PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

babak_deghat
24-01-2010, 15:31
سلام . یه ویدیو براتون آپلود کردم از فرودهای نفس گیر در شریط سخت در عالم واقع، عمدتا بخاطر باد جانبی شدید، قویا بهتون پیشنهاد میکنم این ویدیوی 10 مگابایتی که 3:40 طولش هست رو دانلود کنین. حجمش اونقد که بایدکم نیست ولی قسم میخورم پشیمون نمیشین، حتی اگر اینترنت مناسب ندارین برید کافی نت! موسیقی متناسبی رو هم بجای موسیقی اصلیش گذاشتم که ضربان قلبتون رو بالا میبره. من خودم بارها این ویدیو رو دیدم و همیشه غش و ضف کردم.

:40:حتما دانلود کنین.:40:

Extreme landings_scene collection.mp4
10.1 MB
MPEG-4 AVC+AAC
320x240
15 fps
~ 640 kbps

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بابا خیلی نامردی!:19:اینا چیه گزاشتی؟!؟:18:آدرنالین خونم بالا رفت!:31:

هیچ راهی نیست که هنگام پرواز multiplayer چه با اینترنت چه با شبکه ی محلی یکی خلبان بشه و اون یکی کمک خلبان؟
اصلا هیچ راهی نداره؟

mro229
24-01-2010, 15:42
چرا... یک قسمت داره که نوشته Share my Aircraft.
وقتی یک نفر وارد یک سرور می شه اسامی افراد آنلاین مشخص هست. اگر کسی هواپیماش رو share کرده باشه مشخص می شه. ممکنه پسورد گذاشته باشه .
این طوری 2 نفر در یک هواپیما پرواز می کنن. تاحالا امتحان نکردم.

babak_deghat
24-01-2010, 16:01
چرا... یک قسمت داره که نوشته Share my Aircraft.
وقتی یک نفر وارد یک سرور می شه اسامی افراد آنلاین مشخص هست. اگر کسی هواپیماش رو share کرده باشه مشخص می شه. ممکنه پسورد گذاشته باشه .
این طوری 2 نفر در یک هواپیما پرواز می کنن. تاحالا امتحان نکردم.

خب حالا باید چه جوری share کنم؟

mro229
24-01-2010, 20:45
خب حالا باید چه جوری share کنم؟
توی قسمت مالتی بعد از انتخاب سرور هواپیمای خودتون رو انتخاب می کنید. بعد از انتخاب نوشته Share my Aircraft . مثل عکس زیر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این قسمت هم اگر کسی هواپیماش رو بخواد با کسی share کنه در کادر نارنجی ظاهر می شه که نوشته Join. اگر پسورد داشته باشه شما باید پسورد رو بزنید تا بتونید وارد بشید.

dani.flight
24-01-2010, 23:18
[PHP]

سلام . یه ویدیو براتون آپلود کردم از فرودهای نفس گیر در شریط سخت در عالم واقع، عمدتا بخاطر باد جانبی شدید، قویا بهتون پیشنهاد میکنم این ویدیوی 10 مگابایتی که 3:40 طولش هست رو دانلود کنین. حجمش اونقد که بایدکم نیست ولی قسم میخورم پشیمون نمیشین، حتی اگر اینترنت مناسب ندارین برید کافی نت! موسیقی متناسبی رو هم بجای موسیقی اصلیش گذاشتم که ضربان قلبتون رو بالا میبره. من خودم بارها این ویدیو رو دیدم و همیشه غش و ضف کردم.

:40:حتما دانلود کنین.:40:

Extreme landings_scene collection.mp4
10.1 MB
MPEG-4 AVC+AAC
320x240
15 fps
~ 640 kbps

ممنون خوب بود اما اين يکي قوي تره سانحه هم داره مخصوصا f00 و يک ايلوشين که واقعا منو تکون ميده...

22مگ هست:

mro229
25-01-2010, 09:01
ممنون خوب بود اما اين يکي قوي تره سانحه هم داره مخصوصا f00 و يک ايلوشين که واقعا منو تکون ميده...

22مگ هست:

جالب بود. تشکر.
اون هواپیمای دوم که 747 بود فکر کنم فرودگاه هنگ کنگ بود که تعطیل شد. درسته؟ تا حالا چند مورد از هارد لندینگ های این هواپیما رو تو اینترنت دیدم.

Masoud.Neshat
25-01-2010, 12:35
خداییش جالب بود! :18:
اون توپولوف 134 که موقع بلند شدن آتیش گرفت واقعا حقش نبود و به نظر من خلبان کاملا مقصر بود ، نه ؟
اون DC9/MD8x هم که دنبش کنده شد خیلی مضحک بود. کلی خندیدم البته مسافرای ردیف آخر براشون چندان خنده دار نیست!

dani.flight
25-01-2010, 13:01
خداییش جالب بود! :18:
اون توپولوف 134 که موقع بلند شدن آتیش گرفت واقعا حقش نبود و به نظر من خلبان کاملا مقصر بود ، نه ؟
اون DC9/MD8x هم که دنبش کنده شد خیلی مضحک بود. کلی خندیدم البته مسافرای ردیف آخر براشون چندان خنده دار نیست!

من به خلبان ايلوشين حق ميدم چون V1 رو رد کرده بود و راهي به غير از بلند شدن نداشت اما با اون موتور آتيش گرفته ميخواست چيکار کنه از طرف ديگه باند هم داشت تموم ميشد.

اون هم fokker 100 بود که دمش کنده شد اگر توجه کرده باشي نزديک بود بدنه هواپيما هم از وسط 2تا بشه.

خيلي وحشتناک بود.

joopin
25-01-2010, 14:31
سلام
دوستان من بد فرم تازه کارم ولی تمایل دارم که به عنوان هابی این گیم رو بخرم و یواش یواش حرفه ای دنبالش کنم
لطفا راهنمایی می کنید که در حال حاضر بهترین ورژن و کاملترین ورژن کدومه؟ ور از کجا می شه تهیه کرد و چند می باشد قیمتش؟
ترجیحا ورژنی باشه که از گرافیک بالایی برخوردار باشه...من سیستم خوبی دارم.

babak_deghat
25-01-2010, 15:35
دوستان من بد فرم تازه کارم ولی تمایل دارم که به عنوان هابی این گیم رو بخرم و یواش یواش حرفه ای دنبالش کنم
این گیم نیست !

لطفا راهنمایی می کنید که در حال حاضر بهترین ورژن و کاملترین ورژن کدومه؟ ور از کجا می شه تهیه کرد و چند می باشد قیمتش؟
اگه بتونی fsx : gold رو گیر بیاره از همش بهتره اما فعلا بهترینش که در دسترسه و ما همه داریم fsx: acceleration هست

mro229
25-01-2010, 16:19
سلام
سلام . خوش اومدی. اما همون طور که دوستان گفتن این برنامه نه گیم هست و نه بازی یا هر چیز دیگه... فقط گرافیکی بودن این برنامه با بازی های رایانه ای مشابه هست...
البته ناراحت نشید ولی شما اولین نفری نیستید که این شبیه ساز رو بازی خطاب می کنید...
موفق باشید.

joopin
25-01-2010, 17:37
سلام . خوش اومدی. اما همون طور که دوستان گفتن این برنامه نه گیم هست و نه بازی یا هر چیز دیگه... فقط گرافیکی بودن این برنامه با بازی های رایانه ای مشابه هست...
البته ناراحت نشید ولی شما اولین نفری نیستید که این شبیه ساز رو بازی خطاب می کنید...
موفق باشید.
والا عرض کردم که در حد مرسدس بنز مبتدی هستم...هرچند می دونستم بهش شبیه ساز پرواز هم میگن ولی چون تو سایت خود مایکروسافت رو بخش games هستش من هر دواسم رو خطاب می کردم و فکر نمی کردم که تفاوت فاحشی بین این ها باشه.
در ضمن نه قیمت دادید نه فرمودید از کجا بخرم! من در شهرستان هستم و ترجیح می دم که آنلاین بخرم!
یه ورژنی دیده بودم که که کتاب فارسی هم داشت...البته فروشنده ها می گفتند که چند تا خریدیم و خوب نبود همشون ایراد داشتند ما هم مرجوع کردیم..!!! قیمتش هم می گفتند حدود 19 بود.!!!
آیا تنها راهی که من وارد این قصیه شم خوندن دونه دونه پست های این تاپیک هست در این 190 صفحه؟ یا راهی مدون تر و سر راست تر هست...راستش اوایلش خیلی خوب بود...ولی سر درد گرفتم..!!! چون خیلی پست ها حاوی اطلاعات خاصی نیست...!! الیته چند تا از document ها رو دانلود کردم و مشغول مطالع هستم..!! آثا راهی مثه 1 ... 2... 3... 4..... هست؟

mro229
25-01-2010, 18:50
والا عرش کردم که در حد مرسدس بنز مبتدی هستم...هرچند می دونستم بهش شبیه ساز پرواز هم میگن ولی چون تو سایت خود مایکروسافت رو بخش games هستش من هر دواسم رو خطاب می کردم و فکر نمی کردم که تفاوت فاحشی بین این ها باشه.
در ضمن نه قیمت دادید نه فرمودید از کجا بخرم! من در شهرستان هستم و ترجیح می دم که آنلاین بخرم!
یه ورژنی دیده بودم که که کتاب فارسی هم داشت...البته فروشنده ها می گفتند که چند تا خریدیم و خوب نبود همشون ایراد داشتند ما هم مرجوع کردیم..!!! قیمتش هم می گفتند حدود 19 بود.!!!
بله. شما درست می گید. من توی چند صفحه قبل به یکی از دوستان گفته بودم که این تاپیک جزو تاپیک های بازی هاست ولی تنها شباهتش به بازی ها گرافیکی بودن اون هست. به هر حال من به این دلیل نمی گم بازی خطاب نکنید که تعصب خاصی روش داشته باشم. قبلا هم گفتم شما هر چی که دوست داشته باشید می تونید خطاب کنید ولی هدفم اینه که دیدتون به این نرم افزار مثل بازی نباشه. یعنی انتظار هیجانی بودن مثل بازی Need for Speed یا Call of Duty یا کانتر و ... نداشته باشید... چون ممکنه از این نرم افزار برای همیشه زده بشید... البته اگر قبل از این تجربه استفاده از این نرم افزار رو نداشته باشید...
خلاصه قصدم جسارت یا توهین نبود. همون طوری که توضیح دادم حساسیت افراد این تاپیک به کلمه "بازی" به خاطر این هست که تفاوتهایی بین بازی و این نرم افزار وجود داره...
اون نسخه ای که فارسی هست نسخه نوین پندار هست. من کمتر دیدم کسی راضی باشه از این نسخه... خودم هم تابه حال از این نسخه استفاده نکردم و ترجیح می دم نسخه اصلی رو اجرا کنم تا فارسی... نسخه نوین پندار رو هم از داخل همین سایت می تونید خریداری کنید.
موفق باشید.

TOOMY-2008
25-01-2010, 20:08

با سلام خدمت شما دوست عزیز

ضمن خوش آمد گویی به شما میخواستم به شما چند پیشنهاد بکنم

اول این که اصلا از نسخه های فارسی خریداری نکنید چه ورژن FS9 و چه FSX

دوما این که سعی کنید از نسخه FS9 هر چند که از نسخه FSX قدیمی تر هست ولی امکانات بیشتری رو روش میتونید

داشته باشید

( البته اگر هر 2 این ها رو هم نصب کنید بهتر هست )

به این دلیل میگم که بعضی از برنامه ها روی اولی نصب میشه و روی دومی نه و بر عکس

و پیشنهاد آخر برای خرید هست معمولا FSX معمولی 2 الی 3 تومن هست و پک اضافه کننده هم که به روز میشه و

sp2 رو بهش اضافه میکنه همون 2 تومن هست و قیمت FS9 هم اگر با سی دی بخواین 4 عدد سی دی داره معمولا

4 تومن هست و یک دی وی دی هم هست که 3000 تومان هست

البته برای این که تبلیغ نشه من لینک نمیدم اما اگر خواستین Pm یا پیغام خصوصی بدین تا راهنمایی تون کنم

TOOMY-2008
25-01-2010, 20:09
راستی دوستان یادم رفت بگم

من قسمت اول آموزش رو دارم آماده میکنم

امشب ویا فردا میزارم

موفق باشید

babak_deghat
25-01-2010, 20:16
والا عرض کردم که در حد مرسدس بنز مبتدی هستم...هرچند می دونستم بهش شبیه ساز پرواز هم میگن ولی چون تو سایت خود مایکروسافت رو بخش games هستش من هر دواسم رو خطاب می کردم و فکر نمی کردم که تفاوت فاحشی بین این ها باشه.
آیا تنها راهی که من وارد این قصیه شم خوندن دونه دونه پست های این تاپیک هست در این 190 صفحه؟ یا راهی مدون تر و سر راست تر هست...راستش اوایلش خیلی خوب بود...ولی سر درد گرفتم..!!! چون خیلی پست ها حاوی اطلاعات خاصی نیست...!! الیته چند تا از document ها رو دانلود کردم و مشغول مطالع هستم..!! آثا راهی مثه 1 ... 2... 3... 4..... هست؟

اینی که همه جا آنلاین میفروشن و کتاب هم باهاشه مال شرکت پرنیانه و چون این شرکت تو سورسش دستکاری کرده مشکلات زیادی داره.قیمتش 19 تومن هم نیست و 15 تومنه.من مال این شرکت پرنیان رو خریدم و دیدم روش یه قفلی گذاشتن که بیش از 3 بار نمیشه این بازی رو نصب کرد!:18:
کلی هم مشکل نرم افزاری داشت
بعد پاکش کردم رفتم ورژن اصلیشو با کرکش دادم یه نفر که اینترنت پرسرعت داشت برام دانلود کرد خیلی بهتر بود

Kharg Island
25-01-2010, 20:44
من وقتی این شبیه ساز رو خریدم 4 تا دی وی دی بود که همش شد 12 هزار تومن که دی وی دی سومش فارسی ساز بود اما وقتی دی وی دی 3 رو گذاشتم توی دستگاه انگار که نه انگار تو دستگاه چیزی گذاشتی( کامپیوتر قفل می کرد )

mro229
25-01-2010, 21:00

خیر. جای آقای چوبینه اینجا خالیه... ایشون هربار که سوالی رو کسی می پرسید و قبلا جوابش در این تاپیک داده شده بود می گفت و خدا سرچ را آفرید...
تو قسمت تولبار فروم نوشته جستجو و در قسمت تولبار تاپیک نوشته جستجو در این تاپیک... می تونید از سرچ استفاده کنید. لازم نیست نزدیک به 200 صفحه رو یکی یکی بخونید... فکر کنم مدون ترین راه همین باشه. یکی از مقررات فروم هم همینه ...نپرسیدن سوالات تکراری.
موفق باشید.

Masoud.Neshat
25-01-2010, 22:30
من به خلبان ايلوشين حق ميدم چون V1 رو رد کرده بود و راهي به غير از بلند شدن نداشت اما با اون موتور آتيش گرفته ميخواست چيکار کنه از طرف ديگه باند هم داشت تموم ميشد.

اون هم fokker 100 بود که دمش کنده شد اگر توجه کرده باشي نزديک بود بدنه هواپيما هم از وسط 2تا بشه.

خيلي وحشتناک بود.

dani جان امیدوارم فک نکنی میخوام کل کل کنم ها فقط برای روشن شدن مطلب عرض میکنم:

1 - جریان سقوط اون DC-9-81 که دمبش کنده شد اینه:
این فیلم کاملترشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا آپلود کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگزارش اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPDF کامل گزارش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخلاصه اینکه در تاریخ 19 جون 1980 ساعت 18:49 فرودگاه بین المللی YUMA در آمریکا (KYUM) این DC-9 به رجیستریشن N1002G پس از یه پروازآزمایشی با 3 سرنشین برای نشون دادن قابلیت این هواپیما بدون فشار هیدرولیک پس از دوبار تلاش ناموفق بار سوم در باند 21R با سرعت 175 نات 1831 پا قبل از آستانه باند تاچ داون میکنه اونم با سرعت عمودی 700 تا 800 پا در دقیقه! قبل از نشستن چرخ جلو معکوس موتور اعمال میشه و ... بفیه شو دیدین. بعدش با دو تا جرثقیل 50 تنی سعی میکنن تکه های کنده شده رو جمع کنن که در خلال همین امر یکی ازونا بازوش میشکنه و روی بقایای بدنه می افته! خلاصه علت خطای خدمه هستش البته همشون صحیح و سالم میمونن.

اگر درمورد اون Tupolev TU-134 هم لازم هست توضیح بدم. دوست گلم میدونی من چند صد ساعت با این هواپیما تو فلایت سیمولاتور 2004 پرواز کردم؟ مطمئن باش با یه نگاه تشخیص میدم. اینم فایلش برا دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین بالایی اینه در اصل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم هست. مجانیه و از پولیش بهتره!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلودهای مختلفی براش هست تو سایت معظم
بله! این هم جالبه!

2 - جریان Tupolev TU-134:
این فیلم کاملش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگزارش اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتاریخ 10 جولای 2006 اوکراین پایگاه هوایی UKFG ، توپولف 134 با 20 سرنشین که همه سالم موندن!!! :18:فقط سه تا افسر نیروی دریایی زخمی شدن. هواپیما حامل آدمیرال ولادیمیر مازارین بوده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعلت برخورد پرنده با موتور یک!

Kharg Island
25-01-2010, 22:53
دوستان اون توپولف که آتیش گرفت خورد فنس خارج از باند یا از روی بلندی بیرون از باند افتاد؟ چون اگه ببینید بد جور بالا پایین میشه.

Masoud.Neshat
25-01-2010, 23:35
دوستان اون توپولف که آتیش گرفت خورد فنس خارج از باند یا از روی بلندی بیرون از باند افتاد؟ چون اگه ببینید بد جور بالا پایین میشه.

بله به دلیلی که تو پست قبل گفتم از باند خارج میشه.

joopin
25-01-2010, 23:42
خیر. جای آقای چوبینه اینجا خالیه... ایشون هربار که سوالی رو کسی می پرسید و قبلا جوابش در این تاپیک داده شده بود می گفت و خدا سرچ را آفرید...
تو قسمت تولبار فروم نوشته جستجو و در قسمت تولبار تاپیک نوشته جستجو در این تاپیک... می تونید از سرچ استفاده کنید. لازم نیست نزدیک به 200 صفحه رو یکی یکی بخونید... فکر کنم مدون ترین راه همین باشه. یکی از مقررات فروم هم همینه ...نپرسیدن سوالات تکراری.
موفق باشید.
دوست گرامی پس من چه کی وردی در فیلد جستوج بنویسم که وارد دنیای شبیه سازهای پرواز شم!!!!!!

TOOMY-2008
26-01-2010, 12:08
دوست گرامی پس من چه کی وردی در فیلد جستوج بنویسم که وارد دنیای شبیه سازهای پرواز شم!!!!!!

ببینید دوست عزیز

شما هر چی که میخوای رو در قسمت سرچ بنویس تا در این 200 صفحه دنبال اون ها بگرده

به همین سادگی

البته اگر مشکلی داشتی بگو من خودم شخصا اگر بدونم حتما کمک میکنم ولی اگر تکراری نباشه بهتره هست

که نظم تایپیک بهم نخوره

robert
26-01-2010, 12:12
دوستان کسی لینکی چیزی برای پنل فوکر-100 نداره ؟؟؟

TOOMY-2008
26-01-2010, 12:16
با سلام خدمت همه شما عزیزان به خصوص برو بچه های پرواز با سیمولیتور :31:

با عرض پوزش بابت دیر شدن این آموزش من قسمت اول این آموزش رو براتون آماده کردم امید وارم مورد توجه شما قرار بگیره

من قبل از هر چیز میخواستم یه توضیحی را جبه شبکه ایواو بدم و بگم کلا IVAO چی هست

البته برای اون دسته از دوستانی که اطلاع ندارن

کلمه IVAO از :
International Virtual Aviation Organisation

تشکیل شده و این یک شبکه ای هست نه تنها برای علاقه مندان به خلبانی و پرواز بلکه برای کسانی که علاقه مند به

برج کنترل ویا همون Air Traffic Control هست

این شبکه به شما این امکان رو میده که مثل واقعیت که یه خلبان باید گام به گام پیش بره واطلاعات و تجربه کسب

کنه شما هم همین کارو بکنید یعنی در این شبکه خلبانان و کنترل ها بر اساس رتبه و Ratting دسته بندی وتقسیم

میشن ومشخص میشه که هر فرد چه قدر اطلاعات داره این دسته بندی رتبه درجه بر دو نوع

Pilot Ratting
و
ATC Ratting

میباشد
نمونه ای از Pilot Ratting ها

Flight Student

Flight Student [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Advanced Flight Student

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Senior Private Pilot

و...

زیاد هست اما من میخواستم فقط چند نمونه رو شما عزیزان ببینید

و حالا چند نمونه از ATC Ratting ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] User Not ATC

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ATC Applicant

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ATC Trainee

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Advanced ATC Trainee

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Aerodrome Controller

مخصوصا چند تا بیشتر برای ATC گذاشتم چون به ادامه آموزش مربوط هست

و یک سری قوانین وقانون هایی داره که اگر شما عزیزان هنگام پرواز آنلاین انها را رعایت نکنید براتون دردسر میشه :18:

البته جای نگرانی نیست من به شما عزیزان همه رو آموزش میدم واگر این قوانین که البته سخت هم نیست رعایت کنید مشکلی پیش نمیاد :20:

برای مثال العان اکثر کشور ها یک Divisions دارن به معنی همون بخش

و اون Division برای اون کشور یک سری قوانین تعریف کرده که در خود اون کشور هست و خود شبکه ایوا هم

یکسری قوانین داره که در کل جهان ثابت هست و فرقی نمیکنه که شما در چه کشوری پرواز کنید

به عنوان مثال اگر کسی بخواد که در تهران ( فرودگاه مهرآباد ) در قسمت اپروچ کنترل باشه باید حد عقل از
َ
ATC Ratting

Aerodrome Controller برخوردار باشه که در بالا مشخص هست

به طور کلی برای طی کردن مراحل و گرفتن Ratting بالاتر و بهتر نیاز به دانش هواپیمایی و یه کم اطلاعات از خود

سایت IVAO میباشد .

که لازم به دکر هست که برای دریافت Ratting بالا تر شما باید Exam ویا امتحان بدین هم به صورت کتبی

( که همه سئوالات انگلیسی هست و هم شفاهی ) اشتباه نکنید قرار نیست جایی برید امتحان بدین به صورت

آنلاین از شما امتحان گرفته میشه

پس چی خیال کردین فکر کردین همین جوری یه:31: :21::21::27::27::31:

البته شما میتونید کسی که از شما امتحان میگره رو تغییر بدین ولی بهتر هست از همون کسی که برای شما در

نظر گرفته شده امتحان بدین و اگر نیاز به آموزش بیشتر باشه با همون کسی که از شما امتحان میگره هماهنگ

میکنید و برای شما یه کلاس تمرین میزاره تا مشکلات تون رفع بشه

کلاس جبرانی اما مجانی :31:

لازم به ذکر هست که کسانی که از شما امتحان میگیرن ایرانی هستنند و اسامی شون هم در ادامه آموزش خواهم

گذاشت اما شما میتونید از کسانی که در خارجی هستند در خواست کنید که از شما امتحان بگیرن

البته اون هایی که خود شبکه معرفی کرده و توانایی امتحان گرفتن رو دارن

اینو برای اون دسته از دوستان میگم که به این شبیه ساز به چشم یه بازی نگاه میکنید

این شبکه تا به العان ثابت کرده که حتی بیشتر از واقعیت روی این شبیه ساز حساس هست

وفکر نکنین دارین بازی میکنین و الکی هست

اما تا من اینجام اصلا نگران نشین و با خودتون بگین که این از خود خلبان شدن هم سخت تر هست

این شبکه چون بر اساس واقعی کردن این شبیه ساز هست و اکثر قوانین اون یا در واقعیت هست ویا در راستای

حقیقی پرواز کردن کاربران هست به شکل هست اما مطمئن باشید که شما ها اگر واقعا از اون دسته دوستانی

هستین که پرواز براتون یه رویا بوده و یا حد عقل از خلبانی خوش تون میاد پس از پس مشکلاتش هم بر میایید

خوب بریم سراغ بقیه آموزش به قول عادل زیاد زدم تو حاشیه :31:

داشتم راجبع Division میگفتم

کلا هر Division یه قوانین داره که در سایت همون Division اعلام شده

برای دیدن سایت هر Division به قسمت زیر مراجعه کنید

ابتدا به سایت اصلی IVAO میرید

بعد از رقسمت چپ گزینه Divisions رو باز کرده وو روی Active کلیک کرده و لیست کشور هایی که دارای بخش و یا Division هستند رو میبینید

که ایران هم با IR مشخص شده

این شبکه مثل واقعیت کار کرده و هر کسی در اون مسئولیتی بر عهده داره

به عنوان مثال :

این صفحه مشخصات مدیران Division ایران هست

چون این قسمت قوانین ایران خیلی مهم هست یه کم بیشتر روش توضیح میدم

ببینید دوستان کلا هر کس که در فضای ایران مشغول پرواز کردن هست ( توسط شبکه IVAO ) باید یک سری از

قوانین اولیه این شبکه رو رعایت کنه وگر نه برای اون فرد مشکل ایجاد میشه وحتی امکان داره که توسط مدیران

ارشد همین شبکه ( Supervisors) و یا (Administrator) از فعلیت معلغ و یا suspend بشن

لازم به ذکر هست که اکثر Supervisors و سایر مدیران ارشد شبکه IVAO در واقیعت خودشون خلبان هستنند

البته در قسمت ایران ما Supervisors و یا Administrator نداریم اما اگر نیاز به کاری باشه مدیران Division به این

مسئوال ها خبر میدن و اون ها کارهای لازم رو صورت میدن

در ضمن بین کسانی که به عنوان کنترل و خلبان در این شبکه فعالیت میکنن . کسانی هستتنند که خودشون خلبان

هستنند حتی در ایران

و خیلی ها هم مثل من دانشجوی خلبانی هستنند

بعضی از قوانین چه اون هایی که مربوط به خود شبکه میشه وچه اون هایی که مال ایران هست خیلی مهم هست

برای همین از شما عزیزان خواش میکنم که به یک سری از قوانین زیر که نوشته شده در زمان پرواز آنلاین رعایت کنید

مهمترین قوانین :
1 زمانی که شما تسلط به زبان انگلیسی ویا زبان Aviation که همون Radio Thelephone میشه رو ندارید

سعی نکنید که آنلاین زمانی که در اون محل کنترل هست پرواز کنید برای این که شاید اون کسی که کنترل هست به

شما یه دستوری بده و شما متوجه نشید و اون وقت هم هرس کنترل رو در میارید و هم پرواز های دیگه رو مختل میکنید

اون وقت که Suspend شدن در انتضار شماست :31::27:

2 سعی کنید برای آموزش پرواز ویا زبان Aviation از سرور Trarning استفاده کنید که مزاحم دیگر پرواز ها نباشید

( البته این کار بیشتر برای آسایش خودتون هست تا دیگران )

3 سعی کنید اگر هنوز اون قدر توانا نشدین که به تونین با برج صحبت کنین در قسمت Flight Plane که بعدن بهتون آموزش میدم حتما درج کنید Only TEXT Pease

پایان قسمت اول آموزش

شاید در این قسمت اول نباید خیلی چیز ها رو میگفتم اما نیاز دونستم اول بگم

این قسمت اول بود خواهش میکنم به این دلیل که این آموزش طولانی هست و باید دقیق داده بشه صبر کنن و من

آموزش رو کامل بدم

اما اگر سئوال بود بنده در خدمتم

من در حالی این آموزش رو دارم برای شما عزیزان آماده میکنم که کلاس های خودم به اوج رسیده و امتحانتم نزدیک هست

پس خواهش میکنم برای ادامه این آموزش شکیبا باشید

درضمن اگر این آموزش براتون جالب و مفید بود ممنون میشم از دکمه تشکر استفاده کنید :11:

من در آخر چند نکته ای که در آموزش بعدی استفاده میکنم رو میگم

1 نحوه ثبت نام کردن
2 موارد و نرم افزار های مورد نیاز
3 آموزش های کلی برای قبل از اجرا برنامه ( زیاد هست نخندین )
4 آموزش های کلی برای بعد از اجرا برنامه ( زیاد هست نخندین )

موفق و پیروز باشد

mstf666
26-01-2010, 12:16
شماها همتون بازی دوبله فارسی رو خریدید ؟قیمتش 14 تومنه ؟
کپیش یا ورژن انگلیسیش هم تو بازار پیدا نکردم.
چه کنم ؟

TOOMY-2008
26-01-2010, 12:24
دوستان کسی لینکی چیزی برای پنل فوکر-100 نداره ؟؟؟

چرا دوست عزیز

این جا هست

البته اگر یک فکر 100 واقعی بخواین باید مال شرکت Flight 1 رو بردارید که لینک تورنت ودانلودش رو ندارم

اما پیدا میشه

اما لینک سایت اصلیش هست

TOOMY-2008
26-01-2010, 12:25
شماها همتون بازی دوبله فارسی رو خریدید ؟قیمتش 14 تومنه ؟
کپیش یا ورژن انگلیسیش هم تو بازار پیدا نکردم.
چه کنم ؟

دوست عزیز از من میشنوی اصلا نسخه فارسی شو نخر

برای این که هزارو 1 مشکل داره

هم نسخه 9 و 10 فرقی نمیکنه

mro229
26-01-2010, 13:03
TOOMY خان دستت درد نکنه. ...
همش رو نخوندم ولی سر فرصت می خونم...
mstf666
26-01-2010, 13:30
دوست عزیز از من میشنوی اصلا نسخه فارسی شو نخر

برای این که هزارو 1 مشکل داره

هم نسخه 9 و 10 فرقی نمیکنه
فارسیش که گرونه.زورم میاد 14 تومن بدم برای یه بازی. : دی
خوب انگلیسیش رو از کجا میتونم بخرم ؟
شماها از کجا گرفتید بازیو ؟

TOOMY-2008
26-01-2010, 14:10
TOOMY خان دستت درد نکنه. ...
همش رو نخوندم ولی سر فرصت می خونم...
خواهش میکنم عزیز

قسمت دوم هم دارم آماده میکنم

TOOMY-2008
26-01-2010, 14:30

:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::1 8::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18: :18:

این بازی نیست

شبیه ساز هست

mstf666
26-01-2010, 14:50
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::1 8::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18: :18:

این بازی نیست

شبیه ساز هست

باشه باشه حالا غیرتی نشو...:31::31::31:
من خودم ورژن 94 این سیمولیتور رو تازه اومده بود بازی کردم .ببخشید شبیه سازی کردم. : دی
با پنتیوم 2!

ورژن 2004 هم کار کردم.
اما به علت نکشیدن سیستم سراغ X نرفتم.

خلاصه شرمنده !:40:

joopin
26-01-2010, 15:09
رفیق....من دو روزه اومدم اینجا...!! الان دیگه فهمیدم که میگین بازی نیست یعنی چی×× شما هم بزودی ملتفت می شی..!!!!:46:

joopin
26-01-2010, 15:13
با سلام خدمت همه شما عزیزان به خصوص برو بچه های پرواز با سیمولیتور :31:

با عرض پوزش بابت دیر شدن این آموزش من قسمت اول این آموزش رو براتون آماده کردم امید وارم مورد توجه شما قرار بگیره

من قبل از هر چیز میخواستم یه توضیحی را جبه شبکه ایواو بدم و بگم کلا IVAO چی هست

البته برای اون دسته از دوستانی که اطلاع ندارن

کلمه IVAO از :
International Virtual Aviation Organisation

تشکیل شده و این یک شبکه ای هست نه تنها برای علاقه مندان به خلبانی و پرواز بلکه برای کسانی که علاقه مند به

برج کنترل ویا همون Air Traffic Control هست

این شبکه به شما این امکان رو میده که مثل واقعیت که یه خلبان باید گام به گام پیش بره واطلاعات و تجربه کسب

کنه شما هم همین کارو بکنید یعنی در این شبکه خلبانان و کنترل ها بر اساس رتبه و Ratting دسته بندی وتقسیم

میشن ومشخص میشه که هر فرد چه قدر اطلاعات داره این دسته بندی رتبه درجه بر دو نوع

Pilot Ratting زمانی که شما تسلط به زبان انگلیسی ویا زبان Aviation که همون Radio Thelephone میشه رو ندارید

سعی نکنید که آنلاین زمانی که در اون محل کنترل هست پرواز کنید برای این که شاید اون کسی که کنترل
....................................
........................

آقا دمت گرم که وقت می زاری..اشالا خلبان آپولو شی جوون...همین یه پست خیلی اطلاعات داشت....یه چیزی !!!! من که تازه کارم هنوز و خود بازی رو هم ندارم آیا می تونم به کار کردن با این انجمن فکر کنم یا فعلا یه 100 تایی بپرم تو خونمون بعد بیام قد قد کنم؟!!

TOOMY-2008
26-01-2010, 16:46
باشه باشه حالا غیرتی نشو...:31::31::31:
من خودم ورژن 94 این سیمولیتور رو تازه اومده بود بازی کردم .ببخشید شبیه سازی کردم. : دی

خودتو مسخره کن :46:

شیطون من فقط گفتم این یک برنامه هست بازی نیست

اگر کسی دوست داره بازی کنه میتونه بره بازی هایی مثل HAWX رو بگیره که جنگی هم هست گرافیک خوبی هم داره

رفیق....من دو روزه اومدم اینجا...!! الان دیگه فهمیدم که میگین بازی نیست یعنی چی×× شما هم بزودی ملتفت می شی..!!!!:46:

دوست عزیز من از روز اول روی این کلمه حساس بودم و فقط من نیستم که حساس هستم العان خلبان های آلمانی که

در شبکه IVAO فعالیت میکنن خیلی روی این کلمه حساس هستنند و این حساسیت هم همش به این خاطر هست که

کسی که داره با این شبیه ساز کار میکنه فکر بازی بودنش به سرش نزنه و هر کاری که دلش میخواد انجام نده

خلاصه من شخصا اصلا دوست ندارم به کسی بی احترامی بشه

TOOMY-2008
26-01-2010, 16:53
آقا دمت گرم که وقت می زاری..اشالا خلبان آپولو شی جوون...همین یه پست خیلی اطلاعات داشت....یه چیزی !!!! من که تازه کارم هنوز و خود بازی رو هم ندارم آیا می تونم به کار کردن با این انجمن فکر کنم یا فعلا یه 100 تایی بپرم تو خونمون بعد بیام قد قد کنم؟!!

اولا که بی زحمت دعا کنید که بعد از امتحانات و این همه دردسر که دارم میکشم توی Airline استخدام بشم

دوما منظورتون از این که هنوز خود بازی رو هم ندارید این که هنوز خود شبیه ساز رو ندارید دیگه نه ؟:27::21::27:

با کسب اجازه از دوستانی که باعث راه اندازی این تایپیک بودن خصوصا این عزیزان

ebicross mro229 dani.flight البته سایر دوستانی که نگفتم خودشون ببخشن

وسوم این که این تایپیک برای همین هست که هرکی هر اطلاعاتی از این شبیه ساز داره در اختیار سایر دوستان قرار

بده وشما هم هر سئوالی داشتی من خودم در خدمتم البته تا اونجایی که بتونم

joopin
26-01-2010, 17:16
اولا که بی زحمت دعا کنید که بعد از امتحانات و این همه دردسر که دارم میکشم توی Airline استخدام بشم

دوما منظورتون از این که هنوز خود بازی رو هم ندارید این که هنوز خود شبیه ساز رو ندارید دیگه نه ؟:27::21::27:

با کسب اجازه از دوستانی که باعث راه اندازی این تایپیک بودن خصوصا این عزیزان

ebicross mro229 dani.flight البته سایر دوستانی که نگفتم خودشون ببخشن

وسوم این که این تایپیک برای همین هست که هرکی هر اطلاعاتی از این شبیه ساز داره در اختیار سایر دوستان قرار

بده وشما هم هر سئوالی داشتی من خودم در خدمتم البته تا اونجایی که بتونم

اوه.....
شمرنده من خوب توضیح ندادم منظورم IVAO بود برادر.....!! این تایپک رو نمی گفتم....شرمنده ..!!
حالا بی زحمت دوباره سوال بالا رو جواب می دهید؟

TOOMY-2008
26-01-2010, 17:50
نه دوست عزیز شما اگر یک سری از این قوانینی که من در قسمت اول گفتم رو رعایت کنید و با توجه به نکاتی که در قسمت دوم آموزش

اوردم ( به زودی میزارم ) میتونید پرواز کنید

اما این رو یادتون نره که در ایواو همه مثل من نیستن و اگر اونجا فکر کنید که دارید بازی میکنید

حد عقل 6 ماه Suspend میشید

حالا به امید خدا من این قسمت هم امشب تموم میکنم و تا فردا ایشالا میزارم روی سایت

موفق باشید

mro229
26-01-2010, 19:37
شرمنده. همونطوری که شما روی کلمه بازی برای این شبیه ساز حساسید منم روی غلط های املایی حساسم... :دی
الان و حد اقل رو اشتباه نوشتید...
شرمنده. قصد جسارت یا مچ گیری ندارم. فقط برای این هست که اشتباهات سهوی کمتر بشه.
موفق باشید.

dani.flight
26-01-2010, 19:50
خوب خوب"""چقدر شلوغ شد يه دفعه. اميدوارم از اين شلوغ تر بشه:31:...

ميبينم که خلاصه يک دانشجوي خلباني به اينجا اومدن:18: فقط چرا خودتو زودتر معرفي نکردي البته حق داري (چون کچلت ميکرديم اونوقت) در ضمن ممنون از آموزش فکر نميکردم مفصل توضيح بديد و وقت بگذاريد:11:...

براي دوستان جديدمون هم پيشنهاد ميکنم صفحه ي اول رو مطالعه بکنند خوبه ضرر نداره در ضمن خوش اومدين:10:.

اينم بگم که" درسته هميشه من آنلاين هستم ولي به صورت واقعي خير.(فقط گفتم گفته باشم):5:...

mro229
26-01-2010, 20:58
اوه راستی. یادم رفت.
می تونم بپرسم توی کدوم ایرلاین قراره استخدام بشید؟ البته اگر دوست دارید بگید ممنون می شم.
بعد این که بورسیه گرفتید؟
در آخر هم این که واقعا خوش به حالتون. امیدوارم که استخدام بشید و موفق باشید.
من هم به دلیل همین استخدام کم خطوط هوایی از رفتن به آموزشگاههای هوانوردی منصرف شدم...

TOOMY-2008
26-01-2010, 22:13
شرمنده. همونطوری که شما روی کلمه بازی برای این شبیه ساز حساسید منم روی غلط های املایی حساسم... :دی
الان و حد اقل رو اشتباه نوشتید...
شرمنده. قصد جسارت یا مچ گیری ندارم. فقط برای این هست که اشتباهات سهوی کمتر بشه.
موفق باشید.

نه عزیز خیلی هم خوبه

من این مشکل رو دارم چون سریع تایپ میکنم زیاد غلط دارم :31:

شما به بزرگواری خودت ببخش

البته خوشحال میشم بهم بگی

اینو جدی میگم

درضمن

خوب خوب"""چقدر شلوغ شد يه دفعه. اميدوارم از اين شلوغ تر بشه:31:...

ميبينم که خلاصه يک دانشجوي خلباني به اينجا اومدن:18: فقط چرا خودتو زودتر معرفي نکردي البته حق داري (چون کچلت ميکرديم اونوقت) در ضمن ممنون از آموزش فکر نميکردم مفصل توضيح بديد و وقت بگذاريد:11:...

براي دوستان جديدمون هم پيشنهاد ميکنم صفحه ي اول رو مطالعه بکنند خوبه ضرر نداره در ضمن خوش اومدين:10:.

اينم بگم که" درسته هميشه من آنلاين هستم ولي به صورت واقعي خير.(فقط گفتم گفته باشم):5:...

خواهش میکنم عزیز تازه العان دارم قسمت 2 رو آماده میکنم که فکر کنم خیلی کار راه انداز باشه

خودم فکر میکنم حد اقل تا 5 قسمت برسه ( البته فقط آموزش خود IVAO )

بقیه بماند

mro229
27-01-2010, 07:57
:grrr:
خوبه من تازه گفتم العان غلطه و الان درسته....
:دی

Masoud.Neshat
27-01-2010, 10:03
نه نظر شما پیچیده ترین ( کاملترین شبیه سازی انجام شده ) در Microsoft Flight Simulator مربوط به چه هواپیمایی و از چه شرکتی هستش؟ منظور پیچیدگی و زیبایی ظاهری صرف نیست ها. بیشتر منظور پیاده سازی حداکثری سیستمها هستش.
این بررسی انجام شده و نتیجش بسیار جالبه! هواپیمایی که شاید اصلا حدث نزنید:

Suprunov Design Classic Jet Aircraft studio

Yak-40 GOLD
secure.simmarket.com/sd-yakovlev-40-gold-package.phtml
thepiratebay.org/torrent/4220539/FS2004_-_SD_Yak_40_V_2.01#filelistContainer
این هواپیما یه PDF بعنوان manual داره که 160 مگابایته!:31:

اینم یه عکس با کیفیت بالا که فقط لینکش رو میدم تا صفحه سنگین نشه

meys34
27-01-2010, 11:12
... و این حساسیت هم همش به این خاطر هست که

کسی که داره با این شبیه ساز کار میکنه فکر بازی بودنش به سرش نزنه و هر کاری که دلش میخواد انجام نده ...

خوب شد بلاخره یکی یه دلیل خیلی منطقی برای اینکه این یک "بازی" نیست آورد تا ما هم بفهمیم

چون دیگه کم کم داشت باورم می شد که اگه همه دارن میگن، خوب

حتما یه دلیلی داره دیگه!!!!

TOOMY-2008
27-01-2010, 11:17
:grrr:
خوبه من تازه گفتم العان غلطه و الان درسته....
:دی

دوست عزیز

شرمنده بازم اشتباه نوشتم :11::11::11::11::11::11:

TOOMY-2008
27-01-2010, 11:41
نه نظر شما پیچیده ترین ( کاملترین شبیه سازی انجام شده ) در Microsoft Flight Simulator مربوط به چه هواپیمایی و از چه شرکتی هستش؟ منظور پیچیدگی و زیبایی ظاهری صرف نیست ها. بیشتر منظور پیاده سازی حداکثری سیستمها هستش.
این بررسی انجام شده و نتیجش بسیار جالبه! هواپیمایی که شاید اصلا حدث نزنید:

Suprunov Design Classic Jet Aircraft studio

Yak-40 GOLD
secure.simmarket.com/sd-yakovlev-40-gold-package.phtml
thepiratebay.org/torrent/4220539/FS2004_-_SD_Yak_40_V_2.01#filelistContainer
این هواپیما یه PDF بعنوان manual داره که 160 مگابایته!:31:

اینم یه عکس با کیفیت بالا که فقط لینکش رو میدم تا صفحه سنگین نشه

دوست عزیز امید وارم که از من دلخور نشی

من این پرنده رو دارم و باهاش کار کردم

اما به نظر من 2 پرنده (Aircraft ) دیگه هست که کامل ترین پرنده ای هستنند که تا به حال ساخنه شده

و اولی یک شبیه سازی از 737 هست که :

قابلیت های فوق العاده ای داره که میتونه قبل از پرواز و از زمانی که در هواپیما باز میشه وکاپیتان پرواز وارد هواپیما

میشه تا زمانی که به مقصد میرسه واز هواپیما خارج میشه رو شبیه سازی کردن

قابلیت های منحصر به فرد این پرنده :

دارای پلکان اختصاصی

روکش موتور ها

باز شدن کامل در های هواپیما و قسمت بار

وجود مارشالل برای قبل و بعد از پرواز و گیره چرخ ها

دارای پنل مخصوص سر مهمان دار هواپیما و قسمت مخصوص ( همون قسمتی که با مسافران صحبت میکنند )

پنل واقعی و کامل که از روی 737 واقعی ساخته شده

Overhead Panel واقعی که به عنوان مثال برای Startup حتما باید کارهای لازم را انجام دهید وگرنه اصلا روشن

نمیشه

و مواردی دیگه که خیلی زیاد هست بگم و شاید حوسلتون سر بره

من لینک های مربوط رو میزارم

فقط لازم به ذکر میدونم یه چیزی رو بگم اونم این که من هم برای FS9 و هم FSX از تورنت وجاهای دیگه دانلود

کردم و هیچ کدومش فایل کرک درست نبود و فکر کنم مجبور هستم برای تهیه از نسخه اصلی بخرم

( آخه من 90% پرنده هایی که دارم و چیزهایی که مربوط به شبیه ساز میشه رو اورجینال خریدم )

فکر نکنید میخواستم پز بدم برای این گفتم که نگید عجب ا.......ی هست :31:

راستی تا یادم نرفته اون پرنده دوم هم 400-747 شرکت PMDG هست که فکر کنم همه میشناسنش

اما اگر نیاز به توضیح بود بفرمائید توضیح میدم

ایشالله که غلط نداشته باشه :31:

TOOMY-2008
27-01-2010, 11:51
من یادم رفت لینک بزارم

این لینک اصلی سایت هست

این هم چند تا عکس از این پرنده زیبا

این قسمتی هست که باید دکمه های اصلی رو فشار دهید و طبق مرحله ای که در پرواز هستید با مسافران صحبت کنید

پلکان مخصوص

این هم یه عکس زیبا هست که در سایت همین شرکت هست و من این رو نداختم کنار پرنده ایران ایر

باز هم ببخشید که 2 تا شد

Masoud.Neshat
27-01-2010, 12:56
بخصوص اون PMDG تمام محصولاتش عالیه. البته نظر کسائیکه review برای add on های FS مینویسن با هم فرق میکنه و باید دید زمان نوشتن اون review چه محصولات قوی دیگه ای تو بازار موجود بوده . به هر حال به نظر من این YAK 40 خیلی کامل و راه انداختنش بسیار مشکل هستش ، مشکلتر از هر هواپیمای دیگه. یه علتش هم این می تونه باشه که اصولا هواپیماهای قدیمی کارکردن باهاشون سخت تره چون تنظیمات دستی بیشتری دارن و مثلا مثل 777 موتورش auto start نداره. خلاصه تفاوت سلیقه مطرحه.:10:
FSX - Ariane - Boeing 737-800 X2 by Komu
thepiratebay.org/torrent/4819039/FSX_-_Ariane_-_Boeing_737-800_X2_by_Komu

dani.flight
27-01-2010, 13:45
dani جان امیدوارم فک نکنی میخوام کل کل کنم ها فقط برای روشن شدن مطلب عرض میکنم:
و...

بله حق با شماست:20:

-2000-

TOOMY-2008
27-01-2010, 16:04
بخصوص اون PMDG تمام محصولاتش عالیه. البته نظر کسائیکه review برای add on های FS مینویسن با هم فرق میکنه و باید دید زمان نوشتن اون review چه محصولات قوی دیگه ای تو بازار موجود بوده . به هر حال به نظر من این YAK 40 خیلی کامل و راه انداختنش بسیار مشکل هستش ، مشکلتر از هر هواپیمای دیگه. یه علتش هم این می تونه باشه که اصولا هواپیماهای قدیمی کارکردن باهاشون سخت تره چون تنظیمات دستی بیشتری دارن و مثلا مثل 777 موتورش auto start نداره. خلاصه تفاوت سلیقه مطرحه.:10:
FSX - Ariane - Boeing 737-800 X2 by Komu
thepiratebay.org/torrent/4819039/FSX_-_Ariane_-_Boeing_737-800_X2_by_Komu

حرف شما کاملا متین هست

من خودم با این که هواپیما های قدیمی سخت هستنند کاملا موافق هستم

به عنوان مثال یه Tu-154m هست که خیلی هم طرف دار داره اما اکثر کسانی که نمیتونند موتورش روشن کنند سریع بهش فوش و بدو بیراه میگن که خوب نیست

من خودم زیاد باهاش پرواز داشتم و پرنده بسیار خوبی هست

بماند که در ایران به قطعات و لوازمی که باید تعوضش کنند رسیدگی نمیشه

اما پرنده کامل و بدون نقصی هست

حتی میتونم بگم GPS هم از بقیه پرندها کامل تر هست

و اینو هم بگم که من خودم برای این که راحت بتونم باهاش کار کنم از یکی از دوستانم که ایشون خلبان ایران ایر تور هستتند
(تایپ توپولف) یه manual گرفتم که بتونم باهاش کار کنم

اینم سایت اصلیش هست البته هم خود هواپیما هم آپدیتش رو میتونید از همین سایت بگیرید رایگان هست

اینم چند عکس از این هواپیمایی که عکسی در ایران ازش دل خوشی نداره :31:

TOOMY-2008
27-01-2010, 16:16
راستی اون لینک تورنتی که دادین رو من دارمش اما کرکش خراب هست وکار نمیکنه

بهتره بگم تمامی کرک های موجود رو من تست کردم فعلا همه یه جوری مشکل دارن اینو گفتم بقیه الکی دانلود نکنند

من چند کلیپ زیبا ازش دارم گفتم شما ها هم ببینید

اولی :

دومی :

سومی:

چهارمی:

Masoud.Neshat
27-01-2010, 21:38
آخ عشق منه این Tupolev 154 . خداییش شاهکاره . مهمترین چیز صدای زیبای موتورهای این هواپیماس. یجور زنگ تو زمینه صداشه بخصوص موقع تاکسی کردن که دور موتور کمه. رادر بسیار موثری داره ؛ فرودهاش نرمه و اوج گیریش آروم و کنده. حیف که تو FSX کار نمیکنه. ضمنا بدونین کامپیوتر آنالوگی! ( توجه دارین که عموما ما کامپیوتر رو یه ابزار دیجیتال میدونیم ) که تو این شاهزاده خانم هست در زمان خودش بی نظیر بوده.
من با این مدلش هم خیلی پرواز میکردم، گرافیک کاکپیتش بهتره و کارباهاش همونجوری مشروح و مفصله :

IGFly Tu-154M

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

babak-online
28-01-2010, 11:33
سلام

آقا كسي لينكي از يه Tu154 كامل براي FSX داره؟

TOOMY-2008
28-01-2010, 13:15
حیف که تو FSX کار نمیکنه.

سلام

آقا كسي لينكي از يه Tu154 كامل براي FSX داره؟

چرا دوستان برای FSX هم هست اینم لینک

اگر اجرا نشد بگین تورنت ویا Rapid بزارم

s4lish
28-01-2010, 15:06
سلام...من یه هواپیمای غول پیکر روسی برای fsx می خواستم....کسی سراغ نداره؟؟

babak_deghat
28-01-2010, 15:24
آنتونوف AN-225 بزرگترین هواپیما جهان ! ساخت بلوک شرق ! :31: برای fsx هم هست من دارم بگرد پیداش میکنی :46:
راستی: کسی یه عکس حجیم خیلی گنده ی wallpaperی از داخل کاکپیت 747 و f16 نداره؟

dani.flight
28-01-2010, 16:15

ولي اول بايد ثبت نام کنيد.

Ali.Mirzaie
28-01-2010, 16:19
سلام
بچه ها چند سوال :
1 add-on خاصی هست برای بهتر شدن و طبیعی شدن گرافیک!؟ البته من اکسلیریشن و sp1 رو نسب کردم.
2 کسی پچی داره برای فرودگاه های ایران؟!
3 نسخه گولد رو کسی اورجینال بخواد از کجا میشه گیر آورد؟!
راستی کرک sp2 رو هم میخواستم اگه لطف کنین :31:

iq-boy
28-01-2010, 16:56
سلام ، اول اینکه : دستتون درد نکنه خیلی تاپیک خوبیه. خیلی استفاده کردم.
دوم اینکه کسی لینک دانلود این بسته اضافه شونده رو داره ؟:

joopin
28-01-2010, 18:38
سلام
تا اونجا که من فهمیدم این شبیه ساز معروفترین و بهترین شبیه ساز کامپی وتری جهان به شمار میره...!!
و گویی از سال 2006 به بعد مایکروسافت دیگه رو این نرمافزار کار نکرد!! درسته؟
میشه کسایی که دقیقا می دونند داستان چیه ما رو هم روشن کنند؟
ممنون

TOOMY-2008
28-01-2010, 19:15

اگر یه چیزی میخواین که واقعی باشه و دارای پنل حرفه ای باشه من 2 پرنده زیر رو پیشنهاد میکنم

A400M
C130

هر 2 رو موجود هست اگر خواستی بگو لینک بدم یا خودم آپلود کنم

TOOMY-2008
28-01-2010, 19:35
راستی: کسی یه عکس حجیم خیلی گنده ی wallpaperی از داخل کاکپیت 747 و f16 نداره؟

پس من اینجا چی کارم :31:

Cockpit 747

اینم خود شبیه ساز 400-747 هست دیگه نبینم کسی بگه بازی هااااااااااااا :31::21::31:

F16

در ضمن با این توضیح که من همه عکس های بالا رو از سایت زیر نگرفتم اما توصیه میکنم برای دیدن عکس های زیبا

به سایت زیر مراجعه کنید

TOOMY-2008
28-01-2010, 19:44
میشه کسایی که دقیقا می دونند داستان چیه ما رو هم روشن کنند؟

الان کامل روشنت میکنم

APU داری یا یه جور دیگه ای روشن کنم :27::27::27::27::27::21::21::27::27::27::27:

از شوخی گذشته این درست نیست که بگیم از سال 2006 به بعد دیگه روش کار نکردن به جز این که کار کردن و نسخه هایX وادیت های بعدی رو بیرن دادن

یک تیم از ماکروسافت هست که داره هر روز روی همین شبیه ساز فعالیت میکنه و برای ساخت انواع پلن های هواپیما های مختلف کار میکنند

به عنوان مثال میگم تا روشن بشی

یک گروه این قدر بزگ هست که هر کسی در این گروه به یه کاری مشغول هست و متخصص اون کار هست به عنوان

مثال یه قسمت از گروه مشغول آماده سازی قسمت صدا هستنند که توسط دستگاه های مختلف و نمونه های مختلف از موتور هواپیما ها و سایر بدنه هواپیما صدا ضبط میکنند

قابل توجه اون هایی که نمیدونند صدا ها رو به 2 صورت ضبط میکنند یکی PSS ویکی TSS که در حالت دوم که مخفف

Turbo Sound Studio

هست با دستگاه حرفه ای از موتور هواپیما صدا ضبط میکنند

الان دیگه نا نوشتن ندارم چون داشتم قسمت دوم آموزش رو تکمیل میکردم

اگر سئوالی بود بگین تا توضیح بدم

TOOMY-2008
28-01-2010, 19:57
سلام
بچه ها چند سوال :
1 add-on خاصی هست برای بهتر شدن و طبیعی شدن گرافیک!؟ البته من اکسلیریشن و sp1 رو نسب کردم.
2 کسی پچی داره برای فرودگاه های ایران؟!
3 نسخه گولد رو کسی اورجینال بخواد از کجا میشه گیر آورد؟!
راستی کرک sp2 رو هم میخواستم اگه لطف کنین :31:

برای سئوال اولت من برنامه های زیادی میشناسم که همشون هم هم زیاد هستنند و هم سنگین

هم ازنظر دانلود وهم از نظر نصب کردن گفتم

سیستم خوبی باید داشته باشی تا کم نیاره

من چند تا شو معرفی میکنم

یکیش که تقریبا کم حجم تره Ultimate Airport Environment X هست که باعث میشه مخصوصا در شب پرواز واقعی تری

رو داشته باشی

یکی دیگه که این خیلی حجم میخواد FS Global هست که یادم نیست ولی فکر کنم 3 یا 4 تا DVD هست خودش

اما سئوال دوم من به زودی و در ادامه آموزشم چند پک از آپدیت های فرودگاهای ایران از جمله فرودگاه مهرآباد و

امام خمینی که جا داره از دوستان خوبم تشکر کنم وسایر فرودگاهای بین اللملی دیگه مثل کیش مشهد اصفهان

شیراز و...

اما سئوال سوم خوب سئوالی بود

چون من به یکی از دوستانم که داره میاد تهران ( از آلمان ) گفتم که یه دونه پک گولدش رو برام بخره

اگر کسی میخواد سریع تر بگه چون برای این هفته که داره میاد میخواد بیاد

و سئوال آخرم هم توی سایت های تورنت هست اگر پیدا نکردی بگو بهت لینک بدم

اگرم تورنت دانلود نمیکنی لینک Rapid هست

موفق باشید

joopin
28-01-2010, 20:02
الان کامل روشنت میکنم

APU داری یا یه جور دیگه ای روشن کنم :27::27::27::27::27::21::21::27::27::27::27:

از شوخی گذشته این درست نیست که بگیم از سال 2006 به بعد دیگه روش کار نکردن به جز این که کار کردن و نسخه هایX وادیت های بعدی رو بیرن دادن

یک تیم از ماکروسافت هست که داره هر روز روی همین شبیه ساز فعالیت میکنه و برای ساخت انواع پلن های هواپیما های مختلف کار میکنند

به عنوان مثال میگم تا روشن بشی

یک گروه این قدر بزگ هست که هر کسی در این گروه به یه کاری مشغول هست و متخصص اون کار هست به عنوان

مثال یه قسمت از گروه مشغول آماده سازی قسمت صدا هستنند که توسط دستگاه های مختلف و نمونه های مختلف از موتور هواپیما ها و سایر بدنه هواپیما صدا ضبط میکنند

قابل توجه اون هایی که نمیدونند صدا ها رو به 2 صورت ضبط میکنند یکی PSS ویکی TSS که در حالت دوم که مخفف

Turbo Sound Studio

هست با دستگاه حرفه ای از موتور هواپیما صدا ضبط میکنند

الان دیگه نا نوشتن ندارم چون داشتم قسمت دوم آموزش رو تکمیل میکردم

اگر سئوالی بود بگین تا توضیح بدم
من چون دیدم در سایت رسمی خود مایکروسافت صفحه مربوط با این نرم افزار آخرین بار 2006 بروز شده عرض کردم.....تو سایت مایکروسافت flight جستجو کردم و اولین لینک رو که زدم به این صفحه من رو فرستاد.....
خوب چرا نباید این همه کار و تلاش رو در وب سایتشون به نمایش بذارن.؟!..البته شما خودت مطلع هستی...ولی حتما باید یه جای رسمی باشه که نتایج این کار رو اعلام کنند نه؟ اگه هست لطفا به من هم لینک بدین....

TOOMY-2008
28-01-2010, 20:12
سلام ، اول اینکه : دستتون درد نکنه خیلی تاپیک خوبیه. خیلی استفاده کردم.
دوم اینکه کسی لینک دانلود این بسته اضافه شونده رو داره ؟:

منظورت چه پکی هست ؟

اگر منظورت اکسلیریشن هست تو تورنت پور هست با یه سرچ پیدا میشه اما اگر پیدا نکردی بگو تا من لینک بدم

TOOMY-2008
28-01-2010, 20:14
من چون دیدم در سایت رسمی خود مایکروسافت صفحه مربوط با این نرم افزار آخرین بار 2006 بروز شده عرض کردم.....تو سایت مایکروسافت flight جستجو کردم و اولین لینک رو که زدم به این صفحه من رو فرستاد.....
خوب چرا نباید این همه کار و تلاش رو در وب سایتشون به نمایش بذارن.؟!..البته شما خودت مطلع هستی...ولی حتما باید یه جای رسمی باشه که نتایج این کار رو اعلام کنند نه؟ اگه هست لطفا به من هم لینک بدین....

نه ببینید دوست عزیز اون جا فقط مربوز میشه به فروش نسخه 2004 اما برای این گروهی که گفتم یک سایت درست

شده که میگردم لینکس رو پیدا میکنم ومیزارم تا شما هم ببینید

mro229
28-01-2010, 21:38
دوستان عزیز در کشور دوست و برادر چین خیلی از سایت ها من جمله آپلود عکس، پخش کلیپ (یوتیوب، گوگل ویدئو و ...) و بعضا سایتهای سیاسی شیلتر هستند.
لطفا جهت آپلود عکس به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه فرمایید که هم در ایران و هم در اینجا قابل استفاده و "مجاز" هست. البته فعلا...
موفق باشید.

iq-boy
28-01-2010, 21:44
منظورت چه پکی هست ؟

اگر منظورت اکسلیریشن هست تو تورنت پور هست با یه سرچ پیدا میشه اما اگر پیدا نکردی بگو تا من لینک بدم

آخ آخ! ببخشید، عکس رو از خود سایت لینک کردم، اینجا نشون نداده، دوباره ادیتش کردم. منظورم rescue pilot هست که mission پک هم هست.
راستی دیدم نوشتید C-130 رو دارید اگر لطف کنید لینک دانلودش رو بگذارید ممنون میشم :11:
در پست اول این تاپیک هم حرف از "فالو می" شده بود، اما لینک دانلودش خراب شده، اگر دوستان دارند ممنون میشم.

Kharg Island
28-01-2010, 23:40
اگر یه چیزی میخواین که واقعی باشه و دارای پنل حرفه ای باشه من 2 پرنده زیر رو پیشنهاد میکنم

A400M
C130

هر 2 رو موجود هست اگر خواستی بگو لینک بدم یا خودم آپلود کنم

ممنون میشم بزارید.

یـــا عـــلـــی

Ali.Mirzaie
28-01-2010, 23:46
برای سئوال اولت من برنامه های زیادی میشناسم که همشون هم هم زیاد هستنند و هم سنگین

هم ازنظر دانلود وهم از نظر نصب کردن گفتم

سیستم خوبی باید داشته باشی تا کم نیاره

من چند تا شو معرفی میکنم

یکیش که تقریبا کم حجم تره Ultimate Airport Environment X هست که باعث میشه مخصوصا در شب پرواز واقعی تری

رو داشته باشی

یکی دیگه که این خیلی حجم میخواد FS Global هست که یادم نیست ولی فکر کنم 3 یا 4 تا DVD هست خودش

اما سئوال دوم من به زودی و در ادامه آموزشم چند پک از آپدیت های فرودگاهای ایران از جمله فرودگاه مهرآباد و

امام خمینی که جا داره از دوستان خوبم تشکر کنم وسایر فرودگاهای بین اللملی دیگه مثل کیش مشهد اصفهان

شیراز و...

اما سئوال سوم خوب سئوالی بود

چون من به یکی از دوستانم که داره میاد تهران ( از آلمان ) گفتم که یه دونه پک گولدش رو برام بخره

اگر کسی میخواد سریع تر بگه چون برای این هفته که داره میاد میخواد بیاد

و سئوال آخرم هم توی سایت های تورنت هست اگر پیدا نکردی بگو بهت لینک بدم

اگرم تورنت دانلود نمیکنی لینک Rapid هست

موفق باشید

دمت گرم رئیس ، داغونم کردی ، اینارو بیشتر برای یکی از دوستام میخوام که خلبانه و چند وقت پیش هم سیستمش و معرفی کردم اگه یادتون باشه.

براش مهم نیست شما لینک اون برنامه هایی که فکر میکنین بهترین رو برای گرافیک انجام میده رو بدین ممنون میشم.

در مورد نسخه گلد هم قیمتش رو بگین تا من با ایشون اوکی کنم.

در مورد آخری هم الان دیدم که من اکسلیریشن نسب کردم و نیازی به سرویس پک 2 نیست که من داشتم اون لحظه دانلودش میکردم.

باز هم ممنون از راهنمایی خوب و جامع شما

TOOMY-2008
29-01-2010, 13:13
دوستان عزیز در کشور دوست و برادر چین خیلی از سایت ها من جمله آپلود عکس، پخش کلیپ (یوتیوب، گوگل ویدئو و ...) و بعضا سایتهای سیاسی شیلتر هستند.

باشه حتما

اگر این عکسهایی که گذاشتم شی لت ر هست بگین براتون دوباره میزارم

اما در مورد این دوست خوب :

آخ آخ! ببخشید، عکس رو از خود سایت لینک کردم، اینجا نشون نداده، دوباره ادیتش کردم. منظورم rescue pilot هست که mission پک هم هست.
راستی دیدم نوشتید C-130 رو دارید اگر لطف کنید لینک دانلودش رو بگذارید ممنون میشم :11:
در پست اول این تاپیک هم حرف از "فالو می" شده بود، اما لینک دانلودش خراب شده، اگر دوستان دارند ممنون میشم.

این پکی شما میخواین مال شرکت JustFlight هست ویکی از پک های اضافه شونده برای X

اینم لینک محصول در سایت اصلی

اینم یه کلیپ ازش

اگر همین رو میخواین بفرمائید

حجمش حدود 250 مگ هست

اما در مورد C-130

برای X

و برای 2004

موفق باشید

TOOMY-2008
29-01-2010, 13:21
ممنون میشم بزارید.

اینم برای شما

A400M برای Fs2004

با حجم 40 مگ

و اینم برای FSX

با حجم 48 مگ

لازم به ذکر هست که هر 2 لینک ها سرعت خوبی دارند و این که C-130 رو هم در پست قبل گذاشتم و لینک دوم حجمش
1.51 گیگ هست

من تمام لینک ها رو به جز لینک دومی که برای C130 گذاشتم رو تست کردم وسرعتشون خوب بود

قابل شما رو نداشت :46:

TOOMY-2008
29-01-2010, 13:25
دمت گرم رئیس ، داغونم کردی ، اینارو بیشتر برای یکی از دوستام میخوام که خلبانه و چند وقت پیش هم سیستمش و معرفی کردم اگه یادتون باشه.

براش مهم نیست شما لینک اون برنامه هایی که فکر میکنین بهترین رو برای گرافیک انجام میده رو بدین ممنون میشم.

در مورد نسخه گلد هم قیمتش رو بگین تا من با ایشون اوکی کنم.

در مورد آخری هم الان دیدم که من اکسلیریشن نسب کردم و نیازی به سرویس پک 2 نیست که من داشتم اون لحظه دانلودش میکردم.

باز هم ممنون از راهنمایی خوب و جامع شما

خواهش میکنم دوست عزیز

در مورد اون برنامه ها سعی میکنم تا امشب برات بزارم چون الان یه کم سرم شلوغ هست

اما حتما برات میزارم :46:

و درمورد این که قیمت ورژن گولد چند هست چون ایشون از آلمان دارن میان و دیشب هم با من صحبت کردن بین 310

تا 250 یورو هست که قرار شد قیمت نهایشو به من امشب بگن ولی توی همین رنج هست

در صورت نیاز لطفا سریع به من اطلاع بدین

موفق باشید

joopin
29-01-2010, 13:27
سلام
مهندس پرواز دقیقا چه کار می کنه و چه نوع شغلیه؟ و معمولا تو چه چیزایی باید مهارت داشت؟

iq-boy
29-01-2010, 13:44
این پکی شما میخواین مال شرکت JustFlight هست ویکی از پک های اضافه شونده برای X

..
..
موفق باشید
آقا خیلی ممنون، خیلی لطف کردی.
راستی در مورد Boeing 737-800 X2 ، که تو صفحات قبل معرفی کردید، Manual هم موجوده ؟ مخصوصا برای کار با fmc . :11:

TOOMY-2008
29-01-2010, 15:23
آقا خیلی ممنون، خیلی لطف کردی.
راستی در مورد Boeing 737-800 X2 ، که تو صفحات قبل معرفی کردید، Manual هم موجوده ؟ مخصوصا برای کار با fmc . :11:

بله موجود هست

براتون آپلود کردم

فکر نمیکنم کسی با رپید مشکلی داشته باشه :46:

TOOMY-2008
29-01-2010, 15:35
دوست عزیز
من یه اشتباهی کردم و قیمت Flight Simulator X Gold Edition حدود 50 $ هست

البته ایشون در آلمان هستنند ویکم گرون تر هست ولی همین حدود هست

فقط بهش گفتم شاید 2 تا بشه گفت من پرسیدم اگر یکی بیشتر باشه باید بابت هر کدومش یه چیزی به گمرک بده اما فکر نمیکنم زیاد باشه

چون خودش توی Crew هست فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

خلاصه اگر خواستی سریع تر بهم بگو

موفق باشی

Kharg Island
29-01-2010, 17:27
اینم برای شما

A400M برای Fs2004

با حجم 40 مگ

و اینم برای FSX

با حجم 48 مگ

لازم به ذکر هست که هر 2 لینک ها سرعت خوبی دارند و این که C-130 رو هم در پست قبل گذاشتم و لینک دوم حجمش
1.51 گیگ هست

من تمام لینک ها رو به جز لینک دومی که برای C130 گذاشتم رو تست کردم وسرعتشون خوب بود

قابل شما رو نداشت :46:

TOOMY عزیز لینک دوم برای fsx فل فل شده !!!:37: خواهش میکنم یه کاری بکن.:42:

TOOMY-2008
29-01-2010, 17:44
TOOMY عزیز لینک دوم برای fsx فل فل شده !!!:37: خواهش میکنم یه کاری بکن.:42:

من مشکلی ندارم و برایمن باز میشه :13:

اما من فایل تورنت رو براتون آپ کردم :46:

موفق باشید

babak_deghat
29-01-2010, 19:09
پس من اینجا چی کارم :31:

Cockpit 747

اینم خود شبیه ساز 400-747 هست دیگه نبینم کسی بگه بازی هااااااااااااا :31::21::31:

F16

در ضمن با این توضیح که من همه عکس های بالا رو از سایت زیر نگرفتم اما توصیه میکنم برای دیدن عکس های زیبا

به سایت زیر مراجعه کنید

البته فکر کنم سوالم غلط انداز شده بود من گفتم کاکپیت f16 نه از خودش:31:

Kharg Island
29-01-2010, 19:09
TOOMY جان. من ساکن جزیره خارگ هستم به خاطر همین که یه منطقه کوچک هستش امنیت خط خارگ خیلی بالا و بیشتر سایتا فل فل شدن.

TOOMY-2008
29-01-2010, 19:24
البته فکر کنم سوالم غلط انداز شده بود من گفتم کاکپیت f16 نه از خودش:31:

خوب چون نوشتین کاکپیت 747 بعد گفتین F16 من این جوری فکر کردم

البته 1 دونه از کاکپیت F16 بود :31:

اما بازم برات میزارم :46:

اما الان نه:31::21::27:

شوخی کردم فقط همین چند تا رو الان داشتم

اما شما عزیز

TOOMY جان. من ساکن جزیره خارگ هستم به خاطر همین که یه منطقه کوچک هستش امنیت خط خارگ خیلی بالا و بیشتر سایتا فل فل شدن.

روی هر لینکی مشکل داشتی بگو یه جا دیگه آپ کنم

Kharg Island
29-01-2010, 21:47
من مشکلی ندارم و برایمن باز میشه :13:

اما من فایل تورنت رو براتون آپ کردم :46:

موفق باشید

بازم فل فل شد. نمیدونم چرا اینطوری شدن حتی وقتی میخوام بیام توی p30world یا نمیاد بالا یا وقتی هم میخواد بیاد بالا به هزار بدبختی میاد. الانم همین پست رو به زور فرستادم.

Kharg Island
29-01-2010, 23:29
یکی به داد من برسه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هر چی لینک توی سایت هست فل فل شده .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iq-boy
30-01-2010, 03:13
بله موجود هست

براتون آپلود کردم

فکر نمیکنم کسی با رپید مشکلی داشته باشه :46:

سلام، ممنون از اینکه پاسخگو هستید . :11:
والا این فایلی که شما گذاشتید، manual نصب این پک بود. منم حسابی تو اینترنت گشتم، تا manual این هواپیمای پیچیده رو پیدا کنم. تا اینکه فهمیدم " آب در کوزه است و ما..." . تو فایلی که نصب کردم، 2 تا manual بود که اسم یکیش "X2 Boeing 737 Flight Crew Training" هست و 117 صفحه بود و دیگری "X2 Boeing 737 Flight Ref Guide" بود که تقریبا 40 صفحه بود.
قبل از اینکه این دستور العملها رو پیدا کنم، فکر می کردم این پک، صرفا به جزییات پرداخته و با استفاده از FMC دقیق، و Galley و دیگر امکانات سعی کرده به شبیه ساز نزدیک تر بشه. اما بعد از دیدن اینها و خوندنشون،فهمیدم با یک طراحی دقیق از روی مدل اصلی رو به رو هستم. حتی با FMC هم کار کردم و دیدم واقعا خوب عمل می کنه.

اینها رو گفتم تا اگر بعدا کسی سوال من رو داشت، بیاد و این رو بخونه.

از شما دوست عزیز هم ممنون.

mro229
30-01-2010, 10:40
بد بختی بعضی از همین سایتا هم اینجا فل فل که هیچ گاهی نمک و ادویه هم می شه...
اینجا فل فلش بیشتر از ایرانه...
الان چند تا از عکس ها باز نشده....

joopin
30-01-2010, 11:23
سلام

این لینک فیلم یه بار پرواز fs هست و به نظرم خیلی گرافیک بالایی داره...از دوستان کسی هست که کامپیوترش تونسته باشه به این نرمی و با جزئیات رندر کنه تصاویر رو.....اگه هست میشه مشخصات سیستم رو بذارید....بخصوص گرافیک کارت......
ممنون

babak_deghat
30-01-2010, 11:43
میزان سوخت باقیمانده رو در f16 کجاش نوشته؟

TOOMY-2008
30-01-2010, 12:25
یکی به داد من برسه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هر چی لینک توی سایت هست فل فل شده .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببینید دوست عزیز

ضاهرا شما یه مشکل اساسی دارید

توصیه من به همه دوستانی که مشکل با همین فل فل ونمک دارن :31:

این که از وی p ان استفاده کنند و من الان دارم استفاده میکنم و بیشتر از یک سال هست که دارم ویه مدتی هم خودم

نمایندگی شو گرفته بودم که به دلیل این که کلاس های اویشن شروع شد وخیلی سرم شلوغ هست دیگه نتونستم

اداره کنم اما هر کسی میخواد راجبع قیمت ونحوه استفاده به من pm بزنه من براش توضیح میدم

لطفا داخل تایپیک راجبع این صحبت نکنید

به 2 دلیل

1 موضوع تایپیک به یه سمت دیگه میره

2 چون احتمال داره یه نوع تبلیغ بشه خلاف مقررات هست

و اما در مورد این دوست عزیز :

سلام، ممنون از اینکه پاسخگو هستید . :11:
والا این فایلی که شما گذاشتید، manual نصب این پک بود. منم حسابی تو اینترنت گشتم، تا manual این هواپیمای پیچیده رو پیدا کنم. تا اینکه فهمیدم " آب در کوزه است و ما..." . تو فایلی که نصب کردم، 2 تا manual بود که اسم یکیش "X2 Boeing 737 Flight Crew Training" هست و 117 صفحه بود و دیگری "X2 Boeing 737 Flight Ref Guide" بود که تقریبا 40 صفحه بود.
قبل از اینکه این دستور العملها رو پیدا کنم، فکر می کردم این پک، صرفا به جزییات پرداخته و با استفاده از FMC دقیق، و Galley و دیگر امکانات سعی کرده به شبیه ساز نزدیک تر بشه. اما بعد از دیدن اینها و خوندنشون،فهمیدم با یک طراحی دقیق از روی مدل اصلی رو به رو هستم. حتی با FMC هم کار کردم و دیدم واقعا خوب عمل می کنه.

اینها رو گفتم تا اگر بعدا کسی سوال من رو داشت، بیاد و این رو بخونه.

از شما دوست عزیز هم ممنون.

دوست عزیز اول ببخشید که من فایل رو اشتباهی براتون آپ کردم و دوم این که این هواپیما به خصوص FMC خیلی

دقیقی داره و باید کامل بلد باشید تا بتونید باهاش کار کنید

من براتون یه فیلم آموزشی کار با این هواپیما رو در زیر گذاشتم که البته بیشتر راجبع FMC هست ولی کلی توضیح داده شده

فکر کنم چند پارت باشه من خیلی وقت پیش این رو دیدم اگر پارت های دیگشو پیدا نکردی بگو خودم برات میزارم

در ضمن یه سئوال فنی هم داشتم شما این هواپیما رو دانلود کردین ؟

برای FSX یا Fs9 ؟ واین که کرک فایلش برای شما سالم هست ؟

TOOMY-2008
30-01-2010, 12:32
سلام

این لینک فیلم یه بار پرواز fs هست و به نظرم خیلی گرافیک بالایی داره...از دوستان کسی هست که کامپیوترش تونسته باشه به این نرمی و با جزئیات رندر کنه تصاویر رو.....اگه هست میشه مشخصات سیستم رو بذارید....بخصوص گرافیک کارت......
ممنون

ببینید دوست عزیز مهمترین مشخصه یه سیستم برای این کار CPU هست که این بنده خدا هم توی ویدئو نوشته

و دوم این که چیزی که این آقا داره و این قدر خوب هست اول یه سنری ویا همون فرودگاه ادیت شده واورجینال هست

که این فرودگاه Lisbon هست مال شرکت Aerosoft

و یه هواپیما کامل وخوشگل که Ariane 737 هست سری 800

من لینک دانلود این فرودگاه رو گذاشتم هر کی میخواد دانلود بکنه فقط یه نکته رو قبل از نصب میگم تا بعدا فوشم

ندین :31:

این که بعضی از این فرودگاه ها مثل فرانکفورت آلمان رو وقتی نصب میکنید اگر سیستم خوبی نداشته باشید و حتی

در بعضی از سیستم های خوب و به روز دچار یه کندی سرعت و دیر رندر شدن میشید پس لطفا اول از سیستم

خودتون مطمئن بشید بعد نصب کنید

اینم لینک

TOOMY-2008
30-01-2010, 12:34
میزان سوخت باقیمانده رو در f16 کجاش نوشته؟

دوست عزیز شرمنده من در مورد جنگنده خیلی اطلاعات ندارم

اما از یکی از دوستانم میپرسم بهتون میگم

آخه این بنده خدا زمان جنگ خلبان فانتوم بوده شاید بدونه

من در هفته 3 بعضی موقع ها هم 4 روز کلاس دارم حتما برات میپرسم

فقط راجبع آیرودینامیک F16 خوندم این که اگر از f16 خوشت میاد بخونی بد نیست یه چیز های خیلی جالبی داره

iq-boy
30-01-2010, 14:38
ببینید دوست عزیز

دوست عزیز اول ببخشید که من فایل رو اشتباهی براتون آپ کردم و دوم این که این هواپیما به خصوص FMC خیلی

دقیقی داره و باید کامل بلد باشید تا بتونید باهاش کار کنید

من براتون یه فیلم آموزشی کار با این هواپیما رو در زیر گذاشتم که البته بیشتر راجبع FMC هست ولی کلی توضیح داده شده

فکر کنم چند پارت باشه من خیلی وقت پیش این رو دیدم اگر پارت های دیگشو پیدا نکردی بگو خودم برات میزارم

در ضمن یه سئوال فنی هم داشتم شما این هواپیما رو دانلود کردین ؟

برای FSX یا Fs9 ؟ واین که کرک فایلش برای شما سالم هست ؟

اختیار دارید ، دست شما درد نکنه :11:
بله من این رو از همون لینک داده شده دانلود کردم و برای FSX استفاده کردم. یک فایل کرک هم داره، که باید تو قسمتی که آدرس داده کپی بشه. اما نکته ای که من از کامنت های زیر لینک تورنت فهمیدم این بود که این کرک تو XP خوب کار نکرده، ولی تو Vista درست عمل می کنه. من ویندوز7 دارم و تاحالا مشکلی پیش نیومده. اما داخل فایل راهنمای کرکش نوشته حتما سریال رو بگیرید، و الا سیستمتون خراب میشه :31: که من فکر کنم تهدیدی بیش نیست، چون حسابی فایل کرکش رو زیر و رو کردم.

TOOMY-2008
30-01-2010, 16:55
اختیار دارید ، دست شما درد نکنه :11:
بله من این رو از همون لینک داده شده دانلود کردم و برای FSX استفاده کردم. یک فایل کرک هم داره، که باید تو قسمتی که آدرس داده کپی بشه. اما نکته ای که من از کامنت های زیر لینک تورنت فهمیدم این بود که این کرک تو XP خوب کار نکرده، ولی تو Vista درست عمل می کنه. من ویندوز7 دارم و تاحالا مشکلی پیش نیومده. اما داخل فایل راهنمای کرکش نوشته حتما سریال رو بگیرید، و الا سیستمتون خراب میشه :31: که من فکر کنم تهدیدی بیش نیست، چون حسابی فایل کرکش رو زیر و رو کردم.

چون من ویندوز 7 داشتم و چون دچار مشکل شدم پاک کردم و الان xp ریختم و هم روی FSX و هم روی FS9

کرک کار نمیکنه

Kharg Island
30-01-2010, 21:42
دوستان برنامه ای هست که بشه cockpit virtual برای هواپیما بسازیم یا اصلا cockpit virtual هست که دانلود کنیم.

یـــا عـــلـــی

joopin
31-01-2010, 00:15
سلام

این کلمه رو کسی می دونه چیه؟ البته با گشتن تو نت می شود دراورد ولی اگه کسی می دونه توو 2 جمله توضیح بده...
VATSIM

dani.flight
31-01-2010, 00:51
سلام

این کلمه رو کسی می دونه چیه؟ البته با گشتن تو نت می شود دراورد ولی اگه کسی می دونه توو 2 جمله توضیح بده...
VATSIM

پرواز آنلاين توسط VATSIM
3کلمه
يه جورايي هم پاي IVAO

iq-boy
31-01-2010, 00:53
چون من ویندوز 7 داشتم و چون دچار مشکل شدم پاک کردم و الان xp ریختم و هم روی FSX و هم روی FS9

کرک کار نمیکنه
خوب اینطور که من از کامنت کسایی که دانلود کردن فهمیدم ، مشکلات چند وجه داشت :
1- اشتباه در کرک کردن :
کرک رو تو پوشه ای که گفته بود، رپلیس کردید ؟ چون بعضی ها فقط patch رو زدند و patch هم تو روت از پیش تعیین شده کپی کرده و حتما باید فایل dll جایگزین بشه.
2- سوء تفاهم :
بعضی ها نوشته اند : display پنل ها کار نمی کنه! بعضی سوئیچ ها کار نمی کنه در نتیجه کرک نشده. فقط شما از منوی add on در بالای صفحه باید بفهمید که کرک شده یا نه (اگر گزینه اکتیو رو نداشت، یعنی کرک بدرستی انجام شده) و اون مشکلات سوئیچ ها بخاطر رئالیتی این هواپیماست. که حتما باید هواپیما به GP Unit متصل بشه، تا APU سوخت لازم رو داشته باشه (در نتیجه برق کافی برای دیسپلی و لایت ها ایجاد میشه) و باید Oil Low pressure برای استارت APU نداشته باشید و.....
3- اشکلات نسخ ویندوز :
بعضی از نسخه های ایکس پی، مخصوصا Sp3 زیاد با FSX سازگار نیستند، حتی روی بعضی Acceleration نصب نمیشه. بعضی کارتهای گرافیکی، روی 64 بیت، خوب این شبیه ساز رو ساپورت نمی کنند. اما vista و7 این مشکلات رو ندارند.
یکی از این سه مشکل احتمالا وجود داره، که اگر شما مورد سوم هستید، توصیه من اینه که حتما 7 هایی که نیاز به update نداره و به اصطلاح کرک شده رو بگیرید. این ویندوز با بازی ها و نرم افزارها خیلی خوب سازگاره و به نظر من شبیه ساز خیلی عالی تو این ویندوز کار می کنه.

meys34
31-01-2010, 14:55
سلام دوستان من هم مثل شما ها به این شبیه ساز خیلی علاقه دارم :8:، و تقریبا اکثر پست های این تاپیک رو هم خوندم
قبلا با ورژن MSF98 کار کردم، بسی حال بردم ؛ الان هم از ناچاری :41:باهاش پرواز میکنم،
دنبال ورژن X هم خیلی گشتم اما پیدا نکردم نمی دونم شاید چون بازی قدیمیه یا طرفداراش کم هستن پیدا نمیشه (البته بگم نسخه فارسیش هست ولی هم خیلی خیلی گرونه هم بالاخره ورژن دستکاری شده اس... البته بیشتر مورد اول...)
حالا خواهش می کنم از دوستانی که توی تهران هستن یکی لطف کنه برام fsx رو بعلاوه acc pack یا اگه داشته باشه gold روی دی وی دی رایت کنه:40:
، هرجای تهرون که بگه میام ازش می گیرم، باهام هم ارزون حساب کنه ما چاکرش هم هستیم:31::10:

mro229
31-01-2010, 15:05
دوستان فکر کنم اسم این شبیه ساز رو همون بازی بذاریم بهتر باشه... این طور که معلوکه بازی کردن با این برنامه طرف دار های بیشتری داره....

Masoud.Neshat
31-01-2010, 16:04
سلام. این فروشگاه اینترنتی هم هستش که معمولا ازش پستی بازی می گیرم، قیمت و کیفیت کارش بدک نیست، مجموعه کاملی هم داره، فلایت سیمولاتورایکس رو هم داره. سه تا دی وی دی.

TOOMY-2008
31-01-2010, 17:20
خوب اینطور که من از کامنت کسایی که دانلود کردن فهمیدم ، مشکلات چند وجه داشت :
1- اشتباه در کرک کردن :
کرک رو تو پوشه ای که گفته بود، رپلیس کردید ؟ چون بعضی ها فقط patch رو زدند و patch هم تو روت از پیش تعیین شده کپی کرده و حتما باید فایل dll جایگزین بشه.
2- سوء تفاهم :
بعضی ها نوشته اند : display پنل ها کار نمی کنه! بعضی سوئیچ ها کار نمی کنه در نتیجه کرک نشده. فقط شما از منوی add on در بالای صفحه باید بفهمید که کرک شده یا نه (اگر گزینه اکتیو رو نداشت، یعنی کرک بدرستی انجام شده) و اون مشکلات سوئیچ ها بخاطر رئالیتی این هواپیماست. که حتما باید هواپیما به GP Unit متصل بشه، تا APU سوخت لازم رو داشته باشه (در نتیجه برق کافی برای دیسپلی و لایت ها ایجاد میشه) و باید Oil Low pressure برای استارت APU نداشته باشید و.....
3- اشکلات نسخ ویندوز :
بعضی از نسخه های ایکس پی، مخصوصا Sp3 زیاد با FSX سازگار نیستند، حتی روی بعضی Acceleration نصب نمیشه. بعضی کارتهای گرافیکی، روی 64 بیت، خوب این شبیه ساز رو ساپورت نمی کنند. اما vista و7 این مشکلات رو ندارند.
یکی از این سه مشکل احتمالا وجود داره، که اگر شما مورد سوم هستید، توصیه من اینه که حتما 7 هایی که نیاز به update نداره و به اصطلاح کرک شده رو بگیرید. این ویندوز با بازی ها و نرم افزارها خیلی خوب سازگاره و به نظر من شبیه ساز خیلی عالی تو این ویندوز کار می کنه.

قوربونه شما که توضیح کامل دادی

مورد اول که ندارم چون دیگه هر چی باشه کرک رو خوب میفهمم :31:

مورد دوم هم برای من هست وهم نیست راستش برای من دقیقا همین جوری هست که میفرمائید اما در ویندوز xp

و در FS9 نه FSX

مورد سوم هم دارم چون ویندوز XP SP 3 هست اما من توسط یکی از دوستانم یک ویندوز 7 اورجینال خریدادری کردم

که ایشالله تا هفته دیگه به دستم میرسه

بازم ممنونم که راهنمایی کردی

TOOMY-2008
31-01-2010, 17:48
سلام. این فروشگاه اینترنتی هم هستش که معمولا ازش پستی بازی می گیرم، قیمت و کیفیت کارش بدک نیست، مجموعه کاملی هم داره، فلایت سیمولاتورایکس رو هم داره. سه تا دی وی دی.

دوست عزیز خدایی نکرده نمیخوام جسارت کنم ولی اورجینال و فابل اصلی این شبیه ساز بدون اکسرشن 2 دی وی دی هست

اگر 3 تا هست و برنامه ای دیگه ای همراهش نیست حتما مشکل داره مگر این که یک برنامه دیگه ای هم توش باشه

فقط میخواستم راهنمایی کرده باشم

Masoud.Neshat
31-01-2010, 20:40
دوست عزیز خدایی نکرده نمیخوام جسارت کنم ولی اورجینال و فابل اصلی این شبیه ساز بدون اکسرشن 2 دی وی دی هست

اگر 3 تا هست و برنامه ای دیگه ای همراهش نیست حتما مشکل داره مگر این که یک برنامه دیگه ای هم توش باشه

فقط میخواستم راهنمایی کرده باشم

از add-on هاش هم همراهش هست برا همین 3 تا دی وی دیه.
ضمنا اون Ariane 737 رو نصب کردم مدل FSX ش رو همونکه لینکش رو داده بودم. به مشکل خواصی برنخوردم و کرکش درست کار کرد. شما با چه مشکلی مواجه شدین مگه؟ البته بگم مثل اکثر هواپیماهای با تنظیمات خاص اولش که میاد بالا باید IRS تنظیم شه وگرنه PFD و ND خاموشه ها.

TOOMY-2008
31-01-2010, 22:18
ضمنا اون Ariane 737 رو نصب کردم مدل FSX ش رو همونکه لینکش رو داده بودم. به مشکل خواصی برنخوردم و کرکش درست کار کرد. شما با چه مشکلی مواجه شدین مگه؟ البته بگم مثل اکثر هواپیماهای با تنظیمات خاص اولش که میاد بالا باید IRS تنظیم شه وگرنه FMC خاموشه ها.

نه اینو که میدونم

برای من توی FS9 از پنل فقط MCP میاد و این که توی FSX موقعی که داره لود میشه از FSX میپره بیرون

درضمن من کرک رو درست وکامل انجام دادم

iq-boy
01-02-2010, 00:38
قوربونه شما که توضیح کامل دادی

مورد اول که ندارم چون دیگه هر چی باشه کرک رو خوب میفهمم :31:

مورد دوم هم برای من هست وهم نیست راستش برای من دقیقا همین جوری هست که میفرمائید اما در ویندوز xp

و در FS9 نه FSX

مورد سوم هم دارم چون ویندوز XP SP 3 هست اما من توسط یکی از دوستانم یک ویندوز 7 اورجینال خریدادری کردم

که ایشالله تا هفته دیگه به دستم میرسه

بازم ممنونم که راهنمایی کردی

بعد از بیرون اومدن از FSX ، خطای FATAL نمیده احتمالا ؟ چون خیلی رم میگیره وحتما باید رم سیستمتون بالا و یکمی تنظیمات گرافیک رو مناسب تر بگذارید.

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:36 AM ----------

ضمنا اون Ariane 737 رو نصب کردم مدل FSX ش رو همونکه لینکش رو داده بودم. به مشکل خواصی برنخوردم و کرکش درست کار کرد. شما با چه مشکلی مواجه شدین مگه؟ البته بگم مثل اکثر هواپیماهای با تنظیمات خاص اولش که میاد بالا باید IRS تنظیم شه وگرنه FMC خاموشه ها.

سلام، جسارتا دوتا سوال:
1- تو FMC اسم GATE رو چی باید بنویسیم؟ 5 تا کاراکتر خالی داره، اما با هیچ اسمی پر نمی شه.
2- شما وقتی هواپیما رو تو فرودگاه مد نظرتون load می کنید، آیا موتورهای هواپیما خاموشند ؟ (باصطلاح cold هستند؟)

berkeh_22
01-02-2010, 20:04
سلام به همه دوستان . من تازه این تاپیک را پیدا کردم و دنبال حل مشکلم بودم ولی انصافا خواندن 206 صفحه خیلی مشکل است ! جستجو هم کردم ولی موثر نبود. بنابراین مشکلم را بیان می کنم اگر تکراری است ، لطفا راهنمایی کنید به کدام صفحه بروم .
من دو نسخه مختلف انگلیسی و نسخه کامل فارسی شرکت نوین پندار (که شامل تمامی سرویس پک ها ، accelartion ، درایورها ، ویستا پک و ...) هست را دارم. مشکلی که دارم در ویندوز ویستا هست که در دروس آموزش پرواز ( و کلا هر وقت هواپیمای سسنا 172 را انتخاب بکنم) ، در cockpit view درجه ها و نشانگر های کابین دیده نمی شوند و به جای آنها سوراخهایی وجود دارد که بیرون هواپیما از درون آنها دیده می شود !! و دروس پروازی عملا قابل استفاده نیست. همه این سه تا در ویندوز اکس پی درست کار میکنند. ولی در ویستا علیرغم نصب سالم این مشکل را دارند. درایور کارت گرافیکم را هم به روز کردم ولی نشد ! اگر کسی می تونه راهنماییم کنه.با تشکر. مشخصات سیستم من :
CPU : Q9600-quad core
RAM : 4GB
VGA : INNO 3D Gforce 9800 GTX

Masoud.Neshat
01-02-2010, 22:39
من فقط آی دی فرودگاه رو میدم مثل VHHX و گیت رو تنظیم نمیکنم. Ariane 737 برای من در حالت روشن لود شد ولی همه چیز نیاز به تنظیم داشت.

دوستان گلم، میخوام یه نرم افزار جادویی بهتون معرفی کنم! برای من مثل یه لطیفه الاهیه! اسمش FRAPS هستش و کارش فیلم و عکس گرفتن از بازیها و همینطور فلایت سیمولاتوره! من مدتها دنبال برنامه ای میگشتم که بدون اینکه PC به پت پت بیافته بتونم از پروازام فیلم ضبط کنم. خیلی نرم افزار رو هم امتحان کردم ولی این برنامه نقلی 2.43 مگابایتی!!! کارم رو راه انداخت. البته بگم احتیاج به فضای خالی زیادی داره چون فیلم رو بصورت AVI و full frame میریزه، بعدش خودتون میتونین convert کنینش مثلا با ورژن های جدید JetAudio میشه FLV کرد و تو یوتیوب آپلود نمود یا DivX کرد و تو پلیر دید یا MP4 کرد و تو موبایل ریخت.:40:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین فایل رو ببینین، من از فرودم با هواپیمای Digital Aviation Fokker 100 گرفتم اونم با رزالوشن 1280x768 ! با بیت ریت عالی. ضمنا این هواپیما هم خیلی عالی درست شده و من عاشقشم. حجمش برای دانلود یک گیگابایته! تصور کنین چییییییی هسسسست. البته من صدای جداگانه ای براش دانلود کردم به اسم Turbine Sound Studios RR-Tay Soundpack .
این هم آخرین ورژن جت آودیو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تقدیم به همه عشاق سینه چاک پرواز مثل خودم که هنوزم با شنیدن صدای هواپیما مثل روستاییها سرم میره رو به آسمون!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kharg Island
01-02-2010, 23:01
مسعود جان اگه زحمتی نیست میتونی لینک تورنت Fokker 100 رو برای دانلود بزارید.همین یک گیگایته باشه.

البته اگر زحمتی نیست.

یــا عـــلـــی

Masoud.Neshat
01-02-2010, 23:30
[QUOTE=Kharg Island;4630050]مسعود جان اگه زحمتی نیست میتونی لینک تورنت Fokker 100 رو برای دانلود بزارید.همین یک گیگایته باشه.

البته اگر زحمتی نیست.

یــا عـــلـــی[/QUOTE

علی یارت...
اینی که من گرفتم حدود یک سال قبل بود و از رپیدشیر گرفتمش چون تو تورنت نبود. آخر اسمش bamboocha داشت! و فایل ISO یعنی image دی وی دی رو آپلود کرده بودن . الان برات نگاه میکنم ببینم تورنتش هست یا نه ...
بله هستش! 1.13 گیگابایت :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط اینکه درست کارکنه رو نمی دونم چون این رو تست نکردم ولی ظاهرا همونه. بقیه ش با خودته.
اینم صدای خوب براش :8:

moein_nasa
01-02-2010, 23:32
اگه کسی بتونه لینک دانلود PMDG 747-8i/F
رو گیر بیاره پیش من یک جایزه داره... !!! :31:

dani.flight
02-02-2010, 00:11
[QUOTE=Masoud.Neshat;4629999]

دوستان گلم، میخوام یه نرم افزار جادویی بهتون معرفی کنم! برای من مثل یه لطیفه الاهیه! اسمش FRAPS هستش و کارش فیلم و عکس گرفتن از بازیها و همینطور فلایت سیمولاتوره! من مدتها دنبال برنامه ای میگشتم که بدون اینکه PC به پت پت بیافته بتونم از پروازام فیلم ضبط کنم. خیلی نرم افزار رو هم امتحان کردم ولی این برنامه نقلی 2.43 مگابایتی!!! کارم رو راه انداخت. البته بگم احتیاج به فضای خالی زیادی داره چون فیلم رو بصورت AVI و full frame میریزه، بعدش خودتون میتونین convert کنینش مثلا با ورژن های جدید JetAudio میشه FLV کرد و تو یوتیوب آپلود نمود یا DivX کرد و تو پلیر دید یا MP4 کرد و تو موبایل ریخت.:40:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین فایل رو ببینین، من از فرودم با هواپیمای Digital Aviation Fokker 100 گرفتم اونم با رزالوشن 1280x768 ! با بیت ریت عالی. ضمنا این هواپیما هم خیلی عالی درست شده و من عاشقشم. حجمش برای دانلود یک گیگابایته! تصور کنین چییییییی هسسسست. البته من صدای جداگانه ای براش دانلود کردم به اسم Turbine Sound Studios RR-Tay Soundpack .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تقدیم به همه عشاق سینه چاک پرواز مثل خودم که هنوزم با شنیدن صدای هواپیما مثل روستاییها سرم میره رو به آسمون!

دستت درد نکنه منم خيلي از نرم افزارها رو امتحان کردم اما هيچ کدوم درست حسابي نبودن حالا ببينم اين چطوريه!

واييي نميدوني چه بلاهايي سر اين فوکر عزيز کشيدم " چند ماه پيش بود که با تورنت شروع به دانلودش کردم روزها بگذشت ........ هفته ها بگذشت................ماهها بگذشت...................تازه شده بود 80 درصد قشنگ جونمو به لبم رسونده بود" همين داستان هم باعث شد که از تورنت متنفررررر بشم:2:!...

joopin
02-02-2010, 00:29
من فقط آی دی فرودگاه رو میدم مثل VHHX و گیت رو تنظیم نمیکنم. Ariane 737 برای من در حالت روشن لود شد ولی همه چیز نیاز به تنظیم داشت.

مشخصات سیستمی رو که این فیلم رو باهاش گرفتی و نرم افزار ران کردیو میشه بگی؟

Kharg Island
02-02-2010, 00:33
مسعود جان دمت گرررررررررررررررررررررررر رررررررررررم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Masoud.Neshat
02-02-2010, 00:41
مشخصات سیستمی رو که این فیلم رو باهاش گرفتی و نرم افزار ران کردیو میشه بگی؟

CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3GHz
Cooler: OCZ Vendetta
Mobo: ABIT IP43
RAM: 2*2GB(=4GB) DDR2 800 CL5 Mushkin
VGA: Gigabyte Radeon 4870 1GB Zalman fan
H.D.D: Seagate 7200.12 500GB
PSU: Cooler Master 650W
ولی با ضعیفترش هم جواب میده فقط کافیه تنظیم کنی که با رزالوشن فول ضبط نکنه. و خیلی مهمه که سیستمت آنتی ویروس اصلا نداشته باشه!
این فیلم که گرفتم replay از پروازی هست که انجام دادم. روش کار اینجوریه که اول برنامه fraps رو اجرا میکنی و برای شروع و ختم ضبط فیلم یه کلید تعریف میکنی مثلا من scroll lock رو انتخاب کردم. همونجور که fraps بازه میری تو فلایت سیمولاتور هر جاییکه خواستی شروع به ضبط محتوای صفحه نمایش و خروجی صدا بکنه همون کلید تعریف شده رو فشار میدی و برای ختم کار هم دوباره همون رو. شبیه برنامه camtasia

iq-boy
03-02-2010, 02:20
خیلی سعی کردم این سوال رو نپرسم و خودم کشف کنم. اما نشد. چطور 800-737 رو روشن کنم ؟ :31:

من از رو 2 تا منوال نگاه کردم، و همه تنظیمات قبل از روشن شدن رو انجام دادم. APU روشن، Start در حال GRD و Start leveler ها Idle، ولی نه جنراتورها روشن میشه و نه تغییری در oil pressure در N1 صورت می گیره... . شاید اینجا چون Ground Crew نداریم طور دیگه ای روشن میشه ؟

joopin
03-02-2010, 04:12
افزودني شبيه ساز پرواز برنامه Flight Sim Commander
این چیه؟
راهنمای لطفا....

Masoud.Neshat
03-02-2010, 08:36
افزودني شبيه ساز پرواز برنامه Flight Sim Commander
این چیه؟
راهنمای لطفا....

Masoud.Neshat
03-02-2010, 09:07
برام سواله! من دخترها و خانمهای زیادی رو دیدم که به خلبانی علاقه دارن . شاید بدونین که تو ایران خلبان زن هم داریم! مثلا خانم شهرزاد شمس که خلبان ART-72 هست در شرکت آسمان یا خانم ده بزرگی. ولی گویا علاقه به شبیه ساز خیلی بین دخترا وجود نداره . چرا؟ :36:

joopin
03-02-2010, 11:50
خوب به چه دردی می خوره.......؟ البته از این کلمات میشه حدس زد......!

من مبتدی هستم برادر.....

dani.flight
03-02-2010, 13:34
برام سواله! من دخترها و خانمهای زیادی رو دیدم که به خلبانی علاقه دارن . شاید بدونین که تو ایران خلبان زن هم داریم! مثلا خانم شهرزاد شمس که خلبان ART-72 هست در شرکت آسمان یا خانم ده بزرگی. ولی گویا علاقه به شبیه ساز خیلی بین دخترا وجود نداره . چرا؟ :36:

از خودشون بپرس!:31:

TOOMY-2008
03-02-2010, 14:09
خوب به چه دردی می خوره.......؟ البته از این کلمات میشه حدس زد......!

من مبتدی هستم برادر.....

قبل از این که به این سئوال جواب بدم

میخواستم از تمام بچه های این تایپیک به خاطر دیر شدن قسمت دوم آموزش پرواز آنلاین و تاخیر در ارسال معزرت خواهی کنم

این چند روز اخیر بد جور سرم شلوغ هست

اما جواب سئوال شما

ببنید دوست عزیز توضیح کامل رو میتونید در لینک زیر ببنید

اما توضیح فارسی هم میزارم

ويژگي هاي محصول:

- محصول شركت Aerosoft

- مناسب براي شبيه ساز پرواز ۲۰۰۴و ايكس

- قابل نصب برروي شبيه ساز پرواز ۲۰۰۴ و ايكس

- تنظيم برنامه پروازي (Flight Plan) با توجه به انتخاب مسير

- امكان ذخيره سازي برنامه پروازي

- امكان بروز رساني آب و هوا

- مناسب براي اعضاي IVAO و VATSIM

- نمايش برنامه پروازي جديد در GPS هواپيما

- داراي چارت هاي فرودگاه

- امكان تنطيم برنامه پروازي VFR و IFR

- امكان چاپ اطلاعات

- داراي نقشه جهاني و مسيرهاي پرواز جهان

- نمايش اطلاعات عمومي

- نمايش اطلاعات فرودگاه هاي جهان

- نمايش اطلاعات waypointها و مسيرهاي پروازي

- نمايش هواپيماهاي در حال پرواز در IVAO و VATSIM

- محصولي كاملا حرفه ايي

- محصولي پركاربرد در پروازهاي آنلاين

- داراي قسمت هاي بسيار متفاوت

امید وارم کامل متوجه شده باشید

سئوالی بود درخدمتم

البته اگر بودم :31:

joopin
03-02-2010, 14:22
قبل از این که به این سئوال جواب بدم

میخواستم از تمام بچه های این تایپیک به خاطر دیر شدن قسمت دوم آموزش پرواز آنلاین و تاخیر در ارسال معزرت خواهی کنم

این چند روز اخیر بد جور سرم شلوغ هست

اما جواب سئوال شما

ببنید دوست عزیز توضیح کامل رو میتونید در لینک زیر ببنید

اما توضیح فارسی هم میزارم

ويژگي هاي محصول:

- محصول شركت Aerosoft

- مناسب براي شبيه ساز پرواز ۲۰۰۴و ايكس

- قابل نصب برروي شبيه ساز پرواز ۲۰۰۴ و ايكس

- تنظيم برنامه پروازي (Flight Plan) با توجه به انتخاب مسير

- امكان ذخيره سازي برنامه پروازي

- امكان بروز رساني آب و هوا

- مناسب براي اعضاي IVAO و VATSIM

- نمايش برنامه پروازي جديد در GPS هواپيما

- داراي چارت هاي فرودگاه

- امكان تنطيم برنامه پروازي VFR و IFR

- امكان چاپ اطلاعات

- داراي نقشه جهاني و مسيرهاي پرواز جهان

- نمايش اطلاعات عمومي

- نمايش اطلاعات فرودگاه هاي جهان

- نمايش اطلاعات waypointها و مسيرهاي پروازي

- نمايش هواپيماهاي در حال پرواز در IVAO و VATSIM

- محصولي كاملا حرفه ايي

- محصولي پركاربرد در پروازهاي آنلاين

- داراي قسمت هاي بسيار متفاوت

امید وارم کامل متوجه شده باشید

سئوالی بود درخدمتم

البته اگر بودم :31:
آقا پودر شدیم برادر...بسه...!!!! واقعا فهمیدم که جی هست...دمت گرم...به درد ما کلاس اولی ها نمی خوره....:27:

joopin
03-02-2010, 14:34
اینایی که می گی شرایط مساعدی داشتند و یه مسیر مشخصی رو رفتن و بعد از طی مراحلی نهایتا خلبان شدن!!! تا حالا دیدی دختری رو که بدون استفاده از مراحل آکادمیک یا مدون بخواد بره دنبال یه کار تخصصی؟ اگه هم برن بیشتر هنری یا ادبی هست!!!!دنبال رشته های تکنیکی بعییده بصورت خود جوش برن !!آیا دختری اونقدر انگیزه داشته که خودش بره دنبالش!!!اما من که مهندس شیمی هستم به روزی فکر می کنم که خودم بتونم یه هواپیما اجاره کنم و بپرم و واسه همین شروع کردم از این نرم افزار به صورت self-study اصولش رو یاد بگیرم تا سر فرصت برم سراغ واقعیش..!!
به همون دلیلی که دخترا هیچ وقت مهندس کامپیوتر نمی شن ( به معنی وافعیش..)!!! جتی اگه تحصیلا تش رو داشته باشند!! چیزایی که خیلی عمیق فکر کردن و تحلیل کردن داشته باشه و راه رسیدن بهش سخت یا نا واضح باشه واسه دختر سخته..!! البته استثنا هم هست..!! و چون خیلی احساسی هستند من ترجیح می دم سوار هواپیما با خلبان زن نشم..!!!چون EQ کمی دارند و در بحران خدا می دونه چه تصمیماتی می گیرن..!! اصلا می گیرن یا نه!!!؟

dani.flight
03-02-2010, 15:00
با اون نرم افزار از لندينگم رکورد گرفتم خيلي نرم افزار توپيه!

15MB

mbm-swg
03-02-2010, 15:32
من aes 2.03 را دارم ولی فقط روی فرودگاه نورنبرگ آلمان کار میدهد . اگه کسی credits code فرودگاه های دیگر رادره برام بفرستید .

TOOMY-2008
03-02-2010, 17:23
اینایی که می گی شرایط مساعدی داشتند و یه مسیر مشخصی رو رفتن و بعد از طی مراحلی نهایتا خلبان شدن!!! تا حالا دیدی دختری رو که بدون استفاده از مراحل آکادمیک یا مدون بخواد بره دنبال یه کار تخصصی؟ اگه هم برن بیشتر هنری یا ادبی هست!!!!دنبال رشته های تکنیکی بعییده بصورت خود جوش برن !!آیا دختری اونقدر انگیزه داشته که خودش بره دنبالش!!!اما من که مهندس شیمی هستم به روزی فکر می کنم که خودم بتونم یه هواپیما اجاره کنم و بپرم و واسه همین شروع کردم از این نرم افزار به صورت self-study اصولش رو یاد بگیرم تا سر فرصت برم سراغ واقعیش..!!
به همون دلیلی که دخترا هیچ وقت مهندس کامپیوتر نمی شن ( به معنی وافعیش..)!!! جتی اگه تحصیلا تش رو داشته باشند!! چیزایی که خیلی عمیق فکر کردن و تحلیل کردن داشته باشه و راه رسیدن بهش سخت یا نا واضح باشه واسه دختر سخته..!! البته استثنا هم هست..!! و چون خیلی احساسی هستند من ترجیح می دم سوار هواپیما با خلبان زن نشم..!!!چون EQ کمی دارند و در بحران خدا می دونه چه تصمیماتی می گیرن..!! اصلا می گیرن یا نه!!!؟

ببینید دوستان راجبع این سئوال میخواستم نظر خودم رو بگم

ما چه قبول داشته باشیم چه نه در ایران برای خانم ها این شرایط فراهم نیست که برن دنبال این رشته

( مخصوصا خلبانی ) اما من خودم از دوستان پرواز آنلاین و آفلاین کسانی رو میشناسم که در حال تحصیل در این رشته

هستتنند البته فقط 2 نفرشون به طور جدی دنبال این رشته هستنند

اما در زیر شاخه های خلبانی که به مهندسی مربوط میشه وبیشتر منظورم در برج مراقبت هست بیشتر فعالیت

دارن واین که اگر بخواین جدی این قضیه رو دنبال کنید میبینید که توی ایران خیلی چیزها و کسانی هستنند که

باید خیلی پوست کلفت باشی تا بتونی به هدفت برسی :31:

من فقط یک مثال میزنم وبیشتر از این سرتون رو درد نمی ارم

من در کلاسی که میرم در طبقه پایین که مربوط میشه به بچه های Dispacth وقتی با هاشون رو برو میشم دلشون میخواد سرمو بکنن

مخصوصا دخترهاشون

و چند جلسه که یکی از همین بچه ها مجبور شد پشت سر من بشینه از اول تا آخر کلاس داشت ازیت میکرد برای این

که براش زور داشت که با من در یک کلاس Instroment بشینه ولی اون Dispacth بشه منم ایشالله گوش شیطون کر

توی ایرلاین به عنوان خلبان استخدام بشم

موفق باشید

dani.flight
03-02-2010, 20:50
اما من که مهندس شیمی هستم به روزی فکر می کنم که خودم بتونم یه هواپیما اجاره کنم و بپرم و واسه همین شروع کردم از این نرم افزار به صورت self-study اصولش رو یاد بگیرم تا سر فرصت برم سراغ واقعیش..!!!!!؟

مهندس جان ما رو هم با خودت ببر!!!:27::31:

در مورد خلبانهاي زن بايد اين رو هم در نظر گرفت که اصولا زنها دقت بالاتري نسبت به مردها دارن... اما يه جورايي با شما هم موافقم:20:

Masoud.Neshat
03-02-2010, 22:17

:27:اکثرشون باهوش نیستن ولی تو جمع باهوشترین ها همیشه حضور دارن. من که زمان دانشجوییم یادمه تو رشته خودمون که مهندسی برق - الکترونیک بود و خداییش رشته آزارنده و مرد افکنیه شاگرد دوم و سوم دختر بودن، اولی البته پسر بودش. بهترین جزوه ها همیشه مال دخترا بود. تو پروژه های عملی هم کم پیش نمی اومد که بتتترکونن! نمی دونم والا ...

راستی شما در دسترسی به سایت 4SHARED مشکلی ندارین؟ من ازون موقع که صحبت fraps پیش اومد دیگه نمیتونم برم تو 4shared :41:

یه پیشنهاد دارم. بیاین فرودگاههایی که عجیب غریب یا دارای ویژگی خاصی هستن یا فرود در اونها خاص و مشکل هست رو پیدا کنیم و تو فروم معرفی کنیم. مثلا اگه وقت کردین یه سر به فرودگاه innsbruck با کد icao : LOWI یه سر بزنین. باند 26 رو انتخاب کنین. این فرودگاه در اتریش واقعه و وسط کوههای یخزده و سر به فلک کشیده قرار داره. پیشنهاد میکنم هواپیماهایی رو انتخاب کنین که قابلیت صعود سریع و فرود با سرعت کم رو داشته باشن. بهترین نمونش MD-80 و Fokker 100
این عکس ها رو ببینین! خداییش فقط یه MD-8x اینجوری میتونه بلند شه، با این زاویه تیز. و تو این فرودگاه جور دیگه ای قابل قبول نیست!

dani.flight
04-02-2010, 00:54
:27:اکثرشون باهوش نیستن ولی تو جمع باهوشترین ها همیشه حضور دارن. من که زمان دانشجوییم یادمه تو رشته خودمون که مهندسی برق - الکترونیک بود و خداییش رشته آزارنده و مرد افکنیه شاگرد دوم و سوم دختر بودن، اولی البته پسر بودش. بهترین جزوه ها همیشه مال دخترا بود. تو پروژه های عملی هم کم پیش نمی اومد که بتتترکونن! نمی دونم والا ...

راستی شما در دسترسی به سایت 4SHARED مشکلی ندارین؟ من ازون موقع که صحبت fraps پیش اومد دیگه نمیتونم برم تو 4shared :41:

یه پیشنهاد دارم. بیاین فرودگاههایی که عجیب غریب یا دارای ویژگی خاصی هستن یا فرود در اونها خاص و مشکل هست رو پیدا کنیم و تو فروم معرفی کنیم. مثلا اگه وقت کردین یه سر به فرودگاه innsbruck با کد icao : LOWI یه سر بزنین. باند 26 رو انتخاب کنین. این فرودگاه در اتریش واقعه و وسط کوههای یخزده و سر به فلک کشیده قرار داره. پیشنهاد میکنم هواپیماهایی رو انتخاب کنین که قابلیت صعود سریع و فرود با سرعت کم رو داشته باشن. بهترین نمونش MD-80 و Fokker 100
این عکس ها رو ببینین! خداییش فقط یه MD-8x اینجوری میتونه بلند شه، با این زاویه تیز. و تو این فرودگاه جور دیگه ای قابل قبول نیست!

نه من مشکلي باهاش ندارم راحت باز ميشه.

فرودگاه جالبي بود يکم سخت هم بود:5:.

محمدنا
04-02-2010, 03:06
چگونه ميشود صداي گوينده بازي شبيه ساز را فارسي نمود؟

dani.flight
04-02-2010, 21:13
از محصولات شبيه ساز بگير تا هواپيماي شخصي" خيلي کامله!

Masoud.Neshat
05-02-2010, 08:26
از محصولات شبيه ساز بگير تا هواپيماي شخصي" خيلي کامله!

جاااللبببه! :40:

joopin
05-02-2010, 14:41
سلام دوستان
از بین جوی استیک های زیر کدوم راسته کار FS هست؟ برند یا مدلی دیگه ای مشناسید؟ چیزی که مخصوص FS باشه؟
اگه تجربه شخصی هم دارید بگید لطفا.......قمیتی هم اکه دارید بذارید لطفا....
Genius MetalStrike FF

Genius MetalStrike Pro 41000 toman

Genius MetalStrike 3D 27000 toman

iq-boy
05-02-2010, 18:58
خیلی سعی کردم این سوال رو نپرسم و خودم کشف کنم. اما نشد. چطور 800-737 رو روشن کنم ؟ :31:

من از رو 2 تا منوال نگاه کردم، و همه تنظیمات قبل از روشن شدن رو انجام دادم. APU روشن، Start در حال GRD و Start leveler ها Idle، ولی نه جنراتورها روشن میشه و نه تغییری در oil pressure در N1 صورت می گیره... . شاید اینجا چون Ground Crew نداریم طور دیگه ای روشن میشه ؟

دوستان کسی در مورد این سوال من تجربه ای نداره ؟ :20:

iq-boy
05-02-2010, 19:04
سلام دوستان
از بین جوی استیک های زیر کدوم راسته کار FS هست؟ برند یا مدلی دیگه ای مشناسید؟ چیزی که مخصوص FS باشه؟
Genius MetalStrike FF

راستش من maxfighter F-32U Geniusدارم و خیلی ازش راضی بودم. 14 تومن خریدم. تا وقتی که یک طی حادثه ای افتاد و hat شکست و کمی در حرکتش دچار مشکل شد.

اما کیفیت و نحوه عملکردش خیلی خوب هست. این Metalstrike ها هم، اون زمانی که من خریدم، 98 تومن قیمتش بود، و اینطوری که فروشنده می گفت خیلی ضد ضربه است و دوام خوبی داره. فکر می کنم مدل Pro بهتر باشه، چون اون حالت 3D شاید یکمی اذیت کنه. در ضمن چون خریدار این جوی استیک ها کمه و فروشنده ها دوست دارن زود ردشون کنند، حتما جای تخفیف خیلی خوبی هم داره :27:

iq-boy
05-02-2010, 19:20
سلام دوستان
Genius MetalStrike FF

راستش من maxfighter F-32U Geniusدارم و خیلی ازش راضی بودم. 14 تومن خریدم. تا وقتی که یک طی حادثه ای افتاد و hat شکست و کمی در حرکتش دچار مشکل شد.

اما کیفیت و نحوه عملکردش خیلی خوب هست. این Metalstrike ها هم، اون زمانی که من خریدم، 98 تومن قیمتش بود، و اینطوری که فروشنده می گفت خیلی ضد ضربه است و دوام خوبی داره. فکر می کنم مدل Pro بهتر باشه، چون اون حالت 3D شاید یکمی اذیت کنه. در ضمن چون خریدار این جوی استیک ها کمه و فروشنده ها دوست دارن زود ردشون کنند، حتما جای تخفیف خیلی خوبی هم داره :27:

Masoud.Neshat
05-02-2010, 19:57
سلام دوستان
Genius MetalStrike FF

من Genius F-23 دارم . ساده ارزون خرکار.
اگه پول داری این رو بخر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکمتر داری این رو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکمترتر داری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکمترترتر داری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن بودم سایبورگ می خریدم:

joopin
05-02-2010, 20:26
اگه پول داری این رو بخر:

آقا دمت گرم....این سایبورگه با FS کاملا سازگ
اره؟ موتور هم داره؟
قیمتاش رو دیدم.....از تو همون سایت.....ولی اون اولیه خیلی گرونه ها...!!! ترجیح می دم که
برم رو graphic هزینه کنم تا اون...!!!
راستی کسی داره اون هیولای اولی رو؟!!!
این شرکت Saitek هم عجب غولی هستا..........!!!

Masoud.Neshat
05-02-2010, 20:49
اینم یه فرودگاه باحال دیگه:
London City Airport
ICAO: EGLC
Direction: 09/27
Length: 1508 m 4984 ft
نکته جالبش طول کم باند فرود و شیب زیاد glide slope هستش . برا خودش ILS هم داره.
گنده ترین خانومایی که اونجا میشینن A318 و CRJ190 هستن.

dani.flight
05-02-2010, 21:03
دوستان کسی در مورد این سوال من تجربه ای نداره ؟ :20:

نگفتي هواپيما ساخت کدوم شرکته PMDG يا نه؟ خلاصه اگه هيچ جور نشد ctrl+E رو امتحان کن!

joopin
05-02-2010, 21:14
اگه پول داری این رو بخر:

این cyborg X سیستم force feedback هم داره که مثلا موقعی که باد هست یا زمان لندینگ تکون بخوره...؟

Masoud.Neshat
05-02-2010, 21:16
آقا دمت گرم....این سایبورگه با FS کاملا سازگ
اره؟ موتور هم داره؟
قیمتاش رو دیدم.....از تو همون سایت.....ولی اون اولیه خیلی گرونه ها...!!! نت ترجیح می دم که
برم رو graphic هزینه کنم تا اون...!!!
راستی کسی داره اون هیولای اولی رو؟!!!

برا فلایت سیمولاتور از سایتک بهتر نداریم. در مورد گرافیک هم بدون که فلایت سیمولاتور بر خلاف بازی های 3D حساسیتش به CPU خیلی زیاده. اگر می تونی برو سراغ Core i3
lioncomput---e---r.ir/index.php?product_id=1524
برا مقایسه قدرت کارت گرافیک ها اینجا رو ببین که بهترینه:

Masoud.Neshat
05-02-2010, 21:42
این cyborg X سیستم force feedback هم داره که مثلا موقعی که باد هست یا زمان لندینگ تکون بخوره...؟

گویا خیر. نداره. بهتر! چون زودتر خراب میشه. ولی باید مشخصات دقیقشو تو سایتش بررسی کنی یا حتی manual ش رو از سایتش بگیری بخونی.

.:HAMED:.
05-02-2010, 22:27
سلام
دوستان با این جوی استیک میشه هلیکوپترو درست کنترل کرد؟
من در کل تو هدایت هلی مشکل دارم (فرودشو میگم)

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:26 PM ----------

منظورم اینه

iq-boy
05-02-2010, 22:27
نگفتي هواپيما ساخت کدوم شرکته PMDG يا نه؟ خلاصه اگه هيچ جور نشد ctrl+E رو امتحان کن!
Ariane !
خوب البته می تونم با ctrl+E روشن کنم، حتی می تونم UIPC رو دستکاری کنم هواپیما رو روشن تحویل بده...اما می خوام بدونم چطور این هواپیما روشن میشه و ایراد procedure من کجاست:20:

joopin
06-02-2010, 01:51
گویا خیر. نداره. بهتر! چون زودتر خراب میشه. ولی باید مشخصات دقیقشو تو سایتش بررسی کنی یا حتی manual ش رو از سایتش بگیری بخونی.

منظورت دیر تر خراب شدن هست دیگه؟
حالا یک مدل دیگه داره که اونا force feedback دارن بین اینا کدوم رو ترجیح می دین....
بابا چی می شد اینو بهمراه این موتوراش می زد.......!!

mro229
06-02-2010, 19:55
یه سوال داشتم...
اگر 2 مانیتور رو به دستگاه وصل کرده باشیم چطور می شه در شبیه ساز هم از هر دو مانیتور استفاده کرد؟ متوجهید که منظورم چیه؟!

sinaminooi
06-02-2010, 23:39
سلام،

میخواستم بپرسم از دو تا جوی استیک زیر کدوم بهتره برای FSX , FS2004 ، صفحه قبل پست دوستان رو خوندم برای جوی استیک ولی خوب اونا خیلی گرونن،

سوال آخر اینکه با اینها میشه بازیهای جنگی رو هم بازی کرد یا فقط ماله پروازه؟
مرسی

iq-boy
07-02-2010, 00:34
سلام،

میخواستم بپرسم از دو تا جوی استیک زیر کدوم بهتره برای FSX , FS2004 ، صفحه قبل پست دوستان رو خوندم برای جوی استیک ولی خوب اونا خیلی گرونن،

مرسی
من اگر می خواستم انتخاب کنم، اولی رو انتخاب می کردم. چون Throttle کنترلش موقغیت خوبی داره و از لحاظ طراحی هم جذاب تره. من خودم F-23U جنیوس دارم که خرکاره بقول دوستمون. قیمتشم 14 تومن هست.
اما در مورد سوال دوم، شاید برای بعضی بازیهای اتومبیل کارایی داشته باشه، اما برای بازیهای جنگی نه. اساسا هدف از طراحی این جوی استیک ها بازی های هوایی و شبیه سازها بوده.

dani.flight
07-02-2010, 01:50
سلام،

مرسی

دقيقا منم اولي رو انتخاب ميکنم يعني پيشنهاد ميکنم:20:

sinaminooi
07-02-2010, 09:20
خیلی ممنون از جوابهاتون، حالا این چطوره؟
بدون سیم هستش و سه تا باتری قلمی میخوره اینو پیشنهاد میدین یا همون قبلیه رو

و سوال آخر اینکه اینا رو بازار رضا میشه پیدا کرد؟

بازم ممنون

دقيقا منم اولي رو انتخاب ميکنم يعني پيشنهاد ميکنم:20:

من اگر می خواستم انتخاب کنم، اولی رو انتخاب می کردم. چون Throttle کنترلش موقغیت خوبی داره و از لحاظ طراحی هم جذاب تره. من خودم F-23U جنیوس دارم که خرکاره بقول دوستمون. قیمتشم 14 تومن هست.
اما در مورد سوال دوم، شاید برای بعضی بازیهای اتومبیل کارایی داشته باشه، اما برای بازیهای جنگی نه. اساسا هدف از طراحی این جوی استیک ها بازی های هوایی و شبیه سازها بوده.

dani.flight
07-02-2010, 13:42
خیلی ممنون از جوابهاتون، حالا این چطوره؟
بدون سیم هستش و سه تا باتری قلمی میخوره اینو پیشنهاد میدین یا همون قبلیه رو

و سوال آخر اینکه اینا رو بازار رضا میشه پیدا کرد؟

بازم ممنون

ببين من باز به قبلي راي ميدم چون با اين بيسيمي ها(wireless) قبلا مشکل داشتم:41: چون تا يکم باطري ضعيف ميشه کار خراب ميشه و ديگه نميشه باهاش کار کرد اگه باتري ليتووم و شارژي داخلش بود خيلي بهتر بود حالا اگه سيم ازيتت ميکنه اين انتخاب بدي نيست چون هر2تا شون تقريبا يکي هستن.
تصميم باخودت من فقط راهنمايي کردم.

mro229
07-02-2010, 14:21
کسی نیست به سوال این حقیر پاسخ گوید؟
اگر 2 مانیتور رو به دستگاه وصل کرده باشیم چطور می شه در شبیه ساز هم از هر دو مانیتور استفاده کرد؟

dani.flight
07-02-2010, 14:29
اگر 2 مانیتور رو به دستگاه وصل کرده باشیم چطور می شه در شبیه ساز هم از هر دو مانیتور استفاده کرد؟

خيلي وقت پيش درمورد همين موضوع صحبت شده بود و آخرشم به نتيجه خاصي نرسيد.
سرچ کن ببين پيدا ميشه؟

dani.flight
07-02-2010, 14:49

داشتم به صفحات قبل نگاه ميکردم ديدم آقا بهرام آموزش کار کردن با پنل 737 رو فارسي گذاشته(يادم رفته بود)
آموزشش هم تو چند قسمت ادامه داده پيشنهاد ميکنم همشو بخون شايد مشکلت حل شد!
صفحه: 55 پست: 548

iq-boy
07-02-2010, 18:23
داشتم به صفحات قبل نگاه ميکردم ديدم آقا بهرام آموزش کار کردن با پنل 737 رو فارسي گذاشته(يادم رفته بود)
آموزشش هم تو چند قسمت ادامه داده پيشنهاد ميکنم همشو بخون شايد مشکلت حل شد!
صفحه: 55 پست: 548

آقا ممنون، مرسی که به فکر مشکل ما بودی:11: خوندم، اما آموزش جناب بهرام قطع شد و به اصل ماجرا که استارت انجین بود نرسید. به هر حال ممنون :11:

iq-boy
07-02-2010, 18:34
خوب وقتی از دو مانیتور استفاده می کنی، باید تنظیمات Display رو تو ویندوز تبدیل کنی به 2 مانیتوره، طوری که با بردن موس به سمت مانیتور 2 موس وارد محیط اون بشه. می تونی تنظیم کنی مانیتور 2 در کدوم جهت مانیتور 1 قرار گرفته. نسبت به جهت قرار گیری مانیتور دوم، شبیه ساز اون سمت رو هم نشون میده. البته دقت کن که شبیه ساز در حالت فول اسکرین اجرا بشه.
نکته ای که هست، بازی های سه بعدی معمولا احتیاج به 3 تا مانیتور داره و شما با استفاده از 2 مانیتور، یا باید بغیر از داک (اینسترومنت پنل ) ، یک طرف دیگه رو هم داشته باشی! یا اینکه طوری تنظیمات کارت گرافیکی رو تغییر بدی که ستون وسط پنجره cocpit درست بین دو تا مانیتور قرار بگیره. برای این کار باید تنظیمات ریزولیشن ویندوز رو طوری تغییر بدی که ویندوزت به دو قسمت مساوی به هر یک از مانیتور ها تقسیم بشه. :11:

sinaminooi
07-02-2010, 18:47
سلام،

در مورد این:

ولی تو سایت آمازون چندین نفر نوشتن که این دسته ها بعد از یه مدت از یه هفته تا شش ماه کالیبراسیونش از بین میره و ریست میشه و باید هر بار دوباره تنظیمش کرد، یا که گفتن بعد از مدت کوتاهی حرکتش روی محور X مشکل میشه و باید دسته رو کامل به چپ کشید تا هواپیمابه سمت راست کشیده نشه، میخواستم بدونم شما ها هم اگه دسته بازی دارین چنین مشکلاتی رو داشتین؟

و میشه درباره اینم نظر بدین؟

مرسی

Masoud.Neshat
07-02-2010, 20:38
در مورد جوی استیک های لاجیتک نکات منفی مهمی هستش ها. یادمه چند سال قبل ، سال 1384 بود ، که میخواستم جوی استیک بخرم کامل بررسی کردم. آخرش رفتم Genius F-23U خریدم از طبقه پایین مرکز کامپیوتر ایران به 10000 تومن:31: و تا الان خدمتی صادقانه و خالصانه انجام داده.:40:
ولی مهمترین مشکل من rudder هستش! واقعا با جوی استیک هم شبیه سازی rudder فرسنگها با واقعیت فاصله داره. بخصوص موقع فرود، چون بقول یکی از دوستان هواپیما رو دوتا ماهیچه های کفل خلبان فرود میاد! ( که پدال ها رو با کمک او ماهیچه ها فشار میده؛ منظور اهمیت رادر هستش ) :46:

Masoud.Neshat
07-02-2010, 20:56
خداییش فرود ازین نرمتر هم میشه؟ نه میشه؟ نه مییییشه؟
:29::42:
FSX
Landing
KYUM
Captain Sim 757-200 RR

sinaminooi
07-02-2010, 21:34
حالا این چطوره به نظرت؟ همه متفق القول خوبشو گفتن، طراحیشم جالبه،

در مورد جوی استیک های لاجیتک نکات منفی مهمی هستش ها. یادمه چند سال قبل ، سال 1384 بود ، که میخواستم جوی استیک بخرم کامل بررسی کردم. آخرش رفتم Genius F-23U خریدم از طبقه پایین مرکز کامپیوتر ایران به 10000 تومن:31: و تا الان خدمتی صادقانه و خالصانه انجام داده.:40:
ولی مهمترین مشکل من rudder هستش! واقعا با جوی استیک هم شبیه سازی rudder فرسنگها با واقعیت فاصله داره. بخصوص موقع فرود، چون بقول یکی از دوستان هواپیما رو دوتا ماهیچه های کفل خلبان فرود میاد! ( که پدال ها رو با کمک او ماهیچه ها فشار میده؛ منظور اهمیت رادر هستش ) :46:

joopin
07-02-2010, 21:45

به نظر چیز خوبی میاد..!!.من هم منتظر نظر دوستان هستم.....ولی آیا پیدا میشه تو این مملکت؟!
برند معتبری هست؟

Masoud.Neshat
07-02-2010, 21:56

به نظر چیز خوبی میاد..!!.من هم منتظر نظر دوستان هستم.....ولی آیا پیدا میشه تو این مملکت؟!
برند معتبری هست؟

واااای خدا چییییی ههههسسستتت:18:

sinaminooi
07-02-2010, 22:04
آره،میدونم، ولی کسی بدشو تو آمازون نگفته، یه نگاه بندازین به نظراتشون، جز یه نفر، همه امتیاز بالایی بش دادن.

واااای خدا چییییی ههههسسستتت:18:

joopin
07-02-2010, 22:12
عکس های تو این لینکو ببینین.....چه دیونه ای این یارو....اوه اوه....
کسی می تونه آنالیز کنه این بشر چه کار کرده؟

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:40 PM ----------

آره،میدونم، ولی کسی بدشو تو آمازون نگفته، یه نگاه بندازین به نظراتشون، جز یه نفر، همه امتیاز بالایی بش دادن.
فرض بگیریم که این عالیه..... می دونی از کجا باید ابتیاع کرد؟

dani.flight
07-02-2010, 22:14

FSX
Landing
KYUM
Captain Sim 757-200 RR

ميشه يک جاي ديگر آپلود بفرماييد مثال: good.net """" جديدا 4shared و rapid و... دارند بنده را آزار ميدهند.:41:

sinaminooi
07-02-2010, 22:24
یکی دوستام داره عید از کانادا میاد بهش میگم بخره برام.

عکس های تو این لینکو ببینین.....چه دیونه ای این یارو....اوه اوه....
کسی می تونه آنالیز کنه این بشر چه کار کرده؟

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:40 PM ----------

فرض بگیریم که این عالیه..... می دونی از کجا باید ابتیاع کرد؟

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

بابا دمت گرم، مثل پر روی آب :)
چه تشبیهی کردم من!!!

ایول حال دادی...

FSX
Landing
KYUM
Captain Sim 757-200 RR

Kharg Island
07-02-2010, 22:47
سلام دوستان

میدونم اینجا جاش نیست، ولی بی زحمت اگه کسی اینجا خلبانه یا داره خلبانی میخونه میتونه تمام تست های پزشکی با جزئیات کامل رو برام ایمیل کنه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

یــا عـــلـــی

joopin
07-02-2010, 23:23
سلام
کسی این شبیه ساز رو داره؟
به نظر می رسه در نوع خودش خوب باشه...نه؟
Black Shark

joopin
07-02-2010, 23:28
سلام
یه نگاهی به این لینک ها بندازین لطفا....یه سری فیلم آموزشی هست....
کسی اینجا اینا رو داره؟
آیا کسی هست که پایه باشه اینا به کمک هم دانلود کنیم و بعد شیر کنیم یا بدیم به یه دانلودر و هزینه ها رو با هم تفسیم کنیم..؟
آیا جایی رو می شناسید که بتونم بخرم....
خلاصه یه راهی بگید که من این رو بگیرم....
زیاد هستند به تنهایی اگه بخوام دانلودشون کنم ( با محدودیت ترافیکی که دارم !!)...باید جا خرما سر خانه ابدیم زحمت بکشید خیراتشون کنید...:13:

Kharg Island
07-02-2010, 23:47
سلام
کسی اینجا اینا رو داره؟
آیا کسی هست که پایه باشه اینا به کمک هم دانلود کنیم و بعد شیر کنیم یا بدیم به یه دانلودر و هزینه ها رو با هم تفسیم کنیم..؟
زیاد هستند به تنهایی اگه بخوام دانلودشون کنم ( با محدودیت ترافیکی که دارم !!)...باید جا خرما سر خانه ابدیم زحمت بکشید خیراتشون کنید...:13:

دوست عزیز من خیلی دوست دارم کمکتون کنم تا دانلود بشن ولی وقتی چکشون کردن همشون فل فل هستن.

Masoud.Neshat
07-02-2010, 23:53
ميشه يک جاي ديگر آپلود بفرماييد مثال: good.net """" جديدا 4shared و rapid و... دارند بنده را آزار ميدهند.:41:
فک کنم تا بعد 22 بهمن مشکل با تمام سایتهای فایل شیرینگ برقرار باشه :27:

sinaminooi
07-02-2010, 23:53
به به چه چیزا خوبییییییی فقط به گفته دوستمون فلفله!! که غمی نیست برین اینجا چیزایی بدی نداره!!

سلام
کسی اینجا اینا رو داره؟

Masoud.Neshat
07-02-2010, 23:55
سلام
کسی این شبیه ساز رو داره؟
به نظر می رسه در نوع خودش خوب باشه...نه؟
Black Shark

عجب خفنه! مخوفه...:5:

dani.flight
08-02-2010, 00:12
سلام
کسی اینجا اینا رو داره؟

]

اينجا فيلم هاي آموزشي زيادي داره براي فروش نگاهي بهش بنداز.

iq-boy
08-02-2010, 00:19
joopin عزیز، فقط یکی از لینکهات 15 گیگه! 84 تا فایل رپید شیر یعنی بدبختی :31:
خلاصه من می گم این خارجیا یکمی خنگن، برای آموزش یک همچین دی وی دی لازم دارن، بجاش بیام آموزشهای پیشرفته هر کدوم از بخشها رو (private, commercial, ....) بعنوان درس،یا آموزش اینجا بنویسیم. با ترجمه می تونیم شروع کنیم و ایرادتمون رو دوستان خلبان (چه اینجا و چه جاهای دیگه ای که سراغ داریم) بهمون میگن. بهتر نیست ؟

joopin
08-02-2010, 00:52
عجب خفنه! مخوفه...:5:
حتما فیملشو دانلود کن.....واقعا خوبه ها.....

مود حرفه ای هم داره... فلایت سیمولاتوری هست در نوع خودش..........!!!
کسی داره اینو؟

---------- Post added at 07:22 PM ---------- Previous post was at 07:18 PM ----------

اينجا فيلم هاي آموزشي زيادي داره براي فروش نگاهي بهش بنداز.

دمت گرم...
اگه کسی پایه بود می تونیم با هم شیر کنیم این فیلما رو..........
همش دو تا فیلم داشت.....!!! نمی خواد خودم می خرم کسی خواست بگه واسش بفرستم:13:

joopin
08-02-2010, 01:08
joopin عزیز، فقط یکی از لینکهات 15 گیگه! 84 تا فایل رپید شیر یعنی بدبختی :31:
خلاصه من می گم این خارجیا یکمی خنگن، برای آموزش یک همچین دی وی دی لازم دارن، بجاش بیام آموزشهای پیشرفته هر کدوم از بخشها رو (private, commercial, ....) بعنوان درس،یا آموزش اینجا بنویسیم. با ترجمه می تونیم شروع کنیم و ایرادتمون رو دوستان خلبان (چه اینجا و چه جاهای دیگه ای که سراغ داریم) بهمون میگن. بهتر نیست ؟

1- بابا رپید شیر رو که میشه یه کاری کرد
2- با نظرت راجب آموزش غربی ها کاملا مخالفم.....!! اگه بری بررسی و مطالعه کنی متوجه میشی که (اگه استاد خوب و کار کشته ای هم تو دانشگاه داشته باشی که معلم خوبی هم باشه متوجه می شی!) اساسا مشکل آموزش ما در این کشور همین هست که مفاهیم پایه رو دسته کم می گیریم....!! بخاطر پیشترفته بودن علوم و تکنیک واقعا دیگه امکان این نیستش که شما مسائل رو آموزش بدی !! باید ریشه رو بسازی . محکم . استوار و بعد خود دانشجو یا دانش آموز را یاد بدی که چطور بره یاد بگیره...!! در روش های آموزشی همیشه مفاهیم پایه بیشترین انرژی رو از سیستم آموزشی مصرف می کنه ............فعلا که خیلی دارن زور می زنن که اموزش مفهومیه رو تو کشور جا بندازن ولی.....
3- راجب نظرت برای آموزشها به شدت موافقم.....سیستم بدین چکار باید کرد........

meys34
08-02-2010, 09:57

فک کنم تا بعد 22 بهمن مشکل با تمام سایتهای فایل شیرینگ برقرار باشه :27:

از اونجایی که همه ازجمله خودم با سایت های شیر مشکل داریم بهتره از سایت زیر برای مستقیم کردن لینک ها استفاده کنیم:27:

فقط نکته اش اینه که بیشتر از 100 مگ یا شاید هم 80 مگ رو مستقیم نمیکنه البته ممکنه تا 2 دیقه هم طول بکشه پس اندکی صبور باشید!:8:

قصد منحرف کردن تاپیک رو نداشتم ولی برای تماشای فیلم ها خودم هم مشکل داشتم ... گفتم تا شاید مشکل شما هم حل بشه:11:

iq-boy
08-02-2010, 10:49
1- بابا رپید شیر رو که میشه یه کاری کرد
2- با نظرت راجب آموزش غربی ها کاملا مخالفم.....!! اگه بری بررسی و مطالعه کنی متوجه میشی که (اگه استاد خوب و کار کشته ای هم تو دانشگاه داشته باشی که معلم خوبی هم باشه متوجه می شی!) اساسا مشکل آموزش ما در این کشور همین هست که مفاهیم پایه رو دسته کم می گیریم....!! بخاطر پیشترفته بودن علوم و تکنیک واقعا دیگه امکان این نیستش که شما مسائل رو آموزش بدی !! باید ریشه رو بسازی . محکم . استوار و بعد خود دانشجو یا دانش آموز را یاد بدی که چطور بره یاد بگیره...!! در روش های آموزشی همیشه مفاهیم پایه بیشترین انرژی رو از سیستم آموزشی مصرف می کنه ............فعلا که خیلی دارن زور می زنن که اموزش مفهومیه رو تو کشور جا بندازن ولی.....
3- راجب نظرت برای آموزشها به شدت موافقم.....سیستم بدین چکار باید کرد........
خوب قصد نداشتم مبانی آموزشی غربی رو به چالش بکشم، اینجاهم جای بحثش نیست، اما چون فرمودید مختصر میگم: ببینید اینکه مشکل ما اینه که از کنار مفاهیم پایه به سادگی رد می شیم کاملا حق با شماست. حتی ضعف مفاهیم پایه تا دوران دانشگاه هم با ما هست. من دوران دبستان تا راهنمایی رو خارج از کشور تحصیل کردم. واقعا سیستم آموزشی اونها نسبت به مال ما مثل نسبت بنزه به پیکان! اما چیزی که وجود داره اینه که هوش آسیایی ها و بالخصوص هندی ها و ایرانی ها و باز بخصوص ایرانی ها رو نمی شه دست کم گرفت. این هوش زاییده نوع فرهنگ زبانی ما هست. زبان ما یک زبان پست مدرن هست، و زبان انگلوساکسونی و شاخه های آن زبانهای عهد عتیق هستند که به تازگی رو به زایش آوردند و الا "How do you do" بعنوان احوال پرسی از زمان عتیق مونده و اگر از یک انگلیسی زبان بپرسید معنی لغویش چیه میگه "نمی دونم"! تو اخبار گفتنشون دقت کنید، یک مسئله ای رو 20 بار میگن. تو سیستم آموزشیشون هم یک مطلب ساده رو 20 بار میگن، و این باعث خستگی ما ایرانی ها میشه.
اینکه شما میگید باید ریشه رو ساخت حرف درستیه، اما صرفا یک آموزش غربی که برای آموزش یک تیک آف 48 تا مثال مشابه و بی نکته میاره ملال آور میشه و روی صحبت من بیشتر به این جهت بود....حالا بگذریم چون تاپیک منحرف میشه :11:
اما راجع به آموزشها:
1- به نظرم تقسیم بندی lessons خود شبیه ساز، برای آموزش مقدماتی خیلی خوب باشه. قسمت اول، که student هست رو قبلا ترجمه کردند و تقریبا آموزش خوبی هم داده شده. ببینیم اگر سوالی مونده بصورت آموزش پاسخ بدیم .
2- وقتی دیگه چیزی تو Student نموند، بریم سراغ private pilot و مبحث های : تاکسی کردن، استال ها، دورهای با زاویه زیاد (steep turn)، ناوبری VOR و Traffic pattern و ATC. که آموزش های مقدماتی اینها برای شبیه ساز مبحث خوب و جامعی می تونه باشه.
3- بریم سراغ Instrument Pilot و Commercial Pilot و Airline Transport Pilot که خودش بحثهای مفصلی داره و فقط یکمی باید همت کنیم تا یک سلسله بحث کامل داشته باشیم.
4- می تونیم از آموزشهایی که دوستان در سایت های دیگه گذاشتن هم با ذکر منبعش کمک بگیریم.
5- بعد از اینها بریم سراغ پروازهای واقعی تر با PMDG و Ariane و... .
6- آموزش Virtual Airlines و پروازهای گروهی حرفه ای (Ivao) و (vatsim) و غیر حرفه ای (game spy).

دوستان ببینید با این دسته بندی موافقید که شروع کنیم :11:

dani.flight
08-02-2010, 13:03
اما راجع به آموزشها:
1- به نظرم تقسیم بندی lessons خود شبیه ساز، برای آموزش مقدماتی خیلی خوب باشه. قسمت اول، که student هست رو قبلا ترجمه کردند و تقریبا آموزش خوبی هم داده شده. ببینیم اگر سوالی مونده بصورت آموزش پاسخ بدیم .
2- وقتی دیگه چیزی تو Student نموند، بریم سراغ private pilot و مبحث های : تاکسی کردن، استال ها، دورهای با زاویه زیاد (steep turn)، ناوبری VOR و Traffic pattern و ATC. که آموزش های مقدماتی اینها برای شبیه ساز مبحث خوب و جامعی می تونه باشه.
3- بریم سراغ Instrument Pilot و Commercial Pilot و Airline Transport Pilot که خودش بحثهای مفصلی داره و فقط یکمی باید همت کنیم تا یک سلسله بحث کامل داشته باشیم.
4- می تونیم از آموزشهایی که دوستان در سایت های دیگه گذاشتن هم با ذکر منبعش کمک بگیریم.
6- آموزش Virtual Airlines و پروازهای گروهی حرفه ای (Ivao) و (vatsim) و غیر حرفه ای (game spy).

بله دسته بندي خوبه " حالا اگه قرار باشه از درس هايي که در شبيه ساز استفاده کنيم" شرکت نوين پندار همه اين درسهارو ترجمه کرده منم دارمش فقط چطور اينجا بايد به اشتراک گذاشت چون کتاب هست! اگه بتونيم فايلهاشو (اسکن) گير بياريم خيلي خوب ميشه:20:

joopin
08-02-2010, 14:29
بله دسته بندي خوبه " حالا اگه قرار باشه از درس هايي که در شبيه ساز استفاده کنيم" شرکت نوين پندار همه اين درسهارو ترجمه کرده منم دارمش فقط چطور اينجا بايد به اشتراک گذاشت چون کتاب هست! اگه بتونيم فايلهاشو (اسکن) گير بياريم خيلي خوب ميشه:20:

من هم می تونم اون کتابو قرض بگیرم و یک سری از صفحاتشو رو اسکن کنم..... ولی اگه با این کار دیگران مشکلی ندارند .. !! به هرحال داستان کپی رایتو این حرفاست....من هم یک سری فیلم ها یی رو که می گیرم می تونم تمام توضیحاتشون را بذارم...البته من اول راه هستم ولی به هر حال فکر کنم تا برسم به بقیه بد نباشه.....
خلاصه بروبچز با تجربه خط بدن ما هم هستیم........

MasterGeek
08-02-2010, 18:51
خوب قصد نداشتم مبانی آموزشی غربی رو به چالش بکشم، اینجاهم جای بحثش نیست، اما چون فرمودید مختصر میگم: ببینید اینکه مشکل ما اینه که از کنار مفاهیم پایه به سادگی رد می شیم کاملا حق با شماست. حتی ضعف مفاهیم پایه تا دوران دانشگاه هم با ما هست. من دوران دبستان تا راهنمایی رو خارج از کشور تحصیل کردم. واقعا سیستم آموزشی اونها نسبت به مال ما مثل نسبت بنزه به پیکان! اما چیزی که وجود داره اینه که هوش آسیایی ها و بالخصوص هندی ها و ایرانی ها و باز بخصوص ایرانی ها رو نمی شه دست کم گرفت. این هوش زاییده نوع فرهنگ زبانی ما هست. زبان ما یک زبان پست مدرن هست، و زبان انگلوساکسونی و شاخه های آن زبانهای عهد عتیق هستند که به تازگی رو به زایش آوردند و الا "How do you do" بعنوان احوال پرسی از زمان عتیق مونده و اگر از یک انگلیسی زبان بپرسید معنی لغویش چیه میگه "نمی دونم"! تو اخبار گفتنشون دقت کنید، یک مسئله ای رو 20 بار میگن. تو سیستم آموزشیشون هم یک مطلب ساده رو 20 بار میگن، و این باعث خستگی ما ایرانی ها میشه.
اینکه شما میگید باید ریشه رو ساخت حرف درستیه، اما صرفا یک آموزش غربی که برای آموزش یک تیک آف 48 تا مثال مشابه و بی نکته میاره ملال آور میشه و روی صحبت من بیشتر به این جهت بود....حالا بگذریم چون تاپیک منحرف میشه :11:
اما راجع به آموزشها:

نمیدونم ربط این حرفا به این تاپیک چیه ولی میتونین این بحث رو بیاریم توی تاپیک مربوطه اش
به نظرم شما عدم تسلطتتون رو توی انگلیسی با تسلطتون توی فارسی مقایسه میکنین اگه به اینه جالبه بدونین فارسی یکی از فقیرترین زبانهای فعلی دنیاست......یه مصاحبه بود از دکتر باطنی استفاد دانشگاه تهران فکر کنم بود (البته استاد سابق) با بی...بی...س...ی مصاحبه کرده بود....بهرحال این بحث رو میتونین ببرین توی یه تاپکی مجزا...

dani.flight
10-02-2010, 00:40
سلام به همگي اين آموزش (فارسي) ATC هست که خيلي مفيده!

همش هم 300kb هست :

x ali
11-02-2010, 02:00
سلام به همگي اين آموزش (فارسي) ATC هست که خيلي مفيده!

همش هم 300kb هست :

اين متن كاپيتان طوافيان نوشتن و واقعا خيلي مفيد هست . كاش منبش هم ذكر مي كردي عزيز كه از ايوائو برداشتي .
راستي شما توي ايوائو عضو هستيد؟
موفق باشيد...

Ali.Mirzaie
11-02-2010, 03:58

سلام دوستان.
من یا ای دی اس ال هر کاری میکنم نمیتونم آنلاین پرواز کنم!!! چرا؟!
ارور اول برای وقت هست که میخوام برگشت توی هر عملیاتی داشته باشم! مثلاً رفتم هاست درست کنم وقتی بک میکنم اینجوری میشه و دوباره باید کانکت بشم!
دومی هم برای وقتی هست که میخوام join بشم ولی روی این حالت میمونه و جلو نمیره تا cancel کنم!!!!
من قبلاً با دایال آپ خیلی خیلی راحت میرفتم! ولی الان 1 سال دیگه نمیشه!
هرجا هم رفتم کسی توضیح خاصی نداده بود!
اگه میشه کمک کنین ممنون میشم!

dani.flight
11-02-2010, 12:32
اين متن كاپيتان طوافيان نوشتن و واقعا خيلي مفيد هست . كاش منبش هم ذكر مي كردي عزيز كه از ايوائو برداشتي .
راستي شما توي ايوائو عضو هستيد؟
موفق باشيد...

اگه يادم بود که از کجا برداشتم حتما ميگفتم:20:.
بله من تو IVAO عضو هستم.:8:

علي جان البته اون يکي منم تو game spy با همچين مشکلي خيلي بر خورد کردم البته تو مواقعي که خيلي شلوغه اما مال من گير نميکنه !

Kharg Island
11-02-2010, 13:01
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم. مشکل اینه که وقتی فرود میام تایر هواپیما میترکه.چرا؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنید.

یـــا عـــلـــی

dani.flight
11-02-2010, 13:14
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم. مشکل اینه که وقتی فرود میام تایر هواپیما میترکه.چرا؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنید.

موقعي که چرخها ميخواد به زمين برخورد کنه شما ببين vertical speed چنده؟ چون احتمالا شما HARDLANDING :18:ميکني البته احتمالا!

Kharg Island
11-02-2010, 13:21
موقعي که چرخها ميخواد به زمين برخورد کنه شما ببين vertical speed چنده؟ چون احتمالا شما HARDLANDING :18:ميکني البته احتمالا!

دنی جان تا اونجایی که یادمه vertical speed حداقل 160 تا 180 بودش ولی احتمال زیاد میدم 165 :31:

Kharg Island
11-02-2010, 14:02
دنی جان جالب اینجاست که فقط تایر چپ میترکه.

dani.flight
11-02-2010, 15:04
دنی جان تا اونجایی که یادمه vertical speed حداقل 160 تا 180 بودش ولی احتمال زیاد میدم 165 :31:
چي شد؟ 165 يعني 1650 پا در دقيقه:18: اينطوري که هواپيما بايد از وسط نصف بشه شايد اشتباه گفتي"ها!؟

Ali.Mirzaie
11-02-2010, 16:02

سلام دوستان.
ارور اول برای وقت هست که میخوام برگشت توی هر عملیاتی داشته باشم! مثلاً رفتم هاست درست کنم وقتی بک میکنم اینجوری میشه و دوباره باید کانکت بشم!
دومی هم برای وقتی هست که میخوام join بشم ولی روی این حالت میمونه و جلو نمیره تا cancel کنم!!!!

برای مشکل دومی جان من راهکار پیدا کنین واسم:41:

Kharg Island
11-02-2010, 16:28
چي شد؟ 165 يعني 1650 پا در دقيقه:18: اينطوري که هواپيما بايد از وسط نصف بشه شايد اشتباه گفتي"ها!؟

نه مطمئنم.یعنی خیلی پایینه؟حالا اگه با 200 تا لندینگ کنم چی؟اینطور معلومه خیلی اوضاع خرابه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dani.flight
11-02-2010, 17:21
نه مطمئنم.یعنی خیلی پایینه؟حالا اگه با 200 تا لندینگ کنم چی؟اینطور معلومه خیلی اوضاع خرابه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نگفتيد اين بلا رو:31: سر کدوم هواپيما مياريد؟
خيلي پايين هست .

به vertical speed اين فوکر نگاه کن وقتي خيلي نزديک ميشه نزديک به صفر هست:

Masoud.Neshat
11-02-2010, 18:02
اگه کسی بتونه لینک دانلود PMDG 747-8i/F
رو گیر بیاره پیش من یک جایزه داره... !!! :31:

خوب، جایزه من کو؟

Kharg Island
11-02-2010, 20:18
نگفتيد اين بلا رو:31: سر کدوم هواپيما مياريد؟
خيلي پايين هست .

به vertical speed اين فوکر نگاه کن وقتي خيلي نزديک ميشه نزديک به صفر هست:

با اجازه شما بوئینگ 737 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Masoud.Neshat
11-02-2010, 21:22
با اجازه شما بوئینگ 737 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با احترام خیر! همون فوکر 100 که گفتن درسته. توجه کنین هیچ هواپیمای دیگه ای نشون دهنده های موتوراش این شکلی نیست. فقط لاکهید ترای استار و بعضی مدل های 200-747 و 10-DC و Boeing KC-135 اصطلاحا BAR داشتن که اونهم آنالوگ بود نه نمایشگر کریستال

Masoud.Neshat
12-02-2010, 00:33
یه فرود نسبتا فنی:
PMDG MD-11 ( FSX ) l یه گردش 90 درجه درست قبل از فرود، با 22 گره باد اونم با این هواپیمای بد قلق گنده بک. ( weather رو بصورت آنلاین با نرم افزار REX از اینترنت برای فرودگاه مشهد import کردم؛ این برنامه رو حتما سعی کنین نصب کنین realenvironmentxtreme.com ) به سر خوردن ته هواپیما تو حول و حوش ثانیه 35 توجه کنین خیلی زیباست. من این حالت رو یکبار از نزدیک درمورد یه توپولوف 154 ماهان تو آسمون مشهد دیدم، ازین هم شدیدتر بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمدت : "26'1
فرمت : MKV ( H.264 ) No Audio
با jetaudio ببینین بهتره.

iq-boy
12-02-2010, 15:49
نمی دونستم چنین کتابی هست. خوب همین که معرفی کردید، یعنی به اشتراک گذاری و فکر می کنم اسکن گرفتن کار درستی نباشه، چون حق مولف رعایت نمی شه:11:

---------- Post added at 03:48 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

نمیدونم ربط این حرفا به این تاپیک چیه ولی میتونین این بحث رو بیاریم توی تاپیک مربوطه اش
به نظرم شما عدم تسلطتتون رو توی انگلیسی با تسلطتون توی فارسی مقایسه میکنین اگه به اینه جالبه بدونین فارسی یکی از فقیرترین زبانهای فعلی دنیاست......یه مصاحبه بود از دکتر باطنی استفاد دانشگاه تهران فکر کنم بود (البته استاد سابق) با بی...بی...س...ی مصاحبه کرده بود....بهرحال این بحث رو میتونین ببرین توی یه تاپکی مجزا...
ربطی به این تاپیک نداشت و در جواب دوست خوبمون گفتم. ضمن اینکه "فقر" زبان با "دوره زبانی" فرق داره. اگر مایل بودید تاپیک بزنیم بحث کنیم. :11:

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:48 PM ----------

یه فرود نسبتا فنی:
PMDG MD-11 ( FSX ) l یه گردش 90 درجه درست قبل از فرود، با 22 گره باد اونم با این هواپیمای بد قلق گنده بک. ( weather رو بصورت آنلاین با نرم افزار REX از اینترنت برای فرودگاه مشهد import کردم؛ این برنامه رو حتما سعی کنین نصب کنین realenvironmentxtreme.com ) به سر خوردن ته هواپیما تو حول و حوش ثانیه 35 توجه کنین خیلی زیباست. من این حالت رو یکبار از نزدیک درمورد یه توپولوف 154 ماهان تو آسمون مشهد دیدم، ازین هم شدیدتر بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمدت : "26'1
فرمت : MKV ( H.264 ) No Audio
با jetaudio ببینین بهتره.

آقا خیلی خوب فرود اومدی...زیبا بود :11: ضمن اینکه تو لینکی که معرفی کردید، دانلود jetway hd و road و grass و اینها بطور مجانی بود. مرسی.

dani.flight
12-02-2010, 19:52
خوب، جایزه من کو؟

اول اينکه دستت درد نکنه:10: بعدش اينکه خودتون اينو نصب کرديد آيا؟‌
براي من فقط 1 دقيقه اول پنل روشن هست بعدش خاموش ميشه" ميدونيد سويچ ش کجاست؟ يا راهنماي کلي اين هواپيما رو داريد؟

دلم نمياد اين هواپيماي توپ رو بذارم کنار موتوراش خيلي خوش قيافه هستن! :20:

Kharg Island
12-02-2010, 20:42
سلام دوستان امروز روز بدبختی منه.1- دو ساعت با 737 از خارگ به تهران پرواز کردم آخرش crash شد.2-من که کم آوردم یکی بهم بگه با چه سرعتی فرود بیام.3- سیستمم پرید.( میدونم ربطی به این تاپیک نداره . نمیخواد بگی)و آخر هم، فضای هاردم از 500 گیگ به هارد 80 تبدیل شد. ( که بازم ربطی به این تاپیک نداره)

Ali.Mirzaie
12-02-2010, 20:56

سلام دوستان.

کسی به ما جواب نمیده ؟!:41:

Masoud.Neshat
12-02-2010, 21:45
اول اينکه دستت درد نکنه:10: بعدش اينکه خودتون اينو نصب کرديد آيا؟‌
براي من فقط 1 دقيقه اول پنل روشن هست بعدش خاموش ميشه" ميدونيد سويچ ش کجاست؟ يا راهنماي کلي اين هواپيما رو داريد؟

دلم نمياد اين هواپيماي توپ رو بذارم کنار موتوراش خيلي خوش قيافه هستن! :20:
من دانلود کردمش ، متاسفانه با سیستم عامل 64 بیتی مشکل داره، والا اونایی که دانلود کردن تو صفحه پایرت بی تایید کردن که درست نصب میشه.
مشکل خاموش شدن پنل مربوط به pmdgoptions.dll و اون خطی که تو فایل aircraft.cfg باید اضافه کرد میشه.
این pdf رو ببین.

من الان صرفا MD-11 و 400X 747 ورژن 2.1 رو بدون مشکل دارم.
راستی چرا روکش موتوراش اینجوریه انگار موش دندون دندون کرده. کلا راجع به 8i و مشخصاتش :

Kharg Island
12-02-2010, 22:33
دوستان vertical speed برای فرود توی فرودگاه بوشهر باید چقدر باشه؟هواپیما 737 هستش.

moderntalk
12-02-2010, 22:47
سلام .من یه مشکل تو گرافیک بازی دارم . نمیدونم چرا چراغ ها ی فرودگاه رو به صورت چراغ در وسط و یه مربع دورش هست.کسی میدونه مشکل از کجاست؟
سیستم عاملم 7 هست.
و گرافیکم 240 gt هست.
موفق باشید.

joopin
12-02-2010, 23:49
سلام
1-کسی اینجا هست که بتونه سیلابس های درسی رشته های خلبانی رو در دوره های آکادمیک و غیر آکادمیک در ایران و خارج از ایران ( کشور های صاحب نام در این زمینه ) معرفی کنه
2- در چه مقاطعی تدریس میشه ؟ اصلا تقسیم بندی علمی و تجربی این رشته چطوره؟ مثه رشته های مهندسیه؟ مثلا دکتری هم داره!!!!؟
3- معروفترین آکادمی های دنیا کدوم ها هستند و چرا؟
ممنون میشم روشنم کنید

joopin
12-02-2010, 23:57
نمی دونستم چنین کتابی هست. خوب همین که معرفی کردید، یعنی به اشتراک گذاری و فکر می کنم اسکن گرفتن کار درستی نباشه، چون حق مولف رعایت نمی شه:11:

گمان کنم خود همین شرکت بدون کسب اجازه از مولف خارجی مبادرت به ترجمه کرده ...!! چون همین محتویات رو دقیقا من تو یه کتاب دیگه دیده بودم!! اون موقع ما می شیم شاه دزد!!!! حالا آقایان ع علما لطفا حکم را اعلام کنند تا ما دستمان به گناه آلوده نشود!!

iq-boy
12-02-2010, 23:57

سلام دوستان.

سلام. مورد اولت تقریبا همگانی شده. نمی دونم ایراد از کجاست (محدودیت های ip ایران، یا چیز دیگری است)، اما تقریبا برای همه همینطوری شده. فقط برای اینکه کمی مشکل برطرف بشه تو قسمت network setting، کیفیت صدا رو بیار پایین تر، و مقدار connection time out و keep Alive رو افزایش بده، بهتر میشه.
اما مشکل دومت. ببین بعضی هاست ها که خیلی شلوغه معمولا اینطوری میشه. حتی ممکنه وقتی وارد محیط بشی، همه چیز ثابت باشه. اگر با هاست های خلوت هم این مشکل رو داری پیشنهاد می کنم یک آی دی جدید تو گیم اسپای درست کنی.

iq-boy
13-02-2010, 00:05
سلام دوستان امروز روز بدبختی منه.1- دو ساعت با 737 از خارگ به تهران پرواز کردم آخرش crash شد.2-من که کم آوردم یکی بهم بگه با چه سرعتی فرود بیام.3- سیستمم پرید.( میدونم ربطی به این تاپیک نداره . نمیخواد بگی)و آخر هم، فضای هاردم از 500 گیگ به هارد 80 تبدیل شد. ( که بازم ربطی به این تاپیک نداره)

آقا منظورت چیه که سرعت فرود چقدر باید باشه ؟ یعنی VS رو می خوای؟ که طبق ILS یا چراغهای VASI می تونی توی گلاید اسلوپ باشی و با یک شیب نزولی خوبی فرود بیای. البته اگر چارت VOR فرودگاه مربوطه رو هم داشته باشی که نحوه نزول حتی با DME مشخص تا فرودگاه رو اطلاع رسانی کرده.
اما اگر منظورت سرعت خود هواپیماست، که برای هر هواپیمایی فرق می کنه، باید وزن هواپیما رو داشته باشی و بدونی چقدر پر هست. و اگر Shift+f10 رو بزنی و بعد reference رو باز کنی، مشخصات سرعتی هواپیما رو داره و مخصوصا Landing Air Speed رو در 4 حالت برای همون هواپیما نوشته (با دو وزن مختلف می نیمم و ماکزیمم رو داده)

dani.flight
13-02-2010, 00:06
من دانلود کردمش ، متاسفانه با سیستم عامل 64 بیتی مشکل داره، والا اونایی که دانلود کردن تو صفحه پایرت بی تایید کردن که درست نصب میشه.
مشکل خاموش شدن پنل مربوط به pmdgoptions.dll و اون خطی که تو فایل aircraft.cfg باید اضافه کرد میشه.
این pdf رو ببین.

من الان صرفا MD-11 و 400X 747 ورژن 2.1 رو بدون مشکل دارم.
راستی چرا روکش موتوراش اینجوریه انگار موش دندون دندون کرده. کلا راجع به 8i و مشخصاتش :

اون فايلي که از تورنت دانلود کردم به غير از 2فايل pdf بقيه اومده حالا بدون اونا نميدونم اين فايل pmdgoptions.dll رو کجا کپي کنم شما ميدونيد؟

iq-boy
13-02-2010, 00:12
گمان کنم خود همین شرکت بدون کسب اجازه از مولف خارجی مبادرت به ترجمه کرده ...!! چون همین محتویات رو دقیقا من تو یه کتاب دیگه دیده بودم!! اون موقع ما می شیم شاه دزد!!!! حالا آقایان ع علما لطفا حکم را اعلام کنند تا ما دستمان به گناه آلوده نشود!!

آره درسته اما بین علمای هکینگ اختلافه. عده ای معتقدند نرم افزارهای بلاد کفر رو میشه دودر کرد (و الا ویندوز رو هم نمی تونیم استفاده کنیم) و محصولات و تلاش های داخلی رو بنا به احتیاط واجب باید لااقل اسم نویسنده یا منبعش رو بگذاریم. :31:

dani.flight
13-02-2010, 00:18
دوستان vertical speed برای فرود توی فرودگاه بوشهر باید چقدر باشه؟هواپیما 737 هستش.

ببين vertical speed يا همون سرعت نزول يا اوجگيري " به هواپيما و شرايطي که توش قرار داره بستگي داره نه به فرودگاه!
شما ميتوني تا نوک باند با سرعت 1500 ارتفاع کم کني(البته هيچکسي اينکارو نميکنه) ولي موقعي که چند لحظه تا برخورد چرخها نمونده (در 1000 پايي) شما بايد فلير کني و نوک هواپيما رو بالا ببري و سرعت VS بايد نزديک به 0 باشه بعد چرخ ها به آسفالت ماليده بشه.

Masoud.Neshat
13-02-2010, 12:53
بازم سلام. آقا شده تا حالا دلتون بخواد پروازهای یه فرودگاه داخلی مثلا مشهد رو بصورت آنلاین ببینین؟ نوع هواپیما و شرکت و تاخیر و ...
یه سایت میگم حالشو ببرین، تو این سایت تمام فرودگاههای دنیا رو می تونین بررسی کنین!!!
فقط کافیه تو قسمت airport search مثلا بنویسین OIMM ( مشهد ):

Ali.Mirzaie
13-02-2010, 15:43
سلام. مورد اولت تقریبا همگانی شده. نمی دونم ایراد از کجاست (محدودیت های ip ایران، یا چیز دیگری است)، اما تقریبا برای همه همینطوری شده. فقط برای اینکه کمی مشکل برطرف بشه تو قسمت network setting، کیفیت صدا رو بیار پایین تر، و مقدار connection time out و keep Alive رو افزایش بده، بهتر میشه.
اما مشکل دومت. ببین بعضی هاست ها که خیلی شلوغه معمولا اینطوری میشه. حتی ممکنه وقتی وارد محیط بشی، همه چیز ثابت باشه. اگر با هاست های خلوت هم این مشکل رو داری پیشنهاد می کنم یک آی دی جدید تو گیم اسپای درست کنی.

آقا تشکر از اینکه به بنده توجه کردی. اما!
مورد اول زیاد اذیت نمیکنه و مشکل من بیشتر مورد دوم هست که گفتم شاید به اولی ربطی داشته باشه!
چون من قبلاً با دیال آپ میرفتم و سه سوت توی شلوغ ترین هاست میرفت بدون هیچ مشکلی!!! مشکل من با ای دی اس ال هست و اکانت جدید رو هم امتحان کردم! نمیدونم چرا اینطور میشه!

Kharg Island
13-02-2010, 22:03
دوستان
کسی اینجا هواپیمای ملخی نداره برامون بذاره؟؟؟!!!!
بی زحمت دو موتوره باشه.

ممنون.
یـــا عـــلـــی

tosan622
14-02-2010, 00:26
سلام . من یه مشکلی دارم. من flight simulator x acceleration شرکت نوین پندار رو نصب کردم. حالا وقتی میخوام روش fspassengerx رو نصب کنم error میده. پیغامش اینه: XML.DLL not found . فکر کنم فایل XML.DLL توی محلی که flight simulator رو نصب کردم اصلا وجود نداره. لطفا هر کسی میتونه به من کمک کنه. خیلی متشکرم.

dani.flight
14-02-2010, 12:03
دوستان
کسی اینجا هواپیمای ملخی نداره برامون بذاره؟؟؟!!!!
بی زحمت دو موتوره باشه.

يک ATR 72 دارم حجمش 88MB هست خواستيد بگيد براتون آپ کنم؟

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

سلام . من یه مشکلی دارم. من flight simulator x acceleration شرکت نوین پندار رو نصب کردم. حالا وقتی میخوام روش fspassengerx رو نصب کنم error میده. پیغامش اینه: XML.DLL not found . فکر کنم فایل XML.DLL توی محلی که flight simulator رو نصب کردم اصلا وجود نداره. لطفا هر کسی میتونه به من کمک کنه. خیلی متشکرم.
من خودمم همين مشکل رو داشتم " شما اول به صفحه ي نخست مراجعه کنيد اونجا يک فايل همراه با توضيحات براي رفع مشکل هست.

Kharg Island
14-02-2010, 12:58

.

دنی جان قربون دستت اگه سالمه؟! البته اگر زحمتی نیست.:10::31:

یـــا عـــلـــی

Masoud.Neshat
14-02-2010, 13:41

دنی جان قربون دستت اگه سالمه؟! البته اگر زحمتی نیست.:10::31:

بابا چرابا این وضع ایده آل اینترنت مملکتمون زحمت آپلود رو بکشین؟ از شیر مرغ تا جوون آدمیزاد اینجا هست:
FS9 FSX ATR-72-500 Flight One
تووووپ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوست نداری؟ C130 میخوای اینا:
FSX

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFS9

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هواپیماها گندست؟ دوشیزه ریزه میرزه تر یخوای؟ اینم کوچیکتر:
Twin Otter

ebicross
14-02-2010, 22:13
سلام دوباره به همه ی دوستان.
همگی کمک کنید تا مقاله ی آموزشی صفحه ی اول تاپیک رو بزرگ کنیم یعنی همونطور که این مقاله مبتدی نوشته شده و کاملا برای همه قابل فهم هستش اون رو گسترش بدیم تا موضوعات دیگری رو هم شامل بشه.
به عنوان قدم اول هرکس یک بخش رو شروع کنه.
واضح تر میگم. قراره موضوعات رو دسته بندی کنیم و در ورژنهای مختلفی از مقاله قرار بدیم. در آخر یک مقاله کامل که شامل تمام مقالات متفرقه میشه هم درست میکنیم برای کسانیکه کل مطالب رو یکجا میخوان.
با این کار خیلی راحت میتونیم شبیه ساز رو جا بندازیم.
هدف فقط FSX نیست و هدف خود هواپیما هستش. یعنی آموزش میدیم و بعد میگیم که مثلا این آموزش در FSX اینطوری پیاده میشه و یا در Flanker 2.5 اینطوری پیاده میشه.

مثلا اگر کسی تخصص داره توی هواپیماهای جنگی مثل Hornet خود بازی یا امثال اون دست به کار بشه و یک مقاله ی اساسی و خوب درست کنه.
اگر کسی توی هواپیماهای جت تخصص داره حتما شروع کنه.
یا اگر یکی میتونه توی ناوبری کمک کنه هم خوبه.
ببینید هدف اینه که اگر کسی هر چیزی از FSX یا امثال اون رو خواست منبع خوبی به نام P30world داشته باشه.
ببینید شما از هر موضوعی آموزشهاتون رو همراه با عکس به من بدین و مرتب کردن و ویرایش نهاییش رو انجام میدم تا آماده بشه.
مقاله های شما باید:
مثل همون چیزهایی باشه که خودتون باهاش یاد گرفتین. ببینید اگر شما توی مقاله میگین Nav.1 رو روی 119.90 تنظیم کن پس قبلش یا باید تو آموزشهای قبلی در مورد نحوه ی تنظیم Nav.1 توضیح داده باشین (یا باشن) و یا همونجا توضیح میدین.
به زبون خودمونی نوشته نشده باشه. یعنی رسمی و با کلاس باشه.
اسمتون زیرش باشه. اگر کپی هستش منبع داشته باشه.

فواید این کار:
مطرح شدن اسم P30world و شخص شما به عنوان مرجع یک آموزش عالی و بزرگ
در دسترس بودن یک مقاله ی آموزشی بسیار قابل فهم برای مبتدی ها.
قابل استناد بودن به این صورت که سوالات دوستان و اعضا رو با استناد به صفحه ی فلان مقاله توضیح میدین و یا ارجاع میدین.

اگر پایه هستین که شروع کنیم.
من خودم چند وقته شروع کردم و تنهایی خیلی سخته با توجه به اینکه من در زمینه ی FSX تقریبا آماتور هستم.

نظر و پیشنهاد فراموش نشه.

ebicross
14-02-2010, 22:22

شما میتونی از صفحه ی اول این فایل رو بگیری ولی:
FSX نسخه ی نوین پندار فقط و فقط برای آموزش هستش.
منظورم اینه که اگر میخوای یک FSX بدون مشکل، بدون گیر کردن، بدون مشکل نصب پچ و اضافات و بدون مسخره بازی داشته باشی FSX معمولی رو از کسی بگیر یا بخر و نصب کن و بعدش FSX ACC رو روش نصب کن.
شرکت نوین پندار (شاه دزد) اومده آموزش های بازی رو فارسی کنه ولی کل بازی و رجیستری اون رو دستکاری کرده و بازیش به هیچ وجه استاندارد نیست. (با توجه به تغییر Loader بازی)

mro229
15-02-2010, 06:47
سلام...
چه عجب آقای ایزی... گویا سرتون خیلی شلوغه...
به تاپیک خودتون خوش اومدید.
اقدامی که شما می خواید انجام بدید خیلی خوب و مفید هست. اما چون ایده از خود شما هست بهتر هست مدیریتش رو خودتون به عهده بگیرید. درسته که ما هم وظیفه داریم به شما کمک کنیم و در حد توان هم این کار رو انجام می دیم اما بهتره که شما خودتون تقسیم کار کنید و بگید چه کسی چه کاری انجام بده...
من حاضرم کمک کنم. اما بهتره برای این که چند باره کاری نشه و کارها تکراری نشن بگید چه کسی چه کاری انجام بده...
البته به دوستان جسارت نشه. این هم نظر من هست. و اگر کسی نظر بهتری داره ارائه بده.
راستش این چند وقته من فقط سر می زدم به تاپیک و مطالب طولانی و بعضا خارج از مسائل آموزشی و بیشتر در زمینه دانلود هواپیما رو می دیدم خیلی حوصله خوندن پیدا نمی کردم.
اما امیدوارم با طبقه بندی موضوعات آموزشی هواپیما یک منبع آموزشی خوبی درست بشه.
راستی من از همه آماتور تر هستم. ما رو هم دریابید...
ممنون.
موفق باشید.

grand theft auto
15-02-2010, 10:15
سلام!
من مدتها نبودم دلم براتون تنگ شده بود.
بالاخره یه آموزش برای استفاده از کامپیوتر هواپیماهای شرکت های حرفه ای پیدا شد یا نه؟!من نمیتونم با اون هواپیماها پرواز کنم چون انگار قبل از پرواز باید به اون دستگاهه اطلاعاتی بدم که بلد نیستم.
راستی آقای ایزی!چه عجب!چشمون به جمال شما روشن گردید!
نصف هواپیماهام رو هم از دست دادم،اونایی که با خون دل دانلود کرده بودم همه بر اثر غفلت پاک شدن رفتن،الان اون هواپیما 5 مگی ها رو دارم اما 400-500 مگی ها رفتن و منو تنها گزاشتن!
پرواز آنلاین پایه هستید؟
راستی یه سوال مهم،من چند تا هواپیما دارم که ستاپ دارن و فقط با ستاپ نصب میشن و نمیشه محتویاط توشو دید،ستاپ ها هم خدا رو شکر کار نمی کنن،می خوام بدونم چجوری میتونم فایل ستاپ رو از بین ببرم و به محتویاط توش دسترسی داشته باشم تا بتونم با کپی کردنش توی پوشه aircraft شبیه ساز باهاشون پرواز کنم؟

ebicross
15-02-2010, 13:15
سلام...
چه عجب آقای ایزی... گویا سرتون خیلی شلوغه...
به تاپیک خودتون خوش اومدید.
اقدامی که شما می خواید انجام بدید خیلی خوب و مفید هست. اما چون ایده از خود شما هست بهتر هست مدیریتش رو خودتون به عهده بگیرید. درسته که ما هم وظیفه داریم به شما کمک کنیم و در حد توان هم این کار رو انجام می دیم اما بهتره که شما خودتون تقسیم کار کنید و بگید چه کسی چه کاری انجام بده...
من حاضرم کمک کنم. اما بهتره برای این که چند باره کاری نشه و کارها تکراری نشن بگید چه کسی چه کاری انجام بده...
البته به دوستان جسارت نشه. این هم نظر من هست. و اگر کسی نظر بهتری داره ارائه بده.
راستش این چند وقته من فقط سر می زدم به تاپیک و مطالب طولانی و بعضا خارج از مسائل آموزشی و بیشتر در زمینه دانلود هواپیما رو می دیدم خیلی حوصله خوندن پیدا نمی کردم.
اما امیدوارم با طبقه بندی موضوعات آموزشی هواپیما یک منبع آموزشی خوبی درست بشه.
راستی من از همه آماتور تر هستم. ما رو هم دریابید...
ممنون.
موفق باشید.

سلام.
برای تقسیم کار که گفتید؛ چون من نمیدونم هرکسی تو چه چیزی تخصص داره برای همین نمیتونم بگم کی چیکار کنه. افرادی مثل بهرام چوبینه هم فکر میکنم دیگه سر نمیزنند که از تجربه ی خیلی بالاشون استفاده کنیم.
ببینید یک منبع داریم که همون کتاب شرکت نوین پندار هست ولی اون کتاب واقعا توضیحاتش وحشتناکه و امکان نداره آماتورهایی مثل من با اون کتاب به جایی برسند چون یهو پریده سر اصل مطلب.
فصل اول کتاب یعنی گواهینامه خلبان مبتدی یا دانش آموز یا Student Pilot License یا SPL رو تو مقاله ی صفحه ی اول داریم.
یک نفر لازم داریم تا به همون زبون آموزش SPL آموزش گواهینامه خلبانی شخصی یا Private Pilot License یا PPL رو بزاره.
1- یه نفر برای گواهینامه آلات پروازی یا Instrument Rating
2- یه نفر برای گواهینامه خلبانی بازرگانی یا Commercial Pilot License یا CPL
3- یه نفر برای گواهینامه خلبانی خطوط هوایی یا Airline Transport Pilot یا ATP
4- یه نفر برای پروازهای نظامی (شامل سوختگیری هوایی، نشست و برخواست از ناو، نوع حرکات و غیره...
5- یه نفر برای پروازهای پهن پیکرها مثل 747 و 737
6- یه نفر برای آموزش ملخی ها و توربو پراب ها
7- یه نفر برای آموزش بازی آنلاین
8- یه نفر برای آموزش ناوبری و نحوه ی مکالمه با برج

توضیحات:
لازم نیست همه ی این کارها رو با هم انجام بدیم. میتونیم یکی رو کامل کنیم و بعد سراغ کار بعدی بریم.
ببینید برای مثلا شماره ی 1 توی مقاله آموزش فرود ILS رو داریم. دیگه لازم نیست این آموزش داده بشه. فقط کافیه همون کپی بشه و ایراداتش برطرف بشه و کامل تر هم بشه.
یا مثلا برای شماره ی 4 آموزش نشستن بر روی ناو توی مقاله موجوده و باید تکمیل بشه.
اینارو میگم که دوباره کاری نشه.

راستی یه نفر رو هم میخوایم که FSpassengerX آموزش بده.
در ضمن توجه کنید که اساس آموزش FSX ACC هستش.
من خودم خیلی از منابع رو تهیه کردم. مثلا کل قوانین مکالمات با برج رو دارم. و یا آموزش FSP رو کم و بیش آماده کردم.
فقط باید شروع کنیم.

سلام!
من مدتها نبودم دلم براتون تنگ شده بود.
بالاخره یه آموزش برای استفاده از کامپیوتر هواپیماهای شرکت های حرفه ای پیدا شد یا نه؟!من نمیتونم با اون هواپیماها پرواز کنم چون انگار قبل از پرواز باید به اون دستگاهه اطلاعاتی بدم که بلد نیستم.
راستی آقای ایزی!چه عجب!چشمون به جمال شما روشن گردید!
نصف هواپیماهام رو هم از دست دادم،اونایی که با خون دل دانلود کرده بودم همه بر اثر غفلت پاک شدن رفتن،الان اون هواپیما 5 مگی ها رو دارم اما 400-500 مگی ها رفتن و منو تنها گزاشتن!
پرواز آنلاین پایه هستید؟
راستی یه سوال مهم،من چند تا هواپیما دارم که ستاپ دارن و فقط با ستاپ نصب میشن و نمیشه محتویاط توشو دید،ستاپ ها هم خدا رو شکر کار نمی کنن،می خوام بدونم چجوری میتونم فایل ستاپ رو از بین ببرم و به محتویاط توش دسترسی داشته باشم تا بتونم با کپی کردنش توی پوشه aircraft شبیه ساز باهاشون پرواز کنم؟

سلام.
با استفاده از WinRAR بعضی از فایلهای Setup رو میشه باز کرد. امتحان کن.

iq-boy
15-02-2010, 13:25
سلام، یک مقاله در مورد VOR دارم، که البته تو فوروم دیگه ای گذاشتمش، با ذکر اسم اون فوروم می تونم اینجا هم بگذارم.

ebicross
15-02-2010, 13:47
سلام، یک مقاله در مورد VOR دارم، که البته تو فوروم دیگه ای گذاشتمش، با ذکر اسم اون فوروم می تونم اینجا هم بگذارم.
الان هم دارم رو 747-400 pmdg همراه با fs2crew کار می کنم، شاید بتونم مقاله خوبی در این زمینه ارائه بدم... .
حالا کی شروع کنیم؟ همین الان خوبه ؟

آره حتما شروع کن.
فقط هواپیمایی که آموزش میدی پیش فرض بازی باشه خیلی بهتره.
در مورد حق کپی رایت هم بگم که شما اسم نویسنده رو برای مقاله هاش بنویسید و برای چیزهایی هم که خودتون مینویسید اسمتون رو بگین و مطمئن باشین حقی از کسی ضایع نمیشه.
این مقاله رو به اسم این تاپیک و انجمنهای P30world درست میکنیم.
نوشته هاتون رو توی فایلهای Word ذخیره کنید و اسم فایل رو حتما هم نام با آموزش بزارید. چون من میخوام دسته بندی و مرتب کنم خیلی وقت میگیره هی مقاله ها رو باز کنم و بخونم تا متوجه بشم چیه.
اول مقالتون تو یک خط توضیح بدین این مقاله شامل چیه.
مثلا:
آموزش فرود ILS به همراه تنظیم کورس و استفاده از Auto Pilot

فایلها رو زیپ کنید و یه جایی آپلود کنید. RapidShare هم بود اشکالی نداره.
فقط نکته ی مهم:
لینک آموزشها رو توی تاپیک قرار ندین چون همینطوری که آموزشها رو PDF میزاریم همه جا به اسم خودشون پخش کردند وای به حال اینکه Word بزاریم.
توی پ.خ برام بزارین.
ممنون از همکاریتون.
میخوام برای عید کارهای نهایی و بازبینی آخر رو انجام بدیم.

Masoud.Neshat
15-02-2010, 15:28
فرودگاه قدیم هنگ کنگ kai tak که معرف حضور هست؟ با جزییات کامل و کیفیت بالا برای دانلود موجوده:

اینم ویدئو اپروج من با توین اوتر DHC6 :

grand theft auto
15-02-2010, 19:08
متاسفانه معرف حضور نیست،معرفی میکنی؟!
چجوری نصب میشه؟

Masoud.Neshat
15-02-2010, 20:33
متاسفانه معرف حضور نیست،معرفی میکنی؟!
چجوری نصب میشه؟

شاید بشه گفت معروفترین فرودگاهیه که من دیدم تو نت . فرود اومدن توش مشکله چون برای فرود لازمه به جای اینکه مستقیم به طرف باند فرود تقرب کنین باندی که 130 درجه هستش با زاویه 81 درجه اپروچ میکنی مسقیم به طرف یه تپه که روش یه صفحه شطرنجی خیلی بزرگ نصب شده. به جای ILS سیستم IGS گفته میشه بهش.
ببین:

این ویدیوی کوتاه و کم حجم رو سعی کن ببینی:

برای نصبش هم بعد از دانلود کافیه با سریال نامبری که همراهشه نصبش کنی همین.

joopin
15-02-2010, 23:38
اینجا کسی نیست که بگه اون هایی که خلبان می شن ( در رشته های مختلف ) چه درس هایی رو پاس می کنند و این رشته چه سیستم آموزشی داره ه در ایران و هم در کشورهایی که سرشناس هستند در این زمنیه..!!!

در ضمن به نظرم سعی کنید که مطالب گرداوری شده بیشتر پیرامون خود خلبانی باشه و از FS عنوان یک ابزار تمرینی استفاده کنید...خواستم یاد آوری کرده باشم....

tosan622
16-02-2010, 00:19
شما میتونی از صفحه ی اول این فایل رو بگیری ولی:
FSX نسخه ی نوین پندار فقط و فقط برای آموزش هستش.
منظورم اینه که اگر میخوای یک FSX بدون مشکل، بدون گیر کردن، بدون مشکل نصب پچ و اضافات و بدون مسخره بازی داشته باشی FSX معمولی رو از کسی بگیر یا بخر و نصب کن و بعدش FSX ACC رو روش نصب کن.
شرکت نوین پندار (شاه دزد) اومده آموزش های بازی رو فارسی کنه ولی کل بازی و رجیستری اون رو دستکاری کرده و بازیش به هیچ وجه استاندارد نیست. (با توجه به تغییر Loader بازی)

خيلي متشکرم. البته من fsx معمولي رو دارم. ولي نميدونم fsx acc رو از کجا بايد بخرم؟ چون با اين اينترنت dial up نميتونم دانلود کنم. در ضمن با " شاه دزد " بودن شرکت نوين ... کاملا موافقم. خودشون سيمولاتور رو دزديدن بعد روش نوشتن: هرگونه تکثير ممنوع !!! تازه وقتي زنگ زدم گفتم 3 تا سوال فني دارم به من گفتن : ما فقط به يک سوال شما جواب ميديم !!

در ضمن اگه ميدونين fsx acc رو که دستکاري نشده باشه از کجا بايد بخرم لطفا منو راهنمايي کنيد. بسيار متشکرم.

ebicross
16-02-2010, 21:46
خيلي متشکرم. البته من fsx معمولي رو دارم. ولي نميدونم fsx acc رو از کجا بايد بخرم؟ چون با اين اينترنت dial up نميتونم دانلود کنم. در ضمن با " شاه دزد " بودن شرکت نوين ... کاملا موافقم. خودشون سيمولاتور رو دزديدن بعد روش نوشتن: هرگونه تکثير ممنوع !!! تازه وقتي زنگ زدم گفتم 3 تا سوال فني دارم به من گفتن : ما فقط به يک سوال شما جواب ميديم !!

در ضمن اگه ميدونين fsx acc رو که دستکاري نشده باشه از کجا بايد بخرم لطفا منو راهنمايي کنيد. بسيار متشکرم.
FSX ACC همون FSX Acclerator Pack هستش. یعنی نسخه ای که توی 3 DVD هستش.
معمولا مغازه های بازی و فیلم دارن این نسخه رو.
توجه کن که باید روی FSX عادی نصبش کنی.
توضیحات بیشتر در مورد ACC Pack توی صفحه ی اول هستش.

Masoud.Neshat
16-02-2010, 22:48
امان از باد جانبی موقع فرود!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدثانیه 27!
کاپیتان: حسن (فرست آفیسر) گاز بده الان بدبخت میشیم نمیشه نششششتتت...

TOOMY-2008
17-02-2010, 11:47
قبل از هر چیز میخواستم از تمام عزیزانی که قسمت اول این مقاله رو دیدن و منتظر قسمت دوم این مقاله بودن معزرت

خواهی کنم بابت تاخیر و از تمام دوستانی که قسمت اول این مقاله رو مشاهده نکردن دعوت میکنم که قبل از قسمت

دوم این مقاله حتما قسمت اول رو ببینند

در اینجا میتونید مشاهده کنید

صفحه 198 تایپیک 4

کاملا مشخص هست

خوب بریم سر آموزش

بچه درست بشین اون ته کلاس سر صدا نکن :27::27:

آموزش پرواز آنلاین توسط IVAO قسمت دوم:

خوب همون طوری که در قسمت 1 این آموزش دیدن با چند نمونه از Ratting ها آشنا شدین اما حالا میخوام به تریتیب

مراحل ثبت نام شما رو در اینجا قرار بدم

فقط خواهش میکنم مراحل که توضیح داده شده رو به ترتیب پیش برید و به قسمت های دیگه سایت فعلا مراجعه

نکنید تا مشکلی پیش نیاد

خوب اول باید به سایت IVAO برید به آدرس زیر :

وبعد طبق عکس زیر روی گزینه Join IVAo کلیک کندی تا قسمت کشویی باز شود وسپس روی Person کلیک کنید

لطفا به جز لینک هایی که توضیح داده میشود به لینک های دیگه کاری نداشته باشد

خوب توی این صفحه که مشاهده میکنید توضیح کاملی درباره ثبت نام شما داده و توضیحاتی در باره نحوه آموزش در

خود شبکه که من خودم براتون توضیح میدم

ودر این صفحه شما باید در قسمت پایین صفحه روی Continue with registration کلیک کنید

ودر این صفحه هم باید دوباره روی Continue with registration کلیک کنید

(از شما تایید قبول کردن وپذیرفتن قوانین سایت رو دارد )

و در این صفحه جدید شما باید فیلد های خواسته شده رو پر کنید

لطفا به اینجا دقت کنید به جز 3 فیلد اول که همه میدونید ( نام . نام خانوادگی و آدرس ایمیل )

2 فیلد بعدی خیلی مهم هستن

4 که زبان هست اگر شما به انگلیسی تسلط دارید حتما این گزینه رو انتخاب کنید

و از همه مهم تر این قسمت هست که شما باید ایران رو انتخاب کنید

( بچه ها نخندین شاید بگین خوب میدونیم که باید ایران رو انتخاب کنیم )

اما چون دوستان زیادی رو دیدم که چون در یک کشور دیگه زندگی میکنند نام اون کشور رو زدن و همین براشون دچار

مشکل شده .چون این نام کشور مشخص کننده Division شما هست نه اون کشوری که در اون زندگی میکنید

به عنوان مثال یکی از دوستان من چون الان در Boston آمریکا زندگی میکنه به اشتباه آمریکا رو زده بود و یه کم طول

کشید تا از Division امریکا به ایران منتقل شد

خلاصه در قسمت پایین هم بهتر هست که هر 2 گزینه رو Yes بزنید

در این جا از شما میپرسه که دوست دارید که به چه عنوانی فعالیت کنید

بهتر هست که هر 2 رو بزنید

به عنوان مثال خیلی از دوستان در زمان ثبت نام فقط pilot رو میزنند وبعدا که میخوان ATC کار کنند مجبورن دوباره

فعالش کنن

( یک توضیح کوچیک در مورد ATC)

ببنید دوستان این که شما در این شبکه بتونید موفق باشید وبتونید مراحل آموزش رو خوب درک کنید لازم به این

هست که در بعضی موالرد شما خودتونو جای کنترل بزارید و این کار هیچ رقمه انجام نمیشه مگر این که شما

اول قوانین اولیه نرم افزار ATC که در ادامه معرفی خوام کرد رو شما بلد باشد

و جدا از این مسئله که اگر قرار بود همه کسانی که در این شبکه فعالیت میکنن فقط به عنوان خلبان بودن دیگه اصلا

نمیشد بگیم real و دیگه به واقعیت نزدیک نمیشد

خوب نمیخوام الان خیلی روی این موضوع زوم کنم فقط میخواستم بگم که هر کس که الان خلبان موفقی در این

شبکه هست به این علت هست که اول یک کنترل موفق هست

چون اگر یک کنترل موفق باشید میدونید که چی چیزی رو کی و کجا باید از خلبان بخواین و همین جور هم بر عکس

خوب ادامه آموزش
بعد از انتخاب گزینه های مورد نظر باید روی Join IVAO کلیک کنید

سپس وارد صفحه زیر میشوید

به دلایل امنیتی و غیر امنیتی قسمتی از موارد قابل مشاهده نیست

( چشمتو درویش کن مگه خودت یوزر و پس نداری :27:)

خوب اطلاعاتی که شما در این جا وارد کردین رو به شما نمایش میده و میگه که یک ایمیل از طرف این شبکه حد اکثر

تا 24 ساعت آینده به آدرس ایمیلی که نوشته شده ارسال خواهد شد .

توجه کنید که وارد ایمل خودتون بشن و دنبال ایمیلی که از طرف IVAO اومده رو پیدا کنید و باز کنید

( معمولا با نام IVAO و با موضوع IVAO Members Department ایمیل ارسال میشود )

خوب بعد از این که ایمیل رو باز کردین یه آی دی ویه پسورد هست و البته یه لینک که وقتی وری لینک کلیک کنید وارد

یه صفحه جدید میشید که باید اون آی دی وپسورد رو وارد فیلد مربوطه کنید

مثل عکس زیر :

خوب بعد از این که تایید شد وارد صفحه زیر میشید که به شما میگه بعد از 15 دقیقه شما در شبکه فعال خواهید شد

و در قسمت پایین یه دکمه هست که اگر بزنید وارد لیست کاربران شبکه میشید که به ترتیب هر کشور تقسیم بندی

شده ونام هر کشور رو نوشته و در مقابل هم تعداد کاربران فعلی اون شبکه

که اگر میخواید اسم خودتونو ببینید باید روی ایران کلیک کنید و در آخرین صفحه اسم مشخصات و سایر اطلاعات

خودتونو میتونید ببنید

اینم بگم شاید خیلی از دوستان بخوان بدون که کدوم کشو بیشترین وشلوغ ترین کشور در این شبکه هست

از نظر تعداد کاربران کشور برزیل و از نظر تعداد افراد آنلاین در شبکه به عنوان خلبان ومخصوصا کنترل که خیا مهم

هست کشور آلمان هست

که میشه گفت در 24 ساعت شبانه روز هیچ وقت این کشور خالی نیست مخصوصا کنترل

اگر به این شبکه آشنا هستین که خوب باید بدونید چرا من روی کنترل حساس هستم و هی میگم مخصوصا

اگر که نه هیچ اشکالی نداره آشنا میشین :31:

خوب دوستان اگر اجازه بدین من یه استراحتی میکنم بقیه آموزش رو تا امشب آماده میکنم هنوز قسمت دوم تموم

نشده

تا اینجا اگر سئوال بود بفرمائید تا من بقیه آموزش رو آماده کنم

TOOMY-2008
17-02-2010, 11:54
سلام دوباره به همه ی دوستان.
همگی کمک کنید تا مقاله ی آموزشی صفحه ی اول تاپیک رو بزرگ کنیم یعنی همونطور که این مقاله مبتدی نوشته شده و کاملا برای همه قابل فهم هستش اون رو گسترش بدیم تا موضوعات دیگری رو هم شامل بشه.
به عنوان قدم اول هرکس یک بخش رو شروع کنه.
واضح تر میگم. قراره موضوعات رو دسته بندی کنیم و در ورژنهای مختلفی از مقاله قرار بدیم. در آخر یک مقاله کامل که شامل تمام مقالات متفرقه میشه هم درست میکنیم برای کسانیکه کل مطالب رو یکجا میخوان.
با این کار خیلی راحت میتونیم شبیه ساز رو جا بندازیم.
هدف فقط FSX نیست و هدف خود هواپیما هستش. یعنی آموزش میدیم و بعد میگیم که مثلا این آموزش در FSX اینطوری پیاده میشه و یا در Flanker 2.5 اینطوری پیاده میشه.

مثلا اگر کسی تخصص داره توی هواپیماهای جنگی مثل Hornet خود بازی یا امثال اون دست به کار بشه و یک مقاله ی اساسی و خوب درست کنه.
اگر کسی توی هواپیماهای جت تخصص داره حتما شروع کنه.
یا اگر یکی میتونه توی ناوبری کمک کنه هم خوبه.
ببینید هدف اینه که اگر کسی هر چیزی از FSX یا امثال اون رو خواست منبع خوبی به نام P30world داشته باشه.
ببینید شما از هر موضوعی آموزشهاتون رو همراه با عکس به من بدین و مرتب کردن و ویرایش نهاییش رو انجام میدم تا آماده بشه.
مقاله های شما باید:
مثل همون چیزهایی باشه که خودتون باهاش یاد گرفتین. ببینید اگر شما توی مقاله میگین Nav.1 رو روی 119.90 تنظیم کن پس قبلش یا باید تو آموزشهای قبلی در مورد نحوه ی تنظیم Nav.1 توضیح داده باشین (یا باشن) و یا همونجا توضیح میدین.
به زبون خودمونی نوشته نشده باشه. یعنی رسمی و با کلاس باشه.
اسمتون زیرش باشه. اگر کپی هستش منبع داشته باشه.

فواید این کار:
مطرح شدن اسم P30world و شخص شما به عنوان مرجع یک آموزش عالی و بزرگ
در دسترس بودن یک مقاله ی آموزشی بسیار قابل فهم برای مبتدی ها.
قابل استناد بودن به این صورت که سوالات دوستان و اعضا رو با استناد به صفحه ی فلان مقاله توضیح میدین و یا ارجاع میدین.

اگر پایه هستین که شروع کنیم.
من خودم چند وقته شروع کردم و تنهایی خیلی سخته با توجه به اینکه من در زمینه ی FSX تقریبا آماتور هستم.

نظر و پیشنهاد فراموش نشه.

شرمنده من همین الان دیدم

چون یه مدت نبودم

من با این خیلی موافق هستم و کلا با هرکس که شبیه ساز رو به عنوان بازی نگاه نکنه و دنبال این باشه که به

واقعیت ها بیشتر کنه موافقم به همین خاطر هم من یه مقاله ای دارم تهیه میکنم که الان قسمت اول و نمیه ای از

قسمت دومش رو تهیه کردم و در همین سایت موجود هست

grand theft auto
17-02-2010, 13:55
ممنون بابت آموزش،من قبلا عضو شده بودم اما بلد نبودم پزواز کنم الان منتظر آموزش پروازم.
به نظر من اشکالی نداره به این شبیه ساز بگن بازی،چه فرقی میکنه،من یه معلم موسیقی دارم که خودم براش FSX رو بردم اونم خیلی خوشش اومد و بهم گفت من به این نرم افزار میگم بازی چون چیزی که به آدم حال بده یه جور بازیه!از قهوه گرفته تا ivao !! البته خودشم قبول داره که این شبیه سازه و بازی نیست و من در این مورد چیزی بهش نگفتم.

TOOMY-2008
17-02-2010, 15:33
ممنون بابت آموزش،من قبلا عضو شده بودم اما بلد نبودم پزواز کنم الان منتظر آموزش پروازم.
به نظر من اشکالی نداره به این شبیه ساز بگن بازی،چه فرقی میکنه،من یه معلم موسیقی دارم که خودم براش FSX رو بردم اونم خیلی خوشش اومد و بهم گفت من به این نرم افزار میگم بازی چون چیزی که به آدم حال بده یه جور بازیه!از قهوه گرفته تا ivao !! البته خودشم قبول داره که این شبیه سازه و بازی نیست و من در این مورد چیزی بهش نگفتم.

دوست عزیز ببین من نمیخوام به شما و یا هر کس دیگه ای که میخواد این شبیه ساز رو بازی تلقی کنه بکنم

اما بزارید یه چیزی رو همین اینجا بگم من با کسانی که این نرم افزار و این شبیه ساز رو بازی تلقی میکنند کاری ندارم

اگر بازی هست یک هواپیما رو انتخاب کن بعد روی باند کلید F4 بزن دسته رو هم تا اونجایی که جا داره به سمت عقب بده

برو بالا حالشو ببر

دیگه چه نیازی داری به افرادی که وقت بزارن آموزش تهیه کنن

من و چند تا از دوستانم که الان داریم یک سری آموزش تهیه میکنیم اول از همه برای دانشجویان و غلاقه مندان به

رشته خلبانی و کلا اویشن

2 برای اون دسته افرادی که این نرم افزار رو میخوان به عنوان یک نرم افزار حقیقی استفاده کنن ونه بازی

3 الان در خیلی از کشور ها از جمله خود ایران اگر این شبیه ساز که شما میگین بازی نبود خیلی از این بیشتر هواپیما

ها سقوط میکردن

به عنوان مثال میگم شرکت ماهان الان هر چند پرواز یکی از خلبانانش پرواز شبیه سار میخواد که هر خلبانی باید بره

ودل بخواهی نیست که کسی بگه من نمیرم و در اون پرواز شبیه ساز بد جور ترین و خفن ترین امرجنسی ویا وضعیت

خطرناک رو ایجاد میکنند تا خلبانان به این وضعیت ها آشنا باشن تا خدایی نکرده اگر در واقعیت اتفاق افتاد مثل یه

چیزی تو گل نرن

با این حرف ها به این نتیجه میرسم که کاش حرف این دوستم رو گوش میکردم که گفت ......

( نگم بهتره اما به جمله زیر بسنده میکنم )

در چشمان کسی که پرواز رو نمیفهمد هر چه قدر اوج بگیری کوچیک تر خواهی شد

grand theft auto
17-02-2010, 16:47
شبیه ساز که شما میگین بازی
من که نگفتم بازی!معلمم میگه.
من تا به این لحظه یکبار هم از این شبیه ساز رو بازی خطاب نکردم.گفتم لازم نیست به اون کسایی که میگن بازی گیر بدین،بزارین هرچی دلشون می خواد بگن!!
اگرم دلتون می خواد ادامه بدید،به هرحال این برنامه به هیچ وجه بازی نیست.
موفق باشید.

TOOMY-2008
17-02-2010, 17:12
من که نگفتم بازی!معلمم میگه.
من تا به این لحظه یکبار هم از این شبیه ساز رو بازی خطاب نکردم.گفتم لازم نیست به اون کسایی که میگن بازی گیر بدین،بزارین هرچی دلشون می خواد بگن!!
اگرم دلتون می خواد ادامه بدید،به هرحال این برنامه به هیچ وجه بازی نیست.
موفق باشید.

ممنون دوست عزیز

اما من وقتی میبینم که کسایی هستنند که این شبیه ساز رو بازی خطاب میکنند و هیچ سر رشته ای از اویشن ندارن ونظر میدن عصبی میشم

اما به عشق اون کسانی که در این تایپیک دوست دارن اطلاعات شون بیشتر بشه توضیح میدم

فقط کسانی که مشتاق به ادامه هستن بی زحمت روی پست های آموزش ها از ( تشکر ) استفاده بکنن که بدونم به

درد خورده یا نه

به هر صورت من فعلا ادامه این آموزش رو تا امشب آماده میکنم و برای علاقه مندان میزارم

mro229
17-02-2010, 17:21
سلام. شما که دیگه خودت بهتر می دونی...
به هر حال دوستمون درست می گن... به خصوص در مورد تست های خلبانی ...
اگر ما اسم این نرم افزار رو بازی بذاریم پس نباید انتظار داشته باشیم چیزی به ما یاد بده و ما هم ازش چیزی یاد نمیگیریم. چون به دنبال بازی کردن هستیم و علایق شخصی رو به هدف بیشتر ترجیح می دیم... هرچی مراحل سخت تر بشه قاعدتا بیشتر پیشرفت می کنیم. اما اگر به دنبال بازی کردن باشیم پیشرفت نخواهیم کرد. چون برامون اهمیتی نداره که هواپیما یا استال بشه یا آور اسپید یا با سرعت 60 نات فرود بیایم یا 160 نات... اما وقتی جدی باشه اگر یک ثانیه هم اختار آور اسپید یا استال بهمون داد علت رو بررسی می کنیم ببینیم چیه... درسته؟
باز هم می گم... هر کسی می تونه هر چیزی دلش خواست این نرم افزار رو خطاب کنه... اما هدف شخص مهمه.. بخواد با این نرم افزار بازی کنه یا بخواد با اون تمرین هوانوردی کنه...
همین...
موفق باشید...

joopin
17-02-2010, 18:52
سلام این سایت پر بازدید ترین سایت در مورد شبیه ساز پرواز هست جالبه....تا چند وقت پیش حتی سمینار و نمایشگاه هم می زاشتند.....

این چیه؟ یکی کی تونه توضیح بده چیه؟ کسی داره این هیولا رو؟:18:

joopin
17-02-2010, 19:28
فرق این دو تا چیه؟
یکی هستند؟

grand theft auto
17-02-2010, 19:44
این چیه؟ یکی کی تونه توضیح بده چیه؟ کسی داره این هیولا رو؟
خیلی جالبه.اگه کسی سر در آورد به منم بگه لطفا.
اگه مایل به پرواز آنلاین هستید من حاضرم سرور بشم.البته من خیلی خلبانیم جالب نیست.

TOOMY-2008
17-02-2010, 19:51
خوب در قسمت اول نحوه ثبت نام بود

اما الان میخوام نرم افزار های مورد نیاز برای ارتباط برقرار شدن ما با سرور این شبکه رو بگم ونحوه استفاده درست از آن

ابتدا باید سایت اصلی IVAO برید

سپس از گزنیه های کشویی سمت چپ کزینه Department رو انتخاب و گزینه Software Development رو انتخاب کنید

تا صفحه زیر باز شود

خوب حالا این نرم افزار های که در زیر نوشته شده لازم و کار هر نرم افزار هم توضیح داده شده

1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسم این برنامه ایوپ هست (IvAp) که مخفف IVAO virtual Pilot client میباشد

این نرم افزار برای اتصال سیمولیتور با برج کنترل هست در قسمت دانلود ورژن های FSX و FS9 از هم دیگر جدا شدن

2 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسم این برنامه ایوک هست (IvAc) که مخفف IVAO virtual ATC client میباشد

کار این برنامه شبیه سازی کردن برج کنترل هست و اگر شما میخواهید که کنترلل باشید باید این نرم افزار رو داشته

باشید

3 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسم این برنامه هم The Eye هست

وجود این نرم افزار خیلی مهم هست البته هیچ نقشی در برقرار کردن ارتباط شما با برج وبر عکس ندارد

( بهتر بگم کلا این برنامه هیچ نقشی در پرواز آنلاین نداره ولی برنامه مفید و کاربردی هست )

کار این نرم افزار به تور دقیق این است که تمامی پرواز های آنلاین و تمامی چیزهایی که مربوط به شبکه میشود رو

میشه بررسی کرد ودید

توضیح کامل تر در قسمت پایین آموزش

4 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب این برنامه هم که از اسمش معلم هست برای اتصال سیمولیتور با برج کنترل هست اما برای کسانی که از

Mac استفاده میکنند

5 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسم این برنامه هم IVAO Interface هست و برای ارتباط تصویری برج با سیمولیتور هست که شما به این نیازی

ندارید

خوب حالا میرم سر اصل داستان یعنی آموزش هر کدوم از این برنامه ها

اول شما باید این برنامه ها رو دانلود کنید

البته که کار سختی نیست وفقط نیاز هست در همون صفحه ای که هستین روی دانلود کلیک کنید و وارد صفحه

جدیدی میشوید که سرور رو انتخاب وسپس شروع به دانلود شدن میکنه

(فکر نمیکنم کسی باشه در دانلود کردن برنامه ها مشکل داشته باشه )

ما ایرانی ها هیچی بلد نباشیم دانلود خوب بلدیم :31::27::27:

خوب یعد از دانلود این برنامه ها ما باید اون ها رو نصب کنیم

فقط در نصب برنامه IVAP دقت کنید که ورژن هر کدوم رو که دانلود کردین در قسمت خودش وارد کنید و در قسمتی که

باید مسیر نصب رو بدین مسیر زیر رو بدین

X:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\IvAp

توجه کنید که وقتی شما آدرس فایلی که سیمولیتور شما نصب شده رو بدین خودش IVAP رو جلوش اضافه میکنه

و بعد از اتمام نصب یه برنامه دیگه ای هم نصب میکنه به نام Team Speak که کار این نرم افزار برقرار کردن ارتباط

صوتی بین کاربران هست

که خود همین نرم افزار یکسری قوانین داره که در جای خودش میگم

خوب برنامه ivac هم نیازی به آموزش ( برای نصب ) نداره وهرجایی میتونید نصب کنید

وبرنامه The Eye هم همینطور

اما بریم سراغ آموزش خود این برنامه ها

از همین IVAO The Eye شروع میکنم

فقط توجه کنید که زمانی که اتین برنامه رو میخواید اجرا کنید یک تیک هست که به صورت اتوماتیک خاموش هست

برای بهش دست نزنید و بزارید خاموش باشه

بعد از این که برنامه رو اجرا کردید از منو بالا روی Setting وسپس روی General کلیک کنید و با توجه به اون ایمیل

آخری که براتون از طرف IVAO اومده فیلد های مورد نیاز رو پر کنید

شما باید 5 فیلد رو پر کنید یک Callsign نامی که شما وارد برنامه Team Speak میشید نشان داده میشود

VID and Password و Login and Password

توجه کنید که در ایمیل که برای شما ارسال شده یک پسورد برای زمانی هست که شما میخواهید از سرور استفاده

کنید مثل زمان پرواز و زمانی که کنترلل هستین و یک پسورد برای زمانی که شما میخواید یه چیزیز از سایت دانلود

کنید ویا در سایت فعالیتی رو میخواید انجام بدین

بعد از وارد کردن فیلد های مورد نیاز کلیک F9 ویا در قسمت پایین این برنامه روی

Click here to Download IVAO Network Data

کلیک کنید تا آخرین فایل ها برای شما به روز شود

خوب حالا این برنامه اصلا به چه دردی میخوره

این برنامه همین طور که میبیننید چنیدن قسمت مختلف داره و هرکدوم یه کاری رو انجام میده

من از سمت چپ یکی یکی این قسمت ها رو توضیح میدم

خوب اول از همه همین صفحه اصلی که شامل 5 قسمت میباشد

اولین قسمت سمت چپ بالا
IVAO Status که وضعیت شبکه IVAO هست که تعداد خلبان ها کنترل ها تاریخ به روز رستانی و....

قسمت بعدی روبروی همین قسمت Upcoming Events هست

که زمان بر گزاری Event ها ویا همون قرار پروازی ها رو مشخص کرده

لازم به ذکر است که همین الان یه چیزی رو براتون مشخص کنم اونم اینه که تمامی ساعت هایی که شما در این

شبکه باهاش کار دارین به UTC ویا Zolo هست که ساعت جهانی هست

که همیشه برای حساب کردن این ساعت به ساعت ایران باید 3 ساعت 30 دقیقه به جلو بکشید تا زمان اون ساعت

رو در ایران متوجه بشین

یعنی به عنوان مثال اگر یک پروازی ساعت 12:00 zolo بود به ساعت ایران میشه 3:30

خوب قسمت پایین همین قسمت میشه قسمت Search Clints که شامل بخش های مختلفی هست به عنوان

مثال شما میخواید بدونید که با Callsign کیش ایر چند نفر دارن پرواز میکنند و فقط کافی که نام ICAO اون ایرلاین که

برای کیش ایر IRK هست رو وارد کنید و در قسمت روبرو هم روی Callsign بزارید تمامی پرواز های با اون Callsign رو

براتون به نمایش در میاره و موارد دیگه ای که نیاز زیادی به آموزش نداره

قسمت سمت چپ هم Freinds هست که هر کسی که شما در این برنامه به عنوان دوست خودتونمعرفی کنید در

این جا به نمایش در میاد

برای این کار هم لازم هست روی هر فردی که مایل هستین کلیک کنید سپس دکمه Add to Freinds رو بزنید

خوب قسمت بعدی این برنامه یعنی map نقشه کلی هست با توجه به اون مشخصاتی که در تنظیمات این برنامه

هست که میشه تغییرش داد رنگ ها به نمایش در اومدن به عنوان مثال تمام کسانی که خلبان هستنند با رنگ زرد و

اونجا هایی که کنترل Tower هست با رنگ نارنجی APP با قرمز و CTR ویا کل کشو با رنگ آبی هست و قسمت

بعدی قسمتی هست که شما با انتخاب دکمه که هیچ نوشته ای نداره ودر سمت راست 6 پرچم هست میتونید 6

کشور مورد دلخواه خودتون رو انتخاب کنید وپرواز های این کشور ها رو زیر نظر داشته باشید

در این قسمت که Countries نام داره شما میتوانید مشاهده روت هر پرواز و مشخصات دیگه از قبیل دیدن

Flight Plane دیدن سرعت وسایر مشخصات یک خلبان رو ببینید

در قسمت بعدی تمام کسانی که به عنوان کنترل هستن رو میبینید که البته میتونید با کلیک بر روی قسمت های بالا

دسته بندی کنید به عنوان مثال اگر روی Ratting کلیک کنید به ترتیب ratting ها دسته بندی میکنه

قسمت یعدی هم برای خبلانان هست و قسمت بعدی هم برای کسانی که Obsevers هستنند وقسمت های

بعدی هم خیلی مشخص هستنند ونیازی به آموزش نداره

فقط 2 قسمت آخر رو من یه توضیحی میدم قسمت یکی مونده به آخر که Database نام داره مشخصات کامل در مورد

کشور ها فرودگاه ها و حتی ایرلاین ها هست به عنوان مثال از منو Select data to view گزینه Airlines رو انتخاب

کنید ومیبینید که تمامی ایران لاین ها رو با نام اصلی ونامی که صدا میشن و این که در واقعیت این ایرلاین ها

فعالیت میکنن ویا این که مجازی هستنند رو نوشته در قسمت راست تصویر تمامی اون قسمت هایی که نوشته

Real-world یعنی در واقعیت یه همیچین ایرلاینی هست و فعالیت میکنه

خوب قسمت آخر هم که اگر شما آنلاین باشید ( در شبکه ) وضعیت شما رو مشخص میکنه

خوب فکر نمیکنم دیگه از این برنامه چیزی مونده باشه میریم سر برنامه بعدی

برنامه Ivac نیاز به آموزش زیادی داره که من بخوام بنویسم خیلی زیاد میشه و فکر کنم باید برای خودش یه مقاله

جداگانه آموزش درست کنم اما اول به همه دوستان توصیه من اینه که راهنمای خود برنامه که به زبان انگلیسی

هست رو بخونن که خیلی چیز ها ازش یاد میگیرین و من تصمیم دارم که به ترتیب جلو بیام و در آینده نزدیگ یه مقاله

خیلی کاملی هست

اما برین سراغ برنامه Ivap که خیلی ها با هاش مشکل دارن

این برنامه یه برنامه جانبی دیگه ای هم به نام MTL نصبکرده که کار این برنامه این هست که زمانی که شما به صورت

آنلاین در میاید دیگه خبری از پرواز های مجازی خود شبیه ساز نیست یعنی هیچ ترافیک هوایی مجازی ندارین و تمام

ترافیک های شما حقیقی هستنن

این یعنی این که هر هواپیمایی که در هر جایی ( چه در فرودگاه و یا چه در هوا ) میبینید یه شخصی اون رو هدایت

میکنه واین MTL برای این هست که هر هواپیمایی که شما انتخاب میکنید شخص مقابل شما که در همون محل

هست شما رو با ظاهر اصلی ببینه

به عنوان مثال اگر شما از برنامه MTL استفاده کنید که باید هم این کار و بکنید ( اجباری هست ) وقتی یک هواپیما

A310 انتخاب کردین من هم شما رو A310 میبینم

این به 2 شرط بستگی داره یک شما تمام مواردی که MTL نیاز داره رو دانلود کرده باشید و 2 اون فرد مقابل شما هم

تمام فایل های مربوطه رو داشته باشه

حالا شاید بپرسید که اگر من داشتم اما اون شخصی که در مقابل من هست نداشت چی میشه باید بگم که در این

جا 2 حالت داره

یا اون فردی که اون تایپی که شما دارید رو دانلود نکرده باشه

(توجه کنید منظورم تایپی که مال خود این برنامه هست نه هواپیما های دیگه )

اون وقت نمیتونه به شبکه وارد بشه و از شبکه به بیرون میره ( دیسی میشه )

ویا یه احتمال دیگه هست که شما رو با یک شکل دیگه میبینه مثلا اگر هواپیما شما A310 شما رو C172 میبینه

فقط داد نزنید گفتم مثلا

خوب حالا بعد از این که این نرم افزارها رو که در بالا گفته شد دانلود کردین از استارت وارد ivao و بعد به ivap وبعد

هم به MTL Installer وارد بشین

ببنید دوستان یه توضیح خیلی کوچیکی اول بدم شما باید تمام هواپیما هایی که در محیط ایوا هست رو دانلود کنید

که پرواز واقعی داشته باشید و همه رو درست ببنید و از شبکه هم به بیرون پرتاب نشید اما کل این فایل ها رو بخواین

دانلود کنین شاید چیزی نزدیک به 3.5 ویا 4 گیگ بشه :18: اونم با این اینترنت ایران کسانی که ADSL دارن از جمله

من شاکی هستن چه برسه به بقیه

برای همین هم شما باید تیک Only Defaults رو بزنید تا از همه تایپ های موجود فقط یک لیوری وفقط یک شکل شو

دانلود کنه

فرق این با اون حالت قبلب اینه ککه خیلی حجم پایین میاد و راحت میتونید دانلود کنید چیز زیادی هم نمیشه

و در اصل چه فرقی میکنه :

اگر به عنوان مثال شما عزیزان با این راهی که گفتم وارد شبکه بشین و منم هم وارد بشم و من پرنده MD-83

با شکل کیش ایر رو انتخاب کنم شما من رو MD-83 میبینید اما نه به صورت کیش ایر به صورت اورجینال

امید وارم که منظورم رو متوجه شده باشید

خوب بعد از انتخاب و دانلود یه صفحه سیاهی میاد که اگر دقت کنید تمامی تایپ هایی که دانلود کردین رو داره به

سیمولیتور اضافه میکنه

شاید برای بعضی ها یه کم طولانی بشه

هر چی تعداد فایل های دریافتی بیشتر بشه زمان بیشتری طول میکشه

خوب حالا شما میتونید وارد سیمولیتور بشین

بعد از این که وارد سیمولیتور شدین و هواپیما روانتخاب کردین برای پرواز و لود شده از منو بالا که با کلید Alt ظاهر

میشه در FSX نوشته Start IVAP و در FS9 نوشته IVAO یا IVAP الان درست یادم نیست

بعد که میزنید که برنامهای باز میشه که شما رو به شبکه وصل میکنه

که بعد از ظاهر شدن این برنامه روی کانکت کلیک کنید وسپس مواردی که خواسته شده رو وارد کنید

توجه کنید درقسمت Real name بایذ نام و نام خانوادگی خودتونو رو بنویسید و لطفا همون نامی رو بنویسید که موقع

ثبت نام نوشتین و بعد VID وپسورد ( همونی که برای استفاده در سایت نیست ) و Base Airport هم هیچ ربطی به

جایی که میخواید برید نداره

این نشانگر این هست که شما در چه شهری زندگی میکنید به عنوان مثال اگر درشهر تهران هستید باید کد فرودگاه

مهرآباد رو بزنید OIII باید کد ایکائو هر شهری که در اون زندگی میکنید رو بزنید البته فرودگاه اینترنشنال

به عنوان مثال اگر در شیراز زندگی میکنید باید کد OISS رو بزنید که کد فرودگاه دستغیب شیراز هست

و در قسمت پایین هم یک سرور به شما پیشنهاد شده بهتر هست که همون سروری که به شما پیشنهاد شده

رو انتخاب کنید

فقط اگر میخواهید تمرین کنید چه تنها و یا با دوستانتان بهتر هست که از سرور آخری استفاده کنید

و بعد ار کانکت شدن باید Flight plane پر کنید

توجه کنید که این امر هیچ ربطی به پلن خود شبیه ساز نداره وباید حتما پر بشه یه امر خیلی مهم هست که روی

ACARS و Send Flight Plane رو میزنید تا وارد صفحه مربوز به Flight Plane بشه

توجه کنید که باید پلن رو درست پر کنید

در این مورد و نحوه استفاده کردن از برنامه TeamSpeak در قسمت سوم ( قسمت بعدی ) توضیح میدم

خوب من این قسمت رو در همین جا به پایان میرسونم هر کس اگر تا اینجا هر سئوالی داره بگه

به امید خدا قسمت بعدی رو روز شنبه روی سایت قرار میدم

تا اون موقع هر سئوالی بود درخدمتم

البته کم در سایت میام اما پاسخگو هستم

موفق باشید

TOOMY-2008
17-02-2010, 20:08
سلام این سایت پر بازدید ترین سایت در مورد شبیه ساز پرواز هست جالبه....تا چند وقت پیش حتی سمینار و نمایشگاه هم می زاشتند.....

این چیه؟ یکی کی تونه توضیح بده چیه؟ کسی داره این هیولا رو؟:18:

خوب در مورد سئوال اول باید بگم که avsim جزو بزگترین سایت هایی که به صورت جدی این شبیه ساز رو دنبال میکنه

ویکی از اون سایت هایی هست که داره سعی میکنه در واقعی تر شده این شبیه ساز و میتونم بگم تنها سایتی

(حامی شبیه ساز ) بود که مورد حمله هکران قرار گرفت و این سایت خیلی از اطلاعاتش پاک شدن و دوباره از نو شروع

کرد به کمک کاربرانش

و یک صفحه برای دانلود البته به صورت رایگان داره که هر کس هر چیزی میسازه میخواد سنری باشه ویا پینت برای

هواپیما در این سایت قرار میده با نام خودش روی سایت قرار میگیره

آدرسشم اینه

و درمورد اون برنامه ای که لینک شو نشون دادین باید بگم که من این برنامه رو دارم این برنامه که خیلی زیاد هست

کمک میکنه و واقعی تر شدن محیط شبیه ساز به خصوص به درد کسانی میخوره که پرواز آنلاین میکنن وجا های

معروف ( کوه . جنگل ویا دریاچه .گودال) ویا هرچیز دیگه ای که در جهان خیلی معروف هست رو به صورت خیلی

واقعی درست کردن و کمک میکنه تا شما پرواز تون به واقعیت بیشتر نزدیک باشه

به عنوان مثال اگر تا حالا از بالای قله های دماوند و یا البرز رد میشدین و خیلی جاهاش یه شکل بودن و پستی بلندی

خاصی نداشت با این برنامه دیگه این طور نیست

امید وارم که کامل توضیح داده باشم

---------- Post added at 08:08 PM ---------- Previous post was at 08:06 PM ----------

فرق این دو تا چیه؟
یکی هستند؟

هر دو این سایت ها مال خود شبکه ایواو هست

dani.flight
18-02-2010, 13:48
دوستان بهتره که زودتر در ايوائو ثبت نام کنند چون هرچه ديرتر به ضرر خدتون تموم ميشه! :18:چرا؟
براي اينکه از اين کلاسهاي گرانبها و مفيد ومجاني عقب ميوفتيد:
من خودم در اين کلاسها شرکت و کلي اطلاعات کسب کردم و مطمئنا براي شما هم همينطور خواهد بود...

TOOMY جان شما هم اگر زودتر آموزش تيم اسپيک رو آماده کنيد خيلي خوب ميشه البته آموزش خاصي هم نداره فقط تا اون حدي که دوستان بتونند در کلاسها شرکت کنند ممنون ميشم.:46: