PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمیز کردن فن؟

water_soul
09-03-2008, 18:24
دوستان
چند وقته که کامپیوتره من توی بازی ها یا وقتی خیلی از رم و سی پی یو استفاده میکنم خاموش میشه و اگه بلافاصله روشنش کنم دوباره خاموش میشه حتی اگه 5-10 ثانیه بعد هم روشنش کنم وقتی میرم توی ویندوزخاموش میشه !!!
فن سی پی یو پره خاکه کسی راه ساده ای بلده (بدون کمپروسر هوا) که بشه فن رو تمیز کرد در ضمن چه جوری میشه فن سی پی یو ی 3.40 ghz رو درآورد؟؟؟:41:

javadshahvand
10-03-2008, 10:27
دوستان
چند وقته که کامپیوتره من توی بازی ها یا وقتی خیلی از رم و سی پی یو استفاده میکنم خاموش میشه و اگه بلافاصله روشنش کنم دوباره خاموش میشه حتی اگه 5-10 ثانیه بعد هم روشنش کنم وقتی میرم توی ویندوزخاموش میشه !!!
فن سی پی یو پره خاکه کسی راه ساده ای بلده (بدون کمپروسر هوا) که بشه فن رو تمیز کرد در ضمن چه جوری میشه فن سی پی یو ی 3.40 ghz رو درآورد؟؟؟:41:

فن سی پی یو رو تمیز کن خمیر سیلیکون هم یادت نره

Sharingan
10-03-2008, 11:27
بدون کمپرسور هوا خیلی کاره سختیه. مگه اینکه فن رو دربیاری بشوریش! و بذاری خشک بشه. البته بهتره یک blower خوب تهیه کنی. خیلی قیمتی نداره. در حد 5- 6 هزار تومان هست. می تونی باهاش تمام کامپیوتر رو خاموش کنی. در ضمن گرد و خاک نه فقط روی فن سی پی یو بلکه روی مادربرد و رم هم می تونه باعث هنگ کردن یا خاموش شدن کاپیوتر بشه. بهتره اونا رو هم تمیز کنی.

water_soul
10-03-2008, 14:39
دیروز با سشوار و هر چی که در دسترس بودفن سی پی یو رو تمیز کردم و مشکلم حل شد ولی اگه میشه شما طریقه ی تمیز کردن فن رو یاد بدید و در ضمن چه جوری میشه فن رو در آورد؟؟؟

javadshahvand
10-03-2008, 17:19
و در ضمن چه جوری میشه فن رو در آورد؟؟؟

نحوه بیرون آوردن سی پی یو و هیت سینگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamidreza0007
19-05-2008, 16:39
دوستان عزیز
من فن cpu رو باز کردم.حسابی شستم.سشوار هم کشیدم.اما بعد از چند ساعت که کار می کنه هی زور میزنه که بچرخه ولی نمیچرخه.روغن کاری هم کردم ولی فایده نداشت.تا حالا هر چی خرج این سیستم کردم,فقط پول فن بوده.راه حل اساسی اگه بگید ممنون میشم.

musa
20-05-2008, 17:14
اگر توانايي داريد بهتره يه خنك كننده در حد 40 تومن براي cpu تهيه كني .هم اينكه اگر سيستمت رو هم ارتقا دادي ميتوني رو سيستم جديدت هم استفاده كني و حداقل خيالت از بابت اين جور مسائل راحت بشه .

اگر قراره چند بار خرج بكني يكبار همه اون خرج و بزار و يه چيز خوب بگير .

rad.rs
20-05-2008, 20:57
من اين مسئله روداشتم.
راه حل روهم در تاي پيك هاي مختلف گفتم:
اگر فن Cpu زود به زود از كار مي افته به خاطر عدم تحويه ي صحيح هواي داخل كيس .
در ضمن من خودم يك بار فن Cpuرو به پر 14 پره تغيير دادم ومشكلم حل شد.
بعد هم يك فن به جلوي كيس اذافه كردم تا هوا داخل كيس در گردش باشه.

musa
21-05-2008, 16:53
من اين مسئله روداشتم.
راه حل روهم در تاي پيك هاي مختلف گفتم:
اگر فن Cpu زود به زود از كار مي افته به خاطر عدم تحويه ي صحيح هواي داخل كيس .
در ضمن من خودم يك بار فن Cpuرو به پر 14 پره تغيير دادم ومشكلم حل شد.
بعد هم يك فن به جلوي كيس اذافه كردم تا هوا داخل كيس در گردش باشه.

اضافه كردن فن به همراه مزايايي كه داره معايبي هم در كنارشه و هر چي فن بيشتر باشه گردو خاك هم بيشتر ميشه بماند كه ميشه در صورت موجود بودن فيلترهاي مخصوص فن اين گردو خاك رو به حداقل رسوند.

حرف شما درست ولي وقتي لود cpu حداكثر باشه و زمان زيادي در اين حالت بمونه , بالا رفتن دما هم باعث كاهش كارائي ميشه و هم مشكلاتي مثل نويز حاصل از چرخش فن در دور هاي بالا و اگر در اين شرايط تهويه مناسب هم نباشه بعد از مدتي يا فن از كار ميافته يا اعصاب كاربر بهم ميريزه :41: يا cpu آسيب مي بينه :13:

اينجاست كه فرق فن رفرنس با خنك كننده اي كه جداگانه تهيه ميشه معلوم ميشه ,خنك كننده همراه cpu چيزي نيست كه بتونه همپاي توقعات يه گيمر يا يه يوزر حرفه اي پيش بره (اينم در حد خودش ميتونه جوابگو باشه)!

در نتيجه كاربر اگه ميخواد تو كار با سيستمش كمتر دچار مشكل بشه بايد به تهويه كيس و تميز كردن سيستمش اهميت بده و وقت بزاره !

موفق باشيد

پرسپولیس20
22-05-2008, 18:16
حالا میتونم ازتون خواهش کنم یه فن مناسب برای cpu های اینتل معرفی کنین.

و اینکه چه طوری میشه مدل فن رو فهمید؟

ممنون