PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کندی زیاد سیستم با وصل کردن هارد ساتا

farredsky
11-03-2008, 08:04
مادر برد من msi km4amهست که وقتی هارد ساتا مکستور 250رو وصل میکنم خیلی کند میشه طوری که فکر میکردم اصلا قفل شده ولی چند دقیقه که میگذره سیستم بالا میاد .بایوس آخرین آپدیت از روی سایت msi شده .تنظیم ساتا روی مادربورد فقط enable/ disableاست.ساتا 1 رو ساپرت میکنه( وقتی جامپر رو برمیدارم هارد رو نمشناسه).درایورها رو هم نصب کردم.وقتی بدون هارد قبلی فقط هارد ساتا رو وصل میکنم که ویندوز جدید بریزم بازم خیلی کنده.لطفا کمک کنید...ممنون

SANR
11-03-2008, 09:24
سلام.شما لطف کن بدون درایو سی دی هم امتحان کن ببین باز هم کند هست یا نه.

glc_engineer
11-03-2008, 11:26
مادر برد من msi km4amهست که وقتی هارد ساتا مکستور 250رو وصل میکنم خیلی کند میشه طوری که فکر میکردم اصلا قفل شده ولی چند دقیقه که میگذره سیستم بالا میاد .بایوس آخرین آپدیت از روی سایت msi شده .تنظیم ساتا روی مادربورد فقط enable/ disableاست.ساتا 1 رو ساپرت میکنه( وقتی جامپر رو برمیدارم هارد رو نمشناسه).درایورها رو هم نصب کردم.وقتی بدون هارد قبلی فقط هارد ساتا رو وصل میکنم که ویندوز جدید بریزم بازم خیلی کنده.لطفا کمک کنید...ممنون

هاردت ساتا يكه يا دو
ضمنا مطمئني كه هاردديسكت هيچ مشكلي نداره؟
نو خريدي؟

farredsky
11-03-2008, 23:39
آره نو خریدم.بدون سی دی هنوز امتحان نکردم آخه بردمش خونه کسی تا روی سیستم اون تست کنم.

SANR
12-03-2008, 08:43
آره نو خریدم.بدون سی دی هنوز امتحان نکردم آخه بردمش خونه کسی تا روی سیستم اون تست کنم.

حتمآ این کار رو بکن تا مطمعن بشی مال جامپر نیست.

خیلی از مادر برد هایی که من امتحان کردم مشکلشون از داشتن فقط یکی جای آی دی ای بر روی مادر برد بود که در بسیاری از مواقع با داشتن دو درایو سی دی و یک هارد ساتا مشکل پیدا می کنه.

glc_engineer
15-03-2008, 10:42

نتيجه رو به اطلاع بقيه برسون

farredsky
15-03-2008, 15:28
روي سيستم ديگه مشكلي نداره فقط به صورت usb drive (safty remove hardware) شناخته ميشه .
روي سيستم خودم 2 تا سي دي رام و دو تا ideدارم كه بايد با يك سي دي درايو امتحان كنم .جايي خوندم كه حتي كارت صدا وچيزهاي غير ضروري را هم جدا كنيد
البته ممكنه از سي دي ويندوز باشه چون با ويستا سرعتش بد نبود .
بايد با xp sp2 هم امتحان كنم.
تا آخر تعطيلات خونه نيستم بعدا خبرش رو ميدم.

البته راهنمايي هاي شما رو ميخونم
ازراهنمايي همگي ممنون .

farredsky
06-04-2008, 13:34
سلام من برگشتم وبدون سی دی رام هم سیستم کند بود .
چه باید کرد....؟؟؟
می خوام یک ویندوز جدید روی هارد جدید بریزم شاید درست کار کنه.

farredsky
06-04-2008, 13:36
ولی برای ویندوز جدید هم کند عمل میکنه.

glc_engineer
07-04-2008, 04:41
ولی برای ویندوز جدید هم کند عمل میکنه.
مطلب ديگه اي به ذهن من نرسيد
اگر حل شد مشكلت حتما به اطلاع بقيه برسون چطوري حل شد؟

farredsky
07-04-2008, 21:40
دوباره که تست کردم حدود 1.5دقیقه طول میکشه که صفحه انتخاب ویندوزboot menuرد بشه و بعد ویندوز بالا میاد

davsep
08-04-2008, 13:59
رو اون یکی سیستم که امتحان کردی چقدر طول میکشید؟

farredsky
14-04-2008, 13:28
روی اون سیستم معمولی بود.
روی سیستم خودم وقتی هارد ide را جدا میکنم و فقط هارد ساتا وصله از روی cdویندوز xp بوت نمیشه .

کلی طول میده و بعدایرادover flow memory میگیره. ولی با ویستا کپی فایلها را زود شروع میکنه که من ادامه ندادم چون xp هم میخوام.