PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft Flight Simulator X

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25

esfehanei
14-09-2010, 20:05
خیلی خیلی ممنون از دوستان
الان میرم یه پرواز امتحانی انجام بدم
فقط یه سوال دیگه
البته زیاد شاید ربطی نداشته باشه ولی برای من مهمه
بهترین فرودگاه برای لندینگ ب نظر شما کجاس؟ هم آی ال اسش دقیق باشه هم باند طولانی باشه
البته اگه ممکنه فرودگاهی که معرفی میکنید یه فرودگاه نزیکش رو هم بگید لطفا
چون من میخوام تمرین لندینک بکنم و نمیتونم همش بشینم تا برسه
ممنون میشم وستان کمک کنن
باتشکر

sam_sami_2000
14-09-2010, 20:53
بعد از دریافت هدینگ آخر هواپیما رو روبروی باند بیار و بعد دکمه VOR / LOC رو بزن ( می تونی از APP هم استفاده کنی ) اما به نظر من VOR/LOC رو انتخاب کن و گلاید اسلوپ رو خودت با توجه به لوزی تنظیم کن

دوست عزیز اون VOR / LOC و APP کارشون چیه ؟
من توی لندینگ مشکل دارم و اونم اینکه من فرکانس ILS رو وارد میکنم و اکتیو و روشنش میکنم بعدشم NAV رو روشن میکنم اما بعدش نمیدونم چی کار باید بکنم ؟

ebicross
14-09-2010, 20:55
من فرکانس ILS رو وارد میکنم و اکتیوش میکنم بعدش هم روشن میکنم Nav1 رو که سبز میشه بعدش هم روی NAV میزنم و اون 2 لوزی میاد ولی بعدش نمیدونم باید چیکار کنم...

در ضمن اگه میشه بگید از کجا میتونم نسخه درست این بازی رو پیدا کنم که مشکل رجیستری نداشته باشه :11:
خب بعدش کلید Nav رو بزنید و هدینگ خودش خاموش میشه و هواپیما به طرف هدینگ صحیح میره خودش. همچنین با وارد کردن نرخ صحیح نزول تا ارتفاع باند ارتفاعتون به درستی تا باند کم میشه.
باید توی مغازه ها بگردین و پیدا کنید. اگر نبود از دوستان نزدیک به خودتون بخواین تا براتون پست کنند.

بهترین فرودگاه برای لندینگ ب نظر شما کجاس؟ هم آی ال اسش دقیق باشه هم باند طولانی باشه
ممنون میشم وستان کمک کنن
باتشکر

فرودگاه Washington Dullas که فکر کنم توی نیویورکه و دقیقا توی آسمون این فرودگاه؛ شما میتونید فرودگاه بزرگ Kennedy Intl رو هم ببینید.
کلا روی هم رفته حدود 10 تا باند طولانی و 20 تایی هم معمولی هست اون ورا.

esfehanei
14-09-2010, 20:59
شما میگید واشنگتن اونوقت مگه میشه تو نیویورک باشه
من از همین فرودگاه تا کندی پرواز میکنم حدود نیم ساعت طول میکشه جونم به لبم میرسه
برای تیک آف زیاد مهم نیست باند چقدر باشه لندینگ برام مهمه فعلا

من از همین فرودگاه تا کندی پرواز میکنم حدود نیم ساعت طول میکشه جونم به لبم میرسه
یه سوال دیگه
البته این بالایی رو زودتر بگید تا پرواز رو انجام بدم بعد اینو بگید
تر مز رو موقع تیک آف گفتن بزارم روی rto
خوب برای چیه این؟
من که قرار نیست ترمز بگیرم پس چرا باید اینو ست کنم؟
باتشکر

knazari1
14-09-2010, 21:18
دوست عزیز اون VOR / LOC و APP کارشون چیه ؟
من توی لندینگ مشکل دارم و اونم اینکه من فرکانس ILS رو وارد میکنم و اکتیو و روشنش میکنم بعدشم NAV رو روشن میکنم اما بعدش نمیدونم چی کار باید بکنم ؟

کار VOR/LOC در هنگام لندینگ دقیقا بخش دوم بعد از ( / ) هست ... LOC کوتاه شده کلمه Localizer هست....و لوکالایزر هم امواج باند در راستای افق هست که هواپیمای شما رو در راستا ( روبرو ) ی باند قرار می ده.... وقتی شما فرکانس ILS رو ست کردید و دکمه VOR/LOC رو روشن کردید ( در حین اینکه A/P هم روشن باشه ) شما به کمک این امواج به صورت اتوماتیک در راستای باند قرار می گیرید....
و اما APP که خلاصه شده Approach هست به معنای لغوی تقرب که کار این سوییچ این هست که علاوه بر لوکالایزر شما رو در مسیر گلاید ( Glide Slop ) قرار می ده ... یعنی از امواج عمودی ILS هم به صورت اتوماتیک استفاده می کنه و این به این معنی هست که ارتفاع هواپیمای شما طوری تنظیم می شه که درست در ابتدای باند فرود بیاین....پس تفاوت VOR/LOC و APP در همین هست که VOR/LOC مسیر گلاید رو شامل نمی شه و اون را با خاموش کردن سوییچ Altitude می تونین دستی تنظیم کنین ( مثلا با کم و زیاد کردن VS ) یا با Trim tab ها و یا از فرامین استفاده کنین....
یادتون باشه که تنظیم سرعت خیلی مهم هست....
من خودم سیستم فرود اتوماتیک رو پیشنهاد نمی دم....VOR/LOC خیلی بهتره .... و یا اینکه خودتون با اون لوزی ها تنظیم کنین.... ( البته این نظر من هست )

می تونی مسیر جزیره سیری به دبی و یا بندر عباس به دبی رو طی کنی .... فرودگاه دبی هم بسیار عالی هست....

البته فرودگاه های آمریکا که دوست عزیزم هم پیشنهاد دادن فوق العاده هستن....من خودم لوس آنجلس و لاس وگاس با اون ترافیک وحشتناکش و یا سان فرانسیسکو رو خیلی می پسندم....

یه سوال دیگه
خوب برای چیه این؟
باتشکر

ست کردن ترمز اتوماتیک روی RTO به این معنی هست که اگر احیانا هواپیمای شما زیر سرعت مجاز به هر دلیلی نتونست پرواز کنه و دماغه اون به زمین برخورد کرد به صورت اتوماتیک با تمام قدرت ترمز می کنه و از حوادث و Crash کردن جلوگیری می کنه....
این رو توی اون لیست فراموش کردم که بگم بعد از تیک آف ترمز اتوماتیک رو OFF کنید...
در ضمن توصیه من در این هست که جزوه Flight School که دوست عزیزمون Ebicross زحمت کشیدند رو حتما چندین بار مطالعه کنید...واقعا مفید و عالیه...... من هر وقت می خونم یکی از اشکالاتم برطرف می شه و تا حالا بارها اون رو مطالعه کردم و هر بار هم به کارم اومده.....

robert
14-09-2010, 21:21
یه سوال دیگه
خوب برای چیه این؟
باتشکر

آهان...!!:31:

RTO مخفف reduced trust overset هست...

این یعنی وقتی تو تیک آف سرعت از حد مجاز بیشتر میشه و امکان آسیب رسیدن به فلاپها یا فشار به بدنه بدلیل غلظت هوا وجود داره سیستم RTO با فعال کردن ترمز های هوایی سرعت طیاره رو تا حدودی کاهش میده تا این اتفاق نیفته...!!

همین...!!

ebicross
14-09-2010, 21:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین دیگه اومدی نسازی ها.
همین فرودگاه قلعه مرغی تهران؛ مگه توش مرغ پرورش میدن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینا اسماش الکیه. یه وقت دیدی فرودگاه توی مشهد زدن اسمش رو گذاشتند فرودگاه رشت! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا واشنگتون و نیویورک مثل همین مشهد و قوچان ما هستند.
البته روایتی داریم که چند سانتیمتر از باند این فرودگاه توی حریم نیویورکه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا مهم نیست.

ببینید خارج از شوخی شما فرودگاههای نزدیک به هم رو IFR پرواز نکن. تا از حریم هوایی این فرودگاه خارج نشی به شما هدینگ فرودگاه مقصد رو نمیده و باعث میشه کلی طول بکشه. مثل همین مهرآباد و امام خمینی که پروازش طول میکشه.

خوب برای چیه این؟
باتشکر
Flight School - صفحه ی 8 - ابتدای صفحه

RTO یا Rejected Takeoff برای اینه که اگر شما دماغه هواپیما رو دوباره روی زمین گذاشتی و قدرت موتور رو کم کردی هواپیما زحمت شما رو کم کنه وخودش ترمز بگیره تا قبل از اینکه هواپیما قاطی باقالیها بره نگهش داره.

ویرایش: صفحه رو refresh نکردم و جواب دادم؛ با پستهای دو دوست قبلی همزمان شد. :11:

arashmaz
14-09-2010, 21:50
آقا در مورد محصولات کاپیتان سیم رو مخصوصا 767 رو مواظب باشید..من خیلی تو کفش بودم و هر لینکی رو دانلود کردم...ولی هر کدومش یه ایرادی داشت..آخر مجبور شدم اصلش رو از سایتشون بخرم...تا حالا هم 2 بار آپدیت برام فرستادند...حالا تو کف 707 هستم...ولی شاید جدیدا درست کرکش کرده باشند..اگه اینجوریه که 55$ رفته تو پاچه ما!!!

dani.flight
14-09-2010, 22:20
کار VOR/LOC در هنگام لندینگ دقیقا بخش دوم بعد از ( / ) هست ... LOC کوتاه شده کلمه Localizer هست....و لوکالایزر هم امواج باند در راستای افق هست که هواپیمای شما رو در راستا ( روبرو ) ی باند قرار می ده.... وقتی شما فرکانس ILS رو ست کردید و دکمه VOR/LOC رو روشن کردید ( در حین اینکه A/P هم روشن باشه ) شما به کمک این امواج به صورت اتوماتیک در راستای باند قرار می گیرید....
و اما APP که خلاصه شده Approach هست به معنای لغوی تقرب که کار این سوییچ این هست که علاوه بر لوکالایزر شما رو در مسیر گلاید ( Glide Slop ) قرار می ده ... یعنی از امواج عمودی ILS هم به صورت اتوماتیک استفاده می کنه و این به این معنی هست که ارتفاع هواپیمای شما طوری تنظیم می شه که درست در ابتدای باند فرود بیاین....پس تفاوت VOR/LOC و APP در همین هست که VOR/LOC مسیر گلاید رو شامل نمی شه و اون را با خاموش کردن سوییچ Altitude می تونین دستی تنظیم کنین ( مثلا با کم و زیاد کردن VS ) یا با Trim tab ها و یا از فرامین استفاده کنین....
یادتون باشه که تنظیم سرعت خیلی مهم هست....
من خودم سیستم فرود اتوماتیک رو پیشنهاد نمی دم....VOR/LOC خیلی بهتره .... و یا اینکه خودتون با اون لوزی ها تنظیم کنین.... ( البته این نظر من هست )

ست کردن ترمز اتوماتیک روی RTO به این معنی هست که اگر احیانا هواپیمای شما زیر سرعت مجاز به هر دلیلی نتونست پرواز کنه و دماغه اون به زمین برخورد کرد به صورت اتوماتیک با تمام قدرت ترمز می کنه و از حوادث و Crash کردن جلوگیری می کنه....

دیگه توضیح از این کامل تر اونم تو چند دقیقه از کجا میخواین پیدا کنید؟:15:
Knazari جان دستت درد نکنه(کار ما رو راحت کردی:27:)

منم نظرم همینه خودتون اپروچ کنید از سختیش و نفس گیریش گذشته خیلی لذت بخش میشه اون لندینگ.

سیستم RTO هم به تراتل حساس هست یعنی از یک درصد خاصی که پایین بیاد (موقع تیک آف) خودش فعال میشه گفتم اینم اضافه کنم:20:.

esfehanei
14-09-2010, 22:21
شما 55 هزار تومن پول دادی؟
البته اگه مبنی رو ه دلار 1000تومن بگیریم

valapeji
14-09-2010, 22:24
من چطوری flight simulator 2004 رو اانلاین بزنم؟

dani.flight
14-09-2010, 22:25
با سلام ببخشید دوباره دارم فضولی می کنم.
پرواز اسمش VOR TO VOR نیست اسمش پرواز IFR است.
حالا تو این پرواز می تونی از هر سیستم کمک ناوبری استفاده کنی که یکیش همین VOR .

حالا یک سوال از اساتید پرواز دارم. کسی می دونه چرا به این دستگاه ها می گن کمک ناوبری؟
مگه ناوبری چیه که این کمک ناوبریه؟

ممنون muhakh جان تا شما رو داریم دیگه غم نداریم :39::7:!
کمک ناوبری هم مطمئن نیستم اما فکر کنم به خاطر این میگن که مثلا هواپیما با کمک سیستم ناوبری هدایت میشه!

ebicross
14-09-2010, 22:27
آقا در مورد محصولات کاپیتان سیم رو مخصوصا 767 رو مواظب باشید..من خیلی تو کفش بودم و هر لینکی رو دانلود کردم...ولی هر کدومش یه ایرادی داشت..آخر مجبور شدم اصلش رو از سایتشون بخرم...تا حالا هم 2 بار آپدیت برام فرستادند...حالا تو کف 707 هستم...ولی شاید جدیدا درست کرکش کرده باشند..اگه اینجوریه که 55$ رفته تو پاچه ما!!!

متاسفانه باید بگم که رفته.
این ورژن مشکلی نداره. اگر میشه یک عکس از پنل در حالت دو بعدی بگیرید.

babak_deghat
14-09-2010, 22:32
ممنون از شما جناب babak_deghat
فقط اگه ممکنه بهترین ایرباس که تا حالا برای شبیه ساز ساخته شده وکامله رو بزارید
همچنین بهترین و کاملترین 747 رو هم بزارید
خیلی لازم دارم البته تو ترک شبیه سازم ولی هنوز ترک نکردم

خوب
دوستانی که با 737 کار کردن
جناب dani.flightو ebicross و سایر دوستان
اگه ممکنه یه عکس از کاکپیت 737 بزارید و توش آی ال اس و اتوپایلوت و... رو مشخص کنید
به خدا 5دقیقه بیشتر وقت نمیگیره
خیلی لازم دارم
خیلی مهمه
ممنون میشم یه کمکی بکنید
خسته شدم از این 747
منتظرم
باتشکر

747 خود بازی از هر 747 دیگه ای که دیدم از همه لحاظ بهتره
اون A380 ای هم که تو پست قبلی گذاشتم خیلی از همه لحاظ کامله کرکش هم باهاش هست

خیلی خیلی ممنون از دوستان
الان میرم یه پرواز امتحانی انجام بدم
فقط یه سوال دیگه
البته زیاد شاید ربطی نداشته باشه ولی برای من مهمه
ممنون میشم وستان کمک کنن
باتشکر

طولانی ترین باند فرودگاه مال edwards airbase تو آمریکا هست که تو واقعیت هم بلندترین باند فرودگاه رو داره چون ازش برای مکان فرود شاتل های فضایی هم استفاده میشه . ILS دقیقی هم داره

esfehanei
14-09-2010, 22:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین دیگه اومدی نسازی ها.
همین فرودگاه قلعه مرغی تهران؛ مگه توش مرغ پرورش میدن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرغ رو نمیدونم ولی شاید خروس پرورش بدن:31:
اینا اسماش الکیه. یه وقت دیدی فرودگاه توی مشهد زدن اسمش رو گذاشتند فرودگاه رشت! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا واشنگتون و نیویورک مثل همین مشهد و قوچان ما هستند.
دقیقا مثل هم هستن:31:
البته روایتی داریم که چند سانتیمتر از باند این فرودگاه توی حریم نیویورکه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اونوقت روایتش از کیه؟سند هم داره؟:31:
حالا مهم نیست.
اتفاقل مبحث مهمیه باید در مورد بحث کنیم:5:

ببینید خارج از شوخی شما فرودگاههای نزدیک به هم رو IFR پرواز نکن. تا از حریم هوایی این فرودگاه خارج نشی به شما هدینگ فرودگاه مقصد رو نمیده و باعث میشه کلی طول بکشه. مثل همین مهرآباد و امام خمینی که پروازش طول میکشه.
آره اینو خودم تست کردم

Flight School - صفحه ی 8 - ابتدای صفحه

RTO یا Rejected Takeoff برای اینه که اگر شما دماغه هواپیما رو دوباره روی زمین گذاشتی و قدرت موتور رو کم کردی هواپیما زحمت شما رو کم کنه وخودش ترمز بگیره تا قبل از اینکه هواپیما قاطی باقالیها بره نگهش داره.

خوب اینو میدونم
ولی من میگم آخه چرا من باید دوباره دماغه هواپیما رو بدم پایین برای کسی تا حالا همچین مشکلی بوجود آمده؟

یه سوال دیگه
امکانش هست من وسط باند تیک آف کنم؟
چون حوصله ندارهم تا تهش برم و بعد تیک آف کنم
سرعت برای تیک آف چقدر خوبه؟

ebicross
14-09-2010, 22:47
اونوقت روایتش از کیه؟سند هم داره؟
بله اسنادش هم موجوده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بگم؟ بگم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب اینو میدونم
ولی من میگم آخه چرا من باید دوباره دماغه هواپیما رو بدم پایین برای کسی تا حالا همچین مشکلی بوجود آمده؟
بله بارها پیش ومده. البته نه توی سیمولاتور. (با FSP این امکان هستش)
مثلا همین چند ماه پیش خلبان ایرانی توی اروپا موتورش موقع تیک اف خاموش شد. (البته ایشون با مهارت تیک اف کرد و بعد فرود اومد)
یا اینکه کلی فیلم توی یوتیوب هست که نشون میده هواپیما موقع تیک آف یهو پرنده میره توی موتورش. (Birdstrike)

البته با این روش میشه جلوش رو گرفت: :21:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امکانش هست من وسط باند تیک آف کنم؟
چون حوصله ندارهم تا تهش برم و بعد تیک آف کنم
سرعت برای تیک آف چقدر خوبه؟
اصلا رسمش همینه که شما وقتی به سرعت مجاز رسیدین باید بپرین دیگه.
اگر هواپیما رو با سرعت 250 نات روی باند حرکت بدین که نمیشه پرواز!!!
شما پروازهای هواپیماهای دیگه رو توی سیمولاتور نگاه کنید متوجه میشین که اونها هم انقدر برای تیک آف صبور نیستند. و البته فکر میکنم ضرر هم داره شما هواپیما رو مجبور به تحمل اون سرعت روی آسفالت کنید.

arashmaz
14-09-2010, 22:53
متاسفانه باید بگم که رفته.
این ورژن مشکلی نداره. اگر میشه یک عکس از پنل در حالت دو بعدی بگیرید.

ولی خوب یه سری خوبیها داره که crack شده اش نداره...اینه که update میشه 2 بار..مشکل touchdown حل شده...و از همه مهمتر weather radar داره که برای همه محصولات captain sim قابل استفاده است...

esfehanei
14-09-2010, 23:00
بله اسنادش هم موجوده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بگم؟ بگم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه مردی بگو:31:

بله بارها پیش ومده. البته نه توی سیمولاتور. (با FSP این امکان هستش)
مثلا همین چند ماه پیش خلبان ایرانی توی اروپا موتورش موقع تیک اف خاموش شد. (البته ایشون با مهارت تیک اف کرد و بعد فرود اومد)
چقدر حرفه ای
یا اینکه کلی فیلم توی یوتیوب هست که نشون میده هواپیما موقع تیک آف یهو پرنده میره توی موتورش. (Birdstrike)

البته با این روش میشه جلوش رو گرفت: :21:
بهترین روش همینه

اصلا رسمش همینه که شما وقتی به سرعت مجاز رسیدین باید بپرین دیگه.
اگر هواپیما رو با سرعت 250 نات روی باند حرکت بدین که نمیشه پرواز!!!
میشه پرواز روی زمین

شما پروازهای هواپیماهای دیگه رو توی سیمولاتور نگاه کنید متوجه میشین که اونها هم انقدر برای تیک آف صبور نیستند. و البته فکر میکنم ضرر هم داره شما هواپیما رو مجبور به تحمل اون سرعت روی آسفالت کنید.
واقعا؟

knazari1
14-09-2010, 23:15
سرعت هر هواپیما برای تیک آف قبل از پرواز محاسبه می شه و به خلبان ارائه می شه...
سرعت های تیک آف مبحث جالبی هم داره...
شما برای یک تیک آف مناسب باید Vr .. V1 ... V2 و ... رو بدونین....
اتفاقا دوست خوبم امیر دریایی در وبلاگ کاپیتان زولو دیروز مطلبش درباره همین امر بود.....
بد نیست سری بزنید....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آیه نازل نشده که تا انتهای باند بریم :31: اصلا قانونش اینه که زیر 10000 پا سرعت باید زیر 250 نات باشه! اون وقت روی باند 250؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :19: :18:
فکر کن بخوای از فرودگاه ادوارد و یا کندی ( فرودگاه های شاتل های خدا بیامرز ناسا ) تیک آف کنی :31: فکر می کنم روی زمین Overspeed بشی!! :31:
در ضمن قطعا برای Landing gear ها حداقل مشکل ایجاد می شه....و البته 100 درصد مشکلات دیگه هم داره!

esfehanei
14-09-2010, 23:27
خوب پس که اینطور
اون وی 1 و وی 2 چیه؟
آره من یه باز با شاتل با سرعت 300نات تیک آف کردم
یادش بخیر

babak_deghat
14-09-2010, 23:37
v1 سرعتیه که بعد از اون هواپیما نمیتونه توقف کنه و باید به راهش ادامه بده . v2 سرعتی که در اون فقط دماغه هواپیما به هوا میره و v3 یا vr سرعتی هست که هواپیما تیک آف میکنه(بزرگان تاپیک : اگه اشتباه میگم اصلاح کنید :31:)

ebicross
14-09-2010, 23:38
خوب پس که اینطور
اون وی 1 و وی 2 چیه؟
آره من یه باز با شاتل با سرعت 300نات تیک آف کردم
یادش بخیر
V1: سرعت تصميم گيري جهت بر خاستن مي باشد كه بر اساس وزن برخاست ،دما ،فشار و دانسيته هوا تعيين ميگردد.سرعت تصميم گيري نقطه اي است كه پس از آنكه خلبان حداكثر قدرت موتورها را براي برخاستن بكارگرفته در آن نقطه تصميم ميگيرد كه تيك آف خود را ادامه دهد يا آن را متوقف كند.در هنگام حركت و خزش روي باند و قبل از برخاستن ،خلبان قادر خواهد بود قبل از آنكه به انتهاي باند برسد موتورها را بسته و با اعمال حداكثر قدرت ترمزها هواپيما را متوقف نمايد.پس از عبور از V1 ديگر چاره اي جز برخاستن وجود نداردو خلبان مي بايست هواپيما را از زمين بلند نمايد.

Vr: سرعت كندن چرخ دماغه هواپيما از زمين ميباشد.اين سرعت سرعتي است كه خلبان ميتواند با اطمينان فرامين كنترل را به عقب كشيده و چرخ دماغه را با وضعيت و زاويه مناسب از زمين بلند كند و سپس هواپيما را بصورت كامل از سطح باند جدا كرده و در هوا اوج گيري نمايد.(زاويه مناسب تقريبا 20+ درجه ميباشد)
نكته قابل توجه در اين سرعت(Vr): چنانچه فرامين به شدت و بيش از اندازه به عقب كشيده شود دم (Tail ) به زمين برخورد خواهد كرد.براي جلوگيري از اين حالت خلبان با زاويه مناسب (20 درجه ) دماغه را به بالا كشيده شده و با نرخي برابر با 3درجه در ثانيه هواپيما را از زمين جدا مي كند.

V2: حداقل سرعت ايمن ميباشد.اگر پس از رسيدن به V2 يكي از موتورها از دست رفت خلبان قدرت كافي را براي تكميل برخاستن هواپيما خواهد داشت و با آن مي تواند نرخ اوج گيري لازم را گرفته موانع را پشت سر بگذارد.
نكته:با توجه به اينكه برخاستن يا تيك آف با تنظيمات مختلفي از فلپها انجام ميشود سرعت V1+15 جهت بر خاستن با دو موتور استفاده ميشود.در واقع تضمين كننده حداقل سرعت براي برخاستن با فلپ مي باشد.

ویرایش: باز هم با پست babak_deghat همزمان شد. ببخشید ها فکر نکنید اسپمر شدم الکی تکراری پست میزنم... :11:

esfehanei
14-09-2010, 23:49
خیلی ممنون از شما
اگه دم هواپیما به زمین بخوره مشکلی پیش میاد؟
همچنین موقع تیک آف امکان استال شدن وجود داره؟

همچنین اگه موقع لنینگ اگه یه کم کنار باند لندینگ کنم و خودم هواپیما رو به طرف باند بکشم مشکلی داره؟

sam_sami_2000
15-09-2010, 00:23
دوستان یه سوال
من فرق APP و VOR/LOC رو فهمیدم ولی فرقشون با دکمه ی NAV چیه ؟ :11:

knazari1
15-09-2010, 01:03
خیلی ممنون از شما
اگه دم هواپیما به زمین بخوره مشکلی پیش میاد؟
همچنین موقع تیک آف امکان استال شدن وجود داره؟

همچنین اگه موقع لنینگ اگه یه کم کنار باند لندینگ کنم و خودم هواپیما رو به طرف باند بکشم مشکلی داره؟

عزیز طبق مثال Flight school براتون می گم....
اگر شما با موتور توی سرعت تک چرخ بزنی و خدای ناکرده بخوری زمین چی میشه؟؟؟؟
هواپیما ها بسیار حساس هستند ... با برخورد یک پرنده در اون سرعت به هواپیما (حتی بدنه اون ) براش مشکل به وجود می آد...خیلی طبیعی هست وقتی tail به زمین برخورد کنه در اثر اصطکاک احتمال زیاد از دست می ره و شما نمی تونی تیک آف کنی....از باند خارج خواهید شد و به احتمال زیاد دیگه اثری از عده کثیری از مسافران شما نخواهد بود!
اگر تراتل رو با تمام قدرت به جلو ندی و در سرعت مناسب تیک آف نکنی و یا با درجه زیاد Rotate کنی ... بله امکان استال هم بسیار زیاد می شه....
منظورت رو خوب متوجه نشدم...ولی اگر منظورت خطا در ILS هست و اصلاح کردن اون با استفاده از فرامین مشکلی نداره...اصلاحات در هنگام لندینگ ممکنه لازم بشه...با توجه به اینکه اکثر فرودگاه ها ILS مشکل دارند...برای من که این طور هست متاسفانه و باید اصلاح کنم.....
در دنیای واقعی هم خلبان ها مجبور هستند اصلاحاتی رو به خاطر باد انجام بدن....

دوستان یه سوال
من فرق APP و VOR/LOC رو فهمیدم ولی فرقشون با دکمه ی NAV چیه ؟ :11:

در هواپیمای 747 اسم VOR/LOC به NAV تغییر پیدا کرده ...
خوشحالم که مفید بود... :11:

esfehanei
15-09-2010, 01:36
خیلی ممنون از توضیحاتتون
منظور من این بود اگه کنار باند بشینه حالا به هر دلیلش مثل اشکال آی ال اس و.... مشکلی داره؟
اونوقت اون اصلاحات رو چه جوری باید انجام داد؟
باتشکر

dani.flight
15-09-2010, 02:02
خیلی ممنون از توضیحاتتون
منظور من این بود اگه کنار باند بشینه حالا به هر دلیلش مثل اشکال آی ال اس و.... مشکلی داره؟
باتشکر

تا وقتی رو آسفالت باشی مشکلی نیست " اگه با وجود باد پهلو بخوای لندینگ بکنی کلا به سختی میشه وسط باند نشست " این مدل لندینگ انحرافات زیادی واسه هواپیما پیش میاره موقع نشستن.
حالا اگه کمی اینور اونور شد شما میتونید با استفاده از رادر هواپیما رو روی باند صاف کنی.

این 767 LCD (Instrument) هاش نیاز به روشن کردن داره یا ماله من خرابه؟

ebicross
15-09-2010, 06:42
واسه همین میگم که اون دوستمون که خریده یه عکس بزاره ببینیم مال اون چطوریه.
مال من روشن میشه ولی یه طوریه.

knazari1
15-09-2010, 07:59
خیلی ممنون از توضیحاتتون
باتشکر

قبل از فرود اگر ارتفاعت خیلی کم نباشه...کمی می تونی از Alieron ها استفاده کنی....البته خیلی دقت کن که اولا بال به زمین برخورد نکنه ( یعنی میزان Turn زیاد نباشه و در حد همون اصلاح هدینگ ) و اینکه در هنگام تاچ داون هواپیما رو در راستای خط افق قرار بدی ( خودمونیش می شه صافش کنی ) ....
بعد از تاچ داون هم که دوست خوبم dani.flight عزیز اشاره کردن....با رادرها کنترل کن....

بله ال سی دیش یه مدل عجیب غریبیه....:31: هیچی توش نیست انگار :25:..... من کلا به معنای Glass cabin شک کردم :29:

mro229
15-09-2010, 08:44
سلام...
چقدر زود گذشت... 400 صفحه به همین راحتی گذشت من هنوز ابتدای راهم...
همین قدر هم که بلدم مدیون زحمات دوستان به ویژه آقای ایزی هستم که باعث و بانی این تاپیک شدن...
یه سوال. چرا وقتی با بوئینگ 777 پرواز می کنم موقع لندینگ با وجود این که ILS رو ست کردم APP هم روشنه اما گاهی عمل نمی کنه... باید چه کنم؟
ممنون...

esfehanei
15-09-2010, 08:52
تا وقتی رو آسفالت باشی مشکلی نیست " اگه با وجود باد پهلو بخوای لندینگ بکنی کلا به سختی میشه وسط باند نشست " این مدل لندینگ انحرافات زیادی واسه هواپیما پیش میاره موقع نشستن.
حالا اگه کمی اینور اونور شد شما میتونید با استفاده از رادر هواپیما رو روی باند صاف کنی.

