام بدید

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-03-2016, 09:20
سلام دوستان
در بیشتر خودروهای دفرنسیال جلویِ باکیفیت یک قطعه ی لاستیکی روی شَفتِ پلوس نصب شده که کارش گرفتن لرزش و ویبره هست تا ماشین نرمتر و بی صداتر حرکت کنه
اسمش dynamic damper هست

آیا خودرو ایرانی هست که این قطعه رو داشته باشه ؟

camaro lt
31-03-2016, 23:16
متاسفانه امروز بازهم شاهد یک اشتباه فنی از طرف افراد ناشی و نا آگاه بودم که خوشبختانه بخیر گذشت ولی میتونست به جراحات و صدمات جبران ناپذیری منجر بشه:

مشتری برای خرید درب رادیاتور مراجعه کرد ، چند نمونه درب نشان دادم و یکی انتخاب کرد. میخواست درب رادیاتور را در حالیکه موتور داغ و خاموش بود باز بکنه که مانع شدم و گفتم نباید این کار را انجام بده و خطرناکه، اما اصرار داشت که همین الان باید درب رادیاتور عوض کنم.

ناچارا برگشتم داخل فروشگاه تا آب برای ریختن روی رادیاتور جهت خنک شدن و یک پارچه ضخیم برای بازکردن درب رادیاتور بیارم و به مشتری هم گفتم فقط موتور را روشن بکنه ( تا با گردش آب فشار داخل رادیاتور کمتر بشه)
اما به محض اینکه از ماشین فاصله گرفتم صدای فوران آب به گوشم خورد و دیدم صاحب ماشین در حالیکه با دستش یک طرف صورتش را گرفته بود به عقب پرید.

بلافاصله آب خنک آوردم و روی صورت و بخشی از دست اون که با آب جوش تماس پیدا کرده بود ریختم .

خوشبختانه فقط مقدار کمی ملتهب شده بود و سوختگی بدی وجود نداشت چون بطور شانسی کمی عقبتر از درب رادیاتور ایستاده بود و در غیر این صورت خیلی راحت ممکن بود یک یا هر دو چشم خودش را از دست بده و برای همیشه نابینا بشه.

بنابراین اگر ناچار شدید درب رادیاتور را در زمان داغ بودن موتور باز کنید، موتور باید حتما روشن باشه تا فشار آب جوش کمتر بشه،
آرام آرام روی رادیاتور آب بریزید تا خنک شده و دمای آب کمتر بشه و در نهایت با یک پارچه ضخیم در حالیکه عقب ایستادید و صورت را سمت دیگه گرفتید، یک درجه درب رادیاتور را باز کنید تا فشار اولیه بخار و آب جوش کم بشه و بعد با احتیاط کامل درب رادیاتور را باز کنید.

این اخطار معمولا روی درب رادیاتورها و یا بخشی از سینی روی رادیاتور یا برچسب داخل موتور داده شده که باید به اون توجه کرد.

ess_1362
01-04-2016, 18:44
سلام دوستان
در بیشتر خودروهای دفرنسیال جلویِ باکیفیت یک قطعه ی لاستیکی روی شَفتِ پلوس نصب شده که کارش گرفتن لرزش و ویبره هست تا ماشین نرمتر و بی صداتر حرکت کنه
اسمش dynamic damper هست

آیا خودرو ایرانی هست که این قطعه رو داشته باشه ؟

روی ال 90 که با کیفیت ترین خودروی تولید داخل هست(مثلا) که مطمئنم نیست چون از اول تا آخر جلوبندی ال 90 را حفظم
روی سمند هم تا حالا دقت نکردم ولی ندیده میگن نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-04-2016, 23:47
روی ال 90 که با کیفیت ترین خودروی تولید داخل هست(مثلا) که مطمئنم نیست چون از اول تا آخر جلوبندی ال 90 را حفظمروی سمند هم تا حالا دقت نکردم ولی ندیده میگن نیست
سلام
این قطعه فقط روی میل پلوس سمتی که گیربکس نیست نصب میشه (میل پلوس بلندتر)
حتی ماتیز هم این قطعه رو داره

- - - Updated - - -

روی ال 90 که با کیفیت ترین خودروی تولید داخل هست(مثلا) که مطمئنم نیست چون از اول تا آخر جلوبندی ال 90 را حفظمروی سمند هم تا حالا دقت نکردم ولی ندیده میگن نیست
سلام

amir z
02-04-2016, 08:02
سلام

- - - Updated - - -

سلام

سلام
بله فقط روی میل پلوس بلند باید نصب باشه. من زیاد دقت نکردم ولی یادمه پراید این رو داشت (میل پلوس سمت شاگرد)

amirpcp30
02-04-2016, 21:47
خواهش میکنم
بله گریس نسوز مناسبه. به فروشنده ها بگی کمک میکنن. مارک STP اصلی گریس های خوبی برای این موارد داره. باز که کردی تا اونجا که تونستی تمیزش کن و گریس قبلی ها رو پاک کن و بعدش گریس کاری کن:n39:

برای بیشتر شدن عمر گردگیرها هم کاری که میگم رو انجام بدی خیلی بیشتر عمر میکنن و کمتر کشیده میشن. بست سمتی که کوچک هست رو باز میکنی و گردگیر رو حدودا 2 سانت به سمت طرف بزرگتر گرذگیر میکشی (گردگیر جمع تر بشه) و بست رو میبندی، حالا دیگه فرمون رو کامل هم بچرخونی گردگیرها کامل کشیده نمیشن و خیلی دیرتر پاره میشه
سلام مجدد
سال نو همگی مبارک
یک سوال برام پیش اومد ، پلوس سمت راست ماشین همونطور که گفتم صدا میده اما نتونستم بازش کنم اما همونطور که عکس گذاشتم روی گردگیر ها گریس نیست (یعنی در حدی پاره نشده که گریس بیرون بریزه) با این حال امکان داره که با گریس مشکل حل شه؟
راستی بلبرینگ خوب در بازار چی هست؟ خیلی صدا میده صداش از سرعت 30 کیلیومتر شروع میشه بالای 80 انگار لرزش هم به وجود میاره

amir z
02-04-2016, 22:29
سلام مجدد
سال نو همگی مبارک
یک سوال برام پیش اومد ، پلوس سمت راست ماشین همونطور که گفتم صدا میده اما نتونستم بازش کنم اما همونطور که عکس گذاشتم روی گردگیر ها گریس نیست (یعنی در حدی پاره نشده که گریس بیرون بریزه) با این حال امکان داره که با گریس مشکل حل شه؟
راستی بلبرینگ خوب در بازار چی هست؟ خیلی صدا میده صداش از سرعت 30 کیلیومتر شروع میشه بالای 80 انگار لرزش هم به وجود میاره

سلام
سال نوی شما هم مبارک:n16:
در مورد پلوس، حتما گردگیر رو باز کن و ببین گریس داره یا نه. چون حتی ممکنه گریسش از اول کم بوده باشه و بخاطر اون باشه. اگه گریس کم باشه توی سرعت بخاطر گریز از مرکز سریع به اطراف و گوشه های گردگیر پرت میشه و میچسبه و دیگه گریسی برای خود پلوس نمیمونه و خشک میشه. باید حتما پر باشه. امتحانش ضرر نداره و شاید با گریس زدن صداش بیفته (البته اگه خرابی جدی نداشته باشه)

در مورد بلبرینگ فقط یه چیزی بگم که الکی وقت و سرمایه خودتو به باد ندی:n31: اصلا سمت بلبرینگ هایی که تو مغازه لوازم یدکی ماشین فروخته میشه نرو. شماره بلبرینگی که لازم داری رو بردار و برو از بلبرینگ فروشی ها جنس خوبش رو بگیر (همه استاندارد هستن و راحت گیر میان). خودشون جنس های مختلف دارن و کمک میکنن. جنسی که تو پک برند های مختلف لوازم یدکی فروخته میشه ارزونترین بلبرینگ هستش و اصلا روی ماشین کار نمیکنن و دوباره مشکل ساز میشن. برند های skf و nachi خیلی خوبن (البته تقلبی نباشه). اگه تهرانی، مرکز بلبرینگ ناظم الاطبا شمالیه

- - - Updated - - -

سلام مجدد
سال نو همگی مبارک

سلام
در مورد پلوس، حتما گردگیر رو باز کن و ببین گریس داره یا نه. چون حتی ممکنه گریسش از اول کم بوده باشه و بخاطر اون باشه. اگه گریس کم باشه توی سرعت بخاطر گریز از مرکز سریع به اطراف و گوشه های گردگیر پرت میشه و میچسبه و دیگه گریسی برای خود پلوس نمیمونه و خشک میشه. باید حتما پر باشه. امتحانش ضرر نداره و شاید با گریس زدن صداش بیفته (البته اگه خرابی جدی نداشته باشه)

در مورد بلبرینگ فقط یه چیزی بگم که الکی وقت و سرمایه خودتو به باد ندی:n31: اصلا سمت بلبرینگ هایی که تو مغازه لوازم یدکی ماشین فروخته میشه نرو. شماره بلبرینگی که لازم داری رو بردار و برو از بلبرینگ فروشی ها جنس خوبش رو بگیر (همه استاندارد هستن و راحت گیر میان). خودشون جنس های مختلف دارن و کمک میکنن. جنسی که تو پک برند های مختلف لوازم یدکی فروخته میشه ارزونترین بلبرینگ هستش و اصلا روی ماشین کار نمیکنن و دوباره مشکل ساز میشن. برند های skf و nachi خیلی خوبن (البته تقلبی نباشه)

amirpcp30
02-04-2016, 22:59
سلام

در مورد بلبرینگ فقط یه چیزی بگم که الکی وقت و سرمایه خودتو به باد ندی:n31: اصلا سمت بلبرینگ هایی که تو مغازه لوازم یدکی ماشین فروخته میشه نرو. شماره بلبرینگی که لازم داری رو بردار و برو از بلبرینگ فروشی ها جنس خوبش رو بگیر (همه استاندارد هستن و راحت گیر میان). خودشون جنس های مختلف دارن و کمک میکنن. جنسی که تو پک برند های مختلف لوازم یدکی فروخته میشه ارزونترین بلبرینگ هستش و اصلا روی ماشین کار نمیکنن و دوباره مشکل ساز میشن. برند های skf و nachi خیلی خوبن (البته تقلبی نباشه). اگه تهرانی، مرکز بلبرینگ ناظم الاطبا شمالیه

- - - Updated - - -

سلام

در مورد بلبرینگ فقط یه چیزی بگم که الکی وقت و سرمایه خودتو به باد ندی:n31: اصلا سمت بلبرینگ هایی که تو مغازه لوازم یدکی ماشین فروخته میشه نرو. شماره بلبرینگی که لازم داری رو بردار و برو از بلبرینگ فروشی ها جنس خوبش رو بگیر (همه استاندارد هستن و راحت گیر میان). خودشون جنس های مختلف دارن و کمک میکنن. جنسی که تو پک برند های مختلف لوازم یدکی فروخته میشه ارزونترین بلبرینگ هستش و اصلا روی ماشین کار نمیکنن و دوباره مشکل ساز میشن. برند های skf و nachi خیلی خوبن (البته تقلبی نباشه)
ممنون از شما
اره دقیقا من بلبرینگ گرفتم یک سال کار نکردم اهنگری گفت که چون دوتیکه هست قدیمیه سگ دست و توپی رو عوض کن یک تیکه بزار ، قدیمی ها جنس خوب نیست ، منم همینکارو کردم دومی یک سال و نیم کار کرد (یک سال و نیم کمتر از 20.000 تا میشه) حالا گفتم بپرسم ببینم چیکار کنم دوباره یک سال دیگه مجبور به تعویض نباشم
این دو مارکی که گفتید رو از بلبرینگ فروشی ها باید بگیرم؟ از کجا میتونم تشخیص بدم اصلی هست یا نه؟
با سپاس :n40:

amir z
03-04-2016, 08:24
ممنون از شما
اره دقیقا من بلبرینگ گرفتم یک سال کار نکردم اهنگری گفت که چون دوتیکه هست قدیمیه سگ دست و توپی رو عوض کن یک تیکه بزار ، قدیمی ها جنس خوب نیست ، منم همینکارو کردم دومی یک سال و نیم کار کرد (یک سال و نیم کمتر از 20.000 تا میشه) حالا گفتم بپرسم ببینم چیکار کنم دوباره یک سال دیگه مجبور به تعویض نباشم
این دو مارکی که گفتید رو از بلبرینگ فروشی ها باید بگیرم؟ از کجا میتونم تشخیص بدم اصلی هست یا نه؟
با سپاس :n40:

خواهش میکنم دوست عزیز
خود من تجربه عوض کردن 4-5 بلبرینگ روی یک چرخ پراید رو داشتم!!!:n31: اصلی خودش خراب میشه مصیبت شروع میشه، تنها راهش استفاده نکردن از مارک های بازاری هستش. البته شما هنوز دو بار عوض کردی، جا زیاد داری:n02:
قدیمی و جدید مهم نیست، اصلا لازم به تغییر به یک تیکه نبود، هر کدوم رو جنس خوب بندازی چند سال کار میکنه و مشکل پیش نمیاد (البته یک تیکه ها در صورت برابری کیفیت، عمر بیشتری دارن ولی اون قدر ها تفاوت وجود نداره). بله مارک های خوب رو فقط اونایی که کارشون تخصصی بلبرینگ فروشیه دارن (البته گرونتر از جنسی لوازم یدکی هستن). در مورد اصل بودن، تو بازار ایران با فروشنده ها و وارد کنندگان محترم(!) راه تشخیص خاصی که وجود نداره ولی خود بلبرینگ فروش ها چون چندین مدل از ارزون تا گرون دارن کمتر دروغ میگن و جنس خوب رو خودشون پیشنهاد میدن. به بلبرینگ هم نگاه کنی کیفیت حک شدن مارک روی بلبرینگ و کیفیت خود بلبرینگ تا حدودی گویا هستش.

unknown47
03-04-2016, 08:45
سلام
دوستان من یه مشکلی با ماشینم دارم(111)
وقتی توی ماشین چند نفر باشن با ترمز گرفتن حس میکنم سینی زیرپام،زیر پاهام جمع میشه(نمیدونم دقیقا کجای ماشینه ولی کاملا حس میکنم یه تیکه آهن زیر پام فشرده میشه)
چند بارم بردم واسه جلوبندی ولی گفته چیزی نیست و مال سرما هست ولی خب توی هوای گرمم همچین اتفاقی میوفته واسم
پ.ن: دوستان میدونم از لنت یا ای بی اس ماشین نیست! حس جمع شدن کفی زیر پام رو میده کاملا:n29::n37:

amirpcp30
04-04-2016, 11:36
خواهش میکنم دوست عزیز
خود من تجربه عوض کردن 4-5 بلبرینگ روی یک چرخ پراید رو داشتم!!!:n31: اصلی خودش خراب میشه مصیبت شروع میشه، تنها راهش استفاده نکردن از مارک های بازاری هستش. البته شما هنوز دو بار عوض کردی، جا زیاد داری:n02:
قدیمی و جدید مهم نیست، اصلا لازم به تغییر به یک تیکه نبود، هر کدوم رو جنس خوب بندازی چند سال کار میکنه و مشکل پیش نمیاد (البته یک تیکه ها در صورت برابری کیفیت، عمر بیشتری دارن ولی اون قدر ها تفاوت وجود نداره). بله مارک های خوب رو فقط اونایی که کارشون تخصصی بلبرینگ فروشیه دارن (البته گرونتر از جنسی لوازم یدکی هستن). در مورد اصل بودن، تو بازار ایران با فروشنده ها و وارد کنندگان محترم(!) راه تشخیص خاصی که وجود نداره ولی خود بلبرینگ فروش ها چون چندین مدل از ارزون تا گرون دارن کمتر دروغ میگن و جنس خوب رو خودشون پیشنهاد میدن. به بلبرینگ هم نگاه کنی کیفیت حک شدن مارک روی بلبرینگ و کیفیت خود بلبرینگ تا حدودی گویا هستش.
سلام مجدد
ممنون از تجهتون
دیروز یک بلبرینگ فروشی نه ناچی داشت نه skf گفت هر کی بگه داره دروغ گفته نیست تو بازار خودش یک مارکی رو گفت دونه ی سی تومن ، حالا باز بقیه فروشگاهها رو یک سوال میکنم
گریس برای پلوس گرفتم میخواستم بپرسم تفاوت میکنه گریس با گریس؟ مثلا همین رو میتونم جاهایی دیگه که میخوام استفاده کنم مثلا روی قطب های باطری

amir z
04-04-2016, 11:42
سلام مجدد
ممنون از تجهتون
دیروز یک بلبرینگ فروشی نه ناچی داشت نه skf گفت هر کی بگه داره دروغ گفته نیست تو بازار خودش یک مارکی رو گفت دونه ی سی تومن ، حالا باز بقیه فروشگاهها رو یک سوال میکنم
گریس برای پلوس گرفتم میخواستم بپرسم تفاوت میکنه گریس با گریس؟ مثلا همین رو میتونم جاهایی دیگه که میخوام استفاده کنم مثلا روی قطب های باطری

سلام
خواهش میکنم
در مورد برندها، تا حدودی درست گفته چون بازار اصلا حساب کتاب نداره و قلابی زیاده. چند جا برو ببین چی رو پیشنهاد میکنن و نظرشون چیه. همونجایی که گفتم بری، همه چی پیدا میکنی
گریس ها برای هر کاری با هم متفاوت هستن ولی این طور نیست که مثلا اگه به جا استفاده نشن خیلی اثر نامطلوبی بذارن. فقط نقاط مهم باید بیشتر توجه بشن، مثل همین پلوس و بلبرینگ ها و...
در مورد سرباتری یا پیچ مهره ها و یا جاهای معمولی مهم نیست و هر چی بزنید (حتی گریس های بی کیفیت ایرانی) مشکلی نداره

amirpcp30
04-04-2016, 12:05
سلام
خواهش میکنم
در مورد برندها، تا حدودی درست گفته چون بازار اصلا حساب کتاب نداره و قلابی زیاده. چند جا برو ببین چی رو پیشنهاد میکنن و نظرشون چیه. همونجایی که گفتم بری، همه چی پیدا میکنی
گریس ها برای هر کاری با هم متفاوت هستن ولی این طور نیست که مثلا اگه به جا استفاده نشن خیلی اثر نامطلوبی بذارن. فقط نقاط مهم باید بیشتر توجه بشن، مثل همین پلوس و بلبرینگ ها و...
در مورد سرباتری یا پیچ مهره ها و یا جاهای معمولی مهم نیست و هر چی بزنید (حتی گریس های بی کیفیت ایرانی) مشکلی نداره
ممنون ، مثلا گریسش با کیفیت باشه برای بقیه موارد هم میشه همون رو استفاده کرد؟ پلوسو با بلبرینگ متفاوته گریسش؟

camaro lt
04-04-2016, 12:35
سلام
دوستان من یه مشکلی با ماشینم دارم(111)
وقتی توی ماشین چند نفر باشن با ترمز گرفتن حس میکنم سینی زیرپام،زیر پاهام جمع میشه(نمیدونم دقیقا کجای ماشینه ولی کاملا حس میکنم یه تیکه آهن زیر پام فشرده میشه)
چند بارم بردم واسه جلوبندی ولی گفته چیزی نیست و مال سرما هست ولی خب توی هوای گرمم همچین اتفاقی میوفته واسم
پ.ن: دوستان میدونم از لنت یا ای بی اس ماشین نیست! حس جمع شدن کفی زیر پام رو میده کاملا:n29::n37:

با توجه به توضیحاتی که دادید، من فکر میکنم مشکل از بدنه ماشین باشه.
وقتی چند نفر سوار شدن یعنی که وزن بیشتری به اتاق و کل بدنه وارد میشه و مسلما برای توقف باید نیروی بیشری از طرف ترمز اعمال بشه.
این نیروی زیادتر به نوعی روی ساختار بدنه هم تاثیر میگذاره و به تصور من بخشی از سینی زیر پا سمت راننده به دلایلی خوب نصب نشده. مثلا ممکنه نقاط جوشکاری ضعیفی داشته باشه یا به دلایلی نقاط جوش این قسمت بریده و کنده شده باشه.

ماشین را پیش یک صافکار وارد ببرید و جریان را توضیح بدید و درخواست کنید این قسمت را دقیقا بررسی بکنه تا ببینه آیا درز و یا از هم گسیختگی توی این بخش وجود داره؟
همین آزمایش را هم انجام بدید( چند نفر سوار ماشین و ترمز گرفتن) تا خود صافکار دقیقا با مشکل مواجه بشه و درک بهتری پیدا بکنه.
به هر حال بدنه پراید در طی سالها مونتاژ شدن، روز به روز نازکتر و ضعیفتر ساخته شده تا هزینه های تولید کم بشه و در عوض سود شرکت بالاتره بره و اینجور اتفاقات هم دور از ذهن نیست.
تمنا میکنم به هر نتیجه ای که رسیدین با شرح کامل و تصویر توی همین تاپیک بنویسید.

amir z
04-04-2016, 13:25
ممنون ، مثلا گریسش با کیفیت باشه برای بقیه موارد هم میشه همون رو استفاده کرد؟ پلوسو با بلبرینگ متفاوته گریسش؟

مشکل نداره، استفاده کنید. فقط بعضی جاها بهتره گریس پایه نفتی ده نشه تا عمیر قطعات بهتر بشه. مثلا شفت استپر. گرچه با گریس یا روغن نفتی هم چرب بشه خراب نمیشه ولی عمرش یه مقدار کمتر میشه. بلبرینگ جنس خوب باشه و گریس خوب زده بشه تقریبا مرگ نداره. مثلا من روی یه ماشین همون هفته اول که تحویلش گرفتیم گریس های بلبرینگ چرخش رو پاک کردم و گریس نسوز stp زدم بعد 250 هزار تا کارکرد یه دونه شون هم خراب نشدن

amirpcp30
04-04-2016, 18:50
مشکل نداره، استفاده کنید. فقط بعضی جاها بهتره گریس پایه نفتی ده نشه تا عمیر قطعات بهتر بشه. مثلا شفت استپر. گرچه با گریس یا روغن نفتی هم چرب بشه خراب نمیشه ولی عمرش یه مقدار کمتر میشه. بلبرینگ جنس خوب باشه و گریس خوب زده بشه تقریبا مرگ نداره. مثلا من روی یه ماشین همون هفته اول که تحویلش گرفتیم گریس های بلبرینگ چرخش رو پاک کردم و گریس نسوز stp زدم بعد 250 هزار تا کارکرد یه دونه شون هم خراب نشدن
سلام مجدد
stp تقلبی هم داره؟ راستی من میخواستم گردگیر پلوس رو باز کنم نفهمیدم چطوری باید بستشو باز کرد

amir z
04-04-2016, 19:05
سلام مجدد
stp تقلبی هم داره؟ راستی من میخواستم گردگیر پلوس رو باز کنم نفهمیدم چطوری باید بستشو باز کرد

در مورد تقلبی بودن اطلاعی ندارم راستش. از جای مطمئن و خوب بخرید انشالا که اصله:n02:
اگه بستش از این ها باشه که شکل ورق فلزیه اونا رو نمیشه توضیح داد و باید یا دستکاریش کنی باز کنی یا دیده باشی. هیچ طور نمیشه با نوشته توضیح داد، اگه یه خورده تمیزش کنی و با دقت روش کار کنی میتونی بازش کنی:n31: اگه مشکل دارید بستش رو بخرید بست خودش رو پاره کنید و بست نو ببندید. حتی میتونید از این بست های معروف که با پیچ گوشتی باز و بسته میشن براش بخرید که عمری باشه (مخصوص پلوسش رو میفروشن که باریکتره و سرش کوچکتره)
از اینا:

camaro lt
08-04-2016, 21:58
سلام مجدد

با توجه به تجربه زیادی که در فروش لوازم یدکی خودرو و لوازم و وسائل جانبی ( مثل روغن ترمز، گریس، روغن گیربکس، روغن هیدرولیک و..) دارم ، اکیدا توصیه میکنم از گریس STP استفاده نکنید چون تمام گریسهایی که الان در بازار هست همه تقلبی شده و در واقع حتی به اندازه گریس معمولی هم کارایی نداره.

بهترین نوع گریس که استفاده کردم و خوب جواب داده، آسیا ژوله ، و آترود هست( بخصوص آترود سبز)

amirpcp30
08-04-2016, 22:43
با توجه به تجربه زیادی که در فروش لوازم یدکی خودرو و لوازم و وسائل جانبی ( مثل روغن ترمز، گریس، روغن گیربکس، روغن هیدرولیک و..) دارم ، اکیدا توصیه میکنم از گریس STP استفاده نکنید چون تمام گریسهایی که الان در بازار هست همه تقلبی شده و در واقع حتی به اندازه گریس معمولی هم کارایی نداره.

بهترین نوع گریس که استفاده کردم و خوب جواب داده، آسیا ژوله ، و آترود هست( بخصوص آترود سبز)

سلام
ممنون از شما اتفاقا همین اترود رو گرفتم 6 تومن قوطی سبز + گریس هم سبزه
با سپاس

amir z
09-04-2016, 08:23

ممنون بابت اطلاع:n16:
من یه stp از تقریبا 9 سال پیش دارم حرف نداره و مطمئنم اصله ولی خب اینجور که شما میگی الان قلابی شده متاسفانه:n35: اترود سبز هم استفاده کردم، خوبه ولی در حد اون stp که دارم نیستش ولی خب حتما بهتر از stp قلابی هایی که شما اشاره کردی باید باشه:n39:

camaro lt
09-04-2016, 12:39
ممنون بابت اطلاع:n16:
من یه stp از تقریبا 9 سال پیش دارم حرف نداره و مطمئنم اصله ولی خب اینجور که شما میگی الان قلابی شده متاسفانه:n35: اترود سبز هم استفاده کردم، خوبه ولی در حد اون stp که دارم نیستش ولی خب حتما بهتر از stp قلابی هایی که شما اشاره کردی باید باشه:n39:

خواهش میکنم.
متاسفانه همینطور که اشاره کردید ، STP های موجود در بازار همه تقلبی شده و در واقع بجای گریس از مخلوط چربی ضایعاتی کشتارگاه + روغن 10 و پارافین و گاها گازوئیل توی قوطی های پلاستیکی مشابه قدیم میریزن و به بازار میفرستن.
این به اصطلاح گریسها آنقدر بی کیفیت هستن که با کمترین مقدار حرارت ذوب میشه و به هیچ وجه کارایی نمونه های قدیمی را نداره. نمونه ای که شما داری احتمالا حداقل مربوط به 10 تا 12 سال قبل بوده که واقعا STP بودن و نه اینها.
من هم STP قدیمی داشتم و واقعا عالی جواب میداد اما الان دیگه نه.
چند وقت قبل برای چرخ عقب پراید یکی از دوستان از همین نمونه های جدید زدم و کمتر از یک هفته تقریبا همه گریسها ذوب شد و بیرون ریخت که البته هنوز هوا گرم نشده بود و به تابستان واقعی نرسیدیم!

در مورد دو نمونه دیگه من هم از " آسیا ژوله " و هم " آترود سبز" برای چرخ انواع خودروها و از جمله شورلت استفاده کردم و خوب جواب داده.

برای اینکه ببینید یک گریس واقعا نسوز هست یا نه، بهتره مقدار کمی از گریس را روی نوک یک آچار بگذارید و روی شعله بگیرید( شعله کبریت یا فندک) و اگر سریع شروع به سوختن و ذوب شدن کرد یعنی تقلبی است و در غیر این صورت میشه استفاده کرد، البته درجه ذوب هر گریس فرق میکنه و باید بر اساس مورد مصرف انتخاب بشه.

amir z
09-04-2016, 17:38
خواهش میکنم.
متاسفانه همینطور که اشاره کردید ، STP های موجود در بازار همه تقلبی شده و در واقع بجای گریس از مخلوط چربی ضایعاتی کشتارگاه + روغن 10 و پارافین و گاها گازوئیل توی قوطی های پلاستیکی مشابه قدیم میریزن و به بازار میفرستن.
این به اصطلاح گریسها آنقدر بی کیفیت هستن که با کمترین مقدار حرارت ذوب میشه و به هیچ وجه کارایی نمونه های قدیمی را نداره. نمونه ای که شما داری احتمالا حداقل مربوط به 10 تا 12 سال قبل بوده که واقعا STP بودن و نه اینها.
من هم STP قدیمی داشتم و واقعا عالی جواب میداد اما الان دیگه نه.
چند وقت قبل برای چرخ عقب پراید یکی از دوستان از همین نمونه های جدید زدم و کمتر از یک هفته تقریبا همه گریسها ذوب شد و بیرون ریخت که البته هنوز هوا گرم نشده بود و به تابستان واقعی نرسیدیم!

در مورد دو نمونه دیگه من هم از " آسیا ژوله " و هم " آترود سبز" برای چرخ انواع خودروها و از جمله شورلت استفاده کردم و خوب جواب داده.

برای اینکه ببینید یک گریس واقعا نسوز هست یا نه، بهتره مقدار کمی از گریس را روی نوک یک آچار بگذارید و روی شعله بگیرید( شعله کبریت یا فندک) و اگر سریع شروع به سوختن و ذوب شدن کرد یعنی تقلبی است و در غیر این صورت میشه استفاده کرد، البته درجه ذوب هر گریس فرق میکنه و باید بر اساس مورد مصرف انتخاب بشه.

دقیقا درسته. اون گریسی که من دارم رو به چرخ ماشین زده بودم و بعد چند سال که از روش گذشته بود یه بار تابستون بعد از اینکه ماشین چند ساعت کار کرده بود و کاملا داغ بود چرخ رو باز کردم ولی تقریبا میتونم بگم گریس مثل روز اول بودش!:n38: نه شل شده بود و نه تغیر حالت داده بود که مثل لجن یا گل و لای شده باشه. واسه همین به کیفیتش ایمان پیدا کرده بودم. همچنین بعد نزدیک به 9 سال هنوز بلبرینگ ها آخ نگفته بودن!
این دفعه گریس تموم بشه یکی از این برند ها که گفتی رو تست میکنم :n39::n40:

Life24
13-04-2016, 19:05
با درود و وقت بخیر و خسته نباشید
دوستان این پراید مدل 91 ما ، جدیدا (البته نه همیشه) وقتی گاز ندم دور موتور روی 20 اگر اشتباه نکنم . گاز میکخوره
به هر حال بیشتر از حالت درجا ، برای خودش گاز میده
اگر بزنم کنار و اصلا گاز ندم . درست میشه اما باز گاز بدی .چند ثانیه زیاد گاز میخوره
اگر خاموش کنم و مجدد ماشین روشن کنم . درست میشه
استپرش مشکل داره؟ ممنون

amir z
13-04-2016, 21:50
با درود و وقت بخیر و خسته نباشید
دوستان این پراید مدل 91 ما ، جدیدا (البته نه همیشه) وقتی گاز ندم دور موتور روی 20 اگر اشتباه نکنم . گاز میکخوره
به هر حال بیشتر از حالت درجا ، برای خودش گاز میده
اگر بزنم کنار و اصلا گاز ندم . درست میشه اما باز گاز بدی .چند ثانیه زیاد گاز میخوره
اگر خاموش کنم و مجدد ماشین روشن کنم . درست میشه
استپرش مشکل داره؟ ممنون

سلام
اول از همه سوکت استپر و سنسور دریچه گاز رو چک کن و تمیزکاری و محکم کاری کن. اگه درست نشد استپر ور تمیز کن و در نهایت با یکی دیگه جابجا کن و تست کن ببین چی میشه. اینا شایع ترین موارد هستش. تو مراحل بعد میتونه از پتانسیومتر دریچه گاز و حتی خود ecu هم باشه

Life24
13-04-2016, 22:15
ببخشید چرا وقتی خاموش و روشن کنیم درست میشه ??

amir z
14-04-2016, 07:22
ببخشید چرا وقتی خاموش و روشن کنیم درست میشه ??

احتمالا بصورت خطای موقت روی ای سی یو ثبت میشه و با خاموش روشن شدن پارامترها استانداردمیشن و تا یه مدت درست میشه. اول از همه سوکت ها رو تقویت کنید

Life24
14-04-2016, 17:45
احتمالا بصورت خطای موقت روی ای سی یو ثبت میشه و با خاموش روشن شدن پارامترها استانداردمیشن و تا یه مدت درست میشه. اول از همه سوکت ها رو تقویت کنید

ببخشید دریچه گاز کجا هست؟

alireza99.99
14-04-2016, 23:19
دوستان هزینه تعویض سر پولوس(قسمتی که به چرخ وصل میشه) هر دو چرخ + قیمت این قطعات چقدره؟

amir z
15-04-2016, 08:17
ببخشید دریچه گاز کجا هست؟

همون قطعه ای که روی اون استپر سوار میشه رو دریچه گاز میگن. عکس زیر:

اون سنسوری هم که پایینتر از استپر قرار داره پتانسیومتر دیگه گاز و یا سنسور دریچه گاز نام داره که زاویه باز شدن پولکی دریچه گاز رو به ای سی یو گزارش میده

دوستان هزینه تعویض سر پولوس(قسمتی که به چرخ وصل میشه) هر دو چرخ + قیمت این قطعات چقدره؟

چه خودرویی دوست عزیز؟

alireza99.99
15-04-2016, 09:25
چه خودرویی دوست عزیز؟

فراموش کردم بگم
پراید

amir z
15-04-2016, 10:03
فراموش کردم بگم
پراید

حدود 35-40 تومنه واسه هر طرف (کمتر هم گیر میاد). اجرت رو خبر ندارم چند میگیرن. سعی کنید از یکی از مارک های سایپا یدک، امیرنیا یا عظام استفاده کنید چون مارک های متفرقه یک سال نشده به صدا می افتن

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-04-2016, 12:23
ماشین چند وقته وقتی پام رو روی گاز میذارم یه صدای شبیه قرررر میده :n31:
موقع پارک هم وقتی فرمون رو زیاد میچرخونم صدای تق تق از توی ماشین میاد
خیلی داره اذیت میکنه به نظرتون از چیه ؟
یه جا بردیم سیبک هاشو عوض کرد کلی هم پولش شد ولی مشکل حل شد ، یبار دیگه رفتم پیشش گفتیم شاید جنس سیبک ها خوب نبود ، یه جنس دیگه انداخت یذره خوب بود بعد دوباره همونجوری شد
خواهشا هرکسی تجربشو داره راهنمایی کنه که بدجور گیرم انداخته :n34:
سلام
دنده اتوماته یا دستی ؟
فرمونش هیدرولیکه ؟
موقع پیچیدن فرمان صدا میده یا موفع به آخر رسیدن ؟
صدای قرررر از موتوره یا گیربکس؟ خلاص هم وقتی گاز میدین همین صدا رو میده ؟
2 چرخ جلو رو که روی جک بزنین و فرمان رو با موتور خاموش و موتور روشن چپ و راست کنین صدا میده ؟

Life24
16-04-2016, 15:11
با درود
دوستان صافی بنزین رو چند هزار تا باید عوض کرد؟

Life24
16-04-2016, 22:20
سلام
دوستان پراید 91 با کارکرد 80 هزار کیلومتر . امسال که کولر میزنم، صدای تراکتور میده ماشین.
باید کدام قسمت ها چک کنم؟از کدام قسمت هست ؟
احساس میکنم ماشین روان و راحت نمیتونه کار کنه . خیلی زور میزنه..
قدیم هم البته صدا بود اما امسال خیلی بیشتر شده و مشهود تر

amir z
16-04-2016, 22:27
سلام
دوستان پراید 91 با کارکرد 80 هزار کیلومتر . امسال که کولر میزنم، صدای تراکتور میده ماشین.
باید کدام قسمت ها چک کنم؟از کدام قسمت هست ؟
احساس میکنم ماشین روان و راحت نمیتونه کار کنه . خیلی زور میزنه..
قدیم هم البته صدا بود اما امسال خیلی بیشتر شده و مشهود تر

سلام
با این وضعیت اصلا روشن نکن دوست عزیز

به احتمال خیلی زیاد کمپرسور گیرپاژ کرده. باید کمپرسور رو تست کنید

Life24
16-04-2016, 22:54
سلام
با این وضعیت اصلا روشن نکن دوست عزیز

به احتمال خیلی زیاد کمپرسور گیرپاژ کرده. باید کمپرسور رو تست کنید

ببخشید از کگجا معلوم؟> اخه ادم می ترسه بره پیش تعمیرکار ها. نیامدی . میگن فلان قسمت خرابه . فلان مورد داره
پارسال ترموستات ما خراب بود. تا رادیاتور هم برای ما عوض کردند!!

amir z
17-04-2016, 07:41
ببخشید از کگجا معلوم؟> اخه ادم می ترسه بره پیش تعمیرکار ها. نیامدی . میگن فلان قسمت خرابه . فلان مورد داره
پارسال ترموستات ما خراب بود. تا رادیاتور هم برای ما عوض کردند!!

آخه هیچ چیز دیگه ای نداره این اتفاق رو پیش بیاره. شما میگی صدای شدید میده و همچنین نمیذاره ماشین روون کار کنه. کولر تنها چیزی که داره و میتونه چنین اتفاقی پیش بیاره کمپرسوره. اگه فقط صدا بود میشد به فن هم میشد شک کرد
شما یکی رو بذار تو ماشین و بگو کولر رو روشن کنه و خودت تو کاپوت چک ببین صدا دقیقا کجاس (میتونی دستت رو هم روی کمپرسور بذاری تا بهتر احساس کنی، فقط حواست به تسمه ها باشه خدایی نکرده اتفاق بدی برات نیفته). اگه کمپرسور بود که معلومه از خودشه و احتمالا بلبرینگ خرد کرده. ولی در کل از کولر سعی کن استفاده نکنی تا عیب رو برطرف کنی

در مورد تعمیرکارها هم کاملا حق با شماس. همیشه سعی کنید کارهای ماشین رو تا اونجا که میشه رو خودتون انجام بدین تا رفتار این افراد نشید

amraja
17-04-2016, 12:42
درود، چراغ سقف پراید 132 در حالت در باز روشن نمیشه... مشکل از کجاست ؟ چطور رفع میشه؟

sia1
17-04-2016, 12:55
درود، چراغ سقف پراید 132 در حالت در باز روشن نمیشه... مشکل از کجاست ؟ چطور رفع میشه؟

- کلید تنظیم لامپ سقف
- سوئیچ لادری
- سوختن فیوز
- سوختن لامپ
- پارگی سیم در مسیر

از بالا به پایین اولویت داره

amraja
17-04-2016, 14:08
- کلید تنظیم لامپ سقف
- سوئیچ لادری
- سوختن فیوز
- سوختن لامپ
- پارگی سیم در مسیر

از بالا به پایین اولویت داره

سوختن لامپ؟؟ انگار متوجه نشدید سوالمو... فقط روی حالت door روشن نمیشه... روی حالت on روشنه یعنی مشکل لامپ نیست. اینم بگم درا که باز بشن اون علامت قرمزه میفته رو صفحه.. یعنی مشکل در هم نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-04-2016, 20:59
سلامدوستان پراید 91 با کارکرد 80 هزار کیلومتر . امسال که کولر میزنم، صدای تراکتور میده ماشین. باید کدام قسمت ها چک کنم؟از کدام قسمت هست ؟ احساس میکنم ماشین روان و راحت نمیتونه کار کنه . خیلی زور میزنه..قدیم هم البته صدا بود اما امسال خیلی بیشتر شده و مشهود ترسلام
یا روشن کردن کولر آیا فنِ رادباتور فوراً روشن میشه ؟
آیا باد کولر خوب خنک هست ؟
موتور با روشن کردن کولر لرزش شدید داره ؟
صدا با کمی گاز دادن رفع میشه ؟
درایر و فیلتر مدادی (اوریفیس تیوب) کِی عوض شده ؟

Life24
17-04-2016, 23:28
سلام

ممنون از شما

بله

بله

شدید نه اما میگن پراید همشون همین هست و مقداری لرزش داره چون موتور ضعیف هست کلا

به نظرم بله

نمیدانم چیست و عوض نشده تا به حال

ممنون :n40:

sia1
17-04-2016, 23:31
سوختن لامپ؟؟ انگار متوجه نشدید سوالمو... فقط روی حالت door روشن نمیشه... روی حالت on روشنه یعنی مشکل لامپ نیست. اینم بگم درا که باز بشن اون علامت قرمزه میفته رو صفحه.. یعنی مشکل در هم نیست

خوب اینها یعنی اینکه بخشی از موارد سالمه
پس لامپ سالمه
لادری هم سالمه
و نتیجتا فیوز هم سالمه
دو تا بیشتر نمیمونه. کلید تنظیم سقف و پارگی سیم در مسیر
اگ مشکل از کلید سقف نبود بایستی یکی از کانکتورهای توی مسیر یا قطعه یا اینکه آب خورده اتصال خوب نمیده.
اگه یکی از درها این مشکلو داره که کانکتور همون در رو بایستی بررسی کن و اگه همه درها مشکل دارن بایستی کانکتورها بالاتر رو بررسی کنی.

قبل اینکه کانکتورهارو بخوای باز کنی بهتره اول کلید سقف رو باز کنی. چون احتمال خرابی کلید سقف خیلی بیشتره.
در مورد کانکتورها هم توصیه میکنم خودت اینکارو نکنی چونکه کانکتورها دور از دسترس هستن و ممکنه باعث خرابی اضافی در ماشین بشی

در سیستم لامپ سقف مدار به این صورته که از باتری به فیوز بعد به لامپ بعد به کلید سقف بعد به لادری میره
و چیز دیگری دخالت نداره. مثل ضبط ماشین نیست که به سوئیچ وصل باشه. مستقیم به باتری ماشین وصله.

پشت آمپر مجزا از لامپ سقف کار میکنه ولی به لادری وصله و وقتی سوئیچ بازه پشت آمپر فعال میشه.

اینم نقشه لامپ سقف.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-04-2016, 06:36
ممنون از شما
بله
بله
شدید نه اما میگن پراید همشون همین هست و مقداری لرزش داره چون موتور ضعیف هست کلا
به نظرم بلهنمیدانم چیست و عوض نشده تا به حال
ممنون :n40:
قابلی نداشت . ممنونِ خدای دانائیم همگی
با موتور سرد استارت بزنین , یک دقیقه بعد وایرشمعها رو تک تک با انبردست عایق دار بکشین (سرِ وایر رو بگیرین نه سیمش رو )
آیا برداشتن وایرها باعثِ لرزش یکسانِ مونور میشه ؟ یا یک وایر برداشتنش لرزش کمتری تولید میکنه ؟
اگر یک وایر لرزش کمتر از بقیه داره پس همون سیلندر به دلیلی ضعیف هست و باعث کم شدن قدرت موتور شده
احتمالهای وارده:
مقاومت بالای وایر همون سیلندر
تنظیم نبودن فیلرها
تنظیم نبودن تسمه تایم
تنظیم نبودن دلکو در موتورهای قدیمی که دلکو داره
فرسوده بودن موتور بر اثر عمر زیاد و یا دیر روغن عوض کردن و همچنین گازوندن

تنظیم نبودن گپ شمعش
مقاومتِ بالای شمع همون سیلندر (باید شمع همون سبلندر و شمع یک سیلندر دیگه باز بشه و مقاومتشون با هم مقایسه بشه . )
برای اندازه گیری مقاومتِ شمع , اهم متر رو بزنین به سر شمع و الکترود وسط شمع . قبلش الکترود رو تمیز کنین
=================================
این که میگین نمیدونین درایر و فیلتر مدادی چیه معنیش اینه که تاپبک صرفه جوئی در هزینه های خودرو ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نخوندین یا کامل نخوندین
نخوندن اون تاپیک یعنی ملیونها تومن ضرر مالی , اعصاب خوردی , گرفتار شدن زیر دست عده ای از مکانیکهای بی وجدان و یا ناوارد و فریب خوردن در سرویس و تعمیر ماشین و خرید قطعات و مرتب نبودن ماشین
در صفحه های ابتدائی طرز کار کولر و قطعاتش و اطلاعات مهمی در مورد سرویس و نگهداریش درج شده
درضمن , کندنسر اگر بیرونش کثیف و یا روزنه هاش گرفته و یا له شده باشه باعث خوب خنک نشدن گازِ داغِ فشرده شده و درنتیجه فشار به کمپرسور و درنتیجه فشار به موتور و لرزش و بالا رفتن مصرف سوخت میشه . همچنین کثیفی فیلتر مدادی و درایر

mahdi_z100
18-04-2016, 11:11
با سلام
دیروز که بارون امد بخاری ماشین رو برای گرم کردن شیشه جلو روشن کردم ولی بادش خیلی کم بود و بخار شیشه رو از بین نمیبرد . ماشین پرایده . درجه تغییر باد بخاری را هم که تغییر میدم هیچ تغییری احساس نمیشه . لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

Life24
18-04-2016, 11:33
قابلی نداشت . ممنونِ خدای دانائیم همگی
با موتور سرد استارت بزنین , یک دقیقه بعد وایرشمعها رو تک تک با انبردست عایق دار بکشین (سرِ وایر رو بگیرین نه سیمش رو )
آیا برداشتن وایرها باعثِ لرزش یکسانِ مونور میشه ؟ یا یک وایر برداشتنش لرزش کمتری تولید میکنه ؟
اگر یک وایر لرزش کمتر از بقیه داره پس همون سیلندر به دلیلی ضعیف هست و باعث کم شدن قدرت موتور شده
احتمالهای وارده:
مقاومت بالای وایر همون سیلندر
تنظیم نبودن فیلرها
تنظیم نبودن تسمه تایم
تنظیم نبودن دلکو در موتورهای قدیمی که دلکو داره
فرسوده بودن موتور بر اثر عمر زیاد و یا دیر روغن عوض کردن و همچنین گازوندن

تنظیم نبودن گپ شمعش
مقاومتِ بالای شمع همون سیلندر (باید شمع همون سبلندر و شمع یک سیلندر دیگه باز بشه و مقاومتشون با هم مقایسه بشه . )
برای اندازه گیری مقاومتِ شمع , اهم متر رو بزنین به سر شمع و الکترود وسط شمع . قبلش الکترود رو تمیز کنین
=================================
این که میگین نمیدونین درایر و فیلتر مدادی چیه معنیش اینه که تاپبک صرفه جوئی در هزینه های خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نخوندین یا کامل نخوندین
نخوندن اون تاپیک یعنی ملیونها تومن ضرر مالی , اعصاب خوردی , گرفتار شدن زیر دست عده ای از مکانیکهای بی وجدان و یا ناوارد و فریب خوردن در سرویس و تعمیر ماشین و خرید قطعات و مرتب نبودن ماشین
در صفحه های ابتدائی طرز کار کولر و قطعاتش و اطلاعات مهمی در مورد سرویس و نگهداریش درج شده
درضمن , کندنسر اگر بیرونش کثیف و یا روزنه هاش گرفته و یا له شده باشه باعث خوب خنک نشدن گازِ داغِ فشرده شده و درنتیجه فشار به کمپرسور و درنتیجه فشار به موتور و لرزش و بالا رفتن مصرف سوخت میشه . همچنین کثیفی فیلتر مدادی و درایر

با سپاس از شما
بنده تاپیک شما در مورد تست وایر شمع ها را خواندم. و حدودا پارسال بود که وایرشمع ها را تست کردم و مقاومت شون مناسب بود.
البته در حالت خاموش بودن ماشین.
به نظر شما با توجه به گذشت 4 سال و 80 هزار کیلومتر ، بهتر نیست . یک دست وایرشمع بخرم و بندازم؟

dvb595959
18-04-2016, 11:42
درود
دوستان کسی میدونه مشکل هیدرولیک فرمان که ایرانخودرو فراخوان داده چیه؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-04-2016, 13:12
با سپاس از شمابنده تاپیک شما در مورد تست وایر شمع ها را خواندم. و حدودا پارسال بود که وایرشمع ها را تست کردم و مقاومت شون مناسب بود.البته در حالت خاموش بودن ماشین.به نظر شما با توجه به گذشت 4 سال و 80 هزار کیلومتر ، بهتر نیست . یک دست وایرشمع بخرم و بندازم؟
سلام
به نظر بنده ی مخلص هیچ چیزی بدون تست نیاید تعویض یا تعمیر بشه

abbas-t
19-04-2016, 08:38
سلام دوستان
از بست های شلنگ بالای رادیات که به موتور متصل میشه اب نشت میکنه ،هر چقدر هم سفت میکنم بی فایده ست !

amir z
19-04-2016, 08:53
سلام دوستان
از بست های شلنگ بالای رادیات که به موتور متصل میشه اب نشت میکنه ،هر چقدر هم سفت میکنم بی فایده ست !

سلام
اول ارز همه دقیق چک کن ببین گلویی رادیاتور ترک نداشته باشه. بعدش کلا شیلنگ رو در بیار و تا اون قسمتی که بست بسته میشه و تغییر شکل داده رو جدا کن (البته اگه طولش خیلی کوتاه نمیشه، معمولا مشکلی نداره و طولش میرسه) و دوباره جا بزن و ببند

Life24
19-04-2016, 22:40
دوستان سلام
پراید 91 با کارکرد 80 هزار تا وقتی نور از ماشین نگیریم . روزها اصلا مشکل نداره
اما در شب ، امپر آب یک خانه بالا میاد و میره روی 5
در صورتی که نباید بیشتر از 4 بشه
اتصال بدنه رو باز کردم و تمیز کردم اما ظاهرا درست نشده
فشنگی نو هم انداختم
یکی میگه اتصال بدنه رو قوی کن. یعنی یکی اضافه کن
من شک به دینام دارم راستش. نظرتون چیه؟ چطور بفهممی مشکل از چیه

amir z
20-04-2016, 07:29
دوستان سلام
پراید 91 با کارکرد 80 هزار تا وقتی نور از ماشین نگیریم . روزها اصلا مشکل نداره
اما در شب ، امپر آب یک خانه بالا میاد و میره روی 5
در صورتی که نباید بیشتر از 4 بشه
اتصال بدنه رو باز کردم و تمیز کردم اما ظاهرا درست نشده
فشنگی نو هم انداختم
یکی میگه اتصال بدنه رو قوی کن. یعنی یکی اضافه کن
من شک به دینام دارم راستش. نظرتون چیه؟ چطور بفهممی مشکل از چیه
سلام دوست عزیز
این مورد اکثرا به خاطر ضعف اتصال بدنه هستش. بهتره با یه سیم ضخیم (سیم دستگاه جوش مناسبه) از قطب منفی به موتور و همچنین بدنه اتصال ایجاد کنی. در مورد دینام هم تستش کاری نداره. شما ماشین رو روشن کن و ولت متر رو به دو سر باتری بزن. باید حدودا 14 ولت باشه (بهترین حالت 14.2-14.3 هستش) بعدش چراغ ها رو بخاری و چند تا چیز روشن کن و دوباره تست کن. توی این حالت نباید به زیر حدودا 13 برسه

bilmazlar
20-04-2016, 08:38
سلام خدمت دوستان فنی

ممنون از راهنمایی‌هاتون تو اینجا. به من که همیشه خیلی کمک کرده.

یه سؤال:
وقتی با پراید، می‌خوام خیلی آروم دنده عقب برم، ماشین یه صدای سوتی ازش بلند می‌شه درست مثل وقت ترمز گرفتن که صدای سوت از بعضی لنت‌ها بلند می‌شه. دستی هم خوابیده است به طور کامل اما صدا می‌آد.
به نظرتون مشکل از چی می‌تونه باشه؟

یه چیز دیگه. دیروز صبح رفتم باک بنزینش رو پر کردم و برگشتم. وقتی از ماشین پیاده شدم، یه بویی مثل بوی لنت یا صفحه کلاچ سوخته می‌اومد اطراف ماشین. با توجه به این که ترمزدستی خوابیده بود و مسیر هم کفی و بدون ترافیک هم رفتم و برگشتم، به نظرتون ممکنه از ماشین من بوده باشه یا بو قبلن تو فضا کوچه بوده از یه ماشین دیگه؟ ممکنه ربط به همین سوت کشیدنی داشته باشه که عرض کردم؟

bilmazlar
20-04-2016, 08:43
ببخشید.

یه سؤال دیگه.

ماشین L90 رو وقتی موتورش سرده، روشن که می‌کنم دور موتور یکی دو دقیقه هی می‌ره بالا تا نزدیک 2500 بعد می‌آد پایین زیر 1000 و نوسانی این کار ادامه پیدا می‌کنه تا یه کم موتور کار کنه و گرم بشه. با این وضعیت وقتی شروع به حرکت هم می‌کنم در حین حرکت موتور بیشتر گاز می‌خوره انگار.

اگه همون موقع که موتور رو روشن می‌کنم، یکی دو بار گاز بدم که دو موتور بره بالای 4500، این نوسان دور موتور قطع می‌شه و دور موتور اول چند ثانیه روی 1500 می‌مونه و بعدش می‌آد روی 700-800 که معمولیه دیگه.

به نظرتون مشکل از کجاست؟ سنسوری چیزی باید تمیز یا تعویض بشه؟

sia1
20-04-2016, 09:42
سلام خدمت دوستان فنی

ممنون از راهنمایی‌هاتون تو اینجا. به من که همیشه خیلی کمک کرده.

یه سؤال:
وقتی با پراید، می‌خوام خیلی آروم دنده عقب برم، ماشین یه صدای سوتی ازش بلند می‌شه درست مثل وقت ترمز گرفتن که صدای سوت از بعضی لنت‌ها بلند می‌شه. دستی هم خوابیده است به طور کامل اما صدا می‌آد.
به نظرتون مشکل از چی می‌تونه باشه؟

یه چیز دیگه. دیروز صبح رفتم باک بنزینش رو پر کردم و برگشتم. وقتی از ماشین پیاده شدم، یه بویی مثل بوی لنت یا صفحه کلاچ سوخته می‌اومد اطراف ماشین. با توجه به این که ترمزدستی خوابیده بود و مسیر هم کفی و بدون ترافیک هم رفتم و برگشتم، به نظرتون ممکنه از ماشین من بوده باشه یا بو قبلن تو فضا کوچه بوده از یه ماشین دیگه؟ ممکنه ربط به همین سوت کشیدنی داشته باشه که عرض کردم؟

پاسخ یک کم تجربه:
لنت ترمز جلوی ماشین احیانا تموم نشده؟!
در لنت ترمز جلو یک زایده فلزی وجود داره که وقتی لنت به انتها نیرسه به بدن برخورد کرده و یک صدای سوت ایجاد میکنه. بدین ترتیب راننده متوجه به اتمام رسیدن لنت میشه
این صدا در هنگام دنده عقب رفتن زیاد شنیده میشه.

ببخشید.

یه سؤال دیگه.

ماشین L90 رو وقتی موتورش سرده، روشن که می‌کنم دور موتور یکی دو دقیقه هی می‌ره بالا تا نزدیک 2500 بعد می‌آد پایین زیر 1000 و نوسانی این کار ادامه پیدا می‌کنه تا یه کم موتور کار کنه و گرم بشه. با این وضعیت وقتی شروع به حرکت هم می‌کنم در حین حرکت موتور بیشتر گاز می‌خوره انگار.

اگه همون موقع که موتور رو روشن می‌کنم، یکی دو بار گاز بدم که دو موتور بره بالای 4500، این نوسان دور موتور قطع می‌شه و دور موتور اول چند ثانیه روی 1500 می‌مونه و بعدش می‌آد روی 700-800 که معمولیه دیگه.

به نظرتون مشکل از کجاست؟ سنسوری چیزی باید تمیز یا تعویض بشه؟

پاسخ یک کم تجربه:
من نظرم استپر ماشینتونه. و فکر میکنم به خاطر کثیفی باشه

bilmazlar
20-04-2016, 12:06
پاسخ یک کم تجربه:
لنت ترمز جلوی ماشین احیانا تموم نشده؟!
در لنت ترمز جلو یک زایده فلزی وجود داره که وقتی لنت به انتها نیرسه به بدن برخورد کرده و یک صدای سوت ایجاد میکنه. بدین ترتیب راننده متوجه به اتمام رسیدن لنت میشه
این صدا در هنگام دنده عقب رفتن زیاد شنیده میشه.

