PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

sourena
22-09-2010, 18:34
اگه میشه کسی به من کمک بکنه
ماشین من نیسان وقتی که گاز می دم یک ثانیه دیر گاز می خوره و وقتی داغ می کنه پرت پرت میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشكل به احتمال از كاربراته!

kasra2002
23-09-2010, 07:45
معلوم نیست کاربراتوریه یا انژکتور

Amin-Nasim
23-09-2010, 19:25
سلام
چرا کسی اینجا نیست؟؟؟

من هستم :31:
شاید مشکل از ماشینتون از صافی بنزینه یا شاید هم اشغال سر باک ماشینه

bmkr
04-10-2010, 23:05
سلام دوستان.واشرسرسیلندرسه جور می سوزه اول اب وروغن دوم اب وکمپرس موتور سوم کمپرس سیلندر به سیلندر .ماشین اگر اب وروغن قاطی کنه روغن شیری رنگ میشه اگه اب وکمپرس باشه از درب رادیاتور اب با فشار بیرون میاد و اگزوز هم اب بیرون میده وامپر اب هم بالا میره ونوع سوم تخصصیه

yoosef_st
05-10-2010, 00:40
سلام. من تازه کار و نا بلد هستم. OK؟
خب، بنده یه روآی سال دارم، طبق گفته کارخونه پایه گازسوز هم هست.
اواخر اردیبهشت تحویل گرفتم و تا الان هم 4000 تا رفته. هنوز نبردم تعویض روغن و چکِ اولیه.
یه مدتیه که وقتی ماشین رو روشن میکنم، بعد از اینکه موتور گرم میشه و دورِ موتورم میاد روی همون 1000 تا، وقتی مثلا توی ترافیک کلاچ میگیرم و ترمز میکنم، یهو دور موتور افت میکنه و میاد روی مثل 800، 700 اینجورا.
متوجه منظورم میشین؟
جالب اینه که اگر همون موقع بزارم روی گاز این جریان حل میشه و با ترمز گرفتن دور موتور میاد روی همون 1000 تا متوقف میشه.
چرا اینجوری شده؟؟
بعد یه چیز دیگه. دیروز داشتم توی بزرگراه میرفتم، خوردم به ترافیک.
روی گاز که بودم، وقتی گاز میدادم و بعد کلاچ میگرفتم یا خلاص میکردم دور موتور روی 2000 میموند، 2 ثانیه طول میکشید، بعد میومد روی همون 1000.
هر 2 تا مشکل بالا فعلا موقتیه. اما میترسم علائم یه مشکل بزرگتر باشه.
حالا جریان چیه؟ چکار کنم؟ ممکنه مشکلی داشته باشه؟ چجوری بفهمم که تا گارانتی هست ازش استفاده کنم؟

kasra2002
05-10-2010, 10:46
سلام
این مشکلای شما عادی و معمول هست در این ماشین ها تنظیم گاز و سنسور دور موتور و همچنین مشکل استپر موتور که خیلی رواج داره مساله شمار و حل می کنه البته تا زمانی که به خاموش شدن ماشین منجر نشه خیلی نگرانن نباشید
و اگه کسی گفت که یکسره کنید تا درست بشه گوش ندید!!!َ

بی باک بی بال
05-10-2010, 10:57
تو جا زدن دنده که مشکلی نداری ؟

Netw0rks
07-10-2010, 00:06
سلام. من تازه کار و نا بلد هستم. OK؟
خب، بنده یه روآی سال دارم، طبق گفته کارخونه پایه گازسوز هم هست.
اواخر اردیبهشت تحویل گرفتم و تا الان هم 4000 تا رفته. هنوز نبردم تعویض روغن و چکِ اولیه.
یه مدتیه که وقتی ماشین رو روشن میکنم، بعد از اینکه موتور گرم میشه و دورِ موتورم میاد روی همون 1000 تا، وقتی مثلا توی ترافیک کلاچ میگیرم و ترمز میکنم، یهو دور موتور افت میکنه و میاد روی مثل 800، 700 اینجورا.
متوجه منظورم میشین؟
جالب اینه که اگر همون موقع بزارم روی گاز این جریان حل میشه و با ترمز گرفتن دور موتور میاد روی همون 1000 تا متوقف میشه.
چرا اینجوری شده؟؟
بعد یه چیز دیگه. دیروز داشتم توی بزرگراه میرفتم، خوردم به ترافیک.
روی گاز که بودم، وقتی گاز میدادم و بعد کلاچ میگرفتم یا خلاص میکردم دور موتور روی 2000 میموند، 2 ثانیه طول میکشید، بعد میومد روی همون 1000.
هر 2 تا مشکل بالا فعلا موقتیه. اما میترسم علائم یه مشکل بزرگتر باشه.
حالا جریان چیه؟ چکار کنم؟ ممکنه مشکلی داشته باشه؟ چجوری بفهمم که تا گارانتی هست ازش استفاده کنم؟

این مشکلات یا طبیعیه یا روآیی که دست منم بود مشکل داره !
کلا به نظرم تنها مزیت اینا نسبت به روآهای قبلی همون گازسوز بدنشونه ! :13:

8613187
07-10-2010, 11:26
آقا ما یه پراید داریم 88

روشن که میکنی درو موتورش رو 2000 میمونه دیگه پایین بیا نیست !!!
بعد یه مدت درست میشه میاد مثلا رو 850 - بعد یه مدت دوباره میبینی رفته رو 2500 ، واسه خودش داستانی داره
یعدی اینکه زمانی که درسته ، سر گاز که میزنی یه جورایی دور موتور دیر میره بالا خیلی دیر تر میاد پایین

من احتمال میدم ار استپر باشه ؟
شما چی میگی
البته یه دیاگ باید بره؟

kasra2002
09-10-2010, 07:58
100 درصد استپره که اگه شانس بیارید استپر موجود در بازار چینی هیستند و شاید مجبور باشید بسازید با همین

mohammad66
22-10-2010, 23:34
امروز داشتیم رانندگی می کردیم . یهو دیدم ساعت پراید خاموش شد .
از کجا عیب یابی شو شروع کنم؟

sise
23-10-2010, 00:09
امروز داشتیم رانندگی می کردیم . یهو دیدم ساعت پراید خاموش شد .
از کجا عیب یابی شو شروع کنم؟
فیــــــــــوز!

zworger
23-10-2010, 23:29
نمیدونم چرا ماشینم (پژو 405 GLX انژگتوری مدل 83) خودبخود گاز میخوره .حتی وقتی ماشین تو دنده نیست، دور موتور همش روی 20 یا بیشتر یا کمی کمتر نوسان پیدا میکنه و گاهی اوقات هم خودش خوب میشه.
در ضمن هم زمانی که موتور سرد هست و هم زمانی که گرمه اینطوری میشه..هرجا میبرم برای رفع اشکال، 1 ساعت خوب کار میکنه و بعدش دوباره .....
یه جای کار درست معرفی بفرمایید.پدرم در اومده

total_overdose
24-10-2010, 01:16
نمیدونم چرا ماشینم (پژو 405 GLX انژگتوری مدل 83) خودبخود گاز میخوره .حتی وقتی ماشین تو دنده نیست، دور موتور همش روی 20 یا بیشتر یا کمی کمتر نوسان پیدا میکنه و گاهی اوقات هم خودش خوب میشه.
در ضمن هم زمانی که موتور سرد هست و هم زمانی که گرمه اینطوری میشه..هرجا میبرم برای رفع اشکال، 1 ساعت خوب کار میکنه و بعدش دوباره .....
یه جای کار درست معرفی بفرمایید.پدرم در اومده
سلام دوست عزیز.
احتمال بسیار زیاد از استپ موتور ماشینتون هست.
اول ببرین براتون تمییزش کنن تویه تنظیم انژکتوریا خودشون چک میکنن اگه که فنرش یا یا سوزنش ایراد داشته باشه باید عوض بشه.
ببین مارکهای premumو vdoو زیمنس و مکزیکو .... هست.
روی خود 405 پارس و ... بصورت فابریکی من vdo دیدم که پیدا کردن اصل آمریکاییش هم سخت شده.زیمنس و premum هم دیدم فابرکی که اونم عالیه.
بقیشونم مالی نیستن و اکثرا چینی.
قیمت هم از 10 هزار تومن هست تا 60 هزار تومن.مثلا اون vdo اگه واقعا اصلیم باشه حدود 60 تومن هست.
جدیدا یک شرکت ایرانی به نام ایران کاربراتور هم اقدام به تولید استپ موتور کرده البته تحت لیسانس زیمنس که روشم حتی نوشته زیمنس و یه برچسب زده روش که مشخصات ایران کاربراتور روش زده قیمتم بین 25 تا 30 هست.
من خودم از همین گذاشتم روی 405 خیلی خوب هم جواب داده نظر من رو هم بخواین از همین تهیه کنین.هم قیمتش مناسبه هم کیفیت مناسب.
اینم عکس استپ موتور که تو 405 دقیقا همون جلوی موتور هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

zworger
25-10-2010, 00:27
ممنون از راهنماییتون .اما من تازه 3 ماهه از مارک VDO با قیمت 45000 تومان گرفتم تا دو هفته پیش خوب بود.اما حالا اینطوری شده.جدیدا حتی وقتی ترمز میگیرم دور موتور میره رو 25 تا 30 ...آیا خودم میتونم تعویض کنم و اگـــــــــــه خواستم تمیز کنم با الکل یا اَسِتون یا هر چی که شما بگین تمیز کنم؟

آیا قِلِقِ خاصّی داره؟

total_overdose
25-10-2010, 00:50
ممنون از راهنماییتون .اما من تازه 3 ماهه از مارک VDO با قیمت 45000 تومان گرفتم تا دو هفته پیش خوب بود.اما حالا اینطوری شده.جدیدا حتی وقتی ترمز میگیرم دور موتور میره رو 25 تا 30 ...آیا خودم میتونم تعویض کنم و اگـــــــــــه خواستم تمیز کنم با الکل یا اَسِتون یا هر چی که شما بگین تمیز کنم؟

آیا قِلِقِ خاصّی داره؟
سلام
دوست عزیز ممکنه که جنسی بهتون دادن اصلی نباشه.از ایساکو خریدین؟ تویه جعبه ایساکو بود؟
ببین چون میگی تازه 3ماهه که خریدی امکان اینکه بگیم کثیف شده و عیب از این هست کمتر میشه (نمیگ محاله اما کمه).ببین خودت میتونی تمیز کنی با یه دستمال و کمی اسپری خشک تمیز کننده حتی با دستال خالی هم تمییز میشه.اما نظر من اینه که به یه متخصص مراجع کن چون ممکنه جنس استپ موتور خوب نیست یا...

zworger
26-10-2010, 02:28
نه دوست عزیز خود تعمیرکار تعویض کرد نه جعبه و نه بسته بندی داشت....در هر صورت ممنون از راهنماییتون...

p_p_k
27-10-2010, 16:52
سلام خدمت دوستان و اساتيد.

ما يه پرايد كاربراتوري داريم كه گازسوزم هست ولي زماني كه خودم ميخوام با گاز حركت كنم ماشين همش خاموش ميشه. اگر كلاچو تا ته گرفته باشي و گاز بدي كه ماشين پت پت ميكنه و خاموش ميشه بايد يكم كلاچو ول كني تا شايد يكم گاز بخوره. البته پدرم خودش راحته باهاش و هيچ مشكلي نداره و ميگه بايد پرگاز حركت كني. اينم بگم كه سلو ماشين ما كمه.

حالا ميخواستم بپرسم تمام ماشين گازسوزا اينجوريه كه بايد پرگاز حركت كني يه نه ماشيناي ديگه گازشونم مثل بنزينه و هيچ فرقي نميكنه؟؟؟ ( منظورم از فرق داخل روندن ماشين هستا نه داخل قدرتشون)

ميشه مشكل از اين باشه كه سلو ماشين كمه يا گازمون درست تنظيم نيست؟؟؟

frankval
27-10-2010, 21:00
من پرايدم 13000 تا كار كرده و هر از گاهي احساس مي كنم جاي دنده ها موقع تعويض دنده گم مي شه.دنده يك هم بعضي وقتها به سختي جا ميره ولي ماشين لرزش نداره.هر از گاهي هم از 3 به 4 دنده بد جا ميره!دنده 5 هم زوزه داره!
مشكل از ديسك و صفحه است يا گيربكس يا چيز ديگه؟
چطوري مي تونم مطمئن بشم مشكل از كجاست؟

heinrich_himmler
01-11-2010, 18:36
سلام خدمت دوستان و اساتيد.

ما يه پرايد كاربراتوري داريم كه گازسوزم هست ولي زماني كه خودم ميخوام با گاز حركت كنم ماشين همش خاموش ميشه. اگر كلاچو تا ته گرفته باشي و گاز بدي كه ماشين پت پت ميكنه و خاموش ميشه بايد يكم كلاچو ول كني تا شايد يكم گاز بخوره. البته پدرم خودش راحته باهاش و هيچ مشكلي نداره و ميگه بايد پرگاز حركت كني. اينم بگم كه سلو ماشين ما كمه.

حالا ميخواستم بپرسم تمام ماشين گازسوزا اينجوريه كه بايد پرگاز حركت كني يه نه ماشيناي ديگه گازشونم مثل بنزينه و هيچ فرقي نميكنه؟؟؟ ( منظورم از فرق داخل روندن ماشين هستا نه داخل قدرتشون)

ميشه مشكل از اين باشه كه سلو ماشين كمه يا گازمون درست تنظيم نيست؟؟؟

ماشینو به CNG کار نشون بدید. اگه روی بنزین خوبه و روی گاز اینطوریه مال تنظیمات CNG و چیز خاصی نیست.
اما اگه عطسه می کنه مال شمع، وایر یا کوئله.

mohammad66
02-11-2010, 01:27
ماشین درجا لرزش داره برای چیه
مثلا وقتی وایسادم . در ماشین رو باز میکنم .. لرزش داره
آچار کشی میخاد؟؟

heinrich_himmler
02-11-2010, 06:18
ماشین چیه؟ مدلش چیه؟ کاربرات یا انژکتور؟ بجز این مشکل مشکل دیگه ای هم داره؟

mohammad66
02-11-2010, 23:32
ماشین چیه؟ مدلش چیه؟ کاربرات یا انژکتور؟ بجز این مشکل مشکل دیگه ای هم داره؟
پراید 84
انژکتور
مشکل دیگه نداره .. لرزشش تو اتاق حس نمیشه .. فقط مثلا وقتی در باز میکنم .. در می لرزه ..
کولر وقتی روشن می کنم . لرزش بیشتر میشه . تو اتاق هم حس میشه

heinrich_himmler
03-11-2010, 16:05
احتمالا یکی از علل زیر باعث بد کار کردن موتور و لرزیدن خفیف اون شده:
1. یک یا چند انژکتور کارایی استاندارد خودشون رو از دست دادن.
2. یک یا چند شمع کارایی استاندارد خودشونو از دست دادن.
3. یکی از سیلندر ها قادر به حفظ کمپرس استاندارد نیست.
4. از مدت آخرین فیلر گیری مدت زیادی گذشته یا یکی از سوپاپها قادر به حفظ کمپرس استاندارد نیست.
5. یکی از وایر ها برق دزدی داره.
6. تسمه تایمینگ بعد از تعمیر بد نصب شده یا دنده رد کرده.
7. کوئل ضعیف شده.
8.پمپ بنزین ضعیف شده.
برای پیدا کردن عیب باید بتونی دقیقا مشخصات رو چک کنی. اگر نه توصیه اینه که به یه متخصص نشون بدی.
پراید شما احتمالا مدل ساژم و تک سوزه. چک کردن تمام پارامترهای ذکر شده برای شما مشکله.

taia
06-11-2010, 21:16
سلام دوستان

من یک ماشین مدل 2001 دارم؛ البته من خارج از کشور هستم و احتمال زیاد مدل ماشین بنده رو ندونید.
به هر حال، هفته ی پیش صفحه کلاچ رو عوض کردم، از دیروز در لرزش های خاصی یک صدایی شبیه به کوبیدن چکش به یک جعبه ی چوبی از سمت راست خودرو می اد.
مثلا اگر در سرعت 20 یا 30 دنده را در 5 قرار بدم و به پدال گاز ضربه بزنم این صدا ایجاد میشه، یا اگر سربالایی باشه و در همان سرعت 20 با دنده 4 یا 5 گاز بدم به صورت ممتد صدا شنیده میشه، 4-5 باری هم در دست اندازهای شدید، این صدا به در آمد.

من دوشنبه ماشین رو می برم تعمیرگاه ولی خواستم یک حدسی داشته باشم تا دستم باشه که مشکل چی می تونه باشه.
البته صدا، صدایی خاص هست و مثل صدای مثلا کمک فنر نیست، یک صدایی هست انگار از داخل یک جعبه یک صدای چکش شدید بیاید، 1 بار هم بعد از اینکه با دنده ی 5 در سرعت پایین در سربالایی داشتم صدا رو چک می کردم یک صدای ممتد مانند صدایی که از تسمه ی موتور گاهی به صورت سوت در می آید البته خیلی ضعیف تر شنیدم.

به نظر دوستان مشکل چه می تونه باشه. ممکن هست از گیربکس باشه؟ یا از بدنه، شاسی، نمی دونم جای دیگه ای هست؟

سپاس گزارم.

sourena
06-11-2010, 21:19
سلام دوستان

من یک ماشین مدل 2001 دارم؛ البته من خارج از کشور هستم و احتمال زیاد مدل ماشین بنده رو ندونید.
به هر حال، هفته ی پیش صفحه کلاچ رو عوض کردم، از دیروز در لرزش های خاصی یک صدایی شبیه به کوبیدن چکش به یک جعبه ی چوبی از سمت راست خودرو می اد.
مثلا اگر در سرعت 20 یا 30 دنده را در 5 قرار بدم و به پدال گاز ضربه بزنم این صدا ایجاد میشه، یا اگر سربالایی باشه و در همان سرعت 20 با دنده 4 یا 5 گاز بدم به صورت ممتد صدا شنیده میشه، 4-5 باری هم در دست اندازهای شدید، این صدا به در آمد.

من دوشنبه ماشین رو می برم تعمیرگاه ولی خواستم یک حدسی داشته باشم تا دستم باشه که مشکل چی می تونه باشه.
البته صدا، صدایی خاص هست و مثل صدای مثلا کمک فنر نیست، یک صدایی هست انگار از داخل یک جعبه یک صدای چکش شدید بیاید، 1 بار هم بعد از اینکه با دنده ی 5 در سرعت پایین در سربالایی داشتم صدا رو چک می کردم یک صدای ممتد مانند صدایی که از تسمه ی موتور گاهی به صورت سوت در می آید البته خیلی ضعیف تر شنیدم.

به نظر دوستان مشکل چه می تونه باشه. ممکن هست از گیربکس باشه؟ یا از بدنه، شاسی، نمی دونم جای دیگه ای هست؟

سپاس گزارم.

احتمالا يه جايي خرابكاري كردن.....پيچي چيزي نبستن!

شما مالزي نبودي با اون ماشين عجيب و غريب؟ :31:

يادمه پارسال گيربكس پياده كردي :31: 500 دلار هم هزينه داشت :31: آره؟:27:

heinrich_himmler
07-11-2010, 00:40
با سرعت 30 دنده 5؟!؟!؟!
فکر نمیکنی صدای ناله موتوره؟
اگه اطلاعات داده شده درست باشه با فرض 50 کیلومتر سرعت و دنده 4 یا 5 این صدا مال آوانس کار کردن موتور ماشینه، یعنی فشار بسیار زیادی داره رو پیستون میاد.
اگه دنده رو پایین میاری مثلا 2 یا 3 و رفع میشه همینه.

soooot
07-11-2010, 01:03
سلام
تو 206 تیپ 2 اگر ماشین روشن باشه و اشتباها دوباره استارت بزنیم چی میشه؟ ( در این حالت ماشین یه جیغییییی میکشه )
میخوام بدونم این عمل چقدر و به کجاهای موتور صدمه میزنه؟

heinrich_himmler
07-11-2010, 02:18
با دوباره استارت زدن در حقیقت دوباره استارتر با فلایویل درگیر میشه.
وقتی که ماشین خاموشه استارت میاد روی فلایویل و چرخ دنده ها با هم درگیر میشن و استارت با سرعتی حدود 200 تا 300 دور بر دقیقه موتور رو می چرخونه که بلافاصله بعد روشن شدن شما مسیر استارتو قطع می کنی و ماشین روشن می مونه.
حالا اگه وقتی ماشین روشنه این کارو بکنی در حقیقت داری یه استارتیو که توانایی چرخیدن بیش از 300 دور بر دقیقه رو نداره با یه موتوری که داره حداقل 800 دور بر دقیقه (حالت درجا کار کردن موتور) دوران می کنه درگیر میکنی! اینجا چون استارت نمیچرخه شروع می کنه به دندانه رد کردن که اون صدای جیغ رو میده. گاهی اوقات هم دندانه رد نمی که و کلا دل و رودشو واست میریزه کف ماشین حالشو ببری!! :46:

taia
07-11-2010, 07:59
احتمالا يه جايي خرابكاري كردن.....پيچي چيزي نبستن!

شما مالزي نبودي با اون ماشين عجيب و غريب؟ :31:

يادمه پارسال گيربكس پياده كردي :31: 500 دلار هم هزينه داشت :31: آره؟:27:

دقیقا، چه حافظه ای داری شما :دی
ما گفتیم یک سال بیشتر اینجا نیستیم یک ماشین دست دوم ارزون خریدیم، تا الان راست یک فراری پول دادم براش :31:
ماهی نیست ما تعمیرگاه نریم و حداقل حداقل 100 دلاری خرج نکنیم :13:
فروششم ارزش نداره الان :دی خلاصه دهان ما رو ... :31:

با سرعت 30 دنده 5؟!؟!؟!
فکر نمیکنی صدای ناله موتوره؟
اگه اطلاعات داده شده درست باشه با فرض 50 کیلومتر سرعت و دنده 4 یا 5 این صدا مال آوانس کار کردن موتور ماشینه، یعنی فشار بسیار زیادی داره رو پیستون میاد.
اگه دنده رو پایین میاری مثلا 2 یا 3 و رفع میشه همینه.

نه مطمئن هستم صدا از موتور نیست، به چند دلیل، من خیلی اوقات با دنده ی 4 با سرعت های کم حرکت می کنم، و هیچ وقت این صدا نبوده، ضمن اینکه صدا خیلی واضح از ضربه خوردن هست، حالا البته نمی دونم ضربه مثلا از داخل گیربکس هست و یا قطعه ای چیزی.
همونطور که گفتم، صدای خیلی خشنی هست، یعنی من چند وقت پیش کمک جلو خراب شده بود، توی دست اندازها صدا می داد، ولی خیلی صدای نرمی بود و اگر مثلا صدای ظبط زیاد بود اصلا شنیده نمیشد، ولی این صدا خیلی بلند و واضح هست، ضمن اینکه می گم برخی اوقات (فقط برخی اوقات) در دست اندازه ها هم این صدا می آید.

heinrich_himmler
07-11-2010, 09:09
ضمن اینکه می گم برخی اوقات (فقط برخی اوقات) در دست اندازه ها هم این صدا می آید.

باید شنید صدا رو، چون نمی تونم احتمالا رو می گم:
سیبک فرمان: بیشتر به صدای غرغر می خوره
گشاد کردن بربرینگ چرخ: صدای دوتا فلز که به هم بخورن
شکستن یه قسمت از شاسی: صدای تق بلند هنگام اکثر ترمزها تو حرکت کند و اکثر مواقع موقع حرکت کردن و بعضی وقتا دست انداز
....

2299
07-11-2010, 11:55
با دوباره استارت زدن در حقیقت دوباره استارتر با فلایویل درگیر میشه.
وقتی که ماشین خاموشه استارت میاد روی فلایویل و چرخ دنده ها با هم درگیر میشن و استارت با سرعتی حدود 200 تا 300 دور بر دقیقه موتور رو می چرخونه که بلافاصله بعد روشن شدن شما مسیر استارتو قطع می کنی و ماشین روشن می مونه.
حالا اگه وقتی ماشین روشنه این کارو بکنی در حقیقت داری یه استارتیو که توانایی چرخیدن بیش از 300 دور بر دقیقه رو نداره با یه موتوری که داره حداقل 800 دور بر دقیقه (حالت درجا کار کردن موتور) دوران می کنه درگیر میکنی! اینجا چون استارت نمیچرخه شروع می کنه به دندانه رد کردن که اون صدای جیغ رو میده. گاهی اوقات هم دندانه رد نمی که و کلا دل و رودشو واست میریزه کف ماشین حالشو ببری!! :46:
البته لازم به ذکر هست برای جلو گیری از این اتفاق پشت پینیونی که فلایول رو میچرخونه یک کلاچ یکطرفه هست که اجازه نمیده فلایویل استارت رو بچرخونه و اون دندنه هرز میگرده :46:

---------- Post added at 11:55 AM ---------- Previous post was at 11:51 AM ----------

سلام دوستان

سپاس گزارم.
مشکل از پلوس ها نیست ؟

soooot
08-11-2010, 19:12
سلام
ماشینم 206 تیپ 2 جدید هست ( چهار چرخ ABS ) چزخ های جلو دیسکی چرخ های عقب کاسه ای ( فکر کنم! )
تازه تحویل گرفتم
تا الان دو سه بار بعد از اینکه یه مدت تو ترافیک بودم و زیاد گاز دادم و ترمز گرفتم یه دفعه چراغ ABS روشن شده و یه بوق کوچیک هم زده و بعد از چند لحظه هم خاموش شده.
مشکل از چیه؟ اصلا مشکلی هست؟ چرا اینجوری میشه؟

shifter
09-11-2010, 18:46
چند روز پيش با حالت خواب الود :31: داشتم كنار دوستم ميرفتم (كل كل) بعد دنده رو اشتباه عوض كردم(4به 3 به جاي 5) و دور موتور چند لحظه رفت بالاي 7 هزار حدودا و الان ديدم كه اطراف فكر كنم پمپ هيدروليك فرمان چرب و. روغني شده!! يعني واسه دور بالا بوده؟؟!

