PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

amin_sevda
05-01-2014, 10:20
سلام من یک ال 90 سال e2 lp مدل سال 87 دارم
از یه 2 3 ماه پیش این اتفاق افتاده که برف پاکن همزمان با آب پاش کار نمی کنه اما بقیه برنامه های برف پاک کن سالم کار میکنه
بردوم نشون دادم همه فیوز ها رو چک کرد اما مورد اون نبود
لطفا کمک کنید

MrDevil
05-01-2014, 12:33
سلام. ۲۰۶ تیپ ۲ روغن هیدرولیکش خالی می‌شه. مشکل از کجا می‌تونه باشه؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

FARSHIDDD
05-01-2014, 14:29
سلام دوستان
یه سوال
پراید 81 کاربراتی دارم
چند وقتیه که هوا سرد شده ماشین با اینکه با تک روشن میشه اما تا یه 5 یا 10 دقیقه ای 3 کار میکنه و دود میده سیاه
لطفا راهنمایید بفرمایید چکار باید کرد از کاربراته از شمعهاست از چیه ؟
محمد داود
05-01-2014, 19:02
سلام.رجوع شود به صفحه391 پست جناب ABAYAN.مشکل شما تقریبا شبیه مشکل ایشون هست.(دست احتیاط دریچه اول کاربراتور.مسیر اب گرم کاربراتور و شمعهارو بررسی کن)

john nash
06-01-2014, 15:40
سلام دوستان
آیا ریختن ضد یخ تو ماشین اجباریه؟ آخه من نیازی ندیدم وقتی آب یخ نمیزنه ضد یخ بریزم. فقط رفتم اب از اتوشویی گرفتم ریختم توش!
بعد این سری رفتم تعمیرگاه مکانیکه شاکی شد گفت باید آب رادیاتور بریزی با ضد یخ وگرنه هم رادیاتور خراب میشه هم بخاری و از این حرفا و خلاصه ترسوندم
نظر شما چیه؟ اگه ضروریه برم انجام بدم؟

ممنون

محمد داود
06-01-2014, 16:48
سلام.حتما ضروریه.هم ضد یخ هست هم ضد جوش هم ضد زنگ.حالا خیلی اصرار داری شما ضد یخ نریز!

eskan27
06-01-2014, 18:06
روغنی شدن سر شمع(یکی از شمعها) ودود آبی (البته بسیار کم) از خرابی واشر سرسیلندر میتونه باشه؟:n13:
یادم اومد ماشینو داده بودم به دوستم :n24:وقتی تحویل گرفتم یه بوی بدی از ماشین میومد :n28:وقتی کاپوتو زدم بالا دیدم رادیات اصلا آب نداره :n29:احتمالش هست که واشر سر سیلندر سوزونده باشه؟
ماشن هم پراید 82 کاربرات

hamed malekpour
06-01-2014, 18:35
سمند ef7من امروز بعد از زدن cng وقتی خواستم از حالت بنزین به cng بزنم ماشین خواموش می شد ومی گفت فشار روغن کم است مشکل چییه؟

محمد داود
06-01-2014, 20:46
روغنی شدن سر شمع(یکی از شمعها) ودود آبی (البته بسیار کم) از خرابی واشر سرسیلندر میتونه باشه؟:n13:
یادم اومد ماشینو داده بودم به دوستم :n24:وقتی تحویل گرفتم یه بوی بدی از ماشین میومد :n28:وقتی کاپوتو زدم بالا دیدم رادیات اصلا آب نداره :n29:احتمالش هست که واشر سر سیلندر سوزونده باشه؟
ماشن هم پراید 82 کاربرات

سلام .میتونه از رینگ روغن هم باشه.

Abdolreza2012
06-01-2014, 21:04
دوستان امروز ماشین خاموش کردم دیگه روشن نشد
کلا برقش رفته بود ، هیچیش کار نمیکرد
حتی قفل مرکزی
فیوزهارو چک کردم سالم بودن
بعد باتری رو نگاه کردم ، سر یاتری رو باز کردم رسوب کرده بود ، تمیز کردم همه چی درست شد
میخواستم ببینم چیکار کنم که دیگه اینطوری نشه ؟
یبار آبجوش ریختم رو باتری و تمومه رسوباش از بین رفتن ولی میخوام خوب تمیز شه دقیقا باید چیکار کنم ؟
ممنون :n16:
ماشین 405

محمد داود
06-01-2014, 21:40
سلام.معمولا وقتی که دینام کار شارژ رو به خوبی انجام نمیده یا اتصال بدنه ضعیف هست ویا عمر باتری زیاده و همچنین استفاده از بست باتری بیکیفیت این اتفاق میفته.بهتره همه این موارد رو چک کنی.

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-01-2014, 23:38
هشــــــــــدار

سلام
امشب تو اخبار 20 گفت :
پرایدهای فرمان هیدرولیک یک نقص فنی مرگبار داره .
هیدرولیکِ فرمان به بدنه وصل هست اما بدنه و پیچها بسیار ضعیف هست .
چند بار درجا پیچیدنِ فرمان باعث شکستن اون دو پیچ یا یکیشون میشه که اگر در حرکت بشکنه باعث انحراف ماشین و چپ شدن یا تصادف میشه .
چند تا مکانیک هم نشون داد همشون گفتند که بدنه و پیچها ضعیف هست و تحمل فشار هیدرولیکِ فرمان رو نداره و خیلیها میان برایِ تعمیرش .

هیدرولیکِ فرمان پرایدتون رو چک کنین , اگر لق شده , در آستانه ی شکستن هست .
هرگز با هیــــــــــچ ماشینی فرمان رو درجا تکون ندین یعنی وقتی ماشین وایساده فرمان رو اصلاً نگردونین .
اول کمی حرکت کنین بعدش با فشار کم فرمان رو بگردونین .
این کار عمر لاستیک و جلوبندی و جعبه فرمان و هیدرولیکِ فرمان رو چند برابر میکنه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2014, 02:41
سلام
باتری در زمستان ضعیف میشه .
گاهی اونقدر ضعیف میشه که مجبور میشین عوضش کنین
اما قبل از عوض کردنش اول مطمئن بشین که بستهای باتری و سیم مثبت و منفی که به بستها وصل هست تمیز هستند و رسوب نگرفته و شل نیست . سرهای سربیِ باتری هم باید تمیز و براق باشه .

شل بودنشون و کثیف بودنشون باعث ضعیف شدنِ برقِ باتری میشه .
بازشون کنین و با سوهان و سمباده خوب برقشون بندازین و محکم وصلشون کنین .
چه بسا دیگه نیاز به خرید باتری نباشه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

paket
07-01-2014, 04:30
بجای زد بخ اگه اب تسویه بریزی توًماشین بهتره یا خوده زد یخ ؟؟؟ پارکینگ دارم
اخه یه بار واشرسوزوند دیدم زد یخ سرسیلندر رو خورده نظرتون چیه دوستان ؟؟؟؟

mahtapink
07-01-2014, 13:56
اساتید در مورد مشکل ماشین من که تو صفحه 400 عنوان کردم راهنمایی نمیکنید؟:n13:

eskan27
07-01-2014, 14:52
ماشن هم پراید 82 کاربرات
کسی نیست جواب مارو هم بده؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2014, 15:09
کسی نیست جواب مارو هم بده؟

سلام
احتمالش هست
باید آب بسیار سبک و حدالامکان مقطر بریزین توی رادیاتور
اگر آب کم میشه و دود آبی داره یا بعد از گرم شدن موتور از اگزوز آب میریزه واشر سرسیلندر خراب شده .
اگر موتور مشکلی نداشت و آب کم نمیکنه باید حتماً ضد یخ بریزین توی رادیاتور .

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2014, 15:14
بجای زد بخ اگه اب تسویه بریزی توًماشین بهتره یا خوده زد یخ ؟؟؟ پارکینگ دارم
اخه یه بار واشرسوزوند دیدم زد یخ سرسیلندر رو خورده نظرتون چیه دوستان ؟؟؟؟

سلام
تو رادیاتور میتونین آب دریا و آب رودخونه و چاه هم بریزید اما زود موتور و سیستم خنک کننده رو فرسوده میکنه .
بهترین چیز آب مقطر و ضد یخ درجه یک استاندارد هست به نسبت پنجاه پنجاه .
اما اگر نشتی داره رادیاتور تا برطرف شدنِ نشتی , سبکترین آب که میتونین استفاده کنین
آب مقطر
آب برفکِ فیلتر شده
آب کولر گازی فیلتر شده چون کلی گرد و غبار داره
آب تصفیه شده
آب جوشیده

samy2006
08-01-2014, 08:30
با سلام
تقریبا بعضی از صفحات رو خوندم ولی جواب ها دوگانه بودند،لطفا راهنمایی کنید.
206 تیپ 2 مدل 89
مدتی پیش متوجه شدم داخل منبع آب تکیه های روغنی مانند گریس هست ولی آب رادیات هنوز تمیز هست گیج روغن کشیدم دیدم رنگ و مقدار روغن عادی هست موقع بستن درب منبع متوجه ترک داشتن درب منبع شدم.
در ضمن مدتیه موقعی که موتور سرد هست استارت میزنم صدای عجیبی بگوش میرسد البته ماشین روشن می شود با تک استارت ولی آن صدای عجیب بگوش می رسد.
یاد آور می شوم تا کنون واشر سرسیلندر نسوزاندم وبکل تا کنون به هیچ تعمیرگاهی نرفتم (چشم شیطان کور) آچار بهش نخورده.
با تشکر

AMIR MOHAMMAD . M
09-01-2014, 08:21
سلام

من یه پراید صبا مدل 86 دارم که به تازگی بوسترش خراب شده و ترمز پایین میگره ، برای رفع اشکال رفتم یارو گفت 70 تومن تعمیر و 75 تومن بوستر نو حالا

با این اوصاف که نیاز به تعویض بوستر هست میخواستم ببینم که میشه با کمی تغییرات و هزینه ترمز ماشین رو ABS کرد. اصلا همچین چیزی میشه.

( چه لوازمی لازم داره و خرجش چقدر هست؟ )

ess_1362
09-01-2014, 08:34
سلام

من یه پراید صبا مدل 86 دارم که به تازگی بوسترش خراب شده و ترمز پایین میگره ، برای رفع اشکال رفتم یارو گفت 70 تومن تعمیر و 75 تومن بوستر نو حالا

با این اوصاف که نیاز به تعویض بوستر هست میخواستم ببینم که میشه با کمی تغییرات و هزینه ترمز ماشین رو ABS کرد. اصلا همچین چیزی میشه.

( چه لوازمی لازم داره و خرجش چقدر هست؟ )

بوستر ترمز ممولا چیزی برای خراب شدن نداره
کلا یک سیلندر بزرگ هست با یک پیستون لاستیکی که تمام قطعاتش گیر میاد حتی پوسته اش
باز و بسته کردنش یکم مهارت می خواد و همچنین گیره و کلا تعمیرش بهتر از تعویضش هست
این تعمیر کار هم ظاهرا دندونش خیلی گرد هست شما به چند نفر دیگه هم ماشین را نشون بده
در مورد ABS هم باید بگم که از انجام اینکار خودداری کنید چون نیاز به تغییرات زیادی در سیستم ترمز هست و هزینه زیادی روی دست شما می گذاره ولی آن کارایی که شما انتظار داری را به شما نمیده

alone one
09-01-2014, 15:29
هشــــــــــدار

سلام
امشب تو اخبار 20 گفت :
پرایدهای فرمان هیدرولیک یک نقص فنی مرگبار داره .
هیدرولیکِ فرمان به بدنه وصل هست اما بدنه و پیچها بسیار ضعیف هست .
چند بار درجا پیچیدنِ فرمان باعث شکستن اون دو پیچ یا یکیشون میشه که اگر در حرکت بشکنه باعث انحراف ماشین و چپ شدن یا تصادف میشه .
چند تا مکانیک هم نشون داد همشون گفتند که بدنه و پیچها ضعیف هست و تحمل فشار هیدرولیکِ فرمان رو نداره و خیلیها میان برایِ تعمیرش .

هیدرولیکِ فرمان پرایدتون رو چک کنین , اگر لق شده , در آستانه ی شکستن هست .
هرگز با هیــــــــــچ ماشینی فرمان رو درجا تکون ندین یعنی وقتی ماشین وایساده فرمان رو اصلاً نگردونین .
اول کمی حرکت کنین بعدش با فشار کم فرمان رو بگردونین .
این کار عمر لاستیک و جلوبندی و جعبه فرمان و هیدرولیکِ فرمان رو چند برابر میکنه .

چجوری باید چک کرد؟

AMIR MOHAMMAD . M
09-01-2014, 18:49
بوستر ترمز ممولا چیزی برای خراب شدن نداره
کلا یک سیلندر بزرگ هست با یک پیستون لاستیکی که تمام قطعاتش گیر میاد حتی پوسته اش
باز و بسته کردنش یکم مهارت می خواد و همچنین گیره و کلا تعمیرش بهتر از تعویضش هست
این تعمیر کار هم ظاهرا دندونش خیلی گرد هست شما به چند نفر دیگه هم ماشین را نشون بده
در مورد ABS هم باید بگم که از انجام اینکار خودداری کنید چون نیاز به تغییرات زیادی در سیستم ترمز هست و هزینه زیادی روی دست شما می گذاره ولی آن کارایی که شما انتظار داری را به شما نمیده

ممنون از پاسختون.
بوستر این ماشین به خاطر غیر قابل تعمیر بودن (ترکیده) یک بار عوض شده و این طور که ظاهر کار نشون داده و دلایلی که تعمیرکار دوم میگفت بوستر جدید استوک و تعمیر شده هست و من هم هرچی گشتیم تعمیرکار اول رو پیدا نکردم (خدا ازش نگذره).
حالا این تعمیرکار گفته من بازش میکنم اگه میشد تنظیمش کرد که خرجی نداره ولی اگه مشکل داشته باشته با قطعات کره ای تعمیرش میکنم و 70 خرج داره واگه بخوای بوستر ایرانی بندازی 75 هزینشه و کره ایش هم اگه گیر اوردی بیار من میبندم.
حالا چیکارش کنم بدم تعمیر یا بوستر نو بگیرم ؟

تعمیرکارش هم با کلی پرس و جو و گشتن پیدا کردم هم گارانتی میکنه هم جاش دایمی هست . اگه بشناسی سمت استخر و خیابان رهبره همون یه جاس.

محمد داود
10-01-2014, 08:57
سلام.دو سه سال پیش بوستر پراید یکی از دوستان خراب شد ماشین رو بردیم پیش یک تعمییرکار اشنا و خاطرجمع .بنده خدا گفت بوستر پراید صرف نداره تعمییر بشه.(یک جورایی یک بار مصرفه.اگر هم تعمییر کنند با قطعات بوسترهای کارکرده تعمییر میکنند.چندتا یکی میکنند).اون موقع ما شرکتی تو جعبه گرفتیم به28تومن.7تومن دست مزد گرفت.الان 3سالی هست بدون هیچ مشکلی کار میکنه.فقط یک پیچ رگلاژ داره که پشت پمپ ترمز قرار میگیره که تنظیمش خیلی مهارت میخواد.

john nash
10-01-2014, 10:19
سلام
ما اخیرا یه رانا گرفتیم 1000 تا کار کرده
بعد از اینکه فهمیدیم روغن ماشین کمه و بردیم نمایندگی، گفتن اشکال نداره یه 250 گرم روغش توتال 7000 بریزین توش، شاید از اول کم بوده باشه
ولی اگه باز کم شد بیارین دوباره
حالا سوال من اینه که ما که نمیدونیم روغن اولیه ماشین چی بوده که روش توتال بریزیم. آخه روغن یه ماده شیمیاییه، نمیشه یه چیزی رو یه چیزه دیگه ریخت که
نظر شما چیه؟ چیکار کنیم؟

ممنون

محمد داود
10-01-2014, 10:39
سلام.بین دوست و رفقای خودمونی رسم داریم که هر کسی از بچه ها ماشین صفر میگیره میبریم جاده کمربندی شهر چندبا رحسابی دل وجگر ماشین رو حال میاریم(گازخورش میکنیم)بعد سر کیلومتر 1000 روغن ماشین رو عوض میکنیم و بشکه ای پارس 5000تای میریزیم.فقط رو 206تیپ5 اینکار رو نکردیم.(16سوپاپه)البته شاید کار درستی نباشه.ولی تا الان برای ما که جواب داده.فیلتر روغن رو هم عوض میکنیم./(به نمایندگی هم چیزیمیگیم)شما هم اگه صلاح میدونی اینکار رو انجام بده و رو کیلومتر2000 بررسی کن.البته زیاد نگران نباش چون تو1000 تا این حجم روغن کم بشه حتما دود ابی دیده میشه.(تابلو میشه)

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-01-2014, 11:26
سلام
ما اخیرا یه رانا گرفتیم 1000 تا کار کرده
بعد از اینکه فهمیدیم روغن ماشین کمه و بردیم نمایندگی، گفتن اشکال نداره یه 250 گرم روغش توتال 7000 بریزین توش، شاید از اول کم بوده باشه
ولی اگه باز کم شد بیارین دوباره
حالا سوال من اینه که ما که نمیدونیم روغن اولیه ماشین چی بوده که روش توتال بریزیم. آخه روغن یه ماده شیمیاییه، نمیشه یه چیزی رو یه چیزه دیگه ریخت که
نظر شما چیه؟ چیکار کنیم؟

ممنون

سلام
یک بار ریختن از براند دیگه مشکلی به وجود نمیاره
دفعه های بعد هم که خودتون روغن عوض میکنین و میدونین چه مارکی هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-01-2014, 11:33
چجوری باید چک کرد؟

سلام
این هیدرولیکِ پراید هست
هر طرف با دو تا پیچ به بدنه وصل شده
درجا گرداندنِ فرمان و ضعیف بودنِ آهنِ بدنه و قوی بودنِ هیدرولیکِ فرمان باعث فشار زیاد به اون 4 تا پیچ میشه .
اول لق میشه و اگه به موقع تعمیر نشه میشکنه و فرمان غیر قابل کنترل میشه
این آزمایش باید روی آسفالت یا سیمان زبر انجام بشه تا چرخها راحت نچرخه و به هیدرولیک فشار بیشتری وارد بشه .

باید ماشین رو روشن کنین ( ترمز دستی تا آخر کشیده ) یک نفر دست بذاره روی هیدرولیکِ فرمان و یک نفر دیگه فرمان رو ربع دور به چپ و راست کنه .
اگر هیدرولیک لق هست و بازی میکنه تو جاش یعنی داره میره برایِ شکستن .
باید محکم به بدنه چسبیده باشه و یک میلیمتر هم تکون نخوره

mr_khodaei2008
11-01-2014, 20:01
سلام. 2 تا سوال:

1 - ماشینم پراید انژکتور 84 هست . جدیدا در واقع با اغاز فصل سرما صبح ها که میخام ماشین رو روشن کنم بد روشن میشه یعنی بد به این معنی ک باید استارت را 10 ثانیه و بعضی وقتا تا 15 ثانیه نگه دارم و هی گاز بدم تا روشن بشه و وقتی هم روشن شود یک دقیقه ای یکم گاز را نگه دارم بعد بزارم سلو کار کنه همون اول گاز را ول کنم خاموش میشه . قبلا و سالهای قبل اینجور نبود .

به نظرتون دلیلش چیه سردی هوا یا اینکه مشکلی داره . در طول روز راحت و با تک استارت روشن میشه . ضمنا شمع های ماشین هم نو هستن

2. به گفته دوست عزیزمون در بالا واقعا ریختن یه روغن دیگه رو روغن دیگه ضرر داره ؟ مثلا من ماشینم یکم روغن کم کرده برم نیم یا ربع لیتر روغن بریزم سرش از همون مارک روغن داخل موتور نباشه ضرر داره ؟

hamed_totally
12-01-2014, 10:39
سلام
آقا من حس میکنم کمی آب رادیات ماشین پرایدم کم میشه؟
چطو میشه متوجه شد مشکل از واشار سر سیلنده یا چیز دیگه؟

m-hadley
12-01-2014, 10:59
کیلومتر بی ام و ۳۱۸ای ۲۰۰۵ کنتور روغن چطور صفر میشه؟

ess_1362
12-01-2014, 12:01
سلام

یک جایی نشتی داره
واشر سر سیلند معمولا مثل مسیر رفت و برگشت هست که آب و روغن با هم تبادل مکان دارند و آب حالت کف آلود و چرب میشه
مورد شما یکجایی از کنار جنت ها نشتی جزیی داره
فعلا جنت ها به دقت بررسی بشه
در آخر احتمال واتر پمپ هم هست
---------
یکی از دوستان ریو مدل 85 با 220 هزار کیلومتر کارکرد داره که موتورش هنوز باز نشده
حدود کیلومتر 200 هزار آب کم می کرد البته خیلی کم مثلا هفته ای یک لیتر که بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که از واترپمپ یکجایی نشتی داره
بعد از باز کردن واتر پمپ علائمی از نشتی وجود نداشت اصلا ولی بعد از تعویض مشکل کاملا حل شد
وقتی مقدار نشتی خیلی کم باشه و این لیک در محل بسیار گرم موتور باشه قبل از اینکه آب علائمی به جا بذاره بخار میشه
البته ایراد واترپمپ در کیلومتر بالای 100 هزار معمولا خودش را نشون میده ولی از پراید و مونتاژ کار داخلی هر چیزی امکان پذیره(ما می توانیم)
شما هم برای شروع کار از موارد بدون هزینه مثل چک کردن تمام جنت ها و لوله ها شروع کنید

hamed malekpour
12-01-2014, 13:36
برای موتورEf7کدام نوع شمع مناسبه پایه بلند یا پایه کوتاه و چه مارکی بهتره که شتاب ماشین را زیاد وبه موتور آسیب نزنه ونظرتون در مورد شمع اتولایت چییه قیمتش هم 150هزار تومنه؟

hamed_totally
12-01-2014, 15:23
یک جایی نشتی داره
واشر سر سیلند معمولا مثل مسیر رفت و برگشت هست که آب و روغن با هم تبادل مکان دارند و آب حالت کف آلود و چرب میشه
مورد شما یکجایی از کنار جنت ها نشتی جزیی داره
فعلا جنت ها به دقت بررسی بشه
در آخر احتمال واتر پمپ هم هست
---------
یکی از دوستان ریو مدل 85 با 220 هزار کیلومتر کارکرد داره که موتورش هنوز باز نشده
حدود کیلومتر 200 هزار آب کم می کرد البته خیلی کم مثلا هفته ای یک لیتر که بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که از واترپمپ یکجایی نشتی داره
بعد از باز کردن واتر پمپ علائمی از نشتی وجود نداشت اصلا ولی بعد از تعویض مشکل کاملا حل شد
وقتی مقدار نشتی خیلی کم باشه و این لیک در محل بسیار گرم موتور باشه قبل از اینکه آب علائمی به جا بذاره بخار میشه
البته ایراد واترپمپ در کیلومتر بالای 100 هزار معمولا خودش را نشون میده ولی از پراید و مونتاژ کار داخلی هر چیزی امکان پذیره(ما می توانیم)
شما هم برای شروع کار از موارد بدون هزینه مثل چک کردن تمام جنت ها و لوله ها شروع کنید

جنت منظور چیه؟؟؟؟
در ضمن واتر پمپ رو تازه عوض کردم
یه سالی میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-01-2014, 16:32
سلام
دیگِ زودپزهای غیر استاندارد که منفجر میشد یادتون هست ؟
همون زودپزها اگر درست ازش استفاده میشد منفجر نمیشد .
مردم میذاشتنش روی اجاق و شعله رو تا آخر زیاد میکردند . حتی بعد از اینکه صدای صوتش بلند میشد باز هم شعله رو کم نمیکردند .
زودپز هم طوری طراحی نشده بود که بتونه اون همه فشار رو تحمل کنه و منفجر میشد درحالیکه زودپزهای درجه یک خارجی حتی اگر هم همیشه شعله ی زیرش زیاد باشه باز هم آخ نمیگه چون قوی تر از حد لازم ساخته شده تا اگر هم غلط ازش استفاده بشه منفجر نشه .
زودپز باید همینکه صداش دراومد شعله ی زیرش کم بشه تا فشار و حرارت ثابت بمونه و بالاتر نره .

حالا حکایت فرمان هیدرولیک پراید هم همینه .
اگر وقتی ماشین وایساده به هیچ وجه فرمان رو نگردونین مشکلی پیش نمیاد .
مشکل وقتی به وجود میاد که ماشین روی سنگ و آسفالت و سیمان وایساده و لاستیکها محکم به زمین چسبیده و راحت نمیچرخه و شما فرمان رو بگردونین .
اینجاست که اون جاهائی که 4 تا پیچ به بدنه وصل شده نمیتونه فشار زیادِ هیدرولیک رو تحمل کنه و مهره هائی که به بدنه جوش داده شده کم کم میشکنه و کنده میشه .
توی تلوزیون نشون داد که اون 4 تا مهره رو فقط با دو خال جوش !!!! در بالا و پائین جوش داده اند به بدنه که اصلاً نمیتونه فشار هیدرولیک در حالتِ ایستاده رو تحمل کنه و کمی حرکت میکنه توی جاش ( حرکتِ فنر مانند یا اِلاستیکی )
به مرور زمان این حرکتِ نامحسوس باعث شکستن خال جوش و کنده شدنِ مهره میشه .
از طرف دیگه خودِ بدنه هم ورقش نازک هست و تحمل فشار رو نداره و اگر مهره هم خوب جوش داده بشه , بدنه از همونجا میبُره به مرور زمان
راهِ حل چیه ؟
1- اول چک کنین که مطمئن بشین هیدرولیک لق نشده تا حالا . اگر لق شده باید علت برطرف بشه
2- هرگز درجا فرمان رو نگردونین . ماشین باید اول کمی راه بیافته بعدش فرمان بگرده . اینجوری چسبندگیِ تایرها به زمین خیلی کم میشه و با فشار کم فرمان راحت میگرده ( حتی اگر هیدرولیک نباشه ) و به هیدرولیک و پیچها و بدنه و جلوبندی فشار نمیاد . لاستیکها هم خیلی کمتر سابیده میشه .
3- اگر مجبور شدین هیدرولیک رو باز کنین , حتماً دور تا دور مهره ها رو جوش بدین تا مکحمتر بشه .

4- اگر بتونین مهره ها رو بردارین و یک تکه ورقه 4 میلیمتری جوش بدین به بدنه و مهره ها رو روی اون جوش بدین و ضد رنگ بزنین و رنگشون کنید , این کار قدرت تحمل بدنه و مهره ها رو چند برابر میکنه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-01-2014, 13:44
سلام
اگر کسی از دوستان تو کار لوازم یدکی پژو هست لطف کنند پیام خصوصی بفرستند , چند سوال در موردِ لوازم یدکی دارم
با تشکر

mr_khodaei2008
14-01-2014, 19:00
سلام. 2 تا سوال:

1 - ماشینم پراید انژکتور 84 هست . جدیدا در واقع با اغاز فصل سرما صبح ها که میخام ماشین رو روشن کنم بد روشن میشه یعنی بد به این معنی ک باید استارت را 10 ثانیه و بعضی وقتا تا 15 ثانیه نگه دارم و هی گاز بدم تا روشن بشه و وقتی هم روشن شود یک دقیقه ای یکم گاز را نگه دارم بعد بزارم سلو کار کنه همون اول گاز را ول کنم خاموش میشه . قبلا و سالهای قبل اینجور نبود .

به نظرتون دلیلش چیه سردی هوا یا اینکه مشکلی داره . در طول روز راحت و با تک استارت روشن میشه . ضمنا شمع های ماشین هم نو هستن

2. به گفته دوست عزیزمون در بالا واقعا ریختن یه روغن دیگه رو روغن دیگه ضرر داره ؟ مثلا من ماشینم یکم روغن کم کرده برم نیم یا ربع لیتر روغن بریزم سرش از همون مارک روغن داخل موتور نباشه ضرر داره ؟

bijandarbari
14-01-2014, 23:05
سلام

سلام

اگه رادیاتور و مسیرش هیچ جایی نشتی نداشته باشه ، و اینکه سطح اب رادیاتور داخل منبع انبساط پایین بیاد ، مشکل از واشر سرسیلندره.
البته پراید به راحتی واشر نمیسوزونه.

bijandarbari
14-01-2014, 23:09
سلام. 2 تا سوال:

مشکل اول رو نمی دونم.
میتونه از سنسور دمای اب ، مپ سنسور ، سنسور اکسیژن یا استپر موتور باشه.

ترجیحا سعی کنید از همون مارک روغن اضافه کنید. در غیر این صورت روغن با همون درجه ویکسوزیته و درجه کیفی اضافه کنید. ( معمولا برا پراید 20w50 با سطح کیفی sj یا sg استفاده میشه )
البته جایی نشنیدم که اضافه کردن روغن با مارک دیگه باعث صدمه به موتور بشه ولی بهتر اینکار انجام نشه و اینکار توصیه نشده.

bijandarbari
14-01-2014, 23:11
برای موتورEf7کدام نوع شمع مناسبه پایه بلند یا پایه کوتاه و چه مارکی بهتره که شتاب ماشین را زیاد وبه موتور آسیب نزنه ونظرتون در مورد شمع اتولایت چییه قیمتش هم 150هزار تومنه؟

سلام

شمع پایه کوتاه میخوره. بوش یا نور با کد fr8de یا fr7de ( شمع 8 برای دوگانه سوز بهتره )
البته بعضی ها هم ایکیوم rfn58lzk استفاده کردن و راضی بودن.

Abdolreza2012
15-01-2014, 03:51
دوستان من دیروز ماشین رو هر موقع استارت میزدم که روشنش کنم ، اول دور موتور رو 2 ( یکم بالاتر ) میرفت بعد میومد پایین ( زود میومد پایین )
قبلا ها دور موتور موقع روشن شدن تا حدودا 1.5 میرفت بالا
امروز هم تا 1.5 بالا رفت و دوباره اومد پایین

میخواستم ببینم مشکل خاصی بوده ؟؟ ( همون دیروز فقط پیش اومد )
405glx
:n16:

bijandarbari
15-01-2014, 13:33
دوستان من دیروز ماشین رو هر موقع استارت میزدم که روشنش کنم ، اول دور موتور رو 2 ( یکم بالاتر ) میرفت بعد میومد پایین ( زود میومد پایین )
قبلا ها دور موتور موقع روشن شدن تا حدودا 1.5 میرفت بالا
امروز هم تا 1.5 بالا رفت و دوباره اومد پایین

میخواستم ببینم مشکل خاصی بوده ؟؟ ( همون دیروز فقط پیش اومد )
405glx

سلام
کلا چیز مهمی نیست.
اولا که کلا ecu زیمنس یا کانیتننتال یه سری باگ نرم افزاری دارن که میتونه از اونها باشه ( نمیدونم مال شما مدل چنده ولی از 87 به بعد زیمنس هستن )
میتونه هم به دمای موتور و دمای هوا و سردی موتور ربط داشته باشه.مثلا دیروز موتور سرد تر بوده.

Abdolreza2012
15-01-2014, 20:36
سلام
کلا چیز مهمی نیست.
اولا که کلا ecu زیمنس یا کانیتننتال یه سری باگ نرم افزاری دارن که میتونه از اونها باشه ( نمیدونم مال شما مدل چنده ولی از 87 به بعد زیمنس هستن )
میتونه هم به دمای موتور و دمای هوا و سردی موتور ربط داشته باشه.مثلا دیروز موتور سرد تر بوده.
مرسی
مدل 90 هست
زیمنس ها خوبه یا اون قبلیا ؟؟؟؟

عزیز دوتا سوال سخت دیگه : ( من از مهندس ایران خودرو پرسیدم گفت این مشکل تو بعضی ماشین ها هست قراره فراخوان شه :n04: /////// مگه تو ایران هم فراخوان میشن ماشین های معیوبشون ؟؟؟؟ )
اگه بخوان فراخوان کنن باید تمومه ماشین هارو از اول ببرن کارخونه به قرآن
ما ماشین گرفتیم ، 4 تا مشکل فابریک کارخونه داشت

برسیم به مشکلم :

مشکل اول : چه تو بنزین و چه رو CNG وقتی گاز رو پر میکنم که دنده رو تعویض کنم دور موتور بالا میره ولی پایین نمیاد به طور عادی ، یکم طول میکشه که بیاد پایین ؟؟؟ حتی اگه ترمز کنم باز میمونه ، چند ثانیه بعد میاد پایین

مشکل دوم : این مشکل قبلا فقط رو CNG پیش میومد ولی الان رو بنزین هم پیش میاد ، مشکل اینه که گاهی اوقات گاز میدم دور موتور بالا میره ولی سرعت تغییر نمیکنه
مثلا سرعت 10 هست من گاز میدم که از دنده 1 بزنم 2
سرعت تا 20 میره و از اون به بعد دور موتور بالا میره و سرعت برای چند ثانیه رو 20 گیرمیکنه و بعد درست میشه و سرعت بالا میره
جالب تر اینه که قبلا ها این مشکل فقط تو دنده 1 به 2 پیش میومد ولی الان از2 به 3 هم برام پیش اومده

مشکل چیه برای این دوتا ؟؟؟؟؟

هی .....
ماشین صفرگرفتیم ولی اینطوری داغون به ما دادن ، کاریش هم نمیشه کرد

ehsan_wwe
16-01-2014, 09:40
من از رو تجربه جواب می دم

مشکل اول : چه تو بنزین و چه رو CNG وقتی گاز رو پر میکنم که دنده رو تعویض کنم دور موتور بالا میره ولی پایین نمیاد به طور عادی ، یکم طول میکشه که بیاد پایین ؟؟؟ حتی اگه ترمز کنم باز میمونه ، چند ثانیه بعد میاد پایین
فک کنم پیچ گاز دریچه گازت خیلی سفته یا روغن نداره(من یه ماشین گرتفم اولش با 120 تا اومدم بعد تخته گازش 40 تا رفت بعد تخته گازش 10 تا میرفت )رفتم کاپوتو زدم بالا دیدم سیم گازم شل بود سرش پاره بود هی گاز شل میشده )

مشکل دوم : این مشکل قبلا فقط رو CNG پیش میومد ولی الان رو بنزین هم پیش میاد ، مشکل اینه که گاهی اوقات گاز میدم دور موتور بالا میره ولی سرعت تغییر نمیکنه
مثلا سرعت 10 هست من گاز میدم که از دنده 1 بزنم 2
سرعت تا 20 میره و از اون به بعد دور موتور بالا میره و سرعت برای چند ثانیه رو 20 گیرمیکنه و بعد درست میشه و سرعت بالا میره
جالب تر اینه که قبلا ها این مشکل فقط تو دنده 1 به 2 پیش میومد ولی الان از2 به 3 هم برام پیش اومده

بازم تجربه یا افت ولتاژ یا آمپر داری تو پشت امپرت - یا یه چیز مقناتیسی داره موج میندازه روش وایرات سالمن ؟ یا چرخدنده کیلومترت یکم سایده شده

shiraz522
16-01-2014, 11:18
سلام
پارس مدل 88 دارم
فک کنم کمک ها خیلی سفت شده و نرمی قبل رو نداره ؟؟
مشکل از چی می تونه باشه ؟
___
واینکه
صفحه کلاچم مشکل داره ( بلبرینگ ش صدا می ده)
زمانی ک ماشین سرد هست دنده ها بدجور جا میرن اما یکم که گرم بشه ماشین (6-7 دقیقه) دنده ها راحت جا میره !
مشکل این چیه ؟؟
راستی این برنجی ؟؟ !! چیه ؟؟ پیش چ استادی باید ببرم نشون بدم ببینه خراب شده یا نه ؟؟
________
ممون بابت پاسخگویی

Abdolreza2012
16-01-2014, 14:23
بازم تجربه یا افت ولتاژ یا آمپر داری تو پشت امپرت - یا یه چیز مقناتیسی داره موج میندازه روش وایرات سالمن ؟ یا چرخدنده کیلومترت یکم سایده شده
ممنون
این قسمت از حرفتون رو دقیق نفهمیدم
وایر چیه ؟ :n02:

برای چک کردن همه ی این هایی که گفتید ، ماشین رو کجا ببرم ؟؟؟

Mehdi.M2
16-01-2014, 16:48
سلام دوستان .. خسته نباشيد ... خواهشا قبل از اينكه كارم به مكانيكي بكشه و يه پول توپول ازم بگيرن كمكم كنيد ...

من 405 glx مدل 88 دارم ... مشكلم اينه كه آمپر آب خودبخود بالا ميره و فن موتور شروع به كار كردن مي كنه و تا 10 دقيقه بعد خاموشي هم همچنان كار مي كنه ... اين مال مواقعي هست كه داخل شهر و آرام در حال حركتيم .. اما در مسير هاي طولاني تر اين مشكل حاد تر ميشه و چراغ Stop هم روشن ميشه ...

مشكل از كجاست ؟ اينم بگم كه بخاري ماشين هم كلا ايراد داره و هواي سرد ميده داخل فقط ...

p_p_k
16-01-2014, 18:29
سلام. بچه ها یه 405 88 داریم که موقع شتاب گیری با دنده 2 ماشین و دنده یکم میلرزه...... فقطم دنده 2 اینطوریه اگه اروم برم مشکلی نداره ولی اگه با شتاب حرکت کنم اینجوریه....مشکلش چیه؟؟

far2009
16-01-2014, 19:03
بلبرنگ کلاج باید تعویض شود.

p_p_k
16-01-2014, 20:33
یه سوال دیگه.... حدود 3 ماه پیش دیسک و صفحه رو عوض کردم...... از همون زمان وقتی ماشین خلاصه کلاچو که میخوام ول کنم یه صدای تقه ریزی میاد..... این صدا طبیعیه؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2014, 21:12
یه سوال دیگه.... حدود 3 ماه پیش دیسک و صفحه رو عوض کردم...... از همون زمان وقتی ماشین خلاصه کلاچو که میخوام ول کنم یه صدای تقه ریزی میاد..... این صدا طبیعیه؟؟؟

سلام .
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم , برای بنده همین مشکل بعد از تعویض دیسک و صفحه پیش اومد .
علتش بنجل بودن دیسک هست .

خورشیدیِ دیسک باید آروم آروم و میلیمتری عقب جلو بشه اما چون آلیاژش بنجل هست و یا درست ساخته نشده باعث میشه وقتی کلاچ رو ول میکنین کمی گیر میکنه بعدش در میره و با ضربه میخوره به صفحه کلاچ و تقه میده .
باید باهاش مدارا کنین تا سری بعد که عوضش کنین .

اما اگر قبل از گاز دادن اول کلاچ رو کمی ول کنین تا با تقه ی کمتر درگیر بشه بعدش گاز بدین باعث میشه ماشین صدمه نبینه .
اگر با گاز کلاچ رو ول کنین ضربه خیلی شدید میشه و فنرهای صفحه رو خراب میکنه و به گیربکس و پلوسها هم صدمه میزنه چون شوکِ زیادی وارد میکنه به اونها .
درضمن کلاچ رو طوری رگلاژ کنین که 3 سانت قبل از به تَه رسیدن دیگه کاملاً دیسک و صفحه رو جدا کنه .
اینطوری کمتر ضربه میزنه موقع ول کردنِ کلاچ .
یعنی کلاچ رو طوری تنظیم کنین که وقتی میزنین دنده یک و بدون گاز دادن آروم کلاچ رو ول میکنین , تا سه سانت اصلاً صدای موتور تغییر نکنه یعنی تا سه سانت اصلاً کلاچ درگیر نشه

محمد داود
17-01-2014, 01:25
سلام
پارس مدل 88 دارم
فک کنم کمک ها خیلی سفت شده و نرمی قبل رو نداره ؟؟
مشکل از چی می تونه باشه ؟
___
واینکه
صفحه کلاچم مشکل داره ( بلبرینگ ش صدا می ده)
زمانی ک ماشین سرد هست دنده ها بدجور جا میرن اما یکم که گرم بشه ماشین (6-7 دقیقه) دنده ها راحت جا میره !
مشکل این چیه ؟؟
راستی این برنجی ؟؟ !! چیه ؟؟ پیش چ استادی باید ببرم نشون بدم ببینه خراب شده یا نه ؟؟
________
ممون بابت پاسخگویی

سلام.در هوای سرد سفت شدن فنربندی ماشین تا حدی طبیعیه ولی اگه حساس شدی ببر تعمیرگاه شاید روغن داخل کمک فنر تخلیه شده.درمورد تعویض دنده اگر سردی هوا رو در نظرنگیرم (سفت شدن واسکازین)میتونه از دوشاخ کلاچ یا کشویی دنده ها باشه.(به احتمال ضعیف)واسکازین معمولا بعداز 30هزار عوض میشه.دنده برنجی یک هدایت کننده برای حرکت کشویی و جارفتن روی دنده طراحی شده.پیش گریبکس ساز ببر.اگه انصاف داشته باشه با یک دور زدن میفهمه و خرج اضافه رو دستت نمیزاره.معمولا اکثر مکانیکها صفحه کلاچ هم عوض میکنند.گریبکس رو هم...

Mehdi.M2
17-01-2014, 09:40
سلام دوستان .. خسته نباشيد ... خواهشا قبل از اينكه كارم به مكانيكي بكشه و يه پول توپول ازم بگيرن كمكم كنيد ...

من 405 glx مدل 88 دارم ... مشكلم اينه كه آمپر آب خودبخود بالا ميره و فن موتور شروع به كار كردن مي كنه و تا 10 دقيقه بعد خاموشي هم همچنان كار مي كنه ... اين مال مواقعي هست كه داخل شهر و آرام در حال حركتيم .. اما در مسير هاي طولاني تر اين مشكل حاد تر ميشه و چراغ Stop هم روشن ميشه ...

مشكل از كجاست ؟ اينم بگم كه بخاري ماشين هم كلا ايراد داره و هواي سرد ميده داخل فقط ...

كمككككككككك

bijandarbari
19-01-2014, 08:19

سلام

من فکر می کنم سیستم هوا گرفته.

Mehdi.M2
19-01-2014, 14:00
سلام

من فکر می کنم سیستم هوا گرفته.

ممنون .. براي چك كردن سيستم چيكار بايد بكنم ؟ كه بدونم مشكل از اينجاست يا نه ؟

bijandarbari
19-01-2014, 23:30
ممنون .. براي چك كردن سيستم چيكار بايد بكنم ؟ كه بدونم مشكل از اينجاست يا نه ؟

اینجا رو بخون.

البته بهتره با فیلتر شکن لینک رو باز کنی. تا دو تا عکسش هم باز بشن.

البته اگه موتور شما فشنگی فن جداگونه داشته باشه میتونه مشکل از فشنگی فن باشه.( فکر نکنم داشته باشه )
کلا به لوله های رفت و برگشت بخاری به داخل اطاق دست بزنید ببینید داغ هستن یا نه.میتونه مشکل از دریچه تقسیم هوا داخل داشوبرد هم باشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2014, 09:34

سلام
شاید ماشین آب رادیاتورش کمه . باید وقتی موتور سرده منبع انبساط رو باز کنین و ببینین چقدر آب میمونه توی منبع ؟
گاهی موتور آب کم داره اما کمی آب تهِ منبع انبساط میمونه که راننده رو گول میزنه فکر میکنه موتور آب رادیاتورش کافی هست اما تا در منبع رو باز میکنه یهو کشیده میشه تو موتور و منبع خالی میشه
شاید هم ترموستات مشکل داره و گیر میکنه . علامتش اینه که یک دفعه حرارت میره بالا و آمپر تا نزدیکی قرمز میرسه اما بعدش یهو به سرعت برمیگرده پائین خودش چون گیر داره .
شاید هم سنسور آب موتور مشکل داره و پیام خطا میده .
همه ی اینها رو میشه اصولی چک کرد تا بیخودی قطعه عوض نکنین از روی حدس و گمان .

paket
21-01-2014, 14:04
پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم مصرف بنزینش از گاز بیشتره ینی ده لیتر بزنم ۵۰کیلومتر راه میزره تو شهر افتضاح مصرف مینه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .

bijandarbari
21-01-2014, 14:22
پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم مصرف بنزینش از گاز بیشتره ینی ده لیتر بزنم ۵۰کیلومتر راه میزره تو شهر افتضاح مصرف مینه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .

سلام

اول بگم که مصرف سوخت به نوع رانندگی هم بستگی داره. یعنی اگه این ماشین زیر پای یک نفر دیگه باشه میتونه مصرفش خیلی با الان فرق کنه.
اگه کارکرد ماشین بالا 70 هزار تا هستش ، ببر پیش مکانیک مطمئن شیم هاش رو چک کنه.
شمع ها رو هر 30 هزار تا تعویض کن.گپ شمع 0.9 باشه.
اگه کارکرد بالای 70 هزار تا هستش انژکتور باز بشه و با دستگاه مخصوص( 4 یا 6 تا استوانه شیشه ای مدرج داره ) تست و شستشو داده بشه.
فیلتر بنزین هر 20000 تا تعویض بشه.
فیلتر هوا هر سری همراه روغن موتور تعویص بشه.
بهتره با گیج فشار سنج فشار ریل سوخت اندازه گرفته بشه.
البته مصرف سخت گاز با بنزین رو نمیشه مقایسه کرد.چون دو تا سوخت متفاوت هستن و واحد یکی لیتر هستش و اون یکی متر مکعب.
و با کارهایی که گفتم مصرف سوخت تا حد ممکن پایین میاد.بقیه اش به خود موتور و روش رانندگی و سلامت اجزا مکانیکی موتور بستگی داره.

موتور مشکل خاصی نداره؟؟کارکردش عادی هستش؟؟
آب رادیاتور کم نمیشه؟؟
صدای اگزوز یکنواخت هستش؟؟
با استارت اول صبح راحت روشن میشه؟؟

paket
21-01-2014, 21:19
مشکلی نداره سره صبح خوب روشن میشه ماشین کلا ۵۰ هزارتا کارکرده لازمه شیم بگیرم ؟

bijandarbari
21-01-2014, 23:44
مشکلی نداره سره صبح خوب روشن میشه ماشین کلا ۵۰ هزارتا کارکرده لازمه شیم بگیرم ؟

نه نیازی نیست.
ولی بقیه موارد رو انجام بدید.
البته شستشو انژکتور هم تقریبا نیازی نیست.
ولی فشار ریل سوخت رو با گیج چک کنید.

paket
22-01-2014, 14:03
نه نیازی نیست.
ولی بقیه موارد رو انجام بدید.
البته شستشو انژکتور هم تقریبا نیازی نیست.
ولی فشار ریل سوخت رو با گیج چک کنید.

ممنونم اما فشار ریل که میفرمایید رو ببرم تعمیرگاه ؟ با چی چک کنم ! خودم میتونم ؟یا منظورتون اینه که با دیاگ چک کنم !! دیاگ زدم همه چی نرماله !!!شمعها رو در ۴۰ هزار تا دوپلیت بوش انداختم .

bijandarbari
22-01-2014, 14:11
ممنونم اما فشار ریل که میفرمایید رو ببرم تعمیرگاه ؟ با چی چک کنم ! خودم میتونم ؟یا منظورتون اینه که با دیاگ چک کنم !! دیاگ زدم همه چی نرماله !!!شمعها رو در ۴۰ هزار تا دوپلیت بوش انداختم .

سلام

برین مکانیکی یا دیاگ کار.البته نیازی به دستگاه دیاگ نداره.
یک دستگاه فشار سنج هستش که به ریل سوخت وصل می کنن.فشار رو اندازه میگیره.( شبیه فشار سنج تنظیم باد چرخ )

saeidrezay
22-01-2014, 14:37
سلام

برین مکانیکی یا دیاگ کار.البته نیازی به دستگاه دیاگ نداره.
یک دستگاه فشار سنج هستش که به ریل سوخت وصل می کنن.فشار رو اندازه میگیره.( شبیه فشار سنج تنظیم باد چرخ )

اگه میشه مختصر درباره ریل سوخت توضیح بدین اینکه کارش چیه و بعد از خرابی چه علامتی داره
ممنون

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

bijandarbari
22-01-2014, 16:17
اگه میشه مختصر درباره ریل سوخت توضیح بدین اینکه کارش چیه و بعد از خرابی چه علامتی داره
ممنون

سلام

ریل سوخت یک لوله هستش که داخلش بنزین با فشار حدودا 3 بار موجوده.
روی ریل سوخت هم انژکتور ها نصب شدن که ورودی انژکتور به ریل سوخت وصل شده و خروجیش به مینفولد هوا میره.

فشار بنزین داخل ریل سوخت به وسیله یک رگلاتور در حد 3 بار نگاهداشته میشه.تو بعضی مدل ها این رگلاتور روی خود ریل سوخت نصب شده.تو بعضی دیگه این رگلاتور داخل خود باک نصب شده. ( مثلا پراید روی ریل سوخت نصب شده و 206 داخل باک نصب شده )

تو هر بار باز و بسته شدن انژکتور ها مقدار معینی بنزین پاشش میشه که طبیعتا هرچی فشار داخل ریل سوخت بالاتر باشه این مقدار بیشتر هستش.به طور استاندارد این فشار رو 3 بار در نظر گرفتن و ecu هم با همین 3 بار و نوع انژکتور تخمین میزنه که چقدر بنزین پاشش میکنه و نسبت سوخت و هوا رو تنظیم میکنه.

حالا اگه به هر دلیلی مثل خرابی رگلاتور ، فشار داخل ریل سوخت از 3 بار بیشتر یا کمتر باشه ، مصرف سوخت بالاتر میره و موتور بد کار میکنه.
به خاطر همین با یک فشار سنج فشار ریل سوخت رو اندازه میگیرن و چک می کنن باید بین 3 تا نهایت 3.5 بار باشه.

خود ریل سوخت خرابی نداره. مگه اینکه بنزین ازش نشت کنه.که کاملا مشخص میشه.

paket
22-01-2014, 23:04
باسپاس فراوان ازتون اما این مسعله با دیاگ هم میشه اندازه گیری کرد یا فقط باید فشار سنج مخصوص میخاد اخه من شهرستان هستم از هر کی میپرسم خیلی سر ب در نیستن متاسفانه میشه راهنماییم کنید خودم یه کاریش بکنم البته اگه امکانش هست
ممنون وسپاس

bijandarbari
23-01-2014, 07:46
باسپاس فراوان ازتون اما این مسعله با دیاگ هم میشه اندازه گیری کرد یا فقط باید فشار سنج مخصوص میخاد اخه من شهرستان هستم از هر کی میپرسم خیلی سر ب در نیستن متاسفانه میشه راهنماییم کنید خودم یه کاریش بکنم البته اگه امکانش هست
ممنون وسپاس

سلام

نه. دیاگ اصلا نمیتونه.
منم شهرستانم ولی تو خیلی از مغازه ها دیدم که گیجش رو دارن. ( مخصوصا مغازه هایی که فط دیاگ می زنن.)چیز خاصی هم نیست که دستگاهش رو نداشته باشن.

fokahi110
24-01-2014, 10:10
سلام به دوستان واساتید عزیز صبح زود ساعت 8 صبح خواستم ماشینمو روشن کنم (پراید 87 صبا) استارت زدم یهو ماشین روشن شد دور موتور پرید بالای درجه 2 و سیخ واساد و ماشین گاز میخورد منم از ترسم ماشینو خاموش کردم سریع 5 دقیقه بعد اومدم روشن کنم سویچ رو باز کردم صدای اون سوزن انژکتور نیومد چند بار تکرار کردم دیدم برا بار سوم صدای سوزن انژکتور اومد و استارت زدم ماشین روشن شد و دور موتور هم عادی وایساد رو 1 به نظرتون مشکل چیه؟جریان صدا ندادن انژکتور چی بود دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

کلا دوستان این پراید ریشه منو دراورده دور موتورش تا روشن میکنم سیخ رو 2 گیر میکنه فقط زمانی که اول استارت رو میزنم صبح ها گرم میشه خوب میشه گاهی اوقاتم ت جاده اینجور به سذش میاد فیلتر بنزین هوا روغن تنظیم موتور درست میکنم بازم چند وقتی خوبه بعد از 1 یا 2 ماه بازم اینجوری میشه خداوکیلی پوزمو به خاک مالونده محمد عزیز چند بار بهم راهنمایی داده ولی متاسفانه همون اش وهمون کاسه والا نمیدونم چه کنم دیگه منم مدتیه باهاش سر میکنم صبح ها میترسم ماشین بترکه اینهو صدای مینی بوس میده البته من 7 روز یه بار ماشینو روشن میکنم وبیرون میرم به نظرتون ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟

bijandarbari
24-01-2014, 11:03
سلام به دوستان واساتید عزیز صبح زود ساعت 8 صبح خواستم ماشینمو روشن کنم (پراید 87 صبا) استارت زدم یهو ماشین روشن شد دور موتور پرید بالای درجه 2 و سیخ واساد و ماشین گاز میخورد منم از ترسم ماشینو خاموش کردم سریع 5 دقیقه بعد اومدم روشن کنم سویچ رو باز کردم صدای اون سوزن انژکتور نیومد چند بار تکرار کردم دیدم برا بار سوم صدای سوزن انژکتور اومد و استارت زدم ماشین روشن شد و دور موتور هم عادی وایساد رو 1 به نظرتون مشکل چیه؟جریان صدا ندادن انژکتور چی بود دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

کلا دوستان این پراید ریشه منو دراورده دور موتورش تا روشن میکنم سیخ رو 2 گیر میکنه فقط زمانی که اول استارت رو میزنم صبح ها گرم میشه خوب میشه گاهی اوقاتم ت جاده اینجور به سذش میاد فیلتر بنزین هوا روغن تنظیم موتور درست میکنم بازم چند وقتی خوبه بعد از 1 یا 2 ماه بازم اینجوری میشه خداوکیلی پوزمو به خاک مالونده محمد عزیز چند بار بهم راهنمایی داده ولی متاسفانه همون اش وهمون کاسه والا نمیدونم چه کنم دیگه منم مدتیه باهاش سر میکنم صبح ها میترسم ماشین بترکه اینهو صدای مینی بوس میده البته من 7 روز یه بار ماشینو روشن میکنم وبیرون میرم به نظرتون ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

من نمی دونم دور موتور پراید وقتی موتور سرده چقدره ، ولی فکر کنم بالای 1500 هستش.

این مشکل از نرم افزار روی ecu هستش.منم پراید 87 داشتم همینطور بود.گاهی اوقات دور میاومد رو 500 . گاهی اوقات دورش بالا میموند.
برین نمایندگی سایپا برای Ecu زیمنس جدیدترین نرم افزار رو بگین رو ecu بریزن.ممکنه مشکلتون حل بشه.
می تونید شب تا صبح سر باطری رو بردارین.تا یک مدت دیگه این مشکل رو ندارین.تا مجددا تکرار بشه.راه حلش همینه.

esi222
24-01-2014, 12:08
سلام
سمند x7 مدل 83 دارم که تازگی آینه برقی بالا پایین نمیشه :n03:
چپ و راستش کار میکنه اما بالا پایین عمل نمیکنه.
چند وقت فقط سمت راننده بالا پایین نمیشد اما الان جفت آینه ها فقط چپ و راستش عمل میکنه.
مشکل از موتورشه یعنی؟
خواستم بازش کنم دیدم یکم سخته ممکنه به آینه آسیب برسونم،چون تاحالا باز کردنشو ندیدم.
اگه میدونید مشکل از چیه بگید یا اینکه فقط بگید چجوری میشه کامل بازش کرد تا خودم شاید تونستم ردیفش کنم.

ehsan_wwe
24-01-2014, 16:51
وقتی اینایی که گفتی نبود باز آب کم میکنه
این کارو کن
پولکی های زیر فولی هان زنگ زندن عوضشون کن درست میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-01-2014, 17:35
سلام دوستان
شمعها رو کیلومتری عوض نکنین .
شمعها باید هر 20 کیلومتر بازرسی بشه . اگر کثیف هست با برس سیمی تمیز و براق بشه و دهنه ی الکترودش هم تنظیم بشه و دوباره نصب بشه .
موقع نصبش هم نباید به شدت محکم بشه .
اگر موقع بازکردنش خیلی نیرو میبره پس بیش از حد محکم شده .
درضمن باید نرم و راحت تا آخرش پیچ بشه . اگر یک دور یا کمتر پیچید و گیر کرد پس حدیده هاش درست جا نرفته یعنی شمع کج هست . مبادا محکمش کنین که حدیده ی سرسیلندر رو خراب میکنه و کلی خرج رو دستتون میذاره .
شمع تا وقتی که الکترودش سالمه و بدنه اش هم سالمه نیاز به تعویض نداره .
گاهی الکترودش کمی خورده میشه اما میشه دوباره تنظیمش کرد
===========================
صرفه جوئی در هزینه های سرویس و تعمیر خودرو تا سقف میلیونها تومن

bijandarbari
24-01-2014, 17:58
سلام دوستان
شمعها رو کیلومتری عوض نکنین .
شمعها باید هر 20 کیلومتر بازرسی بشه . اگر کثیف هست با برس سیمی تمیز و براق بشه و دهنه ی الکترودش هم تنظیم بشه و دوباره نصب بشه .
موقع نصبش هم نباید به شدت محکم بشه .
اگر موقع بازکردنش خیلی نیرو میبره پس بیش از حد محکم شده .
درضمن باید نرم و راحت تا آخرش پیچ بشه . اگر یک دور یا کمتر پیچید و گیر کرد پس حدیده هاش درست جا نرفته یعنی شمع کج هست . مبادا محکمش کنین که حدیده ی سرسیلندر رو خراب میکنه و کلی خرج رو دستتون میذاره .
شمع تا وقتی که الکترودش سالمه و بدنه اش هم سالمه نیاز به تعویض نداره .
گاهی الکترودش کمی خورده میشه اما میشه دوباره تنظیمش کرد
===========================
صرفه جوئی در هزینه های سرویس و تعمیر خودرو تا سقف میلیونها تومن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
به نظر من:

به تجربه هرچقدر هم که الکترود شمع رو برس سیمی بزنیم و سنباده اش بزنیم ، باز عمر مفید شمع های عادی نهایت 30 هزار تا هستش.
ولی بهتره هر 15000 تا باز بشه و تمیز و فیلر گیری بشه.
البته کیفیت سوخت و طراحی موتور هم تو عمر شمع دخیله. هرچی احتراق بهتر انجام بشه عمر شمع بیشتره.
من الان شمع تو خونه دارم که رنگش هنوز قهوه ای کاملا روشنه و الکترودش هم خوردگی نداره.سنباده زدمش و فیلر گیری کردم.ولی 35 هزار تا کار کرده.اگه رو موتور نصبش کنی به وضوح ضعفش رو حس میکنی.

کلا شمع تا عمر حدود 3000 تا تو بهترین شرایط هستش.بعد از اون قدرتش کمتر میشه.تا در حدی میرسه که ما می تونیم ضعفش رو متوجه بشیم.و تعویضش می کنیم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-01-2014, 04:27
سلام
قابل توجه دوستانی که مشکل دیر روشن شدنِ خودرو دارند :
ماشین شما یا سوخت کم بهش میرسه یا برقش ضغیفه یا شمعها تنظیم نیست یا زمان جرقه زنی شمعها تنظیم نیست .
1- موقع روشن کردن ماشین اول سوئیچ رو باز کنین و 5 ثانیه صبر کنین تا چراغ چک خاموش بشه .
در این 5 ثانیه سنسور مپ فشار هوا رو اندازه میگیره و میده به کامپیوتر تا برنامه ی مناسب برای انژکتورها رو در اون فشار هوا انتخاب کنه .
درضمن سنسور حرارت هوای ورودی و حرارت آب رادیاتور هم اطلاعات لازم رو میفرستند برای کامپیوتر تا بدونه انژکتورها با چه سرعتی باید کار کنند در اون وضعیت .
در همون 5 ثانیه پمپ بنزین هم مدت 2 تا 3 ثانیه کار میکنه و فشار بنزین در ریلِ سوخت که انژکتورها روی اون نصب هست بالا میره .
وقتی فشار سوخت بالا بره انژکتورها سوخت میپاشند چون انژکتورها پمپ نیستند بلکه فقط راهِ عبور سوخت رو باز و بسته میکنند و اگر سوخت فشار نداشته باشه انژکتورها اصلاً سوختی نمیپاشند حتی اگر کاملاً باز باشند .
بنابراین 5 ثانیه باز گذاشتن سوئیچ قبل از استارت زدن بسیار مهم هست .
اگر این کار رو دو بار انجام بدین دیگه بهتر .
یعنی 5 سوئیچ باز , 5 ثانیه بسته , دوباره 5 باز , بعدش استارت .
اگر باز هم روشن نمیشه :
2- برق ضعيف باعث دير روشن شدن میشه.
بستهای باتری رو باز کنید و با سنباده ی 100 یا 80 خوب براق کنین . سرهای سربی باتری هم همینجور .
سیمهایی هم که به دو بستِ باتری وصل شده هم باید از بستها جدا بشند و خوب سنباده بخوره و براق بشه و محکم نصب بشه . رسوبات و کثیفی و چربی و لق بودن باعث ضعیف شدن برق باتری میشه .
اگر سرما زیر سه چهار درجه هست و ماشین در هوای باز هست , بهتره شبها باتری رو باز کنین و داخل خانه در یک جای گرم بذارین تا قدرتش افت نکنه .
البته هر شب این کار رو انجام دادن زحمت داره اما بهتر از روشن نشدن ماشین هست .
درضمن پیچهای باتری رو زیادتر از حد محکم نکنین وگرنه کم کم حدیده هاش خراب میشه و میبُره .

3- دهنه ی شمعها رو بررسی کنین که بیش از حد مجاز باز نباشه وگرنه باعث ضعیف شدن جرقه میشه .
4 - سوخت با اکتان کم باعث دیر روشن شدن میشه . یعنی بنزین سوپر بهتر از بنزین معمولی هست برای موتور سرد و خصوصاً در سرما .
5 - مقاومت وایر شمعها رو با اهم متر اندازه بگیرین . اگر بیش از 5000 اهم هست وایرشمعها بنجُل هست و از سیم بی کیفیت ساخته شده .
6 - با فشارسنج مخصوص , فشار سوخت در لوله ی سوخت رو اندازه بگیرین اگر کمتر از حد مجاز هست باعث پاشش کم انژکتورها میشه . علتش هم خرابی رگولاتور هست که نمیتونه فشار سوخت رو تنظیم کنه یا اینکه پمپ ضعیف هست . این مشکل باعث دیر روشن شدن میشه و کم قدرت بودن موتور اما مصرف سوخت رو کم میکنه خصوصاً در شهر و ترافیک .
7- تنظیم نبودن تسمه تایم باعث خوب عمل نکردن موتور میشه .
حتماً مطمئن بشید که موقع نصب تسمه تایم , میل لنگ با میل سوپاپ هماهنگ و تنظیم باشه . کافیه یک دندونه پس و پیش نصب بشه تا مشکل به وجود بیاره .
8 - اگر ماشینتون دلکو داره باید زمان جرقه زنی تنظیم بشه با استفاده از تفنگِ فلاش لایت
درضمن سردلکو هم باید باز بشه و بررسی بشه .

9 - کثیف بودن انژکتورها باعث درست پاشیده نشدن سوخت میشه
یک محلول انژکتورشور درجه یک بخرین و طبق دستور خودش بریزین توی باک
========================================

صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومن

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-01-2014, 06:19
سلام دوستان .

ماشین یکی از دوستان موقع حرکت میکشید سمت راست .
لاستیکها یک مارک و یک سایز بود
بادشون هم تنظیم کردیم که مثل هم باشه
چرخهای جلو چک شد که با هم موازی باشه .
لاستیکهای چاکدارِ جلوبندی چک شد که له شده و خراب نباشه .
اما باز هم ماشین میکشید سمت راست .
لاستیکهایِ جلو رو با هم جابجا کردیم مشکل برعکس شد یعنی میکشید به سمت چپ .
فهمیدیم که یکی از لاستیکها مشکل داره اما کدومش ؟
به نوبت با چرخ عقب همون سمت عوضشون کردیم و لاستیک معیوب رو پیدا کردیم و منتقلش کردیم به محور عقب .
مشکل حل شد .

comeback pep
26-01-2014, 06:53
سلام ، اساتيد آيا امكان داره ماشينى روغن سوزى داشته باشه اما دود و بخار نداشته باشه؟ ماشين ما همين حالت رو داره. مثلا روى 71 هزار تا روغنشو عوض كردم و الان روى 74 هزار، 2 ليتر بهش اضافه كردم! به مكانيك هم نشون دادم تشخيص نداد و ميگفت روغن سوزى نداره! چون نشونه خاصى نداشت! به نظرتون ايراد از كجاست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-01-2014, 08:25
سلام ، اساتيد آيا امكان داره ماشينى روغن سوزى داشته باشه اما دود و بخار نداشته باشه؟ ماشين ما همين حالت رو داره. مثلا روى 71 هزار تا روغنشو عوض كردم و الان روى 74 هزار، 2 ليتر بهش اضافه كردم! به مكانيك هم نشون دادم تشخيص نداد و ميگفت روغن سوزى نداره! چون نشونه خاصى نداشت! به نظرتون ايراد از كجاست؟

سلام
روغن موتور از چند راه کم میشه :
1- نشتی .
مهمترین جاهایی که روغن ازش نشت میکنه :
واشر قالپاق سرسوپاپ ( بالای موتور )
واشر کارتل ( زیر موتور )
محل نصب دلکو ( اگر دلکو داره ) .
پیچ کارتل
کاسه نمدهای سر و تَهِ میل لنگ
واشر سرسیلندر
درب روغن ( جای ریختن روغن در موتور که معمولاً روی قالپاق سرسوپاپ هست .
محل وصل شدن لوله ای که گیج روغن در اون قرار میگیره به بدنه ی موتور
محل نصب فیلتـر روغن
محل نصب فشنگی روغن
از سوراخ محل گیج روغن اگر لاستیکِ گیج روغن خراب باشه و لوله رو خوب نبنده . خرابی این لاستیک باعث ورود گرد و غبار به زیر موتور ( محفظه ی میل لنگ ) هم میشه .
محل نصب سنسورهای موتور مثل سنسور میل لنگ و ناک و میل سوپاپ و غیره .
در این نوع نشتیها , روغن به بیرون از موتور راه پیدا میکنه و چون زود خشک نمیشه قابل مشاهده هست
2- سوختن روغن در سیلندر و خروجش از اگزوز
راههای بروز این مشکل :
خرابی رینگهای پیستونها و نفوذ روغن به سیلندر از زیر پیستون ( اتاقک یا محفظه ی میل لنگ )
خرابی واشر سرسیلندر
بی کیفیت بودن روغن و زیاد بخار شدنش و کشیده شدنِ اون بخار به درون سیلندرها از طریق سیستم pcv يا همون سيستم تهويه ی محفظه ی میل لنگ سيستم pcv ( position crankcase ventilation ) بخار بنزین و روغن رو از محفظه ی زیر میل لنگ میفرسته توی منیفولدِ هوا و سپس سیلندرها تا بسوزه .
این سیستم در کم کردن مصرف بنزین تاثیر خوبی داره
برای دیدنِ عکسهاش در google image بنویسید
how work pcv system

خراب بودن سوپاپ سیستم pcv که باعث کشیده شدنِ بیش از حد بخار روغن به منیفولدِ هوا و درنتیجه سیلندرها میشه .
خرابی و نشتی شیلنگهای سیستم pcv .
3- خرابی واشر سرسیلندر و نفوذ روغن به سیستم خنک کننده موتور که علامتش وجود روغن در رادیاتور و منبع انبساط هست .

==============================
امکان نداره که موتور روغن سوزی داشته باشه اما اگزوز و سر شمعها چرب نشه مگر اینکه مقدارش بسیار کم باشه

bijandarbari
26-01-2014, 08:32

سلام

ماشینتون پژو 405 مدل 90 به بعد نیستش؟؟
اول تمام مواردی که اقای محمد آسمونی گفتن رو چک کنید.( منظورم نشتی از موتور )
چک کنید روی آب رادیاتور لکه های کرم رنگ نباشه.

روغن سوزی اگه کم باشه ، دود آبی نداره.( در حقیقت دیده نمیشه )

اگه مطمئنین که نشتی روغن ندارین و مطمئنین که همین مقدار روغن کم می کنین، تمام سیلندر ها رو تست کمپرس بگیرین.اگه رینگ های پیستون ضعیف شده باشه مشخص میشه.در غیر این صورت کاسه نمد سوپاپ خرابه.
فاصله بین خط H تا L گیج روغن معمولا حدود 800 سی سی هستش.شما تا خط H روغن بریزین. کیلومتر بگیرین.تا متوجه بشین چقدر کم میکنه.
روغن رو هم حتما جنس مرغوب بریزین.

comeback pep
26-01-2014, 08:51
ممنون از راهنماييتون ، ماشين ليفان 520 هستش. راستش من از فنى ماشين سر در نميارم و اين مواردى رو كه فرمودين بايد بدم مكانيك تست كنه. پس شما هم تأييد ميكنيد كه روغن سوزى نداره(به دليل نبود دود و چربى و بخار) و مشكل يا نشتيه يا خرابى واشر سرسيلندر؟ ميخوام خيالم راحت باشه كه خرج كمرشكن نداره. اگه اينجور باشه هزينه تعمير چقدر ميشه حدودى؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-01-2014, 09:47
ممنون از راهنماييتون ، ماشين ليفان 520 هستش. راستش من از فنى ماشين سر در نميارم و اين مواردى رو كه فرمودين بايد بدم مكانيك تست كنه. پس شما هم تأييد ميكنيد كه روغن سوزى نداره(به دليل نبود دود و چربى و بخار) و مشكل يا نشتيه يا خرابى واشر سرسيلندر؟ ميخوام خيالم راحت باشه كه خرج كمرشكن نداره. اگه اينجور باشه هزينه تعمير چقدر ميشه حدودى؟

سلام
همونطور که دوست عزیز آقا بیژن گفتند , روغن سوزی اگر کم باشه دودش بسیار کمه و قابل مشاهده نیست
شما همونطور که آقا بیژن گفتند اول روغن با کیفیت بریزین که بخار شدنش کم باشه
بعد با اندازه گیری مقدار روغن کم شده در یک هفته , شدت کم شدنِ روغن رو مشخص کنین
در همون مدت تمام زیر و بالای موتور رو هم بگردین تا مطمئن بشین نشتی نداره .
اگر نشتی پیدا نکردین اما روغن خیلی کم میشه دیگه فقط روغن سوزی داره موتور
حالا اول باید از چک کردن چیزهای کم خرج و آسون شروع کنین تا برسه به گرانترینش که تعویض رینگهای پیستونها و واشر سرسیلندر هست .
اول سیستم pcv رو چک کوین که شیلنگهای اون و سوپاپش سالم باشه
بعدش کمپرس بگیرین ببینید همه ی سیلندرها یک قدرت داره یا ضعیف و قوی داره ؟

بعدش واشر ساق سوپاپها رو چک کنین خصوصاً اونهائی که سیلندر اون کمپرس خوبی نداره
بعدش دیگه واشر سرسیلندر و رینگهای پیستونها میمونه
اطلاعات کم در مورد سرویس و تعمیر ماشین به شما خیلی ضرر میزنه و باعث میشه ماشینتون همیشه یه مشکلی داشته باشه حتی اگر نو و خارجی باشه و دائم لوازم یدکیهای و مکانیک های کلاهبردار سرتون رو کلاه بذارند ( با احترام به همه ی آدمهای شریف و حلال خور )
مشترک این تاپیک بشین و مطابش رو در اوقات فراغت با دقت و حوصله و تدریجاً بخونید و خودتون رو با علم و دانش قوی کنید
سیستمهای ماشین خیلی ساده هست و یادگیریش فقط شوق و علاقه و وقت لازم داره خصوصاً امروزه که به لطف خدا گنجینه ارزشمند اینترنت در دسترس ماست

این رو به خاطر داشته باشید که تعویض قطعات ماشین از روی حدس و گمان اشتباه هست
هر قطعه ای رو میشه تست کرد تا فهمید آیا سرویس لازم داره یا تعمیر یا تعویض
با مکانیک شرط کنین که اگر قطعات لازم رو که میگه براش بخرین , خریدین و نصب کرد اما ماشین درست نشد ,باید پول قطعات رو بده و اجرتی هم بهش نمیدین چون ماشینتون رو تعمیر نکرده .
اگر همه اینجور رفتار کنند عده ای از مکانیک ها تخته میکنند بقالی میزنند یا میرند آموزش مکانیکی

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-01-2014, 10:09
دوستانی که مطالبِ این تاپیک رو دنبال میکنند
شاید فکر کنند که بنده خیلی مینویسم و مطالب رو طولانی مینویسم
اما این کار علت داره
بنده میتونم خیلی ساده بگم برو نشت روغن و روغن سوزی رو چک کن
یا بگم به مکانیک بگو pcv رو چک کنه
اما توضیح مفصل مینویسم تا مطالب برای همه قابل استفاده باشه نه فقط برای کسی که سوال میپرسه .
دلیل دیگرش اینه که دوستان علاقمند به علم و دانش و فراگیری که میدونند علم و دانش قدرت هست , مطالب رو اصولی و علمی یاد بگیرند نه سطحی و عامیانه و طوطی واری .
البته این رو هم بگم که بنده شغلم مکانیکی نیست متاسفانه چون کار خوب و پردرآمدی هست . بنده اهمیت علم و دانش رو به لطف خدا خوب درک کرده ام و یقین دارم که انسان دانا بسیار قدرتمندتر هست .
اطلاعات مربوط به سرویس و تعمیر که یاد گرفتم , تا حالا میلیونها تومن در هزینه های زندگی صرفه جوئی کرده برای بنده .
درضمن انسان دانا راحت تر و با مشکلات کمتر زندگی میکنه و اطرافیانش هم از وجودش احساس راحتی میکنند
وقت و پول صرف کنین تا اطلاعات مفید رو بیشتر و بیشتر یاد بگیرین .
همه ی مشکلات بشر از جهل و نادانی هست
علم دانش مثل یک چراغ پرفروز راهِ زندگی رو روشن میکنه
علم و دانش نور هست . نوووور

bijandarbari
26-01-2014, 11:15

در مورد خرابی واشر سر سیلندر 3 حالت داره:
- روغن وارد کانال آب میشه که در این صورت روی آب رادیاتور لکه های کرم رنگ میبینید.
- روغن وارد محفظه احتراق میشه که در این صورت کمپرس اون سیلندر پایین میاد و با تست کمپرس سیلندر ها مشکل مشخص میشه.
- روغن از اطراف واشرسرسیلندر به بیرون نشت میکنه که این مورد خیلی خیلی کم پیش میاد.

esi222
26-01-2014, 23:08
سلام
سمند x7 مدل 83 دارم که تازگی آینه برقی بالا پایین نمیشه :n03:
چپ و راستش کار میکنه اما بالا پایین عمل نمیکنه.
چند وقت فقط سمت راننده بالا پایین نمیشد اما الان جفت آینه ها فقط چپ و راستش عمل میکنه.
مشکل از موتورشه یعنی؟
خواستم بازش کنم دیدم یکم سخته ممکنه به آینه آسیب برسونم،چون تاحالا باز کردنشو ندیدم.
اگه میدونید مشکل از چیه بگید یا اینکه فقط بگید چجوری میشه کامل بازش کرد تا خودم شاید تونستم ردیفش کنم.
دوستان کسی نمیتونه به ما کمک کنه؟ :n03:

kasra2002
27-01-2014, 11:16
دوستان کسی نمیتونه به ما کمک کنه؟ :n03:
دوست عزیز آینه برقی باید مخصوصا در اب و همای ایران هر از چند روزی بالا و پایین و چپ و راست بشه تا مشکل جام کردن براش پیش نیاد
اما در رابطه با مشکل شما می تونه مشکل از سویچ انتخاب آینه و یا سوییچ جهت ها باشه که هر دو آینه رو از کار انداخته
در ضمن برای رسیدن به موتور آینه می بایست شیشه آینه رو با کنید که چسبیده و ممکنه اینه و یا چرخ دنده ها رو بشکنید پس اول ببینید بعد باز کنید خودتون

ehsan_wwe
27-01-2014, 15:22
این موشکل معمولا وقتی پیش میاد که میری کارواش فشار آبو میگیر تو در ماشین آب بره رو قصمت دکمه های آینه برقی یکم میریزه بهم
اول دکمه هاشو باز کن اگه دیدی سالمن برو سراغ پشت آینه هات
متور هاش نمیسوزه آلمیچز معمولیه شایدم لای چرخ دندش یه چیزی گیر کرده
به هر حال باید یا آینه رو بشکونی چک کنی موتور یا خیلی حرفه ای به زور زیاد آینه رو باز کنی

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-01-2014, 17:05
ای مشکل معمولا وقتی پیش میاد که میری کارواش فشار آبو میگیر تو در ماشین آب بره رو قسمت دکمه های آینه برقی یکم میریزه بهم
موتورهاش نمیسوزه آرمیچر معمولیه شایدم لای چرخ دندش یه چیزی گیر کرده
به هر حال باید یا آینه رو بشکونی چک کنی موتور یا خیلی حرفه ای به زور زیاد آینه رو باز کنی

سلام
بعضی از آینه ها راحت درمیاد با پیچ گوشتی باریکِ دو سو
باید آینه رو تا آخر بدین سمت بدنه تا لبه ی بیرونیش از کاسه بیاد بیرون و با پیچ گوشتی بین آینه و اون قست دایره ای سفید رنگ رو جدا کنین آروم آروم
برای نصبش به لبه هاش گیریس یا روغن بزنین تا راحت جا بره

esi222
27-01-2014, 19:30
دوست عزیز آینه برقی باید مخصوصا در اب و همای ایران هر از چند روزی بالا و پایین و چپ و راست بشه تا مشکل جام کردن براش پیش نیاد
اما در رابطه با مشکل شما می تونه مشکل از سویچ انتخاب آینه و یا سوییچ جهت ها باشه که هر دو آینه رو از کار انداخته
در ضمن برای رسیدن به موتور آینه می بایست شیشه آینه رو با کنید که چسبیده و ممکنه اینه و یا چرخ دنده ها رو بشکنید پس اول ببینید بعد باز کنید خودتون
ممنون
نه از سوئیچ نیست.تستش کردم.بعدشم اینکه اول سمت راننده از کار و بعد حدود یک ماه سمت شاگرد هم از کار افتاد.اگه از سوئیچ بود همزمان جفتشون از کار می افتادن.
دقیقا منم واسه اینکه از آسیب احتمالی جلوگیری کنم،اینجا پست دادم که اگه کسی قبلا باز کرده یا ویدیویی از باز کردنش داره راهنماییم کنه و بعد خودم اقدام کنم :n03:

esi222
27-01-2014, 19:39
این موشکل معمولا وقتی پیش میاد که میری کارواش فشار آبو میگیر تو در ماشین آب بره رو قصمت دکمه های آینه برقی یکم میریزه بهم
متور هاش نمیسوزه آلمیچز معمولیه شایدم لای چرخ دندش یه چیزی گیر کرده
سلام
من ماشینمو همیشه خودم شستم :n02: و سعی میکنم مستقیم رو آینه آب نپاشم.
از دکمه هاش نیست،قبل اینکه پست بدم چک کرده بودم.

سلام
باید آینه رو تا آخر بدین سمت بدنه تا لبه ی بیرونیش از کاسه بیاد بیرون و با پیچ گوشتی بین آینه و اون قست دایره ای سفید رنگ رو جدا کنین آروم آروم
سلام محمدجان
پس آینه رو کامل جمع کنم و بعد دوتا پیچ زیرش رو باز کنم و بعدش...
عکس بزارم میتونید راهنمایی کنید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-01-2014, 20:25
سلاممن ماشینمو همیشه خودم شستم :n02: و سعی میکنم مستقیم رو آینه آب نپاشم.از دکمه هاش نیست،قبل اینکه پست بدم چک کرده بودم.سلام محمدجانپس آینه رو کامل جمع کنم و بعد دوتا پیچ زیرش رو باز کنم و بعدش...عکس بزارم میتونید راهنمایی کنید؟سلام .

آینه رو جمع نکنین .

فقط شیشه آینه رو با دست تکون بدین تا مایل بشه به سمت پنجره . با این کار شیشه از توی کاسه میاد بیرون و پشتش قابل مشاهده میشه یعنی میشه داخل کاسه رو دید .

بعدش با روشی که گفتم شیشه از جائی که روش نصب شده جدا میشه با پیچ گوشتی البته اگه شبیه اون عکس نصب شده باشه .منظورم این شیشه ( آینه ) هست که در"عکس زیر نشون
داده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0glass%20remove&filters%5bprimary%5d=images

comeback pep
28-01-2014, 08:31
سلام همونطور که دوست عزیز آقا بیژن گفتند , روغن سوزی اگر کم باشه دودش بسیار کمه و قابل مشاهده نیست شما همونطور که آقا بیژن گفتند اول روغن با کیفیت بریزین که بخار شدنش کم باشهبعد با اندازه گیری مقدار روغن کم شده در یک هفته , شدت کم شدنِ روغن رو مشخص کنیندر همون مدت تمام زیر و بالای موتور رو هم بگردین تا مطمئن بشین نشتی نداره .اگر نشتی پیدا نکردین اما روغن خیلی کم میشه دیگه فقط روغن سوزی داره موتور حالا اول باید از چک کردن چیزهای کم خرج و آسون شروع کنین تا برسه به گرانترینش که تعویض رینگهای پیستونها و واشر سرسیلندر هست .اول سیستم pcv رو چک کوین که شیلنگهای اون و سوپاپش سالم باشهبعدش کمپرس بگیرین ببینید همه ی سیلندرها یک قدرت داره یا ضعیف و قوی داره ؟بعدش واشر ساق سوپاپها رو چک کنین خصوصاً اونهائی که سیلندر اون کمپرس خوبی ندارهبعدش دیگه واشر سرسیلندر و رینگهای پیستونها میمونه اطلاعات کم در مورد سرویس و تعمیر ماشین به شما خیلی ضرر میزنه و باعث میشه ماشینتون همیشه یه مشکلی داشته باشه حتی اگر نو و خارجی باشه و دائم لوازم یدکیهای و مکانیک های کلاهبردار سرتون رو کلاه بذارند ( با احترام به همه ی آدمهای شریف و حلال خور ) مشترک این تاپیک بشین و مطابش رو در اوقات فراغت با دقت و حوصله و تدریجاً بخونید و خودتون رو با علم و دانش قوی کنید سیستمهای ماشین خیلی ساده هست و یادگیریش فقط شوق و علاقه و وقت لازم داره خصوصاً امروزه که به لطف خدا گنجینه ارزشمند اینترنت در دسترس ماست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این رو به خاطر داشته باشید که تعویض قطعات ماشین از روی حدس و گمان اشتباه هست هر قطعه ای رو میشه تست کرد تا فهمید آیا سرویس لازم داره یا تعمیر یا تعویض با مکانیک شرط کنین که اگر قطعات لازم رو که میگه براش بخرین , خریدین و نصب کرد اما ماشین درست نشد ,باید پول قطعات رو بده و اجرتی هم بهش نمیدین چون ماشینتون رو تعمیر نکرده .اگر همه اینجور رفتار کنند عده ای از مکانیک ها تخته میکنند بقالی میزنند یا میرند آموزش مکانیکیسلام مجدد ؛ همونطور كه قبلا عرض كردم روى كيلومتر 71 هزار روغن ماشينو عوض كردم و ايرانول 12 هزار ريختم. بعد از حدود 3 هزار كيلومتر حركت،(74 هزار) روغنو چك كردم. مقدار روغن از حرف L پايينتر بود و با ريختن 2 ليتر ديگه فول شد و به حرف H رسيد. لازم به ذكره كه روغن سياه شده بود. الان روى كيلومتر 74/500 دوباره روغن پايين تر از حرف L روى نشانگر قرار داره! يعنى مقدار كم كردن روغن خيلى زياده... منتظر راهنمايى دوستان هستم.

bijandarbari
28-01-2014, 08:44
سلام مجدد ؛ همونطور كه قبلا عرض كردم روى كيلومتر 71 هزار روغن ماشينو عوض كردم و ايرانول 12 هزار ريختم. بعد از حدود 3 هزار كيلومتر حركت،(74 هزار) روغنو چك كردم. مقدار روغن از حرف L پايينتر بود و با ريختن 2 ليتر ديگه فول شد و به حرف H رسيد. لازم به ذكره كه روغن سياه شده بود. الان روى كيلومتر 74/500 دوباره روغن پايين تر از حرف L روى نشانگر قرار داره! يعنى مقدار كم كردن روغن خيلى زياده... منتظر راهنمايى دوستان هستم.

سلام

اول چک کنی موتور جایی نشتی نداشته باشه. ( با توجه به این حجم زیاد کم شدن روغن مطمئنا اگه نشتی باشه راحت مشخص میشه )
اگه مشکل از محفظه احتراق باشه با تست تراکم مشخص میشه.یک تست تراکم از سیلندر ها رو بگیر.بگو هر سیلندر رو دو دفعه تست کن. دفعه اول معمولی. دفعه دوم داخل سیلندر یکم روغن بریزن و تست کنن.

comeback pep
28-01-2014, 09:08
سلاماول چک کنی موتور جایی نشتی نداشته باشه. ( با توجه به این حجم زیاد کم شدن روغن مطمئنا اگه نشتی باشه راحت مشخص میشه )اگه مشکل از محفظه احتراق باشه با تست تراکم مشخص میشه.یک تست تراکم از سیلندر ها رو بگیر.بگو هر سیلندر رو دو دفعه تست کن. دفعه اول معمولی. دفعه دوم داخل سیلندر یکم روغن بریزن و تست کنن.خب اين تست تراكم رو كجا بايد انجام بدم؟ مكانيكى يا نمايندگى يا...؟

bijandarbari
28-01-2014, 09:10
خب اين تست تراكم رو كجا بايد انجام بدم؟ مكانيكى يا نمايندگى يا...؟

مکانیکی یا جاهایی که دیاگ میزنن.
نمایندگی هم معمولا داره.

comeback pep
28-01-2014, 09:16
متشكرم بيژن جان ؛ امروز اقدام ميكنم. البته ديروز يه جا نشون مكانيك دادم گفت احتمالا نشتى داره اما بايد باز بشه تا بفهميم از كجاست.

esi222
28-01-2014, 22:31
سلام .

آینه رو جمع نکنین .

فقط شیشه آینه رو با دست تکون بدین تا مایل بشه به سمت پنجره . با این کار شیشه از توی کاسه میاد بیرون و پشتش قابل مشاهده میشه یعنی میشه داخل کاسه رو دید .

بعدش با روشی که گفتم شیشه از جائی که روش نصب شده جدا میشه با پیچ گوشتی البته اگه شبیه اون عکس نصب شده باشه .منظورم این شیشه ( آینه ) هست که در"عکس زیر نشون
داده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0glass%20remove&filters%5bprimary%5d=images

خیلی خیلی ممنون بابت توشیحات و عکس.
کاملا متوجه شدم باید چیکار کنم.سر فرصت اقدام میکنم و خبرشو میدم :n01:
اگه این حالتی که گفتین نباشه،جوره دیگه ش چجوری میشه؟
یعنی فرضا اگه از این آینه ها نباشه که گفتین اینجوری باز میشن

niegrau
29-01-2014, 16:00
یک پرشیا 88 دارم. وقتی سرعتم از 70 80 تا بالا میزنه، شروع می کنه یک جیر جیر صدا دادن انگار که هوا میپیچه جایی! دریچه های بخاری و کولر رو بستم و امتحان کردم بازم فرقی نکرد. تهویه ماشین چه خاموش چه روشن باز توفیقی نکرد....نظر شما چیه؟ خیلی رو اعصاب صدا دایمی هست بالای 70 80 تا...(فقط مشخصه که صدا از سمت جلو داشبورد میاد)
ممنونم پیشاپیش از کمکتون

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

farzin.jm
29-01-2014, 22:21
سلام
من ی سمند دارم که تو سرعت80 به بالا وقتی گاز میدادم شروع میکرد به لرزیدن کل بدنه و دنده . وقتی پا رو از رو گاز بر میداشتم لرزش میوفتاد.
بعد از کلی مکانیک بردنو نشون دادن تشخیص داده شد ک از مشعلی پولس سمت شاگرد هستش عوضش کردیم پری شب و این مشکل رفع شد.
حالا ی مشکل دیگه پیدا کرده ک وقتی دور موتور بالا باشه گاهی میلرزه گاهی نمیلرزه بدنه ....دنده هم ی حالت دل زدن داره ...دسته موتور ها هم تعویض شده. میخواستم بدونم ممکنه از وایر هام باشه ک برقو کامل نمیرسونن یا پمپ بنزین؟ صافی بنزینم ی هفتس عوض شده .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. واقعا کلافم کرده

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-01-2014, 09:37
خیلی خیلی ممنون بابت توضیحات و عکس.
کاملا متوجه شدم باید چیکار کنم.سر فرصت اقدام میکنم و خبرشو میدم :n01:
اگه این حالتی که گفتین نباشه،جوره دیگه ش چجوری میشه؟
یعنی فرضا اگه از این آینه ها نباشه که گفتین اینجوری باز میشن

سلام
بعضی از آینه ها زیرش یک سوراخ داره که با پیچ گوشتی ضامن رو میزنند و آینه درمیاد
در بعضی آینه ها خاری داره و با فشار نصب شده .
باید با فشار کم و حساب شده دربیاد وگرنه میشکنه
در بعضی آینه ها اون سمتی که رو به باد ( جلو ) هست باز میشه
بعدش آینه رو میشه باز کرد

iranch
30-01-2014, 11:33
سلام
پراید 111 حدود یکسال و نیم کار کرده
صبح ها استارت میزنیم صدا ترق ترق از موتور میاد
پیش تعمیرکار بردم گفت مال هوا هست سرده
اما من یادم نمیاد قدیم این طور بوده باشه
نیتونیم هم صدا رو به تعمیرکار بفهمونیم چون تا برسیم به تعمیرگاه صدا رفته

poyyesh
30-01-2014, 13:27
سلام

دوستان من یه هفته پیش با شلنگ واب خالی پر فشارتو موتورو شستم و رادیاتور هم حسابی شیار هاش که داخل موتوره از تو اب پر فشار گرفتم حالا بعد از همهش تو پارکینگ بوده این مدت دیروز روشن کردم بعد یه مین بخار از شیارهش بالا میومد از دور نیگاه میکردی فک میکنی ماشین چوش اورده و لی فقط بخار بود که از تو شیاراش بالا میومد این چیه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-01-2014, 17:18
سلامپراید 111 حدود یکسال و نیم کار کردهصبح ها استارت میزنیم صدا ترق ترق از موتور میاد پیش تعمیرکار بردم گفت مال هوا هست سردهاما من یادم نمیاد قدیم این طور بوده باشهنیتونیم هم صدا رو به تعمیرکار بفهمونیم چون تا برسیم به تعمیرگاه صدا رفتهسلام . اطلاعاتی که نوشتین برای عیب یابی از توی اینترنت کافی نیست . بیشتر توضیح بدین . فقط تو استارت صدا میده ؟ یا بعدش هم صدا میده ؟ یا بعد از روشن شدن صدا میده ؟ فقط و فقط صبحها اینجوریه ؟ترق ترق یعنی چی ؟ شبیه صدای چی هست ؟اگر برق شمعها رو قطع کنین و استارت بزنین هم صدا میده ؟ به یه نفر بگین استارت بزنه خودتون کاپوت رو باز کنین و ببینین حدوداً از کجای موتور صدا میاد ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-01-2014, 19:54
سلام

دوستان من یه هفته پیش با شلنگ و آب خالی پر فشار تو موتور رو شستم و رادیاتور هم حسابی شیارهاش که داخل موتوره از تو اب پر فشار گرفتم حالا بعد از همهش تو پارکینگ بوده این مدت دیروز روشن کردم بعد یه دقیقه بخار از شیارهاش بالا میومد از دور نگاه میکردی فک میکنی ماشین جوش آورده ولی فقط بخار بود که از تو شیاراش بالا میومد این چیه ؟
سلام

روزنه های رادیاتور بسیار ریز هست و آب تا مدت طولانی در اونها میمونه و خشک نمیشه .
وقتی روشن میکنین با گرم شدن رادیاتور بخار میشه و خشک میشه .
شستن رادیاتور با فشار آب خیلی تاثیر داره در خنک کنندگی رادیاتور و بازدهِ کولر ( به خاطر تبادلِ گرمائی خوب بین کندنسر کولر و هوا .
وقتی آب در منافذش تا چند روز نگه میداره دیگه گرد و خاک و آشغال جای خود داره .
بهتره هر سال با شروع فصل گرما رادیاتور با فشار بسیار قوی آب شسته بشه و اگر بشه از اسفنج کولر گازی پنجره ای برای پوشانده رادیاتور استفاده بشه , در تمیز موندنش خیلی تاثیر داره خصوصاً در جاهایی که گرد و خاک و خاشاک و شن و سنگریزه و حشرات زیاد هست
اطلاعاتِ بیشتر

bijandarbari
30-01-2014, 22:50
سلام

موقع سرد بودن در حال حرکت هم اینطوریه؟؟
با گرفتن کلاچ صدا قطع میشه؟؟
کاپوت رو بزنید بالا.ببینید صدا دقیقا از کجای موتور میاد؟؟
وقتی سرده در حال حرکت صدا موقع خلاص بودن با موقعی که دنده درگیره فرقی هم میکنه؟؟

کلا این تیپ صداها رو نمیشه الان براش تصمیم گرفت.اگه مشکلی باشه مطمئنا به مرور زمان بیشتر میشه و دائمی میشه و اونوقت میشه عیب رو راحت تر متوجه شد.

bijandarbari
30-01-2014, 22:52
سلام

دوستان من یه هفته پیش با شلنگ واب خالی پر فشارتو موتورو شستم و رادیاتور هم حسابی شیار هاش که داخل موتوره از تو اب پر فشار گرفتم حالا بعد از همهش تو پارکینگ بوده این مدت دیروز روشن کردم بعد یه مین بخار از شیارهش بالا میومد از دور نیگاه میکردی فک میکنی ماشین چوش اورده و لی فقط بخار بود که از تو شیاراش بالا میومد این چیه ؟

با نظر جناب محمد آسمونی موافقم مشکلی نداره.
اگه مشکلی باشه مطمئنا آب کم میکنه.

koorosh2500
31-01-2014, 08:54
سلام
من ی سمند دارم که تو سرعت80 به بالا وقتی گاز میدادم شروع میکرد به لرزیدن کل بدنه و دنده . وقتی پا رو از رو گاز بر میداشتم لرزش میوفتاد.
بعد از کلی مکانیک بردنو نشون دادن تشخیص داده شد ک از مشعلی پولس سمت شاگرد هستش عوضش کردیم پری شب و این مشکل رفع شد.
حالا ی مشکل دیگه پیدا کرده ک وقتی دور موتور بالا باشه گاهی میلرزه گاهی نمیلرزه بدنه ....دنده هم ی حالت دل زدن داره ...دسته موتور ها هم تعویض شده. میخواستم بدونم ممکنه از وایر هام باشه ک برقو کامل نمیرسونن یا پمپ بنزین؟ صافی بنزینم ی هفتس عوض شده .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. واقعا کلافم کرده
وقتی اتومبیل در سرازیری قرار گرفته و با همان سرعت در حالت خلاص پایین می آید هنوز لرزش وجود دارد؟
وقتی شما در حالت سکون و بدون حرکت به ماشین گاز می دهید در همان دور موتور لرزش دارید؟

farzin.jm
31-01-2014, 22:06
وقتی اتومبیل در سرازیری قرار گرفته و با همان سرعت در حالت خلاص پایین می آید هنوز لرزش وجود دارد؟
وقتی شما در حالت سکون و بدون حرکت به ماشین گاز می دهید در همان دور موتور لرزش دارید؟
وقتی میخوام شتاب بگیرم این لرزش ب وجود میاد و با سرعت ثابت این لرزش وجود نداره.
در حالت سکون هیچ لرزشی وجود نداره.

a_rudi
31-01-2014, 23:32
وقتی میخوام شتاب بگیرم این لرزش ب وجود میاد و با سرعت ثابت این لرزش وجود نداره.
در حالت سکون هیچ لرزشی وجود نداره.

دیسک و صفحه کلاچ اونا رو بررسی کنید

Abdolreza2012
01-02-2014, 16:29
سلام دوستان دو تا سوال
1- تو سرعت های بالا ، دقیقا بالای 120 ماشین یکم میلرزه و هر چقدر سرعت بیشتر بشه لرزش بیشتر میشه ؟
علتش چیه ؟ بالانس هم تازگیا کردم ، حدود 1 ماه پیش

2- تو اوتوبان داشتم میومدم صدا باد خیلی تو ماشین میاد ريال به نظر از در راننده هست ؟
به نظرتون چیکارش کنم ؟
فقط صدا ، باد یا سرمایی حس نمیشد

405 glx

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-02-2014, 17:41
سلام دوستان دو تا سوال
1- تو سرعت های بالا ، دقیقا بالای 120 ماشین یکم میلرزه و هر چقدر سرعت بیشتر بشه لرزش بیشتر میشه ؟

2- تو اوتوبان داشتم میومدم صدا باد خیلی تو ماشین میاد ريال به نظر از در راننده هست ؟
به نظرتون چیکارش کنم ؟

405 glx

سلام
1- به بالانس چرخ با کامپیوتر اعتماد نکنین .
بنده خودم بارها با کامپیوتر سوپر مدرن بالانس کردم اما تو حرکت ماشین میلرزید
باید دو چرخ جلو رو بزنین روی جک
دستی تا آخر کشیده
آجر بذارین پشت و جلویِ چرخهای عقب
جلوی ماشین دیوار یا ماشین نباشه یعنی باز باشه
روشن کنین
بذارین دنده 5
آروم گاز بدین و کلاچ رو ول کنین
سرعت رو برسونید به 60 اگر نلرزید برسونید به 80
اگر نلرزید برسونید به 100
و سپس 120
140
اگر ماشین لرزش داره پس یکی یا هر دو چرخ بالانس نیست
با کمی حوصله و دقت و داشتن چند وزنه ی بالانس 10 گرمی , 20 , 30 , 50 میشه درستش کرد .

اگر تشخیص اینکه کدومش میلرزه براتون دشواره باید یک چرخ رو باز کنین و تک تک بالانس کنین
بعضی از مغازه ها هم دستگاه مخصوص این کار رو دارند
ماشین رو میزنند رویِ جک و با یک موتور که به یک چرخ آهنی وصله تایرها رو میچرخونند و روی کار بالانس میکنند
اگر بخواین توی خونه انجام بدین باید دو چرخ عقب رو هم باز کنین و نصب کنین جلو و بالانس کنین
اگر توسط آدم باحوصله و وارد انجام بشه نتیجه فوق العاده هست و ماشین خیلی نرم میشه
فرمان هم بدون لرزش میشه
عمر تایرها و بلبرینگ چرخها و کمکها و فنرها و جلوبندی و سیستم فرمان و اتاق و بدنه چند برابر میشه چون لرزش دشمنِ همه ی اونها هست .
2- با پارچه ی خیس جائی که لاستیک درب بهش میچسبه رو خیس کنین
سپس درب رو آروم ببندین
حالا باز کنین
باید لاستیک درب کاملاً خیس شده باشه دور تا دور
اگر یک جاش خشک هست همون جا با بدنه تماس نداره و باد و صدا از اونجا میاد توی ماشین .
باید اگر درب رگلاژ نیست رگلاژ بشه
اگر هم لاستیک له شده باید عوض بشه
زیر تودریها هم یک کاور پلاستیکی هست که اگر کنده یا پاره شده باشه باد و صدا رو منتقل میکنه
البته اگه میخواین ماشین رو برای سالها نگه دارین بهتره به جاش یا روش یک نایلون ضخیم نصب کنین مثل نایلون ضخیمی که تودوزی کارها استفاده میکنند

bijandarbari
01-02-2014, 19:09
سلام دوستان دو تا سوال

به نظرتون چیکارش کنم ؟

405 glx

جناب آسمونی جامع توضیح دادن.
فقط من این نکته رو بگم که همیشه چهار تا چرخ رو با هم و همزمان با یک دستگاه بالانس کنید.اینطوری بالانس موثرتره.
من خودم این مورد رو تجربه کردم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-02-2014, 07:53
جناب آسمونی جامع توضیح دادن.
فقط من این نکته رو بگم که همیشه چهار تا چرخ رو با هم و همزمان با یک دستگاه بالانس کنید.اینطوری بالانس موثرتره.
من خودم این مورد رو تجربه کردم.

سلام
گمان نکنم اگر دستگاه چرخ رو درست بالانس نکنه , با این روش چرخها بالانس بشه
شاید شما همه ی چرخها رو درست بالانس کردین .
اگر دستگاه یک چرخ رو درست بالانس نکنه , درست بالانس کردنِ اون سه چرخ دیگه تاثیری در چرخ بالانس نشده نداره و باز هم موقع حرکت میلرزه .

bijandarbari
02-02-2014, 08:10
سلام
گمان نکنم اگر دستگاه چرخ رو درست بالانس نکنه , با این روش چرخها بالانس بشه
شاید شما همه ی چرخها رو درست بالانس کردین .
اگر دستگاه یک چرخ رو درست بالانس نکنه , درست بالانس کردنِ اون سه چرخ دیگه تاثیری در چرخ بالانس نشده نداره و باز هم موقع حرکت میلرزه .

این از اون مسائلی هستش هستش که منطقی نیست ولی واقعیت داره.
من این مورد رو دقیقا تجربه کردم.( البته در مورد پراید بود که کوچکترین نابالانسی چرخا خودش رو نشون میده )
چرخای جلو رو با یک دستگاه بالانس کردم و چرخای عقب رو با یک دستگاه دیگه که هر دو تا دستگاه هم کامل بالانسش کردن.ولی فرمون میزد. تا اینکه چهار تا چرخ رو با یکی از اون دستگاه ها بالانس کردم و مشکل حل شد.

farzin.jm
02-02-2014, 11:22
دیسک و صفحه کلاچ اونا رو بررسی کنید
لرزش دنده از چی میتونه باشه؟ این هم مربوط به صفحه کلاج میشه؟
مکانیک میگه این لرزش ممکنه از مچ نشدن مشعلی پولس با پولس قبلی باشه ؟
ممنون از راهنماییاتون.

hosein002
02-02-2014, 11:50
[QUOTE=farzin.jm;8091491]لرزش دنده از چی میتونه باشه؟ این هم مربوط به صفحه کلاج میشه؟
ممنون از راهنماییاتون.
لرزش میتونه از دیسک وصفحه - پایین یا بالا ول کردن کلاج و سر پلوسها باشه

hosein002
02-02-2014, 12:08
دوستان سلام
دو سه سال پیش الکترود شمع 2پلاتینه بوش افتاد تو سیلندر ماشین (سمند) مجبور شدیم سر سیلندر رو بازش کنیم سرسیلندر خوردگی داشت مکانیک فرستاد تراشکاری جوشکاری و کف تراش انجام شد و سرسیلندر بسته شد قبلا ماشین هیچ مشکلی نداشت ولی از این زمان به بعد هر سه چهار ماهی یه بار واشر میسوزونه شش ماه پیش هم سرسیلندر رو بردم یه تراشکار دیگه دستگاه گذاشت و گفت تاب نداره!
خیلی اذیتم کرده حالا تصمیم گرفتم سرسیلندر را با تمام قطعاتش کامل عوض کنم از اساتید کسی میدونه:
1- کلا چه قطعاتی لازم داره وقیمت جز جزعش چنده؟
2- دستمزد تراشکار جهت مونتاژ سرسیلندر چنده؟
3-دستمزد مکانیک جهت باز و بست چنده؟
4- اگه بخوام بوش و رینگ و پیستون رو هم عوض کنم قیمت قطعاتش و دستمزد مکانیک چند میشه؟
شرمنده طولانی شد

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-02-2014, 12:43
دوستان سلام
دو سه سال پیش الکترود شمع 2پلاتینه بوش افتاد تو سیلندر ماشین (سمند) مجبور شدیم سر سیلندر رو بازش کنیم سرسیلندر خوردگی داشت مکانیک فرستاد تراشکاری جوشکاری و کف تراش انجام شد و سرسیلندر بسته شد قبلا ماشین هیچ مشکلی نداشت ولی از این زمان به بعد هر سه چهار ماهی یه بار واشر میسوزونه شش ماه پیش هم سرسیلندر رو بردم یه تراشکار دیگه دستگاه گذاشت و گفت تاب نداره!
خیلی اذیتم کرده

سلام
1- چطوری متوجه میشین واشر سرسیلندر سوخته ؟
2- چند بار تا حالا واشر تعویض کردین ؟
3- دقت کردین کجای واشرها میسوزه ؟ یعنی آیا همیشه یک جای بخصوص میسوزه یا یک ناحیه ی بخصوص یا جاهای دور از همدیگه ؟
4- آیا دقت کردین که بیشتر سمت سرسیلندر میسوزه یا سمت بدنه ی موتور ؟
5- آیا بدنه ی موتور هم چک شد که تاب نداشته باشه ؟
6- تعمیرکار ترتیب سفت کردنِ پیچهای سرسیلندر رو رعایت میکنه ؟
7- آیا پیچهای سرسیلندر رو با آچار درجه دار و طبق دستور کارخونه محکم میکنه ؟
8 - آیا همیشه از یک نوع واشر استفاده کردین ؟
9- واشری که میخرین درجه یک هست یا دو یا سه ؟
10 - آیا همیشه پیش یک مکانیک رفتین ؟
11- آیا بالا سرش هستین ببینین چکار میکنه ؟

comeback pep
02-02-2014, 15:50
سلام مجدد خدمت دوستان عزيز ؛ در مورد اون جريان روغن سوزى ماشين بنده، به توصيه دوستان روغن ماشينو عوض كردم. روغن قبلى ايرانول بود و روغن فعلى بهران سوپر پيشتاز. خواستم توتال بريزم خيلى گرون بود:n02: الان بعد از حدود 600 كيلومتر حركت با روغن جديد، در كمال تعجب نشانگر روغن هنوز روى حرف H قرار داره و هيچى كم نكرده! نميدونم والا! يعنى ممكنه اين 2 تا روغن اينقدر با هم فرق داشته باشن؟

a_rudi
02-02-2014, 18:37
سلام مجدد خدمت دوستان عزيز ؛ در مورد اون جريان روغن سوزى ماشين بنده، به توصيه دوستان روغن ماشينو عوض كردم. روغن قبلى ايرانول بود و روغن فعلى بهران سوپر پيشتاز. خواستم توتال بريزم خيلى گرون بود:n02: الان بعد از حدود 600 كيلومتر حركت با روغن جديد، در كمال تعجب نشانگر روغن هنوز روى حرف H قرار داره و هيچى كم نكرده! نميدونم والا! يعنى ممكنه اين 2 تا روغن اينقدر با هم فرق داشته باشن؟

هرچيزي ميتونه امكان داشته باشه مثلا يه نشتي يه جاي بوده و الان با يه چيزي ميزي گرفته شده
اين نشتي ميتونه در فاصله بين سيلندر و سرسيلندر هم باشه و اگر اينطور باشه بعد از مدتي دوباره راه ميوفته و مشكل پاربرجا خواهد شد

a_rudi
02-02-2014, 18:38
لرزش دنده از چی میتونه باشه؟ این هم مربوط به صفحه کلاج میشه؟
ممنون از راهنماییاتون.

لرزش دست دنده خيلي مهم نيست در محل قرار گيري دسته دنده روي اتاق ماشين يه پايه گوله شكل هست ممكنه اون گشاد شده باشه اونو عوض كن قيمتي هم نداره

ehsan_wwe
02-02-2014, 23:51
سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خدا خیرت بده عجب نکته ای گفتی (چرب کردن )همیشه برای نصب مشکل داشتم 40% مواقع میشکست زیر آینه اییم

key_1
03-02-2014, 15:52
با سلام خدمت اساتید عزیز
یه سوال فنی و مهم داشتم
والله خودرو بنده 132 هست مدل 91
امروز صبح خواستم روشن کنم اصلا استارت نمیخورد و تق صدا میکرد
بعد از چند بار استارت زدن دیگه اون صدا رو هم نمیداد و فن رادیاتور روشن میشد موقع زدن استارت و هیچ
با هزار بدبختی و هل دادن روشنش کردم و بردم 4 تا تعمیرگاه
یکی میگفت استارتت سوخته
یکی میگفت باطریت خرابه .....
خلاصه بردم جای یک نفر که میگفتم منصف و حرفه ایه
شرایط ماشینم مثل باطری نو که خریدم و مشکلاتم و توضیح دادم
یک تکه سیم برداشت و منو به هوای باز کردن کاپوت فرستاد دنبال نخود سیاه و طی 10 ثانیه انجام عملیات درب کاپوت رو بست و گفت درست شد ....
و واقعا درست شد
میخواستم ببینم واقعا چی کار کرده ؟ چی و اتصال داده ؟
لازم به ذکره من جدیدا دو هفته ای میشد درجه آبم رو اشتباه نشون میداد تو صفحه کیلومتر با این کار حل شد.....
توضیح میدید ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-02-2014, 16:25
با سلام خدمت اساتید عزیز
یه سوال فنی و مهم داشتم
بعد از چند بار استارت زدن دیگه اون صدا رو هم نمیداد و فن رادیاتور روشن میشد موقع زدن استارت و هیچ
یکی میگفت استارتت سوخته
یک تکه سیم برداشت و منو به هوای باز کردن کاپوت فرستاد دنبال نخود سیاه و طی 10 ثانیه انجام عملیات درب کاپوت رو بست و گفت درست شد ....
و واقعا درست شد
لازم به ذکره من جدیدا دو هفته ای میشد درجه آبم رو اشتباه نشون میداد تو صفحه کیلومتر با این کار حل شد.....
توضیح میدید ؟

سلام
چیزی که بتونه این مشکلات رو به وجود بیاره و ظرف 10 ثانیه هم درست بشه , شل بودن بستِ باتری هست .
بستها, سرهای سربی باتری و سیمهائی که به بستهای باتری وصل هست باید همگی تمیز و براق و محکم باشه .
بهتره خصوصاً اول فصل سرما همگی تمیز و براق و محکم بشه . چه بسا نیاز به خریدِ باتری نباشه دیگه .
سیم بدنه هم اگر کثیف یا شل یا نازک و ضعیف باشه باعث اختلال در سیستمهای الکتریکی و الکترونیکی ماشین میشه .

بنده ماشینهائی رو دیدم که با باتری نو توی خیابون مونده بود و استارت نمیزد . با کمی فشار دادنِ بستِ باتری درست شد ( موقتاً ) چون باید همه سیمها و بستها تمیز و براق و محکم بشه

bijandarbari
03-02-2014, 18:06
با سلام خدمت اساتید عزیز
یه سوال فنی و مهم داشتم
یکی میگفت استارتت سوخته
و واقعا درست شد
توضیح میدید ؟

سلام

اینکه میگین موقع استارت زدن فن رادیاتور روشن شده یعنی اینکه سنسور دمای آب مشکل داره.( البته اگه ماشین اون لحظه سرد بوده باشه )
اینکه میگین درست استارت نمیخورده و صدای تق تق میداده یعنی اینکه یا بست باتری ضعیف بوده یا خود باتری ضعیف بوده.
اینکه میگین درجه آب رو درست نشون نمیداده یا فشنگی آب مشکل داشته یا به خاطر مشکل خود سنسور دمای آب بوده.( بسته به اینکه فشنگی دمای آب داشته باشه یا نه )

حالا اینکه با اون یک تیکه سیم چیکار کرده نمیدونم.فکر کنم سرکاری بوده.مثلا سوکت سنسور دمای اب شل شده بوده.

key_1
03-02-2014, 18:08
سلام
چیزی که بتونه این مشکلات رو به وجود بیاره و ظرف 10 ثانیه هم درست بشه , شل بودن بستِ باتری هست .
بستها, سرهای سربی باتری و سیمهائی که به بستهای باتری وصل هست باید همگی تمیز و براق و محکم باشه .
بهتره خصوصاً اول فصل سرما همگی تمیز و براق و محکم بشه . چه بسا نیاز به خریدِ باتری نباشه دیگه .
سیم بدنه هم اگر کثیف یا شل یا نازک و ضعیف باشه باعث اختلال در سیستمهای الکتریکی و الکترونیکی ماشین میشه .

بنده ماشینهائی رو دیدم که با باتری نو توی خیابون مونده بود و استارت نمیزد . با کمی فشار دادنِ بستِ باتری درست شد ( موقتاً ) چون باید همه سیمها و بستها تمیز و براق و محکم بشه

ممنونو ز جواب
ولی داداش من باطری رو قطع کردم . تمیز کردم و گذاشتم . اما نزد که نزد
این بنده خدا هم بدون باز کردن سوییچ و فقط با اتصال دوجا به هم استارت رو راه انداخت
حالا چی کار کرد که این استارت کاملا مرده زد نمیدونم .
اما من قبلش همه چی رو چک کردم اما انگار نه انگار استارت بی استارت
و جالب اینکه مشکل آمپر آب که الکی نشون میداد هم حل شد !!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-02-2014, 18:38
ممنونو ز جواب
ولی داداش من باطری رو قطع کردم . تمیز کردم و گذاشتم . اما نزد که نزد
این بنده خدا هم بدون باز کردن سوییچ و فقط با اتصال دوجا به هم استارت رو راه انداخت
حالا چی کار کرد که این استارت کاملا مرده زد نمیدونم .
اما من قبلش همه چی رو چک کردم اما انگار نه انگار استارت بی استارت
و جالب اینکه مشکل آمپر آب که الکی نشون میداد هم حل شد !!!

سلام
یعنی بدون اینکه شما سوئیچ رو باز کنین , مکانیک با یک تکه سیم استارت زد و ماشین رو روشن کرد ؟ یا فقط استارت زد ؟
اگر منظورتون اینه که فقط استارت زد , این کار بسیار ساده هست .
با یک سیم اگر از مثبت باتری برق بدین به سر استارتر , استارتر استارت میزنه اما تا وقتی که سوئیچ رو باز نکنین موتور روشن نمیشه چون کویل برق نداره درنتیجه شمعها هم برق نداره
انژکتورها هم بدون برق هست چون کامپیوتر و سنسورها همه بی برق هست .
پمپ بنزین هم همینطور

محمد داود
03-02-2014, 19:51
سلام.پیرو فرمایش دوستان 3تا سیم شنت سمت راست کنار منبع ذخیره اب رادیات هستش بررسی کن ببین یکی از اون سیمها رو عوض کرده؟

esi222
03-02-2014, 20:56
سلام
بعضی از آینه ها زیرش یک سوراخ داره که با پیچ گوشتی ضامن رو میزنند و آینه درمیاد
در بعضی آینه ها خاری داره و با فشار نصب شده .
باید با فشار کم و حساب شده دربیاد وگرنه میشکنه
در بعضی آینه ها اون سمتی که رو به باد ( جلو ) هست باز میشه
بعدش آینه رو میشه باز کرد
سلام مجدد
بازم تشکر بابت لینک عکسا و توضیحات کامل :n16:
چند روزیه ماشین دستم نیست.حتما چک میکنم و مطمئنم که دیگه به جواب میرسم با این توضیحات.
خیلی خیلی ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-02-2014, 09:40
سلام
ماشین من آردی انژکتوری است .

من زنجیر تایمینگ را باز کردم چند دور میل لنگ را چرخاندم آیا از تایم افتاده یا فقط نشانه هاش را روبرو هم قرار بدم دوباره تایم میشه ؟

لطفا زود پاسخ بدید ماشین بازه من هم تو این سرما بدون ماشینم

سلام
باید پولی سر میل لنگ روی صفر باشه

و علامت روی میل سوپاپ هم در محل تعیین شده توسط کارخونه باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9836.jpg

در این حالت سیلندر شماره ی یک ( سمت چپ ) در حالت جرقه زدن هست یعنی همه ی سوپاپ ها ی اون سیلندر باید بسته باشه و پیستون هم بالای بالا
کلیپ های آموزشی
==============================

MehranxXx
06-02-2014, 15:51
درود

آیا در سمند امکان اینکه :فرمان راه انداز فن هارو دست کاری کرد؟
یعنی درود تند فنها زیر 95 راه بیوفته!!!؟80 باشه.
درو کند هم همین گونه؟:n13:

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2014, 16:16
درود

آیا در سمند امکاتش هست که فرمان راه انداز فنها رو دست کاری کرد؟
یعنی درود تند فنها زیر 95 راه بیوفته!!!؟
80 باشه.
درو کند هم همین گونه؟:n13:

سلام .
بله , امکانش هست .
پیام روشن شدنِ فن از کامپیوتر داده میشه به رله ی فن .
کامپیوتر هم اطلاعات مربوط به دمای موتور رو از سنسور حرارتِ آب رادیاتور ( کولانت ) میگیره .
کامپیوتر یک ولتاژ ثابتِ 4.5 یا 5 ولتی میده به سنسور .

هر چی موتور گرم تر بشه , سنسور مقاومتش بیشتر میشه و برق کمتری ازش میگذره و میره به کامپیوتر.
در بعضی ماشینها هم برعکس هست . یعنی هر چی موتور گرمتر میشه سنسور مقاومتش کمتر میشه و ولتاژ بیشتری میفرسته برای کامپیوتر .
اگر سنسور ماشینتون از نوع اول باشه میشه با نصب یک مقاومت ضعیف رویِ سیم خروجی سنسور , ولتاژش رو اندکی کم کرد .
بنابراین وقتی حرارت 80 درجه باشه , سنسور ولتاژ مربوط به حرارتِ 90 درجه رو میده به کامپیوتر و کامپیوتر هم فن رو روشن میکنه .
شما میتونین با نصب یک مقاومت متغیر 3000 اهمی اون رو در حد دلخواه تنظیم کنید .
البته این سنسور و پیامهائی که به شکل ولتاژ میفرسته برای کامپیوتر نقش مهمی در مقدار کار انژکتورها هم داره و اگر ولتاژ خروجی رو خیلی تغییر بدین اونوقت کامپیوتر در تشخیص دمای واقعی موتور خیلی اشتباه میکنه و انژکتورها رو درست کار نمیندازه و سوخت پاشی مختل میشه و موتور درست کار نمیکنه و مصرف سوخت اندکی زیاد میشه چون کامپیوتر فکر میکنه موتور سرده

Abdolreza2012
06-02-2014, 17:14
دوستان در حالت ایستاده دور موتور باید رو 1 باشه ؟؟؟
برای من یکم کمتر میشه ، یکم
احساس میکنم میخواد ریپ بزنه ولی نمیشه

+

موتور کی نیاز به تعمیر پیدا میکنه ؟؟؟؟

+

صفحه کلاج کی به تعویض نیاز داره ؟؟؟ منظورم کیلومتر نیست چون بسته به نوع استفاده کیلومترها فرق میکنه
منظورم علائمش هست ، چطوری شد من باید بفهمم که نیاز به تعویض هست ؟؟؟

+

حدودا صفحه کلاچ خوب برای 405glx چند در میاد ؟؟؟

ممنون

100ra
06-02-2014, 17:51
سلام
من سمند ef7 دارم مدل 87 و ازش راری هشتم ولی یه مشکلی بیدا کردم که وقتی بر گاز یا سر بالا میخوام برم ریب میزنه و البته روی گاز کمتر ریب میزنه و وقتی معکوس یا دنده بایین میرم ریب داره و وقتی میفتم جاده با 120 یا 110 میرم مشکلی نیس فقت سربالا و دنده کم این اتفاق میفته لتفا راهنمایی کنید ممنون.
لتفا اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید جوابو ممنون.sadra682@gmail.com

a_rudi
06-02-2014, 19:36
دوستان در حالت ایستاده دور موتور باید رو 1 باشه ؟؟؟
برای من یکم کمتر میشه ، یکم
احساس میکنم میخواد ریپ بزنه ولی نمیشه

+

+

صفحه کلاج کی به تعویض نیاز داره ؟؟؟ منظورم کیلومتر نیست چون بسته به نوع استفاده کیلومترها فرق میکنه

+

ممنون

دور موتور درجا 850 دور هستش نه 1000 ( یا همون یک )

موتور دوره تعمیرات تعریف شده نداره. قطعات مصرفی فقط طی کیلومتر مصرف تعویض میشن

john nash
06-02-2014, 20:44
سلام
دوستان این رانای ما وقتی میخواد راه بیافته اگه بهش گاز زیاد ندی حود 1.5 یا 2 خاموش میشه مخصوصا تو سربالایی ها که خیلی دیگه باید گاز بدی
به نظرتون مشکلش چیه؟
بردیم نمایندگی گفتن احتمالا کلاچش مشکل داره و انگار ماشین یه دفه راه میافته یعنی کللاچ یه دفه عمل میکنه، و چون برقیه ممکنه مشکلش این باشه
نظر شما چیه؟؟؟

ممنون

Abdolreza2012
06-02-2014, 23:00

+

یکی از دوستان زحمت 2 تا سوالامو کشید و این دو تا سوالم مونده
ممنون

saeidrezay
06-02-2014, 23:05
سلام

مال من هم چند وقت پیش همینطور شده بود سمند البته
هیچکس هم سر در نیاورد چیه آخر سر خودم داشتم باهاش ور میرفتم دیدم یکی از وایر ها خیلی ریز و کوچیک پاره شده و جرقه میزنه و صدای تق تق میده

saeidrezay
06-02-2014, 23:09
یکی از دوستان زحمت 2 تا سوالامو کشید و این دو تا سوالم مونده
ممنون

اگه در هنگام عوض کردن دنده مشکلی داری و دنده بد جا میره با اینکه کلاچ رو تا ته نگه داشتی
قیمت رو هم به گوگل ساده بهت جواب میده

koorosh2500
06-02-2014, 23:11

اگر ماشین از روز اول دست خودت باشه و با اون خشن رفتار نکرده باشی تا 300 هزار کیلومتر هم نیاز به تعمیر پیدا نمی کنه.
بنده یک پراید صفر کیلومتر تیرماه 83 خریدم و از اول دست خودم بود. الان 250 هزار تا کار کرده و موتور مثل ساعت کار می کنه و با وجود اینکه روغنش رو روی 7000 تا عوض می کنم ولی یک قطره روغن هم کم نمی کنه

koorosh2500
06-02-2014, 23:13
اگه در هنگام عوض کردن دنده مشکلی داری و دنده بد جا میره با اینکه کلاچ رو تا ته نگه داشتی

البته این مورد رو که شما گفته اید اگر بلبرینگ کلاچ هم مشکل داشته باشه ، به وجود میاد.

Abdolreza2012
06-02-2014, 23:18
قیمت رو هم به گوگل ساده بهت جواب میده

اگر ماشین از روز اول دست خودت باشه و با اون خشن رفتار نکرده باشی تا 300 هزار کیلومتر هم نیاز به تعمیر پیدا نمی کنه.
بنده یک پراید صفر کیلومتر تیرماه 83 خریدم و از اول دست خودم بود. الان 250 هزار تا کار کرده و موتور مثل ساعت کار می کنه و با وجود اینکه روغنش رو روی 7000 تا عوض می کنم ولی یک قطره روغن هم کم نمی کنه

البته این مورد رو که شما گفته اید اگر بلبرینگ کلاچ هم مشکل داشته باشه ، به وجود میاد.

ممنون

بله ماشین از اول دست خودم بوده

الان موقع نیم کلاچ یا موقع راه افتادن و دنده عقب رفتن مثله سابق نیست
مخصوصا نیم کلاج

مثلا یجا سرپایینی بود و من مجبور بودم دنده عقب بگیرم ( برای بیرون اومدن از تو پارک ) ، کلاج رو تا جایی که ماشین صداش عوض شد و نزدیک بود خاموش شه آوردم بالا ولی وقتی که ترمز رو ول کردم ماشین به جایی اینکه عقب بره ، رفت جلو و چسبوندم به ماشین جلویی :n02: ( انگار نه انگار که داشتم دنده ی عقب میرفتم ) مجبور شدم پر گاز بیام عقب

این مشکل از کجاس ؟؟؟
راهی هم نرفتم ، مدل 90 هست و کارکرد 34000

a_rudi
06-02-2014, 23:20
سلام
دوستان این رانای ما وقتی میخواد راه بیافته اگه بهش گاز زیاد ندی حود 1.5 یا 2 خاموش میشه مخصوصا تو سربالایی ها که خیلی دیگه باید گاز بدی
به نظرتون مشکلش چیه؟
بردیم نمایندگی گفتن احتمالا کلاچش مشکل داره و انگار ماشین یه دفه راه میافته یعنی کللاچ یه دفه عمل میکنه، و چون برقیه ممکنه مشکلش این باشه
نظر شما چیه؟؟؟

ممنون

کلاچ برقیههههه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
چی میگی
مشکل از دیسک کلاچه دوست من. تا الان پدر صفحه کلاچ هم در اومده. گیر بده گارانتی کلا مجموعه کلاچ رو تعویض کنن. دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ

▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀

vaja_it63
07-02-2014, 01:08
سلام خدمت همه دوستان
دو ماه پیش پراید مدل89 تک سوز گرفتم
حدود سه هفته پیش بین راه دیدم آمپر آب چسبید بالا و چراغش روشن شد با هزار بدبختی با همون وضع حدود ی ربع رفتم تا رسیدم جایی ، دیدم اصلا آب تو رادیاتور نیست در صورتی که 4-5روز قبلش نگاه کردم پر بود (در صورتی تو این مدت مشکلی نداشت) این مشکلو حل کردم و رسیدم خونه فرداش بردم باطری سازی دوتا چیزو عوض کرد یکی ترموستات بود(که واقعا داغون بود) اون یکی هم فک کنم حس گر بود نمیدونم چی بود
تا ی هفته خوب بود
اما چند روز پیش که آب رادیاتور کلا عوض کردم و ضدیخ+آب رادیاتور ریختم توش .... به دو روز نکشید و بیشتر از 2لیوان آب کم کرد ....دوباره توش آب ریختم اما دیدم این رویه همینجوری ادامه داره ... هرجا که وای میستادم نگاه می کردم می دیدم که آب نداره.... خدا نکنه درجا کار کنم باهاش آمپر توی سرعت پایین و تو شهر از وسط رد میشه همینجوری میره بالا اما تو خارج از شهر و سرعت بالا نزدیک خط دوم هست
میخاستم ببینم مشکل چیه؟ چیکار باید بکنم ؟
باید برم باطری سازی ؟ یا اینکه احتمال داره مثلا رادیات سوراخ باشه ؟؟؟ چی کنـــم ؟؟؟!!!!
[ اینم بگم که آب روغن قاطی نمی کنه ]

john nash
07-02-2014, 08:46
کلاچ برقیههههه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
چی میگی
مشکل از دیسک کلاچه دوست من. تا الان پدر صفحه کلاچ هم در اومده. گیر بده گارانتی کلا مجموعه کلاچ رو تعویض کنن. دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ

من نمیگم اونا میگن!!
آخه 1000 تا کار کرده صفره
یعنی کلاچش خراب شده واقعا؟؟؟!!
قبول نمیکنن به این سادگی ها
میگم اگه ازین دیاگه چیه بزنیم با پول خودمون مشخص میکنه مشکل چیه؟
که بعدش مثلا قبول کنن عوض کنن

Sent from my LT30p using Tapatalk

esi222
07-02-2014, 11:39
سلام خدمت همه دوستان
دو ماه پیش پراید مدل89 تک سوز گرفتم
حدود سه هفته پیش بین راه دیدم آمپر آب چسبید بالا و چراغش روشن شد با هزار بدبختی با همون وضع حدود ی ربع رفتم تا رسیدم جایی ، دیدم اصلا آب تو رادیاتور نیست در صورتی که 4-5روز قبلش نگاه کردم پر بود (در صورتی تو این مدت مشکلی نداشت) این مشکلو حل کردم و رسیدم خونه فرداش بردم باطری سازی دوتا چیزو عوض کرد یکی ترموستات بود(که واقعا داغون بود) اون یکی هم فک کنم حس گر بود نمیدونم چی بود
تا ی هفته خوب بود
اما چند روز پیش که آب رادیاتور کلا عوض کردم و ضدیخ+آب رادیاتور ریختم توش .... به دو روز نکشید و بیشتر از 2لیوان آب کم کرد ....دوباره توش آب ریختم اما دیدم این رویه همینجوری ادامه داره ... هرجا که وای میستادم نگاه می کردم می دیدم که آب نداره.... خدا نکنه درجا کار کنم باهاش آمپر توی سرعت پایین و تو شهر از وسط رد میشه همینجوری میره بالا اما تو خارج از شهر و سرعت بالا نزدیک خط دوم هست
میخاستم ببینم مشکل چیه؟ چیکار باید بکنم ؟
باید برم باطری سازی ؟ یا اینکه احتمال داره مثلا رادیات سوراخ باشه ؟؟؟ چی کنـــم ؟؟؟!!!!
[ اینم بگم که آب روغن قاطی نمی کنه ]
سلام
شما اول ببین از رادیاتی شیلنگی جایی آب خالی میکنه یا نه؟
اگه مشکل از اینا نبود احتمال خیلی زیاد سر سیلندر سوزوندی چون خودتم اشاره کردی که یک بار آمپر چسبوندی !

vaja_it63
07-02-2014, 12:07
سلام
شما اول ببین از رادیاتی شیلنگی جایی آب خالی میکنه یا نه؟
اگه مشکل از اینا نبود احتمال خیلی زیاد سر سیلندر سوزوندی چون خودتم اشاره کردی که یک بار آمپر چسبوندی !

چک کردم جایی مشکلی نداره از این بابت مطمئنم
آخه اگه سرسیلندر می سوزوند باید آب و روغن قاطی می کرد. درسته ؟

اصلا آب معلوم نیست کجا میره :n27::n13:

esi222
07-02-2014, 12:14

نه،لزوما نباید آب روغن قاطی شه.تقریبا تو مراحل آخر سوختن سرسیلندر (یعنی دیگه تابلئ میشه) آب روغن قاطی میشه.
البته امیدوارم مشکلت از سرسیلندر نباشه.
درپوش سر رادیات رو چک کردی؟
ممکنه از اونجا هم تبخیر شه.
یبار عوضش کن ارزش تست رو داره

vaja_it63
07-02-2014, 12:23
نه،لزوما نباید آب روغن قاطی شه.تقریبا تو مراحل آخر سوختن سرسیلندر (یعنی دیگه تابلئ میشه) آب روغن قاطی میشه.
البته امیدوارم مشکلت از سرسیلندر نباشه.
درپوش سر رادیات رو چک کردی؟
ممکنه از اونجا هم تبخیر شه.
یبار عوضش کن ارزش تست رو داره

آره دره پوشش تقریبا تازه هست

اگه مشکل سر سیلندر باشه حدودا چقدر هزینه داره ؟؟؟:n29:

MehranxXx
07-02-2014, 12:56
سلام .
بله , امکانش هست .
پیام روشن شدنِ فن از کامپیوتر داده میشه به رله ی فن .
کامپیوتر هم اطلاعات مربوط به دمای موتور رو از سنسور حرارتِ آب رادیاتور ( کولانت ) میگیره .
کامپیوتر یک ولتاژ ثابتِ 4.5 یا 5 ولتی میده به سنسور .

هر چی موتور گرم تر بشه , سنسور مقاومتش بیشتر میشه و برق کمتری ازش میگذره و میره به کامپیوتر.
در بعضی ماشینها هم برعکس هست . یعنی هر چی موتور گرمتر میشه سنسور مقاومتش کمتر میشه و ولتاژ بیشتری میفرسته برای کامپیوتر .
اگر سنسور ماشینتون از نوع اول باشه میشه با نصب یک مقاومت ضعیف رویِ سیم خروجی سنسور , ولتاژش رو اندکی کم کرد .
بنابراین وقتی حرارت 80 درجه باشه , سنسور ولتاژ مربوط به حرارتِ 90 درجه رو میده به کامپیوتر و کامپیوتر هم فن رو روشن میکنه .
شما میتونین با نصب یک مقاومت متغیر 3000 اهمی اون رو در حد دلخواه تنظیم کنید .
البته این سنسور و پیامهائی که به شکل ولتاژ میفرسته برای کامپیوتر نقش مهمی در مقدار کار انژکتورها هم داره و اگر ولتاژ خروجی رو خیلی تغییر بدین اونوقت کامپیوتر در تشخیص دمای واقعی موتور خیلی اشتباه میکنه و انژکتورها رو درست کار نمیندازه و سوخت پاشی مختل میشه و موتور درست کار نمیکنه و مصرف سوخت اندکی زیاد میشه چون کامپیوتر فکر میکنه موتور سرده

درود
محمد جان ممنون بابت راهنمایی شما.
چند سوال برای پیش آمده:
1ـبرای ماششین بند که سمند مدل 84 ایکس 7 ,طرز کار سنسورها به چه صورت{از این 2 مدل که فرمودید }کامپیوتر ماشین SAGEM 2000

2-منظور شما از سنسور :همون فشنگهای هاستش که به 3 رنگ هستند!؟سمت راننده پشت موتور قرار گرفته!(برای باز کردنش باید باطری ماشین برداشته بشنه.)

esi222
07-02-2014, 13:10
آره دره پوشش تقریبا تازه هست

اگه مشکل سر سیلندر باشه حدودا چقدر هزینه داره ؟؟؟:n29:
تازه هست یعنی اینکه عوض کردیو تست کردی یا نه فقط ظاهری تازه هستش؟
بستگی داره چه نوع سرسیلندری بخری و ...
هرکی یه قیمتی میگه.تقریبا 100 تا 150 اینا

vaja_it63
07-02-2014, 13:15
تازه هست یعنی اینکه عوض کردیو تست کردی یا نه فقط ظاهری تازه هستش؟
بستگی داره چه نوع سرسیلندری بخری و ...
هرکی یه قیمتی میگه.تقریبا 100 تا 150 اینا

ظاهر نه .. همون موقع که ماشین گرفتم .. دو ماه پیش تازه خریدم و عوضش کردم

خدا اکنه مشکل از سر سیلندر نباشه:n03:

nima_949
08-02-2014, 00:44
با عرض سلام
ماشین بنده پراید مدل 87 زیمنس هستش
همیشه یعنی اکثر اوقات تو خونه خوابیده زیاد باهاش بیرون نمیرم
همین دو هفته پیش که لنت جلوشو عوض کردم سیلندر و سوپاپ ترمزش گیرپاژ کرده بود هر دو چرخ با مصیبت خودم درستش کردم با سرنگ روغن زدم به سوپاپ و سیلندر ترمزش تا درست شد
لنت عقبشم 4ماه پیش عوض کردم ولی ترمزم پایینه و دستی هم بالا میگیره
ایرادش کجاست؟
یکی میگه به خاطر هواگیریه
یکی دیگه میگه به خاطر لنت عقبت که ریگلاژ نیست
یکی میگه بوستر عیب داره
نمیدونم والا
یه راهنماییم بکیند ماشین چون همش تو پارکینگ خوابیده چیکار کنم تو خرج نیافتده
ممنونم

Abdolreza2012
08-02-2014, 02:32
مخصوصا نیم کلاج

مثلا یجا سرپایینی بود و من مجبور بودم دنده عقب بگیرم ( برای بیرون اومدن از تو پارک ) ، کلاج رو تا جایی که ماشین صداش عوض شد و نزدیک بود خاموش شه آوردم بالا ولی وقتی که ترمز رو ول کردم ماشین به جایی اینکه عقب بره ، رفت جلو و چسبوندم به ماشین جلویی :n02: ( انگار نه انگار که داشتم دنده ی عقب میرفتم ) مجبور شدم پر گاز بیام عقب

این مشکل از کجاس ؟؟؟

اساتید این سوالم جا موند

abbas-t
08-02-2014, 04:22
سلام دوستان
پراید 131 دارم وقتی روشن میکنم یه صدای جیر جیر (صدایی مثل ساییده شدن تسمه به جایی ) از موتور بلند میشه اما وقتی کلاجو میگیرم این صدا میفته ،این صدا از چیه؟ خطرناکه؟

john nash
08-02-2014, 08:38
من نمیگم اونا میگن!!
آخه 1000 تا کار کرده صفره
یعنی کلاچش خراب شده واقعا؟؟؟!!
قبول نمیکنن به این سادگی ها
میگم اگه ازین دیاگه چیه بزنیم با پول خودمون مشخص میکنه مشکل چیه؟
که بعدش مثلا قبول کنن عوض کنن

دوستان جواب من چی شد پس
ممنون@-}--

john nash
08-02-2014, 08:39
سلام دوستان
پراید 131 دارم وقتی روشن میکنم یه صدای جیر جیر (صدایی مثل ساییده شدن تسمه به جایی ) از موتور بلند میشه اما وقتی کلاجو میگیرم این صدا میفته ،این صدا از چیه؟ خطرناکه؟

تسمه دینامه
اصلا مهم نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 09:30
سلام دوستان

سلام
وقتی جیرجیر میکنه یک کم آب بپاشید روی تسمه دینام
اگر صدا قطع شد پس از اون هست
یا تسمه زیادی پهنه یا زیادی سفته یا جنسش بده
احتمال بسیار ضعیف هم داره دینام در جاش کج نصب شده باشه .

اگر از تسمه دینام نبود همین کار رو با تسمه کولر انجام بدین

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 09:41
با عرض سلام
ماشین بنده پراید مدل 87 زیمنس هستش
همیشه یعنی اکثر اوقات تو خونه خوابیده زیاد باهاش بیرون نمیرم
همین دو هفته پیش که لنت جلوشو عوض کردم سیلندر و سوپاپ ترمزش گیرپاژ کرده بود هر دو چرخ با مصیبت خودم درستش کردم با سرنگ روغن زدم به سوپاپ و سیلندر ترمزش تا درست شد
لنت عقبشم 4ماه پیش عوض کردم ولی ترمزم پایینه و دستی هم بالا میگیره
ایرادش کجاست؟
یکی میگه به خاطر هواگیریه
یکی دیگه میگه به خاطر لنت عقبت که ریگلاژ نیست
یکی میگه بوستر عیب داره
نمیدونم والا
یه راهنماییم بکیند ماشین چون همش تو پارکینگ خوابیده چیکار کنم تو خرج نیافتده
ممنونم

سلام
حرفشون درسته
اگر تازه لنت عقب تعویض شده اما دستی خیلی بالا میگیره پس باید کابل ترمز دستی رگلاژ بشه .
اگر دسته ی ترمز دستی هم نرم نیست باید یه قطعاتِ دسته ی ترمز دستی و کابل اون که میره برای چرخهای عقب کمی گیریس بزنین ( فقط در جاهائی که ساییدگی داره با قطعاتِ دیگه ) .
در مورد هواگیری هم اگر از اول اینجوری بوده احتمال هوا داشتن لوله ها هست اما اگر قبلاً اینطوری نبود و شما هم روغن ترمز رو دستکاری نکردین و آثری از روغن زدگی خم نیست روی چرخها پس مشکل از چیز دیگه ای هست مثل پدال ترمز
پاتون رو چند بار بزنین روی ترمز در حالت ایستاده , باید دور موتور بره بالا که علامت سلامت بوستر هست .
بعدش که پُر شد , با فشار ثابت پدال رو بگیرین , باید همونطور پر بمونه و خالی نشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 09:46
سلام
حرفشون درسته
اگر تازه لنت عقب تعویض شده اما دستی خیلی بالا میگیره پس باید کابل ترمز دستی رگلاژ بشه .
اگر دسته ی ترمز دستی هم نرم نیست باید یه قطعاتِ دسته ی ترمز دستی و کابل اون که میره برای چرخهای عقب کمی گیریس بزنین ( فقط در جاهائی که ساییدگی داره با قطعاتِ دیگه ) .
در مورد هواگیری هم اگر از اول اینجوری بوده احتمال هوا داشتن لوله ها هست اما اگر قبلاً اینطوری نبود و شما هم روغن ترمز رو دستکاری نکردین و آثری از روغن زدگی خم نیست روی چرخها پس مشکل از چیز دیگه ای هست مثل پدال ترمز
پاتون رو چند بار بزنین روی ترمز در حالت ایستاده , باید دور موتور بره بالا که علامت سلامت بوستر هست .

======================
درضمن حتی ماشین خوابیده هم استهلاک و خرج داره
زنگ زدگی
تغییر ترکیب روغنها و گریسها
تغییر کردن شکل تایرها و خارج شدنشون از حالت دایره ای
خوردگی قطعات آهنیِ رنگ نشده
خرابی باتری
تغییر شکل اُرینگ های لوله های کولر و در رفتن گاز کولر
اینها فقط کمی از این استهلاک و مخارج هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 10:40
درود
محمد جان ممنون بابت راهنمایی شما.
چند سوال برای پیش آمده:
1ـبرای ماششین بند که سمند مدل 84 ایکس 7 ,طرز کار سنسورها به چه صورت{از این 2 مدل که فرمودید }کامپیوتر ماشین SAGEM 2000

2-منظور شما از سنسور :همون فشنگهای هاستش که به 3 رنگ هستند!؟سمت راننده پشت موتور قرار گرفته!(برای باز کردنش باید باطری ماشین برداشته بشنه.)

سلام
نیازی به باز کردن سنسور و قطع کردن برق نیست
شما باید با اهم متر مقاومتش رو در دو حالت موتور کاملاً سرد و کاملاً گرم اندازه بگیرین
کافیه با موتور سرد فیشش رو بکشین ( موتور خاموش ) و مقاومتش رو اندازه بگیرین
بعدش در حالت گرم
یعنی فیشش وصل باشه , موتور رو حسابی گرم کنین تا آمپر به حد گرم برسه
بعدش خاموش کنین و فیشش رو بکشین و مقاومتش رو اندازه بگیری
اگر در حالت گرم مقاومتش بیشتره پس در حالت گرم ولتاژ کمتری میفرسته برای کامپیوتر
بنابراین با نصب یک مقاوت ضعیف میشه ولتاژ خروجی رو کم کرد
کافیه سیمی که به فیش وصله قطع بشه و مقاوت متغیر بین سیم و فیش نصب بشه ( روی سیم خروجی سنسور )
بهتره 5 سانت قبل از فیش , سیم رو قطع کنین تا اگر کار موفقیت آمیز نبود بتونین دوباره سیم قطع شده رو به هم وصل کنین
جای سنسور رو در ماشین نمیدونم
از یک مکانیک بپرسین یا عکس بذارید از فشنگیهای نصب شده روی بدنه ی موتور و یا لوله های آب یا نزدیک ترموستات تا دوستانی که میدونند بهتون بگند
یک راه دیگه هم داره
در بیشتر ماشینها اگر موتور سرد رو روشن کنین و همون موقع فیش سنسور آب رو بکشین فنِ رادیاتور با دور آرام روشن میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 10:52

سلام
گاهی با سوختن واشر سرسیلندر آب و روغن اصلاً قاطی نمیشه بلکه آب راه پیدا میکنه به درون یکی از سیلندر ها و به صورت قطرات آب یا بخار از اگزوز خارج میشه
هرگز با آمپر بالا موتور رو روشن نذارید
همیشه موقع رانندگی , هر جا امکانش بود یک نگاهِ یک ثانیه ای به آمپر ها بندازین
اینقدر این کار رو انجام بدین تا مغزتون برنامه ریزی بشه یعنی عادت کنین ناخودآگاه هر دو سه دقیقه یک بار یک نگاه به آمپر ها بندازین
تا دیدین آمپر داره نزدیک قرمز میشه , هر جا هستین نگه دارین و فوراً خاموش کنین و بعد از سرد شدن موتور دنبال عیب بگردین و تا مشکل رو حل نکردین ماشین رو روشن نکنین وگرنه بهای سنگینی پرداخت میکنین

خودرو جاندار نیست اما از کسی که باهاش نامهربان باشه انتقام سختی میگیره
یا کلی پول ازش میگیره یا سلامتیش یا حتی جانِ خودش و اطرافیانش رو میگیره ( دور از جانتون ) .
با خودروهاتون مهربان باشید
مثل خلبانها دائماً قبل از حرکت از وضعیت آب , روغن , چرخها , سوخت , چراغها , ترمز ها و فرمان و غیره مطمئن بشین و با لطافت و نرمی و خردمندی و به دور از غرور و تکبر و لجبازی رانندگی کنین تا ماشین هم بهتون خدمت کنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 10:59
سلام
من سمند ef7 دارم مدل 87 و ازش راری هشتم ولی یه مشکلی بیدا کردم که وقتی بر گاز یا سر بالا میخوام برم ریب میزنه و البته روی گاز کمتر ریب میزنه و وقتی معکوس یا دنده بایین میرم ریب داره و وقتی میفتم جاده با 120 یا 110 میرم مشکلی نیس فقت سربالا و دنده کم این اتفاق میفته لتفا راهنمایی کنید ممنون.
لتفا اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید جوابو ممنون.sadra682@gmail.com

سلام
با باک پر هم همین مشکل رو دارین ؟
امکان داره حوض پمپِ بنزین مشکلی داره و در سربالائی درست بنزین بهش نمیرسه

milad0x
08-02-2014, 12:35
سلام دوستان
سلام
مشکل از بلبرینک شافت ورودی گیربکس هستش
مشکلی نداره به خاطر کیفیت بد بلبرینگ ها معمولا این اتفاق در اکثر پراید ها میفته به نظر من زیاد رو این مسئله حساس نشید چون مشکلی ایجاد نمیکنه و به جز خرج اضافه چیزی براتون نداره

کاشی
08-02-2014, 15:38
سلام
من ماشین پراید صفر رو برای جلوگبری از خوابین باطری ساعت 8 شب (هوای سرد زمستون) روشن کردم ولی یادم رفت خاموش کنم و تا ساعت 5 صبح یعنی حدود 9 ساعت درجا کار کرده بود . 3 صبح با عجله خاموش کردم به آمپر آب هم نگاه نکردم اما وقتی ساعت 10 صبح با ماشین بیرون رفتم هیچ مشکلی نداشت . نگرانم نکنه برای ماشین مشکلی ایجاد شده باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 15:50
سلام
من ماشین پراید صفر رو برای جلوگبری از خوابین باطری ساعت 8 شب (هوای سرد زمستون) روشن کردم ولی یادم رفت خاموش کنم و تا ساعت 5 صبح یعنی حدود 9 ساعت درجا کار کرده بود . 3 صبح با عجله خاموش کردم به آمپر آب هم نگاه نکردم اما وقتی ساعت 10 صبح با ماشین بیرون رفتم هیچ مشکلی نداشت . نگرانم نکنه برای ماشین مشکلی ایجاد شده باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون

سلام
نگران نباشید
فقط بنزین مصرف کرده و استهلاکِ طبیعی روغن و قطعاتِ موتور . فقط همین
اما اگر ماشینی باشه که آب کم میکنه وهوا هم گرم باشه , ممکنه آب تمام بشه و موتور داغ کنه و واشر بسوزونه و دست آخر از شدت گرما خاموش بشه .
اگر هم استاندارد نباشه ممکنه آتیش بگیره
با شرایطی که شما گفتین , همه چیز مرتبه . نگران نباشین .

milad0x
08-02-2014, 15:55
سلام
سلام
بدلیل اینکه در حالت درجا کار کردن روغن به خوبی به قطعات موتور نمیرسه اصطحکاک موتور زیاد میشه و در نتیجه طول عمر موتور کمتر از نظر فنی فکر نکنم مشکلی برای ماشینتون پیش بیاد فقط همونطور که گفتم طول عمر موتور کمتر میشه
من بهتون پیشنهاد می کنم روغن موتور رو هم زودتر از حد معمول عوض کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 16:05
سلام
بدلیل اینکه در حالت درجا کار کردن روغن به خوبی به قطعات موتور نمیرسه اصطحکاک موتور زیاد میشه و در نتیجه طول عمر موتور کمتر از نظر فنی فکر نکنم مشکلی برای ماشینتون پیش بیاد فقط همونطور که گفتم طول عمر موتور کمتر میشه
من بهتون پیشنهاد می کنم روغن موتور رو هم زودتر از حد معمول عوض کنید

سلام
البته اگر پمپ روغن ضعیف باشه حرف شما مصداق داره
چون پمپ روغن اگر سالم باشه حتی با استارت زدن هم فشار روغن رو اونقدر بالا میبره که چراغ روغن خاموش میشه
این رو میتونین برای آزمایش قدرت پمپِ روغن خودتون امتحان کنین .
برق شمعها رو قطع کنین و استارت بزنین
باید با دو سه ثانیه استارت چراغ روغن خاموش بشه
اگر نشد پمپ قوی نیست

milad0x
08-02-2014, 16:23
سلام
البته اگر پمپ روغن ضعیف باشه حرف شما مصداق داره
چون پمپ روغن اگر سالم باشه حتی با استارت زدن هم فشار روغن رو اونقدر بالا میبره که چراغ روغن خاموش میشه
این رو میتونین برای آزمایش قدرت پمپِ روغن خودتون امتحان کنین .
برق شمعها رو قطع کنین و استارت بزنین
باید با دو سه ثانیه استارت چراغ روغن خاموش بشه
اگر نشد پمپ قوی نیست

پمپ روغن در حالت درجا کار کردن خودرو با توجه به اینکه سرعت گردشش به سرعت میل سوپاپ مربوط میشه نمیتونه روغن کافی برای 9 ساعت درجا کار کردن موتور رو فراهم کنه حرف شما درسته به شرطی که خودرو زمان کمی رو در حالت درجا کار کنه نه برای 9 ساعت
ساده ترش اینه چون موتور مدت زمان طولانی درجا کار کرده حرارت بیشتری تولید می کنه ، حرارت خودش عامل اصطحکاکه و این یعنی که ما اصطحکاک بیشتری داریم و باید روغن بیشتری داشته باشیم برای رفع این قضیه ولی پمپ روغن همچنان داره به دلیل درجا کار کردن موتور روغن کمی رو به موتور میرسونه
در ضمن این رو هم در نظر بگیرید که در حالت درجا کار کردن تمام سوخت در محفظه احتراق نمی سوزه و بنزین از دیواره محفظه احتراق وارد کارتل میشه و روغن رو رقیق تر میکنه پس روغن هم بخوبی نمیتونه عمل روغنکاری رو انجام بده

ppp1486
09-02-2014, 11:32
عیب عجیب در L90 مدل E2 پارس خودرویی
درود بر همه دوستان عزیز امیدوارم همگی حالشون خوب باشه
من یه سال پیش یه L90 خریدم متاسفانه هنوز 1000 کیلومتر کارنکرده بود چراغ چکش روشن شد بردیم نمایندگی دستگاه دیاگ که بهش زد گفتن احتراق ناقص داره (ارورش این بود : destructive misfire ) آقا خلاصه همه قطعاتشو (پمپ بنزین - 4 تا کوئل - 4 تا شمعاش - سوزن های انژکتور ) رو عوض کردن رو گارانتی . بازم این چراغ چک رو می زد بردمش تهران تعمیرگاه مرکزی سایپا که می گفتن خدای تعمیراتن اونجا هم نتونستن کاری بکنن ، تا این که تیر امسال به گفته یکی از دوستان بردمش یکی از نمایندگی اصفهان کیت تسمه دینامشو عوض کردن تا 7 ماه مشکلی نداشت ولی بازم امروز این چراغ چکش روشن شد موندم چی کار کنم دوستان اگه تا حالا به این مشکل برخورد کردن خواهشا راهنمایی کنن

nima_949
10-02-2014, 03:04
سلام
حرفشون درسته

سلام ممنون از پاسخت و توجهت
منظور از دستکاری روغن ترمز متوجه نشدم
من ابتدا لنت عقبو عوض کردم چون پایین میگرفت گفتم شاید از عقب باشه عوض کردم بازم پایین بود یکی گفت شاید ریگلاژ نکرده
یکی گفت شاید هوا داره
باز دوباره بردم دیدم سیلندر ترمز نشتی داره همون بالای کاسه عقبه سمت راننده سیلندر رو شرکتی انداختم
درصورتی همه میگفتن فقط واشرشو عوض میکردی چون بیشتر نشتی سیلندر از واشر
باز درست نشد
تا دوباره اومدم لنت جلو عوض کردم با هزار ماکافات که یکی اش به خاطر بخواب بودن ماشین جفت چرخ های جلو گیرپاژ کرده بود اونارم عوض کردم باز پایینه
حالا یه فامیل داریم مکانیک تجربی میگه میام برات لنت های عقب ریگلاژ میکنم شاید درست شد
از بوستر گفت نمیتونه باشه چون بوستر اگر خراب باشه قبل استارت پاتو که رو ترمز میزاری یه صدای فیس میده
حالا چه راهنمایی میکنی؟

nima_949
10-02-2014, 03:09
سلام

شما ماشینت کجاست؟
تو پارکینگه خونت؟ یا تو خیابون؟
چه جوری متوجه نشدی؟
دمت گرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2014, 08:58
عیب عجیب در L90 مدل E2 پارس خودرویی
درود بر همه دوستان عزیز امیدوارم همگی حالشون خوب باشه
من یه سال پیش یه L90 خریدم متاسفانه هنوز 1000 کیلومتر کارنکرده بود چراغ چکش روشن شد بردیم نمایندگی دستگاه دیاگ که بهش زد گفتن احتراق ناقص داره (ارورش این بود : destructive misfire ) آقا خلاصه همه قطعاتشو (پمپ بنزین - 4 تا کوئل - 4 تا شمعاش - سوزن های انژکتور ) رو عوض کردن رو گارانتی . بازم این چراغ چک رو می زد بردمش تهران تعمیرگاه مرکزی سایپا که می گفتن خدای تعمیراتن اونجا هم نتونستن کاری بکنن ، تا این که تیر امسال به گفته یکی از دوستان بردمش یکی از نمایندگی اصفهان کیت تسمه دینامشو عوض کردن تا 7 ماه مشکلی نداشت ولی بازم امروز این چراغ چکش روشن شد موندم چی کار کنم دوستان اگه تا حالا به این مشکل برخورد کردن خواهشا راهنمایی کنن

سلام
قطعات کیت تسمه دینام شامل چی هست ؟
قطعات تعویضی رو دارین ؟ یا انداختین دور ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2014, 09:19
سلام ممنون از پاسخت و توجهت
منظور از دستکاری روغن ترمز متوجه نشدم
من ابتدا لنت عقبو عوض کردم چون پایین میگرفت گفتم شاید از عقب باشه عوض کردم بازم پایین بود یکی گفت شاید ریگلاژ نکرده
یکی گفت شاید هوا داره
باز دوباره بردم دیدم سیلندر ترمز نشتی داره همون بالای کاسه عقبه سمت راننده سیلندر رو شرکتی انداختم
درصورتی همه میگفتن فقط واشرشو عوض میکردی چون بیشتر نشتی سیلندر از واشر
باز درست نشد
تا دوباره اومدم لنت جلو عوض کردم با هزار ماکافات که یکی اش به خاطر بخواب بودن ماشین جفت چرخ های جلو گیرپاژ کرده بود اونارم عوض کردم باز پایینه
حالا یه فامیل داریم مکانیک تجربی میگه میام برات لنت های عقب ریگلاژ میکنم شاید درست شد
از بوستر گفت نمیتونه باشه چون بوستر اگر خراب باشه قبل استارت پاتو که رو ترمز میزاری یه صدای فیس میده
حالا چه راهنمایی میکنی؟

سلام
دوست عزیز , شما وقتی ماشینتون مشکلی داره , میبرینش پیش چند تا مکانیک , کلی توضیح میدین , کلی سوال میپرسند جواب میدین , کلی تست میکنند , باز هم سر درنمیارند ماشینتون چه مشکلی داره
حالا حساب کنین تو نت نه ماشینتون رو میبینیم نه میشه تست کرد , فقط توضیحات شما رو داریم .
:20:
پس اگر توضیح شما کافی نباشه محاله بشه عیب یابی کرد .
این نکات در عیب یابی اینترنتی خیلی مهم هست :1- اینکه ذکر کنین ماشین از اولِ اول اینجوری بود یا بعداً اینجوری شد
2- ماشین رو صفر گرفتین یا دسته دوم
3- زیر پای شما اینجوری شد یا قبل از خریدش هم اینجوری بوده
4- تدریجاً اینجوری شد یا یکدفعه ؟
5- آیا اتفاق خاصی افتاد اینجوری شد یا خودبخود ؟ ( تصادف , ور رفتن با ماشین , داغ کرد اینجوری شد , فلان بنزین رو زدم اینجوری شد , فلان قطعه رو عوض کردم اینجوری شد , آب رادیاتور تموم شد بعدش اینجوری شد و غیره )
5- آیا مکانیک ماشینتون رو دیده ؟ نظرش چیه ؟
6- آیا همیشه اینجوری هست یا تو یه وقتهای معین ؟
7- توصیفِ کاملِ عیب هم خیلی مهم هست .

=========================+
حالا در مورد شما , در مطلب اولتون چیزهای مهمی رو ذکر نکردین مثل این :
آیا از اول ماشینتون اینجوری بود یا تدریجاً اینجوری شد ؟
در مورد نشتی روغن هم در مطلب اول چیزی ننوشتین .
حالا با چیزهائی که در مطلب دومتون نوشتین این احتمال که سیستم هوا داره زیاده .
اما هنوز هم باید بدونیم از کِی ترمز شروع کرد به پائین گرفتن ؟
از اولِ اول اینجوری بود اصلاً یا تدریجاً اینجوری شد ؟
آیا شما قبلش یا بعدش با سیستم ترمز ور نرفتین و چیزی رو دستکاری نکردین ؟
مثلاً اقدام به هواگیری نکردین ؟
پدال یا چرخها دستکاری نشد ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2014, 09:29
سلام
دوستانی که سوالی مطرح میکنند و پاسخ نمیگیرند , شاید علتش این باشه که کسی جواب سوالشون رو نمیدونه .
شاید علتش این باشه که چون خوب توضیح ندادند که مشکل چی هست , کسی هم نتونسته عیب رو پیدا کنه .
پست قبلی بنده رو بخونین لطفاً .
اگر مشکل رو خوبِ خوب توضیح دادین اما جوابی نگرفتین و مدتی هم صبر کردین و جوابی نگرفتین , حتماً از پستِ اولتون که مشکل رو توش نوشتین نقل قول بگیرین و زیرش بنویسین

اگر جواب سوال من رو هم میدونین پاسخ بدین .
بعضی از دوستان فقط مینویسند :
جواب سوال من رو هم بدین , اونوقت باید تو صفحه های قبل کلی بگردیم تا ببینیم سوالشون کجاست و چی بوده که وقت گیر هست .
با تشکر از همه ی دوستان

ppp1486
10-02-2014, 12:13
سلام
قطعات کیت تسمه دینام شامل چی هست ؟
قطعات تعویضی رو دارین ؟ یا انداختین دور ؟

نه حقیقتش قطعه رو چون رو گارانتی بود تحویل ندادن
ولی تعمیرکار خودش گفته احتمالا اون مشکل قبلی برطرف شده چون 7 ماه از روشن شدن چراغ چک قبلی گذشته ، برای کیت تسمه دینام بوده ، الان یه مشکل وجود داره ممکنه این سری چراغ چکش واسه شمعاش باشه ؟؟؟ چون تعمیرکارش گفته بود 20000 باید شمعا رو عوض کنی من 30000 هزار شنیده بودم الان رفته رو 28000 هزار کیلومتر
ممکنه این چراغ چک برای شمعش باشه ؟؟؟ اصلا شمع که از تعویضش می گذره ممکنه ارور misfire بده و چراغ چک روشن کنه؟؟؟

Abdolreza2012
10-02-2014, 14:58
مخصوصا نیم کلاج

این مشکل از کجاس ؟؟؟

دوستان لطفا سوالمو بدید

خیلی ممنون :n16:

ehsan_wwe
10-02-2014, 17:12
دوست عزیز کلاژ بیشتر به استفاده ازش خراب میشه تهران تقریبا (جنوب شهرش ) هر یک سالو نیم یک بار کلاژ تموم میشه

تو یه راه داری پیچ کلاژتو یکم سفت تر کنی
موقت درست میشه بعد از اون دیگه باید دسکو سفحه کلاژتو کلا عوض کنی

milad0x
10-02-2014, 21:34
نه حقیقتش قطعه رو چون رو گارانتی بود تحویل ندادن
ولی تعمیرکار خودش گفته احتمالا اون مشکل قبلی برطرف شده چون 7 ماه از روشن شدن چراغ چک قبلی گذشته ، برای کیت تسمه دینام بوده ، الان یه مشکل وجود داره ممکنه این سری چراغ چکش واسه شمعاش باشه ؟؟؟ چون تعمیرکارش گفته بود 20000 باید شمعا رو عوض کنی من 30000 هزار شنیده بودم الان رفته رو 28000 هزار کیلومتر
ممکنه این چراغ چک برای شمعش باشه ؟؟؟ اصلا شمع که از تعویضش می گذره ممکنه ارور misfire بده و چراغ چک روشن کنه؟؟؟
بله ممکنه ال 90 ماشین خیلی حساسی در این مسائل هستش سعی کنید روی کیلومتر ها مشخص نسبت به تعوض قطعات اقدام کنید تا به مشکل برنخورید
البته این مشکل از بنزین نامرغوب هم میتونه باشه در این فصل هم با توجه به بارش بارون و برف و نفوذشون به ذخایر بنزین پمپ بنزین ها این مشکلات زیاد ایجاد میشه و در ماشین های حساسی مثل ال 90 بیشتر مشهوده
البته اگه بگید در کدوم سیلندر misfire دارید بهتر میشه راهنمایی کرد؟

ppp1486
10-02-2014, 21:58
بله ممکنه ال 90 ماشین خیلی حساسی در این مسائل هستش سعی کنید روی کیلومتر ها مشخص نسبت به تعوض قطعات اقدام کنید تا به مشکل برنخورید
البته این مشکل از بنزین نامرغوب هم میتونه باشه در این فصل هم با توجه به بارش بارون و برف و نفوذشون به ذخایر بنزین پمپ بنزین ها این مشکلات زیاد ایجاد میشه و در ماشین های حساسی مثل ال 90 بیشتر مشهوده
البته اگه بگید در کدوم سیلندر misfire دارید بهتر میشه راهنمایی کرد؟

متاسفانه معلوم نیست ترتیب Misfire سیلندر ها هر بار که دیاگ می زدیم فرق می کرد
یه بار : سیلندر 1و 2 و 3
یه بار : سیلندر 2و 4
یه بار سیلندر 1و 3
یه بار : سیلندر 1و 2
معلوم نیست
در ضمن این رو هم بگم قبل از این 7 ماه ، هر 15 روز یه بار چراغ چک روشن می کرد ولی بازم می گم 7 ماه چراغ چک روشن نکرد تعمیرکاره می گه چون 7 ماه گذشته مشکل قبلیش برطرف شده و می گفت از شمعاشه چون دیر عوض کرده در ضمن شهرمون چند روزی برفم اومد
در ضمن الان یه چیزی که به ذهنم اومد اینه قبل از اینکه چراغ چک روشن بشه گاز رو تا ته فشار داده بودم در ضمن من از وقتی که خریدم فقط بنزین سوپر زدم

bijandarbari
10-02-2014, 22:26
یه بار سیلندر 1و 3
معلوم نیست
در ضمن این رو هم بگم قبل از این 7 ماه ، هر 15 روز یه بار چراغ چک روشن می کرد ولی بازم می گم 7 ماه چراغ چک روشن نکرد تعمیرکاره می گه چون 7 ماه گذشته مشکل قبلیش برطرف شده و می گفت از شمعاشه چون دیر عوض کرده در ضمن شهرمون چند روزی برفم اومد
در ضمن الان یه چیزی که به ذهنم اومد اینه قبل از اینکه چراغ چک روشن بشه گاز رو تا ته فشار داده بودم در ضمن من از وقتی که خریدم فقط بنزین سوپر زدم

سلام

من فکر می کنم مشکل از سیم کشی هستش.

شمع حتی اگه سوخته باشه بازم ای سی یو متوجه نمیشه.

milad0x
10-02-2014, 22:31
یه بار سیلندر 1و 3
معلوم نیست
شما با توجه به کارکرد ماشینتون حتما لازمه که شمع ها رو عوض کنید بشترین احتمال از همین شمع میتونه باشه عوض کنید اگه هم مشکل از شمع نبود چیزی رو از دست ندادین چون با توجه به کارکرد خودرو لازم بوده که شمع ها رو عوض کنید
اگه مشکل برطرف نشد و با توجه به اینکه گفتین misfire در همه سیلندر ها دارید و با توجه به بارش برف در شهرتون میتونه مشکل از بنزین هم باشه همینطور که گفتم در بعضی پمپ بنزین ها هنگام بارش باران یا برف به داخل ذخایر بنزین نفوذ میکنه و بنزین کیفیت خودشو از دست میده که باعث احتراق ناقص میشه و چراغ چک خودرو روشن میشه برای اینکار هم می تونید از پمپ بنزین دیگه ای بنزین بزنید و تست کنید
در ضمن از وقتی که چراغ چک روشن شده مشکلی احساس نکردید؟ مثل ریپ زدن یا کوبش موتور و ...

ppp1486
10-02-2014, 22:38
شما با توجه به کارکرد ماشینتون حتما لازمه که شمع ها رو عوض کنید بشترین احتمال از همین شمع میتونه باشه عوض کنید اگه هم مشکل از شمع نبود چیزی رو از دست ندادین چون با توجه به کارکرد خودرو لازم بوده که شمع ها رو عوض کنید
اگه مشکل برطرف نشد و با توجه به اینکه گفتین misfire در همه سیلندر ها دارید و با توجه به بارش برف در شهرتون میتونه مشکل از بنزین هم باشه همینطور که گفتم در بعضی پمپ بنزین ها هنگام بارش باران یا برف به داخل ذخایر بنزین نفوذ میکنه و بنزین کیفیت خودشو از دست میده که باعث احتراق ناقص میشه و چراغ چک خودرو روشن میشه برای اینکار هم می تونید از پمپ بنزین دیگه ای بنزین بزنید و تست کنید
در ضمن از وقتی که چراغ چک روشن شده مشکلی احساس نکردید؟ مثل ریپ زدن یا کوبش موتور و ...

نه اصلا وقتی که چراغش روشن می شه عملکرد موتور تغییر نمی کنه

ppp1486
10-02-2014, 22:44
سلام

من فکر می کنم مشکل از سیم کشی هستش.

شمع حتی اگه سوخته باشه بازم ای سی یو متوجه نمیشه.

به هر حال خلالی تو موتور به وجود می یاد که باعث می شه تا چراغ روشن بشه یا این جوری نیست؟؟

ppp1486
10-02-2014, 22:46
در ضمن شتابش اومده پایین و مصرف سوختش هم جدیدا رفته بالا
یه چیزه دیگه وقتی برف می یومد من یه بار بنزین زدم

nima_949
11-02-2014, 00:52
سلام
دوست عزیز , شما وقتی ماشینتون مشکلی داره , میبرینش پیش چند تا مکانیک , کلی توضیح میدین , کلی سوال میپرسند جواب میدین , کلی تست میکنند , باز هم سر درنمیارند ماشینتون چه مشکلی داره
حالا حساب کنین تو نت نه ماشینتون رو میبینیم نه میشه تست کرد , فقط توضیحات شما رو داریم .
این نکات در عیب یابی اینترنتی خیلی مهم هست :1- اینکه ذکر کنین ماشین از اولِ اول اینجوری بود یا بعداً اینجوری شد
5- آیا اتفاق خاصی افتاد اینجوری شد یا خودبخود ؟ ( تصادف , ور رفتن با ماشین , داغ کرد اینجوری شد , فلان بنزین رو زدم اینجوری شد , فلان قطعه رو عوض کردم اینجوری شد , آب رادیاتور تموم شد بعدش اینجوری شد و غیره )

با سلام
ماشین از اول دست خودم بوده
از همین چند ماه پیش شروع شد فکر کنم یه ترمز شدید باهاش گرفتم از اون موقع اینطوری شد

nima_949
11-02-2014, 00:54
سلام

با سلام
ماشین از اول دست خودم بوده
از همین چند ماه پیش شروع شد فکر کنم یه ترمز شدید باهاش گرفتم از اون موقع اینطوری شد

Abdolreza2012
11-02-2014, 02:16
دوست عزیز کلاژ بیشتر به استفاده ازش خراب میشه تهران تقریبا (جنوب شهرش ) هر یک سالو نیم یک بار کلاژ تموم میشه

تو یه راه داری پیچ کلاژتو یکم سفت تر کنی
موقت درست میشه بعد از اون دیگه باید دسکو سفحه کلاژتو کلا عوض کنی
ممنون
تهران نیستم
من در کل سوالم اینه با این توضیحاتی که دادم :

یه جا سرپایینی بود و من مجبور بودم دنده عقب بگیرم ( برای بیرون اومدن از تو پارک ) ، کلاج رو تا جایی که ماشین صداش عوض شد و نزدیک بود خاموش شه آوردم بالا ولی وقتی که ترمز رو ول کردم ماشین به جایی اینکه عقب بره ، رفت جلو و چسبوندم به ماشین جلویی :n02: ( انگار نه انگار که داشتم دنده ی عقب میرفتم ) مجبور شدم پر گاز بیام عقب

+

تازگیا دارم راه میفتم هم ماشین میلرزه و بعد راه میفته

من باید ماشینو ببرم صفحه و کالجشو عوض کنم یا نه ؟؟؟؟
تو جا رفتن دنده مشکله خاصی ندارم

+

من اطلاعات خاصی تو ماشین ندارم
یکی از دوستام بهم گفت باید بری عوض کنی ، میخواستم ببینم با این اوضاعی که دار الان وقتش هست یا نه ؟؟؟

ممنون

اگه دوستان جواب سوالمو نمیدونن بهم یه جوری بفهمونن که من همش پست خودمو نقل و قول نکنم
با تشکر :n16:

milad0x
11-02-2014, 11:20
ممنون
تهران نیستم
من در کل سوالم اینه با این توضیحاتی که دادم :

من باید ماشینو ببرم صفحه و کالجشو عوض کنم یا نه ؟؟؟؟
تو جا رفتن دنده مشکله خاصی ندارم

+

من اطلاعات خاصی تو ماشین ندارم
یکی از دوستام بهم گفت باید بری عوض کنی ، میخواستم ببینم با این اوضاعی که دار الان وقتش هست یا نه ؟؟؟

ممنون

احتمالش خیلی زیاده که از کلاچ باشه و کلاچ بکسواد کنه البته میتونه از تنظیم نبودن پدال کلاچ یا سیم کلاچ هم باشه
شما خودتون میتونید تست کنید ببینید کلاچ سالم هست یا نه
ترمز دستی رو بکشید خودرو رو در دنده 3 قرار بدید و دور موتور رو روی 2000 قرار بدید
پدال کلاچ رو آهسته رها کنید تا کلاچ درگیر بشه در این وضعیت ماشین باید بلافاصله خاموش شه اگه خاموش نشد بدونید مشکل از صفحه کلاچ هستش و باید عوض بشه

h4sss4n
13-02-2014, 13:00
سلام من ی مزدا وانت2000 مدل 83 دارم 2 ساله ک خریدمش 2تا مورد داره یکی اینکه درجا ک کار میکنه دور موتور ی کم بالا پایین میشه 2وم اینکه وقتی پدال گازو تا ته فشار میدم ماشین خاموش میشه چه وقتی ک خلاص باشه چه وقتی ک تو دنده باشه مشکل دیگه ای نداره پیش 2تا مکانیکم بردم متوجه مشکلش نشدن اگه کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم کمکم کنه.

Construction
13-02-2014, 17:23
پراید Ex مدل 92

با تک استارت روشن نمیشه باید چند بار استارت زد تا روشن بشه دلیل چیه که با تک استارت روشن نمیشه؟

ahvazborj
14-02-2014, 02:51
سلام
آقا این سوکت کیلومتر شمار پراید های 111 که می گن به گیربکس وصله زیر کاپوت قرار داره؟ دقیقا کجاست؟ منظورم همون جاییه که روغن گیربکس رو میریزن. چون مال من قطع شده و دور موتور بیشتر از 3000 نمیره؟

...nima
14-02-2014, 09:53
سلام دوستان.لطفا بنده رو هم راهنمایی بفرمایین.

یه سمند داریم 20هزار کار کرده از روز اول که تحویلش گرفتیم گیربکسش صدا میداد نمایندگی بردیم گفتن اشکالی نداره سالمه! کلا گاهی سخت دندش جا میرفت تا اینکه چند روز پیش تو جاده با سرعت 120 موقع سبقت یهو دندش جا نرفت دیگه هرچی دنده میدادیم دنده حرکت میکرد اما ماشین راه نمیرفت و گیربکس صدا میداد.

معلوم نیست که صفحه دیسک بریده یا اینکه از داخل جعبه دنده ماهک های دنده ها معیوبه یا تاب برداشته و یا اینکه بلبرینگ دیسک داغون شده

الان تو نمایندگی خوابیده بلاخره قبول کردن مشکل داره و میگن میخواین گیربکس رو تعمیر کنیم یا تعویض کنیم؟ اگه تعویض بخواین معلوم نیست چقدر باید ماشینتون بخوابه تا گیربکس بیاد!

دوستان الان که گارانتی داره تعویض بخوایم بهتره یا بگیم تعمیرش کنن؟

ahvazborj
14-02-2014, 13:17
سلام
آقا این سوکت کیلومتر شمار پراید های 111 که می گن به گیربکس وصله زیر کاپوت قرار داره؟ دقیقا کجاست؟ منظورم همون جاییه که روغن گیربکس رو میریزن. چون مال من قطع شده و دور موتور بیشتر از 3000 نمیره؟

Abdolreza2012
14-02-2014, 15:23
سلام دوستان.لطفا بنده رو هم راهنمایی بفرمایین.

یه سمند داریم 20هزار کار کرده از روز اول که تحویلش گرفتیم گیربکسش صدا میداد نمایندگی بردیم گفتن اشکالی نداره سالمه! کلا گاهی سخت دندش جا میرفت تا اینکه چند روز پیش تو جاده با سرعت 120 موقع سبقت یهو دندش جا نرفت دیگه هرچی دنده میدادیم دنده حرکت میکرد اما ماشین راه نمیرفت و گیربکس صدا میداد.

معلوم نیست که صفحه دیسک بریده یا اینکه از داخل جعبه دنده ماهک های دنده ها معیوبه یا تاب برداشته و یا اینکه بلبرینگ دیسک داغون شده

الان تو نمایندگی خوابیده بلاخره قبول کردن مشکل داره و میگن میخواین گیربکس رو تعمیر کنیم یا تعویض کنیم؟ اگه تعویض بخواین معلوم نیست چقدر باید ماشینتون بخوابه تا گیربکس بیاد!

دوستان الان که گارانتی داره تعویض بخوایم بهتره یا بگیم تعمیرش کنن؟
مام ماشینمونو گرفتیم گیربکسش صدا داشت و بردیم نمایندگی همین حرفی که به شما زدن به مام گفتن و گفتن مشکل فقط صداش هست و بهتره که تعویض نزنین چون گیربکس هایی که میاد برای همین ملت هست که صدا و مشکل داشته و بردن صدا گیری کردن و دوباره دارن میدن به مردم و امکان داره اونی که میاد مشکل دار هم باشه
دقیقا بهم گفت امکان این که گیربکسی که دستت بیاد خوب باشه 2% هست
ولی تا حالا که 2.5 سال هست ماشین دستمونه مشکلی جزء افزایش صدای گیربکس نداشتیم
برای شما چون گیربکس داغون شده بهتره تعویض کنید ، ماشین هم که صد در صد میخوابه ولی برای اینکه کمتر منتظر بمونید باید خیلی سفت و سخت پیگیر باشین واگرنه طول خواهد کشید

AliSub
14-02-2014, 15:55
سلام

اره دقیقا همون جایی که ازش روغن گیربکس میریزن. بهش میگن شفت کیلومتر شمار مغناطیسی که مدل سایپاییش من یه ماه پیش خریدم 24 تومن!
وقتی عوض کردی شاید 2-3 دقیق طول بکشه جواب بده و دور موتور بالای 3000 بره

...nima
14-02-2014, 16:19
مام ماشینمونو گرفتیم گیربکسش صدا داشت و بردیم نمایندگی همین حرفی که به شما زدن به مام گفتن و گفتن مشکل فقط صداش هست و بهتره که تعویض نزنین چون گیربکس هایی که میاد برای همین ملت هست که صدا و مشکل داشته و بردن صدا گیری کردن و دوباره دارن میدن به مردم و امکان داره اونی که میاد مشکل دار هم باشه
دقیقا بهم گفت امکان این که گیربکسی که دستت بیاد خوب باشه 2% هست
ولی تا حالا که 2.5 سال هست ماشین دستمونه مشکلی جزء افزایش صدای گیربکس نداشتیم
برای شما چون گیربکس داغون شده بهتره تعویض کنید ، ماشین هم که صد در صد میخوابه ولی برای اینکه کمتر منتظر بمونید باید خیلی سفت و سخت پیگیر باشین واگرنه طول خواهد کشید

ممنون از شما
نمیتونیم صبر کنیم زیاد بخوابه چون تو جاده بودیم و الان ماشین یه شهرستان دیگه خوابیده تو نمایندگی نمیشه تند تند رفتامد کرد اگه بخوایم تعمیر بشه از گارانتی خارج میشه؟ یعنی باز بعدن مشکل پیدا کنه گارانتی شاملش میشه که تعویض کنن؟

Abdolreza2012
14-02-2014, 19:23
ممنون از شما
نمیتونیم صبر کنیم زیاد بخوابه چون تو جاده بودیم و الان ماشین یه شهرستان دیگه خوابیده تو نمایندگی نمیشه تند تند رفتامد کرد اگه بخوایم تعمیر بشه از گارانتی خارج میشه؟ یعنی باز بعدن مشکل پیدا کنه گارانتی شاملش میشه که تعویض کنن؟

خواهش میکنم
منظورم از پیگیری این نبود که هر لحظه برید نمایندگی ، چون دست اونا نیست و اونا فقط درخواست میدن
منظورم این بود که درخواست بدید و برید دفتر مرکزی ایران خودرو و اونجا پیگیری کنید و بگید شریط اورژانسی هست و ...
خب شرایطون برای منتظر موندن مناسب نیست ، پس باید تعمیرکنید
تا گارانتی دارید هر مشکلی پیش بیاد باید برایتون انجام بدن ، مگر چیزایی که شامل گارانتی نمیشن

ahvazborj
14-02-2014, 20:27
سلام

اره دقیقا همون جایی که ازش روغن گیربکس میریزن. بهش میگن شفت کیلومتر شمار مغناطیسی که مدل سایپاییش من یه ماه پیش خریدم 24 تومن!
وقتی عوض کردی شاید 2-3 دقیق طول بکشه جواب بده و دور موتور بالای 3000 بره
ممنون از پاسختون. ولی من می خوام دقیقا بدونم کدومه. چون هر چی زیر کاپوت رو نگاه می کنم نمیتونم پیداش کنم. یه دفعه ای کیلومترشمارم از کار افتاد. خاموش کردم رفتم شام خوردم وقتی برگشتم دیدم کار نمی کنه. از همون موقع هم که کیلومتر شمار از کار افتاد دور موتور هم از 3000 بیشتر نمیره. حالا اون محلی که سیم کیلومترشمار به گیربکس وصل شده کجاست؟ کسی عکسی ازش نداره؟

rahrahi
15-02-2014, 09:32
ماشینم پارس هست.بخاریش مدتیه باد خنک میده بیرون

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2014, 10:56

سلام
اگر آمپر آب روی نرمال هست پس ترموستات سالمه و آب به اندازه کافی گرم میشه و مشکل از نبود آب گرم نیست
حالا اگر ماشینتون شیر بخاری داره زیر داشبورد , ممکنه شیر بسته شده و نمیذاره آب گرم از موتور بیاد توی رادیاتور بخاری .
اگر توی حرکت و با فنِ بخاریِ خاموش کانالها باد سرد میاد پس اون دریچه ای که راهِ ورودِ هوای بیرون رو میبنده باز هست و هوای سرد میاره تو ( در حال حرکت )
ممکن هم هست دریچه ای که با دکمه ی سرد و گرم کار میکنه از کار افتاده و همیشه روی سرد مونده .
اگر دریچه ی سرد و گرم با سیم کنترل میشه میتونین با دست از زیر داشبورد دریچه رو تکون بدین و امتحانش کنین . باید اون قطعه ای که سر سیم بهش وصل میشه رو با دست بچرخونین و امتحانش کنین

neopersia
15-02-2014, 11:01
سلام

ممنون از پاسختون. ولی من می خوام دقیقا بدونم کدومه. چون هر چی زیر کاپوت رو نگاه می کنم نمیتونم پیداش کنم. یه دفعه ای کیلومترشمارم از کار افتاد. خاموش کردم رفتم شام خوردم وقتی برگشتم دیدم کار نمی کنه. از همون موقع هم که کیلومتر شمار از کار افتاد دور موتور هم از 3000 بیشتر نمیره. حالا اون محلی که سیم کیلومترشمار به گیربکس وصل شده کجاست؟ کسی عکسی ازش نداره؟

از توی کاپوت دیده میشه اما جاش جلو چشم نیست. پشت موتور قرار داره، همون طرف که فیلتر روغن و فشنگی روغن هستن. دقیقن میشه بالای اون قسمت که پلوس سمت شاگرد میره داخل گیربکس. یه قطعه پلاستیکی (جدیدن پلاستیکی) هست که از بالا رفته داخل گیربکس و با یه پیچ بهش بسته شده. از بالاش هم یه سیم بهش وصل میشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2014, 11:25
سلام من ی مزدا وانت2000 مدل 83 دارم 2 ساله ک خریدمش 2تا مورد داره یکی اینکه درجا ک کار میکنه دور موتور ی کم بالا پایین میشه 2وم اینکه وقتی پدال گازو تا ته فشار میدم ماشین خاموش میشه چه وقتی ک خلاص باشه چه وقتی ک تو دنده باشه مشکل دیگه ای نداره پیش 2تا مکانیکم بردم متوجه مشکلش نشدن اگه کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم کمکم کنه.

سلام
منیفولد هوا وقتی از یه جائی قاچاقی هوا بکشه دور موتور بالا پائین میشه
باید تمام قسمتهای منیفولد هوا و شیلنگهائی که بهش وصله چک بشه
ممکنه منیفولد ترک داشبورد باشه یا پیچهای اون شل باشه یا یک شیلنگ درست وصل نیست یا سوراخ شده .
استپر هم از شل باشه ممکنه همینطوری بشه
به سنسور مپ هم شک دارم .
درضمن اینکه وقتی گاز میدین ماشینتون چطوری خاموش میشه خیلی مهمه در عیب یابی
آیا یکدفعه خاموش میشه انگار که برق قطع بشه ؟
یا با لرزش و اینا همراهه ؟
از اگزوز دود سیاه نمیده موقع خاموش شدن ؟
اگر دودی نداره اگزوز موقع خاموش شدن , آیا بوی بنزین نسوخته میده ؟
بنده به کار سنسور مپ شک دارم
باید با اهم متر در سه حالتِ دور آرام و گاز مستمر و گاز لحظه ایِ زیاد چک بشه و ولتاژ خروجیش رو ببینید
ولتاژ خروجیش در دور آرام باید بین یک تا 1.5 باشه
در گاز مستمر حدود 2
و در تخته گاز آنی هم بره روی 5 ولت
درضمن نگفتین یکدفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
یا بعد از قطعه عوض کردن یا سرویس و تعمیر یا شستشو یا تصادف ؟
باید با ولتمتر سنسور دریچه ی گاز هم ولتاژش چک بشه با سوئیچ باز
اگر وقتی با دست دریچه ی گاز رو میگردونین ولتاژش تدریجاً بالا نمیره و پرشی بالا میره پس خرابه .
همه ی این تستها کار ساده ای هست اما باید یک اهم متر داشته باشین و بدونین چطور سنسور ها رو چک کنین .
در ضمن نگفتین اگر آروم آروم تا آخر گاز بدین خاموش میشه یا اینکه یکدفعه تا آخر گاز بدین ؟
برای چک کردن ولتاژ سنسور ها باید اینطوری سیمهای اهم متر بهش وصل بشه
به نظرم مکانیک ها حوصله ی چک کردن نداشتند یا دیدند ارزش وقت گذاشتن و چک کردن نداره چون بیشتر مکانیک ها مشتریها رو بر اساس اینکه کارش چقدر وقت گیر هست و چقدر میشه ازش پول گرفت انتخاب میکنند .
اگر احساس کنه باید کلی وقت صرف کنه و دست آخر پول اندکی گیرش میاد , از همون اول میگه نمیتونم درستش کنم کار من نیست .

milad0x
15-02-2014, 17:16
سلام

همونجایی که واسکازین گیربکس رو میریزن قرار داره یک سنسوره که با پیچ آچارخور 10 به گیربکس وصل شده و پشت موتور قرار داره
برای راحت پیدا کردنش جایی که فیلتر بنزین وصل هست رو دنبال کنید روی گیربکس قرار داره

milad0x
15-02-2014, 17:25

سلام
اگر آمپر آب روی نرمال هست پس ترموستات سالمه و آب به اندازه کافی گرم میشه و مشکل از نبود آب گرم نیست
حالا اگر ماشینتون شیر بخاری داره زیر داشبورد , ممکنه شیر بسته شده و نمیذاره آب گرم از موتور بیاد توی رادیاتور بخاری .
اگر توی حرکت و با فنِ بخاریِ خاموش کانالها باد سرد میاد پس اون دریچه ای که راهِ ورودِ هوای بیرون رو میبنده باز هست و هوای سرد میاره تو ( در حال حرکت )
ممکن هم هست دریچه ای که با دکمه ی سرد و گرم کار میکنه از کار افتاده و همیشه روی سرد مونده .
اگر دریچه ی سرد و گرم با سیم کنترل میشه میتونین با دست از زیر داشبورد دریچه رو تکون بدین و امتحانش کنین . باید اون قطعه ای که سر سیم بهش وصل میشه رو با دست بچرخونین و امتحانش کنین

توضیحات محمد جام کامل بود فقط این رو هم اضافه کنم که از سوراخ بودن مجاری رادیاتور بخاری هم میتونه باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2014, 18:25
توضیحات محمد جان کامل بود فقط این رو هم اضافه کنم که از سوراخ بودن مجاری رادیاتور بخاری هم میتونه باشه

سلام
بله درسته , البته در اینصورت کار نکردنِ بخاری همراه با نشت آب رادیاتور و کم شدنش خواهد بود

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2014, 18:27
سلام دوستان
سوال :
شمع سوزنی ایریدیوم ژاپنی اصلِ اصل , یک مارک معروف مثل NGK دونه ای چنده ؟
همون شمع آلمانیش چنده ؟

AliSub
15-02-2014, 23:01
1[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام پراید مدل 90 دارم توی حرکت اگر درچه های جلوشو باز کنم ازشون باد سرد میاد اون دسته هم به هرطرفی بچرخونم باز باد میاد ازش. از اون پایین هم که میشه کنترل کرد هوا از بیرون بیاد یا داخل خود ماشین فقط هوا بچرخه هم دست میزنم بیشتر میشه ولی بسته نمیشه.
البته وقتی دریچه های جلوش بسته هست مشکلی نداره!

=================

2[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرمای بخاری پراید باید خیلی زیاد باشه؟
اخه برای ما زیاد نیست در حد مطلوبه ولی برای رفیقم در حدیه که پا رو میسوزونه! الان برای من درسته یا برای اون؟
امپر هردومون هم دریه حد وایمیسه همیشه.

=================
3[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این کولر ماشین بادش واقعا سرده در حدی که سردرد میاره :n02: ولی وقتی ماشین توی افتاب باشه اصلا داخل ماشین خنک نمیشه چون ماشین نوک مدادیه و بدنه داغ میشه. باید کل درا و سقف باز بشه و عایق کنم؟ تاثیری داره؟

nima_949
16-02-2014, 00:48
1[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام پراید مدل 90 دارم توی حرکت اگر درچه های جلوشو باز کنم ازشون باد سرد میاد اون دسته هم به هرطرفی بچرخونم باز باد میاد ازش. از اون پایین هم که میشه کنترل کرد هوا از بیرون بیاد یا داخل خود ماشین فقط هوا بچرخه هم دست میزنم بیشتر میشه ولی بسته نمیشه.

=================

2[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرمای بخاری پراید باید خیلی زیاد باشه؟
اخه برای ما زیاد نیست در حد مطلوبه ولی برای رفیقم در حدیه که پا رو میسوزونه! الان برای من درسته یا برای اون؟

=================
3[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این کولر ماشین بادش واقعا سرده در حدی که سردرد میاره :n02: ولی وقتی ماشین توی افتاب باشه اصلا داخل ماشین خنک نمیشه چون ماشین نوک مدادیه و بدنه داغ میشه. باید کل درا و سقف باز بشه و عایق کنم؟ تاثیری داره؟

سلام در مورد بخاریت باید بگم مثه مال منه
البته مال من مدل 87 زیمنس دقیقا عین مال تویه ولی برای دیگران دیدم خیلی داغ بود بخاریشون
در مورد کولر هم درست میگی تو گرما اینجوریه من تو جاده کاشان و همین طور شمال رفتم تو گرما اصلا خنک نبود ربطی به گاز هم نداره پراید اینجوریه

sangol
16-02-2014, 08:34
سلام
پژو 405 مدل 85 دیروز تو سربالای بودم یهو شروع کرد دود کردن زنگ زدم امداد خودرو اومده میگه از گیربوکسته
چه ریطی داره به دود کردن؟ کسی میدونه

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2014, 09:31

=================

=================

سلام
1- اگر وقتی واسیادین بخاری خوب گرم میکنه اما در حرکت کمی سرد میشه , علتش همون دریچه ی زیر داشبورد هست که درست بسته نمیشه و باد سرد میاره تو .
یا باید سیم دسته اش رگلاژ بشه تا کامل بسته بشه
یا اسفنج دورش پوسیده یا کنده شده یا اصلاً براش اسفنج نذاشتن و خوب دریچه بسته نمیشه .
2- اگر ترموستات هر دو ماشین یک دما باشه , علتش همون دریچه هست که خوب بسته نمیشه .
3- زیر آفتاب , گرمای خورشید که اشعه ی مادون قرمز هست راحت از شیشه ها عبور میکنه میاد تو و داشبورد و صندلیها و هوای داخل رو سریع گرم میکنه و حرارت به سرعت بالا میره .
شما باید از فیلمهای شفاف یا کمی تیره یا کمی آینه ای که 80% از اشعه ی مادون قرمز و 90% از ماوراء بنفش رو میگیره استفاده کنین .
هم حرارت کم میشه هم داشبورد و تودریها و صندلیها با اثر اشعه ی UV ماوراء بنفش صدمه نمیبینه و رنگش نمیره و نمیپوسه .
فقط حتماً باید امریکائی اصل باشه .
کمی گران هست اما تا حد زیادی مقاوم در برابر خدش ( خش غلطه ) هست و گارانتی مادامُ العمر داره ( در ایران فقط سه یا پنج سال گارانتی میدن ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر اصل باشه وقتی پنجره رو باز میکنین آفتاب صورت رو میسوزونه اما وقتی میبندینش خیلی کم احساس گرما میکنید .

هر وقت هم نخواستینش خودشون با یک روش و ماده ی مخصوص برمیدارنش .
ظاهراً بهترین مارک در ایران لومر هست
تو گوگل سرچ کنین شماره هاشون رو پیدا میکنین
بنویسین
فیلم لومر نمایندگی شیشه
بهتون توصیه میکنم تاپیک صرفه جوئی در هزینه های ماشین رو هم تدریجاً بخونین .
مطالب زیادی در مورد استفاده ی صحیح از کولر و سرویس و نگهداریش و تعمیرش و بالا بردن کاراییش هست که به دردتون میخوره
معرفتِ بعضیها واقعاً ایوه الله داره مثل این بنده خدا

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2014, 09:42
سلام
پژو 405 مدل 85 دیروز تو سربالای بودم یهو شروع کرد دود کردن زنگ زدم امداد خودرو اومده میگه از گیربوکسته
چه ریطی داره به دود کردن؟ کسی میدونه

سلام
چه بوئی میداد ؟
بوی صفحه کلاچ سوخته ؟ یا بوی روغن ؟
اگر بوی صفحه کلاچ سوخته میداده پس حرفشون درسته
ظاهراً شما در سربالائیها از ترمز دستی استفاده نمیکنین و به کلاچ خیلی فشار میاد و داغ میکنه و دودش بلند میشه .
شاید هم با دنده ی مناسب حرکت نمیکنین مثلاً به جای یک با دو حرکت میکنین .
تو سربالائیها اگر ترافیک و راهبندان باشه باید با ترمز و ترمز دستی به کلاچ کمک کنین تا نسوزه و با سنگینترین دنده ی ممکن حرکت کنین

rahrahi
16-02-2014, 14:57
سلام

اره امپر رو نرمال هستش و ترموسات رو تابستون عوض کردم
والا ماشینم پارس هست نمیدونم شیر بخاریش کجا باشه
اره تو حرکت باد سرد میاره داخل و وقتی وایسادم یکم بهتره
دریچه با سیم کنترل میشه یعنی چجوری؟من با دست از روی ابی میبرمش رو قرمز
این قسمت رو که قرمز نوشتم میشه بهتر توضیح بدید تا انجام بدم؟

rahrahi
16-02-2014, 14:58
سلام
بله درسته , البته در اینصورت کار نکردنِ بخاری همراه با نشت آب رادیاتور و کم شدنش خواهد بود

نشتی اب نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2014, 17:33
اره امپر رو نرمال هستش و ترموسات رو تابستون عوض کردم
والا ماشینم پارس هست نمیدونم شیر بخاریش کجا باشه
اره تو حرکت باد سرد میاره داخل و وقتی وایسادم یکم بهتره
دریچه با سیم کنترل میشه یعنی چجوری؟من با دست از روی ابی میبرمش رو قرمز
این قسمت رو که قرمز نوشتم میشه بهتر توضیح بدید تا انجام بدم؟

سلام
بشینید زیر داشبورد سمت راننده و شاگرد و اون اهرمهای مربوط به به دریچه ها رو پیدا کنید
دریچه ها دو تا هست
یکی سبم دکمه ی سرد و گرم بهش وصله
و دیگری سیم دکمه ی باد از بیرون و داخل بهش وصله
بعدش با دسته ی سرد و گرم بازی کنین و ببینین چه چیزی رو در زیر داشبورد تکون میده
معمولاً در سمت شاگرد به یک قطعه ی سفید رنگ مثل این وصل شده که اهرم دریچه ای هست که کانال باد رو تغییر میده در داخل کانالهای زیر داشبورد ظاهراً این عکسها مال پژو پارس هم هست
بهتره ذخیرشون کنید
اون قسمت که پشتِ دربِ داشبورد هست همون قسمتی هست که دریچه ی باد از بیرون قرار داره
در این سایت هم کلی عکس برای کسب اطلاع از قطعات زیر داشبورد هست خصوصاً همون دریچه ای که راهِ ورودِ هوا از بیرون رو میبنده و لبه هاش اسفنج داره
در ضمن اینکه گفتم اگر سیمی هست , چون بعضی از ماشینها سیستمش سیمی نیست بلکه یک شیلنگ از موتور وصله به دریچه ها که مکانیزمش مثل جاروبرقی با مکش کار میکنه تا کلیدهای سرد و گرم و باز و بسته کردنِ دریچه ها با انرژی موتور انجام بشه و راننده خیلی نرم و با انرژی کم همه چیز رو کنترل کنه
عکسها ی سیستم مَکِشی vacuum

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2014, 20:15
نشتی اب نداره

پس سیستم گردشِ آب مشکلی نداره

najee
17-02-2014, 07:50
سلام.
پراید 131خیلی بد میرقصید.بردم بالانس گفت رینگ هات بدجوری تاب داره .واسم سرب زد بهتر شد ولی بعد از یک هفته دوباره همون طوری شد.چکار کنم ببرم گارانتی که تاثیری نداره ماشین 2000تا بیشتر نرفته ولی سرویس اولیش ظاهرا میگن4500باید باشه تا نگاه کنن.
یکی از دوستام گفت لاستیک جلو عقبو با هم عوض کن فکر میکنید بهتر بشه .
یه صداهایی مثل جیر جیر گاهی اوقات سوت نمیدونم واسه کمک یا لنت یا چیز دیگه به نظرتون گارانتی اهمیت میده ببرم یانه ببرم تعمیرگاه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-02-2014, 09:21
سلام.
پراید 131خیلی بد میرقصید.بردم بالانس گفت رینگ هات بدجوری تاب داره .واسم سرب زد بهتر شد ولی بعد از یک هفته دوباره همون طوری شد.چکار کنم ببرم گارانتی که تاثیری نداره ماشین 2000تا بیشتر نرفته ولی سرویس اولیش ظاهرا میگن4500باید باشه تا نگاه کنن.
یکی از دوستام گفت لاستیک جلو عقبو با هم عوض کن فکر میکنید بهتر بشه .
یه صداهایی مثل جیر جیر گاهی اوقات سوت نمیدونم واسه کمک یا لنت یا چیز دیگه به نظرتون گارانتی اهمیت میده ببرم یانه ببرم تعمیرگاه؟

سلام
احتمالاً وزنه ها محکم نبوده و افتاده .
راهِ حل :
جلو ماشین رو کامل بزنین روی جک
آجر بذارین جلو و عقب چرخها ی عقب
ترمزدستی تا آخر کشیده
جلوی ماشین دیوار یا ماشین یا چیز دیگه ای نباشه .
بچه کوچیک نزدیک ماشین نباشه
روشن کنین
بزنین دنده 5 ( آخرین دنده )
سرعت رو برسونید به 60 سپس 80
اگر ماشین لرزش داره خلاص کنین
آروم ترمز کنین
خاموش کنین
با دست چرخها رو بچرخونید
آیا تاب نداره رینگها و تایرها ؟
اگر تاب داره باید تعویض بشه
اما اگر تاب نداره , یک نفر همون آزمایش رو تکرار کنه و شما بشینید کنار چرخ
آیا در سرعت 60 چرخها تاب داره ؟
اگر داره باید تعویض بشه
اگر تاب نداره اما لرزش داره پس فقط بالانس میخواد
با کامپیوتر بالانس نکنید . باید تایرها رو روی ماشین بالانس کنید
با جابجائی وزنه ها و یا کم و زیاد کردنشون و امتحان کردن در سرعت 60 و 80 باید لرزش گرفته بشه
اگر با دو چرخ براتون سخته و تشخیص نمیدین کدومش میلرزه , یکیش رو باز کنین و تک تک بالانس کنین .
باید طوری بالانس بشه که تا سرعت 140 هم لرزش نداشته باشه
بعدش باید چرخهای عقب رو با جلو عوض کنین و به همین نحو بالانس کنین .
اگر با حوصله و دقت انجام بشه در نرم شدن ماشین و طول عمر لاستیکها و بلبرینگ چرخها و جلوبندی و کمکها و فنرها و سیستم فرمان و اتاق و دسته موتورها و موتور خیلی تاثیر داره .
اگر گیره ی وزنه ها دهنه اش باز باشه درست به رینگ نمیچسبه و کنده میشه .
باید با چکش دهنه اش خوب تنگ بشه تا با زور چکش جا بره .
باید حداقل 6 ماه یکبار بالانس چرخهای چک بشه روی جک .
بعضی از مغازه ها دستگاهِ بالانس روکار دارند .
اگر رینگها به جائی خورده باشه و کج شده باشه یا محور چرخ کج شده باشه باید اول تعمیر بشه .
اگر فقط یک رینگ تاب داره با زاپاس عوضش کنین البته اگر زاپاس سالم باشه
=====================================
صدای جیرجیر اگر روی سرعت گیرها هست به احتمال زیاد از لاستیکِ سر کمکها هست
اگر با دست که جلو ماشین رو محکم تکون میدین جیرجیر میکنه پس از لاستیکِ کمکها هست .
گاهی با یک یا دو دور شل کردن مهره ی سر کمک این مشکل رفع میشه اما اگر بیش از حد شل بشه اونوقت ماشینتون روی دست اندازها تلق تلق صدا میده .

Abdolreza2012
17-02-2014, 13:59
اساتید عزیز
من فن ماشین رو روشن میکنم ، تازگیا صدا میده
اگه سرعتشو بیشتر کنم صدا بیشتر و واضح تر میشه ، مشکل از کجاس ؟
405glx

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-02-2014, 14:02
اساتید عزیز
من فن ماشین رو روشن میکنم ، تازگیا صدا میده
اگه سرعتشو بیشتر کنم صدا بیشتر و واضح تر میشه ، مشکل از کجاس ؟
405glx

ممنون

سلام
چه صدائی ؟

Abdolreza2012
17-02-2014, 14:25
سلام
چه صدائی ؟

صدا چرخیدن فن میاد
قبلا اینطوری نبود الان اینطوری شده
فنش لق شده :n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-02-2014, 15:47
صدا چرخیدن فن میاد
قبلا اینطوری نبود الان اینطوری شده
فنش لق شده :n02:

سلام
احتمالاً بلبرینگ سرهای بالا و پائینِ موتور فن خشک هست و صدا میده
بعضی از فنها هم"بلبرینگ نداره به جاش بوش ( قُرقُری ) داره که باید گریسکاری بشه

باید از زیر داشبورد باز بشه و گریسکاری بشه .
اگر دیر گریسکاری بشه دیگه اونقدر خراب میشه که باید قُرقُری ها یا بلبرینگ ها عوض بشه یا موتور کامل تعویض بشه
بعضی وقتها هم فقط برگ و اینا رفته تویِ پروانه و صدا میده .

nima_949
17-02-2014, 18:18
آقای محمد آسمونی عزیز ممکنه عکس از پراید قسمتی که دریچه های کولر و بخاری باز و بسته میشن و
آیا برای پراید هم سیمی هستش؟
چه مدلیه؟

nima_949
17-02-2014, 18:29
آقا من آماتورم میشه نشون بدی چه جوری میشه سیمشو ریگلاژ کرد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-02-2014, 19:34
آقای محمد آسمونی عزیز ممکنه عکس از پراید قسمتی که دریچه های کولر و بخاری باز و بسته میشن و
آیا برای پراید هم سیمی هستش؟
چه مدلیه؟

سلام
بايد بشینید زیر داشبورد سمتِ راننده و شاگرد و با دکمه های سرد و گرم و هوای بیرون بازی کنین .
اگر سیمی باشه سر سیمها رو که به اهرمها وصل شده و تکون میخوره میبینید
روکش سیمش هم شبیه سیم ترمز دوچرخه هست
ظاهراً این عکس از پراید هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-02-2014, 19:43

برای رگلاژ کردنِ سیم , باید بشینید زیر داشبورد و دکمه رو کامل چپ و راست کنین یا بچرخونین .
وقتی تا آخر به چپ یا راست میگردونین باید اهرمی که سیم بهش وصل شده هم تا آخر حرکت کنه . اگر دسته رو تا آخر گردوندین اما اهرم تا نصفه تکون میخوره پس سیمش رگلاژ نیست .
باید سر سیم رو آزاد کنین و یا کمی بکشینش یا کمی هلش بدین تا بیشتر بره توی اهرم و امتحان کنین .
باید وقتی دکمه تا آخر به چپ میاد , اهرم هم تا حدِ آخرش حرکت کنه . سمت راست هم همینطور
این معنیش اینه که دریچه کاملاً بسته یا باز میشه با تکون دادن دکمه
این عکسها رو ببینند
در بعضی ماشینها سیم غیر قابل رگلاژ هست یعنی از قبل طولش محاسبه شده و سر سیم حلقه ای درست شده و نمیشه تغییرش داد .
در این ماشینها علت درست بسته یا باز نشدنِ دریچه , شکستن اهرم یا دریچه هست که باعث میشه درست عمل نکنه .
شاید بشه با چسب قوی درستش کرد یا یا ورق گالوانیزه یک دریچه بهتر از اون درست کرد
تعویض دریچه هم راهِ حل آخِر هست .

kasra2002
17-02-2014, 21:10
در تکمیل صحبت ها بگم خدمتتون که با باز کردن اون فنر سیاه که روکش رو میگیره می تونید از اینطرف اگه جا داره تنظیم کنید اما اگه شل ببندیدش اونوقت دیگه عمل نمیکنه
دلیلتون برای نیاز به تنظیم هم مهمه
ممکنه از ابر دریچه باشه ها

air_damned
18-02-2014, 11:56
سلام مدل پارس سال تحویل 1 هفته
متاسفانه موقع بنزین زدن از باک ماشین بنزین میپاشه بیرون.. دلیل چی میتونه باشه ؟
دنده 1 و 2 در هنگام حرکت در پشت چراغ قرمز بعضی مواقع سفت جا میرند..()البته برای انجام امور pds به نمایندگی مراجعه و سنسور میل سوپاپ و میل رابط تعویض دنده تعویض شده.. ولی کماکان مشککلات پا برجاست

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2014, 12:22
سلام مدل پارس سال تحویل 1 هفته
متاسفانه موقع بنزین زدن از باک ماشین بنزین میپاشه بیرون.. دلیل چی میتونه باشه ؟
دنده 1 و 2 در هنگام حرکت در پشت چراغ قرمز بعضی مواقع سفت جا میرند..()البته برای انجام امور pds به نمایندگی مراجعه و سنسور میل سوپاپ و میل رابط تعویض دنده تعویض شده.. ولی کماکان مشککلات پا برجاست

سلام
1- اگر همیشه اینطور هست پس یه چیزی توی لوله ی بنزین هست .
البته بعضی ماشینها اصلاً یه دریچه توی لوله داره که نمیذاره بنزین بزنه بالا و اگر خراب باشه درست باز نمیشه و بنزین نمیره پائین اما بعید میدونم تو ایران اون رو نصب کنند .
آروم تر بنزین بزنین .
با یک شیلنگ هم میتونین امتحان کنین که آیا لوله چیزی توش هست یا نه .
2- شاید رگلاژ نیست
مطلب صفحه ی 232 رو بخونین
استاندارد و سالم نبودن خورشیدیِ دیسکِ کلاچ هم این مشکل رو به وجود میاره
در بعضی ماشینها که دست دنده با کابل به گیربکس وصل هست هم رگلاژ نبودن کابل باعث این مشکل میشه

Arashdn
18-02-2014, 13:53
سلام
من به تازگی یه ماتیز مدل 81 گرفتم و اصلا از ماشین سر در نمیارم ....
مشکل اینه که اگه موقع استارت یه گازی ندم ماشین روشن نمیشه ، مشکل از باتریشه یا ممکنه از چیزای دیگه باشه؟ (ماشین تو جای گرم نیست ولی الان این روزا هوا اونطورام سرد نیست)
موتورشم موقع روشن شدن یه بوی خاصی میده و یه دود مختصری به رنگ آبی کمرنگ داره ( روغن سوزی داره ، درسته؟)
واسه این دو تا مشکل چه توصیه ای دارین ؟ چقدر برام خرج داره؟

rahrahi
18-02-2014, 15:45
سلام
بشینید زیر داشبورد سمت راننده و شاگرد و اون اهرمهای مربوط به به دریچه ها رو پیدا کنید
دریچه ها دو تا هست
یکی سبم دکمه ی سرد و گرم بهش وصله
و دیگری سیم دکمه ی باد از بیرون و داخل بهش وصله
بعدش با دسته ی سرد و گرم بازی کنین و ببینین چه چیزی رو در زیر داشبورد تکون میده
معمولاً در سمت شاگرد به یک قطعه ی سفید رنگ مثل این وصل شده که اهرم دریچه ای هست که کانال باد رو تغییر میده در داخل کانالهای زیر داشبورد ظاهراً این عکسها مال پژو پارس هم هست
بهتره ذخیرشون کنید
اون قسمت که پشتِ دربِ داشبورد هست همون قسمتی هست که دریچه ی باد از بیرون قرار داره
در این سایت هم کلی عکس برای کسب اطلاع از قطعات زیر داشبورد هست خصوصاً همون دریچه ای که راهِ ورودِ هوا از بیرون رو میبنده و لبه هاش اسفنج داره
در ضمن اینکه گفتم اگر سیمی هست , چون بعضی از ماشینها سیستمش سیمی نیست بلکه یک شیلنگ از موتور وصله به دریچه ها که مکانیزمش مثل جاروبرقی با مکش کار میکنه تا کلیدهای سرد و گرم و باز و بسته کردنِ دریچه ها با انرژی موتور انجام بشه و راننده خیلی نرم و با انرژی کم همه چیز رو کنترل کنه
عکسها ی سیستم مَکِشی vacuum

مرسی

امروز ماشین رو بردم گفت ترموستات باید چک بشه
بعد وقتی دریچه های تو داشبرد رو میبندیم هوا میاد داخل اول باید موارد ساده تر رو حل کرد بعد اگه نشد باید داشبرد رو بازکرد که هزینه اون صدتومانه
........
یه سوال دیگه: شمع عای سوزنی راسته شتاب رو خیلی میبره بالا (چه مارکیش خوبه؟)یا فقط تبلیغه و اینکه بهترین شمع برای پژو چیه منظورم چه مارکی هست حالا غیر از شمع عای سوزنی

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2014, 17:01
مرسی

امروز ماشین رو بردم گفت ترموستات باید چک بشه
بعد وقتی دریچه های تو داشبرد رو میبندیم هوا میاد داخل اول باید موارد ساده تر رو حل کرد

سلام
چک کردن ترموستات فقط چند دقیقه طول میکشه و نیاز به باز کردن هیییییچ چیز هم نداره .
شما استارت میزنید و ماشین رو گرم میکنید .
اگر آمپر حرارت اومد بالا و در حد نرمال ثابت موند ( حدود 72 تا 85 درجه بسته به نوع ترموستات ) .
اگر اینطور شد پس ترموستات ساله هست .
اگر یه روز دیدین حرارت رفت بالا تا نزدیک قرمز بعدش یهو ظرف نیم دقیقه تا یک دقیقه اومد پائین , اونوقت باید فوراً تعویض بشه قبل از اینکه کاملاً خراب بشه .
این تست ترموستات هست

اگر دریچه ها سیمی هست , به احتمال زیاد از سیمش هست و تعمیرش خیلی آسونه .
کار فقط وقتی مشکل میشه که خودِ دریچه شکسته باشه یا از جاش در اومده باشه که در اون حالت باید باز بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2014, 17:19
سلام
من به تازگی یه ماتیز مدل 81 گرفتم و اصلا از ماشین سر در نمیارم ....
مشکل اینه که اگه موقع استارت یه گازی ندم ماشین روشن نمیشه ، مشکل از باتریشه یا ممکنه از چیزای دیگه باشه؟ (ماشین تو جای گرم نیست ولی الان این روزا هوا اونطورام سرد نیست)
موتورشم موقع روشن شدن یه بوی خاصی میده و یه دود مختصری به رنگ آبی کمرنگ داره ( روغن سوزی داره ، درسته؟)
واسه این دو تا مشکل چه توصیه ای دارین ؟ چقدر برام خرج داره؟

سلام
به زودی یک تاپیک جدا برای سرویس و عیب یابی و تعمیر ماتیز ایجاد میکنم در این سایت اگر عمری باقی باشه .
1- همیشه باید با گاز روشنش کنین یا فقط در سرما ؟ یا فقط با موتور سرد ؟
2- وقتی روشن شد اگر گاز ندین دوباره خاموش میشه ؟
3- روغن کم میکنه ؟
4- موتورش از بالا یا پائین روغن ریزی داره ؟
5- شمعها رو باز کنین ببینین چه رنگی هست طبق این سایت
6- آیا دقیق میدونین مصرف ماشینتون صدی چنده ؟
7- بنزین سوپر میزنین یا معمولی ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2014, 17:26
آقا من آماتورم

سلام آماتور بودنتون مهم نیست
اما آماتور موندنتون کار درستی نیست
این تاپیک رو به تدریج و با دقت و حوصله بخونین و دنبال کنین , به نفع شماست

Arashdn
18-02-2014, 19:45
سلام
به زودی یک تاپیک جدا برای سرویس و عیب یابی و تعمیر ماتیز ایجاد میکنم در این سایت اگر عمری باقی باشه .
ممنون

1- همیشه باید با گاز روشنش کنین یا فقط در سرما ؟ یا فقط با موتور سرد ؟
اگه موتور گرم باشه معمولا بدون گاز روشن میشه فقط ممکنه یه مختصر لرزش داره تا یه گاز مختصری بدم حل بشه و با برداشتن گاز هم نمی لرزه

2- وقتی روشن شد اگر گاز ندین دوباره خاموش میشه ؟
نه دیگه اگه روشن بشه بدون گاز هیچ مشکلی نداره ، فقط تو هوای سرد ممکنه یه دقیقه اول یه کم لرزش داشته باشه ، بعدش درست میشه

3- روغن کم میکنه ؟
اینطور که تعویض روغنیم میگفت بله

4- موتورش از بالا یا پائین روغن ریزی داره ؟
فکر نکنم باشه ، اگرم باشه متوجه نشدم

5- شمعها رو باز کنین ببینین چه رنگی هست طبق این سایت
ایشالا سرفرصت

6- آیا دقیق میدونین مصرف ماشینتون صدی چنده ؟
نه

7- بنزین سوپر میزنین یا معمولی ؟معمولی

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2014, 12:34
سلام دوستان
سوال :
شمع سوزنی ایریدیوم ژاپنی اصلِ اصل , یک مارک معروف مثل NGK دونه ای چنده ؟
همون شمع آلمانیش چنده ؟

سلام
خبر ندارین ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2014, 12:42
ممنون

اگه موتور گرم باشه معمولا بدون گاز روشن میشه فقط ممکنه یه مختصر لرزش داره تا یه گاز مختصری بدم حل بشه و با برداشتن گاز هم نمی لرزه

نه دیگه اگه روشن بشه بدون گاز هیچ مشکلی نداره ، فقط تو هوای سرد ممکنه یه دقیقه اول یه کم لرزش داشته باشه ، بعدش درست میشه

اینطور که تعویض روغنیم میگفت بله

فکر نکنم باشه ، اگرم باشه متوجه نشدم

ایشالا سرفرصت

نه
معمولی

ممنون

سلام
استپر رو باز کنین
سرش باید 28mm باشه مثل این
مقاومت وایرشمعها رو با اهم متر اندازه بگیرین
نباید از 4500 اهم بیشتر باشه
مقاومت وایر کویل به دلکو هم همینطور
دهنه ی شمعها نباید بیش از 0.9mm باشه
سرهای باتری رو باز کنین و براق و تمیز کنین
همینطور سیمهایی که به بستها وصل شده باید تمیز و براق بشه
نتیجه رو خبر بدین
میزان مصرف در 100km هم اندازه بگیرین چون در عیب یابی خیلی اهمیت داره

rahrahi
20-02-2014, 14:02
شمع سوزنی نطرتون دربارش چیه ایا اونجور ک تبلیغ میشه شتاب رو میبره بالا

a_rudi
20-02-2014, 14:35
شمع سوزنی نطرتون دربارش چیه ایا اونجور ک تبلیغ میشه شتاب رو میبره بالا

به نظر من تاثیر روانی داره فقط
ضمنا با ماشیناتون مثل بوگاتی برخورد نکنید.
شمع معمولی هر دست30 تومن سوزنی دستی 150 تومن. روغن خوب ایرانی قوطی 40 تومن. روغن مثلا خارجی 80 تومن.
و چیزای دیگه
از همه بدتر نیتروژن تو لاستیک، مگه ماشین مسابقه ای آخه

Mehdi.M2
20-02-2014, 14:45
سلام دوستان ...

بعد از تعويض سر پليسي 405 يكم به نظرم فرمونش سفت و كند شده .. مدل 88 ... به نظرتون به همون سرپليسي ربط داره ؟

a_rudi
20-02-2014, 16:18
سلام دوستان ...

بعد از تعويض سر پليسي 405 يكم به نظرم فرمونش سفت و كند شده .. مدل 88 ... به نظرتون به همون سرپليسي ربط داره ؟

اگر منظورتون پلوس هست بله ربط داره. قبلا شل و ول بوده و روون اما الان چون نو هستش سفته

abbas-t
20-02-2014, 23:11
سلام دوستان
پراید 131 دارم،از دو هفته پیش تا حالا اب قمقمه سرریز میشه (از لوله بیرون میریزه )
مشکل از کجاست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2014, 00:01
سلام دوستانپراید 131 دارم،از دو هفته پیش تا حالا اب قمقمه سرریز میشه (از لوله بیرون میریزه )مشکل از کجاست؟
سلام .
1- حرارت بالا نمیره ؟
2- فقط یک مقدار آب میریزه و بعدش متوقف میشه یا اینکه دائم آب میریزه تا بیشتر آب موتور خالی میشه ؟
شاید شما وقتی ماشین سرده منبع انبساط ( قمقمه ) رو پر میکنید و با گرم شدنِ موتور آب زیادی سر ریز میشه

t.63
21-02-2014, 01:04
سلام

از تابستون به این ور یه مشکلی برای ماشینم (پراید 132 سال 90 با تقریباً 50هزار کارکرد) پیش امده.
مشکل همیشگی نیست و کاملاً تصادفی رخ میده، اینطور که وقتی میخوام دنده رو پُر کنم تا برم به دنده ی بالاتر، موتور ماشین ناجور خفه میکنه که حتی اگه پام رو از روی گاز بردارم و دوباره گاز بدم، بازم خفه میکنه.
تنها راه چاره ـش اینه که همون موقعه تا خفه کرد، دنده رو عوض کنم که همینطور ممکنه از خود دنده ی 1 تا 4 و یا 5 همینطور پیش بره.

این رو هم بگم که از تابستون به این طرف، عقربه ی کیلومتر ماشین، سنسورش خراب شده و بیشتر اوقات، عقربه کار نمیکنه.
ماشین رو دو ماه پیش بردم یه تنظیم موتوری، یه دیاگ زد به ماشین، گفت که همه چیزش سالمه، اینم گفت که عمر شمع هاش تموم شده که یه دست شمع نو براش خریدم و عوض ـشون کرد.
ولی بازم دردی دوا نشد و ماشین همون مشکل خفه کردن رو داشت.

همین دو هفته پیش، روغن موتر ماشین با مخلفاتش رو عوض کرده بود که یه هفته ای این مشکل رو نداشت که دوباره از هفته ی پیش، خفه کردنش شروع شد.

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

abbas-t
21-02-2014, 11:21
سلام .
1- حرارت بالا نمیره ؟
2- فقط یک مقدار آب میریزه و بعدش متوقف میشه یا اینکه دائم آب میریزه تا بیشتر آب موتور خالی میشه ؟
شاید شما وقتی ماشین سرده منبع انبساط ( قمقمه ) رو پر میکنید و با گرم شدنِ موتور آب زیادی سر ریز میشه
حرارت تا جایی میره بالا که فن روشن بشه (حداکثر تا خط وسط)
مگه نباید مقدار اب همیشه روی علامت max باشه؟ ،خب وقتی ماشین سرد میشه واب قمفمه تا نزدیک خط min پایین میفته ،معنیش مگ کم شدن اب نیست ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2014, 15:51
حرارت تا جایی میره بالا که فن روشن بشه (حداکثر تا خط وسط)
مگه نباید مقدار اب همیشه روی علامت max باشه؟ ،خب وقتی ماشین سرد میشه واب قمفمه تا نزدیک خط min پایین میفته ،معنیش مگ کم شدن اب نیست ؟

سلام
وقتی موتور کاملاً سرد هست باید سطح آب روی minimum باشه و وقتی موتور کاملاً گرم هست باید روی maximum باشه .
حالا اگر وقتی موتور کاملاً سرده آب رادیاتور بریزید توش تا حد max اونوقت وقتی که موتور کاملاً گرم میشه ممکنه بزنه بالا و بریزه بیرون
خراب بودنِ درب منبع انبساط هم باعث نشت آب رادیاتور میشه

abbas-t
21-02-2014, 19:48
سلام
وقتی موتور کاملاً سرد هست باید سطح آب روی minimum باشه و وقتی موتور کاملاً گرم هست باید روی maximum باشه .
حالا اگر وقتی موتور کاملاً سرده آب رادیاتور بریزید توش تا حد max اونوقت وقتی که موتور کاملاً گرم میشه ممکنه بزنه بالا و بریزه بیرون
خراب بودنِ درب منبع انبساط هم باعث نشت آب رادیاتور میشه

ببخشید ،اما تو این دوسال که این ماشینو دارم همیشه (وقتی موتور کاملا سرد بوده)سطح اب روی max بوده و هیچ وقت سر ریز نکرده،و دوهفتس که اینجوری شده .جسارتا شما مطمئنید که در سردی موتور اب باید روی min باشه؟!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2014, 20:10
ببخشید ،اما تو این دوسال که این ماشینو دارم همیشه (وقتی موتور کاملا سرد بوده)سطح اب روی max بوده و هیچ وقت سر ریز نکرده،و دوهفتس که اینجوری شده .جسارتا شما مطمئنید که در سردی موتور اب باید روی min باشه؟!!!

سلام
full engine cold = موتور کاملاً سرد
full engine warm = موتور کاملاً گرم
شما یا بیش از حد آب میریزین یا درب منبع خرابه
یا ماشین مشکل واشر سرسیلندر داره و فشار آب میره بالا البته از سفتی شیلنگ های آب میشه این رو فهمید
گاهی فشار اونقدر میره بالا که شیلنگ باد میکنه

sasan10
22-02-2014, 04:17
دوستان سلام
من 405 دوگانه مدل88 با کارکرد100000 خریدم اما متوجه شدم که شتاب اون زیاد جالب نیست وبا دنده 5تو کفی نهایتا سرعت 120 میره مشکل از کجاست؟

air_damned
22-02-2014, 10:53
دارم دیوانه میشم ماشین صفر اینهمه مشکل پارس سال
سلام دوستان جدا از مشکل پاشش بنزین از باک هنگام زدن بنزین یه مشکلی که خیلی بیشتر اذیتم میکنه با مراجعه به نمایندگی هم باز پا برجاست...
وقتی ماشین یه مدت کار میکنه و ماشین رو خاموش میکنم و دوباره میخوام روشنن کنم ..ماشین استارت میخوره و روشن میشه و دور موتور میاد رو 1 و همون لحظه بعد 1 ثانیه دور موتور میاد تا اخر پایین و ماشین خاموش میشود....
چندین بار هم استارت میزنم و همین تکرار میشه ولی بعد مثلا 7-8 بار درست میشه... وقتی هم ماشین سرد میشه که دیگه هیچ مشکلی نداره و خیلی زیبا روشن میشه و کار میکنه..
تا حالا تو این 2 هفته از زمان تحویل خودرو این 5 بار هست که این اتفاق افتاده..الانم کارت طلایی تماس گرفتم اومد سر ماشین استارت زد و شانس ما روشن شد و دستگاه هم زد و گفت هیچ خطایی نمیده و تشریف بردند.
اخه نمیشه موقعی که اینجوری میشه همون موقع دیاگ پیدا کرد و زد و فهمید مشکل از کجاست که... تا زنگ بزنم کارت طلایی ماشین سرد میشه و درست میشه..

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2014, 15:14
دوستان سلام من 405 دوگانه مدل88 با کارکرد100000 خریدم اما متوجه شدم که شتاب اون زیاد جالب نیست وبا دنده 5تو کفی نهایتا سرعت 120 میره مشکل از کجاست؟سلام . خیلی چیزها رو باید چک کنین . با موتور خاموش یک نفر تا آخر پا بذاره روی گاز , ببینین آیا اهرم دریچه ی گاز تا آخر می پیچه یا باز هم جا داره ؟ اگر جا داره پس سیم گاز رگلاژ نیست . فشار سوخت رو هم چک کنین . شاید پمپ بنزین مشکل داره یا رگولاتور پمپ خرابه و فشار سوخت بیش از حد کم هست .

rahrahi
23-02-2014, 14:01
امروز حس کردم تو اتاق بوی گاز هست ماشینمم دوگانه نیست

بیرون هم نبود فقط تو اتاق نمیدونم بو از کجا میومد