ممنون از پاسختون. ممکنه. البته لنت رو پارسال تابستون عوض کردم. اما ممکنه همین باشه. تازگیا کنترلش نکردم. نظری درباره اون بویی که عرض کردم ندارین شما؟

پاسخ یک کم تجربه:
من نظرم استپر ماشینتونه. و فکر میکنم به خاطر کثیفی باشه

بازم ممنون. کثیفی استپر اگه باشه، در حین حرکت مشکلی ایجاد نمی‌کنه؟ مثل ریپ زدن؟ یا کم آوردن تو سربالایی؟

sia1
20-04-2016, 17:11
ممنون از پاسختون. ممکنه. البته لنت رو پارسال تابستون عوض کردم. اما ممکنه همین باشه. تازگیا کنترلش نکردم. نظری درباره اون بویی که عرض کردم ندارین شما؟

بازم ممنون. کثیفی استپر اگه باشه، در حین حرکت مشکلی ایجاد نمی‌کنه؟ مثل ریپ زدن؟ یا کم آوردن تو سربالایی؟

نظری در مورد بوی لنت ندارم. چون تا بحال همچین موردی ندیدم.

استپر اغلب وقتی خراب میشه یا مشکل دار میشه، وقتی که پدال گاز رو ناگهانی ول کنی باعث خاموش شدن موتور میشه. یا اینکه در حالت دور آرام کولر رو بزنی موتور خاموش میکنه. در این حالت استپر از کار افتاده و با تمیز کردن هم درست نمیشه. درواقع استپر کارش ثابت نگه داشتن دور موتور در حالت دور آرامه. حتی اگر بار بر روی موتور باشه... اونقدر سوخت به موتور میفرسته تا دور موتور روی حالت کم دور باقی بمونه.
از دیگر مشکلات استپر نوسان کردن دور موتور هستش. به اینخاطره که استپر در یک نقطه گیر میکنه و حرکت ناگهانی میکنه و مدام مجبوره میزان سوخت رو تغییر بده.
این موارد مختص به شرایط سرد نیست و در حالت گرم هم این اتفاق میافته.
در مورد مشکل شما شاید این مسئله دخالت داشته باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-04-2016, 14:34
ببخشید.یه سؤال دیگه.ماشین L90 رو وقتی موتورش سرده، روشن که می‌کنم دور موتور یکی دو دقیقه هی می‌ره بالا تا نزدیک 2500 بعد می‌آد پایین زیر 1000 و نوسانی این کار ادامه پیدا می‌کنه تا یه کم موتور کار کنه و گرم بشه. با این وضعیت وقتی شروع به حرکت هم می‌کنم در حین حرکت موتور بیشتر گاز می‌خوره انگار.اگه همون موقع که موتور رو روشن می‌کنم، یکی دو بار گاز بدم که دو موتور بره بالای 4500، این نوسان دور موتور قطع می‌شه و دور موتور اول چند ثانیه روی 1500 می‌مونه و بعدش می‌آد روی 700-800 که معمولیه دیگه.به نظرتون مشکل از کجاست؟ سنسوری چیزی باید تمیز یا تعویض بشه؟سلام
بالا پائین شدن دور موتور با سیکلِ ثابت و منظم یعنی"هوای بیش از حد داره وارد سیلندرها میشه و چون پاشش سوخت از انژکتورها کم هست درنتیجه دور موتور میره بالا و سپس سوخت کم میاره میاد پائین بعد دوباره میره بالا
اگر همیشه انجوریه , چه با موتور سرد چه نیم گرم و چه گرم پس احنمالا منیفولد ترک خورده یا شکسته یا سوراخ شده و هوا میکشه
برای تستش کافیه با چیزی ورودی هوا به منیفولد رو کامل ببندین
اگر موتور خاموش نشد پس منیفولد داره قاچاقی نفس میکشه از جائی
==============
اگر فقط مدتی اینجوری هست و بعدش درست میشه احتمال گیر داشتن یا معیوب بودن استپر هست
وقتی دور موتور ثابت و درست شد فیش استپر رو بکشین بعدش خاموش کنین و مدتی صبر کنین و تست کنین . اگر دیده بالا پائین نشد پس استپر مشکل داره . مبادا تعویضش کنین . اول تمیرش کنین و ریستش کنین یعنی فیوز کامپیوتر رو 5 دقیقه بردارین بعدش ریستش کنین .
سوئیچ 5 ثانیه باز
س 5 ث بسته
س 5 ث باز سپس استارت بدون گاز دادن
صبر کنین تا موتور کاملاً گرم بشه
موتور خاموشبرای ماشین کولر دار , باید بعد از گرم شدن موتورو روشن شدن فن , کولر 10 ثانیه روشن, کولر 10 ث خ
موتور خاموش
تمیز کردنش با کمی بنزین راحت ترین راهه که در صفحات آخر این تاپیک روشش رو نوشتم

استپر کارش فقط و فقط تنظیم هوای موتور در دور آرام هست و در حرکت هیییچ نقشی نداره
میشه فیشش رو مشید و رانندگی کرد بدون هیچ مشکلی به شرط روشن نکردن کولر

Life24
21-04-2016, 21:18
سلام دوست عزیز
این مورد اکثرا به خاطر ضعف اتصال بدنه هستش. بهتره با یه سیم ضخیم (سیم دستگاه جوش مناسبه) از قطب منفی به موتور و همچنین بدنه اتصال ایجاد کنی. در مورد دینام هم تستش کاری نداره. شما ماشین رو روشن کن و ولت متر رو به دو سر باتری بزن. باید حدودا 14 ولت باشه (بهترین حالت 14.2-14.3 هستش) بعدش چراغ ها رو بخاری و چند تا چیز روشن کن و دوباره تست کن. توی این حالت نباید به زیر حدودا 13 برسه

دوستان عزیز سلام ، مشکلم توضیح دادم برای رفتن امپر روی پنج در شب
فک کنم دینام سالم باشه چون صبح ولت متر زدم ، به باطری و مصرف کننده اضافه شد . مثل نور و بخاری
سر باطری افت ولتاژ نداشتیم و در حد 14 ولت بود .
حالا سوال اینجاست . اگر شب فقط سکن روشن باشه ، امپر تا پنج بالا نميره اما اگر چراغ ها روشن کنم (مرحله بعد سکن) ، دیگه میره پنج
همان اتصال بدنه هست ?? چون تمیز کردن فایده نداشت و باید اضافه کنم

amir z
21-04-2016, 21:52
دوستان عزیز سلام ، مشکلم توضیح دادم برای رفتن امپر روی پنج در شب
فک کنم دینام سالم باشه چون صبح ولت متر زدم ، به باطری و مصرف کننده اضافه شد . مثل نور و بخاری
سر باطری افت ولتاژ نداشتیم و در حد 14 ولت بود .
حالا سوال اینجاست . اگر شب فقط سکن روشن باشه ، امپر تا پنج بالا نميره اما اگر چراغ ها روشن کنم (مرحله بعد سکن) ، دیگه میره پنج
همان اتصال بدنه هست ?? چون تمیز کردن فایده نداشت و باید اضافه کنم

سلام
پس مشکل دینام نداری
این موردی که توضیح دادی بعید میدونم از چیزی به غیر از اتصال بدنه باشه. اتصال بدنه ها رو کامل تمیز کردی؟ چون تو همه ماشین ها 2 تا هستش و یکی به موتور یا گیربکس وصل میشه و یکی به بدنه. البته سرباتری رو هم فراموش نکن و هر دو رو کامل تمیز کن. اگه نشد برو سراغ تقویت اتصال:n39:

Life24
22-04-2016, 11:48
سلام
پس مشکل دینام نداری
این موردی که توضیح دادی بعید میدونم از چیزی به غیر از اتصال بدنه باشه. اتصال بدنه ها رو کامل تمیز کردی؟ چون تو همه ماشین ها 2 تا هستش و یکی به موتور یا گیربکس وصل میشه و یکی به بدنه. البته سرباتری رو هم فراموش نکن و هر دو رو کامل تمیز کن. اگه نشد برو سراغ تقویت اتصال:n39:

خه بحث اینجاست که چطور تا هفته پیش این اتصال ها کافی بوده و الان باید تقویت بشن؟
من تمیز کردم و بازشون کردم اما افاقه نکرد.
اگر فقط سکن در شب روشن باشه مشکل نداره. اگر مرحله دوم سکن(یعنی چراغ های جلو کامل ) روشن بشه . ان وقت امپر میره روی 5
من میگم چراغ های جلو مشکل نداشته باشه؟ اتصالی چیزی؟
و گرنه تقویت اتصال بدنه کاری نداره اما میخواهم مطمئن بشم و ریشه ای درست بشه

amir z
22-04-2016, 12:16
خه بحث اینجاست که چطور تا هفته پیش این اتصال ها کافی بوده و الان باید تقویت بشن؟
من تمیز کردم و بازشون کردم اما افاقه نکرد.
اگر فقط سکن در شب روشن باشه مشکل نداره. اگر مرحله دوم سکن(یعنی چراغ های جلو کامل ) روشن بشه . ان وقت امپر میره روی 5
من میگم چراغ های جلو مشکل نداشته باشه؟ اتصالی چیزی؟
و گرنه تقویت اتصال بدنه کاری نداره اما میخواهم مطمئن بشم و ریشه ای درست بشه

سیم ها به مروز مقاومتشون بالا میره و اتصال ضعیف میشه. در مورد اینکه بگیم 100 درصد از اتصال بدنه باشه اینطور نیست. حرف شما در مورد چراغ ها هم ممکنه ولی محتمل ترین و شایع ترین مورد اتصال بدنه هستش که تو محصولات ایرانی خیلی اتفاق میفته. اگه چراغ ها مشکل داشته باشن اصولا باید فیوز بسوزه و یا نور اونها تغییر داشته بباشه ولی بازم نمیشه گفت حتما بی مشکل هستن. ساده ترین راه تقویت بدنه هستش. اگه نشد بری سراغ بعدیا. کلا عیب یابی مشکلات برقی یه مقدار سخته و باید همه چیز رو مطمئن بشی و به ترتیب بری جلو تا بلخره حل بشه

"R E Z A"
22-04-2016, 14:53
سلام . لاستیک بدون تیوب رو که پنچریش رو میگرن بهتره بلافاصله بندازیم زیر ماشین که اون قسمتی که چسب زده خوب آببندی شه یا نه اصلا نیازی به این کار نیست و میشه با خیال راحت لاستیک و بزاریم صندوق ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-04-2016, 15:36
سلام .
لاستیک بدون تیوب رو که پنچریش رو میگرن بهتره بلافاصله بندازیم زیر ماشین که اون قسمتی که چسب زده خوب آببندی شه یا نه اصلا نیازی به این کار نیست و میشه با خیال راحت لاستیک و بزاریم صندوق ؟
سلام
نیازی به آببندی نداره
میشه همون موقع استفاده کرد و یا گذاشت صندوق عقب
درضمن , اونطرفِ آب خریدِ کیتِ پنچرگیری تیوبلِس tubeless , باصرفه تر از مراجعه به مغازه پنجرگیری هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$(KGrHqNHJDcE-o13oU)NBPvieT71T!~~60_35.JPG
آموزشش هم در یوتیوب هست
بنویسید
how to use tubeless repair kit
میخ رو خارج میکنین
با ابزار میخ مانند , سوراخ رو تمیز میکنین
یک قطعه از لاستیکها رو به سوزن وصل میکنین به طوری که سک سرش بلندتر باشه و میزنین توی تایر و سوزن رو درمیارین . فقط همین

اگر جای پنچری بزرگ باشه باید لاستیک دولا باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-04-2016, 15:46
خه بحث اینجاست که چطور تا هفته پیش این اتصال ها کافی بوده و الان باید تقویت بشن؟من تمیز کردم و بازشون کردم اما افاقه نکرد.اگر فقط سکن در شب روشن باشه مشکل نداره. اگر مرحله دوم سکن(یعنی چراغ های جلو کامل ) روشن بشه . ان وقت امپر میره روی 5من میگم چراغ های جلو مشکل نداشته باشه؟ اتصالی چیزی؟و گرنه تقویت اتصال بدنه کاری نداره اما میخواهم مطمئن بشم و ریشه ای درست بشه
سلام
برای اینکه مطمئن بشین از مدار چراغهای جلو هست یا نه:
همه چیز رو روشن کنین با هم غیر از چراغهای جلو
یعنی بزنین دنده عقب و پا روی ترمز , برف پاک کن و شیشه گرم کن و فن یخاری با دور تند و چراغ سقف و ضبط و همه رو روشن کنین ببینین مثلِ موقع روشن کردن چراغ جلو میشه ؟
اگر بله , پس مشکل از کثیفی یا شُلی سیمهای باتری و یا بدنه هست و یا ضعف باتری و یا ضعف دینام
برای تست قدرت دینام هم موتور رو روشن کنین , سر منفی باتری رو بردارین تا باتری از مدار خارج بشه , حالا چراغ جلو رو روشن کنین و وضعیت آمپر رو ببینین
یک بار هم میتونین با موتور خامئش و سوئیچ باز , با باتری تست کنین . البته باتری اگر کم جون باشه موقع استارت زدن مشخص میشه اما اگر سیمهای سر باتری و یا سیم اتصال بدنه مشکل داشته باشه موتور خوب استارت میخوره اما چراغها مشکل داره

amir z
22-04-2016, 15:46
سلام
نیازی به آببندی نداره
میشه همون موقع استفاده کرد و یا گذاشت صندوق عقب
درضمن , اونطرفِ آب خریدِ کیتِ پنچرگیری تیوبلِس tubeless , باصرفه تر از مراجعه به مغازه پنجرگیری هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$(KGrHqNHJDcE-o13oU)NBPvieT71T!~~60_35.JPG
آموزشش هم در یوتیوب هست
بنویسید
how to use tubeless repair kit
میخ رو خارج میکنین
با ابزار میخ مانند , سوراخ رو تمیز میکنین
یک قطعه از لاستیکها رو به سوزن وصل میکنین به طوری که سک سرش بلندتر باشه و میزنین توی تایر و سوزن رو درمیارین . فقط همین

اگر جای پنچری بزرگ باشه باید لاستیک دولا باشه

سلام
این ور آب هم دقیقا همینطوره :n31: یه پنچری رو 10 تومن میگیرن در حالیکه همین کیت 10 تومنه و براحتی یه عمر کار میکنه:n19:

Life24
25-04-2016, 14:00
با درودد
وستان ماشین دست من نبود و وایرشمع خریدن و عوض کردند این مارک هست
میخواستم ببینم چطور هست؟

پراید 91

amir z
25-04-2016, 14:22
با درودد
وستان ماشین دست من نبود و وایرشمع خریدن و عوض کردند این مارک هست
میخواستم ببینم چطور هست؟

پراید 91

درود

این مارک خیلی زیاد شده تو بازار و دیدم اکثرا تعمیرکارهای cng به مردم پیشنهاد میدن و روی ماشینا میبندن. من خودم تا حالا این مارک رو تست نکردم ولی ظاهرش رو دیدم و به نظر نمیاد جنس بدی باشه. هم شمعش تو بازار هست و هم وایر و اگر هم اشتباه نکنم به اسم ترکیه به مردم میفروشن، راست و دروغش پای اونا

راستی مشکل ماشینت حل شد؟؟؟ منتظر بودم بیای خبر بدی تا اگه درست نشده مرحله بعد وایر رو پیشنهاد بدم. مشکل وایر هم تو پراید خیلی روی وسایل برقی تاثیر میذاره و خودش رو نشون میده

Life24
25-04-2016, 18:09
درود

این مارک خیلی زیاد شده تو بازار و دیدم اکثرا تعمیرکارهای cng به مردم پیشنهاد میدن و روی ماشینا میبندن. من خودم تا حالا این مارک رو تست نکردم ولی ظاهرش رو دیدم و به نظر نمیاد جنس بدی باشه. هم شمعش تو بازار هست و هم وایر و اگر هم اشتباه نکنم به اسم ترکیه به مردم میفروشن، راست و دروغش پای اونا

راستی مشکل ماشینت حل شد؟؟؟ منتظر بودم بیای خبر بدی تا اگه درست نشده مرحله بعد وایر رو پیشنهاد بدم. مشکل وایر هم تو پراید خیلی روی وسایل برقی تاثیر میذاره و خودش رو نشون میده

سلام اقای امیر عزیز
راستش منتظر بودم نتیجه رو ببینم. و نتیجه قطعی رو اعلام کنم. چون
امروز اتصال بدنه اضافه کردم و وایرشمع عوض کردم.
وایرشمع را در منزل با مولتی متر تست کردم. مقاومتشون زیر 3000 اهم بود اما یک شون اصلا مقاومت نداشت و هیچ عکس العملی نداشت فکر کنم یکیش کامل قطع بوده!!! :n21:

amir z
25-04-2016, 19:11
سلام اقای امیر عزیز
راستش منتظر بودم نتیجه رو ببینم. و نتیجه قطعی رو اعلام کنم. چون
امروز اتصال بدنه اضافه کردم و وایرشمع عوض کردم.
وایرشمع را در منزل با مولتی متر تست کردم. مقاومتشون زیر 3000 اهم بود اما یک شون اصلا مقاومت نداشت و هیچ عکس العملی نداشت فکر کنم یکیش کامل قطع بوده!!! :n21:

درود
امیدوارم درست شده باشه

در مورد مقاومت وایر، اگه قطع باشه مقاومت بی نهایت میشه و درواقع جریانی قابل عبور نیست! و ماشین هم 3 کار میکنه. ولی مقاومت خیلی پایین وایر هم مثل بالا بودن اون خودش مشکل سازه و باعث ایجاد نویز میشه (گرچه برق رسانی بهتر میشه)

Life24
25-04-2016, 20:14
درود
امیدوارم درست شده باشه

در مورد مقاومت وایر، اگه قطع باشه مقاومت بی نهایت میشه و درواقع جریانی قابل عبور نیست! و ماشین هم 3 کار میکنه. ولی مقاومت خیلی پایین وایر هم مثل بالا بودن اون خودش مشکل سازه و باعث ایجاد نویز میشه (گرچه برق رسانی بهتر میشه)

والا یکی از وایر ها هر کار ی کردم اصلا مولتی متر ، تکون نمیخورد. هیچ تغیری نمی کرد. انگار نه انگار مولتی متر به جایی وصل هست.
یعنی وایر خراب بوده؟ اگر نه پس چرا مولتی متر ، عکس العملی نشان نمیداد به این وایر
بقیه هم زیر 3000 بودند.
میگویند باید زیر 4000 باشد درست است؟

amir z
25-04-2016, 20:46
والا یکی از وایر ها هر کار ی کردم اصلا مولتی متر ، تکون نمیخورد. هیچ تغیری نمی کرد. انگار نه انگار مولتی متر به جایی وصل هست.
یعنی وایر خراب بوده؟ اگر نه پس چرا مولتی متر ، عکس العملی نشان نمیداد به این وایر
بقیه هم زیر 3000 بودند.
میگویند باید زیر 4000 باشد درست است؟

