PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای چاپ کارت ویزیت

nastaran_far
05-03-2008, 14:04
سلام
کمک می خواستم در چاپ کارت ویزیت. 4 مدل کارت طراحی کردم که در آدرسی که آوردم می تونید ببینید . من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم هر ایراد و اشکالی که در کار می بینید بهم بگید و بگید کدومش بهتره. در ضمن فایل های tiff نهایی حجم خیلی بالایی حدود 2MG دارن! این اشکالی در چاپ ایجاد نمی کنه ؟ حجم خیلی بالا نیست ؟ آیا این رنگها دقیقاً همین طور چاپ خواهند شد؟
تصاویر رو با پسوند JPG گذاشتم . متن ها به صورت فرضی نوشته شدن آیا اندازه ی اونها درسته یا کوچیکن؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sarina_sh
05-03-2008, 14:35
نسترن جون با اینکه اطلاعات نداشتی خوب کار کردی دوست گلم
فقط چند تا نکته به نظرم رسید بهت بگم
از هر طرف کارت نیم سانت در نظر بگیر چون تو برش میره
نوشته هات بخصوص آدرس سایزش کوچیکه
سمت راست و چپ کار از همه جدا شده سعی کن بینشون ارتباط برقرار کنی مثلا میتونی آدرس را وسط صفحه بزاری

saviss
05-03-2008, 22:23
سایز کارت ویزیت بطورنرمال:
8.4mmx4.8mm
نیازی هم به اضافه کردن حاشیه نیست
چون میشه دقیق برششون داد
فرمت رو هم میتونید JPGبگیریدبارزولوشن300مود رنگ از ابتدا=CMYKمشکل خاصی هم پیش نمیاد(من که این کاررو میکنم )اگرخواستیدنمونه شو براتون آپ کنم
فرمتtifبرای کارهای بزرگترمعمولا بکارمیره...ضمنا میشه tifروهم تاحدی فشرده کردLZWاما فرمت روتین وراحت برای کارت ویزیت همونjpgهست

nastaran_far
06-03-2008, 12:33
سلام
ممنون از کمکتون
تجربه ی طراحی کمی داشتم البته نه طراحی اصولی ولی کارت تا به حال نزدم . قبلش یه کمی مطالعه کردم مثلاً اندازه ی کارت رو 4.5*8.5 گذاشتم با مود رنگی CMYK .
1)اما اندازه ی فونت ها نمی دونم باید چقدر باشه . توی فتوشاپ امکانی هست تا بتونم با کمک اون بفهمم کارت در هنگام پرینت چطور دیده می شه تا بر اساس اون اندازه ی فونت رو تنظیم کنم؟

2)یه سوال دیگه جایی خوندم که باید برای چاپ ، فایل رو با فرمت tiff برد چون در jpg رنگها اون طور که دیده می شن چاپ نمی شن؟! نمیدونم باید چی کار کنم ؟

3)در ضمن حتماً بگید که کدوم کارت بهتر طراحی شده و با موضوع کار (فروش عطر و لوازم آرایش) در ارتباطه ؟

saviss
06-03-2008, 15:06
سلام
ممنون از کمکتون
تجربه ی طراحی کمی داشتم البته نه طراحی اصولی ولی کارت تا به حال نزدم . قبلش یه کمی مطالعه کردم مثلاً اندازه ی کارت رو 4.5*8.5 گذاشتم با مود رنگی CMYK .
1)اما اندازه ی فونت ها نمی دونم باید چقدر باشه . توی فتوشاپ امکانی هست تا بتونم با کمک اون بفهمم کارت در هنگام پرینت چطور دیده می شه تا بر اساس اون اندازه ی فونت رو تنظیم کنم؟

اینومیتونیدازاینجا متوجه بشید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2)یه سوال دیگه جایی خوندم که باید برای چاپ ، فایل رو با فرمت tiff برد چون در jpg رنگها اون طور که دیده می شن چاپ نمی شن؟! نمیدونم باید چی کار کنم ؟درموردکارت ویزیت چندان لزومی نداره ..چون ابعادکارکوچیکه وچشم قادرنیست که توی اون سایز..بطور خیلی دقیق ..تفاوت نامحسوس رنگ هاروتشخیص بده..(مهمتر اینه که مانیتورتون کالیبره باشه...یعنی دقیقا همون رنگ هائی رونشون بده که توی چاپ درمیان)وگرنه با فرمتJPGهم کاردرست از آب درمیاد(توی ابعادکوچک البته)

3)در ضمن حتماً بگید که کدوم کارت بهتر طراحی شده و با موضوع کار (فروش عطر و لوازم آرایش) در ارتباطه ؟این هم یک موضوع سلیقه ای هست...
هیچ دلیلی وجودنداره که کسی ..مثلا ازفلان کارخوشش بیاد یاازاون یکی دیگه بدش بیاد....
مقوله های هنری کاملا سلیقه ای هستند...
======
ر-ج:هنجارشکنی و جامعه شناسی مربوطه....
============
توضیح:دی کانستراکشن ...یاهمون ساختارشکنی یکی از مباحث مهم جامعه شناسی امروز هست که به نوعی ربط پیدامیکنه به مقوله های هنری...
درنتیجه ..
احتمالش هست که چیزی روکه من نمی پسندم...شمابه پسندید ویا بالعکس....]
===========
ضمنا ...آدرستون فیل ترشده...

nastaran_far
08-03-2008, 00:34
مرسی از کمک!!!
تا به حال کالیبره نکردم ، این متن می تونه کمکم کنه و کافی باشه؟

saviss
10-03-2008, 00:10
مرسی از کمک!!!
تا به حال کالیبره نکردم ، این متن می تونه کمکم کنه و کافی باشه؟
این می تونه کمک کنه ...
یک فرمت استاندارد و رایج هست....
===============
اما خودش به تنهائی ...کافی نیست...
چشم انسان درمورد رنگ ها ممکنه خطا کنه..
درنتیجه بهتره هم ازلینکی که گذاشتید استفاده کنید وهم اگرمی خواید دقیق تردربیاد از کالیبره کردن مانیتور + مقایسه ی رنگ های استاندارد چاپ(منظورم رنگ های خالص هست ...البته )