PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

mro229
30-11-2009, 21:46
چی قبول نیست؟ مگه چی گفتم؟ فیک چیه. گیریم عکس فیک بوده منم فیکم؟ محض ریا هم توش نماز خوندم جهت اطلاع یه چرتم زدم. :دی موقعی که دراز کشیده بودم یکی دو بار هم دکمه مهماندار رو زدم و بعدشم چشمام رو بستم :دی. مردم آزاری به سبک ایرانی.
اگه نماز رو می گی چرا قبول نیست؟ باید ملت صبر کنن تا قضا شه رو زمین بخونن؟ شما از تو فضا هم می تونی نماز بخونی...
فکر کنم از بحث خارج شدیم.
نبوووووووووود؟ کسی نمی دونه؟

grand theft auto
01-12-2009, 13:28
آقا شما راست میگی،من قبول دارم! جدی میگم.

بیخیال!!!!!!!!!!!!!!! بریدم انصافاً!!!
نمیدونم چرا اینقدر تعجب کردی،نماز خونه داره،نگفتن که توش فست فود داره!!
فکر کنم شما یه کم بد متوجه شدید،منظور این نیست که یه جایی به وسعت 100 متر شکل مسجد اون تو درست کردن!منظور اینه که یه قسمتی تقریبا کوچولویی تو هواپیما با پارتیشن یا پرده از بقیه قسمت ها جدا شده و شده نماز خونه،شاید فرش هم انداخته باشن!راستی فکر نمیکنم مناره و گنبد هم داشته باشه!

Masoud.Neshat
01-12-2009, 13:47
آره.
تو سایت airliners یک عکس از یه 200 - 747 (اگه اشتباه نکنم 200 بود) گذاشته بود که نمازخونه هم داشت. عکس رو طوری انداخته بود که نمازخونه مشخص بود. بعد چند تا غیر ایرانی کلی ذوق کرده بودن و توی نظرات گفته بودن که ما آرزو داریم سوار این هواپیما بشیم. حتی براشون نمازخونه جالب بود و چند نفری هم در مورد قبله سوال کرده بودن. من یه چند باری سوار 747 شدم(اون قدیما) توی نماز خونه یه مانیتور داشت که جهت قبله رو بر اساس جهت هواپیما مشخص می کرد. نماز ظهر و عصر رو ، رو به یک سمت و نماز مغرب و عشا رو رو به یه سمت دیگه می خوندیم. :دی.:42:
چی شد کسی مدل اون 2 تا هواپیمای 35 سال پیش رو نمی دونه؟

بیخیال!!!!!!!!!!!!!!! بریدم انصافاً!!!! یا اون عکس فیک بوده! یا هواپیمایی نبوده که بشه پرواز کرد!!!! شاید مثل رستوران هوایی!!!
آخه مگه میشه!!! کلاً قبول نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!11

چی قبول نیست؟ مگه چی گفتم؟ فیک چیه. گیریم عکس فیک بوده منم فیکم؟ محض ریا هم توش نماز خوندم جهت اطلاع یه چرتم زدم. :دی موقعی که دراز کشیده بودم یکی دو بار هم دکمه مهماندار رو زدم و بعدشم چشمام رو بستم :دی. مردم آزاری به سبک ایرانی.
اگه نماز رو می گی چرا قبول نیست؟ باید ملت صبر کنن تا قضا شه رو زمین بخونن؟ شما از تو فضا هم می تونی نماز بخونی...
فکر کنم از بحث خارج شدیم.
نبوووووووووود؟ کسی نمی دونه؟

آقا شما راست میگی،من قبول دارم! جدی میگم.

نمیدونم چرا اینقدر تعجب کردی،نماز خونه داره،نگفتن که توش فست فود داره!!
فکر کنم شما یه کم بد متوجه شدید،منظور این نیست که یه جایی به وسعت 100 متر شکل مسجد اون تو درست کردن!منظور اینه که یه قسمتی تقریبا کوچولویی تو هواپیما با پارتیشن یا پرده از بقیه قسمت ها جدا شده و شده نماز خونه،شاید فرش هم انداخته باشن!راستی فکر نمیکنم مناره و گنبد هم داشته باشه!

چرا دوستان گلم! این اعراب پولدار حتی اومدن سیستمی سفارش دادن که پیشنمازشون روی یک صفحه مدور وایمیسته و اون صفحه خود بخود همواره شاخصش رو به قبله قرار میگیره بقیه هم به امام جماعت نگاه میکنن و اقتدا مینمایند. ( من این رو خودم تو یه مستند دیدم ). حتی امیر بحرین کوچولو یه 747 داره ناسل موتوراش از طلاست! نیگا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BraveKnight
01-12-2009, 22:44
این اعراب پولدار حتی اومدن سیستمی سفارش دادن که پیشنمازشون روی یک صفحه مدور وایمیسته و اون صفحه خود بخود همواره شاخصش رو به قبله قرار میگیره بقیه هم به امام جماعت نگاه میکنن و اقتدا مینمایند. ( من این رو خودم تو یه مستند دیدم )

:16:
اونوقت یه حالتی پیش میاد که پیشنماز پشت جماعت قرار میگیره! :16:
ولی فکر نکنم اون موتورها از طلا باشنا. شاید رنگشون طلاییه یا آب طلا کردن.
درسته اینا مرفه بی دردن، اما این دیگه خیلی پدر سوختگیه! :19:

mro229
02-12-2009, 00:04
ای بابا. چی فکر کردین. دستگیره توالت که از طلا باشه دیگه این چیزا حلب به حساب میاد.
بماند.
راست می گه ممکنه امام جماعت پشت سرشون بیافته. هر چند که این دوستان خیلی توجهی به امام جماعت ندارن. من شنیدم بعضا جلو تر از امام جماعت هم می ایستن. خدا قبول کنه!.
در ضمن فکر کنم تصور دوستمون همون طور بود که شما گفتین . من گفتم نماز خونه نگفتم مسجد با گنبد و مناره و محراب و ... فقط 2 نفر و نصفی می تونن نماز بخونن. بعضی وقت ها هم کسی نمی ره نماز بخونه یکی دو نفر می رن دراز می کشن... انصافا خیلی حال می ده تو هواپیما دراز کشیدن. وقت پیاده شدن هم پاها باد می کنه و ... بماند.
خیلی خیلی از بحث خارج شدیم.
موضوع تاپیک نرم افزار FSX هست نه نماز خونه و مسجد.
بازم ممنون.

dani.flight
02-12-2009, 23:39
دوستان و خلبان هاي عزيز خيلي وقت هست که آنلاين با هم پرواز نکرديم!

BraveKnight
03-12-2009, 00:22
دوستان و خلبان هاي عزيز خيلي وقت هست که آنلاين با هم پرواز نکرديم!

آقا ما که از خدامونه، دوستان هماهنگ نمیکنن. :31:
من که تا حالا این سعادت نصیبم نشده در جوار دوستان پرواز کنم. :31:

mro229
03-12-2009, 00:38
خدا انشاالله نصیب هممون کنه دسته جمعی بریم.
من چند وقته حال پرواز و حال بازی کردن ندارم. رفتم بازی گرفتم حالا پشیمون شدم Company of Heroes. البته یه بازی هم هست که آنلاینه و بروزری. eRepublik هست. بد نیست یه سری بزنین و 2 3 روزی آشنا بشین... بماند.
سیستمم برای 4 سال پیشه بدون ارتقا. البته یه سیستم دیگه تو راهه ولی تا برسه خیلی طول می کشه. اما اگر برسه...
اگه حالش بود و فرصتش هم بود با هم یه پرواز می کنیم.

amirr1361
03-12-2009, 07:39
سلام دوستان.
من یک مشکل اساسی در استفاده از autopilot هواپیماهای ایرباس دارم.
هر کاری می کنم نمی تونم اکتیوش کنم. دوستان کسی راهی به نظرش میرسه؟
با بوئینگ مشکلی ندارم ولی با ایرباس هر کاری کردم نشد که نشد!
من از FSX با accelaration pack استفاده می کنم.
ممنون

dani.flight
03-12-2009, 11:14
سلام دوستان.
ممنون

ايرباس رو خودتون نصب کرديد يا مال fsx هست.

Maziar_69
03-12-2009, 12:44
سلام دوستان.
من یه بسته از این بازی رو خریدم که 4 تا دی وی دی هست و روش هم نوشته به زبان فارسی.

فارسی سازش هم نصب کردم هیچ جوری فارسی نشد.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
از هموناست که پکش آبی رنگه روشم نوشته آموزش خلبانی...

mro229
03-12-2009, 14:03
سلام دوستان.
ممنون
برای فعال کردن اتوپایلوت های ایرباس باید روی همون دکمه کلیک کنید تا فعال بشه. دکمه Z هم برای فعال کردن کلید اصلی اتوپایلوت هست. وقتی روی مثلا دکمه هدینگ کلیک می کنید یک فرورفتگی ایجاد می شه که به این معنی هست که اتوپایلوت فعال شده.
نسب به بوئینگ کمی سخته. چون باید دقیقا روش کلیک کنید . نه کمی راست و نه کمی چپ...
امیدوارم درست راهنمایی کرده باشم.
موفق باشید.

amirr1361
03-12-2009, 16:04
ايرباس رو خودتون نصب کرديد يا مال fsx هست.

با ایرباس FSX هم که بازی می کنم نمیشه اصلا راه نداره autopilot اش اکتیو بشه. البته ایرباسهای دیگه رو هم خودم نصب کردم که واسه شرکت wilco هستش.

mro229
03-12-2009, 16:08
در مورد مطلب کلاه برداری باید بگم که بهتر بود پیام خصوصی می دادید. چون ممکنه مدیران سایت گیر بدن و یا تاپیک رو ببندن یا اکانت شما رو.
به هر حال ممنون. مواظب باشید.

Maziar_69
03-12-2009, 21:37
سلام دوستان.
من یه بسته از این بازی رو خریدم که 4 تا دی وی دی هست و روش هم نوشته به زبان فارسی.

فارسی سازش هم نصب کردم هیچ جوری فارسی نشد.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
از هموناست که پکش آبی رنگه روشم نوشته آموزش خلبانی...

جواب من رو هم بی زحمت بدین.
ممنون.

dani.flight
04-12-2009, 13:54
ممنون.

منم اون پک رو دارم پک بسيار عاليي هست.
اون فارسي سازشم چيز خيلي خاصي نيست فقط منوي اصلي و يه سري چيزايه ديگه رو فارسي ميکنه که زياد هم بکار نمياد.(متاسفم جوابتونو نميدونم).

در ضمن اين قدر هم تاپيک بستن ساده نيست يکم تاپيک هاي ديگه رو سر بزنين ميبيني اوضاع چطوريه...:18:

hesam.25
04-12-2009, 19:17
سلام راجع به هواپیمایه VIP هر دوتا 707 هستن و شاهین بهشون میگن یه ایر باس A321زمان خاتمی خریدن 727 ها هم بازنشسته شدن
راجع به 747 بحرین کامل خالی بندیه اولا اون قسمت موتور قسمت اگزاست وافتربادیه قسمت ناسل قسمت جلوی موتور میشه واون قسمت به دلیل دمای زیاد نمیتونه از طلا باشه

hesam.25
04-12-2009, 19:19
ممنون.
فکر کنم فقط قسمت اموزشش فارسی شده

hesam.25
04-12-2009, 19:23
اگه میخواین انلاین بازی کنیم امشب ساعت10 چطوره من هستم تنهایی هم بشم بازی میکنم ولی اگه کس دیگهای میتونه سرور بسازه بهتره چون کامپیوتر من ایراد داره بازی هنگ میگنه اونوقت سرور کلا از بین میره

hesam.25
04-12-2009, 19:47
تقدیم به شماcls a310

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dani.flight
04-12-2009, 20:05
اگه میخواین انلاین بازی کنیم امشب ساعت10 چطوره من هستم تنهایی هم بشم بازی میکنم ولی اگه کس دیگهای میتونه سرور بسازه بهتره چون کامپیوتر من ایراد داره بازی هنگ میگنه اونوقت سرور کلا از بین میره

باشه من هستم فقط مشخصات رو ميدي بي زحمت؟

hesam.25
04-12-2009, 23:26
باشه من هستم فقط مشخصات رو ميدي بي زحمت؟
نمیدونم چرا تا لودینگ تموم میشه هنگ میکنه

dani.flight
04-12-2009, 23:56
نمیدونم چرا تا لودینگ تموم میشه هنگ میکنه

من تا الان که 11:54 ميشه منتظرت موندم:11:. حيف شد:41:.

hacker nashenas
05-12-2009, 01:09
سلام
من خریدم رمز می خواد ندارم به من می دید
ایمیلمalichess_2008@yahoo.com

generaltj
05-12-2009, 09:31
چجوری بفهمم در چند پایی هستم.کدوم عقربه هست؟

amirr1361
05-12-2009, 11:04
آقای dani.flight .شما که خیلی با حالی و تجربت هم خیلی زیاده ، میشه بگی پطوری من هم می تونم آنلاین بازی کنم؟ آگه آموزشی چیزی داره میشه به من بگی؟ یا اگه لینکی چیزی داره که بخونم یاد بگیرم.
ممنون میشم.

grand theft auto
05-12-2009, 14:24
آقای dani.flight .شما که خیلی با حالی و تجربت هم خیلی زیاده ، میشه بگی پطوری من هم می تونم آنلاین بازی کنم؟ آگه آموزشی چیزی داره میشه به من بگی؟ یا اگه لینکی چیزی داره که بخونم یاد بگیرم.
ممنون میشم.
تجربه رو خوب اومدی!
تا دنی بیاد با اجازه من جواب میدم،شما تشکرش رو برای دنی بزنید لطفا.
به آسانی آب خوردن روی گزینه مولتیپلیر کلیک کن و اکانت بساز و join کن.همین.

بستگی به هواپیمات داره،چجوری بگم؟!

Maziar_69
05-12-2009, 14:56

شما دکمه ی شیفت رو پایین نگه دار و دکمه ی Z رو سه بار بزن.
هرچی که میخوای میاد بالای صفحه.
هم سرعت هم ارتفاع هم میزان سوخت و خیلی چیزای دیگه.

Maziar_69
05-12-2009, 15:02
منم اون پک رو دارم پک بسيار عاليي هست.
اون فارسي سازشم چيز خيلي خاصي نيست فقط منوي اصلي و يه سري چيزايه ديگه رو فارسي ميکنه که زياد هم بکار نمياد.(متاسفم جوابتونو نميدونم).

در ضمن اين قدر هم تاپيک بستن ساده نيست يکم تاپيک هاي ديگه رو سر بزنين ميبيني اوضاع چطوريه...:18:

فکر کنم فقط قسمت اموزشش فارسی شده

برای من هم همون آموزش هاش مهم هست که فارسی باشه.
کلی چیز میشه از آموزش ها یاد گرفت.
ویندوز من ویستا هست. شاید هم با ویستا مشکل داشته باشه.

amirr1361
05-12-2009, 15:14
تجربه رو خوب اومدی!
تا دنی بیاد با اجازه من جواب میدم،شما تشکرش رو برای دنی بزنید لطفا.
به آسانی آب خوردن روی گزینه مولتیپلیر کلیک کن و اکانت بساز و join کن.همین.

بستگی به هواپیمات داره،چجوری بگم؟!

باور کن اینقدر خراب نیستم دیگه! اکانت رو ساختم ولی به کجا join شم؟
تنظیمات دیگه ای نداره؟!
در ضمن از شما هم ممنون دوست عزیز

grand theft auto
05-12-2009, 16:46
باور کن اینقدر خراب نیستم دیگه! اکانت رو ساختم ولی به کجا join شم؟
تنظیمات دیگه ای نداره؟!
در ضمن از شما هم ممنون دوست عزیز
خواهش میکنم دوست عزیز
درست توی همون قسمت هست که شما باید join کنید.
یه قسمت داره که باید یوزر و پس وارد کنید.

amirr1361
06-12-2009, 14:54
از دوستانی که نسخه فارسی سیمولاتور رو تهیه کردن کسی هست که بتونه قسمت آموزش فارسیش که میگن 250 صفحه ست رو برامون آپلود کنه؟

Maziar_69
06-12-2009, 23:45
البته به نظرم اگه فایل های صوتی آموزش ها را لطف کنن و آپلود کنن بهتر باشه.
جایی نیست که بشه دانلود کرد؟

dani.flight
07-12-2009, 18:47
ممنون میشم.

ما چاکريم.
خوب دوست عزيز ما تا شکل 1 رو توضيح دادن دستش هم درد نکنه:20:
اما بعد از اون شما بايد نام سرور يا اتاقک و... رو پيدا کني و بهش وصل بشي که تو شکل دومي قسمت اول بايد بگردي دنبال IRAN.SIMULATION بعد 2بار کليک و چون ما معمولا قفل ميذاريم شما 12345 رو وارد ميکني. بعد اگه کسي رو ادد کرده باشي ميتوني تو قسمت 2 روش کليک راست و درخواست چت کني اگرم نه ميري قسمت3 و لاگين ميشي.

بعد از اينها هم نوبت به انتخاب هواپيما و مسير و ... ميرسه که اونهارو خودت ميدوني.

فقط يادت باشه هر موقع قرار گذاشتيم سر ساعت اونجا باشي.:31:

dani.flight
07-12-2009, 18:48
سلام
من خریدم رمز می خواد ندارم به من می دید
ایمیلمalichess_2008@yahoo.com

کدوم نسخه؟

amirr1361
08-12-2009, 18:58
dani.flight جان دست درد نکنه.
اما من که هر چی گشتم IRAN.SIMULATION رو پیدا نکردم. نکنه فقط زمانی هستش که یکی آنلاین باشه آره؟
راستی یه سوال دیگه.
چطوری میشه بازی رو از جلوی گیت شروع کرد؟
ممنون.

moderntalk
08-12-2009, 20:48
برای تنوع یه کلیپ می ذارم از سوانح هوایی

mro229
09-12-2009, 00:56
dani.flight جان دست درد نکنه.
اما من که هر چی گشتم IRAN.SIMULATION رو پیدا نکردم. نکنه فقط زمانی هستش که یکی آنلاین باشه آره؟
راستی یه سوال دیگه.
چطوری میشه بازی رو از جلوی گیت شروع کرد؟
ممنون.
آره.
حتما باید یکی از اعضای ما که سرور رو می سازه همزمان آنلاین باشه و سرور هم باز.
قبلش هم مسیر و زمان و هواپیما و ... رو هماهنگ می کنیم.

amirr1361
09-12-2009, 07:46
آره.
حتما باید یکی از اعضای ما که سرور رو می سازه همزمان آنلاین باشه و سرور هم باز.
قبلش هم مسیر و زمان و هواپیما و ... رو هماهنگ می کنیم.

باز هم ممنون از جوابت.
سوال دومم این بود که چطور می تونیم بازی رو از گیت شروع کنیم. یعنی مسافرها سوار شن.تاکسی کنیم و بریم ابتدای باند.
من همیشه اول باند هستم؟! :(

dani.flight
09-12-2009, 13:22
باز هم ممنون از جوابت.
سوال دومم این بود که چطور می تونیم بازی رو از گیت شروع کنیم. یعنی مسافرها سوار شن.تاکسی کنیم و بریم ابتدای باند.
من همیشه اول باند هستم؟! :(

اينجا ميتوني انتخاب کني.

ebicross
09-12-2009, 23:03
البته به نظرم اگه فایل های صوتی آموزش ها را لطف کنن و آپلود کنن بهتر باشه.
جایی نیست که بشه دانلود کرد؟
فایلهای صوتی کدک شده هستند و فقط با قفل نرم افزاری مربوط به خودش باز میشن. اگر کپی میشدن مشکلی نبود.

کتابچه ی آموزشی هم به نظرم برای شروع یکم سنگینه. اصلا در نظر نگرفته خواننده ی کتاب ممکنه هیچی از هواپیما ندونه.

amirr1361
10-12-2009, 11:49
فایلهای صوتی کدک شده هستند و فقط با قفل نرم افزاری مربوط به خودش باز میشن. اگر کپی میشدن مشکلی نبود.

کتابچه ی آموزشی هم به نظرم برای شروع یکم سنگینه. اصلا در نظر نگرفته خواننده ی کتاب ممکنه هیچی از هواپیما ندونه.

شما اگه همون کتابچه اش رو هم آپلود کنی خیلی ممنون میشم.
حداقل واسه اونایی که یه کم از هواپیما میدونن خوبه :)

ebicross
11-12-2009, 09:29
شما اگه همون کتابچه اش رو هم آپلود کنی خیلی ممنون میشم.
حداقل واسه اونایی که یه کم از هواپیما میدونن خوبه :)
صفحه هاش رو بدم اسکن کنند بعد میزارم برای دانلود.

mro229
11-12-2009, 23:35
به به . جناب ابی کراس عزیز. نیستی برادر؟ کجایی بابا. این تاپیک بدون شما بی حال شده بود...
خیلی خوش اومدی دوباره.
موفق باشید.

mro229
13-12-2009, 15:39
فکر کنم چشمم شور بود...
باز برگشتیم به همون دوران تعلیق...

Ahmad-Ra
13-12-2009, 19:32
نسخه gold edition رو تو مغازه ها دارن ؟

meys34
14-12-2009, 10:17
من خیلی گشتم فقط نسخه فارسی رو پیدا کردم:41:

dani.flight
14-12-2009, 14:40
دوستان کسي در مورد اين محل که خيلي دوست دارم برم اونجا چيزي ميدونه ؟

amirardallan
14-12-2009, 15:18

سلام ، تا جایی که میدونم پارکینگ هواپیماهای از رده خارج شده بود (:

robert
14-12-2009, 17:15
آقا من چیکار باید بکنم تا بعد از فرود در گیت پلکان به هواپیما وصل بشه؟؟

dani.flight
15-12-2009, 13:03
آقا من چیکار باید بکنم تا بعد از فرود در گیت پلکان به هواپیما وصل بشه؟؟

شما در يکي از فرودگاههاي بزرگ و مجهز لندينگ کنيد و بعد درخواست گيت کنيد و بعد به اونجا بريد اگه پلکان يا تونل داشت درست روي خط هواپيما رو قرار بديد و بعد ctrl + j رو بزنيد.

mro229
15-12-2009, 20:13
آره.
توی برنامه 4 سوی علم نشون می داد می خواستن روی بدنه هواپیما تست کنن رفتن و تا دلشون خواست هواپیمای اسقاطی از اونجا برداشتن و بدنه چند تاشون رو ترکوندن... :32: :دی

sam_sali
17-12-2009, 03:15
قبلا من یه فایل PDF فارسی داشتم،آموزش کامل این بازی بود.کسی اون فایل رو نداره بذاره؟؟اگه باشه خیلی ممنون میشم!

moderntalk
19-12-2009, 00:56
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان.
دو سه روز پیش یه برنامه بود شبکه ی چهار نمیدونم فکر کنم چهار سوی علم بود دیدید چجوری یه خلبان ایرباس هواپیما رو داد دست بچش و همه رو به کشتن داد؟!!!!:41:
فکر کنم تو روسیه بود.شما هم هواستون باشه موقع پرواز با بقل دستی تون صحبت نکنید و رول رو دستش ندید.:31:
مخلص بچه ها هم هستیم.:10:

BraveKnight
20-12-2009, 02:41
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان.
دو سه روز پیش یه برنامه بود شبکه ی چهار نمیدونم فکر کنم چهار سوی علم بود دیدید چجوری یه خلبان ایرباس هواپیما رو داد دست بچش و همه رو به کشتن داد؟!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر کنم تو روسیه بود.شما هم هواستون باشه موقع پرواز با بقل دستی تون صحبت نکنید و رول رو دستش ندید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مخلص بچه ها هم هستیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جدی میگی؟! :18:
یه خرده بیشتر در مورد جزئیاتش میگی؟

mahyarSAMSUNG
20-12-2009, 03:04
ببخشید نمیدونم تا حالا چند نفر این سوال رو ازتون پرسیدن ولی چرا این شیشه هواپیما شکسته ؟ مگه توی این بازی شیشه هم میشکنه ؟

mahyarSAMSUNG
20-12-2009, 03:08
سلام ، تا جایی که میدونم پارکینگ هواپیماهای از رده خارج شده بود (:

امکان نداره . چون من توی این عکس 747-400 هم می بینم که این هواپیما هنوز توی خطوط هوایی هست . اصلا هم به این هواپیما ها نمیاد که قدیمیو از رده خارج باشن . احتمالا انباری هواپیما هاست :31:

dani.flight
20-12-2009, 11:53
ببخشید نمیدونم تا حالا چند نفر این سوال رو ازتون پرسیدن ولی چرا این شیشه هواپیما شکسته ؟ مگه توی این بازی شیشه هم میشکنه ؟

!!!!!!!!!:19:

dani.flight
20-12-2009, 12:31
امکان نداره . چون من توی این عکس 747-400 هم می بینم که این هواپیما هنوز توی خطوط هوایی هست . اصلا هم به این هواپیما ها نمیاد که قدیمیو از رده خارج باشن . احتمالا انباری هواپیما هاست :31:

منم موندم آخه اينجا کجاست؟ يعني اينجاها "‌!!!

moderntalk
20-12-2009, 14:49
جدی میگی؟! :18:
یه خرده بیشتر در مورد جزئیاتش میگی؟
خودم نتونستم کاملشو ببینم ولی انگار هواپیما رو اتو پایلت بوده که خلبانه با خیال راحت بچشو که حدود15-16 سالش بوده رو میشونه پشت فرمون و خلاصه می خواسته یادش بده .وقتی بچه یوک هواپیما رو بیش از حد به یک سمت می پیچونه هواپیما از حالت خودکار خارج میشه و هواپیما با زاویه ی حدود 90 درجه بنک میکنه و دماغه ی هواپیما با زاویه ی حدود 90 درجه به سمت بالای میره (اون بنده خدا که باحاش صحبت میکرد میگفت که اگه یوک رو زیاد به یک سمت بچرخونی هواپیما از حالت خود کار خارج خواهد شد.):5:
خلاصه شما این کار رو تو شبیه ساز بکن میبینی که دیگه هیچی رو نمی تونی کنترل کنی (اگه در ارتفاع پایین باشی)
من خودم این کار رو کردم(بنک 90 و دماغه حدود 90) احتمال استال بسیار بالا میره در این حالت و جدا از اون دیگه نمی تونی هواپیما رو کنترل کنی.من وقتی از ارتفاع بالا فکر کنم حدود 15000 پایی این کار رو کردم و به سختی تونستم هواپیما رو کنترل کنم.ولی در ارتفاع زیر 10000 پایی بعید میدونم بشه هواپیما رو کنترل کرد.:13:
امیدوارم موفق باشید.:10:

BraveKnight
20-12-2009, 16:17
!!!!!!!!!:19:

خوب حالا نگفتی چرا شکسته؟ :31:

dani.flight
20-12-2009, 19:39
خودم نتونستم کاملشو ببینم ولی انگار هواپیما رو اتو پایلت بوده که خلبانه با خیال راحت بچشو که حدود15-16 سالش بوده رو میشونه پشت فرمون و خلاصه می خواسته یادش بده .وقتی بچه یوک هواپیما رو بیش از حد به یک سمت می پیچونه هواپیما از حالت خودکار خارج میشه و هواپیما با زاویه ی حدود 90 درجه بنک میکنه و دماغه ی هواپیما با زاویه ی حدود 90 درجه به سمت بالای میره (اون بنده خدا که باحاش صحبت میکرد میگفت که اگه یوک رو زیاد به یک سمت بچرخونی هواپیما از حالت خود کار خارج خواهد شد.):5:
خلاصه شما این کار رو تو شبیه ساز بکن میبینی که دیگه هیچی رو نمی تونی کنترل کنی (اگه در ارتفاع پایین باشی)
من خودم این کار رو کردم(بنک 90 و دماغه حدود 90) احتمال استال بسیار بالا میره در این حالت و جدا از اون دیگه نمی تونی هواپیما رو کنترل کنی.من وقتی از ارتفاع بالا فکر کنم حدود 15000 پایی این کار رو کردم و به سختی تونستم هواپیما رو کنترل کنم.ولی در ارتفاع زیر 10000 پایی بعید میدونم بشه هواپیما رو کنترل کرد.:13:
امیدوارم موفق باشید.:10:
درسته " اسمش استيپ ترن (steep turn) هست. تو گرفتن مدرک خلبان شخصي (private pilot) يکي از مباحث امتحاني همين استيپ ترن هست که خيلي هم سخته.
اون خلبان بيچاره هم که بدبخت شد رفت.:41:

dani.flight
20-12-2009, 19:48
خوب حالا نگفتی چرا شکسته؟ :31:

نميدونم:20: شايد بخاطر اختلاف زياد فشار هواي داخل کاکپيت و بيرونه يا شايد پرنده يا چيز ديگه اي باهاش
برخورد کرده...

حالا در رابطه با فشار هوا يه موضوع يادم اومد که بگم :46:: وقتي سر مهماندار براي پياده شدن مسافرا ميخواد درب رو باز کنه اول بايد فشار هواي تو رو با بيرون بسنجه بعد باز کنه چون اگه يکي نباشه بلافاصله بعد از باز شدن درب سرمهماندار بيچاره پرت ميشه بيرون و مسافراي رديف هاي جلويي به شدت آسيب ميبينند.
حالا همه ي سرمهماندارا اين کارو ميکنن؟!

hesam.25
20-12-2009, 20:18
[quote=dani.flight;4505860]منم موندم آخه اينجا کجاست؟ يعني اينجاها "‌!!!

عکس اول پارکینگ هواپیماهای بازنشسته نیروی هوایی آمریکاست
عکی دوم پارکینگ هواپیمای شرکت DHL
عکس سوم احتمال زیاد هواپیماهایین که منتظر تعمیرات اساسی یا اور هال هستند
عکس چهارم هواپیماهای از رده خارج

hesam.25
20-12-2009, 20:25
نميدونم:20: شايد بخاطر اختلاف زياد فشار هواي داخل کاکپيت و بيرونه يا شايد پرنده يا چيز ديگه اي باهاش
برخورد کرده...

حالا در رابطه با فشار هوا يه موضوع يادم اومد که بگم :46:: وقتي سر مهماندار براي پياده شدن مسافرا ميخواد درب رو باز کنه اول بايد فشار هواي تو رو با بيرون بسنجه بعد باز کنه چون اگه يکي نباشه بلافاصله بعد از باز شدن درب سرمهماندار بيچاره پرت ميشه بيرون و مسافراي رديف هاي جلويي به شدت آسيب ميبينند.
هواپیما توی شیشه های جلوی کابین سیستم گرم کننده شیشه داره اکثر شکستگیها وقتی اتفاق میافته که یه حباب ریز حتی به اندازه نوک سوزن تو شیشه باشه و گرما باعث انبساط بابل یا حباب میشه وباعث ترک خوردن شیشه میشه ولی چون شیشه هواپیماها چند لایه ست خرد نمشه و خلبان باید هر چه سریعتر ارتفاع رو کم کنه تا شیشه نترکه

moderntalk
20-12-2009, 20:48
برخورد کرده...

تا جایی که من یادمه اون استیپ ترن حدود 45 درجه بود نه نود درجه.!!!!!:31:
این جور ترن ها ماله هواپیما های جنگیه .:46:

BraveKnight
20-12-2009, 23:32
برخورد کرده...

اما آیا وقتی که هواپیما لندینگ کرده و روی زمین قرار گرفته هم اختلاف فشار تا این حد هست که مشکل آفرین بشه؟!

dani.flight
21-12-2009, 12:17
تا جایی که من یادمه اون استیپ ترن حدود 45 درجه بود نه نود درجه.!!!!!:31:
این جور ترن ها ماله هواپیما های جنگیه .:46:

براي هر هواپيما يک مقدار مشخص هست .

dani.flight
21-12-2009, 12:19
اما آیا وقتی که هواپیما لندینگ کرده و روی زمین قرار گرفته هم اختلاف فشار تا این حد هست که مشکل آفرین بشه؟!

آره چند سرمهماندار هم جونشونو بخاطر همين موضوع ازدست دادن:41:.

BraveKnight
21-12-2009, 15:07
آره چند سرمهماندار هم جونشونو بخاطر همين موضوع ازدست دادن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چطور باید از این حادثه جلوگیری کرد؟ یعنی چه جوری فشار رو متعادل میکنن؟

mahyarSAMSUNG
21-12-2009, 16:55
تو هواپیما دستگاهی هست که ارتقاع داخل رو به ارتفاع بیرون میرسونه . چون شما وقتی از مثلا فرودگاه مهراباد پرواز میکنید چون در هواپیما توی اون ارتفاع باز هست و ارتفاع داخل و بیرون یکی هستش ( یعنی 3962 پا ) وقتی که به ارتفاع 20 هزار پایی میرید . ارتفاع داخل تغییری نکرده . فقط ارتفاع بیرون بالارفته برای همین با سوراخ شدن هواپیما همه چیز به بیرون پرت میشه چون داخل هواپیما خودشون میخواد به ارتفاع ییرون برشونه . توی بعضی هواپیما گیح هایی جلوی مسافران گذاشتن که ارتفاع داخل و بیرون رو نشون میده .

آره چند سرمهماندار هم جونشونو بخاطر همين موضوع ازدست دادن

من فکر نکنم چیزی که میگید درست باشه . چون موقع لندیک زیاد به هواپیما فشار نمی یاد . و مثلا وقتی که از مهراباد پرواز میکینید و مثلا توی اصفهان میشینید ، خوب اختلاف ارتفاع تهران با اصفهان فقط 1000 پا هست یعنی از 3962 تهران میرید روی ارتفاع 5100 اصفهان یا 4600 شیراز و .... که زیاد تاثیری روی آدم نمیزاره اگه دقت کرده باشید هم وقتی در هواپیما رو باز میکنن گوشتون یهو کیپ میشه .

moderntalk
21-12-2009, 20:04
براي هر هواپيما يک مقدار مشخص هست .
ولی خداییش دیگه هشتاد نود درجه نیست:18:.هست؟

dani.flight
21-12-2009, 22:11
من فکر نکنم چیزی که میگید درست باشه . چون موقع لندیک زیاد به هواپیما فشار نمی یاد . و مثلا وقتی که از مهراباد پرواز میکینید و مثلا توی اصفهان میشینید ، خوب اختلاف ارتفاع تهران با اصفهان فقط 1000 پا هست یعنی از 3962 تهران میرید روی ارتفاع 5100 اصفهان یا 4600 شیراز و .... که زیاد تاثیری روی آدم نمیزاره اگه دقت کرده باشید هم وقتی در هواپیما رو باز میکنن گوشتون یهو کیپ میشه .

از نظر درستي که معلومه درسته "چرا بايد غلط باشه ؟ من از خودم که در نميارم. احتمالا شما فکر کرديد که اين اتفاقات مربوط به ايران هست اما نه ماله اينجا نيست.

راستي فکر کنم از اينجا خونده بودمش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dani.flight
21-12-2009, 22:12
ولی خداییش دیگه هشتاد نود درجه نیست:18:.هست؟

نه بابا:31:.

FLAMEBOY
21-12-2009, 22:59
توی Flight simulator X میتونید هلکوپتر رو خوب هدایت کنید؟
تو پروز های من اغلب تنظیمات rudder به هم میخوره و .... فرت:13:
نمیشه rudder رو قفل کرد؟
البته خلبانی بقیه ی هواپیما ها رو به راحتی انجام میدم:5:
کلا" اگه میشه راجع به هلکوپتر توضیح بدید.........ممنون

BraveKnight
21-12-2009, 23:56
نمیشه rudder رو قفل کرد؟

نه بابا پدر آدمو درمیاره. من که اصلاً با هلی کوپتر حال نمیکنم. :13:
راستی الان فکر کنم 2 ماهی هست با FSX تمرین نکردم. خیلی گرفتارم. تازه داشتم آموزش میدیدما! :41:

mro229
22-12-2009, 01:46
سلام.
یادم اومد. یادم اومد.
اون تستی که روی هواپیما گفتم انجام می دادن مربوط می شد به فشار داخل هواپیما و این که بدنه هواپیما چقدر قدرت تحمل داره.
یک دستگاه اندازه دستگاه مولد برق برای جوشکاری ساختمان همونهایی که با گازوئیل کار می کنن دارن که با اون هوا رو داخل یک مخزن پمپ می کنن. اگر دقت کنین مثل لوله سوخت گیری هست ولی سفید رنگه و فنری شکل. تو اون برنامه هوا رو اونقدر پمپ می کردن تا جایی که بدنه هواپیما منفجر می شد و قسمتی اعظمی از اون پرتاب می شد. این آزمایش رو روی چند هواپیما _که گفته بودم توی اون پارکینگ ها پارک بودن_ انجام دادن و تونستن میزان ظرفیت بدنه رو تا حد زیادی بالا ببرن و از مواد بهتری برای بالا بردن قدرت بدنه استفاده کنن. البته همه این چیزها برداشت من بود. برنامه زبان اصلی بود . اینقدر تو کف این هواپیما ها بودم که به موضوع برنامه توجهی نداشتم. :دی
اگر دقت کرده باشین هواپیما قبل از تیک آف کردن موقعی که تراتل ها 100% هست و هواپیما هنوز حرکت نکرده از داخل به گوشها فشار وارد می شه و اونها رو به سمت بیرون سر مکش می کنه. این به خاطر این هست که موقع تیک آف کردن سرعت ارتفاع گیری زیاد هست. به همین دلیل قبل از ارتفاع گیری فشار هوا رو در داخل کم می کنن. هر چی از زمین بیشتر ارتفاع بگیریم فشار کمتر می شه.
حالا موقع فرود و کاهش ارتفاع از هوای داخل مخزن استفاده می کنن و فشار هوای داخل رو بیشتر می کنن تا هواپیما مچاله نشه.
در اینجا فشار روی گوش ها میاد و اونها رو به داخل فشار می ده که خیلی هم آزار دهندست..:9:
اگر در تهران دقت کرده باشین وقتی توی یکی از بزرگراههای شمال به جنوب تهران موقعی که خلوت باشه با سرعت رانندگی کنید متوجه می شید که روی گوشها فشار وارد می شه و سعی می کنید با خمیازه مشکل رو حل کنید. البته من از این کارا بلد نیستما :دی. سرعت فقط مال پیسته...:tongue:
این چیزی بود که من فهمیدم. اگر نقصی هست دوستان بیشتر توضیح بدن ممنون می شم.
موفق باشید.

dani.flight
22-12-2009, 15:42
نمیشه rudder رو قفل کرد؟

خوب اگه از کيبورد استفاده ميکني (num lock) رو خاموش کن بعد 5 رو فشار بده اونوقت اگه رادر بهم خورده باشه درست ميشه.

براي هدايت هليکوپتر بايد آروم از زمين بلند بشي تا راحتتر بتوني کنترلش کني "راستش من اينطوري چيزي رو نميتونم توضيح بدم بعد فکر کنم خودت از پسش برمياي چون منم اولش مثل شما بودم بعد از کلي تمرين الان ميتونم صاف و آروم بشينم رو زمين (البته هنوز يکم باهاش مشکل دارم).:10:

mro229
22-12-2009, 19:06
من از چند خلبان هم سوال کردم گفتن که سخته واقعا . البته نسبت به هواپیما.
اگر جوی استیک داشته باشین راحت تر می تونین پرواز کنین با هلیکوپتر.

*hamedkhatar*
22-12-2009, 19:18
بچه ها نسخه فارسیش رو یه بار تو بازار دیدم میداد 15 هزار تومان کسی جایی ارزون سراغ نداره بگیریم؟

hesam.25
23-12-2009, 00:37
سلام راجع بععه اتفاقی که برای سر مهماندار افتاده باید بکم که کاملا درسته ولی در شرایط نرمال همیشه خلان پرشرایز میکنه که فشار هوا رو یکسان کنه این اتفاق معمولا در شرایت اضطراری اتفاق میافته که همه عجله زیادی برای خارج شدن از هواپیما دارند وفراموش میکنند فشار رو خالی کنند این اتفاق برای مهماندار هواپیای 707 ساها که توی رودخونه کن تو انتهای مهر آباد از باند خارج شده بود افتاد

dani.flight
26-12-2009, 19:07
حالا تنظيم فشار هواي داخل" کار سرمهماندار هست؟

Kharg Island
26-12-2009, 19:57
آخ جون

آخر تونستم 737 رو روی باند طبق قانون خلبانی بشونمش.:27::21::12: خودمم باورم نمیشه.:18:

Kharg Island
26-12-2009, 21:44
دوستان نمیشه هواپیما هایی مثل Fokker 100 و Fokker 50 رو به این بازی اضافه کرد؟؟؟؟

ممنون میشم کمک کنید.

یـــا عــــلـــــی

moderntalk
26-12-2009, 22:06
آخ جون

آخر تونستم 737 رو روی باند طبق قانون خلبانی بشونمش.:27::21::12: خودمم باورم نمیشه.:18:
میدونم چه هسی داری .می خوای از خوشحالی پرواز کنی نه؟:31:
من هم چند روز پیش موفق شدم برای اولین بار هواپیمای چهار موتوره(جامبو جت) بویینگ 747 رو با اصول و بدون استال کردن زمین بنشونم.:46::10:

Kharg Island
26-12-2009, 23:45
میدونم چه هسی داری .می خوای از خوشحالی پرواز کنی نه؟:31:
من هم چند روز پیش موفق شدم برای اولین بار هواپیمای چهار موتوره(جامبو جت) بویینگ 747 رو با اصول و بدون استال کردن زمین بنشونم.:46::10:

آره خیلی کیف کردم. راستی نمیشه به این بازی فوکر 100 اضافه کرد؟؟

dani.flight
27-12-2009, 00:05
آره خیلی کیف کردم. راستی نمیشه به این بازی فوکر 100 اضافه کرد؟؟

شما از کدوم ورژن استفاده ميکنيد؟ اگه از X استفاده ميکنيد فوکر 100 براي X نيومده . منم خيلي فوکر رو دوست دارم اما نميدونم چرا تو اين همه مدت که گذشته طراحيش نکردن.

arashmaz
27-12-2009, 00:16
شما از کدوم ورژن استفاده ميکنيد؟ اگه از X استفاده ميکنيد فوکر 100 براي X نيومده . منم خيلي فوکر رو دوست دارم اما نميدونم چرا تو اين همه مدت که گذشته طراحيش نکردن.
چرا اومده ولی پولیه...تو ایران هم هست

Kharg Island
27-12-2009, 00:39
راستی یه چیز دیگه مال من 4 تا دی وی دی هستش بعد وقتی دی وی دی 4 رو نصب میکنم به Acceleration تبدیل میشه که بعد 30 دقیقه کر رجیستر میخواد که با اجازه من ندارمش. اگه دارید بی زحمت لطف در حق ما بگنید این کد رو به ما بدید.

یــا عـــلـــی

dani.flight
27-12-2009, 04:15
راستی یه چیز دیگه مال من 4 تا دی وی دی هستش بعد وقتی دی وی دی 4 رو نصب میکنم به Acceleration تبدیل میشه که بعد 30 دقیقه کر رجیستر میخواد که با اجازه من ندارمش. اگه دارید بی زحمت لطف در حق ما بگنید این کد رو به ما بدید.

اين فايلها رو تو محل نصب کپي کن.:5:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Kharg Island
27-12-2009, 16:45
خدا وکیلی این بازی حرف نداره!!! میگم نمیشه هواپیما های جدید تری به این بازی اضافه کرد؟؟؟؟!!!!

mro229
28-12-2009, 18:20
خدا وکیلی این بازی حرف نداره!!! میگم نمیشه هواپیما های جدید تری به این بازی اضافه کرد؟؟؟؟!!!!
سلام
بچه هایی که توی این فروم هستن معمولا این نرم افزار رو بازی خطاب نمی کنن.
شبیه ساز پرواز یا Flight Simulator درسته که برنامه ای مفرح و لذت بخشه و می شه با اون بازی کرد اما به لحاظ ساختاری بازی به حساب نمیاد.
قوی ترین نرم افزار شبیه سازی پرواز هست که اکثر خلبان ها از این نرم افزار استفاده و با اون تمرین می کنند.
امیدوارم شما هم روزی با لقب کاپتان از این نرم افزار استفاده کنین.

برای اضافه کردن هواپیما به این نرم افزار شما باید Acceleration رو داشته باشید . یکی از راههای اضافه کردن، دانلود تکسچر ها و نصب اضافات هست که در صفحات قبلی این انجمن قرار داده شده. ضمن این که می تونید به صورت آماده از بعضی فروشگاه ها خریداری کنین.

Kharg Island
28-12-2009, 19:18
سلام
بچه هایی که توی این فروم هستن معمولا این نرم افزار رو بازی خطاب نمی کنن.
شبیه ساز پرواز یا Flight Simulator درسته که برنامه ای مفرح و لذت بخشه و می شه با اون بازی کرد اما به لحاظ ساختاری بازی به حساب نمیاد.
قوی ترین نرم افزار شبیه سازی پرواز هست که اکثر خلبان ها از این نرم افزار استفاده و با اون تمرین می کنند.
امیدوارم شما هم روزی با لقب کاپتان از این نرم افزار استفاده کنین.

برای اضافه کردن هواپیما به این نرم افزار شما باید Acceleration رو داشته باشید . یکی از راههای اضافه کردن، دانلود تکسچر ها و نصب اضافات هست که در صفحات قبلی این انجمن قرار داده شده. ضمن این که می تونید به صورت آماده از بعضی فروشگاه ها خریداری کنین.

من از همه ی بچه های این فروم و حتی شما دوست عزیز عذر خواهی می کنم ( همین طور که شما میگید این نرم افزار شبیه ساز پرواز هستش )

یـــا عــــلــــی

mro229
28-12-2009, 23:01
من از همه ی بچه های این فروم و حتی شما دوست عزیز عذر خواهی می کنم ( همین طور که شما میگید این نرم افزار شبیه ساز پرواز هستش )

خواهش می کنم.
من قصد جسارت نداشتم. البته حقیقتش من حدود 10 سال پیش که با این نرم افزار آشنا شدم اول به دید سرگرمی نگاه کردم و البته مدت کوتاهی با این نرم افزار کار کردم.
بعدا که نسخه 2002 این نرم افزار به بازار اومد کامپیوترم کشش اجرای این برنامه رو نداشت و من همچنان در کف این نرم افزار (بازی اون موقع ) بودم.
بعد از یکی دو سال تونستم اون رو نصب و اجرا کنم و کلی هم ذوق کردم.
بعد از یک وقفه طولانی نسخه X رو خریداری و نصب کردم. اما الان به علت مشغله زیاد وقت نمی کنم برنامه رو باز کنم.
این برنامه حد اقل 1 ساعت وقت لازم داره.
خیلی از دوستانی که به این فروم میان و اکثرا برای بار اول اون رو تجربه می کنن می گن این چه بازی باحالیه و با کلی سوال میان و اکثرا هم دوست دارن یک شبه خلبان بشن و تند و تند تیک آف کنن و فرود بیان. اما این نرم افزار به زمان زیادی احتیاج داره. به همین دلیل اکثرشون بی خیال می شن و ول می کنن. چون یکی از لازمه های بازی های رایانه ای هیجان هست و بعضا تخیل.

این نرم افزار برای تمرین کردن هست تا اشکالات رو برطرف کنه. نه تیر اندازی داره نه بکش بکش نه هیجان. فقط گاهی ممکنه به خاطر دقت در فرود کمی تمرکز رو بالا ببره که انصافا وقتی یک فرود موفقیت آمیز داشته باشیم کلی لذت می بریم.
اما اگر آدم خوب یاد بگیره حد اقل یک هواپیمای ملخی واقعی مثل سسنا رو می تونه بلند کنه و فرود بیاره.
حالا بزرگوار احتیاجی به عذر خواهی نیست. شما هر چی دوست داشته باشید می تونی خطاب کنید. فقط هدفم این بود که به دید بازی نگاه نکنید و انتظار نداشته باشید مثل Call Of Duty هیجان انگیز باشه. بهتره که دیدتون اینطور باشه که به صورت اصولی و از ابتدا چطوری می شه یک هواپیما رو از زمین بلند کرد و بدون نقص روی زمین فرود آورد و اشکالاتتون رو برطرف کنید. علاوه بر اون به اطلاعاتتون افزوده هم می شه. ضمن این که ممکنه در صورت داشتن شرایط شما رو به این رشته یعنی هوانوردی علاقه مند کنه. مثل بچه های این فروم.
خیلی صحبت کردم. من خیلی مثل بقیه دوستان حرفه ای نیستم. در حد این که بتونم دکمه کمربندها رو ببندید رو بزنم بلدم.
امیدوارم موفق باشید.

hesam.25
29-12-2009, 00:20
سلام دوستان برای افزودنی شبیه ساز کافیه یکم تو google بگردین بزای شروغ هم این رو بنویسید
fsx+addon
شاید اولش یکم به کاه ذون بزنین ولی بعد مدت کوتاهی میتونین چیزای توپی کاسب شین مثل من که الان 4 تا dvd افزودنی ذانلوذ کردم از همه نوع:20:

Kharg Island
01-01-2010, 18:21
بازم سلام

بابا من حالا حالا ها باهاتون کار دارم . کجا میرید :31: این فروم باید بیدار بمونه . این جت جنگنده چه طوری خاموش میشه؟ چه طوری سوخت گیری میکنه؟:goatee:

mro229
01-01-2010, 22:36
بازم سلام

بابا من حالا حالا ها باهاتون کار دارم . کجا میرید این فروم باید بیدار بمونه . این جت جنگنده چه طوری خاموش میشه؟ چه طوری سوخت گیری میکنه؟
سلام.
در مورد این که این تاپیک باید فعال باشه شدیدا با شما موافقم.
اما متاسفانه فعالان ما دیگه نیستن. یکی یکی رفتن و دیگه نیومدن. یکیشون آقای ebicross بود که موسس این تاپیک بود. چند وقت پیش یک پاسخ گذاشت اما دیگه بر نگشت.
وقتی تاپیک FSX بی حال باشه حال ما هم گرفته می شه و انگیزمون پایین میاد.
با این حال امیدوارم که دوباره این تاپیک به روزهای اوج خودش برگرده...

Kharg Island
03-01-2010, 13:11
سلام.
اما متاسفانه فعالان ما دیگه نیستن. یکی یکی رفتن و دیگه نیومدن. یکیشون آقای ebicross بود که موسس این تاپیک بود. چند وقت پیش یک پاسخ گذاشت اما دیگه بر نگشت.

نگران نباش خودمون فعالش می کنیم.

انشاء الله

BraveKnight
03-01-2010, 14:11
خوب این طبیعیه که بعضی وقتا بچه ها درگیر کارهای مربوط به خودشون میشن و وقت نمیکنن سر بزنن.
اما مطمئن باشد هیچ وقت تاپیک تعطیل نمیشه و دوباره دوستان میان. :46:

dani.flight
03-01-2010, 14:55
سلام.

منم خيلي دوست دارم که مثل قبل تاپيک فعال بشه.
تاپيک هم فقط با سوال و جواب فعال ميشه که تو اين چند وقت خيلي کم سوال يا بحث ميشه به خاطر همين اينجا سوت کور شده.

از دوستان جديد ميخوام که هر نوع سوال مربوط به پرواز هست بپرسند" حتي سوال هاي پيشو پا افتاده اصلا هم خجالت نداره...

BraveKnight
03-01-2010, 23:14
منم خيلي دوست دارم که مثل قبل تاپيک فعال بشه.
تاپيک هم فقط با سوال و جواب فعال ميشه که تو اين چند وقت خيلي کم سوال يا بحث ميشه به خاطر همين اينجا سوت کور شده.

از دوستان جديد ميخوام که هر نوع سوال مربوط به پرواز هست بپرسند" حتي سوال هاي پيشو پا افتاده اصلا هم خجالت نداره...
خوب پس اولین سوال آماتوری رو من میپرسم :31:
میگم که تو بعضی از این هواپیماهای بزرگ خبری از یوک نیست و از استیک برای هدایت استفاده میشه! این، کار رو سخت نمیکنه؟ مثلا واس خلبان این استیک سمت چپش قرار گرفته، هدایت او با دست چپ مشکل نیست؟!

mro229
04-01-2010, 00:37
ببخشید. سوال تخصصی شد .
ولی بنده تخصص ندارم فقط قبل از شما از یک خلبان سوال کردم. گفت که نه. فرقی نمی کنه. اما یوک یه چیز دیگست.
استیک به لحاظ این که آرنج تکیه گاه داره خیلی کار رو سخت نمی کنه. کمی تمرین لازم داره. ولی هیچی یوک نمی شه.
بعضی از هواپیما ها مخصوصا A330 که اکثرا استیک دارن می تونن به جاش یوک هم نصب کنن.
حالا باز جناب دنی تخصصشون بیشتر از منه. بهتر می دونن.
این چیزی بود که بنده فهمیدم و پرسیدم.

dani.flight
04-01-2010, 01:04
ببخشید. سوال تخصصی شد .
ولی بنده تخصص ندارم فقط قبل از شما از یک خلبان سوال کردم. گفت که نه. فرقی نمی کنه. اما یوک یه چیز دیگست.
استیک به لحاظ این که آرنج تکیه گاه داره خیلی کار رو سخت نمی کنه. کمی تمرین لازم داره. ولی هیچی یوک نمی شه.
بعضی از هواپیما ها مخصوصا A330 که اکثرا استیک دارن می تونن به جاش یوک هم نصب کنن.
حالا باز جناب دنی تخصصشون بیشتر از منه. بهتر می دونن.
این چیزی بود که بنده فهمیدم و پرسیدم.

mro جان خجالتمون نده بابا:11: خودتون که همه چيزو گفتيد فقط ميتونم بگم که استفاده از استيک راحتتر از يوک هست چون تو چکاپ هاي قبل پرواز (اگه هواپيما يوک داشته باشه) بايد هيدروليک ها رو هم چک کنن اما اگه استيک باشه نياز به اين کار نيست و دوم اينکه در حين پرواز خلبان هيچ فشاري از طرف استيک بهش نمياد اما اگه يوک بود بايد يکم نيرو بخرج ميداد.

BraveKnight
04-01-2010, 03:11
آخه هواپیما به اون بزرگی ... استیک به اون کوچیکی ... آدم یه جوری میشه :31:
تو FSX اول استیک رو ندیده بودم. همش میگفتم آخه اینو با چی هدایت میکنن! بعد یه سری چرخوندم پیداش کردم. :tongue:

mro229
04-01-2010, 11:34
تریلر که نیست بگیم به جای فرمون استیک گذاشتن... هواپیماست دیگه.همه چیزش حساب کتاب داره :دی.
از کجا معلوم شاید یه روزی همین استیک رو هم برداشتن به جاش حسگر انگشتی گذاشتن... مثل یوک های قدیم که شبیه فرمون بود و الان به این شکل هست.

Kharg Island
04-01-2010, 12:48
دوستان سلام

آقا آخر من نفهمیدم هواپیما ترمزش کجاست؟ نکنه مثل ماشین زیر پا گذاشتنش!!!!!؟؟؟؟؟؟؟:31:

بهم نخندینا

dani.flight
04-01-2010, 13:36
دوستان سلام

آقا آخر من نفهمیدم هواپیما ترمزش کجاست؟ نکنه مثل ماشین زیر پا گذاشتنش!!!!!؟؟؟؟؟؟؟:31:

خنده نداره بابا
آره همون پايين هست البته رادر و ترمز با هم مخلوطن يعني اگه کل پدال رو به جلو فشار بدي رادر عمل ميکنه اما اگه فقط بالاي پدال رو فشار بدي (که پدال خم ميشه) ترمز ها عمل ميکنند که اگه فقط با پدال چپ ترمز بگيري چرخهاي چپ ترمز ميگيرن و اگرم با راست ترمز بگيري... که سر پيچها خيلي کمکه.

Kharg Island
04-01-2010, 13:54
ایولا گرفتم :10: . اما یه چیز دیگه برای فرود بوئینگ 747 من تا flaps رو پر می کنم هواپیما استال میکنه ولی برای 737 اصلا این طوری نیست . مگه برای 747 چقدر باید سرعت داشته باشم ؟ برای 737 با 160 تا فرود میام ولی 747 اصلا نمی دونم چقدر باید باشه؟

dani.flight
04-01-2010, 16:21
ایولا گرفتم :10: . اما یه چیز دیگه برای فرود بوئینگ 747 من تا flaps رو پر می کنم هواپیما استال میکنه ولی برای 737 اصلا این طوری نیست . مگه برای 747 چقدر باید سرعت داشته باشم ؟ برای 737 با 160 تا فرود میام ولی 747 اصلا نمی دونم چقدر باید باشه؟

هميشه فلپ ها نبايد فول باشه مقدارش رو بايد با طول باند سرعت باند و وزن هواپيما تعيين کرد.
160 با 737 زياده با سرعت کمتر هم ميتوني لندينگ کني البته نه زياد کم که HARD LANDING نشه.

اينارو نگاه کن ببين من با 400-747 با چه سرعتي لندينگ ميکنم (خيلي نرم:18:):

moderntalk
04-01-2010, 23:19
هميشه فلپ ها نبايد فول باشه مقدارش رو بايد با طول باند سرعت باند و وزن هواپيما تعيين کرد.
160 با 737 زياده با سرعت کمتر هم ميتوني لندينگ کني البته نه زياد کم که HARD LANDING نشه.

ببخشید ها من قصد جسارت ندارم ولی فکر کنم گلاید اسلوپت خیلی زیاده چون همه ی چراغ های باند برات قرمزه.:31:
من که اگه با همچین سرعتی لندینگ کنم استال میکنه بویینگ 747 :41:.

moderntalk
04-01-2010, 23:28
دنی جان اگه این کاری رو که میگم بکنی همه ی بچه ها دعات میکنن چون میدونم همه تو فرود مشکل دارن اکثرا .یه فیلم از فرودت بذار تا ببینیم چطور فرود میای؟

dani.flight
05-01-2010, 00:29
ببخشید ها من قصد جسارت ندارم ولی فکر کنم گلاید اسلوپت خیلی زیاده چون همه ی چراغ های باند برات قرمزه.:31:
من که اگه با همچین سرعتی لندینگ کنم استال میکنه بویینگ 747 :41:.

نه قربان اين چه حرفيه ممنون که گفتيد. راستش چون من عادت دارم نوک باند چرخهام با آسفالت برخورد بکنن:5: بخاطر همين خيلي به زمين نزديک ميشم (البته بعد از اينکه وارد محوطه فرودگاه شدم) و به همين خاطر چراغهاي papi قرمز ميشن اما اينجا از همون اول قرمز هستن و شما کاملا درست گفتيد.

dani.flight
05-01-2010, 00:33
دنی جان اگه این کاری رو که میگم بکنی همه ی بچه ها دعات میکنن چون میدونم همه تو فرود مشکل دارن اکثرا .یه فیلم از فرودت بذار تا ببینیم چطور فرود میای؟

راستش يک بار رکورد گرفتم اما خيلي بي کيفيت و با فريم پايين(تيک تيک) رکورد شده بود بخاطر همين بيخيالش شدم.
حالا باز تلاشم رو ميکنم تا يه با کيفيت رو بتونم رکورد بگيرم.:46:

moein_nasa
05-01-2010, 01:10
سلام دوستان.
کسی از آقا بهرام خبر داره ؟ چه بلایی سر سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اومد ؟
بچه ها خیلی برام مهمه کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککککککک.....
کسی کرک و آپدیت بروز fs2 crew pmdg 747x رو داره تو رو خدا آپلود کنه.
یه دنیا ممنون. اگه آقا بهرام باشه میدونم برام میزاره. کجایییییییییییییییییییییی یییییییییی ؟؟؟؟؟؟؟

moein_nasa
05-01-2010, 01:12
البته اینم بگم خود برنامه رو دارم فقط دنبال کرک و آپدیتم که میدونم حجمش برای دانلود کمه...

dani.flight
05-01-2010, 09:41
سلام دوستان.
کسی از آقا بهرام خبر داره ؟ چه بلایی سر سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اومد ؟
بچه ها خیلی برام مهمه کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککککککک.....
کسی کرک و آپدیت بروز fs2 crew pmdg 747x رو داره تو رو خدا آپلود کنه.
یه دنیا ممنون. اگه آقا بهرام باشه میدونم برام میزاره. کجایییییییییییییییییییییی یییییییییی ؟؟؟؟؟؟؟

نه منم هيچ خبري از آقا بهرام ندارم خيلي وقته که رفته کلا...

ببين من دارم اما کرکش جدا نيست و کلا با آپديت" 160مگ ميشه ميخواي آپ کنم برات؟

BraveKnight
05-01-2010, 12:27
راستش يک بار رکورد گرفتم اما خيلي بي کيفيت و با فريم پايين(تيک تيک) رکورد شده بود بخاطر همين بيخيالش شدم.
حالا باز تلاشم رو ميکنم تا يه با کيفيت رو بتونم رکورد بگيرم.:46:
آره آره، حتماً فیلمش رو بذارید لطفاً :33::42:

Kharg Island
05-01-2010, 13:21

دنی جان عکسات باز نمیشن میشه دوباره آپلودشون کنی.

یــــا عــــلــــی

Kharg Island
05-01-2010, 14:42
دوستان اینم تکسچر هواپیمای CC-115 برای کسایی که عاشق هواپیماهای ملخی هستند.

moein_nasa
05-01-2010, 15:43
یعنی کرکش جدا نیست ؟
من دیشب دانلودش کردم از تورنت. فایل رو که باز کردم یک start center توش بود با فایل نصبی خود fs2 crew که حدود 130 مگابایت بود و یک فابل نصبی آپدیت که ورژنش 1.1 بود بدون هیچ کرکی.
من فکر نمیکنم این نرم افزار اصلا احتیاج به کرک داشته باشه چون از ابتدا کامل و نا محدوده و وقتی که دانلودش کردم از تورنت متوجه شدم که خود سایت سازنده این نرم افزار رو به صورت free download complete گذاشته برام عجیب بود چون برنامه های free اونم برای FS کم پیدا میشه.
کل محتویات دانلود همه با هم حدود 140 یا 150 مگابایت شد...
من فکر کنم شما منظور منو بد متوجه شدین. منظورم هواپیمای PMDG 747 نبود
منظورم نرم افزار FS2 Crew بود.
من پیشنهاد میکنم دوستان دانلود کنن چون واقعا پدیدس...
کمک خلبان , کاپیتان , مهندس پرواز و خدمه رو به صورت Voice و panel به هواپیمای PMDG 747 x یا هر هواپیمایی که شما دانلود کنید اظافه میکنه.

dani.flight
06-01-2010, 00:06
دنی جان عکسات باز نمیشن میشه دوباره آپلودشون کنی.

نميدونم چه بلايي سر آپلود سنتر هاي ايراني اومده يا باز نميشن يا ارور ميدن...

dani.flight
06-01-2010, 00:11
یعنی کرکش جدا نیست ؟
من دیشب دانلودش کردم از تورنت. فایل رو که باز کردم یک start center توش بود با فایل نصبی خود fs2 crew که حدود 130 مگابایت بود و یک فابل نصبی آپدیت که ورژنش 1.1 بود بدون هیچ کرکی.
من فکر نمیکنم این نرم افزار اصلا احتیاج به کرک داشته باشه چون از ابتدا کامل و نا محدوده و وقتی که دانلودش کردم از تورنت متوجه شدم که خود سایت سازنده این نرم افزار رو به صورت free download complete گذاشته برام عجیب بود چون برنامه های free اونم برای FS کم پیدا میشه.
کل محتویات دانلود همه با هم حدود 140 یا 150 مگابایت شد...
من فکر کنم شما منظور منو بد متوجه شدین. منظورم هواپیمای PMDG 747 نبود
منظورم نرم افزار FS2 Crew بود.
من پیشنهاد میکنم دوستان دانلود کنن چون واقعا پدیدس...
کمک خلبان , کاپیتان , مهندس پرواز و خدمه رو به صورت Voice و panel به هواپیمای PMDG 747 x یا هر هواپیمایی که شما دانلود کنید اظافه میکنه.

درسته من بد متوجه شده بودم" من fs2 crew رو قبلا نصب کرده بودم و تا اونجايي که يادم مياد کرک لازم نداشت در ضمن من قبلا هم آپلودش کرده بودم اگه کسي خواست دانلود کنه لينکاش اون عقب عقبا هست.

hesam.25
06-01-2010, 09:39
سلام خوشهالم که فروم دوباره زنده شد افتاد منم ویندوز عوض کردم مشکلم برطرف شد
بعد از کلی گشتن موفق شدم C-17 شرکت الفاسیم رو پیدا کردم:20: ولی هنوز پنلش ساخته نشده :41:
کلی حالش رو بردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای پنلش از هواپیمای C5 استفاده میکنم که اونم غولیه واسه خودش:46:
[

اینمC5 GALAXY[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kharg Island
06-01-2010, 11:34
سلام خوشهالم که فروم دوباره زنده شد افتاد منم ویندوز عوض کردم مشکلم برطرف شد
بعد از کلی گشتن موفق شدم C-17 شرکت الفاسیم رو پیدا کردم:20: ولی هنوز پنلش ساخته نشده :41:
کلی حالش رو بردم
برای پنلش از هواپیمای C5 استفاده میکنم که اونم غولیه واسه خودش:46:
[

دوست عزیز ممنون میشم لینک دانلود C-17 و C-5 به همراه پنلشون برامون بزارید.

یــا عـــلـــی

robert
06-01-2010, 12:03
پنل c-17

البته باید عضو بشید....

hesam.25
06-01-2010, 12:12
اینم 707 هر کی میخواد دانلود کنه بره این ادرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداول base pack رو دانلود کنید بعد هر تکسچری که خواستید707-320 advance یا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 320c-707[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mro229
06-01-2010, 22:47
سلام.
متقابلا بنده هم خوشحال شدم از این که این تاپیک مجددا فعال شد.
فقط نمی دونم چرا این تاپیک به من حساسه.
تا 2 روز می رم جایی سر نمی زنم همه مطلب می ذارن ولی وقتی جایی نمی رم هر روز سر می زنم کسی چیزی نمیگه.:دی
به هر حال از همکاری دوستان صمیمانه سپاسگزارم.
در مورد لندینگ هم باید بگم باید تمرین زیاد داشته باشید تا بتونید یه لندینگ فوق العاده داشته باشید.
قبل از فرود یکی از پرواز ها رو ذخیره کنید و چند بار تمرین کنید. بعد از مدتی تنظیمات واقعیت رو بالا ببرید تا بهتر بتونید یاد بگیرید.
من فکر کنم در شرایط عادی حد اکثر سرعت برای باز کردن فلاپ ها 245 نات باشه. بیشتر از اون ممکنه کنده بشن و عمل نکنن.
البته اگر اشتباه نکنم خود FSPassengers X مقدار رو به شما می گه و قابلیت هایی مثل محاسبه سرعت مطمئنه برای فرود و ... رو هم داره.
دوستان یه سوال.
وسط پرواز با FXPassengers بودم که یهو دستگاه هنگ کرد و به کلی بسته شد. اما چند دقیقه قبل بک آپ گرفته بودم. می خوام ببینم با استفاده از بک آپ می تونم پروازم رو با FSPassengers ادامه بدم یا نه باید 1 ساعت از اول شروع کنم؟
شانس که ندارم.
ممنون.

hesam.25
06-01-2010, 23:34
[QUOTE=Kharg Island;4554114]دوست عزیز ممنون میشم لینک دانلود C-17 و C-5 به همراه پنلشون برامون بزارید.

تورنته این c5 :
این پنل
اینم خود هواپیما
امیدوارم لذتش رو برید البته من موفق نشدم سیستم ناوبری ils رو کامل تنظیم کنم سویچ تنظیم کورس رو پیدا نکردم

mro229
07-01-2010, 00:22
آخیش... چه عجب. نمردیم و یک بار تونستیم با تورنت چیزی دانلود کنیم.
این دومین تجربه استفاده تورنتمه. یک بار حدود 8 سال پیش یکی هم این بار.
با هر نرم افزار تورنت دانلود می کردم یک بیت هم دانلود نمی شد. این بار یه Utorrent از جایی دانلود کردم که بالاخره کار کرد.
دنی جان اون دفعه گفتی که با تورنت مشکل داری اگر خواستی از اینجا :

دانلود کن و استفاده کن.
ببین چطوریه.
آقا حسام دست شما هم درد نکنه.

moein_nasa
07-01-2010, 02:54
واقعا مرسی از قرار دادن C-17 منم عاشق این هواپیمام و حتما دانلودش میکنم.
دوستان من هرچی دنبال ریپینت یا همون texture برای PMDG 747 iranair میگردم پیدا نمیکنم.
خیلی خیلی دوست دارم iranair یا ماهان رو داشته باشم حتی فایل ریپینت خام خود PMDG 747 رو دانلود کردم که خودک بشینم بسازم اما این کار یک فوتوشاپ کار حرفه ای رو می خواد.
اگه کسی iranair رو داره تورو خدا آپلود کنه خسته شدم انقدر گشتم.
مرسی

moein_nasa
07-01-2010, 03:00
واقعا مرسی از قرار دادن C-17 منم عاشق این هواپیمام و حتما دانلودش میکنم.
دوستان من هرچی دنبال ریپینت یا همون texture برای PMDG 747 iranair میگردم پیدا نمیکنم.
خیلی خیلی دوست دارم iranair یا ماهان رو داشته باشم حتی فایل ریپینت خام خود PMDG 747 رو دانلود کردم که خودک بشینم بسازم اما این کار یک فوتوشاپ کار حرفه ای رو می خواد.
اگه کسی iranair رو داره تورو خدا آپلود کنه خسته شدم انقدر گشتم.
مرسی

moein_nasa
07-01-2010, 06:47
راستی دوستان کسی serial number یا همون credit برای AES داره ؟

من خودم دو تا دارم که براتون میزارم. اگه کسی بیشتر داره ممنون میشم اگه بزاره.

اینم از دو تا Credit برید حالشو ببرید...

AES-171-10442-27168-31156
AES-171-17444-66435-52162

mro229
07-01-2010, 09:39
سلام.
من C-5 رو دانلود کردم و استفاده کردم. فقط مشکلی که هست اینه که وقتی از زاویه کاکپیت بیرون رو نگاه می کنیم مشکلی نیست اما از زوایای دیگه کاکپیت مثلا یوک رو نگاه می کنیم یا پدال ها یا از دید فرست آفیسر پنجره ها سیاه هستند و همه جا تاریک...
نمی دونید مشکل چیه؟
ممنون می شم بگید.
راستی یه سوال ساده... موقعی که می خوایم مدل پرواز رو انتخاب کنیم (IFR و VFR) و این که VOR to VOR باشه یا ارتفاع زیاد یا ... آیا در واقعیت هم امکان انتخاب وجود داره و این انتخاب رو چه کسی انجام می ده خلبان؟
مورد بعدی این که می شه یه بار بگید برای این که به صورت VOR to VOR پرواز کنیم و هواپیما رو در مسیر کورس VOR ها قرار بدیم چه تنظیماتی رو باید انجام بدیم؟
ممنون.

BraveKnight
07-01-2010, 11:35
آقا شما خیلی باسواد هستیدا ! ما نمیفهمیم این اصطلاحات رو. ای بسوزه پدر بی سوادی ... :31:

Kharg Island
07-01-2010, 12:51
سلام.
من C-5 رو دانلود کردم و استفاده کردم. فقط مشکلی که هست اینه که وقتی از زاویه کاکپیت بیرون رو نگاه می کنیم مشکلی نیست اما از زوایای دیگه کاکپیت مثلا یوک رو نگاه می کنیم یا پدال ها یا از دید فرست آفیسر پنجره ها سیاه هستند و همه جا تاریک...
نمی دونید مشکل چیه؟
ممنون می شم بگید.
راستی یه سوال ساده... موقعی که می خوایم مدل پرواز رو انتخاب کنیم (IFR و VFR) و این که VOR to VOR باشه یا ارتفاع زیاد یا ... آیا در واقعیت هم امکان انتخاب وجود داره و این انتخاب رو چه کسی انجام می ده خلبان؟
مورد بعدی این که می شه یه بار بگید برای این که به صورت VOR to VOR پرواز کنیم و هواپیما رو در مسیر کورس VOR ها قرار بدیم چه تنظیماتی رو باید انجام بدیم؟
ممنون.

دوست عزیز احتمالا texture مشکل داره. بعضی از هواپیما هایی که خودم دانلود کردم همین طوری هستن.

dani.flight
07-01-2010, 20:02
سلام.

ممنون.

بله همينطوري هست البته خلبان خودش حق انتخاب زياد نداره قبل از پرواز يه قسمت هست به نام توجيح(درست نوشتم؟) پرواز يا يه چيزايي تو همين مايه ها که اونجا مسير پروازي اون روز و کلي مشخصات از هواپيما بگير تا مسافرا رو توضيح ميده البته همه اينها به زبان EN هست...

dani.flight
07-01-2010, 20:03
راستی دوستان کسی serial number یا همون credit برای AES داره ؟

من خودم دو تا دارم که براتون میزارم. اگه کسی بیشتر داره ممنون میشم اگه بزاره.

اینم از دو تا Credit برید حالشو ببرید...

AES-171-10442-27168-31156
AES-171-17444-66435-52162

اين سريال ها براي شما کار کرد ؟
ميشه لينک اوني که الان داري رو بذاري.(مال خودم گم شد)

mro229
08-01-2010, 14:00
بله همينطوري هست البته خلبان خودش حق انتخاب زياد نداره قبل از پرواز يه قسمت هست به نام توجيح(درست نوشتم؟) پرواز يا يه چيزايي تو همين مايه ها که اونجا مسير پروازي اون روز و کلي مشخصات از هواپيما بگير تا مسافرا رو توضيح ميده البته همه اينها به زبان EN هست...
توجیه درسته.
حالا غیر از اینا چطوری تنظیم کنم که روی خود خطوط VOR حرکت کنه. قبلا توی یکی از ماموریت ها تنظیم شده بود وقتی کلیک می کردم خودش روی خطوط حرکت می کرد.

amin_mb
08-01-2010, 14:35
با سلام خدمت بچه ها!
ممنون از اینکه این فروم را زنده نگه می دارید!!!!
من هر روز به این فروم سر می زنم ولی اولین بارمه که چیزی می نویسم/.

از خدمتتون 2 سوال داشتم؟
1-چرا من به هر صورت با هواپیمای شکاری f22 فرود میام هواپیما می ترکد حتی فرود نرم موازی با زمین!
2-بعد از دانلود این adds on ها که شما زحمت کشیدید برای نصبشون باید چیکار کرد؟

ممنون

mro229
08-01-2010, 16:10
با سلام خدمت بچه ها!
ممنون از اینکه این فروم را زنده نگه می دارید!!!!
من هر روز به این فروم سر می زنم ولی اولین بارمه که چیزی می نویسم/.

از خدمتتون 2 سوال داشتم؟
1-چرا من به هر صورت با هواپیمای شکاری f22 فرود میام هواپیما می ترکد حتی فرود نرم موازی با زمین!
2-بعد از دانلود این adds on ها که شما زحمت کشیدید برای نصبشون باید چیکار کرد؟

ممنون

سلام
جواب سوال اولتون رو نمی دونم.
اما جواب سوال دومتون اینه که اگر به صورت فشرده شده و قابل نصب باشه یعنی install بشه که خوب راحته. اما اگر به صورت فایل باشه باید هر فایلی رو در قسمت خودش قرار بدید.
مثلا اگر فایلی به نام SimObjects دارید باید محتویات اون رو در فایل SimObjects و AirPlanes در قسمت اصلی فایل Flight Simulator X کپی کنید.
مثلا در کامپیوتر من آدرس به این شکل هست:
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes
برای تکسچر ها هم به همین شکل...
در ضمن خوش آمد هم می گم به شما..

hesam.25
08-01-2010, 16:26
سلام.
نمی دونید مشکل چیه؟
ممنون می شم بگید.
ممنون.
این اطلاعات رو معمولا ایر لاین ها انتخاب میکنن بسته به ماموریت وبا برج هماهنگ میکنن از قبل
vor to vor وقتی انتخاب میکنی توی FLT PLAN یه قسمت برای دیدن FLT LOGکه میتوونی اطلاعات میسر وسوخت مورد نیاز واپروچ انتخابیت رو ببینی ار اونجا فرکانس ها با کورس ها رو یادداشت کن بعد موقع پرواز ATCبهت میکه برو تو هدینگ خاصی و مسیر رو با ناوبری خودت ادامه بده فرکانس ها رو وارد کن VOR1 اونی که داری به سمتش حرکت میکنی با کورسی که تو برنامه پروازی بود وVOR2 توی رادیو2 NAV فرانس VOR بعدی رو وارد کن هر وقت سیگنال رو گرفتی فرکانس و کورس رو وارد NAVOR1کن و منتظر باش تا ATCبهت هدینگ بهدی رو بگه تنظیو VORهم که مثل ILSبدون GLIDE SLOPEیا محدودیت ارتفاع البته دنوع VOR داریم LOW ALTITUDE که در ارتفاع پایین کار میکنه فکر کنم تا 6000 پایی وHIGH ALTI. که تا ارتفاعات بالا سیگنال میفرسته
برای ارتفاع زیاد دقیق یادم نیست به در اولین فرصت بعد از نصب FSXامتحان میکنم بهت میگم اگه بشه عکس هم میزارم
امیدوارم مفید بوده باشه:31:

hesam.25
08-01-2010, 16:34
دوستان بازم با FSXمشکل پیدا کردم خسته شدم ازش تو بازی تا میای کاری کنی ارور میده میاد بیرون اسم ارور ALTIMUDAG.DLL مال ویندوزه تو سیس32 هر کاری بگین کردم ویندوز عوض کردم FSXچند بار نصب کردم با سرویس پک بدون سرویس پک کسی راهی به نظرش نمیرسه منو داغون کرده:19: دیروز رفتم یه FS2004بگیرم ولی یه جا اتفاقی ACCپک پیدا کردم 1500 تومان کفم برید گرفتم گفتم شاید درست شه نشد
اونجا کلی ADDON دیگه هم داشت که هر دیویدی 1500 بود هر کی میخواد بگه ادرشسش وشمارش رو بدم تو میدان انقلابه

hesam.25
08-01-2010, 16:38
توجیه درسته.
حالا غیر از اینا چطوری تنظیم کنم که روی خود خطوط VOR حرکت کنه. قبلا توی یکی از ماموریت ها تنظیم شده بود وقتی کلیک می کردم خودش روی خطوط حرکت می کرد.
مثل ILS ولی به جای باند اون خطی که به فرستنده میرسه رو باید در نظر بگیری:31: اگه AP استفاده میکنی روی NAV MODE بزار و VOR رو تنظیم کن(با کورس دقیق )خودش میره:27:

moein_nasa
09-01-2010, 14:59
همان طور که میدانید برای جزئیات بیشتر فرودگاه ها یا برای پیاده یا سوار شدن مسافران که با اتوبوس یا گیت حمل و نقل میشوند یا خیلی جزئیات دیگر باید از نرم افزار AES استفاده کنید که برای فعال کردن هر فرودگاه باید از سایت سازنده Credit خریداری کنید.
خوب دوستان مشکل به کل با serial number یا همون credit های AES حل شد.
چون AES Version 2.04 کامل کرک شده رو گیر آوردم !!!
فقط برای نصب این نرم افزار باید اول برنامه ی اصل رو از سایت سازنده دانلود کنید. یعنی AES V2.04
که این لینک دانلودشه :

باید توجه داشته باشید که اگه قبلا این نرم افزار رو نصب کردید باید به طور کامل از روی هارد
پاکش کنید.
و همچنین کلید رجیستری زیر را کاملا پاک کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/aerosoft
حالا نرم افزاری که دانلود کردید رو نصب کنید.
با نصب نرم افزار برنامه خودکار اجرا میشود که باید آن را Exit کنید.
حالا ابن فایل rar رو با حجم 23 مگابایت از تورنت با دانلودر µTorrent دانلود کنید
و از حالت فشرده خارج کنید.
اسم فولدر اولی که AES v2.04 cracked است رو به Aerosoft تغییر دهید.
وارد فولدر Aerosoft شوید و اسم فولدر AES v2.04 cracked رو به AES تغییر اسم دهید.
حالا باز به عقب برگردید و از فولد Aerosoft یا همان فولدر اصلی یک کپی بگیرید و
در مسیر اصلی FSX کنار فولردها و فایل های دیگر Paste کنید که از شما پرسیده میشود
آیا جایگزین فولدر و فاید قبلی شود ؟ Yes رو بزنید.
وقتی کار تمام شود AES v2.04 رو اجرا کنید. شاید در ابتدا Error زیاد بده که همه رو Ok
کنید. اما دفعات دیگه با اجرای برنامه از Error خبری نیست.
میبینید که 99 تا Credit براتون فعال شده برید حالشو ببرید...
.
.
.
راستی Texture هواپیمای PMDG 747 Iranair رو کسی گیر نیاورد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

moein_nasa
09-01-2010, 15:04
آخ آخ یادم رفت فایل تورن رو بزارم :31:
اینم از لینک دانلود فایل تورنت :

dani.flight
09-01-2010, 18:17
يکم فکر کردم ديدم بهتره با خود fsx رکورد بگيرم
اين رو براي تست رکورد گرفتم " اين فايل رو تو :
C:\Documents and Settings\user\My Documents\Flight Simulator X Files
کپي کنيد بعد که برنامه رو اجرا کرديد همينطوري fly now رو بزنيد بعد که اومد با alt برين تو قسمت video ""و landing رو پخش کنيد البته براي من خيلي در هم ور هم نشون ميداد حالا ببينيم مال شما دوستان چطوره؟:8:

يادم رفت شرايط رو بگم: به اين نوع ميگن crosswind landing يعني لندينگ همراه با باد پهلو (خودتون ميدونيد) که هم نوک هواپيما رو کج مي کنه هم نميذاره سر باند بشيني همش هواپيما به سمت بالا کشيده ميشه. که کار رو براي ما سخت ميکنه.سعي کنيد از کاکپيت 3بعدي نگاه کنيد و به رادر ها هم توجه کنيد.
درجه ي واقيعت هم رو HARD بود.

robert
09-01-2010, 21:40
از بچه ها کسی فانتوم یا اف-5 تروتمیز و قابل پرواز سراغ نداره برامون لینکش رو بذاره..؟؟

TOOMY-2008
09-01-2010, 21:54
با سلام خدمت تمامی دوستان و عاشقان Aviation به خصوص به سیمولیتور

من هم از اولین پست این تایپیک را دنبال میکردم اما فرصتی پیش نمی آمد که در خدمت تون باشم

حالا که تصمیم گرفتم پا به این تایپیک به زارم سعی میکنم کم رنگ نباشم واز همه مهم تر برای شما دوستان مفید باشم

من اول از آقای dani.flight و hesam.25 تشکر میکنم که در این تایپیک خیلی زحمت کشیدن

TOOMY-2008
09-01-2010, 22:04
البته براي من خيلي در هم ور هم نشون ميداد حالا ببينيم مال شما دوستان چطوره؟

دوست عزیز من یه برنامه به شما معرفی میکنم که یه ماژول هست که به FSX ویا FS9 خودتون اضافه میشه و میتونید

با هاش ضبط کنید وخیلی هم با کیفیت میشه

درصورت تمایل بگین من چند تا لینک ضبط شده با کیفیت براتون بزارم
اینم لینک سایت و دانلودش

اینم لینک مستقیم دانلود برای FSX

Kharg Island
10-01-2010, 00:14
دوستان یه مشکل توی فرود با 747 و c 5 دارم. اینکه هردوشون وقتی فرود میان سریع Crash میشن. من از فرودگاه شهید بهشتی تا اهواز بردمش وقتی خواستم فرود بیام چرخ های هواپیما بیرون بودن ولی یه دفعه هواپیما روی زمین کشیده شد طوری شد که چرخ ها رفتن توی زمین. در صورتی که توی فرودگاه امام خمینی اصلا این طوری نبود راحت نشست. بی زحمت بگید مشکل از کجاست.

ممنون.

یــا عـــلــــی

dani.flight
10-01-2010, 00:18
TOOMY-2008 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون و باز هم ممنونم که به ما پيوستي:10:

dani.flight
10-01-2010, 00:20
دوستان یه مشکل توی فرود با 747 و c 5 دارم. اینکه هردوشون وقتی فرود میان سریع Crash میشن. من از فرودگاه شهید بهشتی تا اهواز بردمش وقتی خواستم فرود بیام چرخ های هواپیما بیرون بودن ولی یه دفعه هواپیما روی زمین کشیده شد طوری شد که چرخ ها رفتن توی زمین. در صورتی که توی فرودگاه امام خمینی اصلا این طوری نبود راحت نشست. بی زحمت بگید مشکل از کجاست.

يک بار ديگه لندينگ کن فقط اين دفعه ببين air speed و vertical speed موقع برخورد چرخها با زمين چقدر هستن.

دوست عزیز من یه برنامه به شما معرفی میکنم که یه ماژول هست که به FSX ویا FS9 خودتون اضافه میشه و میتونید

اینم لینک سایت و دانلودش

شما اين رو نصب کرديد؟ ميدونيد چطور باهاش کار ميکنن؟

اگه اون لينک هايي که گفتيد رو بذاريد ممنون ميشم.

robert
10-01-2010, 01:39
يک بار ديگه لندينگ کن فقط اين دفعه ببين air speed و vertical speed موقع برخورد چرخها با زمين چقدر هستن.

این دوستمون احتمالا تو فاینال بطور ناگهانی sharp desend میکنند.... شما اگه با ILS فرود بیای و نشانگر ILS در ADI رو دائم توسط vertical peed selector دقیقا وسط تنظیم بکنی مجبور به شارپ دیسند نمیشی....

از طرفی من معمولا وقتی با 747 میپرم با 150 نات فرود میام و فلاپ رو حداقل رو 20 میذارم... خیلی راحت هم فرود میام.... و کلی هم لذت میبرم....:31::27:

TOOMY-2008
10-01-2010, 08:34
شما اين رو نصب کرديد؟ ميدونيد چطور باهاش کار ميکنن؟

اگه اون لينک هايي که گفتيد رو بذاريد ممنون ميشم.

بله من خودم نصبش کردم اما توی Fs9 نه توی FSX

اما به زودی خودم تستش میکنم وخبرشو به شما میدم

در مورد ویدئو هم چشم براتون میزارم

من یه 2 تا ویدئو آموزش کا با این نرم افزار رو براتون میزارم که مال FSX هست

اگرم با این لینک ها مشکل داشتید بگین لینک دانلود مستقیم بزارم

ببنید دوست عزیز به جز این که شاید درست فرود نیومده باشید یه احتمال دیگه هم هست این که بعضی از فرودگاه ها به دلیل ناقص بودن باند فرود در زمان فرود به شما کرش میدن

اما راه برطرف کردن اگر شما سیستم رو روی هارد گذاشتین و مطمئن هستین که باند و فرودگاه مشکلی نداره پس

این 2 ویدئو که مکمل هم هستن یعنی 2 پارت هستش رو نگاه کنید شاید مشکلتون حل شه

Part 1

Part 2

Kharg Island
10-01-2010, 11:48
ببنید دوست عزیز به جز این که شاید درست فرود نیومده باشید یه احتمال دیگه هم هست این که بعضی از فرودگاه ها به دلیل ناقص بودن باند فرود در زمان فرود به شما کرش میدن

اما راه برطرف کردن اگر شما سیستم رو روی هارد گذاشتین و مطمئن هستین که باند و فرودگاه مشکلی نداره پس

این 2 ویدئو که مکمل هم هستن یعنی 2 پارت هستش رو نگاه کنید شاید مشکلتون حل شه

Part 1

Part 2

دوست عزیز این دوتا فلفل شدن. نمیشه نگاه کرد.:41:

hesam.25
10-01-2010, 11:50
از بچه ها کسی فانتوم یا اف-5 تروتمیز و قابل پرواز سراغ نداره برامون لینکش رو بذاره..؟؟
این f5alphsim

اینمIRIS_Phantom_IIالبته تورنته برو حالشو ببر:31:

TOOMY-2008
10-01-2010, 12:05

اگر منظورتون این که سایت باز نمیشه باید با وی* پی ** ان ویا فی لللللللللللللللللل تررر

برید اما اگر ندارید بگین تا من لینک دانلود مستقیم شو براتون بزارم

Kharg Island
10-01-2010, 12:11
اگر منظورتون این که سایت باز نمیشه باید با وی* پی ** ان ویا فی لللللللللللللللللل تررر

برید اما اگر ندارید بگین تا من لینک دانلود مستقیم شو براتون بزارم

قربون دستت اگه زحمتی نیست برام لینک دانلودش رو بزار.

یــا عـــلـــی

TOOMY-2008
10-01-2010, 12:21
من لینک دانلود هر 2 پارت رو بر اساس 2 کیفیت براتون گذاشتم

امید وارم بدردتون بخوره

پارت 1 با کیفیت بالا

پارت 1 با کیفیت پایین

پارت 2 با کیفیت بالا

پارت 2 با کیفیت پایین

meys34
10-01-2010, 16:16
بیا اینم ضد فلفل مخصوص این سایت
Part 1

Part 2

قسمت 1 رو دیدم چیزی دستگیرم نشد اصل کار تو قسمت 2 هست

moein_nasa
10-01-2010, 17:53
سلام
دوستان کسی میدونه برای دیدن کمک خلبان در کاکپیت یا کلا دیدن خلبان در شبیه ساز باید از چه برنامه ای استفاده کرد ؟

البته من یکی تقریبا تو این مایه ها گیر آوردم اما زیاد جالب نبود و اونی که من میخواستم رو نداشت.

منظورم نرم افزار Talk And Follow هست...

TOOMY-2008
10-01-2010, 19:21
سلام
دوستان کسی میدونه برای دیدن کمک خلبان در کاکپیت یا کلا دیدن خلبان در شبیه ساز باید از چه برنامه ای استفاده کرد ؟

ببنید دوست عزیز من درست منظور شما رو نفهمیدم

اما به طور کلی هواپیما هایی که پنل های اورجینال دارند مثل PMDG و یا wilco اینها 2 دید در کاکپیت دارند یکی که پنل اصلی رو شما میبینید ویکی پنلی که شما جای خلبان هستین وبا چرخیدن در اطراف و دور نزدیک شدن میتونید جای مناسب خودتون رو انتخاب کنید

قابل توجه شما که با دکمه های + و _ که میشه زوم کرد
با دکمه های Ctrl + Enter و Shift + Enter و Ctrl Shift + Enter میتونید به سمت های بالا پایین چپ وراست حرکت کنید

قابل توجه که دکمه مخالف Enter دکمه Backspace هست

یعنی اگر با اینتر به جلو میره دکمه Backspace به عقب برمیگرده

moein_nasa
10-01-2010, 21:30
دوست عزیز مرسی از مطلبت.
اما منظور من خیلی واضح بود. اینایی که شما گفتید تو درپیت ترین هواپیما هم یک شکله !!!
منظور من یک آدم شبه ساز شده نشسته روی صندلی خلبان یا کمک خلبان بود.
نرم افزاری برای قرار دادن آدم به روی صندلی داخل کاکپیت...

kiuna
10-01-2010, 21:44
ین بازی نسخه ویندوز موبایل هم داره ؟

TOOMY-2008
10-01-2010, 23:57
ین بازی نسخه ویندوز موبایل هم داره ؟

این بازی نیست دوست عزیز

:grrr::grrr::grrr::grrr:

این یه شبیه ساز هست

اگر بازی برای موبایل میخوای زیاد هست با یه سرچ پیدا میشه

hesam.25
11-01-2010, 02:50
این بازی نیست دوست عزیز

:grrr::grrr::grrr::grrr:

این یه شبیه ساز هست

اگر بازی برای موبایل میخوای زیاد هست با یه سرچ پیدا میشه
زیاد خودشو عصبانی نکن شاید برای بعضی ها FS فقط یه سرگرمیه

خوب کی میایید یه پرواز جمعی بریم
من با B707 ساها میام

Kharg Island
11-01-2010, 11:03
دوستان من اکانت ساختم ولی نمی دونم چطوری میشه یه پرواز دسته جمعی کرد. لطفا اگه میشه بهم یاد بدید بعد یه قراری هم بزارید تا ما هم این پرواز دسته جمعی رو تجربه بکنیم.

یــا عـــلـــی

kiuna
11-01-2010, 11:21
چرا می زنید؟؟ بابا منم می دونم شبیه سازه ! ناخوداگاه ادم میگه بازی ! :41:
گفتم اگر بشه وقتی که پشت سیستم نیستیم هم با این شبیه ساز کار کنیم خیلی خوبه :13:

dani.flight
11-01-2010, 12:06
دوستان من اکانت ساختم ولی نمی دونم چطوری میشه یه پرواز دسته جمعی کرد. لطفا اگه میشه بهم یاد بدید بعد یه قراری هم بزارید تا ما هم این پرواز دسته جمعی رو تجربه بکنیم.

دوست عزيز شما يک سرچ بکن در اين باره (همينجا) چون قبلا آموزش تصويريش رو گذاشته بودم.

dani.flight
11-01-2010, 12:12
گفتم اگر بشه وقتی که پشت سیستم نیستیم هم با این شبیه ساز کار کنیم خیلی خوبه :13:

ناراحت نشيد لطفا:20:.
حالا شما هم به ما حق بده کجاي اين نرم افزار آموزشي به بازي مياد! حالا در نظر ميگيريم يکي براي تفريح ميخواد از اين نرم افزار استفاده بکنه "طرف کلي بايد اطلاعات کسب بکنه تا بتونه هواپيما رو صاف تو هوا نگه داره!!! ديگه خودتون بقيشو بريد..." بخاطر همين چيزاست که ما رو کلمه "بازي" حساس هستيم.

اين نرم افزار نسخه موبايل يا Xbox يا ps3 و... نداره فقط براي PC هست.

TOOMY-2008
11-01-2010, 13:19
دوستان من بعلت کلاس های گران زیاد فقط ندارم اما خوشحال میشم همگی یه زمانی رو معین کنند تا با هم یه پرواز بریم

درضمن میخواستم ببینم شما دوستان با IVAO آنلاین بازی میکنید و یا به صورت دیگه ای ؟

خلاصه منم در جریان قرار بدین

دوست عزیز شرمنده من عصبانی شدم اخه جدیدن روی این کلمه حساس شدم

Ali.Mirzaie
11-01-2010, 13:21
سلام
بچه ها من برای یکی از دوستام که اتفاقاً خلبان هست و تجربه کار با فلایت سیمولیتور رو هم داره میخوام سیستم جمع کنم.
هیچ وقت نتونستیم ما سیستمی ببندیم که باهاش بتونیم فلایت رو بترکونیم!
الان میخوام یکی ببندم ، به نظرتون چجوریه؟! توی انجمن سخت افزار که طرفش رو گرفتند!

CPU : AMD PHENOM II X4 965 195000
M.B:GIGABYTE 770T-UD3P 104000
RAM : PATRIOT (2&2GB) DDR3 1600 95000
VGA:GIGABYTE ATI 5850 1GB GDDR5 325000
POWER:GREEN GP685B 105000
H.D.D:MAXTOR DIAMONDMAX 23 1TB 85000
O.D.D:DVD R/W HP 1260i 24x 32000
CASE:GREEN ORBIT 52000

moderntalk
11-01-2010, 16:06
سلام دوست عزیز .
بنده تا جایی که اطلاع دارم کارت گرافیک های radeon کمترین کارایی رو با این شبیه ساز دارند و این جور که تو سایت های خارجی دیدم این شبیه ساز تنها با کارت گرافیک های انویدا سازگار هست.

robert
11-01-2010, 19:30
سلام دوست عزیز .
بنده تا جایی که اطلاع دارم کارت گرافیک های radeon کمترین کارایی رو با این شبیه ساز دارند و این جور که تو سایت های خارجی دیدم این شبیه ساز تنها با کارت گرافیک های انویدا سازگار هست.

اشتباه به عرض شما رسوندن....:5:

من با گرافیک ATI4870-1GB یا بهترین کیفیت این نرم افزار رو اجرا میکنم و ابدا مشکلی ندارم...

چند تا عکس هم میذارم تا خودتون کیفیت رو ببینید...

mro229
11-01-2010, 22:04
سلام دوستان.
بعد از چند روز دوباره سر زدم. اما این بار از یه جای دیگه دنیا.
خدا قسمت همتون کنه سوار Boeing 777 - 200 بشید. جاتون خالی به من یکی که خیلی حال داد به خصوص موقع تیک آف و لندینگ چون برای هر مسافر یک مانیتور وجود داشت که می شد به وسیله دوربین های هواپیما از 2 زاویه بیرون رو نگاه کنیم. اولین دوربین مربوط به جلوی هواپیما بود و دومی مربوط به زیر هواپیما. وقتی چرخ های هواپیما به زمین برخورد کرد یک لحظه فلایت سیمولیتور به نظرم اومد و احساس کردم خودم دارم فرود میام. هرچند که افتضاح فرود اومد ولی کلی ذوق کردم. خداییش دم خلبان های ایرانی گرم.
قبل از سوار شدن خبر نداشتم که قراره با چه هواپیمایی سفر کنم اما بعد که متوجه شدم کلی حال کردم. توی ارتفاع هم به وسیله دوربین زیر هواپیما می شد زمین رو نگاه کرد و انصافا خیلی شگفت انگیز بود... خلاصه به یاد همه بودم.
البته جسارت نباشه هدف فخر فروشی و کلاس گذاشتن نیست صرفا بیان احساسات بود. :دی
موفق باشید.

dani.flight
12-01-2010, 01:14

اینم لینک سایت و دانلودش

از من ميشنوين اينو حتما نصب کنيد:5: بعد ميتونيم پرواز همديگرو ببينيم:20:(آفلاين).

robert
12-01-2010, 10:24
سلام دوستان.
بعد از چند روز دوباره سر زدم. اما این بار از یه جای دیگه دنیا.
خدا قسمت همتون کنه سوار Boeing 777 - 200 بشید. جاتون خالی به من یکی که خیلی حال داد به خصوص موقع تیک آف و لندینگ چون برای هر مسافر یک مانیتور وجود داشت که می شد به وسیله دوربین های هواپیما از 2 زاویه بیرون رو نگاه کنیم. اولین دوربین مربوط به جلوی هواپیما بود و دومی مربوط به زیر هواپیما. وقتی چرخ های هواپیما به زمین برخورد کرد یک لحظه فلایت سیمولیتور به نظرم اومد و احساس کردم خودم دارم فرود میام. هرچند که افتضاح فرود اومد ولی کلی ذوق کردم. خداییش دم خلبان های ایرانی گرم.
قبل از سوار شدن خبر نداشتم که قراره با چه هواپیمایی سفر کنم اما بعد که متوجه شدم کلی حال کردم. توی ارتفاع هم به وسیله دوربین زیر هواپیما می شد زمین رو نگاه کرد و انصافا خیلی شگفت انگیز بود... خلاصه به یاد همه بودم.
البته جسارت نباشه هدف فخر فروشی و کلاس گذاشتن نیست صرفا بیان احساسات بود. :دی
موفق باشید.

بوئینگ 777 ؟؟؟:18:

شما با کدوم ایرلاین مسافت رفته بودید...؟؟

TOOMY-2008
12-01-2010, 12:14
سلام
بچه ها من برای یکی از دوستام که اتفاقاً خلبان هست و تجربه کار با فلایت سیمولیتور رو هم داره میخوام سیستم جمع کنم.
هیچ وقت نتونستیم ما سیستمی ببندیم که باهاش بتونیم فلایت رو بترکونیم!
الان میخوام یکی ببندم ، به نظرتون چجوریه؟! توی انجمن سخت افزار که طرفش رو گرفتند!

CPU : AMD PHENOM II X4 965 195000
M.B:GIGABYTE 770T-UD3P 104000
RAM : PATRIOT (2&2GB) DDR3 1600 95000
VGA:GIGABYTE ATI 5850 1GB GDDR5 325000
POWER:GREEN GP685B 105000
H.D.D:MAXTOR DIAMONDMAX 23 1TB 85000
O.D.D:DVD R/W HP 1260i 24x 32000
CASE:GREEN ORBIT 52000

دوست عزیز منم خودم دیروز سیستم جم کردم هم برای شبیه ساز وهم برای کارهای گرافیکی دیگه

من بهت پیشنهاد میکنم حتما 2 تا فاکتور رو لحاظ کنی

1 CPU حتما i7 920 به بالا باشه

2 کارت گرافیکت سری 5000 ATI باشه

من خودم العان 2 تا 5850 را کراس کردم

موفق باشی

Mehrdad aviator
12-01-2010, 15:30
سلام بچه ها من تازه عضو سایت شدم
یه سوالی داشتم و اون اینکه وقتی تو تنظیمات گزینه preview directx 10 فعال میکنم بعضی هواپیماها مثل a380 تو بازی به
رنگ سفید در میاد و توی کابین هم همه چی قاطی میشه و تصویر درست نشون داده نمیشه:41:

بوئینگ 777 ؟؟؟:18:

یه سوالی داشتم و اون اینکه وقتی تو تنظیمات گزینه preview directx 10 فعال میکنم بعضی هواپیماها مثل a380 تو بازی به
رنگ سفید در میاد و توی کابین هم همه چی قاطی میشه و تصویر درست نشون داده نمیشه:41:

mro229
12-01-2010, 17:32
بوئینگ 777 ؟؟؟

با اجازه بزرگتر ها با Emirates...
البته الاتحاد هم داره...

رنگ سفید در میاد و توی کابین هم همه چی قاطی میشه و تصویر درست نشون داده نمیشه
سلام.
خوش اومدی. قبل از هر چیز بگم که اعضای این تاپیک به اسم بازی روی این برنامه حساس هستند.
پس لطفا از به کار بردن این لفظ برای این برنامه در این تاپیک جدا خود داری کنید. البته شما هر طور که بخواید می تونید برداشت کنید. فقط برای دونستن علت به صفحات قبلی مراجعه کنید...
البته یه جورایی مراجعه کننده های این تاپیک حق دارند چون این تاپیک تو قسمت بازی های ویدئویی و کامپیوتری قرار داده شده...
از این بابت حق دارند...
تشکر.

dani.flight
12-01-2010, 19:48

آموزش خلباني کمتر از 12 ماه در فيليپين:8:

sarayvoo
12-01-2010, 19:55
لطفاً بگوئید از چه سایتی می توانم برای fsx هواپیماهای جنگی دانلود کنم

dani.flight
12-01-2010, 20:04

با سلام
سايت ها بسيارند شما کافيست اسم هواپيماي مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنيد "بدين صورت: airplanename FOR FSX

Ali.Mirzaie
13-01-2010, 12:36
دوست عزیز منم خودم دیروز سیستم جم کردم هم برای شبیه ساز وهم برای کارهای گرافیکی دیگه

من بهت پیشنهاد میکنم حتما 2 تا فاکتور رو لحاظ کنی

1 CPU حتما i7 920 به بالا باشه

2 کارت گرافیکت سری 5000 ATI باشه

من خودم العان 2 تا 5850 را کراس کردم

موفق باشی

رئیس من با همین سیستمی که دارم میتونم روی جزئیات زیادی بازی کنم ، فقط سنس هارو زیاد نمیتونم ببرم بالا (جزئیات زمینی مثل ماشین و کشتی و ...)
ولی من همون سیستمی که گفتم رو خریدم و هیچ فرقی نکرد!!!
و این نکته رو بگم که کارت گرافیک اصلاً توی این سیمولاتور مهم نیست و سرعت بارگذاری مهمه ! یعنی رم و هارد و سی پی یو تا حدودی!!!!

TOOMY-2008
13-01-2010, 14:18
رئیس من با همین سیستمی که دارم میتونم روی جزئیات زیادی بازی کنم ، فقط سنس هارو زیاد نمیتونم ببرم بالا (جزئیات زمینی مثل ماشین و کشتی و ...)
ولی من همون سیستمی که گفتم رو خریدم و هیچ فرقی نکرد!!!
و این نکته رو بگم که کارت گرافیک اصلاً توی این سیمولاتور مهم نیست و سرعت بارگذاری مهمه ! یعنی رم و هارد و سی پی یو تا حدودی!!!!

ببنید دوست عزیز این صحبت شما اصلا درست نیست

این شبیه ساز بیشتر به گرافیک نیاز داره تا رم

مثلا برای این که در FSX خیلی خوب و بدون مشکل بخواین از گرافیک های NVIDIA استفاده کنید باید حد عقل از 2

گرافیک GTX 260 رو با هم SLI کنید

تازه با این گرافیک یه کم مشکلات تون کم میشه

من نمیدونم گرافیک قبلی شما چی بود اما اینو میدونم که این گرفیک آنچنان به شما کمکی نخواهد کرد

امید وارم از بنده دل گیر نشین اما من خودم چند ماه برای خرید این سیستم که العان گرفتم تحقیق کردم

و این سیستم زیر رو گرفتم

CPU i7 920
M.B Gigabyte GA-X58A-UD7
Ram OCZ triple Channel 6 GIG
VGA 2X ATI HD 5850 CrossFire
Power Green 1235B
COOLER MASTER V8

البته بقیه چیز ها یی که گرفتم فکر نمیکنم خیلی واجب باشه که بگم

دوست عزیز همون طور که دنی عزیز گفت با سرچ در گوگل میتونی پیدا کنی و برای راحتر پیدا کردن هم میتونی به این روش سرچ کنی

مثلا :Download Mig 29 FSX

البته من میخوام یه سایتی معرفی کنم که فکر کنم در این زمینه تک باشه

البته چند وقت پیش این سایت هک شد و خیلی از اطلاعات این سایت از بین رفت اما دوباره داره جون میگیره

moein_nasa
13-01-2010, 17:57
دوستان سلام.
دیدم بحث در مورد سیستم مورد نیاز بالا گرفته گفتم چند نکته رو به دوستان یادآوری کنم...
از اونجایی که یه زمان دانشجوی رشته ی برنامه نویسی و هوش مصنوعی بودم و خوره ی این بحثام :5: میخوام یک نکته ی جالب رو به دوستان بگم...
اولین شرط این شبیه ساز که خودم واقعا عاشقشم داشتن یک CPU گردن کلفته. این شبیه ساز در به زانو در آوردن CPU برای حل محاسبات اعشاری رتبه ی بیستو سوم رو داره که رتبه ی اول مربوط به نرم افزار ترسیم نقشه ی سه بعدی کیهان برای ابر کامپیوترهاست .
این شبیه ساز در هر 0.001 ثانیه در حالت taget frame rate : unlimited توانایی حل 1500 محاسبه ی اعشاری رو داره.
پس من به شخصه استفاده از CPU های AMD دو هسته ای و بالاتر رو برای FSX پیشنهاد میکنم.
استفاده از Acceleration pack برای CPU های چند هسته ای الزامیست.
چرا CPU نقش اصلی و کلیدی رو در شبیه ساز داره ؟
یک نکته ی جالب : حتی استفاده ی بدون نقس از AutoPilot مخصوصا در هواپیماهای PMDG که از اصول داینامیک پیشرفته ای برخوردار است بستگی به CPU داره. از Takeoff تا Landing شبیه ساز میلیونها محاسبه رو از صعود تا نزول انجام میده.
ممکنه گاهی اوقاط در ترافیکهای هوایی بی نظمی هایی رخ بده مخصوصا در هنگام Landing یا تاکسی.
خوب شاید جالب باشه که بدونید این هم بستگی به قدرت محاسباتی پردازنده ی کامپیوتر شما داره.
چون این شبیه ساز شدیدا متکی به محاسبات دقیقه...
Ram در شبیه ساز FSX وظیفه ی بار گذازی اطلاعات رو داره. من پیشنهاد میکنم برای هرچه روون تر اجرا شدن شبیه ساز باید از 4گیگ رم یا بالاتر استفاده بشه.
اگر از 4گیگ رم یا بالا تر استفاده میکنید داشتن یک سیستم عامل 64 بیتی الزامیست.
یکی از مزایای داشتن CPU AMD همین است. قیمت کم نسبت به اینتل اما کارایی بیشتر و مفیدتر.
برای داشتن CPU AMD داشتن مادربورد ASUS پیشنهاد میشه. چون حتی مادربوردهای گیگابایت با ساپرت CPU 64 بیت در کنار یک CPU AMD نمیتونه کارایی و بازده یک مادربورد ASUS رو داشته باشه.
خوب حالا میرسیم به گرافیک.
خوب در کنار CPU AMD و مادربورد ASUS یک کارت گرافیک Geforce GTX یا XFX با Data rate 9000 به بالا و Video memory 1 gig پیشنهاد خوبیه. چون شبیه ساز FSX در تصویر سازی گرافیکی در مقیاس وسیع واقعا بی رقیبه. با وجود بازی های گرافیکی سنگینی کهجدیدا وارد بازار شده...
حالا در این صورت سیستمتون میشه یک مشت آهنی در مقابل هنگ :31:
و بسیار آماده . تازه نفس برای اجرای FSX.
پاور گرین رو خیلی تاکید میکنم چون بهترین بازده رو داره.
و داشتن یک کولر خنک کنندی یا چند تا فن خوب برای گردش هوای خنک درون کیس.
لپ مطلب اینه که هرچی پول بدی آش میخوری. برای شبیه ساز FSX این قانون وجود داره :

هرچی قویتر بازده بهتر :20:

اگر سوالی داشتید من در خدمتم ...

(همچنان دنبال Texture PMDG 747 iranair یا ماهان میگردم) :41:

Ali.Mirzaie
13-01-2010, 21:06
ببنید دوست عزیز این صحبت شما اصلا درست نیست

این شبیه ساز بیشتر به گرافیک نیاز داره تا رم

مثلا برای این که در FSX خیلی خوب و بدون مشکل بخواین از گرافیک های NVIDIA استفاده کنید باید حد عقل از 2

گرافیک GTX 260 رو با هم SLI کنید

تازه با این گرافیک یه کم مشکلات تون کم میشه

من نمیدونم گرافیک قبلی شما چی بود اما اینو میدونم که این گرفیک آنچنان به شما کمکی نخواهد کرد

امید وارم از بنده دل گیر نشین اما من خودم چند ماه برای خرید این سیستم که العان گرفتم تحقیق کردم

و این سیستم زیر رو گرفتم

CPU i7 920
M.B Gigabyte GA-X58A-UD7
Ram OCZ triple Channel 6 GIG
VGA 2X ATI HD 5850 CrossFire
Power Green 1235B
COOLER MASTER V8

البته بقیه چیز ها یی که گرفتم فکر نمیکنم خیلی واجب باشه که بگم

نه دوست عزیز من این حرف شما رو تأئید نمیکنم! چون این شبیه ساز 4 سال پیش ریلیز شده و اون زمان هنوز همچین سیستمی وجود خارجی نداشته و از اونجایی که استفاده برای عام مردم بوده هم باید بگم که اون زمان سی پی یو های قوی بود (مثل optron و xeon) ولی همچین گرافیکهایی نبوده!
در ضمن یک 5850 به تنهایی از GTX260 SLI 20% قوی تر هست!! این و توی یکی از بنچ مارکهای توی همین فروم دیدم!!
ولی رم رو هم موافقم.
میشه بگی قیمت همین قطعاتی که بالا زدی چقدر شده؟!

Kharg Island
14-01-2010, 22:34
دوستان سلام

کسی کرک fspassenger همونی که توی پست اول بودش رو نداره ؟؟؟؟ آخه لینکش از بین رفته.
ممنون میشم برام بزاریدش.

یـــا عـــلـــی

dani.flight
15-01-2010, 01:30
دوستان سلام

کسی کرک fspassenger همونی که توی پست اول بودش رو نداره ؟؟؟؟ آخه لینکش از بین رفته.
ممنون میشم برام بزاریدش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](cracked.by.komu)-v7.rar

dani.flight
15-01-2010, 01:31
دوستان سلام

ممنون میشم برام بزاریدش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](cracked.by.komu)-v7.rar

ويرايش: ببخشيد 2تا شد.

moderntalk
15-01-2010, 19:24
اشتباه به عرض شما رسوندن....:5:

من با گرافیک ATI4870-1GB یا بهترین کیفیت این نرم افزار رو اجرا میکنم و ابدا مشکلی ندارم...

چند تا عکس هم میذارم تا خودتون کیفیت رو ببینید...

باید خدمت شما عرض کنم که این مطلب رو از خودم در نیاوردم .از یه سایت معتبر دیدم که اسمش الان یادم نیست .یکی از بچه های انجمن قبلا سایتش رو گذاشته بود. حالا ایشالا امتحانام رو بدم میگردم مدرکش رو براتون پیدا میکنم.

robert
15-01-2010, 21:46
باید خدمت شما عرض کنم که این مطلب رو از خودم در نیاوردم .از یه سایت معتبر دیدم که اسمش الان یادم نیست .یکی از بچه های انجمن قبلا سایتش رو گذاشته بود. حالا ایشالا امتحانام رو بدم میگردم مدرکش رو براتون پیدا میکنم.

بیخیال عمو جون....:31:

مدرک نمیخواد ... همینجوری هم شما رو قبول داریم... البته شما هم باید به چشمهای خود اعتماد داشته باشی...

اینجا کسی لینکی چیزی برای بوئینگ 787 نداره...؟؟

TOOMY-2008
15-01-2010, 22:36
دوستان ببخشید من یه مدت سرم شلوغ بود

میخواستم اول خدمت شما عرض کنم که در مورد این حرف :

نه دوست عزیز من این حرف شما رو تأئید نمیکنم! چون این شبیه ساز 4 سال پیش ریلیز شده و اون زمان هنوز همچین سیستمی وجود خارجی نداشته و از اونجایی که استفاده برای عام مردم بوده هم باید بگم که اون زمان سی پی یو های قوی بود (مثل optron و xeon) ولی همچین گرافیکهایی نبوده!

خوب ببینید دوست عزیز این حرف شما زمانی درست هست که ما با تمام Aircraft ها و سنری های خود شبیه ساز پرواز کنیم من خودم به شخصه که حد عقل بالای 200 Aircraft Orginal نصب کردم و از سنری های دقیق وساخت سال 2009 استفاده میکنم

که البته بعضی هاشم ساختش قدیمی تر بوده اما آپدیت شده

وقتی شما با سنری فرودگاه فرانکفورت بخوای بری فرودگاه دبی ( با سنری پیشرفته و اورجینالش ) مخصوصا آنلاین اون وقت که به حرف من میرسی

اگر بازم مخالفتی داری بگو ناراحت نمیشم

اما درمورد قیمت ها
CPU 300
M.B 460
RAM 250
VGA 2X 680 ( هر 2 تاش )
Power 190
V8 80

TOOMY-2008
15-01-2010, 22:56

اینم برای شما دوست عزیز

لینک سایت اصلی :

لینک دانلود از Rapidshare

و اینم لینک دانلود از تورنت

هر دو نوع رو خودم تست کردم سالم بودن

برو حالشو ببر :31::20::31:

dani.flight
17-01-2010, 20:26
خوب چي شد؟ کسي دوست نداره آنلاين پرواز کنيم ؟:20:
فردا شب ساعت 10 چطوره؟

TOOMY-2008
17-01-2010, 20:42
خیلی خوبه فقط اگر 9 باشه بهتره چون من صبح زود کلاس باید برم

اگر همه دوستان شرکت کنند چقدر خوب میشه

راستی شمما عزیزان همتون با ایوا (IVAO) پرواز میکنید ؟ منظورم آنلاین هست

mro229
17-01-2010, 21:35
دوستان ببخشید... اینجایی که من هستم 4 ساعت و نیم با ایران اختلاف زمانی داره. یعنی ساعت 10 شب به وقت تهران اینجا می شه ساعت 2:30 نیمه شب به وقت اینجا ...
زمان دیگه ای رو نمی شه تایین کرد؟
ممنون.

TOOMY-2008
18-01-2010, 11:32
دوستان من امروز دوشنبه تا ساعت 6 بعد از ظهر کلاس هستم اما برای فردا برای ساعت های 4 الی 5 بعد از ظهر چطور هست که این دوست خوبمون هم که 4 ساعت و نیم با ما اختلاف زمانی داره بتونه بیاد

ساعت 4 میشه 8:30 شب به وقت شما

دوستان دیگه هم اگر موافقن بگن

فقط اگر میشه تمام دوستانی که میخوان بیان پرواز بگن که اگر با پرواز آنلاین با ایواو آشنایی ندارن زمانی توضیح دادن باشه

با تشکر از همکاری شما عزیزان

dani.flight
18-01-2010, 12:19
دوستان من امروز دوشنبه تا ساعت 6 بعد از ظهر کلاس هستم اما برای فردا برای ساعت های 4 الی 5 بعد از ظهر چطور هست که این دوست خوبمون هم که 4 ساعت و نیم با ما اختلاف زمانی داره بتونه بیاد

ساعت 4 میشه 8:30 شب به وقت شما

دوستان دیگه هم اگر موافقن بگن

فقط اگر میشه تمام دوستانی که میخوان بیان پرواز بگن که اگر با پرواز آنلاین با ایواو آشنایی ندارن زمانی توضیح دادن باشه

خوب فردا ساعت 4 "در ضمن ما با game spy کار ميکنيم:5:.
دوستان يک مسير (تقريبا) 1 ساعته رو پيشنهاد کنيد

moderntalk
18-01-2010, 12:50
ببینم بچه ها شما تا حالا با xplane کار کردید؟
من دارم دانلودش میکنم به بدبختی (حدود 60 گیگ هست).کسی میدونه چه جوریاس ؟
جایی برای فروشش نیست اینجا؟

TOOMY-2008
18-01-2010, 13:03
خوب من با Game Spy کار نکردم اما پیشنهاد میکنم همه با IVAO پرواز کنند هم واقعی هست و هم این که یه پرواز آنلاین کردیم در ضمن اگر بشه با یکی از دوستانم صحبت میکنم که بیاد و کنترل وایسته

اگر مسیر داخلی باشه تهران - کیش رو پیشنهاد میدم و اگر هم خارجی باشه تهران -دبی

لطفا فقط تا امشب تصمیم نهایی رو بگیرم که دیگه فردا پرواز کنیم

mro229
18-01-2010, 13:04
ممنون از لطفتون. برای این که سوء تفاهم پیش نیاد روز رو به تاریخ بگید. مثلا سه شنبه یا چهار شنبه یا بیست و نهم یا بیست و هشتم...
اینجوری اشتباه نمی شه...من الان نمی دونم به وقت تهران شما دیشب گفتید فردا قراره پرواز کنید یا امروز گفتید...
ممنون...

TOOMY-2008
18-01-2010, 13:12
ببینم بچه ها شما تا حالا با xplane کار کردید؟
من دارم دانلودش میکنم به بدبختی (حدود 60 گیگ هست).کسی میدونه چه جوریاس ؟
جایی برای فروشش نیست اینجا؟

سلام دوست عزیز

من با هش کارکردم

برای این که اذیت نشی نیاز به سیستم قوی داره از FS9 و FSX قوی تر هست و پلن های مخصوص خودشو داره

درضمن من به صورت اورجینال خریدم اما یکی رو میدونم داره که حدودا 20 هزار تومن میشه

اما اگر خواستی بگو دقیقشو میپرسم

TOOMY-2008
18-01-2010, 13:19
ممنون از لطفتون. برای این که سوء تفاهم پیش نیاد روز رو به تاریخ بگید. مثلا سه شنبه یا چهار شنبه یا بیست و نهم یا بیست و هشتم...
اینجوری اشتباه نمی شه...من الان نمی دونم به وقت تهران شما دیشب گفتید فردا قراره پرواز کنید یا امروز گفتید...
ممنون...

خواهش میکنم این جوری که قرار شد :

فردا سه شنبه 29 دی ماه 1388 مصابق با 19 ژانویه 2009

ساعت پرواز به وقت

IRAN 16:00

GMT 12:30

امید وارم کامل بوده باشه هم برای شما و هم برای همه دوستانی که میخوان شرکت کنند

TOOMY-2008
18-01-2010, 13:25
دوستان يک مسير (تقريبا) 1 ساعته رو پيشنهاد کنيد

شرمنده من اصلا به این 1 ساعتش دقت نکردم :31:

اگر 1 ساعته باشه من تهران -شیراز رو پیشنهاد میدم

البته خارجی هم کیش به کویت

dani.flight
18-01-2010, 14:21
شرمنده من اصلا به این 1 ساعتش دقت نکردم :31:

اگر 1 ساعته باشه من تهران -شیراز رو پیشنهاد میدم

البته خارجی هم کیش به کویت

خوبه(هر 2تاش) به نظر من داخلي بهتره يعني تهران شيراز= OIII-OISS
براي IVAO بايد بگم که کمي زياد دردسر داره و اصلا ساده نيست و آموزش هم ميخواد اما کيفيتش واقعا خوبه ولي ما به همون game spy قانع هستيم و تا الان هم همه ي پرواز هاي آنلاينمون با game spy بوده.

مشخصات رو هم بگم:
نام session: IRAN.SIMULATION
PASS: 12345
بعدش اينکه با هر هواپيمايي که دوست داشتيد بيايد(مثل قبل) من هم مثل هميشه با 737 ميام:5:.
ارتفاع هم 18000 سرعت: تا 10000پايي 250 بعد 310 نات.

راستي دوستان با پرواز داخلي موافقند؟
بعد اينکه نصب بودن سرويس پک2 الزامي هست.

TOOMY-2008
18-01-2010, 14:47
خوبه(هر 2تاش) به نظر من داخلي بهتره يعني تهران شيراز= OIII-OISS
براي IVAO بايد بگم که کمي زياد دردسر داره و اصلا ساده نيست و آموزش هم ميخواد اما کيفيتش واقعا خوبه ولي ما به همون game spy قانع هستيم و تا الان هم همه ي پرواز هاي آنلاينمون با game spy بوده.

مشخصات رو هم بگم:
نام session: IRAN.SIMULATION
PASS: 12345
بعدش اينکه با هر هواپيمايي که دوست داشتيد بيايد(مثل قبل) من هم مثل هميشه با 737 ميام:5:.
ارتفاع هم 18000 سرعت: تا 10000پايي 250 بعد 310 نات.

راستي دوستان با پرواز داخلي موافقند؟
بعد اينکه نصب بودن سرويس پک2 الزامي هست.

باشه من هم با همین میام فقط یه سئوال نیاز نیست من اکانت داشته باشم ؟

فقط با همین یوزر و پسی که دادی میشه وصل شد ؟

درضمن به نظر من که مسیر خوبه فقط معمولا برای تهران -شیراز سطح ارتفاع رو از 28000 پایی به بالا میزارن اما اگر همین ارتفاع تایید میشه ما هم با همین میاییم

درضمن من با A310 میام

فقط یه چیز دیگه من ویندوزم 7 هست مشکلی نداره ؟

dani.flight
18-01-2010, 15:29
باشه من هم با همین میام فقط یه سئوال نیاز نیست من اکانت داشته باشم ؟

فقط با همین یوزر و پسی که دادی میشه وصل شد ؟

درضمن به نظر من که مسیر خوبه فقط معمولا برای تهران -شیراز سطح ارتفاع رو از 28000 پایی به بالا میزارن اما اگر همین ارتفاع تایید میشه ما هم با همین میاییم

درضمن من با A310 میام

فقط یه چیز دیگه من ویندوزم 7 هست مشکلی نداره ؟

چرا براي ورود بايد اکانت داشته باشي (ساختنش خيلي سادست)

fsx که ميگه 17500پا منم کردمش 18000 که مشکلي پيش نمياد. 28000 يکم زياده:31:...

mro229
18-01-2010, 16:19
خواهش میکنم این جوری که قرار شد :

فردا سه شنبه 29 دی ماه 1388 مصابق با 19 ژانویه 2009

ساعت پرواز به وقت

IRAN 16:00

GMT 12:30

امید وارم کامل بوده باشه هم برای شما و هم برای همه دوستانی که میخوان شرکت کنند
اووه... خوب . فهمیدم... :دی
مصادف درسته...
راستی... من چون جا به جا شدم و از روی یه دی وی دی دیگه شبیه ساز رو نصب کردم نیاز به سریال داشت. حالا برنامه اجرا می شه و از من سریال نمی خواد اما صفحه اول یعنی Home به یک شکل دیگه ای هست. حالا نمی دونم چطور می شه سریال رو وارد کرد و اصلا نیاز هست که وارد کنم یا نه؟

ممنون.

moderntalk
18-01-2010, 17:31
مصادف درسته...
راستی... من چون جا به جا شدم و از روی یه دی وی دی دیگه شبیه ساز رو نصب کردم نیاز به سریال داشت. حالا برنامه اجرا می شه و از من سریال نمی خواد اما صفحه اول یعنی Home به یک شکل دیگه ای هست. حالا نمی دونم چطور می شه سریال رو وارد کرد و اصلا نیاز هست که وارد کنم یا نه؟

ممنون.

اگه اشتباه نکنم صفحه ی اول اگه به اینترنت وصل باشی اتوماتیک کانکت میشه به سایت fsx فکر نمیکنم جای نگرانی باشه.:10:

moderntalk
18-01-2010, 17:35
بیخیال عمو جون....:31:

مدرک نمیخواد ... همینجوری هم شما رو قبول داریم... البته شما هم باید به چشمهای خود اعتماد داشته باشی...

آها پیداش کردم:21:
اینم مدرک:

تاپیکشم اینه:

TOOMY-2008
18-01-2010, 19:17
مصادف درسته...

ممنون.

دوست عزیز شرمنده من اشتباه تایپی زیاد دارم

اما در مورد برنامه چون شما به اینترنت متصل هستی اون صفحه اصلی میاد نباید مشکلی داشته باشی

یه پرواز رو انتخاب کن برو ببین میره یا نه ؟

خبرشو بهم بده تا اگر لازم باشه کمک کنم

TOOMY-2008
18-01-2010, 20:42
فقط من یه سئوال دیگه یادم رفت به پرسم

با این روش شما باید فقط با FSX بیام یا با FS9 هم میشه

من هر 2 رو دارم

dani.flight
18-01-2010, 20:59
فقط من یه سئوال دیگه یادم رفت به پرسم

با این روش شما باید فقط با FSX بیام یا با FS9 هم میشه

من هر 2 رو دارم

FSX عزيز:20:

mro229
19-01-2010, 08:43
دوست عزیز شرمنده من اشتباه تایپی زیاد دارم

اما در مورد برنامه چون شما به اینترنت متصل هستی اون صفحه اصلی میاد نباید مشکلی داشته باشی

یه پرواز رو انتخاب کن برو ببین میره یا نه ؟

خبرشو بهم بده تا اگر لازم باشه کمک کنم
ممنون.
آره پرواز کردم. اتفاق خاصی نیافتاد . ولی قبلا که به اینترنت وصل بودم این صفحه نمیومد...
بازم ممنون...
من 100 در 100 نمی دونم که امروز می تونم بیام یا نه... ولی با این حال سعی می کنم...

mro229
19-01-2010, 11:12
راستی. اگه دقت کنین پایین همین صفحه توی ستون سمت چپ نوشته Buy Now!.
حالا چه کنیم؟

TOOMY-2008
19-01-2010, 11:18
دوست عزیز این نسخه شبیه ساز اگر نیاز به اکتیو کردن باشه همون موقع که داری برنامه رو run میکنی بهت پیغام میده

ولی اگر دیدی مشکل داری بگو من کرک رو برات آپ کنم

Kharg Island
19-01-2010, 12:38
دوستان

منم یه اکانت ساختم خیلی دوست دارم بیام پرواز دسته جمعی. اجازه هست؟ چطوری عمل کنم. یکی از دوستانمون بهم گفت آموزشش توی همین تاپیک هستش ولی من هر چی گشتم پیداش نکردم. چه کار کنم؟

TOOMY-2008
19-01-2010, 13:13
دوستان

منم یه اکانت ساختم خیلی دوست دارم بیام پرواز دسته جمعی. اجازه هست؟ چطوری عمل کنم. یکی از دوستانمون بهم گفت آموزشش توی همین تاپیک هستش ولی من هر چی گشتم پیداش نکردم. چه کار کنم؟

خواهش میکنم خوشحال میشیم

هرکی دوست داره بیاد چه اشکالی داره

هر چه قدر بیشتر بهتر :31:

درضمن با FSX که وارد بشین در قسمت مولتی پلیر باید یه اکانت درست کنید وبعد هم موقع پرواز با استفاده از یوزر و پسی که در 2 یا 3 صفحه قبل گذاشته شده وارد بشید

من اگر درست نگفتم دوستان تصحیح کنن

موفق باشید

Kharg Island
19-01-2010, 13:57
پس با اجازه همگی . ما هم اومدیم تو گروه.:31:

mro229
19-01-2010, 14:23
به به. چه خوب...
یه بار دیگه جهت هماهنگی بیشتر... ساعت چند شد؟

TOOMY-2008
19-01-2010, 14:45
ساعت 4 بعد از ظهر به وقت ایران

و ساعت 12 و 30 دقیقه به وقت GMT یا همون ساعت جهانی

TOOMY-2008
19-01-2010, 15:58
دوستان من لاگین کردم منتظرم شما هم بیایین

کسی هاست درست میکنه یا من درست کنم ؟

TOOMY-2008
19-01-2010, 16:09
دوستان من لاگین کردم منتظرم شما هم بیایین

در ضمن چون دیدم هنوز کسی نیومده من خودم درست کردم

بعد از این که لاگین میکنید به قسمت Airliners بیاین و بعد Kish Air رو پیدا کنید یوزر من هم IRK8001 هست و پسورد هم 12346 هست

من منتظرم

mro229
19-01-2010, 16:21
سلام.
منم اومدم...

BraveKnight
19-01-2010, 16:27
پس چرا کسی نمیاد؟!
الان فقط mro229 بود.

TOOMY-2008
19-01-2010, 17:12
ببخشید پس منو ندیدی :20:

IRK8001

mro229
19-01-2010, 17:56
گویا قسمت نیست امشب ما بپریم... حتما مصلحتی بوده... شاید طوفان میومد و سقوط می کردیم :دی...
آخرشم نشد...

dani.flight
19-01-2010, 18:13
گویا قسمت نیست امشب ما بپریم... حتما مصلحتی بوده... شاید طوفان میومد و سقوط می کردیم :دی...
آخرشم نشد...

دوستان واقعا منو ببخشيد خيلي کارم زشت بود لطفا منو ببخشيد يک مشکلي براي ماشين پيش اومد ناچار شدم برم سراغش اونم با حال و وضع افتضاح بماند من خيلي ناراحتم براي اين کارم اگه ضروري نبود اصلا نميرفتم آخه دود از موتور داشت بيرون ميومد گفتم الان منفجر ميشه از رادياتور هم نبود پلاستيک چسبيده بود زير موتور بخاطر همين مجبور بودم.

لطفا منو ببخشيد:41:.

حتما جبران ميکنم.

mro229
19-01-2010, 18:35
ای بابا این حرفا چیه...
من الان آنلاینم.
کم کم داره خوابم می گیره.
اگر حالش رو داری الان با هم بپریم.
اینجا ساعت 23:05 هست...

BraveKnight
19-01-2010, 19:01
ببخشید پس منو ندیدی :20:

IRK8001

نه والا ندیدمتون.:46:

BraveKnight
19-01-2010, 19:03
آخرشم نشد...
راست میگه شاید توطئه ای در کار بوده ...
شاید عملیات تروریستی در شرف وقوع بوده ... مثلاً موتور هواپیماهامون رو دستکاری کرده بودن. اونوقت خبر سقوطمون رو تو اخبار امشب میگفتن! ... به خیر گذشت:31:

TOOMY-2008
20-01-2010, 10:29
دوستان واقعا منو ببخشيد خيلي کارم زشت بود لطفا منو ببخشيد يک مشکلي براي ماشين پيش اومد ناچار شدم برم سراغش اونم با حال و وضع افتضاح بماند من خيلي ناراحتم براي اين کارم اگه ضروري نبود اصلا نميرفتم آخه دود از موتور داشت بيرون ميومد گفتم الان منفجر ميشه از رادياتور هم نبود پلاستيک چسبيده بود زير موتور بخاطر همين مجبور بودم.

لطفا منو ببخشيد:41:.

حتما جبران ميکنم.

نه بابا این حرف ها چی

منم که پرواز کردم وسط پرواز مشکلی پیش اومد و FSX دیگه run نشد

TOOMY-2008
20-01-2010, 10:32
آخرشم نشد...

دوست عزیز شرمنده من دیشب هر کاری کردم نتونستم وصل بشم

اما این دفعه که قرار گذاشتیم با ایواو بریم که این مشکلات رو هم نداشته باشه

من خودم هر آموزشی نیاز باشه براتون میزارم

من هر روز پرواز آنلاین میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم

mro229
20-01-2010, 10:37
ممنون.
ولی من با ایواو بلد نیستم کار کنم...

dani.flight
20-01-2010, 12:04
دوست عزیز شرمنده من دیشب هر کاری کردم نتونستم وصل بشم

اما این دفعه که قرار گذاشتیم با ایواو بریم که این مشکلات رو هم نداشته باشه

من خودم هر آموزشی نیاز باشه براتون میزارم

من هر روز پرواز آنلاین میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم

پس من منتظر آموزش هستم.

TOOMY-2008
20-01-2010, 16:42
پس من منتظر آموزش هستم.

چشم من سع میکنم خیلی زود یه آموزش کامل آماده کنم

Kharg Island
21-01-2010, 23:54
سلام

کسی امشب حال پرواز کردن داره.

mro229
23-01-2010, 05:09
چی شد... باز همه رفتن؟؟؟
سوال:
برای هوا پیماهای بمب افکن.. چطور می شه از سلاح استفاده کرد؟
بهترین سرعت برای تیک آف 737 چیه؟
سوال کنیم لا اقل تاپیک نخوابه...

mro229
23-01-2010, 05:11
چی شد... باز همه رفتن؟؟؟
سوال:
برای هوا پیماهای بمب افکن.. چطور می شه از سلاح استفاده کرد؟

dani.flight
23-01-2010, 13:12
چی شد... باز همه رفتن؟؟؟

حدود 200 نات بود فکر کنم با فلپ 5
.................................................. .................................................. ............
ميدونيد اين دمي که به 787 چسبوندن براي چه کاريه؟:20:

Ali.Mirzaie
23-01-2010, 13:18
.................................................. .................................................. ............
ميدونيد اين دمي که به 787 چسبوندن براي چه کاريه؟:20:

احیاناً برای تیک آف نیست؟!
راستی با ای دی اس ال چجوری میشه آنلاین پرواز کرد؟!

TOOMY-2008
23-01-2010, 14:28
چی شد... باز همه رفتن؟؟؟

ببخشید اگه من دیر به دیر میام

این چند روز اخیر خیلی سرم شلوغ بودش

نه دوست عزیز

این بستگی کامل به W/B هواپیما داره ویا همون مقدار وزن هواپیما که بر اساس اون 3 مشخصه V1 V2 VR رو تعیین

میکنن

و در هر پرواز متغییر هست

برای مثال یه پروازی بود که با 800-737 انجام شد و 144 مسافر داشت وزن بار ها رو نمیدونم اما به این صورت تعیین شد

V1:138
V2:140
VR:143

که در مرحله VR چرخ های هواپیما کاملا از زمین کنده شده ( یا بلند شده ):31:

درضمن تا منو داری غم نداشته باش نمیزارم تایپیک چراغ این تایپیک خاموش بشه

TOOMY-2008
23-01-2010, 14:32
احیاناً برای تیک آف نیست؟!

در مورد اول من فکر نمیکنم اما اگر دقیق تر بگن کدوم قسمت رو میگن شاید بتونم کمک کنم

و در مورد قسمت دوم هم من دارم یه مقاله ای آماده میکنم که نحوه کامل رو توش آموزش دادم

پرواز آنلاین توسط IVAO

موفق باشید

mro229
23-01-2010, 15:36
ميدونيد اين دمي که به 787 چسبوندن براي چه کاريه؟
دما سنجه؟:دی
گویا تو جیب جا نمی شه...

dani.flight
23-01-2010, 16:29
نه دوست عزیز

این بستگی کامل به W/B هواپیما داره ویا همون مقدار وزن هواپیما که بر اساس اون 3 مشخصه V1 V2 VR رو تعیین

میکنن

و در هر پرواز متغییر هست

برای مثال یه پروازی بود که با 800-737 انجام شد و 144 مسافر داشت وزن بار ها رو نمیدونم اما به این صورت تعیین شد

V1:138
V2:140
VR:143

که در مرحله VR چرخ های هواپیما کاملا از زمین کنده شده ( یا بلند شده ):31:

درستش به اين صورت ميشه...

سرعتهاي V
براي برخاستن ما بيشتر به سه نوع سرعت سر و کار داريم: V2 , Vr , V1 اين سه سرعت از کلکسيون سرعتها " سرعتهاي V يا V speed ناميده ميشوند. کليد انتخاب سرعتهاي V بستگي به وزن هواپيما و شرايط بيرون هواپيما و تنظيم فلپ جهت برخاستن دارد. تصور کنيد که شرايط وزن هواپيما براي 800-737 استاندارد بوده و فلپ 5 براي برخاستن شرايط پيش فرض شبيه سار پرواز باشد بنابرين به راختي ميتوانيم به يک مجموعه از سرعتهاي V دست پيدا کنيم.
V1 سرعت تصميم گيري جهت برخاستن ميباشد که بر اساس وزن برخاستن هواپيما " دما و ارتفاع دانسيته تعيين ميشود. شما نياز به يک باند با سايز مشخص براي يک برخاست ايمن داريد. سرعت تصميم گيري نقطه اي است که پس از آنکه شما حداکثر قدرت موتور ها را براي برخاستن بکار گرفتيد در آن نقطه تصميم ميگيريد که تيک آف خود را ادامه يا آن را متوقف کنيد . در 737 اين نقطه با استفاده از سرعت هواپيما تعيين ميشود و بنام v1 خوانده ميشود .
در هنگام حرکت روي باند و قبل از برخواستن تا قبل از رسيدن به v1 شما قادر خواهيد بود قبل از آن که به انتهاي باند برسيد موتور ها را ببنديد" حداکثر قدرت ترمز ها را اعمال کنيد و به سلامت متوفق شويد و بدين ترتيب هواپيماي زيباي خود را از صدمه ديدن و تبيديل شدن به توده فلز قراضه نجات خواهيد داد. پس از اينکه شتاب گرفته و از v1 گذشتيد ديگر چاره اي بجز برخاستن نداريد. و ميبايست هواپيما را از زمين بلند کنيد.
بر اساس فرضاتي که در بالا در نظر گرفتيم سرعت 150 نات بر روي سرعت سنج را بعنوان سرعت v1 در نطر ميگيريم.
و اما Vr سرعت کندن چرخ دماغه از زمين مي باشد. اين سرعت سرعتي است که شما ميتوانيد با اطمينان فرامين کنترل خود را به طرف عقب کشيده و چرخ دماغه را با وضعيت و زاويه مناست (تقريبا 20 درجه به سمت بالا) از زمين بلند کنيد و سپس هواپيما را به طور کامل از زمين جدا کنيد. ما سرعت 154 نات را بعنوان Vr در نظر ميگيريم.
و اما V2 حداقل سرعت ايمن ميباشد. اگر بلافاصله پس از رسيدن به v1 يکي از موتور ها از کار افتاد شما قدرت کافي را براي تکميل برخاستن خواهيد داشت که با آن ميتوانيد نرخ اوجگيري لازم را گرفته و مونع را پشت سر بگذاريد. بدليل آنکه برخاستن با تنظيمات مختلفي از فلپ ها انجام ميشود سرعت 15+ V2 جهت برخاستن با دو موتور استفاده ميشود که در واقع تضمين کننده حداقل سرعت مانور براي تمام تنظيمات فلپ برخاستن است.
اگر شما به مکالمات بين دو خلبان در هنگام برخاستن گوش کرده باشيد ممکن است شنيده باشيد کهکمک خلبان موارد زير را با صداي بلند بيان ميکند:
80نات : تمام سيستم ها را نگاه کرده و مطمئن ميشود که همه چيز در محدوده سبز ميباشد.
V1 : هم اکنون از نقطه اي گذشتيم که ديگر برگشتي امکانپذير نيست تيک آف ميبايست ادامه پيدا کند.
بالا رفتن دماغه: زمان کندن هوپيما از زمين.
نرخ مثبت: نشاندهنده ي سرعت عمودي و نشاندهنده ي سرعت هر دو يک نرخ مثبت اوجگيري را نشان ميدهند.
جمع کردن چرخها : خلباني که هواپيما را هدايت ميکند به خلبان ديگر فرمان ميدهد تا چر خها را جمع کند.
1000پا : ارتفاع جمع کردن فلپ ها.

خوب مفيد بود:5:.

TOOMY-2008
23-01-2010, 17:09
بله خوب مفید و کامل

دست شما درد نکنه

dani.flight
23-01-2010, 20:53

قرار هست که آموزش اوليه کار با IVAO (پرواز آنلاين) رو TOOMY جان بذارن:11:.

اما ساده تر اون تو خود fsx هست که gameSPY پشتيباني ميکنه ""خيلي راحت ثبت نام ميکنيد و يکي از سرور ها رو انتخاب و وارد ميشيد و... که روش ساده اي داره (آموزش تصويريش رو قبلا گذاشته بودم اگر جايي گير کرديد)

Masoud.Neshat
24-01-2010, 14:59
سلام . یه ویدیو براتون آپلود کردم از فرودهای نفس گیر در شریط سخت در عالم واقع، عمدتا بخاطر باد جانبی شدید، قویا بهتون پیشنهاد میکنم این ویدیوی 10 مگابایتی که 3:40 طولش هست رو دانلود کنین. حجمش اونقد که بایدکم نیست ولی قسم میخورم پشیمون نمیشین، حتی اگر اینترنت مناسب ندارین برید کافی نت! موسیقی متناسبی رو هم بجای موسیقی اصلیش گذاشتم که ضربان قلبتون رو بالا میبره. من خودم بارها این ویدیو رو دیدم و همیشه غش و ضف کردم.

:40:حتما دانلود کنین.:40:

Extreme landings_scene collection.mp4
10.1 MB
MPEG-4 AVC+AAC
320x240
15 fps
~ 640 kbps

mro229
24-01-2010, 15:25
سلام. باز هم توپولوف 154 تو مشهد سقوط داشت...
البته علتش مشکلات جوی بوده... ولی باز خدا به خیر کنه...