2299
09-11-2010, 20:48
چند روز پيش با حالت خواب الود :31: داشتم كنار دوستم ميرفتم (كل كل) بعد دنده رو اشتباه عوض كردم(4به 3 به جاي 5) و دور موتور چند لحظه رفت بالاي 7 هزار حدودا و الان ديدم كه اطراف فكر كنم پمپ هيدروليك فرمان چرب و. روغني شده!! يعني واسه دور بالا بوده؟؟!
ربطی نداره اونجا مال اکثر ماشینایی که من دیدم روغنی هست که مشکل ار در اون هست :31:
اصولا ماشینا رو 6000 تا 6500 کات آف میکنن:46:

Javad-ht
09-11-2010, 21:25
سلام
206 من تو نیم کلاج دنده یک بعضی وقتا بدجور میلرزه و میکوبه!
جوری که آدم فکر میکنه یکی داره با سنگ 5-6 بار میزنه زیر پای راننده!
یکی میگفت مشکل از دسته موتوراس!
نظر اساتید چیه؟
9000 کار کرده!:18:

total_overdose
09-11-2010, 22:38
سلام
206 من تو نیم کلاج دنده یک بعضی وقتا بدجور میلرزه و میکوبه!
جوری که آدم فکر میکنه یکی داره با سنگ 5-6 بار میزنه زیر پای راننده!
یکی میگفت مشکل از دسته موتوراس!
نظر اساتید چیه؟
9000 کار کرده!:18:
سلام
بعید میدونم از دسته موتور باشه با این کیلومتر کارکرد.
احتمالا از دیسک و صفحه هست و به احتمال بیشتر از بلبرینگ صفحه کلاچ.

sinasalar2007
10-11-2010, 17:36
پخش سیستم ماشینم مشکل پیدا کرده ! مدل ماشین منcorolla 2008 هست که وقتی روشن میشه و گزینه disk رو انتخاب میکنم یه ارور میده به نام error 1!!! اخرین cd رو که گذاشتم داخلش و نتونس اجراش کنه این مشکل رو پیدا کرد حتی وقتی cd رو عوض میکنم روی سی دی های دیگه هم همین ارور رو میده و اصلا سی دی رو نمیخونه، حتی نه میتونم cd بزارم توش نه میتونم سی دی از توش در بیارم !! مشکل کجاست ؟

heinrich_himmler
10-11-2010, 20:37
ربطی نداره اونجا مال اکثر ماشینایی که من دیدم روغنی هست که مشکل ار در اون هست :31:
اصولا ماشینا رو 6000 تا 6500 کات آف میکنن:46:

اگه دور موتور بیش از حد بالا بره چون چرخش پولی پمپ هیدرولیک به طور مستقیم با سرعت دورانی موتور رابطه مستقیم داره فشار مدار هیدرولیک بالا رفته و اگه میزان روغن کمی بیش از مقدار تعیین شده در منبع ذخیره باشه قلیان می کنه.

در مورد کات آف هم 2299 درست می فرمایند اما این برای شرایط عادی تعریف شده نه مواقعی که عامل بیرونی موتور رو وادار به دوران معکوس می کنه. معکوس شدید دنده از سبک به سنگین میتونه حتی سرعت دوران رو تا 8500 و بالاتر هم ببره! یعنی حالتی بیش از حد تعریف شده روی گیج دور سنج موتور.

yoosef_st
10-11-2010, 22:57
سلام.
روآی سال من که معرف حضورتون هست :دی
من حدودا یک ماه پیش بردم برای چک اولیه، اونجا برای تنظیم فرمان هم کرد ، 4 چرخ رو بازدید کرد و ترمز دستیم رو هم رگلاژ کرد. خب تا اینجا؟
اما آقا ما همین که از تعمیرگاه اومدیم بیرون تا همین امروز فرمونمون مشکل پیدا کرده.
وقتی میپیچم فرمون بر نمیگرده سر جاش! خصوصا توی دور زدن کامل که هیچی! یه جورایی پشت ماشین لیز میخوره اصلا!
بعد روی خط کشی های کف خیابون مثل خط کشی عابر هم که میرم لاستیکهام سوت میکشه.
میدونم احتمال زیاد مشکل از تنظیم نبودن چرخهامه. یعنی طرف گند زده با این تنظیم کردنش!
اما من شک دارم که جعبه فرمونم مشکل داشته باشه. چون سر پیچها هم یه صدای تق تقی هم از جلوی ماشین میاد.
حالا از کجا بفهمم این مشکل از جعبه فرمون هست یا نه؟

2299
10-11-2010, 23:16
اگه دور موتور بیش از حد بالا بره چون چرخش پولی پمپ هیدرولیک به طور مستقیم با سرعت دورانی موتور رابطه مستقیم داره فشار مدار هیدرولیک بالا رفته و اگه میزان روغن کمی بیش از مقدار تعیین شده در منبع ذخیره باشه قلیان می کنه.

در مورد کات آف هم 2299 درست می فرمایند اما این برای شرایط عادی تعریف شده نه مواقعی که عامل بیرونی موتور رو وادار به دوران معکوس می کنه. معکوس شدید دنده از سبک به سنگین میتونه حتی سرعت دوران رو تا 8500 و بالاتر هم ببره! یعنی حالتی بیش از حد تعریف شده روی گیج دور سنج موتور.
پمپ که همیشه میچرخه درست ولی من فکر میکردم وقتی فرمون رو میچرخونیم وارد مدار میشه !!
در مورد دوم هم خوب موتور نا بود میشه که !!!
یعنی یهو از 5 با دور موتور 5000 بایی رو سه اینطوری که درجا !!!:18:

heinrich_himmler
10-11-2010, 23:48
دقیقا. برای هر موتوری یک دور نهایی تعریف شده که تازه دوران در همون دور نهایی هم حد و حدودی داره. به طور مثال شما نمی تونی مدت زیادی با دور 6000 و دنده مثلا 3 با پراید راه بری اما میشه همین عمل رو با دور 3000 انجام داد.
گاهی اوقات تعویض نابجای دنده و گاهی اوقات محاسبه بد راننده یا شرایط طوری میشه که موتور تحت فشار معکوس شدید قرار میگیره که دور موتور رو برای لحظاتی به بالای حد تعریف شده می رسونه. اگه سریع بجنبی وسعت آسیب بسیار پایینه اما اگه دیر بجنبی موتور به حالت اکسپلود در میاد. :31:

heinrich_himmler
11-11-2010, 00:13
سلام.
روآی سال من که معرف حضورتون هست :دی
من حدودا یک ماه پیش بردم برای چک اولیه، اونجا برای تنظیم فرمان هم کرد ، 4 چرخ رو بازدید کرد و ترمز دستیم رو هم رگلاژ کرد. خب تا اینجا؟
اما آقا ما همین که از تعمیرگاه اومدیم بیرون تا همین امروز فرمونمون مشکل پیدا کرده.
وقتی میپیچم فرمون بر نمیگرده سر جاش! خصوصا توی دور زدن کامل که هیچی! یه جورایی پشت ماشین لیز میخوره اصلا!
بعد روی خط کشی های کف خیابون مثل خط کشی عابر هم که میرم لاستیکهام سوت میکشه.
میدونم احتمال زیاد مشکل از تنظیم نبودن چرخهامه. یعنی طرف گند زده با این تنظیم کردنش!
اما من شک دارم که جعبه فرمونم مشکل داشته باشه. چون سر پیچها هم یه صدای تق تقی هم از جلوی ماشین میاد.
حالا از کجا بفهمم این مشکل از جعبه فرمون هست یا نه؟

هیدرولیکه؟
اگه هیدرولیکه و صدای تق تق میده و فرمون بر نمی گرده احتمال زیاد جعبه فرمون در حال موته. به دادش برس. :27:

shifter
11-11-2010, 18:16
اصولا ماشینا رو 6000 تا 6500 کات آف میکنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ميدونم اينو خودم:31:

منم همينو گفتم:31:
دقيقا ميخواستم از 4 برم 5 كه رفتم رو 3!!!:18:
تا حدوده 7500 هم دور موتور رفت...

گاهی اوقات تعویض نابجای دنده و گاهی اوقات محاسبه بد راننده یا شرایط طوری میشه که موتور تحت فشار معکوس شدید قرار میگیره که دور موتور رو برای لحظاتی به بالای حد تعریف شده می رسونه. اگه سریع بجنبی وسعت آسیب بسیار پایینه اما اگه دیر بجنبی موتور به حالت اکسپلود در میاد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من فورا ترمز گرفتم!! حالا يعني الان وسعت اسيب چقدره؟؟
راستي امروز نگا كردم انگار ديگه روغن تازه روش نبود! يعني خودش درست شد؟:31:

heinrich_himmler
11-11-2010, 18:55
اینجور مواقع سریع کلاچ رو تا انتها فشار بده. آسیب بعدها و روی طول عمر قطعات موتور خودشو نشون میده، به خصوص قطعات پر استهلاک. در مورد ماشین شما ظاهرا زود جنبیدی و اتفاق خاصی نیفتاده. به خیر گذشت. :46:

yoosef_st
12-11-2010, 02:02
هیدرولیکه؟
اگه هیدرولیکه و صدای تق تق میده و فرمون بر نمی گرده احتمال زیاد جعبه فرمون در حال موته. به دادش برس. :27:
آره هیدرولیکه. لامصب خیر سرش صفره!
از کجا مطمئن شم که ببرم بزنم تو سرِ گارانتیش برام عوضش کنه؟

yoosef_st
12-11-2010, 02:12
هیدرولیکه؟
آره هیدرولیکه. لامصب خیر سرش صفره!
از کجا مطمئن شم که ببرم بزنم تو سرِ گارانتیش برام عوضش کنه؟

heinrich_himmler
12-11-2010, 02:46
شما ببر گارانتی ببین عوض می کنن؟ با این وضعیکه من از گارانتی میبینم شما باید یکی تو سر ماشین بزنی یکی تو سر خودت!! :41:

yoosef_st
12-11-2010, 11:35
شما ببر گارانتی ببین عوض می کنن؟ با این وضعیکه من از گارانتی میبینم شما باید یکی تو سر ماشین بزنی یکی تو سر خودت!! :41:
چیز میخورن عوض نکنن.
از روز اول که اون صدای تق تق رو داشته، الان هم که اینجوری.
ببرم به یه تعمیرکار وارد نشون بدم ببینم چی میگه؟

heinrich_himmler
12-11-2010, 13:03
ببر نشون بده اما نذار دست بزنه. بعد تو نمایندگی بامبول در میارن دستکاری کردی. (خودم ازین گیرا کم ندادم :31: )
حالا بماند چیز می خورن یا نمی خورن! مهم اینه که می خورن من و تو هم نمی تونیم مانع بشیم :46:

mef.2008
17-11-2010, 11:22
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
مشکلی که با 206 دارم اینه که چراغهای جلوش تنظیم نمیشن یعنی موتورشون سالمه ولی تنظیم نمیشن چراغ سمت چپی خیلی پایینتر از سمت راستیه. اینو چیکار میتونم بکنم؟شاید تکراری سوال کردم ولی جواب بدین ممنون میشم.

total_overdose
17-11-2010, 13:16
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
مشکلی که با 206 دارم اینه که چراغهای جلوش تنظیم نمیشن یعنی موتورشون سالمه ولی تنظیم نمیشن چراغ سمت چپی خیلی پایینتر از سمت راستیه. اینو چیکار میتونم بکنم؟شاید تکراری سوال کردم ولی جواب بدین ممنون میشم.
سلام
منظورتون از تنظیم نشدن چیه؟
یعنی اینکه وقتی دکمه ارتفاع رو میچرخونین نورا بالا پایین نمیشن؟
مدل ماشین چی هست؟ اگه از این جدید هاست و مارک کاسه چراغتوم مدرن هست عیب از فیش هاشه .
اگرم از اینا نیست یجا از نظر برقی مشکل داره.
در مورد اون نور چپ هم که گفتی خودش همینطوره اکثر ماشین های روز کمی چراغ سمت راننده نور رو پایینتر میندازه برای اذیت نشدن راننده مقابل:46:

MasoudBJ
17-11-2010, 18:41
سلام
ما یک پژو 405 انژکتوری داریم که تازگی ها وقتی ترمز می کنیم یک چراغی روشن میشه.

میخواستم بدونم که روشن شدن این چراغ به چه معنی هستش و آیا این اشکال داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sourena
17-11-2010, 19:22
لنتت در حال تموم شدنه!

به درجه مخزن روغن ترمزش نگاه كن....ببين رفته پايين؟!

يه دستمال هم روش بكشي بد نيستااااا :31:

MasoudBJ
17-11-2010, 20:02
لنتت در حال تموم شدنه!

به درجه مخزن روغن ترمزش نگاه كن....ببين رفته پايين؟!

يه دستمال هم روش بكشي بد نيستااااا :31:

یعنی باید لنتاش عوض بشه؟ یا فقط روغنش کمه؟
چون همین الانش هم خیلی خوب ترمز میگیره.
راستی دستمال رو چی بکشم؟

total_overdose
17-11-2010, 21:04
راستی دستمال رو چی بکشم؟
سلام
نه دوست عزیز لنتاش تمومه دیگه.
ببین این لنتهارو به نحوی میسازن که به یه حدی رسید اخطار میده که لنت موقع تعویضش هست بهتر هرچه زودتر با مارک اصلی که برای 405 بهترین مارک تک استار اصلی هست حدود 33 تومنی هم قیمتش هست.:46:

sourena
17-11-2010, 21:12
راستی دستمال رو چی بکشم؟

روي داشبورد دستمال بكش :31:

ببر بده بازديد كنن باباجون! :دي

heinrich_himmler
18-11-2010, 02:32
تمام شدن لنت یا پاره شدن سیم رابط لنت.

pourya_bo2pmc
18-11-2010, 12:14
دوستان یه 405 مدل 89 گرفتم ( تحویل فوری ) که 2000 کیلومتر بیشتر کار نکرده
اما یه مشکلش اینه که موتورش بد جور صدا میکنه حالت غرش
ماشینم وقتی دور موتورش هنوز به 4000 نرسیده صدای موتورش خیلی زیاد میاد و یه جورایی غرنه میکشه
اما من ماشین دوستمم که دوگانه سوز هستش ( روی گاز ) رو سوار شدم و دور موتورش رو روی 4000 که می آورم موتور خیلی نرم و بی صدا کار میکنه
در صورتیکه ماشین من که با بنزین هم هستش این مشکلو داره

علت چیه ؟ و چیکار کنم ؟

IRAN_KING
18-11-2010, 16:14
سلام..
من پراید 132 دارم و 30000 تا کار کرده و حالا می خواستم بدونم در این حد کار کرده وتا حالا هیچ چیزی شو عوض نکردم حالا چراغ check روشن می مونه ... می خواستم بدونم کدام قسمت هارو باید عوض کنم ؟

یک نفر هم سوار شد گفت بولبیرینگ هافرمان مشکل دارن آیا ضروری هست عوض کنم یا کار میده ..لنت ترمز و تسمه پروانه وغیره اگه تو این قسمت لازمه بگید ممنون...... .... ...

total_overdose
18-11-2010, 16:25
سلام..
من پراید 132 دارم و 30000 تا کار کرده و حالا می خواستم بدونم در این حد کار کرده وتا حالا هیچ چیزی شو عوض نکردم حالا چراغ check روشن می مونه ... می خواستم بدونم کدام قسمت هارو باید عوض کنم ؟

یک نفر هم سوار شد گفت بولبیرینگ هافرمان مشکل دارن آیا ضروری هست عوض کنم یا کار میده ..لنت ترمز و تسمه پروانه وغیره اگه تو این قسمت لازمه بگید ممنون...... .... ...
سلام
دوست خوبم همینطوری که نمیشه گفت ماشینتون چه مشکلی داره.
ماشین هایی که از سیستم کامپیوتری Ecu استفاده میشه تا حدودی به وسیله دستگاه دیاگ که بزنن عیبش مشخص میشه شما به نمایندگی مجاز یا به این تنظیم انژکتوری ها که سیستم کامپیوتری دارن مراجعه کنید دیاگ میزنن مشکلش حل میشه.
بلبرینگ فرمان اگه خراب بشه ممکنه فرمون سفت بچرخه یا صدای غیر طبیعی بده که اینم باید نشون مکانیک بدین.
تسمه ها نیاز به تعویض ندارن فعلا البته اگه صدایه خاصی ندارن و بی مشکلا.در ضمن تسمه پروانه که نداره ماشینتون:31: اونا ماشین های قدیمی بودن الان به وسیله فن خنک میشن.:46:
لنت ماشین هم بستگی به نوع رانندگی داره اما چون میگین 30000 هزار کار کرده باید چک بشن که چقدر هنوز گوشت دارن.:46:

IRAN_KING
18-11-2010, 16:38
سلام
دوست خوبم همینطوری که نمیشه گفت ماشینتون چه مشکلی داره.
ماشین هایی که از سیستم کامپیوتری Ecu استفاده میشه تا حدودی به وسیله دستگاه دیاگ که بزنن عیبش مشخص میشه شما به نمایندگی مجاز یا به این تنظیم انژکتوری ها که سیستم کامپیوتری دارن مراجعه کنید دیاگ میزنن مشکلش حل میشه.
بلبرینگ فرمان اگه خراب بشه ممکنه فرمون سفت بچرخه یا صدای غیر طبیعی بده که اینم باید نشون مکانیک بدین.
تسمه ها نیاز به تعویض ندارن فعلا البته اگه صدایه خاصی ندارن و بی مشکلا.در ضمن تسمه پروانه که نداره ماشینتون:31: اونا ماشین های قدیمی بودن الان به وسیله فن خنک میشن.:46:
لنت ماشین هم بستگی به نوع رانندگی داره اما چون میگین 30000 هزار کار کرده باید چک بشن که چقدر هنوز گوشت دارن.:46:

پس اون صدایه صوت کمی که ماشین صبح روشن می کنم میده ماله چی هست من از یکی پرسیدم گفت تسمه :31: ؟
البته چند ماه هست اینطوری صدا میده ..اگه دقت کنی تو بعضی از پراید های زیاد کار کرده صداش خیلی زیاد هست بطوره غیژ غیژ صدا میده موتور ... !

total_overdose
18-11-2010, 16:43
پس اون صدایه صوت کمی که ماشین صبح روشن می کنم میده ماله چی هست من از یکی پرسیدم گفت تسمه :31: ؟
خوب عزیزم تو که نگفتی صدا میده یا من ندیدم:31:
ببین ممکنه از پولیش باشه چون جدیدا در راستای بالا بردن کیفیت ماشین ها :31: دیگه خیلی خیلی کیفیتشون رفته بالا:31:
حالا ممکنه هم از پولیش باشه هم از تسمه ولی احتمال میدم بیشتر پولی باشه.پیشه یه مکانیک یا دینام پیچ نشون بده :46:

heinrich_himmler
18-11-2010, 18:06
دوستان یه 405 مدل 89 گرفتم ( تحویل فوری ) که 2000 کیلومتر بیشتر کار نکرده
اما یه مشکلش اینه که موتورش بد جور صدا میکنه حالت غرش
ماشینم وقتی دور موتورش هنوز به 4000 نرسیده صدای موتورش خیلی زیاد میاد و یه جورایی غرنه میکشه
اما من ماشین دوستمم که دوگانه سوز هستش ( روی گاز ) رو سوار شدم و دور موتورش رو روی 4000 که می آورم موتور خیلی نرم و بی صدا کار میکنه
در صورتیکه ماشین من که با بنزین هم هستش این مشکلو داره

علت چیه ؟ و چیکار کنم ؟

ببین عزیزم این مشکلات چیزی نیست که بشه از راه دور عیب یابی یا حل مشکل بشه.
بعضی وقتا علائم مشابهن و نتایج مشابه دارن، پس میشه از راه دور با احتمال بالا گفت عیب چیه.
اما چون مشکل شما از صدای موتوره و دقیقا هم مشخص نیست کجای موتوره یا چه صداییه و ما هم امکان شنیدن صدا رو در حالتهایی که نیاز داریم نداریم نمی تونیم نظر کامل یا قطعی بدیم.
اما میتونه صدای پولیها یا اگزوز ....باشه که باید از نزدیک چک بشه.
اما یه چیزی مطرح کردین که برای من جالب بود:
تحویل فوری با 2000 کار کرد!!
این چه مدلشه؟
تحویل تحت هر شرایطی باید صفر باشه، از نمایندگی تحویل گرفتین؟
می بخشین جواب نداده سوال پرسیدما :40:

---------- Post added at 06:06 PM ---------- Previous post was at 06:03 PM ----------

سلام..

هیچ چیز منظور قطعاته یا روغن واسکازینم عوض نکردی؟
قطعات تا نیاز نباشه نیازی به تعویض نیست. چراغ چک هم باید ببینی علائمش چیه؟ یعنی ماشین چه تغییری کرده از وقتی چراغ روشن شده؟

pourya_bo2pmc
18-11-2010, 22:23
ببین عزیزم این مشکلات چیزی نیست که بشه از راه دور عیب یابی یا حل مشکل بشه.
بعضی وقتا علائم مشابهن و نتایج مشابه دارن، پس میشه از راه دور با احتمال بالا گفت عیب چیه.
اما چون مشکل شما از صدای موتوره و دقیقا هم مشخص نیست کجای موتوره یا چه صداییه و ما هم امکان شنیدن صدا رو در حالتهایی که نیاز داریم نداریم نمی تونیم نظر کامل یا قطعی بدیم.
اما میتونه صدای پولیها یا اگزوز ....باشه که باید از نزدیک چک بشه.
اما یه چیزی مطرح کردین که برای من جالب بود:
تحویل فوری با 2000 کار کرد!!
این چه مدلشه؟
تحویل تحت هر شرایطی باید صفر باشه، از نمایندگی تحویل گرفتین؟
می بخشین جواب نداده سوال پرسیدما :40:

-

سلام
نه منظورم این بود که تحویل فوری گرفتم و تا الان که سوار شدم 2500 کار کرده
محض اطلاع امروز بردم نمایندگی ایران خودرو
به تعمیر کارش گفتم با این که ماشینم زیر کاپوتش نمد داره و صدای خودرو باید بسیار کم بیاد داخل ولی لین مشکلو داره
اونم گفت که این موتورها رو برحسب اینکه بشه گازسوز کنن درست کردن و بنابراین پیچ سوپاپهاشو شل بستن که راحتتر کار کنه که این سبب صدای بیشتر موتور میشه
بعد که نگاه کرد گفت حق داری صداش زیاده
گفت اگه میخوای ، ( اگه اصطلاحشو درست بگم ) واست فیلر کنم تا صداش کمتر بشه اما سوختت بالاتر میره
اما همینجورم باشه هیچ مشکلی واسه موتورت نداره
فقط شما یه زحمت بکش صدای اون ضبط خوشکلتو بالاتر ببر حل حله

نظرتون درباره حرفهای این استا تعمیرکار؟

heinrich_himmler
18-11-2010, 23:02
فیلرگیری. یه حرکت ساده برای تنظیم فاصله سر اسبک یا بادامک با سر سوپاپ. برای ماشینای کاربراتی بسته به فصل گرما سرما باید تغییر می کرد، اما برای انژکتورها ثابته اما مامولا تو کیلومتر 1500 تا 2500 یک بار و بعد هر 30000 کیلومتر یک بار (اگه نیاز باشه) انجام میشه. خب اگه صداش تا این حد زیاده باید حتما فیلرگیری بشه و اگه احتمالا با ون حل نشه احتمال مشکل داشتن سر سیلندر هم هست (با توجه به تشخیص صدای تعمیرکار شما گفتم) بهتره ببری نمایندگی، ماشینای گارانتی فیلر گیری رایگان دارن تا یه کیلومتر خاصی. ماشین شما باید گارانتی هم داشته باشه البته. اگه مشکلی باشه اونجا گارانتی برطف کن هزینه کمتری پرداخت کنی.

pourya_bo2pmc
19-11-2010, 09:53
حالا اینکه گفته با فیلرگیری سوختش میره بالاتر حرفش درسته ؟ و علتش چیه ؟
آخه میگفت الان سوختت نرمه و بعد از فیلرگیری بالاتر میره

بله ماشین که گارانتی داره و تا الان که 2بار هم مراجعه کردم گله و شکایتی ندارم خدا رو شکر افرادی که کارا رو انجام میدادن ادمهای بدی نبودن

heinrich_himmler
19-11-2010, 21:22
فیلر تو مصرف سوخت تاثیر مستقیم داره. سفت بودن یا شل بودنش هم روی عملکرد موتور.
دوگانه سوز ها معمولا به عدم تنظیم بودن فیلر موتور حساسیت بیشتری نشون میدن. چیز خاص و عمل شق القمری نیست، ببر بگو می خوام فیلر بندازم. هزینش زیاد نیست و جزو خدمات گارانتی هم نیست. اگه نیاز باشه میندازن.

mef.2008
20-11-2010, 16:36
سلام
مدل ماشین چی هست؟ اگه از این جدید هاست و مارک کاسه چراغتوم مدرن هست عیب از فیش هاشه .
در مورد اون نور چپ هم که گفتی خودش همینطوره اکثر ماشین های روز کمی چراغ سمت راننده نور رو پایینتر میندازه برای اذیت نشدن راننده مقابل:46:

سلام خیلی ممنون.خدمتتون عرض کنم دکمه رو که پایین بالا میکنم موتور چراغا کار میکنه ولی چراغا بالا پایین نمیشن. یعنی صدای کار کردن موتورشون میاد ولی بالا پایین نمیشن.سمت راننده هم تقریبا 2 متر جلو ماشینو روشن میکنه.:31:

---------- Post added at 04:36 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

سلام

سلام خیلی ممنون.خدمتتون عرض کنم دکمه رو که پایین بالا میکنم موتور چراغا کار میکنه ولی چراغا بالا پایین نمیشن. یعنی صدای کار کردن موتورشون میاد ولی بالا پایین نمیشن.سمت راننده هم تقریبا 2 متر جلو ماشینو روشن میکنه.:31:
در ضمن مدل ماشین 83 هستش و تمامی قطعاتش اصله.

total_overdose
20-11-2010, 17:47
سلام خیلی ممنون.خدمتتون عرض کنم دکمه رو که پایین بالا میکنم موتور چراغا کار میکنه ولی چراغا بالا پایین نمیشن. یعنی صدای کار کردن موتورشون میاد ولی بالا پایین نمیشن.سمت راننده هم تقریبا 2 متر جلو ماشینو روشن میکنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن مدل ماشین 83 هستش و تمامی قطعاتش اصله.
آها . که اینطور.:31:
احتمال میدم ماشینتون از سر جلو تصادفی چیزی داشته.
باید ببرین این تنظیم کیلومترو نور یا باطری سازها که دستگاه کامپیوتری دارن و براتون چراغ هارو دقیق تنظیم میکنن.
اون که میگید بالا پایین نمیکنه مشکلش مشکوکه :31: احتمالا موتور به کاسه پشتی لامپ درست وصل نشده که بالا پایینش کنه یا یه گیری چیزی داره:46:

sise
21-11-2010, 19:21
سلام:
1- مدتیه نشانگر بنزین من تا آخر را نشون نمیده. یعنی وقتی باک را پر پر می کنم باز یه درجه پایینتر نشون میده. مشکل چیه؟
2- یه 20 روزی هست که صدایی امیاد انکاتر از چرخ جلویی طرف شاگرد. صدایی که انگار تایر ماشین تاب داره. وقتی گاز میدم صداش میاد. نمیدونم چیه و وقت نکردم ببرم نشون بدم.

heinrich_himmler
21-11-2010, 22:24
مدتیه نشانگر بنزین من تا آخر را نشون نمیده. یعنی وقتی باک را پر پر می کنم باز یه درجه پایینتر نشون میده. مشکل چیه؟یا نشانگر بنزین جلو آمپر مشکل داره یا درجه داخل باک مشکل پیدا کرده.

یه 20 روزی هست که صدایی امیاد انکاتر از چرخ جلویی طرف شاگرد. صدایی که انگار تایر ماشین تاب داره. وقتی گاز میدم صداش میاد. نمیدونم چیه و وقت نکردم ببرم نشون بدم.
یا بربرینگ شکونده یا اگه فرمان رو تمام به یکی از سمتها می گیری و حرکت می کنی صدا بیشتر میشه یعنی پلوس همون طرف مشکل داره.

mef.2008
22-11-2010, 15:56
آها . که اینطور.:31:
احتمال میدم ماشینتون از سر جلو تصادفی چیزی داشته.
باید ببرین این تنظیم کیلومترو نور یا باطری سازها که دستگاه کامپیوتری دارن و براتون چراغ هارو دقیق تنظیم میکنن.
اون که میگید بالا پایین نمیکنه مشکلش مشکوکه :31: احتمالا موتور به کاسه پشتی لامپ درست وصل نشده که بالا پایینش کنه یا یه گیری چیزی داره:46:

خیلی ممنون. تو یکی از این سایتا نوشته بود که این حالت بخاطر دراومدن چرخدنده متصل به موتور چراغ پیش میاد ولی ننوشته بود که چجوری میشه چراغو متعلقاتشو میشه دراورد و تعمیر کرد :13: یعنی گفته بود سه تا پیچ داره وا میکنی و چراغو خارج میکنی و چرخدنده رو سر جاش میندازی ما که حالیمون نشد اینه که دست به دامن شما شدیم:31: 

sise
25-11-2010, 00:43
یا بربرینگ شکونده یا اگه فرمان رو تمام به یکی از سمتها می گیری و حرکت می کنی صدا بیشتر میشه یعنی پلوس همون طرف مشکل داره.

نه صداش ربطی به حرکت فرمان نداره. البته قبلا وقتی فرمان می پیچید صدای تق تق میومد که پلوس را تعویض کردم. اما این یکی یک صدای غرغری است که میایدکه احتمالا همون حالت اولی است که شما گفتید. اما یه سوال؟ چقدر خطرناکه. یعنی نیاز به تعویض یا تعمیر فوری داره؟

heinrich_himmler
25-11-2010, 00:49
بستگی به مدل ماشین و مدل بربرینگ داره. در مجموع بهتره سریع عوض بشه.

total_overdose
25-11-2010, 01:12
خیلی ممنون. تو یکی از این سایتا نوشته بود که این حالت بخاطر دراومدن چرخدنده متصل به موتور چراغ پیش میاد ولی ننوشته بود که چجوری میشه چراغو متعلقاتشو میشه دراورد و تعمیر کرد :13: یعنی گفته بود سه تا پیچ داره وا میکنی و چراغو خارج میکنی و چرخدنده رو سر جاش میندازی ما که حالیمون نشد اینه که دست به دامن شما شدیم:31:
سلام
ببین دوست عزیز مجموعه چراغ جلو 206 خیلی توهم پیچیدن(تکنولوژی نه)منظورم اینه که خیلی دم دستگاه اونجان سخته جا دستم کمه.
بهتره ببری بدی تهمیرکار وارد کار شما هم نیست الکی خودتو اذیت نکن:46:

enine
25-11-2010, 10:29
نه آب روغن قاطی نکرده،
هر روز دارم چک میکنم،
فشار توش بالا میره میزنه شیلنگ میترکونه
تعمیر کاره گفت واشر سرسیلندر عوض بشه درست میشه
میخوام بدونم ربطی داره؟

منم همين مشكل رو با بى.ام.و مدل 1991 دارم به منم ميكن واشر سرسيلندره واشر سرسيلندر اكه ضعيف شده باشه هم اين مشكل به وجود مياد اما جند حالت داره يا اب و روغن قاطى ميشه يا روغن با اب رادياتور قاطى ميشه و يا از اكزوز اب ميده بيرون با دود جون اب با سيلندر قاطى ميشه و بنزين خو ب نميسوزه البته تو ترموستات رو هم تست كن ببين دروسته ؟ ترموستاتو در بيار تو اب جوشيده بزار اكه باز شد يعنى ترموستات مشكلى نداره اكه نه ترموستات و عوض كن ز اكه هيج كدوم از اين مشكلات نبود رادياتورو عوض كن تعميره رادياتور فايده نداره

enine
25-11-2010, 10:53
يه بى.ام.و مدل 1991 دارم كه مشكل كم كردن اب رادياتور بيدا كرده رادياتورش نشتى داشت و خودروم كرم ميكرد اما بعد اينكه رادياتور رو دروست كردم الان مشكل كم كردن اب رو كرفته من بايد هر روز صبح هواى رادياتور رو بكيرم و اب خاليى شدة رو بريزم. اب و روغن قاطى نميكنه بنظرتون مشكل خودروم جيه ؟
هر روز صبح مجبورم هوا كيرى كنم اما باز اين مشكل رو دارم واتر بمب ترموستات و رادياتور رو عوض كردم هيج نشانى از سوختن سر سيلندر هم نيست درجه حرارت هم بازى ميكنه يعنى تو سرباينى به 45 درجه ميرسه و تو سر بالاى و ترافيك به 90 درجه ميرسه

heinrich_himmler
25-11-2010, 13:53
يه بى.ام.و مدل 1991 دارم كه مشكل كم كردن اب رادياتور بيدا كرده رادياتورش نشتى داشت و خودروم كرم ميكرد اما بعد اينكه رادياتور رو دروست كردم الان مشكل كم كردن اب رو كرفته من بايد هر روز صبح هواى رادياتور رو بكيرم و اب خاليى شدة رو بريزم. اب و روغن قاطى نميكنه بنظرتون مشكل خودروم جيه ؟
هر روز صبح مجبورم هوا كيرى كنم اما باز اين مشكل رو دارم واتر بمب ترموستات و رادياتور رو عوض كردم هيج نشانى از سوختن سر سيلندر هم نيست درجه حرارت هم بازى ميكنه يعنى تو سرباينى به 45 درجه ميرسه و تو سر بالاى و ترافيك به 90 درجه ميرسه
به احتمال 80% واشر سر سیلندر مشکل پیدا کرده.
این حالت بین مکانیکها یه اصطلاح خاص داره که بهش میگن ""واشر ترسونده"" یعنی اینکه واشر در حد جزیی آسیب دیده و فقط آب کم می کنه. سریعا رسیدگی کن تا موتور پیاده نکردی.

mef.2008
25-11-2010, 21:15
آقا من دوتا مشکل دیگه هم داشتم:31:
یکی اینکه گازو یکم بیشتر فشار میدم ماشین خرخر میکنه اینقار که کم میاره.رفقا میگن از بنزینه یکم الکل بریز درست میشه:20:.من شعما رو عوض کردم و یه ست دوپایه بوش بستم روش.دومیش اینه که وقتی صبحها اولین استارتو میزنم یه دود آبی از اگزوز درمیاد که زودم درست میشه در حد 3-4 ثانیه

heinrich_himmler
26-11-2010, 16:33
یکی اینکه گازو یکم بیشتر فشار میدم ماشین خرخر میکنه اینقار که کم میاره.رفقا میگن از بنزینه یکم الکل بریز درست میشه:20:.من شعما رو عوض کردم و یه ست دوپایه بوش بستم روش.دومیش اینه که وقتی صبحها اولین استارتو میزنم یه دود آبی از اگزوز درمیاد که زودم درست میشه در حد 3-4 ثانیه
خر خر نیست. صدای آوانسه، انگار با دنده 4 داری با 30 کیلومتر سرعت میری و گاز بدی.
دود آبی به معنی روغن سوزیه و این احتمال رو بیشتر می کنه موتور رینگ ضعیف کرده. بهتره ببری نمایندگی نشون بدی.
یه سری از 206 های تیپهای 5 و SD ها مشکل موتور دارند. پیگیری کنید تا کار اساسی دستتون نداده.

total_overdose
26-11-2010, 16:48
سلام
تا جایی که میدونم ماشین شما مدل 83 هست و احتمالا تیپ 2.
فکر کنم یکمم بعضی موقع به ماشین فشار میاریا:31:
خوب به نظر من ماشینتون احتمال داره کمی رینگش ضعیف شده باشه همونطور که دوستمون هم گفتن یا ترکی چیزی خورده باشه.
شما ابتدا ببرین ماشینتو رو یه سرویس کامل مثله تنظیم موتور و انژکتور .در ضمن شمع هایی که گرفتین بدرد 206 نمیخوره روی 206 فقط شمع استاندارد خودش:46:
در آخر به یه مکانیک ماهر نشون بدین ممکنه موتور ماشین نیاز به باز شدن داشته باشه که البته میگم احتمالش زیاد نیست.
در ضمن اون صدایه خر خر که میگین طبیعی هست البته در ایران و این بنزین بی کیفیت من اکثر ماشین ها که میشینم این صدارو دارن 405 پارس پراید و ...
تویه ماشین های قدیمی وقتی این صدارو میداد یه فیلر گیری میکردن حل میشد اما این ماشین های جدید عیبشون بخاطر بی کیفیتی بنزین هست .
البته من تست نکردم ولی میگن یکسری مکمل بنزین هست حالا دقیق اسمشو نمیدونم که وقتی همراه بنزین بریزین تو باک اون صدا کم میشه:46:

mef.2008
27-11-2010, 20:07
از هر دو دوست عزیز و سرورام تشکر میکنم که راهنماییم کردین :10:ولیخدمتتون بگم شعمارو وقتی بردم نمایندگی عوض کردن و همونجاهم تسمه تایمو دیگه آب رادیاتو روغنو فیلتراشم عوض کردن و یه دیاکم بهش زدن در مورد دود آبیم میگفتن عادیه ولی من تو هیچ 206 اینو ندیدم ولی هم نمایندگی و هم یه میکانیک میگفتن اگه موقت استارت یه لحظه پت پت نکنه یا گیج نزنه موهم نیست ولی من نگرانم یه موقع مثلا خرج 20 تومنیش 120 یا بالاتر نشه.:19: 
یه خورده هم من تریپ رو کم کنی تو شهر میرونم (البته بعضی وقتا خودتون دیگه بهتر میدونین:31:) میخواستم بدونم گشتاور حداکثرو تو چه دوری میده

total_overdose
27-11-2010, 20:24
یه خورده هم من تریپ رو کم کنی تو شهر میرونم (البته بعضی وقتا خودتون دیگه بهتر میدونین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میخواستم بدونم گشتاور حداکثرو تو چه دوری میده
:31:
رویه 5500 دور و بیشتر از این هم فقط صدا هستو افت توان:46:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ha789di
28-11-2010, 18:54
سلام بر دوستان عزیز
من یه سمند lx دارم احساس میکنم یه خورده شتابش کمه نسبت به ماشین یکی از دوستام که اونم سمند داره به نظرتون مشکل از صفحه کلاچه یا جای دیگه؟

total_overdose
28-11-2010, 19:37
سلام بر دوستان عزیز
من یه سمند lx دارم احساس میکنم یه خورده شتابش کمه نسبت به ماشین یکی از دوستام که اونم سمند داره به نظرتون مشکل از صفحه کلاچه یا جای دیگه؟
سلام
کارکرد ماشین رو میشه بگین؟ بعد در چه شرایطی رانندگی باهاش شده؟ دسته چطور آدمی بوده؟

MZN84
28-11-2010, 19:39
سلام دوستان
آقا ما یه پراید صبا 2ماه کارکرده گرفتیم بعد وقتی دنده را از خلاص میخوام بیارم کنار راننده که برم دنده 1، یک صدای "تکی" میاد. این حالت بیشتر وقتی دنده رو محکم میدم طرف خودم که برم 1 اتفاق میافته. مشکل چی میتونه باشه؟ یه ذره رفته رو اعصابم...

ha789di
28-11-2010, 21:29
سلام
کارکرد ماشین رو میشه بگین؟ بعد در چه شرایطی رانندگی باهاش شده؟ دسته چطور آدمی بوده؟

خیلی ساده باهاش رانندگی میکردم ماشین هم نو بوده هنوز یکسال نشده تحویل گرفتم احساس میکنم اوایل اینطوری نبود...

mohammad66
29-11-2010, 00:59
لرزش فرمان خودرو در سرعت ( 100 به بالا) چی علت هایی می تونه داشته باشه
نوع خودرو : پراید انژکتور

Evil Twin
29-11-2010, 01:03
سلام منم یه پراید دارم ، مدل 88 دنده 1 و 2 زوزه میکشه هر جا بردم میگن پراید از 84 به بالا همه اینجوریه حتی نمایندگی هم همینو میگه ، ولی من چندتا دوست دارم که پرایداشون 86 به بالاست ولی این مشکلو ندارن ، ممنون میشم اگه کمکم کنید درستش کنم

total_overdose
29-11-2010, 01:27
سلام دوستان
آقا ما یه پراید صبا 2ماه کارکرده گرفتیم بعد وقتی دنده را از خلاص میخوام بیارم کنار راننده که برم دنده 1، یک صدای "تکی" میاد. این حالت بیشتر وقتی دنده رو محکم میدم طرف خودم که برم 1 اتفاق میافته. مشکل چی میتونه باشه؟ یه ذره رفته رو اعصابم...
احتمال داره از دنده برنجی باشه.شما بزار یه مقدار ماشین بیشتر کار کنه ممکنه خودش رفع بشه.

خیلی ساده باهاش رانندگی میکردم ماشین هم نو بوده هنوز یکسال نشده تحویل گرفتم احساس میکنم اوایل اینطوری نبود... شما سرویس کامل بردین ماشین رو؟
مثله تعویض فیلترها .شمع ها.فیلتر بنزین.تنظیم انزکتور و...

نوع خودرو : پراید انژکتورتنظیم نبودن جلو بندی.
موج داشتن لاستیک ها یا زیاد کار کرده باشن.
تنظیم نبودن باد چرخ ها.

enine
29-11-2010, 10:08
دمت گرم كه جواب مشكلم رو دادى منم به اين حالت شك دارم اما حالا سر رادياتور نفس ميده همجنين از ترموستات هم قطره قطره اب مياد حالا نميدونم سر سيلندر ه كه باعث اين مشكلات ميشه يا خود اينا كه كفتم مشكل دارن ؟ البته اينم بكم رادياتورم تجاريه كره ييه و تازه سره رادياتورم قبلا درست نبود 280 بود الان 140 انداختم به سفارش ميكانيكم ؟ حالا نظرت جيه اكه ميتونى راهنماييم كن متشكرم .

sourena
29-11-2010, 22:10
نوع خودرو : پراید انژکتور

شما برو يه ميزون فرمون.و بده لاستيكهارو بالانس كنن!

سلام منم یه پراید دارم ، مدل 88 دنده 1 و 2 زوزه میکشه هر جا بردم میگن پراید از 84 به بالا همه اینجوریه حتی نمایندگی هم همینو میگه ، ولی من چندتا دوست دارم که پرایداشون 86 به بالاست ولی این مشکلو ندارن ، ممنون میشم اگه کمکم کنید درستش کنم

شما پيش يه تعميركار برو كه آشنايي كامل به گيربكس داشته باشه!
وقتي اينجوري ميگن....يعني حوصله ندارن گيربكس رو باز كنن.

اگر تهراني بهم پيغام خصوصي بزن....يه مكانيك خبره بهت معرفي كنم :11:

ha789di
01-12-2010, 10:36
شما سرویس کامل بردین ماشین رو؟
مثله تعویض فیلترها .شمع ها.فیلتر بنزین.تنظیم انزکتور و...

آره همه رو بردم گارانتی برام انجام داد یه بار هم به خودشون گفتم گفت سمند همینجوره شتابش یه خورده پایینه ولی من با دوستم که مقایسه میکنم مال اون یه خورده بهتره....

total_overdose
01-12-2010, 13:50
آره همه رو بردم گارانتی برام انجام داد یه بار هم به خودشون گفتم گفت سمند همینجوره شتابش یه خورده پایینه ولی من با دوستم که مقایسه میکنم مال اون یه خورده بهتره....
سلام
والا دوست عزیز منم این تجربه شمارو داشتم.ببین بنظر من اگه اینارو چک کردی و مثل اون نشد خیلی خودتو درگیر نکن چون اگه رفت رو مخت دیگه ول کنت نیست حتی شاید ماشینم بفروشی.:31:
شما قسمت های عمده ماشین رو چک کردین اما واقعا ایراد از کجان سخته پیدا کردنش.
ببین یه وقت میبینید یه عیب کاملا آشکار میشه یا با دیاگ حداقلش اما همچین عیبی واقعا سخته پیدا کردنش.
مثلا شما ممکنه از سیستم خروجی دود و اگزوز باشه ممکنه ماشینتون تایم نیست و باید تایمش تنظیم بشه ممکنه از سوپاپ ها باشه ممکنه برق دزدی داره ماشین ممکنه دیسک و صفحه شانستون جنس خوب نباشه ممکنه استوپر سالم نباشه ممکنه پمپ بنزین ظعیف باشه ممکنه .... همینجوری حساب کنی میبینی واقعا زیاده:31:
یه پیشنهاد دیگه هم بهت میکنم
ماشین رو ببر پیش یه مکانیک خبره بده تسمه تایم رو تایم کنن برات ممکنه یک یا :31:دو خونه عقب باشه اینم خیلی تاثیر داره تو شتاب اگه از اینم نبود دیگه من نمیتونم کمکی بهتون بکنم:41:

soooot
06-12-2010, 23:13
سلام
ماشین 206 تیپ 2 سفارشی ( کلاس 21 )
کارکرد 2500 کیلو متر
تا حالا هیچ وقت هیچ چیزش تعمرگاه و... نرفته و همه چیزش سالمه ( 2 ماه هست که ماشین رو تحویل گرفتم )
لاستیک ها رو نیتروژن زدم و دو روز پیش هم رفتم برای تنظیم باد لاستیک ها که هیچی کم نکرده بود و همه چیز مناسب بود.
امروز صبح هم ماشین خوب بود
ولی عصر وقتی اومدم ماشین رو از پارک در بیارم دیدم وقتی فرمون رو درجا میچرخونم یه صدای زوزه بلند میده!!!
هیچ مشکل دیگه ای در هنگام حرکت و... وجود نداره.
مشکل از چیه؟

پ.ن: الان رفتم کاپوت رو زدم بالا و یه نفر دیگه هم فرمون رو میچرخوند، صدایی مثل اینکه تسمه به یه چیزی مالیده بشه از نواحی اطراف منبع روغن هیدرولیک میاد، صدا خیلی بلند شده و الان دیگه در حالتی که فرمون رو نمیچرخونیم هم تا حدودی این صدا میاد ولی وقتی فرمون رو میچرخونیم خیلی خیلی زیاد میشه :(

heinrich_himmler
07-12-2010, 00:45
سلام
کارکرد 2500 کیلو متر
تا حالا هیچ وقت هیچ چیزش تعمرگاه و... نرفته و همه چیزش سالمه ( 2 ماه هست که ماشین رو تحویل گرفتم )
لاستیک ها رو نیتروژن زدم و دو روز پیش هم رفتم برای تنظیم باد لاستیک ها که هیچی کم نکرده بود و همه چیز مناسب بود.
ولی عصر وقتی اومدم ماشین رو از پارک در بیارم دیدم وقتی فرمون رو درجا میچرخونم یه صدای زوزه بلند میده!!!
مشکل از چیه؟

پ.ن: الان رفتم کاپوت رو زدم بالا و یه نفر دیگه هم فرمون رو میچرخوند، صدایی مثل اینکه تسمه به یه چیزی مالیده بشه از نواحی اطراف منبع روغن هیدرولیک میاد، صدا خیلی بلند شده و الان دیگه در حالتی که فرمون رو نمیچرخونیم هم تا حدودی این صدا میاد ولی وقتی فرمون رو میچرخونیم خیلی خیلی زیاد میشه :(

پمپ هیدرولیک// تسمه هیدرولیک// پولی هیدرولیک تست بشن

soooot
07-12-2010, 14:53
امروز صبح ماشین رو بردم نمایندگی، روغن هیدرولیکش تقریبا تموم شده بود!!!
روغن بوش ریخت توش ( یه قوطی 2500 تومن ) و گفت روغن کم میکنه و برای برسی بیشتر باید دو روز دیگه ببرمش نمایندگی، گفت اگر تا دو روز دیگه بازم روغن کم کرد خودم بریزم توش.
1- روغن بوش خوبه؟ بهتر از این برای 206 چیزی نیست؟ توصیه کارخانه سازنده برای روغن هیدرولیک چیه؟
2- اینکه روغن هیدرولیک کم میکنه یعنی خیلی وحشتناکه یا ممکنه یه اشکال کوچیک باشه؟

heinrich_himmler
07-12-2010, 15:03
از جایی نشتی روغن داره؟ جعبه فرمون یا شیلنگها، بستها، خود پمپ. ببین کجا روغنیه متوجه میشی.
چیز خاصی نیست. روغن نداشته باشه فرمونت میشه معمولی. یه کم سفت میشه. اما زود درستش کن. اگه نشتی از جعبه فرمون یا پمپ باشه و روال ایران خودرو مثل سایپا واست عوضش می کنن.

ناخدا
07-12-2010, 18:08
یک عیب فوق العاده عجیب

خودرو پژو پارس سال معمولی

خودروي فوق درهنگام صبح زود وقتي دنده عقب ميگيريم بوق يکسره با توجه به اينکه درپشت سنسور هيچگونه شيئي ويا ديواري ندارد مي زند اما در ظهر معمولا ساعت 12 به بعد درهنگام گرفتن دنده عقب سيستم درست کار مي کند وبوق مقطع ( بريده بريده ) مي زند وهنگاميکه در ظهر درپشت سنسورها به کمتر از 30 سانتيمتر قرارميگيريم بعد بوق يکسره مي زند سيستم دراين حالت سالم ونرمال است اما درهنگام شب وقتي دنده عقب ميگيريم چه درپشت سنسور شيئي قرارگرفته باشد ويا نباشد هيچگونه بوقي زده نمي شود به عبارتي سيستم در شب غير فعال مي شود خودروي فوق هيچگونه دزدگيري ولوازم جانبي غيراستانداردنداردوهيچگونه دستکاري نگرديده است .

لطفا راهنمایی فرمائید .

باتشکر

jetpack2
07-12-2010, 18:12
سلام دلیل لرزش زیاد موتور کیا ریو چی میتونه باشه کلا تو ماشین احساس خوبی ندارم کاملا لرزه ریزی احساس میشه ممنون میشم بگید ؟

total_overdose
07-12-2010, 21:33
یک عیب فوق العاده عجیب

خودرو پژو پارس سال معمولی

خودروي فوق درهنگام صبح زود وقتي دنده عقب ميگيريم بوق يکسره با توجه به اينکه درپشت سنسور هيچگونه شيئي ويا ديواري ندارد مي زند اما در ظهر معمولا ساعت 12 به بعد درهنگام گرفتن دنده عقب سيستم درست کار مي کند وبوق مقطع ( بريده بريده ) مي زند وهنگاميکه در ظهر درپشت سنسورها به کمتر از 30 سانتيمتر قرارميگيريم بعد بوق يکسره مي زند سيستم دراين حالت سالم ونرمال است اما درهنگام شب وقتي دنده عقب ميگيريم چه درپشت سنسور شيئي قرارگرفته باشد ويا نباشد هيچگونه بوقي زده نمي شود به عبارتي سيستم در شب غير فعال مي شود خودروي فوق هيچگونه دزدگيري ولوازم جانبي غيراستانداردنداردوهيچگونه دستکاري نگرديده است .

لطفا راهنمایی فرمائید .

باتشکر
سلام
والا زیاد دیده شده این ایراد.از چشمی های عقب هست ببرین عوض کنن.:46:

BABAK TOPOLE 2
07-12-2010, 23:12
واشر سر سیلندر پیکان دسته دوش چند است کسی تو اصفهان تعمیرکار خوب میشناسد

soooot
10-12-2010, 13:01
سلام
کارکرد 2500 کیلو متر
مشکل از چیه؟

امروز صبح ماشین رو بردم نمایندگی، روغن هیدرولیکش تقریبا تموم شده بود!!!
روغن بوش ریخت توش ( یه قوطی 2500 تومن ) و گفت روغن کم میکنه و برای برسی بیشتر باید دو روز دیگه ببرمش نمایندگی، گفت اگر تا دو روز دیگه بازم روغن کم کرد خودم بریزم توش.

خب ماشین رو ساعت 7 و 30 دقیقه صبح بردم نمایندگی، در نمایندگی یه پارچه بزرگ زده بود که نوشته بود از از 15 آبان تا 15 دی ( یخورده اینور، اونور ) ساعت کار نمایندگی از 7 و 30 دقیقه صبح تا 16 هست، ولی نمایندگی میگفت ساعت کار امروز از 7 و 30 دقیقه تا 12 و 30 دقیقه هست!
سومین نفری بودم که رسیدم، و نمایندگی ساعت 8 درش رو باز کرد!!!
تا در نمایندگی باز شد یه 206 پیچید جلوی من و جای من رو گرفت، بعد سیستم پیشرفته نوبت دهی ایران خودرو دست به کار شد و چون در این سیستم پارتی از همه چیز موثر تر بود و هر چند ثانیه صدای یکی از عوامل ایران خودرو میومد که میگفت آقای دکتر رو هواش رو داشته باشید یا آقای مهندس رو... من که نفر سوم بودم شدم نفر نهم!!!
ماشین رو گذاشتم تو نمایندگی و چند دقیقه ای اونجا وایسادم، مسئول جلوبندی اومد پیشم و گفت ماشین شما تا 40000 کیلو متر گارانتی هست ولی به من گفتن که بهتون بگم احتمالا وایرهاش خراب شده که 7500 تومن هست و گارانتی شامل وایر ها نمیشه!!! ( همه بدونن که از این به بعد وایر جزو قطعات ماشین نیست! )
کنار بخاری وایساده بودم که مسئول حسابداری و مدیر یکی دیگه از بخشها داشتن با هم صحبت های خیلی خانوادگی میکردن بعد بدون اینکه من رو بشناسن یه دفعه برگشتن طرف من و ازم پرسیدن آقا به نظر شما کدوم ما خوار ک س ت ه ت ر هستیم!!! ( به این میگن اند صمیمیت با مشتری )
رفتم و ساعت 12 برگشتم، ماشین بالای جک بود و رفتم زیرش رو دیدم پر روغن هست، طرف گفت روغن هیدرولیکشه و اشکال از همون وایر ها بوده که عوضش کرده و برم حسابداری و...
اومدم ماشین رو تحویل بگیرم گفتن صبر کن ببریم کارواش، گفتم ایول چقدر مشتری مدار، بعد دیدم دو تا لاستیل جلو رو با آب خالی در حد دو ثانیه شستن و در حالی که کثافت از سر تا پای ماشینی که دو روز پیش برده بودمش کارواش میریخت تحویلم دادن، در رو که باز کردم دیدم کنار در پر از روغن و کثافتی هست که رو دست های تعمیر کارها بوده ( توی کارواش با خشک شویی تا حدودی پاک شد )
وقتی اومدم بیام بیرون از مسئول جلوبندی پرسیدم روغنی که خریده بودم رو دوباره گذاشتی تو کاپوت گفتش آره، بعد که ماشین رو بردم بیرون تو کاپوت رو نگاه کردم دیدم حتی از یه دله روغن 2500 تومنی هم نگذشتن و دزدیدنش، خبری از دله روغن نبود!!!
7500 تومن خرج تعمیر ماشین شد، 7000 تومن هم بابت کارواش دادم تا کثافت کاریهاشون رو بشوره.

heinrich_himmler
10-12-2010, 13:29
سلام دلیل لرزش زیاد موتور کیا ریو چی میتونه باشه کلا تو ماشین احساس خوبی ندارم کاملا لرزه ریزی احساس میشه ممنون میشم بگید ؟

کلا اکثر کسانی که ریو می گیرن از سرو صدای موتور و خاموش کردن حین حرکت و لرزش موتورش شاکین که دلایل زیادی داره:
1. آیدل (دور آرام) استاندارد موتور ریو (در حالت دمای آب بالای 84 درجه) 750 تا 780 دور بر دقیقست که حدودا 100 دور پایینتر از پراید و پژو و ... و این یکی از دلایلیه که باعث شده مصرف سوخت این خودرو بسیار پایینتر از پژو و سمندو حتی در بعضی جاها پراید بمونه همین عامل باعث میشه که ریو هنگام حرکت نیاز به فشردن بیشتری نسبت به خودروهای دیگه روی پدال گاز داشته باشه تا از لرزش و یا خاموش شدن ماشین جلوگیری بشه.
2. خودروسازان کشور در راستای طرح هدفمند سازی و اینا همیشه از قدیم الایام اقدام به حذف یه سری از لوازم اضافی و بی خودی ماشین مثل ایربگ، ABS ، کمربند پیش کشنده و ... و در مورد ریو علاوه بر این موارد عایقهای صوتی بدنه رو هم حذف کردند تا ..... تا چی بشه والا منم خبر ندارم اما عایقو حذف کنی صدا بیشتر میاد تو کابین اینو می دونم :46:
3. این مورد نه ربطی به ماشین داره نه خودروساز وطنی بلکه به خود ما مربوطه. اصولا در ایران مردم علاقه شدید و زایدالوصف وحشتناکی به دنده اتوماتیک دارن! فراتر از این بحث اینه که اکثر مردم ما معتقدن ماشینی که دنده اتوماته بهتر هم هست! هیچ وقت یادم نمیره در جایی و تو یه بحثی یه بنده خدایی واسه اینکه ثابت کنه مزدا 3 بدتر از زانتیاست گفته بود: " مزدا گیربکسش اتوماته بازم شتاب زانتیا بیشتره"!!
در راستای همین بحث علایق مردمه که باید گفت اصولا اکثریت مردم ایران طبق آمار غیر رسمی علاقه به اتومبیلهایی دارن که صدای موتورش داخل اتاق نیاد و ریو جزو اونهاییه که صدا به داخل میاد.
به هر حال این یه قانونه که برای بدست آوردن هر چیزی باید یه چیزی رو از دست داد، طراحان ریو برای کم کردن مصرف سوخت مجبور به پایین آوردن آیدل موتور شدن و این یه کم لرزش موتور رو هنگام حرکت بالاتر برده.

total_overdose
10-12-2010, 13:37

سلام
دوستمون بالا راهنمایی کردن اما این مورد رو هم چک بکن
ببین وقتی ماشین ایستاده این مورد بیشتر نشون میده؟
جدیدا سیستم دیسک و صفحه بلبرینگ کلاچ ریو زیاد مشکل دار شده.
شما پیش یه مکانیک خوب بیرین ممکنه عیب از بلبرینگ کلاچ یا ... باشه:46:

amin r
13-12-2010, 20:12
سلام ، كسي از دوستان ميدونه علت گير كردن دورموتور روا (معمولي 87) رو يه دور موتر خاص مثلا 2000 چيه؟ وقتي يه مقدار باماشين ميرم بعد از توقف يا وقتي اصلا گاز نميدم و ماشين هم تو دنده نيست دور موتور رو 2000 گير ميكنه بعد از چند ثانيه برميگرده رو 1000 بيشتر هم وقتي رو گازه اين اتفاق مي افته البته اولا اين مشكل رو نداشت و چند ماهه اينجوري شده . ممكنه علتش استپر موتور باشه؟ اگر آره لطفا نحوه تميز كردنش رو هم بگين و اينكه اون آچاري كه باهاش استپر رو باز ميكنن اسمش چيه
ممنون

heinrich_himmler
13-12-2010, 20:35
سلام ، كسي از دوستان ميدونه علت گير كردن دورموتور روا (معمولي 87) رو يه دور موتر خاص مثلا 2000 چيه؟ وقتي يه مقدار باماشين ميرم بعد از توقف يا وقتي اصلا گاز نميدم و ماشين هم تو دنده نيست دور موتور رو 2000 گير ميكنه بعد از چند ثانيه برميگرده رو 1000 بيشتر هم وقتي رو گازه اين اتفاق مي افته البته اولا اين مشكل رو نداشت و چند ماهه اينجوري شده . ممكنه علتش استپر موتور باشه؟ اگر آره لطفا نحوه تميز كردنش رو هم بگين و اينكه اون آچاري كه باهاش استپر رو باز ميكنن اسمش چيه
ممنون

یکی استپر موتور و دومی می تونه از پتانسیومتر یا کانکتور پتانسیومتر دریچه گاز باشه. این دومی تو ایران خیلی شایعه.( به دلیل شرایط آب و هوایی خاص ایران که باعث سولفاته زدن سر سوکتها میشه و البته این مشکل قابل دیدن با چشم غیر مسلح نیست!!)

mr_khodaei2008
17-12-2010, 17:03
سلام

دویتان من یه پراید دوگانه دارم وقتی رو گازه و ماشین خلص است و ترمز میکنی مثلا از روی سرعت گیر رد بشی ماشی خاموش میشه علت چیه ؟

روی بنزین و هیچ جای دیگه ای خاموشی نمیشه فقط در این حالته

heinrich_himmler
17-12-2010, 20:00
سلام

دویتان من یه پراید دوگانه دارم وقتی رو گازه و ماشین خلص است و ترمز میکنی مثلا از روی سرعت گیر رد بشی ماشی خاموش میشه علت چیه ؟

روی بنزین و هیچ جای دیگه ای خاموشی نمیشه فقط در این حالته

1. تنظیم نبودن رگلاتور
2. کثیف بودن فیلتر هوا
3. مشکل داشتن موتور پله ای گاز
4. مشکل در سیستم کنترل الکترونیکی گاز
این 4 احتمال وجود داره و بیش از همه مورد اول ممکنه باعث همچین مشکلی بشه.

pooria-ir
17-12-2010, 20:44
سلام

بی مقدمه میرم سر اصل مطلب

حدود 2 هفتس که صدای موتور ماشین خیلی زیاد شده،یعنی انگار موتور داره داد میزنه،البته زمان تعویض دیسک و صفحش رسیده،نمیدونم ازتباطی داره یا نه ؟
کاهش شتاب یا زور زدن ماشین رو حس نکردم،کارکرد ماشین هم 49000
به نظرتون ایراد از کجاس؟

پ ن :امروز رفتم تو جایگاه شهران بنزین زدم،باک تقریبا خالی بود حدود 40 تا زدم،بعد از بنزین زدن خیلی صدای موتور کم شد،به نظرتون میتونه از آلودگی بنزین باشه ؟ چون جدیدا ایران خودش داره به اصطلاح !!!! بنزین تولید میکنه

rami_hemi
17-12-2010, 21:18
چطوری داد میزنه؟
صفحه رو آره عوض کن ربط هم میتونه داشته باشه .
ماشین دور درجاش بالا نرفته که؟
در مورد بنزین هم شنیدم که اکتانش خیلی پایین و خیلی هم آب بستن بهشاومده یه دو سه بار سوپر بزن
نمیدونم کدوم یکی از این مکملهای بنزین یا همون اکتان بوستر ها واقعی هستن ولی بپرس از چند نفر شاید افاقه کنه
اگه هم چیز خوبی پیدا نکردی یه 4 لیتر اتانول بگیر قاطی یه باک پر بکن اونم اکتان بوستر خوبی هستش.
ولی یه دور ببرش سر سیلندر موتور رو هم نگاهی بکنن
دسته موتورها رو چک کن

pooria-ir
17-12-2010, 22:28
چطوری داد میزنه؟
صفحه رو آره عوض کن ربط هم میتونه داشته باشه .
ماشین دور درجاش بالا نرفته که؟
در مورد بنزین هم شنیدم که اکتانش خیلی پایین و خیلی هم آب بستن بهشاومده یه دو سه بار سوپر بزن
نمیدونم کدوم یکی از این مکملهای بنزین یا همون اکتان بوستر ها واقعی هستن ولی بپرس از چند نفر شاید افاقه کنه
اگه هم چیز خوبی پیدا نکردی یه 4 لیتر اتانول بگیر قاطی یه باک پر بکن اونم اکتان بوستر خوبی هستش.
ولی یه دور ببرش سر سیلندر موتور رو هم نگاهی بکنن
دسته موتورها رو چک کن

داد میزنه،انگار فشار روشه،مثل موقعی که یه مدت مدید تو سر بالایی با ماشین راه میری و آمپر میره بالا،اما اصلا افت کشش نداشتهسپور هم تقریبا هر 4 باک 1 بار میزنیم،دور موتور هم اصلا تغییری نکرده تو وضعیت درجا،دسته موتور و جلوبندی هم کامل چک شده و سالم هستش،این اتانول که گفتیضرر نداره واسه موتور ؟ بعد اینکه نوع خاصی داره ؟

heinrich_himmler
17-12-2010, 22:33
اگه یه صدا مثل صدایی که با دنده بالا و سرعت کم به موتور گاز میدی ( صدای کرکر موقع گاز دادن یا به اصطلاح حرفه ایها صدای آوانس کار کردن موتور) میشنوی مال بنزینه. انگار ماشین دیگه اون قدرت سابقو نداره و برای رسیدن به همون قدرت باید فشار بیشتری به موتور آورد. فقط ماشین کاربراته یا انژکتور؟

pooria-ir
17-12-2010, 22:40
اگه یه صدا مثل صدایی که با دنده بالا و سرعت کم به موتور گاز میدی ( صدای کرکر موقع گاز دادن یا به اصطلاح حرفه ایها صدای آوانس کار کردن موتور) میشنوی مال بنزینه. انگار ماشین دیگه اون قدرت سابقو نداره و برای رسیدن به همون قدرت باید فشار بیشتری به موتور آورد. فقط ماشین کاربراته یا انژکتور؟

نه اون صدا نیستش،تو هر دوری با هر دنده ای حتی خلاص هم که باشه صدای موتور کلا زیاد شده
ماشین هم ریو هستش

total_overdose
17-12-2010, 23:31
سلام
پوریا جان من بعید میدونم از سیستم دیسک و صفحه باشه البته احتمالا
چون میگید در حالت خلاص هم همینطور هست.
ببین الان موتور ماشین شما نرم کار نمیکنه که میتونه از نوع سوخت نوع روغن استفاده شده و... و چنتا احتمال دیگه که گفتید چک کردید!
بنظر من این بنزین رو کامل تموم کن و یه بنزین با کیفیت تر حالا یا دست ساز مثل اضافه کردن اتانول و یا یه اکتان بوستر بزن ببین چطور میشه.

heinrich_himmler
19-12-2010, 15:44
معمولا تشخیص تغییر صدای موتور اونم اینجوری یا تلفونی به این راحتیها نیست. آدم باید بالا سر ماشین باشه.
اما دو احتمال دیگه هم هست:
1. نقص در سیستم اگزوز (به ویژه گلویی و کاتالیست)
2. نقص در سیستم هوارسانی موتور
این دوتا به صورت کاملا محسوس صدای موتور رو البته به اشکالی متفاوت بالا می برند.
راه دیگه اینه که شما دقیقا مشخص کنی چه صدایی و از کجای موتور خارج میشه؟

mohammad66
19-12-2010, 23:26
دیروز ماشین رو پارک کردم
امروز صبح دیدم زیر ماشین خیسه . دست زدم دیدم روغنیه .
محل روغن ریزی رو هم عکس گرفتم
از گیربکسه؟ مشکلش جدیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نوع خودرو :پراید انژکتور 84

heinrich_himmler
19-12-2010, 23:46
این روغن از زیر رام ریخته. نمیشه مشخص کرد مال گیربکسه یا موتور. می تونی از زیر عکس بگیری؟
از پلوسها (خروجی پلوس از گیربکس)، کاسه نمد ریول دنده و زیر کارتر و پیچ تخلیه کارتر.
اینا بیشترین احتمالات روغن ریزی رو دارن.

pooria-ir
22-12-2010, 01:44
معمولا تشخیص تغییر صدای موتور اونم اینجوری یا تلفونی به این راحتیها نیست. آدم باید بالا سر ماشین باشه.
اما دو احتمال دیگه هم هست:
1. نقص در سیستم اگزوز (به ویژه گلویی و کاتالیست)
2. نقص در سیستم هوارسانی موتور
این دوتا به صورت کاملا محسوس صدای موتور رو البته به اشکالی متفاوت بالا می برند.
راه دیگه اینه که شما دقیقا مشخص کنی چه صدایی و از کجای موتور خارج میشه؟

من دیروز دیسک و صفحه رو عوض کردم + صافی بنزین
تو صافی بنزین پر گل بود ! واقعا متاسفم ،لیبتری 700 تومن برای این بنزین !!!
به هر حال،مکانیک هم کاملا موتور رو بازبینی کرد ولی هیچ مشکلی رو ندید،البته خودشم تایید کرد که صدای موتور تغییر کرده و بیشتر شده !

heinrich_himmler
22-12-2010, 17:49
من دیروز دیسک و صفحه رو عوض کردم + صافی بنزین
تو صافی بنزین پر گل بود ! واقعا متاسفم ،لیبتری 700 تومن برای این بنزین !!!
به هر حال،مکانیک هم کاملا موتور رو بازبینی کرد ولی هیچ مشکلی رو ندید،البته خودشم تایید کرد که صدای موتور تغییر کرده و بیشتر شده !

اینا ربط چندانی به تغییر در صدای موتور ندارن!
این صدا باید مال یه عامل دیگه باشه.

pooria-ir
22-12-2010, 20:22
اینا ربط چندانی به تغییر در صدای موتور ندارن!
این صدا باید مال یه عامل دیگه باشه.

چه عاملی ؟

saeed774
22-12-2010, 21:04
دیروز ماشین رو پارک کردم
امروز صبح دیدم زیر ماشین خیسه . دست زدم دیدم روغنیه .
محل روغن ریزی رو هم عکس گرفتم
از گیربکسه؟ مشکلش جدیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نوع خودرو :پراید انژکتور 84

به احتمال زياد کاسه نمد ميل لنگ هست .

heinrich_himmler
23-12-2010, 00:25
چه عاملی ؟

این که چه عاملیه باید بالای سر ماشین باشی و صداش رو بشنوی. هر صدایی یک مفهوم خاص داره و هر مفهومی شما رو به طرف یک سری قطعات راهنمایی می کنه، همون طور که هر بویی از اگزوز مفهوم خاصی داره. بنده به شخصه نمی تونم نظری بدم چون نمی تونم صدا رو از نزدیک بشنوم.

Watson
23-12-2010, 16:02
آقا من یه 206 تیپ 2 مدل 86 دارم یه دو هفته ای هست صبح ها وقتی استارت میرنم روشن میشه و فوری خاموش میشه.بردم نمایندگی باطری و شمع و فیلتر هوا و فیلتر بنزین و عوض کرد با دیاگ هم تست کرد مشکلی نداشت.بردم انژکتورش رو هم شستم بازم نشد.اما این مشکل تا وقتی هست که ماشین سرد باشه بعدش که گرم شد خوب خوب میشه .لطفا کمک کنید.

heinrich_himmler
23-12-2010, 17:01
آقا من یه 206 تیپ 2 مدل 86 دارم یه دو هفته ای هست صبح ها وقتی استارت میرنم روشن میشه و فوری خاموش میشه.بردم نمایندگی باطری و شمع و فیلتر هوا و فیلتر بنزین و عوض کرد با دیاگ هم تست کرد مشکلی نداشت.بردم انژکتورش رو هم شستم بازم نشد.اما این مشکل تا وقتی هست که ماشین سرد باشه بعدش که گرم شد خوب خوب میشه .لطفا کمک کنید.

راستش تمام ساژمها همینطور هستند! (سیستم مدیریت موتور ساژم) چه پرایدهای والئو و ساژم چه 206!
علت اصلی هنوز دقیقا مشخص نشده! در حقیقت اتفاقی که می افته اینه که زمانی که ماشین سرده ECU قادر به فرمان دادن صحیح نیست! و عمدتا هم روی ماشینهای کارکرده اتفاق می افته نه ماشینهای صفر.
در بعضی ماشینها با سرویس موتور پله ای بنزین و تعویض شمعها و صافی هوا و .. مشکل حل میشه امامعمولا روی مدلهای پراید گاها تعویض کوئل هم جواب میده. به خصوص اگه کوئل با یه مدل قویتر مثل مدل زیمنس تعویض بشه منتهی هیچ تضمینی نیست که سیستم درست بشه چون علت عیب نا مشخصه!

H..P
29-12-2010, 07:03
سلام
من یه 206 تیپ 2 مدل 86 دارم . داشتم به صورت معمولی راه میرفتم یه دفعه یه صدای آب مثل جاری شدن آب رودخونه شنیدم و بعد 10 و 15 ثاتیه ماشین جوش آورد . آب با یه ماده چرب و نارنجی داشت میزد بیرون البته از بای در مخزن رادیاتور . خلاصه رفتم تا دره خونه صدای موتور ( صدای آوانس پیستون ها خیلی زیاد شده بود ) رفتم آب گرفتم خنک شد . ( بخاری کلا از کار افتاده بود یعنی گرم نمیکرد . ) پرسیدم گفتن واشر سر سیلندرت سوخته و آب روغن بلاخره با هم محشور شدن :D درسته ؟ چقدر خرج تو گلوش گیره؟ چه کارایی لازمه بکنم و نکنم ؟ ماشین لان تو گاراژه !!!!!!!!

heinrich_himmler
29-12-2010, 12:22
از شواهد امر بر میاد که ترموستات قفل فرمودند، فشار بالا رفته زده در منبع کمکی رو ترکانیده و شما هم در عین خونسردی با قضیه برخورد محترمانه ای داشتی و الان هم با سوختن واشر سر سیلندر در بهترین حالت 150 تومن رو پیاده باید بشی البته باز هم می گم در بهترین حالت ممکن الوجود!! :46:

mr_khodaei2008
29-12-2010, 17:52
سلام

دوستان ميشه بگيد اگه اطاق ماشين عوض شده باشه چطوري ميشه فهميد ؟

sise
29-12-2010, 23:12
حدود یه سال پیش به یه تعمیرگاه رفتم برای اینکه میدیدم آمپر خیلی زود و زیاد بالا میره. فشنگی هم عوض کردم مشکل حل نشد تا اینکه این آخری گفت یه کاری میکتنم خوب بشه. من هم رفتم و یه ساعت دیگه برگشتم. وقتی داشتم میرفتم انگار داشت با سیمها ور میرفت. یه 10 تومن گرفت و وقتی راه افتادم دیدم که خوب شده.
اولا اینکه طرف چه کار کرده؟
دوم اینکه آیا واقعا مشکل حل شد یا برداشته مثلا کاری کرده که دمای موتور مصنوعی پایین نشون بده در حالیکه دما بالاست. چرا که چند روز پیش در حالیکه درجه آمپر یه درجه بالاتر از وسط بود دیدم آب جوش اورده و آب درون قوطی بغل رادیاتور داره میریزه.
ممنون

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:08 PM ----------

سلام

وقتی در کاپوت را باز می کنی جلو روت سمت چپ باید اتاق سریال داشته باشه. البته طرف میتونه سریال را حک کرده باشه!
اگه مدل 84 و پایینتر باشه باید آنتن ماشین پراید برقی باشه. البته در مورد پراید.

H..P
30-12-2010, 00:10
سلام

سلام

لطفا در حین پرسیدن سوالات نام مدل و حتی الامکان تیپ ماشین رو هم ذکر کنید تا بشه بهتر و کامل تر شما دوستان رو راهنمایی کرد .

1 - بهترین راه رفتن به یک کارشناس رنگ خودرو

2 - وقتی که اتاق عوض میشه اگرفقط اتاق باشه باید تمام قطعات جانبی ( در . کاپوت . کل تجهیزات داخلی . صندوق و اللخصوص موتور ماشین ) باید باز بشه شما از جایه پیچ ها و مهره ها میتونید متوجه این موضوع بشید . البته اگر طرف بخواهد زرنگی کند میتواند کاری کند که شما متوجه نشوید . یعنی جای پیچ و مهره ها رو رنگ بزنه .

3 شما باید فقط به طرف اعتماد داشته باشید ( که البته کار غلطی )

H..P
30-12-2010, 00:18
لطفا نام . مدل . تیپ !!!!!!!!

---------- Post added at 12:18 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

[QUOTE=sise;5730362]حدود یه سال پیش به یه تعمیرگاه رفتم برای اینکه میدیدم آمپر خیلی زود و زیاد بالا میره. فشنگی هم عوض کردم مشکل حل نشد تا اینکه این آخری گفت یه کاری میکتنم خوب بشه. من هم رفتم و یه ساعت دیگه برگشتم. وقتی داشتم میرفتم انگار داشت با سیمها ور میرفت. یه 10 تومن گرفت و وقتی راه افتادم دیدم که خوب شده.
دوم اینکه آیا واقعا مشکل حل شد یا برداشته مثلا کاری کرده که دمای موتور مصنوعی پایین نشون بده در حالیکه دما بالاست. چرا که چند روز پیش در حالیکه درجه آمپر یه درجه بالاتر از وسط بود دیدم آب جوش اورده و آب درون قوطی بغل رادیاتور داره میریزه.
ممنون

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:08 PM ----------

لطفا نام مدل تیپ !!!!

sise
30-12-2010, 15:06
پراید مدل 84 انژکتوری زیمنس

yoosef_st
30-12-2010, 16:30
سلام.
من یه روآی سال دارم، به گیربکسش به شدت مشکوکم.
چند روز پیش برای یه موضوع دیگه ای برده بودم نمایندگی، گفت وقتی دنده رو 3 یا 4 کردی، ببین وقتی میگازی از چلوی ماشین صدا میاد یا نه.
من امتحان کردم، مثلا وقتی با 40، 45 تا میزنم 3 یا همینطور وقتی با 60تا اینجورا میرم رو دنده 4 یه صدایی شبیه به سابیده شدن چرخ دنده ها یه هم، تقریبا شبیه خر خر از جلوی ماشین میاد.
خب الان گیربکس خرابه؟ راه دیگه ای برای فهمیدن مشکلش هست؟ چون من زیاد وارد نیستم...

mr_khodaei2008
30-12-2010, 18:28
لطفا در حین پرسیدن سوالات نام مدل و حتی الامکان تیپ ماشین رو هم ذکر کنید تا بشه بهتر و کامل تر شما دوستان رو راهنمایی کرد .

پرايد مدل 84 معمولي

ممنون ولي به غير كارشناس چيزه ديگه چي راهي كه راحتر بشه فهميد

ايا صافكار ها ميتونن بفهمن يا از روي شماره شاسي و ..

khoshgelafi
31-12-2010, 10:12
سلام
من یه 206 تیپ 2 مدل 86 دارم . داشتم به صورت معمولی راه میرفتم یه دفعه یه صدای آب مثل جاری شدن آب رودخونه شنیدم و بعد 10 و 15 ثاتیه ماشین جوش آورد . آب با یه ماده چرب و نارنجی داشت میزد بیرون البته از بای در مخزن رادیاتور . خلاصه رفتم تا دره خونه صدای موتور ( صدای آوانس پیستون ها خیلی زیاد شده بود ) رفتم آب گرفتم خنک شد . ( بخاری کلا از کار افتاده بود یعنی گرم نمیکرد . ) پرسیدم گفتن واشر سر سیلندرت سوخته و آب روغن بلاخره با هم محشور شدن :D درسته ؟ چقدر خرج تو گلوش گیره؟ چه کارایی لازمه بکنم و نکنم ؟ ماشین لان تو گاراژه !!!!!!!!

منم ماشینم دیروز اینجوری شد! بردمش پیش رادیاتور ساز گفت واشر سر سیلندرش سوخته ! و تخمین زدیم دیدیم حدوداً بین 110 تا 130 تومن آب میخوره برام! البته ماشین من 405 هستش.یه روز هم کار میبره! کارشو مکانیک انجام میده. .

H..P
31-12-2010, 11:54
سلام.
من یه روآی سال دارم، به گیربکسش به شدت مشکوکم.
چند روز پیش برای یه موضوع دیگه ای برده بودم نمایندگی، گفت وقتی دنده رو 3 یا 4 کردی، ببین وقتی میگازی از چلوی ماشین صدا میاد یا نه.
من امتحان کردم، مثلا وقتی با 40، 45 تا میزنم 3 یا همینطور وقتی با 60تا اینجورا میرم رو دنده 4 یه صدایی شبیه به سابیده شدن چرخ دنده ها یه هم، تقریبا شبیه خر خر از جلوی ماشین میاد.
خب الان گیربکس خرابه؟ راه دیگه ای برای فهمیدن مشکلش هست؟ چون من زیاد وارد نیستم...

اول سلام

باید خدمت شما عرض کنم اگر صدایی که میگویید صدایی است که فقط همان لحظه تعویض دنده به گوشتان میرسد . صدایی معمول در تمام مدل های آردی است ( ببخشید توهین نباشه )
ولی اگر صدایی که به گوشتان میرسد وقتی است که دنده تعویض شده و از داخل گربکس میشنوید باید به نمایندگی ببرید و به خاطر محصولی به چنان کیفیتی از آنها تشکر کنید :D ولی این امکان هم وجود دارد که دنده کاملا جا نخورده باشد و چرخ دتده ها به هم ساییده شود که از تتظیم نبودن صفحه کلاچ است !!!!

---------- Post added at 11:54 AM ---------- Previous post was at 11:50 AM ----------

پرايد مدل 84 معمولي

ممنون ولي به غير كارشناس چيزه ديگه چي راهي كه راحتر بشه فهميد

ايا صافكار ها ميتونن بفهمن يا از روي شماره شاسي و ..

با سلام

همیشه به یاد داشته باشید که هر چه قدر هم یک انسان سعی کند یک کار را به نحو احسن انجام دهد باز هم یک جای کار لنگ میزند .

بله میشه . اگر آقای صافکار خودش این کاره باشه میتونه از همکاراش صوتی بگیره . از ری شماره شاسی هم همونطور که دوستمون گفتن میشه دوباره حک کردش .

yoosef_st
31-12-2010, 15:37
اول سلام

باید خدمت شما عرض کنم اگر صدایی که میگویید صدایی است که فقط همان لحظه تعویض دنده به گوشتان میرسد . صدایی معمول در تمام مدل های آردی است ( ببخشید توهین نباشه )
ولی اگر صدایی که به گوشتان میرسد وقتی است که دنده تعویض شده و از داخل گربکس میشنوید باید به نمایندگی ببرید و به خاطر محصولی به چنان کیفیتی از آنها تشکر کنید :D ولی این امکان هم وجود دارد که دنده کاملا جا نخورده باشد و چرخ دتده ها به هم ساییده شود که از تتظیم نبودن صفحه کلاچ است !!!!

همون لحظه نه، اما وقتی دنده رو عوض میکنم و میگازم، یه چیزی مثلا حدود 3 ثانیه تو مدت شتاب گرفتن این صدا رو داره. خیلی هم بلند و تابلو نیست ولی خب هست دیگه.
ببینم آقا،این صدایی خر خر بلندی که وقتی نیم کلاج میکنیم از جلوی ماشین میاد مال صفحه کلاج هست یا گیربکس؟
اوایل اصلا همچین صدایی نداشتم اما تازگیها خصوصا توی سر بالایی نیم کلاج که میکنم این خر خر رو دارم.

H..P
01-01-2011, 06:21
همون لحظه نه، اما وقتی دنده رو عوض میکنم و میگازم، یه چیزی مثلا حدود 3 ثانیه تو مدت شتاب گرفتن این صدا رو داره. خیلی هم بلند و تابلو نیست ولی خب هست دیگه.
ببینم آقا،این صدایی خر خر بلندی که وقتی نیم کلاج میکنیم از جلوی ماشین میاد مال صفحه کلاج هست یا گیربکس؟
اوایل اصلا همچین صدایی نداشتم اما تازگیها خصوصا توی سر بالایی نیم کلاج که میکنم این خر خر رو دارم.

سلام

دوست عزیز یکم پیچیده شد موضوع . بزار اول بریم صدایی که موقع نیم کلاچ میشنوی . اون صدا رو وقتی میشنوی که دنده با سرعتت همخوانی نداره !!! یعنی دنده مرده میری !! اون هم صدای آوانس موتور و سوپاپ هاست !!!! و از بنزین بی کیفیت میباشد . چون اکتان خیلی پایین و سرعت و قدرت احتراق پایین است . این صدا رو میشنوید !!! اون صدایی که میگید موقع دنده عوض کردن میشنوید صدای دیفرانسیل هست . فکر میکنم یه زوزه ریزی داشته باشه که با بالا رفتن سرعت دیگه نمیشنوید / این تست رو انجام بدید توی سرعتی که میگید بزنید دنده ای که میگید ولی گاز رو ثابت نگه دارید اگر صدا قطع نشد . همونیه که گفتم که توی این رده ماشین طبیعی !!!

yoosef_st
01-01-2011, 19:21
سلام

دوست عزیز یکم پیچیده شد موضوع . بزار اول بریم صدایی که موقع نیم کلاچ میشنوی . اون صدا رو وقتی میشنوی که دنده با سرعتت همخوانی نداره !!! یعنی دنده مرده میری !! اون هم صدای آوانس موتور و سوپاپ هاست !!!! و از بنزین بی کیفیت میباشد . چون اکتان خیلی پایین و سرعت و قدرت احتراق پایین است . این صدا رو میشنوید !!! اون صدایی که میگید موقع دنده عوض کردن میشنوید صدای دیفرانسیل هست . فکر میکنم یه زوزه ریزی داشته باشه که با بالا رفتن سرعت دیگه نمیشنوید / این تست رو انجام بدید توی سرعتی که میگید بزنید دنده ای که میگید ولی گاز رو ثابت نگه دارید اگر صدا قطع نشد . همونیه که گفتم که توی این رده ماشین طبیعی !!!
امتحانیدم، اگر سرعتم رو زیاد نکنم همچنان اون صدای خِـــر هست.
بعد یه بار دیگه هم امتحانیدم، رو دنده 3 سرعت یکم کمتر که شد صدا هم بیشتر شد.

H..P
01-01-2011, 20:20
امتحانیدم، اگر سرعتم رو زیاد نکنم همچنان اون صدای خِـــر هست.
بعد یه بار دیگه هم امتحانیدم، رو دنده 3 سرعت یکم کمتر که شد صدا هم بیشتر شد.

ماشین شما کاملا سالم !!! نگران نباشید !!! ماشین های دف عقب این صدا رو دارن باید مراعات کنید تا صدا بیشتر نشه !!!!

yoosef_st
01-01-2011, 20:38
ماشین شما کاملا سالم !!! نگران نباشید !!! ماشین های دف عقب این صدا رو دارن باید مراعات کنید تا صدا بیشتر نشه !!!!
OK تنکس.
چجوری مراقب باشم یعنی؟
برم الان واسکازینش رو عوض کنم؟ مال کارخونه روشه هنوز.
بعد آقا، توی روآی 8000 تا رفته، بار دوم هم هست میخوام روغنش رو عوض کنم، چه روغنی بریزم؟
تا الان ایساکو روش بوده.
بعد یه سوال دیگه، این طولانیه:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
من این ماشینم رو یه سری بردم نمایندگی تنظیم فرمون، از نمایندگی که اومدم بیرون اونقدر افتضاح تنظیم کرده بود که بعد از 1.5 ماه لاستیکهای جلوم به شدت ساییدگی گرفت.
بعد بردم یه جا، الکترونیکی برام تنظیم کرد و گفت خاک تو سر اون نمایندگی کنن با این تنظیم کردنش!
بعد الان به خاظر همین لاستیک ساییش بردم ایران خودرو، گفت ببر یه نمایندگی دیگه دوباره جلوبندیت رو چک کنه.
بردم یه سری باز و بسته کرده، خیر سرش مثلا تنظیم هم کرده، بعد گفت نمیدونم چی چیه لاستیکت اصلا کج و این شکلی \/ بود و این حرفها و واست درستش کردم.
اما الان باز مثل اون سری حس میکنم خراب شده.
خب چرا این ماشین من اینجوریه؟؟؟؟ ممکنه مشکل کلی و اساسی توی جلوبندیم باشه که این احمقها نمیفهمن؟

H..P
01-01-2011, 21:11
OK تنکس.
چجوری مراقب باشم یعنی؟
برم الان واسکازینش رو عوض کنم؟ مال کارخونه روشه هنوز.
بعد آقا، توی روآی 8000 تا رفته، بار دوم هم هست میخوام روغنش رو عوض کنم، چه روغنی بریزم؟
تا الان ایساکو روش بوده.
بعد یه سوال دیگه، این طولانیه:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
من این ماشینم رو یه سری بردم نمایندگی تنظیم فرمون، از نمایندگی که اومدم بیرون اونقدر افتضاح تنظیم کرده بود که بعد از 1.5 ماه لاستیکهای جلوم به شدت ساییدگی گرفت.
بعد بردم یه جا، الکترونیکی برام تنظیم کرد و گفت خاک تو سر اون نمایندگی کنن با این تنظیم کردنش!
بعد الان به خاظر همین لاستیک ساییش بردم ایران خودرو، گفت ببر یه نمایندگی دیگه دوباره جلوبندیت رو چک کنه.
بردم یه سری باز و بسته کرده، خیر سرش مثلا تنظیم هم کرده، بعد گفت نمیدونم چی چیه لاستیکت اصلا کج و این شکلی \/ بود و این حرفها و واست درستش کردم.
اما الان باز مثل اون سری حس میکنم خراب شده.
خب چرا این ماشین من اینجوریه؟؟؟؟ ممکنه مشکل کلی و اساسی توی جلوبندیم باشه که این احمقها نمیفهمن؟

شما دست به واسکازین نزنید اگه تو تعویض دنده مخصوصا تو این فصل مشکل ندارید !!! منظور من اینه که دنده مرده به این مدل ماشینها ندید !!! دنده مرده برای دف عقب یعنی هر روز زوزه بیشتر !!!

روغن هم به نظر من بهران پیشتاز از همه بهتره !!!!!! من که از کاسترول مگناتک ( نسل برتر روغن موتور ) سودی نبردم واقعا بی کیفیت هستش و اصلا به قیمتش هم نمیارزه !!!

شما برای لاستیک سابی ببرید اول یه جای خوب رو توی شهرتون جلو بندی سازی !!! بدید تنظیم فرمون !! بعد برید لاستیک ها رو بالانس کنند !!! باید حل بشه !!!!

yoosef_st
02-01-2011, 00:46
شما دست به واسکازین نزنید اگه تو تعویض دنده مخصوصا تو این فصل مشکل ندارید !!! منظور من اینه که دنده مرده به این مدل ماشینها ندید !!! دنده مرده برای دف عقب یعنی هر روز زوزه بیشتر !!!

روغن هم به نظر من بهران پیشتاز از همه بهتره !!!!!! من که از کاسترول مگناتک ( نسل برتر روغن موتور ) سودی نبردم واقعا بی کیفیت هستش و اصلا به قیمتش هم نمیارزه !!!

شما برای لاستیک سابی ببرید اول یه جای خوب رو توی شهرتون جلو بندی سازی !!! بدید تنظیم فرمون !! بعد برید لاستیک ها رو بالانس کنند !!! باید حل بشه !!!!
مشکل که دارم خب دیگه. البته فقط وقتی ضبح ماشین رو روشن میکنم، تا 1 چیزی در حدود یک ربع دنده 1 و 2 به زور و سختی جا میره.
نمایندگی خودش گفت کیفیت اینایی که توی کارخونه ریختن خوب نیست.
نه ببین دوست عزیز، ماشین رو بردم نتظیم فرمون، از اینایی که چراغ وصل میکنه به لاستیک و اینا، اون که واسم تنظیم کرد خوب بود. قشنگ مثل روز اول و قبل از اینکه سری اول نمایندگی خرابش کنه.
اما الان دوباره بردم نمایندگی، باز خرابش کرده.
میخوام بدونم ممکنه ماشینم ایرادی توی جلوبندی یی چیزیش داشته باشه که هر سری پیش نمایندگی اینجوری میشه یا نه؟

H..P
02-01-2011, 07:05
مشکل که دارم خب دیگه. البته فقط وقتی ضبح ماشین رو روشن میکنم، تا 1 چیزی در حدود یک ربع دنده 1 و 2 به زور و سختی جا میره.
نمایندگی خودش گفت کیفیت اینایی که توی کارخونه ریختن خوب نیست.
نه ببین دوست عزیز، ماشین رو بردم نتظیم فرمون، از اینایی که چراغ وصل میکنه به لاستیک و اینا، اون که واسم تنظیم کرد خوب بود. قشنگ مثل روز اول و قبل از اینکه سری اول نمایندگی خرابش کنه.
اما الان دوباره بردم نمایندگی، باز خرابش کرده.
میخوام بدونم ممکنه ماشینم ایرادی توی جلوبندی یی چیزیش داشته باشه که هر سری پیش نمایندگی اینجوری میشه یا نه؟

سلام !!!

شما واسکازین رو عوض کن ! بهتر میشود !!

نه برادرم !! مشکلی نداره یه میله رو میزارن بین 2 تا چرخ و یه پیچ رو شل و سفت میکنن تموم !!! البته به همین راحتی هام نیست !!! هیچ میشکلی نداره ببر خارج از نمایندگی !!!

david071
11-01-2011, 13:14
سلام
1. مشکل با پراید 87 دارم که جوش میاره یعنی وقتی توی ترافیک باشم آب داخل مخزن رادیات قل قل میکنه.
3تا سر رادیات عوض کردم بازم درست نشد:45:

2. بعد یک مشکلی که کل پراید ها دارن اینه که وقتی چراغ جلو ماشین رو روشن میکنی موتور یک لحظه خیلی بهش فشار میاد این راه حل داره؟
3 .ممنون

heinrich_himmler
11-01-2011, 19:38
سلام
1. مشکل با پراید 87 دارم که جوش میاره یعنی وقتی توی ترافیک باشم آب داخل مخزن رادیات قل قل میکنه.
3تا سر رادیات عوض کردم بازم درست نشد:45:

2. بعد یک مشکلی که کل پراید ها دارن اینه که وقتی چراغ جلو ماشین رو روشن میکنی موتور یک لحظه خیلی بهش فشار میاد این راه حل داره؟
3 .ممنون
مشکل جوش آوردن علتهای زیادی داره که درب رادیاتور یکی از اونهاست. امکان داره فن به موقع عمل نکنه، امکان داره آب در داخل مدار گردش مناسب نداشته باشه یا رادیاتور بخاری شما گرفته باشه. امکان داره سیستم درب منبع کمکی ایراد داشته باشه که باید حتما به یه متخصص مراجعه کنی اما یکیشو خودت می تونی تست کنی:
درب زرد یا آبی رنگ منبع کمکی رادیاتور رو چک کنف باید محکم باشه. دو تا شیلنگ بهش وصله که یکی به درب رادیاتور وصله و یکی که سرش آزاده به طرف سیم فیوزهاست، از سالم بودن شیلنگ بلندتر که به رادیاتور وصله مطمعن شو و بعد:
سر شیلنگی رو که آزاده وقتی درب منبع کمکی بستست بزار توی دهانت و فوت کن، اگه از حواشی درب منبع هوا خارج شد یعنی درب منبع مشکل داره اگه نه که برای چک کردن بقیه موارد باید به متخصص مراجعه کنی.

در مورد مشکل فشار به موتور باید بگم اکثر پرایدها این مشکلو دارن. چیز خاصی نیست، البته تا جایی که اذیت نکنه و مزاحمت نداشته باشه.

isbn
11-01-2011, 20:55
سلام
ماشینم پرشیاست یه مشکل که برام پیش امده حس میکنم ماشین دیگه جون نداره 14850 راه رفته تا الان فیلتر هوا و روغن موتور اینارم 10000 تا عوض کردم به نظرتون ممکنه فیلتر هوا زیادی کثیف شده باشه ؟ یا به همین صورت فیلتر بنزین؟
ماشین به این صورت شده که باید زیاد گاز بخوره تا دنده رو خوب جواب بده یه جورایی میشه گفت شتاب قبلش رو نداره دیگه مصرفشم حس میکنم افزایش محسوسی داشته. یه جورایی شده ماشین گاز که میدی بهش به اون نسبت گازی که میدی را نمیره :41:یه جورایی حال بهم زن:31:
سرویس 15000 تا آیا روغن موتور و فیلتر هوا و فیلتر روغن و بنزین بازدید و تعویض میشن؟
لنتا هم کلا به صدا افتاده تعویض میکنن تو سرویس یا نه؟مجانی؟

heinrich_himmler
11-01-2011, 21:15
این برای بار چندمیه که دیده شده تو این سایت دوستان وقتی شتاب ماشین دچار مشکل میشه سراغ روغن موتور و ... میرن یا پیشنهاد تعویض روغن ، واسکازین یا فیلتر روغن رو میدن!!
دوستان من، این موارد اساسا هیچ ربطی به شتاب نداره. فیلتر هوا تنها موردیه که به صورت جزیی رو شتاب و مصرف در خودروهای بالای 1600CC تاثیر میذاره.
مهمترین عوامل تاثیر گذار در شتاب و قدرت یک موتور در درجه اول سیستم مدیریت موتور، دریچه گاز، عدم تنظیم تایمینگ سوپاپ یا جرقه، میزان فشار ورودی ریل سوخت (پمپ بنزین)، کاتالیست (سیستم اگزوز)، انژکتورها، فیلتر بنزین و فیلتر هوا (در شرایط بحرانی) و چند عامل کوچک دیگه می تونن باشن.

البته در چند ماه اخیر، مشکلاتی نظیر اضافه شدن مصرف میانگین، بالا رفتن نسبی سروصدای موتور و کاهش نسبی قدرت موتور (همگی حدود 10 تا 15 درصد) ناشی از بنزین بی کیفیت داخلین.

در مورد لنتها هم خدمت دوست عزیزم عرض کنم که خیر. حتی در شرایط گارانتی وقتی لنت تمام بشه شامل گارانتی نمیشه الا تو یه حالت که خدمات کارت طلایی شاملش بشه. شما هم سریعا تعویضش کن تا کاسه چرخها رو باطل نکرده.

isbn
11-01-2011, 22:23
این برای بار چندمیه که دیده شده تو این سایت دوستان وقتی شتاب ماشین دچار مشکل میشه سراغ روغن موتور و ... میرن یا پیشنهاد تعویض روغن ، واسکازین یا فیلتر روغن رو میدن!!
دوستان من، این موارد اساسا هیچ ربطی به شتاب نداره. فیلتر هوا تنها موردیه که به صورت جزیی رو شتاب و مصرف در خودروهای بالای 1600CC تاثیر میذاره.
مهمترین عوامل تاثیر گذار در شتاب و قدرت یک موتور در درجه اول سیستم مدیریت موتور، دریچه گاز، عدم تنظیم تایمینگ سوپاپ یا جرقه، میزان فشار ورودی ریل سوخت (پمپ بنزین)، کاتالیست (سیستم اگزوز)، انژکتورها، فیلتر بنزین و فیلتر هوا (در شرایط بحرانی) و چند عامل کوچک دیگه می تونن باشن.

البته در چند ماه اخیر، مشکلاتی نظیر اضافه شدن مصرف میانگین، بالا رفتن نسبی سروصدای موتور و کاهش نسبی قدرت موتور (همگی حدود 10 تا 15 درصد) ناشی از بنزین بی کیفیت داخلین.

در مورد لنتها هم خدمت دوست عزیزم عرض کنم که خیر. حتی در شرایط گارانتی وقتی لنت تمام بشه شامل گارانتی نمیشه الا تو یه حالت که خدمات کارت طلایی شاملش بشه. شما هم سریعا تعویضش کن تا کاسه چرخها رو باطل نکرده.

ممنون
این لنتا من فک میکنم 5000-6000 بود که لنت جلو رو عوض کردم تکستار اونم به خاطر به صدا افتادن لنتای کارخونه. صدا منظورم حین ترمز گیری هستش الان در حالت ایستاده هم ترمز رو که میگیرم و ول میکنم همون صدا رو میده
ولی عقب رو دست نزدم الان نمیدونم صدا از جلو هست یا عقب !
آیا نیازی هست که هر دو عوض شن !
این ضعیف شدن ترمز دستی ربطی به لنت داره یا باید رگلاژ شه؟

heinrich_himmler
11-01-2011, 22:26
معمولا بعد هر دوبار تعویض لنت جلو یک بار باید لنت عقب تعویض بشه. و تا باز نشه نمیشه تشخیص دقیق داد که رگلاژ می خواد یا تعویض. اما با اعداد و ارقام شما باید گفت که احتمالا تعویضه.

isbn
11-01-2011, 22:34
معمولا بعد هر دوبار تعویض لنت جلو یک بار باید لنت عقب تعویض بشه. و تا باز نشه نمیشه تشخیص دقیق داد که رگلاژ می خواد یا تعویض. اما با اعداد و ارقام شما باید گفت که احتمالا تعویضه.

خودمم حس میکنم الان عقب صدا دار شده .
به نظرتون لنت جولو نیاز به تعویض داره؟

برا عقب هم همین تکستار باید بندازم؟

heinrich_himmler
11-01-2011, 22:44
جلو راحت دیده میشه. چرخ رو کمی به سمت خارج گلگیر بچرخونید و از لای سوراخهای رینگ به لنت نگاه کنید.
عقب احتمالا کاملا به ته رسیده. فورا اقدام کن تا کاسه چرخها رو تعطیل نکرده. لزوما هم نیاز نیست همون مارک باشه، هرچی انداختی انداختی.

sise
11-01-2011, 23:34
حدود یه سال پیش به یه تعمیرگاه رفتم برای اینکه میدیدم آمپر خیلی زود و زیاد بالا میره. فشنگی هم عوض کردم مشکل حل نشد تا اینکه این آخری گفت یه کاری میکتنم خوب بشه. من هم رفتم و یه ساعت دیگه برگشتم. وقتی داشتم میرفتم انگار داشت با سیمها ور میرفت. یه 10 تومن گرفت و وقتی راه افتادم دیدم که خوب شده.
پراید مدل 84 . میگن زیمنسه. نمیدونم!
ممنون

گفتم شاید یکی بدونه ولی فراموش کرده جواب بده

heinrich_himmler
12-01-2011, 00:09
84 احتمالا ساژم باید باشه. امکان داره رو خروجی فشنگی درجه آب یه مقاومت گذاشته تا دما همواره پایین نشون داده بشه. توجه داشته باشین که زمان فعال شدن فن در خودروی شما در دمای 90 درجست و توسط یک سنسور که در قسمت پشت موتور سمت شاگرد و پشت لوله برنجی خروجی آب نصب شده اندازه گیری میشه، این سنسور هیچ ربطی به نشاندهده میزان درجه آب موتور نداره که شما پشت آمپر می بینید. این می تونه علل زیادی داشته باشه:
1. خرابی درب رادیاتور
2. خرابی منبع کمکی اب رادیاتور یا درب منبع کمکی یا شلنگ رابط منبع کمکی رادیاتور با رادیاتور
3. عمل نکردن صحیح فن
4.مشکل در واشر سرسیلندر
5.خرابی رله فن
6. عدم گردش صحیح آب در موتور و رادیاتور (گرفتگی لوله ها و خرابی واتر پمپ و ...)
از موارد فوق همه باید توسط متخصص چک بشن اما یکی رو که اینجا هم توضیح دادم میتونید خودتون چک کنید:

اولین پستم در این صفحه رو مطالعه کنید:

Neda007
12-01-2011, 17:33
ماشينم استارت نميزنه چيكار كنم؟؟؟:41:

heinrich_himmler
13-01-2011, 00:56
باتری و استارت رو چک کن.
اگه موقع استارت تمام چراغهای جلو آمپر و داخل ماشین و ضبط خاموش میشه یعنی باتری تعطیله و اگه نه و فقط استارت نمی خوره استارت یا اتوماتیک استارته که قابل تعمیره.

oghyanoos
13-01-2011, 17:49
سلام دوستان
من پژو 405 دارم. مدتیه گیربکسش جا نمیخوره مخصوصا صبح ها.
صبح زود وقتی ماشین رو روشن میکنم دنده 1 به سختی جا میخوره اما ظهر بهتر میشه.
البته در تمام طول روز مشکل جا خوردن دنده خصوصا 1 و 2 هست
به نظر شما مشکل از کجاست؟ از گیربکس هست یا کلاچ؟

HAMID.MCI
13-01-2011, 18:28
سلام دوستان
جا نخوردن صبح که به خاطر سرما و انجماد واسکازین داخل گریبکسه

شما توی ظهر بزار ماشینو زیر آفتای حدود 1 ساعت اگه دیدی مشکل حل شده بودو دنده جا میرفت بدون مشکلی نیست

اما اگه دیدی هنوز مشکل پا برجاس ببر واسکازینو عوض کنن احتمالا" حل میشه

heinrich_himmler
13-01-2011, 18:36
سلام دوستان

مغزی کشویی و ماهک 1 و2 باید حتما چک بشن. ایراد داشتن گیربکس باعث شده که وقتی واسکازین سرده، عیب بیشتر خودشو نشون بده.

oghyanoos
13-01-2011, 19:22
مشکل گیربکس از قبل بود اما چند هفته قبل که روغن گیربکس خود کارخونه رو عوض کردم این مشکل حاد تر شد خصوصا جا نخوردن دنده هنگام صبح. حالا مشکل از همین روغنست؟؟

heinrich_himmler
13-01-2011, 19:47
نه. احتمالا مشکل از گیربکسه و البته این واسکازین هم مزید بر علت شده. اول گیربکس رو تعمیر کن بعد یه واسکازین مناسب بریز توش. معمولا خود مکانیکها می دونن واسه چه خودرویی چه واسکازینی مناسبه.

oghyanoos
13-01-2011, 23:41
فرق واسکازین با روغن چیه؟

amir_oyama
14-01-2011, 11:33
سلام دوستان

همون جوري كه ماشين وايساده يه با بزن دنده سه بعد بزن دنده 1 شايد درست بشه

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:30 AM ----------

ماشينم استارت نميزنه چيكار كنم؟؟؟:41:

اگه اوتوماته چند تا ضربه آهسته با آچار بهش بزن

oghyanoos
14-01-2011, 17:30
همون جوري كه ماشين وايساده يه با بزن دنده سه بعد بزن دنده 1 شايد درست بشه

یعنی در حال خاموش اول 3 بزنم بعد هم 1؟
دلیلش چیه؟

n_78
15-01-2011, 12:40
با سلام
اقا ما یه پارس 87 دوگانه دارم چند وقته ماشین صداش زیاد شده روغن موتور فیلتر روغن فیلتر هوا شمع وایر شمع هم عوض کردم بازم فایده نداشت صداش زیاده و خیلی داخل اطاق میاد شما میدونین مشکل از کجاست؟
راستی چند وقته وقتی سرعت ماشین به 100 میرسه گاز را که ول میکنی موقع برگشتن دور موتور و کم شدن سرعت یه صدای زوزه مانند از موتور میاد میکانیک ها میگن از گیربکسه ولی اخه ماشین اگه خلاص هم باشه صدا میده حتی یه بار خاموشش کردم تو سرعت دیدم بازم صدامیده. واسکازین گیربکسم عوض کردم تازه خوب که نشد هیچی دنده هام بدتر جامیره. حالا بنظر شما مشک چیه؟ 40000 کار کرده

isbn
17-01-2011, 15:55
سلام
ماشینم پرشیاست یه مشکل که برام پیش امده حس میکنم ماشین دیگه جون نداره 14850 راه رفته تا الان فیلتر هوا و روغن موتور اینارم 10000 تا عوض کردم به نظرتون ممکنه فیلتر هوا زیادی کثیف شده باشه ؟ یا به همین صورت فیلتر بنزین؟
ماشین به این صورت شده که باید زیاد گاز بخوره تا دنده رو خوب جواب بده یه جورایی میشه گفت شتاب قبلش رو نداره دیگه مصرفشم حس میکنم افزایش محسوسی داشته. یه جورایی شده ماشین گاز که میدی بهش به اون نسبت گازی که میدی را نمیره :41:یه جورایی حال بهم زن:31:
سرویس 15000 تا آیا روغن موتور و فیلتر هوا و فیلتر روغن و بنزین بازدید و تعویض میشن؟
لنتا هم کلا به صدا افتاده تعویض میکنن تو سرویس یا نه؟مجانی؟

سلام
یه چیز جالب امروز رفتم بنزین زدم اما معمولی شتاب ماشین برگشت به حالت اولیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالب تر اینکه بنزین سری پیش سوپر بود خیر سرش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یه مشکل دیگه الان بش برخوردم که من 10000تا روغن موتور رو عوض کردم الان که شده 14900 علامت روغن با stop تو حرکت روشن میشه آیا باید برا تعویض روغن ببرم؟ __________________ __________________

arash59b
20-01-2011, 19:16
فرق واسکازین با روغن چیه؟

خوب بسته به کاری که انجام می دن متفاوت روغن موتور باید انتقال حرارت خوب، جدا کردن و معلق نگه داشتن ذرات و کف نکردن و شل نشدن در حرارت زیاد و........... رو داشته باشه درضمن لزجت اون برای خودرو ها معمولا 30 یا 40 هست اما واسکازین یا روغن گیربکس باید تحمل فشار بالا رو داشته باشه و لزجتش خیلی بالا و حدود 140 هستش

mr_khodaei2008
29-01-2011, 18:39
سلام

دوستان من ماشين ( پرايد مدل 84 انژكتوري . دوگانه سوز دستي ) دادم فيلر گيري كرد از اون روز تا حالا به خصوص روز اول وقتي ميزاشتم رو گاز تو دنده هاي پايين 1 و 2 در حين حركت ماشين يه دفعه ميگرفت و ول ميكرد و يه صداي تاق از تو كاپوت مياد . روز اول خيلي زياد ميشد ولي روزهاي بعد كمتر شد و روزي يه بار پيش مياد ولي رو بنزين هم هيچ اتفاقي نميفته

علاوه بر اون هم ماشين رو گاز كه هست بعضي وقتا ماشين اصلا راه نميره مثلا تو دنده 3 بيشتر از 70 نميره و اصلا نميره كه 4 كنم اينم هم بعضي وقتا ميشه كه رو بنزين ميزارم و بعد دوباره رو گاز خوب ميشه

دوستان يعني مشكل از كجاس ؟ به خاطر فيلر گيري اين همه عيب پيدا شده ؟ كمكم كنيد

brave_ie
05-02-2011, 18:27
سلام دوستان من چند تا سوال داشتم
اولا اینکه بخارکردن بخاطر ضد یخ طبیعیه؟
من فنم یه وقتایی احساس میکردم کار نمیکنه آمپر آبم هم خرابه
امروز رفتم 8 تومن پیاده شدم فشنگی فن رو عوض کردم امّا هنوزم مطمئن نیستم درست شده باشه آخه بخار میکرد اولش بازم ولی فنش راه افتاد
فشنگی آب رو هم گویا باید عوض کنم
حالا شما نکته ای راهنمایی ای چیزی اگر دارید خیلی لطف میکنید بگید.

n_78
06-02-2011, 10:46
با سلام اقا من یه پارس دارم چند وقته وقتی ماشین یکم کار میکنه مثلا 30 دقیقه وقتی که ایستاده گاز که میدی دور موتور تا 4000 میره موقع برگشتن یه صدای تق تق از طرفای کیلومتر میاد ماله چیه این صدا موقع را رفتن هم با دنده 1 و 2 همین صدا میاد؟ کمک کنین

ناخدا
08-02-2011, 10:12
سلام دوستان

این تاپیک رو ایجاد کردم اگر شلوغ بشه آموزشهای توپی داخلشش میزارم .

باتشکر

brave_ie
08-02-2011, 21:57
من احساس میکنم ماشین که یه کم کار میکنه (پراید) آب رادیاتور بخار میشه
یعنی دیدم که فن راه میفته ولی قبل از راه افتادن فن بخار میآد بیرون
در ضمن هر چی هم آب و ضدیخ میریزم تو قمقمه خیلی طول نمیکشه که خالی میشه قبلا اصلا اینطور نبود:19:
چه کنم؟

sourena
08-02-2011, 22:24
در رادیاتو رو چک کردی؟

امکان داره اون خراب باشه!

از کجاش بخار میاد؟!

brave_ie
08-02-2011, 22:36
ممنون از جواب سریعتون
از همون جاها طرف رادیاتور بخار میآد
خودمم این فکرو کردم ولی از کجا مطمئن شم؟
چند هست؟ مدلای مختلف دار:10:ه؟

sourena
08-02-2011, 23:51
والا من خیلی وقته پراید نداشتم.....شرمنده! نمیدونم جنسهاشو! :(

ولی فکر کنم از یه جای معتبر بخری جنس بد بهت ندن!

از من میشنوی 2 تا بگیر....یکی یدک داشته باش تو ماشین!

heinrich_himmler
09-02-2011, 07:20
من احساس میکنم ماشین که یه کم کار میکنه (پراید) آب رادیاتور بخار میشه
یعنی دیدم که فن راه میفته ولی قبل از راه افتادن فن بخار میآد بیرون
در ضمن هر چی هم آب و ضدیخ میریزم تو قمقمه خیلی طول نمیکشه که خالی میشه قبلا اصلا اینطور نبود:19:
چه کنم؟
اگه خوب نگاه کنی متوجه میشی از کجا نشتی داره. معمولا این نشتی مال درب رادیاتوره و به همین علت اب کم می کنه. بعضی وقتها هم از دیواره رادیاتوره که باید خود رادیاتور تعویض بشه.

yoosef_st
09-02-2011, 21:39
سلام.
امروز با یکی از دوستان صحبت میکردم، حرف جالبی زد:
میگفت من توی کاربراتورم فقط ضد یخ میریزم. بدون یک قطره آب.
نظرتون چیه؟
کار خوبیه؟ خصوصا واسه روآ که ماشین رو که خاموش کنیم فنش کار نمیکنه؟

sourena
09-02-2011, 22:08
نظرتون چیه؟

توی کاربراتور که بنزین میریزن.....

فکر کنم دوستت رادیاتور منظورش بوده....

برای فصل سرما خیلیا اینکار میکنن...... فکر نکنم ایرادی داشته باشه!

ولی برای اطمینان با یه مکانیک هم مشورت کن :) شاید مثلا به واتر پکپ فشار بیاره به خاطر غلظتش!

yoosef_st
10-02-2011, 00:16
توی کاربراتور که بنزین میریزن.....

فکر کنم دوستت رادیاتور منظورش بوده....

برای فصل سرما خیلیا اینکار میکنن...... فکر نکنم ایرادی داشته باشه!

ولی برای اطمینان با یه مکانیک هم مشورت کن :) شاید مثلا به واتر پکپ فشار بیاره به خاطر غلظتش!
eeeeeeeee
سوتی دادمم؟ :دی
ببخشید همون رادیاتور منظورم بود.
خب اینجا دوستان تعمیرکارن دیگه.

brave_ie
10-02-2011, 13:43
فکر کنم واتر پمپ ها رو خراب میکنه

Netw0rks
10-02-2011, 23:08
سلام.
نظرتون چیه؟

فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه !
منم فقط ضد یخ میریزم !
مشکلی هم تا حالا نداشتم !

در مورد فنش هم میتونی یه فلاشر نصب کنی
اینجوری بعد از خاموش کردن موتور فنش کار میکنه
هزینه ش هم 10 تومن بیشتر نیست !

heinrich_himmler
11-02-2011, 00:04
فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه !
منم فقط ضد یخ میریزم !
مشکلی هم تا حالا نداشتم !

در مورد فنش هم میتونی یه فلاشر نصب کنی
اینجوری بعد از خاموش کردن موتور فنش کار میکنه
هزینه ش هم 10 تومن بیشتر نیست !
ریختن ضد یخ خالی تو رادیاتور منجر به ترکیدگی ناگهانی لوله های آب و فشار بیش از حد به سیستم انتقال گردش آب میشه. نهایتا و در تاپ ترین حالت 40% حجم رادیاتور و سیستم گردش آب می تونه به ضد یخ تعلق بگیره و بیش از اون هم فایده ای نداره و بلکه بسیار مضره.
در مورد روشن کردن فن به صورت دستی یا روشن بودن اون بعد خاموش شدن خودرو هم هیچ دلیل و برهان منطقیی نمی بینم که انجام بشه!!
در سیستم انژکتور همواره سعی بر این بوده که دمای سیکل کاری موتور بالا باشه و با اینگونه اعمال شما دقیقا خلاف برنامه ریزی سیستم عمل می کنید؟
هیچ دلیل عقلانیی برای پایین آوردن دستی دمای کاری موتور در خودروهای انژکتور وجود نداره و اینگونه اعمال بسیار مضره.

yoosef_st
11-02-2011, 12:02
ریختن ضد یخ خالی تو رادیاتور منجر به ترکیدگی ناگهانی لوله های آب و فشار بیش از حد به سیستم انتقال گردش آب میشه. نهایتا و در تاپ ترین حالت 40% حجم رادیاتور و سیستم گردش آب می تونه به ضد یخ تعلق بگیره و بیش از اون هم فایده ای نداره و بلکه بسیار مضره.
در مورد روشن کردن فن به صورت دستی یا روشن بودن اون بعد خاموش شدن خودرو هم هیچ دلیل و برهان منطقیی نمی بینم که انجام بشه!!
در سیستم انژکتور همواره سعی بر این بوده که دمای سیکل کاری موتور بالا باشه و با اینگونه اعمال شما دقیقا خلاف برنامه ریزی سیستم عمل می کنید؟
هیچ دلیل عقلانیی برای پایین آوردن دستی دمای کاری موتور در خودروهای انژکتور وجود نداره و اینگونه اعمال بسیار مضره.
خیلی ممنون از راهنماییهاتون.
اما در کمال احترام فکر کنم منظور رو از نصب فلاشر برای فن درست متوجه نشدین.
چون روآ اینجوریه که اگر مثلا الان ماشین من روشن هست و فنم داره کار میکنه، ماشین رو که خاموش بکنم فنم هم از کار میافته. یعنی موتور همونجوری داغ میمونه که خب طبیعتا مشکل ساز هست دیگه، نه؟
اگر آره نصب فلاشر رو توصیه میکنید؟

Netw0rks
11-02-2011, 12:24

یعنی شما تو رادیاتور 60% آب میریزین ؟
بستگی به نوع ضد یخش نداره ؟ که مثلا غلیظ باشه یا رقیق ؟
من هر بار 5 لیتر ضد یخ میریزم تو رادیاتور ! مشکلی هم تا حالا نداشتم باهاش !

در مورد فن هم ، تقریبا همه خودروهای انژکتوری بعد از خاموش شدن خودرو فنشون روشن میشه
پراید ، 405 و ...

heinrich_himmler
11-02-2011, 12:28
خیلی ممنون از راهنماییهاتون.
اما در کمال احترام فکر کنم منظور رو از نصب فلاشر برای فن درست متوجه نشدین.
چون روآ اینجوریه که اگر مثلا الان ماشین من روشن هست و فنم داره کار میکنه، ماشین رو که خاموش بکنم فنم هم از کار میافته. یعنی موتور همونجوری داغ میمونه که خب طبیعتا مشکل ساز هست دیگه، نه؟
اگر آره نصب فلاشر رو توصیه میکنید؟

خوب خاموش بشه. موتور هم داغ بمونه. مشکل چیه؟
این گرما گرمای استاندارد موتوره.
از اون بعد دوم به قضیه نگاه نکردی یوسف جان؟
تا وقتی موتور ماشینت به همین داغیی که گفتی نرسه فن روشن نمیشه!
تو سیکل استاندارد کاری هرچه دمای موتور به دمای روشن شدن فن نزدیکتر باشه راندمان بالاتره.
بعدش با این کار نه موتور خنک میشه و نه آب داخل موتور عزیزم چون واتر پمپ کار نمیکنه و شما فقط آب رادیاتور رو به شدت خنک کردی و این یعنی خالی شدن باتری و افزایش شدید مصرف سوخت تا گرم شدن مجدد آب رادیاتور تا همون دمایی که ماشینتو خاموش کردی!! تو ماشینو خنک می کنی اون دوباره با استهلاک بالاتر و سوخت بیشتر دماشو میرسونه به همون دمای اولش!!!
یعنی وقتی شما فن ماشینتو بعد خاموش شدن روشن میذاری (به صورت دستی) بعد روشن شدن عملا راندمان ماشینو پایین آوردی، چون ECU مصرف رو برای رسیدن به همون دمای اولیه استاندارد بالا می بره تا موتور زودتر به دمای کاری برسه و دوباره تا اتمام این فرایند فن روشن نمیشه :31:
ضمنا حالا شما یه باتری تخلیه شده هم داری، چون موقعی که ماشین خاموش بوده و آلترناتور عمل شارژ رو انجام نمی داده از باتری یه مصرف کننده قوی (فن) گرفتی. پس به محض روشن شدن آلترناتور (دینام) با شدت بیشتری شروع به شارژ از دست رفته می کنه و این یعنی فشار مضاعف روی موتور.
نتیجه میشه: قدرت و گشتاور پایینتر + مصرف سوخت بالاتر + استهلاک بیشتر در چند دقیقه اپتدای شروع به کار مجدد خودرو.
این حرکت هم مثل همون مکمل CNG ریختن و کیت سوپر CNG نصب کردنو .... هست.
بارها از بچه ها خواستم قبل از اینکه به حرف هر مکانیک کور و کچلی گوش کنن یکم در مورد اون اقدام به صورت علمی تحقیق کنن و عصبانی میشم وقتی می بینم با دست خودتون به خودتون ضرر می زنین.
یعنی ایران خودرو و سایپا یا زیمنس و والئو عقلشون نمیرسیده که موتور بعد خاموش شدن باید خنک بشه؟

yoosef_st
11-02-2011, 14:21
خوب خاموش بشه. موتور هم داغ بمونه. مشکل چیه؟
این گرما گرمای استاندارد موتوره.
از اون بعد دوم به قضیه نگاه نکردی یوسف جان؟
تا وقتی موتور ماشینت به همین داغیی که گفتی نرسه فن روشن نمیشه!
تو سیکل استاندارد کاری هرچه دمای موتور به دمای روشن شدن فن نزدیکتر باشه راندمان بالاتره.
بعدش با این کار نه موتور خنک میشه و نه آب داخل موتور عزیزم چون واتر پمپ کار نمیکنه و شما فقط آب رادیاتور رو به شدت خنک کردی و این یعنی خالی شدن باتری و افزایش شدید مصرف سوخت تا گرم شدن مجدد آب رادیاتور تا همون دمایی که ماشینتو خاموش کردی!! تو ماشینو خنک می کنی اون دوباره با استهلاک بالاتر و سوخت بیشتر دماشو میرسونه به همون دمای اولش!!!
یعنی وقتی شما فن ماشینتو بعد خاموش شدن روشن میذاری (به صورت دستی) بعد روشن شدن عملا راندمان ماشینو پایین آوردی، چون ECU مصرف رو برای رسیدن به همون دمای اولیه استاندارد بالا می بره تا موتور زودتر به دمای کاری برسه و دوباره تا اتمام این فرایند فن روشن نمیشه :31:
ضمنا حالا شما یه باتری تخلیه شده هم داری، چون موقعی که ماشین خاموش بوده و آلترناتور عمل شارژ رو انجام نمی داده از باتری یه مصرف کننده قوی (فن) گرفتی. پس به محض روشن شدن آلترناتور (دینام) با شدت بیشتری شروع به شارژ از دست رفته می کنه و این یعنی فشار مضاعف روی موتور.
نتیجه میشه: قدرت و گشتاور پایینتر + مصرف سوخت بالاتر + استهلاک بیشتر در چند دقیقه اپتدای شروع به کار مجدد خودرو.
این حرکت هم مثل همون مکمل CNG ریختن و کیت سوپر CNG نصب کردنو .... هست.
بارها از بچه ها خواستم قبل از اینکه به حرف هر مکانیک کور و کچلی گوش کنن یکم در مورد اون اقدام به صورت علمی تحقیق کنن و عصبانی میشم وقتی می بینم با دست خودتون به خودتون ضرر می زنین.
یعنی ایران خودرو و سایپا یا زیمنس و والئو عقلشون نمیرسیده که موتور بعد خاموش شدن باید خنک بشه؟
همه که مثل ما یه آدم وارد مثل شما ندارن که عزیزم.:10:
اما خب پس چرا 405ها همچین سیستمی دارن پس؟
و یه سوال دیگه البته این هم خیلی مکانیکی نیست.
دیشب توی یه پمپ بنزینی تبلیغ یه قرصی دیدم، نوشته بود افزایش اکتان و نمیدونم تمیز کردن انژکتور و این حرفها.
اینها خوبه؟ راسته یا سر کاریه؟
اگر خوبه، با توجه به این بنزینهای مزخرفی که داریم استفاده میکنیم، توصیه میکنید چه مکمل یا چیز دیگه ای به بنزینمون اضافه کنیم؟

wordship
11-02-2011, 19:42
دیشب توی یه پمپ بنزینی تبلیغ یه قرصی دیدم، نوشته بود افزایش اکتان و نمیدونم تمیز کردن انژکتور و این حرفها.
اینها خوبه؟ راسته یا سر کاریه؟میزان تمایل بنزین به اشتعال رو با اکتان بیان میکنند . خیر خوب نیستن
فعلا بنزین سوپر بهترین راهه.

heinrich_himmler
11-02-2011, 21:25
همه که مثل ما یه آدم وارد مثل شما ندارن که عزیزم.
چوبکاری نکن. ما کوچیک این جمع هم نیستیم.

اما خب پس چرا 405ها همچین سیستمی دارن پس؟
به مدل ماشین نگاه کن. این مدلها معمولا کاربراتوری هستن.

اینها خوبه؟ راسته یا سر کاریه؟
سرکاریه.فکر کنم قبلا توضیح دادن دوستان در این مورد.

با توجه به این بنزینهای مزخرفی که داریم استفاده میکنیم، توصیه میکنید چه مکمل یا چیز دیگه ای به بنزینمون اضافه کنیم؟
هیچی. فقط بنزین معمولی بزن. حتی سوپر هم نه.

heinrich_himmler
11-02-2011, 22:44
یعنی شما تو رادیاتور 60% آب میریزین ؟
بستگی به نوع ضد یخش نداره ؟ که مثلا غلیظ باشه یا رقیق ؟
من هر بار 5 لیتر ضد یخ میریزم تو رادیاتور ! مشکلی هم تا حالا نداشتم باهاش !

در مورد فن هم ، تقریبا همه خودروهای انژکتوری بعد از خاموش شدن خودرو فنشون روشن میشه
پراید ، 405 و ...
خیر. ما معمولا به صورت استاندارد 20% حجم رادیاتور رو ضد یخ می ریزیم و اگه دما تو اون منطقه بسیار پایین یا بسیار بالا باشه اونو نهایتا به 40% (نهایتا و در شرایط خاص) می رسونیم. مابقی رو آب رادیاتور (منظور آب جوشیده یا آب معدنی یا آب مقطر نیست) باید ریخت.
در مورد خودروهای انژکتور هم توضیح دادم. پراید هم جز در موارد خاص به هیچ وجه پس از خاموش شدن خودرو فنش روشن نمیشه و اگه این اتفاق بیفته به معنی افزایش غیر طبیعی دمای موتور یا ایراد در سیستم می تونه باشه.

n_78
12-02-2011, 21:00
راستی صرو صدای اطاق ماشینم هم خیلی زیاد شده مخصوصا از طرف شیشه های سمت راننده وشاگرد واین روکش های پلاستیکی که کمربند داخلشه اعصابما خورد کرده. اگه یکم جاده پایین بالا بشه همه جون ماشین صدا میده دیگه اگه برم داخل چاله که دیگه هیچ. میشه درستش کرد؟ پارس 87

heinrich_himmler
12-02-2011, 22:42
راستی صرو صدای اطاق ماشینم هم خیلی زیاد شده مخصوصا از طرف شیشه های سمت راننده وشاگرد واین روکش های پلاستیکی که کمربند داخلشه اعصابما خورد کرده. اگه یکم جاده پایین بالا بشه همه جون ماشین صدا میده دیگه اگه برم داخل چاله که دیگه هیچ. میشه درستش کرد؟ پارس 87
پارسها همه این مشکل بنیادی صدای اتاق رو دارند و رک باید بگم تا حالا چاره ای براش پیدا نکردیم!!
میشه موضعی رفع کرد که البته هزینش به نسبت رفع عیب یکم بالا هست ولی به صورت کلی من ندیدم تا حالا. ولی از نمایندگیها یه سوال بکن، احتمالا بیرون میشناسن کسانی رو که بتونن کاری انجام بدن.

pooria-ir
12-02-2011, 23:23
پارسها همه این مشکل بنیادی صدای اتاق رو دارند و رک باید بگم تا حالا چاره ای براش پیدا نکردیم!!
میشه موضعی رفع کرد که البته هزینش به نسبت رفع عیب یکم بالا هست ولی به صورت کلی من ندیدم تا حالا. ولی از نمایندگیها یه سوال بکن، احتمالا بیرون میشناسن کسانی رو که بتونن کاری انجام بدن.

شرمنده من رو جواب شما دارم جواب میدم :10: :11:
پارس یکی از خویشاوندان هم همین مشکل رو داشت
به شیوه ی خیلی پیش پا افتاده ای بسیاری از سر و صداهای اطاقش گرفته شد
به عنوان مثال ستون ماشین (همون جایی که قلاب کمربند میفته توش)خیلی سر وصدا میکرد،پلاستیک روش رو باز کردیم،توش رو پر از ابر کردیم و به محل های اتصال با بدنه و محل های تماس 2 پلاستیک با هم کمی روغن و گریس زدیم،صدا فعلا که حدود 6 ماه از اون قضیه میگذره قطع شده
همینطور کنسول وسط صدا میداد،برای اونم همینکارو کردیم
نتیجه خوبی داد
شما هم یه امتحان بکن بد نیست :11:

sourena
12-02-2011, 23:55
یه سری جاها هستن که ماشین رو با روشهای خاصی صداگیری میکنن :)

مثل تو دوزی کارها!

من دیدم که اینکار رو خیلی خوب انجام میدن!

Tomas Angelos
21-02-2011, 16:46
سلام دوستان
جدیدا وقتی ماشینو روشن میکنم دور موتور ماشین میره روی 2 2.5 وایمیسته :40:
کمک کنید چیکار کنم

total_overdose
21-02-2011, 17:01
سلام دوستان
جدیدا وقتی ماشینو روشن میکنم دور موتور ماشین میره روی 2 2.5 وایمیسته :40:
کمک کنید چیکار کنم
سلام
دوست عزیز ماشین چیه؟ و همینطور مدلش!

Tomas Angelos
21-02-2011, 17:21
پراید آخر 87 هستش

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2011, 17:22
سلام دوستان
:)

اگر ماشینتون دنده عادی هست و موقعِ دنده عقب گیربکسش صدا میده , قبل از دنده عقب اول بزنین دنده دو بعد همونطور که پاتون رو کلاچ هست بزنین دنده عقب .

دیگه صدا نمیده

======================

مشکل در برقِ ماشین بعد از عوض کردنِ باتری :

بنده یه بار باتری عوض کردم . البته مجبور شدم که باتری بخرم که قطب مثبت و منفیش برعکس بود .

واسه همین مجبور شدم سیم منفی رو باز کنم و بلندترش کنم تا بتونم به باتری جدید وصلش کنم .

بعدش دیدم تمام برق ماشین به هم ریخته . پا میذاشتم رو کلاچ آمپر آب و بنزین بالا پایین میشد !!!!!

چراغها ضعیف شد . بوق هم کار نمی کرد .

رفتم نمایندگی گفتند 50 هزار تومن میگیرند برای چک برق ماشین و اجرت تعمیرش هم بعدا معلوم میشه

خودم تو خونه افتادم به آوارش تا بالاخره عیبش رو پیدا کردم

سیم منفی درست به بدنه وصل نشده بود و برق رو درست رد نمیکرد .

اون همه مشکل فقط از یک عیب کوچیک

total_overdose
21-02-2011, 17:29
پراید آخر 87 هستش

بعد از مدتی درست میشه یا همیشه اینجوری میمونه؟
بعد از مدت طولانی که خاموش میشه مثلا شب تا صبح اینجوری میشه؟ هوا سردتر نشده یا به یه منطقه سرد نرفتی؟
دور موتور وقتی ماشین گرم میشه نوسان نداره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2011, 19:31
سلام.
نظرتون چیه؟

سلام

يك قطره آب هم تو راديات نريزين كه اشتباه محضه .

من ايران رو نميدونم اما تو كويت يك مايع مخصوص براي راديات هست كه بهترين نوعش كه دو سه سالي هست اومده بازار , قرمز رنگ و شفاف هست و هم ضد يخ هست هم ضد جوش هم ضد زنگ هم چرب کننده هست براي طول عمر با عزتِ واترپمپ
يك گالنِ 4 لیتریش ده هزار تومنه اما در دراز مدت چند صد هزار تومن میریزه تو جیبتون
اگر سالی یک بار عوضش کنین , تا ده سال نه رادیات ماشین رسوب میگره و سوراخ میشه نه رادیات بخاری نه شلنگهای لاستیکی رادیات خراب میشه نه واتر پمپ و نه مجراهای درونِ بدنه ی موتور و سر سیلندر رسوب میگیره

تصویرش

من آب رادیاتورهای سبزی که تو ایران 500 تا تک تومنی !!!! قیمتشه دیدم

اگر مجانی هم گیرم بیاد میریزمش دور .

عمر موتور و رادیاتور هاش و شلنگهاش 90% به روغن و آب رادیاتِ درجه یک بستگی داره .

نمیدونم ایران هست یا نه

Netw0rks
21-02-2011, 23:34
سلام به همگی
روغن موتور چی پیشنهاد میکنین ؟

Tomas Angelos
22-02-2011, 11:30
بعد از مدتی درست میشه یا همیشه اینجوری میمونه؟
بعد از مدت طولانی که خاموش میشه مثلا شب تا صبح اینجوری میشه؟ هوا سردتر نشده یا به یه منطقه سرد نرفتی؟
دور موتور وقتی ماشین گرم میشه نوسان نداره؟

نه بعد از مدتی درست نمیشه. قبلا نوسان داشت ولی الان اون رفع شده
من نزدیکه به 3ماه پیش ماشین یه یک ساعتی اژیر کشید که باطری تموم کرد باطری به باطری که کردیم وقتی روشن شد دور ماشین رو 4 5 رفت ماشین نعره میکشید که باطری رو عوض کردم که یبارم با دستگاه چک کرد یه مدت درست شد ولی حالا دور موتور 2 2.5 وایمیسته :41:
حالا من یبار دیگه ببرم با دستگاه چک کنم:40:

sourena
22-02-2011, 11:56
سلام به همگی

ماشینتون چیه؟

heinrich_himmler
22-02-2011, 20:03
این لینکو N بار گذاشتم :31:
فکر کنم یه بار دیگه بذارم مدیرا کلا یوزرمو از سایت جمع می کنن!! :31:
بد نیست مطالعه کنید بدرد می خوره:

دانستنیهایی در مورد روغن موتور

Netw0rks
22-02-2011, 22:14
ماشینتون چیه؟

روآ تک سوز !

pooria_googooli
22-02-2011, 22:46
سلام دوستان . آقا این پراید ما بالا 90 تا که باهاش میری وقتی ترمز میکنی فرمون شدید شروع میکنه به لرزیدن . مشکل از کجاست ؟

farshad bugatti
22-02-2011, 22:52
روآ تک سوز !
پارس سوپر جم SAE 20 W 50 برای روا خوبه!

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2011, 23:17
سلام دوستان . آقا این پراید ما بالا 90 تا که باهاش میری وقتی ترمز میکنی فرمون شدید شروع میکنه به لرزیدن . مشکل از کجاست ؟

سلام
به احتمال زياد از دیسکِ ترمزِ چرخهایِ جلو هست

باید دیسکها بره تراشکاری تا دوباره مسطح و نرم بشه

==================

متاسفانه بعضی از مکانیکها برای گرفتن پول بیشتر , وقتی میخوان لنت عوض کنند میگن دیسکها هم باید تراش بخوره تا ترمزها صدا نده !!!! یا لرزش نداشته باشه

برای اینکه سرتون کلاه نره , اگر ترمزها خوبه و لرزش نداره و لنت رو هم قبل از تمام شدنش و خراب کردنِ دیسک عوض کنین , دیگه نیازی به تراشکاری دیسم نداره

به حرفِ مکانیک هم گوش ندین . فقط لنت رو عوض کنین

من ده سال یک ماشین داستم همیشه به موقع لنت عوض کردم و هرگز به مکانیک اجازه ندادم دیسکها رو باز کنه . فقط لنت .

هرگز ترمزها لرزش پیدا نکرد .

=================

تراشکاری فقط برای ترمزی هست که لرزش داره .

hasaneghbaly
25-02-2011, 21:25
با سلام...

ماشینم پراید صباست دو ماهی هست خریدم....وقتی تو سرعت های پایین تو دنده یک و دو هستم صداهای غیر طبیعی شبیه " قیژ قیژ" میشنوم ... فکر می کنین علتش چیا می تونه باشه...ممنون میشم اگه راهنمایی کنین..

sourena
25-02-2011, 21:32
با سلام...

ماشینم پراید صباست دو ماهی هست خریدم....وقتی تو سرعت های پایین تو دنده یک و دو هستم صداهای غیر طبیعی شبیه " قیژ قیژ" میشنوم ... فکر می کنین علتش چیا می تونه باشه...ممنون میشم اگه راهنمایی کنین..

علت بزرگش کمپانی کلاه بردار سایپا هست که گیربکس آشغال میبنده روی ماشین ملت!

برنجی گیربکس خراب هستش......

هرچه سریعتر ببرید تا بتونید از گارنتی نمایشیشون استفاده کنید :20:

mhaf
25-02-2011, 23:39
علت بزرگش کمپانی کلاه بردار سایپا هست که گیربکس آشغال میبنده روی ماشین ملت!

برنجی گیربکس خراب هستش......

هرچه سریعتر ببرید تا بتونید از گارنتی نمایشیشون استفاده کنید :20:
مثلا فکر کردی ببره نمایدنگی براش درست میکنن؟
نه بابا یکی میزارن روش بدتر از قبلی صدا بگه.

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:37 PM ----------

سلام به همگی
تجربه به من ثابت کرده بهترین روغن موتور ایرانول 16 هزار هست
من 15 هزار تا باهاش کار کردم 10 هزار تاش با گاز بوده

yoosef_st
26-02-2011, 19:26
سلام.
روای سال بنده که دیگه معرف حضور دوستان هست دیگه...
آقا این ماشین رو وقتی کولرش رو روشن میکنم، 10 ثانیه کار میکنه، بعد مثلا 10 ثانیه خاموش میشه، بعد دوباره 15 ثانیه روشن میشه، بعد دوباره بعد از 10 ثانیه خاموش میشه.
تو تمام این خاموش روشن شدنها هم یه تق کوچولویی میکنه.
چرا نیجوریه؟
موردی نداره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2011, 20:54
سلام.
آقا این ماشین رو وقتی کولرش رو روشن میکنم، 10 ثانیه کار میکنه، بعد مثلا 10 ثانیه خاموش میشه، بعد دوباره 15 ثانیه روشن میشه، بعد دوباره بعد از 10 ثانیه خاموش میشه.
چرا نیجوریه؟
موردی نداره؟

سلام
اگر بادش سرد هست يعني خنك ميكنه اما زود ميره رو پنكه , مشكل از ترموستات كولر هست كه دستكاري شده و از تنظيم در رفته و اين ترموستات در زير داشبورد درون كنسول كولر قرار داره ( نميدونم به ايراني چي بهش ميگن )
چون تنظيم نيست , زود سرد ميشه و برق كلاچ كمپروسور كولر رو قطع ميكنه و در نتيجه كولر خاموش ميشه
اون صدا هم صداي كلاچ كمپروسور كولر هست . اگر كاپوت رو بزنين بالا صداش كاملا مشخصه

اما اگر اصلا باد خنك نمياد , احتمالا كلاچ كمپروسور كولر خرابه و خود به خود هي قطع و وصل ميشه
احتمال داره از رله ي كنترل كننده ي كلاچ هم باشه . جاي اون رله تو جعبه فيوز هست و فكر كنم روش نوشته ac relay

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2011, 21:03
مثلا فکر کردی ببره نمایدنگی براش درست میکنن؟
نه بابا یکی میزارن روش بدتر از قبلی صدا بگه.

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:37 PM ----------

تجربه به من ثابت کرده بهترین روغن موتور ایرانول 16 هزار هست
من 15 هزار تا باهاش کار کردم 10 هزار تاش با گاز بوده

سلام
راننده ي حرفه اي اصلا كاري نداره روي قوطي روغن چي نوشته

بلكه اگر تو شهر هست , دو سه روز يك بار و اگر خارج از شه هست پونصد كلومتر يكبار كيج روغن رو ميكشه و چربي و رنگ روغن رو چك ميكنه و ميدونه چه وقت بايد عوض بشه
روغن نبايد از قهوه اي تيره بره به سمت سياهي
و چربيش رو هم با دستتون ميتونين چك كنين

كمي هم بوش كنين . اگر بوي روغن سوخته ميده يعني كم كم موتور داره ميره به سمت خرابي و روغن سوزوندن اما تازه اول راهه

mhaf
26-02-2011, 21:11
سلام.
چرا نیجوریه؟
موردی نداره؟

سلام
آقا اگه منظورت اینه که خود کمپرسور 10 ثانیه روشن میشه و خاموش میشه و صدای ترموستات میاد (تق) تو زموستون این عادیه
اما اگه تو تابستون همچین مشکلی پیش بیاد کلاچ کولر یا ترموستات خرابه

---------- Post added at 09:09 PM ---------- Previous post was at 09:08 PM ----------

سلام
راننده ي حرفه اي اصلا كاري نداره روي قوطي روغن چي نوشته

بلكه اگر تو شهر هست , دو سه روز يك بار و اگر خارج از شه هست پونصد كلومتر يكبار كيج روغن رو ميكشه و چربي و رنگ روغن رو چك ميكنه و ميدونه چه وقت بايد عوض بشه
روغن نبايد از قهوه اي تيره بره به سمت سياهي
و چربيش رو هم با دستتون ميتونين چك كنين

كمي هم بوش كنين . اگر بوي روغن سوخته ميده يعني كم كم موتور داره ميره به سمت خرابي و روغن سوزوندن اما تازه اول راهه
سلام
میدونم اینو
اما در کل گفتم که روغن ایرانول 16000 خیلی دیر خاصیت چسبندگیشو از دست میده
کلا روغن خوبیه نسبت به روغنهای دیگه

---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 09:09 PM ----------

سلام
اگر بادش سرد هست يعني خنك ميكنه اما زود ميره رو پنكه , مشكل از ترموستات كولر هست كه دستكاري شده و از تنظيم در رفته و اين ترموستات در زير داشبورد درون كنسول كولر قرار داره ( نميدونم به ايراني چي بهش ميگن )
چون تنظيم نيست , زود سرد ميشه و برق كلاچ كمپروسور كولر رو قطع ميكنه و در نتيجه كولر خاموش ميشه
اون صدا هم صداي كلاچ كمپروسور كولر هست . اگر كاپوت رو بزنين بالا صداش كاملا مشخصه

اما اگر اصلا باد خنك نمياد , احتمالا كلاچ كمپروسور كولر خرابه و خود به خود هي قطع و وصل ميشه
احتمال داره از رله ي كنترل كننده ي كلاچ هم باشه . جاي اون رله تو جعبه فيوز هست و فكر كنم روش نوشته ac relay
برادر او صدای تق صدای رله ایه که بعد از دستور گرفتن از ترموستات برق کلاچ کولر رو وصل میکنه

yoosef_st
26-02-2011, 21:17
سلام

ممنون. همون مورد اوله. یعنی سرده، اما هی قطع و وصل میشه.
یعنی بادش هی سرد یخچالی و سرد معمولی میشه.
الان ببرم نمایندگی بگم چی؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2011, 21:29
ممنون. همون مورد اوله. یعنی سرده، اما هی قطع و وصل میشه.
یعنی بادش هی سرد یخچالی و سرد معمولی میشه.
الان ببرم نمایندگی بگم چی؟

سلام
اون دوستمون درست میگن
الان زمستونه . مسلمه که زود زود میره رو پنکه اما باز هم ده ثانیه غیر طبیعیه
شما اگر جای سردسبر هستین و احتیاج به کولر ندارین صبر کنین تا هوا بهاری بشه بعد امتحان کنین تو ظهر زیر افتاب که هوای اتاق ماشین گرمه
اما اگر جای گرمسیر هستین و میخواین الان ببرینش نمایندگی , اونها خودشون وارد هستند و زود درستش میکنند
شما فقط بهشون بگین عیبش چیه

yoosef_st
26-02-2011, 21:55
سلام
اون دوستمون درست میگن
الان زمستونه . مسلمه که زود زود میره رو پنکه اما باز هم ده ثانیه غیر طبیعیه
شما اگر جای سردسبر هستین و احتیاج به کولر ندارین صبر کنین تا هوا بهاری بشه بعد امتحان کنین تو ظهر زیر افتاب که هوای اتاق ماشین گرمه
اما اگر جای گرمسیر هستین و میخواین الان ببرینش نمایندگی , اونها خودشون وارد هستند و زود درستش میکنند
شما فقط بهشون بگین عیبش چیه
بنده تهران هستم.
تو تابستون هم همین برنامه رو داشتم باهاش.
الان هم این جریان رو 2 هفته پیش امتحان کردم که هوا گرم شده بود.
میخوام تا گارانتی تموم نشده ببرم بزنم تو سرشون! حروم لقمه ها×!

mhaf
26-02-2011, 23:47
بنده تهران هستم.
تو تابستون هم همین برنامه رو داشتم باهاش.
الان هم این جریان رو 2 هفته پیش امتحان کردم که هوا گرم شده بود.
میخوام تا گارانتی تموم نشده ببرم بزنم تو سرشون! حروم لقمه ها×!

حتما ببر گارانتی
احتمالا کلاچ خرابه.

badboy007
27-02-2011, 23:41
سلام
من پراید دارم موقعی که بخاری میزنم از جلو باد سرد میاد می خواستم ببینم این طبعیی
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2011, 00:07
سلام
من پراید دارم موقعی که بخاری میزنم از جلو باد سرد میاد می خواستم ببینم این طبعیی
با تشکر

سلام
اگر ماشین گرم باشه یعنی امپر حرارت روی صفر نباشه و درجه ی بخاری رو هم بگردونین به سمت رنگ قرمز تا اخر , باید باد گرم بزنه
مگر اینکه لوله ای که اب گرم میاره برای بخاری از درون موتور بسته شده باشه .

heinrich_himmler
28-02-2011, 01:08
سلام
اگر ماشین گرم باشه یعنی امپر حرارت روی صفر نباشه و درجه ی بخاری رو هم بگردونین به سمت رنگ قرمز تا اخر , باید باد گرم بزنه
مگر اینکه لوله ای که اب گرم میاره برای بخاری از درون موتور بسته شده باشه .
خب در واقع مگرهای واقع بینانه دیگهای هم هستن!
مگر اینکه ترموستات قفل باشه یا لوله گردش آب گرفته باشه، مگر اینکه واتر پمپ مشکل داشته باشه و در خودروهای دوگانه سوز مدار گردش آب رگلاتور گاز مشکل داشته باشه یا حتی رادیاتور بخاری گرفته باشه.
یه مگر دیگم به قول این دوست عزیزمون هست که نشان دهنده دمای آب مشکل داشته باشه یا لوله های آب از داخل سرسیلند یا سیلندر گرفته باشه.:41:

saeed774
28-02-2011, 11:17
سلام
با تشکر

اگه منظورت از جلو همون شبکه هاي روبرويي باشه ، بايد بگم متاسفانه بله ، اونا فقط خروجي کولر هستند که فقط سرما ميدن . هواي گرم بخاري فقط از زير پا و جلوي شيشه خارج ميشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2011, 11:48
اگه منظورت از جلو همون شبکه هاي روبرويي باشه ، بايد بگم متاسفانه بله ، اونا فقط خروجي کولر هستند که فقط سرما ميدن . هواي گرم بخاري فقط از زير پا و جلوي شيشه خارج ميشه.

سلام
اگر همه ی پرایدها اینجوریه و اصلاً اینجوری طراحی شده , الحق که پراید ماشینِ منحصر به فردیه

badboy007
28-02-2011, 12:07
مرسی از همه پس شبکه روبرو برای کولر.یه سوال دیگه موقعی که ماشین روشن سویچ دار میاد مشکلی پیش نمیاد یا بدم دورستش کنن.یه روغن خوب هم معرفی کنین ممنون میشم

saeed774
28-02-2011, 16:40
مرسی از همه پس شبکه روبرو برای کولر.یه سوال دیگه موقعی که ماشین روشن سویچ دار میاد مشکلی پیش نمیاد یا بدم دورستش کنن.یه روغن خوب هم معرفی کنین ممنون میشم

منظورتون رو خوب نفهميدم ، يعني در حالت روشن سوئيچ خارج ميشه؟
اکثر ماشين هاي امروزي بايد ماشين خاموش بشه و يک حرکت اضافي هم در جهت خلاف روشن کردن سوئيچ بايد انجام بشه تا سوئيچ از محلش بيرون بياد . شما نميتوني در حالت روشن سوئيچ رو خارج کني. پيکان نيست که :31:

روغن موتور هم اگه کاپوت جلو رو باز کني اصولا مشخصات فني و نوع روغن موتور رو بصورت برچسپ زير کاپوت ميچسبونن. اگه نبود براي پرايد اصولا بهران توان يا بهران پيشتاز يا Pride خوب جواب ميده و منم از همين برندها استفاده ميکنم. اگه زياد از ماشين کار نميکشي بهتره يه روغن موتور خارجي مثله Total بريزي که گرونه ولي تا 10000 کيلومتر راحتت ميکنه.

---------- Post added at 04:40 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

راستي يه نکته هم از روي تجربه بگم اينکه وقتي روغن ----- رو خواستي تعويض کني به طرف بگو 8 سوراخشو بندازه . پمپ روغن پرايد ضعبفه و عمل روغن رساني به سر پيستون ها ضعيف انجام ميشه . هر چه تعداد سوراخ ----- بيشتر باشه، گردش روغن هم راحت تر و تحت فشار بيشتري انجام ميگيره .

badboy007
28-02-2011, 18:34
بله تو حالت روشن خارج میشه.برای من این طوری ماشین روشن سوِ یچ دار میاد:)).مرسی

kasra2002
01-03-2011, 19:07
سلام
فقط یه خطر داره که اونم افتادن کلید در پیچ هاست وگر نه چک کنید که با پیچ گشتی نشه ماشینتونو روشن کزد؟؟؟؟!!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-03-2011, 19:58
موقعی که ماشین روشنه سویچ در میاد مشکلی پیش نمیاد یا بدم درستش کنن. م

سلام
این مشکل رو خیلی ساده میشه برطرف کرد
کلید رو بذارین تو قفل
زیر قفل یک سوراخِ کوچیک هست
بعد یک تکه سیمِ ضخیم واردِ اون سوراخ کنین . این سورام در واقع بذای آزاد کردن ضامنِ کیتِ قفل میشه
با سیم به ضامن فشار بدین و کیتِ قفل رو درسته بکشید بیرون
بعد ببینین که فنرِ ضامنِ کلید سالمه یا نه
اگر اصلا از میکانیکی و کارهای فنی سر در نمیارین , ممکنه خرایش کنین اما اگر به اینجور کارها علاقه دارین کارِ آسونی هست

اگر ماشینتون رو میخواین سالها نگه دارین , حد اقل سه سال یک بار باید کیت قفل رو باز کنین و گریسکاری کنین چون فقط بی گریس بودن و خشک شدن خرابش میکنه

mohammad66
02-03-2011, 00:59
این پراید ما (84) وقتی چند روز تو کوچه باشه
وقتی استارت می زنی سریع خاموش میشه و باید بعد استارت یه چند ثانیه گاز رو هم نگه دارم .. بعد دور موتور ثابت میشه
علتش از چی میتونه باشه

mhaf
02-03-2011, 10:02
این پراید ما (84) وقتی چند روز تو کوچه باشه
وقتی استارت می زنی سریع خاموش میشه و باید بعد استارت یه چند ثانیه گاز رو هم نگه دارم .. بعد دور موتور ثابت میشه
علتش از چی میتونه باشه
1- باطری
2- شمع
3- کوئل

sise
02-03-2011, 21:20
پراید:
1- زیر سپر عقب طرف راننده دقیق پشت گلگیر سه تا شیلنگ باریک از بالا میاد به لوله هاشون وصل میشن. یکی از اونا نشتی داره و گاهی ازش بنزین میاد. البته خیلی کم.
کار اینا چیه و چه شیلنگی باید تعویض بشه و چقدر فوریه؟

2- گاز ماشین در کل در حالت درجا کم شده و ریپ میزنه اما خاموش نمیشه. یعنی از 1000 کمی پایینتر اومده. چه بنزین و چه حالت گاز؟ چکارش کنم؟

mhaf
02-03-2011, 21:32
پراید:
1- زیر سپر عقب طرف راننده دقیق پشت گلگیر سه تا شیلنگ باریک از بالا میاد به لوله هاشون وصل میشن. یکی از اونا نشتی داره و گاهی ازش بنزین میاد. البته خیلی کم.
کار اینا چیه و چه شیلنگی باید تعویض بشه و چقدر فوریه؟

2- گاز ماشین در کل در حالت درجا کم شده و ریپ میزنه اما خاموش نمیشه. یعنی از 1000 کمی پایینتر اومده. چه بنزین و چه حالت گاز؟ چکارش کنم؟
1-شیلنگ رفت و برگشت بنزین هستند
احتمالا نیاز به تعویض ا رینگ دارند مگر اینکه شلنگ سوراخ باشه که احتمالش ضعیفه
2-کثیفی استپر موتور (فقط در سیستم انژکتوری) و سر شمع ها در هر دو
دور موتور در حالت در جا باید رو 800 باشه

brave_ie
02-03-2011, 23:18
سلام دوستان
من یه پراید دارم 8000 تا کارکرده
اونروز تو ترافیک وایساده بودم یهو ماشین تکون خورد یه کم تو این حال دیدم دور موتور یهو 1 دور رفت بالا (البته کمتر) مثلا تا 1.5 بعد دوباره برگشت به حال عادی
یه بار دیگه هم کلاچ و ترمز رو تا ته گرفته بودم یهو یجوری شد عین موقعی که پا رو سریع از کلاچ بردازی بخواد خاموش شه البته خاموش نشد
مشکل چیه؟:41::11:

mhaf
04-03-2011, 17:27
سلام دوستان
اونروز تو ترافیک وایساده بودم یهو ماشین تکون خورد یه کم تو این حال دیدم دور موتور یهو 1 دور رفت بالا (البته کمتر) مثلا تا 1.5 بعد دوباره برگشت به حال عادی
یه بار دیگه هم کلاچ و ترمز رو تا ته گرفته بودم یهو یجوری شد عین موقعی که پا رو سریع از کلاچ بردازی بخواد خاموش شه البته خاموش نشد
مشکل چیه؟:41::11:
اوووه
میدونی میتونه چند تا دلیل داشته باشه؟
مثلا: شمع
وایر
فن
سنسور آب
سنسور ناک
سنسور دور موتور
کوئل
عزیز اول برو یه دیاگ بزن اگه مشکل رو نشون نداد بیا با هم بررسی کنیم

farshad bugatti
05-03-2011, 21:30
سلام دوستان
مشکل چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

دیاگ مشخص میکنه! همین مواردی که دوستمون گفتن میتونه باشه دیاگ نشون میده اگه مشکل داشته باشه

vahid_civil
06-03-2011, 00:26
چراغ ایربگ زانتیا همش چشمک میزنه ایراد از چی میتونه باشه ؟

heinrich_himmler
06-03-2011, 00:42
این چند روزه کار خاصی با ماشین انجام دادی؟ کارواش، تغییر راننده، شستشوی داخل ماشین، بزن بکوب؟

vahid_civil
06-03-2011, 17:19
این چند روزه کار خاصی با ماشین انجام دادی؟ کارواش، تغییر راننده، شستشوی داخل ماشین، بزن بکوب؟

کارواش دادم . (فقط بیرونش اونم البته با دستگاه نبود) . تغییر راننده هم زیاد داره این ماشین ! شستشو و بزن بکوب نداشته .

mhaf
06-03-2011, 17:21
این یعنی سیستم ایربگ و پیش کشنده کمربند ایمنی یه جاش به مشکل خورده
حالا این مشکل میتونه از یه فیوز سوخته حتی ایجاد شده باشه

heinrich_himmler
07-03-2011, 15:11
کارواش دادم . (فقط بیرونش اونم البته با دستگاه نبود) . تغییر راننده هم زیاد داره این ماشین ! شستشو و بزن بکوب نداشته .
خب دوست من دقت کن. صندلی راننده رو آروم بده عقب. کاملا آهسته این کار رو انجام بده. یه زیر انداز تمیز بنداز کف ماشین جایی که پاهای راننده قرار می گیره و دراز بکش و زیر صندلی راننده رو ببین (اگه روشنایی باشه بهتر) یه سوکت زیر صندلی راننده و احتمالا چسبیده به کف صندلی راننده هست، آروم این سوکت رو باز کن و یه فوت قوی بدون پاشش آب دهان داخلش بکن :31: و بعد سوکت رو جا بزن (مطمئن شو سوکت جا خورده) توجه داشته باش سوئیچ در حین انجام این کار باید بسته باشه. بعد سوئیچ رو باز کن (پشت آمپر روشن) و 5 ثانیه بعد ببند. 5 ثانیه صبر کن و دوباره سوئیچ رو باز کن و استارت بزن. اگه خاموش شد صندلی راننده رو آهسته بیار سر جاش و اگه خاموش نشد نتیجه رو بهم اطلاع بده.

majidfallah
08-03-2011, 22:14
ماشین من دور موتورش بین 1 تا 2.5 بازی میکرد بعد از دیاگ زدن و فلش کردن کامپیوتر وتعویض استوپر متوجه آلارم کیت گاز داخل کاپوت که وصل میشه بر سر سوزنها که باعث خطا داخل کامپوتر میشد شدم بعد از تعویض درست شد

soooot
17-03-2011, 03:58
سلام
چهار تا سوال دارم:
1- من یه 206 تیپ 2 دارم (1389) که 10000 تا رفته٬ سر 5000 تا رفتم و روغنی رو که فابریک توش بود رو عوض کردم و نمایندگی ایران خودرو روغن توتال 5000 ریخت توش٬ مطمئن نیستم ولی فکر میکنم از اون به بعد بود که وقتی موتور ماشین سرده و میخوام روشنش کنم وقتی روشن میکنم و پام رو میگذارم روی گاز توی یکی - دو دقیقه اول به جای اینکه دور موتور بیاد بالا دور موتور میاد پایین و اگر به گاز دادن برای دو - سه ثانیه ادامه بدم ماشین خاموش میکنه٬ سه - چهار دقیقه باید ماشین روشن باشه و گرم بشه تا درست بشه٬ مشکل از چیه؟
2- توی دفترچه راهنمای 206 نوشته در صورتی که از روغن توتال 7000 استفاده میکنید هر 20000 تا روغن رو عوض کنید٬ ولی من هر 5000 تا روغن رو عوض میکنم٬ این برای ماشین خوبه یا بد؟ ( هزینه اش برام مهم نیست )
3- الان که سر 10000 تا هست میخوام برم و روغن ماشین رو عوض کنم٬ الان توتال 5000 توش هست٬ میخوام از این به بعد توتال 7000 بریزم٬ آیا این که نوع روغن رو عوض میکنم مشکلی بوجود نمیاره؟
4- وقتی به لاستیک های 206 تیپ 2 به جوای هوا نیتروژن بزنیم فشار هوای لاستیک های جلو و عقب چقدر باید باشه؟ ( درصورتی که هوا بزنیم چقدر باید باشه؟ )

پ.ن: تا به حال هر گز بنزین معمولی نزدم و فقط سوپر زدم.

heinrich_himmler
17-03-2011, 11:21
1- من یه 206 تیپ 2 دارم (1389) که 10000 تا رفته٬ سر 5000 تا رفتم و روغنی رو که فابریک توش بود رو عوض کردم و نمایندگی ایران خودرو روغن توتال 5000 ریخت توش٬ مطمئن نیستم ولی فکر میکنم از اون به بعد بود که وقتی موتور ماشین سرده و میخوام روشنش کنم وقتی روشن میکنم و پام رو میگذارم روی گاز توی یکی - دو دقیقه اول به جای اینکه دور موتور بیاد بالا دور موتور میاد پایین و اگر به گاز دادن برای دو - سه ثانیه ادامه بدم ماشین خاموش میکنه٬ سه - چهار دقیقه باید ماشین روشن باشه و گرم بشه تا درست بشه٬ مشکل از چیه؟
این مشکل به علت الکترونیکی بودن پدال و دریچه گاز خودروی شماست. در حقیقت 206 شما چیزی به اسم سیم گاز نداره بلکه یه سنسور پایین پدال گاز داره که زاویه فشرده شدن پدال رو اندازه گرفته و به صورت وایرلس این رو به یک موتور عملگر روی دریچه گاز می فرسته و اون موتور دهانه دریچه گاز رو متناسب با فشرده شده پدال باز می کنه. اما چون این موتور تا یک حد خاص این دریچه رو باز می کنه گاهی یه عدم هماهنگی به وجود میاد. مراجعه کنید به نمایندگی ایران خودرو شاید با تعویض قطعه یا برنامه ریزی قابل حل باشه.

- توی دفترچه راهنمای 206 نوشته در صورتی که از روغن توتال 7000 استفاده میکنید هر 20000 تا روغن رو عوض کنید٬ ولی من هر 5000 تا روغن رو عوض میکنم٬ این برای ماشین خوبه یا بد؟ ( هزینه اش برام مهم نیست )
اشتباه متوجه شدید. هر روغنی باید دقیقا همان مقدار که روی بسته بندیش نوشته کار کنه. مثلا 5000 یعنی کمپانی سازنده 5000 کیلومتر حفاظت این روغن رو تضمین می کنه و 7000 هم به همین ترتیب.
زیاد دنبال روغنهای متفاوت نرید. همون 5000 رو استفاده کنید و با هر بار تعویض روغن فیلتر روغن رو هم عوض کنید. این اثرش بسیار بیشتر از یه روغن با قیمت بالاتره.

- الان که سر 10000 تا هست میخوام برم و روغن ماشین رو عوض کنم٬ الان توتال 5000 توش هست٬ میخوام از این به بعد توتال 7000 بریزم٬ آیا این که نوع روغن رو عوض میکنم مشکلی بوجود نمیاره؟
خیر. فقط سعی کنید از یک برند استفاده کنید. مثلا همیشه توتال یا همیشه لیکومولی. برند رو هر بار تعویض نکنید.

4- وقتی به لاستیک های 206 تیپ 2 به جوای هوا نیتروژن بزنیم فشار هوای لاستیک های جلو و عقب چقدر باید باشه؟ ( درصورتی که هوا بزنیم چقدر باید باشه؟ )
از اونجایی که هرگونه نظر منطقی و علمیی در این مورد سریعا در این فروم به دست یک نفر خاص حذف میشه بنده حرفی نمی زنم. می تونید 10000 تومن خرج هیچ و پوچ کنید. البته اگه پولدارید.

پ.ن: تا به حال هر گز بنزین معمولی نزدم و فقط سوپر زدم.
در این مورد در فروم زیاد بحث شده. گروهی مثل من معتقدن تا جایی که راه هست باید از معمولی + بالا برنده اکتان استفاده بشه و گروهی سوپر رو ترجیح میدند. مطالعه کنید خودتون انتخاب کنید.

soooot
17-03-2011, 12:34
این مشکل به علت الکترونیکی بودن پدال و دریچه گاز خودروی شماست. در حقیقت 206 شما چیزی به اسم سیم گاز نداره بلکه یه سنسور پایین پدال گاز داره که زاویه فشرده شدن پدال رو اندازه گرفته و به صورت وایرلس این رو به یک موتور عملگر روی دریچه گاز می فرسته و اون موتور دهانه دریچه گاز رو متناسب با فشرده شده پدال باز می کنه. اما چون این موتور تا یک حد خاص این دریچه رو باز می کنه گاهی یه عدم هماهنگی به وجود میاد. مراجعه کنید به نمایندگی ایران خودرو شاید با تعویض قطعه یا برنامه ریزی قابل حل باشه.
این مشکل گاها پیش نمیاد، این مشکل تنها در زمانی پیش میاد که موتور سرد باشه ( عقربه نشان دهنده درجه حرارت موتور تا آخر پایین باشه )، یه پرشیا هم داریم که همینطوریه و دو تا 206 دیگه هم که قبلا داشتیم ( اون موقع من رانندگی نمیکردم ) میگن همینجوری بوده!!

اشتباه متوجه شدید. هر روغنی باید دقیقا همان مقدار که روی بسته بندیش نوشته کار کنه. مثلا 5000 یعنی کمپانی سازنده 5000 کیلومتر حفاظت این روغن رو تضمین می کنه و 7000 هم به همین ترتیب.
زیاد دنبال روغنهای متفاوت نرید. همون 5000 رو استفاده کنید و با هر بار تعویض روغن فیلتر روغن رو هم عوض کنید. این اثرش بسیار بیشتر از یه روغن با قیمت بالاتره.
فیلتر روغن 206 تیپ 2 قیمتش چنده؟ چجوری عوض میشه؟
ولی من فکر میکنم عدد نوشته شده روی روغن موتور مربوط به چیز دیگه ای هست چون اگر کاتالوگ روغن ها رو مطالعه کنید میبینید که 5000 با 7000 زمین تا زیر زمین با هم دیگه فرق دارن.
من از توی دفترچه راهنمای تعمیرات و نگهداری 206 که همراه با ماشین از ایران خودرو تحویل گرفتم خوندم که اگر از روغن توتال 7000 استفاده کنید باید هر 20000 کیلومتر روغن رو عوض کنید!

از اونجایی که هرگونه نظر منطقی و علمیی در این مورد سریعا در این فروم به دست یک نفر خاص حذف میشه بنده حرفی نمی زنم. می تونید 10000 تومن خرج هیچ و پوچ کنید. البته اگه پولدارید.
والا من از این چیزا خبر ندارم! ولی هر جا که میرم طبق دستور العمل مادر بزرگشون لاستیک ها رو باد میکنن!! یه جا 28 میزنه، یه جا 30 میزنه، یه جا 33 میزنه، یه جا لاستیک های عقب رو بیشتر میزنه، یه جا لاستیک های جلو رو بیشتر میزنه، یه جا هم عقب و جلو رو مساوی!! همشون هم از قیافشون معلومه که عمرا سواد خوندن و نوشتن و حتی شمردن هم ندارن!

در این مورد در فروم زیاد بحث شده. گروهی مثل من معتقدن تا جایی که راه هست باید از معمولی + بالا برنده اکتان استفاده بشه و گروهی سوپر رو ترجیح میدند. مطالعه کنید خودتون انتخاب کنید.
تو دفترچه راهنما نوشته به هیچ عنوان از مکمل های بنزین و... استفاده نکنید.
شخصا فرق بین بنزین معمولی و سوپر رو دیدم و استفاده از هر دوشون رو روی 206 تجربه کردم ( دو تا 206 داریم ) برای همین به هیچ عنوان حاظر به استفاده از بنزین معمولی نیستم.

یه سوال دیگه: اگر قطعات و روغن و... رو از فروشگاه ها و یا نمایندگی های معتبر ایساکو ( اونهایی که در سایت ایساکو به عنوان نمایندگی یا فروشگاه مجاز معرفی شدن ) بخرم، باز هم امکان تقلبی بودنشون وجود داره؟

heinrich_himmler
17-03-2011, 17:35
فیلتر روغن 206 تیپ 2 قیمتش چنده؟ چجوری عوض میشه؟
ولی من فکر میکنم عدد نوشته شده روی روغن موتور مربوط به چیز دیگه ای هست چون اگر کاتالوگ روغن ها رو مطالعه کنید میبینید که 5000 با 7000 زمین تا زیر زمین با هم دیگه فرق دارن.
من از توی دفترچه راهنمای تعمیرات و نگهداری 206 که همراه با ماشین از ایران خودرو تحویل گرفتم خوندم که اگر از روغن توتال 7000 استفاده کنید باید هر 20000 کیلومتر روغن رو عوض کنید!

قیمت و خبر ندارم اما تا همین چند وقت پیش که در جریانم یه تعویض روغن کامل حدود 30000 خرج داشت.
اعداد روی بسته بندی زیادن، منظور من عددیه که حداکثر پیمایش رو مشخص می کنه.

والا من از این چیزا خبر ندارم! ولی هر جا که میرم طبق دستور العمل مادر بزرگشون لاستیک ها رو باد میکنن!! یه جا 28 میزنه، یه جا 30 میزنه، یه جا 33 میزنه، یه جا لاستیک های عقب رو بیشتر میزنه، یه جا لاستیک های جلو رو بیشتر میزنه، یه جا هم عقب و جلو رو مساوی!! همشون هم از قیافشون معلومه که عمرا سواد خوندن و نوشتن و حتی شمردن هم ندارن!

توی دفترچه یا روی بدنه ماشین حک شده.

تو دفترچه راهنما نوشته به هیچ عنوان از مکمل های بنزین و... استفاده نکنید.
شخصا فرق بین بنزین معمولی و سوپر رو دیدم و استفاده از هر دوشون رو روی 206 تجربه کردم ( دو تا 206 داریم ) برای همین به هیچ عنوان حاظر به استفاده از بنزین معمولی نیستم.
نظر شما محترمه.

یه سوال دیگه: اگر قطعات و روغن و... رو از فروشگاه ها و یا نمایندگی های معتبر ایساکو ( اونهایی که در سایت ایساکو به عنوان نمایندگی یا فروشگاه مجاز معرفی شدن ) بخرم، باز هم امکان تقلبی بودنشون وجود داره؟
بله. باز هم احتمال تقلبی بودنشون هست. اما در برخی موارد اگه فاکتور خرید داشته باشین قادر به پیگیری هستید.

yoosef_st
17-03-2011, 19:47
سلام.
بنده یه روآی سال دارم.
نزدیک به 9000 تا رفته، الان میخوام روغنش رو عوض کنم.
تا حالا هم یک بار روغن عوض کردم رو 4500 تا ایساکو توش ریختم.
خواهش میکنم نگین برو فلان مقاله رو بخون و این چیزها. خوندم و باز هم حالیم نشده حالا چکار کنم.
بهم یه روغن خوب که برای ماشینم خوب باشه معرفی کنین تا بریزم توش راحت سوار شم برم دنبال زندگیم.
یک دنیا ممنون از لطفتون :11:

heinrich_himmler
17-03-2011, 21:43
سلام.
بنده یه روآی سال دارم.
نزدیک به 9000 تا رفته، الان میخوام روغنش رو عوض کنم.
تا حالا هم یک بار روغن عوض کردم رو 4500 تا ایساکو توش ریختم.
خواهش میکنم نگین برو فلان مقاله رو بخون و این چیزها. خوندم و باز هم حالیم نشده حالا چکار کنم.
بهم یه روغن خوب که برای ماشینم خوب باشه معرفی کنین تا بریزم توش راحت سوار شم برم دنبال زندگیم.
یک دنیا ممنون از لطفتون :11:

یا از همون برندهای استاندارد شرکت یعنی ایساکو استفاده کن یا بهران بریز. همین براش کافیه و نیاز به روغن خاصی نداره. فقط اگر می تونی فیلتر روغن رو با هر بار تعویض روغن عوض کن.

yoosef_st
17-03-2011, 22:28
یا از همون برندهای استاندارد شرکت یعنی ایساکو استفاده کن یا بهران بریز. همین براش کافیه و نیاز به روغن خاصی نداره. فقط اگر می تونی فیلتر روغن رو با هر بار تعویض روغن عوض کن.
یعنی میگین یه روغن گرونتر که مثلا به جای 5000 تا 10000 تا کار کنه نریزم؟
بهران چند تا کار میکنه؟
چه مدلیش؟

heinrich_himmler
17-03-2011, 23:28
یعنی میگین یه روغن گرونتر که مثلا به جای 5000 تا 10000 تا کار کنه نریزم؟
بهران چند تا کار میکنه؟
چه مدلیش؟

نه! منظورم شل و لیکومولیو اینا بود.
بهران تکتاز یا پیشتاز، اسپیدی، ایساکو در همین سطح یکیو انتخاب کن.
اینکه چقدرم کار می کنه روش نوشتست، بسته به نوع روغن متفاوته.