PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 1 - تاثیرات تغییر تعرفه ی پیامک

jtiran2
13-03-2008, 19:50
سلام
حتما مطلع شده اید که به زودی تعرفه ی پیامک فارسی به 8.9 تومان کاهش و تعرفه ی پیامک انگلیسی به 22 تومان افزایش می یابد . این اقدام تبعات بسیار زیادی خواهد داشت که سعی داریم به بررسی برخی از آنها بپردازیم .
اول تاثیر این اقدام سیل غلط های املایی در اس ام اس های ارسال شده است !! باور کنید اصلا شوخی نیست . بیشتر مردم آنقدر پیامک فینگلیش فرستاده اند که املای صحیح بعضی کلمات یادشان رفته . فکر می کنم تاسف بار ترین اتفاق همین باشد .
تاثیر مهم دوم کاهش موقتی سرعت ارسال پیامک توسط کاربران است . سرعت پایین در ارسال پیامک فارسی به دلیل نا آشنا بودن جایگاه حروف در بدنه ی گوشی برای مدتی مشکل ساز خواهد بود .
تغییرات اساسی در بازار معاملات گوشی ( با توجه به معرفی نرم افزار ارسال پیامک فارسی در پک 200 کاراکتری دیگر گوشی های ارزان قیمت خوش دست توان پذیرش چنین نرم افزاری را نخواهند داشت و توجهات بیشتر به سمت ویندوز موبایل و سیمبیان جلب می شود .) و همچنین رفع مشکل گوشی های نوکیا که همچنان در صفحه کلیدهایش گچپژ را پشتیبانی نمی کند .
ضمنا این برنامه تنها برای ارسال پیامک فارسی ساخته شده است و هنوز دقیقا معلوم نیست تکلیف کاراکترهای -=()*&^%$#@!":؟><\[]/ و امثالهم چه می شود ؟؟؟ آیا آنها جز حروف فارسی به حساب می آیند ؟؟؟
در پایان باید گفت در صورت راه اندازی سرویس mms ( بخوانید پیام بزرگ !!) همراه اول, توجهات بازار ارزش افزوده بیشتر به سمت سرویس های نوین و نسل 2.75 جلب خواهد شد و بر خلاف بسیاری پیش بینی ها ( مبنی بر عدم استقبال از MMS ) چون ما ایرانیها انسانهای بسیار خوش ذوقی هستیم و هوای جیبمان را هم نداریم !! از ام ام اس استقبال گرمی خواهیم کرد .

این مقاله در انجمن های فارس وب منتشر شده است و ذکر منبع ضروری است .
فارس وب :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با تشکر
جمشید طاهرکرد

vahid_civil
14-03-2008, 01:01
قیمت فارسی هم در اصل 16 تومنه که به صرفه تره تلفن بزنیم تا اس ام اس!

farsweb
22-04-2008, 21:29
بیچاره jtiran2 ! بابا این بنده خدا که خیلی بچه مثبت بود ( داداشم بود !)

ar.behnam
22-04-2008, 23:31
و نسل 2.75 جلب خواهد شد و

جمشید طاهرکرد

نسل 2.5 فکر کنم باشه نه 2.75
2.75 مربوط به ایرانسل هستش

farsweb
24-04-2008, 13:30
نسل 2.5 فکر کنم باشه نه 2.75
2.75 مربوط به ایرانسل هستش

خیر دوست عزیز - 2.5 نسل فعلی یا همون gsm هست . نسل 2.75 که به درستی به ایرانسل اشاره کردید قراره روی شبکه ی همراه اول پیاده بشه و بعضی ها بلند پروازی می کنن و روی نسل سه هم حرف می زنن که مشخصه فقط حرفه !

arman4459
24-04-2008, 17:04
بازم دم ايرانسل گرم كه حسابي حال ميده با اين تعرفه هاي مناسبش

mehdi_vsgh
24-04-2008, 17:32
خیر دوست عزیز - 2.5 نسل فعلی یا همون gsm هست . نسل 2.75 که به درستی به ایرانسل اشاره کردید قراره روی شبکه ی همراه اول پیاده بشه و بعضی ها بلند پروازی می کنن و روی نسل سه هم حرف می زنن که مشخصه فقط حرفه !
خیر

نسل فعلی همراه اول نسل 2 هستش که قادر به ارائه‌ی سرویسی جز مکالمه و SMS نخواهد بود...

ولی با صحبتای انجام شده قرار است نسل خود را به 2.5 ارتقاء بدهد...
در نسل 2.5 امکان ارائه سرویسهایی از قبیل
MMS
GPRS
امکان پذیر میباشد

اما ایرانسل نسل 2.75 هستش که علاوه بر سرویسهای فوق میتواند سرویس
EDGE
را نیز ارائه دهد.

farsweb
24-04-2008, 19:13
خیر

نسل فعلی همراه اول نسل 2 هستش که قادر به ارائه‌ی سرویسی جز مکالمه و SMS نخواهد بود...

ولی با صحبتای انجام شده قرار است نسل خود را به 2.5 ارتقاء بدهد...
در نسل 2.5 امکان ارائه سرویسهایی از قبیل
MMS
GPRS
امکان پذیر میباشد

اما ایرانسل نسل 2.75 هستش که علاوه بر سرویسهای فوق میتواند سرویس
EDGE
را نیز ارائه دهد.

اشتباه شده انگار . من دارم از امکانات سخت افزاری bts میگم دستگاهایی که الآن همراه اول داره نصب می کنه تفاوتی با ایرانسل نداره و اگر بخواد به راحتی edge یا سیستم های با پهنای باند وسیعتر رو هم جواب میده . در مورد نسل 2.5 اشتباه لپی منو میبخشید .