خیلی ممنون از شما
ولی مشکل اینجاس که وقتی هواپیما رو میچرخونم اون بال هاش حرکت میکنه بدلیل سرعت نسبتا زیاد باید صبر کنم تا ترمز ها یه کم کار کنن و سرعت کم بشه برای همین میگم ممکنه کنار باند فرود بیام

dihav1359
15-09-2010, 11:30
سلام
اون دوست عزيزي كه شيراز هست طبقه دوم پاساژ برق fsx معمولي را دارد و روبروش هم يك مغازه آرشيو هست كه fsx دلوكس و acclerator را دارد البته رايت ميزند

در مورد 767 كاپيتان و كلا هر هواپيماي ديگري كه ميخواهيد دانلود كنيد اول تو سايت بريد اونجا تو قسمت نظرات هر محصول مينويسد كه آيا كرك سالم هست يا نه thepiratebay.org

dani.flight
15-09-2010, 13:28
خیلی ممنون از شما
ولی مشکل اینجاس که وقتی هواپیما رو میچرخونم اون بال هاش حرکت میکنه بدلیل سرعت نسبتا زیاد باید صبر کنم تا ترمز ها یه کم کار کنن و سرعت کم بشه برای همین میگم ممکنه کنار باند فرود بیام

هواپیما رو چطوری میچرخونید و کدوم بال هاش حرکت میکنه!؟

babak_deghat
15-09-2010, 13:31
خیلی ممنون از شما
1- مگه برای دور زدن هنگام تاکسی کردن از rudder استفاده نمی کنید ؟؟!!!؟:18:
2-برای تاکسی کردن مگه چقدر سرعت اعمال می کنید که نیاز به ترمز کردن دارید؟

esfehanei
15-09-2010, 14:01
من آخر منظور از رادر رو نفهمیدم
ببینید من کامل میگم شما بگید چی کنم
من موقع فرود عادت دارم اتو پایلوت و... رو بیخیال میشم و قطع میکنم و خودم دستی با دسته عزیزم لندینگ میکنم
دلیلشو نمیدونم ولی معمولا کنار باند میشینه یعنی تو باقالی هااااا
خوب من هم موقعی که اتوماتیک تر مز میکنه و ریورس هم میشه خودم سعی میکنم با همون دسته عزیزم بکشمش به سمت باند
وقتی که سرعت یهکم زیاد باشه موقع پیچین بال های اصلی(همونایی که اون چهار تا موتور 747 بش چسبیده)میکشه به زمین
موقع تاکسی هم سرعتم زیاد نمیشه ولی سر پیچ باید ترمز کنم یه کم و بعد ادامه بدم
رادار و... هم نمیدونم چیه
اگه میشه یه کم ساده بگید چیه
باتشکر

ebicross
15-09-2010, 15:07
Flight School صفحه 5 - توضیح در عکس دوم
Flight School صفحه 7 - بخش Taxi - توضیح در مورد تاکسی با رادر
Flight School صفحه 16 - استفاده از رادرها در دور زدن

رادر بخشی روی دم عمودی پشت هواپیما هستش که به چپ و راست میره و توی هوا در دور زدن کمک میکنه. در روی زمین هم همزمان با تکان خوردن رادر، چرخ جلوی هواپیما هم میپیچه و میتونید باهاش دور بزنید.
در 747 زیر 15 نات همراه با چرخهای جلوی، چرخهای جانبی هم موقع پیچیدن کمی میپیچد و به دور زدن کمک میکند.

من موقع فرود عادت دارم اتو پایلوت و... رو بیخیال میشم و قطع میکنم و خودم دستی با دسته عزیزم لندینگ میکنم
این عادت شما یه چیز عرف و قانون هستش. تمام خلبانان این کار رو میکنند.

سه تا راه حل داره:
1- تمرین :31:
2- تمرین :21:
3- تمرین :27:

خوب من هم موقعی که اتوماتیک تر مز میکنه و ریورس هم میشه خودم سعی میکنم با همون دسته عزیزم بکشمش به سمت باند
وقتی که سرعت یهکم زیاد باشه موقع پیچین بال های اصلی(همونایی که اون چهار تا موتور 747 بش چسبیده)میکشه به زمین
خب دوست عزیز فاجعه بوجود میاری روی باند.
با رادرها چپ و راست برو روی باند.

سرعت زیر 15 نات و با کلیدهای - و * از ترمزهای جانبی برای پیچیدن استفاده کنید. همچنین رادر کمک میکنه راحت تاکسی کنید.

esfehanei
15-09-2010, 15:26
ای بابا من میگم بل نیستم با رادر کار کنم
اصلا شما خودت راحت بگو رادر چه جوری کار میکنه؟
من میدونم چیه و کجاس و.... مشکلم اینه که نمیدونم چه جوری ازش استفاده کنم کدوم دکمه کیبورد رو بزنم
من با دسته کلید های جهتی رو حرکت میدم همه جا هم همینطوریه چیز دیگه ای اگه هست بگو منم استفاده کنم
______
در مور تمرین که اصلا حرفش رو نزن
الان 5-6بار رفتم
نزدیک آخرای کار سیو کرم که اذیت نشم
هر بار یا استال میشه
یا یهو سرعت میره بالا و هواپیما عمودی میشه
یا هر اتفاق دیگه ای
عجب گیری کردم ها
یه کمکی بدید
من مایا رو تو یه هفته یاد گرفتم مایا به اون عظمت جلومن کم آورده اونوقت این .........
دیوانم کرده

knazari1
15-09-2010, 15:36
ببینید من کامل میگم شما بگید چی کنم
رادار و... هم نمیدونم چیه
اگه میشه یه کم ساده بگید چیه
باتشکر

دوست عزیزم...
روی زمین نباید اونطور گردش کنی که وقتی در آسمان هستی دور می زنی.....در آسمان هواپیما با یوک ( فرمان ) خودش دور می زنه که به وسیله Ailerons ها هست ( شهپر ها ) که در انتهای هر بال قرار داره...
اما در روی زمین و در هنگام تاکسی کردن حتما به وسیله اون پدال ها باید گردش کنی که رادرها رو حرکت می دن...
منظور از اصلاحات برای قبل از فرود هست و بعد از تاچ داون در صورت انحراف باید از رادرها استفاده کنی.

به عکس زیر توجه کن :

esfehanei
15-09-2010, 15:41
ای بابا
من باید چند بار بگم؟
والا اینا رو میدونم و توی اون کتابه خوندم اون کتابه رو پرینت گرفتم گذاشتم این کنار دستم
من یه سوال میپرسم دقیق بگید حاشیه و... هم نداریم پس دقت کنید دیگه بابا
من میدونم رادر و رادار و شهپر و بال و دم و... چیه (تئوریشو میدونم)
من الان میگم جلوی من یه دستس و یه کیبورد همین
حالا من میخوام با رادر ها بچر خم چه دکمه ای رو بزنم؟
همین از این ساده تر که دیگه نمیشه
دوستان یه کمکی بدن

dani.flight
15-09-2010, 15:59
ای بابا
من باید چند بار بگم؟
والا اینا رو میدونم و توی اون کتابه خوندم اون کتابه رو پرینت گرفتم گذاشتم این کنار دستم
من یه سوال میپرسم دقیق بگید حاشیه و... هم نداریم پس دقت کنید دیگه بابا
من میدونم رادر و رادار و شهپر و بال و دم و... چیه (تئوریشو میدونم)
من الان میگم جلوی من یه دستس و یه کیبورد همین
حالا من میخوام با رادر ها بچر خم چه دکمه ای رو بزنم؟
همین از این ساده تر که دیگه نمیشه
دوستان یه کمکی بدن

من نمیدونم با چه استیکی کار میکنید اما با کیبرد میتونید بعد از خاموش کردن NomLuck از enter و 0 که روی NumLock هست برای حرکت دادن رادر استفاده کنید و برای راحتی کار با رادر از 5 میتونید به عنوان صاف کردن یا یا به حالت اولیه برگردوندن رادر استفاده بکنید.

esfehanei
15-09-2010, 16:02
اون دکمه هایی که شما میگید برای تغییر اویه دیده
اصلا ربطی به رادر نداره

arashmaz
15-09-2010, 16:04

چشم..الان به شدت مشغول جمع کردن سیستمم هستم..به محض اینکار حتما عکس میگیرم و میذارم...باید بگم که تمام نسخه های دانلود کردم همین مشکل رو داشت!!!!

dani.flight
15-09-2010, 16:04
اون دکمه هایی که شما میگید برای تغییر اویه دیده
اصلا ربطی به رادر نداره

شما اگر NomLuck رو خاموش کنید دیگه زاویه دید تغییر نمیکنه به جاش رادر رو حرکت میدید.

esfehanei
15-09-2010, 16:07
آهان الان یه چیزایی فهمیدم
خوب
شما میشه بگید تو ارتاع های زیر بهترن سرعت چند ناته؟برای 747فعلا چون گیرم این درست بشه میرم 737
تو این ارتفاع ها:
10000؟
15000؟
20000؟
30000؟
5000؟
1500؟
1000؟
موقع لندینگ؟

تقریبی بگید تا کار من راه بیفته چون هی استال میکنم
زیادم که بکنم سرعت میره بالا
بدون فلپ شما حساب کنید فقط 2 تای آخری با فلپ حساب کنید
باتشکر

dani.flight
15-09-2010, 16:37
خوب
شما میشه بگید تو ارتاع های زیر بهترن سرعت چند ناته؟برای 747فعلا چون گیرم این درست بشه میرم 737
تو این ارتفاع ها:
10000؟
15000؟
20000؟
30000؟
5000؟
1500؟
1000؟
موقع لندینگ؟

باتشکر

10000"250.
5000"180-187.
1000"165.
لندینگ"160-165 (البته با 146 هم لند کردم:31:).
15000"290-300.
20000-30000"360-355.
البته زیر 10000 پا فلپ توصیه میشه.
این رو هم بگم من خیلی وقته که با 747 پرواز نکردم دقیق یادم نیست!:23:

esfehanei
15-09-2010, 16:46
خیلی ممنون
ولی متاسفانه اف اس پی اگه وصل باشه و توی ارتفاع 10000پا فلپ باز کنم فلپ ها از بین میره

knazari1
15-09-2010, 18:29
خوب
تو این ارتفاع ها:
10000؟
15000؟
20000؟
30000؟
5000؟
1500؟
1000؟
موقع لندینگ؟

باتشکر

با اجازه اساتید یه توضیح کوچک می دم .... جسارت من رو ببخشید...
ببین دوست عزیز زیر 10000 پا در حالت Climb بهتره که سرعت رو از طریق اتوپایلوت روی 250 تنظیم کنی ....
بعد از اون اگر از FSP استفاده می کنی بعد از دریافت Clearance از طریق منوی بالا Fspassenger ~> Ask for over250 می تونی بالای این سرعت بری ولی اگر از FSP استفاده نمی کنی مانعی نداره و بعد از گزر از ارتفاع 10000 پا سرعت رو روی 350تنظیم کن...البته تا 370 می تونی....
حالا وقتی که ارتفاعت به 18000 رسید بهترین کار اینه که واخد سرعت رو به ماخ تبدیل کنی و با فشردن دکمه Shift+F10 وارد refrence بشی و Maximum cruise speed رو ببینی ( متاسفانه من الان خاطرم نیست ) ... این سرعت بر اساس ماخ نوشته شده و شما در بالاترین ارتفاع و در بهترین شرایط می تونین تا اون واحد سرعت رو برید...برای اطمینان شما یه مقدار کمتر رو تنظیم کن مثلا اگر 0.82 Mach بود شما تنظیم کن روی 0.78 ماخ که Overspeed نشی....دلیلش هم اینه که اون عدد ماکسیمم هست و در شرایط ایده ال ....
شما با 747 تا 250 نات می تونی تا 5 درجه فلپ داشته باشی ... پس سرعتت که روی 250 ست شده باشه فلپ شما هم آسیب نمی بینه .... ضمنا برای Takeoff همون 5 درجه فلپ کافیه!
بعد از ارتفاع 10000 پا فلپ ها بسته باشند!
شما برای Takeoff بیشتر از 20 درجه اوج میگیری برای همین استال می کنی.....
به سرعت 140 که رسیدی آروم دماغه هواپیما رو بالا بیار تا 15 درجه ..... وقتی که کاملا از زمین کنده شد تقریبا همزمان با بستن چرخ ها آروم درجه رو روی 20 بیار!!
البته وقتی دیدی سرعت به حدود 230 رسیز Speed Hold رو روشن کن تا به ارتفاع 10000 پا برسی....

esfehanei
15-09-2010, 19:13
با اجازه اساتید یه توضیح کوچک می دم .... جسارت من رو ببخشید...
ببین دوست عزیز زیر 10000 پا در حالت Climb بهتره که سرعت رو از طریق اتوپایلوت روی 250 تنظیم کنی ....
بعد از اون اگر از FSP استفاده می کنی بعد از دریافت Clearance از طریق منوی بالا Fspassenger ~> Ask for over250 می تونی بالای این سرعت بری ولی اگر از FSP استفاده نمی کنی مانعی نداره و بعد از گزر از ارتفاع 10000 پا سرعت رو روی 350تنظیم کن...البته تا 370 می تونی....
حالا وقتی که ارتفاعت به 18000 رسید بهترین کار اینه که واخد سرعت رو به ماخ تبدیل کنی و با فشردن دکمه Shift+F10 وارد refrence بشی و Maximum cruise speed رو ببینی ( متاسفانه من الان خاطرم نیست ) ... این سرعت بر اساس ماخ نوشته شده و شما در بالاترین ارتفاع و در بهترین شرایط می تونین تا اون واحد سرعت رو برید...برای اطمینان شما یه مقدار کمتر رو تنظیم کن مثلا اگر 0.82 Mach بود شما تنظیم کن روی 0.78 ماخ که Overspeed نشی....دلیلش هم اینه که اون عدد ماکسیمم هست و در شرایط ایده ال ....
شما با 747 تا 250 نات می تونی تا 5 درجه فلپ داشته باشی ... پس سرعتت که روی 250 ست شده باشه فلپ شما هم آسیب نمی بینه .... ضمنا برای Takeoff همون 5 درجه فلپ کافیه!
بعد از ارتفاع 10000 پا فلپ ها بسته باشند!
به سرعت 140 که رسیدی آروم دماغه هواپیما رو بالا بیار تا 15 درجه ..... وقتی که کاملا از زمین کنده شد تقریبا همزمان با بستن چرخ ها آروم درجه رو روی 20 بیار!!
البته وقتی دیدی سرعت به حدود 230 رسیز Speed Hold رو روشن کن تا به ارتفاع 10000 پا برسی....

خیلی ممنون از شما
فقط من اون قسمت هایی که نفهمیدم رو قرمز کردم اگه ممکنه بیشتر توضیح بفرمایید
راهی هست بفهمم چند درجه هواپیما رو بلندکردم؟
پس 140نات برای تیک آف مناسبه؟من یه بار با 220بود تقریبا تیک آف کردم
با تشکر

ebicross
15-09-2010, 21:18
راهی هست بفهمم چند درجه هواپیما رو بلندکردم؟
Flight School صفحه 13 - بخش شماره 2 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Flight School صفحه 14 - بخش شماره 6 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببینید آلات دقیق پروازی توی درس اول آموزش داده میشه و براحتی میتونید مقدار سعود و نزول رو متوجه بشین.

حالت Climb
ارتفاع گرفتن یا سعود

دریافت Clearance
دریافت تائیدیه.

شما سر هواپیما رو زیادی میاری بالا. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این درجه بندی رو روی الات میشه دید.

درجه رو روی 20 بیار!!

یعنی اون درجه ای که توی Flight School توضیحش هست رو روی 20 نگه دار. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس 140نات برای تیک آف مناسبه؟من یه بار با 220بود تقریبا تیک آف کردم
من هم یه بار با هواپیما زدم به برج مراقبت!
220 نات چیزی حدود 410 کیلومتر در ساعته. یعنی با همین سرعت ادامه بدی 2 ساعت نیم مشهد تا تهران رو میری. البته یکم کوههای بین راه اذیتتون میکنه. ولی برای شما مشکلی نیست فکر کنم. :31:

esfehanei
15-09-2010, 22:38
صفحه 13 - بخش شماره 2 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Flight School صفحه 14 - بخش شماره 6 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اهان
اینو میگی؟
تازه فهمیدم
میگم اون ورتیکال اسپید چیه؟برای من همیشه روی صفره تو 747
نمیدونم چرا اینجوریه

ببینید آلات دقیق پروازی توی درس اول آموزش داده میشه و براحتی میتونید مقدار سعود و نزول رو متوجه بشین.

خوندم ممنون

ارتفاع گرفتن یا سعود

دریافت تائیدیه.

شما سر هواپیما رو زیادی میاری بالا. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این درجه بندی رو روی الات میشه دید.

همچین زیاد هم بالا نمیارم روی اون 10 میره همیشه

یعنی اون درجه ای که توی Flight School توضیحش هست رو روی 20 نگه دار. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هم یه بار با هواپیما زدم به برج مراقبت!
حتما خیلی کیف کردی هااااا
220 نات چیزی حدود 410 کیلومتر در ساعته. یعنی با همین سرعت ادامه بدی 2 ساعت نیم مشهد تا تهران رو میری. البته یکم کوههای بین راه اذیتتون میکنه. ولی برای شما مشکلی نیست فکر کنم. :31:
نه بابا
کوه چیه که بخواد سد راه من بشه:5:
من یه بار نوک کوه فرود اومدم سر بالایی بود تر مز ها جون میکندن بعد که رسیدم به نوک کوه حواسم نبود افتادم تو سر پایینی:46:
خلاصه ماشین سواری میکردم به جای خلبانی:31:

dani.flight
15-09-2010, 23:59
میگم اون ورتیکال اسپید چیه؟برای من همیشه روی صفره تو 747
نمیدونم چرا اینجوریه

Vertical Speed " نرخ نزول یا صعود هواپیما رو نشون میده.

ebicross
16-09-2010, 00:13
نه بابا
کوه چیه که بخواد سد راه من بشه:5:
من یه بار نوک کوه فرود اومدم سر بالایی بود تر مز ها جون میکندن بعد که رسیدم به نوک کوه حواسم نبود افتادم تو سر پایینی:46:
خلاصه ماشین سواری میکردم به جای خلبانی:31:
شما هم صفایی میکنی با این شبیه ساز ها... :21:
انقدر اهل تفریحی برو آنلاین پرواز کن حال این خارجی ها رو بگیر. :27:
مثلا برو روی فرکانس فعالشون و ممد نبودی ببینی بخون...
یا اینکه با هلیکوپتر باند رو ببند.
یا اینکه با A380 این گلایدرها و Ultralightها رو بنداز توی توربالانس.
یا اینکه برو توی هواپیمای دیگران Join کن و یک دقیقه مونده به فرود 4 تا موتور 747 رو خاموش کن.
یا اینکه با F\A 18 برو تمام مسیر باند رو Smoke بزن.
یا اینکه هرکاری بکن تا این خارجی ها بفمن ما میتوانیم. :31:

valapeji
16-09-2010, 00:43
من چطوری flight simulator 2004 رو اانلاین بزنم؟

کسی بلد نیست؟

kasra2002
16-09-2010, 07:40
سلام
تبریک به شما برا آواتار جدیدتون
می خوام درباره عادت های پروازی شما خبره ها بدونم
مثلا من از کاکپیت استفاده می کنم
+shift 1
+یه نما از tail
+shift 3
و 4 و 5 رو موضعی باز و بسته می کنم
ایجوری می تونم دسترسی به تمام امکانات داشته باشم
آیا شما روش جالب تری استفاده می کنید ؟
متاسفانه شیفت و 1 کلی از صفحه رو اشغال می کنه که جالب نیست و لذت پراز رو کم میکنه
یه چیز دیگه در 747 n1 و کورس رو نمی بینم آیا جای دیگه ای هست ؟
و اینکه v1 v2 rotate ,در هر هواپیمایی رو چجوری میشه فهمید
ممنون از شما

knazari1
16-09-2010, 09:22
یا اینکه برو توی هواپیمای دیگران Join کن و یک دقیقه مونده به فرود 4 تا موتور 747 رو خاموش کن.

شما خودت هم اهل دلیا!!! :10::7::21:

سلام
تبریک به شما برا آواتار جدیدتون
می خوام درباره عادت های پروازی شما خبره ها بدونم
مثلا من از کاکپیت استفاده می کنم
+shift 1
+یه نما از tail
+shift 3
و 4 و 5 رو موضعی باز و بسته می کنم
ایجوری می تونم دسترسی به تمام امکانات داشته باشم
آیا شما روش جالب تری استفاده می کنید ؟
متاسفانه شیفت و 1 کلی از صفحه رو اشغال می کنه که جالب نیست و لذت پراز رو کم میکنه
یه چیز دیگه در 747 n1 و کورس رو نمی بینم آیا جای دیگه ای هست ؟
و اینکه v1 v2 rotate ,در هر هواپیمایی رو چجوری میشه فهمید
ممنون از شما

من که جزء اون گروه خبره ها که شما فرمودین نیستم ... اما جسارت میکنم...
من خودم همیشه از کاکپیت سه بعدی استفاده می کنم ... چون از همون ابتدا بهش عادت کردم ... 4 ماه هست که کار با این سیمولاتور رو شروع کردم.... راستش از قبل نمی دونستم همچین چیزی وجود داره :31:
کاکپیت 2 بعدی به من حس خفگی می ده ولی بعضی اوقات در حد کوتاه به کارم می آد...
از GPS به شدت استفاده می کنم مخصوصا برای فرود که واقعا هیچی بیشتر از GPS نمی تونه مفید باشه...حتی ILS فقط اشکالش توی گلاید هست که پشتیبانی نمی کنه....
سعی می کنم از نمای بیرون استفاده نکنم فقط هنگامی که برای تیک آف آماده می شم و می خوام هواپیما رو مستقیم برای تیک آف آماده کنم....گاهی اوقات هم برای تاکسی...در کل خیلی کم....
روی lcd خود هواپیما محلی که عدد کورس رو نوشته از روی همون کم و زیادش کنید.....با موس....
v1 v2 و rotate هم فرمول داره...اما از رفرنس هم می تونین استفاده کنید....

esfehanei
16-09-2010, 10:13
Vertical Speed " نرخ نزول یا صعود هواپیما رو نشون میده.

برای همه شما روی صفره؟
برای من تو 747 میخواستم فرود بیام یه کم مونده بود به فرود خواستم بزارم روی صفر یدم خودش روی صفره

---------- Post added at 11:13 AM ---------- Previous post was at 11:09 AM ----------

پس بیا با هم بریم:10:
فقط بلد نیستم آنلاین پرواز کنم با سرعت اینترنت 512و پینک 400 و 500 میشه آنلاین بازی کرد؟:46:
روششو بگو یه هفته ای کاری میکنم هیچ کسی آنلاین بازی نکنه:8:
دمار از روزگارشون در میارم
با یه سسنا میوفتم دنبال 747:8:

از اون بویینگ های جنگنده میگیرم میرم از بالای بویینگ رد میشم بجوش وایمیستم
یا اینکه نمیزارم بشینه میرم اون جلو میشینم تمرین تاکسی کرن انجام میدم
و هزار تا کار دیگه فقط بیا و ببین
فقط یکی روششو بگه

sam_sami_2000
16-09-2010, 11:47
من خودم همیشه از کاکپیت سه بعدی استفاده می کنم ...

چجوری میرین توی کاکپیت سه بعدی ؟

knazari1
16-09-2010, 12:02

همون کاکپیتی هست که اول ورود به محیط شبی ساز شما واردش می شید...
این هم کاکپیت سه بعدی 737 برای مثال :

mro229
16-09-2010, 12:12
برای همه شما روی صفره؟
برای من تو 747 میخواستم فرود بیام یه کم مونده بود به فرود خواستم بزارم روی صفر یدم خودش روی صفره
(با اجازه اساتید) Vertical Speed زمانی کار می کنه که شما ارتفاع جدیدی رو به هواپیما بدید در غیر این صورت صفر هست. مثلا اگر 17 هزار پا ارتفاع داشته باشید Altitude رو روی 18 هزار پا یا 16 هزار پا قرار بدید Vertical Speed در حالت عادی برای سعود روی 1800 قرار می گیره و برای تنزیل ارتفاع روی 1800- قرار می گیره. وقتی به ارتفاع مورد نظر رسید صفر می شه. معمولا چراغ Vertical Speed و Altitude با هم روشن می شن.

پس بیا با هم بریم
فقط بلد نیستم آنلاین پرواز کنم با سرعت اینترنت 512و پینک 400 و 500 میشه آنلاین بازی کرد؟
روششو بگو یه هفته ای کاری میکنم هیچ کسی آنلاین بازی نکنه

اوووه . سرعت اینترنت شما زیاد هم هست. با دایل آپ هم می شه پرواز آنلاین رو تجربه کرد. حالا هرچه سرعت بیشتر بهتر.
برای آنلاین پرواز کردن - نه بازی کردن - (ما رو کلمه بازی حساسیم یه ذره) فقط کافیه ثبت نام کنید که خیلی هم سادست.
برای ثبت نام توی صفحه اصلی فلایت سیمولاتور گزینه Multiplayer رو بزنید و روی Creat New Account کلیک کنید. بقیه مراحل هم آب خوردنه. اگر از طریق دیگه ای قصد آنلاین پرواز کردن رو دارید که بحثش فرق می کنه.
امیدوارم توضیحاتم قانع کننده بوده باشه.
بازم ببخشید که به بزرگان جسارت شد.
موفق باشید و سلامت.

---------- Post added at 01:12 PM ---------- Previous post was at 01:09 PM ----------

فقط جهت تکمیل توضیح آقای نظری.
با دکمه A شما می تونید کاکپیت 3 بعدی رو تماشا کنید. با پد اعداد که در سمت راست صفحه کلید قرار داره در حالتی که دکمه Num Lock روشن هست می تونید به اطراف بچرخید. با دکمه های مثبت و منفی قسمت حروف هم می تونید زوم این و اوت کنید...
موفق باشید...

knazari1
16-09-2010, 12:39
فقط جهت تکمیل توضیح آقای نظری.
با دکمه A شما می تونید کاکپیت 3 بعدی رو تماشا کنید. با پد اعداد که در سمت راست صفحه کلید قرار داره در حالتی که دکمه Num Lock روشن هست می تونید به اطراف بچرخید. با دکمه های مثبت و منفی قسمت حروف هم می تونید زوم این و اوت کنید...
موفق باشید...

با اجازه دوست عزیزم...
از شما ممنونم که کامل عرض کردید...
با اجازتون من هم دوباره کاملش می کنم...
آخه حقیقتا موقع پرواز Level حوصله آدم سر میره بد نیست یه کم توی کاکپیت دوری بزنیم....:31:
با کلید های ترکیبی زیر حسابی می تونین گشت و گذار کنید...
Shift+Enter
Shift+Backspace
ctrl+Enter
ctrl+backspace
shift+ctrl+enter
shift+ctrl+backspace

اگر هواپیمای شما حرفه ای تر باشه مثل 727 می تونین داخل هواپیما هم حسابی بگردین مثل این :

babak_deghat
16-09-2010, 13:57
تو این mission ها اون مرحله introduction to soaring جریانش چیه ؟ من هر کاری کردم نتونستم وارد اون gate ها بشم و یا حتی بعد از رها کردن طناب ارتفاعم کم نشه . وارد اون جریانهای هوای گرم هم نمیتونم بشم

sam_sami_2000
16-09-2010, 17:05
سلام دوستان
داشتم یکی از mission ها رو میرفتم که قرار بود فرود بیام.
فرود اومدم و گفت برو پارک کن منم پارک کردم اما هر کاری کردم قبول نکرد و هنوز mission تموم نشده بود ...
عکسش رو هم گرفتم:

چی کار باید بکنم ؟

esfehanei
16-09-2010, 18:29
همون کاکپیتی هست که اول ورود به محیط شبی ساز شما واردش می شید...
این هم کاکپیت سه بعدی 737 برای مثال :

برای شما چرا صندلی هاتون این شکلیه؟
چی نصب کردید؟

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:23 PM ----------

اوووه . سرعت اینترنت شما زیاد هم هست. با دایل آپ هم می شه پرواز آنلاین رو تجربه کرد. حالا هرچه سرعت بیشتر بهتر.
منظورم پینگ بود پینگ تاثیری نداره؟
برای آنلاین پرواز کردن - نه بازی کردن - (ما رو کلمه بازی حساسیم یه ذره)
چقدر حساس
فقط کافیه ثبت نام کنید که خیلی هم سادست.
برای ثبت نام توی صفحه اصلی فلایت سیمولاتور گزینه Multiplayer رو بزنید و روی Creat New Account کلیک کنید. بقیه مراحل هم آب خوردنه. اگر از طریق دیگه ای قصد آنلاین پرواز کردن رو دارید که بحثش فرق می کنه.
خوب من اکانت هم گرفتم ولی چه جوری وارد پرواز میشه؟
امیدوارم توضیحاتم قانع کننده بوده باشه.
بازم ببخشید که به بزرگان جسارت شد.
موفق باشید و سلامت.

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:28 PM ----------

با اجازه دوست عزیزم...
از شما ممنونم که کامل عرض کردید...
با اجازتون من هم دوباره کاملش می کنم...
آخه حقیقتا موقع پرواز Level حوصله آدم سر میره بد نیست یه کم توی کاکپیت دوری بزنیم....:31:
با کلید های ترکیبی زیر حسابی می تونین گشت و گذار کنید...
Shift+Enter
Shift+Backspace
ctrl+Enter
ctrl+backspace
shift+ctrl+enter
shift+ctrl+backspace

اگر هواپیمای شما حرفه ای تر باشه مثل 727 می تونین داخل هواپیما هم حسابی بگردین مثل این :

این هواپیما کدوم 727 هست؟
خیلی دوست دارم منم برم اینجا رو ببینم

dani.flight
16-09-2010, 21:47
برای آنلاین پرواز کردن - نه بازی کردن - (ما رو کلمه بازی حساسیم یه ذره)
چقدر حساس
این هواپیما کدوم 727 هست؟
خیلی دوست دارم منم برم اینجا رو ببینم

شما که بازی نمیکنی؟!
فقط کافیه شما تو IVAO و یا کلا در کشور آلمان بگید بازی...:47: بعدش به این صورت درتون میارن:24:!
ما خیلی وقت پیش خیلی در رابطه با این موضوع صحبت کردیم آخر هم به این نتیجه رسیدیم که ابی جان یک توضیح کامل در صفحه اول معروف بذاره و هر کسی هم گفت بازی دیگه چیزی بهش نگیم!

این هم همون 727 Captain Sim هستش.

mohammad12000
16-09-2010, 22:22
کسی tutorial یا آموزش Captain_Sim b 767 نداره هرچی گشتم نبود هر هواپیمایی یک فایل PDF داره ولی این نداره ؟

robert
16-09-2010, 22:36
اووف... بابام دراومد...!!:19:

امروز یه پرواز با A380 از دبی تا بانکوک انجام دادم... خواستم مرتبه مون رو تو FSP ببریم بالا...

وقتی رسیدیم مقصد دیدیم برای ارتقا انگار یه 50 تا point کم داریم... سوار بر CRJ-700 شدیم و یه عده آدم رو از OIIE آوردیم OIII و این 50 پوینت رو هم جبران کردیم و نتیجه اش شد این...

از بچه ها کسی تونسته تا C23 بره...؟؟

babak_deghat
16-09-2010, 23:05
تو این mission ها اون مرحله introduction to soaring جریانش چیه ؟ من هر کاری کردم نتونستم وارد اون gate ها بشم و یا حتی بعد از رها کردن طناب ارتفاعم کم نشه . وارد اون جریانهای هوای گرم هم نمیتونم بشم

نمیدونه کسی ؟

سلام دوستان
داشتم یکی از mission ها رو میرفتم که قرار بود فرود بیام.
فرود اومدم و گفت برو پارک کن منم پارک کردم اما هر کاری کردم قبول نکرد و هنوز mission تموم نشده بود ...
عکسش رو هم گرفتم:
چی کار باید بکنم ؟

کدوم مرحله است دقیقاً ؟

esfehanei
16-09-2010, 23:18
شما که بازی نمیکنی؟!
فقط کافیه شما تو IVAO و یا کلا در کشور آلمان بگید بازی...:47: بعدش به این صورت درتون میارن:24:!
ما خیلی وقت پیش خیلی در رابطه با این موضوع صحبت کردیم آخر هم به این نتیجه رسیدیم که ابی جان یک توضیح کامل در صفحه اول معروف بذاره و هر کسی هم گفت بازی دیگه چیزی بهش نگیم!

