PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تالاسمی مینور

shad-shad
08-03-2008, 14:15
سلام.
من تالاسمی مینور دارم.
مثل اینکه کم خونیم خیلی خیلی شدیده چون اکثر اوقات احساس ضعف شدید می کنم.بیشتر اوقات خوابم،مغزم خوب کار نمیکنه و نمی تونم زود عکس العمل نشون بدم.
پیش دکتر رفتم اونم چند تا قرص بهم داده.الان حدود 5 سالی هست که این قرص ها رو می خورم اما خوب نمیشم.لطفا منو راهنمایی کنید.

Marichka
09-03-2008, 21:38
سلام

شما اگه تحت نظر پزشک هستین باید یا با خودشون یا با پزشک جدید مشورت کنید حتما تا آزمایشات لازم رو تجویز کنن و داروی مناسب رو هم.

موفق باشید

ALIAK28
09-03-2008, 22:00
سلام.
من تالاسمی مینور دارم.
مثل اینکه کم خونیم خیلی خیلی شدیده چون اکثر اوقات احساس ضعف شدید می کنم.بیشتر اوقات خوابم،مغزم خوب کار نمیکنه و نمی تونم زود عکس العمل نشون بدم.
پیش دکتر رفتم اونم چند تا قرص بهم داده.الان حدود 5 سالی هست که این قرص ها رو می خورم اما خوب نمیشم.لطفا منو راهنمایی کنید.

درود...
ضمن تایید نظر Dianella عزیز باید عرض کنم که
تالاسمی مینور یک بیمای خفیف ژنتیکی هست و درمان به اون صورتی که شما دنبالش هستید براش وجود نداره...
چون حجم گلبول های قرمز خون کمی کمتر از معمول هست باید با یک سری داروها و دستورات غذایی و هم چنین رعایت برخی نکات که توسط پزشک معالج و بر اساس خصوصیات فردی مشخص میشه باهاش مدارا کرد...
نکته مهم این هست که یکی از داروهای اصلی این بیماری همون " اسید فولیک " معروف هست...و در ضمن به هیچ وجه نباید از قرص های آهن یا همون فروس سولفات در درمان بیماران مبتلا به تالاسمی مینور استفاده بشه ....به هیچ وجه...مگر در شرایط کاملا خاص و مدت کاملا محدود....
چون کاملا ثابت شده که عوارض جبران ناپذیری در این افراد خواهد داشت....
پس اگر اطرافیان یا آشنایان به خاطر کم خونی توصیه به مصرف قرص های آهن کردند به هیچ وجه این کار رو نکنید....

tekno2006
16-03-2008, 12:53
شما میزان هموگلوبین و Rbc خودتون رو می دونید؟
میشه اسم قرص ها رو بگید؟

speranto
13-05-2011, 23:23
دختری 24 که اخیرا به دلیل ضعف شدید بدنی وکم حوصلگی و کرختی کف پاها ودستها با مراجعه به دکتر آزمایشی داده که نتایج زیر را داشته(مواردی که غیر نرمال هستند):
iron 26
iron saturation 6
MCV 76.2
RBC 5.89
ferritin 45.31
البته پزشک معالج نظرش بر اینه که مبتلا تالاسمی مینور هست.میخواستم نظر شمارو هم بدونم.

morsadr
15-05-2011, 11:56
دختری 24 که اخیرا به دلیل ضعف شدید بدنی وکم حوصلگی و کرختی کف پاها ودستها با مراجعه به دکتر آزمایشی داده که نتایج زیر را داشته(مواردی که غیر نرمال هستند):
iron 26
iron saturation 6
MCV 76.2
RBC 5.89
ferritin 45.31
البته پزشک معالج نظرش بر اینه که مبتلا تالاسمی مینور هست.میخواستم نظر شمارو هم بدونم.

شما میزان هموگلوبین و فریتین را نگفتید این دو در تشخیص بسیار مهم می باشند .
برای تایید تشخیص تالاسمی مینور باید آزمایش الکتروفورز هموگلوبین انجام شود .

زینت فیاض
26-07-2014, 20:31
سلام دختر من 26 سالشه و از داده mcv خونش68/7 ,و mch برابر23/6 بوده به نظر شما تالاسمی مینوره