PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک از یک دیتا بیس نویس ماهر، اکسس یا هر چیز دیگر

ariansman
02-11-2005, 01:39
آقا من یک دیتا بیس خیلی ساده میخوام که فکر میکنم تو اکسس هم بشه نوشتش.
موضوع اینه:
محصول ایکس ( مثلا قرص ویتامین ث) به داروخانه های تهران فروخته میشه. فقط هم همین یک محصول است.
تهران 1000 تا داروخانه دارد در مناطق 20 گانه شهر.
در ماه اول 600 تا داروخانه جمعا حدود 2500عدد سفارش میدهند: یکی 5 تا، یکی دیگه 7 تا، اون یکی 3 تا و الی آخر.
در ماه بعدی 550 تا داروخانه جمعا 3000 عدد سفارش میدهند.
و الی آخر
لیست تمامی دارو خانه ها، اینکه هر کدام مال چه منطقه ای هستند و چه تعدادی سفارش داده اند به صورت ماهانه وجود دارد.
حالا ما یک فایل اکسس یا هر چیز دیگری میخواهیم که:
1-ماه به ماه لیست داروخانه های سفارش دهنده و تعداد سفارش را وارد کنیم.
2-بتوانیم از یک داروخانه خاص ( مثلا داروخانه دکتر امیدی) ریپورت بگیریم که در ماههای مختلف چه تعداد فروخته است. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
3-بتوانیم از یک منطقه بخصوص (مثلا منطقه 14) ریپورت بگیریم اینکه این منطقه در ماههای مختلف چه تعداد فروخته است. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
4-بتوانیم از یک ماه خاص ( مثلا اردیبهشت 83) ریپورت بگیریم. اینکه در این ماه مناطق مختلف چه تعداد فروخته اند. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
5-بتوانیم از کل فروش ماهانه ریپورت بگیریم. اینکه در ماههای مختلف چه تعداد فروش رفته است.
آقا از همه شما ممنونم. ضمنا من از اکسس خیلی کم میدونم.

تکنیک برتر
02-11-2005, 04:05
سلام عزیز به انجمن p30worldخوش آمدید.
ابتدا باید مشخص کنید که می خواهید برنامه نویسی کنید . یا فقط در اکسس این کار را انجام دهید اگر برنامه نویسی است من درخدمتم .
بعد اگر سوالتان فقط در اکسس است جایش اینجا نیست .در محل مخصوص خودش بنویسید. قسمت برنامه نویسان این قسمت مخصوص ویژوال بیسیک است
ممنون

ariansman
02-11-2005, 07:39
سلام ممنون از لطف شما
واقعا عذر ميخوام. راستش من نميدونم كه اين كار فقط تو اكسس عملي است با نياز به برنامه نويسي دارد. چون من اطلاعات كمي از اكسس دارم و از برنامه نويسي هيچي :blink: . به نظر شما با كدام عملي است؟
آقا sorry كه اينو جاي نامناسبي نوشتم. بايد كجا مينوشتم؟ آخه من فكر ميكردم اكسس و vb خيلي به هم نزديكند. :blush:
ممنون.

bithiah
03-11-2005, 10:26
سلام ممنون از لطف شما
واقعا عذر ميخوام. راستش من نميدونم كه اين كار فقط تو اكسس عملي است با نياز به برنامه نويسي دارد. چون من اطلاعات كمي از اكسس دارم و از برنامه نويسي هيچي :blink: . به نظر شما با كدام عملي است؟
آقا sorry كه اينو جاي نامناسبي نوشتم. بايد كجا مينوشتم؟ آخه من فكر ميكردم اكسس و vb خيلي به هم نزديكند. :blush:
ممنون.
دوست عزیز اکسس نرم افزاری برای طراحی و مدیریت بانک اطلاعاتی است و VB زبانی برای طراحی برنامه های تحت Windows. شما می تونین به راحتی با طراحی یک بانک اکسس به هدفتون برسین.
موفق باشین

ariansman
03-11-2005, 16:16
مرسی خانم بیتا از راهنماییتون. راستش من خیلی کم از اکسس میدونم چون اصلا کارم چیز دیگری است. گفتم شاید اینجا بتونم از کسی کمک بگیرم. به هر حال اگر کسی بتونه کمک کنه جبران میکنم.
اوه راستی. بابت سلیقتون در اتنخواب او عکس جذاب به شما تبریک میگم.

تکنیک برتر
04-11-2005, 13:06
سلام دوست عزیز
منظور من این بود که آیا می خواهید در خود اکسس برنامه نویسی کنید
ممنون

bithiah
05-11-2005, 08:36
مرسی خانم بیتا از راهنماییتون. راستش من خیلی کم از اکسس میدونم چون اصلا کارم چیز دیگری است. گفتم شاید اینجا بتونم از کسی کمک بگیرم. به هر حال اگر کسی بتونه کمک کنه جبران میکنم.
اوه راستی. بابت سلیقتون در اتنخواب او عکس جذاب به شما تبریک میگم.

دوست عزیز
بهتره صورت مسئله رو دقیق تر مطرح کنین تا دوستان بتونند بهتر و دقیق تر راهنماییتون کنند. هر چه بیشتر به جزئیات بپردازین راهنماییتون راحت تر می شه.
ممنون. خوشحالم که یکی از این تصویر خوشش اومده.

ariansman
05-11-2005, 09:46
والا صورت مسئله همين است و بنظرم تقريبا تمام جزئيات كار در همين حد است. چون واقعا كارما خيلي پيچيده نيست. من برام فرق نميكنه كه اكسس باشه يا چيز ديگر. خودم كمي اكسس بلد هستم و فكر ميكنم كه توي اون هم انجام بشه. فكر نميكنم برنامه نويسي مجذا بخواد. شما نظرتون چيه؟