PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ فـــنـــی حـــرفـــه ای و کـــنـــکـــور کـــاردانـــی

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

IVAN
26-10-2009, 13:30
چرا فکری نشه. دانشجویان کاردانی کافیه اعتراض کنن. دولت از دانشجوها شدیدا حساب میبره :46:

M i L @ D
26-10-2009, 23:10
سلام ساله ديگه رياضي 3 پودماني نمياد؟

بله ... امسال این درس هم به کنکور اضافه شده ( ! )

سال های قبل نبود ( ! )

حالا به نظر شما کاردانی به کارشناسی تا 2 سال اینده اسان تر میشه و یا سخت تر؟!

فک نکنم تو این کشور چیزی بهتر بشه ( ! )

چرا فکری نشه. دانشجویان کاردانی کافیه اعتراض کنن. دولت از دانشجوها شدیدا حساب میبره

ای بابا ... دلت خوشه ... این دولت دانشجو رو آدم حساب نمیکنه ( ! )

آره حتما. اگه میتونی ضرایب تمام دروس ( عمومی، پایه و تخصصی) رو بنویس. اینطوری کاملتره. ممنون

چشم ... بفرمایید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

babak_bibak
01-11-2009, 11:00
سلام به همگی
من چند تا سوپال دارم
1-کسی از منابع کنکور علمی کاربردی رشته الکترو تکنیک با خبره؟
2-تکمیل ظرقیت کی میاد؟(فنی و حرفه ای دیگه)
3-منابع کنکور فنی الکترو تکنیک 89 رو کسی میدونه بگه
یاشا سن

babak_bibak
02-11-2009, 12:59
کسی جوابی واسه این سوالام نداره؟
:19:

SADEGH 7
13-11-2009, 20:21
سلام به همگی
من چند تا سوپال دارم
1-کسی از منابع کنکور علمی کاربردی رشته الکترو تکنیک با خبره؟
2-تکمیل ظرقیت کی میاد؟(فنی و حرفه ای دیگه)
3-منابع کنکور فنی الکترو تکنیک 89 رو کسی میدونه بگه
یاشا سن
سلام دوست عزیز
در مورد سوال 1 و 3 بنده اطلاعی ندارم. در مورد سوال دوم هم باید بگم پارسال 6 تا 9 بهمن مهلت ثبت نامش بود. البته شما پیگیر باش چون اگه خدا نکرده دیر متوجه بشی امکان ثبت نام تو تکمیل ظرفیت رو از دست می دی. من پارسال 9 بهمن متوجه شدم. ولی حدود 6-7 بعد از ظهر بود و چون بانک ها بسته بود نتونستم پول رو واریز کنم و تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم.برای اطلاعات بیشتر درمورد تکمیل ظرفیت پارسال می تونی به این پست مراجعه کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشی:11:

behnambazi
13-11-2009, 21:33
دوستان من یه سوال دارم
من الان دیپلم رشته ریاضی رو دارم ولی برای شرکت در کاردانی کامپیتور رشته فنی و حرفه میخواد چه کار کنم که بتونم توی کنکور شرکت کنم ممنون میشم جوابم بدید

A_1000_A
13-11-2009, 21:35
شما باید اول تغییر رشته بدین بیان فنی یا کاردانش تا بتونید در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کنید

behnambazi
14-11-2009, 00:13
شما باید اول تغییر رشته بدین بیان فنی یا کاردانش تا بتونید در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کنید

من دیپلم گرفتم ریاضی حالا میتونم برم اموزشگاهای کامپیوتر دیپلم کامپیوتر بگیرم بعد بیام کاردانی شرکت کنم

نادر1368
18-11-2009, 00:23
شما دلیلت چیه میخوای از طریق فنی و حرفه ای تو کنکور شرکت کنی!؟راحت میخوای بیای دانشگاه که یه کم سخته!به عنوان یک دوست!به شما پیشنهاد میکنم برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر(و هر رشته ای!)از طریق نظری اقدام کنید در مورد سوال!بله شما میتونی بری دیپلمت رو تطبیق بزنی تو یه اموزشگاه دروس تخصصی رو بگذرونی کلا راه زیاده!

oldgods
18-11-2009, 16:21
درود
اگه بخوام کاردانی به کارشناسی هنر شرکت کنم فرقی میکنه که مدرک کاردانیم چیه؟
tx

M*S*D
21-11-2009, 07:19
سلام
اگر دو ترم را در آزاد بخوانم و کنکور دولتی بدهم و قبول شوم، می توانم بروم؟ و اینکه درس هایی که در آزاد خوندم را تطبیق می زنند؟(یعنی چون در آزاد خواندم دیگه در دولتی نخونم). ضمنا از معافیت تحصیلی هم استفاده نکردم.

farshidshd
21-11-2009, 17:01
سلام
اگر دو ترم را در آزاد بخوانم و کنکور دولتی بدهم و قبول شوم، می توانم بروم؟ و اینکه درس هایی که در آزاد خوندم را تطبیق می زنند؟(یعنی چون در آزاد خواندم دیگه در دولتی نخونم). ضمنا از معافیت تحصیلی هم استفاده نکردم.

بله متونونی بری

فکر کنم دروسی که بالای 12 شدی رو تطبیق بزنن البته فقط ذروس تخصصی ...

البته شاید چون آزاد هست تطبیق نخوره

farshidshd
21-11-2009, 17:05
درود
اگه بخوام کاردانی به کارشناسی هنر شرکت کنم فرقی میکنه که مدرک کاردانیم چیه؟
tx

بله 100%

باید مدرک مرتــــبط داشته باشین

omid N72
28-11-2009, 13:06
سلام
من دارم دیپلم الکتروتکنیک میگیرم، از یکی شنیدم می تونم برای کنکور در رشته های کامپیوتر هم شرکت کنم.درسته؟
من می خوام IT بخونم میتونم؟ یا باید دیپلم کامپیوتر یگیرم؟

UFU
11-12-2009, 19:59
سلام
مي خواستم بپرسم براي كنكور كارداني رشته كامپيوتر چه كتابي رو بخونم بهتره
ممنون

farshidshd
12-12-2009, 09:08
سلام
من دارم دیپلم الکتروتکنیک میگیرم، از یکی شنیدم می تونم برای کنکور در رشته های کامپیوتر هم شرکت کنم.درسته؟
من می خوام IT بخونم میتونم؟ یا باید دیپلم کامپیوتر یگیرم؟

شاید وسه پیام نور بتونی ولی واسه دانشگاه های دیگه و کنکور کاردانی امکان تغییر رشته وجود نداره

سلام
مي خواستم بپرسم براي كنكور كارداني رشته كامپيوتر چه كتابي رو بخونم بهتره
ممنون

برای تخصصی ها کتابای آقا مقسمی خوبه
مدرسان هم بد نیست

farid55
12-12-2009, 19:15
یکی از دوستان از من خواست که بپرسم که:
دیپلم کاردانش داره.میخواد بدونه که میتونه الان دفترچه سراسری 89 بگیره و شرکت کنه یا حتما پیش دانشگاهی میخواد که من اطلاعی نداشتم که کمکش کنم
و دیگر اینکه امتحان خودشون ،یعنی مستقیم از کاردانش به دانشگاه کی هست و دفترچش کی میاد؟
تشکر ویژه

omid N72
14-12-2009, 15:51
یکی از دوستان از من خواست که بپرسم که:
دیپلم کاردانش داره.میخواد بدونه که میتونه الان دفترچه سراسری 89 بگیره و شرکت کنه یا حتما پیش دانشگاهی میخواد که من اطلاعی نداشتم که کمکش کنم
و دیگر اینکه امتحان خودشون ،یعنی مستقیم از کاردانش به دانشگاه کی هست و دفترچش کی میاد؟
تشکر ویژه
برای سراسری حتما پیش می خواد.
ماله خودشون هم که کنکور کاردانی هست، آزمونش هفته اول مرداد است.دفترچه رو نمیدونم کی میدن.

s@m3r
18-12-2009, 19:07
سلام بچه ها
1-کسی میدونه دوره های 18 ماهه فني و حرفه اي تو تهران برگزار میشه ؟ کجاست ؟

2-من دانشجوی IT هستم . پایان خدمت هم دارم (شنیدم لازمه). میخوام الکترونیک بخونم.

3-توی کرج یه جایی بود که هم دوره های 18 ماهه فني و حرفه اي رو برگزار می کرد و یه قسمتی به اسم ثبت نام مهارت های پیشرفته داشت که فقط دانشجو هارو ثبت نام می کرد در کلاسهای عملی در مورد رشتشون
آیا همچین جایی تو تهران هست؟؟؟؟

vahid_vaezinia
07-01-2010, 16:03
سلام !

یه سوال دارم !

برای درس "ریاضی 3 پودمانی" بجز کتاب کانون چه کتابی خوبه بگیرم !
اگه مسائل تشریحی داشته باشه بهتره !

مرسی !

Iranian boy10
13-01-2010, 14:30
سلام . کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای کی هست ؟ مرداد ؟

VBYOFSKI
13-01-2010, 14:31
سلام.
این قضیه نمره کل و رتبه کشوری که تو کارنامه ها هست چه جوریاس؟ یعنی بر اساس کدوم، قبولی رو اعلام میکنن؟
تو راهنماش نوشته بود بر حسب نمره کل ولی من رتبه امسالم 800 تا از پارسال بهتر بود قبول نشدم.

میشه یکم در مورد این دو تا توضیح بدین.
ممنون

cescjoon
13-01-2010, 14:34
آقا جون خودت این رتبه رو از کجا اوردی من قبو شدم ولی هنوز از رتبم بی خبرم!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iranian boy10
13-01-2010, 14:35
یرای کنکور کاردانی فنی حرفه ای کتابی برای درسهای عمومی هست ؟؟

VBYOFSKI
13-01-2010, 16:31
آقا جون خودت این رتبه رو از کجا اوردی من قبو شدم ولی هنوز از رتبم بی خبرم!!!!!!!!!!!!!!!!!

تو کارنامه ای که سایت سنجش گذاشته بود نوشته.

من پارسال قبول شدم ولی امسال با اینکه رتبم (نمره کل) بهتر بود قبول نشدم.

BLACK-BLACK
13-01-2010, 16:51
یرای کنکور کاردانی فنی حرفه ای کتابی برای درسهای عمومی هست ؟؟

تا دلت بخاد

فقط کافیه اراده کنی

Iranian boy10
13-01-2010, 20:31
سلام . کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای کی هست ؟ مرداد ؟

کسی نیت جواب بده !:5:

piroooz
14-01-2010, 10:21
کسی نیت جواب بده !:5:

زمان بندی برنامه‏های سازمان سنجش آموزش کشور در سال 89-1388

سازمان سنجش کشور زمان‏بندی برنامه‏های سازمان را در سال 1388 را به شرح زیر اعلام کرد.

• 23 تا 29 فروردین 88 : ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 88

• 7 تا 14 اردیبهشت 88 : ثبت نام آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای سال 88

• هفته اول خرداد 88 : اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد،سال 88 و انتخاب کد رشته محل داوطلبان

• 4،5،6 تیر 88 : برگزاری آزمون سراسری سال 88

• 1 مرداد 88 : برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 88

• 2 مرداد 88 : برگزاری آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای سال 88

• نیمه اول مرداد 88 : اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال 88

• صبح 29 مرداد 88 : برگزاری آزمون دوره فراگیر کارشناسی ناپیوسته ( کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ) سال 88

• صبح 30 مرداد 88 : برگزاری آزمون دوره فراگیر کارشناسی ارشد سال 88

• بعدازظهر 30 مرداد 88 : برگزاری آزمون دوره فراگیر کارشناسی ارشد سال 88

• هفته اول شهریور 88 : اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 88

• نیمه اول شهریور 88 : اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 88

• نیمه دوم آبان 88 : ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 89

• 16 آذر 88 : ثبت نام در آزمون سراسری سال 89

hamed malekpour
15-01-2010, 14:16
زمان ثبت نام براي تكميل ظرفيت كي است براي سراسري رشته ي متالورژي تبريز؟

hamed malekpour
16-01-2010, 12:01
چرا كسي به سوال من پاسخ نمي ده؟.

cescjoon
17-01-2010, 13:49
دوستان من ورودی بهمن هستم ولی مثل اینکه گفتن تمامی ورودی های بهمن قبولیشون لغو شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منم زنگ زدم همینو گفتن مثل اینکه گفتن بخشنامه اومده
میخواستم ببینم کسی اطلاعات دقیقتری داره یا نه؟

BLACK-BLACK
18-01-2010, 18:33
کجا قبول شده بودی؟به نظر من الکیه

cescjoon
18-01-2010, 21:40
با هنر شیراز
نه الکی نیست این بخشنامه واسه تمام دانشکده ها اومده.
گفتم که خودمم زنگ زدم همینو گفتن

نادر1368
19-01-2010, 23:32
کدوم دانشکده!اموزشکده عزیز اموزشکده!خیر همیچین خبری صحت نداره یعنی چه اصلا معنی نداره!

joe_satriani
19-01-2010, 23:47
بله اين خبر كاملا ناقص هست!! آخه هميچين چيزي امكان نداره!!!

arash89
27-01-2010, 22:19
سلام دوستان مي خواستم بدونم پذيرش رشته هاي مختلف كارداني چه جوريه؟ مثلا چند سال پيش از هر 12 نفر 1 نفر قبول مي شده ! الان همين جوريه ؟ رشته معماري پذيرشش چه جوريه ؟ ممنون ميشم اگه كمكم كنيد مرسي :11:

VBYOFSKI
28-01-2010, 12:47
سلام.
این تکمیل ظرفیت که نیومد هنوز. بعضی جاها هم خوندم که امسال تکمیل ظرفیت نمیاد.

arash89
29-01-2010, 00:05
سلام دوستان مي خواستم بدونم پذيرش رشته هاي مختلف كارداني چه جوريه؟ مثلا چند سال پيش از هر 12 نفر 1 نفر قبول مي شده ! الان همين جوريه ؟ رشته معماري پذيرشش چه جوريه ؟ ممنون ميشم اگه كمكم كنيد مرسي :11:
كسي نيست به جواب بده؟:37:

alizard
29-01-2010, 00:48
سلام
یه خبر خنثی دارم یه خبر فوق بد.
اول خنثی در جواب کسی که میگه ورودی بهمن 88 لغو شده یه جورایی می خواستتد این کار رو بکنند ولی دوباره پشیمون شدند این هم سند:

اطلاعیه فوری - دررابطه با پذیرفته شدگان ورودی بهمن 88پیرو تصمیمات اخذ شده در جلسه روز دوشنبه 28/10/88 روسای مراکز تربیت معلم , دانشکده ها وآموزشکده های فنی وحرفه ای بخشنامه شماره 100/56314/450 مورخ 20/10/88 کان لم یکن اعلام می گردد و ورودی های بهمن سال جاری مطابق دفترچه کنکور88-87 در محل های تعیین شده در دفترچه مذکور ادامه تحصیل خواهند داد.

این خبر مربوط به مجتمع پیامبر اعظم است که تمام مراکز اموزش عالی فنی و حرفه ای تحت ساماندهی این مجتمع میباشد .

حالا خبر بد(خواهشمندم کاملا بخوانید):من خودم دانشجوی اموزشکده باهنر شیراز هستم امروز که امتحان دادیم به ما اعلام شد که بخشنامه ای به دستشان رسیده که طبق اون تمامی ظرفیت های کاردانی و کارشناسی 89 دولتی مربوط به اموزشکده های سراسر کشور تعطیل میشود.(البته برای کارشناسی احتمالا شهید رجایی و دو دانشگاه دیگر باقی میگذارند)
به ما گفتند که برای ادامه تحصیل اولیت بندی خود را بدین صورت انجام دهید به تر تیب :همین دو سه تا دولتی---دانشگاه مجازی شیراز--دانشگاه ازاد---علمی کاربردی----غیر انتفاعی

این اتفاق قراره بعد از اون افتضاح حذف ظرفیت دولتی کارشناسی اتفاق بیفتد.در حالی که حدود 600000نفر متقاضی کنکور کاردانی داریم.

البته اتفاق قبلی در دوره وزیر قبلی (اگه اشتباه نکنم) افتاد. حالا وزیر جدید اموزش و پرورش اومده و یه تصمیم عجو لانه دیگه میخواد بگیره. البته زیاد نگران نباشید هنوز این خبر بطور رسمی اعلام نشده ولی اگر هم بشه ساکت نمیشینیم تا مثل همیشه به ما ظلم بشه خواهشمندم یکی پیگیر بشه(از طریق شماره تلفنی که تو سایت مجتمع پیامبر اعظم وجود داره) و اگه صحت داشت یه جوری این خبر رو گسترش بدهید تا مسئولین به فکر بیفتند ویه کار اساسی برای فنی و حرفه ای ها انجام بدند.

در مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی هم که اعلام شده که نمیاد.

behnambazi
29-01-2010, 10:35
دوستان کسی که رشته دبیرستان ریاضی باشه میتونه توی این کنکور شرکت کنه؟؟؟

alizard
30-01-2010, 08:04
""دوستان کسی که رشته دبیرستان ریاضی باشه میتونه توی این کنکور شرکت کنه؟؟؟""

نه توی کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای نمی شه
شرایط اختصاصی‌
الف- دارا بودن‌ گواهینامه‌ پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جدید دریكی‌ از رشته های شاخه‌ فنی ‌و حرفه‌ای ‌و يا كاردانش و یا احراز شرایط فارغ‌التحصیلی دریكی‌ از رشته های مذکور

""سلام دوستان مي خواستم بدونم پذيرش رشته هاي مختلف كارداني چه جوريه؟ مثلا چند سال پيش از هر 12 نفر 1 نفر قبول مي شده ! الان همين جوريه ؟ رشته معماري پذيرشش چه جوريه ؟ ممنون ميشم اگه كمكم كنيد مرسي""

در مورد رشته معماری به تنهایی نمیدونم ولی در حالت کلی در سال 88 از حدود 600000 نفر 90000 نفر پذیرفته شدند.

omid N72
08-02-2010, 16:27
سلام
در دانشگاه علمی کاربردی کاردانی رو چند ترم میشه تمام کرد منظورم حداقل ترم هست؟
و هر سال چند ترم میشه با احتساب تابستان؟

vahid_vaezinia
01-03-2010, 20:45
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره تاريخ ثبت نام از داوطلبان آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته آموزشكده‌هاي فني و حرفه اي سال 1389 وابسته به وزارت آموزش وپرورش

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور بدين‌وسيله‌ به‌ اطلاع‌ داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته آموزشكده‌هاي فني و حرفه اي سال 1389 وابسته به وزارت آموزش وپرورش مي‌رساند كه بعلت عدم اعلام ضوابط و شرايط و ظرفيت پذيرش به موقع توسط وزارت آموزش وپرورش، ثبت نام از متقاضيان اين آزمون در اسفندماه سال جاري انجام نخواهد گرفت. بديهي است پس از اعلام شرايط وضوابط و ظرفيت پذيرش توسط وزارت مذكور براي دوره‌هاي فوق الذكر، تاريخ و نحوه ثبت نام از داوطلبان ازطريق نشريه پيك سنجش و سايت اين سازمان متعاقباً اعلام خواهد شد.

نادر1368
01-03-2010, 22:46
به نظر میخوان کلا تعطیل کنن!!!:31:ببخشیدا!من فقط شنیده ها رو میگم حتی قرار بر این بود که به ورودی های جدید نیمسال دوم بگن نیایید!(اینم عاقبت ماست!)یه جا میگن دیگه کلا جمع میکنیم کاردانی رو!یه بار میگن وزارت علوم عهده دار میشه یه بار میگن به این حرفا گوش ندین من باب روال همینه!

ardalan_zapata
01-03-2010, 22:50
یعنی چی تعطیل کنن ؟
یعنی ما که الان دانشجوی کاردانی هستیم نمیتونیم امتحان کارشناسی بدیم ؟

نادر1368
02-03-2010, 22:24
منم میخواستم جواب سوال شمارو بدونم!دفترچه کاردانی به کارشناسی رو دیدی؟همه رو به فرهنگیان اختصاص دادن و داوطلب ازاد نمی بینم گفتن شماره 2 میاد منتظر بمونین!لابد شماره 1 گنجایش اون همه ظرفیت رو نداشته!منم دوست داشتم هزاران ابهام این سیستم اموزشی رو بدونم.

ardalan_zapata
02-03-2010, 22:54
واسه امسال که دفترچه بود
من منظورم سال دیگه هست

نادر1368
04-03-2010, 01:12
سال دیگه رو مسولان هم خبر ندارن!اگه با این رویه باشه فقط موسسات غیر انتفاعی و دانشگاه ازاد و علمی کاربردی(فقط حذف میکنیم!)جلوی راه هم شماست هم شخص اینجانب هست.

mpirayesh
07-03-2010, 10:48
کنکور کاردانی فنی حرفه ای دانشگاه آزاد ثبت نامش چه موقعی است

vahid_vaezinia
08-03-2010, 21:33
گویا برای ثبت نام باید تا بعد عید صبر کنیم !!؟

ehsannirvana
13-03-2010, 19:46
دوستان دفترچه مشخص نشد کی میاد؟!
این تاپیک های این بخش واقعا گیج کنندس,اینجا تاپیک کنکور کاردانی پیوسته است یا اون کنکور به اصطلاح سراسری برای فنی حرفه ای ها ؟!!

piroooz
13-03-2010, 21:14
آقا آخرین خبر درباره این قضایای اخیر چیه؟
بالاخره تکلیف فنی و حرفه ای ها چی میشه؟
آیا دیگه امیدی به کارشناسی دولتی برای فنی نیست(آموزشکده)؟

fanoos1
17-03-2010, 23:36
کارشناسی دولتی رو که تو خواب باید دید همون ازاد و غیر انتفاعی رو هم به تدریج میدن به نظری ها!(تا 1391 که کنکور برداشته بشه) بعدش فقط باید با همون کاردانیت حال کنی!!!!!!!

S-M-P30
29-03-2010, 08:46
سلام

دوست من چند سال پیش نتونست دیپلم عادی بگیره و مجبود شد بره به صورت داوطلب آزاد امتحاناتشو بده و دیپلمی به صورت داوطلب آزاد بگیره ( کاردانش ، برنامه نویسی کامپیوتر )

آیا میتونه بره سربازی و بعد از اون بره دانشگاه ؟ ( پیام نور ، آزاد یا ... )

متولد 1368
6 ماه اضاف خدمت ( چون کارت سبزش اومد و سربازی نرفت و 3 ماه هم به خاطر غیبت ) و معاف از رزم
میتونه بره سربازی و بعد از پایان خدمت کنکور امتحان بده ؟ یا باید بره پیام نور ؟

این سولا رو واسه این پرسیدم که اگه نمیشه نره خودشو 2 سال اسیر خدمت کنه و بعد هیچی هیچی

لطفا راهنمایی کنه

ممنون

Iranian boy10
10-04-2010, 17:27
سلام . كسي درمورد آزمون سرارسري كارداني فني و حرفه اي خبري نداره ؟؟ كنكوري وجود داره ؟ :19:

4MaRyAm
10-04-2010, 17:40
سلام . كسي درمورد آزمون سرارسري كارداني فني و حرفه اي خبري نداره ؟؟ كنكوري وجود داره ؟ :19:
چرا اعلام نمیکنن؟ یا اینکه کردن و با بی خبر موندیم؟

mohsen_gh1991
10-04-2010, 17:48
چرا اعلام نمیکنن؟ یا اینکه کردن و با بی خبر موندیم؟

دفتر چه هاشو فک کنم تو اردیبهشت میدن البته من دو سال پیش شرکت کردم.

alizard
27-04-2010, 17:09
مشكل دانشجويان فني و حرفه اي حل شد
امروز سه شنبه در جلسه ای که با حضور وزیر علوم، آموزش و پروش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آینده نزدیک سازمان سنجش تاریخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام کند.

رئیس سازمان سنجش از مشخص شدن تکلیف داوطلبان و دانشجویان فنی و حرفه ای آموزش و پرورش طی جلسه امروز سه شنبه وزرای آموزش و پرورش و علوم خبر داد و گفت: برای این افراد در دانشگاههای وزارت علوم ظرفیت در نظر گرفته شد.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعیین تکلیف داوطلبان و دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای گفت: امروز سه شنبه در جلسه ای که با حضور وزیر علوم، آموزش و پروش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آینده نزدیک سازمان سنجش تاریخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام کند.

وی با بیان اینکه در این جلسه تصمیم گرفتیم برای این داوطلبان مطابق سال گذشته ظرفیت در نظر گرفته شود گفت: تنها تفاوت این دوره از پذیرش داوطلبان آموزشکده های فنی و حرفه ای در محل تحصیل آنها است. محل ادامه تحصیل آنها در آموزش عالی به جای آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پیامی که وزرای علوم و آموزش و پرورش در این جلسه داشتند این بود که جای نگرانی برای این افراد وجود ندارد.

وی افزود: پیش از این تنها تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجوز پذیرش این دانشجویان را داشتند اما اکنون به سایر واحدها نیز مجوز داده شد.

سرورالدین اضافه کرد: ضمن اینکه دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی می توانند برای ورود فنی و حرفه ای ها ظرفیت ایجاد کنند.

وی اظهار داشت: همچنین دانشجویان کاردانی فنی و حرفه ای نیز برای ادامه تحصیل در کارشناسی می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و در دانشگاههای وزارت علوم پذیرش شوند.

به گزارش مهر، چندی پیش وزارت آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره های فنی و حرفه ای را صفر اعلام کرد که این موضوع اعتراض داوطلبان و دانشجویان فنی و حرفه ای را در بر داشت.

نادر1368
02-05-2010, 23:41
چه لطفی در حق بچه های فنی و حرفه ای کردند خود این متن خبر خیلی مجذوبن:31:مطمئنا(البته دلسرد منم شما چرا!)بهتر از اموزشکده های خودمون نیست یقین بدونین!امیدوارم از اینکه جزئی از سیستم مرموز استثنایی مبهم پر سورپرایز ووووو فنی و حرفه ای هستین به خودتون ببالین و از اینکه مورد ستایش همه هستین از نظر میزان سواد(نمی دونم دانشگاهیا میگن:13:ما که به خودمون نمی گیریم:31:)اکتفا کرده دست از سر اموزش و پرورش بردارید و به منتی که وزارت علوم در این خبر بر گردنمان نهاده راضی شده و بر بی عرضگی دولل متفق به اتفاق نظر برسیم.

M i L @ D
03-05-2010, 14:54
سلام دوستان ... یه سوال داشتم :

تقریبا با چه رتبه ای میشه کاردانی دانشگاه انقلاب تهران قبول شد ؟ ( رشته ی کامپیوتر - فنی )

نادر1368
03-05-2010, 21:43
منظورت اموزشکده هست شماره 1 تهران؟اقا اموزشکده ها دیگه تعطیل شدند و هرگز هرگز پذیرش نخواهند داشت برای شما ظرفیت های دیگه تو علمی کاربردی ازاد تا اینجاش !!!!!!!! :31:و پیام نور خوش به حالتان:40:ایجاد شده تا لذت ببرین.

M i L @ D
03-05-2010, 23:13
منظورت اموزشکده هست شماره 1 تهران؟اقا اموزشکده ها دیگه تعطیل شدند و هرگز هرگز پذیرش نخواهند داشت برای شما ظرفیت های دیگه تو علمی کاربردی ازاد تا اینجاش !!!!!!!! :31:و پیام نور خوش به حالتان:40:ایجاد شده تا لذت ببرین.

یعنی ما فقط میتونیم علمی کاربردی ، آزاد و پیام نور شرکت کنیم ؟ :18:

ahriman323
04-05-2010, 12:14
اره..

محل ادامه تحصیل آنها در آموزش عالی به جای آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد خواهد شد

حالا یه سوال دفترچه مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد کی میاد؟!

نادر1368
04-05-2010, 22:20
یه جایی دیدم نوشته روز از نو روزی از نو قراره بشه استادامون بیکار کنج خونه نمیشینن قرار همه چیز بر
رده به قرار قبلی در اموزشکده ها رو باز میکنن باز هم اموزش و پرورشی میشوید!البته وزارت علوم اما سردرگمی نمی دونم..!
خوب شما فکر کنم جوابت رو گرفتی!که فعلا منتظر باشید و باشیم البته ما دیگه این مراحل رو گذراندیم خیالمان راحته:31:
منتظر باشین یه خبر قطعی برسه بعد میتونین علمی کاربردی و ازاد شرکت کنین که ازاد همین به نظرم مرداد دفترچه هاش میاد و علمی کاربردی اواخر پاییز دولتی هم قرار بود بهمن سا اسفند پارسال بیاد که نیومد!پارسال ثبت نام اردیبهشت بود در هر حال اواخر این ماه یا اوایل ماه دیگه خبر میرسه البته خبر قطعی!به امید اینکه بهترین اتفاق به وقوع بپیوندد.

*IN*
13-05-2010, 12:27
دفتر چه ها کی میاد؟؟؟

mmiladd
13-05-2010, 12:29
دفتر چه ها کی میاد؟؟؟

باید بیاد... تا یکی دو هفته دیگه....

vahid_vaezinia
15-05-2010, 00:51
مهد کودک که باشه 2-3 ماه قبل ثبت نام میکنن ! چرا هیچی اعلام نمیکنن

نادر1368
15-05-2010, 23:15
اقا الان هیچکس هیچ اطلاعی نداره!البته اطلاع دقیق وگرنه همه میدونیم قراره اموزشکده ها تعطیل بشه و مجلس تصویب کرده طی 5 سال این عمل صورت بگیره و تاکنون سازمان سنجش هیچ اطلاعی نداده!
امروز شنیدم قرار برخی مراکز دیگه ظرفیتی نده!یه بار شنیدم قرار برن تحت نظر وزارت علوم!نمی دونم نمی خوام بگم فنی و حرفه ای مفت نمی ارزه:31:ولی فعلا تو انتخابش صرفنظر کنین!پارسال دفترچه ها نیمه اول یا اوایل نیمه دم اردیبهشت اومده بود ولی نمی دونم میگن تا چند روز قراره بیاد!اینها همگی از بی عرضگی وزیر نشئت گرفته از سردستشونه!من برای این سیستم اموزشی مزخرف و این مملکت بی درو و پیکر و و بی صاحاب! متاسفم.

piroooz
15-05-2010, 23:29
اقا الان هیچکس هیچ اطلاعی نداره!البته اطلاع دقیق وگرنه همه میدونیم قراره اموزشکده ها تعطیل بشه و مجلس تصویب کرده طی 5 سال این عمل صورت بگیره و تاکنون سازمان سنجش هیچ اطلاعی نداده!
امروز شنیدم قرار برخی مراکز دیگه ظرفیتی نده!یه بار شنیدم قرار برن تحت نظر وزارت علوم!نمی دونم نمی خوام بگم فنی و حرفه ای مفت نمی ارزه:31:ولی فعلا تو انتخابش صرفنظر کنین!پارسال دفترچه ها نیمه اول یا اوایل نیمه دم اردیبهشت اومده بود ولی نمی دونم میگن تا چند روز قراره بیاد!اینها همگی از بی عرضگی وزیر نشئت گرفته از سردستشونه!من برای این سیستم اموزشی مزخرف و این مملکت بی درو و پیکر و و بی صاحاب! متاسفم.
فعلا که همه منتظرن ببینن از دهن مبارک سنجش یا وزیر حرفی زده میشه یا نه :31:
خدا را شکر ما که پارسال بارمون را بستیم...
البته فنی ها همیشه مظلوم بوده اند ، میمونند ، و خواهند موند:19:

*IN*
21-05-2010, 16:56
دفترچه ها نىومد؟؟؟

mmiladd
21-05-2010, 17:12
دوستان برای این که معلوم شه دفترچه اومده یا نه...

هم سایت سنجش هست و هم سایت کارشناسی..

نادر1368
21-05-2010, 21:49
ممون از اطلاع رسانیتون!همش میام اینجا تا ببینم که خبر جدیدی هست انتظار داشتم خبر مهمی ببینم نه اینو

دوستان برای این که معلوم شه دفترچه اومده یا نه...

هم سایت سنجش هست و هم سایت کارشناسی..

در هر حال چند چشمی میپام اگه خبر خوبی شد بیام بگم البته تضمین نمی کنم خبر اومدن دفترچه های مثل سال قبل رو بدم:31:اقا ما هم میخوایم وزارت علومی بشیم!یا اینکه میخوایم ظرفیتمون زیاد بشه.

M*S*D
22-05-2010, 20:54
پذيرش دانشجويان فني و حرفه اي مجدد به آموزش و پرورش واگذار شد
تاريخ درج خبر 01/03/89

رييس سازمان سنجش آموزش كشور در مورد وضعيت داوطلبان آموزشكده‌هاي فني‌ و حرفه‌اي، گفت: پذيرش داوطلبان فني حرفه‌اي امسال هم مانند دوره گذشته توسط وزارت آموزش و پرورش انجام مي‌شود.

دكتر محمد حسين سرورالدين با اشاره به پيشنهاد آموزش و پرورش مبني بر واگذاري پذيرش داوطلبان فني حرفه‌اي به وزارت علوم، اظهار كرد: مجلس شوراي اسلامي در قانون دو فوريتي تصويب كرد كه در زمينه پذيرش امسال اين دسته داوطلبان همانند سال گذشته اقدام شود و در مورد پذيرش داوطلبان فني حرفه‌اي براي سال‌هاي آينده تصميم‌گيري خواهد شد.

سرورالدين با بيان اينكه سازمان سنجش براي اعلام زمان ثبت‌نام آزمون دانشكده فني و حرفه اي منتظر تعيين ظرفيت آموزش و پرورش است، در عين حال پيش‌بيني كرد كه ظرفيت‌ها همانند سال گذشته بوده و كمتر از آن پذيرش انجام نگيرد.

پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي مانند سال گذشته توسط آموزش و پرورش انجام مي‌شود

دكتر علي عباسپور تهراني فرد، رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در اين باره، گفت: قانوني كه توسط مجلس در رابطه با پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي به تصويب رسيد اين بود كه اين آموزشكده‌ها در آموزش و پرورش و دانشگاه جامع علمي كاربردي در وزارت علوم باقي بمانند.

نماينده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: آموزشكده‌هاي فني ‌و حرفه‌اي و دانشگاه‌هاي جامع علمي و كاربردي تا زماني كه ساختار جديد آموزش و پرورش تدوين شود در وزارتخانه‌هاي مذكور باقي خواهند ماند.

رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تاكيد كرد: پس از تدوين ساختار جديد آموزش و پرورش بر اساس اين ساختار تصميم‌گيري مي‌شود كه دانشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و دانشگاه‌هاي جامع علمي و كاربردي در كدام وزارتخانه قرار گيرند.

وي خاطرنشان كرد: در مصوبه مجلس آموزشكده‌هاي فني‌ و حرفه‌اي موظف به پذيرش دانشجو شده‌اند، ضمن اينكه بلافاصله بعد از تصويب اين قانون نامه‌اي به سازمان سنجش و وزيرعلوم ارائه شد تا سريعا دفترچه پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، دانشگاه شهيد رجايي و تربيت معلم براي دوره‌هاي كارداني پيوسته و ناپيوسته را اعلام كنند.

عباسپور در خاتمه اظهاركرد: اين آزمون توسط سازمان سنجش اعلام مي‌شود؛ اما ظرفيت را آموزش و پرورش اعلام مي‌كند، به تعبير بهتر پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي مانند سال گذشته توسط آموزش و پرورش انجام مي‌شود.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

fanoos1
02-06-2010, 17:05
با سلام
میخواستم بدونم ایا درسته که به کسی که میانگین مدل ترم هایش در مقطع کاردانی کمتر از 12 باشه مدرک کاردانی اهدا نمیشه؟!!:18:
درست متوجه نمیشم میانگین معدل کل ترم هایش یا میانگین دروس پاس شده ی دوران تحصیل؟!:13:
ممنومپن میشم توجیهم کنید!:41:

M i L @ D
02-06-2010, 19:50
این .... نمیخواند دفترچه ها رو توضیع کنند ؟

.......................... ( فحش )

farshidshd
02-06-2010, 20:21
اگه میانگین معدل کل زیر 12 باشه مدرک نمیدن و باید دوباره اون دروسی که نمره ی کمتر از 12 گرفتی رو بگیری و دوباره با نمره بالا پاس کنی تا معدلت به 12 برسه...

.

mmiladd
02-06-2010, 20:40
اگر کلا میانگین کل نمراتون کمتر از 12 بشه.. به شما تعلق نمی گیره..!

farshidshd
03-06-2010, 11:22
متوجه نشدم....!!!

vahid_vaezinia
03-06-2010, 20:49
آدم بچه رو از 2-3 ما قبل مهد کودک ثبت نام میکنه ! اینا میخوان کنکور بگیرین هنوز خبری ازشون نیس !

Iranian boy10
03-06-2010, 22:20
نه خير ، اصلاً اينا فني و حرفه ايها رو آدم حساب نميكنن !!! :41::2:

نادر1368
03-06-2010, 23:12
لب کلام رو دوست بالایی گفتن البته اموزشکده هاش هم چنان جایی نیست:31:البته خوبه ها ولی من راضی بودم لااقل شما نیاید این جو برین وزارت علوم که نشد:31:اونی برندس که نا امید نشده و داره میخونه!یه شوکی دادن که فکر کنم هرکسی هم خونده بود همه چی از یادش رفته الانم داره مشکوک میخونه با زنشم هی دعوا میکنه چکار کنه بنده خدا:31::46:.

mahmoodtaker
04-06-2010, 10:09
ممنون از دوستان ولی من جوابم رو نگرفتم!
منظور من همینه که میخوام بدونم معدل کل رو چجوری حساب میکنن؟(میانگین کل دروس پاس شده؟ یا میانگین معدل کل ترم ها؟)
من ترم 1 رو با معدل 7 پشت سر گذاشتم و 80% دروس رو هم افتادم! ولی از ترم 2 سرم به سنگ خورد و ترم های2 و 3 و 4 وانشا الله 5 رو به ترتین با معدل های پایانی 12 تا 14 پاس کردم.
اگه بخوان معدل ترم های من رو (اعم از پاس شده و نشده) با هم جمع بزنن احتمالا زیر 12 میاد ولی نه اگه دروس پاس شده رو حساب کنن بالای 13 میاد!
؟؟؟

farshidshd
04-06-2010, 10:14
ممنون از دوستان ولی من جوابم رو نگرفتم!
منظور من همینه که میخوام بدونم معدل کل رو چجوری حساب میکنن؟(میانگین کل دروس پاس شده؟ یا میانگین معدل کل ترم ها؟)
من ترم 1 رو با معدل 7 پشت سر گذاشتم و 80% دروس رو هم افتادم! ولی از ترم 2 سرم به سنگ خورد و ترم های2 و 3 و 4 وانشا الله 5 رو به ترتین با معدل های پایانی 12 تا 14 پاس کردم.
اگه بخوان معدل ترم های من رو (اعم از پاس شده و نشده) با هم جمع بزنن احتمالا زیر 12 میاد ولی نه اگه دروس پاس شده رو حساب کنن بالای 13 میاد!
؟؟؟

خب مشخصه دیگه.

فقط معدل ترم ها رو جمع میکنن تقسیم بر تعداد ترم ها میکنن . میشه معدل کل

معدل ترم اول=7 + معدل ترم دوم =12 +معدل ترم سوم=13 + معدل ترم چهارم=13 + معدل ترم پنجم=14

14+13+13+12+7=59
59/5 = 11.8

.

mortezaon
04-06-2010, 10:22
سلام دوست من بسته به دانشگاه فرق مي كنه
براي مثلا تو دانشگاه پيام نور اكه معدل كمتر از 12 بشه يه سري دروس رو دوباره ميدن تا پاس كني تا معدلت به حد نصاب برسه
تو دانشگاه هاي ديگه هم همينطور
اما اگه نتونستي دروس را دوباره با معدل خوب پاس كني
يه مدرك كارداني بهت ميدن كه اسمش فرق مي كنه
بهش ميگن مدرك معادل كارداني
در مورد سربازي مشكلي نداره همون فوق ديپلم حساب ميشه
اما در مورد استخدام شدن اين مدرك ارزشي نداره و انگار ديپلم داري
مدرك معادل يعني ما يه سري دروس را در دانشگاه با موفقيت گذراندي اما نتونستي مدك فاغ التحصيلي دريافت كني
اگه نوع دانشگاه بگي من بهتر مي تونم كمكت كنم

.

mahmoodtaker
04-06-2010, 17:59
اموزشکده فنی حرفه ای استانه اشرفیه هستم(سراسری شبانه)
با این وجود گمان کنم بدبخت شدم!!!:41::41::2:
بابا اگه معدل پایانی تمام ترم ها رو با هم جمع کنن که خیلی نامردیه:18:

Iranian boy10
04-06-2010, 22:43
لب کلام رو دوست بالایی گفتن البته اموزشکده هاش هم چنان جایی نیست:31:البته خوبه ها ولی من راضی بودم لااقل شما نیاید این جو برین وزارت علوم که نشد:31:اونی برندس که نا امید نشده و داره میخونه!یه شوکی دادن که فکر کنم هرکسی هم خونده بود همه چی از یادش رفته الانم داره مشکوک میخونه با زنشم هی دعوا میکنه چکار کنه بنده خدا:31::46:.

خواهش ميكنم !
ميشه بگيد شما كي هستيد كه راضي نيستيد ايجوري بريم وزارت علوم ؟!! :18:

اونی برندس که نا امید نشده و داره میخونه!یه شوکی دادن که فکر کنم هرکسی هم خونده بود همه چی از یادش رفته الانم داره مشکوک میخونه با زنشم هی دعوا میکنه چکار کنه بنده خدا:31::46:

از راهنماييتون خيلي ممنون ،واقعاً خيلي كمك كرديد!!! :13:
:2:
:40::40:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فك كنم اين كارداني فني و حرفه اي هم فردا پس فردا از سايتشون بردارن :20::

mortezaon
05-06-2010, 01:11
اگه شما 2 ترم مشروط شده باشيد در مرحله بحراني قرار دارد وگرنه
در پايان نيم سال فارغ التحصيلي بايد يه سري دروس را دوباره بگذرانيد
تا معدل شما به حد نصاب برسه كه بهش ميگن امتحان تك درس كه استاد ها هواي دانشجو را دارند
البته براي جلوگيري از مشكلات بعدي حتما با مسئول آموزشت مشورت بكن تا از الان يه راهي جلوپات بگذاره

.

samadsam
08-06-2010, 23:06
دوستان بیاید شورش کنیم من که هر روز باید دو سه تا پیام به سایت سنجش بندازم واقعا این چه وضعشه

دقت کنید جامعه بدون فنی حرفه ای فلج هستش

من که دیگه حوصله ندارم می خوام برم پا بکوبم

mmiladd
08-06-2010, 23:11
دوستان بیاید شورش کنیم من که هر روز باید دو سه تا پیام به سایت سنجش بندازم واقعا این چه وضعشه

دقت کنید جامعه بدون فنی حرفه ای فلج هستش

من که دیگه حوصله ندارم می خوام برم پا بکوبم

حالا ای شالا که قبول شدی بعد می فهمی که ای کاش اصلا .............

samadsam
09-06-2010, 00:04
حالا ای شالا که قبول شدی بعد می فهمی که ای کاش اصلا .............
کجا قبول شدم
آخ من نمره اول رشته کامپیوتر بودم بر عکس اون عمومی ...:13:

Iranian boy10
09-06-2010, 21:43
سلام .
توزيع دفترچه هاي كارداني پيوسته شروع شده ؟! صفحه ي 187 تلتكست شبكه 3 سيما اين خبرو نوشته !

خبر : 1389/03/19

mmiladd
09-06-2010, 22:41
سلام .
توزيع دفترچه هاي كارداني پيوسته شروع شده ؟! صفحه ي 187 تلتكست شبكه 3 سيما اين خبرو نوشته !

خبر : 1389/03/19

خبر تایید میشه... ولی گفته تا پایان خرداد..

Iranian boy10
09-06-2010, 22:48
خبر تایید میشه... ولی گفته تا پایان خرداد..
ولي تو سايتش :

چيزي ننوشته در اين مورد ؟! :13:

samadsam
09-06-2010, 23:46
من به حرف های تلتکست باور و اعتقاد ندارم اونم مثل ما تو توهمه !!!

من که نا صد سال آزاد ، علمی کاربردی نمیرم (کاش اینقدر خودمو خفه نمی کردم )

اگه بود سراسری نبودم

نیرو انتظامی ارتشی .

behnoom
11-06-2010, 09:42
زمان ثبت‌نام وظرفيت آزمون آموزشكده‌هاي فني و‌حرفه‌اي اعلام شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خدايي در خاتمه با اشاره به چگونگي ثبت‌نام و زمان برگزاري آزمون، گفت: اطلاعيه شرايط ، زمان ثبت‌نام، نحوه پذيرش و زمان برگزاري آزمون طي اطلاعيه‌اي در اواخر خرداد ماه منتشر خواهد شد.
معاون سازمان سنجش آموزش كشور از آغاز زمان ثبت‌نام داوطلبان آموزشكده‌هاي فني‌ و حرفه‌اي سال 1389 از اوايل تير ماه خبر داد.
دكتر ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه وزارت آموزش و پرورش ظرفيت‌هاي پذيرش رشته‌هاي فني حرفه‌اي را به سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرده است، اظهار كرد: بر اين اساس حدود 35 هزار نفر امسال در دوره‌هاي روزانه آموزشكده هاي فني و حرفه‌اي پذيرفته خواهند شد، البته سعي بر اين است كه با ظرفيت سازي در موسسات غيرانتفاعي ميزان ظرفيت اين رشته‌ها را افزايش دهيم.
خدايي در خاتمه با اشاره به چگونگي ثبت‌نام و زمان برگزاري آزمون، گفت: اطلاعيه شرايط ، زمان ثبت‌نام، نحوه پذيرش و زمان برگزاري آزمون طي اطلاعيه‌اي در اواخر خرداد ماه منتشر خواهد شد.

Iranian boy10
13-06-2010, 13:09
سلام ، ثبت نام آزمون آزاد كارداني پيوسته از فردا در :

يكي به من بگه كه پس اين آزمون سراسري يا دولتي كارداني پيوسته كي هست ؟؟!! :13:

vahid_vaezinia
14-06-2010, 08:55
آزاد شروع شد !

سراسری کی شروع میشه ؟

samadsam
14-06-2010, 09:23
دوستان خدایی بیاید بریم بریزیم توی سایت سنجش و در خواست زمان برگزاری کنور کنیم

چه معلوم اونا ما رو فراموش نکرد ؟

نباید یه جواب قانع کننده به ما بدن ؟

یا بر گزار میشه یا نمیشه

لینک ارسال سولات :

Iranian boy10
14-06-2010, 17:41
دوستان خدایی بیاید بریم بریزیم توی سایت سنجش و در خواست زمان برگزاری کنور کنیم

چه معلوم اونا ما رو فراموش نکرد ؟

نباید یه جواب قانع کننده به ما بدن ؟

یا بر گزار میشه یا نمیشه

لینک ارسال سولات :

من عضو شدم ! ولي وقتي درخواستمو نوشتم و تموم كردم موقع تاٌييد كردن نوشت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عنوان را به صورت فارسی نمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شرح را به صورت فارسی نمایید

من هم عنوان رو فارسي نوشتم و هم شرح رو فارسي نوشتم ولي‌...!!!‌ :18::13:
چيكار كنم ؟؟!‌!!

farshidshd
15-06-2010, 09:48
من عضو شدم ! ولي وقتي درخواستمو نوشتم و تموم كردم موقع تاٌييد كردن نوشت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عنوان را به صورت فارسی نمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شرح را به صورت فارسی نمایید

من هم عنوان رو فارسي نوشتم و هم شرح رو فارسي نوشتم ولي‌...!!!‌ :18::13:
چيكار كنم ؟؟!‌!!

بینید اگه خوده سیستمشون فارسی به انگلیسی داره از اون استفاده کنید از Alt+Shift روی کیبورد استفاده نکنید...

.

Iranian boy10
15-06-2010, 10:15
بینید اگه خوده سیستمشون فارسی به انگلیسی داره از اون استفاده کنید از Alt+Shift روی کیبورد استفاده نکنید...

.

نه شد! سيستمشون برعكسه وقتي كيبورد انگليسي هست اونجا فارسييه :31: . خيلي هم محدوده كاراكتر هاي كمي بايد نوشت ! از كاراكتر هاي خاص هم نميشه استفاده كرد (! ، ؟ @ و ... اينتر )) !!!!!!!!!!!!!!!!!:2:
يه درخواست فرستادم تو جواب نوشته :

پاسخ سئوال : اطلاعات لازم در اين خصوص متعاقبا و از طريق سايت سازمان و هفته نامه پيک سنجش اعلام خواهد گرديد.

:2:

Iranian boy10
15-06-2010, 11:14
پاسخ دوم سازمان سنجش كه آزمون سراسري چه موقع برگزار ميشه ؟!

پاسخ سئوال : هنوز خبر دقيقي بدست ما نرسيده

vahid_vaezinia
15-06-2010, 19:58
وای میگن احتمال داره خود آزمون بره واسه بعد ماه رمضون !!! تابستون به ... میره !!!

mmiladd
15-06-2010, 20:00
این طور که بشه همه می کنن..

m_pixel
17-06-2010, 14:52
دوستان کسی میدونه که دفترچه ی کاردانی آزاد رو تا کی میدن؟؟؟ و برای ثبت نام تا کی وقت داره؟
یکی از دوستام بهم گفت امروز آخرین روزشه!
راسته؟؟
مگه چند روزه شروع کردن به دفترچه دادن؟

راستی این مسخره ها نمی خوان این کنکور دولتی رو معلوم کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13::2:

ahriman323
18-06-2010, 13:13
دوستان کسی میدونه که دفترچه ی کاردانی آزاد رو تا کی میدن؟؟؟ و برای ثبت نام تا کی وقت داره؟
یکی از دوستام بهم گفت امروز آخرین روزشه!
راسته؟؟
مگه چند روزه شروع کردن به دفترچه دادن؟

راستی این مسخره ها نمی خوان این کنکور دولتی رو معلوم کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13::2:

* مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام تا پايان روز پنج شنبه 3 تیر ماه می باشد.

کسی میدونه دفترچه علمی کاربردی کی میاد؟!

samadsam
19-06-2010, 10:07
اطلاعات لازم در اين خصوص متعاقبا و از طريق سايت سازمان و هفته نامه پيک سنجش اعلام خواهد گرديد.

به منم همین پاسخ رو داد

این سایت سازمان یا هفته نامه سایتی ایمیلی نداره

Squall Leonhart
19-06-2010, 20:05
سلام دوستان
من ترم آینده باید پایان نامه ارشدم رو بنویسم و رشتم هم کتابداری هست. ولی بدجوری به سرم زده که یه دیپلم کامپیوتر هم بگیرم! باید چی کار کنم؟ کجا ثبت نام بکنم؟ همین آموزشگاه های خصوصی که ادعا میکنن زیر نظر فنی حرفه ای هستن یا جای دیگه؟ رفتم توی یکی از همین آموزشگاه ها ثبت نام کردم واسه ویژوال بیسیک 240 ساعت هست که 95 تومن شهریه ش میشه. راهش همینه یا جای دیگه ارزونتر هم پیدا میشه؟ :31:

من رشتم ریاضی بود که دانش آموز متوسطی بودم. الان خیلی پشیمون هستم که چرا فنی نخوندم. خیلی هم علاقه داشتم به کامپیوتر ولی فکر کردم راهش ریاضی هست ولی الان میبینم که راه رو خیلی اشتباه اومدم اونم بعد از این همه سال! ده سال دیر متوجه شدم! :45:

اینم لیست مهارت هایی هست که با زور ازشون گرفتم! :31:

piroooz
19-06-2010, 20:55
سلام دوستان
من ترم آینده باید پایان نامه ارشدم رو بنویسم و رشتم هم کتابداری هست. ولی بدجوری به سرم زده که یه دیپلم کامپیوتر هم بگیرم! باید چی کار کنم؟ کجا ثبت نام بکنم؟ همین آموزشگاه های خصوصی که ادعا میکنن زیر نظر فنی حرفه ای هستن یا جای دیگه؟ رفتم توی یکی از همین آموزشگاه ها ثبت نام کردم واسه ویژوال بیسیک 240 ساعت هست که 95 تومن شهریه ش میشه. راهش همینه یا جای دیگه ارزونتر هم پیدا میشه؟ :31:

من رشتم ریاضی بود که دانش آموز متوسطی بودم. الان خیلی پشیمون هستم که چرا فنی نخوندم. خیلی هم علاقه داشتم به کامپیوتر ولی فکر کردم راهش ریاضی هست ولی الان میبینم که راه رو خیلی اشتباه اومدم اونم بعد از این همه سال! ده سال دیر متوجه شدم! :45:

اینم لیست مهارت هایی هست که با زور ازشون گرفتم! :31:

اتفاقا کار درست را شما کردید...
الان با این وضعی که بر آموزشکده ها حاکم هست هنرستانی ها از همه بیشتر آسیب میبینند...
تازه بعد از کاردانی باید کارشناسی ناپیوسته بدی که سهمیه ها وحشتناک هست و هر روز در حال بدتر شدن...
اونایی که فنی هستن میفهمن من چی میگم:13:

vahid_fisher
20-06-2010, 11:13
دوستان سلام

یکی میشه توضیح کامل بده درباره این کنکور رشته کامپیوتر؟

مثلا سوالات کنکور از چه درس هایی هست؟
از کتاب های دبیرستان هم شامل میشه؟

زمان ثبت نام کنکور ازاد کی هست؟

من شنیدم به دون کنکور هم میشه رفت دانشگاه ازاد درسته؟

برای لیسانس چند سال باید بخونی؟
---
من دوم دبیرستان هستم اما میخوام این چیزا رو کامل بدونم
یکی توضیح دقیق بده

خیلی ممنونننن

Squall Leonhart
20-06-2010, 12:05
دوستان سلام

---
یکی توضیح دقیق بده

خیلی ممنونننن

کارت درسته. اگه منم ده سال پیش یه کمی بیشتر تحقیقات میکردم حالا شاید حال و روزم بهتر بود!

اینا سوالات منم هست. لطفا یکی کامل توضیح بده.

با تشکر

s2010
20-06-2010, 12:18
دوستان سلام

---
یکی توضیح دقیق بده

خیلی ممنونننن
1.زبان وادبيات فارسيزبان عربي
فرهنگ ومعارف اسلامي

زبان خارجه
رياضيات
فيزيك
شيمي
دروس تخصصي

شروع شد

من شنیدم به دون کنکور هم میشه رفت دانشگاه ازاد درسته؟دانشگاه آزادکاردانی اونم بعضی دانشگاهها

5ترم بایدبخونی

D o l f i n
21-06-2010, 16:38
سلام دوستان
شرمنده یه سوال دارم که میدونم جاش اینجا نیست ولی هر چا سوال رو مطرح کردم کسی نبود که راهنمایی کنه گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان راهنمایی کردند بعد مدیرا میتونن پاکش کنن
اول من دیپلم کامپیوترم و می خوام ادامه تحصیل بدم
دوم برید داخل این سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (تبلیغش تو خود همین انجمن هست)
حالا بنظرتون من برم دنبال اون مدارک که توسایت بالا معرفی کردم یا برم دانشگاه آزاد؟
بعد یه سوال دیگه من کار و دانش خوندم درسهایی که تو دانشگاه میدن بر اساس فنی و حرفه ای هست بعضی درسها که تو کار و دانش نخوندیم این مشکلی پیش نمیاره؟
ممنون

fanoos1
21-06-2010, 17:12
گول این حرف ها رو نخور! تو ایران همین دانشگاه بهترین چیز است!
اون سوالت هم برای درس ویژوال بیسیک برای کاردانشی ها یا فنی حرفه ای هایی که پایه شون ضعیفه یه کلاس های به عنوان جبرانی میزارند،بقیه درس ها نیز استاد از پایه شروع میکنه به درس دادن نترس مشکلی پیش نمیاد!

Smartie7
21-06-2010, 17:53
چی شد آخرش ؟
کی این دفترچه ی کاردانی پیوسته میاد؟ (دولتی)
اومده؟!!!؟؟
منابع چیا هستن ؟ چه کتاب هایی رو باید بخونیم؟

farshidshd
23-06-2010, 09:39
تاريخ ثبت نام و برگزاري کنکورکارداني دانشگاه هاي دولتي سال 89 اعلام شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4693.jpg&X=222&Y=173

گروه آزمون وسنجش : رئيس سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام و برگزاري آزمون کارداني فني و حرفه اي آموزش و پرورش را اعلام کرد و گفت: آموزش و پرورش در اين آزمون 40 هزار نفر را پذيرش مي کند.
محمد حسين سرورالدين در گفتگو با مهر افزود: سازمان سنجش آموزش کشور تلاش مي کند پس از برگزاري آزمون سراسري يعني در تاريخ هاي 13 يا 14 تيرماه از داوطلبان آزمون کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي ثبت نام به عمل آورد. وي اظهار داشت: همچنين تلاش مي کنيم آزمون قبل از ماه رمضان و در مرداد ماه برگزار شود. رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفيت پذيرش در اين آزمون گفت: آموزش و پرورش نزديک به 40 هزار نفر در اين آزمون در دوره روزانه دانشجو پذيرش مي کند. وي گفت: البته موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي نيز مي توانند براي اين آزمون اعلام ظرفيت کنند از اين رو ما منتظر درخواست اين موسسات نيز هستيم که در صورت درخواست براي اين موسسات نيز ظرفيت اعمال کنيم. به گزارش مهر، وزارت آموزش و پرورش چندي پيش پذيرش دانشجو در دوره کارداني آموزشکده هاي فني و حرفه اي را متوقف اعلام کرده بود از اين رو ثبت نام براي متقاضيان آزمون دوره هاي کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي سال 1389 وابسته به آموزش و پرورش که هر ساله از سوي سازمان سنجش آموزش کشور در اسفند ماه انجام مي شد امسال انجام نشد و سازمان سنجش در اين رابطه طي اطلاعيه اي به داوطلبان اعلام کرد: "به علت عدم اعلام ضوابط و شرايط و ظرفيت پذيرش به موقع توسط وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام از متقاضيان آزمون دوره هاي کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي سال 1389 وابسته به وزارت آموزش و پرورش در اسفندماه سال جاري انجام نمي شود."
با اعتراض برخي از داوطلبان اين دوره، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند براي سال تحصيلي90-89 نسبت به پذيرش دانشجو در مقاطع کارداني و کارشناسي ناپيوسته حداقل برابر با ظرفيت دوره روزانه اقدام کند.

آفرینش

vahid_vaezinia
23-06-2010, 12:17
تاريخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد( آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي وموسسات غير انتفاعي وغير دولتي) سال 1389

سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد ( آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و موسسات آموزش غير انتفاعي و غيردولتي ) سال 1389 مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور به صورت اينترنتي از ساعت 9 صبح روزسه شنبه 15/4/89 آغاز و در پايان روزسه شنبه 22/4/89 پايان مي‌پذيرد.
اطلاعيه اين سازمان درخصوص شرايط و ضوابط عمومي واختصاصي و نحوه ثبت‌ نام از داوطلبان در روزهاي دوشنبه 7/4/89 و14/4/89 در نشريه پيك‌ سنجش منتشر مي‌شود و بر روي سايت سازمان نيز قرار داده خواهد شد. ضمنا اين آزمون در روز جمعه 26/6/89 بر گزار مي گردد

منبع سایت سنجش :

--------------------------------

یعنی .... به این وزارت خونه و وزیرش !
کل تابستون ما رو خراب کردن !
میخوام هرچی از دهنم در میاد به این ... بگم!

Squall Leonhart
23-06-2010, 20:00
آقایون کسی میدونه این کتاب رو بیرون هم میشه پیدا کرد یا نه؟

برنامه‌نویسی مقدماتی (ویژوال بیسیک) ... [کتابهای درسی] شماره استاندارد نظارت بر تالیف و تصویب محتوا دفتر برنامه‌ریزی و تالیف آموزشهای فنی و حرفه‌ای و کاردانش ؛ مولف منصور ولی‌نژاد ؛ [برای] وزارت آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی.

تهران: دیباگران تهران‏‫، ۱۳۸۸.

‏‫۶۰۰ ص.

ahriman323
24-06-2010, 15:36
* مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام تا پايان روز پنج شنبه 3 تیر ماه می باشد.

کسی میدونه دفترچه علمی کاربردی کی میاد؟!

«مهلت ثبت نام آزمون کارداني پيوسته تا پايان روز سه شنبه 8 تيرماه تمديد گرديد»

vahid_fisher
25-06-2010, 02:55
دفترچه ها رو باید از کجا گرفت؟
از پست؟
----

واسه اینکه ازاد قبول شی رتبه چند نیاز داری؟

----
واسه دولیتی چی؟
--

ازمونش سخته یا نه؟
----

از عمومیا چقدر سوال میاد و از تخصصیا چقدر؟
---
به نظرتون کدوم رو بخونه بهتره ادم؟

ممنوننننن

farshidshd
25-06-2010, 11:14
دفترچه ها رو باید از کجا گرفت؟
از پست؟
----

واسه اینکه ازاد قبول شی رتبه چند نیاز داری؟

----
واسه دولیتی چی؟
--

ازمونش سخته یا نه؟
----

از عمومیا چقدر سوال میاد و از تخصصیا چقدر؟
---
به نظرتون کدوم رو بخونه بهتره ادم؟

ممنوننننن

برای خرید کارت اعتباری باید به پست مراجعه کنید البته از طریق اینترنت هم میتونین

برای کاردانی آزاد رتبه ی خاصی نمیخواد تقریبا 99 درصد قبول میشن

برای دولتی 90 درصد قبول میشن

آزمون هردو راحته

فکر کنم 120 تا از عمومی ها سوال میاد و 100 تا از تخصصی ها . ( یا برعکسش ) توی دفترچه راهنما نوشته میشه که هر درس چندتا سوال هست و ضریبش چقدر هست

.

vahid_fisher
26-06-2010, 14:31
مرسی از جواب های دوستان
---

ببخشین من اینقدر سوال میپرسم

الان مثلا بخوایم دانشگاه ازاد اسلامی مشهد قبول شیم باید همین ازمون کاردانی ازاد رو بدیم دیگه؟

و بعد از قبول شدن چطوری داشنگاهی که قراره بری معین میشه؟

fanoos1
26-06-2010, 16:39
بابا این وزیر **** اموزش و پرورش رفته بود ترکیه بعد از بازگشت خیر سرش گفته بود اونجا دانش اموزان خیلی از شاخه ی فنی حرفه ای راضی بودند و ما نیز سعی داریم این کار رو تو ایران بکنیم!!!!!!!!!!!!!
والا ما فقط داریم عکس این رو میبیم!
تمام کاراش داره فنی حرفه ای رو باطل میکنه!چه کاردانی پیوسته چه کارشناسی ناپیوسته....... واقعا که
توکل به خدا

MoH_@_MaD
27-06-2010, 10:42
دوستان سلام
یه سوال داشتم شرمنده اگه اینجا جاش نیست ولی
داداش من متولد70/9/23 هست و امسال سال دومیه که میخواد کنکور کاردانی بده میخواستم ببینم متونه یا نه؟
آخه تو دفترچه آزاد زده بود که متولدین 70 و قبل از اون مشمولند.
کسی از دوستان این وضیغت رو داره؟
ممنون میشم جواب بدین :11:

qmars200
27-06-2010, 19:08
نشاني پايگاه اينترنتي سازمان سنجش
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مي باشد و ساير سايت هاي مشابه، متعلق به سازمان سنجش آموزش كشور نمي باشد
تاريخ بروز رساني: 06/04/89
صفحه اصلي :: تماس با ما :: راهنما آيا مي دانيد؟ براي اطلاع از نتايج آزمون ها از طريق اينترنت داشتن شماره داوطلبي الزامي است
جامع علمي کاربردي
تاريخ و نحوه ثبت نام و همچنين شرايط و ضوابط شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارداني پيوسته نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غير دولتي – غير انتفاعي) سال 1389
تاريخ درج خبر 06/04/89

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي) سال 1389 مي رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 15/4/89 آغاز مي شود و در پايان روز سه شنبه 22/4/89 پايان مي پذيرد.
شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان و مقررات وظيفه عمومي:
1- شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان
داوطلبان لازم است داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل باشند و برادران باید از لحاظ مقررات وظیفه عمومی ( مطابق بندهای رديف 3-1) منعی نداشته باشند.
1-1- شرايط عمومي
الف ـ نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران .
توضيح: مصاديق عناد عبارتند از:
(1) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران .
(2) داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهك هاي محارب .
(3) پرداخت كمك مالي به گروهك هاي محارب يا هواداري تشكيلاتي از آن گروهک‌ها و يا داشتن عضويت در آنها .
(4) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي .
ب ـ عدم احراز فساد اخلاقي .
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد .
2-1- شرایط اختصاصی‌
الف- دارا بودن‌ گواهینامه‌ پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جدید دریكی‌ از رشته های شاخه‌های‌ فنی ‌و حرفه‌ای ‌و كاردانش و یا احراز شرایط فارغ‌التحصیلی دریكی‌ از رشته های مذکور تا پایان‌ شهریورماه‌ سال 1389ویا ديپلم فني‌وحرفه‌اي دوره‌چهار ساله‌ ( نظام‌قديم).
تبصره - داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی یکی از کد رشته های مشخص شده در دفترچه راهنمارا کسب نمایند ولی تا پایان شهریور ماه سال 1389موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر نشوند مشمول یکی از وضعیت های ذیل خواهند بود:
(1) در صورتی که کد رشته قبولی ایشان فقط در نیم سال اول پذیرش داشته باشد، قبولی ایشان ملغی و اجازه ثبت نام نخواهند داشت .
(2) در صورتی که کد رشته قبولی آنها درهر دو نيمسال (اول – دوم) ويا فقط در نیمسال دوم پذیرش داشته باشد و تا پایان دی ماه سال 1389 موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر بشوند، اجازه ثبت نام درنيمسال دوم را خواهند یافت و درغیر اینصورت قبولی آنان نیز ملغی است .
ب ـ برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته انتخابي .

3-1- مقررات‌ وظیفه‌ عمومی
براساس اعلام‌ رسمی‌ سازمان‌ وظیفه‌ عمومی ‌نیروی ‌انتظامی‌ داوطلبان‌ مرد لازم ‌است‌ یكی‌ از شرایط مشروحه ذيل را دارا باشند :
(1) كارت‌ پایان‌ خدمت ‌.
(2) كارت‌ معافیت ‌کفالت‌ یا پزشكی‌ دایم‌ و یا كارت ‌معافیت‌ زمان‌ صلح‌ با فرم‌ رایانه‌ای .
(3) كارت‌ معافیت‌ موقت‌ در مدت‌ اعتبار آن ‌.
(4) پرسنل‌ شاغل‌ رسمی‌ در نیروهای‌ نظامی‌ و انتظامی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ با ارائه‌ گواهی‌ موافقت‌ از یگان‌ مربوط.
(5) فارغ‌التحصیلان‌ و دانش‌آموزان‌ سال‌ آخر شاخه‌‌ فنی‌ و حرفه‌ای و شاخه كاردانش‌ متولد سال ‌1370 و بعد از آن .
تبصره‌: افراد مشمول بند 5 برای‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ دراین آزمون‌ احتیاجی‌ به‌ ارایه دفترچه‌ آماده‌ به‌ خدمت‌ ندارند، ولی‌ لازم ‌است‌ در تاریخی‌ كه‌ توسط سازمان وظیفه‌ عمومی‌ نیروی‌ انتظامی‌ اعلام‌ می‌گردد، نسبت به تهیه دفترچه و یا اعزام به‌ خدمت‌ اقدام نمایند . بدیهی‌است‌ در صورت‌ پذیرفته ‌شدن‌ در آزمون‌ در هر مرحله‌ای ‌از خدمت‌ وظیفه، ترخیص‌ خواهند شد . در غیر این صورت‌ غایب‌ محسوب‌ شده‌ و پذیرش‌ آنها در آزمون‌ سال 1389 ملغی‌ می‌گردد.
(6) ثبت نام و شرکت در آزمون براي متولدین نیمه دوم سال 1369 (1/7/1369 به بعد) که به صورت حضوری گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در یکی از رشته های شاخه فنی و حرفه‌ای و یا شاخه کاردانش اخذ نموده‌اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنان در نیمه دوم سال 1389 خواهد بود، بلامانع است. این گونه افراد در صورت برخودداری از معافیت تحصیلی دانشگاهی در سال 89-1388، مجاز به شرکت در آزمون‌ سراسری‌ دوره‌ كاردانی‌ پيوسته نظام‌ جدید (آموزشكده‌های‌ فنی‌ و حرفه‌ای و موسسات آموزش‌عالي غيردولتي - غيرانتفاعي) ‌ در سال 1389 نخواهند بود .
(7) متولدین سال‌ 1338 تا 1354 با ارایه کارت معافیت (در صورت قبولی در آموزشکده های فنی وحرفه ای و يا موسسات آموزش عالي غيردولتي - غيرانتفاعي) .
(8) مشمولان‌ دیپلمه‌ اعزامی‌ در نیروهای‌ نظامی ‌و انتظامی‌ در هر مرحله‌ ازخدمت‌ وظیفه‌ كه‌ باشند، به‌ شرط نداشتن‌ غیبت‌ قبل‌ازاعزام‌ به ‌خدمت‌ و نداشتن‌ سابقه‌ تحصیل ‌در مقطع‌ بالاتر از دیپلم .
تبصره‌: برگه‌های‌ اعزام‌ باید فاقد مهر غیبت‌ بوده‌ و مهلت قانونی‌ اعزام‌ با تاریخ‌ شروع‌ به‌ خدمت ‌منطبق‌ باشد . بدیهی‌است‌ برادرانی‌ كه‌ با غیبت‌ به‌ خدمت‌اعزام‌ شده‌ باشند در صورت‌ قبولی‌ ترخیص‌ نخواهند شد و قبولی ایشان ملغی است .
(9) طلاب دارای کلیه شرایط لازم برای شرکت در این آزمون، به شرطی که شورای مدیریت حوزه علمیه قم ويا شوراي مديريت حوزه علميه خراسان تایید نماید که "معافیت تحصیلی در حوزه، پوششی برای ادامه تحصیل در دوره کاردانی نمی باشد و طلبه قادر است ضمن این که در حوزه به تحصیل اشتغال دارد به موازات آن در دوره کاردانی نیز تحصیل نماید"، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال تحصیل وی در دوره کاردانی بلامانع است . بدیهی است در هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه را خاتمه یافته اعلام نماید، مشمول دیگر نمی تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده کند و باید خود را به سازمان وظیفه عمومی محل معرفی نماید .
تبصره: افراد مشمول بند 9 قبل از ثبت نام درآزمون باید موافقتنامه مذکور را از شورای مدیریت حوزه علمیه قم و شوراي مديريت حوزه علميه خراسان دریافت دارند و هنگام قبولی در دوره کاردانی به آموزشکده فنی وحرفه‌ای و يا موسسه آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي ارائه نمایند .
(10) متعهدین‌ خدمت‌ در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها كه‌ پس‌ از انجام‌ تعهد خدمت معاف می‌باشند، درصورت ارائه‌ موافقت‌ نامه‌ از بالاترین مقام ‌وزارت‌ یا سازمان‌ متبوع . بدیهی است با شروع تحصیل، تعهد آنان قطع شده و پس‌از اتمام‌ تحصیلات‌ باید بقیه تعهدات خود را در وزارتخانه‌ و یا سازمان‌ متبوع‌ به‌ اتمام‌ برسانند .
(11) داوطلبان درحین خدمت که قبلا یک بار از معافیت تحصیلی استفاده نموده اند، به شرطی مجاز به‌ شركت‌ درآزمون‌ وانتخاب رشته درنيمسال اول می‌باشند كه‌ خدمت‌ وظیفه(خدمت ضرورت) آنان‌ تا پایان‌ شهریورسال‌ 1389 (31/6/89) به‌ اتمام‌ برسد.
تبصره: داوطلبانی‌ كه‌ منحصرا رشته‌های‌ تحصیلی نیم سال‌ دوم‌ سال‌تحصیلی 90- 1389 را انتخاب‌ خواهند کرد، تا شروع نیم سال دوم سال تحصیلی(30/11/89 )، باید خدمت دوره ضرورت آنان به پایان رسیده باشد .
یادآوری: افراد مشمول بند 11 و تبصره آن، در هر حال تاریخ خاتمه خدمت دوره ضرورت (برگه پایان خدمت) آنها الزاماً باید قبل از مهر ماه سال 1389 برای پذیرفته شدگان نیم سال اول و بهمن ماه سال 1389 برای پذیرفته شدگان نیم سال دوم باشد .
(12) دانشجویان‌ انصرافی‌ و اخراجي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور (اعم از دولتي و غيردولتي مصوب) كه ‌از معافیت‌ تحصیلی ‌استفاده‌ كرده‌اند، لازم ‌است‌ پس ‌از انصراف‌ قطعی ‌از تحصیل‌، خود را برای ‌اعزام‌ به ‌خدمت‌، به‌ حوزه‌های وظیفه‌ عمومی‌ معرفی‌ و به‌ خدمت‌ اعزام‌ شوند. بدیهی‌ است‌ پس‌از انجام‌ دوران‌ خدمت‌ وظیفه‌ عمومی‌ (خدمت ‌ضرورت‌) اجازه‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌های‌ بعدی ‌را خواهند داشت.
(13)‌ هیچ‌ داوطلبی‌ با استفاده ‌از معافیت‌ تحصیلی‌ از سایر مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ (اعم ‌از دولتی‌ و غیردولتی‌ مصوب)، اجازه‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سال‌ 1389 را نخواهد داشت. بدیهی است برای ثبت نام و شرکت در آزمون باید مطابق بند " 12 " اقدام نمایند .
(14) سقف سنوات تحصیل در دوره کاردانی حداکثر 3 سال می‌باشد . بدیهی است دانشجویانی که طی مدت فوق موفق به اتمام دوره تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد .
(15) کلیه ضوابط و مقررات وظیفه عمومی به شرح مندرج در بند های فوق و تبصره های آن عینأ برای كليه داوطلبان (اعم از متمركز و نيمه متمركز) آزمون‌ سال‌1389 معتبر و لازم‌الاجرا می‌باشد .
* یادآوری هاي مهم
(1) افرادی که دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی ویا دیپلم کامل متوسطه نظام جدید یا قدیم نظري می‌باشند اجازه ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند و در صورت شرکت متخلف شناخته شده و در هر مرحله از تحصیل که باشند قبولی آنان ملغی و از ادامه تحصیل آنها ممانت بعمل آمده و ملزم به پرداخت غرامت خواهند بود .
(2) پذیرفته شدگان دوره ی روزانه آزمون‌ كاردانی‌ نظام‌ جدید آموزشكده‌های‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ سال 1388 (اعم از متمرکز و نيمه‌متمرکز) که ثبت‌ نام‌ نموده ‌و مشغول‌ به‌ تحصیل‌ شده‌اند، اجازه ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در این‌ آزمون‌ را ندارند.
(3) پذیرفته شدگان آزمون‌ كاردانی‌ نظام‌ جدید آموزشكده‌های‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ سال 1388و قبل‌ از آن‌، چنانچه‌ تاكنون‌ به‌ دلایل‌ مختلف‌ ثبت‌ نام ‌ننموده‌ و مشغول‌ به‌ تحصیل‌ نشده‌اند، در صورت‌ دارا بودن‌ شرایط مندرج‌ در دفترچه راهنما، اجازه ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در این‌ آزمون‌ را دارند .
(4) دانشجویان دوره های شبانه (نوبت دوم) آموزشكده هاي فني و حرفه اي که از معافیت تحصیلی استفاده
نمی‌کنند، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در این آزمون‌ ثبت‌ نام ‌و شركت‌ نمایند . بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در کد رشته قبولی جدید، لازم است فرم مخصوص انصراف قطعی خود را از ادامه تحصيل در كدرشته قبلي اعلام نموده و گواهی مربوط را به مرکز ذیربط ارایه نمایند. لازم به توضیح است این دسته از داوطلبان پس از انصراف قطعی اجازه بازگشت و ادامه تحصیل در کد رشته قبولی قبلی خود را نخواهند داشت .
يادآور مي‌شود محل جديد تحصیل، سوابق‌ تحصیلی‌ محل‌ قبلی این گونه دانشجویان‌ را مطابق‌ ماده‌ 63 آئین‌نامه‌ آموزشی‌ مورد بررسی‌ و واحدهای‌ درسی‌ قابل‌ قبول‌ را مشخص‌ و خواهد پذیرفت .
(5) دانشجویان‌ دوره‌‌ های شبانه (نوبت دوم) آموزشكده هاي فني و حرفه اي که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون، الزامأ باید پس از انصراف قطعی از تحصیل، خود را به حوزه های وظیفه عمومی معرفی و به خدمت اعزام شوند . بدیهی است این دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظیفه اجازه ثبت نام و شرکت در این آزمون را خواهند داشت .
(6) دانشجویان‌ اخراجی موضوع ماده 29 آیین نامه آموزشی نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس‌ ازتسویه‌ حساب‌ كامل‌ با مؤسسه‌ ذیربط و همچنین اداره‌ كل‌ امور دانشجویان‌ داخل ‌و صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ودرصورت‌‌نداش ن‌ مشكل‌ نظام‌ وظیفه‌ ( برای‌ برادران) اجازه ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت . بدیهی‌ است‌ این‌ دسته‌ از داوطلبان‌ می‌توانند كلیه‌ تعهدات‌ مربوط را پس‌ از اتمام‌ تحصیلات‌ خود به‌ صورت‌ یك‌ جا به‌ انجام‌ برسانند.
(7) با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و لزوم توزیع عادلانه فرصت های موجود بین تمامی متقاضیان، آن دسته از داوطلبانی که قبلا با استفاده از امکانات دولتی (آموزش رایگان) تحصیلات خود را در رشته‌ای به اتمام رسانیده اند، مجاز به شرکت و انتخاب دوره روزانه مجاز به شركت در اين آزمون نمي‌باشند. اين قبيل از داوطلبان درصورت تمايل مي‌توانند براي رشته‌هاي موسسات غيرانتفاعي متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دوره روزانه بايد برابر ضوابط مربوط با پرداخت شهريه ادامه تحصيل نمايند.

2- سهمیه‌ داوطلبان شاهد و ايثارگر
هر يك‌ از داوطلبان ‌متقاضي‌ سهميه شاهد و ايثارگر مي‌توانند بر اساس‌ شرايط خود ‌در بندهاي‌ «الف‌» و «ب» ذيل‌‌، متقاضي‌ استفاده از سهميه‌ شوند.
الف‌) رزمندگاني كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌هاي چهارگانه ماده مذكور در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ از تاريخ‌ 31/6/1359 لغايت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالي‌ يا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملياتي ‌جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تاييد نهايي قرار گيرد.
تذكر مهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان، نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در بند 10 قسمت اول (اطلاعات فردي) فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايد.
تبصره‌1: مناطق‌ عملياتي‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شوراي‌ عالي‌ دفاع‌ تعيين‌ مي‌شود.
تبصره‌2: مدت‌ حضور يا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظيفه‌ و همچنين‌ تعهدات‌ و مأموريت‌هاي‌ خدمتي‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي‌ نظامي‌ در جبهه‌ و نيز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجويان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، حضور داوطلبانه‌ تلقي‌ نمي‌شود.
تبصره 3: بسيجيان فعال و عادي پايگاه هاي مقاومت بسيج، مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي شوند.
تبصره 4: فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلباني كه پدر، يا مادر و يا همسر آنان فقط داراي مدت حضور در جبهه مي باشند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي باشند.
ب‌) جانبازان‌ 25 تا 69%‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنين فرزندان و همسران شهدا، مفقودين و اسرا و جانبازان 70% و بالاتر و خانواد شهدا (خواهر،برادر، پدر و مادر شهيد) ‌براي ‌استفاده‌ از سهميه مربوط بايد بر اساس‌ ضوابط مندرج‌ در بند ذيل‌ اقدام‌ كنند.
- اين قبيل داوطلبان بايستي ضمن مراجعه به سايت اينترنتي ايثار به نشاني:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با درج كد ملي و كد ايثارگري و اطلاعات لازم در لينك مربوط كد 12 رقمي رهگيري دريافت دارند و آن را در بند 10 قسمت اول (اطلاعات فردي) فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايد.پس از آن ضمن مراجعه مجدد به سايت ايثار، در قسمت پيگيري سهميه از وضعيت تاييد و يا عدم تاييد سهميه خود مطلع شوند و در صورت هر گونه مشكل با شماره
تلفن هاي مندرج در سايت ايثار (سامانه تاييد سهميه) تماس حاصل نمايند.
تبصره: كد رهگيري 12 رقمي ارگان هاي استفاده كننده از سهميه شاهد و رزمندگان براي هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان بايد براي هر آزمون، كدرهگيري جديد از ارگان ذيربط دريافت دارند.
تذكرات مهم:
- داوطلبان استفاده كننده از سهميه ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و يا وزارت جهاد كشاورزي، در صورت عدم تاييد سهميه به واحدهاي تابعه شهرستان محل تشكيل پرونده ذيربط مراجعه نمايند.
- داوطلبان استفاده كننده از سهميه‌هاي ارگان بنياد شهيد و امور ايثارگران در صورت عدم تاييد سهميه منحصراً بايد به سايت ايثارگر به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید جهت رفع مشكل خود مراجعه نمايند و از مراجعه به واحدهاي ذيربط خودداري نمايند.
- آندسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه شاهد و ايثار گر، از سال 1384 به بعد در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه‌اي پذيرفته شده‌اند اعم از اينكه، از رشته قبولي انصراف داده و يا در رشته قبولي ثبت نام كرده و يا نكرده باشند،براساس آيين‌نامه اجرايي قانون سهميه رزمندگان حق استفاده مجدد از سهميه مذكور را در آزمون نخواهند داشت.
3 - شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجي:
داوطلبان غير ايراني شركت كننده در آزمون‌ دوره‌‌هاي كاردانی‌ نظام‌ جدید (آموزشكده‌های‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ و موسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي) سال 1389 علاوه بردارا بودن شرايط عمومي و اختصاصي بايد داراي شرايط زير باشند:
الف - دارا بودن يكي از مدارك اقامتي يا شناسايي معتبر به شرح ذيل:
- گذرنامه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار.
- دفترچه پناهندگي سياسي صادره از نيروهاي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
- كارت هويت ويژه اتباع غير ايراني داراي اعتبار در سال 1389 صادره از اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
- برگ خروج از کشور مدت دار مرحله چهارم آمایش، صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
ب - دارا بودن معدل كل دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش حداقل 14 از 20 . بدیهی است درصورت قبولی اینگونه داوطلبان، چنانچه معدل ایشان كمتر از 14 باشد از آنان ثبت نام نخواهد شد و قبولی ایشان ملغی خواهد گرديد.
ج - پذيرش اتباع غيرايراني در رشته‌هايي كه منجر به ايجاد تعهدات استخدامي براي جمهوري اسلامي ايران نمايد، ممنوع مي‌باشد.
د - به استثناي دارندگان دفترچه پناهندگي سياسي و آن دسته از داوطلبان پذيرفته شده كه بنا به دلايل موجه قادر به عزيمت به كشور متبوع خود نباشند ثبت نام و ادامه تحصيل ساير پذيرفته شدگان منوط به انجام تشريفات قانوني خروج از كشور و اخذ گذرنامه با رواديد تحصيلي معتبر مي باشد. بنابر اين ورودي هاي واجد شرايط قانوني كه داراي گذرنامه تحصيلي نمي باشند برابر شيوه نامه اي كه توسط وزارت علوم تحقيقات و فناوري تهيه و به مراكز ابلاغ خواهد شد، پذيرش اوليه شده و در اولين نيمسال تحصيلي به آنان مرخصي بدون احتساب در سنوات اعطا
مي گردد. بديهي است پس از انجام تشريفات قانوني خروج از كشور و صدور گذرنامه و اخذ رواديد تحصيلي در نيمسال بعدي طبق ضوابط از دانشجو ثبت نام قطعي بعمل خواهد آمد.
هـ - فقط اتباع غير ايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران مجاز به شركت در اين آزمون مي‌باشند.
و - كليه پذيرفته شدگان غير ايراني در دوره هاي روزانه ملزم به پرداخت شهريه تحصيلي بر اساس ضوابط
مي باشند.
ز- جمهوري اسلامي ايران هيچگونه تعهدي در خصوص اقامت خانواده پذيرفته شدگان (به استثناي همسر و فرزندان داراي اقامت قانوني دانشجو) ندارد.
ح- كليه اتباع خارجي متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است نسبت به تكميل فرم مخصوص اتباع خارجي كه در سايت سازمان و نشريه پيك سنجش مورخ 14/4/89 درج خواهد شد اقدام نموده و همچنين در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و ورود به لينك مربوطه نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي اقدام نمايند؛ كه پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يك كد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد كه داوطلب مي‌بايست اين كد را دقيقاً در محل مخصوصي كه در بند 13 تقاضانامه ثبت‌نام، پيش‌بيني شده است درج نمايند.
ط- اتباع غير ايراني منحصرا مي بايست محل تحصيل خود را با توجه به شرايط و ضوابط فوق و رعايت مناطق ممنوعه تحصيل براي اين افراد (مندرج در دفترچه راهنما) تعيين نمايند. در غير اينصورت قبولي آنان كان لم يكن تلقي گرديده و از ثبت نام و ادامه تحصيل آنان جلوگيري بعمل خواهد آمد.
* تذكرات مهم:
1) اقامت اتباع غير ايراني در استان‌هاي تهران و قم بلامانع مي‌باشد.
2) ممنوعيت اسكان و اقامت اتباع خارجي در مناطق فوق، شامل ساكنين مهمانشهرهاي ويژه اتباع خارجي مستقر در اين مناطق و همچنين اتباع بيگانه مقيم، كه با زنان ايراني ازدواج نموده‌اند و ثبت ازدواج آنان به تأييد وزارت كشور رسيده است، نمي‌گردد.
3) ثبت‌نام و ادامه تحصيل آن دسته از دانش‌آموزان و سوادآموزان خارجي كه بنا به دلائل موجه مجاز به اقامت در مناطق ممنوعه تردد و اسكان اتباع خارجي مي‌باشند، صرفاً بر اساس معرفي‌نامه اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري (استان ممنوعه براي اسكان و اقامت اتباع خارجي) و بر مبناي يكي از مدارك اقامتي مندرج در بند الف اين شيوه نامه انجام مي‌پذيرد.
4- ضوابط تحصيل‌ در مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي:‌
الف) در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديدموسسات آموزش عالي غيرانتفاعي وغيردولتي سال 1389، موسسات غيرانتفاعي - غيردولتي در 27 رشته‌امتحاني شامل : الکترونیک - كد11، الکتروتکنیك - كد12، کامپیوتر(نرم افزار) - كد14، ساخت و تولید - كد15، نقشه‌کشی عمومی - كد16، مکانیک خودرو - كد17، صنایع فلزی - كد18، تأسیسات - كد19، صنایع چوب و کاغذ - كد20، ساختمان (كارهاي عمومي ساختمان)- كد22، نقشه‌کشی معماری - كد23، نقشه‌برداری - كد24، صنایع شیمیایی - كد25، متالورژی - كد27، الکترونیک و مخابرات دریایی - كد31، حسابداری بازرگانی - كد33، امور اداری - كد34، کودکیاری - كد35، مدیریت خانواده - كد36، طراحی و دوخت - كد37، تربیت بدنی - كد38، گرافیک - كد39، هنرهای تجسمی - كد40، امور دامی - كد43، امور زراعی وباغی - كد48، ماشین‌های کشاورزی - كد50، صنایع غذایی - كد51 دانشجو پذيرش خواهند نمود.
ب) نظام‌ درسي‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ نظام‌ واحدي‌ و براساس‌ نظام‌ آموزشي‌ وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ خواهد بود و به‌ فارغ‌التحصيلان‌ مدرك‌ مربوط برابر ضوابط وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ اعطا خواهد شد و از پذيرفته‌شدگان براساس جدول مندرج در دفترچه راهنما شهريه‌ اخذ خواهد شد.
ج) براي‌ دانشجويان‌ مرد كه‌ از نظر خدمت‌ وظيفه‌ عمومي‌ منع‌ قانوني‌ نداشته‌ باشند، معافيت‌ تحصيلي‌ صادر خواهد شد و داوطلباني‌ كه‌ هم‌اكنون‌ مشغول‌ خدمت‌ مي‌باشند در صورت‌ پذيرفته‌ شدن‌ و نداشتن‌ غيبت‌ قبل‌ از اعزام‌ به‌ خدمت‌، ترخيص‌ خواهند شد.
د) مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ هيچگونه‌ تعهدي‌ در قبال‌ تهيه‌ و تأمين‌ مسكن‌، خوابگاه‌ و غذاي‌ دانشجويان‌ ندارند.
ه‍‌) دانشجويان‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ تابع‌ مقررات‌ آموزشي‌ دانشجويان‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ مي‌باشند، مگر در مواردي‌ كه‌ در آيين‌نامه‌ طرح‌ ايجاد مؤسسات‌ ذيربط مستثني‌ شده‌ است‌.
و) دانشجويان‌ مي‌توانند از وام‌ تحصيلي‌ مطابق‌ با آيين‌نامه‌ وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ و در صورت‌ تخصيص‌ بودجه‌ استفاده‌ نمايند.
ز) انتقال و تغيير رشته دانشجويان در صورت موافقت اين موسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي، منحصراً به مؤسسات غيرانتفاعي با رعايت ضوابط و آيين‌نامه‌هاي مربوط امكان‌پذير خواهد بود.
ضوابط گزينش‌ و انتخاب‌ رشته مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌:
داوطلباني‌ كه‌ با علامتگذاري‌ بند مربوط در تقاضانامه‌ ثبت‌نام‌ اينترنتي، با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 4 (همين بند) علاقه‌مندي‌ خود را به‌ انتخاب رشته و شركت‌ در گزينش‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ اعلام‌ مي‌نمايند، مي‌توانند رشته‌ يا رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ مورد علاقه‌ خود را از جداول كد رشته محل‌ها مندرج در دفترچه راهنما استخراج و به همراه ساير كدرشته‌محلهاي انتخابي در هر اولويتي كه تمايل دارند (از اولويت 1 تا 50) در فرم تقاضانامه ثبت‌نامي درج نمايند.

5- ثبت‌نام‌ برای‌ شركت‌ در آزمون‌
ثبت‌نام براي شركت در آزمون ورودي دوره هاي پيوسته كارداني نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي) سال 1389 از روز سه شنبه 15/4/89 آغاز و در پايان روز سه شنبه 22/4/89 پايان مي‌پذيرد و منحصراً به يكي از دو روش ذيل و از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید امكان‌پذير است. لذا داوطلبان لازم است به يكي از دو روش پرداخت اينترنتي و مراجعه به دفاتر پستي، كه در ذيل توضيح داده شده است، اقدامات لازم را بعمل آورند.
الف ـ روش اول (پرداخت الكترونيكي):
(1) مراجعه به سايت اينترنتي سازمان به نشاني:
(2) دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از طريق سايت سازمان.
(3) آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.
(4) با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 000/55 (پنجاه و پنج هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
تبصره 1- چنانچه داوطلبي ، با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 4 (اين اطلاعيه) علاقمند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي مي‌باشد، لازم است نسبت به پرداخت مبلغ
000/15(پانزده هزار) ريال ديگر نيز از همين طريق به عنوان علاقه‌مندي به انتخاب شركت در گزينش موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي ، اقدام نمايد.
ب ـ روش دوم (مراجعه به دفاتر پستي):
(1) مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و كارت یا کارت‌های اعتباری به تعداد مورد نیاز.
(2) پرداخت مبلغ 000/55 (پنجاه و پنج هزار) ريال بابت دريافت يك كارت اعتباري ثبت‌نام و دفترچه راهنماي شركت در آزمون.
تبصره 1- چنانچه داوطلبي با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 4 (اين اطلاعيه) علاقمند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي - غيرانتفاعي نیز باشد لازم است مبلغ 000/ 15 (پانزده هزار) ريال به دفتر پستي پرداخت و نسبت به دريافت يك كارت اعتباري علاقمندي اقدام نمايد.
تبصره 2- مبلغ 000/6 (شش هزار) ريال بابت هزينه توزيع دفترچه راهنما و كارت اعتباري ثبت‌نام نيز توسط دفترپستي، از داوطلب دريافت مي‌گردد.
(3) آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
پس از مطالعه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد از روز سه‌شنبه 15/4/89 لغايت ساعت 24 روز سه شنبه 22/4/89 با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نسبت به تكميل تقاضانامه الكترونيكي ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به توضيح است كه دفترچه راهنما و همچنين نحوة ورود به سايت براي ثبت‌نام و اقدامات لازم براي انجام ثبت‌نام اينترنتي در سايت سازمان قرار داده می شود.
6-تاريخ و زمان پرينت كارت اينترنتي و برگزاري آزمون
الف : بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده داوطلبان از تاريخ 23/6/89 لغايت 25/6/89 با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به پرينت كارت و برگ راهنماي ورود به جلسه آزمون اقدام
مي نمايند.
تذكر مهم: به داوطلبان اكيدا" توصيه مي شود كه كارت اعتباري خود را بهمراه كد رهگيري كه بعد از ثبت نام به داوطلب داده مي شود نزد خود نگهداري كنند تا در زمان پرينت كارت ورود به جلسه آزمون دچار مشكل نشوند.
ب – آزمون ورودي دوره هاي كارداني پيوسته نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي) سال 1389 بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده ان شاءا... در صبح و بعدازظهر روز جمعه 26/6/89 برگزار خواهد شد، به ديگر سخن داوطلبان برخي از كد رشته هاي امتحاني در صبح جمعه 26/6/89 و بقيه داوطلبان در بعد از ظهر جمعه 26/6/89در آزمون كد رشته امتحاني مربوط شركت مي كنند.
ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه واحد اطلاعات و پاسخگويي به سوالات در اين باره از اين تاريخ لغايت 22/4/89 همه روزه (بجز ايام تعطيل ) از ساعت 8 الي 12 و از ساعت 14 الي 16 آماده پاسخگويي به سوالات مي باشد لذا داوطلبان گرامي به منظور پاسخگويي به سوالات خود مي توانند فقط با شماره تلفن هاي 88923595 تا 88923599 تماس و يا با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.J-DAF/AT3-1389

© Copyright 2000-2010 sanjesh
طراحي، اجرا و پشتيباني: گروه شبکه و ريزپردازنده
استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع « سازمان سنجش آموزش کشور » مجاز است

منبع

fanoos1
27-06-2010, 19:42
دوستان من متولد 69 و حتی 68 هم بودند ولی مشکلی پیش نیومد!!!
باید برید نظام وظیفه ازشون نامه بگیرید و به دانشگاه مربوط اراعه بدید

MoH_@_MaD
27-06-2010, 20:38
دوستان من متولد 69 و حتی 68 هم بودند ولی مشکلی پیش نیومد!!!
باید برید نظام وظیفه ازشون نامه بگیرید و به دانشگاه مربوط اراعه بدید
ممنون ولی متوجه نشدم.منظورتون اینه که دوستاتون دفترچه پست کرده بودند وبرگ سبز رو به دانشگاه دادن؟
اخه پارسال متولدین 69 بدون مشکل خدمت میتونستن کنکور بدن ولی امسال از متولدین 69 پریده رو متولدین 71 :19:

farshidshd
28-06-2010, 11:41
مرسی از جواب های دوستان
---

ببخشین من اینقدر سوال میپرسم

الان مثلا بخوایم دانشگاه ازاد اسلامی مشهد قبول شیم باید همین ازمون کاردانی ازاد رو بدیم دیگه؟

و بعد از قبول شدن چطوری داشنگاهی که قراره بری معین میشه؟

این آزمون برای آموزشکده های دولتی و شبانه و غیر انتفاعی هست

آزمون دانشگاه آزاد جداست ( البته الان دانشگاه آزاد برای کاردانی بدون آزمون هم دانشجو میگیره )

بعد از قبوای در کنکور نتایج اعلام میشه و با توجه به رتبه و محلی که انتخاب کردی دانشگاهتو معین میکنن.

دوستان سلام
یه سوال داشتم شرمنده اگه اینجا جاش نیست ولی
داداش من متولد70/9/23 هست و امسال سال دومیه که میخواد کنکور کاردانی بده میخواستم ببینم متونه یا نه؟
آخه تو دفترچه آزاد زده بود که متولدین 70 و قبل از اون مشمولند.
کسی از دوستان این وضیغت رو داره؟
ممنون میشم جواب بدین :11:

بله ایشون مشمول هستن. و نمیتونن کنکور بدن . البته مگر اینکه در خال تحصیل باشن . وگرنه اگه دفترچه نفرستاده باشه غیبت میخوره

samadsam
28-06-2010, 16:12
ببخشید سهمیه سال قبل دانشجو سراسری چقد بود و الان چقدر هست خواهش می کنم یکی راهنمایی کنه
ممنون

fanoos1
28-06-2010, 16:24
منظورم از نامه ،پارتی بازی هست!
قانون که پارسالو امسال فرقی نکرده..... پارتی داشته باشی تو نظام وظیفه یه نامه بهت میدن که بری دانشگاه دیگه مشکلی پیش نمیاد!

samadsam
30-06-2010, 13:44
پزیرش دانشجو کاهش یا افزایش یافته ممنون می شم جوابمو بدید

mahmoodtaker
01-07-2010, 19:15
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز....
بنده ترم 1 کارداني نرم افزار هستم و متاسفانه با معدل 11.45 مشروط شدم.!:41:چه عواقبي در انتظار منه؟:19:
ميخواستم بدونم از بين عزيزان اينجا کسي هست که تاکنون ترمي رو با مشروطي گذرونده باشه؟
اخه اساتيد ما خيلي سخت گير تشريف دارند.... خدا ازشون نگذره:2:
اصلا انتظارم از دانشگاه اين نبود،هيچ انتظار نداشتم که اينجا هم بايد عين دبيرستان تا 2 شب درس خوند.:18:
به حسي شبيه افسردگي(تايس و نااميدي) دچار شدم.:41:
لطفا دوستان کمکم کنند
:40:

mmiladd
01-07-2010, 19:19
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز....
بنده ترم 1 کارداني نرم افزار هستم و متاسفانه با معدل 11.45 مشروط شدم.!:41:چه عواقبي در انتظار منه؟:19:
ميخواستم بدونم از بين عزيزان اينجا کسي هست که تاکنون ترمي رو با مشروطي گذرونده باشه؟
اخه اساتيد ما خيلي سخت گير تشريف دارند.... خدا ازشون نگذره:2:
اصلا انتظارم از دانشگاه اين نبود،هيچ انتظار نداشتم که اينجا هم بايد عين دبيرستان تا 2 شب درس خوند.:18:
به حسي شبيه افسردگي(تايس و نااميدي) دچار شدم.:41:
لطفا دوستان کمکم کنند
:40:

خوب مشکلی پیش نمی آد ! ترم بعد باید 14 تا واحد برداری..

بعد اگر 3 ترم مشروط بشی از دانشگاه اخراج میشین... معمولا کم پیش میاد تو کاردانی ترم یک کی مشروط

شه..! از ترم بعد بیشتر تلاش کنین..

aaaammmm87
01-07-2010, 19:26
:د ي خيلي خندم به اين حرفت گرفت يادمه ترم اول كه رفتم دانشگاه (من هم كارداني بودم) از ورودي هاي جديدمون 36 نفر 10-15 نفر مشروط شدن رشته ما هم هر ترم 10-15 نفر اخراجي داشت دانشكده فني شهيد مدني خرم اباد ورودي هاي قبل از 87 ازشون بپرسي مطمئنا ميگن چجوري بوده
=============================
دوست عزيز شما هم زياد نگران نباش دانشجو تا مشروط نشه دانشجو نيست اگه دو ترم مشروط بشي با معدل بالاي 10 واسه ترم سوم ازت تعهد نامه كتبي ميگيرن و يه ترم ديگه وقت داري جبران كني اگه بشه 3 ترم مشروطي چه متوالي و چه غير متوالي اخراج ميشي و اگه دو ترم مشروط علمي بشي (معدلت زير 10 بياد )اخراج ميشي

joe_satriani
01-07-2010, 20:02
در ادامه تاييد حرفهاي دوست قبلمون ، يه چيز ديگه رو هم بايد بگم،‌اينها همش بستگي به دانشگاه و ميزان پارتي و آشناييتت با دانشگاه مربوطه هم داره
مثلا اگه با آموزش و ... رفيق باشي و باهات حال كنن، يا دانشگاتون تازه تاسيس يا كوچيك و اينا باشه ميتوني يه ترم هم شيريني اونارو بخوري و مثلا با 3 ترم مشروطي يه ترم ديگه هم زير آبي بخوني :31:

موفق باشيد.

mahmoodtaker
01-07-2010, 21:13
واقعا از همه ی دوستان ممنونم.....
تاحدودی از اضطرابم کاسته شد

mmiladd
01-07-2010, 21:16
با جو کاملا موافقم... من آیین نامه رو دیدم ؛ گفته شده 3 ترم مشروط و اگر 4 ترم هم بشه بستگی به شرایط

خاص داره... این که از خانواده شهدا باشی اولیش بود...

Life24
01-07-2010, 21:26
کارشناسی سه ترم مشروطی پشت هم
و چهار ترم مشروطی جدا

کاردانی هم ظاهرا دو ترم مشروطی

ناراحت نباش همه دیگه این روزها در کارنامه شون مشروطی رو دارن

alidata2010
01-07-2010, 21:33
مشروطی نمک دانشگاه است معمولا ترم اولیها مشروط میشن حتی دیده شده که کسایی هم بودند که با رتبه های خوب کنکور از دانشگاه بر اثر مشروطی اخراج شدند:31:

fanoos1
02-07-2010, 09:42
بين خودمون بمونه،من معدل ترم 1 اينجانب به صورت معجزه وار اومد 12/8!الان ترم 2 هستم
اگه 2 نمره ي ناقابل کمتر اورده بودم مشروط بودم.البته من کارشناسي نرم افزار هستم(ازاد)
اکثر بچه ها ترم 1 رو مشروط شدند ولي از بچه هاي ترم بالايي پرسيدم گفتند که بيشتر مشروطي ها مربوط به ترم 1 ميشه!
زياد نگران نباش از ترم ديگه اولا اساتيدت رو خودت انتخاب ميکني ثانيا طريقه ي درس خوندن تو دانشگاه ديگه دستت مياد
موفق باشي

4MaRyAm
04-07-2010, 09:57
رئيس مركز آموزش نيروي انساني،آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش:

آزمون فني و حرفه‌اي براي 34 هزار نفري كه از قبل اعلام شده در شهريورماه سال جاري توسط وزارت علوم برگزار مي‌شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري درباره مصوبه شوراي عالي اداري و تشكيل سازمان ملي مهارت با ادغام دانشگاه علمي كاربردي و مراكز و دانشكده‌هاي فني و حرفه‌اي كشور گفت: آنچه در دولت مطرح شده يك تصويب‌نامه است نه دستورالعمل. در بند هشت اين تصويب‌نامه نيز قيد شده كميته‌اي بايد تشكيل شود و چگونگي اجرايي شدن و ابلاغ دستورالعمل را طي هشت ماه آينده در دستور كار قرار دهد.

اسدا... اسدي گرمارودي يادآور شد: اين دستورالعمل و اجرايي شدن آن هنوز به وزارت آموزش و پرورش ارسال نشده است، ضمن آنكه در اين مصوبه قيد شده كه وزارت علوم براساس تبصره 3 بايد درخصوص پذيرش هنرجو اقدام كند.

رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش در توضيح بيشتر گفت: از ديدگاه مصوبه مجلس حسب نياز و همچنين جذب هنرجو به وزارت علوم واگذار شده است، لذا آزمون فني‌وحرفه‌اي براي 34 هزار نفري كه از قبل اعلام شده در شهريور برگزار خواهد شد، به عهده وزارت علوم است.

وي تاكيد كرد: از ديدگاه اين مصوبه ابتدا بايد براساس بند 8، اين كميته تشكيل شود، بنابراين هيچ گونه دستورالعملي قبل از تشكيل كميته قابل اجرا نخواهدبود.

اسدي‌گرمارودي ادامه داد: پس از تشكيل اين كميته وزارت آموزش و پرورش به عنوان يك دستگاه اجرايي با توجه به توافق مجلس و دولت، وظايف خود را انجام خواهد داد.

وي يادآور شد: در حال حاضر هيچ گونه نگراني براي داوطلباني كه در آزمون فني‌وحرفه‌اي شركت كرده‌اند وجود ندارد و اقدامات آموزش و پرورش انجام شده و به وزارت علوم اعلام شده است.

رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش در پايان خاطرنشان كرد: بر اساس مصوبات، وزارت علوم وظيفه دارد درباره پذيرش هنرجويان و برنامه‌ريزي براي آنها اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع:

*IN*
04-07-2010, 22:07
دفتر چه ها اومد؟؟؟

farshidshd
05-07-2010, 09:11
دفتر چه ها اومد؟؟؟

قرار بود امروز دفترچه ها توضیع بشه

vahid_vaezinia
05-07-2010, 10:58
امروز یا فردا ؟

mehdi_360
05-07-2010, 18:05
من که الان رفتم گفت وقتش تموم شده .... :دی

تا هفتم بوده .

M i L @ D
05-07-2010, 21:11
بدين وسيله به اطلاع مي رساند نظر به اينكه براساس برنامه زماني پيش بيني شده قبلي مقرر گرديده بود از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 15/4 /89 لغايت روز سه شنبه 22/4/89 ثبت نام از داوطلبان واجد شرايط مربوط صورت گيرد،ليكن براساس تبصره 3 از ماده 5 مصوبه يكصدو سي و هفتمين جلسه شوراي عالي اداري مورخ 8/11/1388 ابلاغي به شماره 66196 مورخ 6/4/1389 مبني بر عدم پذيرش دانشجوي جديد در آموزشكده هاي فني و حرفه اي از سال 1389 ، ثبت نام از داوطلبان ازمون فوق الذكر بعمل نخواهد آمد. شايان ذكر است اين سازمان طي نامه شماره 20702/س مورخ 13/4/1389 از وزير محترم آموزش و پرورش در ارتباط با درخواست قبلي آن وزارت كه طي نامه شماره 20/3412/180 مورخ 16/3/89 براي پذيرش حدود 35000 دانشجو به سازمان اعلام آمادگي نموده اند ، استعلام نموده است بديهي است مشخص شدن زمان ثبت نام از داوطلبان منوط به اعلام كتبي وزارت محترم آموزش و پرورش خواهد بود .

=-=-=-=-=-=

حالم ازشون بهم میخوره ......................... ! :2:

vahid_fisher
06-07-2010, 03:45
یعنی چی؟

منظورشون چی بوده؟

یکی توضیح میده؟

یعنی دفترچه ها اومده بوده و تموم شده؟

یا کلا ثبت نام نمیکنن دیگه؟

یکی توضیح کامل بده

مرسی

Iranian boy10
06-07-2010, 18:49
سلام تسليت ميگم ... !!!!!! ، اين صفحه رو ببينيد :

عيبي نداره شايد حل شد ...
موفق باشيد :20:

vahid_ba
07-07-2010, 00:10
الان یعنی اونایی که ازاد هم شرکت نکردن باید چه کنن؟

Feryal777
07-07-2010, 01:27
تو اطلاعیه ای که پیک سنجش زده بود نوشته شده:
سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره های کاردانی پیوسته نظام جدید(آموزشکده های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی و غیر انتفاعی)سال 1389 می رساند که ثبت نام برای شرکت در آزمون مذکور از ساعت 9 صبح روز 3 شنبه 15/4/89 آغاز میشود و در پایان روز سه شنبه 22/4/89 پایان می پذیرد...
فقط آموزشکده های فنی حرفه ای زیر نظر آموزش و پرورشه،یعنی موسسه های غیر انتفاعی که واسه سازمان سنجشه میتونید برید...
این طور که میگن سازمان سنجش هیچ مشکلی نداره،مشکل از آموزش و پرورشه که واسه آموزشکده ها پذیرش نداره،پس ممکنه که سازمان سنجش آزمون کاردانیو برای موسسه های غیر انتفاعیه خودش برگزار کنه...شایدم بدون آزمون پذیرش کنه...

Iranian boy10
07-07-2010, 15:00
تو اطلاعیه ای که پیک سنجش زده بود نوشته شده:
سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره های کاردانی پیوسته نظام جدید(آموزشکده های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی و غیر انتفاعی)سال 1389 می رساند که ثبت نام برای شرکت در آزمون مذکور از ساعت 9 صبح روز 3 شنبه 15/4/89 آغاز میشود و در پایان روز سه شنبه 22/4/89 پایان می پذیرد...
فقط آموزشکده های فنی حرفه ای زیر نظر آموزش و پرورشه،یعنی موسسه های غیر انتفاعی که واسه سازمان سنجشه میتونید برید...
این طور که میگن سازمان سنجش هیچ مشکلی نداره،مشکل از آموزش و پرورشه که واسه آموزشکده ها پذیرش نداره،پس ممکنه که سازمان سنجش آزمون کاردانیو برای موسسه های غیر انتفاعیه خودش برگزار کنه...شایدم بدون آزمون پذیرش کنه...
با ممكنه و شايد كه چيزي حل نميشه ! بايد دست به كار شد :19:

fanoos1
08-07-2010, 09:32
من که از اول بهتون گفته بودم این وزیر *** جدید با فنی حرفه ای مشکل داره،ولی دیگه انتظار همچین کار اعجاب اوری رو نداشتیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Squall Leonhart
08-07-2010, 09:56
دوستان میشه بگین مسئله دقیقا چیه؟ چه اتفاقی افتاده؟

HELLBOY_HP
08-07-2010, 14:31
الان با این وضع خفت بار تکلیف ما که فنی خوندیم چی میشه ؟ چطوری میتونیم وارد دانشگاه بشیم کسی اطلاعی داره؟
یعنی دور از جون بدبخت شدیم رفت پی بیچارگیش

Iranian boy10
09-07-2010, 10:49
سلام . احتمال داره كه اين مصوبه لغو بشه ، براي اطلاعات بيشتر به :

مراجعه كنيد !!!

موفق باشيد :40:

AQOUA
09-07-2010, 20:01
ba salam
migam chetore berim jeloye majles balke faraji beshe
age hame paye bashan mitoonim ye rooz moshakhas konim pashim berim
albate ma baraye ekhteshash nemirim
montazere javabatoon hastam
felan ya hagh

vahid_ba
10-07-2010, 17:39
دوستان کسی که متولد خرداد 71 باشه

اگه ازاد امسال قبول نشه سال دیگه نمیتونه دوباره کنکور ازاد شرکت کنه؟
باید بره سربازی؟

*IN*
10-07-2010, 18:09
ba salam
migam chetore berim jeloye majles balke faraji beshe
age hame paye bashan mitoonim ye rooz moshakhas konim pashim berim
albate ma baraye ekhteshash nemirim
montazere javabatoon hastam
felan ya hagh
مگه سویسه اینجا بری جلو مجلس فرجی بشه؟؟؟
فعلا فقط دانشگاه آزاد آزمونش مشخصه ، درسته؟؟؟

ahriman323
11-07-2010, 22:20
"تظاهرات و تجمع جلوی سازمان سنجش و بعدش هم وزارت علوم هر کی هست آخر کامنتش این مطلب را تایید کنه"

farshidshd
12-07-2010, 19:18
ظرفيت پذيرش، تعداد داوطلبان و زمان برگزاري آزمون کارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلا مي اعلا م شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0569326097.jpg&X=222&Y=148

گروه آزمون و سنجش : به گزارش خبرنگار آفرينش ، دکترعبدالله جاسبي در حاشيه بازديد از آزمون سراسري در واحد علوم و تحقيقات با اشاره به برگزاري کنکور غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي گفت : بيش از 730 هزار داوطلب در تهران و 218 حوزه امتحاني کشور و هفت حوزه امتحاني خارج از کشور رقابت مي کنند ، همچنين وي از پذيرش 300 هزار دانشجو در آزمون امسال خبر داد.
وي با بيان اينکه در آزمون غير پزشکي امسال نسبت زنان و مردان تقريبا به هم نزديک است، اظهار کرد: در اين دوره از آزمون 51 درصد داوطلب مرد و 49 درصد داوطلب زن شرکت کرده اند.
جاسبي با بيان اينکه داوطلبان مجموعه رياضي با احتساب 48 درصد، بيشترين تعداد داوطلبان را تشکيل مي دهند، اظهارکرد: پس از گروه رياضي داوطلبان مجموعه علوم انساني با 35 درصد، علوم تجربي با 15 درصد و هنر با کمتر از دو درصد داوطلبان آزمون را به خود اختصاص مي دهند.
وي با اشاره آمار داوطلبان در رشته هاي مختلف امتحاني گفت: رشته حقوق با بيش از60 هزار داوطلب و پس از آن رشته هاي مهندسي عمران و معماري با حدود 40 هزار داوطلب و در نهايت رشته هاي مهندسي برق، الکترونيک، حسابداري و مهندسي کامپيوتر" نرم افزار" با 25 هزار متقاضي رده هاي بعدي را به خود اختصاص داده اند.
وي با بيان اينکه تعداد داوطلبان غير پزشکي امسال در مقايسه با سال گذشته تفاوتي نداشته است، اظهار کرد: تعداد داوطلبان رشته هاي علوم پزشکي و کارداني پيوسته 20 درصد افزايش داشته است; بنابراين در کل تعداد داوطلبان آزمون هاي دانشگاه 10 درصد افزايش داشته است.
اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري 89 رشته هاي غيرپزشکي در نيمه اول شهريور
جاسبي با اعلام نتايج نهايي در نيمه اول شهريور ماه گفت: نتايج را زود اعلام مي کنيم تا داوطلبان بتوانند ميان قبولي خود در دانشگاه آزاد اسلامي و سراسري آنچه را که مورد علاقه شان است را انتخاب کنند و الزامي براي ورود نداشته باشند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي با تاکيد بر اينکه ميزان ظرفيت پذيرش نسبت به سال گذشته تغيير چنداني نداشته است، خاطرنشان کرد: در آزمون امسال از هر 2/5 داوطلب يک نفر پذيرفته مي شود.
وي در زمينه ميزان ظرفيت پذيرش، تصريح کرد: دانشگاه کاهش ظرفيت پذيرش دوره هاي کارشناسي را در برنامه خود ندارد; اما درصدد اين هستيم که ظرفيت دوره کارشناسي واحدهاي جامع را کاهش دهيم تا ظرفيت دوره هاي تحصيلات تکميلي افزايش داده شود.
بر اساس اين گزارش ، وي با اشاره به برگزاري آزمون علوم پزشکي با رقابت 200 هزار داوطلب در اول مرداد ماه، از پذيرش کمتر از50 هزار نفر در اين آزمون خبر داد و افزود: در آزمون کارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي که 8 مرداد ماه برگزار مي شود210 هزار نفر با يکديگر رقابت مي کنند که از اين تعداد 150 هزار داوطلب پذيرفته مي شوند، بنابراين در مجموع تعداد داوطلبان آزمون 89 دانشگاه آزاد اسلامي بيش از يک ميليون و 130 هزار نفر و تعداد پذيرفته شدگان امسال حدود 500 هزار نفر است.

آفرینش

*IN*
13-07-2010, 12:06
کارتای دانشگاه آزاد کی توزیع میشه؟؟؟

ahriman323
13-07-2010, 12:36
کارتای دانشگاه آزاد کی توزیع میشه؟؟؟
توی دفترچه نوشته بود حداکثر یک هفته قبل از آزمون...

vahid_ba
14-07-2010, 15:48
دوستان کسی که متولد خرداد 71 باشه

اگه ازاد امسال قبول نشه سال دیگه نمیتونه دوباره کنکور ازاد شرکت کنه؟
باید بره سربازی؟

کسی نبود جواب ما رو بده؟

omid.7128
15-07-2010, 04:20
1- امسال کنکور برگذار میشه یا نه؟سال بعد چی؟
2- این که از زیر نظر آموزش پرورش میخواد بره بیرون یعنی چی؟
3- اگه کنکور امسال برگذار نشه میشه بری علمی کاربردی؟
4- باید چی کار کنیم؟

fanoos1
15-07-2010, 09:12
امید جان هیچ کدوم از سوالات شما جواب قطعی و با ثبات نداره!(اینجا ایرانه)
البته بجز سوال 4 که جوابش توکل به خدا هست
فنی حرفه ای ها رو ادم حساب نمیکنن!

omid.7128
15-07-2010, 10:09
امید جان هیچ کدوم از سوالات شما جواب قطعی و با ثبات نداره!(اینجا ایرانه)
البته بجز سوال 4 که جوابش توکل به خدا هست
فنی حرفه ای ها رو ادم حساب نمیکنن!

اگه جواب غیر قطعی هم باشه خوبه الان در هاله ای از ابهام به سر می برم . اگه یه کم توضیح بدین که چی شده خیلی خوبه. چند جا یه چیزایی نوشته بودن ولی سر در نیاوردم چی گفته. ممنون میشم اگه کسی به سوالام جواب بده

farshidshd
15-07-2010, 16:50
کسی نبود جواب ما رو بده؟

بله سال بعد مشمول میشه

Iranian boy10
16-07-2010, 10:32
سلام ، اعتراض خودتون رو در وب سايت زير بنويسيد:

موفق باشيد ...

fanoos1
17-07-2010, 10:39
1- امسال کنکور برگذار میشه یا نه؟سال بعد چی؟
2- این که از زیر نظر آموزش پرورش میخواد بره بیرون یعنی چی؟
3- اگه کنکور امسال برگذار نشه میشه بری علمی کاربردی؟
4- باید چی کار کنیم؟
1.احتمال زیاد برگذار میشه.البته طبیعتا اموزشکده ها باید در نیمسال دوم پذیرش کنند.سال بعد با خداست
2.در حال حاضر زیر نظر فنی حرفه ای است و قراره که بره زیر نظر اموزش و پرورش(وزارت علوم) البته زیاد مهم نیست
3.طبق تصبره جدید اموزش و پرورش دانشگاه علمی کاربدی تا اطلاع ثانوی نمیتونه در هیچ مقطعی دانشجو بگیره!!!
4.توکل

ahriman323
17-07-2010, 10:54
1.احتمال زیاد برگذار میشه.البته طبیعتا اموزشکده ها باید در نیمسال دوم پذیرش کنند.سال بعد با خداست
2.در حال حاضر زیر نظر فنی حرفه ای است و قراره که بره زیر نظر اموزش و پرورش(وزارت علوم) البته زیاد مهم نیست
3.طبق تصبره جدید اموزش و پرورش دانشگاه علمی کاربدی تا اطلاع ثانوی نمیتونه در هیچ مقطعی دانشجو بگیره!!!
4.توکل

در حال حاظر زیر نظر آموزش و پرورش هست و میخواد بره زیر نظر وزارت علوم

Amirwwe619
17-07-2010, 17:41
كنكور 89 برگزار ميشه سنجش اعلام كرده:

fanoos1
18-07-2010, 09:14
آغاز ثبت نام از 28 تیر ماه

معاون سازمان سنجش از آغاز ثبت نام داوطلبان کنکور کاردانی پیوسته از دوشنبه 28 تیر خبر داد و گفت: با همکاریهای وزرای علوم و آموزش و پرورش و با مساعدت شورای عالی اداری، تعلیق ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید آموزشکده های فنی - حرفه ای سال 89 برطرف شد.
دکتر حسین توکلی افزود: ثبت نام این گروه از داوطلبان از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 28 تیر ماه جاری به صورت اینترنتی آغاز می شود. مهلت ثبت نام تا 4 مرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی گفت: داوطلبان این آزمون می توانند بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش در نشریه پیک سنجش که پیش از این در تاریخ 7 تیر و 14 تیرماه منتشر شده بود و هم اکنون نیز در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است بر اساس دستورالعمل مندرج در بند پنج اطلاعیه ( ثبت نام برای شرکت در آزمون ) برای ثبت نام اقدام کنند.
توکلی افزود: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای شرکت کنندگان این آزمون علاوه بر ظرفیت اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش ( 35 هزار نفر ) به دستور وزیر علوم و با همکاری مسئولان امر 50 هزار نفر ظرفیت دیگر برای پذیرش این گروه از داوطلبان در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در نظر گرفته شده است.
پیش از این سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده ثبت نام از داوطلبان واجد شرایط آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای سال 1389 از ساعت 9 صبح سه شنبه 15 تیر ماه تا سه شنبه 22 تیر ماه صورت می گیرد اما این مهلت را لغو کرده بود.
، نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه 19 اردیبهشت ماه وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند برای سال تحصیلی 90 - 89 نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیت سال 88 -87 دوره روزانه اقدام کند اما شورای عالی اداری 5/1 ماه پس از این مصوبه مجلس، مصوبه ای جدید پیش روی فعالان و متقاضیان فنی حرفه ای قرار داد که بر اساس آن حکم به توقف پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای در سال 89 صادر کرد.

omid.7128
18-07-2010, 16:46
دفترچه اومده؟ کی میاد؟ کسی گرفته؟ با نسخه ی قبلی که تو سایت بود فرق داره؟

fanoos1
18-07-2010, 18:01
بچه ها دفترچه رو از سايت سنجش دانلود کنيد تا بفهميد چه کلاهي به سرتون رفته!
امسال اصلا چيزي به نام سراسري شبانه وجود نداره!بجاي شبانه که ترمي درميافته حدود 250 تومان،اومدن غيرانتفاعي رو گذاشتن که درميافته چيزي در حد 550 تومان!
عجب ادمايي هستن اينا،هر اموزشکده هم براي کامپيوتر در مقطع روزانه فقط 25 نفر رو ميگيره!ولي غيرانتفاعي 100 نفر که اونم اطمينان دارم بيشتر از 100 نفر رو ميگيره
عجيبه با اينکه نتايج کنکور اواخر ابان يا اوايل اذر ماه اعلام ميشه چطوري ممکنه که اموزشکده هاي فني اکثرا فقط نيمسال اول پذيرش ميکنند؟!!!
برعکسش کاملا منطقي تره(فقط نيمسال دوم بگيرند)

*IN*
18-07-2010, 18:10
امسال اصلا چيزي به نام سراسري شبانه وجود نداره!بجاي شبانه که ترمي درميافته حدود 250 تومان،اومدن غيرانتفاعي رو گذاشتن که درميافته چيزي در حد 550 تومان!
عجب ادمايي هستن اينا،هر اموزشکده هم براي کامپيوتر در مقطع روزانه فقط 25 نفر رو ميگيره!ولي غيرانتفاعي 100 نفر که اونم اطمينان دارم بيشتر از 100 نفر رو ميگيره
عجيبه با اينکه نتايج کنکور اواخر ابان يا اوايل اذر ماه اعلام ميشه چطوري ممکنه که اموزشکده هاي فني اکثرا فقط نيمسال اول پذيرش ميکنند؟!!!
:18:
آزاد ترمی چنده؟؟؟

omid.7128
18-07-2010, 18:17

خوب شد که گفتی هر چی دنبال شبانه گشتم پیدا نکردم میخواستم بپرسم که شما هم ندیدین که یادم رفت
خب حال دفترچه کی میاد؟

M i L @ D
18-07-2010, 18:22
خب حال دفترچه کی میاد؟

فردا ............ !

ahriman323
18-07-2010, 18:22

شهریه ثابت که نوشته حداکثر 154 تومان

jkhfgf3@yahoo.com
18-07-2010, 18:26
سازمان سنجش اعلام كرد:
فارغ‌التحصيلان فني‌حرفه‌اي و كاردانش نظام جديد از سال90 مجاز به شركت در كنكور هستند

خبرگزاري فارس: فارغ‌التحصيلان فني و حرفه‌اي و كاردانش نظام جديد از سال90 مي‌توانند در آزمون‌هاي سراسري ورودي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي شركت كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس، سازمان سنجش اعلام كرد كه براساس هماهنگي‌هاي به عمل آمده بين وزراي علوم و آموزش و پرورش، فارغ‌التحصيلان فني و حرفه‌اي و كاردانش نظام جديد آموزش متوسطه از سال1390 مجاز به شركت در آزمون‌هاي سراسري ورودي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بوده و در صورت قبولي با تمهيد مقدمات لازم مجاز به ادامه تحصيل در رشته قبولي در دانشگاه‌هاي كشور خواهند بود.

در صورت نياز براي اين دسته از داوطلبان آزمون جداگانه‌اي نيز در نظر گرفته خواهد شد.

omid.7128
18-07-2010, 18:41
شهریه ثابت که نوشته حداکثر 154 تومان

آره ولی باید هر ترم چند تا واحد هم بگیری که هر کدوم یه مبلغی بهش اضافه میکنه ( ما که هر ترم 20 تا میگیریم نمیدونم اونایی که فنی و حرفه ای هستن هم 20 تا میگیرن یا نه)

fanoos1
19-07-2010, 06:02
( ما که هر ترم 20 تا میگیریم نمیدونم اونایی که فنی و حرفه ای هستن هم 20 تا میگیرن یا نه)
بله،اموزشکده های فنی حرفه ای نیز تا 20 واحد اجازه انتخاب واحد میدهند(معدل بالای 17 تا 24 واحد)

---------- Post added at 07:02 AM ---------- Previous post was at 06:59 AM ----------

:18:
آزاد ترمی چنده؟؟؟
خب بستگی به انتخاب واحدت داره،متغیر از 600 تا 800 تومن

fanoos1
19-07-2010, 06:07
من بدبخت به امید اینکه امسال روزانه قبول میشم میخواستم دوباره تو کنکور شرگت کنم،نگو امسال فقط نخبه ها میتونن روزانه برن!:41:

*IN*
19-07-2010, 08:50
چرا اینجوریه واسه ما(حسابداری) 10 تا سوال از سازمان مدریت و امور مالی اضافه شده که پارسال نبود!!!

jkhfgf3@yahoo.com
19-07-2010, 16:33
تعیین تکلیف پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی تا 8 ماه آینده

مصوبه اخیر شورایعالی اداری مبنی بر توقف پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی نگرانیهایی را برای دانشجویان و اساتید بوجود آورد اما وزیرعلوم در آخرین اظهارنظر خود تاکید کرد که بر اساس مصوبه این شورا 8 ماه فرصت داده شده تا درباره علمی کاربردی تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، با ابلاغ مصوبه دولت مبنی بر ادغام دانشگاه جامع علمی ‌کاربردی، آموزشکده‌های فنی-حرفه‌ای و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و تشکیل سازمان ملی مهارت، پذیرش دانشجوی جدید در دوره‌های علمی‌ـ کاربردی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از سال 1389 متوقف اعلام شد.

این مصوبه بنا به پیشنهاد مشترک وزارت کار و امور اجتماعی، ‌وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به منظور یکپارچه سازی مدیریت آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز‌های شغلی کشور و افزایش مهارت و توانمندی جوانان کشور تشکیل سازمان ملی مهارت را به تصویب رسید.

به دنبال اعلام این مصوبه نگرانی هایی از سوی اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی مطرح و همچنین زمزمه های حذف و تعطیلی دانشگاه علمی کاربردی شنیده شد.

وزیر علوم درباره نگرانی دانشجویان علمی کاربردی در مورد این مصوبه به مهر گفت: دانشجویان علمی کاربردی نگران نباشند بندهای این مصوبه کاملا تکلیف را مشخص کرده که این گروه از دانشجویان تا پایان فارغ التحصیلی مطابق با همان روشی که پیش از این بوده است آموزش می بینند تا زمانی که فارغ التحصیل شوند برای این موضوع هم مدت 4 سال زمان تعیین شده است.
وی این اطمینان خاطر را داد که هیچ مشکلی برای افرادی که تا به حال در دانشگاه علمی کاربردی و آموزشکده های فنی و حرفه ای پذیرش شده اند، وجود ندارد.

دانشجو در مورد هیئت علمی دانشگاه علمی کاربردی و انتقال آنها به دانشگاه پیام نور نیز گفت: تکلیف کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علمی کاربردی نیز در این مصوبه مشخص است اعضای هیئت علمی به دانشگاه پیام نور منتقل می شوند که درصورتی که رشته تطابق نداشته باشد تطبیق داده می شود.

همچنین طی جلسه ای که روز گذشته بین وزرای علوم و آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس برگزار شد وزیر علوم اعلام کرد که موضوع دانشگاه جامع علمی کاربردی طی چهار سال سازماندهی و بخشهای علمی و آکادمیک به وزارت علوم اضافه می شود و بخشهای فنی به سازمان ملی مهارت منتقل می شود.

وزرای آموزش و پرورش و علوم در این جلسه تاکید کردند که با توجه به زمانی که برای اجرایی شدن موضوعات فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس مصوبه شورای عالی اداری به مدت چهار سال وجود دارد، موضوع ساماندهی می شود.

به گزارش مهر، دکتر کامران دانشجو بالاخره یکشنبه شب در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران نگرانی علمی کاربردیها را رفع کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری هشت ماه فرصت داده شده است تا درباره دانشگاه علمی کاربردی تعیین تکلیف شود.

وزیر علوم افزود: آموزشهای مرسوم در جهان به دو نوع آکادمیک و مهارتی تقسیم بندی می شوند و همه به این موضوع قائل هستند که وزارت علوم باید متولی آموزشهای آکادمیک باشد نه مهارتی.

وی اضافه کرد: البته آموزشهای مهارتی نیز می توانند به عنوان مکمل آموزشهای آکادمیک باشند و این استدلالات را نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز پذیرفتند.

دانشجو با بیان اینکه چیزی به نام حذف دانشگاه علمی کاربردی تاکنون مطرح نشده است، گفت: دانشگاه علمی و کاربردی هم متولی آموزشهای آکادمیک و هم مهارتی است و آموزش های آکادمیک باید به وزارت علوم واگذار شود.

وزیر علوم در پاسخ به این سئوال که موضوع جذب دانشجو برای دانشگاه علمی کاربردی به چه صورت است، گفت: ما در اسفند سال 88 برای ورودی سال 89 آزمون ورودی را برگزار کرده ایم.

basketball
21-07-2010, 22:00
سلام
من با معدل 16 کاردانش فارغ التحصیل شدم
آیا رشته انیمشن یا همچین چیزی مثل گرافیک رایانه ای در دانشگاه علمی کاربردی داریم؟

farshidshd
22-07-2010, 11:59
سلام
من با معدل 16 کاردانش فارغ التحصیل شدم
آیا رشته انیمشن یا همچین چیزی مثل گرافیک رایانه ای در دانشگاه علمی کاربردی داریم؟

جواب رو براتون فرستادم ( لینک خبر ها )

samadsam
22-07-2010, 13:55
ببخشید دو تا مشکل دارم
1- کسی کتابهای پی دی اف PDF کتابهای فنی حرفه ای رو نداره خودم ویژوال بیسیک رو دارم که کامل هستش
2- سوالات کنکور سراسری 89 ACCESS 2003 رو در کنکور به 2007 ارتقا می دن یا نه همون 2003
ممنون .

omid.7128
24-07-2010, 10:39
اگه غیر انتفاعی ثبت نام کنی قبول بشی میتونی نری؟( لطفا سریع جواب بدید ضروریه)

DJ_EBI
24-07-2010, 12:29
ببخشید دو تا مشکل دارم
1- کسی کتابهای پی دی اف PDF کتابهای فنی حرفه ای رو نداره خودم ویژوال بیسیک رو دارم که کامل هستش
2- سوالات کنکور سراسری 89 ACCESS 2003 رو در کنکور به 2007 ارتقا می دن یا نه همون 2003
ممنون .

خدمت شما دوست عزیز

نه همون 2003 هستش

Dex
24-07-2010, 17:59
سلام دوستان
یه سوال دارم لطفا مسخرم نکنید آخه خیلی آماتورم
کنکور فنی و حرفه ای نیاز به پیش دانشگاهی نداره درسته ؟
این سوالو پرسیدم چون از بعضی از رفیقام گفتن ممکنه داشته باشه

و یه سوال دیگه
میتونیم بدون کنکور وارد کاردانی بشیم ؟
اگه جوابش منفیه لطف کنید بگید که کنکور فنی و حرفه ای برای ورود به دانشگاه ، درجه سختیش چطوره ؟

ممنون از دوستان

mahmoodtaker
24-07-2010, 18:29
کنکور فنی و حرفه ای نیاز به پیش دانشگاهی نداره و نسبتا قبولی توش اسون است!
بدون کنکور میتونی دانشگاه ازاد بری البته نه هر رشته ای!
رشته های مثل نرم افزار و حسابداری رو زیاد دیدم

vahid_fisher
26-07-2010, 22:57
دوستان بدون کنکور میشه رفت دانشگاه ازاد اسلامی مشهد ؟
رشته کامپیوتر؟

piroooz
27-07-2010, 00:36
کنکور فنی و حرفه ای نیاز به پیش دانشگاهی نداره و نسبتا قبولی توش اسون است!
بدون کنکور میتونی دانشگاه ازاد بری البته نه هر رشته ای!
رشته های مثل نرم افزار و حسابداری رو زیاد دیدم
البته همچین هم کشکی نیست...
باید دروس تخصصی را خوب بزنید تا رتبه بره بالا

mahmoodtaker
27-07-2010, 09:28
البته همچین هم کشکی نیست...
باید دروس تخصصی را خوب بزنید تا رتبه بره بالا
در گیلان که به این صورته:31:
این قدر دانشگاه ها ی ازاد جا دارند که هی اس ام اس عمومی میکنند برای کاردانی بدون کنکور:31:

mmiladd
27-07-2010, 09:33
مثل این که دیگه روزانه نمی گیرن و فقط شبانه و این که دیگه کاردانی بدون کنکور همه جا رو گرفته

...

آدم رو مدرک دار می کنن و بعد بی کار ! ..

Iranian boy10
27-07-2010, 13:27
مثل این که دیگه روزانه نمی گیرن و فقط شبانه و این که دیگه کاردانی بدون کنکور همه جا رو گرفته

...

آدم رو مدرک دار می کنن و بعد بی کار ! ..

البته بيكاري+جيب خالي :21:!
كارت ورود به جلسه ي كارداني پيوسته دانشگاه آزاد اومده از دوستان هر كي نگرفته بهتره زودتر بگيره :

موفق باشيد :11:

Iranian boy10
27-07-2010, 13:33
در گیلان که به این صورته:31:
این قدر دانشگاه ها ی ازاد جا دارند که هی اس ام اس عمومی میکنند برای کاردانی بدون کنکور:31:

دوست عزيز اوني كه بهت پيامك فرستاده از طرف دانشكده ي سمايي بوده كه بدون كنكور پذيرش داره نه دانشگاه آزاد :31:!!

موفق باشيد:46:

lamia.boy
27-07-2010, 16:43
دوستان عزیز میشه به من هم یه کمکی کنید !من موقع ثبت نام اونجای که پرسیده بود متقاضی رشته تربیت بدنی هستید رو هم تیک زدم ! کاره اشتباهی کردم ! (حلا چی میشه خیلی نگرانم ) رشته کامپیوتر واحد ابهر رو انتخاب کردم
باید چند درصد بزنم ! یعنی چیارو زیاد بخونم ! شرمنه من زیاد سر در نمیارم !
اگه جزوه چیزی هست میشه بگید چجوری میتونم تهیه کنم بعد سوال های کنکور سال پیش رو از کجا پیدا کنم !
تو رو خدا کمکم کنید (فقط میخوام قبول شم همین)

mahmoodtaker
27-07-2010, 18:38
دوست عزيز اوني كه بهت پيامك فرستاده از طرف دانشكده ي سمايي بوده كه بدون كنكور پذيرش داره نه دانشگاه آزاد :31:!!

موفق باشيد:46:
اتفاقا دانشگاه ازاد بود
نه يکي بلکه 3 تا!
ازاد لاهیجان و ازاد استانه ی اشرفیه برای کاردانی پیوسته و ازاد رشت برای کاردانی ناپیوسته!

lamia.boy
27-07-2010, 23:46
دوستان عزیز میشه به من هم یه کمکی کنید !من موقع ثبت نام اونجای که پرسیده بود متقاضی رشته تربیت بدنی هستید رو هم تیک زدم ! کاره اشتباهی کردم !؟ (حلا چی میشه خیلی نگرانم ) رشته کامپیوتر واحد ابهر رو انتخاب کردم
باید چند درصد بزنم ! یعنی چیارو زیاد بخونم ! شرمنه من زیاد سر در نمیارم !
اگه جزوه چیزی هست میشه بگید چجوری میتونم تهیه کنم بعد سوال های کنکور سال پیش رو از کجا پیدا کنم !
تو رو خدا کمکم کنید (فقط میخوام قبول شم همین)

میشه یه جواب کوچولو هم به من بدین :40::11:

fanoos1
28-07-2010, 09:41
اخه رفیق چه نگران داره؟ :18:خب نم تربیت بدنی رو هم انتخاب کرده بودم ولی همون نرم افزار رو رفتم
هیچ نگرانی به دلت راه نده:40:

DJ_EBI
28-07-2010, 13:51

اشکالی نداره تربیت بدنی رو زدی

سعی کن بیشتر تخصصی بخونی چون ضریب 15 هستش تو عمومی ها ریاضی خیلی تاثیر داره تو تخصصی ام باسه رشته ی کامپیوتر برنامه سازی چون اکثرا کم میزنن این 2 تا درسو
کامپیوتر
سال 86
عمومی :
تخصصی :

كامپيوتر 88
تخصصي:
سوالات عمومي: 88[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع سوالات سایت کارشناسی

lamia.boy
28-07-2010, 18:12
اخه رفیق چه نگران داره؟ :18:خب نم تربیت بدنی رو هم انتخاب کرده بودم ولی همون نرم افزار رو رفتم
هیچ نگرانی به دلت راه نده:40:

مرسی آقا ! خیالم راحت شد !:40::40::11:

اشکالی نداره تربیت بدنی رو زدی

سعی کن بیشتر تخصصی بخونی چون ضریب 15 هستش تو عمومی ها ریاضی خیلی تاثیر داره تو تخصصی ام باسه رشته ی کامپیوتر برنامه سازی چون اکثرا کم میزنن این 2 تا درسو
کامپیوتر
سال 86
عمومی :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتخصصی :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكامپيوتر 88
تخصصي:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسوالات عمومي: 88[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع سوالات سایت کارشناسی

آقا دستت درد نکنه واقعا ممنون ! :40::40::11:

ahriman323
30-07-2010, 10:07
خوب ما که رفتیم کنکور ازاد را دادیم امروز..
سوال هاش خوب بود..

باید منتظر ماند تا مهر ماه..

mojtaba2321
30-07-2010, 23:48
امسال هم بعضی واحدها کاردانی بدون کنکور میگیرن یا ول شده؟

AQOUA
31-07-2010, 09:52
کنکور آزاد جوری طرح شده بود که بوق ترین دانش آموزان هم قبول میشدند.:41:
من خودم 4 تا از دروس تخصصی رو 100 زدم.:5:
عمومی ها هم که حتی در سطح کتاب هم نبود، اینقدر ساده بود.:27:
با تشکر:11:

farshidshd
01-08-2010, 10:25
امسال هم بعضی واحدها کاردانی بدون کنکور میگیرن یا ول شده؟

بله . میگیرن

samadsam
01-08-2010, 22:33
دوستان یکی کتاب های تخصصی کامپیوتر رو بزاره (توی لینکی که دوستان معرفی کرد یکی بیشتر نبود اونم خراب بود)

ممنون

DJ_EBI
02-08-2010, 12:03
دوستان یکی کتاب های تخصصی کامپیوتر رو بزاره (توی لینکی که دوستان معرفی کرد یکی بیشتر نبود اونم خراب بود)

ممنون

تست کردم همه رشته ها رو داره

raha18
05-08-2010, 09:17
ســــــــــــلام:20:
يه چيزي ميگم فقط گيج نشيد:5:
من دانشكده فني كاشان نرم افزار شبانه ميخونم قصد داشتم امسال هم كنكور شركت كنم (البته ثبت نام هم كردم) اينجا جالبه كه سازمان سنجش اعلام كرده 26 شهريور موقع آزمونه...در حالي كه شروع كلاسهاي دانشكده ما 27 شهريوره...حالا من برم انتخاب واحد بهتره يا كنكور بدم!!!!!!!

اصلا بيخيال هر دو بشم بهتره:31:

DJ_EBI
05-08-2010, 12:07
ســــــــــــلام:20:
يه چيزي ميگم فقط گيج نشيد:5:
من دانشكده فني كاشان نرم افزار شبانه ميخونم قصد داشتم امسال هم كنكور شركت كنم (البته ثبت نام هم كردم) اينجا جالبه كه سازمان سنجش اعلام كرده 26 شهريور موقع آزمونه...در حالي كه شروع كلاسهاي دانشكده ما 27 شهريوره...حالا من برم انتخاب واحد بهتره يا كنكور بدم!!!!!!!

اصلا بيخيال هر دو بشم بهتره:31:

بیخیال هر دو شو :31: (شوخی)

کاردانی و اصلا مهم نیست کجا میگیری همونجا بشین درستو بخون باسه کارشناسی تلاش کن یه جای خوب قبول شی

raha18
05-08-2010, 17:20
بله درسته ممنون از راهنماييتون....كارشناسي كه ميگن سخته و تعداد قبولي دولتي كمه....
ولي خداييش خيلي فني هارو دست كم ميگيرن:41:

samadsam
06-08-2010, 14:44
سلام
ببخشید من رشته کامپیوتر هستم می خواستم بدونم چند درصد تخصصی و چند درصد عمومی بزنم قبولم (در ضما من تخصصی رو خیلی خوب می زنم)(کاردانش)
می خوام درس های عربی ، زبان ، رو که علاقه ای ندارم رو خالی بزارم مشکلی نداره سراسری قبول می شم
ممنونم

piroooz
06-08-2010, 15:44
سلام
ببخشید من رشته کامپیوتر هستم می خواستم بدونم چند درصد تخصصی و چند درصد عمومی بزنم قبولم (در ضما من تخصصی رو خیلی خوب می زنم)(کاردانش)
می خوام درس های عربی ، زبان ، رو که علاقه ای ندارم رو خالی بزارم مشکلی نداره سراسری قبول می شم
ممنونم
مسلما تخصصی با توجه به اینکه ضریب بیشتری داره تاثیر بیشتری داره...
ولی یادمه تخصصی بالای 50 درصد و عمومی حدود 30 درصد بود...

samadsam
08-08-2010, 10:22
ببخشید اگه امکانش هست یه امار از ثبت نام داوطلبان سراسری و چقدر دولتی پذیرش داره می خوام
راستی توی کنکور سراسری منطقه محروم و یا کاردانش سهمیه نداره(بعضی ها که میگن شانس کاردانشی ها بیشتره؟)
اگه لینک هم بزارید عالیه
ممنونم

samadsam
12-08-2010, 00:08
کسی نیست ؟؟؟

DJ_EBI
12-08-2010, 12:22
کسی نیست ؟؟؟

35 هزار داوطلب در دوره‌هاي روزانه و بيش از 50 هزار داوطلب در مؤسسات غيرانتفاعي پذيرش مي‌شوند
قسمت دوم سوالتم نمی دونم !

Persianhb
23-08-2010, 15:16
نظر سنجی در مورد ادامه تحصیل در رشته کارداني کامپيوتر ( نرم افزار) برای ورودی های سال 89 با پایه ضعیف

اونایی که این رشته رو خوندن این با اشاره به دانشگاه خودشون نظرشونو در مورد رشته راهنمایی کنند

این رشته برای دانش آموزان کاردانش که معمولا پایشون متوسط یا ضعیفه توصیه می شه یا نه ؟ یا زیاد مرتبط نیست ( می تونن از پس واحدا بر بیان یا نه ؟ )
کدوم درساش سخته؟ تو آزاد کدوم واحدها رو باید به عنوان جبرانی پاس کنن

خوب اگه اینا که کاردانش خوندن اگه می تونستن این واحدهی جبرانی رو که قراره تو دانشگاه آژاد پاس کنن فنی می خوندن نمی یومدن کاردانش !

برای دانش آموزانی که پایشون ضعیفه چه دانشگاهی توصیه می کنید ؟

سراسری که احتمال زیاد امیدی نیست !

آزاد ؟ علمی کاربردی ؟ یا غیر انتفاعی ؟

تو رو خدا لطفا راهنمایی کنید

hasanoooooooo
25-08-2010, 06:08
نظر سنجی در مورد ادامه تحصیل در رشته کارداني کامپيوتر ( نرم افزار) برای ورودی های سال 89 با پایه ضعیف

اونایی که این رشته رو خوندن این با اشاره به دانشگاه خودشون نظرشونو در مورد رشته راهنمایی کنند

این رشته برای دانش آموزان کاردانش که معمولا پایشون متوسط یا ضعیفه توصیه می شه یا نه ؟ یا زیاد مرتبط نیست ( می تونن از پس واحدا بر بیان یا نه ؟ )
کدوم درساش سخته؟ تو آزاد کدوم واحدها رو باید به عنوان جبرانی پاس کنن

خوب اگه اینا که کاردانش خوندن اگه می تونستن این واحدهی جبرانی رو که قراره تو دانشگاه آژاد پاس کنن فنی می خوندن نمی یومدن کاردانش !

برای دانش آموزانی که پایشون ضعیفه چه دانشگاهی توصیه می کنید ؟

سراسری که احتمال زیاد امیدی نیست !

آزاد ؟ علمی کاربردی ؟ یا غیر انتفاعی ؟

تو رو خدا لطفا راهنمایی کنید

دانشگاه بحثش فرق داره و میتونم بگم که اگه بخوای میتونی از پسش بر بیای اگر نخونی کارت نمیشه!
دانشگاه ازاد هم خوبه پولش خیلی زیاده
باید یک ترم تمام دروسی که فنی ها گذروندن و تو نگذروندی رو پاس کنی! :13: البته برا پایه خودت هم خوبه
بخوای بهت نمره بدن و از این حرفا از همه بهتر علمی کاربردی هست.

bahman26
29-08-2010, 06:49
دوستان
تاریخ برگزاری کنکور فنی حرفه ای حسابداری کیه؟
برای خودم نمی خاما خودم که به سلامتی دارم مهنس (مهندس ) میشم
اطلاعات عمومیه
ممنون

ahriman323
29-08-2010, 07:35
دوستان
تاریخ برگزاری کنکور فنی حرفه ای حسابداری کیه؟
برای خودم نمی خاما خودم که به سلامتی دارم مهنس (مهندس ) میشم
اطلاعات عمومیه
ممنون

6/26 هست...

M i L @ D
04-09-2010, 13:21
دوستان جواب آزاد کی میاد ؟

MOHAMMAD2010
04-09-2010, 13:38
بچه ها کسی دفترچه دولتی سال 87 یا 88 رو داره ؟
اگه داره بگه یه سوال ازش داشتم

VBYOFSKI
04-09-2010, 21:59
هنوز معلوم نشده جواب آزاد کی میاد؟

VBYOFSKI
05-09-2010, 10:17
یعنی هیچ کس خبر از زمان اعلام نتایج آزاد نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ahriman323
05-09-2010, 10:27
یعنی هیچ کس خبر از زمان اعلام نتایج آزاد نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توی دفترچه نوشته مهر ولی فکر کنم اخر شهریور اعلام کنن!

VBYOFSKI
05-09-2010, 15:06
توی دفترچه نوشته مهر ولی فکر کنم اخر شهریور اعلام کنن!

پس یه 5-6 روزی باید بریم سربازی.[COLOR="Silver"]

*Necromancer
06-09-2010, 02:03
می گم این "مجتمع فنی" هم مربوط به همین تاپیک می شه؟

عــــلی
07-09-2010, 19:36
سلام دوستان.
یکی بگه تاریخ کنکور فنی و حرفه ای سراسری-کاردانی....دقیقاً چه تاریخی هست؟
مرسی:11:.

ahriman323
07-09-2010, 19:39
سلام دوستان.
یکی بگه تاریخ کنکور فنی و حرفه ای سراسری-کاردانی....دقیقاً چه تاریخی هست؟
مرسی:11:.

جمعه هفته اینده یعنی 26 ام

عــــلی
07-09-2010, 20:21
جمعه هفته اینده یعنی 26 ام
26 ام که جمعه نیست!!!!!!!!!

ahriman323
07-09-2010, 20:26
26 ام که جمعه نیست!!!!!!!!!
امروز سه شنبه 16 ام هست جمعه این هفته میشه 19 ام +7 میشه جمعه 26 ام:31:

ahriman323
08-09-2010, 13:21
نتایج کنکور ازاد آمد!

s2010
08-09-2010, 13:34
اعلام نتايج آزمون کارداني پيوسته سال 1389

*IN*
08-09-2010, 14:13

M i L @ D
08-09-2010, 18:39
پـــــاک شود ... !

PhrenetiC
08-09-2010, 18:40
دوستان دریافت کارت ورود به جلسه برای کنکور دانشگاه سراسری (فنی و حرفه ای و کاردانش) چه تاریخی هست ؟
تو دفترچه که نوشته 21/6 تا 25/6 .......

hasanoooooooo
09-09-2010, 01:50
دوستان خواهش میکنم کمک کنید من هیچی نخونده بودم کلا . حالا کامپیوتر کاردانی نرم افزار ازاد اوردم واحد لامرد خودمم شیراز هستم برم یا نرم؟ بعد هم میخوام بدونم راهی داره که ترم اول رو مرخصی بگیرم؟> سرپرست خوانواده هستم . ممنون میشم سریع کمکم کنید

DJ_EBI
09-09-2010, 03:16
دوستان خواهش میکنم کمک کنید من هیچی نخونده بودم کلا . حالا کامپیوتر کاردانی نرم افزار ازاد اوردم واحد لامرد خودمم شیراز هستم برم یا نرم؟ بعد هم میخوام بدونم راهی داره که ترم اول رو مرخصی بگیرم؟> سرپرست خوانواده هستم . ممنون میشم سریع کمکم کنید

در مورد سوال اولت تصمیم با خودته من اطلاعی از این دانشگاه ندارم (دوستان من خودم واحد اسکو(تبریز)قبول شدم هر کسی اطلاعاتی در مورد این دانشگاه داره خواهشا بگه در ضمن من کرج هستم )

سوال دومت میتونی رزرو کنی ترم اولو ولی شهریه ثابت و میگیرن فکر کنم 210000 تومان باشه :8:

hasanoooooooo
09-09-2010, 04:44
دمت گرم . هر کسی میدونه واحد لامرد چجوریاست . ادماش چجورین؟ سطح علمی دانشگاه چی ؟ کیی باید بریم برا ثبت نام تو سایت که چیز ینزده !

ahriman323
09-09-2010, 09:43
اطلاعيه چگونگي و زمانبندي ثبت نام پذيرفته شدگان آزمون كارداني پيوسته سال 89 :

متن خبر :اطلاعيه مركز آزمون در خصوص زمانبندي ، چگونگي مراجعه و ثبت نام پذيرفته شدگان آزمون كارداني پيوسته سال 1389 به شرح ذيل مي باشد :

پيوست 1 : مقدمه ، ميزان شهريه و ساير اطلاعات
پيوست 2: نشاني و تلفن محل هاي دانشگاهي دوره كارداني پيوسته

*IN*
10-09-2010, 16:30
ثبت نامش 27و28 شهریوره یعنی فردای کنکور سراسری...
نمیشه یجوری بدون اینکه محرومشی دست نگه داری تا جواب سراسری بیاد؟؟؟

ramin 69
10-09-2010, 19:29
سلام

دوستان من یسری سوال راجع به کنکور کاردانی پیوسته فنی حرفه ای ها دارم

1. ایا مثل کنکور ریاضی ها سوالات درس ریاضیش اون قدر سخته که همه پیش نیاز میخورن ؟ یا آسون تره ؟
2. تاثیر ریاضی و فیزیک پیشتره یا دروس تخصصی ؟
3. توی تهران آموزشگاه خوب برای دروس تخصصی چی هست؟(اگر خلاف قوانینه معرفیش پ.خ بزنید بهم)
آیا منی که ریاضی خوندم متونم به کسی که فنی حرفه ایه در بدم ؟ (ریاضی و فیزیک و شیمی)

یه سوال مهم ، توی درس ریاضی درصد 50 در چه حدی محسوب میشه ؟

M i L @ D
10-09-2010, 21:37
سلام

دوستان من یسری سوال راجع به کنکور کاردانی پیوسته فنی حرفه ای ها دارم

1. ایا مثل کنکور ریاضی ها سوالات درس ریاضیش اون قدر سخته که همه پیش نیاز میخورن ؟ یا آسون تره ؟
2. تاثیر ریاضی و فیزیک پیشتره یا دروس تخصصی ؟
3. توی تهران آموزشگاه خوب برای دروس تخصصی چی هست؟(اگر خلاف قوانینه معرفیش پ.خ بزنید بهم)
4.آیا منی که ریاضی خوندم متونم به کسی که فنی حرفه ایه در بدم ؟ (ریاضی و فیزیک و شیمی)

5.یه سوال مهم ، توی درس ریاضی درصد 50 در چه حدی محسوب میشه ؟

سلام ...

1- سوالات ریاضی در حد متوسط ( ه ) ...
2- ریاضی پودمانی ( ریاضی سال سه ) و دروس تخصصی ضریب 15 هستند ، ریاضی 1 و 2 ضریب 4 و فیزیک ضریب 2 !
4- آره ، مــیشه ...
5- اگه حد بد ، متوسط ، خوب و عالی رو در نظر بگیریم ... 50% میشه خوب !

samadsam
11-09-2010, 08:01
سلام لطفا یکی به این سوال من جواب بده ممنونم کامل و واضح باشه

نمره منفی :
1- اگه من 2 اشتباه توی درس شیمی که ضریب 2 هستش بزنم و یک اشتباه توی درس ریاضی که ضریب 4 هست .به سه تا اشتباه نرسید نمره منفی نداره یا نه رو هم جمع می شن ؟ اگه جمع می شن چجور کاهش درصد می ده
2 - سوال دیگه هم دارم من تخصصی ها رو عالی می زنم اگه تو کنکور 70 درصد تخصصی بزنم و 30 درصد عمومی بزنم شانس دارم یه نمره بده 1 - 2 - 3 - 4 - 5 (ضمنا ریاضی نمی تونم بزنم) ممنونم از راهنمایهای خوبتون امیدوارم همتون موفق باشید

Sub007
11-09-2010, 11:51
سلام لطفا یکی به این سوال من جواب بده ممنونم کامل و واضح باشه

نمره منفی :
1- اگه من 2 اشتباه توی درس شیمی که ضریب 2 هستش بزنم و یک اشتباه توی درس ریاضی که ضریب 4 هست .به سه تا اشتباه نرسید نمره منفی نداره یا نه رو هم جمع می شن ؟ اگه جمع می شن چجور کاهش درصد می ده
2 - سوال دیگه هم دارم من تخصصی ها رو عالی می زنم اگه تو کنکور 70 درصد تخصصی بزنم و 30 درصد عمومی بزنم شانس دارم یه نمره بده 1 - 2 - 3 - 4 - 5 (ضمنا ریاضی نمی تونم بزنم) ممنونم از راهنمایهای خوبتون امیدوارم همتون موفق باشید

۱- برای درصدگیری هر درسی رو مجزا حساب میکنند و اون ضرایب در محاسبه نمره کل استفاده میشه بطوریکه نمره هر درس رو در ضریبش ضرب میکنند و همه نمرات رو با هم جمع میکنند تا نمره کل بدست بیاد.

۲- به نظر من با این درصدها شانسی حدود ۴-۳ رو دارین چون وقتی درصدهای دروس خصوصی نزدیک هم باشه عمومی‌ها تعیین کننده میشه.

M i L @ D
11-09-2010, 17:13
یکی از دوستای من گفت که اگه کنکور سراسری امسال شرکت و قبول بشی بعد نری ... دو سال محروم میشی از کنکور !

این موضوع واقعیت داره ؟

*IN*
11-09-2010, 18:37
یکی از دوستای من گفت که اگه کنکور سراسری امسال شرکت و قبول بشی بعد نری ... دو سال محروم میشی از کنکور !

این موضوع واقعیت داره ؟

همیشه همینجوره...اگه قبول شی و بدون اینکه یه دلیل درست حسابی داشته باشی نری 2 سال محرومی ولی اگه به یه دلیل خاص نتونی بری بازم سال بعد میتونی شرکت کنی

*IN*
11-09-2010, 20:24
کارتا کی میاد رو سایت؟؟؟

samadsam
12-09-2010, 10:28
کارتا کی میاد رو سایت؟؟؟
فردا 22 برو به این ادرس کامل توضیح داده و همینطور می تونید از همین الان بفهمید صبح هستید یا عصر راستی ببخشید رشته شما چیه ؟