PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل فارسي نويسي در فلش

mehran_j
03-11-2005, 03:01
سلام
براي رفع مشكل فارسي نويسي در فلش بايد چه كار كرد
ممنون ميشم كمكم كنيد

zodiac
03-11-2005, 03:09
سلام مهران عزيز

دوتا برنامه هست كه براي فلش مناسب هستند
1- شتاب فارسي نگار
2- پرديس 2005
كه اين دومي محشره
اگه خواستي ميتونم برات بفرستم
چونكه پرديس را مشكل بتوني گير بياري

موفق باشي

mehran_j
03-11-2005, 03:23
لطف ميكني دوست عزيز
ممنون ميشم از محبتت اگر اين كارو براي من بكني
منتظرم

zodiac
03-11-2005, 03:51
يا بايد نشاني بدي برات بفرستم
يا صبر كني تا لينكش را پيدا كنم و بهت بدم
البته نمي دونم تو چه زمينه اي كار ميكني - ولي يك CD پراز نرم افزارهاي فارسي نويسي و ابزار فلش و يك CD كامل هم پلاگ اينزهاي فتوشاپ
اگر مايل بودي ميتوني PM بزني يك به ايميل من نامه بدي
حجمشون زياده / نمي تونم با ايميل برات بفرستم
zoosa@yahoo.com

Realamd
03-11-2005, 04:17
اگه میشه اپلودش کنی که ما که در خارج از کشور هستیم بتونیم ازش استفاده کنیم. ممنون

Elfin-D
03-11-2005, 14:34
از فارسي نويس مريم استفاده كن.

HR
05-11-2005, 04:32
من با Ipt فارسی مینویسم ...عالیه

STAYWITHME
11-11-2005, 15:32
در حال حاضر مریم بهترین و متداول ترین نرم افزار فارسی نویسی در نرم افزار حای گرافیگی همچون فلش هست میتونی تست کنی

khatat
17-11-2005, 18:09
آقا می شه بگین تو نرم افزار Sothink SWF Quicker چه طوری فارسی بنویسم آخه با مریم نشد .

pcboy
17-11-2005, 18:14
تو نرم افزارای کمپانی Sothink بهتره از فارسی نویس شتاب نسخه کامل استفاده کنید و از فونت HMSNazanin استفاده کنی.

STAYWITHME
18-11-2005, 16:01
خطاط جان با مریم میشه یکم با فونت هاش ور بری می شه

AbdollahMerzabegi
19-11-2005, 22:07
سلام بچه ها...
از Persiansoft farsi editor يعني PFE استفاده كنيد .
تنها ايرادش اينه كه فونت هاش زياد متنوع نيست .
تا بعد...

Shahin King
21-11-2005, 05:20
سلام

مشکل کجاست ؟

اگر شما هم از فلش برای طراحی برنامه های تحت وب استفاده میکنید، احتمالا به مشکل فارسی نویسی در فلش برخورد کرده اید. مشکل از اونجا نشات میگیره که شرکت ماکرومدیا هنوز امکانات زبان فارسی رو در نرم افزار هاش بهینه نکرده و این مشکل در فلش بیش از سایر نرم افزار ها به چشم میاد . چون محصول نهایی یک فایل SWF است و نه یک HTML .

این مشکل زمانی به اوج میرسه که شما در فلشی که طراحی کرده اید بخواهید از یک بانک اطلاعاتی یا فایل XML اطلاعاتی رو بخونید که شامل کلمات فارسی و انگلیسی بطور درهم باشه. و سپس اونا رو در فلش بصورت راست به چپ نمایش بدید . در این موقع هست که کلمات فارسی و انگلیسی جابجا نشون داده میشن و شما حس میکنید تمام زحمتی که کشیدید بر باد رفته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حسین از سایت PedyMX و فرید عرض پیما از IFlashDes که در زمینه فلش توی ایران کمیاب هستند با همکاری هم یک کامپوننت فلشی بنام FlashRTL ساخته اند که این مشکل رو در فلش برطرف میکنه . این کامپوننت که در آدرس FlashRTL.com قرار داده شده دارای 8 متد است که کلیه امور زبان فارسی رو در فلش بعهده میگیره . از جمله متد تبدیل تاریخ گروگوریان به تاریخ جلالی ، متد درست کردن نمایش حرف ی . متد فارسی نویسی right to left . و چند متد مفید دیگر .

برای دانلود این کامپوننت به بخش دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این سایت بروید .

منبع : macromediax.com

STAYWITHME
24-11-2005, 19:27
فونت دیفالتش رو فلش کار نمی ده این مریم

Elfin-D
28-12-2005, 21:12
سلام
من با مريم كار ميكنم ولي برنامه اي كه شاهين هم معرفي كرد سودمنده!