PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمامي سوالات و مباحث درباره xbox360 blu ray

Rohallah_tavakoli
12-03-2008, 21:54
خوب hd dvd هم شكست خورد و ماكروسافت قبول كرد كه نميشه با blu ray مبارزه كرد ...
هرچي باشه20 گيگ فضاي بيشتر و.... داره !!!!!

حالا هم ماكروسافت داره بازار xbox360 blu ray رو بررسي ميكنه!!

در اين تاپييك قصد داريم با دوستان حواشي و نتايج اين تغيير را برسي كنيم.

gorgino2008
12-03-2008, 22:06
من هم تو خبر ها شنيدم....
ماكروسافت هم هر روز يه بازي در مياره حالا تقصير ما چيه 450 تومان يه اكس باكس خريديم!!!!:41::41:

حالا فكر كنيد انوقتي كه بازيها رو ديسك هاي بلو ري بياد رو دي وي دي 5 الي 7 تا دي وي دي بشه!!!:13:تازه اگه dual layer باشه!!!

كسي از دوستان خبري از تاريخ عرضه اين xbox360 ها نداره؟؟؟؟؟؟؟(البته فكر كنم حالاها نياد!)

yoosef_st
12-03-2008, 22:34
بله دیگه. آخرش مایکروسافت شکست خورد. شکستی که خیلی هم دور از انتظار نبود. راستی فکر کنم حدودو 2ماه پیش یکی از همین آدمهای کار درست بازی گفته بود مایکروسافت باید به فکر Br باشه و Hd Dvd فایده ای نداره.
به نظرتون چقدر قیمتش بیشتر میشه؟

mazi_z_PSP
13-03-2008, 19:34
دوستان از همين الان برين ایکس باکس هاتون رو بفروشين که اگر این اتفاق بيوفته ديگه قيمت بازی های ایکس باکس هم ميره بالای 80 هزار تومان.!!!
و این واقعا بده. واقعا

cyrus3000
13-03-2008, 21:20
شما که اینو از قبل پیش بینی می کردید پس چرا ps3 نخریدید جای ایکس باکس 360

mazi_z_PSP
14-03-2008, 00:32
چون تونستم 50 تا بازی با قيمت 5 تومان بخرم که بسيار بسيار عالی تر و بهتر از بازی های پلی 3 هستند.
دوست داشتی از همون اول ميرفتم پلی 3 ميخريدم که برم 100 تومان پول يکدونه بازی بدم و تا 6 ماه همونو هی بازی کنم؟ !!

Rohallah_tavakoli
14-03-2008, 00:35
بله دیگه. آخرش مایکروسافت شکست خورد. شکستی که خیلی هم دور از انتظار نبود. راستی فکر کنم حدودو 2ماه پیش یکی از همین آدمهای کار درست بازی گفته بود مایکروسافت باید به فکر Br باشه و Hd Dvd فایده ای نداره.
به نظرتون چقدر قیمتش بیشتر میشه؟

فكر نكنم بيشتر از 60 الي 70 تومان بيشتر بشه چون اينجوري ديگه همه ميرن ps3 ميخرند.....

البته اگه xbox 360 blu ray تو ايران بياد تا سه چهار ماه قيمت بالايي خواهد داشت ....

نظر شما چيه!!!

cyrus3000
14-03-2008, 03:50
چون تونستم 50 تا بازی با قيمت 5 تومان بخرم که بسيار بسيار عالی تر و بهتر از بازی های پلی 3 هستند.

دوست داشتی از همون اول ميرفتم پلی 3 ميخريدم که برم 100 تومان پول يکدونه بازی بدم و تا 6 ماه همونو هی بازی کنم؟ !!

ولی دوست من . من فکر می کنم شما یه کم عجله کردی.یه کم وایمیسادی و با همون کنسول قبلیت ور میرفتی بهتر بود ..مگه یادت نیست همین ps2 که اوایل اومده بود بازی هاش اصلا گیر نمیومد و خیلی گرون بود بعدا رسید به قیمت هشتصد تومان ناقابل...
بازی هایی که تا حالا برای ایکس باکس 360 یا پی اس 3 اومده بیشتر به بازی های نسل قبل شباهت داره اصل حال بازی های نسل جدید تازه داره میاد که شما دیگه نمی تونی بازی کنی و فقط یه کنسول تو دستت مونده که فکر نمی کنم با مشکلاتی که داره شما بتونی دویست هزار تومن هم آبش کنی!
یه کم دندون به جیگر میذاشتی بازی ها ی پی اس3 راحت تر کراک می شدن و حالش رو میبردی:31::11:

yoosef_st
14-03-2008, 11:21
اما فکر نکنم مایکروسافت پشتیبانی از این کنسولهای معمولی رو متوقف کنه.
احتمالا بازیها تو 2 نسخه بیاد. یکی بلو ری و یه معمولی. نه؟!؟!؟

Rohallah_tavakoli
14-03-2008, 12:42
اما فکر نکنم مایکروسافت پشتیبانی از این کنسولهای معمولی رو متوقف کنه.
احتمالا بازیها تو 2 نسخه بیاد. یکی بلو ری و یه معمولی. نه؟!؟!؟

بله.. فقط فكر كن يه بازي كامل (از نظر حجم)blu ray رو چند تا dvd عرضه ميشه!!!!:18:

yoosef_st
14-03-2008, 13:45
خب بشه!!!! مگه قبلا بازیهای Ps1 رو چند تا Cd نمیومد؟اینم مثل اون. حالا ایشالا همین Br رو هم هک کنن تا یه دنیایی راحت بشه!!!!
پاورقی: من نمیدونم اونموقعها چجوری میشد که اینجوری میشد هان! ولی خب یه فکری براش میکنن دیگه. شما غصه نخورین.

