PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا می توان از رمز بایوس لپ تاپ dell عبور کرد؟

vivid01
04-03-2008, 14:16
سلام
آقا لپ تاپ من dell مدل 6400 هست (یا بود!) و الان دزدیده شده!:41:
روی بایوس رمز عبور گذاشته بودم. آیا با باز کردن لپ تاپ و در آوردن باطری مادربورد میتونن به اطلاعات هارد دسترسی پیدا کنن؟؟ من شنیدم برخی مدل های سونی از security chip استفاده میکنن که به هیج وجه اطلاعات بایوس ریست نمشه.. در مورد لپ تاپ دل چیزی میدونید؟؟ من پلیس رو در جریان گذاشتم. اما بعید میدونم بتونن کاری بکنن.:41:

REGISTERED USER
04-03-2008, 22:33
توی بعضی مدل های دل میشه (فکر کنم دل 6400 هم همینطور باشه )

من شنیدم برخی مدل های سونی از security chip استفاده میکنن که به هیج وجه اطلاعات بایوس ریست نمشه..

جدیدا یکی از همکاران تعمیرگاه دستگاهی خریده بود که اثر security chipset سونی ها هم کشک ...

نه دیگه ... قیدش رو بزن ...

ipc110
08-03-2008, 10:34
سلام
آقا لپ تاپ من dell مدل 6400 هست (یا بود!) و الان دزدیده شده!:41:
روی بایوس رمز عبور گذاشته بودم. آیا با باز کردن لپ تاپ و در آوردن باطری مادربورد میتونن به اطلاعات هارد دسترسی پیدا کنن؟؟ من شنیدم برخی مدل های سونی از security chip استفاده میکنن که به هیج وجه اطلاعات بایوس ریست نمشه.. در مورد لپ تاپ دل چیزی میدونید؟؟ من پلیس رو در جریان گذاشتم. اما بعید میدونم بتونن کاری بکنن.:41:

سلام
پسورد روی لپ تاپها بسته به نوع بایوس دارای قابلیت پسورد گذاری روی بایوس لپ تاپ و همچنین هارد دیسک لپ تاپ است. اگر پسورد فقط روی بایوس گذاشته شده باشد که در آن صورت بسته به نوع لپ تاپ و مدل آن، احتمال وجود روشهایی برای غیرفعال کردن آن وجود دارد. معمولا لپ تاپهای SONY از یک SECURITY CHIP سخت افزاری برای حقظ پسورد بایوس لپ تاپ استفاده می کنند و CHIP فوق غیر قابل هک کردن بوده و تنها با تعویض سخت افزاری آن امکان غیرقعال کردن پسورد وجود دارد (قیمت CHIP خام مزبور در حدود 120 دلار است) و هر ادعای دیگری در خصوص هک کردن CHIP مزبور تنها یک شوخی است!
در خصوص سایر لپ تاپها و منجمله لپ تاپ DELL باید به مشخصات سخت افزاری آن رجوع کرد.
حال اگر بایوس لپ تاپی علاوه بر پسورد روی بایوس، امکان پسورد گذاری روی هارد دیسک را هم داشته باشد در آن صورت کار برای شخصی که پسورد را نداند مشکلتر می شود.
پسورد روی هارد دیسک در جایی غیر از فضای قابل خواندن و نوشتن اطلاعات روی هارد دیسک ذخیره می شود و به عبارتی با فرمت کردن هارد و یا هر روش نرم افزاری دیگری به هیچ وجه امکان پاک کردن پسورد وجود ندارد. معمولا در لپ تاپهایی که امکان پسورد گذاری روی هارد دیسک وجود دارد پسورد بایوس لپ تاپ و نیز پسورد هارد دیسک هر دو یکی است.

shahkarr
25-05-2009, 17:46
سلام من یک هارد دیسک لپ تاپ دارم که پسوردشو فراموش کردم و به قول دوستمون هم هر کاری می کنم پاک نمیشه! اگه کسی روشی داره ممنون میشم