PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Life24
21-07-2015, 23:57
فکر نمیکنم مشکل از میل سوپاپ یا سرسیلندر باشه چون ماشین شما هنوز چندان مسافتی طی نکرده که این قطعات فرسوده باشن
به نظرم مشکل باید توی سنسور میل سوپاپ باشه( اگر اون کسی که دیاک زده واقعا ماهر باشه)

یک دوستی دارم امروز میگفت این پراید من 87 هست و 90 تا کارکرده..میگه من از روز اول تا الن 3 بار روغن عوض کردم. و هر بار بهران رخش ریختم.
حالا ما 91 هست و 68 تا رفته، جلوبندی داغون بود درست کردیم؛ روغن از همه جا ش زده بیرون. واتر پمپ اب میده. سنسور خراب شده
2 بار دیسک و صفحه عوض کردیم. :n35:

والا 2 بار دیاگ زدم. یکبار بیرون زدیم. و ارور پاک کردیم. و دیروز هم دیاگ زدیم و خودم دیدم ارور داد دوباره و پاکش کرد.
واشر درب سوپاپ خرابه(خریدم تا تعویضش کنم) دیدم کلی روغن ریخته شده روی این سنسور و کثیف ش کرده

ممنون از پاسخ شما

Life24
22-07-2015, 01:31
این سنسور جهت تفکیک دقیق موقعیت جرقه زنی سیلندر شماره یک و تفکیک آن از موقعیت اندازه گیری شده توسط سنسور دور موتور و عملکرد ترتیبی (سیلندر به سیلندر) انژکتورها و کویل ها در کنار سنسور دور موتور که در جلوی موتور و روی پولی میل لنگ و یا در قسمت عقب بر روی پوسته کلاچ قرار گرفته و وظیفه آن این است که وضعیت میل لنگ را نسبت به نقطه مرگ بالا تعیین و علائم را به ECU ارسال و ECU نیز برای پاشش صحیح و درست بودن زمان و البته مدت زمان جرقه از این علائم استفاده نماید ، به کار می رود.این سنسور قادر است احتراق ناقص را شناسایی کرده و آوانس جرقه را برای از بین بردن کوبش کم می کند.البته در بعضی از مواقع فیلر نبودن صحیح سوپاپ باعث ایجاد آوانس جرقه ریتارد یا منفی در سیستم انژکتور می شودوکه این عیب را باید از عیب درست کار نکردن سنسور موقعست میل سوپاپ تفکیک کرد.

آوانس جرقه بر اساس موارد زیر تعیین می گردد:

1.دور موتور 2.بار موتور 3.دمای موتور
محل قرار گیری این سنسور روی سیلندر و مقابل سطح شاخص میل سوپاپ قرار دارد.(این سنسور در خودروی پراید بجای دلکو های مدل قدیم زیر کوئل قرار دارد).
محل قرارگیری آن در خودروی زانتیا روی سرسیلندر کنار سوکت کوئل است.رنگ سوکت آبی و تعداد پایه های آن 3 عدد میباشد. این سنسور فقط در مدل 1800 موجود میباشد. خرابی این سنسور در خودروی زانتیا تاًثیر محسوسی بر عملکرد خودرو ندارد و فقط در میزان آلایندگی موتور اثر گذار است در حدی که خودرو دیگر در محدودۀ استاندارد L4 عمل نمیکند.دستگاه عیب یاب lexia اتصالی ، قطعی و خرابی سنسور را نشان میدهد .
ساختمان داخلی این سنسور شامل یک یک المنت سنسور هال و یک قطعه نیمه هادی می باشد که جریان از آن عبور می کند.

این سنسور دارای یک سوکت سه پایه می باشد که :

پایه 1: تغذیه ولتاژ +12v یا +5v
پایه 2: ارسال سیگنال با دامنه مربعی شکل
پایه 3: سیم اتصال بدنه

شرح کار سنسور این سنسور بدین گونه است که هر گاه جریان در داخل این سنسور توسط یک میدان مغناطیسی منحرف شود،ولتاژ دو سر سنسور تغییر کرده،باعث ایجاد پالس های مربعی می شود.
هرگاه برآمدگیانتهایی میل سوپاپ از مقابل این سنسور عبور کند،به علت ولتاژ منفی سطح فلز،میدان مغناطیسی تغییر کرده و سیگنال ارسال شده به ECU صفر می شود.در زمانی که برآمدگی میل سوپاپ روبروی سنسور قرار ندارد،سیگنال ارسال شده به ECU برابر با 12 ولت می باشد.پس این سنسور با ارسال سیگنال های مربعی شکل به ECU زمان دقیق نقطه مرگ بالای سیلندر شماره یک را خبر می دهد.
از آنجائیکه احتراق ناقص از عدم صحیح بودن مخلوط سوخت و هوا و یا ضعیف بودن کیفیت بنزین (پایین بودن اکتان بنزین) بوجود می آید لذا این سنسور از میزان آوانس جرقه و یا زودتر جرقه زدن شمع ها کم می نماید.زودتر جرقه زدن در واقع از بهتر متراکم شدن مخلوط سوخت و هوا که همواره باید در محدوده استوکیومتریک (14.7:1) جلوگیری کرده و باعث بوجود آمدن احتراق ناقص و به طبع آن کوبش در موتور می شود.
پدیده کوبش که برای موتور بسیار مضر می باشد.کوبش که شامل ایجاد ضربه هایی خفیف بر پیکره ی موتور می باشد در دراز مدت می تواند آسیبی جدی به قطعاتی مثل : شاتون ، شکسته شدن پیستون ، صدمه رسید به شمع ها ، خم شدن سوپاپ ها و... وارد نماید.

این آسیب ها در صورت اتفاق افتادن جزء بدترین خرابی هایی هستند که می تواند برای موتور اتفاق بیافتد و سیستم های موجود درون یک خودرو همواره در تلاشند کار موتور به صورتی ادامه پیدا کند که موتور در ایده آل ترین شرایط تعریف شده از طرف کارخانه به کار خود ادامه دهد تا علاوه بر سالم نگاه داشتن محیط زیست خود خودرو هم متحمل زیانی نگردد.
این سنسور با درک شرایط میل سوپاپ زمانیکه سیلندر شماره یک به همراه سیلندر شماره چهار به بالاترین حد خود می رسند شرایط موجود را به ECU اعلام می کند.ECU نیز بر اساس نقشه ها و برنامه هایی از پیش تعیین شده که مهندسین از قبل بر روی آن نصب کرده اند با تجزیه و تحلیل شرایط بهترین واکنش را نشان داده و با ارسال اطلاعات خود به عملگرها که شامل انژکتورها ، شمع ها و... می شوند باعث بهتر و پربازده تر کار کردن موتور خودرو می شود.
همان طور که گفته شد ساختمان داخلی این سنسور از نوع اثر هال می باشد.

روش های عیب یابی سنسور میل سوپاپ:

- شناسایی عیب هایی که در صورت خرابی قطعه در خودرو بوجود می آید:

در صورت خرابی این سنسور خودرو ریتارد کار می کند با کمی ریپ.
برای عیب یابی این قطعه توسط دستگاه دیاگ،ابتدا دستگاه را به خودرو وصل می کنیم و سپس خودرو را روشن می کنیم.وارد قسمت پارامترها شده و مقدار آوانس جرقه را مطابق استاندارد خودرو مقایسه می کنیم.اگر آوانس جرقه از مقدار استاندارد کمتر باشد یعنی ریتارد باشد ممکن است علت این عیب خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ باشد.
با استفاده از دستگاه دیاگ وارد منوی دیدن کد خطاها می شویم.در صورت خرابی قطعه کد خطا بصورت لحظه ای (i) و یا دائمی (P) در حافظه ECU ثبت می گردد.اگر خطا بصورت لحظه ای بود کد خطا را پاک کرده و دوباره کد خطا را چک می کنیم.باید از حافظه ECU پاک شده باشد.اگر خطا بصورت دائمی بود ابتدا سوکت قطعه را از نظر تمیزی و سولفاته نداشتن و محکم بودن چک می کنیم سپس کد خطا را پاک کرده و مجددا وارد منوی دیدن کد خطا ها می شویم.اگر کد خطا دوباره به صورت دائمی مشاهده گردید یعنی سنسور خراب است و باید تعویض گردد.

نکته : بطور کلی از این سنسور برای سیستم های انژکتوری ترتیبی استفاده می شود.در صورت خرابی این سنسور پاشش سوخت از حالت ترتیبی به حالت پاشش سوخت نیمه ترتیبی تبدیل می شود و مصرف سوخت بالا می رود.نکته دیگر در مورد این سنسور باید گفت که سرویس خاصی ندارد.

خودروهایی که از این سنسور استفاده می کنند:
پارس ELX ، سمند سریر ، زانتیا 1800 با موتور XU7 JP4 LFY و BOSCH MP 7.3 ECU ، پژو 206 تیپ 5 و 6 ،پراید مدل S2000

نویسنده : ایمان برزگر

mehdi_joon82
22-07-2015, 08:25
سلام دوستان. پژو اتومات موتور 206 1600 دارم .
روغن قبليم سوپر پيشتاز بود 10-40 موتور خوب و بي صدا كار ميكرد. رفتم روغن رو عوض كردم و سوپر پايا 10-40 ريختم. تو همون روز هم تسمه تايم عوض كردم.
مشكل اينجاست ازون به بعد موقع روشن شدن موتور تا 20 دقيقه صداي اضافي از داخل موتور مياد شبيه لقيه يه چيزي. خرت خرت شبيه برخورد پلاستيك به آهن يا همچين چيزي... زماني كه آروم گاز ميديم دور موتور 2 بيشتره. بايد كاپوت رو باز كرده باشيم تا بشنويم. موقعي كه موتور داغ ميشه خيلي كم يا قطع ميشه.
فك كرديم از شليه تسمه تايمه. مكانيك باز كرد و گفت نه سفتيش درسته.مكانيك ميگفت تسمه تايم اين موتور جاي قفل داره و هموونحا دوباره قرار داده و جابجا نميشه. ميگه از نوع روغنته. روغن اول كار به انگشتي هاي پيستون (گژن پين ها) نميرسه صدا ميدن( و چيز مهمي نيست). روغن رو عوض كردم و ايرانول 5-40 SM ريختم ... هيچ فرقي نكرد شايد بدترم شد... شمعها رم عوض كردم.
نظرتون چيه؟ بايد موتور باز بشه؟‌ممكنه از تنظيم تسمه تايم باشه؟! يا از روغنه بازم؟

AMHSIN
22-07-2015, 19:02
سلام دوستان. پژو اتومات موتور 206 1600 دارم .
روغن قبليم سوپر پيشتاز بود 10-40 موتور خوب و بي صدا كار ميكرد. رفتم روغن رو عوض كردم و سوپر پايا 10-40 ريختم. تو همون روز هم تسمه تايم عوض كردم.
مشكل اينجاست ازون به بعد موقع روشن شدن موتور تا 20 دقيقه صداي اضافي از داخل موتور مياد شبيه لقيه يه چيزي. خرت خرت شبيه برخورد پلاستيك به آهن يا همچين چيزي... زماني كه آروم گاز ميديم دور موتور 2 بيشتره. بايد كاپوت رو باز كرده باشيم تا بشنويم. موقعي كه موتور داغ ميشه خيلي كم يا قطع ميشه.
فك كرديم از شليه تسمه تايمه. مكانيك باز كرد و گفت نه سفتيش درسته.مكانيك ميگفت تسمه تايم اين موتور جاي قفل داره و هموونحا دوباره قرار داده و جابجا نميشه. ميگه از نوع روغنته. روغن اول كار به انگشتي هاي پيستون (گژن پين ها) نميرسه صدا ميدن( و چيز مهمي نيست). روغن رو عوض كردم و ايرانول 5-40 SM ريختم ... هيچ فرقي نكرد شايد بدترم شد... شمعها رم عوض كردم.
نظرتون چيه؟ بايد موتور باز بشه؟‌ممكنه از تنظيم تسمه تايم باشه؟! يا از روغنه بازم؟
مطمین هستید از توی موتور هست؟ خوب گوش کنید ببینید از بالای موتور و محل سوپاپ ها نیست, گاهی بخاطر تغییر روغن سوپاپ ها اول کار صدا در میارن

mehdi_joon82
23-07-2015, 11:00
مطمین هستید از توی موتور هست؟ خوب گوش کنید ببینید از بالای موتور و محل سوپاپ ها نیست, گاهی بخاطر تغییر روغن سوپاپ ها اول کار صدا در میارن

آقا بردم پيش يه مكانيك حرفه اي تر. مشكل حل شد
از رگلاژ تسمه تايم بود. دسته موتور و قاب دستمه تايم رو باز كرد موتور رو برد رو جك. حلقه مهره رگلاژ تسمه رو از بخش پايين ميزون و رگلاژ كرد مشكل حل شد. 30 تومن گرفت.

Life24
24-07-2015, 15:20
سلام
عزیزان اسم این قطعه چیست وکارش چیه؟ در پراید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
24-07-2015, 16:57
سلام
عزیزان اسم این قطعه چیست وکارش چیه؟ در پراید

فشنگی نشانگر دمای آب موتور، که مقدار حرارت آب موتور را بوسیله درجه نشانگر در پانل نشان میده.

dvb595959
24-07-2015, 17:30
درود
ماشین من 405 slx
نور چراغش خیلی کمه و ظاهرا توی این مدل همه گرفتارش هستن.
بردم نمایندگی گفت بهترین کار اینه که کلا چراغها رو عوض کنی و 405 معمولی ببندی ... قیمتشم جفتش 80000 گفت میشه.
حالا به نظر شما همین کارو بکنم یا راه دیگه و ارزونتری سراغ دارید.
ماشین گارانتی داره.

Life24
24-07-2015, 18:32
فشنگی نشانگر دمای آب موتور، که مقدار حرارت آب موتور را بوسیله درجه نشانگر در پانل نشان میده.

الان ماشین ما یکمی گیج میزنه تو نشان دادن آب
یعنی باید روی خانه 4 فن روشن بشه و روی خانه 3 فن خاموش بشه
اما در اصل میرهی روی خانه 4 و فن میزنه اما در پنل به ما همان 3 نشون میده. برخی اوقات هم درست هست.
یعنی کار فن درست هست . اما به ما بد نشون میده .
10 ماه پیش سنسور اب کله مشکی رو عوض کردم. اون موقع میرفت روی خانه 5 و دیر فن میزد که درست شد.
الان مشکل از سنسور هست یا فشنگی؟

camaro lt
24-07-2015, 18:38
درود
ماشین من 405 slx
بردم نمایندگی گفت بهترین کار اینه که کلا چراغها رو عوض کنی و 405 معمولی ببندی ... قیمتشم جفتش 80000 گفت میشه.
ماشین گارانتی داره.

شاید چراغها به درستی تنظیم نشده و یا اینکه نوع لامپ بی کیفیت هست،
چراغ با کیفیت ساخت ایران " جمع ساز " هست که اگر خواستید چراغ جدید بگیرید توصیه میکنم از این مدل استفاده کنید.
اما معمولا مشکل برمیگرده به کیفیت اینه داخل و از همه مهمتر شیشه چراغ که اگر حباب و یا موج داشته باشه پخش نور خیلی بد میشه.
توصیه میکنم اول یک سری به برقکار اتومبیل بزنید تا دلیل این مشکل پیدا بشه، چون ممکنه با تعویض لامپ و یا نصب یک کیت آفتمات چراغ دیگه نیازی به هزینه اضافی برای تعویض کامل اونها نباشه.

camaro lt
24-07-2015, 18:43
الان ماشین ما یکمی گیج میزنه تو نشان دادن آب
یعنی باید روی خانه 4 فن روشن بشه و روی خانه 3 فن خاموش بشه
اما در اصل میرهی روی خانه 4 و فن میزنه اما در پنل به ما همان 3 نشون میده. برخی اوقات هم درست هست.
یعنی کار فن درست هست . اما به ما بد نشون میده .
10 ماه پیش سنسور اب کله مشکی رو عوض کردم. اون موقع میرفت روی خانه 5 و دیر فن میزد که درست شد.
الان مشکل از سنسور هست یا فشنگی؟

اگر فن سر موقع روشن و خاموش میشه پس مشکلی نداره و ایراد برمیگرده به نشانگر حرارت که بیشتر پرایدها با اون درگیر هستن.
یک فشنگی نشانگر حرارت مشکی ( مطابق نمونه ای که قبلا نشان دادم) بگیرید و تعویض کنید چون معمولا نمونه های مشکلی ( معروف به تویوتایی) با برق پراید هماهنگی بهتری داره.
یک دلیل دیگه ممکنه از شل بودن برق منفی بدنه باشه که باید چک کنید و تمام اتصالات برق منفی بدنه از سرباطری تا روی شاسی و گیربکس را تمیز و محکم کنید همینطور اتصال منفی موتور به بدنه که سمت راست موتور وجود داره. ( از بدنه موتور به سمت داخل گلگیر پیچ شده)

Life24
24-07-2015, 18:48
اگر فن سر موقع روشن و خاموش میشه پس مشکلی نداره و ایراد برمیگرده به نشانگر حرارت که بیشتر پرایدها با اون درگیر هستن.
یک فشنگی نشانگر حرارت مشکی ( مطابق نمونه ای که قبلا نشان دادم) بگیرید و تعویض کنید چون معمولا نمونه های مشکلی ( معروف به تویوتایی) با برق پراید هماهنگی بهتری داره.
یک دلیل دیگه ممکنه از شل بودن برق منفی بدنه باشه که باید چک کنید و تمام اتصالات برق منفی بدنه از سرباطری تا روی شاسی و گیربکس را تمیز و محکم کنید همینطور اتصال منفی موتور به بدنه که سمت راست موتور وجود داره. ( از بدنه موتور به سمت داخل گلگیر پیچ شده)

ممنون از پاسخ شما
شما ی فرمائید ما این رو باید تعویض کنیم؟

اما فن درست داره عمل میکنه..چرا از اون فشنگی بالایی نمیتونه باشه؟ خوب شما فرمودید اون هست که دمای اب رو نشون میده در پنل

camaro lt
24-07-2015, 18:58
ممنون از پاسخ شما
شما ی فرمائید ما این رو باید تعویض کنیم؟

اما فن درست داره عمل میکنه..چرا از اون فشنگی بالایی نمیتونه باشه؟ خوب شما فرمودید اون هست که دمای اب رو نشون میده در پنل

این فشنگی فن هست که باعث روشن و خاموش شدن فن رادیاتور میشه و کاری با این نداریم
فشنگی نشانگر حرارت را تعویض کنید که در تصویر قبلی نشان دادید. نمونه هایی در بازار هست که بخش قرمز رنگ آن به رنگ مشکی است( قبلا در پیام خصوصی برای شما تصور فرستادم ) و این نمونه برای پراید انژکتوری بهتر جواب داده البته بازهم بگیر نگیر داره چون باید ماشین کاملا چک بشه تا دلیل اشتباه نشانگر معلوم بشه و البته این یکی از دلایل شایع هست

Life24
24-07-2015, 23:03
جسارتا اسم ها رو میشه بفرمائید؟
به این میگن سنسور دمای آب؟

و اونی که بالای این هست در عکس قبلی نشان دادم میشه فشنگی آب؟

camaro lt
24-07-2015, 23:44
سنسور، حسگر، فشنگی
همه یک معنی داره و فرقی نمیکنه.

در اینجا فشنگی بزرگ با رنگ سبز مربوط به فن هست که روی پراید انژکتوری استفاده میشه ( مدلهای مربوط به پراید کاربراتوری فرق می کنه)
نمونه با رنگ سر مشکلی هم داره که تفاوت رنگها مربوط به زمان به کار انداختن فن رادیاتور هست.

فشنگی کوچکتر با رنگ قرمز ( یا نارنجی) مربوط به نشانگر حرارت موتور هست
این هم نمونه هایی با رنگ سر مشکی داره که گویا روی پراید انژکتوری بهتر کار میکنه

iranch
25-07-2015, 23:56
درود کسی میتونه بگه اتصال بدنه پراید کجاست؟؟؟ من فقط یکی شو دیدم که نزدیک سینی باطری هست...باید پیچ رو باز کنم و تمیزش کنم و مجدد ببندم؟ همین؟؟؟؟ :n17:

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-07-2015, 01:30
ممنون از پاسخ شماشما می فرمائید ما این رو باید تعویض کنیم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما فن درست داره عمل میکنه..
چرا از اون فشنگی بالایی نمیتونه باشه؟ خوب شما فرمودید اون هست که دمای اب رو نشون میده در پنل
سلام
تمام قطعات ماشین قابل تست هست تا بیخود و از روی حدس و گمان قطعه تعویض نکنیم
اون سنسوری که فقط یک سیم بهش وصل میشه , سنسوری هست که به آمپر آب وصله
به انگلیسی اسمش coolant temperature sensor هست . حسگر دمای کولانت
برای تست آمپر حرارت کافیه سیم رو از سنسور جدا کنین و فقط 2 ثانیه بزنین به بدنه ی موتور . باید آمپر بره روی قرمز .
برای تست خود سنسور هم کافیه سبمش رو بکشین و با اهم متر , سیم قرمز اهم متر به سر سنسور وصل بشه و سیم سیاه اهم متر به بدنه ی موتور وصل بشه . با تغییر دمای موتور مقاومتش تغییر میکنه ( معمولاً با افزایش دما مقاومتش کم میشه )
==============================
اونی که یک سیم دو رشته ای با یک فیش بهش وصل میشه , سنسور دمای کولانت موتور هست . engine coolant temperature sensor و به کامپیوتر وصل هست تا کامپیوتر بدونه موتور سرده یا نیم گرم یا گرم یا داغ
این سنسور با تغییر ولتاژ با کمپیوتر حرف میزنه و پیام میده . هر چی داغتر بشه مقاومتش بیشتر یا کمتر میشه (بستگی به طراحیش داره )
همیشه یک ولتاژ ثابتِ 4.5 ولت از کامپیوتر میگیره
وقتی دماش تغییر کنه مقاومتش تغییر میکنه و باعث افت ولتاژ 4;5 ولتی میشه و کمپیوتر با تغییرات ولتاژ میفهمه موتور چقدر گرم هست تا بتونه مقدار سوخت و زمان جرقه رو تغییر بده و همچنین بدونه آیا لازمه فنِ رادیاتور روشن بشه یا نه و با دور کند روشنش کنه یا دور تند .
در بیشتر ماشینها اگر با موتور سرد و روشن , یک سیم به رشته ای که 4.5 ولت هست وصل کنین و سر دیگه سیم رو بزنین به بدنه , یک دفعه ولتاژش افت میکنه و میشه 1.5 ولت یا یک ولت و کامپیوتر فن رو با دور تند روشن میکنه .
برای تست این سنسور :
موتور روشن
فیشش رو بکشین
باید فن با دور کند روشن بشه
اگر روشن شد پس مدار دور کند سالمه
اگر روشن نشد پس یا رله ی دور کند خرابه و یا مقاومتِ دور کند سوخته (اگر دور کند مقاومت داره مثل ماتیز که کنار باتری نصب شده )
برای تست دور تند در ماشینی که کولر نداره :
رله ی دور کند رو بردارین
مقداری از آب رادیاتور رو بکشین
موتور روشن
صبر کنین تا حرارت به نصف برسه و یا اندکی از نصف رد بشه
اگر فن با دور تند روشن نشد پس مدارش ایراد داره (فیوز , رله ی دور تند , )
اگر حرارت از نصف گذشت و فن روشن نشد پس مدار دور تند مشکل داره . ماشین رو فوراً خاموش کنین و صبر کنین تا موتور کاملاً سرد بشه بعدش تا خط min (cold) ضد یخ ( کولانت ) بریزید توی رادیاتور
برای تست دور تند یک راه ساده تر هم هست برای ماشینی که کولر داره :
رله ی کند رو بردارین تا دور کند کار نکنه
موتور روشن
کولر روشن . باید همون موقع فن با دور تند روشن بشه
این تست برای بیشتر ماشینها جوای میده
اگر به کار سنسور حرارت موتور که به کامپیوتر وصله شک دارین میتونین فیشش رو بکشین و در حالت سرد و نیم گرم و کاملا گرم مقاومتش رو اندازه بگیرین . اگر تغییر میکنه پس سالمه .
==========================
بعضی ماشینها فقط همون سنسور دو سیمه رو داره
بعضی ماشینها 3 تا سنسور داره که یکیش برای دور کند و یکی تند و یکی برای آمپر حرارت هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-07-2015, 01:54
درود کسی میتونه بگه اتصال بدنه پراید کجاست؟؟؟ من فقط یکی شو دیدم که نزدیک سینی باطری هست...باید پیچ رو باز کنم و تمیزش کنم و مجدد ببندم؟ همین؟؟؟؟ :n17:سلام
مهمترینش همونه
اگر خودرو ایرانی هست ممکنه برای تبعیّت از اقتصاد مقاومتی !!! و چاپیدنِ هر چه بیشتر مردم , سیم نازک استفاده کرده باشند . خودتون یک سیم بهش اضافه کنین . در کار سیستمهای برقی ماشین خیلی تاثیر داره

بله , از بدنه بازش کنین . اگر زنگ یا شوره زده , تمیز و براقش کنین و جای نصبش رو هم تمیز کنین و محکم ببندینش
معمولاً روی گلگیر سمت شاگرد یا کنار چراغ جلو سمت شاگرد هم یکی دیگه هست

iranch
26-07-2015, 01:56
سلام
مهمترینش همونه
اگر خودرو ایرانی هست ممکنه برای تبعیّت از اقتصاد مقاومتی !!! و چاپیدنِ هر چه بیشتر مردم , سیم نازک استفاده کرده باشند . خودتون یک سیم بهش اضافه کنین . در کار سیستمهای برقی ماشین خیلی تاثیر داره

بله , از بدنه بازش کنین . اگر زنگ یا شوره زده , تمیز و براقش کنین و جای نصبش رو هم تمیز کنین و محکم ببندینش
معمولاً روی گلگیر سمت شاگرد یا کنار چراغ جلو سمت شاگرد هم یکی دیگه هست

سلام شرمنده نوع سیم برای اضافه کردن فرق نداره؟ چطوری اضافه کنم؟ از سر منفی باطری سیم بکشم و همان جا قبل ببندمش؟

hapal888
26-07-2015, 07:32
سلام دوستان عزیز
من تقریبا 10 روز پیش ef7پایه گازسوز تحویل گرفتنم تا الان این مشکلات خودشو نشون داده
3وز اول نشتی روغن از پیچ تخلیه فک کنم گیربکس هر روز به اندازه یه کف دست که بعد قطع شد
2.لقی صندلی راننده
3 هنگام بالا رفتن شیشه راننده یه صدای تق مانند می دهد
4.صدای تق تق تسمه هنگام روشن شدن که بعد از کمی رانندگی برطرف می شد که الان هم یه خط درمیان اینجوری میشه
5. خلاصی داشتن دنده هنگامی ماشین در حال حرکت هست وحرکت های یهمقدار بیشتر از حرکت های عادی دسته دنده(دسته دنده رو وقتی بسمت بالا می کشم اندازه نیم سانت تغییر ر می کنه که تو هیچ ماشینی این وضعیت رو ندیدم 6.هنگامی که پا رو از رو گاز بر میدارم در سرعت پایین ماشین یه حالت سکته مانند داره یا تقه میخوره این حالت برای زمانی که پا رو از کلاج ور می دارم هست.....از دوستان معذرت میخوام بابت این متن طولانی بالاخره این است خودرو ملی با موتور ملی
از اساتید عاجزانه درخواست دارم بدونم این مشکلات چگونه رفع میشه و مشکل از کجاست مخصوصا مشکلات گیر بکس و دسته دنده ایا شامل گارنتی هست بدلیل مشغله کاری فعلا فرصت ندارم ببرم نمایندگی کیلومتر ماشین 900هست خدا اخر عاقبت مارو با این ماشین بخیر کنه :n28::n28::n28::n28::n28::n30::n27::n28::n28::n28: :n28: ................با تشکر

Life24
26-07-2015, 15:08
دوستان سلم
برای مشکل آمپر آب، که میاد تا خانه 3
و وقتی هم بره دما بالا و فن بزنه باز هم روی 3 هست. یعنی اصلا 4 نمیره
شاید اگر 1 ساعت رانندگی کنیم، فقط 1 بار بره روی خانه 4
جدیدا این طور شده
امروز ان فشنگی اب که یک فیش داخلش هست رو در اوردم.مقاومت ش وقتی ماشین خنک بود 297 اهم بود. روشن کردم هی مقاومتش کم شد تا دیگه نزدیک های 60 اهم رسید
وقتی فن روشن شد، دیدم 55 اهم رسیده و دیگه کمتر نشد و بعدش که فن خاموش شد رفت حدود 60 اهم
یعنی تا 65 اهم سریع کم میشد.اما دیگه حدود 65 تا 60 کم نشد و حداکثر رسید به 55 اهم.
این الان مشکل داره؟
راستی سوکت سنسور آب رو هم که سوکت 2 سیم میخوره بهش باز کردم.دیدم خود سوکت و خود فشنگی مقدار خیس هست. طبیعی هست؟ یا خراب هست و اب میده؟
الان من نمیدانم کدام یک خراب هست!
اما فن روشن و خاموش میشه وقتی دما میره بالا. منتها نشانگر همیشه 3 هست

camaro lt
26-07-2015, 23:24
ممکنه برق منفی بدنه ضعیف باشه . تمام اتصالات برق منفی به بدنه که از کابل منفی متصل شده را چک و تمیز کنید ( روی شاسی و گیربکس ) و یک سیم منفی از موتور به بدنه در سمت راست موتور هست که اونهم باید از نظر اتصال کامل چک کنید. در صورت امکان چند منفی دیگه به بدنه و موتور بدید چون کلا سیمکشی پراید ضعیف هست.

اگر خیس شدن زیاده یعنی نشتی داره. عکس بگذایرد تا جریان واضحتر باشه.

Life24
26-07-2015, 23:45
ممکنه برق منفی بدنه ضعیف باشه . تمام اتصالات برق منفی به بدنه که از کابل منفی متصل شده را چک و تمیز کنید ( روی شاسی و گیربکس ) و یک سیم منفی از موتور به بدنه در سمت راست موتور هست که اونهم باید از نظر اتصال کامل چک کنید. در صورت امکان چند منفی دیگه به بدنه و موتور بدید چون کلا سیمکشی پراید ضعیف هست.

اگر خیس شدن زیاده یعنی نشتی داره. عکس بگذایرد تا جریان واضحتر باشه.

سلام
ممنون از پاسخ شما
امروز سینی باطری رو باز کردن و با تمام قوت ، هر چه سعی کردم، پیچ روی گیربکس مال اتصال بدنه باز نشد....دیگه اخر خوب تمیزش کردم. و ان سیمی که روی بدنه هم هست همین طور.

الان با توجه به مقاوتمتی که از فشنگی کله قرمز تک سیم گرفتم، درست کار میده؟
والا سوکت اون فشنگی کله مشکی مال ECU رو برداشتم و بزنم سرجاش، و تمیز کنم . دیدم آب داخلش هست. بعد که خم شدم. دیدم خود فشنگی هم داخلش آب هست.
من واتر پمپ عوض کردم اما یاد ندارم که اب ریخته شده باشه داخلش ..
ترموستات هم 4 شنبه پیش عوض کردم . منتها وقتی ترموستات باز کرد. چون واتر پمپ باز شده بود . اب درون جنت نبود که بگیم ریخته باشه روی فشنگی
یکمی اب ریختیم برای شتشو ناحیه واتر پمپ ،شاید ریخته درون سوکت و فشنگی

تازه از 4 شنبه تو این گرما خشک نشده !!

آخه فشنگی جایی نداره که بخواد اب ازش بیاد بیرون!

camaro lt
27-07-2015, 01:09
سلام
ممنون از پاسخ شما
امروز سینی باطری رو باز کردن و با تمام قوت ، هر چه سعی کردم، پیچ روی گیربکس مال اتصال بدنه باز نشد....دیگه اخر خوب تمیزش کردم. و ان سیمی که روی بدنه هم هست همین طور.

