PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : maximus formula یا Ix38 quad ؟

mr6768
28-02-2008, 23:22
سلام به همگی .

آقا مادربورد asus maximus formula بهتره یا abit Ix38 quad ؟
قیمتشون الان تو بازار چنده؟

بعد نظرتون راجع به P5K چیه ؟

shahab54ir
28-02-2008, 23:57
سلام
abit Ix38 quad

robert
29-02-2008, 00:14
سلام به همگی .

آقا مادربورد asus maximus formula بهتره یا abit Ix38 quad ؟
قیمتشون الان تو بازار چنده؟

بعد نظرتون راجع به P5K چیه ؟

سلام دوست من !!
راستش این سوالی بود که یه یک ماهی ذهن منو به خودش مشغول کرده بود و برای همین تو مسئله انتخاب بین این دوتا مادربرد خیلی تحقیق کردم !!!

اگه سیستم رو برای اورکلاک بخواهی که خوب !! همین چند وقت پیش تو کشور چین مسابقه اورکلاک برگزار شد و نفر اول که تونسته بود فرکانس یه پردازنده اینتل رو به مقدار خیلی زیادی افزایش بده از همین برند استفاده کرده بود البته مدل ip35 pro برای همین خیلی ها معتقدند ابیت در اورکلاک از پیشقدم ها بوده و کارش تو این زمینه حرف نداره !!

اما برای کارهایی نظیر بازی مادر برد asus ماکسیموس که از طرف چند تا سایت نشان performance گرفته واقعا چیز خیلی توپی به حساب میاد !! آنقدر که خود شرکت سازنده بازی معروف STALKER رو به همراه این مادربرد هدیه میده !! البته به همراه آنتی ویروس رجیستر شده کسپراسکی و نرم افزار 3DMARK 2006 و همینطور یه کارت صدای مجزا:8: هم به همراه این مادربرد درون جعبه اش وجود داره لیکن abit فقط درایور و دفتر چه راهنما داره !!!:5:

هردومادربرد از چیپست x38 استفاده میکنند و هردو از pci -E2 ساپورت میکنند و قابلیت دفع گرمای خوبی دارند !! در زمینه اورکلاک و کارائی هم صحبت های گفته دلیل بر کارائی یکی و ناتوانی دیگری نیست !! مثلا اینطور نیست که بگیم روی ابیت خوب میشه اورکلاک کرد و روی ایسوز فقط میشه قطعه سوزوند !! نه منظورم اینه که تو زمینه های گفته شده هر مادربرد یکی دو پله از دیگری برتره !!

در ضمن شما که بدنبال چنین مادربرد هایی هستید که دیگه نباید سراغ مادربرد نسل گذشته ای مثل p5k برید !! :31:
این مادربرد اصلا قابل مقایسه با دومادربرد گفته شده نیستند !!:46:

Benygh
29-02-2008, 00:28
با تایید پست Robert عزیز ...

به نظر من بستگی به نیاز کاربر هم میشه گفت چون هر دوی این مادر بورد ها قدرتمند هستند ولی باید فاکتور قیمت و قطعات جانبی مثل کارت صدای حرفه ای و LCD پشت مادربود و .. رو در نظر گرفت ...

Actros
29-02-2008, 01:05
درسته که ایسوس ماکسیموس گرونتره ولی میشه گفت با توجه به امکانات ارزشش رو داره
هر چند که هر دو X38 هستند.

mr6768
29-02-2008, 08:41
حالا این ماکسیموس ما چندی هست تو بازار؟

راستش من در کل از مادربورد های دیگه به غیر از ایسوس خوشم نمیاد :41:
من که اصلا اورکلاک کردن بلد نیستم ! پس ابیت به کار من نمیاد ولی مهم تر از اون قیمتش هست فکر میکنم ماکسیموس باید حدود 300 باشه . درسته؟ که البته خدا نکنه:31:

shahab_blaster
29-02-2008, 09:42
حالا این ماکسیموس ما چندی هست تو بازار؟

راستش من در کل از مادربورد های دیگه به غیر از ایسوس خوشم نمیاد :41:
من که اصلا اورکلاک کردن بلد نیستم ! پس ابیت به کار من نمیاد ولی مهم تر از اون قیمتش هست فکر میکنم ماکسیموس باید حدود 300 باشه . درسته؟ که البته خدا نکنه:31:

منظوره دوستمون بد گرفتي اين كه abit ip35 pro بهترين مادربورد شد تو اون مسابقات به همه مدل هاش مربوط نميشه asus هم قابليت اوركلاك داره من كه از asus خوشم مياد چون به نظر من بهترين هست

mr6768
29-02-2008, 18:53
منظوره دوستمون بد گرفتي اين كه abit ip35 pro بهترين مادربورد شد تو اون مسابقات به همه مدل هاش مربوط نميشه asus هم قابليت اوركلاك داره من كه از asus خوشم مياد چون به نظر من بهترين هست

دوست عزیز اشتباه نکن.در کل مادربورد های ابیت واسه اورکلاک خوبن. اگه بری تو سایتش توی قسمت ایران و مادربورد ix38 quad می بینی که بهترین اورکلاکر که جایزه گرفته دو نفر اولش یه شرکت ایرانیه !