PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فونتهای ویندوز

worldm
07-03-2008, 19:13
من یه ویندوز اکس پی با تم ویستا دارم که بعد از نصبش به جای فارسی عربی تایپ میکنه یعنی بصورت پیشفرض عربی وانگلیسی داره وفققط بعد از نصبش میشه درست کرد میخوام بدونم توی سی دی ویندوز کدوم فایلو با چه برنامه ای باز کنم وتغییراتی بده تا فارسی وانگلیسی نصب شه

worldm
08-03-2008, 05:58
خوب دوستان بگین دیگه پس این همه ویندوز دستکاری میکنن پیه منم میخوام فقط همین خشو دستکاری بکنم لطفا کمکم کنید

worldm
08-03-2008, 19:44
من منتظرما

mahdi7610
08-03-2008, 20:24
من یه ویندوز اکس پی با تم ویستا دارم که بعد از نصبش به جای فارسی عربی تایپ میکنه یعنی بصورت پیشفرض عربی وانگلیسی داره وفققط بعد از نصبش میشه درست کرد میخوام بدونم توی سی دی ویندوز کدوم فایلو با چه برنامه ای باز کنم وتغییراتی بده تا فارسی وانگلیسی نصب شه
سلام دوست عزیز
یه خودره بیشتر توضیح بده .
یعنی موقع نصب همون جایی که باید فارسی ساز را نصب کنید فارسی نداره . و باید بعد از نصب ویندوز از قسمت regunal and languig تغییر بدید .
من درست متوجه نمی شم .

من یه روش می گم شاید جواب بده .
شما می تونید ویندوز را طوری تنظیم کنید که بدون حضور شما و بدون سوال نصب بشه . یه قسمت داره که مربوط به تنظیمات زبان سیستم هستش که شما می تونید اونجا زبان پیش فرض را فارسی انتخاب کنید .

حالا سوال من اینه که ایا موقع نصب همون جا که از شما سوال می کنه زبان را نصب کنید فارسی هست یا نه ؟
مطمئنا نیست که شما سوال پرسیدید دیگه درسته ؟
و فکر کنم منظور شما اینه که یه کاری کنید که موقع نصب ویندوز اون قسمت که می خواهید زبان نصب کنید فارسی هم وجود داشته باشه . درسته ؟
الان فقط اینگلیسی و عربی داره درسته ؟
بعضی وقتها تغییرات این چنینی نیاز به برنامه نویسی داره و با برنامه های ریسورس قابل تغییر نیست . باید برنامه نویسی به زبان C بلد باشید .
شما باید فایل dll مربوط به زبان را از قسمت system32 پیدا کنید بعد با برنامه های ریسورس باز کنید ببینید می شه یا نه .

موفق باشید .

worldm
09-03-2008, 06:02
بله همه ی اینها درسته

worldm
09-03-2008, 06:04
بله همه ی اینها درسته حالا کمکم کنید

mahdi7610
09-03-2008, 10:25
بله همه ی اینها درسته حالا کمکم کنید
سلام
فکر می کنم جوابتون را واضح دادم .
این کار نیاز به برنامه نویسی داره . بعنی شما باید فایل dll را دوباره نویسی کنید .
بعید می دونم بشه با برنامه های ریسورس محتوای اونا تغییر داد .

شما برید توی system32 و فایل dll اونا پیدا کنید تا ببینیم می شه کاری کرد یا نه .

شما یه کار دیگه هم می تونید بکنید که فکر کنم جواب بده .
ابتدا برید توی system32 و فایل dll مربوط به Regional and Language را پیدا کنید .
بعد برید روی یه سیستم دیگه و فایل dll مربوط به اون را هم پیدا کنید .
بعد بیاید و این دوتا را با هم جابه جا کنید .
یعنی فایل dll اون ویندوز که مشکل فارسی نداره را با فایل dll ویندوز خودتون تعویض کنید و بعد هم رایت کنید روی سی دی . حالا موقع نصب این فایل dll جدید نمایش داده می شه و فارسی هم مطمئنا داره .
فکر کنم این راه جواب بده . حتما روش فکر کن .

موفق باشید .

winxp
09-03-2008, 16:18
سلام عزیزان

این کار سخت تر از اونی هست که فکرشو میکنین

شما باید اون فونتهای مربوط به فارسی رو از داخل cd به پوشه ی فونت داخل همون cd جابجا کنین تا مشکل حل بشه

باید ببینیم سیستم عمل نصب زبانها رو چه طوری انجام میده

در هنگام نصب ویندوز وقتی تیک اضافه کردن زبان فارسی رو میزنین و بعد apply میکنین میبینین که چندتا فایل از داخل Cd به داخل سیستم شما میره و اگه باز ترش کنیم میفهمیم که پس داخل cd یا محلی هستش که زبانها اون جا هستن ولی فارسی اونجا نیست و با زدن اون تیک فایلهای مورد نظر به مکان مورد نضر روی هارد انتقال پیدا میکنن

این نظر من بود و حالا اون مکان هم میتونه یه فایل فشرده باشه که extract میشه و هم میتونه dll باشه که لیست زبانهارو در خودش داره

من فقط میتونم مساله رو برا شما باز کنم ولی حل مشکل نیاز به زمان و ازمایش داره

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشین