PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25

The Pro
08-04-2011, 22:34
سلام دوستان.
تو راهنماي نصب نوشته براي نصب accerelation pack نبايد service pack 2 رو نصب كنيد. آيا درسته؟
حالا من acceleration pack رو نصب كنم يا service pack 2 رو؟ چطوريه جريانش؟
مرسي

DonFidelio2
09-04-2011, 08:57
بدون هیچ شک و شبه ایی در کمال آرامش acceleration pack رو نصب کن و لذت ببر . منم اول می خواستم سرویس پک نصب کنم ، ولی با راهنمایی های دوستان acceleration pack رو نصب کردم و البته خیلی ام راضی ام . وقتی نصبش کردی ، بدون هیچ مشکلی می تونی FSP رو هم نصب کنی.

پ.ن: بچه ها کسی جواب پست قبلی منُ نمیده ؟ :41:

kzm.itgroup
09-04-2011, 10:36
عجب پرنده ای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا لذت بردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

The Pro
09-04-2011, 18:05
بدون هیچ شک و شبه ایی در کمال آرامش acceleration pack رو نصب کن و لذت ببر . منم اول می خواستم سرویس پک نصب کنم ، ولی با راهنمایی های دوستان acceleration pack رو نصب کردم و البته خیلی ام راضی ام . وقتی نصبش کردی ، بدون هیچ مشکلی می تونی FSP رو هم نصب کنی.

پ.ن: بچه ها کسی جواب پست قبلی منُ نمیده ؟ :41:
خيلي ممنون. ببخشيد FSP چيه؟! شرمنده ها من آماتورم!

sepehr 2011
09-04-2011, 19:56
سلام میگن این بازی برای اونهایی که میخوان خلبان بشن توی کلاس از اونها امتحان میگرن .

amir_0098
09-04-2011, 20:10
یادمه یه روز پرسیدم که چطوری با A380 گردش به چپ و راست داشته باشم ، فکر کنم امیر بود یا داش ابرام گفت مثل بقیه هواپیماهاست !!من هر چی تلاش کردم نتونستم با چپ و راست کردن جوی استیک هواپیما رو جابجا کنم ، جوی استیک فقط رو زمین کار می کنه ! کسی میدونه چجوری میشه به راست و چپ گردش کرد ؟؟؟!
بعد نکته ی دوم اینه که نمیشه تشخیص داد که هدینگ یا ارتفاع یا سرعت رو برای اتو پایلوتباید کجا وارد کرد و فعالش کرد ! اگه کسی می تونه تصویری آموزش بده ممنون میشم .

ویرایش: راستی یادم رفت ، من با این ارتفاعی که IFR بهم میده مشکل دارم ، از دوبی می خوام بیام امام خمینی 10000 پا میده !!! هم دیر میرسم هم کمه !چه جوری میشه تقاضای ارتفاع بیشتر کرد ؟ ما تو واقعیت که از تهران میریم مشهد یه اهواز 30 هزار پا ارتفاع می گیریم ! بعد تو این مسافت بزرگ اینجوری میدن!عجب..
:31:

من که با A380 پرواز نکردم اما برای چپ یا راست باید از rudder ها استفاده کنی که خوب باید دقت کنی که روی زمین

اگه از aileron ها هم استفاده کنی می تونی دور بزنی :20: پس دقت کن اینارو با هم قاطی نکنی:46:

اما برای ارتفاع : که کلا این شبیه ساز از ارتفاع زیاد خوشش نمیاد:31: . دقیقا یادم نمیاد اما موقعی که flight plan

رو پر میکنی وقتی اون پایین کلیدی رو می زنی که نقشه میاد , همون جا می تونی ارتفاع رو هم تغییر بدی :27:

اگر تو هوا هم بودی تو پنجره ی atc می تونی در خواست افزایش یا کاهش ارتفاع بدی :5:

amir_0098
09-04-2011, 20:18
سلام میگن این بازی برای اونهایی که میخوان خلبان بشن توی کلاس از اونها امتحان میگرن .

بله عزیزم , چرا که نه ؟:31:

kiuna
09-04-2011, 20:27
دوستان شما برای پرواز از کدوم سیستم ناوبری استفاده می کنید ؟

kzm.itgroup
10-04-2011, 10:12

من بیشتر خودم Direct GPS را کار میکنم

kzm.itgroup
10-04-2011, 10:19
این نرم افزار یک نرم افزار جانبی برای شبیه ساز میباشد که شما میتوانید توسط این برنامه مسافر و بار بزنی و درحین پرواز پذیرایی کنی نمایش فیلم و موسیقی بزاری و خیلی چیزهای دیگه حتی اخر هر پروازی هم به شما یک کارنامه میده که میتونه خطاهای پروازیت را بررسی کنی مثلا با بوئینگ 737 نباید در سرعت بالای 250 فلاپ باز کنی و خیلی موارد دیگه :46::46:

hamed30
10-04-2011, 10:23

میشه گفت یه پچه که یه مود جدید واسه شبیه ساز ایجاد میکنه . فکر میکنم ایجاد شرکت هواپیمایی وجابه جایی مسافر که خلبانش شما باشین .

DonFidelio2
10-04-2011, 13:52
من که با A380 پرواز نکردم اما برای چپ یا راست باید از rudder ها استفاده کنی که خوب باید دقت کنی که روی زمین

اگه از aileron ها هم استفاده کنی می تونی دور بزنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پس دقت کن اینارو با هم قاطی نکنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتفاقاً خوب مسئله ایی رو مطرح کردی ، کار کردن با "رادر " چه جوریه ؟ دکمه ش تو کیبورد چیه ! ؟

The Pro
10-04-2011, 14:07
خيلي ممنون راهنماييتون. (اين دكمه ي تشكر كو؟!)
*
آيا ميشه كاري كرد كه مثلا وقتي با دكمه ي راست با استفاده از aileron پيچيديم، وقتي دكمه رو ول كنيم aileron ها صاف شن. ديگه 3 ساعت با دكمه ي چپ صافش نكنيم!
مرسي.

babak_deghat
10-04-2011, 17:18
اتفاقاً خوب مسئله ایی رو مطرح کردی ، کار کردن با "رادر " چه جوریه ؟ دکمه ش تو کیبورد چیه ! ؟
به صورت پیشفرض تو کیبورد دکمه ای نداره
باید بری تو آپشن های خود شبیه ساز و براش تعریف کنی
اگه هم که جوی استیک داری که دیگه خیلی راحتی

DonFidelio2
10-04-2011, 18:13
میشه بیشتر توضیح بدی ؟ کجا معرفی کنم ؟ !

cccc
10-04-2011, 21:31
rudder به صورت پیش فرض کلیدهای اینتر (به سمت راست) و صفر (به سمت چپ) هستش (البته در Numpad)، وقتی Num-lock خاموش باشه!!

dani.flight
10-04-2011, 22:24

با سیستم VOR و برای تقرب از سیستم ILS که به این نوع پرواز IFR میگن...

kzm.itgroup
11-04-2011, 08:11
دیدن کابین Airbus 380 بصورت 360 درجه
واقعا لذت بردم

arash1348
11-04-2011, 11:05
خيلي ممنون راهنماييتون. (اين دكمه ي تشكر كو؟!)
*
آيا ميشه كاري كرد كه مثلا وقتي با دكمه ي راست با استفاده از aileron پيچيديم، وقتي دكمه رو ول كنيم aileron ها صاف شن. ديگه 3 ساعت با دكمه ي چپ صافش نكنيم!
مرسي.

-----------------

نه! اما با نواختن! دکمه 5 (Num Lock در حالت خاموش) دوباره aileron ریست می شود.:20:

m.s.f
12-04-2011, 23:36
FSP همون كه توو پست اول هست به روز هست يا نسخه ي جديدتري هم داره ؟
اگه نسخه ي جديد هست ممنون ميشم لينكشو بديد البته كرك شده و كامل

kzm.itgroup
13-04-2011, 09:48
FSP همون كه توو پست اول هست به روز هست يا نسخه ي جديدتري هم داره ؟
اگه نسخه ي جديد هست ممنون ميشم لينكشو بديد البته كرك شده و كامل

اخرین ورژن این نرم افزار همان X هست و به روز رسانی (Update) هم نداره
این کرکش هست که میتونی از این سایت دانلود کنی

DonFidelio2
13-04-2011, 13:47
بچه ها من جدیداً یه مشکل اساسی با این فلایت پیدا کردم ! البته بیشتر بر می گرده به سیستم خودم ، ولی گفتم شاید کسی راهنمایی کنه مشکلم حل بشه ، هر چند که دوستان یه چند وقتیه که ... بگذریم .
وقتی می خوام با هواپیما پرواز کنم تصویر خیلی کند پیش میره ، بطوری که چند ثانیه ایی همه جا طوسی یا مشکی میشه و کم کم به حالت طبیعی بر میگرده !!!
جایی تو ستینگ دستکاری نکردم که اینجوری شده ! قبلاً هم همچشن مشکلی نداشتم !!!!! گرافیک سیستمم 512 ـه ؛ فکر کنم بخاطر حجم بالای مای ترافیک باشه ! البته اوایل خوب بودا ، جدیداً اینجوری شده . هر چی ریستم می کنم بی فایدست!!
هر کی دوست داشت یه راهنماییی کوچیک بکنه ، ممنونش میشم ، هر کی ام نخواست مشکلی نیست ، تنش سلامت. مرسی

cccc
13-04-2011, 15:25
بچه ها من جدیداً یه مشکل اساسی با این فلایت پیدا کردم ! البته بیشتر بر می گرده به سیستم خودم ، ولی گفتم شاید کسی راهنمایی کنه مشکلم حل بشه ، هر چند که دوستان یه چند وقتیه که ... بگذریم .
وقتی می خوام با هواپیما پرواز کنم تصویر خیلی کند پیش میره ، بطوری که چند ثانیه ایی همه جا طوسی یا مشکی میشه و کم کم به حالت طبیعی بر میگرده !!!
جایی تو ستینگ دستکاری نکردم که اینجوری شده ! قبلاً هم همچشن مشکلی نداشتم !!!!! گرافیک سیستمم 512 ـه ؛ فکر کنم بخاطر حجم بالای مای ترافیک باشه ! البته اوایل خوب بودا ، جدیداً اینجوری شده . هر چی ریستم می کنم بی فایدست!!
هر کی دوست داشت یه راهنماییی کوچیک بکنه ، ممنونش میشم ، هر کی ام نخواست مشکلی نیست ، تنش سلامت. مرسی

اگه برنامه دیگه ای هم داری که مشکلی مشابه این داره ویندوز بریز، در غیر این صورت دوباره fs رو نصب کن.
وقتتو تلف نکن برا راهای دیگه چون مشکل کلی و 1000 دلیل میتونه داشته باشه!!!

amir_0098
13-04-2011, 19:30

سلام بهرام جان :46: شما با کارت گرافیگ 512 می تونی تمام texture ها رو باز کنی اما مشکل اصلی شما تو load

کردن اون ها هست که باید cpu & ram خوبی داشته باشی البته اگه بخوای از تمامی امکانات استفاده کنی:13:

شما همون اول که شبیه ساز میاد بالا برو تو تنظیمات و اون درجه هارو بیار پایین تر یا دستی تنظیم کن .

فکر کنم بیشترین استفاده رو هم ترافیک هواپیماها داره که اگه اونو کم کنی , خیلی روون تر میشه:5:

The Pro
13-04-2011, 21:51
سلام خدمت دوستان.
ببخشيد آيا ميشه وسط مراحل بازي رو سيو كرد؟
ممنون.

kzm.itgroup
14-04-2011, 08:16
سلام بهرام جان :46: شما با کارت گرافیگ 512 می تونی تمام texture ها رو باز کنی اما مشکل اصلی شما تو load

کردن اون ها هست که باید cpu & ram خوبی داشته باشی البته اگه بخوای از تمامی امکانات استفاده کنی:13:

شما همون اول که شبیه ساز میاد بالا برو تو تنظیمات و اون درجه هارو بیار پایین تر یا دستی تنظیم کن .

فکر کنم بیشترین استفاده رو هم ترافیک هواپیماها داره که اگه اونو کم کنی , خیلی روون تر میشه:5:

البته به نظر من نرم افزار Directx هم بی تاثیر نیست من هم همین مشکلا داشتم ولی اخرین ورژن Directx را که نصب کردم مشکلم حل شد :5:

DonFidelio2
14-04-2011, 12:30
خوب امتحانش ضرر نداره ! می تونی لطف کنی لینکشُ برام بزاری ؟ مرسی

kzm.itgroup
15-04-2011, 10:35
خوب امتحانش ضرر نداره ! می تونی لطف کنی لینکشُ برام بزاری ؟ مرسی
این هم لینکش عزیزه دل برادر :31:

kzm.itgroup
15-04-2011, 10:42

در ضمن اگر مشکلت باز هم حل نشد درایور کارت گرافیکت را به روز رسانی کن . :20:

robert
15-04-2011, 11:43
FMC برای FSX میخوام...

کسی لینکی چیزی داره برامون بذاره...؟؟

dani.flight
15-04-2011, 12:24
سلام خدمت دوستان.
ببخشيد آيا ميشه وسط مراحل بازي رو سيو كرد؟
ممنون.

در میان ماموریت فکر نکنم اما وسط پرواز عادی چرا میشه...

m.s.f
15-04-2011, 16:12
من وقتی اجرا میکنم صفحه windowed هست ولی هنگام پرواز full screen هست
چطور میتونم کاری کنم که کلا همیشه حتی توو منوها full screen باشه ؟
ctrl+enter هم میزنم فول اسکرین نمیشه !!

kzm.itgroup
16-04-2011, 09:36
دوستان عزیز سلام
یک نرم افزار جدید بهتون معرفی میکنم برای انهایی که علاقه به مراقبت پرواز در برج مراقبت دارند
Tower Simulator
ویژگی های محصول:
-محصول شرکت Wilco
- شبیه سازی مهیج برای علاقمندان به واحد مراقبت پرواز
- هدایت هواپیماهای ورودی و خروجی
- امکان هدایت در پنج فرودگاه دنیا از جمله : Chicago – Munchen-Paris-Orange,Country-St.Maarten
- محیطی واقعی و جذاب برای علاقمندان به واحد مراقبت پرواز
- امکان انتخاب باند فرودگاه
- امکان درج نام به عنوان کنترلر
- امکان تغییر در زمان
- امکان تغییر در آب و هوا
- دارای Manual به صورت فایل pdf
- دارای Gate Editor
- دارای Painting Editor
- دارای Schedule Editor
این هم لینک دانلودش در تورنت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DonFidelio2
17-04-2011, 19:56

داداش زحمت می کشی یه لینک دیگه بدی ؟ اینُ دانلود کردم وقتی فایلُ از حالت رار خارج کردم ، تو فولدرش یه فابل پاور پوینت هست و یه کلیپ صوتی !!!!! شاخ در اوردم !

اگه کسی یه لینک دیگه داره ممنون میشم بزاره . مرسی :40:

kzm.itgroup
18-04-2011, 08:04
داداش زحمت می کشی یه لینک دیگه بدی ؟ اینُ دانلود کردم وقتی فایلُ از حالت رار خارج کردم ، تو فولدرش یه فابل پاور پوینت هست و یه کلیپ صوتی !!!!! شاخ در اوردم !

اگه کسی یه لینک دیگه داره ممنون میشم بزاره . مرسی :40:

DonFidelio2
18-04-2011, 22:14
بچه ها ، یه سوال بزرگ !
برای کاهش همزمان ارتفاع و سرعت باید چیکار کنم ؟؟؟ کلاً بهترین روش کاهش سرعت چیه !!
من شنیدم که اسمش کلایم (Clim) ـه ! درسته ؟ من همیشه با ایربرک (AirBreak) سرعت کم می کنم که کاملاً اشتباهه !!! همیشه تا سر باند که میام ، سرعتم فوق العاده بالاست ، چون اگه با ایربرک سرعت کم کنم ، یک آن ارتفاع به صفر می رسه ! اگه کسی می تونه راهنمایی کنه لطفاً و البته بی زحمت کلید مذکورُ تو کیبورد ذکر کنه ... ممنون و مرسی

پ.ن:من با کاهش ارتفاع مشکلی ندارم ، با اتو پایلوت کمش می کنم ، ولی سرعتُ نفهمیدم با چی میشه کم کرد .حتی فلپ هم فایده ایی نداشت . مرسی

dani.flight
18-04-2011, 22:28
بچه ها ، یه سوال بزرگ !
برای کاهش همزمان ارتفاع و سرعت باید چیکار کنم ؟؟؟ کلاً بهترین روش کاهش سرعت چیه !!
من شنیدم که اسمش کلایم (Clim) ـه ! درسته ؟ من همیشه با ایربرک (AirBreak) سرعت کم می کنم که کاملاً اشتباهه !!! همیشه تا سر باند که میام ، سرعتم فوق العاده بالاست ، چون اگه با ایربرک سرعت کم کنم ، یک آن ارتفاع به صفر می رسه ! اگه کسی می تونه راهنمایی کنه لطفاً و البته بی زحمت کلید مذکورُ تو کیبورد ذکر کنه ... ممنون و مرسی

پ.ن:من با کاهش ارتفاع مشکلی ندارم ، با اتو پایلوت کمش می کنم ، ولی سرعتُ نفهمیدم با چی میشه کم کرد .حتی فلپ هم فایده ایی نداشت . مرسی

خوب Climb که صعود هست" Decent میشه نزول یا همون کاهش ازتفاع خودمون...
بهترین روش یا روش عادی اینه که اول سرعت رو کم کنید بعد VS رو - کنید این تو آموزشهای اولیه هست.
شما به احتمال زیاد VS رو زیاد در نظر میگیرید که مجبور به استفاده از AirBreak میشید که برعکس شما باید
VS خیلی کمی داشته باشید تا سرعتتون نه تنها بالا نره بلکه به آرومی رو به کاهش باشه و این روند رو تا باز کردن کامل(یا درجه مورد نیاز) فلپ باید ادامه پیدا کنه و البته این روند به مسیر طولانیی نیاز داره پس باید محاسبه شده عمل کنید تا به موقع Approach کنید.

Esanasa
19-04-2011, 04:12
سلام به کاپیتان های زحمت کش و عزیز
من یه شبیه ساز فارسی ماله نوین پندار پیدا کردم می خوام با کرک نصب کنم و ببینم میشه فایل های صدای فارسی شو جدا کنم روی ورژن انگلیسیش نصب کنم و بزارم اینجا تا بقیه هم استفاده کنن؟
راستی امکان اسکن کتابچه راهنمای فارسیه شبیه سازم دارم اگه مشغله کاری بزاره
دوستان لطف کنین اطلاعاتی دارین به منم بگین
مثله محل قرار گیری فایل ها یا امکانه اضافه کردن این صداهای فارسی:5:

kzm.itgroup
19-04-2011, 07:46
بچه ها ، یه سوال بزرگ !

در ضمن دوست من در هر سرعتی نمیتونی فلپ باز کنی چون هر درجه فلپی مربوط به یه سرعت میشه مثال : اگر با بوئینگ 737 در سرعت بالای 250 فلاپ باز کنی فلاپات اسیب میبینه . هر هواپیمایی یه دفترچه داره که میتونی توی اونجا بررسی کنی
ولی بهترین کار برای فرود بی دردسر و سرعت مناسب اینه که از 80 مایلی فرودگاه با نزول منفی 18000 ارتفاع کم کنی و V1 هم روی 38 تا 40 باشه البته در صورتی که با ارتفاع 28 هزار پا پرواز کنی

The Pro
19-04-2011, 21:16
اي بابا..! آقايون شما چطوري درست روي باند فرود مياين؟ من تاحالا نشده رو آسفالت فرود بيام! همش اينور اونور رو خاكي ميشينه! چطوري تنظيمش كنم؟
البته با هواپيماهاي كوچيك مشكلي ندارم. منظورم با 737 هست مثلا.

DonFidelio2
19-04-2011, 21:35
v1 چی هست ؟ من vs رو همیشه رو 1500 یا نهایتاً 2000 میزارم ! زیاده ؟

البته بیشتر سوال من راجب ترمز هوایی بود ! یعنی تو ارتفاع 10 هزار پایی بهترین ترمز چی می تونه باشه ؟ که سرعت کم بشه!!

amir_0098
19-04-2011, 21:36
سلام به کاپیتان های زحمت کش و عزیز
من یه شبیه ساز فارسی ماله نوین پندار پیدا کردم می خوام با کرک نصب کنم و ببینم میشه فایل های صدای فارسی شو جدا کنم روی ورژن انگلیسیش نصب کنم و بزارم اینجا تا بقیه هم استفاده کنن؟
راستی امکان اسکن کتابچه راهنمای فارسیه شبیه سازم دارم اگه مشغله کاری بزاره
دوستان لطف کنین اطلاعاتی دارین به منم بگین
مثله محل قرار گیری فایل ها یا امکانه اضافه کردن این صداهای فارسی:5:

نمی فهمم ((نوین پندار پیدا کردم می خوام با کرک نصب کنم)) منظورتون چیه ؟ خود نوین پندار که 3 بار بیشتر نمیشه نصب کرد (البته می شه ) ولی اگه می خواید از کرک نسخه ی معمولی استفاده کنین که این کار نمیشه :41:
و در مورد صداهای فارسی باید بگم که نمی شه کپی زد و کلا فارسی کار کردن خیلی اشتباهه:13:

در مورد دفترچه هم که من خودم کامل خوندمش بگم که این flight school که ebicross عزیز درست کردن فعلا بهترین آموزش موجوده :10:و از دفترچه نوین پندار به نظر من خیلی بهتره:20:

و اینکه اگه می تونی نسخه معمولی این شبیه ساز رو گیر بیاری خیلی بهتر از نوین پنداره:21:

amir_0098
19-04-2011, 21:44
v1 چی هست ؟ من vs رو همیشه رو 1500 یا نهایتاً 2000 میزارم ! زیاده ؟

البته بیشتر سوال من راجب ترمز هوایی بود ! یعنی تو ارتفاع 10 هزار پایی بهترین ترمز چی می تونه باشه ؟ که سرعت کم بشه!!

v1 فکر کنم منظورشون n1 هستش که میشه سوخت رو کنترل کرد :13:

در مورد سرعت هم شما تو قسمت auto pilot می تونی سرعت , جهت و ارتفاع رو تنظیم کنی .

