PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : i-Mate ، JasJar را معرفی کرد

DARKFALLER
03-11-2005, 08:57
وقتی یک کمپانی با 3 سری محصول در چند سال متوالی، هم خریدار را جذب می کند، هم رقیب را عصبانی و متعجب، و البته منتقدین هم راضی نگه می دارد، به قدرت و نوع آوری آن باید ایمان آورد.
سال 2005 آی میت 2 مدل جدید کامپیوترجیبی و 2 مدل گوشی هوشمند به بازار فرستاد. سه مدل از مواردی که گفتم اصلاح شده و برروز شده محصولات سال 2004 هستند و تنها یک مدل ابتکار جدید و چشمگیر بهمراه داشته و از نسل سوم می باشد و آن آی میت JasJar است که به مختصر در موردش توضیحاتی می دم .آی میت در سال 2004 کوچکترین کامپیوتر-تلفن جیبی جهان(jam) را تولید کرد و با استقبال بسیار بالایی مواجه شد، چیزی که شاید حدسش را می زد ولی تا به این حد هم انتظار نداشت. از سوی دیگر آی میت فقط صاحب کوچکترین نبود، بلکه بزرگترین و مجهزترین و کامل ترین کامپیوتر-تلفن جیبی (سلطان و رییس تمامی آنهاPDA2 ) هم ازآن او بود. من فکر کنم اینJasJar اومده که هر دو طیف مشتری ها را راضی کنه. کسی که بدنبال کامل ترین و کوچکترین هستش. از هر نظر ارضا کننده است و طراحی کم نظیرش چشم نواز.

•سی پی یو: 520MHzاینتل Bulverde
•حافظه داخلی: 128 مگابایت
•حافظه جانبی: 64 مگابایت (SDRAM)
•نرم افزارهای جانبی موجود در دستگاه : eTrust Antivirus, Skype
•ابعاد: 25 * 127.7 * 81 میلیمتر
•سایز نمایشگر: 3.6 اینچ
•دوربین: متاسفانه پیشرفتی نداشته و همچنان 1.3 مگاپیکسل. البته JasJar بعلت اینکه از نسل سوم موبایلها هستش، دو دوربین برای سهولت در استفاده از تلفن تصویری داره.
•وزن: 285 گرم بهمراه باطری
•قیمت: 550 پوند، در امارات 4300 درهم(حدود 1170 دلار)

تکمیلی: با عرض شرمندگی، من هیچ صحبتی از سیستم عامل نکردم، در اصل فراموش کردم. سیستم عامل JasJar ویندوز موبیل 5 هستش که به مختصر چند تغییرش را نسبت به سیستم عامل قبلی می گم:

*ویندوز مدیا پلیر 10، که جدا از امکانات جدیدش، قابلیت کار با مدیا پلیر نصب شده در PC را دارد. به اینصورت که وقتی PDA رو به کامپیوتر وصل می کنید، میتوانید از طریق مدیا پلیر PC موزیک، ویدئو و تصاویرتان را به PDA منتقل کنید و برعکس.
*تغییرات اساسی در سری نرم افزارهای Office ،و اضافه کردن Outlook Mobile, PowerPoint Mobile
*درست کردن یه جور Remote Desktop برای برقراری ارتباط بین PDA و کامپیوترهای شما(منزل،دفترکار)، و سهولت استفاده از فایلهای به اشتراک گذاشته شده که استفاده از آنها را در هر مکان و زمانی میسر می کند.(البته آی میت در این مورد سنگ تموم گذاشته و یک نرم افزار مکمل تولید کرده بنام 1-View که قصد داشتم در آینده یه توضیحی بدم در موردش.)
*برطرف کردن بعضی از مشکلات امنیتی
*افزایش کاربری برای ie و msn
*بهبود Sync کردن با کامپیوتر
و...

pahossein
04-10-2006, 12:09
اما در مورد مسائل و مشکلات استفاده از این مدل گوشی چیزی نگفتی