PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف سوخت پژو 206 تیپ 5 چقدره؟

mazdakaa
01-03-2008, 16:13
سلام
مصرف خودرو پژو 206 تیپ 5 با کامپیوتر ورژن جدید مدل 85 در شهر و خارج از شهر چقدره(طبق کاتالوگ رو میدونم واقعی رو میخوام) آخه ماشین من چه در شهر چه در جاده در هر صد کیلومتر 10 لیتر میسوزونه
چاره چیه ؟ در ضمن من ماشین رو تقریبا خوش نفس میرونم!

yamur
05-05-2008, 17:25
در مورد سر اگزوز برای بالا بردن صدا لطفا راهنمایی کنید

Bracket
05-05-2008, 18:08
خوب تو شهر همون 9-10 هست البته کاملا بیته به اینکه چقدر گاز بدی و دور موتور رو چقدر بالا ببری تو دور موتورهای بالا مصرف ماشین تصاعدی میشه و بهترین مصرف هم تو سرعت 100-120 داره فکر کنم ولی تو جاده خیلی مصرف کم میشه مثلا با یه باک میشه تا مشهد رفت واقعا .

lavson1361
05-05-2008, 22:28
آقا ممکنه از سنسور اکسیژنت باشه . چون داره زیاد میسوزونه .
قبلا" هم اعلام شده بود که سنسور های اس دی و تیپ 5 مشکل دارن

reza_118
05-05-2009, 00:01
در مورد تاثیر کولر بر میزان مصرف من که امروز تو جاده امتحان کردم حدود سرعت 110-100 که مصرف با کولر 6 بود پس از خاموش کردن کولر مصرف به 3/5-4/5 رسید یعنی تو این سرعت حدود 0.6 تا 0.7 افزایش مصرف سوخت را داریم که به نظر من ارزش استفاده از کولر را دارد و مثلاً در مسافت 300 کیلومتری نهایتاً 3-2 لیتر بنزین بیشتر مصرف میشود ولی از هوای مطبوع لذت میبرید

در مورد مصرف بنزین دیروز به نسبت رکورد قابل قبولی بود با 5 نفر سر نشین میانگین وزنی 70-65 کیلوگرم باک تقریباً خالی سرعت با کروز 90 دنده 5 و بنزین سوپر روغن 7000 با حدود 10000 کارکرد و فعلاً شمع بوش فابریک ماشین معمولی در مسیر رفت مصرف طی حدود 5 کیلومتر مصرف لحظه ای 4.3-4.2 و مسیر برگشت مصرف 5.7-.5.8 و میانگین که حساب کنیم واقعاً عدد قابل قبول 5 بدست میاد که برای ماشین 150000 کارکرده واقعاً عالیه تازه یادم رفت بگم کولر ماشین هم روشن بود!!!

ولی دقیقاً با سرعت 100-90 من اندازه گرفتم مصرف نهایتاً به 5.5 میرسید و بین 5.2 و 5.5 متغیر بود. جاده هم صاف بدون وزش باد بود البته سرعت با کروز تنظیم شده بود.
ولی با سرعت 110 در مسیر تهران به شیراز که با یک باک اومدم و در کل حدود 910-920 کیلومتر رفتم مصرف حدود 6-6.1 بود خب 2 ساعتی هم کولر از ماشین گرفتم که تقریباً همون 6 میشه.
البته ecu ماشین من 7.4.4 هست.

چیزی که دستم اومد یادم هست که 3-2 سال پیش تو تلوزیون میگفت برای صرفه جویی در سوخت در هنگام مسافرت ماشینهای مجهز به کولر به جای اینکه شیشه ماشین را پایین بکشند بهتر هست از کولر ماشین استفاده کنند و طبق تجربه خود من هم تقریباً این موضوع به به من ثابت شد و در جاده میشه گفت تقریباً میصرفه کولر ماشین روشن باشه و مصرف را چندان زیاد نمیکنه ولی تو ترافیک خیلی روی مصرف به نسبت جاده اثر داره.
وقتی من ماشین را در جاده تقریباً صاف خلاص می کنم روی سرعت 60 مصرف تقریباً 1.2 هست با کولر حدود 0.2 اگر اشتباه نکنم در آن سرعت 60 و دنده خلاص مصرف بیشتر میشد.
کلاً من برای اینکه میزان مصرف ماشین را اندازه گیری کنم همیشه در یک جاده بخصوص و یک سرعت ثابت ماشین را خلاص میکنم و با توجه به میزان مصرف به سلامت ماشین از نظر مصرف پی میبرم تقریباً هر وقت از اون خیابان رد میشم حدفاصل دو دست انداز هست که من با این شرایط رانندگی میکنم و ماشین هفته ای 2-3 بار خود به خود چک میشه.
برای مثال وقتی ترموستات ماشین خراب بود اون آمار 1.2 که در بالا گفتم 1.4 بود که با تعویض ترموستات 0.2 کم شد
ولی در اون شرایط سرعت 100 و کولر روشن که شرایط استاندارد رانندگی برای مسافرت هست اندازه گیری میکنم و به اطلاع دوستان میرسونم.

یکی از این امکانات جالب کامپیوتر سفر هست که این کامپیوتر که به جای ساعت 206 نصب میشه یک سری امکانات به این ماشین اضافه میشه از جمله نشان دادن :
1- مصرف سوخت لحظه ای (که مثلاً هنگامی که دنده 1 را تا آخر پر میکنید تا 29 هم میرسه)
2- مصرف متوسط سوخت (البته اگر پس از سوخت گیری این کامپیتر صفر شود)
3- سرعت متوسط از زمان صفر کردن
4- میزان مسافت که با بنزین موجود می توانبد طی کنید (البته اگر پس از سوخت گیری این کامپیتر صفر شود)
5- میزان مسافت طی شده از زمان سوختگیری (البته اگر پس از سوخت گیری این کامپیتر صفر شود)
6- نمایش نوشتاری اخطارهایی و ایرادهای موجود در خودرو که قبلاً فقط با بوق مشخص میشده و مشکل دقیق معلوم نبوده
7- نمایش دما در هر زمان
8- نمایش گراقیکی باز بودن هر 4 در به صورت مجزا
و ....

mazdakaa
06-05-2009, 10:01
بعد از یک سال بالاخره یکی جواب داد
راستی ماشین من این کامپیوتر سفری رو نداره و مثل مابقی 206 هاست. خودت عوضش کردی ؟
کجا همچین کاری رو کردی ؟ چقدر قیمتشه؟ لطفا راهنمایی کنید
کروزکنترل هم خودت اضافه کردی؟ قیمت ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.!!!

milky way
06-05-2009, 17:04
در مورد تاثیر کولر بر میزان مصرف من که امروز تو جاده امتحان کردم حدود سرعت 110-100 که مصرف با کولر 6 بود پس از خاموش کردن کولر مصرف به 3/5-4/5 رسید یعنی تو این سرعت حدود 0.6 تا 0.7 افزایش مصرف سوخت را داریم که به نظر من ارزش استفاده از کولر را دارد و مثلاً در مسافت 300 کیلومتری نهایتاً 3-2 لیتر بنزین بیشتر مصرف میشود ولی از هوای مطبوع لذت میبرید

در مورد مصرف بنزین دیروز به نسبت رکورد قابل قبولی بود با 5 نفر سر نشین میانگین وزنی 70-65 کیلوگرم باک تقریباً خالی سرعت با کروز 90 دنده 5 و بنزین سوپر روغن 7000 با حدود 10000 کارکرد و فعلاً شمع بوش فابریک ماشین معمولی در مسیر رفت مصرف طی حدود 5 کیلومتر مصرف لحظه ای 4.3-4.2 و مسیر برگشت مصرف 5.7-.5.8 و میانگین که حساب کنیم واقعاً عدد قابل قبول 5 بدست میاد که برای ماشین 150000 کارکرده واقعاً عالیه تازه یادم رفت بگم کولر ماشین هم روشن بود!!!

ولی دقیقاً با سرعت 100-90 من اندازه گرفتم مصرف نهایتاً به 5.5 میرسید و بین 5.2 و 5.5 متغیر بود. جاده هم صاف بدون وزش باد بود البته سرعت با کروز تنظیم شده بود.
ولی با سرعت 110 در مسیر تهران به شیراز که با یک باک اومدم و در کل حدود 910-920 کیلومتر رفتم مصرف حدود 6-6.1 بود خب 2 ساعتی هم کولر از ماشین گرفتم که تقریباً همون 6 میشه.
البته ecu ماشین من 7.4.4 هست.

چیزی که دستم اومد یادم هست که 3-2 سال پیش تو تلوزیون میگفت برای صرفه جویی در سوخت در هنگام مسافرت ماشینهای مجهز به کولر به جای اینکه شیشه ماشین را پایین بکشند بهتر هست از کولر ماشین استفاده کنند و طبق تجربه خود من هم تقریباً این موضوع به به من ثابت شد و در جاده میشه گفت تقریباً میصرفه کولر ماشین روشن باشه و مصرف را چندان زیاد نمیکنه ولی تو ترافیک خیلی روی مصرف به نسبت جاده اثر داره.
وقتی من ماشین را در جاده تقریباً صاف خلاص می کنم روی سرعت 60 مصرف تقریباً 1.2 هست با کولر حدود 0.2 اگر اشتباه نکنم در آن سرعت 60 و دنده خلاص مصرف بیشتر میشد.
کلاً من برای اینکه میزان مصرف ماشین را اندازه گیری کنم همیشه در یک جاده بخصوص و یک سرعت ثابت ماشین را خلاص میکنم و با توجه به میزان مصرف به سلامت ماشین از نظر مصرف پی میبرم تقریباً هر وقت از اون خیابان رد میشم حدفاصل دو دست انداز هست که من با این شرایط رانندگی میکنم و ماشین هفته ای 2-3 بار خود به خود چک میشه.
برای مثال وقتی ترموستات ماشین خراب بود اون آمار 1.2 که در بالا گفتم 1.4 بود که با تعویض ترموستات 0.2 کم شد
ولی در اون شرایط سرعت 100 و کولر روشن که شرایط استاندارد رانندگی برای مسافرت هست اندازه گیری میکنم و به اطلاع دوستان میرسونم.

یکی از این امکانات جالب کامپیوتر سفر هست که این کامپیوتر که به جای ساعت 206 نصب میشه یک سری امکانات به این ماشین اضافه میشه از جمله نشان دادن :
1- مصرف سوخت لحظه ای (که مثلاً هنگامی که دنده 1 را تا آخر پر میکنید تا 29 هم میرسه)
2- مصرف متوسط سوخت (البته اگر پس از سوخت گیری این کامپیتر صفر شود)
3- سرعت متوسط از زمان صفر کردن
4- میزان مسافت که با بنزین موجود می توانبد طی کنید (البته اگر پس از سوخت گیری این کامپیتر صفر شود)
5- میزان مسافت طی شده از زمان سوختگیری (البته اگر پس از سوخت گیری این کامپیتر صفر شود)
6- نمایش نوشتاری اخطارهایی و ایرادهای موجود در خودرو که قبلاً فقط با بوق مشخص میشده و مشکل دقیق معلوم نبوده
7- نمایش دما در هر زمان
8- نمایش گراقیکی باز بودن هر 4 در به صورت مجزا
و ....

2299
06-05-2009, 18:47
برای 206 فقط کافی هست lcd وسطی (همون که مال ضبط و... ) رو با lcd تیپ B عوض کنین که خودتون به راحتی میتونین اگه خواستین بگین آمزششو براتون میزارم :10:
قیمتشم یک چیزی حدود 200 و خورده ایی

Persian_Gun's
06-05-2009, 20:19
برای 206 فقط کافی هست lcd وسطی (همون که مال ضبط و... ) رو با lcd تیپ B عوض کنین که خودتون به راحتی میتونین اگه خواستین بگین آمزششو براتون میزارم :10:
قیمتشم یک چیزی حدود 200 و خورده ایی
نیکیو پرسش؟؟!!!
لطفا" آموزش رو بذار و بگو از کجا باید تهیه کرد ال سی دی رو؟
:11::11:

2299
06-05-2009, 20:48
مي خوام روش نصب كامپيوتر سفر يا همون تريپ كامپيوتر رو براتون بگم آخرش خودتون قضاوت كنيد

1- خريد يك عدد نمايشگر بزرگ Type B

2- نصب نمايشگر توسط خودتون براحتي امكان پذيره

3- عمليات اكتشاف دكمه مربوط به كامپيوتر سفر كه فكر كنم روي همه 206 ها نصب هست به شرح زير

ابتدا يك پيچ گوشتي ساعتي دو سو ريز برداريد

توي اين قسمتي كه توي تصوير مشخصه قرار بديد و قالپاق مربوطه رو در بياريد دقت كنيد تميز درآريد چو قالپاقه به درد مي خوره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يك سوراخ اون زير مي بينيد كه با فشار آروم اون اطلاعات كامپيوتر سفر روي نمايشگر نشون داده ميشه

نياز به اين قالپاق جديد داريد كه اگر پيدا كرديد به من هم بگيد چون گير نياوردم

براي اطلاعات تكميلي هم اين فايل PDF رو دانلود كنيد و حال كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخرش يك همچين اطلاعاتي گيرتون مياد

یک پیشنهاد اول lcd رو نصب کنید با دکمه رو سر دسته برف پاک کن امتحلن کنید ببند نیازی هست که اون قالپاق رو در بیارین

اگه دسته برف پاکنتون اینتوری
هست نیازی به باز کردن قالپاق نیست
مکان خرید تو پروفایل یا پیغام خصوصی بگین تا بهتون بگم
منبع tuning talk

farzan.B
07-05-2009, 03:19
انژکتوراتو بده بشورن ... هم ماشین نفس میکشه هم مصرف میاد پایین !!
اسپریشم هست...

mazdakaa
07-05-2009, 08:28
لطف کن آدرسشو بزار
راستی نمیخوات برنامه ECU رو عوض کنی؟
در ضمن من که تو شیراز هستم
خداکنه اینجا گیر بیاد درغیر این صورت باید بگم یکی برام تهران بگیره
فقط باید مطمئن بشم حتما روی ماشین من کار میکنه

2299
07-05-2009, 12:03
اگه کسی آدرس خواست تو پیغام خصوصی :40:
من هیچ مسولیتی قبول نمیکنم فقط اون دوتا لینکیو که دیدم گذاشتم اینجا :10:

راستی نمیخوات برنامه ECU رو عوض کنی
هیچ کاری نمیخواد اون lcd رو در میاری اینو میزنی سر جاش

reza_118
10-05-2009, 10:10
لطف کن آدرسشو بزار
راستی نمیخوات برنامه ECU رو عوض کنی؟
در ضمن من که تو شیراز هستم
خداکنه اینجا گیر بیاد درغیر این صورت باید بگم یکی برام تهران بگیره
فقط باید مطمئن بشم حتما روی ماشین من کار میکنه

من هم شیراز هستم دوست عزیز هیچ کاری هم به ecu نداره شیراز هم گیر نمیاد من کلی گشتم 99.99% هم رو ماشین شما البته اگر تیپ 1 نباشه کار می کنه

reza_118
10-05-2009, 10:18
بعد از یک سال بالاخره یکی جواب داد
راستی ماشین من این کامپیوتر سفری رو نداره و مثل مابقی 206 هاست. خودت عوضش کردی ؟
کجا همچین کاری رو کردی ؟ چقدر قیمتشه؟ لطفا راهنمایی کنید
کروزکنترل هم خودت اضافه کردی؟ قیمت ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.!!!
در مورد کامپیوتر سفر که دوست خوبم 2299 کامل توضیح دادن بله خودم عوض کردم کار 2 دقیقه هست.
کروز هم بله خودم اضافه کردم که بستگی به نوع ماشین شما داره که چقدر دردسر نصب داشته باشه که البته روی tu5 خیلی راححتر هست نصب کروز.

سلام، حالا واقعا این دستگاه مصرف بنزین ها رو درست نشون میده چون مصرف هایی که میگی خیلی کمه بره من که داخل شهر فکر کنم 9.0 باشه حدودا، چند گرفتی این کامپیوتر سفری رو از کجا گرفتی؟

این دستگاه مصرف را دقیق دقیق نشون میده چون یک وسیله فابریک ماشین هست و در همه 206 ها این اطلاعات ثبت میشه و این lcd صرفاً یک نمایشگر هست.
این ارقامی که من نوشتم مربوط به خارج شهر بود در داخل شهر اگر رعایت کنید مصرف حدود 8-7.5 هست ولی مصرف 9 یعنی یا ترافیک زیاد دارید یا مقداری پر گاز میرونید

نیکیو پرسش؟؟!!!
لطفا" آموزش رو بذار و بگو از کجا باید تهیه کرد ال سی دی رو؟
:11::11:

زحمت آموزش را دوست عزیز 2299 کشیدند و منبع هم معرفی کردند lcd هم در تهران به راحتی گیر میاد و قیمت هم حدود 220-260 هست.

mazdakaa
16-05-2009, 07:55
من روز پنجشنبه تمام شیراز رو گشتم گیرم نیومد . اکثرا همچین چیزی رو تا بحال ندیده بودند و نمی دونستند وجود داره
باید صبر کنم تابستان از تهران بگیرم