PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه كسي حاضر هست كه به من كمك بكنه؟ (روش فلش کردن گوشی)

ali tebi
04-11-2005, 23:20
سلام من مي خواهم نحوه كار و انجام دادن فلش اين موبايل هايي كه كامل قاط زدن رو ياد بگيرم كمكم كنيد اصلا كار اون دستگاهي كه به پشت موبايل وصل ميشه چيه و آيا براي هر موبايل نرم افزار و ابزار خاصي داره
كمكم كنيد
ممنون

R£ɀД
07-11-2005, 18:03
يعني هيچ كسي نمي تونه به اين سوال به صورت كامل جواب بده تا ما هم ياد بگيريم؟؟؟

farshad110
22-11-2005, 17:23
براي فلش كردن گوشي نوكيا 6600و3650 بايد ابتدا گوشي را خاموش كرده و سيم كارت و مموري را در آورد.
سپس در زمان روشن كردن بايد بصورت هم زمان كليد 3و×و كليد كال(سبزرنگ)را با هم فشار داد. كلمه فرمتينگ ظاهر شده و گوشي فلش مي شود.
farhadquest@yahoo.com

MaFia
23-11-2005, 00:53
اين كه شد فرمت فرشاد جان!

ali tebi
23-11-2005, 21:48
farshad110 جان اين روش شما فرمت كردن بهش ميگن ولي اون روشي كه من مگم باطري موبايل رو جدا ميكنند و جاش يك قطعه رو كه با سيم به كامپيوتر وصله پشت موبايل نصب ميكنند و به اصطلاح خودشون فلش ميكنند.
حالا چه كسي بلده؟؟؟؟؟؟؟

SNZ
25-12-2005, 15:22
"فلش كردن " يعني چه؟

Hamid110
25-12-2005, 20:03
همون فرمت كني بهتره ( موبايلت درست ميشه و هيچ ايرادي هم نداره )

ali tebi
25-12-2005, 21:52
hamid110جان سلام بعضی وقتها فرمت کردن جواب نمی ده همین اواخر من موبایل(7610) کامل قاطی کرد و دفترچه تلفنها محوشد موبایل رو با چند روش معروف فرمت کردم ولی نشد که نشد آخر سر بردم و دادم فلش کردن ولی اون کسی که گوشی من را فلش کرد موقع پرداخت پول به من گفت که نصب نرم افزار این گوشی رو نمایندگی این قیمت داده متوجه شدم اگر یارو راست گفته باشه نرم افزار مادر گوشی رو کامل پاک میکنند و دوباره نصب میکنند در این صورت ما به نرم افزارهای هر گوشی هم نیاز خواهیم داشت نمی دانم ولی فکر کنم اینطور باشد

Hamid110
26-12-2005, 00:55
دوست عزيز شما فرمت كردن رو امتحان كن
حتما جواب ميده
اينم كدش :
×#0737#
از راست به چپ بزن
و بعدش هم اين كد رو بده
از 1 تا 5 رو بزن

اميدوارم جواب بده
موفق باشي
باي

hsalar
27-12-2005, 10:46
دوست عزیز فلش گوشی 7610 با دستگاهی به نام ufs3 یا به قول موبایلیها tornado امکان پذیر است قیمت دستگاه حدود 300000 تومان است ولی با داشتن آن کلیه گوشیهای nokia.samsung.sonyericsson رو میتونی فلش و رفع ایراد بکنی اگه سوال دیگه ای داشتی در خدمتم

babbazzaz
28-12-2005, 13:59
فلش يه عملي گفته مي شود كه نرم افزار موبايل را از اول رويش بريزي - مثال ساده آن كامپيوتر است شما در كامپيوتر وقتي همه چيز قاطي ميشه ويندوز را از اول ميريزي يا ويندوز را به ورژني ديگري تغيير مي دهي در موبايل به اين عمل ميگويند فلش كردم و در اصل معادل نسخه ويندوز در كامپيوتر مي شود firmware موبايل كه مثلا ميگن اين نرم افزار روي اين ورژن firmware نصب نمي شه يعني دقيقا مثل كامپيوتر و ويندوز و نرم افزارهاي آن حالا دستگاه رو هم دوستمون نام برد البته لازم به ذكر است كه ما يه مدل دستگاه نداريم بلكه چند مدل داريم - دوستمون به استباه ufs3 و tornadoo را يك دستگاه نام بردند در صورتي كه هر كدام يكدستگاه جداگانه اسن بهر حال بوسيله اين دستگاه و نرم افزارهايي كه روي اين دستگاهها وجود دارد شما firmware موبايلتان را تعويض ميكنيد حالا چه به همان ورژن يا بالاتر

ali tebi
30-12-2005, 00:34
hsalar
جان سلام این دستگاه رو رز کجا باید تهیه کرد و نحوه کار آن و موارد مصرف آن چیه؟
ممنون

sarv_
02-02-2006, 12:45
گوشي من )6630( را هم فلش كردند فبل از فلش quick word داشتم ولی بعد از فلش نه ؟ الان فایلهای txt که روی موبایل میریزم باز نمی شه .البته quick word که از اینترنت گرفتم و نصب کردم فقط پسوند doc را باز میکنه و مشکل txt کماکان باقیه .آیا این مربوط به ورژن firmware میشه ؟

mahdy2504
10-02-2006, 16:59
تا جايي كه ميتوني از فلش استفاده نكن...فرمت كامل گوشي بهتره......اين چيزي كه مهندس موبايل بهم گفته.....سعي كن استفاده نكني

hamidrezamaddah
15-05-2006, 19:02
در مورد فلش گوشی با من تماس بگیر

hamid6230
17-05-2006, 16:10
سلام دوستان
فلش در واقع همون چيزي است كه دوست عزيز babbazzaz مطرح كردند
و عمل فلش توسط دستگاه هايي كه به باكس موسومند انجام ميشود مثلا باكس هاي ufs-3 , usb smart , universal ,cruser,...
كه هركدام قابليت هاي خود را دارا مي باشند ولي رايج ترين باكس ufs 3 ميباشد كه براي نوكيا و سامسونگ مناسب است البته سوني اريكسون و زيمنس نيز در حيطه ي عمل اين باكس مي باشند ولي توانايي هاي اين باكس در اين دو مدل محدود ميباشد و در عوض universal و usb smart در اين زمينه قوي تر ميباشند
براي فلش سامسونگ هاي جديد مثل d500 -d600 -e340-e730 اين باكس نياز به قطعه ي مكملي به نام hwk ميباشد
به دوست عزيزم mahdy2504 نيز بايد ياد آوري كنم كه فلش در واقع ضرر چنداني براي موبايل ندارد وبلكه يكي از راههاي مفيد براي رفع عيب گوشي ها مي باشد براي مثال اگر از گوشي هاي نوكيا استفاده ميكنيد با زدن كد #0000#* مي توانيد از ورژن firmware گوشي خود مطلع شويد شركت نوكيا در هر ورژن جديد سعي در رفع مشكلات نرم افزاري ورژن هاي قبل ميكند و در واقع ورژن هاي بالا تر نسخهي تكميل تر نرم افزار گوشي مورد نظر مي باشد و تنها راه آپديت firmware فلش آن ميباشد
من تا كنون اكثر گوشي هاي سامسونگ و سوني اريكسون و اغلب نوكيا ها را فلش كردم
البته يك تجربه به من نشان داده نبايد به دليل مسايل جزيي گوشي را فلش كرد
در پايان نيز بايد يادآور شوم كه فارسي كردن گوشي ها نيز با عمل فلش امكان پذير ميباشد...

اگه سوال ديگه اي است ما در خدمت هستيم .....

h-sh-d
21-01-2007, 11:46
من 3تا دکمه روزدم گوشیم دزست شد.(ممنونم)
گوشیمن اینجوری شده بود
گوشی 6600 من وقتی روشنش میکنم مینویسه App. closed EtelServer وقتی ok میزنم مینویسه App. closed phone وقتی اونم ok میکنم مینویسه phone start-up failed. contact the retailer.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mostafa_khan
21-01-2007, 12:50
سلام دوستان
و عمل فلش توسط دستگاه هايي كه به باكس موسومند انجام ميشود مثلا باكس هاي ufs-3 , usb smart , universal ,cruser,...
كه هركدام قابليت هاي خود را دارا مي باشند ولي رايج ترين باكس ufs 3 ميباشد كه براي نوكيا و سامسونگ مناسب است البته سوني اريكسون و زيمنس نيز در حيطه ي عمل اين باكس مي باشند ولي توانايي هاي اين باكس در اين دو مدل محدود ميباشد و در عوض universal و usb smart در اين زمينه قوي تر ميباشند
براي فلش سامسونگ هاي جديد مثل d500 -d600 -e340-e730 اين باكس نياز به قطعه ي مكملي به نام hwk ميباشد
به دوست عزيزم mahdy2504 نيز بايد ياد آوري كنم كه فلش در واقع ضرر چنداني براي موبايل ندارد وبلكه يكي از راههاي مفيد براي رفع عيب گوشي ها مي باشد براي مثال اگر از گوشي هاي نوكيا استفاده ميكنيد با زدن كد #0000#* مي توانيد از ورژن firmware گوشي خود مطلع شويد شركت نوكيا در هر ورژن جديد سعي در رفع مشكلات نرم افزاري ورژن هاي قبل ميكند و در واقع ورژن هاي بالا تر نسخهي تكميل تر نرم افزار گوشي مورد نظر مي باشد و تنها راه آپديت firmware فلش آن ميباشد
در پايان نيز بايد يادآور شوم كه فارسي كردن گوشي ها نيز با عمل فلش امكان پذير ميباشد...

سلام دوستان دسته گلم...روز خوش
سوالم اینه که گوشیه من رجیستر دستی هستش و اگه اپدیت یا فلش کنم شماره سریالش می پره و دویاره باید یه سریال بهش بدم..می خواستم بدونم بعد فلش می شه همون سریال قبلی که حالا پریده رو بهش داد یا اینکه نه و باید یه سریل جدید بهش بدیم تا گوشی کار کنه
اها گوشیم دبلیو 810 هست...بهترین باکس برای فلش کردنش کدومه؟
universal یا usb smart??
سوال اولم دو منظوره بودا ..اما بیشتر واسه اپدیت کردن پرسیم...چون تا حالا از ترس اینکه اپدیت کنم و بعد دیگه کار نکنه تو شبکه اپدیتش نکردم..نه زیاد اما کمی از سرعتش کم شده
اگه بدونم بعد اپدیت دوباره می تونم همون سریال و بهش بدم فکر کنم صرف کنه و اپدیتش کنم
شاد باشید

@gh@m@hdi
21-01-2007, 22:21
بابا چرا بحث می کنی این بنده خدا نگفت کدوم بهتره که!!!!گفت می خواک یاد بگیرم فلش کنم...........برای من هم جالب شده

@gh@m@hdi
21-01-2007, 22:24
سلام دوستان

دوست خوبم می شهع یه کم بیشتر در مورد این به اصطلاح باکس توضیح بدی....قیمتش و اینکه از کجا می شه خرید...و در مورد نحوه انجام فلش هم یه آموزشی:biggrin: بده مرسی

YOUSRY ABDEL WAHID
22-01-2007, 12:45

THANKS ALOT

mostafa_khan
26-01-2007, 10:19
جووونم؟؟؟چی شد هیچ کسی دیگه جوابی نداد این تاپیک داره خاک می خوره که.......

Blossom
31-01-2007, 02:03
میگم من دیروز تو سایت نوکیا یه چیز هایی در مورد به روز کردن گوشی می خوندم. برام خیلی جالب بود. به یه کابل و یه کامپیوتر! و یه اینترنت نیاز داشت!
جریان اون چیه؟

RedDragon
31-01-2007, 08:31
يه توضيح كوچولو:
ufs-3 :
ufs-3 , tornado يك باكسه روي باكس نگاه كه بكني يك گردباده و اسم ترنادو.
گوشي بايد فول شارژ باشه(گوشيهاي سامسونگ)
براي نوكيا باتري در مييار كابل جاي باتري ميذاري (هر گوشي كابل خودشو ميخواد)
در ضمن تايپ گوشي ميخونيد(زير باتري يه چيزي مثل اين rh18 )
تو برنامه باكس مدل و تايپ انتخاب ميكني
ورژن نرم افزاذي كه داري روي گوشي ميريزي حتماً بالاتر از ورژن گوشي باشه
كابل كه وصل كردي connect ميكني گزينه هاي برنامه به صورت زير هستند:
check براي چك ارتباط گوشي و كابل و باكس
info مشخصلت گوشي : سريال و ورژن و مدل و شماره‌ic ها
flash فلش كردن
ui sitting تنظيمات نرم افزاري
restart اين ديگه تابلو
براي فلش بعد از انتخاب مدل و تايپ :
mcu فايل اصلي فلش
ppm فايل زبان گوشي (پسوندهاي فارسي،براي dct3 : ia,g و براي dct4: s3,09 )
cnt فايل گالري گوشي
pn يا pm ( درست يادم نيست اسمش چي بود ) فايل آنتن گوشي
باتوجه به نيازت گزينه ها را انتخاب ميكني
start ميكن نوار يزر برنامه 3 بار پر ميشه و گوشي فلش شده
بعد از اتمام كار در قسمت ui option گزينه هاي ui factory , full factory تيك ميزنيم تا تنظيمات گوشي برگرده
كابل در مياري و تمام.

HELLBOY_HP
01-02-2007, 10:59
برای فلش کردن هر گوشی احتیاج به باکس است در ضمن باکس قابلیت فارسی کردن گوشی رو هم داراست حالا اینکه شما بخوای چه گوشی رو فلش کنی مهمه اگه نوکیا باشه که به طور حرفه ای میتونی تمام نوکیا ها رو با باکس ufs3-hwk فلش کنی ولی یه سری سونی اریکسون و سامسونگ با یه سری گوشی های دیگر رو هم میتونی فلش کنی ولی نه به طور حرفه ای در ضمن قیمت این باکس با کلیه کابل هاش خیلی بشه 120000 تا 130000 تومان نه 300000 تومان در ضمن همونطور که گفتم با داشتن این باکس نمیتونی همه سامسونگ ها و سونی اریکسون ها رو فلش بزنی حالا اگه سوالی هست در ضمن توضیحات دوستان هم بسیار کامل بود.یه چیز دیگه که یادم رفت بگم باکس رو میتونین از تهران خیابان جمهوری پل حافظ پاساژ علائدین بخرین .

RedDragon
02-02-2007, 14:04
ممنون hellboy !
در ضمن برای سونی اریکسون بهترین باکس یونیورساله قیمتشم 400 تومنه1

santurmantur
08-02-2007, 12:23
با سلام: گوشی من 7610 است. مشکلش اینه که همش ریست میکنه و بالای صفحه یک پیغام داخل کادر سبز رنگ میزنه(Infected by Comm Warrior) من گوشی را 2 بار با کد 7780و7370 فرمت کردم پیقام رفت ولی هنوز ریست میکنه. چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(ض به نخورده)

armin333
14-05-2007, 04:02
من تازه کارم ! تو سایت نوکیا یه قسمت واسه آپ دیت نرم افزار های مو بایل داره که بعد از انتخاب گوشی یه برنامه 23 مگا بایتی رو دانلود می کنی . می خواستم ببینم اینم فلش می کنه یا فقط آپ می کنه؟ اگه فلش نمی کنه فرقش با فلش چیه؟ در ضمن نرم افزار گوشی من 3.9 ه اما اون که تو سایته ظاهرا 4.7 ه اما وقتی می خوام اپدیت کنم می گه ورژن هاش یکیه . یعنی ممکنه سایت نوکیا به اشتباه همون قدیمیه رو گذاشته باشه یا اینکه من برای این کار به سخت افزار نیاز دارم؟ برای اپدیت گوشی باید روشن باشه یا خاموش؟
مدل گوشی : 5300 نوکیا

arash_a
14-05-2007, 09:48
با سلام: گوشی من 7610 است. مشکلش اینه که همش ریست میکنه و بالای صفحه یک پیغام داخل کادر سبز رنگ میزنه(Infected by Comm Warrior) من گوشی را 2 بار با کد 7780و7370 فرمت کردم پیقام رفت ولی هنوز ریست میکنه. چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(ض به نخورده)

دوست عزیز شما باید این کارارو بکنید :
1 - مموری رو دربیارید .
2 - با کد 7370 گوشی رو ریست کنید .
3 - مموری رو بدون اینکه رو گوشی بندازید بدید بیرون واستون با رم ریدر فرمت کنند .
4 - مموری رو روی گوشی بندازید و بعدش با گوشی هم یه بار فرمتش کنید .
با این کارها 100% گوشیتون از دست ویروس یا کرم راحت میشه و اگه بازم بعده این کارها ریست شد
بخش پاور گوشیتون مشکل داره و باید بدید پاور رو تست کنن و بعد هم تعمیر یا محکم کردن پایه های پاور
که حدود 10 تا 30 تومن خرجش خواهد بود .

armin333
19-05-2007, 22:18
اساتید محترم ، کسی نیست جواب منو بده؟

TheMohammad
19-05-2007, 23:12
برای همه گوشی ها نیازی با باکس نیست !!!
مثلا همه گوشی های موتورولا و اکثر سونی اریکسون ها و نوکیاهای جدید رو فقط با کامپیوتر و کابل usb میشه فلش کرد، فلش کردن هم عبارت است از ریختن نرم افزار داخلی گوشی (interface) که حالا میتونه همون نسخه سابق باشه یا جدیدتر، اصطلاح آپدیت یا آپگرید کردن گوشی هم همین رو میده !
ممکنه با نصب فلش استاندارد نسخه جدید یکسری از اشکالات گوشی که قبلا بوده رفع بشه !

nima_949
20-05-2007, 00:48
این سوال شما خیلی جوابش مشکله چون فلش هر گوشی متفاوته و توضیحش در این مقال خیلی کمه البته از نظر من

armin333
22-05-2007, 22:40
آقا ممنون از لطفتون فکر می کنم تا حدودی به جوابم رسیدم . موفق باشید