PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

SAMI EB
13-12-2014, 02:20
سلام

من واقعا موندم چی کار کنم...

برای مصرف زیاد بنزینم رفتم دیاگ زدم...

طرف گفت منفولید باید شست و شو بشه با اسپری!

صافی بنزین باید عوض بشه!

شمع هم باید عوض بشه!!!!!!

میدونم چرت گفته..آخه فیلتر بنزین چه ربطی به مصرف زیاد بنزین داره؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تازه کثیف بشه باید کمتر بشه مصرف!!!

شمع ها رو میگم نمیشه تنظیف و تنظیم کرد؟؟ میگه نه عوض کن!

میگم چی بگیرم؟ میگه بوش!!!

میگم تقلبیه که!

میگه آره همه شمع های بازار تقلبیه!

چه غلطی بکنم من؟

شمع چی خوبه؟؟؟ اکیوم بهتر از بوش تقلبی نیست؟؟؟
دنسو اصل شاید بشه گیر آورد ولی خیلی گرونه ارزش داره روی پراید؟؟؟؟

سلام
مصرف سوخت زياد به عوامل زيادى بستگى داره از جمله کثيف بودن ----- بنزين ----- هوا شمع و واير . کيفيت بنزين مصرفى و...
فيلنر بنزين خودش به تنهايي نميتونه زياد باعث مصرف سوخت بشه و به اين و به اين صورتم نيست که کثيف بودنش باعت کمتر شدن سوخت بشه اين طرز فکر اشتباهه ----- بنزين اگه کثيف بشه و باعث ميشه که بنزين به درستى به موتور نرسه در نتيجه باعث لرزش در دور ارام و افت شتاب و کشش و در موار شديد تر باعت سوختن پمپ بنزين يا خاموش شدن ناگهانى خودرو هنگام حرکت به ويژه سر پيچ ها يا دست انداز ميشه
مچرد بعدى مه خيلى تو مصرف سوخچ تاثير داره ----- هواو شمع هستش که بايد سر وقت تعويض بشه
بله شمع قابله تميز کردن و تنظيم کردنه و بايد هر 10 هزار کيلومتر بازدىد و تنظيم و سر هو 20 هزار تا تعويض بشه
سنسور مانيفولد هنگامى بايد شستشو بشه که از ماشين دود سىاه بياد بيرون يا اينکه ماشين خام سوزى يا احتراق ناقص داشته باشه که خود اين خام سوزى باعث افزايش مصرف سوخت ميشه
تلبته تميز بشه بدک نيست
بله شمع هاى بوش تقلبيش زياده و بهتره از شمع هاس توليد داخل و تحت ليسانس استفاده بشه مثل شمع نور تحت ليسانس بوش يا شمع اکيوم تحت ليسانس اتحاد موتور که هر دو کيفيت قابل قبولى داره
شمع هاى دنسو علاوه بر قيمت بالا نسخه ى تقلبى هم داره که خريدش راسخت مى کنه
به نظر اول ----- بنزين شمع و واير و ----- هوا اگه عو ض نکرديد عوض کنيد به احتمال زياد مصرف سوخت نرمال بشه

SAMI EB
13-12-2014, 02:29
اقا این واشر سر سیلنر دقیقا چیکار میکنه؟؟

وظیفه اش چیه؟؟

خودم میتونم تعویضش کنم؟؟

ممنون میشم یه عکس هم ازش بزارید؟؟

قیمت و مارک خوب هم معرفی کنید ....ممن.ن

سلام
واشر سر سيلندر از اسمش معلومه واشرى هست که بين سيلندر و سر سيلندر قرار ميگىره
و وظيفش جلو گيرى از ورود اب به داخل روغن و روغن به داخل اب هستش همچنين از ورود هوا فشرده شده توسط پيستون ( کمپرس ) به داخل اب راياتور جلو گيرى ميکنه
که معمولا به دو دسته تقسيم ميشه واشر سر سيلندر استاندارد يا STD يا تعميرى
که تعميرى خودش چند نمونه داره تعمير اول . تعمير دوم . تعمير سوم يا ( 1سوراخ .2سوراخ .3 سوارخ )
تصويرش را هم تو گوگل سرچ کنيد مياد قيمتش بستگى به نوع ماشين داره که چقدره

Ali_softcenter
13-12-2014, 09:53
سلام
مصرف سوخت زياد به عوامل زيادى بستگى داره از جمله کثيف بودن ----- بنزين ----- هوا شمع و واير . کيفيت بنزين مصرفى و...
فيلنر بنزين خودش به تنهايي نميتونه زياد باعث مصرف سوخت بشه و به اين و به اين صورتم نيست که کثيف بودنش باعت کمتر شدن سوخت بشه اين طرز فکر اشتباهه ----- بنزين اگه کثيف بشه و باعث ميشه که بنزين به درستى به موتور نرسه در نتيجه باعث لرزش در دور ارام و افت شتاب و کشش و در موار شديد تر باعت سوختن پمپ بنزين يا خاموش شدن ناگهانى خودرو هنگام حرکت به ويژه سر پيچ ها يا دست انداز ميشه
مچرد بعدى مه خيلى تو مصرف سوخچ تاثير داره ----- هواو شمع هستش که بايد سر وقت تعويض بشه
بله شمع قابله تميز کردن و تنظيم کردنه و بايد هر 10 هزار کيلومتر بازدىد و تنظيم و سر هو 20 هزار تا تعويض بشه
سنسور مانيفولد هنگامى بايد شستشو بشه که از ماشين دود سىاه بياد بيرون يا اينکه ماشين خام سوزى يا احتراق ناقص داشته باشه که خود اين خام سوزى باعث افزايش مصرف سوخت ميشه
تلبته تميز بشه بدک نيست
بله شمع هاى بوش تقلبيش زياده و بهتره از شمع هاس توليد داخل و تحت ليسانس استفاده بشه مثل شمع نور تحت ليسانس بوش يا شمع اکيوم تحت ليسانس اتحاد موتور که هر دو کيفيت قابل قبولى داره
شمع هاى دنسو علاوه بر قيمت بالا نسخه ى تقلبى هم داره که خريدش راسخت مى کنه
به نظر اول ----- بنزين شمع و واير و ----- هوا اگه عو ض نکرديد عوض کنيد به احتمال زياد مصرف سوخت نرمال بشه

نمیدونم والا دوست عزیزمون آقای محمد استارتر تاپیک صرفه جویی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومان اینو نوشتن :

فیلتـر بنزین تاثیری در افزایش سوخت نداره . برعکس , اگر فیلتر خیلی خیلی کثیف بشه فشار سوخت در پشت انژکتورها کم میشه و باعث مصرف کم در شهر و دُک زدنِ ماشین در سرعت زیاد میشه .

فی / لتر هوا رو که تازه عوض کردم.....الان 16 تا کار کرده ماشین.....به نظرتون عوض کنم شمع ها رو یا تمیز و تنظیم؟؟؟

اکیوم تقلبی هم هست؟؟؟ یا همه اکیوم ها تحت لیسانس هستن؟

از اگزوز ماشین دود سیاه نمیاد!

فیل/ تر بنزین خوب در بازار چی هست؟؟؟ میخوام بنجل نندازم روی ماشین

kasra2002
13-12-2014, 11:57
خدمت اساتید سلام
تنر90 دارم مدل 91 مشکلی که اخیرا پیداکرده اینه که صبح وقتی ماشین استارت میزنم ماشین خود به خودگاز میخوره ودورموتور بالا وپایین میره بردم نمایندگی ایران خودرو کارشناس فنی گفت باید دیاگ بزنیم دوروز ماشین خوابید ودیاگ زده شدولی متاسفانه خوب نشد این هم بگم وقتی ماشین سرد هست این اتفاق می افته وقتی موتورگرم شد نرمال میشه وهنگام نرمال هم موتورلرزش داره لطفا راهنمایی کنید متشکرم .
همه نمایندگی ها تخصص و دستگاههای کافی رو برای تست برقی و کامپیوتری ندارند ولی این رو نمی گند
بعضی از نمایندگی ها و یا مرکز های تخصصی سیستم برقی ( نه تنظیم موتوری های فراوان در شهر) می تونند دیاگ ای سی یو کنند و اگر حتی مشکلی در یک فیش هم باشه اونو پیدا کنند
دریچه گاز ماشینتون تست شده؟

kasra2002
13-12-2014, 12:01
نمیدونم والا دوست عزیزمون آقای محمد استارتر تاپیک صرفه جویی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومان اینو نوشتن :

فیلتـر بنزین تاثیری در افزایش سوخت نداره . برعکس , اگر فیلتر خیلی خیلی کثیف بشه فشار سوخت در پشت انژکتورها کم میشه و باعث مصرف کم در شهر و دُک زدنِ ماشین در سرعت زیاد میشه .

فی / لتر هوا رو که تازه عوض کردم.....الان 16 تا کار کرده ماشین.....به نظرتون عوض کنم شمع ها رو یا تمیز و تنظیم؟؟؟

یکک دلیل نیمه نصفه می تونه کافی نبودن سوخت و انفجار ناقص که باعث بد کار کردن وتور بشه باشه
همچنین فشاری که بر پمپ بنزین وارد می شه چون تحت فشار کار می کنه
ولی این بالا بودن مصرف سوخت واقعن معضل عجیبی شده در ماشین ها
از مدل بنزین تا شرایط استفاده و حتی فشار باد لاستیک گرفته تا مشکل انژکتور تنظیم نبودن فشار بنزین و مشکل برقی یا سنسور اکسیژن وو سیستم برگشت بخار بنزین

paket
13-12-2014, 18:24
سلام
ماشين شما قطعا مشکل داره که تا به اين کارکرد دو بار واشر سوزونده . اونم مدل 89 که اکثر قطعاتش خوب بود براى بار اول احتمال ميدم به نشتى در سيستم خنک کننده يا کيفت نامناسب مخلوط اب و ضد يخ داخل رادياتور يا ترموستات که احتمال داره درست باز نشده و امپر رفته بالا و واشر سوزونده
براى بار دوم . کم کارى مکانيک و تراشکار و کيفيت بد واشر مورد استفاده
بازم تاکيد مى کنم اين دفعه که باز شد هتم بوش ها را بررسى کنيد که در يک سطح باشند

بنزینم رو زاپاس بود رفتم 30 لیتربنزین زدم مشکل سره صبح استارت زدنم که بد روشن میشد رفع شده الان فقط داخل رادیاتور اون مشکل کثیف بودن داخل رادیاتور رو دارم .حتی اب هم کم نمیکنه با این تفاصیر چی صلاح میدونید سامی جان ! بازکنم ؟؟

SAMI EB
14-12-2014, 02:16
بنزینم رو زاپاس بود رفتم 30 لیتربنزین زدم مشکل سره صبح استارت زدنم که بد روشن میشد رفع شده الان فقط داخل رادیاتور اون مشکل کثیف بودن داخل رادیاتور رو دارم .حتی اب هم کم نمیکنه با این تفاصیر چی صلاح میدونید سامی جان ! بازکنم ؟؟

سلام
احتمالا ----- بنزين ماشين شما بيش از حد کثىف شده و براى همين بنزين درون باک که کم بوده بنزين به درستى نميرسيده به موتور و خاموش ميشده يا اينکه بنزين قبلى کيفيت خوبى نداشته و بنزين جديد کيفيت خوبى داشته کلا اين خاموش شدن ها يا بد روشن شدن ها در صبح ها يا هواي سرد جداى موتور به کيفيت بنزين مصرفى هم خيلى ربط داره .
و اما در مورد سر سيلندر با توجه به عکس هايي که گذاشتيد قطعا واشر سر سيلندر ماشين شما ايراد داره (ترسونده ) و بايد هر چه سريتر سر سيلندر باز بشه و رفع عيب .
البته گاهى وقتا واشر سر سيلندر که خراب ميشه نشانه هاى کوچيکى از خودش نشون ميده که شايد شخص متوجه نشه اصلا .
پس هميشه کم نکردن اب يا جوش نياوردن دليل خوبى براى سلامت واشر سر سيلندر نيست ممکنه علامت ديگه اى داشته باشه مثل وجود گل داخل رادياتور يا وجود روغن داخل رادياتور

SAMI EB
14-12-2014, 02:55

سلام
صحبت هاتون را تا حدودى قبول دارم .
بنده هم عرض کردم که به تنهايى نميتونه باعث افزايش مصرف سوخت بشه بلکه ميتونه باعث مشکبات زياد ديگه اى بشه مثل سوختن پمپ بنزين يا لرزش و از شتاب و کشش افتادن ماشين .
بر فرض مثال ماشين شما صافى بنزينش کثيفه و ماشين شتاب و کشش قبل را نداره و شما براى اينکه بتونيد اين کشش و شتاب را جبران کنيد ناچار بايد پدال گاز را بيشتر فشار دهيدتا به موتور سوخت بيترى برسه و چون صافى کتيف شده با فشار دادن بيش از حد گاز باعت ميشه بنزين مقدارى از اين جرم ها واشغال هاى داخلى صافى را بشوره و با خودش بياره پشت اژکتور ها و همين کار در مدت طولانى باعث گشادشدن سوزن انژکتور ها يا حتى تشتى از انژکتور ميشه که خودش باعث مصرف زياد سوخت ميشه پس در نگاه اول ممکنه که به نظر باعث کاهش مصرف سوخت بشه ولى در در مدت طولانى نتيجه ى عکس داره .
شمع ها را تميز کنيد و فيلرشون را تنظيم کنيد . و حدود 20 هزار تعويض الته يه نکته ى ديگه ماشين شما تا حالت کارکرد زيادى نداره و ماشين مصرفش تا 20 هزار تا ممکنه زىاد باشه و بعد رفته رفته کم ميشه .
تو صيه مى کتم از جايگاه هاى خوب بنزين بزنيد و تريحا يا ىورو 4 يا سوپر
اکيوم نسخه ى تقلبى داره . معمولا تحت ليسانس ها روى جعبش علامت ستاندارد حک شده و نوشته by EMCO و بوش ها هم رو جعبش به فارسى نوشته نور
----- بنزين بوش اصلى يا پرفلکس . يا داخل بسته بندى سايپا يدک

9vin
15-12-2014, 10:46
استپر ماشین (پراید) اگر کثیف باشه با چی میشه اونو کامل تمیز کرد ؟

ممنونم :n12:

kasra2002
15-12-2014, 18:40
استپر ماشین (پراید) اگر کثیف باشه با چی میشه اونو کامل تمیز کرد ؟

فقط با یک دستمال و بدون فشار آوردن به به هیچ قسمت حتی واشر آن
و شاید در بعضی مواقع یک قطره روغن در یک سوراخ ریز مربوط دارهولی از ساییدن و روغنکاری خودداری کنید

yatuhoomi
15-12-2014, 18:47
سلام دوستان
من پراید مدل 80 کاربراتوری دارم. صبح که ماشین سرده دریچه ساسات می بنده اما دور موتور زیاد نمی شه. وکیوم امروز عوض کردم اما تاثیری نداشت. علت زیاد نشدن دور موتور چی می تونه باشه.
دوم اینکه وقتی یه دفعه گاز می دم اول دور موتور کم می شه و بعد گاز می خوره. این در زمانی اتفاق میوفته که دور موتور رو 800 دوره. اگه دور موتور بالای 1100 باشه مشکلی نداره. کسی می تونه کمک کنه؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-12-2014, 10:55
ماشین پراید صباست...
چند روز بود استارت میزدم ولس مثل همیشه درست استارت نمیخورد انگار باتری داره کم میاره...
بعد از 4و 5 روز که ماشین خوابیده بود رفتم روشن کنم دیدن اصلا نمیکشه که استارت بخوره... و ماشین روشن نمیشه...
رفتم فرداش حل بدم دیدم کلا ماشین برق نداره و سوئیچو که میچرخونم پشت سرعت سنج برق نمیاد.
باطری تموم کردم یا دینامم مشکل داره؟؟
چه کنم؟سلام
اگه باتری خیلی کهنه نیست , بازش کنین و شارژش کنین و بعد از تمیز کردن بستها و سرهای باتری , اونها رو محکم ببندین
اگر مشکل باز هم پیش اومد , ماشینتون برق دزدی داره
باید با برداشتن فیوزها و استاده از دستگاه اهم متر , پیداش کنین
شاید هم دینام مشکل داره
ماشین رو روشن کنین
چراغ جلو رو روشن کنین
حالا سر منفی باتری رو یردارین
اگر دینام قوی و سالم باشه چراغها روشن میمونه , ماشین هم خاموش نمیشه
این کار رو فقط 15 ثانیه انجام بدین و بعدش خاموش کنین و سیم باتری رو محکم وصل کنین
اگر دینام سالمه اما بعد از چند روز یا چند ساعت باتری ضعیف شد , امکام داره عمرش یه سر اومده یا اگر باتری تر هست , آب اسیدش شیرین شده
با چگالی سنگ میشه اسیدش رو چک کرد

saeid.saeid20
18-12-2014, 01:26
سلام
اقا من امروز رفتم دیاگ زدم
ارور سنسور منیفولد داد
مشکلم هم این بود ماشین موقعی که سرده خاموش میکنه موقع استارت و موتور خوب کار نمیکنه مثلا تو دور موتور بالا انگار قدرتش کم و زیاد میشه
یدفعه جون میگیره یه دفعه جون میده
یه سوال میتونه از پمپ بنزینم باشه و چطور باید تستش کرد ؟؟؟؟؟

B3HZ@D
18-12-2014, 09:40
درود

مکان دقیق و مناسب برای نصب فیلتر هوای اسپرت مخروطی روی سمند کجاست ؟ کجا میتونه هوای بیشتری بکشه و گرمای کمتری جذب کنه ؟

مرسی.

SAMI EB
18-12-2014, 14:09
درود

مکان دقیق و مناسب برای نصب فیلتر هوای اسپرت مخروطی روی سمند کجاست ؟ کجا میتونه هوای بیشتری بکشه و گرمای کمتری جذب کنه ؟

مرسی.

سلام
بهتر مکان براى نصب ----- هواى اسپرت پشت چراغ جلو سمت راننده هسن چون اگه نزديک راديات باشه هواى گرم وارد موتور ميشه و کارايي لازم را نداره
در ضمن بايد از لوله ى نيسانى هم استفاده کنيد که مستقيم از ----- وصل بشه به دريچه ى گاز

kasra2002
18-12-2014, 18:36
سلام
اقا من امروز رفتم دیاگ زدم
ارور سنسور منیفولد داد
مشکلم هم این بود ماشین موقعی که سرده خاموش میکنه موقع استارت و موتور خوب کار نمیکنه مثلا تو دور موتور بالا انگار قدرتش کم و زیاد میشه
یدفعه جون میگیره یه دفعه جون میده
یه سوال میتونه از پمپ بنزینم باشه و چطور باید تستش کرد ؟؟؟؟؟
برای تست پمپ بنزین از تست فشار استفاده می کنند که باید در همون شریط انجام بشه

B3HZ@D
18-12-2014, 19:55
سلام
بهتر مکان براى نصب ----- هواى اسپرت پشت چراغ جلو سمت راننده هسن چون اگه نزديک راديات باشه هواى گرم وارد موتور ميشه و کارايي لازم را نداره
در ضمن بايد از لوله ى نيسانى هم استفاده کنيد که مستقيم از ----- وصل بشه به دريچه ى گاز

ممنون
ولی از اون گوشه چطور هوا و فشار مورد نیاز به فیلتر میرسه ؟ خیلی بسته و تنگ هست ! در آینده مشکلی پیش نمیاد ؟
بعضی ها هم دیدم که یک محفظه و کادر مربع مانند دور فیلتر گذاشتن ؟ اطلاعی از نحوه تهیه اونا دارین ؟

بازم مرسی .

luckyjamy
18-12-2014, 20:40
این اپیدمی هوای سرد خیلی شدید شده دوست من
سیستم ساسات بصورتی ک در موتور های کاربراتوری وجود داشت نداره و فقط با توجه به سنسور های دور موتور و دما دور آرام را در آخر بوسیله استپر تنظیم می کنه
سیستم های برقی بخصوص کویل و فرمن ای سی یو می تونند در مواقع سرد بودن مشکل ساز بشند حتی خود شمع ها و وایر ها ممکنه به نظر سالم باشند ولی در هوای گرم مشکل رو نشون ندند
دریچه گاز و حتی پمپ بنزین
یک نکته دیگه که استپر های موجود در بازار می تونند خوب نباشند و درست جواب ندند

سلام به همه دوستان.
من هنوز با مشکل ماشینم دارم کلنجار میرم. همه وایرهارو چک کردم. تمام شمع هامم عوض کردم.
........ یه سوال .........
من استپر رو جدا کردم و استارت زدم. سریع و بدون هیچ مشکلی روشن شد، چون گفتم شاید مشکلی پیش بیاد سریع خاموش کردم. میشه یکی بگه این تست چیزی رو ثابت میکنه یا نه؟ میشه به قطعیت گفت که استپر خرابه؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2014, 20:56
سلام به همه دوستان.
من هنوز با مشکل ماشینم دارم کلنجار میرم. همه وایرهارو چک کردم.
تمام شمع هامم عوض کردم.
یه سوال
من استپر رو جدا کردم و استارت زدم.
سریع و بدون هیچ مشکلی روشن شد، چون گفتم شاید مشکلی پیش بیاد سریع خاموش کردم.
میشه یکی بگه این تست چیزی رو ثابت میکنه یا نه؟ میشه به قطعیت گفت که استپر خرابه؟ممنون
سلام
مطلب 5447 در این صفح رو بخونید
اگر هم سوالی داشتین مطرح کنین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SAMI EB
19-12-2014, 00:38
ممنون
ولی از اون گوشه چطور هوا و فشار مورد نیاز به فیلتر میرسه ؟ خیلی بسته و تنگ هست ! در آینده مشکلی پیش نمیاد ؟
بعضی ها هم دیدم که یک محفظه و کادر مربع مانند دور فیلتر گذاشتن ؟ اطلاعی از نحوه تهیه اونا دارین ؟

بازم مرسی .

سلام
نه مشکلى پيش نمياره هوا داخل کاپوت وجود داره اين طور نيست که بگيم اونجا تنگه هوا نيست و به مشکل ميخوره هوا همه جا پخشه
مهم اينه که اول هوايي که به موتور ميرسه خنک باشه و دوم کمترين مسير را از فيلت/ر تا دريچه ى گاز داشه داشته باشه الان بعضى ها فيلت/ر هواى اسپرت را به همون لوله ى فيلت/ر هوا و نزديک رادياتور نصب مى کنند و بعد نتيجه.نمى گيرند اول به خاطر اينکه مسير هوا طولانى هست و دوم چون نزديک رادياتوره هوا ى گرم داخل موتور ميره .
اون جعبه را براى اين درست مى کنند که يوقت اب يا اشغال واردش نشه .
البته به نظر من شما که مى خواهيد فيلت/ر هوا نصب کنيد براى اينکه نتيجه ى مطلوبى بگيريد از باکس فيلت/ر هواى پژو اردى که فيلت/ر هواى اسپرت را داخلش قرار بديد و لوله ى دريچه ى گاز نيسان استفاده کنيد که مسقيم وصلش کنيد به دريچه ى گاز

paket
19-12-2014, 19:24
405 سر صبح وقتی سرده خوب کارنمیکنه وقتی گرم میشه خوب میشه

esi222
19-12-2014, 21:57
سلام
یه سوال آماتور :
اگه فیلتر بنزین برعکس بسته شه مشکلی پیش میاد !؟ :n02: (سمند)

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-12-2014, 23:02
سلام
یه سوال آماتور :
اگه فیلتر بنزین برعکس بسته شه مشکلی پیش میاد !؟ (سمند)
سلام

اتفاقاً سوال بجا و هوشمندانه ای هست
دو حالت داره :
1- اینکه فیلتر کارکرده رو سر و ته ببندیم
باعث میشه همه ی رسوبات و آشغالها بره سمت موتور
پس اگر به هر علت فیلتر رو باز کردیم و خواستسم خودش رو دوباره نصب کنیم باید دقت کنیم سر و ته نبندیمش وگرنه مشکل بزرگی پیش میاد
2- فیلتر نو رو وارونه ببندیم
تنها مشکلی که پیش میاد اینه که فیلتر عمرش کم میشه و زودتر میگیره و باید زودتر تعویض بشه
چرا ؟
چون باید بنزین از بیرونِ کاغذِ فیلتر واردش بشه و بره توی کانالِ داخلِ فیلتر بعدش بره بیرون
چرا ؟
چون مساحتِ بیرونِ فیلتر بیشتر از مساحتِ داخل فیلتر هست یعنی بیرونش روزنه های بیشتری داره پش دیرتر میگیره و کیپ میشه یعنی دیرتر کثیف میشه پس دیرتر نیاز به تعویض داره
این عکسها هم همین موضوع رو نشون میده
چیزی که عرض کردم یک قانون هست و همه ی فیلترها همینطوری کار میکنند
فیلتر روغن ماشین هم , روغن کثیف از سوراخهای اطراف وارد فیلتر میشه و از کاغذ صافی رد میشه و میریزه به کانال درونی و دست آخِر از سوراخ وسط فیلتر خارج میشه
فیلترهای آب هم همینطوره چون سطح بیرونیِ فیلتر چند برابر سطح کانالِ داخلِ فیلتر هست
برای همین هست که همیشه بیرونش کثیف میشه و داخل تمیزه

neopersia
20-12-2014, 11:17
سلام
یه سوال آماتور :
اگه فیلتر بنزین برعکس بسته شه مشکلی پیش میاد !؟ :n02: (سمند)

ضمن تایید صحبتهای دوستمون آقای آسمانی، با توجه به کیفیت نامناسب فیـلتر های بنزینی که در بازار هست یک احتمال دیگه هم در مورد برعکس بسته شدن فیـلتر وجود داره.
ممکنه اگه فیـلتر برعکس بسته بشه با توجه به فشار پمپ بنزین، کاغذ فیـلتر از جا کنده بشه و داخل پوسته فیـلتر رها بشه. در این صورت بنزین بدون فیـلتر شدن به موتور میرسه.

SAMI EB
20-12-2014, 12:19
405 سر صبح وقتی سرده خوب کارنمیکنه وقتی گرم میشه خوب میشه

سلام
دلايل زيادى ميتونه داشته باشه ولى به نظر من در ماشين شما يا از استپر هست . يا گرمکن دريچه ى گاز و يا گرمکن سنسور اکسيژن
راستى واشر سر سيلندر را عوض کرديد يا نه ؟؟

paket
20-12-2014, 12:54
نه سامی جان از ا‌ون روز به بعد که بردم واسه بازکردن واشر داخل رادیاتور رو تمیز کرد دور رادیاتور رو رو دیگه ندیدم جرم توش باشه تا امروز اما احساس میکنم یکم ماشین بد کارمیکنه ینی اگزوز صاف نیس اتفاقا همین امروز بردم واسه دیاگ گف احتمالا شیمهات بهم خورده چون از اول دس نزدم بهش حالا نظرتون چیه شما سامی جان ؟؟؟

paket
20-12-2014, 12:57
اینم بگم ک سر صب تو گاراچ دیگه خوب روشن میشه .ماشین منم عشقیه بخدا گاه گاهیه

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2014, 13:18
اینم بگم ک سر صب تو گاراچ دیگه خوب روشن میشه .ماشین منم عشقیه بخدا گاه گاهیهسلام
ضعف برق از مهمترین دلایل دیر روشن شدن خصوصا در سرما هست
قبلا توضیح کامل دادم
مقاومتِ وایرها و دهنه ی شمعها باید چک بشه
خیس شدن وایرها با قطرات شبنم هم باعث برق دزدی و افت ولتاژ میشه

esi222
20-12-2014, 13:46
سلام

اتفاقاً سوال بجا و هوشمندانه ای هست
دو حالت داره :
1- اینکه فیلتر کارکرده رو سر و ته ببندیم
باعث میشه همه ی رسوبات و آشغالها بره سمت موتور
پس اگر به هر علت فیلتر رو باز کردیم و خواستسم خودش رو دوباره نصب کنیم باید دقت کنیم سر و ته نبندیمش وگرنه مشکل بزرگی پیش میاد
2- فیلتر نو رو وارونه ببندیم
تنها مشکلی که پیش میاد اینه که فیلتر عمرش کم میشه و زودتر میگیره و باید زودتر تعویض بشه
چرا ؟
چون باید بنزین از بیرونِ کاغذِ فیلتر واردش بشه و بره توی کانالِ داخلِ فیلتر بعدش بره بیرون
چرا ؟
چون مساحتِ بیرونِ فیلتر بیشتر از مساحتِ داخل فیلتر هست یعنی بیرونش روزنه های بیشتری داره پش دیرتر میگیره و کیپ میشه یعنی دیرتر کثیف میشه پس دیرتر نیاز به تعویض داره
این عکسها هم همین موضوع رو نشون میده

چیزی که عرض کردم یک قانون هست و همه ی فیلترها همینطوری کار میکنند
فیلتر روغن ماشین هم , روغن کثیف از سوراخهای اطراف وارد فیلتر میشه و از کاغذ صافی رد میشه و میریزه به کانال درونی و دست آخِر از سوراخ وسط فیلتر خارج میشه

فیلترهای آب هم همینطوره چون سطح بیرونیِ فیلتر چند برابر سطح کانالِ داخلِ فیلتر هست
برای همین هست که همیشه بیرونش کثیف میشه و داخل تمیزه

خیلی خیلی ممنون از توضیحات کاملتون :n11:
خوشبختانه فیلتر نو بوده که برعکس بسته شده،پس نگران برگشت رسوبات به موتور نمیتونم باشم.
پس تنها کاری که میکنم اینه که سعی میکنم زودتر از موعدش عوضش کنم،الان حدود هزارتا کار کرده،سر 10 هزارتا عوضش کنم چطوره؟

ضمن تایید صحبتهای دوستمون آقای آسمانی، با توجه به کیفیت نامناسب فیـلتر های بنزینی که در بازار هست یک احتمال دیگه هم در مورد برعکس بسته شدن فیـلتر وجود داره.
ممکنه اگه فیـلتر برعکس بسته بشه با توجه به فشار پمپ بنزین، کاغذ فیـلتر از جا کنده بشه و داخل پوسته فیـلتر رها بشه. در این صورت بنزین بدون فیـلتر شدن به موتور میرسه.
به پمپ بنزین اشاره کردین،باید بگم که پمپ بنزینو تازه عوض کردم این یعنی حداکثر فشار رو داره الان !
با این تفاسیر وایسم 10هزارتا عوضش کنم یا زودتر اقدام کنم؟
چون دیگه باز کردنه همین فیلتر و درست بستنش کار معقولانه ای نیست.

SAMI EB
20-12-2014, 14:31
نه سامی جان از ا‌ون روز به بعد که بردم واسه بازکردن واشر داخل رادیاتور رو تمیز کرد دور رادیاتور رو رو دیگه ندیدم جرم توش باشه تا امروز اما احساس میکنم یکم ماشین بد کارمیکنه ینی اگزوز صاف نیس اتفاقا همین امروز بردم واسه دیاگ گف احتمالا شیمهات بهم خورده چون از اول دس نزدم بهش حالا نظرتون چیه شما سامی جان ؟؟؟

سلام
موردى که باعث شد به واشر سر سيلندر شک کنم اين بود که چرا بالاي رادياتور روغن و جرم ديده ميشه اگه واشر سالم باشه نبايد اين شکلى بشه شما به نظر من اگه بعد از تميز کردن دوباره اون حالت قبلى را مشاهده کرديد بايد اونوقت دوباره شکتون بره به واشر .
چند مورد از علاءم سوختن واشر سر سيلندر بگم و شما هم چک کنيد .
1- شما وقتى ماشين گرمه بزاريد سر بشه وقتى درب رادياتور را باز کرديد نبايد صداى فس بده اگه اين صدا را بده ماشين داره از جاى هوا ميکشه و هوا وارد رادياتور ميشه بازم ناکيد مى کنم وقتى ماشين کاملا سرد بود . مثل شب تاصبح
2- وقتى ماشين گرمه و امپر اب ا مد بالا جنت خروجى ترموستات به رادياتور را فشار بديد نبايد خيلى سفت باشه حدود نيم الى يک سانت بايد فشرده بشه
اگه زياد سفت بود يا باد کرده بود هوا داره حالا يا از جايي داره هوامى کشه يا سر سيلندر مشکل داره
3- خامه شکل و شيرى رنگ شد روغن درب روغن . که با باز کردن درب روغدان اگه شيرى يا خامه اين شکل شده بود از سر سيلندر هست .
4- هوا گرفتن پى در پى و بى دليل رادياتور بخارى که معمولا وقتى ماشين سرده روشن که مى کنيد از پشن داشبور با گاز دادن صداى شر شر اب شنيده ميشه که اگه با هوا گيرى رفع نشد ايراد يا از نشتى که هوا مى گيره يا سر سيلندر
با چک کردن اين موارد ميشه تا حدودى پى به سالم يا ايراد داشتن واشر سر سيلندر برد
-----------------------
در مورد شيم گيرى بله ماشين هاى دو گانه احتياج به شيم گيرى دترند و دليلشم اينکه دماى احتراق گاز شيم را سفت مى کنه
احتمالا دياگ که زديد فشار مانيفولد بالا بوده و گفته بايد شيم گيرى بشه
معمولا ماشين هايي که احتياج به شيم گيرى دارند که
1- افت شتاب و کششش زيادى تو حالت گاز دارند
2- زيادى موتور چه رو بنزين يا گاز زياده
3- از اگزوز ماشين وقتى موتور داره کار مى کنه صداى پرت پرت مياد يا گاهى ماشين ريپ ميزنه
و موتور ماشين مرتب کار نمى کنه .
به نظر کن شکا ببين ماشينتون کدوم يک از اين موارد را داره

SAMI EB
20-12-2014, 14:31

سلام
موردى که باعث شد به واشر سر سيلندر شک کنم اين بود که چرا بالاي رادياتور روغن و جرم ديده ميشه اگه واشر سالم باشه نبايد اين شکلى بشه شما به نظر من اگه بعد از تميز کردن دوباره اون حالت قبلى را مشاهده کرديد بايد اونوقت دوباره شکتون بره به واشر .
1- شما وقتى ماشين گرمه بزاريد سر بشه وقتى درب رادياتور را باز کرديد نبايد صداى فس بده اگه اين صدا را بده ماشين داره از جاى هوا ميکشه و هوا وارد رادياتور ميشه بازم ناکيد مى کنم وقتى ماشين کاملا سرد بود . مثل شب تاصبح
2- وقتى ماشين گرمه و امپر اب ا مد بالا جنت خروجى ترموستات به رادياتور را فشار بديد نبايد خيلى سفت باشه حدود نيم الى يک سانت بايد فشرده بشه
اگه زياد سفت بود يا باد کرده بود هوا داره حالا يا از جايي داره هوامى کشه يا سر سيلندر مشکل داره
3- خامه شکل و شيرى رنگ شد روغن درب روغن . که با باز کردن درب روغدان اگه شيرى يا خامه اين شکل شده بود از سر سيلندر هست .
4- هوا گرفتن پى در پى و بى دليل رادياتور بخارى که معمولا وقتى ماشين سرده روشن که مى کنيد از پشن داشبور با گاز دادن صداى شر شر اب شنيده ميشه که اگه با هوا گيرى رفع نشد ايراد يا از نشتى که هوا مى گيره يا سر سيلندر
-----------------------
در مورد شيم گيرى بله ماشين هاى دو گانه احتياج به شيم گيرى دارند و دليلشم اينکه دماى بالاى احتراق گاز شيم را سفت مى کنه
3- از اگزوز ماشين وقتى موتور داره کار مى کنه صداى پرت پرت مياد يا گاهى ماشين ريپ ميزنه

paket
20-12-2014, 15:51
سلام
-----------------------
در مورد شيم گيرى بله ماشين هاى دو گانه احتياج به شيم گيرى دارند و دليلشم اينکه دماى بالاى احتراق گاز شيم را سفت مى کنه

بی نهایت ممنونم توضیحاتتون خیلی مفید واقع شد شخصا فک میکنم با شیم حلشه چون اون مورد شتاب زیادی و پرت پرت اگزوز برام صادقه .
میبرم که شیم بگیره ایشالله ک اوکی بشه .مرسی از وقتی ک برام گذاشتین مهندس.

paket
21-12-2014, 13:18
دیاگ زدم مشکلی نبود الان فقط تو هوای سرد بد روشنی میکنه جالب اینجاس که داخل گاراژ هیچ مشکلی نیس فقط وقتی میزارم جلوی مغازه بعد ک استارت میزنم بدکارمیکنه (۳) و بعده 5 دقیقه همه چی عادی میشه نکته دیگه که باید خدمتتون عرض کنم اینه ک امروز صب باز کمی از اون جرمای داخل رادیات دیدم ک لازم دونستم حتما شما ببینید من خودم میگم واشره اما هرجا میبرم اول دس میزنن به شیلنگ رادیات که ایا باد کرده یا نه بعد در قالپاق روغن بعد به رادیات نگا میکنن و میگن این جرم مشکلی نیس . موندم سامی جان شما خودت یه راهنمایی کن .نظر اخر شمایی بازکنم یا نه درضمن واشر فلزی هم پیدا کردم واسش .
این عکس امروز صبحه .

SAMI EB
21-12-2014, 20:34
دیاگ زدم مشکلی نبود الان فقط تو هوای سرد بد روشنی میکنه جالب اینجاس که داخل گاراژ هیچ مشکلی نیس فقط وقتی میزارم جلوی مغازه بعد ک استارت میزنم بدکارمیکنه (۳) و بعده 5 دقیقه همه چی عادی میشه نکته دیگه که باید خدمتتون عرض کنم اینه ک امروز صب باز کمی از اون جرمای داخل رادیات دیدم ک لازم دونستم حتما شما ببینید من خودم میگم واشره اما هرجا میبرم اول دس میزنن به شیلنگ رادیات که ایا باد کرده یا نه بعد در قالپاق روغن بعد به رادیات نگا میکنن و میگن این جرم مشکلی نیس . موندم سامی جان شما خودت یه راهنمایی کن .نظر اخر شمایی بازکنم یا نه درضمن واشر فلزی هم پیدا کردم واسش .
این عکس امروز صبحه .

سلام
قطعا ماشين شما واشر سر سيلندرش مشکل داره و بايد باز بشه .
ماشين شما واشر ترسونده و کمپرس رد کرده و باعث ميشه که اب و روغن و اون گل و گلاى ها شسته بشه و بياد پشت در رادياتور .
به نظرم اول سر سيلندر را باز کنيد و ببينيد که تاب داره يا نداره . اگه تاب داره مجازه بره تراشکارى و بعد با توجه به ميزان تراشش از واشر تعميرى بشه
واشر فلزى که پيدا کرديد استاندار بود يا تعميرى ؟
در مورد دير روشن شدن به نظرم همون طورم که قبلا گفتم از سنسور دريچه ى گاز يا گرمکن سنسور اکسيژن .
البته به همين بودن واشر سر سيلندر هم ميتونه خودش باعث بد روشن شدن ماشين بشه .
چند مورد را مد نظرتون باشه
اول پيش مکانيکى بريد که حتما از ترکمتر استفاده کنه بعضى از مکانيک ها اينگار استفاده از ترکمتر را عار مى دوند و مى گند ترکمتر مال تازه کار هاست .
از واشرى استفاده کنيد که حتما هالوگرام ايساکو را داشته باشه . چون تقلبى زياده .
سطح بوش ها را چک کنيد
و در اخر اينکه بعد اينکه تعمير کرديد سعى کنيد کمتر از گاز استفاده کنيد و با بنزين يه 5000 کيلومترى را با بنزين بريد .
در ضمن بعد از حدود 10 هزار کيلومتر مجددا بريد سر سيلندر را اچار کشى کنيد چون بعد مدتى واشر ميشينه و بايد سر سيلندر مجددا اچار کشى بشه .
راستى شيم گيرى هم حتما بگيد انجام بده .

paket
21-12-2014, 21:39
اولا شب یلدا رو تبریک عرض میکنم هم ب خودتون هم خانواده محترمتون.
واشر نمیدونم ایساکویی هس یا نه اما گفتم واسه تعمیردوم میخام راستی واشراورجینال بهتر کارمیده یا فلزی ؟
راستی من از پارسال تا حالا که واشرعوض کردم هیچ اچارکشی نکردم امکان داره با یه اچارکشی مشکلم حل شه ایشالله ؟؟؟
وسوال دیگه :
با این وضعیت اگه مثلا مراعات کنم و فشارنیارم ایا صلاح هست سوارش بشم یا نه ضرر داره !؟
بازم ممنونم ازتون.

چشم شیم 100درصد میگم بگیره

john nash
21-12-2014, 23:02
سلام دوستان
لنت پراید رو چند تا عوض میکنن؟
چی خوبه جنسش؟

ممنون

saeid.saeid20
22-12-2014, 01:45
سلام
اقا این سنسور مینفولد یا سنسور هوا کجای 405 هستش مدل 85
مثل اینکه برای من خرابه
یکی گفت نیگاش کن و با اسپری تمیزش کن ببین درست میشه یا نه
ولی نمیدونم کجای ماشینه

شاهین33
22-12-2014, 02:51
سلام دوستان
پژو206 استارت میخوره ولی روشن نمیشه
در ضمن وقتی سوییچ را باز میکنم صدای پمپ را
نمیشنوم با اینکه حتی صندلی عقب را برداشتم ,
با چراغ تست امتحان کردم (سوکت را دراوردم و سیم
سبز باخط زرد را منفی گرفتم و قرمز را مثبت ولی برق
نداشت و بعد رنگ قهوهای را هم تست کردم هیچی نداشت)
حالا باید چطوری پمپ را تست کنم ؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

شاهین33
22-12-2014, 03:07
سلام دوستان

kasra2002
22-12-2014, 11:39
سلام دوستان
لنت پراید رو چند تا عوض میکنن؟
چی خوبه جنسش؟

ممنون
لنت پراید بسته به نوع رانندگی از 10000 تا 25000 معمولن جواب میده باید چک کنید
لنت ایرانی لنت ساز و پارس و لنت کره ای خیلی هم فرقی ندارند فقط مواظب باشید لنت تقلبی گرونی رو نخرید که صدا بده

kasra2002
22-12-2014, 11:41
سلام
مثل اینکه برای من خرابه
ولی نمیدونم کجای ماشینه
سنسور اکسیژن روی منیفولد نصب شده و یک سیم وصاه و تک هست راحت پیدا می شه اما مواظب باشید چون حساسه و خراب بشه
باید ببینید چرا همچین چیزی به شما گفته
مشکلتون چی بوده

kasra2002
22-12-2014, 11:44
سلام دوستان
وقتی می گید برق نداشته یعنی برق رسانی به پمپ مشکل داره اول فیوز رو چک کنید ببینید سالمه یا نه بعد از اون رله هاشو چک کنید و کلید ایمنی قرمز یا مشکی کات آف رو که کنار موتور هست چک کنید چون معمولن اون می پره

saeid.saeid20
22-12-2014, 12:28
سنسور اکسیژن روی منیفولد نصب شده و یک سیم وصاه و تک هست راحت پیدا می شه اما مواظب باشید چون حساسه و خراب بشه
باید ببینید چرا همچین چیزی به شما گفته
مشکلتون چی بوده

وقتی ماشینو روشن میکنم خوب کار نمیکنه و خاموش میکنه و تو دور موتور بالا کله میکنه
استپر هم تازه عوض کردم و دیاگ زدم خطای منیفولد دادش

milad0x
22-12-2014, 13:12
وقتی ماشینو روشن میکنم خوب کار نمیکنه و خاموش میکنه و تو دور موتور بالا کله میکنه

دقیقا چه خطایی داد؟

SAMI EB
22-12-2014, 14:29
اولا شب یلدا رو تبریک عرض میکنم هم ب خودتون هم خانواده محترمتون.
واشر نمیدونم ایساکویی هس یا نه اما گفتم واسه تعمیردوم میخام راستی واشراورجینال بهتر کارمیده یا فلزی ؟
راستی من از پارسال تا حالا که واشرعوض کردم هیچ اچارکشی نکردم امکان داره با یه اچارکشی مشکلم حل شه ایشالله ؟؟؟
وسوال دیگه :
با این وضعیت اگه مثلا مراعات کنم و فشارنیارم ایا صلاح هست سوارش بشم یا نه ضرر داره !؟
بازم ممنونم ازتون.

چشم شیم 100درصد میگم بگیره

سلام
همچنين جناب اقاي paket
عرضم به حضورتون که واشر ايساکو بسته بندى ايساکو هست و کد فنى و همچنين هالوگرام روش خورده
که دو نمونه هست
اول مار مشهد واشر داخل بسته بندى ايساکو که به صورت فابريک رو ماشين نصبه
دومى اروجينال بسته بندى کاهى پژو سيترون با بر چسب ايساکو
در مورد واشر فلزى چون تقلبيش زياده به نظرم سمتش نريد قبلا ايساکو واشر فلزى داشت ولى الان ديگه نه
بله واشر اورجينال هم خوب کار ميده و گزينه ى مناسبى هستش چون فلزى تقلبيش زياده .
خير از اچار کشى نميتونه باشه چون اگه ار اچار کشى بود و پيچ ها شل اب يا روغن از قسمت بين سر سيلندر و بلوک سيلندر نشت مى کرد بيرون
بهتره که هر چه سريعتر به تعميرگاه مراجعه کنيد ولى اگه استفاده مى کنيد زياد فشار نياريد و مسافت طولانى باهاش نريد .

SAMI EB
22-12-2014, 14:34
سلام
مثل اینکه برای من خرابه
ولی نمیدونم کجای ماشینه

سلام
در مدل هاى 85 به پايين سنسور مانيفولد بر روى سينى فن ها دقيقا کنار رله ى دوبل نصب شده که معمولا يه شيلينگ ازش رفته به سمت مانيفولد و به مانيفولد وصل شده
دقيق تر بخوام بگيم ميشه سمت چپ بالا رادياتور

kasra2002
22-12-2014, 18:39
اگر مسیر بنزین سالمه و پیلتر رو عوض کردید پیشنهاد می کنم دو باک بینزین سوتر استفاده کنید

hosein002
23-12-2014, 01:05
سلام
شمع وایرشمع و کویل برا پراید انژکتوری مدل زیمنس چی خوبه؟
لطفا با قیمت

kasra2002
23-12-2014, 12:14
سلام
شمع وایرشمع و کویل برا پراید انژکتوری مدل زیمنس چی خوبه؟
لطفا با قیمت
برا پراید شمع بوش دو الکترود
وایر شمع مرغوب فکر کنم دوگانه سوز فکر کنم خوب باشه
کویل هم که همون زیمنس

Ali_softcenter
23-12-2014, 19:50
عزیز شمع های بوش تقلبیه× نمیدونم چرا اصرار دارید پیشنهاد بدید به بقیه...قبلا هم یک بار گفتم که من کلی تحقیق کردم در بازار...کل شمع های بوش بازار ایران تقلبی هست.

saeid.saeid20
23-12-2014, 19:52
سلام
اقا فلش کردن کامپیوتر ماشین خوبه یا بد ؟؟؟
رفتم دیاگ زدم یهو طرف فلشو زد
ذاستی تو دیاگ جدید ارور سنسور منیفولد رو نداد
وقتی فلش زد ماشین گاز خورش بهتر شد

camaro lt
24-12-2014, 08:55
پژو 206 يكي از خودروهاي خوب و كم استهلاك هست ولي متاسفانه به دليل بالا بودن هزينه قطعات ، مورد خوبي براي سارقان به حساب مياد بخصوص كه بخاطر وضعيت خاص سيستم برق اين خودرو ، نصب دزدگير با اشكالاتي همراه هست.

چند وقتي ميشه كه سرقت كامپيوتر اتومبيلها و صد البته 206 خيلي زياد شده و بخاطر همين قفل ويژه يا براي جلوگيري از سرقت اين قطعه گرانقيمت طراحي شده و در بازار بفروش ميرسه.
چند روز قبل ECU پژو 206 يكي از دوستان كه در پاركينگ مجتمع مسكوني بود،به سرقت رفت و ناچارا حدود 2 ميليون تومان هزينه كرد تا كامپيوتر جديد نصب بشه، اين در حالي هست كه اتومبيل پژو 206 يكي ديگه از همسايگان داراي قفل مخصوص ECU بود، دست نخورده باقي ماند، (البته فقط باطري مورد سرقت قرار گرفت كه فكر كنم بايد براي اون هم قفل مناسبي طراحي بشه! )

بعد از اين اتفاق يكي ديگه از دوستان قفل مخصوص ECU خريد و نصب كرد. لازم به گفتن هست كه اكثر شركتهاي بيمه نصب اين قفل را براي اعمال بيمه بدنه و سرقت اجباري كردن.

مونتاژ و نصب اين قطعه كار ساده اي هست و با كمي دانش فني ميتونيد به راحتي نصب كنيد.

چند قطعه فلزي مجزا داخل كيت وجود داره به همراه بقيه قطعات و پيچ و مهره ها

اين قطعه بايد زير ECU و بصورت درگير با پايه مشكي رنگ سوار بشه. براي اين كار پيچ سمت راست پايه را باز كرده و پيچ سمت چپ را شل ميكنيم تا قطعه به راحتي به زير لبه اون قرار بگيره

بعد از سوار شدن قطعه پيچها را دوباره محكم ميكنيم

قطعه اصلي قفل به اين صورت قرار ميگيره و شكاف لبه انتهايي اون بايد به زير گلگير رفته و انتهاي پيچ گلگير از داخل اون شكاف عبور بكنه

دوتا پيچ آلن با مهره براي بستن دو بخش قفل را سوار ميكنيم

قفل سوئيچي بوسيله پيچهاي موجود در كيت به پايه خودش وصل ميشه

در نهايت قفل آماده شده، تمام پيچها را دوباره بررسي و سفت ميكنيم و نهايتا قفل سوار ميشه.

به دلايلي مقداري خلاصي بين بدنه قفل و ECU وجود داره كه ممكنه در حركت ماشين ايجاد صدا بكنه. براي رفع اين مشكل ميشه از يك تكه لاستيك با ضخامت مناسب استفاده كرد تا به عنوان محافظ بين اين دو بخش قرار بگيره و مشكل برطرف بشه.

kasra2002
24-12-2014, 13:18
عزیز شمع های بوش تقلبیه× نمیدونم چرا اصرار دارید پیشنهاد بدید به بقیه...قبلا هم یک بار گفتم که من کلی تحقیق کردم در بازار...کل شمع های بوش بازار ایران تقلبی هست.
ممنون دوست گرامی اما هر سری نوشتم اگر تقلبی نباشه
من تا بحال راضی بودم و به مشکلی بر نخوردم
مهم اینه که برای پراید و پژو405 دو الکترود باشه وسوزنی خوب نیست
این هم بصورت تجربی بهتر از آب در اومده خوردگی و تنظیم بهتری داره
برندی که بهتر است در بازار و مطمئن و مناسب هست رو پیشنهاد بدید

kasra2002
24-12-2014, 13:25
پژو 206 يكي از خودروهاي خوب و كم استهلاك هست ولي متاسفانه به دليل بالا بودن هزينه قطعات ، مورد خوبي براي سارقان به حساب مياد بخصوص كه بخاطر وضعيت خاص سيستم برق اين خودرو ، نصب دزدگير با اشكالاتي همراه هست.

چند وقتي ميشه كه سرقت كامپيوتر اتومبيلها و صد البته 206 خيلي زياد شده و بخاطر همين قفل ويژه يا براي جلوگيري از سرقت اين قطعه گرانقيمت طراحي شده و در بازار بفروش ميرسه.
چند روز قبل ECU پژو 206 يكي از دوستان كه در پاركينگ مجتمع مسكوني بود،به سرقت رفت و ناچارا حدود 2 ميليون تومان هزينه كرد تا كامپيوتر جديد نصب بشه، اين در حالي هست كه اتومبيل پژو 206 يكي ديگه از همسايگان داراي قفل مخصوص ECU بود، دست نخورده باقي ماند، (البته فقط باطري مورد سرقت قرار گرفت كه فكر كنم بايد براي اون هم قفل مناسبي طراحي بشه! )

ایده و عمل بسیار جالبی بود و امیدوارم این هم مثل لاستیک زاپاس درست بشه
لطف می کنید این مطلب رو در بخش
صرفه جویی در هزینه ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیز قرار بدید تا دوستان بیشتر بتونند استفاده کنند و اونجا جمع باشه؟
ممنون

kasra2002
24-12-2014, 13:26
سلام
اگر دستکاری دیگه نشه در حقیقت ریست فکتوری و آپدیت سی پی یو ای سی یو باشه خوبه چون بهینه می کنه

hosein002
24-12-2014, 21:10
ممنون دوست گرامی اما هر سری نوشتم اگر تقلبی نباشه
من تا بحال راضی بودم و به مشکلی بر نخوردم
مهم اینه که برای پراید و پژو405 دو الکترود باشه وسوزنی خوب نیست
این هم بصورت تجربی بهتر از آب در اومده خوردگی و تنظیم بهتری داره
برندی که بهتر است در بازار و مطمئن و مناسب هست رو پیشنهاد بدید
با سلام
من کاری با تقلبی یا اصلی بودنش ندارم یه تجربه با شمع دو پلاتینه بوش دارم
چند سال مرتب شمع دوپلاتینه بوش اصلی رو سمند مینداختم همیشه یه دست نو تو داشبورد داشتم تا اینکه یه روز داشتم با سرعت 70تا میرفتم یهو موتور3کارکرد وصدای مثل تراکتور از موتور بیرون اومد خاموش کردم با بکسل بردم تعمیرگاه الکترود وسط شمع جدا شده بود و افتاده بود داخل سیلندر وبقیه قضایا رو خودتون تصور کنید یه خرج سنگینی رو دستم گذاشت
شمع دو پلاتینه جلو الکترود بازه اگه الکترود جدابشه میفته تو سیلندر اگه از من یه پلاتینه بود الکترود میچسبید به پلاتینش و نهایتا 3 کارمیکرد
شرمنده طولانی شد

hosein002
24-12-2014, 21:13
سلام
سلام
برا ی فلش کردن هم پول گرفت؟

hosein002
24-12-2014, 21:17
سلام
یه سوال داشتم سر باطری پراید چند ثانیه جابجا گذاشتیم سیم فیوزها داغ شد ودود کرد سریع قطعش کردم باطری سازه گفت شانس اوردی ای سی یو نسوخت
حالا میخواستم ببینم احتیاجی به فلش داره یا نه

SAMI EB
25-12-2014, 01:57
سلام
یه سوال داشتم سر باطری پراید چند ثانیه جابجا گذاشتیم سیم فیوزها داغ شد ودود کرد سریع قطعش کردم باطری سازه گفت شانس اوردی ای سی یو نسوخت

سلام
دوست عزيز دليل کارتون از اينکه سر باترى را جا به جا گذاشتيد چى بود اشتباه کردي يا اينکه عمدى جابه گذاشتيد ؟
در هر صورت شانس اورديد که نسوخته
خير اگه ديديد که خطايى نداره تو دياگ احتياجى نيست فلاش بشه .
------------------------------------------------------------------
يه توضيح مختصرى در مورد فلاش کردن بدم
ممکنه ماشين شما خطايي را به صورت دايم داخل دياگ نشون بده حالا در حالت عادى خطا با برداشتن دو سر باترى به مدت چند دقيقه با ريست شدن حافظه موقت اين خطا از بين ميره يا با دياگ زدن .
حالا ممکنه بعد مدتى دوباره اين خطا ظاهر بشه و با برداشتن سر باترى يا دياگ زدن اين هطا از بين نره که در اين مورد با توجه به نوع خطا قطعه ى مورد نظر تعوىض ميشه و ممکنه ديگه اون خطا روشن نشه .
حالت بعدى اينکه با تعويض قطعه مشکل خطا کماکان در داخل دستگاه دياگ نشون داده ميشه اونوقته که با از فلاش کردن ايسيو کمک مى گيرند . فلاش کردن به اين ترتيبه که مقدارى از پارامتر هاى داخل ايسيو مثل مقادير سنسور ها . گاز خوردن خودرو و چند پارامتر ديگه بهينه و بازسازى ميشه و و ساير پارامتر ها بدون تغيير باقى مى مونه و خطاى مورد نظر رفع ميشه
حالا ممکنه با فلش کردن ايسيو هم خطا دو باره رفع نشه اونوقت از اپديت ترم افزار اىسيو کمک مى گيرند و معمولا به ورژن بالاتر اپديت مى کنند حالا خود اين آپديت کردن مشکلاتى داره مانتد اينک.اصلا برنامه جديد سازگارى نداشته باشه و ايسيو کلا بسوزه و ممکنم هست درست جواب بده
و مورد دوم اينکه سازگارى داره ولى باعث ميشه ماشين ديگا استارت نخوره يا به اصطلاح کد بپرونه که بيشتر در ماشين هلى دارى ايمو بلايزر دار اين مشکل پيش مياد و با تعريف دو باره کد توسط دياگ مشکل حل ميشه
تفاوت عمده ى عمده فلاش کردن و اپديت کردن در اينه که در فلش کردن مقدارى از پارامتر ها بهينه و بازسازى مى شند و بقيه بدون تغيير باقى مى مونه ولى در اپديت کردن ايسيو کلا کل برنامه ى نرم افزارى تغيير مى کنه

SAMI EB
25-12-2014, 01:58
سلام

سلام
دوست عزيز دليل کارتون از اينکه سر باترى را جا به جا گذاشتيد چى بود اشتباه کردي يا اينکه عمدى جابه گذاشتيد ؟
در هر صورت شانس اورديد که نسوخته
خير اگه ديديد که خطايى نداره تو دياگ احتياجى نيست فلاش بشه .
------------------------------------------------------------------
يه توضيح مختصرى در مورد فلاش کردن بدم
ممکنه ماشين شما خطايي را به صورت دايم داخل دياگ نشون بده حالا در حالت عادى خطا با برداشتن دو سر باترى به مدت چند دقيقه با ريست شدن حافظه موقت اين خطا از بين ميره يا با دياگ زدن .
حالا ممکنه بعد مدتى دوباره اين خطا ظاهر بشه و با برداشتن سر باترى يا دياگ زدن اين هطا از بين نره که در اين مورد با توجه به نوع خطا قطعه ى مورد نظر تعوىض ميشه و ممکنه ديگه اون خطا روشن نشه .
حالت بعدى اينکه با تعويض قطعه مشکل خطا کماکان در داخل دستگاه دياگ نشون داده ميشه اونوقته که با از فلاش کردن ايسيو کمک مى گيرند . فلاش کردن به اين ترتيبه که مقدارى از پارامتر هاى داخل ايسيو مثل مقادير سنسور ها . گاز خوردن خودرو و چند پارامتر ديگه بهينه و بازسازى ميشه و و ساير پارامتر ها بدون تغيير باقى مى مونه و خطاى مورد نظر رفع ميشه
حالا ممکنه با فلش کردن ايسيو هم خطا دو باره رفع نشه اونوقت از اپديت ترم افزار اىسيو کمک مى گيرند و معمولا به ورژن بالاتر اپديت مى کنند حالا خود اين آپديت کردن مشکلاتى داره مانتد اينک.اصلا برنامه جديد سازگارى نداشته باشه و ايسيو کلا بسوزه و ممکنم هست درست جواب بده
و مورد دوم اينکه سازگارى داره ولى باعث ميشه ماشين ديگا استارت نخوره يا به اصطلاح کد بپرونه که بيشتر در ماشين هلى دارى ايمو بلايزر دار اين مشکل پيش مياد و با تعريف دو باره کد توسط دياگ مشکل حل ميشه
تفاوت عمده ى عمده فلاش کردن و اپديت کردن در اينه که در فلش کردن مقدارى از پارامتر ها بهينه و بازسازى مى شند و بقيه بدون تغيير باقى مى مونه ولى در اپديت کردن ايسيو کلا کل برنامه ى نرم افزارى تغيير مى کنه

alze2010
25-12-2014, 18:47
:-( نتونستم حذف کنم

alze2010
25-12-2014, 18:49
سلام. من اولین باریه که یه اتومبیل گرفتم که رادیاتورش دارای منبع انبساطه. حالا نمیدونم خودم دست گل به آب دادم یا نه. خودرو حالی به حالی شده. یوقت میبینی بیست کیلومتر مسافت رو با سرعت صدتا میری جورش نمیاره، یبار هم میبینی جوش آورد. منبع انبساطش هم در حالت خنک از خط ماکزیمم زده بالاتر. چجوری باید این آبو برگردونم به رادیاتور؟ به نظر خودم هوا گرفته حالا در اثر چیش رو نمیدونم. درب رادیاتور یا سوپاپ ترموستات یا کم تجربگی خودم یا غیره رو نمیدونم.
خودرو هم چینیه و گریت‌وال ولیکسC30هست.
شاید درب رادیاتور یا منبع انبساط رو بدموقعی باز کردم که اینجور شده.

kasra2002
25-12-2014, 22:19
با سلام
من کاری با تقلبی یا اصلی بودنش ندارم یه تجربه با شمع دو پلاتینه بوش دارم
چند سال مرتب شمع دوپلاتینه بوش اصلی رو سمند مینداختم همیشه یه دست نو تو داشبورد داشتم تا اینکه یه روز داشتم با سرعت 70تا میرفتم یهو موتور3کارکرد وصدای مثل تراکتور از موتور بیرون اومد خاموش کردم با بکسل بردم تعمیرگاه الکترود وسط شمع جدا شده بود و افتاده بود داخل سیلندر وبقیه قضایا رو خودتون تصور کنید یه خرج سنگینی رو دستم گذاشت
شمع دو پلاتینه جلو الکترود بازه اگه الکترود جدابشه میفته تو سیلندر اگه از من یه پلاتینه بود الکترود میچسبید به پلاتینش و نهایتا 3 کارمیکرد
شرمنده طولانی شد
به نکته ظریف و جالبی اشاره کردید ممنون از اطلاع رسانی شما

kasra2002
25-12-2014, 22:22
سلام. من اولین باریه که یه اتومبیل گرفتم که رادیاتورش دارای منبع انبساطه. حالا نمیدونم خودم دست گل به آب دادم یا نه. خودرو حالی به حالی شده. یوقت میبینی بیست کیلومتر مسافت رو با سرعت صدتا میری جورش نمیاره، یبار هم میبینی جوش آورد. منبع انبساطش هم در حالت خنک از خط ماکزیمم زده بالاتر. چجوری باید این آبو برگردونم به رادیاتور؟ به نظر خودم هوا گرفته حالا در اثر چیش رو نمیدونم. درب رادیاتور یا سوپاپ ترموستات یا کم تجربگی خودم یا غیره رو نمیدونم.
خودرو هم چینیه و گریت‌وال ولیکسC30هست.
شاید درب رادیاتور یا منبع انبساط رو بدموقعی باز کردم که اینجور شده.
بلی معمولن اگه در موقع گرم بودن درب رادیاتور باز شه احتمال هوا گرفتن وجود داره البته در سیستم های اروپایی شدید تره درب رادیاتور رو چک کنید اگر سالم بود پر از مایع کنید و ببندید لوله رابط رو هم چک کنید که درست وصل باشه
آب و ضد یخ مناسب یادتون نره

N I G H T P E A C E
26-12-2014, 01:04
سلام، ماشین رو بردم مکانیکی برام فیلرگیری کنه، موقع سفت کردن یکی از پیچای پوسته (راست بالا) شکست! فقط سرش کنده شد و بقیه تو موند، خودش گفت اشکالی نداره، حالا بنظر شما واقعا مشکلی پیش نمیاد؟ چظور میشه اون قسمتی که تو مونده رو درآورد و یه پیچ دیگه انداخت؟

alze2010
26-12-2014, 02:27
بلی معمولن اگه در موقع گرم بودن درب رادیاتور باز شه احتمال هوا گرفتن وجود داره البته در سیستم های اروپایی شدید تره درب رادیاتور رو چک کنید اگر سالم بود پر از مایع کنید و ببندید لوله رابط رو هم چک کنید که درست وصل باشه
آب و ضد یخ مناسب یادتون نره

مرسی.به تعمیرکار نشون داده فیش فن قطعی داشته و قطع و وصل میشده. فقط اون اب اضافی که توی منبع انبساطه رو چجوری باید بکنم تو رادیاتور؟ وقتی موتور سرده حدود ده سانت بالاتر از خط بالایی قرار داره و درب رادیاتور رو که باز کردم با یه استکان پر شد.

Reza31001
26-12-2014, 03:28
سلام، ماشین رو بردم مکانیکی برام فیلرگیری کنه، موقع سفت کردن یکی از پیچای پوسته (راست بالا) شکست! فقط سرش کنده شد و بقیه تو موند، خودش گفت اشکالی نداره، حالا بنظر شما واقعا مشکلی پیش نمیاد؟ چظور میشه اون قسمتی که تو مونده رو درآورد و یه پیچ دیگه انداخت؟
اگه نگه اشکالی نداره خوب چی بگه بنده خدا؟!
اگه کامل بسته نشده به نظرم ایجاد ارتعاش میکنه
اگه بخواین اون پیچ رو عوض کنید فکر کنم مجبور بشین دوباره همه پیچ ها رو باز کنید
+
همون جا جا داشت میگفتین پیچ رو عوض کنه

kasra2002
26-12-2014, 14:05
سالم بودنش بهتر از نبودن هست ممکنه مجبور بشه همه رو باز کنه و با قلاویز ( البته به شرظی که خراب کاری نکنه ) باقیمانده پیچ رو در بیاره و پیچ نو بزاره با توجه به خشک بودن سر سیلندر ها باید خیلی دقت کرد که اون رو خراب نکنه

kasra2002
26-12-2014, 14:07
مرسی.به تعمیرکار نشون داده فیش فن قطعی داشته و قطع و وصل میشده. فقط اون اب اضافی که توی منبع انبساطه رو چجوری باید بکنم تو رادیاتور؟ وقتی موتور سرده حدود ده سانت بالاتر از خط بالایی قرار داره و درب رادیاتور رو که باز کردم با یه استکان پر شد.
اگه سر ریز نداره خیلی مهم نیست تا به مرور مصرف بشه ولی اگر حساسید که کم بشه تنها راهش با یک شلنگ نازک آب رو برزید در یک ظرف دیگه و نیازی هم به نگهداری نداره آب آنچنان ارزشی نداره و نو بشه بهتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-12-2014, 15:11
سلام، ماشین رو بردم مکانیکی برام فیلرگیری کنه، موقع سفت کردن یکی از پیچای پوسته (راست بالا) شکست! فقط سرش کنده شد و بقیه تو موند، خودش گفت اشکالی نداره، حالا بنظر شما واقعا مشکلی پیش نمیاد؟ چظور میشه اون قسمتی که تو مونده رو درآورد و یه پیچ دیگه انداخت؟سلام
منظورتون پیچ درب قالپاق سوپاپهاست ؟
اگه بله , باید قالپاق باز بشه
اگر قسمتی از پیچ بیرونه میشه با انبرقفلی بازش کرد
اگر نه , باید با درل وسط پیچ سوراخ بشه و بعدش یا پیچ ببندین بهش و بازش کنین یا یه میله جوش بدین بهش و بازش کنین
راه آخر , با مته سوراخ کردن کل پیچ هست و قلاویز زدن با یک شماره بزرگتر و پیچ نو

saeid.saeid20
26-12-2014, 20:04
سلام
اقا درست شد
کل مشکلم درست شد ولی باورم نمیشه از کجا ایراد داشت :n04:
هم مشکل اینکه سرد بود خاموش میشه و تو دور موتور بالا کله میکرد مصرف بالا و .....
با یه فلش کردن کامپیوتر درست شد :n20:
الان خیلی بهتر کار میکنه فقط یه مشکلی که دارم از اگزوز بوی خیلی بدی میاد بود بد سوختن نهااا یه بوی دیگه نمیدونم چیه یه جا خوندم نوشته بود از کاتالیزگره ؟
نمیدونم در کل به نظر شما از چی میتونه باشه در ضمن معاینه فنی هم تازه گرفتم

vestlaif
26-12-2014, 20:10
سلام به همه
دوستان من پژو 405 دارم . یه مدته وقتی دنده عوض میکنم تا پدال گاز رو فشار میدم یکم بجای گاز پر کردن اول دور موتور میره بالا ( انگار کلاج رو نگه داشتی و خلاص گاز میدی ) حدودا یکی دو واحد میره بالا بعد خودش آروم میاد پایین و شروع میکنه گاز پر کردن . خیلی توی راه مخصوصا ترافیک و جاده اذیت میکنه نفس ماشینو به کل گرفته توی تمام دنده ها . مشکل چیه به نظرتون ؟ یکی به من گفت مشکل استپر هست .اون رو درآوردم با تینر پاک کردم ولی درست نشد مشکل چیه دوستان ؟

hosein002
26-12-2014, 22:45
سلام به همه
دوستان من پژو 405 دارم . یه مدته وقتی دنده عوض میکنم تا پدال گاز رو فشار میدم یکم بجای گاز پر کردن اول دور موتور میره بالا ( انگار کلاج رو نگه داشتی و خلاص گاز میدی ) حدودا یکی دو واحد میره بالا بعد خودش آروم میاد پایین و شروع میکنه گاز پر کردن . خیلی توی راه مخصوصا ترافیک و جاده اذیت میکنه نفس ماشینو به کل گرفته توی تمام دنده ها . مشکل چیه به نظرتون ؟ یکی به من گفت مشکل استپر هست .اون رو درآوردم با تینر پاک کردم ولی درست نشد مشکل چیه دوستان ؟

ماشین چند تا کار کرده؟
احتمالا دیسک و صفحه کلاج مشکل داره و به اصطلاح ماشین سیلیب میکنه مثل موقعی که پدال رو کامل ول نکنی

vestlaif
27-12-2014, 00:32
ماشین چند تا کار کرده؟
احتمالا دیسک و صفحه کلاج مشکل داره و به اصطلاح ماشین سیلیب میکنه مثل موقعی که پدال رو کامل ول نکنی
حدودا 35 هزار کار کرده . یکی دیگه گفت حتما استپره عوضش کن درست میشه چون تمام مراحل دور موتوری برمیگرده به کارکرد استپر هست . راستش منظور مثال شمارو متوجه نشدم ولی خب گفتم دیگه ماشین دور موتور میره بالا ولی شتاب و سرعت نداره دور موتور برمیگرده پایین شروع میکنه خیلی آروم شتاب گرفتمگن دوباره بیشتر هم گازو فشار بدی باز دور موتور میره بالا میاد پایین شروع میکنه پر کردن

paket
27-12-2014, 19:50
سلام بلاخره تصمیم گرفتم فردا بازکنم ماشینمو اما سوالم اینه واسه 405 واشرسرسیلند فلزی بهتره یا همین اورجینال که خوده شرکت میده 115 تومن کدوم رو ترجیحا صلاح میدونین با توجه به جنسای بیرون ک قابل اعتمادنیستش .
ممنو‌نم

najee
28-12-2014, 10:27
سلام .
يه چند وقتيه گاهي اوقات وقتي کلاج و ميگيرم يا نيم کلاج ميکنم سرو صداي عجيبي ميده مثل سرو صداي چندتا قوطي حلبي
ولي هميشه نيست شايد تو سرعت بالاهم هنگام تعويض دنده اين صدارو ميده ولي متوجه نميشم .
دنده يک فوق العاده بد جا ميره بايد سرعت بين 5تا 10باشه يکم بيشتر از 10باشه به هيچ وجه جا نميخوره وبايد بري دنده 2
(به اصطلاح دنده مرده ميشه ).(131SEکارکرد 1200)

najee
28-12-2014, 10:28
راستی دوستانی که 131SEدارن صدای موتور همه انقدر بالاست واقعا رو دور موتور 2/5به بالا گوش آدم کر میشه علتش چیه ؟

najee
29-12-2014, 07:16
آقا کسی جواب مارو نمیده ؟؟

SAMI EB
29-12-2014, 13:16
سلام بلاخره تصمیم گرفتم فردا بازکنم ماشینمو اما سوالم اینه واسه 405 واشرسرسیلند فلزی بهتره یا همین اورجینال که خوده شرکت میده 115 تومن کدوم رو ترجیحا صلاح میدونین با توجه به جنسای بیرون ک قابل اعتمادنیستش .
ممنو‌نم
سلام
با توجه به اين اشفته بازار خريد واشر فلزى توصيه نميشه . چون اولا هالوگرام نداره دوما معلوم نيست تقلبى يا نه
ولى واشر اورجينال شرکتى ايساکو در بسته بندى کاهى پژو سيترون قابل اعتماد تره . مطمن باشيد واشر اورجينال کيفيت چند برابر واشر هاى ترکى و ايرانيه
نظر من روى واشر اورجينال شرکتى ايساکو هست

paket
29-12-2014, 13:18
نمایندگی باز کردم میگف یه مدل شرکتی جدید اومده که یه طرفش فلزیه قیمتشم حدود80 تومنه بندازم ؟؟؟

SAMI EB
29-12-2014, 13:22
[QUOTE=paket;8503883]نمایندگی باز کردم میگف یه مدل شرکتی جدید اومده که یه طرفش فلزیه قیمتشم حدود80 تومنه بندازم ؟؟؟[/QUOT
بسته بنديش را ديديد . داخل بسته بندى پژو سيترون بود يا ايساکو
قيمت واشر فلزى اگه اصلى باشه قيمتش از 80 تومن بيشتره
پس اصلى نيست
احتمالا ساخت داخل و ساخت شرکت مشهد واشره

paket
29-12-2014, 13:26
این دومی واشر فلزی ترکیه هستش

SAMI EB
30-12-2014, 02:14
این دومی واشر فلزی ترکیه هستش

سلام
پوزش بابت دير جواب دادن
عرض به حضور شما که اين واشر هايى که گذاشتيد هر دو شون قابل اعتماد و از جنس هاى خوب بازار هستند و همچنين تقلبى نيستند
ولى هيچ کدوم از اين دو واشر ها فلزى نيستند واشر فلزى ها دو طرفش يه لايه از مس کشيده شده
يعنى دقيقا رنگ واشر الومينيومى هستش و مشکى نيست
واشر اولى فکر سبز رنگ فکر کنم استانداره و قرمز رنگ تعميرى
در کل هر دو جنس قابل اعتمادى هستند

niegrau
30-12-2014, 02:22
سلام. پرشیا 88. وقتی کلید رو باز میکنم پمپ بنزین استارت نمیزنه که بنزین بده ماشین روشن شه. در نتیجه استارت میخوره ماشین ولی هزار بارم که اینکارو کنی روشن نمیشه. راه حلش اینه که کلید رو دربیاری و در هارو یکبار قفل کنی و دوباره باز کنی بعد کلید بندازی پمپ کار میافته و استارت میشه و روشن میشه.
دزدگیر رو از کار انداختم فایده نداشت بازم تکرار شد.
باطری عوض کردم نو انداختم فایده نداشته.
پمپ هم یه بار سوخت اونم عوض کردم ولی انگار نه انگار.
چشه به نظر شما؟ چکار کنم؟

SAMI EB
30-12-2014, 02:33
سلام. پرشیا 88. وقتی کلید رو باز میکنم پمپ بنزین استارت نمیزنه که بنزین بده ماشین روشن شه. در نتیجه استارت میخوره ماشین ولی هزار بارم که اینکارو کنی روشن نمیشه. راه حلش اینه که کلید رو دربیاری و در هارو یکبار قفل کنی و دوباره باز کنی بعد کلید بندازی پمپ کار میافته و استارت میشه و روشن میشه.

سلام
شايد از رله ى دوبل باشه که ايراد داره و برق به پمپ بنزين نميرسونه .

kasra2002
30-12-2014, 12:47
یک همچین مشکلی می تونه از رله یا سیم ارتباطی باشه که با شک وارد کردن درست می شه بیشتر همون رله هست که اساس برق رو می رسونه
وقتی روشن شد دیگه در هیچ دست اندازی خاموش نمی کنه؟
وقتی ماشین گرمه مثلن بعد از یک ساعت کار کردن خاموش و روشن کردنش راحته یا باز هم اینجوری میشه؟

niegrau
30-12-2014, 16:52
یک همچین مشکلی می تونه از رله یا سیم ارتباطی باشه که با شک وارد کردن درست می شه بیشتر همون رله هست که اساس برق رو می رسونه
وقتی روشن شد دیگه در هیچ دست اندازی خاموش نمی کنه؟
وقتی ماشین گرمه مثلن بعد از یک ساعت کار کردن خاموش و روشن کردنش راحته یا باز هم اینجوری میشه؟
فکر کنم گرم که میشه بهتر میشه. ولی مطمءن نیستم.
به هیچ وجه تو دست انداز تابحال خاموش نشده.

الان باید به رله و سیم شوک وارد کنم؟ چطوری؟ رلش کجاست؟

ممنون از پاسخگویی

Sent from my GT-N7100

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2014, 18:30
فکر کنم گرم که میشه بهتر میشه.
لی مطمئن نیستم.به هیچ وجه تو دست انداز تابحال خاموش نشده.
الان باید به رله و سیم شوک وارد کنم؟ چطوری؟
رلش کجاست؟ممنون از پاسخگویی
سلام
رله ها توی جعبه فیوز هست ( معمولاً کنار موتور )
برای تست رله ها کافیه با رله ی شبیه به خودش در جعبه فیوز جابجا بشه
مثلاً میشه رله ی پمپ بنزین رو با رله ی فن رادیاتور یا رله ی کلاچ کولر جابجا کرد تا مطمئن شد رله مشکل داره یا نه این ساده ترین و سریعترین و ارزانترین روش تست رله هست در ماشین استاندارد , تویِ دربِ جعبه فیوز نقشه ی همه ی فیوزها و رله ها وجود داره رله ی پمپ بنزین اسمش fuel pump relay هست

kasra2002
30-12-2014, 19:01
فکر کنم گرم که میشه بهتر میشه. ولی مطمءن نیستم.
به هیچ وجه تو دست انداز تابحال خاموش نشده.

الان باید به رله و سیم شوک وارد کنم؟ چطوری؟ رلش کجاست؟

ممنون از پاسخگویی

Sent from my GT-N7100
متاسفانه پرشیا رله هاش درون جعبه فیوز قرار ندارند و پشت و دور از دسترس هستند این که می گید فقط با باز و بست درب ها این موضوع حل می شه ممکنه مدار فرمان رله دچار مشکل شده باشه دوستان شاید در پیدا کردن این رله دوبل و مدار فرمان بیشتر یاری برسانند ولی اگر نشد به یک متخصص برق و ای سی یو تخصصی و نه تنظیم موتور و برقکار مراجعه کنید

paket
30-12-2014, 19:11
سلام
پوزش بابت دير جواب دادن
عرض به حضور شما که اين واشر هايى که گذاشتيد هر دو شون قابل اعتماد و از جنس هاى خوب بازار هستند و همچنين تقلبى نيستند
ولى هيچ کدوم از اين دو واشر ها فلزى نيستند واشر فلزى ها دو طرفش يه لايه از مس کشيده شده
يعنى دقيقا رنگ واشر الومينيومى هستش و مشکى نيست
واشر اولى فکر سبز رنگ فکر کنم استانداره و قرمز رنگ تعميرى
در کل هر دو جنس قابل اعتمادى هستند

اختیار داری داداشم .
اینم عکسرسیلندر که جوشکاری و کف تراشی شده
حالا بنظرتون واشر اورجینال بندازم یا همین شرکتی ها که عکسشو تقدیم کردم !!

SAMI EB
30-12-2014, 20:14
اختیار داری داداشم .

سلام
با توجه به عکس وضعيت سر سيلندر خوبه و بد نيست کرم خوردگى ها جوشکارى شده و در اخر تراش خورده
وضعيت سوپاپ هاى دود و هوا هم سالم به نظر ميرسه
راستى تراش چندم را خورد ؟ از تو عکس به نظرم يه بار ديگه بيشتر نشه تراش زد .
نمايندگى ايران خودرو تراشکارى کرد ؟
با توجه به اينکه سرسيلندر تراش خورده از واشر استاندارد نميشه استفاده کرد و از واشر تعميرى بايد استفاده کرد
از واشر اورجينال استفاده کنيد کيفيت خوبى داره .
و اما مهمترين مسءله اونم موقع بستن سر سيلندر هست که بايد حتما از ترکمتر استفاده بشه و نيروى معينى براى بستن پيچ ها اعمال بشه .
ايشالا که اين دفعه با با در نظر گرفتن موارد بالا مشکلى براى سر سيلندر و واشر پيش نمياد .

SAMI EB
30-12-2014, 20:15
اختیار داری داداشم .

سلام
با توجه به عکس وضعيت سر سيلندر خوبه و بد نيست کرم خوردگى ها جوشکارى شده و در اخر تراش خورده
با توجه به اينکه سرسيلندر تراش خورده از واشر استاندارد نميشه استفاده کرد و از واشر تعميرى بايد استفاده کرد
و اما مهمترين مسءله اونم موقع بستن سر سيلندر هست که بايد حتما از ترکمتر استفاده بشه و نيروى معينى براى بستن پيچ ها اعمال بشه .
ايشالا که اين دفعه با با در نظر گرفتن موارد بالا مشکلى براى سر سيلندر و واشر پيش نمياد .

paket
01-01-2015, 09:42
سلام

ایشالله ک ایندفه خوب بشه تعمیر دوم 3 سولاخه و از اون واشر یک سر فلزی استفاده کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و چسبم چسبه کیت سوپاپ زد که دیگه ول نکنه 28 تومن گرفتم چسبو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مسعله دیگه که شمام اشاره کردین در مورد تعمیرکاره قبلی بگم که 120 هزار ضرر زد .به پیچها ی سر سیلند گریس نزده بود و خشک بسته بود که 4تاش برید که قلاویز کردم دوباره و با ترکمتر تقریبا 80 تا کشید سر سیلندو .
چسب و که زدم گفتن باید 24 ساعت بمونه بعد اب بریزیم روشن کنیم .در اخر ممنونم ازتون و اگه توصیه ای دارین امر کنید مد نظر قرار بدم .
راستی چسبه چطوره خوبه ؟؟؟ چسبیه که تراشکارا واسه کیت استفاده میکنن .

shiraz522
01-01-2015, 11:38
سلام
یه سوال :
زمانی که برای مثال در سرازیری هستیم و ماشین رو خلاص می کنیم (سرعت تقریبی 110-100) ، آیا این کار تاثیری توی سوخت خودرو داره ؟؟ (سوخت کمتر بشه)
چون از یه بنده خدایی شنیدم که در ماشین های جدید (انژکتور) این کار تاثیری نداره و بنزین به اندازه ای که باید ، مصرف میشه .

شاید سوال بد توضیح داده شده باشه ، اما اگه کسی می تونه یه توضیح مفصل و کامل بده

تشکر ویژه از اونایی که پاسخ میدن.

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2015, 12:15
سلامیه سوال :زمانی که برای مثال در سرازیری هستیم و ماشین رو خلاص می کنیم (سرعت تقریبی 110-100) ، آیا این کار تاثیری توی سوخت خودرو داره ؟؟ (سوخت کمتر بشه)
چون از یه بنده خدایی شنیدم که در ماشین های جدید (انژکتور) این کار تاثیری نداره و بنزین به اندازه ای که باید ، مصرف میشه .أيام الرخا إنتهت من زمان . وقفوا الإسراف والتبذير وإصرفوا بحكمة بذكاء فالأيام الجاية أصعبأيام الرخا إنتهت من زمان . وقفوا الإسراف والتبذير وإصرفوا بحكمة بذكاء فالأيام الجاية أصعبشاید سوال بد توضیح داده شده باشه ، اما اگه کسی می تونه یه توضیح مفصل و کامل بده
تشکر ویژه از اونایی که پاسخ میدن.سلام
ماشین در دور آرام بیشتر از گاز دادن بنزین مصرف میکنه ( تا حدود 3500 یا 4000 دور در دقیقه )
بعد از 3500rpm , موتور بیشتر از دور آرام بنزین مصرف میکنه
این نمودار رو ببینید
خط منحنیِ پائینی خط مصرف سوخت هست
تا حدود 4000rpm , مصرف کم شده . بعدش زیاد شده
بعد از اون زیاد شده
یکی از علتهائی که مصرف در شهر بیشتره همینه
مدت بیشتری موتور در حالت سلو هست ( دور آرام)
و بیشتر وقتها در حال زیاد کردنِ گاز هستیم ( بعد از دنده عوض کردن و توقفها )
فشار دادن روی گاز باعث بیشتر باز موندنِ انژکتورها و بالا رفتن مصرف سوخت میشه
گاز دادنهایِ شدیدِ آنی هم باعث مصرف بسیار زیاد میشه برای همینه که یهو دود سیاه از اگزوز میاد بیرون
اینها همش پوله که دود میشه , استهلاکه , ضرره

توی شهر خیلی آروم گاز رو فشار بدین ( حرکت با شتاب بسیار کم ) . این کار باعث صرفه جوئی در سوخت میشه
در توقفهای بیش از 1 دقیقه , موتور رو خاموش کنید تا سلو کار نکنه . استهلاکِ یک تک استارت خیلی کمتر از درجا کار کردن موتور هست
نصب شیر مواری با رگولاتور بنزین هم خیلی تاثیر داره روی کم شدنِ مصرف در شهر
در تاپیک صرفه جوئی توضیحش هست

shiraz522
01-01-2015, 15:44
ممنون
پس با این حساب در سراشیبی و در حالت خلاص مصرف بنزین نسبت به زمانی که در حالت عادی (دور موتور بین 3000-4000) هستیم بیشتره
و به صرفه تر اینه که با همون دور موتور معمول حرکت کنیم .

"R E Z A"
01-01-2015, 15:59
سلام .

موقع حرکت یه صدای از پشت آمپرها میاد . با کم شدن سرعت صدا هم کم میشه مثلا وقتی با 1 میرم دیگه همچین صدایی نمیاد . فایل صدا رو تو آدرس زیر آپلود کردم ولی به واضحی صدایی که میشنوین ، صدا تو کابین نمیاد من گوشی رو نزدیک امپر بردم و صدا رو ضبط کردم . از چی میتونه باشه ؟ ماشین هم دوو سیلو .

