PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فعال كردن Usb2

mohsen57
04-11-2005, 09:13
سلام
من دوربين فيلم برداري خود را به كامپيوتر وصل كردم ولي دوربين پيغام ميده كه كامپيوتر شما از Usb2.0 پشتیبانی نمیکنه. یکی به من گفت که باید برم توی تنظیمات بادر برد و Usb2.0 را فعال کنم. می خواست بدونم چجوری باید این کار رو انجام بدم. مادربرد من Fic است. اصلا" این مادر برد Usb2.0 رو ساپورت میکنه یا نه?

Lord_theOne
04-11-2005, 11:56
اگر در ويندوز Xp باشي مشكلي نداري
اگر توي ويندوز 2000 به پايين باشي بايد درايور Usb 2 را نصب كني
مشخصات مادربردت چيه؟

Rashidahwazian
04-11-2005, 12:53
شما نگفتي مدل مادربوردت چيه كه بت بگيم ساپورت مي كنه يا نه. ولي تو دفترچه مادربوردت يا روي جعبش رو نگاه كن نوشته USB 2.0 داره یا نه.
همونطور که لرد عزیز گفتن تو ویندوز XP مشکلی نخواهی داشت به این شرط که Service Pack 2 رو نصب کرده باشی.

mohsen57
04-11-2005, 17:44
مارك مادر بردم Fic است ولي مدلش را نمي دانم جعبه و دفترچه اش هم ندارم.ولي sp 2 را نصب كرده ام .چطوري مي توان فهميد كه مدل مادر برد چيست؟

Lord_theOne
04-11-2005, 17:55
برنامه Cpu-z استفاده كن توي انجمن يك سرچي كن من خوم اين برنامه رو معرفي كردم اگر پيدا نكردي با اسم من يك سرچي كن

Lord_theOne
04-11-2005, 18:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قسمت Mainboard برويد اسم مادربرد و چيپست را كامل بگيد
مرسي

mohsen57
05-11-2005, 00:37
دستت درد نكنه برنامه ايي كه گفتي را دانلود كردم.مشخصات مادربرد من اينه:
Modle: VC11
Chipse: Intel - i845 - 1x
Rev: A3
Southbridge: Intel - 82801BA(ICH2)

Lord_theOne
05-11-2005, 09:11
ببين مادربردت كدومشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر جعبه مادبردت را داشته باشي براحتي مي توني پيداش كني

smhosseini
05-11-2005, 10:41
محسن 57 سلام _‌ به احتمال زياد يه نكته رو كم دقت كردي ! پيغام ميگه usb 2 high speed فعال نيست ؛‌ درسته؟؟ شما وقتي تو xp داري كار ميكني و مادربرد شما پورت usb داره ديگه نيازي به فعال كردن نداره ، اما اگه مادربرد شما usb high speed رو ساپورت نكنه ، بايستي بري يه كارت كنترلر براي يو اس بي هاي اسپيد بخري كه حدود 5 يا 6 هزار تومنه. خبرشو بهمون بده

mohsen57
05-11-2005, 11:36
محسن 57 سلام _‌ به احتمال زياد يه نكته رو كم دقت كردي ! پيغام ميگه usb 2 high speed فعال نيست ؛‌ درسته؟؟ شما وقتي تو xp داري كار ميكني و مادربرد شما پورت usb داره ديگه نيازي به فعال كردن نداره ، اما اگه مادربرد شما usb high speed رو ساپورت نكنه ، بايستي بري يه كارت كنترلر براي يو اس بي هاي اسپيد بخري كه حدود 5 يا 6 هزار تومنه. خبرشو بهمون بده

فكر مي كنم همين طور باشه دوربين فقط پيغام ميده كه كامپيوتر از USB2 پشتيباني نمي كنه ولي كامپيوتر در مورد high speed پيغام ميده. حالا ميرم اين كارت رو كه گفتي ميخرم ببينم چي ميشه. ممنونم.

Rashidahwazian
05-11-2005, 23:00
smhosseini عزيز شما بايد اطمينان پيدا كني كه مادربورد ايشون USB 2.0 High Speed ساپورت نمی کنه بعد بگی برو کارت بخر.

ببین mohsen57 عزیز شما چیپ مادربوردت از خانواده 845 است. اما دو حالت داره اگر 845 معمولی باشه که خوب USB 2.0 High speed پشتیبانی نمی کنه و باید بری کارت بخری اما اگر 845E باشه که دیگه لازم نیست بری کارت بخری. خود مادربورد USB 2.0 High Speed خواهد داشت.
در ضمن من احتمال می دم که USB 2.0 High Speed ساپورت می کنه.
شما از اون لیستی که لرد عزیز دادن ببین می تونی مادربوردت رو پیدا کنی؟
شما همون کاری رو که در مورد نصب SP2 گفتم انجام بده بعد برو سراغ خرید کارت

موفق باشی.

smhosseini
07-11-2005, 09:55
smhosseini عزيز شما بايد اطمينان پيدا كني كه مادربورد ايشون USB 2.0 High Speed ساپورت نمی کنه بعد بگی برو کارت بخر.

ببین mohsen57 عزیز شما چیپ مادربوردت از خانواده 845 است. اما دو حالت داره اگر 845 معمولی باشه که خوب USB 2.0 High speed پشتیبانی نمی کنه و باید بری کارت بخری اما اگر 845E باشه که دیگه لازم نیست بری کارت بخری. خود مادربورد USB 2.0 High Speed خواهد داشت.
در ضمن من احتمال می دم که USB 2.0 High Speed ساپورت می کنه.
شما از اون لیستی که لرد عزیز دادن ببین می تونی مادربوردت رو پیدا کنی؟
شما همون کاری رو که در مورد نصب SP2 گفتم انجام بده بعد برو سراغ خرید کارت

موفق باشی.

دوست محترم جناب رشيد اهوازيان ، اينكه حضرتعالي تخصص و تبحر داريد مورد قبول بنده هست ولي اگه خوب به پست من دقت ميكرديد ، نكته دقيق مطلب اينجا بود كه بنده هم متذكر شده بودم ؛ در صورت ساپورت يواس بي هاي اسپيد توسط مادربرد ، ديگه نيازي به فعال كردن اون نيست و خودش فعال هست و كار مي كنه .تازه من نگفتم برو كارت بخر بلكه فقط و فقط گفتم اگه مادربرد ساپورت نكنه ، راهش اينه كه يه كارت كنترلر رو ماشين نصب بشه. ضمن اينكه تو پست بعدي كه عزيزمون جناب محسن به بنده چنين پاسخ گفته بود كه:
""فكر مي كنم همين طور باشه دوربين فقط پيغام ميده كه كامپيوتر از USB2 پشتيباني نمي كنه ولي كامپيوتر در مورد high speed پيغام ميده. حالا ميرم اين كارت رو كه گفتي ميخرم ببينم چي ميشه. ممنونم.""
يعني اينكه حدس بنده تا حدود زيادي صحيح بوده است. انشاء الله همه ما با راهنمايي صحيح همديگر بتونيم سطح اطلاعات فني هموطنانمون رو ارتقاء‌بديم.

Rashidahwazian
07-11-2005, 15:52
smhosseini عزیز به نظر می رسه شما یکم از حرف من برداشت تند کردی. باور کن قصد توهین به اطلاعاتت رو نداشتم. شما حتما خیلی زیاد می دونی. من فکر جیب mohsen57 بودم. حالا بگذریم :
حرف شما متین ، ولی اگر مادربورد و چیپ شما USB 2.0 High speedA رو پشتیبانی کنن لزوما این قابلیت فعال نیست. باید از لحاظ نرم افزاری و توی سیستم عامل هم امکان استفاده از اون فراهم بشه. مقدمه این مساله هم برای Windows XP نصب SP2 است. بدون اون با وجود اینکه مادربورد شما USB 2.0 High speed داشته باشه نمی شه ازش استفاده کرد.