PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

amirardallan
17-09-2009, 13:42
حسام
لینک دانلود برای اینها داری ؟ ( لینک خودته )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه داری ، ممنونم میشم که بفرستی .

dani.flight
17-09-2009, 13:53
آقا این آنلاین بازی کردن چه جوریه؟ما که نفهمیدیم!

شما بعد از اينكه اكانت رو ساختي و وارد شدي اونجا يك ليست دراز ميبيني كه همش داره بهش اضافه ميشه اونجا ميگردي دنبال IRAN.SIMULATION بعد روش 2بار كليك ميكني كانك ميشي البته ازت رمز ميخواد كه:12345 رو وارد ميكني و ديگه چيزي نميمونه مثلا هواپيما رو انتخاب ميكني و... اصلا كاري نداره:20:

mro229
17-09-2009, 14:55
یه سر برید این ادرس اون وقت میفهمید چقدر خوشبختیم که باfsxداریم بازی میکنیم
این آتاریه؟؟؟ :دی واقعا چقدر شبیه سازه...
آقا دنی از گزارش تصویریت ممنونم... جالب بود.
منم یه چند تایی عکس گرفتم اگه خدا بخواد...

--------

-------

------

-----

جای همتون خالی بود.خیلی حال داد.

kiuna
17-09-2009, 19:40
به خدا خيلي خستم وگرنه پاسختو رو كامل و با عكس ميدادم. اما سعي ميكنم تا فردا عصر در مورد vor با عكس بيشتر بنويسم. هر چند چيزي نميدونم و حالا حالاها چيز براي ياد گرفتن هست چيز! و ضمن اينكه بايد اول ايواو رو تموم كنم كه هي قول ندم و نيمه كاره بمونه اما اگر باز هم متوجه تشديد تا فردا شب صبر كنيد . يا يكي از دوستان زحمتش رو بكشه.

تصور نميكنم كورس بيشتر از 360 وجود داشته باشه.ببينيد شما يك دايره دور پرنده در نظر بگيريد و به 360 درجه تقصيم كنيد. حالا دماغه هواپيما روي هر كدوم از اين اعداد كه باشه ميشه هدينگ

اما اگر همون دايره رو دور يك فرستنده VOR در نظر بگيريد ميشن كورس يعني اگر از سمت عدد 285 درجه به سمت VOR بريد داريد روي كورس 285 درجه از اون VOR حركت ميكنيد. و اين درحاليه كه چون شمال و جنوب ثابت هست و تغيير نميكنه و در نتيجه دايره دور پنرده شما با دايره دور VOR يكي هست پس براي اينكه روي كورس 285 به VOR نزديك بشيد بايد با هدينگ 105 درجه حركت كنيد(285=180+105) . يعني با اختلاف 180 درجه و اين يعني اگر از كورس 285 درجه VOR يك خط مستقيم بكشيم از هدينگ 105 درجه هواپيماي شما عبور ميكنه و از پشت ازهدينگ 285 درجه خارح ميشه!!

ساده گفتم!؟ ساده هست . فقط گره ذهني هست كه براي هر كس و براي ساده ترين مسائل هم ممكنه پيش بياد.
به اميد خدا فردا مشكلات حل ميشن و با انتقال به سرور جديد هر چه رو كه هست و نيست ميزارم. تا يك مرجع بزرگ داشته باشيم و كيفيت پرسش و پاسخ ها بالا تر بره. البته اگر دوستان هم كمي كمك كنن.
راستي اجازه بديد از دوستاني كه قابل دونستند و سر زدند چه ثبت نام شده ها و چه نشده ها!!! خصوصا قديمي هاي تايپيك مثل آقاي ايزي و بقيه دوستان تشكر كنم.

در ضمن آقاس nasa لطف كرديد و يك ريپينت 737-800 داديد كه براي دانلود... لينكش كار نميكنه اگر لينكه ديگه اي محبت كنيد هم من و هم دوستاني كه بهش احتياج دارن ممنون خواهيم شد.

اقا ممنون برای توضیحاتی که دادی این vor یه کم فهمش سخت بود ! تا ادم تو شرایطش قرار نگیره و
تجربه نکنه دستش نمیاد! تا حد زیادی فهمیدم باید در عمل چک کنم :11:

kiuna
17-09-2009, 19:43
من امروز از دوستم خواستم که خودش خلبان هست خواستم بیاد که کلاس فشرده برام بزاره
به اصطلاح من رو راه بندازه برنامه های لازم برای انلاین پرواز کردن و همی جور کار کردن رو برام انجام داد
2 تا پرواز هم از پیام به مهر اباد کردیم ! خیلی جالب بود ! فقط نمی دونم چرا ivao روی ورژن X اجرا نشد
مجبور شدم رو ورژن 2004 کار کنیم ! امشبم ساعت 9 یه پرواز فرمیشن تو IVAO از ایران هست
بازم ممنون من فعلا خیلی هیجان زده هستم !
فقط اگه می دونید برنامه های IVAO روی ورژن X جواب میده یا نه به من بگید

saeidsmxo
17-09-2009, 19:45
سلام به نظر میاد بازیه خیلی هیجان انگیزی باشه!:18:
آخرین نسخشو لینک میدین؟:wub:
راستی این داستانایی که میگین حقیقت داره؟؟!:44:
میشه آنلاین بازی کرد؟

dani.flight
17-09-2009, 20:08
سلام به نظر میاد بازیه خیلی هیجان انگیزی باشه!:18:
آخرین نسخشو لینک میدین؟:wub:
راستی این داستانایی که میگین حقیقت داره؟؟!:44:
میشه آنلاین بازی کرد؟

سلام خوش اومديد .
اول از همه اين رو بايد بگم كه اين بازي بيشتر جنبه ي آموزشي داره ولي اگه به پرواز علاقه داشته باشيد اين برنامه خيلي خوبه...

بله اين داستانها كاملا واقعي هستند و ساعتها طول ميكشن.
چند روش هم براي آنلاين پرواز كردن هم هست.

لينك"""خيلي هجمش زياده واقعا ميخوايد دانلودش كنيد...؟

mro229
17-09-2009, 20:59
سلام به نظر میاد بازیه خیلی هیجان انگیزی باشه!
آخرین نسخشو لینک میدین؟
راستی این داستانایی که میگین حقیقت داره؟؟!
میشه آنلاین بازی کرد؟
سلام.
همونطور که دوستمون گفتن این برنامه بیشتر جنبه آموزشی داره و اکثر خلبان هایی که من با اونها صحبت کردم از این نرم افزار استفاده می کنن. آخرین ورژن این برنامه X هست.
بهتره که این برنامه رو از بیرون بخرید یا از کسی تهیه کنید. به صرفه تره تا این که دانلود کنید.
برنامه کامل به همراه سرویس پک های 1 و 2 حدود 4 دی وی دی هست که بعدا برنامه ها و هواپیماهای دیگه روی این برنامه اضافه می شن که حدود چندین دی وی دی می شه.
فکر می کنم اصل برنامه رو دانلود نکنید به صرفه تر باشه. چون ممکنه که اصلا خوشتون نیاد و بیهوده دانلود کنید. این یک برنامه شبیه ساز برای افرادی هست که به پرواز هر چه طبیعی تر علاقه دارن....
موفق باشید.

amirardallan
17-09-2009, 21:54
من هم کلی عکس گرفتم . اما چطوری باید اپلود کنم ؟

mro229
17-09-2009, 22:12
من هم کلی عکس گرفتم . اما چطوری باید اپلود کنم ؟

فکر کنم این سایت مناسب آپلود کردن باشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد هم داخل تگ [img] قرار بدید.

hesam.25
17-09-2009, 22:49
سلام دوستان خوبین این چند وقته fsxمن کارای عجیبی انجام یداد خودتون ببینید
1 هواپیمام چرخ نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه بار تو مولتی پلیر منو گذاشت رو برج:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم هواپیمایه بیچارم که اوراقش کرد:18:

4اخه نمیدونم این شهرداری داره چیکار میکنه از کی تا حالا تو رمپ فرودگاه خونه میسازن ودرخت میکارن(البته شاید تو المان مشکلینداره من که نرفتم ببینم):8:
در ضمن بعد از این درختکاری گرافیکم کلا بهم خورد موقع بازی همش تیکه تیکه میرفت اخرش مجبور شدم تنظیماتگرافیکم رو بزارم رو مینیمال الان تو بیابون بازی میکنم راهی میدونین واسه درست شدن گرافیکم
اخه این مسافرای بیچاره چه گناهی کردن(فرودگاه ابوظبی)

hesam.25
17-09-2009, 23:18
اینم عکسهای دیشب :20:
هرچی به دنی میگم در هواپیمات بازه باور نمیکنه با هواپپیماش منو له میکنه اینم مدرک

اینم منم ار بغل دماوند رد میشم ماشالا به قدش:31:

اینم منم که تازه دنی و مورو رو پیدا کردم

اینم اون لحظه ای که موری و دنی همدیگرو ترکوندن

بعد اونم مثل 3 تا دوت مهربون بدون درگیری به راهمون ادامه دادیم

خلاصه جاتون اساسی خالی تازه بعد لندینگ یه نیم ساعتی گپ زدیم:10:

hesam.25
17-09-2009, 23:26
حسام
لینک دانلود برای اینها داری ؟ ( لینک خودته )

اگه داری ، ممنونم میشم که بفرستی .
والا منم ندارم گفتم که اسم کاملش + شرکت سازندش +downlad+fsxتو گوگل سرچ کن مطمعنا یه چیزایی گیرت میاد
منم همیشه سراغ سایتهای تولید کننده میرم با اسم کامل اون پرنده رو گیر میارم بعد دانلود میکنم بعدشم میگردم دنبال کرکش البته اگه گیر بیاد بیشتر شانسیه:31: در ضمن یه متخصص کرکم تو فروم داریم اقا بهرام گل:11:

hesam.25
17-09-2009, 23:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اقا بهرام بیزحمت یه تکسچر هم واسه این بد بخت درست کن لخته گناه داره

saeidsmxo
18-09-2009, 11:40
سلام خوش اومديد .
اول از همه اين رو بايد بگم كه اين بازي بيشتر جنبه ي آموزشي داره ولي اگه به پرواز علاقه داشته باشيد اين برنامه خيلي خوبه...

بله اين داستانها كاملا واقعي هستند و ساعتها طول ميكشن.
چند روش هم براي آنلاين پرواز كردن هم هست.

لينك"""خيلي هجمش زياده واقعا ميخوايد دانلودش كنيد...؟

سلام دوست عزیز.ممنون از پاسختون
من خیلی به پرواز علاقه دارم. همینطور داشتم دنبال اینطور بازیها میگشتم که اینو تو گوگل پیدا کردم!
حالا چند تا سوال دارم.(یا دانلود میکنم یا میخرم)
1-اول اینکه چه طور مایکروسافت به ایران اهمیت داده و فرودگاههای ایران هم تو این بازی هست؟:18:
2-مگه حجمش چه قدره؟
3-آنلاین بازی کردن خیلی حجم اینترنت مصرف میکنه؟
4- واقعا" تو این تاپیک خلبان هست؟:20:

سلام.
همونطور که دوستمون گفتن این برنامه بیشتر جنبه آموزشی داره و اکثر خلبان هایی که من با اونها صحبت کردم از این نرم افزار استفاده می کنن. آخرین ورژن این برنامه X هست.
بهتره که این برنامه رو از بیرون بخرید یا از کسی تهیه کنید. به صرفه تره تا این که دانلود کنید.
برنامه کامل به همراه سرویس پک های 1 و 2 حدود 4 دی وی دی هست که بعدا برنامه ها و هواپیماهای دیگه روی این برنامه اضافه می شن که حدود چندین دی وی دی می شه.
فکر می کنم اصل برنامه رو دانلود نکنید به صرفه تر باشه. چون ممکنه که اصلا خوشتون نیاد و بیهوده دانلود کنید. این یک برنامه شبیه ساز برای افرادی هست که به پرواز هر چه طبیعی تر علاقه دارن....
موفق باشید.
ممنون

babak_deghat
18-09-2009, 15:25
شما بعد از اينكه اكانت رو ساختي و وارد شدي اونجا يك ليست دراز ميبيني كه همش داره بهش اضافه ميشه اونجا ميگردي دنبال IRAN.SIMULATION بعد روش 2بار كليك ميكني كانك ميشي البته ازت رمز ميخواد كه:12345 رو وارد ميكني و ديگه چيزي نميمونه مثلا هواپيما رو انتخاب ميكني و... اصلا كاري نداره:20:
the network was unable to connect!!!چی کار کنم؟در ضمن adsl هم دارم.

kiuna
18-09-2009, 16:49
من خیلی به پرواز علاقه دارم. همینطور داشتم دنبال اینطور بازیها میگشتم که اینو تو گوگل پیدا کردم!
1-اول اینکه چه طور مایکروسافت به ایران اهمیت داده و فرودگاههای ایران هم تو این بازی هست؟
2-مگه حجمش چه قدره؟
4- واقعا" تو این تاپیک خلبان هست؟

این بازی نیست اسمش روش هست شبیه ساز پرواز (به قول دوستم که خلبان هست میگه هیچ فرقی
با ریل نمیکنه) اگر اینترنت پر سرعت نداری بخر! نسخه فارسی اش هم هست که برای نوین پندار هست
فرودگاه ایران من یادمه از زمان 2002 بود دلیلی برای نبودنش نیست
انلاین رو حتی با دایل اپ میتونی بازی کنی البته من فقط IVAO رو تست کردم
حجمش فکر میکنم 2 تا DVD باشه نسخه انگلیسی و اصلی
من که اماتور هستم اما دوستان با تجربه ای اینجا هستن که هیچی از خلبانی کم ندارن

.:HAMED:.
18-09-2009, 17:03
-اول اینکه چه طور مایکروسافت به ایران اهمیت داده و فرودگاههای ایران هم تو این بازی هست؟
برای این دوستان متاسفیم
1.چون فرودگاههای ایران Open Sky و به صورت ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به‌جهت واقع شدن در آسیای میانه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند.و با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO در محل های مشخص ایجاد و ساخت شده اند همچنین فرودگاه مرکز ایران(مهراباد) یکی از بهترین و پرامکانات ترین فرودگاههای جهان میباشد

2. اگه فرودگاههای ایران در لیست این شبیه ساز نبود بیش از 10 میلیون نفر از طرفداران خود را از دست میداد

hesam.25
18-09-2009, 17:12
مثل این که خانوما فقط رانندگیشون بد نیست:31:

اینم IRIAF

hesam.25
18-09-2009, 17:20
با سلام خدمت اقا بهرام میتونی برای A300این تکسچر رو بسازی ممنون میشیم :40:

AIRBUS A300B4-203(F

dani.flight
18-09-2009, 18:58
2-مگه حجمش چه قدره؟
4- واقعا" تو این تاپیک خلبان هست؟:20:

ممنون

تو صفحه اول در مورد حجم و ... دوستان خيلي خوب توضيح دادن.

در مورد آنلاين هم بايد بگم كه" خير سنگين نيست و با اينترنت معمولي هم ميشه آنلاين پرواز كرد. اما با توجه به زماني كه پرواز آنلاين ميبره ADSL خيلي بهتر هست.
تا الان نديدم كسي خودش رو خلبان معرفي كنه.((يا واقعا نيست يا از ترس خودش رو معرفي نميكنه چون ميدونه اگه ما بفهميم كچلش ميكنيم:31:.))

در هر حال بهترين نرم افزار رو براي آموزش انتخاب كردي.

amir_0098
18-09-2009, 19:19
من تونستم fsp رو روي نسخه نوين پندار نصب كنم حالا يه error ديگه ميده
كسي مي دونه بايد چي كار كنم
Your version of FsX is unknow, you must have at least SP1 or SP2 or Acceleration installed - aborting FsPassengerEnd of FsPassengersX.dll

:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19: :19:

amir_0098
18-09-2009, 19:35
Your version of FsX is unknow, you must have at least SP1 or SP2 or Acceleration installed - aborting FsPassengerEnd of FsPassengersX.dll

:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19: :19:

bahram-choubine
18-09-2009, 21:36
.................................................. ....ويرايش

bahram-choubine
18-09-2009, 21:48
amir_0098 من تونستم fsp رو روي نسخه نوين پندار نصب كنم حالا يه error ديگه ميده
Your version of FsX is unknow, you must have at least SP1 or SP2 or Acceleration installed - aborting FsPassengerEnd of FsPassengersX.dlعزيز دلم خودش داره با زبون بي زبوني بهت ميگه ديگه.... براي نصب fsp بايد سرويس پك ها رو نصب كني. يا ACC

دوستان سلام
شرمنده چند روز درست حسابي نبودم. مشكل از جائي شروع شد كه كاربر مجبور بود تو سايت و انجمن و گالري و .... دونه دونه ثبت نام كنه و براي حلش به فكر افتادم از پايه همه چيز رو تغيير بدم. به همين خاطر اونجا هم كم سر ميزنم اينجا ديگه.....

در مورد ثبت نام اگر براي فايل منظورتونه متاسفانه الان نميتونم كاري بكنم . چون بايد اين cms براي هميشه دور انداخته بشه. اما ميتونيد با نام كاربري iransimulation فعلا دانلود كنيد و البته رمز هم همينه. هر چند چيزي زيادي براي دانلود نيست. البته مشكلي كه تو ثبت نام هست از سروره كه امشب به اميد خدا ميگردم يه جا ديگه ميگيرم. تغييرشم چند ساعت بيشتر طول نميكشه.

در مورد ivap بله اون نسخه براي 2004 هست. براي x هم بايد آپلود كنم كه بعد از تغيير cms انشاالله . البته لينك دانلود از سايت اصلي رو تو انجمن گذاشتم ميتونيد از اونجا هم دانلود كنيد + يه سري توضيح كه اونم ادامه ميدم.

در مورد ريپينت فكر ميكنم ايران اير كارگو بود. چشم ميزنم براتون.

اين كه اسم شبيه ساز رو بازي بزاريم يا برنامه يا آموزش يا هر چيز ديگه اي مهم نيست هست!!؟
ابن مساله اوايل تايپيك مطرح و حل شده. شما ميتونيد با يك هواپيماي واقعي هم بازي كنيد! چه اشكالي داره ؟ (البته اگر بتونيد:31:) اگر وقت گزروندن رو بازي بناميم بله بازيه. اگر هم آموزش رو در نظر بگيريم نه! نرم افزار آموزشيه . اصلا مگه اين دوتا با هم نميشه!! تند رفتم باز!

براي دانلود بازي من توصيه نميكنم. اگر ميخوايد دانلود كنيد خوب نسخه پلاس رو دانلود كنيد ديگه... نسخه معمولي كه همه جا هست!؟ اگر هم بر فرض محال نبود دوستان قبلا مهرباني رو اثبات كردن حاظرن براتون ارسال كنن. (بنده هم براي خدمت گذاري ...) هدف چيزي جز خوش گذراندن كنار هم نيست. البته بار آموزشي هم داره.

حجم مصرفي براي پرواز آنلاين (بازي آنلاين) بستگي به سرور .... و تنظيماتي كه ميكنيد داره. كيفيت صداي بيشتر .. حجم بيشتر و الي آخر

منم همیشه سراغ سایتهای تولید کننده میرم با اسم کامل اون پرنده رو گیر میارم بعد دانلود میکنم بعدشم میگردم دنبال کرکش البته اگه گیر بیاد بیشتر شانسیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] This thread has more than 10 replies. Click here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) to review the whole thread. من پيشنهاد ميكنم اول كرك رو پيدا كنيد بعد پرنده رو دانلود كنيد! فكر ميكنم به صرفه تره. چون سازنده هم حداقل به اندازه يك همستر هوش كه داره ؟ وقتي ميبينه قفلش لو رفته خوب درستش ميكنه و دوباره ميزاره براي دانلود. يه بار سر F1 اين اشتباه رو مرتكب شدم الان 7-8 گيگ برنامه كرك نشده دارم!!! هر چند پيدا ميشه بالاخره.
تا كومو هست قصه نداريم!! راستي مشكل MD-11 شما حل شد ؟

و در آخر يك خواهش. دوستان عكس هائي رو كه جنبه آموزشي ندران و صرفا به دليل لطف شما تو انجمن قرار ميگيرند رو به صورت بند انگشتي بگذاريد تا كساني كه از Adsl استفاده نميكنند به مشكل بر نخورند (البته جسارت ميشه)

اگر عكس ديگه اي از اون كارگوي ايران اير داريد بهم برسونيد براتون ميزنمش. چشم. امشب تصميم گرفتم اول به انجمن و سايت يكم برسم بعد در اين بين اگر شد cms رو عوض كنم. هر كدوم از دوستان كه ميتونن در زمينه وي كمك كنند ممنون ميشم اگر منتي هم سر ما بگذارن تا من كمتر درگير وب بازي بشم و هي قول ندم .. بد قول بشم. جبران ميشه انشاالله

ظاهرا سروراي ياهو تركيده!! درسته ؟ من كه نميتونم كانتك بشم شما چطور ؟ راستي خوب حال ميكنيد پرواز گروهياااا. خوب بياين وتسيم يا ايواو مام بيايم ديگه!! يا حد اقل يكي از دوستان تو GS مشكل كنترلر رو حل كنه يا به بنده آموزش بده چطور ميشه از ATC استفاده كرد تا بنده خدمت گذاري كنم. با GS كار نكردم.

پاينده باشيد.

hesam.25
18-09-2009, 22:28
اقا بهرام دست رو دلم نذار که خونه ممنون که راهنماییم کردی برای نصبش نصبشم میکنم حتی یه چند باریم باهاش سقوط کردم:31: ببخشید لندینگ کردم ولی بهد چند ساعت فایلهای هواپیما از جمله CFGوپنل و بقیه بعد از پاک کردنش کلن FSXهنگ میکنه موندم چیکار کنم قبلنا هم به بار یه DC-10به حجم 250 مگ دانلود کردم نصب نشد اخرش ار مگدانل داگلاس ناامید شدم :43:شما میدونی دردش چیه؟
راجع به اندازه عکسها هم واقعا عذر میخوام ممنون که یاد اوری کردی اخه بعضی عکسها واقعا جالبن

hesam.25
18-09-2009, 22:33
راستی اقا بهرام نمیدونی چیکا ر کنم واسه ارتقاع گرافیکم قبلا خوب بود دار ودرخت داشت خونه داشت ولی نمیدونم چیشد وقتی پرواز میکردم رون نمیرفت مجبور شدم تو تنظیمات خیلی پایین پرواز کنم الان تهران بیابونه:41:

babak_deghat
18-09-2009, 23:09

:19::41: .

kiuna
18-09-2009, 23:20
دوستان کسی میدونه هدینگ فرودگاه های مختلف رو از کجا میشه بدست اورد ؟ :11:
اقا بهرام اگر اون اموزش ivao روی ورژن X اماده شد خبرش رو به ما بده !
دوستان پرواز روز عید فطر یادتون نره ! قراره به یاد استاد علی رومینا برگزار بشه !
دوست منم یکی از کنترولرهاست !
برای جزئیات

bahram-choubine
19-09-2009, 00:08
دوستان پرواز روز عید فطر یادتون نره ! قراره به یاد استاد علی رومینا برگزار بشه !
برای جزئیات

آموزش نسخه 2004 و x ندارن عزيزم هر دو يكي هستند. اگر واجب هست و نميتونيد از سايتش دانلود كنيد بفرمائيد تورنت ميسازم سيد ميكنم.

نوشته شده توسط babak_deghat [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

باور كنيد چند بار اومدم يه پيشنهادي بدم ولي تا دستم رفت رو صفحه كليد موندم آخه چي ميتونم بگم!!؟؟ امروز اومدم يگم با ID تماس بگيريد تا شايد تو گفت و گوي زنده بتونيم حلش كنيم كه يادم افتاد ياهو باز نميشه. اما ببينيد تو قسمت multiplayer يه گذينه network setting هست توش portrange رو بگذاريد رو 6112 تا 6122 اگر نيست. يا يه قاير وال مزاحمه كه بعيد به نظر ميرسه. يا فايل ها آسيب ديدن كه با تعمير حل ميشه (نصب مجدد بهتره) اين هم ممكنه كه شايد شما GS داريد يا هر چيز مشابه ديگه اي كه با FS تداخل ايجاد ميكنه. به هر صورت جز آزمون و خطا راهي به ذهن ناقص من نميرسه.

قا بهرام دست رو دلم نذار که خونه ممنون که راهنماییم کردی برای نصبش نصبشم میکنم حتی یه چند باریم باهاش سقوط کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بب
البته در جالب بودن عكس ها كه شكي نيست. اگر جسارتي شد ببخشيد.