WaTeRsTyLeR
14-03-2008, 14:20
:31::31: اگر قرار بود xbox بلو ری بزاره تو دستگاه پس باید hd player رو ور میداشت .قابل توجه دوستان خوش فکر که xbox اصلا hd نداشت که بخواد عوضش کنه و مثل سونی این ریسکو نکرد .xbox یه دستگاه خارج از خودش برای اچ دی داشت که الان با شکستش مثل اب خوردن یکی دیگه میده که بلو ری بخونه .استاندارد xbox دی وی دی دو لایست .نه hd و نه blue ray . شما ps3 ها هم برید با بازیهای جذاب و ارزونتون حال کنید.:27:

Little Sparrow
14-03-2008, 15:55
یعنی حالا قیمت بازی های xbox 360 هم بالا می ره؟؟؟؟

yoosef_st
14-03-2008, 16:01
فعلا حداقل تا یه 1 سالی خبری نیست. احتمالا تو E3 یه خبرهایی بشه و میره تا کریسمس ساله دیگه.

Rohallah_tavakoli
14-03-2008, 16:56
مايكروسافت تاييدكرد كه ديگر براى كنسول بازى ويديوى ايكس‌باكس 360 خود درايو HDDVD نمى‌سازد.
اعلام اين خبر به‌ دنبال رها كردن حمايت از فرمت ديسك DVD نسل جديد HD DVD از سوى توشيبا و استوديوهاى فيلم‌سازى بزرگ هاليوود و فروشگاه‌هاى آمريكايى صورت گرفت.
مایکروسافت نیز اعلام كرد كه در نتيجه تصميم اخير توشيبا، استوديوهاى هاليوود و فروشگاه‌هاى آمريكايى قصد دارد از حمايت HD DVD كناره‌گيرى كند و ديگر درايوهاى پخش اين ديسك براى ايكس باكس 360 را نخواهد ساخت اما همچنان به فراهم كردن محصولات استاندارد و پشتيبانى از تمامى HD DVD پليرهاى ايكس باكس 360 ادامه خواهد داد.
بر اساس اين گزارش توشيبا هفته‌ى گذشته به شكست خود در جنگ فرمت‌هاى DVDنسل جديد در برابر سونى كه حامى ديسك Blu-ray است اعلام كرد فروش دستگاه‌هاى پخش HD DVD را تا پايان ماه مارس متوقف خواهد كرد و به اين ترتيب راه براى فرمت Blu-ray به منظور تبديل شدن به استاندارد صنعتى همواره مى‌شود.
سونى درايو پخش Blu-ray را در كنسول بازى پلى استيشن 3 خود كه رقيب ايكس باكس 360 به شمار مى‌رود قرار داده است اما مايكروسافت مشخص نكرده چه زمانى به فرمت Blu-ray روى مى‌آورد.

منبع:pcnews

cyrus3000
14-03-2008, 17:18
:31::31: اگر قرار بود xbox بلو ری بزاره تو دستگاه پس باید hd player رو ور میداشت .قابل توجه دوستان خوش فکر که xbox اصلا hd نداشت که بخواد عوضش کنه و مثل سونی این ریسکو نکرد .xbox یه دستگاه خارج از خودش برای اچ دی داشت که الان با شکستش مثل اب خوردن یکی دیگه میده که بلو ری بخونه .استاندارد xbox دی وی دی دو لایست .نه hd و نه blue ray . شما ps3 ها هم برید با بازیهای جذاب و ارزونتون حال کنید.:27:

از قدیم گفتن نو که بیاد به بازار کهنه می شه دل آزار...از قبل هم معلوم بود hd-dvd شکست می خوره چون بازی های نسل قبل هم به سختی توی یه دی وی دی جا میشدن چه برسه به بازی های نسل جدید.وقتی هم که ماکروسافت ایکس باکس جدیدش رو با بلوری عرضه بکنه دوحالت پیش میاد
1-اونهایی که کنسول با درایو قدیمی رو دارن احتمالا باید خدا خدا کنن که مایکروسافت دلش به حالشون بسوزه و یه نسخه برای اونا بسازه--که من با شناختی که از ماکروسافت دارم برای فروش بیشتر ایکس باکس بلوری هم که شده این کار رو انجام نمی ده ی حداقل برای بیشتر بازی ها ی معروف

-2اونهایی که کنسول نسل جدید ندارن از الآن دهنشون برای ایکس باکس بلوری آب افتاده بدونن که شتر در خواب بیند پنبه دانه..چون که اصلا لیسانس بلوری در اختیار سونی هستش تا مایکروسافت بیاد و به پای سونی بیفته که لیسانسش بخره بعد از اون تا بیاد با آزمون و خطا تجربه سونی رو کسب کنه که یه سیستم با بلوری بدون مشکل بسازه مطمئن باشید که اون موقع نسل جدیدتر کنسول ها میاد
ps3 دارها حال کنید که دنیا دست شماست:27::31:

Rohallah_tavakoli
14-03-2008, 17:22
طي خارج شدن شركت‌هاي بزرگي همچون برادران وارنر حجم عظيمي از طرفداران HD DVD به سمت blu-ray معطوف شدند. شايد ديگر بزرگترين شركت همراهي كننده اين فرمت از DVDهاي نسل جديد Microsoft باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شايعاتي به ميان آمده كه Microsoft نيز از همراهي HD DVD خسته شده و در حال ترك آن و همچنين در مقابل استفاده از فرمت Blu-Ray براي XBOX360 نسل آتي است.
خبرهايي شنيده شده كه يك تيم اين فرمت را براي كنسول‌هاي آزمايشي تست مي‌كنند
پس از گسترش اين شايعه مدير سرگرمي شركت سوني(Michael Ephraim) بيان كرده: ما از مايكروسافت و اين عملش استقبال مي‌كنيم. به وضوح ديده شده كه يكي از فاكتورهاي خريد PS3 براي كاربران قرار داشتن ديسك‌خوان Blu-Ray در اين كنسول است. در حقيقت ما باور داريم كه فرمت پيروز همين Blu-Ray مي‌باشد.
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين يك خبر و به قول منبع يك شايعه بود كه چند روزيست در دنياي اينترنت منتشر شده اما نظر بنده چيز ديگريست. نه اينكه مايكروسافت به Blu-Ray نمي‌پيوندد و HD DVD فرمت شكست خورده را ترجيح مي‌دهد؛ نه. به نظر من پشت حمايت مايكروسافت يك سياست براي رواج يك سري چيزهاي ديگر و همچنين افت يا لااقل ثابت ماندن كيفيت‌هاي اين چنين ديسك‌هايي است. درباره اين سياست حتماً بيشتر مي‌گويم.
هر عقل سليمي اين را درك مي‌كرد كه از همان ابتدا كدام فرمت پيروز است. اين كه مايكروسافت از HD DVD حمايت كند براي استفاده نكردن از محصول رقيبش يعني سوني، نبوده. (كه اگر اينگونه تفسيرش كنيم به ياد لج‌بازي‌هاي كودكانه مي‌افتيم!) پس حتماً مسئله‌اي ديگر در ميان بوده.
درباره اين جنگ باز هم مي‌نويسم. شايد به خاطر وجود مايكروسافت عزيز به عنوان يك حمايت‌كننده بزرگ.

به دليل امتحانات پيش رو و تركيدن سيستم عزيز (!) به روز رساني وبلاگ با تاخير رو به رو شده. از اين بابت عذر خواهي مي‌كنم.

منبع:gerashi.wordpress

SepehrR
14-03-2008, 23:34
من موندم اين حرفها چيه كه شما ميزنيد؟
100 سال بازيهاي X360 روي بلوري نميان! مگه وقتي $M از HD-DVD حمايت ميكرد بازيها روي HD-DVD ميومد؟ نه...روي DVD9 ميومدن...
حالا اگرم قرار باشه X360 براش BR Drive بياد مثل HD-DVD Drive فقط براي ديدن فيلم خواهد بود... (گرچه هنوز $M اينو هم تآييد نكرده...حالا بعضي از دوستان بحث بلوري دولايه رو كشيدن وسط!)

از قدیم گفتن نو که بیاد به بازار کهنه می شه دل آزار...از قبل هم معلوم بود hd-dvd شکست می خوره چون بازی های نسل قبل هم به سختی توی یه دی وی دی جا میشدن چه برسه به بازی های نسل جدید.وقتی هم که ماکروسافت ایکس باکس جدیدش رو با بلوری عرضه بکنه دوحالت پیش میاداستاد اصلآ از HD-DVD به منظور استفاده در جهت بازيهاي X360 و حتي ديگر كنسولها هيچ گاه استفاده نشده... شكست HD-DVD ربطي به بازيهاي X360 نداره. به اين ربط داره كه WB اعلام كرد تنها به حمايت از فرمت BD خواهد پرداخت و در نتيجه HD-DVD در زمينه ارائه فيلم با كمبود شديد حمايت كننده مواجه شد و عملآ مرد! پارامونت و يونيورسال هم نميتونستن به تنهايي اين كمبود را جبران كنن و حتي اين 2 شركت بزرگ هم كم كم رو به BD دارن ميارن.

1-اونهایی که کنسول با درایو قدیمی رو دارن احتمالا باید خدا خدا کنن که مایکروسافت دلش به حالشون بسوزه و یه نسخه برای اونا بسازه--که من با شناختی که از ماکروسافت دارم برای فروش بیشتر ایکس باکس بلوری هم که شده این کار رو انجام نمی ده ی حداقل برای بیشتر بازی ها ی معروف

-2اونهایی که کنسول نسل جدید ندارن از الآن دهنشون برای ایکس باکس بلوری آب افتاده بدونن که شتر در خواب بیند پنبه دانه..چون که اصلا لیسانس بلوری در اختیار سونی هستش تا مایکروسافت بیاد و به پای سونی بیفته که لیسانسش بخره بعد از اون تا بیاد با آزمون و خطا تجربه سونی رو کسب کنه که یه سیستم با بلوری بدون مشکل بسازه مطمئن باشید که اون موقع نسل جدیدتر کنسول ها میاد
عجب... بسيار فيض برديم....:lol:
--------------------------
پ ن: راستي من يادم مياد يه زماني با چندي از دوستان 360فن در اين فروم در خصوص اينكه بازيهاي 360 برروي HD-DVD ميان يا نه بحث داشتيم...حال با گذر زمان ميبينيم كه حرف من درست بوده و خبري از اومدن بازيهاي 360 برروي HD-DVD نيست...

mazi_z_PSP
14-03-2008, 23:38
دوست من شما زياد خودشو ناراحت نکن!!
زمان همه چيرو روشن ميکنه. بالاخره ملت بايد سرشون به يک چيزی گرم باشه يا نه؟!

cyrus3000
16-03-2008, 00:29
100 سال بازيهاي X360 روي بلوري نميان! مگه وقتي $M از HD-DVD حمايت ميكرد بازيها روي HD-DVD ميومد؟ نه...روي DVD9 ميومدن...
حالا اگرم قرار باشه X360 براش BR Drive بياد مثل HD-DVD Drive فقط براي ديدن فيلم خواهد بود... (گرچه هنوز $M اينو هم تآييد نكرده...حالا بعضي از دوستان بحث بلوري دولايه رو كشيدن وسط!)
استاد اصلآ از HD-DVD به منظور استفاده در جهت بازيهاي X360 و حتي ديگر كنسولها هيچ گاه استفاده نشده... شكست HD-DVD ربطي به بازيهاي X360 نداره. به اين ربط داره كه WB اعلام كرد تنها به حمايت از فرمت BD خواهد پرداخت و در نتيجه HD-DVD در زمينه ارائه فيلم با كمبود شديد حمايت كننده مواجه شد و عملآ مرد! پارامونت و يونيورسال هم نميتونستن به تنهايي اين كمبود را جبران كنن و حتي اين 2 شركت بزرگ هم كم كم رو به BD دارن ميارن.

عجب... بسيار فيض برديم....:lol:
--------------------------
پ ن: راستي من يادم مياد يه زماني با چندي از دوستان 360فن در اين فروم در خصوص اينكه بازيهاي 360 برروي HD-DVD ميان يا نه بحث داشتيم...حال با گذر زمان ميبينيم كه حرف من درست بوده و خبري از اومدن بازيهاي 360 برروي HD-DVD نيست...

منم منظورم این نبود که بازی های ایکس باکس روی hd-dvd ذخیره شده گفتم که توی دی وی دی ذخیره شده.(میتونید خودتان ببینید)..ولی به هرحال اگر هم فیلم ها با کیفیت hd-dvd عرضه شوند مطمئنا بزودی بهترین دیسک نوری برای اینکار بلوری خواهد بود و دی وی دی کلا چپندر قیچی میشه!...این برای کنسولی که ادعای نسل جدید بودن داره یعنی ایکس باکس 360 یعنی شکست مفتضحانه!:31:
موضوع بحث ما هم سر شکست مطلق ایکس باکسه و دیسک های dvd نه فرمت مووی hd-dvd

mazi_z_PSP
16-03-2008, 23:22
اوه اوه بابا بيخيال. از این حرفات مشخصه که اومدی اینجا فقط ایکس باکس رو خراب کنی . فن بوی پلی 3 هستی؟
ایکس باکس با این چيزا خراب نميشه. هم همون هيلو و ..... هزار بازی ديگش شاهکاره.

cyrus3000
17-03-2008, 15:57
اوه اوه بابا بيخيال. از این حرفات مشخصه که اومدی اینجا فقط ایکس باکس رو خراب کنی . فن بوی پلی 3 هستی؟

ایکس باکس با این چيزا خراب نميشه. هم همون هيلو و ..... هزار بازی ديگش شاهکاره.

یدونه گران توریسمو5 پلی فنی سونی می ارزه به کل بازی های ایکس باکس:31:

ولی جدا من پی اس 3 ندارم(یا حداقل تا به قیمت عاقلانه برسه نمی خرمش) ولی بدجوری از ماکروسافت متنفرم...شرکت انحصار طلبی که چش نداره ببینه بقیه پیشرفت می کنن...:41::13:

دوست عزیز حرف های من رو بد برداشت نکنید به هیچ وجه قصد جسارت به طرفداران ایکس باکس رو ندارم(مخلص همه بر و بچ ایکس باکسیم)
موفق باشید:11:

Rohallah_tavakoli
21-03-2008, 01:21

داداش اگه اينجوريه پس چرا سوني رو PS3 درايو BLU RAY گذاشته؟؟؟

البته تا اين چند وقت پيش خود ماكروسافت ميخواست كاري بكنه كه بشه از روي HD DVD بشه بازي رو اجراكرد..(به دليل بالا بودن گرافيك بازي هاي اينده وحجم انها)

Shadow of Destiny
24-03-2008, 13:15

استاد اصلآ از HD-DVD به منظور استفاده در جهت بازيهاي X360 و حتي ديگر كنسولها هيچ گاه استفاده نشده... شكست HD-DVD ربطي به بازيهاي X360 نداره. به اين ربط داره كه WB اعلام كرد تنها به حمايت از فرمت BD خواهد پرداخت و در نتيجه HD-DVD در زمينه ارائه فيلم با كمبود شديد حمايت كننده مواجه شد و عملآ مرد! پارامونت و يونيورسال هم نميتونستن به تنهايي اين كمبود را جبران كنن و حتي اين 2 شركت بزرگ هم كم كم رو به BD دارن ميارن.

با این دوستمون موافقم... گرچه خودم به شخصه طرفدار پرو پا قرص پلی استیشن هستم اما باز هم با این حال هیچ تعصب خاصی نسبت به هیچ کنسولی ندارم..
خودم تا حالا پلی 1 و 2 رو تجربه کردم و می خواستم 3 رو بگیرم که متاسفانه قیمت بازی هاش گرونه. این نقص به شمار نمیاد بلکه همونطور که قبلا هم گفتم این نقص کشور ماست. حقوقی که یه شخص تو یه کشور خارجی دریافت می کنه با حقوق کشور ما کاملا متفاوته و قیمتی که برای هر بازی پلی 3 گذاشته شده به پول اونا قیمت اون چنانی نیست. حالا گذشته از این مباحث من می خوام 360 بخرم:

1. چون تا حالا بازی های ایکس باکس رو تجربه نکردم.. مثلا همین گرافیک بازی dead or alive منو ارضاء می کنه چه برسه به 360.

2. قیمتش متعادله.

3. اگه صحبت صبر کردن باشه خب یهو دیدی پلی 5 هم اومد.

حالا در مورد اون چیزی که دوستمون گفتن.

تا اونجایی که من خوندم ماکروسافت گفته بود این به اون معنا نیست که ما از فرمت hd-dvd دست بکشیم.
مایکروسافت می خواد یه فرمت دیگه رو به 360 اضافه کنه که ممکنه به صورت add-on باشه. مثلا یه درایو بلو ری بهش متصل شه که گفته میشه قیمت بالایی داشته باشه و نمی صرفه.
بلو ری بیشتر برای دیدن فیلم با کیفیت بالا به کار میره. اگه قرار باشه بلو ری برای پشتیبانی بازی به کار برده بشه مایکروسافت باید کل سیستمش رو با بلو ری سازگار کنه که در نتیجه این منجر میشه به تولید کنسولی جدید.

حالا گیریم تمام این چیزایی رو که شما گفتین درست باشه.. بابا کلی بازی خوب واسه 360 ساختن دیگه چی می خواین ؟ تازه من با کلی سرچی که زدم بیشتر به شایعه اشاره شده بود تا حقیقت.

yoosef_st
25-03-2008, 07:39
چرا این تاپیک شده 3 صفحه؟ پس بقیش کو؟

WaTeRsTyLeR
26-03-2008, 18:18
داداش اگه ايمجوريه پس چرا سوني رو PS3 درايو BLU RAY گذاشته؟؟؟

البته تا اين چند وقت پيش خود ماكروسافت ميخواست كاري بكنه كه بشه از روي HD DVD بشه بازي رو اجراكرد..(به دليل بالا بودن گرافيك بازي هاي اينده وحجم انها)

داداکس شما درست نمیخونی اینجوری مینویسی که من خندم میگیره دیگه.xbox این ریسک رو نکرد که تو رقابت شرکت کنه هیچ فکر کردی اگه بر عکسش اتفاق میافتاد ps3 که چه عرض کنم سونی کارش تمام بود ولی الان برا ایکس باکس اب هم از اب تکان نخورده چون اصلا بازیهاش رو hd نبود که بخواد ضرر کنه.ضمنا این شنیدههای قشنگت هم منو کشته:31:همین بلو ری گزاشته که شما این توانایی بهت دست داده که بازیهای ارزون و شاهکار بگیری دیگه

Rohallah_tavakoli
28-03-2008, 19:53
چرا این تاپیک شده 3 صفحه؟ پس بقیش کو؟

مگه بقيه داشته!!!؟؟؟؟:18::18:

ali_ranger22
29-03-2008, 11:47
به نظر من ساخت بازی مربوط به شرکت سازنده میشه که چطوری بلد باشه بازی بسازه بازی mass effect رو نگاه کنید با اون گرافیک و اون همه دیالوگ 6.5 گیگ جا میگیره پس اگه بازی سازها بلد باشن چیکار کنن حتی نیازی به بلو ری هم نیست

Rohallah_tavakoli
29-03-2008, 20:59
به نظر من ساخت بازی مربوط به شرکت سازنده میشه که چطوری بلد باشه بازی بسازه بازی mass effect رو نگاه کنید با اون گرافیک و اون همه دیالوگ 6.5 گیگ جا میگیره پس اگه بازی سازها بلد باشن چیکار کنن حتی نیازی به بلو ری هم نیست

بله حرف شما درسته.....

من ميخام يه xbox360 بخرم كه داغ نكنه كدوم مدلش بهتره؟؟؟

p3yman_xl
29-03-2008, 21:28
بله حرف شما درسته.....

من ميخام يه xbox360 بخرم كه داغ نكنه كدوم مدلش بهتره؟؟؟

این مشکل گرمایی در کنسولها از سال 2007 به بعد حل شده . الان دیگه خیلی کم اتفاق می افته که کنسول چراغ بده . در هر حال من elite و یا halo edition رو پیشنهاد میکنم .

Oracle_Eldorado
29-03-2008, 21:55
به به ! به به !
میبینم که Microsoft به این واقعیت پی برد که نمیشه با Blue Ray مبارزه کرد ...
مثل مبارزه Max Payne با Crysis هست ... !
حالا این مدل کنسول کی به بازار عرضه میشه ؟

ali_ranger22
30-03-2008, 10:55
به به ! به به !

فعلا یه جورایی در حد شایعه هستش تازه معلوم نیست شاید فقط بلو ری پلیر باشه که احتمالش بیشتره
چون خیلی ها در خارج دلیل اصلی شون از خرید ps3 بلو ری پلیر ش هست که اگه مایکرو سافت این پلیر رو بده بیرون خیلی به سودش میشه

Shadow of Destiny
05-04-2008, 22:01
داداش اگه اينجوريه پس چرا سوني رو PS3 درايو BLU RAY گذاشته؟؟؟
خب معلومه... واسه کیفیت دمو ی بهتر و خیلی چیزای دیگه... دموهایی که رو پلی 3 پخش میشه کیفیتی چند برابر 360 داره.. و بازم میگم هنوز زوده که به قدرت سل برای ساخت بازی پی ببرن.. اون موقع می تونیم با این حجم بازی هایی خداگونه و باور نکردنی رو تجربه کنیم. اما هنوز یخورده زوده.

به به ! به به !

xbox این ریسک رو نکرد که تو رقابت شرکت کنه هیچ فکر کردی اگه بر عکسش اتفاق میافتاد ps3 که چه عرض کنم سونی کارش تمام بود
به نظرم این بزدلی و خساست مایکروسافت رو میرسونه که چنین کاری رو نکرد.
می دونی اگه سونی شکست می خورد (از همه لحاظ) چه اتفاقی می افتاد ؟

مطمئنا ورشکست میشد و ما دیگه شاهد رقابت بین نیتندو و مایکروسافت بودیم.
نینتندو که به فکر گیم پلی ه و یخورده wii رو دستکاری می کرد و مایکروسافت هم یا کنسول در پیت تولید می کرد و یا نسل بعدی کنسول ها رو صد سال سیاه هم نمی دیدیم.
Long Live PlayStation

یادتون باشه که همیشه رقابت بین شرکت ها به نفع کاربرانه و اگه رقابتی نباشه این ماها هستیم که ضرر می کنیم..
از طرف دیگه اگه مایکروسافت روانه بازار نمی شد ما شاهد یه همچین رقابتی نبودیم و شاید سونی به همون HD رضایت میداد و در نتیجه نسل کنسول ها به تعویق می افتاد. اینو یادتون باشه.

ali_ranger22
06-04-2008, 14:47
به نظرم این بزدلی و خساست مایکروسافت رو میرسونه که چنین کاری رو نکرد.
می دونی اگه سونی شکست می خورد (از همه لحاظ) چه اتفاقی می افتاد ؟

مطمئنا ورشکست میشد و ما دیگه شاهد رقابت بین نیتندو و مایکروسافت بودیم.
نینتندو که به فکر گیم پلی ه و یخورده wii رو دستکاری می کرد و مایکروسافت هم یا کنسول در پیت تولید می کرد و یا نسل بعدی کنسول ها رو صد سال سیاه هم نمی دیدیم.
Long Live PlayStation

یادتون باشه که همیشه رقابت بین شرکت ها به نفع کاربرانه و اگه رقابتی نباشه این ماها هستیم که ضرر می کنیم..
از طرف دیگه اگه مایکروسافت روانه بازار نمی شد ما شاهد یه همچین رقابتی نبودیم و شاید سونی به همون HD رضایت میداد و در نتیجه نسل کنسول ها به تعویق می افتاد. اینو یادتون باشه.

این آینده نگری مایکروسافت رو نشون میده نه خساستشو معلوم میشه که مایکروسافت سیاست خوبی داره

Rohallah_tavakoli
06-04-2008, 23:05
خب معلومه... واسه کیفیت دمو ی بهتر و خیلی چیزای دیگه... دموهایی که رو پلی 3 پخش میشه کیفیتی چند برابر 360 داره.. و بازم میگم هنوز زوده که به قدرت سل برای ساخت بازی پی ببرن.. اون موقع می تونیم با این حجم بازی هایی خداگونه و باور نکردنی رو تجربه کنیم. اما هنوز یخورده زوده.

خوب در مورد پردازنده سل قدرت ps3 بیشتر از دو برابر xbox360 است....

ماکروسافت باید حتما فکری به حال کنسولش بکنه با این سریال هایی که در میاره فقط مشتریا هستند که ناراضی میمونند..

این نظر منه::

xbox 360 کنسولیه که آینده خوبی نخواهد داشت:41:

Shadow of Destiny
10-04-2008, 22:31
این آینده نگری مایکروسافت رو نشون میده نه خساستشو معلوم میشه که مایکروسافت سیاست خوبی داره
ببین فکر کنم همه فهمیدن که من از روی تعصب حرف نمی زنم.. خودم قصد خرید 360 رو دارم. فقط و فقط به خاطر ارزون بودن بازی هاش نه چیز دیگه.. هیچ برتری رو نسبت به پلی 3 نمی بینم.
خداییش اگه مایکروسافت آینده نگر بود نمی رفت کنسولی نمی ساخت که داغ کنه و سه چراغ بده.. درسته که الان برداش بهبود پیدا کردن اما فکر نمی کنی این بی تجربگی مایکروسافت در زمینه بازی رو میرسونه ؟

خوب در مورد پردازنده سل قدرت ps3 بیشتر از دو برابر xbox360 است....

ماکروسافت باید حتما فکری به حال کنسولش بکنه با این سریال هایی که در میاره فقط مشتریا هستند که ناراضی میمونند..

این نظر منه::

xbox 360 کنسولیه که آینده خوبی نخواهد داشت

راستش من آدمی هستم که به گرافیک بازی اهمیت زیادی میدم. چرا می خوام 360 بگیرم ؟ چون گرافیک بازی هاش منو ارضاء می کنه و هم اینکه بازی هاش ارزونه.. حداقل می تونه مدت زیادی منو سرگرم کنه تا پلی 3 و بازی هاش ارزون شه. درسته که خیلی طول میکشه اما صبرم زیاده.. جدا از اینها بازی هایی که برای هر کنسول بیرون میاد متفاوتن.. بد نیست که هر دو کنسول و بازی های اختصاصی مربوط به اونا رو هم تجربه کنیم .

تنها چیزی که منو ناراحت می کنه اینه که چرا 360 قیمتی در حد پلی 3 داره.. خداییش این انصاف نیست.. blue ray player کامپیوتر چیزی در حدود 1000000 تومنه در صورتی که شما با خرید پلی 3 می تونی هم بازی کنی و هم فیلم پرتو آبی تماشا کنی و خیلی کارای دیگه.

و در مورد blue ray واسه ایکس باکس باید بگم که خیلی در موردش سرچ کردم... مایکروسافت هیچ وقت کنسولی ارائه نمی کنه که پرتو آبی داشته باشه مگر بخوایم اینو تو نسل بعدی کنسول ها ببینیم..
شاید پرتو آبی رو بصورت add on در بیاره که شما اگه مایل باشید برید بخریدش.. نه برای بازی بلکه برای پخش فیلم..

Rohallah_tavakoli
11-04-2008, 19:12
شاید پرتو آبی رو بصورت add on در بیاره که شما اگه مایل باشید برید بخریدش.. نه برای بازی بلکه برای پخش فیلم..

كاملا درسته اگه بياد هم فقط باسه پخش فيلم خواهد بود ....... اما يه اشكالي اين بين وجود داره كه من رو از خريدن 360 منصرف كرد....حجم dvd براي بازي هاي نسل بعد واقعي اصلا كافي نيست!!!!...... چرا ماكروسافت چند ماه پيش كه hd dvd شكست نخورده بود داشت كاري ميكرد كه بشه بازي ها رو از روي hd dvd بازي كرد
پس نتيجه ميشود:::::: نوع درايو دستگاه با حجم گرافيك بازي هاش اصلا سازگار نيست!!!

pedram_sad
11-04-2008, 20:33
كاملا درسته اگه بياد هم فقط باسه پخش فيلم خواهد بود ....... اما يه اشكالي اين بين وجود داره كه من رو از خريدن 360 منصرف كرد....حجم dvd براي بازي هاي نسل بعد واقعي اصلا كافي نيست!!!!...... چرا ماكروسافت چند ماه پيش كه hd dvd شكست نخورده بود داشت كاري ميكرد كه بشه بازي ها رو از روي hd dvd بازي كرد
پس نتيجه ميشود:::::: نوع درايو دستگاه با حجم گرافيك بازي هاش اصلا سازگار نيست!!!

خوب با اين اوصاف حالا جريان چي ميشه؟
بازي هايي كه الان به بازار دارن ميان DVD9 رو كامل گرفتن و حتي بازي ها رو كنسولي مثل PS2 هم در 2 تا DVD ارايه شدن

اگه حجم بازي از يك DVD9 بگذره كه مطمنا خواهد گذشت اونوقت چي ميشه ؟
با توجه به اين كه رو HD-DVD نميده و قرار هم نيست روي BLUERAY بره
پس ميشه بازي هاش رو 2 يا تعداد بيشتري DVD9
درسته ؟

Shadow of Destiny
12-04-2008, 00:09

من نگران بازی های نسل بعد نیستم.. چیزی که منو ناراحت می کنه اینه که چرا 360 اینقدر گرونه..

خوب با اين اوصاف حالا جريان چي ميشه؟
بازي هايي كه الان به بازار دارن ميان DVD9 رو كامل گرفتن و حتي بازي ها رو كنسولي مثل PS2 هم در 2 تا DVD ارايه شدن

اگه حجم بازي از يك DVD9 بگذره كه مطمنا خواهد گذشت اونوقت چي ميشه ؟
با توجه به اين كه رو HD-DVD نميده و قرار هم نيست روي BLUERAY بره
پس ميشه بازي هاش رو 2 يا تعداد بيشتري DVD9
درسته ؟
والا در مورد سیاست کاری اینا هیچی نمی شه گفت.. شاید همین فردا نسل بعدی هم معرفی بشه.. کی می دونه.

Rohallah_tavakoli
13-04-2008, 21:34
این هم قسمت بعدی از داستان های هزار و یک شب ماکروسافت:::::27::27:

نقل قول از کلیک جام جم:

ماکروسافت و توشیبا و پاناسونیک درحال بررسی قابلیت های فرمت جدید به نام dvd2 هستند که قابلیت های hdiرا هم در آن وارد کنند!!!

p3yman_xl
14-04-2008, 14:20

دوست عزیز دیسکهای DVD 9 به نظر مشکلی ندارن و این رو در بازیهایی مثل Gears of War و Mass Effect یا حتی بازی بزرگی مثل Oblivion میشه دید. این طور هم نیست که بشه گفت اصلا سازگار نیست. اگر اینطور بود، این کنسول تا الان بازی نداشت!

Rohallah_tavakoli
23-04-2008, 12:01
دوستان عزیز... هر کسی اطلاعات جدید داره بزاره!!! البته با ذکر منبع!!!

ali_ranger22
24-04-2008, 16:24
ببین فکر کنم همه فهمیدن که من از روی تعصب حرف نمی زنم.. خودم قصد خرید 360 رو دارم. فقط و فقط به خاطر ارزون بودن بازی هاش نه چیز دیگه.. هیچ برتری رو نسبت به پلی 3 نمی بینم.
خداییش اگه مایکروسافت آینده نگر بود نمی رفت کنسولی نمی ساخت که داغ کنه و سه چراغ بده.. درسته که الان برداش بهبود پیدا کردن اما فکر نمی کنی این بی تجربگی مایکروسافت در زمینه بازی رو میرسونه ؟
.

من قبول دارم که مایکروسافت تو سخت افزار مشکل داره (البته نه زیاد)ولی در نرم افزار عالیه و XNA رو نگاه کن که چقدر بازی سازی برای 360 رو راحت میکنه در حالی که همه بازی سازها برای ساخت بازی برای ps3 مشکل دارن ما هم تو ایران زندگی میکنیم و مهم ترین چیز برامون قیمته .مایکروسافت بی تجربه بود زمان XBOX ولی الان با تجربه است تو نگاه کن هنوز سونی داره از ps3 ضرر می بینه و سودی که میکنه به خاطر psp یه نه ps3

Rohallah_tavakoli
25-04-2008, 21:24
من قبول دارم که مایکروسافت تو سخت افزار مشکل داره (البته نه زیاد)ولی در نرم افزار عالیه و XNA رو نگاه کن که چقدر بازی سازی برای 360 رو راحت میکنه در حالی که همه بازی سازها برای ساخت بازی برای ps3 مشکل دارن ما هم تو ایران زندگی میکنیم و مهم ترین چیز برامون قیمته .مایکروسافت بی تجربه بود زمان XBOX ولی الان با تجربه است تو نگاه کن هنوز سونی داره از ps3 ضرر می بینه و سودی که میکنه به خاطر psp یه نه ps3

با جمله آخرتون کاملا موافق هستم!!!:10:

اگه psp نبود سونی تا حالا ورشکسته میشد!!!!!:41:

ali_ranger22
26-04-2008, 18:31
با جمله آخرتون کاملا موافق هستم!!!:10:

اگه psp نبود سونی تا حالا ورشکسته میشد!!!!!:41:

ممنون از تاييدتون

121314
24-06-2008, 01:49
ایول به جفتتون که زدید وسط خال.اگر پی اس پی نبود الان شرکت سونی دراش سده بود مثل کلبه وحشت.سونی سر پی اس 3 به بی میلی مشتریاش قیمت می ده چه برسه سود!.

choory
24-06-2008, 22:17
دوستان اصلی ترین سود شرکت سونی از سری تلویزیون های براویا و دوربین هاب دیجبتالش هست.

121314
24-06-2008, 23:10
اخوی ما فقط بحث کنسول را کردیم نه تلویزیون و دوربین ،اینا که جای خود دارد ،بحث ،بحث کنسوله.موفق باشی.

choory
25-06-2008, 23:20
اخوی ما فقط بحث کنسول را کردیم نه تلویزیون و دوربین ،اینا که جای خود دارد ،بحث ،بحث کنسوله.موفق باشی.

منم کلی جواب دادم.می خواستم بگم اگه سونی psp هم نداشت بازم به اون کلبه وحشت که شما گفتی تبدیل نمیشد.

121314
26-06-2008, 01:57
من چی گفتم؟:گفتم سونی سره کنسول پی اس 3 ضرر میده نه لوازم خانگی.گفتم لوازمی مثل دوربین و تلویزیون جای خود داره یعنی چی ؟:یعنی منکرش نیستیم.ولی پی اس 3 ضرر می ده.موفق باشی.

121314
26-06-2008, 02:02
پست تکراری.

121314
26-06-2008, 02:07
من چی گفتم؟:گفتم سونی سره کنسول پی اس 3 ضرر میده نه لوازم خانگی.گفتم لوازمی مثل دوربین و تلویزیون جای خود داره یعنی چی ؟:یعنی منکرش نیستیم.ولی پی اس 3 ضرر می ده.موفق باشی.

ali_ranger22
30-06-2008, 16:02
دوستان اصلی ترین سود شرکت سونی از سری تلویزیون های براویا و دوربین هاب دیجبتالش هست.

ببین سونی هم مثل بقیه شرکت ها مثل مایکروسافت به چندین بخش تقسیم میشه که SCE قسمت مربوط به بازی هاشه منم منظورم همین قسمته حالا بی خیال الان یه جا خوندم که مایکروسافت دیسک بلوری رو بطور کامل تکذیب کرده......

boy_teh
01-12-2009, 18:00
اولا - مايكروسافت اگرم بخواد يه زماني همچين كاري كنه يه درايو بلو ري اكسترنال ميده ( لوازم جانبي ) .
دوما - چرا اينكارو بكنه . مگه بازياش بده ؟ مگه تو گرافيك و اجرا كم مياره ؟ غير از اينه كه بازيهاي مشترك 360 و پي اس 3 زياد شده و حتي مايكروسافت با دي وي دي بهتر از پي اس 3 با بلو ري عمل كرده . من نميدونم مثلا بازي پرنس يا وانتد كه تو هر دو كنسول هست چرا نسخه پي اس 3 با وجود بلو ري بودن (50گيگ) جلوي نسخه 360 كم مياره (گرافيك) ؟
سوما - چهارما و ...

alierna
14-12-2009, 15:41
سلام....دوستان.. اینقدر نگین 9 گیگه فقط... ما که نمیدونیم..... ماکروسافت از نظر نرم افزاری فوق العادست... من خودم یه سی دی دیدم 4 گیگ فایل روش بود!!! سی دیااااا!!! نه دی وی دی.!
با یه نرم افزار فوق العاده گرون میشد این کارو کرد که بعدا dvd اومد و این نرم افزار از بین رفت کاراییش...
مطمئن باشین 9 گیگ ظاهر قضیه هستش... ماکروسافت واسه خودش غولیه! کم نمیاره... سونی ممکنه 20 گیگ بازیو بدون هیچ فشرده سازی ول کنه توی بلوری... اما ماکروسافت با فشرده سازی همین کارو کنه... جالبیش اینه که سرعت لود ایکس باکس سریع تر از ps3 توی بازی های مشترکه

Rohallah_tavakoli
16-12-2009, 12:05
بهتره اين تاپيك قفل بشه چون به نظرم به نتيجه رسيديم... از دوستان هم كمال تشكر بابت نظرات.

Zhangooler
18-12-2009, 18:55
نتیجه نهایی طبق تحقیقاتم:
Blue-Ray برای ایکس باکس 360 یک شایعه ای بیش نیست و امکان اتفاق افتادنش مثل اتفاق افتادن سونامی تو عربستانه!
و اما در مورد بحث کیفیت ایکس باکس 360 در مقایسه با PS3 با داشتن بلو ری:
طبق آزمایش Gamespot و چندین هفته نامه معتبر بازی در دنیا ایکس باکس 360 با وجود نداشتن قابلیت بلو ری از PS3 جلوتر بوده (گرافیک و پردازش)
و اما دوستان برای نظر دهی کامل خواهشا دوستانی جواب بدن که تقریبا با همه ی کنسول ها کار کرده باشن!بنده هم ps3 و هم ps2 و هم xbox360 داشتم و در حال حاضر فقط از ایکس باکس 360 و pc استفاده می کنم و به نظرم xbox 360 با کابل HDMI و بدون Blue-Ray شایع شده هنوز که هنوزه سره...
یا حق
سپهر