وقتی وارد approach می شی ارتفاع و جهت رو به صورت دستی (manual) کن و سرعت رو از auto pilot استفاده کن تا قلق اش دستت بیاد .:5:

dihav1359
20-04-2011, 22:52
خدمت اساتید عزیز سلام

آقا تو این fspassanger میشود شرکت باری راه انداخت مثلا با c-130 بار جا به جا کرد و پول درآورد بعد هواپیماهای اضافه شونده مثلا مال شرکت capitansim را میشود استفاده کرد یا فقط هواپیماهای خود fsx را قبول میکند اگر میشود
روشش را توضیح دهید
ممنون

kiuna
21-04-2011, 15:33
دوستان فرکانس vor رو برای هر مسیر چطوری میشه از نقشه بدست اورد و ست کرد ؟

winwin2
21-04-2011, 17:18
سلام دوستان
من تازه عضو انجمن شدم .
2 روزي ميشه كه نسخه نوين پندار رو گرفتم . برنامه رو نصب كردم اجرا هم ميشه .
ولي كاملا مبتدي هستم و نميتونم با اين برنامه كار كنم . به نظرم كتابچه راهنمايي هم كه نوين پندار گذاشته
زياد جالب نيست . كسي ميتونه در مورد اجراي درست و آموزش اين برنامه و استفاده از دكمه و كليد هاي
اجراي اين برنامه و نصب جوي استيك به من كمك كنه ؟
ممنون ميشم از دوستاني كه بتونن به من كمك كنن
(در مجموع اميدوارم از خريد نسخه نوين پندار پشيمون نشم )

amir_0098
21-04-2011, 18:10
خدمت اساتید عزیز سلام

آقا تو این fspassanger میشود شرکت باری راه انداخت مثلا با c-130 بار جا به جا کرد و پول درآورد بعد هواپیماهای اضافه شونده مثلا مال شرکت capitansim را میشود استفاده کرد یا فقط هواپیماهای خود fsx را قبول میکند اگر میشود
روشش را توضیح دهید
ممنون

برای جابجا کردن بار فقط front cargo & real cargo رو که تو عکس هست رو پر کنی و مسافرا رو کم کنی یا اگه حال

کردی از اون بالا در هارو باز کن خودشون می رن پایین:31::21:

برای هواپیما های دیگه هم فقط باید تو قسمت خرید هواپیما باشن که فکر کنم همه باشن :27:

amir_0098
21-04-2011, 18:28
دوستان فرکانس vor رو برای هر مسیر چطوری میشه از نقشه بدست اورد و ست کرد ؟

رو نقشه یه علامت های آبی رنگی هستن که وقتی دابل کلیک می کنید روشون , یه صفحه ای باز می شه که تو اون نوشته و با ید اونارو تو NAV 1 & NAV 2 وارد کنین:27:

amir_0098
22-04-2011, 11:55
سلام دوستان
من تازه عضو انجمن شدم .
2 روزي ميشه كه نسخه نوين پندار رو گرفتم . برنامه رو نصب كردم اجرا هم ميشه .
ولي كاملا مبتدي هستم و نميتونم با اين برنامه كار كنم . به نظرم كتابچه راهنمايي هم كه نوين پندار گذاشته
زياد جالب نيست . كسي ميتونه در مورد اجراي درست و آموزش اين برنامه و استفاده از دكمه و كليد هاي
اجراي اين برنامه و نصب جوي استيك به من كمك كنه ؟
ممنون ميشم از دوستاني كه بتونن به من كمك كنن
(در مجموع اميدوارم از خريد نسخه نوين پندار پشيمون نشم )

خیلی خوش اومدی به دنیای flight simulator :10:

شما اول صفحه ی اول این انجمن رو کامل بخون بعد تمام اموزش هایی رو که لازم داشته باشی تو1.6 flight school هست:20:

ebicross
22-04-2011, 19:58
خدمت اساتید عزیز سلام

روشش را توضیح دهید
ممنون
شما خودتون استادین. :46:
ببینید توی همون عکسی که دوستمون گذاشته Payload Model رو Cargo کنید تا فقط بار بزنید. چون سوار نکردن مسافرها همونطور که میدونید پوینت منفی داره.

هر هواپیمایی رو میشه استفاده کرد. خیلی معمولی بخرید و استفاده کنید. مشکلی نداره. خودش براش یک Peyload Model در نظر میگیره با توجه به ظرفیت هواپیما و نوعش.

kiuna
25-04-2011, 15:31
من با تنظیم vor مشکل دارم
من مقدار عددی Vor رو پیدا کردم و برای فرودگاه مبدا رو توی قسمت nav1 و برای فرودگاه مقصد رو در
nav 2 وارد کردم و روشنشون کردم بعد عقربه cdi منحرف شد ! البته برای مقصد ثابت موند در ضمن یه بوق هم بعد از
روشن کردنشون چند دقیقه یک بار شروع به زدن میکنه که نمی دونم برای چی هست
بعد شروع به تیک اف کردم
اما هر کاری کردم نتونستم کاری کنم که هر دو عقربه وسط بایستند!
بعد اینجور که توی اموزش گفته شده باید اول عقربه cdi رو بچرخونیم و روی وسط تنظیم کنیم بعد
اون کورس رو روی هدینگ تنظیم کنیم

من کجا رو اشتباه انجام میدم ؟

DonFidelio2
25-04-2011, 17:06
من مقدار عددی Vor رو پیدا کردم و برای فرودگاه مبدا رو توی قسمت nav1 و برای فرودگاه مقصد رو در
nav 2 وارد کردم

این چیه بچه ها ؟ :47: چرا تا حالا به من نگفتین این ست کردن فرودگاه مقصد و مبدأ رو ؟!! :cool:
منم آموزشش رو می خوام ، مرسی :29:

kzm.itgroup
25-04-2011, 18:27
این چیه بچه ها ؟ :47: چرا تا حالا به من نگفتین این ست کردن فرودگاه مقصد و مبدأ رو ؟!! :cool:

به نظره من اگر دوستان زبان انگلیسیشون خوب باشه همه ی این موارد را میتونند توی خود شبیه ساز پیدا کنند و اموزش ببینند .

kiuna
26-04-2011, 08:31
به نظره من اگر دوستان زبان انگلیسیشون خوب باشه همه ی این موارد را میتونند توی خود شبیه ساز پیدا کنند و اموزش ببینند .
توی اموزش های که جناب ایزی گذاشتن ترجمه اموزش ها هست هر چند دونستن انگلیسی خیلی کمک میکنه
اما خب توی عمل تازه سوالات پیش میاد

---------- Post added at 09:31 AM ---------- Previous post was at 09:31 AM ----------

توی صفحه اول لینک اموزش هست

دوستان لینک فرودگاه های تهران در پست سوم خرابه کسی لینک سالمش رو داره

amir_0098
26-04-2011, 12:59
nav 2 وارد کردم و روشنشون کردم بعد عقربه cdi منحرف شد ! البته برای مقصد ثابت موند در ضمن یه بوق هم بعد از
روشن کردنشون چند دقیقه یک بار شروع به زدن میکنه که نمی دونم برای چی هست
بعد شروع به تیک اف کردم
اما هر کاری کردم نتونستم کاری کنم که هر دو عقربه وسط بایستند!
بعد اینجور که توی اموزش گفته شده باید اول عقربه cdi رو بچرخونیم و روی وسط تنظیم کنیم بعد
اون کورس رو روی هدینگ تنظیم کنیم

من کجا رو اشتباه انجام میدم ؟

اول اینکه اگه می شه بگید از چه هواپیمایی استفاده میکنید ؟

شما فقط vor مقصد رو لازم دارید . وقتی شما عدد رو ست می کنید یکی از عقربه ها منحرف میشه . حالا شما باید course مورد نظرتون رو تنظیم کنید . حالا مثلا اگه به سمت چپ منحرف شد شما هم یکم به سمت چپ بنک کنید و ادامه بدید تا اینکه عقربه شروع به حرکت کنه . شما بایستی اونو وسط نگه دارید .:20:

در مورد اینکه ((اما هر کاری کردم نتونستم کاری کنم که هر دو عقربه وسط بایستند!)) وقتی که شما عدد ILS رو تو NAV نتظیم میکنید تو هواپیمایی مثل سسنا 172 هر دو عقربه رو باید وسط نگه دارید:10:

اون کلیدش رو هم روشن نکنید چون تا آخر بوق بوق میکنه:27:

همه ی اینها در flight school 1.6 موجود است :31:

amir_0098
26-04-2011, 13:05
flight school 1.6
page 59
VOR

kiuna
26-04-2011, 13:56
اول اینکه اگه می شه بگید از چه هواپیمایی استفاده میکنید ؟

شما فقط vor مقصد رو لازم دارید . وقتی شما عدد رو ست می کنید یکی از عقربه ها منحرف میشه . حالا شما باید course مورد نظرتون رو تنظیم کنید . حالا مثلا اگه به سمت چپ منحرف شد شما هم یکم به سمت چپ بنک کنید و ادامه بدید تا اینکه عقربه شروع به حرکت کنه . شما بایستی اونو وسط نگه دارید .:20:

در مورد اینکه ((اما هر کاری کردم نتونستم کاری کنم که هر دو عقربه وسط بایستند!)) وقتی که شما عدد ILS رو تو NAV نتظیم میکنید تو هواپیمایی مثل سسنا 172 هر دو عقربه رو باید وسط نگه دارید:10:

اون کلیدش رو هم روشن نکنید چون تا آخر بوق بوق میکنه:27:

همه ی اینها در flight school 1.6 موجود است :31:
امیر جان ممنون از راهنمایی ات اما من جزوه این بخش رو کامل خوندم و بعد خواستم در عمل تمرین کنم که اینجوری شد
ببین مثلا الان شما گفتی که نباید دکمه nav رو روشن کنیم اما تو اموزش گفته شده که چراغ سبز رنگ روشن شده باشه
یک سوالی که برای من پیش اومد این بود که OBS رو باید زمانی تنظیم کنیم که روی باند هستیم یا زمانی که از روی
باند بلند شدیم ؟
در مورد NAV 2 اگر لازم نیست پس دلیل وجود این عقربه روی این هواپیما چیه ؟
البته من هنوز به قسمت ILS نرسدیم اما چطور می تونیم بفهمیم کدوم فرودگاه این سیستم رو داره ؟
در ضن فعلا با سسنا میپرم
اینم جزوه من

amir_0098
26-04-2011, 17:20
امیر جان ممنون از راهنمایی ات اما من جزوه این بخش رو کامل خوندم و بعد خواستم در عمل تمرین کنم که اینجوری شد
ببین مثلا الان شما گفتی که نباید دکمه nav رو روشن کنیم اما تو اموزش گفته شده که چراغ سبز رنگ روشن شده باشه
یک سوالی که برای من پیش اومد این بود که OBS رو باید زمانی تنظیم کنیم که روی باند هستیم یا زمانی که از روی
باند بلند شدیم ؟
در مورد NAV 2 اگر لازم نیست پس دلیل وجود این عقربه روی این هواپیما چیه ؟
البته من هنوز به قسمت ILS نرسدیم اما چطور می تونیم بفهمیم کدوم فرودگاه این سیستم رو داره ؟
در ضن فعلا با سسنا میپرم
اینم جزوه من

اول اینکه دمت گرم که اینو پرینت رنگی و می خونی :10::40::8::11:

اینکه میگم کلیدش رو خاموش کن برای این میگم چون هی دی دی دی میکنه و اعصاب آدمو به هم میریزه:31:

اینکه OBS رو کی تنظیم کنی بستگی به مکانت داره . رو زمین که استفاده نمی شه ولی وقتی رو هوا هستی با توجه به هدینگی که حرکت میکنی باید نتظیم کنی .

شرمنده من الان چون تو امتحانامه و فلایت سیمولیتور رو از رو کامپیوتر پاک کردم , خیلی دقیق نمی تونم جواب بدم اما هرچی در توانم باشه کمک میکنم .

((در مورد NAV 2 اگر لازم نیست پس دلیل وجود این عقربه روی این هواپیما چیه ؟)) از NAV2 هم استفاده میشه . ما جز VOR به صورت های دیگه ای هم می تونیم کار کنیم مثلا NDB & ILS که واسه اونا استفاده میشه .
البته دستگاه NDB یه چیز دیگست . . . :31:

و برای اینکه بفهمی کد.م فرودگاه ها ILS دارن وقتی میری رو map روی باند یه خط های سبز هست که برای ای ال اس هست .:27:

dihav1359
26-04-2011, 18:46
جناب kiuna

سوالات شما طبیعی است چون آموزش ناوبری در فلایت سیمولاتور بسیار ابتدائی است
ایستگاهای vor امواج رادیوئی را به صورت افقی منتشر میکنند در نتیجه شما باید کمی ارتفاع بگیرید و در یک محدوده خاص قرار بگیرید تا دستگاه گیرنده هواپیما امواج را دریافت کند و عقربه به سمت ایستگاه بچرخد بنابرین در بیشتر مواقع وقتی در فرودگاه vor را تنظیم کنید چیزی دریافت نمیشود
در روی نقشه ایستگاههای vor به شکل یک دایره در درون یک مربع هستند (اگر اشتباه نکنم) و الزاما در داخل فرودگاه نیستند و ممکن است در داخل یک بیابان متروکه باشند

اگر ناوبری به این شیوه برایتان سخت است به صورت IFR پرواز کنید در این حالت برج مراقبت مسیر درست را به شما میدهد

kiuna
26-04-2011, 22:28
اول اینکه دمت گرم که اینو پرینت رنگی و می خونی

اینکه میگم کلیدش رو خاموش کن برای این میگم چون هی دی دی دی میکنه و اعصاب آدمو به هم میریزه

اینکه OBS رو کی تنظیم کنی بستگی به مکانت داره . رو زمین که استفاده نمی شه ولی وقتی رو هوا هستی با توجه به هدینگی که حرکت میکنی باید نتظیم کنی .

شرمنده من الان چون تو امتحانامه و فلایت سیمولیتور رو از رو کامپیوتر پاک کردم , خیلی دقیق نمی تونم جواب بدم اما هرچی در توانم باشه کمک میکنم .

((در مورد NAV 2 اگر لازم نیست پس دلیل وجود این عقربه روی این هواپیما چیه ؟)) از NAV2 هم استفاده میشه . ما جز VOR به صورت های دیگه ای هم می تونیم کار کنیم مثلا NDB & ILS که واسه اونا استفاده میشه .
البته دستگاه NDB یه چیز دیگست . . .

و برای اینکه بفهمی کد.م فرودگاه ها ILS دارن وقتی میری رو map روی باند یه خط های سبز هست که برای ای ال اس هست .

داداش دستت دردنکنه ! امیدوارم تو امتحانات موفق باشی

جناب kiuna

سوالات شما طبیعی است چون آموزش ناوبری در فلایت سیمولاتور بسیار ابتدائی است
ایستگاهای vor امواج رادیوئی را به صورت افقی منتشر میکنند در نتیجه شما باید کمی ارتفاع بگیرید و در یک محدوده خاص قرار بگیرید تا دستگاه گیرنده هواپیما امواج را دریافت کند و عقربه به سمت ایستگاه بچرخد بنابرین در بیشتر مواقع وقتی در فرودگاه vor را تنظیم کنید چیزی دریافت نمیشود
در روی نقشه ایستگاههای vor به شکل یک دایره در درون یک مربع هستند (اگر اشتباه نکنم) و الزاما در داخل فرودگاه نیستند و ممکن است در داخل یک بیابان متروکه باشند

اگر ناوبری به این شیوه برایتان سخت است به صورت IFR پرواز کنید در این حالت برج مراقبت مسیر درست را به شما میدهد

داداش ممنون! راستش خیلی دوست دارم که با اصول اموزش اشنا بشم و در حد توانم یاد بگیرم
اینه که با اموزش دارم جلو میرم! در مورد vor این صدای بوق که وقتی روشن میشه پخش میشه
فکر میکنم با این امواج یه ربطی باید داشته باشه ؟ می خوام بدونم وقتی امواج رو سیستم میگیره
چطوری الارم میده که متوجه بشیم ؟:20:

dihav1359
27-04-2011, 15:36
داداش دستت دردنکنه ! امیدوارم تو امتحانات موفق باشی

داداش ممنون! راستش خیلی دوست دارم که با اصول اموزش اشنا بشم و در حد توانم یاد بگیرم
اینه که با اموزش دارم جلو میرم! در مورد vor این صدای بوق که وقتی روشن میشه پخش میشه
فکر میکنم با این امواج یه ربطی باید داشته باشه ؟ می خوام بدونم وقتی امواج رو سیستم میگیره
چطوری الارم میده که متوجه بشیم ؟:20:

هر ایستگاه یک کد مورس مخصوص دارد که به صورت خط و نقطه است در نقشه های هوانوردی واقعی در کنار هر ایستگاه این کد نوشته شده در واقع وقتی این صدا را میشنوید با توجه به کد ایستگاه موجه میشوید که امواج ایستگاه مورد نظر را دریافت میکنید یا خیر

winwin2
27-04-2011, 15:53
سلام
تو نسخه نوین پندار چندتا هواپیمای اضافه بر نسخه اصلی هم بود که من نصبشون کردم ولی برنامه رو که اجرا میکنم
تو لیست هواپیماها نیست . من باید چیکار کنم تا اونارم بتونم بیارم و استفاده کنم ؟

kzm.itgroup
28-04-2011, 11:55

این هم لینک دانلود این جنگنده معروف

amir_0098
28-04-2011, 11:58
سلام
تو نسخه نوین پندار چندتا هواپیمای اضافه بر نسخه اصلی هم بود که من نصبشون کردم ولی برنامه رو که اجرا میکنم
تو لیست هواپیماها نیست . من باید چیکار کنم تا اونارم بتونم بیارم و استفاده کنم ؟

مطمئنید ؟:13:

چون نسخه ی نوین پندار هواپیماهارو اوتومات نصب می کنه . :5:

اگه جای دیگه ای نصب می کنه باید اونا رو تو فولدر airplane داخل sim object کپی کنید :11:

DonFidelio2
01-05-2011, 21:29
oخوب بچه ها من ویندوزمُ پاک کردم و مجدداً نصب کردم ، ولی خوب مشکل کماکان پا برجاست :41:

البته قبل از اینکه ویندوز پاک کنم ، وقتی با 747 پرواز می کردم تو محدوده ی مهرآباد و ، اصفهان و شیراز و ... مشکلی نداشتم ! ولی وقتی میرم هیسترو لندن یا فرانسه که یکی از پر ترافیک ترین فرودگاه های جهانن ، مشکل دوباره رونمایی میشه !
فکر کنم یکی از دوستان اشاره کرد که مشکل مربوط به ترافیکه و باید کمش کنم ! نمیشه یه کاری کرد که ترافیکشُ کم نکنیم ؟؟
اصل کیفیش به همونه بابا :20:
الانم همونطوریه :41: وقتی میرم فرانسه ، هواپیما کم کم و تیکه تیکه جلو میره ، ولی وقتی یه جای کم ترافیکی مثل ایران باشم اصلاً این مشکلُ ندارم ...

یکی از دوستان گفت مشکلت ازDirectx ـه که رو سیستمت نصبه ، من رو سیستمم 9 نصب دارم . اگه کسی می تونه لینک Directx 11 رو به صورت مستقیم بفرسته ممنون میشم . آخرین بار دوست عزیزم kzm.itgroup لینکشو گذاشت که متاسفانه برای ویندوز 7 بود ! من ایکس پی دارم بچه ها .
اگه کسی لینک مسقیمشُ داره لطف کنه بزاره . مرسی

پ.ن: از امروز سوالای من شروع میشه :31: داش امیر نرمش کن برای یه ماراتن سنگین با یه آدمی که هیچی تو مخش نمیره :31:
امیدوارم جمعمون پایدار باشه همیشه .
منم دارم فایل پی دی اف آموزش فلایتُ شیرازه میزنم و تو کلاسر جا میندازم ، فکر کنم خیلی کمکم می کنه .:40:

ممنون از همه :11:

kzm.itgroup
02-05-2011, 07:35
oخوب بچه ها من ویندوزمُ پاک کردم و مجدداً نصب کردم ، ولی خوب مشکل کماکان پا برجاست :41:

البته قبل از اینکه ویندوز پاک کنم ، وقتی با 747 پرواز می کردم تو محدوده ی مهرآباد و ، اصفهان و شیراز و ... مشکلی نداشتم ! ولی وقتی میرم هیسترو لندن یا فرانسه که یکی از پر ترافیک ترین فرودگاه های جهانن ، مشکل دوباره رونمایی میشه !
فکر کنم یکی از دوستان اشاره کرد که مشکل مربوط به ترافیکه و باید کمش کنم ! نمیشه یه کاری کرد که ترافیکشُ کم نکنیم ؟؟
الانم همونطوریه :41: وقتی میرم فرانسه ، هواپیما کم کم و تیکه تیکه جلو میره ، ولی وقتی یه جای کم ترافیکی مثل ایران باشم اصلاً این مشکلُ ندارم ...

یکی از دوستان گفت مشکلت ازDirectx ـه که رو سیستمت نصبه ، من رو سیستمم 9 نصب دارم . اگه کسی می تونه لینک Directx 11 رو به صورت مستقیم بفرسته ممنون میشم . آخرین بار دوست عزیزم kzm.itgroup لینکشو گذاشت که متاسفانه برای ویندوز 7 بود ! من ایکس پی دارم بچه ها .

پ.ن: از امروز سوالای من شروع میشه :31: داش امیر نرمش کن برای یه ماراتن سنگین با یه آدمی که هیچی تو مخش نمیره :31:
منم دارم فایل پی دی اف آموزش فلایتُ شیرازه میزنم و تو کلاسر جا میندازم ، فکر کنم خیلی کمکم می کنه .:40:

مدل کارت گرافیکی شما چیه ؟
مناطقی که پر ترافیک هستند و طبیعت زیبایی دارند دارای Texture های حجیمی هستند اگر گرافیکه شما پایین باشه شبیه ساز بصورت Slow motion پردازش میکنه

kzm.itgroup
02-05-2011, 08:54
این هم لینک دانلود Directx

DonFidelio2
02-05-2011, 11:54
مدل کارت گرافیکی شما چیه ؟
مناطقی که پر ترافیک هستند و طبیعت زیبایی دارند دارای Texture های حجیمی هستند اگر گرافیکه شما پایین باشه شبیه ساز بصورت Slow motion پردازش میکنه

NVIDIA GeForce 8500 GT مدلش اینه ، 512 ست .

این هم لینک دانلود Directx

اینم 9 بودا ، نصبش کردم ، ولی خودتون گفتین که باید 11 نصب کنم . خیلی خیلی خیلی ممنونم :11:

amir_0098
02-05-2011, 12:51

سلام داش بهرام . همونطور که گفتم تنها مشکل شما حجم بالای تکسجر ها ی مای ترافیک هست . چون منم سیستمم پایینه از اینجور مشکل ها داشتم که فقط باید ترافیک رو کم کنید و یه سوال مهم اینکه اون درجه ی ترافیک رو شما حدودا کجا تنظیم می کنید ؟ اگه خیلی بالا باشه کلا کامپیوتر هنگه:41: البته می دونم بدون ترافیک حال نمیده:20:

در مورد کمک کردن که ما در خدمتیم اما فقط اگه یکم طول کشید تو جواب دادن شما به بزرکی خودتون ببخشید چون امتحان نهایی دارم امسال:19:

DonFidelio2
02-05-2011, 13:58
سلام داش بهرام . همونطور که گفتم تنها مشکل شما حجم بالای تکسجر ها ی مای ترافیک هست . چون منم سیستمم پایینه از اینجور مشکل ها داشتم که فقط باید ترافیک رو کم کنید و یه سوال مهم اینکه اون درجه ی ترافیک رو شما حدودا کجا تنظیم می کنید ؟ اگه خیلی بالا باشه کلا کامپیوتر هنگه:41: البته می دونم بدون ترافیک حال نمیده:20:

در مورد کمک کردن که ما در خدمتیم اما فقط اگه یکم طول کشید تو جواب دادن شما به بزرکی خودتون ببخشید چون امتحان نهایی دارم امسال:19:

سلام از ماست داش امیر گل :11:

درجه ی ترافیک رو ماکزیمم ـه امیر جان ، ولی کامپیوتر هنگ نداره اصلاً ، جز اون مواردی که گفتم (فرودگاه های بزرگ و پر ترافیک..)

من همیشه زحمتت میدم ، ایشالا که تو زندگیت همیشه موفق و پیروز و سربلند باشی داش امیر :11:

amir_0098
02-05-2011, 18:37

درجه ی ترافیک رو ماکزیمم ـه امیر جان ، ولی کامپیوتر هنگ نداره اصلاً ، جز اون مواردی که گفتم (فرودگاه های بزرگ و پر ترافیک..)

من همیشه زحمتت میدم ، ایشالا که تو زندگیت همیشه موفق و پیروز و سربلند باشی داش امیر :11:

قربونت برم داش بهرام . ما کوچیکتیم :10:

اینکه مای ترافیک رو میزاری ماکزیمم به نظرم خیلی زیاد باشه . یکم کمترش کن بهتر میشه . :5:

dihav1359
02-05-2011, 20:23

چندتا کار را به ترتیب انجام بده

1- درایور کارت گرافیک و دایرکس را به روز کن
2- هاردت را با یک نرم افزار خوب دی فراگ کن
3- اگر میتونی رم هایت را زیاد کن و از ویندوز سون مخصوصا 64 بیت استفاده کن البته اگر سی پی یو پشتیبانی میکند
4- اگر اهل ریسک هستی برو تو کار اوور کلاک سی پی یو و کارت گرافیک البته این کار کمی مطالعه میخواهد
5- اگر این کار ها جواب نداد و هزینه افزایش سیستم را هم نداری ابتدا از گرافیک پایین در همه موارد استفاده کن و به تدریج موارد را زیاد کن تا ببینی در کجا به مشکل بر میخوری و وقتی مورد را فهمیدی آن قسمت را روی کم بذار و بقیه را زیاد کن

amirpers
03-05-2011, 08:08
دوستان من از اين بازي اطلاعي ندارم.
يكي از دوستانم بازي رو گرفته رو ويندوز 7 64 بيت نصب كرده. موقع اجرا اول اكتيو بايد بشه و بعدش كه كنسل مي كنيم و تو بازي ميره ، قبل از فرود از بازي بيرون مي پره و ميگه كه بازي محدود بوده.
كرك هم تو دي وي دي بازي نبوده.
ميشه كمك كنيد.

DonFidelio2
03-05-2011, 13:11
بچه ها چند تا راهنمایی می خوام :
1.بعضی وقتا مهماندار میگه کاپتان هوای تو کابین مناسب نیست ! چطوری فن یا تهویه یا کولر روشن میشه ؟ با چه کلید ترکیبی ایی !
2.چجوری میشه بستن کمربندُ دستی کرد ؟ نمی خوام اتومات باشه !
3.چجوری سوخت میزنه هواپیما ؟ من اگه بخولام سوخت بزنم باید چی در خواست کنم ؟
4.چرا کسی دیگه لینک هواپیما نمیزاره ؟ :31: ایرباس 600-300 مسافربری با پنل سالم کجا ها گیر میاد ؟قبلاً دوستان چند تا لینک سایت مرجع دادن ، ولی 600-300 توش نبود !!! البته یکی بود که کارگو بود متاسفانه و البته با پنل ناقص !!
5.دیگه یادم نمیاد چی می خواستم :31:یادم اومد میام میگم .. آهان ، سلامتی همه ی شما دوستای گلم :11:

amir_0098
03-05-2011, 13:53
يكي از دوستانم بازي رو گرفته رو ويندوز 7 64 بيت نصب كرده. موقع اجرا اول اكتيو بايد بشه و بعدش كه كنسل مي كنيم و تو بازي ميره ، قبل از فرود از بازي بيرون مي پره و ميگه كه بازي محدود بوده.
ميشه كمك كنيد.

معمولا تو دی وی دی چند تا فایل dll به عنوان کرک هست .
من چون با دایل آپ وصل می شم نمی تونم آپ کنم . دوستان عزیز تو دی وی دی بازی یه فولدر به اسم کرک هست , اونو اگه میشه واسه امیر عزیز آپ کنید .

راستی
viva perspolis:31::40:

DonFidelio2
03-05-2011, 14:36
راستی
viva perspolis[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایول ، البته با علی دایی خیلی بهتره ! حداقل تنها دلسوزه تیمو داریم :11::40:

به خاطر اینکه تاپیک منحرف نشه ، کسی میدونه چجوری میشه هواپیمای ماهانُ خرید ؟:27: خیلی دلم میخواد یه دونه از اون ایرباسای ماهان رو با همون لوگوی سبز رنگ نازش بخرم :41:

amir_0098
03-05-2011, 15:24
ایول ، البته با علی دایی خیلی بهتره ! حداقل تنها دلسوزه تیمو داریم :11::40:

به خاطر اینکه تاپیک منحرف نشه ، کسی میدونه چجوری میشه هواپیمای ماهانُ خرید ؟:27: خیلی دلم میخواد یه دونه از اون ایرباسای ماهان رو با همون لوگوی سبز رنگ نازش بخرم :41:

کاری نداره , میری دم کمپانی ایرباس در میزنی بعد میگی یه ایرباس300 میخوام .

تازه قسطی هم میدن :31:

m.s.f
03-05-2011, 16:08
ميشه كمك كنيد.

معمولا تو دی وی دی چند تا فایل dll به عنوان کرک هست .
من چون با دایل آپ وصل می شم نمی تونم آپ کنم . دوستان عزیز تو دی وی دی بازی یه فولدر به اسم کرک هست , اونو اگه میشه واسه امیر عزیز آپ کنید .

صفحه اول، پست سوم، دوستان کرک ها رو گذاشتن ... من از همونا استفاده میکنم و مشکلی نیست.

m.s.f
04-05-2011, 18:58
آقا من تا حالا با fs2004 کار میکردم ... مدتیه با fsx کار میکنم .
امروز متوجه شدم ILS مهراباد بر خلاف FS2004 هواپیما رو میاره وسط باند 29L,R .
توو نقشه ش هم نگاه کردم دیدم Localizer و همینطور مخروط ILS در امتداد باند نیست .
راهی هست برای درست کردنش؟ برای بقیه دوستان هم همینطوره؟
ضمنا من از Acceleration Pack استفاده میکنم.

m.s.f
06-05-2011, 12:05
آقا من تا حالا با fs2004 کار میکردم ... مدتیه با fsx کار میکنم .
امروز متوجه شدم ILS مهراباد بر خلاف FS2004 هواپیما رو میاره وسط باند 29L,R .
توو نقشه ش هم نگاه کردم دیدم Localizer و همینطور مخروط ILS در امتداد باند نیست .
راهی هست برای درست کردنش؟ برای بقیه دوستان هم همینطوره؟
ضمنا من از Acceleration Pack استفاده میکنم.

کسی این مشکلو نداره ؟

MOHAMMAD MM
06-05-2011, 12:12
کسی این مشکلو نداره ؟
دوست عزیز این مشکل برای همه هست
اگه هواپیما رو دستی بشونی این مشکلو پیدا نمیکنی اما استفاده از پرواز اتوماتیک درFLX شما رو وسط باند میشونه.
این هم فقط برای ایرانه

دوستان این هم یه سایت خوب برای گفتگو راجع به خلبانی :

robert
06-05-2011, 15:35
سلام

یه چند تا لینک برای دانلود هواپیماهای pmdg یا simshed یا digital aviation برای ما بذارید

ممنون

winwin2
08-05-2011, 11:41
با سلام دوباره
بچه ها كسي لينك هواپيما داره ؟ از كجا ميتونم هواپيماي جديد دانلود كنم ؟ درضمن خيلي دوست دارم با هواپيماهاي داخلي
مثل ايران اير و ماهان و ... پرواز كنم . امكانش هست ؟
بعداز دانلود اونارو چطوري وارد برنامه كنم ؟

robert
08-05-2011, 17:15
بابا یکی یه لینک هواپیمای درست و حسابی برای ما بذاره...

من اینهمه به شما کمک کردم و جواب سوالاتتون رو دادم.... حالا یه هواپیمای درست و حسابی میخوام که تمام کلید های پنلش کار کنه و از همه مهمتر FMC داشته باشه...

kzm.itgroup
09-05-2011, 08:12
با سلام دوباره
بچه ها كسي لينك هواپيما داره ؟ از كجا ميتونم هواپيماي جديد دانلود كنم ؟ درضمن خيلي دوست دارم با هواپيماهاي داخلي

این هم یک سایت خوب و رایگان

DonFidelio2
09-05-2011, 19:28
دوستان لینک فرودگاه های تهران در پست سوم خرابه کسی لینک سالمش رو داره

آقا یکی ترتیب اثر بده ، مسئولین امر اتحدو :27::31:

---------- Post added at 08:28 PM ---------- Previous post was at 08:23 PM ----------

با سلام دوباره

دوستان میتونید هواپیما های مورد علاقتون رو در سایت های زیر دانلود کنید :

و برای دریافت اطلاعات خلبانی میتونید به سایت زیر که بزرگترین انجمن هوا و فضای ایران هست مراجعه کنید:

DonFidelio2
09-05-2011, 19:34

وقتی دانلود کردی ، اول از حالت زیپ یا رار خارجش کن ، بعد ببر به این مسیر :

درایوی که فلایت روش نصبه ،

Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes

کل پوشه رو کپی کن تو Airplanes

dihav1359
09-05-2011, 22:06
دوستان وقتتان را روی هواپیماهای الکی حرام نکنید

کلا در دنیای سیمولاتور چند محصول ارزش کار کردن دارند

محصولات pmdg مثل 747 و md11 و اگر در آینده 737

و 767 level d

و در آخر هم محصولات کاپیتان سیم

اینها را هم فقط بوسیله تورنت میتوانید دانلود کنید راه دیگری ندارد

m.s.f
10-05-2011, 11:27
من از وقتی fspassenger رو نصب کردم گاهی اوقات وقتی روو منوی fspassenger میزنم، کل سیمولاتور هنگ میکنه و میاد بیرون ... راه حلی داره ؟
ضمنا سیمولاتور هم acceleration pack نصب هست روش.

robert
10-05-2011, 16:35
دوستان وقتتان را روی هواپیماهای الکی حرام نکنید

کلا در دنیای سیمولاتور چند محصول ارزش کار کردن دارند

محصولات pmdg مثل 747 و md11 و اگر در آینده 737

و 767 level d

و در آخر هم محصولات کاپیتان سیم

اینها را هم فقط بوسیله تورنت میتوانید دانلود کنید راه دیگری ندارد

اوه اوه... عجب چیز خفنی هست این pmdg MD-11 ....!!

به معنای واقعی کلمه " خلبانی " هست.... یعنی میشه گفت اگر PDF های این هواپیما رو بخونید میتونید مدعی بشید که خلبان MD-11 هستید...

عجب کابین پیچیده ای هم داره لامصب... طرز کار با FMC و APU رو هم اصلا بلد نیستم....

یعنی هواپیماهای خود FSX در مقابل هواپیماهای PMDG واقعا بچه بازی به حساب میان....:27:

لینک تورنت 747 و 737 این شرکت رو کسی نداره...؟؟

m.s.f
10-05-2011, 21:38
اوه اوه... عجب چیز خفنی هست این pmdg MD-11 ....!!

به معنای واقعی کلمه " خلبانی " هست.... یعنی میشه گفت اگر PDF های این هواپیما رو بخونید میتونید مدعی بشید که خلبان MD-11 هستید...

عجب کابین پیچیده ای هم داره لامصب... طرز کار با FMC و APU رو هم اصلا بلد نیستم....

یعنی هواپیماهای خود FSX در مقابل هواپیماهای PMDG واقعا بچه بازی به حساب میان....:27:

لینک تورنت 747 و 737 این شرکت رو کسی نداره...؟؟

pmdg 747-400

---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

727 captainsim هم واقعا عالیه ... من 20 ساعت با سیمولاتور 727 ایران ایر توو دوره IR پریدم ... تقریبا میشه گفت خیلی شبیه اون هست این هواپیما ... فول آنالوگ :دی

DonFidelio2
11-05-2011, 07:18
اوه اوه... عجب چیز خفنی هست این pmdg MD-11 ....!!خوب لینک تورنت اینم بزارید نامردا :31: مثل داستان آبادانیه شده که میبندنش به درخت و آهنگ بندری جلوش پخش می کنن :31:

راستی من یه مشکل جدید با FSP پیدا کردم ، تو همه ی پروازام از وقتی که ویندوز جدید ریختم ، وقتی ارتفاع ماکزیمم میشه و مهماندار بصورت اتومات دستور باز کردن کمربند میده ، من نوشیدنی و غذا رو که میزنم ، چند ثانیه بعدش ارتباط کاملاً قطع میشه !!!!

اینم عکسش!

DonFidelio2
11-05-2011, 08:52
pmdg 747-400

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

727 captainsim هم واقعا عالیه ... من 20 ساعت با سیمولاتور 727 ایران ایر توو دوره IR پریدم ... تقریبا میشه گفت خیلی شبیه اون هست این هواپیما ... فول آنالوگ :دی

Hآقا من این لینک تورنتی که زدی رو دانلود کردم ، حالا وقتی می خوام نصبش کنم از من ایمیل و آی دی و پسورد می خواد ! باید چیکار کنم ؟
کسی می دونه مراحل نصبش چجوریه ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ! مرسی

پ.ن: من فراموش کردم تو پست بالایی بگم که مشکلی که با FSP دارم تو همه ی پروازا با انواع هواپیماها دارم ، یعنی فرقی نمی کنه 747 باشه یا غیره..

Mool Tee
11-05-2011, 10:20
سلام یه سوال دارم. تو این بازی ممکنه مثلا ما یه اشتباهی بکنیم بعد هواپیما سقوط کنه ؟

m.s.f
11-05-2011, 11:34
Hآقا من این لینک تورنتی که زدی رو دانلود کردم ، حالا وقتی می خوام نصبش کنم از من ایمیل و آی دی و پسورد می خواد ! باید چیکار کنم ؟
کسی می دونه مراحل نصبش چجوریه ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ! مرسی

پ.ن: من فراموش کردم تو پست بالایی بگم که مشکلی که با FSP دارم تو همه ی پروازا با انواع هواپیماها دارم ، یعنی فرقی نمی کنه 747 باشه یا غیره..

همه رو خالی بزار ... بعد که نصب کردی توو فولدر کرک یه فایل dll هست که باید کپی کنی اینجا
Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\PMDG\dlls

---------- Post added at 11:34 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

خوب لینک تورنت اینم بزارید نامردا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif مثل داستان آبادانیه شده که میبندنش به درخت و آهنگ بندری جلوش پخش می کنن
ضمنا منم این md11 رو میخوام ... کامل و کرک شده
اگه دوستان ما رو از درخت باز کنن ممنون میشیم :دی

DonFidelio2
11-05-2011, 13:15
همه رو خالی بزار ... بعد که نصب کردی توو فولدر کرک یه فایل dll هست که باید کپی کنی اینجا

---------- Post added at 11:34 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

ضمنا منم این md11 رو میخوام ... کامل و کرک شده
اگه دوستان ما رو از درخت باز کنن ممنون میشیم :دی

نمیشه ، گزینه ی Next غیر فعال می مونه !!

وقتی اجراش می کنم اول یه ارور میده ، اینم عکسش:

بعدش وقتی همون گزینه ها میاد ، Next غیر فعاله !! اینم عکسش:

یعنی باید چیکار کنم ؟؟:9::wac:

DonFidelio2
11-05-2011, 13:20
باید وایسم تا امیر بیاد ، امتحانم داره داش امیر ، هر چی فکر می کنم نمی تونم دلیل قطع ارتباطم با مهماندارو بفهمم !:18:

robert
11-05-2011, 13:28
نمیشه ، گزینه ی Next غیر فعال می مونه !!

یعنی باید چیکار کنم ؟؟:9::wac:

هیچی.... باید از کرک استفاده کنی...

سلام دوست عزیز ، خوش اومدین:11:
خوب آره ، هنگام لندینگ و تکاف ، یا حین پرواز باید کاملاً هوشیار باشی :27: وگرنه سقوط رو شاخشه :41:

دوستمون هیچی از FSX بلد نیست... بهش خرده نگیر..

DonFidelio2
11-05-2011, 15:12
ویرایش شد..

آقا دانلود کنید و لذت ببرید .خیلی جالبه ، نصب شد.

Mool Tee
11-05-2011, 16:34
این بازی ارزش خریدن داره>بعد ازش خسته نمیشی 2 بار بازی کنی؟چه لذتی توش هست؟:31:

---------- Post added at 05:34 PM ---------- Previous post was at 05:32 PM ----------

دوستمون هیچی از FSX بلد نیست... بهش خرده نگیر..

:27::27::46::46::46::46::46::40::40:

robert
11-05-2011, 18:20
آقا درست شد و نصبش کردم ، ولی بعد از نصب 6 تا 747 مدل های مختلف اضافه میشه که 3 تاش کارگو هست ، هیچکدوم از این 6تا پنل سالم نداره !! دوستایی که دانلود نکردن دالود نکنن ! که ارزش نداره !
همچین گفتین PMDG پیش خودم گفتم هیولاست ، البته پنل ناقصش در برابر بقیه 747 تایی که تا حالا دیدم خیلی قشنگ تره ! حالا من خواستم با همون پنل ناقص یه تستی بزنم مهرآباد تا امام ، ولی فقط یه موتورش روشن میشد :18:
بیخیال شدم به کل..

آقا ما رو ببندین به همون درخت که خربزه آبه :27:

ولی مال من که همه چی اش ردیفه... مشکلی هم نداره...به همین راحتی هم نمیشه باهاش رفت به OIII

باید کار با FMC رو بلد باشی که من باید برم یاد بگیرم...

amir_0098
11-05-2011, 18:22
[QUOTE=Mool Tee;6087593]این بازی ارزش خریدن داره>بعد ازش خسته نمیشی 2 بار بازی کنی؟چه لذتی توش هست؟:31:

دوست عزیز , اگه شما عشق خلبانی باشی , خسته که هیچ بلکه با هر پرواز بیشتر عاشقش میشی:10::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40: :40::40:

DonFidelio2
11-05-2011, 18:31
ولی مال من که همه چی اش ردیفه... مشکلی هم نداره...به همین راحتی هم نمیشه باهاش رفت به OIII

باید کار با FMC رو بلد باشی که من باید برم یاد بگیرم...

جداً همه چیش ردیفه ؟:18: می تونی یه عکس از پنل بگیری بزاری ؟ الان منم عکس میگیرم می ذارم !
هر 6 تا 747 تاش پنلاش سیاهه:41:

amir_0098
11-05-2011, 18:41
باید وایسم تا امیر بیاد ، امتحانم داره داش امیر ، هر چی فکر می کنم نمی تونم دلیل قطع ارتباطم با مهماندارو بفهمم !:18:

سلام داش بهرام :40:
راستش نمی دونم , فکر کنم این از اون مشکلاتیه که یک در هزار پیش میاد .:31:

اینطوری که نوشتی خیلی چیزا می تونه مشکل داشته باشه , مثلا می گی ویندوز عوض کردم یا بعد از سرو غذا قطع میشه .:13:
تو ویندوز قبلیه هیچ مشکلی نداشتی ؟

شاید کرکش خراب شده باشه . کرکش رو دوباره نصب کن .

خودتم می دونی امتحان دارم که دیر پست میدم .
ولی اینجا اساتید زیاده , ما که هیچیم:31:

DonFidelio2
11-05-2011, 18:58
قربون معرفتت داش امیر ، سلام ، تو ویندوز قبلیه اصلاً همچین مشکلی نداشتم ! ولی جدیداً بعد از سرو فود یا نوشیدنی اینجوری میشه !
نمی دونم ، الان دوباره نصبش می کنم ، موفق باشی در جنگ های پیش رو در مسیر امتحانات:10::11:

آقا اینم PMDG که امروز نصب کردم !

Saeid1212
11-05-2011, 19:36
سلام :31:
ممکنه لینک مستقیم برای دانلود MFS Accelerator یا Gold رو معرفی کنید.
خیلی ممنون

DonFidelio2
11-05-2011, 20:07
آقا من از وقتی که اینو نصب کرده بودم ، ریست نکرده بودم سیستم رو :31: به همین خاطر الان که ریست کردم همه چی درست شد ، پنلشم کار کرد ، یه دوری ام زدم باهاش تا رشت و اونورا :31: ولی چقدر کار کردن باهاش سخته :27:
کار کردن با FMC چطوریه بچه ها ؟ بعد این چقدر باحاله ، بر می گردم درو باز می کنم ، شیشه بالا و پایین میشه ، کلاً خیلی نسبت به بقیه بهتره !:thumbsup:
لینک مبدأ سایتش برای دانلود سایر هواپیماهاش چیه ؟؟ PMDG

پ.ن:رسماً حرفم رو پس میگیرم ، حتماً دانلود کنید .

---------- Post added at 09:07 PM ---------- Previous post was at 09:03 PM ----------

سلام :31:
ممکنه لینک مستقیم برای دانلود MFS Accelerator یا Gold رو معرفی کنید.
خیلی ممنون
دوست عزیز نمی دونم منظورت رو درست گرفتم یا نه ، اینایی که گفتی واسه فلایت سیمولاتوره یا نه ؟

ما اینُ داریم به هر حال :

dihav1359
11-05-2011, 21:04
روش نصب محصلات PMDG

در داخل فولدر کرک برنامه ایی به نام EnableButton است آنرا اجرا کنید و بعد شروع به نصب کنید میبینید که دکمه next فعال شده و میتوانید فرایند نصب را کامل کنید

چند تا نکته

در پوشه کرک 747 یک فایل dll وجود دارد که باید آن را در مسیر

نصب کنید وگرنه صفحات نمایش هواپیما روشن نمیشود

در md 11 بعد از نصب , برنامه PMDG_MD-11_FSX(6C).reg را اجرا کنید تا کد را به رجیستری شما اضافه کند و به صورت دستی هم به این مسیر بروید و کد داده شده را بنویسید

aircraft.cfg from X:\..Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\PMDG_MD11\ and PMDG_MD11F

و در خط زیر کد را بنویسید

[AFDSAuth]
---BEGIN SHA1---
6C5C0C61209E5C8B6C49C0CBCD2526CD2A526C28
---END SHA1---

و فایل را سیو کنید

نکته مهم: در ویندوز 7 فایل رجیستری را اجرا نکنید بلکه به این مسیر در رجستری بروید

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\
Abraxis\TheftTracking\MBZ\htvz1]

و این کد را 6C5C0C61209E5C8B6C49C0CBCD2526CD2A526C28

بنویسید و بعد همچنین این کد را مثل ویندوز xp که در بالا گفتم در فایل

aircraft.cfg from X:\..Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\PMDG_MD11\ and PMDG_MD11F

و در خط

[AFDSAuth]
---BEGIN SHA1---
6C5C0C61209E5C8B6C49C0CBCD2526CD2A526C28
---END SHA1---

بنویسید و اجرا کنید

مهم: 747 را همزمان با md11 نصب نکنید

Mool Tee
11-05-2011, 22:03
[QUOTE=Mool Tee;6087593]این بازی ارزش خریدن داره>بعد ازش خسته نمیشی 2 بار بازی کنی؟چه لذتی توش هست؟:31:

دوست عزیز , اگه شما عشق خلبانی باشی , خسته که هیچ بلکه با هر پرواز بیشتر عاشقش میشی:10::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40: :40::40:

ممنون. من که خودم عشق پروازم.:40::40::40::11:

DonFidelio2
11-05-2011, 22:16
مرسی ، واقعاً عالی بود توضیحاتت :40:

حالا این PMDG_MD11 لینک تورنتش رو از کجا میشه پیدا کرد؟

ویرایش: آقا مثل اینکه کلید هایی که تو کیبورد هست ، برای این PMDG فرق می کنه ! اگه کسی لیست جدید دکمه ها(کلید ها) رو داره بزاره بقیه ام استفاده کنن . مرسی

rezahamid69
12-05-2011, 10:47
بالای کلید ترمز خودکار کلید n1 هستش که بصورت ولوم هست و میتونی کم و زیادش کنی قسمت نمایش توربینها نشون میده به رنگ سبز اگه دست بهش نزده باشی بالای نمایشگر توربینها یه عدد0.0 نوشته شده ولی اگر ولوم n1 رو کم و یا زیاد کنی تغییرات رو مشاهده میکنی

سلام عرض میکنم به همه بروبچ من مثل همتون حرفه ای هستم تعریف نمیدم جدی میگم الان 3 ساله که بازی میکنم همه چیزشم میدونم ولی بخدا به پیر به پیغمبر تو کف این pmdg موندم ناکس داغونم کرده و نصب نمیشه نمیدونم چجوری باید نصبش کنم درست همون موقعی که میخوام نصبش کنم ارور میده ، اصلا این فولدر pmdg رو من ندارم خواهش میکنم یکی بهم زنگ بزنه راهنماییم کنه 09394931500 خواهش میکنم اصلا بهم تک بدید خودم زنگ میزنم

یعنی 19000 پا ارتفاع بگیر

robert
12-05-2011, 12:27
سلام عرض میکنم به همه بروبچ من مثل همتون حرفه ای هستم تعریف نمیدم جدی میگم الان 3 ساله که بازی میکنم همه چیزشم میدونم ولی بخدا به پیر به پیغمبر تو کف این pmdg موندم ناکس داغونم کرده و نصب نمیشه نمیدونم چجوری باید نصبش کنم درست همون موقعی که میخوام نصبش کنم ارور میده ، اصلا این فولدر pmdg رو من ندارم خواهش میکنم یکی بهم زنگ بزنه راهنماییم کنه 09394931500 خواهش میکنم اصلا بهم تک بدید خودم زنگ میزنم

یعنی چی نصب نمیشه...؟؟ من الان هم MD-11 و هم 747 رو نصب کردم و تکسچر british air ways رو هم بهشون اضافه کردم... همه چی اش هم ردیفه...:8:

این عکس کابینش در فرودگاه امام:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما کرک رو هم دانلود کردی...؟؟ اگر کرک نداری برو کرک رو دانلود کن و اگر هم داری یک بار کلا PMDG رو پاک کن و دوباره نصب کن...

dihav1359
12-05-2011, 12:37
مرسی ، واقعاً عالی بود توضیحاتت :40:

حالا این PMDG_MD11 لینک تورنتش رو از کجا میشه پیدا کرد؟

ویرایش: آقا مثل اینکه کلید هایی که تو کیبورد هست ، برای این PMDG فرق می کنه ! اگه کسی لیست جدید دکمه ها(کلید ها) رو داره بزاره بقیه ام استفاده کنن . مرسی

اینم لینک تورنت البته باید با چیز شکن بازش کنید بد نیست نظراتش را هم بخوانید

شماره موبایل خودم : 1500 493 0939

دوست عزیز امکان دارد فایلی را که دانلود کردید اشکال داشته باشد از لینکهای بالا دو باره دانلو د کنید و طبق روش صفحه قبل که گفتم نصب کنید امیدوارم مشکلتان حل شود چون اگر نشد راه حل دیگری به نظرم نمیرسد البته امکان دارد از خود fsx هم باشد بد نیست آن را هم دو باره نصب کنید

robert
12-05-2011, 20:58
واقعا عجب طراحی دقیق و جالبی داره این شرکت PMDG

الان داشتم PDF های 747 رو میخوندم... متوجه شدم که در کابین این هواپیما روی شیشه ها لایه هایی برای جلوگیری از تابش مستقیم اشعه آفتاب نصب شده که با یک کلیک پایین میاد... صندلی های کابین قابل تنظیم هستند و یوک رو با یک کلیک میشه بالا یا پایین برد...

حتی جزوه های موجود در کابین هم با کلیک موس تکون میخورن...

به همه توصیه میکنم حتما pdf های این هواپیما رو بخونن...

واقعا 747 خود FSX در مقابل pmdg 747 هیچی نیست....

DonFidelio2
12-05-2011, 22:45
دقیقاً ، حالا با موس میشه در کابین رو هم باز کرد ...

اولین چیزی که دیدم همون اشعه گیرای زرد بود ، نماهای فیلم برداری از هواپیما هم خیلی جالب بود ، نوک باله ی هوایما هم دوربین گذاشتن !

انصافاً نابودش شدم :46:

تقریباً همه کلید های کاکپیت فعاله و با موس OOF و ON lمیشن! کاش یکی بشینه ترجمه ش کنه که کلید های ترکیبی و تکیش رو کیبورد مشخص بشه !

Saeid1212
13-05-2011, 11:59
سلام
ممکنه لطف کنید لینک سالم برای دانلود Follow Me car و Crack FsPassengersX رو قرار بدید... :11:

amir_0098
13-05-2011, 12:23
سلام
ممکنه لطف کنید لینک سالم برای دانلود Follow Me car و Crack FsPassengersX رو قرار بدید... :11:

سعید جان, شما برو صفحه ی 1 این پیج رو ببین . چیزایی که می خوای هست !

دوستان میشه یه لینک درست با کرک از 747 pmdg برام بذارین . من باید بدم یکی از دوستام برام دانلود کنه , اون هم چیزی سر در نمی یاره . می خوام کامل کامل باشه .

اینجوری که شما تعریف کردین حیفه که باش پرواز نکنم:5:

DonFidelio2
13-05-2011, 12:41
حاج امیر همین لینک تورنتی که بچه ها گذاشتن کامله کامله ! اگه تورنت نمی خوای بگو هر جا که بخوای برات آپلود کنم :20:

Saeid1212
13-05-2011, 13:52
سعید جان, شما برو صفحه ی 1 این پیج رو ببین . چیزایی که می خوای هست !

خیلی ممنون از توجهتون.
اما کدوم پچ رو میگی؟
اکثر لینکها که باطل شده.:41:

meys34
13-05-2011, 14:25
دقيقاً ، حالا با موس ميشه در کابين رو هم باز کرد ...

اولين چيزي که ديدم همون اشعه گيراي زرد بود ، نماهاي فيلم برداري از هواپيما هم خيلي جالب بود ، نوک باله ي هوايما هم دوربين گذاشتن !

برادر کجاشه؟ من يه ذره چپم نديدم:24::24:....
يه عکس ازش بزار:8:

نوشابه زمزم بزن:7::7: اينم تکسچر ماهان البته بچه ها گذاشته بودن قبلا، به گمونم ؛...ديدم بحث داغه گفتم حالشو ببريد:10::11:

حجم 10MB

دانلود از Flightsim

:40::40::40::40::40:

Saeid1212
13-05-2011, 17:20
سلام
ممکنه لطف کنید لینک سالم برای دانلود Follow Me car رو قرار بدید... :11:
تو اینترنت هر چی گشتم نبود.
m.s.f
13-05-2011, 18:34
این لینک تورنت pmdg 744

------------------------------------------------------
ضمنا من این follow me car صفحه اول رو نصب کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد ... کار خاصی باید بکنم ؟

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:33 PM ----------

نوشابه زمزم بزن:7::7: اينم تکسچر ماهان البته بچه ها گذاشته بودن قبلا، به گمونم ؛...ديدم بحث داغه گفتم حالشو ببريد:10::11:

حجم 10MB

دانلود از Flightsim

:40::40::40::40::40:

آقا این تکسچر رو باید چیکارش کنیم ؟ لطفا راهنمایی کن

meys34
13-05-2011, 19:57
آقا این تکسچر رو باید چیکارش کنیم ؟ لطفا راهنمایی کن

سلام
توی Readme.txt توضیح داده ولی:
1- فولدر texture.MNC رو توی شاخه fsx,fs9\Aircraft\PMDG747-400 کپی کنید

2- در شاخه fsx,fs9\Aircraft\PMDG747-400 فایل aircraft.cfg رو با نت پد باز کنید و متن زیر رو به آخرش اضاف! کنید

به جای x در سطر اول ([fltsim.x]) عدد بعدی رو قرار بدید!!!
....ببین پیچیدش نکن از بالای فایل یه سری قسمت هست که با [fltsim.0] شروع میشه و قسمت بعدی شماره بعدی رو میگیره شما باید جای x آخرین عدد بعلاوه 1 رو قرار دهید

مثلا اگه [fltsim.2] وجود داره شما باید [fltsim.3] رو قرار بدید همین

DonFidelio2
13-05-2011, 20:07

به luck & unlock توجه کن ! موس رو رو دستگیره ی در نگه داشته بودم ، البته خود موس نیوفتاد دیگه :31:

پ.ن: آقا محصولات دیگه ش رو از کجا دانلود کنیم ؟ همین دو مدل رو داره ؟؟؟! لینک بزارین بابا ، یعنی ایمان بیاورید مسلمانان :21::31:

m.s.f
13-05-2011, 22:17
آقا دستت درد نکنه
من یه 727 captainsim هم دارم ... میخواستم بدونم تکستچر iran air هست براش ؟

Ship Storm
13-05-2011, 22:32
سلام
برای دانلود کردن این بازی کدوم نسخه جدیدتر و بهتره ؟
این رو پیدا کردم چطوره ؟
Microsoft Flight Simulator X Deluxe PC

DonFidelio2
13-05-2011, 23:51
آقا من پاکش کردم !:41: MD11 رو ریختم ، 747 رو هم خراب کرد ..!:41: الان که جفتشون آنستال شدن ، براحتی و با تمام سرعت ، بدون حتی یک ذره مکث و ... اجرا میشه فلایت.!!

اینم لینک تورنت البته باید با چیز شکن بازش کنید بد نیست نظراتش را هم بخوانید

آقا اگه کسی نصبش کرده ، طریقه ی نصب و کرک MD11 رو آموزش بده ! من ریختم ، چون قبلش 747 رو ریخته بودم ، اونم بهم ریخت..! البته هواپیما هاش اضافه شد (MD11 رو میگم) ولی نه دیگه 747 تش کار کرد ، نه MD11 ش!!!

فکر کنم باید گرافیک سیستمم رو بالاتر بگیرم ! داش محمد رضا شما که تخصصت کامپیوتره ، یه راهنمایی می کنی ببینم چیکار کنم که وقتی 747 با MD11 رو میریزم(PMDG) و لــول مای ترافیکم رو هم تا آخر بزارم مشکلی برای اجرا نداشته باشم ؟؟؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من از هارد 320گیگ استفاده می کنم ، با رم 2 گیگ ، گرافیک 512 ! بچه ها گفتن ویندوزت رو یه بار تعویض کن یه نفس بکشه که عوض کردم و آش همون آشُ ، کاسه ام همون کاسه!!

این تکسچر ماهان رو هم طبق دستور دوستمون اجرا کردم ، ولی خوب چون MD11 رو ریختم همه چی به هم ریخته بود ، اونم اجرا نشد!!

rezahamid69
14-05-2011, 06:56
یعنی چی نصب نمیشه...؟؟ من الان هم MD-11 و هم 747 رو نصب کردم و تکسچر british air ways رو هم بهشون اضافه کردم... همه چی اش هم ردیفه...:8:

این عکس کابینش در فرودگاه امام:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما کرک رو هم دانلود کردی...؟؟ اگر کرک نداری برو کرک رو دانلود کن و اگر هم داری یک بار کلا PMDG رو پاک کن و دوباره نصب کن...

شما لطف کن به من زنگ بزنید من تلفنی بهتر میتونم توضیح بدم اصلا من برنامه ای به اسم pmdg رو سیستمم نصب نیست من فقط از سایت pmdg 747 رو دانلود کردم همین دیگه هیچ چیزی رو دانلود نکردم مگه بغییر از pmdg747 چیز دیگه ای هم باید دانلود کرده باشم یا مثلا این 747 رو که دانلود کردم باید برنامه خاصی رو سیستمم باشه ؟ بخدا تو کف موندم شما یه لطف کن بهم زنگ بزن اصلا تک بده خودم زنگ می زنم 09394931500

بقول شاعر : بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چه عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

جون من یه تک بده ما رو از تو کفی و خماری در بیار قول میدم دوستای خوبی برا هم بشیم . :40:

آقا سلام عرض میکنم ، بابا یکی به من کمک کنه من بلد نیستم محصولات pmdg رو نصب کنم md 11 رو و 747 رو دانلود کردم هر وقت می خوام نصبش کنم این پیغام رو میده آقا جون عزیزتون به من کمک کنید .

این پیغام رو میده :

dihav1359
14-05-2011, 15:10
اولا امضاء بنده را بخونید بد نیست

در مورد محصولات PMDG هیچگونه آپدیتی را چه از سایت خودش و چه از جای دیگر نصب نکنید چون یک بمب نرم افزاری دارد که پوشه های FSX را پاک میکند

وقتی 747 را نصب کنید پوشه PMDG اضافه خواهد شد

DonFidelio2
14-05-2011, 15:20
آقا داستان چیه ؟ من جدا جدا که نصب می کنم ، اجرا میشه ! الان 747 رو پاک کردم و MD11 رو ریختم که اتفاقاً کار کرد! فقط تنها مشکلش کرکشه! چون پنل و هیدرولیک یوک روشن نمیشن!

amir_0098
14-05-2011, 18:21
حاج امیر همین لینک تورنتی که بچه ها گذاشتن کامله کامله ! اگه تورنت نمی خوای بگو هر جا که بخوای برات آپلود کنم :20:

مرسی بهرام جان . پس من از همون تورنت ها استفاده می کنم :40:

Saeid1212
14-05-2011, 19:03
آقایون خلبانا
سلام :20:
کسی آدرس لینک مستقیم برای دانلود Microsoft Flight Simulator Acceleration PACK رو نداره؟
یا نمیدونید از کجا باید خرید، چون من Microsoft Flight Simulator Deluxe Version رو که دو تا دی وی دی هست رو دارم، امروز هم که تو ولیعصر قیمت کردم یک پک پنج دی وی دی رو میگفت 16 هزار تومن...!
اگه لینک دانلود میشناسید لطف کنید، خیلی ممنون:11:

robert
14-05-2011, 20:27
شما لطف کن به من زنگ بزنید من تلفنی بهتر میتونم توضیح بدم اصلا من برنامه ای به اسم pmdg رو سیستمم نصب نیست من فقط از سایت pmdg 747 رو دانلود کردم همین دیگه هیچ چیزی رو دانلود نکردم مگه بغییر از pmdg747 چیز دیگه ای هم باید دانلود کرده باشم یا مثلا این 747 رو که دانلود کردم باید برنامه خاصی رو سیستمم باشه ؟ بخدا تو کف موندم شما یه لطف کن بهم زنگ بزن اصلا تک بده خودم زنگ می زنم 09394931500

بقول شاعر : بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چه عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

جون من یه تک بده ما رو از تو کفی و خماری در بیار قول میدم دوستای خوبی برا هم بشیم . :40:

آقا سلام عرض میکنم ، بابا یکی به من کمک کنه من بلد نیستم محصولات pmdg رو نصب کنم md 11 رو و 747 رو دانلود کردم هر وقت می خوام نصبش کنم این پیغام رو میده آقا جون عزیزتون به من کمک کنید .

این پیغام رو میده :

عزیزم...

اولا من از بچگی از تلفن بدم میومد...!! نمیدونم چرا..!!

دوما من فکر کنم شما اصلا set up اشتباهی دانلود کردی... :27:اونی که شما دانلود کردی یک update برای هواپیماهای PMDG هست...

من که PMDG MD-11 رو دانلود کردم حدود 155 مگ حجمش بود... برای شما چقدر هست...؟؟ البته extract شده رو منظورم هست.. نه ZIP شده...

لینکی که من استفاده کردم و از امضای یکی از بچه های همین تاپیک پیدا کردم اینجاست:

درسته که ف ی ل ت ر هست ولی با ا و ل ت ر ا میتونی بازش کنی و دانلود کنی... ترجیحا با مرورگر اپرا دانلود کن که خودش resume داره..
---------- Post added at 09:27 PM ---------- Previous post was at 09:26 PM ----------

آقایون خلبانا
کسی آدرس لینک مستقیم برای دانلود Microsoft Flight Simulator Acceleration PACK رو نداره؟
یا نمیدونید از کجا باید خرید، چون من Microsoft Flight Simulator Deluxe Version رو که دو تا دی وی دی هست رو دارم، امروز هم که تو ولیعصر قیمت کردم یک پک پنج دی وی دی رو میگفت 16 هزار تومن...!

اون نسخه نوین پندار هست که چیز خوبی نیست....

نرم افزار های جانبی مثل FSP هم روش نصب نمیشه... هرگز اون نسخه رو نخر...

من خریدم پشیمون شدم... اون موقع 14 تومن بود

rezahamid69
15-05-2011, 07:03
سلام من از امروز به بعد می خوام عضو فعال انجمن بشم تجربه زیادی هم طوی سیمولاتور دارم فیلمهای پروازی زیادی هم از خودم دارم دوست دارم دوستای خوبی برای هم بشیم من رضا هستم 21 ساله از استان بوشهر ، بندردیلم .

آقا یه درخواست داشتم من این تورنت Boeing 747-8i/F
رو میخواستم . لطفا

DonFidelio2
15-05-2011, 10:34
سلام من از امروز به بعد می خوام عضو فعال انجمن بشم تجربه زیادی هم طوی سیمولاتور دارم فیلمهای پروازی زیادی هم از خودم دارم دوست دارم دوستای خوبی برای هم بشیم من رضا هستم 21 ساله از استان بوشهر ، بندردیلم .

آقا یه درخواست داشتم من این تورنت Boeing 747-8i/F
رو میخواستم . لطفا

خوش اومدی دوست عزیز ، من زیاد اومدم اونطرفا ، البته گناوه کار داشتم ، خودتم می دونی واسه چی میومدم:31:

به دیده منت ، پایدار باشی :11:

rezahamid69
15-05-2011, 11:16
آقا یکی از دوستان لطف کرده بودند و آموزش کامل md_11 رو نوشتند ولی عکسهای آموزش نمیاد بالا اگه میشه یه لطف کنید آموزش این هواپیما رو بصورت پی دی اف دراختیار ما بگذارید . باتشکر فراوان

Saeid1212
15-05-2011, 17:41
آقایون خلبانا

dihav1359
15-05-2011, 20:02
آقایون خلبانا

فکر نکنم مستقیم گیر بیاری باید برید تو کار تورنت

winwin2
15-05-2011, 20:14
سلام دوستان
چند وقته دنبال هواپیمای فوکر 100 برای fsx هستم یا پیدا نمیکنم یا اگه باشه لینک دانلودش خرابه و پاک شده . بعضی سایتها هم که دارن پولی هستن و نمیتونم دانلود کنم .
کسی لینک سالم و رایگان از فوکر 100 برای fsx داره ؟
ممنون

Ship Storm
16-05-2011, 06:25
سلام
این رو پیدا کردم چطوره ؟

rezahamid69
16-05-2011, 08:39
سلام
این رو پیدا کردم چطوره ؟

ببین این بد نیست نسخه کاملی از سیمولاتور رو داراست ، ولی اینو بخر نصب کن بعد بیا سراغ md_11 یا 747 , و سایر هواپیماههایی که کمپانی pmdg تولید کرده ، اصلا یه دنیای دیگه میری با این هواپیماهها هر راهنمایی هم که از دستم بر بیاد خودم کمکت می کنم :46:

آقا من این PMDG BOEING 747-400 X رو دیروز نصب کردم عجب محشری بود ولی 2 سوال دارم ؟؟

1- آقا مگه نمیشه هم 747 نصب باشه و هم MD_11 ؟

2- چرا 747 داخل کابین اینقدر کنده ؟

مشخصات سسیتم من هم اینه

CPU : 7
VGA : 1024
RAM : 4

فکر نکنم با این مشخصات باید از لحاظ گرافیکی مشکلی برا من پیش بیاد ولی در عین حال خیلی کنده بازی

امیدوارم بتونید راهنماییم کنید .

آقایون خلبانا

اینم لینک دانلود البته با چیز شکن باید بازش کنی :31:

thepiratebay.org/torrent/.../Flight_Simulator_X__Acceleration_Fully_Cracked

---------- Post added at 10:14 AM ---------- Previous post was at 10:09 AM ----------

آقا یه سوال دیگه ؟؟؟؟؟؟؟ (چقدر سوال کردم):31:

میگم موقع تیک آف سرو صدا زیاد داخل کابین میاد ، مثلا صدای باد و تق تق هواپیما

چک کردم ( درها بسته بودند ، فلاپ 0 ، چرخها بالا و ... ) واقعا مشکل داره یا خوده شبیه ساز این صداها رو گزاشته ؟

آقا داستان چیه ؟ من جدا جدا که نصب می کنم ، اجرا میشه ! الان 747 رو پاک کردم و MD11 رو ریختم که اتفاقاً کار کرد! فقط تنها مشکلش کرکشه! چون پنل و هیدرولیک یوک روشن نمیشن!

عزیز منم همین مشکل رو دارم نمیدونم کجای انجمن ولی یه جا خوندم که نباید با هم نصب کنی مشکل هم طوی همون کرک 747 هست موقعی که فایل dll رو داخل پوشه dll , pmdg کپی میکنید این مشکل بوجود میاد

m.s.f
16-05-2011, 10:46
چک کردم ( درها بسته بودند ، فلاپ 0 ، چرخها بالا و ... ) واقعا مشکل داره یا خوده شبیه ساز این صداها رو گزاشته ؟

طبیعی هست ... تلاش کردن تکون ها و صدای کاکپیت طبیعی باشه و به نظرم خیلی خوبه

rezahamid69
16-05-2011, 10:55
طبیعی هست ... تلاش کردن تکون ها و صدای کاکپیت طبیعی باشه و به نظرم خیلی خوبه

یعنی واقعا 747 موقعی که روشنه چه موقع تیک آف و غیره ... اینقدر صدا میده ؟ :18:اگه اینجوری باشه خلبان 2 روزه میگرن میگیره :41:

من که خیلی با این pmdg حال میکنم خیلی شبیه ساز دقیق و جالبی است . به نظر من اشتباه اسم این رو بزاریم بازی این عین واقعیت رو نشون میده ، من دوست داشتم مراحل اولیه راه اندازی بوئینگ 747 رو بگم بلکه بدرد دوستان بخوره ...

1- باطری را روشن میکنیم
2- قدرت را در حالت اتوماتیک میزاریم
3- ir ها رو روی nav ست میکنیم
4- منتظر میمونم تا nd & pfd اطلاعات رو دریافت کنند
5- بعلت طولانی بودن مراحل fmc از گفتن اون دریغ میکنم و انشالله در پست بعدی به اون میپردازیم
6- سپس با کلید ctrl+e هواپیما رو روشن میکنیم
7- منتظر می شویم عملیات روشن کردن هواپیما و چهار موتور بطور منظم روشن شوند
8- با زدن کلید ctrl+3 بالا سمت راست 2 کلید yow را روشن میکنیم ( البته من چون محل کارم هستم و اینجا سیمولاتور نصب نیست ممکنه اشتباه بعضی لغت ها رو بگم )
9- حالا هواپیما روشن شده و موقع زدن بعضی کلیدهاست
10- به قسمت nd نگاه کنید نوشته های زرد رنگ رو که میبینید اخطار هستند شما باید یکی یکی را بررسی کنید
و انجام دهید با زدن کلید ctrl+3 میتوانید انجام دهید
11- مقدار فلاپ و تریم ها بستگی به فرودگار دارد ( طول باند ، شرایط جوی و ... ) این بستگی به سلیقه شما دارد که بتوانید چطور هواپیما را کنترل کنید البته تمام این اطلاعات را باید از قبل داخل fmc وارد کرده باشید
12- حالا باید کلید ترمز اتوماتیک را در حالت rot ( اگر اشتباه نکنم چون واژه اصلی رو خاطرم نیست ) بزارید
13- بعد از سپری کردن عملیات taxi شما اول باند قرار میگیرید .
14 - هدینگ و ارتفاع و سرعت را که قبلا از برج مراقبت دریافت کرده اید تنظیم کنید
نکته : سرعت را زیر 250 نات تنظیم کنید زیرا زیر ارتفاع 10000 پا شما مجاز به سرعت بالاتر از 250 نات را ندارد
15 - بله به شما تبریک می گم کپیتان شما اول باند قرار گرفتید حالا موقع عملیات تیک آف هستش
16- ترمز هواپیما را بگیرید
17- قدرت موتورها را به %50 افزایش دهید
نکته : درجا موتورها را روی 100 درصد قرار ندهید به هواپیما و موتورها شک وارد میشود و ممکن است پرواز خوبی را تجربه نکنید
18- ترمزها را ها کنید
19- آرام قدرت موتورها تا 100% افزایش دهید
20- سرعت تیک آف را که قبلا در fmc مشخص کرده ایم میگیریم و نوک هواپیما رو 3 درجه بالا میبریم و کم کم اوج گیری میکنیم
21- به ارتفاع مطمئن که رسیدیم چرخها را میبندیم
22- فلاپ ها را کم کم جمع میکنیم
23- ترمز خودکار را در حالت off قرار میدهیم
24 - خلبان اتوماتیک را روشن میکنیم و به پرواز خود ادامه میدهیم تا به لندینگ برسم که عملیات خاص خود را داراست که در مباحث بعدی به اون میپردازیم

دوستان از اینکه در پست من عکس مشاهده نمیکنید یا بعضی از لغات رو اشتباه نوشته ام معذرت من را پذیرا باشید چون من محل کارم هستم و اینجا هم fx نصب نیست .

هرگونه کمک و راهنمایی از دستم بربیاد در خدمتم :10:

robert
16-05-2011, 12:12
من که خیلی با این pmdg حال میکنم خیلی شبیه ساز دقیق و جالبی است . به نظر من اشتباه اسم این رو بزاریم بازی این عین واقعیت رو نشون میده ، من دوست داشتم مراحل اولیه راه اندازی بوئینگ 747 رو بگم بلکه بدرد دوستان بخوره ...

1- باطری را روشن میکنیم 2- قدرت را در حالت اتوماتیک میزاریم
3- ir ها رو روی nav ست میکنیم
4- منتظر میمونم تا nd & pfd اطلاعات رو دریافت کنند
5- بعلت طولانی بودن مراحل fmc از گفتن اون دریغ میکنم و انشالله در پست بعدی به اون میپردازیم
..
..

...
دوستان از اینکه در پست من عکس مشاهده نمیکنید یا بعضی از لغات رو اشتباه نوشته ام معذرت من را پذیرا باشید چون من محل کارم هستم و اینجا هم fx نصب نیست .

هرگونه کمک و راهنمایی از دستم بربیاد در خدمتم :10:

ولی مال من از همون اول باتریش روشنه....

چیکار کنم که باتریش از اول خاموش باشه...؟؟

rezahamid69
16-05-2011, 12:26
آقا خودم گشتم پیداش کردم :5: حالا هم شما دانلودش کنید

لینک تورنت :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rent.html
:11: تقدیم به شما

---------- Post added at 01:26 PM ---------- Previous post was at 01:22 PM ----------

ولی مال من از همون اول باتریش روشنه....

چیکار کنم که باتریش از اول خاموش باشه...؟؟

کلید alt رو بزن و برو قسمت add one و بعدش برو قسمت load و قسمت cold & dark رو انتخاب کن و ok رو بزن درست میشه :11:

winwin2
16-05-2011, 19:38
سلام دوستان
کسی لینک دانلود فوکر 100 برای fsx داره ؟
تاحالا هرچی گشتم یا پیدا نکردم یا لینکش پاک شده بود یا پولی بود !

Ship Storm
16-05-2011, 21:10
ببین این بد نیست نسخه کاملی از سیمولاتور رو داراست ، ولی اینو بخر نصب کن بعد بیا سراغ md_11 یا 747 , و سایر هواپیماههایی که کمپانی pmdg تولید کرده ، اصلا یه دنیای دیگه میری با این هواپیماهها هر راهنمایی هم که از دستم بر بیاد خودم کمکت می کنم :46:

لینک دانلودش رو گیر اوردم اگه بشه دانلود کنم
حالا این رو من دانلود کنم و بعد بیام راهنمایی های لازم رو بگیرم برای اجرای بهتر بازی

rezahamid69
17-05-2011, 10:14
آقا موقع استفاده از سیستم FMC هواپیماه BOEING 747-400X باید از ATC هم راهنمایی بخوایم یا نه مثلا ATC , HEDING 050 رو به من اعلام میکنه من باید HEDING رو به 050 تغییر بدم یا نه همون HEDING که داخل FMC به من اعلام شده رو تبعییت کنم ؟

آقا شما میتونید برید و تورنت محصولات PMDG رو دانلود کنید ولی بعلت پایین بودن سرعت اینترنت ایران و نداشتن چیز شکن بعضی از دوستان من یه پیشنهاد خوب برا دوستان دارم ، میتونید برید به این سایت و ADD ONE و PMDG مورد نظر خود را خرید اینترنتی کنید . سایت خوبیه من که خودم بارها ازش خرید کردم :46:

---------- Post added at 11:22 AM ---------- Previous post was at 11:20 AM ----------

سلام دوستان
کسی لینک دانلود فوکر 100 برای fsx داره ؟
تاحالا هرچی گشتم یا پیدا نکردم یا لینکش پاک شده بود یا پولی بود !

thepiratebay.org/torrent/.../TSS_Fokker_100_(FSX_FS9)

تقدیم با عشق :40: اینم لینک دانلود البته باید چیز شکن داشته باشی داداش گلم :31:

winwin2
17-05-2011, 18:58
آقا شما میتونید برید و تورنت محصولات PMDG رو دانلود کنید ولی بعلت پایین بودن سرعت اینترنت ایران و نداشتن چیز شکن بعضی از دوستان من یه پیشنهاد خوب برا دوستان دارم ، میتونید برید به این سایت و ADD ONE و PMDG مورد نظر خود را خرید اینترنتی کنید . سایت خوبیه من که خودم بارها ازش خرید کردم :46:

---------- Post added at 11:22 AM ---------- Previous post was at 11:20 AM ----------

thepiratebay.org/torrent/.../TSS_Fokker_100_(FSX_FS9)

تقدیم با عشق :40: اینم لینک دانلود البته باید چیز شکن داشته باشی داداش گلم :31:

داداش اون لینک صدای فوکره .

Saeid1212
17-05-2011, 20:06
سلام
کسی میدونه چرا وقتی برای چند لحظه هواپیما رو به حال خوش بزاری و به چیزی دست نمیزنی، چرا هواپیما به سمت چپ متمایل میشه!؟
من تو قسمت کنترل، حتی جویستیک رو هم غیر فعال کردم ولی مشکل حل نشد...

m.s.f
18-05-2011, 13:53
سلام
کسی میدونه چرا وقتی برای چند لحظه هواپیما رو به حال خوش بزاری و به چیزی دست نمیزنی، چرا هواپیما به سمت چپ متمایل میشه!؟
من تو قسمت کنترل، حتی جویستیک رو هم غیر فعال کردم ولی مشکل حل نشد...

با چه هواپیمایی این مشکل رو داری ؟

---------- Post added at 01:53 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

هواپیماهایی که ملخ دارن بخاطر پدیده ای بنام left turning tendency که خودش چهار تا دلیل داره به سمت چپ منحرف میشن و توو واقعیت هم این اتفاق میفته .

Saeid1212
18-05-2011, 18:33
با چه هواپیمایی این مشکل رو داری ؟

---------- Post added at 01:53 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

هواپیماهایی که ملخ دارن بخاطر پدیده ای بنام left turning tendency که خودش چهار تا دلیل داره به سمت چپ منحرف میشن و توو واقعیت هم این اتفاق میفته .

هواپیماش فرقی نمیکنه، با همه هواپیماها و هلیکوپترها به سمت چپ منحرف میشم...!

winwin2
18-05-2011, 19:59
سلام بچه ها من وقتي FSpassenger X رو نصب ميكنم اي ارور رو ميده :
Setup is unable to find FSX dll.xml file .
من نسخه نوين پندار رو دارم . اين فايل رو از كجا بايد بيارم ؟
ممنون ميشم يكي كمكم كنه

iq-boy
19-05-2011, 08:59
آقا موقع استفاده از سیستم FMC هواپیماه BOEING 747-400X باید از ATC هم راهنمایی بخوایم یا نه مثلا ATC , HEDING 050 رو به من اعلام میکنه من باید HEDING رو به 050 تغییر بدم یا نه همون HEDING که داخل FMC به من اعلام شده رو تبعییت کنم ؟
اگر منظورت ATC خود سیمیولاتور هست، که نه طبق برنامه Fmc پرواز کن. ولی اگر ATC آنلاین هست (مثلا ایوائو) حتما برنامه FMC رو عوض کن.:10:

amir_0098
19-05-2011, 12:52
سلام بچه ها من وقتي FSpassenger X رو نصب ميكنم اي ارور رو ميده :
Setup is unable to find FSX dll.xml file .
من نسخه نوين پندار رو دارم . اين فايل رو از كجا بايد بيارم ؟
ممنون ميشم يكي كمكم كنه

این همون مشکل اساسی نوین پندار هستش:41:

آقای ebicross یه راه حلی پیشنهاد کرده بودن که این لینکشه

ولی بهترین حالت اینه که نسخه ی delux رو بخری بعد acc رو روش نصب کنی :5::40:

winwin2
19-05-2011, 18:50
این همون مشکل اساسی نوین پندار هستش:41:

آقای ebicross یه راه حلی پیشنهاد کرده بودن که این لینکشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی بهترین حالت اینه که نسخه ی delux رو بخری بعد acc رو روش نصب کنی :5::40:

من در کل با این نسخه نوین پندار در نصب و اجرای برنامه های جانبی مشکل پیدا کردم . کسی هست
بتونه یه نسخه از FSX که مشکلی با نصب و اجرای برنامه های جانبی نداشته باشه بهم بده ؟
هزینش رو هم تقبل میکنم .یا اینکه چندتا برنامه الحاقی مثل my traffic 2010 و fooker 70/100
و fscene (برنامه ای برای طبیعی تر شدن مناظر) و.... دارم که میتونم اونهارو تقدیم کنم .
من ساکن تهران هستم .

من در کل با این نسخه نوین پندار در نصب و اجرای برنامه های جانبی مشکل پیدا کردم . کسی هست
بتونه یه نسخه از FSX که مشکلی با نصب و اجرای برنامه های جانبی نداشته باشه بهم بده ؟
هزینش رو هم تقبل میکنم .یا اینکه چندتا برنامه الحاقی مثل my traffic 2010 و fooker 70/100
و fscene (برنامه ای برای طبیعی تر شدن مناظر) و.... دارم که میتونم اونهارو تقدیم کنم .
من ساکن تهران هستم .

amir_0098
20-05-2011, 11:57
من ساکن تهران هستم .

من که مشهدم اما ببین بین بچه ها باید باشه کسی :40:

Saeid1212
20-05-2011, 14:40
سلام
ممکنه بگید شما با چه درجه از سختی بازی رو انجام میدید؟ منظورم اینکه realism رو روی چه حالتی قرار میدید؟ چون وقتی من realism رو به medium یا hard تغییر بدم باعث میشه هواپیما به سمت چپ متمایل بشه که به دلیل فعال شدن p-factor هست. حالا وقتی شما هم realism رو فعال کنید آیا هواپیما به سمت چپ متمایل میشه یا نه؟

amir_0098
20-05-2011, 18:03
سلام
ممکنه بگید شما با چه درجه از سختی بازی رو انجام میدید؟ منظورم اینکه realism رو روی چه حالتی قرار میدید؟ چون وقتی من realism رو به medium یا hard تغییر بدم باعث میشه هواپیما به سمت چپ متمایل بشه که به دلیل فعال شدن p-factor هست. حالا وقتی شما هم realism رو فعال کنید آیا هواپیما به سمت چپ متمایل میشه یا نه؟

من همیشه رو آخرین درجه بازی می گنم اما به چپ متمایل نمیشه :41:

فقط یه بار اینطوری شد که اونم از دسته بود که انحراف داشت:27:

Saeid1212
20-05-2011, 21:19
من همیشه رو آخرین درجه بازی می گنم اما به چپ متمایل نمیشه :41:

فقط یه بار اینطوری شد که اونم از دسته بود که انحراف داشت:27:

متاسفانه وقتی P-Factor رو روشن میکنم به چپ متمایل میشه...:19:

m.s.f
21-05-2011, 11:57
همونطور که گفتم متمایل شدن به چپ یا left turning tendency برای هواپیماهای ملخ دار هست و 4 علت داره که یکیش P-Factor هست. اسم دیگه ی اون Asymmetrical Thrust هست و داستانش هم اینه که وقتی ملخ هواپیما ساعتگرد میچرخه، نیمه ی سمت راست ملخ که در حال حرکت رو به پایین هست به علت زاویه حمله بیشتر thrust بیشتری ایجاد میکنه نسبت به نیمه سمت راست که در حال بالا رفتن هست.در نتیجه هواپیما به سمت چپ منحرف میشه.
اگه توو هواپیمای جت برای شما این اتفاق میفته مشکل از سیمولاتور هست. میتونید P-factor رو در کمترین حالت بزارید.

amir_0098
22-05-2011, 14:54
آقای winwin2 نمی دونم پیامم اومد یا نه اما گفتم اگه میشه روز دقیقشو به من بگین تا آماده کنم .
محله ای رو هم که اقامت دارین رو اگه می دونید بگین

The Pro
23-05-2011, 20:41
سلام آقايون.
ببخشيد من آماتورم و يه سوال دارم.
تو يكي از ماموريت ها بهم ميگه تا ارتفاع 14000 پا بالا برم. ولي هر كاري ميكنم از 10600 تا بالاتر نميره!
بايد چيكار كنم؟
اسم هواپيما هم maul يا يه چيز تو اين مايه ها بود. (فقط يه ملخ رو بينيش داره!!)
مرسي از راهنماييتون.

kzm.itgroup
24-05-2011, 08:11
شاید رو خلبان اتومات تنظیمه
همچین چیزی غیر ممکنه

amir_0098
24-05-2011, 11:07
سلام آقايون.
ببخشيد من آماتورم و يه سوال دارم.
تو يكي از ماموريت ها بهم ميگه تا ارتفاع 14000 پا بالا برم. ولي هر كاري ميكنم از 10600 تا بالاتر نميره!
بايد چيكار كنم؟
اسم هواپيما هم maul يا يه چيز تو اين مايه ها بود. (فقط يه ملخ رو بينيش داره!!)
مرسي از راهنماييتون.

اکه از اول روی 10600 هست که خوب روی خلبان اوتومات هست و باید اونو قطع یا ارتفاع رو ببری بالا:20:
maul ?????????????????????????:18:
cessna 172 نیست؟

The Pro
24-05-2011, 18:13
نه نه ديگه اينقدرم آماتور نيستم!
از رو زمين بلند ميشم، ميگه برو به يه كمپ در روي يه كوه كه در ارتفاع 7000 پايي هست.
اونجا فرود ميام. بعد ميگه بلند شو برو به كمپ ديگه كه در ارتفاع 14000 پا هست. بلند ميشم آروم آروم ارتفاع رو زياد ميكنم. به 10000 تا كه ميرسم ديگه سرعت به حد استال ميرسه. حدود 55 60 مايل در ساعت. حالا vertical speed روي صفر هست، سرعت هم در حد استال. يه خورده كه بينيشو ميدم بالا ديگه استال ميكنه. نميدونم 4000 پا رو چطوري برم بالا!!! باز اگه 100 200 پا بود يه كاريش ميكردم!!!
موتور قدرتش فول هست و هر چيزي كه بلدم رو كنترل كردم.
منطقه كوهستاني و برفي هست. ولي هوا آرومه. هواپيما هم اسكي داره زير چرخاش! اسمشو نگا ميكنم ميگم.

اديت:

اسم هواپيما اينه:
Maule M-7-260C ski plane

اديت براي بار دوم!

اصلا ارتفاع كه از 8000 تا بالا ميره سرعت كمتر ميشه. تو 10000 پا حتي وقتي vertical speed صفره سرعت زياد نميشه و رو 55 مايل ميمونه. بايد سرش رو بدم پايين تا سرعت بگيره. اگر هم بدم بالا سرعت مياد زير 40 و ...
تو دفترچه راهنماي هواپيما نوشته تا 20000 پا ميتونه بالا بره.
نميدونم چشه!!!

amir_0098
25-05-2011, 12:11
از رو زمين بلند ميشم، ميگه برو به يه كمپ در روي يه كوه كه در ارتفاع 7000 پايي هست.
اونجا فرود ميام. بعد ميگه بلند شو برو به كمپ ديگه كه در ارتفاع 14000 پا هست. بلند ميشم آروم آروم ارتفاع رو زياد ميكنم. به 10000 تا كه ميرسم ديگه سرعت به حد استال ميرسه. حدود 55 60 مايل در ساعت. حالا vertical speed روي صفر هست، سرعت هم در حد استال. يه خورده كه بينيشو ميدم بالا ديگه استال ميكنه. نميدونم 4000 پا رو چطوري برم بالا!!! باز اگه 100 200 پا بود يه كاريش ميكردم!!!
منطقه كوهستاني و برفي هست. ولي هوا آرومه. هواپيما هم اسكي داره زير چرخاش! اسمشو نگا ميكنم ميگم.

اديت:

اسم هواپيما اينه:
Maule M-7-260C ski plane

اديت براي بار دوم!

اصلا ارتفاع كه از 8000 تا بالا ميره سرعت كمتر ميشه. تو 10000 پا حتي وقتي vertical speed صفره سرعت زياد نميشه و رو 55 مايل ميمونه. بايد سرش رو بدم پايين تا سرعت بگيره. اگر هم بدم بالا سرعت مياد زير 40 و ...
نميدونم چشه!!!

اگه میشه اسم ماموریت رو بگین:20:
یه امتحانی میکنم ببینم چی میشه:13:

The Pro
25-05-2011, 13:59
اگه میشه اسم ماموریت رو بگین:20:
یه امتحانی میکنم ببینم چی میشه:13:
ممنون از توجهتون.

آخرين ماموريت سطح Intermediate هست. به اسم Denali Base Camp Charter

اديت:

من سطح realism رو روي Hard گذاشته بودم، گذاشتمش رو easy مشكل حل شد.
ولي برام سوال شده كه چرا روي هارد ارتفاع نميگيره!

navid.zz68
25-05-2011, 19:10
سلام دوستان.من با my traffic مشکل دارم.وقتی از scenery add رو میزنم به جا اینکه فولدر رو اضافه کنه اون رو باز میکنه چه کار کنم؟

مخم سوت کشید هر کی بلده کمک کنه مرسی:24:

Saeid1212
25-05-2011, 22:05
سلام
کسی میدونه چرا وقتی از FSX خارج میشی، ارور میده؟ منظورم اینکه وقتی ضربدر کنار پنجره FSX رو میزنم و میخوام خارج بشم، ارور میده! :13:
من از ویندوز 7، 64 بیتی استفاده میکنم.

33505775
26-05-2011, 08:59
سلام
کسی میدونه چرا وقتی از FSX خارج میشی، ارور میده؟ منظورم اینکه وقتی ضربدر کنار پنجره FSX رو میزنم و میخوام خارج بشم، ارور میده! :13:

من خیلی وقت بود اینجا نیامده بودم
چه اروری

valentineangel
26-05-2011, 12:32
سلام دوستان عزیز... من به یه مشکل برخوردم .... دیشب PMDG747 نصب کردم... همه چی فوق العاده است فقط مشکلی که پیش میاد اینه که یعد حدود یک یا دو دقیقه که مکالماتم با ATC تموم میشه و اجازه تاکسی کردن رو به باند میگیرم یه دفعه تموم صفحات نشانگرها خاموش میشه...مشکل از کجاست؟

amir_0098
26-05-2011, 12:44
سلام

منم 7 64 بیتی دارم .کلا زیاد ارور میده . اگه بازی رو خراب نمی کنه خیلی جدیش نگیر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخم سوت کشید هر کی بلده کمک کنه مرسی:24:

manual نصبش رو بخون حل میشه . منم مشکل داشتم:5:

m.s.f
26-05-2011, 15:37

اديت:

اسم هواپيما اينه:
Maule M-7-260C ski plane

اديت براي بار دوم!

نميدونم چشه!!!

اون هواپیما اتوپایلوت هم داره .... شما بعد از بلند شدن از کمپ 7000 فوتی ،Alternate Air Source رو باز کنید. با اینکار هوای گرمی که از خود موتور گرفته شده وارد موتور میشه و اگر Carburator Ice گرفته باشید که در اون ارتفاع محتمل هست با این کار موتورتون قدرت بیشتری میکنه . manifold pressure gauge رو حتما مدام چک کنید.
ضمنا بعد از بلند شدن از کمپ 7000 فوتی auto pilot رو فعال کنید . چون نگه داشتن 200-300 fpm بدون اتو پایلوت سخته . با 300 fpm بالا برید. مجبورید چند دور اونجا بچرخید تا به 14000 پا برسید.
من با آخرین درجه realism ماموریت رو به این صورت انجام دادم
حتی یه مرحله دیگه هم با همین هواپیما که گفتید هست که باید دنبال یه هواپیمای سقوط کرده بگردید. در اون مرحله هم حتما باید alternate source برای موتور رو باز کنید.

Saeid1212
26-05-2011, 17:06
من خیلی وقت بود اینجا نیامده بودم
چه اروری

توضیح خاصی نداره، فقط میگه این برنامه با مشکل روبرو شد و نیاز به restart برنامه هست و بعد خودش دوباره FSX رو باز میکنه و به همین ترتیب...

The Pro
26-05-2011, 17:53
اون هواپیما اتوپایلوت هم داره .... شما بعد از بلند شدن از کمپ 7000 فوتی ،Alternate Air Source رو باز کنید. با اینکار هوای گرمی که از خود موتور گرفته شده وارد موتور میشه و اگر Carburator Ice گرفته باشید که در اون ارتفاع محتمل هست با این کار موتورتون قدرت بیشتری میکنه . manifold pressure gauge رو حتما مدام چک کنید.
ضمنا بعد از بلند شدن از کمپ 7000 فوتی auto pilot رو فعال کنید . چون نگه داشتن 200-300 fpm بدون اتو پایلوت سخته . با 300 fpm بالا برید. مجبورید چند دور اونجا بچرخید تا به 14000 پا برسید.
من با آخرین درجه realism ماموریت رو به این صورت انجام دادم
حتی یه مرحله دیگه هم با همین هواپیما که گفتید هست که باید دنبال یه هواپیمای سقوط کرده بگردید. در اون مرحله هم حتما باید alternate source برای موتور رو باز کنید.
آقا دمت گرم.
اتو پايلوتشو بلدم. اون مرحله ي ديگه كه گفتين رو قبلا پاس كردم.
فشار منيفولد بايد چقدر باشه؟ اگه كم يا زياد شد چيكار كنم نرمال بشه؟
ممنون :40:

ويرايش:

Alternate air رو باز كردم، نشد. بازم تو همون ارتفاع (حدود 10500 پا) ميمونم. بالاتر نميره.:44:
اون رو از همون مرحله قبلي ياد گرفته بودم كه بازش كنم. قبلا هم وقتي قدرتش كم ميشد باز ميكردم، اثر نميكرد. حالا گفتم حتما بايد زودتر بازش كنم. ولي اونم نشد. :9:

hafez313
26-05-2011, 18:47
سلام به برو و بچ من اخیرا یه مشکلی پیدا کردم. وقتی با flight planner پروازی رو تنظیم می کنم در شروع برنامه موتور ها روشن و بنک داده شده و ... کلا هواپیما می ره تو باقالیا:13:!!
لطفا راهنمایی فرمایید.
ممنون

m.s.f
26-05-2011, 22:44
آقا دمت گرم.
اتو پايلوتشو بلدم. اون مرحله ي ديگه كه گفتين رو قبلا پاس كردم.
فشار منيفولد بايد چقدر باشه؟ اگه كم يا زياد شد چيكار كنم نرمال بشه؟
ممنون :40:

ويرايش:

Alternate air رو باز كردم، نشد. بازم تو همون ارتفاع (حدود 10500 پا) ميمونم. بالاتر نميره.:44:
اون رو از همون مرحله قبلي ياد گرفته بودم كه بازش كنم. قبلا هم وقتي قدرتش كم ميشد باز ميكردم، اثر نميكرد. حالا گفتم حتما بايد زودتر بازش كنم. ولي اونم نشد. :9:
manifold pressure باید حدود 30 یعنی آخرای green arc باشه.
والا دیگه نمیدونم چشه ... rpm چقدره برای شما توو اون حالت ؟
میخوای یه مقدار mixture یعنی همون اهرم قرمز بغل تراتل رو lean کن یعنی انقدر بکشش عقب تا هواپیما یه ریپ بزنه و سریع قبل از اینکه موتورش خاموش بشه یه کم mixture رو بده جلو تا موتور روشن بمونه ... اهرم propeller یعنی اهرم آبی بغل تراتل هم همیشه جلوی جلو باشه.
ضمنا شما توو صفحه ی realism گزینه ی automixture ت روشن هست یا خاموش؟

valentineangel
27-05-2011, 13:13
سلام دوستان عزیز... من به یه مشکل برخوردم .... دیشب PMDG747 نصب کردم... همه چی فوق العاده است فقط مشکلی که پیش میاد اینه که یعد حدود یک یا دو دقیقه که مکالماتم با ATC تموم میشه و اجازه تاکسی کردن رو به باند میگیرم یه دفعه تموم صفحات نشانگرها خاموش میشه...مشکل از کجاست؟

هیچکی به همچین مشکلی بر تخورده؟ کسی نیست جواب بده؟

The Pro
27-05-2011, 14:20
manifold pressure باید حدود 30 یعنی آخرای green arc باشه.
والا دیگه نمیدونم چشه ... rpm چقدره برای شما توو اون حالت ؟
میخوای یه مقدار mixture یعنی همون اهرم قرمز بغل تراتل رو lean کن یعنی انقدر بکشش عقب تا هواپیما یه ریپ بزنه و سریع قبل از اینکه موتورش خاموش بشه یه کم mixture رو بده جلو تا موتور روشن بمونه ... اهرم propeller یعنی اهرم آبی بغل تراتل هم همیشه جلوی جلو باشه.
ضمنا شما توو صفحه ی realism گزینه ی automixture ت روشن هست یا خاموش؟
خيلي ممنون. بالاخره تونستم برم!
Auto mixture رو روشن كرم بدون مشكل رفت. :5:

براي اينجور مسائل فني هواپيما كتاب راهنما وجود داره؟

m.s.f
27-05-2011, 18:14
خيلي ممنون. بالاخره تونستم برم!
Auto mixture رو روشن كرم بدون مشكل رفت. :5:

براي اينجور مسائل فني هواپيما كتاب راهنما وجود داره؟

این مسئله جزء مسائل عمومی همه ی موتورهای رفت و برگشتی یا reciprocating engineهست که در مقطع ppl و cpl جزء درسهایی هست که همه ی خلبانها باید بخونن.من نمیدونم اینجا کسی خلبان هست یا نه ولی من دو ماه پیش CPL , IR رو تموم کردم.کتاب که هست ولی همش انگلیسی هست و برای بار اول بدون کلاس و استاد درکش سخت هست.بازم خواستی بگو تا بگم.
در مورد این مسئله عرض کنم که MIXTURE وظیفه ش تنظیم میزان ترکیب سوخت با هواست.RICH یعنی سوخت بیشتر و LEAN یعنی هوای بیشتر.در ارتفاعات بالا بخاطر کم شدن چگالی هوا، هوای کمتری وارد موتور میشه پس ما مخلوط رو LEAN میکنیم تا سوخت هم کم بشه.
هنگام TAKE OFF همیشه باید FULL RICH باشه مگر فرودگاه بالای 5000FT باشه.هنگام DESCEND حتما مقداری RICH میکنیم و موقع LANDING حتما FULL RICH باشه حتی در BEFORE LANDING CHECKLIST هم هست این آیتم.
ببخشید که طولانی شد.سوالی بود در خدمتم
HAPPY FLY:40:

amir_0098
27-05-2011, 19:27
این مسئله جزء مسائل عمومی همه ی موتورهای رفت و برگشتی یا reciprocating engineهست که در مقطع ppl و cpl جزء درسهایی هست که همه ی خلبانها باید بخونن.من نمیدونم اینجا کسی خلبان هست یا نه ولی من دو ماه پیش CPL , IR رو تموم کردم.کتاب که هست ولی همش انگلیسی هست و برای بار اول بدون کلاس و استاد درکش سخت هست.بازم خواستی بگو تا بگم.
در مورد این مسئله عرض کنم که MIXTURE وظیفه ش تنظیم میزان ترکیب سوخت با هواست.RICH یعنی سوخت بیشتر و LEAN یعنی هوای بیشتر.در ارتفاعات بالا بخاطر کم شدن چگالی هوا، هوای کمتری وارد موتور میشه پس ما مخلوط رو LEAN میکنیم تا سوخت هم کم بشه.
هنگام TAKE OFF همیشه باید FULL RICH باشه مگر فرودگاه بالای 5000FT باشه.هنگام DESCEND حتما مقداری RICH میکنیم و موقع LANDING حتما FULL RICH باشه حتی در BEFORE LANDING CHECKLIST هم هست این آیتم.

ببخشید , میشه بگین دانشجوی کدوم شهر بودین یا هستین ؟ و اینکه کجا دوره هارو گذروندین ؟:46:

اگه میشه هم اسم کتاب های بدرد بخور رو بگین . من aviation english رو که یه کتاب قرمز هست رو خوندم .:20:
یکی از دانشجو های خلبانی اینو به من معرفی کرد .:27:

بچه ها من یه مشکل خوردم بدین شرح که من اول my traffic 2004 رو داشتم . جدیدا 2010 رو گیر آوردم . موقعی کع می خواستم 2010 نصب کنم اول 2004 رو از توی تنظیمات شبیه ساز disable کردم و بعد 2010 رو نصبیدم . حالا وقتی شبیه ساز رو اجرا می کنم این اررور رو میده که تعدادش به اندازه تمام هواپیماهایی هست که نصب شده . حدودا 3 دقیقه دستم رو میزارم رو enter تا تموم میشه . چُکار کنم ؟

robert
27-05-2011, 19:49
بچه ها من یه مشکل خوردم بدین شرح که من اول my traffic 2004 رو داشتم . جدیدا 2010 رو گیر آوردم . موقعی کع می خواستم 2010 نصب کنم اول 2004 رو از توی تنظیمات شبیه ساز disable کردم و بعد 2010 رو نصبیدم . حالا وقتی شبیه ساز رو اجرا می کنم این اررور رو میده که تعدادش به اندازه تمام هواپیماهایی هست که نصب شده . حدودا 3 دقیقه دستم رو میزارم رو enter تا تموم میشه . چُکار کنم ؟

چیکار کنی...؟؟ هیچی...

شما قبل از اینکه این نرم افزار رو نصب کنی یه ایرباس 300 رو FSX داشتی...

حالا خود my traffic هم یه ایرباس 300 بصورت دکور داره که تو فرودگاه میذاره...

ایندوتا برخی فایلهاشون همنام هستند... برای همین FSX نمیتونه پردازش کنه که کدوم به کدوم هست...

به نظر من فایلی در mytraffic که اسمش A300 هست رو پاک کن...

راستی من همین الان با pmdg744 تو فرودگاه اصفهان فرود اومدم... واقعا این طیاره یه کامپیوتر پرنده است...!!

میخواستم یه تشکر ویژه از آقای ebicross داشته باشم که اون PDF ایشون در یادگیری قسمتهای FMC و overhead این پرنده خیلی بهم کمک کرد...

یه سوال درباره همین پرنده ای که الان باهاش فروداومدم داشتم...

با PMDG744 میشه fspassenger رو اجرا کرد...؟؟ منظورم تعیین سوخت هواپیمااست که هم در خود pmdg option انجام میشه و هم در FSpassenger....

چیکار باید بکنیم..؟؟

The Pro
27-05-2011, 20:05
خيلي دمت گرم كاپيتان.
فقط من يه چيزي رو نفهميدم. موتور با چه واسطه اي به ملخ وصله؟ (مثلا من وقتي تراتل رو كم ميكنم سرعت هواپيما كم ميشه، يعني تعداد دوري كه ملخ ميزنه كم ميشه ديگه. درست؟ ولي دور موتور همينجوري چسبيده به ته و پايين نيومده. حالا اين جريانش چيه؟
خيلي شوتم نه؟!! :31:

m.s.f
27-05-2011, 20:11
ببخشید , میشه بگین دانشجوی کدوم شهر بودین یا هستین ؟ و اینکه کجا دوره هارو گذروندین ؟:46:

اگه میشه هم اسم کتاب های بدرد بخور رو بگین . من aviation english رو که یه کتاب قرمز هست رو خوندم .:20:
یکی از دانشجو های خلبانی اینو به من معرفی کرد .:27:

تهران هستم
دوره ها رو بصورت تقریبا همزمان در دانشکده صنعت هوانوردی و مدرسه خلبانی آرتا کیش گذزوندم.
پروازها در فرودگاه پیام کرج
40 ساعت PPL
100 ساعت CPL
20 ساعت IR
اصلی تریم کتابهایی که خونده میشه برای خلبانی اینا هستن که البته در بازار اصلا گیر نمیاد و فقط مراکز خلبانی دارن و البته یک انتشارات مخصوص کتب هوانوردی در سعادت آباد ... خواستی آدرس و تلفن رو بگو پ خ کنم، اینجا تبلیغ میشه یه وخ
PPM , PRIVATE PILOT MANUAL
IRM , INSTRUMENT RATING MANUAL
MACH4
و البته جزواتی هستن که بهشون میگن ANNEX و DOCUMENT که حتما باید خوانده بشه
+ چیزای دیگه
در مقطع IR هم AIRWAY MANUAL هست که دیگه تهشه.
PPM مهمترین کتاب مقطع PPL و اولین کتاب خلبانی هست.
AVIATION ENGLISH که گفتید زمان ما نبود.این کتاب حدود یک سال هست که برای کسانی که تازه میان برای PPL تدریس میشه و همونطور که از اسمش مشخصه برای یادگیری زبان انگلیسی خلبانی استفاده میشه که با انگلیسی معمولی تفاوتهایی داره. این کتاب توو انقلاب همونجا که کتب خارجی میفروشن بغل انتشارات جنگل هست. دلیل اینکه این کتاب هم تدریس میشه قوانین جدید سازمان هواپیمایی کشوری هست که یکم بیشتر از یکم به سطح زبان خلبان ها گیر دادن و حتی اخیرا برای استخدام شرکتهای هوایی مصاحبه زبان گرفته میشه.

خيلي دمت گرم كاپيتان.
فقط من يه چيزي رو نفهميدم. موتور با چه واسطه اي به ملخ وصله؟ (مثلا من وقتي تراتل رو كم ميكنم سرعت هواپيما كم ميشه، يعني تعداد دوري كه ملخ ميزنه كم ميشه ديگه. درست؟ ولي دور موتور همينجوري چسبيده به ته و پايين نيومده. حالا اين جريانش چيه؟
خيلي شوتم نه؟!! :31:

نه بابا ... واقعا همه اینجا حرفه ای هستین :دی
خوب .... موتور های پیستونی انواع مختلف دارن مثل opposed - radial - in line- و قدیما هم v type.
بیشتر این موتورها opposed هستن. نامگذاری هم بر اساس ترتیب و نوع قرار گرفتن سیلندرهاست.
دقیقا مثل ماشین. پیستون حرکت رفت و برگشتی داره و این حرکت رفت و برگشتی به cranck shaft یا میل لنگ میرسه.میل لنگ حرکت رفت و برگشتی رو به حرکت دورانی تبدیل میکنه و این حرکت دورانی به PROPELLER میرسه و ملخ میچرخه.
حالا نکته اینجاست.دو نوع ملخ داریم
FIXED PITCH PROPELLER و CONSTANT SPEED PROPELLER که CONSTANT SPD جدیدتر و بهتر هست.
کلمه ی PITCH در FIXED PITCH هیچ ربطی به PITCH UP و اینا نداره ها.
هواپیماهایی که CONSTANT SPD PROP هستن اهرم PROPELLER آبی رنگ رو در کاکپیت دارن.این هواپیما با اون اهرم دور موتور یا همون RPM رو تنظیم میکنن و این کار با تغییر گام ملخ و در نتیجه زاویه حمله ملخ انجام میشه.اگه اون اهرم رو دست نزنی RPM ثابت میمونه.در این هواپیماها حرکت THROTTLE در MANIFOLD PRESSURE GAUGE نشان داده میشه.
یعنی مثلا اگه THROTTLE رو بکشی عقب RPM میخواد بیفته ولی بخاطر CONSTANT SPD بودن ملخ تغییر زاویه میده و RPM رو ثابت نگه میداره.
ولی هواپیماهای FIXED PITCH دور موتورشون با THROTTLE عوض میشه.
مزیت CONSTANT SPD اینه که خلبان میتونه بهترین PERFORMACE رو برای TAKE OFF و CLIMB داشته باشه و مثلا وقتی رفت توو CRUISE با تغییر زاویه ملخ باز هم بهترین عملکرد و مصرف سوخت کمتر رو در این حالت داشته باشه ولی FIXED PITCHها زاویه شون ثابت هست و کارخونه سازنده یا مکانیک پرواز وضعیت گام رو طوری قرار میدن که عملکرد متوسط رو در همه ی شرایط داشته باشه.
در FIXED PITCH میل لنگ مستقیما به پراپ وصل هست ولی در اون یکی یه قطعه به نام GOVERNER هم این وسط هست که با فشار روغن هیدرولیک کار میکنه و کارش همون تغییر گام ملخ هست که گفتم.
متاسفانه بحثش خیلی طولانیه. چقدر حرف زدم :دی

amir_0098
27-05-2011, 21:13
چیکار کنی...؟؟ هیچی...

شما قبل از اینکه این نرم افزار رو نصب کنی یه ایرباس 300 رو FSX داشتی...

حالا خود my traffic هم یه ایرباس 300 بصورت دکور داره که تو فرودگاه میذاره...

ایندوتا برخی فایلهاشون همنام هستند... برای همین FSX نمیتونه پردازش کنه که کدوم به کدوم هست...

به نظر من فایلی در mytraffic که اسمش A300 هست رو پاک کن...

نه , شما منظورم رو کامل نگرفتی . 2004 رو بدون ارور کارمیکردم اما 2010 به هواپیماهای 2004 گیر میده . فقط این A300 نیست . به تمام هواپیماهایی که با نصب my traffic نصب میشه گیر میده . گفتم که حدودا 3 دقیقه دستمو روی enter نگه میدارم تا تموم بشه.:19:

تهران هستم
دوره ها رو بصورت تقریبا همزمان در دانشکده صنعت هوانوردی و مدرسه خلبانی آرتا کیش گذزوندم.
پروازها در فرودگاه پیام کرج
40 ساعت PPL
100 ساعت CPL
20 ساعت IR
اصلی تریم کتابهایی که خونده میشه برای خلبانی اینا هستن که البته در بازار اصلا گیر نمیاد و فقط مراکز خلبانی دارن و البته یک انتشارات مخصوص کتب هوانوردی در سعادت آباد ... خواستی آدرس و تلفن رو بگو پ خ کنم، اینجا تبلیغ میشه یه وخ
PPM , PRIVATE PILOT MANUAL
IRM , INSTRUMENT RATING MANUAL
MACH4
و البته جزواتی هستن که بهشون میگن ANNEX و DOCUMENT که حتما باید خوانده بشه
+ چیزای دیگه
در مقطع IR هم AIRWAY MANUAL هست که دیگه تهشه.
PPM مهمترین کتاب مقطع PPL و اولین کتاب خلبانی هست.
AVIATION ENGLISH که گفتید زمان ما نبود.این کتاب حدود یک سال هست که برای کسانی که تازه میان برای PPL تدریس میشه و همونطور که از اسمش مشخصه برای یادگیری زبان انگلیسی خلبانی استفاده میشه که با انگلیسی معمولی تفاوتهایی داره. این کتاب توو انقلاب همونجا که کتب خارجی میفروشن بغل انتشارات جنگل هست. دلیل اینکه این کتاب هم تدریس میشه قوانین جدید سازمان هواپیمایی کشوری هست که یکم بیشتر از یکم به سطح زبان خلبان ها گیر دادن و حتی اخیرا برای استخدام شرکتهای هوایی مصاحبه زبان گرفته میشه.

هیچ کدوم از این کتاب ها یا جزوات به صورت PDF هست ؟
اینکه میگین ((دوره ها رو بصورت تقریبا همزمان در دانشکده صنعت هوانوردی و مدرسه خلبانی آرتا کیش گذزوندم.)) یعنی همزمان 2 جا درس میخونین ؟
میشه در مورد هزینه هاش هم یه توضیحی بدین .:20:
شرمنده این همه سوال میپرسم چون سال دیگه که کنکور بدم یا باید یه جوری بتونم بورسیه بگیرم یا برم دانشگاه افسری برای جنگنده:40:
نشدم که کلا یه کاری که مربوط به هواپیما باشه:31::31:

m.s.f
27-05-2011, 22:16
هیچ کدوم از این کتاب ها یا جزوات به صورت PDF هست ؟
اینکه میگین ((دوره ها رو بصورت تقریبا همزمان در دانشکده صنعت هوانوردی و مدرسه خلبانی آرتا کیش گذزوندم.)) یعنی همزمان 2 جا درس میخونین ؟
میشه در مورد هزینه هاش هم یه توضیحی بدین .:20:
شرمنده این همه سوال میپرسم چون سال دیگه که کنکور بدم یا باید یه جوری بتونم بورسیه بگیرم یا برم دانشگاه افسری برای جنگنده:40:
نشدم که کلا یه کاری که مربوط به هواپیما باشه:31::31:

بله بصورت همزمان خوندم ... برای استخدام توو شرکتهای هواپیمایی تنها داشتن گواهینامه ی CPL IR لازم هست و هیچ مدرک دانشگاهی نمیخوان ولی اگه یه لیسانس هم داشته باشی که خوب بهتره . منم دیدم اینجوریه به همین خاطر کارشناسی خلبانی هم خوندم.
در مورد خلبانی نظامی من اطلاع خاصی ندارم و فقط میدونم از طریق کنکور سراسری باید برید دانشگاه شهید ستاری. هزینه هاش هم فک کنم بورس میکنن.
ولی مسافربری از این قراره. شما باید برید یکی از مدارس خلبانی. اول دوره کلاسهای زمینی PPL رو میگذرونید و بعد 40 ساعت پرواز. بعد دوره کلاسهای زمینی CPL و 100 ساعت پرواز و بعد دوره کلاسهای زمینی IR و 20 ساعت پرواز. متاسفانه هزینه ها بسیار بالاست.در حال حاضر هزینه پرواز ساعتی 220 هزار تومن هست و تقریبا هر 6 ماه یا نهایتا هر سال 20هزار تومن گرون تر میشه.
در کل تا اینکه IR بگیرید 40 ملیون باید هزینه کنید و متاسفانه هر سال گرون تر میشه.
PPL و CPL، پونزده ساعت پرواز سیمولاتور هم داره که دقیقا همین سیمولاتور هست و IR بیست ساعت علاوه بر پرواز واقعی که گفتم پرواز با سیمولاتور داره که دیگه اون کاکپیت واقعی هواپیماست.من خودم رفتم سیمولاور 727 ایران ایر.
هزینه کلاسهای زمینی هم همشون رو هم 3-4 ملیونی میشه.
سوالی بود در خدمتم

---------- Post added at 10:16 PM ---------- Previous post was at 10:13 PM ----------

راستی بصورت pdf من سراغ ندارم

amir_0098
28-05-2011, 11:38
بله بصورت همزمان خوندم ... برای استخدام توو شرکتهای هواپیمایی تنها داشتن گواهینامه ی CPL IR لازم هست و هیچ مدرک دانشگاهی نمیخوان ولی اگه یه لیسانس هم داشته باشی که خوب بهتره . منم دیدم اینجوریه به همین خاطر کارشناسی خلبانی هم خوندم.
در مورد خلبانی نظامی من اطلاع خاصی ندارم و فقط میدونم از طریق کنکور سراسری باید برید دانشگاه شهید ستاری. هزینه هاش هم فک کنم بورس میکنن.
ولی مسافربری از این قراره. شما باید برید یکی از مدارس خلبانی. اول دوره کلاسهای زمینی PPL رو میگذرونید و بعد 40 ساعت پرواز. بعد دوره کلاسهای زمینی CPL و 100 ساعت پرواز و بعد دوره کلاسهای زمینی IR و 20 ساعت پرواز. متاسفانه هزینه ها بسیار بالاست.در حال حاضر هزینه پرواز ساعتی 220 هزار تومن هست و تقریبا هر 6 ماه یا نهایتا هر سال 20هزار تومن گرون تر میشه.
در کل تا اینکه IR بگیرید 40 ملیون باید هزینه کنید و متاسفانه هر سال گرون تر میشه.
PPL و CPL، پونزده ساعت پرواز سیمولاتور هم داره که دقیقا همین سیمولاتور هست و IR بیست ساعت علاوه بر پرواز واقعی که گفتم پرواز با سیمولاتور داره که دیگه اون کاکپیت واقعی هواپیماست.من خودم رفتم سیمولاور 727 ایران ایر.
هزینه کلاسهای زمینی هم همشون رو هم 3-4 ملیونی میشه.
سوالی بود در خدمتم

---------- Post added at 10:16 PM ---------- Previous post was at 10:13 PM ----------

راستی بصورت pdf من سراغ ندارم

ممنون بابت توضیح . :46: فقط یه سوال دیگه اینکه شما که IR رو گذروندین الان شرکت های هواپیمایی استخدامین ؟:20:

دوستان اگه بابت اون مشکل ما هم راه حلی دارن بگن . هر گونه ریسک کردن پذیرفته میشود:31:

این کتاب Private_Pilot_Manual که گفتین همینه ؟:13:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچون من با دایل آپ وصل میشم میخوام مطمئن بشم بعد دانلود کنم :46:

m.s.f
28-05-2011, 12:28
ممنون بابت توضیح . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif فقط یه سوال دیگه اینکه شما که IR رو گذروندین الان شرکت های هواپیمایی استخدامین ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

متاسفانه بازار کار بسیار کم هست برای این شغل.من هنوز سربازی نرفتم.اول تیر اعزام هستم و انشالله تا آخر امسال تموم میشه . چند تا شرکت APPLICATION گذاشتم.
امیر جان اینترنت من الان مشکل پیدا کرده و قطع و وصل میشه. اگه عجله نداری هر وقت درست شد من دانلود میکنم و خبرشو میدم بهت که همون کتاب هست یا نه.

robert
28-05-2011, 13:29
سلام به همگی

آقا این FMC برای PMDG 744 رو میخواستم بدونم data base اش کامل هست...؟؟

آخه من الان میخواستم از اصفهان OIFM بیام مهرآباد و رفتم سایت routefinder و روت پروازی ام شد این:

OIFM SID LAKMA G202 RASLA G667 SAV STAR OIII

ولی هرکاری میکنیم تو قسمت DEP/APR نقطه ای به اسم LAKMA پیدا نمیکنم...

چیکار کنم...؟؟

m.s.f
28-05-2011, 15:39
سلام به همگی

آقا این FMC برای PMDG 744 رو میخواستم بدونم data base اش کامل هست...؟؟

آخه من الان میخواستم از اصفهان OIFM بیام مهرآباد و رفتم سایت routefinder و روت پروازی ام شد این:

OIFM SID LAKMA G202 RASLA G667 SAV STAR OIII

ولی هرکاری میکنیم تو قسمت DEP/APR نقطه ای به اسم LAKMA پیدا نمیکنم...

چیکار کنم...؟؟

بله ... database PMDG واقعا برای ایران ناقص و قدیمی هست. البته حتی DATABASE خود سیمولاتور هم ایراداتی داره.
من الان رووی IFR CHART نگاه کردم. LAKMA نقطه ای در 60 مایلی VOR ISN و رووی RADIAL 281 درجه هست.
مثلا الان چند ساله که RUS اطراف تهران VOR شده ولی توو سیمولاتور هنوز NDB هست.
یا حتی بخاطر نیروگاه نظنز دیگه ROUTEی که از RABAM مستقیم میرفت سمت جنوب به سمت اصفهان بسته شده.
یا حتی نقطه ی DISEL اطراف اصفهان هم نیست در سیمولاتور.
نمیدونم بشه کاریش کرد یا نه ولی فکر کنم تنها راه اگر میخواید با FMS پرواز کنید اینه که ROUTEتون رو عوض کنید.

robert
28-05-2011, 16:07
بله ... database PMDG واقعا برای ایران ناقص و قدیمی هست. البته حتی DATABASE خود سیمولاتور هم ایراداتی داره.
من الان رووی IFR CHART نگاه کردم. LAKMA نقطه ای در 60 مایلی VOR ISN و رووی RADIAL 281 درجه هست.
مثلا الان چند ساله که RUS اطراف تهران VOR شده ولی توو سیمولاتور هنوز NDB هست.
یا حتی بخاطر نیروگاه نظنز دیگه ROUTEی که از RABAM مستقیم میرفت سمت جنوب به سمت اصفهان بسته شده.
یا حتی نقطه ی DISEL اطراف اصفهان هم نیست در سیمولاتور.
نمیدونم بشه کاریش کرد یا نه ولی فکر کنم تنها راه اگر میخواید با FMS پرواز کنید اینه که ROUTEتون رو عوض کنید.

ممنون

برای عوض کردن روت چه راهی بجز سایت routfinder هست...؟؟ چون این سایت فقط یک روت میده...

muhakh
28-05-2011, 16:30
دوست عزیز اگه همه روت های ایران رو بخوای میتونی از سایت

چارت داخلی ایران رو دانلود کنیو به اصطلاح خودکفا بشی.

m.s.f
28-05-2011, 16:45
بله ... من اینترنتم مشکل داره الان ... میخواستم درست شد آپلود کنم ولی دوستمون سایت خوبی رو گفتن ... شما در همین سایت برید و En6.1 رو دانلود کنید.
لینک از همون سایت

این یک pdf هست که تمام routeهای ایران رو داره ... البته انتخاب route همینطوری و به این سادگی هم نیست.چون بعضی route ها محدودیتهایی دارن ... ولی شما با rfinder رووت رو در بیار و هرجا که مشکل داشت رو خودت با این نقشه اصلاح کن.

knazari1
28-05-2011, 18:43
درود بر شما m.s.f عزیز....
من مدت ها دنبال کتاب PPM بودم ... لینک اینجا رو دانلود کردم اما متاسفانه Digital Sign می خواد و کتاب باز نمی شه... :(

m.s.f
28-05-2011, 19:37
درود بر شما m.s.f عزیز....
من مدت ها دنبال کتاب PPM بودم ... لینک اینجا رو دانلود کردم اما متاسفانه Digital Sign می خواد و کتاب باز نمی شه... :(

سلام
راستش من کماکن به علت خرابی نت نمیتونم دانلودش کنم
اگه تهران هستید میتونم آدرس بدم بخرید ... ضمنا یه انتشارات مانند هم هست که کپی گرفته کتاب رو و بصورت جزوه میفروشه حوالی انقلاب ... البته انگلیسی که توو این کتاب هست اصطلاحاتی داره که اگه کسی بهتون نگه متوجه نمیشید ... ولی کتابی هست بس مهم که حتی یک جمله اضافی هم نداره ( البته کتابهای دیگه ی هوانوردی هم همینطورن )

knazari1
28-05-2011, 19:47
سلام
راستش من کماکن به علت خرابی نت نمیتونم دانلودش کنم
اگه تهران هستید میتونم آدرس بدم بخرید ... ضمنا یه انتشارات مانند هم هست که کپی گرفته کتاب رو و بصورت جزوه میفروشه حوالی انقلاب ... البته انگلیسی که توو این کتاب هست اصطلاحاتی داره که اگه کسی بهتون نگه متوجه نمیشید ... ولی کتابی هست بس مهم که حتی یک جمله اضافی هم نداره ( البته کتابهای دیگه ی هوانوردی هم همینطورن )

بله آدرس انتشارات رو دارم که مال jeppessen هست...در مورد انگلیسیش هم مشکلی نیست .... اهمیت این کتاب هم که بر همه روشن هست....در ضمن یه نسخه GFD هم داره که برای شروع به من گفتن که نسخه معمولیش رو تهیه کنم و متااسفانه کمیاب هم هست و گرون قیمت!!!
اگر امکان داره اون نسخه ای که فرمودین حوالی انقلاب هست رو آدرسش رو پ . خ کنید برام ممنون می شم و اینکه آیا این نسخه همین PPM مربوط به Jeppessen هست؟؟؟

m.s.f
28-05-2011, 20:15
بله آدرس انتشارات رو دارم که مال jeppessen هست...در مورد انگلیسیش هم مشکلی نیست .... اهمیت این کتاب هم که بر همه روشن هست....در ضمن یه نسخه GFD هم داره که برای شروع به من گفتن که نسخه معمولیش رو تهیه کنم و متااسفانه کمیاب هم هست و گرون قیمت!!!
اگر امکان داره اون نسخه ای که فرمودین حوالی انقلاب هست رو آدرسش رو پ . خ کنید برام ممنون می شم و اینکه آیا این نسخه همین PPM مربوط به Jeppessen هست؟؟؟

بله ... PPM , IRM کتابهای قدیمی هستن که هنوز توو ایران تدریس میشن ... به جای PPM کتاب GFD اومده و به جای IRM کتاب ICM . ولی تقریبا یکی هستن و دلیل اینکه این دو کتاب هنوز تدریس میشه اینه که سازمان هواپیمایی کشوری هنوز منابع امتحانیش اینا هستن.
انتشارات جپسن سعادت آباد داره و فکر کنم 100 یا 110 تومن اینا باشه هر کدومش.
آدرس و تلفن اون کپیه رو پ خ کردم برات.
اینجا که کپی هست PPM رو میده 10000 تومان و کپی همون کتاب هست.

valentineangel
29-05-2011, 00:47

ایول بابا یه سوال پرسیدم یکی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m.s.f
29-05-2011, 09:35
ایول بابا یه سوال پرسیدم یکی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موتور هواپیما روشن هست که این اتفاق میفته ؟

camry
29-05-2011, 12:20
نسخه جدید این بازی کی میاد اصلا خبری ازش هست؟

valentineangel
29-05-2011, 14:06
موتور هواپیما روشن هست که این اتفاق میفته ؟

ممنون که بالاخره جواب دادین ... بله روشنه. اولش فکر کردم خاموش شده چون یه پیغام میده که فول تانکو با shift +x عوض کنین یه همچین چیزی بعد یهو صفحه ها خاموش میشه ولی تراتل رو که میدی جلو شروع به حرکت می کنه

m.s.f
29-05-2011, 15:03
ممنون که بالاخره جواب دادین ... بله روشنه. اولش فکر کردم خاموش شده چون یه پیغام میده که فول تانکو با shift +x عوض کنین یه همچین چیزی بعد یهو صفحه ها خاموش میشه ولی تراتل رو که میدی جلو شروع به حرکت می کنه

STBY PWR در Overhead Panel در چه حالتی هست ؟ Auto باید باشه.
ضمنا شما هواپیما رو اول Dark And cold میکنی بعد استارت میزنی یا dark And cold نمیکنی ؟

valentineangel
29-05-2011, 15:34
STBY PWR در Overhead Panel در چه حالتی هست ؟ Auto باید باشه.
ضمنا شما هواپیما رو اول Dark And cold میکنی بعد استارت میزنی یا dark And cold نمیکنی ؟

آها دقت نکردم نگاه می کنم خبرشو می دم فقط یه چیزی من زیاد وارد نیستم چون دو ماهه دارم کار می کنم... و تازه کارم ... من وقتی هواپیما رو لود می کنم که هواپیما روشن هستش...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

navid.zz68
31-05-2011, 13:22
سلام دوستان من fsxدارم و خیلی دوست دارم از طریق vatsim پرواز کنم.ثبت نام هم کردم همه چی تکمیله فقط نمیدونم چطور به vatsim وصل بشم.کسی بلده یه کمکی کنه ثواب داره.مرسی:46:

m.s.f
31-05-2011, 13:50
سلام دوستان من fsxدارم و خیلی دوست دارم از طریق vatsim پرواز کنم.ثبت نام هم کردم همه چی تکمیله فقط نمیدونم چطور به vatsim وصل بشم.کسی بلده یه کمکی کنه ثواب داره.مرسی:46:

سلام
من سه چهار سال پیش با VATSIM میپریدم ولی به دلیل استقبال بیشتر از IVAO ما هم کوچ کردیم اینور.
اون موقع ها دو برنامه ی FSCOPILOT و FSINN رو یادمه میخواست. Pdf زیر رو دانلود کن.لینکهای این برنامه ها هم توشه و توضیح داده، منتها انگلیسی هست دیگه

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

من لینکا رو چک نکردم . اگه خواستی بگو برنامه ها رو برات آپ کنم. البته نسخه ای که من دارم برای سه سال پیشه

navid.zz68
31-05-2011, 13:53
سلام
من سه چهار سال پیش با VATSIM میپریدم ولی به دلیل استقبال بیشتر از IVAO ما هم کوچ کردیم اینور.
اون موقع ها دو برنامه ی FSCOPILOT و FSINN رو یادمه میخواست. Pdf زیر رو دانلود کن.لینکهای این برنامه ها هم توشه و توضیح داده، منتها انگلیسی هست دیگه

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

من لینکا رو چک نکردم . اگه خواستی بگو برنامه ها رو برات آپ کنم. البته نسخه ای که من دارم برای سه سال پیشهقربون دستت من fsinn رو دارم به علاوه squawke box ولی نمیدونم چطور وصل شم به وتسیم.تو سرور چی باید بزنم؟من که از ایرانم سرور خاصی باید وارد کنم؟

m.s.f
31-05-2011, 14:00
قربون دستت من fsinn رو دارم به علاوه squawke box ولی نمیدونم چطور وصل شم به وتسیم.تو سرور چی باید بزنم؟من که از ایرانم سرور خاصی باید وارد کنم؟

من با squawkbox کار نکردم ولی یادمه قبلا هر سروری میخواستی میزدی ... توو اون pdf قدم به قدم توضیح داده ... قسمت 3.5 رو بخون . شما ثبت نام کردی توو VATSIM دیگه ؟ USERNAME و PASS داری ؟

navid.zz68
31-05-2011, 14:07
من با squawkbox کار نکردم ولی یادمه قبلا هر سروری میخواستی میزدی ... توو اون pdf قدم به قدم توضیح داده ... قسمت 3.5 رو بخون . شما ثبت نام کردی توو VATSIM دیگه ؟ USERNAME و PASS داری ؟آره USERو PASS دارم پس SQUAWKE BOX نریزم موردی نداره؟یه سروری اگه سراغ داری بگو مرسی گیج شدم بخدا

m.s.f
31-05-2011, 14:12
آره USERو PASS دارم پس SQUAWKE BOX نریزم موردی نداره؟یه سرورس اگه سراغ داری بگو مرسی گیج شدم بخدا

من خیلی وقته با VATSIM نپریدم. شاید SQ BOX بهتر باشه.نمیدونم.ولی اون موقع اا اصلا نبود این برنامه. توو PDF با شکل توضیح داده ها.
ضمنا برات آدرس یه فروم ایرانی دیگه رو پ خ کردم . اونجا هم آموزش هست هم میتونی سوالاتو بپرسی و اینا.
HAPPY FLY

valentineangel
31-05-2011, 19:44
دوستان گلم من نسخه 2.05 AES رو دارم نمی دونم چرا نمی تونم پیوست کنم... اگه خواستین بگین تا فایل تورنتش رو برای یکی از عزیزانی که می تونه فایل پیوست کنه بفرستم... بعدشم که خیلی راحت می تونین با نرم افزار utorrent فایل رو با حجم 39 مگابایت دریافت کنید....

m.s.f
31-05-2011, 23:15
دوستان گلم من نسخه 2.05 AES رو دارم نمی دونم چرا نمی تونم پیوست کنم... اگه خواستین بگین تا فایل تورنتش رو برای یکی از عزیزانی که می تونه فایل پیوست کنه بفرستم... بعدشم که خیلی راحت می تونین با نرم افزار utorrent فایل رو با حجم 39 مگابایت دریافت کنید....

دوست من یه توضیح در مورد این برنامه که گفتی میدی ؟

ضمنا کسی Repaint ایران ایر برای B727 CaptainSim سراغ داره ؟

valentineangel
31-05-2011, 23:35
دوست من یه توضیح در مورد این برنامه که گفتی میدی ؟

بله خواهش می کنم... تو این لینک مشخصه:

فقط یه توضیح کوچیک بدم که برای فعال کردن فرودگاه ها نیاز به امتیاز هستش و فقط به فرودگاه نرنبرگ آلمان فعال هستش متاسفانه برای امتیاز فقط می تونین از همین لینک استفاده کنین اگر هم به یک فرودگاه قناعت می کنین هم که همینجوری میتونین استفاده کنین...

m.s.f
31-05-2011, 23:44
بله خواهش می کنم... تو این لینک مشخصه:

فقط یه توضیح کوچیک بدم که برای فعال کردن فرودگاه ها نیاز به امتیاز هستش و فقط به فرودگاه نرنبرگ آلمان فعال هستش متاسفانه برای امتیاز فقط می تونین از همین لینک استفاده کنین اگر هم به یک فرودگاه قناعت می کنین هم که همینجوری میتونین استفاده کنین...

خیلی خوبه ولی ای کاش برای همه فرودگاه ها بدون امتیاز میشد فعالش کرد . اگه لینک تورنت شو دارید و ممکنه همون لینکو بزارید همینجا . نیاز نیست پیوست بشه حتما

valentineangel
01-06-2011, 00:34
اینم لینک تورنت فقط باید هیلترشکن (ف) داشته باشین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

33505775
01-06-2011, 12:15
بچه ها من از بعد 21 خرداد بعد از امتحانات دوباره فعالیتم را شروع می کنم

Ship Storm
01-06-2011, 14:32
سلام
دوستان من این بازی Microsoft Flight Simulator X رو دانلود کردم و نصبش کردم
هواپیماهای خوب و زیبا توش نیست و طراحی قدیمی ای دارن کلا
خواستم بازی رو شروع کنم و اون مرحله ای رو اجرا کردم که بوئینگ 747 داشت
کنترلش خیلی سخته یعنی فرمونش روون نیست و همین باعث میشه کنترل خیلی سختی داشته باشه نمیشه کاریش کرد که فرمونش روون عمل کنه

m.s.f
01-06-2011, 22:25
سلام
دوستان من این بازی Microsoft Flight Simulator X رو دانلود کردم و نصبش کردم
هواپیماهای خوب و زیبا توش نیست و طراحی قدیمی ای دارن کلا
خواستم بازی رو شروع کنم و اون مرحله ای رو اجرا کردم که بوئینگ 747 داشت
کنترلش خیلی سخته یعنی فرمونش روون نیست و همین باعث میشه کنترل خیلی سختی داشته باشه نمیشه کاریش کرد که فرمونش روون عمل کنه

سلام دوست من
این شبیه ساز نیاز داره به کار و تلاش و حتی مطالعه زیاد در مورد هوانوردی
هواپیماهایی که داره برای شروع خیلی خوبن به نظرم
در مورد کنترل کردن هواپیما هم فکر میکنم میتونید توو تنظیمات حساسیت کنترل فرامین رو زیاد کنید ولی پیشنهاد میکنم این کارو نکنید. ضمنا 747 هواپیمای مانورپذیری نیستش و کلا همینطوریه. شما باید بتونید از Instrumentهای هواپیما نهایت استفاده رو بکنید.

Ship Storm
01-06-2011, 23:00
سلام دوست من
این شبیه ساز نیاز داره به کار و تلاش و حتی مطالعه زیاد در مورد هوانوردی
هواپیماهایی که داره برای شروع خیلی خوبن به نظرم
در مورد کنترل کردن هواپیما هم فکر میکنم میتونید توو تنظیمات حساسیت کنترل فرامین رو زیاد کنید ولی پیشنهاد میکنم این کارو نکنید. ضمنا 747 هواپیمای مانورپذیری نیستش و کلا همینطوریه. شما باید بتونید از Instrumentهای هواپیما نهایت استفاده رو بکنید.

آخه یکم که فبرمون رو تو ارتفاع بالا اینور اونور میکنی دیگه نمیشه کنترل هواپیما رو مجدد تو دست گرفت و خیلی سخت میشه و آخر سر هم سقوط میکنه ، البته تو حین حرکت توی زمین هم همینه یهو میپیچه میره یه سمت و دیگه کنترل کردنش سخته و تنها راهش خاموش کردن موتورهاست و دستی رو هم بکشی که سرعت کم بشه و بتونی هواپیما رو کنترل کنی توی باند

m.s.f
02-06-2011, 10:43
آخه یکم که فبرمون رو تو ارتفاع بالا اینور اونور میکنی دیگه نمیشه کنترل هواپیما رو مجدد تو دست گرفت و خیلی سخت میشه و آخر سر هم سقوط میکنه ، البته تو حین حرکت توی زمین هم همینه یهو میپیچه میره یه سمت و دیگه کنترل کردنش سخته و تنها راهش خاموش کردن موتورهاست و دستی رو هم بکشی که سرعت کم بشه و بتونی هواپیما رو کنترل کنی توی باند

ببینید شما با کلیدهای جهت نمای رووی NumPad باید بازی کنید و Num Lock هم باید خاموش باشه.
مثلا شما میخوای به سمت چپ دور بزنی.4 رو دو سه بار میزنی.وقتی زاویه گشتن ت مناسب شد کلید 5 وسط رو میزنی.حالا هواپیما در همین حالت میمونه.اگه میخوای دوباره صاف بری حالا 6 رو بزن و صاف که شد 5 رو بزن.
کلا به قول اولین استاد پروازم : هواپیما مثل دختر میمونه. باید باهاش آروم و با حوصله رفتار کنی و حرکات تند و خشن رو نمیپذیره.

Ship Storm
02-06-2011, 11:15
دوستان این بازی Microsoft Flight Simulator X رو هرکس خواست دانلود کنه سایت P30DAY با لینک مستقیم قرار داده
این هم لینک صفحه مربوطه :

amir_0098
02-06-2011, 11:58
سلام ب همه ی دوستان . :20:
من اون 737 pmdg که تو صفحه ی اول هست رو دانلود کردم ولی رو win 7 64x نصب نشد .

رفتم رو win xp2 نصب کردم و فایل هاشو آوردم رو ویندزد 7 . همشو نصب کردم و هواپیما کامل اجرا شد .:20:

فقط یه فولدر هست به اسم fmcwp که توش دوباره یه فولدر هست به اسم navdata و داخل اون این ها هست:
airport.dat
fmc-ident.txt
wpnavaid.txt
wpnavapt.txt
wpnavfix.txt
wpnavrte.txt
کسی میدونه اینا رو کجا باید کپی کنم ؟:13:

Ship Storm
02-06-2011, 16:33
دنده عقب هواپیما کدومه ؟ :31:
با 747 تا چقدر باید اوج گرفت ؟
یعد از اوج نهایی موتورها باید چند درصد فعال باشن ؟
اون کلید ضد یخ زدگی که بالای سقف 747 هست رو کی باید روشن کنیم؟ اصلا کجا دما رو نشون میده که یخ زدگی شده یا نه ؟

33505775
02-06-2011, 17:20

من که پیدا نکردم اما خودم از امروز صبح نشستم یکی ساختم
برای نصب طبق مراحل زیر عمل کنید :
1-فایل زیر را در آدرس رو به رو استخراج کنید .(Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-100)

2-سپس Aircraft.cfg را با Notepad باز کنید در آدرس : Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-100
3- متن شماره 4 را در زیر متن این قسمت کپی کنید

4-
5-بعد به آدرس زیر بروید
Microsoft Flight Simulator X\Captain_Sim\727\ace
7-فایل ACE_727.exe را باز کنید (در ویندوز سون و ویستا Run as admin کنید)
8-بعد روی چیزی که در عکس مشخص شده تیکش را بزنید و بدون هیچ کاری دوباره تیکش را بردارید Save کنید

تشکر یادتون نره:20::11:

kzm.itgroup
02-06-2011, 17:38
Aiirportt
Enhancementt
Serviices
از دوستان کسی طریقه نصب این نرم افزار را داره ؟

amir_0098
02-06-2011, 18:17
دنده عقب هواپیما کدومه ؟ :31:
با 747 تا چقدر باید اوج گرفت ؟
یعد از اوج نهایی موتورها باید چند درصد فعال باشن ؟
اون کلید ضد یخ زدگی که بالای سقف 747 هست رو کی باید روشن کنیم؟ اصلا کجا دما رو نشون میده که یخ زدگی شده یا نه ؟

برای دنده عقب یا push back میتونی از shift+p استفاده کنی یا f2 رو نگه دار تا جهت خروجی موتور عوض بشه.
اوج گیری بستگی به مسیر و اجازه atc داره .
سرعت هم به خودت بستگی داره .اما وقتی به ارتفاع مورد نظر رسیدی autopilot رو روشن کن و بذار روی 300 ناتیکال مایل .:10:

البت اینو بگم که نگه داشتن f2 یا همون Reverse engin زیر 60 ناتیکال مایل خلافه:31:

m.s.f
02-06-2011, 18:26
من که پیدا نکردم اما خودم از امروز صبح نشستم یکی ساختم
1-فایل زیر را در آدرس رو به رو استخراج کنید .(Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-100)

2-سپس Aircraft.cfg را با Notepad باز کنید در آدرس : Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-100

4-
5-بعد به آدرس زیر بروید
8-بعد روی چیزی که در عکس مشخص شده تیکش را بزنید و بدون هیچ کاری دوباره تیکش را بردارید Save کنید

خیلی ممنون:10:
اینو میشه برای 200-727 هم استفاده کنم ؟ اگه آره یه راهنمایی بکن

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

راستی رجیسترش هم برای همون هواپیمایی هست که توو ارومیه سانحه داد

m.s.f
02-06-2011, 18:33
سلام ب همه ی دوستان . :20:
من اون 737 pmdg که تو صفحه ی اول هست رو دانلود کردم ولی رو win 7 64x نصب نشد .

رفتم رو win xp2 نصب کردم و فایل هاشو آوردم رو ویندزد 7 . همشو نصب کردم و هواپیما کامل اجرا شد .:20:

فقط یه فولدر هست به اسم fmcwp که توش دوباره یه فولدر هست به اسم navdata و داخل اون این ها هست:
airport.dat
fmc-ident.txt
wpnavaid.txt
wpnavapt.txt
wpnavfix.txt
wpnavrte.txt
کسی میدونه اینا رو کجا باید کپی کنم ؟:13:

امیر جان منم اومدم نصب کنم . اصلا میگه برای fs9 یا fs2002 هست نه FSX
منم WIN 7 64bit دارم

amir_0098
02-06-2011, 18:45
امیر جان منم اومدم نصب کنم . اصلا میگه برای fs9 یا fs2002 هست نه FSX
منم WIN 7 64bit دارم

مرسی m.s.f جان:40::31:(اسمتون رو نمیدونم؟؟؟) من توی یکی از درایو هام یه فولدر ساختم بعد به عنوان fs2002 اونو تو اون پوشه ریختم .(البته تو ویندزد xp) .
ولی اینو بگم کامل نصب کردم . اون مشکلی هم که گفتم رو درست کردم:10:
اون فایلها data base های FMC بود که درست شد:46:
بازم ممنون . ولی فکر کنم اگه برم pmdg747 رو بگیرم خیلی بهتر باشه .
با دایل آپ زدم دانلود شه , نوشت 2days & 9 hours
:41::41::41::41::41::41:

Ship Storm
02-06-2011, 19:11
برای دنده عقب یا push back میتونی از shift+p استفاده کنی یا f2 رو نگه دار تا جهت خروجی موتور عوض بشه.
اوج گیری بستگی به مسیر و اجازه atc داره .
سرعت هم به خودت بستگی داره .اما وقتی به ارتفاع مورد نظر رسیدی autopilot رو روشن کن و بذار روی 300 ناتیکال مایل .:10:

البت اینو بگم که نگه داشتن f2 یا همون Reverse engin زیر 60 ناتیکال مایل خلافه:31:

ممنون
اون یخ زدگی رو اطلاعات نداشتید در موردش؟
اون دستی flap چیه ؟
اون دکمه autopilot کجاست ؟
اجازه Atc دیگه جریانش چیه ؟

33505775
02-06-2011, 19:54
خیلی ممنون:10:
اینو میشه برای 200-727 هم استفاده کنم ؟ اگه آره یه راهنمایی بکن

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

راستی رجیسترش هم برای همون هواپیمایی هست که توو ارومیه سانحه داد

اگر میخوای رجیسترش را حذف کنم ولی گفتم طبیعی باشه تنها شماره پرواز دم دست این بود

amir_0098
02-06-2011, 20:31
ممنون
اون یخ زدگی رو اطلاعات نداشتید در موردش؟
اون دستی flap چیه ؟
اون دکمه autopilot کجاست ؟
اجازه Atc دیگه جریانش چیه ؟

من يه پيشنهاد ميكنم كه شما برين تو صفحه ي اول اين تاپيك اون آموزش رو دانلود كنين تا با مفاهيم اوليه خلباني آشنا بشين ! بعد هر جور سوال بر خوردين ،ما در خدمتيم:46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DEtNjFlODE5YTM5MjAw&hl=en

Ship Storm
02-06-2011, 21:39
من يه پيشنهاد ميكنم كه شما برين تو صفحه ي اول اين تاپيك اون آموزش رو دانلود كنين تا با مفاهيم اوليه خلباني آشنا بشين ! بعد هر جور سوال بر خوردين ،ما در خدمتيم:46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DEtNjFlODE5YTM5MjAw&hl=en

تو صفحه اول ورژن های 1.2. تا 1.6 رو زده ولی لینک ورژن 1.6 رو برای دانلود قرار داده
ورژن 1.6 همه آموزش های ورژن های قبلی رو در بر میگیره ؟

33505775
02-06-2011, 21:57
این هم بوئینگ 200-727 را طراحی کردم
1-فایل زیر را در آدرس رو به رو استخراج کنید .(Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-200)

2-سپس Aircraft.cfg را با Notepad باز کنید در آدرس : Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-200

4-
5-بعد به آدرس زیر بروید

The Pro
02-06-2011, 22:02
سلام بر اساتيد.
چند تا سوال.
من Alternate air رو فهميدم چيه. حالا فرق Alternate air با Pitot air چيه؟
سوال بعدي اينه كه 5 6 تا چراغ دارن اين هواپيما ها (Beacon , strobre , ... ) اينا هر كدوم رو چه موقعي بايد روشن كنم؟ فقط landing و taxi رو بلدم!!!!
مرسي

33505775
02-06-2011, 22:06
سلام بر اساتيد.
چند تا سوال.
سوال بعدي اينه كه 5 6 تا چراغ دارن اين هواپيما ها (Beacon , strobre , ... ) اينا هر كدوم رو چه موقعي بايد روشن كنم؟ فقط landing و taxi رو بلدم!!!!
مرسي

amir_0098
02-06-2011, 22:53
تو صفحه اول ورژن های 1.2. تا 1.6 رو زده ولی لینک ورژن 1.6 رو برای دانلود قرار داده
ورژن 1.6 همه آموزش های ورژن های قبلی رو در بر میگیره ؟

آره , همه ی اون قبل ها هست:10::46:

m.s.f
02-06-2011, 23:41
سلام بر اساتيد.
چند تا سوال.
مرسي

سلام در ادامه توضیحات خوب دوستمون بگم که
Alternate Air هوایی هست که توسط مسیری که از بغل موتور پیستونی میگذره گرم شده و به سمت کاربراتور میره تا وقتی Carburator Ice گرفتی ، مشکل رو حل کنه.
حالا pitot چیه و Static چیه ؟
Pitot به هوای در حال حرکت اطراف هواپیما میگن و pitot tube لوله ای هست که هوا درون اون میره و به کمک اون سرعت هواپیما اندازه گیری میشه و به اون سرعت indicated air speed میگن و این سرعت حاصل سرعت هواپیما + سرعت هوایی هست که از روبرو میاد. pitot tube معمولا جایی هست که هوای بدون اغتشاش بتونه واردش بشه. در هواپیماهای کوچک معمولا زیر بال (گاها بال چپ) و هواپیماهای بزرگ رووی دماغه.
static به هوای ثابت اطراف هواپیما میگن و منظور فشار اون هواست. دستگاههای altimeter و vertical speed indicator و air speed indicator به کمک استاتیک کار میکنن.
altimeter فشار هوا رو در اون ارتفاع میگیره و محاسبه میکنه توو چه ارتفاعی هستی به همین خاطر بهش میگن pressure altimeter و همینطور VVI سرعت تغییر این فشار رو میگیره و نرخ صعود و نزول رو به ما میده.
air speed هم به کمک اختلاف بین pitot و static کار میکنه.
در مورد چراغ ها :
beacon : ضروری ترین چراغ هست و به معنای روشن بودن موتور هواپیماست و هشداری هست برای کسانی که اطراف اون هواپیما هستند . بعد از استارت روشن میشه
landing : هنگام take off و landing باید روشن باشه حتی در طول روز . معمولا در ارتفاع زیر 10000 پا روشن باید باشه
nav light: دو کار عمده انجام میده. وقتی رووی زمین هستی، حد نهایی چپ و راست هواپیما رو مشخص میکنه (برای خلبان و کسانی که توو فرودگاه هستن) و در هوا کاربرد بسیار مهمی در شب داره.چون شما میدونید بال چپ قرمز و بال راست سبز یا ابی هست پس فرض کنید توو شب هنگام پرواز یه نور سبز دیدی. چه نتیجه ای میگیری؟ میفهمی که یه هواپیما داره از سمت چپ به راست شما حرکت میکنه و ...
strobe و logo light و ... برای هیچ هواپیمایی ضروری نیست و نبودش مانعی برای پرواز نیست.

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

این هم بوئینگ 200-727 را طراحی کردم
1-فایل زیر را در آدرس رو به رو استخراج کنید .(Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-200)

2-سپس Aircraft.cfg را با Notepad باز کنید در آدرس : Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\CS_B727-200

4-
5-بعد به آدرس زیر بروید

آقا ممنون ... مرسی از توجهت
رجیسترش هم خیلی خوبه ... خاطره س دیگه ... بازم دستت درد نکنه

Hapoofesgeli
02-06-2011, 23:57
سلام
من فایل PDF راهنما رو دانلود کردم دیدم خیلی مشکله این و حتما موقع اجرای این شبیه ساز باید یه چیزی باشه که مطالب رو ازش ببینم و هی از تو اون نرم به آموزش و برگردم :دی چون نسخه نوین پندار دفترچه داره چند تا سوال درموردش داشتم
اولا چرا توصیه نمیشه خریدش؟دوما تا چه حدی فارسی سازی شده؟
ممنون

amir_0098
03-06-2011, 07:56
سلام
من فایل PDF راهنما رو دانلود کردم دیدم خیلی مشکله این و حتما موقع اجرای این شبیه ساز باید یه چیزی باشه که مطالب رو ازش ببینم و هی از تو اون نرم به آموزش و برگردم :دی چون نسخه نوین پندار دفترچه داره چند تا سوال درموردش داشتم
اولا چرا توصیه نمیشه خریدش؟دوما تا چه حدی فارسی سازی شده؟
ممنون

سلام . نوين پندار اومده بازي رو سيخونك كرده به طوري كه پك هايي كه به صورت فايل اجرايي هستن و اوتومات نصب ميشن ، ديگه رو اين نسخه نصب نميشن ! و ميدونيد اصل اين بازي به اين پك هايي هست كه نصب ميكنيد ، اما اينو بگم كه اگه تازه شروع كردين خيلي هم خوبه ! اما اگه نخريدين ،نخرين ! در مورد فارسي بودنش بگم كه فقط قسمت آموزش ها اونم موقع پرواز فارسي حرف ميزنه و بقيه اش خارجگينيه !

madhatter
03-06-2011, 09:43
سلام
من میخوانم این بازی رو تازه شروع کنم.
آخرین ورژنش چیه؟
از کجا میشه خرید؟

amir_0098
03-06-2011, 10:00
بچه ها یه کاری میشه واسم بکنید ! من 737 pmdg دارم که database fmc خیلی قدیمیه و وقتی میخوام خروجی تهران رو انتخاب کنم هیچی نداره . دوستانی که 747 pmdg دارن و database هواپیماشون کامله اگه میشه اون فولدرشو برام زیپ کنن و یه جا آپ کنن. ممنون میشم . :10::40::40::11:واسه من یه فولدر به اسم
FMCWP هست که داخل اش چند تا فایل txt هست + airports.dat

ورژن جدیدش که flight simulator x هست که از همین سایت p30world میتونی بخری:11:

Ship Storm
03-06-2011, 10:30
بازی خیلی سختیه اصلا مثل هر بازی دیگه ای قابل فراگیری نیست ، خیلی طول میکشه تا راه کارش دست آدم بیاد که چطور یک دور بزنه تو هوا با 747 که موفق باشه و کنترل هواپیما از دست خارج نشه ، دیگه فرود و بقیه چیز هاش که بماند
دو سه روزه نصب کردم فقط بلدم هواپیما رو بلند کنم از جاش و دیگه نشوندنش رو که نمیشه کنترلش کرد میخوره زمین و دور زدن تو هوا که بخوای هواپیما رو هدایت کنی به سمت باند فرود هم خیلی مشکله چون همه چی میریزه به هم و هواپیما از کنترل خارج میشه
البته تازه شروع کردم و چیزی زیاد ازش سر در نمیارم
آموزش صفحه اول رو هم دانلود کردم و خیلی کامله ولی حوصله میخواد که همش رو بخونی

amir_0098
03-06-2011, 12:09
بازی خیلی سختیه اصلا مثل هر بازی دیگه ای قابل فراگیری نیست ، خیلی طول میکشه تا راه کارش دست آدم بیاد که چطور یک دور بزنه تو هوا با 747 که موفق باشه و کنترل هواپیما از دست خارج نشه ، دیگه فرود و بقیه چیز هاش که بماند
دو سه روزه نصب کردم فقط بلدم هواپیما رو بلند کنم از جاش و دیگه نشوندنش رو که نمیشه کنترلش کرد میخوره زمین و دور زدن تو هوا که بخوای هواپیما رو هدایت کنی به سمت باند فرود هم خیلی مشکله چون همه چی میریزه به هم و هواپیما از کنترل خارج میشه
البته تازه شروع کردم و چیزی زیاد ازش سر در نمیارم
آموزش صفحه اول رو هم دانلود کردم و خیلی کامله ولی حوصله میخواد که همش رو بخونی

اول اينو بگم كه اين يه بازي نيست و شبيه ساز هستش و اگه دنبال بازي مي گردين من بازي هاوكس رو بهتون پيشنهاد ميكنم ! در مورد يادگيري هم كه ميانگين يادگيري اين شبيه ساز 2ماه هست . و مسئله مهم فكر ميكنم صبر هستش ! ره صد سال رو نميشه تو يك شب رفت !

Ship Storm
03-06-2011, 12:28
اول اينو بگم كه اين يه بازي نيست و شبيه ساز هستش و اگه دنبال بازي مي گردين من بازي هاوكس رو بهتون پيشنهاد ميكنم ! در مورد يادگيري هم كه ميانگين يادگيري اين شبيه ساز 2ماه هست . و مسئله مهم فكر ميكنم صبر هستش ! ره صد سال رو نميشه تو يك شب رفت !

به هر حال شبیه ساز هم میشه یک نوع بازی بحساب اورد ولی خوب آموزشی تر
اون بازی هاوکس هم هواپیما مسافربری داره توش؟ فکر کنم بازی جنگنده ها باشه

amir_0098
03-06-2011, 13:03
به هر حال شبیه ساز هم میشه یک نوع بازی بحساب اورد ولی خوب آموزشی تر
اون بازی هاوکس هم هواپیما مسافربری داره توش؟ فکر کنم بازی جنگنده ها باشه

نه , هواپیما مسافری نداره اما واقعا بازی قشنگیه و همه ی هواپیما ها ی جنگنده رو داره:46:

Ship Storm
03-06-2011, 13:09
نه , هواپیما مسافری نداره اما واقعا بازی قشنگیه و همه ی هواپیما ها ی جنگنده رو داره:46:

لذت پرواز با مسافربری خیلی بیشتره و ابهت بالاتری داره به نظر من
حلالا کم کم باهاش کار میکنم و از اون آموزشه هم کمک میگیرم ببینم چطور میشه
لینک های این بازی رو هم گیر اوردم از سایت میهن دانلود حدود 6 گیگ هست که زدم تو لیست دانلودم

amir_0098
03-06-2011, 13:30
لذت پرواز با مسافربری خیلی بیشتره و ابهت بالاتری داره به نظر من
حلالا کم کم باهاش کار میکنم و از اون آموزشه هم کمک میگیرم ببینم چطور میشه
لینک های این بازی رو هم گیر اوردم از سایت میهن دانلود حدود 6 گیگ هست که زدم تو لیست دانلودم

بله , شکی نیست که مسافربری ابهت بیشتری داره:40:
امیدوارم موفق باشی:11:
.................................................. .................................................. .......................
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

ما تو دانلود 6 یا 7 مگ با دایل آپ موندیم , شما 6 گیگ میزاری واسه دانلود:31::18:

Ship Storm
03-06-2011, 13:43
بله , شکی نیست که مسافربری ابهت بیشتری داره:40:
امیدوارم موفق باشی:11:
.................................................. .................................................. .......................
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

ما تو دانلود 6 یا 7 مگ با دایل آپ موندیم , شما 6 گیگ میزاری واسه دانلود:31::18:

نه بابا ما هم سرعت آنچنانی نداریم
دانلودش اینم طول میکشه من شب ها میزارم و حدودا طی 4 الی 5 شب دانلودش میکنم

Hapoofesgeli
03-06-2011, 14:04
خیلی ممنون از راهنماییتون ولی هنوز من موندم چی بخرم :دی
اینجا فقط نسخه نوین پندار رو داشتن تازه اونم اگه تموم نکرده باشن...
9 گیگ هم که یکم زیاده واسه دانلود :دی یه 30 ساعتی فکر کنم بکشه...
حس خرید از نت هم نیست :19:
حالا به نظرتون اینو بخرم بعد تو چند روز آینده هم اینو دانلود کنم؟
چون 15 تومن هم واسه ما خیلی کم نیست :دی