PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : >> پرسش و پاسخ در رابطه با نگهداری و پرورش آبزیان

milad_Z
07-03-2008, 15:04
سلام یه سوال داشتم و می دونم که آخرین پست مربوط به 70 روز پیشه
من یه سری ماهی گلدفیش دارم که از چند روز پیش که یه ماهی جدید گرفتم همشون بیحال شدن....
یکیشون که هی چپه میشه و بقیه هم کم کم شل و ول شدن...
نه غذا می خورن نه تکون می خورن...بعضی وقتا یه تکونی به خودشون میدن میرن اونور آکواریوم ...اونیم که هی چپه میشه بعضی وقتها خودشو به در و دیوار میزنه
بعد چند روز روشون دونه های کوچیک سفید دیده شد...پیش هر کی میرم یه کار متفاوت میگه که بکنم
ابعاد آکواریومم هم 74 در 24 در 40 هست
یکی گفت باید دمای آب را روی 32 تنظیم کنم بعد توش 2 قاشق نمک بریزم هر 2 روز یه بارم سیفونش کنم هر هفته هم 3 تا از این قرصای ضد عفونی کننده بریزم
اگه میشه یه راهنمایی وکمکی بکنین چون واقعاً گیج شدم

Marichka
07-03-2008, 21:00
سلام یه سوال داشتم و می دونم که آخرین پست مربوط به 70 روز پیشه
من یه سری ماهی گلدفیش دارم که از چند روز پیش که یه ماهی جدید گرفتم همشون بیحال شدن....
یکیشون که هی چپه میشه و بقیه هم کم کم شل و ول شدن...
نه غذا می خورن نه تکون می خورن...بعضی وقتا یه تکونی به خودشون میدن میرن اونور آکواریوم ...اونیم که هی چپه میشه بعضی وقتها خودشو به در و دیوار میزنه
بعد چند روز روشون دونه های کوچیک سفید دیده شد...پیش هر کی میرم یه کار متفاوت میگه که بکنم
ابعاد آکواریومم هم 74 در 24 در 40 هست
یکی گفت باید دمای آب را روی 32 تنظیم کنم بعد توش 2 قاشق نمک بریزم هر 2 روز یه بارم سیفونش کنم هر هفته هم 3 تا از این قرصای ضد عفونی کننده بریزم
اگه میشه یه راهنمایی وکمکی بکنین چون واقعاً گیج شدم

سلام

البته من زیاد درباره آکواریوم تجربه ندارم ولی به صورت کلی می پرسم.
ماهی جدیدی که اضافه کردیه بودین به مجموعه چی بوده؟ شاید مواد بیولوژیکی که ماهی جدید به آب اضافه میکنه برای ماهی های قدیمی تر مضر هست (حتی اگه از یک گونه باشن) باز هم ممکنه متابولیسم جدیده با قدیمی ها متفاوت و به حال اونا مضر باشه.

چند مدتی توی محیط جدید و جدا از هم ببرین ماهی ها رو و آزمایش کنید که بازم حالشون بدتر میشه یا خیر.
اول با جدا کردن محیطشون از هم شروع کنید تا عامل مشکل زا رو پیدا کنید.

امیدوارم دوستان با تجربه تر باز هم اطلاعات بیشتری در اختیار بذارن.

موفق باشید

milad_Z
08-03-2008, 02:40
خیلی ممنون...ماهی جدیدم هم گلدفیشه...فکر می کنم آبی که این ماهی توش بوده آلوده بوده...ولی خود اون ماهی بعد همه ماهی ها مریض شد...دیگه واقعا گیج شدم آخرین نفر گفت اونی که قاطی کرده و چپکی شنا می کنه حامله اس....2 دقیقه قبلش هم یکی در مورد همون ماهی گفت کیسه هواش به هم ریخته تا آخر عمر بر عکس شنا میکنه....شیطونه میگه همشونو از آب در بیارم بمیرن که انقدر زجر نکشن...چون هیچ کاری که نمی تونم انجام بدم

Marichka
08-03-2008, 21:45
خیلی ممنون...ماهی جدیدم هم گلدفیشه...فکر می کنم آبی که این ماهی توش بوده آلوده بوده...ولی خود اون ماهی بعد همه ماهی ها مریض شد...دیگه واقعا گیج شدم آخرین نفر گفت اونی که قاطی کرده و چپکی شنا می کنه حامله اس....2 دقیقه قبلش هم یکی در مورد همون ماهی گفت کیسه هواش به هم ریخته تا آخر عمر بر عکس شنا میکنه....شیطونه میگه همشونو از آب در بیارم بمیرن که انقدر زجر نکشن...چون هیچ کاری که نمی تونم انجام بدم

سلام

دوست عزیز باز پیشنهاد من اینه شما یه بار محیطشون رو به کل پاکسازی و ضد عفونی کنین و جدا از هم بذارین یه مدت بمونن ماهی مشکل دار پیدا میشه و اگه مشکل از اون باشه بقیه که جدا شدن مشکلشون بر طرف میشه. اگرم همگی به بیماری دچار شده باشن در نهایت دیگه از راه آخر استفاده کنید.

موفق باشید :20:

milad_Z
08-03-2008, 21:52
مسلماً این ماهی جدید که خریدم مشکل داشته...فعلاً که خودشون دونه دونه دارن میمیرن... ولی انقدر بیچاره ها حالشون بد هست که اصلا ناراحت نمیشم...میگم بمیرن انگار بهتره....بازم ممنون...فکر کنم این کاری که گفتین انجام بدم بهتره

mania2000
10-03-2008, 09:13
سلام دوست من
ماهي كه تو گرفتي مبتلا به بيماري سفيدك بود معمولا بيماري سفيدك در اثر تغييردماي آب به وجود مي آيد
برو فروشكاهاي آكواريوم واز آنها بخواه كه داروي زد سفيد بهت بدهند دستور دارو هم با توجه به مقدار ليتر
آب آكواريوم است كه پشت شيشه نوشته شده
ماهي هاي گلدفيش نياز به آبي با دماي خنك دارند آب سرد براي آنها بهتر است

milad_Z
10-03-2008, 13:13
ممنون از همه دوستان
بعد از این که نصفیشون مردن
از حمام نمک استفاده کردم و بخاری هم روی 32 درجه گذاشتم الان یکیشون کامل خوب شده واون یکی هم خیلی بهتر شده

saba-t
19-03-2008, 11:31
سلام
من یک جفت ماهی گورامی سه خال دارم . اون که ماده است شکمش بزرگ شده و نر هی دنبالش راه میره الانم هی دعوا می کنن ؟ چرا اینجوری شدن ؟ در ضمن من تازه حدود یک هفته است که اکواریومم راه انداختم و هیچ اطلاعاتی ندارم . اگر میشه کمکم کنید .

Marichka
19-03-2008, 11:39
سلام دوست عزیز

در رابطه با این نوع ماهی ها این مقالات در تاپیک آبزیان ( روش های نگهداری و پرورش و....)!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود داره. شما اونها رو مطالعه بفرمایید و در صورت باقی موندن سوال در این تاپیک ادامه بدین.

خانواده گواراميها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
طرز تکثیر و پرورش گوارامیها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تولِيد مثل انواع گورامي ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خانواده گواراميها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گوارمي دارف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گورامی دارف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گورامی غول پیکر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گورامی مرواریدی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

saba-t
19-03-2008, 23:08
سلام
آقا این ماهیای من همدیگر کشتن . تازه یک آنجل ها را هم انقد زدن که افتاد یک گوشه منم مجبور شدم از هم جداشون کنم . الانم هی نر ماده را می زنه !! تمام مطالبم خوندم اما نمی دونم باید چی کار کنم . می ترسم آخر همدیگر بکشن . تر خدا کمکم کنید .چی کار کنم ؟؟؟

saba-t
22-03-2008, 16:14
سلام!!
من ماهیامو جدا کردم .اکسیژن هم قطع کردم .اما حالا هر دوشون یک گوشه می شینند .چی کار کنم ؟؟یک سوال دیگه میشه فایتر با ماهیای دیگر انداخت ؟؟

Farshadd
02-04-2008, 19:57
ینی از دوستان کسی آکواریوم نداره؟؟؟
طوری که از پستا بو میاد همش کپی پیست هستن. و هیچ بحثی هم وجود نداره.
آخریش هم مربوط به 3ماه پیشه.
تاپیک بیا بالا

Marichka
03-04-2008, 18:08
ینی از دوستان کسی آکواریوم نداره؟؟؟
طوری که از پستا بو میاد همش کپی پیست هستن. و هیچ بحثی هم وجود نداره.
آخریش هم مربوط به 3ماه پیشه.
تاپیک بیا بالا

سلام

تاپیک بحث و تبادل نظر درباره ی آبزیان این هست و این تاپیک آبزیان ( روش های نگهداری و پرورش و....)!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای قرار دادن مقالات مرتبط هست.

ممنون از توجهتون و موفق باشید :20:

Farshadd
03-04-2008, 23:05
سلام
آقا این ماهیای من همدیگر کشتن . تازه یک آنجل ها را هم انقد زدن که افتاد یک گوشه منم مجبور شدم از هم جداشون کنم . الانم هی نر ماده را می زنه !! تمام مطالبم خوندم اما نمی دونم باید چی کار کنم . می ترسم آخر همدیگر بکشن . تر خدا کمکم کنید .چی کار کنم ؟؟؟

میشه نوع و تعدا و اندازه ماهیاتو بگی؟

سلام
من یک جفت ماهی گورامی سه خال دارم . اون که ماده است شکمش بزرگ شده و نر هی دنبالش راه میره الانم هی دعوا می کنن ؟ چرا اینجوری شدن ؟ در ضمن من تازه حدود یک هفته است که اکواریومم راه انداختم و هیچ اطلاعاتی ندارم . اگر میشه کمکم کنید .

بعید میدونم اون دعوا باشه. اگه باله های ماده زخم و ریش ریش شده که دعواست در غیر اینصورت تلاش برای جفت گیریه.
اگه مادت آماده هست و برات مقدوره که شرایط رو برای جفت گیری و تخم ریزی آماده کن.

سلام!!
من ماهیامو جدا کردم .اکسیژن هم قطع کردم .اما حالا هر دوشون یک گوشه می شینند .چی کار کنم ؟؟یک سوال دیگه میشه فایتر با ماهیای دیگر انداخت ؟؟

خوب معلومه اگه اکسیژن رو قطع کنی مشکل هم پیش میاد.
فایتر رو معمولا پیشنهاد میشه به صورت تکی نگهداری کرد، ولی با خیلی دیگه از ماهیا هم سازگاری داره. به هیچ وجه فایتر نر با فایتر نر کنار نمیاد. چون عشق سلطه طلبی در هر دو فروکش نمیشه .

سلام

تاپیک بحث و تبادل نظر درباره ی آبزیان این هست و این تاپیک آبزیان ( روش های نگهداری و پرورش و....)!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای قرار دادن مقالات مرتبط هست.

ممنون از توجهتون و موفق باشید :20:

دستت درد نکنه و ممنون از راهنماییت.

saba-t
10-04-2008, 17:35
سلام
همه ماهیام مردن . با این حال ممنون که جواب دادی . حالا یک سوال دیگه .من یک بوفالو دارم که رو بدنش لکه سیاه هست این لکه ها تو چشم هاشم هست . یعنی مریض شده ؟ هیچ جا در موردش چیزی پیدا نکردم . ممنون می شم جواب بدین . یک سوال دیگه : اگر بخوام ماهی جدید بخرم چی بخرم ؟ 1 بوفالو .و 2 تا شارک برام مونده .

alenkita
25-05-2008, 07:14
با سلام چون مي خواستم يه تحقيق و مقاله كلي درباره تغذيه بچه ماهي ها با موضوعDidiet composition and Feeding indexes of commerical dominant Juvenile fishes in khuzestan coastal waters بنويسم، مي خواستم شما دوستان چند مقاله يا سايت در اين زمينه به من معرفي كنيد . در ضمن كلمات كليدي اون feeding juvenile fish) ( ecology juvenile fish) (biology juvenile fish ) هسش.بسيار ممنون

baran_1000
26-05-2008, 14:31
با سلام

یه سری اطلاعات راجع بع ماهی قرمز به ویژه نحوه تولید مثلش می خواستم
اگه ممکنه راهنمایی کنید.

baran_1000
31-05-2008, 09:51
خیلی خیلی ممنون از پاسخ های مفید و کاملیی که دادین :(

b3dnet
14-06-2008, 18:51
با سلام من یه سوال درمورد ماهی های قرمز داشتم (از همینا که دمه عید میخریم) اونم اینه که موقعی که آب تنگ کدر و کثیف هستش(کثیفی بخاطر غذای ماهی ) ماهی به روی آب میاد و وقتی که تنگ و میشورم و آبشو عوض میکنم ماهی میره ته آب میخواستم بدونم این برای چی هستش آیا واقعا علتی داره یا نه ؟
ممنون میشم :20:

saba-t
02-07-2008, 11:12
سلام
من 2 تا اسکار با یک بوفالو با 3تا شارک با 4 تا لجن خوار با لاک پشت دارم(البته همشون کوچیکن .).می دونم سوالم مسخرس ولی اینا با هم می سازن ؟چون امروز دیدم یکی از اسکارا رفته سراغ لجن خوار و گازش می گیره .حدود یک هفته پیشم همون اسکار با لاک پشت یک فایتر و کامل خوردن .اگه اینا با هم نمی سازن پیشنهاد می کنین کدوما را رد کنم و به جاش چی بخرم ؟ممنون از جواباتون.

Milad_Sky
02-07-2008, 13:41
دوستان عزیز،من یک ماهی پرت زرد و یک پرت پرچمی دارم.غذای معمول این دو ماهی چی هست؟

ماهی دم شمشیری تماما قرمزی دارم که حدود 4 ماه هست که شکمش سیاه رنگ و بزرگ شده است.آیا نشانه ای از بارداری هست یا چیز دیگه؟

دمای نرمال در یک آکواریوم که در آن دما همه ی ماهی ها راحت باشند چند درجه هست؟؟؟:20:

frnsh
16-07-2008, 16:34
سلام
من میخواستم یه آکواریم بسازم و میخواستم به طور کامل بدونم که چطوری و چه وسایلی رو براش لازم دارم.
اگه میشه انواع ماهیها و قیمتها و همچنین وسایل تزئینی آکواریم رو هم میخواستم.
ممنون

death knight
21-07-2008, 15:52
ميلاد جون دم شمشيريت حاملست
------------------------------------------
در مورد غذا هم از اكواريوميها بپرس نمونه هاي متنوعي وجود داره من ميدونم چيه اما اسمش يادم نيست
--------------------------------
شما سوالتون مربوط به لوازم ساخت يا بعد از ساخت؟
براي ساخت نياز به چسب شيشه و شيشه داريد
اين ميشه اكواريوم
بعد نياز به شن + بخاري + پمپ هوا + پمپ تصفيه + ----- تصفيه + در پوش + ماهي
اگه چيزي يادم اومد بازم بهت ميگم
براي شروع هم بهتره از ماهي هاي ارزان قيمت و قوي استفاده كني و توجه داشته باشي كه با توجه به فضايي كه در اختيار داري ماهي تهيه كني نه بيشتر

sada
22-07-2008, 17:53
سلام
من دوستم یه چنتا سوال کرده می خواستم ببینم می دونید.
1- پرت با اسکار سازگاره؟
2- لوچ با چه ماهی های سازگاره؟
3- بعد 2تا کت فیش داشته مرده 2تاشون در صورتی که همه ی ماهی های اطرافش سازگار بودن باهاش؟

death knight
22-07-2008, 18:27
پرت با اسكار سازگاره تا اونجا كه من ميدونم به شرطي كه از كوچكي با هم باشن چون پرت ماهي پرخاشگري هستش
و علاقه داره كه تمام فضا قلمرو خودش باشه مگه اينكه اكواريوم شما بزرگ باشه
--------------------------
چه لوچي؟ دلقك و كماندو ماهي هاي شيطوني هستند
اما لوچهاي دراز (اسمش يادم نيست)زيباي كمتري دارند ولي سازگارترند
ولي در كل ماهيهاي بي ازاري هستند
اما از اينجا و با توجه به اطلاعاتي كه شما دادين
نميتونم دليل مرگشون بگم

yahya_h28
22-07-2008, 21:57
سلام
چرا اينجا اينقد سوتو كوره؟
يعني فروم به اين بزرگي 4 تا آكواريم دار نداره؟

death knight
22-07-2008, 22:08
تا الان 4 تا هستيم

sada
22-07-2008, 22:11
خیلی ممنون از راهنماییتون.
death knight
22-07-2008, 22:13
خواهش
بازم سوالي بود در خدمتيم

yahya_h28
22-07-2008, 22:18
من به آكواريوم معتاد شدم تا حالا همه نوع ماهي داشتم حالا ليست ميكنم حال كنيد
رد تيل
اسكار باله بلند
ردتيل
الگيتور
الگيتور اونقد بزرگ شد كه فروختمش
الانم
لاكپشت
اسكار مسي
پنگوسي
اسكات
پروت
تو يه آكواريم و تو يكي ديگه
3 تا ديسكس
2 تا دالر
يه سيلوور آروانا
دارم ديگه به ز يه پرل آروانا هيچي تو دنيا نمي خوام!

death knight
22-07-2008, 22:23
من به دليل كارم فعلا جمش كردم ماهيام هم دست پسر خالمه
--------------------------------
اما اكثر ماهيا رو داشتم
شايد باورتون نشه عشقم پيرانا و كله ماري
-------------------
اما مشكلاتم كه بر طرف بشه
تصميم دارم اروانا بگيرم
راستي سيلور شارك هم جزو ماهيان محبوب من هستش
-------------
يه زماني هم ميگو داشتم يادش بخير

yahya_h28
22-07-2008, 22:25
پيرانا رو با چي نگه مي داشتي؟

death knight
22-07-2008, 22:27
با سر ماري

yahya_h28
22-07-2008, 22:30
سر ماري ديگه چيه؟يه عكس ميزاري؟
آروانا هم اگه مي خواي بگيري يا آروانا كوتوله بگير يا پرل آروانا سيلور خيلي خز شده
شيراز ماهي خوب نداره
تيكه تيكه شدم تا 4 تا ماهي خوب گيرم اومد

death knight
22-07-2008, 22:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yahya_h28
22-07-2008, 22:41
چقد زشته!!!!

death knight
22-07-2008, 22:42
در موردش بايد بهت بگم ماهي خشنيه
و تمام ماهيهاي ديگه رو نابود ميكنه و به طرز فجيعي از بين ميبره
يه ماهي خشن كه به هيچي رحم نميكنه و اصلا بهت توصيه نميكنم
چون اشتهاي سيري ناپذيري داره
و هرچ ي غذا و ماهي بخوره سير نميشه و به سرعت رشد ميكنه
و فضاي اكواريومت پر ميكنه
زيبايي هم نداره
از خوردن هيچ ماهي هم دريغ نميكنه

death knight
22-07-2008, 22:44
اينم بگم كه به محض اينكه خريدي ازت پس نميگيرن
اگه بزرگ بشه و يه پولي هم بدي به مغازه دار نه پيرانا و نه سر ماري ازت بر نميداره

yahya_h28
22-07-2008, 22:44
چطور ميخرنش؟ پول خوب مي دن بالاي بزرگش؟

به نظرت چه ماهي ديگه اي مونده كه ارزش نگهداري رو داره و من تجربش نكردم؟چي بگيرم؟

death knight
22-07-2008, 22:45

death knight
22-07-2008, 22:51
من ميگم پول هم بدي ازت نميگيرنش
كسي كه ماهي شناس باشه طرفش هم نميره هيچ مزيتي نداره
---------------------------------
به نظر من اسكار مسي و ردتيل دراگون ( يه ماهي كه از جفت گيري ردتيل و دراگون بوجود مياد خوب هم ميخرنش )
بهترين ماهي واسه نگهداري هستن اگه ماهي گوشتخوار ميخاي
اگه ماهي اروم ميخاي اروانا پنگوسي باله بلند سيلور
با يكي 2 تا لوچ دلقك

yahya_h28
22-07-2008, 22:56
به نظرت چه ماهي ديگه اي مونده كه ارزش نگهداري رو داره و من تجربش نكردم؟چي بگيرم كه باحال باشه و من نداشتمش تا حالا؟

اسكار مسي رو دارم رد تيل هم داشتم زياد حال نكردم الكي بزرگ ميشه
آروانا هم الان دارم پنگوسي هم دارم
از لوچ هم خوشم نمي آد

پيشنهاد ديگه اي نداري؟

death knight
22-07-2008, 23:08
بهترين ماهيهاي اب شيرين هميناس كه خودت داشتي
اگه چيزي خاطرم اومد ميگم فعلا فقط ميتونم بهت فلاور هورن رو پيشنهاد بدم
كه هم خوشگله هم ازت خوب ميخرن البته دلت نمياد بفروشيش
يه ماهي گوشتخواره

yahya_h28
22-07-2008, 23:13
فلاور همه مي گن خيلي وحشيه دهن ماهي هاي ديگه رو صاف مي كنه

خيلي خوشگل مي سه ولي خيلي هم خوب نمي خرنش
مرسي در هر حال

death knight
22-07-2008, 23:16
بارب ها (بارب حلب) --- سورم ها ( همشون خوبن)
گورامي ها(ماهياي خوبين ولي من باهاشون حال نميكنم)
پوزه خرگوشي
بلگ قوست(روح سياه مثل پر ميمونه و ماهي اروميه)
-------------------------
اينم اصل ماهي كه نگيري نصف عمرت بر فناس
نايف فيش يا چاقو ماهي
خيلي باهاش حال ميكنم

death knight
23-07-2008, 08:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چاقو ماهي

death knight
23-07-2008, 08:20
انجل مونو كه مثل ماهيهاي اب شور ماز لحاظ ظاهري ولي ماهي اب شيرينه
اين جزو ماهيهاي بي ازاره

death knight
23-07-2008, 08:25
اينم يه عكس از پيرانا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg
پ.ن: پيراناي شكم قرمز وحشي ترين ماهي شناخته شده در جهان

yahya_h28
23-07-2008, 10:03
كسي نمي دونه چند نوع آروانا داريم؟

death knight
23-07-2008, 16:47
انواعش خيلي زياده
اما تو ايران فقط نقره ايش ديدم

death knight
02-08-2008, 15:57
اينم يه عكسه فوقالعاده از ارواناي محبوب من
( من از اينا ندارما اما دوس دارم داشته باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yahya_h28
02-08-2008, 16:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هنها هم هسسن

death knight
02-08-2008, 16:30
خيلي عالي بود
ولي حيف كه تو ايران نيست

yahya_h28
02-08-2008, 16:35
بخواي بايد سفارش بدي ولي پولش سرسام آوره

death knight
02-08-2008, 20:17
تازه اعتمادي هم نيست ماهي يه جوري ميارن كه مثلا 2 ماه ديگه زندس چون ورود ماهي هاي تك تجهيزات خاصي ميخاد كه مرتبط با همون ماهي و اينا رعايت نميكنن

praivite Fenix
16-10-2008, 20:01
سلام
ماهی ماده ی شما شکمش سفت شده است و امکان تخم ریزی وجود ندارد.متاسفانه کاری نمی شود کرد.این بیماری به خاطر شوک عصبی بوده است.لطفا به شیشه دست نزنید.چراغ خانتون رو زیاد خاموش و روشن نکنید.
و سریعا آن دو را از هم جدا کنید.اگه اطلاعات بیشتری می خوای بگو چون درباره ی ماهی ها زیاد می دونم

hmh25
15-11-2008, 13:12
سلام
باله بالایی ماهی اسکار من ترک خورده ام دمش و سایر باله هاش کاملا سالم هستن لطفا من رو راهنمایی کنید.

yahya_h28
15-11-2008, 21:38
سلام
باله بالایی ماهی اسکار من ترک خورده ام دمش و سایر باله هاش کاملا سالم هستن لطفا من رو راهنمایی کنید.

سلام..اسكارتونو با چه ماهي نگه مي داريد؟اگه ماهي هاي ديگه زدنش يا به دكور برخورد كرده و اسيب ديده خودش خوب ميشه بعد يه مدت.

sajjadriahinasab
07-02-2009, 12:51
سلام.علت ماگ ماهی آزاد بعد از تخم ریزی از دیدگاه علمی چیه؟

sajjadriahinasab
07-02-2009, 12:52
سلام.علت مرگ ماهی آزاد بعد از تخم ریزی از دیدگاه علمی چیه؟

armin_software
23-02-2010, 23:58
سلام
من تصمیم گرفتم این تاپیک رو احیا کنم!

کسی از دوستان / اسکار/ فلاور / پنگوسی/ سیلور / گربه
داره؟

MOHAMMAD2010
24-02-2010, 23:51
سلام
من تصمیم گرفتم این تاپیک رو احیا کنم!

کسی از دوستان / اسکار/ فلاور / پنگوسی/ سیلور / گربه
داره؟

منم دوباره میخوام آکواریوم خودمو راه بندازم
میخوام 3 نوع ماهی بگیرم ، دو تاش 100 درصد اسکار با پنگوسی هست ، سومیشو نمیدونم چی بگیرم
به نظرتون چی بگیرم که به اون 2 تا هم بخوره ؟
-----------------------------------------------------
اگه آنجل کنار اون دو تا بندازیم چی میشه ؟

armin_software
25-02-2010, 00:15
به نظر من پنگوسی رو با اسکار ننداز آخه پنگوسی خیای ماهی استرسی هست و سعی کن با ماهی های گیاه خوار بندازی
یا می تونی پنگوسی شکاری بخری که با اسکار باید بسازه
من که با اسکار سیلور شارک هم انداختم :دی
یک نکته رو تو ذهنت بزار: اسکار هرچی اندازه ی دهنش باشه می خوره
پس ممکنه آنجل زود بزرگ نشه و اسکار...... :دی
ولی اسکار ماهی راکتی هست و مثل فلاور وحشی و لجباز نیست
ولی به نظر من می تونی:
1.شارک
2.گربه
3.پنگوسی شکاری
و خیلی ماهی های دیگه
در نظر داشته باش که ماهی ها هم اندازه هم باشند

MOHAMMAD2010
25-02-2010, 11:06
آخه فقط از گوشتخوار خوشم میاد
ولی از آنجل هم خوشم میاد : دی ( نمیشه بیخیال آنجل بشم )
نظرت درباره پیرانا چیه ؟
اونو یه مدت با اسکار داشتم ، ( خیلی وحشیه )

Farshadd
25-02-2010, 16:37
منم دوباره میخوام آکواریوم خودمو راه بندازم
میخوام 3 نوع ماهی بگیرم ، دو تاش 100 درصد اسکار با پنگوسی هست ، سومیشو نمیدونم چی بگیرم
به نظرتون چی بگیرم که به اون 2 تا هم بخوره ؟
-----------------------------------------------------
اگه آنجل کنار اون دو تا بندازیم چی میشه ؟

سلام.

مطمئنا منظورتون از پنکوسی پنکوسی شکاری هست.

آنجل رو نمیشه با اینها نگهداری کرد. ( به استثنا ها کاری نداشته باشید)

شما میتونید از پیرانا، آروانای معمولی، پرت ، سورم، نایف ، گرین ترور و ... در سایز مناسب استفاده کنید...

اندازه تانک رو در تعداد و سایز حتما دخیل کنید.

:12:

Behroooz
25-02-2010, 16:44
من یک مدتی انجل داشتم
از توی یک چشمه در کوهستان براشان لارو پشه اوردم . رشدشان بسیار زیاد شد و به اندازه کف یک دست رشد کردند
تجربه خوبی بود .

armin_software
25-02-2010, 17:36
آخه فقط از گوشتخوار خوشم میاد
ولی از آنجل هم خوشم میاد : دی ( نمیشه بیخیال آنجل بشم )
نظرت درباره پیرانا چیه ؟
اونو یه مدت با اسکار داشتم ، ( خیلی وحشیه )
ببین من یک ماهی داشتم به نام ماکرو
فلاور زحمت کشید کشتش! :دی
ناراحت شدم نه به خاطر پولش
به خاطر اینکه بی تجربگیم باعث تلف شدن اون شد

اگر دوست داری دو تا ماهی ها رو داشته باشی 1 راه بیشتر نداری
آکواریوم رو با شیشه جدا کنی
من هم آکواریوم رو جدا کردم
الان فلاور یک قسمته و پنگوسی گربه سیلور اسکار یک قسمت دیگه!
البته شما سایز تانک رو بگید تا ببینم نیازی به خرید وسایل اضافه هست یا نه!
من سایز تانکم 1 متره و 40 سانت رو دادم به فلاور
الان هیچ مشکلی ندارم
هیچ وسیله ی اضافی هم نخریدم!

سلام.

مطمئنا منظورتون از پنکوسی پنکوسی شکاری هست.

آنجل رو نمیشه با اینها نگهداری کرد. ( به استثنا ها کاری نداشته باشید)

شما میتونید از پیرانا، آروانای معمولی، پرت ، سورم، نایف ، گرین ترور و ... در سایز مناسب استفاده کنید...

اندازه تانک رو در تعداد و سایز حتما دخیل کنید.
فرشاد جان شما چه ماهیهایی داری؟

از توی یک چشمه در کوهستان براشان لارو پشه اوردم . رشدشان بسیار زیاد شد و به اندازه کف یک دست رشد کردند
این چه غذایی هست؟
پشست؟:18:

Farshadd
27-02-2010, 00:39
فرشاد جان شما چه ماهیهایی داری؟

من در حال حاضر هیچ ماهی ندارم.

الان فلاور یک قسمته و پنگوسی گربه سیلور اسکار یک قسمت دیگه!
البته شما سایز تانک رو بگید تا ببینم نیازی به خرید وسایل اضافه هست یا نه!
من سایز تانکم 1 متره و 40 سانت رو دادم به فلاور

ظاهرا تانکت کوچیکه... یا در بهترین حالت میشه گفت خیلی زود کوچیک میشه براشون.

armin_software
28-02-2010, 23:52
ظاهرا تانکت کوچیکه... یا در بهترین حالت میشه گفت خیلی زود کوچیک میشه براشون.
با نظرت موافقم
آخه من نمی دونستم که فلاور ماهی بسیار وحشی هست! :دی
به همین خاطر دلم نیومد ردش کنم بره
الانم مشکلاتی پیش اومده
مثلا چند روزه می بینم که پنگوسی سیلور و گربه دم ها یا بالهاشون کنده شده
فکر کردم خوره هست ولی دیدم که اسکار می زنن به خاطر جای کم
الانم منتظرم پنگوسی یکیشون بزرگ بشه ردش کنم بره
آخه پنگوسی معمولی آدم رو دیونه می کنه
شکاری خیلی خیلی بهتره!

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

دوستان تاپیک های جدیدی:

تمامی مباحث مربوط به تغذیه ماهی های آکواریومی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آلبوم عکس آکواریوم شما! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تمامی مباحث مربوط به آکواریوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])