پس من الان تو تحریمم آره؟
والا نمیدونم چی شد نوشتم بازی
ولی به نظر من اینو نباید بازی به حساب اورد چون هیچ بازی این همه اضافات و ... نداره
ولی ماکروسافت اینو تو قسمت بازی هاش گذاشته
همچنین موقعی که من رفتم اینو بگیرم فروشنده گفت یه بازی جدیه
این مهمه
خوب گذشته از این حرفا
اون کاپیتان سیم آدرس سایتش چیه؟
میخوام یه چند تا هواپیما جید ببینم میشه پیدا کرد
همچنین تو پرواز آنلاین چه جوری با ای تی سی ازتباط داشته باشم؟
چون هر چی دکمه ÷ رو میزنم کار نمیکنه

babak_deghat
16-09-2010, 23:28
پس من الان تو تحریمم آره؟
والا نمیدونم چی شد نوشتم بازی
ولی به نظر من اینو نباید بازی به حساب اورد چون هیچ بازی این همه اضافات و ... نداره
ولی ماکروسافت اینو تو قسمت بازی هاش گذاشته
همچنین موقعی که من رفتم اینو بگیرم فروشنده گفت یه بازی جدیه
این مهمه
خوب گذشته از این حرفا
اون کاپیتان سیم آدرس سایتش چیه؟
میخوام یه چند تا هواپیما جید ببینم میشه پیدا کرد
همچنین تو پرواز آنلاین چه جوری با ای تی سی ازتباط داشته باشم؟
چون هر چی دکمه ÷ رو میزنم کار نمیکنه

هنگام پرواز آنلاین حتما یکی هم باید تو برج مراقبت باشه تا پنجره ATC باز بشه
البته منم اعتقاد دارم این بیشتر یک شبیه سازه تا بازی اما ماکروسافت اونو تو دسته microsoft game طبقه بندی کرده
حتی تو فولدر program file هم برید تو فولدر microsoft game قرار داره

esfehanei
16-09-2010, 23:41
خیلی ممنون از شما
میشه سایت کاپیتان سیم رو بدی؟
همچنین یه سایت هم بده که بشه هواپیما ها رو از اونجا دان کرد
باتشکر

sam_sami_2000
16-09-2010, 23:44
کدوم مرحله است دقیقاً ؟

اسم مرحلش Jet City هست

راستی دوستان Visual Approach یعنی چجوری ؟

esfehanei
16-09-2010, 23:46
روبرت جان
اگه میشه یه کم از تجربت با اف اس پی بزار تا ما هم استفاده کنیم
چه جور میشه اون قسمتی که میگه کمربند ها رو باز کنن رو خود خلبان بگه؟
یا اینکه اگه من بدم غدا بدن و تا آخر پرواز نشه تا ص درصد بدن بشون بگم قطع کنن؟
اون فیلم ها طول مدتش چقدره؟

arashmaz
16-09-2010, 23:54
کسی tutorial یا آموزش Captain_Sim b 767 نداره هرچی گشتم نبود هر هواپیمایی یک فایل PDF داره ولی این نداره ؟

بیا آقا جون...این لینکش..ولی فقط با تجربه میتونی قلقش. بگیری:

dani.flight
17-09-2010, 00:38
راستی دوستان Visual Approach یعنی چجوری ؟

یعنی خودتون با کمک دید خودتون لندینگ رو انجام بدید البته فقط چشم نیست " از بین چارتهایی که در طول پرواز استفاده میشه یکیش ماله Visualلندینگ هستش که در اون عوارض اطراف فرودگاه و باند ها رو معلوم کرده که تا حدی به خلبان کمک میکنه و در فاصله ی کمتر میتونی از چراغهای پاپی هم کمک بگیری اما دیگه ILS در کار نیست!

babak_deghat
17-09-2010, 01:13
خیلی ممنون از شما
میشه سایت کاپیتان سیم رو بدی؟
همچنین یه سایت هم بده که بشه هواپیما ها رو از اونجا دان کرد
باتشکر
این سایتشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نمیتونی که ازش دانلود کنی(چون محصولاتش پولیه دیگه . .. . .)
هواپیماهاش رو هم یه سرچی تو همین تاپیک بزنی گیر میاری

اسم مرحلش Jet City هست

من همین الان این ماموریت رو دوباره رفتم .باید دقیقا همونجایی که فلش زده فرود بیای .

sam_sami_2000
17-09-2010, 01:52
من همین الان این ماموریت رو دوباره رفتم .باید دقیقا همونجایی که فلش زده فرود بیای .

آخ راست میگی اسم مرحله Telluride Landing بود ، حواسم نبود. Jet City که تا بشینی تمومه..
این Telluride Landing من میشینم بعد میگه تاکسی کن تا همونجایی که علامت زده هم میرم ، وایمیستم ولی دریغ از تموم شدن .. :13:

robert
17-09-2010, 10:35
روبرت جان
اگه میشه یه کم از تجربت با اف اس پی بزار تا ما هم استفاده کنیم

چشم

چه جور میشه اون قسمتی که میگه کمربند ها رو باز کنن رو خود خلبان بگه؟
از تنظیمات FSP گزینه اعلام بازکردن کمربند رو از حالت Auto دربیار....

یا اینکه اگه من بدم غدا بدن و تا آخر پرواز نشه تا ص درصد بدن بشون بگم قطع کنن؟

چرا میخوای ملت رو گشنه نگه داری...؟؟ از امتیازت کم میشه... به محض رسیدن به ارتفاعی مجاز باید بدی سفره رو پهن کنن و نهار بیارن...!!!:31:

اون فیلم ها طول مدتش چقدره؟

از 25 دقیقه داره تا 2 ساعت و بیست دقیقه...

طولانی ترینش هم فیلمی به اسم space odise باید باشه اگه اشتب نکنم...

esfehanei
17-09-2010, 11:26
چشم

خیلی ممنون از شما
خیلی کمکم کردید

چرا میخوای ملت رو گشنه نگه داری...؟؟ از امتیازت کم میشه... به محض رسیدن به ارتفاعی مجاز باید بدی سفره رو پهن کنن و نهار بیارن...!!!:31:
آره باید نوشابه هم بدم
فقط یه بار ذرینک رو زم نوشته بود از الکل .......
آره تازه ایران هم بودم عجب دورانی شده

خوب اصلا اگه نزنم امتیاز کم میکنه؟

robert
17-09-2010, 13:08
چشم

خیلی ممنون از شما
خیلی کمکم کردید

آره باید نوشابه هم بدم
فقط یه بار ذرینک رو زم نوشته بود از الکل .......
آره تازه ایران هم بودم عجب دورانی شده

خوب اصلا اگه نزنم امتیاز کم میکنه؟

اگر فیلم نشون ندی چیزی نمیشه ولی اگر نشون بدی امتیاز زیاد میشه...

knazari1
17-09-2010, 13:21
برای شما چرا صندلی هاتون این شکلیه؟
چی نصب کردید؟

من این عکس رو سرچ کردم و پیدا کردم....Texture مربوط به شرکت Airblue بود که اون سایت می فروخت...

شما که بازی نمیکنی؟!

منم موافق اینم که به سیمولاتور نگن بازی!!!!
از آشناهای من هم هر کسی می گه بازی بهش تذکر می دم!!!:47::3:

آخ راست میگی اسم مرحله Telluride Landing بود ، حواسم نبود. Jet City که تا بشینی تمومه..
این Telluride Landing من میشینم بعد میگه تاکسی کن تا همونجایی که علامت زده هم میرم ، وایمیستم ولی دریغ از تموم شدن .. :13:
من این مرحله رو خیلی وقت پیش رفته بودم فکر می کنم وقتی به اون ماشین می رسید Parking Brake رو باید بزنید تا تموم بشه....درب ها رو هم باز کنید....مطمئن نیستم فقط یه چیزایی یادمه!:46:

esfehanei
17-09-2010, 14:16
روبرت جان
شما چیکار کردی تعداد مسافرات 500تاس؟
من هر کاری کردم شد 300تا
چی کنم؟
ضمنا موقع لندینگ نمیدونم چرا سرعتم هی کم میشه
میرسه به 130و بعد استال میشه
چی کنم
موتور ها هم آیدل هست
اگه بخوام زیاد کنم سرعتم زیاد میشه و...
اگه میشه یه کمکی بدید
باتشکر

sam_sami_2000
17-09-2010, 14:45
من این مرحله رو خیلی وقت پیش رفته بودم فکر می کنم وقتی به اون ماشین می رسید Parking Brake رو باید بزنید تا تموم بشه....درب ها رو هم باز کنید....مطمئن نیستم فقط یه چیزایی یادمه!:46:

سلام.
من میرم پارکینگ بریک میکنم درها رو هم باز میکنم ولی تموم نمیشه..
یه مرحله دیگه به اسم Caribbean Landing رو هم رفتم اونم آخرش که تاکسی هست وقتی میرم جایی که علامت زده وایمیستم تموم نمیشه.
اینم عکس این یکی مرحله:

dani.flight
17-09-2010, 15:04
سلام.
من میرم پارکینگ بریک میکنم درها رو هم باز میکنم ولی تموم نمیشه..
یه مرحله دیگه به اسم Caribbean Landing رو هم رفتم اونم آخرش که تاکسی هست وقتی میرم جایی که علامت زده وایمیستم تموم نمیشه.
اینم عکس این یکی مرحله:

شما چرا فلپ هات بازه؟ وقتی که از Runway خارج و وارد Taxiway شدی باید اسپایلر و فلپ ها رو ببندی.
اینجا هم شاید به خاطر همین ماموریت نا تمام میمونه!

mohammad12000
17-09-2010, 15:18
در Captain_Sim b 767 چطور APP را فعال کنم هر کار می کنم نمی شه پیغام loc می ده در صفحه مشکل داره یا باید کاری بکنم من با خیلی هواپیما پرواز کردم ولی هیچکدوم این گیر رو نداشته؟

robert
17-09-2010, 15:41
روبرت جان
شما چیکار کردی تعداد مسافرات 500تاس؟
من هر کاری کردم شد 300تا
چی کنم؟
ضمنا موقع لندینگ نمیدونم چرا سرعتم هی کم میشه
میرسه به 130و بعد استال میشه
چی کنم
موتور ها هم آیدل هست
اگه بخوام زیاد کنم سرعتم زیاد میشه و...
اگه میشه یه کمکی بدید
باتشکر

:31::31::31:

خب عزیز دل... من با A380 میپرم که مسافر زیاد میگیره...!!

از قضا FSP به لندینگ تمیز و درست حسابی خیلی تاکید داره و امتیاز میده...

مشکل شما آنجاست که از دکمه های autothrottle و speed hold switch استفاده نمیکنی...

این دکمه ها رو وقتی AP روشن هست فعال کن و سرعت مطلوب رو وارد کن...

همین...!!

babak_deghat
17-09-2010, 16:17
نمیدونه کسی ؟ :41:
مرحله corkscrew هم اگه کسی راجع بهش توضیحاتی بلده بگه که توش گیرم

esfehanei
17-09-2010, 16:55
:31::31::31:

خب عزیز دل... من با A380 میپرم که مسافر زیاد میگیره...!!
چقدر هواپیمای بزرگ و قشنگیه
یعنی از 747هم بیشتر مسافر میگیره؟
اونوقت شما قیمت های کمپانی رو لوکس قرار دادید؟
این رو من فک نکنم پیش فرض روی شبیه ساز باشه
دانلویه؟
اگه میشه یکی بده منم استفاده کنم

از قضا FSP به لندینگ تمیز و درست حسابی خیلی تاکید داره و امتیاز میده...
آره من همیشه بد میگیرم و 90درصد اوقات کرش میکنم

مشکل شما آنجاست که از دکمه های autothrottle و speed hold switch استفاده نمیکنی...
والا مناین دکمه ها رو پیدا نمیکنم
وگرنه خوب میذارم خودش کنترل میکنه دیگه
بهترین سرعت چقدره؟

این دکمه ها رو وقتی AP روشن هست فعال کن و سرعت مطلوب رو وارد کن...

همین...!!

خیلی ممنون
اگه میشه لینک اون ای 380رو بدید من دان کنم
خیلی خوشم اومده ازش حرف نداره

sam_sami_2000
17-09-2010, 19:59
چرا بعضی وقتها که فرکانس ILS رو وارد میکنم فقط بوق میزنه ولی اون 2 تا لوزی که باید بیاد نمیاد و کلا هیچ کار خاصی جز بوق زدن نمیکنه ؟

ebicross
17-09-2010, 21:12
دانلویه؟

لینک دانلود نسخه ی ویلکو همین چند صفحه پیش بود.
از 400-747 خود شبیه ساز بیشتر مسافر میگیره.
اما فکر میکنم چند تایپ 747 داریم که از این هم بیشتر مسافر جا میشه توش.

ایرباس A380 حدود 555 نفر مسافر جامیگیره.
اما بوئینگی مثل 469-747 حدود 660 نفر جا میگیره. البته مدلهای دیگه هم داریم که در این حدود ظرفیت دارند.

البته اگر اشتباه میکنم حتما بگین چون اینها رو از جایی خوندم.

esfehanei
17-09-2010, 21:20
لینک دانلود نسخه ی ویلکو همین چند صفحه پیش بود.
از 400-747 خود شبیه ساز بیشتر مسافر میگیره.
اما فکر میکنم چند تایپ 747 داریم که از این هم بیشتر مسافر جا میشه توش.

ایرباس A380 حدود 555 نفر مسافر جامیگیره.
اما بوئینگی مثل 469-747 حدود 660 نفر جا میگیره. البته مدلهای دیگه هم داریم که در این حدود ظرفیت دارند.

البته اگر اشتباه میکنم حتما بگین چون اینها رو از جایی خوندم.

خیلی خیلی ممنون
صفحه 395بود درسته اونو انلود کنم؟
یه دونه من تو بسته بهمن سافت پیدا کردم افتضاحه مفت نمیارزه
اسمش اینهAirbus A380 V2 (Abacus)
یکی دیگه هم بو برای ویلکو که نصب کردم ولی برای ایکس نبود
اون بوینگ رو میشه برای دانلود بزارید؟
باتشکر فراوان

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

راستی چی کنم مسارام زیاد بشه؟
قیمتا رو چقدر بزارم؟تو اف اس پی

ebicross
17-09-2010, 21:42
صفحه 395بود درسته اونو انلود کنم؟
یه دونه من تو بسته بهمن سافت پیدا کردم افتضاحه مفت نمیارزه
اسمش اینهAirbus A380 V2 (Abacus)
یکی دیگه هم بو برای ویلکو که نصب کردم ولی برای ایکس نبود
اون بوینگ رو میشه برای دانلود بزارید؟
باتشکر فراوان

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

راستی چی کنم مسارام زیاد بشه؟
قیمتا رو چقدر بزارم؟تو اف اس پی
این ایرباس هم همون Wilco V2 هستش. من دانلود کردم مشکلی نداشت.

برای زیاد شدن مسافرا اول لندینگ هارو درست کن. مسافرها رو کاری نکن 18 بار اشهد بخونن.
قیمت سرویس ها رو Good بزار. کیفیت غذاها رو بالای بالا بزار.
موقع تاکسی کردن قبل از تیک آف موزیک بزار.
اگر غذاهاشون رو کوفتشون نکردن انقدر توی آسمون بچرخ تا 100 درصد بشه.
فیلمشون رو تا آخر بزار نگاه کنند.
موقع لندینگ هم مجبور نیستی ترمز کنی. براحتی با Rev کردن نگهش دار. اینطوری خیلی نرم میشینی. البته سرعتت که کم شد ترمز کن.

برای شرکتت هواپیمای سبک و مخصوصا Learjet بخر. با اینها مسافرکشی کن چون کنترل واقعا عالی داره و متیونی راحت Perfect landing بگیری. اینطوری سطح محبوبیت شرکتت رو توی 5 تا پرواز میبری روی 99 درصد.
بعدش با یک 747 فول مسافر بزن دربست بهشت زهرا...

dani.flight
17-09-2010, 21:51

برای زیاد شدن مسافرا اول لندینگ هارو درست کن. مسافرها رو کاری نکن 18 بار اشهد بخونن.
موقع لندینگ هم مجبور نیستی ترمز کنی. براحتی با Rev کردن نگهش دار. اینطوری خیلی نرم میشینی. البته سرعتت که کم شد ترمز کن.

برای شرکتت هواپیمای سبک و مخصوصا Learjet بخر. با اینها مسافرکشی کن چون کنترل واقعا عالی داره و متیونی راحت Perfect landing بگیری. اینطوری سطح محبوبیت شرکتت رو توی 5 تا پرواز میبری روی 99 درصد.

دقیقا با ابی جان موافقم این کار هارو انجام بده حتما:12:.

موقع لندینگ هم مجبور نیستی ترمز کنی. براحتی با Rev کردن نگهش دار. اینطوری خیلی نرم میشینی. البته سرعتت که کم شد ترمز کن.[/QUOTE]

اینم اضافه کنم که تا 60 نات با reverse و زیر 60 نات باید با ترمز ها سرعتت رو کم کنی تو "fsP هم اینو درج کرده اگه رعایت نکنی امتیاز کم میکنه.

knazari1
17-09-2010, 21:55
با عرض پوزش اما ارباس A380 در هر سه کلاس 555 نفر می گیره و در صورت تک کلاس بودن یعنی کلیه صندلی ها اکونومی باشه ظرفیت مسافرگیری اون به بیش از 850 نفر می رسه....
ارباس A380 بزرگترین هواپیمای جهان هست که تا به امروز ساخته شده و این رکوردی هست که قبلا در اختیار 747-400 بوده...
آنتونوف 225 هم بزرگترین هواپیمای باری جهان هست.....
این هم عکس آنتونوف 225 .... ( به Landing Gear ها توجه کنید! )

esfehanei
17-09-2010, 22:21
اونی که من اسمشو گذاشتم که نیست؟
اصلا آدم زده میشه از شبیه ساز وقتی اونو میبینه

برای زیاد شدن مسافرا اول لندینگ هارو درست کن.
خوب نمیشه
چی کنم دیگه
هر کاری میکنم نمیشه
مسافرها رو کاری نکن 18 بار اشهد بخونن.
خوب آدم باید همیشه به فکر آخرتش باشه دیگه میگن دنیا مزرعه آخرته :31:

اونوقت ورشکست نمیشم؟
قیمت روی گود باشه غدا روی پرفکت و رایگان

من قبل از تیک آف اصلا تاکسی نمیکنم
میزنم خودش میره دم باند همون اکتیو ران وی

حوصله ندارم بابا
کجا بچرخم؟
اون ای تی سی مگه نمیگه کدوم ور برم؟

آخه مگه تو هواپیما سینماس؟:41:
بعد من مدت فیلم ها رو نمیدونم برای همین اصلا نمیزارم:13:

یعنی منظور شما اینه که قبل از نشستن ریورس کنم
ولی من یه بار قبل از نشستن هر کاری کردم ریورس نکرد

آخه من بلد نیستم با ای ال اس اونا کار کنم
شما روش کارشو بگو
من رایگان هر روز تا بهشت زهرا در بست میبرم:8:
حتما

با تشکر از شما

---------- Post added at 11:21 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

دقیقا با ابی جان موافقم این کار هارو انجام بده حتما:12:.

اینم اضافه کنم که تا 60 نات با reverse و زیر 60 نات باید با ترمز ها سرعتت رو کم کنی تو "fsP هم اینو درج کرده اگه رعایت نکنی امتیاز کم میکنه
__________________________________________________ ______________________
میگم این اف اس پی چقدر سخته واقعا
تا ته باند بردمشون اونوقت حواسم نبوده و استال کردم
حالا 300نفر از مسافرا مردن
خوب چیری نیست مهم اینه که یه نفر زنده مونده تازه امتیاز هم باید بدن

dani.flight
17-09-2010, 22:28

خوب معلومه بعد از اینکه لاستیک ها به آسفالت بر خورد کرد.

esfehanei
17-09-2010, 22:30
خوب معلومه بعد از اینکه لاستیک ها به آسفالت بر خورد کرد.
خیلی ممنون از شما

babak_deghat
17-09-2010, 23:16
از auto break هم غافل نشید
من همیشه رو 2 میزارمش

esfehanei
17-09-2010, 23:39
از auto break هم غافل نشید
من همیشه رو 2 میزارمش
من همیشه روی فول میزارم
فرقی هم نداره
فرودگاه رامسر باشه یا لس آنجلس

robert
18-09-2010, 07:50
دانلویه؟

تو این سایت هم لینک خودش هست و هم پنلش...!!

والا مناین دکمه ها رو پیدا نمیکنم
وگرنه خوب میذارم خودش کنترل میکنه دیگه
بهترین سرعت چقدره؟

بابا این دکمه ها همون جلوی چشمت هستند... کنار دکمه heading hold switch

بهترین سرعت برای لندینگ بین 148 تا 160 نات...البته تایپ طیاره هم مهمه...

esfehanei
18-09-2010, 09:35
تو این سایت هم لینک خودش هست و هم پنلش...!!

بابا این دکمه ها همون جلوی چشمت هستند... کنار دکمه heading hold switch

بهترین سرعت برای لندینگ بین 148 تا 160 نات...البته تایپ طیاره هم مهمه...

خیلی ممنون روبرت جان
ولی من اونجا ارباس رو پییدا نکردم
یه سرچی هم کرم چیزی نیومد
مگه پنلش روش نیست؟
باید جدا دانلود کنم؟

kasra2002
18-09-2010, 09:59
سلام دوستان
منم 3-4 ماهی هست با این شبیه ساز کار میکنم...
البته نسخه نوین پندار رو دارم چون نسخه معمولیش گیرم نیومد اگر کسی نسخه انگلیسی رو داره بگه هر چقدر بشه تقدیم میکنم شیراز هم هستم.
بعدش چند تا سوال داشتم.
1) فرکانس VOR و ILS هر دو تاشون توی قسمت NAV1 باید زده بشن ؟
2) NAV2 واسه چیه ؟ مگه ما با NAV1 کار نمیکنیم ؟
3) VOR فقط برای زمان های حساس هست دیگه ؟ به طور عادی که ما با VOR کاری نداریم چون مرکز داره جهت رو میگه، درسته ؟
4) من فعلا دسته ندارم واسه همین با کیبرد که بازی میکنم یک مشکلی دارم اونم اینکه وقتی میخوام تیک آف کنم هر چی دکمه 2 رو میزنم و نگه میدارم بعضی وقت ها سر هواپیما بالا نمیره ..؟ با End هم که چند بار میزنم چون سر هواپیما بالا نمیره، مجبور میشم بیشتر روی End بزنم که سر هواپیما بالا بره ولی بعدش دیگه خیلی زیاد بالا میره و استال میکنه ... چی کار کنم تا بدون دردسر و به اندازه کافی سر هواپیما موقع تیک آف بالا بره ؟
5) من چندین بار سعی کردم 747 رو فرود بیارم هم دستی و هم ILS اما نمیتونم و تا به خودم میجنبم از روی فرودگاه رد شدم یا سقوط میکنم، کسی میتونه بیشتر درمورد فرود و ILS توضیح بده البته مطلبش رو خوندم ولی نمیدونم چرا نمیشه...؟
سلام دوست عزیز گیر آوردی ؟

سلام بر همگی
من با اجازتون یه پیشنهاد دارم که یه تاپیک جدید بسازم فقط برای گذاشتن فایل ها و دانلودی های مهم
که گردش در صفحه ها رو با مشکل روبرو نکنه
مثلا من دیروز نتونستم بیام 6 صفحه عقب افتادم
اگه موافقین بگید لطفا اینجوری با اینکه حجم ترافیک این تاپیک پایین نمیاد همه به یه دسته بندی راحت هم میرسند.

---------- Post added at 11:39 AM ---------- Previous post was at 11:37 AM ----------

دوستان این سایت کاپیتان سیم فیری دانلود داره؟

esfehanei
18-09-2010, 10:39
دوستان
من دیشب این 380ویلکو رو دان کردم اینم تصویر کاکپیتش

اگه میشه مکان آی ال اس ها و.... رو مشخص کنید
ممنون میشم
باتشکر

kasra2002
18-09-2010, 10:40
دوستان سایت کاپیتان سیم فیری دانلود داره
؟
من یه 727 دمو دانلود کردم هیچکاری نمی کنه فقط راه میره اونم با در باز و مهماندارر

babak_deghat
18-09-2010, 10:42
تصویر زیر عکسی که توانستم از تنها هواپیمای f-16 که در ایران وجود دارد بگیرم . زمان شاه 300 فروند از این هواپیما سفارش داده شد که کمی بعد به خاطر انقلاب ، هیچکدامش به ایران نرسید . اما قبل از انقلاب برای نمونه دو فروند به ایران تحویل داده شد که یکی را همان زمان تشریح کردند و دیگری هم هنوز همینجاست . حتی در جنگ عراق هم به دلیل تک بودن از آن استفاده نشد

robert
18-09-2010, 10:50
دوستان
من دیشب این 380ویلکو رو دان کردم اینم تصویر کاکپیتش

اگه میشه مکان آی ال اس ها و.... رو مشخص کنید
ممنون میشم
باتشکر

پنلش جالب نیست... این یکی بهتره...

برو تو همون سایت flightsim و از قسمت دانلود پنل fsx این پنل رو انتخاب کن...

esfehanei
18-09-2010, 11:14
برای شما بهتره روبرت جان
من ای 380صفحه 395همینجا رو دان و نصب کردم و اینه
اگه چیز دیگه ای هست برای شما اگه میشه به من بدید
خیلی لازم دارم
ضمنا
اون سایتی که شما گفتید من رفتم و نبود اگه میشه شما بهم بدید
خیلی خیلی ممنون میشم
باتشکر فراوان

خطرناکترین فرودگاه جهان

این فرودگاه که در یک جزیره کوچک نیمه دانمارکی نیمه فرانسوی قرار دارد

به خاطر رار گرفتن این فرودگاه در ساحل و بلند شدن ها و نشستن های هواپیما در نزدیک ترین نقطه به مردم

خطرناک ترین فرودگاه نام گرفته است

اینم عکساش:

میگم این فرودگاه جون میده برایمن
من همیشه یه 100متر قبل از باند تقریبا چرخام میاد روی زمین
چون خیلی حرفه ایم:31:
اگه کسی جاشو پیدا کرد بگه منم بپرم

kasra2002
18-09-2010, 12:01
دیده بودم این عکسارو بازم دارم از این مدلی ها

esfehanei
18-09-2010, 12:05
خطرناکترین فرودگاه های جهان

موقعیت و مکان احداث فرودگاه‌ها، در واقع از امنیت زیرساختی و هوایی بالایی برخوردار است، زیرا ترافیک سنگین هوایی، طراحان را به ساخت محیطی ایمن برای مردم وا می‌دارد.

ده تا از خطرناک‌‎ترین فرودگاه‌های جهان از این قرارند:
فرودگاه پارو، بوتان:
این فرودگاه در وسط رشته کوه‌های هیمالیا قرار گرفته است و اگر دقیق تر بگوییم در وسط یک دره تنگ و باریک. کوه‌های سربه فلک کشیده اطراف این فرودگاه کوهستانی 4900 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و این کاشانه هواپیماهای کوچک و بزرگ را به آغوش گرفته است. در این میان، خلبان‌های ماهر و کار آزموده تنها مردمانی هستند که می‌توانند پرنده‌های فلزی خود را با عبور از بلندی‌های سرپوشیده مجاور فرودگاه به سلامت روی سطح باند به فرود آورند.
فرودگاه بین المللی شاهزاده جولیانا، سنت مارتین:
بزرگترین مشکل این فرودگاه باند فرود آن است که امتدادی 2180 متری دارد. وسعتی که تنها برای جت‌های کوچک و متوسط مناسب است. اما، این فرودگاه که اکنون دومین فرودگاه شلوغ منطقه نامیده می‌شود به غیر از پرنده‌های جت کوچک،میزبان پهن پیکرهایی همچون بویینگ 747 و ایرباس A340s بوده که با معضلات فراوانی برای فرود آمدن در باند آن مواجه هستند. مشکلی همچونه برخورد با فنس‌های اطراف.
فرودگاه ملی ریگان، واشنگتن دی سی:
فرودگاه ملی ریگان، دقیقاً در مرکز دو منطقه ممنوعه هوایی قرار گرفته است. موقعیت ویژه این فرودگاه باعث شده است تا خلبانان برای فرود روی باند آن از بین دو ساختمان مهم آمریکا، پنتاگون و مقر فرماندهی سیا، عبور کنند. اما، مشکل اساسی، مربوط به زمان برخاستن هواپیماها است. امری که نیازمند اوج گیری سریع و گردش به چپ به موقع توسط خلبانان برای اجتناب از برخورد با کاخ سفید است.
فرودگاه جیبلارتار:
گستره پهن دریای مدیترانه از سمت شرق و خلیج بکر و دست نخورده آلجیسیراس(Algeciras) از سمت غرب، این فرودگاه را در بر گرفته اند. باند فرودگاه 1828 متر طول دارد، از اینرو خلبانان برای مانور در این باند نیازمند تبحر، تخصص و تجربه بالایی باید باشند.
باند فرود ماتکان، لسوتو:
این فرودگاه در لبه دهلیز یا راهرویی کوهستانی به طول 2030 متر قرار گرفته است. فرودگاهی با باند فرود پر دردسر برای خلبانان. به گفته خلبانان، امتداد واقعی این باند 399 متر است، زیرا هواپیماها برای پرواز و سرعت گیری مجبور به طی مسیری سربالایی به مسافت 609 متر هستند.
فرودگاه بارا، اسکاتلند:
فرودگاه بارا، در حاشیه بیرونی جزایر هیبریدی اسکاتلند در منطقه بارا قرار گرفته است. باند فرود این فرودگاه، خلیج عریض و کم عمقی است که سهولت و سختی فرود روی آن رابطه مستقیمی با جزر و مد آب دریا دارد.
فرودگاه تونکونتین، تگوسیکالپا، هندوراس:
ارتفاع این فرودگاه از سطح دریاهای آزاد هزار متر است و هواپیمایی بزرگتر از بوئینگ 757، قادر به فرود روی آن نیستند. به جز باند 1862 متری آن، هواپیماها مجبورند برای رسیدن به فرودگاه از منطقه‌ای کاملا کوهستانی گذر کنند. پس از رسیدن به فر ودگاه هم، خلبان‌ها، اگر از تبحر بالای برخوردار باشند، مجبور به انحرافی 45 درجه بوده و باید دقایقی پیش از نزدیک شدن به فرودگاه به سرعت از ارتفاع خود بکاهند.
فرودگاه بین المللی جان اف کندی، نیویورک:
من خودم اینجا رفتم به نظرم یکی از بهترین فرودگاه های جهانه

قرار گرفتن فرودگاه مشهور کندی در نزدیکی دو فرودگاه دیگر نیویورک به نام های لاگاردیا(La Guardia) و نیو آرک (Newark) و ترافیک هوایی سنگین این منطقه، معضلات فراوانی را برای خلبان‌ها برای اجتناب از برخورد با یکدیگر به وجود آورده است. نصب سیستم‌های صدا گیر در این فرودگاه که از سال 1964 تاکنون فعالند، سقف پروازی 457 متری و ایمن را برای خلبانان به وجود آورده و فضای دید هشت کیلومتری را پیش از فرود در باند شماره 13 غربی در اختیار آنها قرار داده است.
فرودگاه مادیرا، فونچال، مادیرا:
فرودگاه مادیرا را کوه‌ها و اقیانوس از هم جدا کرده است. فرود آمدن در چنین فرودگاهی به خلبانانی خبره نیازمند است. خلبانانی تعلیم دیده که آموزش اختصاصی برای فرود در مناطقی ناهموار دیده‌اند. با این وجود باند فرود 2743 متری آن با امتداد و گسترش مخصوص به خود تا حدودی، راحتی را برای خلبانها به وجود آورده است. اگر چه نباید از برخی از بخش‌های خطرناک آن گذشت. خلبان در این منطقه پیش از فرود، باید کوههای مقابل را هدف قرار داده و در آخرین دقیقه کاهش ارتفاع دهد.
فرودگاه یوآنکو ای.ایروسکین، سابا، جزایر آنتیل هلند:
این فرودگاه در منطقه‌ای حادثه خیز در ناحیه شمال شرقی جزیره آنتیل هلند قرار دارد. جزیره‌ای عجین شده با بادهای اقیانوسی سهمگین که خلبان‌ها و هواپیماهایشان را به نبردی سخت با خود همراه می‌سازد، باند فرود این فرودگاه تنها 399 متر طول دارد و به همین جهت قدرت مانوری اندک را هنگام فرود خلبان‌ها در اختیارشان قرار می‌دهد.

ارسال شده توسط خبرنگار MMIC : جمشید غضنفریان

ebicross
18-09-2010, 12:42
من دیگه نقل قول نمیکنم زود سر هم بندی میکنم جواب میدم دیگه ببخشید: :31:

تاپیک دوم در مورد یک بازی (چون انجمن بازی هست متاسفانه اگر بگیم نرم افزار که کلا جمعمون میکنند) نمیشه زد. اگر بزنید باید با هماهنگی کامل مدیرها و همکاران انجمن باشه. البته من هنوز هم بعد از دو سال منتظر همکاری مدیرهای رده بالا هستم برای ایجاد تالار سیمولاتور. متاسفانه چون ما اینجا تنها تاپیک سیمولاتور رو داریم و سیمولاتورهایی مثل Lock On - Flanker - Train Simulator - Trainz و غیره طرفدار نداره و تاپیکی هم نداره کسی به فکر ما نیست.
البته خیلی از دوستان قدیمی ما توی این تاپیک به خاطر همین مشکلات از ما جدا شدند که میشه به بهرام چوبینه و خیلی های دیگه (و اخیرا Tommy) اشاره کرد که با وجود سطح علم بسیار بالاشون رفتند از این تاپیک.
خلاصه دیگه باید مدیرها رو برای این موضوع تحت فشار گذاشت که البته من هرچی تحت فشار گذاشتم جواب نداد و میترسم یه بادی بیاد و منو پرت کنه از P30world بیرون. :31:

در مورد XP گرفتن (همون امتیاز) توی FSP:
هیچوقت از باند اکتیو پرواز نکنید. 2 دقیقه تاکسی کنید و به خاطر موزیک گذاشتن امتیاز بگیرید.
AutoBrake واجب نیست. اگر باند به اندازه ی کافی بلنده نیازی نیست ترمز کنید. تا حدود 80 نات ریورس کنید و بعدش هم که اسپویلر هست و فلپ هم بازه و با ترمز های کوچک سرعت رو به 15 نات برسونید و بدون توقف از مسیرهای خروجی برین بیرون.

برای معطل کردن توی هوا میتونید از آموزشهایی که توی نسخه ی جدید Flight School هستش استفاده کنید. یکم صبر کنید بزودی میاد.

بعد دوست عزیز Esfehani به نظرم بیخیال A380 شو. حداقل برای FSP نخریش ها. به جون 555 تا مسافر رحم کن. :31:
به نظرم شما فقط با 737 تمرین کن. 747 واقعا سخته. هر هواپیمایی که نشست دلیل نمیشه فرود درست باشه. برای تست تبحر توی فرود باید Realism رو روی بالا بزارید و بعد امتحان کنید.
737 به خاطر قابلیتهای زیاد و کنترل عالی که داره میتونه پروازهایی با امتیاز بالا بهتون بده.

esfehanei
18-09-2010, 12:51
نه اصلا فکرشم نکن
من نمیتونم از اون ارباش بگذرم
خوب حالا 500نفرم مردن چی میشه؟:31:
چند میلیارد آم تو کره زمینن حالا 500نفرشون بمیرن :31:

من خودم از اون 737خوشم میاد وقتی بلد نیستم چی کنم؟
الان اگه پست های منو تو این تاپیک بخونی 90درصدش همینه
بابا بلد نیستم خوب چی کنم؟
اون یوتیوبم زیر و رو کردم اصلا نبود یه چن تا بود بدرد خودشون میخورد
من فقط 747بلدم اونم چون تو اون کتابه بود
این جدیدش هم که هنوز چاپ نکردی
خوب زود باش دیگه
حالا میخوای یه پیش نمایش برای من بفرست تا کارم راه بیوفته بعد اونو یه کاریش بکن

---------- Post added at 01:51 PM ---------- Previous post was at 01:50 PM ----------

دوستان کسی آرم شرکت های هواپیمایی و مسافر بری رو داره؟
برای اف اس پی میخوام
ایرانی یا خارجی فرقی نداره

kasra2002
18-09-2010, 14:06
سسسسلاااام
منو هیشکی نمی بینه؟؟؟!!!

esfehanei
18-09-2010, 14:17
چرا نمیبینه
من میبینم
چه طور مگه؟
منظورت چیه؟

kasra2002
18-09-2010, 14:26
microsoft flight si/simObjects/airplanes/a.../... +panel
آیا این مسیر درست ریختن هواپیماست؟
فقط باید کپی کنیم
چرا من نمیتونم درست اضافه کنم
بعضی هواپیماهارو میارم اصلا نیستند
راستی کسی اف 27 فرندشیپ رو داشته؟
آیا بوینگ md (همون هواپیمای داغون خطوط هوایی خودمون )همون 717 است؟

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

چرا نمیبینه
من میبینم
چه طور مگه؟
منظورت چیه؟
کلی سوال پرسیدم آخه پیشنهاد دادم کسی محل نذاشت

mohammad12000
18-09-2010, 14:56
درCaptain_Sim b 767 چطور APP را فعال کنم هر کار می کنم نمی شه پیغام loc می ده در صفحه مشکل داره یا باید کاری بکنم من با خیلی هواپیما پرواز کردم ولی هیچکدوم این گیر رو نداشته؟

کسی بلد نیست جواب ما رو بده؟

kasra2002
18-09-2010, 15:03
درCaptain_Sim b 767 چطور APP را فعال کنم هر کار می کنم نمی شه پیغام loc می ده در صفحه مشکل داره یا باید کاری بکنم من با خیلی هواپیما پرواز کردم ولی هیچکدوم این گیر رو نداشته؟

ممکنه ایراد از دمو بودن هواپیماتون باشه

33505775
18-09-2010, 16:48
من بعد از یک غیبت برگشتم اگر می شه من را Fsadra صدا کنید خب
:46::46::46::46::46::46::46::46::46::46:

microsoft flight si/simObjects/airplanes/a.../... +panel
آیا این مسیر درست ریختن هواپیماست؟
فقط باید کپی کنیم
چرا من نمیتونم درست اضافه کنم
بعضی هواپیماهارو میارم اصلا نیستند
راستی کسی اف 27 فرندشیپ رو داشته؟
آیا بوینگ md (همون هواپیمای داغون خطوط هوایی خودمون )همون 717 است؟

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

کلی سوال پرسیدم آخه پیشنهاد دادم کسی محل نذاشت

این را بخوان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعضی از هواپما ها که لیوری اند اینجوری اد می شند و اونایی که نیستند و یک فایا با فرمت AIR دارند در اینجا باید کپی بشند
Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes
باید پوشه شون کپی شه

sam_sami_2000
18-09-2010, 17:51
این را بخوان

بعضی از هواپما ها که لیوری اند اینجوری اد می شند و اونایی که نیستند و یک فایا با فرمت AIR دارند در اینجا باید کپی بشند
Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes
باید پوشه شون کپی شه

لیوری یعنی چی ؟

arashmaz
18-09-2010, 18:20

ببین باید fmc کاملا ست بشه و اطلاعات وارد شه تا autopilot فعال شه....اگر هم فعاله اشکال از کرک شماست

babak_deghat
18-09-2010, 18:21
لیوری یعنی چی ؟
یعنی طرح ها و رنگها ی مختلف از یک هواپیما

esfehanei
18-09-2010, 21:02
خوب بالاخره منم تونستم یه پرواز قشنگ انجام بدم
برای اولین بار خوبه
پرفکت نشد ولی خوب بود
فقط یه سوال
مگه نمیگین که وقت تو شبیه ساز مثل واقعیته؟
خوب من ساعت 8سروع کردم تا ساعت 10 تموم شد از واشینگتن تا کندی نیویورک
خوب چرا اینقدر زیاده با 737هم رفتم
بالاخره با 737 هم رفتم و یه پرواز زیبا انجام دادم
یه سوال دیگه چه جور میتونم باز بزنم و پول در بیارم؟
اینم تصویر پایان کار:

باتشکر از همه دوستان

dani.flight
18-09-2010, 22:41
خوب بالاخره منم تونستم یه پرواز قشنگ انجام بدم
برای اولین بار خوبه
پرفکت نشد ولی خوب بود
فقط یه سوال
مگه نمیگین که وقت تو شبیه ساز مثل واقعیته؟
خوب من ساعت 8سروع کردم تا ساعت 10 تموم شد از واشینگتن تا کندی نیویورک
خوب چرا اینقدر زیاده با 737هم رفتم
بالاخره با 737 هم رفتم و یه پرواز زیبا انجام دادم
یه سوال دیگه چه جور میتونم باز بزنم و پول در بیارم؟
اینم تصویر پایان کار:

باتشکر از همه دوستان

Total sim income :-150.700 این که همش شد ضرر!
جریمه هم شدی. ولی خوبه لندینگت مثل اینکه خوب بوده.

dihav1359
18-09-2010, 22:51
درس اول ATP

esfehanei
18-09-2010, 22:54
آره
یه چیزی هم باید بدم
چون قیمت بلیط ها رو خیلی خیلی ارزون گذاشتم گذاشته بودم روی وری لوو
کیفیت غذا هم پرفکت و رایان بود برای اینکه مسافرام زیاد بشن
خوب بار چه جوری بزنم؟
راستی از افزاینده سرعت میشه استفاده کنم؟اگه امتیاز کم میکنه موردی نیست چون خیلی طول میکشه
اصلا این 737 انگار برای من ساخته شده
خیلی خوبه

dihav1359
18-09-2010, 22:58
به نام خدا

خب دوستان بعد از يك وفقه نسبتا طولاني در ادامه دروس فلايت سيمولاتور لايسنس خطوط تجاري ATP را شروع ميكنم اين قسمت سه تا درس است كه بعد از تمام شدن ديگه هركس بايد بره و هر هواپيمايي را كه عشقش ميكشه آموزش ببينه:31: تشكر هم يادتان نرود

در اين درس قصد دارم پرواز با بويينگ 737 را به شما آموزش دهم اين آموزش خيلي پيچيده تر از آموزش پرواز با سسنا است.

خب قبل از اينكه بتوانيد يك پرواز موفق با اين بويينگ داشته باشيد بايد يك سري از تنظيمات اين هواپيما را ياد بگيريد .

مشخصات بويينگ 400-737

ماكزيموم وزن تيك آف 174200 پوند(79010 كيلو گرم)

طول129 فوت-عرض112 فوت-ارتفاع41 فوت

سرعت 785. ماخ (530 مايل بر ساعت)

برد پروازي در ارتفاع41000 فوتي 3383 مايل است

ظرفيت مسافر 162 الي189 نفر

Basic Jet Procedures

براي اينكه بتواند بهتر با 737 پرواز كنيد يكسري اطلاعات را براي شما توضيح خواهم داد كه شامل تنظيمات سرعت،پروفايلهاي مختلف پروازي و نشاندهند ه هاي مختلف پروازي است البته اگر ميخواهيد پروا با 737 را خيلي آسان انجام دهيد ميتوانيد به قسمت quick start مراجعه كنيد

Flight Profiles

خب منظور از پروفايلهاي پروازي تنظيمات مربوط به سرعت ، نيرو ،زاويه پيچ، فلاپها ، و ارابه فرود است همانطور كه ميدانيد در هر پرواز چند عدد فاز پروازي مثل تيك آف ، كروز(پرواز افقي)، نزول، اپروچ(نزديك شدن به باند)، و فرود است كه هر كدام از اين فازها پروفايل مخصوص به خود را دارند كه براي يك پرواز موفق شمابايد پروفايل هر فاز را به طور دقيق تنظيم كنيد در ادامه بيشتر در مورد هر پروفايل توضيح خواهم داد.

اين پروفايلها بسيار دقيق هستند زيرا اين تنظيمات توسط كار خانه سازنده هواپيما و در طي آزمايشات سخت و محاسبات مهندسي دقيق و پيچيده تدوين شده اند به عبارت ديگر براي اينكه شما يك پرواز مطمئن و بدون خطر داشته باشيد بايد اين تنظيمات را دقيق انجام دهيددر بالا تعدادي از فازها را گفتم و به طور دقيقتر فازهاي پرواز شامل موارد زير ميباشد :
تيك آف،عزيمت،پرواز افقي،كاهش ارتفاع،اپروچ،و همچنين استفاده از دستگاه هايي شبيه ILS-VOR-NDB-GPS و غيره كه تمام اينها يك فاز پرواز محسوب ميشود . خب براي اينكه از اين درس خسته نشويد من تنظيمات هر فاز را به طور خيلي خلاصه نسبت به پرواز واقعي خواهم گفت براي راحتي ميتوانيد تنظيمات هر فاز را پرينت بگيريد و در حين پرواز آنها را بخوانيد و انجام دهيد

Takeoff

تنظيم كردن وزن تيك آف

تنظيم كردن فلاپ ها براي تيك آف

تعيين كردن سرعت تيك آف

تعيين كردن زمان بندي براي تغييرات فلاپ يا سرعت

Cruise

تعيين سرعت و ارتفاع پرواز در حالت افقي يا براي چرخش در ترافيك

Descent

تعيين زمان مناسب براي شروع نزول

تعين وزن فرود

تنظيم فلاپ مناسب براي فرود

تعيين VERF SPEEDS براي فرود

Approach

مديريت سرعت

مديريت تنظيمات هواپيما

Landing

تنظيمات سرعت و غيره

پرواز روي الگوي ILS يا VISUAL

هم جهت شدن با خط وسط باند
توقف هوپيما

Takeoff

وزن تيك آف چيست

يكي از مهمترين موارد براي پرواز با 737 وزن تيك آف آن است.وزن هواپيما در طول فازهاي پروازي براي محسابه فاكتورهاي مهمي نظير سرعت تيك آف و فرود و وضيعت فلاپها استفاد ميشود بايد توجه كنيد در حال پرواز به طور مداوم از مقدار سوخت شما دارد كم ميشود به عبارت ديگر لحظه به لحظه از وزن هواپيما كم ميشود.

در واقع وزن تيك آف و فرود كار كترهايي هستند كه به همراه عواملي مانند درجه حرارت بيرون و غلظت هواي بيرون براي محاسبه سرعت مناسب برخاست و فرود استفاده ميشود.البته در فلايت سيمولاتور ما بعضي از فاكتورها را براي راحتي كار ثابت گرفتيم در نتيجه محاسبه عوامل بالا به سختي دنياي واقعي نيست. در زير محدو ديتهاي وزني 737 ليست شده اند
Maximum Taxi Weight
174,700 pounds (79,243 kilograms)
Maximum Takeoff Weight
174,200 pounds (79,016 kilograms)
Maximum Landing Weight
146,300 pounds (66,361 kilograms)
Maximum Zero Fuel Weight
138,300 pounds (62,732 kilograms)

در زير هم وزنهاي پيشفرض هواپيما كه در سيمولاتور معين شده اند نوشته شده
Maximum takeoff weight
174,200 pounds (79,016 kilograms)
Maximum fuel load
46,063 pounds (20,894 kilograms)
Maximum zero fuel weight
138,300 pounds (62,732 kilograms)

اگر دقت كنيد ميبينيد كه وزن تاكسي كمي بيشتر از وزن برخاست است و اين به اين دليل است كه شما در حين تاكسي و منتظر ماندن براي اجازه برخاست مقداري سوخت خواهيد سوزاند

و همچنين ميبينيد كه وزن فرود كمي كمتر از وزن برخاست است و اين نشان ميدهيد كه شما بلافاصله بعد از برخاست نميتوانيد فرود آييد و نياز است كه براي فرود، چرخشي در هوا داشته باشيد

وزن zero fule weightدر واقع مجموع وزن هواپيما و تمام بارها و مسافرها و باكهاي خالي است در واقع شما بوسيله اين وزن ميتوانيد در هر لحظه وزن واقعي هواپيما را حساب كنيد به اين ترتيب كه وزن سوخت باقي مانده را به وزن zeroاضافه ميكنيد و وزن كنوني هواپيما را بدست ميآوريد.

يكي از ساده ترين متغيير هايي كه در فلايت سيمولاتور ميتوانيد به را حتي بدست آوريد وزن سوخت است .737 سه عدد باك چپ و راست و مركز ي دارد كه در زير مقدار پيشفرض آنها در فلايت سيمولاتور را ميبينيد.
Right Main
8,630 lb
4,876 kg
(1,288 gal)
Center
28,803 lb
16,273 kg
(4,299 gal)
Left Main
8,630 lb
4,876 kg
(1,288 gal)
Total
46,063 lb
26,025 kg
(6,875 gal)

براي ديدن سوخت هواپيما ميتوانيد كليد alt و aircraft و fuel يا alt+A+Fرا بزنيد

براي بدست آوردن وزن ZEROبايد وزن كل سوخت يعني 46063 پوند را از ماكزيموم وزن تيك آف 174200 كم كنيد كه ميشود128137 پوند كه اين در واقع وزن ZEROاست كه براي محاسبات به كار ميبريم

فلاپهاي تيك آف

هواپيما هاي مسافربري از زوايه فلاپهاي گوناگوني براي فرود و برخاست استفاده ميكنند كه اين زوايا به عوامل گوناگوني نظير وزن-طول باند-درجه حرارت- فشار هوا-و وضعيت سطح باند بستگي دارد و چون اين محاسبات كمي مشكل است خطوط هوايي يك مهندس پرواز هم استخدام ميكنند تا اين محاسبات را انجام دهد ولي ما در اين شبيه ساز كارها را ساده كرديم و فقط يك تنظيم براي فلاپ در نظر گرفتيم

Takeoff Speed Management

تعيين سرعت برخاست

مديريت سرعت در 737 يك امر ضروري و پيچيده است براي محاسبه سرعت مناسب برخاست و فرود شما بايد به عواملي نظير وزن-درجه حرارت-وفشار هوا و همچنين تعدادي جدول از پيش تعين شده دقت كنيد ولي در اين مورد نيز ماه همه چيز را ساده كرده ايم و يك استاندارد سرعت را كه براي يك روز استاندارد كاربرد دارد براي شما تدوين كرده ايم

در يك روز استاندارد

درجه حرارت در سطح دريا 15 درجه است و به ازاي هر 1000 فوت ارتفاع 2 درجه كم ميشود

V speed

براي برخاست ما سه نوع سرعت به نامهاي V1-V2-Vr داريم كه به طور كلي مجموع آنها را سرعت V ميگوييم براي اينكه بتوانيد سرعت Vمناسب را تخمين بزنيد بايد به عواملي نظير وزن -فلاپ و شرايط محيط بيرون توجه كنيد.

سرعت v1را ميتوان به عنوان (سرعت تصميم گيري براي برخاست) در نظر گرفت كه بستگي به وزن و درجه حرارت و فشار هوا دارد. در هر باند يك نقطه تصميم گيري و جود دارد كه شما در آن نقطه ميتوانيد تصميم بگيرد كه تيك آف را ادامه دهيد يا متوقف كنيد واگر از اين نقطه عبور كرديد بايد حتما به پرواز تان ادامه دهيد. در 737 اين نقطه به وسيله سرعت هواپيما مشخص ميشود و به عنوان V1شناخته ميشود به عبارت ديگر شما اگر قبل از V1پاور را كامل قطع كرديد و ترمز گرفتيد بايد بتوانيد در يك فاصله مطمئن از آخر باند متوقف شويد

بعد از عبور از نقطه V1شما ديگر مجبور به ادامه برخاست هستيد و نميتوانيد توقف كنيد در 737 ما 150 نات را به عنوان سرعت V1 در نظر گرفته ايم

سرعت Vrسرعتي است كه شما ميتوانيد در اين سرعت به آساني دماغه را حدود 20 درجه بالا بدهيد و از زمين كنده شويد در 737 اين سرعت 154 نات است

يك نكته كه در مورد 737 وجود دارد اينست كه اگر دماغه را سريع بالا دهيد امكان دارد دم هواپيما دچار آسيب شود بنابرين يادتان باشد كه با سرعت 3 درجه در ثانيه دماغه را بالا ببريد

سرعت v2به اسم (مينيمم سرعت مطمئنه ) معروف است يعني اگر در اين سرعت بعد V1شما مشكلي در موتور پيدا كنيد نيروي كافي براي ادامه تيك آف را به منظور رد كردن عوارض زمين خواهيد داشت اين سرعت در 737 حدود 162 نات است. به دليل اينكه تيك آف در تنظيمات مختلف فلاپ قابل اجرا است اگر سرعت شما V2+15نات باشد ميتوانيد از تمام فلاپها براي تيك آف استفاده كنيد

در هنگام تيك آف يك سري كلمات از خدمه ميشنويد كه در زير آنها را توضيح داده ام:

80 knots يعني تمام سيستمها چك شده و مشكلي ندارد

V1شما نقطه تصيميم گيري را رد كرديد و ديگر نميتوانيد هواپيما را متوقف كنيد

Rotate زمان كنده شدن از زمين

Positive rate هم نشاندهنده VSI و هم سرعت سنج در حال افزايش هستند

Gear upزمان جمع كردن ارابه هاي فرود

1000 feet زمان بستن فلاپها

همينجور كه ديديد كلمات بالا كه توسط خدمه گفته ميشود ميتواند به شما كمك بسياري در انجام تيك آف كند

Power Settings

خب در بالا سرعت هاي لازم براي پرواز با توجه به شرايط هواپيما را گفتيم الان نوبت آنست كه توضيح دهيم چگون با تراتل كار كنيم تا سرعتهاي بالا به دست بيايد

نيرو در هواپيماهاي كه توربين دارند به صورت فلت محاسبه نميشود(چرخش بر حسب دقيقه) يعني شبيه هواپيماهاي پيستوني نيست.در اين هواپيماها نيرور به صورت درصد نسبت به ماكزيموم خروجي توربين اندازگيري ميشود در 737 دو نقطه مهم در اندازه گيري rpm هست كه خلبان بايد به آنها توجه كند يكي شفت كم فشار توربين كه N1 نام دارد و ديگري شفت پر فشار توربين كه N2 نام دارد در واقع سرعت چرخش هر توربين نبايد از حد مجاز آن بيشتر شود عدد N2 شما را دراين امر ياري ميكند در اين در درس ما روي N1 تمركز ميكنيم و با توجه به آن تراتل را تنظيم ميكنيم.

How to Take Off

خب اكنون هنگام تيك آف است ابتدا با خط و سط باند هم راستا شويد و دستگاهاي ناوبري را تنظيم كنيد و تنظيمات پيش فرض اتوپايلوت را انجام دهيد - چك ليست قبل از پرواز را هم انجام دهيد و فلاپ را روي 5 بگذاريد در آخر هم از برج مراقبت اجازه پرواز بگيريد.
در زير تنظيمات مناسب تيك آف را نوشته ام:
وزن تيك آف 174200 پوند يا 79016 كيلو گرم
فلاپ 5
نيروي موتور براي تيك آف 95% N1
سرعت V1=150 VR=154 V2=162 V2+15=177
نيروي موتور براي صعود 90% N1

بدون توجه به اينكه چگونه به باند برسيد سعي كنيد تمام تنظيمات را چك كنيد و انجام دهيد در دنياي واقعي خدمه هوايي به عنوان چكليست IFR بسياري از تنظيمات را براي شما انجام ميدهند ولي در شبيه ساز ما كار را راحت كرديم و تمام تنظيمات با روشن شدن موتور خود به خود انجام ميشود البته در محصولاتي شبيه PMDG يا LEVEL-D شما همانند يك هواپيماي واقعي بايد تمام چك ليستها را انجام دهيد كه در محصولي مانند PMDG MD-11 اين موضوع بسيار ملموس است البته در همين هواپيماهاي خود شبيه ساز هم بعضي از تنظيمات پايه مثل محدوديت سرعت 200 نات در زير 3000 فوت و 250 نات بين 3000 فوت تا 10000 فوت را بهتر است رعايت كنيد
توصيه من اينست كه براي يادگيري بهتر قسمت چك ليست تيك آف هواپيما را كه از طريق منوي بازي قابل دسترسي است را پرينت بگيريد و مطاله كنيد

Airspeed Limitations

خب اگر ميخواهيد قوانين هوايي را واقعا رعايت كنيد قوانين زير را بخوانيد. اگر در فرودگاهي با كلاس B پرواز ميكنيد تا ارتفاع 10000 فوتي سرعت شما نبايد از 250 نات بيشتر شود .در فرودگاههاي كلاس C و D بايد تا ارتفاع 2500 فوتي و 4 مايلي فرودگاه سرعت زير 200 نات را حفظ كنيد و تا 10000 فوتي سرعت زير 250 نات را حفظ كنيد. براي اطلاعات بيشتر ميتوانيد قسمت GLOSSARY و AIR TRAFFIC CONTROL را مطالعه كنيد.

Cleared for Takeoff

خب زماني كه اجازه تيك آف صادر شد ترمز را بگيريد و نيرو را تا 40 يا 50 درصد افزايش دهيد اين حالت به نام standing up the throttles معروف است و دو دليل مهم دارد اول اينكه ميتوانيد نشاندهنده هاي هواپيما به خصوص دور موتور را چك كنيد تا هر گونه خرابي احتمالي قبل از پرواز معلوم شود.
دوم اينكه موتورها به يك وضعيت حد واسط از نظر كاربرد ميرسند بدون اينكه به ترمز ها فشار آيد يا داغ شود.خب وقتي كه ديديد موتورها در حالت نرمال كار ميكنند و همه چيز طبيعي است ترمزها را رها كرده نيرو را به 95% N1 برسانيد يا اينكه تراتل را تا آخر جلو دهيد البته دقت كنيد كه در مراحل آخر كمي آن را عقب دهيد تا نيرو از 95 درصد بيشتر نشود.
وظيفه بعدي شما بررسي سرعت است ، اوليت سرعت ما V1 است وقتي به اين سرعت رسيديد همه نشاندهنده ها را چك ميكنيد اگر نرمال بودند و قصد تان براي پرواز حتمي شد به حركت ادامه ميدهيد. سرعت بعدي Vr است كه معادل 145 نات ميشود در اين سرعت به آرامي جوي استيك را عقب ميكشيد و با تندي 3 درجه در ثانيه دماغه را بالا ميدهيد تا به به 20 درجه برسد نشاندهنده ها در هنگام اوج گيري به شكل زير هستند

وقتي كه زاويه دماغه به 20 درجه رسيد به نشانگر سرعت عمودي و ارتفاع سنج نگاه كنيد اگر هردو در حال افزايش بودند ما در وضيعت "positive rate of climb" هستيم و ميتوانيم چرخها را جمع كنيد اگر زودتر از اين حالت چرخها را جمع كنيد خطرناك خواهد بود و به دلايل زيادي امكان دارد با باند برخورد كنيد با كليد G ميتوانيد چرخها را جمع كنيد

بستن فلاپها

براي اينكه موانع طبيعي را رد كنيد و اگر موتور خراب شد بتوانيد به صورت مطمئن فرود اضطراري داشته باشيد پروسه زير را انجام دهيد تا ارتفاع 400 فوتي از سطح زمين فلاپها را از حالت 5 تغيير ندهيد و سرعت را هم روي 180 نات نگه داريد و زاويه دماغه را هم از 20 درجه كم نكنيد در واقع تا ارتفاع 1000 فوتي بايد پروفايل "ديپارچر" را انجام دهيد بعد از اين نقطه ميتوانيد پروسه "بعد از تيك آف" را انجام دهيد در 1000 فوتي مرحله اول بستن فلاپ را انجام ميدهيم و همچنين سرعت را معادل يا بالاي v2+15 قرار ميدهيد و نيرو را روي 90 درجه N1 قرار ميدهيم و زاويه دماغه را به 15 درجه تقليل ميدهيم در ارتفاع 2500 فوتي زاويه دماغه را به 12 درجه ميرسانيم و سرعت را به 250 نات ميرسانيم و در اين نقطه فلاپ را كامل ميبنديم. عكس زير وضيعت نشان دهنده ها در فلاپ كاملا بسته و زاويه دماغه 12 درجه است.

شرايط بالا را تا رسيدن به 10000 فوتي حفظ ميكنيم در اين نقطه زاويه دماغه را به 6 درجه ميرسانيم و سرعت را به 280 الي 300 نات ميرسانيم توجه كنيد همينجور كه ارتفاع ميگيريم از چگالي هوا كم ميشود بنابرين به نشاندهنده نيرو دقت كنيد و اگر لازم شد تنظيمات را انجام دهيد تا نيرو روي 90 درصد N1 بماند

خب وقتي به 18000 فوتي رسيديد وارد منطقه پرواز افقي ميشويد كه به FL معروف است دقت كنيد كه از دو صفر آن فاكتور ميگيرند يعني FL180 به معني پروز افقي در 18000 فوتي است.در اين ارتفاع بايد ارتفاع سنج را روي فشار 29.92 اينچ ست كنيد تا ارتفاع درست نشان داده شود البته در اين درس خود به خود ست ميشود. برج مراقبت هميشه فرض ميكند كه شما اين كار را انجام داده ايد بنابرين اگر يادتان برود اين كار را انجام دهيد در ارتفاع پيش بيني شده قرار نخواهيد گرفت براي تنظيم كردن ميتوانيد از دكمه BARO كه در كنار ارتفاع سنج قرار دارد استفاده كنيد.

وقتي كه به ارتفاع 1000 فوت مانده به ارتفاع مورد نظر رسيديد دماغه را تا حدي پايين مياوريد تا سرعت اوج گيري به 1500 فوت در دقيقه برسد و وقتي كه از 150 فوتي مانده به ارتفاع مورد نظر رد شديد شروع كنيد به افقي كردن هواپيما البته 2 درجه به 2 درجه دماغه را پايين بياوريد و همزمان نيز نيرور را به 70 درصد N1 تقليل دهيد يادتان باشد هواپيما را دوباره تريم كنيد همچنين ميتوانيد از خلبان اتو ماتيك استفاده كنيد تا پرواز افقي را در هدينگ و ارتفاع و سرعت دلخواه نگه دارد

Descending

در نزديكي فرودگاه مورد نظر بايد شروع به كاهش ارتفاع كنيد البته در درس دوم به طور كامل فرود را توضيح داده ام ولي در اينجا نيز به صورت خلاصه توضيح ميدهم.
خب وقتي زمان فرود فراسيد خدمه بايد كارهاي زير را انجام دهند
1- مشخص كنند كه چه زماني بايد كاهش ارتفاع شروع شود
2- اطلاعات ATIS و ديگر اطلاعات ضروري اپروچ و فرود را دريافت كنند
3- وزن هواپيما را هنگام فرود تخمين بززند
4- تنظيمات فلاپ و سرعت vref را مشخص كنند
5-باند مورد نظر و شرايط اپروچ را با برج هماهنگ كنند
6- اگر به اپروچ هاي ويژه نياز شد با خدمه هماهنگ كنند
7- چك ليست كاهش ارتفاع را انجام دهند

بررسي بيشتر سرعت
در دو زمان شما مجبوريد سرعت گفته شده در پروفايل را تغيير دهيد اول وقتي كه در يك هواي چگالتر در حال كاهش ارتفاع هستيد و دوم زماني كه در پرواز افقي هستيد ولي به خاطر يك سري محدوديت مجبوريد سرعت را كم كنيد مثلا مجبوريد سرعت را به 250 برسانيد
هنگامي كه در يك هواي چگالتر داريد نزول ميكنيد واحد اندازه گيري سرعت از ماخ به نات تغيير ميكند شما ميتوانيد آغاز اين تغيير را با توجه به نوارهاي راه راه سفيد و قرمز كه در سمت چپ بالاي نشاندهنده سرعت قرار دارد متوجه بشويد كه به نام barber pole معروف است . در هنگام نزول اين barber pole به سمت عقربه افزايش سرعت نزديك ميشود و بلاخره با آن برخورد ميكند وقتي اين اتفاق افتاد به اين معني است كه شما بيش از حد تحمل هواپيما سرعت گرفته ايد و يك صداي هشدار به شكل كليك/كليك به گوش ميرسد
براي جلو گيري از اين حالت N1 را به 45 درصد كاهش دهيد و سرعت را بين 310 تا 320 نات در هنگام نزول حفظ كنيد عكس زير

خب همينجوري كه در حال نزول هستيد متوجه ميشويد كه سرعت خود به خود در حال افزايش است براي جلوگيري از اين افزايش ميتوانيد موتورها را آيدل كنيد و نگران يخ زدن موتورها هم نباشيد چون اين هواپيماي بارون نيست و خيلي پيشرفته تر است. اين كار را تا زماني انجام دهيد كه به 250 نات برسيد و بعد N1 را به 55 درصد افزايش دهيد تا سرعت 250 نات حفظ شود

يادتان باشد همين جوري كه از FL180 در حال نزول هستيد ارتفاع سنج را از فشار 29.92 اينچ به فشار محلي تغيير دهيد.اگر لازم شد ميتوانيد ترمزهاي هوايي(SPOILERS) را بوسيله كليد / به كار بياندازيد

Planning for the Approach

ATIS

ايتس يا سرويس اتوماتيك اطلاعات فرودگاه يك سري اطلاعات بسيار با ارزش مثل وضعيت هواي محلي- تنظيمات ارتفاع محلي(كه شما هنگام نزول از ارتفاع بالا بايد ارتفاع سنج را بر اساس آن تنظيم كنيد)-باند قابل استفاده-و هرگونه محدويت تجهيزات فرود گاهي را به اطلاع خلبان ميرساند

وزن فرود

كاهش ارتفاع از 100 الي 120 مايلي فرودگاه يا 20 الي 25 دقيقه قبل از فرود انجام ميشود براي تخمين وزن فرود دكمه هاي ALT+A+F را فشار دهيد تا درصد سوخت باقي مانده را حساب كنيد در ارتفاع 25000 فوتي تقريبا مقدار 1700 پوند سوخت مصرف ميشود تا شما به فرود گاه برسيد پس 1700 را از سوخت باقي مانده كم كنيد و بعد 100000 پوند را به اين عدد باقي مانده اضافه كنيد در نتيجه وزن فرود به دست ميآيد

فلاپ فرود

تنظيم مناسب فلاپ براي فرود به عوامل زيادي مثل طول باند-متغيير هاي اپروچ-شرايط باند-شرايط آب و هوايي فرودگاه- مقدرا سوخت بستگي دارد براي راحتي ما تمام عوامل را استاندارد كرديم و شما ميتوانيد از فلاپ 30 براي تمام فرود ها استفاده كنيد

سرعت Verf فرود

نكته مهم در مورد سرعت فرود اينست كه با توجه به تنظيمات فلاپ سرعت مناسب را بتوانيد انتخاب و در طول نزول حفظ كنيد زيرا اگر سرعت زياد باشد احتمال برخورد شديد با باند و منفجر شدن است و اگر سرعت كم باشد كنترل هواپيما سخت ميشود و حتي ممكن است دچار استال شويد در نتيجه يك سرعت استاندارد براي بهترين عملكرد تدوين شده كه به نام Vref مشهور است.

وقتي كه سرعت verf را با توجه به وزن فرود و تنظيمات فلاپ تعيين كرديد در مراحل آخر فرود براي اطمينان بيشتر 5 نات به آن اضافه كنيد و اگر باد مخالف شديد بود ميتوانيد به اين سرعت 10 نات ديگر هم اضافه كنيد به طور كلي در شبيه ساز ميتوانيد از تنظيمات زير بهره ببريد

سرعت verf را 145 نات در نظر بگيريد

هنگام لندينگ 150 نات و 30 درجه فلاپ را در نظر بگيريد

قبل از اپروچ

خب حلا كه شرايط فرودگاه و تنظيمات ارتفاع فرودگاه و باند فعال را ميدانيد ميتوانيد طرح اپروچ را مشخص كنيد و چارت مربوطه به آن را مطالعه كنيد.در اين زمان احتياج نيست كه فركانس راديو و كورس ورودي را تنظيم كنيد اين تنظيمات را هنگام انجام چك ليست اپروچ انجام دهيد.

The Approach

استفاده از ILS براي اپروچ را در درس سوم خواهم گفت در اين درس فقط يادتان ميدهم كه چگونه به باند برسيد. اگر از ATC استفاده ميكنيد در كورس پاياني اپروچ يك موج راداري دريافت ميكنيد كه شمار را به سمت باند هدايت ميكند ولي اگر خودتان بدون دستورات برج پرواز ميكنيد بايد در يك هدينگ و سرعت و ارتفاع معين بمانيد تا بتوانيد به باند برسيد

يك قانون در اين فرود اينست كه كه بايد در 10 مايلي فرودگاه ارتفاع شما 3000 فوت باشد در حالي كه وضيعت شما در نشاندهنده VASI تثبيت شده باشد در اين مسافت فلاپ بايد روي 5 باشد و سرعت نبايد از 170 نات تجاوز كندو قتي در لوكاليزور گليد اسلوپ قرار گرفتيد چرخها را باز ميكنيد فلاپ را به 15 ميرسانيد و سرعت را روي 150 نات قرار ميدهيد(يا سرعتي كه با توجه به شرايط هواپيما به عنوان VERF در نظر گرفتيد) . در مسافت 10 مايلي و ارتفاع 3000 فوتي در واقع شما در يك گليد اسلوپ با زاويه نزول 3 درجه قرار ميگيريد.در مرحله فاينال فيكس اپروچ(FAF) فلاپ را روي 30 بگذاريد و نيرو را روي 53 الي55 درصد N1 قرار دهيد و آرام تاچ داون كنيد

Landing

خب بعد از اين كه گليد اسلوپ را با سرعت 150 و فلاپ 15 درجه دنبال كرديد به نقطه ايي ميرسيد كه عقربه گليد اسلوپ يك نقطه از مركز به بالا ميرود در اين لحظه همانجور كه گفته شد فلاپ را روي 30 و نيرو را روي 53 درصد قرار دهيد و زاوئيه دماغه را روي صفر قرار دهيد و بعد چپ و راست خود را نسبت به لو كاليزور و بالا و پايين بودن را نسبت به گليد اسلوپ در نظر بگيريد و تنظيم كنيد

فلر و تاچ داون

خب وقتي كه نقطه ابتداي باند را رد كرديد نيرو را آيدل كنيد و دماغه را 3 درجه بالا ببريد اين وضعيت را ادامه دهيد تا سرعت اضافه گرفته شود و هواپيما با باند تاچ داون كند البته اگر لازم شد تصحيحات كمي براي قرار گرفتن در وسط باند انجام دهيد سعي كنيد به نقطه جلوي هواپيما خيره نشويد بلكه به آخر باند نگاه كنيد .وقتي كه چرخهاي اصلي با باند تماس پيدا كرد به آرامي دماغه را پايين بياوريد تا چرخ جلو هم روي باند بنشيند و بعد باكليد F2 موتورها را معكوس كنيد و براي كاهش سرعت ترمز كنيد البته ميتوانيد از سويچ هاي اتو بريك هم استفاده كنيد و وقتي كه سرعت به اندازه كافي كم شد از اولين خروجي از باند خارج شويد عكس زير لحظه فلر را نشان ميدهد

براي تمرين عملي اين درس فلايت سيمولاتور را اجرا كرده سپس به قسمت FLYINGLESSON رفته ودر قسمت ATPقسمت LESSON 1:737 CHECKOUT را باز كنيد ودر بالاي صفحه روي لينك FLY THIS LESSON NOW كليك كنيد

ترجمه و تنظيم:وحيد بشارتي

esfehanei
18-09-2010, 23:52
دوستان قشنگترین فرودگاه و مسیری که تا حالا رفتید چی بوده؟
خسته شدم از بس تو کویر های ایران رفتم

33505775
19-09-2010, 07:26
هواپیمای الحاقی //Abacus Airbus A380 // FSX
با ورود هواپیمای ارباس آ380به آسمان ها دوران طلایی و چند دهه ای ملکه ی آسمان ها به عنوان عظیم ترین مسافربر جهان به پایان رسید! البته هرچند هنوز هم این عنوان رو بنا به دلایلی حفظ کرده اما پروازکردن با آ380 به یک افتخار تبدیل شده! به شخصه خیلی دنبال یک محصول حرفه ای برای این هواپیما بودم! و مدل های زیادی رو دانلود کردم اما به هیچ وجه اغوا کننده نبودن! تا اینکه به این محصول بسیار حرفه ای برخوردم!
حقیقت امر اینه که این محصول با شبیه سازی دقیقش باعث شده تا شما از پرواز با اون لذت ببرین! تعدد مدل ها (شامل هر سه تایپ 700، 800 و 900) ، تعدد لیوری های شناخته شده و تعدد امکانات در اختیار کاربر باعث شده تا از این محصول یک محصول حرفه ای بسازه! همینطور FMS این هواپیما منظم کار می کنه و هیچ مشکلی به وجود نمیاره! فقط به دلیل شبیه سازی دقیق باید مراقب وزن تیک آف و فرود، نرخ صعود و نزول، Over Speed شدن و غیره باشین! این رو بگم که شاید خیلی ها از این موضوع خوششون نیاد اما حقیقت اینه که اونهایی که طرفداران پروپاقرص شبیه سازی نزدیک به حقیقت هستند عاشق اینگونه مزایا هستند.
این هواپیما در هر دو نسخه ی شبیه ساز ایکس و 2004 موفق به دریافت نشان های متعدد شد!
لیوری های همراه این پک:
Airbus House Colors
Singapore Airlines
Lufthansa
Qantas
KLM
China Southern
Air France
Virgin Atlantic
Thai
British Airways
Korean Airlines
Dragon Air
قیمت این بسته 19.95 دلار هست که شما می تونین به رایگان از این مجموعه استفاده کنین.
و اما آخرین قابلیتی که با این پک روی شبیه ساز شما نصب می شه سینری فرودگاه تولوز فرانسه هست! جایی که آخرین اسمبلی ارباس آ380 اونجا انجام شد و از اونجا اولین پرواز موفقیت آمیزش رو انجام داد!

دانلود از هاست کاپیتان زولو
نوع فایل: تورنت
حجم فایل: 142.3 مگابایت

kasra2002
19-09-2010, 07:33
سلام ببخشید دوستان ولی من از صفحه 395 بوینگ 787 رو دان کردم ونصب هم شد ولی....
کابین خلبان نداره بازم
یه پرواز هم که با 737 داشتم مسافرا بی هیچ دلیلی همش می ترسیدند

یه سی130 از کاپیتان سیم دانلود کردم دمو هست این هم مثل727 فقط جلو میره و هیچ کاری نمیکنه

esfehanei
19-09-2010, 15:09
وستان کسی از کرمانشاه تا بغداد تونسته بره؟
من شنیده بودم که منطقه جنگیه
یه بار رفتم خیلی خوشم اومد
همینجور تیر و موشک میزدن
موتور های طیارم از بین رفت
آخرشم نتونستم فرود بیام چون چرخ ها باز نشد و رفتم تو درخت ها
اینم عکسش:(مقدار آدرنالین رو ببینید)

robert
19-09-2010, 15:58
وستان کسی از کرمانشاه تا بغداد تونسته بره؟
من شنیده بودم که منطقه جنگیه
یه بار رفتم خیلی خوشم اومد
همینجور تیر و موشک میزدن
موتور های طیارم از بین رفت
آخرشم نتونستم فرود بیام چون چرخ ها باز نشد و رفتم تو درخت ها
اینم عکسش:(مقدار آدرنالین رو ببینید)

افغانستان هم همینجوریه... من هیچوقت اونجا نمیرم... همین الان دارم از دبی میرم فرودگاه هیثرو لندن با یک A380

esfehanei
19-09-2010, 16:42
چه جوری؟
میدونی چقدر طول میکشه؟
یعنی باید تا صبح بیدار باشی
چیکار میکنی؟
لندینگ هم عالی بود سرعت هم همینطور تر مز ها رو هم روی 3گذاشته بودم
ولی یهو انگار یکی از لاستیک ها از بین رفت و هواپیما هم از باند خارج شد و ....
دلیلش چیه؟
فقط میدونم تو کمپانی منیجر نوشته بود باید طیاره رو انگار تعمیر کنم ولی من نکردم
میتونه از اون باشه؟

دوستان اگه کسی میدونه کمک کنه
باتشکر

Transporter2009
19-09-2010, 17:07
دوستان اگر ممکنه یکی آموزش کامل آنلاین شدن توی شبیه ساز رو بهم بده. از ساخت اکانت الی آخر. درضمن اگر ممکنه یکی بیاد به صورت آنلاین تو شبیه ساز پرواز با بویینگ 737 رو بهم یاد بده.
ممنون

yayjilo
19-09-2010, 18:49
سلام
منم مثل شما تازه کارم البته 25 سال فلایت کار میکنم ولی دو سالی است که با ایوائو آشنا شدم.و چند ماهی هم هست که جدی دارم دنبالش را میگیرم .
چون تشنه اطلاعات در این زمینه ام در نتیجه امروز سری زدم دیدم مثل خودم افرادی هستند که علاقه دارند ولی شاید نمیدانند چکار بکنند یا از کجا شروع کنند
هر کمکی بتونم و هر چی تا حالا یاد گرفتم را به اشخاصی که تازه میخواهن یاد بگیرند یاد میدهم.

Transporter2009
19-09-2010, 19:09
دوست عزیز شما پرواز آنلاین بلدید؟

ebicross
19-09-2010, 19:13
دوتا سوال
1-چه جوری تو اف اس پی بار بزنم؟
2-من الان تو فرودگاه لس آنجلس نشستم
لندینگ هم عالی بود سرعت هم همینطور تر مز ها رو هم روی 3گذاشته بودم
ولی یهو انگار یکی از لاستیک ها از بین رفت و هواپیما هم از باند خارج شد و ....
دلیلش چیه؟
فقط میدونم تو کمپانی منیجر نوشته بود باید طیاره رو انگار تعمیر کنم ولی من نکردم
میتونه از اون باشه؟

دوستان اگه کسی میدونه کمک کنه
باتشکر
دوباره که شما از Autobrake اون هم این همه استفاده کردی.
توی فرودگاه به این بزرگی چرا از ترمز خودکار با درجه ی 3 استفاده میکنی؟

توی اون Log پرواز هم که گذاشتی بودی دو تا مشکل داشتی. یکی اینکه بدون گرفتن Clearance سرعتت رو بالای 250 نات برده بودی و دومی اینکه زیر سرعت 60 نات Reverse کرده بودی.
کلا به این مسائل کوچک حواستو جمع کن.
باکهای بنزینت رو برای مسیرهای کوتاه پر نکن تا فرودهای سنگین نداشته باشی.

yayjilo
19-09-2010, 19:20
تا 5% کار را یاد گرفتم
هنوز خیلی مونده
روش کار عضو شدن و خیلی چیزهای دیگه را بلدم ولی هنوز به پای استادان اینجا نمیرسم ولی علاقه دارم که هر طور هست کمک بکنم
شما چقدر بلدید.؟

esfehanei
19-09-2010, 19:26
دوباره که شما از Autobrake اون هم این همه استفاده کردی.
توی فرودگاه به این بزرگی چرا از ترمز خودکار با درجه ی 3 استفاده میکنی؟

توی اون Log پرواز هم که گذاشتی بودی دو تا مشکل داشتی. یکی اینکه بدون گرفتن Clearance سرعتت رو بالای 250 نات برده بودی و دومی اینکه زیر سرعت 60 نات Reverse کرده بودی.
کلا به این مسائل کوچک حواستو جمع کن.
باکهای بنزینت رو برای مسیرهای کوتاه پر نکن تا فرودهای سنگین نداشته باشی.

خیلی ممنون از شما
چون به آخرای باند رسیدم روس اتوبریک گذاشتم
در مورد اون کرینس آره همیشه حواسم پرت میشه و دیر میزنم
خوب نگفتی بار چه جوری بزنم؟
اونوقت اون سی جی که تو اف اس پیه برای چیه منظورم ایرکرافت سی جی هست؟
اگه میشه یه کم توضیح بدید
باتشکر

Transporter2009
19-09-2010, 19:29
من اکانتم رو ساختم اما وقتی میخوام کانکت شم میگه The network was unable to connect. نمی دونم چرا؟؟!! دفعه اولم هست که میخوام آنلاین شم.

33505775
19-09-2010, 19:32
لینک مستقیم کاپیتان 767

yayjilo
19-09-2010, 20:04
آیا پسورد درست وارد میکنید منظورم اینه که دو تا پسورد دارید

esfehanei
19-09-2010, 20:29
دوستان
اون سی جی که تو اف اس پی هست یعنی چی؟
چقدر باید باشه؟
همچنین چه جور میشه تو اف اس پی بار زد برای طیاره؟
همچنین اهرمی توی 737و747وجود داره به نام speed brake lever
کار این اهرم چیه؟
ممنون میشم سوالت منو پاسخ بدید
باتشکر

arashmaz
19-09-2010, 21:05
دوستان
اون سی جی که تو اف اس پی هست یعنی چی؟
چقدر باید باشه؟
کار این اهرم چیه؟
ممنون میشم سوالت منو پاسخ بدید
باتشکر

aircraft CG مرکز ثقل هواپیماست که خود FMC محاسبه میکنه بر اساس تعداد مسافر و وزن بار و.... که از حوصله این تاپیک خارجه

esfehanei
19-09-2010, 21:07
خیلی ممنون از شما
خوب بهترین مقدارش چقدر باید باشه؟
اینا رو هم جواب بدید:
کار این اهرم چیه؟
باتشکر

33505775
20-09-2010, 06:55
لینک تورنت ویلکو ایر باس 318 319 320 321 330 340

تشکر حتما یادتان نره :46:

kasra2002
20-09-2010, 07:35
سلام
واقعا 737 عالیه من پروازرو دوسال پیش با اون شرو کردم و خیلی خوب بوده ولی بعضی وقتا با هواپیمای سنگین با سر فرو میرم توی باند
منتظر درس های بعدی شما هم هستم چون اولی که خیلی عالی بود مخصوصا تیک آف منو خیلی بهتر کرد

ممنون از جناب fsadra برای عکس ها و توضیحات کاملشون متاسفانه نمیتونم دانلود پرحجم کنم
اگر احیانا جوابی هم بدین ممنون میشم

Transporter2009
20-09-2010, 07:55
کسی نبود به صورت آنلاین پرواز با بویینگ 737 یا 747 رو به من یاد بده؟ (منظورم اینه که یکی بیاد بشه کمک خلبان و در اصل مربی من و از طریق میکروفون با هم در ارتباط باشیم و بهم یاد بده) خواهش می کنم. من فقط تا 2 روز دیگه می تونم با شبیه ساز کار کنم بعدش باید درس بخونیم و دیگه وقت نمی کنم.
PLEASE! :19: :42:

33505775
20-09-2010, 08:30
کسی نبود به صورت آنلاین پرواز با بویینگ 737 یا 747 رو به من یاد بده؟ (منظورم اینه که یکی بیاد بشه کمک خلبان و در اصل مربی من و از طریق میکروفون با هم در ارتباط باشیم و بهم یاد بده) خواهش می کنم. من فقط تا 2 روز دیگه می تونم با شبیه ساز کار کنم بعدش باید درس بخونیم و دیگه وقت نمی کنم.
PLEASE! :19: :42:

خب منم باید درس بخونم ولی اگر علاقه مندش باشی بازم می تونی بری سراغش

ebicross
20-09-2010, 08:59
خوب نگفتی بار چه جوری بزنم؟
اونوقت اون سی جی که تو اف اس پیه برای چیه منظورم ایرکرافت سی جی هست؟

مقاله ی جامع استفاده از FsPassengers - صفحه ی 8 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهمترین قسمت پرواز اینجاست. شما باید از کلیدهای تنظیم سمت راست مانند شکل زیر؛ تمام مسافران منتظر در گیت را سوار کنید. حتما میدانید که کسی نباید جا بماند. هواپیمای 747 که من انتخاب کرده ام VIP، First Class، Business Class و Economy دارد که ممکن است هواپیماهای دیگر فاقد یک یا چند از این بخشها باشند.
در زیر این قسمت دو بخش به نام Front Cargo و Rear Cargo وجود دارد. این قسمتها محلهای بارگیری هواپیما است.
شما باید برای درامد بیشتر بار هم جا به جا کنید ولی نباید وزن هواپیما را خیلی بالا ببرید تا درصد آبی رنگ سمت چپ از 100 درصد بیشتر شود.
مهمتر اینکه در تصویر نمایش دهنده ی بالانس وزن هواپیما که با Aircraft CG مشخص شده است نباید بالانس هواپیما بهم بخورد.
شما میتوانید این بالانس را با تنظیم سوخت در باکها حفظ کنید. البته توجه کنید به اندازه ی دو برابر نیاز پرواز بنزین داشته باشید و در صورت امکان مقدار بنزین را اصلا کم نکنید تا به مشکل نخورید.
پس متوجه بخش سمت راست یعنی Payload شدید. این بخش مسافران هواپیما و بار آن هستند.
مرحله ی مهم بعدی به تنظیمات زیر این پنجره مربوط است. Flight & Aircraft Setting نیاز به تنظیم ندارد و فقط افراد حرفه ای نیاز به آن دارند. کلید بعدی Set Destination است. این کلید را انتخاب کنید تا پنجره ی تصویر بعدی نمایش داده شود.

من اکانتم رو ساختم اما وقتی میخوام کانکت شم میگه The network was unable to connect. نمی دونم چرا؟؟!! دفعه اولم هست که میخوام آنلاین شم.

Firewall ویندوز ممکنه دسترسی به اینترنت FSX رو Deny کرده باشه.

کار این اهرم چیه؟

این دسته اسپویلرها رو باز میکنه.
اسپویلرها در هر مقطعی؛ چه زمین و چه هوا سرعت رو شدیدا کاهش میدن.
میتونی اطلاعات بیشتر رو توی صفحه ی 6 Flight School بخونی.

Transporter2009
20-09-2010, 09:26
من به بخش آنلاین شبیه ساز وصل شدم اما یه معلم می خوام بیاد با هم کار کنیم. این آی دی منه: Mahdi2010

esfehanei
20-09-2010, 09:44
خیلی ممنون جناب ebicross
اگه بار بزنم پولی هم بابتش میدن؟
یا اینکه برای قشنگیه
همچنین برای 737 سرعت تو 10000پا و 15000و 5000و1000و موقع فرود را تقریبی بفرمایید
اصلا این 737 انگار برای من یکی ساخته شده
خیلی خوبه
عالیه

33505775
20-09-2010, 12:15
من الان برای اولین بار دو مرحله Swiss Outing و Innsbruck Approach

sam_sami_2000
20-09-2010, 12:27
دوستان چرا توی قسمت آنلاین خود fsx که مال gamespy هست وقتی رو هاست بقیه کلیک میکنم مینویسه Attempting network negotiation with the host ولی بعدش هیچ اتفاقی نمیفته ؟

Transporter2009
20-09-2010, 13:12
دوست عزیز اگر با یه هاست ایرانی وارد بشید خیلی بهتره.( من الآن یه هاست با نام Iran Air ایجاد کردم) (منظورم درون همون گیم اسپای هست)وارد اون بشید و لذت ببرید.

33505775
20-09-2010, 13:23
من الان برای اولین بار مرحله روم نپال را رفتم:26::26::26::26::26:

kasra2002
20-09-2010, 15:05
اسپویلر همنونی هست که کلید / بازش میکنه البته میشه با موس کمتر باز شه
خواهشا لااقل اینو جواب بدین
shift+c
shift+d
رو برا چه آیتم هایی بذارم
صفحهشو گم کردم
دنبال پله را کاروون هستم که به هواپیما صل شه موقع سوار و پیاده کردن
همچنین یه عکس هایی دیدم که مربوط بود به باز بودن درهای موتور و این چیزا آیا اینه فقط عکسه یا میشه این کارا رو کرد

ممنون!!!!!!!!!!!!

Transporter2009
20-09-2010, 15:11
اگر میشه این روز های آخری تابستان یه قرار بزاریم توی گیم اسپای و با هم پرواز کنیم.

33505775
20-09-2010, 16:10
می دونم برای جواب دادن دیره ولی
من الان برای اولین بار این مرحله را رفتم این مرحله با پارک کردن تموم نمی شه قبل از اون با فرود عالی تمام می شه من قبلا فرود می آمدم و پارک می کردم اما فرودم:2:
حالا ویژگی یک فرود خوب که من رفتم و خودم کیف کردم اگر FSP بود به نظر من نمره خوبی می داد
من اول به گفته خودش فلاپم را کاملا باز کردم بعد وقتی به اول باند رسیدم (از اول باند فرود اومدم) موتور را خاموش کردم وقتی نشستم یک کاری کردم که دیگه بلند نشه ترمز های هوایی کاملا باز کردم و موتور را رو به عقب کردم تا آخر از باند خارج نشدم ولی با این کارا تا آخر باندهواپیما طول کشید تا وایسه بعد گفت نایس لندیگ و ماموریت تمام شد
امروز 4 تا مرحله را برای اولین بار البته قبلش با هزاران سقوط تمام کردم

dani.flight
20-09-2010, 20:19
امروز ظهر از اهواز به رشت پرواز کردم و 727 رو اونجا پارک کردم تا الان که خواستم به شیراز پرواز کنم 3 دقیقه بعد از پرواز یک دفعه یک صدای زنگ گوش خراش اومد و دیدم موتور شماره 3 آتش گرفته" سریع مسیر سوخت رو به موتور 3 بستم. تا خاموش شد. و بعد از اعلام فرود اضطراری گردش به چپ کردم تا در باند 27 لندینگ کنم
(گردش به راست نمیشود کرد چون موتور شماره 3 خاموش بود و امکان استال زیاد بود)
بعد از باز کردن چرخها نتونستم فلپ رو به اندازه کافی باز کنم چون به شدت سرعت هواپیما پایین بود اما با تمام نفس گیری هایی که داشت خلاصه تونستم لندینگ کنم.:15:
اما 52 هزار دلار ضرر کردم:47:.
تجربه ی جالبی بود امیدوارم هم نصیبتون بشه هم نشه:31:!

این هم از این:

esfehanei
20-09-2010, 20:26
تو با موتور آتش گرفته تونستی پرفکت بگیری؟
من تو حالت عادی اویبل میگیرم:41:

ebicross
21-09-2010, 06:21
تو با موتور آتش گرفته تونستی پرفکت بگیری؟
من تو حالت عادی اویبل میگیرم:41:

توی همین نتیجه ی پرواز Dani.Flight ببین که زده Cargo Income یعنی برای بار پول میده و البته پولش خیلی خیلی زیاده. چون این پرواز به مقصد نرسیده انقدر کمه.

همچنین یه عکس هایی دیدم که مربوط بود به باز بودن درهای موتور و این چیزا آیا اینه فقط عکسه یا میشه این کارا رو کرد

باید هواپیما این چیزا رو ساپورت کنه.
یعنی براش قرار داده باشن سازنده هاش (توی سیمولاتور)
هواپیماهای شرکتهای کاپیتان سیم و ویلکو معمولا اینچنین قابلیتهایی دارند.

همچنین برای 737 سرعت تو 10000پا و 15000و 5000و1000و موقع فرود را تقریبی بفرمایید

زیر ده هزار پا با هر هواپیمایی باید زیر 250 نات باشید.
بالای ده هزار هم انتخاب خودتونه دیگه. گازشو تخته کنید و حالشو ببرید. البته فکر میکنم بالای 330 نات OverSpeed کنه. دقیقا یادم نیست. شما همیشه 20 نات زیر OverSpeed حرکت کن که موقع نزول OverSpeed نکنی.

موقع فرود هم فکر میکنم میتونی تا 140 نات (فلپ کامل) و حتی کمتر بشینی. در کل فرودهای خیلی نرمی داره این 737 و کلا عالیه.

esfehanei
21-09-2010, 06:39
خوب میشه اصلا مسافر نداشته باشم و همش بار بزنم؟
به چه دلایلی ممکنه چرخ ها آسیب ببینه؟
یعنی اگه چی کنم چرخ ها از بین میره؟

kasra2002
21-09-2010, 07:22
سلام بالاخره تونستم فرودش بیارم راستی این افاس پی که سیو نداره من که از برنامع بیرون بیفتم دیگه پرواز طولانی از اول!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

33505775
21-09-2010, 11:28
من یک نظری دارم بیاد هر کس نشانایی را که گرفته عکسش را بذاره این جا

esfehanei
21-09-2010, 11:42
نشان؟
نشان چی؟
پس چه طور من ندارم؟
چی باید بکنم تا بهم نشان بده؟

ebicross
21-09-2010, 12:52
خوب میشه اصلا مسافر نداشته باشم و همش بار بزنم؟
به چه دلایلی ممکنه چرخ ها آسیب ببینه؟
یعنی اگه چی کنم چرخ ها از بین میره؟

بله میشه. توی همون قسمتی که مسافر میزنید فکر میکنم یک قسمت داره که تایپ هواپیما رو Cargo میکنید و فقط بار میزنید.
البته باید خودم امتحان کنم چون مطمئن نیستم.

فرود وحشتناک.
نشستن با چرخ جلو. فلیر نکردن.
سرعت زیاد موقع فرود.
Decent Rate بالا موقع فرود.
وزن زیاد موقع فرود.

اینم مال من. :21:

البته من فقط 10-12 تا از اینها رو گرفتم. اینا مال من نیست.:31:

33505775
21-09-2010, 13:10
نشان؟
نشان چی؟
پس چه طور من ندارم؟
چی باید بکنم تا بهم نشان بده؟

برو تو PILOT RECORDS و تب REWARDS

esfehanei
21-09-2010, 14:34
برو تو PILOT RECORDS و تب REWARDS

نیست
پیدا نکردم

33505775
21-09-2010, 14:58
نیست
پیدا نکردم

به تصویر زیر توجه کن

esfehanei
21-09-2010, 15:01
برای من سفیده
فک کنم باید مرحله برم تا اونا اضافه بشه
خوب من الان شروع میکنم تا مراحلو برم
ولی مشکلش اینه که چون آموزشیه خیلی صحبت میکنه
خوب من تمام اونا رو اکثرا بلدم
ولی باز باید گوش بدم

gtairani
21-09-2010, 15:26
سلام
Acceleration Patch از Directx 11 پشتیبانی می کنه؟؟؟

33505775
21-09-2010, 15:44
سلام
Acceleration Patch از Directx 11 پشتیبانی می کنه؟؟؟

سلام به این تاپیک خوش آمدید مگه صفحه اول را نخوندید Acc از هر ورژن دایرکت ایکس پشتیبانی می کنه

robert
21-09-2010, 16:31
از بچه های خبره در خلبانی کسی میدونه در واقعیت برای تماس با برج بعد از تنظیم فرکانس روی کانال COM1 دیگه چه کاری باید انجام بشه...؟؟

فکر کنم یه جایی خوندم برای تماس با برج یا ATC بعد از تنظیم فرکانس به هنگام صحبت باید دکمه ی روی یوک فشار داده بشه... درسته...؟؟

کابین 747 رو ببینید .... روی یوک دکمه ای داره که ممکنه برای اینکار استفاده بشه...

arashmaz
21-09-2010, 17:29
از بچه های خبره در خلبانی کسی میدونه در واقعیت برای تماس با برج بعد از تنظیم فرکانس روی کانال COM1 دیگه چه کاری باید انجام بشه...؟؟

فکر کنم یه جایی خوندم برای تماس با برج یا ATC بعد از تنظیم فرکانس به هنگام صحبت باید دکمه ی روی یوک فشار داده بشه... درسته...؟؟

کابین 747 رو ببینید .... روی یوک دکمه ای داره که ممکنه برای اینکار استفاده بشه...

هنوز اونقدر خبره نشدیم پشت 747 بشینیم..ولی در سنا 172 بعد از ست کردن دکمه active رو در navigation panel میزنیم و ارتباط برقرار میشه..ولی در سری بوئینگ یه سریش اینجوریه یه سریش هم روی یوک...یعنی بیشترشون روی یوکه

kasra2002
22-09-2010, 08:50
سلام کسی درباره این دموهایی که خود سایت کاپتان سیم داره اطلاعی نداره
هیچ کاری به جز حرکت مستقیم نداره
نمیدونم چرا بیشتر وقتا هواپیمارو محکم می کوبونم به زمین لاستیکارو داغون می کنم

دیشب فرودگاه بودم و دوباره حالم گرفته شد.......
اونم از دو جهت

---------- Post added at 10:18 AM ---------- Previous post was at 10:17 AM ----------

ایا این سایت simviation مشکلی داره که من نمی تونم حتی بازش کنم

33505775
22-09-2010, 13:18
دیشب فرودگاه بودم و دوباره حالم گرفته شد.......
اونم از دو جهت

---------- Post added at 10:18 AM ---------- Previous post was at 10:17 AM ----------

ایا این سایت simviation مشکلی داره که من نمی تونم حتی بازش کنم

برای من باز می شه ولی دانلود نمی شه
کسی ببینه براش این فایل دانلود می شه

من وقتی گزینه دانلود را می زنم ارور می ده 5 مگا بایت کالسکه بابا نوئل با کابین دو بعدی هر کسی تونست یک جا دیگه آپلود کنه

esfehanei
22-09-2010, 13:34
برای من هم باز میشه
هم دانلود میشه
5و خورده ای مگ هم هست
چیه این؟
اگه میارزه دانلود کنم و براتون آپلود کنم

dani.flight
22-09-2010, 14:48
برای من باز می شه ولی دانلود نمی شه
کسی ببینه براش این فایل دانلود می شه

من وقتی گزینه دانلود را می زنم ارور می ده 5 مگا بایت کالسکه بابا نوئل با کابین دو بعدی هر کسی تونست یک جا دیگه آپلود کنه

بفرمایید sadra جان :

esfehanei
22-09-2010, 17:50
دوستان برای شما تا حالا این شبیه ساز اومده بیرون؟
من داشتم از دبی میرفتم کویت
نزدیک کویت بودم رفتم تو منوی اف اس پی یه دفعه وایساد و اومد بیرون
خیلی دردناک بود چون مطمئن بودم که صد درصد پرفکت میگیرم
ولی اومد بیرون و همه زحماتم به باد رفت
منم عصبانی شدم وزدم کل شبیه سازو با تمام چیزایی که باش بود و از بین بردم
من که میرم همون مایا رو کار کنم اصلا این لیاقت نداره بش بگیم برنامه برنامه حرمت داره این یه بازیه در حد بازی های میکرو همین
به شما ها هم توصیه میکنم بیاید مایا یاد بگیرید
به اون میگن برنامه نه این بازی که بدرد آتاری ها هم نمیخوره

لعنت به شبیه ساز

baghozi
22-09-2010, 18:08
سلام دوستان

من این ورژنی رو که در فروشگاه سایت هم هست رو خریدم اما روی 3 تا سیستم بیشتر نمیشه نصبش کرد کسی کرکی چیزی نداره براش؟

gtairani
22-09-2010, 19:05
سلام دوستان

من این ورژنی رو که در فروشگاه سایت هم هست رو خریدم اما روی 3 تا سیستم بیشتر نمیشه نصبش کرد کسی کرکی چیزی نداره براش؟
توی سایت این بازی وجود نداره
میشه لینک این بازی در فروشگاه این سایت بدی؟؟ :18:

kasra2002
23-09-2010, 07:47
مشکل رو من هم دارم با این برنامه البته با ویندوز 7
چون سیو هم نداره بسیار بسیار حال گیری می شه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

baghozi
23-09-2010, 10:51

این لینکش

که نوشته فعلا موجود نیست

من هم از فروشگاه سایت نخریدم فقط می خواستم متوجه ورژنی که من دارم بشید

sam_sami_2000
23-09-2010, 12:34
من که میرم همون مایا رو کار کنم اصلا این لیاقت نداره بش بگیم برنامه برنامه حرمت داره این یه بازیه در حد بازی های میکرو همین

لعنت به شبیه ساز

چون بازی برای شما بیرون اومده فکر نمیکنم حق این رو داشته باشید که به زحمات 20-30 ساله ماکروسافت واسه این بازی اینگونه توهین کنین. شما هم اگه اینقدر از یه بار کرش کردن اعصابتون خورد شده پس بهتره برین همون میکرو بازی کنین که کرش نمیکنه :46:

33505775
23-09-2010, 15:37
چون بازی برای شما بیرون اومده فکر نمیکنم حق این رو داشته باشید که به زحمات 20-30 ساله ماکروسافت واسه این بازی اینگونه توهین کنین. شما هم اگه اینقدر از یه بار کرش کردن اعصابتون خورد شده پس بهتره برین همون میکرو بازی کنین که کرش نمیکنه :46:

بازی نه شبیه ساز :47:

بازی نه شبیه ساز :47:

لعنت به شبیه ساز

شما چقدر عصبانی می شید دلتون واسه پرواز های و سیو که گرفتید تنگ نمی شه منم هزار بار واسم شده مشکل سره یک سری اشکالات تازه شمایی که می گی برنامه حرمت داره همین مایا همیشه موفق نبوده تازه مابا کاری که می کنه خیلی کم تر از شبیه ساز توی برنامه ی بزرگ تر اشکالات دیده می شه تازه همه چی تقصیر ماکروسافت نیست مشکل سر FSP که توسط ماکروسافت طراحی نشد

valapeji
23-09-2010, 15:44
سلام من چطوری Microsoft Flight Simulator 2004 انلاین بازی کنم این شبیه سازو؟

esfehanei
23-09-2010, 18:08
من که کرش نکردم
تا دلت بخواد قبلا استال شده و کرش هم به خاطر اشکالات خلبانیه
شما خودت چند صفحه قبل همینجا رو بخون
ببین چند بار من سوال پرسیدم درباره شبیه ساز
یا در مورد اف اس پی
خودت ببین اگه بودی اینا رو جواب میدادی این همه سوال رو
ولی دوستان جواب دادن
من هم رفتم تا تونستم سعی کردم که درست برم و مشکلی نباشه
از دبی تا کویت (میدونی چقدر راهه)رفتم
خیلی خسته شده بودم و از طرفی بهترین پرواز عمرم بود
یهو زد و ارور داد و اومد بیرون
شما خودت بودی ناراحت نمیشدی؟
این همه سعی و تلاش اینهمه پرسش از دیگران و... نتیجش این
من خودم هیچ برنامه ای رو به اندازه این شبیه ساز دوست نداشتم از وقتی اسمشو تو سایت نوین پندار دیدم رفتم سراغش
ولی به خاطر این میگم بازی چون اگه برنامه بود همون ماکروسافت که به قول شما 30سال زحمت کشیده به محض اینکه ویندوز سون اومد یه نسخه جدیدترشو میداد یا اینکه یه آبدیتی براش میداد
چون برای نرم افزا ها میدن و از این مشکلا کمتر پیش میاد ولی برای این چرا نمیدن ؟
حالا اگه شدمیخوام یه بار دیگه این مسیرو برم البته یا اون 4ایکس اسپید اگه درست شد پستمو ویرایش میکنم
وگرنه که هیچ
باتشکر

شما چقدر عصبانی می شید دلتون واسه پرواز های و سیو که گرفتید تنگ نمی شه منم هزار بار واسم شده مشکل سره یک سری اشکالات تازه شمایی که می گی برنامه حرمت داره همین مایا همیشه موفق نبوده تازه مابا کاری که می کنه خیلی کم تر از شبیه ساز توی برنامه ی بزرگ تر اشکالات دیده می شه تازه همه چی تقصیر ماکروسافت نیست مشکل سر FSP که توسط ماکروسافت طراحی نشد

نمیدونم حالا چرا همه روی اینکه این یه برنامس هی تاکید میکنید؟
منم قبول داشتم ولی با این وضع فعلا نه قبولندارم
انشاالله بعد از پرواز جوابشو میگم یا پستمو ویرایش میکنم یا اینکه هیچ همینجوری خواهد بود
مایا کارش کمتر از شبیه شبیه سازه؟:18:
ماکروسافت که مثلا ویندوز رو داده بیرون تا الان چند تا آبدیت و بسته به قول خودش امنیتی براش داده؟
پس چرا برای همین برنامه ای نداده؟
مگه کم طرفدار داره؟
تو گیم اسپای آدم میره نمیدونه چی به چیه
همش اضافه میشن
خوب بیاد یه بسته ای آبدیتی چیزی براش بده

33505775
23-09-2010, 18:20
من که کرش نکردم
تا دلت بخواد قبلا استال شده و کرش هم به خاطر اشکالات خلبانیه
شما خودت چند صفحه قبل همینجا رو بخون
ببین چند بار من سوال پرسیدم درباره شبیه ساز
یا در مورد اف اس پی
خودت ببین اگه بودی اینا رو جواب میدادی این همه سوال رو
ولی دوستان جواب دادن
من هم رفتم تا تونستم سعی کردم که درست برم و مشکلی نباشه
از دبی تا کویت (میدونی چقدر راهه)رفتم
خیلی خسته شده بودم و از طرفی بهترین پرواز عمرم بود
یهو زد و ارور داد و اومد بیرون
شما خودت بودی ناراحت نمیشدی؟
من خودم هیچ برنامه ای رو به اندازه این شبیه ساز دوست نداشتم از وقتی اسمشو تو سایت نوین پندار دیدم رفتم سراغش
ولی به خاطر این میگم بازی چون اگه برنامه بود همون ماکروسافت که به قول شما 30سال زحمت کشیده به محض اینکه ویندوز سون اومد یه نسخه جدیدترشو میداد یا اینکه یه آبدیتی براش میداد
حالا اگه شدمیخوام یه بار دیگه این مسیرو برم البته یا اون 4ایکس اسپید اگه درست شد پستمو ویرایش میکنم
وگرنه که هیچ
باتشکر

من از طرف ماکروسافت عذر می خوام مشکل سره دو حرفی ماکرو سافته
در سال 2009 aces (البته فکر کنم اسمش این بود) توسط ماکروسافت تعطیل شد این بخش تولیدی شبیه ساز بود ولی این بار طبق اخباری که من دارم دو احتمال وجود داره
1_ماکروسافت داره دوباره حمایت می کنه
2_خود ماکروسافت می خواد آستینی بالا بزنه
اونجوری که من خبر دارم اسم ورژن بعدی ماکروسافت فلایته
تازه شبیه ساز دو تا چهار سال ورژن بعدی می یاد فکر کنم ACC در 2008 اومد پس 4 سال دیگه باید صبر کرد

esfehanei
23-09-2010, 18:26
پس تا چهار سال دیگه باید بیخیال این شد؟
من که نمیتونم هنوزم یه کم دوست دارم پرواز کنم ولیاگه یه بار دیگه اینجوری بشه یگه پاکش میکنم و اصلا حرفش رو هم نمیزنم
خیلی ناراحتم کرده
واقعا از اون روز دیگه اصلااعصابمو خورد کرده

babak_deghat
23-09-2010, 18:27
اینم مال من. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته من فقط 10-12 تا از اینها رو گرفتم. اینا مال من نیست.

اکثر این reward اش رو فکر کنم از mission های دانلود شده گرفتید درسته ؟ این ماموریت ها رو از کجا دانلود کردید ؟

اینم فعلا مال من . همش مال خود بازیه چون تاحالا مرحله اضافی براش دانلود نکردم .

بعدا بازم بهش اضافه خواهد شد

33505775
23-09-2010, 18:45
اکثر این reward اش رو فکر کنم از mission های دانلود شده گرفتید درسته ؟ این ماموریت ها رو از کجا دانلود کردید ؟

اینم فعلا مال من . همش مال خود بازیه چون تاحالا مرحله اضافی براش دانلود نکردم .

بعدا بازم بهش اضافه خواهد شد

بازی نه شبیه ساز

پس تا چهار سال دیگه باید بیخیال این شد؟
من که نمیتونم هنوزم یه کم دوست دارم پرواز کنم ولیاگه یه بار دیگه اینجوری بشه یگه پاکش میکنم و اصلا حرفش رو هم نمیزنم
خیلی ناراحتم کرده
واقعا از اون روز دیگه اصلااعصابمو خورد کرده

من گفتم 2008 یعنی تا 2 سال دیگه باید صبر کرد تازه ACC مال ویستاست و از سون زیاد دور نیست حالا

dani.flight
23-09-2010, 19:32
وگرنه که هیچ
باتشکر

مایا جان :16: پس سرویس پک 1 و 2 چیه عزیز من میشه بگی؟!
ACC حالا چیه اونم بگو دیگه؟

ورژن جدید هم نمیاد دوستان چون این واحد خیلی وقته که تو Microsoft تعطیل شده!:41:.
(امیدوارم دوباره راه اندازی بشه)

اینم بگم خیلی خودمو نگه داشتم حرف نزنم دیگه نشد...
لطفا این بحث ها رو تو پیغامهای خصوصی بکنید.
چون این تاپیک محل یاد گیری هستش.

حالا بگذریم:

دوستان تا حالا براتون پیش اومده که ATC همزمان به 2 هواپیما روی یک باند اجازه فرود بده!
خیلی برام عجیب بود داشتم از دبی به امام پرواز میکردم که سر لندینگ آخرین کلرنس رو از ATC گرفتم و با خیال راحت داشتم به باند 27L تقرب میکردم که یک دفعه شنیدم به یکی دیگه هم که فوکر بود کلرنس داده بعدش نگاه کردم دیدم بله... یک فوکر آسمان چسبیده بهم میخواد سبقت بگیره که گرفت نامرد اماااااا منم بعدش چسبوندم بهش بعد نه از چپ نه از راست بلکه از بالا سرش سبقت گرفتم :39::15:" شوخی میکنم اما تقریبا همینطوری بود. اما خلاصه درست موقع فلیر کردن ATC هواس جمع بهم پیغام داد دیگه نخوندم چیه فقط داشتم زور میزدم که هواپیما Climb کنه و...

esfehanei
23-09-2010, 19:35
مایا جان :16: پس سرویس پک 1 و 2 چیه عزیز من میشه بگی؟!
ACC حالا چیه اونم بگو دیگه؟

ورژن جدید هم نمیاد دوستان چون این واحد خیلی وقته که تو Microsoft تعطیل شده!:41:.
(امیدوارم دوباره راه اندازی بشه)

اینم بگم خیلی خودمو نگه داشتم حرف نزنم دیگه نشد...
لطفا این بحث ها رو تو پیغامهای خصوصی بکنید.
چون این تاپیک محل یاد گیری هستش.

خوب اسمم واسه من گذاشتید دیگه
خوب اگه سرویس پک 1و 2 داره +اون accپس چرا اینجوریه؟

baghozi
23-09-2010, 19:44
کسی نبود جواب سوال منو بده؟

33505775
23-09-2010, 20:10
سلام دوستان

ببین صفحه اول را کامل پست دوم را بخوان تازه کرک کاملی هم نیستا بدون محدودی می شه ولی قسمت های ترجمه شده خراب می شه تازه رو نوین پندار بیشتر چیزا نصب نمی شه برو نسخه معمولیش را بخر همه CD فروشی ها دارند فقط اسمش بگو اگر گفت نداریم یک دور ویترین چک شود در قسمت بازی ها

ebicross
23-09-2010, 21:05
دوست عزیز اصفهانی؛
مقایسه ی مایا با شبیه ساز پرواز مثل مقایسه ی موتور هوندا با رود کارونه. اینها اصلا ربطی بهم ندارند.
اما اگر از نظر بار پردازشی و قدرت نرم افزاری بخواین مقایسه کنید Microsoft FSX از Autodesk Maya حداقل 50 نرم افزار فاصله داره. از هیچ لحاظ دیگه ای قابل مقایسه نیستند. از نظر حجم اشغال شده در هارد هم میشه مقایسه کرد که FSX خود من الان 58 گیگابایت شده.
اما یادگیری مایا هم خوبه. اما دستورالعمل هایی داره که با یک سری ریزه کاری و علم کار راحت میشه انجام داد. من قبلا تجربه ی کارهای گرافیکی تا حدودی داشتم. البته نه با مایا بلکه با 3D Max و Z Modeler که برای بازی ها چیزی طراحی میکردم.
اما شبیه ساز اصلا با آموزش تئوری قابل یادگیری نیست. شما هزار بار هم تمرین کنی باز ممکنه اشتباه کنی. پس تنها راهش تمرین و تمرینه.
در ضمن؛ آموزشهای نرم افزارهای گرافیکی مثل مایا همه جا پیدا میشه. براحتی میشه سرچ کرد و پیدا کرد. اما به جرات میگم آموزش شبیه ساز پرواز فقط و فقط به صورت حرفه ای در این تاپیک مطرح میشه و تاپیکهای دیگه در انجمنهای دیگه یا بچه های همین تاپیک هستند که بحث رو اونجا دنبال میکنند، یا مطالب ما رو کپی میکنند و یا اینکه اصلا گروههای فعالی نیستند.
من آموزش Flight School رو که میزارم هر روز چک میکنم ببینم چقدر دانلود داشته. روزهای اول که به روز میشه بالای 500 دانلود داره. تازه آپلودهای ثانویه هم داره از کسایی که دانلود میکنند و در سایت خودشون آپلود میکنند. کافیه سرچ کنید تا ببینید. همش هم به خاطر کمک تمام این بچه ها و زحمت اونها توی گذاشتن مطالب جدید و آموزش هاشونه.

اما مشکل کرش کردن وسط پرواز توی ویندوز 7؛
شما باید شبیه ساز رو در Compatibility ویندوز Vista SP1 اجرا کنید. اینطوری توی ویندوز 7 کمتر به مشکل میخورید. همچنین درایو محل نصب شبیه ساز باید کاملا Defrag شده باشه تا تکسچرها به سرعت بارگذاری بشن. برای همین پیشنهاد میکنند شبیه ساز رو در هارد دیسکی جدا نصب کنید.
در کل سرویس پک 1 و 2 مشکلات عمومی شبیه ساز رو رفع کردند و Acc هم یک ارتقای کلی به شبیه ساز داد. همونطور که میدونید هیچ نرم افزاری به جز چند نرم افزار معروف مایکروسافت سرویس پک ندارند. (ویندوز، آفیس، Visual Studio و FSX و البته یک یا دو نرم افزار دیگه)
این نشون میده طراحی این شبیه ساز اونقدر پیچیده و پیشرفته هستش که با دادن یک فایل یا یک پچ ساده نمیشه تغییراتی توی هسته ی FSX ایجاد کرد.
از سال 2009 که استدیو Aces تعطیل شد دیگه آپدیتی برای شبیه ساز نیومد اگر نه حتما برای ویندوز 7 یک پچ اصلاح کننده میدادند.
تعطیلی استدیو Aces هم به خاطر ضرر دهی اونه. مایکروسافت هزینه ی بسیار زیادی و نیروی انسانی بسیار زیادی برای شبیه ساز میزاره ولی فروش خوبی نداره. چون مردم بیشتر دنبال بازی هستند. وقتی پنل یک 747 رو میبینند از شبیه ساز خارج میشن و میگن ولش کن خیلی سخته...
اما اینکه مایکروسافت دوباره شروع کرده به همکاری با Aces؛
به نظر من اینکه از آخر اسم Flight Simulator کلمه ی Simulator حذف شده پس نباید دیگه انتظار یک شبیه ساز رو داشت. فکر میکنم مایکروسافت نمیخواد از شبیه ساز پشیبانی کنه. بلکه میخواد با این همه تجربه ای که توی هواپیما داره، یک بازی درست کنه از هر بازی هواپیمایی دیگری به واقعیت نزدیک باشه ولی در حقیقت بازی باشه. یعنی با نهایتا 10 کلید کنترل بشه. از اونجایی که فقط یک دموی 40 ثانیه ای منتشر کرده پس معلومه هیچ خبری نیست. همش حرفه.

شما هم ناراحت نشو. هر وقت ویندوزت هنگ کرد و اون رو پاک کردی یک اوبونتو نصب کردی پس میتونی شبیه ساز رو هم به خاطر کرش کردن پاک کنی. :46:

اینها رو کپی کردم. مال من نیست. (زیرش نوشته بودم) من کل rewardهام الان 5 تا نمیشه. قبلا زیاد بود. ولی ویندوز عوض کردم و یادم رفت کپی کنم. البته میگم قبلا زیاد دیگه نهایتا 15 تا بود. من اصلا ماموریت نمیرم.

gtairani
23-09-2010, 22:19
دوستان من می خوام ورژن Acceleration رو نصب کنم ولی به سی دی سوم که می رسه می خوام Acceleration Pack رو نصب کنم این ارور رو میده

Acceleration Pack Requires An English Version Of FSX.

ولی من ورژن انگلیسی رو دارم :41:
مشکل چیه؟

babak_deghat
23-09-2010, 22:41
بازی نه شبیه ساز ولی فکر نکنم اینا همش مال شما باشه ها

- درسته ، شبیه ساز ، حواسم نبود
-منظورتون چیه ؟ همش رو خودم به دست آوردم . تازه حیف که rudder جوی استیکم خرابه وگرنه میتونستم بقیه ی مرحله های با هلیکوپتر رو هم برم

B.J.U
23-09-2010, 22:45
سلام
کسی AES رو داره؟(اسمش رو درست زدم؟)همونی که تمام امکانات فرودگاه رو میاره
اگه داره لینک و کرک لطفا

esfehanei
23-09-2010, 22:50
دوست عزیز اصفهانی؛
مقایسه ی مایا با شبیه ساز پرواز مثل مقایسه ی موتور هوندا با رود کارونه. اینها اصلا ربطی بهم ندارند.
اما اگر از نظر بار پردازشی و قدرت نرم افزاری بخواین مقایسه کنید Microsoft FSX از Autodesk Maya حداقل 50 نرم افزار فاصله داره. از هیچ لحاظ دیگه ای قابل مقایسه نیستند. از نظر حجم اشغال شده در هارد هم میشه مقایسه کرد که FSX خود من الان 58 گیگابایت شده.
اما یادگیری مایا هم خوبه. اما دستورالعمل هایی داره که با یک سری ریزه کاری و علم کار راحت میشه انجام داد. من قبلا تجربه ی کارهای گرافیکی تا حدودی داشتم. البته نه با مایا بلکه با 3D Max و Z Modeler که برای بازی ها چیزی طراحی میکردم.
اما شبیه ساز اصلا با آموزش تئوری قابل یادگیری نیست. شما هزار بار هم تمرین کنی باز ممکنه اشتباه کنی. پس تنها راهش تمرین و تمرینه.
در ضمن؛ آموزشهای نرم افزارهای گرافیکی مثل مایا همه جا پیدا میشه. براحتی میشه سرچ کرد و پیدا کرد. اما به جرات میگم آموزش شبیه ساز پرواز فقط و فقط به صورت حرفه ای در این تاپیک مطرح میشه و تاپیکهای دیگه در انجمنهای دیگه یا بچه های همین تاپیک هستند که بحث رو اونجا دنبال میکنند، یا مطالب ما رو کپی میکنند و یا اینکه اصلا گروههای فعالی نیستند.
من آموزش Flight School رو که میزارم هر روز چک میکنم ببینم چقدر دانلود داشته. روزهای اول که به روز میشه بالای 500 دانلود داره. تازه آپلودهای ثانویه هم داره از کسایی که دانلود میکنند و در سایت خودشون آپلود میکنند. کافیه سرچ کنید تا ببینید. همش هم به خاطر کمک تمام این بچه ها و زحمت اونها توی گذاشتن مطالب جدید و آموزش هاشونه.
منم تو اینترنت سرچ کردم زیاد دربارش نبود فقط همینجا بود
اینا رو من قبول دارم
ولی مشکلش اینه که چرا برنامه ای با این همه طرفدار (حالا از بین این همه یکی هم بیاد بگه بده و سخته)چرا این ماکروسافت:2:(دیگه از اسم کوفتیش بدم میاد)نمیاد یه دونه پچ ناقابل بده؟
دوتا سرویس پک داده من یکشو نصب کردم اون اکسلریشن رو هم نصب دارم ولی اینجوری میشه
شما باید شبیه ساز رو در Compatibility ویندوز Vista SP1 اجرا کنید. اینطوری توی ویندوز 7 کمتر به مشکل میخورید. همچنین درایو محل نصب شبیه ساز باید کاملا Defrag شده باشه تا تکسچرها به سرعت بارگذاری بشن. برای همین پیشنهاد میکنند شبیه ساز رو در هارد دیسکی جدا نصب کنید.
در کل سرویس پک 1 و 2 مشکلات عمومی شبیه ساز رو رفع کردند و Acc هم یک ارتقای کلی به شبیه ساز داد. همونطور که میدونید هیچ نرم افزاری به جز چند نرم افزار معروف مایکروسافت سرویس پک ندارند. (ویندوز، آفیس، Visual Studio و FSX و البته یک یا دو نرم افزار دیگه)
این نشون میده طراحی این شبیه ساز اونقدر پیچیده و پیشرفته هستش که با دادن یک فایل یا یک پچ ساده نمیشه تغییراتی توی هسته ی FSX ایجاد کرد.
از سال 2009 که استدیو Aces تعطیل شد دیگه آپدیتی برای شبیه ساز نیومد اگر نه حتما برای ویندوز 7 یک پچ اصلاح کننده میدادند.
تعطیلی استدیو Aces هم به خاطر ضرر دهی اونه. مایکروسافت هزینه ی بسیار زیادی و نیروی انسانی بسیار زیادی برای شبیه ساز میزاره ولی فروش خوبی نداره. چون مردم بیشتر دنبال بازی هستند. وقتی پنل یک 747 رو میبینند از شبیه ساز خارج میشن و میگن ولش کن خیلی سخته...
اما اینکه مایکروسافت دوباره شروع کرده به همکاری با Aces؛
به نظر من اینکه از آخر اسم Flight Simulator کلمه ی Simulator حذف شده پس نباید دیگه انتظار یک شبیه ساز رو داشت. فکر میکنم مایکروسافت نمیخواد از شبیه ساز پشیبانی کنه. بلکه میخواد با این همه تجربه ای که توی هواپیما داره، یک بازی درست کنه از هر بازی هواپیمایی دیگری به واقعیت نزدیک باشه ولی در حقیقت بازی باشه. یعنی با نهایتا 10 کلید کنترل بشه. از اونجایی که فقط یک دموی 40 ثانیه ای منتشر کرده پس معلومه هیچ خبری نیست. همش حرفه.
_________
حتما میخوان یه بازی بدن که با wبره جلود خودش بلند بشه و با sهم بشینه راحت
اونوقت مردم از این استقبال میکنن

شما هم ناراحت نشو. هر وقت ویندوزت هنگ کرد و اون رو پاک کردی یک اوبونتو نصب کردی پس میتونی شبیه ساز رو هم به خاطر کرش کردن پاک کنی. :46:
شبیه سازو پاک نمیکنم
ولی یه بار رفتم رد هت نصب کنم
نصب نشد منم بیخیالش شدم (فورمتش فرق میکرد)

gtairani
23-09-2010, 23:13
کسی جواب منو نمیده؟ :41:

ebicross
24-09-2010, 07:52
دوستان من می خوام ورژن Acceleration رو نصب کنم ولی به سی دی سوم که می رسه می خوام Acceleration Pack رو نصب کنم این ارور رو میده

Acceleration Pack Requires An English Version Of FSX.

ولی من ورژن انگلیسی رو دارم :41:

مشکل چیه؟

این فایل رو دانلود کنید. از حالت فشرده خارج کنید و در مسیر نصب شبیه ساز بریزید:

اگر مشکل حل نشد از کرک FSX معمولی در صفحه ی اول استفاده کنید.

فکر میکنم مشکل با اینها حل بشه دیگه. چوی توی رجیستری چیزی در مورد زبان نزده بود.

نه انگار تاحالا برای خود شما همچین چیزی اتفاق نیوفتاده
یه بار بشین با یه 737از دبی برو تا کویت:18: این همه راه برای منه من که دورترین راهم از واشنگتن تا نیویورک بوده
بعد نزدیک کویت بپره بیرون اعصابت خورد نمیشه؟
چرا اتفاق افتاده. همش هم به خاطر این FSP هستش. توی متن ارورهاش که نگاه میکنی زده اسم فایلهایی که خطا دادند.

حتما میخوان یه بازی بدن که با wبره جلود خودش بلند بشه و با sهم بشینه راحت
اونوقت مردم از این استقبال میکنن
به نظرم یه چیزی توی همین مایه هاست. آخه دیگه کلمه ی سیمولاتور توی پروژشون نیست. خدا کنه اینطوری نباشه.

Q: What is "Microsoft Flight?"
A: "Microsoft Flight" is a new PC game from Microsoft Game Studios. The new title will be available on the Games for Windows – LIVE service and will bring a new perspective to the long-standing "Flight Simulator" franchise. From new game play elements and enhanced scenery and terrain to new aircraft and integrated content marketplace, it is an entirely new breed of virtual flight. The Games for Windows - LIVE platform sets the stage for all your virtual flight needs while connecting you to a global base of users, content and endless exploration. Microsoft Flight builds off its heritage of deep, immersive simulation and is redesigned to make the experience easier for virtual fliers of all interests and skills.
Q: How does “Microsoft Flight” differ from “Flight Simulator?” Why the new name? What’s changed?
A: With “Microsoft Flight” we’re approaching the virtual flight genre from the ground up, with the focus on the universal appeal of the experience of Flight. We believe the simplicity of “Microsoft Flight” perfectly captures that vision while welcoming the millions of existing Flight Simulator fans. The new “Microsoft Flight” retains the full fidelity simulation longtime fans have come to expect while offering all players a whole new look and feel, a wide range of new game play and challenges, persistent experiences and social connectivity.
Q: How does Games for Windows – LIVE factor in?
A: Games for Windows – LIVE introduces a new level of connectivity to virtual flight, enhancing both the social and game play experiences of the title. Content is updated virtually. You can fly solo or join an entire global flight community online. You can easily connect with and facilitate flight experiences with your friends. The addition of Games for Windows - LIVE creates an ubiquitous virtual world of flight that offers easy and engaging access to the magic of flight for all.
Q: Who is developing “Microsoft Flight” now that ACES is gone?
A: “Microsoft Flight” is being developed internally at Microsoft by a team that includes many of the same creative minds that helped deliver countless entries in the “Flight Simulator” franchise.
Q: Why did Microsoft shut down ACES Studio last January?
A: Microsoft Game Studios is always evaluating its business model to determine what is best for both gamers and the company. Many factors were considered in the difficult decision to close ACES Studio, but we feel the 2009 closure helped us better align with our goals and long-term development plans. "Microsoft Flight" is being developed by many of the same creative minds that shaped "Microsoft Flight Simulator," and we're excited about delivering a new take on this classic franchise.

33505775
24-09-2010, 11:25
[/COLOR]

Q: What is "Microsoft Flight?"
A: "Microsoft Flight" is a new PC game from Microsoft Game Studios. The new title will be available on the Games for Windows – LIVE service and will bring a new perspective to the long-standing "Flight Simulator" franchise. From new game play elements and enhanced scenery and terrain to new aircraft and integrated content marketplace, it is an entirely new breed of virtual flight. The Games for Windows - LIVE platform sets the stage for all your virtual flight needs while connecting you to a global base of users, content and endless exploration. Microsoft Flight builds off its heritage of deep, immersive simulation and is redesigned to make the experience easier for virtual fliers of all interests and skills.
Q: How does “Microsoft Flight” differ from “Flight Simulator?” Why the new name? What’s changed?
A: With “Microsoft Flight” we’re approaching the virtual flight genre from the ground up, with the focus on the universal appeal of the experience of Flight. We believe the simplicity of “Microsoft Flight” perfectly captures that vision while welcoming the millions of existing Flight Simulator fans. The new “Microsoft Flight” retains the full fidelity simulation longtime fans have come to expect while offering all players a whole new look and feel, a wide range of new game play and challenges, persistent experiences and social connectivity.
Q: How does Games for Windows – LIVE factor in?
A: Games for Windows – LIVE introduces a new level of connectivity to virtual flight, enhancing both the social and game play experiences of the title. Content is updated virtually. You can fly solo or join an entire global flight community online. You can easily connect with and facilitate flight experiences with your friends. The addition of Games for Windows - LIVE creates an ubiquitous virtual world of flight that offers easy and engaging access to the magic of flight for all.
Q: Who is developing “Microsoft Flight” now that ACES is gone?
A: “Microsoft Flight” is being developed internally at Microsoft by a team that includes many of the same creative minds that helped deliver countless entries in the “Flight Simulator” franchise.
Q: Why did Microsoft shut down ACES Studio last January?
A: Microsoft Game Studios is always evaluating its business model to determine what is best for both gamers and the company. Many factors were considered in the difficult decision to close ACES Studio, but we feel the 2009 closure helped us better align with our goals and long-term development plans. "Microsoft Flight" is being developed by many of the same creative minds that shaped "Microsoft Flight Simulator," and we're excited about delivering a new take on this classic franchise.

یکی بگه که این شبیه سازه یا بازی من اینگیلیسی زیاد بلد نیستم

ebicross
24-09-2010, 12:33
یکی بگه که این شبیه سازه یا بازی من اینگیلیسی زیاد بلد نیستم
اینطور که مایکروسافت به سوالات پاسخ داده میگه که Microsoft Flight میتونه تماما طرفداران شبیه ساز رو قانع کنه و اصلا انحرافی از موضوع شبیه ساز نداره.
اما مرحله ها و ماموریتها و قابلیتهای گروهی بسیار خواهد داشت.
گفته که فلایت ادامه ی راه سیمولاتور هستش و در واقع یه چیزی توی مایه های همون سیمولاتور خواهد بود.

اما نظر خودم اینه که میخوان طوری طراحی کنند که همه بتونند استفاده کنند. یعنی یه طورایی درجه ی سختی بهش بدن. یا نمیدونم دیگه یه چیزی که هرکی بره داخل مغزش هنگ نکنه.

gtairani
24-09-2010, 14:16
سلام
من وقتی می خوام Acceleration Pack رو نصب کنم میگه

product.cab is missing or is corrupted

چیکار کنم؟

33505775
24-09-2010, 14:49
کسی می دونه نسخه گلد ادتیشن توسط کدام شرکت تولید شده
یا در تهران از کجا می شه خرید

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

کاشکی ایران در تحریم نبود و گرنه بعضی از چیزا مثل شبیه ساز را اصل می خریدم 29 دلار

valapeji
24-09-2010, 15:25
سلام من چطوری Microsoft Flight Simulator 2004 انلاین بازی کنم این شبیه سازو؟
کسی نمی دونه ؟ این برای باره 4 دارم پست میدم

babak_deghat
24-09-2010, 15:26
کسی می دونه نسخه گلد ادتیشن توسط کدام شرکت تولید شده
یا در تهران از کجا می شه خرید

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

کاشکی ایران در تحریم نبود و گرنه بعضی از چیزا مثل شبیه ساز را اصل می خریدم 29 دلار
نسخه ی delux رو نصب کن بعد acc رو هم نصب کن روش میشه خود gold . هیچ فرقی با هم ندارن

سلام
من وقتی می خوام Acceleration Pack رو نصب کنم میگه

product.cab is missing or is corrupted

چیکار کنم؟

فایل product.cab شما خرابه . باید با یه دیسک دیگه امتحان کنید . دلیل میتونه خش افتادگی دیسک هم باشه .

33505775
24-09-2010, 15:43

یعنی نمی دونند دیگه ما گفتیم درباره 2004 هم بحث می کنیم و لی نگفتیم که همه سولات را می دونیم
مرحله Vomit comet باید دقیقا چی کار باید بکنی اگر می شه کامل باشه

B.J.U
24-09-2010, 15:45
سلام
کسی AES رو داره؟(اسمش رو درست زدم؟)همونی که تمام امکانات فرودگاه رو میاره
اگه داره لینک و کرک لطفا

کسی جواب نمیده؟

babak_deghat
24-09-2010, 15:56
مرحله Vomit comet باید دقیقا چی کار باید بکنی اگر می شه کامل باشه
در این مرحله ماموریت داری که پرواز کنی و ارتفاع بگیری و بعد با سرعت زیاد به طرف پایین بیای و هنوز چند متر مونده به زمین دماغه هواپیما رو با شیب 90 درجه(قائم) به سمت بالا بدی تا اوج بگیره . این کار باعث میشه تا عقربه نشانگری که بالا سمت راست صفحه هست رو 0 قرار بگیره . یعنی در اون لحظه گرانش(جاذبه) داخل هواپیما صفر هست . یعنی به سرنشینان این امکان رو میده که حالت بی وزنی رو تجربه کنند . عقربه رو باید 20 ثانیه روی صفر نگه داری بعدش خود کمک خلبان بهت میگه که 20 ثانیه شد و بعد باید هواپیما رو دوباره level کنی . کل این پروسه رو باید 4 بار با موفقیت انجام بدی تا ماموریتت تکمیل بشه و این جایزه رو بگیری :

dihav1359
24-09-2010, 21:46
خب دوستان قسمت دوم مدرك ATP اميد وارم موفق باشيد

به نام خدا

در اين درس ميخواهم در مورد مديريت انرژي صحبت كنم .اگر شما نتوانيد انرژي را در هواپيما خوب مديريت كنيد كاهش ارتفاع و نشستن بر روي باند به سختي سواري كردن با يك گاو نر وحشي است.

Descents

در درسهاي قبلي به طور كلي يك سري نكات پرواز با هواپيماها را گفتيم ولي مطمئنا اين سوال برايتان پيش آمده كه كه چگونه بايد ار تفاع را كم كنيد تا بتوانيد به طور دقيق در مكان مورد نظر و سرعت مورد نظر فرود بياييد در واقع يكسري وظايف وجود دارد كه بايد توسط خدمه انجام بگيرد كه در زير ليست شده اند:

1- طرح ريزي نزول در زمان مناسب

2- اطلاعات ATIS و ديگر اطلاعات لازم در مورد فرودگاه را بگيريد

3-وزن فرود را حساب كنيد

4- تنظيمات فلاپ و سرعت VERF را معين كنيد

5- باند فرود و طرح تقرب را تعيين كنيد

6- چك ليست نزول را انجام دهيد

طرح ريزي براي فرود

طرح ريزي براي فرود يك موضوع پيش پا افتاده نيست و احتياج به تخصص دارد ما در اين جا براي راحتي كار يك سري مسائل پايه ايي را ميگوييم كه شما بتوانيد در فلايت سيمولاتور استفاده كنيد

هواپيماهاي كه موتور توربيني داردند بهترين كارايي خود را زماني كه در ارتفاع بالا قرار دارند ارائه ميدهند زيرا در اين ارتفاع هم هوا كم چگالتر است و هم مصرف سوخت كمتر است. البته درست است كه يك نزول باشيب زياد ممكن است از نظر كارايي بهتر باشد ولي تجربه خوبي براي مسافران نخواهد بود در نتيجه بايد تندي نزول به حدي باشد كه براي مسافران بيشترين راحتي را به همراه بياورد در نتيجه خلباناني كه با جتهاي مسافربري در ارتفاعات بالا پرواز ميكنند تمايل دارند از قانون 3:1 براي نزول استفاده كنند يعني هر سه ناتيكال مايلي كه به جلو ميروند 1000 فوت از ارتفاع ميكاهند يعني در واقع در يك شيب 3 درجه گليد اسلوپ قرار ميگيرند پس در اينجا به دو نكته كليدي در مورد نزول برخورد ميكنيم اول كي شروع به نزول كنيم - دوم با چه تندي نزول كنيم

كي نزول را شروع كنيم

خب براي اينكه بدانيد كي بايد نزول را شروع كنيد بايد دقيقا محل و ارتفاع جايي را كه ميخواهيد فرود بياييد را بدانيد.در پروازهاي ساده VFR شما فقط كافي است در ارتفاع ترافيك (1500 فوتي سطح زمين) وارد الگوي ترافيك شويد و فرود بياييد ولي هواپيما هاي خطوط مسافربري از يك IFR استاندارد به نام STAR (Standard Terminal Arrival Route) استفاده ميكنند كه در طول مسير نزول به شما ارتفاع و سرعت را ميدهد كه رعايت كردن آنها اجباري است مثلا STAR ممكن است به شما بگويد كه از 30 مايلي ايستگاه VOR به نام ABC ارتفاع 10000 فوتي بگيريد و سرعت را روي 250 نات حفظ كنيد تا از روي ايستگاه رد شويد و شما بايد در طول اين 30 مايل دقيقا ارتفاع و سرعت گفته شده را حفظ كنيد

خب در حالي كه داريد قانون 3:1 را اجرا ميكنيد براي اينكه زمان نزول را بفهميد كار هاي زير را انجام دهيد:

ارتفاع مورد نظر را از ارتفاع حال حاظر كم كنيد و صفر ها را كم ميكنيم و جواب را در 3 ضرب كنيد كه عدد حاصل در واقع مسافتي به مايل است از هدف كه شما در آن نقطه بايد نزول خود را شروع كنيد به مثال زير دقت كنيد:

فرض كنيد در ارتفاع 8.5 (هزار)فوتي در حال پرواز هستيد و ارتفاع فرودگاه مقصد 1.5 (هزار)فوت است محاسبات به ترتيب زير ميشود(اعداد بر حسب هزار فوت است)

ارتفاع حال را از ارتفاع فرودگاه كم ميكنيم جواب ميشود 7

عدد را در 3 ضرب ميكنيم (با توجه به قانون 3:1) ميشود 21

پس شما بايد از 21 مايلي فرودگاه شروع به نزول كنيد

خب با توجه به دستور العمل STAR يك مثال ديگر ميزنم شما در ارتفاع 28000 فوتي هستيد و بايد در 30 مايلي VOR در ارتفاع 10000 فوتي باشيد . محاسبات به شكل زير ميشود:
28
ارتفاع ما برحسب هزار فوت
-10
ارتفاع هدف برحسب هزار
----
18
ارتفاعي كه بايد از دست بدهيم
x 3
ضربدر 3 ميكنيم
----
54
مسافتي كه تا ارتفاع هدف داريم بر حسب مايل

خب يادتان است كه در 30 مايلي ايستگاه بايد در 10000 فوتي باشيم بر طبق محاسبات بالا از 54 مايلي بايد نزول را شروع كنيم پس ارتفاع نزول از ايستگاه جمع اين دو عدد يعني 84 مايلي ايستگاه است . خب همانطور كه مشاهده كرديد وقتي بر اساس يك IFR پرواز ميكنيد فقط با توجه به دستور العملهاي STAR و محاسبات بالا ميتوانيد ارتفاع و سرعت را كم و زياد كنيد يعني كاملا بايد تابع قانون باشيد

در زير تندي كاهش ارتفاع را توضيح ميدهم

تندي كاهش ارتفاع

براي اينكه در ار تفاع مناسب به نقطه هدف برسيد بايد با سرعت مناسب (فوت بر حسب دقيقه) ارتفاع خود را كم كنيد خب براي اينكه پروفايل 3:1 را در اين مورد هم رعايت كنيم بايد سرعت زميني را در عدد 6 ضرب كنيم

خب براي فهميدن سرعت زميني به روش زير عمل كنيد:

به سمت چپ گوشه بالايي نشاندهنده NAV نگاه ميكنيم
يا
يا از طريق آيكون رو برو جي پي اس را فراخواني ميكنيم

خب در پروفايل نزول سرعت زميني 400 نات يا 0.74 ماخ تعيين شده كه اگر اين عدد را در 6 ضرب كنيم تندي نزول 2400 فوت بر دقيقه بدست ميآييد پس از 84 مايلي VOR در مثال بال با تندي 2400 فوت در دقيقه شروع به كاهش ارتفاع كنيد در پرواز افقي با 70 درصد N1 سرعت 400 نات حفظ ميشود ولي در هنگام نزول اين مقدار را به 60 درصد برسانيد

يك راه سريع براي حساب كردن تندي نزول به صورت زير است
Above 25,000 feet
300 knots at 2,500 fpm
Below 15,000 feet
250 knots at 1,700 fpm
200 knots at 1,400 fpm

يادتان باشد كه بر اساس قوانين FAA در زير 10000 فوت محدديت سرعت 250 نات را رعايت كنيد

يادتان باشد كه در هنگام نزول در يك هواي چگال واحد سرعت از ماخ به نات تغيير ميكند بنابرين براي دوري از سرعت بيش از حد مجاز به BARBER POLE دقت كنيديا به عقربه گوشه قسمت بالاي نشاندهنده سرعت ، و اگر صداي كليك كليك به گوش رسيد درصد N1 را به 45 برسانيد تا سرعت در محدوده 310 الي 320 حفظ شود

خب همينجور كه در حال نزول هستيد وقتي به 5 مايلي نقطه هدف كه ميشود 89 مايلي VOR رسيديد سرعت را آيدل كنيد تا هنگام رسيدن به نقطه هدف 250 نات سرعت داشته باشيد و در نقطه هدف N1 را به 55 درصد برسانيد تا 250 نات براي بقيه پرواز حفظ شود

يادتان باشد در زير 18000 فوتي ارتفاع سنج را از 29.92 به فشار محلي كه از AITS در يافت كرديد تغيير دهيد

خب يك نكته ديگر اگر از اتوپايلوت با تراتل خودكار استفاده ميكنيد چون 7 دقيقه طول ميكشد تا سرعت را 250 نات كند در نتيجه مسافت زيادي را از دست ميدهيد پس بهتر است در 5 مايلي نقطه هدف اختيار تراتل را خودتان به دست بگيريد

خب تبريك ميگوييم شما توانستيد با قانون 3:1 و اصول مديريت انرژي در محل مناسب براي اپروچ قرار بگيريد بقيه مطالب براي ادامه مسير در درس سوم گفته خواهد شد

ترجمه و تنظيم: وحيد بشارتي

mro229
25-09-2010, 07:25
بسیار عالی بود...
خیلی ممنون...
فقط اگر ممکنه لینک دروس قبل رو ذیل دروس جدید قرار بدید تا هم پیدا کردن اون راحت تر باشه و هم زحمات شما از بین نره...
موفق باشید...

ieeeman
25-09-2010, 15:29
یه سایت برای رایگان اون برای دانلود گذاشته ولی باید رای بیاره همون نسخه معرکه وطن دانلود با سرویس پک دو
برین تو سایت به این پست تشکر بدین تا دان شه

meys34
25-09-2010, 18:37

یعنی نمی دونند دیگه ما گفتیم درباره 2004 هم بحث می کنیم و لی نگفتیم که همه سولات را می دونیم

اینجا اکثر دوستان FSX کار می کنند شما زیاد غصه نخور من خودم هستم:5:

بعد از اجرای برنامه یه لیست میاد که اسم سرور هایی که ساخته شده رو نشون میده
هر کدوم رو که خواستی انتخاب میکنی سمت راست وسط IP رو نوشته copy to clipboard رو میزنی
تو FS9 میری قسمت multiplayer>open multiplayer session و ip و یه اسم وارد میکنی و join میشی:40:

توجه: اگه بخوای بدونی اونایی که بازی میکنن الان کجا هستند توی برنامه بعد از انتخاب سرور توی لیست پایینیش اطلاعات کاملی هست:8:
نکته: میتونی تو سرور های ساخته شده با fsx هم وارد بشی:5::5:

بازم اگه مشکلی بود بگو عکساشو بگذارم:10::10::10::10::10::10::10::10::10:

ebicross
25-09-2010, 19:47
یه سایت برای رایگان اون برای دانلود گذاشته ولی باید رای بیاره همون نسخه معرکه وطن دانلود با سرویس پک دو
برین تو سایت به این پست تشکر بدین تا دان شه

'گذاشتن لینک انجمن های دیگه خلاف قوانین سایت هستش. مخصوصا انجمن های فارسی زیان. :11:

kasra2002
28-09-2010, 07:47
سلام چی شد همه رفتن سر درس؟؟؟؟
خیلی بد شد وسط باند بعد از لندینگ دوباره رفتم تو اسمون
ممنون از درس دوم بسیار جالب بود منتظر درس بعدی هستم
و اینکه اگه یه خلبان لطف کنه مراحل ورود به عرصه رو با زمان و مخارج تا رسیدن به هواپیمای مسافری رو بگه ممنون می شم

arashmaz
28-09-2010, 13:16
و اینکه اگه یه خلبان لطف کنه مراحل ورود به عرصه رو با زمان و مخارج تا رسیدن به هواپیمای مسافری رو بگه ممنون می شم

اول باید برای ثبت نام به یک موسسه آموزشی برید مثل آرتا یا معراج ... بعد دوره IR,CPL ,PPL رو به ترتیب طی کنید که حول و حوش 2 سال طول میکشه با 35-40 ملیون تومان..
بعد برای استخدام به یکا از ایرلاینها معرفی میشید و برای استخدام آزمون میدید و هزار کوفت و زهر مار که از قسمت اول سخت تره..بعد اگه قبول شدید میفرستنتون برای یک تایپ هواپیمایی دوره دیدن که مثلا برای فوکر 100 6 ماهه.بعد به عنوان کمک خلبان وارد ایرلاین میشید ...
اطلاعات دیگه خواستید در خدمتم

esfehanei
28-09-2010, 13:19

در مورد سوالت یکی از مشاور مدرسمون قبلا پرسید
تا جایی که یادمه خیلی پول میخواد:19:دلیلشم گفت ولی یام نیست
همچنین شنیدم انگار افراد عینکی نمیتونن خلبان بشن (نمیدونم دقیقا من اینجوری شنیدم)برای همین من نمیتونم خلبان بشم
ولی شبیه سازو برای اینجور مواقع ساختن
عینک بودن و نبودنش مهم نیست اینجا:8:

robert
28-09-2010, 15:11
همچنین شنیدم انگار افراد عینکی نمیتونن خلبان بشن (نمیدونم دقیقا من اینجوری شنیدم)برای همین من نمیتونم خلبان بشم
ولی شبیه سازو برای اینجور مواقع ساختن
عینک بودن و نبودنش مهم نیست اینجا:8:

اشتباه میکنید...

اونی که شما فرمودید برای خلبانی نیروی هوایی هست... وگرنه خلبانان مسافری چنین شرطی ندارند...اصلا کاپیتانهای با سابقه که سنشون بالا میره و با هواپیماهایی مثل 747 میپرند خیلی هاشون عینکی هستند...

از تایپ های دیگه هم خلبان عینکی زیاد هست ... یکیش کاپیتان قالیباف که یه مدتی با ایرباس 300 کارمیکردند...

esfehanei
28-09-2010, 18:16
اشتباه میکنید...

اونی که شما فرمودید برای خلبانی نیروی هوایی هست... وگرنه خلبانان مسافری چنین شرطی ندارند...اصلا کاپیتانهای با سابقه که سنشون بالا میره و با هواپیماهایی مثل 747 میپرند خیلی هاشون عینکی هستند...

از تایپ های دیگه هم خلبان عینکی زیاد هست ... یکیش کاپیتان قالیباف که یه مدتی با ایرباس 300 کارمیکردند...

واقعا
اگه اینجوری باشه که خیلی عالیه
فقط تنها مشکلش قیمت بالاشه
اونم خیلی بالاس
40-50تومن خیلیه
ولی رشته های دیگه اصلا اینجوری نیستن
حالا نمیدونم فقط ایرانه که اینجوریه یا کشور های دیگه هم همینجوریه

dihav1359
28-09-2010, 19:28
تقريبا تمام دنيا همين قيمتها براي آموزش خلباني است مشكل اصلي استخدام است من چند نفر را ميشناسم كه اين پول را خرج كرده اند و در خانه نشسته اند خب خودتان هم ميتوانيد حساب كنيد نزديك 4 تا موسسه است كه cpl ميدهد و هر دوره هم نزديك 10 تا 20 نفر آموزش ميدهند خب خطوط هوايي ما هم كه خريد هواپيماهايش هم خيلي كم است حالا حساب كنيد 80 نفر جوان خوشتيپ و سالي 2 يا 3 نفر درخواست خلبان چه ميشود:31:
بنابرين اگر پارتي خيلي خيلي خفني يا پول اضافه نداريد براي شغل اين ريسك را نكنيد اين كسي كه من ميشناسم يك جورايي الان افسردگي گرفته

در مورد سلامتي حتما بايد در ابتداي ورود كاملا سلامت باشيد ولي معمولا وقتي بعد از مثلا 25 سال خدمت يك درجه چشمتان ضعيف شود ديگر نميايند يك خلبان با تجربه را اخراج كنند و ميتونه با عينك هم پرواز كند
يادمه يكي از دوستاي پدرم زمان جنگ چون از شهادت ميترسيد خودش را به كوري زد بعد هم كه جنگ تمام شد يكباره سالم شد:41: و به پرواز ادامه داد

به هر حال اگر پول خلباني را نداريد و عاشق هم هستيد و زير 22 سال هم هستيد بهتر است از راه نظامي وارد اين شغل شويد مطمئن باشيد خيلي هم لذت بخش است:11:

esfehanei
28-09-2010, 19:33
خوب الان من عینک میزنم اگه به قول شما از راه نظامی بخوام برم میشه؟
البته من خیلی از ارتفاع میترسم:31:
این تاثیری داره؟

robert
28-09-2010, 20:34
خوب الان من عینک میزنم اگه به قول شما از راه نظامی بخوام برم میشه؟
البته من خیلی از ارتفاع میترسم:31:
این تاثیری داره؟

نظامی با عینک = محال...!!

هرگز نمیشه... حتی خلبان KC-747 یا هرکولس هم نمیشه... هرچند خود خلبانان ایرلاین که با 747 میپرند عینکی هستند ولی قانون ارتش چنین اجازه ای نمیده...

فقط ترس از ارتفاع نیست... خیلی ها هم میترسیدند و الان استاد خلبان تامکت و فانتوم هستند... چون به موتور جنگنده اطمینان دارن... ولی مهم نحوه واکنش بدن هست که تو دانشگاه هوایی و قسمت (( اتاق ارتفاع )) انجام میشه...

چیزهایی که الان مهم هست عینکی نبودن... سالم بودن همه دندانها... نداشتن حتی یک بخیه روی بدن...سالم بودن اعصاب (( مثلا یارو در بدن رو به دستگاه نوار اعصاب وصل میکنه و یهو یه صدای خفن مثل سیگارت شنیده میشه تا ببینه بدنت چقدر واکنش نشون میده...))

و همینطور سوالات عقیدتی مسخره و بی اساس ... مثلا اسم دومین وزیر دفاع ایران چی بود...!!

به اینها ممنوع الخروج بودن و بگیر و ببند های عقیدتی سیاسی در طول دوران خدمت و احترام دائمی به یک مشت انسان روان پریش و عجیب و غریب و حقوق و مزایای نامناسب و اقامت در خونه های کلنگی قصر فیروزه و مهرآباد و دوندگی برای بیمه و حق اولاد و حق عائله و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه رو هم باید اضافه کرد و حسرت خورد که ایکاش الان خلبان ایرلاین بودم ...!!

esfehanei
28-09-2010, 21:36
نظامی با عینک = محال...!!

هرگز نمیشه... حتی خلبان KC-747 یا هرکولس هم نمیشه... هرچند خود خلبانان ایرلاین که با 747 میپرند عینکی هستند ولی قانون ارتش چنین اجازه ای نمیده...

فقط ترس از ارتفاع نیست... خیلی ها هم میترسیدند و الان استاد خلبان تامکت و فانتوم هستند... چون به موتور جنگنده اطمینان دارن... ولی مهم نحوه واکنش بدن هست که تو دانشگاه هوایی و قسمت (( اتاق ارتفاع )) انجام میشه...

چیزهایی که الان مهم هست عینکی نبودن... سالم بودن همه دندانها... نداشتن حتی یک بخیه روی بدن...سالم بودن اعصاب (( مثلا یارو در بدن رو به دستگاه نوار اعصاب وصل میکنه و یهو یه صدای خفن مثل سیگارت شنیده میشه تا ببینه بدنت چقدر واکنش نشون میده...))

و همینطور سوالات عقیدتی مسخره و بی اساس ... مثلا اسم دومین وزیر دفاع ایران چی بود...!!

به اینها ممنوع الخروج بودن و بگیر و ببند های عقیدتی سیاسی در طول دوران خدمت و احترام دائمی به یک مشت انسان روان پریش و عجیب و غریب و حقوق و مزایای نامناسب و اقامت در خونه های کلنگی قصر فیروزه و مهرآباد و دوندگی برای بیمه و حق اولاد و حق عائله و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه رو هم باید اضافه کرد و حسرت خورد که ایکاش الان خلبان ایرلاین بودم ...!!

ای بابا
من گفتم خلبانهای جنگنده ی ارتش پول پارو میکنن
خوب خلبانن مثلا
راننده اتوبویس که نیستن:31:
من الان عینک میزنم (شماره هاشو اگه میخوای بگو بت پی ام کنم:31:)اون اعصابم نمیدونم چه جوره
باید یه چند باری امتحان کنم
ولی معمولا با اینجور صداها خوب آدم یه جوری میشه دیگه مگه نباید اینجوری بشه؟
اونوقت مگه هواپیما چیه که حالا دندونها سالم باشه
چشم ببینه و نمیونم صدای سیگارت رو بشنوه و... خوب یه آی ال اس وصل میکنیم و تموم دیگه
برای جنگنده همبرج مراقبت میگه برو اینور خلبانم میره همونطرف مگه غیر اینه؟

سوالات عقیدتی فک کنم من توش بمونم:31:
اسم دومین وزیر دفاع به من چه؟
مگه کلاس تاریخه؟مثلا میانمیگن فاصله بین پاسارگاد تا بابل قدیم چند فوته؟:31:

برای چی ممنوع الخروج؟
مگه چه جرمی انجام میدن؟
تو خونه کلنگی زندگی میکنن؟مثلا چند متر
من فک کنم حداقل 4000متر تو نیاوران یا سعدآباد یا .....:18:

dihav1359
28-09-2010, 22:21
من خودم بچه خلبان بودم و تو اين خونه ها بزرگ شدم
بستگي داره چجوري به اين شغل نگاه كنيد اگر بابا جون ماهي 10 ميليون درآمد داره و خونه 1000 متري تو بهترين جاي شهر داريد خب معلوم است با ماهي 1 ميليون و خونه ارتشي نميتونيد سر كنيد تازه خلبان اير لاين هم بشيد باز فرقي نميكنه فكر ميكنيد چند حقوق ميگيرند اول يك تحقيق بكنيد
اين شغل مثل كارمند بانك و اداره برق و غيره است فقط دوتا فرق داره اولا كلاس شغلي و ثانيا لذت وافر
بگذريم كه من بچه خان هم ميشناختم كه به خاطر عشقش خلبان شده بود و از زندگي اش لذت هم ميبرد
به هر حال خيلي خودتان را ناراحت نكنيد خلبان شدن اينقدر سخت است كه عاشقهايش هم نميتوانند چه برسد به اونها كه ترديد دارند
يادم است سال 77 براي آزمايشات نيروي هوايي 4000 نفر واجد شرايط بودند كه از اين تعداد 50 نفر در نهايت وارد دانشكده خلباني ميشدند

پس اگر پول و پله داريد بريد cpl را بگيريد براي شغل هم خدا كريم است :46:

robert
28-09-2010, 22:24
ای بابا
من گفتم خلبانهای جنگنده ی ارتش پول پارو میکنن
خوب خلبانن مثلا
راننده اتوبویس که نیستن:31:
من الان عینک میزنم (شماره هاشو اگه میخوای بگو بت پی ام کنم:31:)اون اعصابم نمیدونم چه جوره
باید یه چند باری امتحان کنم
ولی معمولا با اینجور صداها خوب آدم یه جوری میشه دیگه مگه نباید اینجوری بشه؟
اونوقت مگه هواپیما چیه که حالا دندونها سالم باشه
چشم ببینه و نمیونم صدای سیگارت رو بشنوه و... خوب یه آی ال اس وصل میکنیم و تموم دیگه
برای جنگنده همبرج مراقبت میگه برو اینور خلبانم میره همونطرف مگه غیر اینه؟

سوالات عقیدتی فک کنم من توش بمونم:31:
اسم دومین وزیر دفاع به من چه؟
مگه کلاس تاریخه؟مثلا میانمیگن فاصله بین پاسارگاد تا بابل قدیم چند فوته؟:31:

برای چی ممنوع الخروج؟
مگه چه جرمی انجام میدن؟
تو خونه کلنگی زندگی میکنن؟مثلا چند متر
من فک کنم حداقل 4000متر تو نیاوران یا سعدآباد یا .....:18:

پس ظاهرا خیلی خوش خیال تشریف داشتی...!!:18:

خونه نیاوران...؟؟
اگه تو کل منطقه 1 تهران یک خلبان شاغل در نهاجا پیدا کردی من خودم رو با زنجیر به فانتوم میبندم میگم بپر...!!

استاد خلبان نیروی هوایی میشناسم که با درجه سرهنگی و با حقوق و مزایای استادی و کلی افتخارات حداکثر برجی یک میلیون و هشتصد هزار تومن حقوق میگیره...!!

خونه های سازمانی نهاجا تاریخ ساختش به 1350 برمیگرده... یعنی زمون شاه...!! آنقدر داغون هستند که شهید ستاری تو خاطراتش میگفت : برای سیم کشی مجدد و جوشکاری و رفع عیب خودم پیشقدم میشدم

حالا شما جایگاه اون سرهنگ خلبان رو با جایگاه خلبانی مقایسه کن که با درجه ستوان دومی وارد نهاجا میشه ... به نظرت بیشتر از ششصد تومن بهش میدن...؟؟

esfehanei
28-09-2010, 22:47
پس خیلی وضع خرابه
خوب پس این مهندسی هواپیماهه چیه اون چه طوره؟
کلا تو کار هواپیما کدومش خوبه؟
فک کنم همون رانندگی اتوبوس بهتر باشه:31:
این همه درس بخونن دوره ببینن اون بالا از ترس استال شدن و هزار تا مشکل دیگه هی بترسن و هزار تا مشکل دیگه
آخر که چی با حدود 500.000تومن؟
خیلی افتضاحه
من فک کردم حداقل ماهی 10 میلیون میگیرن
خیلی بده

sam_sami_2000
28-09-2010, 23:42
پس خیلی وضع خرابه
خوب پس این مهندسی هواپیماهه چیه اون چه طوره؟
کلا تو کار هواپیما کدومش خوبه؟
فک کنم همون رانندگی اتوبوس بهتر باشه:31:
این همه درس بخونن دوره ببینن اون بالا از ترس استال شدن و هزار تا مشکل دیگه هی بترسن و هزار تا مشکل دیگه
آخر که چی با حدود 500.000تومن؟
خیلی افتضاحه
من فک کردم حداقل ماهی 10 میلیون میگیرن
خیلی بده

دوست عزیز به شما بگم که
فکر نظامی رو از سرتون بیرون کنید ! واقعا اوضاع نظامی خرابه ... ممنوع خروج شدن و هزار کوفت و زهر مار دیگه اونم در مقابل یه حقوق بسیار ناچیز !
برای ایرلاین ها هم دوستان نوشتند بین 40-50 میلیون هزینه کلی میشه چون ساعت پروازی حدود 120-150 تومان هست و شما فکر کنم باید حدود 200-250 ساعت پرواز تکی داشته باشید و بعد وارد ایرلاین و تایپ بشید.
در ضمن اگر وارد بشید ! واقعا اگر و اما داره ! اگر پارتی داشته باشید راحته ولی نداشته باشید خیلی سخته...
در ضمن حتی خلبانان با تجربه و 30 سال خدمت هم ماهی 10 میلیون نمیگیرند... اصلا از این فکرا نکنید !!
ولی شرایط امارات و عمان رو نمیدونم. من خودم دنبال این هستم اگر بشه برم اونجا واسه خلبانی و استخدام ، واقعا شرایط خوبی داره و 100 البته که اونجا حقوق و مزایای مناسبی هم داره و مثل اینجا اینقدر الکی نیست .....

وین رونی
28-09-2010, 23:47
دوست عزیز به شما بگم که
فکر نظامی رو از سرتون بیرون کنید ! واقعا اوضاع نظامی خرابه ... ممنوع خروج شدن و هزار کوفت و زهر مار دیگه اونم در مقابل یه حقوق بسیار ناچیز !
برای ایرلاین ها هم دوستان نوشتند بین 40-50 میلیون هزینه کلی میشه چون ساعت پروازی حدود 120-150 تومان هست و شما فکر کنم باید حدود 200-250 ساعت پرواز تکی داشته باشید و بعد وارد ایرلاین و تایپ بشید.
در ضمن اگر وارد بشید ! واقعا اگر و اما داره ! اگر پارتی داشته باشید راحته ولی نداشته باشید خیلی سخته...
در ضمن حتی خلبانان با تجربه و 30 سال خدمت هم ماهی 10 میلیون نمیگیرند... اصلا از این فکرا نکنید !!
ولی شرایط امارات و عمان رو نمیدونم. من خودم دنبال این هستم اگر بشه برم اونجا واسه خلبانی و استخدام ، واقعا شرایط خوبی داره و 100 البته که اونجا حقوق و مزایای مناسبی هم داره و مثل اینجا اینقدر الکی نیست .....
ببخشید نمی خوام تاپیک رو خرابش کنم اما اینجوریا هم که میگید نیست یه آشنا نزدیک ما که خلبان هم هست و تو پدافند هوایی مشغوله البته با درجه سرتیپ 2(اگه اشتباه نکنم)یه خونه داره تو...استخریو باغی و ...سرت سوت میکشه

kasra2002
29-09-2010, 07:52
سلام فقط بگم ببببببببییییییییییییچچچچچ چچچچچچچچاااااااااااااااار رررررررررررررررهههههههههه هههههه خلبانای ارتش
خاطرات زیادی از اونا دارم

kasra2002
29-09-2010, 09:03
3 تا دعای جوشن و از اینا باید بخونن تا شاید فرجی بشه با مشکل اصلی مواجه نشن
من خودم خاموش شدن موتور هواپیمارو به چشم دیدم
حالا لیک هیدرولیک و رادارو ..... پیشکش

33505775
29-09-2010, 14:46
من برگشتم هی

esfehanei
29-09-2010, 15:34
آخه چرا باید تو ایران وضعشون اینجوری باشه
راستی اون مهندسی هواپیما چیه؟
اون چه جوره؟

dihav1359
29-09-2010, 20:27
دوست من با اين عينكي كه داري خدمه پروازي بودن را كلا از سرت بيرون كن

اگر دنبال پول هستي كلا فكر شغل دولتي را از سرت بيرون كن

esfehanei
29-09-2010, 20:31
آخه چرا؟
خوب این مهندسی هواپیماهه چیه؟
اون که دیگه عینک نمیخواد
میشینی اون کنار کارتو میکنی
خلبانم اونوره
چرا؟؟
خوب اگه شغل دولتی نریم چی خوبه؟

sam_sami_2000
29-09-2010, 20:36
آخه چرا؟
خوب این مهندسی هواپیماهه چیه؟
اون که دیگه عینک نمیخواد
میشینی اون کنار کارتو میکنی
خلبانم اونوره
چرا؟؟
خوب اگه شغل دولتی نریم چی خوبه؟

خب عزیز دل شما میخوای 50 میلیون خرج کنی بری خلبانی ؟؟
50 میلیون رو تو کار آزاد بندازی میتونی خوب در بیاری ! ریسکی هم نداره !

esfehanei
29-09-2010, 20:45
خوب من خلبانی نمیرم
مهندسی هواپیماهه چه کوفتیه اونو میرم
هم تو هواپیما میرم
هم دیکه این همه بی پولی نمیکشم

Amin.P30
29-09-2010, 21:50
میگم دوستان این بازیش چطوریاست؟
یه توضیح میدین؟
فقط هواپیما باید روند ؟
خودش هم اموزش میده یا کسی که کلا بلد نیست باید توی دره سقوط ازاد بزنه؟:31:

B.J.U
29-09-2010, 22:20
یه توضیح میدین؟
فقط هواپیما باید روند ؟

نه اون قدر ها هم سخت نیست
اول اگه بخوای بازی رو easy میکنی یعنی اینکه تصادف و برخورد و ... اثری ندارن
ولی بعدا خودت لذت میبری که Hard بازی کنی!
در ضمن آموزش بی نظیر آقا ebicross هم حتما بخون

ebicross
29-09-2010, 22:35
یه توضیح میدین؟
فقط هواپیما باید روند ؟
صفحه اول رو بخون.

در کل شبیه ساز هواپیما هستش. جنبه ی تفریحی تقریبا صفره. البته در برابر جنبه ی آموزشیش.

در ضمن آموزش بی نظیر آقا ebicross هم حتما بخون
ممنون. آموزشها فقط بخش کوچیکیش ماله منه. دوستان زیادی هستند. آقای سید احمدی، آقای بشارتی و آقای جدی و دوستان زیاد دیگه.

robert
30-09-2010, 13:05
چند وقته که از یکنواختی fsx خسته شدم برای همین خواستم هیجان کار بالا بره... لذا رفتم تو تنظیمات fsp و درصد بروز نقص فنی رو گذاشتم رو 95 درصد...!!

امروز داشتم با CRJ700 از استانبول میومدم آنکارا که تو فاینال فرودگاه آنکارا وقتی خواستم چرخها رو بازکنم دیدم اینجوری شد:

خلاصه مهارت به خرج دادیم و دور موتور رو آوردم پایین و با سرعت 130 نات فرود اومدم و همه مسافرها نجات پیدا کردند...

اینهم نتیجه اش ... بالاخره تو FSP کاپیتان شدم...!!:5:

ebicross
30-09-2010, 14:33
خلاصه مهارت به خرج دادیم و دور موتور رو آوردم پایین و با سرعت 130 نات فرود اومدم و همه مسافرها نجات پیدا کردند...

اینهم نتیجه اش ... بالاخره تو FSP کاپیتان شدم...!!:5:

درود کاپیتان.

هیچی مثل این حال نمیده که چرخ دماغه باز نشه. واقعا فرود بدون چرخ دماغه حال میده.

esfehanei
01-10-2010, 13:03
من بالاخره تونستم از دبی برم کویت قشنگ فرود اومدم ولی بم گیر داد و گفت سرعتتون خطرناک بوده
میگم جاییهست من به نتایج اف اس پی اعتراض کنم؟
تو ارتفاع 30000پا با سرعت 320 اسپید آور میده
الان امتیاز کمپانیم رفته بالا
ولی برای خلبانم شده -1100تا

dihav1359
01-10-2010, 18:17
به نام خدا

در اين درس ميخواهم اپروچ بوسيله ILS را در 737 آموزش دهم

Approach Self-Briefing

خب حالا كه ما شرايط فرودگاه و ارتفاع آن و باند فعال براي نشستن را ميدانيم ميتوانيم برنامه ريزي براي اپروچ را شروع كنيم.الان زمان آنست كه چارت اپروچ را مرور كنيد براي اينكار ميتوانيد هواپيما را روي اتو پايلوت بگذاريد و اين چارت را به دقت مرور كنيد
موارد مهمي كه بايد براي اپروچ بررسي كنيد شامل موارد زير است:
1- ارتفاع فرودگاه
2- فركانس ناوبري فرودگاه
3- هدينگ كورس ورودي به فرودگاه
4- ارتفاع گليد اسلوپي كه بايد براي نشستن دنبال كنيد
5- اسم FINAL APPROACH FIX
6- كم ارتفاعترين نقاط در طول مسير اپروچ
7-پروسه "ميس اپروچ"
8- بررسي خوب يا بد بودن وضعيت ديد

تنظيم كردن راديو را لازم نيست الان انجام دهيد و ميتوانيد در هنگام چك ليست اپروچ انجام دهيد.شما در هنگام اپروچ بايد حتما از پروسه هاي استاندارد يا از دستورات ATC پيروي كنيد

The Approach

خب قبلا موارد لازم براي نزول را مثل كنترل سرعت و غيره را گفته ايم و الان وقت آنست كه به محدوده هوايي فرودگاه مورد نظر وارد شويم.ما در سيمولاتور يك سري ابزار ناوبري تعبيه كرده ايم كه بوسيله آن ميتوانيد به طور مناسب وارد منطقه هوايي يك فرودگاه شويد.در پروسه هاي اپروچ كه در چارتها تصوير شده اند معمولا يك شكاف بين آخرين نقطه رسيدن به منطقه هوايي و اولين نقطه ورود به منطقه هوايي وجود دارد .اگر شما بر اساس فرامين برج در حال پرواز هستيد معمولايك هدينگ مشخص براي ورود به شما داده ميشود ولي اگر خودتان ميخواهيد وارد محدوده فرودگاه شويد بايد يك سري محدوديت سرعت و ارتفاع و هدينگ را رعايت كنيد كه در زير نوشته شده
1- در 10 مايلي باند بايد ارتفاع 3000 فوتي از سطح زمين ، چرخها پايين ، فلاپ را روي 15 ، و سرعت 160 نات باشد
2- در 5 مايلي باند ارتفاع 1500 فوت،چرخها پايين،فلاپ 30 ،وسرعت 150 نات باشد

اين اعداد 3000 فوت و 10 مايل در واقع يك تخمين تجربي براي منطقه انتقال(منطقعه ايي كه از طريق آن وارد محدوده فرودگاه ميشويد) است در واقع در اين نقطه سرعت شما بايد زير 170 نات باشد و فلاپ روي 5 باشد (شكل بالا) . و دراين لحضه عقربه گليداسلوپ شروع به تكان خوردن و فعال شدن ميكنند و شما بايد با ديدن اين موضوع فلاپ را 15 بكنيد و ارتفاع را روي3000 فوت و سرعت را 160 نات تنظيم كنيد و فاصله شما از باند بايد قانونا 10 مايل باشد
حواستان باشد كه با اين ارتفاع و فاصله، با زاويه 3 درجه گليد اسلوپ بايد در ابتداي باند قرار بگيريد. پارامترهاي هر اپروچ امكان دارد با اپروچ ديگر متفاوت باشد و اين به دليل آنست كه هواپيما بتواند بدون خطر از روي موانع رد شود و به باند برسد. خب در فيكس پاياني اپروچ(FAF) فلاپ را روي30 قرار داده و نيرو را 53 درصد N1 بكنيد و گليد اسلوپ را ادامه دهيد تا آرام روي زمين بنشينيد

The Approach and Landing

خب وقتي كه نشانگر لوكاليزور را در وسط تثبيت كرديد فلاپ را 15 كنيد و چرخها را پايين دهيد و سرعت خود را به 150 نات برسانيد(يا سرعت VERF كه بر اساس وزن هواپيما تعيين كرده ايد) الان شما آماده هستيد كه گليد اسلوپ را ادامه دهيد تا روي باند بنشينيد خب به نشانگر گليد اسلوپ دقت كنيد وقتي كه به اندازه يك نقطه به پايين شروع به حركت كرد(شكل بالا) فلاپ را 30 بكنيدو نيرو را روي 53 درصد بگذاريد . دماغه هواپيما را صفر درجه كنيد و نشانگرهاي لوكاليزور و گليد اسلوپ را نگاه كنيد تا چپ و راست يا بالا و پايين نباشد

دنبال كردن ILS
بهترين روش دنبال كردن ILS اينست كه با سرعت مناسب اپروچ ، نشانگرهاي لوكاليزور و گليد اسلوپ را در وسط قرار دهيد دقت كنيد كه تصحيحات اين دو عقربه بايد خيلي به آرامي انجام شود

دنبال كردن گليد اسلوپ
خب اگر در حالي كه زاويه دماغه 0 درجه است عقربه گليد اسلوپ در بالا قرار دارد كمي دماغه را پايين دهيد و از نيرو يك يا دو درصد بكاهيد تا سرعت زياد نشود و اگر نشانگر در پايين بود كمي دماغه را بالا دهيد وبه نيرو يك يا دو درصد اضافه كنيد تا سرعت حفظ شود نكته مهم اينست كه تغييرات زاويه دماغه و نيرو براي تصحيح گليد اسلوپ بايد خيلي به آرامي انجام شود اين كار باعث ميشود كه سرعت شما در طول تصحيح حفظ شود.
اگر شما در گليد اسلوپ قرار داريد ولي در سرعت مورد نظرتان نيستيد به آرامي درصد نيرو را كم يا زياد كنيد ولي در عين حال بايد به آرامي زاويه پيچ خود را تغيير دهيد تا در گليد اسلوپ باقي بمانيد اين كار مشكل است ولي با تمرين زياد از پس آن برميآييد

دنبال كردن لو كاليزور
اگر در سمت چپ لوكاليزور قرار داريد ولي هدينگ درست است دو درجه به راست برويد و بالها را افقي كنيد كمي صبور باشد تا لوكاليزور به وسط برگردد و بعد دوباره به آرامي به هدينگ خودتان برگرديد و اگر در سمت راست قرار داشتيد از همين تكنيك ولي به صورت برعكس استفاده كنيد.اگر انحراف شما از مركز دو نقطه يا بيشتر بود بايد از 5 درجه يا بيشتر انحرا ف براي درست كردن لوكاليزور استفاده كنيد.سعي كنيد هنگام چرخش تندي چرخش شما از نصف تندي استاندارد چرخش بيشتر نشود
شما ميتوانيد از كمك "فلايت دايركتور" در هنگام اتو پايلوت براي تصحييحات ILS استفاده كنيد

بررسي نشانده هندها
در هنگام يك پروسه دقيق مثل فرود نياز است كه به طور سريع و چرخشي و نشادهنده هارا بررسي كنيد اين كار را در سسنا قبلا آموزش داده ام ولي در هواپيماي بزرگي مثل 737 اين كار كمي متفاوت وپيچيده تر است
اولين ومهمترين نشاندهنده ايي كه بايد در مركز توجه قرار گيرد ADI يا نشاندهنده وضعيت هواپيما است و نشاندهنده هاي مهم ديگر HIS يا وضيعت افقي(هدينگ) هواپيما و VSI يا سرعت سنج عمودي هواپيما است(شكل زير)

1- ADI
2-VSI
3- HIS
4- AIRSPEED INDICATOR
5- N1 PRESENT
6- ALTIMETER

از الگوي زير براي اسكن نشاندهنده ها ميتوانيد استفاده كنيد

ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, HSI, ADI (1, 3, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, Airspeed Indicator, ADI ( 1, 4, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, N1 percent, ADI (1, 5, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, Altimeter, ADI (1, 6, 1)

سعي كنيد روي يك نشاندهنده خيره نشويد بلكه بايد يك نگاه گذرا و سريع داشته باشيد اگر ممطمئن هستيد كه يك نشاندهنده مثل N1 ثابت شده و تغيير نميكند ميتوانيد كمتر به آن سر بزنيد
در مراحل آخر اپروچ عقربه هاي گليد اسلوپ و لوكاليزور خيلي حساس ميشوند و تصحيحات بايد خيلي به آرامي و جزئي باشند
اگر چهار مورد ( - N1سرعت – فلاپ - زاويه پيچ )را در مقادير تعيين شده نگه داريد حركات عقربه ها آرام خواهد بود و تصحيحات آنها نيز آسانتر ميشود

amira.1370
02-10-2010, 13:33
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو هم ف ی ل ت ر کردن !!!!! :18:

آخه این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41:

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

کسی فوکر 100 واسه FSX نداره

ممنون میشم اگه بدین :40:

dani.flight
02-10-2010, 14:51
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو هم ف ی ل ت ر کردن !!!!! :18:

آخه این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41:

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

کسی فوکر 100 واسه FSX نداره

ممنون میشم اگه بدین :40:

بله متاسفانه:47:.

فوکر هم برای X فقط یک شرکت بنام Digital Aviation خوب شبیه سازی کرده (اما همونم کاکپیت 3D نداره!)
لینکش هم تورنت هست با یک سرچ کوچیک پیدا میشه" فکر کنم اینجا هم گذاشته بودند.

babak_deghat
02-10-2010, 23:54
به نام خدا

در اين درس ميخواهم اپروچ بوسيله ILS را در 737 آموزش دهم

Approach Self-Briefing

خب حالا كه ما شرايط فرودگاه و ارتفاع آن و باند فعال براي نشستن را ميدانيم ميتوانيم برنامه ريزي براي اپروچ را شروع كنيم.الان زمان آنست كه چارت اپروچ را مرور كنيد براي اينكار ميتوانيد هواپيما را روي اتو پايلوت بگذاريد و اين چارت را به دقت مرور كنيد
موارد مهمي كه بايد براي اپروچ بررسي كنيد شامل موارد زير است:
1- ارتفاع فرودگاه
2- فركانس ناوبري فرودگاه
3- هدينگ كورس ورودي به فرودگاه
4- ارتفاع گليد اسلوپي كه بايد براي نشستن دنبال كنيد
5- اسم FINAL APPROACH FIX
6- كم ارتفاعترين نقاط در طول مسير اپروچ
7-پروسه "ميس اپروچ"
8- بررسي خوب يا بد بودن وضعيت ديد

تنظيم كردن راديو را لازم نيست الان انجام دهيد و ميتوانيد در هنگام چك ليست اپروچ انجام دهيد.شما در هنگام اپروچ بايد حتما از پروسه هاي استاندارد يا از دستورات ATC پيروي كنيد

The Approach

خب قبلا موارد لازم براي نزول را مثل كنترل سرعت و غيره را گفته ايم و الان وقت آنست كه به محدوده هوايي فرودگاه مورد نظر وارد شويم.ما در سيمولاتور يك سري ابزار ناوبري تعبيه كرده ايم كه بوسيله آن ميتوانيد به طور مناسب وارد منطقه هوايي يك فرودگاه شويد.در پروسه هاي اپروچ كه در چارتها تصوير شده اند معمولا يك شكاف بين آخرين نقطه رسيدن به منطقه هوايي و اولين نقطه ورود به منطقه هوايي وجود دارد .اگر شما بر اساس فرامين برج در حال پرواز هستيد معمولايك هدينگ مشخص براي ورود به شما داده ميشود ولي اگر خودتان ميخواهيد وارد محدوده فرودگاه شويد بايد يك سري محدوديت سرعت و ارتفاع و هدينگ را رعايت كنيد كه در زير نوشته شده
1- در 10 مايلي باند بايد ارتفاع 3000 فوتي از سطح زمين ، چرخها پايين ، فلاپ را روي 15 ، و سرعت 160 نات باشد
2- در 5 مايلي باند ارتفاع 1500 فوت،چرخها پايين،فلاپ 30 ،وسرعت 150 نات باشد

اين اعداد 3000 فوت و 10 مايل در واقع يك تخمين تجربي براي منطقه انتقال(منطقعه ايي كه از طريق آن وارد محدوده فرودگاه ميشويد) است در واقع در اين نقطه سرعت شما بايد زير 170 نات باشد و فلاپ روي 5 باشد (شكل بالا) . و دراين لحضه عقربه گليداسلوپ شروع به تكان خوردن و فعال شدن ميكنند و شما بايد با ديدن اين موضوع فلاپ را 15 بكنيد و ارتفاع را روي3000 فوت و سرعت را 160 نات تنظيم كنيد و فاصله شما از باند بايد قانونا 10 مايل باشد
حواستان باشد كه با اين ارتفاع و فاصله، با زاويه 3 درجه گليد اسلوپ بايد در ابتداي باند قرار بگيريد. پارامترهاي هر اپروچ امكان دارد با اپروچ ديگر متفاوت باشد و اين به دليل آنست كه هواپيما بتواند بدون خطر از روي موانع رد شود و به باند برسد. خب در فيكس پاياني اپروچ(FAF) فلاپ را روي30 قرار داده و نيرو را 53 درصد N1 بكنيد و گليد اسلوپ را ادامه دهيد تا آرام روي زمين بنشينيد

The Approach and Landing

خب وقتي كه نشانگر لوكاليزور را در وسط تثبيت كرديد فلاپ را 15 كنيد و چرخها را پايين دهيد و سرعت خود را به 150 نات برسانيد(يا سرعت VERF كه بر اساس وزن هواپيما تعيين كرده ايد) الان شما آماده هستيد كه گليد اسلوپ را ادامه دهيد تا روي باند بنشينيد خب به نشانگر گليد اسلوپ دقت كنيد وقتي كه به اندازه يك نقطه به پايين شروع به حركت كرد(شكل بالا) فلاپ را 30 بكنيدو نيرو را روي 53 درصد بگذاريد . دماغه هواپيما را صفر درجه كنيد و نشانگرهاي لوكاليزور و گليد اسلوپ را نگاه كنيد تا چپ و راست يا بالا و پايين نباشد

دنبال كردن ILS
بهترين روش دنبال كردن ILS اينست كه با سرعت مناسب اپروچ ، نشانگرهاي لوكاليزور و گليد اسلوپ را در وسط قرار دهيد دقت كنيد كه تصحيحات اين دو عقربه بايد خيلي به آرامي انجام شود

دنبال كردن گليد اسلوپ
خب اگر در حالي كه زاويه دماغه 0 درجه است عقربه گليد اسلوپ در بالا قرار دارد كمي دماغه را پايين دهيد و از نيرو يك يا دو درصد بكاهيد تا سرعت زياد نشود و اگر نشانگر در پايين بود كمي دماغه را بالا دهيد وبه نيرو يك يا دو درصد اضافه كنيد تا سرعت حفظ شود نكته مهم اينست كه تغييرات زاويه دماغه و نيرو براي تصحيح گليد اسلوپ بايد خيلي به آرامي انجام شود اين كار باعث ميشود كه سرعت شما در طول تصحيح حفظ شود.
اگر شما در گليد اسلوپ قرار داريد ولي در سرعت مورد نظرتان نيستيد به آرامي درصد نيرو را كم يا زياد كنيد ولي در عين حال بايد به آرامي زاويه پيچ خود را تغيير دهيد تا در گليد اسلوپ باقي بمانيد اين كار مشكل است ولي با تمرين زياد از پس آن برميآييد

دنبال كردن لو كاليزور
اگر در سمت چپ لوكاليزور قرار داريد ولي هدينگ درست است دو درجه به راست برويد و بالها را افقي كنيد كمي صبور باشد تا لوكاليزور به وسط برگردد و بعد دوباره به آرامي به هدينگ خودتان برگرديد و اگر در سمت راست قرار داشتيد از همين تكنيك ولي به صورت برعكس استفاده كنيد.اگر انحراف شما از مركز دو نقطه يا بيشتر بود بايد از 5 درجه يا بيشتر انحرا ف براي درست كردن لوكاليزور استفاده كنيد.سعي كنيد هنگام چرخش تندي چرخش شما از نصف تندي استاندارد چرخش بيشتر نشود
شما ميتوانيد از كمك "فلايت دايركتور" در هنگام اتو پايلوت براي تصحييحات ILS استفاده كنيد

بررسي نشانده هندها
در هنگام يك پروسه دقيق مثل فرود نياز است كه به طور سريع و چرخشي و نشادهنده هارا بررسي كنيد اين كار را در سسنا قبلا آموزش داده ام ولي در هواپيماي بزرگي مثل 737 اين كار كمي متفاوت وپيچيده تر است
اولين ومهمترين نشاندهنده ايي كه بايد در مركز توجه قرار گيرد ADI يا نشاندهنده وضعيت هواپيما است و نشاندهنده هاي مهم ديگر HIS يا وضيعت افقي(هدينگ) هواپيما و VSI يا سرعت سنج عمودي هواپيما است(شكل زير)

1- ADI
2-VSI
3- HIS
4- AIRSPEED INDICATOR
5- N1 PRESENT
6- ALTIMETER

از الگوي زير براي اسكن نشاندهنده ها ميتوانيد استفاده كنيد

ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, HSI, ADI (1, 3, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, Airspeed Indicator, ADI ( 1, 4, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, N1 percent, ADI (1, 5, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, Altimeter, ADI (1, 6, 1)

سعي كنيد روي يك نشاندهنده خيره نشويد بلكه بايد يك نگاه گذرا و سريع داشته باشيد اگر ممطمئن هستيد كه يك نشاندهنده مثل N1 ثابت شده و تغيير نميكند ميتوانيد كمتر به آن سر بزنيد
در مراحل آخر اپروچ عقربه هاي گليد اسلوپ و لوكاليزور خيلي حساس ميشوند و تصحيحات بايد خيلي به آرامي و جزئي باشند
اگر چهار مورد ( - N1سرعت – فلاپ - زاويه پيچ )را در مقادير تعيين شده نگه داريد حركات عقربه ها آرام خواهد بود و تصحيحات آنها نيز آسانتر ميشود

همشهری ، شما که اینقدر زحمت میکشی و اینقدر آموزشهای مفید میزاری لینک تمام آموزشهای قبلیت رو هم یه جا تو همون صفحه اول اگه شد جمع کن که نخواد دنبالش بگردیم و در دسترس باشه همیشه
وقتی آموزشهات تموم شد میتونی pdf اش هم کنی که راحتتر قابل استفاده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dihav1359
03-10-2010, 11:56
همشهری ، شما که اینقدر زحمت میکشی و اینقدر آموزشهای مفید میزاری لینک تمام آموزشهای قبلیت رو هم یه جا تو همون صفحه اول اگه شد جمع کن که نخواد دنبالش بگردیم و در دسترس باشه همیشه
وقتی آموزشهات تموم شد میتونی pdf اش هم کنی که راحتتر قابل استفاده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كاكو به زودي انجام ميشه
داغت نبينم:31:

babak_deghat
03-10-2010, 13:00
فرمول محاسبه v1 vr و v3 تو بوینگ 737-800 چیه؟

ebicross
03-10-2010, 17:18
فرمول محاسبه v1 vr و v3 تو بوینگ 737-800 چیه؟

فرمولی بخوای حساب کنی سخته. شما توی چک لیست هواپیما وزنها رو ببین و سرعت های تیک آف رو هم ببین. بعدش جهت وزش باد و مقدار فلپ رو هم حساب کن و یک سرعت رو در نظر بگیر.
به نظرم آزمون و خطا بهترینه. (برای ما) :27:

babak_deghat
03-10-2010, 18:34
فرمولی بخوای حساب کنی سخته. شما توی چک لیست هواپیما وزنها رو ببین و سرعت های تیک آف رو هم ببین. بعدش جهت وزش باد و مقدار فلپ رو هم حساب کن و یک سرعت رو در نظر بگیر.
به نظرم آزمون و خطا بهترینه. (برای ما) :27:
خب این چک لیست رو از کجا میشه گیر آورد که این سه تا سرعت رو بر حسب وزن هواپیما تو درجه فلپهای مختلف حساب کنه ؟ من یه چک لیست گیر آوردم ولی توش نبود
توضیح مفصل ساختار N1 autopilot رو بهم اگه بگید کجا میشه گیر آور ممنون میشم
در ضمن : این : coming soon شما چی شد ؟:31: