PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه ی غیر قابل ریکاوری کردن اطلاعات هارددیسک

hossein_dig
13-03-2008, 21:10
سلام .
میخواستم بدونم شما میدونید چی کار کنم اطلاعات داخل هاد غیر قابل ریکاوری بشه .
میخوام هاردم رو بفروشم نمی خوام اطلاعاتم دست کسی بیفته .

ببخشید اینجا تاپیک زدم رفتم سخت افزار دکمه جدید نداشت:41:

piremard
14-03-2008, 01:45
KillDisk

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hossein_dig
14-03-2008, 10:26
تشکر .........

hassan_mojtahedi
15-03-2008, 13:52
اگه دو بار هر درايو رو فرمت كني به Ntfs و چند تا فايل جديد تو هر درايو بريزي ديگه عمرن ركاوري بشه...

hossein_dig
15-03-2008, 17:30
نگفتی اساسی فرمت کنم یا سریع ؟
ممنون امتحان میکنم

piremard
16-03-2008, 01:22
اگه دو بار هر درايو رو فرمت كني به Ntfs و چند تا فايل جديد تو هر درايو بريزي ديگه عمرن ركاوري بشه...

حتی اگر برد هارد رو عوض کنید و سکتور صفر و ترک صفر اون رو تغییر بدین باز هم قابل باز یابی هست

alil1369
16-03-2008, 02:25
میتونی یکی از این راه هارو بری :

1- کل هاردتو به Fat تبدیل کن بعد به NTFS
2- از برنامه Zero Feel استفاده کن که تمام سکتور هارو با 0 پر میکنه !
3- یه سری به سایت سازنده هاردت بزن برو تو Support یا Download Center یه سرچی بزن حتما یه برنامه یا روشی خودشون دارن !
4- از Low Level Format استفاده کن !!
یا اینکه اصلا نفروشش !

zhina_gian
18-03-2008, 07:27
حتی اگر برد هارد رو عوض کنید و سکتور صفر و ترک صفر اون رو تغییر بدین باز هم قابل باز یابی هست

سلام.

نظرتون در مورد این روش زیر چیه؟

به این صورت که درایو مورد نظر رو توسط یکی از برنامه های Shredder با قابلیت حداقل 10 بار پاک و رایت کردن پاکسازی کنیم. مثلا یکی از این برنامه ها TuneUp است.

درایو مورد نظر رو که میخواهیم اطلاعاتش قابل بازیابی نباشه رو در داخل این قسمت که در عکس زیر میبینید اول
انتخاب میکنیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد تنظیمات آن را به صورت زیر قرار دهیم.

ممنون :11:

hossein_dig
18-03-2008, 13:05
سلام مجدد .
از همتون تشکر میکنم ولی نمی خوام هاردم رو نابود کنم !! .میخوام فقط زمانی که فروختم اگه کسی خواست فضولی کنه نشه .

والا من خودم یه بار اشتباهی یه درایو فرمت کردم 3 روز طول کشید تا نصف فایل هام ام رو برگردونم با هر برنامه که بگی !!
بقیش هم کرش شده بود .

در ضمن اگه برنامه معرفی میکنین مرام کش کنین و لینکم بزارین .

ممنون

seppeehr
18-03-2008, 14:11
يك برنامه عالي هست به اسم Lavasoft Privacy Toolbox كه امكانات مختلفي مثل رمزگذاري روي فايل ها و ... داره. يكي از امكاناتش، Shred كردن فضاي خالي هارد ديسكتون هست. جالب اينجاست كه يكي از الگوريتمهايي كه اين برنامه براي shred‌كردن يا نابود كردن كامل فايل ها استفاده مي‌كنه، مربوط به ارتش آمريكاست!
شركت سازنده اين برنامه هم همون شركتيه كه برنامه معروف Adaware‌رو ساخته.

اينم لينك دانلودش:

piremard
18-03-2008, 20:13
سلام.

نظرتون در مورد این روش زیر چیه؟

به این صورت که درایو مورد نظر رو توسط یکی از برنامه های Shredder با قابلیت حداقل 10 بار پاک و رایت کردن پاکسازی کنیم. مثلا یکی از این برنامه ها TuneUp است.

درایو مورد نظر رو که میخواهیم اطلاعاتش قابل بازیابی نباشه رو در داخل این قسمت که در عکس زیر میبینید اول
انتخاب میکنیم.

بعد تنظیمات آن را به صورت زیر قرار دهیم.

ممنون :11:
دوست من ، شما باید اصول ریکاوری رو مطالعه کنید تا بعد متوجه خواهید شد که این کارها تاثیری در بازیابی محتویات یک هارد دیسک ندارند
تنها دیستراکتیو کردن و بهم ریختن پسماند هارد می تونه اون رو تا حدود زیادی غیر قابل باز یابی کنه

سلام مجدد .

در ضمن اگه برنامه معرفی میکنین مرام کش کنین و لینکم بزارین .

ممنون

سلام :20:
بنده چون از "مخالفان نقض حقوق و مالکیت معنوی محتوا " هستم اصولا با لینک دانلود نسخه ی کرک شده یا فول ورژن میانه ای ندارم ، معذور دارید ما را :46:
البته برنامه های دیگری هم هستند که تا حدودی قویتر باشند

مقاله ای PDF در زمینه از بین بردن و غیر قابل بازیابی کردن اطلاعات هارد دیسک ها :

reza3600
22-03-2008, 08:02
میتونی با برنامه پارتیشن مجیک هاردت رو فرمت کنی. توی گزینه های فرمت این برنامه یه گزینه برای فرمت و پاکسازی کامل هارد هست. بعد هاردت رو پر بکن دوباره با این فرمت کن و اخر سر فرمت هاردت رو عوض کن مثلا از ntfs به fat32
بعضی دستگاهایی هستند که هارد رو بطور فیزیکی فرمت میکنن.
دو دسته اند یک دسته برای ترکوندن هارده یه دسته برای پاکسازی اطلاعات. البته اگر هاردت دست سازمان سیا و اف بی ای بیفته تضمین نمیکنم که اطلاعاتت لو نره!
میتونی هارت رو 24 ساعت تو اب نمک بزاری! این طوری عمرا کسی بتونه ریکاوری کنه البته بجز همون سازمان سیا و موساد و اف بی ای

hossein_dig
22-03-2008, 16:38
سلام
بنده چون از "مخالفان نقض حقوق و مالکیت معنوی محتوا " هستم اصولا با لینک دانلود نسخه ی کرک شده یا فول ورژن میانه ای ندارم ، معذور دارید ما را

سلام به همه دوستان عیدتون هم مبارک باشه

دوست عزیز من هم با شما موافقم ولی تو کشور عزیز ما به دلیل تحریم و 1001 بهونه دیگه ما نمیتونیم کارت خرید اینترنتی داشته باشیم و مجبوریم از برنامه های کرک شده استفاده کنیم .تازه درآمد ما با بقیه کشور کلی فرق داره فکرم نکنم 20 هزار تومن پول یه برنامه کوچیک رو بدیم .
ذر ضمن از توجوه همه دوستان هم تشکر میکنم

sibsabz
22-03-2008, 23:03
یک روش مطمئن و مطمئن هارد رو ابتدا پاک کن بعد با یک سری اطلاعات عادی پرش کن مثلا یک فیلم یک گیگی رو توی صد تا دایرکتوری مختلف توش کپی کن !!!
البته فکر کنم کمی تا قسمتی زمانبره !
عمرا سیا هم نمیتونه غیر از اون فیلمه چیز دیگه ای ازش بیرون بکشه !

hossein_dig
22-03-2008, 23:44
فکر کنم پیرمرد بگه اونم قابل بازیابی

piremard
23-03-2008, 18:06
سلام به همه دوستان عیدتون هم مبارک باشه

دوست عزیز من هم با شما موافقم ولی تو کشور عزیز ما به دلیل تحریم و 1001 بهونه دیگه ما نمیتونیم کارت خرید اینترنتی داشته باشیم و مجبوریم از برنامه های کرک شده استفاده کنیم .تازه درآمد ما با بقیه کشور کلی فرق داره فکرم نکنم 20 هزار تومن پول یه برنامه کوچیک رو بدیم .
ذر ضمن از توجوه همه دوستان هم تشکر میکنم

بنده لینک نمی گذارم اما برای شما که نسخه نپیچیدم که از چه طریق نرم افزار بدست بیارین
انجمن درخواست نرم افزار هست می تونید درخواست destroy data یا Wipe Hard Drive یا هر نرم افزاری که لینک سایتشو گذاشتم کنید
دوستان زیادی فورا لینک فول ورژن می گذارند
ناراحت نباش رفیق:20:

hossein_dig
23-03-2008, 19:43
ممنون.من همه روش ها رو امتحان میکنم

BLACK-BLACK
23-03-2008, 21:12
سلام .
میخواستم بدونم شما میدونید چی کار کنم اطلاعات داخل هاد غیر قابل ریکاوری بشه .
میخوام هاردم رو بفروشم نمی خوام اطلاعاتم دست کسی بیفته .

ببخشید اینجا تاپیک زدم رفتم سخت افزار دکمه جدید نداشت
بهترین راهی که من امتحان کردم و واقعن جواب میده
با استفاده از فرمت سطح پایین LOW LEVEL Format
جوری اطلاعاتو پا میکنه که نگو
البته برای هر مدل هارد یک برنامه جدا هست
هاردت چیه؟

hossein_dig
23-03-2008, 22:44
Maxtor 80 ide

BLACK-BLACK
24-03-2008, 08:43
پس خیالت راحت بابرنامه Maxtor Max blast ظرف 5 -6 ساعت به کلی پاک میشه وانگار هارد تازه از تو کارخونه در اومده

Hektor
28-03-2008, 08:25
چند بار قبلا راجع به این سوال پاسخ داده شده ولی فرمت سطح پایین و ... بی فایده است عزیزان.نوشته های پیرمرد رو تایید می کنم.
از پستهای پیشین خودم نقل قول می کنم در اینجا:

شايد براي بعضي دوستان كه با مباحث پيشرفتهء بازيابي اطلاعات آشنايي زيادي ندارند گفتن اينكه حتي با چندين بار فرمت هم امكان بازيابي اطلاعات با روشهاي سخت افزاري و حتي نرم افزاري وجود داره چيز عجيبي بنظر بياد. همينقدر براي فهم بيشتر اينرو بگم كه در حال حاضر نرم افزارهاي بازيابي داده اي وجود داره كه تا حدود 50 بار اگر هارد رو فرمت كني مي تونند بازيابي رو انجام بدهند.
فرمت عادي رو پس بايد گذاشت كنار اما راجع فرمت سطح پايين هم چندان دلتون رو خوش نكنيد

من برنامه اي امنيتي رو به دوستان معرفي مي كنم كه بترتيب شامل 10 استاندارد پاكسازي از جمله استانداردهاي بي نظير زير براي نابودي اطلاعات هست :
1)
Navso P-5239-26
استاندارد مركز پژوهشهاي ستاد اداري نيروي دريايي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري نظامي به شيوهءغير قابل بازيابي با متودهاي سخت افزاري و نرم افزاري شامل سطوح زير:
RLL
MFM

2)
DOD 5220.22-M
استاندارد امنيتي دپارتمان دفاعي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري نظامي به شيوهء غير قابل بازيابي با
متودهاي سخت افزاري و نرم افزاري

3)
B.Schneier's algorithm
استاندارد امنيتي ابداعي از سوي بروس اسكينر براي نابود سازي غير قابل بازيابي اطلاعات اداري و نظامي

4)
3+7+3 Beyond DoD Standards
استاندارد امنيتي دپارتمان دفاعي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري و نظامي به شيوهء غير قابل بازيابي با متودهاي سخت افزاري يا نرم افزاري

و از همه خفن تر:
5)
استاندارد Gutmann

خلاصه كردم وگرنه هر كدوم از اين موارد كلي بحث و مطلب داره.
فقط نرم افزار رو معرفي مي كنم تا ديگه خاطرتون كاملا جمع بشه براي حذف اطلاعاتتون

EastTec Eraser
نسخه 8.0
2007
5.5 MB
كار شركت رومانيايي East Technology

نسخه ي East-Tec Eraser 2007 v8.0.0.208 به همراه كرك را آپلود كردم و مي توانيد از يكي از لينك هاي زير بگيريد:

فايلهاي داخل پوشه ي كرك رو در داخل پوشه ي نصب برنامه جايگزين(Replace) كنيد.
ضمنا

BLACK-BLACK
29-03-2008, 06:41
چند بار قبلا راجع به این سوال پاسخ داده شده ولی فرمت سطح پایین و ... بی فایده است عزیزان.نوشته های پیرمرد رو تایید می کنم.

شمابرای چی این حرفو میزنی؟
یکبار فرمت سطح پایین ویکبار هارد به هارد کردن وپرکردن هارد ایشون برای اینکه غیر قابل بازیابی شه کافیه

ashkanbamaram
31-03-2008, 03:58
با یک Shift+Delet ساده و بعد هم یک فرمت معمولی مشکلت حله :46:
این بلا سر خودمم اومده:13:

*Batman*
31-03-2008, 05:28
هاردت رو پر از فایلهای به درد نخور بکن.البته قبلش یه Low Level بزن.

hossein_dig
31-03-2008, 19:51
تشکر از همه دوستا ن فکر نمی کردم این موضوع اینقدر جذاب باشه

ashkanbamaram
02-04-2008, 15:58
تشکر از همه دوستا ن فکر نمی کردم این موضوع اینقدر جذاب باشه

آخه روشها زیاده :31:

hossein_dig
02-04-2008, 17:04
من منتظر همه ای روش ها هستم

piremard
02-04-2008, 18:18
این بلا سر خودمم اومده:13:

خوب شد رو هارد دیسک شما اطلاعات کارت اعتباری و مشخصات اطلاعات مردم نیست:31:
نمی دونم چرا راه حل های ایرانی همهگی بر مبنای آزمون خطا و تجربه های شخصی هست تا راه کار علمی

ashkanbamaram
02-04-2008, 18:37
من منتظر همه ای روش ها هستم

این مشکل رو من خودمم داشتم :13:

ashkanbamaram
02-04-2008, 18:42
نمی دونم چرا راه حل های ایرانی همهگی بر مبنای آزمون خطا و تجربه های شخصی هست تا راه کار علمی

چرا عزیزم من بیشتر راه کارهارو قبلاً انجام دادم ولی بهترین نتیجه رو از این روش که گفتم، گرفتم.
بعد از اون ... دقیقاً به خاطر همون اطلاعات و مشخصات محرمانه هست که اکثر این روشها رو تست کردم :5:
وانگهی چرا لقمه رو دور سرم بچرخونم. اون چیزی که راحت ترین و بهترینه!! همیشه دم دست هست :46:

hossein_dig
02-04-2008, 18:45

خوب ما ایرانی هستیم دیگه :21:
با این آزومن و خطا کلی چیزا یاد گرفتیم:27:

ashkanbamaram
02-04-2008, 19:07
خوب ما ایرانی هستیم دیگه :21:
با این آزومن و خطا کلی چیزا یاد گرفتیم:27:

بابا ایرانی :10:

Hektor
02-04-2008, 19:10
شمابرای چی این حرفو میزنی؟
یکبار فرمت سطح پایین ویکبار هارد به هارد کردن وپرکردن هارد ایشون برای اینکه غیر قابل بازیابی شه کافیه
دوست عزیز اول شما بمن بگو با روش های بازیابی سخت افزاری اطلاعات آشنا هستی؟روشی که شما میگی نادرست نیست اما ما داریم روی به صفر رسوندن احتمال بازیابی داده ها به شیوه های نرم افزاری و سخت افزاری صحبت می کنیم
ضمنا اگر روش شما کارامد بود چرا یک تیم برنامه نویسان خبره و متخصصان کامپیوتر بنشینن برنامه هایی برای حذف نهایی داده طراحی کنند؟ لابد از نظر شما بیکارن.نه؟

هاردت رو پر از فایلهای به درد نخور بکن.البته قبلش یه Low Level بزن.

وانگهی چرا لقمه رو دور سرم بچرخونم. اون چیزی که راحت ترین و بهترینه!! همیشه دم دست هست :46:
اتفاقا شما با این روشهای تجربی شخصی تون دارید لقمه رو چند بار دور سرتون می چرخونین
خوب چرا کار رو به یک نرم افزار مخصوص اینکار مثل همین East-Tec Eraser که با الگوریتم های گوناگون اقدام به حذف نهایی داده میکنه نمیسپری؟:31:

Hektor
02-04-2008, 19:14
ضمنا برای اینکه قدری با اصول بازیابی داده ها آشنا بشین و یک مقداری علمی تر نظر بدین بد نیست این کتاب رو تهیه کنین چون خیلی براتون مفیده
مرجع علمی کاربردی هارد دیسک(اصول,عملکرد,نصب و راه اندازی,تعمیر و ترمیم اطلاعات)
مهندس شیرزاد شهریاری
نشر پرتونگار

ashkanbamaram
02-04-2008, 19:24
خوب چرا کار رو به یک نرم افزار مخصوص اینکار مثل همین East-Tec Eraser که با الگوریتم های گوناگون اقدام به حذف نهایی داده میکنه نمیسپری؟:31:

اگه لینکش رو هم بزاری بد نیست

hossein_dig
02-04-2008, 21:11
گه لینکش رو هم بزاری بد نیست
اگه بالا رو نگاه کنی میبینی تو پست 21 هکتور گذاشته

ashkanbamaram
03-04-2008, 16:01
اگه بالا رو نگاه کنی میبینی تو پست 21 هکتور گذاشته

چخ ممنون :10: