PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چيز درباره CloneCD ( بحث ، آموزش و مسائل مرتبط )

solbi
26-12-2004, 22:33
سادگي و ابداع را با هم بياميزيد و اطلاعات خود را با نرم افزار ساده Clone CD كپي نماييد. اين برنامه يكي از قدرتمندترين برنامه ها براي كپي سي دي هاي خش دار و قفل دار مي باشد. مي توانيد اكثر فرمت هاي فايل هاي صوتي، اطلاعات، تصاوير و فايل هاي ويديويي را با اين برنامه كپي كنيد. Clone CD كيفيت بالايي را در كپي كردن سي دي ارايه مي دهد. اين برنامه مي تواند انتخاب هاي زيادي را براي كپي سي دي در اختيار شما قرار بدهد. اكثر اطلاعاتي كه اين برنامه كپي مي كند در انواع CD-Rom ها خوانده مي شود.

در اين قسمت تصميم داريم كار با اين برنامه ساده و كاربردي را با هم بياموزيم: پس از اجراي آن كادر كوچكي باز مي شود كه چهار شمايل گرافيكي در آن مشاهده مي شود. اگر با ماوس توقف كوتاهي بر روي هر يك از آنها داشته باشيد در قسمت پايين كادر عملكرد آن را مشاهده خواهيد نمود. در صورتي كه كاربا ساير برنامه هاي كپي سي دي مانندNero و يا Easy CD Creator را بدانيد طبيعتا مشكلي در اين برنامه كوچك نخواهيد داشت.

ايجاد فايل شبيه سازي شده از يك سي دي
۱- اولين شمايل گرافيكي Clone CD يعني Read to lmage file را انتخاب كنيد تا كادري باز شود. در اين قسمت مي توانيد نوع سي دي مبدأ خود را مشخص كنيد و سپس دكمه Next را بفشاريد. زمان كوتاهي صرف مي شود تا ديسك در ديسك گردان خوانده شود.
۲- سپس در كادر بعدي مي توانيد نوع فرمت فايل را انتخاب كنيد كه در اينجا چهار فرمت وجود دارد (Multimedia, Game CD Audio CD, Data CD) پس از انتخاب مورد دلخواه روي دكمه Next كليك كنيد.
۳- كادر بعدي شامل محل ذخيره سازي فايل تصويري و ايجاد راهنما براي آن است.
۴- پس از فشردن دكمه OK كادر ديگري گشوده مي شود كه پيشرفت مراحل ايجاد فايل تصويري را نمايش مي دهد و بعد پيغام به پايان رسيدن آن ظاهر مي شود. به اين صورت تصويري از سي دي شما ساخته شده است. توجه داشته باشيد كه مسير ذخيره سازي آن را فراموش نكنيد.

كپي كردن فايل تصويري ايجاد شده
۱- شمايل گرافيكي Write from lmage file را انتخاب كنيد تا كادر انتخاب فايل بر روي صفحه نمايشگر باز شود. با فعال كردن عبارت Delete after a successful write فايل تصويري پس از كپي موفقيت آميز حذف مي شود.
۲- حال Next را بفشاريد و در كادر بعدي در قسمت Write Speed سرعت كپي شدن فايل را انتخاب كنيد. سرعت هاي متفاوتي در اينجا براي كپي سي دي وجود دارد. سرعت هاي بالا به شرطي قابل اجرا هستند كه ديسك گردان شما نيز بتواند با اين سرعت كار كند. سعي كنيد سرعت متوسطي را انتخاب كنيد تا كپي شما با دقت بيشتري انجام شود. پس از انتخاب نوع فرمت فايل انتخابي روي دكمه OK كليك كنيد تا مراحل ضبط شروع شود.

كپي سي دي به سي دي
در صورتي كه دستگاه شما دارايCD-RW و CD-R باشد مي توانيد يك سي دي را به طور كامل بر روي سي دي ديگر ذخيره كنيد. (البته در غير اين صورت مي توانيد از روش هايي كه در قسمت هاي گذشته در آموزش Easy CD Ceator و Nero گفته شد نيز استفاده نماييد.
۱- براي اين كار روي Copy CD كليك نماييد تا كادر انتخاب CD-Reader باز شود. پس از انتخاب مبدأ خود روي دكمه Next كليك كنيد و در كادر بعد نوع فرمت دلخواه را انتخاب نموده و سيس Next را بفشاريد.
در كادر بعدي مي توانيد از فايل تصويري براي كپي كردن استفاده كنيد و يا با فعال نمودن عبارت Copy on the fly از روش پروازي كه در نرم افزار Nero به توضيح آن پرداختيم استفاده نماييد. سپس Next را بفشاريد تا مراحل كپي سي دي انجام شود.

حذف اطلاعات از روي سي دي
آخرين شمايل گرافيكي Erase CD مي باشد كه قدرت حذف اطلاعات از روي سي دي هاي CD-RW را دارد، تا بتوانيد مجددا بر روي آنها اطلاعات جديدي را ذخيره سازيد. پس از گشوده شدن يك كادر مراحل حذف اطلاعات آغاز مي شود

Amir_P30
26-12-2004, 23:29
ممنون آرش جان

لطف كردي

مرسي :mrgreen: :wink:

MaSoOd
14-01-2005, 06:54
ممنون از مقالت آرش جان
اینم لینکش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توجه : این سایتی که برا آپلود انتخاب شده محدودیت پهنای
باند و ... نداره
حالا اگه کسی به هر دلیلی نتونست این مقاله رو دانلود کنه تو تاپیکی که " تمام مقالات انجمن آموزش رو بصورت PDF دریافت کنید بالای انجمن هست یه پست بده و اسم مقاله رو بگه تا من براش مقاله رو ایمیل بزنم انتخاب با شما بصورت word یا pdf

mpsjavad
10-02-2005, 01:26
Clone CD از زبان شيرين فارسي هم پشتيباني ميكنه براي اينكه زبان نرم افزار رو عوض كنيد به منوي Tools رفته گزينه Settings را انتخاب كنيد در سربرگ Language گزينه Persian را انتخاب كنيد البته ميتوانيد تنظيمات مهم اين برنامه را هم از همين طريق تغيير دهيد .. :wink:

golnaz
17-02-2005, 21:44
سلام :نوشته بوديد كه كلون سي دي از زبان شيرين فارسي هم حمايت ميكنه .
من كاري كه شماگفتيد انجام دادم زبان شيرين انگليسي را هم بهم زد .چرا؟ :idea: :?: :D

Amir_P30
17-02-2005, 22:50
شما فكر كنم بخش فارسي ويندوز ايكس پيتون رو كامل نكرده ايد

يعني اونجايي كه زبان فارسي رو نصب ميكنيد 3 تا زبانه داره
زباانه آخري كه نامش Advance هست برويد و اونجا رو هم به فارسي تغيير بديد .

موفق باشيد

mpsjavad
18-02-2005, 03:05
با سلام ..
ممنون اقا امير از اين كه كاملش كردي :D :arrow:

kazemiprince
20-04-2005, 15:15
سلام
لطفا نحوه ساخت virtual drive به وسيله clone را توضيح دهيد.
منون از راهنمايي هاي گذشته :oops:

mpsjavad
20-04-2005, 23:02
با سلام ..

كاظم, جان خدمت شما بگم كه هر ورژن كلون سي دي داراي virtual drive ( درايو مجازي نيست ) البته تا اونجا كه من اطلاع دارم اما اگر موقع نصب گزينه virtual drive داشت ( مثلclone CD ورژن 4.2.0.2 كه تا 8 درايو مجازي ميسازه ) پس درايو مجازي رو ساپرت ميكنه ! :idea:

در هر صورت پس اگر clone CD شما داراي درايو مجازي باشه موقع نصب به طور پيش فرض يه دونه درايو مجازي ميسازه و در حالت كلي براي فعال و يا غير فعال كردن درايو مجازي و يا افزايش تعداد درايو هاي مجازي بايد بر روي ايكنclone CD توي نوار تسك بار ( كنار ساعت ) راست كليك كرده و گزينه virtual clone drive رو انتخاب كنيد از اين طريق هست كه ميتونيد بر درايو مجازي هاي خودتان كنترل داشته باشيد .

و اگر هم كلون سي دي شما درايو مجازي نميسازه پس ميتونيد به سايت clone CD برويد و تنها پك virtual drive رو دانلود و نصب كنيد تا از ايميج هاي گرفته شده استفاده كنيد يا نرم افزار virtual drive رو نصب كنيد .

اميدوارم توضيحاتم به دردت بخوره :|

اگه virtual drive ساختي و طريقه استفادش رو نميدونستي همين جا مطرح كن :wink:

sayedreza
23-04-2005, 23:42
سلام
منم هر کاریش کردم فارسیاش اجق وجقه چیکارش کنم؟

mpsjavad
25-04-2005, 19:21
يا سلام ..

دوست عزيز سيد رضا, جان به نظر من 2 حالت داره كه فونت هاي فارسي clone CD اين طوري شده :

1. در ويندوز شما زبان فارسي نصب نيست و يا بايد آنجايي كه زبان فارسي رو نصب ميكنيد 3 تا زبانه داره زباانه آخري كه نامش Advance هست برويد و اونجا رو هم به فارسي تغيير بديد .

2. شما از ويندوز مديا سنتر استفاده ميكنيد ؟

كه در حالت دوم من راه حلي پيدا نكردم :!:

khatamifar
20-02-2006, 17:48
دستتون درد نكنه .
من واقعا بلد نبودم.

mehdi_7070
20-02-2006, 20:00
متوجه نميشم توي مديا سنتر چه ايرادي داره ؟
ميشه يه عكس ازش بذاريد !

old_wolf
27-07-2007, 10:13
متشکر از اموزشتون
اما خیلی مبتدی بود حالا هرکسی میخاد اموزش کامل شو همراه با تنظیمات پروفایل وستینگ رو بذارم بگه البته بهتون قول میدم که 95 درصد قفلهای بازار وحتی قفلهای حرفهای سی دی رو بزنید

amin.t_71
31-07-2007, 14:00
سلام
لطفا نحوه ساخت virtual drive به وسيله clone را توضيح دهيد.
منون از راهنمايي هاي گذشته :oops:

بفرمایید اینم فایل pdf آموزش virtual clone drive نوشته شده توسط خودم همراه با عکس (یه آموزش کامل)

لینک دانلود:

AK1
02-08-2007, 20:56
بفرمایید اینم فایل pdf آموزش virtual clone drive نوشته شده توسط خودم همراه با عکس (یه آموزش کامل)

لینک دانلود:

لطفاً پسورد؟:18:

amin.t_71
10-08-2007, 18:23
دوست عزیز پسورد نمی خواد

AK1
10-08-2007, 22:04
دوست عزیز پسورد نمی خواد

عزيزم پسورد دادي و خودت خبر نداري:31:

amin.t_71
12-08-2007, 12:06
عزيزم پسورد دادي و خودت خبر نداري:31:
ببخشید بفرمایید اینم پسورد :

mohammad_king62
14-09-2009, 13:26
تشکر بابت مطالبتون

s1978b
31-01-2010, 00:15
من میخوام ببینم آیا این نرم افزار نسخه پرتابل هم داره یا نه ؟

ask_bl
31-01-2010, 10:18
من میخوام ببینم آیا این نرم افزار نسخه پرتابل هم داره یا نه ؟

Portable CloneCD

hamidR15
01-02-2010, 09:36
سلام
دوستان تفاوت اين برنامه با Clone DVD فقط تو رايت كردن DVDها هستش؟مثلا با Clone Cd هم ميشه از دي وي ديها Image گرفت؟