PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

joe_satriani
09-09-2013, 21:41
دسته موتور باعث ریپ نمیشه
شما می تونید درب موتور رو باز کنید خلاص گاز بدین و ول کنید ببینید لرزش چقدره
بذارید دنده 1 و فقط در حد درگیر شدن نیم کلاچ کنید بدون گاز ببنید چقدر تکون می خوره

با سلام
نمیدونم اون این حرفو زد!
خلاص که گاز میدم یه ذره لرزش داره موتور...
دنده یک هم که میذارم و نیم کلاچ میکنم خیلی ماشین میلرزه و تکون میخوره. اما حرکتش رو میکنه و به حالت عادی برمیگرده یکم که گاز میدی.
مشکلش حالا از چیه؟ از همون صفحه و دیسک که گفتین هست؟

Pourya-pc
09-09-2013, 23:34
با سلام
نمیدونم اون این حرفو زد!
خلاص که گاز میدم یه ذره لرزش داره موتور...
دنده یک هم که میذارم و نیم کلاچ میکنم خیلی ماشین میلرزه و تکون میخوره. اما حرکتش رو میکنه و به حالت عادی برمیگرده یکم که گاز میدی.
مشکلش حالا از چیه؟ از همون صفحه و دیسک که گفتین هست؟
لرزش موتور در حالت خلاص ربطی به دیسک و صفحه نداره ، ماشین شما ممکنه مشکلات زیر رو داشته باشه :
1-سوخت نامناسب یا کثیف بودن فیلتر بنزین
2-تنظیم نبودن موتور و سوپاپ ها
3-گرفتگی هواکش
4-دسته موتور ها
برای فهمیدن از اتمام دیسک و صفحه ماشین رو دنده 2 بزارید و سعی کنید با دور موتور 1.5 کلاچ را بسیار آرام رها و حرکتش بدید ، اگر ماشین تا مرز خاموشی بره ولی خاموش نشه و حرکت کنه دیسک و صفحه مشکل نداره ، اما اگر ماشین خاموش شد نشان از ضعیف شدن دیسک و صفحه ماشین شماست و وقت تعویض آن فرا رسیده است .
روش دیگری هم هست که به ترمز دستی معروف است . به این صورت که ترمز دستی را بالا بکشید ، طوری که ماشین اصطلاحا میخ شود .
حالا دنده یک را قرار بدید و سعی کنید حرکت کنید ، اگر ماشین زور زد و به بکس و باد افتاد که مشکل ندارید ، اما اگر ماشین زور نزد و خاموش شد که وقت تعویض دیسک و صفحه است .

دخو
10-09-2013, 08:52
عرض ادب.
من پرسشی در باره سوزوکی ویتارا دارم. در پائین دورشمار موتور این خودرو چراغی روشن شده که شکل موتور خودرو را داره. یعنی یک اخطاری داره میده. این اخطار چیه و چطور میشه رفعش کرد. و آیا رانندگی با این شرایط برای موتور خودرو ایرادی داره؟
توی کتابچه راهنمای خودش نوشته مربوط به سیستم کاتالیزور و آلایندگی خروجی اگزوز میشه. خب این یعنی چه و چکار باید کرد ؟ آیا میشه که از خرابی روغن موتور باشه؟

در ضمن به آن دوستی که مشکل ریپ و لرزش موتور داره ، بگمان من مشکل خورو شماممکنه از برق موتور هم باشه .

AliSub
10-09-2013, 13:11
سلام
دور موتور ماشین (پراید) از 3000 بالاتر نمیره! یعنی چه دنده 1 و چه خلاص دورموتور از 3000 بالاتر اصلا نمیره و گاز نمیخوره!
کیلومترشم از کار افتاد و نه عدد میزنه و نه کیلومتر شماره میندازه!!!!!

اینا بهم ربط دارن؟ اخه هم زمان اینجوری شد

Pourya-pc
10-09-2013, 18:15
عرض ادب.
من پرسشی در باره سوزوکی ویتارا دارم. در پائین دورشمار موتور این خودرو چراغی روشن شده که شکل موتور خودرو را داره. یعنی یک اخطاری داره میده. این اخطار چیه و چطور میشه رفعش کرد. و آیا رانندگی با این شرایط برای موتور خودرو ایرادی داره؟
توی کتابچه راهنمای خودش نوشته مربوط به سیستم کاتالیزور و آلایندگی خروجی اگزوز میشه. خب این یعنی چه و چکار باید کرد ؟ آیا میشه که از خرابی روغن موتور باشه؟

در ضمن به آن دوستی که مشکل ریپ و لرزش موتور داره ، بگمان من مشکل خورو شماممکنه از برق موتور هم باشه .

اگر منظورتون چراغ چک هست ( زرد زنگ به شکل موتور ) که احتمال مشکل در خیلی چیزا میتونه باشه ، باید ببرید دیاگ بزنید و عیب یابی کنید .

ایشون گاز میده مشکل لرزش حل میشه پس احتمال مشکل در برق منتفی است و حتی دسته موتور هم 99 درصد مشکل ندارد .

سلام
دور موتور ماشین (پراید) از 3000 بالاتر نمیره! یعنی چه دنده 1 و چه خلاص دورموتور از 3000 بالاتر اصلا نمیره و گاز نمیخوره!
کیلومترشم از کار افتاد و نه عدد میزنه و نه کیلومتر شماره میندازه!!!!!

اینا بهم ربط دارن؟ اخه هم زمان اینجوری شد

دقیقا به هم ربط داره ، احتمالا فیوز کیلومترشمار سوخته . مشکل کیلومتر رو حل کنید گاز خوردن هم حل میشود .

joe_satriani
10-09-2013, 18:17
لرزش موتور در حالت خلاص ربطی به دیسک و صفحه نداره ، ماشین شما ممکنه مشکلات زیر رو داشته باشه :
3-گرفتگی هواکش
4-دسته موتور ها
برای فهمیدن از اتمام دیسک و صفحه ماشین رو دنده 2 بزارید و سعی کنید با دور موتور 1.5 کلاچ را بسیار آرام رها و حرکتش بدید ، اگر ماشین تا مرز خاموشی بره ولی خاموش نشه و حرکت کنه دیسک و صفحه مشکل نداره ، اما اگر ماشین خاموش شد نشان از ضعیف شدن دیسک و صفحه ماشین شماست و وقت تعویض آن فرا رسیده است .
روش دیگری هم هست که به ترمز دستی معروف است . به این صورت که ترمز دستی را بالا بکشید ، طوری که ماشین اصطلاحا میخ شود .
حالا دنده یک را قرار بدید و سعی کنید حرکت کنید ، اگر ماشین زور زد و به بکس و باد افتاد که مشکل ندارید ، اما اگر ماشین زور نزد و خاموش شد که وقت تعویض دیسک و صفحه است .

با سلام
ممنون از راهنماییتون
مورد یک که فرمودید که هیچ، چون صافی بنزین رو تازه عوض کردم و سوخت هم که گفتید رو از چند جایگاه که زدم بازم همینطوری هست.
اما بقیه موارد و بخصوص اون راهنمایی که در باره دیسک کردید رو باید امتحان کنم و نتیجه رو میام بهتون میگم.
ممنون بازم.

softday
10-09-2013, 19:26
سلام . یه 6-7 ماه گواهینامه گرفتم تا حالا هم زیاد بیرون بردم ماشینو . دیروز با دوستم سوار ماشین بودیم ( سمند lx ) بعد با اینکه تو ترافیک بودیم و زیاد به اون صورت سرعت نداشتیم وقتی ماشین جلویی واستاد منم پشتش ترمز کردم بعد زیر پام انگار خالی شد یعنی درست مثل وقتی که ترمز خطی میکشم :n01: بعد الان میخوام بدونم چرا اینجوری شد (احساس کردم مثل ترمز خطی شد ) ؟ اخه سرعتی هم نداشتیم . دلیلش چیه ؟/؟؟؟؟ :( واقعا ترسیدم به ماشین جلویی نخوره یه موقع :n03:

Pourya-pc
10-09-2013, 19:33
سلام . یه 6-7 ماه گواهینامه گرفتم تا حالا هم زیاد بیرون بردم ماشینو . دیروز با دوستم سوار ماشین بودیم ( سمند lx ) بعد با اینکه تو ترافیک بودیم و زیاد به اون صورت سرعت نداشتیم وقتی ماشین جلویی واستاد منم پشتش ترمز کردم بعد زیر پام انگار خالی شد یعنی درست مثل وقتی که ترمز خطی میکشم :n01: بعد الان میخوام بدونم چرا اینجوری شد (احساس کردم مثل ترمز خطی شد ) ؟ اخه سرعتی هم نداشتیم . دلیلش چیه ؟/؟؟؟؟ :( واقعا ترسیدم به ماشین جلویی نخوره یه موقع :n03:

الان بازم هم ترمز میکنید ABS توی سرویس نمیاد ؟
خودم پراید دارم و همیشه ترمزش خوبه اما بعضی وقتا فاصله شل و سفت کردن ABS ترمز ها اینقدر زیاد میشه که ماشین همینجور میره بخوره به جلویی.ولی خیلی کم پیش میاد
شما برای اطمینان ضمن بازبینی ABS روغن ترمز رو هم چک کنید و از نبود خلا و هوا در پشت پیستون لنت ها مطمئن شوید .

mohammad2565
10-09-2013, 20:59
سلام من امروز ماشینو بردم نمایندگی با کلی رشوه و بحث واشرای اویل ماژرل رو بدون نوبت و درخواست عوض کردن و 5.5 لیتر روغن برام ریختن این برا ماشین زیاد نیستو آسیب نمیزنه؟

دخو
10-09-2013, 21:01
اگر منظورتون چراغ چک هست ( زرد زنگ به شکل موتور ) که احتمال مشکل در خیلی چیزا میتونه باشه ، باید ببرید دیاگ بزنید و عیب یابی کنید .

.
بله همان شکل موتور زرد رنگ . فقط خود ایران خودرو باید ببرم یا هر تعمیرگاهی که دیاگ داره میتونه مشکلش رو پیدا کنه؟ میتونه از کثیفی روغن موتور باشه؟ یا از کثیفی نازل های سوخت پاش؟

sepantak
10-09-2013, 21:59
سلام ماشینم سمند ef7 وقتی یه مدتی موتور خاموشه بعد روشنش که می کنم صدایی مثل اینکه دو تا فلز به هم ساییده مشن میده وقتی که موتور حسابی گرم میشه صدا هم برطرف میشه،روغن ماشین رو تازه عوض کردم توتال 10/40.کسی میتونه راهنمایی بکنه.ممکنه عیب از کجا باشه؟؟؟

vahidrojroj
10-09-2013, 23:43
سلام ماشینم سمند ef7 وقتی یه مدتی موتور خاموشه بعد روشنش که می کنم صدایی مثل اینکه دو تا فلز به هم ساییده مشن میده وقتی که موتور حسابی گرم میشه صدا هم برطرف میشه،روغن ماشین رو تازه عوض کردم توتال 10/40.کسی میتونه راهنمایی بکنه.ممکنه عیب از کجا باشه؟؟؟

اینجوری که خیلی سخته نمیشه تشخیص داد
میتونه از یاتاقان زدن بگبری تا میل سوپاپ
اگه بتونی صداشو بگیری شاید بتونن بهتر کمکت کنن

softday
11-09-2013, 10:36
الان بازم هم ترمز میکنید ABS توی سرویس نمیاد ؟
خودم پراید دارم و همیشه ترمزش خوبه اما بعضی وقتا فاصله شل و سفت کردن ABS ترمز ها اینقدر زیاد میشه که ماشین همینجور میره بخوره به جلویی.ولی خیلی کم پیش میاد
شما برای اطمینان ضمن بازبینی ABS روغن ترمز رو هم چک کنید و از نبود خلا و هوا در پشت پیستون لنت ها مطمئن شوید .
اره دقیقا بعضی موقع اینجوری میشه دقیقا اون روز 2 بار اینجوری شد .
فقط هم همون روز این اتفاق افتاد
باشه یه چک میکنم مرسی :n12:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2013, 13:29
سلام ماشینم سمند ef7 وقتی یه مدتی موتور خاموشه بعد روشنش که می کنم صدایی مثل اینکه دو تا فلز به هم ساییده مشن میده وقتی که موتور حسابی گرم میشه صدا هم برطرف میشه،روغن ماشین رو تازه عوض کردم توتال 10/40.کسی میتونه راهنمایی بکنه.ممکنه عیب از کجا باشه؟؟؟سلام . بنده ماشینی رو دیدم که همینطور بود . روی دور آرام و یا موقعی که یه نیش گاز میداد صدای سایش فلز میداد . بعداً معلوم شد یکی از دسته موتورها لاستیکش از بین رفته و دو قطعه فلزش افتاده روی هم و در دور پایین صدای برخوردشون به هم شنیده میشه . با تعویضش مشکل حل شد .

amir3852
12-09-2013, 13:36
با سلام
ببخشيد دوستان اين باجناق ما يك 405 CNG داره و هميشه هم با گاز راه ميره تا حالا ده بار واشر سر سيلندر سوزنوده 4 بار كامل موتور باز كرده و هميشه ماشينش توي تعميرگاه الانم همش جوش مياره
رفته ميكانيكي يارو بهش دوباره گفته واشر سر سيلندر سوزنودي و جعبه فرمانش هم مشكل پيدا كرده

به نظرتون چي ميتونه باشه
البته به هيچ وجهي رانندگي بلد نيست فقط ميشينه استارت ميزنه و در عرض 3 ثانيه ميره رو دنده 4 توي 50 متر

توقع من هم بيجاست خودش پدر ماشينو درآورده تا الن كه من ميشناسمش 8 تا ماشين تركونده ها يعني ديگه آشغالي بزور مياد ميبره

مرسي ممنون

t.sunami
12-09-2013, 13:53
دلیل این ارور 5 توی ضبط های 206 چیه؟ گه گاهی که ماشین زیاد توی افتاب میمونه یا زیاد کار میکنه این ارور رو میده....

cartesiba
13-09-2013, 09:32
سلام من یه 206 تیپ 6 دارم الان یک هفته ای هست وقتی رانندگی میکنم یک دفعه از اگزوز صدای وحشتناک میاد انگار چیزی منفجر میشه به نظرتون علتش چیه؟

majidli
13-09-2013, 09:43
سلام دوستان
امروز مجبور شدم ماشنو با هول دادن روشن کنم بعد از حرکت تو مسیر متوجه یه صدایی شدم زدم کنار ماشینم خاموش کردم دیگه با هولم روشن نشد مجبور شدم باطری به باطری کنم که بعد از اینکار استارت به صدا افتاد که سریع بردمش پیش باطریساز استارتو باز کرد واسه سرویس که دیدم زیر جای استارت که اگه اشتباه نگفته باشم محفظه رو گیربکس یه تیکه سوراخ شده و خرده هاش کنارش ریخته
استارتو طرف بست روشن کردیم اومدیم که یهو کلاج لرزید منم از ترس ماشنو خاموشیدم
:n02:

بعد روشنش کردم دیدم دنده جا نمیره و به زور باید اینکارو کنم/دنده عقب که صداش از اب هویج گیری هم بدتره
حالا گذاشتم تا شنبه ببرم مکانیک
حواستم نظر شمارم بدونم
با تشکر

محمد داود
13-09-2013, 12:24
سلام.اگه خودروتون پرايد هست حفره زير استارت مربوط به سوپاپ فشار واسكازين ميباشد(و داراي يك كلاهك لاستيكي)كه به هر دليلي شكسته حالا يا بطور مثال از داخل گريبكس قطعه اي شكسته ودر اثر حركت دنده ها باعث كنده شدن سوپاپ شده يا مثلا استارت شل شده و باعث شكستن سوپاپ شده.به هر حال بايد همون موقع يك مكانيك مياوردي و چاره كار رو پيدا ميكردي. بايد گريبكس باز بشه.معمولا ته گربكس جايي گذاشتند تا قطعات ريز بيفتند اونجا.ولي فكر كنم قبل از رسيدن به اونجا يك حالي به گريبكس داده.(در اين مواقع ماشين رو بزار روي جك بزن دنده 5 لاستيك جلو رو بچرخون تا اگه گير باشه خودشو نشون بده و همزمان ميتوني از اون محفظه تا حدودي مورد رو بررسي كني)

joe_satriani
13-09-2013, 12:54
با سلام
ممنون از راهنماییتون
مورد یک که فرمودید که هیچ، چون صافی بنزین رو تازه عوض کردم و سوخت هم که گفتید رو از چند جایگاه که زدم بازم همینطوری هست.
اما بقیه موارد و بخصوص اون راهنمایی که در باره دیسک کردید رو باید امتحان کنم و نتیجه رو میام بهتون میگم.
ممنون بازم.

3-گرفتگی هواکش
4-دسته موتور ها

با سلام
در رابطه با تست هایی که گفتید من انجام دادم.
ماشین خاموش نکرد با دنده 2 حرکت میکنم. چند بار هم انجام دادم.
حالا احتمال کدوم مورد دیگه میتونه بیشتر باشه؟

Pourya-pc
13-09-2013, 13:00
با سلام
در رابطه با تست هایی که گفتید من انجام دادم.
ماشین خاموش نکرد با دنده 2 حرکت میکنم. چند بار هم انجام دادم.
حالا احتمال کدوم مورد دیگه میتونه بیشتر باشه؟

پس مشکل شما 100 درصد از دسته موتور است ، شک نکنید

joe_satriani
13-09-2013, 13:24
با سلام
ممنون از راهنماییتون
ممنون بازم.

3-گرفتگی هواکش
4-دسته موتور ها

پس مشکل شما 100 درصد از دسته موتور است ، شک نکنید

با سلام
ممنون.
خوب حالا ببرم نمایندگی عوض کنه یا تعمیرگاهها هم انجام میدن؟
خرجش حدود چقده؟

cartesiba
13-09-2013, 17:49
کسی نمیدونه علت ماشین من چی میتونه باشه ؟ یعنی مشکل از شمع میتونه باشه؟

Pourya-pc
13-09-2013, 19:46
کسی نمیدونه علت ماشین من چی میتونه باشه ؟ یعنی مشکل از شمع میتونه باشه؟

مشکل ماشین شما میتونه از شمع باشه ، سوپاپ باشه ، ممکنه موتور رینگ شکنده باشه ، باید ببرید نمایندگی حتما

با سلام
ممنون.
خوب حالا ببرم نمایندگی عوض کنه یا تعمیرگاهها هم انجام میدن؟
خرجش حدود چقده؟

حتما ببرید نمایندگی ، بستگی داره مشکل چی باشه ، از بین رفتن لاستیک دسته دنده یا شکستن دسته دنده !
خرجش اگر عوض کنید بین 120 تا 180 هزار تومان است و خیلی هم کم یابه

hosein002
14-09-2013, 09:33
باسلام
چند وقته وقتی سو ییچ رو باز میکنم چراغهای داخل کیلومتر مثل استوپ روغن وترمز دستی روشن نمیشه فقط چراغ باطری روشن میشه تو این وضعیت ماشینو روشن میکنم کیلو متر هم کار نمیکنه
بعضی مواقع هم سوییچ رو باز میکنم عادی میشه وهمه چی کار میکنه
از دوستان کسی میدونه علت چیه کجاشو چک کنم؟
راستی ماشین سمنده

Kharg Island
15-09-2013, 03:50
سلام

دوستان ماشینم 405 هستش که اواخر 88 خریدمش و تا الان 27000 تا بیشتر کار نکرده. توی این مدت چراغ خطر ترمز سمت راننده از کار افتاده بود. یعنی وقتی سکن رو روشن میکردم روشن میشد اما ترمز میگرفتم چراغ خطر ترمز کار نمیکرد. تقریبا 8 ماه پیش بود بردمش پیش یه برق کار ماشین. یکی دو روز پیشش بود تا بعدش تحویلم داد. همونجا که ترمز میگرفتم دو تا مشکل داشت :

1- موقع ترمز گرفتن تمامی لامپای ماشین کم نور میشدن ( لامپ سقف ، لامپ سکن ، لامپ چراغ جلو )

2- چراغ خطر پشت شیشه عقب ماشین هم از کار افتاده بود

همه اینا رو بهش گفتم ، اومد یه نگاهی بهش انداخت گفت یه جاش قطعی یا اتصال باید داشته باشه. گفت برو چند روز دیگه بیا چون دارم میرمو از این جور حرفا. خلاصه آقا تا دو روز بعدش که داشتم ماشینو پارک میکردم یه دفعه بوی سوختگی شدید وایر توی ماشین بلند شد دقیقا طوری بود که دود مختصری از زیر داشبورد بلند میشد. دیگه سریعا بوکسلش کردیم بردیمش پیش یه برق کار دیگه. بازم پیش اون یه چند روزی بودش تا این که کل سیم کشی رو عوض کردو کارمو راه انداخت.بهم گفت دلیلش این بود که پیچ باند عقب ،سیمی که میره برای چراغ خطر رو زخم کرده بعدش یه اتصالی شدید به وجود آورده که باعث شده آمپر زیاد بکشه.حالا جدا از این درستش کرد اما بازم یه مشکل دیگه که داشت این بود ماشین وقتی تو حالت سلو کار میکنه تمامی چراغاش هم داخلی هم خارجی ماشین نورش کم و زیاد میشه. مدام چشمک میزنن.میخواستم دوباره ببرمش پیش برقکار اما مشغله کاری اصلا امونم نمیداد.2 ماه بعد از این جریان وقتی کولر میزنم حین رانندگی ضبط ماشین خود به خود خاموش و روشن میشه. تازه امروزم که میخواستم برم بیرون تا کولر میزدم یه دفعه دور موتور یه افت شدید میکرد یعنی عقربه دور موتور 3 خط میومد زیر 1 طوری که ریپ خاموش شدن میزد که بعد دوباره میرفت رو حالت عادی. اوایل اصلا اینطوری نبود. حالا هم وقتی با کولر حرکت میکنم دنده یک که بهش گاز میدم موقعی کلاچ میگیرم برم دنده دو خاموش میکنه. اما بدون کولر خاموش نمیشه.

ممنون میشم راهنماییم بکنید مشکل از کجاست. جایی که من زندگی میکنم تعمیر کاراش باید برن مرغ و خروس پرورش بدن به جای این که ماشینا رو تعمیر کنن.

یــــا عــــلـــــی

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2013, 10:07
سلامدوستان ماشینم 405 هستش که اواخر 88 خریدمش و تا الان 27000 تا بیشتر کار نکرده. توی این مدت چراغ خطر ترمز سمت راننده از کار افتاده بود. یعنی وقتی سکن رو روشن میکردم روشن میشد اما ترمز میگرفتم چراغ خطر ترمز کار نمیکرد. تقریبا 8 ماه پیش بود بردمش پیش یه برق کار ماشین. یکی دو روز پیشش بود تا بعدش تحویلم داد. همونجا که ترمز میگرفتم دو تا مشکل داشت :1- موقع ترمز گرفتن تمامی لامپای ماشین کم نور میشدن ( لامپ سقف ، لامپ سکن ، لامپ چراغ جلو )2- چراغ خطر پشت شیشه عقب ماشین هم از کار افتاده بودهمه اینا رو بهش گفتم ، اومد یه نگاهی بهش انداخت گفت یه جاش قطعی یا اتصال باید داشته باشه. گفت برو چند روز دیگه بیا چون دارم میرمو از این جور حرفا. خلاصه آقا تا دو روز بعدش که داشتم ماشینو پارک میکردم یه دفعه بوی سوختگی شدید وایر توی ماشین بلند شد دقیقا طوری بود که دود مختصری از زیر داشبورد بلند میشد. دیگه سریعا بوکسلش کردیم بردیمش پیش یه برق کار دیگه. بازم پیش اون یه چند روزی بودش تا این که کل سیم کشی رو عوض کردو کارمو راه انداخت.بهم گفت دلیلش این بود که پیچ باند عقب ،سیمی که میره برای چراغ خطر رو زخم کرده بعدش یه اتصالی شدید به وجود آورده که باعث شده آمپر زیاد بکشه.حالا جدا از این درستش کرد اما بازم یه مشکل دیگه که داشت این بود ماشین وقتی تو حالت سلو کار میکنه تمامی چراغاش هم داخلی هم خارجی ماشین نورش کم و زیاد میشه. مدام چشمک میزنن.میخواستم دوباره ببرمش پیش برقکار اما مشغله کاری اصلا امونم نمیداد.2 ماه بعد از این جریان وقتی کولر میزنم حین رانندگی ضبط ماشین خود به خود خاموش و روشن میشه. تازه امروزم که میخواستم برم بیرون تا کولر میزدم یه دفعه دور موتور یه افت شدید میکرد یعنی عقربه دور موتور 3 خط میومد زیر 1 طوری که ریپ خاموش شدن میزد که بعد دوباره میرفت رو حالت عادی. اوایل اصلا اینطوری نبود. حالا هم وقتی با کولر حرکت میکنم دنده یک که بهش گاز میدم موقعی کلاچ میگیرم برم دنده دو خاموش میکنه. اما بدون کولر خاموش نمیشه.ممنون میشم راهنماییم بکنید مشکل از کجاست. جایی که من زندگی میکنم تعمیر کاراش باید برن مرغ و خروس پرورش بدن به جای این که ماشینا رو تعمیر کنن.یــــا عــــلـــــیسلام . شما اولین چیزی که باید چک کنید سیم منفی باتری هست که به بدنه وصل میشه . بازش کنین از بدنه و زیرش رو سمباده بزنین , سر سیم رو هم سمباده بزنین , بستِ منفی باتری رو هم باز کنین و خوب سمباده بزنین , خودِ سیم رو هم از بست باز کنین و سمباده بزنین و تمیز کنین . درست اتصال نداشتنِ سیم منفی به بدنه خیلی مشکلات بوجود میاره از جمله اختلال در سیستم الکترونیکی و ضعیف و قوی شدنِ چراغها و تکون خوردنِ آمپرها موقع استفاده از برق ماشین ( چراغ - بخاری - برف آب کن - برف پاک کن - کولر - ترمز گرفتن و غیره ) .

Kharg Island
15-09-2013, 11:29
سلام . شما اولین چیزی که باید چک کنید سیم منفی باتری هست که به بدنه وصل میشه . بازش کنین از بدنه و زیرش رو سمباده بزنین , سر سیم رو هم سمباده بزنین , بستِ منفی باتری رو هم باز کنین و خوب سمباده بزنین , خودِ سیم رو هم از بست باز کنین و سمباده بزنین و تمیز کنین . درست اتصال نداشتنِ سیم منفی به بدنه خیلی مشکلات بوجود میاره از جمله اختلال در سیستم الکترونیکی و ضعیف و قوی شدنِ چراغها و تکون خوردنِ آمپرها موقع استفاده از برق ماشین ( چراغ - بخاری - برف آب کن - برف پاک کن - کولر - ترمز گرفتن و غیره ) .

lممنون از راهنماییتون دوست عزیز. حالا میرم همه کارایی رو که گفتید رو انجام میدم. جوابشو توی تاپیک میگم

با تشکر

یـــا عـــلــــی

abbas-t
16-09-2013, 19:44
سلام دوستان
امروز 10 لیتر بنزین زدم اما امپر دیجیتالی بنزین که فقط دوتا از خونه هاش روشن بود اصلا بالا نرفت
یعنی چه قبل از بنزین زدن و چه بعد از بنزین زدن هیچ تغییری نکرد ،تا امروز امپر بنزین سالم بود.یعنی امپر بنزین خراب شده!
یادم رفت بگم ماشینم 131 اس ال مدل 90

Kharg Island
17-09-2013, 03:33
lممنون از راهنماییتون دوست عزیز. حالا میرم همه کارایی رو که گفتید رو انجام میدم. جوابشو توی تاپیک میگم

با تشکر

یـــا عـــلــــی

سلام

دوستان ماشینم 405 هستش که اواخر 88 خریدمش و تا الان 27000 تا بیشتر کار نکرده. توی این مدت چراغ خطر ترمز سمت راننده از کار افتاده بود. یعنی وقتی سکن رو روشن میکردم روشن میشد اما ترمز میگرفتم چراغ خطر ترمز کار نمیکرد. تقریبا 8 ماه پیش بود بردمش پیش یه برق کار ماشین. یکی دو روز پیشش بود تا بعدش تحویلم داد. همونجا که ترمز میگرفتم دو تا مشکل داشت :

1- موقع ترمز گرفتن تمامی لامپای ماشین کم نور میشدن ( لامپ سقف ، لامپ سکن ، لامپ چراغ جلو )

2- چراغ خطر پشت شیشه عقب ماشین هم از کار افتاده بود

همه اینا رو بهش گفتم ، اومد یه نگاهی بهش انداخت گفت یه جاش قطعی یا اتصال باید داشته باشه. گفت برو چند روز دیگه بیا چون دارم میرمو از این جور حرفا. خلاصه آقا تا دو روز بعدش که داشتم ماشینو پارک میکردم یه دفعه بوی سوختگی شدید وایر توی ماشین بلند شد دقیقا طوری بود که دود مختصری از زیر داشبورد بلند میشد. دیگه سریعا بوکسلش کردیم بردیمش پیش یه برق کار دیگه. بازم پیش اون یه چند روزی بودش تا این که کل سیم کشی رو عوض کردو کارمو راه انداخت.بهم گفت دلیلش این بود که پیچ باند عقب ،سیمی که میره برای چراغ خطر رو زخم کرده بعدش یه اتصالی شدید به وجود آورده که باعث شده آمپر زیاد بکشه.حالا جدا از این درستش کرد اما بازم یه مشکل دیگه که داشت این بود ماشین وقتی تو حالت سلو کار میکنه تمامی چراغاش هم داخلی هم خارجی ماشین نورش کم و زیاد میشه. مدام چشمک میزنن.میخواستم دوباره ببرمش پیش برقکار اما مشغله کاری اصلا امونم نمیداد.2 ماه بعد از این جریان وقتی کولر میزنم حین رانندگی ضبط ماشین خود به خود خاموش و روشن میشه. تازه امروزم که میخواستم برم بیرون تا کولر میزدم یه دفعه دور موتور یه افت شدید میکرد یعنی عقربه دور موتور 3 خط میومد زیر 1 طوری که ریپ خاموش شدن میزد که بعد دوباره میرفت رو حالت عادی. اوایل اصلا اینطوری نبود. حالا هم وقتی با کولر حرکت میکنم دنده یک که بهش گاز میدم موقعی کلاچ میگیرم برم دنده دو خاموش میکنه. اما بدون کولر خاموش نمیشه.

ممنون میشم راهنماییم بکنید مشکل از کجاست. جایی که من زندگی میکنم تعمیر کاراش باید برن مرغ و خروس پرورش بدن به جای این که ماشینا رو تعمیر کنن.

یــــا عــــلـــــی

سلام . شما اولین چیزی که باید چک کنید سیم منفی باتری هست که به بدنه وصل میشه . بازش کنین از بدنه و زیرش رو سمباده بزنین , سر سیم رو هم سمباده بزنین , بستِ منفی باتری رو هم باز کنین و خوب سمباده بزنین , خودِ سیم رو هم از بست باز کنین و سمباده بزنین و تمیز کنین . درست اتصال نداشتنِ سیم منفی به بدنه خیلی مشکلات بوجود میاره از جمله اختلال در سیستم الکترونیکی و ضعیف و قوی شدنِ چراغها و تکون خوردنِ آمپرها موقع استفاده از برق ماشین ( چراغ - بخاری - برف آب کن - برف پاک کن - کولر - ترمز گرفتن و غیره ) .

سلام

دوست عزیز کاری رو که گفتید انجام دادم. مشکل کولر برطرف شد. فقط تمام چراغ های ماشین رو با کولر روشن چک کردم و زمان روشن بودن کولر چراغ نورش چشمک میزنه . بدون کولر هم چشمک میزنه اما خیلی کمتر. راستی اینم هست بعضی مواقع با اینکه ماشین روشنه و سلو کار میکنه کولر ضعیفه اما وقتی گاز میدم کولر جون میگیره.

ممنون

یــــــا عــــــلـــــــی

Bl@sTeR
17-09-2013, 07:50
یه سوال فوق ابتدایی
ال 90 رو وقتی فرمونش رو کامل میچرخونم خاموش میشه
مخصوصا وقتی تو دوربرگردونا انجام میم و کمی مکث میکنم خیلی اذیتم میکنه
اصلا از خاموش کردن ماشین اونم جلو آقایون پر مدعا خوشم نمیاد
یعنی تو اون لحظه خودشونو شوماخر کمتر نمیبینن و ما رو ...!!!!
این خاموش کردن برا جلوگیری از چپه شدنه؟:n27:

joe_satriani
17-09-2013, 08:44
با سلام
امروز از یه دست انداز با سرعت تقریبا بالایی رد شدم و یه صدای تق نسبتا زیادی شنیده شد.
زیر ماشین رو که نگاه کردم سینی جلو ساییده شده بود یکم.
فقط الان یه مشکل دیگه دارم؛ چراغ چک موتور که قبلا با باز کردن سوییچ چند ثانیه روشن میموند بعد خاموش میشد دیگه کلا روشن نمیشه!
سر راهم تا تعمیرگاه هم رفتم گفت خودش درست میشه و چیزی نیست.
آیا مشکلی به وجود اومده واقعا یا نه؟
مدل ماشین L90

shadows_funeral
17-09-2013, 09:44
با سلام
امروز از یه دست انداز با سرعت تقریبا بالایی رد شدم و یه صدای تق نسبتا زیادی شنیده شد.
زیر ماشین رو که نگاه کردم سینی جلو ساییده شده بود یکم.
فقط الان یه مشکل دیگه دارم؛ چراغ چک موتور که قبلا با باز کردن سوییچ چند ثانیه روشن میموند بعد خاموش میشد دیگه کلا روشن نمیشه!
سر راهم تا تعمیرگاه هم رفتم گفت خودش درست میشه و چیزی نیست.
آیا مشکلی به وجود اومده واقعا یا نه؟
مدل ماشین L90
سر باتری رو به مدت 5 دقیقه جدا کنید. بعدش امتحان کنید اگه درست نشد حتما نوبت بگیرید برای تعمیرگاه مرکزی ببرید نشون بدین.

ess_1362
17-09-2013, 10:08
یه سوال فوق ابتدایی

اگر زمان گرفتن کولر با چرخاندن فرمون تا انتها این مشکل پیش میاد که به نظرم طبیعی هست
ولی اگر در زمانی که کولر هم خاموش هست این مشکل پیش میاد پمپ هیدرولیک ایراد داره
تا زمانی که ماشین مشکلی نداره و پمپ جام نکرده به نظرم استفاده کنید و خیلی حساسیت به خرج ندین ولی آمادگی از کار افتادنش را داشته باشید که با سفت شدن شدید فرمان و صدا های شدید از طرف پمپ هیدرولیک همراه هست و هزینه اش هم حدود 500 تومن

reza_azizi2010
18-09-2013, 00:15
سلام خدمت اساتید محترم
من یک پراید 131 خشک دارم که فقط 3400 کار کرده
دقیقا از همون روز اول موقعی که ماشین سرد بود، بد روشن میشد. یعنی با 2-3 تا استارت روشن میشه. اما اگه ماشین رو خاموش کنم و بلافاصله همونجا استارت بزنم با نیش استارت روشن میشه
5 بار بردم نمایندگی، انژکتور عوض کردن، فیلرگیری کردن، چندین بار دیاک زدن، ecu رو آپدیت کردن اما مشکل رفع نشد. بماند که این کارها کلی مشکل هم اضافه کرد!
کسی میدونه باید چیکار کنم؟ بخدا کلافه شدم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-09-2013, 10:32
سلام خدمت اساتید محترم من یک پراید 131 خشک دارم که فقط 3400 کار کردهدقیقا از همون روز اول موقعی که ماشین سرد بود، بد روشن میشد. یعنی با 2-3 تا استارت روشن میشه. اما اگه ماشین رو خاموش کنم و بلافاصله همونجا استارت بزنم با نیش استارت روشن میشه5 بار بردم نمایندگی، انژکتور عوض کردن، فیلرگیری کردن، چندین بار دیاک زدن، ecu رو آپدیت کردن اما مشکل رفع نشد. بماند که این کارها کلی مشکل هم اضافه کرد!کسی میدونه باید چیکار کنم؟ بخدا کلافه شدم .سلام . علتهای دیر روشن شدنِ موتور : باز بودن بیش از حد دهنه ی شمعها - کویلِ ضعیف - وایر شمعهای بنجُل که مقاومتِ بالا دارند و باعث ضعیف شدن و افت برق قبل از رسیدن به شمع میشن - خرابی سر دلکو در ماشینهائی که دلکو داره - بنزین با اکتانِ کم - سرمای بیش از حد هوا - مشکل دیاگ - شمع بنجل - شما اول دهنه شمعها رو اندازه بگیرین و تا حد شش دهم میلیمتر کم کنین ببینین آیا مشکل رفع میشه ؟ بعدش میاومت وایر شمعها رو هم اندازه بگیرین , اگر از 5000 بالاتره وایرشمعها بنجل هست . بنزین هم سوپر بزنین بعد از خالی شدن باک و ببینین تاثیرش چقدره ؟

abbas-t
18-09-2013, 13:21
با سلام
در شرایط نرمال و زمانی که ماشین سرده سطح اب رادیاتور باید تا کجا باشه ،اینطور بگم ماشینم 131 اس اله ،اب کم نمیکنه اما همیشه اب رادیات تا بالای گلوییه یعنی لب به لبه ،این ایراده یا نه ؟

camaro lt
18-09-2013, 14:01
با سلام
در شرایط نرمال و زمانی که ماشین سرده سطح اب رادیاتور باید تا کجا باشه ،اینطور بگم ماشینم 131 اس اله ،اب کم نمیکنه اما همیشه اب رادیات تا بالای گلوییه یعنی لب به لبه ،این ایراده یا نه ؟

ماشين شما در حال حاضر از نظر وضعيت كاري و سيكل رفت و برگشت آب رادياتور بخوبي كار ميكنه و هيچ مشكلي نداره.
در حالت معمولي گفته شده كه مقداري از گلويي راديات بايد خالي باشه تا گردش آب به خوبي انجام بشه، اما براي ماشينهايي كه مخزن ذخيره و تبخير دارن( مثل پرايد) پر بودن تا گلويي يك چيز كاملا طبيعي و عاديه و اين بخاطر برگشت آب سرد شده به داخل رادياتور توسط مكش آب از سمت سوپاپ درب رادياتور است.
اگر زماني قصد داشتيد به آب رادياتور اضافه كنين( چه در مخزن و يا خود راديات) هميشه از آب رادياتور استاندارد استفاده كنيد و هر سه يا چهار بار كه آب رادياتور سر ريز كرديد، يكبار هم مايع ضد جوش/زنگ/ يخ سر ريز كنين تا هميشه مواد نگهدارنده آب در سطح بالا باقي بمونه.
سالي يك بار هم كل آب رادياتور بايد تعويض بشه.

reza_azizi2010
18-09-2013, 18:48
سلام . علتهای دیر روشن شدنِ موتور : باز بودن بیش از حد دهنه ی شمعها - کویلِ ضعیف - وایر شمعهای بنجُل که مقاومتِ بالا دارند و باعث ضعیف شدن و افت برق قبل از رسیدن به شمع میشن - خرابی سر دلکو در ماشینهائی که دلکو داره - بنزین با اکتانِ کم - سرمای بیش از حد هوا - مشکل دیاگ - شمع بنجل - شما اول دهنه شمعها رو اندازه بگیرین و تا حد شش دهم میلیمتر کم کنین ببینین آیا مشکل رفع میشه ؟ بعدش میاومت وایر شمعها رو هم اندازه بگیرین , اگر از 5000 بالاتره وایرشمعها بنجل هست . بنزین هم سوپر بزنین بعد از خالی شدن باک و ببینین تاثیرش چقدره ؟
ممنون
ولی من هیچکدوم ازینهارو نمیدونم چطوری باید بفهمم. اگه ببرم تعمیرگاه انجام میدن؟ اصلا خنده دار نیست برم بگم دهنه شمع رو اندازه بگیر؟!

Kharg Island
18-09-2013, 21:57
سلام

دوستان کسی اطلاع داره هزینه شیم گیری و جلو بندی و تعویض فنر جلو چقدر پام میوفته؟ ماشین پژو 405

smh420
19-09-2013, 23:12
با سلام
پراید نیم انژکتور تو سر بالایی کم مییاره مثلا تو جاده فیروزکوه تهران خیلی اذیت شدم .مشکل از چیه؟
ممنون

Kharg Island
20-09-2013, 11:37
با سلام
پراید نیم انژکتور تو سر بالایی کم مییاره مثلا تو جاده فیروزکوه تهران خیلی اذیت شدم .مشکل از چیه؟
ممنون

سلام دوست عزیز

تا حالا تو سربالایی به پتو پت افتاده ؟ خاموش چی؟ موتور رو برای سرویس بردی؟

smh420
20-09-2013, 21:16
سلام دوست عزیز

تا حالا تو سربالایی به پتو پت افتاده ؟ خاموش چی؟ موتور رو برای سرویس بردی؟

نه فقط دور موتور میاد پایین؛مجبور میشم دنده رو معکوس کنم.چون ماشینای دیگه با سرعت از کنارم عبور میکنن احساس میکنم ماشین من زور نداره.یک سالی هست موتورو تنظیم نکردم.البته تو حالت عادی براحتی 140 50 تارو میره تو سربالایی مشکل داره.

Kharg Island
20-09-2013, 23:50
نه فقط دور موتور میاد پایین؛مجبور میشم دنده رو معکوس کنم.چون ماشینای دیگه با سرعت از کنارم عبور میکنن احساس میکنم ماشین من زور نداره.یک سالی هست موتورو تنظیم نکردم.البته تو حالت عادی براحتی 140 50 تارو میره تو سربالایی مشکل داره.

دوست عزیز اگر توی این شرایط زیر رانندگی میکنی که طبیعی هستش :

1- با کولر توی سربالایی از قدرت ماشین گرفته میشه و باعث میشه شتاب و سرعت رو از دست بدی. و این مشکل در همه ماشینای ایرانی چه پژو 206 - 405 - سمند و .... وجود داره.

2- اگر بیش از حد مجاز بار زده باشی که اونم بازم علائم بالا رو داره . پراید همیجوریش 4 نفر سوارش میشن کلی سنگین میشه دیگه چه برسه که بار هم بهش اضافه بشه.

3- مهمترین نکته هم اینه اگر گاز سوزه که 100% تو سربالایی کم میاره ولی بستگی داره که توی کدم موارد بالا باشی.

اما اگه توی اون شرایط رانندگی نمی کنی حتما سرویسای زیر رو انجام بده. ( راستی نگفتی مال چه سالی هستش و چقدر کار کرده ؟)

به هر حال اگه این سرویسای زیر رو انجام بدی ، ضرری نداره.

1- شست شوی سوزن ژیگلور و تمیز کردن استپر ( باعث افزایش قدرت و شتاب ماشین و کاهش مصرف سوخت میشه )

2- تعویض فیلتر بنزین و چک کردن پمپ بنزین ( درمورد فیلتر بنزین که علائم مثبت بالا رو داره اما در مورد پمپ بنزین فکر نکنم پمپ مشکلی داشته باشه چون اگر داغ کنه یا درست پمپاژ نکنه ماشین بد کاره میکنه و به پتو پت یا حتی خاموشی کامل تا زمان سرد شدن منجر میشه )

3- تعویض فیلتر روغن ( باعث کاهش مصرف سوخت ، افزایش شتاب و افزایش عمر موتور )

4- تعویض فیلتر هوا ( اگر فیلتر هوا به موقع عوض نشه به دلیل درست فیلتر نشدن هوا باعث نارسایی در سیستم سوخت رسانی ، تخریب رینگ های پیستون ، کاهش شتاب ، افزایش مصرف سوخت میشه )

5- تعویض شمع . اگه بوش آلمانی بگیری عالی میشه

6- تسمه ها رو هم حتما چک کن . ( تسمه تایم و ...)

7 - دیاگ موتور. واقعا ضروری هستش.

انشاءالله با این سرویسا مشکل حل بشه. اگر هم مشکلی داشتی تا اونجایی که بتونم کمکت میکنم :n16:

یــــــا عـــــــلـــــــی

smh420
21-09-2013, 23:40
دوست عزیز اگر توی این شرایط زیر رانندگی میکنی که طبیعی هستش :

1- با کولر توی سربالایی از قدرت ماشین گرفته میشه و باعث میشه شتاب و سرعت رو از دست بدی. و این مشکل در همه ماشینای ایرانی چه پژو 206 - 405 - سمند و .... وجود داره.

2- اگر بیش از حد مجاز بار زده باشی که اونم بازم علائم بالا رو داره . پراید همیجوریش 4 نفر سوارش میشن کلی سنگین میشه دیگه چه برسه که بار هم بهش اضافه بشه.

3- مهمترین نکته هم اینه اگر گاز سوزه که 100% تو سربالایی کم میاره ولی بستگی داره که توی کدم موارد بالا باشی.

اما اگه توی اون شرایط رانندگی نمی کنی حتما سرویسای زیر رو انجام بده. ( راستی نگفتی مال چه سالی هستش و چقدر کار کرده ؟)

به هر حال اگه این سرویسای زیر رو انجام بدی ، ضرری نداره.

1- شست شوی سوزن ژیگلور و تمیز کردن استپر ( باعث افزایش قدرت و شتاب ماشین و کاهش مصرف سوخت میشه )

2- تعویض فیلتر بنزین و چک کردن پمپ بنزین ( درمورد فیلتر بنزین که علائم مثبت بالا رو داره اما در مورد پمپ بنزین فکر نکنم پمپ مشکلی داشته باشه چون اگر داغ کنه یا درست پمپاژ نکنه ماشین بد کاره میکنه و به پتو پت یا حتی خاموشی کامل تا زمان سرد شدن منجر میشه )

3- تعویض فیلتر روغن ( باعث کاهش مصرف سوخت ، افزایش شتاب و افزایش عمر موتور )

4- تعویض فیلتر هوا ( اگر فیلتر هوا به موقع عوض نشه به دلیل درست فیلتر نشدن هوا باعث نارسایی در سیستم سوخت رسانی ، تخریب رینگ های پیستون ، کاهش شتاب ، افزایش مصرف سوخت میشه )

5- تعویض شمع . اگه بوش آلمانی بگیری عالی میشه

6- تسمه ها رو هم حتما چک کن . ( تسمه تایم و ...)

7 - دیاگ موتور. واقعا ضروری هستش.

انشاءالله با این سرویسا مشکل حل بشه. اگر هم مشکلی داشتی تا اونجایی که بتونم کمکت میکنم :n16:

یــــــا عـــــــلـــــــی

ممنون از راهنماییت
هاچ بک مدل 83 نیم انژکتور 160هزارتا کارکرده.بدون کولر هم امتحان کردم،ماشینو سنگینم نکردم.باشه پس برم یه سرویسش بکنم ببینم چی میشه.فقط یه سؤال تو سربالایی با دنده دو با چه دور موتوری بریم که به ماشین آسیبی نرسه؟

Kharg Island
23-09-2013, 23:49
ممنون از راهنماییت
هاچ بک مدل 83 نیم انژکتور 160هزارتا کارکرده.بدون کولر هم امتحان کردم،ماشینو سنگینم نکردم.باشه پس برم یه سرویسش بکنم ببینم چی میشه.فقط یه سؤال تو سربالایی با دنده دو با چه دور موتوری بریم که به ماشین آسیبی نرسه؟

با توجه به کیلومتری که کار کرده سرویس کردن ماشین یه امر ضروری هستش. در مورد دور موتور هم با دنده دو به هیچ وجه بیشتر از 4 نشه. حداقل 3/5 و حداکثر 4. و یه نکته هم بگم دور موتور با دنده سنگین یکنواخت نباشه. به موقع دنده رو تعویض کن. همین دورموتور یکنواخت در حالت سنگین خیلی ضرر داره.

یــــا عـــــلـــــی

kasra2002
24-09-2013, 17:00
ممنون از راهنماییت
دوست عزیز برای پراید علاوه بر چیزایی که دوستمون فرمودند فیلر گیری و تعویص ف بنزین خیلی صروریه و تاثیر زیادی داره .احتمالا یه کمی هم صدای موتور زیا شده در سرازیری و جاده صاف خوب راه میره اینطور نیست؟

kasra2002
24-09-2013, 17:02
دوستان گرامی متاسفانه چند روزی نبودم و با مشکل اینترنت مواجه هستم اینه که کمتر در خدمت هستم ولی بودی اماده خدمت میباشم

kasra2002
24-09-2013, 17:08
یه سوال فوق ابتدایی

دوست عزیز در صورتی که تسمهبیش از حد سفتباشه. روعن هیدرولیک فرمون کم باشه. و یا سیستم گاز ککثیف باشه ممکنه اینطوریبشه شما قبل از اون سعی کنید که اول فرمون رو تتااخر نپیچونید.و یه کم گاز رو بگیرید

ehsaaaan
24-09-2013, 19:06
سلام دوستان
من تازه واشر سر سیلندر ماشینمون رو عوض کردم چون منبع انبساطش روغنی شده بود(206تیپ 3 مدل 84 110هزار تا کارکرد)
سر سیلندر رو هم مکانیک گفت کف تراشی نمی خواد و به موقع به دادش رسیدی(تا حالا یکبارم جوش نیاورده بود و سرسیلندر تقریبا خوردگی نداشت)
بعد از تعویض واشر یه مقدار صدا و لرزش موتور بیشتر شده بود و از اگزوز هم صدای پت پت میومد که بردم دیاگ زدم و فیلرگیری کردم یه خرده بهتر شد اما کلا احساس می کنم موتور تو دور موتور پایین خوب کار نمی کنه و بعضی وقتا ریپ میزنه.تو حالت درجا هم دور موتور بین 800 تا 900 RPM بازی می کنه(بعضی وقتها تا 1000 هم میاد) و اگزوز می لرزه و پرت پرت میکنه

مشکل از چی میتونه باشه؟
با تشکر

smh420
26-09-2013, 00:16
دوست عزیز برای پراید علاوه بر چیزایی که دوستمون فرمودند فیلر گیری و تعویص ف بنزین خیلی صروریه و تاثیر زیادی داره .احتمالا یه کمی هم صدای موتور زیا شده در سرازیری و جاده صاف خوب راه میره اینطور نیست؟

نه صداش عادیه.در جاده صاف عالیه.

kasra2002
26-09-2013, 20:18
سلام دوستان
من تازه واشر سر سیلندر ماشینمون رو عوض کردم چون منبع انبساطش روغنی شده بود(206تیپ 3 مدل 84 110هزار تا کارکرد)
سر سیلندر رو هم مکانیک گفت کف تراشی نمی خواد و به موقع به دادش رسیدی(تا حالا یکبارم جوش نیاورده بود و سرسیلندر تقریبا خوردگی نداشت)
بعد از تعویض واشر یه مقدار صدا و لرزش موتور بیشتر شده بود و از اگزوز هم صدای پت پت میومد که بردم دیاگ زدم و فیلرگیری کردم یه خرده بهتر شد اما کلا احساس می کنم موتور تو دور موتور پایین خوب کار نمی کنه و بعضی وقتا ریپ میزنه.تو حالت درجا هم دور موتور بین 800 تا 900 RPM بازی می کنه(بعضی وقتها تا 1000 هم میاد) و اگزوز می لرزه و پرت پرت میکنه

مشکل از چی میتونه باشه؟
با تشکر

ریپ زدن و دور پاین تنطیم سیستم گاز میخواد و دریچه و اینکه ممکنه بعد از مدتی درست شه:n22:

kasra2002
26-09-2013, 20:20
نه صداش عادیه.در جاده صاف عالیه.
فکر میکنم فیلر گیری درست و تنطیم موتور کمک زیادی به شما بکنه

reza.rmz
29-09-2013, 20:15
سلام دوستان! من چند تا مشکل با پرایدم دارم.
اول اینکه تازگیها بعضی وقتا (نه همیشه) که استارد میزنم، ماشین روشن میشه ولی بلافاطله خاموش میشه. مگر اینکه چند تا گاز اساسی بهش بدم تا روشن بمونه.
دوم اینکه این گرد گیر پولوس توی چاله چوله ها و موجهای آسفالت خیلی صدا میده. انگاز با شلاق میکوبن به زیر ماشین. عوضش هم کردم ولی باز مشکل باقیه.
سوم اینکه موتور خیلی پر سرو صدا کار میکنه. علی الخصوص توی دنده پایین صدای موتور با صدای گیربکس ماشین که تازگیها مثل پیکان های قدیمی زوزه میکشه قاطی میشه و نور علی نور میشه دیگه. راستی این زوزه مدل پیکانی گیربکسم علتش چیه؟ ببخشید که زیاد سوال پرسیدم. خوشحال میشم کمکم کنید. ممنون!

amin200200
01-10-2013, 21:35
سلام
دوستان بنده پارس ELX دارم مدل 90 . حالا سوالی که دارم اینه که آیا نصب کروز کنترل روی خودروی بنده راحته یا اصلا این کار لازم نیست و بد درد نمی خوره . آیا نصب و راه اندازی کروز کنترل برای خودرو مشکلی ایجاد نمیکنه و در آخر اگه که بخوام نصب کنم باید به کجا مراجعه کنم و از کجا اقدام کنم . ممنون میشم آدرسی چیزی لطف کنید . سپاسگزارم .

phphphphph
02-10-2013, 13:38
سلام
دوستان بنده پارس ELX دارم مدل 90 . حالا سوالی که دارم اینه که آیا نصب کروز کنترل روی خودروی بنده راحته یا اصلا این کار لازم نیست و بد درد نمی خوره . آیا نصب و راه اندازی کروز کنترل برای خودرو مشکلی ایجاد نمیکنه و در آخر اگه که بخوام نصب کنم باید به کجا مراجعه کنم و از کجا اقدام کنم . ممنون میشم آدرسی چیزی لطف کنید . سپاسگزارم .

سلام.یه سوال هم من داشتم.نمایندگی گذاشته600 تومان درصورتی که بیرون ازنمایندگی 250تومانه.آیاباهمدیگه فرقی دارن و مشکلی به هم نمیزنه.ممنون

fokahi110
02-10-2013, 18:03
سلام دوستان این پمپ بنزینم فکر کنم مشکل پیدا کرده تصادف کردم ضربه شدیدی خورد طرف باک بنزینم کامل تو رفت دادم صافکار درش اورد الان با ماشین حرکت میکنم تو سرعت 50 به بالا صدای انگار تو تونل میده میگم شاید مال پمپ بنزینم باشه یکی هم گفت مال اون هست چه مارکی خوبه قیمتش چقدره .مرسی.در ضمن ایا علت صدا دادن اون هست؟؟؟:n03::n01::n13::n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-10-2013, 20:53
سلام دوستان این پمپ بنزینم فکر کنم مشکل پیدا کرده تصادف کردم ضربه شدیدی خورد طرف باک بنزینم کامل تو رفت دادم صافکار درش اورد الان با ماشین حرکت میکنم تو سرعت 50 به بالا صدای انگار تو تونل میده میگم شاید مال پمپ بنزینم باشه یکی هم گفت مال اون هست چه مارکی خوبه قیمتش چقدره .مرسی.در ضمن ایا علت صدا دادن اون هست؟؟؟:n03::n01::n13::n16:سلام. توی یک خیابون خلوت ماشین رو با سرعت 80 برونید تا اون صدا بیاد . بعدش ماشین رو خلاص کنین . اگر صدا یهو قطع شد پس از گیربکسه . اگر با خلاص کردن قطع نشد , ماشین رو خاموش کنین . اگر صدا یهو قطع شد پس یا از موتوره یا از پمپ . اما اگر با خلاص کردن و خاموش کردنِ موتور باز هم صدا میده پس مشکل یا از چرخها هست یا اینکه صندوق عقب یا درها صدمه دیده و صدای باد میپیچه توی ماشین

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-10-2013, 21:18
ممنونولی من هیچکدوم ازینهارو نمیدونم چطوری باید بفهمم. اگه ببرم تعمیرگاه انجام میدن؟ اصلا خنده دار نیست برم بگم دهنه شمع رو اندازه بگیر؟!سلام . میبخشین که دیر جواب دادم . این روزها کار و مشغله فرصت نمیده زیاد تو نت بیام . اندازه گیریِ دهنه ی شمعها باید حتماً انجام بشه و برای این کار ابزارهای مخصوص هم درست شده که هم برای شمع استفاده میشه هم برای فیلرگیریِ سوپاپها . این کارها رو یا خودتون باید انجام بدین یا یک مکانیکِ فهمیده ی باوجدان .

abbas-t
03-10-2013, 12:07
سلام دوستان
پراید 131 دارم دو سه روزیه که وقتی استارت میزنم اگه پامو از روی گاز بردارم ماشین خاموش میشه بخاطر همین باید چند ثانیه ای کمی به گاز فشار بیارم تا ماشین جون بگیره و خاموش نشه ،قبلا اینجور نبود .مشکل از کجاست ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-10-2013, 16:01
سلام دوستانپراید 131 دارم دو سه روزیه که وقتی استارت میزنم اگه پامو از روی گاز بردارم ماشین خاموش میشه بخاطر همین باید چند ثانیه ای کمی به گاز فشار بیارم تا ماشین جون بگیره و خاموش نشه ،قبلا اینجور نبود .مشکل از کجاست ؟سلام . اگر فقط وقتی موتور سرده اینجوری میشه و بعد از روشن شدن و گرم شدنِ موتور دیگه این مشکل رو نداره پس میتونه از سنسور دمایِ آب موتور باشه . وقتی که موتور روشنه فیشش رو بکشین ببینین چراغ check engine روشن میشه ؟ باید روشن بشه وگرنه مشکل داره . در بعضی ماشینها با کشیدن فیشش , فنِ رادیاتور هم یه کار میافته . علتِ دیگه میتونه از استپر موتور باشه . اگر میتونین با یه استپر سالم عوضش کنین و امتحان کنین .

Abdolreza2012
03-10-2013, 20:48
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم
1- قبلا استارت میدم یه جورایی روشن میشد ( نمیشه خوب توضیح داد ) بعد تو همین تاپیک پرسیدم گفتن دوستان گفتن شاید از شمع ها باشه ، رفتم شمع هارو عوض کردم ولی باز همینجوری هست ، مخصوصا وقتی برای مدت طولانی خاموش بوده و بخوای روشنش کنی بیشتر خودشو نشون میده ( قبلا چون موقع استارت زدن صدای قیژ میداد استارتو عوض کردیم ،برای توضیح بیشتر گفتم ، )
تا حالا برای باتری کاری نکردم
2- فرمون تا سرعت عای بالای 120 لرزش پیدا میکنه و تو سرعت های بالاتر لرزشش بیشتر میشه
3- برای صداهای داخلی ماشین چیکار میشه کرد + من چون باند انداختم عقب صدای چراغ استپ ( ترمز ) هم صدا افتاده ، برای اون چیکار کنم؟؟؟؟

ماشین 405 GLX مدل 90

fokahi110
03-10-2013, 21:21
سلام. توی یک خیابون خلوت ماشین رو با سرعت 80 برونید تا اون صدا بیاد . بعدش ماشین رو خلاص کنین . اگر صدا یهو قطع شد پس از گیربکسه . اگر با خلاص کردن قطع نشد , ماشین رو خاموش کنین . اگر صدا یهو قطع شد پس یا از موتوره یا از پمپ . اما اگر با خلاص کردن و خاموش کردنِ موتور باز هم صدا میده پس مشکل یا از چرخها هست یا اینکه صندوق عقب یا درها صدمه دیده و صدای باد میپیچه توی ماشین

سلام خوبید ممنون از شما والا خلاص کردم قطع نشد صدا دیگه ماشینو خاموش نکردم تو سرعت خاموش کنم خطر نداره؟؟؟؟صندوغ عقب سالمه صافکاریش کردم دقیقا از طرف باک بنزین بهم خورد طرف کامل رفت توووو اون قسمت صافکار کشیدش بیرون بدون رنگ چشم اونم تست میکنم خبر میدم مرسی.پمپ بنزین چقدر هست قیمتش؟؟؟؟مرسی.:n16:

kasra2002
03-10-2013, 22:11
سلام دوستان! من چند تا مشکل با پرایدم دارم.
اول اینکه تازگیها بعضی وقتا (نه همیشه) که استارد میزنم، ماشین روشن میشه ولی بلافاطله خاموش میشه. مگر اینکه چند تا گاز اساسی بهش بدم تا روشن بمونه.
دوم اینکه این گرد گیر پولوس توی چاله چوله ها و موجهای آسفالت خیلی صدا میده. انگاز با شلاق میکوبن به زیر ماشین. عوضش هم کردم ولی باز مشکل باقیه.
سوم اینکه موتور خیلی پر سرو صدا کار میکنه. علی الخصوص توی دنده پایین صدای موتور با صدای گیربکس ماشین که تازگیها مثل پیکان های قدیمی زوزه میکشه قاطی میشه و نور علی نور میشه دیگه. راستی این زوزه مدل پیکانی گیربکسم علتش چیه؟ ببخشید که زیاد سوال پرسیدم. خوشحال میشم کمکم کنید. ممنون!

ددوست عزیز ماشینتون چیه. مطمنید که خاکگیر خرابه وچون گیرباکس صدا میده خیلی چیزا میتونه باشه که اولینش واسکازینه

kasra2002
03-10-2013, 22:14
سلام
دوست گرامی اول اینکه کروز کنترل بسیار چیز خوبیه ولی برای جاده اتوبان اگه زیاد اهل جاده هستید با توجه به هزینه. این که نمایندگی اینقدرگرون تره معمولا نمایندگی گرون میده ولی چک کنید که فابریکی باشه و زیاد دستکاری نکنه دارای حافطه همباشه

kasra2002
03-10-2013, 22:18
سلام دوستان این پمپ بنزینم فکر کنم مشکل پیدا کرده تصادف کردم ضربه شدیدی خورد طرف باک بنزینم کامل تو رفت دادم صافکار درش اورد الان با ماشین حرکت میکنم تو سرعت 50 به بالا صدای انگار تو تونل میده میگم شاید مال پمپ بنزینم باشه یکی هم گفت مال اون هست چه مارکی خوبه قیمتش چقدره .مرسی.در ضمن ایا علت صدا دادن اون هست؟؟؟:n03::n01::n13::n16: اگه مشکل از پپمپباشه همیشه باید صصدابده مخصوصا وقتی فشار روش زیاده ولی این که میگید بیشتر از چرخ یا درب میتونه باشه

kasra2002
03-10-2013, 22:20
سلام دوستان
پراید 131 دارم دو سه روزیه که وقتی استارت میزنم اگه پامو از روی گاز بردارم ماشین خاموش میشه بخاطر همین باید چند ثانیه ای کمی به گاز فشار بیارم تا ماشین جون بگیره و خاموش نشه ،قبلا اینجور نبود .مشکل از کجاست ؟
سیستم دریچه گاز و ف بنزین رو تمیز کنیو مخصوصا استپر رو تمیز کنید

kasra2002
03-10-2013, 22:26
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم
1- قبلا استارت میدم یه جورایی روشن میشد ( نمیشه خوب توضیح داد ) بعد تو همین تاپیک پرسیدم گفتن دوستان گفتن شاید از شمع ها باشه ، رفتم شمع هارو عوض کردم ولی باز همینجوری هست ، مخصوصا وقتی برای مدت طولانی خاموش بوده و بخوای روشنش کنی بیشتر خودشو نشون میده ( قبلا چون موقع استارت زدن صدای قیژ میداد استارتو عوض کردیم ،برای توضیح بیشتر گفتم ، )
تا حالا برای باتری کاری نکردم
2- فرمون تا سرعت عای بالای 120 لرزش پیدا میکنه و تو سرعت های بالاتر لرزشش بیشتر میشه
3- برای صداهای داخلی ماشین چیکار میشه کرد + من چون باند انداختم عقب صدای چراغ استپ ( ترمز ) هم صدا افتاده ، برای اون چیکار کنم؟؟؟؟

ماشین 405 GLX مدل 90

دوست عزیز برا زدن اازبالانس چرخ و تاب نداشتن رینگ و لاستیک مطمن شید شاید باید جای لاستیک ها رو عوص کنید
برای او مشکل ام حس می کنم باید از ااتوماتاستارت ییاباتری باشه

phphphphph
04-10-2013, 05:12
سلام. دوستان معایب کلاچ برقی رو میخاستم بدون وآیاارزش هزینه کردن داره؟ واسه سمند

abbas-t
04-10-2013, 07:32
سلام . اگر فقط وقتی موتور سرده اینجوری میشه و بعد از روشن شدن و گرم شدنِ موتور دیگه این مشکل رو نداره پس میتونه از سنسور دمایِ آب موتور باشه . وقتی که موتور روشنه فیشش رو بکشین ببینین چراغ check engine روشن میشه ؟ باید روشن بشه وگرنه مشکل داره . در بعضی ماشینها با کشیدن فیشش , فنِ رادیاتور هم یه کار میافته . علتِ دیگه میتونه از استپر موتور باشه . اگر میتونین با یه استپر سالم عوضش کنین و امتحان کنین .

با سلام وتشکر
منظور شما از سنسور دمای اب همون فشنگیه ابه ؟اگه درست میگم، باید عوضش کنم ؟

hamed malekpour
05-10-2013, 19:56
یه سوال دینام روی سمندef7چند آمپر است ومن به تازگی یه سیتم صوتی رو خودرو بستم که شب وقتی چراغ های ماشین روشنه صداشو زیاد می کنم نو لامپ های جلو کم وزیاد می شه وآیا دینام 90 آمپر ببندم مشکل حل می شه؟

Abdolreza2012
08-10-2013, 09:44
اساتید دوتا سوال فنی
1_ من برای عوض کردن دنده ی 1 به 2 گاز میدم بعضی اوقات گاز گیر میکنه ، نه اینکا پدال سفت شه نه ، مثلا تا سرعت بیست عادی پر میشه بعد یه لحظه گیر میکنه بعد دوباره گاز میخوره
مشکلش از چیه؟
2_ مثلا یه جا کار دارم ماشین رو نگه میدارم بعد حدود 5 دقیقه ( یکم بیشتر یا کمتر ) درجا کار میکنه ، حالا سوالم اینه که از لحاظ فنی خاموش کردنش بهتره یا 5 دقیقه اشکالی نداره؟
( مدت زمان درجا کار کردن از 1 تا 5 دقیقه)

405glx مدل 90
ممنون :n16:

niegrau
08-10-2013, 12:09
ماشینم بوی بنزین میده، کاپوت رو بالا میزنم بویی از جلو نیست ! سمت باک بو میده، اگزوز بخصوص. و نشتی هم نداره...روی زمین چیزی نمیریزه و زیر ماشین چیزی ندیدم. دلیل چی میتونه باشه؟

پرشیا 88

ehsan_wwe
08-10-2013, 18:00
باک 405 زیر صندلی عقبه
برای اطمینان یه در پوش از داخل اتاق داره شاید در اومده ( سیاه رنگه)

یه سری از 405 ها هم پمپ بنزینشون داخل اطاقه ماشینه که اونم باز زیر صندلی عقبه

صندلی رو برداری معلوم میشه

از تاپیک قبلیت فعمیدم ماشین 405
موفق بشای

پرشیا رو الان دیدم - در هر صورت فرقی نداره مثل همن

niegrau
08-10-2013, 18:36
آره پرشیاست. میرم نگاه می کنم و تا 2 روز آینده خبر میدم. امیدوارم که همین طور باشه و فقط درپوشش باشه. ممنون از راهنمایی

باک 405 زیر صندلی عقبه
برای اطمینان یه در پوش از داخل اتاق داره شاید در اومده ( سیاه رنگه)

یه سری از 405 ها هم پمپ بنزینشون داخل اطاقه ماشینه که اونم باز زیر صندلی عقبه

صندلی رو برداری معلوم میشه

از تاپیک قبلیت فعمیدم ماشین 405
موفق بشای

پرشیا رو الان دیدم - در هر صورت فرقی نداره مثل همن

amir3852
10-10-2013, 19:13
با سلام به همه
دوستان من يك سورن دارم و يكي از لامپهاي نور بالاش كمي نورش ضعيفتر از بقيه شده
امروز اومدم چكش كنم ديدم پشت كاسه لامپ دو تا قلمبگي هست كه قابليت چرخش داره و باز ميشه و يكي رو باز كردم و نشون ميداد كه براي جلوگيري از ورود آب به داخل كاسه چراغ هستش و دوباره بستم سر جاش
الان چند تا مشكل دارم يكي اينكه ميخوام طبق نظريه كه توي سايت هست نور لامپها رو تنظيم كنم يكي راست ميزنه يكي پايين ميزنه و جاشو فهميدم چجوريه ولي وسط كاسه چراغ هيچ علامت يا نشونه اي نداره كه اينجا وسط چراغ من بايد همون قضيه 7 متر رو برم و توي تاريكي نور و بندازم روي ديوار و با تنظيم درستش كنم يا چجوريه؟؟؟؟
در ضمن چجوري ميتونم لامپ نور بالاش رو كه مدادي هستش عوضش كنم و كلا تا چه حدي ميتونم لامپ بندازم لامپهاي خودش 50 وات بود عوضش كردم و 100 اسرام اصل آلمان انداختم و يك افتامات هم بستم كه واقعا نورش غوغا كرد ولي باز هم به دلم نميشينه
حس ميكنم نورش يا دقيق نيست يا خيلي كمه نميدونم چيكارش كنم

دوستان كسي ميتونه كمك كنه مرسي ممنون

niegrau
10-10-2013, 20:28
در ادامه طبق گفته دوستان، پمپ زیر صندلی عقب رو که چک کردم واقعا دیدنی بود، وقتی استارت زدم از محل اتصال پمپم و شیلنگ خروجی - بنزین - شر شر میزد بیرون ! دست ایران خودرو درد نکنه که مارو مستقیم به بهشت هدایت می کنه !
خاموش کردم - شیلنگو کشیدم بیرون و کلی ور رفتم فهمیدم مشکل در اتصال هست و کاریشم نمیشه کرد. خرابی دیده نمیشه ! تفلون پیچش کردم که دیگه نزنه بیرون بنزین تا شنبه اولین فرصت ببرمش یکاریش کنم. شما پیشنهاد میدین چطوری امنیت این قطعه رو بالا ببرم. فرض بگیریم پمپ جدیدم بگیرم، همون آش و همون کاسست که ! محل اتصالشون خیلی مزخرف بندن به هم ! یکی گفت برنجی میزنیم رو شیلنگ و سر پمپ که مطمئن شه ! شما کمکی می تونین کنین با نظرات یا تجربیاتتون ؟ ممنونم !

ماشینم بوی بنزین میده، کاپوت رو بالا میزنم بویی از جلو نیست ! سمت باک بو میده، اگزوز بخصوص. و نشتی هم نداره...روی زمین چیزی نمیریزه و زیر ماشین چیزی ندیدم. دلیل چی میتونه باشه؟

پرشیا 88

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-10-2013, 08:24
اساتید دوتا سوال فنی1_ من برای عوض کردن دنده ی 1 به 2 گاز میدم بعضی اوقات گاز گیر میکنه ، نه اینکا پدال سفت شه نه ، مثلا تا سرعت بیست عادی پر میشه بعد یه لحظه گیر میکنه بعد دوباره گاز میخورهمشکلش از چیه؟2_ مثلا یه جا کار دارم ماشین رو نگه میدارم بعد حدود 5 دقیقه ( یکم بیشتر یا کمتر ) درجا کار میکنه ، حالا سوالم اینه که از لحاظ فنی خاموش کردنش بهتره یا 5 دقیقه اشکالی نداره؟( مدت زمان درجا کار کردن از 1 تا 5 دقیقه)405glx مدل 90ممنون :n16:سلام / 1- بیشتر احتمال داره که منیفولدِ هوا تَرَک خورده یا پیچهاش شل هست و هوا میکشه یا شیلنگِ سنسور مپ سوراخه یا گشاد شده و هوا میکشه . ممکن هم هست سنسور دریچه ی گاز خراب باشه که با کشیدنِ فیشش و گاز دادن میشه امتحانش کرد . یعنی اگر بعد از کشیدن فیشش همونجوری بود پس خرابه اما اگر گاز خوردن مشکل شد پس سالمه به احتمال زیاد .2- اصلاً اقتصادی نیست که موتور بنزینی در جا کار کنه حتی برای یک دقیقه چون مصرف سوخت در دور آرام میره بالا و استهلاکِ قطعاتِ موتور و روغن و فیلتر هم داره . استهلاکِ یک تک استارت خیلی کمتر از درجا کار کردنِ موتوره البته باید درست استارت بزنیم یعنی قبل از روشن شدن موتور سوئیچ رو ول کنیم تا چرخدنده ی سر استارتر صدمه نبینه .در چراغ خطرهای طولانی بهتره موتور خاموش بشه البته به شرطی که از سلامت موتور و باتری مطمئن باشیم تا باعث راهبندان نشیم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-10-2013, 08:37
در ادامه طبق گفته دوستان، پمپ زیر صندلی عقب رو که چک کردم واقعا دیدنی بود، وقتی استارت زدم از محل اتصال پمپم و شیلنگ خروجی - بنزین - شر شر میزد بیرون ! دست ایران خودرو درد نکنه که مارو مستقیم به بهشت هدایت می کنه ! خاموش کردم - شیلنگو کشیدم بیرون و کلی ور رفتم فهمیدم مشکل در اتصال هست و کاریشم نمیشه کرد. خرابی دیده نمیشه ! تفلون پیچش کردم که دیگه نزنه بیرون بنزین تا شنبه اولین فرصت ببرمش یکاریش کنم. شما پیشنهاد میدین چطوری امنیت این قطعه رو بالا ببرم. فرض بگیریم پمپ جدیدم بگیرم، همون آش و همون کاسست که ! محل اتصالشون خیلی مزخرف بندن به هم ! یکی گفت برنجی میزنیم رو شیلنگ و سر پمپ که مطمئن شه ! شما کمکی می تونین کنین با نظرات یا تجربیاتتون ؟ ممنونم !سلام . بنزین به چند علت نشت میکنه : 1- واشر خراب یا بی کیفیت . 2- بستِ شیلنگِ شل یا بی کیفیت . 3- شیلنگِ بریده یا بی کیفیت ( پلاستیکِ سفت که به لوله نمیچسبه خوب ) . 4- شیلنگ بزرگ و گشاد . 5- تَرک خوردگی یا شکستگی یک قطعه . 7- درست ساخته نشدنِ یک قطعه در کارخونه . بعد از پیدا کردن علتِ نشتی میشه با روشهای زیر حلش کرد : 1- استفاده از واشر خوب یا ساختن واشر از تیوپِ ژاپنی درجه یک . 2- سفت کردنِ بستِ شل . 3- تعویض بستِ خراب . 4- استفاده از تفلون . 5- تعویض شیلنگ . 6- استفاد از چسب دوقلوی درجه یکِ سیاه رنگ ( قوی ترین چسبِ دوقلو super strong ) بعد از تمیز کردنِ کامل و سمباده زدن .7- تعویض قطعه با قطعه ی با کیفیت و بی عیب .

phphphphph
11-10-2013, 14:48
سلام. دوستان معایب کلاچ برقی رو میخاستم بدون وآیاارزش هزینه کردن داره؟ واسه سمند
کسی جواب منو نمیده؟

Kurosh
11-10-2013, 20:22
سلام

یکی از دوستان پژو آردی داره، میگه هنگام حرکت یه صدایی شبیه برخورد زنجیر به زمین میاد، یعنی انگار یه زنجیری تو موتور آویزون باشه، بکشیش رو زمین

ایراد از کجاست ؟!

محمد داود
11-10-2013, 20:47
سلام.لطفا بیشتر توضیح بدید انشا... به نتیجه برسیم.مثلا در حال حرکت بصورت دنده خلاص هم صدا میاد یا در کدوم دنده بیشتر صدا داره.با گرفتن پدال کلاچ صدا کم میشه یا زیاد.فعلا دست احتیاط بلبرینگ ته گریبکس و بوش شفت دنده زیر رو بررسی کنید.اگه قصد عوض کردن واسکازین رو دارید دقت کنید که ایا پریسه های گریبگس بیشتر از حالت معمول نباشه....در ضمن ار دی یا ار دی ای؟(بلبرینگ چرخها یا لنتهای جلو نیز بعضی مواقع همین صدا رو تولید میکنه)

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-10-2013, 20:59
سلامیکی از دوستان پژو آردی داره، میگه هنگام حرکت یه صدایی شبیه برخورد زنجیر به زمین میاد، یعنی انگار یه زنجیری تو موتور آویزون باشه، بکشیش رو زمینایراد از کجاست ؟!سلام . بگین تمام اگزوز رو چک کنند . احتمالاً یا یکی دو تا از بستهاش خراب شده و اگزوز افتاده روی محور عقب یا یه چیز دیگه . یا اینکه توی خمره ی اگزوز یک تکه آهن کنده شده و جیلینگ جیلینگ صدا میده

AliSub
14-10-2013, 00:57
سلام
پراید 131 وقتی تو دنده یک ماشین رو دور میدم بعد که کلاج رو میگیرم یه صدای ققققیژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژ میده!!!!!!!!!
وقتی دنده خلاص کنم صدا کامل قطع میشه!
فقط هم تو دنده یک اینجوریه!
برای چی هست؟
چقدر خرجشه درست کنم؟

jamshid2020
14-10-2013, 12:48
باسلام من یه پراید مدل 89 گرفتم که ظاهرا سالم بود و رنگ نداشت و پیش صافکار هم که بردم گفت سالمه ولی توی چال نبرد که از زیر هم چک کنه و من براساس بیرنگ بودن بدنه گفتم حتما سالمه.الان متوجه شدم که چرخ جلو سمت چپ شاسیش جوشی بوده و الان دوباره جوش باز شده.کلاهی سرم رفته که هیچکاریش نمیتونم بکنم.اما میخواستم بدونم چه راهی غیر جوش دادن برای برطرف کردن این مشکل وجود داره.مثلا پیچ و مهره کردن امکانش هست یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

Life24
15-10-2013, 12:24
سلام
206 نصفه شب بوق ماشین(ماشین خاموش) یکسره شد. با کشیدن بسط باطری صدا رو خوابوندیم.مشکل از کجاست؟

ehsan_wwe
16-10-2013, 09:43
پژو 405

ماشینمو بردم موتور شویی بعد دو روز ریپ زندن شدید خیلی راحت جولو در خونه پارکش کردم و دیگه روشن نشد
از اگزوز بوی بنزین نسوخته نمیاد ( پس مشکل از کوئل نیست ) هیچ بویی از اگزوز نمیادپ
به سه تا چیز شک دارم

پمپ بنزین
برف اینجکتور

از اوجایی که تنهام خیلی سعی کردم ولت متر رو بچسبونم به ورودی پمپ بنزین > بعدشم موبایلمو گذاشتم ازش فیلم بگیره ( به هزار مکافات ) اما اولین استارت موبایل رو مینداخت :n02: پس نتونستم بفهمم برق به پمپ میرسه یا نه
شبلنگ سر منیفولد هوا رو هم جرات ندارم در بیارم چون زدم شکنوندمش جا شلنگیشو به زور چسب سر جاشه ( ریسکه درش بیارم)

سویچو که باز میکنم صدای پر کردن منیفولد از بنزین که پمپ روشن میشه برا 2 ثانیه دیگه نمیاد

نظر شما چشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-10-2013, 11:40
سلام206 نصفه شب بوق ماشین(ماشین خاموش) یکسره شد. با کشیدن بسط باطری صدا رو خوابوندیم.مشکل از کجاست؟سلام . برقِ مثبتِ بوق از فرمان گرفته شده . یه چند ضربه به فرمان بزنین ببینین درست میشه ؟ احتمالا فنرش شکسته یا در رفته یا به دلیلی دیگه اتصالی کرده از توی فرمان .

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-10-2013, 11:44
پژو 405ماشینمو بردم موتور شویی بعد دو روز ریپ زندن شدید خیلی راحت جولو در خونه پارکش کردم و دیگه روشن نشداز اگزوز بوی بنزین نسوخته نمیاد ( پس مشکل از کوئل نیست ) هیچ بویی از اگزوز نمیادپبه سه تا چیز شک دارمپمپ بنزینبرف اینجکتوراز اوجایی که تنهام خیلی سعی کردم ولت متر رو بچسبونم به ورودی پمپ بنزین > بعدشم موبایلمو گذاشتم ازش فیلم بگیره ( به هزار مکافات ) اما اولین استارت موبایل رو مینداخت :n02: پس نتونستم بفهمم برق به پمپ میرسه یا نهشبلنگ سر منیفولد هوا رو هم جرات ندارم در بیارم چون زدم شکنوندمش جا شلنگیشو به زور چسب سر جاشه ( ریسکه درش بیارم)سویچو که باز میکنم صدای پر کردن منیفولد از بنزین که پمپ روشن میشه برا 2 ثانیه دیگه نمیادنظر شما چشه ؟سلام . اول همه ی فیوزها رو چک کنین خصوصا فیوز برق موتور . دوم یکی از وایر شمعها رو بکشین و یک پیچ گوشتی بزنین توش و بگیرینش نزدیک بدنه و یکی استارت بزنه . باید جرقه بزنه . اگر نزد , با سیم خروجی کویل همین آزمایش رو انجام بدین . اگر باز جرقه نزد به احتمال زیاد کویل سوخته .

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-10-2013, 12:03
باسلام من یه پراید مدل 89 گرفتم که ظاهرا سالم بود و رنگ نداشت و پیش صافکار هم که بردم گفت سالمه ولی توی چال نبرد که از زیر هم چک کنه و من براساس بیرنگ بودن بدنه گفتم حتما سالمه.الان متوجه شدم که چرخ جلو سمت چپ شاسیش جوشی بوده و الان دوباره جوش باز شده.کلاهی سرم رفته که هیچکاریش نمیتونم بکنم.اما میخواستم بدونم چه راهی غیر جوش دادن برای برطرف کردن این مشکل وجود داره.مثلا پیچ و مهره کردن امکانش هست یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.سلام . یک جوشکار با وجدان و فهمیده پیدا کنین تا هم جای شکسته رو جوش بده هم یک تکه ورقه ی آهنی بذاره روش و اطرافش رو خوب جوش بده بعدش هم بسابینش و تمیزش کنین و با اسپریِ قیر بپاشین روش تا زنگ نزنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_wwe
16-10-2013, 18:32
سلام . اول همه ی فیوزها رو چک کنین خصوصا فیوز برق موتور . دوم یکی از وایر شمعها رو بکشین و یک پیچ گوشتی بزنین توش و بگیرینش نزدیک بدنه و یکی استارت بزنه . باید جرقه بزنه . اگر نزد , با سیم خروجی کویل همین آزمایش رو انجام بدین . اگر باز جرقه نزد به احتمال زیاد کویل سوخته .
سلام دوست عزیز ممنون برای پاسخ
کوئل مشکل نداره احتمال زیاد (جرقه هم میزنه ) بو بنزین نمیاد از اگزوز حتی بعد از 15 ثانیه استارت یک سره

برق موتور رو خوب اومدی یادم رفته بود

اما احتمال 99% بنزین نمیاد تو اینجکتور > اما از چک کردنش آجزم راهی بلد نیستم که توش شیلنگ بنزین در نیاد ( دست تنهام آخه )

abbas-t
16-10-2013, 21:38
سلام دوستان
پراید اس ال 131 دارم چند روز پیش اکسل عقبو تعویض کردم ازون موقع دسته ترمز دستی یه خورده به سختی کشیده میشه چجوری بگم یه خورده سفت شده ومثل قبل براحتی کشیده نمیشه ،ایرادی نداره ؟

hamed malekpour
17-10-2013, 12:15
یه سوال ماشین من هر سه روز یه چهار روز حدود 300سی سی به اندازه نوشابه کوچیک آب کم می کنه وماشینم هم سمند Ef7مدل1388 به نظرتون چی کار کنم وتو ماشین هم پارسال ضدیخ آلی ریختم و هر چهار روز یه بار آب می ریزم به نظرتون ریختن آب مشکل ساز می شه ونیاز به هواگیری داره یا نه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2013, 21:15
سلام دوستانپراید اس ال 131 دارم چند روز پیش اکسل عقبو تعویض کردم ازون موقع دسته ترمز دستی یه خورده به سختی کشیده میشه چجوری بگم یه خورده سفت شده ومثل قبل براحتی کشیده نمیشه ،ایرادی نداره ؟سلام . گریسکاری میخواد . همه ی قطعات و سیمهائی که روی هم سابیده میشند باید گیرسکاری بشه از دسته ی ترمز دستی گرفته تا داخل درام چرخ عقب . اما به لنتها و داخل درام که لنتها بهش مچسبه هرگز نیاید روغن و گریس بزنید .

ehsan_wwe
18-10-2013, 11:01
یه سوال ماشین من هر سه روز یه چهار روز حدود 300سی سی به اندازه نوشابه کوچیک آب کم می کنه وماشینم هم سمند Ef7مدل1388 به نظرتون چی کار کنم وتو ماشین هم پارسال ضدیخ آلی ریختم و هر چهار روز یه بار آب می ریزم به نظرتون ریختن آب مشکل ساز می شه ونیاز به هواگیری داره یا نه؟

سلام علت زیاد داره
اولیش اینه که اگه دیدی دورو بر درب رادیاتورت روسوب گرفته و رنگش عوض شده - درو عوض کن
اگه دیدی آب رادیاتورت گل توشه مشکل از سر سیلندر یا واشرته که پاره شده یه تیکش آب میره تو موتورو می سوزه
اگه ماشینت قدیمیه بالای 4 سال عمرشه احتمال اینکه پولکی های کنار سر سیلندر آسیب دیده باشن زیاده ( این نوع مشکل خیلی سخت معلوم میکنه که آب نشتی می کنه چون زیر تسمه و پولی ها قایم شده )
احتمالم داره از واتر پمپت نشتی کنه - چرخ سمت شاگرد رو در بیار بعد شل گیرو با دقت به کنار متور نگاه کن ببین جایی خط جاری شدن رسوب ( آب خشک شده ) رو کنار متور نیست )

kheyli_ham_khob
19-10-2013, 08:36
سلام
من تازه یه 405 مدل84 خریدم و یه ایراد داشت خواستم که دوستان کمکم کنن
تو دنده 3 و 5 صدای زوزه میاد . البته بیشتر تو دنده 3
* این مشکل ناشی از چیست و به کدوم قسمت خودرو مربوط میشه؟
* هزینه برطرف کردنش چقدره تقریبا؟
* اگه بیخیال تعمیرش بشم ، مشکلی برا خودرو داره ؟ خطری داره ؟

Abdolreza2012
19-10-2013, 16:22
سلام
من تازه یه 405 مدل84 خریدم و یه ایراد داشت خواستم که دوستان کمکم کنن
تو دنده 3 و 5 صدای زوزه میاد . البته بیشتر تو دنده 3
* این مشکل ناشی از چیست و به کدوم قسمت خودرو مربوط میشه؟
* هزینه برطرف کردنش چقدره تقریبا؟
* اگه بیخیال تعمیرش بشم ، مشکلی برا خودرو داره ؟ خطری داره ؟

صدا از گیربکس هست
کاریش نمیشه کرد مگر اینکه گیربکس عوض کنید که نمی صرفه
من 405 صفر از کارخونه گرفتم گیربکشی صدا میکنه
اگه مشکله خاصی نداره و فقط صدا هست ، مشکلی نداره و بذارید بمونه
ولی اگه تو تعویض دنده و .. . مشکل دارید که باید حل کنید

Ship Storm
21-10-2013, 21:40
سلام
من یک سمند EF7 پایه گازسوز دارم گاه گداری و جدیدا هم بیشتر شده که تو هنگام حرکت ماشین خود به خود میره روی حالت بنزین و دیگه روی حالت گاز نمیاد و هرچی اون دکمه ای که میره رو گاز و میاد رو بنزین رو هم میزنم عمل نمیکنه ولی مثلا 50 کیلومتر که میره خودش برمیگرده رو حالت گاز و اون دکمه هم خود به خود درست میشه ، ماشین رو بردم دیاگ گذاشتم این خطا رو داده بود :
CNG leak from low pressure ( نشتی از ناحیه کم فشار گاز )
خواستم بدونم کسی میدونه علت چیه و چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد ؟
ممنون

matin95
23-10-2013, 11:41
سلام يه سمند مدل 88 lx دارم دور كند فن كار نميكنه امپر اب هميشه تا نصف مياد بالا
دوم اينكه شاسي يا اون كشويي كه مال كم وزياد كردن كولر وبخاري هستش كار نميكنه ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد
ك

Pourya-pc
23-10-2013, 12:17
سلام يه سمند مدل 88 lx دارم دور كند فن كار نميكنه امپر اب هميشه تا نصف مياد بالا
دوم اينكه شاسي يا اون كشويي كه مال كم وزياد كردن كولر وبخاري هستش كار نميكنه ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد
ك

چون فن کار میکند و سالم است احتمالا رله فن شما خراب شده است .

matin95
23-10-2013, 12:21
ببخشد چه جوري بفهمم خراب شده يا عوضش كنم

Pourya-pc
23-10-2013, 19:33
ببخشد چه جوري بفهمم خراب شده يا عوضش كنم

ببرید پیش برقکار یا نمایندگی ( بهتر است ) تا مشکلتون رو برطرف کنند .
من همین مشکل رو در پراید داشتم که رله عوض کردن درست شد .

abbas-t
24-10-2013, 20:25
سلام دوستان

ریختن تینر داخل باک بنزین برای تمیز کردن انژکتور و متعلقات موتور کار درستیه؟

Abdolreza2012
24-10-2013, 23:12
سلام دوستان یه سوال در مورد بیمه داشتم
تو تاپیک خودش پرسیدتم کسی جواب نداد
یه تاپیک دیگه ایجاد کردم باز بی جوال موندم
کسی از دوستان میتونه جواب منو بده؟؟؟؟؟؟

من اوایل ساله 91 یه تصادف از بغل داشتم که مقصر من نبودم و کارشناس بیمه ی مقصر اومد و برام بعضی چیزا رو زد تعویض
یه مدت گذشت دیدم وقتی که تو خاکی یا جاهایی که آسفالتش داغونه میرم یه صدایی میاد بردم نشون دادم گفتن از جعبه فرمونته که بخاطر همون تصادف اینطوری شده
چون ماشینم هنوز گارانتی داشت ( سه ماه ماشینو گرفته بودم تصادف کردم ) گفتن برات میزنیم تعویض
ولی همونجا بهم گفتن اومدنش با خداست
الان که آبان 92 هنوز که هنوزه جعبه فرمون نیومده و این صدا ها بیشتر شده
سوالم اینه که من با بیمه بدنه ی خودم میتونم جعبه فرمونمو عوض کنم؟؟
( بیمه ی من معلمه )
کلا یه راهنمایی کنین
ممنون

محمد داود
24-10-2013, 23:42
سلام دوستان

سلام.کار درستی نیست.تاثیر مثبتی نداره.

Pourya-pc
24-10-2013, 23:52
سلام دوستان

ممکن است موتور منفجر بشود .
درضمن باک بنزین آنقدر کثیف است که ممکن است این کار رسوبات باک را حل کرده و وارد پمپ انژکتور نماید که اوضاع را خیلی بدتر میکند .

kazic
25-10-2013, 06:17
با سلام خدمت اساتید عزیز من ماشینم پراید 131 مدل 92 هست. مشکلش هم اینه که بعد از یه مدت کار کردن موتور و گرم شدن آن صدای تپ تپ از در اگزاز میاد و این صدا از داخل اتاق هم مشخصه نمایندگی بردم گفتند از سوپاپ ها است باز کردند بردند تراشکاری برای آب بندی ، بعد از بستن دوباره باز هم همون مشکل رو داره . حالا واقعا نمیدونم مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید متشکرم . انژکتور رو هم با دستگاه شستشو دادند باز هم مشکل حل نشده . ضمنا مو تور ماشینم هم زیمنس معمولی است.

arash_a59
25-10-2013, 10:05
سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید
در مورد کمک فنر عقب برای سمند راهنمایی میخواستم
از بین این گزینه ها کدوم رو دوستان پیشنهاد میدهند؟

1-کمک گازی مارک FS (فراوری و ساخت)
2-کمک گازی مارک کوشاوران
3-کمک روغنی مارک T.K تایوان

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2013, 10:20
سلام خدمت تمامی دوستان و اساتیددر مورد کمک فنر عقب برای سمند راهنمایی میخواستماز بین این گزینه ها کدوم رو دوستان پیشنهاد میدهند؟1-کمک گازی مارک FS (فراوری و ساخت)2-کمک گازی مارک کوشاوران3-کمک روغنی مارک T.K تایوانسلام .در مورد اینکه چه مارکی بخرید اطلاعی ندارم اما یادتون باشه همیشه باید کمک فنرها جفتی عوض بشه نه تکی . یعنی دو تای عقب با هم و دو تای جلوئی هم با هم وگرنه به علتِ سفت بودنِ یکی ( نو بودنش ) و نرم بودنِ دیگری ( کار کرده بودنش ) باعثِ اختلال در توازن ماشین روی موجها و دست اندازها میشه و ممکنه حتی باعث چپ شدن ماشین بشه در سرعت زیاد .
کمترین مشکلی که برای ماشین پیش میاد اینه که وقتی با سرعت آروم از روی سرعت گیر کوچیک رد میشین , ماشبن به جای اینکه دو طرفش با هم بالا پائین بشه یک طرفش بیشر بالا پائین میشه که راننده احساس میکنه ماشین داره چپ و راست میشه به جای بالا پائین شدن

arash_a59
25-10-2013, 10:45
سلام . در مورد اینکه چه مارکی بخرید اطلاعی ندارم اما یادتون باشه همیشه باید کمک فنرها جفتی عوض بشه نه تکی . یعنی دو تای عقب با هم و دو تای جلوئی هم با هم وگرنه به علتِ سفت بودنِ یکی ( نو بودنش ) و نرم بودنِ دیگری ( مار کرده بودنش ) باعثِ اختلال در توازن ماشین روی موجها و دست اندازها میشه و ممکنه حتی باعث چپ شدن ماشین بشه در سرعت زیاد .
بله دوست عزیز این قضیه مهمه و باید رعایت شه
فقط در مورد نوع گازی یا روغنی و مارک مورد نظر میخواستم بدونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2013, 11:40
با سلام خدمت اساتید عزیز من ماشینم پراید 131 مدل 92 هست. مشکلش هم اینه که بعد از یه مدت کار کردن موتور و گرم شدن آن صدای تپ تپ از در اگزاز میاد و این صدا از داخل اتاق هم مشخصه نمایندگی بردم گفتند از سوپاپ ها است باز کردند بردند تراشکاری برای آب بندی ، بعد از بستن دوباره باز هم همون مشکل رو داره . حالا واقعا نمیدونم مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید متشکرم . انژکتور رو هم با دستگاه شستشو دادند باز هم مشکل حل نشده . ضمنا مو تور ماشینم هم زیمنس معمولی است.
سلام
یکی از علتهای این مشکل , تنظیم نبودنِ فیلرها هست ( تنظیم نبودنِ زمانِ باز و بسته شدنِ سوپاپها ) .
اگر سوپاپِ دود دیر باز بشه اونوقت این صدا به گوش میرسه چون پیستون یه مقدار بالا میاد و دودها رو فشرده میکنه بعدش یهو سوپاپِ دود باز میشه و دودها با فشار میزنه بیرون و صدا تولید میکنه .
اگر بتونین خودتون فیلر سوپاپهای دود رو اندازه بگیرین حتماً یکی دو تاش تنظیم نیست و دیر باز میشه یعنی فیلرش زیاده و باید یکی دو دهم میلیمتر کم بشه .
قبلش سوال کنید یا تو کتالوگ ماشین ببینین فیلر دود با موتور سرد باید چقدر باشه ؟

یه علتِ دیگرش درست بسته نبودنِ سوپاپِ دود در زمانِ انفجار بزنین هست که باعث این حالت میشه .
اگر حالتِ دوم بررسی شده پس حالا باید فیلر سوپاپهای دود رو چک کنین.
یک علت دیگرش هم زود باز شدنِ سوپاپِ دود هست یعنی در مرحله ی انفجار , قبل از اینکه پیستون کاملاً به پائین برسه سوپاپِ دود باز میشه و باعثِ انفجار خفیف در منیفولدِ دود و صدای پت پت میشه .
پس این هم باید بررسی بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2013, 11:46
ببرید پیش برقکار یا نمایندگی ( بهتر است ) تا مشکلتون رو برطرف کنند .
من همین مشکل رو در پراید داشتم که رله عوض کردن درست شد .

سلام
این مطلب شما بنده رو یاد یه موضوعی انداخت :
بعضی از مکانیکها ( ماشین - لوازم خانگی - کامپیوتر - دستگاههای صوتی وتصویری و غیره ) حقیقت رو به مشتری نمیگن.
یعنی برایِ پنهان موندنِ اسرار کارشون یا برملا نشدنِ خرابکاریشون یا تیغیدنِ مشتری , حقیقت رو از مشتری پنهان میکنند .

بنابراین زیاد هم نباید به گفته های اونها اعتماد کرد .

sepantak
25-10-2013, 20:19
سلام دوستان
من یک پراید 132 دو گانه سوز مدل 90 دارم که بعضی وقتها ماشین استارت میخوره روشن نمیشه،با بستن سوییچ ودوباره باز کردن آن وزدن استارت روشن میشه ،بعضی وقت ها موتور گرمه خاموش میکنم بعد دوباره استارت که میزنم روشن نمیشه،کسی میدونه عیب از کجاست،ومشکل میتونه از کدوم قطعه باشه؟؟
با تشکر

محمد داود
25-10-2013, 23:55
سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید
در مورد کمک فنر عقب برای سمند راهنمایی میخواستم
از بین این گزینه ها کدوم رو دوستان پیشنهاد میدهند؟

1-کمک گازی مارک FS (فراوری و ساخت)
2-کمک گازی مارک کوشاوران
3-کمک روغنی مارک T.K تایوان

سلام
کمک روغنی رو پیشنهاد میکنم.اگه کوشاوران روغنی بندازی بهتره.

محمد داود
26-10-2013, 00:04
سلام دوستان
من یک پراید 132 دو گانه سوز مدل 90 دارم که بعضی وقتها ماشین استارت میخوره روشن نمیشه،با بستن سوییچ ودوباره باز کردن آن وزدن استارت روشن میشه ،بعضی وقت ها موتور گرمه خاموش میکنم بعد دوباره استارت که میزنم روشن نمیشه،کسی میدونه عیب از کجاست،ومشکل میتونه از کدوم قطعه باشه؟؟
با تشکر

سلام.سنسور دور موتور(روی پوسته گریبکس)رو بررسی کن.شمعها و کویلو فیلر (به احتمال ضعیف)نیز ممکنه تاثیر داشته باشه.اگه ماشین روی حالت بنزین خاموش بشه بهتره بخصوص در هوای سرد.

AliSub
26-10-2013, 00:24
سلام
ماشین پراید 131 وقتی میخوام دنده 2 بندازم صدای قرچ میده و یکم هم صفت جا میره. چه در حالت معکوس چه در حالت عادی
ولی وقته سرعت کم باشه مثلا 18 - 19 کیلومتر معمولا صدا نمیده.
فقط هم دنده 2 اینجوریه
واسکازین هم عوض کردم ولی خوب نشد!

برای چیه/؟

kazic
26-10-2013, 04:25
با سلام خدمت استاد عزیز asemooni ممنون از راهنمایی شما اما خود نمایندگی برام فیلرگیری کرده اما شاید بقول شما در حالت گرم بوده و خوب در نیومده که باید بررسی بشه .اما نمایندگی حالا که فهمیده ریده برقکار نمایندگی میگه از رگولاتور سوخت انژکتور هست میخواستم بدونم ربطی داره یا نه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

poonel
27-10-2013, 02:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

abbas-t
27-10-2013, 20:48
سلام دوستان
پراید 131 اس ال مدل 90 دارم چند روز پیش داخل کانال اب افتادم و اکسل عقب ضربه خورد ومجبور شدم عوضش کنم ،باک بنزینو هم عوض کردم
ازون روز تا حالا تو کوچیک ترین دست انداز صدا از عقب ماشین بلند میشه ،صدایی مثل اینکه انگار چیزی شل بسته شده باشه یا چیزی لق باشه ،اول فکر کردم شاید داخل درای عقب چیزی از جاش درومده باشه اما داخل در همه چیز سر جاشه ،نمیدونم کجا را باید وارسی کنم ؟

abbas-t
27-10-2013, 20:50
دوستان محبت کنن روش درست تمیز کردن استپر پرایدو برام بگن ،تا حالا این کارو نکردم:n13:

esi222
27-10-2013, 20:59

این آگهی واسه چه ماشن هایی هستش؟
سمند هم شاملش میشه؟

esi222
27-10-2013, 21:06
سلام به اساتید
چجوری میشه سروصدای داشبورد سمند رو کم کرد !؟
سمندم 83 هستش که کلا تروتمیزه،جلوبندیشم تازه ردیف کردم.ماشین هیچ صدایی نداره اما صدای داشبوردش خیلی زیاده.
جوری که با دست به داشبورد فشار میارم و تکونش میدم به راحتی صدای جیر جیر میده.
سر پستی بلندی های جاده رو دست اندازا فقط صدای داشبورده که رو مخمه
چیکارش میتونم کنم؟ :n03:

poonel
27-10-2013, 21:52
این آگهی واسه چه ماشن هایی هستش؟
سمند هم شاملش میشه؟
اطلاع ندارم.

این آگهی رو تو روزنامه ایران دیدم، گذاشتم اینجا. از جزئیاتش هیچی نمی دونم.

esi222
27-10-2013, 21:59
اطلاع ندارم.

تو سایتش چک کردم،ظاهرا فقط برای خودروهای تندر،سوزوکی و 407 هستش

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-10-2013, 22:04
سلام دوستانپراید 131 اس ال مدل 90 دارم چند روز پیش داخل کانال اب افتادم و اکسل عقب ضربه خورد و مجبور شدم عوضش کنم ،باک بنزین رو هم عوض کردم ازون روز تا حالا تو کوچیک ترین دست انداز صدا از عقب ماشین بلند میشه ،صدایی مثل اینکه انگار چیزی شل بسته شده باشه یا چیزی لق باشه ،اول فکر کردم شاید داخل درای عقب چیزی از جاش درومده باشه اما داخل در همه چیز سر جاشه ،نمیدونم کجا را باید وارسی کنم ؟سلام . باید یکی دو نفر ماشین رو محکم تکون بدند و شما بشینید کنار صندوق عقب و ببینید صدا از چیه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-10-2013, 22:11
با سلام خدمت استاد عزیز asemooni ممنون از راهنمایی شما اما خود نمایندگی برام فیلرگیری کرده اما شاید بقول شما در حالت گرم بوده و خوب در نیومده که باید بررسی بشه .اما نمایندگی حالا که فهمیده ریده برقکار نمایندگی میگه از رگولاتور سوخت انژکتور هست میخواستم بدونم ربطی داره یا نه ممنون میشم اگه راهنمایی کنیدسلام . این مشکل به رگولاتور ربطی نداره . رگولاتور اگر معیوب باشه یا فشار بنزین میره بالا که در نتیجه مصرف سوخت میره بالا یا فشار بنزین کم میشه که در نتیجه ماشین کم جون و کم کشش میشه . اما تنظیم نبودنِ زمانِ جرقه زنیِ شمعها هم همین مشکل رو به وجود میاره یعنی اگر شمع دیر جرقه بزنه ( موتور ریتارد باشه ) صدای پت پت در اگزوز میاد

abbas-t
28-10-2013, 15:42
سلام . باید یکی دو نفر ماشین رو محکم تکون بدند و شما بشینید کنار صندوق عقب و ببینید صدا از چیه ؟

اتفاقا این کارو کردم اما تو توقف هیچ صدایی نمیده !

محمد داود
29-10-2013, 01:05
دوستان محبت کنن روش درست تمیز کردن استپر پرایدو برام بگن ،تا حالا این کارو نکردم:n13:

سلام.2تا پیچ جهارسویی رو باز میکنی و با دقت درش میاری.با استفاده از اسپری انتی اکسیدان یا روغنی فشنگی رو مرطوب میکنی و با دستمال تمیزش میکنی داخل جایی که فشنگی نصب میشه نیز باید تمیز بشه.اگه اورینگ دور استپر ضعیف شده حتما باید عوض بشه.دقت کن که فشنگی رو در موقع تمیز کردن به هیچ عنوان به چپ و راست فشار ندی(نچرخونی) چون اگه بچرخه خراب میشه یا از کالیبره خارج میشه.

shiraz522
29-10-2013, 09:45
اطلاع ندارم.

من تماس گرفتم گفتن که شامل تمام ماشین های تولیدی ایران خودرو میشه ...

esi222
29-10-2013, 11:12
من تماس گرفتم گفتن که شامل تمام ماشین های تولیدی ایران خودرو میشه ...
یعنی تمام خودروهای ایران خودرو و تمام مدل ها ؟ :n04:

tabriz-info
29-10-2013, 12:57
هیوندا ورنا صبح استارت زدم برنمیداره

نمیدونم بنزین نمیکشه یا چی

اصلا از این انژکتور سر در نمیارم

shiraz522
29-10-2013, 18:54
یعنی تمام خودروهای ایران خودرو و تمام مدل ها ؟ :n04:

از 4 آبان 82 به بعد

اما نرید که الکی هست !!!!!!!!!
دیاگ میزنه ! بعد خطایی باشه الکی پاک می کنه !!!
ی دونه فیلتر هوا هم بهت میدن میگن خودت بنداز !!!!!!!!!!!!

Ship Storm
31-10-2013, 00:31
سلام
من یک سمند EF7 پایه گازسوز دارم گاه گداری و جدیدا هم بیشتر شده که تو هنگام حرکت ماشین خود به خود میره روی حالت بنزین و دیگه روی حالت گاز نمیاد و هرچی اون دکمه ای که میره رو گاز و میاد رو بنزین رو هم میزنم عمل نمیکنه ولی مثلا 50 کیلومتر که میره خودش برمیگرده رو حالت گاز و اون دکمه هم خود به خود درست میشه ، ماشین رو بردم دیاگ گذاشتم این خطا رو داده بود :
ممنون

mej ddd
01-11-2013, 03:01
سلام
ممنون

ای سی یو گاز نیاز به تعمیر داره...

kazic
02-11-2013, 05:48
با تشکر فراوان از آقای آسمونی بلاخره یه تنظیم موتوری خوب عیب ماشینم رو پیداکرد عیب از سوزن انژکتور بود که خوب کار نمیکرد بردم نمایندگی با هزار مکافات برام عوض کرد ماشین صاف صاف حالا کار میکنه مصرفش هم کمتر شده .این رو برا تجربه دوستان نوشتم

DOZD_DEL
02-11-2013, 18:18
تسمه تایم مناسب و با کیفیت برای سمند ال ایکس چه مارکی توی بازار هست و قیمتش چنده حدودا"

ممنون از کمکتون

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-11-2013, 18:55
تسمه تایم مناسب و با کیفیت برای سمند ال ایکس چه مارکی توی بازار هست و قیمتش چنده حدودا"

ممنون از کمکتون

سلام
تسمه تایم فقط دو مشخصه داره :
1- تعدادِ دندانه هاش
2- عرضش

البته درشتیِ دندانه هم مهم هست اما بیشتر ماشینهای سواری دندانه هاشون یک سایز هست .

شما اصلاً مجبور نیستین تسمه تایمهای بنجُلِ باصطلاح نمایندگیهای خودروسازی ایران یا تسمه های بنجُلِ چینی رو خریداری کنین
کافیه بدونین تسمه تایم ماشینتون تعدادِ دندانه هاش و عرضش چقدره بعدش برید نمایندگیهای تویوتا و میتسوبیشی و کیا و هیوندا و بنز و بی ام و و غیره و یک تسمه تایم درجه یک برای ماشینتون بخرین .
اگر نمیدونین چقدره کافی برید یک مغازه یکی بیاره براتون ببینید روش نوشته تعدادِ دندانه هاش و عرضش چقدره .
تمام تسمه تایمها روشون نوشته شده .

تسمه تایم قطعه ی بسیار حساس و پر اهمیتی هست و پاره شدنش داغی به دلِ صاحبِ ماشین میذاره که اون سرش تاپیدا چون با پاره شدنش باعثِ خوردنِ پیستونها به سوپاپها و کج شدنِ سوپاپها میشه که گاهی چندین میلیون تومن خسارت وارد میکنه به ماشین .

تسمه تایم باید سالی یک بار عوض بشه حتی اگر نوع درجه یک باشه و عوض نکردنش ریسک بزرگی هست .

کسی که نمیخواد سالی یک بار عوضش کنه باید بعد از یک سال , هر ماه یا حتی 15 روز یک بار به دقت بررسیش کنه تا در صورت مشاهده ی دندانه ی شکسته یا زدگی فوراً عوضش کنه .

بعضی از مکانیکهای ناوارد یا کم مسئولیت , موقع تعویضش اصلاً دقت نمیکنند و تنظیم میل لنگ با میل سوپاپ رو به هم میزنند که تاثیر بدی در کار , قدرت و مصرفِ سوختِ موتور داره .
کافیه یک دندانه اشتباه کنند تا کار موتور مختل بشه .
تسمه تایم خوب اصلاً بو نمیده اما تسمه تایم بنجُلِ بوی کفشهای بی کیفیتِ چینی و لاستیکِ کهنه و آفتاب خورده میده یا بوئی شبیه لاستیکهای صنعتی شیلنگهای صنعتیِ سیاهِ ایرانی و چینی .

abbas-t
03-11-2013, 11:45
سلام دوستان
پراید 131 اس ال مدل 90 دارم
ایا اورینگ قمقمه میتونه خراب بشه و باعث کم شدن اب رادیات بشه ؟اگه جواب مثبته از کجا باید بفهمم که خرابه؟
در ضمن سوراخی که روی اورینگه باید در جهت خاصی باشه؟

esi222
03-11-2013, 16:07
سلام به اساتید
سمندم 83 هستش که کلا تروتمیزه،جلوبندیشم تازه ردیف کردم.ماشین هیچ صدایی نداره اما صدای داشبوردش خیلی زیاده.
دوستان کسی راه حلی نداره ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-11-2013, 08:46
سلام دوستان .
فصل سرما از راه رسید .

کار نکردنِ کولر برایِ مدتِ طولانی به کولر صدمه میزنه و امکانِ در رفتنِ گاز رو افزایش میده به خاطر خشک شدنِ اورینگهای لوله ها .
اگر در فصل سرما تسمه ی کولر رو برمیدارین باید کولر حداقل دو هفته یک بار به مدتِ 5 تا 10 دقیقه کار کنه تا روغنی که ته نشین شده در مدار بگرده و لوله ها و اورینگها رو چرب کنه تا در اثر سرما و خشکی خراب نشه و گاز نشت نکنه .
اگر این کار رو نکنید , در تابستان ممکنه دیگه گازی در کولر نباشه و باید کلی پول گاز بدین

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-11-2013, 09:09
سلام به اساتید

سلام
اگه صدای تلق تلق میده پس یه چیزی شل هست
اگه صدای جیرجیر یا قریچ قریچ میده فقط با چرب کردنِ دو قطعه ای که روی هم سابیده میشه قابل حل هست یا قراردادن یک قطعه پارچه ی ضخیم بینشون که بهتره همون پارچه هم کمی چرب باشه .
مثال :
کسانی که لوله کشی آب خونشون از نوع پلاستیکی و روکار هست , وقتی شیر آب گرم رو باز میکنند صدای قریچ قریچ یا جیرجیر میده که ناشی از انبساط لوله ها و سائیدگیش با بستهای لوله ها هست که به دیوار نصب شده .
با چرب کردن همون قسمت که زیر بست هست صدا از بین میره .
باید داشبورد باز بشه و تمام قسمتهائی که با بدنه تماس داره با گریس چرب بشه .
یا با دست تکون بدین و دنبال منبع سرچشمه ی صدا بگردین و کمی روغن بزنین همونجا

esi222
04-11-2013, 13:59
سلام
اگه صدای تلق تلق میده پس یه چیزی شل هست
اگه صدای جیرجیر یا قریچ قریچ میده فقط با چرب کردنِ دو قطعه ای که روی هم سابیده میشه قابل حل هست یا قراردادن یک قطعه پارچه ی ضخیم بینشون که بهتره همون پارچه هم کمی چرب باشه .
مثال :
کسانی که لوله کشی آب خونشون از نوع پلاستیکی و روکار هست , وقتی شیر آب گرم رو باز میکنند صدای قریچ قریچ یا جیرجیر میده که ناشی از انبساط لوله ها و سائیدگیش با بستهای لوله ها هست که به دیوار نصب شده .
با چرب کردن همون قسمت که زیر بست هست صدا از بین میره .
باید داشبورد باز بشه و تمام قسمتهائی که با بدنه تماس داره با گریس چرب بشه .
یا با دست تکون بدین و دنبال منبع سرچشمه ی صدا بگردین و کمی روغن بزنین همونجا
ممنون
همون صدای جیر جیرو قیژ قیژ هستش که ناشی از همون ساییدن روی همدیگه ست.
فرضا جلوی داشبورد رو میگیرمو تکونش میدم از جاهای مختلفش صدای قیژ قیژ میاد.یعنی فقط جای خاصی نیست که همونجارو چرب کنمو تموم.
باز کردن قسمت بالایی داشبورد سخته؟

B3HZ@D
05-11-2013, 20:31
درود
من وقتی برای اولین بار ماشین رو استارت میزنم و روشن میکنم در موقع روشن شدن یک مقدار ریپ میزنه و فکر میکنی الانه که خاموش بشه ولی بعد درست میشه .
بردم تعمیرگاه گفت ایراد از باتریه و رفتم یک باتری نو خریدم و سوار کردم ولی همچنان مشکل پابرجاست .
البته شدتش کمتر شده ولی کاملا مشکل رفع نشده . در ضمن خودرو هم سمند ال ایکس هست .

ممنون.

AmirF3
05-11-2013, 21:26
سلام. میخواستم بپرسم چه موقع رادیاتور ماشین به هواگیری نیاز داره؟
من یه ال90 دارم که نمایندگی بیش از حد ماکسیمم توش ضد یخ ریخته. اگه وقتی که ماشین سرد هست درش رو باز کنم و اضافیش رو با سرنگ بکشم بیرون مشکلی پیش میاد ؟
ممنون.

Abdolreza2012
05-11-2013, 22:45
سلام دوستان
یه سوال
اگه جعبه فرمون یه ماشین تو یه تصادف صدا افتاده باشه
صدای قل قل میده تو جاد های خاکی و خراب
میخواستم ببینم خطرناک هست؟
و هزینه ی تعویض جعبه فرمون چقدره؟
405 glx

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-11-2013, 11:32
درودمن وقتی برای اولین بار ماشین رو استارت میزنم و روشن میکنم در موقع روشن شدن یک مقدار ریپ میزنه و فکر میکنی الانه که خاموش بشه ولی بعد درست میشه .بردم تعمیرگاه گفت ایراد از باتریه و رفتم یک باتری نو خریدم و سوار کردم ولی همچنان مشکل پابرجاست .البته شدتش کمتر شده ولی کاملا مشکل رفع نشده . در ضمن خودرو هم سمند ال ایکس هست .ممنون.سلام به احتمال زیاد موتور پله ای کثیف شده و درست کار نمیکنه .باید با دقت باز و تمیز بشه بدون وِر رفتن با قطعه ی متحرکِ سرش . فیشش هم باید چک بشه که کثیف نباشه یا لق نباشه .اگه ماشینتون دلکو داره , سر دلکو رو هم چک کنید .

matin95
07-11-2013, 10:44
درود
من وقتی برای اولین بار ماشین رو استارت میزنم و روشن میکنم در موقع روشن شدن یک مقدار ریپ میزنه و فکر میکنی الانه که خاموش بشه ولی بعد درست میشه .
بردم تعمیرگاه گفت ایراد از باتریه و رفتم یک باتری نو خریدم و سوار کردم ولی همچنان مشکل پابرجاست .
البته شدتش کمتر شده ولی کاملا مشکل رفع نشده . در ضمن خودرو هم سمند ال ایکس هست .

ممنون.
سلام دوست عزيز منم همين مشكل رو داشتم باطري ماشين رو عوض كردم مشكل به كلي رفع شد ماشين منم lx هستش
در ضمن علاوه بر باتري يه 25000 هم دادم برنامه كامپيوتر ماشين رو ريست كرد درست شد

Abdolreza2012
07-11-2013, 13:40
سلام دوستان
یه سوال
405 glx

کسی نمیتونه بهم کمک کنه؟

Khan gholi
08-11-2013, 02:39
صافی بنزین برای پراید چه مارکی خوب یا عالی هست؟(قیمت مهم نیست اگر کیفیت بالا داشته باشه)
روغن گیربکس رو باید چند هزار عوض کرد؟
ماشین رو اگر رو هر دنده ایی رو پدال گاز فشار بدم دور قدرت موتور میره بالا و شتاب نمیگره بعد یک ثانیه ,قدرت موتور طبیعی میشه و شروع به حرکت می کنه!!!از صافی بنزین هست که 13000 تا میشه عوض نکردم یا از گیربکس هست؟
از کجا بفهمم لنت ترمز رو باید عوض کنم؟

محمد داود
08-11-2013, 20:23
سلام
صافی بنزین اگه بتونی ایرانی شرکتی گیر بیاری از همه بهتره (انژکتوری).واسکازین در بهترین شرایط 30000تا.البته بعضی ها میگن که تابستان وبهار یک بار.پاییز و زمستان هم یک بار عوض بشه.در مورد لنت ترمز هم بستگی به جنس لنت داره.ولی معمولا یک چهارم اخر که رسید عوض بشه.در مورد شتاب نگرفتن ماشین هم از سالم بودن دیسگ و صفحه کلاچ مطمئن شو.

john nash
08-11-2013, 20:49
سلام دوستان:n16:
یه چند تا سوال دارم
فیلتر هوای مناسب برای پراید چیه؟
چند وقتیه احساس میکنم ماشین جون نداره با این که تازه 13000 تا راه رفته، به نظرتون مشکل چیه؟
ماشین خیلی صدای موتورش تو میاد، بعضیا میگن صدای منبع اگزوزه، نظر شما چیه؟ منبع باید عوض شه؟!!!
دوستان چیزایی که باید عوض شه لطفا مارک هم بگین برا تعویض، هرچند واقعا زور داره ماشین نو آخه چرا باید وسایلش تعویض شه :n27:
ماشینم 132 هست مدل 90

ممنون:n12:

AliSub
08-11-2013, 22:07
سلام
پراید 111 مدل اسفند 91
ماشین همیشه تو اگزوزش دوده بسته اونم خیلی زیاد! یعنی دست میزنم دست سیاه میشه. خیلی از ماشینا تست کردم اصلا اینجوری نبود!
دلیلش چیه؟

john nash
09-11-2013, 21:17
دوستان کجایین پس؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2013, 21:44
سلام دوستان
یه سوال
405 glx

سلام
چند چیز در ماشین شوخی بردار نیست و باید همیشه سالم باشه و بهترین قطعات رو براش بخرین حتی اگر مجبور بشین قرض کنین
سیستم ترمز
سیستم فرمان
سیستم جلوبندی
سیستم چرخها و تایرها
سیستم سوخت رسانی به موتور
چراغها
پرف پاک کن ها

اهمالِ این چند سیستم ممکنه باعث یک عمر پشیمانی بشه.

shiraz522
10-11-2013, 15:10
سلام
میشه معایب و محاسن گبربکس های اتوماتیک رو بگید !!

معایب رو بیشتر توضیح بدین !!

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-11-2013, 21:08
سلام میشه معایب و محاسن گبربکس های اتوماتیک رو بگید !!معایب رو بیشتر توضیح بدین !!سلام. مهمترین محاسنش , آسایش و رفاه و راحتی هست . اگر در کشوری باشین که وضع مالی مردم خوبه و دچار تحریم و اینها هم نباشند مشکل و عیبی نداره اما اگر در کشوری باشید که وضع اقتصادی خرابه و تحریم هستند و ملت عادت کرده اند همدیگر رو بچاپند , اونوقت هزینه ی خریدش و سرویس و نگهداریش و تعمیرش بسیار سنگین هست .

kasra2002
10-11-2013, 23:24
سلام
میشه معایب و محاسن گبربکس های اتوماتیک رو بگید !!

معایب رو بیشتر توضیح بدین !!
دوست عزیز معایبش کمه و واقعا خوبه و اسایشش به همه چیز می ارزه
معایبش
قیمت بالا
مصرف سوخت بیشتر
مصرف سیستم ترمز بالاتر مخصوصا در جاده و شیب
تعمیر بسیار سخت و هزینه تعمیر بالا
سرویس و نگهداری مهم و هزینه بالاتر
ولی باز هم میارزه اما دست دو نخرید
چون معلوم نیست نفر قبلی چه بلایی اورده سر ماشین

kasra2002
10-11-2013, 23:27
سلام
پراید 111 مدل اسفند 91
ماشین همیشه تو اگزوزش دوده بسته اونم خیلی زیاد! یعنی دست میزنم دست سیاه میشه. خیلی از ماشینا تست کردم اصلا اینجوری نبود!
دلیلش چیه؟
دلیل دوده بستم تنظیم نبودن و بنزین خامه
که یه مقدار مربوط به کیفیت بنزینه
اما تنظیم موتور بهتره

kasra2002
10-11-2013, 23:35
سلام دوستان:n16:
یه چند تا سوال دارم
فیلتر هوای مناسب برای پراید چیه؟
چند وقتیه احساس میکنم ماشین جون نداره با این که تازه 13000 تا راه رفته، به نظرتون مشکل چیه؟
ماشین خیلی صدای موتورش تو میاد، بعضیا میگن صدای منبع اگزوزه، نظر شما چیه؟ منبع باید عوض شه؟!!!
دوستان چیزایی که باید عوض شه لطفا مارک هم بگین برا تعویض، هرچند واقعا زور داره ماشین نو آخه چرا باید وسایلش تعویض شه :n27:
ماشینم 132 هست مدل 90

ممنون:n12:
ف مناسب بهران یا سرکان هست
شما تا بحال فیلر گیری نکردین این کار الان لازمه و بعد تنظیم و سرویس شمع و موتور
صدا هم بهتر میشه
الان تعوض اگزوز به صرفه نیست با این وضع جنس ها
فیلر گیری صدا رو بهتر می کنه
اگه میخواین کف ماشینو اون زیر نمد عایق کنید

AliSub
11-11-2013, 01:29
سلام
من ماشینم 47000 تا راه رفته تا حالا فیلر گیری نشده اصلا - پراید 131 مدل90
الان هم که با هر پراید دیگه ای کورس میزارم تو هر دنده ای از شتاب کم نمیاره و معمولا جلو میزنم. مخصوصا توی دور موتور های بالا تر.
فقط الان صدای موتو به نظرم یکم تو اتاق زیاده!
از نظر گرم شدن موتور و فن زدن زیاد و . . . کاملا عادی هست.
لازم به فیلر گیری هست به نظرتون؛ یا نه بیخیال باشم دست نزنم بهتتره؟

hosein002
12-11-2013, 00:31
سلام 2 هفته ای ماشین {سمند} گاز نمی خوره خفه کار میکنه دور موتور ساکن از 4000 بالاتر نمیره ولی اصلا ریپ نمی زنه رینگ وپستان واشر سرسیلندر و سوپاپها سالمه تایم درسته شمع و وایرشمع نو استپر نو فیلتر هوا نو سیفون بنزین سالم چندین بار توسط اساتید مجرب تنظیم موتور چک شده هیچ مشکل برقی و بنزینی وسنسور وایسیو و غیره نداره تنظیم موتوریها عاجز شدند میگن همه چیز سالمه و باید عیب از سایش میل سوپاپ باشه فرستادنم پیش مکانیک اونم همین حرفو زد منم بهش گفتم آخه نمیشه 2هفته سایش میل سوپاپ ایجاد شه ماشین هیچیش نبوده ؟ و اگه میل سوپاپ رو عوض کردی ودرست نشد چی ؟ مکانیکه {خیلی اسمی و مجربه} گفت بلاخره از یه جا باید شروع کنیم. منم نگذاشتم بازش کنه گفتم میرم بعد تعطیلی میام. میترسم بیخودی کلیا قطعه عوض کنن{مثل قطعات بالا} از دوستان تا حالا مشکل اینجوری داشته یا اساتید محترم نظری دارن؟ شرمنده طولانی شد راستی چند ماهیه یه صدای زار زاری از منبع کاتالیزور بیرون میاذ میشه مشکل از اون باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-11-2013, 05:22
سلام 2 هفته ای ماشین {سمند} گاز نمی خوره خفه کار میکنه دور موتور ساکن از 4000 بالاتر نمیره ولی اصلا ریپ نمی زنه رینگ وپستان واشر سرسیلندر و سوپاپها سالمه تایم درسته شمع و وایرشمع نو استپر نو فیلتر هوا نو سیفون بنزین سالم چندین بار توسط اساتید مجرب تنظیم موتور چک شده هیچ مشکل برقی و بنزینی وسنسور وایسیو و غیره نداره تنظیم موتوریها عاجز شدند میگن همه چیز سالمه و باید عیب از سایش میل سوپاپ باشه فرستادنم پیش مکانیک اونم همین حرفو زد منم بهش گفتم آخه نمیشه 2هفته سایش میل سوپاپ ایجاد شه ماشین هیچیش نبوده ؟ و اگه میل سوپاپ رو عوض کردی ودرست نشد چی ؟ مکانیکه {خیلی اسمی و مجربه} گفت بلاخره از یه جا باید شروع کنیم. منم نگذاشتم بازش کنه گفتم میرم بعد تعطیلی میام. میترسم بیخودی کلیا قطعه عوض کنن{مثل قطعات بالا} از دوستان تا حالا مشکل اینجوری داشته یا اساتید محترم نظری دارن؟ شرمنده طولانی شد راستی چند ماهیه یه صدای زار زاری از منبع کاتالیزور بیرون میاذ میشه مشکل از اون باشه؟سلام . یادمه دو سال پیش یکی از دوستان که نمایندگی ایران خودرو داره با همین مشکل مواجه شده بود در یک 405. میگفت همه چیز رو چک کردند و چیزی پیدا نکردند و دیگه عاجز و دزمانده شده بودند . تا اینکه یکی از مکانیکهاشون به خودِ منیفولدِ هوا شک میکنه . بازش میکنند میبنند کسی که منیفولد رو قالب ریزی و ریخته گیری کرده گند زده و یادش رفته ورودیهای درون منیفولد رو از اضافه فلز تمیز کنه , درتنیجه دو تا از مجراها بسته بوده و فقط به اندازه ی ضخامت یک انگشت هوا رد میکرده !!!! . با باز کردنِ اون کانالهایِ گرفته مشکل حل شد .

alipencia
14-11-2013, 10:06
سلام دوستان...با پرایدم مدتیه مشکل دارم..مدل 87...در حالت عادی که رو دنده نیست گاز میخوره مشکل نداره...ولی رو دنده یهو ریپ میزنه وناگهانی شتاب میگیره...فبلتر بنزین رو عوض کردم...وایر ها هم تا حالا عوض نکردم...به نظرتون مشکل از چیه؟ از دریچه گاز میتونه باشه؟

koorosh2500
14-11-2013, 12:35
سلام دوستان...با پرایدم مدتیه مشکل دارم..مدل 87...در حالت عادی که رو دنده نیست گاز میخوره مشکل نداره...ولی رو دنده یهو ریپ میزنه وناگهانی شتاب میگیره...فبلتر بنزین رو عوض کردم...وایر ها هم تا حالا عوض نکردم...به نظرتون مشکل از چیه؟ از دریچه گاز میتونه باشه؟

جواب دادن به سوال شما خیلی سخته. مثل یک نفر می مونه که به دکتر بره و بگه من سر درد دارم مریضیم چیه؟!
چند علت می تونه داشته باشه. اگه تو دنده معکوس ریپ می زنه یا اگر کمی دنده مرده شد، ریپ می زنه ممکنه از شمع باشه.
اگر تو سرعت معمولی و ثابت یک دفعه ای شروع می کنه به ریپ زدن و بعد ریپ زدن متوقف می شه ممکنه از سنسور میل سوپاپ باشه.
به هر حال بهتره با دستگاه دیاگ دقیق ماشینتونو چک کنید.

30vil
14-11-2013, 14:21

منم این مشکل را داشتم اسپری گانگ انژکتور شور خریدم و دریچه گار را باز کردم و اسپری کردم و تمیز شد و مشکل برطرف شد

alipencia
14-11-2013, 22:29
دوستان مشکل رو پیدا کردم...وایر های شمع....ماشین روتو تاریکی چک کردم....وایر ها از همه جا نشتی برق داشتن وجرقه میزدن

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-11-2013, 22:49
دوستان مشکل رو پیدا کردم...وایر های شمع....ماشین روتو تاریکی چک کردم....وایر ها از همه جا نشتی برق داشتن وجرقه میزدن

سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون .
بله درسته , برق دزدیِ واسرشمع باعث دک زدن ماشین میشه
حتماً یک یا چندتاشون نیم سوز شده
اگه یا اهم متر مقاومت وایرها رو اندازه بگیرین بضیهاش مقاومتش خیلی زیاد هست و باید عوض بشه
اگر بعضیهاش مقاومتش کمتر از 5000 هست اون رو دور نندازین چون سالمه .
برای خرید وایر شمع هم باید مقاومتش بیشتر از 5000 اهم نباشه وگرنه از سیم بنجُلِ درست شده یعنی بی کیفیت هست.

smh420
15-11-2013, 01:17
با سلام
اگه ته سوییچ خراب باشه ماشین بد روشن میشه؟یعنی ممکنه با یک استارت روشن نشه؟یا اصلا استارت نمیخوره؟
چطور میشه متوجه شد ته سوییچ خراب شده؟
ممنون

majidli
15-11-2013, 09:50
عاقا شماهم مشکل مصرف بنزین دارین یا فقط من اینجوریم؟!!!
عاقا بنزین نزده تموم میشه!!!

najee
15-11-2013, 21:16
سلام.
فرمون پراید من با اینکه هیدرو لیک خیلی سفته یکی از دوستان گفت چون صفره اینطوری به مرور نرم میشه ایا درسته این قضیه الان ماشین 400تا کارکرده ولی هنوز فرمون سفته .
یه سئوال دیگه رو غن هیدرولیک و هر چند وقت به چند وقت باید عوض کرد.

30vil
15-11-2013, 23:37
سلام.
فرمون پراید من با اینکه هیدرو لیک خیلی سفته یکی از دوستان گفت چون صفره اینطوری به مرور نرم میشه ایا درسته این قضیه الان ماشین 400تا کارکرده ولی هنوز فرمون سفته .
یه سئوال دیگه رو غن هیدرولیک و هر چند وقت به چند وقت باید عوض کرد.

پراید صفر نداشتم تاحالا اما ریو صفر داشتم بعد از 2000 تا فرمان به مراتب نسبت به اولش نرم تر شد

B3HZ@D
16-11-2013, 04:21
سلام به احتمال زیاد موتور پله ای کثیف شده و درست کار نمیکنه .باید با دقت باز و تمیز بشه بدون وِر رفتن با قطعه ی متحرکِ سرش . فیشش هم باید چک بشه که کثیف نباشه یا لق نباشه .اگه ماشینتون دلکو داره , سر دلکو رو هم چک کنید .

درود
این کارهایی که گفتین رو انجام دادم . ولی مشکل همچنان پابرجاست !
راه حل دیگه ای برای رفع مشکل وجود داره ؟!

najee
16-11-2013, 18:38
پراید صفر نداشتم تاحالا اما ریو صفر داشتم بعد از 2000 تا فرمان به مراتب نسبت به اولش نرم تر شد

نسبت به اولش نرم تر شد یعنی چی .شد مثل فرمون هیدرو لیکی که باید باشه یانه فقط نسبت به اولش نرم تر شد.

najee
16-11-2013, 18:41
فرمون ماشین به اندازه ای سفت که سرپیچ وقتی فرمون به یه سمتی می پی چونی وقتی فرمون و ول کنی برنمی گرده وباید
دوباره بادست برش گردونی .به نظر شما تا ببرم سرویس اولیه ماشین(تا الان400تا بیشتر نرفته)فکر میکنی کاری کنن واسش.

shiraz522
16-11-2013, 19:55
سلام
من پارس دارم و صفحه کلاچش مشکل داره اما یه سوالی برام پیش اومده :
زمانی که دور موتور بالای 3 هست دنده بد جا میره اما زمانی که بین 2 تا 2.5 هست به راحتی دنده جا میره !!!

یه سوال دیگه هم دارم :
در مورد کاتالیست (؟) اطلاعات ندارم ! اگه ممکنه یکی راهنمایی بکنه و بگه کارش چیه ؟؟
و اینکه یه سری از تاکسی ها و سواری ها میگن ما این قطعه رو برداشتیم ... کار مناسبی هست ؟؟؟ دلیلش چیه ؟

ممنون

koorosh2500
16-11-2013, 20:39
یه سوال دیگه هم دارم :
در مورد کاتالیست (؟) اطلاعات ندارم ! اگه ممکنه یکی راهنمایی بکنه و بگه کارش چیه ؟؟

کاتالیست معمولا روی مانیفولد اگزوز نصب می شه و باعث کنترل آلاینده ها می شه

air_damned
16-11-2013, 21:13
206 v9
سلام دوستان الان یک ماهی میشه که بخاطر ارور snow and sport. و گبر کردن ماشین در دنده 3 شیر برقی ماشین رو عوض کردم و خدا رو شکر مشکلم حل شد .،
ولی الان دقیقا از فردای تعویض شیر برقیها مشکلی جدیدی رونمایی شد....در لحظه شروع بکار ماشین در همان دقایق اول وقتی از D به N میارم بجای حرف N به تعداد 4 بار چشمک میزنه D و بعدش یه خط بدون نوشته میاد ...و هیچ اتفاقی مثل قبلا در روند عوض کردن دنده ها اتفاق نمی افته و ماشین بدون مشکل کار میکنه و وقتی دوباره بعد چند دقیقه کار کردن ماشین از D به N میارم درست کار میکنه ،،.، و همان n رو نشان میده..
مشکل از کجاست ؟؟

kasra2002
16-11-2013, 21:37
سلام
من پارس دارم و صفحه کلاچش مشکل داره اما یه سوالی برام پیش اومده :
زمانی که دور موتور بالای 3 هست دنده بد جا میره اما زمانی که بین 2 تا 2.5 هست به راحتی دنده جا میره !!!

یه سوال دیگه هم دارم :
و اینکه یه سری از تاکسی ها و سواری ها میگن ما این قطعه رو برداشتیم ... کار مناسبی هست ؟؟؟ دلیلش چیه ؟

ممنون

در مورداینکه میگید خوب مشخصه اگه مطمنید صفحه خرابه پس کاملا جا نرفتن دنده طبیعیه
چون ترمز صفحهکار نمیکنه ولی اگه میخواید باید کلا ست کلاچو عوص کنید
دیسک و صفحه و بلبرینگ
در مورد کاتالیست هم برداشتنش ممکنه باعث شتاب بیشتر شه با بنزین ایران و جنس مرعوب ایران اما برداشتنش کار درستی نیست

kasra2002
16-11-2013, 21:39
206 v9
سلام دوستان الان یک ماهی میشه که بخاطر ارور snow and sport. و گبر کردن ماشین در دنده 3 شیر برقی ماشین رو عوض کردم و خدا رو شکر مشکلم حل شد .،
ولی الان دقیقا از فردای تعویض شیر برقیها مشکلی جدیدی رونمایی شد....در لحظه شروع بکار ماشین در همان دقایق اول وقتی از D به N میارم بجای حرف N به تعداد 4 بار چشمک میزنه D و بعدش یه خط بدون نوشته میاد ...و هیچ اتفاقی مثل قبلا در روند عوض کردن دنده ها اتفاق نمی افته و ماشین بدون مشکل کار میکنه و وقتی دوباره بعد چند دقیقه کار کردن ماشین از D به N میارم درست کار میکنه ،،.، و همان n رو نشان میده..
مشکل از کجاست ؟؟
مشکل شما از سنسور الکترونیکی دنده اتوماتیکتون باید باشه بدید چک کنند حل میشه:n12:

smh420
16-11-2013, 23:39
با سلام
اگه ته سوییچ خراب باشه ماشین بد روشن میشه؟یعنی ممکنه با یک استارت روشن نشه؟یا اصلا استارت نمیخوره؟
ممنون

سوال قبلیمو که کسی جواب نداد حالا این سوال رو اگه میدونید لطفا جواب بدید
چطور میشه ساسات پراید نیم انژکتور رو تنظیم کرد آخه ماشین وقتی هوا سرده خوب روشن میشه ولی وقتی هوا گرمه چون از ساسات استفاده نمیکنه بد روشن میشه.
ممنون

kasra2002
17-11-2013, 10:47
سوال قبلیمو که کسی جواب نداد حالا این سوال رو اگه میدونید لطفا جواب بدید
چطور میشه ساسات پراید نیم انژکتور رو تنظیم کرد آخه ماشین وقتی هوا سرده خوب روشن میشه ولی وقتی هوا گرمه چون از ساسات استفاده نمیکنه بد روشن میشه.
ممنون
در مورد سوال قبلتون اول ماشینتون چیه چون خیلی مهمه
دوم اینکه استارت قطع و وصل میشه یا صعیف و یا ماشین خاموش میشه یا دیر روششن میشه.؟ ایموبلایزر داره یا نه
این از ته سوییچ
اونو دققیق نمیدونم چون زاگرسوزن انژکتور داشته باشه تنطیم گاز داره و ساسات مکانیکی نیست
دنبال سنسور تنطیم الکترونیکی باشید

kasra2002
17-11-2013, 11:22
با سلام
ممنون
یه توضیح بدم خدمتتون ته سوییچ یک کلید چند حالته معمولیه که در حالت های مختلف جریان رو قطع و وصل ملیکنه حالا مشکل در هر کدوم باعث درست کار نکردن میشه اما ان نه که ایستارت همیشه زیاد بخوره شتانسیه

smh420
17-11-2013, 15:39
در مورد سوال قبلتون اول ماشینتون چیه چون خیلی مهمه
دوم اینکه استارت قطع و وصل میشه یا صعیف و یا ماشین خاموش میشه یا دیر روششن میشه.؟ ایموبلایزر داره یا نه
این از ته سوییچ
اونو دققیق نمیدونم چون زاگرسوزن انژکتور داشته باشه تنطیم گاز داره و ساسات مکانیکی نیست
دنبال سنسور تنطیم الکترونیکی باشید

با تشکر از جوابهاتون
ماشینم پراید نیم انژکتوره که چند ماهیه تو روشن شدن مشکل داره یعنی با تک استارت روشن نمیشه.باید استارت 1یا 2ثانیه نگه داشته بشه تا ماشین روشن بشه این حالت وقتیه که ماشین 1ساعت خاموش باشه.چند جا نشون دادم یکی گفت ایرادی نیست یکی هم گفت شاید از ته سوییچ باشه.البته اینجا هم مطرح کردم که جواب درستی نگرفتم.سیستم برق و سوختشم چک شده مشکلی نیست.البته از وقتی هوا سرد شده با تک استارت روشن میشه ولی همین که هوا گرم میشه باز...من با خودم گفتم شاید از ساسات باشه که وقتی هوا سرده از ساسات استفاده میکنه و خوب روشن میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید چون دیگه کلافه شدم

sasbax
17-11-2013, 19:05
با سلام
میخواستم بپرسم دلیل اینکه یه فیوز مرتب میسوزه چیه؟
ماشین من 111 هست و دزدگیر هم داره امروز 3 بار فیوز ماشین که مال قسمت درجه های آمپر هست سوخت و دیگه نمیخوام عوضش کنم تا دلیلش بدونم.موقعی که فیوز بسوزه و تو ماشین در حال حرکت هستم دزدگیر خود به خود درها رو قفل میکنه
ممنون میشم راهنماییم کنین

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-11-2013, 21:22
با سلام
میخواستم بپرسم دلیل اینکه یه فیوز مرتب میسوزه چیه؟
ماشین من 111 هست و دزدگیر هم داره امروز 3 بار فیوز ماشین که مال قسمت درجه های آمپر هست سوخت و دیگه نمیخوام عوضش کنم تا دلیلش بدونم.موقعی که فیوز بسوزه و تو ماشین در حال حرکت هستم دزدگیر خود به خود درها رو قفل میکنه
ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام
یکی از مدارهای ماشین شما اتصالی داره و باعث سوختن فیوز میشه .
یک راهِ پیدا کردنِ اتصالی این هستی که دستگاههای ماشین رو یکی یکی از مدار خارج کنیم تا اونی که اتصالی داره پیدا کنیم .
مثال :
شما دستگاه دزد گیر رو که معمولاً زیر داشبورد نصب میشه پیدا کنین و فیشش رو بکشین تا از کار بیافته .
سیمهای اون رو هم چک کنین ببینین با جائی تماس نگرفته اتصالی ایجاد کنه ؟
بعدش فیوزی رو که هی میسوزه نصب کنین .
اگر دیگه نسوخت پس سیستم دزدگیر اتصالی داره
ااما اگر باز هم سوخت پس مشکل از دزدگیر نیست .
بعدش باید فیش برق آمپرها رو بکشین و دوباره امتحان کنین .
به همین روال میشه باید برید جلو تا دستگاهی رو که اتصالی داره پیدا کنین.
یادتون باشه اگر دستگاهی مثلاً پنکه ی بخاری رو از مدار خارج کردین و مشکل سوختن فیوز حل شد , معنیش اینه که یا خود موتور پنکه ایراد داره یا سیمهاش یا کلیدش
در ضمن این مشکل خطرناک هم هست .
بعضیها یک دفعه ماشینتون آتیش گرفت و نابود شد بخاطر اتصالی برق در سیمها یا یک کلید یا یک دستگاه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-11-2013, 21:30
با تشکر از جوابهاتون
ماشینم پراید نیم انژکتوره که چند ماهیه تو روشن شدن مشکل داره یعنی با تک استارت روشن نمیشه.باید استارت 1یا 2ثانیه نگه داشته بشه تا ماشین روشن بشه این حالت وقتیه که ماشین 1ساعت خاموش باشه.چند جا نشون دادم یکی گفت ایرادی نیست یکی هم گفت شاید از ته سوییچ باشه.البته اینجا هم مطرح کردم که جواب درستی نگرفتم.سیستم برق و سوختشم چک شده مشکلی نیست.البته از وقتی هوا سرد شده با تک استارت روشن میشه ولی همین که هوا گرم میشه باز...من با خودم گفتم شاید از ساسات باشه که وقتی هوا سرده از ساسات استفاده میکنه و خوب روشن میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید چون دیگه کلافه شدم

سلام
دیر روشن شدنش موتور به خیلی چیزها ربط داره :
باز بودن بیش از حد دهنه ی شمعها
وایر شمع خراب با مقاومتِ زیاد که باعثِ ضعیف شدن برق شمعها میشه
سوختِ با اکتان کم
خرابی سنسور حرارت آب موتور که باعث میشه کامپیوتر تشخیص نده موتور سرده یا گرمه
خرابی استپر
خرابب سنسور هوای ورودی به فیلتر هوا
کویل ضعیف
باتری ضعیف
روشن بودن چراغها یا موتور فنِ بخاری یا هر وسیله ی برقی دیگه که باعثِ ضعیف شدنِ برق میشه
برق دزدیِ وایر شمعها
برق دزدی کویل
درست اتصال نداشتن سیم منفی باتری
شمع غیر استاندارد
همزمان نبودن میل سوپاپ با میل لنگ یعنی درست نصب نبودن تسمه تایم
تنظیم نبودن فیلرها
و غیره

smh420
17-11-2013, 23:07
سلام
دیر روشن شدنش موتور به خیلی چیزها ربط داره :
باز بودن بیش از حد دهنه ی شمعها
وایر شمع خراب با مقاومتِ زیاد که باعثِ ضعیف شدن برق شمعها میشه
سوختِ با اکتان کم
خرابی سنسور حرارت آب موتور که باعث میشه کامپیوتر تشخیص نده موتور سرده یا گرمه
خرابی استپر
خرابب سنسور هوای ورودی به فیلتر هوا
کویل ضعیف
باتری ضعیف
روشن بودن چراغها یا موتور فنِ بخاری یا هر وسیله ی برقی دیگه که باعثِ ضعیف شدنِ برق میشه
برق دزدیِ وایر شمعها
برق دزدی کویل
درست اتصال نداشتن سیم منفی باتری
و غیره

ممنون دوست عزیز ولی عرض کردم خدمتتون که از لحاظ برق مشکل نداره شمع و وایرم سالمه حتی وقتی هوا سرده خوب روشن میشه فقط وقتی هوا گرمه اذیت میکنه

sasbax
17-11-2013, 23:12
سلام
یکی از مدارهای ماشین شما اتصالی داره و باعث سوختن فیوز میشه .
یک راهِ پیدا کردنِ اتصالی این هستی که دستگاههای ماشین رو یکی یکی از مدار خارج کنیم تا اونی که اتصالی داره پیدا کنیم .
مثال :
شما دستگاه دزد گیر رو که معمولاً زیر داشبورد نصب میشه پیدا کنین و فیشش رو بکشین تا از کار بیافته .
سیمهای اون رو هم چک کنین ببینین با جائی تماس نگرفته اتصالی ایجاد کنه ؟
بعدش فیوزی رو که هی میسوزه نصب کنین .
اگر دیگه نسوخت پس سیستم دزدگیر اتصالی داره
ااما اگر باز هم سوخت پس مشکل از دزدگیر نیست .
بعدش باید فیش برق آمپرها رو بکشین و دوباره امتحان کنین .
به همین روال میشه باید برید جلو تا دستگاهی رو که اتصالی داره پیدا کنین.
یادتون باشه اگر دستگاهی مثلاً پنکه ی بخاری رو از مدار خارج کردین و مشکل سوختن فیوز حل شد , معنیش اینه که یا خود موتور پنکه ایراد داره یا سیمهاش یا کلیدش
در ضمن این مشکل خطرناک هم هست .
بعضیها یک دفعه ماشینتون آتیش گرفت و نابود شد بخاطر اتصالی برق در سیمها یا یک کلید یا یک دستگاه .

از راهنماییتون ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2013, 00:06
ممنون دوست عزیز ولی عرض کردم خدمتتون که از لحاظ برق مشکل نداره شمع و وایرم سالمه حتی وقتی هوا سرده خوب روشن میشه فقط وقتی هوا گرمه اذیت میکنهسلام . امتحان کنین ببینین با یک سانت یا دو سانت فشار به پدال گاز ماشین راحت روشن میشه . اگر بله پس مشکل یا از انژکتورها هست یا سنسور دمای آب موتور . سنسور آب رو باید با اهم متر چک کرد . مقاومتش در هنگام سرد بودن باید خیلی فرق داشته باشه با وقتی که موتور کاملاً گرم هست .انژکتورها هم اگر نشتی داشته باشه باعث خفگی و دیر روشن شدن میشه . اگر مدت زیادی هست که تمیز نشده , یک انژکتور شور درجه یکِ خارجی بخرین و طبق دستور روی قوطیش بریزین توی باک . اگر باز هم مشکل حل نشد باید دیاگ بزنین .

محمد داود
18-11-2013, 00:07
سلام.جناب smh420پیرو گفته های دوست عزیز شما کویل ماشین رو چطوری تست کردید.ایا مگرتست زدید چون بعضی مواقع کویل در اثر گرم شدن کیفیت کاریش پایین میاد.در ضمن احتمال تنظیم نبودن فیلرها نیز وجود داره.

smh420
18-11-2013, 00:31
با فشردن پدال گاز فرقی نمیکنه.انژکتور چهار ماه پیش باز شده و شسته شده.سنسوراشو چک نکردم دیاگم چیزی نشون نمیده.کویل اگه خراب باشه به گرما سرما کاری نداره در هر صورت ماشین بد روشن میشه ولی برا من اینجوری نیست.
آخه برای من سواله که معمولا میگن وقتی هوا سرد میشه ماشین استارت زیاد میخوره و بد روشن میشه ولی برای من بر عکسه.

Khan gholi
18-11-2013, 01:41
فندک ماشین فکر کنم سوخته باشه چون کار نمی کنه,هم زمان ساعت ماشین هم از کار افتاده.برای تعمیرش کجا ببرم؟حدود هزینه اش چقدره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2013, 10:28
فندک ماشین فکر کنم سوخته باشه چون کار نمی کنه,هم زمان ساعت ماشین هم از کار افتاده.برای تعمیرش کجا ببرم؟حدود هزینه اش چقدره؟سلام . معمولاً برای فندک و ساعت یک فیوز نصب میشه . فیوزها رو چک کردین ببینین سالمه یا نه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2013, 10:33
با فشردن پدال گاز فرقی نمیکنه.انژکتور چهار ماه پیش باز شده و شسته شده.سنسوراشو چک نکردم دیاگم چیزی نشون نمیده.کویل اگه خراب باشه به گرما سرما کاری نداره در هر صورت ماشین بد روشن میشه ولی برا من اینجوری نیست.آخه برای من سواله که معمولا میگن وقتی هوا سرد میشه ماشین استارت زیاد میخوره و بد روشن میشه ولی برای من بر عکسه.سلام . بنده به سنسور حرارتِ آب موتور خیلی مشکوکم . فیشش رو چک کنین ببینین سالمه . با موتور سرد و روشن فیشش رو بکشین ببینین چراغ چک روشن میشه ؟ آیا با کشیدن فیشش در حالتِ دور آرام با موتور سرد , فنِ رادیات با دور آرام روشن میشه ؟ مقاومتِ دو سرش در موتور سرد و گرم با هم اختلاف زیاد داره ؟ اگه نداره خرابه ؟ بازش کنین ببینین زنگ زده و پوسیده نیست ؟ بنده به نشتی از انژکتورها هم شک دارم که باعث زود روشن شدن در سرما و حالت خفگی در حالت موتور گرم میشه . استفاده از انژکتور شور توصیه میشه اما اصلی و طبق دستورش . از همزمان بودنِ میل سوپاپ با میل لنگ هم مطمئن بشین یعنی درست نصب بودن تسمه تایم .

hamed malekpour
18-11-2013, 11:01
یه سوال هزنه تعویض دسته موتور قسمت پایین موتورef7 چنده کسی قیمت داره تقریبی؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2013, 11:24
سلام دوستان
تو ایران چند نوع نرم افزار آموزش عیب یابی و تعمیر خودروهای مختلف رو دیدم مثل 206 و 405
قیمتش هم 6000 ت بود
سوال :
آیا اینجا کسی هست که خریده باشه ؟
آیا کامل و عملی هست ؟
یعنی بدردبخور هست ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2013, 11:32
یه سوال هزنه تعویض دسته موتور قسمت پایین موتورef7 چنده کسی قیمت داره تقریبی؟

سلام
تعویض دسته موتور از کارهای ساده هست برای کسانی که دوست دارند ماشینشون رو حتی الامکان خودشون سرویس و تعمیر کنند
فقط دو سه تا آچار و یک جک مثل این میخواد
image.made-in-china.com/2f0j00TeEQNpYMFGgu/Car-Repair-Tools-Scissor-Car-Jack-81005B-.jpg
با جک کمی موتور رو بلند میکنیم تا فشارش از روی دسته موتور برداشته بشه و تعویضش میکنیم
باید جلو و عقبِ چرخها آجر بذارید و ترمز دستی رو تا آخر بکشید و ماشین تو دنده یک باشه تا از جاش تکون نخوره اصلاً .

یا میشه یک بار ببرید مکانیکی و ببینین چطوری عوضش میکنند و دفعه ی بعد خودتون عوضش کنید .

دسته موتور خراب هم قابل تعمیر هست . دور نندازینش
هم میشه قطعه ی لاستیکیش رو تعویض کنیم هم قابل تعمیر با سیلیکون درجه یکِ سیاه رنگ هست

Khan gholi
20-11-2013, 01:58
احتمال زیاد همین فیوز سوزونده,میشه محبت کنید عکس از محل عوض کردن بزارید یا اگر امکانش نیست ادرس محل قرارگرفتنشون بگید خودم برم عوض کنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-11-2013, 02:27
احتمال زیاد همین فیوز سوزونده,میشه محبت کنید عکس از محل عوض کردن بزارید یا اگر امکانش نیست ادرس محل قرارگرفتنشون بگید خودم برم عوض کنم

سلام
باید جعبه فیوز ماشین رو باز کنین و ببینین فیوز فندک کدومه
بعضی ماشینها دو تا جعبه فیوز داره . یکی کنار موتور یکی زیر داشبورد
4.bp.blogspot.com/_eBefq7ohK-0/S9FgxWufhzI/AAAAAAAAAGo/3Ty7ybilS-g/s400/car3.jpg
معمولاً توی دربِ جعبه فیوز نوشته شده .
فيوز سوخته این شکلی هست

hostedmedia.reimanpub.com/TFH/Step-By-Step/FH03JAU_AUTOFU_07.JPG

static.ddmcdn.com/gif/wfc-fuse-blown.jpg

4.bp.blogspot.com/-ZgDCBJYdK7o/UC0AOEa9ThI/AAAAAAAAAME/mYFJhlXgock/s200/electronics_fuse_blown.jpg
فیوز فندک به انگلیسی اسمش اینه
lighter
يا
cigarette lighter

فراموش نکنین که فیوز سوخته باید با فیوز هم رنگ خودش عوض بشه چون هر رنگی نشانگر یک آمپر معین هست
i.ebayimg.com/t/BESTEK-120PCS-Mini-Assorted-Car-blade-Fuse-Auto-ATC-Caravan-Truck-SUV-fuses-AMP-/00/s/MTAwMFgxMDAw/$T2eC16VHJHEE9ny2rTUnBQQCM6sWJQ~~60_35.JPG

معمولاً توی جعبه فیوز ماشینهای استاندارد سه چهار تا فیوز زاپاس هم وجود داره .
راننده ی حرفه ای و با تجربه همیشه حداقل یک فیوز از هر رنگ تو داشبورد داره چون میدونه بالاخره یک روز لازم میشه .

Khan gholi
21-11-2013, 02:03
اقای اسمونی,دست درد نکنه,واقعا ممنون بابت اینکه وقت ارزشمندت رو صرف گذاشتن عکس ها کردی .تا جایی که تو این صفحه پست دادید تشکر کردم
خدا وکیلی تو صفحه های فارسی هر چی می گردی هیچی نیست.مگر امثال شما تو این پی سی ورلد به کمک این ملت برسند.

mr_khodaei2008
21-11-2013, 15:21
سلام دوستان . میخام کمک فنرهای پرایدم را تعویض کنم چون یکم خراب شدن

میشه بهترین مارک برا بهم معرفی کنید ؟ چی بخرم بندازم که عالی باشه و خیلی نرم ؟ قیمتش مهم نیست

کمک فنرایی هست که مثلا واسه اسپرت باشن و خیلی نرم و عالی

میشه راهنمایی کنید برای خرید بهترین کیفیت

ضمنا برای پراید البته دوگانه دستی بهترین شمع چی بگیرم ؟ بهترین شمع الان چی هست و چطوری بفهمم اصل هست؟

kasra2002
21-11-2013, 20:59
سلام دوستان . میخام کمک فنرهای پرایدم را تعویض کنم چون یکم خراب شدن

میشه بهترین مارک برا بهم معرفی کنید ؟ چی بخرم بندازم که عالی باشه و خیلی نرم ؟ قیمتش مهم نیست

کمک فنرایی هست که مثلا واسه اسپرت باشن و خیلی نرم و عالی

میشه راهنمایی کنید برای خرید بهترین کیفیت

ضمنا برای پراید البته دوگانه دستی بهترین شمع چی بگیرم ؟ بهترین شمع الان چی هست و چطوری بفهمم اصل هست؟

کمک فنر پراید مخصوصا در این خیابونای باحال زود خراب میشن ولی فقط اگه کمک فنر خوب گیر اوردین و نه هر کمک فنری به اسم اصلی عوض کنید چون با این جنس چینی هزینه زیاد فایده نداره الان متاسفانه مدل یا مارکی سراغ ندارم که مطمئن باشم اصله و خوب دست اخر سراغ نمایندگی معتبر برید و و ببینید چی داره در ضمن کمک فنر های دوگانه سوز کمی قوی ترند و اینکه چک کنید شاید با یه سری نمظیم و نعویض لاستیک های جلوبندی و اکسل عقب مشکلتون رقع شه

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2013, 15:45
سلام دوستان
نمیدونم قبلاً این موضوع رو خدمتتون عرض کردم یا نه .

بارها در شهرها و روستاهای ایران سوار ماشینهای مختلف شدم .
متاسفانه بیشتر مردم به اهمیت کم فشار بودنِ بادِ لاستیکها واقف نیستند و لاستیکها رو خیلی باد میکنند تا جائی که مثل سنگ میشه !!!!
این کار برای ماشینهایی که صبح تا شب باید تو چاله چوله و دست انداز بیافته خیلی ضرر داره .
پر باد بودنِ لاستیکها باعث ضربه های شدید و پی در پی به بلبرینگِ چرخها , کمکها , فنرها , طبقِ کمکها , سیستم جلوبندی , سیستم فرمان , شاصی , دسته موتورها , قطعاتِ متحرکِ موتور مثل میل لنگ و یاتاقانها , بدنه ی ماشین , قفلها , لولاها , داشبورد و غیره میشه .
باد لاستیکها رو کم کنین و تاثیر معجزه آسای اون رو در کم کردنِ ضرباتِ وارده به ماشین تجربه کنین .
اگر کنار دریای جنوب یا شمال هستین یا در جائی هستین که ارتفاعش از سطح دریا بیشتر از 500 متر نباشه , باد لاستیکها رو روی 23 تا 26 بار bar تنظیم کنین
اگر در نقاط مرتفع مثل اصفهان , تهران , تبریز , شهر کرد , همدان و غیره هستین باد لاستیکها از این هم باید حدودِ دو سه بار bar کمتر باشه .
باد لاستیک رو تا حدی کم کنین که با دیدنش رویِ سطح صاف احساس کنین یه کم بیش از حد خوابیده هست .
این کار به مقدار خیلی خیلی کم مصرفِ سوخت رو افزایش میده و فرمان هم یه مقدار خیلی خیلی کن سنگین میشه اما مزایاش و محاسنش خیلی خیلی بیشتر هست .
بادِ لاستیکِ بالای 30 بار ماشین رو روی دست اندازها داغون میکنه .
یک بار امتحان کنین و نتیجه رو ببینین و عمر ماشینشون رو افزایش بدین و از سر و صداهای ماشین روی دست اندازها هم راحت بشین .

koorosh2500
22-11-2013, 18:54
سلام دوستان
نمیدونم قبلاً این موضوع رو خدمتتون عرض کردم یا نه .

بارها در شهرها و روستاهای ایران سوار ماشینهای مختلف شدم .
متاسفانه بیشتر مردم به اهمیت کم فشار بودنِ بادِ لاستیکها واقف نیستند و لاستیکها رو خیلی باد میکنند تا جائی که مثل سنگ میشه !!!!
این کار برای ماشینهایی که صبح تا شب باید تو چاله چوله و دست انداز بیافته خیلی ضرر داره .
پر باد بودنِ لاستیکها باعث ضربه های شدید و پی در پی به بلبرینگِ چرخها , کمکها , فنرها , طبقِ کمکها , سیستم جلوبندی , سیستم فرمان , شاصی , دسته موتورها , قطعاتِ متحرکِ موتور مثل میل لنگ و یاتاقانها , بدنه ی ماشین , قفلها , لولاها , داشبورد و غیره میشه .
باد لاستیکها رو کم کنین و تاثیر معجزه آسای اون رو در کم کردنِ ضرباتِ وارده به ماشین تجربه کنین .
اگر کنار دریای جنوب یا شمال هستین یا در جائی هستین که ارتفاعش از سطح دریا بیشتر از 500 متر نباشه , باد لاستیکها رو روی 23 تا 26 بار bar تنظیم کنین
اگر در نقاط مرتفع مثل اصفهان , تهران , تبریز , شهر کرد , همدان و غیره هستین باد لاستیکها از این هم باید حدودِ دو سه بار bar کمتر باشه .
باد لاستیک رو تا حدی کم کنین که با دیدنش رویِ سطح صاف احساس کنین یه کم بیش از حد خوابیده هست .
این کار به مقدار خیلی خیلی کم مصرفِ سوخت رو افزایش میده و فرمان هم یه مقدار خیلی خیلی کن سنگین میشه اما مزایاش و محاسنش خیلی خیلی بیشتر هست .
بادِ لاستیکِ بالای 30 بار ماشین رو روی دست اندازها داغون میکنه .
یک بار امتحان کنین و نتیجه رو ببینین و عمر ماشینشون رو افزایش بدین و از سر و صداهای ماشین روی دست اندازها هم راحت بشین .

به نظر بنده فرمایش شما صد در صد درست نیست. اگر باد لاستیک کم باشد باعث ترک برداشتن لاستیک می شود. مصرف سوخت بیشتر از آن چیزی که شما می گویید افزایش پیدا می کند .
ضربه ای که احساس می شود بیشتر به جنس لاستیک مربوط است. مثلا برای پراید لاستیک بارز و لاستیک کویر تایر را با یک فشار مساوی امتحان کنید و می بینید که کویر تایر چقدر نرم تر از بارز است. گاز نیتروژن هم در دست انداز ها ماشین را نرم تر می کند.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2013, 20:34
به نظر بنده فرمایش شما صد در صد درست نیست. اگر باد لاستیک کم باشد باعث ترک برداشتن لاستیک می شود. مصرف سوخت بیشتر از آن چیزی که شما می گویید افزایش پیدا می کند .
ضربه ای که احساس می شود بیشتر به جنس لاستیک مربوط است. مثلا برای پراید لاستیک بارز و لاستیک کویر تایر را با یک فشار مساوی امتحان کنید و می بینید که کویر تایر چقدر نرم تر از بارز است. گاز نیتروژن هم در دست انداز ها ماشین را نرم تر می کند.

سلام
ممنون از حضورتون و نظرتون .
دیگه با دوستانِ خواننده هست که امتحان کنند یا امتحان نکنند.
فقط یک توضیح مختصر اضافه :
لاستیک قراره چند ماه بعد از خرید و نصبش تعویض بشه یعنی خیلی بخواد بمونه دو سه سال هست . برای بعضیها حتی سالی یک باره .
فدا کردنِ دو سه ماه از عمر لاستیک برای محافظت از بقیه ی ماشین معامله ی خوبی هست .
حالا دو راه داریم :
1- فدا کردنِ 10% یا 15 یا 20% از عمر لاستیک برای تداوم و طولِ عمر بیشتر بقیه ی ماشین .
2- پر باد بودنِ لاستیک برای اندکی کاهش سوخت و نرمی فرمان اما فدا کردنِ بقیه ی ماشین .

انتخاب با خودتونه .

ارادتمندِ همگی

ess_1362
22-11-2013, 20:56
کم کردن باد لاستیک قطعا در نرم تر جذب شدن ناهمواری ها تاثیر خواهد داشت
ضمن اینکه در کارکرد درون شهری نیازی نیست باد لاستیک بالای 29 باشه ولی در سفر های طولانی بین شهری حتما باد لاستیک ها را 2PSI بیشتر از مقدار اعلام شده سازنده خودرو تنظیم کنید چرا که علاوه بر بیشتر شدن کنترل خودرو مانع از گرم شدن جداره تایر(آسیب پذیر ترین قسمت تایر) و ترکیدن آن می شود
البته ذکر این نکته هم ضروری هست که نرم تر جذب شدن ضربات نا همواری ها بیشتر به جنس لاستیک تولید شده مربوط میشه و هیچ ارتباطی به استفاده از باد معمولی و یا استفاده از نیتروژن نداره و نیتروژن بدلیل داشتن ملکول های بزرگتر فرار بودن کتری داره و در نتیجه نیاز به مراقبت کمتری از لحاظ کنترل فشار دوره ای نسبت به باد معمولی داره

Extreme-Forces
23-11-2013, 22:39
دوستان تعویض سیم گاز پراید سخته ؟ چند وقتیه پدال گاز گیر میکنه و برای خلاص شدنش باید یبار گاز بدم و ول کنم تا درست شه. متاسفانه وقت ندارم ببرم تعمیرگاه . اگه کاریه که خودم میتونم انجام بدم راهنمایی کنید . در غیر اینصورت دیگه باید جور کنم ببرم تعمیرگاه.
ممنون.:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-11-2013, 23:01
دوستان تعویض سیم گاز پراید سخته ؟ چند وقتیه پدال گاز گیر میکنه و برای خلاص شدنش باید یبار گاز بدم و ول کنم تا درست شه. متاسفانه وقت ندارم ببرم تعمیرگاه . اگه کاریه که خودم میتونم انجام بدم راهنمایی کنید . در غیر اینصورت دیگه باید جور کنم ببرم تعمیرگاه.
ممنون.:n16:

سلام
با دقت و تیزبینی پدالِ گاز و سیم رو بررسی کنین .
همچنین اونجائی که سر سیم گاز به دریچه ی گاز روی موتور وصل میشه
به احتمال زیاد پدال یا سیم یا مفصلِ دریچه ی گاز یا همگی احتیاج به تمیز کردن و گریسکاری داره .
خصوصاً سیم گاز.
به لولاهای پدالِ ترمز و کلاچ هم گریس بزنین .
در نرم و بی صدا شدنشون و طول عمرشون خیلی مؤثر هست .
هر جا که قطعات روی هم سابیده میشند احتیاج به گریسکاری یا روغنکاری داره مثل :
لولاهای دربها
قفل دربها
ریل و قرقره های شیشه بالابرها توی دربها
پدالها
قطعات دست دنده
لولاهای فرمان
قطعاتِ دستگیره های دربها از داخلِ دربها .
و غیره

esi222
23-11-2013, 23:17
سلام

یه چیزی ذهنمو مشغول کرده:
من لاستیک Goodyear دارم ( 185 تاریخ 2009 ) حدود 50تا کر کرده وضعیت لاستیکای عقب خیلی ناجوره اما جلو داره !
گودیر که جزو برندهای معتبر بوده چرا اینقدر زود صاف شده !؟
جلوبندی ماشین ردیفه،عقبش هم اکسل رو بردم چک کردم هیچ مشکلی نداشت !!!
نمیدونم چرا عقب زودتر خورده شده اونم این لاستیک !
جلو شاید حدود 7,8هزارتام کار کنه !
------------------------------
حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو رو بندازم عقب.
این کار از نظر فنی مشکلی نداره،اینکه جلو 205 باشه ولی عقب 185 ؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-11-2013, 23:43
سلام

من لاستیک Goodyear دارم ( 185 تاریخ 2009 ) حدود 50تا کر کرده وضعیت لاستیکای عقب خیلی ناجوره اما جلو داره !
حالا میخوام دو جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو رو بندازم عقب.
ممنون

سلام
اگر لاستیکهای عقب سابیدگیش طبیعی و یکنواخت هست پس استهلاک طبیعی هست و ماشین مشکلی نداره .
اما اگر وسط لاستیکها بیشتر سابیده شده یا یک لبه بیشتر از لبه ی دیگه سابیده شده پس یا از باد زیاد هست یا بادِ خیلی کم یا تیک آف زدن یا کج بودن اکسل یا تاب داشتن محور چرخ .
اگر لاستیکِ یکنواخت سابیده شده اما عمرش کوتاه بوده پس جنس خوبی نداره یعنی یا تاریخ ساختش خیلی قدیمی بوده یا کلاً جنس لاستیک خشک و بی کیفیت بوده .
موقع خرید لاستیکهای حتماً تاریخش رو چک کنین و اگر بیشتر از دو سال هست نخرین
تازه همون دو سال هم اگر زیر آفتاب و هوای گرم انبار شده باشه از کیفیتش کم میشه

najee
24-11-2013, 08:02
دوستان کلاچ ماشین من (پراید)خیلی بالا ولی میکنه من خودم میتونم یکم بیارمش پایین چطور باید اینکارو کنم.
یه سئوال دیگه باد لاستک واسه پراید 30 باخوبه؟واسه عقب باید چند بار بیشتر باشه .

پرایدم که به پیکان پیوست

esi222
24-11-2013, 09:33
سلام
اگر لاستیکهای عقب سابیدگیش طبیعی و یکنواخت هست پس استهلاک طبیعی هست و ماشین مشکلی نداره .
اما اگر وسط لاستیکها بیشتر سابیده شده یا یک لبه بیشتر از لبه ی دیگه سابیده شده پس یا از باد زیاد هست یا بادِ خیلی کم یا تیک آف زدن یا کج بودن اکسل یا تاب داشتن محور چرخ .
اگر لاستیکِ یکنواخت سابیده شده اما عمرش کوتاه بوده پس جنس خوبی نداره یعنی یا تاریخ ساختش خیلی قدیمی بوده یا کلاً جنس لاستیک خشک و بی کیفیت بوده .
موقع خرید لاستیکهای حتماً تاریخش رو چک کنین و اگر بیشتر از دو سال هست نخرین
تازه همون دو سال هم اگر زیر آفتاب و هوای گرم انبار شده باشه از کیفیتش کم میشه
ممنون
احتمال زیاد از همون باد کم یا زیاد داشتن هستش چون اکسل و موارد دیگه رو چندجا نشون دادم گفتن سالمه مشکلی نداره.
حالا سوال اصلیم اینه (قسمت آخر پستم بود که متاسفانه جواب ندادید) :

حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو که 185 هستش رو بندازم عقب!

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-11-2013, 10:22
ممنوناحتمال زیاد از همون باد کم یا زیاد داشتن هستش چون اکسل و موارد دیگه رو چندجا نشون دادم گفتن سالمه مشکلی نداره.حالا سوال اصلیم اینه (قسمت آخر پستم بود که متاسفانه جواب ندادید) :
حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو که 185 هستش رو بندازم عقب!این کار از نظر فنی مشکلی نداره،اینکه جلو 205 باشه ولی عقب 185 ؟سلام . بنده نظر شخصی خودم رو میگم که مثل نظر شماست : برای بنده دو حالت داره . حالت اول :اگر سایز تایرها یکی باشه , چرخهای جلو رو نصب میکنم عقب و جلو لاستیکهای نو نصب میکنم . حالت دوم : تایرهای عقب بزرگتر از جلو باشه , تایرهای هر محور رو جداگانه عوض میکنم و تایرهای کهنه رو یا دور میندازم یا میفروشم .

esi222
24-11-2013, 12:54
سلام . بنده نظر شخصی خودم رو میگم که مثل نظر شماست : برای بنده دو حالت داره . حالت اول :اگر سایز تایرها یکی باشه , چرخهای جلو رو نصب میکنم عقب و جلو لاستیکهای نو نصب میکنم . حالت دوم : تایرهای عقب بزرگتر از جلو باشه , تایرهای هر محور رو جداگانه عوض میکنم و تایرهای کهنه رو یا دور میندازم یا میفروشم .
و دیگر بار سلام :n01:
نگرفتم چی شد آخرش :n27:
یه جفت 205 با ساق 60 عقب بندازم و جلو همون 185 با ساق 65 بمونه تا به وقتش اونم عوض کنم
این کار به اکسل یا جلو بندی آسیب نمیرسونه؟

shiraz522
24-11-2013, 20:08
بد جا رفتن دنده چه دلایلی می تونه داشته باشه ؟؟

bijandarbari
24-11-2013, 20:52
بد جا رفتن دنده چه دلایلی می تونه داشته باشه ؟؟

سلام

اگه با گرم شدن شدن ماشین و بعد از مدتی رانندگی نرم بشه تا حدی طبیعیه و تا حدی هم میشه با تعویض واسکازین ( اگه کارکردش بالای 60000 تا هستش ) بهترش کرد.

اگه در همه حالت و همه دنده ها بد جا میره مشکل از کلاچ هستش.
اگه فقط دنده خاصی بد جا میره وص دا میده مشکل از گیربکس هستش.

bijandarbari
24-11-2013, 20:56
سلام

حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو رو بندازم عقب.
ممنون

سلام

معمولا گودیر های تو بازار ایران ساخت اتحادیه اروپا EU هستن و کیفیت خوبی ندارن.گول مارکش رو نخورید.

در ضمن معمولا لاستیک های جلو زودتر از عقب صاف میشن مگه اینکه جای لاستیک ها رو بعد از مدتی کارکرد تعویض کرده باشن یا اینکه ماشین دیفرانسیل عقب باشه.

لاستیک های عقب باید به طور طبیعی از گوشه داخل یکم خوردگی بیشتری داشته باشن.

esi222
24-11-2013, 21:08
سلام

معمولا گودیر های تو بازار ایران ساخت اتحادیه اروپا EU هستن و کیفیت خوبی ندارن.گول مارکش رو نخورید.

در ضمن معمولا لاستیک های جلو زودتر از عقب صاف میشن مگه اینکه جای لاستیک ها رو بعد از مدتی کارکرد تعویض کرده باشن یا اینکه ماشین دیفرانسیل عقب باشه.

لاستیک های عقب باید به طور طبیعی از گوشه داخل یکم خوردگی بیشتری داشته باشن.
سلام
ماشینم سمنده
جای لاستیک ها اصلا عوض نشده
حدسم از اینه تو صندوق یه کپسول تقریبا 100 کیلویی CNG دارم که وزنشو سنگین کرده و اینکه بادش معمولا تنظیم نبوده و جنس لاستیکش خوب نبوده
وگرنه دلیل دیگه نداشته.

najee
25-11-2013, 12:48
دوستان کلاچ ماشین من (پراید)خیلی بالا ول میکنه من خودم میتونم یکم بیارمش پایین چطور باید اینکارو کنم.یکی از دوستام گفت پایین نیار استهلاک صفحه کلاجت میره بالا دست نزن.درسته ؟

bijandarbari
25-11-2013, 13:04
دوستان کلاچ ماشین من (پراید)خیلی بالا ول میکنه من خودم میتونم یکم بیارمش پایین چطور باید اینکارو کنم.یکی از دوستام گفت پایین نیار استهلاک صفحه کلاجت میره بالا دست نزن.درسته ؟

سلام

باید مهره ای که سیم کلاچ رو به اهرم مشکی رنگ کلاچ روی گیربکس وصل کرده یکم سفت کنید.
همیشه باید پدال کلاچ تو اول حرکتش ، یکم خلاصی داشته باشه.( 1سانت هم کافیه ) تا بلبرنگ کلاچ دادئم درگیر نباشه و سریع مستهلک نشه.
و اینکه بهترین حالت اینه که وقتی پدال کلاچ هنوز کامل تا کف نرفته ، دنده نرم و روون جا بره.
اتفاقا همین که کلاچ بالا درگیر میشه ، ممکنه باعث بشه که پدال کلاچ اول حرکتش خلاصی نداشته باشه و بلبرنگ کلاچ سریع خراب بشه.( پس حرف دوستتون اشتباهه )

باد چرخ جلو و عقب هم 30 بزن.( البته 29 هم خوبه و ماشین نرم تر میشه ولی یکم لاستکی بیشتر رو زمین می خوابه )
به تجربه من باید باد چرخ جلو و عقب مساوی باشه.حتی تو ماشینای دوگانه سوز.

Abdolreza2012
25-11-2013, 15:06
( اگه سوالم مربوط به تاپیک نیست ببخشید )
دوستان من لنت های ترمز ماشینم تموم شده ، دیروز رفتم ایران خورد عوضش کنم
یه مهندسه که باهام آشناس و اونجا هست بهم گفت لنت تکستار ( اگه درست نوشته باشم ) داریم که خیلی خوبه
چون شب بود دیگه وقت نشد عوض کنم ، قراره فردا برم عوضش کنم
میخواستم ببینم لنت های خوبی برای 405 هست
ممنون

bijandarbari
25-11-2013, 16:47
سلام

اگه تکستار اصل باشه لنت خوبیه.
فقط گاهی اوغات یکم صدا داره.

esi222
25-11-2013, 20:43
( اگه سوالم مربوط به تاپیک نیست ببخشید )
دوستان من لنت های ترمز ماشینم تموم شده ، دیروز رفتم ایران خورد عوضش کنم
یه مهندسه که باهام آشناس و اونجا هست بهم گفت لنت تکستار ( اگه درست نوشته باشم ) داریم که خیلی خوبه
چون شب بود دیگه وقت نشد عوض کنم ، قراره فردا برم عوضش کنم
میخواستم ببینم لنت های خوبی برای 405 هست
ممنون
چون کاربر فعالی بخشیدیم :n11:
آره لنت خوبیه
خودم رو سمند دارم همینو استفاده میکنم
فقط تنها مشکلش صداشه.که گاهی اوقات صدا میده اما کمه.
درکل جنسش خوبه

amir3852
25-11-2013, 21:56
من هم سال گذشته براي سورن
لنت جلو كامل تكستار انداختم و واقعا عاليه نه داغ ميكنه نه صدا ميده - حالا شايد مال اون دوستمون درست جا نزدنش و صدا ميكنه
ولي من كه راضيم خداييش عاليه
قيمتش هم 80 از من گرفت خود نمايندگي ايران خودرو توي كرج

najee
26-11-2013, 07:28
سلام.
دیشب که داشتم از محل کار برمیگشتم تو سراشیبی ملایم وپشت ترافیک بادنده 2یه مشکلی واسه ماشین پیش اومد که انگار خاموش شد دوباره روشن شد ماشین انگار که خفه کنه دوسه بارلرزید تا راافتاد لرزشش این جوری که دستی بالا باشه نیم کلاج کنی .خلاصه امروز صبح هرچر استارت زدم روشن نشد.بعد از چند بار استارت یدفعه روشن شد ولی به محض اینکه پاتو از رو گاز برمیداری خاموش میشه چند بار اینکارو کردم نشد که نشد الانم ماشین تو خونست. به نظر شما چه اتفاقی براش افتاده ؟؟؟باید چکارش کنم ماشین گارانتی هم داره ولی روشن نمیشه که ببرمش ؟

fokahi110
26-11-2013, 12:14
دوستان عزیز صبحی پریدم پشت ماشین دیدم باطری ماشینم به کل خوابیده منم گفتم فایده نداره با بدبختی هر چه تمام با هول دادن بردم بیرون خونه روشنش کردم بردم باطری فروشی برام تستش کرد تو دستگاه نوشت باطری خراب است دینام هم برام تست زد نوشت دینام سالم است خلاصه منم در جا گفتم باطریمو عوض کنه باطری فروشی اونم اشنا بود گفت اسیدی بزارم یا اتمیک منم گفتم اتمی این مارک بهم داد>>>اوربیتال پلاس وان قیمتش 150 تومن 5 هم تخفیف داد 145 گرفت ازم مارک خوبی هست؟؟؟؟1 سال گارانتی داره و 2 برگه تعویض درجا در سراسر ایران خلاصه الان تا دست میبری برا سویچ سه سوته روشن میکنه دمش گرم خدایی ماشینمم پراید صبا مدل 1387.یا علی.:n01::n16::n12:

Mehdi.M2
26-11-2013, 17:56
دوستان سلام

امروز بعد از ظهر دو تا اتفاق مجزا اما در عين حال مرتبط به هم براي ماشن من ( 405 ) اتفاق افتاد ... با ماشين در حال حركت بودم كه شروع به ريپ زدن كرد .. داشتم از سوخت گاز استفاده مي كردم به همين دليل يكي دوبار سوخت رو از گاز به بنزين و برعكس عوض كردم كه درست نشد .. بخاطر همين با بنزين به راهم ادامه دادم ... اما متوجه شدم كه تو اين حالت هم وقتي پدال گاز رو فشار نميدم انگار صداي گاز دادن مياد و ماشين با صداي بيشتري كار ميكنه .. سرعت و شتاب معمولي ماشين هم ديگه وجود نداشت ... و انگار مشاين اصلا راه نميرفت ... دليل اين دو تا مشكل چي ميتونه باشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-11-2013, 18:03
سلام.
دیشب که داشتم از محل کار برمیگشتم تو سراشیبی ملایم وپشت ترافیک بادنده 2یه مشکلی واسه ماشین پیش اومد که انگار خاموش شد دوباره روشن شد ماشین انگار که خفه کنه دوسه بارلرزید تا راافتاد لرزشش این جوری که دستی بالا باشه نیم کلاج کنی .
خلاصه امروز صبح هر چی استارت زدم روشن نشد.
بعد از چند بار استارت یدفعه روشن شد ولی به محض اینکه پاتو از رو گاز برمیداری خاموش میشه چند بار اینکارو کردم نشد که نشد الانم ماشین تو خونست.
به نظر شما چه اتفاقی براش افتاده ؟؟؟
باید چکارش کنم ماشین گارانتی هم داره ولی روشن نمیشه که ببرمش ؟
سلام.
اگر وقتی پاتون روی گازه مشکلی نداره , پس علتش استپر هست .
اما چون ماشینتون گارانتی داره باهاش ور نرید .
یه موقع که خیابونها خلوته فلاشرها رو روشن کنین و ببرینش نمایندگی
اما برای اطلاعتون میگم :
باید استپر باز بشه و ببینین سرش چقدر طول داره تا اون قسمت که وصل میشه به بدنه ؟
با دست سرش رو فشار بدین تا بره تو .
بعدش فیشش رو وصل کنین و سوئیچ رو باز کنین تا چراغ چک انجین روشن بشه اما استارت نزنین
باید سر استپر کامل بیاد بیرون
اگر نمیاد پس خرابه
اگر استپر سالم بود پس ممکنه سنسور مپ مشکل داشته باشه
در دور آرام باید ولتاژ برق خروجیش یک تا یک و نیم ولت باشه
و با گاز دادنِ آنی باید برسه به 4.5 ولت یا پنج
اگر در دور آرام ولتاژ خروجیش بالای 1.5 هست مشکل داره و ماشین دود سیاه میکنه .
شما فقط فیشهای سنسورها رو چک کنین که محکم سر جاش باشه
سیمهای شمعها و کویل رو هم چک کنین که کاملاً وصل باشه .
اگه همه چیز ظاهراً درسته ببرینش نمایندگی

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-11-2013, 18:23

سلام
کلاچ باید طوری رگلاژ بشه که تا سه چهار سانت خلاصی داشته باشه تا مطمئن بشین که وقتی پاتون روی کلاچ نیست بلبرینگِ کلاچ به دیسک کلاچ نچسبیده وگرنه بلبرینگِ کلاچ زود خراب میشه چون طراحی نشده که دائماً بچرخه
همچنین باید از ته وقتی پاتون رو از کلاچ برمیدارین تا سه سانت کلاچ درگیر نشه تا مطمئن بشین که وقتی پا میذارین روی کلاچ ,قبل از به تَه رسیدنِ پدال , دیسک و صفحه کاملاً از هم جدا میشند و دنده راحت جا میره وگرنه به مرور زمان دنده برنجیها که کار هم سرعت کردنِ دنده ها رو به عهده داره خورده میشه و کار به جائی میرسه که با وجود سالم بودن کلاچ دنده ها با صدا جا میره ( قرررر)

برایِ اطمینان از درست رگلاژ بودنِ کلاچ باید این دو آزمایش ساده رو انجام بدین
1- ماشین روشن , پا تا آخر روی کلاچ , بزنین دنده یک , حالا بدون گاز دادن خیلی آرام پا رو بردارین .
باید تا سه سانت کلاچ درگیر نشه یعنی اصلاً نباید صدای موتور تغییر کنه . این یعنی که سه سانت قبل از به ته رسیدنِ پدال , کلاچ کاملاً دیسک و صفحه رو جدا میکنه یعنی کلاچ خوب هست
2- در یک خیابون خلوت با دنده دو برونید , بعدش همونطور که پاتون روی گاز هست با پای دیگه خیلی آرام روی پدالِ کلاچ فشار بدین.
باید تا حدود چهار سانت کلاچ اصلاً عمل نکنه . اگر خیلی کمتر از چهار سانت کلاچ عمل میکنه پس کلاچ خیلی بالا تنظیم شده و ممکنه به بلبرینگ کلاچ صدمه بزنه .
اگر این دو تست انجام شد یعنی کلاچ درست رگلاژ هست

fokahi110
26-11-2013, 21:47
دوستان عزیز جواب منم بدن لطفا فقط تشکر ازم زدین؟؟؟:n04::n02:جنس و مدل باطری که انداختم خوبه؟؟؟؟و فرق بین باطریهای اسیدی و اتمی در چی هست؟؟؟؟این باطری نمیخوابه؟؟؟؟یعنی خالی نمیکنه؟؟؟ممنونم.:n16:

bijandarbari
26-11-2013, 22:19
دوستان عزیز جواب منم بدن لطفا فقط تشکر ازم زدین؟؟؟:n04::n02:جنس و مدل باطری که انداختم خوبه؟؟؟؟و فرق بین باطریهای اسیدی و اتمی در چی هست؟؟؟؟این باطری نمیخوابه؟؟؟؟یعنی خالی نمیکنه؟؟؟ممنونم.:n16:

سلام

تو باتری های ایرانی ، اتمی با معمولی فرقی ندارن. حتی جالبه بدونید که باتری به اصطلاح اتمی ایرانی ، هم درپوش اضافه کردن اب باتری رو داره.ولی زیر قاب پلاستیکی مخفی شده.
فقط یک چشمی گذاشتن که میزان اسیدی بودن مایع باتری رو نشون میده.( من خودم برا خرید باتری ایرانی دیدم که اتمی با معمولی 10 یا 15 تومان اختلاف قیمت داره. به نظرت 10 تومان میتونه باعث تفاوت ساختار بشه !! )

باتری های اتمی خارجی قضیه شون فرق میکنه.اونها کیفیت ساختشون بالاتره.و اینکه گرونترن.

کلا از نظر طول عمر باتری اتمی با معمولی فرق چندانی نداره.تفاوت تو کیفیت ساخت باتری هستش که ساخت چه شرکتی باشه.که باعث میشه باتری خارجی عمر بیشتری داشته باشه.
باتری معمولی اگه سطح اب باتریش رو چک کنید که همیشه تنظیم باشه ، حتی میتونه عمر بیشتری نسبت به باتری های اتمی داشته باشه. ( می تونید تو سایتای انگلیسی سرچ کنید )

البته عمر باتری به جنس صفحات باتری هم بستگی داره.به خاطر همین تو باتری های معمولی ، باتری هایی که درپوش روی باتری صاف هستش عمر بالاتری نسبت به باتری های با درپوش فرم قدیمی دارن.

Abdolreza2012
27-11-2013, 12:50
دوستان سیم کلاچ هر چند کیلومتر باید عوض شه ؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2013, 13:16
دوستان سیم کلاچ هر چند کیلومتر باید عوض شه ؟؟؟

سلام
کیلومتری نیست . بستگی به سطح اطلاعات صاحبِ ماشین از دانش نگهداری ماشین داره و کیفیتِ سیم کلاچ و مقدار استهلاک . مثلاً تاکسی شهری خیلی بیشتر ازش استفاده میکنه تا ماشین شخصی .

اگر دو سر سیم کلاچ دائماً گریسکاری بشه و مقداری روغن موتور هم زده بشه توی روکش سیم و خودِ سیم هم با کیفیت باشه ممکنه هرگز خراب نشه
خصوصاً باید جائی که در این عکس با دایره قرمز مشخص شده باید دائماً گیریسی باشه تا موقع کلاچ گرفتن , سیم کلاچ خم نشه وگرنه به مرور زمان میبُره .
اون قسمت هم که به پدالِ کلاچ وصل میشه باید گریسی باشه تا سابیده نشه و سیم هم خم نشه موقع کلاچ گرفتن .
اگه چند رشته از سیم کلاچ پاره شده باشه دیگه باید عوض بشه وگرنه یه جا میبره و کلی باید پول مکانیک یا جرثقیل برایِ حمل و نقل ماشین به مکانیکی بدیم

Abdolreza2012
27-11-2013, 13:34
سلام
کیلومتری نیست . بستگی به سطح اطلاعات صاحبِ ماشین از دانش نگهداری ماشین داره و کیفیتِ سیم کلاچ و مقدار استهلاک . مثلاً تاکسی شهری خیلی بیشتر ازش استفاده میکنه تا ماشین شخصی .

اگر دو سر سیم کلاچ دائماً گریسکاری بشه و مقداری روغن موتور هم زده بشه توی روکش سیم و خودِ سیم هم با کیفیت باشه ممکنه هرگز خراب نشه
خصوصاً باید جائی که در این عکس با دایره قرمز مشخص شده باید دائماً گیریسی باشه تا موقع کلاچ گرفتن , سیم کلاچ خم نشه وگرنه به مرور زمان میبُره .
اون قسمت هم که به پدالِ کلاچ وصل میشه باید گریسی باشه تا سابیده نشه و سیم هم خم نشه موقع کلاچ گرفتن .
اگه چند رشته از سیم کلاچ پاره شده باشه دیگه باید عوض بشه وگرنه یه جا میبره و کلی باید پول مکانیک یا جرثقیل برایِ حمل و نقل ماشین به مکانیکی بدیم

من مشکلم اینه که کلاچ رو فشار میدم ، صدا میده
مشکل خاص دیگه ای ندارم
صداش هم زیاد نیست ولی خب تازگیا اینطوری شده
الان ماشین دو ساله دارم ، دست به سیم کلاچ نزدم و ماشین هم 31 هزار راه رفته

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2013, 13:49
من مشکلم اینه که کلاچ رو فشار میدم ، صدا میده
مشکل خاص دیگه ای ندارم
صداش هم زیاد نیست ولی خب تازگیا اینطوری شده
الان ماشین دو ساله دارم ، دست به سیم کلاچ نزدم و ماشین هم 31 هزار راه رفته

سلام
چه جور صدائی؟
صدای قیژ قیژ پدال ؟ اگه بله - پدال باید گریسکاری بشه.
اگر محل نصب سر سیم به گیربکس قیژ قیژ داره پس گیریس میخواد
امت اگه از توی گیربکس صدا میاد یا از بلبرینگِ کلاچ هست یا از پنجه هایِ دیسکِ کلاچ ( خورشیدیِ دیسک کلاچ )
صداهای دیگه هم هست که مربوط به سائیده و تمام شدنِ صفحه کلاچ میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2013, 13:58

سلام
باتری اتمی یا الکترونی ( در کشورهای عربی ) احتیاج به شارژ اولیه نداره .
آب اسید کم نمیکنه ( انواع درجه یکش )

احتیاج به تغییر آب اسید نداره
آب اسید ازش نشت نمیکنه
اصلاً جائی برایِ اضافه کردن اسید نداره و کاملاً دربسته هست .

قوی تر هست
عمرش بیشتره . بعضیهاش 3 یا حتی 6 سال گارانتی تعویض داره !!! مثل ACDELCO امریکا
وقتی خالی بشه در اثر استارت زیاد , خودش بعد از نیم ساعت یا یک ساعت شارژ میشه و میتونین باهاش ماشینِ سالم رو روشن کنید
بدنه بسیار مقاوم و نشکن داره ( انواع با کیفیتش )
در زمستان کمتر تحت تاثیر سرما قرار میگیره
بنده تا حالا باتری اتمی بهتر از acdelco ندیدم

بهترین باتری های دنیا :

kasra2002
27-11-2013, 14:09
سلام.
دیشب که داشتم از محل کار برمیگشتم تو سراشیبی ملایم وپشت ترافیک بادنده 2یه مشکلی واسه ماشین پیش اومد که انگار خاموش شد دوباره روشن شد ماشین انگار که خفه کنه دوسه بارلرزید تا راافتاد لرزشش این جوری که دستی بالا باشه نیم کلاج کنی .خلاصه امروز صبح هرچر استارت زدم روشن نشد.بعد از چند بار استارت یدفعه روشن شد ولی به محض اینکه پاتو از رو گاز برمیداری خاموش میشه چند بار اینکارو کردم نشد که نشد الانم ماشین تو خونست. به نظر شما چه اتفاقی براش افتاده ؟؟؟باید چکارش کنم ماشین گارانتی هم داره ولی روشن نمیشه که ببرمش ؟
احتمال خیلی زیاد میتونه از پمپ بنزین باشه و مداراتش

kasra2002
27-11-2013, 14:15
دوست عزیز مارک های بسیار زیادی برای باتری در ایران وجود داره که همه از چین و کره وارد میشن پس خیلی نمی شه نظر داد اگه گارانتسش معتبر باشه و بعد از 2 ماه کل شرکتش جمع نشه
در کل من خیلی از مارک دلکور استفاده کردم و بد نبوده راضی بودم
در مورد باتری باصطلاح اتمیک هم اسمش فقط بخاطر مارک اتمیکه و این باتری ها خشک نیستند فقط نسبت به باتری های معمولی درب پلمبشونه که نیازی به اب و اسید اظاف کردن ندارندو پس دادن اسید و خرابی ماشین کمتره جنسشون هم بهتره مخصوصا در سرما
اما نباید خالی بشند
پس اگه خدایی نکرده ماشین خراب شد استارت نزنید تا باتری بخوابه
چراغ ها رو هم روشن نذارید فراموش بشه

kasra2002
27-11-2013, 14:19
سلام

تو باتری های ایرانی ، اتمی با معمولی فرقی ندارن. حتی جالبه بدونید که باتری به اصطلاح اتمی ایرانی ، هم درپوش اضافه کردن اب باتری رو داره.ولی زیر قاب پلاستیکی مخفی شده.
فقط یک چشمی گذاشتن که میزان اسیدی بودن مایع باتری رو نشون میده.( من خودم برا خرید باتری ایرانی دیدم که اتمی با معمولی 10 یا 15 تومان اختلاف قیمت داره. به نظرت 10 تومان میتونه باعث تفاوت ساختار بشه !! )

باتری های اتمی خارجی قضیه شون فرق میکنه.اونها کیفیت ساختشون بالاتره.و اینکه گرونترن.

کلا از نظر طول عمر باتری اتمی با معمولی فرق چندانی نداره.تفاوت تو کیفیت ساخت باتری هستش که ساخت چه شرکتی باشه.که باعث میشه باتری خارجی عمر بیشتری داشته باشه.
باتری معمولی اگه سطح اب باتریش رو چک کنید که همیشه تنظیم باشه ، حتی میتونه عمر بیشتری نسبت به باتری های اتمی داشته باشه. ( می تونید تو سایتای انگلیسی سرچ کنید )

البته عمر باتری به جنس صفحات باتری هم بستگی داره.به خاطر همین تو باتری های معمولی ، باتری هایی که درپوش روی باتری صاف هستش عمر بالاتری نسبت به باتری های با درپوش فرم قدیمی دارن.
فرمایش شما کاملا صحیحه و اینکه من باتری برنا فابریک سمند رو حدود 4 سال داشتم و حتی اب باتری هم کم نشد
دینام و سیم کشی و طرز استفاده هم خیلی روی عمر باتری تاثیر داره دست انداز شدید و جابجا کردن باتری و وارونه کردن هم خیلی مهمه عمر رو کم می کنه

Abdolreza2012
27-11-2013, 18:10
سلام
چه جور صدائی؟
صدای قیژ قیژ پدال ؟ اگه بله - پدال باید گریسکاری بشه.
اگر محل نصب سر سیم به گیربکس قیژ قیژ داره پس گیریس میخواد
امت اگه از توی گیربکس صدا میاد یا از بلبرینگِ کلاچ هست یا از پنجه هایِ دیسکِ کلاچ ( خورشیدیِ دیسک کلاچ )
صداهای دیگه هم هست که مربوط به سائیده و تمام شدنِ صفحه کلاچ میشه

صدای قیژ قیژ نیست
صدای kert میده ( :n08: هر چقدر فکر کردم نتونستم دقیق بنویسم به هر حال ببخشید )
این صدا رو وقتی فشار میدم کلاچ رو میده و با پا هم حس میشه ، به نظر گیریس میخواد
فقط کجا رو باید بزنم ؟؟ خودم میتونم ؟؟؟
( اون عکس اولی که گذاشتید ف ی ل ت ر بود )
مرسی :n16:

barbad16
27-11-2013, 18:22
با سلام
ماشین من پراید مدل 83 انژکتور دو گانه هست. در حال حرکت ماشین دل میزند و یک نوسان در دور موتور ایجاد میشود و عقربه دور موتور پرش میکند. دائمی نیست. هر 4 یا 5 کیلومتر یک یار چند دل میزند بعد موتور طبیعی کار میکند. هم روی گاز و هم روی بنزین. استپر موتور را عوض کردم. شمعها را تمیز و تنطیم کردم. دیاگ مشکلی در سنسور کیلومتر تشخیص داد. اونم با هزار مشقت گیر آوردم عوض کرم. مشکل حل نشد. چند تعمیرگاه بردم. آخری میگفت که باید چرخ دنده کیلومتر که توی گیربکس است عوض بشه. حدود 120 خرج داره. میترسم اینم عوض کنم درست نشه. کسی میتونه راهنمایی کنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2013, 19:43
با سلام
ماشین من پراید مدل 83 انژکتور دو گانه هست. در حال حرکت ماشین دل میزند و یک نوسان در دور موتور ایجاد میشود و عقربه دور موتور پرش میکند. دائمی نیست. هر 4 یا 5 کیلومتر یک یار چند دل میزند بعد موتور طبیعی کار میکند. هم روی گاز و هم روی بنزین. استپر موتور را عوض کردم. شمعها را تمیز و تنطیم کردم. دیاگ مشکلی در سنسور کیلومتر تشخیص داد. اونم با هزار مشقت گیر آوردم عوض کرم. مشکل حل نشد. چند تعمیرگاه بردم. آخری میگفت که باید چرخ دنده کیلومتر که توی گیربکس است عوض بشه. حدود 120 خرج داره. میترسم اینم عوض کنم درست نشه. کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام
وایر شمعها رو چک کنین ببینین سالمه ؟ برق دزدی نداره ؟
با تو تاریکی شب نگاه کنین
بعضیها با آب پاش کمی آب با قطرات بسیار زیر ( پودر شده ) میزنند به وایرها تا اگر نشتی داره بهتر مشخص بشه
بهتره مقاومتِ وایرها هم چک کنین
شاید یکیش نیم سوز شده .
اگر دلکو داره ممکنه از سر دلکو هم باشه یا خرابی سیمی که برق از کویل میده به سر دلکو
اگر فقط در دور آرام اینجورب میشه ممکنه از استپر هم باشه
اگر سر استپر بیش از حد کوتاه باشه دور موتور یا میره بالا یا هی کم و زیاد میشه

در صفحه های قبل توضیح دادم

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2013, 19:52
صدای قیژ قیژ نیست
صدای kert میده ( :n08: هر چقدر فکر کردم نتونستم دقیق بنویسم به هر حال ببخشید )
این صدا رو وقتی فشار میدم کلاچ رو میده و با پا هم حس میشه ، به نظر گیریس میخواد
فقط کجا رو باید بزنم ؟؟ خودم میتونم ؟؟؟
( اون عکس اولی که گذاشتید ف ی ل ت ر بود )
مرسی :n16:

باه
گریس و کنی روغن میخواد
باید به لولاهای پدالها اول کنی روغن بزنین تا نرم و بی صدا بشه بعدش روش گریس بزنین

مراقب باشین جائی که پا میزارین هرگز نباید چرب بشه خصوصاً پدال ترمز و کلاچ چون خطرناک هست
فقط به لولاها و فنرها کمی روغن و سپس گریس بزنین

aliahmadidast
29-11-2013, 13:19
گیربکس پراید
سلام
پراید من وقتی موتور سرد هست کلاچ را میگیرم صدای خرخر ضعیف میاد که با حرکت 2 کیلو متری درست میشه
به یک تعمیرکار گفتم پاسخ داد واسگازینت سفته و بالا نمی یاد بلبرینگ ها خشک هستند و باید عوض کنی ماشین 22000 هزار تا کار کرده نمیدونم چی کار کنم

aliahmadidast
29-11-2013, 13:20
سلام
ماشین پراید پایه گاز سوز +HP هست هنگامی که روشن می شود خوب کار میکرد ولی هنگامی که پدال گاز یا حرکت کنیم دور موتور می افتد و تا حد خاموش شدن میرود الان چند وقتی است که صبح ها خیلی دیر هم روشن میشود
ممنون میشم راهنمایی کنید

xperia990
29-11-2013, 14:16
باا سلام خدمت اساتید، ماشین 131 ex گاز سوز کارخونه است، چند روزه برای سرویس اولیه بردم نمایندگی
دیروز نزدیک ماشین شدم بوی گاز حس میکردم! گفتم شاید از خونه های اونجاست... ولی امروز صبحم باز تو ماشین بوش میومد!
پیش اومده برای کسی؟

mehrdad2006
29-11-2013, 16:17
سلام دوستان خسته نباشید
من یک پی کی دارم دو روز پیش بردم تعویض روغن طرف گفت واسکازین 1.5 کم میکنه
میخواستم بدونم مشکلی برام پیش میاد؟ بعد هزینه تعمیرش چقدره چرا همچنین مشکلی پیش اومده؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-11-2013, 10:31
سلام دوستان خسته نباشید
من یک پی کی دارم دو روز پیش بردم تعویض روغن طرف گفت واسکازین 1.5 کم میکنه
میخواستم بدونم مشکلی برام پیش میاد؟ بعد هزینه تعمیرش چقدره چرا همچنین مشکلی پیش اومده؟

سلام
هزینه ی تعمیر رو اطلاع ندارم
اما در موردِ کم شدنِ روغنِ گیربکس , باید کاسه نمد دو سر گیریس چک بشه و پیچهاش .
یا از کاسه نمدها هست یا از گاسکت ( واشر ) یا از پیچهای زیرش .
معمولاً سه تا کاسه نمد داره
یکی متعلق به شَفتی هست که به دیسکِ کلاچ وصل میشه و دو تای دیگه اون جائی که اکسلها وصل میشند .
img338.imageshack.us/img338/9806/p1020428.jpg

homepage.ntlworld.com/kevin.yeoman/DiffGoBoom001.jpg

کاسه نمدها رو از لوازم یدکی نخرین چون بیشترش چینی و بنجُلِ هست
از بلبرینگ فروشیها بخرین
امریکائی یا اروپائی یا ژاپنی
کمی گرونتره اما چند برابر کارائی داره
در ضمن اگر گیربکس باز شد بهتره صفحه کلاچ و بلبرینگِ کلاچ رو هم چک کنین تا اگه لازم هست تعویض بشه
دیسک کلاچ اگه مشکلی نداره عوضش نکنین بیخودی .
در خرید صفحه کلاچ دقت کنین نباید تاب داشته باشه وگرنه رو کار میلرزه .
باید روی سطح کاملاً صاف چک بشه
اختلاف ارتفاع لبه هاش تا سطح میز باید از یک میلیمتر بیشتر نباشه .
روی کاسه نمدها شمارش نوشته شده . با کاسه نمد فروش هم میتونه با کولیس اندازه اش رو پیدا کنه اگر شماره پاک شده .

kasra2002
30-11-2013, 12:03
گیربکس پراید

سلام
پراید من وقتی موتور سرد هست کلاچ را میگیرم صدای خرخر ضعیف میاد که با حرکت 2 کیلو متری درست میشه
به یک تعمیرکار گفتم پاسخ داد واسگازینت سفته و بالا نمی یاد بلبرینگ ها خشک هستند و باید عوض کنی ماشین 22000 هزار تا کار کرده نمیدونم چی کار کنم

تعویض واسکازین ضرری نداره اما کمی دنده ها رو سفت میکنه از واسکازین با فورمول جدید و مناسب استفاده کنید
واسکازین بهران خوب هست اما فورمول اون سفت تره

kasra2002
30-11-2013, 12:05
باا سلام خدمت اساتید، ماشین 131 ex گاز سوز کارخونه است، چند روزه برای سرویس اولیه بردم نمایندگی
دیروز نزدیک ماشین شدم بوی گاز حس میکردم! گفتم شاید از خونه های اونجاست... ولی امروز صبحم باز تو ماشین بوش میومد!
پیش اومده برای کسی؟
حتما ببرید نمایندگی که کار گازش خوب باشه و اصرار کنید که چک بشه البته بعضی وقتا از جایگاهی که سوخت زدید و دمای هوا و اینجور چیزا هم می تونه باشه
اگه شدیده فورا اقام کنید
cng خیلی خطریه