الان با توجه به مقاوتمتی که از فشنگی کله قرمز تک سیم گرفتم، درست کار میده؟
والا سوکت اون فشنگی کله مشکی مال ECU رو برداشتم و بزنم سرجاش، و تمیز کنم . دیدم آب داخلش هست. بعد که خم شدم. دیدم خود فشنگی هم داخلش آب هست.
من واتر پمپ عوض کردم اما یاد ندارم که اب ریخته شده باشه داخلش ..
ترموستات هم 4 شنبه پیش عوض کردم . منتها وقتی ترموستات باز کرد. چون واتر پمپ باز شده بود . اب درون جنت نبود که بگیم ریخته باشه روی فشنگی
یکمی اب ریختیم برای شتشو ناحیه واتر پمپ ،شاید ریخته درون سوکت و فشنگی

تازه از 4 شنبه تو این گرما خشک نشده !!

آخه فشنگی جایی نداره که بخواد اب ازش بیاد بیرون!

موضوعات را بشدت با همدیگه درگیر کردید جوری که اصلا سر و ته قضیه دیگه مشخص نیست!
پاسخهای قبلی من را به دقت مطالعه کنید و بکار ببرید

Life24
27-07-2015, 01:21
موضوعات را بشدت با همدیگه درگیر کردید جوری که اصلا سر و ته قضیه دیگه مشخص نیست!
پاسخهای قبلی من را به دقت مطالعه کنید و بکار ببرید

جسارتا یک سیم بگیرم و بچپونم داخل بسط منفی باطری؟ بعد کجا پیچ کنم اون سرش رو؟
چه سیمی باید بخرم؟

Life24
27-07-2015, 02:23
دوستان سلام
در حالت درجا من وقتی پام رو چند بار پشت سر هم بزنم روز ترمز. دور موتور یک سر گاز میره بالا و بر میگرده سر جاش
مال همه این طوریه؟

camaro lt
27-07-2015, 07:07
دوستان سلام
در حالت درجا من وقتی پام رو چند بار پشت سر هم بزنم روز ترمز. دور موتور یک سر گاز میره بالا و بر میگرده سر جاش
مال همه این طوریه؟

توجه بفرمایید:

اتومبیل شما به دلایل زیادی دچار عیب و ایراد شده که صرفا با صحبت کردن در موردش توی نت و انجام تعمیرات ناقص و اشتباه توسط خودتون درست نخواهد شد و بلکه ایرادات دیگه ای ممکنه به اون اضافه شه.
در مورد درجه نشانگر حرارت همانطور که قبلا هم گفتم:
مشکلی هست که برای تمام پرایدها اعم از کاربراتوری و انژکتوری پیش میاد و دلیل اصلی اون هم فشنگی نشانگر حرارت است. این فشنگی ها به هیچ وجه قابل تشخیص از نظر سالم بودن یا نبودن بجز نصب بر روی خودرو نیستند چون همه ساخت چین و یا ایران بوده و یا اینکه کیفیت کمی دارن . به عنوان یک فروشنده قطعات یدکی که سالهاست با اینجور قطعات سر و کار دارم و از این دست مشکلات زیاد دیدم، توصیه اکید میکنم که بیشتر از این خودتان را آزار ندید و وقت خودتون را با انجام آزمایشات بیهوده و خسته کننده هدر ندید.
در مورد خیس بودن فشنگی یا سوکت و یا هرجای دیگه:
به احتمال قوی یک نشت آب وجود داره که باید پیدا کنید مثلا درب ترموستان خوب سوار نشده یا پوسیدگی داره، جنت رادیاتور ترک خورده و یا خوب بسته نشده، و یا خود فشنگی خراب هست و آب نشت میکنه.
باید با دقت همه چیز را کنترل کنید
در نهایت توصیه می کنم حتما قبل از هر کاری ماشین را به یک تنظیم موتور ماهر و وارد نشان بدید تا از نظر سلامت تنظیم موتور هم مکانیکی و هم نرم افزاری چک بکنه و بعد به سراغ بخشهای دیگه برید.

Life24
27-07-2015, 08:13
سلام متاسفانه برقکار خوب اصلا نیست. من که ندیدم.یک مشت اطلاعات غلط دارند.
یکی میگفت برو فشنگی کله سبز مال ساژم بخر. اون یکی میگفت خوبه، خنک هست که درجه روی 3 هست..
ECU خطای خاصی نداره و مکانیک هم موقع تعویض واشر درب سوپاپ و اینها و ترموستات چیز خاصی مشاهده نکرد و من بالای سرش بودم، خوب کار کرد.
من فشنکی رو تعویض میکنم و بررسی نشتی آب میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.

camaro lt
27-07-2015, 12:04
سلام متاسفانه برقکار خوب اصلا نیست. من که ندیدم.یک مشت اطلاعات غلط دارند.
یکی میگفت برو فشنگی کله سبز مال ساژم بخر. اون یکی میگفت خوبه، خنک هست که درجه روی 3 هست..
ECU خطای خاصی نداره و مکانیک هم موقع تعویض واشر درب سوپاپ و اینها و ترموستات چیز خاصی مشاهده نکرد و من بالای سرش بودم، خوب کار کرد.
من فشنکی رو تعویض میکنم و بررسی نشتی آب میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.

دوست گرامی متاسفانه شما به هیچ وجه به توضیحات توجه نمی کنید!

فشنگی نشانگر درجه حرارت آب را باید تعویض کنید و رنگ مشکی بگیرید که قبلا در موردش توضیح دادم و عکس هم فرستادم.
کاری به فشنگی فن نداشته باشید. فشنگی فن و فشنگی نشانگر حرارت دو قطعه کاملا مستقل و مجزا است و کارکرد اونها ارتباطی با هم نداره.
در مورد تعمیرکار ماهر این وضعیت در همه جای کشور هست و باید با سوال از دوستان و همکاران و آشنایان که تجربه دارند ببینید چه کسی بهترین کار را انجام میده؟
موفق باشید

Life24
28-07-2015, 10:31
دوستان عزیز سلام و وقت بخیر
من رفتم امروز یک فشنگی حرارت خریدم. چون مقداری نشتی هم از فشنگی فن هم بود. دیگه کار رو یکسره کردم و یک فشنگی فن هم خریدم.
هنوز نصب نکردم و هوا گرم هست و گذاشتم بعد از ظهر اما یک سوال:
پارسال پیش همین فرد(یدکی سایپا) رفتم و گفتم فشنگی فن خراب شده و طرف سبز انداخته برای ما و مثل قدیم نیست . و اون موقع یک فشنگی مشکی داد و گفت ماشین شما زیمنس هست و باید مشکی بندازی
امروز همین فرد کله سبز به ما داد. بهش گفتم این باید مشکی باشه،گفت کله سبز زدن(چینی هم هست) اما در اصل مقاومت ش ، مثل مشکی هست. و مشکلی نداره
نظر دوستان چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-07-2015, 12:01
دوستان سلمبرای مشکل آمپر آب، که میاد تا خانه 3و وقتی هم بره دما بالا و فن بزنه باز هم روی 3 هست. یعنی اصلا 4 نمیرهشاید اگر 1 ساعت رانندگی کنیم، فقط 1 بار بره روی خانه 4جدیدا این طور شدهامروز ان فشنگی اب که یک فیش داخلش هست رو در اوردم.مقاومتش وقتی ماشین خنک بود 297 اهم بود. روشن کردم هی مقاومتش کم شد تا دیگه نزدیک های 60 اهم رسیدوقتی فن روشن شد، دیدم 55 اهم رسیده و دیگه کمتر نشد و بعدش که فن خاموش شد رفت حدود 60 اهمیعنی تا 65 اهم سریع کم میشد.اما دیگه حدود 65 تا 60 کم نشد و حداکثر رسید به 55 اهم.این الان مشکل داره؟
راستی سوکت سنسور آب رو هم که سوکت 2 سیم میخوره بهش باز کردم. دیدم خود سوکت و خود فشنگی مقدار خیس هست. طبیعی هست؟
یا خراب هست و اب میده؟ الان من نمیدانم کدام یک خراب هست!اما فن روشن و خاموش میشه وقتی دما میره بالا.
منتها نشانگر همیشه 3 هستسلام
اگر فشنگی خیس هست پس یا شل بسته شده یا خرابه و نشتی داره . باید ببینین دقیقاً از کجاش آب میده . اگر از داخل هست پس مشکل داره . شاید با خشک کردنش و تمیز کردنش بشه با چسب دوقلو قوی درستش کرد
اگر از پیچش هست پس شله
در مورد دمای آب, ترموستات دما رو ثابت نگه میداره و نمیذاره بالا بره یا پائین بیاد
اگر درجه ی 3 همون درجه ی نرمالِ آمپر هست پس مشکلی نداره
مهم اینه که با گرمتر شدن موتور و یا روشن کردن کولر , فن روشن بشه
اگر هوا خیلی گرم باشه و توی ترافیک باشین و یا کولر هم روشن کرده باشین دما از حد نرمال میره بالاتر که طبیعی هست اما اگر خیلی از حد نرمال میره بالاتر باید موقتاً کولر رو خاموش کنین تا موقع راه افتادن
اگر بدون کولر توی ترافیک دما از حد نرمال خیلی میره بالاتر پس یا بیرون رادیاتور کثیفه یا خیلی از پره های روزنه های رادیاتور له شده یا آب معمولی توی رادیاتور هست یا آب کم هست یا آب معمولی توی رادیاتوره یا ترموستات استاندارد نیست یعنی مثلا باید 75 درجه باشه اما 82 نصب شده و یا موتور تنظیم نیست و گرمای زیاد تولید میکنه یا پروانه ی فن مشکل داره یا موتور فن مشکل داره و با سرعت کم میچرخه یا واتر پمپ پره هاش و خرده شده و کوچک شده و در دور آرام آب رو خوب به جریان درنمیاره

Life24
28-07-2015, 15:57
دوستان عزیز سلام و وقت بخیر
من رفتم امروز یک فشنگی حرارت خریدم. چون مقداری نشتی هم از فشنگی فن هم بود. دیگه کار رو یکسره کردم و یک فشنگی فن هم خریدم.
هنوز نصب نکردم و هوا گرم هست و گذاشتم بعد از ظهر اما یک سوال:
پارسال پیش همین فرد(یدکی سایپا) رفتم و گفتم فشنگی فن خراب شده و طرف سبز انداخته برای ما و مثل قدیم نیست . و اون موقع یک فشنگی مشکی داد و گفت ماشین شما زیمنس هست و باید مشکی بندازی
امروز همین فرد کله سبز به ما داد. بهش گفتم این باید مشکی باشه،گفت کله سبز زدن(چینی هم هست) اما در اصل مقاومت ش ، مثل مشکی هست. و مشکلی نداره
نظر دوستان چیه؟
سلام
دوستان امروز مجدد رفتم سوکت فشنگی آب رو باز کردم، دیدم داخل فشنگی خیس هست.
الان هم کله سبز به ما داده ، یدکی سایپا. بعد هم میگه این همان مشکی هست این سری این طور زدن. میگه روش کد زده . همونه
فشنگی فن که امروز خریدم. مقاومت ش حدودا 1800 اهم هست. اگر از دوستان کسی لطف کنه ، فشنگی کله مشکی نو داره، مقاومتش اندازه بگیره .. بینیم چقدر هست

Life24
28-07-2015, 17:06
دوستان سریال روی جعبه فشنگی فن 524014 است.

Life24
29-07-2015, 19:38
سلام
عزیزان سنسور دمای اب پراید شرکتی با کد 524014 ایا مربوط به ساژم هست یا زیمنس؟

ali_yari5
30-07-2015, 13:09
سلام دوستان، دو سوال داشتم خدمتتون،
1- بنده یه Infiniti i35 اتومات دارم که از اگزوزش دود سفید میاد بیرون،"دور اگزوز هم کمی خیس هستش"، همچنین آب رادیاتش هم هر یکی-دو ماه خالی میشه، میشه بفرمایید مشکل کجا می تونه باشه؟ ترک سیلندر یا سوختن واشر سرسیلندر؟ یا .....
2- الان که تابستون هستش و تو اینجا دمـا به 34 درجه هم میرسه، من از روغن 10w-30 استفاده کردم، این کارم اشتباه بوده؟ .... ممنون

camaro lt
30-07-2015, 13:37
سلام دوستان، دو سوال داشتم خدمتتون،
1- بنده یه Infiniti i35 اتومات دارم که از اگزوزش دود سفید میاد بیرون،"دور اگزوز هم کمی خیس هستش"، همچنین آب رادیاتش هم هر یکی-دو ماه خالی میشه، میشه بفرمایید مشکل کجا می تونه باشه؟ ترک سیلندر یا سوختن واشر سرسیلندر؟ یا .....
2- الان که تابستون هستش و تو اینجا دمـا به 34 درجه هم میرسه، من از روغن 10w-30 استفاده کردم، این کارم اشتباه بوده؟ .... ممنون

هر دو مورد سوختن واشر سرسیلندر و ترک خوردن سیلندر یا سرسیلندر باعث قاطی شدن آب و روغن میشه، اما الان چون آب و روغن هنوز قاطی نشده و فقط آب کم میکنه ممکنه به دلیل سوختن بخشی از واشر سرسیلندر باشه که در نزدیک دهانه یکی از سیلندرها رخ داده و آب فقط وارد همان سیلندر میشه و بخار میشه.

شمعها را باز کنید و ببینید کدام شمع و سیلندر دارای ذرات آب هست؟
و البته بهترین راه بازکردن سرسیلندر هست که مشخص بشه مشکل از کجاست.
دمای 34 درجه زیاد نیست و مشکلی نداره . از روغن توصیه شده کارخانه برای اتومبیل استفاده کنید.
معمولا روغنهای 20W50 بیشترین کاربرد را در خودروهای سواری بنزینی دارن

Life24
01-08-2015, 00:08
سلام
دوستان یک مشکل جدید:
اگر یادتون باشه من واتر پمپ اب میداد و عوض کردم و ترموستات هم چون 3 سال کار کرده بود، با نو عوض کردم و همان 82 درجه فابریک انداختن روش.
خوب مشکلی که بود (چند روز قبل هم بود)..اینکه امپر اب اکثرا روی 3 بود و روی 4 نمیرفت و در 3 سال اخیر این طور نبود.
به هر حال داخل سنسور اب سر مشکی خیس بود . از یک جایی اب رفته بود و کار نداریم. امروز خشک کردمش کامل.
حالا روشن کنم و دما که به نقطه ای برسه که باید فن روشن بشه، فن روشن میشه اما بعد دیگه فن خاموش نمیشه!
فکر کنم فشنگی خلاص کرده درسته؟ اگر از رله بود. باید موقع خنکی هم فن کار میکرد که این طور نیست
یعنی الان خنک هست . روشن کنم فن یکسره نیست. وقتی یکبار فن بزنه. دیگه خاموش نمیشه. فکر کنم سنسنور دمای اب دستور نمیده که خاموش بشه فن

Life24
01-08-2015, 01:23
لازم به ذکر است که اتصال بدنه روی گیربکس و بدنه رو تمیز و محکم کردم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-08-2015, 09:18
تکراری . لطفا حذف شود . .......................,,

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-08-2015, 09:21
سلامدوستان یک مشکل جدید:اگر یادتون باشه من واتر پمپ اب میداد و عوض کردم و ترموستات هم چون 3 سال کار کرده بود، با نو عوض کردم و همان 82 درجه فابریک انداختن روش.خوب مشکلی که بود (چند روز قبل هم بود)..اینکه امپر اب اکثرا روی 3 بود و روی 4 نمیرفت و در 3 سال اخیر این طور نبود.به هر حال داخل سنسور اب سر مشکی خیس بود . از یک جایی اب رفته بود و کار نداریم. امروز خشک کردمش کامل.حالا روشن کنم و دما که به نقطه ای برسه که باید فن روشن بشه، فن روشن میشه اما بعد دیگه فن خاموش نمیشه!فکر کنم فشنگی خلاص کرده درسته؟
اگر از رله بود. باید موقع خنکی هم فن کار میکرد که این طور نیستیعنی الان خنک هست . روشن کنم فن یکسره نیست. وقتی یکبار فن بزنه.
دیگه خاموش نمیشه. فکر کنم سنسنور دمای اب دستور نمیده که خاموش بشه فنسلام

ممکنه رله مشکل داره و قطع نمیکنه
وقتی فن روشن میشه رله ی فن رو همون موقع بردارین . باید فن فوراً خاموش بشه
رله ی فن رو با یک رله ی دیگه که شبیه خودش هست (توی جعبه فیوز ) عوض کنین
اگر مشکل حل شد پس پلاتین توی رله نیچسبیده و کنده نمیشده . رله رو باز کنین و پلاتینش رو با سمباده ی نرم تمیز کنین
اگر با تعویض رله هم مشکل حل نشد پس به احتمال زیاد سنسور آب مشکل داره
موقع کار کردن فن , میتونین یک تکه یخ بچسبونین به قسمت فلزی سنسور . اگر فن خاموش شد پس سنسور حساسیتش کم شده

شاید هم شما اشتباه میکنین و رله و سنسور سالمه و به دلیلی دیگه مثل کثیفی بیرون رادیاتور یا وجود آب معمولی در سیستم یا رسوبات زیاد توی سیستم که باعث حرکت کند آب میشه

Life24
02-08-2015, 03:30
سلام و ممنون از کمک دوستان
سنسور دمای آب ، خراب شده بود و فن یکسره میزد . یعنی فن روشن میشد . دیگه خاموش نمیشد. هنوز خوب تست نکردم . منتها یکسره شدنش دیگه قطع شد

camaro lt
02-08-2015, 07:59
سلام و ممنون از کمک دوستان
سنسور دمای آب ، خراب شده بود و فن یکسره میزد . یعنی فن روشن میشد . دیگه خاموش نمیشد. هنوز خوب تست نکردم . منتها یکسره شدنش دیگه قطع شد

منظور شما فشنگی نشان دهنده حرارت هست یا فشنگی فن رادیاتور؟
فشنگی فن رادیاتور خراب باشه، فن یکسره روشن میشه. برای آزمایش فیش فشنگی را باز کنید ، فن یکسره روشن خواهد شد.

Life24
03-08-2015, 02:00
منظور شما فشنگی نشان دهنده حرارت هست یا فشنگی فن رادیاتور؟
فشنگی فن رادیاتور خراب باشه، فن یکسره روشن میشه. برای آزمایش فیش فشنگی را باز کنید ، فن یکسره روشن خواهد شد.

سلام
ممنون از پیگیری شما

خوب من یک خلاصه کار رو مجدد میگم.
واتر پمپ نشتی داشت و تعویض شد. همزمان ترموستات 82 انداختم(همان درجه که روش بود) . واشر درب سوپاپ عوض شد و فیلرگیری هم شد.
درب رادیاتور هرز میرفت و تعویض شد.
جنت برگشت کمی نشتی داشت و تعویض شد.
فشنگی کله قرمز تک فیش که وظیفه نشان دادن دمای اب به راننده داره ، تعویض شد.
همزمان روز اخر دیدم فن خاموش نمیشه . و سنسور فن 524014 خریدم که سر سبز هست اما کدش مال زیمنس هست و فروشنده هم گفت این مال زیمنس هست . ساژم کدش فرق داره.
الان احساس میکنم فن زیاد میزنه. عصر هم که رفتم بیرون و افتاب نبود ، فن خیلی طول میکشه تا خاموش شه.
درجه هم روی خانه 4 هست. چه فن بزنه و چه نزنه. روی 4 هست.
مثلا میشه تسمه تایم رو سفت بسته و این طور شده؟
اصلا از کجا بفهمیم مشکل کجاست!!!
111 کارکرد 68 هزار تا

Life24
03-08-2015, 17:47
عزیزان کسی نظری نداره؟ فن زیاد کار میکنه. یعنی روشن میشه ، دیر خاموش میشه، به نظرم زیاد کار میکنه کلا :n21:

camaro lt
03-08-2015, 21:02
عزیزان کسی نظری نداره؟ فن زیاد کار میکنه. یعنی روشن میشه ، دیر خاموش میشه، به نظرم زیاد کار میکنه کلا :n21:

فشنگی درجه پایین نصب کنید همان مدلی که قبلا بوده

Life24
03-08-2015, 21:11
فشنگی درجه پایین نصب کنید همان مدلی که قبلا بوده

سلام
فشنگی فن؟ یا سنسور نشانگر دمای اب؟
سنسور نشانگر هم رنگ خودش انداختم. واشر نارنجی.که همش روی 4 هست. حالا میگیم خطا داره . هیجی
اما در اصل فن زیاد میزنه و دیر خاموش میشه فن.
فشنگی فن سر سبز هست اما به فروشنده هم گفتم . گفت کد 524014 هست و مال زیمنس هست. تو اینترنت هم چرخی زدم دیدیم مال زیمنس هست همین کد

Life24
03-08-2015, 21:23
سلام
دوست عزیز یک نفر میگه سنسور کله مشکی من خریدم 27 هزار تومن شرکتی
من در سایت سایپا رفتم اصلا بیشتر از 10 تومن نیست
اصلا سنسور زیمنس این قیمت داریم؟

AMHSIN
03-08-2015, 21:56
ببین موقعی که فن روشن و خاموش میشه امپر کجاست، اگر جایی همیشگی روشن و خاموش میشه نشون میده مدار فن وسنسورها احتمالا مشکلی ندارن و به دلایلی موتور زود خنک نمیشه

البته الان هوا گرمه و ممکنه دیر خاموش شدن فن به همین دلیل باشه، یه برق کار وارد هم براتون یه دیاگ بزنه بد نیست

Life24
03-08-2015, 23:59
سلام
بنده مطمئن شدم مشکل از سنسور دمای آب هست(همان که فن رو روشن و خاموش میکنه) ظاهرا این مدل چینی که مال شرکت سایپا هست و واردش کرده . خوب نیست
دوست عزیز camaro lt لطفا بفرمائید در بین مارک های ایرانی، سنسور کله مشکی برای زیمنس (که فن رو راه می اندازه) ، بهترین مدل ها کدام هست؟
اگر میشه به ترتیب چند شرکت رو نام ببرند که فردا در بازار بروم و یکی از اونها رو بتونم پیدا کنم.
ظاهرا سنسور های بی کیفیت بسیار فراوان هست

camaro lt
04-08-2015, 07:25
سلام
بنده مطمئن شدم مشکل از سنسور دمای آب هست(همان که فن رو روشن و خاموش میکنه) ظاهرا این مدل چینی که مال شرکت سایپا هست و واردش کرده . خوب نیست
دوست عزیز camaro lt لطفا بفرمائید در بین مارک های ایرانی، سنسور کله مشکی برای زیمنس (که فن رو راه می اندازه) ، بهترین مدل ها کدام هست؟
اگر میشه به ترتیب چند شرکت رو نام ببرند که فردا در بازار بروم و یکی از اونها رو بتونم پیدا کنم.
ظاهرا سنسور های بی کیفیت بسیار فراوان هست

اگر صرفا دنبال قطعه ساخت ایران هستید، برای اینکه سردرگمی بوجود نیاد، من شرکت " سامفر" را توصیه میکنم

Life24
04-08-2015, 07:47
اگر صرفا دنبال قطعه ساخت ایران هستید، برای اینکه سردرگمی بوجود نیاد، من شرکت " سامفر" را توصیه میکنم

ممنون
جسارتا این 3 تا فرق شون چیه؟ فقط کانکتور ها فرق داره انگار . که زده سر سبز و اون دو تا سر مشکی.
این چرا ساژم و زیمنس فرقی نزاشته؟!!

Life24
04-08-2015, 13:42
قبلی که نگاه کردم . لاما بوده. 10 ماه کار داد.

najee
04-08-2015, 17:11
نمیدونم چرا صبح ها که استارت میزنم ماشین با تک استارت روشن میشه میام سرکار ولی بعدازظهرها که میخوام برگردم باید سوییچ و3الی4ثانیه نگه دارم نمیدونم چار واقعا عجیبه من فکر میکنم به آفتاب وگرما مربوطه ولی چرا بقیه ماشینا اینجوری نمیشن و نمیدونم؟؟!!:n13:(131se)

najee
04-08-2015, 17:17
واینکه تو شتاب اولیه ازهمه ماشینهای هم رده خودش عقب میمونه به اصطلاح دیر پر میکنه ماشینم راهی نرفته البته از روز اول همینجوری بود6000تا کلا رفته تا دنده رو یک و دو میکنی حتی با دور موتور بالا میبینی همه ماشینا ازت جلو زدن تو سربالایی شخصا بادوستام تست کردم تا یک و دو میکنم اونا 200الی300متر جلوترمیرن:n13::n13:

حسن وف
04-08-2015, 19:35
با سلام. مشکل شما برای ماشین خودم(پراید 87) هم عینا پیش امده و کارهایی از جمله تعویض استپر. پمپ بنزین. مپ سنسور . سنسور دریچه گاز . صافی بنزین انجام شده و مشکل حل نشده.
با پیگیریهایی که انجام دادم دو مورد در این مشگل دخیل هستند. 1- سنسور دمای آب 2- شستوشوی انژکتورها:n13:

Life24
04-08-2015, 22:49
سلام
امروز به یک مورد جالب برخوردم.
رفتم برای خرید همین فشنگی فن.متاسفانه یدکی ها هر چی داشتن می دادن و میگفتن میخوره . همینه! بزن طوری نیست!
خلاصه زیر بار نرفتم و یکی ایرانی خریدم که بسته بندی شیک داشت و خلاصه پلمب شده بود . نصب کردیم رو ماشین. دیدیم سوکت جا نمیره
کلنجار رفتیم و نشد! فشنگی رو در اوردم . دیدم این برامدگی داخل فشنگی رو کارخونه برعکس زده!!!
خلاصه پس دادیم و کلی گشتیم تا تونستم سامفر مشکی مخصوص پراید رو بخرم.
فردا نصب میکنم و خبر میدم
ممنون از camaro lt بابت راهنمایی فنی و معرفی محصولات

Life24
05-08-2015, 13:42
دوستان عزیز سلام
متاسفانه قضیه ماشین ما پیچیده تر هم شد!
من رفتم فشنگی مارک سامفر اصلی رو خریدم که همه تائید ش هم می کنند.
انداختم روی ماشین. امپر روی شماره 4 میرفت همش. چه فن میزد و چه نمی زد.خوب کار به این نداشتم و گفتم یا خطا هست یا دما همین حدود داره می چرخه.
صبح بود و چندین بار فن خاموش و روشن شد و طبیعی بود.
ظهر ماشین روشن کردم. بار اول فن زد و خاموش شد و بار دوم که فن زد دیگه خاموش نشد .. تا خودم ماشین رو خاموش کردم. بعد سوئیچ رو که باز کردم دیدم دما امده روی خانه 2
ساعت 2 ماشین رو روشن کردم مجدد . دیدم فن زد و خاموش شد. بار دوم که فن زد . دیگر خاموش نشد! 4 دقیقه صبر کردم و خاموش نشد.
ماشین مجدد خاموش کردم و سوئیچ باز کردم دیدم امپر روی خانه 3 هست.

دوستان به نظرتون مشکل کجاست؟
من میگم ایا ممکن هست که رله فن در گرمی هوا ، گیر کنه؟ این رله کجاست؟
آیا ممکن هست به خاطر اتصال بدنه باشه؟ اگر اتصال بدنه هست پس چرا اول صبح این طور نیست؟
اگر گرمی هوا هست . بلاخره 5 دقیقه فن روشن باشه. این دما رو باید برسونه به 83 درجه که فن خاموش شه . حالا برای مدت کوتاه هم...
این رو خیلی مطمئن نیستم اما فکر میکنم درست هست. اگر کولر بزنم. بعد کولر خاموش کنم. می بینم که فن ها کلا خاموش میشود و بعد از مدتی که باز گرم بشه روشن میشه... جریان چیست؟>

shakiba.76
05-08-2015, 14:02
سلام ماشین پدرم سمند LX دو هفته هست که خراب شده یعنی اون روزی که از مسافرت برگشتیم بردیمش کارواش موتورش هم شستند هر چی استارت میزنیم روشن نمیشه تا حالا 6 تا تعمیر کار آوردیم به نمایندگی هم زنگ زدیم ولی نمیشه کسی اگه ایرادش رو میدونه بگه:n37:

Life24
05-08-2015, 18:28
دوستان یک مورد
الان رفتم ماشین روشن زدم و فن زد. 3 دقیقه صبر کردم و فن خاموش نشد. دیگه بیشتر صبر نکردم. 2 ثانیه دکمه کولر رو زدم و خاموش کردم. بعد دیدم دیگه فن کند هم که روشن بود خاموش شده .
کجای کار مشکل داره؟

- - - Updated - - -

دوستان یک مورد
الان رفتم ماشین روشن زدم و فن زد. 3 دقیقه صبر کردم و فن خاموش نشد. دیگه بیشتر صبر نکردم. 2 ثانیه دکمه کولر رو زدم و خاموش کردم. بعد دیدم دیگه فن کند هم که روشن بود خاموش شده .
کجای کار مشکل داره؟

sky-boy
05-08-2015, 19:34
دوستان لطفا کمک کنید مشکلم بدجوری رو مخم رفته.پراید 131 مدل 94 رو سه ماهه تحویل گرفتم و تازه 1000 تا باهاش رفتم که متوجه روغن ریزی اندکی از زیر موتور شدم.بردم نمایندگی کاسه نمد میل سوپاپ رو عوض کرد دیروز تحویل گرفتم و اومدم خونه دیدم باز روغن ریزی داره.واقعا متعجبم.چی کار باید کرد؟مشکل از کجا میتونه باشه؟؟

Life24
05-08-2015, 20:38
دوستان لطفا کمک کنید مشکلم بدجوری رو مخم رفته.پراید 131 مدل 94 رو سه ماهه تحویل گرفتم و تازه 1000 تا باهاش رفتم که متوجه روغن ریزی اندکی از زیر موتور شدم.بردم نمایندگی کاسه نمد میل سوپاپ رو عوض کرد دیروز تحویل گرفتم و اومدم خونه دیدم باز روغن ریزی داره.واقعا متعجبم.چی کار باید کرد؟مشکل از کجا میتونه باشه؟؟

بستگی داره کجا باشه روغن ریزی. باید دید نشتی کدام ناحیه هست.
شاید روغن سوخته قدیمی هست که داره میریزه و روغن ریزی جدیدی ندارید

camaro lt
06-08-2015, 07:57
دوستان یک مورد
کجای کار مشکل داره؟

فشنگی فن دقیقا همان رنگی باید باشه که قبلا روی ماشین نصب بود

سلام ماشین پدرم سمند LX دو هفته هست که خراب شده یعنی اون روزی که از مسافرت برگشتیم بردیمش کارواش موتورش هم شستند هر چی استارت میزنیم روشن نمیشه تا حالا 6 تا تعمیر کار آوردیم به نمایندگی هم زنگ زدیم ولی نمیشه کسی اگه ایرادش رو میدونه بگه

تمام کانکتورها و اتصالات و فیشها ی مربوط به کامپیوتر رله ها و ECU و... باز کرده و خشک کنید. مدتی درب موتور باز باشه و بگذارید آفتاب بهش بخوره تا ذرات آب خشک بشه. باید کامپیوتر اون هم ریست کنید

اکثر روغن ریزی های پراید از سمت محل نصب سنسور گردش میل سوپاپ است که دارای دوتا اورینگ بوده و بخاطر طراحی بد زود به زود فرسوده شده و روغن ریزی میکنه. در ادامه واشر سر درب سوپاپ و آخر همه واشر کارتل میتونه مشکل پیدا بکنه.
شل و یا بد بستن فیلتر روغن موتور و صدمه وارد شدن به فشنگی نشانگر روغن موتور هم باعث روغن ریزی میشه.
خودتان با دست موتور را تمیز کنید و بعد در طی چند روز مرتبا چک کنید که روغن از کجا شروع به نشت میکنه؟

Life24
06-08-2015, 08:35
با سلام به دوستان عزیز
الان از نمایندگی میام.
دیاگ زدیم و روی 90 روشن و روی 83 خاموش میشد فن. همه چیز اوکی بود. و فن یکسره نشد!
رفتیم مکانیک همون جا و چرخش اب رو نگاه کرد. گفت هیچ مشکلی نیست. و چرخش اب عالی است.گفت اگر ترموستات باشد که باید چرخش اب کند یا قطع شود.
خلاصه همه چیز خوب بود و خواستم ترخیص کنم ماشین رو. اونجا مسئول شون گفت . حالا که اومدی برو گوشه تعمیرگاه صبر کن تا فن یکسره بشه.
ایستادم و دیدم بله یکسره شد. طرف اومد بلای سر ماشین و یک سری نگاه کرد و چیزی نگفت. گفتم یک لحظه من کولر رو خاموش و روشن میکنم و فن ها خاموش میشه و همه چیز درست میشه.
و دید درست میگم.
اخر هم گفت به نظرم از فشنگی فن باید باشه.
یک فشنگی ن از سایپا خریدم و گذاشتم کنار.
یک فشنگی هم از شرکت سامفر گرفتم که معروف هست بهترین هست.
اخر هم امدیم خونه. معلوم نشد چی هست جریان.
فشنگی حرارتی اب هم عوض شدهو و سر قرمز بود و همان سرقرمز انداختم روش.
فشنگی فن هم سر مشکی انداختم.
به طرف گفتن از اتصال بدنه یا رله میتونه باشه. گفت نه . از اونها نیست. 2 بار هم بهش گفتم. شاید از رله باشه . گفت نه.

Life24
06-08-2015, 16:57
دو تا رله تکی نو خریدم و گذاشتم. درست نشد.تنها راهش .خاموش و روشن کردن کولر هست

ali_yari5
07-08-2015, 01:17
-------------------

ali_yari5
07-08-2015, 01:22
آقا این Infiniti i35 ما دیروز حین حرکت"درحالیکه کولر روشن بود" یهو یکمی به ریپ افتاد بعد دیدم از کاپوت کمی دود بیرون میزنه، سریع وایسادم در کاپوت رو باز کردم دیدم آب رادیات "کولنت" زده بیرون و داخل کاپوت خیس شده" متوجه نشدم نشتی از کجا بوده"، بعد در رادیات رو باز کردم دیدم رادیات هیچ آبی نداره ،بعد آب ریختم تو رادیات بعد بدون مشکل ماشین کار کرد، بنطرتون مشکل کجا هستش؟ چرا ماشین ریپ زد؟ دلیل بیرون زدن آب رادیات چی بوده؟" اینم بگم مدتی هست که بوی ضدیخ رو حس میکنم". ممنون

camaro lt
07-08-2015, 07:22
آقا این Infiniti i35 ما دیروز حین حرکت"درحالیکه کولر روشن بود" یهو یکمی به ریپ افتاد بعد دیدم از کاپوت کمی دود بیرون میزنه، سریع وایسادم در کاپوت رو باز کردم دیدم آب رادیات "کولنت" زده بیرون و داخل کاپوت خیس شده" متوجه نشدم نشتی از کجا بوده"، بعد در رادیات رو باز کردم دیدم رادیات هیچ آبی نداره ،بعد آب ریختم تو رادیات بعد بدون مشکل ماشین کار کرد، بنطرتون مشکل کجا هستش؟ چرا ماشین ریپ زد؟ دلیل بیرون زدن آب رادیات چی بوده؟" اینم بگم مدتی هست که بوی ضدیخ رو حس میکنم". ممنون

احتمالا بخار آب بود که بواسطه جوش آوردن ماشین بوجود آمده.
آب رادیاتور را باید هر روز چک کنید و دنبال هر نوع نشتی و پوسیدگی در جنتها و رادیاتور و پولکهای آب سیلندر و سرسیلندر و...باشید.
وضعیت روشن و خاموش شدن فن و دقیق کار کردن نشانگر حرارت را هم چک کنید.
از آب رادیاتور مناسب به همراه ضد جوش / زنگ استفاده کنید.

- - - Updated - - -

احتمالا بخار آب بود که بواسطه جوش آوردن ماشین بوجود آمده.
آب رادیاتور را باید هر روز چک کنید و دنبال هر نوع نشتی و پوسیدگی در جنتها و رادیاتور و پولکهای آب سیلندر و سرسیلندر و...باشید.
وضعیت روشن و خاموش شدن فن و دقیق کار کردن نشانگر حرارت را هم چک کنید.
از آب رادیاتور مناسب به همراه ضد جوش / زنگ استفاده کنید.

camaro lt
07-08-2015, 07:28
دو تا رله تکی نو خریدم و گذاشتم. درست نشد.تنها راهش .خاموش و روشن کردن کولر هست

متاسفانه از راه دور به راحتی نمیشه تشخیص داد و باید حتما ماشین از نزدیک معاینه بشه
شما تقریبا همه کارها را انجام دادید و اینطور که به نظر میرسه مشکل نرم افزاری داره که تابحال کسی متوجه نشده و درست تشخیص نداده و بازهم متاسفانه دیاک زدن و تشخیص اینجور مشکلات توی ماشینهای جدید تبحر خاصی میخواد که همه کس نداره
سعی کنید دنبال جایی که اینجور تعمیرات را به خوبی و با کیفیت انجام میدن باشید تا شاید نتیجه بگیرین.

Life24
07-08-2015, 09:44
سلام
اساتید لطفا بفرمائید رله دو قلو پراید UFO منظور چیست؟ یعنی UFO برند اون تولید کننده هست یا نوع خاصی هست؟ چون دیدم دیناپارت زده رله دوقلو فن UFO پراید...

بعد یک سوال دیگر: رله دو قلو بخریم یا 2 تا تکی و بزاریم بغل هم فرق دارد؟ چون رله خود ماشین رو که باز کردم دیدم هر دو تاش یک مقدار ولتاز و امپر دارند و ظاهرا یکسان هستند

bilmazlar
07-08-2015, 11:47
سلام دوستان

چند وقتی است که پراید انژکتوری مدل 88 من وقتی کولر می‌گیرم خاموش می‌شه. یعنی یه 4 - 5 دقیقه که کولر کار می‌کنه موتور یک دفعه در حین حرکت یا حتی در جا خاموش می‌شه. در این حالت ماشین بلافاصله روشن نمی‌شه و باید چند دقیقه‌ای صبر کنم تا دوباره استارت بزنم و ماشین رو روشن کنم. چند بار که تو اتوبان (موقع ترافیک یا داخل تونل نیایش) این اتفاق برام افتاد و امداد خودروهای سیار رسیدن هر کدوم یه علتی گفتن.

یکی می‌گفت احتمالاً از شمع‌ها و وایر شمع‌هاست که عوض کردم یه مدتی مشکلی نداشتم ولی دوباره شروع شد.
یکی می‌گفت از سیم فیوزی‌هاست که اونا رو هم عوض کردم بازم درست نشد.
یکی دیگه گفت از پمپ بنزینه. البته پمپ رو عوض نکردم هنوز.

از دوستان متخصص کسی نظری راهنمایی نداره؟

یعنی مشکل برقیه یا چیزه دیگه؟

ممنون می‌شم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-08-2015, 14:09
سلام دوستانچند وقتی است که پراید انژکتوری مدل 88 من وقتی کولر می‌گیرم خاموش می‌شه. یعنی یه 4 - 5 دقیقه که کولر کار می‌کنه موتور یک دفعه در حین حرکت یا حتی در جا خاموش می‌شه. در این حالت ماشین بلافاصله روشن نمی‌شه و باید چند دقیقه‌ای صبر کنم تا دوباره استارت بزنم و ماشین رو روشن کنم. چند بار که تو اتوبان (موقع ترافیک یا داخل تونل نیایش) این اتفاق برام افتاد و امداد خودروهای سیار رسیدن هر کدوم یه علتی گفتن.
یکی می‌گفت احتمالاً از شمع‌ها و وایر شمع‌هاست که عوض کردم یه مدتی مشکلی نداشتم ولی دوباره شروع شد.یکی می‌گفت از سیم فیوزی‌هاست که اونا رو هم عوض کردم بازم درست نشد.یکی دیگه گفت از پمپ بنزینه. البته پمپ رو عوض نکردم هنوز.
از دوستان متخصص کسی نظری راهنمایی نداره؟یعنی مشکل برقیه یا چیزه دیگه؟
ممنون می‌شم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه.سلام
موتور سرد رو روشن کنین و بذارین 30 ثانیه کار کنه بعدش بدون گاز دادن کولر رو بزنید
نباید ماشین به لرزش ببافته چون استپر دور موتور رو تنظیم میکنه که نلرزه
اگر با کولر به لرزش میافته یا خاموش پس استپر از تنظیم خارج شده یا خراب شده
استپر با تنظیم هوای موتور , باعث میشه بدون لرزش کار کنه در دور آرام (موتور کاملاً سرد , موتور نیم گرم , موتور گرم , با کولر روشن , با کولر خاموش)
راه حل
اول باید استپر رو ریست کنین . اگر درست نشد باید تعویض بشه
روش ریست قبلا گفته شده . اگر پیداش کردم لینکش رو درج میکنم

mahkar72.mk
07-08-2015, 18:31
با سلام
بنده پژو 405 مدل 87 دارم. دیروز ناگهان چهار چراغ استوپ، روغن، دینام و ترمز دستی تو حالت درجا روشن شد. یه ذره گاز دادم خاموش شد. دیدم کلا وقتی ماشین درجا کار میکنه این چراغها روشن میشه. رفتم پیش سیمکش گفت برو روغن و فیلتر روغن رو عوض کن اگه درست نشد از اویل پمپ هستش باید اویل پمپ رو عوض کنی. روغن و فیلتر روغن رو عوض کردم فرقی نکرد. نکته دیگه اینه که وقتی ماشین سرده این چراغها روشن نمیشه. حالا باید اویل پمپ رو عوض کنم؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Life24
07-08-2015, 19:27
با سلام
دوستان من مشکل رو در نهایت پیداکردم.
مشکل از این سوکت هست. وقتی فشارش میدم. فن خاموش میشه!
این سوکت مروبوط به کجاست؟

و مهم تر اینکه این سوکت ها رو چطور باید تعویض کرد؟یعنی از کجا باید سیم رو قطع کرد؟ چون فکر نمی کنم قطع کردم سیم از وسط راه ، کار اصولی و درستی باشه!
این سیم هم به سیم کشی کل خودرو وصل هست یک جورایی

iranch
08-08-2015, 10:28
درود برای پراید بهترین درب رادیاتور چه مارکهایی در بازار هست؟؟؟ ترجیحا همان مخصوص پراید باشه و نه ماشین دیگر

najee
08-08-2015, 17:13
با سلام. مشکل شما برای ماشین خودم(پراید 87) هم عینا پیش امده و کارهایی از جمله تعویض استپر. پمپ بنزین. مپ سنسور . سنسور دریچه گاز . صافی بنزین انجام شده و مشکل حل نشده.
با پیگیریهایی که انجام دادم دو مورد در این مشگل دخیل هستند. 1- سنسور دمای آب 2- شستوشوی انژکتورها:n13:

خوب میمونه یه مساله چرا اگه به گرمای موتور وآب ربط داشته باشه باید موقعی که ماشین و خاموش میکنی وچند دقیقه بعد روشن میکنی بازم همین اتفاق براش بیافته ینی دیر روشن بشه ولی این اتفاق نمی افته خیلی معمولی روشن میشه.چون دقیقا من هر وقت میبرم نشونش بدم تا هر کسی استارت میزنه درجا روشن میشه فقط باید تعمیر کارو بیارم محل کاریا تو خونه تا باور کنه:n31:
شما موفق شدی درستش کنید یانه
سنسور دمارو تعویض کردید بلاخره درست شد یانه ؟

najee
08-08-2015, 17:33
واینکه تو شتاب اولیه ازهمه ماشینهای هم رده خودش عقب میمونه به اصطلاح دیر پر میکنه ماشینم راهی نرفته البته از روز اول همینجوری بود6000تا کلا رفته تا دنده رو یک و دو میکنی حتی با دور موتور بالا میبینی همه ماشینا ازت جلو زدن تو سربالایی شخصا بادوستام تست کردم تا یک و دو میکنم اونا 200الی300متر جلوترمیرن:n13::n13: دوستان کسی نمیدونه این چه مرگشه ؟؟/

iranch
08-08-2015, 22:36
درود برای پراید بهترین درب رادیاتور چه مارکهایی در بازار هست؟؟؟ ترجیحا همان مخصوص پراید باشه و نه ماشین دیگر
رویش؟ جهان پارت؟ دینا پارت؟

kasra2002
09-08-2015, 03:22
برند خاصی سراغ ندارم دوست گرامی اما اگه اونایی که برای ماشینای ژاپنی هست بخرید ( یه استیکر زرد داره ) من راضی بودم ازش توضیح اینکه مخصوص پراید هست و خوراندنی نیست من برای پراید و از فروشگاه پراید خریدم ژاپنی

kasra2002
09-08-2015, 03:28
با سلام
دوستان من مشکل رو در نهایت پیداکردم.
مشکل از این سوکت هست. وقتی فشارش میدم. فن خاموش میشه!
این سوکت مروبوط به کجاست؟

شما می تونید این سوکت رو باز و تمیز کنید مکنه کثیف و شل شده باشه وو با بررسی دقیق همین رو درست کنید یا توی اون رو عوض کنید و در آخر کلش رو
معمولن کثیف و شل می شه مگر اینکه ذوب شده باشه
و مهم تر اینکه این سوکت ها رو چطور باید تعویض کرد؟یعنی از کجا باید سیم رو قطع کرد؟ چون فکر نمی کنم قطع کردم سیم از وسط راه ، کار اصولی و درستی باشه!
این سیم هم به سیم کشی کل خودرو وصل هست یک جورایی

شما می تونید این سوکت رو باز و تمیز کنید مکنه کثیف و شل شده باشه وو با بررسی دقیق همین رو درست کنید یا توی اون رو عوض کنید و در آخر کلش رو
معمولن کثیف و شل می شه مگر اینکه ذوب شده باشه

kasra2002
09-08-2015, 03:31
با سلام
بنده پژو 405 مدل 87 دارم. دیروز ناگهان چهار چراغ استوپ، روغن، دینام و ترمز دستی تو حالت درجا روشن شد. یه ذره گاز دادم خاموش شد. دیدم کلا وقتی ماشین درجا کار میکنه این چراغها روشن میشه. رفتم پیش سیمکش گفت برو روغن و فیلتر روغن رو عوض کن اگه درست نشد از اویل پمپ هستش باید اویل پمپ رو عوض کنی. روغن و فیلتر روغن رو عوض کردم فرقی نکرد. نکته دیگه اینه که وقتی ماشین سرده این چراغها روشن نمیشه. حالا باید اویل پمپ رو عوض کنم؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
حرف اشتباهی زده چراغ ترمز و دینام چه ربطی به روغن و اویل پمپ داره ؟؟؟؟
شما یه اتصال کوتاه دارید در یک جایی از سیم کشی که می تونه از سیم روغن ترمز یا ترمز دستی یا سیم کشی و پشت امپر باشه
اگر ماشین به فشار میوفته و ریپ می زنه یا داغ می کنه و بد کار می کنه ممکنه بشه گفت از اویل پامپ باشه دلی در درجا باید فشار بیاره و خوب کار نکنه

Life24
09-08-2015, 07:23
سلام
متاسفانه مشکل هنوز پابر جاهست.
من به یک مورد بسیار شک کردم. اون هم ترموستات هست
ماشین وقتی اول صبح استارت میزنم مشکل نداره
10 دقیقه بعد که گرم بشه این طور میشه
آب از سر من گذشته دیگه....و کلی خرج اضافه کردم . این هم روش.
میرم با یک ترموستات 76 درجه عوضش میکنم.

kasra2002
09-08-2015, 20:20
سلام
متاسفانه مشکل هنوز پابر جاهست.
من به یک مورد بسیار شک کردم. اون هم ترموستات هست
ماشین وقتی اول صبح استارت میزنم مشکل نداره
10 دقیقه بعد که گرم بشه این طور میشه
آب از سر من گذشته دیگه....و کلی خرج اضافه کردم . این هم روش.
میرم با یک ترموستات 76 درجه عوضش میکنم.
ترموستات درجه پایین برای ماشین های نو خیلی خوب نیست اتفاقن ممکنه فن رو بیشتر به کار بندازه وم شکل شما برقی باشه
فقط نذارید به هیچ وجه کسی سنسور اضافی برای فن ها بذاره

AqAqzZA
09-08-2015, 20:47
سلام. دوستان 2 هفته ایه که آب ماشین به نظرم خیلی سریع خالی میشه. قدیم ماه به ماه چک میکردم ولی الان هر روز که نگاه میکنم کامل خالی شده و باید حداقل 0.5 لیتر آب بریزم. البته ربطی به گرما نداره. چون سابفه نداشته. مشکل از کجاست؟ نشتی نداره. زیرشم آب جمع نمیشه. درجه گرما هم همیشه در حالت نرمال (یعنی پایینتر از وسط) هست.

یه سوال دیگه گاز کولر بعد 8 سال بزنم یا نه؟ نیازه؟ هزینش چقدره؟

متشکرم.

kasra2002
10-08-2015, 03:47
سلام. دوستان 2 هفته ایه که آب ماشین به نظرم خیلی سریع خالی میشه. قدیم ماه به ماه چک میکردم ولی الان هر روز که نگاه میکنم کامل خالی شده و باید حداقل 0.5 لیتر آب بریزم. البته ربطی به گرما نداره. چون سابفه نداشته. مشکل از کجاست؟ نشتی نداره. زیرشم آب جمع نمیشه. درجه گرما هم همیشه در حالت نرمال (یعنی پایینتر از وسط) هست.

یه سوال دیگه گاز کولر بعد 8 سال بزنم یا نه؟ نیازه؟ هزینش چقدره؟

متشکرم.
دوست عزیز ماشینتون چی هست ؟
این مشکل که می گید اول ز همه مربوط به درب رادیاتوره
سپس نشتی کوچک در جوینت ها که بخار شده و شما نمی تونید ریزشی ببینید
تا برسه به جاهای خطرناک
ولی واظب باشید کار دستتون نده
در مورد گاز کولر با اینکه می گن هرسال یا دو سه سال باز شه و پیل تر عوض شه اما اگه بعد این 8 سال هنوز هم خیلی خوب جواب می ده به نظر من دستش نزنید که هیچی جای این کیفیت خوب رو نمی گیره و پشیمون می شید فقط بطور مرتب از اولن استفاده کنید تا سالم بمونه
اما اگه واقعی و منظورم واقعی است که نیاز به سرویس و گاز داره حتمن گاز رو کامل خالی کرده بعد از تعویض بخار گیر و و سرویس و چک تمام اورینگ ها دوباره پاز جدید بزنید و از شارژ روی این پرهیز کنید

AqAqzZA
10-08-2015, 10:57
دوست عزیز ماشینتون چی هست ؟
این مشکل که می گید اول ز همه مربوط به درب رادیاتوره
سپس نشتی کوچک در جوینت ها که بخار شده و شما نمی تونید ریزشی ببینید
تا برسه به جاهای خطرناک
ولی واظب باشید کار دستتون نده
در مورد گاز کولر با اینکه می گن هرسال یا دو سه سال باز شه و پیل تر عوض شه اما اگه بعد این 8 سال هنوز هم خیلی خوب جواب می ده به نظر من دستش نزنید که هیچی جای این کیفیت خوب رو نمی گیره و پشیمون می شید فقط بطور مرتب از اولن استفاده کنید تا سالم بمونه
اما اگه واقعی و منظورم واقعی است که نیاز به سرویس و گاز داره حتمن گاز رو کامل خالی کرده بعد از تعویض بخار گیر و و سرویس و چک تمام اورینگ ها دوباره پاز جدید بزنید و از شارژ روی این پرهیز کنید

با تشکر از پاسخ شما. پژو پارس. متاسفانه من آگاهی فنی از ماشین ندارم. و بدتر از اون هنوز بعد این همه سال یه تعمیرکار منصف پیدا نکردم. درباره کولر والا با اینکه 8 ساله دست نخورده ولی خوبه. یعنی میزان خنک کردن و فشارش راضی کننده است. البته من (احتمالا به خاطر ذهنیتی اشتباه) از کولر خیلی خیلی خیلی کم استفاده میکنم. فکر میکنم ممکنه به موتور و خود ماشین فشار بیاد. اینه که استفاده در حد ماهی 2 3 بار بیشتر نیست. جای مطمئن و حسابی در تهران برای گاز کولر میشناسید؟ که اگر نیاز شد برم همونجا. چون خودم متاسفانه کوچکترین آشنایی ندارم.

Life24
10-08-2015, 12:18
ترموستات درجه پایین برای ماشین های نو خیلی خوب نیست اتفاقن ممکنه فن رو بیشتر به کار بندازه وم شکل شما برقی باشه
فقط نذارید به هیچ وجه کسی سنسور اضافی برای فن ها بذاره

سلام
ECU خراب هست متاسفانه :n03:

Life24
10-08-2015, 12:26
سلام
عزیزان پراید 111 مدل 91 زیمنس... نوع ECU میشه زیمنس 2 ؟؟
پس این یورو 4 ها چی؟ از کجا بفهمیم این ECU مخصوص همین ماشین هست؟ چطور مدل ها تشخیص بدیم؟

fokahi110
11-08-2015, 18:36
دوستان پراید 87 دارم تو این ایام و فصول تو گرما فنش دیر خاموش میشه ولی قشنگ رو درجه وسط فن میکنه ولی زیاد طول میکشه خاموش بشه مثلا 5 الی 7 دقیقه اب وهمش هم میزان هست

kasra2002
12-08-2015, 05:03
با تشکر از پاسخ شما. پژو پارس. متاسفانه من آگاهی فنی از ماشین ندارم. و بدتر از اون هنوز بعد این همه سال یه تعمیرکار منصف پیدا نکردم. درباره کولر والا با اینکه 8 ساله دست نخورده ولی خوبه. یعنی میزان خنک کردن و فشارش راضی کننده است. البته من (احتمالا به خاطر ذهنیتی اشتباه) از کولر خیلی خیلی خیلی کم استفاده میکنم. فکر میکنم ممکنه به موتور و خود ماشین فشار بیاد. اینه که استفاده در حد ماهی 2 3 بار بیشتر نیست. جای مطمئن و حسابی در تهران برای گاز کولر میشناسید؟ که اگر نیاز شد برم همونجا. چون خودم متاسفانه کوچکترین آشنایی ندارم.
دوست گرامی هرچهقدر هم کم استفاده کنید ام در ماه حداقل دو بار 10 دقیقه چه تابستان و چه زمستان روشن کنید و اینکه شما این 8 سال رو خوب جواب داده با اینکه نظر فنی این هست که سرویس بشه اما با توجه به کیفیت جدید من باشم دست نمی زنم که پشیمانی به همراه دارد
در مورد پرشیا به نظر من حتمن حتمن و خیلی سریع ترموستات رو عوض کنید اب رادیاتور همراه با ضد یخ مرغوب و تمامی بست ها و جویت ها رو هم چک کنید مخصوصن هوزینگ ترموستات و حتمن حتمن سالی یکبار سالم یا خراب ترموستات رو عوض کنی تا خیالتون راحت باشه این رو دوستانه جدی بگیرید که خیلی صرفش بالاست
دو جا نشتی پیدا می کنه که پیدا نیست ولی آب کم میشه یکی پیچ هواگیری روی ترموستات و یکی سمت راست رادیاتور یک پیچ اون بالاست که کور کن معروفه و نشتی اونا به چیم پیدا نمی شه و مثل گاز خارج می شه و با عث کم شدن ب می شه

kasra2002
12-08-2015, 05:11
دوستان پراید 87 دارم تو این ایام و فصول تو گرما فنش دیر خاموش میشه ولی قشنگ رو درجه وسط فن میکنه ولی زیاد طول میکشه خاموش بشه مثلا 5 الی 7 دقیقه اب وهمش هم میزان هست
در صورتی که همه چیز مرتب باشه دوست من و ترموستات هم مطمئن هستید که سالمه
1- رادیاتور رو از برون بشویید که هوا رو خوب رد و بدل کنه و تعدل دما سرع بشه
2- نکته بعدی فشنگی یا سنسور دمای فن هست که اگر از اون مدلیاست که این سنسور جدا داره ممکنه کثیف یا زنگ خوردگی (گچ) داشته باشه و درست نشون نده
3- ممکنه ماشین زیادی گرم میشه اما درجه درست نشون نمی ده
4- راه مناسب اینه که با دیاگ چک شه که دمای واقعی و زمان روشن شدن فن هم تنظیم بشه و هم خیالتون راحت بشه
نکته آخر هم این که هوا بسیار گرم شده و این هم تبادل دما رو سخت تر می کنه اما ترموستات رو فراموش نکنید
یک چک دیگه هم بگم اینکه ( البته یکی از نشانه های خرابی اینه که ماشین رو خاموش هم کنید فن روشن بمونه) وقتی حس می کنید فن دیگه دیر شده برا خاموش شده با احتیاط بدنه یا بالای رادیاتور رو چک کنید ببینید خیلی داغ هست یا نه
اینطوری از گردش درست آب مطمین می شید
همچنین در پراید تسمه پروانه شل نباشه

iranch
12-08-2015, 09:28
درود...رادیاتور عوض کردن پراید سخت هست؟ خودم میتونم انجام بدم؟؟؟؟

light
12-08-2015, 20:07
ما سمند 86 کارخانه دوگانه سوز داریم

چند مدته ماشین رو بنزین بد کار میکنه و ریپ میزنه ، اصلا بزور راه میره ماشین ، دنده دو به بالا داعونه و ریپ میزنه همش
انژکتور هم جدیدا شستشو دادیم ولی باز همینطوره

یه مشکلم هست که ماشین دیر استارت میخوره ، جوری که موقع استارت باید حتما گاز بدیم تا روشن بشه و حدود 3 4 ثانیه میکشه روشن بشه

esmigel
12-08-2015, 23:29
سلام
ECU خراب هست متاسفانه :n03:

سلام...حیف اینهمه خرج...چجوری فهمیدی مشکل از اونه؟...مشکلو نه پی تی..نه پی سی نه تی تی ووو نتونستن بفهمن!:n38:

kasra2002
13-08-2015, 05:29
درود...رادیاتور عوض کردن پراید سخت هست؟ خودم میتونم انجام بدم؟؟؟؟
درود
اگر با احتیاط باز کنید که موقع باز کردن جوینت ها چیزی رو نشکنید با 4 تا پیچ و دو تا بسن جوینت و یک فیش سوکت کابلباز و بسته می شه
ماشین کامل سرد و پر کردن دوباره با اب و ضد یخ فراموش نکنید قبل از بستن می تونید با اب شستشو بدید و ترموستات رو هم چک و عوض کنید
در موقع تعویض ترموستات مواظب باشید درپوش اون خیلی راحت میشکنه

kasra2002
13-08-2015, 05:32
ما سمند 86 کارخانه دوگانه سوز داریم

چند مدته ماشین رو بنزین بد کار میکنه و ریپ میزنه ، اصلا بزور راه میره ماشین ، دنده دو به بالا داعونه و ریپ میزنه همش
انژکتور هم جدیدا شستشو دادیم ولی باز همینطوره

یه مشکلم هست که ماشین دیر استارت میخوره ، جوری که موقع استارت باید حتما گاز بدیم تا روشن بشه و حدود 3 4 ثانیه میکشه روشن بشه
دوست گرامی تمام مشکل شما به همون مورد بنزین بر می گرده اولین مساله پیل تر بنزین هست و راه های ارتباطی که ممکنه گرفته باشه و یا هوا داشته باشه
بعد از اون می رسیم به پمپ بنزین که ضعیف یا گرفته باشه
سپس تنظیم ای سی یو ها و استپر بنزین که سالم و تمیز باشند

Life24
14-08-2015, 08:08
سلام
راستی چرا میگن ترموستات پائین بندازید، فن بیشتر کار میکنه؟!
فرض کنیم من ترموستات انداختم 50 درجه!!
خوب این دما موتور رو تا 50 درجه نگه میداره، بعد که بیشتر شد، ترموستات باز میشه.. حالا آب که رسید به 91 ، فشنگی عمل میکنه و فن میزنه...تا دما برسه به 83 درجه و فن خاموش کنه.
دیگه ترموستات چه 82 باشه چه 50 درجه ، وقتی باز شد ، دیگه کل آب در جریان هست ، پس چه فرقی میکند؟

- - - Updated - - -

سلام
راستی چرا میگن ترموستات پائین بندازید، فن بیشتر کار میکنه؟!
فرض کنیم من ترموستات انداختم 50 درجه!!
خوب این دما موتور رو تا 50 درجه نگه میداره، بعد که بیشتر شد، ترموستات باز میشه.. حالا آب که رسید به 91 ، فشنگی عمل میکنه و فن میزنه...تا دما برسه به 83 درجه و فن خاموش کنه.
دیگه ترموستات چه 82 باشه چه 50 درجه ، وقتی باز شد ، دیگه کل آب در جریان هست ، پس چه فرقی میکند؟

Life24
14-08-2015, 10:36
با سلام
عزیزان من این دفعه با خبر خوب آمدم!!
خوب دیگر نیاز به تکرار مکررات نیست از کارهایی که کردم.
اما مشکل من خاموش نشدن فن ماشین بود. یعنی یکسره نبود اما اگر روشن میشد دیگر خاموش نمیشد!
حتی کاپوت می دادم بالا و صبر می کردم وقتی هوا خنک بود اما خبری از خاموش شدن نبود..

نتیجه گیری مشکل از 2 جا وجود داشت:
ترموستات 82 درجه ، با اینکه مکانیک و خیلی ها گفتند مشکل نداره و آب در چرخش هست، نشان داد که گیر داشت و با ترموستات 76 درجه دیناپارت تعویض شد.
مشکل تا حدی با عویض ترموستات حل شد اما کامل نه!

مشکل دوم: سوکت سمت رله فن ها و مخزن کمکی آب بود. که قرمز و سفید بود.
امروز با مولتی متر رفتم قبل از خورد کردن سوکت، چک کردم دیدم بین یکی از سیم ها اتصال بسیار ناقصی برقرار هست و بگیر نگیر داره.
فیش برنجی هم نخریدم. همان سوکت رو خورد کردم و رسیدم به فیش نر و ماده.
مستقیم زدم داخل هم دیگه و با چسب برق عایق کاری کردم و یک لوله پلاستیکی نرم هم زدم روش اونها و باز چسب برق زدم که اب هم نره داخلش.

خداروشکر تا الان مشکل برطرف گردیده
به هر حال خیلی دوستان رو زحمت دادیم و سوال کردیم ببخشید خلاصه
:n40:

najee
14-08-2015, 16:10
من ماشینو (131se)بعدا ازروشن شدن چراغ چک بردم نمایندگی دیاگ زدم گفتن از سنسور میل سوپاپ که باید عوض کنی ولی متاسفانه قطعه ندارن.'گفت خودت باید تهیه کنی بردم شوش خیلی شلوغ بود گفت باید تو نوبت باشه.ولی مشکل من اینه که فردا پس فردا میخوام برم مسافرت نمیدونم اگه عوضش نکنم مشکلی داره یانه چون از همشون پرسیدم گفتن مشکلی نداره معلوم نیست این قطعه نقش چیو تو این ماشین بازی میکرده فقط یکم مصرف سوخت و میبره بالا. حالا موندم با هزینه خودم عوض کنم یا بیخیال بشم باهتش برم مسافرت اتفاقی نمی افته؟؟؟

light
14-08-2015, 22:58
من ماشینو (131se)بعدا ازروشن شدن چراغ چک بردم نمایندگی دیاگ زدم گفتن از سنسور میل سوپاپ که باید عوض کنی ولی متاسفانه قطعه ندارن.'گفت خودت باید تهیه کنی بردم شوش خیلی شلوغ بود گفت باید تو نوبت باشه.ولی مشکل من اینه که فردا پس فردا میخوام برم مسافرت نمیدونم اگه عوضش نکنم مشکلی داره یانه چون از همشون پرسیدم گفتن مشکلی نداره معلوم نیست این قطعه نقش چیو تو این ماشین بازی میکرده فقط یکم مصرف سوخت و میبره بالا. حالا موندم با هزینه خودم عوض کنم یا بیخیال بشم باهتش برم مسافرت اتفاقی نمی افته؟؟؟
ما سمند داریم الان 1 ساله دیاگ خطای سنسور میلی سوپاپ میده :n08:روزی نزدیک 200 کیلومتر هم ماشین میره
سنسور میلی سوپاپ مصرف سوخت و بالا میره خراب باشه تا اونجا که میدونم

Life24
15-08-2015, 11:06

سلام
این مطلب برای شما مفید است

- - - Updated - - -

سلام
این مطلب برای شما مفید است

leila_t
15-08-2015, 11:14
سلام
چند نکته:
آب و روغن ماشین قبل از استارت باید چک بشه
ریختن آب معمولی در رادیاتور یعنی ضرر چند صد هزار تومنی شاید هم ملیونی چون سیستم خنک کننده و موتور داغون میشه
اگر ماشینتون منبع انبساط داره , دو تا علامت روش هست (HOT - COLD) یا (MAX- MIN) . وقتی موتور کاملا سرده سطح آب نباید از علامت پائینی کمتر باشه وگرنه آب کم داره
و وقتی کاملاً گرم میشه نباید از علامت بالائی بیشتر بره وگرنه آب زیاده
اگر آب به مقدار کافی هست اما باز هم آب میریزه یا کم میشه , احتمال صدمه دیدن واشر سرسیلندر هست

خیلی از راهنماییتون ممنونم ماشین رو بردم تعمیرگاه گفت در منبع انبساط شکسته (یه ترک برداشته بود دیده نمیشد) یکی خریدم و جایگزین کردم البته من نتونستم:n02: خود تعمیرکار اینکارو برام کرد:n16:

najee
15-08-2015, 12:08
ما سمند داریم الان 1 ساله دیاگ خطای سنسور میلی سوپاپ میده :n08:روزی نزدیک 200 کیلومتر هم ماشین میره
سنسور میلی سوپاپ مصرف سوخت و بالا میره خراب باشه تا اونجا که میدونم
بمنم فقط همینو گفتن چه مسخره.حالا مصرف بنزین شما بالا رفت یا نه اونم چرنده؟

light
15-08-2015, 12:40
بمنم فقط همینو گفتن چه مسخره.حالا مصرف بنزین شما بالا رفت یا نه اونم چرنده؟
من با گاز میرم بیشتر ، بنزین و خبر ندارم ، تا حالا به مصرف فکر نکردم

Life24
15-08-2015, 12:49
این سنسور جهت تفکیک دقیق موقعیت جرقه زنی سیلندر شماره یک و تفکیک آن از موقعیت اندازه گیری شده توسط سنسور دور موتور و عملکرد ترتیبی (سیلندر به سیلندر) انژکتورها و کویل ها در کنار سنسور دور موتور که در جلوی موتور و روی پولی میل لنگ و یا در قسمت عقب بر روی پوسته کلاچ قرار گرفته و وظیفه آن این است که وضعیت میل لنگ را نسبت به نقطه مرگ بالا تعیین و علائم را به ECU ارسال و ECU نیز برای پاشش صحیح و درست بودن زمان و البته مدت زمان جرقه از این علائم استفاده نماید ، به کار می رود.این سنسور قادر است احتراق ناقص را شناسایی کرده و آوانس جرقه را برای از بین بردن کوبش کم می کند.البته در بعضی از مواقع فیلر نبودن صحیح سوپاپ باعث ایجاد آوانس جرقه ریتارد یا منفی در سیستم انژکتور می شودوکه این عیب را باید از عیب درست کار نکردن سنسور موقعست میل سوپاپ تفکیک کرد.سنسور موقعیت میل سوپاپ

آوانس جرقه بر اساس موارد زیر تعیین می گردد:1.دور موتور 2.بار موتور 3.دمای موتور
محل قرار گیری این سنسور روی سیلندر و مقابل سطح شاخص میل سوپاپ قرار دارد.(این سنسور در خودروی پراید بجای دلکو های مدل قدیم زیر کوئل قرار دارد).محل قرارگیری آن در خودروی زانتیا رویسرسیلندر کنار سوکت کوئل است.رنگ سوکت آبی و تعداد پایه های آن 3 عدد میباشد. این سنسور فقط در مدل 1800 موجود میباشد. خرابی این سنسور در خودروی زانتیا تاًثیر محسوسی بر عملکرد خودرو ندارد و فقط در میزان آلایندگی موتور اثر گذار است در حدی که خودرو دیگر در محدودۀ استاندارد L4 عمل نمیکند.دستگاه عیب یاب اتصالی ، قطعی و خرابی سنسور را نشان میدهد .
ساختمان داخلی این سنسور شامل یک یک المنت سنسور هال و یک قطعه نیمه هادی می باشد که جریان از آن عبور می کند.این سنسور دارای یک سوکت سه پایه می باشد که :
پایه 1: تغذیه ولتاژ +12v یا +5v
پایه 2: ارسال سیگنال با دامنه مربعی شکل
پایه 3: سیم اتصال بدنهانواع سنسور موقعیت میل سوپاپ

شرح کار سنسور این سنسور بدین گونه است که هر گاه جریان در داخل این سنسور توسط یک میدان مغناطیسی منحرف شود،ولتاژ دو سر سنسور تغییر کرده،باعث ایجاد پالس های مربعی می شود.
هرگاه برآمدگیانتهایی میل سوپاپ از مقابل این سنسور عبور کند،به علت ولتاژ منفی سطح فلز،میدان مغناطیسی تغییر کرده و سیگنال ارسال شده به ECU صفر می شود.در زمانی که برآمدگی میل سوپاپ روبروی سنسور قرار ندارد،سیگنال ارسال شده به ECU برابر با 12 ولت می باشد.پس این سنسور با ارسال سیگنال های مربعی شکل به ECU زمان دقیق نقطه مرگ بالای سیلندر شماره یک را خبر می دهد.
از آنجائیکه احتراق ناقص از عدم صحیح بودن مخلوط سوخت و هوا و یا ضعیف بودن کیفیت بنزین (پایین بودن اکتان بنزین) بوجود می آید لذا این سنسور از میزان آوانس جرقه و یا زودتر جرقه زدن شمع ها کم می نماید.زودتر جرقه زدن در واقع از بهتر متراکم شدن مخلوط سوخت و هوا که همواره باید در محدوده استوکیومتریک (14.7:1) جلوگیری کرده و باعث بوجود آمدن احتراق ناقص و به طبع آن کوبش در موتور می شود.
پدیده کوبش که برای موتور بسیار مضر می باشد.کوبش که شامل ایجاد ضربه هایی خفیف بر پیکره ی موتور می باشد در دراز مدت می تواند آسیبی جدی به قطعاتی مثل : شاتون ، شکسته شدن پیستون ، صدمه رسید به شمع ها ، خم شدن سوپاپ ها و… وارد نماید.این آسیب ها در صورت اتفاق افتادن جزء بدترین خرابی هایی هستند که می تواند برای موتور اتفاق بیافتد و سیستم های موجود درون یک خودرو همواره در تلاشند کار موتور به صورتی ادامه پیدا کند که موتور در ایده آل ترین شرایط تعریف شده از طرف کارخانه به کار خود ادامه دهد تا علاوه بر سالم نگاه داشتن محیط زیست خود خودرو هم متحمل زیانی نگردد.
این سنسور با درک شرایط میل سوپاپ زمانیکه سیلندر شماره یک به همراه سیلندر شماره چهار به بالاترین حد خود می رسند شرایط موجود را به ECU اعلام می کند.ECU نیز بر اساس نقشه ها و برنامه هایی از پیش تعیین شده که مهندسین از قبل بر روی آن نصب کرده اند با تجزیه و تحلیل شرایط بهترین واکنش را نشان داده و با ارسال اطلاعات خود به عملگرها که شامل انژکتورها ، شمع ها و… می شوند باعث بهتر و پربازده تر کار کردن موتور خودرو می شود.
همان طور که گفته شد ساختمان داخلی این سنسور از نوع اثر هال می باشد.
– شناسایی عیب هایی که در صورت خرابی قطعه در خودرو بوجود می آید:
در صورت خرابی این سنسور خودرو ریتارد کار می کند با کمی ریپ.
برای عیب یابی این قطعه توسط دستگاه دیاگ،ابتدا دستگاه را به خودرو وصل می کنیم و سپس خودرو را روشن می کنیم.وارد قسمت پارامترها شده و مقدار آوانس جرقه را مطابق استاندارد خودرو مقایسه می کنیم.اگر آوانس جرقه از مقدار استاندارد کمتر باشد یعنی ریتارد باشد ممکن است علت این عیب خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ باشد.
نکته : بطور کلی از این سنسور برای سیستم های انژکتوری ترتیبی استفاده می شود.در صورت خرابی این سنسور پاشش سوخت از حالت ترتیبی به حالت پاشش سوخت نیمه ترتیبی تبدیل می شود و مصرف سوخت بالا می رود.نکته دیگر در مورد این سنسور باید گفت که سرویس خاصی ندارد.
خودروهایی که از این سنسور استفاده می کنند:
پارس ELX ، سمند سریر ، زانتیا 1800 با موتور XU7 JP4 LFY و BOSCH MP 7.3 ECU ، پژو 206 تیپ 5 و 6 ،پراید مدل Siemens( نویسنده : ایمان برزگر )

kasra2002
17-08-2015, 05:09
درود دوستان یک سوال
چراغ خطای سوختن یک لامپ عقب لکسوس روشن میشه
البته هیچ کدام از چراغ ها نسوخته و همه خوب و پر نور هستند
چی می تونه باشه به نظر شما

kasra2002
17-08-2015, 05:11
دوستان کسی خبر داره پرشیای جدید یک صدایی در محدوده گیرباکس دارند مثل صدای تق تق که در اول صبح بیشتره
و هر نمایندگی یک ایرادی گذاشته
یکی میگه گیرباکس
یکی میگه صفحه کلاچ
یکی گفته گیت فرمان کامل
چی می تونه باشه
ممنون

iranch
17-08-2015, 09:26
درود ...شمع پراید چند پلاتینه هست؟؟؟؟ یعنی فابریک که از کارخانه میاد بیرون ماشین، چند پلاتینه میزارن؟؟؟ برای بنزین سوز انژکتوری

- - - Updated - - -

درود ...شمع پراید چند پلاتینه هست؟؟؟؟ یعنی فابریک که از کارخانه میاد بیرون ماشین، چند پلاتینه میزارن؟؟؟ برای بنزین سوز انژکتوری

mechanical91
17-08-2015, 11:37
سلام
شمع پراید بنزینی تک پلاتین میزاره شرکت:n18:

"R E Z A"
17-08-2015, 20:24
سلام .

برای مصرف کمتر بنزین تو جاده و ... توصیه میشه دور موتور بین دو و نیم تا سه باشه حالا سوال من اینه که اگه اکثرا رو دور موتور 3 برونیم ، استهلاک موتور بیشتر از زمانی نیست که دور موتور رو 2 هستش (تو همون دنده) ؟

kasra2002
18-08-2015, 05:11
سلام .

برای مصرف کمتر بنزین تو جاده و ... توصیه میشه دور موتور بین دو و نیم تا سه باشه حالا سوال من اینه که اگه اکثرا رو دور موتور 3 برونیم ، استهلاک موتور بیشتر از زمانی نیست که دور موتور رو 2 هستش (تو همون دنده) ؟
خیلی بستگی داره اگر ماشین شما در شرایطی راه می ره که بادور موتور 2000 ی تونه سرعت دلخواه رو بره و ثابت باشه خوب معلومه که 2000 این دست شما نیست شرایط ماشین و جاده و سرعتی که شما می خواید تعیین می کنه که با چه دور موتوری حرکت کنهبرای مثال اگر در جاده ای با سرعت 120 می خواید برانید و ماشین شما دور موتور 3000 روو داره اگر دور موتور رو پایین بیارید خوب سرعت کم می شه
در ماشین 6 سیلندر معمولن ئور موتور پایین تره چون قدرت بیشتره

mb1372
18-08-2015, 11:12
سلام دوستان
دسته موتور ال 90 که به بدنه وصل میشه از بالا و دو طرف باید آزاد باشه؟ اون طور که من دیدم فقط به واسطه ی وزنش رو پایه قرار گرفته و خیلی راحت میتونه به دو طرف یا به سمت بالا جابجا بشه.
این باعث لرزش بیشتر بدنه نمیشه؟

najee
18-08-2015, 14:11
سلام .

به نظرمن این یه چیز تجربی هست نه میشه گفت بهتره نه میشه گفت بدتر .تو شرایط مختلف تفاوت میکنه.
به طور کلی شما موقعی که یه دنده اضافه میکنید ینی میرید به سمت دنده سبک تر دور موتور حدودا به اندازه هزار دور میاد پایین و متقابلا برعکس ینی اگه دنده کم کنی به همون اندازه دور موتور میره بالا.تو ماشین های مختفل فرق میکنه ولی اصولا تو همین ماشیتهای ایرانی که بیشتر خودرو های بازار و هم تشکیل میده شما هنگام دنده عوض کردن اگه دنده رو سبک میکنی ینی میری بالاتر دور موتور به هیچ وجه نباید بیاد زیر 2اگه بیاد میشه دنده مرده وخیلی طول میکشه که خودرو دوباره بتونه برسه به دور 3هزار.وبرعکس اگه شما دنده رو کم کردی دور موتو به هیچ وجه نباید بره بالای سه اگه رفت این میشه معکوس کا اینم به همون اندازه ضرر داره واسه خودرو.حالا تو شرایط جاده ای متفاوت این قضیه کمی تکرار میشه وبایدم بشه چون اگه یشه ضررش کمترواسه خودرو تا اگه نشه.
مثلا شما اگه تو حالت معمولی رو دور موتور 3دنده عوض میکنی تو حالت سبقت یا سربالایی حتما باید رو دور موتور3/5تا4عوض بشه که هنگام بالا بردن دتده دور موتور افت شدید نکنه که خطر تو سبقت بیشتر وتو سربالایی ضررش واسه خودرو بیشتر میشه.

K!ng of th3 K!ngs
21-08-2015, 07:42
بچه ها چند روز پیش رفتم لاستیک عوض کنم، وقتی داشت عوض میکرد یه یارو همونجا بود گفت جلو بندی ایراد داره و نمیدونم میله ی موج گیر هست چی هست اسمش لق شده و باید عوض بشه و از این حرفا... ماشین 2 روز پیش نمایندگی بوده و همه چیش چک شده بوده توی سرویس 60 هزار کیلومتر ... خودمم وقتی یه دفعه ترمز میکنم ماشین به هیچ سمتی متمایل نمیشه و لاستیک ها هم یکسان ساب رفته بودن (لاستیکای قبلی) ... حالا به نظر شما چیکار کنم برم یه بار دیگه نمایندگی نگاش کنه؟
ماشین 206 تیپ 3 مدل 85

ess_1362
21-08-2015, 08:49
بچه ها چند روز پیش رفتم لاستیک عوض کنم، وقتی داشت عوض میکرد یه یارو همونجا بود گفت جلو بندی ایراد داره و نمیدونم میله ی موج گیر هست چی هست اسمش لق شده و باید عوض بشه و از این حرفا... ماشین 2 روز پیش نمایندگی بوده و همه چیش چک شده بوده توی سرویس 60 هزار کیلومتر ... خودمم وقتی یه دفعه ترمز میکنم ماشین به هیچ سمتی متمایل نمیشه و لاستیک ها هم یکسان ساب رفته بودن (لاستیکای قبلی) ... حالا به نظر شما چیکار کنم برم یه بار دیگه نمایندگی نگاش کنه؟
ماشین 206 تیپ 3 مدل 85

توی این کارکرد طبیعی هست که خراب بشه
البته چیز خاصی نیست که روی عملکرد کلی خودرو تاثیر بذاره ، معمولا یک میله فلزی هست حدود 20 سانتیمتر که چند تا واشر فلزی و چند تا ضربه گیر پلاستیکی هم داره و قیمت خاصی هم نداره
خراب شدنش هم یک صدای ریز برخورد دو تا ورق آهن ایجاد می کنه
به نظر من ملیه موج گیر هر دو طرف را تعویض کنید

fokahi110
25-08-2015, 16:28
سلام مدتیه ماشینم(پراید مدل 87) یه صدای سیر سیر موقع حرکت اهسته میده مخصوصا با دنده 1 میام تو کوچمون صداش طوریه که مثلا 4 تا مرد نشستن درکوچه میشن نگاه کن ادم بلبرینگ تازه عوض کردم مشکل از بلبرینگ و چرخ نیست بردم نمایندگی سایپا دوستم چرخ ها رو چک کرد گفت هیچی نیست لنتهامم نگاه کرد مشکلی نداشت موقعی که دنده 2 به بالا میرم صدا قطع میشه کلا دیگه هیچ صدایی نمیاد.لامصب صدا جوریه انگار یه سیمی چیزی گیر میکنه به توپکی ماشین از چرخهای جلو هم میاد مشکلش چیه خداوکیلی کمکم کنید نشان یه مکانیک دیگه هم دادم میگه یه ایراد جزیی هست رفعش میکنم بیارش هرچی گفتم مشکلش چیه نگفت منم ترسیدم دست مکانیک ناوارد بدمش.:n14:

optis2005
25-08-2015, 17:47
دوستان abs ماشین من روشن خاموش میشد که با باز کردن یونیت الکترونیکیش و تمیز کردن اتصالات یه مدتی خاموش بود و کار میکرد! ولی الان دوباره چند روزه که روشن میشه
یه نکته عجیب داره که اگر ماشین رو خاموش و با ریموت درها رو قفل کنم..بلد با روشن کردن ماشین و شتاب زیاد حرکت کنم بطوری که درها سریع قفل بشن چراغ خاموش و abs فعال میشه!!!
توضیح منطقی واسه این اتفاق هست؟
خیلی تست کزدم و دقیقا جواب میده
206وی8 مدل 89

saeid.saeid20
25-08-2015, 21:15
سلام
امروز یه مشکل عجیبی برام پیش اومد
داشتم تو یادگار میرفتم با سرعت 70 الی 80 تا که ماشین جلوییم ترمز کرد و منم فاصلم تقریبا مناسب بود یعنی قانونی بود منم ترمز عادی کردم
کل چهار چرخم قفل کرد و جیغ کشید و دود لاستیک در اومد
من فقط یه ترمز معمولی کردم
لنت جلو و عقبمو تازه عوض کردم دیسک صفه هم همینطور چرا اینطوری شد همشونو هم شرکتی گرفتم تکستار و صفه ایساکو
بعد یه چیزی تو سرعت بالاتر ترمز میکنم فرمون بد میزنه یعنی میلرزه دلیل اینا چیه ؟

kasra2002
26-08-2015, 05:30
سلام مدتیه ماشینم(پراید مدل 87) یه صدای سیر سیر موقع حرکت اهسته میده مخصوصا با دنده 1 میام تو کوچمون صداش طوریه که مثلا 4 تا مرد نشستن درکوچه میشن نگاه کن ادم بلبرینگ تازه عوض کردم مشکل از بلبرینگ و چرخ نیست بردم نمایندگی سایپا دوستم چرخ ها رو چک کرد گفت هیچی نیست لنتهامم نگاه کرد مشکلی نداشت موقعی که دنده 2 به بالا میرم صدا قطع میشه کلا دیگه هیچ صدایی نمیاد.لامصب صدا جوریه انگار یه سیمی چیزی گیر میکنه به توپکی ماشین از چرخهای جلو هم میاد مشکلش چیه خداوکیلی کمکم کنید نشان یه مکانیک دیگه هم دادم میگه یه ایراد جزیی هست رفعش میکنم بیارش هرچی گفتم مشکلش چیه نگفت منم ترسیدم دست مکانیک ناوارد بدمش.:n14:
دوست عزیز
اینی که می گید شک بیشتر من به همون لنت جلو هست چرا که فنر روی اون در صورت کثیفی و یا حتا پیستون شیلندر ترمز ممکنه کثیف باشه و در سرعت خیلی پایین لنت خیلی از دیسک جدا نمی شه و صدا می ده
در صورتی که مطمن شدید لین نیست می تونه از خاک گیر پلوس ها شروع بشه و تا درونگیرباکس ادامه پیدا کنه
شما امتحان کنید
1- در همون سرعت کم خلاص کنید و باز صدا رو چک کنید
2- در همون سرعت و نه بیشتر دنده دو بذارید و چک کنید
3- دنده عقب با سرعت خیلی کم و خلاص در حالت عقب
4- وقت حرکت با گاز بازی کنید
5- فرمان رو با احتیاط به چپو راست بپیچانید
این ازمایش ها می تونه کمک زیادی در پیدا کردن مشکل داشته باشه
ممکنه حتا از راد دنده باشه یا از لاستیک و قالپاق

kasra2002
26-08-2015, 05:34
سلام
امروز یه مشکل عجیبی برام پیش اومد
داشتم تو یادگار میرفتم با سرعت 70 الی 80 تا که ماشین جلوییم ترمز کرد و منم فاصلم تقریبا مناسب بود یعنی قانونی بود منم ترمز عادی کردم
کل چهار چرخم قفل کرد و جیغ کشید و دود لاستیک در اومد
من فقط یه ترمز معمولی کردم
لنت جلو و عقبمو تازه عوض کردم دیسک صفه هم همینطور چرا اینطوری شد همشونو هم شرکتی گرفتم تکستار و صفه ایساکو
بعد یه چیزی تو سرعت بالاتر ترمز میکنم فرمون بد میزنه یعنی میلرزه دلیل اینا چیه ؟
بعضی وقتا دوست من اینرسی بیشتر از اونی هست که ب چشم میاد برای خود من هم پیش اومده که پشت چراغ قرمز بیشتر اونی که فکر می کردم نیاز به ترمز داشته باشم
و اینکه شرایط آسفالت هم حتا تاثیر زیادی داره
در مورد زدن هم ممکنه برای لاستیک اتفاقی افتاده و یا حد اقل از بالانس خارج شده باشه با این ترمز قفل کرده فشار به تایر و لنت پد و دیسک ها اومده

kasra2002
26-08-2015, 05:38
دوستان abs ماشین من روشن خاموش میشد که با باز کردن یونیت الکترونیکیش و تمیز کردن اتصالات یه مدتی خاموش بود و کار میکرد! ولی الان دوباره چند روزه که روشن میشه
یه نکته عجیب داره که اگر ماشین رو خاموش و با ریموت درها رو قفل کنم..بلد با روشن کردن ماشین و شتاب زیاد حرکت کنم بطوری که درها سریع قفل بشن چراغ خاموش و abs فعال میشه!!!
توضیح منطقی واسه این اتفاق هست؟
خیلی تست کزدم و دقیقا جواب میده
206وی8 مدل 89
از این سیستم های کامپیوتری هر چی بگی بر میاد
ممکنه شتاب سریع تحریک می کنه سنسورش رو وو راه می فته اما نکته جالب اینجاست که چجوری کشف کردید این راه رو
شاید یک آپدیت ای سی یو یونیت برطرف کنه

mechanical91
26-08-2015, 10:08
سلام ,تسمه دینام و کولر رو هم از نظر شل بودن تست کنید بد نیست .احتمال داره از تسمه باشه.

fokahi110
26-08-2015, 11:43
دوست عزیز
اینی که می گید شک بیشتر من به همون لنت جلو هست چرا که فنر روی اون در صورت کثیفی و یا حتا پیستون شیلندر ترمز ممکنه کثیف باشه و در سرعت خیلی پایین لنت خیلی از دیسک جدا نمی شه و صدا می ده
در صورتی که مطمن شدید لین نیست می تونه از خاک گیر پلوس ها شروع بشه و تا درونگیرباکس ادامه پیدا کنه
شما امتحان کنید
1- در همون سرعت کم خلاص کنید و باز صدا رو چک کنید
2- در همون سرعت و نه بیشتر دنده دو بذارید و چک کنید
3- دنده عقب با سرعت خیلی کم و خلاص در حالت عقب
4- وقت حرکت با گاز بازی کنید
5- فرمان رو با احتیاط به چپو راست بپیچانید
این ازمایش ها می تونه کمک زیادی در پیدا کردن مشکل داشته باشه
ممکنه حتا از راد دنده باشه یا از لاستیک و قالپاق

سلام داداش من همیشه برای شما زحمت دارم ممنون از توضیحاتتون.
اقا موقعی که تو دنده 1 هست و سرعت میره بالای 10 کیلومتر این صدا قطع میشه دیگه نه تو 2 نه 3 نه 4 نه 5 این صدا به گوش میاد کاملا قطع میشه و ماشینمم شتاب خوبی داره لنتهامم سال89 یا 90 دقیقا یادم نیست تعویض کردم تو حیاطمون هم زمستونها میشه تقریبا قطب شمال بس که سرده و تابستونها افتاب چنان میتابه که ادم میسوزه اصلا هم لاستیک نمیشورم بیشتر لونگ میکشم دور لاستیکام الان چراغ قوه انداختم تو رینگم دیدم سر لنتای جلو زنگ زده لنت هم کره ای انداختم همون سال 89 یا 90 مارگ GolD رنگ ابی اصل و اینکه بردم پیش دوستم استاد محسن در سایپا برد بالای بالابر 4 تا چرخها رو چرخوند گفت مشکل بلبرینگ نداری.
فقط محسن خوشش از لاستیکام اومد اخه تازه 2 عدد لاستیک کومهو ویتنام برا جلو انداختم به حدی نرم و خوشکل و مشکی ادم خوشش میاد نگاش کنه.
اقا من احتمالا لنتهام نابود شدن پس
چه مارکی لنت بخرم ایرانی یا بازم خارجی؟ممنون میشم راهنماییم کنی مثل همیشه.یا علی.
اینم اضافه کنم صدا شبیه ساییده شدن 2 تا ورق اهن به روی هم هست فکر هم نکنم از ترمز باشه چون ترمز میگیرم پدال رو تا اخر فشار میدم صدای لنت جدا میاد.

hamedre81
26-08-2015, 19:25
سلام دوستان
من سیلندر ترمز چرخ پرایدم بخاطر جام بودن عوض کردم بعدش لنت نو انداختم
بعد از بستن چرخ دیدم ماشین اصلا ترمزش خوب نبود
چند روز بعدش چرخ ها رو باز کردم دیدم نصف
لنت اصلا با دیسک درگیر نمیشه
یه لنت دیگه هم انداختم بازم اون هم همین طوری شد
شد
دیسک هم عیدی عوض کردم
مشکل چیه ? دیسک مشکل داره؟
باید چی کار کنم؟

kasra2002
27-08-2015, 03:43
سلام داداش من همیشه برای شما زحمت دارم ممنون از توضیحاتتون.
اقا موقعی که تو دنده 1 هست و سرعت میره بالای 10 کیلومتر این صدا قطع میشه دیگه نه تو 2 نه 3 نه 4 نه 5 این صدا به گوش میاد کاملا قطع میشه و ماشینمم شتاب خوبی داره لنتهامم سال89 یا 90 دقیقا یادم نیست تعویض کردم تو حیاطمون هم زمستونها میشه تقریبا قطب شمال بس که سرده و تابستونها افتاب چنان میتابه که ادم میسوزه اصلا هم لاستیک نمیشورم بیشتر لونگ میکشم دور لاستیکام الان چراغ قوه انداختم تو رینگم دیدم سر لنتای جلو زنگ زده لنت هم کره ای انداختم همون سال 89 یا 90 مارگ GolD رنگ ابی اصل و اینکه بردم پیش دوستم استاد محسن در سایپا برد بالای بالابر 4 تا چرخها رو چرخوند گفت مشکل بلبرینگ نداری.
فقط محسن خوشش از لاستیکام اومد اخه تازه 2 عدد لاستیک کومهو ویتنام برا جلو انداختم به حدی نرم و خوشکل و مشکی ادم خوشش میاد نگاش کنه.
اقا من احتمالا لنتهام نابود شدن پس
چه مارکی لنت بخرم ایرانی یا بازم خارجی؟ممنون میشم راهنماییم کنی مثل همیشه.یا علی.
اینم اضافه کنم صدا شبیه ساییده شدن 2 تا ورق اهن به روی هم هست فکر هم نکنم از ترمز باشه چون ترمز میگیرم پدال رو تا اخر فشار میدم صدای لنت جدا میاد.
خوب پس مشکل شما خیلی خیلی نزدیک شدیم
همون لنت که مدت زیادیه داریدش و زنگ می زنه
اگر تموم نشده باشه که معلومه خوب استفاده کردید بازش کنید و با یک سنباده خیلی خیلی نرم تمیزش کنید و بذارید سر جاش اما بعد از این همه سال پیشنهاد به عوض کردنشه
در مورد لنت پد من تا بحال از لنت ساز و پارس در ایرانی ها راضی بودم و ارزان هم هستند و اگر نه که کره ای خوبه همون قبلی رو پیدا کنید
در موقع عوض کردن فنر نگعداره بالای لنت جلو رو باز و تمیز کنید و حتمن سر جاش بذارید
خیلی از تعویض کار های محترم اون رو بر می دارند و میگن زیادی و باعث صدا می شه
شما سعی کنید این کار رو نکنید چون لنت لق می خوره و بده
لنت عقب رو هم حتمن چک کنید و به احتمال زیاد عوض و حتمن حتمن تنظیم کنید که تفاوت بسیاری رو مشاهده می کنید
بعد از عوض کردن لنت مدتی رو با احتیاط بیشتر برانید تا خوب جا بیوفته
موفق باشید

kasra2002
27-08-2015, 03:45
سلام دوستان
من سیلندر ترمز چرخ پرایدم بخاطر جام بودن عوض کردم بعدش لنت نو انداختم
بعد از بستن چرخ دیدم ماشین اصلا ترمزش خوب نبود
چند روز بعدش چرخ ها رو باز کردم دیدم نصف
لنت اصلا با دیسک درگیر نمیشه
یه لنت دیگه هم انداختم بازم اون هم همین طوری شد
شد
دیسک هم عیدی عوض کردم
مشکل چیه ? دیسک مشکل داره؟
باید چی کار کنم؟
مشکل شما دوست ن از سیلندر و یا بازویی هاست که نمی ذاره درست لنت جای خودش حرکت کنه حالا یا درست نصبنده و یا لنت جای خودش نیست و یا خراب شده وقتی جام کرده ممکنه صدمه رسونده باشه
این رو جدی بگیرید که خطرش خیلی زیاده و سریع به دادش برسید

fokahi110
27-08-2015, 07:21
خوب پس مشکل شما خیلی خیلی نزدیک شدیم
همون لنت که مدت زیادیه داریدش و زنگ می زنه
اگر تموم نشده باشه که معلومه خوب استفاده کردید بازش کنید و با یک سنباده خیلی خیلی نرم تمیزش کنید و بذارید سر جاش اما بعد از این همه سال پیشنهاد به عوض کردنشه
در مورد لنت پد من تا بحال از لنت ساز و پارس در ایرانی ها راضی بودم و ارزان هم هستند و اگر نه که کره ای خوبه همون قبلی رو پیدا کنید
در موقع عوض کردن فنر نگعداره بالای لنت جلو رو باز و تمیز کنید و حتمن سر جاش بذارید
خیلی از تعویض کار های محترم اون رو بر می دارند و میگن زیادی و باعث صدا می شه
شما سعی کنید این کار رو نکنید چون لنت لق می خوره و بده
لنت عقب رو هم حتمن چک کنید و به احتمال زیاد عوض و حتمن حتمن تنظیم کنید که تفاوت بسیاری رو مشاهده می کنید
بعد از عوض کردن لنت مدتی رو با احتیاط بیشتر برانید تا خوب جا بیوفته
موفق باشید

سلام مجدد و ممنونم تمامی مواردی که گفتید رو رعایت میکنم انشالا مشکل رو حلش میکنم و میان خبرشو میدم اینجا با تشکر ویژه که وقت میزارید و میاید جواب میدین.

البته کسری جان اینم اضافه کنم یادم رفت این دوستمون تو سایپا خواستم بلبرینگ عوض کنم گفت من 2 عدد دارم مارک فرانتک ومنم گفتم حتما خوبه دیگه انداختش بهمون خلاصه دونه ای 31 تومن گفتش برا دامادمون خریدم نخواستدش خلاصه اون موقع من اطلاع نداشتم فرانتک جنس تعریفی نیست زیاد انداختش به من بیچاره مثلا دوسته موزیگری ازش میباره ماشالا ممکنه خرابی وصدا از بلبرینگ باشه؟

H.Operator
27-08-2015, 08:17
درود دوستان
من یه پراید 111 se دو هفته پیش تحویل گرفتم الان حدود 700 تا کار کرده دیروز بردمش تو جاده به زور 150 تا رفت ولی شتابش خیلی خوبه تا زیر 150 رو عالی میره - بعد یه مشکلی هم که داره توی دور آرام در حالت ایستاده موتور خیلی میلرزه و ویبره میده به اتاق جوری که همه چیز میلرزه رو اعصابمه تو چند تا پراید دیگه نشستم اینجور نبود همه میگن چون ماشین خشکه و صفره اینجوریه و خودش درست میشه:n27:
موتورش هم m13یورو 4 هست.

kasra2002
28-08-2015, 04:44
سلام مجدد و ممنونم تمامی مواردی که گفتید رو رعایت میکنم انشالا مشکل رو حلش میکنم و میان خبرشو میدم اینجا با تشکر ویژه که وقت میزارید و میاید جواب میدین.

البته کسری جان اینم اضافه کنم یادم رفت این دوستمون تو سایپا خواستم بلبرینگ عوض کنم گفت من 2 عدد دارم مارک فرانتک ومنم گفتم حتما خوبه دیگه انداختش بهمون خلاصه دونه ای 31 تومن گفتش برا دامادمون خریدم نخواستدش خلاصه اون موقع من اطلاع نداشتم فرانتک جنس تعریفی نیست زیاد انداختش به من بیچاره مثلا دوسته موزیگری ازش میباره ماشالا ممکنه خرابی وصدا از بلبرینگ باشه؟
فکر نمی کنم و امیدوارم که نباشه
با همون لنتو دقت و حوصله تمیز کاری حل می شه

kasra2002
28-08-2015, 04:49
درود دوستان
من یه پراید 111 se دو هفته پیش تحویل گرفتم الان حدود 700 تا کار کرده دیروز بردمش تو جاده به زور 150 تا رفت ولی شتابش خیلی خوبه تا زیر 150 رو عالی میره - بعد یه مشکلی هم که داره توی دور آرام در حالت ایستاده موتور خیلی میلرزه و ویبره میده به اتاق جوری که همه چیز میلرزه رو اعصابمه تو چند تا پراید دیگه نشستم اینجور نبود همه میگن چون ماشین خشکه و صفره اینجوریه و خودش درست میشه:n27:
موتورش هم m13یورو 4 هست.
بلی ماشین نو هست کمی بگذره بیشتر می شه یا نمی شه راجع به اون صحبت کرد سرویس اولیه حتمن ببرید و حتمن روغن و واسکازین گیرباکس رو عوض کنید چه بهتر که خودتان انتخاب کنید
و بعد از 6 ماه فیلر گیری کنید
دوست من 150 تا با پراید اونم توی این هوا و این جاده

fokahi110
28-08-2015, 10:24
فکر نمی کنم و امیدوارم که نباشه
با همون لنتو دقت و حوصله تمیز کاری حل می شه

داداش ممنونم الان متوجه شدم که کاسه چرخ عقبم یه قسمتش پریده لازم به تعویضش هست واینکه لوازم همراه لنت چیه بخرم از جمله فنر واینا ممنون میشم چون حوصله ندارم ببرم پیش دوستم چرخ و باز کنه بعد بفرستدم دنبال قطعه خریدن :n01:

H.Operator
28-08-2015, 13:58
بلی ماشین نو هست کمی بگذره بیشتر می شه یا نمی شه راجع به اون صحبت کرد سرویس اولیه حتمن ببرید و حتمن روغن و واسکازین گیرباکس رو عوض کنید چه بهتر که خودتان انتخاب کنید
و بعد از 6 ماه فیلر گیری کنید
دوست من 150 تا با پراید اونم توی این هوا و این جاده
ممنون
سرویس اولیه حتمآ میبرم و زیر کاپوت نوشته اگر مناطق گرمسیر هستید روغن 20w50 که من چون نزدیک خوزستانم و همیشه گرمه باید همینو بریزم ؟
خوشبختانه گیربکسش خوبه دنده ها نرم تعویض میشن و مشکلی نداره راجع به فیلر گیری والا زیر کاپوت نوشته این موتور نیاز به فیلرگیری ندارد و به صورت خودکار هیدرولیکی انجام میشه فکر کنم یه همچین چیزی دیدم.
نه همینجوری می خواستم ببینم چقدر راه میره وگرنه در حالت عادی بیشتر از 90 تا باهاش نمیرم اونم با اون لاستیکای کویر تایر ایرانی فقط برام جالب بود دقیقآ رو 150 می ایسته:n13: بالاتر نمیره در حالی که قبلآ یه صبا مدل 88 داشتم 180 رو پر می کرد:n02:

fokahi110
28-08-2015, 15:31
سرویس اولیه حتمآ میبرم و زیر کاپوت نوشته اگر مناطق گرمسیر هستید روغن 20w50 که من چون نزدیک خوزستانم و همیشه گرمه باید همینو بریزم ؟
خوشبختانه گیربکسش خوبه دنده ها نرم تعویض میشن و مشکلی نداره راجع به فیلر گیری والا زیر کاپوت نوشته این موتور نیاز به فیلرگیری ندارد و به صورت خودکار هیدرولیکی انجام میشه فکر کنم یه همچین چیزی دیدم.
نه همینجوری می خواستم ببینم چقدر راه میره وگرنه در حالت عادی بیشتر از 90 تا باهاش نمیرم اونم با اون لاستیکای کویر تایر ایرانی فقط برام جالب بود دقیقآ رو 150 می ایسته:n13: بالاتر نمیره در حالی که قبلآ یه صبا مدل 88 داشتم 180 رو پر می کرد:n02:[/QUOTE]

سلام داداش جدیدا میگن به درد نمیخورن نه گیربکس نه موتور نه همه وسایل همش چینی هست داداش دیشب ویا پریشبم تو اخبار 20و 30 گفت که کلا کاشکی خط تولید پراید رو بدن چین برامون ماشین تولید کنه من الان یه صبا هیدرولیک 87 دارم عالیه 20 نفس درحد مازراتی جدیدا رو وللش
در ضمن هیچ وقت 150 تا نرو من بالاترین سرعتی که باهاش رفتم 135 الی 140 بود اونم تو جاده سمنان بود چون بنزین نداشتم پرشتاب میرفتم برسم به یه پمپ بنزینی.یا علی.:n02::n01::n11:

nw_nk
28-08-2015, 16:53
درود
ماشین من 405 slx
ماشین گارانتی داره.

سلام شما کاری کردین؟ با همین هزینه میشه مه شکن ها رو زنون کرد که چند برابر نور داره و گیر نمیدن
متاسفانه این مدل بخاطر محافظی که استفاده شده و شیشه غیر اصولی هم نورش ضعیفه و هم بد پخش میشه

Life24
28-08-2015, 17:00
ممنون
نه همینجوری می خواستم ببینم چقدر راه میره وگرنه در حالت عادی بیشتر از 90 تا باهاش نمیرم اونم با اون لاستیکای کویر تایر ایرانی فقط برام جالب بود دقیقآ رو 150 می ایسته:n13: بالاتر نمیره در حالی که قبلآ یه صبا مدل 88 داشتم 180 رو پر می کرد:n02:

یورو 4 هستید و حتما باید روغن 10-40 بریزید . با کیفیت SJ
روغن های جدید سایپا چه گیربکس و چه روغن موتور رو چند وقت هست شرکت پارس میزنه و کیفیت خوبی داره
من روغن گیبرکس 2.5 از سایپا گرفتم 75-80 با قیمت 26 تومن ، دیسک و صفحه هم عوض کرده بودم، چند روز اول که گذشت. الان شده دنده ها دنبه هستند.
حداقل هزینه ، و کارایی خوب.

alireza99.99
28-08-2015, 18:24
دوستان میخوام آب رادیاتور ماشینم رو تخلیه کنم و ضد یخ بریزم.رادیاتور شیر تخلیه نداره و شنیدم میگن باید بستها لوله ها را باز کنی تا آب تخلیه بشه.
آیا بعد از تخلیه و ریختن آب و ضد یخ، باید هوا گیری هم بکنم؟ چجوری؟

H.Operator
28-08-2015, 19:41
سلام داداش جدیدا میگن به درد نمیخورن نه گیربکس نه موتور نه همه وسایل همش چینی هست داداش دیشب ویا پریشبم تو اخبار 20و 30 گفت که کلا کاشکی خط تولید پراید رو بدن چین برامون ماشین تولید کنه من الان یه صبا هیدرولیک 87 دارم عالیه 20 نفس درحد مازراتی جدیدا رو وللش
در ضمن هیچ وقت 150 تا نرو من بالاترین سرعتی که باهاش رفتم 135 الی 140 بود اونم تو جاده سمنان بود چون بنزین نداشتم پرشتاب میرفتم برسم به یه پمپ بنزینی.یا علی.:n02::n01::n11:
درود
والا چی بگم رفت تو پاچمون منم اهل عوض کردن ماشین زیاد نیستم باهاش میسازم:n27:
اون صبا 88 واقعآ عالی بود خیلی ازش راضی بودم حیف پول لازم شدم فروختمش البته اینم بد نیست فقط تاپ اسپیدش کمه که نمی دونم شاید واسه خشک بودن ماشینه:n02: خودمم زیاد اهل سرعت نیستم گفتم ببینم سایپا چه گلی به سر ماشین زده که دیدم به به ترکونده :n31:

یورو 4 هستید و حتما باید روغن 10-40 بریزید . با کیفیت SJ
روغن های جدید سایپا چه گیربکس و چه روغن موتور رو چند وقت هست شرکت پارس میزنه و کیفیت خوبی داره
من روغن گیبرکس 2.5 از سایپا گرفتم 75-80 با قیمت 26 تومن ، دیسک و صفحه هم عوض کرده بودم، چند روز اول که گذشت. الان شده دنده ها دنبه هستند.
حداقل هزینه ، و کارایی خوب.
ای بابا پس چرا اونو زیر کاپوت نوشتن مردم رو به اشتباه میندازن:n15:
ممنون بابت کمکت.

دوستان برای چراغ جلوها فیلیپس اصلی انداختم که پک جفتش در میاد طرفای 60 تومن همون 55 وات هستن ولی زمین تا آسمون با فابریکی خودش فرق می کنه هم سفید تره هم پر نور تر تا جایی که پدرم وقتی دید رفت برا سمند سورنش خرید و نصب کرد اونم واقعآ نورش عالی شد:n19:
این مدله :

دقیقآ هم مثل این عکسه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$jpglarge$

hamedre81
28-08-2015, 20:01
مشکل شما دوست ن از سیلندر و یا بازویی هاست که نمی ذاره درست لنت جای خودش حرکت کنه حالا یا درست نصبنده و یا لنت جای خودش نیست و یا خراب شده وقتی جام کرده ممکنه صدمه رسونده باشه
این رو جدی بگیرید که خطرش خیلی زیاده و سریع به دادش برسید

سلام
ممنون از پاستخون

حالا که لنت های سابیده شده لنت کامل با دیسک درگیر میشه و ترمز هم خوبه
اما حدود یک سانت از دیسک نزدیک به مرکز حالت ناهمواری داره که با دست کشیدن راحت مشخص میشه
آیا این مشکل خطرناکه ؟باید چی کارش بکنم ؟

Life24
28-08-2015, 22:09
عزیز شما مگر 111 ندارید که مدل 94 هست ؟؟ درسته؟
خوب این یورو 4 هست
برای یورو 4 باید حتما روغن 10-40 با کیفیت SJ بریزید. که به نظر من روغن خود سایپا محصول شرکت نفت پارس هست، هم با کیفیت هست هم قیمت مناسب.
روغن گیربکس هم مال نفت پارس هست. اونم روغن خوب و با کیفیت.
گول روغن های خارجی و ایرانی های گران قیمت رو نخورید.

برای X100 یورو 2 باید روغن 20-50 SJ ریخت
برای پراید های معمولی 20-50 SG

H.Operator
29-08-2015, 00:31
عزیز شما مگر 111 ندارید که مدل 94 هست ؟؟ درسته؟
خوب این یورو 4 هست
برای یورو 4 باید حتما روغن 10-40 با کیفیت SJ بریزید. که به نظر من روغن خود سایپا محصول شرکت نفت پارس هست، هم با کیفیت هست هم قیمت مناسب.
روغن گیربکس هم مال نفت پارس هست. اونم روغن خوب و با کیفیت.
گول روغن های خارجی و ایرانی های گران قیمت رو نخورید.

برای X100 یورو 2 باید روغن 20-50 SJ ریخت
برای پراید های معمولی 20-50 SG
ممنون پس واقعآ آزار دارن چون زیر کاپوت ماشین چسبوندن خودشون:n15:

توی روغن ها هم فقط پارس و ایرانول رو قبول دارم و خارجیا رو اصلآ بهشون اعتماد ندارم بیشترشون تقلبین.

Life24
29-08-2015, 00:39
والا من تا اونجایی که دیدم و شنیدم ، یورو 4 رو 10-40 میریزن. :n36:

H.Operator
29-08-2015, 01:00
والا من تا اونجایی که دیدم و شنیدم ، یورو 4 رو 10-40 میریزن. :n36:
آره منم هر جا خوندم گفته بودن 10-40 بریزید:n13:

Life24
29-08-2015, 02:33
والا من اگر خودم یورو 4 بود، همان 10-40 با کیفیت SJ میریختم.

kasra2002
29-08-2015, 07:48
سلام
ممنون از پاستخون

حالا که لنت های سابیده شده لنت کامل با دیسک درگیر میشه و ترمز هم خوبه
اما حدود یک سانت از دیسک نزدیک به مرکز حالت ناهمواری داره که با دست کشیدن راحت مشخص میشه
آیا این مشکل خطرناکه ؟باید چی کارش بکنم ؟
نا همواری تا چه حدیه و زبره یا نرم
باید بررسی کنید که اگر زیاد نیست که هیچ اگر زیاده و دیسک هنوز نازک نشده با یه پالس تراش نزک درست میشه و اگر نازک شده عوض کنید
جالب اینجاست که وسط دیسک اینطوری شده
در هر حال نشانه ای از مشکل در سیستم ترمز دارید که باعث میشه لنت پد درست و یکسان به دیسک وارد نشه و این می تونه خطر آفرین باشه پس بهتره که کامل برسسی کنید و البته نذارید همه چیزو همه عوض کنند براتون و ابتدا ایراد یابی و سپس سرویس

kasra2002
29-08-2015, 08:01
دوستان میخوام آب رادیاتور ماشینم رو تخلیه کنم و ضد یخ بریزم.رادیاتور شیر تخلیه نداره و شنیدم میگن باید بستها لوله ها را باز کنی تا آب تخلیه بشه.
آیا بعد از تخلیه و ریختن آب و ضد یخ، باید هوا گیری هم بکنم؟ چجوری؟
ماشینتون چیه
اگه اینطوریه هواگیری لازم داره و خیلی باید مواظب باشید که اگه درست انام ندید دردسر ساز می شه
در ضمن یک تا دو لیتر ضد یخ خوب داشته باشید و اخرای کار اظافه کنید ولی اب زیاد تر از حد معمول داشته باشید که برای هوا گیری لازمه

kasra2002
29-08-2015, 08:07
با سلام خدمت دوستان
من یه ماشین سمند ای اف سون بنزینی 2 ماههه خریدم لازم به ذکر است که ماشین هیچ مشکلی نداره ولی وقتی کولر میگیرم ماشیرن تو سرعت پایین یعنی از دنده 3 به دو موقع دور زدن تقاطع که روی پدال گاز تا اخر فشار میدم ماشین خفست تا آروم آروم دور میگیره به نظرتون مشکل از کجاست یا طبیعیه.ولی تو دور بالا که ماشی دور بگیره عالیه
دوست گرامی می تونه از دریچه گاز و لستپر و حتا از نوع رانندگی باشه بعضی وقت ها فشاری که روی موتور هست با دنده نا مناسب و گاز شدید اینجوری می شه ولی بیشتر مشکل شما از اونجاست که شاید با سرویس و تنظیم ای سی یو بهتر شه ولی اگه شدید نیست حساساسیت نشان ندید که بد تر می شه

matr!x_2008
29-08-2015, 22:51
چند روزه یه مشکل عجیب دارم با ماشینم.پراید مدل 88 دارم وقتی در حال حرکت هستم یهو کولر و برف پاک کن از کار میفتهه!!! مشکل برقی داره فک کنم. ولی ضبط ماشین مشکلی نداره چراغها هم مشکلی ندارن... این مشکل از چیه؟ تا حالا 2 3 بار اینجوری شده ولی بعد از یک ساعت خودش درست میشه

kasra2002
30-08-2015, 22:22
چند روزه یه مشکل عجیب دارم با ماشینم.پراید مدل 88 دارم وقتی در حال حرکت هستم یهو کولر و برف پاک کن از کار میفتهه!!! مشکل برقی داره فک کنم. ولی ضبط ماشین مشکلی نداره چراغها هم مشکلی ندارن... این مشکل از چیه؟ تا حالا 2 3 بار اینجوری شده ولی بعد از یک ساعت خودش درست میشه
مشکل برف پاک کن رو دیدم که ایراد از موتورش بود ولی اینکه همزمان هردو از کار می افتند که به هم بی ربط هستند عجیبه درهر حال فیوز هاشون رو چک کنید شاید یه ارتباطی ب هم داشته باشند و ما بی خبریم
از کولر منظورتون فن هست یا فقط خنک نمی شه

matr!x_2008
30-08-2015, 22:27
مشکل برف پاک کن رو دیدم که ایراد از موتورش بود ولی اینکه همزمان هردو از کار می افتند که به هم بی ربط هستند عجیبه درهر حال فیوز هاشون رو چک کنید شاید یه ارتباطی ب هم داشته باشند و ما بی خبریم
از کولر منظورتون فن هست یا فقط خنک نمی شه

هر دو قطع میشه. جالبه وقتی درست میشه هم هردو یه جا درست میشه!!! کلن کولر از کار میفته هیچ بادی نمیده اون چراغ زرد هم روشن نمیشه! ولی بعد از 20 دقیقه یهو درست میشن...

kasra2002
30-08-2015, 22:30
داداش ممنونم الان متوجه شدم که کاسه چرخ عقبم یه قسمتش پریده لازم به تعویضش هست واینکه لوازم همراه لنت چیه بخرم از جمله فنر واینا ممنون میشم چون حوصله ندارم ببرم پیش دوستم چرخ و باز کنه بعد بفرستدم دنبال قطعه خریدن :n01:
پوزش برای دیر پاسخ گویی
کدام قسمت کاسه اگه عکس بذارید بهتره چون عمق و کجاش باشه و ترک خورده یا نه مهمه
برای لنت عقب در حالت عادی نیازی به خرید هیچ چیز اضافی ندارید و فقط لنت پد و پارچه و سنباده نرم و اگه گیرتون بیاد اسپری wd40 که اگرم نبود مهم نیست برای تمیز کاریه فقط
فنر ها و خار ها رو با احتیاط جاگذاری کنید و تنظیم رو دقیق انجام بدین که ترمز دستی هم در حالت خوبی باشه
نکته اینکه اول ترمز دستی رو تنظیمش رو تا نزدیک اخر پایین بیارید از دسته و بعد از تنظیم لنت از چرخ کمی اون ور هم تنظیم کنید
مواظب باشید سطح کاسه و لنت چرب نشه و حالا که باز می کنید بلبرینگ رو هم بدون نیاز به باز کردن از گریس کهنه پاک و پریس نو نسوز بزنید (همون قسمت پیچش که پیداست نیازی نیست باز کنید)
مهمتر اینکه هر دو چرخ عقب رو چند بار چک کنید که تنظیم هردو یکسان باشه چون کاسه ای فرق داره و اگه درست تنظیم نشه یک چرخ بیشتر و دیگری کمتر می شه که خوب نیست
موفق باشید

iranch
31-08-2015, 19:30
سلام روغن ترمز رو میترسم عوض کنم دوستان گفتن بعدش اگه خوب هوا گیری نکنه خوب ترمز نمیگیره چی کار کنم 80000 تا کار کرده

iranch
31-08-2015, 20:06
سلام روغن ترمز رو میترسم عوض کنم دوستان گفتن بعدش اگه خوب هوا گیری نکنه خوب ترمز نمیگیره چی کار کنم 80000 تا کار کرده

fokahi110
01-09-2015, 11:36
پوزش برای دیر پاسخ گویی
کدام قسمت کاسه اگه عکس بذارید بهتره چون عمق و کجاش باشه و ترک خورده یا نه مهمه
برای لنت عقب در حالت عادی نیازی به خرید هیچ چیز اضافی ندارید و فقط لنت پد و پارچه و سنباده نرم و اگه گیرتون بیاد اسپری wd40 که اگرم نبود مهم نیست برای تمیز کاریه فقط
فنر ها و خار ها رو با احتیاط جاگذاری کنید و تنظیم رو دقیق انجام بدین که ترمز دستی هم در حالت خوبی باشه
نکته اینکه اول ترمز دستی رو تنظیمش رو تا نزدیک اخر پایین بیارید از دسته و بعد از تنظیم لنت از چرخ کمی اون ور هم تنظیم کنید
مواظب باشید سطح کاسه و لنت چرب نشه و حالا که باز می کنید بلبرینگ رو هم بدون نیاز به باز کردن از گریس کهنه پاک و پریس نو نسوز بزنید (همون قسمت پیچش که پیداست نیازی نیست باز کنید)
مهمتر اینکه هر دو چرخ عقب رو چند بار چک کنید که تنظیم هردو یکسان باشه چون کاسه ای فرق داره و اگه درست تنظیم نشه یک چرخ بیشتر و دیگری کمتر می شه که خوب نیست
موفق باشید

سلام و متشکرم اقا بردم لنتهامو باز کرد خودم لنت تازه خریدم مارک GOLD کره ای اصل خلاصه تعویضش کردم جلو 25 تومن و عقب 28 تومن استان کرمانشاه بعد تعجب اینجا بود لنتای خودم سالم سالم بود نمیدونم به هرحال عوضش کردم صدای سیر سیر برید دیگه کاملا رفع شدش دستت درنکنه داداشی
اینم عکس لنتهای قبلی خودم که تاریخ 2011 روشه دقیقه 4 ساله عوضش کردم عکس جعبه لنتهای جدیدمم میزارم ببین اصله چون همیشه از یه فروشگاه خرید میکنم و از اصل بودنش اطمینان دارم.:n11::n12::n01:

light
03-09-2015, 13:35
سمند دوگانه 86 کارخانه

چند روزه هی چراغ stop و روغن روشن مسشه ، و بعضی موقع ها ماشین خاموش میشه بنظرتون مشکل کجاس ؟ یعنی ترمز میگیریم امکان خاموش شدن هم هست

استیپر و تازه عوض کردیم و روغن اینا هم داره ، مهره روغن هم عوض کردیم

light
03-09-2015, 15:25
سمند دوگانه 86 کارخانه

چند روزه هی چراغ stop و روغن روشن مسشه ، و بعضی موقع ها ماشین خاموش میشه بنظرتون مشکل کجاس ؟ یعنی ترمز میگیریم امکان خاموش شدن هم هست

استیپر و تازه عوض کردیم و روغن اینا هم داره ، مهره روغن هم عوض کردیم

fokahi110
03-09-2015, 21:05
کسری جان و یا اقا محمد عزیز اقا مشکل جدید ظرف جای روغن ترمز ماشینم(پراید) که داخل موتور هست دوپایه داره اون پایه ای که طرف ته کابوته از بقلش کمی روغن ترمز میچکه کمی بر اثر حرارت اب شده اون ظرف تعوض میشه یا نه چیکارش کنم؟؟؟
خدا تازه کردم خرج ماشین کسری جان لطف کردن مشکلمو حل کردن دوباره دچار مشکل شدم

Life24
03-09-2015, 21:16
سلام
دوست عزیز به نظرت واقعا از کره لنت پراید وارد (رسمی و قاچاق کار نداریم)میشه؟! من باور نمیکنم.
اینها همه داخلی هستند.
به 2 علت:
1- فروش بیشتر و سود بیشتر فروشنده چون اینها رو گران تر از ایرانی ها می دهند
2- در رفتن کارخانه ها از مالیات دادن :n39:

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-09-2015, 12:04
کسری جان و یا اقا محمد عزیز اقا مشکل جدید ظرف جای روغن ترمز ماشینم(پراید) که داخل موتور هست دوپایه داره اون پایه ای که طرف ته کابوته از بقلش کمی روغن ترمز میچکه کمی بر اثر حرارت اب شده اون ظرف تعوض میشه یا نه چیکارش کنم؟؟؟ خدا تازه کردم خرج ماشین کسری جان لطف کردن مشکلمو حل کردن دوباره دچار مشکل شدم
شاید با چسب دوقلو سیاه رنگ و اگر نیود , خاکستری تعمیر بشه
باید مخرن از روغن خالی بشه بعدش محل نشتی با پارچه و کمی بنزین تمیز بشه
با سمباده زبر مثل 80 یا 60 زبر بشه . اگر روغن از جای شکسته میاد بیرون باعث نچسبیدن چسب میشه پس تمام روغن باید دربیاد از جای شکستگی
دوباره با بنزین تمیز بشه
بعدش تا یک یا 1.5 سانتی اطراف شکستگی و به ضخامت 5mm چسب بخوره
حدود دو دقیقه باید مخزن رو طوری توی دست بچرخونین تا جاذبه باعث شُر کردنش نشه و از جاش تکون نخوره تا خودش رو بگیره
بعدش باید زیر آفتاب مستقیم بذارینش پشت پنجره چون چسب دوقلو هر چی داغتر بشه زودتر خشک و سفت میشه
بهتره تا 24 ساعت نصب نشه
چسب دوقلو انعطاف پذیر نیست . اگر موقع نصبش بهش فشار بیاد از مخزن جدا میشه
میتونین هم با مخزن اوراقی سالم عوضش کنین
نو هم در بازار هم هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-09-2015, 13:18
سمند دوگانه 86 کارخانه
چند روزه هی چراغ stop و روغن روشن مسشه ، و بعضی موقع ها ماشین خاموش میشه بنظرتون مشکل کجاس ؟
یعنی ترمز میگیریم امکان خاموش شدن هم هست
استیپر و تازه عوض کردیم و روغن اینا هم داره ، مهره روغن هم عوض کردیمسلام

با گاز اینجوری میشه یا بنزین ؟ یا هر دو ؟

- - - Updated - - -

سمند دوگانه 86 کارخانه
چند روزه هی چراغ stop و روغن روشن مسشه ، و بعضی موقع ها ماشین خاموش میشه بنظرتون مشکل کجاس ؟
یعنی ترمز میگیریم امکان خاموش شدن هم هست
استیپر و تازه عوض کردیم و روغن اینا هم داره ، مهره روغن هم عوض کردیمسلام

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-09-2015, 13:37
سلام روغن ترمز رو میترسم عوض کنم دوستان گفتن بعدش اگه خوب هوا گیری نکنه خوب ترمز نمیگیره چی کار کنم 80000 تا کار کرده سلام
بنده تا 200,000km هم عوض نکردم .
روغن ترمز نه خراب میشه نه کهنه
این در مورد روغن استاندارد امریکائی و آلمانی و ژاپنی بود
مگه ترمزها مشکل داره ؟
تعویضش آسونه

فقط یک آچار میخواد برای پیچ هواگیری
کلیپهاش

light
04-09-2015, 13:41
سلام

- - - Updated - - -

سلام

با گاز ، بنزین 1% پیش میاد

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-09-2015, 14:17
با گاز ، بنزین 1% پیش میادبنده اطلاعاتم از سیستم گاز سوز خیلی خیلی کمه و به درد بخور نیست چون سر و کار نداشتم باهاش
اما ظاهراً مشکل از همون سیستم گاز هست
صبر کنین دوستان مطلع پاسخ بدند

abbas-t
04-09-2015, 15:48
سلام دوستان
چند روزه که وقتی ماشینو استارت میکنم اگه گاز ندم ،پرت پرت میکنه وخاموش میشه!البته زمانی که ماشین زیاد خوابیده ،مثلا شب که خاموش میکنم و صبح می خوام استارت بزنم ،باید یه کم با گاز بازی کنم تا خاموش نشه!

fokahi110
04-09-2015, 15:51
با سمباده زبر مثل 80 یا 60 زبر بشه . اگر روغن از جای شکسته میاد بیرون باعث نچسبیدن چسب میشه پس تمام روغن باید دربیاد از جای شکستگی
دوباره با بنزین تمیز بشه
حدود دو دقیقه باید مخزن رو طوری توی دست بچرخونین تا جاذبه باعث شُر کردنش نشه و از جاش تکون نخوره تا خودش رو بگیره
بعدش باید زیر آفتاب مستقیم بذارینش پشت پنجره چون چسب دوقلو هر چی داغتر بشه زودتر خشک و سفت میشه
بهتره تا 24 ساعت نصب نشه
نو هم در بازار هم هست

سلام خوبی داداش ممنون نو میخرم داداش خیالمم راحتتره:n01::n16::n12:

AMHSIN
04-09-2015, 20:59
سلام دوستان
چند روزه که وقتی ماشینو استارت میکنم اگه گاز ندم ،پرت پرت میکنه وخاموش میشه!البته زمانی که ماشین زیاد خوابیده ،مثلا شب که خاموش میکنم و صبح می خوام استارت بزنم ،باید یه کم با گاز بازی کنم تا خاموش نشه!
سلام

این مشکل میتونه به چند دلیل باشه

احتمال داره از استپر باشه

ممکنه از سنسور دمای اب باشه، یعنی وقتی موتور سرده سنسور به جای اینکه دما رو پایین گزارش کنه، به اشتباه بالا گزارش می کنه، اگر اینطور باشه این مشکل بیشتر زمانی پیش میاد که موتور سرده

احتمال داره از پمپ بنزین باشه، یعنی پمپ نتونه فشار رو تو سیستم نگه داره، برای تشخیص این مورد این کار رو انجام بدید، چند بار بدون اینکه استارت بزنید کلید رو باز کنید تا صدای پمپ قطع شه و بعد سویچ رو ببندید تا فشار سیستم بره بالا، بعد استارت بزنید اگه فورا روشن شد مشکل از پمپه

و بدترین حالت که ایشا ... اینطور نیست اینه که خودرو واشر سوزونده باشه و اب وارد سیلندر شه، اگر این مورد باشه هنگام استارت زدن از اگزوز چند ثانیه دود سفید میزنه بیرون

fokahi110
05-09-2015, 15:09
دوباره با بنزین تمیز بشه
بهتره تا 24 ساعت نصب نشه
نو هم در بازار هم هست

سلام اقا محمد من اقا رفتم خریدم 50 گفت فروشنده که من به زور 48 گرفتم ازش مارکش هم MASTER MOTORS هست کلا هرجا گشتم پلاستیک خالی گیر نیاوردم که مجبور شدم اصلی اورجینال از همین مارک بخرم با لوله اهنی که بهش وصله کلا از بیخ عوضش کردم روغن ترمز هم فومن شیمی خریدم دونه ای 4 هزار تومن ردیفش کردم حساب کردم با حق مکانیکی و اینا 75 تومان شد.

محمد جان باطریمم بعد از گذشت 1 سال و 8 ماه داره ضعیف میشه مارک همین مال خودم اوربیتال 1 هست بسیار باطری عالی و ردیفی هست الان تو کرمانشاه سرکوچمون داره اوربیتال 55 امپر 125 تومن ارزون شده منتظرم تموم بشه یه دونه باطری هم بخرم مارکش خوبه اوربیتال 1؟؟؟پیشنهادش میدی بازم بخرم؟:n01::n12::n11:

Life24
06-09-2015, 20:11
سلام
عزیزان یک سوال:
فشنگی اب (تک فیش) فابریک برای ماشین ما که 111 مدل 91 هست. دیدم دیگه همش روی 3 هست. چه فن میزنه و چه نمیزنه.
رفتیم یک دونه شرکتی خریدیم که چینی هست و این قدر اشغالی هست! که حتی کامل بسته نمیشه!
الان در حال حرکت هیمشه روی 4 هست. اگر درجا باشد و فن خاموش شودو میاد روی 3.اما در حرکت خیر. جریان چیه؟!
آیا از فشنگی هست؟ اگر این هست چرا در حالت درجا مشکل نیست؟!

بعد هم تستی که کردم وقتی ماشین در حرکت هست. بعد که میزنم کنار . چند ثانیه بعد فن روشن میشه. (منظور این هست که در حالت حرکت ظاهرا فن خاموش هست به خاطر یاد خوردن به ماشین اما باز روی 4 هست)
حالا از کجا بفهمیم خطای فشنگی هست یا دما بالاست و فشنگی سالم؟!

- - - Updated - - -

سلام
عزیزان یک سوال:
فشنگی اب (تک فیش) فابریک برای ماشین ما که 111 مدل 91 هست. دیدم دیگه همش روی 3 هست. چه فن میزنه و چه نمیزنه.
رفتیم یک دونه شرکتی خریدیم که چینی هست و این قدر اشغالی هست! که حتی کامل بسته نمیشه!
الان در حال حرکت هیمشه روی 4 هست. اگر درجا باشد و فن خاموش شودو میاد روی 3.اما در حرکت خیر. جریان چیه؟!

بعد هم تستی که کردم وقتی ماشین در حرکت هست. بعد که میزنم کنار . چند ثانیه بعد فن روشن میشه. (منظور این هست که در حالت حرکت ظاهرا فن خاموش هست به خاطر یاد خوردن به ماشین اما باز روی 4 هست)

AMHSIN
06-09-2015, 20:53
سلام
عزیزان یک سوال:

- - - Updated - - -

سلام
عزیزان یک سوال:

سلام مطمین ترین راه اینه که برید دیاگ بزنید، دیاگ دمای موتور موقعی که فن ها روشن میشن رو نشون میده که فکر کنم باید حدودای ۹۵ باشه (مطمین نیستم)، اگر فن ها به موقع خاموش و روشن میشن جای نگرانی نیست و امپر اشتباه نشون میده که البته باید حتما درستش کنید

Life24
06-09-2015, 21:10
سلام
عزیز وقتی این نشانگر دمای اب رو انداختم و دیاگ زدم. فن خوب و دقیق کار میکرد اما همیشه امپر روی 4 بود. که گفتیم خطا دارد.
اما الان در حالت درجا میاد روی 3 . در حال حرکت همیشه روی 4 هست

- - - Updated - - -

سلام
عزیز وقتی این نشانگر دمای اب رو انداختم و دیاگ زدم. فن خوب و دقیق کار میکرد اما همیشه امپر روی 4 بود. که گفتیم خطا دارد.

AMHSIN
06-09-2015, 21:21
سلام

- - - Updated - - -

سلام

سنسور رو توی یه ظرف آب بذارید، و ظرف رو بذارید روی شعله اجاق، یه امتر به سنسور وصل کنید و زیر ظرف رو روشن کنید و ببینید ایا با بالا رفتن دما مقامت یواش یواش تغییر میکنه یا خیر، اگر بله که سنسور مشکل خاصی نداره و بدلایل دیگه دما درست نشون داده نمیشه، اما اگه مقاومتش تغییر نمیکنه یا یدفعه بالا پایین میشه سنسور معیوب هست.

kasra2002
07-09-2015, 00:12
کسری جان و یا اقا محمد عزیز اقا مشکل جدید ظرف جای روغن ترمز ماشینم(پراید) که داخل موتور هست دوپایه داره اون پایه ای که طرف ته کابوته از بقلش کمی روغن ترمز میچکه کمی بر اثر حرارت اب شده اون ظرف تعوض میشه یا نه چیکارش کنم؟؟؟
خدا تازه کردم خرج ماشین کسری جان لطف کردن مشکلمو حل کردن دوباره دچار مشکل شدم
کار بسیار خوبی کردید دوست من ترمز چیز بسیار خطرناکیه و اینکه الان هم از هوا گیری و نصب و خوب کار کردن مطمئن شید
لنت ها رو هم که عوض کردیدپس اول کمی با احتیاط بیشتر رانندگی کرده و حتمن چک کنید که ساییدگی لنت ها و روغن ریزی درست باشه
البته ممکنه به دلیل عوض کردن لنت ها اوم هر 4 تا روغن سرریز کرده باشه و اون قبلی هم سالم بوده در هر حال ایمنی و سلامت ماشین رو رسیدگی می کنید بسیار خوبه و خیال خودتون رو راحت کردید موفق و پیروز باشید
باتری هم نمی دونم زمستون می خواد چقدر گرون بشه اما درسته ممکنه ضعیف شده باشه اما اول بست ها رو با آب جوش شستشو بدید و تمیز کنید و ببندید و سعی کیند کمتر از وسیله های برقی بدون شارژ استفاده کنید نا با امید تا زمستان نخواید این هزینه رو داشته باشید

mah13852006
07-09-2015, 09:10
با سلام و ادب و احترام خدمت همه دوستان عزيز
من يك پژو 405 مدل 83 دوگانه سوز دستي دارم كه حدود 18 ماه شده خريدمش و الحمدلله تا حالا يا مشكل حادي نداشتم باهاش يا اگر هم مشكلي بوده رفعش كردم
از اونجايي كه بعضي از مشكلات پيش آمده واسه من مشكلات خاصي بوده كه نه هيچ تعميركاري سر درآورده و نه راه حلي براش تو تاپيك ها و فروم هاي مختلف اينترنت پيدا شد لذا خودم دست به كار شدم و به صورت علمي مطالعه كردم تا اين كه خودم راه حل رو پيدا كرده و خداروشكر حلشون كردم و فقط يكي از مشكلاتم مونده كه الان مطرح مي كنم و اميدوارم با مشورت با شما بتونم حلش كنم ، الان هم ميخوام اين تجربيات خودم رو در اختيار بقيه بذارم تا اگر به مشكلي مانند مشكل من برخورديد بتونيد به راحتي و بدون مراجعه به تعميرگاه و صرف هزينه هاي زياد اونها رو حل كنيد
1- مشكل روشن شدن چراغ آمپر آب به همراه استپ ماشين :
حدود يك سالي بود كه با اين مشكل دست و پنجه نرم مي كردم و تو اينترنت به پاسخ هاي مختلفي برخوردم كه در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه بايد فشنگي كله قهوه اي رو تعويض كنم و اين كارو كردم البته لازم به ذكر است كه مشكلي از بابت داغ كردن ماشين و از اين حرفا نبود ، چند ماهي بعد از تعويض فشنگي مشكل برطرف شده بود تا اين كه مجدداً اين مشكل شروع شد ، اوايل كمتر بود ولي اين اواخر يعني دو سه هفته پيش ديگه كلافه شده بودم چرا كه همزمان با روشن شدن چراغ استپ و آمپر آب فن ها با دور تند شروع به كار كردن مي كردند و به علاوه كولر ماشين هم قطع ميشد چون Ecu فكر مي كرد ماشين بيش از حد داغ شده و فرمان قطع كولر رو ميداد ، احتمال ميدادم دوباره فشنگي بايد تعويض بشه چون جنساي الان بيشتر از يك سال كار نمي كنند :n03: اما موضوعي برام پيش اومد كه عيب اصلي رو پيدا كردم
يك شب تو جاده كه آسفالت خوبي داشت مي رفتم و چراغ استپ هم روشن نميشد كه يكدفعه ماشين از روي يك دست انداز با سرعت رد شد و بعد از اون چراغ استپ و آمپر آب شروع كردند به روشن و خاموش شدن فهميدم كه بايد يك اتصالي رخ داده باشه و از اونجايي كه فشنگي كله قهوه اي در پژو 405 اطلاعاتش رو مستقيماً به Ecu ميده و زماني كه اين ارتباط قطع بشه هيچ سيگنالي براي Ecu ارسال نميشه و اين معادل با اينه كه فشنگي دماي خيلي بالا رو نشون ميده و در نتيجه Ecu به چراغ استپ فرمان ميده (اين نتيجه مطالعات علمي بنده در اين مورد بود :n02:) نتيجه گرفتم كه مسير سيم فشنگي به Ecu قطع و وصل ميشه و حدسم درست هم بود ، سيمي كه به سوكت قهوه اي رنگ پشت فشنگي وصل شده بود به مرور زمان خراب شده بود و تو دست اندازها خصوصاً‌ تو شهر كه ماشاالله آسفالت خيلي خوب و صافي هم داره :n28::n28::n28: همش قطع و وصل ميشد و با تعويض اين سوكت الحمدلله مشكل من هم بعد از يك سال برطرف شد ، ناگفته نماند من دوتا رله فن به خاطر اين قطع و وصل شدنهاي پي در پي فن تعويض كردم
2- مشكل روشن نشدن ماشين :
يك بار ماشينم پشت چراغ قرمز خاموش شد و ديگه روشن نشد ، هرچي استارت مي زدم روشن نميشد ، برق به همه قسمت هاي ماشين مي رسيد ولي هرچي استارت ميخورد روشن نميشد
راه حل : راه حل اين مشكل باز هم برمي گرده به كهنه شدن سيمها (دوستاني كه موتور ماشينو زياد ميشورن خيلي مراقب باشند كه اين شستن به دسته سيم آسيب زيادي مي رسونه) اين مشكل برمي گرده به قطع ارتباط سنسور دور موتور كه يا سنسور خراب ميشه يا سيم هاي رابط اون كه در مورد ماشين باز هم همون سوكت قهوه اي كه به سنسور وصل ميشه تعويض شد و مشكل برطرف شد
3- لجن زدن آب رادياتور و كم كردن روغن و آب :
اين مشكل دقيقاً برمي گرده به واشر سرسيلندر منتهي از نوعي كه روغن وارد آب ميشه و در نهايت درب رادياتور ماشين موقعي كه آب سرده لجن ميزنه ولي آب قاطي روغن نميشه ، البته تا زماني كه آب قاطي روغن نشه خطرناك نيست فقط آب و روغن زيادي كم ميشه ، خود من حدود هفت هشت ماهي بود كه اين لجن رو ميديدم ولي ماشين نه داغ مي كرد نه ريپ ميزد نه بد كار مي كرد ،حتي هميشه كولر هم مي گرفتم ولي اين اواخر چون زيادي لجن ميزد و آب و روغن زياد مصرف مي كرد ديگه دستبه كار شدم و واشر سرسيلندر رو تعويض كردم ، بيچاره واشره هيچي ازش نمونده بود و شده بود مثل لانه زنبور طوري كه تعميركاره كم بود از تعجب شاخ دربياره كه چطوري با اين واشر ماشين راه مي رفته :n04::n04::n04::n04::n04: (اينم قيافه شاگرد همون تعميركارست موقعي كه سرسيلندر رو باز كرد و اينم قيافه خود تعميركاره :n13::n13::n13::n13: واقعاً چه مغز متفكري داشت :n19:)
4- چشمك زدن چراغ دينام وقتي به ماشين گاز داده ميشه :
اين حالت اگر براتون پيش آمد يكم خطرناكه و ممكنه به كامپيوتر و لوازم الكترونيكي ماشينتون آسيب برسونه واسه همين هم دقت كنيد ، يك روز ديدم ماشين وقتي درجا كار مي كنه خوب كار مي كنه ولي وقتي گاز ميدادم چراغ دينام شروع ميكرد به چشمك زدن و هرچي بيشتر گاز ميدادم نور چراغ دينام روشن تر و واضح تر ميشد ضمن اين كه عقربه كيلومتر و دور موتور وقتي گاز ميدادم از يك حدي بالاتر نمي رفت (فكر كنم كيلومتر من بيشتر از 60 و دور موتور از 3000 بالاتر نمي رفت ولي وقتي ماشين رو خلاص مي كردم دور موتور سرجاي خودش برمي گشت و كيلومتر هم مقدار واقعي رو مثلاً 90 نشون ميداد) اول فكر كردم از سنسور دور موتوره ولي از اونجايي كه چراغ دينام هم چشمك ميزد اول رفتم درجه به باطري زدم و ديدم بله مشكل از دينام بود كه خيلي شارژ ميكرد و ولتاژش وقتي گاز ميدادم به 17 و 18 و ... هم مي رسيد كه اگر مدتي همينطور شارژ ميكرد ممكن بود آسيب جدي به كامپيوتر و لوازم الكترونيكي برسونه حتي ممكن بود باطري رو هم بتركونه (ضمن اين كه باطري رو خراب كرد و دو سه هفته بعد باطري رو عوض كردم) اينجا مشكل از آفتامات دينام بود كه جلو افزايش ولتاژ رو نمي گرفت كه با تعويض اون مشكل برطرف شد
دو سه تا مشكل كوچك و جزئي ديگه هم پيش آمد كه الان يادم نيست و هروقت يادم بياد مي نويسم كه اگر قرار بود اين مشكلات به دست تعميركاران رفع بشه هزينه هاي گزافي روي دستم ميذاشت

اما مشكلي كه خودم الان دارم اينه كه اكثراً صبح ها وقتي كه هوا سردتره از شيلنگ بنزين زير اتاق سمت راننده جايي كه دوتا لوله نود درجه هست بنزين چكه مي كنه و باقي روز خوبه ، خودم حس مي كنم مشكل از بست شيلنگ ها باشه كه بر اثر انبساط و انقباض باعث ميشن بنزين نشت كنه اما از اونجايي كه بايد خودم برم زير ماشين و فعلاً چاله سرويس در دست ندارم (بايد بدم تو آپارتمان مون يك چاله سرويس بكنن :n31:) ميخواستم بپرسم آيا اين خيلي خطرناكه؟ ضمن اين كه از وقتي اين ماشينو خريدم تقريباً اين مشكل رو داره ، محل اين بست ها كجاست؟ آيا با تعويض بست ها خوب خواهد شد يا بدم كلاً شيلنگ ها رو تعويض كنند؟
ببخشيد كه خيلي طولاني نوشتم

mah13852006
07-09-2015, 09:12
من يك پژو 405 مدل 83 دوگانه سوز دستي دارم كه حدود 18 ماه شده خريدمش و الحمدلله تا حالا يا مشكل حادي نداشتم باهاش يا اگر هم مشكلي بوده رفعش كردم
از اونجايي كه بعضي از مشكلات پيش آمده واسه من مشكلات خاصي بوده كه نه هيچ تعميركاري سر درآورده و نه راه حلي براش تو تاپيك ها و فروم هاي مختلف اينترنت پيدا شد لذا خودم دست به كار شدم و به صورت علمي مطالعه كردم تا اين كه خودم راه حل رو پيدا كرده و خداروشكر حلشون كردم و فقط يكي از مشكلاتم مونده كه الان مطرح مي كنم و اميدوارم با مشورت با شما بتونم حلش كنم ، الان هم ميخوام اين تجربيات خودم رو در اختيار بقيه بذارم تا اگر به مشكلي مانند مشكل من برخورديد بتونيد به راحتي و بدون مراجعه به تعميرگاه و صرف هزينه هاي زياد اونها رو حل كنيد
1- مشكل روشن شدن چراغ آمپر آب به همراه استپ ماشين :
حدود يك سالي بود كه با اين مشكل دست و پنجه نرم مي كردم و تو اينترنت به پاسخ هاي مختلفي برخوردم كه در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه بايد فشنگي كله قهوه اي رو تعويض كنم و اين كارو كردم البته لازم به ذكر است كه مشكلي از بابت داغ كردن ماشين و از اين حرفا نبود ، چند ماهي بعد از تعويض فشنگي مشكل برطرف شده بود تا اين كه مجدداً اين مشكل شروع شد ، اوايل كمتر بود ولي اين اواخر يعني دو سه هفته پيش ديگه كلافه شده بودم چرا كه همزمان با روشن شدن چراغ استپ و آمپر آب فن ها با دور تند شروع به كار كردن مي كردند و به علاوه كولر ماشين هم قطع ميشد چون Ecu فكر مي كرد ماشين بيش از حد داغ شده و فرمان قطع كولر رو ميداد ، احتمال ميدادم دوباره فشنگي بايد تعويض بشه چون جنساي الان بيشتر از يك سال كار نمي كنند :n03: اما موضوعي برام پيش اومد كه عيب اصلي رو پيدا كردم
يك شب تو جاده كه آسفالت خوبي داشت مي رفتم و چراغ استپ هم روشن نميشد كه يكدفعه ماشين از روي يك دست انداز با سرعت رد شد و بعد از اون چراغ استپ و آمپر آب شروع كردند به روشن و خاموش شدن فهميدم كه بايد يك اتصالي رخ داده باشه و از اونجايي كه فشنگي كله قهوه اي در پژو 405 اطلاعاتش رو مستقيماً به Ecu ميده و زماني كه اين ارتباط قطع بشه هيچ سيگنالي براي Ecu ارسال نميشه و اين معادل با اينه كه فشنگي دماي خيلي بالا رو نشون ميده و در نتيجه Ecu به چراغ استپ فرمان ميده (اين نتيجه مطالعات علمي بنده در اين مورد بود :n02:) نتيجه گرفتم كه مسير سيم فشنگي به Ecu قطع و وصل ميشه و حدسم درست هم بود ، سيمي كه به سوكت قهوه اي رنگ پشت فشنگي وصل شده بود به مرور زمان خراب شده بود و تو دست اندازها خصوصاً‌ تو شهر كه ماشاالله آسفالت خيلي خوب و صافي هم داره :n28::n28::n28: همش قطع و وصل ميشد و با تعويض اين سوكت الحمدلله مشكل من هم بعد از يك سال برطرف شد ، ناگفته نماند من دوتا رله فن به خاطر اين قطع و وصل شدنهاي پي در پي فن تعويض كردم
2- مشكل روشن نشدن ماشين :
يك بار ماشينم پشت چراغ قرمز خاموش شد و ديگه روشن نشد ، هرچي استارت مي زدم روشن نميشد ، برق به همه قسمت هاي ماشين مي رسيد ولي هرچي استارت ميخورد روشن نميشد
راه حل : راه حل اين مشكل باز هم برمي گرده به كهنه شدن سيمها (دوستاني كه موتور ماشينو زياد ميشورن خيلي مراقب باشند كه اين شستن به دسته سيم آسيب زيادي مي رسونه) اين مشكل برمي گرده به قطع ارتباط سنسور دور موتور كه يا سنسور خراب ميشه يا سيم هاي رابط اون كه در مورد ماشين باز هم همون سوكت قهوه اي كه به سنسور وصل ميشه تعويض شد و مشكل برطرف شد
3- لجن زدن آب رادياتور و كم كردن روغن و آب :
اين مشكل دقيقاً برمي گرده به واشر سرسيلندر منتهي از نوعي كه روغن وارد آب ميشه و در نهايت درب رادياتور ماشين موقعي كه آب سرده لجن ميزنه ولي آب قاطي روغن نميشه ، البته تا زماني كه آب قاطي روغن نشه خطرناك نيست فقط آب و روغن زيادي كم ميشه ، خود من حدود هفت هشت ماهي بود كه اين لجن رو ميديدم ولي ماشين نه داغ مي كرد نه ريپ ميزد نه بد كار مي كرد ،حتي هميشه كولر هم مي گرفتم ولي اين اواخر چون زيادي لجن ميزد و آب و روغن زياد مصرف مي كرد ديگه دستبه كار شدم و واشر سرسيلندر رو تعويض كردم ، بيچاره واشره هيچي ازش نمونده بود و شده بود مثل لانه زنبور طوري كه تعميركاره كم بود از تعجب شاخ دربياره كه چطوري با اين واشر ماشين راه مي رفته :n04::n04::n04::n04::n04: (اينم قيافه شاگرد همون تعميركارست موقعي كه سرسيلندر رو باز كرد و اينم قيافه خود تعميركاره :n13::n13::n13::n13: واقعاً چه مغز متفكري داشت :n19:)
4- چشمك زدن چراغ دينام وقتي به ماشين گاز داده ميشه :
اين حالت اگر براتون پيش آمد يكم خطرناكه و ممكنه به كامپيوتر و لوازم الكترونيكي ماشينتون آسيب برسونه واسه همين هم دقت كنيد ، يك روز ديدم ماشين وقتي درجا كار مي كنه خوب كار مي كنه ولي وقتي گاز ميدادم چراغ دينام شروع ميكرد به چشمك زدن و هرچي بيشتر گاز ميدادم نور چراغ دينام روشن تر و واضح تر ميشد ضمن اين كه عقربه كيلومتر و دور موتور وقتي گاز ميدادم از يك حدي بالاتر نمي رفت (فكر كنم كيلومتر من بيشتر از 60 و دور موتور از 3000 بالاتر نمي رفت ولي وقتي ماشين رو خلاص مي كردم دور موتور سرجاي خودش برمي گشت و كيلومتر هم مقدار واقعي رو مثلاً 90 نشون ميداد) اول فكر كردم از سنسور دور موتوره ولي از اونجايي كه چراغ دينام هم چشمك ميزد اول رفتم درجه به باطري زدم و ديدم بله مشكل از دينام بود كه خيلي شارژ ميكرد و ولتاژش وقتي گاز ميدادم به 17 و 18 و ... هم مي رسيد كه اگر مدتي همينطور شارژ ميكرد ممكن بود آسيب جدي به كامپيوتر و لوازم الكترونيكي برسونه حتي ممكن بود باطري رو هم بتركونه (ضمن اين كه باطري رو خراب كرد و دو سه هفته بعد باطري رو عوض كردم) اينجا مشكل از آفتامات دينام بود كه جلو افزايش ولتاژ رو نمي گرفت كه با تعويض اون مشكل برطرف شد
دو سه تا مشكل كوچك و جزئي ديگه هم پيش آمد كه الان يادم نيست و هروقت يادم بياد مي نويسم كه اگر قرار بود اين مشكلات به دست تعميركاران رفع بشه هزينه هاي گزافي روي دستم ميذاشت

اما مشكلي كه خودم الان دارم اينه كه اكثراً صبح ها وقتي كه هوا سردتره از شيلنگ بنزين زير اتاق سمت راننده جايي كه دوتا لوله نود درجه هست بنزين چكه مي كنه و باقي روز خوبه ، خودم حس مي كنم مشكل از بست شيلنگ ها باشه كه بر اثر انبساط و انقباض باعث ميشن بنزين نشت كنه اما از اونجايي كه بايد خودم برم زير ماشين و فعلاً چاله سرويس در دست ندارم (بايد بدم تو آپارتمان مون يك چاله سرويس بكنن :n31:) ميخواستم بپرسم آيا اين خيلي خطرناكه؟ ضمن اين كه از وقتي اين ماشينو خريدم تقريباً اين مشكل رو داره ، محل اين بست ها كجاست؟ آيا با تعويض بست ها خوب خواهد شد يا بدم كلاً شيلنگ ها رو تعويض كنند؟

"R E Z A"
07-09-2015, 09:26
سلام .

من یه سفر 1200 کیلومتری در پیش دارم تو مسیر تهران تبریز و اتوبان کفی

1-کلاچ من تقریبا بالا درگیر میشه و چند جا که بردم رگلاژ کنن گفتن که دیسک و صفحه اخراشه و اگه ما بیاریمش پایین صفحه آسیب میبینه و ... البته اینم بگم که لرزش و گاز هرز خوردن اصلا ندارم
یعنی آخر آخراش هم نیست حالا با این وضعیت توی این سفر ممکنه مشکلی از این بابت داشته باشم ؟
(راستی اون تستی هم که اقا محمد بابت تست صفحه کلاچ گفته بودن رو هم انجام دادم که ماشین خاموش میشه )

2- کمتر از نیم لیتر شاید یک سوم لیتر در ماه روغن ریزی دارم که هنوز جاش رو کشف نکردم ... از زمان روغن ریزی طولانی ترین مسیری که تو یه روز رفتم شاید حدود دویست کیلومتر بوده باشه ... حالا با توجه به این که تو این سفر که مسیر رفتم 600 کیلومتره و ماشین حدود 6 ساعت مستمر باید راه بره ممکنه این مشکل روغن ریزی حاد تر بشه و تو راه بذاره ؟

mah13852006
07-09-2015, 09:32
سلام .

1-کلاچ من تقریبا بالا درگیر میشه و چند جا که بردم رگلاژ کنن گفتن که دیسک و صفحه اخراشه و اگه ما بیاریمش پایین صفحه آسیب میبینه و ... البته اینم بگم که لرزش و گاز هرز خوردن اصلا ندارم
یعنی آخر آخراش هم نیست حالا با این وضعیت توی این سفر ممکنه مشکلی از این بابت داشته باشم ؟

2- کمتر از نیم لیتر شاید یک سوم لیتر در ماه روغن ریزی دارم که هنوز جاش رو کشف نکردم ... از زمان روغن ریزی طولانی ترین مسیری که تو یه روز رفتم شاید حدود دویست کیلومتر بوده باشه ... حالا با توجه به این که تو این سفر که مسیر رفتم 600 کیلومتره و ماشین حدود 6 ساعت مستمر باید راه بره ممکنه این مشکل روغن ریزی حاد تر بشه و تو راه بذاره ؟

با سلام
بهتره قبل از مسافرت محل روغن ريزي رو كشف و مشكلش رو برطرف كنيد
اما اگر هنوز محل روغن ريزي رو كشف نكرديد و فرصتش رو نداريد يكي يا دوتا مكمل روغن 300 سي سي بريزيد تو موتور اينجوري فكر كنم تو اين مسافت به كمتر به مشكل بربخوريد ، البته يكي از دوستانم كه راننده اتوبوسه مي گفت هر 500 كيلومتر ماشينش 4 ليتر روغن كم مي كرد كه يك ليتر واسكازين ريخت تو موتور و الان هم ذره اي روغن كم نمي كنه و به من هم توصيه كرده اندازه يك استكان واسكازين 90 تو موتور بريزم (يعني يك استكان تو 4 ليتر روغن) ولي ظاهراً براي ماشيناي سواري و بنزيني ميگن واسكازين خوب نيست و باعث ميشه بعد از مدتي موتور بگيره ، امتحانش با خودتون

"R E Z A"
07-09-2015, 16:01
با سلام
بهتره قبل از مسافرت محل روغن ريزي رو كشف و مشكلش رو برطرف كنيد
اما اگر هنوز محل روغن ريزي رو كشف نكرديد و فرصتش رو نداريد يكي يا دوتا مكمل روغن 300 سي سي بريزيد تو موتور اينجوري فكر كنم تو اين مسافت به كمتر به مشكل بربخوريد ، البته يكي از دوستانم كه راننده اتوبوسه مي گفت هر 500 كيلومتر ماشينش 4 ليتر روغن كم مي كرد كه يك ليتر واسكازين ريخت تو موتور و الان هم ذره اي روغن كم نمي كنه و به من هم توصيه كرده اندازه يك استكان واسكازين 90 تو موتور بريزم (يعني يك استكان تو 4 ليتر روغن) ولي ظاهراً براي ماشيناي سواري و بنزيني ميگن واسكازين خوب نيست و باعث ميشه بعد از مدتي موتور بگيره ، امتحانش با خودتون

سلام .
بهتره دوباره تاکید کنم که فقط مشکل روغن ریزی دارم نه روغن سوزی ... احتمالا هم فرصت نکنم درستش کنم ولی مطمئنم که از واشر قالپاق سوپاپ و واشر سرسیلندر و کاسه نمد میل لنگ و اورینگ دلکو نیست ...

AMHSIN
07-09-2015, 18:43
سلام .
بهتره دوباره تاکید کنم که فقط مشکل روغن ریزی دارم نه روغن سوزی ... احتمالا هم فرصت نکنم درستش کنم ولی مطمئنم که از واشر قالپاق سوپاپ و واشر سرسیلندر و کاسه نمد میل لنگ و اورینگ دلکو نیست ...
بنظرم جدی بگیرید بنفعتون، ماشین وقتی تحت فشار زیاد قرار میگیره از جاهای که ضعیف هستن فشارش رو تخلیه میکنه، ممکنه الان چون تحت فشار نیست بنظرتون مهم نیاد، اما تحت فشار ممکنه همین نشتی تبدیل به یه مصیبت بشه براتون، که معمولا این اتفاق هم تو بدترین جا و بدترین زمان میافته، خلاصه ریسکه، ممکنه هم هست هیچ اتفاقی نیافته

در ضمن پیدا کردن محل نشتی روغن کار ساده ای نیست، شاید از همون جاهایی که فکر میکنید نیست باشه، جاذبه و باد باعث میشن نشتی پخش شه و محلش گم شه

ess_1362
07-09-2015, 18:57
سلام .

(راستی اون تستی هم که اقا محمد بابت تست صفحه کلاچ گفته بودن رو هم انجام دادم که ماشین خاموش میشه )

منم توصیه می کنم قبل از سفر مشکل را حل کنید چون توی جاده موندن خیلی بده
تجربه دارم که میگم اونم با نه با سمند و پیکان بلکه با تویوتا
چون صفحه کلاچ نزدیک تمام شدن بود و رادیاتور را تا اون زمان بررسی نکرده بودم توی اصفهان رادیاتور زمین گیرم کرد و همزمان پمپ بنزین و بعدش هم توی گردنه هراز صفحه کلاچ به رحمت خدا پیوست:n02:
بازم توصیه می کنم این دو مورد را جدی بگیرید شوخی بردار نیست حالا اون تویوتا بود مثل مرد 220 کیلومتر بدون صفحه کلاچ با دنده 2 و 3 و سرعت 40-50 توی گردنه ما را آورد زمین گیر نکرد وای به حال این ماشین های نازک نارنجی مثل پژو سمند که قابل اطمینان نیستند

kasra2002
07-09-2015, 21:34
من يك پژو 405 مدل 83 دوگانه سوز دستي دارم كه حدود 18 ماه شده خريدمش و

دوست گرامی خوش آمدید
بسیار کار نکویی کردید و اینکه با این روش هم تجربه فنی خود تون رو بالا بردید و هم از خرج های بیهوده پرهیز کردید که در دنیای تکنولوژی همیشه تجربه کاربرد خیلی بالایی داره
و اینکه این تجربه ها رو در اینجا به نمایش در آوردی جای سپاس داره که دوستان هم با دقت بیشتری و راحت تر مشکلاتشان حل بشود
در مورد سوالتون هم به نظر من از خطر ناک بالاتره چون وقتی در سرما به حد نشتی رسیده باشه پس مطمئن باشید که در گرما بدتره و به جز اینکه امکان پارگی و خطر داره امکان داره آتش سوزی هم داشته باشه چون بخار بنزین به راحتی دیده نمی شه
لطف کنید و جدی به این موضوع برسید

حسن وف
08-09-2015, 13:29
سلام در گام اول از صحت کار استپر مطمئن شوید.(با تعویض استپر با یک نمونه سالم). اگر ازاستپر نبود مشکل 100% از رگلاتور بنزین است که باید تعویض شود. نمونه فابریک در بازار با قیمت 50 هزار موجود است. نمونه های ایرانی از 20 تا 25 هزار و نمونه های چینی 15 هزار.:n10::n10::n10::n10::n10:

حسن وف
08-09-2015, 13:37
سلام مشکل شما از دنده استارت است . برای رفع صدای قییژ باید انرا تعویض کنید.

mir464
08-09-2015, 14:43
سلام . ماشین من پراید هست
مدتیه چرخ جلو طرف راننده صدا میده . نشون یک تعمیرکار دادم گفت از بیرینگ نیست از لنت هاست.
لنت ها را نگاه کردم دیدم یک طرفه سایش پیدا کرده . لنت ها ، سیلندر ها فنر بین لنت ها را عوض کردم . ولی همچنان صدا می دهد.
گاهی صدا زیاد میشه گاهی خیلی کم هست.
لطفا منو راهنمایی کنید

mir464
08-09-2015, 14:45
مدتیه چرخ جلو طرف راننده صدا میده . نشون یک تعمیرکار دادم گفت از بیرینگ نیست از لنت هاست.
لنت ها را نگاه کردم دیدم یک طرفه سایش پیدا کرده . لنت ها ، سیلندر ها فنر بین لنت ها را عوض کردم . ولی همچنان صدا می دهد.
لطفا منو راهنمایی کنید

kasra2002
09-09-2015, 04:18
لطفا منو راهنمایی کنید
اگر سیلندر رو هم عوض کردید مطمن شید که دو میله رابط که باروی متحرک رو بازی می ده سالم هستند و گشاد یا کجی در آن ها وجود نداره
دیسک رو بررسی کنید که شل یا تاب دار نباشه یا نازک نشده باشه اگر مطمن هستید که ضربه ای به ماشین نخورده هر دو چرخ رو مقایسه کنید و ببینید که ایا هردو اینگونه هستند یا فقط همون چرخ مورد نظر
هواگیری سالم همه چرخ ها تاثیر دارد
مقدار تفاوت ساییدگی هم اگر زیاد هست
بیشتر از همون بازویی هست

mir464
10-09-2015, 10:35
با تشکر از توجه شما
دیسک مشکلی نداره. سیلندر رو هم عوض کردم اما منظور شما از میله رابط بازوی متحرک چیه ؟
روش هواگیری را لطفا توضیح دهید

mir464
10-09-2015, 10:37
اگر سیلندر رو هم عوض کردید مطمن شید که دو میله رابط که باروی متحرک رو بازی می ده سالم هستند و گشاد یا کجی در آن ها وجود نداره
دیسک رو بررسی کنید که شل یا تاب دار نباشه یا نازک نشده باشه اگر مطمن هستید که ضربه ای به ماشین نخورده هر دو چرخ رو مقایسه کنید و ببینید که ایا هردو اینگونه هستند یا فقط همون چرخ مورد نظر
هواگیری سالم همه چرخ ها تاثیر دارد
مقدار تفاوت ساییدگی هم اگر زیاد هست
بیشتر از همون بازویی هست

----------------------------------------------------------------
با تشکر از توجه شما
دیسک مشکلی نداره. سیلندر رو هم عوض کردم اما منظور شما از میله رابط بازوی متحرک چیه ؟
روش هواگیری چیه لطفا توضیح دهید

Life24
10-09-2015, 17:10
سلام
گفته میشه تسمه تایم اگر سفت باشه باعث داغ شدن ماشین میشود. چطور باید از این قضیه مطمئن شد؟ که تسمه تایم درست هست و شل یا سفت نیست؟

ess_1362
10-09-2015, 18:20
سلام
گفته میشه تسمه تایم اگر سفت باشه باعث داغ شدن ماشین میشود. چطور باید از این قضیه مطمئن شد؟ که تسمه تایم درست هست و شل یا سفت نیست؟

سفت بسته شدن تسمه تایم فقط باعث کاهش عمر تسمه ، پولی ها ، هرزگردها و کاسه نمدها میشه و هیچ اثری در گرمتر یا سردتر کارکردن موتور نداره
جابجا شدن یک دنده در تسمه تایم می تونه یا باعث بد کار کردن موتور بشه یا افزایش دمای موتور

Life24
10-09-2015, 22:03
سفت بسته شدن تسمه تایم فقط باعث کاهش عمر تسمه ، پولی ها ، هرزگردها و کاسه نمدها میشه و هیچ اثری در گرمتر یا سردتر کارکردن موتور نداره
جابجا شدن یک دنده در تسمه تایم می تونه یا باعث بد کار کردن موتور بشه یا افزایش دمای موتور

اخه شنیده بودم اگر تسمه ها سفت بسته بشه ماشین داغ میکنه.

- - - Updated - - -

kasra2002
12-09-2015, 22:14

- - - Updated - - -

سفت یا شل بودن تسمه منجر به پاره شدن یا در رفتن هم میشه که خطرناکه اما داغ شدن بدون انکه مشکلی در کار کرد موتور باشه و یا بی جان شده باشه فکر نمی کنم

kasra2002
12-09-2015, 22:21
----------------------------------------------------------------
با تشکر از توجه شما
روش هواگیری چیه لطفا توضیح دهید
در هر ترمز دیسکی دو طرف وجود دراه یکی همان پیستون هست که با فشار اوردن به لنت پد اون رو به دیسک وصل می کنه و همزمان باعث می شه که بازویی که در طرف دیگر به پشت لنت انطرف وصل هست رو به دیسک بفشاره
این بازویی دارای میله ای هست که دو طرف اون رو در محلی بازی میده که بتونه راحت به عقب و جلورفته و کار کنه
در صورتی که گشاد یا کثیف و یا کج بشه در جای خودش درست حرکت نمی کنه و فشار مساوی نمیاره که در مواقع ترمز خیلی شدید خطرساز می شهیعنی با باز کردن کامل مجموعه ترمز (نیازی به باز کردن لوله و اتصال روغن نیست ) می تونید چک و تمیز و روان و دوباره نصب کنید

Life24
12-09-2015, 22:53
راست بحث اینجاست که ماشین وقتی در حرکت هست دماش میاد وسط و کم نمیشه
اما وقتی درجا هست. فن که خاموش میشه میاد روی 3
اما روی حالت حرکت همیشه روی 4 هست فن
مدل 91 پراید 111

Life24
13-09-2015, 02:23
سلام
چه عواملی ممکن هست باعث بشه که ماشین در حال حرکت ، گرم تر از حالت درجا کار کنه؟
متاسفانه به امپر اب پراید اعتمادی نیست. و من شک دارم بهش
و چون شک ما در حال حرکت ماشین هست استفاده از دیاگ هم امکان پذیر نیست!!!
فرض کنیم ماشین در حالت درجا درست باشد اما در حالت حرکت گرم میشود

bilmazlar
13-09-2015, 10:16
با سلام خدمت عزیزان

پراید انژکتوری مدل 88 دارم که چند ماه پیش در حین حرکت تو ترافیک یا وقتی که کولر می‌گرفتم خاموش می‌شد. با کمک و راهنمایی دوستان تو همین تالار (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و تعویض استپر که کاملاً خراب شده بود، مشکل افت دور موتور و خاموش شدنش در دورهای پایین حل شد.

اما به تازگی مشکل جدیدی پیدا کردم. بعضی مواقع احساس می‌کنم که موتور سکته‌های خفیف می‌زنه. یعنی بدون این که کولر روشن باشه، موقع گاز دادن یه لحظه احساس می‌کنم که موتور کم می‌آره. یا وقتی که تو دنده‌های پایین در حال گاز دادن هستم و به دلیل ترافیک مجبور می‌شم یه لحظه پام رو از رو گاز بردارم ماشین انگار ترمز می‌گیره. (البته این حالت دوم قاعدتاً تا یه حدی طبیعی باید باشه. اما به نظرم برای ماشین من بیشتر از حد طبیعیه.)

فکر کردم از دیسک و صفحه باشه که تموم شده. بردم تعمیرگاه عوضش کردم. (البته واقعاً هم دیسک و صفحه تموم کرده بود.) اما بازم این حالت همچنان هست و ربطی به دیسک و صفحه نداشت ظاهراً.

تو این حالتا، دور موتور تغییر خاصی نمی‌کنه. یعنی من متوجه تغییرات غیرعادی تو دور موتور نمی‌شم. اما حتی تو دنده 3 و 4 هم احساس می‌کنم بعضی لحظات ماشین یه سکته‌های خفیفی می‌زنه.

فقط یه چیزی رو متوجه شدم. اونم اینه که وقتی که ماشین در حال حرکت تو دنده است، با خلاص کردن (چه از طریق کلاچ، چه خلاص کامل و خارج کردن دنده از حالت درگیر) دور موتور می‌آد روی 1200 اما به محض این که ماشین کامل متوقف می‌شه، دور موتور می‌آد روی 900. (نمی‌دونم این طبیعیه یا نه.)

ممنون می‌شم اگه راهنمایی کنید.

iranch
14-09-2015, 02:30
با سلام خدمت عزیزان

پراید انژکتوری مدل 88 دارم که چند ماه پیش در حین حرکت تو ترافیک یا وقتی که کولر می‌گرفتم خاموش می‌شد. با کمک و راهنمایی دوستان تو همین تالار (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و تعویض استپر که کاملاً خراب شده بود، مشکل افت دور موتور و خاموش شدنش در دورهای پایین حل شد.

اما به تازگی مشکل جدیدی پیدا کردم. بعضی مواقع احساس می‌کنم که موتور سکته‌های خفیف می‌زنه. یعنی بدون این که کولر روشن باشه، موقع گاز دادن یه لحظه احساس می‌کنم که موتور کم می‌آره. یا وقتی که تو دنده‌های پایین در حال گاز دادن هستم و به دلیل ترافیک مجبور می‌شم یه لحظه پام رو از رو گاز بردارم ماشین انگار ترمز می‌گیره. (البته این حالت دوم قاعدتاً تا یه حدی طبیعی باید باشه. اما به نظرم برای ماشین من بیشتر از حد طبیعیه.)

فکر کردم از دیسک و صفحه باشه که تموم شده. بردم تعمیرگاه عوضش کردم. (البته واقعاً هم دیسک و صفحه تموم کرده بود.) اما بازم این حالت همچنان هست و ربطی به دیسک و صفحه نداشت ظاهراً.

تو این حالتا، دور موتور تغییر خاصی نمی‌کنه. یعنی من متوجه تغییرات غیرعادی تو دور موتور نمی‌شم. اما حتی تو دنده 3 و 4 هم احساس می‌کنم بعضی لحظات ماشین یه سکته‌های خفیفی می‌زنه.

فقط یه چیزی رو متوجه شدم. اونم اینه که وقتی که ماشین در حال حرکت تو دنده است، با خلاص کردن (چه از طریق کلاچ، چه خلاص کامل و خارج کردن دنده از حالت درگیر) دور موتور می‌آد روی 1200 اما به محض این که ماشین کامل متوقف می‌شه، دور موتور می‌آد روی 900. (نمی‌دونم این طبیعیه یا نه.)

درود
اخرین بار کی صافی بنزین رو عوض کردید؟

- - - Updated - - -

با سلام خدمت عزیزان

درود

kasra2002
14-09-2015, 06:00
سلام
چه عواملی ممکن هست باعث بشه که ماشین در حال حرکت ، گرم تر از حالت درجا کار کنه؟
متاسفانه به امپر اب پراید اعتمادی نیست. و من شک دارم بهش
و چون شک ما در حال حرکت ماشین هست استفاده از دیاگ هم امکان پذیر نیست!!!
فرض کنیم ماشین در حالت درجا درست باشد اما در حالت حرکت گرم میشود
برای اینکه مطمئن شم منظورتان رو درست فهمیدم
در صورتی که ماشین درجا می کنه آیا امتحان کردید که فن در چه جایی روشن و کجا خاموش می شه
ایا کولر گرفتید در حالت درجا ببینید فن چه می کنه و تغییر دما چجوریست
اگر در حالت حرکت دما از وسط بیشتر بالا میاد که نشانه بیش از حد گرم شدن ماشین باشه همون لحظه سعی کنید پارک کنید و فن رو چک کنید که سالم باشه
از تنظیم بودن تسمه واتر پمپ هم مطمئن شیید چون ممکنه در دور بالا هرز بگرده
در غیر اینصورت طبیعیست که مخصوصن با تنظیم نبودن درست و بخصوص فیلر گیری و پیلتر بنزین و هوای کثیف در حرکت و فشار خودرو گرم کنه
اگر در حرکت هستید و گرم میشه پارک کنید و خاموش نکنید تا ببینید آمپر کجا میاد و کی فن رو خاموش می کنه حالا برای بار دوم وقتی در حرکت و گرم هست پارک کرده و 2 دقیقه ماشین رو خاموش و دوباره روشن کنید ببینید چقدر گرمتر شده و فن چگونه خنک می کنه و آمگپر کجا میاد
اگر همه اینها درست بود و اب رادیاتور و درب اون و تانک رزرو و لوله های ان و ترموستات رو هم چک کنید ضرری نداره و خیالتان راحت می شه

kasra2002
14-09-2015, 06:06
با سلام خدمت عزیزان

خیلی نگران اون دور موتور 1200 نباشید دوست من ایرادی نیست اما اگه حس کات آف دارید هم می تونه همونجور که دوسمون فرمودند از پیل تر هواو مصوصن بنزین باشه
هم از کثیف شدن دوباره محل استپر و یا نیاز به تنظیم پیدا کردن موتور و دیاگ و البته بد نیست که فیلر گیری رو هم اگر زیاد انجام ندادید انجام بدید که تاثیر زیادی داره حالا که داریم به فصل سرد نزدیک می شیم تنظیم باشه بهتره
البته از خرج های بیهوده هم پرهیز کنید و فوری سراغ شستشو و از این حرف ها نرید
به نظرم دو باک بنزین سوتر هم بد نیست

bilmazlar
14-09-2015, 07:43
درود

خیلی نگران اون دور موتور 1200 نباشید دوست من ایرادی نیست اما اگه حس کات آف دارید هم می تونه همونجور که دوسمون فرمودند از پیل تر هواو مصوصن بنزین باشه
هم از کثیف شدن دوباره محل استپر و یا نیاز به تنظیم پیدا کردن موتور و دیاگ و البته بد نیست که فیلر گیری رو هم اگر زیاد انجام ندادید انجام بدید که تاثیر زیادی داره حالا که داریم به فصل سرد نزدیک می شیم تنظیم باشه بهتره
البته از خرج های بیهوده هم پرهیز کنید و فوری سراغ شستشو و از این حرف ها نرید
به نظرم دو باک بنزین سوتر هم بد نیست

ممنون از راهنمایی‌هاتون.

صافی بنزین رو من هر بار که روغن موتور رو عوض می‌کنم به همراه صافی هوا و صافی روغن عوض می‌کنم. آخرین بار 4 ماه پیش بوده.
در خصوص بنزین هم اگه منظورتون سوپر باشه، من تقریباً اکثر مواقع بنزین سوپر استفاده می‌کنم نه بنزین معمولی مگر این که جایگاهی که می‌رم بنزین سوپر نداشته باشه.

محل استپر احتمال خیلی زیاد کثیفه. موقعی که من استپر رو عوض کردم، امکاناتی برای تمیز کردن محل استپر نداشتم اما مشخصاً مقداری دوده سیاه اونجا بود. برای تمیز کردنش از چه ماده‌ای می‌تونم استفاده کنم؟

تنظیم موتور، دیاگ و فیلرگیری رو امتحان می‌کنم. البته جدای از این مشکل، فکر کنم حتماً باید یه تنظیم موتور برم.

فقط یه سؤال دیگه. این مشکل سکته زدن ماشین می‌تونه به علت ایراد تو عملکرد پمپ بنزین یا مثلاً تنظیم نبودن تسمه تایم اتفاق بیافته؟

باز هم سپاسگزارم.

mah13852006
14-09-2015, 08:36
ممنون از راهنمایی‌هاتون.

صافی بنزین رو من هر بار که روغن موتور رو عوض می‌کنم به همراه صافی هوا و صافی روغن عوض می‌کنم. آخرین بار 4 ماه پیش بوده.
در خصوص بنزین هم اگه منظورتون سوپر باشه، من تقریباً اکثر مواقع بنزین سوپر استفاده می‌کنم نه بنزین معمولی مگر این که جایگاهی که می‌رم بنزین سوپر نداشته باشه.

محل استپر احتمال خیلی زیاد کثیفه. موقعی که من استپر رو عوض کردم، امکاناتی برای تمیز کردن محل استپر نداشتم اما مشخصاً مقداری دوده سیاه اونجا بود. برای تمیز کردنش از چه ماده‌ای می‌تونم استفاده کنم؟

تنظیم موتور، دیاگ و فیلرگیری رو امتحان می‌کنم. البته جدای از این مشکل، فکر کنم حتماً باید یه تنظیم موتور برم.

فقط یه سؤال دیگه. این مشکل سکته زدن ماشین می‌تونه به علت ایراد تو عملکرد پمپ بنزین یا مثلاً تنظیم نبودن تسمه تایم اتفاق بیافته؟

باز هم سپاسگزارم.

با سلام
براي تميز كردن استپر مي تونيد از تينر استفاده كنيد
البته اين عيوبي كه گفتيد ممكنه به سنسور دريچه گاز هم مربوط بشه
فكر كنم عيب سنسور دريچه گاز رو دياگ نشون ميده
اگر زياد موتورشويي مي كرديد محل اتصال بست هاي سنسورها يعني همون سوكت ها رو هم چك كنيد چون بر اثر زياد شستن و نفوذ آب به دسته سيم ها باعث خوردگي و قطعي و اتصال ميشه

"R E Z A"
14-09-2015, 18:43
سلام .

در مواقعی که تو جاده به مدت طولانی توی یه دنده حرکت میکنیم ، دیسک و صفحه مصرف میشن ؟

- - - Updated - - -

سلام .

در مواقعی که تو جاده به مدت طولانی توی یه دنده حرکت میکنیم ، دیسک و صفحه مصرف میشن ؟

alireza99.99
14-09-2015, 19:43
من معمولا توی سرازیرهای طولانی ماشین رو خلاص میکنم که خودش بره.آیا این کار مشکلی برای ماشین ایجاد میکنه؟ماشین من پرایده

- - - Updated - - -

من معمولا توی سرازیرهای طولانی ماشین رو خلاص میکنم که خودش بره.آیا این کار مشکلی برای ماشین ایجاد میکنه؟ماشین من پرایده

kasra2002
15-09-2015, 06:34
ممنون از راهنمایی‌هاتون.

باز هم سپاسگزارم.
در مورد استفاده مداوم از بنزین سوتر نظری ندارم
تینر خوبه اما مواظب باشید مه پلاستیکی ها رو نخوره
بعضی از نمایندگی ها همراه با فیلر گیری تنظیم موتور و دستگاه رو هم چک می کنند
در مرود سنسور دریچه گاز به تمیز کردن ابدایی بسنده کنید
در مورد پمپ بنزین هم فکر نمی کنم مگر اینکه استفاده از پیلتر بنزین نامناسب یا اشتباه بستن یا بست و شلنگ های نامناسب دچار گرفتگی شده باشه که باعث کم جانی خودرو هم میشه
در کل سعی کنید بنزین از 1/4 کتر نشه که کثیفی باک رو بکشه این تاثیر داره

kasra2002
15-09-2015, 06:38

- - - Updated - - -

در مرود دیسک و صفحه تا زمانی که شما پای خود رو به پدال کلاچ نزدییک نکنید ساییدگی پیش نمیاد مگر مشکلی در سیستم باشه
در مورد خلاصی برای ماشین های انژکتوری نه تنها تاثیری نداره بلکه به جز خطر ناک بودن این کار فشار بشتر به سیستم ترمز و تعلیق و جلوبندی در ترمز گیری وارد می شه بهتره که نه این کار رو بکنید و نه بذارید دور موتور خیلی بالا بره
در ضمن با کیفیتی که می بینید امکان خاموش شدن ماشین هم هست که اونوقت ترمز بوستری رو از کار می ندازه
پس به هیچ وجه کار خوبی نیست

پروین زرگران
15-09-2015, 08:40
در مرود دیسک و صفحه تا زمانی که شما پای خود رو به پدال کلاچ نزدییک نکنید ساییدگی پیش نمیاد مگر مشکلی در سیستم باشه
در مورد خلاصی برای ماشین های انژکتوری نه تنها تاثیری نداره بلکه به جز خطر ناک بودن این کار فشار بشتر به سیستم ترمز و تعلیق و جلوبندی در ترمز گیری وارد می شه بهتره که نه این کار رو بکنید و نه بذارید دور موتور خیلی بالا بره
در ضمن با کیفیتی که می بینید امکان خاموش شدن ماشین هم هست که اونوقت ترمز بوستری رو از کار می ندازه

با سپاس فراوان از توضیح کامل شما

aminkhan2014
15-09-2015, 08:58

البته دور موتور توی سرازیری بدون گاز دادن در دنده بره بالا فکر نکنم روی مصرف سوخت اثری بگذاره و تقریبا در انژکتوریها مصرف 0 میشه،درضمن بنوعی از ترمز موتور هم استفاده میشه وجلوی افزایش سرعت هم میگیره که هردوش باعث کاهش استهلاک لنت و مصرف سوخت میشه

kasra2002
16-09-2015, 06:28
البته دور موتور توی سرازیری بدون گاز دادن در دنده بره بالا فکر نکنم روی مصرف سوخت اثری بگذاره و تقریبا در انژکتوریها مصرف 0 میشه،درضمن بنوعی از ترمز موتور هم استفاده میشه وجلوی افزایش سرعت هم میگیره که هردوش باعث کاهش استهلاک لنت و مصرف سوخت میشه
بله کاملن البته منظورم از دور موتور بالا فشاری که به موتور میاد بود نه مصرف که فشار به اصطلاح خودمانی منفی هست اون هم دور موتور خیلی بالا برای مدت طولانی

kasra2002
16-09-2015, 06:41
بله کاملن البته منظورم از دور موتور بالا فشاری که به موتور میاد بود نه مصرف که فشار به اصطلاح خودمانی منفی هست اون هم دور موتور خیلی بالا برای مدت طولانی

vahid93
18-09-2015, 12:00
سلام خدمت همه.من یه 405 tu5 مدل 89 دارم
پارسال زمستون تو هوای سرد یهو موتور شروع کرد به ریپ زدن انگار موتور تک کار میکرد.بردم دیاگ زدم تقریبا و با گرمتر شدن هوا بهترشد.ولی از یه ماه پیش با روشن کردن موتور دور موتور روی یک و نیم گیر میکنه و پدال گاز هم اصلا کار نمیکنه.مجبورم خاموش و با گاز زیاد روشن کنم تا پدال گاز کار کنه.خواستم بدونم مشکل الانم به مشکل پارسالم ربط داره؟و در حال حاضر کجای ماشین دچار مشکل شده؟چیکار باید بکنم؟

paket
18-09-2015, 20:51
دوستان و اساتید گرامی من یه 405- tu5 صفر خریدم مشکلم اینه که رو سرعت 80 تا رو دنده 4 زوزه ریز مثه سوت داره تا میرم رو 95 تا قط میشه اگه تو همین سرعت 80 تا با دنده 5 برم زوزه اش بیشتره نظرتون چیه ببرم نمایندگی عوض کنم!؟
کلا 2200 تا کار کرده میگن تمام گیربکسها تعمیری هستن درسته؟؟؟

vahid93
18-09-2015, 21:40
paket عزیز بله درسته.متاسفانه تمام گیربکس ها تعمیری هستن.ببر نمایندگی برات درست میکنن.منم موقعی که صفر خریده بودم همین مشکلو داشتم

paket
18-09-2015, 22:21
paket عزیز بله درسته.متاسفانه تمام گیربکس ها تعمیری هستن.ببر نمایندگی برات درست میکنن.منم موقعی که صفر خریده بودم همین مشکلو داشتم

وحید جان مشکلتون حل شد؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2015, 07:16
دوستان و اساتید گرامی من یه 405- tu5 صفر خریدم مشکلم اینه که رو سرعت 80 تا رو دنده 4 زوزه ریز مثه سوت داره تا میرم رو 95 تا قط میشه اگه تو همین سرعت 80 تا با دنده 5 برم زوزه اش بیشتره نظرتون چیه ببرم نمایندگی عوض کنم!؟ کلا 2200 تا کار کرده میگن تمام گیربکسها تعمیری هستن درسته؟؟؟سلام

همون موقع که صدا میده , سریع کلاچ بگیرین و خلاص کنین
آیا صدا یکدفعه قطع میشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2015, 07:19
سلام خدمت همه.
من یه 405 tu5 مدل 89 دارمپارسال زمستون تو هوای سرد یهو موتور شروع کرد به ریپ زدن انگار موتور تک کار میکرد.
بردم دیاگ زدم تقریبا و با گرمتر شدن هوا بهترشد.ولی از یه ماه پیش با روشن کردن موتور دور موتور روی یک و نیم گیر میکنه و پدال گاز هم اصلا کار نمیکنه.مجبورم خاموش و با گاز زیاد روشن کنم تا پدال گاز کار کنه.
خواستم بدونم مشکل الانم به مشکل پارسالم ربط داره؟و در حال حاضر کجای ماشین دچار مشکل شده؟چیکار باید بکنم؟سلام
پدال گاز برقی هست یا سیمی ؟
احتمالاً پدال یا سیمش و سنسورش و یا استپر مشکل داره
===========================================
نتاپیک صرفه جوئی در هزینه های خودرو

paket
19-09-2015, 14:32
سلام

همون موقع که صدا میده , سریع کلاچ بگیرین و خلاص کنین
آیا صدا یکدفعه قطع میشه ؟

تست کنم خبرشو میدم خدمتتون

sia-h
20-09-2015, 11:44
سلام .من ميخوام يه سوال بپرسم.نميدونم درست اقدام كردم يا نه.به هر حال اگه درست نيست ببخشيد.علامت نشانگر نقص فني در خودرو گراند ويتارا (سوزوكي)
كه ظاهرا مربوط به سيستم آلايندگي خودرو هستش چه اشكالي رو نشون ميده و بايد چطوري رفعش كرد.ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

sia-h
20-09-2015, 11:46
سلام .من ميخوام يه سوال بپرسم.نميدونم درست اقدام كردم يا نه.به هر حال اگه درست نيست ببخشيد.علامت نشانگر نقص فني در خودرو گراند ويتارا (سوزوكي)
كه ظاهرا مربوط به سيستم آلايندگي خودرو هستش چه اشكالي رو نشون ميده و بايد چطوري رفعش كرد.ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

AMHSIN
20-09-2015, 12:09

سلام، باید برید دیاگ بزنید، روشن شدن این چراغ دلایل زیادی داره که فقط تو دیاگ مشخص میشه

fokahi110
20-09-2015, 13:54
دوستان عزیز سلام دیروز چادر ماشین وتو حیاط برداشتم ماشینو روشن کردم رفتم تو خونه کلید وبردارم و اومدم دیدم گلاب به روتون یه جانور از خدا بیخبر مثل کلاغ یا غمری یه ان بزرگی کرده تو شیشه جلو ماشینم از همون توحیاط بعد اومدم با لونگ پاکش کردم نرفت تاید وشیلنگ گرفتم نرفت سرکه و وایتکس ریختم نرفت نفت ریختم نرفت اب غوره ریختم نرفت اصلا نمیدونم ان کرده این جانور یا اسید یه بدبختی شده من با چی اینو پاکش کنم ماده مخصوصی داره بزنم پاک بشه؟:n02::n13::n14:

kasra2002
20-09-2015, 20:12
دوستان عزیز سلام دیروز چادر ماشین وتو حیاط برداشتم ماشینو روشن کردم رفتم تو خونه کلید وبردارم و اومدم دیدم گلاب به روتون یه جانور از خدا بیخبر مثل کلاغ یا غمری یه ان بزرگی کرده تو شیشه جلو ماشینم از همون توحیاط بعد اومدم با لونگ پاکش کردم نرفت تاید وشیلنگ گرفتم نرفت سرکه و وایتکس ریختم نرفت نفت ریختم نرفت اب غوره ریختم نرفت اصلا نمیدونم ان کرده این جانور یا اسید یه بدبختی شده من با چی اینو پاکش کنم ماده مخصوصی داره بزنم پاک بشه؟:n02::n13::n14:
امروز که خشک شده باز هم با اسپری شیشه شوی امتحان کنید وایتکس برای شیشه خیلی ضرر داره استفاده نکنید

fokahi110
21-09-2015, 15:51
امروز که خشک شده باز هم با اسپری شیشه شوی امتحان کنید وایتکس برای شیشه خیلی ضرر داره استفاده نکنید

منظور از اسپری شیشه شور چیه؟نه والا بازم پاک کردم نرفت

- - - Updated - - -

mohamad skystar
21-09-2015, 19:30

- - - Updated - - -

گاهی اوقات که ماشین ها رو میبرن نقاشی روی شبشه ها گرده رنگ میشینه
که با کاردک کوچک راحت از روی شیشه پاک میشه.
این یه مثال بود.
شما هم یه امتحان بکنید برای این مشکلتون ببینید کارساز هست یا خیر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

گاهی اوقات که ماشین ها رو میبرن نقاشی روی شبشه ها گرده رنگ میشینه
که با کاردک کوچک راحت از روی شیشه پاک میشه.
این یه مثال بود.
شما هم یه امتحان بکنید برای این مشکلتون ببینید کارساز هست یا خیر

vahid93
22-09-2015, 20:00
وحید جان مشکلتون حل شد؟؟؟
بله عزیزم
خداروشکر دیگه مشکلی برام پیش نیومد

alireza99.99
22-09-2015, 21:03

- - - Updated - - -

من سوالم رو خوب نپرسیدم ولی جواب شما باعث شد یه سوال دیگه هم یادم بیاد:n02:

سوال اولم که همون سوال قبلی هست با این توضیح که منظور من از سرازیرهای طولانی، اونی نیبست که ماشین خیلی سرعت بگیره که در نهایت مجبور به ترمز شدیدم بشم. منظور سرازیرهایی با شیب ملایم ولی طولانی هست مثل شمال به جنوب اتوبان امام علی که اگه خلوت باشه میشه با خلاص کردن کلی از مسیر رو بدن فشار دادن پدال گاز طی کرد.حالا نمیدونم این کار در مصرف سوخت تاثیر داره یا نه و یا اینکه خطری داشته باشه
سوال دوم اینه که در سرازیرهای طولانی با شیب تند معمولا باید با دنده سنگین حرکت کرد تا به ترمزها فشار نیاد تا در هنگام لزوم ترمزها عمل کنن.اینجور مواقع عملا دور موتور بالا میره. سوالم اینه که این بالا رفتن دور موتر تا چقدر مجازه؟(ماشین پراید) و بهترین نوع رانندگی که نه به ماشین فشار بیاد و نه خطری ایجاد بشه چیه؟
ممنون

K!ng of th3 K!ngs
23-09-2015, 01:38
من سوالم رو خوب نپرسیدم ولی جواب شما باعث شد یه سوال دیگه هم یادم بیاد:n02:

سوال اولم که همون سوال قبلی هست با این توضیح که منظور من از سرازیرهای طولانی، اونی نیبست که ماشین خیلی سرعت بگیره که در نهایت مجبور به ترمز شدیدم بشم. منظور سرازیرهایی با شیب ملایم ولی طولانی هست مثل شمال به جنوب اتوبان امام علی که اگه خلوت باشه میشه با خلاص کردن کلی از مسیر رو بدن فشار دادن پدال گاز طی کرد.حالا نمیدونم این کار در مصرف سوخت تاثیر داره یا نه و یا اینکه خطری داشته باشه
سوال دوم اینه که در سرازیرهای طولانی با شیب تند معمولا باید با دنده سنگین حرکت کرد تا به ترمزها فشار نیاد تا در هنگام لزوم ترمزها عمل کنن.اینجور مواقع عملا دور موتور بالا میره. سوالم اینه که این بالا رفتن دور موتر تا چقدر مجازه؟(ماشین پراید) و بهترین نوع رانندگی که نه به ماشین فشار بیاد و نه خطری ایجاد بشه چیه؟
ممنون

دوست عزیز نمیدونم تو همین تاپیک بود یا یه جای دیگه یه نفر گفته بودن توی سرازیری حرکت به دنده خلاص مصرف سوخت رو 5 درصد بیشتر میکنه چون باید بنزین بسوزه تا موتور روشن باشه ولی اگر تو دنده باشه موتور نیرو رو از گیببکس میگیره، جدا از اینکه کنترل رو ماشین به شدت پایین میاد وقتی ماشنی دنده خلاصه. درسته دور موتور بالا میره ولی حتی با دنده 5 هم ( که خیلی دنده ی سبکی هست و توی سرازیزی شبیه خلاص هست) دور موتور از 3 هزار رد نمیشه ... حتی اگرم بشه شما تا اون خط قرمز روی درجه گاز هم بدید مشکلی به جز مصرف سوخت بالاتر و در بعضی مواقع دمای بالاتر پیش نمیاد ولی اگر بیشتر گاز بدید یا با معکوس کشیدن اشتباه دور موتور از اون قسمت قرمز رد بشه آسیب جدی وارد میشه به ماشین ( بعضی ماشینا اتوماتیک جریان سوخت رو قطع میکنن قبل از رسیدن به اونجا، یعنی هرچقدر هم که گاز بدید بازم پشت خط قرمز یه لحظه میمونه و میاد عقب و دوباره میره و همین روند ... دقت گنید گفتم با گاز دادن مصرف میره بالا نه فقط توی سرازیری با دنده. توی پراید فکر میکنم 5500 باشه خط قرمز.
بهترین روش توی سرازیری اینه که روی دنده مناسب با توجه به سرعت بزارید تا ماشین خودش با مصرف سوخت نزدیک به صفر راه بره و الکی هم دور نگیره ... ولی دنده خلاص نه. توجه داشته باشید که ماشین سالم تا وقتی که در حال حرکت هست و جریان هوا به موتور میرسه دماش بالا نمیره حتی اگر هر دنده رو تا 5000 تا گاز بدید... توی ترافیک هست که به خاطر کمبود جریان هوا دمای موتور ممکنه از 90 هم رد بشه ولی به محض اینکه سرعت میگیرید موتور خنک میشه... پس مشکلی نیست
در صورتی که شیب ملایمه تا دنده 5 هم بزنید ماشین نه آنچنان سرعت میگیره نه دور میره بالا ولی توی شیب زیاد حد اکثر دنده ی 4 استفاده کنید.... من توی شهر حداکثر تا 3 میرم و در مثلا شهرستان ها با شیب بسیار زیاد که انگار تپه هست دنده 2 هم که بزنم نیاز به ترمز دارم

Life24
24-09-2015, 05:12
سلام
من خیلی دوست دارم بدانم چطور است که وقتی ماشین در حالت درجا هست و کار میکنه امپر روی 4 هست و وقتی فن خاموش بشه راحت میاد روی 3
اما در حرکت به هیچ عنوان نمیاد روی 3 و همیشه روی 4 هست
میگم شاید فیلر ها سفت هستند ، میشه؟
پراید 111 مدل 91

- - - Updated - - -

سلام
من خیلی دوست دارم بدانم چطور است که وقتی ماشین در حالت درجا هست و کار میکنه امپر روی 4 هست و وقتی فن خاموش بشه راحت میاد روی 3
اما در حرکت به هیچ عنوان نمیاد روی 3 و همیشه روی 4 هست
میگم شاید فیلر ها سفت هستند ، میشه؟
پراید 111 مدل 91

amirpcp30
24-09-2015, 11:52
سلام دوستان من ماشینمو بردم تعمریگاه (پراید 83 کاربرات) برای تعویض تسمه تایمینگ (80.000) ماشین کارکرده بود به تعمیرکار گفتم اگه شستشوی کاربرات نیازه انجام بده که گفت نیست اول سوالم این بود چقد کارکرد باید تمیز شه؟ همینطور شمع ها
+ گفتم فیلر گیری ، ایشون دلکو (اگه اشتباه نکنم) رو یکم چرخوند از اون روز ی ذره گاز بدم ماشین خرخر میکنه انگار دنده مردم میدم ، بهش گفتم گفت مشکلی نیست چند وقتی بنزین سوپر زدم از زمانی بنزین سوپر قیمتش رفت بالا و روی کارت نمیدن مجبور شدم معمولی بزنم ، خودش میگفت موتور ضعیفه این همه سال کارکرده البته درسته مدل پایینه ولی چند سال گوشه خونه بوده تازه الان رسیده به 92.000 میگفت خوب اببندی نشده و دلکو رو دیگه تنظیم نکرد گفت ما باید به ساز موتور برقصیم و نه مشتری
میخواستم بپرسم حرف ایشون درست بوده و مشکلی نیست؟ البته خودم شک میدونم اینطور باشه دنده 4 رو عمرا نمیتونم بزنم مگه اینکه با دنده سه بالای 80 برم بعد بزنم 4 وگرنه ذره ای بخوام گار بدم صدا میده
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
با سپاس

camaro lt
24-09-2015, 20:06
سلام دوستان من ماشینمو بردم تعمریگاه (پراید 83 کاربرات) برای تعویض تسمه تایمینگ (80.000) ماشین کارکرده بود به تعمیرکار گفتم اگه شستشوی کاربرات نیازه انجام بده که گفت نیست اول سوالم این بود چقد کارکرد باید تمیز شه؟ همینطور شمع ها
+ گفتم فیلر گیری ، ایشون دلکو (اگه اشتباه نکنم) رو یکم چرخوند از اون روز ی ذره گاز بدم ماشین خرخر میکنه انگار دنده مردم میدم ، بهش گفتم گفت مشکلی نیست چند وقتی بنزین سوپر زدم از زمانی بنزین سوپر قیمتش رفت بالا و روی کارت نمیدن مجبور شدم معمولی بزنم ، خودش میگفت موتور ضعیفه این همه سال کارکرده البته درسته مدل پایینه ولی چند سال گوشه خونه بوده تازه الان رسیده به 92.000 میگفت خوب اببندی نشده و دلکو رو دیگه تنظیم نکرد گفت ما باید به ساز موتور برقصیم و نه مشتری
میخواستم بپرسم حرف ایشون درست بوده و مشکلی نیست؟ البته خودم شک میدونم اینطور باشه دنده 4 رو عمرا نمیتونم بزنم مگه اینکه با دنده سه بالای 80 برم بعد بزنم 4 وگرنه ذره ای بخوام گار بدم صدا میده
با سپاس

بطور کلی در پرایدها مشکل قدرت کم موتور با نسبت دنده وجود دارد و به همین دلیل در بهترین شرایط نیز همیشه مقدار کمی صدای سوپاپ زدن میاد ( همان خرخر که گفتید) بخصوص موقع استفاده از کولر که توان بیشتری از موتور گرفته میشه، اما با کمی مهارت و دقت در مقدار گاز دادن و نحوه تعویض دنده این مشکل به حداقل میرسه.

در مورد تنظیم دلکو و سوپاپ باید با دقت انجام بشه و اینکه با کمی چرخاندن تنظیم انجام بدن درست نیست، همینطور تنظیم سوپاپ که باید در حالت موتور گرم صورت بگیره و بعد از اون تنظیم مجدد دلکو هم انجام بشه.

خیلی از مکانیها بصورت تجربی و نه علمی این کار را انجام میدن که بگیر نگیر داره و شاید بهتر باشه اول دنبال مکانیکی بگردید که بر اساس منطق علمی کار انجام بده( که خودم هنوز بصورت 100% ندیدم!) و بعد ماشین دستش بسپارید.

با چیزی که در مورد دنده 4 گفتید حدس من این هست که مکانیک دقت لازم در تنظیم دلکو را انجام نداده و حتی مقداری هم شک در نحوه تعویض تسمه تایم و تنظیم تایمنگ مجدد دارم که ممکنه یکی دو دنده جلوتر یا عقبتر بسته شده باشه.( منظور دنده های سر میل لنگ و میل سوپاپ هماهنگ نباشن)

در مورد کاربراتور هم اگر نیاز به سرویس داشت باید انجام بشه و بیشترین مشکل در مورد دریچه دوم کاربراتور که در سرعتهای بالا و شتاب سریع باز میشه ، رخ میده که اگر ماشین اکثرا با شتاب کم و سرعت پایین حرکت بکنه، به علت کار نکردن اون دریچه، رسوب میگیره و کم کم کاربراتور و در نهایت موتور قدرت شتابگیری نداره.

خلاصه کلام اینکه من فکر میکنم بهتره با یک مکانیک باوجدان و متبحر دیگه مشورت کنید.

- - - Updated - - -

با سپاس

بطور کلی در پرایدها مشکل قدرت کم موتور با نسبت دنده وجود دارد و به همین دلیل در بهترین شرایط نیز همیشه مقدار کمی صدای سوپاپ زدن میاد ( همان خرخر که گفتید) بخصوص موقع استفاده از کولر که توان بیشتری از موتور گرفته میشه، اما با کمی مهارت و دقت در مقدار گاز دادن و نحوه تعویض دنده این مشکل به حداقل میرسه.

در مورد تنظیم دلکو و سوپاپ باید با دقت انجام بشه و اینکه با کمی چرخاندن تنظیم انجام بدن درست نیست، همینطور تنظیم سوپاپ که باید در حالت موتور گرم صورت بگیره و بعد از اون تنظیم مجدد دلکو هم انجام بشه.

خیلی از مکانیها بصورت تجربی و نه علمی این کار را انجام میدن که بگیر نگیر داره و شاید بهتر باشه اول دنبال مکانیکی بگردید که بر اساس منطق علمی کار انجام بده( که خودم هنوز بصورت 100% ندیدم!) و بعد ماشین دستش بسپارید.

با چیزی که در مورد دنده 4 گفتید حدس من این هست که مکانیک دقت لازم در تنظیم دلکو را انجام نداده و حتی مقداری هم شک در نحوه تعویض تسمه تایم و تنظیم تایمنگ مجدد دارم که ممکنه یکی دو دنده جلوتر یا عقبتر بسته شده باشه.( منظور دنده های سر میل لنگ و میل سوپاپ هماهنگ نباشن)

در مورد کاربراتور هم اگر نیاز به سرویس داشت باید انجام بشه و بیشترین مشکل در مورد دریچه دوم کاربراتور که در سرعتهای بالا و شتاب سریع باز میشه ، رخ میده که اگر ماشین اکثرا با شتاب کم و سرعت پایین حرکت بکنه، به علت کار نکردن اون دریچه، رسوب میگیره و کم کم کاربراتور و در نهایت موتور قدرت شتابگیری نداره.

خلاصه کلام اینکه من فکر میکنم بهتره با یک مکانیک باوجدان و متبحر دیگه مشورت کنید.

reza 9
24-09-2015, 21:55
با سلام دوستان من یه اس ال ایکس خریدم 5 هزار تا کار کرده فوقولعاده ازش راضیم فقط کلاجش سفته راه حلش چیه لطفا کمک کنید ممنون

aminkhan2014
25-09-2015, 06:19
با سپاس

سلام
اول اینکه پرایده و باید درحد خودش ازش توقع داشته باشی فکر کنم به احتمال99% که ماشین شما GTX c.l.c هست و عمده ضعفش همین کاربراتور مدار بسته c.l.c هست که نسبت به GTX کاربراتوری و انژکتوری ها حدود 10-15 اسب ضعیفتره،وگرنه از لحاظ قطعات بجز کولر کیفیتش نسبت به صفرها سرتره
در مورد دلکو،مکانیک واقعا گند زده!!!نمیشه که همین طور دیمی تکونش داد،تجربی هم بخای دلکو را بچرخنی که خودم چند بار کردم بازم باید بری باهاش تست کنی وروی بهینه ترین حالت تست کنی،طرف آوانس و ریتارد و..هم حالیش نبوده!ایم کار طرف حتی شاید باعث بشه زمستون ماشنیت بد روشن بشه!!اگر شتاب خوبه که هیچ ولی اگر موتور لرزش و صدای بنظرم خودت کمی دلکو بصورت میلیمیتری را خلاف جهت یا درجهت ساعت بگردون ببین لرزش موتور چطوریه،موتور باید صاف صاف کار کنه،بعد هر بار تست هم یک دوری با ماشین باز ببین نفس و شتاب و صدای موتور چطوریه،این بهترین روشیه که خودم هم تست کردم!!یادم نمیاد ساعتگرد میچرخوندی آوانس میشد یا پاد!!!ولی دلیل صدای سوپاپت همین گندکاری مکانیکه واین راه حل تجربی
اگه هم راه حل علمی میخای که خیلی کم پیدا میشه،بره دنبال تنظیم موتوری که چراغ دلکو داشته باشه و با اون برات تنظیم کنه،به علاوه اگه از این دستگاه های مراکز معاینه فنی که آلاینده ها مثل کربن مونواکسید و..هم تست میکنه داشته باشه خیلی خوبه چون باهاش میتونی نسبت سوخت و هوا کاربرات هم تنظیم کنی

amirpcp30
25-09-2015, 10:02
سلام

ممنون دوست عزیز کلا شتاب پایین هست نسبت به بقیه پراید ها و کاملا محسوسه ، دریچه ی دوم رو میتونم بدم تعمیرکار بگم رسوب گیری کنه؟

سلام
اول اینکه پرایده و باید درحد خودش ازش توقع داشته باشی فکر کنم به احتمال99% که ماشین شما GTX c.l.c هست و عمده ضعفش همین کاربراتور مدار بسته c.l.c هست که نسبت به GTX کاربراتوری و انژکتوری ها حدود 10-15 اسب ضعیفتره،وگرنه از لحاظ قطعات بجز کولر کیفیتش نسبت به صفرها سرتره
در مورد دلکو،مکانیک واقعا گند زده!!!نمیشه که همین طور دیمی تکونش داد،تجربی هم بخای دلکو را بچرخنی که خودم چند بار کردم بازم باید بری باهاش تست کنی وروی بهینه ترین حالت تست کنی،طرف آوانس و ریتارد و..هم حالیش نبوده!ایم کار طرف حتی شاید باعث بشه زمستون ماشنیت بد روشن بشه!!اگر شتاب خوبه که هیچ ولی اگر موتور لرزش و صدای بنظرم خودت کمی دلکو بصورت میلیمیتری را خلاف جهت یا درجهت ساعت بگردون ببین لرزش موتور چطوریه،موتور باید صاف صاف کار کنه،بعد هر بار تست هم یک دوری با ماشین باز ببین نفس و شتاب و صدای موتور چطوریه،این بهترین روشیه که خودم هم تست کردم!!یادم نمیاد ساعتگرد میچرخوندی آوانس میشد یا پاد!!!ولی دلیل صدای سوپاپت همین گندکاری مکانیکه واین راه حل تجربی
اگه هم راه حل علمی میخای که خیلی کم پیدا میشه،بره دنبال تنظیم موتوری که چراغ دلکو داشته باشه و با اون برات تنظیم کنه،به علاوه اگه از این دستگاه های مراکز معاینه فنی که آلاینده ها مثل کربن مونواکسید و..هم تست میکنه داشته باشه خیلی خوبه چون باهاش میتونی نسبت سوخت و هوا کاربرات هم تنظیم کنی
ممنون دوست عزیز
در حد پراید ازش توقع دارم اما چون از زمانی که دست تعمیرکار دادم اینطور شد اینجا ذکر کردم قبلش مشکلی نداشت البته شتابش اینطوری به نظرم ی ذره بیشتره
بله حدستون درسته clc هستش
چطوری میتونم میتونم دلکو رو بچرخونم اول یک پیچ داشت که باید باز میشد درسته؟ بعد بچرخونم و هر کجا که صاف کار کرد محکم کنم؟ روی دور موتور هم تاثیر میزاره ؟
با سپاس

aminkhan2014
25-09-2015, 11:30
مشکل ستاب برای همون تنظیم دلکو هست که فکر کنم طرف ریتارد کرده

amirpcp30
25-09-2015, 13:35
مشکل ستاب برای همون تنظیم دلکو هست که فکر کنم طرف ریتارد کرده
سلام مجدد
خیلی ممنون دوست عزیز
راستی یکی از دوستام میگفت صدای فیلر هاست و با فیلر گیری خوب میشه ، میخواستم بپرسم ربطی داره؟ اصلا از کجا بدونم فیلر تنظیمه؟
با سپاس

aminkhan2014
25-09-2015, 17:40
والا بنظرمن اگر قبلش مشکلی نداشتی ربطی به فیلر گیری نداره،اگه قبلش صدای ماشین درشت و خشن بوده و یا زود گرم میکرده،میشه به فیلر ربطش داد ولی این حالت بعد حرکت دادن دلکو همونطور که اونجا بهت آدرس دادم مشکل خودم هم بوده که تازه باعث میشد ماشین بد روشن بشه و شتابش هم کم بود که با تکون دادنش خیلی بهتر شد

amirpcp30
26-09-2015, 16:02
والا بنظرمن اگر قبلش مشکلی نداشتی ربطی به فیلر گیری نداره،اگه قبلش صدای ماشین درشت و خشن بوده و یا زود گرم میکرده،میشه به فیلر ربطش داد ولی این حالت بعد حرکت دادن دلکو همونطور که اونجا بهت آدرس دادم مشکل خودم هم بوده که تازه باعث میشد ماشین بد روشن بشه و شتابش هم کم بود که با تکون دادنش خیلی بهتر شد
سلام مجدد
ممنون دوست عزیز
دوست بنده اینطور میگفت که زمانی که فیلر زیاد بسته شه گرم میشه و شتاب بیشتره اما زمانی که سفت نباشه اینطوری صدا میده
ممنون از شما در اسرع وقت لینکی که شما دادید رو میخونم و انجام میدم
با سپاس

moosh2011
28-09-2015, 21:32
سلام.من تازه وارد هستم توی این انجمن و نمیدونم جای درستی پست میزنم یا خیر؟!
سوناتا 2012 دارم که به دلیل ارتفا بسیار پایین ماشین گاها بر روی دست انداز های توی خیابون زیر ماشین ضربه میخوره
آیا میشه کمک رو بالا آورد؟
تنظیم ارتفا دستی داره یا باید کمک رو کلا عوض کرد؟
لطفا راهنمایی کامل بفرمایید
بروزباشید

moosh2011
28-09-2015, 21:36
سلام.من تازه وارد هستم توی این انجمن و نمیدونم جای درستی پست میزنم یا خیر؟!
سوناتا 2012 دارم که به دلیل ارتفا بسیار پایین ماشین گاها بر روی دست انداز های توی خیابون زیر ماشین ضربه میخوره
آیا میشه کمک رو بالا آورد؟
تنظیم ارتفا دستی داره یا باید کمک رو کلا عوض کرد؟
لطفا راهنمایی کامل بفرمایید
بروزباشید

amir han
28-09-2015, 22:07
با سلام. مشکلات پراید مدل 86 ساژم من.
به علت شتاب کم خودرو .صفحه کلاچ ماشینو عوض کردم. و همزمان دسته موتورهارا نیز عوض نمودم و شیلنگ کنیستر که مدت ها قطع بود وصل کردم. و یک سویچ مخفی هم نصب کردم. و اما مشکل بوجود امده:
ماشین در دور ارام میلرزه و فرمون تار میشه کلا.ولی تا یه ذره گاز میدم عیب برطرف میشه. و فقط مشکل تو دور موتور 830 هست. دیاگ هم همه چیو درست نشون میده. مشکل چیه دوستان

- - - Updated - - -

با سلام. مشکلات پراید مدل 86 ساژم من.
به علت شتاب کم خودرو .صفحه کلاچ ماشینو عوض کردم. و همزمان دسته موتورهارا نیز عوض نمودم و شیلنگ کنیستر که مدت ها قطع بود وصل کردم. و یک سویچ مخفی هم نصب کردم. و اما مشکل بوجود امده:
ماشین در دور ارام میلرزه و فرمون تار میشه کلا.ولی تا یه ذره گاز میدم عیب برطرف میشه. و فقط مشکل تو دور موتور 830 هست. دیاگ هم همه چیو درست نشون میده. مشکل چیه دوستان

Life24
01-10-2015, 15:14
سلام
دوستان اگر به خاطر داشته باشید من مشکلم بالا رفتن دمای آب بود در حال حرکت و درجا مشکل نداشتم.
امروز دیاگ زدیم و در حالت درجا ، گاز زیاد دادیم. دما بالا رفت و رفت سمت 94-95 و تا جایی که فن دوم در مدار امد..
و مشکل از امپر آب نیست..و واقعا دمای آب بالا میره..
خلاصه فیلر ها رو نگاه کردیم و خوب بودند.از سمت اگزوز خبری نیست اما درب رادیاتور باز کنیم، مقداری کف مانند رو میاره بالا..
کارکد 69 هزار تا و مدل 91 . پراید 111
طرف میگفت واشر ضعیف کرده و تعمیر موتور نیاز هست. نظر دوستان چیه؟!

- - - Updated - - -

سلام
دوستان اگر به خاطر داشته باشید من مشکلم بالا رفتن دمای آب بود در حال حرکت و درجا مشکل نداشتم.
امروز دیاگ زدیم و در حالت درجا ، گاز زیاد دادیم. دما بالا رفت و رفت سمت 94-95 و تا جایی که فن دوم در مدار امد..
خلاصه فیلر ها رو نگاه کردیم و خوب بودند.از سمت اگزوز خبری نیست اما درب رادیاتور باز کنیم، مقداری کف مانند رو میاره بالا..

Life24
02-10-2015, 08:46
سلام

- - - Updated - - -

سلام
یر هیچ یک از علائم ی که ماشین مشکل داشته باشه نداره.برای همین هم 1 ماه هست، همش شک به سمت خرابی فشنگی و این چیزها داشتیم،

2 تا چیز فعلا مشخص شده.
1- مقداری کف میاد. (این ممکنه به خاطر وجود ضد یخ باشد؟!)
2- با گاز دادن دما میره بالا . دیاگ زدیم، گاز دادیم ف فن کند روشن شد و جوابگو نبود و دما همین طور رفت سمت 95 و فند تند وارد شد.

روغن کم نمیکند. خبری از چربی آب نیست. مشکل شتاب یا کارکرد بد هم نداره.

کارهای زیر هم به علت نشتی یا خرابی در ماه های پیش انجام شده:
تعویض رادیاتور و واتر پمپ
تعویض ترموستات با 76
تعویض فشنگی

طرف میگفت اولش هست ... طرف گفت باید سرسیلندر باز بشه بره تراشکار ، زیر فشار بزاره و مشکل ش رو پیدا کنه
اگر تونست رفع کنه که هیچ و گرنه یک سر سیلندر میخواد..
بعد هم 2 نفر بودند.یکی میگفت زود تر برسی ، خرج کمتر
اون یکی میگفت ، من باشم می رونم. چون بلاخره همینی که هست. تا درستش کنی. و فرقی تو خرج نداره!

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام
یر هیچ یک از علائم ی که ماشین مشکل داشته باشه نداره.برای همین هم 1 ماه هست، همش شک به سمت خرابی فشنگی و این چیزها داشتیم،

2 تا چیز فعلا مشخص شده.
1- مقداری کف میاد. (این ممکنه به خاطر وجود ضد یخ باشد؟!)
2- با گاز دادن دما میره بالا . دیاگ زدیم، گاز دادیم ف فن کند روشن شد و جوابگو نبود و دما همین طور رفت سمت 95 و فند تند وارد شد.

روغن کم نمیکند. خبری از چربی آب نیست. مشکل شتاب یا کارکرد بد هم نداره.

کارهای زیر هم به علت نشتی یا خرابی در ماه های پیش انجام شده:
تعویض رادیاتور و واتر پمپ
تعویض ترموستات با 76
تعویض فشنگی

طرف میگفت اولش هست ... طرف گفت باید سرسیلندر باز بشه بره تراشکار ، زیر فشار بزاره و مشکل ش رو پیدا کنه
اگر تونست رفع کنه که هیچ و گرنه یک سر سیلندر میخواد..
بعد هم 2 نفر بودند.یکی میگفت زود تر برسی ، خرج کمتر
اون یکی میگفت ، من باشم می رونم. چون بلاخره همینی که هست. تا درستش کنی. و فرقی تو خرج نداره!

Life24
02-10-2015, 12:10
میگم بهتر نیست سمت تراشکار و رفع عیب سرسیلندر نریم؟ و کلا یک سرسیلندر نو بخریم؟
چون این سرسیلندر بلاخره 3 سال کارکرده، الان هم بخود 50-60 تومن حتما بگیره تا مشکلش رو رفع کنه. چند وقت بعد باز حتما سرسیلندر این دفعه تاب برمیداره!!

nimahandsomboy
02-10-2015, 20:07
2 تا سوال دارم

1. روغن موتور چند کیلومتر باید عوض کرد ؟؟ من شب عید عوض کردم الان 11 هزار تا رفتم ماشینم پرشیا 2 گانه مدل 90

2. چند وقته که داخل ماشین بوی بنزین میاد دلیلش چیه؟؟ چه چیزایی باید تست کنم که متوجه بشم بوی بنزین از کجاست؟؟

- - - Updated - - -

2 تا سوال دارم

1. روغن موتور چند کیلومتر باید عوض کرد ؟؟ من شب عید عوض کردم الان 11 هزار تا رفتم ماشینم پرشیا 2 گانه مدل 90

2. چند وقته که داخل ماشین بوی بنزین میاد دلیلش چیه؟؟ چه چیزایی باید تست کنم که متوجه بشم بوی بنزین از کجاست؟؟

SaЁeD
02-10-2015, 20:10
2 تا سوال دارم

- - - Updated - - -

2 تا سوال دارم

درود.بستگی به روغن موتور داره.ولی شما معمولا هر 10 هزارتا روغن رو عوض کن و به طبع ر چه زودتر عوض کنی خوب بهتره ولی 10 هزارتا خوبه.من کاسترول GTX استفاده میکنم برای پرشیای خودم و هر 10 هزارتا عوض میکنم.

برای بوی بنزین هم بهتره که به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنی تا خیالت راحت تر باشه

ArashMiniStar
02-10-2015, 20:35
سلام ی سوال فوری دارم برای امشب
دوستان این 206 v8 ما شیلنگ هیدرولیکش مشکل پیدا کرده روغن میریزه تقریبا شدید
رفتم جلو بندی ساز اینو گفت
اجرت 60 - پرس شیلنگ با هزینه پیکش جمعا 45 تومن حدودا = 105 110 اینا
یا
اجرت 60 و خرید اون شیلنگ ک میگه اصلش بالایه 100 تومنه و تعویضش
بنظرتون پرس جواب میده یا کلا تعویضش کنم؟ اگ نظرتون رو تعویضه دنبال مشخصات خاصی باشم؟
ممنون

ess_1362
02-10-2015, 20:46
سلام ی سوال فوری دارم برای امشب
دوستان این 206 v8 ما شیلنگ هیدرولیکش مشکل پیدا کرده روغن میریزه تقریبا شدید
رفتم جلو بندی ساز اینو گفت
اجرت 60 - پرس شیلنگ با هزینه پیکش جمعا 45 تومن حدودا = 105 110 اینا
یا
اجرت 60 و خرید اون شیلنگ ک میگه اصلش بالایه 100 تومنه و تعویضش
بنظرتون پرس جواب میده یا کلا تعویضش کنم؟ اگ نظرتون رو تعویضه دنبال مشخصات خاصی باشم؟
ممنون

راه بهتر این هست که شیلنگ فشار قوی صنعتی بگیری و خودت بدی برات پرس بزنند و فقط اجرت بدی برات تعویض کنند
آدرس جایی را هم که پرس می کنند می تونی از فروشنده این شیلنگ ها بپرسی
اینطوری ماشین هم کمتر می خوابه

nimahandsomboy
02-10-2015, 21:59
در مسیر سربالایی وقتی ترافیک سنگین هست یعنی ماشین ها یه زره میرن جلو دوباره وای میستن مسیر هم سربالایی هست

بهترین حالت رانندگی چطوری هست؟؟ به ماشین فشار نیاد

منظورم حالت دنده و کلاج و دستی هست...مخصوصا کلاج

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

aminkhan2014
03-10-2015, 05:59
میگم بهتر نیست سمت تراشکار و رفع عیب سرسیلندر نریم؟ و کلا یک سرسیلندر نو بخریم؟
چون این سرسیلندر بلاخره 3 سال کارکرده، الان هم بخود 50-60 تومن حتما بگیره تا مشکلش رو رفع کنه. چند وقت بعد باز حتما سرسیلندر این دفعه تاب برمیداره!!

والا پراید هرچی هم بد باشه توی این کیلومتر مشکل موتوری براش عجیبه،پراید با اون همه بدی،روی گاز طول عمر بهتری از پژو داره،بنزین که بماند،واشر زدن بیشتر توی 405 اپیدمی هست بنظرمن زیاد به حرف مکانیکا اعتماد نکن،خصوصا شما که به ماشین فشار نیاوردی
مطمئن نیستم ولی ببین از طریق کمپرس گرفتن میشه فهمید واشر مشکل داره؟اگه میشه اندازه بگیر و با ماشین سالم مقایسه کن...الکی خرج ماشین نکن...

در مسیر سربالایی وقتی ترافیک سنگین هست یعنی ماشین ها یه زره میرن جلو دوباره وای میستن مسیر هم سربالایی هست

بهترین حالت رانندگی چطوری هست؟؟ به ماشین فشار نیاد

منظورم حالت دنده و کلاج و دستی هست...مخصوصا کلاج

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

برای سربالایی که اولش باید نیم کلاچ بری ولی بنظرم جوری حرکتت را تنظیم کن که کمتر نیاز به کلاچ و ترمز و نیم کلاچ گرفتن داشته باشی،و با سرعت5 کیلومتر بری و وقتی خواستی وایستی،کلاچ و ترمز گرفتی خلاص کنی و یکسره پات روی کلاچ نباشه اگه توقف بیشتر از10 ثانیه بود،دستی هم بکش ودیگه پات را از ترمز بردار

Life24
03-10-2015, 08:23
والا پراید هرچی هم بد باشه توی این کیلومتر مشکل موتوری براش عجیبه،پراید با اون همه بدی،روی گاز طول عمر بهتری از پژو داره،بنزین که بماند،واشر زدن بیشتر توی 405 اپیدمی هست بنظرمن زیاد به حرف مکانیکا اعتماد نکن،خصوصا شما که به ماشین فشار نیاوردی
مطمئن نیستم ولی ببین از طریق کمپرس گرفتن میشه فهمید واشر مشکل داره؟اگه میشه اندازه بگیر و با ماشین سالم مقایسه کن...الکی خرج ماشین نکن...

برای سربالایی که اولش باید نیم کلاچ بری ولی بنظرم جوری حرکتت را تنظیم کن که کمتر نیاز به کلاچ و ترمز و نیم کلاچ گرفتن داشته باشی،و با سرعت5 کیلومتر بری و وقتی خواستی وایستی،کلاچ و ترمز گرفتی خلاص کنی و یکسره پات روی کلاچ نباشه اگه توقف بیشتر از10 ثانیه بود،دستی هم بکش ودیگه پات را از ترمز بردار

سلام و ممنون از پاسخ شما
ببخشید منظور از کمپرس گرفتن چیه؟
والا کاری که کرد اومد درب قالپاق موتور رو برداشت و یک اچار نمیدانم 65 و 70 انداخت روش که سفت کگنه. بعد گفت این سفت سفت هست! و کیپ
فیلر ها هم دست زد، گفت اینم خلاصی خوبی داره و مشکل نداره
بعد سر شمع ها رو باز کرد. گفت یک مقدار شسته شده..
فعلا جز بالا رفتن دما در حرکت علائم دیگری نداره

Life24
03-10-2015, 11:27
سلام
راستش رو بخواهید نمیتونم مطمئن حرف بزنم.
وقتی واتر پمپ نشتی میداد. امپر اب قاطی کرده بود قبلش و همیشه روی 3 قرار میگرفت..(چند روز قبلش)
با واتر پمپ من ترموستات هم عوض کردم.
از 2 روز بعد دیگر فن ماشین خاموش نمیشد!!! و اگر روشن میشد به این راحتی ها خاموش نمیشد
خلاصه رفتیم ، ترموستات مجدد عوض کردیم و درست شد و فن خاموش شد.
قبل از ترموستات ، به خاطر شک به فشنگی ها، فشنگی آب و فشنگی فن رو هم عوض کردیم.
و این داستان بالا بودن دمای آب در حرکت شروع شد...
و ما همش فکزر میکردیم که فشنگی آب خطا دارد..که با دیاگ زدن مشخص شد با گاز دادن دمای آب بالا میره..

- - - Updated - - -

سلام
راستش رو بخواهید نمیتونم مطمئن حرف بزنم.
وقتی واتر پمپ نشتی میداد. امپر اب قاطی کرده بود قبلش و همیشه روی 3 قرار میگرفت..(چند روز قبلش)
با واتر پمپ من ترموستات هم عوض کردم.
از 2 روز بعد دیگر فن ماشین خاموش نمیشد!!! و اگر روشن میشد به این راحتی ها خاموش نمیشد
خلاصه رفتیم ، ترموستات مجدد عوض کردیم و درست شد و فن خاموش شد.
قبل از ترموستات ، به خاطر شک به فشنگی ها، فشنگی آب و فشنگی فن رو هم عوض کردیم.
و این داستان بالا بودن دمای آب در حرکت شروع شد...
و ما همش فکزر میکردیم که فشنگی آب خطا دارد..که با دیاگ زدن مشخص شد با گاز دادن دمای آب بالا میره..

aminkhan2014
03-10-2015, 12:40
سلام رفیق
این مطلب را داشته باش،والا توی شیراز نمیدونم کجا هست،بگردی پیدا میکنی
از بچه های TTبپرسی بهتر راهنمایی ات میکنند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%8C+%D9%86%D8%B4% D8%A7%D9%86+%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87+%DA%86% DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F.php

mhroozbeh
03-10-2015, 17:21
سلام
گل کردن در رادیات ماله چیه؟ از ضد یخ نیست؟
و اینکه اگه آمپر از وسط رد بشه ولی با فن دوباره برگرده به وسط ماشین مشکل داره؟
با تشکر

Life24
03-10-2015, 18:01
سلام
به نظرم مشکل برقی نداره
چون با افزایش دما فن دوم در مدار میاد و با کاهش دما فن دوم خاموش میشه و سر موقع فن ها روشن و خاموش می شوند.
اما خرابی واتر پمپ، با اینکه تازه نو شده دور از ذهن نیست...
چون با کاز دادن، باید چرخش واتر پمپ بیشتر بشه و شاید واتر پمپ مالی نیست و خراب هست و خوب نمیتونه چرخش کنه.
راه تست واتر پمپ چیه؟!
با این اوصاف اگر سرسیلندر هم مشکل نداشته باشه، دماش که هی میره بالا بدتر ، سرسیلندر هم مشکل دار میکنه
نقدا، ماشین رو تکون ندادم. هرچند 1 ماه هست این وضعیتش هست