شاید رنج مولتی متر برای اون مقاومت نبوده.به هر حال زیاد مهم نیست. مقاومت وایر بستگی به جنس و طول وایر و مدت کارکرد و... داره و فقط یکی از چیزهایی هست که میشه تست کرد و 100 درصد نشون دهنده سلامت اون نیست. خیلی از مواقع قسمت سر شمع وایر خشک میشه و جرقه رد میکنه و ماشین ریپ یا عطسه میزنه و اگه دقت بشه دیده میشه که روی چینی شمع ها خط سیاه که اثر جرقه هست به جا مونده. وایر هم عمر محدودی داره و بهتره بعد از چندین سال کارکرد عوض بشه (مخصوصا جنس های داخل ایران)

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-04-2016, 12:56
والا یکی از وایر ها هر کار ی کردم اصلا مولتی متر ، تکون نمیخورد. هیچ تغیری نمی کرد. انگار نه انگار مولتی متر به جایی وصل هست. یعنی وایر خراب بوده؟ اگر نه پس چرا مولتی متر ، عکس العملی نشان نمیداد به این وایربقیه هم زیر 3000 بودند.میگویند باید زیر 4000 باشد درست است؟سلام
اونهائی که زیر 3000 هست عالیه اما باز هم موقعی که عقربه داره اهم رو نشون میده , وایر رو تکون بدین تا مطمئن بشین مشکل قطعی از دو سرش نداره
اما اونی که اصلاً عقربه تکون نمیخوره پس یا سوخته یا یکی از سرهاش مشکل داره

Life24
26-04-2016, 13:38
سلام
اونهائی که زیر 3000 هست عالیه اما باز هم موقعی که عقربه داره اهم رو نشون میده , وایر رو تکون بدین تا مطمئن بشین مشکل قطعی از دو سرش نداره
اما اونی که اصلاً عقربه تکون نمیخوره پس یا سوخته یا یکی از سرهاش مشکل داره

آره یکی شون هر چی تکون دادم و ترفند زدیم. اصلتا هیچی نشون نمیداد. بعد دیدم حتی اون لاستیک دورش هم کاملا ترک خورده ...
پس چرا خودش رو زیاد نشون نمیداد؟ اما اواخر میخواست ریپ بزنه اما نه شدید...من فک میکردم از کیفیت بنزین هست...
البته کولر که میزدم صدای تراکتور میداد!!! الان باید کولر رو تست کنم مجدد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-04-2016, 19:06
آره یکی شون هر چی تکون دادم و ترفند زدیم. اصلتا هیچی نشون نمیداد. بعد دیدم حتی اون لاستیک دورش هم کاملا ترک خورده ...پس چرا خودش رو زیاد نشون نمیداد؟ اما اواخر میخواست ریپ بزنه اما نه شدید...من فک میکردم از کیفیت بنزین هست...البته کولر که میزدم صدای تراکتور میداد!!! الان باید کولر رو تست کنم مجدد.سلام

برق شمعها بسیار فشارش بالا هست (فشار قوی - های ولتاژ) یعنی حدود 20.000 ولت که حتی از هوا هم با جهش عبور میکنه چه برسه به وایر شمع سوخته و قطع شده اما وقتی مقاومت وایر خیلی زیاد باشه , ولتاژ تا حد زیادی افت میکنه که باعث میشه جرقه ی شمع ضعیف بشه و انفجار بنزین ضعیف بشه و اون شیلندر قدرتش کم بشه
فقط با اهم متر میشه این عیب مخفی رو پیدا کرد
تازه خود شمع هم مقاومت داره .
بنده مقاومت شمع NGK اصل ژاپن نو رو گرفتم 4000 اهم هست (مقاومتِ سر شمع و الکترودِ وسطی)
پس اگر مقاومت وایر بیش از حد بالا باشه برق خیلی ضعیف میشه

اما محاله همه ی وایرها با هم نیم سوز بشه یا بسوزه . برای همین بیشتر وایرهای توی تعمیرگاهها سالمه و میشه ازش استفاده کرد و خیلیهاش از وایرهای مو و بنجلی که توی بازاره صد پله بهتره

===========================================
صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومن
البته کولر هم اگر ایراد داشته باشه بیش از حد فشار میاره به موتور مثل کثیف بودن بیرون کندنسر , کثیفی درایر , کم روغنی کمپرسور , گرمای بیش از حد هوا , خرابی فن رادباتور , گاز بیش از حد , فیلتر مدادی کثیف , گاز بی کیفیت

najee
28-04-2016, 12:46
باز هوا گرم شد مشکل دیر روشن شدن ماشین ما هم شروع شد.
نمیدونم چرا هوا که گرم میشه ماشین داغ میشه دیر تر روشن میشه درصورتی که زمستون تو بدترین شرایط با یه نیش استارت روشن میشد!!!(پراید131مدل 93)

najee
28-04-2016, 13:02
جدیدا سوت کشیدن ماشینم خیلی زیاد شده مغز آدم سوت میکشه ینی واسه لنته یا مشکل از جای دیگه اس .ضرری نداره واسه دیسک

najee
01-05-2016, 16:16
مثل اینکه قدم ما نحس بود تا سوال پرسیدم انگار این فروم تعطیل شده :n02:

dvb595959
01-05-2016, 18:27
درود
امروز صبح ماشین رو بردم بیرون و زدم دنده یک دیدم خیلی آروم حرکت میکنه اصلا قدرتی نداشت.مثل مورچه راه میرفت،دنده دو هم زدم باز سرعت تغییر نکرد.خاموش کردم و دوباره استارت زدم دیدم مشکل حل شد اما چراغ چک روشن موند،تقریبا بیست کیلومتری رفتم و خاموش کردم .بعد از چهار ساعتی دوباره روشن کردم ،چراغ چک دیگه روشن نموند.بردم نمایندگی گفتن احتمالا از سنسور اکسیژن باشه.
تایید میکنید یا حدس دیگه ای دارید؟

تعویض دوشاخ کلاچ چقدر زمان میبره،نیاز به باز کردن موتور نیست؟

قرار شده موقع تعویض دوشاخ کلاچ صفحه کلاچ هم اگه کمی ضعیف شده تعویض کنن،ظاهر صفحه کلاچ ضعیف شده چجوریه؟
ببخشید اگه سؤالاتم مبتدیانه بود،متاسفانه از تعمیرات خودرو هیچی نمیدونم.[emoji17] [emoji17] [emoji17]

endoftime
02-05-2016, 19:43
عرض ادب خدمت ااساتید
دوستان بنده پارس elx مدل 82 دارم
ترمزدستی از کار افتاد به چنتا تعمیر کار نشون دادم بعد کلی ور رفتن گفتن سیلند ترمز مشکل داره باید تعویض بشه
افتادم دنبال خریدش اما یا پیدا نمی شد یا خیلی گرون بود
انبار مکانیزه ایساکو هم رفتم موجود نداشتن
فقط توو خیابون استاد معین نمایندگی ایساکو گفت میتونم پیدا کنم برات هر سمت 370 یه بنده خدا دیگه هم قیمت داد هر سمت 600
خلاصه الان موندم توو هچل
سیلندر ترمز امکان تعمیرش نیست؟ حنمن باید تعویض بشه ایا؟
و ایا قیمت همینه واقعا؟
لطفا راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

عرض ادب خدمت ااساتید
دوستان بنده پارس elx مدل 82 دارم
ترمزدستی از کار افتاد به چنتا تعمیر کار نشون دادم بعد کلی ور رفتن گفتن سیلند ترمز مشکل داره باید تعویض بشه
افتادم دنبال خریدش اما یا پیدا نمی شد یا خیلی گرون بود
انبار مکانیزه ایساکو هم رفتم موجود نداشتن
فقط توو خیابون استاد معین نمایندگی ایساکو گفت میتونم پیدا کنم برات هر سمت 370 یه بنده خدا دیگه هم قیمت داد هر سمت 600
خلاصه الان موندم توو هچل
سیلندر ترمز امکان تعمیرش نیست؟ حنمن باید تعویض بشه ایا؟
و ایا قیمت همینه واقعا؟
لطفا راهنمایی کنید

endoftime
02-05-2016, 19:45
تکراری
لطفا حرف شود

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-05-2016, 20:29
عرض ادب خدمت ااساتیددوستان بنده پارس elx مدل 82 دارمترمزدستی از کار افتاد به چنتا تعمیر کار نشون دادم بعد کلی ور رفتن گفتن سیلند ترمز مشکل داره باید تعویض بشهافتادم دنبال خریدش اما یا پیدا نمی شد یا خیلی گرون بودانبار مکانیزه ایساکو هم رفتم موجود نداشتنفقط توو خیابون استاد معین نمایندگی ایساکو گفت میتونم پیدا کنم برات هر سمت 370 یه بنده خدا دیگه هم قیمت داد هر سمت 600خلاصه الان موندم توو هچلسیلندر ترمز امکان تعمیرش نیست؟ حنمن باید تعویض بشه ایا؟و ایا قیمت همینه واقعا؟لطفا راهنمایی کنید
سلام
ترمز عقب دیسکی هست یا درام ؟
اگر درامه , ترمز دستی به پمپ ترمز ربطی نداره
اگر پمپ خراب باشه چرخهای عقب ترمز نمیگیره اصلاً

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-05-2016, 20:33
درودامروز صبح ماشین رو بردم بیرون و زدم دنده یک دیدم خیلی آروم حرکت میکنه اصلا قدرتی نداشت.مثل مورچه راه میرفت،دنده دو هم زدم باز سرعت تغییر نکرد.خاموش کردم و دوباره استارت زدم دیدم مشکل حل شد اما چراغ چک روشن موند،تقریبا بیست کیلومتری رفتم و خاموش کردم .بعد از چهار ساعتی دوباره روشن کردم ،چراغ چک دیگه روشن نموند.بردم نمایندگی گفتن احتمالا از سنسور اکسیژن باشه.تایید میکنید یا حدس دیگه ای دارید؟تعویض دوشاخ کلاچ چقدر زمان میبره،نیاز به باز کردن موتور نیست؟قرار شده موقع تعویض دوشاخ کلاچ صفحه کلاچ هم اگه کمی ضعیف شده تعویض کنن،ظاهر صفحه کلاچ ضعیف شده چجوریه؟ببخشید اگه سؤالاتم مبتدیانه بود،متاسفانه از تعمیرات خودرو هیچی نمیدونم.[emoji17] [emoji17] [emoji17] فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
سلام
نمایندگی دیاگ نزد ببینه کد خطا چیه ؟
چرا گفتند احتمالاً ؟؟؟
احتمال مشکل در سیستم برق هست یعنی یک سیلندر از کار میافته
یک دیاگ همه چیز رو مشخص میکنه

endoftime
02-05-2016, 20:50
سلام
ترمز عقب دیسکی هست

- - - Updated - - -

سلام
ترمز عقب دیسکی هست

dvb595959
02-05-2016, 21:22
سلام
نمایندگی دیاگ نزد ببینه کد خطا چیه ؟
چرا گفتند احتمالاً ؟؟؟
احتمال مشکل در سیستم برق هست یعنی یک سیلندر از کار میافته
یک دیاگ همه چیز رو مشخص میکنه
درود
نه نزد،البته آخر وقت بود.کارشناس سوار ماشین شد و ی دور زد.در اون لحظه مشکلی نداشت،قرار شد زمان تعویض دوشاخ کلاچ،این مورد هم با دستگاه چک کنه ببینه مشکلش چیه.

mrhamed
05-05-2016, 15:47
سلام، من پراید ۱۳۲ دارم، درحالیکه دنده ۱ و ۲ بدرستی کار میکنه اما وقتی در دنده ۲، دور موتور بیشتر از ۲هزار میشه و میزارم دنده ۳ یا ۴ ، ماشین گاز نمیخوره و مثل حالت خلاص با اینکه هرچقدر پدال گاز را فشار میدم هیچ عکس العمل یا صدایی مبنی بر گاز خوردن ماشین اتفاق نمی افته :( مشکل کجاست؟ بطور متوسط چقدر خرج داره؟! ممنون

amir z
05-05-2016, 18:37
سلام، من پراید ۱۳۲ دارم، درحالیکه دنده ۱ و ۲ بدرستی کار میکنه اما وقتی در دنده ۲، دور موتور بیشتر از ۲هزار میشه و میزارم دنده ۳، ماشین گاز نمیخوره و مثل حالت خلاص با اینکه هرچقدر پدال گاز را فشار میدم هیچ عکس العمل یا صدایی مبنی بر گاز خوردن ماشین اتفاق نمی افته :( مشکل کجاست؟ بطور متوسط چقدر خرج داره؟! ممنون

سلام
منظورتون اینه حالت خفه کردن پیدا میکنه؟؟ هر چی پدال رو فشار میدی کپ میکنه و تغییری ایجاد نمیشه بعدش انگار یهو رد میکنه و درست میشه؟؟

این مورد از خیلی چیزا میتونه باشه ولی بهترین کار اینه دیاگ بزنی و سنسور ها رو چک کنی. احتمال خرابی سنسور اکسیژن از همه چی بیشتره. البته سنسور میل سوپاپ یا دور موتور هم میتونه باشه

mrhamed
05-05-2016, 20:17
خیلی ممنون از پاسختون، اما نه حالت خفگی داره(البته نمیدونم دقیقا چیه خفگی اما ماشین تمایلی به خاموش شدن یا ریپ زدن نداره) و خود به خود هم درست نمیشه، همونطور که گفتم ماشین حالت خلاصی دنده پیدا میکنه و با آخرین سرعت قبل از دنده سه حرکت میکنه و چندین بار هم که پشت سرهم گاز میدم اصلا گاز نمیخوره (صدای موتور هیچ تغییری نمیکنه) و بمرور دور موتور کاهش پیدا میکنه و موجب کندی حرکت و نارضایتی رانندگان پشت سرم میشه...
البته زمانیکه از دنده دو میرم دنده سه یه صدای قرقر خــیـــــلـــی ضعیفی به صدای ماشین اضافه میشه!

amir z
05-05-2016, 20:46
خیلی ممنون از پاسختون، اما نه حالت خفگی داره(البته نمیدونم دقیقا چیه خفگی اما ماشین تمایلی به خاموش شدن یا ریپ زدن نداره) و خود به خود هم درست نمیشه، همونطور که گفتم ماشین حالت خلاصی دنده پیدا میکنه و با آخرین سرعت قبل از دنده سه حرکت میکنه و چندین بار هم که پشت سرهم گاز میدم اصلا گاز نمیخوره (صدای موتور هیچ تغییری نمیکنه) و بمرور دور موتور کاهش پیدا میکنه و موجب کندی حرکت و نارضایتی رانندگان پشت سرم میشه...
البته زمانیکه از دنده دو میرم دنده سه یه صدای قرقر خــیـــــلـــی ضعیفی به صدای ماشین اضافه میشه!

خواهش میکنم دوست عزیز
اگه حالت خلاصی پیدا کنه یعنی ماشین گاز میخوره ولی سرعت نمیگیره ولی شما میگی گار هم نمیخوره و در واقع انگار پدال گاز عمل نمیکنه! این چیزی که من از صحبت های شما متوجه شدم تقریبا همون حالت کپ کردن هستش.
شما تو این مواقع چه کاری انجام میدی که ماشین درست میشه و گاز میخوره؟

صدایی که میگی اگه فقط تو یه دنده هستش مشکل از گیربکسه و به این مورد بالایی مربوط نمیشه

mrhamed
05-05-2016, 22:10
اگه حالت خلاصی پیدا کنه یعنی ماشین گاز میخوره ولی سرعت نمیگیره ولی شما میگی گار هم نمیخوره و در واقع انگار پدال گاز عمل نمیکنه
بله کاملا هینطوره و گاز نمیخوره (انگار عمل نمیکنه و تفاوتی در صدای موتور ایجاد نمیکنه) شاید تنها تفاوت با حالت خلاصی همین باشه.

صدایی که میگی اگه فقط تو یه دنده هستش مشکل از گیربکسه و به این مورد بالایی مربوط نمیشه
بله ققط در همین دو دنده ۳و۴ مشهوده...
بدلایلی مجبورم روزی حدود یک ساعت با ماشین برم بیرون و این دو روزه همش با دنده ۲ حرکت کردم :( ضرر داره برای ماشین؟ چون فعلا قدرت پرداخت هزینه بالا برای تعمییر ندارم...

amir z
06-05-2016, 08:38
بله کاملا هینطوره و گاز نمیخوره (انگار عمل نمیکنه و تفاوتی در صدای موتور ایجاد نمیکنه) شاید تنها تفاوت با حالت خلاصی همین باشه.

بله ققط در همین دو دنده ۳و۴ مشهوده...
بدلایلی مجبورم روزی حدود یک ساعت با ماشین برم بیرون و این دو روزه همش با دنده ۲ حرکت کردم :( ضرر داره برای ماشین؟ چون فعلا قدرت پرداخت هزینه بالا برای تعمییر ندارم...

یعنی حتی اگه 2 رو پر کنید بازم برید 3 ماشین نمیره و اصلا گاز نمیخوره؟؟؟ دنده 2 تا هر دوری راحت پر میشه؟؟؟:n38:
اگه اینطوره شما تو یه مسیر با سرپایینی کم، دنده 2 رو پر کن و مستقیم برو 4 ببین چطور میشه.
اون صدا رو باید از نزدیک شنید تا بشه نظر قطعی داد ولی احتمالا بلبرینگ های شفت گیربکسه و چیز مهمی نیست و تو اکثر گیربکسهای ایرانی کم و بیش هستش

mrhamed
06-05-2016, 09:58
ممنون از پاسختون

یعنی حتی اگه 2 رو پر کنید بازم برید 3 ماشین نمیره و اصلا گاز نمیخوره؟
اصلا گاز نمیخوره :(

دنده 2 تا هر دوری راحت پر میشه؟
تا ۳۵۰۰ هم پر کردم!

اگه اینطوره شما تو یه مسیر با سرپایینی کم، دنده 2 رو پر کن و مستقیم برو 4 ببین چطور میشه.
باز هم اصلا گاز نمیخوره :( و فقط دنده یک - دو - عقب گاز میخورن و با رها کردن کلاچ عمل میکنند.)

اون صدا رو باید از نزدیک شنید تا بشه نظر قطعی داد ولی احتمالا بلبرینگ های شفت گیربکسه و چیز مهمی نیست و تو اکثر گیربکسهای ایرانی کم و بیش هستش

خدا کنه چیزی نباشه.

من یک هفتس که این ماشین را خریدم مدل 89 هست و چون مال اقوام بوده گفته که به تازگی صفحه کلاچ و دیسک تعویض شده...

شما کجای تهران هستید اگه نزدیکید بیارم ببینید؟

amir z
06-05-2016, 11:22
ممنون از پاسختون

اصلا گاز نمیخوره :(

تا ۳۵۰۰ هم پر کردم!

باز هم اصلا گاز نمیخوره :( و فقط دنده یک - دو - عقب گاز میخورن و با رها کردن کلاچ عمل میکنند.)

خدا کنه چیزی نباشه.

من یک هفتس که این ماشین را خریدم مدل 89 هست و چون مال اقوام بوده گفته که به تازگی صفحه کلاچ و دیسک تعویض شده...

شما کجای تهران هستید اگه نزدیکید بیارم ببینید؟

این خرابی خیلی عجیبه!!! انگار گیربکس قفله و اجازه چرخش و دور گرفتن به موتور نمیده و فشار به روی موتور میاره. به نظرم حتما حتما به یه تعمیرکار خوب نشون بدین چون اینطور که مشخصه از سنسورهایی که گفتم نمیتونه باشه و ممکنه مشکلات بزرگی برات پیش بیاره. یه کاری هم میتونی بکنی، زیر یکی از چرخ های جلو جک بزن و ماشین رو بذار دنده 4 و با دست چرخ رو بچرخون ببین وضعیت حرکتش چطوره و اصلا میچرخه یا نه. به نظرم اصلا آسون از مشکل نگذر و پیگیرش باش تا خدایی نکرده بعدا پشیمونی به بار نیاد

dvb595959
06-05-2016, 17:58
درود
نحوه صحیح هواگیری رادیاتور 405 tu5 رو کسی هست مصور بتونه توضیح بده لطفا.
پیچ های هواگیری دقیقا کجاست ؟
امروز بعد از دیدن ی ماشین سمند که جوش آورده بود بر خودم واجب دیدم یادش بگیرم.
راستی اگه ماشین جوش آورد ، در این صورت چه کارهایی باید انجام داد؟

Life24
07-05-2016, 20:46
با درود و سلام
دوستان در ماشین پراید چطور بفهممی اگزوز سالم هست یا مشکل دارد؟
چون راستش اگر بروم به اگزوز ساز نشان بدهم که خرچ الکی می تراشه

Life24
07-05-2016, 20:51
درود

با درود
مشکل آمپر آب با راهنمایی شما و اقای مهراد اسمانی حل شد. همچنین مشکل کولر.
آمپر اب پراید که در شب ها بالا میرفت. یک سیم اتصال بدنه اضافه کردیم. که سیم آماده داشت یدکی و راحت نصب شد.
کولر هم وقتی روشن میکردم ماشین صدای تراکتور میبداد که به خاطر وایر شمع ها بود که 80 هزار تا کار کرده بود و یکیش هم مقااومتی اصلا نشون نمیداد در مولتی متر
با سپاس از شما و اقای مهرداد

Life24
08-05-2016, 18:10
با درود و سلام

amir z
08-05-2016, 20:04
با درود و سلام

درود
اگزوز خرابی خاصی پیدا نمیکنه و خرابی از صدا مشخص میشه معمولا. اگر نشتی بزرگی داشته باشه میتونی با گرفتن جلوی خروجی اگزوز تست کنی، اگه روشن موند و یا سریع خاموش نشد نشتی داره. اگر هم داخل منبع ریخته باشه صدای لرزش فلز و خر خر میده و باز هم از صدا مشخص میشه.
مشکل چیه که دنبال این موضوع هستین؟ مورد خاصی هست؟

Life24
08-05-2016, 21:27
درود
اگزوز خرابی خاصی پیدا نمیکنه و خرابی از صدا مشخص میشه معمولا. اگر نشتی بزرگی داشته باشه میتونی با گرفتن جلوی خروجی اگزوز تست کنی، اگه روشن موند و یا سریع خاموش نشد نشتی داره. اگر هم داخل منبع ریخته باشه صدای لرزش فلز و خر خر میده و باز هم از صدا مشخص میشه.
مشکل چیه که دنبال این موضوع هستین؟ مورد خاصی هست؟

نه راستش امروز از خیابانی رد شدم. پر از اگزوز ساز بود . فکرم رفت سمت اگزوز

amir z
08-05-2016, 22:10
نه راستش امروز از خیابانی رد شدم. پر از اگزوز ساز بود . فکرم رفت سمت اگزوز

که اینطور:n31:
اصلا الکی سمت اگزوز سازی نرو (البته سمت هیچ چیزی). منبع اگزوز کارخونه ای مثلا 8 سال کار میکنه ولی منبع های بازار توی 2-3 سال از بین میرن و اصلا کار نمیکنن (حتی سطح خارجی منبع های بازاری هم خیلی سریع کامل زنگ میزنه در حالیکه کارخونه ای ها اصلا تا آخر عمرشون هم زنگ نمیزنن). یه خرابی دیگه هم تو قسمت اگزوز پیش میاد که گرفتگی کاتالیست هستش که نشانه هایی مثل داغ کردن زیاد ماشین و نفس نداشتن ماشین رو در پی داره ولی خیلی کم پیش میاد:n39:

یاد مک
09-05-2016, 20:42
سلام
ماشین من وقتی تازه روشن میکنم روی بنزین خوب کار میکنه ، ولی وقتی روی گاز میزنم ، ماشین ریپ میزنه و دکه میزنه ، وقتی چند کلیومتر با گاز میرم بعد میزنم بنزین ، ماشین خاموش میشه ، روشن میشه ولی زود خاموش میشه .
شمعها و وایر تعویض شده، کاربرات رو سرویس کردم ،
جان ما کمک کنید

- - - Updated - - -

سلام
ماشین من وقتی تازه روشن میکنم روی بنزین خوب کار میکنه ، ولی وقتی روی گاز میزنم ، ماشین ریپ میزنه و دکه میزنه ، وقتی چند کلیومتر با گاز میرم بعد میزنم بنزین ، ماشین خاموش میشه ، روشن میشه ولی زود خاموش میشه .
جان ما کمک کنید

- - - Updated - - -

سلام
جان ما کمک کنید

- - - Updated - - -

سلام
جان ما کمک کنید

- - - Updated - - -

سلام
جان ما کمک کنید

- - - Updated - - -

سلام
جان ما کمک کنید

یاد مک
09-05-2016, 20:43
سلام ماشین من وقتی تازه روشن میکنم روی بنزین خوب کار میکنه ، ولی وقتی روی گاز میزنم ، ماشین ریپ میزنه و دکه میزنه ، وقتی چند کلیومتر با گاز میرم بعد میزنم بنزین ، ماشین خاموش میشه ، روشن میشه ولی زود خاموش میشه . شمعها و وایر تعویض شده، کاربرات رو سرویس کردم ، جان ما کمک کنید

karimz
13-05-2016, 18:30
سلام امروز ظهر بیرون از شهر بودم ماشین هم پراید86 وقتی ماشینو زدم کنار خاموشش کردم که مثلا رفته بودیم نهار بیرون بخوریم شنیدم که صدای جیز و بلیز میاد کاپوت رو زدم بالا دیدم که بله جنت بخاریش سوراخ شده و مثل شیلنگ اتیش نشانی داره فوران میکنه هرکاری کردم از جاش در نمیومد خلاصه با یه تیکه تیوپ بستمش و یه بست گذاشتم روش تا دیگه نشتی نده آب رادیات هم پر کردم تا برگشتم به شهر بردمش تعمیرگاه و یک جنت نو خریدم عوضش کردن بعدش داخل شهر بودم که ماشین دنده سه بود یهو خاموش کرد هرچی استارت زدم و هلدادن و... فایده نداشت روشن میشد سریع خاموش میشد انگار جام کرده بود توی مسیر کمی سرازیری هم بود کاپوت زدم بالا دیدم شمع دومی یکمی شله محکمش کردم بعد از 5دقیقه خاموش موندن استارت زدم روشن شد گاز دادم اولش یکمی پت و پت داشت بعدش روان کار میکرد حالا نمیدونم اصن چش بوده ایراد از چیه به نظرتون ممکنه بخاطر آب رادیاتور بوده باشه؟بنزین هم که همیشه از یجا میزنم و جایگاه مطمئنی هست نمیدنم ایراد ماشین چیه اولین بار هم هست اینطوری شده

amir z
14-05-2016, 07:50
سلام امروز ظهر بیرون از شهر بودم ماشین هم پراید86 وقتی ماشینو زدم کنار خاموشش کردم که مثلا رفته بودیم نهار بیرون بخوریم شنیدم که صدای جیز و بلیز میاد کاپوت رو زدم بالا دیدم که بله جنت بخاریش سوراخ شده و مثل شیلنگ اتیش نشانی داره فوران میکنه هرکاری کردم از جاش در نمیومد خلاصه با یه تیکه تیوپ بستمش و یه بست گذاشتم روش تا دیگه نشتی نده آب رادیات هم پر کردم تا برگشتم به شهر بردمش تعمیرگاه و یک جنت نو خریدم عوضش کردن بعدش داخل شهر بودم که ماشین دنده سه بود یهو خاموش کرد هرچی استارت زدم و هلدادن و... فایده نداشت روشن میشد سریع خاموش میشد انگار جام کرده بود توی مسیر کمی سرازیری هم بود کاپوت زدم بالا دیدم شمع دومی یکمی شله محکمش کردم بعد از 5دقیقه خاموش موندن استارت زدم روشن شد گاز دادم اولش یکمی پت و پت داشت بعدش روان کار میکرد حالا نمیدونم اصن چش بوده ایراد از چیه به نظرتون ممکنه بخاطر آب رادیاتور بوده باشه؟بنزین هم که همیشه از یجا میزنم و جایگاه مطمئنی هست نمیدنم ایراد ماشین چیه اولین بار هم هست اینطوری شده
درود
به احتمال زیاد آبی که از شیلنگ بیرون زده به قیمت های برقی مثل کویل و وایر و سنسورها پاشیده شده و مشکل ساز شده بوده. اگه مشکل براتون تکرار نشد مشکلی نیست و اتفاقی نیفتاده. فقط چند روز آب رو چک کنید و در صورت کم بودن پر کنید تا هواگیری بشه. خوشبختانه واشر سرسیلندر پراید خیلی در برابر کم آبی و دمای بالا مقاومه و کم پیش میاد با این موارد واشر بسوزونه ولی اگه مشکل پت پت و بد کار کردن هر روز براتون ادامه داشته باشه واشر ترسونده (بازم میگم احتمالش خیلی کمه)

shiraz522
14-05-2016, 09:20
سلام

لطفا مزایا و معایب دوگانه سوز کردن رو بگید...

خسته شدم از بس پول بنزین دادم.
(ماشینم پارس مدل 88 هست ، آیا از پایه گازسوز هست ؟ توی صفحه کیلومترش آرم cng هست که بار هربار سوییچ باز کردن روشن میشه)

amir z
14-05-2016, 09:46
سلام

لطفا مزایا و معایب دوگانه سوز کردن رو بگید...

خسته شدم از بس پول بنزین دادم.
(ماشینم پارس مدل 88 هست ، آیا از پایه گازسوز هست ؟ توی صفحه کیلومترش آرم cng هست که بار هربار سوییچ باز کردن روشن میشه)

سلام دوست عزیز
اصلا فکر دوگانه سوز کردن ماشین بصورت دستی رو نکنید. تجربیات نسبتا زیادی داشتیم و زیاد دیدم اصلا خوب جواب نمیده و دردسرهایی که ایجاد میکنه خیلی بیشتر از اون یه مقدار صرفه جویی تو پول بنزین میکنه هستش.
حتما دوگانه کارخونه ای تهیه کنید. وجود چراغ cng هم چیز خاصی نیست. موقع تولید صفحه کیلومتر معمولی نداشتن و برای دوگانه ها رو بستن (البته اگه اشتباه نکنم بعد یه مدت واسه همه دوگانه بستن دیگه) وگرنه هیچ کار خاصی انجام نمیده و حتی اگه دوگانه کنی بازم اون صفحه و برات فعال نمیشه و بصورت جدا برات دکمه و نمایشگر گار میبندن (چون دستی دوگانه شده و خیلی با سیستم کارخونه ای که ecu و چیزهای الکترونیکی داره فرق داره)

light
14-05-2016, 09:51
بهترین c ng موتور ef7 پایه گازسوز هستن. موتورهای پژو بدرد گاز نمخورن. ولی پارس ها بیشتر تو کاز دووم میارن تا 405

Sent from my galaxy s6

amir z
14-05-2016, 10:17
بهترین c ng موتور ef7 پایه گازسوز هستن. موتورهای پژو بدرد گاز نمخورن. ولی پارس ها بیشتر تو کاز دووم میارن تا 405

Sent from my galaxy s6

بخش اول رو موافقم، الان ef7 و پراید برای گاز از همه بهترن ولی xu7 پژو خیلی سرطانه (حتی با بنزین، چه برسه به گاز). ولی در مورد پارس و 405 موتورشون کوچیکترین فرقی با هم ندارن (xu7) و هر دو یکی هستن:n39:

shiraz522
15-05-2016, 08:30
سلام مجدد
ی سوال دیگه ؟؟؟

چطور شیشه جلو رو از آثار چربی ، لکه و ... پاک کنم ؟
شیشه جلو بعد از هر بار شستشو بازم به نظر کثیفه ، انگاری چرب شده ...

dvb595959
15-05-2016, 10:17
سلام مجدد
ی سوال دیگه ؟؟؟

چطور شیشه جلو رو از آثار چربی ، لکه و ... پاک کنم ؟
شیشه جلو بعد از هر بار شستشو بازم به نظر کثیفه ، انگاری چرب شده ...
مایع شیشه شور و روزنامه رو تست کردین؟

Zachyrock
15-05-2016, 12:19
سلام دوستان

نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال امروز صبح بعد از 2 هفته رفتم ماشینو روشن کردم به راحتی روشن شد ولی بعد از 2 ثانیه به صورت لرزشی خاموش شد !!!! این کارو چند بار چک کردم همینجوری بود حتی کمی گاز میدادم بازم زود خاموش میشد . تا اینکه به فکرم رسید تا روشن کردم کلاج رو بگیرم و بعد از نگه داشتن چند ثانیه کلاج دیگه خاموش نشد !!! مشکل از چی بود ؟؟؟؟ بعد از اون رفتم بیرون خرید کردم دیگه مشکل پیش نیومد و نرمال شد و بعد از اون باز هم 3 ساعت ماشین خاموش بود و دیگه اون مشکل پیش نیومد !

206 تیپ 2 مدل 90 کارکرد 38000

moein.madadi
17-05-2016, 08:25
سلام ..خسته نباشید دوستان

ماشین ریو ، چرخ یه طرف زیاد داغ میکنه ... بوستر ماشین خراب شده بود بردم بوستر ساز درست کرد .... لنت یه طرف کامل خورده بود ... بردم لنتم عوض کردم و هرد و گفتن الان اوکی... ولی هنوزم وقتی راه میرم میام پایین میبینم از همون چرخ بوی لنت سوخته بیشتری میاد ... یعنی فکر میکنم بازم اون مشکل هست ... راه حل چیه دوستان ؟

amir z
17-05-2016, 08:39
سلام ..خسته نباشید دوستان

ماشین ریو ، چرخ یه طرف زیاد داغ میکنه ... بوستر ماشین خراب شده بود بردم بوستر ساز درست کرد .... لنت یه طرف کامل خورده بود ... بردم لنتم عوض کردم و هرد و گفتن الان اوکی... ولی هنوزم وقتی راه میرم میام پایین میبینم از همون چرخ بوی لنت سوخته بیشتری میاد ... یعنی فکر میکنم بازم اون مشکل هست ... راه حل چیه دوستان ؟

درود
به احتمال 99 درصد بوش های کالیپر ترمز شما گیرپاژ کرده (توی ریو یه مقدار بیشتر اتفاق میفته) و باید باز بشه تمیز کاری و روانکاری (با گریس خوب و مقاوم به دمای بالا) بشه تا مشکلتون حل بشه. اگه خودتون فنی نیستین به یه تعمیرکار مراجعه کنید و بگید میخواین بوشهای کالپیر رو روانکاری کنید. اون یکی چرخ هم که این مشکل رو نداره هم سرویس کنید خیلی بهتره (پیشگیری بهتر از درمانه). کلا توی همه ماشین ها چند سال یه بار باید اینکار انجام بشه و گردگیرهای بوشها هم اگه پوسیده باشن باید تعویض بشن تا این مشکل پیش نیاد که در نتیجه قدرت ترمز تو چرخها برابر میشه و ترمزگیری بهتر میشه و لنت ها هم یکدست تر خورده میشن

moein.madadi
17-05-2016, 08:45
درود
به احتمال 99 درصد بوش های کالیپر ترمز شما گیرپاژ کرده (توی ریو یه مقدار بیشتر اتفاق میفته) و باید باز بشه تمیز کاری و روانکاری (با گریس خوب و مقاوم به دمای بالا) بشه تا مشکلتون حل بشه. اگه خودتون فنی نیستین به یه تعمیرکار مراجعه کنید و بگید میخواین بوشهای کالپیر رو روانکاری کنید. اون یکی چرخ هم که این مشکل رو نداره هم سرویس کنید خیلی بهتره (پیشگیری بهتر از درمانه). کلا توی همه ماشین ها چند سال یه بار باید اینکار انجام بشه و گردگیرهای بوشها هم اگه پوسیده باشن باید تعویض بشن تا این مشکل پیش نیاد که در نتیجه قدرت ترمز تو چرخها برابر میشه و ترمزگیری بهتر میشه و لنت ها هم یکدست تر خورده میشن

ممنون از راهنمایی تون .. پس به یک مکانیک خوب مراجعه میکنم :n40:

Life24
17-05-2016, 14:04
با درود
دوستان پراید 91 نوک مدادی متالیک ، متاسفانه سقف ش تمایل به پوسیدگی رنگ داره و 2 قسمتش دیدم که داره میترکه و یکجاش لایه اولش پریده!!
به نظرتون ببرم نقاش ، و اون قسمت رو بتونه کاری کنه که بدتر نشه؟
فعلا دست و بالم بسته هست و نمیتونم ماشین تعویض کنم

Life24
18-05-2016, 18:05
با درود
دوستان پراید 111 یک جلوبندی میگه کمک عقب نیاز به تعویض داره و دیگری میگه نه.
روغن هم نداده از بیرون که میبینم.
راه چاره چیه

AMHSIN
18-05-2016, 19:54
با درود
دوستان پراید 111 یک جلوبندی میگه کمک عقب نیاز به تعویض داره و دیگری میگه نه.
روغن هم نداده از بیرون که میبینم.
راه چاره چیه
سلام

ماشین رو از قسمت بالای کمک ها به ترتیب خوب فشار بدید پایین و ول کنید، باید بیاد بالا و دیگه پایین نره، نباید بعد از ول کردن هی بالا و پایین بشه، اگر این از این نظر مشکلی نبود، روغن هم نزده، بنظرم نیازی به تعویض نیست

dvb595959
23-05-2016, 12:02
درود
ماشین رو بردم نمایندگی،دیاگ زد ومشخص شد که پدال گاز برقی مشکل داره،قطعه رو امداد کردن.
حال چندتا سوال دارم.
قیمت این قطعه؟
مدلهای مختلف داره؟مارک های خوب و بدش چی هست؟
تعویض کردنش چقدر زمان میبره؟چجوری باز میکنن؟
تعویض این قطعه شتاب رو بیشتر میکنه یا اثر دیگه ای هم داره؟
ببخشید زیاد شد سوالاتم.

donyaa2020
26-05-2016, 13:37
با سلام

من هر چی گشتم نتونستم جای سنسور کیلومتر سمند موتور ملی رو پیدا کنم.کسی میدونه کجاست؟ازش عکس واضح بگیره .انگار پشت موتوره.ممنون میشم اگه جاشو بوسیله عکس بهم نشون بدید.ممنونم

shiraz522
28-05-2016, 16:00
سلام
یک هفته ای هست که ماشین توی دنده یک و دو گاز میخوره و دور موتور بالا میره اما جون نداره (مثل اینکه ی ماشین رو از پشت بکسل کردی و زور ماشین نمیرسه بکشه اون رو)
توی دنده های بالاتر این مشکل نیست . فقط یک و دو

صفحه کلاچ رو یک ماه پیش تعویض کردم . به نظرتون مشکل از چی هست ؟ برقی هست ؟ از بنزین و سوخت رسانی هست ؟

ماشین پارس 88 یگانه سوز

dvb595959
28-05-2016, 16:11
سلام
یک هفته ای هست که ماشین توی دنده یک و دو گاز میخوره و دور موتور بالا میره اما جون نداره (مثل اینکه ی ماشین رو از پشت بکسل کردی و زور ماشین نمیرسه بکشه اون رو)
توی دنده های بالاتر این مشکل نیست . فقط یک و دو

صفحه کلاچ رو یک ماه پیش تعویض کردم . به نظرتون مشکل از چی هست ؟ برقی هست ؟ از بنزین و سوخت رسانی هست ؟

ماشین پارس 88 یگانه سوز
درود
برقی است.
من مشکلی شبیه به این داشتم،بردم نمایندگی،مشکل از پدال گاز برقی بود،امداد زدن،منتظرم به دستم برسه.
مشکل شما هم با دیاگ مشخص میشه.چراغ چک روشنه؟

shiraz522
28-05-2016, 16:36
درود
برقی است.
من مشکلی شبیه به این داشتم،بردم نمایندگی،مشکل از پدال گاز برقی بود،امداد زدن،منتظرم به دستم برسه.
مشکل شما هم با دیاگ مشخص میشه.چراغ چک روشنه؟

نه چراغ چک روشن نمیشه
من روی ماشینم کروز کنترل دارم . احتمال داره از اون هم باشه ؟

Life24
31-05-2016, 00:10
با درود
دوستان پراید 111 چند وقتی هست دیگه مثل سابق سوئیچ راحت نمیره داخل و یکمی موقع استارت اذیت میکنه باید یکمی بازی کرد تا سوئیچ بره داخل محفظه
اگر سوئیچ رو فشار بدم راحت تر میچرخه
چند خرجشه؟ چی رو باید عوض کرد؟ فکر کنم فرمون و اینها باید باز بشه

Netw0rks
05-06-2016, 14:22
سلام

روآ مدل 87 بنزینی

چند ماه پیش واشر سرسیلندرش سوخت و تعویض کردم اما همچنان رادیات داغ میکنه و کسری آب هم نداره !

دلیلش چی میتونه باشه ؟ :n36:

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-06-2016, 07:24
سلامروآ مدل 87 بنزینیچند ماه پیش واشر سرسیلندرش سوخت و تعویض کردم اما همچنان رادیات داغ میکنه و کسری آب هم نداره !دلیلش چی میتونه باشه ؟ :n36:
سلام
اگر رادباتور پر یاشه هم داغ میکنه ؟
یا اول آب رادیاتور کم میشه و بر اثر کم شدنش , حرارت موتور کم کم بالا میره و شروع میکنه به داغ شدن
اگر از همون اول کار و موقعی که کولانتِ توی رادباتور کافی هست موتور شروع میکنه به داغ کردن پس یا موتور تنظیم نیست و حرارت زیاد تولید میکنه یا تعمیر درست اجام نشده و سرسیلندر بیش از حد کف تراشی شده و ضریبِ تراکم خیلی بالا رفته و حرارت زیاد تولید میشه. (کولانت یعنی مخلوط آب مقطر و ضد یخ)
اگر سیلندر کف تراشی شده باید از واشر سرسیلندر ضخیمتر استفاده میکردند تا ضریب تراکم بالا نره و موتور داغ نکنه
ممکن هم هست سیستم خنک کننده مشکل داره و کولانت نشت میکنه و کم میشه و بعد از کم شدن کولانت , کم کم حرارت بالا میره

Netw0rks
08-06-2016, 09:56
سلام
اگر رادباتور پر یاشه هم داغ میکنه ؟
یا اول آب رادیاتور کم میشه و بر اثر کم شدنش , حرارت موتور کم کم بالا میره و شروع میکنه به داغ شدن
اگر از همون اول کار و موقعی که کولانتِ توی رادباتور کافی هست موتور شروع میکنه به داغ کردن پس یا موتور تنظیم نیست و حرارت زیاد تولید میکنه یا تعمیر درست اجام نشده و سرسیلندر بیش از حد کف تراشی شده و ضریبِ تراکم خیلی بالا رفته و حرارت زیاد تولید میشه. (کولانت یعنی مخلوط آب مقطر و ضد یخ)
اگر سیلندر کف تراشی شده باید از واشر سرسیلندر ضخیمتر استفاده میکردند تا ضریب تراکم بالا نره و موتور داغ نکنه
ممکن هم هست سیستم خنک کننده مشکل داره و کولانت نشت میکنه و کم میشه و بعد از کم شدن کولانت , کم کم حرارت بالا میره

بدون اینکه کسری آب داشته باشه داغ می کنه ، یعنی کولانت به اندازه کافی هست و همچنان داغ میکنه

اما همراه با تعویض واشر سر سیلندر موتور کف تراشی نشده چون نیازی نبود

دیاگ هم زدم ظاهرا مشکلی نداشت !

amir z
08-06-2016, 10:09
بدون اینکه کسری آب داشته باشه داغ می کنه ، یعنی کولانت به اندازه کافی هست و همچنان داغ میکنه

اما همراه با تعویض واشر سر سیلندر موتور کف تراشی نشده چون نیازی نبود

دیاگ هم زدم ظاهرا مشکلی نداشت !
درود
علاوه بر مواردی که آقا محمد گفتن، شما اول از همه مطمئن بشین سیستم هوا نداره و هواگیری انجام شده باشه. بعدش ببینید آیا فن ها (هر دو) به موقع کار میکنن؟
مورد بعدی که میتونه خیلی مشکوک باشه ترموستات هست و ممکنه گیر داشته باشه و کامل باز نشه. موقعی که ماشین داغ هست شما دستت رو به رادیاتور بچسبون و ببین رادیاتور داغ هست و یا سرده؟ اگه سرد باشه مشکل داره. به نظرم برای تست ترموستات رو خارج کن و یکی دو روز ببین بدون ترموستات چطور میشه

Netw0rks
08-06-2016, 10:20
درود
علاوه بر مواردی که آقا محمد گفتن، شما اول از همه مطمئن بشین سیستم هوا نداره و هواگیری انجام شده باشه. بعدش ببینید آیا فن ها (هر دو) به موقع کار میکنن؟
مورد بعدی که میتونه خیلی مشکوک باشه ترموستات هست و ممکنه گیر داشته باشه و کامل باز نشه. موقعی که ماشین داغ هست شما دستت رو به رادیاتور بچسبون و ببین رادیاتور داغ هست و یا سرده؟ اگه سرد باشه مشکل داره. به نظرم برای تست ترموستات رو خارج کن و یکی دو روز ببین بدون ترموستات چطور میشه

هواگیری رو تقریبا مطمئنم که مشکلی نداره اما بعضی مواقع احساس می کنم هوا می گیره ، بعد یه مدت در رادیات رو که باز می کنم هوا با فشار خارج میشه !

موقعی که ماشین داغ می کنه ، رادیاتور هم داغ میشه ؛ با این وجود بازم لازمه که ترموستات رو چک کنم ؟

amir z
08-06-2016, 11:39
هواگیری رو تقریبا مطمئنم که مشکلی نداره اما بعضی مواقع احساس می کنم هوا می گیره ، بعد یه مدت در رادیات رو که باز می کنم هوا با فشار خارج میشه !

موقعی که ماشین داغ می کنه ، رادیاتور هم داغ میشه ؛ با این وجود بازم لازمه که ترموستات رو چک کنم ؟

100 درصد واجب شد ترموستان رو تست کنی. البته مشکل تو درب رادیاتور هم گاهی اوقات مشکلات پیچیده ای پیش میاره! اگه با کسی جابجا کنی بد نیستش. همه ی شیلنگ ها و محل های عبور آب رو هم چک کن و کوچکترین نشتی که دیدی رو رفع کن.
یه مورد دیگه هم میتونه وجود داشته باشه که البته به عنوان آخرین مسئله باید پیگیری بشه. ممکنه به دلیل تاب داشتن و یا کرم خوردگی سرسیلندر و یا بد بسته شدن و در نتیجه خرابی واشر، مقداری کمپرس به سستم خنک کننده وارد بشه و مشکل هوا گرفتن و داغ کردن رو پیش بیاره.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-06-2016, 08:10
شما اول از همه مطمئن بشین سیستم هوا نداره و هواگیری انجام شده باشه.
بعدش ببینید آیا فن ها (هر دو) به موقع کار میکنن؟
مورد بعدی که میتونه خیلی مشکوک باشه ترموستات هست و ممکنه گیر داشته باشه و کامل باز نشه.
موقعی که ماشین داغ هست شما دستت رو به رادیاتور بچسبون و ببین رادیاتور داغ هست و یا سرده؟
اگه سرد باشه مشکل داره.
به نظرم برای تست ترموستات رو خارج کن و یکی دو روز ببین بدون ترموستات چطور میشه
سلام
بنده قبلاً موضوع هواگیری رو در همین تاپیک مطرح کردم که این هست:
در اون صفحه این مطلب رو نوشته ام :
بنده نمیدونم ماجرای این هواگیری چی هست اصلاً که مُد شده ؟؟؟!!!
در ماشین استاندارد که منبع انبساط داره , حباب های هوا خودش با گار دادن میره توی منبع انبساط و اونجا از آب جدا میشه چون منبع انبساط همیشه نصفش خالیه .
حبابهای هوای گیر افتاده در بالای رادیاتور هم از طریق شیلنگ باریکی که از سر رادباتور وصل هست به منبع انبساط , حبابها میره به منبع انبساط و از آب جدا میشه
دیگه ساده تر از ماتیز نداریم . همین فینگیلیِ استاندار
a رادياتور
b فن رادياتور

c ترموستات
d واترپمپ
e قطعه ی نگهدارنده ی دلکو
f ماژول دریچه ی گاز
g رادیاتور بخاری
h منبع انبساط

ماتیز رادیاتورش اصلاً درب نداره چون اصلاً بهش احتیاجی نیست و هواگیری هم نداره چون طبق روشی که شرح دادم , حبابها اتوماتیک وار میره به منبع انبساط
حالا چیه ماجرای این هواگیری ماشینهای ایرانی , بنده نمیدونم .
شاید بیخودی شایع شده بین مردم مثل خیلی اطلاعات غلط دیگه که دهها و صدها ساله رواج داره بین مردم
اگر سیستم خنک کننده ی خودرو منبع انبساط داره و از بالای رادیاتور هم یک شیلنگ باریک وصل شده به منبع انبساط پس یک چنین سیستمی دیگه نباید نیاز به هواگیری دستی داشته باشه
====-===========================
حالا سوال بنده اینه که در ماشینی که منبع انبساز داره و از بالای رادیاتور هم یک شیلنگ باریک وصله به منبع , حبابهای هوا چطوری باعث بالا رفتن حرارت موتور میشه ؟
قدرتِ واترپمپ خیلی زیاده . محاله حبابهای هوا در جائی توی شیلنگها یا داخل موتور متوقف بشه
همه ی این حبابها با چند گاز و تکون خوردن ماشین موقع حرکت میره توی منبع انبساط و یا رادیاتور
حبابهای توی رادیاتور هم از راه همون شیلنگ باریک میره به منبع انبساط
این سیستم دیگه چه نیازی به هواگیری داره ؟

amir z
10-06-2016, 10:13
سلام
بنده قبلاً موضوع هواگیری رو در همین تاپیک مطرح کردم که این هست:
در اون صفحه این مطلب رو نوشته ام :
بنده نمیدونم ماجرای این هواگیری چی هست اصلاً که مُد شده ؟؟؟!!!
در ماشین استاندارد که منبع انبساط داره , حباب های هوا خودش با گار دادن میره توی منبع انبساط و اونجا از آب جدا میشه چون منبع انبساط همیشه نصفش خالیه .
حبابهای هوای گیر افتاده در بالای رادیاتور هم از طریق شیلنگ باریکی که از سر رادباتور وصل هست به منبع انبساط , حبابها میره به منبع انبساط و از آب جدا میشه
دیگه ساده تر از ماتیز نداریم . همین فینگیلیِ استاندار
a رادياتور
b فن رادياتور

c ترموستات
d واترپمپ
e قطعه ی نگهدارنده ی دلکو
f ماژول دریچه ی گاز
g رادیاتور بخاری
h منبع انبساط

ماتیز رادیاتورش اصلاً درب نداره چون اصلاً بهش احتیاجی نیست و هواگیری هم نداره چون طبق روشی که شرح دادم , حبابها اتوماتیک وار میره به منبع انبساط
حالا چیه ماجرای این هواگیری ماشینهای ایرانی , بنده نمیدونم .
شاید بیخودی شایع شده بین مردم مثل خیلی اطلاعات غلط دیگه که دهها و صدها ساله رواج داره بین مردم
اگر سیستم خنک کننده ی خودرو منبع انبساط داره و از بالای رادیاتور هم یک شیلنگ باریک وصل شده به منبع انبساط پس یک چنین سیستمی دیگه نباید نیاز به هواگیری دستی داشته باشه
====-===========================
حالا سوال بنده اینه که در ماشینی که منبع انبساز داره و از بالای رادیاتور هم یک شیلنگ باریک وصله به منبع , حبابهای هوا چطوری باعث بالا رفتن حرارت موتور میشه ؟
قدرتِ واترپمپ خیلی زیاده . محاله حبابهای هوا در جائی توی شیلنگها یا داخل موتور متوقف بشه
همه ی این حبابها با چند گاز و تکون خوردن ماشین موقع حرکت میره توی منبع انبساط و یا رادیاتور
حبابهای توی رادیاتور هم از راه همون شیلنگ باریک میره به منبع انبساط
این سیستم دیگه چه نیازی به هواگیری داره ؟

درود اقا محمد
اتفاقا اون مطلب رو خوندم و متشکرم که توی سایت مطالب مفید و کاربردی قرار میدین.
ولی منم الکی از روی هوا نگفتم که:n02: جالبه بدونید این ماشین منبع انبساط نداره! ضمنا داشتن منبع انبساط دلیلی بر عدم لزوم هواگیری نیست. توی ماشین هایی که طراحیشون طوری هست که سطح اب رادیاتور پایینتر از سطح آب سایر بخش ها مثل سرسیلندر و رادیاتور بخاری و ... قرار میگیره حتما باید هواگیری بشه. مثلا پراید چون اینطور نیست هواگیری لازم نداره ولی خانواده پژو چون رادیاتورشون پایینتره هواگیری حتما میخوان. چون هوا توی بالاترین نقطه جمع میشه و مشکل ایجاد میکنه. شما 405 یا مثلا همین روا رو آبش رو خالی کن و بدون هواگیری پرکن و روشن کن، در عوض چند دقیقه آمپر به انتها میچسبه و خیلی از مواقع واشر سرسیلندر هم میسوزه! چون هوا باعث میشه چرخش آب بشه و وقتی دست میزنی میبینی فن ها کار میکنه و رادیاتور خنک خنکه ولی موتور خیلی داغه! پس میبینیم هواگیری تو بعضی خودروها لازمه
موفق باشین

Netw0rks
10-06-2016, 11:24
درود اقا محمد
اتفاقا اون مطلب رو خوندم و متشکرم که توی سایت مطالب مفید و کاربردی قرار میدین.
ولی منم الکی از روی هوا نگفتم که:n02: جالبه بدونید این ماشین منبع انبساط نداره! ضمنا داشتن منبع انبساط دلیلی بر عدم لزوم هواگیری نیست. توی ماشین هایی که طراحیشون طوری هست که سطح اب رادیاتور پایینتر از سطح آب سایر بخش ها مثل سرسیلندر و رادیاتور بخاری و ... قرار میگیره حتما باید هواگیری بشه. مثلا پراید چون اینطور نیست هواگیری لازم نداره ولی خانواده پژو چون رادیاتورشون پایینتره هواگیری حتما میخوان. چون هوا توی بالاترین نقطه جمع میشه و مشکل ایجاد میکنه. شما 405 یا مثلا همین روا رو آبش رو خالی کن و بدون هواگیری پرکن و روشن کن، در عوض چند دقیقه آمپر به انتها میچسبه و خیلی از مواقع واشر سرسیلندر هم میسوزه! چون هوا باعث میشه چرخش آب بشه و وقتی دست میزنی میبینی فن ها کار میکنه و رادیاتور خنک خنکه ولی موتور خیلی داغه! پس میبینیم هواگیری تو بعضی خودروها لازمه
موفق باشین

بله ، حق با ایشونه

روآ اصلا منبع انبساط نداره !

"R E Z A"
10-06-2016, 12:35
سلام

چند تا سوال راجع به کولر داشتم . اول اینکه اون دریچه سرد و گرم اگه تا ته روی سرد باشه تا اینکه مثلا وسط متمایل به سرد باشه تاثیری توی کارکرد کمپرسور و موتور و ... میذاره ؟ اون درجه مربوط به سرعت فن داخل اتاق چطور ؟
اینکه میگن بهتره توی جاده و راههایی که باد کافی به کندانسور میخوره کولر بگیرین و تو ترافیک کولر نگیرین به موتور فشار میاد ، این فشار به چه صورته ؟ در نهایت باعث صدمه دیدن واشر سرسیلندر میشه ؟
چون ماشین مدلش پایینه (سی یلو) و نمیخوام خرج اضافه بتراشه میخوام بیشتر مراعاتش رو کنم البته این سومین سالیه که اصلا به سیستم کولر دست نزدم و خدا رو شکر بخوبی داره کار میکنه (به لطف توصیه اقا محمد که تو زمستونا هفته ای یه بار کولر رو روشن میکردم حدود 10 دقیقه که اورینگها و ... روغنکاری بشه و .... )

amir z
10-06-2016, 13:36
سلام

چند تا سوال راجع به کولر داشتم . اول اینکه اون دریچه سرد و گرم اگه تا ته روی سرد باشه تا اینکه مثلا وسط متمایل به سرد باشه تاثیری توی کارکرد کمپرسور و موتور و ... میذاره ؟ اون درجه مربوط به سرعت فن داخل اتاق چطور ؟
اینکه میگن بهتره توی جاده و راههایی که باد کافی به کندانسور میخوره کولر بگیرین و تو ترافیک کولر نگیرین به موتور فشار میاد ، این فشار به چه صورته ؟ در نهایت باعث صدمه دیدن واشر سرسیلندر میشه ؟
چون ماشین مدلش پایینه (سی یلو) و نمیخوام خرج اضافه بتراشه میخوام بیشتر مراعاتش رو کنم البته این سومین سالیه که اصلا به سیستم کولر دست نزدم و خدا رو شکر بخوبی داره کار میکنه (به لطف توصیه اقا محمد که تو زمستونا هفته ای یه بار کولر رو روشن میکردم حدود 10 دقیقه که اورینگها و ... روغنکاری بشه و .... )

سلام دوست عزیز
اصلا نگرانی به خودت راه نده. ماشینت با اینکه مدل پایینه ولی اگه یه خورده خوب نگه داری شده باشه به صد تا ماشین صفر ایرانی ارزش داره:n39::n02:
کولر یه فشار اضافه ای رو به موتور وارد میکنه ولی اگه ماشین سالم باشه این فشار مشکلی ایجاد نمیکنه و نگران کننده نیست. برای مثال انگار 2 نفر اضافه سوار کردی! با کولر گرفتن، هر موقع دیدی آمپر ماشین زیادی بالا رفت و یا ماشین داره با زور زیادی راه میفته و موتور تحت فشاره توی اون مواقع خاموشش کنی بهتره. ولی در کل با خیال راحت ازش استفاده کن. اون داستان جاده هم که میگن واسه اینه که خیلی ها فکر میکنن با کولر روشن کردن مصرف سوخت بالا میره ولی توی جاده برعکسه اتفاقا، تو سرعت بالا اگر شیشه ها پایین باشه فشار بادی که به داخل وارد میشه کلی از قدرت موتور رو میگیره و مصرف رو بالا میبره ولی اگه کولر روشن کنی نسبت به بدون کولر مصرف پایینتر هم میاد!
درجه سرد و گرم توی همه ماشین ها (تهویه دستی) فکر میکنم کارکردش فقط این هست که دریچه ای رو بین لوله ی ورودی هوای گرم و سرد جایجا میکنه و هیچ تاثیری روی سایر موارد نداره. سرعت فن داخل اتاق هم تاثیری نداره و فقط فشار پرتاب باد رو کم و زیاد میکنه. البته بصورت غیر مستقیم توی درگیر شدن و نشدن کمپرسور تاثیر میذارن چون داخل اتاق ترموستاتی وجود داره که اگر حس کنه دمای اتاق از دمای تنظیم شده بالاتر رفته کمپرسور رو وارد مدار میکنه و بلعکس. پس اگه مثلا شیشه پایین باشه یا درجه کمی روی حالت گرم باشه اتاق سخت تر خنک میشه و کمپرسور زمان بیشتری باید تو مدار باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-06-2016, 04:59
سلام دوستان
فصل گرما اومد. اگر ماشینتون کولر داره :
الان وقتشه که با فشار بسیار قوی آب , کندنسر و رادیاتور ماشین شستشو بشه . این کار تاثیر زیادی داره در مصرف بنزین و خوب کار کردن کولر و گرم نکردن موتور
بهتره از سمتِ داخل شسته بشه یعنی فن باز بشه و شستشو انجام بشه
وقتی کندنسر تمیز و سالم باشه گاز داغ بهتر خنک و مایع میشه درنتیجه کمتر به کمپرسور فشار میاد درنتیجه به موتور کمتر فشار میاد و مصرف سوخت کم میشه
اگر در ترافیک کولر خوب خنک نمیکنه اما یکی دو دقیقه بعد از حرکت کردن خوب خنک میکنه پس بیرونِ کندنسر کثیفه و یا فن کار نمیکنه
به محض روشن کردن کولر باید فن روشن بشه وگرنه یا فیوزش سوخته یا رله اش مشکل داره یا سیمش قطعه
اگر کولر خوب خنک میکنه اما بعد از مدتی بادِ کولر ضعیف میشه یا کلاً قطع میشه علتش یخ زدن اواپراتور هست که اتوماتیکش مشکل داره و کمپرسور رو به موقع خاموش نمیکنه و باعث یخ زدن اواپراتور و مسدود شدن روزنه هاش و قطع شدن باد میشه
اگر سرمایش کولر از همون اول کمه پس یا گاز کمه یا کمپرسور ضعیفه یا گاز با هوا یا چیز دیگه مخلوط هست
اگر با روشن کردن کولر بوی بد میاد توی ماشین پس اواپراتور کپک زده و باید باز بشه شستشو بشه

fokahi110
11-06-2016, 15:11
دوستان وعزیزان من کولر روشن میکنم فن خنک کننده رادیاتورم میفته رو دور تند و اون یکی فنم تکون نمیخوره که مخصوص کولر هست قبلا اون واسه کولر روشن میشد جریان چیه الان مدتی اینجوری شده منم از ترس خاموشش کردم کولر رو دلیلش چی هست؟:n03:

Life24
12-06-2016, 10:20
با درود
دوستان پراید 111 مدل 91 با کارکرد 80 هزار تا هست
کولر خنک خوب میکنه، ترموستات کولر درست عمل میکنه و خاموش و روشن میشه. مشکل خاصی در کولر نیست.
اما موقع روشن میکنم به ماشین بیشتر از ماشین های دیگه، فشار میاد. زیاد تو زور میافته
وایر شمع یکیش قطع بود و عوض کردیم و بهتر شد اما کامل نه.
ممکنه از خود شمع ها باشه؟
من فکر کنم کیفیت بنزین هم مهم هست. بنزین سوپر بهتر هست . بزنیم؟ چون مصرف کولر زیاده در تابستان
آب و روغن میزان هست. باطری هم خوبه وضعیتش.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-06-2016, 08:14
با دروددوستان پراید 111 مدل 91 با کارکرد 80 هزار تا هستکولر خنک خوب میکنه، ترموستات کولر درست عمل میکنه و خاموش و روشن میشه. مشکل خاصی در کولر نیست.اما موقع روشن میکنم به ماشین بیشتر از ماشین های دیگه، فشار میاد. زیاد تو زور میافتهوایر شمع یکیش قطع بود و عوض کردیم و بهتر شد اما کامل نه.ممکنه از خود شمع ها باشه؟من فکر کنم کیفیت بنزین هم مهم هست. بنزین سوپر بهتر هست . بزنیم؟ چون مصرف کولر زیاده در تابستانآب و روغن میزان هست. باطری هم خوبه وضعیتش.
سلام
وایرها رو یکی یکی از شمعش جدا کنین و تست کنین
اون وایری که برداشتنش لرزش کمتری تولید میکنه یک مشکلی داره
اگر همه مثل هم هست پس به احتمال زیاد سالمند و احتمال کم اینه که همگی یک عیبی دارند که دقیقاً شبیه هم هست مثل تنظیم نبودن فیلرها
================
کثیف بودنِ بیرونِ کندنسر هم باعث لرزش در دور آرام میشه
گاز بیش از حد هم همینطور
کثیفی یا تنظیم نبودن استپر هم همینطور
گاهی با اندکی سفت کردنِ پیچ سلو میشه لرزش رو برطرف کرد

bahareh_bus
17-06-2016, 15:06
علت خرابی سنسور اکسیژن206 چیه؟ قابل تعمیر هست؟ چه مارکی رو پیشنهاد می کنید؟

ممنون

"R E Z A"
17-06-2016, 15:34
سلام دوست عزیز
اصلا نگرانی به خودت راه نده. ماشینت با اینکه مدل پایینه ولی اگه یه خورده خوب نگه داری شده باشه به صد تا ماشین صفر ایرانی ارزش داره:n39::n02:
کولر یه فشار اضافه ای رو به موتور وارد میکنه ولی اگه ماشین سالم باشه این فشار مشکلی ایجاد نمیکنه و نگران کننده نیست. برای مثال انگار 2 نفر اضافه سوار کردی! با کولر گرفتن، هر موقع دیدی آمپر ماشین زیادی بالا رفت و یا ماشین داره با زور زیادی راه میفته و موتور تحت فشاره توی اون مواقع خاموشش کنی بهتره. ولی در کل با خیال راحت ازش استفاده کن. اون داستان جاده هم که میگن واسه اینه که خیلی ها فکر میکنن با کولر روشن کردن مصرف سوخت بالا میره ولی توی جاده برعکسه اتفاقا، تو سرعت بالا اگر شیشه ها پایین باشه فشار بادی که به داخل وارد میشه کلی از قدرت موتور رو میگیره و مصرف رو بالا میبره ولی اگه کولر روشن کنی نسبت به بدون کولر مصرف پایینتر هم میاد!
درجه سرد و گرم توی همه ماشین ها (تهویه دستی) فکر میکنم کارکردش فقط این هست که دریچه ای رو بین لوله ی ورودی هوای گرم و سرد جایجا میکنه و هیچ تاثیری روی سایر موارد نداره. سرعت فن داخل اتاق هم تاثیری نداره و فقط فشار پرتاب باد رو کم و زیاد میکنه. البته بصورت غیر مستقیم توی درگیر شدن و نشدن کمپرسور تاثیر میذارن چون داخل اتاق ترموستاتی وجود داره که اگر حس کنه دمای اتاق از دمای تنظیم شده بالاتر رفته کمپرسور رو وارد مدار میکنه و بلعکس. پس اگه مثلا شیشه پایین باشه یا درجه کمی روی حالت گرم باشه اتاق سخت تر خنک میشه و کمپرسور زمان بیشتری باید تو مدار باشه
سلام . ممنون

سی یلو دوتا رادیات داره یکی برا موتور و یکی دیگه واسه کولر ، هر کدوم از رادیاتها هم یه فن برا خودشون دارن . فن کولر موقع روشن کردن کولر روشن میشه منتها نمیدونم که رو دور تند روشن میشه یا نه چون به نظرم پس از مدتی استفاده از کولر سرعت فن تغییری نمیکنه .
اصلا فرض کنیم فن کولر اصلا روشن نشه این باعث میشه بعدا چه مشکلی پیش بیاد ؟

amir z
17-06-2016, 18:44
سلام . ممنون

سی یلو دوتا رادیات داره یکی برا موتور و یکی دیگه واسه کولر ، هر کدوم از رادیاتها هم یه فن برا خودشون دارن . فن کولر موقع روشن کردن کولر روشن میشه منتها نمیدونم که رو دور تند روشن میشه یا نه چون به نظرم پس از مدتی استفاده از کولر سرعت فن تغییری نمیکنه .
اصلا فرض کنیم فن کولر اصلا روشن نشه این باعث میشه بعدا چه مشکلی پیش بیاد ؟

سلام
همه ماشین ها به همین شکل هستن! سیلو رو نگاه نکردم ولی فرقی نباید داشته باشه.
اصولا تو ماشینا وقتی کولر میزنی فن ها با دور تند کار میکنن. اگه کار نکنه ماشین داغ تر کار میکنه و آمپر آب رو دقت کنی متوجه میشی. ضمنا باعث میشه بازدهی کولر هم کم بشه

Life24
17-06-2016, 19:26
با درود
دوستان چرا مصرف آب باطری در تابستان و موقع کولر گرفتن زیاد میشه و زود زود کم میکنه اما در زسمتان این جور نیم شود؟

mv217010
18-06-2016, 18:02
با سلام
ماشین 405 دوگانه سوز دارم
داخل شهر حین حرکت تو دنده 2 و 3 وقتی پایم رو از رو پدال گاز بر میدارم دور ماشین پایین نمیاد ...یعنی گاز هرز و الکی میخوره ماشینم ..مه همین باعث جوش آوردن ماشین میشه
علت چیه دوستان؟؟؟هم رو حالت گاز و بنزید دیده میشه...بنزین بیشتره
در ضمن استاپر و دریچه گاز رو هم تازه 1 ماهه عوض کردم

mv217010
18-06-2016, 18:04
با سلام
داخل شهر حین حرکت تو دنده 2 و 3 وقتی پایم رو از رو پدال گاز بر میدارم دور ماشین پایین نمیاد ...یعنی گاز هرز و الکی میخوره ماشینم(تو ترافیک و شلوغی ماشین هلاک میشه) ..که همین باعث جوش آوردن ماشین میشه
علت چیه دوستان؟؟؟هم رو حالت گاز و بنزین دیده میشه...بنزین بیشتره

fokahi110
20-06-2016, 00:01
با سلام
داخل شهر حین حرکت تو دنده 2 و 3 وقتی پایم رو از رو پدال گاز بر میدارم دور ماشین پایین نمیاد ...یعنی گاز هرز و الکی میخوره ماشینم(تو ترافیک و شلوغی ماشین هلاک میشه) ..که همین باعث جوش آوردن ماشین میشه
علت چیه دوستان؟؟؟هم رو حالت گاز و بنزین دیده میشه...بنزین بیشتره

سلام دوست عزیز منم مدتی با ماشینم(پراید 87) درگیر بودم تا اینکه اورینگ سوزن انژکتور ماشینمو عوض کردم وماشین درست شد دیگه گاز نمیخوره.
8 عدد واشر شبیه واشر گاز پیکنیکی هست اونارو تعویض کن مشکلت حل میشه من خریدم واسه پراید 7 تومن تایوانی هم بود رفتی لوازم یدکی بگو اورینگ سوزن انژکتور.موفق باشید:n40:

mv217010
20-06-2016, 17:32
سلام دوست عزیز منم مدتی با ماشینم(پراید 87) درگیر بودم تا اینکه اورینگ سوزن انژکتور ماشینمو عوض کردم وماشین درست شد دیگه گاز نمیخوره.
8 عدد واشر شبیه واشر گاز پیکنیکی هست اونارو تعویض کن مشکلت حل میشه من خریدم واسه پراید 7 تومن تایوانی هم بود رفتی لوازم یدکی بگو اورینگ سوزن انژکتور.موفق باشید:n40:
ممنون
بزا برم ببینم چی میشه:n16:

fokahi110
20-06-2016, 20:11
سلام عزیزان پراید مدل ۸۷ دارم بردم نمایندگی سایپا برا تعویض اورینگ سوزن انژکتور و بازدید شمع و وایرها و تایم سوپاپ و مدت ۳ ساله که روغن ایرانول صبا میریزم اینم وضعیت موتور هست که قرار میدم

mv217010
21-06-2016, 16:29
ماشینمو بردم میکانیکی با انژکتور شور انژکتور ها رو شست و گفت یکی از انژکتور ها سوراخش گشاده و از کار افتاده باید تعویض شه ..منم گفتم قیمتش چنده گفت نزدیک 130....گفتم بیخیال ماشین رو دور پایی بزا ریپ بزنه و گاز الکی بخوره:n02:
مهم نیست/////
حالا دوستان با تعویض واشر اورینگ انژکتور درست میشه آیا:n13:

fokahi110
23-06-2016, 16:48
ماشینمو بردم میکانیکی با انژکتور شور انژکتور ها رو شست و گفت یکی از انژکتور ها سوراخش گشاده و از کار افتاده باید تعویض شه ..منم گفتم قیمتش چنده گفت نزدیک 130....گفتم بیخیال ماشین رو دور پایی بزا ریپ بزنه و گاز الکی بخوره:n02:
مهم نیست/////

خرجی نداره من واشر رو برا پراید تایوانی گرفتم 7 تومن هزینه تعمیرگاه سایپا هم شد10 تومن سرجمع با 20 تومن اوکی میشه یه تستی بزن ضرر نداره گاهی اوقات اون واشرها گشاد میشن وهوا میکشن وماشین گاز میخوره داداش:n01::n40:

amir z
24-06-2016, 08:30
مهم نیست/////
دوست عزیز ماشین چیه؟ قیمت بالایی داده!
اینطور که شما میگی و اگه تعمیر کار راست گفته باشه یکی از سوزن های شما نشتی داره که باعث میشه مصرف بالا بره، بد کار کنه و اگه نشتی زیاد باشه دود سیاه بکنه. اورینگ هیچ کاری با نشتی سوزن انژکتور نداره و فقط جلوی ورود هوا رو میگیره، مشکلی که به شما گفته نشت سوخت از سوزن هستش:n39:

spartaqus
28-06-2016, 10:14
سلام

یک 206 برا فروش گذاشتیم
یکی اومد میگه ماشین روغن سوزی داره میگم از کجا فهمیدی میگی انگشتت رو بزار تو اگزوز حالا اگه این سیاهی انگشتت پاک نشه یعنی روغن سوزی داره :D
تقریبا که پاک شد به نظرتون چرت و پرت نمیگفت ؟؟ تازه الکی میگفت دود م میده ماشین.

یکی دیگه اومده میگه گلگیر تعویضه چون صدای حلب میده تعویضه ؟؟ این چی راست میگه ؟؟

amir z
28-06-2016, 10:38
سلام

یک 206 برا فروش گذاشتیم
یکی اومد میگه ماشین روغن سوزی داره میگم از کجا فهمیدی میگی انگشتت رو بزار تو اگزوز حالا اگه این سیاهی انگشتت پاک نشه یعنی روغن سوزی داره :D
تقریبا که پاک شد به نظرتون چرت و پرت نمیگفت ؟؟ تازه الکی میگفت دود م میده ماشین.

یکی دیگه اومده میگه گلگیر تعویضه چون صدای حلب میده تعویضه ؟؟ این چی راست میگه ؟؟

سلام
هر شخصی روش هایی برای تست بلده. در مورد روغنی بودن تا حدودی میشه گفت درسته. اگز داخل اگزوز سیاهی چرب وجود داشته باشه روغن سوزی خفیف رو نشون میده که البته خیلی از ماشینهای چند سال کارکرده براشون عادیه. برای تست پدال گاز رو ناگهان تا انتها فشار بدین (باید دو نفر باشید) و دور موتور رو به 5-6 هزار برسونید و ببینید دود می کنه یا نه. بیشتر موقع ها وقتی روغن سوزی داشته باشه وقتی تا ته پدال رو فشار بدین و بعدش که ول کنید، موقع پایین اومدن دور، باید دود کنه. مخصوصا زمانی که با سرعت توی یه جاده ی سرپایینی برید و گاز رو ول کرده باشید خیلی مشخص میشه
در مورد رنگ داشتن باید چک بشه. کسی کارش باشه راحت متوجه میشه (هر کسی با دقت نگاه کن و به جزدیات تجه کنه متوجه میشه معمولا). در مورد صدا، فقط وقتی صدای بدنه فرق میکنه که صافکاری شده باشه و بتونه خورده باشه که صداش با قطعه ی بدون بتونه کاری شده کاملا متفاوته.

البته در مورد اینکه دلال ها عیب های زیادی رو ماشین میذارن جای بحثی نیست و این قشر متاسفانه کثیف ترین قشر هستن. موقع خرید عیب روی ماشین میذارن و همون رو میخوان بفروشن میگن مثل صفر میمونه!!! سعی کنید به مصرف کننده بفروشید:n39: