PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هر عکس تو کامپیوتر تا چه اندازه ای تو چاپ کیفیتشو از دست نمیده؟

Linux Learner
06-03-2008, 10:15
با عرض سلام

من میخوام یه سری عکس چاپ کنم با سایز های 1024*768
ولی وقتی این عکسا رو درگ میکنم تو یه برگه A4 خیلی کوچیک میشن.
میخوام بدونم آخرین سایزی که یه عکس که کیفیتش High هست رو میشه چاپ کرد چند برابرشه؟
مثلا" همون 1024*768 رو میشه نهایتا چند سانت در چند سانت چاپ کرد؟

متشکرم

مثال:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sooshiyanet
22-05-2008, 21:21
این عکس شما DPI پایینی داره

توی فتوشاپ , Image Size عکست رو بگیر , بعد DPI رو 300 کن بعد که عکس بزرگ شد , بکش و بنداز توی فتوشاپ , بعد اگر بزرگ بود خیلی , با دکمه های ترکیبی Ctrl + T کوچیکش کن تا سایز دلخواه , از هر طرف هم سعی کن 1 تا 1.5 سانتیمتر خالی باشه تا پرینتر بتونه کاغذ رو بکشه

ebru_gundes_206
22-05-2008, 21:40
چرا میکشی میندازی تو یه پیج دیگه اینطوری همیشه یه مقداری افت میکنه

همونطور که دوستمون گفت Dpi تصویرت رو بزار رو 300 که برای چاپ در اندازه صفحات روزنامه هم کافیه
بعد سایز عکست رو با حفظ نسبت های طول و عرض به سایزی که قراره تو ورقه ی A4 پرینت بگیری تغییر بده بعد راحت پرینت بگیر در ضمن قبلش مانیتورت رو کالیبره کن تا رنگ هایی رو که میبینی عیناً پرینت بشن

Mishel
23-05-2008, 21:17
دوستان اين كاري كه شما مي گيد اصلا اصولي و صحيح نيست چون كيفيت عكس چاپ شده بسيار پايين خواهد بود. اين كار هيچ فرقي با اين نداره كه همون عكس كوچك رو كه درگ كردين بگيريم بكشيم بزرگ كنيم تا سايز كاغذ بشه. يك عكس با سايز 1024 در 768 پيكسل رو صرف نظر از dpi اون حداكثر ميشه در سايز 8.67 در 6.5 سانتي متر با كيفيت 300 dpi چاپ كرد بدون افت كيفيت.

sooshiyanet
24-05-2008, 14:37
دوستان اين كاري كه شما مي گيد اصلا اصولي و صحيح نيست چون كيفيت عكس چاپ شده بسيار پايين خواهد بود. اين كار هيچ فرقي با اين نداره كه همون عكس كوچك رو كه درگ كردين بگيريم بكشيم بزرگ كنيم تا سايز كاغذ بشه. يك عكس با سايز 1024 در 768 پيكسل رو صرف نظر از dpi اون حداكثر ميشه در سايز 8.67 در 6.5 سانتي متر با كيفيت 300 dpi چاپ كرد بدون افت كيفيت.

نه عزیزم , DPI رو که میبری بالا , تعداد پیکسل بر اینچ زیاد میشه , این کار با ترانسفر تنها انجام نمیشه

Mishel
24-05-2008, 16:09
نه عزیزم , DPI رو که میبری بالا , تعداد پیکسل بر اینچ زیاد میشه , این کار با ترانسفر تنها انجام نمیشه

عزيزم كاري كه شما گفتي هيچ فرقي با ترنسفرم كردن يك عكس نداره. وقتي dpi رو در Image size فوقوشاپ بالا مي بري به دليل اين كه فوتوشاپ سايز چاپ شدن عكس رو به طور پيش فرض ثابت در نظر مي گيره به ناچار تعداد پيكسل ها رو افزايش مي ده يعني در اصل عكس رو ترنسفرم مي كنه و ابعادش رو افزايش مي ده. عكسي وقتي ابعادش 1024*768 باشه و 72dpi اگر شما dpi رو بزاري روي 300dpi فوتوشاپ ابعادش رو تبديل مي كنه به 4266*3200. به خاطر اين افزايش پيكسل وقتي درگش مي كني در يك صفحه جديد با كيفيت 300dpi اندازش تغيير نمي كنه و گرنه دقيقا انگار همون عكس 72dpi رو درگ كردي و بعد ترنسفرمش كردي تا پيكسلهاش زياد بشه. فوتوشاپ پيكسلي رو كه نمي تونه خلق بكنه عزيزم. قبلا گفتم كه يك عكس با سايز 1024*768 پيكسل رو حداكثر در سايز 8.67*6.5 سانتي متر ميشه با كيفيت 300dpi چاپ كرد. قبول نداري برو تو فوتوشاپ يك عكس 1024*768 با كيفيت 72dpi باز كن بعد برو تو Image size از سه تا چك باكس پايين سمت چپ چك باكس Resample Image رو غير فعّال كن تا فوتوشاپ ديگه عكس رو ترنسفرم نكنه اونوقت كيفيت رو بزار روي 300dpi و ببين كه سايز چاپ عكس كم ميشه و مياد رو عددي كه بهت گفتم.
شما مفهوم dpi رو درك نكردي عزيزم. خواستي باز توضيح ميدم برات. من فوتوشاپ تدريس مي كنم.

Linux Learner
08-06-2008, 01:19
چرا میکشی میندازی تو یه پیج دیگه اینطوری همیشه یه مقداری افت میکنه

همونطور که دوستمون گفت Dpi تصویرت رو بزار رو 300 که برای چاپ در اندازه صفحات روزنامه هم کافیه
بعد سایز عکست رو با حفظ نسبت های طول و عرض به سایزی که قراره تو ورقه ی A4 پرینت بگیری تغییر بده بعد راحت پرینت بگیر در ضمن قبلش مانیتورت رو کالیبره کن تا رنگ هایی رو که میبینی عیناً پرینت بشن

دیر جواب میدم، اشکالی نداره!

این کالیبره که گفتی، الآن درد فتوشاپ من همینه.
همش وقتی یه پیج جدید باز میکنم سفید رو زرد نشون میده و باید Color Manegment رو تغییر بدم.
چیکار کنم تا مثل قبلا" بشه؟

ebru_gundes_206
08-06-2008, 02:58
یه سرچ با این تیتر کن به جوابت میرسی

آموزش کالیبره کردن مانیتور

كياني
10-07-2008, 10:48
با سلام يك چاپگر اپسون r290 دارم ولي موقع چاپ عكسها رو قرمز مي كنه قبلا اينجوري نبود همه راهها رو هم امتحان كردم كسي مي تونه كمكم كنه كه چطوري اونو تنظيم كنم كه موقع چاپ عكس به همون رنگي كه داخل مانيتور هست چاپ بشه اگه كسي كمكم كنه ممنون مي شم

كياني
10-07-2008, 10:51
كسي هست كه برنامه جديدي براي رتوش عكس به من معرفي كنه كه عكس زياد حالت طبيعي خودشو از دست نده كيفيتش هم پايين نياد برا عكسهاي پرسنلي

Linux Learner
10-07-2008, 14:19
دوست عزیز عضو شدنتو تبریک میگم.

ولی اگه سوالاتو توی تاپیک مربوطه مطرح کنی زودتر به جواب میرسی. از مدیران کمک بگیر.