PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25

dani.flight
03-10-2010, 19:34
خب این چک لیست رو از کجا میشه گیر آورد که این سه تا سرعت رو بر حسب وزن هواپیما تو درجه فلپهای مختلف حساب کنه ؟ من یه چک لیست گیر آوردم ولی توش نبود
توضیح مفصل ساختار N1 autopilot رو بهم اگه بگید کجا میشه گیر آور ممنون میشم

توضیح مفصل چجور مفصل منظورتونه؟
" آخه چیزی نیست N1 دور موتور هستش که بعد از تنظیم و فعال کردنش دور موتور ثابت میمونه.

babak_deghat
03-10-2010, 20:01
خب از این N1 چه استفاده ای میشه ، چه وقت باید استفاده کرد و طرز کار باهاش چه جوریه ؟

esfehanei
03-10-2010, 20:16
دوستان
اگه من روی هواپیمای 737بار بزنم + 70تا مسافر
ممکن هست تو فرود مشکلی بوجود بیاد؟
من از لاس وگاس تا سان فرانسیسکو رفتم
دیگه اینقدر خسته بودم که داشتم میمردم
رسیدم به باند یهو خورد زمین
نه استال بود نه چیزی سرعتم هم 120بود
مقدار مجاز بار زدن تو اف اس پی چقدره برا 737؟
اگه میشه دوستان کمک کنن
فرا میخوام پرواز کنم
کمک کنید

dani.flight
03-10-2010, 21:02
دوستان
اگه من روی هواپیمای 737بار بزنم + 70تا مسافر
ممکن هست تو فرود مشکلی بوجود بیاد؟
من از لاس وگاس تا سان فرانسیسکو رفتم
دیگه اینقدر خسته بودم که داشتم میمردم
رسیدم به باند یهو خورد زمین
نه استال بود نه چیزی سرعتم هم 120بود
مقدار مجاز بار زدن تو اف اس پی چقدره برا 737؟
اگه میشه دوستان کمک کنن
فرا میخوام پرواز کنم
کمک کنید

120 کمه. تو fsP ماکزیمم وزن رو نوشته.

esfehanei
03-10-2010, 23:31
120 کمه. تو fsP ماکزیمم وزن رو نوشته.

خوب هر چی کمتر باشه بهتره دیگه
من تا یه کم از باند خوب جلو اومدم ولی یهو نمیدونم چی شد
به خاطر یه کرش ساده و مرن 70تا مسافر میخوام خلبانمو اعدام کنن:31:
کجاش نوشته ماکزیموم رو؟
من نتونستم پیدا کنم
راستی اون ایرکرافت سی جی داستانش چیه؟
چه مقدار باید باشه؟

joopin
04-10-2010, 04:10
سلام دوستان
می دونم اصلا ربطی نداره. ببخشید بهر حال..چون اینجا برخی دوستان عملا هم خلبا ن هستند شاید بتونن کمکی به من بکنن یا کسی جایی سایتی کتابی چیزی رو معرفی کنند....راستش اطلاعاتی هر چند کم (ایتدایی تا تخصصی ) در مورد لباس خلبانی جنگی می خواستم انگلیسی و فارسی هم مهم نیست وووهر نوع اطلاعاتی 100% بدردم می خوره...ممنون می شم.....

robert
04-10-2010, 12:10
سلام دوستان
می دونم اصلا ربطی نداره. ببخشید بهر حال..چون اینجا برخی دوستان عملا هم خلبا ن هستند شاید بتونن کمکی به من بکنن یا کسی جایی سایتی کتابی چیزی رو معرفی کنند....راستش اطلاعاتی هر چند کم (ایتدایی تا تخصصی ) در مورد لباس خلبانی جنگی می خواستم انگلیسی و فارسی هم مهم نیست وووهر نوع اطلاعاتی 100% بدردم می خوره...ممنون می شم.....

والله اون چیزی که شما بهش (( لباس )) میگی واقعا لباس نیست.... بلکه بهتره بهش بگیم تجهیزات...

لباس خلبانی همان لباس یک تیکه و سبز رنگی هست که همه ی بدن رو میپوشونه و خلبانان حتی تو ستاد و محیط کار هم اونرو به تن دارند...

اما برای پرواز:

یک لباس مخصوص به اسم G-suit هست که پاها و شکم رو میپوشونه و از جلوی شکم با زیپ محکم میشه و کنار پاها و بالای قوزک هم زیپ داره که اونهم محکم بسته میشه و به این لباس یک شلنگ وصل هست که به کمپرسوری در کابین متصل میشه تا موقع مانور های سنگین با بادشدن و خالی شدن این لباس جلوی وارد آمدن فشار سنگین به بدن خلبان گرفته بشه...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوم جلیقه چتر یا همون harness هست که چتر نجات بهش وصل میشه و از جلوی سینه خلبان با یک قلاب محکم بسته میشه:

بندهای این جلیقه به قلابهای صندلی پران هواپیما متصل میشه و موقع اجکت خلبان با کشیدن ضامن آن چتر رو باز میکنه

سوم: کلاه خلبان یا هلمت

شامل میکروفون کوچک در ماسک برای صحبت کردن و اسپیکرهای بسیار کوچک و قوی برای شنیدن صدای کنترلر یا وینگ من ها و شیشه دودی رنگ برای مشاهده تصویر دقیق HUD روی آن که در جنگنده های مدرنی مثل F-35 بکار میره و در سایر جنگنده هم کاربرهایی مثل جلوگیری از آزاد چشم با نور شدید آفتاب یا مشاهده قسمتی از تصاویر HUD در حالتهای مختلف رو ممکن میکنه...

ماسک هم برای تامین اکسیژن به کپسول تعبیه شده در بدنه هواپیما متصل میشه...

چهارم هم دستکش یا gloves :

mamali_1382
04-10-2010, 12:59
اشتباه شد
پاک شود

dani.flight
04-10-2010, 13:13
خوب هر چی کمتر باشه بهتره دیگه
من تا یه کم از باند خوب جلو اومدم ولی یهو نمیدونم چی شد
به خاطر یه کرش ساده و مرن 70تا مسافر میخوام خلبانمو اعدام کنن:31:
کجاش نوشته ماکزیموم رو؟
من نتونستم پیدا کنم
راستی اون ایرکرافت سی جی داستانش چیه؟
چه مقدار باید باشه؟

هر چقدر سرعت از حد مجاز بیاد پایین برای اینکه VS پایین نیاد باید دماغه هواپیما بالا بره و این روند اگه زیاد بشه یعنی سرعت انقدر پایین بیاد که در اونطرف دماغه زیادی بالا بره ته هواپیما به آسفالت بر خورد میکنه " و اگه باد جانبی باشه دیگه قبل از لند دیگه نمیشه کنترلش کرد چون باد جهت هواپیما رو تغییر میده و برای تصحیحش شما نیاز داری که کمی زاویه بنک بدی که به خاطر سرعت پایین هم کنترل خوبی ندارید هم به احتمال خیلی زیاد استال میشید.
دلیل استال هم اینه که موقع پرواز کروز بالهای هواپیما به مقدار مساوی دارن نیروی برآ تولید میکنند اما وقتی شهپرها حالا در هر سمت بالا میرن (برای تغییر جهت) این شهپرها باعث میشه که بال نیروی برآ ی کمتری تولید بکنه که در نتیجه بال به سمت پایین میاد خوب پس یعنی هر 2 بال الان به یک مقدار مساوی نیروی برآ تولید نمیکنن پس به قدرت موتور بیشتری نیاز داریم و حالا شما در نظر بگیر که نزدیک زمین با اون سرعت کم با اون باد بخوای همش تغییر جهت بدی چی میشه!!!

esfehanei
04-10-2010, 15:02
خیلی ممنون
الان داشتم تو نیویورک فرود میومدم نمیدونم چی شد چرخ سمت راست ترکید و...
نکنه به خاطر بار هاییه که میزنم
خودم دقیق نگاه کردم
سرعت تقریبا 140-50 بود
فلپ ها باز بود
بعد دبدم ته هواپیما به زمین نخورد اول چرخ های عقبی اومد رو زمین بعد اون چرخ سمت راست از بین رفت و بعد چرخ سمت چپ رو خودم آوردم پایین
مشکل فنی هم فک نکنم باشه چون روی خیلی خیلی کم گذاشتم
خودم فک میکنم که مشکل از باراس شما نظرتون چیه؟

واقعا اعصاب آدم خورد میشه از درس و مشقش بگذره بیاد از این ور دنیا بره اونور دنیا
بعد آخرش اینجوری بشه
دوستان کمک کنن
باتشکر

babak_deghat
04-10-2010, 15:17
سلام.این جنگنده وطنی صاعقه است . فوق العاده شبیه F/A18 Hornet Blue angel هست . نظرتون چیه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خب از این N1 چه استفاده ای میشه ، چه وقت باید استفاده کرد و طرز کار باهاش چه جوریه ؟
نمیدونه کسی ؟

knazari1
04-10-2010, 16:34
واقعا مسخرس!
از ونکوور به سانفرانسیسکو رفتم و چند ساعت تو راه بودم!!!!!!
بعد از فرود و پارک کردن توی گیت و در حالی که من دقیقا روی خط ایستاده بودم و Parking Brake هم فعال بود یه ماشین اومد و زد به من و هواپیمای من کرش کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه این چه باگ های احمقانه ای که این داره؟؟؟؟

dani.flight
04-10-2010, 16:57
واقعا مسخرس!
از ونکوور به سانفرانسیسکو رفتم و چند ساعت تو راه بودم!!!!!!
بعد از فرود و پارک کردن توی گیت و در حالی که من دقیقا روی خط ایستاده بودم و Parking Brake هم فعال بود یه ماشین اومد و زد به من و هواپیمای من کرش کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه این چه باگ های احمقانه ای که این داره؟؟؟؟

واقعا حال آدمو میگیره...:47: میفهمم.

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

سلام

نمیدونه کسی ؟

روشش رو بهتون گفتم که! اگر متوجه نشدید میخواید عکس بذارم؟

babak_deghat
04-10-2010, 18:55
روشش رو بهتون گفتم که! اگر متوجه نشدید میخواید عکس بذارم؟
تو کدوم پست گفتید ؟:41:
اگه میشه تصویری بزارید :20:

dani.flight
04-10-2010, 19:51
تو کدوم پست گفتید ؟:41:
اگه میشه تصویری بزارید :20:

اول با چرخوندن پیچ سفید رنگ دور موتور رو بر حسب درصد ست میکنید بعد AT Arm رو روشن و N1 رو فعال میکنید همین.:46:

babak_deghat
04-10-2010, 21:07
خب این پیچ سفید رو معمولاً رو چند درصد باید بزاریم ؟

dani.flight
04-10-2010, 21:24
خب این پیچ سفید رو معمولاً رو چند درصد باید بزاریم ؟

خوب این بستگی به وضعیت هواپیما داره Climb " Level " Decend :25:.

33505775
04-10-2010, 21:35
از اونجایی که سوالات پزشکی همیشه جزو سوالاتی هست که دوستان هنگام ورود به دنیای خلبانی با اون درگیر هستن و برخی اوقات باعث دلهره و نگرانی هایی میشه ، من تصمیم گرفتم یه بحث کوچولو در مورد مدیکال خلبانی و هزینه های اون براتون بنویسم تا هم با موارد مدیکال آشنا بشین و هم با چند و چونش آشنا بشین که اگر گذرتون به اون سمتی خورد گیج نشین.

عموما برای مدیکال باید به کلینیک هواپیمایی کشور به آدرس: تهران- مهرآباد - نرسیده به ترمینال حجاج مراجعه کنین که البته باید برگه ی معرفینامه از یکی از آموزشگاه های خلبانی رو باید به همراه داشته باشین!
خوب اینجا یه سری مطالب هست که خدمتتون ارائه می کنم.
توی کلینیک همه چی به خودتون بستگی داره! می تونین یه روزه کل مدیکال رو انجام بدین یا اینکه باید یه کمی هم شانس بیارین و یه روزه انجام بدین! وگرنه ممکنه دو یا سه روز طول بکشه!
این نکته رو بگم که برای روز اول که آزمایش خون و ادرار هم هست باید ناشتا باشین!

روز اول:

آزمایش خون و ادرار-28000 تومن
نوار قلب-7000تومن
اکوی قلب-80000تومن + 8000تومن ویزیت
نوار مغز-30000تومن + 8000تومن ویزیت
ادیومتری-13000تومن
عکس از قفسه ی سینه(این رو خود کلینیک انجام نمی ده باید بیرون انجام بدین و گزارشش رو برای معاینات ببرین) برای من شد 8700تومن

روز دوم:

معاینات(معاینه ی بدنی شامل چشم، قد و وزن، فشار، وضعیت دهان و دندان، تست تمرکز، تست رنگ و ...)- 25000تومن

که در مجموع می شه 248000تومن ! البته!این رو بگم که من یادم هست که دوست من یک ماه یا شاید هم دو ماه زودتر از من رفته بود هزینه اش شده بود 208000تومن! شاید شما هم برید ارزونتر بشه! شاید گرونتر!

اما سوالات متداول!
مهمترین سوال دندون: دندون ها به شرطی که سالم باشه هیچ مشکلی نداره اعم از پر کرده و ... ولی سالم باشه! در صورت وجود پوسیدگی مطمئن باشید که براتون معاینه ی مجدد می نویسه تا دندون رو درست کنید و برگردید!

قلب و مغز باید سالم باشه و کارکرد نرمال داشته و دریچه ها هم باید کارکرد نرمال داشته باشه و توی عکس از قفسه سینه هم باید تمامی کارکردها و ابعاد قلب نرمال باشه یعنی بزرگتر یا کوچکتر نباشه! ممکنه شورایی کنن پرونده ی شما رو یا ممکنه که کلا رد کنن!

چشم به شرطی که مجموع دو چشم از یه حدی که به من نگفتن! بیشتر نباشه مشکلی نیست و این رو هم بگم که چشم های عمل شده مثل لیزیک و ... در صورت تشخیص! احتمال شورایی شدنش هست! ولی فقط احتماله!

کارکرد گوش باید حالت استاندارد داشته باشه یعنی اونهایی که کمی دچار کم شنوایی هستن یا صداها رو کمتر از سایرین میشنون به مشکل می خورن!

اما یه چیز مهم شاخص BMI (شاخص تراکم حجمی بدن) بر اساس قد و وزن هست! که بین 18.5 تا 24.9 نرمال هست! یه فرمول خاص داره محاسبه اش :

شاخص = (وزن به کیلوگرم) تقسیم بر( قد به توان دو)

اما تست تمرکز هست که جلوی یکی از چشمای شما رو با یه کارتی یا یه چیزی می گیرن بعد از شما می خوان که به خودکار خیره بشین بعد یهو کارت رو از جلوی چشمتون برمیدارن! که اگه تمرکزتون بهم بخوره اونوقت اوضاع یه کم فرق می کنه!

تست رنگ رو که همه باهاش آشنا هستین!
فشار خون و بقیه هم که مشخصه!

این ها چیزهایی بود که بیشتر سوال می شد. باز هم اگه سوالی بود در صورت دونستنش در خدمتتون هستم.
منبع کاپیتان زولو

babak_deghat
04-10-2010, 23:06
خوب این بستگی به وضعیت هواپیما داره Climb " Level " Decend [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب از کجا میشه فهمید ؟ چه فاکتورهایی باید در نظر گرفته بشه ؟:31:

از اونجایی که سوالات پزشکی همیشه جزو سوالاتی هست که دوستان هنگام ورود به دنیای خلبانی با اون درگیر هستن و برخی اوقات باعث دلهره و نگرانی هایی میشه ، من تصمیم گرفتم یه بحث کوچولو در مورد مدیکال خلبانی و هزینه های اون براتون بنویسم تا هم با موارد مدیکال آشنا بشین و هم با چند و چونش آشنا بشین که اگر گذرتون به اون سمتی خورد گیج نشین.

عموما برای مدیکال باید به کلینیک هواپیمایی کشور به آدرس: تهران- مهرآباد - نرسیده به ترمینال حجاج مراجعه کنین که البته باید برگه ی معرفینامه از یکی از آموزشگاه های خلبانی رو باید به همراه داشته باشین!
خوب اینجا یه سری مطالب هست که خدمتتون ارائه می کنم.
توی کلینیک همه چی به خودتون بستگی داره! می تونین یه روزه کل مدیکال رو انجام بدین یا اینکه باید یه کمی هم شانس بیارین و یه روزه انجام بدین! وگرنه ممکنه دو یا سه روز طول بکشه!
این نکته رو بگم که برای روز اول که آزمایش خون و ادرار هم هست باید ناشتا باشین!

روز اول:

آزمایش خون و ادرار-28000 تومن
نوار قلب-7000تومن
اکوی قلب-80000تومن + 8000تومن ویزیت
نوار مغز-30000تومن + 8000تومن ویزیت
ادیومتری-13000تومن
عکس از قفسه ی سینه(این رو خود کلینیک انجام نمی ده باید بیرون انجام بدین و گزارشش رو برای معاینات ببرین) برای من شد 8700تومن

روز دوم:

معاینات(معاینه ی بدنی شامل چشم، قد و وزن، فشار، وضعیت دهان و دندان، تست تمرکز، تست رنگ و ...)- 25000تومن

که در مجموع می شه 248000تومن ! البته!این رو بگم که من یادم هست که دوست من یک ماه یا شاید هم دو ماه زودتر از من رفته بود هزینه اش شده بود 208000تومن! شاید شما هم برید ارزونتر بشه! شاید گرونتر!

اما سوالات متداول!
مهمترین سوال دندون: دندون ها به شرطی که سالم باشه هیچ مشکلی نداره اعم از پر کرده و ... ولی سالم باشه! در صورت وجود پوسیدگی مطمئن باشید که براتون معاینه ی مجدد می نویسه تا دندون رو درست کنید و برگردید!

قلب و مغز باید سالم باشه و کارکرد نرمال داشته و دریچه ها هم باید کارکرد نرمال داشته باشه و توی عکس از قفسه سینه هم باید تمامی کارکردها و ابعاد قلب نرمال باشه یعنی بزرگتر یا کوچکتر نباشه! ممکنه شورایی کنن پرونده ی شما رو یا ممکنه که کلا رد کنن!

چشم به شرطی که مجموع دو چشم از یه حدی که به من نگفتن! بیشتر نباشه مشکلی نیست و این رو هم بگم که چشم های عمل شده مثل لیزیک و ... در صورت تشخیص! احتمال شورایی شدنش هست! ولی فقط احتماله!

کارکرد گوش باید حالت استاندارد داشته باشه یعنی اونهایی که کمی دچار کم شنوایی هستن یا صداها رو کمتر از سایرین میشنون به مشکل می خورن!

اما یه چیز مهم شاخص BMI (شاخص تراکم حجمی بدن) بر اساس قد و وزن هست! که بین 18.5 تا 24.9 نرمال هست! یه فرمول خاص داره محاسبه اش :

شاخص = (وزن به کیلوگرم) تقسیم بر( قد به توان دو)

اما تست تمرکز هست که جلوی یکی از چشمای شما رو با یه کارتی یا یه چیزی می گیرن بعد از شما می خوان که به خودکار خیره بشین بعد یهو کارت رو از جلوی چشمتون برمیدارن! که اگه تمرکزتون بهم بخوره اونوقت اوضاع یه کم فرق می کنه!

تست رنگ رو که همه باهاش آشنا هستین!
فشار خون و بقیه هم که مشخصه!

این ها چیزهایی بود که بیشتر سوال می شد. باز هم اگه سوالی بود در صورت دونستنش در خدمتتون هستم.
منبع کاپیتان زولو

یعنی اینا تجربیات شخصی خودتون نبوده ؟ حالا این کاپیتان زولو کی هست؟ :31:

ebicross
05-10-2010, 00:29
سلام.این جنگنده وطنی صاعقه است . فوق العاده شبیه F/A18 Hornet Blue angel هست . نظرتون چیه ؟

صاعقه شاید از نظر ظاهر کمی شبیه به Hornet باشه ولی اصل قضیه اینه که یکی از این هواپیماها میتونه چندین صاعقه رو نابود کنه. البته اینکه بگیم چندین صاعقه شاید درست نباشه اما توی نبردهای هوایی چند هواپیمای FA\18 میتونند چندین هواپیمای صاعقه و هواپیماهای تکنولوژی پایینی نظیر این رو نابود کنند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در کل این هواپیما خیلی وحشتناک قدرت داره. البته دلیل نمیشه بگیم صاعقه و یا هواپیماهای دیگه ی ایرانی بده. خیلی هم عالیه که ما هواپیما میسازیم. من اصلا نمیخوام بگم اینها به درد نمیخوره. ولی هنوز خیلی کار داره. به امید پیشرفت.

توی یک سایت خارجی درباره ی ساعقه زده بود که تعجب نکنید این Blue Angel نیست. این یک F5 پیشرفته ی ایرانیه که تغییراتی کرده و شبیه Blue Angel رنگ آمیزی شده...

tosan622
05-10-2010, 06:17
سلام . توی کدوم صفحه میتونم آموزش garmin g1000 رو پیدا کنم. همچنین آموزش gps معمولی؟

kasra2002
05-10-2010, 10:48
سلام
من نمی تونم کلید های اتو پایلت ارتفاع ایرباس رو پیدا کنم

tosan622
05-10-2010, 12:10
airbus a321 یا a380 ؟

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:08 PM ----------

سلام
من نمی تونم کلید های اتو پایلت ارتفاع ایرباس رو پیدا کنم

اکه اشتباه نکنم همون پیچی رو که باهاش ارتفاع رو تنظیم میکنی باید به داخل فشار بدی. یعنی موس رو ببر روی پیچ تنظیم ارتفاع تا شکل دست ظاهر بشه. اگه یکم به سمت راست ببری تا علامت مثبت ظاهر بشه میتونی ارتفاع رو زیاد کنی. اگه به سمت چپ ببری تا علامت منفی ظاهر بشه میتونی ارتفاع رو کم کنی. اگه موس رو بین این دو تا حالت قرار بدی دیگه نه علامت مثبت داره و نه منفی. در این حالت میتونی کلیک کنی تا تثبیت ارتفاع اتو پایلوت روشن بشه. البته دقیقا یادم نمیاد. من با 747 میپرم. تنظیم سرعتش که یادم میاد اینطوری بود.

tosan622
05-10-2010, 13:06
راستی لینکهای صفحه اول بعضیهاشون کار نمیکنه. نمیخواین لینک جدید قرار بدین ؟

esfehanei
05-10-2010, 16:57
خیلی ممنون
الان داشتم تو نیویورک فرود میومدم نمیدونم چی شد چرخ سمت راست ترکید و...
نکنه به خاطر بار هاییه که میزنم
خودم دقیق نگاه کردم
سرعت تقریبا 140-50 بود
فلپ ها باز بود
بعد دبدم ته هواپیما به زمین نخورد اول چرخ های عقبی اومد رو زمین بعد اون چرخ سمت راست از بین رفت و بعد چرخ سمت چپ رو خودم آوردم پایین
مشکل فنی هم فک نکنم باشه چون روی خیلی خیلی کم گذاشتم
خودم فک میکنم که مشکل از باراس شما نظرتون چیه؟

واقعا اعصاب آدم خورد میشه از درس و مشقش بگذره بیاد از این ور دنیا بره اونور دنیا
بعد آخرش اینجوری بشه
دوستان کمک کنن
باتشکر

کسی نیست یه کمکی بکنه؟
این همه پست دادید
یه کمکی هم به من بدید

33505775
05-10-2010, 20:42
خب از کجا میشه فهمید ؟ چه فاکتورهایی باید در نظر گرفته بشه ؟:31:

یعنی اینا تجربیات شخصی خودتون نبوده ؟ حالا این کاپیتان زولو کی هست؟ :31:

یک وبلاگ کاملا بروز و مال یک خلبان
و آپدیت اگر بخوای برای شبیه ساز می زاره

babak_deghat
05-10-2010, 21:40
وقتی داریم با ATC ارتباط برقرار می کنیم یعنی چی که آخر خیلی از پیغامهاشون میگن Altimiter 2992
بعدش هم چرا تو fsx به عدد نه (9) نمیگن ناین(Nine) و میگن ناینر (Niner) ؟

ebicross
05-10-2010, 23:09
وقتی داریم با ATC ارتباط برقرار می کنیم یعنی چی که آخر خیلی از پیغامهاشون میگن Altimiter 2992

مبنای عملکرد دستگاه ارتفاع سنج هستش که توی شرایط مختلف جوی متفاوت هستش.

راستی لیست کدهای آوایی که استاندارد NATO هستش و توسط FSX استفاده میشه رو مینویسم.
جالبه. مخصوصا برای استفاده ی شخصی برای رد و بدل کردن محرمانه ی اطلاعات... :21:

A Alpha
B Bravo
C Charlie
D Delta
E Echo
F Foxtrot
G Golf
H Hotel
I India
J Juliet
K Kilo
L Lima
M Mike
N November
O Oscar
P Papa
Q Quebec
R Romeo
S Sierra
T Tango
U Uniform
V Victor
W Whiskey
X X-ray
Y Yankee
Z Zulu

tosan622
06-10-2010, 01:53

29.92 فشار اتمسفر بر حسب اینچ جیوه هستش.

kasra2002
06-10-2010, 08:01
واقعا از ظاهر و باطن بویینگ چیز دیگه ایه من فقط دوبار با ایرباس رفتم

B748
06-10-2010, 12:59
...

در عالم هوانوردی:
9 یاNine خوانده می شود : Niner
و 5 یا Five خوانده می شود: Fife

esfehanei
06-10-2010, 16:17
مبنای عملکرد دستگاه ارتفاع سنج هستش که توی شرایط مختلف جوی متفاوت هستش.

راستی لیست کدهای آوایی که استاندارد NATO هستش و توسط FSX استفاده میشه رو مینویسم.
جالبه. مخصوصا برای استفاده ی شخصی برای رد و بدل کردن محرمانه ی اطلاعات... :21:

A Alpha
B Bravo
C Charlie
D Delta
E Echo
F Foxtrot
G Golf
H Hotel
I India
J Juliet
K Kilo
L Lima
M Mike
N November
O Oscar
P Papa
Q Quebec
R Romeo
S Sierra
T Tango
U Uniform
V Victor
W Whiskey
X X-ray
Y Yankee
Z Zulu

اینا برای چی هستن؟

dani.flight
06-10-2010, 19:07
اینا برای چی هستن؟

ااا...
اینارو برای مکالمه باید از بر باشیم. تا بحال به مکالمات ATC گوش ندادید!

esfehanei
06-10-2010, 23:24
آهان
آخه من همیشه متن هاشو میبینم
چون خیلی سریع میگه

hojjatinho
07-10-2010, 05:49
سلام
من چند صفحه از این تاپیک رو خوندم واقعا باید شبیه ساز جالبی باشه.
1- دوستان الان این تو بازار گیر میاد ؟ دقیقا باید دنبال چی بگردم؟
2- میشه انلاین بازی کرد؟

dani.flight
07-10-2010, 07:40
سلام
من چند صفحه از این تاپیک رو خوندم واقعا باید شبیه ساز جالبی باشه.
1- دوستان الان این تو بازار گیر میاد ؟ دقیقا باید دنبال چی بگردم؟
2- میشه انلاین بازی کرد؟

سلام خوش اومدی

بله میشه پیدا کرد شما دنبال نسخه بهمن سافت بگرد چون از همه نظر بهتره.(Microsoft Flight Simulator X)
بله قابلیت پرواز آنلاین هم داره...:46:

33505775
07-10-2010, 12:44
یکی فارسی ساز بهمن سافت را آپ کنه آقای dani.flight شما که قبلا این کار را کردی یا خراب آپ شده بوده یا نیاز به یک یا دو فایل bin

esfehanei
07-10-2010, 14:33
فارسی سالز بهمن روی اکسیلریشن کار نمیکنه
یه بار من اکسیلریشن نصب کردم بعد اینو اون اکسیلریشن از بین رفت
خیلی هم جالب نیست اون فارسی ساز
فقط محیطو فارسی میکنه همین
حتی اون آموزشا رو هم فارسی نمیکنه

esfehanei
07-10-2010, 22:33
دوستان من بالاخره موفق به دریافت پرفکت از اف اس پی شدم
با هواپیمای 737-800هم بودم
الان در پوست خودم نمیگنجم
تصویر رو ببینید و کیف کنید

sam_sami_2000
07-10-2010, 22:35
دوستان
این My Traffic کارش چیه؟؟
من نصبش کردم ولی الان که بازی میکنم هیچ تغییری نمیبینیم؟؟

dani.flight
07-10-2010, 22:53
دوستان
این My Traffic کارش چیه؟؟
من نصبش کردم ولی الان که بازی میکنم هیچ تغییری نمیبینیم؟؟

ترافیک شبیه ساز رو طبیعی تر و بیشتر میکنه مثلا تو مهرآباد ترافیک های ایران ایر یا آسمان یا کاسپین و...
(و در تمام کشور ها همینطور) رو مشاهده میکنی و البته بعضی اوقات هم مجبور میشی که به خاطرشون برای تیک آف صف بایستی!
حتما تمام کارهایی که تو راهنماش گفته رو انجام بده در غیر اینصورت کار نمیکنه. اگرم میخوای بازی کنی که هیچی دیگه! ترافیک میخوای چیکار!:15:.

sam_sami_2000
07-10-2010, 23:39
ترافیک شبیه ساز رو طبیعی تر و بیشتر میکنه مثلا تو مهرآباد ترافیک های ایران ایر یا آسمان یا کاسپین و...
(و در تمام کشور ها همینطور) رو مشاهده میکنی و البته بعضی اوقات هم مجبور میشی که به خاطرشون برای تیک آف صف بایستی!
حتما تمام کارهایی که تو راهنماش گفته رو انجام بده در غیر اینصورت کار نمیکنه. اگرم میخوای بازی کنی که هیچی دیگه! ترافیک میخوای چیکار!:15:.

منظورم از بازی همون شبیه ساز هست !!! شما چرا اینقدر سخت میگیری ؟ :46:
خب باید چی کار کنیم میشه توضیح بدین؟

dani.flight
08-10-2010, 14:33
منظورم از بازی همون شبیه ساز هست !!! شما چرا اینقدر سخت میگیری ؟ :46:
خب باید چی کار کنیم میشه توضیح بدین؟

ما اینجا سخت نمیگیریم یاد آوری میکنیم!

گفتم آموزشش رو بخونید "اون فایل PDF رو پیدا کن (البته فکر کنم بعد از نصب خودش میاره) و بعد به دقت تمام کار هایی که میگه رو انجام بده سخت هم نیست.

sam_sami_2000
08-10-2010, 14:38
ما اینجا سخت نمیگیریم یاد آوری میکنیم!

گفتم آموزشش رو بخونید "اون فایل PDF رو پیدا کن (البته فکر کنم بعد از نصب خودش میاره) و بعد به دقت تمام کار هایی که میگه رو انجام بده سخت هم نیست.

اگر میشه این فایل PDF رو برام آپلود کنید...

33505775
08-10-2010, 22:06
اگر میشه این فایل PDF رو برام آپلود کنید...

اولا باید در شبیه ساز در تنظیمات ترافیک را تا آخر ببری و فایل pdf هر نرم افزاری با دیگری فرق داره تو منوی استارت نگاه کن

robert
09-10-2010, 19:33
سلام علیک

لینک دانلود نرم افزار my traffic رو میخواستم...

میدونم لینکش صفحه اول هست ولی اون ف ی ل تر شده... یک لینک دیگه لطف کنید.

مرسی

esfehanei
09-10-2010, 20:12
نصب مای ترافیک حجم رو خیلی میبره بالا؟
یعنی احتمال بیرون پریدن برنامه زیاد میشه؟
اونوقت کارش چیه؟
فقط همین که هواپیماهایی که تو فرودگاهه رو تغییر تکسچر میده؟
فقط همین؟
هواپیمای خودمون چی؟
اونو تغییر میده؟
مثلا آرم ایر فرنس رو بزاره و...

amir_91
10-10-2010, 15:32
سلام
من با 2004 پرواز میکنم چرا همش با ifr کنار باند فرود می یاد؟

abimabi
10-10-2010, 18:34
سلام بچه ها من ویندوز عوض کردم دوباره fsx نصب کردم.اما Sp1 نصب نمیشه. erorr 1328 applying patch

مشخصات laptop

windows vista
cpu 2.5
ram4
GFORCE 8600

babak_deghat
10-10-2010, 20:08
لینکهای تورنت پست اول همه dead هستن و دیگه کار نمیکنن . کاش میزاشتینش رو سرورهای دیگه

سلام بچه ها من ویندوز عوض کردم دوباره fsx نصب کردم.اما Sp1 نصب نمیشه. erorr 1328 applying patch

مشخصات laptop

windows vista
cpu 2.5
ram4
GFORCE 8600
acc رو که نصب کنی دیگه نیازی به سرویس پکها نیست
اگه هم acc رو نداری نباید قبل از نصب سرویس پکها fsx رو کرک کنی

robert
10-10-2010, 21:04
سلام
من با 2004 پرواز میکنم چرا همش با ifr کنار باند فرود می یاد؟

توضیح بدید ببینیم چیکار میکنید...

با ILS کار میکنید یا خیر...؟؟

لینک my traffic رو میخوام که تورنت نباشه..!!

abimabi
10-10-2010, 21:17
لینکهای تورنت پست اول همه dead هستن و دیگه کار نمیکنن . کاش میزاشتینش رو سرورهای دیگه

acc رو که نصب کنی دیگه نیازی به سرویس پکها نیست
اگه هم acc رو نداری نباید قبل از نصب سرویس پکها fsx رو کرک کنی

مرسی همشهری که جواب دادی اما fsx من دلوکس هست.منم کرک نمیکنم هیچ وقت.فکر نکنم نیاز باشه .دفعه قبل با بدبختی شد اما الان نمیشه.هر کاریم بگی کردم .

babak_deghat
10-10-2010, 22:22
مرسی همشهری که جواب دادی اما fsx من دلوکس هست.منم کرک نمیکنم هیچ وقت.فکر نکنم نیاز باشه .دفعه قبل با بدبختی شد اما الان نمیشه.هر کاریم بگی کردم .
خب acc رو delux هم نصب میشه. . . . .

لینک my traffic رو میخوام که تورنت نباشه..!!

بفرمایید (حدود 1.2 گیگا بایت:31:) :

abimabi
10-10-2010, 22:41
[QUOTE=babak_deghat;5506593]خب acc رو delux هم نصب میشه. . . . .

acc از کجا تهیه کنم؟

babak_deghat
10-10-2010, 23:13
acc از کجا تهیه کنم؟

acc رو میتونی از اینترنت دانلود کنی
میتونی هم به آقای dihav1359 پیغام خصوصی بزنی

robert
10-10-2010, 23:51
خب acc رو delux هم نصب میشه. . . . .

بفرمایید (حدود 1.2 گیگا بایت:31:) :

قربونت...

خب اگه من لینک فی ل تر شده میخواستم که همون لینک صفحه اول هم بود...

لینکی رو میخواستم که فی لت ر نباشه...!!

arash1348
11-10-2010, 15:19
سلام بر کاپیتان های عزیز...

من در برنامه ریزی FMC برای پرواز از مهرآباد به شیراز روت:

OIII SID SAV L124 DISEL R654 ISN R659 KAVOT STAR OISS

مشکل دارم، یعنی وقتی SID ساوه را انتخاب می کنم اولین پوینتL124 وارد نمی شود...

چه باید کرد؟... البته با دستور العمل تهران به مشهد که در آموزش بود، پرواز کردم اما نمی دانم در بقیه موارد چه کنم...

لطفاٌ راهنمایی کنید...سپاسگذارم

:11:

babak_deghat
11-10-2010, 16:52
قربونت...

خب اگه من لینک فی ل تر شده میخواستم که همون لینک صفحه اول هم بود...

لینکی رو میخواستم که فی لت ر نباشه...!!

amir_91
11-10-2010, 21:40
[QUOTE=robert;5506212]توضیح بدید ببینیم چیکار میکنید...

با ILS کار میکنید یا خیر...؟؟

با ILS بلد نیستم

knazari1
11-10-2010, 21:42
دوستان من هم با 747 PMDG یه مشکل عجیب دارم....
قبل از اینکه Cold & Dark کنم Elevator ها و Aileron ها و Rudder ها رو می تونم با آنالوگ جوی استیک کنترل کنم....
بعد از برنامه ریزی FMC این فرامین کار نمی کنن!!!! اما بقیه دکمه های جوی استیک کار می کنن!!!
برای امتحان یک بار بعد از Cold & Dark موتورها رو روشن کردم و بعد از چند ثانیه فرامین کار کردند!!! اما دوباره بعد از طرح ریزی FMC و روشن شدن موتورها هر چقدر منتظر شدم کار نکرد!!!!!!!
در ضمن جالب اینجاست که حتی با ATC هم ارتباط برقرار نمی شه!!!!!!!!!

ebicross
11-10-2010, 21:47
دوستان یک اکانت پرشین گیگ ایجاد کردم و هرکس که لینک تورنت داره توش آپلود کنه.
کلا چون فضای پرشین گیگ کمه از این فضای صد مگابایتی فقط برای آپلود آموزشها و تورنتها استفاده کنید تا همه ی فایلها یک جا جمع بشه.
پوشه های توش هم آماده هستش و هر چیزی رو میشه سرجای خودش آپلود کرد.

هرکس تورنت های درست و حسابی داره توی پیام خصوصی بگه تا پسورد و یوزر این اکانت رو بدم بهش.

در ضمن؛ فایلهای زیر 10 مگابایت رو هم توش آپلود کنید. فقط حتما ZIP باشن و پوشه ی مخصوص براش ایجاد کنید.
باز این اکانت پر بشه یکی دیگه باز میکنیم.

ممنون.

babak_deghat
11-10-2010, 23:10
فایل تورنت که فایده ای نداره ! بعد از یکی دو ماه خراب میشه /. . . . .

ebicross
12-10-2010, 14:22
فایل تورنت که فایده ای نداره ! بعد از یکی دو ماه خراب میشه /. . . . .

آره ولی آپلود سنتر خوب اصلا نیست انگار.یا پولیه و یا بعد از مدتی حذف میکنه.
اکانت گوگل خیلی خوب و پر حجم بود ولی به مشکل خورده و بعضی وقتها دانلود نمیشه ازش.

babak_deghat
12-10-2010, 17:08
رپید شر که خیلی بهتره !

33505775
12-10-2010, 21:31
رپید شر که خیلی بهتره !

اگر پول نداده باشی بغد از یک هفته حذف می شه

arash1348
13-10-2010, 09:38

چه باید کرد؟... البته با دستور العمل تهران به مشهد که در آموزش بود، پرواز کردم اما نمی دانم در بقیه موارد چه کنم...

نبود!!!...........کسی جواب نمی دهد؟...

iq-boy
14-10-2010, 00:14

سلام.
البته من الان شبیه ساز رو در اختیار ندارم، تا کامل راهنماییت کنم. اما فکر می کنم مشکل از اینجاست که احتیاجی نیست شما روت رو کامل وارد کنید. بعد از انتخاب SID پوینت ISN رو از طریق R654 انتخاب کنید و بعد kavot و star ...سیستم به صورت اتومات پوینت L124 رو انتخاب خواهد کرد. فقط دقت کنید SID مورد نظر رو درست انتخاب کرده باشید....
پرواز مشهد کامل صورت گرفت ؟ مشکلی نبود ؟ :11:

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

دوستان من هم با 747 PMDG یه مشکل عجیب دارم....
قبل از اینکه Cold & Dark کنم Elevator ها و Aileron ها و Rudder ها رو می تونم با آنالوگ جوی استیک کنترل کنم....
بعد از برنامه ریزی FMC این فرامین کار نمی کنن!!!! اما بقیه دکمه های جوی استیک کار می کنن!!!
برای امتحان یک بار بعد از Cold & Dark موتورها رو روشن کردم و بعد از چند ثانیه فرامین کار کردند!!! اما دوباره بعد از طرح ریزی FMC و روشن شدن موتورها هر چقدر منتظر شدم کار نکرد!!!!!!!
در ضمن جالب اینجاست که حتی با ATC هم ارتباط برقرار نمی شه!!!!!!!!!

خوب وقتی کلد اند دارک میشه، موتورها و سیستم هیدرولیک و الکترونیک هواپیما خاموش هستند. برای هدایت هواپیما استفاده از هیدرولیک ها الزامیست. شبیه ساز طوری طراحی شده تا موتور ها روشن نشدن، ارتباط با ATC میسر نیست....هواپیما رو کامل روشن کنید :11:

knazari1
14-10-2010, 11:50
[
[/COLOR]

خوب وقتی کلد اند دارک میشه، موتورها و سیستم هیدرولیک و الکترونیک هواپیما خاموش هستند. برای هدایت هواپیما استفاده از هیدرولیک ها الزامیست. شبیه ساز طوری طراحی شده تا موتور ها روشن نشدن، ارتباط با ATC میسر نیست....هواپیما رو کامل روشن کنید :11:

درسته اما با کیبورد Elevator ها کار می کنند! ( اما واقعا سخته ) و همچنین Rudder ها ....
وقتی بعد از تنظیمات FMS هواپیما رو روشن می کنم و موتوها کاملا به کار می افتند هم فرامین با جوی استیک کار نمی کنند!
البته باز هم تاکید می کنم که بقیه دکمه های جوی استیک عمل می کنن!
ضمنا برقراری با ATC هم حتی قبل از اینکه هواپیما رو Cold & Dark کنم هم امکان پذیر نیست!

babak_deghat
14-10-2010, 16:44
من 767 کاپیتان سیم و MD11 مال PMDG رو دانلود کردم ولی حتی وقتی موتور روشنه و حتی میشه تیک آف هم کرد ، هر سه تا مانیتور سیاه سیاه اند . مشکل از چیه ؟

33505775
14-10-2010, 20:54
من 767 کاپیتان سیم و MD11 مال PMDG رو دانلود کردم ولی حتی وقتی موتور روشنه و حتی میشه تیک آف هم کرد ، هر سه تا مانیتور سیاه سیاه اند . مشکل از چیه ؟

کرککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککککککککک
لبته شاید نداشتن ACC البته اگر ندارین
راستی از امروز جلسه اول هوانوردی تو راهنماییمان برگزار شد دعا کنید که از ترم پیش که علوم هوایی بوده تو امتحان اصتلاحات و ... قبول شده باشم

راستی اگر کسی حدودا 50 تا کلمه انگیلیسی یا اصتلاح علوم هوایی می خواد شاید اگر وقت کنم تایپ کنم

babak_deghat
14-10-2010, 22:00
کرککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککککککککک
لبته شاید نداشتن ACC البته اگر ندارین

acc دارم
چه جوری کرکش کنم؟

33505775
14-10-2010, 22:42
acc دارم
چه جوری کرکش کنم؟

واسه هر نصب کرکش فرق می کند سعی کن نسخه های همراه با کرک یا نسخه های که در این تاپیک قرار می گیرند استفاده کنید

babak_deghat
15-10-2010, 02:18
واسه هر نصب کرکش فرق می کند سعی کن نسخه های همراه با کرک یا نسخه های که در این تاپیک قرار می گیرند استفاده کنید
ای بابا حالا کرکش رو از کجا گیر بیارم ؟:37:
لطفا نگید برای کرکش باید یه بار دیگه کل معامله رو دانلود کنم . . . .:18:

amir_91
15-10-2010, 11:53
یه نفر فرود با ILS توضیح بده لطفا:46:

babak_deghat
15-10-2010, 19:35
امروز فرودگاه شیراز بودم
دوره هایی برای مدرک ppl گذاشتن که 6 الی 8 ماه طول میکشه و 10 میلیون تومان هزینه اش میشه . . . .
به نظرتون راه ارزونتری برای اینکار وجود نداره ؟

esfehanei
15-10-2010, 19:39
10میلیون تومن؟
آدم اگه بره آکسفورد تخصص بگیره و 50 سالم اونجا زندگی کنه 10 میلیون نمیشه
10 میلیون تومن پول چی میگیرن؟
صد رحمت به دانشگاه آزاد

babak_deghat
15-10-2010, 21:15
10میلیون تومن؟
آدم اگه بره آکسفورد تخصص بگیره و 50 سالم اونجا زندگی کنه 10 میلیون نمیشه
10 میلیون تومن پول چی میگیرن؟
صد رحمت به دانشگاه آزاد
آره
هر ساله دوره هاش از 1 آبان شروع میشه و 6 الی 8 ماه تو همون فرودگاه شیراز ادامه پیدا میکنه
5 میلیون واسه تئوریش میگیرن . 5 میلیون هم واسه عملیش .
عملیش فقط ساعتی 150هزار تومنه

amin 2010
15-10-2010, 21:56
ببخشید پابرهنه میپرم وسط !! ولی این مدرک معتبره ؟یعنی با داشتن این مدرک میشه به عنوان خلبان فعالیت کرد ؟ اگه اره دانشگاه رو بی خیال شیم بریم سر این کلاسا !

robert
15-10-2010, 22:34
ببخشید پابرهنه میپرم وسط !! ولی این مدرک معتبره ؟یعنی با داشتن این مدرک میشه به عنوان خلبان فعالیت کرد ؟ اگه اره دانشگاه رو بی خیال شیم بریم سر این کلاسا !

خب تا منظور شما از خلبان چی باشه..!!

اگر خلبان سسنا ملخی برای پرواز تفریحی باشه آره..!!

ولی برای خلبانی با پرنده ای مثل بوئینگ یا ایرباس علاوه بر این مدرک باید مدارک CPL و IR و دوره سیمولاتور هواپیمای مربوطه رو بگذرانید تا در نهایت بتوانید گواهینامه آن هواپیما رو بگیرید ...

کسی تو اینجا بلده چجوری با elevator trim یا همون چرخ بغل کنترل دور موتور کار کنه...؟؟

esfehanei
15-10-2010, 22:46
آره
هر ساله دوره هاش از 1 آبان شروع میشه و 6 الی 8 ماه تو همون فرودگاه شیراز ادامه پیدا میکنه

ساعنی 150000تومن؟
مگه چیکار میکنن؟
آدم بره دوره تخصص قلب و مغز و اعصابو ..... رو همه با هم تو آموریکا بخونه این همه نمیشه
تازه به قول آقا روبرت میشه خلبان هواپیما های ملخی
همه بقیه دوره هاشم یه 100میلیاردی میخواد
دوره تئوریش مگه چی داره که 5میلیون میگیرن؟
آدم بره خلبان بشه خوبه هاااا
نون تو این کاره
یه ساعت بشینه خودشو باد بزنه 150تومن میگیره:27:

=CYBER=
15-10-2010, 23:10
دوستان این بازی رو از کجا دانلود کنم ، فول همش رو ؟!!

babak_deghat
15-10-2010, 23:29
ساعنی 150000تومن؟
مگه چیکار میکنن؟
آدم بره دوره تخصص قلب و مغز و اعصابو ..... رو همه با هم تو آموریکا بخونه این همه نمیشه
تازه به قول آقا روبرت میشه خلبان هواپیما های ملخی
همه بقیه دوره هاشم یه 100میلیاردی میخواد
دوره تئوریش مگه چی داره که 5میلیون میگیرن؟
آدم بره خلبان بشه خوبه هاااا
نون تو این کاره
یه ساعت بشینه خودشو باد بزنه 150تومن میگیره:27:
اون عملیش که ساعتی 150 تومنه فقط شامل دستمزد مربی نیست . شامل پول بنزین و اصطحلاک هواپیما و بیمه و مالیات فرودگاه و غیره هم میشه
در ضمن تا اونجایی که من فهمیدم این پول بعدا در میاد . الان من کمک خلبان میشناسم که داره تقریبا ماهی 5 میلیون تومن در هواپیمایی آسمان در میاره .
ولی با این وجود فکر نمیکنم تمام خلبانها ای که خلبان شدن اینقدر پول داده باشن . احتمالا باید مرکز دولتی ای چیزی برای تعلیم خلبانی باشه تو این کشور. . . . .
اینطوری هم که من تو یک سری سایت آمریکایی و کانادایی تحقیق کردم دیدم آکادمی های پروازی تو خارج از ایران تقریبا نصف این مبلغ رو میگیرن

arash1348
16-10-2010, 08:28
[iq-boy]سلام.
البته من الان شبیه ساز رو در اختیار ندارم، تا کامل راهنماییت کنم. اما فکر می کنم مشکل از اینجاست که احتیاجی نیست شما روت رو کامل وارد کنید. بعد از انتخاب SID پوینت ISN رو از طریق R654 انتخاب کنید و بعد kavot و star ...سیستم به صورت اتومات پوینت L124 رو انتخاب خواهد کرد. فقط دقت کنید SID مورد نظر رو درست انتخاب کرده باشید....
رواز مشهد کامل صورت گرفت ؟ مشکلی نبود ؟

iq-boy عزیز:
پرواز به مشهد بر طبق راهنماییهای شما دوست گرانقدر به خوبی انجام شد تازه کلی مسافر رو هم جابه جا کردم!..
بسیار سپاسگذارم....:20:

اما مشکل من در انتخاب SID مناسبه!! چطور با توجه به معلومات سایت RouteFinder سید درست و ارتفاع صحیح رو وارد کنیم!!؟.. اصلا اگه کاپیتان عزیز این مسیر رو ( مهرآباد-شیراز) رو از طریق برنامه ریزی AMC انجام داده شرح ماوقع رو بنویسه...
سپاس بر کاپیتانهای سیمولایتور!
.....

m.s.f
16-10-2010, 12:18
آره

شیراز ، مرکز فنون رو میگید دیگه ؟
یا جای دیگه ؟
تا اونجایی که من یادمه شیراز فقط فنون میپرونه . و البته با سرعتی که اونا میپرونن اصلا به صرفه نیست مگه اینکه توو همونجا پارتی داشته باشید .
الان تهران مدارس خصوصی 200 تومن میپرونن ولی خیلی خیلی سریعتر از مرکز. و البته با سیر صعودی قیمت ساعت پرواز هر چه سریعتر تموم بشه به صرفه تره

ضمنا 5 ملیون واسه کلاس زمینی PPL ؟

---------- Post added at 12:18 PM ---------- Previous post was at 12:15 PM ----------

ساعنی 150000تومن؟
مگه چیکار میکنن؟

حتی برای Take off و Landing و البته Touch And Go هم باید پول بدن.
ولی بازم زیاده. و زیادتر هم میشه

babak_deghat
16-10-2010, 12:41
شیراز ، مرکز فنون رو میگید دیگه ؟
یا جای دیگه ؟
تا اونجایی که من یادمه شیراز فقط فنون میپرونه . و البته با سرعتی که اونا میپرونن اصلا به صرفه نیست مگه اینکه توو همونجا پارتی داشته باشید .
الان تهران مدارس خصوصی 200 تومن میپرونن ولی خیلی خیلی سریعتر از مرکز. و البته با سیر صعودی قیمت ساعت پرواز هر چه سریعتر تموم بشه به صرفه تره

ضمنا 5 ملیون واسه کلاس زمینی PPL ؟

---------- Post added at 12:18 PM ---------- Previous post was at 12:15 PM ----------

حتی برای Take off و Landing و البته Touch And Go هم باید پول بدن.
ولی بازم زیاده. و زیادتر هم میشه
اسمش رو نمی دونم
فقط میدونم داخل خود فرودگاه شیراز(OISS) تشکیل میشه کلاسهاش .
قیمتش هم همینی هست که شنیدم

m.s.f
16-10-2010, 19:16
اسمش رو نمی دونم
فقط میدونم داخل خود فرودگاه شیراز(OISS) تشکیل میشه کلاسهاش .
قیمتش هم همینی هست که شنیدم

برای کلاس PPL این قیمت نیست ... تهران با Package وسایل Max دو ملیون میشه ...
CPL هم 800 تومن و بعضی جاها یک ملیون و خرده ای و IR هم 700 تومن یا بعضی مدارس باز هم یک ملیون و خرده ای .

babak_deghat
16-10-2010, 19:21
برای کلاس PPL این قیمت نیست ... تهران با Package وسایل Max دو ملیون میشه ...
CPL هم 800 تومن و بعضی جاها یک ملیون و خرده ای و IR هم 700 تومن یا بعضی مدارس باز هم یک ملیون و خرده ای .
واقعاً؟!؟
شما اسم و آدرس این موسسات رو داری ؟

m.s.f
17-10-2010, 17:46
بله ، پ خ میزارم اگه میخوای ؟
ولی باید بیای تهران یا قزوین بپری

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

ضمنا من این FSX رو از کجا میتونم دان کنم ؟ رفتم مغازه ها کسی نداشت . FS2004 رو دارم.
انگار چند تا ورژن داره .:31:

babak_deghat
17-10-2010, 18:13
Tecnam P92 JS
بله ، پ خ میزارم اگه میخوای ؟
ولی باید بیای تهران یا قزوین بپری

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

ضمنا من این FSX رو از کجا میتونم دان کنم ؟ رفتم مغازه ها کسی نداشت . FS2004 رو دارم.
انگار چند تا ورژن داره .:31:
ممنون
اسماشون رو بگی کافیه :31: . البته رفتم تو سایتشون ، هیچ جا مبلغ شهریه رو اعلام نکرده بودند
fsx تو همون صفحه اول لینک دانلودهاش رو گذاشته . اگه هم نمیتونی دانلود کنی یه سری افرادی هستن تو بعضی شهرها که برات رایت میکنن میفرستن . آدرسهای اونا هم تو پست اول هست

m.s.f
17-10-2010, 18:18
برات پ خ گذاشتم .
لینکهای دانلود که خرابه گویا.
ممنون

dihav1359
17-10-2010, 22:51
خب براي بهتر پيدا كردن آموزشها، ليست آنها و صفحاتي را كه آموزشها در آن قرار دارند را در امضاء گذاشته ام

babak_deghat
17-10-2010, 23:50
خب براي بهتر پيدا كردن آموزشها، ليست آنها و صفحاتي را كه آموزشها در آن قرار دارند را در امضاء گذاشته ام
کرک این MD11 و 767کاپیتان سیم رو شما جدا ندارید برام آپلود کنید ؟ خیلی لازمشون دارم .

dihav1359
18-10-2010, 09:54
كرك md-11 خدمت شما طبق دستور العمل پيش برو ،مواضب باش ليوري و آپديتها براي اين محصول را نصب نكني

767 هم تو كارش نيستم در وب يا تورنت جستجو كن حتما پيدا ميكني

arash1348
20-10-2010, 08:37
iq-boy عزیز:
پرواز به مشهد بر طبق راهنماییهای شما دوست گرانقدر به خوبی انجام شد تازه کلی مسافر رو هم جابه جا کردم!..
بسیار سپاسگذارم....:20:

اما مشکل من در انتخاب SID مناسبه!! چطور با توجه به معلومات سایت RouteFinder سید درست و ارتفاع صحیح رو وارد کنیم!!؟.. اصلا اگه کاپیتان عزیز این مسیر رو ( مهرآباد-شیراز) رو از طریق برنامه ریزی AMC انجام داده شرح ماوقع رو بنویسه...
سپاس بر کاپیتانهای سیمولایتور!
:20:
heeeeeeeeeeeeeeeelp

arash1348
20-10-2010, 08:43
نکته

اگه در Fsx Passenjers همه چیز پرواز بر وفق مراد باشه، سر مهماندار می آد تو کابین و یه گفتگوی رومانتیک رو با کاپیتان انجام می ده!!! نمی گم چی می گه تا خودتون تجربه اش کنید!!!...

البته منظورم آماتور های سیمولایتوره تا برای پرواز در خطوط هوایی تشویق بشن!!!!:46:

babak_deghat
20-10-2010, 18:38
کلا کرک 767 کاپیتان سیم رو کسی نداره؟ ):

نکته

اگه در Fsx Passenjers همه چیز پرواز بر وفق مراد باشه، سر مهماندار می آد تو کابین و یه گفتگوی رومانتیک رو با کاپیتان انجام می ده!!! نمی گم چی می گه تا خودتون تجربه اش کنید!!!...

البته منظورم آماتور های سیمولایتوره تا برای پرواز در خطوط هوایی تشویق بشن!!!!:46:
آره ، میگه کاپیتان ، بعد از فرود اگه کار خاصی انجام نمیدید بیاید باهم بریم خرید ! :31:
البته به من وسط پرواز گفت

knazari1
21-10-2010, 00:07
سلام
دوستان من امروز نسخه ACC بهمن سافت رو نصب کردم....
اما چراغ داخل هیج هواپیمایی روشن نمی شه!!
دلیلش رو کسی می دونه؟؟؟؟
خیلی تاریکه داخلش :41:

.................................................. ...................

اگر امکان داره این فایل رو از داخل فولدر FSX که نصب کردین برام آپلود کنید .... فکر می کنم مشکل از این باشه :

069a2su9.bmp

داخل این فولدر هست.... X:\Microsoft Flight Simulator X\Scenery\World\Texture
ممنون می شم ... بهش نیاز دارم واقعا

dani.flight
21-10-2010, 12:30
سلام
دوستان من امروز نسخه ACC بهمن سافت رو نصب کردم....
اما چراغ داخل هیج هواپیمایی روشن نمی شه!!
دلیلش رو کسی می دونه؟؟؟؟
خیلی تاریکه داخلش :41:

.................................................. ...................

اگر امکان داره این فایل رو از داخل فولدر FSX که نصب کردین برام آپلود کنید .... فکر می کنم مشکل از این باشه :

069a2su9.bmp

داخل این فولدر هست.... X:\Microsoft Flight Simulator X\Scenery\World\Texture
ممنون می شم ... بهش نیاز دارم واقعا

capitan black
21-10-2010, 12:35
دوستان عزیز این شبیه ساز چند تا dvd هستش ؟...گرافیکش چطوریاست و ایا میشه پرواز رو راحت یاد گرفت ؟...مرسی

babak_deghat
21-10-2010, 16:34
دوستان عزیز این شبیه ساز چند تا dvd هستش ؟...گرافیکش چطوریاست و ایا میشه پرواز رو راحت یاد گرفت ؟...مرسی
دو تا dvd هست
یه dvd هم accـیش هست
دستکم 512 گرافیک میخوای تا راحت بتونی ازش استفاده کنی
پرواز رو هم میتونی یاد بگیری باهاش

B.J.U
22-10-2010, 19:49
آره
واقعا عالی هست
پیشنهاد میکنم نسخه ی ایرانی رو نخری!!

33505775
22-10-2010, 20:53
سلام دیروز هوانوردی مبحث سر مکالمات ATC بود البته شاید بدانید ولی می نویسم
به خاطر اینکه در بین مکالمات نویس نیفته از یک سری کلمات استفاده می کنند و دلیل دوم اینکه یکی با یک وسیله ای نیاد الکی صحبت کنه

A Alpha (AL fah)
B Bravo (BRAH VOH)
C Charlie (CHAR lee)
D delta (DELL tah0
E Echo (ECK oh)
F Foxtrot (FOKS trot)
G Golf (GOLF)
H Hotel(hoh TELL)
I India (IN dee ah)
J Juliet (JEW lee ETT)
K Kilo (KEY loh)
L Lima (LEE mah)
M Mike (MIKE)
N November (no VEM ber)
O Oscar (OSS cah)
P Papa (pah PAH)
Q Quebec (keh BECK)
R Romeo (ROW ne oh)
S Sierra (see AIR rah)
T Tango (TANG go)
U Uniform (YOU nee form)
V Victor (VIK tah)
Whiskey (WISS key)
X X Ray (ECKS RAY)
Y Yankee (YANG key)
Z Zulu (ZOO loo)

حالا مبحث نویس را توضیح بدم ممکن این را تیکه اینگیسیش را این بخوانند IRA 63
آی آر ای
خب اگر رادیو یک ثانیه قطع شود چی میشه هیچی کلا همه چی بهم می ریزه حالا برای مبحث نویس رو اعداد هست البته فقط یکی به 9 (ناین) می گن (ناینر) جون با 5 (فایو) قاطی نشه

m.s.f
23-10-2010, 17:01
آقا بیاید یه مسابقه بزاریم ؟
مسابقات مانورهای پروازی ؛ نه حرکات آکروباتیک ها
مثلا کارهایی مثل Short Field Take off And Landing و ...
به عنوان مثال ؛ کی میتونه با هواپیمای Learjet 45 کنار مجسمه آزادی (توو New York) فرود بیاد - Full stop وسپس از اونجا Take off کنه ؟
هر کس این کار رو انجام داد فیلمش رو هم بزاره
کسی موافق مسابقه هست یا نه ؟

robert
23-10-2010, 17:05
آقا بیاید یه مسابقه بزاریم ؟
مسابقات مانورهای پروازی ؛ نه حرکات آکروباتیک ها
مثلا کارهایی مثل Short Field Take off And Landing و ...
به عنوان مثال ؛ کی میتونه با هواپیمای Learjet 45 کنار مجسمه آزادی (توو New York) فرود بیاد - Full stop وسپس از اونجا Take off کنه ؟
هر کس این کار رو انجام داد فیلمش رو هم بزاره
کسی موافق مسابقه هست یا نه ؟

تو FSp وقتی درصد احتمال نقص فنی بالا بره چیزهایی رو به چشم میبینیم که خیلی سخت تر از فرود در کنار مجسمه آزادی هستند...

من یادمه یه بار یه 747 رو در حالیکه سیستم برقش دچار نقص شده بود و LCD ها و چراغهاش قطع و وصل میشدند بطور manual فرود آوردم....

در هواپیمایی که سیستم autobreak داشته باشه چنین عملیاتی که شما فرمودی زیاد هم سخت نیست...

m.s.f
23-10-2010, 17:08
فقط سه تا بحث هستش
یکی اینکه فرقی نمیکنه FSX باشه یا FS2004 . چون هدف انجام مانور هست که تفاوتی نداره فکر میکنم
دوم اینکه : فیلم رو چطور بزاریم ؟ با موبایل از روو مانیتور فیلم بگیریم خوبه یا راه بهتری هست ؟
سوم اینکه : تنظیمات Realism همش باید Full باشه تا همه چیز واقعی باشه و این تنظیمات هم باید توو فیلم نمایش داده بشه.

---------- Post added at 05:08 PM ---------- Previous post was at 05:06 PM ----------

خوب حالا که سخت نیست موافقید انجام بدیم و سپس هر کس میتونه مانور یا کار بعدی رو بگه تا بقیه انجام بدن ؟
مثلا یه فرودگاه با یه باند کوتاه رو اعلام کنه و بگه با یه هواپیمای خاص اونجا فرود بیایم . البته باید شدنی باشه و کسی که میگه اون کار رو بتونه انجام بده

m.s.f
23-10-2010, 18:08
خوب من کاری که گفته بودم رو انجام دادم ...
البته همه میدونیم که توو پرواز واقعی تقریبا نشدنی هست !
با موبایل هم فیلم گرفتم ... حجم تقریبی 8 مگ

دوستانی که حرفه ای هستند لطفا بیاید مسابقه بدیم :40:

esfehanei
23-10-2010, 20:15
خیلی قشنگ شده
راستی اون برج آزادی رو چه جور پیدا کردی؟
برج ایفل هم هست تو پاریس؟

amin 2010
23-10-2010, 20:30
خوب من کاری که گفته بودم رو انجام دادم ...
البته همه میدونیم که توو پرواز واقعی تقریبا نشدنی هست !
با موبایل هم فیلم گرفتم ... حجم تقریبی 8 مگ

بسیار زیبا بود !فقط یه سوال در چه تنظیمات گرافیکی بازی می کردید؟ سطح جزییات خیلی پایین بود

m.s.f
23-10-2010, 20:35
خیلی قشنگ شده
راستی اون برج آزادی رو چه جور پیدا کردی؟

آره ... همه جا هست خوب از جمله ایفل توو پاریس
ولی اینجا چون یه جزیره مانند خیلی کوچیک بود جالب بود .
کیفیت فیلم هم خودم کم کردم تا حجمش کم بشه.
به هر حال امیدوارم دوستان همکاری کنند. این کار نیاز به توجه به نکاتی در مورد مانورها داره که خیلی آموزنده هست. بعدا چند تا از این نکات رو میگم یا دوستان میگن که مهم و آموزشی هست.

---------- Post added at 08:35 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

بسیار زیبا بود !فقط یه سوال در چه تنظیمات گرافیکی بازی می کردید؟ سطح جزییات خیلی پایین بود

البته سطح جزئیات بالاتر از این بود ولی من از رووی یه مانیتور 15 اینچ ال جی از اون قدیمیا که فلت هم نیست فیلم گرفتم و کیفیت فیلمبرداری رو هم کم کردم ولی به هر حال تنظیمات گرافیکی High بود و البته FS2004 .

amin 2010
23-10-2010, 20:49
البته سطح جزئیات بالاتر از این بود ولی من از رووی یه مانیتور 15 اینچ ال جی از اون قدیمیا که فلت هم نیست فیلم گرفتم و کیفیت فیلمبرداری رو هم کم کردم ولی به هر حال تنظیمات گرافیکی High بود و البته FS2004 .

گرافیک پک اکسلریشن بیشتر از اینه ؟ عکسای تاپیک خیلی گرافیک بهتری رو نشون میدادن

m.s.f
23-10-2010, 21:21
گرافیک پک اکسلریشن بیشتر از اینه ؟ عکسای تاپیک خیلی گرافیک بهتری رو نشون میدادن

آره ... خیلی بهتر ... من باOriginal FS2004 فیلم گرفتم نه با FSX .

babak_deghat
24-10-2010, 13:06
آره اونم هست

دوم اینکه : فیلم رو چطور بزاریم ؟ با موبایل از روو مانیتور فیلم بگیریم خوبه یا راه بهتری هست ؟

راه ساده ترش استفاده از این نرم افزارهاست :

در ضمن من کرک767 کاپیتان سیم رو لازم دارم . جایی نتونستم پیداش کنم . خوشحال میشم اگه کسی بتونه برام آپلود کنه

m.s.f
24-10-2010, 14:32
راه ساده ترش استفاده از این نرم افزارهاست :این نرم افزارها با چه حجمی ضبط میکنن ؟ آخه حتما باید حجمش کم باشه ... من با snagit که قبلا داشتم فیلم گرفتم حجمش شد 150 مگ ... کیفیتش خوبه ولی با این حجم ، ارزش آپلود و دانلود نداره

این FSX Original و Acceleration Pack ش رو از کجا میتونم بخرم ؟
فروشگاه اینترنتی ! لطفا اگه کسی میدونه یه راهنمایی بکنه .

ضمنا کسی پایه نبود برای مسابقه ؟!

robert
25-10-2010, 21:56
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/LEFT]

Tools

FS Registry Repair

این نرم افزار به شما این امکان را میدهد پس از نصب مجدد ویندوز دیگر نیازی به نصب Flight Simulator نداشته باشید و براحتی کلیدهای رجیستری را تعمیر میکند

ابی جون... این نرم افزار که کار نمیکنه...!!

یعنی پیغام میده و میگه: the application was failed to start because the side by side configuration is incorrect

من رو حساب همین نرم افزار رفتم ویندوزم رو عوض کردم و حالا FSX اجرا نمیشه...!! چیکار کنم..؟؟:41:

ebicross
26-10-2010, 21:47
ابی جون... این نرم افزار که کار نمیکنه...!!

یعنی پیغام میده و میگه: the application was failed to start because the side by side configuration is incorrect

من رو حساب همین نرم افزار رفتم ویندوزم رو عوض کردم و حالا FSX اجرا نمیشه...!! چیکار کنم..؟؟:41:
اگر ویندوزت هفته توی پروپرتیز فایل به سربرگ دوم برو و ویندوز XP رو انتخاب کن.
ببین درست میشه؟

robert
27-10-2010, 08:07
اگر ویندوزت هفته توی پروپرتیز فایل به سربرگ دوم برو و ویندوز XP رو انتخاب کن.
ببین درست میشه؟

نه نشد... آخرش هم مجبور شدم از اول نصب کنم... ایکاش نرم افزار ها رو قبل از آپلود یکبار چک میکردید...!!

ebicross
27-10-2010, 08:47
نه نشد... آخرش هم مجبور شدم از اول نصب کنم... ایکاش نرم افزار ها رو قبل از آپلود یکبار چک میکردید...!!
من اینو چک کردم. هر بار هم که ویندوز نصب میکنم از همین استفاده میکنم.
نمیدونم مشکلش الان چیه!

robert
27-10-2010, 12:43
من اینو چک کردم. هر بار هم که ویندوز نصب میکنم از همین استفاده میکنم.
نمیدونم مشکلش الان چیه!

شما ویندوز هفت داری...؟؟

یا ایکس پی ...؟؟

abimabi
27-10-2010, 22:41
شما ویندوز هفت داری...؟؟

یا ایکس پی ...؟؟

عزیز این مشکل منم بود متاسفانه این نرم افزار واسه منم کار نکرد من ویندوزم ویستا هست.تاحالا دو بار ویندوز عوض کردم دو بارش مجبور شدم از اول نصب کنم توام دوباره نصب کن زیاد که طول نمیکشه

meys34
28-10-2010, 14:37
عزیز این مشکل منم بود متاسفانه این نرم افزار واسه منم کار نکرد من ویندوزم ویستا هست.تاحالا دو بار ویندوز عوض کردم دو بارش مجبور شدم از اول نصب کنم توام دوباره نصب کن زیاد که طول نمیکشه

حالا که حرفش شده بگم, منم نتونستم:41::41::41: ویندوز xp:20:

33505775
28-10-2010, 20:10
سلام من می خواهم بخشی که امروز تو هوانوری بحث کردیم در سه درس درست کنم که این سه درس را تا پنج شنبه هفته آینده درست می کنم فعلا درس یک را در زیر مشاهده کنید
درس1
فرض کنید در یک پرواز کور هستیم خب از کجا بفهمیم یک هواپیما به سمتمان می آید یا دور می شود از این می توانیم بفهمیم فکر کنم تصویر به صورت واضح توضیح دهد

esfehanei
28-10-2010, 22:36
چه جوریه این؟
این عکسه چیو میگه؟
سبز و قرمز و سفید معنیش چیه؟

babak_deghat
28-10-2010, 22:55
یعنی اگه دیدی اون دور یه هواپیما هست ، اگه طرف راستش نور سبز بود و طرف چپش نور قرمز ، یعنی داره ازت دور میشه .
اگه عکسش بود یعنی داره طرفت میاد !

esfehanei
28-10-2010, 23:03
آهان الان فهمیدم
دوستان یه سوال
موقع لندینگ وقتی من فلپ ها رو تا ته باز میکنم یه صدای بیبی میاد برای چیه؟
وقتی که چرخ ها رو باز میکنم اینجوری میشه و وقتی فلپ ها رو کم میکنم صدا قطع میکنه
یه دفعه هم باز نمیکنم یواش یواش باز میکنم تو زمانهای مختلف
سرعت هم مناسبه ارتفاع هم همینطور
ضمنا نمیدونم چرا چند وقته هی وقتی میشیتنم بدون دلیل هی چرخ های عقب هواپیمام میترکه و اف اس پی امتیاز منفی میده
همه کار هاشم درست انجام دادم
به نظرم مشکل از همین فلپها باشه
اگه میشه یکی از دوستان یه توضیحی بدن
باتشکر

33505775
28-10-2010, 23:31
چه جوریه این؟
این عکسه چیو میگه؟
سبز و قرمز و سفید معنیش چیه؟

یعنی اگه دیدی اون دور یه هواپیما هست ، اگه طرف راستش نور سبز بود و طرف چپش نور قرمز ، یعنی داره ازت دور میشه .
اگه عکسش بود یعنی داره طرفت میاد !
دقیقا منظورم این بود فکر کردم واضحه

ebicross
29-10-2010, 08:13
شما ویندوز هفت داری...؟؟

یا ایکس پی ...؟؟
من 7
چشم الان چک میکنم و نتیجشو میگم.

خب ببینید گناه من چیه؟ براحتی برای ویندوز 7 کار کرد.:27:
توجه کنید این برای نوین پندار کار نمیکنه. نوین پندار و یا هر FSX دیگه ای که دستکاری شده باشه.

اگر بازم کار نکرد برنامه رو Run as administrator کنید.
به خدا من بی تقصیرم... :41:

33505775
29-10-2010, 20:13
درس 2
در عکس کاربرد و اسم چراغ های مختلف در هواپیما را می بینید .

esfehanei
29-10-2010, 20:44
آهان الان فهمیدم
دوستان یه سوال
موقع لندینگ وقتی من فلپ ها رو تا ته باز میکنم یه صدای بیبی میاد برای چیه؟
وقتی که چرخ ها رو باز میکنم اینجوری میشه و وقتی فلپ ها رو کم میکنم صدا قطع میکنه
ضمنا نمیدونم چرا چند وقته هی وقتی میشیتنم بدون دلیل هی چرخ های عقب هواپیمام میترکه و اف اس پی امتیاز منفی میده
باتشکر

کسی بلد نیست؟
اینقدر سخته؟

robert
29-10-2010, 21:16
آهان الان فهمیدم
دوستان یه سوال
1-موقع لندینگ وقتی من فلپ ها رو تا ته باز میکنم یه صدای بیبی میاد برای چیه؟
2-ضمنا نمیدونم چرا چند وقته هی وقتی میشیتنم بدون دلیل هی چرخ های عقب هواپیمام میترکه و اف اس پی امتیاز منفی میده
باتشکر

درباره 1:

نه عزیز... شما سرعتت مناسب نیست...!! قطعا مناسب نیست... چون اگر اینطور بود صدای بوق از کابین نمیشنیدی...!!
برای هواپیمایی مثل 737 فلاپها باید تو زیر 160 نات بطور کامل باز بشن... چرخها هم باید زیر 220 نات باز بشن...

2- برای این میترکه که شما با vertical speed بالائی سطح باند رو touch میکنید... نباید اینکار رو بکنید... چون در واقعیت هم چرخا میترکه هم مسافرین بدلیل کاهش سریع ارتفاع دچار ترس شدید و حمله قلبی میشن و هم کلی صدمات دیگه اتفاق میفته...!!

اصفهانی عزیز !!

هواپیما (( چه سسنا ملخی و چه 747 )) موقع فرود باید روی سطح باند سر بخوره و چرخهایش بصورت ساییده شدن (( و نه کوبیده شدن )) باند رو لمس بکنه...

شما اگر با اتوپایلوت فرود میایید قلقی رو که من پیدا کردم رو اجرا کنید:

ارتفاع فرودگاه رو پیدا کنید و واردش کنید به AP و ورتیکال اسپید رو بذارید روی صفر...

بمحض حرکت مشاهده حرکت لوکالایزر باید ورتیکال اسپید رو آنقدر کم کنید که وقتی کامپیوتر پرواز ارتفاع رو one hundred اعلام کرد دقیقا ابتدای باند باشید... اینجاست که ورتیکال اسپید رو هرگز نباید بیشتر از 300 تا بذارید... دور موتور رو کم کنید تا هواپیما فلیر بکنه و دماغه اش بیاد بالا و به نرمی و مثل یک تکه پر روی پنبه فرود بیاد...!!

پیشنهاد میکنم حتما از سایت یوتیوب چند تا ویدیو چه از فرود واقعی و چه از فرود در FSX رو ببینید.

esfehanei
30-10-2010, 00:23
درباره 1:

نه عزیز... شما سرعتت مناسب نیست...!! قطعا مناسب نیست... چون اگر اینطور بود صدای بوق از کابین نمیشنیدی...!!
برای هواپیمایی مثل 737 فلاپها باید تو زیر 160 نات بطور کامل باز بشن... چرخها هم باید زیر 220 نات باز بشن...

2- برای این میترکه که شما با vertical speed بالائی سطح باند رو touch میکنید... نباید اینکار رو بکنید... چون در واقعیت هم چرخا میترکه هم مسافرین بدلیل کاهش سریع ارتفاع دچار ترس شدید و حمله قلبی میشن و هم کلی صدمات دیگه اتفاق میفته...!!

اصفهانی عزیز !!

هواپیما (( چه سسنا ملخی و چه 747 )) موقع فرود باید روی سطح باند سر بخوره و چرخهایش بصورت ساییده شدن (( و نه کوبیده شدن )) باند رو لمس بکنه...

شما اگر با اتوپایلوت فرود میایید قلقی رو که من پیدا کردم رو اجرا کنید:

ارتفاع فرودگاه رو پیدا کنید و واردش کنید به AP و ورتیکال اسپید رو بذارید روی صفر...

بمحض حرکت مشاهده حرکت لوکالایزر باید ورتیکال اسپید رو آنقدر کم کنید که وقتی کامپیوتر پرواز ارتفاع رو one hundred اعلام کرد دقیقا ابتدای باند باشید... اینجاست که ورتیکال اسپید رو هرگز نباید بیشتر از 300 تا بذارید... دور موتور رو کم کنید تا هواپیما فلیر بکنه و دماغه اش بیاد بالا و به نرمی و مثل یک تکه پر روی پنبه فرود بیاد...!!

پیشنهاد میکنم حتما از سایت یوتیوب چند تا ویدیو چه از فرود واقعی و چه از فرود در FSX رو ببینید.

خیلی ممنون از کمکتان
من مطمئنم سرعتم درسته روی 150-160نات اول فلپ ها رو تقریبا یواش یواش 60-70درجه باز میکنم
بعد بیشتر میکنم تا تقریبا 80-90درصد
بعد که نزدیک فرودگاه میرم چرخ ها رو باز میکنم(در این مواقع سرعت اغلب روی 150-160هست)به محظ باز کردن یه صدای بوق میاد من فلپ رو کم میکنم بوق قطع میشه
نزدیک باند که شدم ارتفاع رو میارم روی تقریبا 500پا و بعد هم 400بعد قسمت ارتفاع رو از روی اتوپایلوت خارج میکنم(بقیش یعنی هدینک + سرعت دست خوده اتو پایلوته)
بعد یواش یواش میارمش پایین
تا نزدیک باند رسید سرشو میدم بالا بعد میشینه و لاستیکاش میترکه
در ضمن در این مواقع سرعتم بین 120-150هست

فیلم بدرد بخوری از یوتیوب پیدا نکردم
چند تا دیدم ولی بدردم نخورد

ممنون میشم اگه کمک کنین
منتظرم
باتشکر

robert
30-10-2010, 09:20
خیلی ممنون از کمکتان
من مطمئنم سرعتم درسته روی 150-160نات اول فلپ ها رو تقریبا یواش یواش 60-70درجه باز میکنم
بعد که نزدیک فرودگاه میرم چرخ ها رو باز میکنم(در این مواقع سرعت اغلب روی 150-160هست)به محظ باز کردن یه صدای بوق میاد من فلپ رو کم میکنم بوق قطع میشه
نزدیک باند که شدم ارتفاع رو میارم روی تقریبا 500پا و بعد هم 400بعد قسمت ارتفاع رو از روی اتوپایلوت خارج میکنم(بقیش یعنی هدینک + سرعت دست خوده اتو پایلوته)

ممنون میشم اگه کمک کنین
منتظرم
باتشکر

نگفتید با چه تایپی میپرید...؟؟؟

esfehanei
30-10-2010, 15:16
خیلی ممنون از کمکتان

ممنون میشم اگه کمک کنین
منتظرم
باتشکر

با 737 میپرم
737 اربیت هم هست
اگه میشه کمک کنید
منتظرم
باتشکر

HADI ONLY
30-10-2010, 16:44
دوستان این بازی برای ما کاربران معمولی خوبه یا نه ؟ هیجان داره ؟ شما از کجا یاد گرفتید ؟

babak_deghat
30-10-2010, 17:03
دوستان این بازی برای ما کاربران معمولی خوبه یا نه ؟ هیجان داره ؟ شما از کجا یاد گرفتید ؟
اولین پست تاپیک رو بخونید

robert
30-10-2010, 17:46
با 737 میپرم
737 اربیت هم هست
اگه میشه کمک کنید
منتظرم
باتشکر

دوتاعکس برات میذارم ببین:

من اینجوری فرود میام و هیچ مشکلی ندارم... اگر شما هم اینجوری فرود میاید و مشکل دارید فکر کنم تنها گزینه غیر فعال کردن detect crashes در setting این نرم افزار باشه...

esfehanei
30-10-2010, 19:13
دوتاعکس برات میذارم ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن اینجوری فرود میام و هیچ مشکلی ندارم... اگر شما هم اینجوری فرود میاید و مشکل دارید فکر کنم تنها گزینه غیر فعال کردن detect crashes در setting این نرم افزار باشه...

این فایله پاک شده متاسفانه
یه جای دیگه آپ کن لطفا

robert
30-10-2010, 19:34
یه جای دیگه آپ کن لطفا

امتحان کردم.... درست بود:46:

دکمه دانلودش اون پایینه...

esfehanei
30-10-2010, 23:00
ای بابا
هر کاری میکنم نمیشه
جای بهتر نبود آپلود کنی؟
این همه سایت
شما نشستی زحمت کشیدی من نمیتونم دان کنم
اگه میشه تو رپیدشیری 4شیریدی جای بهتری آپلود کن
زدم اون قسمت رو اسم فایلتم میاد ولی دانلود نمیکنه

hossein_1368
31-10-2010, 21:56
یه لندینگ فوق العاده حرفه ای :

توصیه میکنم به هیچ وجه از دستش ندید

babak_deghat
31-10-2010, 22:34
یه لندینگ فوق العاده حرفه ای :

توصیه میکنم به هیچ وجه از دستش ندید
این کجاش حرفه ای بود ؟ زد خواهر و مادر هواپیما رو صیغه کرد اعصابم خرد شد . . . .:2:

dani.flight
31-10-2010, 22:50
این کجاش حرفه ای بود ؟ زد خواهر و مادر هواپیما رو صیغه کرد اعصابم خرد شد . . . .:2:

آره 1چیزایی تو همین مایه ها بود " این لندینگ توسط یک student انجام شده!

esfehanei
31-10-2010, 23:01
ای بابا
هر کاری میکنم نمیشه
جای بهتر نبود آپلود کنی؟
این همه سایت
شما نشستی زحمت کشیدی من نمیتونم دان کنم
اگه میشه تو رپیدشیری 4شیریدی جای بهتری آپلود کن
زدم اون قسمت رو اسم فایلتم میاد ولی دانلود نمیکنه

یکی بیاد و اونو درست کنه
روبرت جان کجایییییییییییییییییییییی ییی؟

hossein_1368
01-11-2010, 00:10
آره 1چیزایی تو همین مایه ها بود " این لندینگ توسط یک student انجام شده!

فقط من موندم اینا با چه عقلی 737 به این نازی ( اگه اشتباه میکنم اساتید لطفا تصحیح بفرمایند ) رو دادن دست student که این بلا رو سرش دربیاره !

robert
01-11-2010, 08:49
یه جای دیگه آپ کن لطفا

here you go

esfehanei
01-11-2010, 15:49
here you go

خیلی ممنون روبرت جان
واقعا ممنون
من خودم به همین شکل شما فرود میام دقیقا به همین شکل با تفاوت اینکه برای شما خودکاره ولی من با دسته کار میکنم
ولی سرعت من دقیقا مثل شماست+زاویه فلر کردن و....
پس دلیلش چیه که برا من چرخ هاش منفجر میشه؟
راستی شما تو این عکس هواپیمات چند درجه فلپ داره؟ فوله؟

ممنون میشم پاسخ بدید تا مشکلم برطرف شده
منتظرم
باتشکر

robert
01-11-2010, 16:09
خیلی ممنون روبرت جان
واقعا ممنون
من خودم به همین شکل شما فرود میام دقیقا به همین شکل با تفاوت اینکه برای شما خودکاره ولی من با دسته کار میکنم
ولی سرعت من دقیقا مثل شماست+زاویه فلر کردن و....
پس دلیلش چیه که برا من چرخ هاش منفجر میشه؟
راستی شما تو این عکس هواپیمات چند درجه فلپ داره؟ فوله؟

ممنون میشم پاسخ بدید تا مشکلم برطرف شده
منتظرم
باتشکر

شما فقط با 737 این مشکل رو داری یا با سایر پرنده ها هم همین بدبختی پیش میاد...؟؟

به اون عکس کابین دقت کن... در قسمت اتوپایلوت نرخ نزول ارتفاع من 100 پا بر دقیقه هست... شما هم همینجوری فرود میایید...؟؟

فلاپها موقع فرود fully extended هستند...

esfehanei
01-11-2010, 16:12
شما فقط با 737 این مشکل رو داری یا با سایر پرنده ها هم همین بدبختی پیش میاد...؟؟

به اون عکس کابین دقت کن... در قسمت اتوپایلوت نرخ نزول ارتفاع من 100 پا بر دقیقه هست... شما هم همینجوری فرود میایید...؟؟

فلاپها موقع فرود fully extended هستند...

من فقط با 737 میپرم چون دیگه هواپیمایی تو کمپانیم ندارم
من اونو دقت نکردم چون با دسته فرود میام
مگه اونم تاثیر داره؟
من وقتی تو حالت فول میزارم یه صدای بیپ میده برای شما هم همینجوریه؟
یه کمکی بده تو رو خدا

robert
01-11-2010, 16:24
من فقط با 737 میپرم چون دیگه هواپیمایی تو کمپانیم ندارم
من اونو دقت نکردم چون با دسته فرود میام
مگه اونم تاثیر داره؟
من وقتی تو حالت فول میزارم یه صدای بیپ میده برای شما هم همینجوریه؟
یه کمکی بده تو رو خدا

منظورت از " دسته " همون یوک هواپیما است یا با دسته ای که به کیس کامپیوتر وصل میکنی کار میکنی...؟؟

ورتیکال اسپید یا همون نرخ نزول بالای 400 تا باشه لاستیک میترکه و مسافرها هم به صندلی کوبیده میشن..!!:31:

esfehanei
01-11-2010, 19:09
منظورت از " دسته " همون یوک هواپیما است یا با دسته ای که به کیس کامپیوتر وصل میکنی کار میکنی...؟؟

ورتیکال اسپید یا همون نرخ نزول بالای 400 تا باشه لاستیک میترکه و مسافرها هم به صندلی کوبیده میشن..!!:31:

ای بابا سوالایی می پرسی روبرت جان!!!!!!!!!!
آخه یوک هواپیما رو من از کجا بیارم؟
همون دسته رو میگم دیگه

فکر کنم مشکل از همون باشه همون ورتیکال اسپید
ببینم اگه من بخوام از ارتفاع 1500پایی لندینگ کنم و همش رو بزارم رو خلبان خودکار خودش اتوماتیک میشونه و خودشم فلر میکنه؟
کلا اگه بخوام به روش شما لندینگ کنم چی باید کنم؟
در ضمن بفرمایید کی باید فلپ ها رو باز کنم؟ در چه ارتفاعاتی و درچه سرعتهایی
ممنون میشم کمک کنید
باتشکر

robert
01-11-2010, 19:24
فکر کنم مشکل از همون باشه همون ورتیکال اسپید
ببینم اگه من بخوام از ارتفاع 1500پایی لندینگ کنم و همش رو بزارم رو خلبان خودکار خودش اتوماتیک میشونه و خودشم فلر میکنه؟
کلا اگه بخوام به روش شما لندینگ کنم چی باید کنم؟
در ضمن بفرمایید کی باید فلپ ها رو باز کنم؟ در چه ارتفاعاتی و درچه سرعتهایی
ممنون میشم کمک کنید
باتشکر

ساده است...

مگر در FSP موقع فرود خود کامپیوتر هواپیما فاصله هواپیما از زمین رو اعلام نمیکنه...؟؟ مثلا میگه twenty five hundred که معدل فاصله 2500 پایی با زمین هست...

خب... شما وقتی فرکانس ils رو وارد کنی و آماده فرود شدی و هواپیما فرکانس رو گرفت و رفت به سمت باند باید ارتفاع فرودگاه رو از map پیدا کنی و تو قسمت Altitude hold switch وارد کنی... و ورتیکال اسپید رو بذاری روی صفر....

حالا به محض تغییر localizer شروع به کم کردن vertical speed میکنی... یعنی یه چیزی بین 800- تا 2000- رو وارد میکنی تا ارتفاع کم بشه... تو این لحظه شما حداقل باید 15 درجه فلاپ داده باشی و سرعت اصلا نباید از 180 نات بالاتر بره...

با کمتر شدن ارتفاع سرعت رو میاری روی 165 نات و فلاپ هم 25 درجه

وقتی که کامپیوتر موجود در کابین خلبان گفت one thousand شما فلاپها رو میذاری روی 30 درجه و وقتی گفت five hundred شما باید فلاپ رو بذاری رو full و سرعتت هرگز نباید بالاتر از 150 بره... همین کاهش سرعت هست که باعث میشه دماغه هواپیما بالا بره و هواپیما با چرخهای عقب فرود بیاد...

پس بهتره از این به بعد با اتوپالوت فرود بیایی و ارتفاع رو هم از طریق همین اتوپایلوت تنظیم کنی ...در ضمن اینم بگم وقتی کامپیوتر گفت one hundred شما باید حدود صد متر با باند فاصله داشته باشی... پس ورتیکال اسپید رو طوری تعیین کن که یه خورده زیر glide slope بیفتی و تو one hundred بین صد تا دویست متری باند باشی... وقتی میگه Fifty --- fourty دیگه هرگز نباید ورتیکال اسپید از 200- منفی تر بشه... وگرنه بازهم لاستیک میترکونی .... پروازت موقع فرود هم بهتره زیر مسیر دقیق ILS باشه... یعنی localizer یه خورده بالاتر باشه... اینجوری بهتر رو فرود کنترل داری و نیازی با نزول سریع هم نداری...

esfehanei
01-11-2010, 19:30
ساده است...

مگر در FSP موقع فرود خود کامپیوتر هواپیما فاصله هواپیما از زمین رو اعلام نمیکنه...؟؟ مثلا میگه twenty five hundred که معدل فاصله 2500 پایی با زمین هست...

خب... شما وقتی فرکانس ils رو وارد کنی و آماده فرود شدی و هواپیما فرکانس رو گرفت و رفت به سمت باند باید ارتفاع فرودگاه رو از map پیدا کنی و تو قسمت Altitude hold switch وارد کنی... و ورتیکال اسپید رو بذاری روی صفر....

حالا به محض تغییر localizer شروع به کم کردن vertical speed میکنی... یعنی یه چیزی بین 800- تا 2000- رو وارد میکنی تا ارتفاع کم بشه... تو این لحظه شما حداقل باید 15 درجه فلاپ داده باشی و سرعت اصلا نباید از 180 نات بالاتر بره...

با کمتر شدن ارتفاع سرعت رو میاری روی 165 نات و فلاپ هم 25 درجه

وقتی که کامپیوتر موجود در کابین خلبان گفت one thousand شما فلاپها رو میذاری روی 30 درجه و وقتی گفت five hundred شما باید فلاپ رو بذاری رو full و سرعتت هرگز نباید بالاتر از 150 بره... همین کاهش سرعت هست که باعث میشه دماغه هواپیما بالا بره و هواپیما با چرخهای عقب فرود بیاد...

پس بهتره از این به بعد با اتوپالوت فرود بیایی و ارتفاع رو هم از طریق همین اتوپایلوت تنظیم کنی ...در ضمن اینم بگم وقتی کامپیوتر گفت one hundred شما باید حدود صد متر با باند فاصله داشته باشی... پس ورتیکال اسپید رو طوری تعیین کن که یه خورده زیر glide slope بیفتی و تو one hundred بین صد تا دویست متری باند باشی... وقتی میگه Fifty --- fourty دیگه هرگز نباید ورتیکال اسپید از 200- منفی تر بشه... وگرنه بازهم لاستیک میترکونی .... پروازت موقع فرود هم بهتره زیر مسیر دقیق ILS باشه... یعنی localizer یه خورده بالاتر باشه... اینجوری بهتر رو فرود کنترل داری و نیازی با نزول سریع هم نداری...

باز هم ممنون استاد روبرت
اون ارتفاع که گفتید باید از روی مپ ببینم کجاش نوشته؟
اون گلاید اسلوپ که گفتید چیه؟
لوکالیزر چیه؟

باز هم ممنون روبرت جان

robert
01-11-2010, 20:50
باز هم ممنون استاد روبرت
اون ارتفاع که گفتید باید از روی مپ ببینم کجاش نوشته؟
اون گلاید اسلوپ که گفتید چیه؟
لوکالیزر چیه؟

باز هم ممنون روبرت جان

در نقشه روی فرودگاهی که میخوای فرود بیای کلیک کن... ارتفاع رو نوشته و جلوش هم زده ft
مشخصات دیگری مثل فرکانس ILS باند ها و طول باند و حتی جنس باند ها که سیمان هستند یا آسفالت یا خاکی رو هم نوشته...

glide slope اینه:

یک دالان پروازی که انتهای اون ابتدای باند هست و اگر داخل آن پرواز کنید میروید اول باند...

لوکالایزر هم این هست (( دورشون دایره زرد داره... افقی سمت رو تعیین میکنه و عموی هم ارتفاع رو ....

esfehanei
01-11-2010, 21:01
باز هم ممنون
اگه میشه از اون اولیه یه عکس بزار من نتونستم پیداش کنم
اون سبزه که تو جی پی اسه همون گلاید اسلوپه؟

33505775
03-11-2010, 22:30
من از این به بعد در خدمت 2004 ها هم هستم

robert
04-11-2010, 00:18
سلام...

texture با کیفیت خوب برای کوه و بیابون های بین راه میخوام... یه چیزی که برای همه جای دنیا جواب بده...

ممنون

ebicross
04-11-2010, 20:01
دوست عزیز؛ وحید بشارتی

با عرض شرمندگی باید بگم که به علت یک اشکال عجیب توی سیستمم من کلا تمام Flight School که آماده کرده بودم و قرار بود آپلود کنم رو از دست دادم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بک آپی که داشتم متاسفانه یکم قدیمیه و آموزشهای بخش CPL رو نداره.
اگر شما یا دیگر دوستان این بخشها رو دارید به من بدین:

Commercial Pilot

Commercial Pilot Lessons Overview
Lesson 1: Complex Aircraft Checkout
Lesson 2: Shortfield Takeoffs and Landings
Solo Flight: Shortfield Takeoff
Solo Flight: Shortfield Landing
Solo Flight: Crosswind Landing
Lesson 3: Emergency Procedures
Solo Flight: Engine failure
Commercial Pilot Checkride

البته Lesson 1: Complex Aircraft Checkout رو دارم. ATP رو هم دارم و فقط همونهایی که نوشتم رو لازم دارم.

لعنت به این شانس. حدود 210 صفحه مرتب و آماده از بین رفت و باید دوباره همش رو صفحه بندی کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی مشکلی نیست.
همین آموزشها رو هرکس داره به من بده.

بازم ممنون از همه.

babak_deghat
04-11-2010, 20:47
دوست عزیز؛ وحید بشارتی

با عرض شرمندگی باید بگم که به علت یک اشکال عجیب توی سیستمم من کلا تمام Flight School که آماده کرده بودم و قرار بود آپلود کنم رو از دست دادم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بک آپی که داشتم متاسفانه یکم قدیمیه و آموزشهای بخش CPL رو نداره.
اگر شما یا دیگر دوستان این بخشها رو دارید به من بدین:

Commercial Pilot

Commercial Pilot Lessons Overview
Lesson 1: Complex Aircraft Checkout
Lesson 2: Shortfield Takeoffs and Landings
Solo Flight: Shortfield Takeoff
Solo Flight: Shortfield Landing
Solo Flight: Crosswind Landing
Lesson 3: Emergency Procedures
Solo Flight: Engine failure
Commercial Pilot Checkride

البته Lesson 1: Complex Aircraft Checkout رو دارم. ATP رو هم دارم و فقط همونهایی که نوشتم رو لازم دارم.

لعنت به این شانس. حدود 210 صفحه مرتب و آماده از بین رفت و باید دوباره همش رو صفحه بندی کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی مشکلی نیست.
همین آموزشها رو هرکس داره به من بده.

بازم ممنون از همه.
کدوم کتاب رو میخواید ؟ انگلیسی اصلیش یا همون قبلی که خودتون گذاشته بودید ؟

ebicross
05-11-2010, 13:41
نه اونیکه وحید ترجمه کرده بود.

babak_deghat
05-11-2010, 21:25
نه اونیکه وحید ترجمه کرده بود.
منظورتون آقایdihav1359 هست ؟ لینک آموزشهای ایشون :

moein_nasa
05-11-2010, 22:21
salam khaste nabashid

bebakhshid fingilish type mikonam kiborde laptopam farsi nadare

dustan man jadidan PMDG 747-400x ro download kardam

avval ba crack moshkel dashtam

bad keygen ro download kardam moshkel hal shod

amma alan ba namayeshgare felap moshkel daram

yani vaghti ke felapha kamelan bastas neshan dahandeye felap ya namayeshgar chize digari neshan midahad

moshkel az chie?

ba tashakor

arash1348
06-11-2010, 10:59
salam khaste nabashid

bebakhshid fingilish type mikonam kiborde laptopam farsi nadare

dustan man jadidan PMDG 747-400x ro download kardam

avval ba crack moshkel dashtam

bad keygen ro download kardam moshkel hal shod

amma alan ba namayeshgare felap moshkel daram

yani vaghti ke felapha kamelan bastas neshan dahandeye felap ya namayeshgar chize digari neshan midahad

moshkel az chie?

ba tashakor

یا هوووووووووو....

عزیز جان این PMDG 747-400x دهن مبارک ما را نیز آسفالت نمود و هر چه گفتیم کسی کمکی نکرد تا بالاخره خودم به خودم کمک کردم!:8:... تمام این 747 ها مشکل کرک دارند فقط تنها موردی که من تونستم تقریبا بدون مشکل نصب و استفاده کنم (البته باز هم چند تا مشکل کوچولو داره ) ولی بهر روی کار می کنه، از سایتی به نام filesmore.com که لینک راپید متنوعی از 747 PMDG بود که مدلهای متنوعی داره... دان کن و حالشو ببر...

m.s.f
06-11-2010, 13:42
آقا یه جوونمرد بیاد یه توضیح در مورد FSP به ما بده و در صورت امکان لینک دانلود

hossein_1368
07-11-2010, 12:43
سلام
مختصر و مفید : :5:
چه جوری GPWS ( همونی که موقع فرود ارتفاع رو اعلام میکنه ) رو به FSX اضافه کنم ( به غیر از FSP . میخوام در پروازهای معمولی استفاده کنم )
2500
1000
500
100
50
40
30
20
10
5 :18:
BoooooooooooooMMMMMMMMMMMM :31:

پیشاپیش ممنونم

baghozi
07-11-2010, 12:46
سلام

من بسته شرکت نوین پندار رو دارم قبلا روی ویندوز اکس پی راحت جواب میداد اما الان روی ویندوز سون 64 بیتی اجرا میشه اما هیچ صدایی نداره
زمانی که شبیه ساز رو اجرا میکنم پیغام میده که نیاز به HDCS Driver داره

کار این HDCS Driver چی هست؟
این رو من از کجا میتونم گیر بیارم؟

ممنون

babak_deghat
07-11-2010, 13:58
آقا یه جوونمرد بیاد یه توضیح در مورد FSP به ما بده و در صورت امکان لینک دانلود
تو پست اول همین تاپیک هم لینکش هست هم آموزشش

amir_91
07-11-2010, 16:54
سلام
من با ils یکم مشکل دارم.دقیقا کی بلید فرکانس تنظیم کرد؟یعنی اول باید آخرین هدینگ که برج میگه رو انجام بدیم بعد nav 1 رو تنظیم کنیم؟ دوستان لطفا کمکم کنید:46:

dihav1359
07-11-2010, 20:26
جناب ebicross برايتان فرستادم

hossein_1368
08-11-2010, 10:25
سلام
چه جوری GPWS ( همونی که موقع فرود ارتفاع رو اعلام میکنه ) رو به FSX اضافه کنم ( به غیر از FSP . میخوام در پروازهای معمولی استفاده کنم )
2500
1000
500
100
50
40
30
20
10

پیشاپیش ممنونم

کسی نمیدونه ؟:20:

robert
08-11-2010, 10:34
سلام
من با ils یکم مشکل دارم.دقیقا کی بلید فرکانس تنظیم کرد؟یعنی اول باید آخرین هدینگ که برج میگه رو انجام بدیم بعد nav 1 رو تنظیم کنیم؟ دوستان لطفا کمکم کنید:46:
سلام
در جواب سوالتون:

وقتی در حدود 30 ناتیکال مایلی فرودگاه هستید و ارتفاع هم کمتر از 10000 پا باشه (( که بتونه مسیر امواج ILS رو پیدا کنه )) میتونید فرکانس ILS رو وارد کنید.
از روی GPS هم میتونید فاصله تا فرودگاه رو ببینید. البته خود برج فرودگاه هم موقعی که برای فرود با شما تماس میگیره موقعیت شما رو نسبت به فرودگاه اعلام میکنه و میگه در چه فاصله ای هستید و برای کدام باند به شما clearance میده مثلا میگه:
TA7025 you are 35 file south west turn right headind 340 decend and maintain flight level 7000 expect vectors ILS runwway 29L contact mehrabad tower on 119.3

سلام
2500
1000
500
100
50
40
30
20
10

پیشاپیش ممنونم

هیج جوری...!!!

عزیز دل ... اون هایی که شما فرمودید قسمتی از نرم افزار FSP هستند و همونطوری که تو FSP جزو برنامه اش است که مهماندار بیاد تو کابین و برای شما ساندویچ و قهوه بیاره..!! همونطوری هم ارتفاع رو از خود FSX میگیره و با فایلهای صوتی که در فولدر FSP داره ارتفاع رو موقع فرود اعلام میکنه... کما اینکه در واقعیت هم دقیقا همینطوره...!!

hesam.25
08-11-2010, 13:54
سلام دوستان کسی میدونه fs2004رو میشه از کجا پیدا کرد؟ ممنون:20:

amir_91
11-11-2010, 20:00
سلام
مال من لگ داره قبلا اینجوری نبود. تازه ویندوز ریختم.
یه چیزه دیگه منfsp ریختم ولی وقتی تو کابین w میزنم مریزه به هم .وقتی fsp غیر فعاله درسته مشکل از چیه؟

moderntalk
14-11-2010, 19:27
سلام .
من یه مشکل داشتم تو fsx
از وقتی رو سون نصب کردم و دشتگاهم رو عوض کردم .چراغ ها برا به صورت مربعی هست .این مشکل درست نمیشه؟کسه اطلاع داره؟

robert
14-11-2010, 21:54
برو تو setting و light bulb رو اگر فعال هست غیر غعال کن...

وااله منهم تو ویندوز هفت پرواز میکنم و چنین مشکلی ندارم....

moderntalk
14-11-2010, 22:46
آخه من تو لپتاپ بازی می کنم.
روی سیستم خونه که کار می کنم با اینکه سیستم تقریبا زغالی هست و ویندوز xp بازم حداقل چراغ هاش درست هست.

moderntalk
15-11-2010, 05:43
بازم درست نشد:41:

arash1348
15-11-2010, 08:52
سلام .
من یه مشکل داشتم تو fsx
از وقتی رو سون نصب کردم و دشتگاهم رو عوض کردم .چراغ ها برا به صورت مربعی هست .این مشکل درست نمیشه؟کسه اطلاع داره؟

###########################
Texture Booster رو اگه نصب کردی باید پاک کنی.... البته من تو ویندوز7 مجبور به نصب دوباره شدم... عزت زیاد:5:

hesam.25
15-11-2010, 17:35
سلام قدیما با مرام تر بودین جواب میدادین

arash1348
16-11-2010, 09:02
سلام دوستان کسی میدونه fs2004رو میشه از کجا پیدا کرد؟ ممنون:20:

اینجا

عزت زیاد:46:

moderntalk
16-11-2010, 18:17
ببخشید سوال تکراریه.
ولی جوابشو نتونستم پیدا کنم.
کرک fs passanger رو کجا باید بریزم؟

moderntalk
16-11-2010, 19:31
این ارور رو میده چیکارش کنم؟

babak_deghat
18-11-2010, 00:53
بچه ها من جوی استیکم خراب شده
2 ماهه هر جا میرم گیرم نمیاد
چی کار کنم ؟:41:

dani.flight
18-11-2010, 13:07
بچه ها من جوی استیکم خراب شده
2 ماهه هر جا میرم گیرم نمیاد
چی کار کنم ؟:41:

چه مدلی میخوای که گیر نمیاد؟

pedramharmonica
18-11-2010, 15:48
دوستان میشه راهنمایی کنن تکسچر ایران ایر برای بویینگ 747 رو از کجا میشه پیدا کرد ؟

33505775
18-11-2010, 18:37
سلام بچه ها اين تاپيك رونقش نسبت به قبل كمتر شده

knazari1
19-11-2010, 01:07
سلام....
چند وقت بود فقط خواننده اینجا شده بودم.... چرا اینجا اینقدر سوت و کور شده؟؟؟:41:
کسی Fokker 100 شرکت Flight 1 رو داره؟؟؟
راستی این PMDG 737 NGX ورژن FSX هم دست کسی رسیده؟؟؟
شدیدا دنبال این دو تام!!

33505775
19-11-2010, 10:30
سلام....
چند وقت بود فقط خواننده اینجا شده بودم.... چرا اینجا اینقدر سوت و کور شده؟؟؟:41:
شدیدا دنبال این دو تام!!

منم مثل شما فقط خواننده بودم هر روز به تاپيك سر ميزدم
در مورد در خواست ها بايد عرض كنم كه دومي را خودم دنبالشم البته 2004 را دارم و رو FS9 به خوبي اجرا مي شه ولي رو FSX اصلا خوب نيست (منظور از FS9 همان FS2004 است)
ولي اولي
اين تورنتشه

و اينم آپديت سرور پك دو شه

در حال حاضر دارم اولي را مستقيم مي كنم

babak_deghat
19-11-2010, 12:41
چه مدلی میخوای که گیر نمیاد؟
هر مدلی که شد ! فقط جوی استیک باشه !

grand theft auto
19-11-2010, 13:23
دوستان این تاپیک 439 صفحه داره و آموزش های زیادی هم توش قرار داره.اگه دوستان لطف کنن و همه آموزش ها رو یکجا جمع کنند و در پست اول قرار بدنند خیلی ممنون میشم.
مثلا من قدیما که به این تاپیک میومدم بچه ها داشتن آموزش پرواز با هواپیماهای pmdg رو میزاشتن.یا مثلا روش کار با اون دستگاهی که شبیه به ماشین حسابه(اسمش یادم نیست)تعداد آموزش ها خیلی زیاده نمیشه همه این صفحه ها رو گشت.
یکی از بچه ها چند وقت پیش یه اکانت پرشین گیگ ساخته بود آموزش ها رو گزاشته بود توش ،کجاست؟

babakpilot
19-11-2010, 17:45
دوستان كسي ميدونه Addon هاي زير را با لوگوي ايران اير و آسمان براي FSX از كجا ميشه پيدا كرد :
B737-200
Fokker 100

pedramharmonica
19-11-2010, 18:24
دوستان من یه سوال دارم اونم این هست که چرا من هرچی هواپیما دانلود میکنم میریزم تو پوشه مربوطه در شبیه ساز وقتی اجرا میکنم اون هواپیما نمای کابین نداره اصلا ! مشکل از چیه تنظیمات خواصی داره یعنی ؟

dihav1359
19-11-2010, 19:37
هر مدلی که شد ! فقط جوی استیک باشه !

سلام همشهري

براي جوي استيك دوتا كار ميتوني بكني يا برو پاساژ ملا صدرا طبقه دومش يكي از مغازها مدل جنيوس داشت البته جوي استيك 30 توماني را ميداد 50 كه من پيشنهاد نميكنم

يا اينكه بري نمايندگي آواژنگ نرسيده به چهار راه هنگ يك مدل لجيتك سفارش بدي از تهران بياورند سه روزه دستت ميرسد با قيمت تهران من لجيتك extream 3d گرفتم 50 خيلي راضي ام

در مورد آموزش هواپيما ي PGDM به علت سنگين بودن پروژه و نداشتن وقت نميتونم ادامه دهم شرمنده

ولي به زودي يك آموزش خيلي توپ برايتان ميگذارم حالش را ببريد :46:

grand theft auto
19-11-2010, 19:48
دوستان من یه سوال دارم اونم این هست که چرا من هرچی هواپیما دانلود میکنم میریزم تو پوشه مربوطه در شبیه ساز وقتی اجرا میکنم اون هواپیما نمای کابین نداره اصلا ! مشکل از چیه تنظیمات خواصی داره یعنی ؟
احتمالا هواپیماهایی که دانلود میکنی اصلا کابین ندارن! از این 2-3 مگی ها دانلود میکنی؟

dani.flight
19-11-2010, 20:44
احتمالا هواپیماهایی که دانلود میکنی اصلا کابین ندارن! از این 2-3 مگی ها دانلود میکنی؟

آره نظر منم همینه! از اینجا فکر کنم گیر بیاری:

pedramharmonica
19-11-2010, 21:18

نه . من از صبح تا الان نزدیک 3 گیگ هواپیما دانلود کردم هر کدومش حداقل 50 مگابایت بوده ! مثلا از اینجاها که لینک میزارم استفاده کردم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نمیشه گفت همشون بدون کابین بودن اما اکثرا ناقص بودن . مساله اینجاست وقتی وارد فولدرهاشون میشم نقصی ندارن . حتی با ایرکرافت های پیش فرض بازی هم مقایسه میکنی مثلا تو فولدر پنل همون جزئیات وجود داره ! من میخواستم بدونم ایا رویه خواستی داره این یعنی یه آموزشی درباره تحلیل جزئیات این فایلها که یه ایرکرافت رو تشکیل میدن وجود داره یا نه که بیشتر متوجه بشم چیکار باید کرد .

33505775
19-11-2010, 21:42
نه . من از صبح تا الان نزدیک 3 گیگ هواپیما دانلود کردم هر کدومش حداقل 50 مگابایت بوده ! مثلا از اینجاها که لینک میزارم استفاده کردم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نمیشه گفت همشون بدون کابین بودن اما اکثرا ناقص بودن . مساله اینجاست وقتی وارد فولدرهاشون میشم نقصی ندارن . حتی با ایرکرافت های پیش فرض بازی هم مقایسه میکنی مثلا تو فولدر پنل همون جزئیات وجود داره ! من میخواستم بدونم ایا رویه خواستی داره این یعنی یه آموزشی درباره تحلیل جزئیات این فایلها که یه ایرکرافت رو تشکیل میدن وجود داره یا نه که بیشتر متوجه بشم چیکار باید کرد .
بايد پوشه ي panel را داشته ياشد

grand theft auto
20-11-2010, 06:14
دوستان این تاپیک 439 صفحه داره و آموزش های زیادی هم توش قرار داره.اگه دوستان لطف کنن و همه آموزش ها رو یکجا جمع کنند و در پست اول قرار بدنند خیلی ممنون میشم.
مثلا من قدیما که به این تاپیک میومدم بچه ها داشتن آموزش پرواز با هواپیماهای pmdg رو میزاشتن.یا مثلا روش کار با اون دستگاهی که شبیه به ماشین حسابه(اسمش یادم نیست)تعداد آموزش ها خیلی زیاده نمیشه همه این صفحه ها رو گشت.
یکی از بچه ها چند وقت پیش یه اکانت پرشین گیگ ساخته بود آموزش ها رو گزاشته بود توش ،کجاست؟
اینطور که من از پست قبلیم نتیجه گرفتم هیچ چاره ای نیست و باید همه صفحات رو بگردم!

B748
25-11-2010, 17:23
سلام....
شدیدا دنبال این دو تام!!

در مورد اولی که قطعا دوستان دارند و شما می تونید توی اینترنت تورنت یا لینک دانلودش رو پیدا کنید.
در مورد دومی هم علاوه بر شما فکر کنم یک چند ده هزار نفری دنبالش هستند چون هنوز release نشده :31:، 99% تا آخر سال میلادی (همین یک ماه دیگه) عرضه بشه.

knazari1
27-11-2010, 04:02
در مورد اولی که قطعا دوستان دارند و شما می تونید توی اینترنت تورنت یا لینک دانلودش رو پیدا کنید.
در مورد دومی هم علاوه بر شما فکر کنم یک چند ده هزار نفری دنبالش هستند چون هنوز release نشده :31:، 99% تا آخر سال میلادی (همین یک ماه دیگه) عرضه بشه.

ممنونم....
دوست عزیزم Fsadra لینک تورنت اون F100 رو قرار داده بود که متاسفانه دانلود نشد....فکر می کنم seed کافی نداشت...
خودم هم خیلی گشتم پیدا نکردم....
اگر از دوستان کسی داشته باشه ممنون می شم//// :20:

grand theft auto
29-11-2010, 07:08
من وقتی می خوام ILS فرود بیام باید روی GPS باشم یا NAV ؟ من با nav خواستم فرود بیام غرکانس رو هم وارد کردم و جهت باند رو پیدا کرد و خیلی خوب داشت پیش میرفت اما ارتفاع رو کم نمیکرد و من آخرش خودم با موس فرود اومدم.مگه نباید اپروچ رو خودش انجام بده؟

dani.flight
29-11-2010, 17:19
من وقتی می خوام ILS فرود بیام باید روی GPS باشم یا NAV ؟ من با nav خواستم فرود بیام غرکانس رو هم وارد کردم و جهت باند رو پیدا کرد و خیلی خوب داشت پیش میرفت اما ارتفاع رو کم نمیکرد و من آخرش خودم با موس فرود اومدم.مگه نباید اپروچ رو خودش انجام بده؟

باید روی Nav باشه.
App روشن بود؟ " با چه هواپیمایی بودی؟

grand theft auto
29-11-2010, 19:41
آره روشن بود.400-747 . یه مشکل دیگه ام هم اینه که با هواپیماهای حرفه ای مثل 747 شرکت PMDG کار کنم.

m.s.f
29-11-2010, 21:49
هواپیمای b727 برای سیمولاتور وجود داره ؟ حرفه ای و با پنل (فول)

m.s.f
29-11-2010, 22:02
ضمنا یه سوال دیگه :
من میخوام یه کارت گرافیک بخرم ، میخواستم بدونم کمترین یا شاید میشه گفت ارزونترین کارت گرافیک که بتونه FSX Acceleration Pack رو به خوبی اجرا کنه چیه ؟ و قیمتش رو هم اگه ممکنه بگید . چون زیاد بازی نمیکنم و فقط میخوام همین FSX رو خوب اجرا کنه .

dani.flight
29-11-2010, 22:38
هواپیمای b727 برای سیمولاتور وجود داره ؟ حرفه ای و با پنل (فول)

معلومه که هست " 727 CaptainSim خیلی با کیفیت یا همون حرفه ای...:5:

لینک تورت:

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:35 AM ----------

آره روشن بود.400-747 . یه مشکل دیگه ام هم اینه که با هواپیماهای حرفه ای مثل 747 شرکت PMDG کار کنم.

بله خوب اینم خودش مشکلیه! :31:

آموزش کامل پرواز با 744 PMDG رو دوستان زحمتشو کشیدن" بگردی پیدا میشه یا فکر کنم باید تو FlightSchool
باشه اونجا رو هم چک کن:46:...

grand theft auto
30-11-2010, 07:10
آموزش اف اس پسنجر صفحه اول لینک دانلودش خراب شده اگه کسی داره لطفا برام آپ کنه.

m.s.f
30-11-2010, 09:55
معلومه که هست " 727 CaptainSim خیلی با کیفیت یا همون حرفه ای...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون ... فقط این کرک شده و فول هست دیگه؟ دمو که نیست ؟

dani.flight
30-11-2010, 10:14
ممنون ... فقط این کرک شده و فول هست دیگه؟ دمو که نیست ؟

بله کامل هست " فقط نمیدونم آپدیت هاش هم هست یا نه!

m.s.f
30-11-2010, 10:29
بله کامل هست " فقط نمیدونم آپدیت هاش هم هست یا نه!

بازم ممنون ... آپدیت هاش جایی هست که دانلود کنم ؟
فقط برای FSX هست یا به FS2004 هم میخوره ؟

m.s.f
30-11-2010, 11:27
ضمنا این panel نداره ؟ من فقط virtual cockpit ش رو تونستم بیارم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

33505775
30-11-2010, 20:58
ضمنا این panel نداره ؟ من فقط virtual cockpit ش رو تونستم بیارم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

میان تمام هواپیما ها ی کاپیتان سیم این فقط این یک مشکل را داره
با استفاده از این دگمه ها در حالت virtaual cockpit می تونی حتی دستشویی هواپیما هم بری از دیوار ها هم می تونی رد بشی
Alt+Enter
Alt+Back Space
Shift+Enter
Shift+Back Space
Shift+Alt+Back Space
Shift+Alt+Enter

m.s.f
30-11-2010, 21:40
میان تمام هواپیما ها ی کاپیتان سیم این فقط این یک مشکل را داره
با استفاده از این دگمه ها در حالت virtaual cockpit می تونی حتی دستشویی هواپیما هم بری از دیوار ها هم می تونی رد بشی
Alt+Enter
Alt+Back Space
Shift+Enter
Shift+Back Space
Shift+Alt+Back Space
Shift+Alt+Enter

لینک هواپیماهای دیگه رو هم میشه بزارید ؟ اگه کامل و کرک شده هست.

dani.flight
06-12-2010, 15:59
سکوتی دوباره میگیرد فرا این تاپیک را...!

سرعتی که هواپیما بهم نشون میده با اونی که fs میگه برای من فرق داره !

m.s.f
06-12-2010, 21:50
سکوتی دوباره میگیرد فرا این تاپیک را...!

سرعتی که هواپیما بهم نشون میده با اونی که fs میگه برای من فرق داره !

یه قسمتی توو Setting هست که میگه :
instrument هواپیما Indicated Air Speed رو نشون بده یا True Air Speed رو . شما کدوم گزینه رو انتخاب کردی؟

m.s.f
07-12-2010, 15:53
من لینک دانلود هواپیماهای دیگه رو میخواستم
به غیر از b727 و اون دو تا هواپیمایی که توو پست اول همین تاپیک معرفی شده ، منظورم A380 , B737 هست .
غیر از اینا هواپیمای کامل و حرفه ای هست برای دانلود ؟ البته دمو نباشه

dani.flight
07-12-2010, 16:04
من لینک دانلود هواپیماهای دیگه رو میخواستم
به غیر از b727 و اون دو تا هواپیمایی که توو پست اول همین تاپیک معرفی شده ، منظورم A380 , B737 هست .
غیر از اینا هواپیمای کامل و حرفه ای هست برای دانلود ؟ البته دمو نباشه

C-130 CaptainSim

757 CaptainSim

CaptainSim 767

400-747 PMDG

m.s.f
07-12-2010, 17:20
سکوتی دوباره میگیرد فرا این تاپیک را...!واقعا اینجا یهو خلوت میشه
و برعکس

ممنون بابت لینک دانلود هواپیماها

robert
08-12-2010, 11:38
C-130 CaptainSim

CaptainSim 767

سلام

من این 767 رو دانلود کردم ولی Activation code میخواد... چیکارش کنم...؟؟

dani.flight
08-12-2010, 15:13
سلام

من این 767 رو دانلود کردم ولی Activation code میخواد... چیکارش کنم...؟؟

این کرک 767 CaptainSim هست.

m.s.f
09-12-2010, 11:24
یه سوال
با گرافیک Ati 4670 این بازی براحتی اجرا میشه ؟

amir_91
10-12-2010, 10:09
سلام
من روی لپتاپ نصب کردم ولی موقع اجرا خیلی تصویر بازی کوچیکه یهنی دسکتاپ معلومه چیکار کنم درست شه؟

abimabi
10-12-2010, 11:07
سلام
من روی لپتاپ نصب کردم ولی موقع اجرا خیلی تصویر بازی کوچیکه یهنی دسکتاپ معلومه چیکار کنم درست شه؟

Alt + Enter درست میشه

pedramharmonica
11-12-2010, 14:26
دوستان یه توضیحی میدین چطور میشه به یه هواپیما پنل 3 بعدی اضافه کرد یا اصلا پنل یه هواپیمایی که میخوایم و به یکی دیگه اضافه کرد اون فایمهای مربوط به پنل 3 بعدی اسمشون چیه ؟

B.J.U
12-12-2010, 11:46
من فکر کنم قرار بود حدود 2-3 قرن پیش آموزش جدید 1.6 بیاد که بیشتر از 200 صفحه بود.
چی شد کنسل شد؟

dani.flight
12-12-2010, 18:57
من فکر کنم قرار بود حدود 2-3 قرن پیش آموزش جدید 1.6 بیاد که بیشتر از 200 صفحه بود.
چی شد کنسل شد؟

درسته اما مشکل بزرگی پیش اومد و پروژه عقب افتاد! :9:

Reza Razor
14-12-2010, 12:05
بعد مدتی دوباره این FSX رو نصب کردم دوتا سرویس پکش رو هم همینطور فقط یه مشکلی هست
این Directx 10 preview و من چرا هر دفعه فعال میکنم دفعه ی بعد که میرم lمیبینم غیر فعال شده ؟!
یعنی فعال نمیشه!

Reza Razor
14-12-2010, 13:08
شرمنده بابت 2تا پست ولی اگر میشه یکی dx10 ؤو فعال کنه بعد تنظیمات رو save کنه و اون فایل save شده رو که حجمش چند کیلوبایته رو آپلود کنه ... اینجوری باید مشکلم حل بشه!

soheil_6666
20-12-2010, 20:50
سلام دوستان من یک اطلاعاتی در مورد این گیم پد میخوام مثلا چطوره؟برای این بازی خوبه؟قیمتس چنده؟از کجا می تونم تهیه کنم من تهران نیستم.آن لاین جایی هست؟اصلا اگه شما باشین همین رو انتخاب می کنین؟؟؟
Joystick Logitech Force 3D Pro
مرسی

dani.flight
21-12-2010, 16:08
سلام دوستان من یک اطلاعاتی در مورد این گیم پد میخوام مثلا چطوره؟برای این بازی خوبه؟قیمتس چنده؟از کجا می تونم تهیه کنم من تهران نیستم.آن لاین جایی هست؟اصلا اگه شما باشین همین رو انتخاب می کنین؟؟؟
Joystick Logitech Force 3D Pro
مرسی

در کل خوبه " فقط معلوم نیست رادرش روی دسته اصلی هست یا نه اگه اینطور نباشه که...!

soheil_6666
21-12-2010, 20:56
در کل خوبه " فقط معلوم نیست رادرش روی دسته اصلی هست یا نه اگه اینطور نباشه که...!

شما چی پیشنهاد می کنی؟لطفا با لینک قیمت بفرمایید

dihav1359
21-12-2010, 22:50
شما چی پیشنهاد می کنی؟لطفا با لینک قیمت بفرمایید

من دارم بسيار راضي هستم هم دقيق است و هم محكم دو سال هم گارانتي آواژنگ دارد

اگر قيمت بالاتر ميخواهيد فروشگاه آسمان ايران چند مدل دارد كه x52 را ميده 260 تومان كه گل سر سبد جوي استيكها است و سايتك را ميدهد 120 تومان كه نمي ارزد در كل در رنج قيمت پايين بهتر از لجيتك گيرتان نميايد

soheil_6666
21-12-2010, 23:27
من دارم بسيار راضي هستم هم دقيق است و هم محكم دو سال هم گارانتي آواژنگ دارد

اگر قيمت بالاتر ميخواهيد فروشگاه آسمان ايران چند مدل دارد كه x52 را ميده 260 تومان كه گل سر سبد جوي استيكها است و سايتك را ميدهد 120 تومان كه نمي ارزد در كل در رنج قيمت پايين بهتر از لجيتك گيرتان نميايد

به قول دوستمون رادارش رو دسته هست؟اصلا این موضوع مهمه؟من تازه کارم راستی سایتی فروش ان لاین داره؟

dihav1359
22-12-2010, 19:44
به قول دوستمون رادارش رو دسته هست؟اصلا این موضوع مهمه؟من تازه کارم راستی سایتی فروش ان لاین داره؟

بله رادرش روي دسته است در واقع تمام جوي استيكهاي بالاي 30 هزار توماني رادر روي دسته است

در سايت زير ميتوانيد آنلاين بخريد

soheil_6666
24-12-2010, 14:17
Logitech Attack 3

Logitech Extreme 3D Pro

Logitech Force 3D Pro

دوستان بین این 3 مدل کدوم بهتره؟یا تفاوت فاحشی داره؟چون اختلاف 40 تومنی دارن من میخوام با این شبیه ساز کار کنم و رادار رو دسته و فورس فیدبک داشته باشه
ممنون

dihav1359
24-12-2010, 23:15
Logitech Attack 3 از دوتا ديگر ضعيفتر است

Logitech Extreme 3D Pro

Logitech Force 3D Pro
اين دوتاي بالايي از لحاظ دقت و جنس مثل هم هستند فقط فورس در واقع نيروي فيد بك يا همان ويبراتور را دارد كه با توجه به شرايط مختلف دسته را ميلرزاند و خيلي هم دقيق هست فقط شنيده ام كه در هنگام خلبان خودكار اگر باد بياييد دسته چون فيد بك دارد شروع به حركات شديد ميكند البته نميدانم ميشود خاموشش كرد يا نه اين موضوع به عنوان يك مشكل در فاروم هاي خارجي مطرح شده بود از طرف ديگر فرض كنيد ميخواهيد يك هليكوپتر را كه به كنترل خيلي دقيق احتياج دارد كنترل كنيد حالا در حين تمركز يكدفعه دسته شروع به لرزيدن كند چي ميشود:31: به هر حال يا اكستريم برداريد يا فورس ،سراغ جوي استيك ديگر نرويد يك مدل لجيتك هم است كه مثل اكستريم است ولي وايرلس است اونهم فكر كنم جالب باشد

robert
24-12-2010, 23:28
سلام

یه پنل درست و حسابی برای ایرباس 300 میخوام....

مرسی

arash1348
27-12-2010, 13:02
سلام بر کاپیتانهای گرامی:

آیا بر اساس حوادث واقعی هوایی، mission برای سیمو لایتور ساخته شده؟... چند وقت قبل یکی از دوستان گفته بود که من فلان حادثه رو تو سیمولایتور بازسازی کردم!.. راست یا دروغ، به نظر فکر بدی نمی آد...اگه این کار اتفاق بیافته و کسی بازسازی کنه، و با دیگران share کنه ، خیلی کمک به برو بچز علاقه مند میشه...
دوستان لطفا نظر بدین یا اگه جایی رو سراغ دارین، بگید که بقیه استفاده کنن...

ثواب داره:46:

ebicross
27-12-2010, 21:31
Flight School 1.6

220 صفحه آموزش شبیه ساز پرواز به صورت رایگان؛
کاملترین آموزش فارسی زبان شبیه ساز پرواز...

این مقاله شامل:
1- آشنایی با قطعات اصلی برای پرواز
2- آشنایی با نیرو ها
3- آشنایی با اصطلاحات
4- پرواز کامل با بوئینگ 747
5- راهنمای دسته در بازی و راهنمای کلیدها
6- آموزش تا گرفتن مدرک SPL
7- نحوه ی خواندن انواع درجه ها و رادارها
8- آشنایی با مدارک پرواز
ورژن 1.2:
9- توضیح در مورد استال و بازیابی از آن
10- توضیح در مورد علامتهای ابتدای باندهای فرود
11- توضیح در مورد تاکسی کردن و تابلوها و خط کشی ها
12- عکسهای جدید در مورد فلر کردن
13- توضیح در مورد نحوه ی بلند شدن نرم و به موقع
14- راهنمایی های بیشتر در مورد گلاید اسلوپ
ورژن 1.3:
15- آموزش پرواز با هواپیمای نظامی Hornet بر روی ناو (قابل استفادهبرای کسانیکه Accelerator Pack دارند)
16- توضیح چند اصطلاح دیگر
ورژن 1,4:
17- توضیح کامل در مورد ILS
18- توضیح کامل در مورد تاکسی کردن. (ترجمه ی آموزش خود FSX)
19- حذف بعضی اشتباهات
ورژن 1,5:
20- آموزش جامع FMC در بوئینگ 400-747
21- آموزش جامع VOR
22- آموزش استفاده از FsPassengersX
23- رفع چند مشکل
ورژن 1.6:
24- آموزش های کامل PPL
25- آموزشهای کامل IR
26- آموزشهای کامل CPL
27- آموزشهای کامل ATP
28- رفع چند اشتباه.

و بسیاری نکات دیگر...

با تشکر از دوستانی که مستقیم و غیر مستقیم به من کمک کردند. چه دوستانی که اسمشون در آموزش آورده شده و چه دیگر دوستان و بچه های تاپیک...

knazari1
27-12-2010, 22:11
آقا ممنونیم همگی ... منتظر بودم واقعا که بیاد این ورژن....
همین الان می خونمش.....
پیشاپیش از همه دوستانی که زحمت کشیدن و خصوصا ابی عزیز صمیمانه تشکر می کنم...:10::40::11:

amirardallan
27-12-2010, 22:31
مرسی ebicross جان . گل کاشتی پسر (: ممنون بخاطر این همه زحمتی که بدون هیچ منتی برای این تاپیک کشیدی . مرسی رفیق
از همه عزیزانی که برای پر بار تر شدن این تاپیک تلاش کردند و میکنند هم صمیمانه ممنونم . دست مریزاد

dani.flight
27-12-2010, 22:44
آیا بر اساس حوادث واقعی هوایی، mission برای سیمو لایتور ساخته شده؟... چند وقت قبل یکی از دوستان گفته بود که من فلان حادثه رو تو سیمولایتور بازسازی کردم!.. راست یا دروغ، به نظر فکر بدی نمی آد...اگه این کار اتفاق بیافته و کسی بازسازی کنه، و با دیگران share کنه ، خیلی کمک به برو بچز علاقه مند میشه...
دوستان لطفا نظر بدین یا اگه جایی رو سراغ دارین، بگید که بقیه استفاده کنن...

ثواب داره:46:

ببین یک راه ساده برای باز سازی تقریبی حوادث هوایی که همه هم میتونن شبیه سازیش کنن اینه که قبل پرواز تو قسمت Failures میتونی برنامه ریزی کنی که مثلا در فلان زمان موتور شماره 2 خاموش بشه یا سیستم الکتریکی یا ناوبری هواپیما دچار نقص بشه " البته این کار رو هم در fsP هم میشه انجام داد اما زمانش دسته خودتون نیست یک دفعه اتفاق میوفته!

arash1348
28-12-2010, 15:09
ببین یک راه ساده برای باز سازی تقریبی حوادث هوایی که همه هم میتونن شبیه سازیش کنن اینه که قبل پرواز تو قسمت Failures میتونی برنامه ریزی کنی که مثلا در فلان زمان موتور شماره 2 خاموش بشه یا سیستم الکتریکی یا ناوبری هواپیما دچار نقص بشه " البته این کار رو هم در fsP هم میشه انجام داد اما زمانش دسته خودتون نیست یک دفعه اتفاق میوفته!

@@@@@@@@@@@@@@@@@

سپاسگذار از جواب ارزنده شما دوست عزیز، البته منظور من حوادثی مثل پرواز های واقعی بود که به صورت میسسیون تعریف شده باشن و بتونیم در زمان لازم فرمان لازم رو برای جلوگیری از حادثه بر اساس تایمینگ درست انجام بدیم...در حالت برنامه ریزی تو قسمت Failures فک کنم وقتی ما از حادثه خبر داشته باشیم زیاد هیجان نداره!!!... ولی تو حادثه واقعی بازسازی زمانی( تایمینگ) و مکانی کاملا مانند حادثه بازسازی می شه و این هیجان رو به اوج می رسونه و اصطلاحا می ترکونه!:18:... در هر صورت سپاس از جواب شما:20:

dani.flight
28-12-2010, 16:47
کسی جایی رو برای دانلود Sound Pack واسه هواپیما میشناسه؟

در ضمن ابی جان دستت درد نکنه Flight School رو دانلود کردم" عالی بود:46:.

B.J.U
29-12-2010, 11:35
سلام
من تازه WiMAX گرفتم و حالا میخوام مولتی پلیر بنزنم
کسی میتونه راهنمایی کنه چه طوری باید این کار رو کرد؟
سرعتم هم 512 و پینگم معمولا بین 250 تا 300 هست
میشه؟

am_pixels
29-12-2010, 14:49
بابت flight school بسیار بسیار ممنون....

33505775
29-12-2010, 20:01
ابی جون دوست داریم
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــ
بچه ها من تا چند وقتی نمی یام (امتحانات نوبت اوله دیگه):46:

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 07:59 PM ----------

بابت Flight School

iq-boy
29-12-2010, 23:53
به به می بینم که دوستان همچنان این تاپیک خوب رو سرپا نگه داشتند. دست همتون درد نکنه... هر چند فرصت نمی کنم در کنارتون باشم، اما از تاپیک استفاده می کنم. ممنون :11:

omid_safari
29-12-2010, 23:58
واقعا این بازی به آدم پرواز یاد میده یا فقط بازیه؟
آخه تو خارج خلبانها هم با شبیه ساز خلبانی یاد میگیرن. :20:

dani.flight
30-12-2010, 13:00
واقعا این بازی به آدم پرواز یاد میده ؟
آخه تو خارج خلبانها هم با شبیه ساز خلبانی یاد میگیرن. :20:

بله دوست عزیز " در صفحه اول توضیحات به صورت کامل داده شده.:46:

robert
30-12-2010, 13:19
چجوری میتونم برای فرودگاه کیش سیستم ILS قرار بدم...؟؟ خسته شدم از بس visual فرود اومدم....

B.J.U
30-12-2010, 15:01
سلام
من تازه WiMAX گرفتم و حالا میخوام مولتی پلیر بنزنم
کسی میتونه راهنمایی کنه چه طوری باید این کار رو کرد؟
سرعتم هم 512 و پینگم معمولا بین 250 تا 300 هست
میشه؟

آقا جواب نمیدین؟