PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

محمد داود
29-07-2013, 07:30
سلام
راستش تو دفترچه اصلا چیزی به عنوان فیوز کولر ندیدم و ننوشته بود!! پراید 111
دیروز در حالت درجا دوباره چک کردم.ظاهرا من اشتباه کردم و کولر روشن میشه.اما دریغ از 1 ذره باد خنک.من فکر کنم گاز کولر به علت نشتی کلا خالی شده. باید تعمیرکار چه دستگاهی داشته باشه برای چک و رفع نشتی؟
سلام.طبق گفته جناب camaro اگه گاز خالي بشه فشنگي مانع اومدن كمپرسور تو مدار ميشه.چند دقيقه بعد از استارت كولر لوله هاي رفت و برگشت به اتاق تغيير دما داده يعني يكي داغ و ديگري سرد ميشه.اگه اين موضوع در خودرو شما اتفاق ميفته پس احتمال زياد دريچه هاي تنظيم هوا در خودرو شما بدرستي كار نميكنه .شايد هواي سر كولر وهواي گرم بخاري با هم قاطي شده واثر كولر خنثي ميشه.
اگر به هر دليلي مسير گاز مسدود بشه يك سوپاپ ته كمپرسور هست كه عمل ميكنه و فشار گاز رو ثابت نگه ميداره.براي تست فشار:تعمير كار چند دقيقه ماشين رو روشن ميكنه بعد دو تا گيج فشار به در پوشها در مسير گاز قرار ميده وفشار رو اندازه ميگيره.ولي شما ميتونيد در پوشها رو باز كنيد و با يك فازمتر سوزنها رو در حد يك ثانيه فشار بديد تا از بودن گاز در مسير اطمينان حاصل كنيد.

kasra2002
29-07-2013, 12:19
سلام
نه صفحه فیوز تو دفترچه رو پیدا کردم اما چیزی به عنوان فیوز کولر یا خنک کننده نیست. یک خنک کننده هست اونم زده خنک کننده موتور
میشه بفرمائید 111 فیوز کولرش چه شماره و رنگی هست؟ برم چکش کنم تو دفترچه ندیدم
فکر می کنم این کمپرسور رو هم برای صرفه جویی روی همون گذاشتن شما چکی رو که دوستمون جناب camaro lt فرمودند انجام بدین اگه بلدین و میتونید کمپرسور رو چک کنید
و با توجه به گفته های بالا اقدام کنید که با کمترین هزینه مناسب ترین نتیجه رو بگیرید

محمد داود
29-07-2013, 13:13
سلام.چند روز قبل پست زدم كه اگه كسي دسترسي داره از مراحل تعويض پمپ بنزين پرايد انژكتوري چندتا عكس بزاره ودر ضمن ريزه كاريها رو هم بگه.هنوز منتظرم.با تشكر فراوان

gmd
29-07-2013, 16:39
سلام
دوستان ماشین من 206 اس دی ( v 20 ) مدل 90 است امروز فن کولر و بخاری داخل اتاق از کار افتاد بعد از بازدید متوجه شدم که فیوز سوخته و بعد از تعویض فیوز مجددا" فن از کار افتاد .حالا نمایندگی می گوید که موتور فن مشکل دارد وباید تعویض شود اما در هیچ نمایندگی تعویض را با گارانتی انجام نمیدهند و بعضی نمایندگی ها می گویند متور آن پیدا نمی شود . قیمت آزاد آن را حدود 3/000/000 ریال اعلام می کنند میخواستم بپرسم کسی نمایندگی که این قطعه را داشته باشد سراغ دارد یا کسی از دوستان به این مشکل برخورد کرده . یعنی قیمت موتور فن بخاری پژو اینقدر گران است . لطفا" اگر تجربه ای در این مورد دارید بفرمایید.

arakcar
29-07-2013, 21:04
سلام
اگر طبق گفته ها ی شما جلو بریم عیب موتور فن تهویه داخل خودروی شما از دو عدد بوش سر و ته ارمیچر موتور می باشد-منتهی این منوط به این می باشد که موتور فن باز شود.
بوش ها در مغازه های که فقط لوازم برقی دارند موجود می باشد.البته بوشی به نام این خودرو وجود ندارد و باید از نمونه مشابه استفاده شود یا تراشکاری برای شما دو عدد بوش برنجی بتراشد-
این که شما فرمودید فیوز سوخته بود و مجددا فیوز استفاده کردید و فن عمل کرد ناشی از همین عیب می باشد-به خاطر تلرانس کم بالشتک با ارمیچر و گشاد شدن بوش ها ارمیچر می تواند به بالشتک اصلاح فارسی تنه بزند و جریان لحطه ای بکشد که منجر به سوختن فیوز می شود.َ
در پناه حق موفق باشید

kasra2002
29-07-2013, 21:48
سلام
دوستان ماشین من 206 اس دی ( v 20 ) مدل 90 است امروز فن کولر و بخاری داخل اتاق از کار افتاد بعد از بازدید متوجه شدم که فیوز سوخته و بعد از تعویض فیوز مجددا" فن از کار افتاد .حالا نمایندگی می گوید که موتور فن مشکل دارد وباید تعویض شود اما در هیچ نمایندگی تعویض را با گارانتی انجام نمیدهند و بعضی نمایندگی ها می گویند متور آن پیدا نمی شود . قیمت آزاد آن را حدود 3/000/000 ریال اعلام می کنند میخواستم بپرسم کسی نمایندگی که این قطعه را داشته باشد سراغ دارد یا کسی از دوستان به این مشکل برخورد کرده . یعنی قیمت موتور فن بخاری پژو اینقدر گران است . لطفا" اگر تجربه ای در این مورد دارید بفرمایید.
این سوال رو پاسخ بدین :موتور رو که روشن می کنید بلافاصله فیوز می سوزه یا بعد از کمی کار کردن
نمایندگی ها معمولا بلد نیستند و کارشون روی سیستم گارانتی فقط تعویض هست که مجموعه رو عوض می کنند و اگه نشد یه جای دیگه رو عوض می کنند
احتمال زیادی هست که موتور فن سالم بوره و خیلی قطعات ریز قابل تعویض ان مشکل داشته باشه حتی ممکنه فیش ورودی که خیلی یش میاد اتصالی داشته باشه اما مشکل اینجاست که شما باید حوصله داشته باشید و بلد باشید تا تک تک باز و چک کنید
اگه نه به یک تعمیر کار وارد مجهز سیستم برقی مراجعه کنید نه نمایندگی و نه هر برق کار ماشینی که در برخی شهر ها فقط یکی پیدا میشه
اونا کل ندار رو براتون چک می کنند تا ایراد مشخص شه
خودتون تنها کاری که اسون میتونید انجام بدین جدا کردن فیش برق موتور فن و امتحان مجدد فیوزه و اینکه ببینید فن جام نکرده

camaro lt
30-07-2013, 07:45
سلام.چند روز قبل پست زدم كه اگه كسي دسترسي داره از مراحل تعويض پمپ بنزين پرايد انژكتوري چندتا عكس بزاره ودر ضمن ريزه كاريها رو هم بگه.هنوز منتظرم.با تشكر فراوان

چند بار انجام دادم و چندان پيچيده نيست اما متاسفانه تصوير ندارم، اگر مناسب ديدين توضيح بدم.

aaaammmm87
30-07-2013, 08:21
سلام
ماشینم پراید تازه گرفتم و دیدم که حجم روغن ترمزش کمه خلاصه رفتم و یه روغن ترمز زرد رنگ گرفتم و ریختم تو مخزن حالا این کار مشکلی رو ایجاد میکنه ؟ اصلا از کجا باید بفهمم که روغن قبلیم چی بوده ؟
سوال دیگه ای هم که دارم اینه که هر دو روز یه بار اب رادیاتم خالی میشه این طبیعی هستش یا نه ( فقط اون مخزن کمکیش که پلاستیکی هستش رو پر اب می کنم و اونه که خالی میشه . ایا باید خود رادیات رو باز کنم و اب توش بریزم ؟؟؟؟؟)؟ روزی 20-25 کیلومتر رانندگی میکنم باهاش و ماشینم آمپرش معمولی هستش و تا وسطش میاد .

sinashan
30-07-2013, 10:51
سلام ما یه پراید 83 داریم که از دیروز نزدیک های خونه خاموش کرد و دیگه روشن نشد ،از طرفی نور چراغ ها هم خیلی کمتر شده،باتریش هم تازه تعویض شده(کمتر از یک هفته) ولی مشکلش حل نشده،ممنون می شم کمک کنید واجبه

jesus11077
30-07-2013, 12:17
با سلام خدمت دوستان
من یه روآ مدل 87 دارم که ازش راضیم اما چند ماهی میشه که مشکل پیدا کرده و مشکلش هم اینه که دور موتور میره بالای 2000 و نمیاد پایین، حتی توی سرعت هم وقتی پدال گاز رو هم که ول میکنم باز هم دور موتور از همون جایی که هست پایین تر نمیاد و انگار که هنوز هم گاز میدی... اما کارایی که شده:
1. سیم گاز چک شده.
2. استپر تمییز شده و یک بار هم تعویض شده توسط متخصص.
3.برنامه ECU چند بار عوض شده توسط متخصص اما هر بار فقط 4 روز درست میشه اما دوباره مشکل...
4.دریچه گاز شسته شده توسط متخصص.
هر بار که کارای بالا رو انجام میدم فقط 4 روز ماشین درسته اما بعدش دوباره خراب میشه.
عقلم دیگه به جایی قد نمیده.... لطفا استادان و متخصصان راهنمایی کنن.
پیشاپیش ممنونم.

دوستان من واسه این مشکل ماشین رو بردم شهرستان و یکی که کارش ECU بود گفت باید شبیه ساز سنسور اکسیژن نصب کنی چون گازسوز دستی هست ماشینت،
آقا ما نصب کردیم به ساعت نکشید دوباره خراب شد ...
بردمش یه شهرستان دیگه و اون طرف گفت این شبیه ساز واسه ساژم هست نه زیمنس پس ببر بکوب توی سر اون نفر قبلی....
آقا خلاصه به ما گفت ECU ماشین ضعیف شده و باید بلاک بشه....
و اینگونه بود که بعد از بلاک شدن دیگر نه من مشکلی پیدا کردم نه ماشین و نه دور موتور ماشین...
جهت اطلاع بقیه دوستان گفتم

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-07-2013, 15:10
سلام ما یه پراید 83 داریم که از دیروز نزدیک های خونه خاموش کرد و دیگه روشن نشد ،از طرفی نور چراغ ها هم خیلی کمتر شده،باتریش هم تازه تعویض شده(کمتر از یک هفته) ولی مشکلش حل نشده،ممنون می شم کمک کنید واجبهسلام . به احتمال زیاد بستهای باتری یا خیلی کثیفه یا شل هست

محمد داود
30-07-2013, 15:50
چند بار انجام دادم و چندان پيچيده نيست اما متاسفانه تصوير ندارم، اگر مناسب ديدين توضيح بدم.
سلام.مشكل من با سوكت روي درپوش هستش.ايا موقع در اوردن پمپ بايد سوكت دقيقا از بالاي درپوش جدا بشه يا اون سوكت پرس شده و يك سوكت ديگه تو مسير هستش.من سعي كردم سوكت رو دقيقا از بالاي درپوش(موقع باز كردن پمپ و شناور به درپوش متصل هست)جدا كنم ولي مثل اينكه در اين مدل يه جورايي سوكت به خروجي ها لحيم شده.

reza18b
30-07-2013, 16:54
سلام
من ماشینم 405 مدل 89 حدود 20هراتا کار کرده،2تا مشکل دارم باهاش خواستم راهنماییم کنین:
1-توی دنده 2 اگه یکدفعه گاز بدی یکم خودشو میگیره بعد شتاب میگیره،صافی بنزینو عوض کردم و دریچه گاز و استپرش رو هم شستن ولی بی تاثیر،
2-دنده هاش صفت جا میره و موقع جا رفتن یه صدای تق میکنه که انگار از زیر دسته دنده باشه نمیدونم دسته دنده گریس خور داره یا نه،واسگازینش رو هم عوض کردم لیکومولی ریختم ولی هنوزم صدا میده.
ممنون از سایت خوبتون

camaro lt
30-07-2013, 17:10
سلام.مشكل من با سوكت روي درپوش هستش.ايا موقع در اوردن پمپ بايد سوكت دقيقا از بالاي درپوش جدا بشه يا اون سوكت پرس شده و يك سوكت ديگه تو مسير هستش.من سعي كردم سوكت رو دقيقا از بالاي درپوش(موقع باز كردن پمپ و شناور به درپوش متصل هست)جدا كنم ولي مثل اينكه در اين مدل يه جورايي سوكت به خروجي ها لحيم شده.
منظور احتمالا رابطي هست كه از خود مغزي پمپ تا بخش بالايي درپوش ادامه داره و گاهي خراب ميشه و پيدا كردن اون سخته.
نيازي به بازكردن اون نيست چون خود پمپ مستقيما يه سوكت داره كه به اون رابط وصل ميشه، و اون رو بايد از پمپ جدا كنين .
كلا توي پمپهاي انژكتوري وضعيت اتصال اونها به برق مشابه هم هستند.
در تصوير محل اتصال سوكت داخل باك به پمپ مشخص شده ، و ديگه نيازي به باز كردن مابقي اتصالات برق نداره، مگر اينكه مشكلي در اونها باشه و نياز به تعمير يا تعويض باشه.
يك مورد ديگه كه مهمه اينكه گاهي شما يك پمپ ميخري ولي روي اين شاسي و شناور سوار نميشه و بزرگتره.
براي نصب اون بايد دوتا فوم كه در بالا و پايين پمپ قبلي سوار شده را در بياريد تا فضاي كافي براي سوار شدن پمپ جديد بوجود بياد، و البته بعد از اينكار تنها ميشه دوتا از پيچهاي نگهدارنده پمپ را بست ، و بجاي دوتا پيچ ديگه، ميتونين از يك تكه سيم مسي يا آهني بجاي پيچ استفاده كنين و پايه پلاستيكي را در جاي خودش ثابت كنين.
از آنجا كه شما هم فني هستيد، مسلما كار سختي براي شما نيست و يكبار انجام بديد كاملا مهارت پيدا ميكنين.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kasra2002
30-07-2013, 20:19
سلام ما یه پراید 83 داریم که از دیروز نزدیک های خونه خاموش کرد و دیگه روشن نشد ،از طرفی نور چراغ ها هم خیلی کمتر شده،باتریش هم تازه تعویض شده(کمتر از یک هفته) ولی مشکلش حل نشده،ممنون می شم کمک کنید واجبه
اگر مطمئن هستید که باتری نو سالمه پس سیستم شارژتون از جمله دینام مشکل داره که باتری رو شارژ نمیکنه نذارید باتری کامل خالی بشه چون خراب میشه

kasra2002
30-07-2013, 20:22
سلام
من ماشینم 405 مدل 89 حدود 20هراتا کار کرده،2تا مشکل دارم باهاش خواستم راهنماییم کنین:
1-توی دنده 2 اگه یکدفعه گاز بدی یکم خودشو میگیره بعد شتاب میگیره،صافی بنزینو عوض کردم و دریچه گاز و استپرش رو هم شستن ولی بی تاثیر،
2-دنده هاش صفت جا میره و موقع جا رفتن یه صدای تق میکنه که انگار از زیر دسته دنده باشه نمیدونم دسته دنده گریس خور داره یا نه،واسگازینش رو هم عوض کردم لیکومولی ریختم ولی هنوزم صدا میده.
ممنون از سایت خوبتون
مشکل تون رو درک می کنم ولی دلیل قانع کننده ای براش نیست از همه چیز می گن میتونه باشه از بنزین تا سنسور اکسیژن و دریچه و شمع و...
در مورد دنده هم اگه همیشه اینطوریه سعی کنید کلاچ رو تا اخر گرفته و یا سیم کلاچ رو بالاتر بیارید شاید بهتر شه

kasra2002
30-07-2013, 20:26
سلام
ماشینم پراید تازه گرفتم و دیدم که حجم روغن ترمزش کمه خلاصه رفتم و یه روغن ترمز زرد رنگ گرفتم و ریختم تو مخزن حالا این کار مشکلی رو ایجاد میکنه ؟ اصلا از کجا باید بفهمم که روغن قبلیم چی بوده ؟
سوال دیگه ای هم که دارم اینه که هر دو روز یه بار اب رادیاتم خالی میشه این طبیعی هستش یا نه ( فقط اون مخزن کمکیش که پلاستیکی هستش رو پر اب می کنم و اونه که خالی میشه . ایا باید خود رادیات رو باز کنم و اب توش بریزم ؟؟؟؟؟)؟ روزی 20-25 کیلومتر رانندگی میکنم باهاش و ماشینم آمپرش معمولی هستش و تا وسطش میاد .

دلیل کمبود روغن رو پیدا کنید و برای تهیه روغن ترمز زرد بودن و مارک خوب کافیه ولی از این به بعد از همون استفاده کنید فکر کنم توی ایرانی ها سپند وسپهر خوب باشه
و اینکه آب کم می کنه برای ماشین نو چیز خوبی نیست !
شما آب رو از خود رادیاتور صبح که ماشین چند ساعت خاموش بوده چک کنید و به اون مخزن رزرو اکتفا نکنید احتمالا درب رادیاتورتون مشکال داره اکه اینطوره به گارانتی مراجعه کنید
از بسته بودن کامل درب هر دو مخزن مطمئن شیدو از آب پر املاح استفاده نکنید

aaaammmm87
30-07-2013, 20:58
دلیل کمبود روغن رو پیدا کنید و برای تهیه روغن ترمز زرد بودن و مارک خوب کافیه ولی از این به بعد از همون استفاده کنید فکر کنم توی ایرانی ها سپند وسپهر خوب باشه
و اینکه آب کم می کنه برای ماشین نو چیز خوبی نیست !
شما آب رو از خود رادیاتور صبح که ماشین چند ساعت خاموش بوده چک کنید و به اون مخزن رزرو اکتفا نکنید احتمالا درب رادیاتورتون مشکال داره اکه اینطوره به گارانتی مراجعه کنید
از بسته بودن کامل درب هر دو مخزن مطمئن شیدو از آب پر املاح استفاده نکنید

سلام
ماشین مدلش 84 . اول صبح هر دو مخزن پره ولی بعد از 30 کیلومتر که میرم مخزن کمکی خالی میشه ولی رادیات پره .

ess_1362
30-07-2013, 21:23
این کم کردن آب رادیاتور و مخزن می تونه یک دلیل ساده داشته باشه و اون این هست که یک جایی نشتی در سیستم وجود داره
در مورد پراید اتصال جنت ها را دقیق بررسی کنید و بعدش در پوش رادیاتور
اگر این موارد نبود باید حتما موتور به دقت بررسی بشه چون می تونه از واشر سر سیلندر باشه

camaro lt
31-07-2013, 07:56
تعويض ليور دنده پرايد.
گاهي دنده پرايد لق شده و دنده ها به خوبي جا نميره،بيشتر مواقع مشكل از ليور دنده و رابطهاي اونهاست كه بواسطه ضربه كج شده و يا به علت فرسودگي بوشها، دچار لقي شدند.
تعويض بوش امكانپذيره، اما بعضي اوقات تعويض كامل ليور به صرفه تر و منطقي به حساب مياد، چون در بخشي از ليور، براي تعويض بوش بايد از سنگ زدن و جوشكاري استفاده كرد كه خود اين كار و حرارت ناشي از اون دوباره بوش پلاستيكي نو را خراب و مشكل مجددا ايجاد خواهد شد، همچنين هزينه تعمير و باز و بسته كردن اون از خريد ليور نو بيشتر خواهد شد.

در ابتدا سر دنده باز ميشه

كليه پيچهاي كنسول وسط باز كنيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كنسول را از جاي خودش در بياريد( كمي قلق داره)

چهار عدد مهره نگهدارنده مجموعه سر دنده را باز كنيد( بجز اين مهره ها، دوتا خار هم باعث نگه داشتن اون ميشه كه در دو سمت اون قرار داره و به رنگ سفيد هست، اونها را با نوك آچار به عقب هل بديد تا با بدنه درگير نباشند)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولين پيچ و مهره نگهدارنده رابط را باز كنين،( اين رابط اصلي است كه براي انتقال حركت دسته دنده به ماهك گيربكس استفاده ميشه) اين پيچ يك مهره هم در پشت خودش داره كه بايد با آچار نگه داريد تا بتونين پيچ را باز كنين.

دوتا بوش پلاستيكي اين قسمت رابط كاملا شكسته و از بين رفته است و تعويض دنده با اشكال انجام ميشه ( سنگ زدن و جوشكاري)

پيچ دوم بزرگتر بوده و مربوط به رابط نگهدارنده و تكيه گاه ليور به بدنه گيربكس است.

بر روي ليور نو دوتا بوش پلاستيكي قرار داره ( كه بخاطر پرس بودن در يك پيم به راحتي امكان تعويض نداره و بايد سنگ زده و جوشكاري بشه)، اما دوتاي ديگه به راحتي تعويض ميشه. موقع در آوردن ليور كهنه، اين دوتا بوش را هم تعويض ميكنيم

نمونه بوش پلاستيكي استفاده شده در ليور

ليور نو را از بالاي پل گيربكس رد كرده و رابطها را در جاي خودشون بسته و مجموعه دسته دنده را هم در محل خودش سوار ميكنيم.

بقيه مراحل را هم بصورت عكس انجام ميشه.
در اين حالت دسته دنده كاملا با ثبات و بدون لقي در جاي خودش قرار گرفته و دنده ها بخوبي جا رفته و مشكلي وجود نخواهد داشت.

gmd
31-07-2013, 08:47
این سوال رو پاسخ بدین :موتور رو که روشن می کنید بلافاصله فیوز می سوزه یا بعد از کمی کار کردن
نمایندگی ها معمولا بلد نیستند و کارشون روی سیستم گارانتی فقط تعویض هست که مجموعه رو عوض می کنند و اگه نشد یه جای دیگه رو عوض می کنند
احتمال زیادی هست که موتور فن سالم بوره و خیلی قطعات ریز قابل تعویض ان مشکل داشته باشه حتی ممکنه فیش ورودی که خیلی یش میاد اتصالی داشته باشه اما مشکل اینجاست که شما باید حوصله داشته باشید و بلد باشید تا تک تک باز و چک کنید
اگه نه به یک تعمیر کار وارد مجهز سیستم برقی مراجعه کنید نه نمایندگی و نه هر برق کار ماشینی که در برخی شهر ها فقط یکی پیدا میشه
اونا کل ندار رو براتون چک می کنند تا ایراد مشخص شه
خودتون تنها کاری که اسون میتونید انجام بدین جدا کردن فیش برق موتور فن و امتحان مجدد فیوزه و اینکه ببینید فن جام نکرده

سلام
اگر طبق گفته ها ی شما جلو بریم عیب موتور فن تهویه داخل خودروی شما از دو عدد بوش سر و ته ارمیچر موتور می باشد-منتهی این منوط به این می باشد که موتور فن باز شود.
بوش ها در مغازه های که فقط لوازم برقی دارند موجود می باشد.البته بوشی به نام این خودرو وجود ندارد و باید از نمونه مشابه استفاده شود یا تراشکاری برای شما دو عدد بوش برنجی بتراشد-
این که شما فرمودید فیوز سوخته بود و مجددا فیوز استفاده کردید و فن عمل کرد ناشی از همین عیب می باشد-به خاطر تلرانس کم بالشتک با ارمیچر و گشاد شدن بوش ها ارمیچر می تواند به بالشتک اصلاح فارسی تنه بزند و جریان لحطه ای بکشد که منجر به سوختن فیوز می شود.َ
در پناه حق موفق باشید

با تشکر از توجه وپاسخ شما دوستان گرامی
الان چک کردم دیگه فیوز نسوخت ولی فن صدای تق تق کوچکی کرد و از کار افتاد.

Gazmali
31-07-2013, 12:00
سلام

دوستان چراغ راهنماي ماشين بعد از دور زدن و صاف شدن فرمون بايد برگرده سر جاش ديگه! اما براي ماشين من برنميگرده! يعني دو سه روزه اينجوري شده! چه كنم ؟ من فقط سپرش رو براي تعمير داده بودم! به اون ارتباطي داره يا نه؟

aaaammmm87
31-07-2013, 13:24
سلام
در حالت عادی اب رادیاتور چند روز یه بار باید پر بشه ؟

camaro lt
31-07-2013, 15:58
سلام
در حالت عادی اب رادیاتور چند روز یه بار باید پر بشه ؟

آب رادياتور در صورتي كه همه چيز سالم باشه، چندان كم نميشه و گاهي اوقات ممكنه تا چند ماه هم نياز به اضافه كردن نداشته باشه( با توجه به وضعيت كاركرد خودرو، دماي هوا، استفاده كردن از كولر و..)
بيشترين قسمتهايي كه در نگه داشتن آب رادياتور و سيكل رفت و برگشت اون به مخزن سر ريز و رادياتور، تاثير دارن، درب رادياتور، لوله رابط رادياتور به مخزن سر ريز، درب مخزن سر ريز، لوله داخلي مخزن سر ريز هست.
هركدام از اين قطعات مشكل داشته باشه در اين سيكل تاثير داره و باعث كم شدن آب رادياتور و عدم برگشت اون به سيستم خنك كننده موتور خواهد شد.
وجود نشتي د پارگي در جنتها و لوله هاي بخاري و البته خود رادياتورها( راديات موتور و بخاري) هم تاثير داره.
پوسيدگي درب ترموستات هم يكي ديگه از دلايل ميتونه باشه، همينطور پوسيدگي و نشت داشتن پولكهاي آب موتور و سر سيلندر.
در اولين قدم، درب رادياتور، جنتها، درب مخزن تبخير و لوله داخلي و خارجي اون را به دقت چك كنيد.
دوستان چراغ راهنماي ماشين بعد از دور زدن و صاف شدن فرمون بايد برگرده سر جاش ديگه! اما براي ماشين من برنميگرده! يعني دو سه روزه اينجوري شده! چه كنم ؟ من فقط سپرش رو براي تعمير داده بودم! به اون ارتباطي داره يا نه؟

ماشين شما چيه؟

توي دسته راهنما، قطعه اي به نام برگردان راهنما وجود داره كه اگر شكسته و خراب شده باشه، براي يك سمت و يا هر دو سمت عمل نميكنه و موقع برگرداندن فرمان دسته راهنما به حالت اول برنميگرده و چراغ راهنما همچنان به چشمك زدن ادامه ميده.
احتمالا ماشين شما پرايد بايد باشه كه درست در پشت غربيلك فرمان و قطعه اي به شكل استوانه پلاستيكي سفيد با دو زائده كه داخل فرمان قرار ميگيره وجود داره و اين كار برگردان رو انجام ميده،
اين ارتباطي با مشكل سپر و تعميرات اون نداره مگر اينكه فرمان رو باز كرده باشن و كار غير استانداردي انجام شده باشه.

aaaammmm87
31-07-2013, 16:23
آب رادياتور در صورتي كه همه چيز سالم باشه، چندان كم نميشه و گاهي اوقات ممكنه تا چند ماه هم نياز به اضافه كردن نداشته باشه( با توجه به وضعيت كاركرد خودرو، دماي هوا، استفاده كردن از كولر و..)
بيشترين قسمتهايي كه در نگه داشتن آب رادياتور و سيكل رفت و برگشت اون به مخزن سر ريز و رادياتور، تاثير دارن، درب رادياتور، لوله رابط رادياتور به مخزن سر ريز، درب مخزن سر ريز، لوله داخلي مخزن سر ريز هست.
هركدام از اين قطعات مشكل داشته باشه در اين سيكل تاثير داره و باعث كم شدن آب رادياتور و عدم برگشت اون به سيستم خنك كننده موتور خواهد شد.
وجود نشتي د پارگي در جنتها و لوله هاي بخاري و البته خود رادياتورها( راديات موتور و بخاري) هم تاثير داره.
پوسيدگي درب ترموستات هم يكي ديگه از دلايل ميتونه باشه، همينطور پوسيدگي و نشت داشتن پولكهاي آب موتور و سر سيلندر.
در اولين قدم، درب رادياتور، جنتها، درب مخزن تبخير و لوله داخلي و خارجي اون را به دقت چك كنيد.

سلام
اگه جایی نشت داشته باشه باید آثاری از این نشتی وقیت که ماشین خوابیده روی زمین باشه که من تا الان چیزی مشاهده نکردم . الان باز چک کردم اب مخزن تقریبا خالی شده ولی اب رادیاتور فول هستش .مشکل اصلی من با اب مخزنه که پرش میکنم و بعدش خالی میشه ..درب رادیاتور و درب مخزنم عوض کردم .

saeed.taj
31-07-2013, 17:28
دوستان خوبم سلام..من 1 ماه پیش یدونه 111 خریدم که صاحب قبلیش فنراشو کوتاه کرده بود و کوپ بود ماشین...امروز رفتم فنرهای فابریکشو بخرمو بزارم زیرش..چند جا رفتم نداشتن و میگفتن که فنرهای 111 مخصوصن عقبیهاش با بقیه پرایدها فرق دارن..میخواستم بدونم آیا واقعن اینجوره و فنرهای 111 با باقی پرایدها فرق داره؟؟یا یکی هستن و میشه از باقی استفاده کرد؟؟ اگه از فنرهای باقی پرایها استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که اشتباه تعویضشون نکنم...

محمد داود
31-07-2013, 18:01
سلام.من شنيده بودم كه كمكهاي 111 با بقيه فرق داره.نشيمنگاه فنر لول روي كمك جوش خورده.پس احتمالا فنرلولش هم با بقيه متفاوته.شما كمك رو باز كن وبا كمك فنر بقيه مقايسه كن.(از لحاظ قطر فنر و كورس كمك)اگه جواب نداد با مكانيكت مشورت كن ببين ميتوني كمك و فنر لول رو با هم عوض كني.البته هزينه بالا ميره.

camaro lt
31-07-2013, 22:39
سلام
اگه جایی نشت داشته باشه باید آثاری از این نشتی وقیت که ماشین خوابیده روی زمین باشه که من تا الان چیزی مشاهده نکردم . الان باز چک کردم اب مخزن تقریبا خالی شده ولی اب رادیاتور فول هستش .مشکل اصلی من با اب مخزنه که پرش میکنم و بعدش خالی میشه ..درب رادیاتور و درب مخزنم عوض کردم .

گاهي اوقات نشتي آب اونقدر نيست كه روي زمين ريخته بشه و قابل ديدن باشه. ممكنه بخاطر حرارت موتور سريع بخار بشه و يا كلا خيلي كم باشه.
گاهي هم نشتي از راديات بخاري هست و مقدار كمي آب وارد اتاق شده و زير موكت كف اتاق رفته و قابل ديدن نيست.
اما براي حل اين مشكل بايد ببينين كه وقتي آب رادياتور داغ ميشه( زماني كه فن شروع به كار ميكنه) اصلا آب از اون لوله سر ريز به سمت مخزن حركت ميكنه يا نه؟
براي اين كار لوله متصل به درب مخزن را در بياريد و ببينين آب خارج ميشه؟
اگر خارج شد يعني درب راديات كار ميده و اگر نشد، يعني فنر اون مشكل داره و كار نميكنه( درب رادياتور تقريبا شبيه ترموستات عمل ميكنه منتها بجاي حرارت، در فشار خاصي عمل كرده و فنر اون جمع شده و آب خارج ميشه)
البته ممكنه فن هم كار بكنه اما آب خارج نشه( بستگي به دماي محيط هم داره) ميتونين آزمايشي فن را از مدار خارج كنين تا حرارت بيشتر بشه و باعث گرمتر شدن آب راديات و در نهايت خروج آب از لوله بشه.
اگر آب از لوله خارج شد، يعني بايد مخزن پر بشه، و اگر نشده يعني آب به مخزن نميرسه و شايد لوله رابط نشتي داره.
درب مخزن نو هم ممكنه خراب باشه( من هر بار كه درب ميفروشم خودم شخصا اون رو چك ميكنم چون توي جنس نو هم كلي ضايعاتي و خراب وجود داره)

arash_a59
01-08-2013, 01:11
سلام دوستان
در مورد سمند ال ایکس سوال داشتم
سمند ال ایکس مدل 84 موتور XU7
ایا روی این ماشین کنیستر نصب هست؟ من نگاه کردم هیچجاش نبود! اما از طرفی طبق اخبار ایرانخودرو از سال 84 کنیستر نصب کردند تا سال 87 ، سال 87 و 88 نصب نکردند که بعدش فراخوان دادند.
طبق این اخبار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B1%D9%88%DB%8C+100+%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D 8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8 %A7%D9%86%DB%8C+%D9%82%D8%A8%D9%84+%D8%A7%D8%B2+%D 8%B3%D8%A7%D9%84+84+%D9%86%D8%B5%D8%A8+%D9%85%DB%8 C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF.html) حتی برای قبل از 84 هم گفتند نصب میکنیم...
حالا در صورت نبودن ایا میشه دستی و شخصی اینو نصب کرد با بتوجه به نوع ecu؟ نوع ecu ساژم s2000
هزینه و ارزش اینکار؟یعنی با صرف هزینه کنونی ارزش داره؟

سوال دوم
همین سمند مذکور وقتی کولر روشن میشه گاهی یک صدایی از زیر فرمون میاد صدایی خنده دار مثل باز شدن درب با این آوا HOOOOOOOOOOM
یکی از دوستان میگفت از بوستر ترمز هست! این صدا فقط وقتی کولر روشن میشه میاد و ربطی هم به ترمز گرفتن نداره یعنی همینجور عادی که داری میری این صدا میاد! گاهی هر 1 ساعت گاهی هر 2ساعت گاهی اصلا نمیاد گاهی هر 10 دقیقه!

camaro lt
01-08-2013, 06:40
سلام دوستان
ایا روی این ماشین کنیستر نصب هست؟ من نگاه کردم هیچجاش نبود! اما از طرفی طبق اخبار ایرانخودرو از سال 84 کنیستر نصب کردند تا سال 87 ، سال 87 و 88 نصب نکردند که بعدش فراخوان دادند.
طبق این اخبار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B1%D9%88%DB%8C+100+%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D 8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8 %A7%D9%86%DB%8C+%D9%82%D8%A8%D9%84+%D8%A7%D8%B2+%D 8%B3%D8%A7%D9%84+84+%D9%86%D8%B5%D8%A8+%D9%85%DB%8 C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF.html) حتی برای قبل از 84 هم گفتند نصب میکنیم...
حالا در صورت نبودن ایا میشه دستی و شخصی اینو نصب کرد با بتوجه به نوع ecu؟ نوع ecu ساژم s2000

سوال دوم
همین سمند مذکور وقتی کولر روشن میشه گاهی یک صدایی از زیر فرمون میاد صدایی خنده دار مثل باز شدن درب با این آوا HOOOOOOOOOOM
یکی از دوستان میگفت از بوستر ترمز هست! این صدا فقط وقتی کولر روشن میشه میاد و ربطی هم به ترمز گرفتن نداره یعنی همینجور عادی که داری میری این صدا میاد! گاهی هر 1 ساعت گاهی هر 2ساعت گاهی اصلا نمیاد گاهی هر 10 دقیقه!
در مورد سوال اول، اطلاعاتي ندارم ، ولي اين را مطمئن هستم كه هر چيزي ممكنه و كلا ايران خودرو و سايپا بقيه توليد كنندگان داخلي، تبليغ چيزي را ميكنن كه ندارن!!
در مورد سوال دوم، دقيقا همين صدا در 206 يكي از دوستان هست و اونهم فقط زمان كولر زدن و به همين صورت اتفاقي و شانسي صدا ميده، و دليل اونهم گويا كم و زياد شدن فشار گاز كولر هست، و هيچ مشكل خاص ديگه اي نداره.

hamed malekpour
01-08-2013, 14:20
یه مشکل من سمند ef7مدل1388 دارم از اول روغن هیدرولیک زیر ماشین می ریخت ولی امروز یکمی زیاد ریخته به نظر شما چی کار کنم از اول روی 6یا7قطره می ریخت امروز حدود 15یا18قره زیر ماشین ریخته آیا ممکنه فرمان قفل بشه یا هیچ چیزی نمی شه برونم بعد از دو ماه دیگه تعویضش کنم؟

joe_satriani
01-08-2013, 17:51
با سلام
من چند روز پیش مطرح کرده بودم که ماشین L90 م پس از تعویض روغن موتور و فیلتر هوا و صافی بنزین مصرف بنزینش در شهر از 8.5 به 9.4 در صد کیلومتر رفته بود که دوستان راهنمایی کرده بودن که تنظیمات مربوط به مصرف بنزین رو ریستارت کنم که کردم اما تغییری نکرد توی مصرف؛ امروز هم روغن گیربکس و هیدرولیک رو عوض کردم که بازم مصرف بنزینم بیشتر شد!!
این بار به 10 و 10.4 لیتر در 100 کیلومتر رسیده...به همون یارو هم گفتم که همچین مشکلی رو دارم اما راهنمایی درستی من رو نکرده.
مشکل کجاست که مصرف خودرو میره بالا؟!
الان باید دقیقا واسه مشکلم چیکار کنم؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم بکنید.:n01:

Roy Jackson
01-08-2013, 18:35
یه مشکل من سمند ef7مدل1388 دارم از اول روغن هیدرولیک زیر ماشین می ریخت ولی امروز یکمی زیاد ریخته به نظر شما چی کار کنم از اول روی 6یا7قطره می ریخت امروز حدود 15یا18قره زیر ماشین ریخته آیا ممکنه فرمان قفل بشه یا هیچ چیزی نمی شه برونم بعد از دو ماه دیگه تعویضش کنم؟

درود
دوست عزیز، کم کردن روغن هیدرولیک باعث میشه که فرمونتون سفت تر بشه و همچنین بعد از مدتی اگه بیش از حد کم بشه بخاطر فشاری که به پمپ هیدرولیک میاد، پمپ بسوزه، هر چه زودتر مشکل رو رفع بکنید
اتصالات شلنگها رو چک بکنید، خود مخزن روغن رو هم چک بکنید، که روغن ریزی نداشته باشن، بعد یک سوال آیا درب مخزن روغن هیدرولیک سالم هست یا خیر؟ منظورم اینه که روغن ریزی از این ناحیه انجام میگیره یا نه؟

Roy Jackson
01-08-2013, 18:40
با سلام
من چند روز پیش مطرح کرده بودم که ماشین L90 م پس از تعویض روغن موتور و فیلتر هوا و صافی بنزین مصرف بنزینش در شهر از 8.5 به 9.4 در صد کیلومتر رفته بود که دوستان راهنمایی کرده بودن که تنظیمات مربوط به مصرف بنزین رو ریستارت کنم که کردم اما تغییری نکرد توی مصرف؛ امروز هم روغن گیربکس و هیدرولیک رو عوض کردم که بازم مصرف بنزینم بیشتر شد!!
این بار به 10 و 10.4 لیتر در 100 کیلومتر رسیده...به همون یارو هم گفتم که همچین مشکلی رو دارم اما راهنمایی درستی من رو نکرده.

سلام خدمت جو ستریانی عزیز :n06:

از نظر بنده شما ماشین رو به نمایندگی ببرید و تنظیم موتور انجام بدید، ماشین رو به دیاگ وصل میکنن، چون احتمالش هست تنظیم موتور بهم خورده باشه، شمع ماشینتون رو آخرین بار کی تعویض کردید؟ تا به حال تمیزش کردید؟
ماشینتون در جا وقتی روشنه گاز میخوره یا نه؟

joe_satriani
01-08-2013, 22:35
سلام خدمت جو ستریانی عزیز :n06:

از نظر بنده شما ماشین رو به نمایندگی ببرید و تنظیم موتور انجام بدید، ماشین رو به دیاگ وصل میکنن، چون احتمالش هست تنظیم موتور بهم خورده باشه، شمع ماشینتون رو آخرین بار کی تعویض کردید؟ تا به حال تمیزش کردید؟
ماشینتون در جا وقتی روشنه گاز میخوره یا نه؟

با سلام
ممنون از اینکه کمک میکنید.
شمع های ماشین رو که عوض نکردم؛ مدل ماشین 90 هست.
درجا گاز میخوره یا نه منظور یعنی چطوری؟؟
اینطوریه که زمانی که درجا هست کولر ماشین روشن باشه دور موتور روی 10 میره یا باز میاد پایین تر و یا یکم از 10 میره بالاتر
زمانی هم که کولر روشن نباشه دور موتور روی 5 هست و هیچ گازی نمیخوره...
ولی وقتی گاز میدیم و پا رو از روی گاز بر میداریم حین برگشت بین دور موتور 10 و 20 ماشین یکم میلرزه...لرزشش زیاد شدید نیست.
مشکلی هست یعنی؟
چیکار باید کرد؟ :n03:
ممنون

reza18b
02-08-2013, 09:00
با سلام
یه سوال، مگه اکثر قطعات جلوبندی 405 و پارس یکی نیست؟حالا پارس سال رو با فرمون هیدرولیک نرمتر از 405 میزنن،چه موتور معمولیش چه موتور 206، چه قطعاتش تغییر کرده؟نمیشه فرمون 405 رو اونطوری کرد؟
ممنون

Roy Jackson
02-08-2013, 11:00
با سلام
ممنون از اینکه کمک میکنید.
شمع های ماشین رو که عوض نکردم؛ مدل ماشین 90 هست.
درجا گاز میخوره یا نه منظور یعنی چطوری؟؟
اینطوریه که زمانی که درجا هست کولر ماشین روشن باشه دور موتور روی 10 میره یا باز میاد پایین تر و یا یکم از 10 میره بالاتر
زمانی هم که کولر روشن نباشه دور موتور روی 5 هست و هیچ گازی نمیخوره...
ولی وقتی گاز میدیم و پا رو از روی گاز بر میداریم حین برگشت بین دور موتور 10 و 20 ماشین یکم میلرزه...لرزشش زیاد شدید نیست.
مشکلی هست یعنی؟
چیکار باید کرد؟ :n03:
ممنون

خواهش می کنم دوست عزیز
منظورم از در جا گاز خوردن اینه که وقتی ماشین رو روشن می کنید و داره کار میکنه دور موتور ماشین معمولا روی هزار یا حتی کمی پایین تر باید بمونه و ماشین خودش گاز نخوره و دور موتور بالا بره، که خوشبختانه اشاره کردید که اینطوری نیست.
از سال 90 که ماشینو خریدید، ماشین چند تا کار کرده؟ شمعهای ماشین تا بحال تعویض نشدن؟ بازشون کردید تا بحال تمیزشون بکنید؟
یک سوال دیگه شما اشاره ای به تعویض فیلتر روغن نکردید، فیلتر روغن رو تعویض کردید؟
چه روغنی استفاده کردید؟ منظورم مارک روغن چی بوده؟ و همین طور درجه گرانروی روغن چند بوده؟

joe_satriani
02-08-2013, 13:48
خواهش می کنم دوست عزیز
منظورم از در جا گاز خوردن اینه که وقتی ماشین رو روشن می کنید و داره کار میکنه دور موتور ماشین معمولا روی هزار یا حتی کمی پایین تر باید بمونه و ماشین خودش گاز نخوره و دور موتور بالا بره، که خوشبختانه اشاره کردید که اینطوری نیست.
از سال 90 که ماشینو خریدید، ماشین چند تا کار کرده؟ شمعهای ماشین تا بحال تعویض نشدن؟ بازشون کردید تا بحال تمیزشون بکنید؟
یک سوال دیگه شما اشاره ای به تعویض فیلتر روغن نکردید، فیلتر روغن رو تعویض کردید؟
چه روغنی استفاده کردید؟ منظورم مارک روغن چی بوده؟ و همین طور درجه گرانروی روغن چند بوده؟

با سلام
ماشین 40.000 تا کار کرده.
ماشین رو من دو ماهه خریدم. و فکر میکنم از همون اول شمع هاش تمیز یا تعویض نشدن..... اینطور که میفرمایید پس باید تمیز کنم؟
فیلتر روغن رو عوض نکردم...اسم روغن موتوری رو هم که استفاده کرده فراموش کردم متاسفانه :n01: نگاه میکنم ببینم بعدا بهتون میگم...
ممنون...

Roy Jackson
02-08-2013, 18:31
با سلام
ماشین رو من دو ماهه خریدم. و فکر میکنم از همون اول شمع هاش تمیز یا تعویض نشدن..... اینطور که میفرمایید پس باید تمیز کنم؟
فیلتر روغن رو عوض نکردم...اسم روغن موتوری رو هم که استفاده کرده فراموش کردم متاسفانه :n01: نگاه میکنم ببینم بعدا بهتون میگم...
ممنون...

شمعها مسلما باید تمیز بشن، موتور ماشینتون حتما باید یه دیاگ زده بشه تا مشخص بشه تنظیم هست یا نه

Gazmali
02-08-2013, 18:49
سلام

:n13: ............

mehdi_08
02-08-2013, 20:22
:n13: ............

به سپر که ربط نداره
احتمالا مشکل از دسته راهنما هست
ببر بیرون ببین می تونن تعمیرش کنن اگه نتونستن درسته راهنما تعویض شه

kasra2002
03-08-2013, 09:34
سلام
ماشین مدلش 84 . اول صبح هر دو مخزن پره ولی بعد از 30 کیلومتر که میرم مخزن کمکی خالی میشه ولی رادیات پره .
با توجه مه مدل ماشینتون احتمالا یه جایی نشتی دارین مثل رادیاتور و یا جوینت ها یپایین و بخاری حتما این موضوع رو چک کنید چون خطر ناکه

kasra2002
03-08-2013, 09:59
با تشکر از توجه وپاسخ شما دوستان گرامی
الان چک کردم دیگه فیوز نسوخت ولی فن صدای تق تق کوچکی کرد و از کار افتاد.
خوب پس میتونه از رله و راه انداز باشه

kasra2002
03-08-2013, 10:02
سلام

ماشینتون چیه؟
ارتباطش اینه که ممکنه تعمیرکار دستکاری کرده باشه ولی ربطی به سپر نداره یه قطعه پلاستیکی داره زیر فرمون و چسبیده به سیستم دسته راهنما و اگه بشکنه ایجوری میشه

kasra2002
03-08-2013, 10:13
سلام دوستان

سوال دوم
در مورد سوال اول اینکه فکر نمی کنم و به نظر من تا سال 82 اینجوری بود و همونطور که در چند پست قبل گذاشتم پیشرفت کارخانه های ما در کم کردن هرچه بیشتر امکانات هست . فکر می نم از سال 89 با موتور tu5 برای استاندارد یورو گذاشتن ولی تقریبا مطمئنم که از 83 xu7 نداره
اون صدایی که میگید از کارکرد کولر هست که فشار گازی که وارد کنداسور میشه واگر شیر تنظیم داخلی کم و زیاد شه و یا متاسفانه خراب یا گرفته شه صدا بیشتر شده و خنک کنندگی کمتر میشه

kasra2002
03-08-2013, 10:40
روغن ریزی حتی یک قطره هم خوب نیست و نشان از مشکله که باید هرچه سریعتر رفع بشه

kasra2002
03-08-2013, 10:43
با سلام
چرا شما انقدر روغن عوض می کنید :n01:
تعویض روغن گیرباکس میتونه باعث سفت تر شدن و بالا رفتن مصرف بشه

kasra2002
03-08-2013, 10:58
با سلام
یه سوال، مگه اکثر قطعات جلوبندی 405 و پارس یکی نیست؟حالا پارس سال رو با فرمون هیدرولیک نرمتر از 405 میزنن،چه موتور معمولیش چه موتور 206، چه قطعاتش تغییر کرده؟نمیشه فرمون 405 رو اونطوری کرد؟
ممنون
احتمالا یه توجه کوچکی به کیفیت می کنند و اینکه لاستیک هم تاثیر زیادی در نرمی فرمون داره نکته بعدی اینکه دوتا پرشیا و یا 405 مشابه هم مقایسه بشه ممکنه با م فرق داشته باشند

kasra2002
03-08-2013, 11:14
با سلام
ممنون...
شمع ماشین شما مطمئنا بعد از 40000 و اینکه ماشین دست خودتون نبوده باید باز و چک و اگه خوب و جنس خوب نباشه عوض شه یک دلیل اساسی برای مصرف بالاست

Life24
04-08-2013, 08:46
در ابتدا از سالم بودن فيوز كولر در جعبه فيوز ، دكمه AC در داشبرد ، و اتصالات برق مطمئن شويد، اگر فيوز سوخته بود تعويض كنين و اگر دوباره سوخت بايد علت پيدا و رفع بشه.
اگر فيوز سالم بود، اينبار رسيدن برق به كمپرسور بايد چك بشه ( محل اين فشنگي در تصوير مشخص شده ) معمولا از سوكت فشنگي فشار گاز در لوله پر فشار اين كار انجام ميشه و با اتصال دو سر فيشهاي سوكت به همديگه برق مستقيم به كلاچ كمپرسور كولر وصل شده و كمپرسور ميچرخه.
اگر با انجام اين كار كمپرسور درگير شد و چرخيد، احتمالا گاز كولر كم شده و اگر گاز كافي باشه ،بايد خنك كنندگي كولر مشخص بشه، و اگر نشد يعني كه گاز خالي شده، البته اين روش بايد فقط براي حدود يك دقيقه انجام بشه كه اگر گاز كولر به دلايلي تخليه شده بود كمپرسور بيجهت كار نكنه.
در نهايت اگر مشكل مشخص نشد به برقكار و كولر ساز خودرو مراجعه كنين.

سلام
من نتونستم کاری کنم و بردم تعمیرگاه
طرف گفت از ترموستاتش هست و اولش گفت مشکل برقی داره.
یک مشت ور رفت . بعد درستش کرد و یکمی هم گاز کولر زد داخلش.الان درست شده منتها قدیم وقتی کولر میزدی هر چند ثانیه یک حالت خاموش و روشن شدن کولر رو می شنیدم.(تق تق) اگر این صدا مربوط به خاموش و روشن شدن کولر بوده باشه
اما الان دیگه صدای خاموش و روشنی نمیاد! و خنک تر از قبل هست. جریان چیه؟

p_p_k
04-08-2013, 09:57
سلام. بچه ها یه پراید کاربراتوری دوگانه داشتیم که وقتی میخواستی از بنزین بری روی گاز باید اول صبر میکردی تا بنزین تو کاربرات تموم شه بعد بزنی روی گاز....الان یه پراید انژکتوری رو بردیم گاز سوز کردیم... اینم باید مثله اون باشه؟؟؟؟

اخه دکمه 3 وضعیتی داره .... سمت چپ بنزینه... ولی دکمه وسط و سمت چپ ماشین میره روی گاز....

البته ماشین بدون مشکل کار میکنه.....

reza18b
04-08-2013, 12:53
سلام
2 تا سوال داشتم:
1-ماشین من (405 مدل 89) وقتی توی پارکینگ پارکه بوی بنزین توی پارکینگ میپیچه چیکارش کنم؟عادیه یا نه؟یکم زیادیه آخه پراید قبلیم اینطوری نبود.
2-چطور میتونم پشتی و کفی صندلی جلوی ماشین رو جدا کنم آخه روکش صندلیم همیشه در میاد و چروک میشه میخام درست و حسابی روکش رو جا بزنم
ممنونم

camaro lt
04-08-2013, 14:31
سلام
من نتونستم کاری کنم و بردم تعمیرگاه
طرف گفت از ترموستاتش هست و اولش گفت مشکل برقی داره.
یک مشت ور رفت . بعد درستش کرد و یکمی هم گاز کولر زد داخلش.الان درست شده منتها قدیم وقتی کولر میزدی هر چند ثانیه یک حالت خاموش و روشن شدن کولر رو می شنیدم.(تق تق) اگر این صدا مربوط به خاموش و روشن شدن کولر بوده باشه
اما الان دیگه صدای خاموش و روشنی نمیاد! و خنک تر از قبل هست. جریان چیه؟
خوشحالم كه مشكل شما حل شده.
ظاهرا گاز كولر كم شده بوده و البته ترموستات كولر هم بيش از حد در دماي بالا عمل ميكرده.
تصور كنم كه تنظيم ترموستات كولر رو كمي بيشتر كرده تا در دماهاي سردتري برق كمپرسور را قطع بكنه، و اينجوري كولر توان خنك كنندگي بيشتري پيدا كرده و شما اين تغيير را متوجه شديد، و گاز كولر هم مقداري كم بوده كه به اون اضافه شده

hamidR15
05-08-2013, 09:22
سلام
من يه پرايد 84 دارم حدود 84000 تا كار كرده.
مشكلي كه مدتيه آزار دهنده شده اينه كه تو حالت سرد بودن حتي الان كه تابستان هست:
1- استارت ميخوره خاموش ميشه.بايد 2-3 بار استارت بزنم تا روشن بشه
2-بعد از روشن شدن موتور،خيلي بد گاز ميخوره ،عين حالت خفگي موتور.
3-موتور ريپ ميزنه و تو دورهاي پائين اين ريپ شديد ميشه.دنده هاي 2 و 3
4-موارد تعويض شده ولي بي اثر روي رفع عيب،شمع ها،كوئل،صافي بنزين
5-انژكتور باز و كلا شستشو داده شده.
پيش هر تعمير كاري هم بردم ولي متاسفانه چيزي نه و فهميدن:n24:
يكيشون ميگه وايرها رو هم تعويض كن.مشكل برقيه.خودم هم فكر ميكنم برقي باشه.ولي خسته شدم از اينهمه هزينه
خواهش اساتيد كمكم كنيد.
:n12:

camaro lt
05-08-2013, 13:32
سلام
يكيشون ميگه وايرها رو هم تعويض كن.مشكل برقيه.خودم هم فكر ميكنم برقي باشه.ولي خسته شدم از اينهمه هزينه
خواهش اساتيد كمكم كنيد.

اكثرا مشكل ماشينهاي انژكتوري از دريچه گاز و استپر موتور بوجود مياد. اون رو هم چك كنين و يه شستشوي ساده و سرويس استپر ممكنه مشكل را حل كنه.
اما توضيحات شما شك من رو به پمپ بنزين بيشتر كرده، گاهي كم شدن فشار پمپ بنزين همين مسئله را بوجود مياره.
لوله ورودي به ريل سوخت را باز كنين و اون رو داخل يه بطري بزرگ نوشابه بگيريد، سوئيچ را باز كنين و ببينين فشار خروج بنزين چطوريه؟
اين امتحان رو با يه پرايد سالم هم انجام بديد، احتمالا تفاوت زيادي رو متوجه خواهيد شد( اگر مشكل از پمپ باشه)
فصل تابستان مشكلات پمپ بنزين خيلي زياد ميشه چون حرارت زياد هوا تاثير مستقيم روي كار اونها داره.

hamed malekpour
05-08-2013, 17:04
یه سوال مهم برای من ماشین من سمند 1388ef7است وماشینم یه دکمه داره که وقتی می زنم کیلومتر کار نمی کنه فقط دور موتور را نشون می ده آیا زدن این دکمه که نفر قبلی صاحب ماشین رو ماشین نصب کرده آیا به موتر آسیب می زنه یا نه؟

kasra2002
05-08-2013, 18:07
سلام. بچه ها یه پراید کاربراتوری دوگانه داشتیم که وقتی میخواستی از بنزین بری روی گاز باید اول صبر میکردی تا بنزین تو کاربرات تموم شه بعد بزنی روی گاز....الان یه پراید انژکتوری رو بردیم گاز سوز کردیم... اینم باید مثله اون باشه؟؟؟؟

اخه دکمه 3 وضعیتی داره .... سمت چپ بنزینه... ولی دکمه وسط و سمت چپ ماشین میره روی گاز....

البته ماشین بدون مشکل کار میکنه.....

در کاربراتور مخزن کوچکی وجود داره که باید خالی بشه که گاز بجاش وارد سیستم بشه ولی انژکتوری نیازی به این کار نداره

kasra2002
05-08-2013, 18:09
سلام
2 تا سوال داشتم:
1-ماشین من (405 مدل 89) وقتی توی پارکینگ پارکه بوی بنزین توی پارکینگ میپیچه چیکارش کنم؟عادیه یا نه؟یکم زیادیه آخه پراید قبلیم اینطوری نبود.
2-چطور میتونم پشتی و کفی صندلی جلوی ماشین رو جدا کنم آخه روکش صندلیم همیشه در میاد و چروک میشه میخام درست و حسابی روکش رو جا بزنم
ممنونم

درود
1- این مساله خیلی پیش میاد این روزها با بنزین بد ولی اگه میخواید می تونید تنظیم موتور و هوا و بنزین و شمع هم کنید
2 - جدا کردن پشتی و کفی جلو کار درستی نیست و باید با صبر و خلاقیت روکش رو محکم کنید با دست از بین دو قسمت رد کنید

kasra2002
05-08-2013, 18:12
سلام
خواهش اساتيد كمكم كنيد.
با توجه به چیزایی که تعویض کردین احتمال زیاد از وایره که کاش قبل از دلکو و اینا این کار رو میکردین از تمیز بودن دریچه گاز و تنظیم ای سی یو هم مطمئن شید

kasra2002
05-08-2013, 18:13
یه سوال مهم برای من ماشین من سمند 1388ef7است وماشینم یه دکمه داره که وقتی می زنم کیلومتر کار نمی کنه فقط دور موتور را نشون می ده آیا زدن این دکمه که نفر قبلی صاحب ماشین رو ماشین نصب کرده آیا به موتر آسیب می زنه یا نه؟

دستکاری در کیلومتر خودرو کار درستی نیست و برای ecu هم مفید نیست بستگی داره کجارو قطع کرده باشه

hamidR15
06-08-2013, 11:32
اكثرا مشكل ماشينهاي انژكتوري از دريچه گاز و استپر موتور بوجود مياد. اون رو هم چك كنين و يه شستشوي ساده و سرويس استپر ممكنه مشكل را حل كنه.
اما توضيحات شما شك من رو به پمپ بنزين بيشتر كرده، گاهي كم شدن فشار پمپ بنزين همين مسئله را بوجود مياره.
لوله ورودي به ريل سوخت را باز كنين و اون رو داخل يه بطري بزرگ نوشابه بگيريد، سوئيچ را باز كنين و ببينين فشار خروج بنزين چطوريه؟
اين امتحان رو با يه پرايد سالم هم انجام بديد، احتمالا تفاوت زيادي رو متوجه خواهيد شد( اگر مشكل از پمپ باشه)
فصل تابستان مشكلات پمپ بنزين خيلي زياد ميشه چون حرارت زياد هوا تاثير مستقيم روي كار اونها داره.

با توجه به چیزایی که تعویض کردین احتمال زیاد از وایره که کاش قبل از دلکو و اینا این کار رو میکردین از تمیز بودن دریچه گاز و تنظیم ای سی یو هم مطمئن شید

سلام
ممنون از پاسخاهي شما بزرگواران.
يه جا گفت استپر خرابه و بايد تعويض بشه.ولي شنيدم اينهائي كه تو بازره چيني و اشغاله.به نظرتون چيكا كنم برم بگيرم تعويض كنم؟
دريچه گاز هم با اسپري بشويم؟

camaro lt
06-08-2013, 14:18
تميز و سرويس كردن استپر و دريچه گاز خوبه، البته در مورد استپر بايد خيلي دقت كنين تا به بخش سر اون كه متحرك هست دست نزنيد و اون رو جلو و عقب فشار نديد يا نچرخانيد چون تنظيم بهم ميخوره و ممكنه به خود استپر هم صدمه وارد بشه.

نمونه هاي زيادي در بازار هست كه قيمتهاي متفاوت دارن اگر فكر ميكنين لازمه كه بخريد از نمايندگي بگيريد تا نمونه خود شركتي را روي ماشين سوار كنين ولي ماركهاي ديگه هم هست كه خوب جواب ميده مثل نمونه سانسبز كه تابحال خوب بوده و ميگن روي اكثر پرايدها هم از طرف شركت نصب شده ولي قيمت زيادي داره كه حدود 50.000 تومان ميشه.

smh420
06-08-2013, 21:11
با سلام
ماشین پراید وقتی کولر روشنه موقع چراغ قرمز وقتی یه دفعه ترمز میگیری ماشین خاموش میشه علت چیه؟
ممنون

kasra2002
07-08-2013, 01:17
با سلام
ماشین پراید وقتی کولر روشنه موقع چراغ قرمز وقتی یه دفعه ترمز میگیری ماشین خاموش میشه علت چیه؟
ممنون

اگه انژکتوریه و بنزینی معموله که استپر و تنظیم موتور انجام شه درست میشه

mohammadirani
07-08-2013, 22:34
دور موتور در حالت خلاص و بدون فشار دادن پدال گاز روی چه عددی باید باشه؟
ماشین ما روی 1 هستش ولی شنیدم در حالت عادی باید کمی زیر دور موتور 1 باشه

محمد داود
07-08-2013, 22:45
سلام.بايد زير 1000 باشه.منم قبلا حساس بودم .خيلي از ماشينها در مدلهاي مختلف دقت كردم بين 800 تا 900 بود.شما ببر دياگ بزن دقيقش رو رايانه از ecu ميخونه.شايد دور سنج از كاليبره خارج شده.

kasra2002
08-08-2013, 11:28
دور موتور در حالت خلاص و بدون فشار دادن پدال گاز روی چه عددی باید باشه؟
ماشین ما روی 1 هستش ولی شنیدم در حالت عادی باید کمی زیر دور موتور 1 باشه

برای اتوماتیک 850 تا 900 و برای دنده ای 800 تا 850 که در انژکتوری اتوماتیکه و در کاربراتوری تنظیم سولو داره ولی در هردو تا یه کم جای بازی داره
در هر حال چون دقیق نیست و مخصوصا در ماشین های دارای استپر موتور یه ذره زیر خط 1000 اوکی هست

p_p_k
08-08-2013, 11:30
سلام. بچه ها یه 405 داریم که وقتی ماشین درجا کار میکنه یه صدای خر خری میده که اگر یکم گاز بدیم صدا قطع میشه.... صداش مثله اینه که یه چیزی تو موتور داره میچرخه و هر از چند گاهی گیر میکنه به بدنه موتور....مثله صدای سابیده شدن دو تا اهنه.... بعضی وقتا سره دور برگردونا هم که فرمون صاف نیست صدا بیشتر میشه...... به نظرتون مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟

camaro lt
08-08-2013, 11:47
سلام. بچه ها یه 405 داریم که وقتی ماشین درجا کار میکنه یه صدای خر خری میده که اگر یکم گاز بدیم صدا قطع میشه.... صداش مثله اینه که یه چیزی تو موتور داره میچرخه و هر از چند گاهی گیر میکنه به بدنه موتور....مثله صدای سابیده شدن دو تا اهنه.... بعضی وقتا سره دور برگردونا هم که فرمون صاف نیست صدا بیشتر میشه...... به نظرتون مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟
اگر درجا صدا ميده پس ارتباطي با قطعات متحرك جلوبندي و پلوس و بلبرينگ چرخها نداره.
احتمال زياد بلبرينگ دينام و يا هرزگردها مشكل پيدا كردن، و كلا دنبال ايراد در قطعات متحركي باشيد كه موقع روشن شدن ماشين و درجا هم كار ميكنن، مثل بلبرينگهاي پمپ هيدروليك، دينام و هرزگردها.
در مورد جهت فرمان و كم زياد شدن صدا هم ميتونه پمپ فرمان باشه كه با گردش فرمان فشار بيشتري به پمپ مياد و صدا بيشتر ميشه.
به يك تعميركار ، ترجيحا پمپ فرمان مراجعه كنيد.

reza.rmz
08-08-2013, 13:33
دوستان من یه پراید 85 دارم که تازگیها وقتی که ترمز می کنم، موقع وایستادن ماشین احساس می کنم یه چیز حجیم داخل کاپوت یا پشت سپر تکون می خوره. نکنه موتور باشه؟ مشکل از چی می تونه باشه؟ جلو بندی تازه تعمیره! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محمد داود
08-08-2013, 16:02
سلام.تازه تعمير مثلا يك هفته پيش يا يك ماه پيش؟(بعضي مواقع يدكي چيني رو ماشين ميبندند بعد از يك ماه... و بعضي مواقع طرف بدرستي كار نميكنه و بعد از يك هفته...)دوباره ببر همون تعميرگاه چون خودش ميدونه چه چيزهايي رو باز كرده بتونه عيب رو پيدا كنه.ولي امكانش هست از دسته موتور يا گريبكس ويا حتي به عبارتي از رام زير موتور باشه.ميتوني با كمك يكي از دوستان كاپوت رو باز كني بعد از فاصله دور با سرعته مطمئنه بياد و جلو شما ترمز بزنه شايد اون مشكل به راحتي پيدا بشه.

reza.rmz
08-08-2013, 16:47
دوستان من یه پراید 85 دارم که تازگیها وقتی که ترمز می کنم، موقع وایستادن ماشین احساس می کنم یه چیز حجیم داخل کاپوت یا پشت سپر تکون می خوره. نکنه موتور باشه؟ مشکل از چی می تونه باشه؟ جلو بندی تازه تعمیره! :n13:

ممنون! البته اینم بگم که ماشینم مدت هاست که توی دنده پایین یعنی 1 و 2 خصوصا سرعت پایین تقه داره. به این صورت که وقتی گاز میدم یا پامو از روی گاز برمیدارم ماشین یکی دو تا تقه میخوره. علی الخصوص موقع برداشتن پا از روی گاز که تقه ها به سه چهار تا میرسن. البته تقه اول شدیدتر و بقیه با شدت کمتر و کمتر.مشکل جدید میتونه ادامه همون باشه یا ربطی بهش نداره؟

محمد داود
08-08-2013, 22:24
سلام.منظور شما از تقه اگه داخل گريبكس باشه ميتونه از دنده ديشلي ها ويا گلدوني هاي ته پلوس باشه.ولي اگه از داخل موتور هستش كه با اين توضيحات چيزي به ذهنم نرسيد.شرمنده

kasra2002
09-08-2013, 18:31
ممنون! البته اینم بگم که ماشینم مدت هاست که توی دنده پایین یعنی 1 و 2 خصوصا سرعت پایین تقه داره. به این صورت که وقتی گاز میدم یا پامو از روی گاز برمیدارم ماشین یکی دو تا تقه میخوره. علی الخصوص موقع برداشتن پا از روی گاز که تقه ها به سه چهار تا میرسن. البته تقه اول شدیدتر و بقیه با شدت کمتر و کمتر.مشکل جدید میتونه ادامه همون باشه یا ربطی بهش نداره؟

اگه ماشین تازه تعمیره می بایست حتما آچار کشی بشه ممکنه مشکلتون حل شه و سرپلوس و حتی لنت رو هم چک کنید میتونه از اون باشه

Life24
11-08-2013, 00:00
خوشحالم كه مشكل شما حل شده.
ظاهرا گاز كولر كم شده بوده و البته ترموستات كولر هم بيش از حد در دماي بالا عمل ميكرده.
تصور كنم كه تنظيم ترموستات كولر رو كمي بيشتر كرده تا در دماهاي سردتري برق كمپرسور را قطع بكنه، و اينجوري كولر توان خنك كنندگي بيشتري پيدا كرده و شما اين تغيير را متوجه شديد، و گاز كولر هم مقداري كم بوده كه به اون اضافه شده

سلام
آقا این ترموستات رو دست کاری کرده . فشار به موتور نمیاره؟ چون کمپروسور دیر خاموش میشه؟

775e
11-08-2013, 00:23
سلام چند روز پیش با ماشین بیرون بودم کولرش روشن بود و هی گاز میزد صدای فیس گاز میومد خیلی خنک کرده بود خیلی خیلی این مشکلی نداره
صدای تقه ی کولر هم میومد که هی خاموش میکردو هی روشن میشد.
////...... به نظر شما چی شده اما خیلیییی خنک بود.
ماشن پزو 405 xu7

kanounco
11-08-2013, 10:43
سلام دوستان
ماشین من آر دی است
در زمان حرکت دما بالا نمی ره و خوبه اما وقتی مسافت طولانی رو طی میکنم
پس از خاموش کردن ماشین بعد از چند ثانیه دما خیلی بالا میره و شلنگ آب بقدری باد میکنه که میخواد بترکه
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه چکارکنم
ممنون

محمد داود
11-08-2013, 10:54
سلام.اين موضوع تو اردي انژكتوري و روا طبيعيه.شما اگه 5دقيقه بعداز خاموش كردن ماشين رو دوباره روشن كني جفت فنهاي رادياتور مياد تو مدار.در مورد باد كردن شيلنگ فكر كنم يك هواگيري لازم داره.

kanounco
11-08-2013, 11:03
سلام
آخه خیلی باد میکنه هوا گیری هم شده آب رادیاتور از مخلوط آب کولر گازی و ضد یخه
حالا مجدد هواگیری میکنم
من یک سنسور نصب کردم و در حالت خاموش هم کار میکنه ولی مشکل سنسور اینه که با دمای 55 درجه کار میکنه و باطری رو خالی میکنه برای همین از مدار خارجش کردم اگه راهی پیدا میکردم که سنسور در مای بیشتر از 90 درجه کار کنه مشکل رفع میشد

camaro lt
11-08-2013, 11:36
سلام
آقا این ترموستات رو دست کاری کرده . فشار به موتور نمیاره؟ چون کمپروسور دیر خاموش میشه؟
بطور كلي ترموستات تنظيم دما در وسائل خنك و سرد كننده، براي نگه داشتن دماي مورد نظر در سطحي هست كه بوسيله ترموستات تنظيم شده.
مثلا دماي 8 درجه براي يخچال يا 25 درجه براي كولر خانگي.
در مورد كولر خودرو هم همين وضعيت صدق ميكنه و تفاوتي نداره، اگر تنظيم ترموستات را براي دماي كمتر گذاشته، و شما هم از اين دماي جديد راضي هستيد و كمپرسور هم به فاصله خيلي ديرتر قطع ميشه، پس مشكل رفع شده و ديگه نيازي به تنظيم مجدد نيست.
در غير اين صورت بايد تنظيم جديد انجام بديد و يا اگر ترموستات ايرادي داره، تعويض بشه.
البته نكته اي هست و اينكه اگر ترموستات در زمان لازم قطع نكنه، و كولر همچنان به سرد كردن ادامه بده، در نهايت باعث يخ زدن اواپراتور خواهد شد( با توجه به ميزان رطوبت و دماي هواي محيط) و كارايي كولر بشدت پايين آمده و پرتاب باد و خنكي اون خيلي كم ميشه.
اگر چنين وضعيتي پيش آمد يعني يا تنظيم درستي انجام نشده و يا ترموستات خرابه. البته در نقاط مختلف ايران اين وضعيت فرق ميكنه و بطور مثال در جنوب با وجود حرارت شديد هوا، تقريبا هيچ زماني ترموستات كولر، كمپرسور را قطع نميكنه مگر اينكه خيلي سرد شده باشه و يا دماي هواي محيط هم بطور قابل ملاحظه يا كم بشه( مثلا در شب و يا اوائل صبح كه هوا خنكتر باشه).
اين قضيه اگر بطور استادارد انجام بشه مشكلي نداره اما اگر خيلي دير قطع بكنه كه شدت سرما بيش از اندازه باشه، در واقع كولر بيهوده به خنك كردن ادامه داده كه مصرف سوخت اضافي را در پي داره.

shiraz522
11-08-2013, 20:45
سلام
بهترين نوع شمع واسه پارس چيه ؟‌ 1 زمانه 2 زمانه يا ...
چه ماركي بهتره ؟؟؟

دسته موتور پايين (درست نوشتم؟) اين چه ماركي و چه جوري بهتر هست ؟؟؟
__________________________________________________ ______________
واسه تقويت راديو چكار كنم ؟؟
به غير از يه شبكه ديگه تو سرچ خودكار هيچ شبكه اي رو پيدا نمي كنه ؟؟؟ بايد دستي پيدا كني ؟؟

محمد داود
11-08-2013, 21:15
سلام
آخه خیلی باد میکنه هوا گیری هم شده آب رادیاتور از مخلوط آب کولر گازی و ضد یخه
حالا مجدد هواگیری میکنم
من یک سنسور نصب کردم و در حالت خاموش هم کار میکنه ولی مشکل سنسور اینه که با دمای 55 درجه کار میکنه و باطری رو خالی میکنه برای همین از مدار خارجش کردم اگه راهی پیدا میکردم که سنسور در مای بیشتر از 90 درجه کار کنه مشکل رفع میشد
سلام.در مورد اول اگه بتونم با چندتا از بچه ها مشورت كنم و به جواب رسيدم خبر ميدم.در مورد دوم سنسور دما يك نوع مقاومت متغير هست كه با دما تغيير ميكنه.ميتوني با يك مقاومت معمولي بصورت سري يا موازي دماي قطع و وصل رو تغيير بدي.به نوع سنسور بستگي داره.(در ضمن در مورد شيلنگ امكانش هست كه جنس شيلنگ ضعيف باشه؟)

sinasignal
12-08-2013, 02:59
یه آردی "کاربراتوری" دارم توی جاده باسرعت 120 میرفتم یهو ماشین عین اینکه از دنده 5 به دنده سه شیفت کنی کله کرد و کم کم شروع به ریپ زدن تا اینکه "خاموش" شد . بعد کمی دوباره روشن میشد کمی که میرفتم بازم اونطور میشد و خاموش میشد ...

اوایل فقط توی سرعت بالا اونطور بود ولی بعد چند ساعت که ماشین به مقصد رسید و دوباره حرکت کرد کم کم کلا توی هر سرعتی اونطور شد. یعتی حدود چند دقیقه کار میکرد و بعد ریپ و خاموش..
- گفتن ایراد از پمپ بزنیزنه (شک داشتم ، چون وقتیم داغ نمیکرد بازم اونطور میشد) پمپ رو عوض کردم و بهترین نوعشو که عتیقه بود پیدا کردم (تالبوت اصل انگلیس) ولی در کمال تعجب بازم وقتی به ماشین فشار آوردم دیدم همونطور شد!

- گفتن ایراد از کاربراتوره . کلا بازش کردیم سوزن و.. رو عوض کردیم حسابی تمیزش کردیمو با تنظیم دقیق جا انداختیم ولی... بازم اونطور شد منتها خاموش نشد و بجاش یدفعه انگار که آزاد شده باشه جون گرفت... بازم تا سرعت 140 -150 هم بهش فشار آوردم چیزی ندیدم! ولی بازم قانع نشدم و گفتم حل نشده

-این بار شلنگ برگشت بنزین از کاربرات به باک رو به کل بستن گفتن شاید هوا میکشه!

الان سوال اینه که بنظر شما مشکل چی بوده؟
بستن شلنگ برگشت بنزین چه تاثیری داره و آیا ضرری نداره؟

محمد داود
12-08-2013, 16:29
سلام.دلكو و كويل و شمعها رو هم بررسي كن.در مورد بستن شيلنگ برگشت به نظر من اگه ميتوني شيلنگ باريكتر استفاده كن ولي مسير برگشت رو نبند.

saeed_taj
12-08-2013, 20:00
دوستان خوبم سلام..یدونه پراید 111 دارم که چند وقته وقتی سر گاز میدم یه صدای تقه میده (مثل برخورد دو تکه آهن به هم)..فکر کردم پولوساش باشه و امروز بردم مکانیک،ولی بازم درست نشد...صداشم اکثرن از سمت شاگرد میاد...دوستان کسی میدونه علتش میتونه چی باشه؟؟میتونه از سیم گاز یا کلاچ باشه؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید...

Abdolreza2012
13-08-2013, 00:49
دوستان ترمز دستی هم عمر مقید داره؟
مثلا دوسال از استفادش بگذره باید ببرم رگلاژ کنم؟
ماشین 405 مدل 90 تا حالا دست به ترمز دستیش نزدمپ
تازگیا احساس میکنم بازده کمتری داره
مرسی

mjzaret
13-08-2013, 01:07
من يه پرايد مدل 79 دارم.

كاربراتي هم هست.

به صورت دستي هم گاز سوز شده: CNG

چند وقتي هست درون هواكش كاربراتور روغن جمع ميشه و روغن ماشين هم كم شده.

مي‌خواستم بدونم مشكل چيه؟

تعميركار گفته پيستون شكوندي؟

الان هم با استارت زدن به راحتي روشن ميشه.

مي‌خواستم بدونم كسي دچار چنين مشكلي شده يا نه؟

شاد باشيد:n12:

paket
13-08-2013, 02:04
یه پژو۴۰۵ دوگانه سوز دارم از صفر دسته خودمه میخام بدونم چقد طول میکشه تا از اببندی دربیاد ماشین ؟؟ چون ۴۰ هزار تا کارکرده تازه احساس میکنم نفس ماشین باز شده !!

Sent from my iPhone.4s✦6.1.2✦JB✔
Tapatalk

محمد داود
13-08-2013, 12:44
مرسی
سلام.تو اكثر ماشينها با كشيدن ترمز دست لنتهاي چرخ عقب باز شده و كاسه چرخ رو قفل ميكنه.پس با كم شدن گوشت لنتها قدرت ترمز دست هم كم ميشه.ببر رگلاژ

محمد داود
13-08-2013, 12:55
من يه پرايد مدل 79 دارم.

كاربراتي هم هست.

سلام.بعيد نيست حدسش درست باشه فقط مسئله اينجاست كه اگه پرايد پيستون بشكونه 100كيلومتر پرگاز بري موتور كمپلت از سرو كله اش روغن ميريزه(تجربه خودم تو مسافرت وقتي كاپوت رو زدم بالا مثل اين بود كه يك 4ليتري روغن سياه روي موتور خالي كرده بودند البته صداي موتور هم خيلي زياد شده بود).يك احتمال ديگه هم هست كه سوپاپ ها مشكل دار شده وهمچنين از اب بندي خارج شده باشه و روغن موقع انفجار به طرف مانيفولد هوا پاشيده ميشه.اول ببر يك مكانيك باتجربه سوپاپپ ها رو بررسي كنه.فكر كنم در هر صورت بايد موتور باز بشه.

hamed malekpour
13-08-2013, 14:51
یه سوال جعبه فرمان من حدود یک ساله روغن می ده برای پاک کردن روغن هیدرولیک از زیر ماشین از چه محلولی استفاده کنم دوستام می گن از بنزین یا گازویل که به قطعات ماشین هم آسیب نزنه

paket
13-08-2013, 15:09
یه پژو۴۰۵ دوگانه سوز دارم از صفر دسته خودمه میخام بدونم چقد طول میکشه تا از اببندی دربیاد ماشین ؟؟ چون ۴۰ هزار تا کارکرده تازه احساس میکنم نفس ماشین باز شده !!

Tapatalk

دوستان واساتید نظری ندارید ؟؟؟

Tapatalk

camaro lt
13-08-2013, 16:36
دوستان واساتید نظری ندارید ؟؟؟

Tapatalk

منظور شما از آب بندي در بياد دقيقا چيه؟ اگر آب بندي شدنه كه ماشين شما 40.000 كيلومتر كار كرده، و خيلي وقته كه آب بندي شده!!
آب بندي خودرو بطور كلي در 1000 كيلومتر اول، يا به قولي در 800 كيلومتر اول انجام ميشه.
بهتر شدن شتاب و كشش و سرعت ماشين به خيلي چيزها بستگي داره كه ممكنه در ماشين شما تاثير گذاشته باشه و متوجه نشده باشيد.
مثلا اتفاقي اينبار يا چند دفعه اخير بنزين خوبي توي باكش ريخته شده باشه، يا ----- هوا و بنزين به موقع عوض شده، روغن موتور مرغوب استفاده كرديد، شمعهاي خوبي نصب كردين و يا قبليها رو تميز كرديد، دياك زديد و احيانا خطاهاي ايجاد شده در سيستم پاك شده...
در هر صورت اگر الان ازش راضي هستيد، بگذاريد همينجوري بمونه چون ممكنه با دستكاري اشتباه، خراب بشه و بهم بريزه..
بقول معروف، سري كه درد نميكنه، دستمال نميبندن

majid_sd2009
13-08-2013, 17:21
دوستان خوبم سلام..یدونه پراید 111 دارم که چند وقته وقتی سر گاز میدم یه صدای تقه میده (مثل برخورد دو تکه آهن به هم)..فکر کردم پولوساش باشه و امروز بردم مکانیک،ولی بازم درست نشد...صداشم اکثرن از سمت شاگرد میاد...دوستان کسی میدونه علتش میتونه چی باشه؟؟میتونه از سیم گاز یا کلاچ باشه؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید...
دسته موتورت نیست؟

saeed_taj
13-08-2013, 17:46
دسته موتورت نیست؟

مجید جان چیزی که خیلی جالبه اینه که صداش بگیر و نگیر داره،همیشگی نیست...مثلن امروز کلی باهاش دور زدم حتی یکبارم صدا نداد...بیشتر وقتا تو سر بالایی صداش در میاد و تقه میکنه..امثل این میمونه یه چیزی زیرش شله و همون صدا میده..منتها هر چی زیرشو نگاه میکنم چیزی نمیبینم...ز کجا میشه فهمید دسته موتورش هست یا نه؟؟راهی داره؟؟

محمد داود
14-08-2013, 07:52
سلام
چه ماركي بهتره ؟؟؟

به غير از يه شبكه ديگه تو سرچ خودكار هيچ شبكه اي رو پيدا نمي كنه ؟؟؟ بايد دستي پيدا كني ؟؟
سلام.شمع يك كنتاكت بهتره.(اي كيومنت) و بوش اگه اصليش رو پيدا كني .شمع نور هم كه تحت ليسانس بوش المان هست خيلي خوبه.( نور هم چينيش تو بازار هست).اينا پيشنهاد من بود شايد دوستان شمع هاي بهتري پيشنهاد بدند.
دسته موتور يا گريبكس برو نمايندگي واصلي شركت رو بگير.اكثرا تو بازار ايرانيه ودر حد خودش خوب كار ميكنه.
در مورد پخش ماشين انتن و مسير كابلش رو چك كن.يك كيت تو بازار هست كه در مسير برق پخش ميزارند تا پارازيت رو كاهش بده.

Life24
14-08-2013, 11:06
سلام
باتری پراید 111 امروز کاملا خوابید و با هل دادن روشن شد.
میخواهیم یک باتری خشک خوب بخریم.
یکی میگه 75 آمپر بخر و یکی میگه زیاد هست
ایا زیاد بودن آمپر باتری به سیستم برق آسیب میرسونه ؟ یا مشکلی نیست/؟ به نظرتون چند امپر بخریم بهتره؟ سیستم رو ماشین نیستو فقط کولر و ضبط میگیریم.

shiraz522
14-08-2013, 12:15
سلام.شمع يك كنتاكت بهتره.(اي كيومنت) و بوش اگه اصليش رو پيدا كني .شمع نور هم كه تحت ليسانس بوش المان هست خيلي خوبه.( نور هم چينيش تو بازار هست).اينا پيشنهاد من بود شايد دوستان شمع هاي بهتري پيشنهاد بدند.
دسته موتور يا گريبكس برو نمايندگي واصلي شركت رو بگير.اكثرا تو بازار ايرانيه ودر حد خودش خوب كار ميكنه.
در مورد پخش ماشين انتن و مسير كابلش رو چك كن.يك كيت تو بازار هست كه در مسير برق پخش ميزارند تا پارازيت رو كاهش بده.
شمع و واير شمع رو حتما بايد با هم عوض كرد ؟؟؟؟
يا ميشه فقط شمع رو عوض كرد ؟؟
_______
مدل ماشين 8 هست و صاحب قبلي شمع ها رو عوض نكرده ، منم عوض نكردم ...

چه چيزايي رو بايد چك كنم يا بهتر بگم چه چيزايي مصرف رو بالا مياره ؟؟؟
( ----- هوا ، كابين ، ----- بنزين رو عوض كردم )

camaro lt
14-08-2013, 12:34
سلام
باتری پراید 111 امروز کاملا خوابید و با هل دادن روشن شد.
میخواهیم یک باتری خشک خوب بخریم.
یکی میگه 75 آمپر بخر و یکی میگه زیاد هست
ایا زیاد بودن آمپر باتری به سیستم برق آسیب میرسونه ؟ یا مشکلی نیست/؟ به نظرتون چند امپر بخریم بهتره؟ سیستم رو ماشین نیستو فقط کولر و ضبط میگیریم.
بطور معمول باتري 55 آمپر براي يك پرايد بدون سيستم اضافي جواب ميده، اما من توصيه ميكنم كمي قوي تر بگيريد بهتره.
75 آمپر ،باطري خيلي قدرتمندي است كه معمولا روي ماشينهاي سواري بزرگ در حد انواع شورلت، نيسان و تويوتا و هايونداي و... استفاده ميشه و به نظر من براي پرايد خيلي زياده، بخصوص كه مصرف كننده برق خاصي روي ماشين نصب نكرديد( مثل لامپهاي هالوژن قوي و يا سيستم صوتي بزرگ) از اين گذشته سايز و اندازه باطري 75 آمپر هم جوريه كه تو جا باتري پرايد خوب جا نميشه و معمولا مشكلاتي براي نصب بوجود مياد. برق با شدت آمپر بالا هم ميتونه در دراز مدت به سيمكشي ضعيف پرايد صدمه بزنه.
توصيه من دراستفاده از باطري 60 تا 65 آمپر هست كه البته با توجه به سايز اون انتخاب بشه كه توي نصب هم مشكلي نداشته باشه، و خود باطري فروش معمولا اندازه مناسب براي پرايد را ميدونه.
حتما از نمونه اي استفاده كنين كه گارانتي داشته باشه، در حال حاضر باطري باتيس ساخت اصفهان كيفيت خوبي داره و گارانتي خوبي هم ارائه ميكنه.
نمونه هاي ديگه هم اگر مورد تاييد فروشنده باشه( منظورم فروشنده منصف و با وجدان!) اگر هم گارانتي نداشته باشه، بازم خوبه.

Life24
14-08-2013, 12:52
بطور معمول باتري 55 آمپر براي يك پرايد بدون سيستم اضافي جواب ميده، اما من توصيه ميكنم كمي قوي تر بگيريد بهتره.
75 آمپر ،باطري خيلي قدرتمندي است كه معمولا روي ماشينهاي سواري بزرگ در حد انواع شورلت، نيسان و تويوتا و هايونداي و... استفاده ميشه و به نظر من براي پرايد خيلي زياده، بخصوص كه مصرف كننده برق خاصي روي ماشين نصب نكرديد( مثل لامپهاي هالوژن قوي و يا سيستم صوتي بزرگ) از اين گذشته سايز و اندازه باطري 75 آمپر هم جوريه كه تو جا باتري پرايد خوب جا نميشه و معمولا مشكلاتي براي نصب بوجود مياد. برق با شدت آمپر بالا هم ميتونه در دراز مدت به سيمكشي ضعيف پرايد صدمه بزنه.
توصيه من دراستفاده از باطري 60 تا 65 آمپر هست كه البته با توجه به سايز اون انتخاب بشه كه توي نصب هم مشكلي نداشته باشه، و خود باطري فروش معمولا اندازه مناسب براي پرايد را ميدونه.
حتما از نمونه اي استفاده كنين كه گارانتي داشته باشه، در حال حاضر باطري باتيس ساخت اصفهان كيفيت خوبي داره و گارانتي خوبي هم ارائه ميكنه.
نمونه هاي ديگه هم اگر مورد تاييد فروشنده باشه( منظورم فروشنده منصف و با وجدان!) اگر هم گارانتي نداشته باشه، بازم خوبه.

سلام
خیلی ممنون از پاسخ خوب شما
باطری حدودا 1 سال و 4 ماه هست داره کار میده. از وقتی تحویل گرفتیم روش هست.
صبح با هل دادن روشن شد.این از باطری هست یا دینام ؟ چون با خل رفتیم سرکار. (حدود 20 دقیقه مسیر هسشت)تو پارکینگ 2 ساعت پیش استارت زدیم. باز روشن نشد.
وضع باطری خیلی خراب بوده یا دینام شارژ نمیکنه؟ 2 روز پیش هم آب باطری ریخیتیم داخلش.
ممنون

محمد داود
14-08-2013, 12:55
شمع و واير شمع رو حتما بايد با هم عوض كرد ؟؟؟؟
يا ميشه فقط شمع رو عوض كرد ؟؟
_______
مدل ماشين 8 هست و صاحب قبلي شمع ها رو عوض نكرده ، منم عوض نكردم ...

چه چيزايي رو بايد چك كنم يا بهتر بگم چه چيزايي مصرف رو بالا مياره ؟؟؟
( ----- هوا ، كابين ، ----- بنزين رو عوض كردم )
سلام.خير شمع و واير هر موقع ضعيف بشن بايد عوض كرد.در مورد مصرف سوخت خيلي از قطعات تاثير گذار هستند.----- هوا.----- بنزين.لاستيكها.پمپ بنزين.شمعها.تميز بودن انژكتورها.كاتاليست اگزوز.سنسور مپ و اگزوز.نوع رانندگي ودنده كشي .حتي وجود باربند و اندازه ارتفع ماشين.
فيلر و حتي تا حدودي تسمه تايم.خطا هاي موجود در ecu.اين قطعه حتما بايد توسط استاد استادكارها چك بشه.

Abdolreza2012
14-08-2013, 13:04
دوستان حدودا صفحه کلاج ماشین رو بعد چند سال باید عوض کرد؟
بعد حدودا چند هزار رفتن؟
برای پژو 405
ممنون

Life24
14-08-2013, 13:08
یکی میگفت باطری بیشتر از 55 آمپر مثل 65 آمپر به ضرر است.چون دینام نمیکشه و به اون فشار میاره.ایا صحت داره؟

camaro lt
14-08-2013, 13:56
یکی میگفت باطری بیشتر از 55 آمپر مثل 65 آمپر به ضرر است.چون دینام نمیکشه و به اون فشار میاره.ایا صحت داره؟
تا جايي كه من تجربه داشتم مشكلي نداره و الان پرايد داراي باطري 65 آمپر هست كه به خوبي كار ميكنه و هيچ مشكلي براي دينام و سيمكشي نداره.
بد استارت خوردن دلايل زيادي داره، كارهاي زير را انجام بديد شايد مشكل برطرف شد.
1. سر باتري ها را از نظر اتصال ضعيف و شل و كثيف بودن چك كنين.
2. اتصالات مثبت و منفي به استارت و بدنه
3. استارت و دينام از نظر سلامت
4. كابلها از نظر قطع شدن يا بريدگي
5. اسيد باتري از نظر غلظت
6. احتمال برق دزدي و اتصال كوتاه
باطري را پيش برقكار ببريد تا از نظر سلامت چك بشه، معمولا بعضي برقكارها و يا فروشندگان باطري داراي دستگاه تست هستند كه دقيقا وضعيت استارت زدن را براي باطري شبيه سازي كرده و در همان موقع مقدار آمپر خروجي باطري نشان داده ميشه و معلوم ميكنه كه باطري براي استارت زدن توان داره يا نه؟
اگر اشكالي داشت اونوقت تعويض كنين. بارها ديده شده كه ايراد از جاي ديگه است و باطري مشكلي نداره

محمد داود
14-08-2013, 19:25
در پي تكميل فرمايشات camaro ltاگه يك رله كمكي سر راه استارت نصب كنيد استارت زدن بهتر ميشه.

محمد داود
14-08-2013, 19:33
[QUOTE=Abdolreza2012;7815567]دوستان حدودا صفحه کلاج ماشین رو بعد چند سال باید عوض کرد؟
بعد حدودا چند هزار رفتن؟
برای پژو 405
ممنون[/QUسلام.50درصد مربوط به كيلومتر ميشه.50درصد ديگه رابطه مستقيم با نوع دنده كشي و فشار روي موتور(مثلا ماشين تاكسي باشه يا ماشين تك سرنشين استفاده بشه) وهمچنين جنس صفحه كلاچ و دقت در نصب اون ميشه.اگه مكانيكتون تخصص كامل رو داشته باشه با نشستن پشت فرمون ميفهمه موقع عوض كردن صفحه هست يا نه.يك روش نسبتا بدرد خور هست كه ماشين رو دنده2 ميزارن بعد ترمز گرفته و همزمان با گاز دادن كلاچ رو ول ميكنند متناسب با زمان خاموش شدن ماشين سالم بودن صفحه مشخص ميشه.

Life24
14-08-2013, 20:12
سلام
111 از همان روزی که از نمایندگی اوردیم وقتی کولر میگرفتم.دور موتور که پائین میاد یک صدایی میده
مثلا برای تست یک نیش گاز که بدیم دور موتور که دیگه داره به آخرش میرسه تا وایسه انگار یک چیزی به یک چیز دیگری در موتور برخورده میکنه
یا حالت گرفتگی انگار دارند به هم میخوردند. در حد 1 تا نهایت 2 ثانیه.

Abdolreza2012
15-08-2013, 08:34
[QUOTE=Abdolreza2012;7815567]دوستان حدودا صفحه کلاج ماشین رو بعد چند سال باید عوض کرد؟
بعد حدودا چند هزار رفتن؟
برای پژو 405
ممنون[/QUسلام.50درصد مربوط به كيلومتر ميشه.50درصد ديگه رابطه مستقيم با نوع دنده كشي و فشار روي موتور(مثلا ماشين تاكسي باشه يا ماشين تك سرنشين استفاده بشه) وهمچنين جنس صفحه كلاچ و دقت در نصب اون ميشه.اگه مكانيكتون تخصص كامل رو داشته باشه با نشستن پشت فرمون ميفهمه موقع عوض كردن صفحه هست يا نه.يك روش نسبتا بدرد خور هست كه ماشين رو دنده2 ميزارن بعد ترمز گرفته و همزمان با گاز دادن كلاچ رو ول ميكنند متناسب با زمان خاموش شدن ماشين سالم بودن صفحه مشخص ميشه.
مرسی
حالا اون 50 درصد که مربوط به کیلومتر هست
حدودا چقدره؟؟؟
ماشین هم شخصی هست (استفاه ی روزانه)

محمد داود
15-08-2013, 15:56
سلام.اگه نسبت به ماشين خيلي حساسي از 45 تا به فكر باش.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-08-2013, 20:20
سلام111 از همان روزی که از نمایندگی اوردیم وقتی کولر میگرفتم.دور موتور که پائین میاد یک صدایی میدهمثلا برای تست یک نیش گاز که بدیم دور موتور که دیگه داره به آخرش میرسه تا وایسه انگار یک چیزی به یک چیز دیگری در موتور برخورده میکنهیا حالت گرفتگی انگار دارند به هم میخوردند. در حد 1 تا نهایت 2 ثانیه.سلام . صدای درگیر شدنِ کلاچِ کمپرسور کولر هست . اگر آروم آروم پا بذارین روی گاز , کولر خاموش نمیشه اما اگر یهو پا بذارین روی گاز , کامپیوتر برق کلاچ کولر رو قطع میکنه تا موتور قدرتِ بیشتری داشته باشه . اما بعد از دو سه ثانیه دوباره برق کلاچ کولر وصل میشه و باعث میشه کلاچ کمپروسور صدا بده . خلاصه یک چیز طبیعی هست ( در ماشینهائی که موتورشون قدرت زیادی نداره مثل ماتیز ) .

kasra2002
16-08-2013, 10:17
سلام
چه ماركي بهتره ؟؟؟

شمع اگر اصلی باشه فقط دو الکتروده و نه بیشتر بوش خوبه برای موتور tu5 هم تک الکترود 206 خوبه
دسته موتور پایین مارک معروفی نداره ولی شرکتی ها بد نیست که باید با پرس عوض شه
رادیو فقط بستگی به انتن داره که اگه قطع شده باشه یا ضعیف عمل نمی کنه که انتن هم در بازار موجوده

kasra2002
16-08-2013, 10:19
سلام چند روز پیش با ماشین بیرون بودم کولرش روشن بود و هی گاز میزد صدای فیس گاز میومد خیلی خنک کرده بود خیلی خیلی این مشکلی نداره
صدای تقه ی کولر هم میومد که هی خاموش میکردو هی روشن میشد.
////...... به نظر شما چی شده اما خیلیییی خنک بود.
ماشن پزو 405 xu7
صدای فیس به علت گرفتگی لوله و شیر بیشتر میشه اگه خنک کنندگی بسیار بیشتر شده و به این موضوع اطمینان دارید احتمال یخ زدگی اواپریتور و ترموستات بوده دوباره امتحان کنید

kasra2002
16-08-2013, 10:22
سلام دوستان
ماشین من آر دی است
در زمان حرکت دما بالا نمی ره و خوبه اما وقتی مسافت طولانی رو طی میکنم
پس از خاموش کردن ماشین بعد از چند ثانیه دما خیلی بالا میره و شلنگ آب بقدری باد میکنه که میخواد بترکه
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه چکارکنم
ممنون
شما رادیاتور رو از نظر تمیزی و ترموستات رو چک کنید و درب رادیاتور رو مطمئن شید که سالمه چون ممکنه سنسور دما خراب شده باشه
البته بالا رفتن دما موقع خاموش کردن ماشین طبیعیه
و نیازی نیست که سنسور اضافی نسب کنید چون همونطوری که گفتید به اصطحلاک فن و باتری نمی ارزه

kasra2002
16-08-2013, 10:32
یه آردی "کاربراتوری" دارم توی جاده باسرعت 120 میرفتم یهو ماشین عین اینکه از دنده 5 به دنده سه شیفت کنی کله کرد و کم کم شروع به ریپ زدن تا اینکه "خاموش" شد . بعد کمی دوباره روشن میشد کمی که میرفتم بازم اونطور میشد و خاموش میشد ...

اوایل فقط توی سرعت بالا اونطور بود ولی بعد چند ساعت که ماشین به مقصد رسید و دوباره حرکت کرد کم کم کلا توی هر سرعتی اونطور شد. یعتی حدود چند دقیقه کار میکرد و بعد ریپ و خاموش..
- گفتن ایراد از پمپ بزنیزنه (شک داشتم ، چون وقتیم داغ نمیکرد بازم اونطور میشد) پمپ رو عوض کردم و بهترین نوعشو که عتیقه بود پیدا کردم (تالبوت اصل انگلیس) ولی در کمال تعجب بازم وقتی به ماشین فشار آوردم دیدم همونطور شد!

- گفتن ایراد ازکاربراتوره . کلا بازش کردیم سوزن و.. رو عوض کردیم حسابی تمیزش کردیمو با تنظیم دقیق جا انداختیم ولی... بازم اونطور شد منتها خاموش نشد و بجاش یدفعه انگار که آزاد شده باشه جون گرفت... بازم تا سرعت 140 -150 هم بهش فشار آوردم چیزی ندیدم! ولی بازم قانع نشدم و گفتم حل نشده

-این بار شلنگ برگشت بنزین از کاربرات به باک رو به کل بستن گفتن شاید هوا میکشه!

الان سوال اینه که بنظر شما مشکل چی بوده؟
بستن شلنگ برگشت بنزین چه تاثیری داره و آیا ضرری نداره؟
در کاربراتوری ها بعد از پمپ بنزین به سراغ سیستم برقی برید و همونطوری که دوستمون فرمودند دلکو وایر شمع و کویا رو چک کنید و از جنس و سالم بودن ف ی ل ت ر مطمئن شید.
بستن شیلنگ برگشت ممکنه باعث فشار اومدن به پمپ و فلوت و نشت بنزین و بالا رفتن مصرف و فشار به کاربرتور شه

kasra2002
16-08-2013, 10:35
باید ببینیم صدا چه جوریه تعمیر کار به شما چی گفت
این صدا میتونه از لنت - سیبک - موجگیر - و خیلی چیزای دیگه باشه میتونید با دست انداز بعضیارو چک کنید

kasra2002
16-08-2013, 10:41
مرسی
دوست گرامی
همونطور که چندین بار در اینجا عرض کردم
ترمز ماشین های دارای کاسه ای بخصوص ماشین های سری پژو که ضعیف و سنگینند توان و عمرو ... بستگی شدیدی به تنظیم ترمز عقب داره که تفاوتش خیلیییی محسوسه
شما اگه ترمز دستی رو بکشید باید حداکثر 3 دندانه تیک بالا اومده و ترمز دستی کاملا قفل کنه بسته به نوع رانندگی شما هر 2 تا سه ماه یکبار باید این کار رو با تنظیم لنت عقب از درون چرخ بدون باز کردن چرخ هم انجام میشه و چک کردن سیم ترمز دستی از لحاظ سفتی انجام بدین و تفاوت رو از لحاظ قدرت ترمز . نوع ایستادن ماشین در ترمز های نسبتا قوی - مقدار مصرف لنت جلو و آرامش رانندگی رو واقعا حس کنید

kasra2002
16-08-2013, 10:47
من يه پرايد مدل 79 دارم.

كاربراتي هم هست.

دوست عزیز
شما از نوع روغن که میریزید در این هوای گرم مطئن شید و به جاهای دیگه هم نشون بدین
کمپرس بالا دلیل های مختلفی می تونه داشته باشه ولی زود به دادش برسید که اگه خدای نکرده مشکلی باشه اساسی نشه

kasra2002
16-08-2013, 10:51

Tapatalk
آببندی نفس ماشین و انژکتور رو تا 60000 هم میگند ولی شما ماشین رو متعادل برونید و هر کاری دوست دارید انجام بدین با خیال راحت

kasra2002
16-08-2013, 10:58
دوستان حدودا صفحه کلاج ماشین رو بعد چند سال باید عوض کرد؟
بعد حدودا چند هزار رفتن؟
برای پژو 405
ممنون
در ایران معمولا میگن دو تا سه سال عمر مفید داره که این بستگی خیلی شدیدی به نوع رانندگی شما داره
من 405 دیدم که بعد از 6 سال اونم دیگه کلا چیزی از صفحه نموند که عوض کرد و بعضیا هم در 20000 عوضمی کنند. شما ببینید دیسک و صفحتون کار میکنه یا نه و به سن خیلی توجه نکنید

ALI.CHAVOSHI
16-08-2013, 16:28
سلام به همگی:n01:

2 تا مشکل تو پرایدم به وجود اومده خواستم راهنماییم کنین؛ ممنون میشم :n01:

1) بعد از 20.000 کیلومتر کارکرد، پمپ بنزین ماشین سوت میکشه، ماشینو که روشن میکنم شروع میکنه به سوت کشیدن، یه بار عوضش کردم ولی دوباره اینجوریشد، خودم احساس میکنم تو تعویض دنده وقتی دور موتور خیلی بالا میره باعث میشه که این مشکل بوجود بیاد حالا احساسم درسته یا نه؟ یا مشکل از جای دیگست؟

2) بعد همون 20.000 کیلومتر کار، تو دنده 1 که ماشین میخواد حرکت کنه لرزش داره هرکاری کردم درست نشد ، به یه تعمیرکار نشون دادم گفت باید صفحه کلاچ عوض بشه، واسه تعویض صفحه کلاچ زود نیست؟ اصلا تشخیص تعمیرکار درسته؟

مدل ماشین آخر 89
ممنون میشم جواب بدین:n12:

محمد داود
16-08-2013, 18:38
سلام.درمورد پمپ بنزينت شايد جنس پمپ جديد تعريفي نداشته.ولي دست احتياط از سوكت پمپ يك ولتاژ گيري انجام بده ببين ولتاژ بالاي12 و زير 14 هست.يك فشار سنج هم بزن تا از فشار مناسب بنزين و مسدود نبودن مسير مطمئن بشي.(اون تعمييركارهايي كه فشارسنج دارند خودشون ميدونند فشار مناسب چند.)در مورد لرزش هم اگه از انژكتور و شمع و دريچه گازو... مطمئن شدي بعد برو سراغ صفحه.زياد حساس نباش.دست بزني حداقل 150اشلوغ پياده ميشي.چون باز كنن ميگن ديسگ و صفحه با هم عوض بشه.بهتره يك مدت ديگه باهاش مدارا كني تا اين عيب به خوبي خودشو نشون بده.اگه ماشين از صفر دستت نبوده پس ممكنه نفر قبل تو كمتر از اين حرفها هم دخل صفحه رو دراورده!

kasra2002
16-08-2013, 21:51
سلام به همگی
:n01:

2 تا مشکل تو پرایدم به وجود اومده خواستم راهنماییم کنین؛ ممنون میشم
:n01:

1) بعد از 20.000 کیلومتر کارکرد، پمپ بنزین ماشین سوت میکشه، ماشینو که روشن میکنم شروع میکنه به سوت کشیدن، یه بار عوضش کردم ولی دوباره اینجوریشد، خودم احساس میکنم تو تعویض دنده وقتی دور موتور خیلی بالا میره باعث میشه که این مشکل بوجود بیاد حالا احساسم درسته یا نه؟ یا مشکل از جای دیگست؟

2) بعد همون 20.000 کیلومتر کار، تو دنده 1 که ماشین میخواد حرکت کنه لرزش داره هرکاری کردم درست نشد ، به یه تعمیرکار نشون دادم گفت باید صفحه کلاچ عوض بشه، واسه تعویض صفحه کلاچ زود نیست؟ اصلا تشخیص تعمیرکار درسته؟

مدل ماشین آخر 89
ممنون میشم جواب بدین
در رابطه با مشکل اولتون دوست عزیز شما از سالم بودن مسیر بنزین مطمئن شید ف... بنزین رو به موقع عوض کنید و مهمتر از همه نذارید بنزین از 1/4 کمتر شه اینا کمک میکنند
در مورد دومین مساله با توجه به جنس صفحه و طرز استفاده شما مثلا ترافیک - ماشین سنگین - سر بالایی زیاد - گذاشتن پا بروی کلاچ - و یا عادت بعضی ها برای نیم کلاچ مثلا پشت چراغ قرمز اینجوری میشه ولی اگه قدرت ماشین خیلی کم نشده هنوز میتونید اینو بیخیال شید

775e
17-08-2013, 01:55
سلام
اون مشکل کولر رو میبرم نشون میدم
چندو وقته جدیدا وقتی میخوام ماشین رو حرکت بدم از حالت سا کن وقتی که کولر روشنه ماشین خیلی ریپ میزنه.. به نظر شما مشکل از چیه
2-مارک شمع خوب معرفی کنید.
3-فیلتر بنزین چه مارکی استفاده کنم.
چطور کاتالیست رو تمیز میکنن.
برای تمیز کردن سوز های انژکتور چکار کنم بهتره بنزین سوپر بزنم یا بدم برام تمیزشون کنن.

cyax
17-08-2013, 02:18
سلام به همه دوستای گل
ببخشید من 405 مدل 90 دارم و دم به دم روشن نمیشد و بعد ازینکه با یه چیزی به ذغالی موتور استارت میزنم میشینم روشن میشه،تازه ذغالی رو عوض کردم اما بعد از یک هفته شروع شد مشکل
بعد این کولرش خیلی ضایس مال پراید بهتر بود!
چندتا خش ضایه زدن روش با چی میتونم کاری کنم که هییییشکی نفهمه خط داشته!حتی خودم:n08:

محمد داود
17-08-2013, 07:52
سلام
چندو وقته جدیدا وقتی میخوام ماشین رو حرکت بدم از حالت سا کن وقتی که کولر روشنه ماشین خیلی ریپ میزنه.. به نظر شما مشکل از چیه
برای تمیز کردن سوز های انژکتور چکار کنم بهتره بنزین سوپر بزنم یا بدم برام تمیزشون کنن.
سلام.شمع خوب (بوش.اكيومنت.والئوvaleo.نور)در صورت اصلي بودن.فيلت ربنزين شركتي ساخت ايران از همه مطمئنتر هست.تا اونجايي كه من خبر دارم كاتاليست تميز نميشه عمر مفيد داره.مطمئنا شستشو با ماده مخصوص ازهمه بهتره.ولي يك باك سوپر بزن و بيخيال شو.در مورد ريپ زدن هم ماشين كم مياره ميتونه از خطاي ecu.شمعها.شير برقي مخصوص راه اندازي كولر.فشار بنزين... باشه.ويا موقع شارژ كردن كولر بيشتر گاز زدن.

محمد داود
17-08-2013, 08:00
سلام به همه دوستای گل
ببخشید من 405 مدل 90 دارم و دم به دم روشن نمیشد و بعد ازینکه با یه چیزی به ذغالی موتور استارت میزنم میشینم روشن میشه،تازه ذغالی رو عوض کردم اما بعد از یک هفته شروع شد مشکل
چندتا خش ضایه زدن روش با چی میتونم کاری کنم که هییییشکی نفهمه خط داشته!حتی خودم:n08:
سلام.زغالهاي موجود در بازار معمولا استاندارد نيست يا ضخيمتر و يا نازكتر.موقع جازدن هم اگه دقت نكنند جازغاليها معيوب بشه اين مشكل پيش مياد.من زغالها رو قبل از جا زدن پوستاب ميزنم.بعد هم استارت رو مستقيم به برق وصل ميكنم تا10ثانيه اي كار كنه بعد نصب ميكنم.
يك احتمال ديگه هم هست كه اتومات مشكل داشته باشه.كولر پژو خيلي قويتر از پرايد.ببر كولر رو نشون بده.

kasra2002
17-08-2013, 09:12
سلام
با تشکر از دوست گرامی
این خطا ها در ماشین زیاد پیش میاد سعی کنید وقتی کولر میگیرید اولش پر گاز تر حرکت کنید که فشار هم نیاد
شمع همونطور که فرمودند بوش یا نو ر خیلی خوبه اگه دو الکترود اصلی گیرتون بیاد (فقط دو الکترود و نه بیشتر)
ف... همون خوبه و چک کنید که درست نصب شه و نشتی نده و تعویضش کمک بزرگی برا ماشینه مخصوصا توی این هوای گرم
کاتالیست رو بیخیال شید همون بنزین ... خوبه
سوزن رو اگه نیازی نیست نشورید بهتره تجربه چیز خیلی خوبی برای این کار نشون نداده
سعی کنید هیچ مکملی اضافه نکنید به بنزین
فقط هر از گاهی یعنی الان دو باک پشت سر هم بنزین سسس بریزید و بعد دوباره بنزین معمولی جواب میدده

kasra2002
17-08-2013, 09:18
سلام به همه دوستای گل
100 درصد نشون بدین و از ضربه زدن بیش از حد خودداری کنید اون فقط برا تسته یک بار نه هرروز اینجوری جا ذغالی و بالشتک استارت هم خراب میشه و با فشاری که به سیستم برقی میاد ممکنه رله رو هم اگه تا الان خراب نشده باشه خراب کنه باید یه چک اساسی کنید و اتومات هم چک شه
کولر خیلی قوی تر از پرایده پس با توجه به گفته های این تاپیک بررسی و تعمیر کنید
خش روی چی افتاده روی استارت؟ اونو پاک کنید و تمیز تا دوباره خاک بگیره و معلوم نشه

abbas-t
17-08-2013, 14:33
سلام دوستان
پراید 131 مدل 90 دارم ، وقتی اب قمقمه را چک میکردم همیشه روی خط ماکسیموم بود وتغییری نمیکرد اما چند روز پیش که نگاه کردم دیدم اب قمقمه کم شده در رادیاتو باز کردم دیدم رادیات تا زیر در پر ابه (لب به لبه ) در حالیکه قبلا اب رادیات تا زیر گلویی بود ،به نظر شما این ایراده یا نه ؟بعارتی اب به قمقمه بر نمیگرده!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-08-2013, 15:51
سلام دوستانپراید 131 مدل 90 دارم ، وقتی اب قمقمه را چک میکردم همیشه روی خط ماکسیموم بود وتغییری نمیکرد اما چند روز پیش که نگاه کردم دیدم اب قمقمه کم شده در رادیاتو باز کردم دیدم رادیات تا زیر در پر ابه (لب به لبه ) در حالیکه قبلا اب رادیات تا زیر گلویی بود ،به نظر شما این ایراده یا نه ؟بعارتی اب به قمقمه بر نمیگرده!!سلام . ماشین شما شروع کرده به نشت آب . باید بگردین پیداش کنین . از کنار شیلنگها , واشرها , از واترپمپ و درب منبع انبساط و غیره . ماشین دو ساله ی استاندارد نباید آب کم کنه . باید سریعا پیداش کنین و بعدش کولانت به سیستم اضافه کنین .

abbas-t
18-08-2013, 11:45
سلام . ماشین شما شروع کرده به نشت آب . باید بگردین پیداش کنین . از کنار شیلنگها , واشرها , از واترپمپ و درب منبع انبساط و غیره . ماشین دو ساله ی استاندارد نباید آب کم کنه . باید سریعا پیداش کنین و بعدش کولانت به سیستم اضافه کنین .
با سلام وتشکر فراوان از شما دوست عزیز
لطف میکنین بگین کولانت چیه ؟

paket
18-08-2013, 13:19
چراغ زرد رنگ گرد کنارچراغ چک گاهی روشن میشه از چیه ؟؟پژو ۴۰۵ دوگانه سوزمدل 89

Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-08-2013, 13:44
با سلام وتشکر فراوان از شما دوست عزیزلطف میکنین بگین کولانت چیه ؟سلام . كولانت همون "آب رادیاتور" هست که رنگش سبز هست . البته حدود ده ساله که آب رادباتور قرمز هم اومده بازار ( در خارج) که خیلی بهتر از سبز هست اما متاسفانه در ایران ظاهراً هنوز وجود نداره . نوع قرمز رنگ به آب مقطر احتیاج نداره , اصلاً رسوب نداره . تركیباتش : 50% آب مقطر و 50% ضد زنگ , ضد جوش , ضد یخ و چرب کننده هست . یک گالن 4 لیتری 10 دلاره اما 1000 دلار میریزه به جیبتون با افزایش عمر رادیاتور و بخاری و واترپمپ و شیلنگها و ترموستات و بدنه ی موتور . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

t.sunami
19-08-2013, 10:47
با سلام

دوستان دیشب به طور یهویی ال سی دی 206 ما نصفش روشن موند و نصفش خاموش شد...یعنی اون قسمتی که ساعت رو نشون میده پس زمینش تیره شد ولی خود ساعت نمایش داده میشه...مشکل از چیه؟ و چقدر خرج داره؟

ممنون

kasra2002
19-08-2013, 18:17
چراغ زرد رنگ گرد کنارچراغ چک گاهی روشن میشه از چیه ؟؟پژو ۴۰۵ دوگانه سوزمدل 89

Tapatalk
فکر می کنم منظورتون چراغ لنت جلو باشه بدادش برسید

kasra2002
19-08-2013, 18:20
با سلام

دوستان دیشب به طور یهویی ال سی دی 206 ما نصفش روشن موند و نصفش خاموش شد...یعنی اون قسمتی که ساعت رو نشون میده پس زمینش تیره شد ولی خود ساعت نمایش داده میشه...مشکل از چیه؟ و چقدر خرج داره؟

ممنون
اگه منظورتون ساعت و ولوم صدا که بالای دکمه فلاشر هست به احتمال زیاد لامپ بک لایتش سوخته و هزینتون اگه هر 3 شو عوض کنید حدود3000 می تونید توی روز در آفتاب چک کنید ببینید که آیا نوشته هاشو میتونید بخونید یا نه . 3 تا لامپ پشت آمپری بهش می گن قبلانا دونه ای 100 بود الان فکر کنم 1000 باشه

Ali_softcenter
20-08-2013, 08:54
سلام

من 4700 تا کار کردم...میخوام ببرم گارانتی...

میخوام بگم لنت خوب بندازه...چون لنت هام وقتی ترمز میگیرم صدای سوت میده...

حالا شاید هم بدم لنت ها رو بیرون عوض کنم...این گارانتی معلوم نیست چه غلطی میکنن...

میخوام بدونم بهترین لنت برای پراید 111فول چیه؟ راسته که لنت های نیمه فلزی بهتر هستن نسبت به ارگانیک و آزبستی؟ قیمت حدودی هم بدید..

بعد لازمه عقب رو هم عوض کنم یا جلو کفایت میکنه؟

t.sunami
20-08-2013, 14:46
اگه منظورتون ساعت و ولوم صدا که بالای دکمه فلاشر هست به احتمال زیاد لامپ بک لایتش سوخته و هزینتون اگه هر 3 شو عوض کنید حدود3000 می تونید توی روز در آفتاب چک کنید ببینید که آیا نوشته هاشو میتونید بخونید یا نه . 3 تا لامپ پشت آمپری بهش می گن قبلانا دونه ای 100 بود الان فکر کنم 1000 باشه

ممنون..نوشته ها زیاد معلوم نیست توی افتاب..چطوری میشه این 3تا لامپ پشت امپری رو عوض کرد؟ خودم میتونم عوض کنم یا باید جای خاصی ببرم؟

kasra2002
20-08-2013, 20:50
ممنون..نوشته ها زیاد معلوم نیست توی افتاب..چطوری میشه این 3تا لامپ پشت امپری رو عوض کرد؟ خودم میتونم عوض کنم یا باید جای خاصی ببرم؟
پیچ های قاب روی اونو باید باز کنید و با نگاه داشتن زائده ها قاب رو بر دارید کلید فلاشر و قفل درب هم با اون برداشته میشه بعد پشت ساعت لامپ ها رو می بینید که درون هولدر کوچک کتابی وجود دارند که با یه چرخش 10 درجه ای باز میشن و لامپ بصورت خشابی از اون در میاد و دوباره لامپ نو رو جایگزین میکنید مواظب باشید چیزی نشکنه

kasra2002
20-08-2013, 20:52
سلام

من 4700 تا کار کردم...میخوام ببرم گارانتی...

میخوام بگم لنت خوب بندازه...چون لنت هام وقتی ترمز میگیرم صدای سوت میده...

حالا شاید هم بدم لنت ها رو بیرون عوض کنم...این گارانتی معلوم نیست چه غلطی میکنن...

میخوام بدونم بهترین لنت برای پراید 111فول چیه؟ راسته که لنت های نیمه فلزی بهتر هستن نسبت به ارگانیک و آزبستی؟ قیمت حدودی هم بدید..

بعد لازمه عقب رو هم عوض کنم یا جلو کفایت میکنه؟
خیلی زوده برا عوض کردن میتونید با سنباده زدن ممکنه صدا بهتر شه ولی اگه اصرار دارید همون لنت ایرانی پارس هم جواب میده . برند لنت ساز نمیدونم دیگه گیر بیاد یا نه
برای لنت جلو بستگی به استفاده داره لنت عقب هم حتما زوده و فقط با ترمز دستی تنظیم شه

Ali_softcenter
20-08-2013, 22:38
خیلی زوده برا عوض کردن میتونید با سنباده زدن ممکنه صدا بهتر شه ولی اگه اصرار دارید همون لنت ایرانی پارس هم جواب میده . برند لنت ساز نمیدونم دیگه گیر بیاد یا نه
برای لنت جلو بستگی به استفاده داره لنت عقب هم حتما زوده و فقط با ترمز دستی تنظیم شه

آخه میدونید که لنت های خود سایپا مفت نمی ارزن....

یعنی لنت کره ای گیر نمیاد؟

Mahdi/s
21-08-2013, 13:35
ســـلام....
مشکل کم کردن آب رادیاتور رو دارم..405/کاربراتور..
همیشه اب رو چک میکردم و ابی کم نمیکرد.....تا چند هفته پیش بخاطر جوش آوردن ماشین...دوباره پرش کردم و با اون پیچ بالا هواگیری کردم...انقدر آب ریختم تا آب بدون حباب و یه دست بیاد...
..از اون موقع حدود 300 الی 400 cc کم میکنه...هرچی زیر ماشین...بست ها و شلینگ هایی که میدونستم رو نگاه کردم دیدم چیزی نمیریزه.....تا دیشب مثل قبل دوباره اون 300ccرو پر کردم و مسیر کوتاه رو رفتم و برگشتم....دیدم داره چکه میکنه....از زیر ماشین....اینطوری که من متوجه شدم دقیقا توی مسیر پیچ هواگیری هست..60 cmاز چرخ راننده به سمت داخل کاپوت از اونجاس....جک زدم رفتم زیر..هیچی مشخص نبود از بالا هم چیزی دیده نمیشه...ولی توی مسیر همون پیچ هواگیری هست...چه شیلنگی اونجا رفته و چطوری چک کنم ...ممنون../

kasra2002
21-08-2013, 17:26
آخه میدونید که لنت های خود سایپا مفت نمی ارزن....

یعنی لنت کره ای گیر نمیاد؟
خیلی از لنتهایی که گرونو به اسم یا کره ای می خرید ممکنه از همون اول صدا بدن اگه عوض می نید حتما شرط کنید
بعضی وقتا سایپا لنت پارس میذاره که خوبه و با یه سنباده درست میشه

kasra2002
21-08-2013, 17:29
ســـلام....
مشکل کم کردن آب رادیاتور رو دارم..405/کاربراتور..
همیشه اب رو چک میکردم و ابی کم نمیکرد.....تا چند هفته پیش بخاطر جوش آوردن ماشین...دوباره پرش کردم و با اون پیچ بالا هواگیری کردم...انقدر آب ریختم تا آب بدون حباب و یه دست بیاد...
..از اون موقع حدود 300 الی 400 cc کم میکنه...هرچی زیر ماشین...بست ها و شلینگ هایی که میدونستم رو نگاه کردم دیدم چیزی نمیریزه.....تا دیشب مثل قبل دوباره اون 300ccرو پر کردم و مسیر کوتاه رو رفتم و برگشتم....دیدم داره چکه میکنه....از زیر ماشین....اینطوری که من متوجه شدم دقیقا توی مسیر پیچ هواگیری هست..60 cmاز چرخ راننده به سمت داخل کاپوت از اونجاس....جک زدم رفتم زیر..هیچی مشخص نبود از بالا هم چیزی دیده نمیشه...ولی توی مسیر همون پیچ هواگیری هست...چه شیلنگی اونجا رفته و چطوری چک کنم ...ممنون../
سیستم پژو اینه که اگه یه ذره هوا بگیره همه اب رو خالی می کنه شما پیچ هوا رو چک کنید و از سالم بودن اون همچنین جوینتها مطمئن شید و بست ها رو سفت کنید و اگه به دلیلی ماشین جوش اورده به فکر چک و عوض کردن ترموستات باشید که واشر سر سیلندرتون در خطره

Mahdi/s
21-08-2013, 19:44
سیستم پژو اینه که اگه یه ذره هوا بگیره همه اب رو خالی می کنه شما پیچ هوا رو چک کنید و از سالم بودن اون همچنین جوینتها مطمئن شید و بست ها رو سفت کنید و اگه به دلیلی ماشین جوش اورده به فکر چک و عوض کردن ترموستات باشید که واشر سر سیلندرتون در خطره
آخه از یه طرف حیف ام میاد. .کلی از این آب رنگی ها ریختم توش..:n02:...نزدیک 2.5 lit که خالی شده بود اب جوشیده ریختم....دیدم دیگه حباب نداره ضد جوش + آب جوشیده ریختم.....الانم هرچی کم کرده از این آب رنگی ها یا به قول محمد آسمونی کولانت ریختم.:n01:...از طرفی نمیدونم مشکل کجاست از شیلنگ یا بست بوده چرا الان نشت میده و قبلا نمیداده ....و چرا پیداش نمیکنم.....زیر اون پیچ هواگیری...یعنی توی اون مسیر تا پایین ماشین شیلنگی هست..؟؟ ..طرف رادیاتور که مطمئنم نشت نداره....

نه علت جوش آوردن سوختن فیوز فن بود...که متوجه نشده بودم..//
==============
یه سوال دیگه.....
یه پرشیا 84 داریم....بوی بنزین داخل اتاق میومد......اورینگ دور پمپ بنزین گشاد شده بود و مهره دور اش هم شکسته بود...که تعویض شد..اما هنوز بوی بنزین میاد توی اتاق..//

HOJ-JAT
22-08-2013, 08:22
سلام من یه سر اگزوزی خریدم
اگزوز ساز با همون کجی خود لوله اگزوز کردش تو ...
الان مشکلی پیش نمیاد مثلا نفس موتور بگیره؟؟؟
و تو عکس زیر اگه دقت کنید که اگزور تا نصفه اومده و اصن تغییر صدای نداشتم ..اگه اگزوز تا اول سر اگزوزی بود بهتر نبود؟؟

camaro lt
22-08-2013, 12:15
نرم و سريع ترمز بگيريد

بابک چهارباشیان : در سري مقالات "حرفه اي برانيد" بارها و بارها در خصوص جنبه هاي مختلف رانندگي با عبارت " نرم و سريع " روبرو شده ايد.در مورد شتابگيري منفي ( ترمزگيري ) نيز اين اصل ساده و صد البته كليدي صادق است . عكس العمل سريع و نرم در زمان ترمز گيري شما را به رانندگي حرفه اي نزديكتر مي كند . در حوزه افزايش رفلكس هاي بدني شما در هنگام مواجهه با مشكلات بزودي نكاتي را به حضورتان معرفي خواهيم كرد كه زمان عكس العمل شما كمتر شود اما در اين مطلب تمركز ما برروي كيفيت ترمزگيري خواهد بود . نرم ترمز كردن دقيقا مانند فشردن پدال گاز مي باشد .اين پدال ها كليد ON/OFF نيستند كه به يكباره آنها را تا انتها بفشاريم.مي بايستي پدال ها را ابر پرآبي تصور كنيد كه مي خواهيد آب داخل آنرا به آهستگي خالي كنيد.فشار را نرم ، سريع و تدريجي افزايش دهيد.

یکی از مواردی که در آموزشگاه های رانندگی به اشتباه در اختیار نو آموزان قرار داده می شود , گرفتن کلاچ در حین ترمز گیری است . اینگومه ترمز گیری باعث خروج ترمزی بنام ترمز موتور از روند کاهش سرعت است که عملا کیفیت شتابگیری منفی را کاهش خواهد داد .

كدام ترمز ؟

يك اصل ساده "اجازه ندهيد تاير ها قفل شوند " . يك تصور اشتباه در اذهان عمومي شكل گرفته است كه گمان مي كنند خودروهايي كه مجهز به سيستم ABS هستند،ترمز هاي بهتري دارند . اما حقيقت كمي با اين تفكر فاصله دارد .اين سامانه صرفا جهت جلوكيري از قفل شدن تاير ها روي سطح حركت است و تنها در اين زمان فعال مي شود. هيچ راننده حرفه اي در طول مسابقات از اين سيستم استفاده نمي كند كه در ادامه به دليل آن خواهيم پرداخت .
ابتدا نگاهي به تصوير ذيل بياندازيد :

حالت اول : ترمزگیری آستانه ای (Threshold (thr sh ld ) Braking ) :

این روش بهترین شیوه ترمزگیری روی آسفالت بوده و مخصوص حرفه هاست . ترمزی است که میزان فشار بازدارنده به حدی است که چرخ ها تا آستانه قفل شدن , پیش روند .نگاهی به نموادر ذیل در خصوص تاثیر ترمز گیری بیاندازید .

این نمودار که برای خوانندگان است که علمی تر رانندگی را دنبال می کنند , به سادگی نشان می دهد که زمانی که تایرها تا 20% دچار لغزش می شوند , بیشترین تاثیر ترمز شکل خواهد گرفت . عملا این همان دلیلی است که رانندگان حرفه ای از سیستم ABS استفاده نمی کنند . این سامانه قبل از لحظه شروع لغزش فعال می شود .

نکته دیگری که از این نمودار استخراج می شود , تفاوت 30 درصدی راننده حرفه ای و آماتور در هنگام ترمزگیری است .

حالت دوم : سیستم ترمز با ABS فعال :

فکر می کنم به اندازه کافی به این سامانه در " خودرو امروز " اشاره شده بازنویسی آنها صرفا تکرار مکررات است . در اين حالت نيز همان راننده آماتور پشت خودرو نشسته است و تنها مزيت او جيب كمي پر پول تر و تملك يك خودروي داراي سيستم ضد قفل ( ABS ) است .همين .ولي بازهم پول و تكنولوژي معجزه کرده و جان هزاران نفر را نجات مي دهد .

حالت سوم :

ترمزي كه اغلب رانندگان حتي با تجربه ها در شرايط اضطراري و مواجه شدن با خطر آنرا تجربه كرده اند .رانندگانی که خودرو هایی قبل از فشار پلیس به خودروسازان داخلی برای نصب ABS خریداری کرده و اقبال خواندن چنین مطالبی در خصوص رانندگی حرفه ایی را نداشته اند .ترمزی که با قفل 100 درصدی تایر ها رخ می دهد .

حالت چهارم : Cadence Braking

حالتی است برای سطوح لغزنده و خودرو هایی که از سیستم ABS بهره نمی برند . به این ترتیب که شما به هر علتی از قبیل آشنا نبودم با خودرو , سطح حرکتی و یا سیستم ترمز , اقدام به فشردن پدال ترمز کرده و تایرها قفل می شوند . همان طور که پیش از این هم اشاره شد , در این زمان خودرو امکان فرمان پذیری نداشته و از مسیر خارج می شود . چاره کار در حفظ آرامش و دقت به پدال ترمز و فرمان است . با کاهش فشار پدال ترمز , چسبندگی را به تایرها بازگردانید که نشان آنرا به راحتی از رفتار فرمان می توانید درک کنید . ممکن است این عمل چندین بار تکرار شود که عملا یک ABS انسانی است .

خسارت را کاهش دهیم .

یکی از مزیت های رانندگی حرفه کاهش خسارت جانی و مالی است . می پرسید چرا ؟

1- کاهش مصرف تایر ها در ترمز گیری های شدید جریان همان مصرف مداد پاک کن و در دوران تحصیل است . هرچه سریعتر و با شدت تر پاک کنید تیکه های بزرگتری از پاک کن جدا و مصرف بالا می رود . آرام و موثر پاک کنید .

2- نرم ترمز کردن باعث کاهش خسارت به سیستم تعلیق و جلوبندی خواهد شد . ترمز های کوبشی , به خودرو و علی الخصوص به سرنشینان را دچار آسیب می کند .

3- هنگامی که صحنه ای منجر به تصادف , در فاصله کوتاه پدید می آید , با ترمزگیری صحیح و عدم سرخوردن تایرها سرعت را به حداقل رسانده و سپس با فرمان دهی مناسب از صحنه حادثه بگریزید . باز هم تاکید می کنم , تایر های قفل شده فرمان نا پذیرند .

منبع : هفته نامه خودرو امروز

Capital
22-08-2013, 14:24
دوستان من چند ماهه قبل متوجه شدم که مصرفم رفته بالا و بعد اون رفتم شمع هامو صافی بنزین و عوض کردم که مصرفم بیاد پایین اما متوجه شدم که دوباره بالاست و دفعه بعد رفتم انژکتور و استوپر و ... را شستشو دادم که باز هم نشد و ایندفعه رفتم دیاگ زدم و متوجه شدم که سنسور اکسیژنم خرابه و باز هم رفتم یه سنسور خریدم و انداختم روش اما باز هم مصرفم بالاست حالا میخوام اولا به من بگین که اونایی که 206 تیپ 2 یا 206 اس دی V20 دارن تو سطح شهر مصرفشون صدی چنده؟ و دوما اینکه ایا راه حلی به نظرشون میرسه؟ لطفا همه جواب بدن.دیگه خسته شدم انقدر پول دارم خرجش میکنم.

kasra2002
22-08-2013, 22:42
دوستان من چند ماهه قبل متوجه شدم که مصرفم رفته بالا و بعد اون رفتم شمع هامو صافی بنزین و عوض کردم که مصرفم بیاد پایین اما متوجه شدم که دوباره بالاست و دفعه بعد رفتم انژکتور و استوپر و ... را شستشو دادم که باز هم نشد و ایندفعه رفتم دیاگ زدم و متوجه شدم که سنسور اکسیژنم خرابه و باز هم رفتم یه سنسور خریدم و انداختم روش اما باز هم مصرفم بالاست حالا میخوام اولا به من بگین که اونایی که 206 تیپ 2 یا 206 اس دی V20 دارن تو سطح شهر مصرفشون صدی چنده؟ و دوما اینکه ایا راه حلی به نظرشون میرسه؟ لطفا همه جواب بدن.دیگه خسته شدم انقدر پول دارم خرجش میکنم.
شما که این همه خرج کردین مصرفتون مگه چقدر بوده
نوع بنزین- شرایط کارکرد
گرمای هوا
ترافیک
کولر همه تاثیر داره

محمد داود
23-08-2013, 07:24
سلام.در پي فرمايشات جناب كسري اگه بتوني ECU رو هم از لحاظ سخت افزاري چك كني شايد نتيجه بده.

Terova
23-08-2013, 16:12
ماشین من سمند هست
الان تقریبا 2 هفته ای هست وقتی ماشین رو روشن میکنم بعد از اینکه روشن شد یک صدای سوت مانندی میده..! وقتی که گاز میدم و گاز رو ول میکنم این صدای سوت مانند شنیده میشه ماشین ایستا یا در حال حرکت این صدا رو میده
ولی بعد از 3- 4 دقیقه کار کردن صدا از بین میره..هر چی هم که ماشین بیشتر روشن نشده باشه مثلا 24 ساعت این صدا بیشتره

روغن موتور هم عوض کردم درست نشد

kasra2002
23-08-2013, 20:22
ماشین من سمند هست
الان تقریبا 2 هفته ای هست وقتی ماشین رو روشن میکنم بعد از اینکه روشن شد یک صدای سوت مانندی میده..! وقتی که گاز میدم و گاز رو ول میکنم این صدای سوت مانند شنیده میشه ماشین ایستا یا در حال حرکت این صدا رو میده
ولی بعد از 3- 4 دقیقه کار کردن صدا از بین میره..هر چی هم که ماشین بیشتر روشن نشده باشه مثلا 24 ساعت این صدا بیشتره

الان من با هردو ماشین ای مشکل رو دارم مال تسمست
باید تنظیم کنید

m_sport
24-08-2013, 02:31
سلام
آوانته دارم...40 تا کار کرده.... لازمه لنتش عوض بشه؟.........لنت فابریکش قیمت چنده؟....ایرانیهاش چطوره؟

Capital
25-08-2013, 14:12
شما که این همه خرج کردین مصرفتون مگه چقدر بوده
نوع بنزین- شرایط کارکرد
گرمای هوا
ترافیک
کولر همه تاثیر داره

دوست عزیز من تو بهترین حالت امتحان کردم یعنی تو حالت دور موتور زیر 3 , ترافیک حداقل , کولر خاموش , معکوس کم .ولی باز هم مصرف بالاست و الان هم حدود صدی یازده تا دوازده داره میسوزونه.

kasra2002
25-08-2013, 19:32
سلام
آوانته دارم...40 تا کار کرده.... لازمه لنتش عوض بشه؟.........لنت فابریکش قیمت چنده؟....ایرانیهاش چطوره؟
فکر می کنم 200 بود اوانته مصرف لنتش تقریبا زیاده ولی چک کنید که در صورت نیاز عوض کنید اتوماتیکه یا دنده ای؟
لنتهای ایرانی بهتره برای ماشین های گران استفاده نشه چون خشکی اون ها دیسک ترمز رو خراب میکنه و ترمز راحتی و نرمی نداره
البته لنتهای بد تر از ایرانی هم وجود داره

kasra2002
25-08-2013, 19:34
سلام

دو سوال از شما
آیا ماشین شما هم وقتی سرده فرمون رو تا آخر بپیچید صدای تسمش در میاد؟
آیا اولی که ماشین رو روشن می کنید چراغ کمربند چشمک کی زنه با اینکه توی کاتالوگ نوشته نباید ؟
( سیستم پخش فابریکشو دارای جی پی اس اینترنت دوربین و ... براش گذاشتم و خیلی عالیه)

kasra2002
25-08-2013, 19:39
دوست عزیز من تو بهترین حالت امتحان کردم یعنی تو حالت دور موتور زیر 3 , ترافیک حداقل , کولر خاموش , معکوس کم .ولی باز هم مصرف بالاست و الان هم حدود صدی یازده تا دوازده داره میسوزونه.
با این شرایط هوا و بنزین خیلی هم زیاد نیست البته یکم بالاست از یک پمپ بنزین که فقط بنزین س و پ ر داره دو باک بنزین بزنید و امتحان کنید
البته با وجود اینکه شما انژکتور شویی کردید و سنسور آکسیژن عوض کرردید همونطور که دوست گرامی فرمودند سیستم ای سی یو رو حتما چک کنید بعضی وقتا خطاها الکی هستند و با برخی از برنامه های ناقص ایرورشون نه تنها پاک نمیشه که تنظیم هم نمیشه و ایرور سنسور اکسیژن شما می تونه دلیل مهمی برای بالا رفتن مصرف شه
به یه جای معتبر تر مراجعه و چک کنید
نکته بعدی اینکه از سالام بودن اگزوز و دستکاری نشدن آن مخصوصا از لحاظ کاتالیزور مطمئن شید که خرابی اگزوز هم مصرف رو بالا می بره
دیسک و صفحه ماشین هم تاثیر داره و اگه کهنه و خلاصی بالایی داشته باشه علاوه بر کم جان شدن ماشین مصرف رو بالا می بره

m_sport
26-08-2013, 23:42
فکر می کنم 200 بود اوانته مصرف لنتش تقریبا زیاده ولی چک کنید که در صورت نیاز عوض کنید اتوماتیکه یا دنده ای؟
لنتهای ایرانی بهتره برای ماشین های گران استفاده نشه چون خشکی اون ها دیسک ترمز رو خراب میکنه و ترمز راحتی و نرمی نداره
البته لنتهای بد تر از ایرانی هم وجود داره
دنده ایه .... برای تشخیص حتما باید باز بشه ... 30 تا که کار کرده بود صدای جیس جیسش در اومده بود و جفت لنت جلو رو عوض کردم (همین ایرانیها گذاشتم) ...... برای تشخیص حتما باید باز بشه؟ هفته پیش بردم یه تعمیرگاه اومد همینطوری یه نگاه به تایر عقب انداخت و گفت لنت داره نگران نباشید!!! لنت فابریکش که میگید 200 تومنه واقعا کراه ایه یا کار برادران چین؟ ارزش داره 200 ت بابتش بدم؟

abbas-t
28-08-2013, 12:18
سلام دوستان

پراید 131 اس ال مدل 90 دارم ،وقتی تو سرعت پامو از روی گاز برمیدارم صدایی مثل صدای بلبرینگی که با دست به سرعت بچرخونیش ،از موتور شنیده میشه !

محمد داود
28-08-2013, 13:11
سلام.حدس من اينه كه دنده زير گريبكس هستش.فعلا بيخيالش باش تا تعويض بعدي واسكازين اگه صدا كم يا زياد شده بود تو گريبكس دنبالش بگرد.شما ميتوني همين كار رو به اين صورت انجام بدي كه اول كلاچ رو بگيري بعد گاز رو ول كني.(البته در جاده اي مطمئن وخلوت و با سرعت مطمئنه)بعد بررسي كني كه باز هم صدا مياد يا نه.

kasra2002
28-08-2013, 14:19
دنده ایه .... برای تشخیص حتما باید باز بشه ... 30 تا که کار کرده بود صدای جیس جیسش در اومده بود و جفت لنت جلو رو عوض کردم (همین ایرانیها گذاشتم) ...... برای تشخیص حتما باید باز بشه؟ هفته پیش بردم یه تعمیرگاه اومد همینطوری یه نگاه به تایر عقب انداخت و گفت لنت داره نگران نباشید!!! لنت فابریکش که میگید 200 تومنه واقعا کراه ایه یا کار برادران چین؟ ارزش داره 200 ت بابتش بدم؟
ببینید من حدود یک ماه پیش خریدم فابریکشو نداشت و 280 می گفت ولی گلد کره ای داشت و 180 خریدم لنت جلو رو چک کنید مصرفش بیش از عقبه و اینی که من عوض کردم 25000 بود اگه رینگ معمولی دارید شاید مجبور به باز کردنش بشید ولی ممکنه روی چال سرویس بتونید ببینید

rahrahi
28-08-2013, 14:21
سلام
ماشین بنده هم چراغ اب و استپ رو روشن میکنه
رفتم رله فن و ترموستات عوض کردم
چند روزی کار کرد و باز دوباره همینجور شد دوباره رله ها ی یک سمت رو عوض کردم باز درست شد و فرداش دوباره همینجورشد
نمیدونم مشکل از کجاست و امپر اب هم از نصف یکم پایین تر هست
وقتی اینجور میشه هم کولر خنک نمیکنه
ماشین هم پارس هستش
دوستان مشکل از کجاست واقعان خستم کرده همش دلهره دارم امپر نره بالا یا روشن نشه چراغه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra2002
28-08-2013, 14:23
سلام دوستان

پراید 131 اس ال مدل 90 دارم ،وقتی تو سرعت پامو از روی گاز برمیدارم صدایی مثل صدای بلبرینگی که با دست به سرعت بچرخونیش ،از موتور شنیده میشه !
ممنون از محمد داود گرامی میتونه ازبلبرینگ دیفرانسیل و یا دنده برنجی هم باشه ولی بعضی وقتا واقعا برا یک صدای کوچک در ماشین ایرانی نمی ارزه که باز شه با این هزینه
شما باز هم چک کنید تا مطمئن شید خطری نداره

kasra2002
28-08-2013, 14:27
در مورد سوالتون که تو تو تاپیک عیب پابی خودرو پرسیده بودید

نه صدای تسمه در نمیاد

سوال دومتون رو نفمید؟
میگن طبیعیه
ولی وقتی تازه ماشین رو روشن می کنی و سرده اگه فرمون رو تا اخر بپیچی صدای تسمه در میاد و میگن که سفت تر بشه براش خوب نیست
وقتی ماشین رو روشن می کنی چراغ کمربند ایمنی برای چند ثانیه چشمک می زنه و بعد خاموش میشه
توی کاتالوگ نوشته که باید روشن بشه نه چشمک بزنه ولی مثل اینکه سیستم جدیدا اینجوری شده

haen72
28-08-2013, 20:21
سلام دوستان
یه سوال..........!
وقتی امروز داشتم موتور ماشینو چک میکردم یکی دوتا گاز دادم به نظرم اومد موتور موقع کاز دادن زیاد تکون میخوره
ایا این در پرشیا طبیعیه یا نه؟

kasra2002
29-08-2013, 14:54
سلام
ماشین بنده هم چراغ اب و استپ رو روشن میکنه
رفتم رله فن و ترموستات عوض کردم
چند روزی کار کرد و باز دوباره همینجور شد دوباره رله ها ی یک سمت رو عوض کردم باز درست شد و فرداش دوباره همینجورشد
نمیدونم مشکل از کجاست و امپر اب هم از نصف یکم پایین تر هست
وقتی اینجور میشه هم کولر خنک نمیکنه
ماشین هم پارس هستش
دوستان مشکل از کجاست واقعان خستم کرده همش دلهره دارم امپر نره بالا یا روشن نشه چراغه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوست گرامی شما چک کنید که فن ماشینتون کار می کنه یا نه ممکنه فقط یکیش کار می کنه در ضمن رله رو که عوض کردین چه مدلی گذاشتین به این موضوع رسیدگی کنید که مهمه
از سالم بودن ترموستات مطمئن شید
رله ممکنه تعمیرکار ناوارد یه رله معمولی بوق رو بخورونه که کار خیلی اشتباهیه
و اگه این نبود و دیدید یکی از فن ها کار نمیکنه اول با یکسره کردن رله با دقت از سالم بودن فن مطئن شید و بعد خبر بدین تا کمک کنیم
تجربه این موضوع رو داشتم

kasra2002
29-08-2013, 14:58
سلام دوستان
یه سوال..........!
وقتی امروز داشتم موتور ماشینو چک میکردم یکی دوتا گاز دادم به نظرم اومد موتور موقع کاز دادن زیاد تکون میخوره
ایا این در پرشیا طبیعیه یا نه؟
اگه موقع گاز تکون می خوره و بعد ثابت میشه طبیعیه ولی لرزش زیاد خوب نیست این موتور سنگین و ناهماهنگه پس دسته موتور ها چه بالا و چه پایین زود خراب و شل می شن می تونید اونو عوض کنید ولی لرزش خفیف در موقع درجا خیلی حساس نشید و

reza.rmz
29-08-2013, 18:32
سلام!
من ماشینم پرایده. یکی دو هفته ست توی چاله چوله ها و ترکها و موج های آسفالت خیابون احساس می کنم یه صدای جیر جیر شبیه صدای تخت خوابهای فنری قدیمی از ماشین میاد. نمی دونم از کجاس؟ احساس می کنم از بدنه باشه ولی مطمئن نیستم. دوستان لطفاُ راهنماییم کنید.

kasra2002
29-08-2013, 21:10
سلام!
من ماشینم پرایده. یکی دو هفته ست توی چاله چوله ها و ترکها و موج های آسفالت خیابون احساس می کنم یه صدای جیر جیر شبیه صدای تخت خوابهای فنری قدیمی از ماشین میاد. نمی دونم از کجاس؟ احساس می کنم از بدنه باشه ولی مطمئن نیستم. دوستان لطفاُ راهنماییم کنید.
معمولا با مرور زمان - جنس مرغوب و گرما و رطوبت ماشین اینطوری میش پراید اولین صدای قیژ رو از بست اکسل عقب داره و لاستیک های میل موجگیر که با عوض کردن درست میشه

esi222
30-08-2013, 10:48
سلام دوستان
چراغ جلوی سمند چجوری باز میشه؟ (مدل 83 , x7)
تلقش خیلی کثیف شده میخوام بازش کنم تمیزش کنم،اما انگار با چسب چسبیده.
چجوری میشه تلقشو از بدنه ش جدا کرد؟
عکسشو گذاشتم
ممنون

esi222
30-08-2013, 10:54
ماشین من سمند هست

سلام
یه صدای سوت خیلی بلند همراه با جیر جیر خفیف که اول صبح ها بیشتره،درسته؟
اگه این باشه احتمالا از تسمه دینام یا یه تسمه ای تو همین مایه ها باشه!
قبلا که پراید داشتم،یه مدت اینجوری شده بود که تسمه دینام رو عوض کردم درست شدش.

rahrahi
30-08-2013, 12:13
دوست گرامی شما چک کنید که فن ماشینتون کار می کنه یا نه ممکنه فقط یکیش کار می کنه در ضمن رله رو که عوض کردین چه مدلی گذاشتین به این موضوع رسیدگی کنید که مهمه
از سالم بودن ترموستات مطمئن شید
رله ممکنه تعمیرکار ناوارد یه رله معمولی بوق رو بخورونه که کار خیلی اشتباهیه
و اگه این نبود و دیدید یکی از فن ها کار نمیکنه اول با یکسره کردن رله با دقت از سالم بودن فن مطئن شید و بعد خبر بدین تا کمک کنیم
تجربه این موضوع رو داشتم

ممنون از شما

فن اره کار میکنه و وقتی کولر میزن و وایسادم بخار رو میزنه بیرون از پشت رادیات
رله رو خودم خریدم نمیدونم چه مدلی بود
ترموستات رو هم عوض کردم
وقتی روشن میشه چراغه کولر خنک نمیکنه و معمولا وقتی وایسادم روشن میشه حرکت که میکنم خاموش میشه

در مورد قسمت رنگی هم ممنون میشم توضیح بدید

Majid1392
31-08-2013, 15:15
سلام خدمت همه دوستان
اگه اجازه بدید مختصری از مشکل خودروی سمند خودم رو توضیح بدم
سمند ال ایکس مدل 89 ماشین به صورت دوره های نامعلوم زمانی چه ساکن و یا در حال حرکت خاموش می شه این دوره بطور متوسط هر 2 ماه یکبار پیش می یاد ولی هیچ تضمینی نیست و شده که در عرض یک هفته دوبار هم پیش بیاد
ماشین خاموش شده در حالی که کلیه سیستم برقی ماشین وصله و چراغهای پشت آمپر روشن ، ولی هر چقدر استارت می زنی روشن نمی شه تا اینکه حداقل 15 تا 30 دقیقه بعد از خاموش شدن با نیش استارت روشن می شه
برای رفع این عیب تا حالا به چندین نمایندگی و تعمیر گاه مراجعه کردم و حاصل این شد که تنها به این نتیجه رسیدم که در زمان خاموشی بنزین ماشین قطع است و از شیلنگ بنزین خارج نی شه ( پمپ کار نمی کنه ) یکبار هم به طور تصادفی زمانی که دیاگ وصل بوده ماشین خاموش شد که با پیغام خطای پایدار افت ولتاژ باطری مواجعه شدیم در حالی که باطری کاملا سالم است
کارهایی که قبلا بر روی ماشین انجام دادم
تعویض پمپ بنزین
تعویض رله دوبل
تعویض باطری
تست قطع کن بنزین
تست ایموپلایزر در زمان خاموشی ( سوئیچ شناخته می شود )
برنامه ریزی مجدد ای سی یو
حتی استارت ماشین هم تعویض شده
ولی هیچ کدام فایده نداشته آخرین راه حل از یک مهندس ایران خودرو تعویض ای سی یو بوده سئوالم اینست که به نظر شما با تعویض ای سی یو این مشکل حل خواهد شد و یا با مشکلی مشابه روبه رو شده اید ؟

kasra2002
31-08-2013, 21:02
سلام دوستان
چراغ جلوی سمند چجوری باز میشه؟ (مدل 83 , x7)
تلقش خیلی کثیف شده میخوام بازش کنم تمیزش کنم،اما انگار با چسب چسبیده.
چجوری میشه تلقشو از بدنه ش جدا کرد؟
عکسشو گذاشتم
ممنون

چسبیده و احتمال شکستن داره
اون پیچ ها هم مال تنظیم هست

kasra2002
31-08-2013, 21:05
ممنون از شما

فن اره کار میکنه و وقتی کولر میزن و وایسادم بخار رو میزنه بیرون از پشت رادیات
رله رو خودم خریدم نمیدونم چه مدلی بود
ترموستات رو هم عوض کردم
وقتی روشن میشه چراغه کولر خنک نمیکنه و معمولا وقتی وایسادم روشن میشه حرکت که میکنم خاموش میشه

در مورد قسمت رنگی هم ممنون میشم توضیح بدید
وقتی چراغ روشن شه فکر میکنه که جوش اورده و کولز رو خاموش میکنه
رله رو به چه اسمی و شکلی خریدید

kasra2002
31-08-2013, 21:09
سلام خدمت همه دوستان
اگه اجازه بدید مختصری از مشکل خودروی سمند خودم رو توضیح بدم
سمند ال ایکس مدل 89 ماشین به صورت دوره های نامعلوم زمانی چه ساکن و یا در حال حرکت خاموش می شه این دوره بطور متوسط هر 2 ماه یکبار پیش می یاد ولی هیچ تضمینی نیست و شده که در عرض یک هفته دوبار هم پیش بیاد
ماشین خاموش شده در حالی که کلیه سیستم برقی ماشین وصله و چراغهای پشت آمپر روشن ، ولی هر چقدر استارت می زنی روشن نمی شه تا اینکه حداقل 15 تا 30 دقیقه بعد از خاموش شدن با نیش استارت روشن می شه
برای رفع این عیب تا حالا به چندین نمایندگی و تعمیر گاه مراجعه کردم و حاصل این شد که تنها به این نتیجه رسیدم که در زمان خاموشی بنزین ماشین قطع است و از شیلنگ بنزین خارج نی شه ( پمپ کار نمی کنه ) یکبار هم به طور تصادفی زمانی که دیاگ وصل بوده ماشین خاموش شد که با پیغام خطای پایدار افت ولتاژ باطری مواجعه شدیم در حالی که باطری کاملا سالم است
کارهایی که قبلا بر روی ماشین انجام دادم
تعویض پمپ بنزین
تعویض رله دوبل
تعویض باطری
تست قطع کن بنزین
تست ایموپلایزر در زمان خاموشی ( سوئیچ شناخته می شود )
برنامه ریزی مجدد ای سی یو
حتی استارت ماشین هم تعویض شده
ولی هیچ کدام فایده نداشته آخرین راه حل از یک مهندس ایران خودرو تعویض ای سی یو بوده سئوالم اینست که به نظر شما با تعویض ای سی یو این مشکل حل خواهد شد و یا با مشکلی مشابه روبه رو شده اید ؟
چون این ماشین ها و کلا برفی هیچ حسابی نداره بعد از چک کردن دوباره پمپ بنزین که اگه دارید و می تونید موقتی عوض کنید و سیم کشی تا پمپ رو چک کمید که مطمئن شید بعد به ای سی یو برسید

محمد داود
31-08-2013, 23:05
سلام.شما مدار يكسو ساز دينام رو از نظر سالم بودن ديودها نيز بررسي كن.(كم وزياد شدن ناگهاني ولتاژ رو ecuتاثير ميزاره).در يكي از نمايندگي هاي ايران خودرو بنده خدايي مشكلي تقريباشبيه به مشكل شما داشت بعد از كلي هزينه عيب كار پيدا شد .2تا از مادگي هاي سوكتهاي ecu سولفاته شده بود كه بعداز تميز شدن مشكل حل شد.به هر حال به هر طريقي كه راه حل پيدا شد لطفا اطلاع بده تا بقيه دوستان از اين تجربه بهرمند بشند.

rahrahi
01-09-2013, 00:06
وقتی چراغ روشن شه فکر میکنه که جوش اورده و کولز رو خاموش میکنه
رله رو به چه اسمی و شکلی خریدید

اکثرن صبح ها ایجور میشه

وقتی هم یه مصافتی حرکت میکنم خاموش میشه بیشتر وایسادم روشن میشه

رله رو نمیدونم اما فنها کار میکنند

esi222
01-09-2013, 09:23
چسبیده و احتمال شکستن داره
اون پیچ ها هم مال تنظیم هست

اگه چسبشو باز کنم و بدون چسب بزنم سرجاش مشکلی پیش میاد؟
کلا واسه جدا کردن تلق ار بدنه ش تنها مانعش همون چسبیه که چسبیده یا پیچی چیزی هم داره؟
راستش نورپایین ماشینم خیلی کمه و اذیت میکنه که یکی از عاملاش همین کثیف شدن شیششه،میخوام تمیزش کنم شاید بهتر شه
اون پیچ هایی که گفتین واسه تنظیم نوره،اگه با اونا بازی کنم نور بهتر میشه؟
میشه راهنمایی دقیقتر کنید
ممنون

kasra2002
01-09-2013, 11:38
اکثرن صبح ها ایجور میشه

وقتی هم یه مصافتی حرکت میکنم خاموش میشه بیشتر وایسادم روشن میشه

رله رو نمیدونم اما فنها کار میکنند
متوجه هستم منظور ایننه که به هر دلیلی که چراغ چک و آب روشن شه برا ماشین معنی خاموش کردن سیستم ها اضافی مثل کولر رو میده

kasra2002
01-09-2013, 11:40
اگه چسبشو باز کنم و بدون چسب بزنم سرجاش مشکلی پیش میاد؟
کلا واسه جدا کردن تلق ار بدنه ش تنها مانعش همون چسبیه که چسبیده یا پیچی چیزی هم داره؟
راستش نورپایین ماشینم خیلی کمه و اذیت میکنه که یکی از عاملاش همین کثیف شدن شیششه،میخوام تمیزش کنم شاید بهتر شه
اون پیچ هایی که گفتین واسه تنظیم نوره،اگه با اونا بازی کنم نور بهتر میشه؟
میشه راهنمایی دقیقتر کنید
ممنون
بهتره ببرید جایی که این کار رو می کنند چون همین چسب و پین احتمال شکستن شیشه پلاستیکی روی اونو داره و بعد اکه سیل نشه آب وارد شده و خیلی زود خراب میشه در ضمن ریفلکسر پشت او رو هم میشه تمیز کرد و لعاب داد

rahrahi
01-09-2013, 14:58
متوجه هستم منظور ایننه که به هر دلیلی که چراغ چک و آب روشن شه برا ماشین معنی خاموش کردن سیستم ها اضافی مثل کولر رو میده

میشه مشکل از فشنگی اب باشه؟

esi222
01-09-2013, 16:48
بهتره ببرید جایی که این کار رو می کنند چون همین چسب و پین احتمال شکستن شیشه پلاستیکی روی اونو داره و بعد اکه سیل نشه آب وارد شده و خیلی زود خراب میشه در ضمن ریفلکسر پشت او رو هم میشه تمیز کرد و لعاب داد
ممنون
ریفلکسر کدومه؟
(ببخشید هی سوالای آماتوری میپرسما :n16:)

fokahi110
01-09-2013, 17:15
سلام یه پراید 87 دارم موقع سرعت رفتن مثلا دنده 3 یه صدایی همانند صدای مثل تونل میده میگه هو هوووووووووووووووووووووو دائم میاد قبلا این صدا رو نداشتم از لرستان یه بی شرف از خونه دراومد مستقیم به من زد از طرف باک سمت چپ بنزین از اون به بعد صدا شروع شد البته باک اسیبی ندید خورد به بدنه یکی میگه ممکنه از بلبرینگت باشه اسیب دیده حالا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟:n01::n03:

محمد داود
01-09-2013, 17:21
سلام.بررسي كن ببين اكسل پيچشي عقب اسيب نديده يا اينكه زاويه چرخ عقب از حالت استاندارد خارج نشده باشه حتي ممكنه كه ميل توپي چرخ عقب كج شده باشه.

esi222
01-09-2013, 18:32
سلام یه پراید 87 دارم موقع سرعت رفتن مثلا دنده 3 یه صدایی همانند صدای مثل تونل میده میگه هو هوووووووووووووووووووووو دائم میاد قبلا این صدا رو نداشتم از لرستان یه بی شرف از خونه دراومد مستقیم به من زد از طرف باک سمت چپ بنزین از اون به بعد صدا شروع شد البته باک اسیبی ندید خورد به بدنه یکی میگه ممکنه از بلبرینگت باشه اسیب دیده حالا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟:n01::n03:
سلام
دقیقا مثل همین مشکلو رو سرعت تقریبا 90 تا 110 با ماشین قبلیم (پراید) داشتم که بردم نشون دادم از بلبرینگش بود که خورد شده بود و یکم خشک بود.
احتمال خیلی زیاد از همین بلبرینگ باشه.
فقط کافیه یارو چرخو باز کنه،متوجه میشه که از همینه یا نه...

rahrahi
01-09-2013, 22:53
دوستان من ماشینم تو حرکت یدفعه خاموش میشه مشکل از کجاست

دوبار تا حالا برام پیش اومده و دوبارش هم بعد دست انداز بوده که یه کم حرکت کردم خاموش شد

ماشینم پارس هستش

کیلومتر ماشینم هم درست کار نمیکنه مثلان 110 تا 95 تا نشون میده

camaro lt
02-09-2013, 07:55
دوستان من ماشینم تو حرکت یدفعه خاموش میشه مشکل از کجاست

دوبار تا حالا برام پیش اومده و دوبارش هم بعد دست انداز بوده که یه کم حرکت کردم خاموش شد

ماشینم پارس هستش

کیلومتر ماشینم هم درست کار نمیکنه مثلان 110 تا 95 تا نشون میده
سنسور كيلومتر ممكنه اشكال پيدا كرده باشه.
بايد چك بشه و در صورت نياز تعويض.
به تعميركار مراجعه كنين، ترجيحا كسي كه بتونه عيب يابي دقيقي با دياك انجام بده

aboumoslem
02-09-2013, 14:38

بلبرینگ چرخت مشکل داره از هر سمتی که صدا میاد همون چرخ مشکل داره! تا بدتر نشده و تو راه ضدحال بهت نزده ببرش تعمیر تا خرجش بیشتر نشه...

kasra2002
02-09-2013, 18:10
میشه مشکل از فشنگی اب باشه؟
ممکنه باشه در هر حال ایرور باید مشخص شه حتی با یه دستگاه کامل دیاگ هم چک کنید همه جا دستگاهها مثل هم و کامل نیست

kasra2002
02-09-2013, 18:11
ممنون
ریفلکسر کدومه؟
(ببخشید هی سوالای آماتوری میپرسما :n16:)
خواهش دارم
ریفلکسر همون قسمت آینه ای پشتیه که باعث میشه نور پروژکت بشه بیرون
اونو هم در صورت زنگ زدگی آابکاری می کنند

kasra2002
02-09-2013, 18:13
این صدا در صورت ضربه خوردن به عقب اول از بلبرینگ و تنظیم شلی و سفتی چرخ و بعد از لنت و کاسه ترمز و بعد از کج شدن لاستیک که باعث لاستیک سایی میشه
البته میتونه ربطی به این مسایل نداشته باشه و از دنده برنجی و یا گیرباکس باشه

bahman_k
02-09-2013, 20:01
دو هفته پیش یه 206 مدل 83 تیپ 2 خریدم روز بعد متوجه شدم ماشین بعد از 10 - 15 دقیقه که گرم میشه شروع به ریپ زدن ، قطع و وصل شدن آمپر دور موتور و در نهایت بعد چند ثانیه خاموش می کنه
بعدشم چراغ چک موتور می پره و هر چی استارت می زنی روشن نمی شه . توضیح اینکه موقع قطع و وصل کردن ، یه صدای تق تق از داخل BSI شنیده میشه که نمی دونم دقیقا مربوط به کدوم قسمتشه
طی این دوهفته به 8 تا مکانیک برقکار و نمایندگی ایران خودرو مراجعه کردم متاسفانه هیشکی مشکل رو پیدا نکرد کلی هم هزینه بیخودی رو دستم گذاشتن
دوستان اگه راهنمایی کنید چکار باید بکنم ممنون میشم

محمد داود
02-09-2013, 22:03
سلام.تحقيق كن ببين ECU تعويض نشده و يا از لحاظ سخت افزاري تعميير نشده.من از يكي شنيدم كه اين تغييرات بايد براي BSI نيز تعريف بشه.

rahrahi
02-09-2013, 22:21
سنسور كيلومتر ممكنه اشكال پيدا كرده باشه.
بايد چك بشه و در صورت نياز تعويض.
به تعميركار مراجعه كنين، ترجيحا كسي كه بتونه عيب يابي دقيقي با دياك انجام بده

بعضی وقتها ترمیز سریع میگیرم یه لحظه لامپ ترمز دستی روشن میشه

kasra2002
02-09-2013, 22:32
دو هفته پیش یه 206 مدل 83 تیپ 2 خریدم روز بعد متوجه شدم ماشین بعد از 10 - 15 دقیقه که گرم میشه شروع به ریپ زدن ، قطع و وصل شدن آمپر دور موتور و در نهایت بعد چند ثانیه خاموش می کنه
بعدشم چراغ چک موتور می پره و هر چی استارت می زنی روشن نمی شه . توضیح اینکه موقع قطع و وصل کردن ، یه صدای تق تق از داخل BSI شنیده میشه که نمی دونم دقیقا مربوط به کدوم قسمتشه
طی این دوهفته به 8 تا مکانیک برقکار و نمایندگی ایران خودرو مراجعه کردم متاسفانه هیشکی مشکل رو پیدا نکرد کلی هم هزینه بیخودی رو دستم گذاشتن
دوستان اگه راهنمایی کنید چکار باید بکنم ممنون میشم
وضعیت دینام و باتری رو هم چک کنید

kasra2002
02-09-2013, 22:33
بعضی وقتها ترمیز سریع میگیرم یه لحظه لامپ ترمز دستی روشن میشه
اون مربوط به روغن ترمزه که سطحشو چک کنید و اگه کم بود اول لنت رو چک کنید

bahman_k
03-09-2013, 00:19
سلام.تحقيق كن ببين ECU تعويض نشده و يا از لحاظ سخت افزاري تعميير نشده.من از يكي شنيدم كه اين تغييرات بايد براي BSI نيز تعريف بشه.
ECU تعمیر شده . یکی از تعمیرکارا یه آی سی رو ازش باز کرد ، پروگرم کرد و دوباره نصب کرد البته قبلش هم اون آی سی باز شده بود. طرف گفت که ECUت کدش حذف شده یعنی بدون کد هست با این حال باز مشکل حل نشد
یه ECU دیگه خودش داشت اونم روش تست کرد جواب نداد. ماشین بعد از 10 - 15 دقیقه درجا کار کردن خاموش می شد بعدش که به دستگاه دیاگ وصل می کرد کلی خطا میداد و روشن نمی شد

bahman_k
03-09-2013, 00:29
وضعیت دینام و باتری رو هم چک کنید

دینام رو یه بار از نظر برق رسانی چک کردیم طرف گفت مشکل نداره ، یه ترک کوچیک رو بدنه دینام هست نمی دونممهمه یا نه
زمانی که ماشین خاموش میشه و دیگه روشن نمی شه توی دستگاه دیاگ خطای "احتراق یکپارچه" یا "تشخیص فاز جرقه" میداد
باتری رو نمی دونم چطور از نظر فنی تستش کنم ظاهرا که شارژ میشه اما ولت و آمپرش چقد باید باشه نمی دونم
یه بار در حین استارت با ولتمتر ولتاژشو گرفتم از 12 اومد رو 7
مشکل داره بنظر شما؟

hosein002
03-09-2013, 01:30
دوستان سلام
دو تا سوال داشتم شرمنده اگه جاش اینجا نیست
1 بهترین روش پالش زدن ماشین چیه؟ (لطفا مراحل اونو توضیح بدید ناشیم)
2 وقتی لاستکهای عقب و جلوی ماشینو بخوای باهم عوض کنیم موازی باید عوض بشه یا ضربدری؟
باتشکر

camaro lt
03-09-2013, 07:03
دوستان سلام
1 بهترین روش پالش زدن ماشین چیه؟ (لطفا مراحل اونو توضیح بدید ناشیم)
2 وقتی لاستکهای عقب و جلوی ماشینو بخوای باهم عوض کنیم موازی باید عوض بشه یا ضربدری؟
باتشکر

در مورد پوليش زدن رنگ، چيزهاي زيادي هست كه بايد در نظر گرفته بشه:
مثلا اينكه رنگ ماشين چقدر مشكل داره و اين مشكل به چه صورتي است؟ خراش ريز، خراشهاي بزرگ و عميق، چرك گرفتن و آفتاب سوختگي زياد، مات شدن رنگ، زرد شدن...همه اينها نياز به روشهاي خاص خودش داره و نميشه همه را با يك روش درست كرد.
گاهي فقط به يك واكس رنگ نياز هست و با يك واكس زدن ساده رنگ جلا و براقيت خودش را بدست مياره. گاهي ممكنه نياز به پوليش زبر باشه و در بعضي موارد حتي پوليش هم بدرد نخوره و از ورق سنباده 2000 يا 4000 استفاده بشه.
موارد كلي كه در پوليش زدن بايد مراعات بكنيد:
اگر با دستگاه انجام ميديد، بهتر نتيجه خواهيد گرفت و با دست زمان و انرژي بيشتري نيازه، و بايد تمام سطوح يكسان و با يك فشار ثابت پوليش بخوره.
لبه هاي تيز و برجسته، مثل لبه گلگير، صندوق عقب و كاپوت و خطوط روي بدنه كه برجسته باشن، كمتر بايد پوليش زده بشه و با فشار كمتري روي اونها كار بشه، چون به راحتي رنگ اون بخشها سابيده شده و حتي ممكنه كمرنگ، محو و يا كاملا پاك بشه.
قبل از انجام پوليش بايد بدنه كاملا شسته و تميز شده و تمام گرد و غبار و روغن و گل و قير و ...از اون تميز بشه، مدتي ماشين در سايه باشه تا دماي سطح بدنه كمتر شده و از انجام كار در نور مستقيم آفتاب خودداري كنيد.
اگر تابحال انجام نداديد، توصيه ميكنم حتما به رنگ آميز خودرو كه مهارت انجام اين كار را داشته باشه مراجعه كنين چون ممكنه آسيب زيادي به رنگ ماشين بزنيد و هزينه سنگيني براي ترميم آسيبها روي دست شما بيافته.

براي لاستيكهاي ماشين، در خودروهايي كه لاستيك راديال دارند( تمام خودروهاي توليدي داخل و خارج تا جايي كه من ديدم همه لاستيكهاي راديال دارند) تعويض تايرها را بصورت مستقيم و موازي توصيه كردند، يعني تاير جلو راست با تاير عقب راست جابجا بشه، و همينطور تاير جلو چپ با عقب چپ.( روش ضربدري مربوط به تايرهاي معمولي است)
مسافتي كه بايد اين كار انجام بشه را بعضي 5000 و بعضي 7000 كيلومتر گفتن كه ميشه در مسافتهاي بيشتر هم انجام داد.

محمد داود
03-09-2013, 09:16
سلام.شما لطف كن واز مالك قبلي خودرو با هر ترفندي كه ميتوني سوال كن ببين از كي و چرا اين مشكل بوجود امده.من شنيدم BSI يك قطعه هزينه بر ميباشد و بايد بعد از تعميرات ECUدوباره (به اصطلاح)پيكربندي بشه كسي رو بايد پيدا كني كه مخه اينكارا باشه و هم BSIو همECU رو با هم هماهنگ كنه.در ضمن مسير سيمها رو نيز چك كن.(من ديدم كه چجوري تو بعضي تعميرگاهها با ابتكارات عجيب قريب سيمها رو براي تست از محل سنسورها قطع ميكنند و ...

kasra2002
03-09-2013, 09:19
دینام رو یه بار از نظر برق رسانی چک کردیم طرف گفت مشکل نداره ، یه ترک کوچیک رو بدنه دینام هست نمی دونممهمه یا نه
زمانی که ماشین خاموش میشه و دیگه روشن نمی شه توی دستگاه دیاگ خطای "احتراق یکپارچه" یا "تشخیص فاز جرقه" میداد
باتری رو نمی دونم چطور از نظر فنی تستش کنم ظاهرا که شارژ میشه اما ولت و آمپرش چقد باید باشه نمی دونم
یه بار در حین استارت با ولتمتر ولتاژشو گرفتم از 12 اومد رو 7
مشکل داره بنظر شما؟
در حین استارت مهم نیست ولی چراغ جلورو روشن بذارید و استارت بزنید معلوم می شه ممکنه مشکل شما از کویل دلکو هم باشه چون این خطا رو میده اگه میتونید تعویض کنید موقتی تا ببینید حل میشه و اگه بود بعد با نو بخریدد

kasra2002
03-09-2013, 09:27
دوستان سلام

باتشکر
همونطوری که فرمودند لاستیک های رادیال معمولا چپ و راست دارند و نمی شه جای اونها رو عوض کرد
لاستیک جلو معمولا زودتر خورده میشه و میشه اونو با عقب عوض کرد تا فرسایش هر 4 لاستیک یکسان باشه و با هم تعویض شند اما این نکته رو در نظر بگیرید که حتما لاستیکی که به جلو میندازید بالانس شه چون معمولا در خودرو های ایرانی لاستیک عقب بالانس کاملی ندارند و احتمال گیجی یا زدن فرمانن وجود داره
و نکته بعدی این که با اینکه این کار انجام میشه فرسوده و صاف بودن لاستیک عقب در جاده های مخصوصا لیز در پیچ ها بسیار خطرناک تر از لاستیک جلو و احتمال منحرف شدن زیاد میشه پس نذارید لاستیک ماشینتون بیش از حد صاف شه

kasra2002
03-09-2013, 09:28
ECU تعمیر شده . یکی از تعمیرکارا یه آی سی رو ازش باز کرد ، پروگرم کرد و دوباره نصب کرد البته قبلش هم اون آی سی باز شده بود. طرف گفت که ECUت کدش حذف شده یعنی بدون کد هست با این حال باز مشکل حل نشد
یه ECU دیگه خودش داشت اونم روش تست کرد جواب نداد. ماشین بعد از 10 - 15 دقیقه درجا کار کردن خاموش می شد بعدش که به دستگاه دیاگ وصل می کرد کلی خطا میداد و روشن نمی شد
معمولا در هر شهری یکی دو تعمیرکار تخصصی فول برقی ماشین وجود داره که به قول خودشون و مردم بنز و بی ام دبلیو تعمیر کنند پس اگه مشکلتون حل نشد دنبال اونا بگردید و هر تنظیم موتوری اجازه ندید به ماشین دست بزنه

amir3852
03-09-2013, 13:41
با سلام به همه دوستان

راستش من سال گذشته يك سورن 87 خريدم البته يك سري مشكلات فني داشت و تا بحال دو سواركار محترم رسيدگي نكرده بودند كه براي بنده تا 2 دو تومان خرج گذاشت
حالا بماند - موضوع اينه كه هر چند ماه يكبار جلوي ماشين به شدت به صدا ميافته و هر دفعه سيبك و بوش طبق و غيره بايد عوض كنم اينم بگم ماشين كلا اسپرت شده بود كه من خودم فنر و كمك فنرشو نو خريدم و انداختم و تقريبا مشكل اسپرتيش برطرف شد و خيلي اذيت ميكرد

الان يك مشكل ديگه پيدا كرده توي تعويض دنده ها موقع تعويض گاز ميگيره و انگار كه گير ميكنه و بعد جا ميره دور موتور رو با تنظيم دنده عوض كردم بازم نشد كلاچ تازه عوض شده و كلا ماشين بيشتر جلوبنديش و قسمت گيربكسش تعمير شده

حالا ديگه نميدونم مشكل از چيه و داره اذيتم ميكنه و اگر بخواد دوباره خرج سنگين رو دستم بزاره كلا ميفروشمش

ولي سواريش عاليه و ميگم بعد از تعويض قطعات فرسودش كلا مشكلي باهاش نداشتم و خوب هم شتاب ميگيره و راه ميره

ولي اين مشكل صداي بد جلوبنديش و گيربكسش خيلي اذيتم ميكنه تا حالا صد تا تعميرگاه توي كرج رفتم همشون يك چيز الكي چرت ميگن
خيلي جالب بود بعد از اينكه جلوبنديش رو كلا عوض كردم و همچنين پلوس و و غيره خود يارو جلوبندي سازه نتونست غربيلك فرمان منو صاف كنه بيشتر از 20 تا جا رفتم هر دفعه 10 تومن گرفتن و بعد كه ميومدم بيرون از تعميرگاه فرمون كاملا كج بودش برام مصيبتي شده بود تا بالاخره توي خيابون شهرداري كرج اوقافيها يك زير پله اي يارو كارش ماشين خارجي بود گفت سه سوت برات رديفش ميكنم و خدايي كفم بريد هر جا رفتم نميتونستن درستش كنن
سر وضعيت چراغهاش يكي راست ميزد يكي چپ اونهم روي هوا چند جا رفتم مثلا باطريساز نيم ساعت وقت منو ميگرفت اصلا نميدونست چجوري درمياد لامپ يا با چي تنظيم ميشه بالاخره يك جا پيدا كردم يارو خيلي وارد بود هم آفتامات بست و هم لامپمو عوض كرد و هم تنظيم كه الان خيلي عالي شده
ولي بعد از اينكه دوباره جلوبنديمو باز كردم باز هم بهم بخورده اون باطريسازه هم راهش وحشتناك دوره حالشو ندارم برم ميخوام خودم رديفش كنم

خلاصه دوستان كلي دردسر داره اين ماشين كوفتي
صفر از كارخونه ميگيره هزار و يك مشكل داره دست دوم ميخري هزار و دو مشكل داره

يكي راهنمايي كنه ممنون - سرتون رو هم درد آوردم ببخشيد

محمد داود
03-09-2013, 14:52
سلام.وقتي ماشين رو اسپرت ميكنند معمولا تا جايي كه راه داره ارتفاع ماشين رو پايين ميارند(از كورس فنر لول كم ميكنند)در اين حالت اگه ماشين تو دست انداز خفن بيفته كورس فنر كم مياره و فشار شديدي به شاسي مياره.تو پرايد يكي از بچه ها كه ماشينش اسپرت بود ضربه انقدر شديد بود كه توپي(قرقره)سر كمك گلگير رو پاره كرد و بيرون زد.شما اگه ارتفاع ماشين كم بوده يه سري به يك صافكار وارد بزن.از زير شاسي ماشين رو بررسي كنه و سر چرخها رو ساعت بزنه ببينه از حالت استاندارد خارج نشده باشه.سر شاسي ها رو اندازه بزنه امكان داره ضربه اي وارد شده كه باعث فشار زياد به جلوبندي ميشه و باعث استهلاك سريع جلوبندي ميشه.وقتي شما پدال كلاچ رو فشار ميدي.فشار از روي موتور برداشته ميشه اما دريچه گاز نميتونه به اين موضوع به سرعت عكس العمل نشون بده زياد حساس نشو.احتمالا خودرو شما كروز كنترل داره؟

bahman_k
03-09-2013, 15:24
سلام.شما لطف كن واز مالك قبلي خودرو با هر ترفندي كه ميتوني سوال كن ببين از كي و چرا اين مشكل بوجود امده.من شنيدم BSI يك قطعه هزينه بر ميباشد و بايد بعد از تعميرات ECUدوباره (به اصطلاح)پيكربندي بشه كسي رو بايد پيدا كني كه مخه اينكارا باشه و هم BSIو همECU رو با هم هماهنگ كنه.در ضمن مسير سيمها رو نيز چك كن.(من ديدم كه چجوري تو بعضي تعميرگاهها با ابتكارات عجيب قريب سيمها رو براي تست از محل سنسورها قطع ميكنند و ...

سلام ازش پرسیدم گفت از وقتی تصادف کردم. گفت ماشین از عقب و جلو خورده بعدش اینطوری شده
من احساس می کنم هر چی هست به سیمکشی مربوط می شه . امروز همه فیوزهای BSI رو باز کردم یکیش یه سره شده بود (یکی از 3 تا فیوز کوچیک قسمت پایین BSI) تعویضش کردم بغلیش هم وقتی خاستم بذارم سرجاش داخل شیارش جرقه می داد اونم عوض کردم اما بعد نیم ساعت که دوباره خاموش شد متوجه شدم چراغا از کار افتاده ، برف پاککن هم یه سره شده برا خودش . دوباره فیوزا رو چک کردم دیدم همونی که جرقه می داد سوخته . دوباره تعویضش کردم
ضبط رو باز کردم دیدم هفت هشت تا رشته سیم آزاد اون پشت هست . ضبط هم یه سره است یعنی با سوییچ خاموش نمی شه
در آخر اینکه یه جایی تو فروم خوندم وقتی شبکه برق داخلی قطع باشه ماشین روشن نمی شه و نشانه ش عدم حرکت آمپر دمای موتوره
ماشین منم همینطوریه با این تفاوت که هر بار که سوییچ رو باز و بسته می کنی یه جوره . یه بار میاد یه بار نمیاد
حالا چطور می تونم بفهمم کجای این شبکه قطعی داره ؟ من واقعا از مکانیکای اینجا ناامید شدم می خام خودم عیبشو پیدا کنم:n03:

ممنون که حوصله به خرج می دین

amir3852
03-09-2013, 16:49
سلام.وقتي ماشين رو اسپرت ميكنند معمولا تا جايي كه راه داره ارتفاع ماشين رو پايين ميارند(از كورس فنر لول كم ميكنند)در اين حالت اگه ماشين تو دست انداز خفن بيفته كورس فنر كم مياره و فشار شديدي به شاسي مياره.تو پرايد يكي از بچه ها كه ماشينش اسپرت بود ضربه انقدر شديد بود كه توپي(قرقره)سر كمك گلگير رو پاره كرد و بيرون زد.شما اگه ارتفاع ماشين كم بوده يه سري به يك صافكار وارد بزن.از زير شاسي ماشين رو بررسي كنه و سر چرخها رو ساعت بزنه ببينه از حالت استاندارد خارج نشده باشه.سر شاسي ها رو اندازه بزنه امكان داره ضربه اي وارد شده كه باعث فشار زياد به جلوبندي ميشه و باعث استهلاك سريع جلوبندي ميشه.وقتي شما پدال كلاچ رو فشار ميدي.فشار از روي موتور برداشته ميشه اما دريچه گاز نميتونه به اين موضوع به سرعت عكس العمل نشون بده زياد حساس نشو.احتمالا خودرو شما كروز كنترل داره؟

مرسي دوست عزيز
تا اونجا كه ميدونم صاحب قبليش خفن از ماشين كار كشيده من هم موقع خريد خودم وارد نبودم يك دوستي گفت اين ماشين هيچ مشكلي نداره بعدش كه رفتيم مكانيكي بعد از سند نزديك 2 تومن خرج رو دستم گذاشت و اون طرف هم كه دوستم بود زير بار نرفت و الكي بهونه آورد
خلاصه ماشين به احتمال زياد مشكل جلوبندي بد پيدا كرده و با اينكه حتي آروم از روي دست انداز ردش ميكنم باز هم يك دفعه تلق تلق صدا ميده
كروز كنزتل هم روش نيست چون اتفاقا ميخواستم هزينه كنم براش ديدم ارزششو نداره
خود خاك بر سر ايران خودرو كه من حتي يك از دوستهاي قديميم مدير فروشش هم هست چند بار بهش زنگ زدم كمكم كنه ميگه برو نمايندگي سرافراز - در حاليكه اين نمايندگي حتي مكانيك كار با تجربه تحت نظارت ايران خودرو هم نداره و الكي سر ميدونن
چند تا جلوبندي ساز هم كه توي كرج خيلي واردن عرض كردم بخاطر غربيلك فرمون رفتم پيششون ولي وقتي نتونن يك غربيلك رو صاف كنن ديگه واي بحال جلوبندي

در هر صورت ممنون الان يكي مشكل گيربكس رو داره و ميدونم مشكل داره چون وقتي توي اتوبان ميام دنده 5 ديگه به خلاص نمياد مگر اينكه بيام توي 3 بعد خلاصش كنم
چراغهاش كمي مشكل پيدا كرده يكي از نورهاش بالا ميزنه و همين مشكل جلوبنديش

و بدبختي وقت هم ندارم چرخ بزنم توي كرج ببينم كي وارده برم پيشش

خيلي لطف كردين دوست عزيز

amir3852
03-09-2013, 16:57
معمولا در هر شهری یکی دو تعمیرکار تخصصی فول برقی ماشین وجود داره که به قول خودشون و مردم بنز و بی ام دبلیو تعمیر کنند پس اگه مشکلتون حل نشد دنبال اونا بگردید و هر تنظیم موتوری اجازه ندید به ماشین دست بزنه

دوست عزيز سلام
من سال 81 يك 206 تيپ 2 گرفتم كه براي خودم نبودش ولي به هر سوارش ميشديم باجناق بنده چند بار موتورشويي (البته بصورت خركي علاقه شديدي به اينكار داره و هر هفته ماشين خودشو ميشوره و هر هفته 500 تومان هزينه ماشينش ميكنه)
سرتو درد نيارم وقتي موتورشويي كرد اين ماشين از روال عاديش خارج شد چند بار توي اتوبان با سرعت بالا خدا رحم كرد شانس آورديم به چيزي نزديم ماشين اتوماتيك و كاملا خاموش ميكرد
بعدش برف پاك كن شروع به زدن ميكرد چراغها روشن خاموش ميشدن و ترمز قفل ميكرد خودش گاز ميخورد ببين هزار و يك درد براش پيش اومد
بيش از 10 تا نمياندگي و متخصص برديم و دياگ زدن هيچ مشكلي نداشت كه نداشت ولي بعد از چن ددقيقه كار كردن اين مشكل دار ميشد
خلاصه چون ما از دوستان جهاد دانشگاهي بوديم و جهاد رابطه شديدا نزديكي با پروژه هاي ايران خودرو داره از دوستان آشنا توي ايران خودرو سوال كرديم و يك تعمير كار معرفي كردن توي خيابان گرگان نمايندگي ايران خودرو مهندس عباسي كه چند سال توي پژو فرانسه دوره ديده بودش و لايسنس داشت خلاصه يك روز بهش زنگ زديم گفت اول وقت ساعت 8 اينجا باش با بدبختي زودتر رفتيم كه توي راه خاموش كرد دوباره دير نكنيم سر موقع رسيديم ايشون عرض كردن برين 1 ساعت ديگه من بهتون زنگ ميزنم
به 1 ساعت نرسيد زنگ زد گفت درست شد بيايين ببرينش
باورت نميشه آب روي آتيش بود و مشكل رو پرسيديم دقيقا به دليل موتورشويي ماشين قسمت ECU و قسمت BSI رابطه نزديكي با هم دارن و تقريبا ست آپ ماشين هستند اين دو مشكل داشتند كه ايشون درستش كرد و همون سال مبلغ 30 هزار تومن از ما گرفت

حالا ببر اين نمايندگي اگر اين مهندس اونجا بود كه كارش درسته نبود بايد پرسو و جو كني از يك كار درستش

موفق باشي

hamed malekpour
03-09-2013, 16:58
یه سوال من می خواهم برای ef7فیلتر هوای اسپورت بخرم چه مدل را پیشنهاد می کنید وآیا صدای موتور مصرف وشتاب فرقی می کند وقیمت حدودیش چنده؟

محمد داود
03-09-2013, 18:40
مرسي دوست عزيز
تا اونجا كه ميدونم صاحب قبليش خفن از ماشين كار كشيده من هم موقع خريد خودم وارد نبودم يك دوستي گفت اين ماشين هيچ مشكلي نداره بعدش كه رفتيم مكانيكي بعد از سند نزديك 2 تومن خرج رو دستم گذاشت و اون طرف هم كه دوستم بود زير بار نرفت و الكي بهونه آورد
خلاصه ماشين به احتمال زياد مشكل جلوبندي بد پيدا كرده و با اينكه حتي آروم از روي دست انداز ردش ميكنم باز هم يك دفعه تلق تلق صدا ميده
كروز كنزتل هم روش نيست چون اتفاقا ميخواستم هزينه كنم براش ديدم ارزششو نداره
خود خاك بر سر ايران خودرو كه من حتي يك از دوستهاي قديميم مدير فروشش هم هست چند بار بهش زنگ زدم كمكم كنه ميگه برو نمايندگي سرافراز - در حاليكه اين نمايندگي حتي مكانيك كار با تجربه تحت نظارت ايران خودرو هم نداره و الكي سر ميدونن
چند تا جلوبندي ساز هم كه توي كرج خيلي واردن عرض كردم بخاطر غربيلك فرمون رفتم پيششون ولي وقتي نتونن يك غربيلك رو صاف كنن ديگه واي بحال جلوبندي

در هر صورت ممنون الان يكي مشكل گيربكس رو داره و ميدونم مشكل داره چون وقتي توي اتوبان ميام دنده 5 ديگه به خلاص نمياد مگر اينكه بيام توي 3 بعد خلاصش كنم
چراغهاش كمي مشكل پيدا كرده يكي از نورهاش بالا ميزنه و همين مشكل جلوبنديش

و بدبختي وقت هم ندارم چرخ بزنم توي كرج ببينم كي وارده برم پيشش

خيلي لطف كردين دوست عزيز
سلام.اگه بتوني ماشين رو ببري يكي از صافكاريهايي كه روي شاسي ماشين هم كار ميكنند و سرشاسي ها و محل اتصال طبق به شاسي رو با دقت كامل بررسي كنه(بطور مثال پرايد يكي از دوستان در محل سرشاسي يك شكاف داشت كه وقتي جك زير چرخ ميزدي ديده ميشد) ممكنه مشكل رو پيدا كنه.در مورد گريبكس احتملا از ماهكهاي بين دنده ها باشه.به احتمال خيلي ضعيف قبلا باز شده و نتونستند خوب جمع كنند.در ضمن چون پوسته گريبكس از الومينيوم هست با چند بار باز و بست اوراق ميشه.پس اول يك تعييركار خوب و مطمئن پيدا كن بعد اقدام كن.تعمييرات گريبكس بسيار هزينه بر ميباشد. قطعاتش كم ياب و تعميير كارهاي بدرد بخورش كم يابتر.من درست نفهميدم كه خود غربيلك كج شده يا محور اتصال غربيلك زاويه دار هستش؟

محمد داود
03-09-2013, 18:50
سلام ازش پرسیدم گفت از وقتی تصادف کردم. گفت ماشین از عقب و جلو خورده بعدش اینطوری شده
من احساس می کنم هر چی هست به سیمکشی مربوط می شه . امروز همه فیوزهای BSI رو باز کردم یکیش یه سره شده بود (یکی از 3 تا فیوز کوچیک قسمت پایین BSI) تعویضش کردم بغلیش هم وقتی خاستم بذارم سرجاش داخل شیارش جرقه می داد اونم عوض کردم اما بعد نیم ساعت که دوباره خاموش شد متوجه شدم چراغا از کار افتاده ، برف پاککن هم یه سره شده برا خودش . دوباره فیوزا رو چک کردم دیدم همونی که جرقه می داد سوخته . دوباره تعویضش کردم
ضبط رو باز کردم دیدم هفت هشت تا رشته سیم آزاد اون پشت هست . ضبط هم یه سره است یعنی با سوییچ خاموش نمی شه
در آخر اینکه یه جایی تو فروم خوندم وقتی شبکه برق داخلی قطع باشه ماشین روشن نمی شه و نشانه ش عدم حرکت آمپر دمای موتوره
ماشین منم همینطوریه با این تفاوت که هر بار که سوییچ رو باز و بسته می کنی یه جوره . یه بار میاد یه بار نمیاد
حالا چطور می تونم بفهمم کجای این شبکه قطعی داره ؟ من واقعا از مکانیکای اینجا ناامید شدم می خام خودم عیبشو پیدا کنم:n03:

سلام. پيشنهاد ميكنم خودت رو تو دردسر نيندازي.براي اينكار احتياج به ابزار مناسب مانند مولتي متر ديجيتال و...داري در ضمن بايد نقشه سيم كشي مدل ماشينت رو داشته باشي.در ثاني شما مثلا يك مسير رو اهم چك ميكني و مطمئن ميشي قطع نيست ولي چه تضميني داره نفر قبل از همون مسير يك برق اضافه نگرفته باشه.در ضمن در بعضي از موارد بايد داشبورت رو هم باز كني و...بهتره خودرو رو ببري به ادرسي كه دوست عزيز گفته بود(اقاي عباسي)بعضي از تعمييركارها واقعا كولاك ميكنن.

mltr
03-09-2013, 22:37
سلام دوستان
میخوام بدونم آیا مشکلات زیر که برای ماشین بوجود آمده بهم ارتباط داره یا نه ؟و علتش چی میتونه باشه؟
1-از 2 ماه پیش صدای زوزه در قسمت جلو ماشین شنیده میشه که وقتی کلاچ رو میگرم قطع میشه.
2-از 2 ماه پیش تو سربالایی خیلی تند وقتی از 1 به 2 می رم و دور موتور بالای 3000 میره جلوی ماشین شروع به لرزش میکنه تا وقتی که رو 4000 دنده عوض میکنم این لرزش ادامه داره ،موقع تعویض دنده لرزش نداره(از 2 به 3 هم همین مشکلو دارم)
3-از چند روز پیش وقتی تو دنده 3 میرم جلو ماشین فقط سمت راننده و خود دسته دنده شروع به لرزش میکنه اما وقتی کلاچو میگرم لرزش قطع میشه.

camaro lt
03-09-2013, 22:57
سلام دوستان
میخوام بدونم آیا مشکلات زیر که برای ماشین بوجود آمده بهم ارتباط داره یا نه ؟و علتش چی میتونه باشه؟
1-از 2 ماه پیش صدای زوزه در قسمت جلو ماشین شنیده میشه که وقتی کلاچ رو میگرم قطع میشه.
2-از 2 ماه پیش تو سربالایی خیلی تند وقتی از 1 به 2 می رم و دور موتور بالای 3000 میره جلوی ماشین شروع به لرزش میکنه تا وقتی که رو 4000 دنده عوض میکنم این لرزش ادامه داره ،موقع تعویض دنده لرزش نداره(از 2 به 3 هم همین مشکلو دارم)
3-از چند روز پیش وقتی تو دنده 3 میرم جلو ماشین فقط سمت راننده و خود دسته دنده شروع به لرزش میکنه اما وقتی کلاچو میگرم لرزش قطع میشه.
بنظر ميرسه بلبرينگ كلاچ و البته خود ديسك و صفحه كلاچ ايرادات زيادي پيدا كردن و تاب برداشته.
به مكانك مراجعه كنيد و در فكر تعويض كامل كيت كلاچ( ديسك، صفحه، بلبرينگ كلاچ) باشيد، همينطور فلايويل و متعلقات ديگه اونهم چك بشه.

bahman_k
04-09-2013, 00:28
سلام. پيشنهاد ميكنم خودت رو تو دردسر نيندازي.براي اينكار احتياج به ابزار مناسب مانند مولتي متر ديجيتال و...داري در ضمن بايد نقشه سيم كشي مدل ماشينت رو داشته باشي.در ثاني شما مثلا يك مسير رو اهم چك ميكني و مطمئن ميشي قطع نيست ولي چه تضميني داره نفر قبل از همون مسير يك برق اضافه نگرفته باشه.در ضمن در بعضي از موارد بايد داشبورت رو هم باز كني و...بهتره خودرو رو ببري به ادرسي كه دوست عزيز گفته بود(اقاي عباسي)بعضي از تعمييركارها واقعا كولاك ميكنن.

ممنون دوست عزیز
مشکلی که هست اینه که من ایلام هستم تا تهران هم با این وضعیت نمی تونم بیام فقط کاش می شد شماره این مهندس عباسی رو بهم بدین شاید تلفنی تونست مشکل ما رو حل کنه یا حداقل کد نمایندگیشو بدونم از تو سایت ایران خودرو شمارشو در میارم
گشتم تو لیست نمایندگی با این اسم و آدرس تو تهران ندیدم

amir3852
04-09-2013, 00:36
ممنون دوست عزیز
مشکلی که هست اینه که من ایلام هستم تا تهران هم با این وضعیت نمی تونم بیام فقط کاش می شد شماره این مهندس عباسی رو بهم بدین شاید تلفنی تونست مشکل ما رو حل کنه یا حداقل کد نمایندگیشو بدونم از تو سایت ایران خودرو شمارشو در میارم
گشتم تو لیست نمایندگی با این اسم و آدرس تو تهران ندیدم

با سلام به دوست عزيز ايلامي
من هيچ شماره اي از ايشون ندارم البته با عرض پوزش از دوست عزيزم داوود
ايشون سرمهندس نمايندگي گرگان ايران خودرو هستند احتمالا توي سايت ايران خودرو شماره نمايندگي گرگان يا رسالت هستش

موفق باشين

mltr
04-09-2013, 08:56
بنظر ميرسه بلبرينگ كلاچ و البته خود ديسك و صفحه كلاچ ايرادات زيادي پيدا كردن و تاب برداشته.
به مكانك مراجعه كنيد و در فكر تعويض كامل كيت كلاچ( ديسك، صفحه، بلبرينگ كلاچ) باشيد، همينطور فلايويل و متعلقات ديگه اونهم چك بشه.

چند روز پیش ماشینو به مکانیک نشون دادم تست صفحه کلاچو انجام داد، ماشین خاموش شد بعد گفت صفحه کلاچت مشکل نداره چون اگر مشکل داشته باشه موقع شروع حرکت هم باید شروع به لرزش کنه.درباره صدای زوزه هم ازش پرسیدم گفت مربوط به گیربکسه.

arming900
04-09-2013, 10:06
این پراید ما موقع گاز دادن در حال حرکت مخوصا توی سربالایی و سرپایینی یه صدای قلیون مانند میده

مکانیکم دیده نفهمیده میگه هیچیش نیست

از موتوره به نظرم کارم نکرده مدل 89 20 تا رفته:n02:

esi222
04-09-2013, 10:25
این پراید ما موقع گاز دادن در حال حرکت مخوصا توی سربالایی و سرپایینی یه صدای قلیون مانند میده

سلام !
اگه صدای قلیون منظورت اینه که یه جورایی تو سربالایی احساس میکنی داره کم میاره و فشار زیاد رو موتوره و صدای قلقل میده،وایر شمعا و خود شمع رو چک کن.
هرچند با این کارکرد کم نباید اینطوری شه !

محمد داود
04-09-2013, 10:34
چند روز پیش ماشینو به مکانیک نشون دادم تست صفحه کلاچو انجام داد، ماشین خاموش شد بعد گفت صفحه کلاچت مشکل نداره چون اگر مشکل داشته باشه موقع شروع حرکت هم باید شروع به لرزش کنه.درباره صدای زوزه هم ازش پرسیدم گفت مربوط به گیربکسه.سلام.در تكميل فرمايشات جناب كامارو:اگه با گرفتن كلاچ صدا قطع ميشه مشكل از دنده زير گريبكس كه اگه خودرو شما پرايد تقريبا طبيعيه.اگه در تمام دنده ها صداي زوزه مياد ممكنه از گراند پينيون باشه.به نظر مياد مشكل شما مخلوطي از بالانس چرخهاي جلو.لق بودن گلدوني هاي ته پلوس و دنده زير باشه.و به احتمال ضعيفتر از پينيون و دنده ديشلي.(البته اگه خودرو پرايد باشه)
البته با چند مكانيك مجرب مشورت كنيد بعد گريبكس رو باز كنيد.در مورد چك كردن پلوس زياد وقت وهزينه نميبره.از زير ماشين راحت ميشه لقي گلدوني ها رو بررسي كرد.

kasra2002
04-09-2013, 12:10
سلام دوستان
شما سعی کنید به داد دیسک و صفحه و بلبرینگ برسید همه اینها علامت های این موضوعه

kasra2002
04-09-2013, 12:12
با سلام به همه دوستان

راستش من سال گذشته يك سورن 87 خريدم البته يك سري مشكلات فني داشت و تا بحال دو سواركار محترم رسيدگي نكرده بودند كه براي بنده تا 2 دو تومان خرج گذاشت
حالا بماند - موضوع اينه كه هر چند ماه يكبار جلوي ماشين به شدت به صدا ميافته و هر دفعه سيبك و بوش طبق و غيره بايد عوض كنم اينم بگم ماشين كلا اسپرت شده بود كه من خودم فنر و كمك فنرشو نو خريدم و انداختم و تقريبا مشكل اسپرتيش برطرف شد و خيلي اذيت ميكرد

الان يك مشكل ديگه پيدا كرده توي تعويض دنده ها موقع تعويض گاز ميگيره و انگار كه گير ميكنه و بعد جا ميره دور موتور رو با تنظيم دنده عوض كردم بازم نشد كلاچ تازه عوض شده و كلا ماشين بيشتر جلوبنديش و قسمت گيربكسش تعمير شده

حالا ديگه نميدونم مشكل از چيه و داره اذيتم ميكنه و اگر بخواد دوباره خرج سنگين رو دستم بزاره كلا ميفروشمش

ولي سواريش عاليه و ميگم بعد از تعويض قطعات فرسودش كلا مشكلي باهاش نداشتم و خوب هم شتاب ميگيره و راه ميره

ولي اين مشكل صداي بد جلوبنديش و گيربكسش خيلي اذيتم ميكنه تا حالا صد تا تعميرگاه توي كرج رفتم همشون يك چيز الكي چرت ميگن
خيلي جالب بود بعد از اينكه جلوبنديش رو كلا عوض كردم و همچنين پلوس و و غيره خود يارو جلوبندي سازه نتونست غربيلك فرمان منو صاف كنه بيشتر از 20 تا جا رفتم هر دفعه 10 تومن گرفتن و بعد كه ميومدم بيرون از تعميرگاه فرمون كاملا كج بودش برام مصيبتي شده بود تا بالاخره توي خيابون شهرداري كرج اوقافيها يك زير پله اي يارو كارش ماشين خارجي بود گفت سه سوت برات رديفش ميكنم و خدايي كفم بريد هر جا رفتم نميتونستن درستش كنن
سر وضعيت چراغهاش يكي راست ميزد يكي چپ اونهم روي هوا چند جا رفتم مثلا باطريساز نيم ساعت وقت منو ميگرفت اصلا نميدونست چجوري درمياد لامپ يا با چي تنظيم ميشه بالاخره يك جا پيدا كردم يارو خيلي وارد بود هم آفتامات بست و هم لامپمو عوض كرد و هم تنظيم كه الان خيلي عالي شده
ولي بعد از اينكه دوباره جلوبنديمو باز كردم باز هم بهم بخورده اون باطريسازه هم راهش وحشتناك دوره حالشو ندارم برم ميخوام خودم رديفش كنم

حیفه که این همه خرجش کردید
من به شخصه هرگز ماشینی که دستکاری شده نمی خرم حتی اگهه خیلی مناسب باشه خصوصا اینکه شما می گید خیلی از ماشین کار کشیده
ای کاش می تونستید عوضش کنید
در هر حال از توضیحات دوستان استفاده فرمایید

kasra2002
04-09-2013, 12:16

ماشین های مالتی پلکس همینطورند همه چیز باهم قاطی میشه شما اگه اونجا که دوستمون ادرس دادند ببرید و سیم کشی رو کامل با دستگاه مخصوص چک می کنند و لی اینجوری نمی تونید خودتون با اهم متر و لامپ پیدا کنید
از طرفی ول سیم ارتباطی فشنگی ها رو چک کنید ممکنه اتصالی و یا سوختگی داشته باشه که در صورت اتصال فکر میکنه که ماشین جوششششش اورده و خاموش می کنه

kasra2002
04-09-2013, 12:19
آیا مشکل روغن ریزی اویل ماژول ef7 با تعویض یا تعمیر درست میشه یا نه؟ آیا این مشکل مدل 92 هم داره یا نه؟به سوالاتم پاسخ بدید ممنون میشم
والا این ef7 خیلی عجیب غریبه هیچکس نمیدونه که یکبار مصرفه یا اصلا ایا قطعه گیر میاد براش یا نه شمابا چند تا تعمیرکار مجرب صحبت کنید و مشورت نمایید

kasra2002
04-09-2013, 12:23
چند روز پیش ماشینو به مکانیک نشون دادم تست صفحه کلاچو انجام داد، ماشین خاموش شد بعد گفت صفحه کلاچت مشکل نداره چون اگر مشکل داشته باشه موقع شروع حرکت هم باید شروع به لرزش کنه.درباره صدای زوزه هم ازش پرسیدم گفت مربوط به گیربکسه.
مشکل فقط از سفتی دیسک و صفحه نیست برخی مواقع وقتی دیسک و صفحه کیت کامل یا جنس خوب نباشه و یا تاب داشته باشه این اتفاق میوفتهدر ضمن ممکنه از بلبرینگ دیفرانسیل و یا حتی چیزایی دیگه هم باشه

kasra2002
04-09-2013, 12:25

اولین کار چون کم کار کرده احتمالا فیلر گیری کارو ردیف می کنه اما برخی پرایدا یه مشکل توی میل سوپاپ دارن که کلا صدا می دن
ولی با توجه به قدرت ماشینتون اون کار فیلر گیری حیاتیه

bahman_k
05-09-2013, 00:32
ماشین های مالتی پلکس همینطورند همه چیز باهم قاطی میشه شما اگه اونجا که دوستمون ادرس دادند ببرید و سیم کشی رو کامل با دستگاه مخصوص چک می کنند و لی اینجوری نمی تونید خودتون با اهم متر و لامپ پیدا کنید
از طرفی ول سیم ارتباطی فشنگی ها رو چک کنید ممکنه اتصالی و یا سوختگی داشته باشه که در صورت اتصال فکر میکنه که ماشین جوششششش اورده و خاموش می کنه

احسنت. دقیقا همین که شما می فرمایید درسته. امروز بالاخره تونستیم یه قدم به کشف مشکل نزدیک بشیم. پیش مکانیک برقکار بودم نشستم تو ماشین و به دقت آمپر ها رو زیر نظر گرفتم . ماشین سرد بود نرمال روشن شد و آمپر دمای موتور شروع کرد به بالا رفتن تا رسید به 98 درجه ، بعدش فن روشن شد . همزمان با روشن شدن فن ، آمپر دمای موتور یهو تا آخر رفت و چسبید به ته . بعدش بلافاصله فن خاموش شد و ماشین هم خاموش شد. برقکار به 2 تا از سوکتهای داخل BM34 که چسبکاری و دستکاری شده بودند شک داشت سوکتهارو باز کرد و سیمهاشونو دونه دونه درآورد و محکم کرد و بست ولی اتفاق خاصی نیافتاد. حالا با این تفاسیر به نظر شما مشکل به کدوم قسمت مربوط می شه؟

kasra2002
05-09-2013, 21:45
احسنت. دقیقا همین که شما می فرمایید درسته. امروز بالاخره تونستیم یه قدم به کشف مشکل نزدیک بشیم. پیش مکانیک برقکار بودم نشستم تو ماشین و به دقت آمپر ها رو زیر نظر گرفتم . ماشین سرد بود نرمال روشن شد و آمپر دمای موتور شروع کرد به بالا رفتن تا رسید به 98 درجه ، بعدش فن روشن شد . همزمان با روشن شدن فن ، آمپر دمای موتور یهو تا آخر رفت و چسبید به ته . بعدش بلافاصله فن خاموش شد و ماشین هم خاموش شد. برقکار به 2 تا از سوکتهای داخل BM34 که چسبکاری و دستکاری شده بودند شک داشت سوکتهارو باز کرد و سیمهاشونو دونه دونه درآورد و محکم کرد و بست ولی اتفاق خاصی نیافتاد. حالا با این تفاسیر به نظر شما مشکل به کدوم قسمت مربوط می شه؟
خیلی نزدیک شدینشما می تونید دوکار انجام بدین اول اینکه فیش فشنگی رو باز کنید و اونو به یه فشنگی دیگه بیرون ببندید و چک کنید ببینید باز هم این اتفاق میوفته یا نه اگه افتاد یه سیم کش وارد سیم اونو تا سیستم ای سی یو چک کنید احتمالا یه جایی به بدنه یا اتصالی داره و یا فشنگی خرابه اگه ماشین سرد رو یک دقیقه روشن می ذارید اینجوری میشه
در غیر اینصورت ممکنه ترموستسا هم خراب شده باشه

amir_14
06-09-2013, 09:53
با سلام به همه دوستان

دلیل گاز خوردن وقت دنده عوض کردن کثیف بودن دریچه گاز هست
با یه شستشو مشکلت حل میشه (امیدوارم)

775e
06-09-2013, 10:07
سلام دوستان مگه نه وقتی بست های باتری رو برای بیش تر از 15 دقیقه می کشیم. ecu پاک میشه.(این چیزایی که پاک میشه چی هستن).
2- با دیاگ زدن پژو 405 چه کار هایی انجام میدن.

kasra2002
06-09-2013, 16:06
سلام دوستان مگه نه وقتی بست های باتری رو برای بیش تر از 15 دقیقه می کشیم. ecu پاک میشه.(این چیزایی که پاک میشه چی هستن).
نه اصلا همچین چیزی نیست و فقط یک سری چیزای جزیی اونم نه 15 دقیقه
دیگا زدن همون وصل کردن دستگاه تنظیم کننده دیاگ هست که با اون میشه خطاهای سیستم برقی ماشین رو دید و خطاهای برطرف شده رو پاک کرد و ممکنه بشه یه تنظیمایی برای سیستم سوخت و جرقه انجام داد نه چیز دیگه

joe_satriani
06-09-2013, 20:20
با سلام
دوستان مدتیه زمانی که 1- دور موتور ماشین بیشتر از 3000 میشه و بعد دنده عوض میکنم یا 2- اینکه کولر ماشین روشن باشه و بعد کولر رو خاموش کنم، یا 3- مدت زمان زیادی کلا ماشین روشن باشه و درحال حرکت باهاش باشم، با این مشکل بر میخورم که؛ به طور مثال پشت چراغ قرمز هستم و زمانی که میخوام حرکت کنم اولش ماشین خیلی به کندی با دل دل کردن (انگار که یه ذره لاستیکای ماشین واسه خودش سر بخوره و بچرخه) خیلی کمی شروع به حرکت میکنه.
مدل ماشین L90 E2 سال 90 هست.
شمع و روغن های ماشین رو 1-2 ماه پیش عوض کردم، (بعد از اینکه عوض کردم این مشکل نبود، الان بعد از یک ماه تازه این مشکل به وجود اومده) دیگه کار خاصی نکردم.
مشکلش از چیه؟ :n03:

775e
06-09-2013, 23:36
نه اصلا همچین چیزی نیست و فقط یک سری چیزای جزیی اونم نه 15 دقیقه
دیگا زدن همون وصل کردن دستگاه تنظیم کننده دیاگ هست که با اون میشه خطاهای سیستم برقی ماشین رو دید و خطاهای برطرف شده رو پاک کرد و ممکنه بشه یه تنظیمایی برای سیستم سوخت و جرقه انجام داد نه چیز دیگه
ممنون از جوابتون اون چیز های جزیی شامل خطا ها هم میشه.
برای 206 هم همین طوره.

Mahdi/s
07-09-2013, 15:24
ســلام...
مشکل کم کردن آب رادیاتور که هنوز پا برجاست..چطوری میتونم بفهمم که از ترموستات هست یا نه...پیش کی باید ببرم..؟؟آخه چون آب تخلیه میشه بعید میدونم برای
واشر سر سیلندرمشکل ساز بشه..//.چون اب تخلیه شده و با روغن مخلوط نمیشه
پست #3394 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
====================
فن (بخاری / کولر )هم کار نمیکنه..فیوز ها رو چک کردم...مشکلی نداشتن...7-8 ماه پیش فن رو باز کردم و مدولاتور اش سوخته بود اون عوض شد تا جایی که خاطر هم هست مدولاتور فقط به دور فن مربوط میشه الان که کلا کار نمیکنه بازم ممکنه برای اون باشه..؟؟
و بیشترین حدس میزنم به این رله مربوط بشه....نمیدونم برای فن (بخاری / کولر)هست یا خیر....عوض اش بکنم..؟؟
پست #3230 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-09-2013, 18:53

سلام
برداشتنِ سر باتری در بعضی ماشینها باعث به هم خوردنِ برنامه ی اِستپِر موتور یا همون موتور پله ای میشه که کارش تنظیم هوایِ موتور در حالتِ خلاص و بدون گاز دادن ( دور آرام ) میشه .
در این ماشینها اگر سیم مثبت یا منفی باتری برداشته بشه یا فیوز کامپیوتر ماشین برداشته بشه یا بسوزه یا رله ی کامپیوتر ماشین برداشته بشه , بعدش باید موتور پله ای برنامه ریزی بشه دوباره تا ماشین در دور آرام لرزش نداشته باشه ) با کولر و بی کولر ) و یا دور موتور در دور آرام بیش از حد تعیین شده نباشه .
مثال :
در ماتیز اگر کامپیوتر برای چند ثانیه بی برق باشه , بعدش موتور پله ای به این ترتیب برنامه ریزی میشه :
1- سوئیچ رو برای 5 ثانیه باز میکنید ( پنج ثانیه بعد از باز کردن سوئیج , چراغ چک انجین خاموش میشه )
2- بستن سوئیچ برای پنج ثانیه
3- دوباره باز کردنِ سوئیج برای پنج ثانیه .
4- استارت زدن و روشن کردن موتور بدون گاز دادن .
5- انتظار تا گرم شدنِ کامل موتور .
6- روشن کردن کولر برای پنج ثانیه بدونِ گاز دادن .
7- خاموش کردن کولر برای پنج ثانیه بدون گاز دادن .
8- خاموش کردنِ موتور ( بستن سوئیچ )
حالا شما باید ببینین آیا ماشین شما هم احتیاج به این setting داره؟
به هر حال ضرری نداره که شما هم همین مراحل رو برای ماشینتون انجام بدین .
البته به جای پنج ثانیه , ببینین بعد از باز کردنِ سوئیچ , چراغ چک چند ثانیه طول میکشه تا خاموش بشه , همه ی مراحل رو به همون مدت انجام بدین .

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-09-2013, 19:23
ســلام...
مشکل کم کردن آب رادیاتور که هنوز پا برجاست..چطوری میتونم بفهمم که از ترموستات هست یا نه...پیش کی باید ببرم..؟؟آخه چون آب تخلیه میشه بعید میدونم برای
واشر سر سیلندرمشکل ساز بشه..//.چون اب تخلیه شده و با روغن مخلوط نمیشه
پست #3394 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
====================
فن (بخاری / کولر )هم کار نمیکنه..فیوز ها رو چک کردم...مشکلی نداشتن...7-8 ماه پیش فن رو باز کردم و مدولاتور اش سوخته بود اون عوض شد تا جایی که خاطر هم هست مدولاتور فقط به دور فن مربوط میشه الان که کلا کار نمیکنه بازم ممکنه برای اون باشه..؟؟
و بیشترین حدس میزنم به این رله مربوط بشه....نمیدونم برای فن (بخاری / کولر)هست یا خیر....عوض اش بکنم..؟؟
پست #3230 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام .
خرابی ترموستات باعث کم شدنِ آب نمیشه اما خرابی واشر ترموستات میتونه باعثِ نشتِ آب بشه .
برای پیدا کردنِ نشتی اول باید مقدار کم شدنِ آب رو تعیین کنین .
نشتیها چند مدله :
1- داخلی مثل نشت آب به درون موتور به دلیل سوختن واشر سرسیلندر.
2- نم پس دادن که اصلاً قابل روئیت نیست و فقط از آثارش مثل شوره و زنگ زدگی و تغییر رنگ میشه بهش پی برد.
3- نشتِ قطره ای به مقدار کم که فقط مکان نشتی کمی خیس میشه .
4- نشتی قطره ای به مقدار زیاد که باعثِ قطره قطره چکیدنِ آب میشه .
5- نشتِ آب به مقدار زیاد که باعثِ شُرشُر ِ آب از مکان نشتی میشه .
شما با توجه به اینکه چه مقدار آب کم میشه , بگردین دنبالش.
بیشترین جاها که نشتی احتمالش میره :
1- درب منبع انبساط
2- گلوی شیلنگها یعنی محل اتصالشون که بست روش نصب میشه .
3- جاهائی که واشر داره مثل جای ترموستات و واتر پمپ و سرسیلندر .
4- سوراخ شدنِ رادیاتور موتور یا بخاری .
5- سوراخ شدنِ منبع انبساط .
6- خراب شدنِ کاسه نمدِ واترپمپ .
7- سوراخ شدنِ شیلنگها .
8- در بعضی از ماشینها مثا ماتیز , از کنار منیفولدِ هوا هم ممکنه آب نشت کنه .
==================================
برای پیدا کردنِ علت کار نکردنِ بلوور , اگر میخواین اصولی کار انجام بشه باید با ولت متر مسیر برق چک بشه تا پیدا بشه
مسیرش در بیشتر ماشینها اینه :
برق از کلید میره برای رله ( برق با آمپر بسیار کم )
برق از رله میره برای فیوز بلوور
برق از فیوز میره برای موتور بلوور حالا شما باید از یک طرف شروع کنین تا ببینین کدوم قطعه برق رو رد نمیکنه؟

Mahdi/s
07-09-2013, 20:10
ســلام..همانطور که توی پستی که لینک اش رو دادم توضیح دادم از بالا اثری از نشتی دیده نمیشه...بست ها هم سفت کردم...

..از اون موقع حدود 300 الی 400 cc کم میکنه...هرچی زیر ماشین...بست ها و شلینگ هایی که میدونستم رو نگاه کردم دیدم چیزی نمیریزه.....تا دیشب مثل قبل دوباره اون 300ccرو پر کردم و مسیر کوتاه رو رفتم و برگشتم....دیدم داره چکه میکنه....از زیر ماشین....اینطوری که من متوجه شدم دقیقا توی مسیر پیچ هواگیری هست..60 cmاز چرخ راننده به سمت داخل کاپوت از اونجاس....جک زدم رفتم زیر..هیچی مشخص نبود از بالا هم چیزی دیده نمیشه...ولی توی مسیر همون پیچ هواگیری هست..
.
===============================================

1- داخلی مثل نشت آب به درون موتور به دلیل سوختن واشر سرسیلندر.
2- نم پس دادن که اصلاً قابل روئیت نیست و فقط از آثارش مثل شوره و زنگ زدگی و تغییر رنگ میشه بهش پی برد.

3- نشتِ قطره ای به مقدار کم که فقط مکان نشتی کمی خیس میشه .

4- نشتی قطره ای به مقدار زیاد که باعثِ قطره قطره چکیدنِ آب میشه .
5- نشتِ آب به مقدار زیاد که باعثِ شُرشُر ِ آب از مکان نشتی میشه .
شما با توجه به اینکه چه مقدار آب کم میشه , بگردین دنبالش. قطره ایی هست...و بعد از پارک ماشین و خنک شدنش از زیر ماشین کم کم شروع میکنه به چکیدن...و همون حدود 400 تا 500 cc که خالی میشه دیگه تخلیه نمیشه...چنددفعه که تست کردم همین مقدار بوده....مسیر اش هم که خدمتتون عرض کردم..///

Artam01
07-09-2013, 20:41
درود دوستان.
اطفن یه صفحه کلاچ خوب معرفی کنید برای پراید.
سپاس.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-09-2013, 20:56
ســلام..همانطور که توی پستی که لینک اش رو دادم توضیح دادم از بالا اثری از نشتی دیده نمیشه...بست ها هم سفت کردم...

===============================================
قطره ایی هست...و بعد از پارک ماشین و خنک شدنش از زیر ماشین کم کم شروع میکنه به چکیدن...و همون حدود 400 تا 500 cc که خالی میشه دیگه تخلیه نمیشه...چنددفعه که تست کردم همین مقدار بوده....مسیر اش هم که خدمتتون عرض کردم..///

سلام
اینجور نشتیها از نوع آشکار هست که پیدا کردنِ علتش ساده هست و فقط احتیاج به دقت و حوصله داره .
هر چیزی که در نزدیک مکانِ آب چکیدن هست باید چک بشه .
ممکنه از شیلنگی باشه که آب میبره برای بخاری
یا یک شیلنگ سوراخ شده
اگر دیدنِ مستقیم براتون امکان پذیر نیست میتونین دوربین فیلم برداری موبایل رو روشن کنین و دستتون رو ببرین به جاهائی که مستقیماً دیده نمیشه و فیلم بگیرین موقعی که آب میچکه .
البته باید موبایل لرزش نداشته باشه تا فیلم واضح باشه .

kasra2002
08-09-2013, 15:50
با سلام
دوستان مدتیه زمانی که 1- دور موتور ماشین بیشتر از 3000 میشه و بعد دنده عوض میکنم یا 2- اینکه کولر ماشین روشن باشه و بعد کولر رو خاموش کنم، یا 3- مدت زمان زیادی کلا ماشین روشن باشه و درحال حرکت باهاش باشم، با این مشکل بر میخورم که؛ به طور مثال پشت چراغ قرمز هستم و زمانی که میخوام حرکت کنم اولش ماشین خیلی به کندی با دل دل کردن (انگار که یه ذره لاستیکای ماشین واسه خودش سر بخوره و بچرخه) خیلی کمی شروع به حرکت میکنه.
مدل ماشین L90 E2 سال 90 هست.
شمع و روغن های ماشین رو 1-2 ماه پیش عوض کردم، (بعد از اینکه عوض کردم این مشکل نبود، الان بعد از یک ماه تازه این مشکل به وجود اومده) دیگه کار خاصی نکردم.
مشکلش از چیه؟ :n03:
ریپ زدن با لیز خوردن فرق داره
ممکنه از دیسک و صفحه باشه

shiraz522
08-09-2013, 17:31
سلام
آقایون این کلاچ ما یه چند روزی هست صدا میده !!
به این صورت ک اگه کلاچ رو بگیرم صدا خفه میشه ، کلاچ رو آزاد می کنم صدا قطع میشه !! (در حالت سکون)
برعکسش هم در حالت حرکت هست !!
ماشینم پارس هست !!!
------------------------------------------------------------------------
هزینه تعویض و قطعه رو هم بنویسید لطفا !

محمد داود
08-09-2013, 18:12
سلام.در حالت كلي وقتي پدال كلاچ رو فشار بدي صفحه از روي ديسگ ازاد ميشه ولي بلبرينگ كلاچ درگير شده و فشار خورشيدي هاي ديسگ به روي بلبرينگ كلاچ مياد پس اگه با فشار پدال صدا اغاز ميشه بليرينگ كلاچ معيوبه.با فرض براينكه فقط بلبرينگ عوض بشه حداقل150 اشلوغ.

محمد داود
08-09-2013, 18:16
دوستان عزيز:به هر طريقي كه مشكل خودروتون حل شد لطف كنيد اطلاع بدين تا براي ديگران تجربه بشه.با تشكر

joe_satriani
08-09-2013, 19:39
ریپ زدن با لیز خوردن فرق داره
ممکنه از دیسک و صفحه باشه

با سلام
ممنون دوسته من
نه همون ریپ میزنه، لیز نمیخوره.
یه مکانیکی بردم گفت از دسته موتور ( سرموتور) یه همچین چیزی مشکل از اون هست؛ که گفت حدود 100 تومنم قیمتشه. آیا از همونه یا نه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-09-2013, 21:52
سلام
مطلبی در مورد انژکتور برای علاقمندان :

انژکتور دو کار رو باید درست انجام بده
1- وقتی برقش توسط کامپیوتر قطع میشه باید کاملاً بسته بشه و بنزین ازش نشت نکنه .
مثال :
وقتی با سرعت حرکت میکنین بعدش پا رو از روی گاز برمیدارین برق انژکتورها قطع میشه و موتور خاموش میشه اما به خاطر درگیر بودنش با چرخها از طریق گیربکس همچنان میل لنگ میچرخه و پیستونها بالا پائین میشه اما موتور خاموش هست چون اصلا سوختی وارد منیفولد و سیلندرها نمیشه ( در ماشینی که انژکتورهاش سالم هست ) .
برای همین اگر با سرعت حرکت کنین و پا رو از روی گاز بردارین و سوئیچ رو ببندین و بعد از چند ثانیه باز کنین تغییری احساس نمیکنین اما مراقب باشین استارت نزنین .
پس عیب اول که ممکنه برای انژکتور پیش بیاد اینه که به دلائل مختلف درست راه بنزین رو نمیبنده و بنزین ازش نشت میکنه که مصرف سوخت رو بالا میبره . مثل انژکتوری که جرم گرفته و سوزنش نمیتونه درست بسته بشه .
فراموش نکنین که انژکتور فقط راهِ بنزین رو باز و بسته میکنه و این پمپ بنزین هست که فشار ایجاد میکنه در لوله های سوخت و پشت انژکتورها و باعثِ پاششِ سوخت از انژکتورها میشه و انژکتور فقط راه رو باز و بسته میکنه .
پس اگر انژکتور درست بسته نشه به دلیل فشار بنزین در پشتش بنزین ازش چکه میکنه .
پس یکی از تستهائی که باید انژکتور در اون قبول بشه اینه که آیا وقتی خاموشه و بنزین با فشار بهش وصله آیا میتونه کاملاً راهِ بنزین رو بنده .
گاهی با مصرفِ انژکتور شور استاندار میشه این عیب رو برطرف کرد .
اما گاهی به دلیل ضرب خوردگی و آسیب مکانیکی بنزین ازش نشت میکنه که راهی جز تعمیر یا تعویضش نیست .
گاهی هم فشار بنزین در پشت انژکتور خیلی بالا میره و انژکتور قدرت بستنِ کامل رو نداره . علت بالا رفتنِ فشار بنزین در پشت انژکتورها , خرابیِ رگولاتور هست که کار تنظیم فشار رو در لوله های سوخت به عهده داره .

وقتی که پمپ بنزین کار میکنه باعث بالا رفتن فشار در پشت انژکتورها میشه اما رگولاتور اگر سالم باشه نمیذاره این فشار از حد مجاز بالاتر بره و با برگرداندنِ مقداری از سوخت به باک باعث ثابت موندنِ فشار سوخت میشه ..
در تعمیرگاههای مدرن با نصب یک فشار سنج در مدار سوخت , مقدار فشار اندازه گیری میشه و اگر بیش از حد مجاز باشه رگولاتور تمیز یا تعمیر یا تعویض میشه .

2- مشکل دوم انژکتور , درست نپاشیدنِ سوخت هست .
یعنی یا جرم گرفته درست سوخت نمیپاشه یا گشاد شده و بیش از حد سوخت میپاشه .
پس در موقع تست انژکتور باید در هر دو حالت درست کار کنه .
انژکتورهای مرغوب به این سادگیها خراب نمیشه و اگر از بنزین استاندارد استفاده بشه و شش ماه یک بار هم یک محلول انژکتور شور اصلی و مرغوب طبق دستور نوشته شده در روش استفاده بشه و فیلتر بنزین هم به موقع تعویض بشه انژکتور دهها سال عمر میکنه .
بعضی از انژکتورها پِرِسی هست و قابل تعمیر نیست .
اما بعضیعاش رو میشه باز کرد و عیبش رو برطرف کرد

kasra2002
08-09-2013, 22:06
سلام
آقایون این کلاچ ما یه چند روزی هست صدا میده !!
به این صورت ک اگه کلاچ رو بگیرم صدا خفه میشه ، کلاچ رو آزاد می کنم صدا قطع میشه !! (در حالت سکون)
برعکسش هم در حالت حرکت هست !!
ماشینم پارس هست !!!
------------------------------------------------------------------------
هزینه تعویض و قطعه رو هم بنویسید لطفا !
پس چه موقع صدا میده

kasra2002
08-09-2013, 22:09
با سلام
ممنون دوسته من
نه همون ریپ میزنه، لیز نمیخوره.
یه مکانیکی بردم گفت از دسته موتور ( سرموتور) یه همچین چیزی مشکل از اون هست؛ که گفت حدود 100 تومنم قیمتشه. آیا از همونه یا نه؟
دسته موتور باعث ریپ نمیشه
شما می تونید درب موتور رو باز کنید خلاص گاز بدین و ول کنید ببینید لرزش چقدره
بذارید دنده 1 و فقط در حد درگیر شدن نیم کلاچ کنید بدون گاز ببنید چقدر تکون می خوره

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-09-2013, 22:12
دسته موتور باعث ریپ نمیشه
شما می تونید درب موتور رو باز کنید خلاص گاز بدین و ول کنید ببینید لرزش چقدره
بذارید دنده 1 و فقط در حد درگیر شدن نیم کلاچ کنید بدون گاز ببنید چقدر تکون می خوره

سلام
خرابی دسته موتور در موقع استارت زدن و خاموش کردن هم خودش رو نشون میده و موتور به شدت تکون میخوره

shiraz522
09-09-2013, 07:55
پس چه موقع صدا میده

سلام
ببین در حالت ایستاده ی ماشین یه سری صدا مثل اینکه سیمی یا چیزی بین یه لاستیک گیر کرده باشه وجود داره که اگه پا رو روی کلاچ بزارم و فشار بدم موقت قطع میشه صدا !!!

اما وقتی ماشین رو توی دنده میزنم و می خوام حرکت کنم ؛ به این صورت که کلاچ رو میگرم صدا میده و زمانی که آزاد میشه صداش قطع میشه !!

------------------------
در مورد کلاچ هم زمانی ک آزاد میشه یه ضربه کوچک میزنه !!