من كامل متوجه نشدم ! بعد از پاك كردن aircraft.cfg شبيه ساز هنگ ميكنه !!؟؟ بعد از چند دقيقه پرواز نمايشگرها خاموش ميشن ؟ وقتي انتخابش ميكنيد ارور سينتاكس ميده ؟ اگر دقيق تر و واضح تر بفرمائيد ذهن عليل بنده بهتر درك ميكنه.
شما حرفه اي هستيد و نياز به نظر من ندارد . اما در نظر داشته باشيد كه شبيه ساز مثل 3Dstudio ميمونه. همونقدر كه به گرافيك احتياج داره به cpu هم احتياج داره. كارت گرافيك رو اوور كلاك كرديد ؟ CPU رو چي ؟ بنسته به نوع خيلي ميتونه كمك كنه. اما بنده هم تو فكر ارتقا هستم. اگر چيز خاصي پيدا كردم كه ارزش داشت اطلاع ميدم.

دوستي كه حمل بار ايرا اير رو خواسته بودA300 cargo. عكسهاي بيشتري بهم برسونيد. متاسفانه من هاردم رو دم دست ندارم. نه لگو دارم نه نمونه!!!

پاينده باشيد

hesam.25
19-09-2009, 00:09
برای جزئیات

تو نقشه ناوبری خود FSX روی فرودگاه که کلیک کنی مه اطلاعات فرودگاه رو داده با وقتی داری برنامه پروازی رو درست میکنی روی فرودگاه مورد نظر کلیک کن و اگه فقط هدینگ باند رو میخوای زوم کنی روی فرودگاه نوشته

اقا بهرام این عکس خوبه اگه نیست بکین بازم بگردم کس بهتری گیر بیارم:11:
عکس بزرگ گذاشتم جزئیات مشخص باشه ممنون:20:

kiuna
19-09-2009, 00:17
تو نقشه ناوبری خود FSX روی فرودگاه که کلیک کنی مه اطلاعات فرودگاه رو داده با وقتی داری برنامه پروازی رو درست میکنی روی فرودگاه مورد نظر کلیک کن و اگه فقط هدینگ باند رو میخوای زوم کنی روی فرودگاه نوشته

اقا بهرام این عکس خوبه اگه نیست بکین بازم بگردم کس بهتری گیر بیارم:11:
]
خب الان فرض بزاریم به پرواز از تهران میره تبریز ما هدینگ فرودگاه رو چطوری باید تغییر بدیم تا مقصد ؟
یعنی خودمون باید تغییرات رو اعمال کنیم یا برج بهمون میگه ؟ یا ؟

آموزش نسخه 2004 و x ندارن عزيزم هر دو يكي هستند. اگر واجب هست و نميتونيد از سايتش دانلود كنيد بفرمائيد تورنت ميسازم سيد ميكنم.
من برنامه رو روی ورژن ایکس نصب کردم منوی ivao توی برنامه نیومد و توی نصب اررور داد
اون تورنت رو لطفا بزارید من تست کنم

hesam.25
19-09-2009, 00:30
البته در جالب بودن عكس ها كه شكي نيست. اگر جسارتي شد ببخشيد.

من كامل متوجه نشدم ! بعد از پاك كردن aircraft.cfg شبيه ساز هنگ ميكنه !!؟؟ بعد از چند دقيقه پرواز نمايشگرها خاموش ميشن ؟ وقتي انتخابش ميكنيد ارور سينتاكس ميده ؟ اگر دقيق تر و واضح تر بفرمائيد ذهن عليل بنده بهتر درك ميكنه.
شما حرفه اي هستيد و نياز به نظر من ندارد . اما در نظر داشته باشيد كه شبيه ساز مثل 3Dstudio ميمونه. همونقدر كه به گرافيك احتياج داره به cpu هم احتياج داره. كارت گرافيك رو اوور كلاك كرديد ؟ CPU رو چي ؟ بنسته به نوع خيلي ميتونه كمك كنه. اما بنده هم تو فكر ارتقا هستم. اگر چيز خاصي پيدا كردم كه ارزش داشت اطلاع ميدم.

دوستي كه حمل بار ايرا اير رو خواسته بودA300 cargo. عكسهاي بيشتري بهم برسونيد. متاسفانه من هاردم رو دم دست ندارم. نه لگو دارم نه نمونه!!!

پاينده باشيد[/quote]

نمایشگرها همه کار میکند ولی بعد 1 دقیقه میگه بنزین داره تموم میشه و وقتی چند ساعت از نصب هواپیما گذشت فایلهای هواپیما از تو SIM OBJECT پاک میشن و وقتی PMGD MD-11 رو UNINSTALLمیکنم FSXبالا نمیاد ارورVISUALFX.DLLکرش میده اونو درست میکنی یه DLLدیگه ارور میده تا این که SP2رو پاک کنم دوباره نصب کنم

کارت گرافیک وCPU رو چجوری اورکلاک میکنن راهنماییم میکنید من متاسفانه لپ تاب دارم با این مشخصات:
CPU INTEL CORE2DUE T7100 1.80 GH
RAM 2ل گرافیک ای تی ای X 2300 با حافظه830 مگ البته حدود 700 رو از رم میگیره

hesam.25
19-09-2009, 00:35
خب الان فرض بزاریم به پرواز از تهران میره تبریز ما هدینگ فرودگاه رو چطوری باید تغییر بدیم تا مقصد ؟
یعنی خودمون باید تغییرات رو اعمال کنیم یا برج بهمون میگه ؟ یا ؟

من برنامه رو روی ورژن ایکس نصب کردم منوی ivao توی برنامه نیومد و توی نصب اررور داد
اون تورنت رو لطفا بزارید من تست کنم

خوب تو FLIGHT PLANER اگه بزاری رو حالت IFR برج بهت همه چی رو میگه وتا روبروی باند مقصد هدایتت میکنه ولی تو VFR خودت باید مسیر رو پیدا کنی با استفاده از VOR یا ADFیا GPSبا هرجوری ک خودت میدونی الته تو IFRهم باید فرکانسVORوبقیه رو داشته باشی چون بعضی وقتا میگه با ناوبری خودت ادامه مسیر بده

bahram-choubine
19-09-2009, 01:18
نمایشگرها همه کار میکند ولی بعد 1 دقیقه میگه بنزین داره تموم میشه و وقتی چند ساعت از نصب هواپیما گذشت فایلهای هواپیما از تو SIM OBJECT پاک میشن و وقتی PMGD MD-11 رو UNINSTALLمیکنم FSXبالا نمیاد ارورVISUALFX.DLLکرش میده اونو درست میکنی یه DLLدیگه ارور میده تا این که SP2رو پاک کنم دوباره نصب کنم

کارت گرافیک وCPU رو چجوری اورکلاک میکنن راهنماییم میکنید من متاسفانه لپ تاب دارم با این مشخصات:
CPU INTEL CORE2DUE T7100 1.80 GH
RAM 2ل گرافیک ای تی ای X 2300 با حافظه830 مگ البته حدود 700 رو از رم میگیره[/quote]

يك بار به همچين مشكلي بر خوردم. اگر درست يادم باشه با نصب دوباره حل شد. اگر درست يادم باشه!! به امتحانش كه مي ارزه ؟!‌نه؟

در مورد اوور كلاك كمي طولانيه. با يه سرچ همه چيز دستتون مياد. البته الان ديگه اينقدر وب انگل و ستون تبليغاتي اومده كه .... به هر صورت اگر با سرچ به نتيجه نرسيديد چشم.

bahram-choubine
19-09-2009, 05:22
عکس خوبه اگه نیست بکین بازم بگردم کس بهتری گیر بیارم:11:

عاليه ممنون . خود خودشه
شرمنده نديده بودمش.

پاينده باشيد

ebicross
19-09-2009, 06:59
نسخه ی نوین پندار درسته که Accelerator داره ولی هیچ نشانه ی رجیستری مبنی بر نصب بودن SP1 و SP2 و ACC ایجاد نمیکنه.
پس نصب FSP و بعضی اضافات روی این نسخه فقط و فقط بعد از ساختن مسیرهای رجیستری میسر میشه. که ارزشش رو نداره. یک نسخه ی عادی تهیه کنید.

1-اول اینکه چه طور مایکروسافت به ایران اهمیت داده و فرودگاههای ایران هم تو این بازی هست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
2-مگه حجمش چه قدره؟
4- واقعا" تو این تاپیک خلبان هست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
بله تمام فرودگاههای ایران توی بازی هستش. حتی فرودگاه شهر ما، سبزوار که یک شهر تقریبا کوچک هستش.
و یا فرودگاههای مختلف دیگر.
حجم بازی در نسخه ی عادی حدود 15 گیگابایت - در نسخه ی همراه با ACC حدود 20 گیگابایت و اگر اضافات و نرم افزارهای اضافی رو هم نصب کنید حدود 25 گیگ مهمون شما خواهد بود.

راستی اقا بهرام نمیدونی چیکا ر کنم واسه ارتقاع گرافیکم قبلا خوب بود دار ودرخت داشت خونه داشت ولی نمیدونم چیشد وقتی پرواز میکردم رون نمیرفت مجبور شدم تو تنظیمات خیلی پایین پرواز کنم الان تهران بیابونه:41:
نیازی به ارتقا گرافیکی نیست. باید CPU و RAM رو برای FSX ارتقا بدین.
برای خرج کمتر میتونید CPU رو OverClock کنید. یک مقاله ی جامع در مورد OverClock تا چند روز دیگه آپلود میکنم. بخونید. یاد میگیرید.

babak_deghat
19-09-2009, 11:53
باور كنيد چند بار اومدم يه پيشنهادي بدم ولي تا دستم رفت رو صفحه كليد موندم آخه چي ميتونم بگم!!؟؟ امروز اومدم يگم با ID تماس بگيريد تا شايد تو گفت و گوي زنده بتونيم حلش كنيم كه يادم افتاد ياهو باز نميشه. اما ببينيد تو قسمت multiplayer يه گذينه network setting هست توش portrange رو بگذاريد رو 6112 تا 6122 اگر نيست. يا يه قاير وال مزاحمه كه بعيد به نظر ميرسه. يا فايل ها آسيب ديدن كه با تعمير حل ميشه (نصب مجدد بهتره) اين هم ممكنه كه شايد شما GS داريد يا هر چيز مشابه ديگه اي كه با FS تداخل ايجاد ميكنه. به هر صورت جز آزمون و خطا راهي به ذهن ناقص من نميرسه.

6112 و 6122 portrangeهستند
gs هم نمیدونم چیه
تو فایر وال هم fsxرو به عنوان استثنا معرفی کردم
جز acc هم چیز دیگه ای رو fsx نصب نیست
فایلهام هم آسیب ندیدم . دادم dvd خود fsx چکش کرد
به خدا دیگه عاصی شدم:2:

aidin222000
19-09-2009, 12:13
سلام

با تشکر از وبلاگ خوبت می خواستم بپرسم در بازی آنلاین چه جوری با ATC ارتباط برقرار کنم ؟؟ آخه پنجره ی ATC باز نمی شه

aidin222000
19-09-2009, 12:18
راجع به استفاده از ADF و کد آن کسی چیزی می دونه ؟؟

babak_deghat
19-09-2009, 14:52
در بازی آنلاین چه جوری با ATC ارتباط برقرار کنم ؟؟ آخه پنجره ی ATC باز نمی شه

دکمه ی ~ رو بزن

aidin222000
19-09-2009, 15:15
عرض کردم که در بازی آنلاین یا همون multi player با زدن دکمه ی ~ ATC باز نمی شه

bahram-choubine
19-09-2009, 18:22
جم بازی در نسخه ی عادی حدود 15 گیگابایت - در نسخه ی همراه با ACC حدود 20 گیگابایت و اگر اضافات و نرم افزارهای اضافی رو هم نصب کنید حدود 25 گیگ مهمون شما خواهد بود.
يكم دست كم گرفتيد در حد 300 GB

سعي ميكنم يه كپي از رجيستري در مسر fs بگيرم. البته شما بهتر ميتونيد انجامش بديد. شايد مشكل دوستان اينجوري حل بشه.

پاينده باشيد

dani.flight
19-09-2009, 20:33
عرض کردم که در بازی آنلاین یا همون multi player با زدن دکمه ی ~ ATC باز نمی شه

خوب نبايد هم بياد چون در پرواز آنلاين كسي تو برج نيست كه شما رو راهنمايي كنه...:20:

hesam.25
19-09-2009, 21:10
سلام من دارم میرم GAME SPY

saeidsmxo
19-09-2009, 21:37
برای این دوستان متاسفیم

چه شعور بی شعوری. تاسف برای خودت. جای شما اینجا نیست:20:

dani.flight
19-09-2009, 21:45
سلام من دارم میرم GAME SPY

تا اومدم رفتي... :20:

babak_deghat
19-09-2009, 23:10
وقتیکه در سال 1354 خورشیدی ارتشبد زاهدی با یک هیئت برای تحویل اولین تامکت از آمریکا سفر کرد ایران صاحب هواپیمائی شد که تمام کشور ها آرزوی آن را داشتند
بله

F_14 اگر تامکت نبود چاههای نفت ایران و جزیره خارگ هم نبود
این عکس لحظه تحویل اولین تامکت به ایران را نشان میدهد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mro229
19-09-2009, 23:40
چه شعور بی شعوری. تاسف برای خودت. جای شما اینجا نیست

برای این دوستان متاسفیم

دوستان لطف کنن یه کم گذشت کنن و اگر چیزی مشاهده کردن به دل نگیرن.
اگر شروع بشه جمع کردنش سخت می شه و برای فروم بد می شه.
لطف کنید ادامه ندید.
ممنون.
از همکاریتون سپاسگزارم.

kiuna
20-09-2009, 11:16
تو نقشه فرودگاه ها فقط فرکانس vor رو میده هدینگ رو نمیده
اینطور که من فهمیدم باید چارت فرودگاه های مختلف رو دانلود کنی
بعد ازش هدینگ فرودگاه ها رو در بیاری

dani.flight
20-09-2009, 12:23
تو نقشه فرودگاه ها فقط فرکانس vor رو میده هدینگ رو نمیده
اینطور که من فهمیدم باید چارت فرودگاه های مختلف رو دانلود کنی
بعد ازش هدینگ فرودگاه ها رو در بیاری

اول روي اون فلش سبز كليك ميكني

خوب اينم هدينگ...:31:

موفق باشي.:20:

kiuna
20-09-2009, 14:20
تو نقشه من اصلا اون فلش سبز نیست ! گزینه ای داره که فعال بشه ؟

Hamid110
20-09-2009, 19:30

سلام . .

نه گزینه ای نداره . .

ممکنه فرودگاهی که شما انتخاب کردی این امکان رو نداره . .

یک فرودگاه بهتر برو . . مثل دبی . . میبینی که داره . .

موفق باشی .

hesam.25
20-09-2009, 19:39

خدمت دوست گلم عرض کنم اون فرودکاههایی که خط سبز داررن یعنی اون باند فرود دارای سیستم کمک ناوبریILS در هر صورت اگه روی فرودگاه کلیک کنی تمام اطلاعات رو به شما میده سماره باندها رو میده که همون هدینگ باند مورد نظره اگه تونستم با عکس براتون میزارم البته تو صفحه های قبلی هم ILSو تنظیماتش رو توضیح دادم

hesam.25
20-09-2009, 20:17

همونطور که گفتم وقتی زوم میکنیتو ابتدای هر باند هدینگش رو داده(شماره 1و2) وفرکانسvor(شماره3)

شماره 1 که شماره باند یا همون هدینگ باندهاست وشماره2 که فرکانس ILS وIDو هدینگ دقیق رو نوشته
امیدوارم مشکلتون حل بشه:10:

hesam.25
20-09-2009, 20:27
سلام دنی جان خوبی امشب میای اگه میتونی اینو دانلود کن شما هم با این بیایین یکم پشتک وارو بزنیم:31:

amirardallan
20-09-2009, 20:53
سلام .
مرسی رفیق . من این هواپیما رو دانلود کردم 2 روز پیش و دیشب هم باهاش پرواز کردم .
خیلی خوش دسته پرواز باهاش (:
فقط نمیدونم که GPS کجاست . حسام شما میدونی ؟

سلام دنی جان خوبی امشب میای اگه میتونی اینو دانلود کن شما هم با این بیایین یکم پشتک وارو بزنیم:31:

dani.flight
20-09-2009, 23:51

سلام حسام جان ببخشيد دير رسيدم:41: سرم شلوغ بود نرسيدم به فروم سر بزنم حتما دفعه بعد ميام.(اگه مشكلي پيش نياد...):31:

hesam.25
21-09-2009, 18:24
سلام .
مرسی رفیق . من این هواپیما رو دانلود کردم 2 روز پیش و دیشب هم باهاش پرواز کردم .
خیلی خوش دسته پرواز باهاش (:
فقط نمیدونم که GPS کجاست . حسام شما میدونی ؟

سلام امیر جان تو پنل 2بعدی یا همون f10 اگه جی پی اس داشته باشه نشون میده اگرم مشکوکی بهش شیفت+ 9 رو بزن لیست زیر پنل های بعدی رو نشو میده اگهداشته باشه اونجا مینویسه
اگرم نداشت بهتر یکم با وسایل ناوبری دیگه تمرین کن یاد بگیری VOR ADF ILS ,و بقیه که منم نمیدونم چی هستن:31:

dani.flight
21-09-2009, 20:48
امشب پايه هستين بريم پرواز تهران دبي يا مشهد دبي... البته با مسافربري ؟:20:

بقيه چيزا مثل هميشه ساعت 11

hesam.25
21-09-2009, 21:00
امشب پايه هستين بريم پرواز تهران دبي يا مشهد دبي... البته با مسافربري ؟:20:

بقيه چيزا مثل هميشه ساعت 11

اگه بشه زودتر بیاین من خیلی خوابم میاد امشب میدونم چم شده:19:
میترسم وسط پرواز خوابم ببره:31:

dani.flight
21-09-2009, 21:17
اگه بشه زودتر بیاین من خیلی خوابم میاد امشب میدونم چم شده:19:
میترسم وسط پرواز خوابم ببره:31:

باشه 10:30 خوبه از كجا شروع كنيم بهتره؟

hesam.25
21-09-2009, 22:17
نبود دبی حرکت کردیما از بندر

dani.flight
21-09-2009, 23:01
دوستان بابت امشب عذر ميخوام نميتونم بيام همش به من ارور ميده. (unknown error 02000007 ) نميتونم كانكت بشم.:19:

amirardallan
22-09-2009, 10:20
من هم همین مشکل رو داشتم متاسفانه .

x ali
22-09-2009, 16:29
سلام كسي پايه هست الان يك پرواز بزنيم؟

hesam.25
22-09-2009, 22:19
سلام دوستان بازم هواپیماهای روسی حادثه ساختن امروز صبح یه هواپیمای IL76 تو ورامین سقوط کرد که متاسفانه 7 نفر کروی پروازی مگی جونشون رو از دست دادن ظاهرا این هواپیما بوده
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][
گه این بوده حیف شده :41:

robert
23-09-2009, 09:55
بله درسته
تنها آواکس ایران دقایقی قبل از رسیدن به جایگاه رژه سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن شهید شدند. از جمله معاونت عملیات پایگاه هفتم شکاری شیراز که استاد خلبان بود و در این پرواز به شهادت رسید

من دیروز رفته بودم میدون فتح برای فیلمبرداری از فرود هواپیماها
متاسفانه با چشم خودم انفجار موتور سمت راست یک فروند میگ 29 و سرازیر شدن نیروهای آتش نشانی و امدادی رو مشاهده کردم و فیلم هم گرفتم.
اینهم لینک فیلم که 14 ثانیه است و 14 مگ حجم داره.

اینهم عکسی از انتقال این فالکروم زبون بسته با موتور های خاموش به آشیانه به کمک یدک کش که خودم گرفتم:

احسنت به این ارتش مقتدر ایران.....:41:

(( ببخشید که یک پست خبری رو در این تاپیک میزنم !! چون میدونم بچه هایی که با FSX کار میکنند چقدر به پرواز علاقمندند برای همین گفتم ممکنه خبر براتون مهم باشه ))

x ali
23-09-2009, 13:20
[quote=x ali;4244848]سلام كسي پايه هست الان يك پرواز بزنيم؟[/quote

كسي جواب ما را نداد :41: هركي پايه امروز ساعت 4 اسم من در گيم اسپاي irana هست.
مرسي....

saeidsmxo
23-09-2009, 14:11
یه ورژن لینک میدین برای دانلود...

M Zargar
23-09-2009, 17:53
TEST
TEST
TEST

robert
24-09-2009, 15:18
سلام
برای هواپیمایی مثل 737 یا 747 میشه با اتوپایلوت فرود آمد یا خیر ؟؟ (( منظورم فرود کامل و توقف هواپیما است ))

babak_deghat
24-09-2009, 16:48
سلام
برای هواپیمایی مثل 737 یا 747 میشه با اتوپایلوت فرود آمد یا خیر ؟؟ (( منظورم فرود کامل و توقف هواپیما است ))

فکر نکنم بشه
تا اونجایی که من شنیدم از 20 کیلومتر قبل از فرود باید autopilot خاموش باشه

moein_nasa
24-09-2009, 16:56
سلام...

این سوالی که دوستمون پرسیدن خیلی مهم هست. به این روش auto land میگن. اما این کلمه رو من فقط تو سایت های مختلف خوندم بدون هیچ آموزشی!!! مثل auto take برای take off خودکار.

اصلا معلوم نیست همچین تنظیماتی در 737 یا 747 وجود داره یا نه یا کلیدی چیزی. یا اگه داره برای فعال کردن چه تنظیماتی لازمه؟ البته دوستان این بحث رو با ILS landing اشتباه نگیرن بیان آموزش اون رو بذارن اشتباهی یا برای ازهار وجود !!!

البته برای ترمز گرفتن بصورت خودکار که میشه با auto brake کار کرد که درجات مختلف نسبت به طول باند داره. یا برای take off قرار دادن auto brake در حالت auto که اگر به هر دلیل سرعت کم شد ترمزها با قدرت تمام عمل کند.

من که آخرین پیغام رو از برج دریافت میکنم با ISL landing خودم نم نم ارتفاع و سرعت رو کم میکنم تا به زور اول باند بنشونم. اگر جدا تنظیمات auto land یا auto take وجود داشته باشه واقعا محشر میشه. ILS که یه طرف auto land هم بیاد روش چه شود. خلبانم نقش هویج رو بازی میکنه...!!! البته اینم میدونم که اگه وجود داشته باشه مختص هواپیماهای پیشرفتس. اما کلا لذت بخش میشه.

البته من با دکمه ی APP زیاد آشنایی ندارم اما یه جا خونده بودم یه نقش اساسی در auto land داره حالا کارش چیه رو دقیقا نمیدونم. چون آخرین باری که در landing ازش استفاده کردم داشت خودکار ارتفاع رو کم میکرد خوشحال شودم گفتم ایول داره خودش فرود میاد. اما اول باند رو در هونگ کونگ تشخیص نداد و 747 با 320 تا مسافر در آب به زیبایی هرچه تمام تر فرود اومد و همه از دم دار وادی را بعد 1 ساعت پرواز موفقیت آمیز ودا گفتند و جان به جان آفرین تسلین گفتند.

روحشان شاد یادشان گرامی باد...

x ali
24-09-2009, 17:02
سلام
در مرورد 747 بايد بگم كه اين هواپيما عظيم جسته داراي اتو لندينگ هست كه عمليات لندينگ به صورت اتوماتيك انجام مي ده اما در مرورد 737 نمي دونم.
مرسي...
راستي كسي امشب با ما آنلاين پرواز مي كنه؟

dani.flight
24-09-2009, 17:56
در مرورد 747 بايد بگم كه اين هواپيما عظيم جسته داراي اتو لندينگ هست كه عمليات لندينگ به صورت اتوماتيك انجام مي ده اما در مرورد 737 نمي دونم.
مرسي...
راستي كسي امشب با ما آنلاين پرواز مي كنه؟

درسته اما فكر نكنم تو fs بشه اين كارو كرد.
باز هم درسته امشب ساعت 10 قراره با علي جان از اهواز بيايم رشت :20:

اميدوارم امشب كمتر تاخير داشته باشيم.:27:

grand theft auto
24-09-2009, 20:37
سلام دوستان
این اینترنت کثافت ما قطع بود کچلمون کرد!
دلم حسابی برای همتون تنگ شد.
پرواز آنلاین امشب هست؟ من عقده ای شدم. پرواز h3 که خودم ایده اش رو دادم رو نتونستم بیام! لعنت!

dani.flight
24-09-2009, 20:53
سلام دوستان
این اینترنت کثافت ما قطع بود کچلمون کرد!
دلم حسابی برای همتون تنگ شد.
پرواز آنلاین امشب هست؟ من عقده ای شدم. پرواز h3 که خودم ایده اش رو دادم رو نتونستم بیام! لعنت!

به به دلمون برات تنگ شده بود بابا...
كاملا معلومه اعصابت خوده هااااا:31:

grand theft auto
24-09-2009, 20:57
لطف داری شما
بایدم اعصابم خورد باشه! اسم خودشون رو میزارن شرکت دیده بان نت!! یکی نیست بگه شما "عینک ته استکانی"هم نیستین چه برسه دیده بان!
پرواز آنلاین داریم؟

كسي جواب ما را نداد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif هركي پايه امروز ساعت 4 اسم من در گيم اسپاي irana هست.
مرسي....
4 صبح!؟ دیره،من فردا باید برم مدرسه! ساعت 1 صبح اگه باشه خوبه.
ممنون

x ali
24-09-2009, 21:10
لطف داری شما
بایدم اعصابم خورد باشه! اسم خودشون رو میزارن شرکت دیده بان نت!! یکی نیست بگه شما "عینک ته استکانی"هم نیستین چه برسه دیده بان!
پرواز آنلاین داریم؟

4 صبح!؟ دیره،من فردا باید برم مدرسه! ساعت 1 صبح اگه باشه خوبه.
ممنون

عزيز اين پيام قديمي بود :31: ساعت 4 بعد از ظهر مي گفتم امشب ساعت 10 هست :27: ميايي بفرما . راستي كسي اگه لينك يك هواپيما خوشدست داره بده دانلود كنم كه توي پرواز امشب راحت باشيم. راستي اگه مي تونينن برين خلبان ايران اير بشين ديشب يك حركتي با 767 انجام دادم توي ايران اير (موقع عمليات لندينگ ) هرچي كاپيتان بود كف كرد :5:

dani.flight
24-09-2009, 21:24
لازم دونستم كه اينارو متذكر بشم.

ساعت 10pm از OISS به OIGG . اسم گروه IRAN.SIMULATION رمز عبور:12345 .
من با 737 هميشگي ميام.

موفق باشيد.ميبينمتون:20:

x ali
24-09-2009, 21:49

من با 737 هميشگي ميام.

دانيال جان نمي شه با هواپيما هاي كوچولو بپريم اينجوري حالش بيشتره مثل كاسانا :20:

amirardallan
24-09-2009, 21:55
منم بدم نمیاد که با هواپیما کوچک پرواز کنیم . اطراف تهران . یا مثلا تهران به ساری یا رشت ،
فکر میکنم که تجربه گروهی جالبی باشه

دانيال جان نمي شه با هواپيما هاي كوچولو بپريم اينجوري حالش بيشتره مثل كاسانا :20:

x ali
24-09-2009, 21:59
من آماده پروازم آخر با چي بپريم؟
اسم گروه من irana

amirardallan
24-09-2009, 22:11
سلام
ما با اسم گروه IRAN.SIMULATION پرواز می کنیم .
اگه دلت خواست به این هاست لاگین کن .

من آماده پروازم آخر با چي بپريم؟
اسم گروه من irana

dani.flight
24-09-2009, 22:12
ماشالا به اين اعتماد بنفس ...

باشه من با king air 350 ميام پرواز هم از شيراز به رشت هست.

علي جان اسم گروه كه گفتم منظورم همون room (اتاق) بود كه قراره شما بهش كانكت بشي. اون اسم آديت هست.

x ali
24-09-2009, 22:14
ماشالا به اين اعتماد بنفس ...

باشه من با king air 350 ميام پرواز هم از شيراز به رشت هست.

علي جان اسم گروه كه گفتم منظورم همون room (اتاق) بود كه قراره شما بهش كانكت بشي. اون اسم آديت هست.

ببخشيد ساعت چند قرار پروازه؟رستي پرواز توي روز باشه بهتره

x ali
24-09-2009, 22:21
من روم پيدا نكردم

grand theft auto
25-09-2009, 00:34
عزيز اين پيام قديمي بود :31: ساعت 4 بعد از ظهر مي گفتم امشب ساعت 10 هست :27: ميايي بفرما . راستي كسي اگه لينك يك هواپيما خوشدست داره بده دانلود كنم كه توي پرواز امشب راحت باشيم. راستي اگه مي تونينن برين خلبان ايران اير بشين ديشب يك حركتي با 767 انجام دادم توي ايران اير (موقع عمليات لندينگ ) هرچي كاپيتان بود كف كرد :5:
ایران ایر که 767 نداره،چجوری پرواز کردی باهاش؟

من با 737 هميشگي ميام.

موفق باشيد.ميبينمتون
ساعت 10 شب؟من نمیفهمم،آخه زمانی که شما این پست رو زدین ساعت از 10 رد شده بوده!شاید منظورتون 10 امشب هست؟

kiuna
25-09-2009, 01:04
الان من نفهیمدم شما تو vatsim پرواز میکنید یا ivao
ادرس کامل با کروکی بدید ملت گم و گور نشن تو اسمون:31:

moein_nasa
25-09-2009, 05:40
اینم رقیب سر سخت airbus a380 یعنی:10:boeing 747-800

البته چون a380 زودتر ساخته شده میگم رقیب چون من به شخصه boeing رو بیشتر قبول دارم. البته جدا a380 هم با اون سیستم های کامپیوتریش ترکوند...

خیلی تو سایت های مختلف گشتم برای FSX گیر بیارم دانلودش کنم اما پیدا نکردم.

از دوستان اگه کسی تونست گیرش بیاره به ما هم بده.

Ali.Mirzaie
25-09-2009, 10:56
سلام

میخواستم بدونم که کجا میشه GOLD رو گیر آورد؟!
اصلاً نسخه گلد توی ایران هست؟! و کرک شده؟!

grand theft auto
25-09-2009, 10:57
جناب معین،این 747 اسمش 8 هست نه 800.بعدشم هنوز تولید نشده،این عکس فتوشاپه،اما عکس هایی که بویینگ اززش منتشر کرده نشون میده زیاد بد قواره نیست،این عکسی که شما گزاشتی خیلی زشته!
این 8-747 هستش:
این عکس هم تفاوتش با مدل 400 رو نشون میده:
همون تور که میبینید اون تیکه های سبز رنگ بهش اضافه شده.
یعنی در مجموع طول کلی طیاره و طول طبقه دوم افزایش پیدا کرده.
اما من عاشق بالهاش هستم.ببینید:

اینم بالهای بزرگترین طیاره دنیا(که ازش خیلی بدم میاد!): خودتون قضاوت کنید:
اینم بگم که اگه آخرش پرواز آنلاین 10 امشب هست یا 4 بعد از ظهر؟
لطفا یه سایت تورنت خوب که برای استفاده نیاز به عضویت نداشته باشه معرفی کنید.

babak_deghat
25-09-2009, 13:19
برای آنلاین بازی کردن باید gamespy رو جدا نصب کنیم؟

grand theft auto
25-09-2009, 13:37
نه گیم اسپای خودش نصبه روی بازی! فقط برو توی مولتیپلر.
اون دوستی که از انفجار موتور یه جنگنده فیلم گزاشت کی بود؟ممکنه خواهش کنم دوباره آپلود کنه؟

robert
25-09-2009, 14:28
اینم رقیب سر سخت airbus a380 یعنی:10:boeing 747-800

البته چون a380 زودتر ساخته شده میگم رقیب چون من به شخصه boeing رو بیشتر قبول دارم. البته جدا a380 هم با اون سیستم های کامپیوتریش ترکوند...

خیلی تو سایت های مختلف گشتم برای FSX گیر بیارم دانلودش کنم اما پیدا نکردم.

از دوستان اگه کسی تونست گیرش بیاره به ما هم بده.

این لینک دانلود ایرباس 380:

اینم لینک پنل:

moein_nasa
25-09-2009, 17:55
عزیزم اشتباه نمیکنی؟
اگه این که شما گذاشتی 8 هست پس این چیه؟

من این عکسی گذاشتم تو سایت رسمی boeing بود. فوتوشاپه؟؟؟

که یه مقایسه با a380 هم کرده بودن توش.

البته اینی که من الان گذاشتم قراره 8 باشه که فعلا در حد ماکته...

moein_nasa
25-09-2009, 18:01
البته مثل اینکه دیگه ماکت نیست.

این boeing 747-8 که به LCF نیز معروفه...

grand theft auto
25-09-2009, 18:31
خدمت حضور معین خان عرض شود که این هواپیما یه مدا تغیر یافته بویینگ 747 برای حمل اجزای بویینگ 787 دریم لاینر هست،یک یا دو تا ازش ساخته شده،اون عکس اول هم که گزاشتید با فتوشاپ براش پنجره و آرم سنگاپور گزاشتن!
راستی امشب ساعت 10 یادتون نره بیاین!
راستی اسم هواپیمایی که عکسش رو گزاشتی 8-747 نیست،8-747 هنوز تولید نشده.این یه چیز دیگست.

grand theft auto
25-09-2009, 20:14

من با 737 هميشگي ميام.

ممنون
من درست متوجه شدم؟از شیراز به رشت؟

babak_deghat
25-09-2009, 21:11
شانس نداریم ما!adsl داریم ولی هر وقت میخوایم تو gamespy وارد بشیم ارور میده اما وقتی با dial up وصل میشم درست میشه!به نظرتون مشکلش چیه؟
حالا تو این لیست از بین این همه مال شما رو چه جوری پیدا کنم؟

x ali
25-09-2009, 21:41
ایران ایر که 767 نداره،چجوری پرواز کردی باهاش؟

سلام راست مي گي ايران اير توي ليست خودش 767 نداره ولي مي شه شما هنگام پرواز از 767 استفاده كنيد :46: چون كلا پرواز شركت ايران اير آنلاين نيست در ضمن ديشب هم نتونستيم پرواز كنيم:13::41:
موفق باشيد...

kiuna
25-09-2009, 23:30
دوستانی که انلاین پرواز میکنن بگن از کدوم سایت و سرور پرواز میکنن!

Ali.Mirzaie
25-09-2009, 23:53
شانس نداریم ما!adsl داریم ولی هر وقت میخوایم تو gamespy وارد بشیم ارور میده اما وقتی با dial up وصل میشم درست میشه!به نظرتون مشکلش چیه؟
حالا تو این لیست از بین این همه مال شما رو چه جوری پیدا کنم؟

من هم همین مشکل رو دارم

Ali.Mirzaie
26-09-2009, 00:11
راستی جریان فعال کردن دایرکت ایکس 10 چجوریه؟!
مگه خودش فعال نیست توی ویستا؟!

moein_nasa
26-09-2009, 02:58
سلام

کاپیتان های عزیز من چند تا سوال داشتم که شاید سوال خیلی ها باشه. البته از اینور اونور دستوپا شکسته یه مطالبی خوندم اما واقعا توضیحش گنگ بود.

اول اینکه من اگر مثلا از امام خمینی می خوام برم مهرآباد باید از چه طریق بفهمم فاصله ام تا مهرآباد چقدر است یا چقدر مونده که برسم. اگه از طریق GPS است این گزینه کجاش قرار داره؟ یا حالا هرجای دیگه. بعد اینکه این گزینه حالا هر جایی که وجود داره مشکلی با مسیر تعیین شده نداره؟ یعنی اینکه خوب همه میدونن که برج مارو یه دور دورانی میچرخونه تا ازونور برسیم به مهراباد و آیا این فاصله ی هواپیما از فرودگاه مقصد رو نشون میده ؟

و اینکه وقتی مثلا در فاصله ی 7 یا 8 مایلی یا نمیدونم بیشتر در ارتفاع مثلا 11000FT قرار داریم من از کجا بدونم که فرودگاه مهراباد در چه سطحی از دریا قرار داره؟

و دیگه اینکه من این سیر نزولی رو با چه فرمولی به دست بیارم که اول باند فرود بیام؟ مثل میزان کاهش ارتفاع از طریق ارتفاع فعلی و ارتفاع فرودگاه مقصد از سطح دریا و ست کردن سرعت در آن حالت. چون یه جا یه فرمولی بود که میگفت در مثلا یک دقیقه 1000FT سیرنزولی داشته باشی. این مقدار با نتظیم کردن Vertical speed به دست میاد. و خوب مسلما غیر از تجربه حتما یه فرمولی چیزی داره یه چطور تو یک دقیقه این مقدار کاهش ارتفاع داشته باشیم این مهمه...

البته با FSpassenger هم در حین پرواز یه گزینه هایی برای انجام اینجور فرمولا داره اما یکم گنگه...

از دوستانی که وارد هسنتد خواهشن اگه میشه پایین دکترا صحبت کنند که ما هم بفهمیم. مرسی

اووووه ه ه حالا کیه که جواب بده؟؟؟

dani.flight
26-09-2009, 13:04
ممنون
من درست متوجه شدم؟از شیراز به رشت؟

درسته . پس امشب پروازه؟

kiuna جان
با gamespy كار ميكنم تو قسمت multiplayer تو fs اونجا ميبينيش براي وارد شدن هم به يك اكانت نياز داري كه از همونجا ميتوني اقدام كني.

Ali.Mirzaie
26-09-2009, 13:11
راستی جریان فعال کردن دایرکت ایکس 10 چجوریه؟!
مگه خودش فعال نیست توی ویستا؟!

اینو و فهمیدم!
ولی سوال بالا رو جوابش رو نگرفتم!!!

mro229
26-09-2009, 13:19
سلام.
خوش به حالتون. D: .
شاید من امشب نباشم. ولی اگه بودم حتما به جمعتون می پیوندم...
فقط مسیر پرواز رو بگید...
ممنون.

grand theft auto
26-09-2009, 13:33
سلام راست مي گي ايران اير توي ليست خودش 767 نداره ولي مي شه شما هنگام پرواز از 767 استفاده كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif چون كلا پرواز شركت ايران اير آنلاين نيست در ضمن ديشب هم نتونستيم پرواز كنيم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
موفق باشيد...
پرواز ایران ایر کلا آفلاین نیست،آنلاین هم داره که باحال تره!

درسته . پس امشب پروازه؟

امیدوارم امشب سرور ساخته بشه.کی زحمتشو میکشه؟

شاید من امشب نباشم. ولی اگه بودم حتما به جمعتون می پیوندم...
فقط مسیر پرواز رو بگید...

از دیدنت خوشحال میشم،مسیر از شیراز به رشت هست.
ادیت:والا یادم نیست،شایدم از نیشابور به رشت!!

Ali.Mirzaie
26-09-2009, 13:43
اینو و فهمیدم!
ولی سوال بالا رو جوابش رو نگرفتم!!!

نکنه من مردم!!! نکنه وجود خرجی ندارم!!!!!:18: چرا هیچ کس جواب من و نمیده؟!:42:

Ali.Mirzaie
26-09-2009, 13:47
واقعاً من چرا نمیتونم انلاین بازی کنم؟!
موقع کانکت شدن ارور میده.

چند تا لینک خوب برای دانلود هواپیما هم بیدن (747-A380-737-777)

dani.flight
26-09-2009, 14:12
امیدوارم امشب سرور ساخته بشه.کی زحمتشو میکشه؟

از دیدنت خوشحال میشم،مسیر از شیراز به رشت هست.
ادیت:والا یادم نیست،شایدم از نیشابور به رشت!!

بنده بيشتر اوقات سرور رو ميسازم. امشب هم بنده در خدمت هستم.
از شيراز به رشت هست.:20:

x ali
26-09-2009, 15:58
من الان مي خوام پرواز كنم كسي پايه هست؟

hesam.25
26-09-2009, 16:09
سلام دوستان خوبیین چند روز نبودیم چه خبره اینجا:31:
اقا رو منم حساب کنید ولی با چه هواپیما یی میایید اگه هواپیمای سبک باشه انشااله دمدمای صبح میرسیم رشت :19:
برای تعین مسیر هم از direct GPS استفاده میکنی
راجب فاصله تامقصد هم اگه شد با تصویر توضیح میدم الان خیلی خسته ام
به اقا پویان هم خوشامد میگم جاش این چند وقته خالی بود
از اقا بهرام و ابی هم خبری نیست

hesam.25
26-09-2009, 16:11
من الان مي خوام پرواز كنم كسي پايه هست؟
خیلی خوابم میاد خسته ام وگرنه میامدم :19:
3 روزه درست حسابی نخوابیدم

mro229
26-09-2009, 16:50
مثل این که مسافرت به همه خوش گذشته این چند روز. :دی
درسته؟
دوستان احتمالا مثل من مسافرت بودن...
روز یک شنبه من رفتم فرودگاه رشت. با این که کوچیک بود خیلی برام جالب بود. چون تا حالا هر چی فرودگاه دیده بودم بزرگ و عظیم بود. دقیقا جلوی گیت خروج یه فوکر 100 پارک کرده بود و آماده مسافر گیری شده بود. هوای نیمه ابری و سرسربزی اطراف فرودگاه و چمن های اطراف باند و وسط بودن هواپیما اونم به صورت مایل خیلی برام قشنگ شده بود. دوست داشتم می رفتم و کاکپیت خلبان رو می دیدم... :دی.
هی ... هی...
جاتون خالی بود.

grand theft auto
26-09-2009, 17:25
بنده بيشتر اوقات سرور رو ميسازم. امشب هم بنده در خدمت هستم.

لطف میکنی شما.
پس امشب ساعت 10 میبینمتون.
پرواز خوبی میشه.
هواپیمای سبک ور ندارین که عمری طول میکشه برسیم رشت!
من که 757-pmdg 747 -captain sim 707-777-superjet100-787
رو دانلود کردم موندم با کدومشون بیام؟!!
راستی یه مشکل بزرگ،757 ای که من به اسم captain sim دانلود کردم نه پنل سه بعدی داره نه دو بعدی!! چکار کنم؟هرچی گشتم پیدا نکردم. راستی نکسچر ارم ایر هم داره.اگه دیدین بی زحمت بهم بدین.
727 هم قبلا دانبود کرده بودم اما اصلا نتونستم از سیستم اتو پیلوتش سر در بیارم.پس اون تعطیل.
737 pmdg هم بزودی دانلود میکنم.

به اقا پویان هم خوشامد میگم جاش این چند وقته خالی بود

ممنونم،امیدوارم امشب بتونی بیای.
یه خواهش دیگه هم دارم،دوستان نام کاربری خودشون در گیم اسپای رو اعلام کنن تا من بتونم بشناسمشون،پنجره چتتون رو هم لطفا باز کنید،من نمیتونم ارتباط صوتی باهاتون داشته باشم.
موفق باشید.
اوه اوه الان یادم اومد؛از بهرام چوبینه خبر ندارید؟من خیلی وقته ندیدمش،آف هم میزنم جواب نمیده،سالمه؟خدای نکرده مشکلی که براش پیش نیومده؟
بای

babak_deghat
26-09-2009, 18:30
مشکل این gamespy با adsl حل نشد؟امشب ساعت 10 اگه خواستین بیاین اسم گروه رو چی میزارین؟منم بیام؟

sim 707-777-superjet100-787

راستی یه مشکل بزرگ،757 ای که من به اسم captain sim دانلود کردم نه پنل سه بعدی داره نه دو بعدی!! چکار کنم؟
هواپیمایی که دانلود کردین ورژن demo بوده

grand theft auto
26-09-2009, 19:08
مشکل این gamespy با adsl حل نشد؟امشب ساعت 10 اگه خواستین بیاین اسم گروه رو چی میزارین؟منم بیام؟

هواپیمایی که دانلود کردین ورژن demo بوده
ای داد راست میگی!
یه گند دیگه هم زدم،707 به اسم X دانلود کردم اما مال 2004 بود،کسی بلده تبدیل کنه اینو؟؟
شما هم بیا؛همه میتونن بیان،اسم گروه هم iran simulation هستش.
حالا کسی میتونه پنل 757 برام جور کنه؟حال ندارم دوباره دانلود کنم...

babak_deghat
26-09-2009, 19:33
پنل خالیشو پیدا نکردم
ببین اینا به کارت میخورن؟

هنوز هم مشکل sign in کردنfsxبا adsl رو دارم ):
راستی تو این لیست طولانی iran simulation رو چه جوری پیدا کنم؟از OISS حرکت میکنید به رشت دیگه مگه نه؟میشه یکی خلبان یک هواپیما باشه و یکی دیگه کمک خلبان همون هواپیما؟چه جوری؟

x ali
26-09-2009, 21:25
بچه ها خوش بگزره خيلي :rolleye: دوست داشتم بيام ولي حيف:45:
موفق باشيد...

babak_deghat
26-09-2009, 22:07
الان که هیشکی نیست!مگه از قسمت lobby نباید free flight رو زد؟

grand theft auto
26-09-2009, 22:17
پس چی شد؟سرور ساخته شد؟من که هرچی گشتم توی لیست پیداش نکردم.
چون سرور ساخته نشد من یکی تو فری فلایت ساختم،زود بیاید
اسم و پسورد همون قبلیه هست

bahram-choubine
26-09-2009, 22:48
سلام به همه.
شرمنده دير شد. سعي كردم به قدر كافي شبيه باشه اما هنوز چند مورد جا مونده. ضمن اينكه وقتي كاملا سقيد ميشد جالب نميشد. بازم اگر مشكلي هست بفرمائيد.

اين :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اين هم ivap x

ببينم ......ا تنها تشريف ميبريد پرواز ؟؟؟؟؟؟؟:19:
پاينده باشيد

amirardallan
27-09-2009, 11:12
کی میتونه این برنامه رو پیدا کنه ؟

grand theft auto
27-09-2009, 13:24
بابک جان ممنون
بهرام جان گفتم که بیا.

mro229
27-09-2009, 16:04
هنوز هم مشکل sign in کردنfsxبا adsl رو دارم
آقای دقت شما یک بار با فیل تر شکن وارد بشید امتحان کنید ببینید کار می کنه یا نه. ضرر که نداره. نرم افزار فیل تر شکن که دارید انشاءا...؟
چون می فرمایید که با ADSL نمی تونید وصل شید عرض کردم. در ضمن اسم شرکتی که ازش اشتراک گرفتید چیه؟

sadra2000
27-09-2009, 16:36
چه جوری میشه رزولیشن دیسپلی این بازی رو کم کرد؟چون مانیترم سوخته حالا دارم از یک نوع قدیمی600*960استفاده میکنم میخواستم راهنماییم کنی؟

babak_deghat
27-09-2009, 18:55
آقای دقت شما یک بار با فیل تر شکن وارد بشید امتحان کنید ببینید کار می کنه یا نه. ضرر که نداره. نرم افزار فیل تر شکن که دارید انشاءا...؟
چون می فرمایید که با ADSL نمی تونید وصل شید عرض کردم. در ضمن اسم شرکتی که ازش اشتراک گرفتید چیه؟
بله. . . .فیلتر شکن هم داریم. . .اما کار نکرد.در ضمن وقتی میزنم تو sign in اصلا چیزی send یا recive نمیشه
از شرکت امین نت هم اشتراک گرفتم

grand theft auto
27-09-2009, 19:01
امشب ساعت 10 کسی میاد پرواز؟من حاضرم سرور بسازم.
خوب،اولا من خلاصه پرواز دیشب رو بگم.
اول من سرور ساختم،ولی نمیدونم چرا صدا نداشت؛بعد حسام سرور شد،من و حسام آنلاین شدیم و دنی هم اومد،من سریع بلند شدم ولی دیدم بچه ها موندن،برگشتم فرود اومدم و بعد از هماهنگی،اول دنی،بعد حسام و در آخر من به آسمان رفتیم،هواپیمای من سوخوی سوپر جت 100 بود،دنی هم مثل همیشه با 737 و حسام هم که من اصلا ندیدمش!!! نمیدونم هواپیماش چی بود چون بعد از بلند شدن دیگه ندیدمش!حتی وقتی در رشت فرود اومدیم!!!
اینم عکس ها:(با پینت گرفتم کچل شدم!)
دنی در حال تیک آف و من در کنار باند:
من و دنی رو هوا:
من تنهایی رو هوا:(البته دنی اون گوشه معلومه)
من و دنی در رشت:
من در پارکینگ رشت:(حسام هم کنارم بود اما من نمی دیدمش)
راستی حسام دیروز گفت کجا رفته؟؟ من عجله داشتم نفهمیدم چی میگه!!

mro229
28-09-2009, 00:43
سلام.
دوستان عزیز از راهنمایی ها و آموزشهاتون در مورد ILS Landing خیلی ممنونم. اما کسی می دونه چطور می شه از طریق GPS هواپیما تنظیم کرد؟ من یک کم بلدم. می خوام آموزشش رو بذارم. اما قبلش می خوام بدونم کسی بیشتر از من بلده که توضیحاتش کامل باشه یا نه بیشتر دوستان از همون روش کپی کردن فرکانس استفاده می کنن و مثل من اطلاعاتشون کمه؟
این یه نکته.
نکته بعدی این که پدر من دیروز با یکی از مسئولین سازمان هواپیمایی کشوری که خیلی هم با سابقه و ماهر هم هست در مورد آموزشگاه های هوانوردی و خلبانی و غیره و ذلک صحبت کرد... در مورد آموزش خلبانی سوال کرد که ایشون گفت به هیچ عنوان این کار رو نکنید... می گفت آموزشگاه ها برای سود خودشون تبلیغات می کنن بدون این که ظرفیت خلبان ها رو در نظر بگیرن. می گفت فقط حدود 20 الی 25 نفر از دوستان قدیمی من درخواست می کنن تا برای فرزندانشون که تازه دوره گذروندن و حدود 40 50 میلیون تومن براشون خرج کردن کاری انجام بده... اما کاری از دستش بر نمیاد.
در مورد بورسیه هم گفت تعداد بورسیه خیلی خیلی کم و شرایط بسیار سخت و البته + اندکی بند پ که قبلا راجع به ش صحبت کرده بودیم لازمه. ضمن این که گفت این که خلبان های ما که تازه آموزش دیدن رو بعضی کشور ها استخدام می کنن و از ایران خارج می شن دروغ هست... چنین چیزی واقعیت نداره...
در مورد سقوط هواپیما ها هم گفت که 2 علت داره. علت اول این که برای شرکت های هواپیمایی (چه داخلی و چه خارجی) هزینه ها خیلی زیاد و سود حاصل کمه... پس مجبورن کمتر برای نگهداری و رسیدن به هواپیماهای خودشون هزینه کنن. در صورتی که قبلا این طور نبوده. کلا وضع شرکت های هواپیمایی خرابه...
علت دوم اینه که خلبان هایی که الان آموزش می بینن مثل قبلا آموزش های کافی رو نمی بینن و به اندازه کافی مهارت کسب نمی کنن. یکی از علل سقوط هواپیما ها همینه.
البته علل دیگه ای هم ممکنه باشه مثل سانحه هواپیمای روسی که در مشهد اتفاق افتاد. ولی بیشتر این عوامل موثرن.
من با شنیدن این اخبار خیلی ناراحت شدم . این که باید کلی هزینه کنی و آخرشم ول بگردی و این که بورسیه شرایط سختی داره و این که استخدام هواپیمایی کشوری دشواره کمی از امید آدم کم می کنه . ولی به هر حال نمی شه نا امید بود. اما من به شخصه دیگه به آموزشگاههای هوانوردی اعتقادی ندارم. هم گرونه هم فایده ای نداره... آخرش بی کار باشیم که چی؟
از این که مطالب بالا طولانی شد عذر می خوام. از این که توجه کردید ممنونم.
موفق باشید.

moein_nasa
28-09-2009, 01:41
سلام

در مورد GPS باید بگم که در انتخواب مسیر چه VOR چه GPS مسیر قرمز رنگ مارو تا وسط باند مقصد راهنمایی میکنه.
برای تنظیم GPS مثلا در هواپیمای 747 باید کلید NAV Hold Switch یا همان NAV در حالت روشن قرار بگیرد و پیچ یا عقربه ی NAV/GPS Mode Switch به سمت GPS چرخانده شود.
در این صورت وقتی در حالت پرواز هستید هواپیما به صورت خودکار خط قرمز رنگ به نشانه ی خط بین مبدا و مقصد را دنبال میکند.
در هواپیمای 737 هم باید سویچ یا کلید NAV/GPS Mode Switch به پایین زده شود تا در حالت GPS قرار بگیرد و بعد از آن دکمه ی NAV Hold Switch یا همان VOR LOC در حالت روشن قرار گیرد تا هواپیما خودکار مسیر را در حین پرواز دنبال کند. اما باز هم تکرار میکنم در انتخواب مسیر چه VOR چه GPS مسیر قرمز رنگ مارو تا وسط باند مقصد راهنمایی میکنه نه در راستا یا سر باند یا اول آن. که این هم یک راه حل جالب داره اما نه استاندارده نه لذت بخش...

در قسمت Flight Planner با انتخواب مبدا و مقصد و تنظیم IFR یا VFR یا بخشهای دیگه با زدن دکمه ی Find Route خط قرمز رنگی بین این دو مسیر نمایان میشه که در قسمت EDIT این خط رو میشه با کلیک بر روی آن و کشیدن به سمت دیگر ویرایش کرد و مسیر رو دقیقا تا سر باند مقصد Edit کرد.
حتی میشه طوری تنظیم کرد که با دادن یک پیچ ملایم در خط هواپیما یک دور دور باند هم بزنه و از سمت دیگر باند لندینگ کنید. اگر در ویرایش این خط دقت کرده باشید خواهید دید که دقیقا در وسط باند فرود خواهید آمد.

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره برای بیشتر کردن مسافران و اعتبار در FSPassenger !!!!!!:27:

اما جدا هیچ لذتی نداره این کار...:13: آخ که اگه برق هواپیما مشکل پیدا کنه قیافه ی خلبانی که از GPS استفاده میکنه چقدر دیدنی میشه...:18:

mro229
28-09-2009, 07:41
ممنون. توضیحاتتون خوب بود. اما ای کاش با تصویر توضیح می دادین.
من بیشتر می خواستم نحوه استفاده از GPS و انتخاب فرکانس ILS رو از طریق GPS یاد بدم. البته تصویری . چون خیلی توضیحش مشکل می شه اگه بخوایم توضیح مکتوب بدیم.
بازم از توضیحتون ممنون.

bahram-choubine
28-09-2009, 08:06
سلام

در مورد GPS باید بگم که در انتخواب مسیر چه VOR چه GPS مسیر قرمز رنگ مارو تا وسط

اما جدا هیچ لذتی نداره این کار...:13: آخ که اگه برق هواپیما مشکل پیدا کنه قیافه ی خلبانی که از GPS استفاده میکنه چقدر دیدنی میشه...:18:

خلبان هيچ رنگي نميشه :31: يه پيت حلبي دستش ميگيره ميره سر APU !!!! البته همونطور كه فرموديد GPS هيچ لذتي نداره .

mro229
28-09-2009, 09:21
نه دیگه با پیت حلبی به کلاس خلبان ها نمی خوره. باید با قابلمه دسته دار بره سر APU. :دی
کلا خلبانی لذتش به تیک آف و لندینگه... بقیش که با آتو پایلوته...

dani.flight
28-09-2009, 14:17
کلا خلبانی لذتش به تیک آف و لندینگه... بقیش که با آتو پایلوته...

درسته البته بيشتر لندينگ ولي فقط همين نيست كه"" تا حالا تو هواي طوفاني با اضافه بار اون هم با 747 پرواز كردي؟ اون موقع ببين چه حالي ميده "نفست بند مياد...:31:

اين كتابي كه نوين پندار ترجمه كرده بود رو ديگه تموم كردم خيلي خيلي خوب بود...

mro229
28-09-2009, 16:12
خوب البته معلومه. همینطوریش هم اگه یه هواپیمای واقعی بدن دستمون عمرا اگه بتونیم فقط تیک آف کنیم. فکر کنم اینقدر استرس زیاد هست که لازم باشه آدم حین تیک آف یه سر دستشویی هم بره و از مسافرا التماس دعا داشته باشه.
حالا اگه شرایط بد جوی و بار سنگین رو هم بهش اضافه کنیم خوب مشخصه . یه ذره زمان دستشویی بیشتر میشه...
یکی از دوستان می گفت علت این که اکثر خلبان های با تجربه موهای سفید رنگی دارن به خاطر استرس و فشار حاصل از خلبانی هست.

grand theft auto
28-09-2009, 16:14
نام سرور: IRAN.SIMULATION
رمز عبور: 12345
خوب ساعت چند؟

moein_nasa
28-09-2009, 18:53
سلام

با پوزش فراوان از دوستان خوبم یه خواهشی داشتم.
اگه خوب دقت کرده باشیم اخیرا این تاپیک به یک پاتوق برای قرار گذاشتن در پروازهای Online تبدیل شده.
نمیگم نیست اما دیگه اونچنان کسی دنبال یادگیری یا آموزش مفید نیست...
اصلا بهتر نبود یک تاپیک جداگانه مخصوص پرواز Online و قرار گذاشتن و آموزش پرواز Online و عکسهای دوستان از پروازهای دسته جمعی شان درست بشه؟؟؟
این تاپیک هم روند گذشتش رو دنبال کنه؟؟؟
مثلا خود من در چند پست قبلی یک سوال تخصصی از دوستان پرسیدم اما متاسفانه در میان بحث سر اینکه امشب ساعت چند پروازه گم شد!!!

بازم پوزش میخوام. :11:

با تشکر...

grand theft auto
28-09-2009, 19:11
آخه متاسفانه یا کسی اونقدر بلد نیست که بتونه به دیگران آموزش بده یا اینقدر سرش شلوغه که نمیشه.
تاپیک دیگه هم بزنین قفل میکنن،مطمئنم،میگن همونجا ادامه بدین(متاسفانه)
اگه نمی خواین سوالتون گم بشه میتونید سوالتون رو در ایران سیمولیشن بپرسید که بهرام خان زیاد هم سر میزنه اطلاعاتشم خیلی بالاست.آقای ایزی هم که فکر کنم سرشون شلوغه اصلا سر نمیزنن.
منم اینقدر سوال پرسیدم که کسی اصلا ندیدتش!
یا مثلا من از این دستگاهه چیه اسمش؟ fms?fsc? سر در نمیارم،ولی راهی هم برای یاد گرفتنش ندارم!
تا وقتی که نتونیم یه پرواز کامل با بویینگ 747 ساخت pmdg انجام بدیم با realism روی hard ،اوضاع همینجوری میمونه(البته شاید شماها بتونید این کارو بکنید.
به نظر من اگه می خواید پیشرفت کنید در این زمینه برید به سایت های خارجی.
موفق باشید

mro229
28-09-2009, 19:52
شما درست می گید . اما نباید به هرحال فراموش کرد که پرواز آنلاین جزئی از فرایند یادگیری این نرم افزاره. شما توی نرم افزار به صورت آفلاین مجبورید تک و تنها به پرواز بپردازید و ممکنه رئالیسم بازیتون پایین باشه. پس نمی تونید خودتون رو محک بزنید و اشکالات کار خودتون رو محاسبه کنید.
پرواز کردن یه کار لذت بخشیه به خصوص گروهی پرواز کردن. پس یادگیری به همراه لذت خیلی بهتر می شه.
اینقدر باید تمرین کرد تا اشکالات کارمون برطرف بشه.
درسته که تاپیک محل پرسش سوالات و بررسی اطلاعات هست اما پرواز آنلاین هم جزئی از این نرم افزاره...
بازم از تذکر بجاتون ممنونم. امیدوارم قانع کننده باشه.
در ضمن این نام سرور و رمز عبور امضای من هست. برای این که اگر کسی به این تاپیک سر زد بدونه که اینجا پرواز آنلاین داره. در ضمن بقیه اطلاعات رو هم خواستم در امضام اضافه کنم که نمی شد . می گفت بیشتر از 8 خط (عکس هم جزئی از خطوط به حساب میاد) نمی شه امضا طراحی کرد.
با تشکر.

grand theft auto
28-09-2009, 21:16
برای اینکه بتونید اطلاعات دیگه هم به امضاتون اضافه کنید باید عکس امضاتون رو توی کامپیوترتون سیو و رینیم کنید و دوباره آپلود کنید تا خط هاش کم بشه.
من اگه بخوام توی سیمولاتور از روی ناو پرواز کنم(آئرو چی چی شن دارم)باید برای فرودگاه مبدا چی انتخاب کنم؟
امشب ساعت ده کسی پایه هست بریم پرواز؟کوتاه باشه بهتره.
ممنون

moein_nasa
28-09-2009, 21:24
100% فرمایش شما صحیح است

به همین علت هم قبل از این هیچ صحبتی در این زمینه نبود چون روال آموزشی رو داشت طی میکرد. مثل آموزش vatsim یا ivao یا غیره. این روند کاملا صحیح است و جای هیچ گله ای نداره به جز یک مورد که اگه به خط آخر عرض بنده دقت کنید معلوم میشه. بعضی وقتها واقعا دعوا سر اینه که چرا نیومدید؟ سرور دسته کیه؟ یا دعوا سر هواپیما یا ساعت قراره !!!

اصلا این موضوع به من ربطی نداره و نمی خوام دخالت بی جا کنم. اما به عنوان یک دوست میگم که این تاپیک محل آموزشه یا .......؟؟؟

جدا من هیچ سایت یا وبلاگ یا تاپیکی رو در مورد آموزش و مطالب مفید FSX در حد این تاپیک ندیدم. به خاطر همین هم حدود 3 4 ماه پیش برای یادگیری FSX تاپیک برنامه نویسی رو بیخیال شدم و به جمع شما ملحق شدم. اما به قول دوستمون پویان جان اگه اشتباه نکنم مثل اینکه باید کم کم بریم به سمت سایت های خارجی...

grand theft auto
28-09-2009, 21:44
اما به عنوان یک دوست میگم که این تاپیک محل آموزشه یا .......؟؟؟
نمی خوام فضولی کنم اما این تاپیک مربوط به همه چیز شبیه ساز میشه،چه آموزش چه ...
مشکل اینجاست که ما هماهنگی درست و حسابی نداریم،اگه داشتیم این شلوغی ها به وجود نمیومد،اینقدر بعضی وقت ها رمزی صحبت میشه که آدم آخرش نمیفهمه پرواز 4 بعد از ظهر هست یا 10 شب یا 11 شب یا 4 صبح!!!
حالا من می خوام سعی کنم رفع ابهام کنم،یه جوری پست میدم که کامل باشه:
امشب من می خوام یه سرور بسازم.
هواپیمای من بویینگ 707 هست.
ساعت پرواز 10 امشب هست،یعنی حدود 10 دقیقه دیگه.
سرعت همه اعضا باید 300 ناتیکال مایل و ارتفاع ده هزار پا باشه.و همه باید قبل از پرواز اتو پایلوتشون رو تنظیم کنن روی این مورد.
مسیر پرواز از شاهرود (shahroud) به خمینی (imam khomaini) هست.
ارتفاع فرودگاه مبدا 4300 پا از سطح دریا و فرودگاه مقصد 3300 پا هست.
امیدوارم بیاید.
همچنین امیدوارم ابهامی در پستم نباشه.
من دارم میرم سرور رو بسازم.
اسم:
نام سرور: IRAN.SIMULATION
رمز عبور: 12345
به فرمایش دوست عزیز ... اسمتون یادم نیست...اسم و پسورد تغیر کرد.
سرور ساخته شد!

mro229
28-09-2009, 21:58
بله فرمایش شما درسته. من هم برای تموم کردن همین دعواها توی امضای خودم نوشتم که اسم سرور چیه و رمز عبور چیه و خواستم بقیه اطلاعات رو ثبت کنم که خوب نشد. دوستمون راهنمایی کردن وقت کردم از راهنماییشون استفاده می کنم.
حالا بماند.
GTA جان بهتر نبود اطلاعات سرورت رو مثل امضای من می زدی؟ البته ببخشید ها چون قبلا این اطلاعات روال همیشگی بوده می گم. در ضمن این ناهنماهنگی ها به علت مشغله و ساعت کار و غیره هست. خیلی ها نمی رسن.
البته من الان دنبال یه موضوعی توی اینترنت می گردم. اگه رسیدم بهتون ملحق می شم.
خوشحال می شم ببینمتون....

dani.flight
28-09-2009, 22:12
سلام

کاپیتان های عزیز من چند تا سوال داشتم که شاید سوال خیلی ها باشه. البته از اینور اونور دستوپا شکسته یه مطالبی خوندم اما واقعا توضیحش گنگ بود.

اول اینکه من اگر مثلا از امام خمینی می خوام برم مهرآباد باید از چه طریق بفهمم فاصله ام تا مهرآباد چقدر است یا چقدر مونده که برسم. اگه از طریق GPS است این گزینه کجاش قرار داره؟ یا حالا هرجای دیگه. بعد اینکه این گزینه حالا هر جایی که وجود داره مشکلی با مسیر تعیین شده نداره؟ یعنی اینکه خوب همه میدونن که برج مارو یه دور دورانی میچرخونه تا ازونور برسیم به مهراباد و آیا این فاصله ی هواپیما از فرودگاه مقصد رو نشون میده ؟

و اینکه وقتی مثلا در فاصله ی 7 یا 8 مایلی یا نمیدونم بیشتر در ارتفاع مثلا 11000FT قرار داریم من از کجا بدونم که فرودگاه مهراباد در چه سطحی از دریا قرار داره؟

و دیگه اینکه من این سیر نزولی رو با چه فرمولی به دست بیارم که اول باند فرود بیام؟ مثل میزان کاهش ارتفاع از طریق ارتفاع فعلی و ارتفاع فرودگاه مقصد از سطح دریا و ست کردن سرعت در آن حالت. چون یه جا یه فرمولی بود که میگفت در مثلا یک دقیقه 1000FT سیرنزولی داشته باشی. این مقدار با نتظیم کردن Vertical speed به دست میاد. و خوب مسلما غیر از تجربه حتما یه فرمولی چیزی داره یه چطور تو یک دقیقه این مقدار کاهش ارتفاع داشته باشیم این مهمه...

البته با FSpassenger هم در حین پرواز یه گزینه هایی برای انجام اینجور فرمولا داره اما یکم گنگه...

از دوستانی که وارد هسنتد خواهشن اگه میشه پایین دکترا صحبت کنند که ما هم بفهمیم. مرسی

اووووه ه ه حالا کیه که جواب بده؟؟؟

1 شما با وارد كردن كد DME ميتونيد فاصله رو بر حسب ناتيكال مايل ببينيد.با GPS هم اون بالا سمت راست يك عدد هست كه همين رو نشون ميده.و اين عدد فقط فاصله شما رو تا ايستگاه نشون ميده.

2 براي تصوير كردن آنكه چه زمان شروع به كم كردن ارتفاع در حال پرواز مستقيم كنيد نياز داريد مكان و ارتفاع موقعيتي را كه در هنگام طي مسير از آن ميگذريد بدانيد. براي يك پروازVFR ممكن است بخواهند در ارتفاع طرح ترافيك هوايي (1500 پا از سطح زمين) هنگام ورود به آن باشيد . خطوط هوايي اغلب از يك روش مسير پرواز استاندارد (STAR پيروي ميكنند. اين روش ارتفاع و سرعت هاي مشخص و از پيش تعيين شده اي را در طول يك مسير پروازي براي تقرب به شما ديكته ميكند .به عنوان مثال: يك STAR ممكن است از ما بخواهد كه در حين نزول دقيقا نقطه 30 DME را از ABC VOR در ارتفاع 10 هزار پايي و با سرعت 250نات قطع كنيد.
براي تعيين نقطه شروع نزول هنگامي كه از قانون 3 به 1 استفاده ميكنيم"ارتفاع نقطه هدف را از نقطه كنوني كم كرده واين عدد رو در 3 ضرب كنيد. اين عدد مسافت بر حسب مايل را نسبت به نقطه هدف براي شروع نزولمان بيان ميكند. براي مثال:
اگر ما در ارتفاع 8500 پايي پرولز كنيم و بخواهيم به ارتفاع 1500 پايي در فرئدگاه باشيم. به اين روش محل شروع نزول را محاسبه ميكنيم : فاصله بر حسب ناتيكال مايل از فرودگاه : (8500-1500)*3=21000 بعد سه صفر آخر رو برميداريم كه حاصل21...
حالا راه ساده تر " اگر ميزان ارتفاعي را كه در حين نزول از دست خواهيد داد بدانيد آن را در 3 ضرب كنيد تا فاصله خود را از نقطه تعيين شده بدست آوريد.

اگر در ارتفاع 28000پايي در حال پرواز مستقيم باشيم و بخواهيم در ارتفاع 10000 پايي در فاصله 30مايلي VOR برسيم خواهيم داشت: ارتفاع كم شده در حين نزول بر حسب هزار پا = ارتفاع مقصد بر حسب هزار پا - ارتفاع شروع بر حسب هزار پا . يعني 28-10=18 و مسافت تا نقطه مقصد بر حسب ناتيكل مايل : 18*3=54 نكته جالبي كه در اين مثال وجود دارد آن است كه ما نياز داريم تا نزولمان را از 54 ناتيكال مايلي براي رسيدن به نقطه مقصد (ABC VOR از DME) شروع كنيم. اي بدان معني است كه ما بايد 30 ناتيكال مايل را با 54 ناتيكال مايل جم كنيم كه 84 ناتيكال مايل را از ABC VOR خواهد شد. بنا بر اين از 84 ناتيكل مايلي ABC VOR بايد نزولمان را شروع كنيم.
اما چگونه قيل از آنكه نزول كرده باشيم ميتوانيم سرعت زميني خود را بدانيم؟
سرعت اوليه نزول ما از ارتفاع اوليه حدود 0.74 ماخ (يا سرعت زميني 400 نات) خواهد بود بنابرين ميتوان 400 نات را بعنوان سرعت اوليه زميني خود در حين نزول در نظر بگيريم و نرخ نزول را از ضرب 400در 6 كه برابر 2400 پا در دقيقه است محاسبه كنيد. بنابرين در مثال بالا ما از 84 ناتيكال مايلي نسبت ABC VOR با نرخ نزول 2400 پا در دقيقه نزول ميكنيم.

اگر غلط املائي داشت لطفا منو ببخشيد.
البته من فقط زحمت تايپ رو كشيدم "مطلب رو از خودم ننوشتم.
ادامه دارد...

grand theft auto
28-09-2009, 22:18
ممنون از مطلب خوبتون
من هنوز منتظرما،اگه حال نمیکنید بیاید که هیچی،اگر مشکلی داره بگید.
ممنون
به دلایلی من باید از پشت کامپیوتر برم،سرور رو باز میزارم حال کنید.

mro229
28-09-2009, 23:41
دنی جان دستت درد نکنه. فقط اگه ممکنه تصویر هم بذار تا بهتر یاد بگیریم. مثلا عددی که روی GPS معلوم هست رو نشون بده.
ممنونم.

sadra2000
29-09-2009, 13:29
یکی نیست که این جا جواب منو بده.صفحه 133 نوشتم سوالم.

dani.flight
29-09-2009, 13:55
دنی جان دستت درد نکنه. فقط اگه ممکنه تصویر هم بذار تا بهتر یاد بگیریم. مثلا عددی که روی GPS معلوم هست رو نشون بده.
ممنونم.

1 فاصله شما تا مقصد بر حسب ناتيكال مايل.
2 سرعت زميني هواپيما رو نشون ميده بر حسب؟
3 زمان باقي مانده تا مقصد.
4 عوارض زمين رو نشون ميده.
5 مشخصات كامل "بين ما و ايستگاها رو نشون ميده.

با وارد كردن اين (393) فركانس به گيرنده ADF هواپيما بدون داشتن GPS هم ميتونيد فاصله هواپيما رو تا مقصد بدونيد (ناتيكال مايل) NM

اينجا هم محل وارد كردن فركانس...
كه 376 مال مهرآباد هست.

grand theft auto
29-09-2009, 15:05
ممنون
این جی پی اس که در شبیه ساز یه چیز مجازی هست،منظورم اینه که یه دکمه میزنیم ظاهر میشه،خود هواپیما نداره همچین چیزی رو؟ توی هواپیمای واقعی چطور؟
بازم ممنون

x ali
29-09-2009, 15:42
سلام دوستان خسته نباشيد مي شه يك نفر گذاشتن هواپيما به صورت دقيق روي اتو پايلوت توضيح بده؟ در ضمن 727 اتو لندينگ داره؟
موفق باشيد....

dani.flight
29-09-2009, 15:50
ممنون
این جی پی اس که در شبیه ساز یه چیز مجازی هست،منظورم اینه که یه دکمه میزنیم ظاهر میشه،خود هواپیما نداره همچین چیزی رو؟ توی هواپیمای واقعی چطور؟
بازم ممنون

خود هواپيما تو fs همچين چيزي رو خوب طراحي نكردن. اما تو واقعيت بهتر از اين هست مثلا اينو نگاه كن يه 747 هست.

سلام دوستان خسته نباشيد مي شه يك نفر گذاشتن هواپيما به صورت دقيق روي اتو پايلوت توضيح بده؟ در ضمن 727 اتو لندينگ داره؟
موفق باشيد....

تو صفحه اول يه آموزش هست كه جواب سوالت توش هست...

x ali
29-09-2009, 15:57
تو صفحه اول يه آموزش هست كه جواب سوالت توش هست...
ديدم ولي اصلا كامل نبود لطفا كمك كنيد :46:

mro229
29-09-2009, 16:18
دستت درد نکنه دنی جان. توضیحاتت خوب بود.
در مورد GPS هم بگم که از هواپیمای ملخی سسنا گرفته تا ایرباس A380 همه رو یک جور نشون می ده. غیر از یکی دو تا هواپیما...
عکسی که گذاشتی خیلی قشنگه. همونطور که شما گفتید GPS ها توی هواپیماهای واقعی بهتر عمل می کنند.
راستی من بالاخره عملکرد دستگاه FMC (درست نوشتم؟) رو نفهمیدم . کلا به چه درد می خوره و چطور می شه ازش استفاده کرد. البته ظاهرا FSX قابل استفاده نیست درسته؟
ممنون.

grand theft auto
29-09-2009, 19:19
من بالاخره عملکرد دستگاه FMC (درست نوشتم؟) رو نفهمیدم . کلا به چه درد می خوره و چطور می شه ازش استفاده کرد. البته ظاهرا FSX قابل استفاده نیست درسته؟

منم سعی کردم چیزی بفهمم اما نفهمیدم،اگه شما فهمیدی به من هم بگو
در اف اس ایکس هم قابل استفاده هست
هواپیماهای حرفه ای کاپیتان سیم و پی ام دی جی دارن.

mro229
29-09-2009, 21:40
فکر کنم امشب کسی حال و حوصله نداره بیاد فروم...
چند وقته که از آموزش هم خبری نیست. آقا بهرام هم که نمیاد آموزش بده. آقای ایزی هم که سر نمی زنه. فقط ما چند نفر موندیم که منتظریم ساعت 10 شب بشه و آنلاین پرواز کنیم. منم همه چیزایی که بلد بودم رو دارم فراموش می کنم. یادم رفته چطور می شه vor to vor پرواز کرد...
ILS Landing رو فراموش کردم. همینجوری پیش بریم این فروم هم فراموش می شه...
خدا به خیر کنه...

grand theft auto
29-09-2009, 21:47
فکر کنم امشب کسی حال و حوصله نداره بیاد فروم...
چند وقته که از آموزش هم خبری نیست. آقا بهرام هم که نمیاد آموزش بده. آقای ایزی هم که سر نمی زنه. فقط ما چند نفر موندیم که منتظریم ساعت 10 شب بشه و آنلاین پرواز کنیم. منم همه چیزایی که بلد بودم رو دارم فراموش می کنم. یادم رفته چطور می شه vor to vor پرواز کرد...
ILS Landing رو فراموش کردم. همینجوری پیش بریم این فروم هم فراموش می شه...
خدا به خیر کنه...
میشه برای باز گشت تاپیک به روز های اوج لطف کنید این پرواز vor به vor رو یادم بدید؟
ممنون میشم.
راستی ساعت ده کسی پایه هست بیاد آنلاین؟

mro229
29-09-2009, 22:13
میشه برای باز گشت تاپیک به روز های اوج لطف کنید این پرواز vor به vor رو یادم بدید؟
ممنون میشم.
راستی ساعت ده کسی پایه هست بیاد آنلاین؟
من قبلا که پرواز vor to vor رو انتخاب می کردم داخل برنامه دکمه Back course switch رو که می زدم خودش به صورت خودکار روی خط حرکت می کرد. الان نمی دونم اشکال کارم کجاست که نمی تونم اینطوری پرواز کنم. کار نمی کنه.
البته بازم باید امتحان کنم. مطمئنم اگه ور برم می تونم پیداش کنم. ولی الان حالشو ندارم. وقتی می بینم تاپیک بی حال شده انگیزم رو از دست می دم...

dani.flight
29-09-2009, 23:07
چه جوری میشه رزولیشن دیسپلی این بازی رو کم کرد؟چون مانیترم سوخته حالا دارم از یک نوع قدیمی600*960استفاده میکنم میخواستم راهنماییم کنی؟

اين سوال رو مهندسهاي تاپيك بايد جواب بدن. اما فكر كنم اينو ميخواي:
setting-customize

hormoz2535
29-09-2009, 23:37
سلام دوستان
سیمیلیتور یک بازی نیست یک نرم افزارتخصصی است برای دانشجویان خلبانی بدون دانش خلبانی نمی تونید ازاین نرم افزاراستفاده کنید لطفا خودراخسته نکنید با چندتا توضیح ساده نمی تونید روی این نرم افزار مسلط بشید
اگه درصورتی یک دوست خلبان داشته باشید می تونید کم کم یاد بگرید وتمرین کنید حداقل 3ماه باید کارکنید تا یک کم راه بیفتید
ولی اگر برآن مسلط بشید لذتی خواهید برد که در هیچ بازی کامپیوتری نبرده اید
موفق باشید

moein_nasa
30-09-2009, 08:29
بله از طریق همین پنجره ای که دوستمون نشون داده میشه میزان full screen resolution رو تغییر داد.
به شرطی که در هنگام اجرای Full screen از منوی Display گزینه ی Full screen فعال باشه.
و همچنین مانیتورتون مقدار resolution انتخاب شده رو بر حسب HZ یا همان فرکانس jump display رو ساپورت کنه... البته در مانیتورهای قدیمی باید full screen بر روی 600*800 باشه که امیدوارم FSX مانیتور و کارت گرافیکتون رو بشناسه و 600*800 رو براتون فعال کنه...

راستی تو این عکس چرا گذینه ی Directx 10 وجود نداره؟ ویندوزتون XP هست؟

دوستان من فکر میکنم در پرواز Vor to Vor اگر با برج تماس داشته باشین خودش هدینگ Vor هارو میده.

چون من یه پرواز از تهران به باکو با Vor to Vor رفتم منو تا نزدیک مشهد برد و میتونم بگم یه دور کامل دور خزر چرخیدم تا رسیدم باکو. اما با GPS که رفتم خود برج منو در یک خط مستقیم هدایت کردو رسیدم باکو...

moein_nasa
30-09-2009, 08:46
راستی بابت جواب به سوالم تشکر میکنم.

هرچند که دو بار با دقت خوندم تا بفهمم منظور چیه. اما با گذاشتن عکس دیگه کاملا متوجه قضیه شدم.

اما بازم یه چیز جای سوال داره. (Vertical speed) یا شایدم من خنگم هنوز نفهمیدم...

مثلا ما در اتفاع 15000 پا هستیم و قراره به 4000 پا نزول کنیم و این نزول باید در طی مثلا ده دقیقه انجام بشه تا سر باندی که در 4000پا قرار داره فرود بیایم.

با انجام تمام محاسبات مثلا اگه معلوم بشه که ما در دقیقه باید 2000پا نزول داشته باشیم خوب این فقط با تنظیم کردن Vertical speed امکان پذیره که من برای بدست آوردن عدد Vertical speed هیچی بلد نیستم. اگه میشه در این زمینه هم یک مثال بزنید...

بازم تشکر میکنم.

mro229
30-09-2009, 10:26
سلام. بعد از چند وقت گفتم یه سری به اینجا بزنم ببینم چطوریه؟ وضع خوبه یا نه...
دیدم نه مثل تاپیک خودمون فعال نیست.
جناب هرمز اگه دوست داشتید به جمع علاقه مندان به این نرم افزار بپیوندید...

من خودم خیلی چیز ها از طریق این تاپیک یاد گرفتم.
موفق باشید.

mro229
30-09-2009, 10:32
سلام.
منم گیج شدم. اینا بماند.
من واسه فرود در فرودگاه تا قبل از فرود همه چیز رو تنظیم کردم. اما یه سوال. وقتی که فرکانس NAV رو به دستگاه می دیم و ILS رو تنظیم می کنیم هدینگ رو هم خودش درست می کنه؟
این جا رو ببینید... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو اینجا لوکالایزر داره جهت شمال شرق موقعیت هواپیما رو نشون می ده نه جهت حرکت هواپیما. می خوام بدونم لوکالایزر درسته؟ در وسط هم قرار گرفته. در مسیر هم حرکت می کنه اما لازم هست که جهت مستقیم رو نشون بده یا نه.
آخه قبلا جهتش فرق می کرد.
ممنون.

dani.flight
30-09-2009, 11:51

هرچند که دو بار با دقت خوندم تا بفهمم منظور چیه. اما با گذاشتن عکس دیگه کاملا متوجه قضیه شدم.

اما بازم یه چیز جای سوال داره. (Vertical speed) یا شایدم من خنگم هنوز نفهمیدم...

مثلا ما در اتفاع 15000 پا هستیم و قراره به 4000 پا نزول کنیم و این نزول باید در طی مثلا ده دقیقه انجام بشه تا سر باندی که در 4000پا قرار داره فرود بیایم.

با انجام تمام محاسبات مثلا اگه معلوم بشه که ما در دقیقه باید 2000پا نزول داشته باشیم خوب این فقط با تنظیم کردن Vertical speed امکان پذیره که من برای بدست آوردن عدد Vertical speed هیچی بلد نیستم. اگه میشه در این زمینه هم یک مثال بزنید...

بازم تشکر میکنم.

آخر پست 1348رو بخونيد نوشته بودم كه سرعت زميني رو كه به فزض 400 گرفتيم رو ضرب در 6 ميكنيم 400*6=2400 يعني با 2400 پا در دقيقه نزول ميكنيم...
اميدوارم درست متوجه و جواب داده باشم..//دوستان چرا شما از كلمه" دعوا " سر پرواز آنلاين استفاده ميكنيد؟ ما فقط هم ديگر رو براي يه قرار پروازي توجيح ميكنيم. اصلا دعوايي در كار نيست.نميدونم شايد دوستاني كه تقريبا تازه به IRAN.SIMULATION ملحق شدن انقدر دست پاچه ميشن كه پست هارو با اصبانيت مينويسن و فكر ميكنن كه بقيه هم همينطوري هستند پس دعوا هست اينجا...البته نميخوام كسي رو ناراحت كنم.
در كل من كه خيلي خوشحال ميشم دوستان رو تو پرواز ميبينم:10: و ناراحت ميشم براي كسايي كه نتونستن بيان.
پرواز آنلاين براي آموزش بهتر همراه بقيه دوستان هست "نيست؟؟؟ :31:

موفق باشيد.

sadra2000
30-09-2009, 13:43
daniجان من اصلا توی بازی نمی توانم بروم که بخوام برم توی ستینگش اگه میشه یک جوری بگو که از بیرون بازی اینو درست کنم چون توی بازی که میرم صفحه برفکی میشه.دستت درد نکنه اگه بهم بگی چجوری از بیرون بازی اینو درست کنم
.

dani جان ببخشید مسکی من خیلی بد مطلبم ترک کردم چون اصلا توی بازی نمیرم وقبل از این که وارد بازی بشم با ارور این که میگه باید رزولیشن دیسپلی مانیتورت 720*1207باشه که من نمی تونم چون دلیلشم گفتم حالا اگه تو نم دونی هرکی که توی این مجموعه در این مسئله میتونه من را راهنمایی کنه ممنونم.سس

moein_nasa
30-09-2009, 15:57
سلام

نه وقتی که برج به شما آخرین اطلاعات و هدینگ رو میده که حدود 3یا 4 خط میشه و شما فرکانس رو هم میدید و NAV رو روشن میکنید تا هواپیما سر هدینگ مورد نظر قرار نگیره فرکانس هم فعال نمیشه.

اگر هم دقت کنید وقتی دقیقا سر هدینگ قرار میگیره در صورتی که فرکانس درست و فعال باشه هدینگ به صورت خودکار قطع میشه و فرکانس وارد عمل میشه.

یعنی چراغش هدینگ خاموش میشه و دیگه خود هواپیما جهت خود رو با به چپ و راست رفتن تا سر باند اصلاح میکنه.

در مورد این شکل که مربوط به 747 هم میشه والا واسه منم همین شکلی میشه. که منم گیج شدم.

چون اصلا localizer انتن سمت نما يا تعيين کننده محل هواپيما نسبت به مسير باند فروده...

grand theft auto
30-09-2009, 16:15
من میگم از 747 پی ام دی جی استفاده کنید تا لااقل از بابت سلامت هواپیما خیالتون راحت باشه

mro229
30-09-2009, 16:35
نه . این 747 مال خود FSX هست. نباید مشکلی داشته باشه. هر چی است مشکل از ما هست. حالا یه پرواز هست از کوالالامپور به سنگاپور. اون رو برم ببینم. پرواز خوبی بود. تو قسمت مراحل... فکر کنم بتونم چیزی پیدا کنم.
بازم از کمکتون ممنونم.

راستی. این فرود اتوماتیک (تقریبا اتوماتیک) که تا نزدیک باند خودش میاره مربوط به فرودگاه می شه دیگه درسته؟ آخه تو پروازی که الان گفتم از KL به Sing خودش ارتفاع و سرعت و کم می کنه. فقط موقعی که چرخ ها به زمین می خورن باید کنترل رو ما در دست بگیریم. فکر کنم مربوط به فرودگاه بشه. درسته؟

grand theft auto
30-09-2009, 19:05
نه . این 747 مال خود FSX هست. نباید مشکلی داشته باشه.
نه،منظورم این نیست که خراب شده،منظورم اینه که حرفه ای نیست و ممکنه دقیق نباشه.

dani.flight
01-10-2009, 00:19
:19:بد شانسي به اين ميگنا 8ساعت با 400-747 از مهرآباد به سنگاپور پرواز كردم ديگه داشتم لندينگ ميكردم سر فلير كردن هواپيما استال شد :19: انقدر خسته شده بودم كه زياد حواسم به سرعت نبود"بدجور حالم گرفته شد...

اين هم يك شعر زيبا در رابطه با توپولوف خيلي باحاله. (:5:شعر دزدي است:5:)

البته ببخشيد اينجا جاش نبود. اما دلم نيومد.

moein_nasa
01-10-2009, 01:39
سلام

اگر منظور شما ILS Landing هست که بله مربوط به فرودگاه میشه.

مثلا در FSX فرودگاه پیام در کرج همچین امکاناتی رو نداره و همچنین خیلی های دیگه و در بعضی از فرودگاه ها هم مثلا از چهارتا باند فرود یک یا دوتاش دارای فرکانس ILS هستند.

اما خوب فرودگاه های پیشرفته ای هم هست که تمامی باندها دارای این امکان هستند.

اما یه سوال. تا جایی که من کار کردم فرکانس ILS فقط جهت هواپیما رو اصلاح میکرد و ارتفاع کم کردن یا کم کردن سرعت و در پایان لندینگ همه دست خودم بود. البته دستم بود نه اینکه با یوک این کارو بکنم. با همون Auto Pilot

اینم که میگن در چند مایلی از فرودگاه از Auto Pilot خاج شوید من تا زمانی که لاستیک هواپیما به زمین میخوره استفاده میکنم.

شما در هنگام لندینگ از Auto Pilot استفاده میکنید؟ آخه بازم من در 747 و 737 این Auto Landing رو تاحالا ندیدم...

یا فرودگاه سنگاپور دیگه خیلی پیشرفتس که ارتفاع و سرعت هم کم میکنه؟؟؟

mro229
01-10-2009, 03:09
سلام.
آره. فهمیدم. نگاه کردم. یه سیستم خودکار هست. همون دالان فرود هست که هواپیما خودش رو از داخل یک سری حلقه های فرضی به اسم Middle Marker رد می کنه. این حلقه ها قابل دیدن نیست. ولی توی نقشه می شه این حلقه ها رو به اسم (MM) دید. توی بعضی فرودگاه ها مثل فرودگاه Changi سنگاپور این سیستم هست که خودش تا حدود 20 30 متری باند میاره. یعنی از جایی که فلش های سبز رنگ شروع می شن کاهش ارتفاع و هدینگ رو خودش تنظیم می کنه تا نزدیک باند .بعد کنترل دست خلبان میافته. باید اتوپایلوت و رو خاموش کنیم. یه نکته جالب دیگه این که موقعی که خود سیستم کاهش ارتفاع رو انجام می داد Vertical Speed Hold Sector یا تنظیم کننده سرعت عمودی روی 2200 - بود. عدد معمول 1800 هست . البته برای هر فرودگاهی و هر شرایطی ممکنه فرق کنه. این فرودگاه تقریبا همسطح با اقیانوس بود ضمن اینکه شرایط جوی نا مساعد بود. هوا طوفانی و بارانی بود.
این چیزی بود که من متوجه شدم.
حالا اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارن خوشحال می شیم به ما هم آموزش بدن...
ممنون.

در ضمن اینجا خیلی سوت و کور شده. قبلا روزی 15 16 تا پست می ذاشتن دوستان الان روزی 2 3 تا بیشتر نیست... چرا؟

aidin222000
01-10-2009, 09:17
سلام می خواستم بدونم راجع به ADF و فرکانس مربوط به آن کسی چیزی می دونه ؟؟؟؟

dani.flight
01-10-2009, 13:02
سلام کسی راجع به ADF و فرکانس مربوط به آن چیزی می دونه ؟؟؟؟

چند بار در اين مورد توضيح داده شده بگرديد پيدا ميكنيد.

sadra2000
01-10-2009, 14:26
سلام. کسی می دونه که فایلی که توی سایت microsoft flight simulator x download هست چیه ارزش دان لود رو داره.حجمش هم789 مگا هست.
خداحافظی.

amirardallan
01-10-2009, 14:59
سلام .
کاشکی یکی از دوستان که خیلی وارده و حوصله نوشتن هم داره ، زحمت بکشه و کل اطلاعات آموزشی رو بصورت یک فایل pdf در بیاره و اپلود کنه تا هر وقت که دنبال اطلاعات میگیردیم مجبور نباشیم 1380 پست (تا الان) رو بگردیم .
هم وقت گیره و هم هم بخاطر پراکنده بودن اطلاعات ، مطلب از دست میره .

.:HAMED:.
01-10-2009, 15:18
البته این قالب پی د اف که میفزمایی تو خود این فلایت سمیلاتور هستش
اگه زحمتت نیست بخونش انگلیسی هستش
فقط اون اولش به جای بنام خدا نوشته که " این آموزش ها فقط حالت تئوری است و به حالت واقعی ربطی ندارد"
اگه هم خواستی بده دوستان مترجم تو انجمن زبان برات ترجمه کنن
البته باید کسی باشه که به اصطلاحات هوایی آشنا باشه تا اصطلاحاتو معنی نکنه
مثل تیک آف

amirardallan
02-10-2009, 00:19
بله حق با شماست .
خودش آموزش داره .... اما اینجا هم دوستان کلی زحمت آمورش کشیدن و اگه بتونن ادیتش کنن و بصورت ۱ فایل درش بیارن .... لطف بزرگی به همه تازه واردها کردن .

البته این قالب پی د اف که میفزمایی تو خود این فلایت سمیلاتور هستش
اگه زحمتت نیست بخونش انگلیسی هستش
فقط اون اولش به جای بنام خدا نوشته که " این آموزش ها فقط حالت تئوری است و به حالت واقعی ربطی ندارد"
اگه هم خواستی بده دوستان مترجم تو انجمن زبان برات ترجمه کنن
البته باید کسی باشه که به اصطلاحات هوایی آشنا باشه تا اصطلاحاتو معنی نکنه
مثل تیک آف

mstf666
02-10-2009, 14:05
میخوام این بازی رو بخرم ....
این نسخه دوبله فارسیش به صورت رایتی نیومده ؟؟؟؟
اصلش بالای 12 تومنه.

hormoz2535
02-10-2009, 15:44
امشب کسی می آد آنلاین پروازکنیم ساعت 8

dani.flight
02-10-2009, 18:14
اصلش بالای 12 تومنه.

خوب وقتي ايران يه محصول بده ديگه غير اصلش رو تو ايران نميشه پيدا كرد.(اميدوارم فهميده باشيد چي ميگم)

hesam.25
02-10-2009, 20:13
سلام دوستان مشب کس مییاد
ساعت ده
اینجا شبیه خانه ارواح شده
ههههههههههی یادش بخیر :41:
چه شور وشوقی تو این فروم بود

mro229
02-10-2009, 20:17
آره خداییش. قبلا 2 روز نمیومدم باید 4 5 صفحه رو مرور می کردم. الان 2 روزه که توی همین صفحه موندیم!!!
کسی فکری پیشنهادی چیزی نداره؟
بهتر نیست به قدیمی ها نامه بدیم که بیان؟ نامه ها به ایمیلشون ارسال می شه.
چطوره؟

grand theft auto
02-10-2009, 20:58
والا آدم بایدم نا امید بشه،سوال میکنیم،جوابی نیست،میپرسیم کسی امشب میاد؟کسی جواب نمیده،سرور میزنیم و به امون خدا ولش میکنیم به امید اینکه ملت حال کنن،کسی نمیاد!! خوب همین میشه دیگه!

سلام دوستان مشب کس مییاد
ساعت ده
اینجا شبیه خانه ارواح شده
ههههههههههی یادش بخیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چه شور وشوقی تو این فروم بود
من 50-50 هستم.شاید بیام شاید نیام،معلوم نیست.
من که هیچوقت شور و شوقی اینجا ندیدم.
موفق باشید
راستی اینم بگم که من هر روز به اینجا سر میزنم اگه یه وقت پستی نبود به معنی فراموش شدن تاپیک از طرف من نیست.

dani.flight
02-10-2009, 22:29
خوب چرا كسي online نيست؟

بله ه ه ه ه خيلي تاپيك كند حركت ميكنه...

كسي نمايشگاه ثابت هواپيماي تهران رو رفته ؟ چطوريه؟
خيلي دوست دارم برم اونجا يادش بخير قديما كه با ماشين از رشت ميومدم تهران هميشه ميديدمش...
الانم كه چند ساله همش با هواپيما ميام ديگه سر راهم نيست كه برم اونجا. تو هواپيما هم گردنم ميشكنه يه كم بتونم كاكپيت رو ببينم البته موقعي كه تو ATR نشستم. نميدونم چرا درش بيشتر اوقات بازه؟؟؟
آخرين باري كه اومدم تهران "هم رفت هم برگشت با فوكر بود. رفتني خيلي حال داد البته فقط به من و خدمه محترم.
من و پدرم اون ته بقل درب اضطراري سمت چپ نشستيم از بدشانسي يه پنجره خيلي كوچيك داشت. مهماندارم صندليش جلوي من بود.
نزديك لندينگ بود كه مهماندار اومد نشست اونم با يه قيافه ي خيلي خسته بيچاره كلي تو روز پرواز كرده بوده خوب" يادم رفت بگم هوا هم تاريك بود نزديكاي 9 بود. خلاصه هوا خيلي باد و ابر داشت كه هواپيما رو خيلي تكون ميداد طوري كه همه رو ترسونده بود پدرم ازم پرسيد موضوع چيه گفتم حتما باد زياده" بعد مسافرا از مهماندار پرسيدن چرا انقدر تكون ميخره اين طياره(البته دقيقا اينو نگفتن) مهماندار گفت ابر زياده زول زدم تو چشماش تو دلم خنديدم. تو همين تكون خوردنا بوديم منم همينطور داشتم واسه پدرم در مورد اينكه خلبان جان چيكار داره ميكنه فك ميزدم كه ديدم بله بالاخره نشست بعد از باز شدن اسپايلر ها اونا رو به پدرم نشون دادم و وقتي اسمش رو گفتم مهمانداره به پدرم نگاه كرد با اشاره منو نشون داد گفت: اين" اينهمه چيز از كجا ميدونه يا يه چيز تو همين مايه ها پدرمم گفت من با شبيه ساز كار ميكنم... بعدش وقتي كه كپتان جون يا بقل دستيش پاركينگ بريك رو كشيد(دستي كشيد) و وقتي بعدش پياده شديم ديديم به به عجب بادي ميوزه به پدرم نگاه كردم گفتم : نگفتم باد زياده...البته مهماندار هم درست ميگفت اما من اونموقع هنوز در مورد ابر ها چيزي نخونده بودم.
ببخشيد براتون داستان تعريف كردم آخه اينجا جاش نيست ولي خواستم از اين حال و هوا در بياين.

(يه داستانم از ATR دارم كه اون خيلي ترسناك بود برام" اگه خواستيد براتون مينويسمش)

grand theft auto
02-10-2009, 23:20
خوب چرا كسي online نيست؟

بله ه ه ه ه خيلي تاپيك كند حركت ميكنه...

كسي نمايشگاه ثابت هواپيماي تهران رو رفته ؟ چطوريه؟
خيلي دوست دارم برم اونجا يادش بخير قديما كه با ماشين از رشت ميومدم تهران هميشه ميديدمش...
الانم كه چند ساله همش با هواپيما ميام ديگه سر راهم نيست كه برم اونجا. تو هواپيما هم گردنم ميشكنه يه كم بتونم كاكپيت رو ببينم البته موقعي كه تو ATR نشستم. نميدونم چرا درش بيشتر اوقات بازه؟؟؟
خوب شما نگفتی داری سرور میسازی!! من اومدم
نمایشگاه دائمیه؟چیا توش هست؟
ما هم چون کرمان زندگی میکنیم و پدرم پزشکه قدیما خیلی برای کمک به مردم مهروم جیرفت به اونجا مرفتیم با ATR .در کابینش همیشه باز بود و حتی یه بار هم با پدرم رفتیم توی کابین و خلبان همه جای کابین رو نشونم داد و حتی هواپیما رو از اتوپایلوت در آورد و یه مانور کوچیک هم انجام داد(نمیدونم اسمش چیه،بال به بال؟چپ و راست؟همین که هواپیما چپ و راست میشه)
خیلی با مرام بود
اما ماجرا مربوط به زمانی میشه که من اصلا نمیدونستم شبیه ساز چیه.

mro229
03-10-2009, 00:42
دنی جان استفاده کردیم. جالب بود.
این نمایشگاهی که می گی کجاست؟ من که تهران زندگی می کنم چیزی راجع به ش نشنیدم. البته خیلی پیگیر نبودم.
در مورد باز بودن در کاکپیت بگم که منم تقریبا هر بار با هواپیما سفر کردم اکثر اوقات درش باز بوده... فکر کنم با وجود برادران محافظ پرواز خیالشون راحته :دی . خداییش خیلی تابلو هستن . بماند چرا و چجوری.
من چند بار تو کاکپیت 747 رفتم. خیلی دوست دارم بازم برم. الان که فکر می کنم با خودم می گم ای کاش من اون موقع شبیه ساز کار می کردم لا اقل سوالاتم رو اونجا ازش می پرسیدم و یاد می گرفتم...:دی . یادمه اولین باری که فهمیدم اتوپایلوت چی هست و توی 747 کجاست یکی از همین دفعاتی بود که من به کابین رفتم. البته چون پرواز طولانی بود راحت تر اجازه می دادن. اگه تهران مشهد باشه سخت تر اجازه می دن. ایشاالله قسمت شما هم بشه. P: .
یه بارم تازگی ها تو پرواز با یکی از اقوام بودیم. مخ این بنده خدا رو خوردم بس که راجع به هواپیما صحبت کردم. بعد گفتم واقعا من اگه جای اون بودم همونجا زیر یکی از صندلی ها خفش می کردم:دی.

dani.flight
03-10-2009, 01:09
جالبه كه تونستين برين تو كاكپيت اما چطوري رفتين من خيلي دوست دارم برم اونجا ؟
نمايشگاه هم تو جاده تهران به رشت هست من هردفه به تهران نزديك ميشديم سمت چپم ميديدمش...(خيلي آدرس دقيق بود نه!!!)

اين هم تو مهرآباد گذاشتن يه 727 هست كسي اونو ديده؟ كدوم قسمته؟

signinfo
03-10-2009, 01:36
سلام دوستان

فکر می کنم منظورتون نمایشگاه هوایی روبروی پارک ارم باشه. یه روز با چند تا از همکلاسی ها رفتیم حدود 2 سال پیش. زیاد چیز خاصی نبود. ولی به یه بار رفتن می ارزید. چند تا هواپیمای بزرگ و کوچیک بود که می تونستی تو بعضیاش هم بری... اگر زیاد با هواپیما سروکار نداشتید و علاقه دارید براتون می تونه جالب باشه...
راستی منم پایه پرواز آنلاین هستم فقط یکی اینکه لندینگ ها رو معمولا خراب کاری می کنم حتی با ILS و اگر بخوام خراب کاری نکنم خیلی طولش می دم :41:
یه بار از اهواز برمی گشتم تهران یارو انگار داره دوچرخه می رونه 3 سوت اومد و نشست. ولی من تو سیمولیتور خودمو کشتم 1.5 برابر اون زمان طول کشید تا بتونم بنشونم 737 رو...
مسئله دیگه اینکه شما خیلی زود قرار می ذارید؛ من تا بچه ها رو بخوابونم و مال خودم بشم ساعت می شه 1:00
اگر بیدارید دیرتر باشه من شبا بیکارم و بیدار...

ممنون

grand theft auto
03-10-2009, 06:39
نمایشگاه جالبیه،من حتما میرم،جالبه که من چند وقت پیش خواب دیدم رفتم نمایشگاه هواپیما!حالا توی 727 میشه رفت؟

جالبه كه تونستين برين تو كاكپيت اما چطوري رفتين من خيلي دوست دارم برم اونجا ؟
بزار برات تعریف کنم.
بار اول پدرم از کاپیتان چند تا سوال پرسید در مورد هدایت و ...(کاپیتان اومده بود بیرون)بعد کاپیتان برای بهتر جواب دادن به سوال های پدرم گفت که ما دوتایی بریم توی کابین.
بار دوم توی ایرباس 300 من موقع پیاده شدن از هواپیما هی سرک میکشیدم و گردن کج میکردم که توی کابین رو ببینم مهماندار هم دید من زیاد حالم خوش نیست دلش سوخت از کاپیتان خواهش کرد کاپیتان هم با مهربونی قبول کرد و باز من با کله رفتم تو!
موفق باشید

mro229
03-10-2009, 09:55
جالب بود.
منم چند بار تو مسیر تهران کوالالامپور که پرواز طولانی بود. حدود 8 ساعتی می شد. خیلی حوصلم سر می رفت از طرفی هم خیلی دوست داشتم برم تو کاکپیت... یه جورایی خجالت هم می کشیدم. نمی دونستم چطوری بگم که می خوام برم.:دی از مهماندار سوال کردم که می خوام برم کابین خلبان رو ببینم. اونم گفت صبر کن الان میام. رفت بالا و از کاپیتان سوال کرد و اومد پایین گفت یه آقایی پشت در کابین خلبان (همون اتاق شوفر:دی) نشسته . از اون اول اجازه بگیر بعد اگه اجازه داد برو.
رفتم دیدم یه آدم خیلی تابلو (مظورم رو که می فهمین) نشسته بود ردیف اول سمت چپ . اجازه گرفتم گفت برو تو.
منم کلمو انداختم پایین رفتم تو .
خیلی حال داد. ازم پذیرایی هم شد. بیسکوئیت با چای :دی.
این هواپیمایی هم که اینجاست اگه توی مهراباد باشه باید تو قسمت شرقی پارکینگ ها باشه. اگه نه همون که دوستمون گفتن روبه روی پارک ارم هست. من شنیده بودم که اون هواپیما ها که اسقاط شدن به رستوران تبدیل شدن. ولی من نرفتم.

مسئله دیگه اینکه شما خیلی زود قرار می ذارید؛ من تا بچه ها رو بخوابونم و مال خودم بشم ساعت می شه 1:00
منم موافقم. خیلی از شبها من نمی رسم ساعت ده به کامپیوتر سر بزنم یا کار دیگه ای دارم با کامپیوتر. اما گاهی ساعت 12 به بعد آزاد ترم. حالا دوستان رو نمی دونم...

signinfo
03-10-2009, 10:27
سلام
نه؛ من نمایشگاه هوایی رو گفتم که روبروی پارک ارم هست.
اون 727 تو توضیحات عکسش نوشته که در مرکز آموزشهای هوایی هما قرار داره.

bahram-choubine
03-10-2009, 10:57

بازم تشکر میکنم.

ببينيد دوست من اين موضوع قبلا بار ها مطرح شده.(كاش كمي جست و جو مي فرموديد)
هيچ وسيله ديگري جز ILS براي تشخيص سير نزولي صحيح و نسباتا دقيق و البته موقع فرود وجود نداره
اگر منظور شما اينه كه مثلا در 20000 پائي هستيد و براي ورود به حريم هوائي مهرآباد بايد به 11000 پائي بريد و ميخوايد نزول صحيح رو ياد بگيريد به اين صورته كه قبلا هم گفته شده , داده ها :

ارتفاع فعلي
ارتفاع ي كه ميخوايد نزول كنيد
سرعت زميني

حالا بايد بدونيد از چه فاصله اي بايد شروع به كم كردن ارتفاء كنيد. اين بستگي داره به اينكه ميخوايد در فاصله چند DME از VOR به ارتفاع مورد نظر كه در مثال ما 11000 پا هست برسيد. ما فرض ميكنيم ميخوايم در 0DME يعني درست در خورد VOR به 11000 پائي برسيم. براي آنكه بدونيم از چه فاصله اي بايد شروع به كم كردن ارتفاء كنيم بايد :
ارتفاء فعلي رو منهاي ارتفائي كه ميخوايم بهش برسيم كنيم + صفر ها رو از جلوش برداريم + در 3 ضرب كنيم يعني

7000=13000-2000

كه وقتي صفرش رو برداريم و در 3 ضرب كنيم ميشه 21=3*7 يعني بايد از فاصله 21 DME از VOR مورد نظر شروع به كم كردن ارتفاع كنيد تا در خود vor به 13000 پائي برسيد. اما اين روند بايد استاندارد تر بشه چون شما ميتونيد تو 1 دقيقه 7000 پا رتفاء كم كنيد (اگر به سقوط آزاد با آلات دقيق و هواپيماي چند صد ميليوني علاقه داريد)
و براي استاندارد شدن اين روند قانون 1به 3 ساخته شد كه ميگه به ازاي هر سه DME كه رو به جلو ميريد بايد 1000 پا ارتفاء كم كنيد.
اما حالا بايد بدونيد كه چه ميزان سرعت عمودي يا vertival speed بايد داشته باشيد تا هر DEM 3 هزار پا ارتفاء كم بشه . چرا كه اين مستقيما به سرعت شما بستگي داره. براي همين سرعت زميني رو در 6 ضرب ميكنيد . مثلا 250 ضرب در 6 ميشه 1500 پس اگر 250 سرعت زميني داريد بايد با سرعت عمودي 1500 فوت در دقيقه نزول داشته باشيد تا نزولتون صحيح باشه و سر وقت به 11000 پائي برسيد.

نبايد نكته تكراري رو بازگو ميكردم . اما گفتم شايد زياد شدن صفحات باعث شده پستها قبلي رو مرور نكرده باشيد و يك بار ديگه هم تاكيد ميكنم. اين روش و روش هاي مشابه (مثل 5 به 1) فقط و فقط براي كم كردن ارتفاء استفاده ميشه نه براي فرود.در محيط شبيه ساز كنترلر شما رو تا 6000 پائي معمولا هدايت ميكنه. بعدش هم كه ILS يار شماست. بنابر اين نكته خاصي نميمونه. جز اينكه درست در لحظه فلر و موقعي كه چرخ ها باند رو لمس ميكنند بايد چه ميزان سرعت عمودي داشته باشيد كه در اين مورد بهترين كمك اينه :

Setting---------------->Realism -------------> Hard + Hrift on

سلام.
منم گیج شدم. اینا بماند.
من واسه فرود در فرودگاه تا قبل از فرود همه چیز رو تنظیم کردم. اما یه سوال. وقتی که فرکانس NAV رو به دستگاه می دیم و ILS رو تنظیم می کنیم هدینگ رو هم خودش درست می کنه؟
این جا رو ببینید...
تو اینجا لوکالایزر داره جهت شمال شرق موقعیت هواپیما رو نشون می ده نه جهت حرکت هواپیما. می خوام بدونم لوکالایزر درسته؟ در وسط هم قرار گرفته. در مسیر هم حرکت می کنه اما لازم هست که جهت مستقیم رو نشون بده یا نه.
آخه قبلا جهتش فرق می کرد.
ممنون.

لوكاليزور تحت هر شرايطي اختلاف شما رو نسبت به سنتر لاين آن هم بر مبناي مركز خودش نشون ميده. حالا اگر باند 285 درجه هست و شما هم داريد در 285 حركت مي كنيد و البته كورس رو هم درست تنظيم كرديد (همون 285) اين لوكاليزور دقيقا با هواپيما هم مسير خواهد بود و موقعيت شما رو نسبت به باند نشون ميده. اما اگر كورس تنضيم نشده باشه هم كار خودش رو مكنه مثلا اگر به جاي 285 درجه روي 170 درجه تنظيم شده باشه باز هم اختلافي تو محاصبات نداره و فقط كمي گيج كننده ميشه (اگر سمت راست باند باشيد به سمت چپ ميره و بلعكس حالا تو هر رنجي كه باشه). در هر صورت اين نشانگر اختلاف شما رو نسبت به باند و نسبت به مركز خودش نشون ميده.نه جهت باند رو (البته تا زماني كه تنظيم بشه)

نه . این 747 مال خود FSX هست. نباید مشکلی داشته باشه. هر چی است مشکل از ما هست. حالا یه پرواز هست از کوالالامپور به سنگاپور. اون رو برم ببینم. پرواز خوبی بود. تو قسمت مراحل... فکر کنم بتونم چیزی پیدا کنم.
بازم از کمکتون ممنونم.

راستی. این فرود اتوماتیک (تقریبا اتوماتیک) که تا نزدیک باند خودش میاره مربوط به فرودگاه می شه دیگه درسته؟ آخه تو پروازی که الان گفتم از KL به Sing خودش ارتفاع و سرعت و کم می کنه. فقط موقعی که چرخ ها به زمین می خورن باید کنترل رو ما در دست بگیریم. فکر کنم مربوط به فرودگاه بشه. درسته؟

اگر منظورتون APP هست خير جندان به فرودگاه مربوط نميشه. اين سيستم با استفاده از ILS كار ميكنه و شما رو نسبت به اطلاعاتي كه از ILS ميگيره در مركز و ارتفاع درست نگه ميداره. البته مشخصه كه بايد ILSي باشه! تصور نميكنم اين سيستم نياز به پشتيباني ديگه اي هم داشته باشه. البته اطلاعات بنده خيلي ناقصه

سلام

اگر منظور شما ILS Landing هست که بله مربوط به فرودگاه میشه.

مثلا در FSX فرودگاه پیام در کرج همچین امکاناتی رو نداره و همچنین خیلی های دیگه و در بعضی از فرودگاه ها هم مثلا از چهارتا باند فرود یک یا دوتاش دارای فرکانس ILS هستند.

اما خوب فرودگاه های پیشرفته ای هم هست که تمامی باندها دارای این امکان هستند.

اما یه سوال. تا جایی که من کار کردم فرکانس ILS فقط جهت هواپیما رو اصلاح میکرد و ارتفاع کم کردن یا کم کردن سرعت و در پایان لندینگ همه دست خودم بود. البته دستم بود نه اینکه با یوک این کارو بکنم. با همون Auto Pilot

اینم که میگن در چند مایلی از فرودگاه از Auto Pilot خاج شوید من تا زمانی که لاستیک هواپیما به زمین میخوره استفاده میکنم.

شما در هنگام لندینگ از Auto Pilot استفاده میکنید؟ آخه بازم من در 747 و 737 این Auto Landing رو تاحالا ندیدم...

یا فرودگاه سنگاپور دیگه خیلی پیشرفتس که ارتفاع و سرعت هم کم میکنه؟؟؟

اين طور ميشه توجيح كرد .مثال : باند 29L مهرآباد زماني كه داريد از 285 وارد ميشيد ILS رو كامل در اختيار داريد بنابر اين APP كاملا تراز افقي و عمودي رو صحيح حفظ ميكنه.(نه تا روي باند) اما زماني كه شرايط آب و هوائي متفاوت هست و از 105 وارد ميشيد ديگه ILS ارتفاع رو به شما نشون نميده (حتما برخورديد) بنابر اين APP فقط تراز افقي رو حفظ ميكنه.... چرا اينقدر روي فرود خودكار ..... ؟ در ضمن عذر خواهي ميكنم كه پاسخ شما رو دوباره پاسخ دادم . داشتم دونه دونه پيش ميرفتم به پست بعديش كه مال شما بود توجه نكرده بودم.
اما شما ميتونيد از لحظه تيك آف تا لحظه فرود از خلبان خودكار استفاده كنيد. يعني به هيچ چيز دست نزنيد و فقط HDG و ALT و غيره رو با موس دستكاري كنيد ولي آيا اين درسته ؟ آيا اسمش فرود خودكار هست ؟! هيچ لذتي از پرواز درش هست ؟

نقل قول:
نه . این 747 مال خود FSX هست. نباید مشکلی داشته باشه.
نه،منظورم این نیست که خراب شده،منظورم اینه که حرفه ای نیست و ممکنه دقیق نباشه.
پويان جان GPS جي پي اسه ديگه :31: زياد حساسيت نشون نده كه درگير دانلود بازي ميشي و ديگه پرواز بي پرواز.:40:

نقل قول:
نوشته شده توسط aidin222000 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام کسی راجع به ADF و فرکانس مربوط به آن چیزی می دونه ؟؟؟؟

چند بار در اين مورد توضيح داده شده بگرديد پيدا ميكنيد.

سلام. کسی می دونه که فایلی که توی سایت microsoft flight simulator x download هست چیه ارزش دان لود رو داره.حجمش هم789 مگا هست.
خداحافظی.
بفرمائيد چه فايلي به روي چشم با هم ميريم آسمون :11:

کاشکی یکی از دوستان که خیلی وارده و حوصله نوشتن هم داره ، زحمت بکشه و کل اطلاعات آموزشی رو بصورت یک فایل pdf در بیاره و اپلود کنه تا هر وقت که دنبال اطلاعات میگیردیم مجبور نباشیم 1380 پست (تا الان) رو بگردیم .
هم وقت گیره و هم هم بخاطر پراکنده بودن اطلاعات ، مطلب از دست میره .
موافق نيستم چرا كه همبستگي رو از من و شما ميگيره. وقتي PDF باشه ديگه انجمني معني پيدا نميكنه. اما با تفكيك و تجزيه موافقم. البته جسارت ميشه.

اصلش بالای 12 تومنه.
نيازي به نسخه 12 تومني نيست. بدون قفلش رو كه فكر ميكنم پرديس زده 3 تومنه + ACC كه اونم 2-3 تومنه . در ضمن ميتونيد دانلود هم بكنيد. ضمنا به تبليغات نسخه پلاس و گلد و ... هم چندان توجهي نكنيد. به عنوان مثال نسخه پلاس يا + Microsoft flight simulato تنها چند هواپيما بيشتر داره و چند فرودگاه و شهر هم بيشتر درش شبيه سازي شده كه همش رو ميتونيد نسخه هاي بسيار حرفه اي ترش رو داشته باشيد. بدون اينكه پلاس بخريد. البته كنترلر هم تو پلاس اضافه شده.

سلام دوستان
یه بار از اهواز برمی گشتم تهران یارو انگار داره دوچرخه می رونه 3 سوت اومد و نشست. ولی من تو سیمولیتور خودمو کشتم 1.5 برابر اون زمان طول کشید تا بتونم بنشونم 737 رو...
آخر شب بهترين زمان براي پرواز هست چرا كه كنترلر ها خيلي بيشتر ميشن

بنده هم مثل شما مايلم يك بار ديگر روز هاي اوج اين تايپيك تكرار بشه اما الان هم چندان سوت و كور نيست. قبول دارم كه كمي تعداد كم شده
درسته كه تو سايت هاي غير ايراني (حالا هر كجا حتي سايت هاي عربي) مطالب خوبي هست. اما ياد گرفتن در اين زمينه به تنهائي هيچ هنر نيست. چه خوبه كه براي ياد گرفتن تلاشي كنيم و براي ياد دادن تلاشي بيشتر.

اما يك خواهش خارج از موضوع . من براي خريد كارت گرافيك دچار ترديد شدم و تا بخوام تو تايپيك هاي مربوطه بگم از چه سيستمي استفاده ميكنم و براي شبيه سازي كه روندي CPU بر هست نياز به ارتقاء كارت گرافيك دارم يا CPU و جواب كارشناسي بگيرم به قول دوستان تو تايپيك پير ميشم. لطفا هر كدام از دوستان كه پست ميزنن آخرش اگر زحمتي نيست بفماينده كه (چه CPU , كارت گرلفيك , و رمي دارند (مابقي مهم نيست) و با گرافيك حداكثر (همه چيز روي آخرين حالت) چه ميزان فريم در ثانيه دارند ) چون من بنجماركي براي كارت هاي گرافيك سطح متوسط نديدم كه با FSX زده شده باشه. براي همين در انتخاب CPU بهتر يا VGA بهتر ترديد دارم) فكر ميكنم كارشناسانه ترين نظر رو ميشه از شما گرفت نه كس ديگه
سيستم فعلي :

E5200
XFX 9400 GT 1GB DDR2
1*2 GB ram

فريم در ثانيه با بهترين تنظيمات افتضاح (غير قابل بحث)

پاينده باشيد.

mro229
03-10-2009, 11:01
درسته. به Operation Training Center دقت نکرده بودم.
اون هواپیمایی که روبروی پارک ارم هست دقیقا کنار جاده هست و مشخصه. من فقط یک هواپیما دیدم. به غیر از اون باز هم هست؟ الان مدل هواپیماش رو یادم نیست.
در مورد لندینگ که توی پست قبلی گفته بودید فقط راه حلش تمرین هست و تمرین. یک پرواز رو قبل از فرود ذخیره کنید و فرود رو تمرین کنید. البته اگر یوک یا جوی استیک داشته باشید خیلی بهتر و راحت تر و طبیعی تر می تونید تمرین کنید.
راستی به جمع ما خوش اومدید. امیدوارم شما مثل بقیه دوستان اینجا رو ترک نکنید. البته فکر کنم ترک اونها موقتی باشه. یا به دلیل تحصیل یا به دلیل عدم دسترسی به اینترنت ممکنه از اینجا رفته باشن.
موفق باشید.

signinfo
03-10-2009, 11:42
درسته. به Operation Training Center دقت نکرده بودم.
اون هواپیمایی که روبروی پارک ارم هست دقیقا کنار جاده هست و مشخصه. من فقط یک هواپیما دیدم. به غیر از اون باز هم هست؟ الان مدل هواپیماش رو یادم نیست.
در مورد لندینگ که توی پست قبلی گفته بودید فقط راه حلش تمرین هست و تمرین. یک پرواز رو قبل از فرود ذخیره کنید و فرود رو تمرین کنید. البته اگر یوک یا جوی استیک داشته باشید خیلی بهتر و راحت تر و طبیعی تر می تونید تمرین کنید.
راستی به جمع ما خوش اومدید. امیدوارم شما مثل بقیه دوستان اینجا رو ترک نکنید. البته فکر کنم ترک اونها موقتی باشه. یا به دلیل تحصیل یا به دلیل عدم دسترسی به اینترنت ممکنه از اینجا رفته باشن.
موفق باشید.

سلام

بله غیر از اون هم وقتی می رید داخل نمایشگاه، محوطه بزرگیه که هواپیماهای دیگه هم توش هست. یه 747 هما هم بود که الان نمی دونم هنوز هست یا نه. اگر باشه، دمش از تو اتوبان معلومه. ولی من تو کاکپیت هواپیماهامون که می رم خیلی ضدحال می خورم. غیر از فوکرهامون که - تا حدودی - تر و تمیز ترند، بقیه خیلی کاکپیت های تمیز و مرتب و مدرنی ندارند. مخصوصا 747 های 100 و 200 و SP مون. دقیقا احساسی هست که انگار داخل یه ماشین 30-40 سال پیش نشستی. ولی تو آسمون خب جذابیت خودشو داره مخصوصا دفعات اول...
ممنون از لطفتون بله چاره اش فقط تمرینه... آخه یکی اینکه من جوی استیک ندارم و با کیبورد کار می کنم و دیگه اینکه سیستمم ضعیفه و گرافیک رو باید تا آخر بکشم پایین که خب لذت بصری محیط اطراف از بین می ره و این 2 مسئله همیشه باعث دلسرد شدنم شده. اما این پرواز آنلاین باید جالب باشه. حالا من FSX رو دوباره ریختم و دارم یکم گرم می کنم تا شب اگر شما یا دوستان سرور ساختید منم باهاتون بپرم.

ممنون

sadra2000
03-10-2009, 14:33
شما ها چطوری روتون شده به میهماندار بگین یعنی چطوری گفتین.به منم آموزش بدین منم با شما هستم به خداااا.چون من که یک بار با فوکر از نوشهر اومدم مشهد با مامانم هم بودم از میهماندار پرسیدم میشه برم توی کابینو ببینم بعد گفتش که کابین
جا نداره. یک جوری منو پیچند.حالا به منم اینو یاذ بدین حداقل برم برای یک بارم شده توی کابینو ببیمو.

amirardallan
03-10-2009, 16:33
موافق نيستم چرا كه همبستگي رو از من و شما ميگيره. وقتي PDF باشه ديگه انجمني معني پيدا نميكنه. اما با تفكيك و تجزيه موافقم. البته جسارت ميشه.

-------------------
از آقای بهرام عزیز تشکر میکنم بخاطر توضیحات کاملی که در جواب سوالهای بچه ها میدن .

اما منظورم از pdf یا هر فرمت قابل دسترسی برای دیگران در راستای همبستگی بشتره .
قطعا همه با هم موافقیم که آموزش بخش مهم اما کوچکی از این تاپیک میتونه باشه . تفکیک و تجزیه هم که جای خود دارد . بخش اموزش یکی از اون بخشهای قابل تفکیکه .

منظورم رو ساده تر میگم :
خود بخش آموزش میتونه شامل آموزش هلکوپتر ، مراقبت پرواز ، اصول پرواز یا هرچیز دیگه ای باشه.....
( خود من هم حتی نمیدونم)
دسترسی سریعتر آدمها به اطلاعات اولیه سرعت بروز رسانی این تاپیک رو بالاتر میبره ، منظور من هم از آموزش قطعا قسمتی از اطلاعاتی که ممکنه ثابت باشه . نه اطلاعات متغیر
مثلا اکثر بچه ها که میان میپرسن ILS چیه ؟ ( زیاد تو تاپیک تکرار میشه )
ما که نمیتونیم بگیم برو 1400 تا تاپیک رو بخون پیدا کن !!
اما میتونیم بگیم که از اینجا برو دانلود کن و بخون و بعد بیا اشکالاتت رو بپرس . تازه طرف هم علاقمند میشه .
هم سریع یاد گرفته و هم اینکه همه مشتاقن که ایرادتش رو براش رفع کنند .

این نظر من و ممکنه که خیلی هم پخته نباشه بهرام جان .

bahram-choubine
03-10-2009, 17:57
مه.

-------------------
ف هم علاقمند میشه .
.......................هم سریع یاد گرفته و هم اینکه همه مشتاقن که ایرادتش رو براش رفع کنند .

این نظر من و ممکنه که خیلی هم پخته نباشه بهرام جان .

ميبخشيد كه تو پستتون دست بردم.
حالا موافقم البته همه اين مشكلات با تفكيك موضوعات هم حل ميشه و وجود pdf از موضوعات پيش پا افتاده و ساده هم خوبه.
چند وقتي هست كه داره در مورد همين تفكيك كوچولو تلاش ميشه. اما متاسفانه نيروي انساني كمه ما الان فقط 2-3 نفر هستيم . بنده + irana + ahmad_pinkboy + pouyan كه هر كدوم از وقتي رسيدن بايد به حق گفت كم نگزاشتن و كم كار ترينشون بنده بودم .
ضمن اينكه كار روي جرياني كه قبلا يك اشاره بهش داشتم (روابط عمومي و ...) خيلي از وقتم رو ميگيره. اما يك انجمن گفت و گو ارجحيت بيشتري داره (نميدونم درست تايپ كردم يا نه) و اصولا iransimulation براي همين به وجود اومد كه من و شما اگر خواستيم يك تايپيك ديگه داشته باشيم تا توش مثلا در مورد ship simulator يا LFS گپ بزنيم نيان و ببندنش و بگن همونجا ادامه بديد!! ( به فرمايش يكي از دوستان)

شما ها چطوری روتون شده به میهماندار بگین یعنی چطوری گفتین.به منم آموزش بدین منم با شما هستم به خداااا.چون من که یک بار با فوکر از نوشهر اومدم مشهد با مامانم هم بودم از میهماندار پرسیدم میشه برم توی کابینو ببینم بعد گفتش که کابین
جا نداره. یک جوری منو پیچند.حالا به منم اینو یاذ بدین حداقل برم برای یک بارم شده توی کابینو ببیمو.

خوب بنده خدا تا حدي هم حق داشته .. داريد مي فرمائيد فوكر ديگه.. البته بعضي از ميهماندار ها (بعضي) تصور ميكنن اگر مانتو نداشتن خود خود خلبان بودن.و حقشون خورده شده ! واسه اينكه جواب سلامت رو بدن بايد دنبال اسكواك كدشون بگردي‌!!! يا اگه يه ليوان آب بخواي .....
متاسفانه اين موضوع فقط و فقط تو پرواز هاي داخلي صدق ميكنه كه انگار هيچ گزينشي براي انتخاب ميهماندار نميشه.

grand theft auto
03-10-2009, 18:41
ما الان فقط 2-3 نفر هستيم . بنده + irana + ahmad_pinkboy + pouyan كه هر كدوم از وقتي رسيدن بايد به حق گفت كم نگزاشتن و كم كار ترينشون بنده بودم .
من که به شخصه هیچ کاری نکردم،من فقط چند تا آموزش تایپ کردم و همش آف زدم و گفتم کاری داشتی بگو!کاری داشتی بگو!کاری داشتی بگو!و اینقدر گفتم که خودم مخم هنگ کرد.

يك تايپيك ديگه داشته باشيم تا توش مثلا در مورد ship simulator يا LFS گپ بزنيم نيان و ببندنش و بگن همونجا ادامه بديد!! ( به فرمايش يكي از دوستان)

درسته بهرام جان،اون موقع که من اون حرفو زدم مخم داغ کرده بود!الان که فکر میکنم میبینم خوب شد بن نشدم!

ما ها چطوری روتون شده به میهماندار بگین یعنی چطوری گفتین.به منم آموزش بدین منم با شما هستم به خداااا.چون من که یک بار با فوکر از نوشهر اومدم مشهد با مامانم هم بودم از میهماندار پرسیدم میشه برم توی کابینو ببینم بعد گفتش که کابین
البته اینم بگم من وقتی رفتم تو کابین 8 سالم بود و مهماندار منو دید دلش به حالم سوخت!گفت بچه دلش می خواد ببینه! منم رفتم تو سلام کردم و چون خجالت میکشیدم سرخ شدم و مخم از تعداد دکمه هایی که اون تو بود هنگ کرد و بدو برگشتم پیش بابام!!
کلا من توی هر پرواز اگه 2 کار نکنم پرواز به دلم نمیشینه،یکی اینکه با خلبان حرف بزنم،یکی هم اینکه برم دستشویی!(حتی اگه کاری نداشته باشم،می خوام وضعیت رو بررسی کنم)

x ali
03-10-2009, 20:18
سلامي گرم به دوستان گل:
اين همس يك سايت بزرگ و خيلي با حال در زمينه شبيه ساز ها تازه كلي ريپينت و هواپيما هاي جال خطوط هوايي ايران داره.
لينك سايت:

لينك فروم:

لازم به تذكر هست كه بايد شما هم در سايت و هم در فروم عضو شويد ولي واقعا هواپيما هاي جالبي داره پيشنهاد مي كني حتما عضو بشين.:46:
موفق باشيد....

grand theft auto
03-10-2009, 20:24
دوست من این جایی که آدرسش رو دادی همه بچه های فروم میشناسن مدیرشم یکی از بچه های همینجاست.منم اونجا آموزش میدم.

signinfo
03-10-2009, 20:58

والا منم تا حالا نگفتم! یعنی من فقط یه بار سوار هواپیما شدم اونم همون پرواز اهواز به تهران بود!
ولی تو مدت کار آموزی می رفتم تو کاکپیت و نگاه می کردم.

x ali
03-10-2009, 21:05
دوست من این جایی که آدرسش رو دادی همه بچه های فروم میشناسن مدیرشم یکی از بچه های همینجاست.منم اونجا آموزش میدم.

سلام من هم تالار بان اونج هستم شما هم فكر كنم آقاي پويان اميني باشي؟
مرسي...

hesam.25
03-10-2009, 21:13
سلام به همه دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه من یه چند وقتیه اصلا دست ودلم به کار نمیره اصلا حوصله ندارم قبلا از سر کار که میومدم دوست داشتم هر چه زودتر برسم خونه تا شروع به پرواز کنم به نظر شما چیکار کنم امیدوارم امشب بتونم بیام
لبته اگه ظرفامو شستم تموم شد:31:
من زیاد تو کابین میرم ولی از وقتی فهمیدم vor , ils , dme ,adf چیه یه جور دیگه کابینو میبینم:8:

grand theft auto
03-10-2009, 21:18
سلام من هم تالار بان اونج هستم شما هم فكر كنم آقاي پويان اميني باشي؟
درسته من پویان امینی هستم شما یه جوری گفتی که من فکر کردم اصلا با این تاپیک آشنایی نداری.
موفق باشی

سلام به همه دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه من یه چند وقتیه اصلا دست ودلم به کار نمیره اصلا حوصله ندارم قبلا از سر کار که میومدم دوست داشتم هر چه زودتر برسم خونه تا شروع به پرواز کنم به نظر شما چیکار کنم امیدوارم امشب بتونم بیام
البته اگه ظرفامو شستم تموم شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من امشب هستم
مسیر چیه؟
ساعت 10؟

hesam.25
03-10-2009, 21:22
ZAHEDAN TO SHIRAZ VOR TO VOR FL 1400 SPEED 280KTIS
چطوره؟

grand theft auto
03-10-2009, 21:29
خوبه
اما 1400 خیلی کم نیست؟شاید منظورت 14000 بوده؟
ادیت:
چرا کسی نیست؟

hesam.25
03-10-2009, 22:17
ببخشید 14000 پا

mro229
04-10-2009, 00:16
سلام.
طبق معمول دیر رسیدم رفتید بخوابید.

اما شما ميتونيد از لحظه تيك آف تا لحظه فرود از خلبان خودكار استفاده كنيد. يعني به هيچ چيز دست نزنيد و فقط HDG و ALT و غيره رو با موس دستكاري كنيد ولي آيا اين درسته ؟ آيا اسمش فرود خودكار هست ؟! هيچ لذتي از پرواز درش هست ؟

آقا بهرام بابا شما که یوک داری با فرود و سعود دستی حال می کنی. با کیبورد حال نمی ده که. یعنی از شبیه ساز زده می شی. البته چند وقت دیگه کامپیوتر رو به کلی می فروشم و یه کامپیوتر دیگه می خرم. انشاءالله در کشور دوست و برادر چین.

منم اون موقع سنم 14 15 سال بود. کم سن و سال ها رو راحت تر می ذارن برن تو کابین. به خصوص پرواز های طولانی که هم آدم حوصلش سر می ره هم این که گاهی خلوت تره. یه بار هم نتونستم برم . دقیقا همین مطلبی که گفتید گفت کابین جا نداره. گفت الان چند تا خلبان جدید در حال آموزش دیدن هستن کاکپیت پره. منم منصرف شدم :دی

البته بعضي از ميهماندار ها (بعضي) تصور ميكنن اگر مانتو نداشتن خود خود خلبان بودن.و حقشون خورده شده ! واسه اينكه جواب سلامت رو بدن بايد دنبال اسكواك كدشون بگردي‌!!! يا اگه يه ليوان آب بخواي .....
متاسفانه اين موضوع فقط و فقط تو پرواز هاي داخلي صدق ميكنه كه انگار هيچ گزينشي براي انتخاب ميهماندار نميشه.
راست می گید ولی این که به هواپیما های ایران ختم نمی شه. من یه بار با پرواز Gulf Air از کوالالامپور به منامه میومدم یه مهماندار بد اخلاق هم بود. یه بار خواهر کوچیکم که اون موقع 3 یا 4 سالش بود دکمه مهماندار رو زده بود بعد ازم سوال کرد کاری داشتید گفتم نه. گفت پس چرا چراغ رو زدید گفتم فکر کنم خواهرم زده . به خواهرم برگشت گفت مگه این بازیه؟! گفتم بچست دیگه ... اونم روشو اونور کرد رفت. برعکس یه مهماندار دیگه بود که کارش رسیدگی به بچه های کوچیک بود. هم مهربون بود هم کار درست. یه بار به یه عربه گفت مبایلت رو خاموش کن گفت باشه گم شو برو من خاموش می کنم. بیچاره زد زیر گریه. اون بد اخلاقه هم اومد و به یارو گفت به چه حقی به همکار من گفتی برو گم شو؟ :دی.
شرمنده طولانی شد. ولی اون سفر برام جالب بود.

moein_nasa
04-10-2009, 01:46
سلام

اولا از آقا بهرام بابت جواب به سوالم تشکر میکنم.

بعد یه سوال دیگه...

من در مورد PMDG747-400 زیاد شنیده بودم اما زیاد دنبال دانلودش نبودم.

تا بلاخره دیروز جدیدترین نسخه یعنی PMDG 747 400_FSX v2.10.0040 رو با حجم 160 مگابایت از uTorrent دانلود کردم.

اما بار اول که هواپیما رو اجرا کردم از صدای 747 مو به تنم سیخ شد که وحشتناک به واقعی شبیه بود. اما چرا چراغهای کاکپیت برای من همش خاموشه؟؟؟ چه شب چه روز.

هرچی هم L رو میزنم فقط یک ثانیه روشن میشه و باز خودکار خاموش میشه. اولش دیدم مانیتورها آروم آروم روشن شد از کیفیت این طراحی داشتم شاخ در میاوردم آما یک دقیقه بعد پس از شروع انگار به کل برق هواپیما قطع میشه و مانیتورها ی کاکپیت که اسم تخصصیش رو بلد نیستم همه از کار میفته.

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و اینکه من در 747 خود FSX از اول خود باند ارتفاع رو مثلا میزاشتم رو 10000FT و سرعت رو هم مثلا 280Knot و وقتی Take off مکردم Auto pilot رو فعال میکردم تا در سرعت و ارتفاع تعیین شده قرار بگیره.

اما در این 747PMDG نتونستم این کارو روی باند انجام بدم. آیا نمیشه یا اینکه تنظیمات خاصی داره؟؟؟ کلا خیلی هواپیما نسبت به قبل پیچیده شده...

mro229
04-10-2009, 08:31
مبارکه. حالا که دانلود کردی لینکش رو به ما هم بده عزیز.
ما هم امتحانی کردندی و جوابی گرفتندی... ممنون.

sadra2000
04-10-2009, 12:26
البته اینم بگم من وقتی رفتم تو کابین 8 سالم بود و مهماندار منو دید دلش به حالم سوخت!گفت بچه دلش می خواد ببینه! منم رفتم تو سلام کردم و چون خجالت میکشیدم سرخ شدم و مخم از تعداد دکمه هایی که اون تو بود هنگ کرد و بدو برگشتم پیش بابام!!
کلا من توی هر پرواز اگه 2 کار نکنم پرواز به دلم نمیشینه،یکی اینکه با خلبان حرف بزنم،یکی هم اینکه برم دستشویی!(حتی اگه کاری نداشته باشم،می خوام وضعیت رو بررسی کنم) کاش که منم 8 سالم بود چون تنها چیزی که منو میبره توی هواپیما اینه که برم تو کابینو ببینم ولی بس که خجالتی هستم تا حالا هیچی نگفتم جز یک بار که خورد تو حالم.حالا تو چی میگی به میهماندار مه میری با خلبان صحبت میکنی منم همینو می خوام.قربونت.:31:

منم اون موقع سنم 14 15 سال بود. کم سن و سال ها رو راحت تر می ذارن برن تو کابین. به خصوص پرواز های طولانی که هم آدم حوصلش سر می ره هم این که گاهی خلوت تره. یه بار هم نتونستم برم . دقیقا همین مطلبی که گفتید گفت کابین جا نداره. گفت الان چند تا خلبان جدید در حال آموزش دیدن هستن کاکپیت پره. منم منصرف شدم :دی[/quote]مگه من چند سالم بود همش 17سال.:27:

خیلی ببخشید ها ولی یکی هم حرف های مارو تحویل بگیره یک سوال توی صفحه 1368#و1369#طرح کردم جوابمو بدین.
خداحافظی.

یادم رفت اینم بگم که آیا توی شهر های دیگه این نمایشگاه هواپیمایی رو که گفتین میذارن یا نه؟این سوال داشت مغذمو مثل خوره میخورد.

grand theft auto
04-10-2009, 13:43
مبارکه. حالا که دانلود کردی لینکش رو به ما هم بده عزیز.
ما هم امتحانی کردندی و جوابی گرفتندی... ممنون.
پیدا کردنش کار یه سوته.
تو گول سرچ کن هزار تا میاد.

moein_nasa
04-10-2009, 14:54
اینم لینک دانلود

البته خود من از جای دیگه دانلود کردم که نمیدونم چرا سایتش فیلتر شده و با فیلتر شکن دانلود کردم.

گشتم یکی که فیلتر نیست رو پیدا کردم بزارم. البته این ورژن با آپدیت و کرک فقط در Torrent پیدا میشه.

مشکل چراغها رو فهمیدم که با Shift+L روشن میشه و چه کیفیتی هم داره. اما هنوز نمیتونم نمایشگر هارو روشن کنم...

hesam.25
04-10-2009, 16:11
اینم لینک دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته خود من از جای دیگه دانلود کردم که نمیدونم چرا سایتش فیلتر شده و با فیلتر شکن دانلود کردم.

گشتم یکی که فیلتر نیست رو پیدا کردم بزارم. البته این ورژن با آپدیت و کرک فقط در Torrent پیدا میشه.

مشکل چراغها رو فهمیدم که با Shift+L روشن میشه و چه کیفیتی هم داره. اما هنوز نمیتونم نمایشگر هارو روشن کنم...
سلام منم وقتی MD-11 رو دانلود کردم اولش همین مشگل رو داشت ولی با ریجستری کردنش درست شد (کرک ریجستریش باید همراهش باشه در ظمن اونقدر سنگینه و کار باهاش پیچیدست که من با این گرافیک مزخرفم بعد از چند ساعت تقریبا بی خیالش شدم

mro229
04-10-2009, 19:49
خیلی ببخشید ها ولی یکی هم حرف های مارو تحویل بگیره یک سوال توی صفحه 1368#و1369#طرح کردم جوابمو بدین.
خداحافظی.
دوست عزیز شما تازه ثبت نام کردید به خاطر همین باید صبر کنید تا پستتون تایید بشه. لطف کنید از چند بار ارسال نامه خودداری کنید.
مطلب دیگه این که پست شما رو چند بار خوندم. لطف کنید واضح و با جزئیات بنویسید. یه چیز کلی نوشتید ممکنه هزار تا مشکل به نظر بیاد و 1000 تا راهکار برای درست کردنش باشه. پس سعی کنید از اول یک بار کامل توضیح بدید بعد اگر حل نشد یه فکر دیگه به حال شما می کنیم. بهتره که توضیحاتتون با تصویر همراه باشه.
ممنون.

dani.flight
04-10-2009, 20:04
خداحافظی.

راستش من فكر ميكنم اگه مانيتورت رو تعويض كني درست بشه:31:.

من راهي به غير از اين بلد نيستم" ببخشيد.

sadra2000
04-10-2009, 20:37
راستش من فكر ميكنم اگه مانيتورت رو تعويض كني درست بشه:31:.

من راهي به غير از اين بلد نيستم" ببخشيد.راهکار شما خیلی موثر چون قبلا ه ذهن خودمم رسیده بود ولی گفتم که مانیتور قبلیم سوخته و فعلا نمییشه که مانیتور بخرم.

دوست عزیز شما تازه ثبت نام کردید به خاطر همین باید صبر کنید تا پستتون تایید بشه. لطف کنید از چند بار ارسال نامه خودداری کنید.
مطلب دیگه این که پست شما رو چند بار خوندم. لطف کنید واضح و با جزئیات بنویسید. یه چیز کلی نوشتید ممکنه هزار تا مشکل به نظر بیاد و 1000 تا راهکار برای درست کردنش باشه. پس سعی کنید از اول یک بار کامل توضیح بدید بعد اگر حل نشد یه فکر دیگه به حال شما می کنیم. بهتره که توضیحاتتون با تصویر همراه باشه.
ممنون. بله شما راست میگی چون من این سایت رو تازه پیدا کردم و تازه ثبت نام کردم ولی خیلی ببخشید ها مگه چند روز طول میکشه که تایید شه همش 5 الی6ساعت نه بیشتر ولی الان 6روز از این مطلب میگذره و کسی جوابه منو نداده وشما هم میگی که من این پست رو چند بار ارسال نکنم ولی چون که کسی جوابه منو نداده مجبور شدم تا یک چشمکی یه مطلبم بزنم حالا هم چون که تازه واردم کسی نباید منو تحویل بگیره شما هم یک زمانی تازه وارد بودید. :41:

قابل توجه دوست خوبمون mro229دوست عزیز من قبل از این که وارد بازی بشم یعنی زمانی که روی آیکون اجرایی کلیک میکنم با همچین اروری روبه رو میشوم همین ______________
flight simulator requires a minimum display resolution of1024*720 would you like to change your display resolution

grand theft auto
04-10-2009, 21:33
باید رزولوشن کامپیوتر رو ببری روی1024 در 720.

moein_nasa
04-10-2009, 22:47
دوستان سلام

1024*768

این یک نکته...

و نکته ی بعد اینکه جناب sadra2000 من در مورد این مشکل شما همون موقع که پرسیدین جواب دادم.

من تعجب میکنم از این همه دقت شما.:18: به پستهای قبل سر بزنید حتما جوابی که دادم رو خواهید دید...

mro229
05-10-2009, 00:58
بله. درسته.
در ضمن منظورم از این که چند بار پست می فرستید اینه که 2 تا پست پشت سر هم می فرستید. ضمن این که دوستمون گفتن که جوابتون رو دادن.
به علاوه ، این که من می دونم بیشتر از 5 6 ساعت تایید شدن پست طول نمی کشه اما به دلیل این که دوستان پست ها رو می خونن و جلو می رن ممکنه که بعد از این که پست دادن پست شما به صفحات قبل بره یا بین پیام های دوستان گم بشه. پس باید تا حدود 15 20 تا پست طی چند روز تحمل کنید.
موفق باشید.

یه سوال. می دونم که در مورد DME زیاد صحبت شده اما توضیح مختصر و مفیدش چیه؟ البته اگه می شه توضیح بدین. ممنون. 

moein_nasa
05-10-2009, 02:05
DME یا همان Distance Measuring Equipmen سیستمی هست که فاصله تا ایستگاه زمینی رو بهتون نشون میده.

در کل بهش فاصله ی زمینی گفته میشه.

البته این نکته مهم هست که DME همیشه در کنار VOR هست و این عدد زمانی درست هست که هواپیما دقیقا در Course حرکت کنه. در غیر این صورت DME برابر با صفر است. مثل : فرضا اگر روی یک دایره ی فرضی که مرکز آن ایستگاه VOR باشه حرکت کنید فاصله ی زمینی شما صفر خواهد بود. چون عملا فاصله ی شما با ایستگاه کم و زیاد نمیشه...

آقا این 747-400 PMDG رو کسی دانلود نکرد یه کمکی به ما کنه که چطوری نمایشگرها روشن میشه؟

sadra2000
05-10-2009, 08:36
بله از طریق همین پنجره ای که دوستمون نشون داده میشه میزان full screen resolution رو تغییر داد.

به شرطی که در هنگام اجرای Full screen از منوی Display گزینه ی Full screen فعال باشه.
و همچنین مانیتورتون مقدار resolution انتخاب شده رو بر حسب HZ یا همان فرکانس jump display رو ساپورت کنه... البته در مانیتورهای قدیمی باید full screen بر روی 600*800 باشه که امیدوارم FSX مانیتور و کارت گرافیکتون رو بشناسه و 600*800 رو براتون فعال کنه...

منظور تو همون قسمت پروپرتیس دسک تاپ هست که600*800باید بشه یا نه جای دیگه در ضمن من این پست رو قبلا دیده بودم ولی نفهمیدم برای همین یادم رفت ازت دقیق تر بخوام حالا کمی دقیق تر بگو.ممنون.

mro229
05-10-2009, 10:07
آقا این 747-400 PMDG رو کسی دانلود نکرد یه کمکی به ما کنه که چطوری نمایشگرها روشن میشه؟

من سعی کردم دانلود کنم اما دانلود نمی شه... از تورنت خیلی بدم میاد. هر موقع خواستم چیزی دانلود کنم اذیتم کرده...
اگه لینک دیگه ای داری بی زحمت بده . اگه نه بگو از چه نرم افزاری برای تورنت استفاده کنم؟ من بیت تورنت 6.2 استفاده می کنم.
ممنون.

dani.flight
05-10-2009, 11:22
من سعی کردم دانلود کنم اما دانلود نمی شه... از تورنت خیلی بدم میاد. هر موقع خواستم چیزی دانلود کنم اذیتم کرده...
اگه لینک دیگه ای داری بی زحمت بده . اگه نه بگو از چه نرم افزاری برای تورنت استفاده کنم؟ من بیت تورنت 6.2 استفاده می کنم.
ممنون.

من هم خيلي از تورنت متنفرم:27:.
اين هم PMDG 747-400 با كرك :
156581 KB

... اديت: من هم مشكل معين رو دارم...

mro229
05-10-2009, 13:05
دنی جان دستت درد نکنه.
دانلود کردم.
معین جان من نگاه کردم از ابتدا هیچ مشکلی نداشت. یعنی نه در مورد چراغ ها و نه در مورد نمایشگر ها. ولی برای خاموش و روشن کردن اونها از این سوئیچ ها استفاده می شه.
با کلید های راست و چپ موس می شه تغییرشون داد. مثل بقیه سوئیچ ها.
یه امتحان کن اگر نشد یه بار دیگه نصب کن...

sadra2000
05-10-2009, 15:26
سلام بر دوستان.ببخشید خودمونی شدم ها ولی دیگه اشکالی که نداره؟ حالا بگذریم میخواستم ببینم شما عشق پرواز ها یک بازی هوایی و خلبانی خوب بجز free flight ندارین البته شاید سوالم بجا نباشه و یک سری از شما ها بگین چه سوال مسخره ای و بگین اصلا به این گفتگو ها ربطی نداره ولی دیگه سواله در رابطه با همین هم هست دیگه معذرت که وقت شماهارو گرفتم.منظورم برای موبایه ها.کسی اشتباه نگیره.در ضمن وب سایت دان لودشم بگین.

golabi2
05-10-2009, 15:40
سلام
دوتاسئوال دارم:
1-اون نسخه ای که توفروشگاه بود وکتابشم همراهش بوداسمش چیه؟
2-چه جوری میشه آنلاین پروازکرد؟

mro229
05-10-2009, 16:09
سلام
دوتاسئوال دارم:
1-اون نسخه ای که توفروشگاه بود وکتابشم همراهش بوداسمش چیه؟
2-چه جوری میشه آنلاین پروازکرد؟
1- نسخه فارسی نوین پندار هست.
2- برای پرواز آنلاین هم می تونید از Game Spy که در داخل خود Flight Simulator هست استفاده کنید هم از سایت ها و نرم افزار های دیگه برای پرواز آنلاین مثل ivao یا Vatsim.

سلام بر دوستان.ببخشید خودمونی شدم ها ولی دیگه اشکالی که نداره؟ حالا بگذریم میخواستم ببینم شما عشق پرواز ها یک بازی هوایی و خلبانی خوب بجز free flight ندارین البته شاید سوالم بجا نباشه و یک سری از شما ها بگین چه سوال مسخره ای و بگین اصلا به این گفتگو ها ربطی نداره ولی دیگه سواله در رابطه با همین هم هست دیگه معذرت که وقت شماهارو گرفتم.منظورم برای موبایه ها.کسی اشتباه نگیره.در ضمن وب سایت دان لودشم بگین.
من که منظور شما رو نفهمیدم. منظورتون از بازی هوایی و خلبانی free flight چیه؟ اگه منظورتون Flight Simulator هست که خوب اسمش روش هست شبیه ساز پرواز. توی این شبیه ساز یک قسمتی به اسم Free Flight وجود داره که به عنوان پرواز آزاد تلقی می شه. یعنی شما مختارید از هر جا به هر جای دیگه ای که دوست دارید پرواز کنید. اصلا دور بزنید و بگردید هیچ فرقی نداره. ولی قسمت های دیگه مثل مالتی پلیر و ماموریت ها و آموزش و غیره تقریبا تفاوت دارن ولی جزئی از این نرم افزار آموزشی تمرینی هستن. قسمت مالتی پلیر که اسمش روشه. همون پرواز آنلاین هست. قسمت ماموریت ها هم مشخصه. یک سری ماموریت به شما داده می شه و از شما چیز هایی درخواست می شه. مثلا شما رو در موقعیتی قرار می ده که بتونید توان خودتون رو در هدایت هواپیما بسنجید. مثل آتش سوزی در موتور سوم بوئینگ در ارتفاع 20 هزار پایی با سرعت 260 نات . قسمت آموزش هم برای یادگیری آموزش های اولیه و ابتدایی هست.
تنها شباهت این نرم افزار به بازی گرافیکی بودن اون هست و الا سعی شده نزدیک ترین شکل رو به واقعیت داشته باشه. هر چند که پرواز با این نرم افزار بسیار لذت بخشه البته برای کسی که به خلبانی و هوانوردی علاقه داشته باشه. . توجه داشته باشید که خلبان ها برای تمرین از این نرم افزار استفاده می کنن.

لی دیگه سواله در رابطه با همین هم هست دیگه معذرت که وقت شماهارو گرفتم.منظورم برای موبایه ها.کسی اشتباه نگیره.
فکر کنم منظورتون موبایل بوده که یک حرفش جا افتاده.
همونطور که گفتم این نرم افزار شبیه ساز پرواز هست و به عنوان بازی قلمداد نمی شه. البته هر کسی می تونه با این نرم افزار بازی کنه ولی من نسخه این شبیه ساز رو برای مبایل با این کیفیت ندیدم...

moein_nasa
05-10-2009, 18:40
سلام

منظور همان پنجره ی تنظیمات خود Flight Simulator هست. یعنی همون پنجره ای که دوستمون تصویرش رو گذاشته بود.

اما در اون پنجره گزینه ی 800*600 وجود نداره و به خاطر همین هم گفتم امیدوارم که Flight Simulator کارت گرافیک و مانیتورتون رو بشناسه تا شاید 800*600 رو براتون فعال کنه. هروقت دیدید این گزینه براتون فعال شده انتخابش کنید و OK کنید.

به همین راحتی. اگه باز هم به مشکل خوردید بگید...

یک نکته هم در مورد نرم افزار تورنت : من از uTorrent v1.8.3 استفاده میکنم که واقعا بهترین دانلودر برای فایلهای Torrent هست.

خوب دوستان مشکل منم با 747-400 PMDG با کمک آقا بهرام حل شد.

هرکس در زمینه ی کرک 747-400 PMDG v2.10 مشکل داره به این آدرس مراجعه کنه...

grand theft auto
05-10-2009, 19:01
من هم از همون برنامه ای که معین خان استفاده میکنه استفاده میکنم و هیچوقت هم مشکلی نداشتم.

sadra2000
05-10-2009, 19:04
من که منظور شما رو نفهمیدم. منظورتون از بازی هوایی و خلبانی free flight چیه؟ اگه منظورتون Flight Simulator هست که خوب اسمش روش هست شبیه ساز پرواز. توی این شبیه ساز یک قسمتی به اسم Free Flight وجود داره که به عنوان پرواز آزاد تلقی می شه. یعنی شما مختارید از هر جا به هر جای دیگه ای که دوست دارید پرواز کنید. اصلا دور بزنید و بگردید هیچ فرقی نداره. ولی قسمت های دیگه مثل مالتی پلیر و ماموریت ها و آموزش و غیره تقریبا تفاوت دارن ولی جزئی از این نرم افزار آموزشی تمرینی هستن. قسمت مالتی پلیر که اسمش روشه. همون پرواز آنلاین هست. قسمت ماموریت ها هم مشخصه. یک سری ماموریت به شما داده می شه و از شما چیز هایی درخواست می شه. مثلا شما رو در موقعیتی قرار می ده که بتونید توان خودتون رو در هدایت هواپیما بسنجید. مثل آتش سوزی در موتور سوم بوئینگ در ارتفاع 20 هزار پایی با سرعت 260 نات . قسمت آموزش هم برای یادگیری آموزش های اولیه و ابتدایی هست.
تنها شباهت این نرم افزار به بازی گرافیکی بودن اون هست و الا سعی شده نزدیک ترین شکل رو به واقعیت داشته باشه. هر چند که پرواز با این نرم افزار بسیار لذت بخشه البته برای کسی که به خلبانی و هوانوردی علاقه داشته باشه. . توجه داشته باشید که خلبان ها برای تمرین از این نرم افزار استفاده می کنن.

فکر کنم منظورتون موبایل بوده که یک حرفش جا افتاده.
همونطور که گفتم این نرم افزار شبیه ساز پرواز هست و به عنوان بازی قلمداد نمی شه. البته هر کسی می تونه با این نرم افزار بازی کنه ولی من نسخه این شبیه ساز رو برای مبایل با این کیفیت ندیدم...[/quote]دقیقا منم مثل شما ها عشق پروازم و این برنام را بازی نمی خوانم برای منم این برنامه حکم بازی را نداره و احتمال داره بعد از اتمام درسم بطور خصوصی دوره هایش را ببینم.برای همینه که این برنامه رو خریده بودم.وگر نه که مریض نیستم 8000تومان پول به این برنامه بدم. من نسخه موبایلشو که free flightنام داره دارم و نسبت به موبایل بودنش خیلی خوبه فقط نسخه با کیفیتشو میخوام همین.حالا لینکی برای دانلود این برنامه با هر کیفیتی برای موبایل دارین؟

سلام

منظور همان پنجره ی تنظیمات خود Flight Simulator هست. یعنی همون پنجره ای که دوستمون تصویرش رو گذاشته بود.

اما در اون پنجره گزینه ی 800*600 وجود نداره و به خاطر همین هم گفتم امیدوارم که Flight Simulator کارت گرافیک و مانیتورتون رو بشناسه تا شاید 800*600 رو براتون فعال کنه. هروقت دیدید این گزینه براتون فعال شده انتخابش کنید و OK کنید.

به همین راحتی. اگه باز هم به مشکل خوردید بگید...

اقا جان من اصلا توی بازی نمیرم که بخوام پنجره رو باز کنم شما یگو من این پنجره را چه جوری باز کنم؟

grand theft auto
05-10-2009, 19:21
لازم نیست وارد بازی شی روی دسکتاپ راست کلیک کن بعد برو تو پروپرتیس و بعدش ستینگ و رزولوشن رو ببر بالا.

moein_nasa
05-10-2009, 20:48
سلام آقا جان !!!

کات گرافیک من Geforce هست و از درایور Nvidia استفاده میکنم. اگه من مشکل شما رو داشتم اینطوری حل میکردم.

بر روی دسکتاپ راست کلیک کن و Nvidia control panel رو بزن.

در سمت چپ برروی Manage 3D settings کلیک و و وارد تب Program settings شو.

حالا add رو بزن و Flight Simulator رو پیدا کن و Open رو بزن.

خوب حالا با انتخاب Flight Simulator از لیست کشویی در قسمت Specify the settings for this program میتونید یک سری نتظیمات برای برنامه به دلخواه اعمال کنید از جمله Resolution .

حتی اگه نتظیمات Resolution در این قسمت وجود نداشت خود درایور از این به بعد وظیفه داره که به زور هم که شده Flight Simulator رو اجرا کنه.

* البته این مثال برای درایورهای Nvidia بود (و البته نسخه های به روز) من برای دیگر درایورها و کارتهای گرافیک رو نمیدونم.

اگه بازم به مشکل قبل خوردید دیگه جدا به فکر یک مانیتور باش اگه میخوای وارد برنامه بشی.

hesam.25
05-10-2009, 22:07
سلا یه سر برو تو این سا یت مطمعنا یه چیزایی گیرت میاد

hormoz2535
06-10-2009, 00:02
سلام من وقتی مولتی پلیر پرواز می کنم بعد از ده پانزده دقیقه وسط پرواز قطع می شود آیا شماهم این مشکل رو دارید علت چیست باید چکارکرد تابرطرف شود

mro229
06-10-2009, 10:07
دقیقا منم مثل شما ها عشق پروازم و این برنام را بازی نمی خوانم برای منم این برنامه حکم بازی را نداره و احتمال داره بعد از اتمام درسم بطور خصوصی دوره هایش را ببینم.برای همینه که این برنامه رو خریده بودم.وگر نه که مریض نیستم 8000تومان پول به این برنامه بدم. من نسخه موبایلشو که free flightنام داره دارم و نسبت به موبایل بودنش خیلی خوبه فقط نسخه با کیفیتشو میخوام همین.حالا لینکی برای دانلود این برنامه با هر کیفیتی برای موبایل دارین؟
والا من یه بار یه چیزی شبیه به بازی برای مبایل دیدم اما فکر نمی کنم اونقدر ارزشش رو داشته باشه. اگه روزی نیم ساعت تا یک ساعت در روز برای نسخه کامپیوتری وقت بذارید بهتره تا این که تمام روز رو برای نسخه مبایل وقت بذارید. البته نظر منه ها. جسارت نشه.
در ضمن یک توصیه.
این که به این آموزشگاه های خصوصی پرواز نرید. به 2 دلیل.
اول این که 3 تا از آشنا های من رفتن. راضی کننده نیست.
دوم این که در صفحات قبل یک بار گفته بودم که مسئول بخش آموزش سازمان هواپیمایی کشوری با پدرم صحبت کرد و گفت آموزشگاه های پرواز درسته که آموزش می دن و مدرک می دن اما اول از همه برای پرواز و ثبت نام جا نیست و دوم این که کلی پول هزینه کردید.
فکر کنم یه چیزی حدود 60 میلیون تومن فقط برای مدرک PPL باشه. الان دقیقش یادم نیست. فقط می دونم که ساعتی 165 هزار تومن هزینه پروازه که باید 200 ساعت برای دوره PPL هزینه بشه.
این بنده خدا حتی به بابام گفت که اگه نمی تونید راضیش کنید بیاریدش پیش من براش توضیح بدم که وضعیت به چه شکل هست...
اما!
اما اگه واسه بورسیه شدن توی ایرلاینر های ایران تونستید اقدامی انجام بدید که عالیه در غیر این صورت...
این توصیه من بود. البته اگر مطمئن هستید که می تونید از طریق آموزشگاه های خصوصی در یکی از ایرلاینر های ایران کار کنید که خوب خیلی خوبه...
به هر حال تصمیم با خودتونه. این نظر شخصی منه که توی آموزشگاه آموزش دیدن فقط پول هدر دادنه.
امیدوارم موفق باشید.

sadra2000
06-10-2009, 12:09
والا من یه بار یه چیزی شبیه به بازی برای مبایل دیدم اما فکر نمی کنم اونقدر ارزشش رو داشته باشه. اگه روزی نیم ساعت تا یک ساعت در روز برای نسخه کامپیوتری وقت بذارید بهتره تا این که تمام روز رو برای نسخه مبایل وقت بذارید. البته نظر منه ها. جسارت نشه.
در ضمن یک توصیه.
این که به این آموزشگاه های خصوصی پرواز نرید. به 2 دلیل.
اول این که 3 تا از آشنا های من رفتن. راضی کننده نیست.
دوم این که در صفحات قبل یک بار گفته بودم که مسئول بخش آموزش سازمان هواپیمایی کشوری با پدرم صحبت کرد و گفت آموزشگاه های پرواز درسته که آموزش می دن و مدرک می دن اما اول از همه برای پرواز و ثبت نام جا نیست و دوم این که کلی پول هزینه کردید.
فکر کنم یه چیزی حدود 60 میلیون تومن فقط برای مدرک PPL باشه. الان دقیقش یادم نیست. فقط می دونم که ساعتی 165 هزار تومن هزینه پروازه که باید 200 ساعت برای دوره PPL هزینه بشه.
این بنده خدا حتی به بابام گفت که اگه نمی تونید راضیش کنید بیاریدش پیش من براش توضیح بدم که وضعیت به چه شکل هست...
اما!
اما اگه واسه بورسیه شدن توی ایرلاینر های ایران تونستید اقدامی انجام بدید که عالیه در غیر این صورت...
این توصیه من بود. البته اگر مطمئن هستید که می تونید از طریق آموزشگاه های خصوصی در یکی از ایرلاینر های ایران کار کنید که خوب خیلی خوبه...
به هر حال تصمیم با خودتونه. این نظر شخصی منه که توی آموزشگاه آموزش دیدن فقط پول هدر دادنه.
امیدوارم موفق باشید.یعنی واقا 60 تومان بابا ایول من شنیده بودم که 30تومان تمام هزینه اش لست. در ضمن دستت درد نکنه راهنمایی به جایی بود چون قصد داشتم برم بپرسم ولی دیگه فکر کنم دیگه پامو اونجا نذارم.در ضمن برای مطلب موبایل نه اگه مثلا مری مسافرتی،میمانی،حالا هرجا که حوصلت سر بره بدرد میخوره.
بخاطر مطلب مفیدتم ممنونم.برای بورسیه باید چیکارکنی.لینک دانلود بازی موبایلو بده.
راستی این بازی جدیده X plane که رقیب microsoft flight simulator کسی میدونه که چجور بازی ای هست توی فروشگاه آنلاینه.:20:

bahram-choubine
06-10-2009, 12:25
اين بستگي مستقيم به اين داره كه آموزش پرواز رو براي چي ميخوايد. اگر منضور CPL و IR و ... باشه بله هزينه ها سرسام آوره و هيچ تضميني هم براي برگشتش نيست. من اين توصيه رو قبلا به چند تا از دوستان كردم كه اگر قصد گذروندن دوره هاي خلبان تجاري رو داريد اول تحقيق كنيد كه تا چه حد احتمال استخدامتون بعد ار پايان دوره هست.
و اگر اين درصد به نظرتون كمه ميتونيد تقريبان(تاكيد ميكنم تقريبا) با همون هزينه تو آموزش گاه هاي خارج از ايران خصوصا حوزه خليج پارس آمزوش ببينيد اما با همون شرايط داخلي (تضمين استخدام)
ولي اگر صرفا قصد تفريح داريد (دست راستتون زير سر ما) خوب ديگه چندان فرقي نميكنه چطور آموزش ببينيد :31: مهم اينكه مدرك رو كه به قول اينكاره ها الان هلو شده بگيريد تا حق پرواز داشته باشيد. (براي ماهم يه دستمال تكون بديد اون بالا)
اما بنده ترجبح ميدم به جاي هزينه آموزش يه چيزي شبيه به همين اير كريشن شبيه ساز خودمون بخرم و يه جائي يواشكي باهاش بپرم ... كي به كيه ؟ دو دو تا 16 تا !!

پاينده باشيد

hesam.25
06-10-2009, 13:00
اما بنده ترجبح ميدم به جاي هزينه آموزش يه چيزي شبيه به همين اير كريشن شبيه ساز خودمون بخرم و يه جائي يواشكي باهاش بپرم ... كي به كيه ؟ دو دو تا 16 تا !!

پاينده باشيد[/quote]

منم کاملا با اقا بهرا موافقم اکگه فقط قصدت لذت پروازه میتونی با هزینه حدود 300 هزار تومان اونم قسطی:31:
اموزش کامل پرواز با بال ( منظور از بال همون پارا گللایدره) رو زیر نظر یه مربی یاد بگیری تا یاد نگیری هم ولت نمیکنن در ضمن تو مدت اموزش مربی موظفه بال رو خودش تامین کنه یه سری کلاسهای آموزشی زمینی و باد وهوا و.......... داره که بعد از اموزش با مبلغی حدود1200000 هراز تومان یه بال توپ بخری بری پرواز خوشبختانه توایران هرینه ای برای سایت پرواز(محل پرواز ) ازت نمیگیرن بعد که برای خودت اوستا شدی میتونی بزنی تو کار پارا موتور از روی پشت بوم خونتون شروع به پرواز کنی بری سر کارت:31:
البته بعد از گذروندن مرحله اموزشی بهت مجوز پرواز میدن
بعد از پارا موتور هم میشه یه پرنده شبیه aircreationپرواز کرد
فکر نکنم لذتش کم از هواپیما باشه کما این که تو پاراگلایدر پرواز و هوا وارتفاع رو با تموم وجودت میتونی حس کنی:8:

سلام دوستان من یه 727 کاپیتان سیم دانلود کردم ولی نمی دونم چرا کابین 2بعدی نداره:18: لطف میکنید واسم اپلود کنید 727-200 و 727-100 ممنون میشم

dani.flight
06-10-2009, 13:44
خوب دوستان مشکل منم با 747-400 PMDG با کمک آقا بهرام حل شد.

هرکس در زمینه ی کرک 747-400 PMDG v2.10 مشکل داره به این آدرس مراجعه کنه...

لطف ميكني اون 2تا فايلي كه اونجا هست رو برام آپ كني چون منم همين مشكل رو دارم.

sadra2000
06-10-2009, 15:01
اين بستگي مستقيم به اين داره كه آموزش پرواز رو براي چي ميخوايد. اگر منضور CPL و IR و ... باشه بله هزينه ها سرسام آوره و هيچ تضميني هم براي برگشتش نيست. من اين توصيه رو قبلا به چند تا از دوستان كردم كه اگر قصد گذروندن دوره هاي خلبان تجاري رو داريد اول تحقيق كنيد كه تا چه حد احتمال استخدامتون بعد ار پايان دوره هست.
و اگر اين درصد به نظرتون كمه ميتونيد تقريبان(تاكيد ميكنم تقريبا) با همون هزينه تو آموزش گاه هاي خارج از ايران خصوصا حوزه خليج پارس آمزوش ببينيد اما با همون شرايط داخلي (تضمين استخدام)
ولي اگر صرفا قصد تفريح داريد (دست راستتون زير سر ما) خوب ديگه چندان فرقي نميكنه چطور آموزش ببينيد :31: مهم اينكه مدرك رو كه به قول اينكاره ها الان هلو شده بگيريد تا حق پرواز داشته باشيد. (براي ماهم يه دستمال تكون بديد اون بالا)

پاينده باشيدمیگم منم کمی فکر کردم فهمیدم که با هم شما هم عقیده باشم به سودمه.اینه دیگه.

mro229
06-10-2009, 18:20
یعنی واقا 60 تومان بابا ایول من شنیده بودم که 30تومان تمام هزینه اش لست.
بله . هزینه ثبت نام و کلاس های آموزشی 30 تومان (همون 30 میلیون تومان) هست که می شه قسطی هم پرداخت کرد. اما هزینه هزینه های پرواز هم بهش اضافه کنید اون هم چیزی حدود 30 میلیون تومن یا بیشتر می شه که مجموعا حدود 60 میلیون تومن خرج داره. البته فکر کنم من اشتباه گفتم که آقا بهرام عزیز تصحیحش کردن. فکر کنم برای دوره CPL دویست ساعت پرواز باید بگذرونیم. به هر حال علاوه بر گرونی جایی برای کار کردن نیست.
اون دوست بابام که مسئول گزینش (تصحیح شد) سازمان هواپیمایی کشوری بود گفت حتی یکی از بچه های خلبان ها که رفیقشه به خاطر این که با کلی امید و آرزو رفته ثبت نام کرده و کلی دوره دیده و هزینه کرده و الان بیکاره افسرده شده و توی خونه نشسته.... خدا سر آدم نیاره واقعا.

---------------

فکر نکنم لذتش کم از هواپیما باشه کما این که تو پاراگلایدر پرواز و هوا وارتفاع رو با تموم وجودت میتونی حس کنی

آره. به خصوص وقتی که استال بشه... چه حالی می ده :دی . به نظر من توی هواپیماهای تجاری از 3 چیز لذت می بریم. اول پرواز در ارتفاع بالا . دوم کار با دستگاه های داخل هواپیما و سوم هدایت هواپیماهای به اون بزرگی به خصوص تیک آف و لندینگ. البته هدایت هواپیماهایی مثل Learjet هم لذت بخشه ولی ....
نظر شما چیه؟

------------

راستی دنی جان . گفتی برای تو هم مشکل داره؟ این همونه که به من لینکشو دادی دیگه .پس چرا برای من مشکلی نداره؟

------------
تا یادم نرفته امشب قرار پرواز آنلاین بذاریم؟
اگه هستید بگید ساعت چند و از کجا به کجا.
دنی جان اگه خودت میای زحمت سرور هم پای خودت ... دستت درد نکنه.

dani.flight
06-10-2009, 18:57
---------------

تا یادم نرفته امشب قرار پرواز آنلاین بذاریم؟
انتخاب کنید:
ساعت : 10 - 11 - 12 - 1 ؟
مسیر : تهران - مشهد . تهران - شیراز . شیراز - مشهد . تبریز - تهران . یا یه مسیر به پیشنهاد شما...:دی
هواپیما: Air Creation B747 . B737 . B727 . A321 . A330 . A380 ..

باشه من هستم .ساعتش هم هرچه زودتر بهتر البته بقيه دوستان دير تر ميتونن بيان پس اگه دير هم شد اشكال نداره " تبريز به تهران چطوره؟

mro229
06-10-2009, 19:38
آره. خوبه. دستت درد نکنه.
پس بی زحمت خودت سرور رو ردیفش کن.
ممنون.

dani.flight
06-10-2009, 20:41
آره. خوبه. دستت درد نکنه.
پس بی زحمت خودت سرور رو ردیفش کن.
ممنون.

باشه مشكلي نيست پس ساعت 10:30 تبريز به تهران .

اديت:::10:30 ببخشيد يكم دير تر ميام...

x ali
06-10-2009, 21:32
سلام دوستان من یه 727 کاپیتان سیم دانلود کردم ولی نمی دونم چرا کابین 2بعدی نداره:18: لطف میکنید واسم اپلود کنید 727-200 و 727-100 ممنون میشم
سلام حسام جان نسخه X 727 كاپيتان متاسفانه كاپكيت 2 بعدي نداره ولي به نظرم واقعا هواپيما خوبي هست :8: من كه اين هوا پيما رو از محصولات خوب كاپيتان سيم مي دونم و اقعا اين شركت تكه.:5:
موفق باشيد.