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2015, 17:29
ممنون
پس با این حساب در سراشیبی و در حالت خلاص مصرف بنزین نسبت به زمانی که در حالت عادی (دور موتور بین 3000-4000) هستیم بیشترهو به صرفه تر اینه که با همون دور موتور معمول حرکت کنیم .بله , درسته
به چند دلیل نباید خلاص کنیم
1- اگر موتور خاموش بشه ترمز از کار میافته (چوب شدنِ ترمز ) .
برای همین هرگز نباید خلاص کرد در سراشیبی
2- بیشتر شدن مصرف سوخت
3- اگر سراشیبی خیلی تند باشه اونوقت سرعت ماشین خیلی زیاد میشه و راننده مجبور میشه دائم پاش روی ترمز باشه که باعث داغ شدن شدید لنتها و در نهایت , جوش آوردن روغن ترمز و بخار شدنش در لوله ها و پیستونهای ترمزها و خالی شدن ترمز زیر پای راننده و سانحه میشه
4- حرکت با دنده سنگین باعث عدم استفاده از ترمز و کاهش مصرف سوخت میشه . (دنده 1 یا 2 یا 3, بسته به مقدار شیب و وجود یا عدم وجود پیچ )
====================================
بنده با چند ماشین انژکتوری , با سرعت 120 رفتم و بدوم خلاص کردن پا رو از روی گاز برداشتم ( مسیر افقی ) و برای چند ثانیه سوئیچ رو بستم ( فقط یک درجه ) و موتور خاموش شد
سپس بدون گاز دادن دوباره سوئیچ رو باز کردم ( بدون استارت زدن ) موتور روشن شد با نیروی چرخها .
اصلاً انگار نه انگار که خاموش روشن کردم
احتمالاً وقتی کمپرس سیلندرها برعکس میشه , انژکتورها کاملاً خاموش هست و سوختی ازشون عبور نمیکنه .
این رو هم بگم که انژکتور یا خاموشه ( بسته ) یا روشنه ( باز) . یعنی انژکتور نمیتونه کم یا زیاد باز بشه . بلکه یا بازه یا بسته چون یک آهنربای الکتریکی درونش هست که وقتی از کامپیوتر بهش برق داده بشه فعال میشه و سوزن رو عقب میکشه و راهِ عبور سوخت باز میشه و چون سوخت فشار داره , پاشیده مبشه بیرون
بیشتر مردم به اشتباه فکر میکنند که انژکتور سوخت میپاشه .
=====================================
اگر علاقمند باشین , میتونین با یک آزمایش ساده بفهمید که انژکتور در سرپائینی با دنده و حرکت سریع و برداشتن پا از روی گاز , کاملاً خاموش میشه یا نه ؟
از سیم مثبتِ یکی از انژکتورها یک سیم بیارید داخل اتاق
سیم رو وصل کنین به پایه ی مثبت یک دیودِ نوریِ 12V با وات کم تا برق انژکتور افت نکنه . یعنی دیودش کوچک باشه
پایه ی منفی دیود رو هم به بدنه وصل کنین
حالا موتور رو روشن کنین
هر بار که انژکتور باز میشه دیود هم روشن میشه
تجربه ی لذتبخشی هست برای آدمهای علاقمند و کنجکاو
حالا حالتهای مختلف رو امتحان کنین
دور آرام , گاز شدیدِ آنی , گاز ندادن با دنده در سرپائینی و مسیر افقی
اگر در سرپائینی و بدون گاز دادن , دیود کاملاً خاموش موند پس در سرپائینی انژکتورها عملاً خاموش میشه
به جای دیود از ولتمتر هم میتونین استفاده کنین اما دیود بهتره و میتونین با چسب نواری نصبش کنین جلوی فرمان روی داشبورد
این آزمایش کم هزینه , اطلاعات زیادی در مورد رفتار انژکتورها در حالتهای مختلف بهتون میده

ess_1362
01-01-2015, 21:45
بله , درسته
به چند دلیل نباید خلاص کنیم
1- اگر موتور خاموش بشه ترمز از کار میافته (چوب شدنِ ترمز ) .
برای همین هرگز نباید خلاص کرد در سراشیبی
2- بیشتر شدن مصرف سوخت
3- اگر سراشیبی خیلی تند باشه اونوقت سرعت ماشین خیلی زیاد میشه و راننده مجبور میشه دائم پاش روی ترمز باشه که باعث داغ شدن شدید لنتها و در نهایت , جوش آوردن روغن ترمز و بخار شدنش در لوله ها و پیستونهای ترمزها و خالی شدن ترمز زیر پای راننده و سانحه میشه
4- حرکت با دنده سنگین باعث عدم استفاده از ترمز و کاهش مصرف سوخت میشه . (دنده 1 یا 2 یا 3, بسته به مقدار شیب و وجود یا عدم وجود پیچ )
بنده با چند ماشین انژکتوری , با سرعت 120 رفتم و بدوم خلاص کردن پا رو از روی گاز برداشتم ( مسیر افقی ) و برای چند ثانیه سوئیچ رو بستم ( فقط یک درجه ) و موتور خاموش شد
سپس بدون گاز دادن دوباره سوئیچ رو باز کردم ( بدون استارت زدن ) موتور روشن شد با نیروی چرخها .
اصلاً انگار نه انگار که خاموش روشن کردم
احتمالاً وقتی کمپرس سیلندرها برعکس میشه , انژکتورها کاملاً خاموش هست و سوختی ازشون عبور نمیکنه .
این رو هم بگم که انژکتور یا خاموشه ( بسته ) یا روشنه ( باز) . یعنی انژکتور نمیتونه کم یا زیاد باز بشه . بلکه یا بازه یا بسته چون یک آهنربای الکتریکی درونش هست که وقتی از کامپیوتر بهش برق داده بشه فعال میشه و سوزن رو عقب میکشه و راهِ عبور سوخت باز میشه و چون سوخت فشار داره , پاشیده مبشه بیرون
بیشتر مردم به اشتباه فکر میکنند که انژکتور سوخت میپاشه .
اگر علاقمند باشین , میتونین با یک آزمایش ساده بفهمید که انژکتور در سرپائینی با دنده و حرکت سریع و برداشتن پا از روی گاز , کاملاً خاموش میشه یا نه ؟
از سیم مثبتِ یکی از انژکتورها یک سیم بیارید داخل اتاق
سیم رو وصل کنین به پایه ی مثبت یک دیودِ نوریِ 12V با وات کم تا برق انژکتور افت نکنه . یعنی دیودش کوچک باشه
پایه ی منفی دیود رو هم به بدنه وصل کنین
حالا موتور رو روشن کنین
هر بار که انژکتور باز میشه دیود هم روشن میشه
تجربه ی لذتبخشی هست برای آدمهای علاقمند و کنجکاو
حالا حالتهای مختلف رو امتحان کنین
دور آرام , گاز شدیدِ آنی , گاز ندادن با دنده در سرپائینی و مسیر افقی
اگر در سرپائینی و بدون گاز دادن , دیود کاملاً خاموش موند پس در سرپائینی انژکتورها عملاً خاموش میشه
به جای دیود از ولتمتر هم میتونین استفاده کنین اما دیود بهتره و میتونین با چسب نواری نصبش کنین جلوی فرمان روی داشبورد
این آزمایش کم هزینه , اطلاعات زیادی در مورد رفتار انژکتورها در حالتهای مختلف بهتون میده

من این موضوع را کاملا تست کردم
در سرازیری وقتی ماشین توی دنده باشه و فشاری به پدال گاز داده نشه انژکتور ها بسته میشن و سوختی مصرف نمیشه حتی اگر کولر روشن باشه
در تندر که کامپیوتر سفری داره و مصرف متوسط سوخت را اعلام می کنه در سرازیری با کاهش مصرف متوسط عدد مصرف به صفر میرسه

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2015, 11:58
سلام . موقع حرکت یه صدای از پشت آمپرها میاد . با کم شدن سرعت صدا هم کم میشه مثلا وقتی با 1 میرم دیگه همچین صدایی نمیاد .
فایل صدا رو تو آدرس زیر آپلود کردم ولی به واضحی صدایی که میشنوین ، صدا تو کابین نمیاد من گوشی رو نزدیک امپر بردم و صدا رو ضبط کردم .
از چی میتونه باشه ؟ ماشین هم دوو سیلو .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تشکرسلام

ظاهراً صدای سرعت سنج هست
وقتی سیمش با سرعتِ ثابت نگرده و پرش داشته باشه اینجوری میشه
گاهی هم سر پائین سیم کیلومتر ( توی گیربکس ) شل میشه یا خورده میشه درست نمیچرخه و صدا میده پشت سرعت سنج
معمولاً وقتی این عیب پیش میاد , عقربه ی سرعت سنج هم لرزش پیدا میکنه

"R E Z A"
02-01-2015, 12:35
سلام

ظاهراً صدای سرعت سنج هست
وقتی سیمش با سرعتِ ثابت نگرده و پرش داشته باشه اینجوری میشه
گاهی هم سر پائین سیم کیلومتر ( توی گیربکس ) شل میشه یا خورده میشه درست نمیچرخه و صدا میده پشت سرعت سنج
معمولاً وقتی این عیب پیش میاد , عقربه ی سرعت سنج هم لرزش پیدا میکنه

سلام . تشکر از جوابتون . دقیقا اینطوره . عقربه ی سرعت سنج وقتی 100 رو رد میکنم شروع به لرزش میکنه . اگه درستش نکنم نهایت ممکنه سرعت سنج از کار بیفته یا ضروریه که الان درستش کنم ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2015, 12:41
مسئله دیگه که شمام اشاره کردین در مورد تعمیرکاره قبلی بگم که 120 هزار ضرر زد .
به پیچها ی سر سیلند گریس نزده بود و خشک بسته بود که 4تاش برید که قلاویز کردم دوباره و با ترکمتر تقریبا 80 تا کشید سر سیلندو .چسب و که زدم گفتن باید 24 ساعت بمونه بعد اب بریزیم روشن کنیم ..راستی چسبه چطوره خوبه ؟؟؟
چسبیه که تراشکارا واسه کیت استفاده میکنن .سلام

این چسب رو برای چی خریدین ؟
برای واشر سرسیلندر ؟
===================================

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2015, 13:12
سلام .
تشکر از جوابتون . دقیقا اینطوره .
عقربه ی سرعت سنج وقتی 100 رو رد میکنم شروع به لرزش میکنه . اگه درستش نکنم نهایت ممکنه سرعت سنج از کار بیفته یا ضروریه که الان درستش کنم ؟
سلام
اگه بهش نرسید هی بدتر میشه
اگر گیربکس تعمیر کردین ممکنه مکانیک یادش رفته مهره ی سیم رو سفت کنه
شاید هم چرخ دندونه ی توی گیربکس که سیم بهش وصل میشه خورده شده
شاید هم سر سیم خورده و گِرد شده

yatuhoomi
02-01-2015, 14:41
در کارتر روغن (همونجایی که روغن تو ماشین میریزن) رو باز کن. در رو وارونه کن و ببین اگه داخلش کرم رنگه عیب می تونه واشر سر سیلندر باشه. اگه ماشینت پراید باشه آب روغن قاطی نمی کنه. یعنی آب وارد روغن نمی شه.

"R E Z A"
02-01-2015, 19:19
سلام.
مخزن پمپ کلاچ رو که باز کردم اصلا روغن نداشت ، حتما نشتی داره دیگه ؟! تا جایی که میدونم و روی درب مخزن نوشته بود از همون روغن ترمز (dot3 ) باید استفاده کنم البته بعد از کشف محل نشت . (البته مطمئن نیستم نشتی داره چون ماشینو 1 هفته ست تحویل گرفتم ) نداشتن روغن کلاچ به غیر از سفت شدن کلاچ چه تاثیری داره ؟ اگه روغنش ته بکشه دیگه کلاچ ندارم ؟

یه سوال هم در مورد روغن ترمز داشتم ، این جمله درسته ؟! "سایش زیاد لنت ترمزها به علت کار زیاد، پیستون را به سمت دیسک یا کاسه می کشاند تا افزایش فاصله ی لنتِ نازک شده با دیسک یا کاسه جبران شود. در این صورت ارتفاع سطح مایع کاهش می یابد. با تعویض لنتها، اگر بازهم سطح روغن را پایین دیدید، تا حادثه تلخی رخ نداده(!)، به دنبال نشتی در سیستم روغن بگردید."

تشکر .

kasra2002
03-01-2015, 12:21
سلام.
مخزن پمپ کلاچ رو که باز کردم اصلا روغن نداشت ، حتما نشتی داره دیگه ؟! تا جایی که میدونم و روی درب مخزن نوشته بود از همون روغن ترمز (dot3 ) باید استفاده کنم البته بعد از کشف محل نشت . (البته مطمئن نیستم نشتی داره چون ماشینو 1 هفته ست تحویل گرفتم ) نداشتن روغن کلاچ به غیر از سفت شدن کلاچ چه تاثیری داره ؟ اگه روغنش ته بکشه دیگه کلاچ ندارم ؟

یه سوال هم در مورد روغن ترمز داشتم ، این جمله درسته ؟! "سایش زیاد لنت ترمزها به علت کار زیاد، پیستون را به سمت دیسک یا کاسه می کشاند تا افزایش فاصله ی لنتِ نازک شده با دیسک یا کاسه جبران شود. در این صورت ارتفاع سطح مایع کاهش می یابد. با تعویض لنتها، اگر بازهم سطح روغن را پایین دیدید، تا حادثه تلخی رخ نداده(!)، به دنبال نشتی در سیستم روغن بگردید."

تشکر .
این مورد هم درباره کلاچ روغنی و هم ترمز صدق می کنه وقتی که لنت پد ها کوتاه می شوند سطح روغن ترمز گایین میرود و تا آنجایی که خطر آفرین نباشد یعنی بیش از حد پایین نرود می توان تا زمان تعویض لنت روغن اضافه نکرد همچنین اگر بیش از حد روغن بریزید بعد از تعویض لنت سر رفته و رنگ ماشین رو خراب می کنه
در مرود کلاچ چون مخزین بسیار کوچکی داره خیلی از کم شدنش نگران نباشید و می تونید با مقدار بسیار کمی روغن آز همون مدل جبران کنید اگه در مدت کوتاهی دوباره خیلی کم شد اونموقع نشتی داره و یا هواگیری نیاز داره
خالی شدن مخزن به هواگرفتن سیستم و از دست رفتن کلاچ یعنی خالی کردن کلاچ زیر پا و بد جا رفتن دنده ها منجر می شه تا جایی که کلاچ رو از دست می دید
فقط در هر دو مورد نگذارید دیگه خشک بشه تا هوا وارد سیستم بشه و دردسر ساز باشه

paket
03-01-2015, 16:16
سلام

این چسب رو برای چی خریدین ؟
برای واشر سرسیلندر ؟
===================================

بله .به دور فشار روغن و جاهایی ک فشارزیاد بود زدم که محفاظت کنه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2015, 17:17
اگه ماشینت پراید باشه آب روغن قاطی نمی کنه.
یعنی آب وارد روغن نمی شه.
سلام
به این سایت خوش آمدید
منظورتون اینه که پراید اصلاً امکان نداره آب و روغنش با هم قاطی بشه ؟
اگه بله , علتش چی هست دقیقاً ؟

paket
03-01-2015, 21:22
بعد از تعویض واشر سرسیلند پژو405 ایا صلاحه تا 10 روز اول اب معدنی بریزم تو رادیات بعدش ضدیخ قاطیش کنم ؟؟؟؟اخه تازه واشر تعویض کردم و سوال دیگم اینه که سرسیلند وسیلندرم خیلی اب خوردگی داره چکارکنم که خیلی اب خوردگی نشه !!! ممنونم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2015, 23:29
بعد از تعویض واشر سرسیلند پژو405 ایا صلاحه تا 10 روز اول اب معدنی بریزم تو رادیات بعدش ضدیخ قاطیش کنم ؟؟؟؟
اخه تازه واشر تعویض کردم
سوال دیگم اینه که سرسیلند وسیلندرم خیلی اب خوردگی داره چکارکنم که خیلی اب خوردگی نشه !!! ممنونم .سلام
آب مقطر مخصوص باتری یا رادیاتور بریزین
اما فقط برای چند روز تا مطمئن بشین که سیستم خنک کننده نشتی نداره
بعدش نصف آب رو بکشین و به جاش ضد یخ بریزید
اگر آب کثیف شده پس بهتره همه ی آب مقطر رو بکشین و سیستم رو بشورید و بعدش مخلوط آب مقطر و ضد یخ بریزید
البته اگر خواستین میتونین از ضد یخ آماده استفاده کنین که خودش آب مقطر داره
اطلاعات بیشتر

Ali_softcenter
03-01-2015, 23:38
دوستان امروز صبح که ماشین رو استارت زدم...دور موتور روی 2 رفت! و پایین هم نمیومد!!! تا راه افتادم و پایین اومد!!! قبلا اینجوری نمیشد!!! این طبیعیه؟؟

وقتی هم شب داشتم بر میگشتم از سرکار....وقتی پشت چراغ وامیستم دور موتور روی 1/5 هست!! و پایین نمیاد!!! احساس میکنم صدای موتور بیشتر از قبل میاد توی اتاق در این و ضعیت....یه احساس دیگه هم دارم که شتاب کمی کم شده!!!!

(شمع ها رو دو هفته پیش عوض کردم )

چه کار کنم؟:n13:

---------------------------

مشکل شماره دو

آب ماشین رو پر میکنم...هم منبع کمکی هم رادیات بعد از 2-3 هفته تموم میشه!! این هقته احساس کردم خیلی زودتر هم ته کشید! این طبیعیه؟؟؟ مکانیک میگه طبیعیه...اگر نشتی داشته باشی باید هر روز ماشین آب کم کنه نه هر دو سه هفته! میگه پراید همینه!
میگه اگر هم آب رادیات بر میگرده توی منبع درب رادیاتت خرابه که خب من این مشکل رو قبلا داشتم که با تعویض درب رادیات حل شده و الان دیگه ندارم...
به نظرنون این طبیعیه؟؟
دوستای من سمند و 206 دارن میگن ما هر دو ماه - سه ماه آب رو چک میکنیم!!!!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------

مشکل شماره 3

احساس میکنم مدتی هست ماشین خشک گاز میخوره....مخصوصا در دنده های 1و 2و 3 حتی....یعنی وقتی گاز میدم نرم گاز نمیخوره...میدونم پراید هست و نباید انتظار زیاد داشته باشم ولی قبلا به این خشکی نبود ..
آیا این مشکل رو میشه کم کرد؟ یا حل کرد؟

SAMI EB
04-01-2015, 01:07
ایشالله ک ایندفه خوب بشه تعمیر دوم 3 سولاخه و از اون واشر یک سر فلزی استفاده کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و چسبم چسبه کیت سوپاپ زد که دیگه ول نکنه 28 تومن گرفتم چسبو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مسعله دیگه که شمام اشاره کردین در مورد تعمیرکاره قبلی بگم که 120 هزار ضرر زد .به پیچها ی سر سیلند گریس نزده بود و خشک بسته بود که 4تاش برید که قلاویز کردم دوباره و با ترکمتر تقریبا 80 تا کشید سر سیلندو .
چسب و که زدم گفتن باید 24 ساعت بمونه بعد اب بریزیم روشن کنیم .در اخر ممنونم ازتون و اگه توصیه ای دارین امر کنید مد نظر قرار بدم .
راستی چسبه چطوره خوبه ؟؟؟ چسبیه که تراشکارا واسه کیت استفاده میکنن .

سلام
paket عزيز ايشالا که اين بار ديگه واشر مشکلى پيدا نمي کنه
بريدن پيچ اين احتمال را ميده که تعمير کار قبلى از ترکمتر استفاده نکرده و پيچ ها همين طورى فلبداهه بسته و بيش از حد سفت کرده که موقع باز کردن پيچ ها بريده و با قلاويز مشکل حل شده
اصولا الزامى نيست کع براى واشر سر سيلندر حتما از چسب استفاده بشه . و بيشتر اين چسب کارى براى موقعى به درد ميخوره که سر سيلندر باز بشه و از واشر نو استفاده نشده اونوقت محل هاى نشستن واشر روى بلوک سيلندر رت چسب کارى مى کنند و واشر سر سيلندر را قرار ميدند
در هر صورت استفاده از چسب مشکلى نداره .
در مورد واشر هم جنس خوبى استفاده کرديد مشکلى نداره .
و اما توصيه فعلا سعى کنيد از گاز استفاده نکنيد و از بنزين استفاده کنيد .
2- روغن موتور را حتما تعويضنيد
3را دياتور را حتما بشوريد که اگه جرم يا روغنى داره از بين بره و مجددا با مخلوط اب و ضد ىخ استفاده کنيد سعى کنيد زياد ضديخ داخل رادياتور فعلا نريزيد . حدود 1 کافيه
و مورد اخر اينکه بعد از حدود 10 15 هزار کيلومتر مجددا پيچ هاى سر سيلندر با ترکتر اچارکشى بشه .
الان که مشکلى ماشين نداره ؟
و اينکه سر سيلندر توسط نمايدگى ايران خودرو بازو بست شد يا مکانيک بيرون ؟

camaro lt
04-01-2015, 01:35
بازديد و رگلاژ لنت ترمز عقب پژو 206 تيپ 2

براي بازديد لنتهاي عقب 206 بايد كاسه ترمز باز بشه كه اين كار مشكلي نيست، اما گاهي اوقات بخاطر فرسايش بخش داخل كاسه ترمز و يا به اصطلاح" لبه زدن "اين قطعه ، امكان باز كردن به راحتي وجود نداره و لبه هاي لنتهاي ترمز با لبه هاي ايجاد شده در كاسه ترمز درگير شده و كاسه ترمز در نمياد و بايد از روشهاي ديگه استفاده كرد.

اولين روش اينه كه تا حد امكان رگلاژ ترمز كم بشه تا لنتها در وضعيت كاملا جمع شده قرار بگيرن و ديگه به لبه هاي ايجاد شده گير نكنند، اما براي اينكار بايد به پيچ رگلاژ كه داخل مجموعه ترمز قرار داره دسترسي پيدا كرد.

متاسفانه بخاطر طراحي بد پژو ، دسترسي از بيرون امكان پذير نيست و هيچ روزنه مخصوصي براي اينكار در نظر گرفته نشده، ولي با استفاده از يك چراغ سيار دست ساز كه لامپ اون يك لامپ كوچك سكن پرايد يا 206 هست، ميشه تا حدي فضاي تاريك داخل كاسه ترمز را روشن كرد و با چرخاندن كاسه ترمز و تنظيم يكي از سوراخهاي پيچ در مقابل سيستم رگلاژ لنتها، تا حدي دسترسي بوجود آورد.

با اينكار تا حدي دسترسي به سيستم رگلاژ ترمز بوجود مياد، اما متاسفانه بازهم به دليل طراحي بد ، امكان كم كردن رگلاژ به راحتي وجود نداره و برعكس توضيحاتي كه كارخانه در مورد روش كم و زياد كردن رگلاژ داده، چنين چيزي امكان پذير نيست، به هر حال اگر توانستين از اين سوراخ باريگ پيچ چرخ رگلاژ را كم كنيد، در غير اين صورت بايد از روش ديگه اي استفاده كرد.

در اين روش با ايجاد فضاي كافي براي حركت دادن كاسه ترمز به اطراف امكان باز كردن بوجود مياد.

ابتدا درپوش فلزي گردگير كاسه ترمز را باز ميكنيم ، بعد با استفاده از يك سنبه و چكش، بخشي از مهره كه با شافت درگير شده را به جاي اول خودش برميگردانيم تا ديگه درگيري بين مهره و شافت وجود نداشته باشه و مهره راحت باز بشه.

با استفاده از بكس سايز 32 و دسته كمكي بلند، مهره را باز ميكنيم

بعد از باز شدن مهره، واشر پشت مهره هم بيرون مياريم

حالا بايد شافت چرخ عقب باز بشه و براي اينكار از يك سنبه بزرگ با طول و قطر مناسب استفاده ميكنيم و دقيقا بر روي مركز شافت قرار داده و با ضربات محكم پتك روي سنبه، شافت از سمت پشت چرخ و هزار خاري خودش آزاد شده و بيرون مياد

دقت كنيد كه براي انجام اينكار بايد ماشين روي خرك محكم قرار بگيره

حالا كاسه ترمز جاي بازي بيشتر داره و با استفاده از تاير به عنوان اهرم كه با دوتا پيچ سر جاي خودش بسته شده، و حركت دادن به چپ و راست و بالا و پايين، درگيري لبه هاي كاسه ترمز از لبه هاي لنت كمتر شده و از محل خودش در مياد.

بعد از باز شدن كاسه ترمز، لنتها را بررسي و در صورت نياز تعويض ميكنيم.

لبه ايجاد شده در كاسه ترمز را هم بايد برداشته و با سطح داخلي كاسه ترمز هماهنگ كنيم تا امكان سوار كردن راحت و رگلاژ مجدد وجود داشته باشه.

براي اين كار ميتونيد به تراشكار مراجعه كنيد، اما اگر حوصله و دقت داشته باشيد با استفاده از يك سنگ سنباده استوانه اي كه روي دريل بسته شده هم ميشه اينكار را انجام داد

لبه هاي ايجاد شده را تا حد امكان برداشته و با سطح داخلي كاسه ترمز هماهنگ كنيد

بعد از اتمام كار شافت را بايد دوباره سوار كنيد و بايد با ضربات پتك به انتهاي اون، كاملا در جاي خودش سوار بشه.
دقت كنيد كه شكاف تعبيه شده روي سر شافت بايد به سمت بالا باشه.

در ادامه پيچ رگلاژ را با استفاده از انبردست كم كنيد تا كاسه ترمز راحت سوار بشه و بعد با چرخاندن كاسه ترمز مقدار درگيري لنتها را با سطح داخلي كاسه ترمز بسنجيد.

اگر هيچ درگيري وجود نداشت، كاسه ترمز را در بياريد و كمي پيچ رگلاژ را باز كنيد و باز دوباره انجام بديد، اين كار را چندين بار تكرار كنيد تا بهترين فرم و وضعيت درگيري بوجود بياد، يعني كه نه خيلي سفت و درگير باشه و نه خيلي خلاصي و فاصله وجود داشته باشه،

وقتي كه بهترين وضعيت را تنظيم كرديد، ابتدا واشر و سپس مهره را سر جاي خودش سوار كنيد و با بكس تا حدي سفت كنيد كه لبه قابل كج شده مهره به محل شكاف تعبيه شده روي شافت برسه و با چند ضربه سنبه به لبه خم شونده مهره، آنرا كاملا سفت و به حالت قفل شده در بياريد.

قبل از سفت كردن كامل مهره و با هر بار چرخاندن مهره و سفت كردن اون، يكبار هم با دست كاسه ترمز را بچرخانيد و از روان بودن و گردش آزاد كاسه ترمز اطمينان پيدا كنيد.

در نهايت درپوش گردگير را سوار كرده و چرخ را ببنديد.
هر دو چرخهاي عقب بايد به يك اندازه و مساوي رگلاژ شده باشند تا بهترين فرم ترمز گرفتن بوجود بياد.
بعد از انجام اينكار متوجه خواهيد شد كه ترمز دستي قدرت بيشتري پيدا كرده و پدال ترمز هم با توان بهتري عمل ميكنه.

paket
04-01-2015, 02:10
سلام
paket عزيز ايشالا که اين بار ديگه واشر مشکلى پيدا نمي کنه
بريدن پيچ اين احتمال را ميده که تعمير کار قبلى از ترکمتر استفاده نکرده و پيچ ها همين طورى فلبداهه بسته و بيش از حد سفت کرده که موقع باز کردن پيچ ها بريده و با قلاويز مشکل حل شده
اصولا الزامى نيست کع براى واشر سر سيلندر حتما از چسب استفاده بشه . و بيشتر اين چسب کارى براى موقعى به درد ميخوره که سر سيلندر باز بشه و از واشر نو استفاده نشده اونوقت محل هاى نشستن واشر روى بلوک سيلندر رت چسب کارى مى کنند و واشر سر سيلندر را قرار ميدند
در هر صورت استفاده از چسب مشکلى نداره .
در مورد واشر هم جنس خوبى استفاده کرديد مشکلى نداره .
و اما توصيه فعلا سعى کنيد از گاز استفاده نکنيد و از بنزين استفاده کنيد .
2- روغن موتور را حتما تعويضنيد
3را دياتور را حتما بشوريد که اگه جرم يا روغنى داره از بين بره و مجددا با مخلوط اب و ضد ىخ استفاده کنيد سعى کنيد زياد ضديخ داخل رادياتور فعلا نريزيد . حدود 1 کافيه
و مورد اخر اينکه بعد از حدود 10 15 هزار کيلومتر مجددا پيچ هاى سر سيلندر با ترکتر اچارکشى بشه .
الان که مشکلى ماشين نداره ؟
و اينکه سر سيلندر توسط نمايدگى ايران خودرو بازو بست شد يا مکانيک بيرون ؟

سلام سامی جان .
نه شکر خدا تا حالا که عالی بوده بیچاره ماشین حالش سرجاش اومده از همه لحاظ اگزوز هم دیگه پرت پرت نداره صافه صافه . اصن صدای موتور فرق کرده .
راستی مصرف ماشین رو بنزین تو شهر میانگین چنده !!
ودر اخر اون چسب میگن گرمای موتور و اب موتور رو میگیره و نمیزاره برسه ب واشر . چسبش دوقلوی بود کامل زدم قسمت کف سیلندر اخه اب خوردگی داشت ..
درضمن رادیات رو که فرمودین بشورم باچی بشورم که قشنگ هرچی اشغال هس بزنه بیرون ؟

kasra2002
04-01-2015, 15:24

ممنون از توضیحای بسیار کاملتون این کار برای عمر بهتر سیستم ترمز و ایمنی ماشین بخصوص 206 که سابقه زیادی در این خطر داره بسیار مهمه
لطف می کنید
در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم قرار بدید؟
ممنون

kasra2002
04-01-2015, 15:29
دوستان امروز صبح که ماشین رو استارت زدم...دور موتور روی 2 رفت! و پایین هم نمیومد!!! تا راه افتادم و پایین اومد!!! قبلا اینجوری نمیشد!!! این طبیعیه؟؟

وقتی هم شب داشتم بر میگشتم از سرکار....وقتی پشت چراغ وامیستم دور موتور روی 1/5 هست!! و پایین نمیاد!!! احساس میکنم صدای موتور بیشتر از قبل میاد توی اتاق در این و ضعیت....یه احساس دیگه هم دارم که شتاب کمی کم شده!!!!

(شمع ها رو دو هفته پیش عوض کردم )

چه کار کنم؟:n13:

---------------------------

مشکل شماره دو

آب ماشین رو پر میکنم...هم منبع کمکی هم رادیات بعد از 2-3 هفته تموم میشه!! این هقته احساس کردم خیلی زودتر هم ته کشید! این طبیعیه؟؟؟ مکانیک میگه طبیعیه...اگر نشتی داشته باشی باید هر روز ماشین آب کم کنه نه هر دو سه هفته! میگه پراید همینه!
میگه اگر هم آب رادیات بر میگرده توی منبع درب رادیاتت خرابه که خب من این مشکل رو قبلا داشتم که با تعویض درب رادیات حل شده و الان دیگه ندارم...
به نظرنون این طبیعیه؟؟
دوستای من سمند و 206 دارن میگن ما هر دو ماه - سه ماه آب رو چک میکنیم!!!!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------

مشکل شماره 3

احساس میکنم مدتی هست ماشین خشک گاز میخوره....مخصوصا در دنده های 1و 2و 3 حتی....یعنی وقتی گاز میدم نرم گاز نمیخوره...میدونم پراید هست و نباید انتظار زیاد داشته باشم ولی قبلا به این خشکی نبود ..
آیا این مشکل رو میشه کم کرد؟ یا حل کرد؟
دوست عزیز
1-مشکل اولتون از تمیز نبودن و بعد از اون خرابی استپره
که با یه سرویس حل می شه و اگه نشد تحمل تا خرابی کامل و تعویض استپر چون جنس فابریکش بهتره
2 -کم کردن آب رادیاتور در منبع ذخیره با آب و هوای ایران و جنس درب رادیاتور و نشتی های غیر قابل دیدن طبیعیه و تازه خوبه که کار می کنه و از مخزن می کشه
شما در شرایط موتور سرد و خاموش هر دو سه هفته آب رادیاتور رو از خود رادیاتور چک کنید و از آب مقطر و ضد یخ بجای آب معمولی استفاده کنید
3- خشک بودن به دلیل شرایط کاری با سرویس و تعویض به موقع روغن و پیلتر ها درست می شه و احتمال این رو میدم که نیاز به یه فیلر گیری داشته باشید که خیلی تغییر خوبی رو حس می کنید
البته بی خودی دست تنظیم موتوری رو به ماشینتون باز نکنید

rasoul1988
04-01-2015, 16:48
سلام خدمت دوستان.
پرایدم مدل 88 هست.
امروز بطور خیلی ناگهانی یه مشکلی برام پیش اومد.
ماشینم اصلا استارت نخورد. تا امروز با تک استارت خیلی راحت روشن میشد حتی اگه 3-4 روزم یجا میموند. اول فکر کردم شاید اون سوکتی که از سوئیچ به موتور میره در اومده ولی سرجاش بود. سر باتری ها، جعبه فیوز کنار باتری و فیوزهای داخل رو بررسی کردم مشکل حل نشد. بعد موقع باز کردن سوئیچ صدای پمپ نمیاد و چراغ چک چشمک میزنه. نکنه پمپ بنزین سوخته باشه؟؟؟
لطفا کمکم کنید.

kasra2002
04-01-2015, 18:53
سلام خدمت دوستان.
پرایدم مدل 88 هست.
امروز بطور خیلی ناگهانی یه مشکلی برام پیش اومد.
ماشینم اصلا استارت نخورد. تا امروز با تک استارت خیلی راحت روشن میشد حتی اگه 3-4 روزم یجا میموند. اول فکر کردم شاید اون سوکتی که از سوئیچ به موتور میره در اومده ولی سرجاش بود. سر باتری ها، جعبه فیوز کنار باتری و فیوزهای داخل رو بررسی کردم مشکل حل نشد. بعد موقع باز کردن سوئیچ صدای پمپ نمیاد و چراغ چک چشمک میزنه. نکنه پمپ بنزین سوخته باشه؟؟؟
لطفا کمکم کنید.
دوست گرامی اگه چراغ های جلو رو روشن کنید و با نور خوب کار می کنند امکان داره 1
یا کلید ایمنی درون موتور ( قرمز یا سیاه رنگ) عمل کرده که با فشار درست می شه
و یا فیوز پمپ بنزین سوخته که عوض می کنید و درست می شه
بعد به سراغ احتمال های دیگه برید

rasoul1988
04-01-2015, 19:10
دوست گرامی اگه چراغ های جلو رو روشن کنید و با نور خوب کار می کنند امکان داره 1
یا کلید ایمنی درون موتور ( قرمز یا سیاه رنگ) عمل کرده که با فشار درست می شه
و یا فیوز پمپ بنزین سوخته که عوض می کنید و درست می شه
بعد به سراغ احتمال های دیگه برید
فیوزهای داخل (زیر فرمان) رو چک کردم سالمن. در ضمن دزدگیرو که میزنم درهارو خوب قفل نمیکنه یعنی قفل در نصفه نیمه میره پایین.

hosein002
04-01-2015, 21:00

لطف کنید یه توضیحی در مورد بازدید و رگلاژ لنت ترمز عقب پراید هم بزارید

haestaph
04-01-2015, 21:01
سلام خدمت اساتید و فعالان عزیز

در مورد اصطلاح "کمک فنر فرمان نشتی داره" دقیقا روغن کجای ماشین کم میشه؟ واسکازین؟

بعد نام دیگر کمک فنر فرمان "جک هیدرولیک" هست؟

خودرو پژو 405

با سپاس :n16:

hosein002
04-01-2015, 21:04
فیوزهای داخل (زیر فرمان) رو چک کردم سالمن. در ضمن دزدگیرو که میزنم درهارو خوب قفل نمیکنه یعنی قفل در نصفه نیمه میره پایین.

باطری رو هم چک کنید

hosein002
04-01-2015, 21:48
سلام چند تا سوال داشتم
من میخواستم تندر90 بخرم ولی شنیدم اگه لاستیک کرذگیر پولوس پاره بشه واسگازین خالی میشه و گریبوکس داغون میشه ایا صحت داره؟ من که خورد تو ذوقم و از خرید منصرف شدم
و یه سوال دیگه 405 slx tu5 بازار خرید و فروشش تو اصفهان خوبه یا افتضاحه؟

SAMI EB
04-01-2015, 22:57
سلام سامی جان .
نه شکر خدا تا حالا که عالی بوده بیچاره ماشین حالش سرجاش اومده از همه لحاظ اگزوز هم دیگه پرت پرت نداره صافه صافه . اصن صدای موتور فرق کرده .
راستی مصرف ماشین رو بنزین تو شهر میانگین چنده !!
ودر اخر اون چسب میگن گرمای موتور و اب موتور رو میگیره و نمیزاره برسه ب واشر . چسبش دوقلوی بود کامل زدم قسمت کف سیلندر اخه اب خوردگی داشت ..
درضمن رادیات رو که فرمودین بشورم باچی بشورم که قشنگ هرچی اشغال هس بزنه بیرون ؟

سلام
ايشالا که ديگه خوب کار مى کنه
در مورد صداى موتور هم باز احتمال اينکه مکانيک قبلى کارش درست نبوده احتمالا اتصالات اگزوز يا مانيفولد دود را درست نبسته يا حتى خود سرسيلندر .
مهم اينه که الان مشکل ماشينتون حل شده .
مصرف سوخت در شهر بستگى به نحوه ى رانندگيتون داره .
در مورد چسب کارى اون لاىه چسب که زده ميشه خودش يه لايه ى نازکى بوجود مياره که ميتونه واشر را مقاوم تر کنه ولى نه خيلى زياد بيشتر ميشه گفت که باعث ميشه واشر دير تر بپوسه ولى در مورد حرارت اين طور نيست . و گرما زياد به راحتى ميتونه واشر را بسوزنه در مورد چسب دوقلو بله بعضى ها محل هاى خوردگى را با چسب پر مى کنند و بعضى ها هم با جوشکارى
چسب دو قلو راه زياد تضمينى نيست ولى حالا فعلا کار مى ده الان من خودم سراغ دارم که به محل هاى خوردگى چسب دو قلو زدند و 2 ساليه بدون مشکل کار مى کنه .
مهم اينه که خود سر سيلندر يا بلوک سيلندر تاب زيادى نداشته باشه .
در مورد رادياتور هم بايد رادياتور را باز کنيد و از محلول اب و جوهر نمک البته درصد جوهر نمک بايد کم باشه يا اينکه از سرکه و اب استفاده کنيد .
راستى اگه ترموستات را عوض نکرديد حتما عوض کنيد .

rasoul1988
04-01-2015, 23:22
باطری رو هم چک کنید

آقا مشکل یافت شد باطری خالی کرده. اصلا نمیدونم چرا دیروز تا حالا خالی کرده یعنی 24 ساعت هم نشده هیچی هم که روشن نمونده بود. فقط سر سیم باطری هر دو تاش کهنه ست و خوب محکم نمیشد و احتمال میدم واسه همون باشه و یکی هم اینکه یه 10 روزی میشد ماشینو جایی نبرده بودم و فقط چند دقیقه ای درجا کار میکرد. حالا فردا دو تا سرسیم باطری رو عوض میکنم برنجی میندازم. باید دینام رو هم چک کنم ببینم خوب شارژ میکنه یا نه.....................

SAMI EB
05-01-2015, 01:36

در مورد اصطلاح "کمک فنر فرمان نشتی داره" دقیقا روغن کجای ماشین کم میشه؟ واسکازین؟

خودرو پژو 405

با سپاس :n16:

سلام
بنده تا حالا چيزى در مورد کمک فنر فرمون که روغن بده نشنيدم
البته کمک فنر اگه از نوع روغنى باشه روغن ميده البته کمک هاى عقب ماشين .
احتمال منظور شما بازو هاى هيدرليکى فرمان هست که دو طرف جعبه فرمان وصله و چرخ ها را مى چرخونه .
اگه منظورتون اينه بله ممکنه روغن بده و روغنش هم روغن هيدروليکه .

SAMI EB
05-01-2015, 01:45
سلام چند تا سوال داشتم
من میخواستم تندر90 بخرم ولی شنیدم اگه لاستیک کرذگیر پولوس پاره بشه واسگازین خالی میشه و گریبوکس داغون میشه ایا صحت داره؟ من که خورد تو ذوقم و از خرید منصرف شدم

سلام
اين که بگيم همه ى ال نود ها مشکل گردگير پلوس دارند و بعد مدتى پاره ميشه و گيربکس را داغون مى کنه به نظرم اشتباهه اين مشکل ممکنه براى همه ماشين ها پيش بياد چون گردگير لاستيکيه و ممکنه پاره بشه يا حتى بست اون که از نوع فشارى است باز بشه .
خب اگه حالا گردگير پاره بشه اول گيريس داخلش به مررور خالى ميشه و اول پلوس را داغون مى کنه و بعد گيربکس البته راننده بايد هواسش جمع باشه که چنين مشکباتى پيش نياد . من خودم اول مورده که تا حالا مى شنوم .
ببيشتر اين خرابى و پارگى گردگير براى ماشين هاى پىش مياد که ارتفاع زده باشند .

paket
05-01-2015, 09:22
سلام
ايشالا که ديگه خوب کار مى کنه
در مورد صداى موتور هم باز احتمال اينکه مکانيک قبلى کارش درست نبوده احتمالا اتصالات اگزوز يا مانيفولد دود را درست نبسته يا حتى خود سرسيلندر .
مهم اينه که الان مشکل ماشينتون حل شده .
مصرف سوخت در شهر بستگى به نحوه ى رانندگيتون داره .
در مورد چسب کارى اون لاىه چسب که زده ميشه خودش يه لايه ى نازکى بوجود مياره که ميتونه واشر را مقاوم تر کنه ولى نه خيلى زياد بيشتر ميشه گفت که باعث ميشه واشر دير تر بپوسه ولى در مورد حرارت اين طور نيست . و گرما زياد به راحتى ميتونه واشر را بسوزنه در مورد چسب دوقلو بله بعضى ها محل هاى خوردگى را با چسب پر مى کنند و بعضى ها هم با جوشکارى
چسب دو قلو راه زياد تضمينى نيست ولى حالا فعلا کار مى ده الان من خودم سراغ دارم که به محل هاى خوردگى چسب دو قلو زدند و 2 ساليه بدون مشکل کار مى کنه .
مهم اينه که خود سر سيلندر يا بلوک سيلندر تاب زيادى نداشته باشه .
در مورد رادياتور هم بايد رادياتور را باز کنيد و از محلول اب و جوهر نمک البته درصد جوهر نمک بايد کم باشه يا اينکه از سرکه و اب استفاده کنيد .
راستى اگه ترموستات را عوض نکرديد حتما عوض کنيد .

سلام و عرض ادب

راستی چسبی که زدم دوقولوی uhu بوده که فک میکنم یکی از بهترین چسبهای صنعتی باشه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ترموستات رو عوض نکردم از اول همین روش بوده .وقتی درحرکتم امپررو خط اوله ایا زیاده ؟ اگه لازمه عوض کنم چه شماره ای و چه مارکی رو پیشنهاد میدین .
در انتها بی نهایت سپاسگزارم از جوابهای بسیار کارامدتون جناب سامی عزیز.

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2015, 10:58
سلام دوستان
ظاهراً این مدل چسب UHU فقط تا حدودِ حرارت 100 درجه کارائی داره
ظاهراً برای استفاده در انجین مناسب نیست
Resistance: Acid, Gasolin, Lye, Oil, WaterTemperature range- 40°C up to 100°C (higher temperatures possible - depending on material and construction)
البته در دمای 180 درجه ظرفِ 5 دقیقه خشک میشه و بیشترین استحکام رو پیدا میکنه اما دمای کارش تا حدود 100 یا کمی بیشتر هست
Hardening Time of UHU PLUS ENDFEST 300TemperatureHardening TimeBond strength*
(10 N/cm2 = 1kg/cm2)
20°C12 hrs.1200 N/cm2
40°C3 hrs.1800 N/cm2
70°C45 mins.2000 N/cm2
100°C10 mins.2500 N/cm2
180°5 mins.3000 N/cm2
مشخصات بیشتر
واشر سرسیلندر اگر استاندارد باشه اصلاً چسب لازم نداره
اما اگر خواستین چسب بزنین , به این نوع چسب یا چیزی شبیه این احتیاج دارین
این چسب تا 900 درجه فارینهایت معادلِ 482 سانتیگراد رو تحمل میکنه و همونطور که از اسمش پیداست از ترکیباتِ مس درست شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] copper gasket cement temperature&hl=en&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch
قیمت حدود 10$

kasra2002
05-01-2015, 12:08
خوب این می تونه از ضعیف بودن باتری کثیف یا شل بودن اتصال باتری به طرز ی که دیده نمیشه
و خرابی باتری باشه که احتمال باتری زیاده مخصوصن در این هوا
باتری معمولن یه هوی خراب میشه دقیقن همینجوری

kasra2002
05-01-2015, 12:15
سلام چند تا سوال داشتم
ارتباط مستقیمی بیین گردگیر و واسکازین نیست همونطور که فرمودند اول پلوس خراب می شه و بعد کایه نمد گیرباکس و بعد نشتی پیدا می کنه و در آخر گیرباکس خراب می شه که اگه در تمام این مدت متوجه نشید جای تعجب داره
لوگان تا کیفیتش خراب نشده ماشین خوب و روانی هست و خیال رو راحت نگه می داره البته ظاهرش مخصوصن درونی جالب نیست به نظر من که اون هم سلیقه ای هست می تونست مدا دیگه ای به همون نسبت بیاد که زیبا تر هم باشه
و تا وقتی قطعاتش گیر بیاد خرابی کمی هم داره و افت قیمتش پایینه

kasra2002
05-01-2015, 12:17
آقا مشکل یافت شد باطری خالی کرده. اصلا نمیدونم چرا دیروز تا حالا خالی کرده یعنی 24 ساعت هم نشده هیچی هم که روشن نمونده بود. فقط سر سیم باطری هر دو تاش کهنه ست و خوب محکم نمیشد و احتمال میدم واسه همون باشه و یکی هم اینکه یه 10 روزی میشد ماشینو جایی نبرده بودم و فقط چند دقیقه ای درجا کار میکرد. حالا فردا دو تا سرسیم باطری رو عوض میکنم برنجی میندازم. باید دینام رو هم چک کنم ببینم خوب شارژ میکنه یا نه.....................
باتری همینه اگه درست شارژ نشه خالی می شه و اینکه شما در طی این 10 روز فقط از باتری کم کردین و ماشین تا نیم ساعت حرکت متعادل نکنه آنچنان شارژ نمی شه یعنی فایده ای نداره بهتره در موقعی که نمی خواید برای چند روز از ماشین استفاده کنید بست باتری رو بر دارید

kasra2002
05-01-2015, 12:29
سلام و عرض ادب

راستی چسبی که زدم دوقولوی uhu بوده که فک میکنم یکی از بهترین چسبهای صنعتی باشه .
ترموستات رو عوض نکردم از اول همین روش بوده .وقتی درحرکتم امپررو خط اوله ایا زیاده ؟ اگه لازمه عوض کنم چه شماره ای و چه مارکی رو پیشنهاد میدین .
در انتها بی نهایت سپاسگزارم از جوابهای بسیار کارامدتون جناب سامی عزیز.
ترموستات خیلی خطرناک و مهمه ممولن اولیش خیلی کار میده ولی اگه جام کرد و 30 ثانیه دیر بش برسید دیگه کار تمومه
حتی ترموستات نو رو هم اعتماد نکنید

kasra2002
05-01-2015, 12:31

لطف کنید یه توضیحی در مورد بازدید و رگلاژ لنت ترمز عقب پراید هم بزارید
برای پراید اول اگر هر دو چرخ ترمز میزانی دارند
تا مدلی با پیچ کنار ترمز دستی
بعد از اول با باز کردن یک پیچ چرخ و جک
و سپس تعوض لنت پد انجام میشه و مراحلش تقریبن مشابه 206

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2015, 13:36
سلام
اين که بگيم همه ى ال نود ها مشکل گردگير پلوس دارند و بعد مدتى پاره ميشه و گيربکس را داغون مى کنه به نظرم اشتباهه
اين مشکل ممکنه براى همه ماشين ها پيش بياد چون گردگير لاستيکيه و ممکنه پاره بشه يا حتى بست اون که از نوع فشارى است باز بشه .
خب اگه حالا گردگير پاره بشه اول گيريس داخلش به مررور خالى ميشه و اول پلوس را داغون مى کنه و بعد گيربکس البته راننده بايد هواسش جمع باشه که چنين مشکباتى پيش نياد . من خودم اول مورده که تا حالا مى شنوم . ببيشتر اين خرابى و پارگى گردگير براى ماشين هاى پىش مياد که ارتفاع زده باشند .سلام
بنده گردگیر ماشینهای خارجیِ با کیفیت رو با گردگیرهایِ ساختِ مالِ مردم خورهایِ داخلی رو با هم مقایسه کردم
گردگیر تویوتا که ساخت ژاپن هست , بسیار مات هست مثل تیوب و اصلاً بو نداره و راحت کش میاد و خودِ گردگیر هم بلند ساخته شده یعنی چینهاش زیاده و با فرمانِ کاملاً پیچیده هم باز خیلی کش نمیاد و تا 10 سال هم عمر میکنه
گردگیر ایرانی , براق , بوی کفش چینی میده چون از لاستیک بی کیفیت درست شده , خوب کش نمیاد , عمداً کوتاه ساخته شده تا هم کمتر بشه هزینه ی ساختش هم زودتر پاره بشه
بزودی ساخت بهترین گردگیر پلوس در خانه رو آموزش میدم
گردگیری که از تیوب پنجر شده یا پاره درست میشه و چسب کفش
نصبش هم نیازی به باز کردن جلوبندی نداره
این گردگیر اگر با دقت و حوصله درست بشه تا 5 سال هم عمر میکنه
هزینه اش هم از 5000 تومن هم کمتره !!!
اگر عمری باقی بود بزودی در تاپیک صرفه جوئی درجش میکنم
این گردگیر تا 300 هزار تومن صرفه جوئی داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2015, 17:31
خودرو پژو 405با سپاس :n16:
سلام
در سیستم فرمانِ هیدرولیک یک جکِ هیدرولیک هست که با روغن کار میکنه (درست مثل جکِ روغنی که باهاش ماشین رو بلند میکنیم
این جکِ هیدرولیکِ روغنی با استفاده از نیروی موتور کار میکنه
نیروی موتور یک پمپ هیدرولیک رو به کار میندازه که با تزریق روغن به داخلِ جک اون رو به حرکت درمیاره و میله ی جک آرام اما با قدرت به چپ و راست حرکت میکنه و چرخها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ting_diagram.jpg

عکسهای بیشتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] work car hydraulic steering&hl=en&ie=UTF-8&tbm=isch&ei=EJOqVLS0AeSnygPYjIGICw&start=14&sa=N
هیدرولیک فرمان 405
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] __.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

اما یک چیز دیگه هم هست که به سیستم فرمان وصل میشه تا اگر تایر جلو ترکید , فرمان یکدفعه بپیچه و ماشین منحرف نشه و راننده بتونه ماشین رو کنترل کنه
این سیستم چیزی نیست جز یک کمک که یک سرش به شاسی وصل میشه و سر دیگرش به میله ای که چرخهای جلو رو به چپ و راست حرکت میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8
با نصب این کمک فرمان کمی سفت میشه اما دیکه یکدفعه به چپ و راست نمیپیچه
این سیستم برای ماشینهائی که دائماً باید برند بیرون شهر خیلی مفید هست و از خطر تصادف و چپ شدن در موقع ترکیدن لاستیک جلو جلوگیری میکنه
اگر یادتون باشه حدود یک سال پیش دو اتوبوس با هم شاخ به شاخ شدند در اتوبان !!!! و حدود 40 نفر کشته شدند
اگر اتوبوس این سیستم رو داشت , بعد از ترکیدن لاستیک جلوش منحرف نمیشد و گارد ریل رو نمیشکست و نمیرفت توی لاین مقابل و شاخ به شاخ بخوره به یک اتوبوس دیگه و آتش بگیرند

paket
05-01-2015, 17:49
ترموستات خیلی خطرناک و مهمه ممولن اولیش خیلی کار میده ولی اگه جام کرد و 30 ثانیه دیر بش برسید دیگه کار تمومه
حتی ترموستات نو رو هم اعتماد نکنید

چه ترموستاتی الان خوب کارمیده !! لطفا اسمشو بعد اینکه من تازه واشر سرسیلند عوض کردم چون خوردگیه سیلندم بالا بوده صلاح هست اب مقطر با یک لیتر ضد یخ بریزم یا نه .
وایا اب مقطر اتوشویی خوبه یه اب معمولی نظرتون چیه در ضمن گاراژ هم دارم شبا گرمه جاش مگه اینکه در طی روز سرد بشه و ماشین 2 ساعت بخابه جایی یخ بزنه .ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2015, 17:56
سلام
چند تا سوال داشتم
من میخواستم تندر90 بخرم ولی شنیدم اگه لاستیک کرذگیر پولوس پاره بشه واسگازین خالی میشه و گریبوکس داغون میشه ایا صحت داره؟
من که خورد تو ذوقم و از خرید منصرف شدمسلام
گردگیرهای پلوس 2 تا هست که داخلش گیریس هست و به واسکازین داخلِ گیربکس ارتباطی نداره
پلوس از یک طرف به گیربکس وصله و از سر دیگه به دیسکِ چرخ یهنی نیرو رو از گیربکس منتقل میکنه به چرخ

اگر پلوس رو از گیرلکس دربیارین , واسکازین توی گیربکس میریزه بیرون

علت نصب گردگیر و گیریس داخل گردگیر اینه که داخلش یک مَفصَل هست که بدون گیریس زود خورده و سائیده و خراب میشه

اگر گیریس توی گردگیرها مرغوب باشه و راننده هم درست و عاقلانه رانندگی کنه , تا وقتی که گردگیرها سالم باشه , پلوسها خراب نمیشه

kasra2002
05-01-2015, 18:15
چه ترموستاتی الان خوب کارمیده !! لطفا اسمشو بعد اینکه من تازه واشر سرسیلند عوض کردم چون خوردگیه سیلندم بالا بوده صلاح هست اب مقطر با یک لیتر ضد یخ بریزم یا نه .
وایا اب مقطر اتوشویی خوبه یه اب معمولی نظرتون چیه در ضمن گاراژ هم دارم شبا گرمه جاش مگه اینکه در طی روز سرد بشه و ماشین 2 ساعت بخابه جایی یخ بزنه .ممنونم
ترموستات که همون شرکتی بد نیست و خوشون نمی ذارند کسی کمتر از 87 نصب کنه
ولی همیشه مواظبش باشید
اینکه از آّب مقطر استفاده کنید و الان که نو شده دیگه اب معمولی نریزید و رادیاتور رو هم تمیز کنید
ضد یخ روو چه تابستان و چه زمستان باید ریخت اما نفوذ پذیری داره پس اول مطمئن شید که نشتی نداره بعد یک لیتر رو با ضد یخ عوض کنید و هواگیری مناسب رو فراموش نکنید
آب مقطر اتوشویی هم نکته جالبیه در صورتی که تمیز باشه و ب چیزی قاطی نشه می تونه خوب باشه

hosein002
05-01-2015, 21:12
سلام
گردگیرهای پلوس 2 تا هست که داخلش گیریس هست و به واسکازین داخلِ گیربکس ارتباطی نداره
پلوس از یک طرف به گیربکس وصله و از سر دیگه به دیسکِ چرخ یهنی نیرو رو از گیربکس منتقل میکنه به چرخ

اگر پلوس رو از گیرلکس دربیارین , واسکازین توی گیربکس میریزه بیرون

علت نصب گردگیر و گیریس داخل گردگیر اینه که داخلش یک مَفصَل هست که بدون گیریس زود خورده و سائیده و خراب میشه

اگر گیریس توی گردگیرها مرغوب باشه و راننده هم درست و عاقلانه رانندگی کنه , تا وقتی که گردگیرها سالم باشه , پلوسها خراب نمیشه

منم تا حالا هرچه گردگیر پولوس دیدم بهمین صورت بوده ولی در مورد تندر اینجوری شنیدم اونم از مکانیک!؟
لطفا یه سرچ تو گوگل بزنید بعضی ها گفتند این بلا سرشون اومده شما ببینید چیزی دستگیرتون میشه؟

SAMI EB
05-01-2015, 23:57

سلام
جناب paket عزيز حتما در اولين فزصت ترموىتات را عوض کنيد ممکنه قفل کنه و ماشين جوش بياره و دوباره سوختن واشر سر سيلندر
بهترين ترموستات ترموستات 83 درجه مارک علمى ساز يدک تو بسته بندى ايساکو يا خود علمى ساز يدک يا بسته بندى دينا پارت خريدارى کنيد
نظر من هم تينه که چون سرسيلندر جوشکارى شده فقط از اب مقطر فعلا استفاده کنيد و بعد کم کارکرد مثلا 5000 کيلومتر ضد ىخ بهش اضافه کنيد
البته اگه هوا خيلى سرده مى تونيد فقط نيم ليتر ضد يخ اضافه کنيد البته قبلش با اب مخلوط کنيد
در مورد اب مقطر مى تونيد از بيرون بخريد يا اينکه خودتون درست کنيد
محمد اسمونى عزيز چند در مورد تهيه اش توضيح دادند

SAMI EB
06-01-2015, 00:16
سلام
بنده گردگیر ماشینهای خارجیِ با کیفیت رو با گردگیرهایِ ساختِ مالِ مردم خورهایِ داخلی رو با هم مقایسه کردم
گردگیر تویوتا که ساخت ژاپن هست , بسیار مات هست مثل تیوب و اصلاً بو نداره و راحت کش میاد و خودِ گردگیر هم بلند ساخته شده یعنی چینهاش زیاده و با فرمانِ کاملاً پیچیده هم باز خیلی کش نمیاد و تا 10 سال هم عمر میکنه
گردگیر ایرانی , براق , بوی کفش چینی میده چون از لاستیک بی کیفیت درست شده , خوب کش نمیاد , عمداً کوتاه ساخته شده تا هم کمتر بشه هزینه ی ساختش هم زودتر پاره بشه
بزودی ساخت بهترین گردگیر پلوس در خانه رو آموزش میدم
گردگیری که از تیوب پنجر شده یا پاره درست میشه و چسب کفش
نصبش هم نیازی به باز کردن جلوبندی نداره
این گردگیر اگر با دقت و حوصله درست بشه تا 5 سال هم عمر میکنه
هزینه اش هم از 5000 تومن هم کمتره !!!
اگر عمری باقی بود بزودی در تاپیک صرفه جوئی درجش میکنم
این گردگیر تا 300 هزار تومن صرفه جوئی داره

سلام
محمد جان فرمايشاتتون کاملا درسته جنس گردگير هايي که روى محصولات وطنى استفاده ميشه از مواد نامناسب براى تهيه اش استفاده شده . و بوى نفت مانندى داره و جنسش بسيار بده
البته بيشتر مواردى که من ديدم گردگير پاره شده
بيشتر از قسمتى بودى که به وسيله ى بست به به پلوس نصب شده . چون جنسش خو نيست باعث ميشه از قسمتى که بوسيله ى بست به پلوس وصل شده خشک بشه و بعد مدتى پاره بشه و گيريس داخلش به مرور زمان خارج بشه و حالا يا مشعلى پلوس را خراب مى کنه يا اينکه خود پلوس .
متسفانه رانندگان هم اگه اين مورد پيش بياد کمتر بهش توجه مى کنند يا دير متوجه مى شند يا وقتى متوجه مى شند که کار از کار گذشته و پلوس خراب ميشه .
در مورد کيفيت هاى گردگير هاى خارجى و ايرانى که اصلا با هم قابل قياس نيستند .
البته توى مدل هاى 86 به پايين محصولات ايران خودرو از گرگير هاى با کيفتى استفاده مىشد ولى بعد از اون ديگه کيفيتش را از دست داد .
موردى که خودم ديدم و البته راننده زود متجه شد 206 بود که راننده متوجه ريختن گيريس داخل سينى موتور شده بود که دليلشم پاره شدن گردگير بود که زود رفع شد .
منتظر اموزش مفيدتون در اين مورد هست .
متاسفانه اين موارد جز مواردى هست که کمتر کسى بهش توجه مى کنه .
نظر بنده اين هست که موقع تعويض ديسک و صفحه بهترين موقع براى بازديد و تعويض گردگير هاست که بايد مد نظر همه باشه .

safnan
06-01-2015, 08:44
سلام دوستان محترم. آقا من میخام جعبه فرمون رو باز کنم. صدا میده. سرعت 60 به بالا هم فرمون گیج میزنه ماشین منحرف میشه چپ و راست. کسی جعبه فرمون باز کزده ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. تشکر

hosein002
06-01-2015, 12:01

آچار کشی سرسیلندر یادت نره

kasra2002
06-01-2015, 14:28
سلام دوستان محترم. آقا من میخام جعبه فرمون رو باز کنم. صدا میده. سرعت 60 به بالا هم فرمون گیج میزنه ماشین منحرف میشه چپ و راست. کسی جعبه فرمون باز کزده ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. تشکر
دوست عزیز چه ماشینی چه مدلی هایدرولیک یا معمولی ؟ ماری یا خشابی ؟ همه ماشین ها متفاوت هستند و ایراد هاشون هم متفاوته
مطمئنید ایرا از جعبه فرمانه؟

javan67
06-01-2015, 15:03
سلام خدمت اساتید
من دو ماهی میشه پراید 131 گرفتم 1000 تا بیشتر کار نکرده
پریشب یکی از لاستیکای عقب تقریبا با شدت توی چاله خورد
ادیروز صبح که سوار شدم یه صدای تق تق کمی موقع حرکت کردن داره و یکم صدای بیس bass مانندی داره ..
من تقریبا تازه کارم میشه راهنماییم کنید.
هنوز نمایندگی نبردم. آخه نمایندگیا جواب درستی نمیدن به آدم.
ممنون میشم

safnan
06-01-2015, 19:07
سلام . ممنونم از توجهتان.
پراید 141 مدل 85 .
فرمان معمولیه. مکانیک میگه سوراخ سگدست بیضی شده . البته هنوز ندادم ببینه. واسش توضیح دادم اونم اینطور گفت. یکی دیگه میگه از طبق و سیبک است.
ولی من چون دیگه نمیخام هم پولم هدر بره و هم اعصابم خرابتر بشه میخام خودم مرحله به مرحله تعمیر کنم. دیروز طبق جلو رو درآوردم سالم بود. به دو نفر هم نشون دادم اونها هم تایید کردن. بستم سرجاش. سیبک سمت صدا رو باز کردم ( بعد از علامت گذاری دقیق ) قرقری فرمون که به دنده شانه ای جعبه فرمون وصل میشه لقی داشت.
احتمال میدم دنده پینیون با شانه ای خوب درگیر نمیشه و احتمالا ساییدگی داره و بین دنده ها شون فاصله افتاده. شایدم پیستون یا بلبرینگش فرسوده شدن. به هر حال خیلی احتمال میدم ایراد از جعبه فرمون باشه. مخصوصا که بالای شصت هفتاد که میرم فرمون سرخود گیج میزنه و منحرف میشه به راست و چپ.
حالا شرط عقل اینه که اول با اساتید مشورت کنم که اگر نکته ای یا فوتی فن خاصی داره مطلع بشم. وگرنه فردا پس فردا حتما باز میکنم. زمستون هم چون هوا زود تاریک میشه باید صبح شروع کنم تا عصر تموم کنم.
ارادت مندم.

safnan
06-01-2015, 19:14
سلام خدمت اساتید
ادیروز صبح که سوار شدم یه صدای تق تق کمی موقع حرکت کردن داره و یکم صدای بیس bass مانندی داره ..
ممنون میشم

سلام رفیق. لطفا یه کم توضیح بدین. صدا از کدوم طرف بیشتر میاد. توی دست انداز که میافتین صدا میده ؟ آروم که حرکت میکنید صدا میده یا فرقی نمیکنه ؟
ماشین صفره ؟ چون هزار تا کار کرده می پرسم .

safnan
06-01-2015, 19:16
دوست عزیز چه ماشینی چه مدلی هایدرولیک یا معمولی ؟ ماری یا خشابی ؟ همه ماشین ها متفاوت هستند و ایراد هاشون هم متفاوته
مطمئنید ایرا از جعبه فرمانه؟

پراید 141 مدل 85 .
فرمان معمولیه. مکانیک میگه سوراخ سگدست بیضی شده . البته هنوز ندادم ببینه. واسش توضیح دادم اونم اینطور گفت. یکی دیگه میگه از طبق و سیبک است.
ولی من چون دیگه نمیخام هم پولم هدر بره و هم اعصابم خرابتر بشه میخام خودم مرحله به مرحله تعمیر کنم. دیروز طبق جلو رو درآوردم سالم بود. به دو نفر هم نشون دادم اونها هم تایید کردن. بستم سرجاش. سیبک سمت صدا رو باز کردم ( بعد از علامت گذاری دقیق ) قرقری فرمون که به دنده شانه ای جعبه فرمون وصل میشه لقی داشت.
احتمال میدم دنده پینیون با شانه ای خوب درگیر نمیشه و احتمالا ساییدگی داره و بین دنده ها شون فاصله افتاده. شایدم پیستون یا بلبرینگش فرسوده شدن. به هر حال خیلی احتمال میدم ایراد از جعبه فرمون باشه. مخصوصا که بالای شصت هفتاد که میرم فرمون سرخود گیج میزنه و منحرف میشه به راست و چپ.
حالا شرط عقل اینه که اول با اساتید مشورت کنم که اگر نکته ای یا فوتی فن خاصی داره مطلع بشم. وگرنه فردا پس فردا حتما باز میکنم. زمستون هم چون هوا زود تاریک میشه باید صبح شروع کنم تا عصر تموم کنم.
ارادت مندم.

safnan
06-01-2015, 19:20
سلام رفیق. لطفا یه کم توضیح بدین. صدا از کدوم طرف بیشتر میاد. توی دست انداز که میافتین صدا میده ؟ آروم که حرکت میکنید صدا میده یا فرقی نمیکنه ؟

به نظرم میاد که از کمک باشه. از کمک فنر همون سمتی که توی چاله افتاده.
هر چهار گوشه ماشین رو با فشار دست بالا پایین کن ببین توی این حالت هم صدایی میاد ؟

safnan
06-01-2015, 19:27
سلام
محمد جان فرمايشاتتون کاملا درسته جنس گردگير هايي که روى محصولات وطنى استفاده ميشه از مواد نامناسب براى تهيه اش استفاده شده . و بوى نفت مانندى داره و جنسش بسيار بده
البته بيشتر مواردى که من ديدم گردگير پاره شده
بيشتر از قسمتى بودى که به وسيله ى بست به به پلوس نصب شده . چون جنسش خو نيست باعث ميشه از قسمتى که بوسيله ى بست به پلوس وصل شده خشک بشه و بعد مدتى پاره بشه و گيريس داخلش به مرور زمان خارج بشه و حالا يا مشعلى پلوس را خراب مى کنه يا اينکه خود پلوس .
متسفانه رانندگان هم اگه اين مورد پيش بياد کمتر بهش توجه مى کنند يا دير متوجه مى شند يا وقتى متوجه مى شند که کار از کار گذشته و پلوس خراب ميشه .
در مورد کيفيت هاى گردگير هاى خارجى و ايرانى که اصلا با هم قابل قياس نيستند .
البته توى مدل هاى 86 به پايين محصولات ايران خودرو از گرگير هاى با کيفتى استفاده مىشد ولى بعد از اون ديگه کيفيتش را از دست داد .
موردى که خودم ديدم و البته راننده زود متجه شد 206 بود که راننده متوجه ريختن گيريس داخل سينى موتور شده بود که دليلشم پاره شدن گردگير بود که زود رفع شد .
منتظر اموزش مفيدتون در اين مورد هست .
متاسفانه اين موارد جز مواردى هست که کمتر کسى بهش توجه مى کنه .
نظر بنده اين هست که موقع تعويض ديسک و صفحه بهترين موقع براى بازديد و تعويض گردگير هاست که بايد مد نظر همه باشه .

آقا یه سوال : گرد گیر چجوری میتونه مانع نشت گیریس بشه ؟ گردگیر کمک فنر جلوی پرایدم پاره شده. چه اشکالی میتونه پیش بیاد ؟
بعدش هم من میخام عوضش کنم. تو فکر ابزاری هستم ابتکاری که بتونم باهاش فنر رو جمع کنم تا پیچاش رو باز کنم و پردپیر رو عوضش کنم.
لطفا راهنمایی کنید. ممنونم.

safnan
06-01-2015, 19:29

آقا این ترموستات همون سنسور دما میشه ؟

kasra2002
06-01-2015, 19:33
سلام خدمت اساتید
ممنون میشم
خوش آمدید
با اینکه مشخص نیست دقیق از کجاست ولی به نظر میاد ضربه به اگزوز وارد شده باشه

kasra2002
06-01-2015, 19:40
پراید 141 مدل 85 .
ارادت مندم.

فکر می کنم برای چک سیبک میشه از جک استفاده کرد فکر می کنم معلوم بشه از چیه

kasra2002
06-01-2015, 19:42
آقا این ترموستات همون سنسور دما میشه ؟
نه قربان ترموستات برای باز و بست آب هست اما سنسور یا فشنگی نشانگر و حسگر هستند

safnan
06-01-2015, 19:49
سلام
جناب paket عزيز حتما در اولين فزصت ترموىتات را عوض کنيد ممکنه قفل کنه و ماشين جوش بياره و دوباره سوختن واشر سر سيلندر
بهترين ترموستات ترموستات 83 درجه مارک علمى ساز يدک تو بسته بندى ايساکو يا خود علمى ساز يدک يا بسته بندى دينا پارت خريدارى کنيد
نظر من هم تينه که چون سرسيلندر جوشکارى شده فقط از اب مقطر فعلا استفاده کنيد و بعد کم کارکرد مثلا 5000 کيلومتر ضد ىخ بهش اضافه کنيد
البته اگه هوا خيلى سرده مى تونيد فقط نيم ليتر ضد يخ اضافه کنيد البته قبلش با اب مخلوط کنيد
در مورد اب مقطر مى تونيد از بيرون بخريد يا اينکه خودتون درست کنيد
محمد اسمونى عزيز چند در مورد تهيه اش توضيح دادند

[QUOTE=kasra2002;8511181]نه قربان ترموستات برای باز و بست آب هست اما سنسور یا فشنگی نشانگر و حسگر هستند.

شرمنده دوست عزیز. تازه کاریم دیگه.
توی ماشینای انژکتوری ترموستات پراید کجاست ؟
ممنونم.

paket
06-01-2015, 19:49

سلام :
هنوز روز چهارمه که بستم حدودا بعده چن روز باید اچارکشی کنم !!

safnan
06-01-2015, 19:51
فکر می کنم برای چک سیبک میشه از جک استفاده کرد فکر می کنم معلوم بشه از چیه

/////////////////////////////////////////////////////////////////.................................///////////////////////////////////////////////////

منظورتون برای باز کردن سیبک از جک استفاده کنم ؟ آره بدم نیست. فردا امتحان میکنم. خیلی خوشم اومد. ارادتمندم مهندس.

hosein002
06-01-2015, 22:22
سلام :
هنوز روز چهارمه که بستم حدودا بعده چن روز باید اچارکشی کنم !!

اکثرا میگن بعد از یک ماه یا دو هفته
بنده چندین بار واشر سرسیلندر سمند و 405 رو عوض کردم طبق تجربه و نظر شخصی یه بار بعد از یه هفته و یه بار بعد از دو هفته البته با ترکمتر

safnan
06-01-2015, 23:20
با سلامی دوباره .
آقا من پراید 141 مدل 85 دارم.
چراغ باطری و دستی و کمربند بصورت کمرنگ روشن می مونن. روشن خاموش میشن. وقتی دستی بالاست چراغ دستی پر رنگ روشنه. وقتی دستی پایینه چراغ کمرنگ روشنه و چشمک میزنه.
باطری تازه است. وقتی کمربند ها بسته نیستن جراغ مربوطه پررنپ روشنه اما وقتی کمربندها بسته هستن چراغ مربوطه کمرنگ چشمک میزنه. به خیلی ها نشون دادم.
دیگه نمیدونم چیکار کنم. یک بار پانل نمایشگر رو کلا باز کردم کلا وارسی کردم مشکلی نداشت.
از چی میتونه باشه ؟ آیا برای کسی پیش اومده ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

javan67
07-01-2015, 10:18

آروم که حرکت می کنه صدا میده داداش . تقریبا میشه گفت سرعت که بیشتر میشه صدا هم کم میشه. ولی صدای بیسش تقریبا همیشه هست

javan67
07-01-2015, 10:21
نمیتونم تشخیص بدم داداش صدا از کدوم طرفه ولی هر چی هست از عقبه ... شاید از لاستیکا شایدم طبق چیزی که اون دوستمون گفت از اگزوز

javan67
07-01-2015, 10:22
توی دست انداز صدای خاصی نمیده ... ماشینو دو ماهه گرفتم هزار تا کار کرده .

javan67
07-01-2015, 10:25
کمک فنراشم چهار گوششو امتحان کردم صدای خاصی نمیده

javan67
07-01-2015, 10:43
خوش آمدید
با اینکه مشخص نیست دقیق از کجاست ولی به نظر میاد ضربه به اگزوز وارد شده باشه

آروم که حرکت می کنه صدا میده داداش . تقریبا میشه گفت سرعت که بیشتر میشه صدا هم کم میشه. ولی صدای بیسش تقریبا همیشه هست. نمیتونم تشخیص بدم صدا از کدوم طرفه ولی هر چی هست از عقبه ... شاید از لاستیکا شایدم طبق چیزی که شما گفتید از اگزوز. توی دست انداز صدای خاصی نمیده ... ماشینو دو ماهه گرفتم هزار تا کار کرده . کمک فنراشم چهار گوششو امتحان کردم صدای خاصی نمیده

safnan
07-01-2015, 18:16
سلام دوستان وقت همگی بخیر .
آقا امروز متوجه شدم فن رادیاتورم کار نمیکنه.
دمای آب وسط بود یه کمی هم داشت رد میشد بالاتر . بچه ها گفتن یک رله ای داره که شاید اون خرابه.
اومدن خونه بازرسی کردم رله رو پیدا کردم تست کردم سالم بود. فن رو هم با مولتی متر تست کردم سالم بود. مستقیم از باتری برقش دادم کار میکرد.
رله عمل نمیکنه . یعنی به سیم پیچ رله برق نمیاد. به سیم پیچ برق میدم عمل میکنه و فن کار میکنه. یعنی یه جورایی از مدار کنترل فرمان به رله نمیاد.
فشنگی رو هم تست کردم سالمه. یعنی درش آوردم نشانگر آمپر اومد پاییین. دوباره زدم سرجاش آمپر دمای آب رفت بالا.
حالا موندم دیگه چیکار کنم.
لطفا راهنمایی کنید. تا حالا واسه کسی پیش اومده ؟
میخام نقشه سیم کشی رو پیدا کنم ببینم سیمهای سیم پیچ رله فن به کجا میرن ؟

Abdolreza2012
07-01-2015, 18:41
سلام
دوستان من واشر سر سیلندر ماشین رو عوض کردم ، دو روز میشه
بعد تعویض هم این دو روز آب کم کرده
عادیه ؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 19:25
سلام دوستان من واشر سر سیلندر ماشین رو عوض کردم ، دو روز میشهبعد تعویض هم این دو روز آب کم کرده عادیه ؟؟؟سلام
یا سیستم خنک کننده نشتی داره یا واشر درست نصب نشده
بگردین دنبال نشتی با توجه به مقدار کم شدن آب

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 19:27
سلام دوستان وقت همگی بخیر . آقا امروز متوجه شدم فن رادیاتورم کار نمیکنه. دمای آب وسط بود یه کمی هم داشت رد میشد بالاتر . بچه ها گفتن یک رله ای داره که شاید اون خرابه. اومدن خونه بازرسی کردم رله رو پیدا کردم تست کردم سالم بود. فن رو هم با مولتی متر تست کردم سالم بود. مستقیم از باتری برقش دادم کار میکرد. رله عمل نمیکنه . یعنی به سیم پیچ رله برق نمیاد. به سیم پیچ برق میدم عمل میکنه و فن کار میکنه. یعنی یه جورایی از مدار کنترل فرمان به رله نمیاد. فشنگی رو هم تست کردم سالمه. یعنی درش آوردم نشانگر آمپر اومد پاییین. دوباره زدم سرجاش آمپر دمای آب رفت بالا. حالا موندم دیگه چیکار کنم. لطفا راهنمایی کنید. تا حالا واسه کسی پیش اومده ؟ میخام نقشه سیم کشی رو پیدا کنم ببینم سیمهای سیم پیچ رله فن به کجا میرن ؟سلام
شاید ماشینتون ار نوعی هست که 2 سنسور آب داره
یکی برای آمپر
یکی هم برای کامپیوتر که فن رو کنترل میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 19:32
سلام دوستان وقت همگی بخیر . آقا امروز متوجه شدم فن رادیاتورم کار نمیکنه. دمای آب وسط بود یه کمی هم داشت رد میشد بالاتر . بچه ها گفتن یک رله ای داره که شاید اون خرابه. اومدن خونه بازرسی کردم رله رو پیدا کردم تست کردم سالم بود. فن رو هم با مولتی متر تست کردم سالم بود. مستقیم از باتری برقش دادم کار میکرد. رله عمل نمیکنه . یعنی به سیم پیچ رله برق نمیاد. به سیم پیچ برق میدم عمل میکنه و فن کار میکنه. یعنی یه جورایی از مدار کنترل فرمان به رله نمیاد. فشنگی رو هم تست کردم سالمه. یعنی درش آوردم نشانگر آمپر اومد پاییین. دوباره زدم سرجاش آمپر دمای آب رفت بالا. حالا موندم دیگه چیکار کنم. لطفا راهنمایی کنید. تا حالا واسه کسی پیش اومده ؟ میخام نقشه سیم کشی رو پیدا کنم ببینم سیمهای سیم پیچ رله فن به کجا میرن ؟سلام
یکی برای آمپر
مسیر سیم کشی اینه
سنسور , کامپیوتر,رله ی دور کند یا رله ی دور تند , فیوز فن ,فن
کامپیوتر برق میده به سنسور (ولتاژ ثابت) , سنسور ولتاژ متغیر برمیگردونه به کامپیوتر با توجه به درجه حرارت آب داخل موتور, کامپیوتر با توجه به مقدار ولتاژ رسبده ار سنسور برق میده به رله ی دور آرام یا دور تند , رله هم برق فن رو وصل میکنه, برق از فیوز میگذره و میره برای فن

Abdolreza2012
07-01-2015, 19:59
سلام
یا سیستم خنک کننده نشتی داره یا واشر درست نصب نشده
بگردین دنبال نشتی با توجه به مقدار کم شدن آب

تعمیر کار میگفت کم شدن آب بعد تعویض هم تا چند روز عادیه
پس اشتباه میگه ؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 20:09
پس اشتباه میگه ؟؟؟سلام

حرفش اشتباه هست
بعد از تعویض واشر سرسیلندر , اگر همه چیز درست و اصولی نصب شده باشه نباید موتور آب کم کنه
ماشین استانداردِ سالم آب کم نمیکنه
یه نفر لطف بگه این استاد مکانیک بر اساس کدوم قانون فیزیک یا مکانیکِ خودرو همچین حرفی زده ؟

safnan
07-01-2015, 21:38
سلام
یکی برای آمپر
مسیر سیم کشی اینه
سنسور , کامپیوتر,رله ی دور کند یا رله ی دور تند , فیوز فن ,فن
کامپیوتر برق میده به سنسور (ولتاژ ثابت) , سنسور ولتاژ متغیر برمیگردونه به کامپیوتر با توجه به درجه حرارت آب داخل موتور, کامپیوتر با توجه به مقدار ولتاژ رسبده ار سنسور برق میده به رله ی دور آرام یا دور تند , رله هم برق فن رو وصل میکنه, برق از فیوز میگذره و میره برای فن

آسمونی عزیز بخاطر راهنمایی خیلی ممنونم .
فکر نکنم از نوع دو سنسور و فن دو دور باشه. چون که فن فقط یک جفت سیم داره. البته اگر بشه اینجوری نتیجه گیری کرد.
چجوری میشه مطمئن شد که چند سنسوره است ؟
یک سننسور که همون جلو رادیاتور دیده میشه که رفته توی سیلندر. اگر سنسور دومی هم باشه معمولا کجاسست ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 22:05
آسمونی عزیز بخاطر راهنمایی خیلی ممنونم . فکر نکنم از نوع دو سنسور و فن دو دور باشه. چون که فن فقط یک جفت سیم داره. البته اگر بشه اینجوری نتیجه گیری کرد. چجوری میشه مطمئن شد که چند سنسوره است ؟ یک سننسور که همون جلو رادیاتور دیده میشه که رفته توی سیلندر. اگر سنسور دومی هم باشه معمولا کجاسست ؟سلام
سنسور حرارتِ موتور که به کامپیوتر وصل هست , روی بدنه ی موتور نصب شده و 2 سیمه هست
سنسوری که فقط به آمپر آب وصل باشه , فقط یک سیم بهش وصل شده که از آمپر اومده
فن حتماً دو سرعته هست اما فقط دو سیم داره چون برقِ دور کند و دور تند از همون سیم به فن میرسه
سوال: پس چطوری با دور تند یا کند کار میکنه ؟
جواب:
کامپیوتر دو تا خروجی جداگانه داره برای رله های دور تند و کند .
وقتی موتور فقط کمی بیش از حد داغ شده , کامپیوتر از خروجیِ مربوط به رله ی دور کند برق میده به رله ی دور کند و رله هم اول برق میده به یک مقاومت تا ولتاژ مقداری افت کنه و کمتر از 12 ولت بشه و سپس برق ضعیف شده میره برای فن و فن با دور کند روشن میشه
وقتی موتور خیلی داغ باشه , کامپیوتر از یک خروجی دیگه برق میده به رله ی دور تند و اون رله هم برق 12 ولت میده به فن و فن با تند روشن میشه
یعنی از فن یک سیم کشیده شده به هر دو رله و بسته به اینکه کدوم رله روشن بشه , برق کم ولتاژ یا قوی میره برای فن
در این عکس رله ی دور تند high speed با فلاش زرد مشخص شده
رله ی پائینیش هم مال دور کند هست و مقاومت resistor داره
همونطور که در عکس مشخصه , فن فقط یک سیم داره (یک مثبت و منفی)

SAMI EB
07-01-2015, 23:18
پس اشتباه میگه ؟؟؟

سلام
کم کردن آب بعد تعويض واشر سر سيلندر کاملا طبيعيه و مشکل نداره .
دليلشم و جود هوا داخل سيستم خنک کنندس که به مرور زمان و کارکرد موتور وين هوا تخليه شده در نتيجه اب جاى هوا را مى گيره و سطح اب رادياتور مقدارى کم ميشه . اين پروسه مى تونه تا 7 ال 10 روز طول بکشه و بعد که هوا کاملا خالى شد ميزان اب ثابت ميشه و تغييرى نمى کنه
کاملا طبيعيه و مشکلى نداره خيالتون راحت .

safnan
08-01-2015, 00:08
سلام
سنسور حرارتِ موتور که به کامپیوتر وصل هست , روی بدنه ی موتور نصب شده و 2 سیمه هست
فن حتماً دو سرعته هست اما فقط دو سیم داره چون برقِ دور کند و دور تند از همون سیم به فن میرسه
جواب:
وقتی موتور فقط کمی بیش از حد داغ شده , کامپیوتر از خروجیِ مربوط به رله ی دور کند برق میده به رله ی دور کند و رله هم اول برق میده به یک مقاومت تا ولتاژ مقداری افت کنه و کمتر از 12 ولت بشه و سپس برق ضعیف شده میره برای فن و فن با دور کند روشن میشه
وقتی موتور خیلی داغ باشه , کامپیوتر از یک خروجی دیگه برق میده به رله ی دور تند و اون رله هم برق 12 ولت میده به فن و فن با تند روشن میشه
یعنی از فن یک سیم کشیده شده به هر دو رله و بسته به اینکه کدوم رله روشن بشه , برق کم ولتاژ یا قوی میره برای فن

سلام
جواب:

بازم ممنونم بخاطر راهنمایی و اطلاعات مفید و تازه ای که یاد گرفتم.
پس باید دوتا رله داشته باشم. اما رله هم یکی بیشتر نیست. و سالمه. صبح نگاه میکنم آیا سنسور دومی هم روی بدنه موتور پیدا میکنم یا نه ؟

SAMI EB
08-01-2015, 00:10
سلام

حرفش اشتباه هست
بعد از تعویض واشر سرسیلندر , اگر همه چیز درست و اصولی نصب شده باشه نباید موتور آب کم کنه
ماشین استانداردِ سالم آب کم نمیکنه
یه نفر لطف بگه این استاد مکانیک بر اساس کدوم قانون فیزیک یا مکانیکِ خودرو همچین حرفی زده ؟

سلام
محمد جان صحبتتون در در مورد بازوبست سر سيلندر پرايد درسته ولى در پژو اين طور نيست
همون طور که گى دونيد سيستم خنک کننده پژو سيستم تحت فشار و کاملا بسته بر خلاف پرايد که سيستم خنک کنندش يه سيستم باز هست .
در پرايد شما اگه واشر عوض کنيد چون سيستم باز هست هوا ى اون به سرعت خالى ميشه و ميزان اب مقدار خيلى کمى کم ميشه .
ولى در سيستم پژو بعد از تعويض واشر سر سيلندر با توجه حجم بالايى رادياتور اب پژو هواى زيادى
وارد رادياتور و مجارى اب سيلندر بشه حالا با هوا گيرى رادياتور مقدارى از اين هوا خارج ميشه نه همش
اون مقدار هوايي که مونده چون سيستم تحت فشار هست و بسته مقدارى طول مى کشه تا هوا بطور کامل خارج بشه البته اين ميزان هوايى که داخل رادياتور هست حتما با کارکرد موتور خارج ميشه .
حالا هر بار که ماشين مسفتى را طى مى کنه مقدارى از اين هوا خارج ميشه و فضايى که توسط هوا اشغال شده بود با اب جايگزين ميشه همين خودش باعثميشه سطح اب رادياتور کم بشه و ادم شکش به واشر سر سيلندر اين پروسه تازمانى طول مى کشه تا هوا کاملا خارج بشه و اب جايگزين اون بشه . وقتى هوا کاملا خالى شد ديگه اب کم نميشه حالا ممکنه 7 الى 10 روز طول بکشه و اب کم کنه ولى بعد اين مدت ابى ديگه کم نحواهد شد .
اگه بعد اين مدت اب کم شد اونوقت بايد به نشتى در سيستم يا واشر شک کرد .

hosein002
08-01-2015, 12:12
سلام
محمد جان صحبتتون در در مورد بازوبست سر سيلندر پرايد درسته ولى در پژو اين طور نيست
همون طور که گى دونيد سيستم خنک کننده پژو سيستم تحت فشار و کاملا بسته بر خلاف پرايد که سيستم خنک کنندش يه سيستم باز هست .
در پرايد شما اگه واشر عوض کنيد چون سيستم باز هست هوا ى اون به سرعت خالى ميشه و ميزان اب مقدار خيلى کمى کم ميشه .
ولى در سيستم پژو بعد از تعويض واشر سر سيلندر با توجه حجم بالايى رادياتور اب پژو هواى زيادى
وارد رادياتور و مجارى اب سيلندر بشه حالا با هوا گيرى رادياتور مقدارى از اين هوا خارج ميشه نه همش
اون مقدار هوايي که مونده چون سيستم تحت فشار هست و بسته مقدارى طول مى کشه تا هوا بطور کامل خارج بشه البته اين ميزان هوايى که داخل رادياتور هست حتما با کارکرد موتور خارج ميشه .
حالا هر بار که ماشين مسفتى را طى مى کنه مقدارى از اين هوا خارج ميشه و فضايى که توسط هوا اشغال شده بود با اب جايگزين ميشه همين خودش باعثميشه سطح اب رادياتور کم بشه و ادم شکش به واشر سر سيلندر اين پروسه تازمانى طول مى کشه تا هوا کاملا خارج بشه و اب جايگزين اون بشه . وقتى هوا کاملا خالى شد ديگه اب کم نميشه حالا ممکنه 7 الى 10 روز طول بکشه و اب کم کنه ولى بعد اين مدت ابى ديگه کم نحواهد شد .
اگه بعد اين مدت اب کم شد اونوقت بايد به نشتى در سيستم يا واشر شک کرد .

باسلام
بنده چنرین بار تا حالا واشر سر سیلندر 405 و سمند که موتورشون یکیه رو عوض کردم
وقتی سرسیلندر رو می بستم آب تو رادیاتور می ریختم و یه هوا گیری انجام می دادم موتور رو روشن می کردم یه کم گرم شه دوباره هواگیری می کردم بعد ازاین هیچ کومشون آب کم نکردن

kasra2002
08-01-2015, 13:21
[QUOTE=kasra2002;8511181]نه قربان ترموستات برای باز و بست آب هست اما سنسور یا فشنگی نشانگر و حسگر هستند.

شرمنده دوست عزیز. تازه کاریم دیگه.
توی ماشینای انژکتوری ترموستات پراید کجاست ؟
ممنونم.
اختیار دارید خوشحالیم از فعالیتتون
یک جوینت(لوله لاستیکی) از بالای رادیاتور به موتور وصل شده در محل اتصال دو پیچ وجودداره که زیر اون دو پیچ ترموستات قرار داره

kasra2002
08-01-2015, 13:32
/////////////////////////////////////////////////////////////////.................................///////////////////////////////////////////////////

منظورتون برای باز کردن سیبک از جک استفاده کنم ؟ آره بدم نیست. فردا امتحان میکنم. خیلی خوشم اومد. ارادتمندم مهندس.
ووقتی با جک ماشین رو بالا نگه دارید ممکنه بتونید لقی پیدا کنید

kasra2002
08-01-2015, 13:34
با سلامی دوباره .
آقا من پراید 141 مدل 85 دارم.
چراغ باطری و دستی و کمربند بصورت کمرنگ روشن می مونن. روشن خاموش میشن. وقتی دستی بالاست چراغ دستی پر رنگ روشنه. وقتی دستی پایینه چراغ کمرنگ روشنه و چشمک میزنه.
باطری تازه است. وقتی کمربند ها بسته نیستن جراغ مربوطه پررنپ روشنه اما وقتی کمربندها بسته هستن چراغ مربوطه کمرنگ چشمک میزنه. به خیلی ها نشون دادم.
دیگه نمیدونم چیکار کنم. یک بار پانل نمایشگر رو کلا باز کردم کلا وارسی کردم مشکلی نداشت.
از چی میتونه باشه ؟ آیا برای کسی پیش اومده ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
یه ااتصال کوتاه یا کثیفی در مدار یا پشت کیلومتر دارید

kasra2002
08-01-2015, 13:40
سلام دوستان وقت همگی بخیر .
آقا امروز متوجه شدم فن رادیاتورم کار نمیکنه.
دمای آب وسط بود یه کمی هم داشت رد میشد بالاتر . بچه ها گفتن یک رله ای داره که شاید اون خرابه.
اومدن خونه بازرسی کردم رله رو پیدا کردم تست کردم سالم بود. فن رو هم با مولتی متر تست کردم سالم بود. مستقیم از باتری برقش دادم کار میکرد.
رله عمل نمیکنه . یعنی به سیم پیچ رله برق نمیاد. به سیم پیچ برق میدم عمل میکنه و فن کار میکنه. یعنی یه جورایی از مدار کنترل فرمان به رله نمیاد.
فشنگی رو هم تست کردم سالمه. یعنی درش آوردم نشانگر آمپر اومد پاییین. دوباره زدم سرجاش آمپر دمای آب رفت بالا.
حالا موندم دیگه چیکار کنم.

لطفا راهنمایی کنید. تا حالا واسه کسی پیش اومده ؟
میخام نقشه سیم کشی رو پیدا کنم ببینم سیمهای سیم پیچ رله فن به کجا میرن ؟
اول فیوزش رو چک کنید اگه سالم بود با مولتی متر پایه هی رله رو چک کنید و ببینید دو تا برق فرمان و تغذیه رو داشته باشه

kasra2002
08-01-2015, 13:49
سلام من یک پژو پارس 84 دارم که چند وقت پیش دینامش بکل از کار افتادو مجبور به خرید یه دینام جدید (استام صنعت شدم) اما از روزی که خریدم تا همین امروز وقتی استارت می زنم چزاغ STOP و باطری روشن میمونه، چراغ ها کم نور، برف پاک کن ها خسته، شیشه ها کند بالا پائین میرن اما به محض اینکه یه نیش گاز میدی همه چیز اوکی میشه

امروز بردم پیش یه باطری ساز یه لامپ از سر باطری می گرفت وقتی استارت می زدم اوکی بود اما اونو که برمیداشت دوباره همون حالت بود پرسیدم چیکار منم گفت کاری نمشه کرد و حساس نباش !! گفتم داستان این لامپ چیه گفت این باعث شک میشه چون پراغ های خودت نمیتونن اینکارو کنن

حالا می خواستم بدونم باید چیکار کنم ؟

پیشاپیش ممنونم
فکر می کنم مشکل از یک جای سیستم الکترونیکیه مثل یک مقاومت و یا دایود و آفتامات دینام باشه
به یک متخصص برق و نه برقکار مراجعه کنید

hosein002
08-01-2015, 16:52
باسلام
جنت بخاری پراید زیر اون قسمتی که به پایین منیفیلد هوا وصل میشه دقیقا اون قسمتی که تو عکس مشخص شده قسمت آلو مینیومی زیرش رو با دست چک کردم مثل یه سوراخ یا منفظ پیچ هستش موتور وقتی سرده ازش آب میاد و چکه میندازه ولی تا گرم میشه آب بندی میشه اون منفظ چی هست و چطوری آب بندیش کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2015, 21:10
سلامکم کردن آب بعد تعويض واشر سر سيلندر کاملا طبيعيه و مشکل نداره .
دليلشم و جود هوا داخل سيستم خنک کنندس که به مرور زمان و کارکرد موتور وين هوا تخليه شده در نتيجه اب جاى هوا را مى گيره و سطح اب رادياتور مقدارى کم ميشه .
اين پروسه مى تونه تا 7 ال 10 روز طول بکشه و بعد که هوا کاملا خالى شد ميزان اب ثابت ميشه و تغييرى نمى کنه کاملا طبيعيه و مشکلى نداره خيالتون راحت .
سلام
ممنون از مطرح کردنِ موضوع هوا در سیستم خنک کننده و ارتباطش با کم شدن آب
پس نتیجه میگیریم که اگر بعد از ریختن آب دذر سیستم به هر دلیل (تعمیر موتور - شستن سیستم خنک کننده و غیره ) , آبِ منبع انبساط تا حدی کم شد , ممکنه علتش هوای سیستم باشه
گفتم ممکنه چون شاید سیستم واقعاً نشتی هم داشته باشه .
پس باید ببینیم با افزودن آب رادباتور آیا باز هم کم شدن آب تکرار میشه یا نه تا بتونیم پی ببریم که سیستم ایراد داره یا فقط هوا داره ؟
در ماشین استاندارد حبابهای هوا فقط 2 جا گیر میافته:
1- در رادیاتور (بالای رادیاتور چون هوا سبکتر از آب هست و همیشه بالا گیر میافته . ) . این حبابها ظرف چند دقیقه و با حرکت ماشین و داغ شدنِ آب و هوای داخل رادیات , از لوله ای که از بالای رادیاتور به منبع انبساط وصل هست میره به منبع انبساط
2- منبع هم بالاتر از رادیاتور هست و هوا خودش از اون شیلنگِ باریک که معمولاً به اندازه ی یک انگشت ضخامت داره میره به منبع انبساط و اونجا دیگه کاملاً گیر میافته و راه فرار و باز؟شت به سیستم رو نداره چون همیشه نصف منبع آب و نصفش هوا هست و هوا روی آب قرار میگیره

بهترین مثال برای این سیستم استاندار , ماتیز هست
همین ماتیز فینگیلی , سیستم خنک کننده اش کاملاً استاندارد هست و رادیاتش اصلاً درب نداره !!! چون احتیاجی هم بهش نداره

شما درب رایاتور میبینین ؟ اصلاً خود رادیاتور رو میبینید ؟
:20:
منبع انبساط هم حدود 20 سانت بالاتر از موتور و رادیاتور هست تا حبابها راحت بره اونجا ( یا با جاذبه یا با فشار واترپمپ )

با روشن کردن و گاز دادن و فشار واترپمپ , ظرفِ چند دقیقه تمام حبابها یا از راه موتور مستقیماً میره به منبع انبساط میره و از لوله ی بالای منبع با آبِ داغ میریزه توی منبع و اونجا از آب جدا میشه و دیگه هم نمیتونه وارد سیستم بشه . یا از رادیاتور توسط شیلنگ باریک میره به منبع
اگر آب سیستمش خالی بشه و بخواد دوباره پر بشه , فقط کافیه با موتور سرد , درب منبع انبساط رو باز کنین و آب بریزین و استارت بزنین بدون گاز دادن تا واترپمپ تا حد زیادی هوا رو خارج کنه و منبع تا حدِ بین خطِ hot و cold بالا بیاد
بعدش درب منبع انبساط رو محکم ببندین و راحت رانندگی کنین
حبابهای هوا بعد از چند دقیقه کلاً میره توی منبع انبساط و آب منبع هم اندکی کم میشه همونطور که شما گفتین و کار تموم میشه
بعدش اگر دیدیم با موتور گرم , آب در منبع زیر خط hot/max هست , وقتی موتور سرد شد اندکی آب رادیاتور به سیستم اضافه میکنیم
به همین سادگی و بدون دنگ و فنگِ هواگیری
اما اگر بعدش باز هم سیستم آب کم میکنه , دیگه باید دنبال علت گشت که یک یا چند چیز میتونه باشه که قبلاً بارها در مورد مطلب نوشته شده

kasra2002
09-01-2015, 12:15
باسلام
جنت بخاری پراید زیر اون قسمتی که به پایین منیفیلد هوا وصل میشه دقیقا اون قسمتی که تو عکس مشخص شده قسمت آلو مینیومی زیرش رو با دست چک کردم مثل یه سوراخ یا منفظ پیچ هستش موتور وقتی سرده ازش آب میاد و چکه میندازه ولی تا گرم میشه آب بندی میشه اون منفظ چی هست و چطوری آب بندیش کنم
کاش می تونستید با یه آینه کوچک اون زیر رو ببینید و یا عکس بگیریدولی احتمال این هست که از خود جوینت نشتی داشته باشه و از ون قسمت چکه م یکنه
با چال سرویس هم م یتونید راحت پیدا کنید

SAMI EB
09-01-2015, 15:24
سلام
ممنون از مطرح کردنِ موضوع هوا در سیستم خنک کننده و ارتباطش با کم شدن آب
پس نتیجه میگیریم که اگر بعد از ریختن آب دذر سیستم به هر دلیل (تعمیر موتور - شستن سیستم خنک کننده و غیره ) , آبِ منبع انبساط تا حدی کم شد , ممکنه علتش هوای سیستم باشه
گفتم ممکنه چون شاید سیستم واقعاً نشتی هم داشته باشه .
پس باید ببینیم با افزودن آب رادباتور آیا باز هم کم شدن آب تکرار میشه یا نه تا بتونیم پی ببریم که سیستم ایراد داره یا فقط هوا داره ؟
در ماشین استاندارد حبابهای هوا فقط 2 جا گیر میافته:
1- در رادیاتور (بالای رادیاتور چون هوا سبکتر از آب هست و همیشه بالا گیر میافته . ) . این حبابها ظرف چند دقیقه و با حرکت ماشین و داغ شدنِ آب و هوای داخل رادیات , از لوله ای که از بالای رادیاتور به منبع انبساط وصل هست میره به منبع انبساط
2- منبع هم بالاتر از رادیاتور هست و هوا خودش از اون شیلنگِ باریک که معمولاً به اندازه ی یک انگشت ضخامت داره میره به منبع انبساط و اونجا دیگه کاملاً گیر میافته و راه فرار و باز؟شت به سیستم رو نداره چون همیشه نصف منبع آب و نصفش هوا هست و هوا روی آب قرار میگیره

بهترین مثال برای این سیستم استاندار , ماتیز هست
همین ماتیز فینگیلی , سیستم خنک کننده اش کاملاً استاندارد هست و رادیاتش اصلاً درب نداره !!! چون احتیاجی هم بهش نداره

شما درب رایاتور میبینین ؟ اصلاً خود رادیاتور رو میبینید ؟
:20:
منبع انبساط هم حدود 20 سانت بالاتر از موتور و رادیاتور هست تا حبابها راحت بره اونجا ( یا با جاذبه یا با فشار واترپمپ )

با روشن کردن و گاز دادن و فشار واترپمپ , ظرفِ چند دقیقه تمام حبابها یا از راه موتور مستقیماً میره به منبع انبساط میره و از لوله ی بالای منبع با آبِ داغ میریزه توی منبع و اونجا از آب جدا میشه و دیگه هم نمیتونه وارد سیستم بشه . یا از رادیاتور توسط شیلنگ باریک میره به منبع
اگر آب سیستمش خالی بشه و بخواد دوباره پر بشه , فقط کافیه با موتور سرد , درب منبع انبساط رو باز کنین و آب بریزین و استارت بزنین بدون گاز دادن تا واترپمپ تا حد زیادی هوا رو خارج کنه و منبع تا حدِ بین خطِ hot و cold بالا بیاد
بعدش درب منبع انبساط رو محکم ببندین و راحت رانندگی کنین
حبابهای هوا بعد از چند دقیقه کلاً میره توی منبع انبساط و آب منبع هم اندکی کم میشه همونطور که شما گفتین و کار تموم میشه
بعدش اگر دیدیم با موتور گرم , آب در منبع زیر خط hot/max هست , وقتی موتور سرد شد اندکی آب رادیاتور به سیستم اضافه میکنیم
به همین سادگی و بدون دنگ و فنگِ هواگیری
اما اگر بعدش باز هم سیستم آب کم میکنه , دیگه باید دنبال علت گشت که یک یا چند چیز میتونه باشه که قبلاً بارها در مورد مطلب نوشته شده
سلام
محمد جان . ممنون از توضيحات دقيقتون
بله بايد عرض کنم که همون طورم که فرموديد کم کردن اب بعد تعويض واشر يا آب رادياتور در طى چند روز کاملا عاديه
ولى خوب اين هواى محبوس شده در رادياتور در ماشين هايي که دارى منبع انبساط هست زود و در ماشين هايى که بدون منبع ونبساط هست دير تر تخليه ميشه . الان در پرايد همون طور که خودتون اشاره کرديد به دليل وجود منبع انبساط (قمقمه اب) اين هوا زود تر تخليه شده .
مورد بعد اينکه از کجا بفهميم که ديگه هوايي داخل رادياتور نيست . خب اگه هوا داخل رادياتور نباشه اول اينکه مي ميزان کم شدن اب ديگه ثابت ميمونه و ديگه کم نميشه و دوم اينکه با باز کردن درب رادياتور موقع صداى بودن موتور هيچ صداى اضافى مثل خارج شدن هوا ( فس) از درب رادياتور خارج نميشه .
مورد بعد روش هاى غلط هوا گيرى رادياتور هست که بعضا باعث ميشه دوباره اب کم بشه .
يکى از روش هاى غلط اينه که با گرم شدن موتور و باز شدن ترموستات درب رادياتور را و پيچ هوا گيرى را باز مى کنند و شروع به اب ريختن درون رادياتور مى کنند اين روش خودش باعث هوا گرفتن رادياتور مى شود .
ايشالا سر فرصت روش هوا گيري بهينه ى پژو را با تصوير خواهم گفت .

Ali_softcenter
09-01-2015, 21:19
سلام

دوستان این قضیه معاینه فنی خودروها که در خبرها اومده چیه؟؟؟
پراید من اسفند 91 هست باید معاینه فنی انجام بدم؟؟؟

kasra2002
10-01-2015, 11:24
سلام

دوستان این قضیه معاینه فنی خودروها که در خبرها اومده چیه؟؟؟
پراید من اسفند 91 هست باید معاینه فنی انجام بدم؟؟؟
از خبر جدید اطلاع ندارم ولی دوست عزیز تمام خودرو ها که تا چند سال پیش با عمر بلای 3 سال و از پارسال عمر بالای 5 سال داشته باشند باید سالی یکبار و در برخی مواقع هر شش ماه یکبار به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و برچسب معاینه فنی رو به شیشه بچسبونند
در غیر اینصورت پلیس بخصوص پلیس راه جریمه می کنه
در شهر همم اگه به هر دلیل پلیس شمارو متوقف کنه نداشتن معاینه فنی که در برخی شهر ها کارت و در برخی دیگه برچسب هست جریمه داره

یک هزینه می گیرند و چند ساعت معطلی
ظاهر خودرو و شیشه سالم
نداشتن سیستم پخش صدای خاص و در برخی مواقع شیشه دودی
تست تمامی چراغ ها
تست کمک فنر و ترمز و تست آلایندگی

Ali_softcenter
10-01-2015, 15:50
از خبر جدید اطلاع ندارم ولی دوست عزیز تمام خودرو ها که تا چند سال پیش با عمر بلای 3 سال و از پارسال عمر بالای 5 سال داشته باشند باید سالی یکبار و در برخی مواقع هر شش ماه یکبار به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و برچسب معاینه فنی رو به شیشه بچسبونند
در غیر اینصورت پلیس بخصوص پلیس راه جریمه می کنه
در شهر همم اگه به هر دلیل پلیس شمارو متوقف کنه نداشتن معاینه فنی که در برخی شهر ها کارت و در برخی دیگه برچسب هست جریمه داره

یک هزینه می گیرند و چند ساعت معطلی
ظاهر خودرو و شیشه سالم
نداشتن سیستم پخش صدای خاص و در برخی مواقع شیشه دودی
تست تمامی چراغ ها
تست کمک فنر و ترمز و تست آلایندگی

ممنون در خبر جدیدی که من خوندم نوشته خودرو های با عمر 10 یا زیر ده سال ( یعنی حتی اگه شما 2 سال هم باشه ماشین رو صفر خریده باشی!؟؟؟؟؟؟؟ ) باید هر 6 ماه و خودرو های بالا ی ده سال هم باید هر 3 ماه به معاینه فنی مراجعه کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%D9%86%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D8%AC%D 8%AF%D9%88%D9%84

حالا باید از کجا دقیقش رو پرسید؟؟؟
پلیس +10؟

kasra2002
11-01-2015, 11:04
ممنون در خبر جدیدی که من خوندم نوشته خودرو های با عمر 10 یا زیر ده سال ( یعنی حتی اگه شما 2 سال هم باشه ماشین رو صفر خریده باشی!؟؟؟؟؟؟؟ ) باید هر 6 ماه و خودرو های بالا ی ده سال هم باید هر 3 ماه به معاینه فنی مراجعه کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%D9%86%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D8%AC%D 8%AF%D9%88%D9%84

حالا باید از کجا دقیقش رو پرسید؟؟؟
پلیس +10؟
بهترین محل خود مرکز معاینه فنیه
البته شما ماشین صفر کیلومتر رو هم ببرید براتون معاینه می کنند ولی دردسری نداره و تا اونجا که یادمه قانونش از بالای 3 سال به بالای 5 سال تغییر کرد

saeid.saeid20
11-01-2015, 23:28
اطلاعاتی درباره ی شمع ماشین
بدرد من خورد گفتم شاید به کار شما هم بیاد

چطور با بررسی وضعیت شمع به وضعیت موتور پی ببریم؟
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_1369_2006
12-01-2015, 01:47
با سلام خدمت همه دوستان
من نیاز به یک سری راهنمایی دارم در مورد ی ماشین قدیمی
لطفا تو هر قسمتش اطلاعاتی داشتید بهم بگید

تویوتا کرونا مدل 1981
فول دنده اتوماتیک و همه چیزش برقی
معروف یه تویتا عراقی

سوالات
1.مصرف این ماشین چقدر باید باشه؟
2.گریبکسش چه نوع روغنی باید ریخته بشه و کلا چند لیتر نیاز داره؟
3.وقتی ماشین سرده مخصوصا تو زمستون حدودا باید 5 کیلومتر بره تا شروع به تعویض دنده کنه مشکل کجاس؟
3.1. بعضی وقتام تو هین حرکت همون اول صبح بدون هیچ تقه و یا صدایی انگار درگیری قطع شده و گاز میخوره و حرکت نمیکنه مشکل از چیه؟
4.بعد از گرم شدن که و به حالت عادی رسیدن و خوب کار کردن تو سرعتای 110 به بالا زیاد تعویض دنده داره هی میره تو 3 گازو که ول میکنی بر میگرده 4 یعنی تا دورموتور از 3 میخواد رد بشه معکوس میده اگر یواش یواش بره بالا نه اماخیلی حساس شده زیاد جا بجا میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

لطفا راهنماییم کنید هر کسی ی چیزی داره میگه نمیدونم چکار کنم

ali_1369_2006
12-01-2015, 01:49
با سلام خدمت همه دوستان

تویوتا کرونا مدل 1981
معروف یه تویتا عراقی

سوالات
3.وقتی ماشین سرده مخصوصا تو زمستون حدودا باید 5 کیلومتر بره تا شروع به تعویض دنده کنه مشکل کجاس؟
3.1. بعضی وقتام تو هین حرکت همون اول صبح بدون هیچ تقه و یا صدایی انگار درگیری قطع شده و گاز میخوره و حرکت نمیکنه مشکل از چیه؟
4.بعد از گرم شدن که و به حالت عادی رسیدن و خوب کار کردن تو سرعتای 110 به بالا زیاد تعویض دنده داره هی میره تو 3 گازو که ول میکنی بر میگرده 4 یعنی تا دورموتور از 3 میخواد رد بشه معکوس میده اگر یواش یواش بره بالا نه اما خیلی حساس شده زیاد جا بجا میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

shiraz522
12-01-2015, 11:24
سلام

نور چراغ های جلو خیلی کم شده و بردم نشون دادم ، یارو گفت 50 تومن میگیرم ماتی رو برطرف و براقش میکنم !!!

2 تا نکته اینجا هست :
1- مگه کاسه چراغ ها پرسی نیستن ؟؟ اگه باز بشن و دوباره ببندن که بازم گرد و خاک و غیره نفوذ میکنه...
2- خودم میتونم باز کنم و مشکل رو برطرف کنم ؟؟ (اگه جواب مثبت هست ، لطفا راهنمایی بفرمایید)

پ.ن : ماشین پارس مدل 88

kasra2002
12-01-2015, 12:22
با سلام خدمت همه دوستان

تویوتا کرونا مدل 1981
معروف یه تویتا عراقی

سوالات
4.بعد از گرم شدن که و به حالت عادی رسیدن و خوب کار کردن تو سرعتای 110 به بالا زیاد تعویض دنده داره هی میره تو 3 گازو که ول میکنی بر میگرده 4 یعنی تا دورموتور از 3 میخواد رد بشه معکوس میده اگر یواش یواش بره بالا نه اما خیلی حساس شده زیاد جا بجا میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

دوست گرامی
طبق تجربه ای که با این نوع سیستم ها دارم
مدل روغن رو روی گیرباکس مخصوصن روی درب گیج می تونید ببینید که معمولن دکست رون 3 هست
دقت کنید برخی از تعمیر کار ها این نکته رو نمی دونند و فکر می کنند این روغن شل هست و بده و بجای اون از روغن هایدرولیک سفت استفاده می کنند که تمام مشکلای شمارو می تونه همین روغن برطرف کنه
برای کرونا 4 سیلندر کاربراتوری با اون سن 12 تا 14 لیتر در هر 100 کیلومتر کارکردترکیبی فکر می کنم منطقی باشه
این مشکل به اصطلاح دنده پروندن هست که قبل از هر چیز به دست تعمیرکار نسپرید چون باز کردن این ها تا خرابی شدید نباشه اصلن خوب نیست
اول روغن و سطح اون و کیفیتش رو چک کنید و اینکه روغن رو باید عوض کنید
دو اینکه هواکش های خنک کننده گیرباکس تمیز باشند
سه اینکه اگر لوله رابط از گیرباکس به رادیاتور رفته حتمن چک کنید که سالم باشه دمای گیرباکس رو تنظیم می کنه
چهار اینکه معمولن در اون سری یک سیم از پدال گاز برای تنظیم میزان گاز و معکوس (شیفت) وجود داره که اگه به نسبت کاربراتور و سیم گاز تنظیم نباشه در تعویض دنده بخصوص موقع سرد بودن ماشین تاثیر زیادی داره ( خیلی از مردم نمی دونند و موقع تنظیم کاربرتور تنظیم اون رو به هم می زنند
پنج اینکه از ماشینتون و سیستم های الکترونیکیش برامون بگید و اگر می تونید عکس هم بذارید تا ببینیم اون سری ماشین ها سیستم های عجیب و جالب داشتند نسبت به مدل خودشون

kasra2002
12-01-2015, 12:31
سلام

نور چراغ های جلو خیلی کم شده و بردم نشون دادم ، یارو گفت 50 تومن میگیرم ماتی رو برطرف و براقش میکنم !!!

2 تا نکته اینجا هست :
1- مگه کاسه چراغ ها پرسی نیستن ؟؟ اگه باز بشن و دوباره ببندن که بازم گرد و خاک و غیره نفوذ میکنه...
2- خودم میتونم باز کنم و مشکل رو برطرف کنم ؟؟ (اگه جواب مثبت هست ، لطفا راهنمایی بفرمایید)

پ.ن : ماشین پارس مدل 88

دوست عزیز پرسی هستند ولی قبل باز کردن می باشند اما
قسمت پشتر رو که کروملعاب هست رو براق می کنند اما قسمت جلویی که پلاستیک هست رو نمی تونند مثل اولش کنند
این کار برای 405 که شیشهی هست بهتر جواب می ده
بعد دورش رو با ماستیک سیل می کنند که جواب گو هست اما
اول مقایسه کنید که یک جفت چراغ نو چنده که بخواید نو کنید و کهنه ها رو نگه دارید که کسی نگه خدای ناکرده ضربه خورده
خودتان می تونید باز کنید ولی دوتا نکته
یکی اینکه با احتیاط که تلق آفتاب خورده ممکنه بشکنه در زمان کاتر زدن درز
2 اینکه اگه آب به درون چراغ نفوذ کرده و پشت اون زنگ زده باشه می شه تمیزش کرد ولی آبکاری الکترولز می خواد
بعد اینکه معمولن پرشیا تلق شفاف روی اون کدر می شه در اثر آفتاب که مثل روز اولش نمیشه
در آخر اینکه لامپ ها رو باز کنیدو چک کنید که لامپ کهنه تیره و کم نور می شه ، فیش هاش مخصوصن فیش اتصال بدنه خاکی و کثیف می شه و باعث کم نوری میشه
با یک لامپ معمولی مثل اسرام با وات بالا ( یک مدلش کمی رنگی هست که بطور نامحسوس نور بهتی داره ) عوض کنید
اگر از نور بالا کم استفاده کردید جای اون ها رو با هم عوض کنید تا ببینید تاثیرش چقدره
پ.ن: جای مطمئن ببرید اگه می خواید این کار رو انجام بدید
شما از کجا پرسیدید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-01-2015, 15:31
سلام
2 تا نکته اینجا هست :
2- خودم میتونم باز کنم و مشکل رو برطرف کنم ؟؟ (اگه جواب مثبت هست ، لطفا راهنمایی بفرمایید)پ.ن : ماشین پارس مدل 88سلام
مطلب شماره ی 108 در این صفحه رو هم بخونید . شاید به دردتون بخوره

shiraz522
12-01-2015, 16:47
دوست عزیز پرسی هستند ولی قبل باز کردن می باشند اما
قسمت پشتر رو که کروملعاب هست رو براق می کنند اما قسمت جلویی که پلاستیک هست رو نمی تونند مثل اولش کنند
این کار برای 405 که شیشهی هست بهتر جواب می ده
بعد دورش رو با ماستیک سیل می کنند که جواب گو هست اما
اول مقایسه کنید که یک جفت چراغ نو چنده که بخواید نو کنید و کهنه ها رو نگه دارید که کسی نگه خدای ناکرده ضربه خورده
خودتان می تونید باز کنید ولی دوتا نکته
یکی اینکه با احتیاط که تلق آفتاب خورده ممکنه بشکنه در زمان کاتر زدن درز
2 اینکه اگه آب به درون چراغ نفوذ کرده و پشت اون زنگ زده باشه می شه تمیزش کرد ولی آبکاری الکترولز می خواد
بعد اینکه معمولن پرشیا تلق شفاف روی اون کدر می شه در اثر آفتاب که مثل روز اولش نمیشه
در آخر اینکه لامپ ها رو باز کنیدو چک کنید که لامپ کهنه تیره و کم نور می شه ، فیش هاش مخصوصن فیش اتصال بدنه خاکی و کثیف می شه و باعث کم نوری میشه
با یک لامپ معمولی مثل اسرام با وات بالا ( یک مدلش کمی رنگی هست که بطور نامحسوس نور بهتی داره ) عوض کنید
اگر از نور بالا کم استفاده کردید جای اون ها رو با هم عوض کنید تا ببینید تاثیرش چقدره
پ.ن: جای مطمئن ببرید اگه می خواید این کار رو انجام بدید
شما از کجا پرسیدید؟

شیراز !
ابتدای دروازه قرآن

kasra2002
12-01-2015, 17:48
شیراز !
ابتدای دروازه قرآن
اگر با دقت و حوصله فراوان پست 108 جناب آسمانی رو دنبال کنید ممکنه از اون خرج راحت بشید بسیار مفیده

mps123
13-01-2015, 13:05
سلام.
یه چندتا سوال دارم راجع به پژو پارس سال داشبورد جدید: که با سیستم داشبورد جدیدش چجوری کار کنیم چون یه سری اطلاعات توی دفترچه برای داشبورد جدید ننوشته.
1-تریقه تنظیم ساعت:چون تو دفتره نوشته ok رو بزنید بعد وارد منو 4 شوید و بعد با کلید r1 p1 انتخاب کنید و با دکمه c به صفحه اصل برید این تنظیمات هم برای بقیه تنظیمات به کار میره ولی مشکل اینجاس که تو دفترچه ننوشته این دکمه ها کجاس و فقط برای داشبورد قدیمیارو نوشته و رو داشبورد جدیدا اصلا همچین کلیدایی وجود نداره.
الان بخوایم ساعت و زبان و ....... این چیزارو تنظیم کنیم چیکارش کنیم؟
2-یکیم مشکل این رمزشه تو دفترچه نوشته چجوری رمزو عوض کنیم و نوشته هروقت برق قطع بشه برای وصل مجدد رمز میخواد خب من رمزشو تونستم عوض کنم ولی خب وقتی ماشینو خاموش میکنم به راحتی استارت میزنه پس این رمزه کاربردش چیه و چجوری فعال میشه؟
ممنون میشم به این دوتا سوال پاسخ بدین

mps123
13-01-2015, 14:58
لطفا یکم سریعتر پاسخ بدین

mps123
13-01-2015, 17:05
کسی بلد نیست؟؟؟؟؟

mps123
13-01-2015, 18:51
چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

mps123
13-01-2015, 22:06
جواب نمیدین حداقل یه سایت بگین که توش جواب بدن

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-01-2015, 22:22
جواب نمیدین حداقل یه سایت بگین که توش جواب بدن
سلام
این تاپیک خیلی بیننده داره و دوستانی هم که فرصت کنند بیان توی نت اگه مطلبتون رو بخونند و جواب رو بدونند , دریغی در پاسخگوئی ندارند
یا کسی نمیدونه یا کسانی که جواب رو میدونند هنوز مطلبتون رو نخوندند
نظر بنده اینه که با یک تلفن به نمایندگی جواب همه ی سوالاتتون رو میگیرین

mps123
13-01-2015, 23:20
ایرانخودرو اگه شعور داشت تو دفترچه راهنماش مینوشت.
حالا اگه کسی داره بگه ممنون میشم

mps123
14-01-2015, 14:18
ده سال بعد......
هنوز کسی پیام منو ندیده؟الان اگه تو جزیره ناشناخته هم بوودین باید به دستتون میرسید
یکی جواب بده

Life24
14-01-2015, 14:44
سلام
شستشو موتور با آب فکر نمیکنمی به درد بخوره و مشکل بجود بیاره
این اسپری هایی شستشو موتور چطورن؟ به درد بخورن؟

mps123
14-01-2015, 14:49
سلام.
یه چندتا سوال دارم راجع به پژو پارس سال داشبورد جدید: که با سیستم داشبورد جدیدش چجوری کار کنیم چون یه سری اطلاعات توی دفترچه برای داشبورد جدید ننوشته.
1-تریقه تنظیم ساعت:چون تو دفتره نوشته ok رو بزنید بعد وارد منو 4 شوید و بعد با کلید r1 p1 انتخاب کنید و با دکمه c به صفحه اصل برید این تنظیمات هم برای بقیه تنظیمات به کار میره ولی مشکل اینجاس که تو دفترچه ننوشته این دکمه ها کجاس و فقط برای داشبورد قدیمیارو نوشته و رو داشبورد جدیدا اصلا همچین کلیدایی وجود نداره.
2-یکیم مشکل این رمزشه تو دفترچه نوشته چجوری رمزو عوض کنیم و نوشته هروقت برق قطع بشه برای وصل مجدد رمز میخواد خب من رمزشو تونستم عوض کنم ولی خب وقتی ماشینو خاموش میکنم به راحتی استارت میزنه پس این رمزه کاربردش چیه و چجوری فعال میشه؟

kasra2002
14-01-2015, 15:03
سلام.
دوست عزیز من پاسخ داده بودم و نمی دونم چرا پاک شده احتمالن اینترنتم مشکل پید کرده و نرسیده به دستتون
اینکه مدل ماشینتون چیه و یعنی مالتی پلکس هست یا نه و چه مدل کامپیوتری داره و اگه م یتونید عکسی از اون بذارید تا دوستان بهتر بتونند کمک کنند
متاسفانه این مشکل ها در کارخانه های ما فراوونه
من به محض اینکه بتونم مدل شو پیدا کنم براتون می فرستم
می تونید به نمایندگی مجهز مراجعه کرده و بپرسید بعضی وقتا یه دفترچه کوچک در قسمت انتظار می ذارند که درونش نوشته
(برای پراید همچین کاتالوگی موجوده)
صبور باشید
ممنون

mps123
14-01-2015, 15:12
مگه بنزه که عکس بزارم؟
همین پژو پارسا دیگه منتها داشبورد جدیدش همین عکسش هم تو اینترنت با یه سرچ پیدا میشه

kasra2002
14-01-2015, 15:18
سلام.
دوست گرامی
بهترین و کم حجم برای دانلود چیزی که داشتم این بود ببینید بدردتون می خوره این دیگه همه مدل هاش رو داره و نوشته ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .pdf.html)

مدل های بسیاری رو در این نوشته می بینید که کارشون حساب نداره تازه برای شما ممکنه یکی دیگه باشه که هنوز در این هم نیست

iranch
14-01-2015, 15:19
مگه بنزه که عکس بزارم؟
همین پژو پارسا دیگه منتها داشبورد جدیدش همین عکسش هم تو اینترنت با یه سرچ پیدا میشه

شما میخواهی پاسخ کامل بگیری. بعد حوصله نداری یک عکس بگیری؟ طلب کار هم هستی؟

mps123
14-01-2015, 17:43
شما میخواهی پاسخ کامل بگیری. بعد حوصله نداری یک عکس بگیری؟ طلب کار هم هستی؟

اولا که به جای حاضر جوابی در برخورد حاضر جواب باشین تو پاسخ افتاد؟به شماربطی نداره بچه جون.
دوما این فایلی که دادین خرابه دانلود نمیشه آقای کسری

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-01-2015, 18:47
سلامشستشو موتور با آب فکر نمیکنمی به درد بخوره و مشکل بجود بیارهاین اسپری هایی شستشو موتور چطورن؟ به درد بخورن؟سلام اگر سیم منفی باتری برداشته بشه و قسمتهای برقی و ورودیِ هوای موتور و محل گیج روغن پوشیده بشه , میشه با آب گرمِ ( ترجیحاً بافشار) و ماده ی پاک کننده , موتور رو شست
چند سایت برای آموزش تصویری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] way wash car engine you tube

Life24
14-01-2015, 18:57
سلام اگر سیم منفی باتری برداشته بشه و قسمتهای برقی و ورودیِ هوای موتور و محل گیج روغن پوشیده بشه , میشه با آب گرمِ ( ترجیحاً بافشار) و ماده ی پاک کننده , موتور رو شست
چند سایت برای آموزش تصویری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] way wash car engine you tube

ممنون ازت
این اسپری ها چطور ی هست؟ به درد بخوره؟

vafamesgaran
15-01-2015, 12:16
با سلام و خسته نباشید
:n16:

اقا من ی 1سالی هست که پراید کاربراتوری سال 81 دارم
مشکل من اینه که توی حرکت یهو احساس میکنی ماشین کم میاره و دور موتور میاد پایین تا خاموش بشه
میزنی کنار بعد چند تا گاز خفن دور موتور رو 4 هزار ی دود وحشتناک سیاه از اگزوزش میاد بیرون
:n19:
و دو باره به حالت نرمال ماشین میرسه اگرم گاز ندی خاموش میشه بعد از اونم سخت روشن میشه
هر از چند گاهی اینجوری میشه
لطفا کمک کنید کلافه شدم
:n34:
هر تعمیرگاهیم بردم کاربراتو تمیز کرده ولی بازم مشکل حل نشده

mps123
15-01-2015, 13:50
سلام.

fokahi110
15-01-2015, 15:22
سلام به دوستان عزیز فیلتر بنزین برا پراید چه مارکی خوبه بخرم و قیمتش درچه حدود هست در ضمن یه شیلنک کوچولو از اونجایی که روغن موتور تعویض میکنی یه خورده پایینتر کمی روغن پس میده نتونستم عکس پیدا کنم بزارم اون شیلنگ چیه که عوضش کنم مرسی.؟:n01::n16:

neopersia
15-01-2015, 15:36
با سلام و خسته نباشید

مشکل من اینه که توی حرکت یهو احساس میکنی ماشین کم میاره و دور موتور میاد پایین تا خاموش بشه
میزنی کنار بعد چند تا گاز خفن دور موتور رو 4 هزار ی دود وحشتناک سیاه از اگزوزش میاد بیرون
و دو باره به حالت نرمال ماشین میرسه اگرم گاز ندی خاموش میشه بعد از اونم سخت روشن میشه
لطفا کمک کنید کلافه شدم

به نظر من سوخت زیاد وارد کاربرات میشه و ماشین خفه میکنه. واسه همین هم وقتی گار میدی دود میکنه و سوخت موجود رو میسوزونه و درست میشه. سخت روشن شدن هم به همین دلیل میتونه باشه.
باید کاربرات تنظیم بشه. پیش کسی هم ببرید که کارش رو بلد باشه. طبق تجربه شخصی من با ماشینهای کاربراتی، خیلی ها ادعای وارد بودن میکنن اما اکثرشون فوقش کاربرات رو تمیز میکنن و دوباره میبندن، اما بلد نیستن درست تنظیمش کنن!

mps123
15-01-2015, 15:43
سلام.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2015, 16:30
ممنون ازتاین اسپری ها چطور ی هست؟ به درد بخوره؟سلام
خودم امتحان نکردم. گمان هم نکنم ارزش خریدن داشته باشه
توی نت هم به انگلیسی گشتم چیز زیادی نبود .
ظاهراً کارائی زیادی نداری
موتور اگر خیلی کثیف باشه (گل و لای و روغن و قیر و غیره ) , بهتره با یک برس زبر ترجیحاً فلزی , تماس گل و لای کنده بشه ,
بعدش با محلول آب گرم و مایع پاک کننده شسته بشه
بعضیها هم اول با گازوئیل و برس میشورن بعدش با آب گرم و مایع پاک کننده

fokahi110
15-01-2015, 16:55
سلام به دوستان عزیز فیلتر بنزین برا پراید چه مارکی خوبه بخرم و قیمتش درچه حدود هست در ضمن یه شیلنک کوچولو از اونجایی که روغن موتور تعویض میکنی یه خورده پایینتر کمی روغن پس میده نتونستم عکس پیدا کنم بزارم اون شیلنگ چیه که عوضش کنم مرسی.؟:n01::n16:

یکی جواب منم بده مرسی

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2015, 19:40
سلام به دوستان عزیز فیلتر بنزین برا پراید چه مارکی خوبه بخرم و قیمتش درچه حدود هست در ضمن یه شیلنک کوچولو از اونجایی که روغن موتور تعویض میکنی یه خورده پایینتر کمی روغن پس میده نتونستم عکس پیدا کنم بزارم اون شیلنگ چیه که عوضش کنم مرسی.؟:n01::n16:سلام
هر فیلتری شبیه فیلتر ماشینتونه بهش میخوره فقط کافیه لوله هاش یک سایز باشه . پس مجبور نیستین آشغال نمایندگیهای ایرانی رو بخرین
اون لوله هم فکر کنم منظورتون لوله ی سیستم pcv باشه که بخارهای روغن و سوخت رو از اتاقک میل لنگ میبره برای منیفولد هوا تا بسوزه و مصرف بشه
قبلا توضیح مفصل نوشتم در موردش و سوپاپش (در بعضی ماشینها )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] system engine&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch
اگر روغن بی کیفیت باشه و زیاد بخار بشه یا موتور خسته باشه و رینگها و پیستونها و سیلندرها سائیده شده باشه , بخار خیلی زیاد میاد توی این شیلنگ و چرب میشه

HADI ONLY
15-01-2015, 21:05
سلام
من ماشین پژو پارس دوگانه سوز کارخانه دارم که الان حدودا 75 هزار تا کارکرده است . می خوام باهاش برم مسافرت . حالا قبلش به نظر شما چه قطعاتی رو که احتمال خرابی دارند (به دلیل اصطکاک و ...) ، عوض کنم ؟ مثلا وایرها و کلاچ و ... . میشه لطف بفرمایید و راهنمایی کنید ؟

با تشکر.

mr_khodaei2008
15-01-2015, 21:20
1- ایا صافی بنزین در مصرف بنزین تاثیر داره ؟ کثیف باشه زیاد بشه مصرف

2- ماشینم پراید 132 هست قبلا یک باک میزدم 500 تا میبردم ولی 3 ماهی هست یک باک 400 بیتشر نمیبردم .مسیر و ظرفیت ماشین و همه چی مث قبل هست . فیلتر هوامو زود عوض میکنم باد لاستیکا تنظیم میکنم و ماشین هم هیچ عیبی ظاهرا نداره ولی نمیدونم چرا 500 کیلومتر بردش شده 400 تا و یعنی داره زیاد مصرف میکنه

دوستان مشکل چی هست ؟ یبار هم برام دیاگ زد گفت مصرفش خوبه و عددهاش نرماله . ولی چرا 100 کیلومتر کاهش دارم

hamidR15
15-01-2015, 21:39
اولا که به جای حاضر جوابی در برخورد حاضر جواب باشین تو پاسخ افتاد؟به شماربطی نداره بچه جون.

سلام
دوست عزیز،لحن صحبت کردن شما اصلا صحیح نیست.در مورد سوالتون هم حتما کسی بلد نیست.باید صبر نمائید تا اگر کسی از دوستان با این مورد آشنائی دارند تشریف بیاورند و پاسختون رو بدهند.دلیل نداره شما اینگونه برخورد نمائید؟لطفا رعایت نمائید.
ضمنا سوالتون رو هم اینقدر تکرار نفرمائید.

alireza99.99
15-01-2015, 21:45
دوستان ماشین بنده(پراید) هفته پیش یکدفعه دیدم ماشین جوش اورد و از زیر کاپوت بخار آب زد بیرون.بردم میکانیکی و رادیاتور و ترموستاتش رو عوض کردم.چون مکانکی میگفت احتمالا به خاطر اینکه یا فنت کار نکرده یا اینکه ترموستاتت عمل نکرده ماشین جوش اورده و زده رادیاتور رو ترکونده.بعد از عوض کردن درست شده بود و وقت عقربه میرسد وسط، فن شروع بع کار میکرد.
از اون روز یک بار دیگه سوار شدم که یک دو ساعت ماشین کار کرد و مشکلی نبود
تا امروز عقربه تا نزدیکهای محل قرمز بالا میرفت و بعد فن کار میکرد و تا پایین میاورد(یک مقدار پایین تر از وسط).بعد از اینکه رسید خونه و ماشین خنک شد در رادیاتور رو باز کردم دیدم آب نداره و یه لیتر آب ریختم توش در حالی که قمقمه پر بود و باید از اون آب میرفت توی رایاتور؟!!!
بنظرتون مشکل از چیه؟درب رادیاتور....برای رادیاتور قبلیه تازه درب گرفته بودم...

safnan
15-01-2015, 23:32
اول فیوزش رو چک کنید اگه سالم بود با مولتی متر پایه هی رله رو چک کنید و ببینید دو تا برق فرمان و تغذیه رو داشته باشه

سلام

آقا چک کردم . به سیم پیچ رله برق نمیاد. کانکتور ای سی یو رو یه کم تکون دادم انگار درست شد. فعلا که کار میکنه . خیلی ممنونم.

safnan
15-01-2015, 23:40
یه ااتصال کوتاه یا کثیفی در مدار یا پشت کیلومتر دارید

والا یه بار کلا سینه جلو رو باز کردم بررسی کردم. اتصالی نداشتم. نمایشگر آمپرها رو هم دیدم خیلی تمیز بودن. مدارش کاملا مرتب بود.
بازم ممنونم.

safnan
16-01-2015, 00:04
پراید 141 مدل 85 .
ارادت مندم.

با سلام به دوستان . امروز با دست پر اومدم ظرف هاتون رو بیارید.
آقا گیج زدن فرمون در سرعت بالا درست شد. اما خیلی تجربه گرونی بود. خدا خیرشون نده این تعمیرکارای ناش و خیانت کار رو. من که حلال نمیکنم.
نزدیک چهارصد تومن برام آب خورد.
اول یه سیبک فرمون عوض کرد چون واقعا هم خراب بود. درست نشد. بقیه رو چک کرد گفت سالم هستن.
جعبه فرمون رو باز کرد بررسی کرد گفت لقی داره. گفتم تعمیرش کن گفت خطرناکه به ریسکش نمی ارزه . برو تازه شو بگیر. صدو بیست تومن دادم خریدم.
عوض کرد. بازم گیجی فرمون درست نشد.. حسابی کفری شده بودم.
زنگ زدم بهش اعتراض کردم.
فرداش بردم عیب رو پیدا کرد. عیب از چرخای عقب بود.
توپی های عقب رو عوض کردیم درست شد.
حالا ایراد اصلی از کجا بود ؟
یک ماه پیش برده بودم یه آهنگری لنت های عقب رو عوض کنه گفت کاسه چرخ هات خرابه. برو بخر. رفتم بخرم چون جمعه بود و یه مغازه یدکی باز بود و اونم پرسید معمولی میخای یا ای بی اس ؟
منم گفتم معمولی . ولی خائن بهم اون یکی رو داد. منم نفهمیدم. آوردم آهنگری گفت که این مال ای بی اس است ولی به هم میخورن. گفتم مطمئنی ؟
گفت آره خیالت تخت.
نگو توپی پراید معمولی به بلبرینگ های مدل ای بی اس دار نمیخورن و یکی از بلبرینگ ها فیت نمیشه و توپی رو نمیگیره .

خلاصه اینکه سعی کنید ماشین رو اصلا به تعمیرکار ندین. خیلی خائن تشریف دارن. من که حلال نمیکنم. حیلی اذیت شدم.
موفق باشید.

vafamesgaran
16-01-2015, 01:44
به نظر من سوخت زیاد وارد کاربرات میشه و ماشین خفه میکنه. واسه همین هم وقتی گار میدی دود میکنه و سوخت موجود رو میسوزونه و درست میشه. سخت روشن شدن هم به همین دلیل میتونه باشه.
باید کاربرات تنظیم بشه. پیش کسی هم ببرید که کارش رو بلد باشه. طبق تجربه شخصی من با ماشینهای کاربراتی، خیلی ها ادعای وارد بودن میکنن اما اکثرشون فوقش کاربرات رو تمیز میکنن و دوباره میبندن، اما بلد نیستن درست تنظیمش کنن!

خیلی جاها منو معرفی کردن یکیشون میگفت چون یکم موتورت کمپرس داره روغن از سوپاپی که از رو موتور رفته به کاربرات روغن میره و باعث خفه شدنش میشه
:n36: من نمیدونم کاربرات نمیتونن تعمیر کنن. چه برسه به انژکتور:n15:

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2015, 09:01
با سلام و خسته نباشید:n16:

مشکل من اینه که توی حرکت یهو احساس میکنی ماشین کم میاره و دور موتور میاد پایین تا خاموش بشه میزنی کنار بعد چند تا گاز خفن دور موتور رو 4 هزار ی دود وحشتناک سیاه از اگزوزش میاد بیرون
هر از چند گاهی اینجوری میشه لطفا کمک کنید کلافه شدم:n34:
سلام
احتمالاً کیت تعمیر کاربراتور میخواد
کیت تعمیر شامل سوزن ژیگلور , واشرها , فنر و چیزهای دیگه هست (قطعات استهلاکی کاربراتور)

شما اگر بخواید اصولی کار کنید باید اول همه چیز رو تست کنین تا ایرادها رو پیدا کنین
شمعها باید باز بشه بررسی بشه . اگه دوده زده پس ماشین مصرفش بالا هست
باید بنزین بزنین و مصرف در 100km رو هم حساب کنید تا مطمئن بشید مصرف بالا هست
اگر باک یا لوله ها یا درب باک نشتِ بنزین یا بخار بنزین داره پس مقداری از سوخت اونجوری داره هدر میره
باید روغن موتور رو باروغن درجه یک که تبخیر ممیشه تعویش کنین همچنین فیلر روغن تا مطمئن بشین روغن سوزی نداره و کم نمیکنه
اگر میخواین از حالت رینگها و پیستونها و سیلندرها مطمئن بشین که چقدر فرسوده شده باید تست کمپرس بگیرید در جائی که دستگاهشون اوراق و فرسوده نباشه
باید فیلرها چک بشه
طول فنر سوپاپها چک بشه اگر کوتاه شده یعنی ضعیفه و به موقع سوپاپها رو نمیبنده
دهنه ی شمعها چک بشه
مقاومت وایرشمعها و وایر کویل-دلکو چک بشه . قبلا در تاپیک صرفه جوئی مفصل توضیح دادم
تسمه تایم باید چک بشه که غلط نصب نشده باشه

قطعات دلکو و سردلکو و چکش برق باید بررسی بشه. جای دلکو باید بررسی بشه که تنظیم باشه
وقتی خودتون بدونین چه کاری باید انجام بشه اونوقت بالای سر مکانیک وایسین تا همون کارها رو درست انجام بده
یا اگر دست به آچارید خودتون انجام بدین و کلی پول هم صرفه جوئی کنین

خودتون بهتر از مکانیک میتونین معاینه کنین و تشخیص بدین ماشینتون چی لازم داره دقیقاً

fokahi110
16-01-2015, 09:20
سلام
هر فیلتری شبیه فیلتر ماشینتونه بهش میخوره فقط کافیه لوله هاش یک سایز باشه . پس مجبور نیستین آشغال نمایندگیهای ایرانی رو بخرین
اون لوله هم فکر کنم منظورتون لوله ی سیستم pcv باشه که بخارهای روغن و سوخت رو از اتاقک میل لنگ میبره برای منیفولد هوا تا بسوزه و مصرف بشه
قبلا توضیح مفصل نوشتم در موردش و سوپاپش (در بعضی ماشینها )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] system engine&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch
اگر روغن بی کیفیت باشه و زیاد بخار بشه یا موتور خسته باشه و رینگها و پیستونها و سیلندرها سائیده شده باشه , بخار خیلی زیاد میاد توی این شیلنگ و چرب میشه

اقا مرسی ممنون از شما دقیقا خودشه این شیلنگ هست چیکارش کنم؟تعویضش کنم؟
والا روغن همیشه ایرانول استفاده میکنم و با کیفیت بالا زودتر از اینکه کثیفم بشه تعویض میکنم حالا راه حل چیه؟مرسی:n03:

mr_khodaei2008
16-01-2015, 10:48
1- ایا صافی بنزین در مصرف بنزین تاثیر داره ؟ کثیف باشه زیاد بشه مصرف

2- ماشینم پراید 132 هست قبلا یک باک میزدم 500 تا میبردم ولی 3 ماهی هست یک باک 400 بیتشر نمیبردم .مسیر و ظرفیت ماشین و همه چی مث قبل هست . فیلتر هوامو زود عوض میکنم باد لاستیکا تنظیم میکنم و ماشین هم هیچ عیبی ظاهرا نداره ولی نمیدونم چرا 500 کیلومتر بردش شده 400 تا و یعنی داره زیاد مصرف میکنه

دوستان مشکل چی هست ؟ یبار هم برام دیاگ زد گفت مصرفش خوبه و عددهاش نرماله . ولی چرا 100 کیلومتر کاهش دارم

کسی جواب منو نمیده؟

kasra2002
16-01-2015, 11:26
باز گذاشتم ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra2002
16-01-2015, 11:29
با سلام و خسته نباشید

لطفا کمک کنید کلافه شدم

دوست عزیز clc هست یا معمولی با توجه به مدل فکر می کنم معمولی باشه که چه بهتر
احتمال داره فرا تر از تمیز کردن کاربراتور باشه بعضی وقت ها می تونه مشکل از دلکو یا کویل و قبل از آن وایر شمع و خود شمع باشه کاش اونهارو چک کنید و با کمترین هزینه به نتیجه برسیم برخی وقتها سوزن های کاربراتور خراب می شند و پیلتر بنزین رو فراموش نکنی جنس معتبر

kasra2002
16-01-2015, 11:31
پراید انژکتوری؟
فکر می کنم مارک های شرکتی یا کره ای خوب باشه
اون شلنگ ممکنه چیز مهی باشه لطفن هر چه زودتر چک کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2015, 11:39
اقا مرسی ممنون از شما دقیقا خودشه این شیلنگ هست چیکارش کنم؟تعویضش کنم؟
والا روغن همیشه ایرانول استفاده میکنم و با کیفیت بالا زودتر از اینکه کثیفم بشه تعویض میکنم حالا راه حل چیه؟
مرسی:n03:
تعویض شیلنگ فایدی ای نداره مگر اینکه سوراخ یا پاره باشه
میتونین با محکم بستنش مانع نشت روغن بشین اما باز هم علتِ اصلی پابرجا هست . فرسوده بودن موتور و فشار و حرارتِ بیش از حد در اتاقکِ میل لنگ - زیر پیستونها
در این انیمیشین طرز کار سیستم pcv نشون داده شده
اگر تست کمپرس بگیرین مشخص میشه چقدر فرسودگی داره
به هر حال , مدارا کردن خیلی مفید هست (تعویض به موقع روغن و فیلتر - استفاده از روغنی که کمتر بخار بشه - نگازوندن - رانندگی نکردند با دور موتور زیاد که باعث خوردگی و فرسودگی شدیدِ قطعات داخل موتور میشه - تعویض دنده قبل از بیش از حد بالا رفتنِ دور موتور - تمیز بودن سیستم خنک کننده که باعث بالا نرفتن حرارت موتور میشه - حرکت کردن با گاز کم و شتابِ کم که باعث میشه خیلی کم به موتور فشار بیاد - تمیز بودنِ بدنه ی موتور از گل و لای که تاثیر زیادی داره در بالا نرفتن حرارت موتور .)
تنظیم بودن موتور و فیلرها و شمعها هم تاثیر زیادی داره در بالا نرفتن حرارت و در نتیجه کاهش روندِ فرسودگی و استهلاکِ قطعات موتور
تمیز بودنِ بیرونِ رادیاتور و کندنسر کولر از گل و لای و حشرات و خار و خاشاک که تاثیر زیادی در کاهش حرارت موتور داره و کم شدنِ فرسایش قطعات داره .
دیر به دیر روغن عوض کردن یا روغن بنجل , دو ضرر داره:
هم قطعات زودتر فرسوده میشه , هم پمپ روغن فرسوده و ضعیف میشه و فشار روغن کم میشه که باعث خوب نرسیدن روغن به قطعات و تسریع روندِ سایش قطعات فرسودگی میشه

9vin
16-01-2015, 12:04
سلام دوستان

ماشین پراید تو دنده 3 به 4 گاز میخوره / گاهی صداش کمه گاهی زیاد ! (ماشین 1 گانه سوز هست )

علت چی میتونه باشه ؟ استپر یا .... ؟؟؟

kasra2002
16-01-2015, 12:29
دوستان ماشین بنده(پراید) هفته پیش یکدفعه دیدم ماشین جوش اورد و از زیر کاپوت بخار آب زد بیرون.بردم میکانیکی و رادیاتور و ترموستاتش رو عوض کردم.چون مکانکی میگفت احتمالا به خاطر اینکه یا فنت کار نکرده یا اینکه ترموستاتت عمل نکرده ماشین جوش اورده و زده رادیاتور رو ترکونده.بعد از عوض کردن درست شده بود و وقت عقربه میرسد وسط، فن شروع بع کار میکرد.
از اون روز یک بار دیگه سوار شدم که یک دو ساعت ماشین کار کرد و مشکلی نبود
تا امروز عقربه تا نزدیکهای محل قرمز بالا میرفت و بعد فن کار میکرد و تا پایین میاورد(یک مقدار پایین تر از وسط).بعد از اینکه رسید خونه و ماشین خنک شد در رادیاتور رو باز کردم دیدم آب نداره و یه لیتر آب ریختم توش در حالی که قمقمه پر بود و باید از اون آب میرفت توی رایاتور؟!!!
بنظرتون مشکل از چیه؟درب رادیاتور....برای رادیاتور قبلیه تازه درب گرفته بودم...
اب پرشدنو نکشیدن اول لوله کوتاهی که در مخزن رزرو هست رو چک کنید نیوفتاده باشه و لوله رابر و درب رادیاتور رو چک کنید و طمئن شید ترموستات و فن بخوبی کار م یکنند
چرا رادیاتور رو عوض کردید

kasra2002
16-01-2015, 12:30
سلام

آقا چک کردم . به سیم پیچ رله برق نمیاد. کانکتور ای سی یو رو یه کم تکون دادم انگار درست شد. فعلا که کار میکنه . خیلی ممنونم.
برخی وقت ها کانکتور ها در اثر رطوبت و خاک جرم می گیرند اگه تمیز کنید خیالتون راحت می شه

kasra2002
16-01-2015, 12:38
والا یه بار کلا سینه جلو رو باز کردم بررسی کردم. اتصالی نداشتم. نمایشگر آمپرها رو هم دیدم خیلی تمیز بودن. مدارش کاملا مرتب بود.
بازم ممنونم.
پیدا کردنش خیلی راحت نیست مخصوصن اینکه معلوم نیست چه کیفیتی کار شده
تا بحال دید بعضی ماشین ها چراغ خطر عقبشون کار می کنه اما وقتی ترمز می گیرند خاوش میشه؟ اینهم مشابه می تونه باشه
برخی وقتها یک قطعه ای قطعی یا اتصال پیدا می کنه و حتی روغن لحیم باعث این اختلال در سیستم هایی که ال ای دی هستند میشه که با حوصله مخصوصن در کانکتور پشت آمپر ها و فیش ها ممکنه برطرف بشه . مخزن روغن ترمز رو هم چک کنید

kasra2002
16-01-2015, 12:43
با سلام به دوستان . امروز با دست پر اومدم ظرف هاتون رو بیارید.
آقا گیج زدن فرمون در سرعت بالا درست شد. اما خیلی تجربه گرونی بود. خدا خیرشون نده این تعمیرکارای ناش و خیانت کار رو. من که حلال نمیکنم.
نزدیک چهارصد تومن برام آب خورد.
اول یه سیبک فرمون عوض کرد چون واقعا هم خراب بود. درست نشد. بقیه رو چک کرد گفت سالم هستن.
جعبه فرمون رو باز کرد بررسی کرد گفت لقی داره. گفتم تعمیرش کن گفت خطرناکه به ریسکش نمی ارزه . برو تازه شو بگیر. صدو بیست تومن دادم خریدم.
عوض کرد. بازم گیجی فرمون درست نشد.. حسابی کفری شده بودم.
زنگ زدم بهش اعتراض کردم.
فرداش بردم عیب رو پیدا کرد. عیب از چرخای عقب بود.
توپی های عقب رو عوض کردیم درست شد.
حالا ایراد اصلی از کجا بود ؟
یک ماه پیش برده بودم یه آهنگری لنت های عقب رو عوض کنه گفت کاسه چرخ هات خرابه. برو بخر. رفتم بخرم چون جمعه بود و یه مغازه یدکی باز بود و اونم پرسید معمولی میخای یا ای بی اس ؟
منم گفتم معمولی . ولی خائن بهم اون یکی رو داد. منم نفهمیدم. آوردم آهنگری گفت که این مال ای بی اس است ولی به هم میخورن. گفتم مطمئنی ؟
گفت آره خیالت تخت.
نگو توپی پراید معمولی به بلبرینگ های مدل ای بی اس دار نمیخورن و یکی از بلبرینگ ها فیت نمیشه و توپی رو نمیگیره .

خلاصه اینکه سعی کنید ماشین رو اصلا به تعمیرکار ندین. خیلی خائن تشریف دارن. من که حلال نمیکنم. حیلی اذیت شدم.
موفق باشید.
بیشتر تعویض کارند و به ترتیب عض می کنند و اگه نشد کل ماشینو عوض می کنند
باید تک تک بهه مواقع و تعمیرای قبلی و این که از کی این موضوع شروع می شه دقت کرد
امیدوارم که دیگه خوب باشه بارتون

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2015, 12:45
سلام دوستان ماشین پراید تو دنده 3 به 4 گاز میخوره / گاهی صداش کمه گاهی زیاد ! (ماشین 1 گانه سوز هست )

سلام
از همه چیز میتونه باشه جز استپر
چون کارش فقط تنظیم هوا در دور آرام هست (سلو )

kasra2002
16-01-2015, 12:47
کسی جواب منو نمیده؟
مورد مصرف ماشین خیلی واضح نیست دوست من همیشه همینه
از کارکرد ماشین و کیفیت بنزین و کیفیت و سالم بودن پیلتر و روغن تا تنظیم باد و شرایط آب و هوا تاثیر داره اینه که نمی شه نظری داد
البته قدرت ماشین و فیلر تنظیم هم بی تاثیر نیستند

kasra2002
16-01-2015, 12:50
سلام دوستان

ماشین پراید تو دنده 3 به 4 گاز میخوره / گاهی صداش کمه گاهی زیاد ! (ماشین 1 گانه سوز هست )

می تونه از دیسک و صفحه هم باشه یا دریچه و پدال گاز کثیف تا تنظیم موتور چوری گاز می خوره؟
یعنی حالت کات آف داره یا پارو از گاز بر میدارید باز گاز می خوره یا نوسان شدید پیدا م یکنه؟

9vin
16-01-2015, 14:43
می تونه از دیسک و صفحه هم باشه یا دریچه و پدال گاز کثیف تا تنظیم موتور چوری گاز می خوره؟
یعنی حالت کات آف داره یا پارو از گاز بر میدارید باز گاز می خوره یا نوسان شدید پیدا م یکنه؟

نه وقتی دنده عوض میکنم و پا به به صورت نرمال روی پدال گاز هست به صورت غیر طبیعی صدای ماشین میره بالا ! گاز میخوره ! اینم بگم همیشگی نیس! بگیر نگیر داره !

fokahi110
16-01-2015, 15:28
تعویض شیلنگ فایدی ای نداره مگر اینکه سوراخ یا پاره باشه
میتونین با محکم بستنش مانع نشت روغن بشین اما باز هم علتِ اصلی پابرجا هست . فرسوده بودن موتور و فشار و حرارتِ بیش از حد در اتاقکِ میل لنگ - زیر پیستونها
در این انیمیشین طرز کار سیستم pcv نشون داده شده
اگر تست کمپرس بگیرین مشخص میشه چقدر فرسودگی داره
به هر حال , مدارا کردن خیلی مفید هست (تعویض به موقع روغن و فیلتر - استفاده از روغنی که کمتر بخار بشه - نگازوندن - رانندگی نکردند با دور موتور زیاد که باعث خوردگی و فرسودگی شدیدِ قطعات داخل موتور میشه - تعویض دنده قبل از بیش از حد بالا رفتنِ دور موتور - تمیز بودن سیستم خنک کننده که باعث بالا نرفتن حرارت موتور میشه - حرکت کردن با گاز کم و شتابِ کم که باعث میشه خیلی کم به موتور فشار بیاد - تمیز بودنِ بدنه ی موتور از گل و لای که تاثیر زیادی داره در بالا نرفتن حرارت موتور .)
تنظیم بودن موتور و فیلرها و شمعها هم تاثیر زیادی داره در بالا نرفتن حرارت و در نتیجه کاهش روندِ فرسودگی و استهلاکِ قطعات موتور
تمیز بودنِ بیرونِ رادیاتور و کندنسر کولر از گل و لای و حشرات و خار و خاشاک که تاثیر زیادی در کاهش حرارت موتور داره و کم شدنِ فرسایش قطعات داره .
دیر به دیر روغن عوض کردن یا روغن بنجل , دو ضرر داره:
هم قطعات زودتر فرسوده میشه , هم پمپ روغن فرسوده و ضعیف میشه و فشار روغن کم میشه که باعث خوب نرسیدن روغن به قطعات و تسریع روندِ سایش قطعات فرسودگی میشه

مرسی ممنونم فردا ببرم نشون تعمیرکار بدم ببینم چی میشه نتیجه رو اعلام میکنم ماشینمم زیاد کار نکرده مدل 87 هست پزاید صبا انژکتوری هست.:n03::n04::n01: