PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

dani.flight
09-06-2009, 16:39
بلخره خودم فهميدم چيکار کنم :31:

اما نرم افزار هنوز unlock نشده چي کار کنم؟

hesam.25
09-06-2009, 18:55
سلام کسی میدونه fsxAccelerationرو از کجا میشه تهیه کرد کل ولیعصر وانقلاب و گشتم ممنون میشم:13:

muhakh
10-06-2009, 05:09
از راهنماییت ممنونم.
در مورد مدرک Grand هم متوجه شدم. از کسی سوال کردم.
حالا در مورد پارتی که گفتید برای بورسیه: به غیر از پارتی راههای ورود به مراکز آموزش هوانوردی و خلبانی مثل ماهان یا ایران ایر و ... چیه.
مورد بعدی اینه که برای داشتن پارتی به چه چیزهایی به غیر از رابط نیاز داریم؟
مثلا مدرک خاصی می خواد یا رشته دانشگاهی یا گزینشی یا مصاحبه یا....؟

تو پست های قبلی دوستان در مورد اولی سایت هم داده بودن.
داشتن پارتی یعنی داشتن رابط
شما سلطان پرواز که باشی و خدای شانس می تونی وارد بشی.
اگر هم کسی پارتی داشته باشه هر چقدر هم اوسکول باشه حله. والسلام.

hesam.25
10-06-2009, 09:23
سلام لطفا کرک fsx sp2رو میزارید ممنون

dani.flight
10-06-2009, 14:42
سلام لطفا کرک fsx sp2رو میزارید ممنون

بفرماييد اين هم کرک:
حجمشم خيلي کمه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hesam.25
10-06-2009, 18:54
بفرماييد اين هم کرک:
حجمشم خيلي کمه.

خیلی ممنون ازلطفتون
:10:

hesam.25
10-06-2009, 19:01
رستی کسی میدونه با اتوپایلوت میشه کامل لندینگ کرد(اتوپایلوت رو جی پی اس سویچ باشه) من یه بار موفق شدم با ils مچش کنم تا روی باند ببرم ولی رو حالت alt hold بود(اشتباهی) نتونست کامل فرود بیاد کسی اگه اطلاعات بیشتری داره به ما هم یاد بدهممنون میشم

dani.flight
12-06-2009, 19:52
خوشبختانه تمام مشکلاتم در مورد fs passenger حل شد .

اما پس از مدت کوتاه وقتي از 10.000پا ميگذرم به من ميگه wrong authorization و ديگه هيچ مسافري تو هواپيما نيست . منم با کمال نا اميدي از يک پرواز لذت بخش منصرف ميشم.:41:

اگه کسي ميتونه به من کمک کنه لطفا...

mro229
13-06-2009, 11:19
تو پست های قبلی دوستان در مورد اولی سایت هم داده بودن.
داشتن پارتی یعنی داشتن رابط
شما سلطان پرواز که باشی و خدای شانس می تونی وارد بشی.
اگر هم کسی پارتی داشته باشه هر چقدر هم اوسکول باشه حله. والسلام.

خیلی ممنون از پاسخ کامل و جامعتون. :دی
می دونم داشتن پارتی همون رابطه می خواستم بدونم باید به کجا و از چه طریقی مراجعه کنم. پارتیش بماند. می شه جور کرد.
و همچنین باید مدرکی داشته باشیم تا بورسیه بشیم؟ یا نه الله بختکی هم بری با پارتی قبولی؟

golabi2
13-06-2009, 12:22
سلام چندتاسوال درمورد FS2004
1-موقع landig takeoff taxi چه چراغهايى بايد روشن باشن؟
2-من با AP که ميخوام فرود بيام موازى باباند ميره چيکاربايد بکنم؟!

mehba
13-06-2009, 12:27
دوستان سلام . من میخوام یه جوی استیک بخرم این مدل رو مد نظر دارم saitek مدل CYBORG 3D GOLDولی اگه شما مدل بهتری رو در نظر دارین لطفا بگید و آیا در تهران پیدا میشه یا نه ؟

robert
17-06-2009, 10:24
سلام چندتاسوال درمورد FS2004
1-موقع landig takeoff taxi چه چراغهايى بايد روشن باشن؟
2-من با AP که ميخوام فرود بيام موازى باباند ميره چيکاربايد بکنم؟!

مورد اول : شما با زدن دکمه L همه چراغها رو روشن کن. هیچ اتفاقی نمیفته .. مخصوصا در شب که باید چراغها روشن باشن!!

مورد دوم اگه از اول پرواز رو IFR انتخاب کرده باشی خود برج بهت هدینگ درست رو میده تا به ابتدای باند برسی و موازی باند خارج نشی (( زمانی که vfr پرواز کنی اینجوری میشه ))

سلام به همگی
آقا من چند روزی میشه که سرویس پک 1 رو برای FSX نصب کردم ولی هر بار که میخوام FSX رو باز کنم یه کارد میاد و میگه باید شبیه ساز رو اکتیو بکنی و وقتی هم شماره سریال میدم و میخوام اکتیو کنم پیغام میده که سرور در دسترس نیست !!

وقتی هم گزینه اکتیو شدن در زمانی دیگر رو میزنم نیم ساعت از پرواز گذشته از محیط شبیه ساز میپره بیرون.
یکی بگه چیکار کنم !!

golabi2
17-06-2009, 16:44
مورد اول : شما با زدن دکمه L همه چراغها رو روشن کن. هیچ اتفاقی نمیفته .. مخصوصا در شب که باید چراغها روشن باشن!!

مورد دوم اگه از اول پرواز رو IFR انتخاب کرده باشی خود برج بهت هدینگ درست رو میده تا به ابتدای باند برسی و موازی باند خارج نشی (( زمانی که vfr پرواز کنی اینجوری میشه ))

من هميشه رو IFR پرواز ميکنم،رو AUTOPOLIT هم ميذارم باز اينجورى ميشه!
هدينگ و کوروز بايد مثل هم تنظيم بشن؟!

SHAHAB111
19-06-2009, 15:32
من این کرک رو تو محل نصب بازی کپی کردم. اما با اجرا کردن بازی دوباره ازم اکتیو کد خواست.

ببخشید مشکل از کرک نبود. من اشتباه کرده بودم.

muhakh
22-06-2009, 08:47
خیلی ممنون از پاسخ کامل و جامعتون. :دی
می دونم داشتن پارتی همون رابطه می خواستم بدونم باید به کجا و از چه طریقی مراجعه کنم. پارتیش بماند. می شه جور کرد.
و همچنین باید مدرکی داشته باشیم تا بورسیه بشیم؟ یا نه الله بختکی هم بری با پارتی قبولی؟

بهتره با زبان انگلیسی اشنایی داشته باشی در حد خواندن کتاب.
مدرک تحسیلی هم هر چقدر به هوانوردی نزدیکتر باشه بیشتر کمکت می کنه اما ملاک نیست.

grand theft auto
22-06-2009, 10:25
سلام
لطفا لینک دانلود fs passenger بدین.
یه توضیح هم بدید که چجوری فعالش کنم؟؟
در قسمت بار هواپیما چجوری وا میشه؟؟
با کدوم دکمه پلکان به هواپیما وصل میشه؟من ctrl+J می زنم ایر بریدج وصل میشه.
ببخشید سوالا زیاد بود.

dani.flight
22-06-2009, 12:23
سلام
لطفا لینک دانلود fs passenger بدین.
یه توضیح هم بدید که چجوری فعالش کنم؟؟
در قسمت بار هواپیما چجوری وا میشه؟؟
با کدوم دکمه پلکان به هواپیما وصل میشه؟من ctrl+J می زنم ایر بریدج وصل میشه.
ببخشید سوالا زیاد بود.

لينك دانلود تو صفحه هاي قبل هست. فقط بعد از نصب حتما راهنما شو بخون (براي كرك)

ببين منظورت از فعال كردن "همون كار باهاش كار كردن هست " يا نصب ؟

منم از ctrl+j استفاده ميكنم .ولي همه جا جواب نميده" تو برو تو los angeles امتحان كن بايد جواب بده.:20:

منم نميدونم درب قسمت cargo چطور باز ميشه.

mro229
22-06-2009, 13:47
آها. حالا متوجه شدم. ممنونم از کمکت.

grand theft auto
23-06-2009, 07:33
لينك دانلود تو صفحه هاي قبل هست. فقط بعد از نصب حتما راهنما شو بخون (براي كرك)

ببين منظورت از فعال كردن "همون كار باهاش كار كردن هست " يا نصب ؟

منم از ctrl+j استفاده ميكنم .ولي همه جا جواب نميده" تو برو تو los angeles امتحان كن بايد جواب بده.:20:

منم نميدونم درب قسمت cargo چطور باز ميشه.
فایل صفحه قبل رو دانلود کردم یه فایل 1 مگی هست که هچی هم توش نیست!!احتمالا لینک دانلود خراب شده.
منظورم هر دوتاشه،هم نصب،هم کار کردن.
راستی از کجا میشه فهمید سرویس پک شبیه سازمون چنده؟؟من سرویس 2 رو که دانلود کردم باید چکارش کنم؟

dani.flight
23-06-2009, 09:52
فایل صفحه قبل رو دانلود کردم یه فایل 1 مگی هست که هچی هم توش نیست!!احتمالا لینک دانلود خراب شده.
منظورم هر دوتاشه،هم نصب،هم کار کردن.
راستی از کجا میشه فهمید سرویس پک شبیه سازمون چنده؟؟من سرویس 2 رو که دانلود کردم باید چکارش کنم؟

ببين اين لينك دانلود تورت هستش اگه نرم افزار تورت رو نداري "تو گوگل سرچ كن حتما پيدا ميشه .
حالا برو تو لينكي كه گذاشتم روي download this torrent كليك كن بعد يه فايل كوچيك دانلود ميشه كه بعدش به طور خودكار تورنت باز ميشه و فقط ميگي ok يا خودت ميري سراغ فايل دانلود شده.

براي نصب كردنش كه چيزي براي توضيح نداره" اما براي كركش تو فايل readme اسم يه فولدر رو نوشته كه الان يادم نيست " كرك رو تو اون مسير ميريزي .

البته براي نصب نياز به سرويس پك 1و2 هست كه اونطور كه من خوندم اول سرويس پك 1 بعد 2 بايد نصب بشه

و البته هردوتا نياز به كرك دارن.(اگه پكيج شبيه سازت كامل باشه يعني 4dvd تو dvd4 سرويس پك ها و تو dvd3 كرك هاش هست.)

هر وقت نصب شد خبر بده كه آموزش كار كردن باهاش رو ياد بدم.

golabi2
23-06-2009, 12:31
سلام
مشخصات سيستم من اينه:
CPU:2.4GHZ CELL
RAM:256MB
VGA:128
HDD:80GB
بااين سيستم ميتونم اين شبيه ساز جديدى که تو فروشگاه اومده رو استفاده کنم؟!

DaneshD
23-06-2009, 13:02
سلام
مشخصات سيستم من اينه:
CPU:2.4GHZ CELL
RAM:256MB
VGA:128
HDD:80GB
بااين سيستم ميتونم اين شبيه ساز جديدى که تو فروشگاه اومده رو استفاده کنم؟!

فکر نکنم. دستکم RAM کامپیوتر شما خیلی کم هست. به نظر من (نمیدونم Requirement خود برنامه چی هست) اما RAM برای این برنامه حداقل 2 گیگابایت باید باشه. کامپیوتر خود من با این مقدار RAM این برنامه رو خوب اجرا میکنه اما جای دیگه با 8 گیگابایت RAM دیدم که خیلی طبیعی تر اجرا میشد.

golabi2
23-06-2009, 15:37
سيستم مورد نياز براي اجراي بازي Microsoft Flight Simulator X :
اطلاعات مورد نیاز بازی :
Customization: Editing Tools
Number of Players: 1 Player
Number of Online Players: 32 Online
DirectX Version: v9.0
Operating System: Windows XP
حداقل سیستم مورد نیاز :
System: 1.0 Ghz or equivalent
RAM: 256 MB
Video Memory: 32 MB
Hard Drive Space: 14000 MB
سیستم توصیه شده :
System: 3.6 GHz CPU or equivalent
RAM: 2048 MB
Video Memory: 512 MB
Hard Drive Space: 14000 MB
اينارو توسايت زده،مال من تقريبا به حداقل ميخوره!فکرکنم بايد با 2004 سرکنم!

dani.flight
25-06-2009, 00:15
كسي ميدونه درب هاي قسمت cargo چطور باز ميشن؟

-تا الان من فقط با ديدم landing ميكردم اما يوهو به سرم زد كه تو هواي پر از مه ...

اما خيلي مشكله بخاطر همين گفتم بايد landing با autopilot هم ياد بگيرم .

از اينجا ميگم كه من هميشه" سرعت و ارتفاع و direct gps رو on ميكنم تا وقتي كه به مقصد نزديك بشم بعد خودم همه ي كار هارو انجام ميدم.

خوب حالا مي خوام يكي يه روش بهم ياد بده كه درست هواپيما سر باند و در مسير درست قرار بگيره.

البته بگم يه چيزايي از adf و nav و اينا ميدونم اما نميدونم چطور باهاش كار كنم

يه چيزايي هم تو پست هاي قبلي خوندم اما چيز زيادي حاليم نشد.

ممنون.

DaneshD
25-06-2009, 20:55
برای باز کردن cargo باید Shift+E رو بزنید و بعد از آن بلافاصله 2 را فشار دید. دقت کنید که ابتدا Shift+E و آنها را رها کنید و بد کلید 2.
برای فرود ILS یا اتوماتیک فکر کنم یه پست گذاشته بودم راجع به ست کردت فرکانسها و کلید approach.

SHAHAB111
28-06-2009, 00:00
خسته نباشین. اگه میشه یه توضیح دربارهی چه جوری اعلام کردن این که کمر بند ها را با ز کنید و یا تا دقایقی دیگر در فرود گاه به زمین خواهیم نشست و ... بدهید. آخه شما گفتید جزییی ترین کار ها هم با خودمونه اصلا این چیزا جزش هست؟ درباره ی تخلیه بار هم توضیح بدین.:20:

SHAHAB111
28-06-2009, 00:04
اگه میشه یه توضیح هم واسه اتو پایلوت بدین.میگن تو fsx با دکمه ی x خاموش و روشن میشه اما من وقتی این دکمه رو میزنم تغییری مشاهده نمیکنم.

DaneshD
28-06-2009, 02:19
خسته نباشین. اگه میشه یه توضیح دربارهی چه جوری اعلام کردن این که کمر بند ها را با ز کنید و یا تا دقایقی دیگر در فرود گاه به زمین خواهیم نشست و ... بدهید. آخه شما گفتید جزییی ترین کار ها هم با خودمونه اصلا این چیزا جزش هست؟ درباره ی تخلیه بار هم توضیح بدین.:20:

در FSX این کار رو نمیشه کرد اما با نصب fspassenger وقتی ارتفاع رو برای فرود کم کنید مهماندار نزدیک شدن به فرود رو اعلام میکنه و همچنین هنگام فرود اضطراری که فریادها و دلهره مسافرین رو هم در پی داره. کنترل بیشتر مانند سرو غذا و یا نمایش فیلم رو هم دارید.

اگه میشه یه توضیح هم واسه اتو پایلوت بدین.میگن تو fsx با دکمه ی x خاموش و روشن میشه اما من وقتی این دکمه رو میزنم تغییری مشاهده نمیکنم.

باید کار کنه. حتی وقتی با x سیستم اتوماتیک رو خاموش کنید معمولا آژیر می کشه.

ebicross
28-06-2009, 11:20

توضیح اجمالی و آموزش اتو پایلوت در مقاله ی صفحه ی اول هست ولی تنظیم فرکانس برای فرود خودکار در صفحات قبلی توضیح داده شده.

robert
28-06-2009, 12:51

شما چرا اصلا اینکار رو میکنی ؟؟
مثل یه خلبان کارکشته دکمه اتوپایلوت رو که روی خود پنل هواپیما هست رو engage بکن !!:31:

فکر کنم اسمش cmd یا AP هست.

SHAHAB111
28-06-2009, 14:30
خوب حالا fs passenger رو چه جوری گیر بیارم. یه لینک دانلود گذاشتین اما دانلود نمیشه.
در ضمن من تازه این بازی رو گرفتم اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدید.من حتی نمیتونم هواپیما رو تو یه ارتفاع مشخص ثابت نگه دارم.آیا وقتی رو اتو پایلوت م بذارم این خود به خود انجام میشه؟تا حالا چند بار شده که مثلا از تهران پریدم رفتم تو هوا اما وقتی x رو زدم و رفتم یه چرخی تو خونه زدم وبرگشتم هوا پیما سقوط کرده بود.
این قدر نگید آموزشو بخون. اگه میشه یه توضیح کوتاه به زبون ساده بدین.
من نمیخوام خلبان شم فقط میخوام این سه ما هه با یه چیزی سرکرم شم.حالا چی بهتر از fs که هم آموزندست و هم سرگرم کننده.

DaneshD
28-06-2009, 14:50
شما وقتی autopilot رو روشن میکنید باید داده های لازم رو هم بهش بدید، وگرنه از کجا بدونه که هواپیما رو در چه وضعی قرار بده؟
برخواستن هم اصولی داره که اگر fspassenger رو نصب کنید میبینید حتی اگر مثل من آموزش خلبانی دیده باشید چقدر امتیاز منفی میگیرید به دلیل تعداد زیاد نکاتی که باید رعایت بشن. منظور اینکه، احتمالا بخواستن شما هم اشکال داشته که منجر به crash شده.
برای autopilot قبل از فعال کردنش، باید ارتفاع و جهتی که میخواهید هواپیما در اون راستا قرار بگیره رو دستکم بهش بدید، دکمه های مربوطه رو هم بزنید و بعد که همه چیز آماده بود و مطمئن شدید autopilot رو روشن کنید. سیستم نگه دارنده سرعت یا auto-throttle البته مستقل از autopilot عمل میکنه. احتمالا دلیل crash برای شما این بوده که ارتفاع روی مقدار اولیه که صفر هست تنظیم بوده و منجر به سقوط شده. یا اینکه اصلا شما سیستم نگه دارنده ارتفاع رو قبل از روشن کردن autopilot فعال نکرده بودید.
راستش توضیح موارد اینچنین ساده نیست. بهتره شما خودتون از tutorial های برنامه شروع کنید و حداقل با پنل و اصطلاحات آشنا بشید و بعد سوالتون رو به صورت concrete و موردی بپرسید. برای شروع هم بهتره از هواپیماهای تک موتوره سبک و ساده استفاده کنید که تقریبا همشون هم autopilot برای یادگیری دارند. شروع با هواپیماهای پهن پیکر و جت اصلا ایده خوبی نیست و میتونه باعث دلزدگی شما هم بشه چون خیلی سخت و پیچیده هست.
اگر کاملا اصولی کار با این شبیه ساز رو یاد بگیرید، میشه گفت 70-80 درصد خلبانی لااقل تئوریک رو یاد گرفتید.

SHAHAB111
28-06-2009, 21:51
شما وقتی autopilot رو روشن میکنید باید داده های لازم رو هم بهش بدید، وگرنه از کجا بدونه که هواپیما رو در چه وضعی قرار بده؟
برخواستن هم اصولی داره که اگر fspassenger رو نصب کنید میبینید حتی اگر مثل من آموزش خلبانی دیده باشید چقدر امتیاز منفی میگیرید به دلیل تعداد زیاد نکاتی که باید رعایت بشن. منظور اینکه، احتمالا بخواستن شما هم اشکال داشته که منجر به crash شده.
برای autopilot قبل از فعال کردنش، باید ارتفاع و جهتی که میخواهید هواپیما در اون راستا قرار بگیره رو دستکم بهش بدید، دکمه های مربوطه رو هم بزنید و بعد که همه چیز آماده بود و مطمئن شدید autopilot رو روشن کنید. سیستم نگه دارنده سرعت یا auto-throttle البته مستقل از autopilot عمل میکنه. احتمالا دلیل crash برای شما این بوده که ارتفاع روی مقدار اولیه که صفر هست تنظیم بوده و منجر به سقوط شده. یا اینکه اصلا شما سیستم نگه دارنده ارتفاع رو قبل از روشن کردن autopilot فعال نکرده بودید.
راستش توضیح موارد اینچنین ساده نیست. بهتره شما خودتون از tutorial های برنامه شروع کنید و حداقل با پنل و اصطلاحات آشنا بشید و بعد سوالتون رو به صورت concrete و موردی بپرسید. برای شروع هم بهتره از هواپیماهای تک موتوره سبک و ساده استفاده کنید که تقریبا همشون هم autopilot برای یادگیری دارند. شروع با هواپیماهای پهن پیکر و جت اصلا ایده خوبی نیست و میتونه باعث دلزدگی شما هم بشه چون خیلی سخت و پیچیده هست.
اگر کاملا اصولی کار با این شبیه ساز رو یاد بگیرید، میشه گفت 70-80 درصد خلبانی لااقل تئوریک رو یاد گرفتید.

خوب چه جوری میشه بهش جهت داد. من که تو آموزش ندیدم اگه شما دیدید همون قسمت رو بذارید در جواب به من.لطفا یک کلام بگید با چه دکمه ای باید سیستم نگه دارنده ی ارتفاع رو روشن کرد.یعنی چی ارتفاع رو روی مقدار اولیه که صفر هست تنظیم کردم . اصلا من نمیدونم چه جور میشه تنظیم کرد. من فرود و پرواز رو بلدم (تقریبا)اما برای مسیر های کوتاهی که میشه از اول تا آخرش پشت کامپیوتر نشست.

دربارهی لینک fs passenger هم اگه میشه یه راهنمایی کنید.

DaneshD
28-06-2009, 22:42
کلا tutorial ها رو از اول انجام بدی همشو یاد میگیری.

لینک fspassenger رو گذاشته بودم. اگر کار میکنه متاسفانه راه دیگه ای نمیدونم.

در هواپیماهای سبک، روی View->Radio Stack کلیک کن و بعد ارتفاع رو ست کن در قسمت پایین و بعد روی دکمه Alt کلیک کن تا روشن بشه. حالا هروقت دکمه x بزنی autopilot هواپیما رو در اون ارتفاع نگه میداره. همینطور برای جت اما در جت همونجا روی پنل اینکار رو بکن و ارتفاع رو ست کن و دکمه Alt رو بزن تا فعال بشه و بعد autopilot.

mro229
29-06-2009, 09:35
سلام.
اول از همه دوستان عذر خواهی می کنم که در حضور شما جسارت می کنم .
من این طوری استفاده می کنم. الان راجع به ش توضیح می دم.
نخست این که Autp Pilot با دکمه Z خاموش و روشن می شه نه X .
دوم این که برای تنظیم Auto Pilot یک سری دکمه و پیچ تنظیمات جلوی شما هست بدین شکل:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم اگه سوالی بود در خدمتم.
دوستان اگر اشتباهی در توضیحاتم بود ببخشید.

robert
29-06-2009, 10:59
سلام.
اول از همه دوستان عذر خواهی می کنم که در حضور شما جسارت می کنم .
من این طوری استفاده می کنم. الان راجع به ش توضیح می دم.
نخست این که Autp Pilot با دکمه Z خاموش و روشن می شه نه X .
دوم این که برای تنظیم Auto Pilot یک سری دکمه و پیچ تنظیمات جلوی شما هست بدین شکل:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم اگه سوالی بود در خدمتم.
دوستان اگر اشتباهی در توضیحاتم بود ببخشید.

از بابت عکس ممنون
این پنل بوئینگ 747 هست که با نمونه واقعی سر سوزنی اختلاف نداره

mro229
29-06-2009, 11:42
فوق العاده ست. خیلی جالبه. ماله FSPassenger X هست؟

DaneshD
29-06-2009, 13:51
فوق العاده ست. خیلی جالبه. ماله FSPassenger X هست؟

fspassenger گرافیکی نیست بلکه از نظر صدا، افکتهای طبیعی تر و مهمانداران و مسافرین یه چیزهایی به FSX اضافه میکنه.

dani.flight
29-06-2009, 19:15
please expedite your climb to FL180

يه پرواز ils داشتم كه اين پيغام رو به من داد اونم صد بار منم نمي دونم منظورش چي بود .

شما ميدونيد؟

mro229
29-06-2009, 19:20
آهان . من فکر کردم نرم افزاره :دی دقت نکردم نوشتی پنل.
اتفاقا دیروز شبکه خبر داشت پنل Boeing 707 رو نشون می داد که ماله Iran Air بود. خیلی جالب بود. ولی 747 یه چیز دیگست.

robert
29-06-2009, 21:45

يه پرواز ils داشتم كه اين پيغام رو به من داد اونم صد بار منم نمي دونم منظورش چي بود .

شما ميدونيد؟

خب این پیغام رو زمانی میده که شما قرار باشه به 18 هزار پایی اوج بگیرید و یا سرعت اوج گیری اینقدر کم هست که در زمانی که برج مد نظرش هست از 18 هزار پایی عبور نمیکنید یا اصلا اوج نمیگیرید.

من خودم بارها این پیغام رو از کنترل زمینی شنیدم و سرعت اوج گیری رو گذاشتم بالای 2000 پا بر دقیقه

bardiaizad
29-06-2009, 22:22
سلام به همه fsx بازهای عزیز. منم یه fsx باز حرفه ایم که 4 ساله دارم تخصصی کار میکنم و چند تا کتاب آموزشی هم خوندم. روزی 3 یا 4 ساعت هم کار میکنم. با این فروم تازه آشنا شدم. خیلی دوست دارم که اینجا حاضر باشم و اگه تونستم کمکی بکنم یا از راهنمایی شما استفاده کنم.

ممنون:40:

mro229
30-06-2009, 11:30

شما ميدونيد؟

ببخشید پیغام شما رو ندیدم. دوستمون درست می گن. برای ارتفاع های بیشتر از 10 هزار پا ( اگر اشتباه نکنم) از FL استفاده می کنند. مثلا FL180 یعنی 18 هزار پا. یا FL320 یعنی 32 هزار پا. موقعی که پرواز می کنید می تونید ارتفاع مورد نظرتون رو به مرکز کنترل اعلام کنید و اگر موافقت شد به اون ارتفاع برید. معمولا به سرعت اوج گیری خیلی گیر نمی دن. اگر برای مدت 1 دقیقه تو همون ارتفاع قبلی پرواز کنید هشدار می ده.

سلام به همه fsx بازهای عزیز. منم یه fsx باز حرفه ایم که 4 ساله دارم تخصصی کار میکنم و چند تا کتاب آموزشی هم خوندم. روزی 3 یا 4 ساعت هم کار میکنم. با این فروم تازه آشنا شدم. خیلی دوست دارم که اینجا حاضر باشم و اگه تونستم کمکی بکنم یا از راهنمایی شما استفاده کنم.

ممنون
سلام bardiaizad عزیز به فروم ما خوش اومدی.
امیدوارم که حضوری فعال داشته باشی...

dani.flight
30-06-2009, 13:09
ممنون از جواب هاتون.

يه سوال ديگه هم دارم از پروازils

وقتي نزديك باند هستم و چند لحظه تا فرودم باقي نمونده برج ميگه تو ارتفاع 6.000 بمونم و انقدر منو اينجوري نگه مي داره تا باند رو رد كنم .حتي خودمم خواستم ارتفاع كم كنم نذاشت .

نميدونم چرا ؟ (تو همون وضعيت 3 بار دور تهران گشتم ديگه بد جور حوصلم سر رفت fuel هم نداشتم ديگه):41:

robert
30-06-2009, 15:24
ممنون از جواب هاتون.

يه سوال ديگه هم دارم از پروازils

وقتي نزديك باند هستم و چند لحظه تا فرودم باقي نمونده برج ميگه تو ارتفاع 6.000 بمونم و انقدر منو اينجوري نگه مي داره تا باند رو رد كنم .حتي خودمم خواستم ارتفاع كم كنم نذاشت .

نميدونم چرا ؟ (تو همون وضعيت 3 بار دور تهران گشتم ديگه بد جور حوصلم سر رفت fuel هم نداشتم ديگه):41:

خوب شما خودت میگی تهران !!!!:31::27:

عزیز دل !! بچه های تیم شبیه ساز مایکروسافت که این نرم افزار و ساختند که نشتند بجای برج کنترل تک تک فرودگاه های دنیا مسیر فرود دقیق رو به شما بدن !! اونها بیشتر فرودگاه های آمریکا و اروپا رو خوب هدایت میکنن !!

تازه اونهم تا حدود 5 مایلی فرودگاه و تا قبل از پیغام report runway in sight اینکار رو میکنن !! بقیه اش رو دیگه خلبان باید از طریق سیستمهای ناوبری از جمله چراغهای papi انجام بده !! که دو تا سفید و دو تا قرمز یعنی موقعیت درست و سرعت نزول صحیح

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] G

شما که IFR پرواز میکنی باید بدونی که برای فرود حدود صد مایل مونده به فرودگاه از طریق اطلاعاتی که داری ارتفاع باند فرودگاه از سطح دریا و هدینگ دقیق باند رو پیدا کنی و زیاد هم رو صحبتهای برج کنترل حساب نکنی !! اونها فقط هدینگ و ارتفاع تا چندین مایلی فرودگاه رو چک میکنن !!

علاوه بر همه اینها نرم افزار شبیه ساز پرواز مشکلات زیادی داره !!برای مثال برای همین فرودگاه مهرآبادOIII شما اگه تو چابهار به مقصد تهران تیک آف کنی کنترل چابهار بهت میگه با کنترل تهران تماس بگیر در حالی که برد کنترل تهران بنا به گفته خود اپراتور برج کنترل مهرآباد 250 مایل هست یعنی تا حدود اصفهان رو پوشش میده !!

دیگه اینکه رو فرود و تیک آف هم زیاد نظارت نداره !! هشداری برای خارج شدن از باند نمیده !! اگه با چرخ بسته فرود بیای هشدار نمیده !! در مورد روشن یا خاموش بودن چراغها هشدار نمیده !! در مورد سرعت تقرب بالا یا زاویه صعود و نزول هشدار نمیده !! و خیلی چیزهای دیگه که در واقعیت ممکنه به شدت باعث دردسر بشن !!

mro229
30-06-2009, 16:16
همه این ها درست. اما شما باید گزینه Report Runway in Sight رو حتما بزنی. و الا اجازه کم کردن ارتفاع رو بهت نمی ده.

حالا من یه سوال دارم. چطوری می شه هواپیمای مسافر بری انتخاب کرد؟ من هر چی انتخاب می کنم باربری هست. یا ظاهرش شبیه بار بریه؟! در ضمن چطور می شه وزن هواپیما رو تغییر داد؟ همون جایی که میزان سوخت و این حرفا رو تغییر می دیم؟

bardiaizad
30-06-2009, 17:39
همه این ها درست. اما شما باید گزینه Report Runway in Sight رو حتما بزنی. و الا اجازه کم کردن ارتفاع رو بهت نمی ده.

حالا من یه سوال دارم. چطوری می شه هواپیمای مسافر بری انتخاب کرد؟ من هر چی انتخاب می کنم باربری هست. یا ظاهرش شبیه بار بریه؟! در ضمن چطور می شه وزن هواپیما رو تغییر داد؟ همون جایی که میزان سوخت و این حرفا رو تغییر می دیم؟
ببین وقتی هواپیما رو انتخاب میکنی مدلشو چی میزنه. البته اگه هواپیمای جدیدی اضافه نکرده باشی همشون مسافربرین(یا جنگنده). برای تغییر وزنم هم که از همون قسمت تغییر سوخت و سرنشین استفاده کن.:40:

dani.flight
30-06-2009, 18:53
ممنون از توضيحتون . چون من بعد از اين همه پرواز vfr اين اولين پرواز ILS من بود بخاطر همين ايناشو نمي دونستم. من تو پرواز vor .هم. nav. heading . ndb رو تنظيم ميكردم و... ولي همه اين كارا رو خودم انجام ميدادم
بعد هميشه فكر ميكردم تو ils خودش تا نزديك باند منو هدايت ميكنه و خودش اينارو بهم ميگه.:13:

bardiaizad
30-06-2009, 19:03
یه سوال داشتم

وقتی تو حالت IFR میخوام فرود بیام اگه توی فرودگاههای مجهز و بزرگ باشه معمولا فرود با ILS رو پیشنهاد میده ولی من میخوام VISUAL فرود بیام. وقتی از تو گزینه ها VISUAL رو انتخاب میکنم میگه برو به همون ILS بعد circle to land اون باندی که خواستم. اینجا منظورش چیه و چیکار کنم. من هر کاری میکنم آخرش ATC قاطی میکنه.

dani.flight
30-06-2009, 21:48
یه سوال داشتم

وقتی تو حالت IFR میخوام فرود بیام اگه توی فرودگاههای مجهز و بزرگ باشه معمولا فرود با ILS رو پیشنهاد میده ولی من میخوام VISUAL فرود بیام. وقتی از تو گزینه ها VISUAL رو انتخاب میکنم میگه برو به همون ILS بعد circle to land اون باندی که خواستم. اینجا منظورش چیه و چیکار کنم. من هر کاری میکنم آخرش ATC قاطی میکنه.

ببين قبل از پرواز مطمئن شو كه پرواز رو حالت vfr تنظيم كردي بعد تو پرواز خواستي فرود بياي " بعد از اينكه فرودگاه مورد نظرت رو انتخاب كردي آخرين گزينه يعني reqest full stop landing رو انتخاب كن .

خودم هميشه اينكار رو ميكنم.

bardiaizad
30-06-2009, 21:57
ببين قبل از پرواز مطمئن شو كه پرواز رو حالت vfr تنظيم كردي بعد تو پرواز خواستي فرود بياي " بعد از اينكه فرودگاه مورد نظرت رو انتخاب كردي آخرين گزينه يعني reqest full stop landing رو انتخاب كن .

خودم هميشه اينكار رو ميكنم.

آره ولی خوب من میخوام IFR پرواز کنم. توی VFR مشکلی نیست.:40:

.:HAMED:.
30-06-2009, 22:04
ایول چه تاپیک خوبی!!!
دست شروع کننده مریزاد
آقا ما 6 ساله فقط محصولات این سمیلاتو ر رو دنبال میکنیم پارسال هم که رفتم از فرودگاه مشهد آخرین ورژنشو خریدم
تو این ایکسه چنتا هواپیماهاشون که اصلا نصب نمیشه.چیکار کنیم؟ مثل بوئینگ 707
راستی من گرافیکم ضعیفه 512 هستش
سیستم مورد پیشنهادتون واسه این چیه؟

bardiaizad
30-06-2009, 22:13
ایول چه تاپیک خوبی!!!
دست شروع کننده مریزاد
آقا ما 6 ساله فقط محصولات این سمیلاتو ر رو دنبال میکنیم پارسال هم که رفتم از فرودگاه مشهد آخرین ورژنشو خریدم
تو این ایکسه چنتا هواپیماهاشون که اصلا نصب نمیشه.چیکار کنیم؟ مثل بوئینگ 707
راستی من گرافیکم ضعیفه 512 هستش
سیستم مورد پیشنهادتون واسه این چیه؟

با سلام خدمت شما

نکته بسیار مهم که باید بهش توجه کنی اینه که این بازی از معدود بازی های CPU dependent است یعنی به cpu خیلی بیشتر از کارت گرافیک بستگی داره. توی مقایسه عمومی که توسط یک سایت معتبر منتشر شد معلوم شد کارت های گرافیک تفاوت خیلی زیادی توی بازی ندارن. شما بگو مدل گرافیگت چیه. برای cpu قطعا اینتل و قطعا پردازنده 4 هسته پیشنهاد میشه که مدل Q6600 از بهترین پردازنده های مناسب برای این بازیه. اگه 4 هسته نشد، 2 هسته بازم اینتل. در مورد RAM اگه ویستا بازی میکنی 4GB داشته باشی عالیه. راستی سرویس پک 1 و 2 رو هم نصب کن تا از همه هسته های پردازنده بتونی استفاده کنی.:40:

30-06-2009, 22:18
با سلام خدمت شما

نکته بسیار مهم که باید بهش توجه کنی اینه که این بازی از معدود بازی های CPU dependent است یعنی به cpu خیلی بیشتر از کارت گرافیک بستگی داره. توی مقایسه عمومی که توسط یک سایت معتبر منتشر شد معلوم شد کارت های گرافیک تفاوت خیلی زیادی توی بازی ندارن. شما بگو مدل گرافیگت چیه. برای cpu قطعا اینتل و قطعا پردازنده 4 هسته پیشنهاد میشه که مدل Q6600 از بهترین پردازنده های مناسب برای این بازیه. اگه 4 هسته نشد، 2 هسته بازم اینتل. در مورد RAM اگه ویستا بازی میکنی 4GB داشته باشی عالیه. راستی سرویس پک 1 و 2 رو هم نصب کن تا از همه هسته های پردازنده بتونی استفاده کنی.:40:

ایول..ایول
من قبلا هم واسه همین فروم رو زدم به هم و قطعات کامپیوتر تا سقف دو میلیون هم پیش روی کردم که حالا هم فک میکنم لب تاپه بهتر باشه واسه این
حتی رفتم دو تاهم 1 گیگ گرفتم نصب کردم رو مادر برد و شد 4 گیگ و سیپی یو هم که اینتله و 4 هستش و کارت گرافیک که جی فورس 7300 میباشه
اما دریغ از هیچ تغییراتی
حالا در حالت های هم که بوئیگ 747 رو بازم پنجره هاشو خوب نشون نمیده

bardiaizad
30-06-2009, 22:24
ایول..ایول
من قبلا هم واسه همین فروم رو زدم به هم و قطعات کامپیوتر تا سقف دو میلیون هم پیش روی کردم که حالا هم فک میکنم لب تاپه بهتر باشه واسه این
حتی رفتم دو تاهم 1 گیگ گرفتم نصب کردم رو مادر برد و شد 4 گیگ و سیپی یو هم که اینتله و 4 هستش و کارت گرافیک که جی فورس 7300 میباشه
اما دریغ از هیچ تغییراتی
حالا در حالت های هم که بوئیگ 747 رو بازم پنجره هاشو خوب نشون نمیده

خوب کارت گرافیکم تا یه حدی ضعیف باشه مشکلی درست نمیشه. کارت 7300 دیگه خیلی ضعیفه و شما سیستم 5 ملیونی هم ببندی ولی کارتش این باشه کم میاره.:40:

30-06-2009, 22:30
ایول
من که به این قوانین پروازه اصلا عمل نمیکنم
اکثرا هم هواپیمای انتخابیم بوئینگ 747 هستش
به خاطر این طیاره هم برج مراقبت نمیتونه بگه ((گو اراند))
این التمتر رو من اصلا نتونستم درستش کنم
اصلا موقعیت فرودگاهو چطوری بدونیم که بتونیم با اون دم دستگاهها که باند رو نشون میده فرودبیاییم؟
من همین طوری چشم اعیاری فرود میاد (درست رو باند)

راستی خلبان ملبانی چیزی اینجا نیست؟
سوال دارم ازش

mro229
02-07-2009, 02:39
سلام . به فروم ما خوش اومدی.

من که به این قوانین پروازه اصلا عمل نمیکنم
اکثرا هم هواپیمای انتخابیم بوئینگ 747 هستش
به خاطر این طیاره هم برج مراقبت نمیتونه بگه ((گو اراند))
این التمتر رو من اصلا نتونستم درستش کنم
اصلا موقعیت فرودگاهو چطوری بدونیم که بتونیم با اون دم دستگاهها که باند رو نشون میده فرودبیاییم؟
من همین طوری چشم اعیاری فرود میاد (درست رو باند)

موقعیت فرودگاه رو اگر می خوای بر اساس فرکانس رادیویی بدونی می تونی بری تو نقشه و فرکانس NAV فردوگاه رو پیدا کنی. بعد از وارد کردن فرکانس NAV دکمه Approach Hold Switch رو می زنی و Localizer یا همون فلش صورتی رنگ جابجا می شه و هواپیما رو در مسیری قرار می ده تا اون فلش دقیقا وسط قرار بگیره. وقتی وسط قرار گرفت یعنی شما در مسیر باند هستید. شما باید اقدامات فرود رو انجام بدید و بعد بر اساس وزن هواپیما سرعت فرود رو مشخص کنید. برای هواپیمای مسافر بری 400 - 747 فکر می کنم در حالت عادی و وزن متعادل 160 نات کافی باشه.

راستی خلبان ملبانی چیزی اینجا نیست؟
سوال دارم ازش
چرا در فروم داریم. یکیشون دوست عزیزمون Danesh هست البته با اجازه .

muhakh
02-07-2009, 08:03
علاوه بر همه اینها نرم افزار شبیه ساز پرواز مشکلات زیادی داره !!برای مثال برای همین فرودگاه مهرآبادOIII شما اگه تو چابهار به مقصد تهران تیک آف کنی کنترل چابهار بهت میگه با کنترل تهران تماس بگیر در حالی که برد کنترل تهران بنا به گفته خود اپراتور برج کنترل مهرآباد 250 مایل هست یعنی تا حدود اصفهان رو پوشش میده !!

دوست عزیز منظور لز تماس با تهران کنترل برج تهران نیست بلکه رادار پیوسته ایران به نام تهران سنتر است. تو پرواز های واقعی باید حتما با tc تماس داشته باشی.

mro229
02-07-2009, 08:28
دوستان کسی می دونه توی تهران از کجا می شه سرویس پک1 و 2 رو گرفت؟ من 2 گیگابایتم تموم می شه بخوام دانلود کنم.

02-07-2009, 11:34
سلام . به فروم ما خوش اومدی.

موقعیت فرودگاه رو اگر می خوای بر اساس فرکانس رادیویی بدونی می تونی بری تو نقشه و فرکانس NAV فردوگاه رو پیدا کنی. بعد از وارد کردن فرکانس NAV دکمه Approach Hold Switch رو می زنی و Localizer یا همون فلش صورتی رنگ جابجا می شه و هواپیما رو در مسیری قرار می ده تا اون فلش دقیقا وسط قرار بگیره. وقتی وسط قرار گرفت یعنی شما در مسیر باند هستید. شما باید اقدامات فرود رو انجام بدید و بعد بر اساس وزن هواپیما سرعت فرود رو مشخص کنید. برای هواپیمای مسافر بری 400 - 747 فکر می کنم در حالت عادی و وزن متعادل 160 نات کافی باشه.

چرا در فروم داریم. یکیشون دوست عزیزمون Danesh هست البته با اجازه .

از نقشه منظورت همونGPS ئه؟

bardiaizad
03-07-2009, 13:29
دوستان کسی می دونه توی تهران از کجا می شه سرویس پک1 و 2 رو گرفت؟ من 2 گیگابایتم تموم می شه بخوام دانلود کنم.

acceleration pack رو بگیر هم سرویس پک 1 هم 2 رو داره دیگه.:40:

robert
03-07-2009, 14:34

هیچوقت اینکار رو نکن !!
من قبلا تجربه کردم !! چون شبیه سازی که ما بهاش کار میکنیم کپی غیر قانونی هست بعد از نصب شبیه ساز مدام میگه باید شبیهس از رو رجیستر بکنی و موقع رجیستر کردن هم گیر میده و میگه نرم افزار شما رو به دلایل قانونی ساپورت نمیکنیم !!
آخرش هم باید شبیهس از رو کلا پاک کنی و از اول نصب کنی !!

ebicross
03-07-2009, 15:35

acceleration pack رو بگیر هم سرویس پک 1 هم 2 رو داره دیگه.:40:
بله ACC Pack رو بگیر هم کاملتر و هم بهینه تر شده.
هواپیمای جنگی هم اضافه شده.

cdcenter24
04-07-2009, 00:12
سلام من چند روز پیش این بازی رو خریدم اما موقعی که میخوام برم توی بازی یه ارور میده ازش عکس گرفتم. اسم کامل بازی هم هست: microsoft flight simulator X acceleration

04-07-2009, 00:50
دوستان شما در مورد چی حرف میزنین؟
مگه منظورتون Flight Simulator X نیس مگه؟

ebicross
04-07-2009, 06:13
دوستان شما در مورد چی حرف میزنین؟
مگه منظورتون Flight Simulator X نیس مگه؟
کاملتر بگم:
Flight Simulator X Acceleretion Pack
یک DVD جدید هست که روی ورژن X نصب میشه و شامل SP1 و SP2 و کلی تغییرات گرافیکی دیگه میشه و سه پرنده که یکیش Hornet هس و یکیش هلیکوپتر به بازی اضافه میشه.
فرودگاههای جدید هم اضافه میشه.
بازی هم سبکتر میشه.
پس حتما همگی بخرید.

dani.flight
04-07-2009, 23:07
:20:سلام دوستان

يك نگاهي به اين محصول كه من لينكش رو گذاشتم بندازيد. بنظرم چيز خوب و جالبي اوومد.:31:

04-07-2009, 23:11
کاملتر بگم:
Flight Simulator X Acceleretion Pack
یک DVD جدید هست که روی ورژن X نصب میشه و شامل SP1 و SP2 و کلی تغییرات گرافیکی دیگه میشه و سه پرنده که یکیش Hornet هس و یکیش هلیکوپتر به بازی اضافه میشه.
فرودگاههای جدید هم اضافه میشه.
بازی هم سبکتر میشه.
پس حتما همگی بخرید.
مال من که خریدم 4 دیویدیه به قیمت 12 تمن
حله

ebicross
05-07-2009, 14:43
مال من که خریدم 4 دیویدیه به قیمت 12 تمن
حله
آره حله
ولی DVD آخر فکر کنم اضافات بازیه دیگه. نه؟؟؟

general_sorena
05-07-2009, 15:58
با سلام خدمت شما

يه جوري گفتيد cpu فقط اينتل كه مايي كه AMD داريم تن و بدنمون لرزيد :41: واقعا اينقدر تاثير داره؟

راستي بچه هاي حرفه اي چه جور جوي استيك رو پيشنهاد مي كنند؟ البته با يه قيمت متوسط مثلا 50-60 تومن

DaneshD
05-07-2009, 17:19
CPU اینتل و AMD با مشخصات یکسان هیچ تفاوت عمده ای از نظر کارایی ندارند و فقط اثر تبلیغات هست که محصولات اینتل رو معروفتر کرده و البته سابقه بیشتر شرکت اینتل.
اگر SP1 مخصوص FSX رو نصب نکرده باشید، هیچ فرقی نمیکنه پردازنده شما چندتا core داره، چون بعد از نصب SP1 هست که FSX قابلیت استفاده از چند core رو پیدا میکنه.

05-07-2009, 17:27
آره حله
ولی DVD آخر فکر کنم اضافات بازیه دیگه. نه؟؟؟

دی وی دی آخر همون پرواز سرعته
سوم هواپیماهای مضاف هستش
یک و دو هم که مال نصب برنه مه خودش هست

general_sorena
06-07-2009, 02:23
CPU اینتل و AMD با مشخصات یکسان هیچ تفاوت عمده ای از نظر کارایی ندارند و فقط اثر تبلیغات هست که محصولات اینتل رو معروفتر کرده و البته سابقه بیشتر شرکت اینتل.
اگر SP1 مخصوص FSX رو نصب نکرده باشید، هیچ فرقی نمیکنه پردازنده شما چندتا core داره، چون بعد از نصب SP1 هست که FSX قابلیت استفاده از چند core رو پیدا میکنه.

و جوي استيك چي؟ اينو نگفتي دوست عزيز ;-)

DaneshD
06-07-2009, 03:54
راستش من از joystick استفاده نمی کنم م بجای اون از پنل و یوک Saitek Pro استفاده میکنم که از لینک زیر قابل دیدن هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حتما تو ایران هم جاهایی هست که این رو بفروشن. اگر با این و مخصوصا پدال rudder ها بازی کنید خیلی لذت بیشتری میبرید.

robert
06-07-2009, 09:22
آقا من از ils هیچی نمیدونم و تمامی فرودهام رو با اتوپایلوت انجام میدم !!

یکی توضیح بده کهدر چند ناتیکال مایلی باند فرودگاه چجوری ILS رو فعال کنم ؟
ممنون

general_sorena
06-07-2009, 12:37
راستش من از joystick استفاده نمی کنم م بجای اون از پنل و یوک Saitek Pro استفاده میکنم که از لینک زیر قابل دیدن هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحتما تو ایران هم جاهایی هست که این رو بفروشن. اگر با این و مخصوصا پدال rudder ها بازی کنید خیلی لذت بیشتری میبرید.

يعني شما هم saitek رو پيشنهاد مي كني؟ چون من هم توي پايتخت ديدم هم يكي دوتا جاي ديگه در بازار رضا (البته اگه اشتباه نكنم) اون دسته هاي معمولي چي؟ چون اين قيمتش خيلي بالاست. مثلا Saitek Cyborg X

(نمي دونم دادن لينك سايت ديگه خلاف قوانين يا نه وگرنه لينك سايتش رو هم ميذاشتم البته سايت ايرانيش)

06-07-2009, 14:19
مگه میخوای کنترل جنگنده هک کنی بدست بگیری
یه جوی استیک معمولی 20 تمنی بخر حالشو ببر

dani.flight
06-07-2009, 21:22
من امروز نسخه فارسي X رو گرفتم ...

عكس هاش رو ميزارم ديگه خودتون متوجه ميشين.

robert
06-07-2009, 21:28
عجب دستهای لاغری داری !! برعکس دستهای من !!:31::31:

از شوخی گذشته چند خریدی این مجموعه فقط کتاب هست ؟؟ نرم افزار شبیه ساز رو نداره ؟؟

چند خریدی ؟؟

06-07-2009, 21:44
حتما 15 تمن خریده
تو فروشگاه پیسی ورلد هست که با دفترچه راهنمای 200 صفحه ای فارسی هستش
شاید هم 18 تمن کلا براش در اومده باشه

general_sorena
06-07-2009, 23:12
منم اينو از فروشگاه پي سي ورلد خريدم خيلي خوبه با كلي آموزش

dani.flight
06-07-2009, 23:23
عجب دستهای لاغری داری !! برعکس دستهای من !!:31::31:

از شوخی گذشته چند خریدی این مجموعه فقط کتاب هست ؟؟ نرم افزار شبیه ساز رو نداره ؟؟

چند خریدی ؟؟

من اينو 14800 تومن خريدم . نه فقط كتاب نيست 4dvd كه fsX همراه acceleration و كلي هواپيما ي اضافي

و 2تا فيلم نمايش هوايي"" و تو قسمت آموزش عملي طرف باهات فارسي حرف ميزنه.

كار" شركت نوين پندار" هم هست.:20:

DaneshD
07-07-2009, 00:25
يعني شما هم saitek رو پيشنهاد مي كني؟ چون من هم توي پايتخت ديدم هم يكي دوتا جاي ديگه در بازار رضا (البته اگه اشتباه نكنم) اون دسته هاي معمولي چي؟ چون اين قيمتش خيلي بالاست. مثلا Saitek Cyborg X

(نمي دونم دادن لينك سايت ديگه خلاف قوانين يا نه وگرنه لينك سايتش رو هم ميذاشتم البته سايت ايرانيش)

نه راستش از اینها ندارم. من یوک دارم که توی لینکی که دادم میتونید ببینید. این که شما نشون دادید خیلی fancy هست اما یوک خوب احساس طبیعی تری میده.

grand theft auto
07-07-2009, 11:56
آقایون من کلی عکس از شبیه ساز دیدم که توش هواپیما که پارک میکنه ماشین های مختلف میان و بار رو تخلیه می کنن و پلکان میاد و ... ،چجوری باید این کارها رو کرد؟؟
برای من اصلا پلکان نداره فقط air bridge داره

07-07-2009, 12:01
این هلیکوپتره هم توش هست؟؟؟؟؟

asklt
07-07-2009, 13:55
یه سوال دیگه .. حتما باید درایور ورژن 180.84 رو نصب کنیم ؟ آخه درایور کارت من ورژن جدیدش 186 هست که من دانلود کردم

شما باید آخرین ورزنش رو نسب کنید 186.16

آدرس دریافت کرک و پچ را میشه یکی بگه؟آخه لینکها هیچ کدوم کار نمی کنن
درایور جدید بریز ( بسته به نوع گرافیک - در پست اول هستش - برای ویستا بریز )
درایور من جدیدترین درایور خود شرکت ati هست بازم پاکش کنم اونی که اینجا معرفی شده بریزم؟
گرافیکم 3450 هست
دات نت رو هم دانلود کن بریز چون با ورژنی که ویندوز سون داره نمیشه جی تی آ بازی کرد.
دات نت اگه نصب نبود بازی مگه اجرا میشد؟بازی اجرا میشه اما دوربین هی می چرخه اونم بعد یه مدت که بازی می کنم

شما آخرین ورزن گافیکتو از سایت ati دانلود کن.

آدرس دریافت کرک و پچ را میشه یکی بگه؟آخه لینکها هیچ کدوم کار نمی کنن
درایور جدید بریز ( بسته به نوع گرافیک - در پست اول هستش - برای ویستا بریز )
درایور من جدیدترین درایور خود شرکت ati هست بازم پاکش کنم اونی که اینجا معرفی شده بریزم؟
گرافیکم 3450 هست
دات نت رو هم دانلود کن بریز چون با ورژنی که ویندوز سون داره نمیشه جی تی آ بازی کرد.
دات نت اگه نصب نبود بازی مگه اجرا میشد؟بازی اجرا میشه اما دوربین هی می چرخه اونم بعد یه مدت که بازی می کنم

راستی یادم رفت بگم واسه چرخیدن تصویر هم از این کرک استفاده کنید.

آره داره چند تاي ديگه هم هست.

آقایون من کلی عکس از شبیه ساز دیدم که توش هواپیما که پارک میکنه ماشین های مختلف میان و بار رو تخلیه می کنن و پلکان میاد و ... ،چجوری باید این کارها رو کرد؟؟
برای من اصلا پلکان نداره فقط air bridge داره

اينجا رو نگاه كن خودت متوجه ميشي:

07-07-2009, 16:41
آره داره چند تاي ديگه هم هست.

ایول
حالا این جنگنده هه رو نگاه که فقط ایران و آمریکا داره
تو فلایت ایکس هم پرچم ایران روشه

07-07-2009, 16:45
هر از چند گاهی هم از این عکسا بذارین جماعت تازه تشریف آورده(مهمان) جلب تر شوند

07-07-2009, 16:47
دوستان این چیه دیگه؟
من اینو ندارم

grand theft auto
07-07-2009, 18:55
احتمالا طرف خودش دانلود کرده
راستی دوستان،اگه هواپیمای چهار موتوره ای دانلود کردین که پنل نداشت،پنل 747 رو کپی کنین،بدون مشکل کار میکنه.
راستی دنی خان،منظورم اون برنامه نبود،همین شبیه ساز X معمولی.

dani.flight
08-07-2009, 11:00
كسي اينجا با اين نرم افزار كه روي X نصب ميشه كار كرده من بلد نيستم كار كنم.

ولي خيلي باحاله... به اين ميگن ترافيك.

ياد مهرآباد ميافتم.:20:

dani.flight
08-07-2009, 11:43
بابا من ديوونه شدم اما هنوز نتونستم =گواهينامه اي كه از X ميگيرم پرينت كنم .. ايا شما هم همينطور هستين . يا من فقط مشكل دارم . كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟

babak-online
08-07-2009, 11:57

babak-online
08-07-2009, 11:59

grand theft auto
08-07-2009, 17:15
بابا من ديوونه شدم اما هنوز نتونستم =گواهينامه اي كه از X ميگيرم پرينت كنم .. ايا شما هم همينطور هستين . يا من فقط مشكل دارم . كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟
با دکمه print scrn از گواهینامه عکس بگیر،وارد برنامه paint شو و در سر برگ edit دکمه paste رو بزن،حالا قسمت های اضافی اطراف عکس رو پاک کن و پرینت بگیر

08-07-2009, 17:21
خود گواهی نامه های ppl و cpl و ir تو پوشه های فلایت ایکس هستش
برو یکم بگرد تو جایی که نصب کردی
من یه بار پیدا کردم اسم خودمو هم روش نوشتم زدم دیوار:خخخخخخخخخخ

robert
08-07-2009, 19:05
سلام به همگی

آقا این عکس رو نگاه کنید !!

من از فرود با ILS چیز زیادی بلد نیستم !!

الان اگر بخواهیم ILS فرود بیایم چیکار باید بکنیم ؟؟

اون چهار تا دایره کوچیک سفید رو LCD پنل باید افقی قرار بگیرن یا عمودی ؟؟

اون خط صورتی رنگ چطور ؟؟ حتما باید وسط قرار بگیره ؟؟

وقتی وسط قرار میگیره بالا و پایینش دو تا نشون کوچیک صورتی رنگ هست !! یکی تیز و مثل فشنگ میمونه و یکی هم مثل یه مستطیل کوچیک یه میلیمتری . کدامشون باید بالا و کدامیک باید پایین قرار بگیرن ؟؟

یه توضیحی بدین !! از کل شبیه ساز فقط همین یدونه رو یاد نگرفتم !! یعنی فرود با ILS

dani.flight
08-07-2009, 19:26
با دکمه print scrn از گواهینامه عکس بگیر،وارد برنامه paint شو و در سر برگ edit دکمه paste رو بزن،حالا قسمت های اضافی اطراف عکس رو پاک کن و پرینت بگیر

اره آخرش مجبور شدم همين كار رو بكنم .

dani.flight
08-07-2009, 19:33
خود گواهی نامه های ppl و cpl و ir تو پوشه های فلایت ایکس هستش
برو یکم بگرد تو جایی که نصب کردی
من یه بار پیدا کردم اسم خودمو هم روش نوشتم زدم دیوار:خخخخخخخخخخ

نه من واقعا ميخوام يه چيزي ياد بگيرم و امتحان بدم .

ايول منم ميخواستم بزنم رو ديوار" و فكر ميكردم دارم زياده روي ميكنم و حسابي :31: جو :31: منو گرفته اما ديدم نه...

08-07-2009, 20:02
نه من واقعا ميخوام يه چيزي ياد بگيرم و امتحان بدم .

ايول منم ميخواستم بزنم رو ديوار" و فكر ميكردم دارم زياده روي ميكنم و حسابي :31: جو :31: منو گرفته اما ديدم نه...

ببینین این برنامه فقط آموزش تئوری هستش و برای آزمون بکار میره
حتی که تو آموزش بوئینگ 777 اش نوشته که آموزش فقط برای مجازی کاربرد داره نه برای پرواز واقعی
اما اگه همین طوری میخوای فقط تو فلایت سمیلاتور متبحر بشی مشکلی نیست

mro229
09-07-2009, 00:32
سلام به همگی

آقا این عکس رو نگاه کنید !!

من از فرود با ILS چیز زیادی بلد نیستم !!

الان اگر بخواهیم ILS فرود بیایم چیکار باید بکنیم ؟؟

اون چهار تا دایره کوچیک سفید رو LCD پنل باید افقی قرار بگیرن یا عمودی ؟؟

اون خط صورتی رنگ چطور ؟؟ حتما باید وسط قرار بگیره ؟؟

وقتی وسط قرار میگیره بالا و پایینش دو تا نشون کوچیک صورتی رنگ هست !! یکی تیز و مثل فشنگ میمونه و یکی هم مثل یه مستطیل کوچیک یه میلیمتری . کدامشون باید بالا و کدامیک باید پایین قرار بگیرن ؟؟

یه توضیحی بدین !! از کل شبیه ساز فقط همین یدونه رو یاد نگرفتم !! یعنی فرود با ILS

سلام.
ببین شما وقتی یک فرکانس رو به سیستم ناوبریت وارد می کنی یک جهت رو بهت نشون می ده. حالا یا اونی که شما می خوای هست یا نه. گاهی هم نشون نمی ده. شما باید فرکانس ILS فرودگاهت رو از تو نقشه که به شکل ستاره هست و در کنار گزینه های GPS و تنظیم رادیو و تنظیمات دیگه هست پیدا کنی و در قسمت NAV1 رادیو که به شکل یک دکل رادیویی کنار همون گزینه های ستاره و GPS و... هست وارد کنی. به این صورت که سمت راست فرکانس مورد نظرت رو وارد می کنی و بعد گزینه سویچ که در وسط دو فرکانس قرار داره رو می زنی تا فرکانس جدید جایگزین فرکانس قبلی بشه. اگر خط صورتی شکل تو پر بود یعنی که فرکانس درسته و شما می تونی از Approach Hold Swich استفاده کنی اگر تو خالی باشه ممکنه یا کار نکنه یا شما رو به جهت دیگه ای هدایت کنه. البته من با اطلاعات ناقص خودم می گم.
اون دایره ها هم میزان قرار گرفتن شما نسبت به باند فرودگاه هست . هرچه خط در نقطه وسط تری قرار بگیره یعنی شما در مسیر درست تری قرار گرفتی و جهت هم باید به سمت بالا به صورت عمودی باشه. تو این عکس شما در جهت درستی قرار نگرفتی. باید خط صورتی تو پر ، وسط و عمود به سمت بالا باشه.
اگر باز هم مشکلی بود من در خدمتم.
دوستان اگر در صحبت های من مشکلی بود لطفا بگید. خوشحال می شم که اشکالاتم رو بدونم.
در ضمن این چند روز جای شما خالی بود مسافرت بودم.
امیدوارم این چند روز که من نبودم حسابی از دست من راحت بوده باشید.
موفق باشید.

robomo70
09-07-2009, 21:40
در فلای سیمولیتوری که من دارم نوشته هایی که در پنل ATC هست و یا منو های بالا نشان داده نمی شود ، یعنی به طور کلی محو است. کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده. که من رو راهنمایی کنه.

dani.flight
09-07-2009, 22:46
در فلای سیمولیتوری که من دارم نوشته هایی که در پنل ATC هست و یا منو های بالا نشان داده نمی شود ، یعنی به طور کلی محو است. کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده. که من رو راهنمایی کنه.

نه ماله من كه هميشه درست بوده . ببينم از چه ورژني استفاده ميكني.
(منو های بالا ) منظورت همون نواري هست كه با -alt- ظاهر ميشه ؟
نظر من اينه كه دوباره نصب كني.

mro229
09-07-2009, 23:02
اگه File و Edit و View و Help و ... رو می گی که با Alt ظاهر می شه. اگه توی گرافیک و شکل هواپیما تغییری هست که اون قضیش جداست.

robomo70
11-07-2009, 23:49
همون منویی رو میگم که با alt میاد ، ولی برای من نوشته هاش مشخص نیست . دوباره هم ریختم ولی مشکل حل نشده.

mro229
11-07-2009, 23:58
می شه از صفحه عکس بگیری؟
شاید فونتش رو نداری یا باید قسمت تنظیمات زبان تو کنترل پنل بری.

grand theft auto
12-07-2009, 11:04
سلام.
ببین شما وقتی یک فرکانس رو به سیستم ناوبریت وارد می کنی یک جهت رو بهت نشون می ده. حالا یا اونی که شما می خوای هست یا نه. گاهی هم نشون نمی ده. شما باید فرکانس ILS فرودگاهت رو از تو نقشه که به شکل ستاره هست و در کنار گزینه های GPS و تنظیم رادیو و تنظیمات دیگه هست پیدا کنی و در قسمت NAV1 رادیو که به شکل یک دکل رادیویی کنار همون گزینه های ستاره و GPS و... هست وارد کنی. به این صورت که سمت راست فرکانس مورد نظرت رو وارد می کنی و بعد گزینه سویچ که در وسط دو فرکانس قرار داره رو می زنی تا فرکانس جدید جایگزین فرکانس قبلی بشه. اگر خط صورتی شکل تو پر بود یعنی که فرکانس درسته و شما می تونی از Approach Hold Swich استفاده کنی اگر تو خالی باشه ممکنه یا کار نکنه یا شما رو به جهت دیگه ای هدایت کنه. البته من با اطلاعات ناقص خودم می گم.
اون دایره ها هم میزان قرار گرفتن شما نسبت به باند فرودگاه هست . هرچه خط در نقطه وسط تری قرار بگیره یعنی شما در مسیر درست تری قرار گرفتی و جهت هم باید به سمت بالا به صورت عمودی باشه. تو این عکس شما در جهت درستی قرار نگرفتی. باید خط صورتی تو پر ، وسط و عمود به سمت بالا باشه.
اگر باز هم مشکلی بود من در خدمتم.
دوستان اگر در صحبت های من مشکلی بود لطفا بگید. خوشحال می شم که اشکالاتم رو بدونم.
در ضمن این چند روز جای شما خالی بود مسافرت بودم.
امیدوارم این چند روز که من نبودم حسابی از دست من راحت بوده باشید.
موفق باشید.
من فرکانس IDL رو بدست آوردم 111.300 بود اما در قسمت nav1 فقط 5 رقم میشد وارد کرد منم زدم 111.30 بعدشم کار نکرد.

12-07-2009, 11:27

دوات پیش منه
میری تو قسمت تنظیمات دیس پلی و تو بخش(ستینگ-دیس پلی)قسمت کاستومایزش و بعد بخش Air craft رو میذاری حالت مدیوم وبعد مشکلت حله

12-07-2009, 11:48
دوستان این خلبان جنگنده که با صندلی و چتر نجات بیرون پرتاب میشه چطوریه؟
یا که فلایت ایکس نداره از این چیزا؟

aidin222000
12-07-2009, 14:45
کد فعال سازی یا همون activate code بازی flight simulator x sevice pack 1 رو اگه دارید بی زحمت بزارید .

dani.flight
12-07-2009, 21:12
من كه تاحالا نديدم و فكر نميكنم از اينجور چيزا داشته باشه.

dani.flight
12-07-2009, 23:21
کد فعال سازی یا همون activate code بازی flight simulator x sevice pack 1 رو اگه دارید بی زحمت بزارید .

بفرماييد اينم كرك سرويس پك 1 "" محتويات فايل رو تو محل نصب بريز حله"".

حجم :كمتر از 2 mb

13-07-2009, 00:03
کد فعال سازی یا همون activate code بازی flight simulator x sevice pack 1 رو اگه دارید بی زحمت بزارید
اکتیو کردی یه عکس از محیطش بذار ببینیم

mro229
13-07-2009, 00:52
من فرکانس IDL رو بدست آوردم 111.300 بود اما در قسمت nav1 فقط 5 رقم میشد وارد کرد منم زدم 111.30 بعدشم کار نکرد.
آره 5 رقم هم کافیه. البته من اطلاعاتم خیلی ناقصه چون خیلی تجربه آنچنانی ندارم. تو یکی از پرواز ها هم من فرکانس رو که وارد می کردم حدودا 100 متر کنار باند و رو به بالا حرکت می کرد.
از طریق GPS هم می تونی تنظیم کنی. ولی یه ذره سخته. باید خیلی ور بری تا بتونی. اون 2 تا فلش بزرگ پایین سمت راست برای انتخاب گزینه هاست. و کوچیک ها هم برای صفحه هاست. Enter و Clear و ... هم مشخصه. باید ILS فرودگاه رو Active کنی...

DaneshD
13-07-2009, 20:06
برای وارد کردن فرکانس همونطور که دوستمون گفت 5 رقم کافیه که فرکانس مور نظر شما میشه 111.30 که باید در قسمت Nav1 یا Nav2 وارد بشه وحتما اکتیو بشه. البته Localizer همیشه فعال نمیشه و این خیلی به جهتی داره که هواپیما هنگام نزدیک شدن به باند فرود داره. جهت مناسب که همیشه هم برج مراقبت شما رو در اون جهت موقع IFR با پیغام Approach Entry Pattern قرار میده هم همیشه منجر به فعال شدن به موقع Localizer ودر نتیجه ILS Landing موفق میشه. این جهت به صورت اریب هست و هرگز نباید دماغه گوشه ورودی باند را نشانه رفته باشه بلکه نشانه گیری دماغه باید به سمت منطقه بیرونی باند فرود که معمولا با فلش سبز رنگ مشخص میشه باشه. همچنین فراموش نکنید که هیچ فرودی 100% اتوماتیک نیست و معمولا حتی پیش از Final Approach خلبان کنترل هواپیمارو به صورت Manual در دست داره. سعی کنید در کنار ILS Landing بعضی اوقات Visual Landing رو هم تمرین کنید تا همیشه آمادگی داشته باشید. مخصوصا با passengerfx که بسیار طبیعی تر هم هست. وقتی احساس کردید آمادگی کافی دارید فرود در فرودگاههای سختتر مثل خرم آباد که محصور در کوههای بلند هست رو تجربه کنید.

mro229
13-07-2009, 20:24
آقا دستت درد نکنه. راهنمایی خوبی کردی.
حالا یه سوال. من خیلی تو زمینه محل فروش بازی ها تخصص ندارم. اما می خوام بپرسم سرویس پک 1 و 2 که حجمشون هم زیاد هست رو از کجا می شه خرید؟ تو تهران البته. چون فکر کنم همه جا ندارن...
ممنون.

DaneshD
13-07-2009, 23:51
اگر از من پرسیدید من ایران زندگی نمی کنم و نمی دونم.

bahdar
14-07-2009, 13:09
سلام.
سه تا سوال:
1- باید انگلیسیمون حتما خوب باشه؟
2-

DVD 1 & 2 :
*برنامه نصب Flight Simulator X
(بیش از 22490 فرودگاه از 223 کشور جهان و 103 فرودگاه در ایران شامل فرودگاه امام خمینی)

DVD 3 :
*Acceleration Expansion Pack
*Boeing F/A-18A Hornet
*Microsoft Flight Simulator X SP1

DVD4 :
*بیش از 55 هواپیمای جدید و معروف علاوه بر هواپیماهای موجود در شبیه ساز
*فیلم های نمایش هوایی Maks در سالهای 2005 و 2007
اگه دی وی دی 1 و 2 رو تهیه کنم اون دو دی وی دیه دیگه رو میشه دانلود کرد؟از کجا؟
3- اون چیزایی که تو دی وی دی سه هست هر کدومش واسه چیه؟

dani.flight
14-07-2009, 15:01
سلام.
سه تا سوال:
2-

در مورد زبان اگه ورژن اصلي رو بگيري بايد بگم اصلا نياز نيست كه به طور حرفه اي زبانت خوب باشه در حد معمولي هم كافيه بعد كم كم با اصطلاحات خودت آشنا ميشي ولي اگه ورژن فارسي باشه "براي آموزشش ديگه مشكلي نخواهي داشت.:20:

آره 100درصد بايد پيدا بشه ولي حجمشون خيلي زياده.

Acceleration Expansion Pack اين يكم سرعت برنامه رو زياد ميكنه و يك سري هواپيماهاي جنگي رو هم اضافه ميكنه/ همينطور اين قابليت رو به ما ميده كه روي كشتي ها لندينگ كنيم.

X SP1و X SP2 هر دو براي بهتر شدن كيفيت برنامه هست.

Boeing F/A-18A Hornet اين هم يك نوع هواپيماي جنگي هست

mro229
14-07-2009, 22:20
آها . ببخشید یادم رفته بود. اما اگر از دوستان کسی اطلاعی داره که از کجای تهران می شه سرویس پک 1 و 2 رو تهیه کرد بگه خیلی ممنون می شم...

15-07-2009, 07:32
آها . ببخشید یادم رفته بود. اما اگر از دوستان کسی اطلاعی داره که از کجای تهران می شه سرویس پک 1 و 2 رو تهیه کرد بگه خیلی ممنون می شم...
پیدا کردن سوزن از انبار کاه که نیست
همه جا هست
فقط باید بری پیدا کنی

mro229
15-07-2009, 07:55
آخه من اونقدر وقت ندارم. شب ساعت 9 و 10 می رسم که وقت نمی شه برم بخرم. بعدشم خیلی از مغازه ها ممکن نداشته باشن. منم خیلی تو زمینه بازی و محل فروششون اطلاعی ندارم. گفتم اگر کسی تو تهران خریده به منم بگه منم برم از همونجا بخرم . من یه جا سراغ داشتم که گفت دیگه بازی نمی فروشیم.

mro229
15-07-2009, 08:00
آخه من اونقدر وقت ندارم. شب ساعت 9 و 10 می رسم که وقت نمی شه برم بخرم. بعدشم خیلی از مغازه ها ممکن نداشته باشن. منم خیلی تو زمینه بازی و محل فروششون اطلاعی ندارم. گفتم اگر کسی تو تهران خریده به منم بگه منم برم از همونجا بخرم . من یه جا سراغ داشتم که گفت دیگه بازی نمی فروشیم.

babak-online
15-07-2009, 08:36
سلام.
سه تا سوال:
2-

سلام
درباره زبان باید بهت بگم که زبان هوانوردی یعنی انگلیسی اگه با فارسی می خوای یاد بگیری بهتره که دنبالش نری.

babak-online
15-07-2009, 08:37
پیدا کردن سوزن از انبار کاه که نیست
همه جا هست
فقط باید بری پیدا کنی

کجا سرویس پک ها پیدا میشه؟ به ما هم آدرس بده!

dani.flight
15-07-2009, 13:32
یک فروند هواپیمای شرکت کاسپین که با 153 نفر عازم ارمنستان بود در حوالی قزوین سقوط کرد.

این هواپیما که ساعتی پیش سقوط کرده است از فرودگاه امام برخاسته بود.
خبرهای تکمیلی حاکی است تمام 169 مسافر هواپیما و خدمه آن کشته شدند.
خلبان و خدمه پرواز ایرانی اند و هواپیمای ساقط شده توپولف است.:18::18:

همين الان فهميدم..خيلي ناراحت شدم.:41:

15-07-2009, 17:42
یک فروند هواپیمای شرکت کاسپین که با 153 نفر عازم ارمنستان بود در حوالی قزوین سقوط کرد.

این هواپیما که ساعتی پیش سقوط کرده است از فرودگاه امام برخاسته بود.
خبرهای تکمیلی حاکی است تمام 169 مسافر هواپیما و خدمه آن کشته شدند.
خلبان و خدمه پرواز ایرانی اند و هواپیمای ساقط شده توپولف است.:18::18:

همين الان فهميدم..خيلي ناراحت شدم.:41:
بسیار تاسف بر انگیزه
:41::41::41::41:
از بس که هواپیماهی ما گرازه هستن

15-07-2009, 17:50
اینم آدرس خبر
واقعا متاسفم

mro229
16-07-2009, 01:11
آره. منم شنیدم خیلی ناراحت شدم.
راستی فهمیدید خانلری رو اخراج کردن؟! امیدوارم که به این قضیه ربطی نداشته باشه. منم جودو کارم. ولی 2 ماهه که به خاطر مشغله زیاد نه تمرین رفتم نه ورزش کردم. وقتی شنیدم که نوجوانان جودو بودن خیلی ناراحت شدم. هم به لحاظ نوجوانی هم به لحاظ جودو کار بودنشون... حد اقل 2 سال طول می کشه تا جودوکار اینچنینی تربیت کنن. خدا رحمتشون کنه.
متاسفانه ما هم با وجود تحریم های جدی نمی تونیم هواپیماهای از این بهتر داشته باشیم!.

16-07-2009, 10:04
پسر من بهت اطمینان میدم که ایران الان میتونه بیش از 50 فروند هواپیما تا سقف بوئینگ 747 بخره اما نمییخره چون بنابه دلایلی مصلحت نیس بخره
راستی شما با گوگل ارث برو فرود گاه مهرآباد رو ببین دارن هواپیما اوراق میکنن و تو یه قسمتی هواپیماهای تجاری میسازن خیلی وسیع
(کشورتو دست کم نگیر)

robert
16-07-2009, 11:12
پسر من بهت اطمینان میدم که ایران الان میتونه بیش از 50 فروند هواپیما تا سقف بوئینگ 747 بخره اما نمییخره چون بنابه دلایلی مصلحت نیس بخره
راستی شما با گوگل ارث برو فرود گاه مهرآباد رو ببین دارن هواپیما اوراق میکنن و تو یه قسمتی هواپیماهای تجاری میسازن خیلی وسیع
(کشورتو دست کم نگیر)

دیگه دوران جمبوجت داره سر میاد

الان دوران ایرباس 380 هست . همونی که اون اماراتی های خرپول شش فروند سفارش دادن .

حیف که تحریم هستیم وگرنه ماهم میتونستیم سوار ایرباس 380 بشیم.

اگه اون بچه های تیم ملی جودو با این هواپیما رفته بودند ارمنستان الان داشتن تو سالن تمرین میکردند.
ولی در حال حاضر دارن اون دنیا به فرشته ها جواب پس میدن

خدا رحمتشون کنه .....

16-07-2009, 12:05
همونی که اون اماراتی های خرپول شش فروند سفارش دادن .

یه سوال این درامد امارات از کجاست؟؟؟
خب از جیب ایرانیاست دیگه
اگه ایرانی ها نبودن الان امارات بخصوص دبی مرده بود
فرودگاه مهرآباد برای فرود استراری(اضطراری) ایرباس ای 380 مناسب و فیت هستش
تو این فکرن که در آیند از این هواپیما ها بخرن
150 فروند هواپیما تجاری و بیش از این تعداد جنگنده خریداری شده ایرانی که پولشون هم داده شده تو پارکینگ آمریکا داره خاک میخوره همه ساله هم ازمون حق امبارداری میگیرن

babak-online
16-07-2009, 13:04
سلام و تسلیت

واقعا جای تاسف داره که دوستان درباره 154 اینجوری صحبت می کنند. همین 154 ها هستن تمام بار حمل و نقل هوایی در ایران را به عهده دارند. همین 154 ها هستن که کمترین سانحه رو نسبت به تعدادشون داشتن.
دوستی فرمودن که (حامد) ایران میتونه 50 تا 747 بخره، باید به ایشون بگم که اصلا اینجوری نیست.

154 یکی از به صرفه ترین و ایمن ترین هواپیماهای میان برد هست که در بسیاری از کشورها از جمله روسیه داره خدمت می کنه.

اما از اونجایی که مردم عادی فقط به ظاهر نگاه می کنند متاسفانه 154 رو هواپیمایی نا امن میدونند. در حالی از نظر ساختار بسیار هواپیما ایمنی هست.

16-07-2009, 13:11
در تائید فرمایشات بابک جان باید بگم که این توپولوف 154 قادر هست در ارتفاع 20هزار پایی بدون موتور فرود بیاد و هیچ مشکلی هم نخواهد داشت
با یک موتور هم میتونه پالازشو از آب درآره

yaghob.boss
16-07-2009, 13:38
آقا من همیشه توی کف یه بازی هواپیمایی بودم اینم چندیدن بار دیدم ولی گفتم شاید الکی هست حالا چندتا سوال دارم که اگه میشه خواهشا کامل جواب بدین

1-‌روی سیستم زیر اجرا میشه یا نه
Cpu : intel 3.6
Mainboard : Asus P5P800se
ram: DDR512
video card : 256 5500 Nvidia

2- درمورد این سرویس پک یک و غیره یه توضیحی بده ببینیم جریانشون چیه ؟
3- جدیدترین نسخه رو از کدوم فروشگاه اینترنتی تهیه کنم
4- وقتی مراحل بازی رو تمام کردی خودت میتونی آزادانه به هرجایی که خواستی پرواز کنی ؟
5 - همیین دیگه

babak-online
16-07-2009, 13:39
آقا من همیشه توی کف یه بازی هواپیمایی بودم اینم چندیدن بار دیدم ولی گفتم شاید الکی هست حالا چندتا سوال دارم که اگه میشه خواهشا کامل جواب بدین

4- وقتی مراحل بازی رو تمام کردی خودت میتونی آزادانه به هرجایی که خواستی پرواز کنی ؟
5 - همیین دیگه

سلام

سیستم شما خیلی برای این بازی پایین هست.

yaghob.boss
16-07-2009, 13:40
دوستان این خلبان جنگنده که با صندلی و چتر نجات بیرون پرتاب میشه چطوریه؟
یا که فلایت ایکس نداره از این چیزا؟

این عکس از این بازیه؟:18::18: این که خیلی گرافیکش پایینه

16-07-2009, 13:54
این عکس از این بازیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif این که خیلی گرافیکش پایینه
حرف نبود اینو نوشتی؟
خواستم جنگنده هه کامل معلوم باشه
وگرنه ساختمونها و سایر مخلفات مانع میشدن

yaghob.boss
16-07-2009, 13:55
سلام

سیستم شما خیلی برای این بازی پایین هست.

آخ آخ می دونم سیستمم یه سیستم ذغالی هست ولی حیف عجب بازی هست . حالا من اگه خواستم واسه دوستام بگیرم کدوم نسخه از این بازی رو که کاملتر هست بگیرم که همه چیزیش کامل باشه این سرویس پک ها و X و .. رو داشته باشه آخه وقتی همچین بازی هست باید سیستم عوض بشه :31:

16-07-2009, 13:56

5 - همیین دیگه
سی پی یوت زیاد گرم خواهد شد و در اثر ریست های مکرر مادربوردت خراب خواهد شد
این سیستم برا فلایت 2003 نسبتا خوبه

babak-online
16-07-2009, 13:56
این عکس از این بازیه؟:18::18: این که خیلی گرافیکش پایینه

در مورد این عکس اطلاعی ندارم ولی برای مشاهده قدرت گرافیکی سیمولاتور لینک زیر رو ببین:

yaghob.boss
16-07-2009, 14:03
حامد جان چه سیستمی این بازی رو میتونه در حد مطلوب اجرا کنه نه گرافیک خیلی خیلی بالا نه خیلی خیلی پایین یه چیز مطلوب باشه

نگفتی کدوم نسخه از این بازی رو که کاملتر هست بگیرم که همه چیزیش کامل باشه این سرویس پک ها و X و .. رو داشته باشه

babak-online
16-07-2009, 14:04
این هم تصویری از 154 زیبا بر فراز دریای خزر:

yaghob.boss
16-07-2009, 14:06
این هم تصویری از 154 زیبا بر فراز دریای خزر:

آخ بابا این عکسا رو نزارین داغ دلمون تازه میشه :19:

16-07-2009, 14:07
تو نستی اینو بخر:
CPU:7300 Core 2 DOU intel
MB: Gigabyte p31
VGA: Geforce 9500GT 1 GB
HDD: 500GB
ODD:DVD/RW

RAM: 2 GB DDR2

Monitor: 19" LCD LG

این یه سیستم عالیه
بالاتر از این هم هست
اگه کیبرد و تمام مخلفات دیگرو در حد معمولی بخری میشه کلا 710 تمن

16-07-2009, 14:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امروز, 03:04[babak-online

توپولوفو از کجا پیدا کردی من از تو سرویس پک ها هم زور میزنم میگه نصب نمیشه

yaghob.boss
16-07-2009, 14:10
تو نستی اینو بخر:
CPU:7300 Core 2 DOU intel
MB: Gigabyte p31
VGA: Geforce 9500GT 1 GB
HDD: 500GB
ODD:DVD/RW

RAM: 2 GB DDR2

Monitor: 19" LCD LG

این یه سیستم عالیه
بالاتر از این هم هست
اگه کیبرد و تمام مخلفات دیگرو در حد معمولی بخری میشه کلا 710 تمن

نه بابا بقیه وسایلو دارم فقط کیس راستی به اون چندتا سوالم توی پست های قبلی هم اگه میشه جواب بده

babak-online
16-07-2009, 14:12
تصویری دیگر از 154 پارک شده ی شرکت S7 در مهرآباد پشت یک 747

16-07-2009, 14:14
5 - همیین دیگه
در مورد سرویس ها من نصب نکردم از بابک بپرس
جدیدترین نسخه هم تو همینجا تو فروشگاهش هست(لینکشو میذارم الان)
اگه میخوای آزادانه و دلخواه پرواز کنی خیالی نیس تو خود بازی(البته بازی که نه بیشتر آموزش هستش) قسمت فری فلایت هستش که میتونی هر کجا که بخوای با هر هواپیمایی(اونایی که تو خود فلایت سمیلاتور هستش) پرواز کنی

babak-online
16-07-2009, 14:17
در مورد سرویس ها من نصب نکردم از بابک بپرس
جدیدترین نسخه هم تو همینجا تو فروشگاهش هست(لینکشو میذارم الان)
اگه میخوای آزادانه و دلخواه پرواز کنی خیالی نیس تو خود بازی(البته بازی که نه بیشتر آموزش هستش) قسمت فری فلایت هستش که میتونی هر کجا که بخوای با هر هواپیمایی(اونایی که تو خود فلایت سمیلاتور هستش) پرواز کنی

من سرویس پک نصب نکردم!

babak-online
16-07-2009, 14:19
توپولوفو از کجا پیدا کردی من از تو سرویس پک ها هم زور میزنم میگه نصب نمیشه

این هم توپولف 154 تقدیم به همه دوستداران این هواپیما و مخصوصا آقا حامد:

صدای تراستش سلول های مغزتو به وجد میاره!

16-07-2009, 14:21
واقعیتو حال میکنی چقد طبیعی به نظر میاد
هرچه گرافیکت قویتر باشه جزئیاتش هم بیشتر نشون میده
بدون اینکه تنظیم کنی

16-07-2009, 14:24
اینم لینک فلایت ایکس که عرضه شده در فروشگاه همین سایت هستش

yaghob.boss
16-07-2009, 14:27
حامد جان این فلایت x همه چیز داره دیگه نه ( همین سرویس پک ها رو میگم )

16-07-2009, 14:29
بابک من که روسی بلد نیستم!!
سایته که آدرسشو دادی روسیه کمپلتش

16-07-2009, 14:32
حامد جان این فلایت x همه چیز داره دیگه نه ( همین سرویس پک ها رو میگم )

نمیدونم ببین تو توضیحاتش چی نوشته
به نظرم باید داشته باشه

16-07-2009, 14:34
حله انگیلیششم پیدا کردم دستت درد نکنه

babak-online
16-07-2009, 14:38

وارد لینک که شده بالای همون عکس توپولف یک کادر سبزه که توش نوشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی اون کلیک کن میره برای دانلود. ضمنا تورنت هم داره.

yaghob.boss
16-07-2009, 15:11
کسی یه لینک از بازی بدون راهنما و زیبان اصلی داره که قیمتش پایین تر باشه .

دیگه باید حتما سیستم ارتقا پیدا کنه همیشه آرزو داشتم خلبان بشم ولییییییییییی حیف . این بار نباید از دستش بدم

yaghob.boss
16-07-2009, 15:43
حامد جان روی اون سیستمی که گفتم اصلا بازی اجرا نمیشه یا اینکه اجرا میشه ولی بایدبا حد اقل گرافیک بازی کنیم

16-07-2009, 15:57
اجرا میشه با حالت مدیوم لاو

16-07-2009, 15:58
دیگه باید حتما سیستم ارتقا پیدا کنه همیشه آرزو داشتم خلبان بشم ولییییییییییی حیف . این بار نباید از دستش بدم
هیچ جا دور نیست
برا خلبان شدن 3 شرط میخواد:
50 ملیون پول
پشتکاری و استواری کوه در مقابل مشکلات روال آموزش
رشته ریاضی فیزیک بودن
حله حله

mro229
16-07-2009, 23:20
آقا حامد رشته ریاضی فیزیک شرط نیست مزیته. من رشتم انسانیه اما محدودیتی برای خلبان شدن ندارم. فعلا مدرک دیپلم لازمه. اما من شنیدم تا چند وقت دیگه قراره فقط فوق به بالا قبول کنن.
دوم این که بدون پول هم می شه. اگر بشه بورسیه بگیری رایگان تحصیل می کنی.
پشتکار داشتن و استوار بودن هم درسته.
اما چند شرط هم داره که مربوط به فیزیک بدن هست.
مثلا دندان ها باید سالم باشن. یعنی کشیده و پر کرده نباشن. قد هم بالای 170 سانتی متر... اگر اشتباه نکنم. عمل جراحی به خصوص جراحی خارجی نباید داشته باشی. در مورد لوزه ها نمی دونم.
برای بورسیه شدن پارتی هم لازمه. البته جلب اعتماد هم خیلی مهمه. برای اینکه بدونن شما غیر از ایران برای کشور دیگه ای پرواز نمی کنی.
درضمن از خدمت سربازی هم معاف می شید...
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه.

bahram-choubine
17-07-2009, 05:52
اجازه میخوام اول تسلیت بگم فاجعه ای عمیق بود که غرشش تا سالها در دل خیلی ها باقی خواهد ماند.
در عجبم چه اتفاقی باعث این عمق فاجعه شده ! سرنشین ها به شدت سوختند . پرنده تقریبا نیست شده خدا داند چه اتفاقی افتاده که خلبان نتونسته گلاید کنه و با اون شدت با زمین برخورد کرده که زمین رو تا اون عمق تراشیده و اون مقدار جلو رفته! با توجه به اینکه 16 دقیقه از پرواز میگذشته بایستی با ارتفاع رسیده باشه یا حداقل 10000 پای سیف رو رد کرده باشه و این مقدار برای نشستن طبیعی تو یک منطقه خالی از سکنه به نظر کافی میاد. پس گرچه برای غضاوت زود هست اما هر اتفاقی افتاده پرنده رو تماما از کنترل خارج کرده.
تو چند صفحه آخر چیزهائی رو خوندم که کسی پاسخی بهشون نداده بود یا پاسخ ها .... بگذزیم
همونطوری که دوستی فرمودند دیپلم ریاضی صرفا یک حسن هست همین و اجباری در داشتنش نیست. اما حد اقل دیپلم لازمه. گو اینکه پول همه چیز رو درست میکنه. پنجاه میلیون تومن!!!! دوست عزیزم این اصلا درست نیست که برای مطلع نشون دادن خودمون ته دل دیگران رو خالی کنیم با 15000000 میتونید تو یکی از کشور های حوزه خلیج پارس و با همین مقدار اندکی کمتر یا بیشتر تو همین وطن خودمون اقلام به گرفتن cpl کنید و با حدودا دو برابر این قیمت ppl . استقامت کوه داشتن برای هر کاری خوبه اما توجه داشته باشید در رابطه با خلبانی صحبت میکنیم نه کارگری معدن تو بیابان های مصر باستان!!! پس هرکس که دوست داره خلبانی شخصی رو تجربه کنه یا علی فقط آماده باشید که باید چک پزشکی سطح دو رو بگذرونید. در رابطه با بورسیه باید بگم پیش از این شرکت های هوائی آزمون های ورودی برگزار میکردند و برگذیده ها رو بورسیه میکردند اما تا اونجائی که به گوش من رسیده الان اینطور نیست .
خرید 50 فرون 747 برای ما یک رویا و خرید a380 غول پیکر یک ناسزاست .از اون گذشته تا اونجائی که من خبر دارم بعد از تحریم های غرب بهترین خرید پرنده نضامی ما تعدادی سوخو از روسیه بود که تصور میکنم پیش پرداختش مدتها پیش پرداخت شد و چند سال پیش هم تحویل سپاه پاسداران شد. حالا ایران کی از غرب پرنده خریده که تو انبار هاشون خوابیده و دارن حق انبار داریشو از ما میگیرن ؟ با وجود تحریمهای غرب این سخن شما بیشتر به طنز شبیه تا ... شاید منظورتون همون f4 های چینی بوده!!؟؟
درسته که زبان جهانی کنترلر ها اینگلیسی (البته با کمی تغییر ) هست اما هیچ اجباری در کار نیست و این کار کاملا توافقی هست . اگر امروز آلمان تصمیم بگیره که کنترلرهاش پرواز های داخلی رو با زبان میهنی مدریت کنند بدون لحظه ای تاخیر اجرا میشه! اما تا حدی هم درست هست شما بایستی زبان رو در حد رفع نیاز(برای کار با سیمولاتور) بدونید.
و در پاسخ به هموطن عزیز دیگه ... دوست عزیز درسته که 154 یک پرنده اقتصادی و ارزان قیمت برای وطن بحران زده ماست در کارائی این پرنده ها در زمان خودشون هم شکی نیست اما جسارتا سرچ کنید وبه آمار تلفات هوائی چند سال اخیر نظری بیندازید و ببینید چه تعداد تلفات مربوط به پرنده های مستعمل روسی و خصوصا توپولوف هست خصوصا که مثل این آخری 22 ساااال از عمرش گذشته باشه. بهترین پرنده ها هم پس از 22 سال باید مورد تجدید نظر واقع بشند. وقتی خود مسئولین سازمان هواپیمائی تحریم غرب رو باعث این دونستن که ما تمیتونیم با خرید پرنده های مطمئن ناوگان هوائیمون رو نوسازی کنیم(در حالی که در های روسیه رو به روی ما نبستند(و این تاییدی بر کارا نبودن پرنده های روسی هست)) دیگه دفاع از پرنده های روسی عهد هزارو سیصد و گورباچوف فکر نمیکنم چندان عقلانی به نظر برسه.
سرویس پک ها رو هم میتونید از ساین اینسایدر (اگر X رو نصب کرده باشید تو پوشه برنامه تو منو استارت لینکش هست) دانلود کنید . البته جائی خوندم که اگراکرلیتور نصب بشه احتیاجی به سرویس پک یک یا دو نیست.

طولانی شد و خسته کننده. امیدوارم دوستان نرجیده باشند .به دلیل طولانی شدن پست نقل قول نکردم هر کس که 2-3 صفحه قبل رو بخونه به سوالات میرسه.

در پناه حق
پاینده باشید:40:

17-07-2009, 11:06
مثلا دندان ها باید سالم باشن. یعنی کشیده و پر کرده نباشن.در مورد لوزه ها نمی دونم.
در تایید فرمایشات شما باید بگم که این مطلب به خاطر اینه که در ارتفاع 20 هزار پائی باعث اختلال اعصاب و بالا رفتن فشار خون میشه
که طبیعتا کنترل هواپیما غیر ممکن میشه.

اگر بشه بورسیه بگیری رایگان تحصیل می کنی.
ماکزیمم سن 25 هستش و اگه ما بخواییم بعد کارشناسی ارشد یه تکه پا هم خدمت سربازی بریم دیگه باید از این مزایا چشم پوشی کنیم
هم اکنون هم شرکت ایران ایر بورسه میکنه فکر کنم 18 تا 25 سال هستش

در ضمن بعد از اتمام مراحل آموزش و اخذ گواهینامه باید 400 ملیون تمن وصیقه بذاریم

من رشتم انسانی
حالا هم بحث سر اینه که خلبان غیر نظامی باید رشته ریاضی فیزیک باشه که در آینده فقط از این افراد ثبت نام خواهد شد

mro229
17-07-2009, 17:04
حالا هم بحث سر اینه که خلبان غیر نظامی باید رشته ریاضی فیزیک باشه که در آینده فقط از این افراد ثبت نام خواهد شد
راستش من چیزی در باره این نشنیدم. اما بهتره که ریاضی باشه. عادلانه هم اینه که رشته های دیگه هم بتونن پا به عرصه هوانوردی بذارن. چون خیلی ها به رشته های دیگه علاقه دارن و در کنار کارشون به خلبانی هم می پردازن.

در ضمن بعد از اتمام مراحل آموزش و اخذ گواهینامه باید 400 ملیون تمن وصیقه بذاریم
در مورد وصیقه هم اطلاعی ندارم. اما وصیقه برای چی هست؟ سربازی؟
اگر برای خدمت سربازی هست که باید بگم اگر استخدام سازمان هواپیمایی بشید از سربازی معاف خواهید شد.

17-07-2009, 17:40
ما وصیقه برای چی هست؟ سربازی؟
بعد اینکه خلبان شدی شرکتی که براش کارمیکنی وصیقه میگیره که اگه زمانی بخوای بری خارج و به همه چی پشت پا بزنی سر اونا بی کلاه نمونه

ر استخدام سازمان هواپیمایی بشی
دوست عزیز این قسمت از راه دانشگاهی هستش آزاد نیست
ولی خلبانی غیر نظامی که ما صحبتشو میکنیم کاملا آزاد هستش و خودت کار خودتو پیش میبری

17-07-2009, 18:00
پنجاه میلیون تومن!!!! دوست عزیزم این اصلا درست نیست
برنامه کلی آموزش همراه با هزینه هاش:
دوره PPL ( کلاس های زمینی و پرواز ) 80،000،000 ریال

دوره CPL ( کلاس های زمینی و پرواز ) 190،000،000 ریال

دوره IR ( کلاس های زمینی و پرواز ) 55،000،000 ریال

جمع هزینه های سه دوره 325،000،000 ریال می باشد که با توجه به تورم سالیانه درصدی به آن اضافه می گردد. لازم به ذکر است که مبالغ فوق شامل هزینه آموزش زمینی، آموزش پرواز با سیمولاتور و آموزش پرواز با هواپیما و سایر خدمات جانبی از قبیل لباس فرم، کتب و جزوات آموزشی طی دوره ها و سرویس رفت و برگشت دانشجویان از دفتر مرکزی به فرودگاه طرف قرارداد شرکت و بیمه دانشجویان و ........ می باشد.
هزینه های رفاهی برای خلبان بیش از 20 ملیون جداگانه در نظر گرفته میشود
همچنین فوق الذکر+وصیقه 400 ملیون تومان

حالا ایران کی از غرب پرنده خریده که تو انبار هاشون خوابیده و دارن حق انبار داریشو از ما میگیرن
شما خوت هم میدونی (حد اقل تو کتاب تاریخ سوم دبیرستانت نوشته) که ایران در زمان سلطنت محمد رضا پهلوی بیش از اون مقداری که گفتم قرار بود پرنده بخره و پولشو به مقدار چند میلیارد دلار پرداخت شد و فرستاده شد(به آمریکا) که قرار بود هواپیماها هم در مقابل پول به ایران فرستاده شوند که انقلاب شد و از فرستادن اونا صرفنظر کردن و همه اون پرنده هارو تو انبار نگه داری میکنن و حق انبار داریش هم از ایران گرفته میشه
(بحث های سیاسی متعددی هم در همین زمینه تو رسانه ها شده و می شود)
لطفا کمی تحقیق کنید

moderntalk
17-07-2009, 22:52
دیگه دوران جمبوجت داره سر میاد

الان دوران ایرباس 380 هست . همونی که اون اماراتی های خرپول شش فروند سفارش دادن .

حیف که تحریم هستیم وگرنه ماهم میتونستیم سوار ایرباس 380 بشیم.

اگه اون بچه های تیم ملی جودو با این هواپیما رفته بودند ارمنستان الان داشتن تو سالن تمرین میکردند.
ولی در حال حاضر دارن اون دنیا به فرشته ها جواب پس میدن

خدا رحمتشون کنه .....
والا تا جایی که من یادم میاد گفته شده که سیستم ارتفاع سنج ایرباس ها مشکل داره و به همین دلیل خلبان ها تو فرانسه بعد از سقوط هواپیما در اقیانوس که همین اخیرا هم بود با ایرباس پرواز نمیکنند(البته الان رو نمیدونم)

bahram-choubine
17-07-2009, 23:36
برنامه کلی آموزش همراه با هزینه هاش:
دوره PPL ( کلاس های زمینی و پرواز ) 80،000،000 ریال

دوره CPL ( کلاس های زمینی و پرواز ) 190،000،000 ریال

دوره IR ( کلاس های زمینی و پرواز ) 55،000،000 ریال

جمع هزینه های سه دوره 325،000،000 ریال می باشد که با توجه به تورم سالیانه درصدی به آن اضافه می گردد. لازم به ذکر است که مبالغ فوق شامل هزینه آموزش زمینی، آموزش پرواز با سیمولاتور و آموزش پرواز با هواپیما و سایر خدمات جانبی از قبیل لباس فرم، کتب و جزوات آموزشی طی دوره ها و سرویس رفت و برگشت دانشجویان از دفتر مرکزی به فرودگاه طرف قرارداد شرکت و بیمه دانشجویان و ........ می باشد.
هزینه های رفاهی برای خلبان بیش از 20 ملیون جداگانه در نظر گرفته میشود
همچنین فوق الذکر+وصیقه 400 ملیون تومان

شما خوت هم میدونی (حد اقل تو کتاب تاریخ سوم دبیرستانت نوشته) که ایران در زمان سلطنت محمد رضا پهلوی بیش از اون مقداری که گفتم قرار بود پرنده بخره و پولشو به مقدار چند میلیارد دلار پرداخت شد و فرستاده شد(به آمریکا) که قرار بود هواپیماها هم در مقابل پول به ایران فرستاده شوند که انقلاب شد و از فرستادن اونا صرفنظر کردن و همه اون پرنده هارو تو انبار نگه داری میکنن و حق انبار داریش هم از ایران گرفته میشه
(بحث های سیاسی متعددی هم در همین زمینه تو رسانه ها شده و می شود)
لطفا کمی تحقیق کنید

:40: شاید حق با شما باشه
در درجه اول بگم که حس میکنم صحبت هام شما رو ناراحت کرده.. امید وارم اینطور نباشه.
در رابطه با هزینه ها تصور میکنم منبعی که خبرش رو به بنده اعلام کرد موثق باشه و حتما منبع شمام هست.
من cpl رو اشتباه تایپ کردم منضورم استیودنت بود. اگر یک بار دیگه با دقت متن قبل رو مطالعه بفرمائید متوجه خواهید شد که گفتم باید چک پزشکی صطح 2 رو بگزرونید و این خود نشان دهنده این موضوع که مقصود بنده استیودنتl بود! من نه از پرایوت گفتم و نه از کمرشیال (ppl و یا cpl) و نه البته ir .
البته هنوز هم تصور میکنم که اشتباهی رخ داده . یا از طرف بنده یا .. به هر صورت میگردم لینکهائی رو که منبع بنده بودند براتون پیدا میکنم چرا که حتی نرخ آموزش ppl هم به نظرم زیاد میاد ادامه که خود مشخص هست.

در مورد موضوع دوم هم باز یک اشتباه ساده بود منظور بنده بعد از انقلاب و تحریم ها بود که گفتم ایران نمیتونه پرنده خریداری کرده باشه نه قبل از انقلاب گو اینکه با این تفاصیل باز هم منطقی به نظر نمیرسه کشوری که تمام مبادلات اقتصادی مستقیمش رو با ما قطع کرده بابت پرنده هائی که هرگز دریافت نشدند حق انبار داری بگیره !! البته در خرید تعداد زیادی پرنده پیش از انقلاب (که تحویل داده نشد) شکی نیست که یکی از جالب ترین هاشون سوپر سونیک concorde بود که صحبت از خریدش بود و توی یک فیلمی محمد رضا پهلوی رو در حین هدایتش دیدم!! برام جالب بود نمیدونستم خلبانی هم!!! و نکته دیگر فکر میکنم پیش پرداخت سوخو ها هم پیش از انقلاب پرداخت شده بود و سالها پس از انقلاب جنگنده ها رو به سپاه پاسداران تحویل دادند. لطفا در رابطه با هزینه انبار داری اگر منبع موثقی دارید اعلام بفرمائید خوشحال خواهم شد که این گره ذهنی باز و روشن بشه. امیدوارد با عادی سازی روابط تکلیف اون پرنده های تحویل نشده هم روشن بشه تا خونی تازه باشه در عروق فرسوده صنعت هواپیمائی وطن عزیز.

اما ادامه این موضوع در راستای موضوع این محفل نیست.

از دوستان کسی آنلاین پرواز میکنه !!؟؟ کجا ؟ (وت سیم . ایواو . او سیم )
کسی میدون آخر عاقبت خطوط پارمیس چی شده ؟ سایتشون باز نمیشه هرچه هم سرچ میکنم به نتیجه ای نمیرسم!(تا به حال از پارمیس استفاده نکردم!)
از محفل ایرانسیم چطور کسی اینجا هست ؟

در اخر اگر باعث کدورت شدم شدیدا متاسفم و پوزش میخوام.
غطل های املائی بنده رو هم ببخشید.

پاینده باشید

bahram-choubine
17-07-2009, 23:58
شایان به ذکر است که کل دوره ی خلبانی در کشور امارات حدود ۱ سال و نیم طول می کشد .

مدرسه خلباني امارات: Emirates Flying School

اين كالج در سال 1989 در دبي تاسيس گرديده و مطابق استانداردهاي جهاني و مورد تائيد ICAO ميباشد و مابين DHL & Fedex در فرودگاه شماره 2 بين المللي دبي واقع شده است.
رشته ها:
دوره PPL :
شامل دوره هاي تئوري و 40 ساعت پرواز و 4 ساعت كار با ابزار آلات دقيق و 3 ساعت پرواز شبانه و 10 ساعت پرواز در طول كشور
دوره IR :
شامل 35 ساعت پرواز با هواپيما و 31 ساعت دروس عملي و زميني و اندازه گيري و تخمين و طريق ستفاده از ابزار آلات دقيق
دوره خلباني تجاري CPL :
اين دوره شامل دوره پروازي با هواپيماهاي تك موتوره و تجاري ميباشد و شامل 95 ساعت پرواز دونفره و 100 ساعت پرواز بهمراه كساني كه در حال فراگيري هستند و 35 ساعت دروس عملي و زميني.
دوره پروازهاي آزمايشي :
تحت نظارت افراد با تجربه ساعتي 500 درهم .
شهريه ها:
هزينه هر ساعت پرواز براي دروس خلباني بستگي به نوع هواپيما:
دوره PA28-181(IR) = 600 درهم
PA28-161 = 550 درهم
PA28-140 = 450 درهم
هزينه اضافي هر ساعت پرواز شبانه = 100 درهم
40 ساعت پرواز با هواپيماي PA28-140 = 18000 درهم
هزينه عضويت= 500 درهم
كتابها و وسايل جهت يابي = 650 درهم
هزينه معاينات پزشكي = 1200 درهم
آزمون /تست پرواز = 1000 درهم
گواهينامه خلباني شخصي = 1560 درهم
==========جمع كل دوره ، درهم امارات PPL = 22910
هزينه 50 ساعت پرواز با هواپيماي PA28-181(IR) = 21000 درهم
هزينه ابزارها = 4500 درهم
آزمون پرواز = 800 درهم
تسهيلات و پرواز = 100 درهم
==========جمع كل دوره ، درهم امارات IR = 22350
مدت دوره 10-8 ماه و پرواز براي حداقل 195 ساعت پرواز و اخذ گواهينامه خلباني و IR
==========جمع كل دوره ، درهم امارات CPL = 100/000
منبع = [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و البته این هزینه ها موربوط به امارات هست و ظاهرا منبع شما هواپیمائی هما بود .
اینطور که به نظر میرسه من تو دو پست قبل از این حتی اقراق هم کردم و هزینه ها حتی از اونچه که تصور میکردم هم کمتره!!
حین جست و جو به این نتیجه رسیدم که هزینه دوره آموزشی در آفریقای جنوبی و مالزی از هر کجای دنیا کمتره و در مقاله ای هم خوندم که هزینه آموزشی در ایران چندین برابر استاندارد هست.
و اما من مبالغ ذکر شده شما رو به تومان حوندم !!!! و چشمام شد اینجوری:18: البته تعدادش بیشتر بود !!
اما ظاهرا قیمت ها به ریال هست و من برگشتم به همون گفته که هزینه آموزش به هیچ وجه اونطور که گفته میشه افسانه ای و سرسام آور نیست حتی اگر بخواید cpl بگذرونید. با این تفاصیل ظاهرا آموزش تو شرکت های داخلی از از نظر اقتصادی به صرفه تره (نزدیکی به محل هزینه امور طبیعی کمتر اجاره ها و ...) و هم از نظر آینده نگری (استخدام و ...)

پاینده باشید

DaneshD
18-07-2009, 01:57
اجازه میخوام اول تسلیت بگم فاجعه ای عمیق بود که غرشش تا سالها در دل خیلی ها باقی خواهد ماند.
در عجبم چه اتفاقی باعث این عمق فاجعه شده ! سرنشین ها به شدت سوختند . پرنده تقریبا نیست شده خدا داند چه اتفاقی افتاده که خلبان نتونسته گلاید کنه و با اون شدت با زمین برخورد کرده که زمین رو تا اون عمق تراشیده و اون مقدار جلو رفته! با توجه به اینکه 16 دقیقه از پرواز میگذشته بایستی با ارتفاع رسیده باشه یا حداقل 10000 پای سیف رو رد کرده باشه و این مقدار برای نشستن طبیعی تو یک منطقه خالی از سکنه به نظر کافی میاد. پس گرچه برای غضاوت زود هست اما هر اتفاقی افتاده پرنده رو تماما از کنترل خارج کرده.
تو چند صفحه آخر چیزهائی رو خوندم که کسی پاسخی بهشون نداده بود یا پاسخ ها .... بگذزیم

برای منهم عجیب بود که چطور خلبان امکان فرود امن تر از این رو نداشته در حالیکه شاهدان عینی گفتند صدای دو انفجار در هوا و سپس برخورد با نوک به زمین رو شنیدند و دیدند. از طرفی بدلیل اینکه موتورهای هواپیمای توپولوف در قسمت انتهایی هواپیما قرار داده، آتش سوزی در اونها میتونه باعث آسیب دیدگی در سیستم Elevator بشه و در نهایت حفظ ارتفاع رو غیر ممکن کنه. از طرف دیگه چون (معمولا) تانک سوخت در بالها و قسمت زیرین هواپیما هست، احتمال انفجار اول و دوم به فاصله کم و سرایت از قسمت انتهایی به تانک سوخت با سرعت چند ثانیه بعید به نظر میاد. علاوه بر این، خلبان میتونه بلافاصله با اطلاع از آتش سوزی در موتورها با فعال کردن سیستم APU اونرو به سرعت مهار کنه که حتی به سیستم هیدرولیک هواپیما آسیبی نزنه.
به نظر من خطای انسانی کاملا منتفی هست اونم در حالیکه ادعا شده این هواپیما تمام تستها رو pass کرده و به تازگی تعمیرات کلی اون در خود روسیه انجام شده بود!

a.z.p.z
18-07-2009, 03:48
بعد ببخشید خلبانی هلی کوپتر چی؟رشته خاصی رو باید بخونیم؟ ریاضی و زبان باید فول باشه یا فقط زبان اونم اسپیکینگ دیگه؟
من الان میرم 2 دبیرستان رشته تجربی باید چه کنم برای خلبانی هلیکوپتر و کجاها میتونم کار کنم؟

ebicross
18-07-2009, 06:25
دوستان اینجا فقط آموزشهای نرم افزار Microsoft Flight Simulator قرار میگیره. بهتره به جای بررسی سقوط هواپیماهای کشورهای مختلف علت سقوط هواپیمای خودتون رو تو نرم افزار بررسی کنید.
در مورد قیمت کلاسهای پرواز و شرایط و جزئیات دیگر هم پیشنهاد میکنم یک تاپیک دیگه بزنید تا صفحه های این تاپیک الکی جلو نره.
ممنون از همه.

ebicross
18-07-2009, 06:43
یه توضیح کامل در مورد کسایی که میخوان بازی رو نصب کنند.
ببینید سیستم مورد نیاز واقعا پایینه. من با RAM512 و CPU2400MHz و VGA5500 256MB براحتی بازی میکردم.
اگر سیستمتون زیر 512 رم داره و گرافیکش زیر 128 هست بهتره به فکر یک ارتقای کوچیک باشید.
کاملترین نسخه بازی Microsoft Flight Simulator X: Acclerator هستش. نسخه ی همین سایت هم بهترین نسخه هستش.
بازی تو DirectX10 در ویندوز ویستا یه سری مشکلات کوچیک داشت ولی با DirectX11 ویندوز سون با روشن کردن گزینه هایLight Bloom و بالا بردن Texture Filtering و AnltiAliasing میتونید از اوج قدرت بازی لذت ببرید.

babak-online
18-07-2009, 12:47
برای منهم عجیب بود که چطور خلبان امکان فرود امن تر از این رو نداشته در حالیکه شاهدان عینی گفتند صدای دو انفجار در هوا و سپس برخورد با نوک به زمین رو شنیدند و دیدند. از طرفی بدلیل اینکه موتورهای هواپیمای توپولوف در قسمت انتهایی هواپیما قرار داده، آتش سوزی در اونها میتونه باعث آسیب دیدگی در سیستم Elevator بشه و در نهایت حفظ ارتفاع رو غیر ممکن کنه. از طرف دیگه چون (معمولا) تانک سوخت در بالها و قسمت زیرین هواپیما هست، احتمال انفجار اول و دوم به فاصله کم و سرایت از قسمت انتهایی به تانک سوخت با سرعت چند ثانیه بعید به نظر میاد. علاوه بر این، خلبان میتونه بلافاصله با اطلاع از آتش سوزی در موتورها با فعال کردن سیستم APU اونرو به سرعت مهار کنه که حتی به سیستم هیدرولیک هواپیما آسیبی نزنه.
به نظر من خطای انسانی کاملا منتفی هست اونم در حالیکه ادعا شده این هواپیما تمام تستها رو pass کرده و به تازگی تعمیرات کلی اون در خود روسیه انجام شده بود!

در مورد آتش سوزی در موتور 154 ها باید بگم که در 154 ها وقتی موتور آتش میگیره 3 دقیقه زمان برای خاموش کردن نیاز هست که طبق چک لیست های مربوطه خلبان میتونه عمل کنه. در غیر این صورت کلیه Nacelle و Empenange ذوب میشه و .....

a.z.p.z
18-07-2009, 14:41
راستی دوست من در دایرکت اکس9 که بدون مشکل بازی اجرا میشه دیگه ؟
بعداینکه شبیه ساز هواپیماهای مسافربری هست فقط ؟ یا نه انواع هواپیماها رو داره ؟ بعد داستانش اینه که فقط باید هوایپما رو از جایی به جای دیگه ببریم اونوقت مثلا زمانش چقدر هست و ... چون من اصلا هیچ اطلاعاتی درباره این ندارم !!!
ممنون میشم راهنمایی کنید پس چیز خیلی خوبی هست ظاهرا !!!

dani.flight
18-07-2009, 15:56
بعداینکه شبیه ساز هواپیماهای مسافربری هست فقط ؟ یا نه انواع هواپیماها رو داره ؟ بعد داستانش اینه که فقط باید هوایپما رو از جایی به جای دیگه ببریم اونوقت مثلا زمانش چقدر هست و ... چون من اصلا هیچ اطلاعاتی درباره این ندارم !!!

ببين شما ميتونيد با هر نوع هواپيما يا هليكوپتر پرواز كنيد.
درسته مافقط هواپيما رو از نقطه A به نقطه B هدايت ميكنيم.زمان پرواز هم واقعي هست اما شما ميتونيد در مقعيت هاي خاص زمان رو دست كاري كنيد.

خلاصه به شما بگم كه ما با يك B737 ميخواهيم پرواز كنيم بايد تمام كارهايي رو كه يك خلبان واقعي انجام ميده رو ما انجام بديم با اين فرق كه ما هيچ حسي در رابطه با جاذبه و اينجور چيز ها نداريم.
در مورد شكل ظاهري كابين هم بايد اضافه بكنم كه( اگر پنل حرفه اي باشه) هيچ فرقي با واقعيت نداره.

موفق باشي:20:

dani.flight
18-07-2009, 16:02
:40:

از دوستان کسی آنلاین پرواز میکنه !!؟؟

دوست عزيز من خيلي دنبال پرواز آنلاين بودم و هستم . ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد.

mro229
18-07-2009, 19:31
دوست عزیز این قسمت از راه دانشگاهی هستش آزاد نیست
ولی خلبانی غیر نظامی که ما صحبتشو میکنیم کاملا آزاد هستش و خودت کار خودتو پیش میبری
آقا حامد من سوال کردم و پرسیدم که اگر بخوایم با هزینه کمتر آموزش خلبانی ببینیم باید چه کار کنیم؟ گفتن باید بورسیه بشی. اگر بتونی پارتی توی ایران ایر یا ماهان گیر بیاری هزینه ها به صورت رایگان محاسبه می شه ضمن این که هواپیمایی ماهان توی کرمان هست و حتی هزینه رفت و برگشت به کرمان رو هم شرکت ماهان ایر پرداخت می کنه. به شرطی که بورسیه بشیم... شما می گید آزاد بله درسته شرکت های هواپیمایی مثل ایران ایر و ماهان و آسمان و ... به صورت آزاد هم پذیرش می کنند. من باز هم می گم که گرفتن بورسیه از این شرکت ها کار آسونی نیست و فقط با بند "پ" می شه وارد شد...

bahram-choubine
18-07-2009, 20:19
بنده هم موافقم بهتره تخمین علل صقوت 154 جداگانه انجام بشه.(البته این بررسی علل سقوط هواپیمای کشور های مخطلف نیست . بررسی علل سقوط یک هواپیمای ایرانیه )

نقل ((در مورد شكل ظاهري كابين هم بايد اضافه بكنم كه( اگر پنل حرفه اي باشه) هيچ فرقي با واقعيت نداره.))
برای پرواز واقعی تر راهکارهای ساده ای وجود داره در درجه اول لطفا تا مجبور نشدید به تنضیمات مربوط به زمان دست نزنید (من همیشه مشکل املائی داشتم)
دوم تنضیمات ریلیسم (واقعی گرائی) رو روی سخت ترین حالت قرار بدید تا مثلا بدونید که با فلپ های 30 درجه و با 737 نمیتونید 280 سرعت هوائی داشته باشید وگرنه فلپ ها به ابدیت میپیوندند و احتمالا دنیا واسه مسافرا یه وری میشه!!
البته کار با fspassenger هم خوبه چون جدای از اذتش خطاها رو در پایان گوشزد میکنه.
و اگر هم مایلید پنل واقعی تر رو تجربه کنید هواپیماهای pmdg یا just flight و یا flaght 1 رو از تورنت ها دانلود کنید گرچه همه مدعی هستن که واقعی ترین پنل رو دارن اما نظر شخصی من اینه که pmdg ها داینامیک و امکانات بهتری دارن (البته نه تو همه موارد)
در مورد پرواز online هم بفرمائید تا کجا پیش رفتید ؟
بنده هم هنوز تمام راه رو نرفتم ام شاید کمکی ازم بر بیاد.

در پایان بنده اسپانسر نیستم و تمام موارد بالا جنبه پیشنهادی داشت.

پاینده باشید.

bahram-choubine
18-07-2009, 20:25
بعد ببخشید خلبانی هلی کوپتر چی؟رشته خاصی رو باید بخونیم؟ ریاضی و زبان باید فول باشه یا فقط زبان اونم اسپیکینگ دیگه؟
من الان میرم 2 دبیرستان رشته تجربی باید چه کنم برای خلبانی هلیکوپتر و کجاها میتونم کار کنم؟

میتونم لینک بدم اما درست نیست و از طرفی زمان تایپ هم ندارم
و خداوند سزچ را آفرید.

البته تا اونجا که من دیدم از نظر سلامت روحی جسمی و نیاز به زبان تفاوتی نداره. گو اینکه پرواز با هلی کوپتر به نسبت خطوط هوائی بومی تره. و وابستگی بیشتری هم به نیروهای نظامی داره .

a.z.p.z
18-07-2009, 21:01
اونکه بله البته در شرکت های خصوصی هم میشه مشغول به کار شد یا در سازمان امداد و نجات و هلال احمر هم میشه !!!

bahram-choubine
18-07-2009, 22:04
آقا حامد من سوال کردم و پرسیدم که اگر بخوایم با هزینه کمتر آموزش خلبانی ببینیم باید چه کار کنیم؟ گفتن باید بورسیه بشی. اگر بتونی پارتی توی ایران ایر یا ماهان گیر بیاری هزینه ها به صورت رایگان محاسبه می شه ضمن این که هواپیمایی ماهان توی کرمان هست و حتی هزینه رفت و برگشت به کرمان رو هم شرکت ماهان ایر پرداخت می کنه. به شرطی که بورسیه بشیم... شما می گید آزاد بله درسته شرکت های هواپیمایی مثل ایران ایر و ماهان و آسمان و ... به صورت آزاد هم پذیرش می کنند. من باز هم می گم که گرفتن بورسیه از این شرکت ها کار آسونی نیست و فقط با بند "پ" می شه وارد شد...

دوست عزیز من هرچه جست و جو کردم در رابطه با بند (پ) چیزی پیدا نکردم .
اگر امکان داره توضیح بدید و اگر هم قوانین دست و پا گیر دیگه ای وجود داره لطفا مارو از دریاب اطلاعاتتون بی دریغ نگذارید. ممنونم

پاینده باشید

ebicross
19-07-2009, 06:00
یک کلام به شما بگم که اگر از هواپیما خوشت نمیاد و پرواز هم بلد نیستی باز هم بازی رو کاملشو بخر و نصب کن و از اینکه کل دنیا رو شبیه سازی کردند لذت ببر.
کم کم علاقه مند میشی و میری دنبال یادگیری. مثل خودم.

دوست عزيز من خيلي دنبال پرواز آنلاين بودم و هستم . ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد.
خیلی راحته. تو بازی یه اکانت Game Spy میسازی و وارد میشی. حتی Dial up هم میشه وارد شد. من هم Dial up بازی میکنم. هیچ تاخیری هم ندارم. صحبت هم میکنیم.
کارهای توپی هم میشه کرد. مثلا همونطور که قبلا گفتم با Hornet برید و روی باند سه راه Smoke بزنید تا هوایماهایی که میخوان بشینن چراغهای Glide رو نبینن و یه حال اساسی بکنید. البته موظب باشید Kick میکنند و دیگه نمیتونید تو اون گروه وارد بشید.
ولی بعضی گروهها وش حرفه ای کار میکنند و تمام مقدمات فراهمه. مثلا دو نفری یک هواپیما رو کنترل میکنید. مثل واقعیت. البته اینجا هم میشه حال گیری کرد. مثلا من با هلیکوپتر یه بنده خدای ژاپنی شریک شدم. داشت کلی حرفه ای پرواز میکرد که من هلیکوپترشو خاموش کردم. حالا بیا و جمعش کن. کلی خندیدیم.
ولی در کل اگر بلدی درست و حسابی برو تمرین کن که واقعا مفیده.

ebicross
19-07-2009, 06:10
روش دیگر فرود که مربوط به فرودگاههای مجهز است ILS نام دارد. به این وسیله هواپیما تا نزدیکی باند حرکات خود را اصلاح میکند و براحتی و بدون ذره ای خطا میتوانید در موقع مناسب در ارتفاع و هدینگ معین باشید.
برای فرود در این روش من فرودگاه Hong Kong را انتخاب کردم. این فرودگاه کاملا پیشرفته است.
یک پرواز عادی انجام دهید. آخرین دستور فرود که حدود سه خط نوشته میشود و آخرین هدینگ و ارتفاع را اعلام میکند را که شنیدید از گزینه های روی پنل شکل شبیه به ستاره را انتخاب کنید. با این کار وارد نقشه میشوید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](30).jpg
حالا نقشه را مشاهده میکنید، مبدا و مقصد و موقعیت فعلی شما ر نقشه مشاهده میشود. بر روی مقصد کلیک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](22).jpg
پس از کلیک بر روی مقصد صفحه ای مانند شکل زیر باید باز شود. توجه کنید حتما مانند شکل 11 باشد. اگر غیر از این بود شما درست بر روی فرودگاه کلیک نکرده اید.علت تاکید من بر اینکه توضیحات مانند شکل باشد این است که اگر بر روی باند کنار کلیک کنید به شما در صفحه ای با شکل دیگر ILS اشتباه داده میشود که پرواز شما را با مشکل مواجه میکند.
در صفحه ای که باز میشود شما هدینگ های باندهای مقصد و همچنین فرکانس های ILS آنها را مشاهده میکنید. طبق باندی که توسط ATC به شما اجازه ی فرود در آن صادر شده اطلاعات را یادداشت کنید. این اطلاعات شامل هدینگ و فرکانس میشود.
در تمرین ما فرض باند 7L است که میبینید فرکانس 111.10 و هدینگ 73 را دارد.
یک نکته: قسمت Length طول باند را اعلام میکند. در صورتیکه طول باند کم است باید Auto Brake را روی مقادیر بالاتری قرار دهید. فقط در صورتیکه باند خیلی کوتاه باشد از Auto Max استفاده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](15).jpg
خب حالا شرایط را بررسی میکنیم تا طبق آموزش پیش رفته باشیم. شما با یک هواپیمای Boeing 747 هستید. مقصد فرودگاه بین المللی هنگ کنگ و باند 7L با هدینگ 73 و فرکانس 111.100 است. هواپیمای شما در حالت Autopilot است و باند تقریبا در مقابل شماست.
اکنون از گزینه های روی پنل علامت مانند دکل رادیویی را کلیک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](30).jpg
سپس تنظیمات رادیو مشاهده میشود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).jpg
قسمت مورد نظر ما Nav1 و Nav2 است. فرکانس ILS را در Nav1 یعنی قسمت سمت راست آن وارد کنید. در اینجا باید 111.10 را وارد کنید. سپس فلش دو سویه وسط را کلیک کنید تا فرکانس با فرکانس فعلی عوض شود. حالا گزینه ی ID را بزنید و مطمئن شوید چراغ NV1 در زیر این قسمت روشن میشود.
خب حالا قسمت تنظیمات رادیو را ببندید.
بر روی پنل و کنار قسمت تنظیمات هدینگ یک کلید با نام NAV وجود دارد. این کلید را روشن کنید.
حتما متوجه میشوید که گزینه ی هدینگ خاموش میشود. ممکن است هواپیما بوق های بریده بریده بزند و ممکن است تغییر هدینگ بدهد. تمام اینها طبیعی است.
اما مهمترین نکته نشانگر Attitude است که حالا دو نقطه ی صورتی (دقیق تر دو لوزی صورتی) روی آن نمایش داده میشود. نقطه ی بالایی کنار ارتفاع سنج است و ارتفاع صحیح وقتی حاصل میشود که نقطه در وسط یعنی کنار مستطیل کادر ارتفاع باشد و نقطه ی پایینی وقتی صحیح است که وسط باشد. در کل این دو نقطه ارتفاع و هدینگ مناسب را نشان میدهند. توجه کنید که هواپیما هدینگ را کاملا با این نقطه اصلاح میکند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).jpg
حتما متوجه شدید که در شکل بالا ارتفاع کمتر از حالت طبیعی است ولی هدینگ مناسب است.
اکنون همه چیز محیا برای یک فرود زیبا است. یادآوری نکات زیر با اینکه اکنون حتما همه ی آنها را میدانید باز هم ضروری است. چرخها باز، فلپها فول، Autobrake در وضعیت مناسب، Spoiler در حالت Auto و سرعت در مناسبترین مقدار باید باشد.
ادامه ی کار تا رسیدن شما به Gate بستگی به خودتان دارد. هواپیما در هدینگ کاملا دقیق و مناسب قرار دارد. براحتی فرود بیایید و حتما فراموش نکنید که Autopilot و تمام گزینه های آن را قبل از برخورد چرخها با باند خاموش کنید.

دوستان اگر مشکل و یا کمبودی در آموزش بالا هست حتما بگین تا اصلاح کنم.

dani.flight
19-07-2009, 09:23
اگر قرار باشه از تو خود برنامه كانكت بشم . هيچ مشكلي نيست و ممنون از راهنماييتون .

اگه همه اينجا يك اكانت داشته باشند ما ميتونيم يك پرواز گروهي و خصوصي رو با هم داشته باشيم.و كلي هم لذت داره.
كسي با پيشنهاد من موافقه؟ (البته با اجازه از مدير)

Brave Hearts
19-07-2009, 10:17
دوستان از بين حالتهاي easy و medium و hard كداميك به واقعيت نزديكتر است؟

DaneshD
19-07-2009, 11:46
اگر منظور شما Realism Settings هست، قطعا Hard به واقعیت نزدیکتر است.

mro229
19-07-2009, 23:44
دوست عزیز من هرچه جست و جو کردم در رابطه با بند (پ) چیزی پیدا نکردم .
دوست عزیز آقای چوبینه . منظور از بند "پ" حتما این نیست که واقعا بندی به نام "پ" وجود داشته باشه. بند "پ" اصطلاحی عامیانه و معروفه. به معنای " پارتی ، پر رویی و ... " هست. (سومی رو یادم نیست). نه اینکه واقعا بند و ماده و تبصره ای وجود داشته باشه که برای ورود نیاز باشه. شما اگر این بند رو رعایت کنید انشاءالله چند سال دیگه یک خلبان حرفه ای می شید. متاسفانه بعضی ها این بند رو ندارند پس نمی تونن. مثل من. البته جهت شوخی گفتم. اگر کسی واقعا علاقه داشته باشه و پشتکارش برای اینکار زیاد باشه و خدا هم یاریش کنه به بند "پ" و "ج" و "د" و.... نیازی نخواهد داشت.
امیدوارم که شما هم نیازی به این بند ها نداشته باشی.
موفق و پیروز باشی.

mro229
20-07-2009, 01:36
در ضمن یه کاریکاتور جالب هم در مورد حادثه اخیر...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

ebicross
20-07-2009, 06:04
اگه همه اينجا يك اكانت داشته باشند ما ميتونيم يك پرواز گروهي و خصوصي رو با هم داشته باشيم.و كلي هم لذت داره.
كسي با پيشنهاد من موافقه؟ (البته با اجازه از مدير)
آره که میشه ولی یکی باید ناوبری بلد باشه و نقش ATC رو داشته باشه. من که یک بار این کار رو کردم این خارجیهای نگون بخت رو جون به لب کردم از بس اطلاعات اشتباه دادم. خیلی سخت بود.

راستی دوستان چند سوال.
تو صفحه ی قبل آموزش ILS رو نوشتم ولی ILS ارتفاع رو هم کنترل میکنه مثل هدینگ یا نه؟ یعنی خودش بره تو ارتفاع. چطوری؟
موقع فرود با چرخ بسته هیچ اخطاری نگرفتم. دلیل چیه؟ برای همه همینطوریه؟ مگه نباید فرودگاه بگه؟
یکی خواهشا توضیح کاملی در مورد کلید Approch میده و همچنین کلید BC بالاش. ممنون
بزگترین مشکل من اینه که سرعتم موقع فرود زیاده. با 180 که بشینم چرخام میره تو زمین و Crash مینویسه و با کمتر هم که میخوام بشینم مثلا یه لحظه اگر دسته رو بکشم بالا مثلا برای Flare کردن استال میکنم. با اینکه فلپها هم فول هستش. راهی چیزی نیست؟

bahram-choubine
20-07-2009, 07:41
quote=ebicross;3989355]راستی دوستان چند سوال.
تو صفحه ی قبل آموزش ILS رو نوشتم ولی ILS ارتفاع رو هم کنترل میکنه مثل هدینگ یا نه؟ یعنی خودش بره تو ارتفاع. چطوری؟
موقع فرود با چرخ بسته هیچ اخطاری نگرفتم. دلیل چیه؟ برای همه همینطوریه؟ مگه نباید فرودگاه بگه؟
بزگترین مشکل من اینه که سرعتم موقع فرود زیاده. با 180 که بشینم چرخام میره تو زمین و Crash مینویسه و با کمتر هم که میخوام بشینم مثلا یه لحظه اگر دسته رو بکشم بالا مثلا برای Flare کردن استال میکنم. با اینکه فلپها هم فول هستش. راهی چیزی نیست؟[/quote]

بله دوست من ils امواجی رو میفرسته که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی شما رو راهنمائی میکنه.
اما اگر میخواید به قول خود برنامه چید بفرمائید (یعنی جر زنی کنید !!) بایستی از اتو اپروچ استفاده کنید یعنی کلید (ap) البته برای اینکه با اتو پایلوت اشتباه نگیریدش بهتره موس رو ببرید روش تا اسمش رو نمایش بده.
اما راج به اینکه ارتفاع رو هم براتون کنترل میکنه یا نه یادم نمیاد چون علاقه به اتو ها ندارم هیچ کدومشون! اما چندباری که استفاده کردم مطمئنم هدینگ رو کنترل میکرد!. اما قائدنا وقتی هدینگ رو کنترل میکنه بایستی ارتفاع رو هم کنترل کنه . من شنیدم که اگر cpu جوابگو نباشه اینجور مواقع برنامه قات میزنه و بوووووووب!
کلید bc اگر اشتباه نکنم یعنی بک کروز گاهی وقتی که به سمت یک vor در حال پرواز هستید خب درست اما گاهی هم اتفاق میفته که میخواید با همون کورس مثلا 286 درجه از vor رد بشید و با زاویه 106 درجه به مسیر ادامه بدید . به این میگن from (مثلا وقتی که نزدیک ترین vor به مقصد اونقدر دوره که شما فرکانسش رو دریافت نمیکنید. در این حالت با استفاده از vor که در بعد رادیوئی شما هست و البته نقشه به صورت فروم به سمت vor بعدی میرید تا امواجش دریافت بشن!
quote=ebicross;3989355]خیلی راحته. تو بازی یه اکانت Game Spy میسازی و وارد میشی. حتی Dial up هم میشه وارد شد. من هم Dial up بازی میکنم. هیچ ...[/quote]
من با این برنامه کار نکردم اما زیاد موقع نصب بهش بر خوردم تصور میکنم پروتوکولی هست که امکان بازی آنلاین به برنامه های مخطلف میده. اما آیا اینجا از atc هم خبری هست ؟
برای پرواز online همیشه هم لازم نیست atc خرج کنید . تقریبا تو هر ساعتی میشه فرودگاه هائی رو در سرتاسر دنیا پیدا کرد که atc online داشته باشند مثلا فرودگاه کندی نیو یورد اکثر مواقع atc فعال داره.
ام راجع به فرود ... بهتر بود میفرمودید فرود با چه پرنده ای و چه وزنی اما تو ساده ترین حالت اگر در نظر بگیرید سرعت شما برای فرود زیاده. در واقع راحت ترین و ساده ترین کار اینه که قبل از این که وارد حریم هوائی یک فرود گاه بشید و مجبور بشید از الگوی پروازش طبعیت (درست نوشتم؟) کنید و قبل از اینکه زیر 10000 پا برید سرعت رو تا زید 250 کاهش بدید چون ممنوع حسن ! و فلپ هارو تا 1 یا 2 درجه (بسته به نوع پرنده (مثلا 737 خود سیمولاتور 2 درجه و 747 خودش هم چون 2 نداره یک درجه)) باز کنید تو 747 بالای اهرم چرخ ها محدودیت سرعت برای فلپ های مخطلف نوشته شده حدودا 10-15 تا زیر اون محدودیت مشخص شده فلپ ها رو دونه دونه باز میکنید. از اونجائی که تمرین فرود زیاد نداشتید (و از گفته هاتون انطور برمیاد) بایستی با حد اقل سرعت ممکن تقرب رو انجام بدید تا فرصت ریکاوری داشته باشید. پس فلپ ها رو دونه دونه 10-15 تا زیر محدوده سرعت باز میکنید تا 30 درجه کامل(747) در این حالت سرعت شما بایستی حد اکثر 170 باشه اما یا مدیریت درست قدرت موتور ها (میتونید تا چند ثانیه قبل از فلر از اتو تروتل استفاده کنید) با سرعت حدودا 150 تا 160 تا 30 پائی روی باند میرید و اینجا اول موتور هارو رو حالت idl قرار میدید (اگر رو حالت اتو هست اول درش میارید) و بعد فلر میکنید. دلیل اینکه موقع فلر دچار استال میشید اینه که مدام در حال کم کردن ارتفاع هستید که این خودش به افزایش سرعت کمک میکنه و در نتیجه دور موتور رو طوری تنظیم میکنید که با با اون زاویه حمله رو به پائین سرعت مثلا 170 باشه اما موقع فلر وقتی که اینکه زاویه حمله رو افزیش بدید قدرت موتور ها برای موندن در اون سرعت کافی نیست (چون تا اون لحظه از کم شدن ارتفاع هم برای حفظ گرفتن استفاده میشد) در نتیجه دچار استال میشید و کرش . برای حل این مشکل (اگر قلق دور موتور لازم برای اون پرنده خاص دستتون نیست) میتونید حدودا 30 ثانیه قبل از اینکه به باند برسید از مقداری که ils برای ارتفاع مشخص کرده کمی پائین تر بیاید بعد با زاویه طبیعی ادامه بدید (که طبیعتا بایستی قدرت موتور کمی بیشتر بشه تا سرعت ثابت بمونه.اونوقت دستت میاد که برای اینکه دچار استال نشی چقدر قدرت لازمه . و وقتی فلر نیاز شد آروم آروم قدرت رو کم کنی.
البته اگر فلر رو درست و به موقع انجام بدید حتا اگر دچار استال هم بشید میشه یه هارد لندینگ (معمولا) نه کرش و این نشون میده که شما فلر رو زود و در ارتفاع ریاد انجام میدید.

و اما برای پرواز online مثلا تو وت سیم یک اکانت بسازید میل هاش رو بگیرید و اکانت رو تکمیل کنید. و id pas بگیرید.
دو تا برنامه کوچولو هم هست که باید نصب کنید . FSCopilot و FSInn آخرین نسخه های موجود و ممکنش رو دانلود و نصب کنید البته برای نصب FSInn به جاوا رانتایم احتیاج دارید که اون هم تو نت هست و اون هم کوچولوییییهههه ! اونوقت به FSUIPC احتیاج دارید که اگر یکی از محصولات pmdg رو نصب کرده باشید مثلا 737 نکست جنریشن FSUIPC هم خود به خود نصب میشه .... اما اینجا دیگه Dial up کافی نیست!)

و این داستان ادامه دارد چرا که بلند آسمان جایگاه من(ما) است
در رابطه با بند (پ) یک وقت خدای نا کرده فکر نکنید من تو غار زندگی میکردم یا زیر تخت قایم شده بودمااا!! خیر بنده فقط کمی شووووووتم:31:

bahram-choubine
20-07-2009, 07:45
آره که میشه ولی یکی باید ناوبری بلد باشه و نقش ATC رو داشته باشه. من که یک بار این کار رو کردم این خارجیهای نگون بخت رو جون به لب کردم از بس اطلاعات اشتباه دادم. خیلی سخت بود.

راستی دوستان چند سوال.
بزگترین مشکل من اینه که سرعتم موقع فرود زیاده. با 180 که بشینم چرخام میره تو زمین و Crash مینویسه و با کمتر هم که میخوام بشینم مثلا یه لحظه اگر دسته رو بکشم بالا مثلا برای Flare کردن استال میکنم. با اینکه فلپها هم فول هستش. راهی چیزی نیست؟

بله دوست من ils امواجی رو میفرسته که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی شما رو راهنمائی میکنه.
اما اگر میخواید به قول خود برنامه چید بفرمائید (یعنی جر زنی کنید !!) بایستی از اتو اپروچ استفاده کنید یعنی کلید (ap) البته برای اینکه با اتو پایلوت اشتباه نگیریدش بهتره موس رو ببرید روش تا اسمش رو نمایش بده.
اما راج به اینکه ارتفاع رو هم براتون کنترل میکنه یا نه یادم نمیاد چون علاقه به اتو ها ندارم هیچ کدومشون! اما چندباری که استفاده کردم مطمئنم هدینگ رو کنترل میکرد!. اما قائدنا وقتی هدینگ رو کنترل میکنه بایستی ارتفاع رو هم کنترل کنه . من شنیدم که اگر cpu جوابگو نباشه اینجور مواقع برنامه قات میزنه و بوووووووب!
کلید bc اگر اشتباه نکنم یعنی بک کروز گاهی وقتی که به سمت یک vor در حال پرواز هستید خب درست اما گاهی هم اتفاق میفته که میخواید با همون کورس مثلا 286 درجه از vor رد بشید و با زاویه 106 درجه به مسیر ادامه بدید . به این میگن from (مثلا وقتی که نزدیک ترین vor به مقصد اونقدر دوره که شما فرکانسش رو دریافت نمیکنید. در این حالت با استفاده از vor که در بعد رادیوئی شما هست و البته نقشه به صورت فروم به سمت vor بعدی میرید تا امواجش دریافت بشن!
quote=ebicross;3989355]خیلی راحته. تو بازی یه اکانت Game Spy میسازی و وارد میشی. حتی Dial up هم میشه وارد شد. من هم Dial up بازی میکنم. هیچ ...[/quote]
من با این برنامه کار نکردم اما زیاد موقع نصب بهش بر خوردم تصور میکنم پروتوکولی هست که امکان بازی آنلاین به برنامه های مخطلف میده. اما آیا اینجا از atc هم خبری هست ؟
برای پرواز online همیشه هم لازم نیست atc خرج کنید . تقریبا تو هر ساعتی میشه فرودگاه هائی رو در سرتاسر دنیا پیدا کرد که atc online داشته باشند مثلا فرودگاه کندی نیو یورد اکثر مواقع atc فعال داره.
ام راجع به فرود ... بهتر بود میفرمودید فرود با چه پرنده ای و چه وزنی اما تو ساده ترین حالت اگر در نظر بگیرید سرعت شما برای فرود زیاده. در واقع راحت ترین و ساده ترین کار اینه که قبل از این که وارد حریم هوائی یک فرود گاه بشید و مجبور بشید از الگوی پروازش طبعیت (درست نوشتم؟) کنید و قبل از اینکه زیر 10000 پا برید سرعت رو تا زید 250 کاهش بدید چون ممنوع حسن ! و فلپ هارو تا 1 یا 2 درجه (بسته به نوع پرنده (مثلا 737 خود سیمولاتور 2 درجه و 747 خودش هم چون 2 نداره یک درجه)) باز کنید تو 747 بالای اهرم چرخ ها محدودیت سرعت برای فلپ های مخطلف نوشته شده حدودا 10-15 تا زیر اون محدودیت مشخص شده فلپ ها رو دونه دونه باز میکنید. از اونجائی که تمرین فرود زیاد نداشتید (و از گفته هاتون انطور برمیاد) بایستی با حد اقل سرعت ممکن تقرب رو انجام بدید تا فرصت ریکاوری داشته باشید. پس فلپ ها رو دونه دونه 10-15 تا زیر محدوده سرعت باز میکنید تا 30 درجه کامل(747) در این حالت سرعت شما بایستی حد اکثر 170 باشه اما یا مدیریت درست قدرت موتور ها (میتونید تا چند ثانیه قبل از فلر از اتو تروتل استفاده کنید) با سرعت حدودا 150 تا 160 تا 30 پائی روی باند میرید و اینجا اول موتور هارو رو حالت idl قرار میدید (اگر رو حالت اتو هست اول درش میارید) و بعد فلر میکنید. دلیل اینکه موقع فلر دچار استال میشید اینه که مدام در حال کم کردن ارتفاع هستید که این خودش به افزایش سرعت کمک میکنه و در نتیجه دور موتور رو طوری تنظیم میکنید که با با اون زاویه حمله رو به پائین سرعت مثلا 170 باشه اما موقع فلر وقتی که اینکه زاویه حمله رو افزیش بدید قدرت موتور ها برای موندن در اون سرعت کافی نیست (چون تا اون لحظه از کم شدن ارتفاع هم برای حفظ گرفتن استفاده میشد) در نتیجه دچار استال میشید و کرش . برای حل این مشکل (اگر قلق دور موتور لازم برای اون پرنده خاص دستتون نیست) میتونید حدودا 30 ثانیه قبل از اینکه به باند برسید از مقداری که ils برای ارتفاع مشخص کرده کمی پائین تر بیاید بعد با زاویه طبیعی ادامه بدید (که طبیعتا بایستی قدرت موتور کمی بیشتر بشه تا سرعت ثابت بمونه.اونوقت دستت میاد که برای اینکه دچار استال نشی چقدر قدرت لازمه . و وقتی فلر نیاز شد آروم آروم قدرت رو کم کنی.
البته اگر فلر رو درست و به موقع انجام بدید حتا اگر دچار استال هم بشید میشه یه هارد لندینگ (معمولا) نه کرش و این نشون میده که شما فلر رو زود و در ارتفاع ریاد انجام میدید.

و اما برای پرواز online مثلا تو وت سیم یک اکانت بسازید میل هاش رو بگیرید و اکانت رو تکمیل کنید. و id pas بگیرید.
دو تا برنامه کوچولو هم هست که باید نصب کنید . FSCopilot و FSInn آخرین نسخه های موجود و ممکنش رو دانلود و نصب کنید البته برای نصب FSInn به جاوا رانتایم احتیاج دارید که اون هم تو نت هست و اون هم کوچولوییییهههه ! اونوقت به FSUIPC احتیاج دارید که اگر یکی از محصولات pmdg رو نصب کرده باشید مثلا 737 نکست جنریشن FSUIPC هم خود به خود نصب میشه .... (اما اینجا دیگه Dial up کافی نیس!)

و این داستان ادامه دارد چرا که بلند آسمان جایگاه من(ما) است
در رابطه با بند (پ) یک وقت خدای نا کرده فکر نکنید من تو غار زندگی میکردم یا زیر تخت قایم شده بودمااا!! خیر بنده فقط کمی شووووووتم:31:

پ-ن
من با تارزان هم نشین بودم لطفا بفرمائید چطور میتونم پست اضافه رو پاک کنم !!؟؟؟

mro229
20-07-2009, 10:15
پست اضافه رو نمی شه پاک کرد فقط می شه ویرایش کرد.

در مورد ILS هم من توی یکی از مراحل فرود 747 دیدم که وقتی تنظیم می کنیم که در مسیر لوکالایزر قرار بگیره از همونجایی که قراره ارتفاع کم بشه خود ILS تنظیمات AP رو خاموش کرد و به صورت خودکار فرود رو انجام داد و تا حدود 20 پایی درست اومد . بقیه کار با من بود که باید reverse می کردم و هواپیما رو نگه می داشتم...
راستی تو کابین واقعی موقع فرود ارتفاع از سطح زمین رو دستگاه اعلام می کنه. مثلا می گه 100 . 50 . 30 . 20 . 10 .... بعد می شینه. اما من تو FS ندیدم . توی FS Passenger داره؟

در ضمن خدا نکنه شما شوت باشی. این نشون می ده که شما با به حال از این بند استفاده نکردی و سلامت اخلاقی شما رو نشون می ده. :دی

dani.flight
20-07-2009, 11:52
دوستان من خيلي دنبال fokker100 براي X گشتم اما پيدا نشد حالا شما جايي نديدينش ؟

DaneshD
20-07-2009, 17:42

برای FSX نیست ولی FS9 زیاده. منم خیلی گشتم. حتی تجاریش هم نبود.

DaneshD
20-07-2009, 17:45
پست اضافه رو نمی شه پاک کرد فقط می شه ویرایش کرد.

در مورد ILS هم من توی یکی از مراحل فرود 747 دیدم که وقتی تنظیم می کنیم که در مسیر لوکالایزر قرار بگیره از همونجایی که قراره ارتفاع کم بشه خود ILS تنظیمات AP رو خاموش کرد و به صورت خودکار فرود رو انجام داد و تا حدود 20 پایی درست اومد . بقیه کار با من بود که باید reverse می کردم و هواپیما رو نگه می داشتم...
راستی تو کابین واقعی موقع فرود ارتفاع از سطح زمین رو دستگاه اعلام می کنه. مثلا می گه 100 . 50 . 30 . 20 . 10 .... بعد می شینه. اما من تو FS ندیدم . توی FS Passenger داره؟

در ضمن خدا نکنه شما شوت باشی. این نشون می ده که شما با به حال از این بند استفاده نکردی و سلامت اخلاقی شما رو نشون می ده. :دی

همونطور که دوستمون گفتند approach hold هم جهت و هم ارتفاع رو تنظیم میکنه.

شما 747 رو تا ارتفاع 20 پایی تو اتوپایلون نگه داشتید؟ پس 100% امتحانشو رد شدید! :46:
معمولا قبل از final approach یعنی حدودا 30-20 کیلومتری باند باید دیگه کنترل رو خودتون در دست داشته باشید.

بله fspassenger ارتفاع رو به شما همونطور که گفتید دیدید، اعلام میکنه.

mro229
20-07-2009, 17:52
تنظیمات اتوپایلوت که خاموش شده بود فقط App hold switch روشن بود که خودش تا نزدیک باند میاورد. البته فکر کنم اشتباه گفتم یعنی 20 پا نبوده . بیشتر بوده. چون تا یه جایی که می رسید و نزدیک باند که می شد اگر به حال خودش رها می کردم یا محکم به زمین می خورد یا درست روی باند فرود نمی اومد یعنی هر 4 تا چراغ سفید می شدن.

DaneshD
20-07-2009, 17:53

راستی دوستان چند سوال.

فرودگاه هیچ اخطاری برای بسته بودن چرخها نمیده ولی سیستم خود هواپیما میده. برای من که این اخطار هست. اگر واقعا تمایل به پرواز نزدیک به واقعیت دارید، یک چک لیست از چیزهایی که باید قبل از فرود و پرواز صورت بگیره بنویسید و اونهارو چک کنید. کاری که همه خلبانها هم انجام میدن. البته خود FS چک لیست خودش رو هم داره.

اگر منظور شما 747 هست، 180 ناتس سرعت بسیار مناسبی هست. برای 737 باید سرعت فرود بین 170-160 باشه. مثلا برای 747، با سرعت 180 ناتس که به minimum approach رسیدید، آخرین adjustment ها رو هم انجام بدید تا مطمئن بشید در راستای باند هستید. به محض اینکه بر روی باند قرار گرفتید (بر فراز باند) موتورها رو در حالت idle قرار بدید، با زدن کلید F1. بعد خیلی آروم و در چند مرحله دماغه را به سمت بالا ببرید با عقب کشیدن یوک و منتظر بشید تا خود هواپیما ابتدا در حالت بی وزنی کامل قرار بگیره که ارتفاعش تغییر نمیکنه و بعد آروم به زمین میشینه. اگر زمانی که بر فراز باند قرار بگیرید، ارتفاع شما بیشتر از حد مجاز باشه، با شدت به زمین برخورد میکنید. باز بودن فلاپها به فرود نرم و آرام کمک میکنه.

DaneshD
20-07-2009, 17:56
تنظیمات اتوپایلوت که خاموش شده بود فقط App hold switch روشن بود که خودش تا نزدیک باند میاورد. البته فکر کنم اشتباه گفتم یعنی 20 پا نبوده . بیشتر بوده. چون تا یه جایی که می رسید و نزدیک باند که می شد اگر به حال خودش رها می کردم یا محکم به زمین می خورد یا درست روی باند فرود نمی اومد یعنی هر 4 تا چراغ سفید می شدن.

وقتی سایر تنظیمات خاموش باشند، مثل ارتفاع و هدینگ و فقط approach hold روشن باشه، یعنی کنترل هواپیما در دست اتوپایلوت برای فرود هست. کلا اتوپایلوت باید خاموش باشه موقع فرود. اگر چراغها سفید بودند، ارتفاع شما بیش از حد مجاز بوده و اگر قرمز، برعکس.

DaneshD
20-07-2009, 17:57

راستی دوستان چند سوال.

راستی اگر همچین گروهی درست کردید، منم هستم. اشکال نداره، خوب یکی هم کار برج رو انجام میده، یاد هم میگیریم. البته باید با انگلیسی باشه چون شاید از بقیه گروهها هم بیان.

Brave Hearts
20-07-2009, 19:33
لطفاً معني و مفهوم هر كدوم از واحدهاي اندازه‌گيري سرعت رو هم بگيد.

DaneshD
20-07-2009, 19:47
لطفاً معني و مفهوم هر كدوم از واحدهاي اندازه‌گيري سرعت رو هم بگيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

bahram-choubine
20-07-2009, 21:29
من fokker 100 رو دیدم اما چون x کار نمیکنم دانلود نکردم . کار flight 1 هم بود همون فوکر هائی که آزمایشی و رایگانش قدیم ندیما نو تو فوکر پروجکت وت سیم بود . شما flight 1 fsx fokke 70/100 torrent رو سرچ کنید حتما پیداش میکنید. (کم کم داره یادم میره قبل از اینکه تورنت به وجود بیاد چه کار میکردم!!؟)

bahram-choubine
20-07-2009, 21:35
یه نگاهی به این بندازید
البته فکر نمیکنم flight 1 باشه

پ-ن
دوستان کسی pmdg 747-400 رو داره ؟ البته 2004 به کرکش احتیاج دارم . بعد از 1 دقیقه نمایشگر ها خاموش میشن! کرکی که من همراه فایل دانلود کردم یه فایل رجیستری بود که وارد کردم اما مشکل پابرجاست! لطفا به دادم برسید نمیدونم اصلا مال کرک یا نه دقیقا . احتمال دادم به خاطر عدم هماهنگی با addon هام باشه اما روی fs تازه نصب هم که ریختم همین بود.

ebicross
21-07-2009, 06:10
فرودگاه هیچ اخطاری برای بسته بودن چرخها نمیده ولی سیستم خود هواپیما میده. برای من که این اخطار هست. اگر واقعا تمایل به پرواز نزدیک به واقعیت دارید، یک چک لیست از چیزهایی که باید قبل از فرود و پرواز صورت بگیره بنویسید و اونهارو چک کنید. کاری که همه خلبانها هم انجام میدن. البته خود FS چک لیست خودش رو هم داره.

اگر منظور شما 747 هست، 180 ناتس سرعت بسیار مناسبی هست. برای 737 باید سرعت فرود بین 170-160 باشه. مثلا برای 747، با سرعت 180 ناتس که به minimum approach رسیدید، آخرین adjustment ها رو هم انجام بدید تا مطمئن بشید در راستای باند هستید. به محض اینکه بر روی باند قرار گرفتید (بر فراز باند) موتورها رو در حالت idle قرار بدید، با زدن کلید F1. بعد خیلی آروم و در چند مرحله دماغه را به سمت بالا ببرید با عقب کشیدن یوک و منتظر بشید تا خود هواپیما ابتدا در حالت بی وزنی کامل قرار بگیره که ارتفاعش تغییر نمیکنه و بعد آروم به زمین میشینه. اگر زمانی که بر فراز باند قرار بگیرید، ارتفاع شما بیشتر از حد مجاز باشه، با شدت به زمین برخورد میکنید. باز بودن فلاپها به فرود نرم و آرام کمک میکنه.
نه دیگه اونقدر به قول دوستمون شوت نیستم که چرخها رو یادم بره همینطوری پرسیدم تا بدونم.
در مورد سرعت فرود فکر میکنم 180برای 747 زیاد هستش. اگر با 180 تان و با فلپ کاملا باز باشید موقع فلر کردن به زمین نمیرسیم و هواپیما هنوز اونقدر سرعت داره که کمی اوج بگیره برای همین من هم فکر میکنم 170 مناسب تره.
راستی 747 دقیقا با فلپ باز رو چه سرعتی استال میکنه؟ تو ارتفاع پایین.

راستی برای شما هم پیش اومده باند فرودتون توش هواپیما باشه بدوناینکهاخطاری بگیرید؟ برای من یه بار شد ولی وقتی گفت که امکان بلند شدن مجدد نبود. خیلی جالب بود برام.
در مورد تاکسی کردن کسیاطلاعاتی داره که بده. کامل باشه. مثلا اینکه میشه بدون راهنما از رو اطلاعات ATC فهمید از کدوم TaxiWay به Gate برسیم؟ من یه مشکل بزرگ دارم و اینه که فلشهایی که مسیر تاکسی رو نشون میدند برای من دیده نمیشه. بعضی وقتها ظاهر میشه. کل اطلاعات من از تاکسی کردن همونهایی هست که تو مقاله نوشتم و اونها رو هم از روی تیکه تیکه آموزشهای فلایت سیمولاتور فهمیدم. کسی اطلاعات تکمیل تری داره.
در مورد خاموش کردن 747 هم سوال داشتم. 747 از زیر دسته های قدرت موتور یعنی همون 4 تا کلید سیاه خاموش میشه؟ چرا وقتی خاموش میشه باز هم صدا میده؟
یه سوال اساسی تر؛ موقع تاکسی چطوری حرکت میکنید که سرعت نه زیاد باشه و نه سر یپچها توقف کنید.یک روش متقلبانه هست و اون هم اینه که سرعت رو روی 15 نات اتو بزاریم تا خودش رو 15 بمونه. ولی راه معمولی که خوب هم باشه کسی میدونه؟
ممنون. ببخشید من سوال میکنم چون این سوالها فقط سوالات من نیست و خیلی از دوستای من هم دارن FSX کار میکنن.

DaneshD
21-07-2009, 08:21
نه دیگه اونقدر به قول دوستمون شوت نیستم که چرخها رو یادم بره همینطوری پرسیدم تا بدونم.
در مورد سرعت فرود فکر میکنم 180برای 747 زیاد هستش. اگر با 180 تان و با فلپ کاملا باز باشید موقع فلر کردن به زمین نمیرسیم و هواپیما هنوز اونقدر سرعت داره که کمی اوج بگیره برای همین من هم فکر میکنم 170 مناسب تره.

راستی برای شما هم پیش اومده باند فرودتون توش هواپیما باشه بدوناینکهاخطاری بگیرید؟ برای من یه بار شد ولی وقتی گفت که امکان بلند شدن مجدد نبود. خیلی جالب بود برام.
در مورد تاکسی کردن کسیاطلاعاتی داره که بده. کامل باشه. مثلا اینکه میشه بدون راهنما از رو اطلاعات ATC فهمید از کدوم TaxiWay به Gate برسیم؟ من یه مشکل بزرگ دارم و اینه که فلشهایی که مسیر تاکسی رو نشون میدند برای من دیده نمیشه. بعضی وقتها ظاهر میشه. کل اطلاعات من از تاکسی کردن همونهایی هست که تو مقاله نوشتم و اونها رو هم از روی تیکه تیکه آموزشهای فلایت سیمولاتور فهمیدم. کسی اطلاعات تکمیل تری داره.
در مورد خاموش کردن 747 هم سوال داشتم. 747 از زیر دسته های قدرت موتور یعنی همون 4 تا کلید سیاه خاموش میشه؟ چرا وقتی خاموش میشه باز هم صدا میده؟
یه سوال اساسی تر؛ موقع تاکسی چطوری حرکت میکنید که سرعت نه زیاد باشه و نه سر یپچها توقف کنید.یک روش متقلبانه هست و اون هم اینه که سرعت رو روی 15 نات اتو بزاریم تا خودش رو 15 بمونه. ولی راه معمولی که خوب هم باشه کسی میدونه؟
ممنون. ببخشید من سوال میکنم چون این سوالها فقط سوالات من نیست و خیلی از دوستای من هم دارن FSX کار میکنن.

اختیار دارید. به حواس پرتی ربطی نداره. کلا چون کارهای زیادی هست که باید به ترتیب انجام بشه، احتمال اینکه خلبان فراموش کنه خیلی زیاده.

سرعت فرود و میزان فلاپها (البته ماکزیمم و مینیموم) مقدار زیادی به میزان وزش باد و وزن هواپیما داره. 180 هم به قول شما کمی زیاد به نظر میاد اول یک فرود بسیار زیبا خواهید داشت. از نظر فنی، مینیمم سرعت پرواز برای 747 حدودا 185 نات و برای فرود بین 130 تا 160 با فلاپهای فول هست. کمتر از 130 قاعدتا باعث بوجود اومدن حالت استال میشه.

معمولا هم اگر باند در لحظه فرود شما آماده نباشه باید پبغام go around رو به شما بده. برای منم پیش اومد که یکبار دیر این پیغام به من داده شد. بالاخره شبیه ساز است دیگه!

در حالت واقعی هم باید قادر به خوندن نشانه های باند برای تاکسی کردن باشید. سرعت 15 نات هم سرعت کاملا مناسب و استاندارد تاکسی کردن هست اما هرگز نباید روی زمین autopilot یا auto throttle رو روشن کنید. برای تاکسی کردن، آرام به قدرت موتور اضافه کنید و به محض شروع به حرکت هواپیما، به آرامی دور موتور رو کم کنید و سعی کنید روی 15 نات ثابت نگه دارید.

دقیقا همونطور خاموش میشه که گفتید. صدایی که میاد شاید به دلیل جریان هوا توی توربینها باشه.

با همون 15 نات حرکت کنید و سر پیچها با فشار دادن دکمه ترمز (دکمه .) به صورت پیاپی سرعت رو کم کنید. هرگز ترمز را به صورت ناگهانی و تا توقف کامل نگه ندارید. در حالت واقعی با این کار هواپیما یک تعمیر اساسی نیاز داره و احتمال آسیب دیدن مسافرین نیز هست. در ضمن، اگر سر پیچ تندی هستید، باید با استفاده از differential brakes یا ترمزهای جزئی که باعث ایستاده نگه داشتن چرخهای یکطرف هواپیما میشه استفاده کنید که در این حالت هواپیما در حالت درجا حول مرکز ثقل خودش میچرخه. دقیقا یادم نیست differential brakes چطور استفاده میشه توی FS ولی فکر کنم با دکمه های Number pad که سمت راست هستند بود. یا enter یا - و + سمت راست.

bahram-choubine
21-07-2009, 08:51

راستش بنده هم خاستم بگم که 180 (البته فول فلپ) برای 747 کمی زیاده (چون محدودیت سرعت با فلپ فول 180 هست . و از طرفی فرصت ریکاوری هم کمتر میشه اما از اون بیم داشتم که بی ادبی بشه چون احتمالا وقتی دوستمون حتی بدون اشاره به عرض بنده که 170 کمه فرمودن 180 نشون میده که به این عدد اطمینان کامل دارند و احتمالان دلیلی محکم. و شاید هم ایشون خلبان صنفی باشند به هر صورت بنده مطلع نیستم اما اندک تجربه من تو سیمولاتور که دقیقا مثل شما از گوشه کنار و اکثرا با بدبختی(وقتی مقاله مربوط به ils اینحا رو خوندم یادم اومد واسه اینکه بدونم ils چیه فقط یه مقاله به زبان عربی داشتم!! که 5000 دادم یکی ترجه کردش!) جمع آوری شده میگه 180 کمی زیاده البته کمی (اما نه به اون دلیل که موقع فلر باز پرنده رو به بالا میره چون کم کردن نیروی موتور ها قبل از فلر انجام میشه و طبیعتان چند نات از سرعت قبل از فلر کم میشه و به استال نزدیکتر بلکه به اون خاطر که به محدوده سرعت فلپ 30 خیلی نزدیکه و در واقع خودشه و از طرفی وقتی میشه با سرعت کمتر بدون خطر استال فرود اومد چرا که نه!؟
اما استال 747 با فلپ فول من تا 130 هم خطا کردم اما استال نه!!!! نمیدونم چرا اما من واقعا تا 130 هم افت داشتم و از استال خبری نبود.
برای بنده به دفعات پیش اومده که از من حتی کلرد تو لند گرفت اما یا یکی دیگه در هال تیک آف بود یا فرود یا منتظر کلیر تو تیک آف!!! از این خطاها کم نیست مثلا تو مهر آباد بعد از اون حادثه c-130 سال ها پیش که به بر اثر دید کم به کوه برخورد کرد گردش به راست ممنوع شده اما این atc لعنتی همیشه موقع گو ارون به من دستور گردش به راست رو میده! و جالبه که انتظار داره ارتفا 6000 پا رو هم حفظ کنم!!:4:بوم...(البته من بیشتر با 2004 کار میکنم)
در مورد خاموش شدنش راستش نمیدونم . اما چرا با 747 خود برنامه میپری؟ پک های تجاری از هر جهت بهترن قطعا میدونید و گفتنش بی مورده. یه مانوئل 747 دارم میخونمش نتیجه رو اعلام میکنم خدمتتون.
در مورد تاکسی راستش من مقاله تاکسی رو نخوندم اما تا اونجا که میدونم برج بهتون میگه از کدام تاکسی وی برای خزش استفاده کنید. اما برای سرعت بهترین راه حل استفاده از جوی استیک هست (چون میتونید به سرعن نیرو رو کم و زیاد کنید در حالی که با کی بورد کار سختیه)اینی که من دارم رادرش خیلی مذخرفه برای همین تغییرش دادم و با کنترل رادر نیرو رو تنظیم میکنم سرعت 15 خوبه اما کم و زیاد میشه با کیبورد هم یک بار امتحان کنید که بعد از چند بار زدن f3 پرنده حرکت میکنه (البته آروم آروم چون کمی طول میکشه که موتور ها واکنش نشون بدن. و هر با به همون مقدار (تعداد f3) نیرو وارد کنید همین (شاید من متوجه سوالتون نشدم!؟) برای fsx یه پک به اسم follow me هست که اگر کرک شدش تو سایتهای تورنت گیر بیار مشکل تاکسی رو حل میکنه.
جالب بود من وقتی داشتم تایپ میکردم پاسخ شما داده شده بود!
پاینده باشید

dani.flight
21-07-2009, 12:20
دوستان كل آموزش taxi كردن رو براتون گذاشتم دانلود كنيد . البته خواستم اينجا آپلود كنم اما بلد نبودم مجبور شدم جاي ديگه اين كار رو انجام بدم.

در مورد پرواز گروهي بايد بگم كه كار سختي نيست فكر كنم كسي هم نميخواد بره تو برج كه مارو با ATC راهنمايي كنه بعد اينكه يكي بايد اول بره" به فرض يك اتاقكي رو درست بكنه كه مصلا از كجا به كجا پرواز كنيم يا چند نفر بتونن بيان به گروه و از همه مهمتر اينكه اتاقك رو قفل كنه كه فقط خدمون بتونيم با پسورد وارد بشيم . بعد در اينجا يك قرار پروازي ميزاريم به اين شرح كه :مبدا" مقصد" نوع هواپيما" زمان پرواز"... بعدش هم ديگه....:31:... حالا كي موافقه؟::: اها اينو يادم رفت بگم " اتاقك يا سرور بايد يك اسم مشخص داشته باشه.

حجم:7.35MB

bahdar
21-07-2009, 17:14
سلام...
من این بازی رو از شرکت نوین پندار گرفتم...
اما کدش رو فقط تا 3 بار میشه گرفتم...
یعنی من اگه دوبار دیگه سیستم رو ارتقا بدم یا یک قطعشو عوض کنم باید 15 هزارتومتی که خرج بازی کردم رو بریزم دور؟!!!
کرکی،کیجنی چیزی نداره؟!

ebicross
21-07-2009, 17:49
تو مهر آباد بعد از اون حادثه c-130 سال ها پیش که به بر اثر دید کم به کوه برخورد کرد گردش به راست ممنوع شده اما این atc لعنتی همیشه موقع گو ارون به من دستور گردش به راست رو میده! و جالبه که انتظار داره ارتفا 6000 پا رو هم حفظ کنم!!:4:بوم...(البته من بیشتر با 2004 کار میکنم)
آره تو FSX هم همینطوریه. کوه ها رو نادیده میگیره و نزدیک کوه یهو 4 هزار پا میگه برو بالا. خداییش تو واقعیت همچین چیزی بشه مسافرا کوهنوردا رو هم میبینن.

دوستان چند وقت پیش گفتم در مورد ILS یکی توضیح بده هرکس چند خط گفت تا آخر انقدر باهاش ور رفتم یه چیزایی فهمیدم. حالا هرکی در مورد کلید Approch میدونه کامل با عکس لطف کنه در حق من و همه تا یه چیزی یاد بگیریم.
کلید Approch رو زدم با اینکه هواپیما رو اتوپایلوت بود و ارتفاع رو 4 هزار پا بود بدون خاموش شدن اتوپایلوت با کله رفتم تو زمین. خودم موندم چرا اینطوری شد. استال هم نکردم.
یه چیز دیگه. Sinkrate چه حالتی هستش؟
ممنون از همه ی دوستان.

21-07-2009, 18:03
برای برطرف شدن شبهه ها سایت رسمی پذیرش دانشجوی خلبانی هواپیمایی ایران(هما)

DaneshD
21-07-2009, 18:14
آره تو FSX هم همینطوریه. کوه ها رو نادیده میگیره و نزدیک کوه یهو 4 هزار پا میگه برو بالا. خداییش تو واقعیت همچین چیزی بشه مسافرا کوهنوردا رو هم میبینن.

دوستان چند وقت پیش گفتم در مورد ILS یکی توضیح بده هرکس چند خط گفت تا آخر انقدر باهاش ور رفتم یه چیزایی فهمیدم. حالا هرکی در مورد کلید Approch میدونه کامل با عکس لطف کنه در حق من و همه تا یه چیزی یاد بگیریم.
کلید Approch رو زدم با اینکه هواپیما رو اتوپایلوت بود و ارتفاع رو 4 هزار پا بود بدون خاموش شدن اتوپایلوت با کله رفتم تو زمین. خودم موندم چرا اینطوری شد. استال هم نکردم.
یه چیز دیگه. Sinkrate چه حالتی هستش؟
ممنون از همه ی دوستان.

اگر با flight planner مسیر بین دو نقطه رو انتخاب کنید، ارتفاع حداقلی مطمئن رو به شما میده. دقت کنید: حداقل! با این ارتفاع مطمئنا سانحه ای پیش نمیاد. اما برای اطمینان بیشتر یه مقدار مثلا، 6-5 هزار پا بهش اضافه کنید.

کلید approach رو که روشن کردی، heading خاموش شده بود؟ یعنی سیستم فرود اتوماتیک فعال شده بود؟ صدای بوقهای ناپیوسته رو مینیدی؟ فرکانس رو ست کرده بودی قبلش؟ شاید ارتفاع کمی داشتی. دو خط بنفش به صورت + در چه وضعی بودند؟ چراع هشدار glide slop روشن بود؟ اگر بود، پس قطعا ارتفاع کمی داشتی.

sink rate معمولا همراه با pull up هشدار داده میشه که به معنی کم کردن زاویه برای کم کردن ارتفاع هست. حتما دماغه رو بیش حد به سمت پایین قرار داده بودی.

این تمرینها با هواپیماهای کوچک مثل سسنا بسیار راحتتر هست. آموزش هواپیماهای جت اساسا دوره بسیار پیشرفته ای هست، اونهم با هواپیماهای پهن پیکری مثل 747. به نظر من بهتره اول با هواپیماهای کوچک مثل سسنا تمرین کنید، هرچند علاقه به مدلهای تجاری مثل بوئینگ دارید.

dani.flight
21-07-2009, 18:35
سلام...
من این بازی رو از شرکت نوین پندار گرفتم...
اما کدش رو فقط تا 3 بار میشه گرفتم...
یعنی من اگه دوبار دیگه سیستم رو ارتقا بدم یا یک قطعشو عوض کنم باید 15 هزارتومتی که خرج بازی کردم رو بریزم دور؟!!!
کرکی،کیجنی چیزی نداره؟!

آره ماله منم هميطوريه وتا الان هم كركي براش نديدم و فكر نميكنم بياد .

dani.flight
21-07-2009, 19:46
username من (DANI.FLIGHT) هست اينو گفتم كه اگه كسي منو تو game spy ديد add كنه.
در ضمن من منتظر تاييد چند نفر براي پرواز گروهي هستم. در صورت تمايل لطفا وقت آزادتون رو بگيد تا با هم هماهنگ بشيم و بگيد بيشتر دوست داريد كه تو ايران پرواز كنيم يا نه؟ (:27:ايران:27:)

bahdar
21-07-2009, 21:29
آره ماله منم هميطوريه وتا الان هم كركي براش نديدم و فكر نميكنم بياد .

خیلی بده که...فقط 3 بار...کاش میدونستم این جوریه...اینا خودشون میرن مفت کپی میکنن بازی های خارجی رو میدن دست مردم اونوقت میخوان کاری کنن که کسی مال اونارو کپی نکنه...:13:

bahram-choubine
21-07-2009, 21:58
راستش من که دیگه نمیتونم چیزی بگم چون بار آموزشی نمیبینم . هنوز مساله سرعت فرود 747 حل نشده و کسی نگفته نظرم درست بود تا نه و چرا...؟ که بحث آپروچ پیش میاد و بعد هم لابد بحثی دیگر و الی آخر . لطفا یکی لطف کنه روشن کنه بالاخره سرعا مساسب فرود برای 747 (سبک ترین وزن) چقدره و به چه دلیل.
راجع به gamespy دوست من نگفتی از atc خبری هست یا نه ؟ چون از مولتی که بگزریم همه لذت پرواز online به کنترلر های زنده هست وگر نه تو fs هم میشه ترافیک رو کم و زیاد کرد یا اضافه کرد.
یه نگاهی هم به این بندازید ببینید خطا از چشمای منه یا ... (دیگه به چشم هم نمیشه اطمینان کرد)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی برای نصب fspassenger x باید sp2 هم نصب باشه ؟ من 2004 کار میکردم چون سیستمم x رو با گرافیک خوب جواب نمیداد. بعد که شنیدم sp1 تو سرعت تاثیر داره دانلود کردم اما تا دیروز نمیدونستم کرک هم میخواد (نصب میکردم میریخت به هم ) امروز کرک رو نصب کردم با گرافیک فول 30 فریم دارم!!!!
اینهمه پرنده و addon واسه 2004 دانلود کردم حالا باید همه رو بزارم کنار.

DaneshD
21-07-2009, 22:28
راستش من که دیگه نمیتونم چیزی بگم چون بار آموزشی نمیبینم . هنوز مساله سرعت فرود 747 حل نشده و کسی نگفته نظرم درست بود تا نه و چرا...؟ که بحث آپروچ پیش میاد و بعد هم لابد بحثی دیگر و الی آخر . لطفا یکی لطف کنه روشن کنه بالاخره سرعا مساسب فرود برای 747 (سبک ترین وزن) چقدره و به چه دلیل.
راجع به gamespy دوست من نگفتی از atc خبری هست یا نه ؟ چون از مولتی که بگزریم همه لذت پرواز online به کنترلر های زنده هست وگر نه تو fs هم میشه ترافیک رو کم و زیاد کرد یا اضافه کرد.
یه نگاهی هم به این بندازید ببینید خطا از چشمای منه یا ... (دیگه به چشم هم نمیشه اطمینان کرد)
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی برای نصب fspassenger x باید sp2 هم نصب باشه ؟ من 2004 کار میکردم چون سیستمم x رو با گرافیک خوب جواب نمیداد. بعد که شنیدم sp1 تو سرعت تاثیر داره دانلود کردم اما تا دیروز نمیدونستم کرک هم میخواد (نصب میکردم میریخت به هم ) امروز کرک رو نصب کردم با گرافیک فول 30 فریم دارم!!!!

سرعت مناسب بین 130 و 160 نات. سقف 170 تا 180 نات هم در نظر گرفته میشه با توجه به وزش باد و وزن هواپیما.

bahram-choubine
21-07-2009, 23:08
سرعت مناسب بین 130 و 160 نات. سقف 170 تا 180 نات هم در نظر گرفته میشه با توجه به وزش باد و وزن هواپیما.
ممنونم (دگمه تشکر ندیدم)

dani.flight
21-07-2009, 23:21
bahram جان شما درست ديدي فكركنم اين موتور b777 هست . معمولا كارخونه هاي سازنده موتور ها براي تست كردن موتورهاشون اينكار رو ميكنن . يكي از موتور هاي اصلي يك هواپيمايه بدبخت رو بر ميدارن و جاش موتور تازه طراحي شده رو ميذارن .به نظر من كار سختي بايد باشه چون تعادلش بهم ميخوره از همه نظر ...

bahram-choubine
22-07-2009, 01:10
راستش من بدجوری تعجب کردم که چطور حفظ تعادل ممکنه البته اون لحظه به ذهنم نرسید که میشه نیروی اون موتور رو کمتر کرد تا با سایر موتور ها بالانس بشه.
***یک بار وقتی از فرودگاه نوشهر با یک 737 ng بلند شدم هنوز به به 1500 پا نرسیده بودم که یه صدای وحشتناک شنیدم و دنیا وارونه شد. با یک نگاه میشد فهمید که موتور سمت راست از کار افتاده! fspassenger هم فعال بود و منم واسه زدن رنج بعدی پوینت کم داشتم گفتم ادامه میدم اگر بتونم سالم برسونمش یه پونت شیرین بهم میده بماند که کنترل رادر دسته رو عوض کردم و رادر رو با کی بورد میگیرم(واین یعنی مکافات چون خیلی خشک و تصنعی با کی بورد میشه این کار رو کرد) سعی کردم فلپها رو (که اون موقع 5 درجه بود ) بیشتر باز کنم که تو گردش به چپ دچار مشکل نشم و به کوه نخورم. اگر oinn به oiii رو پرواز کنید متوجه میشید . اونوقت فهمیدم فلپ ها هم کار نمیکنن!!!! اونجا بود که متوجه شدم اگر خسیس بازی در بیارم و بعد هر پرواز یا لااقل دو پرواز هواپیما رو برای اوور هال نبرم fspassenger ایجوری حال میگیره :21: خلاصه به سمت دریا برگشتم(البته بعد از اعلام امرجنسی) تا آروم آروم رفتم به 7000 پا اونقت برگشتم به 150 درجه و در 11L فرود اومدم (هوا بارونی بود واسه همین 11 رو بهم داد . بماند که چقدر مکافات کشیدم به خاطر از سر گذروندن یک ایراد به قول خودش سریوس بهم 1000 پوینت داد . آخ چه چه حالی هم دال. جالب بود که بابت فرود نرم بهم 50 پوینت (گاهی اوقات 100 هم میده) و آپروچ تو شرایت بد جوی 100 پونت(که اونم گاهی اوقات 150 میده) داد . البته طول کشید چون تو بهترین شرایت نتونستم از 220 فرا تر برم!(یه بک آپ از اون passenger گرفته بودم اگر پیداش کردم حتما لوگش رو میزارم.***
برای همین تعجب کردم با موتور هائی که بالانس نیست چطور میشه پرواز کرد.
البته یه فکر دیگه هم کردم گفتم شاید به خاطر باز شدن درهای تجارت جهانی به روی ایران اونها تصمیم گرفتند که هواپیماهاشون رو با پودرهای لباسشوئی بسیار اعلا و البته ارزون قیمت! ما و آب تهران که پاک ترین آب دنیاست بشورن هواپیماشون آب رفته و چون یادشون رفته کاور اون یکی موتور رو که موقع پارک میندازن بر دارن اون یکی قسر در رفته و در نتیجه متبرک نشده و قلمبه مونده :31:
تو fsx انگار ناوبری کمی مشکل داره وقتی خاستم تو مهرآباد رو 29R فرود بیام بین دو تا باند نشستم! نه اینور نه اونور :10: اول فکر کردم مشکل از محاسبات منه اما بار بعد با آپروچ هولد روشن این کارو کردم و درست همونجائی نشستم که بار قبل نشستم! کس دیگه ای با این مشکل مواجه شده!؟ پچی چیزی واسه بر طرف کردن مشکلات احتمالی نیست ؟ البته sp1 رو نصب کردم sp2 رو هم دارم دانلود میکنم.

پاینده باشید

ebicross
22-07-2009, 06:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سرعت فرود 747 رو توی اون قسمتی که چک لیست هست تو مشخصات هواپیما زده. البته فکر کنم.
در مورد آنلاین بازی کردن من چیزی به نام Auto ATC ندیدم و تا حالا با اینکه خیلی آنلاین رفتم اصلا تا حالا ندیدم ATC کار کنه و محض اطلاح اینکه کلا کلید مخصوص ATC رو کیبرد هیچ عملی انجام نمیده.
تو بازیهای آنلاین کسایی که حرفه ای کار میکنند و گروهشون رمز داره و نیاز به عضویت داره معمولا یک Navigator دارند که تو برج هستش.
کار خیلی سختی هم هست چون دائما باید اطلاعات بدی و کلی کامپیوتر اونجا هست. من که هیچی بلد نیستم.
در ضمن برای آنلاین بازی کردن Realism رو کم کنید و Detect Crash رو از کار بندازین چون همیشه چند نفر پیدا میشن که وقتی 100 نات سرعت نا قابل دارید میخواین Take off کنید با یک هلیکوپتر بشینن سر راحتون و بومممممممم.
تو هوا هم که قربونش این هواپیمای Hornet میندازن دنبالت و یک اشاره کافیه تا کارت تمام شه.
راستی یه چیزی؛ مگه وقتی یک 747 Take off کنه نباید 5 دقیقه هیچ هواپیمایی بلند نشه؟ چرا این تو بازی رعایت نمیشه. و اینکه اگر با 747 جلوی یک ایرباس یا هواپیماهای کوچکتر قرار بگیریم نباید اونها سقوط کنند؟ ولی Reailsm تا ته هم که باز باشه هیچ توربالانس و اینطور چیزا پیش نمیاد. امتحان کنید.

منه اما بار بعد با آپروچ هولد روشن این کارو کردم و درست همونجائی نشستم که بار قبل نشستم! کس دیگه ای با این مشکل مواجه شده!؟ پچی چیزی واسه بر طرف کردن مشکلات احتمالی نیست ؟ البته sp1 رو نصب کردم sp2 رو هم دارم دانلود میکنم.
Sp1 و Sp2؟؟ خوب چرا Acclerator رو نصب نمیکنی؟ گرافیک رو خیلی سبک میکنه و امکانات خوبی هم داره.
راستی یه چیز دیگه. فکر میکنم تو Acclerator سوخت گیری هوایی هم اضافه شده. کلیدهاش که هست. برم تمرین کنم بعد آموزششو میزارم. باید جالب باشه.

در مورد Approch یعنی کلید آپروچ و نحوه ی استفاده از اون هرکس میدونه (یعنی همه میدونن) توضیح بده لطفا.

Farid Soltangais
22-07-2009, 08:29
سلام به همه
یک سوال
سرویس پک 1 و 2 رو چجوری و از کجا دانلود کنم؟ اگه امکان دانلود نباشه ، از کجا می شه خرید؟
یه لینکی آدرسی ؟
در ضمن FSPASSENGERS تو ورژن جدید کار می کنه؟منظورم Acceleration هستش؟

مرسی

mro229
22-07-2009, 08:57
در مورد Approch یعنی کلید آپروچ و نحوه ی استفاده از اون هرکس میدونه (یعنی همه میدونن) توضیح بده لطفا.
راستش منم چند بار امتحان کردم خیلی جالب از کار در نیومد. اما آخرین باری که کار کردم یادمه از طریق تنظیمات GPS می شه تنظیم کرد.
شما یه کم که با GPS کار کنی می تونی تنظیم کنی که کدوم فرودگاه و کدوم باند و چه ILS باشه و در آخر هم باید دکمه Active رو انتخاب کنی که لوکالایزر رو درست تنظیم می کنه.
الان وقت توضیح ندارم اما فعلا این به ذهنم رسید...
در مورد تاکسی کردن هم که شما می گید راهنما گاهی هست یا گاهی نیست باید از توی قسمت ATC Window تنظیم کنی. بعد از این که تاکسی کردن شما قطعی شد و برج به شما اجازه تاکسی کردن رو داد و گفت که از کدوم گیت ها به پارکینگ برسی یا به باند یک گزینه هم زیر گزینه های دیگه اضافه می شه . الان اسمش رو یادم نمی یاد ولی می دونم که راهنما رو می شه از توی اون قسمت خاموش و روشن کرد.
همون پیکان های زرد رنگ روی زمین...
فعلا مطلبی به ذهنم نمی رسه...
البته من دارم درس پس می دم. جسارت من رو ببخشید...
فعلا.

Farid Soltangais
22-07-2009, 10:45
سلام
آقا کسی نمیخواد به سوال ما جواب بده؟

22-07-2009, 11:21
اینجا به جز (دانش) دیگه خلبان نداریم؟
یا احیانا دانشجوی خلبانی؟

Farid Soltangais
22-07-2009, 11:36
آقا کسی نیست ما رو اینجا تحویل بگیره؟
پس چرا نوشته های من تایید نمی شه؟

bahram-choubine
22-07-2009, 12:46
سرعت فرود 747 رو توی اون قسمتی که چک لیست هست تو مشخصات هواپیما زده. البته فکر کنم.
در مورد آنلاین بازی کردن من چیزی به نام Auto ATC ندیدم و تا حالا با اینکه خیلی آنلاین رفتم اصلا تا حالا ندیدم ATC کار کنه و محض اطلاح اینکه کلا کلید مخصوص ATC رو کیبرد هیچ عملی انجام نمیده.
تو بازیهای آنلاین کسایی که حرفه ای کار میکنند و گروهشون رمز داره و نیاز به عضویت داره معمولا یک Navigator دارند که تو برج هستش.
کار خیلی سختی هم هست چون دائما باید اطلاعات بدی و کلی کامپیوتر اونجا هست. من که هیچی بلد نیستم.
در ضمن برای آنلاین بازی کردن Realism رو کم کنید و Detect Crash رو از کار بندازین چون همیشه چند نفر پیدا میشن که وقتی 100 نات سرعت نا قابل دارید میخواین Take off کنید با یک هلیکوپتر بشینن سر راحتون و بومممممممم.
تو هوا هم که قربونش این هواپیمای Hornet میندازن دنبالت و یک اشاره کافیه تا کارت تمام شه.
راستی یه چیزی؛ مگه وقتی یک 747 Take off کنه نباید 5 دقیقه هیچ هواپیمایی بلند نشه؟ چرا این تو بازی رعایت نمیشه. و اینکه اگر با 747 جلوی یک ایرباس یا هواپیماهای کوچکتر قرار بگیریم نباید اونها سقوط کنند؟ ولی Reailsm تا ته هم که باز باشه هیچ توربالانس و اینطور چیزا پیش نمیاد. امتحان کنید.

Sp1 و Sp2؟؟ خوب چرا Acclerator رو نصب نمیکنی؟ گرافیک رو خیلی سبک میکنه و امکانات خوبی هم داره.
راستی یه چیز دیگه. فکر میکنم تو Acclerator سوخت گیری هوایی هم اضافه شده. کلیدهاش که هست. برم تمرین کنم بعد آموزششو میزارم. باید جالب باشه.

خب این احتمالا به این خاط هست که gamespy مخصوص fs طراحی نشده در حالی که جاهائی مثل وت سیم فقط برای سیمولاوتر ساخته شدن. طرفدار هم زیاد دارند اما auto atc ? شاید اشتباه خوندید من گفتم atc که اونهم وقتی online پرواز میکنید دیگه با پنجره atc خود برنامه نیست بلکه بسته به سایتی که برای پرواز زش استفاده میکنید نرم افزار های مخطلف هست که امکانات صوتی رو به برنامه اضافه میکنه در نتیجه atc زنده با شما صحبت میکنه شما هم در صورت نیاز یادداشت بر میدارید و بعد به زبان ایگلیسی و لحجه فصیح پاسخ میدید! اصلا فکر میکنم پرواز اگر atc نداشته باشه مسخره جلوه میکنه چون تفاوتی با offline نداره!! مگر به قول شما اذیت و آذار این و اون!
لز اون گذشته فکر میکنم اگر اینجاها مزاحمتی برای دیگران ایجاد کنید که تکرار بشه یا کنترلر رو سر کار بگذازید و ... اوال با میل اخطار میدن و بعد هم ...
اکرلیتور رو گذاشتم واسه دانلود اما حجمش زیاده دارم از سرویسه رایگان شبانه استفاده میکنم که اونم طول میکشه(راستی اشتراکی که شما دارید سرویس رایگان شبانه همون پهنای باندی رو داره که روزانه میخرید یا همشون 64 هستن ؟) sp1 رو هم قبلا دانلود کرده بودم sp2 هم فقط 166 مگ بود گفتم دانلود میکنم که بتونم fspassenger رو نصب کنم تا سر فرصت acc دانلود کنم.
تو این برنامه هم تا زمانی که پرنده قبلی به یک ارتفاع مشخص نرسه به شما هولد میده .
سرعت فرود هم درسته اما به اون اطمینانی نیست من خاهان درست و واقعیش بودم گو اینکه دوستمون پاسخ داده بودن اما من کم کاری مردم و یکی دو پست قبلش رو با دقت نخوندم که جا داره عذر خواهی کنم.
کلید آپروچ موقع فرود این کارو میکنه که شما فرکانس ILS رو اکسپت میکنید و روشنش میکنید و طبق دستور کنترلر پیش میرید امواج با قدرت کافی به گیرنده برسه کلید آلت هولد و هدینگ هواد رو خاموش میکنه و پرنده رو تا نزدیکی های باند صحیح هدایت میکنه. موقع پرواز کروز به سمت vor نمیدونم عمل میکنه یا نه اما اگر عمل کنه این بار به جز فرکانس باید کورس رو هم (که یه دوستی اینجا بهش میگفت رادیال) مشخص کنید یعنی که از چه زاویه ای میخواید به سمت vor برید. ساده گفت ؟ خودم اینطور یاد گرفتم.

پاینده باشید

mahyarSAMSUNG
22-07-2009, 12:58
والا این بازی رو بلدم ولی وقت نمیکنم بیام اینجا . آخه توضیحات 1 خط دو خط نیست . مثلا یکی بگه اپروچ باید 6 خط توضیح بدی !

چه عکس عجیبی ؟ چرا یکی از موتورهای سمت راست بزرگتر از بقیه هستش ؟

babak_deghat
22-07-2009, 12:58
از کجا میشه فهمید من الان سرویس پک 1شو دارم یا 2؟همین رو گرفتم که شرکت نوین پنداز زده. . . .
جریان جوی استیک چیه؟از کجا میشه خرید؟نوع خاصی داره؟
با هلیکوپترهاش چه جور میشه بازی کرد؟هر کاری کردم نتونستم یکیشو بلند کنم!

سلام.
نسخه ی کامل آموزش خلبانی با حجم 2 مگابایت به صورت pdf همراه با عکس تو 41 صفحه.
آموزشها جمع آوری شده و مشکلات نسخه ی قبلی آموزش برطرف شده.

رفع مشکلات:
- راهنمای دسته در بازی اصلاح شد.
- یک پرواز تا فرود با 747 بهش اضافه شد.
- توضیحات لغات اصلاح شد.
- اشتباهات فنی آموزشها تا حد زیادی رفع شد.

از لینک زیر دانلود کنید:

رو لینکش که کلیک میکنم میگه FILE HAS BEEN REMOVEDمیشه یه جا دیگه آپلود کنید؟

هواپیماهای ایرباس A380 و FOKKER 100رو هم برای FSX اگه کسی داره لطف کنه تو تاپیک بزاره
برای آ380 اینو دیدم ولی حجمش یکم زیاد بود:

افزودنی شبیه ساز پرواز AirBus A380- Flight Simulator X ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- محصول شرکت Microsoft

- مناسب برای شبیه ساز پرواز2008

- قابل نصب برروی شبیه ساز پروازMicrosoft

- دارای خانواده هواپیمایAirBus A380

- دارای پنل اصلی و حرفه ایی

- طراحی زیبا و دقیق

- صدای اصلی

- دارای Virtual Cockpit

- دارای Manual بصورت فایل pdf

22-07-2009, 13:07
والا این بازی رو بلدم ولی وقت نمیکنم بیام اینجا . آخه توضیحات 1 خط دو خط نیست . مثلا یکی بگه اپروچ باید 6 خط توضیح بدی !

چه عکس عجیبی ؟ چرا یکی از موتورهای سمت راست بزرگتر از بقیه هستش ؟

خدمت دوست عزیز عرض شد که اون موتور بزرگه آزمایشی هستش که شرکت سازنده برای آزمایش به این طیاره بسته

dani.flight
22-07-2009, 15:16
سلام به همه
یک سوال
سرویس پک 1 و 2 رو چجوری و از کجا دانلود کنم؟ اگه امکان دانلود نباشه ، از کجا می شه خرید؟
یه لینکی آدرسی ؟
در ضمن FSPASSENGERS تو ورژن جدید کار می کنه؟منظورم Acceleration هستش؟

مرسی

ببخشيد دير شد .
ميتوني دانلود كني اما حجمش زياده . براي خريد هم فكر نميكنم تنها فقط اين 2تا رو بدن.
در مورد fsp بايد بگم خودمم مشكل دارم موقع نصبش ميگه فايل dll.xml رو پيدا نميكنه منم Acceleration رو نصب كردم نميدونم چيكار كنم.:41:

bahram-choubine
22-07-2009, 15:32
از کجا میشه فهمید من الان سرویس پک 1شو دارم یا 2؟همین رو گرفتم که شرکت نوین پنداز زده. . . .

هواپیماهای ایرباس A380 و FOKKER 100رو هم برای FSX اگه کسی داره لطف کنه تو تاپیک بزاره
برای آ380 اینو دیدم ولی حجمش یکم زیاد بود:

افزودنی شبیه ساز پرواز AirBus A380- Flight Simulator X ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Manual بصورت فایل pdf
میبخشید که تو پستتون دست بردم.طولانی میشد و سنگین. سرویس پک ها رو میتونید از سایت FSInsider.com دانلود کنید تو منوی برنامه تو استارت لینکش هست. وقتی هم برنامه رو باز کنید اون سمت چپ کلید home رو بزنید بهتون میگه کدوم سرویس پک رو نصب نکردید. البته باید کانکت باشید. در مورت هواپیماهای تجاری (فروشی من پیشنهاد نمیکنم. چون همشون قابل دانلود هستند و کسانی هم که برای فروش میزارن یا دانلود کردن یا از دوبی آوردن . واسه کسی که میتونه دانلود کنه خب خرید معنی نداره. ضمن اینکه اگر میخاید یه کلکسیون از پرنده های مخطلف داشته باشید و همه رو تجربه کنید اصلا خرید اقتصادی نیست.(البته نظر شخصی)
اما پک نوین پندار رو من همین جا خوندم که نسخه فارسی هست. به هر صورت اگر بیش از 2 dvd هست حتما سرویس پک ها و acc توش هست fspassenger هم اگر sp1 و sp2 نصب باشه نصب میشه با acc هم باید بشه قائدتا. اگر میخاید فایل تورنتشو آپ کنم یکی ضمیمه کنه.

robert
22-07-2009, 15:46
میخواستم بدونم اینکه برج میگه maintain 7000 until stablished on the localizer یعنی چی ؟؟ البته 7000 رو خودم نوشتم.

یکی یه جایی میگفت که موقع فرود ils ظاهرا دوتا چراغ قرمز کوچیک رو پنل هواپیما و در چپ و راست عقربه ils ظاهر میشه !! آیا برای 747 این موضوع صادقه ؟؟ چون من اکثرا با 747 میپرم.

فرکانس ils چیست ؟؟ آیا همون هدینگ باند هست که باید رو اون صفحه پنل 747 وارد بشه یا اینکه چیز دیگری هست ؟؟ چجوری باید وارد بشه ؟؟

و اینکه این عکس رو ملاحظه کنید.

این پنل با پنل 747 تفاوت داره و در اصل مال هواپیمای بمباردیه هست ولی تو fsx به عنوان پنل ایرباس 300 ماهان بکار رفته.

تو این پنل فرکانس ils و هدینگ باند رو چجوری باید وارد کنم ؟؟

الان برای فرود ils کار درستی کردم که اون پیچ رو روی گزینه ils گذاشتم ؟؟

اون دکمه با نام ils به چه دردی میخوره ؟ مگه نباید خودم با هدایت دقیق هواپیما فرود بیام ؟؟

و دو تا سوال بی ربط دیگه !!

سرعت N1 و N2 چی هست ؟؟ همون دور موتور هست ؟؟ اگه اینجوریه برای 747 باید سرعت N3 و N4 هم داشته باشیم !!

و آخرین سوال اینکه FSX بصورت پیش فرض FMC رو هواپیماها نداره ؟؟ اگه بخواهیم fmc بذاریم چیکار باید بکنیم ؟؟

واقعا از همتون ممنونم :11:

bahram-choubine
22-07-2009, 16:21
میخواستم بدونم اینکه برج میگه maintain 7000 until stablished on the localizer یعنی چی ؟؟ البته 7000 رو خودم نوشتم.

یکی یه جایی میگفت که موقع فرود ils ظاهرا دوتا چراغ قرمز کوچیک رو پنل هواپیما و در چپ و راست عقربه ils ظاهر میشه !! آیا برای 747 این موضوع صادقه ؟؟ چون من اکثرا با 747 میپرم.

فرکانس ils چیست ؟؟ آیا همون هدینگ باند هست که باید رو اون صفحه پنل 747 وارد بشه یا اینکه چیز دیگری هست ؟؟ چجوری باید وارد بشه ؟؟

و اینکه این عکس رو ملاحظه کنید.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این پنل با پنل 747 تفاوت داره و در اصل مال هواپیمای بمباردیه هست ولی تو fsx به عنوان پنل ایرباس 300 ماهان بکار رفته.

تو این پنل فرکانس ils و هدینگ باند رو چجوری باید وارد کنم ؟؟

الان برای فرود ils کار درستی کردم که اون پیچ رو روی گزینه ils گذاشتم ؟؟

اون دکمه با نام ils به چه دردی میخوره ؟ مگه نباید خودم با هدایت دقیق هواپیما فرود بیام ؟؟

و دو تا سوال بی ربط دیگه !!

سرعت N1 و N2 چی هست ؟؟ همون دور موتور هست ؟؟ اگه اینجوریه برای 747 باید سرعت N3 و N4 هم داشته باشیم !!

و آخرین سوال اینکه FSX بصورت پیش فرض FMC رو هواپیماها نداره ؟؟ اگه بخواهیم fmc بذاریم چیکار باید بکنیم ؟؟

واقعا از همتون ممنونم :11:
سلام
maintain 7000 until stablished on the localizer فکر میکنم یعنی ارتفاع 7000 پا رو حفظ کنید تا لوکالیزر شروع به حرکت کنه(توضیح میدم)
تو 747 (توان آپلود عکس الان ندارم) سمت چپ یه کاکپیت شیشه ای هست که سرعت ارتفاع میزان ریت تغییر ارتفاع و البته زاویه حمله یا دماغه هواپما رو که چند درجه بالا یا چند درجه پاوین هست و همینطور زاویه بنک(پهلو) رو که میگه داری چند درجه به رایت یا چند درجه به چپ میچرخی نشون میده . اونجا باید دنبال نشانه های ILS بگردید. اما چطور.
نقشه رو باز کنید رو فرودگاهی که مقصدتون هست زوم کنید. در راستای باندی که به شما تعلق گرفته یه مثلث سبز بزرگ هست (البته اگر ILS داشته باشه) روش کلیک کنید و فرکانس و هدینگش رو به خاطر بسپارید یا یادداشت کنید.حالا برگردید به کابین اگر از پرنده های خود fs استفاده میکنید چند دا کلید کنا هم هست که نقشه atc و .. رو باز میکنه اونجا یک کلید هست که به شکل A بزرگ لاتینی هست تقریبان روش کلیک کنید تا پنل رادیو باز بشه. به جز اسکواک باید 4 ردیف دوتائی فرکانس ببینید که معمولا سبز رنگ هست. سمت راستیها استنبای یا ذخیره یا در انتظار هست و سمت چپی ها فعال. nav 1 رو پیدا کنید و فرکانس سمت راستیش رو با فرکانس ILS که گرفتید تنظیم کنید و کلید کنارش رو بزنید تا با سمت چپ جا به جا بشه و اون فرکانس فعال بشه. اون پائین هم باید چند تا کلید باشه که یکیش هم nav1 هست که وقتی بزنیدش روشن میشه. اونوقت وقتی به حریم هوائی اون فرودگاه برسید و امواج ILS دریافت بشه تو کاکپیت شیشه ای که توضیح دادم یک و بعد از مدتی دو تا مثلث افقی و عمودی ظاهر میشه که پائینی اگر سمت چپ باشه یعنی شما نسبت به باند سمت راست هستید و باید به چپ گردش کنید و بلعکس. همینطور مثلث عمودی که بالا و سمت راست هست اگر بالا تر از مرکز باشه یعنی شما نسبت به دالان صحیح فرود بالا هستید و باید ارتفاع کم کنید و بلعکس .
معمولا وقتی آخرین پیام از ATC دریافت میشه سبر میکنید تا اون دوتا شروع به حرکت کنند و اونقت میچرخید به سمت مسیر درست که اگر آپروچ هولد روشن باشه خودش این کار رو انجام میده.
سرعت n1 اگر اشتباه نکنم سرعت گردش شفت 1 به دور خودش هست که نیرو رو از توربوی دوم به کمپرسور اول میده n2 هم میزان گردش شفت دو هست که به دور اولی میگرده که نیرو رو از کمپرسور اولیه به توربوی ثانویه میده همین ترتیب الی آخر و ارتباتی به تعداد موتور ها نداره و n1 n2 n3 و .. همه داخل یک موتور هست (اگر اشتباه نکنم تعریف دقیقش رو باید بگردم رو هاردم پیداش کنم . اما تا حدی درست هست)
""تو این پنل فرکانس ils و هدینگ باند رو چجوری باید وارد کنم ؟؟""تو عکسی که گزاشتید اون پائین سمت راست به دنبال A بگردید و اون دوتا مثلث بنفش کوچیک هم که سمت چپ تو اولین نمایش گر میبینید نشانگر های افقی و عمودی ILS هست. این فرایند تو سسنا متفاوت هست و عقربه های ILS ذو تل خط متقاطع هست که توvor1 نشون داده میشه. و اما هدینگ هم در واقع زاویه دماغه هواپیما هست که الان تو چه درجه ای هست. که دومین نمایشگر از سمت چپ (بزرگ) مثلا تو عکسی که گذاشتید هدین 285 هست یعنی شما دارید به سمت 285 درجه پرواز میکنید (دقت کنید بین 270 و 300 دو ت اخط هست که هر کدوم نشان دهنده ده درجه هست و درست مابین اونها میشه پنج درجه.هدینگ رو به طور طبیعی تنظیم نمیکنید بلکه به سمت اون هدینگ(درجه) میچرخید اما اگر از خلبان خودکار استفاده میکنید برای تنظیم هدینگ اون بالا سه تا کلید گرد یک اندازه هست که اسمشون از چپ به راست apd(سرعت هوائی) hdg هدینگ) crs (کورس ) هست سرعت و هدینگ رو تنضیم میکنید و درست مرکزش(وقتی موس رو میبرید روش نباید علامت +- بیاد) کلیک میکنید تا سرنگش تیره تر بشه و سمت راستش هم یه دایره کوچک تر هست که ارتفاع رو برای خلبان خودکار تعیین میکنه که به مقدار لازم میرسونید و مثل قبلیها فعالش میکنید . اونوقت با زندن کلید z خلبان خودکار فعال میشه. و اما شما برای فرود به کورس هم احتیاج دارید . مثلا کورس هر دو باند فرودگاه مهر آباد 286 درجه هست یعنی که اگر مرکز هواپیما درست روبروی باند باشه شما باید با هدینگ 286 درجه ادامه بدید تا دقیقا روی باند فرود بیاین . اما اگر زره ای چپ یا راست باشید حتی اگر هدینگ درست رو هم رعایت کنید هرچه به باند نزدیک تر میشید میبینید نشانگر ILS دور تر میشه چون روی کورس درست (که دقیقا 180 درجه با هدینگ اختلاف داره)حرکت نکردید.(دقت کنید اگر روی رشته کوه های البرز با هدینگ 286 درجه حرکت کنید هدینگ درسته و گر هم روی خلیج همیشه پار با همین هدینگ پرواز کنید باز هم درسته اما هیچ کدومش کورس 106 درجه (یا همون هدینگ 286 درجه ) باند مهرآباد نیست . برای همین قبل از اینکه به باند زیاد نزدیک بشید با استفاده از همون نشانگر ILS در مرکز باند قرار میگیرید اونوقت هدینگ رو آرو آروم به 286 میبرید تا صحیح فرود بیاید.
تو عکس میبینید (بالاخره آپلود کردم!!) که دوتا پرنده هر دو با هدینگ 286 در حرکت هستند اما شماره یک دقیقا روی کورس 106 درجه از ILS مه آباد در حال پرواز صحیح هست.
تا اونجا که من میدونم این پنل بمبرایدر نیست . لااقل لیرجت 45 و crj 700 که نیست اما مال 747 هست یا نه نمیدونم درست چون 747 که استفاده میکنم pmdg هست و پنلش این نیست مال خود fs رو هم پاک کردم (کمبود جا)اما فکر میکنم باید مال بوئینگ باشه چه نوع نمیدونم
و اما fs به صورت پیش فرض fmc یا flight management computer یا cdu یا fms نداره جدا گانه هم نمیشه اضافه کرد و باید یکی از پک های حرفه ای رو دانلود کنید که همشون دارن (البته اگر اون پرنده داشته باشه.
""این پنل با پنل 747 تفاوت داره و در اصل مال هواپیمای بمباردیه هست ولی تو fsx به عنوان پنل ایرباس 300 ماهان بکار رفته""پرنده های ریپینت ایرانی هم تغریبا هیچیشون قابل اطمینان نیست(اکثرا) که پنلشون باشه . باید تکستچر هاشو جدا بگیرید و روی یک پرنده خوب بریزید

پاینده باشید

robert
22-07-2009, 17:08
سلام
maintain 7000 until stablished on the localizer فکر میکنم یعنی ارتفاع 7000 پا رو حفظ کنید تا لوکالیزر شروع به حرکت کنه(توضیح میدم)
تو 747 (توان آپلود عکس الان ندارم) سمت چپ یه کاکپیت شیشه ای هست که سرعت ارتفاع میزان ریت تغییر ارتفاع و البته زاویه حمله یا دماغه هواپما رو که چند درجه بالا یا چند درجه پاوین هست و همینطور زاویه بنک(پهلو) رو که میگه داری چند درجه به رایت یا چند درجه به چپ میچرخی نشون میده . اونجا باید دنبال نشانه های ILS بگردید. اما چطور.
نقشه رو باز کنید رو فرودگاهی که مقصدتون هست زوم کنید. در راستای باندی که به شما تعلق گرفته یه مثلث سبز بزرگ هست (البته اگر ILS داشته باشه) روش کلیک کنید و فرکانس و هدینگش رو به خاطر بسپارید یا یادداشت کنید.حالا برگردید به کابین اگر از پرنده های خود fs استفاده میکنید چند دا کلید کنا هم هست که نقشه atc و .. رو باز میکنه اونجا یک کلید هست که به شکل A بزرگ لاتینی هست تقریبان روش کلیک کنید تا پنل رادیو باز بشه. به جز اسکواک باید 4 ردیف دوتائی فرکانس ببینید که معمولا سبز رنگ هست. سمت راستیها استنبای یا ذخیره یا در انتظار هست و سمت چپی ها فعال. nav 1 رو پیدا کنید و فرکانس سمت راستیش رو با فرکانس ILS که گرفتید تنظیم کنید و کلید کنارش رو بزنید تا با سمت چپ جا به جا بشه و اون فرکانس فعال بشه. اون پائین هم باید چند تا کلید باشه که یکیش هم nav1 هست که وقتی بزنیدش روشن میشه. اونوقت وقتی به حریم هوائی اون فرودگاه برسید و امواج ILS دریافت بشه تو کاکپیت شیشه ای که توضیح دادم یک و بعد از مدتی دو تا مثلث افقی و عمودی ظاهر میشه که پائینی اگر سمت چپ باشه یعنی شما نسبت به باند سمت راست هستید و باید به چپ گردش کنید و بلعکس. همینطور مثلث عمودی که بالا و سمت راست هست اگر بالا تر از مرکز باشه یعنی شما نسبت به دالان صحیح فرود بالا هستید و باید ارتفاع کم کنید و بلعکس .
معمولا وقتی آخرین پیام از ATC دریافت میشه سبر میکنید تا اون دوتا شروع به حرکت کنند و اونقت میچرخید به سمت مسیر درست که اگر آپروچ هولد روشن باشه خودش این کار رو انجام میده.
سرعت n1 اگر اشتباه نکنم سرعت گردش شفت 1 به دور خودش هست که نیرو رو از توربوی دوم به کمپرسور اول میده n2 هم میزان گردش شفت دو هست که به دور اولی میگرده که نیرو رو از کمپرسور اولیه به توربوی ثانویه میده همین ترتیب الی آخر و ارتباتی به تعداد موتور ها نداره و n1 n2 n3 و .. همه داخل یک موتور هست (اگر اشتباه نکنم تعریف دقیقش رو باید بگردم رو هاردم پیداش کنم . اما تا حدی درست هست)
""تو این پنل فرکانس ils و هدینگ باند رو چجوری باید وارد کنم ؟؟""تو عکسی که گزاشتید اون پائین سمت راست به دنبال A بگردید و اون دوتا مثلث بنفش کوچیک هم که سمت چپ تو اولین نمایش گر میبینید نشانگر های افقی و عمودی ILS هست. این فرایند تو سسنا متفاوت هست و عقربه های ILS ذو تل خط متقاطع هست که توvor1 نشون داده میشه. و اما هدینگ هم در واقع زاویه دماغه هواپیما هست که الان تو چه درجه ای هست. که دومین نمایشگر از سمت چپ (بزرگ) مثلا تو عکسی که گذاشتید هدین 285 هست یعنی شما دارید به سمت 285 درجه پرواز میکنید (دقت کنید بین 270 و 300 دو ت اخط هست که هر کدوم نشان دهنده ده درجه هست و درست مابین اونها میشه پنج درجه.هدینگ رو به طور طبیعی تنظیم نمیکنید بلکه به سمت اون هدینگ(درجه) میچرخید اما اگر از خلبان خودکار استفاده میکنید برای تنظیم هدینگ اون بالا سه تا کلید گرد یک اندازه هست که اسمشون از چپ به راست apd(سرعت هوائی) hdg هدینگ) crs (کورس ) هست سرعت و هدینگ رو تنضیم میکنید و درست مرکزش(وقتی موس رو میبرید روش نباید علامت +- بیاد) کلیک میکنید تا سرنگش تیره تر بشه و سمت راستش هم یه دایره کوچک تر هست که ارتفاع رو برای خلبان خودکار تعیین میکنه که به مقدار لازم میرسونید و مثل قبلیها فعالش میکنید . اونوقت با زندن کلید z خلبان خودکار فعال میشه. و اما شما برای فرود به کورس هم احتیاج دارید . مثلا کورس هر دو باند فرودگاه مهر آباد 286 درجه هست یعنی که اگر مرکز هواپیما درست روبروی باند باشه شما باید با هدینگ 286 درجه ادامه بدید تا دقیقا روی باند فرود بیاین . اما اگر زره ای چپ یا راست باشید حتی اگر هدینگ درست رو هم رعایت کنید هرچه به باند نزدیک تر میشید میبینید نشانگر ILS دور تر میشه چون روی کورس درست (که دقیقا 180 درجه با هدینگ اختلاف داره)حرکت نکردید.(دقت کنید اگر روی رشته کوه های البرز با هدینگ 286 درجه حرکت کنید هدینگ درسته و گر هم روی خلیج همیشه پار با همین هدینگ پرواز کنید باز هم درسته اما هیچ کدومش کورس 106 درجه (یا همون هدینگ 286 درجه ) باند مهرآباد نیست . برای همین قبل از اینکه به باند زیاد نزدیک بشید با استفاده از همون نشانگر ILS در مرکز باند قرار میگیرید اونوقت هدینگ رو آرو آروم به 286 میبرید تا صحیح فرود بیاید.
تا اونجا که من میدونم این پنل بمبرایدر نیست . لااقل لیرجت 45 و crj 700 که نیست اما مال 747 هست یا نه نمیدونم درست چون 747 که استفاده میکنم pmdg هست و پنلش این نیست مال خود fs رو هم پاک کردم (کمبود جا)اما فکر میکنم باید مال بوئینگ باشه چه نوع نمیدونم
و اما fs به صورت پیش فرض fmc یا flight management computer یا cdu یا fms نداره جدا گانه هم نمیشه اضافه کرد و باید یکی از پک های حرفه ای رو دانلود کنید که همشون دارن (البته اگر اون پرنده داشته باشه.
""این پنل با پنل 747 تفاوت داره و در اصل مال هواپیمای بمباردیه هست ولی تو fsx به عنوان پنل ایرباس 300 ماهان بکار رفته""پرنده های ریپینت ایرانی هم تغریبا هیچیشون قابل اطمینان نیست(اکثرا) که پنلشون باشه . باید تکستچر هاشو جدا بگیرید و روی یک پرنده خوب بریزید

پاینده باشید

آقا دمت گرم !! یاد گرفتم:31:
چه حالی میده تو اون هوای ابری هواپیما رو بذاری رو اتوپایلوت و از یه فرود آروم لذت ببری !!:27:

22-07-2009, 17:16
من که الان 5 ساله ورژن های مختلف این مجموعه آموزشی رو پیگیرم و بازی هم میکنم تا حالا نتونستم با اتوپایلوت فرود بیا چون بلد نیستم
همینطوری پایلوتی فرود میام

ebicross
22-07-2009, 17:35
در مورد تاکسی کردن هم که شما می گید راهنما گاهی هست یا گاهی نیست باید از توی قسمت ATC Window تنظیم کنی. بعد از این که تاکسی کردن شما قطعی شد و برج به شما اجازه تاکسی کردن رو داد و گفت که از کدوم گیت ها به پارکینگ برسی یا به باند یک گزینه هم زیر گزینه های دیگه اضافه می شه . الان اسمش رو یادم نمی یاد ولی می دونم که راهنما رو می شه از توی اون قسمت خاموش و روشن کرد.
همون پیکان های زرد رنگ روی زمین...

نه مشکل من گرافیکیه. یعنی هی ظاهر میشه هی غیب میشه.

نسخه جدید رو همین الان آپلود کردم از صفحه ی اول دانلود کنید.
دوستان به دلیل اینکه آموزش صفحه اول مجموع همین صحبتها هستش اگر مشکلی داره و یا کمبودی داره حتما بگین.
ممنون.

bahram-choubine
22-07-2009, 17:51
من که الان 5 ساله ورژن های مختلف این مجموعه آموزشی رو پیگیرم و بازی هم میکنم تا حالا نتونستم با اتوپایلوت فرود بیا چون بلد نیستم
همینطوری پایلوتی فرود میام
دوستان قبلا گفتن که هیچ فرودی کاملا خودکار نیست. من یه چیزائی در مورد فرود خودکار (البته در دنیای واقعی) شنیدم . احتمال داره هواپیماهای سیمولاتور هم که فرود خودکار دارن باشه اما همینجوریشم وقتی تو ارتفاع کم و لحظاتی قبل از نشستن و با سرعت کم از اتو تورتل استفاده میکنی باید دم به دم بدنت بلرزه که مبادا تو یه فراز و فرودنیروی موتور دیر کم و زیاد بشه دچار استال بشی و بوم فرود خودکار که جای خودشو داره . اما آپروچ هولد تا حد زیادی قبل از فرود کارهارو خودکار انجام میده. در کل استفاده نکردن از اتو ها بهتر از استفاده است. نظر شخصیه.
عذر میخام اگر مطلب تکراری گفتم اما حس میکنم تعداد کسائی که تو بحث شرکت میکنن کمه گفتم دوستمون رو مجبور نکنم تو صفحات بگرده مبادا اشتیاقش رو از دست نده و به قول معروف یخ نکنه(ممکنه ant ice ایشون خاموش باشه :31:) شاید اینطوری یکم بحث ها داغ تر بشه.لینک دانلود مشکل داره و فکر میکنم کمی بحث های علمی رو هم به مقالتون اضافه کنید خوب میشه مثل همین شناخت اعضای موتور که دوستمون لازم داشت. یا توربولانس - پرشرایز - تاثیر غلظت در پرواز و فرود . تفاوت موتور های پیستونی و جت تفاوت ملخی های معمولی(سسنا) با گام متحرک ها (بارون) و.. . لطفا پرواز رو با سسنا 172 آموزش بدید (دیگه حد اقل 737) کاربری که تازه شروع میکنه معمولا در پی پرواز کامل اما کوتاه میگرده اونم داخلی در حالی که 747 رو نمیشه از پیام به مهآباد برد و ... از اون گذشته پیچیدگی رو هم در نظر بگیرید. آموزش گواهی ها رو حد اقل تا اینسترومنت ارتقا بدید . تا اونجا که ممکنه از کلمات روان استفاده کنید (فکر میکنم یه چیزی مثل دالان فرود راحت تر از گلاید اسلوپ باشه) از محدودیت ها و باید و نباید ها هم بگید تا یه مبتدی با خوندنش بتونه hard پرواز کنه و به پرنده آسیب نرسونه . چون هنوز نتونستم بگیرم و بخونمش نمیتونم چیز دیگه ای بگم اینها رو هم از رو عنوان ها گفتم . همین :31:
اگر کمکی از بنده بر میاد در خدمتم.
دوستان پیشنهاد میکنم ultimate night enviroment رو حتما دانلود و نصب کنید که عالیه . دارم رو یکی دوتا addon دیگه هم کار میکنم که نتیجه رو میگم.
در ضمن یکی از پست های من غیب شده ! رفت واسه تائید اما پست های بعدی آپ شد و اون هنوز در غیبت بسر میبره. امبد وارم غیبتش کبری نباشه! :1:

پاینده باشید

babak_deghat
22-07-2009, 19:51

برای A380 اینو دیدم ولی حجمش یکم زیاد بود:

افزودنی شبیه ساز پرواز AirBus A380- Flight Simulator X ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- محصول شرکت Microsoft

- مناسب برای شبیه ساز پرواز2008

- قابل نصب برروی شبیه ساز پروازMicrosoft

- دارای خانواده هواپیمایAirBus A380

- دارای پنل اصلی و حرفه ایی

- طراحی زیبا و دقیق

- صدای اصلی

- دارای Virtual Cockpit

- دارای Manual بصورت فایل pdf

کسی جواب اینا رو نمیدونه؟:20:

bahram-choubine
22-07-2009, 20:44
کسی جواب اینا رو نمیدونه؟:20:
پاسخ دادم دوست من نگاهی به صفحات قبل بندازید.
الان متوجه شدم که هواپیما هم خاسته بودید عذر میخوام .
a380 2004 دارم میگردم x رو هم پیدا میکنم براتون. fokker 100 هم یکی از دوستان میخواست اما میگفت نتونسته پیدا کنه . راستش این دو روزه(1 روز و چند ساعت) که از X استفاده میکنم دیدم که addon هاش اصلا قابل مقایسه با 2004 نیست و خیلی کمه . اما میگردم چشم.

پاینده باشید

bahram-choubine
22-07-2009, 21:42
بفرمائید اینم airbus a380 . اولی رو من 2004 دارم بد نیست البته حجمش کمی بیشتره.
و این هم فوکر ..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2070-100%20Multi3.html
درست بودن لینک ها رو چک نکردم!

22-07-2009, 22:06
دوستان قبلا گفتن که هیچ فرودی کاملا خودکار نیست. من یه چیزائی در مورد فرود خودکار (البته در دنیای واقعی) شنیدم . احتمال داره هواپیماهای سیمولاتور هم که فرود خودکار دارن باشه اما همینجوریشم وقتی تو ارتفاع کم و لحظاتی قبل از نشستن و با سرعت کم از اتو تورتل استفاده میکنی باید دم به دم بدنت بلرزه که مبادا تو یه فراز و فرودنیروی موتور دیر کم و زیاد بشه دچار استال بشی و بوم فرود خودکار که جای خودشو داره . اما آپروچ هولد تا حد زیادی قبل از فرود کارهارو خودکار انجام میده. در کل استفاده نکردن از اتو ها بهتر از استفاده است. نظر شخصیه.
عذر میخام اگر مطلب تکراری گفتم اما حس میکنم تعداد کسائی که تو بحث شرکت میکنن کمه گفتم دوستمون رو مجبور نکنم تو صفحات بگرده مبادا اشتیاقش رو از دست نده و به قول معروف یخ نکنه(ممکنه ant ice ایشون خاموش باشه :31:) شاید اینطوری یکم بحث ها داغ تر بشه.لینک دانلود مشکل داره و فکر میکنم کمی بحث های علمی رو هم به مقالتون اضافه کنید خوب میشه مثل همین شناخت اعضای موتور که دوستمون لازم داشت. یا توربولانس - پرشرایز - تاثیر غلظت در پرواز و فرود . تفاوت موتور های پیستونی و جت تفاوت ملخی های معمولی(سسنا) با گام متحرک ها (بارون) و.. . لطفا پرواز رو با سسنا 172 آموزش بدید (دیگه حد اقل 737) کاربری که تازه شروع میکنه معمولا در پی پرواز کامل اما کوتاه میگرده اونم داخلی در حالی که 747 رو نمیشه از پیام به مهآباد برد و ... از اون گذشته پیچیدگی رو هم در نظر بگیرید. آموزش گواهی ها رو حد اقل تا اینسترومنت ارتقا بدید . تا اونجا که ممکنه از کلمات روان استفاده کنید (فکر میکنم یه چیزی مثل دالان فرود راحت تر از گلاید اسلوپ باشه) از محدودیت ها و باید و نباید ها هم بگید تا یه مبتدی با خوندنش بتونه hard پرواز کنه و به پرنده آسیب نرسونه . چون هنوز نتونستم بگیرم و بخونمش نمیتونم چیز دیگه ای بگم اینها رو هم از رو عنوان ها گفتم . همین :31:
دوستان پیشنهاد میکنم ultimate night enviroment رو حتما دانلود و نصب کنید که عالیه . دارم رو یکی دوتا addon دیگه هم کار میکنم که نتیجه رو میگم.
در ضمن یکی از پست های من غیب شده ! رفت واسه تائید اما پست های بعدی آپ شد و اون هنوز در غیبت بسر میبره. امبد وارم غیبتش کبری نباشه! :1:

پاینده باشید

بهرام جون قربونه دستت
تاپیک واسه همین چیزاست دیگه
ورنه واسه چی عضو شدیم
فقط دوسه تا نکنه
یکی اینکه بی زحمت اون واژه "نداره" رو از رو پستهای بعدیت بردار
دوم اینکه اگه ممکنه لطفا پستاتو دوسطر دوسطر رنگشونو متفاوت کن که من جدا بعد از خوندن پستات چشمام وور میره

ebicross
22-07-2009, 22:53
ممنون ولی چند تا نکته:
پروازهای مثل پیام مهر آباد یا مثلا کندی به واشنگت دالاس بسیار کوتاه و غیر ممکن هستند ولی اون بنده خدایی که میخواد تازه یاد بگیره اصلا حال و حوصله ی پرواز 3 ساعته رو نداره.
در مورد 747 هم معلومه چون بزرگترین هواپیما هست همه اول میرن سراغ همون و وقتی میبینن واقعا نمیتونن کاری باهاش بکنن از فلایت سیمولاتور زده میشن. دلیل اینکه من چسبیدم به 747 همینه.
در مورد لینک دانلود امتحان کردم مشکلی نبود. به لینک صفحه ی اول مراجعه کنید.
در مورد آموزش های مدارک بالاتر راستش من باید ترجمه کنم در حالیکه ترجمه شدش مثل اینکه هستش و ترجمه هم که سخته و اگر به جایی بدم چون کلمات تخصصی داره واقعا نمیتونن ترجمه کنند. شما بهتر میتونید اینطور مقالات رو باید طرف دستی در کار داشته باشه تا بتونه معنی و ترجمه کنه.
در مورد گلاید اسلوپ و اینطور چیزها به نظرم باید واقعیت رو بگیم. شما چند بار به CD گفتی لوح فشرده؟ مردم دوست دارند کلمه ی اصلی رو به کار ببرند و به نظرم اگر کلمات معادل فارسی استفاده کنم گنگ میشه.
ممنون.

bahram-choubine
22-07-2009, 23:10
بهرام جون قربونه دستت
تاپیک واسه همین چیزاست دیگه
ورنه واسه چی عضو شدیم
فقط دوسه تا نکنه
یکی اینکه بی زحمت اون واژه "نداره" رو از رو پستهای بعدیت بردار
دوم اینکه اگه ممکنه لطفا پستاتو دوسطر دوسطر رنگشونو متفاوت کن که من جدا بعد از خوندن پستات چشمام وور میره
:31:
هر امرتون رو یک چشمم (پس لطفا اوامرتون رو مثل الان دوتا دوتا بفرمائید چون دو تا چشم بیشتر ندارم . مگر عینک بزنم!!! )

راستش میخوام کمتر پرحرفی کنم اما هر جمله رو که کم میکنم یه جوری میشم دوباره دو برابرش میکنم!

بگذریم دوستان کسی کرک airliner pilot رو داره!!؟؟:40:

چند نفری فرموده بودن که دوره آموزش پرواز دیدن اما راستش .. انگار قابل نمیدونن ما رو هم ساپورت کنن.

راستی یه نگاهی به این بندازین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط just flight!!! ما بقی کمپانی ها بماند.

کاشکی یه اشتراک 2mg نا محدود برای یک سال داشتم تا هرچه دلم میخاست دانلود میکردم.

یه سری real scenery و real texture پیدا کردم که گرچه دانلود نکردم اما از اسمش معلومه چیه . و نکته اشک آورش اینه که فقط مال اسکاتلند 6 گیگ بود :2::37:

تا یادم نرفته اینم لینک دانلو Ultimate Night Enviroment ...البته تورنت. تا الان که آپ نداشته خوشبختانه بنا براین میتونید دانلود کنید بدون ترس از اینکه حجمتون بابت آپلود حروم بشه.
تو پرواز شب متوجه زیر پاهاتون (بعد از نصب ) باشید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
موارد اضافه برای x به معنای واقعی کلمه ناسزاست (هیچی پیدا نمیشه حتی پرنده هم کمه!)

من به addon ها خیلی علاقه دارم شاید بیشتر از خود fs ... حجم addon هائی که رو 2004 نصب کردم(فقط به درد بخور ها که نصب کردم) تقریبا 15 برابر خود برنامه هست! که واسه هر یک مگش خون جگر نوش جان کردم.

تصورش لذت بخشه که fs wather وضعیت هوا رو پوشش بره مخصوصا اگر online باشه . پرنده یکی از پک های حرفه ای باشه aes براتون تکنسین ها رو قبل از پرواز شبیه سازی کنه ! شاهد ورود و خروج مسافرها باشید ! پوش بک به جای اون ماشین خشک و بی روح fs یه ماشین خوشکل باشه موقع تاکسی هم follow me مسیر تاکسی رو بهتون نشون بده (این یکی استثنا فقط x داره!) خصوصا اگر از یکی از فرودگاه های تجاری که برای فروش چند ده دلاری طراحی شدن پرواز کنید و الd آخر . در واقع اینهاست که شکل بازی به برنامه میده و بازی خور هارو جلب میکنه. اونوقت کنارش خواسته یا نا خواسته طرف میفهمه توربولانس یعنی چی . و اونوقته که وقتی بعد از نیم قرن یه دوستی یادش میوفته و بهت سر بیزنه و میبینه داری fs کار میکنی به جای اینکه مسخره کنه و همه و همیشه بگه هوای مارم داشته باش به مام بلیط نیم بها بده و میذاری تا ترکیه ما تو کابین بشینیم یا نه میگه...: (من cd شو ازت کش رفتم نصب کردم . روم نشد بهت بگم چون اینقدر بهت گیر داده بودیم ترسیدم دستم بندازی حالا میشه بگی باید چیکار کنم ؟ من حتی نتونستم بلندش کنم !!!! جلو خانوم آبروم رفت :31:)

در آخر اون عنوان نداره اگر اذیتتون نمیکنه اجازه بدبد باشه چراکه فقط یه کلمه نیست گذشته حال و آینده منه و همینطور یه بحث فلصفی فوق العاده گستردست. در واقع شناسنامه منه!

پاینده باشید

mro229
22-07-2009, 23:15
بازم سلام.
من یه سری مطالب رو خوندم که خواستم جوابشون رو بدم . ماشاالله اینقدر تعداد سطر هاتون زیاده که آدم یادش می ره تو کدوم فروم اومده...
اول دوست عزیزمون که خیلی اصرار دارن پاسخشون رو می دم.
البته بازم جسارت من رو ببخشید.

در مورد جوی استیک باید بگم که بهترین نوعش همونی هست که مایکرو سافت پیشنهاد داده که قیمتش بین 70 تا 85 تومن هست . شما با دسته های مدل پلی استیشن هم می تونید کار کنید ولی به صورت حرفه ای دسته ای خوبه که هم رادر رو داشته باشه هم تعداد کلید هاش کافی باشه.
در مورد هلی کوپتر هم من خیلی وقته که کار نکردم اما همون مقداری که بلدم رو توضیح میدم.
برای بلند شدن از کلید های F1 و F2و F3 وF4 استفاده کنید. برای جلو و عقب رفتن از 4 جهت و برای چرخیدن از کلید های 0 و Enter پد شماره های سمت راست استفاده کنید. دقت کنید که چراغ پد شماره ها باید خاموش باشه. شما باید طوری به سمت جلو پرواز کنید که نوک هلی کوپتر به سمت پایین باشه و مکش هوا توسط پره ها از جلو انجام بگیره. اگر خیلی به سمت پایین باشه امکان کاهش ارتفاع رو داره که باید متعادل باشه و هم اینکه میزان سرعت پره های هلی کوپتر مناسب باشه.
در مورد N1 هم من اون چیزی که فهمیدیم اینه که سرعت چرخش موتور ها بر اساس درصد هست. مثلا N1 AP روی 60 باشه یعنی سرعت چرخش موتور ها 60% از حد اکثر میزان چرخش هست. حالا من اینطور فهمیدم.

تا اونجا که ممکنه از کلمات روان استفاده کنید (فکر میکنم یه چیزی مثل دالان فرود راحت تر از گلاید اسلوپ باشه) از محدودیت ها و باید و نباید ها هم بگید تا یه مبتدی با خوندنش بتونه hard پرواز کنه و به پرنده آسیب نرسونه . چون هنوز نتونستم بگیرم و بخونمش نمیتونم چیز دیگه ای بگم اینها رو هم از رو عنوان ها گفتم . همین
آقا بهرام شما تو پستتون می گید از کلمات روان استفاده کنید اما اینقدر از اصطلاحات تخصصی استفاده می کنید که ما خیلی با اونها آشنایی نداریم و اونهایی که خیلی رایج نیستند رو باید توضیح مختصری هم راجع به ش بدین.
الان این Ultimate Night Eviroment چی هست ؟ چقدر حجم داره. از کجا باید دانلود کنیم. لینکش رو نمی ذارید؟
جسارت من رو ببخشید. قصد توهین هم نداشتم. فقط خواستم یادآوری کنم.
ممنونم از راهنماییهاتون.
موفق باشید.

bahram-choubine
22-07-2009, 23:24
ممنون ولی چند تا نکته:
پروازهای مثل پیام مهر آباد یا مثلا کندی به واشنگت دالاس بسیار کوتاه و غیر ممکن هستند ولی اون بنده خدایی که میخواد تازه یاد بگیره اصلا حال و حوصله ی پرواز 3 ساعته رو نداره.
در مورد 747 هم معلومه چون بزرگترین هواپیما هست همه اول میرن سراغ همون و وقتی میبینن واقعا نمیتونن کاری باهاش بکنن از فلایت سیمولاتور زده میشن. دلیل اینکه من چسبیدم به 747 همینه.
در مورد لینک دانلود امتحان کردم مشکلی نبود. به لینک صفحه ی اول مراجعه کنید.
در مورد آموزش های مدارک بالاتر راستش من باید ترجمه کنم در حالیکه ترجمه شدش مثل اینکه هستش و ترجمه هم که سخته و اگر به جایی بدم چون کلمات تخصصی داره واقعا نمیتونن ترجمه کنند. شما بهتر میتونید اینطور مقالات رو باید طرف دستی در کار داشته باشه تا بتونه معنی و ترجمه کنه.
در مورد گلاید اسلوپ و اینطور چیزها به نظرم باید واقعیت رو بگیم. شما چند بار به CD گفتی لوح فشرده؟ مردم دوست دارند کلمه ی اصلی رو به کار ببرند و به نظرم اگر کلمات معادل فارسی استفاده کنم گنگ میشه.
ممنون.
حق با شماست اما قبول بفرمائید بسیار تفاوت هست بین لوح فشرده و دالان فرود ! گو اینکه بنده گاهی به cd لوح هم گفتم اما نه لوح فشرده دیگه!! و مدتها قبل از این واژه عجیب پیامک به sms میگفتم پیام همین! گر چه زیاد رو ساده صحبت کردن پا فشاری نمیکنم چرا که گاهی اوقات کمی پیچیدگی لذت بخشه و میتونه مخاطب رو جلب کنه اما اگر شور یا بی نمک بشه ممکنه مخاطب از پیچیدگی بیش از حد زده بشه .. چند بار سعی کنه بدون توجه به آموزش پرواز کنه .. نتونه در حالی که آموزش جلوی چشمشه و اینگونه است که چنان زده میشه که تا مدتها سراغش رو نمیگیره!(من مدتی قربانی این پیچیدگی بودم البته ناخواسته چون مجبور بودم مقالات اینگلیسی و عربی (که به اندازه اینگلیسی تو نت هست!) رو کلمه به کلمه ترجمه کنم تا یه چیزی دست و پا شکسته ازش بفهمم و این منو یک سال و اندی عقب انداخت)

مقاله رو هم خوندم خسته نباشید مشخصه با امید روش تلاش کردید. نکاتی بود که یاد داشت کردم تصور میکنم یه چیزائی رو عرض کردم !؟ نظرتون رو راجع به نقد و پیشنهادات بنده نفرمودید تا بریم سراغ بعدی ؟ در کل باشه برای فردا یا حد اقل یک شب به بعد . پست هام چون زیاد شده دم به دم باید تایید بشه منم پر از غلط های املائی هستم باید دم به دم پست رو بخونم و ویرایش کنم در خالی که تایید گاهی طول میکشه و منم off میشم اونوقت یکی پیدا میشه و پست سراسر غلط رو میخونه و به ریش نداشته بنده میخنده!!!

bahram-choubine
22-07-2009, 23:38
بازم سلام.
من یه سری مطالب رو خوندم که خواستم جوابشون رو بدم . ماشاالله اینقدر تعداد سطر هاتون زیاده که آدم یادش می ره تو کدوم فروم اومده...
اول دوست عزیزمون که خیلی اصرار دارن پاسخشون رو می دم.
البته بازم جسارت من رو ببخشید.

در مورد جوی استیک باید بگم که بهترین نوعش همونی هست که مایکرو سافت پیشنهاد داده که قیمتش بین 70 تا 85 تومن هست . شما با دسته های مدل پلی استیشن هم می تونید کار کنید ولی به صورت حرفه ای دسته ای خوبه که هم رادر رو داشته باشه هم تعداد کلید هاش کافی باشه.
در مورد هلی کوپتر هم من خیلی وقته که کار نکردم اما همون مقداری که بلدم رو توضیح میدم.
برای بلند شدن از کلید های F1 و F2و F3 وF4 استفاده کنید. برای جلو و عقب رفتن از 4 جهت و برای چرخیدن از کلید های 0 و Enter پد شماره های سمت راست استفاده کنید. دقت کنید که چراغ پد شماره ها باید خاموش باشه. شما باید طوری به سمت جلو پرواز کنید که نوک هلی کوپتر به سمت پایین باشه و مکش هوا توسط پره ها از جلو انجام بگیره. اگر خیلی به سمت پایین باشه امکان کاهش ارتفاع رو داره که باید متعادل باشه و هم اینکه میزان سرعت پره های هلی کوپتر مناسب باشه.
در مورد N1 هم من اون چیزی که فهمیدیم اینه که سرعت چرخش موتور ها بر اساس درصد هست. مثلا N1 AP روی 60 باشه یعنی سرعت چرخش موتور ها 60% از حد اکثر میزان چرخش هست. حالا من اینطور فهمیدم.

آقا بهرام شما تو پستتون می گید از کلمات روان استفاده کنید اما اینقدر از اصطلاحات تخصصی استفاده می کنید که ما خیلی با اونها آشنایی نداریم و اونهایی که خیلی رایج نیستند رو باید توضیح مختصری هم راجع به ش بدین.
الان این Ultimate Night Eviroment چی هست ؟ چقدر حجم داره. از کجا باید دانلود کنیم. لینکش رو نمی ذارید؟
جسارت من رو ببخشید. قصد توهین هم نداشتم. فقط خواستم یادآوری کنم.
ممنونم از راهنماییهاتون.
موفق باشید.
گذاشتم که قربان !

در مورد کارائیش هم گفتم اما ظاهرا تو یکی از خوان های هفت خوان رستم تایید گیر کرده هنوز . خوب امروز خیلی پست زدم. به هر صورت تایید میشه خواهید دید.
در مورد N1 تصور میکنم تعریف کردم!؟ نکردم ؟ میگردم باز.

و اما یوک بنده یه اشتباه بزرگ کردم و یک جوی استیک (دسته بازی!!!) جنیوس خریدم به خیمت 22000 در حالی که میتونستم یک یوک با همین قیمت بخرم!! یوک هائی که تک فروشی عرضه میشن امکان تنضیم نیرو رو هم دارن.
بعد از مدتی هم میشه یه پدال با همون قیمت خرید و بهش اظافه کرد و بعد هم تروتل (دسته تنضیم قدرت!! اینجوری بگم خوبه ؟) و در آخر رادیو و ناوبری (nav که عبارت هست از یکی دوتا باکس(جعبه) که کلید ها و ولومهای (درجه های) چراغ ها رادیو خلبان خود کار و غیره روکنترل میکنه) به جز آخری حول و حوش 80000در میاد اما میشه تکه تکه هم خریدش. لینک نمیدم یه سرچ کوچولو کافیه. توفکرم اگر بشه ریسی که دارم(فرمان و پدال ماشین) رو تغییر بدم و از پدالش برای رادر (نمیدونم فارسیش چیه) و از دنده برای نیرو استفاده کنم اگر بشه البته. در مورد پرواز با هلیکوپتر هم همونقدر میدونم که مگس از طلا میدونه (به قول سینوهه)

دوست عزیز توهین هم میتونه نقد باشه منتها از نوع شدید الحن ترش پس توهین ها و نقد هاتون به روی چشمم. چقدر پست بی محتوا دادم امرو!!؟؟ چجوری اینا تایید میشه موندم!

پاینده باشید

mro229
22-07-2009, 23:42
منم چند بار به غلطهای املایی برخوردم. اگر ناراحت نمی شید از این به بعد صحیحش رو بنویستم تا مطلب شما بدون نقص باشه و شما مطالبتون رو تصحیح کنید.
پیشنهاد می کنم غلط های املایی هم مثل اشتباهاتی که در ارائه مطالب رخ می ده اعلام بشه. به صورت جدی و فقط برای بالا بردن ارزش کار. چون کاری که از لحاظ املایی مشکل داشته باشه اهمیت موضوع رو هم پایین میاره.
البته من جسارت نمی کنم. نمی گم که بنده علامه هستم ولی اگر دوست داشته باشید می تونم این کار رو انجام بدم.
در ضمن چرا پست های شما باید تایید بشن؟ برای من نیاز به تایید ندارن. البته چرا هر از چند گاهی این اتفاق می افته... ولی نه همیشه!