PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خـــودروهــــای ســـنـــگـــيـــن و اتوبوس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

camaro lt
09-02-2013, 15:34
رانندگی کامیون يكي از 10 شغل مرگبار در دنيا...
نسبت مرگ ۲۷ نفر از هر 100,000

۱۲% از میانگین مرگ و میر کل سال متعلق به رانندگان کامیون میباشد. به طور میانگین ۹۰۵ نفر در سال گذشته بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند. رانندگان کامیون قبل از ورود به جاده تحت تعالیم مختلف و دشواری قرار میگیرند که البته خوب است. متاسفانه رانندگان خودروهای سواری در نزدیکی کامیون ها دچار سردرگمی میشوند و میخواهند هر چه سریعتر و با بی پروایی از این وسایل سبقت بگیرند. بیش از ۷۰% سوانح حمل و نقلی به همین دلیل رخ میدهد. مسئله دیگر در رابطه با رانندگان کامیون، فشار بیش از حد آوردن به خود است. برخی از این افراد بدون استراحت و بطور مستمر به رانندگی میپردازند که این مسئله بسیار خطرناک است و باعث بوجود آمدن حادثه و خسارات جبران ناپذیری میشود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بی باک بی بال
10-02-2013, 17:55
این امار مال ایران نیست ؟

khalife63
12-02-2013, 21:54
fh 560 میلیون :n04:
حالااگه گفتین این چیه :n08:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شترگاوپلنگه

بی باک بی بال
15-02-2013, 19:20
شترگاوپلنگه
تازه کجاشو دیدی بعد 50 سال تولید رسیدن به این با این قیمت مسخره

یه عکسم برای تنوع

khalife63
19-02-2013, 23:17
تازه کجاشو دیدی بعد 50 سال تولید رسیدن به این با این قیمت مسخره

یه عکسم برای تنوع

داداش دیگه همینه که هست متاسفانه:n03:. همه راننده ها بدهکارن و فقط به فکر درآوردن بدهی و قسط هستن:n23:. انجمن صنفی کارگری هم که فقط کارش شده تمدید کارت هوشمند. والسلام:n20:.
عوض اینکه به فکر مشکلات راننده ها باشن فقط تو فکر همون سالی 15 هزار تومن حق عضویت هستن و بس. پلیس هم کارش شده باج گیری از راننده ها:n25:. عوض اینکه جلوی کارخونه های خودرو سازی رو بگیرن که با جون مردم بازی نکنن. میان میچسبن به قشر زحمتکش راننده. راننده هم که جز به مشکلاتش به چیزی نمیتونه فکر بکنه. الان یکساله خداوکیلی هر بار که برای تعویض روغن میرم نسبت به سری قبلی 20 هزار تومن گرونتر شده. نه تنها روغن بلکه همه چی همینطوری هستش.
چی بگم والله. کارخونه ها هم مثل زالو دارن خون مردمو میمکن. لیزینگ ها هم از یه طرف غوز بالای غوز:n05:. خداروشکر من یکی گرفتار لیزینگ نشدم و انشالله نخواهم شد. ولی وای به حال اونایی که ....

اگر دیدی جوانی قد خمیده. بدان پولدار شده. خر شده . کامیون خریده ... :n02:

بی باک بی بال
20-02-2013, 19:58
داداش دیگه همینه که هست متاسفانه:n03:. همه راننده ها بدهکارن و فقط به فکر درآوردن بدهی و قسط هستن:n23:. انجمن صنفی کارگری هم که فقط کارش شده تمدید کارت هوشمند. والسلام:n20:.
عوض اینکه به فکر مشکلات راننده ها باشن فقط تو فکر همون سالی 15 هزار تومن حق عضویت هستن و بس. پلیس هم کارش شده باج گیری از راننده ها:n25:. عوض اینکه جلوی کارخونه های خودرو سازی رو بگیرن که با جون مردم بازی نکنن. میان میچسبن به قشر زحمتکش راننده. راننده هم که جز به مشکلاتش به چیزی نمیتونه فکر بکنه. الان یکساله خداوکیلی هر بار که برای تعویض روغن میرم نسبت به سری قبلی 20 هزار تومن گرونتر شده. نه تنها روغن بلکه همه چی همینطوری هستش.
چی بگم والله. کارخونه ها هم مثل زالو دارن خون مردمو میمکن. لیزینگ ها هم از یه طرف غوز بالای غوز:n05:. خداروشکر من یکی گرفتار لیزینگ نشدم و انشالله نخواهم شد. ولی وای به حال اونایی که ....

اگر دیدی جوانی قد خمیده. بدان پولدار شده. خر شده . کامیون خریده ... :n02:
من چهار ماه پبش روغن میگرفتم 86 تومان الان همون شده 140
شما نگفتی چی داری

rami_hemi
21-02-2013, 20:16
شما ها وضعتون بهتره
یه ماشین دادیم اوراقی به خاطر کم کاری بازرس راهنمایی رو رانندگی پیش فاکتور وقتش تموم شد و الان ایرانخودرو دیزل تکمیل مالی رو منوط به نظر کمسیون کرده و معلوم نیست 20 میلیون خسارت بعلاوه خسارت بیکاری ما رو کی میده ؟ همین ها که مسخره میکنید الان با قیمت های سرسام آوار راه چاره فرار راننده ها شدن . الان برای کشنده های آمریکایی نه قطعه میشه پیدا کرد نه میشه با مکانیکها راه اومد

sjhfar
21-02-2013, 20:48
توجه کنید سوار هر اتوبوسی شوید ردیف آخر اتوبوس یا اصطلاحا جایی که همیشه میگن جریمه داره بیمه نیست یعنی جونت دست خودته

amin13720
21-02-2013, 21:43
توجه کنید سوار هر اتوبوسی شوید ردیف آخر اتوبوس یا اصطلاحا جایی که همیشه میگن جریمه داره بیمه نیست یعنی جونت دست خودته
کی همچین حرفی زده؟
اتوبوسا تو کارتشون نوشته 45 + 1 +1
45 تا مسافر و یکی راننده و یکی هم شاگرد یا کمک راننده
بیمه هم بر اساس کارت ماشین هست

khalife63
22-02-2013, 11:34
من چهار ماه پبش روغن میگرفتم 86 تومان الان همون شده 140
شما نگفتی چی داری

خوب دیگه عزیزم 4 ماه ضربدر ماهی بیست هزار تومن میشه 80هزار تومن:n13:. اون وقت هم میگن گرونی شایعه است.:n29:

khalife63
22-02-2013, 11:56
کی همچین حرفی زده؟
اتوبوسا تو کارتشون نوشته 45 + 1 +1
45 تا مسافر و یکی راننده و یکی هم شاگرد یا کمک راننده
بیمه هم بر اساس کارت ماشین هست

همتون میدونید که پلیس راه فقط با برگه صورت حساب مسافری ثبت ساعت میکنه. بیمه هم که همیشه دنبال یه سوراخ میگرده تا از دست خسارت دادن فرار کنه. اینم که هممون میدونیم.
حالا نقش صورت حساب و نقش بیمه و نقش پلیس و نقش شهرداری و سازمان راهداری و تعاونی ترمینال و شرح بدم تا ببینیم این زنجیره چطوری بصورت خوش و خرم و مسالمت آمیز دارن پوست راننده رو میکنن.
بیمه که داره سالی حداقل 4 تا 5 تومن از راننده میگیره میگه من زمانی خسارت میدم که صورت حساب داشته باشی!!!!
پلیس میگه من ثبت ساعت نمیکنم تا زمانیکه صورت حساب نداشته باشی!!! حالا چرا؟؟؟!!! چونکه توی اون برگه صورت حساب هم شهرداری (یه بخشی هم مال راهوره) وسازمان راهداری هم یه نقش زینفع دارن. دولت روی برگه صورتحساب تمبر چاپ کرده و یه پولی هم بابت تمبر باطل کردنه. ترمینال و تعاونی هم در کل بصورت مسالمت آمیز از تمام دریافتی راننده نصف اونو شریکه. حالا کاری به هزینه ها نداره و اینکه چه بلایی قراره سر راننده بیاد براش مهم نیست و فقط فکر اون درصد خودشه. مدیر فنی هم که مهرشو داده دست صادرکننده صورتحساب. این وسط کمیسیون دلال و دادزن و بقیه افراد رو بزاریم کنار. هزینه کمک راننده و شاگرد مهماندار هم به حساب بیاریم آخرش حساب کن سن لبو فروش را. در کل دادا آخرش ختم میشه به پول.

camaro lt
01-03-2013, 02:07
نظرتون در مورد اين ماكت چيه؟!

hosseinf722
01-03-2013, 15:23
چقد خوشگله
چه مقیاسیه؟

Mojtaba Masiha
01-03-2013, 15:50
عــــــــــــــــــــــــ الیه

2raj_a
01-03-2013, 20:23
خیلی قشنگ و طبیعی در اوردنش..!محشره

amin13720
01-03-2013, 21:22

خیلی عالیه،محشره
مقیاسش رو هم اگه میشه بگید

camaro lt
01-03-2013, 21:58
متاسفانه مقياس اون رو ندارم چون عكس رو از نت گرفتم، اما خيليها باورشون نميشد و ميگفتن فتو شاپه!!!
فكر كنم سازنده بايد هنوز يه چيزايي رو انجام بده مثل اشاره بغل كه روي بچه گلگيرها سوار ميشه يا ضامنهاي نگهدارنده كاپوت و يا فرم تايرها كه واقعي تر به نظر بياد
فكرش رو بكنين كه يه موتور مثل نمونه اصلي توش سوار بشه، روشن بشه و حركت كنه!!! راديو كنترل هم باشه كه ديگه آخرشه!!!

amir.cdi
17-03-2013, 10:50
سلام مخلص همه سنگین دارا منم بابام یه اسکانیا r420 سری اول با یه ماک متروی داره که جفتشون عروسکن (ماشالله)
اسم من بالای جفت ماشینا خورده :n07::n20:
اینم عکس هاشون :

Hatek
22-03-2013, 14:58
دوستان من قیمت به روز کشنده ها و کامیون ها رو میخوام هرسایتی رفتم یا قدیمی بود یا دو مدل بیشتر نزده بود
اگه بگید چه سایتی داره ممنون میشم:n06:
و یه سوال دیگه در حال حاضر جایی هست فروش اقساطی داشته باشه؟

بی باک بی بال
22-03-2013, 19:28
الان که هم جا تعطیل رسما اما بعد 15 فروردین قیمتا امسال معلوم میشه
اقساط که فکر نکنم الان جایی باشه
شما قیمت چی رو می خواهی من حدود بهت میگم

Hatek
22-03-2013, 20:18
الان که هم جا تعطیل رسما اما بعد 15 فروردین قیمتا امسال معلوم میشه
اقساط که فکر نکنم الان جایی باشه
شما قیمت چی رو می خواهی من حدود بهت میگم

من ماشین خاصی نمیخوام
یه مقداری پول هست که گفتم باهاش یه کامیونی چیزی بگیریم خوبه:n02:
الیته من فقط شنیدم که درآمدش خوبه و سررشته درش ندارم
پولم حدود 150 تا 180 تومنی هست میدونم نمیشه باهاش fh خرید ولی یه f12 یا یه چیزی تو همین رنج قیمت
البته خب چند تا از اشناها گفتن که کارکرده هم خوبه
خلاصه منو یه خورده راهنمایی کنین دوستان:n02:

2raj_a
22-03-2013, 22:01
دوست عزیز چون شما سر رشته نداری به هیچ وجه توصیه نمیشه که ماشین بخری..هر کاری جز ماشین بری بهتره.ماشین وقتی خوبه که خودت بالا سرش باشی وگرنه مفتش گرونه.ریسک زیادی داره.برو خونه بخر بهتر از این که ماشین بخری

بی باک بی بال
22-03-2013, 22:37
من ماشین خاصی نمیخوام
یه مقداری پول هست که گفتم باهاش یه کامیونی چیزی بگیریم خوبه:n02:
الیته من فقط شنیدم که درآمدش خوبه و سررشته درش ندارم
پولم حدود 150 تا 180 تومنی هست میدونم نمیشه باهاش fh خرید ولی یه f12 یا یه چیزی تو همین رنج قیمت
البته خب چند تا از اشناها گفتن که کارکرده هم خوبه
خلاصه منو یه خورده راهنمایی کنین دوستان:n02:
من میگم اگه تجربه نداری یا راننده اشنا خوب سراغ ناری نری سمتش
اما با این پول شما می تونی یه فراز صفر با یه گاری دست دوم بیگیری خوب
کامیون کمپرسی می تونی امیکو در حد نو بگیری اتکو بگیری که خوب هست
اصلا شما از کدوم شهر هست

Hatek
22-03-2013, 22:56
دوست عزیز چون شما سر رشته نداری به هیچ وجه توصیه نمیشه که ماشین بخری..هر کاری جز ماشین بری بهتره.ماشین وقتی خوبه که خودت بالا سرش باشی وگرنه مفتش گرونه.ریسک زیادی داره.برو خونه بخر بهتر از این که ماشین بخری

اتفاقا این پول از خرید و فروش خونه حاصل شده:n02:

من میگم اگه تجربه نداری یا راننده اشنا خوب سراغ ناری نری سمتش
اما با این پول شما می تونی یه فراز صفر با یه گاری دست دوم بیگیری خوب
کامیون کمپرسی می تونی امیکو در حد نو بگیری اتکو بگیری که خوب هست
اصلا شما از کدوم شهر هست

من خودم کرج هستم ولی الان شهرستانم
در رابطه با راننده باید بگم سراغ دارم اینی هم که گفتم سر رشته ندارم ینی تو کارش نبودم
خب چه اشکالی داره همین بشه شروع:n02: حالا نه در حد حرفه ای
من خیلی جاها دیدم که کمپرسی میخواستن مثلا گفتن ماهی 5 تومن میدن بابتش
نخواستم حرفه ای وارد کارش بشم گفتم پول تو این مملکت بخوابه ارزشش میاد صفر
یه کاری باهاش کنم
یه ماشین بخرم راننده هم اشنا دارم یه دستمایه ای میشه

بی باک بی بال
23-03-2013, 09:50
من خودم کرج هستم ولی الان شهرستانم
در رابطه با راننده باید بگم سراغ دارم اینی هم که گفتم سر رشته ندارم ینی تو کارش نبودم
خب چه اشکالی داره همین بشه شروع:n02: حالا نه در حد حرفه ای
من خیلی جاها دیدم که کمپرسی میخواستن مثلا گفتن ماهی 5 تومن میدن بابتش
نخواستم حرفه ای وارد کارش بشم گفتم پول تو این مملکت بخوابه ارزشش میاد صفر
یه کاری باهاش کنم
یه ماشین بخرم راننده هم اشنا دارم یه دستمایه ای میشه

البته 5 که پولی با این گرونی اصتهلاک حداقل توی 10 تومان اون توی کرج کار کنی تا چزی تش بمونه
چون سرشته نداری دستگاه نو بگیری فقط نو
بهتر با این پول امیکو در حد نو مدل 91 می تونی بگیری که گارانتی هم هنوز داشته باش
البته بنظر من اگه معدنی جایی سراغ داری لودر بیگر که از هم بهتر درسرم نداری خودتم دو روزه یاد میگیری

Hatek
23-03-2013, 10:54

خب من متوجه نشدم رو سرش باشم یعنی چی؟
یعنی خودم رانندش بشم؟ باهاش کار کنم؟ یا که منظورتون اینه به جز اون کار دیگه ای نداشته باشم تا راحت سرم تو کارش باشه؟

البته 5 که پولی با این گرونی اصتهلاک حداقل توی 10 تومان اون توی کرج کار کنی تا چزی تش بمونه
چون سرشته نداری دستگاه نو بگیری فقط نو
بهتر با این پول امیکو در حد نو مدل 91 می تونی بگیری که گارانتی هم هنوز داشته باش
البته بنظر من اگه معدنی جایی سراغ داری لودر بیگر که از هم بهتر درسرم نداری خودتم دو روزه یاد میگیری

اتفاقا همین کمپرسی برای معدن بود که بابام گفت یه معدن سراغ داره طرف گفته کمپرسی میخوان
لودر مگه میشه با 150 تومن گرفت؟ قیمتش چقدری هست؟
لودر درآمدش هم از کامیون و کمپرسی بیشتره نه؟

2raj_a
23-03-2013, 11:27
خب من متوجه نشدم رو سرش باشم یعنی چی؟
یعنی خودم رانندش بشم؟ باهاش کار کنم؟ یا که منظورتون اینه به جز اون کار دیگه ای نداشته باشم تا راحت سرم تو کارش باشه؟

ببین دوست عزیز پدر من راننده هستش 25 ساله که با ماشین کار میکنه و 22 ساله که فقط ترانزیت میره...امسال یک ماشین اضافه کرد ولی چون شوفر خوب گیر نیاورد دوباره فروختش.راننده چون ماشین ماله خودش نیست و دلشون نمیسوزه خوب کار نمیکنن خرابی ماشین زیاد میشه اصطلاکش بالا میره اخرش پولی تهش نمیمونه...نسبت به سرمایه ای که میخوابونی تو کار هیچی تهش نداره.
من خودم بار ها شاهد این بودم که راننده سر صاحب ماشینش رو شیره میماله میره برای خودش بار میزنه خالی میکنه صاحب راننده هم روحش خبر داره از این کارا زیاد انجام میدن.

Hatek
23-03-2013, 12:12
ببین دوست عزیز پدر من راننده هستش 25 ساله که با ماشین کار میکنه و 22 ساله که فقط ترانزیت میره...امسال یک ماشین اضافه کرد ولی چون شوفر خوب گیر نیاورد دوباره فروختش.راننده چون ماشین ماله خودش نیست و دلشون نمیسوزه خوب کار نمیکنن خرابی ماشین زیاد میشه اصطلاکش بالا میره اخرش پولی تهش نمیمونه...نسبت به سرمایه ای که میخوابونی تو کار هیچی تهش نداره.
من خودم بار ها شاهد این بودم که راننده سر صاحب ماشینش رو شیره میماله میره برای خودش بار میزنه خالی میکنه صاحب راننده هم روحش خبر داره از این کارا زیاد انجام میدن.

اخه راننده ای که سراغ دارم اشناست خیلی اشنا:n02:
و بهش کاملا اطمینان دارم
یعنی مشکل فقط رانندست؟

2raj_a
23-03-2013, 12:56
اخه راننده ای که سراغ دارم اشناست خیلی اشنا:n02:
و بهش کاملا اطمینان دارم
یعنی مشکل فقط رانندست؟
اگر راننده از اعضای خانواده باشه که دل بسوزونه خوب خوبه.کارش رو هم اگر دارین بخرین.

Hatek
23-03-2013, 13:18
اگر راننده از اعضای خانواده باشه که دل بسوزونه خوب خوبه.کارش رو هم اگر دارین بخرین.

بله یکی از اعضای خانوادست
نظر شما برای لودر یا ماشین های راهسازی مثل جرثقیل چیه؟
قیمت اون ها چطوره؟
اگه نظر رو همین کمپرسی باشه شمام میگید همون امیکو در حد نو؟

2raj_a
23-03-2013, 13:53
دوست عزیز لودر و جرثقیل قیمتشون بیشتره و کارشونم باید داشته باشی باز کمپرسی بهتره.
دوست عزیز کمپرسی میخواین بگیرین بهتون پیشنهاد میکنم بنز 10 چرخ بخرین درسته امکانات رفاهی نداره ولی عوضش خرابی هم نداره این ماشین به قول راننده ها استخون فیل مرگ نداره.

Hatek
23-03-2013, 14:37
دوست عزیز لودر و جرثقیل قیمتشون بیشتره و کارشونم باید داشته باشی باز کمپرسی بهتره.
دوست عزیز کمپرسی میخواین بگیرین بهتون پیشنهاد میکنم بنز 10 چرخ بخرین درسته امکانات رفاهی نداره ولی عوضش خرابی هم نداره این ماشین به قول راننده ها استخون فیل مرگ نداره.

چرا انقدر با لحن تند جواب میدی برادر من؟:n02:
خب لودر قیمتش چقدر بیشتره؟
بنز 10 چرخ چه رنج قیمتی هست؟

2raj_a
23-03-2013, 17:44
نه دوست عزیز اتفاقا اصلا تند حرف نزدم.اگر شما اینجوری برداشت کردی من معذرت میخوام.
در مورد قیمت لودر اطلاع خاصی ندارم ولی میدونم که بالاتر از قیمت کمپرسی هستش.
بنز 10 چرخ هم تو همین رنج قیمت که شما گفتین میشه تمیز و خوبش رو پیدا کرد.

بی باک بی بال
23-03-2013, 19:52

اره اگه منظورتون زیر مایلر اونم خوب اما با این پول حداقل می تونه مدل 87 یا 88 بگیره

لودر بدرد بخور از 150 شروع میشه تا هرچی دلت بخواد
شما اگه کار شو داشته باشی لودر بهترین گزینه هست
لودر توی این رنج
ال جی 956
XCMG ZL50
خوبن
کوماتسو 420 تمیز اگه گیرت بیاد
اگه دقیق شو بخواهی با ید سوال کنم

Hatek
23-03-2013, 23:00
اگه این معدنه که گفته کمپرسی میخواد کنسل شه
کار برای کدوم راحت تر پیدا میشه؟ همینطور درآمد و راحتی بیشتری داره؟

بی باک بی بال
23-03-2013, 23:51
اگه این معدنه که گفته کمپرسی میخواد کنسل شه
کار برای کدوم راحت تر پیدا میشه؟ همینطور درآمد و راحتی بیشتری داره؟
خوب مشخص کامیون

2raj_a
23-03-2013, 23:57
دوست عزیز رانندگی هیچ وقت راحتی نداره اینو مطمئن باش....ولی نظر من کمپرسی هستش با توجه به نداشتن تجربه بهتر برای شما

Hatek
24-03-2013, 11:08
خیلی ممنون که به سوالام جواب دادین
به عنوان سوال اخر بنز اتکو باری چنده؟ چظوره؟

2raj_a
24-03-2013, 12:38
در مورد قیمتش نمیدونم ولی ماشین خوبیه اونایی که داشتن ازش راضی بودن

Hatek
24-03-2013, 14:15
در مورد قیمتش نمیدونم ولی ماشین خوبیه اونایی که داشتن ازش راضی بودن

فکر کنم چهار سال پیش بود داییم یکی گرفت 80 تومن البته اگه قسط و اینا روش نبوده باشه
الان شنیدم طرفای 200 باشه
بله چند باری سوار شدم ماشین خیلی خوبیه
بیشتر با سیستم سرمایشی گرمایشیش حال کردم تو اوج گرما ماشینو میکنه یخچال دیگه جرات نداری بری تو ماشین
البته ماشینای دیگه رو سوار نشدم که که مقایسه کرده باشم:n06:

ببخشید هی سوالای من ادامه پیدا میکنه ولی اگه مثلا صد و هفتاد هشتاد باشه بهترین گزینه هم میتونه باشه؟

2raj_a
24-03-2013, 15:44
اره دوست عزیز ماشین خیلی خوبیه.اگر تو اون رنج باشه خوب تقریبا بهترین گزینه میتونه باشه.اما شنیدم قطعاتش خیلی گرونه.

بی باک بی بال
24-03-2013, 22:35
فکر کنم چهار سال پیش بود داییم یکی گرفت 80 تومن البته اگه قسط و اینا روش نبوده باشه
الان شنیدم طرفای 200 باشه
بله چند باری سوار شدم ماشین خیلی خوبیه
بیشتر با سیستم سرمایشی گرمایشیش حال کردم تو اوج گرما ماشینو میکنه یخچال دیگه جرات نداری بری تو ماشین
البته ماشینای دیگه رو سوار نشدم که که مقایسه کرده باشم:n06:

ببخشید هی سوالای من ادامه پیدا میکنه ولی اگه مثلا صد و هفتاد هشتاد باشه بهترین گزینه هم میتونه باشه؟

اتکو خوب هم چیز به جزه موتور اکسور اما بهتر اگه ماشین جاده بخری کشند بخری دارامد کارش بهتره گیر میاد
قیمت کمپرسیش از 160 به بالا هست باری یه کم کمتر دقیقشو باید بپرسم بعدا بگم

Hatek
25-03-2013, 11:51
اتکو خوب هم چیز به جزه موتور اکسور اما بهتر اگه ماشین جاده بخری کشند بخری دارامد کارش بهتره گیر میاد
قیمت کمپرسیش از 160 به بالا هست باری یه کم کمتر دقیقشو باید بپرسم بعدا بگم

اخه کشنده با این پول میشه تهیه کرد؟
چه مدلی؟

بی باک بی بال
25-03-2013, 23:06
کفتم که فراز کله صفر 160 با بقی پول هم یه گاری بخر

2raj_a
26-03-2013, 00:20
گزینه های زیادی هست ولی فراز بهترین میتونه باشه تو این رنج قیمت بقیه هر کدوم یه مشکلی دارن.
منم با این دوست عزیز موافقم.چند وقته کرایه ها بهتر شده خوب میتونی کار کنی

amir.cdi
27-03-2013, 20:44
الان کرایه ها خوب شده ولی بندر کانتین کشا 15 روز خواب دارن
کفی که اصلا حرفشو نزن اوضاش خرابه
یخچالم که گوشت برزیلی وارد نمیشه بد جور کساد شده
قیرم که فقط به اونای که قدیمی انبار هستن بار میدم هر کسی هم راه نمیدم ما که با 2 تا ماشین 15 سال تو انبار قیر کشی میکنیم الا 2 ماه ماشینا خوابیدن بار نیست
از من میشنوید پول پای ماشین ندین دارین نقد بخرید ندارین زیر قست ماشین چینی نرید که هرچی دربیارهه خورش میخوره
خدابده برکت f12 داری برو یدونه مدل پایین بخر یه عمر باش کار کن
مدل بالاش حدود 210 ملیون قیمت دارم

2raj_a
28-03-2013, 00:38
در مورد ماشین های چینی حرفتون قبول ندارم...اتفاقا بر عکس شما من خیلی ها رو میشناسم که ماشینشون به قول ما ایرانی ها با برکت بوده و کلی در امد دارن ب همونماشین چینی هایی که میگی...ماشین شوفر میخواد باید راننده تجربه داشته باشه هر کسی که بیاد پاش بذاره روی گاز که راننده نیست.

amir.cdi
28-03-2013, 10:30
در مورد ماشین های چینی حرفتون قبول ندارم...اتفاقا بر عکس شما من خیلی ها رو میشناسم که ماشینشون به قول ما ایرانی ها با برکت بوده و کلی در امد دارن ب همونماشین چینی هایی که میگی...ماشین شوفر میخواد باید راننده تجربه داشته باشه هر کسی که بیاد پاش بذاره روی گاز که راننده نیست.

دادا به قول شما باید راننده باشی تا با ماشین بتونی کار کنی درسته ؟
ولی ماشین اونه که دست بچه هم دادی بتونه را ه ببره نه عذابت بده الان اسکانیای ما دنده اوتومات هست به خدا دست بچه که قدش به گاز ترمز برسه بدی میره بندر برمیگرده اخ نمیگه این ماشینه .
من خیلی هارو میشناسم بنده خداها ماک 20 دنده داشتن 10 20 سال شوفر بودن هوو خریدن رفتن چپ کردن بخاطر ترمز این ماشین

ولی این دانگفونگ های تک نه 10 چرخ تکاش خیلی عالی هستن چون بیشتر قطعات برا fh که روشه

بزار لوپ کلام بگم ماشینی که ریتارد نداشته باشه مفت خدا نمی ارزه باید سرپایین یواش بری لنتا داغ نکنه مصرف بالا
ما الان 5 سال اسکانیا داریم هنوز لنتای کلمونو عوض نکردیم به خدا فابریکی کار خونه روشه
کاپیوتور ماشینم درصد لنت ماشین میزنه 52% بعد 5 سال
ولی یه هم سرویس بابام داره اون هوو این مدام لنت هارو باید تنظیم کنه تو سرپایینی با 30 40 تا سرعت پا رو ترمز یوقت داغ نکنه خلاصه ماشین 50 سال پیش امریکایی یا سوییدی شرف داره به ماشین روز چینی

2raj_a
28-03-2013, 11:17
دادا به قول شما باید راننده باشی تا با ماشین بتونی کار کنی درسته ؟
ولی ماشین اونه که دست بچه هم دادی بتونه را ه ببره نه عذابت بده الان اسکانیای ما دنده اوتومات هست به خدا دست بچه که قدش به گاز ترمز برسه بدی میره بندر برمیگرده اخ نمیگه این ماشینه .
من خیلی هارو میشناسم بنده خداها ماک 20 دنده داشتن 10 20 سال شوفر بودن هوو خریدن رفتن چپ کردن بخاطر ترمز این ماشین

ولی این دانگفونگ های تک نه 10 چرخ تکاش خیلی عالی هستن چون بیشتر قطعات برا fh که روشه

بزار لوپ کلام بگم ماشینی که ریتارد نداشته باشه مفت خدا نمی ارزه باید سرپایین یواش بری لنتا داغ نکنه مصرف بالا
ما الان 5 سال اسکانیا داریم هنوز لنتای کلمونو عوض نکردیم به خدا فابریکی کار خونه روشه
کاپیوتور ماشینم درصد لنت ماشین میزنه 52% بعد 5 سال
ولی یه هم سرویس بابام داره اون هوو این مدام لنت هارو باید تنظیم کنه تو سرپایینی با 30 40 تا سرعت پا رو ترمز یوقت داغ نکنه خلاصه ماشین 50 سال پیش امریکایی یا سوییدی شرف داره به ماشین روز چینی
اقای امیر خان شما چرا فقط از یک طرف به قاضی میری الان اسکانیا چنده؟هوو چنده؟چند برابر اون پول میدی؟هر چقدرم اون کار میکنه اسکانیا هم کار میکنه درسته امکانات رفاهیش خوبه برای راننده ولی اونجوریم که شما میگی نیست..پدر من 22 سال فقط ترانزیت کار کرده..در ضمن ماشین بزرگ بچه بازی نیست که بدی بچه ببرش...هوو اسمش بد در رفته برای ترمز...وگرنه اینترناش کامینز کم ترمز ترین ماشین که تا الان دیدم....درضمن وقتی 40 وزنه رو بذاری روی چرخ و با 100 تا بری هیچ ترمزی نمیتونه نگاهش داره.
راننده خیلی بیشتر از خود ماشین مهمه...تا امروز شکر خدا حتی گوشه سپر ماشینمون به جایی نخورده...ولی خیلی ها رو دیدم که تصادف کردن حتی با همون اسکانیا حتی با fh. باید راننده باشی.
دانگ فنگ تک و هم ده چرخش...اذیت داره مخصوصا البرز...سوزن FH گذاشتن 6 ماه نشده موتور میگیره...همه میرن 9 ت خرجش میکنن تا همون سیستم قدیمی خودش رو بذارن روش.

amir.cdi
28-03-2013, 20:40
دادا الان ما ماک متروی داریم خدا بده برکت قست خودشو تموم کرد داره قست اسکانیا هم میده تا حالا نشده تو سر پایینی منبه بترکونه یا کفشک ترمز ول کنه اگه هم ول کنه چون دوبل هست ماشین قفل میکنه وامیسته
ولی هوو این جوری نیست
پدر شما خدا عمری با عزت بش بده 22 ساله رانندس مثل پدر من ولی اگه تو سر پایینی با 40تن بار ماشین کفشک بترکونه کل باد خالی بشه ماشین ول شه یا بایید تا اخر سرپایینی بری اگه پیچ باشه بزنی به کوه درسته؟
پس ربطی نداره که چند سال شوفری مسله کیفیت شما نمیدونی 1 دقیقه بعد قرار چه اتفاقی بیوفته برات

من با حرف شما کاملا موافقم که اینترناش ترمز نداره ولی سرعتم نداره هوو سرعتش بالاست و ترمز نداره

بی باک بی بال
28-03-2013, 21:12
دادا الان ما ماک متروی داریم خدا بده برکت قست خودشو تموم کرد داره قست اسکانیا هم میده تا حالا نشده تو سر پایینی منبه بترکونه یا کفشک ترمز ول کنه اگه هم ول کنه چون دوبل هست ماشین قفل میکنه وامیسته
ولی هوو این جوری نیست
پدر شما خدا عمری با عزت بش بده 22 ساله رانندس مثل پدر من ولی اگه تو سر پایینی با 40تن بار ماشین کفشک بترکونه کل باد خالی بشه ماشین ول شه یا بایید تا اخر سرپایینی بری اگه پیچ باشه بزنی به کوه درسته؟
پس ربطی نداره که چند سال شوفری مسله کیفیت شما نمیدونی 1 دقیقه بعد قرار چه اتفاقی بیوفته برات

من با حرف شما کاملا موافقم که اینترناش ترمز نداره ولی سرعتم نداره هوو سرعتش بالاست و ترمز نداره
وقتی شما بین هوو و دنگ فنگ میگی دنگ فنگ تک بهتر دیگ بحثی نیست

amir.cdi
28-03-2013, 23:05
دادا دانگ فونگ 10 چرخ توش میشینی دقیقن همین جوری میشی :n19:
من خودم سال 88 با بابام از بندر تهویل گرفتیم اومدیم تهران درجه فروختیم رفت انقدر این ماشین داغونه داخل اتاقش که نشستی سر ماشین کجه رو به پایین زیر اتاف فنر لوله :n21:
ولی تکاش خیلی نرم تره موتوراش بهتره
شما اگه خاستی بیا شهرک نمایشگاه پیش داییم اقای مهدوی دانگ فونگ تک بده یدونه دانگ فونک 10چرخ ببر

hamed1888
28-03-2013, 23:15
سلام دوستان گل. عیدتون مبارک. کسی اطلاعاتی درباره بنز o500 یا همون بنز رخش داره؟ ممنون

2raj_a
29-03-2013, 00:14
ولی هوو این جوری نیست

داداش من نمیدونم تا الان تو هوو نشستی یا نه...به هر حال شوفر ماشین با بار تو سرپایینی با ترمز نگاه نمیداره تا الان ندیدم بابام تو سرازیری ماشین با ترمز نگاه داره...قبل از سرازیری دنده 1 2 میزنه اصلا سعی نمیکنه با ترمز زیا کار کنه که بخواد ترمز بزنه.تفاوت شوفر با تجربه با بی تجربه تو همین چیزاست.
البته درسته کیفیت هم مهمه.
داداش با اینتر ناش با موتور کامینز 400 تو کفی که همه رو میگرفت...سر بالایی هم پمپ رو بسته بودن وگرنه یک سرویس دادیم دست راننده ببره تا بندر برگرده خبرش اوردن تو تنگه ذاق پا به پای اف هاش راه میرفته...اومد بابام داد پمپش رو بستن.

2raj_a
29-03-2013, 00:18
دادا دانگ فونگ 10 چرخ توش میشینی دقیقن همین جوری میشی :n19:
من خودم سال 88 با بابام از بندر تهویل گرفتیم اومدیم تهران درجه فروختیم رفت انقدر این ماشین داغونه داخل اتاقش که نشستی سر ماشین کجه رو به پایین زیر اتاف فنر لوله :n21:
ولی تکاش خیلی نرم تره موتوراش بهتره
شما اگه خاستی بیا شهرک نمایشگاه پیش داییم اقای مهدوی دانگ فونگ تک بده یدونه دانگ فونک 10چرخ ببر
دانگ فنگ اوایل این مشکل رو داشت شوفرا میرفتن گاردن مایلری یا وایتی میذاشتن روش دیگه اون ظربه ها رو نداشت.گیربکسشم افی میکردن ماشین خوبی میشد...از لحاظ نرمی هم اسکانیا رو با هوو مقایسه میکنن هردو اتاق بالن هستن و خیلی نرم.

amir.cdi
29-03-2013, 02:22
دانگ فنگ اوایل این مشکل رو داشت شوفرا میرفتن گاردن مایلری یا وایتی میذاشتن روش دیگه اون ظربه ها رو نداشت.گیربکسشم افی میکردن ماشین خوبی میشد...از لحاظ نرمی هم اسکانیا رو با هوو مقایسه میکنن هردو اتاق بالن هستن و خیلی نرم.

یه سوالی دارم هوو خفه کن داره یا ریتارد ؟

دادا نمیدونم ولی من خودمم بعضی جاها پشت ماک متروی نشستم با این که ترمز موتور داره میزاشتم تو دنده 2 باز دور ور میداشت مدام ترمز موتور کار میکرد باز نیش ترمز نیاز داشت

2raj_a
29-03-2013, 11:03
یه سوالی دارم هوو خفه کن داره یا ریتارد ؟

دادا نمیدونم ولی من خودمم بعضی جاها پشت ماک متروی نشستم با این که ترمز موتور داره میزاشتم تو دنده 2 باز دور ور میداشت مدام ترمز موتور کار میکرد باز نیش ترمز نیاز داشت
والا یک سیستم خفه کن داره که درست درمورد عملکردش اطلاعای ندارم.
نیش ترمز بعضی از جاها احتیاج داره

hosseinf722
29-03-2013, 12:43

amir.cdi
29-03-2013, 13:49
والا یک سیستم خفه کن داره که درست درمورد عملکردش اطلاعای ندارم.
نیش ترمز بعضی از جاها احتیاج داره
خفه کن داره که جلوی سوخت موتور میبنده و اگه مایلری باشه جلو خروجی موتورم هم میبنده موتور خفه کار میکنه که دورش میفته برای سر پایینی های با شیب 5% تا 6% خوبه نگه میداره ولی گردنه جز فشار اوردن به سوپر هیچ کار دیگه ای نمیکنه
منم نمیدونستم از بابام پرسیدم
گفتم اطلاعات فنیمون زیاد بشه

2raj_a
29-03-2013, 15:35
در مورد عملکرد کلی خفه کن ها اطلاع دارم نمیدونم ماله هوو چطوری عمل میکنه.
چند صفحه قبل بحث های علمی در مورد ماشین ها با بچه ها زیاد داشتیم در مورد خیلی چیزا بحث کردیم از جمله خفه کن ها.

2raj_a
29-03-2013, 17:29
عجب گاریه باحالی داره این(ویرایش تعویض اپلود)

hosseinf722
29-03-2013, 20:15
لطفا حذف شود

amir.cdi
30-03-2013, 01:15
volvo f12 intercooler
scania r500 موتور v8

amir.cdi
30-03-2013, 22:45
به این میگن راننده نفهم
باید گواهی نامشو پاره کرد

خوبه زده 3.5 متر

hosseinf722
30-03-2013, 23:06
معمولا ارتفاع تریلی ها چند متره؟

amir.cdi
30-03-2013, 23:11
ارتفاع کله ها متفاوت هست ولی بیشتر از 4.5 نمیشن .
ولی بار ماشین ها فرق داره 10 متر 20 متر 1متر بستگی به نوع تریلی و بوع بار داره

2raj_a
30-03-2013, 23:17
همچین گفتی 20 متر امیر خان که کسی ندونه فکر میکنه واقعا غوله این ماشین ها...تنها بار های ترافیکی ارتفاعش بلند تر از 4.5 متر خواهد بود.4.5 هم معمولا درست نمیکنن یه مقداری کمتر از این هستش.البته بستگی به استاندارد کشور ها هم داره به طور مثال ازبکستان 4 متر ارتفاعش هست.هر کسی بیشتر از این بخواد وارد اون کشور بشه باید تقریبا 1000 و 50 دلار بده.

amir.cdi
30-03-2013, 23:49
دادا من یه برنامه دیدم (جابه جای های غولاسا )فانوس دریای جابه جا کردن رو کمر شکن 26 متر ارتفاع داشت برا همین گفتم

اخرم گفتم بستگی به بار داره ولی استاندارد همونی هست که شما گفتی

2raj_a
30-03-2013, 23:54
اونجور بار ها جزو بارهای ترافیکی محسوب میشن و معمولا بردنشون با شرایط خاصی امکان پذیره.
ولی در کل استاندارد 4.5 متر هست

amir.cdi
31-03-2013, 00:27
تورج دادا یه سوال هوو تویپلسه ؟
اگه نه رینگ هاش 3 تیکست یا بچه رینگ داره ؟

2raj_a
31-03-2013, 00:42
والا کمپانی رو نمیدونم چی میذاره روش...اصولا به ای چیزا دقت نمیکنم...ولی خوب خیلی ها رو دیدم که تیوپلس کردن.هم برای سبک کردنش هم بقیه مزیت هایی که تیوپلس داره.

hosseinf722
06-04-2013, 17:13
سلام
امروز صبح ساعت حدودا 7 سر چهاراه پلیس یه دانگ فنگ جفتِ حمل آشغال رو گرفت و داشت جریمه اش می کرد ، مگه اینا هم محدودیت تردد توی روز دارن؟

یه سوال دیگه : اسم و مشخصات این کشنده چیه؟

2raj_a
06-04-2013, 17:42
اینم یک ماشین چینیه...به اسم فاو موتور 420 اسب بخار.
اطلاعات دیگه ای ازش ندارم

amir.cdi
06-04-2013, 20:59
این ماشینای حمل زباله با تانکر داخل شهر ازاد هستن حتما این طرف تند رفته یا کاری کرده که نگهش داشتن

hosseinf722
06-04-2013, 21:32
نه بابا بنده خدا خیلی هم یواش می رفت
حالا نمی دونم مشکلش چی بود

ilimo459
13-04-2013, 14:24
این کشنده faw فکر کنم 420 هستش یه سری عکس و اطلاعات تو اینجا در موردشون هست

ROZTAB
15-04-2013, 09:44
سلام بچه ها...
چند تا عکس از داخل کامیون موقع بارندگی می خوام...

هر چی گشتم پیدا نکردم...

javadk123
15-04-2013, 13:04
یه موضوع جالب فهمیدم اینکه موتور اتوبوس volvo B12B TX دارای گشتاور 2000 N.M هست.ولی اتوبوس volvo B9R گشتاور تولیدیش 1746 N.M.خودم وقتی سوار اتوبوس میشدم حس میکردم که داخل سینه کش اتوبوس TX قدرت کششی بیشتری داره و اتوبوس B9R رو لوله میکنه...اطلاعاتش داخل سایت رانیران هم هست

hosseinf722
15-04-2013, 20:27
سلام بچه ها...
چند تا عکس از داخل کامیون موقع بارندگی می خوام...

هر چی گشتم پیدا نکردم...

ROZTAB
15-04-2013, 21:40
مرسي داداش ولي اين هيچي توش پيدا نيست!!!

amir.cdi
15-04-2013, 21:54

amir.cdi
15-04-2013, 21:55

amir.cdi
15-04-2013, 22:01
اینم عکس داخل باران
راست بگو برا چی میخوای؟:n08:

ROZTAB
15-04-2013, 22:47
حالا بماند...!

باز هم نه ، اين ها كه كاميون نيستند!!!

amir.cdi
16-04-2013, 09:57
دادا صبر کن دارم میرم سرویس تبریز اگه بارون گرفت حتما برات عکس میگیرم میارم

camaro lt
18-04-2013, 12:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javadk123
30-04-2013, 20:34
سلام دوستان.تاپیک چرا خوابیده؟؟؟؟

عکس از کامیون هامون میذارم تاپیک بیدار بشه...

سوالی بود بپرسین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javadk123
30-04-2013, 20:47

hosseinf722
30-04-2013, 21:27
ولوو چه ابهتی داره مخصوصا از پشت
خیلی هم تمیزه

ROZTAB
01-05-2013, 07:44
جواد خان شما اهل كجايي؟
پلاك سالار ها رو هم كه سانسور كردي...

ess_1362
01-05-2013, 09:50
جواد خان شما اهل كجايي؟
پلاك سالار ها رو هم كه سانسور كردي...
با توجه به عکس ها یکجایی در 125 کیلومتری شیراز
با توجه به تنوع زیستی و فضای سبز میشه حدودا گفت کازرون یا حومه

ROZTAB
02-05-2013, 18:39
میشه گفت ، حدودا اطراف کنار تخته اینطور محیطی داره ....

shifter
02-05-2013, 20:25
گویا شرکت رویال سفر به خاطر تصادف امروز فعالیتش متوقف شده...

ROZTAB
03-05-2013, 11:11
متاسفانه تصادف خيلي بدي بوده ، خدا به بازماندگان صبر بده ....

javadk123
04-05-2013, 00:10
سلام.واله اهل شیرازم.چرا پرسیدی؟بروبچ خودشون یه پا gps هستن!درست گفتین نزدیک کازرون هست.پلاک کامیونها هم ایران 63هست.

ЯΣZΛ
04-05-2013, 13:08
ياد قديما بخير اينجا دوراني داشت حيف كه ديگه مثل قبلنا داغ نيست و سوت و كوره

پ.ن:در مورد مارال هم امروز ديدم بنده خدا راننده هاش تو ترمينال همشون خوابيده بودن!بنده خدا راننده هاي ديگه چه گناهي كردن كه بايد تا رسيدگي بيكار بمونن.

mehrab parsa
04-05-2013, 19:12
mack pinnacle cxu

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ROZTAB
04-05-2013, 19:46
سلام دوستان ، کسی تعداد تقریبی کل کامیون های فعال ایران رو می دونه؟

ROZTAB
06-05-2013, 19:39
يك كاميون از كاميون هاي همشهريام ، يك ولوو Volvo FH سفيد رنگ زيبا و سالار بوشهري ، آقا كل كاميون يه طرف اون پلاك ايران 48 هم يه طرف D: ...

ЯΣZΛ
07-05-2013, 15:16
mack pinnacle cxu

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خيلي زيباست.اين مدل ماك رو از همه بيشتر دوست دارم

ميشه يه مشخصاتي ازش بزاريد.

mehrab parsa
07-05-2013, 17:45
خيلي زيباست.اين مدل ماك رو از همه بيشتر دوست دارم

ميشه يه مشخصاتي ازش بزاريد.

يكي از محصولات شركت ماك در زمينه حمل بارهاي اتوبانی یا بزرگراهی مدل PINNACLE هستش كه به دو صورت طرح کلاسیک یا سنتیTraditional و همینطور آیرودینامیک Aerodynamic عرضه میشه (همان طور كه مي دانيد كشنده ها در بازار امريكاي شمالي به دو صورت كلاسيك و آیرودینامیک عرضه مي شوند)پيناكل CXUداراي طراحي آیرودینامیک بوده و CHU از طراحي كلاسيك برخوردار است.
pinnacle از موتورهاي سري MP7 – MP8 ( mack power ) بهره ميبرد گونه هاي متعدد پيشرانه MP8- mp7قدرت خروجي آن ها از 415 تا 505اسب بخارو حداكثر گشتاور توليدي در این پيشرانه ها 2500 نيوتن برمتربوده با حداکثر حجم 13 ليتري. هرچند قویترین موتور های ماک موتورهای سری MP10 هستش که بر روی مدل تیتان استفاده میشه که حداکثر قدرت خروجی این موتورها 685 اسب بخار و گشتاور 3200 نیوتنی .

گيربكس هاي متعددي در این مدل استفاده شده از جعبه دنده هاي MAXITORQUEو همين طور از جعبه دنده اتوماتيك M DRIVERكه از يك برنامه ريزي تعويض دنده كاملا بهينه شده براي كاهش مصرف سوخت بهره مي برد.در كنار گيربكس هاي اختصاصي(MAXITORQUE- M DRIVER) ماك از گيربكس هاي دو شركت معتبر eaton و Alison هم استفاده كرده.

راننده در داخل کابین pinnacle هیچ کم و کسری نداره . از صندلی های چرمی گرفته تا انواع سیستم های جدید . در داخل کابین از رنگ های خاکستری سنگی _ مسی تند _ ابی کبالتی و... استفاده شده - کابین pinnacle تیپ های مختلفی داره ولی در کل به سه تیپ تقسیم میشه .
هر چند این اواخر رقبای ماک مدل های جدیدی رو عرضه کردن مثل kenworth t 680- peterbilt 579 و.... ولی هنوز در بخش حمل و نقل اتوبانی pinnacle محبوب ترین و بهترینه

mehrab parsa
07-05-2013, 18:37
کابین mack pinnacle

mehrab parsa
07-05-2013, 18:43
فریت لاینر کاسکادیا

فریت لاینر کاسکادیا - کنورث t680 - پتربیلت 579

Actros
15-05-2013, 09:49
آقا من پدر بزرگم میخواد ماشینشو بفروشه
1921 باری مدل 1359
2 ماه پیش هم تعمیر موتور کلی شده و همش نو هست
اتاق جلو هم رنگ داره فکر میکنم ولی کلا ماشین سالمیه . صداش در نمیاد بنده خدا . هی کار میکنه
حدودا چه قدری میکنه ؟

بی باک بی بال
15-05-2013, 19:10
آقا من پدر بزرگم میخواد ماشینشو بفروشه
1921 باری مدل 1359
2 ماه پیش هم تعمیر موتور کلی شده و همش نو هست
اتاق جلو هم رنگ داره فکر میکنم ولی کلا ماشین سالمیه . صداش در نمیاد بنده خدا . هی کار میکنه
حدودا چه قدری میکنه ؟
لاستکم داشته باشه کم کم بالا60 تومن:n19:

ЯΣZΛ
20-05-2013, 15:34
سلام به همه سنگین بازا

یه خبری:عکس اکتروس های 1860 پلاک شده رو دیده کسی؟
دیشب دیدم مخم سوت کشده بود موتور v8 bluetech5 یعنی هیولا بودن یکیشون پلاک 19 بود یکیشونم پلاک 78 بود!
فتوشاپ هم نبود چون یکی از دوستام خودش اونجا بوده و عکس گرفته بود حیف الان دسترسی به فیسبوک ندارم وگرنه میزاشتم ببینید!
میگفت صدای موتوراشون غوغایی راه انداخته بود تو گاراژ!احتمال زیاد فردا براتون میزارم عکساش رو....

ЯΣZΛ
28-05-2013, 09:04

camaro lt
28-05-2013, 21:27
سوال:
محل استراحت راننده اتوبوس در موقع حركت اونجاست كه علامت زدم؟
چند بار ديدم تصوير يه نفر كه خوابيده رو روي اون جعبه چسباندن!! يعني واقعا اونجا ميخوابه؟؟!!
و اگر بله بر اساس كدوم استاندارد ايمني و بهداشتي؟!
اگر هم نه كه خدا رو شكر....!!!
و البته جاي خواب حقيقي كجاست؟ ته اتوبوس و روي موتور؟ مثل قديم؟

amin13720
29-05-2013, 13:16
سوال:
محل استراحت راننده اتوبوس در موقع حركت اونجاست كه علامت زدم؟
چند بار ديدم تصوير يه نفر كه خوابيده رو روي اون جعبه چسباندن!! يعني واقعا اونجا ميخوابه؟؟!!
و اگر بله بر اساس كدوم استاندارد ايمني و بهداشتي؟!
اگر هم نه كه خدا رو شكر....!!!
و البته جاي خواب حقيقي كجاست؟ ته اتوبوس و روي موتور؟ مثل قديم؟
بله جای خواب حقیقی راننده اونجاست،مگه چشه؟
خیلی هم جای خوب و آرومیه،همرا داییم زیاد سرویس رفتم و تو جعبه خوابیدم،از تخت خونه آدم هم راحت تره:n02:
از نظر ایمنی هم ب نظر من جای خوبی،چه از عقب چه از جلو ضربه بخوره به این قسمت ماشین آسیبی نمیرسه

camaro lt
29-05-2013, 15:32
بله جای خواب حقیقی راننده اونجاست،مگه چشه؟
خیلی هم جای خوب و آرومیه،همرا داییم زیاد سرویس رفتم و تو جعبه خوابیدم،از تخت خونه آدم هم راحت تره:n02:
از نظر ایمنی هم ب نظر من جای خوبی،چه از عقب چه از جلو ضربه بخوره به این قسمت ماشین آسیبی نمیرسه
حقيقت رو بگم، من حاضرم 48 ساعت بيدار بمونم اما اونجا نخوابم!
واقعا توي كشورهاي طراز اول دنيا، مثلا همون سوئد ، راننده اتوبوس همونجا ميخوابه؟!
از نظر ايمني چقدر اطمينان داره؟
دود و گرد و غبار و خاك وارد اونجا نميشه؟ تهويه هوا چطوريه؟
زمستان از سرما و تابستان از گرما آزار نميبينه؟
اگر يه تصادف شديد رخ بده و اتوبوس چپ بشه، كي به دادش ميرسه؟ اصلا چطوري در مياد؟!
اگر اتوبوس افتاد ته دره يا توي آب چطور؟؟!!
اصلا اگر به راننده نياز بود كه فوري بياد، چي؟ هي وسط راه بايد توقف كنن و برن سراغ جعبه بغل و صداش كنن؟! راهي به داخل اتوبوس نداره؟؟!!
چند تا تست ايمني در اين مورد انجام شده كه خوابيدن يه انسان در اون محل رو مناسب و بي خطر تشخيص دادن؟؟؟!!!

alone_boy
29-05-2013, 15:52
اصلا اگر به راننده نياز بود كه فوري بياد، چي؟ هي وسط راه بايد توقف كنن و برن سراغ جعبه بغل و صداش كنن؟! راهي به داخل اتوبوس نداره؟؟!!
تقریبای وسطای اتوبوس و بغل آبخوری یه در هست که از طریق اون رفت و آمد میکنه.من که خودم نرفتم اون تو ولی شنیدم خیلی جای خوب و با صفاییه : دی

chicago
07-06-2013, 23:50
سلام دوستان
با 100 میلیون یه 1921 می خوام بگیرم چه مدلی با این قیمت میدن ؟

بی باک بی بال
08-06-2013, 17:06
سلام دوستان

والله نوش 180 با 100 تومن فکر مدل80 تا 85 گیرت بیاد حالا اگه خواستی بگو دقیق قیمت شو برات در بیارم

chicago
08-06-2013, 22:14
مدل 80 یا 85 میلادی منظورته یا شمسی ؟

بی باک بی بال
08-06-2013, 23:30
مدل 80 یا 85 میلادی منظورته یا شمسی ؟
1380 تا 1385
میلادی که میشه مالهاهل دقیانوس

chicago
09-06-2013, 08:18
حالا اگه تونستی یه اماره دقیق بگیر ببین اوضاع چجوریه . ممنون

fmx
09-06-2013, 19:20
سلام دوستان.به نظر شما با 120 الی 135 میلیون یه ولوو fm9 تک خرید؟ اگه جواب بدید ممنون میشم.:n13:

fmx
09-06-2013, 19:23
سلام دوستان.به نظر شما با 120 الی 135 میلیون می توان یه ولوو fm9 تک خرید؟اگه جواب بدید متشکرم.:n13:

88mohammad
09-06-2013, 21:50
بچه ها بین کامیونت ها چی رو پیشنهاد میکنید؟ ایسوزو رو قلم بگیرید که خیلی گرونه. از بین خاور بنز - بادسان - کاویان به نظرتون کدوم بهتره؟ اگه چیز دیگه ای هم مد نظرتون هست ممنون میشم راهنمایی کنید

fmx
09-06-2013, 22:39
من اون یکی ها رو نمیدونم.ولی ما کاویان k110داریم نسبتا ماشین پرقدرتی است و شتاب و سرعت خوبی هم داره. با بار کامل هم سربالاءی ها رو خوب جواب میده و از سایر رقبای چینیش هم پرقدرت تره و هم کیفیت خوبی داره.تزیینات داخلی شم خیلی خوبه.حتی بهتر از ایسوزو و بادسان.:n26::n26:

fmx
09-06-2013, 22:43
راستی کسی نیس به سوالم جواب بده.با 120 تا 135 میلیون می توان یه اف ام 9 تک خرید؟

chicago
10-06-2013, 13:53
نه نمیشه .

بی باک بی بال
10-06-2013, 17:04
بچه ها بین کامیونت ها چی رو پیشنهاد میکنید؟ ایسوزو رو قلم بگیرید که خیلی گرونه. از بین خاور بنز - بادسان - کاویان به نظرتون کدوم بهتره؟ اگه چیز دیگه ای هم مد نظرتون هست ممنون میشم راهنمایی کنید
برای چی می خواهی

راستی کسی نیس به سوالم جواب بده.با 120 تا 135 میلیون می توان یه اف ام 9 تک خرید؟

نه اف ام 9 تک تمیز بالایی 160 هست مگه یه داغون بتونی بگیری

بی باک بی بال
11-06-2013, 19:01
سلام دوستان
اقا شرمند الان یه قیمت گرفتم برای گفت با 100 تومان اگه ماشین تمیز بخواهی بگیر فوقش مد 1375 یا 76 گیرت بیاد حالا اگه خواستی می تونم ماشینم برات پیدا کنم

chicago
12-06-2013, 06:59
پیدا کن . نارجی باشه بهتره

88mohammad
12-06-2013, 14:45
[QUOTE=بی باک بی بال;7687198]برای چی می خواهی

گفتم بگیرم یه چندتا عکس باهاش بگیرم بزارم تو البوم.:n02:. اقا شوخی کردم یه کم جو عوض بشه به دل نگیری.
داداش برا کار تو جاده میخام هر چی برسه . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Armin383
12-06-2013, 20:04
اقا شرمند الان یه قیمت گرفتم برای گفت با 100 تومان اگه ماشین تمیز بخواهی بگیر فوقش مد 1375 یا 76 گیرت بیاد حالا اگه خواستی می تونم ماشینم برات پیدا کنم

داداش اشتباه نمیکنی؟
من شنیدم 1371 رو 130 معامله کردند. وقتی نوش 180 تومنه یعنی با 16 سال کار 80 میلیون از قیمت ماشین (اونم بنز 1921) میفته؟

fmx
12-06-2013, 20:28
اره.به نظرم راس میگه.چون یکی اشناهامون بنز 1921 داشت مدل 1368 فروختنش 117 تومن.

ЯΣZΛ
13-06-2013, 12:25
نظرتون چیه؟؟؟؟!!!!

fmx
13-06-2013, 14:27
این ماکو از کجا آورده اند؟آخه وسایلش تو ایران پیدا میشه؟

hosseinf722
13-06-2013, 19:12
نظرتون چیه؟؟؟؟!!!!

عـــــــــــــــــــالی
بازم از این عکسا بذار دوست عزیز

بی باک بی بال
14-06-2013, 20:11
اداش اشتباه نمیکنی؟
من شنیدم 1371 رو 130 معامله کردند. وقتی نوش 180 تومنه یعنی با 16 سال کار 80 میلیون از قیمت ماشین (اونم بنز 1921) میفته؟

اره.به نظرم راس میگه.چون یکی اشناهامون بنز 1921 داشت مدل 1368 فروختنش 117 تومن.
البته اون دیگه بستگی به تمیزی ماشین داره

fmx
14-06-2013, 20:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عالی...............

fmx
14-06-2013, 20:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم کمپرسی جدید کاویان که قدرتش رو تقویت کرده اند و توش هم خوشگل شده ولی مثل اینکه خشکن.

abdoomish
16-06-2013, 02:04
سلام خدمت دوستان.میخواستم بپرسم خاور 608 و 808 چند تن میتونن بار ببرن؟؟ممنون

fmx
16-06-2013, 09:14
فکر کنم 608 حدود 2.5تا3تن و 808 حدود 4 تا4.5 تن بار ببرن.اینا تقریبی ان.دقیقش رو نمیدونم.

fmx
16-06-2013, 09:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم از بنز وارداتی.

abdoomish
16-06-2013, 09:56
اگه بخوایم خاور 808 رو با بقیه کانیونت ها مقایسه کنیم در حد کدومشه؟از لحاظ حمل بار میگم

fmx
16-06-2013, 10:30
ببخشید.منظورتون رو نفهمیدم.میشه دقیق تر توضیح دهید؟

abdoomish
16-06-2013, 10:33
منظورم اینه که 808 میتونه به اندازه ایسوزو 6 تن یا کاویان بار بزنه؟

hosseinf722
16-06-2013, 11:43
پاک شود.

.

fmx
16-06-2013, 11:53
608 وزن ناخالص=6تن خالص 2.5 تا 3تن.808 وزن ناخالص 8 تن .وزن خالص 4تا4.5 تن. (وزن خالص یعنی به غیر از وزن خود کامیون چند تن بار می تونه حمل کنه.) وزن ناخالص هم هم وزن خود کامیون و بار هستش.

abdoomish
16-06-2013, 12:24
دستتون درد نکنه..زحمت کشیدید:n01:

fmx
16-06-2013, 13:56
دوست عزیز حرفش هم نزن.

رامینم
16-06-2013, 19:08
اگر سوالی دارید در این تایپک بپرسید.:n06:

abdoomish
16-06-2013, 20:07
قصد دارم یه کامیونت کمپرسی بخرم ولی بین خاور 808 و کاویان و فوتون موندم کدومش قویتره در کل؟؟

رامینم
16-06-2013, 20:25
فوتون بگیری بهتره؟

abdoomish
16-06-2013, 20:29
چرا فوتون؟:n06:

fmx
16-06-2013, 20:54
خاور =85 اسب بخار.فوتون=100 اسب بخار.کاویان=125 اسب بخار.به نظر من فوتون رو کنار بزار چون اتاقش خیلی کوچکه.اگه میخوای کم خرج باشه خاور بگیر. قدرت کاویان از فوتون و خاور یه کم زیاده.اگه می خوای با سرعت بری کاویان رو انتخاب کن. اتاق کاویان هم خیلی زیباست وتخت خواب هم داره.کاویان در کل هم قویتره و هم اتاقش بزرگ و زیباست.(نسبت به سایر رقبا)

abdoomish
16-06-2013, 21:01
آره اینکه خاور کم خرج تره درست ولی با این اوصاف یعنی یه خاور 808 اون مقدار باری رو که کاویان میزنه نمیتونه ببره؟؟

abdoomish
16-06-2013, 21:02
یه کاویان 6/5 تن چقد بار خالص میتونه بزنه؟؟

fmx
16-06-2013, 21:09
5.6 تن ها رو نمی دونم ولی 6.5 تن ها 3 تن می زنن. 8.8 تن ها هم فک کنم بتونن 4 تا 4.5 تن بزنند.

fmx
16-06-2013, 21:17
آره اینکه خاور کم خرج تره درست ولی با این اوصاف یعنی یه خاور 808 اون مقدار باری رو که کاویان میزنه نمیتونه ببره؟؟ چرا می تونه ببره ولی موتورش خیلی ضعیفه و آدم رو خیلی اذیت می کنه.

abdoomish
16-06-2013, 21:19
پس با این اوصاف خاور بهتره دیگه..چون خرجش کمتره...قیمتش هم ارزون تره.....تناژ بیشتری هم میتونه نسبت به رقباش ببره...درسته؟؟:n01:

fmx
16-06-2013, 21:33
اگه می خوای کم خرج باشه اره خاور خیلی بهتره.ولی گفتم موتورش خیلی ضعیفه. کاویان های 8.8 تنی هم بهترن.(k109) از خاور 55 اسب بیشتره و سرعت و کشش خوبی دارن وتناژش هم با خاور برابره. ایسوزو هم عالی اما خیلی گرونه.8 تنش با اتاق کمپرسی100 تومن میشه. وسایلش هم خیلی گرونه .فک کنم کاویان های 8.8 تنی از ایسوزو ارزونتر باشن.بعدش هم اگر داخل شهر کار کنی خاور خوبه ولی اگه می خوای چند صد کیلومتر راه بری برای جاده کاویان خوبه.در آخر هم باید پولت متناسب با نوع کامیون باشه. اگه سوالی داشتی درباره ی معایبش در خدمتم.

abdoomish
16-06-2013, 21:42
عیب های خاور چیه کلا؟

fmx
16-06-2013, 22:04
منظورم معایب کاویان بود.

abdoomish
16-06-2013, 22:11
:n02: به هر حال دستت درد نکنه..ممنون

fmx
17-06-2013, 21:05
مرسی ممنون.

abdoomish
21-06-2013, 07:11
سلام و خسته نباشید..میخواستم اگه کسی راجع به کامیونت آمیکو 5 تن اطلاعی داره بگه..معایب و کلا هر اطلاع دیگه ای..ممنون

fmx
21-06-2013, 11:28
قیمت 47 تومن.مشخصات فنی:.2

موتور

4سيلندر ، خطي گازوئيل سوز ، آب خنك مجهز به توربوشارژر

حد اكثر قدرت : 90 اسب بخار

حداكثر گشتاور : 220 نيوتن متر

حجم محفظه احتراق : 2771 سي سي

كلاچ

تك صفحه اي خشك با فنر ديافراگمي با نيرئي هيدروليك

گيربكس

سنكرونيزه مكانيكي ، 6 دنده ( 1 + 5 )

نسبت دنده ها

جلو : 077/0 ، 000/1 ، 585/1 ، 672/2 ، 016/5

عقب : 783/4

اكسل ها

جلو : يك تكه صلب

عقب : تك مرحله اي هيپونيدي

چرخ ها

2 چرخ جلو – 4 چرخ عقب – 1 چرخ زاپاس

تعليق

جلو : فنر تخت فولادي پارابوليك + كمك فنر تلسكوپي با ميل موج گير

عقب : فنر تخت پارابوليك + كمك فنر تلسكوپي با ميل موج گير

شاسي

نردباني دو لايه طبقه بندي شده

فرمان

هيدروليك

ترمزها

سرويس : دومداره هيدروليكي كاسه اي وكيومي + ABS

پارك : ترمز دستي مكانيكي

ترمز كمكي : ترمز خفه كن لوله اگزوز

كابين راننده
تمام فولادي ، تاشو ، با دو صندلي قابل تنظيم براي سه نفر ، فرمان قابل تنظيم، راديو ضبط CD ، سيستم تهويه سقفي ، كمربند ايمني ، تاخوگراف ، سيستم گرمايش ( كولراختياري)

برق

باطري : 12 ولت ، 100 آمپرساعت

استارتر : 24 ولت ، 4 كيلووات

دينام : 28 ولت ، 55 آمپر

ابعاد
(سانتيمتر)

فاصله دو محور : 256

طول : 466

عرض : 195

ارتفاع : 219

وزن
(كيلوگرم)

وزن خالص بدون اتاق : 1800

وزن مجاز با بار : 5200

قابليت ها

ظرفيت باك : 75 ليتر

حداكثر صعود : 32%

شعاع گردش : حدود 1/5 متر

حداكثر سرعت : 110 كيلومتر در ساعت

abdoomish
21-06-2013, 12:13
در کل نسبت به ایسوزو 5 تن چه محاسن و چه معایبی داره؟؟

fmx
23-06-2013, 11:56
میخوای ایسوزو بخری یا امیکو؟

javadk123
25-06-2013, 16:16
ببخشید اسپم میدم ولی از دوستان قدیمی کسی در این تاپیک فعالیت نداره؟

ЯΣZΛ
27-06-2013, 11:45
ببخشید اسپم میدم ولی از دوستان قدیمی کسی در این تاپیک فعالیت نداره؟

سلام قدیمی تا چه حد من از 2010 اینجا هستم
البته یوز 2010 رفته به فنا:n02:

javadk123
02-07-2013, 00:30
بحث های داغ مثل گذشته نمیشه اخه، فکر کردم دوستان این تاپیک رو بحال خود رها کردن،جناب camro و shirinو...

Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2

Firebirds
02-07-2013, 09:34
دوستان مطلع من می خوام گواهی نامه پایه یک بگیرم،
سرچ این ور اون ور کردم، گویا قوانین عوض شده ولی من درست متوجه نشدم :n13:
ممنون میشم یکی از دوستان بفرمایید داستان از چه قراره ؟

Firebirds
02-07-2013, 10:40
من توی نت دیدم یکی از دوستان این طور در مورد آزمون پایه یک نوشته :

پایه یک 3تا آزمون داره : فنی-شهر-تپه
فنی از همه اسون تره. دینام و دلکو و میل لنگه پیکان و میارن میگن اینا چیه چطوری کار میکنه و... که همه بلدن.
یکم سخت ترش شهره که یه اتوبوس میدن بهتون باهاش تو خیابونای معمولی رانندگی کنید پارک کنید و... دقیقا مثله آزمونه پایه 2 هست و فقط ماشینتون گنده شده. اینم اغلب 99% پاس میشن.
و اما آزمون تپه : این ازمون از یا تپه تشککیل شده که ازمون گیرنده و شما سوار بنز 1921 میشید و بهتون میگه ازین تپه یرید بالا و بعد برگردید پایین. تا اینجاش مسئله ای یست و به ظاهر اسون میاد. اما مشکل اینجاتست که حق استفاده از ترمز رو در پایین اومدن ندارید و هروقت هم بهتون یگه دنده عوض کنید باید این کار رو بدون ایجاد هرگونه صدا (آب هویج گیری) انجام بدید. و باید کنترله ماشین دستتون باشه. (همون روشه 2 کلاچ 1گاز)
نکته : این آزمونه تپه به شدت سخته . تا جایی که راننده هایی که به طور غیره قانونی چندین ساله دارن رانندگی میکنن تو جاده ها وقتی میان این آزمون رو بدن حداقل 3بار میندازنشون. پس اگه 10 بار هم این ازمون رو دادید به رانندگیه خودتون زیاد شک نکنید.

من از سال 86 گواهی نامه ب1 دارم، هیچ مشکلی هم توی رانندگی ماشین های دنده ای و اتومات سواری ندارم، به نظر تون با مشکل مواجه میشم سر گرفتن پایه 1 ؟

khalife63
04-07-2013, 14:51
سلام پایه یک خیلی سخته گرفتنش. باید حتما تمرین کرده باشی و وارد باشی وگرنه بعید میدونم کسی بتونه شانسی بگیری.
اول تپه باید امتحان بدی یعنی توی سربالایی باید مثلا دنده 4 رو بکنی 3 و همینطور به ترتیب بیایی دنده یک و توی سرپایینی هم همینطور منتها بدون اینکه ترمز بگیری. چون اگه ترمز بزنی یارو افسره از همون بالا میگه خوش اوومدی. باید با گاز و دور موتور دنده کم کنی.

شهری هم با اتوبوس 302 هستش که دنده هاش با 911 بنز یکیه . ولی دیگه تپه نداره. باید توی خیابون صاف راهنما بزنی و از دنده1 شروع کنی بری تا چهار و بعد دوباره بدون ترمز باید کم کنی بیایی پایین.

فنی هم که همینطوری آسون نیست اونم باید باید بلد باشی . مثلا افسر شروع میکنه تا هفت تا هشت تا مثلا از من 12 تا سوال پرسید. عشقیه دیگه.

اینارو گذروندی داداش حللله. پایه یک و گرفتی. عین ما باید بزاری در کوزه آبشو بخوری.
هر روز با این پلیس و اون پلیس باید سرو کلله بزنی. گردن کج کنی. فرت و فرت هم عدم اعتیاد میخوان و کارت سلامت و اوووووووووووووه. هزار جور ادا اصول دیگه.
فکر کنم توضیحم مفید بود.

khalife63
04-07-2013, 14:56
یه کاویان 6/5 تن چقد بار خالص میتونه بزنه؟؟

سه هزار و پانصد کیلو

Firebirds
04-07-2013, 20:04
سلام پایه یک خیلی سخته گرفتنش. باید حتما تمرین کرده باشی و وارد باشی وگرنه بعید میدونم کسی بتونه شانسی بگیری.
اول تپه باید امتحان بدی یعنی توی سربالایی باید مثلا دنده 4 رو بکنی 3 و همینطور به ترتیب بیایی دنده یک و توی سرپایینی هم همینطور منتها بدون اینکه ترمز بگیری. چون اگه ترمز بزنی یارو افسره از همون بالا میگه خوش اوومدی. باید با گاز و دور موتور دنده کم کنی.

شهری هم با اتوبوس 302 هستش که دنده هاش با 911 بنز یکیه . ولی دیگه تپه نداره. باید توی خیابون صاف راهنما بزنی و از دنده1 شروع کنی بری تا چهار و بعد دوباره بدون ترمز باید کم کنی بیایی پایین.

فنی هم که همینطوری آسون نیست اونم باید باید بلد باشی . مثلا افسر شروع میکنه تا هفت تا هشت تا مثلا از من 12 تا سوال پرسید. عشقیه دیگه.

اینارو گذروندی داداش حللله. پایه یک و گرفتی. عین ما باید بزاری در کوزه آبشو بخوری.
هر روز با این پلیس و اون پلیس باید سرو کلله بزنی. گردن کج کنی. فرت و فرت هم عدم اعتیاد میخوان و کارت سلامت و اوووووووووووووه. هزار جور ادا اصول دیگه.
فکر کنم توضیحم مفید بود.

سلام،
والا شرایط من یکم خاصه ! من با این پایه یک اصلا نمی خوام اینجا پشت ماشین بشینم، و بزنم به جاده و ...
صادقانه بگم به من بگی فرق اتوبوس 302 رو با 911 بگو این جوری میشم :n29::blink:

به نظرت یکی که هیچ مشکلی توی پایه دو نداره یه هفته ( البته برای هر کدوم ) فقط موارد امتحانی رو بشینی کنکوری تمرین کنه، کارش راه نمیوفته ؟ بهر حال هر چیزی که قلق داشته باشه با تمرین قابل یاد گرفتن دیگه، فقط من هیچ ایده ای که چند ساعت نیازه برای یاد گرفتن کنکوری این موارد ندارم، که اونم اگه دوستان محبت کنند یه عدد رقمی با توجه به پیشنه ی من عرض کنند ممنون می شوم.

یه سه مورد دیگه هم هست که من اطلاعی اصلا ازش ندارم اونم اینکه که برای یاد گیری تمرینی پایه یک آموزشگاه داریم ؟!! الان من باید دقیقا برم پیش کی ماشین در اختیار من بزاره من یک هفته با دنده سرعت کم کنم ؟!

و در آخر آزمون پایه یک دادن توی شهر های دیگه مثل قزوین راحت تر از شهری مثل تهران هست ؟

آقا این کارت سلامت رو برای کسی که بخواد گواهی نامه را قاب کنه بزنه به دیوار که نمی خوان، درسته ؟

دوستان شرمنده این سوالات شاید برای شما زیاد جدی نیاد ولی من روی گرفتن پایه یک حساب کردم، و قطعا جواب های شما راه گشا خواهد بود.

Firebirds
06-07-2013, 08:47
دوستان چی شد پس ؟ یعنی هیچ کسی به اینجا سر نمی زنه ؟! :n29:

hosseinf722
06-07-2013, 12:08
بحث های داغ مثل گذشته نمیشه اخه، فکر کردم دوستان این تاپیک رو بحال خود رها کردن،جناب camro و shirinو...

مخصوصا rami_hemi ، ŞHÍЯÍŃ ، camaro lt ، 2raj_a

2raj_a
06-07-2013, 15:11
نه دوستان رها نکردم ولی راستش بر بعضی از موارد اطلاعات ندارم مثلا دوستان در مورد قیمت ها از هم میپرسیدن که بنده هیچ اطلاعی از قیمت های روز ندارم پس نمیتونستم نظر بدم.
خوشحال میشم در بحث ها شرکت کنم با شما دوستان عزیز.

fmx
06-07-2013, 18:55
الان قیمت بعضی از کامیون هارو می نویسن یه سرچ کوچولو بکنی میاد.

Firebirds
06-07-2013, 23:08
نه دوستان رها نکردم ولی راستش بر بعضی از موارد اطلاعات ندارم مثلا دوستان در مورد قیمت ها از هم میپرسیدن که بنده هیچ اطلاعی از قیمت های روز ندارم پس نمیتونستم نظر بدم.
خوشحال میشم در بحث ها شرکت کنم با شما دوستان عزیز.

الان قیمت بعضی از کامیون هارو می نویسن یه سرچ کوچولو بکنی میاد.

مخصوصا rami_hemi ، ŞHÍЯÍŃ ، camaro lt ، 2raj_a

دوستان مگه شما گواهی نامه ی پایه یک ندارید ؟
چرا پس پاسخ این دو پست آخر من را نمی دهید ؟
:n16:

fmx
06-07-2013, 23:19
من قیمت اینارو میدونم .اگه کسی خواست بزارم.(سری اسکانیا)(سری ایسوزو) (سری دنگ فنگ)(رنو پریمیوم)

abdoomish
07-07-2013, 20:51
سلام به همه ی دوستان...میخواستم بدونم کسی هست که مشخصات فنی ماک و اینترناش و مایلر(کشنده) رو بدونه؟فقط بگید چند اسب بخار هستن کافیه.ممنون

fmx
07-07-2013, 21:21
مایلر»285 ماک »200 یا 220 اینترناش »285 .اینترناش و ماک رو دقیق نمی دونم.

fmx
07-07-2013, 21:21
به قدرت ماک نگاه نکن.زورش از همه بیشتره!!!!!!!!!

abdoomish
07-07-2013, 21:59
مطمئنی داداش؟؟؟یعنی ماک 220 تاس ولی دانگ فانگ 375؟؟

fmx
08-07-2013, 10:08
منم گفتم دقیق نمی دونم .ولی مثل اینکه ماک گشتاورش خیلی خیلی زیاده.دانگ فنگ که ماشین نیس.من با چشای خودم دیدم تو سربالایی که اف اچ 480 با بار از یه دانگ فنگ خالی سبقت گرفت.d

بی باک بی بال
08-07-2013, 22:33
ببین مایلر 280 تاس اما گشتاورد وا گیربکس که مهم
قدر دنگ فنگ امیکو خیلی بیشتر از مایلر من که مایلر داشتم راضی بودم

javadk123
08-07-2013, 22:48
اقا برای گواهینامه پایه یک اموزشگاه وجودنداره،برای امتحان تپه همون جا پول میگیرن ۳دور میزنی با اموزش.کارت سلامت برای وقتی که بخوای کار کنی نه گواهینامت قاب بگیری.:-) برای امتحان فنی هم یه سی دی اموزشی هست میگیری و توضیحاش رو داده.ماک توربو ۲۵۰ اسب هست و اینترکولرش۳۰۰ اسب هست.مدل بالاترهاش تا ۴۰۰اسبش هم هست.ماک قدیمی تمام قدرتش بخاطر جعبه دنده و دیفرانسیلش هست.قدرت کامیونهای بنز رو از مدلشون میشه فهمید.۲۶۲۸ یعنی ۲۸۰ اسب با ظرفیت۲۶ تن.عاشق بحث گشتاور و توانم ولی اینجا بحثی دربارش نمیشه.سوالی بود در خدمتم

javadk123
08-07-2013, 22:54
طراحی و ساخت اتومبیل بیشترین تاثیرش رو از تجربه میگیره.بخاطر همین که خودرو سازان المانی به نسبت موفقیت بیشتری دارند.من با کامیون زیاد سروکار دارم و یه جورایی شغلمه،واقعا کشنده اکسور یه سر و گردن از بقیه بالاتره.و اون برمیگرده به تجربه زیاد کمپانی مرسدس بنز المان.کشنده های چینی شاید هیچوقت نتونن به سطح کشنده های اروپایی و امریکایی برسن

2raj_a
08-07-2013, 23:11
دوستان نباید توقع داشته باشین مثلا دنگ فنگ یا هوو مثل بنز باشن...اکسور هم فقط استلاک کمتری نسبت به بقیه کشنده ها داره مثلا در زمینه استخون بندی و خرابی از راننده ها بپرسی میگن ولو یا از نظر راحتی بپرسی همه میگن اسکانیا...به هر حال هر کشنده ای خصوصیات خودش رو داره
در مورد گشتاور هم دوست عزیز اشاره ای کرد شاید خیلی از دوستان حتی ندونن گشتاور چیه؟
به زبان ساده گشتاور نیرویی است که باعث دوران میشه.

منم گفتم دقیق نمی دونم .ولی مثل اینکه ماک گشتاورش خیلی خیلی زیاده.دانگ فنگ که ماشین نیس.من با چشای خودم دیدم تو سربالایی که اف اچ 480 با بار از یه دانگ فنگ خالی سبقت گرفت.d

این چیزی که شما میگی رو نمیشه ملاک قرار داد.

javadk123
09-07-2013, 14:40
کشنده باید هنر خودش رو تو سینه کش نشون بده،وگرنه داخل کفه هر کشنده ای میتونه سرعت بگیره،اکسور ۱۸۴۳ رو با fh12 ۴۶۰ اسب بخاری مقایسه کنید و نباید با اف اچ ۱۳ مقایسه کرد.اکسور داخل جاده صاف از ولوو عقب میفته ولی در سینه کش واقعا ولوو fh12 رو میخوره.

2raj_a
09-07-2013, 17:44
کشنده باید هنر خودش رو تو سینه کش نشون بده،وگرنه داخل کفه هر کشنده ای میتونه سرعت بگیره،اکسور ۱۸۴۳ رو با fh12 ۴۶۰ اسب بخاری مقایسه کنید و نباید با اف اچ ۱۳ مقایسه کرد.اکسور داخل جاده صاف از ولوو عقب میفته ولی در سینه کش واقعا ولوو fh12 رو میخوره.

هر وسیله ای یک سری مزایا و یک سری معایب داره.
و صرفا به خاطر یک مزیت نمیشه گفت فلان ماشین بهتره..!به نظر من هر وسیله ای تو یک منطقه خاص کارایی بهتری داره و بهتر جوابگو هست. مثلا ولو خرابی کمتری داره نسبت به بنز و اکثر راننده ها اونو میپسندن به خاطر اذیت های کمترش و اکسور خیلی راننده رو تکون میده و بازی اتاقش زیاده ولی با وجود این چیزا نمیشه گفت اکسور ماشین بدیه
ولی در کل ماشین های کشنده بنز یه مقداری ظرافت بیشتری نسبت به ولو دارن
من خودم عاشق ماشین های امریکایی هستم مثلا اینتر ناش یا ماک کنورس میمیرم برای اون شاسی های بلند و کشیده برای اون غرش موتور ها و اون اگزوز های سر به فلک کشیدش...

javadk123
09-07-2013, 22:04
هر وسیله ای یک سری مزایا و یک سری معایب داره.
و صرفا به خاطر یک مزیت نمیشه گفت فلان ماشین بهتره..!به نظر من هر وسیله ای تو یک منطقه خاص کارایی بهتری داره و بهتر جوابگو هست. مثلا ولو خرابی کمتری داره نسبت به بنز و اکثر راننده ها اونو میپسندن به خاطر اذیت های کمترش و اکسور خیلی راننده رو تکون میده و بازی اتاقش زیاده ولی با وجود این چیزا نمیشه گفت اکسور ماشین بدیه
ولی در کل ماشین های کشنده بنز یه مقداری ظرافت بیشتری نسبت به ولو دارن
من خودم عاشق ماشین های امریکایی هستم مثلا اینتر ناش یا ماک کنورس میمیرم برای اون شاسی های بلند و کشیده برای اون غرش موتور ها و اون اگزوز های سر به فلک کشیدش...

کشنده های امریکایی رو باید در ازاد راه روند،نه در جاده های غیر استاندارد اینجا که واقعا شاسی بزرگ و دراز اون اذیت میکن.در کل هر کشنده ای مزایا و معایب خودش رو داره،ولوو ۴۴۰ الان یکی از بهترین کشنده های داخل جاده های ایران هست.

mehrab parsa
10-07-2013, 10:55
مهمترین مشکلی که اروپا داره فضای کافی برای ساخت جاده هست ولی ساختار جغرافیای امریکا باعث شده بزرگراههای خوبی ایجاد بشه . در این بزرگراهها دیگه مشکلی به عنوان طول وسیله نقلیه مطرح نیست اروپا به دلیل مساحت کم وفاصله کم بین شهرها وساختار جغرافیای سعی در ایجاد استانداردهایی با این نوع ساختار بوده - به خاطر هین که وسیع ترین جاده ها رو کشور امریکا داره با بیش 6 میلیون و 500هزار کیلومتر طول جاده و بعد از امریکا کشور چین با 3 میلیون و860 هزار کیلومتر - استادنداردهای آلایندگی هم در بیشتر موارد استانداردهای آمریکایی سختگیرانه تر بوده – جالبه در یک نظر سنجی که یک موسسه در سال 2012 انجام داده در اروپا بیش از 60% به کامیون های امریکایی علاقه دارن درحالی که در امریکای شمالی و جنوبی کمتر از 30% به کامیون های اروپایی علاقه دارن

mehrab parsa
10-07-2013, 12:53
شرکت ماک برای مدل های r و f از تنوع موتور و گیربکس های زیادی استفاده کرده – یه جا خوندم که برای مدل f فقط بالای 10 نوع موتور و بیش از 40 مدل گیربکس استفاده کرده – مدل آر 600 که تو کشور ما هستش با موتور 300 اسبی گشتاور 1450 نیوتنی تولید میکنه . اینو تو کاتالوگ آر600 خوندم.
موتور 300 اسبی اینتر کولردار این موتور به خاطر رنگی که داره بین راننده ها و تعمیرکاران ماک به موتور طلایی معروفه این موتور اکثرا روی آر600 مونتاژ خارج گذاشته شد.
جواد جان بحث در مورد گشتاور و نیرو موتور واقعا بحث خوب و جالبی هستش .بین شرکت های کامیون ساز همیشه جنگ قدرت موتور توان و گشتاور ایجاد شده وجود داشته . قوی ترین موتوری که تولید شده تا جایی که من اطلاع دارم Volvo 750 d16gباگشتاور 3550 نیوتن بر متر در 1000 تا 1450 دور در دقیقه و scania 730 dc16-21 با گشتاور 3500 نیوتنی که البته این پیشرانه v8 هستش – موتور mack mp10 685 با گشتاور 3200 نیوتنی در 1000 تا 1500 دور در دقیقه – Volvo 700 d16g با اینکه 15 اسب بخار از mack mp10 بیشتر قدرت تولید میکنه ولی گشتاور کم تری داره -

javadk123
11-07-2013, 13:46
خودمون یه ماک R600st داریم که موتورشون فابریک ۲۵۰ بود و ما موتور ۳۰۰ اسبی گذاشتیم روش و الان موتور ۴۰۰ اسب با گیربکس تک اسپید فولر و دیفرانسیل با کرانویل پینیون سبک گذاشتیم روش.شما با یه مقایسه ساده میفهمید که کمپانی ولوو چندین سال دورتر از ماک از اینترکولر در موتورهاش استفاده کرد.چندین صفحه عقبتر نمودار گشتاور و توان چند موتور کمپانی های اروپایی و امریکایی قرار داده بودم و راجع به اون هم بحث شد که اموزنده و مفید بود.موتور ۳۰۰ اینترکولر ماک پا به پای ولوو F12 turbo راه میاد در حالی که سال ساخت این دو کشنده خیلی با هم فرق دارن.این هم که در چند پست قبل تر از اکسور تعریف کردم چون تنها کشنده ای که حالا پا به پای ماک ۴۰۰اسبی ما در سینه کش راه میاد همین اکسور هست;-) .در ضمن ما ۷یا ۸سال پیش با ۲میلیون موتور رو از ۳۰۰به ۴۰۰ ارتقا دادیم.

88mohammad
11-07-2013, 14:31
رفقا 100 تومن دارم. میخام یه کشنده بخرم. به نظر شما چی بخرم که در حد پولم خوب باشه. تا 20 تومنم میتونم قرض کنم بزارم روش. خودم نظرم دانگ فنگ هستش. البته نظر دوستان اهل فن برام خیلی مهمه. اینم بگم تقریبا هشت ساله ماشین رو فروختم قبلا ماشین داشتم زیادم اماتور نیستم. ممنون از راهنمایی هاتون

mehrab parsa
11-07-2013, 17:43
خودمون یه ماک R600st داریم که موتورشون فابریک ۲۵۰ بود و ما موتور ۳۰۰ اسبی گذاشتیم روش و الان موتور ۴۰۰ اسب با گیربکس تک اسپید فولر و دیفرانسیل با کرانویل پینیون سبک گذاشتیم روش.شما با یه مقایسه ساده میفهمید که کمپانی ولوو چندین سال دورتر از ماک از اینترکولر در موتورهاش استفاده کرد.چندین صفحه عقبتر نمودار گشتاور و توان چند موتور کمپانی های اروپایی و امریکایی قرار داده بودم و راجع به اون هم بحث شد که اموزنده و مفید بود.موتور ۳۰۰ اینترکولر ماک پا به پای ولوو F12 turbo راه میاد در حالی که سال ساخت این دو کشنده خیلی با هم فرق دارن.این هم که در چند پست قبل تر از اکسور تعریف کردم چون تنها کشنده ای که حالا پا به پای ماک ۴۰۰اسبی ما در سینه کش راه میاد همین اکسور هست;-) .در ضمن ما ۷یا ۸سال پیش با ۲میلیون موتور رو از ۳۰۰به ۴۰۰ ارتقا دادیم.

ماک شهرت جهانی داره ماشیناشم امتحان خودشونو پس دادن و محصولات این شرکت در دنیا از محبوبیت خاصی برخوردارن و طرفداران زیادی دارن... یه نکته ی دیگه هم بگم زمانی که ماک آر600 در ایران تولید میشد تقریبا از ضعیفترین موتور / ساده ترین اتاق از نظر تزئینات. صندلی. تودوزی. داشبورد... استفاده شده در حالی که در امریکا و استرالیا ز موتور قوی تر و کابین های زیباتر و.... استفاده میشده - اگر زیر ساخت های ایران ماسب کشنده های جدید امریکایی بود و محدودیت تناژ و.... در کشور مانبود شرکت های اروپایی مثل volvo , scania پیش بزرگان صنعت کامیون امریکا ماننده peterbilt- kenworth - mack و.... حرفی برای گفتن نداشتن.

بی باک بی بال
11-07-2013, 20:17
فکر کننم با این پول بتونی ههو یا دانگ فنگ بردای کلا با این پول نخریی بهتر

2raj_a
11-07-2013, 22:10
رفقا 100 تومن دارم. میخام یه کشنده بخرم. به نظر شما چی بخرم که در حد پولم خوب باشه. تا 20 تومنم میتونم قرض کنم بزارم روش. خودم نظرم دانگ فنگ هستش. البته نظر دوستان اهل فن برام خیلی مهمه. اینم بگم تقریبا هشت ساله ماشین رو فروختم قبلا ماشین داشتم زیادم اماتور نیستم. ممنون از راهنمایی هاتون
با این پول بهترین گزینه هوو هست دوست عزیز اگر ماشین باهاش مراعات کنی و پاتو نکنی تو موتور خیلی خوبه و استلاک نداره ولی اگر بخوای گاز بدی و همیشه تند بری نه نباید بخری.
من خیلی از راننده های قدیمی رو میشناسم که با هوو کار میکنن دنگ فنگ اذیت داره یه مقدار.

javadk123
12-07-2013, 11:50

میتونی ولوو 63 یا 64 یا 65 تمیز هم برداری

88mohammad
13-07-2013, 23:18
از همه رفقا که لطف کردن جواب دادن ممنون . هوو نمخام بردارم زیاد خوشم نمیاد ازش. بین دنگ وفنگ و ولوو مدل پایین که دوستمون جواد پیشنهاد دادن به نظر شما کدوم بهتره؟

javadk123
14-07-2013, 10:24
شما ببین ماشین روبرای چه کاری و استفاده ای میخواهید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

اگر صحبت خودروهای فرسوده نبود صد در صد ولوو رو بهت پیشنهاد میکردم

88mohammad
14-07-2013, 13:38
شما ببین ماشین روبرای چه کاری و استفاده ای میخواهید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

اگر صحبت خودروهای فرسوده نبود صد در صد ولوو رو بهت پیشنهاد میکردم
ذرود. داداش یا تانک میندازم پشتش یا کف.

2raj_a
14-07-2013, 17:30
از همه رفقا که لطف کردن جواب دادن ممنون . هوو نمخام بردارم زیاد خوشم نمیاد ازش. بین دنگ وفنگ و ولوو مدل پایین که دوستمون جواد پیشنهاد دادن به نظر شما کدوم بهتره؟
دوست عزیز ماشین سنگین مثل سواری نیست که بگی از این خوشم نمیاد به این دلیل به اون دلیل هوو هر چی باشه باز مدل داره و به هر حال کمتر کار کرده + دنگ فنگ زمستون خیلی خیلی خیلی بد روشنه یعنی راننده ها همشون یک صدا مینالن ازش.ولو و هم دیگه کار خودش رو کرده درسته ماشین خوبیه ولی الان هم بحث خودروهای فرسوده هست و هر روز یه حرفی میزنن هم دیگه مدل نداره.

javadk123
14-07-2013, 18:36
در کل با این مقدار پول بیخیال ماشین بشو.حداقل باید ولوو ۷۲ به بالا برداری که اون هم ۱۶۰ به بالا قیمتشه.

camaro lt
15-07-2013, 13:50
دوستان مطلع من می خوام گواهی نامه پایه یک بگیرم،
سرچ این ور اون ور کردم، گویا قوانین عوض شده ولی من درست متوجه نشدم :n13:
ممنون میشم یکی از دوستان بفرمایید داستان از چه قراره ؟

با عرض معذرت از دوستان گرامي بخاطر غيبت نسبتا بلند، البته من سر ميزدم اما كسي مطلبي نمينوشت و از اونجا كه من در مورد كاميونها و كلا ماشين سنگين حرفه اي نيستم، بنابراين نميتونم تجربه خاصي را در اينجا بازگو كنم، و بيشتر ياد گيرنده هستم تا ياد دهنده..
اما در مورد گرفتن پايه يك، تجربه شخصي خودم را كامل مينويسم تا شايد براي بقيه دوستاني كه دنبال اين قضيه باشند، راهنماي خوبي باشه:
من سال 74 گواهينامه پايه 1 گرفتم،
مراحل گرفتن اين گواهينامه در اون موقع شامل ثبت نام ، آزمايش عدم اعتياد، آزمون تپه، آزمون شهر و آزمون فني بود.
ثبت نام و عدم اعتياد كه مشخصه و احتمالا الان مواردي در اون فرق كرده، و چيز خاصي نيست كه باعث دردسر و زحمت بشه.
در مورد سه آزمون ديگه، يعني تپه، فني و شهر، به جرآت ميتونم بگم كه بزرگترين چالش رو در آزمون تپه خواهيد داشت كه واقعا بدجوري دردسر سازه، و دوستان وارد هم به اون اشاره كردن، اما گذراندن اين آزمون روش خاصي داره كه اگر رعايت كنين در كمتر از 3 يا 4 بار قبول خواهيد شد!
آزمون تپه در واقع حركت دادن كاميون در سربالايي و سرازيري يك پيست مربع شكل هست كه شيب نسبتا زيادي داره و در اين آزمون به هيچ عنوان حق استفاده از ترمز را نداريد، و صرفا با استفاده از دنده معكوس و ترمز موتور بايد سرعت را كنترل كنيد.
كاميون مورد استفاده در اين آزمون در اهواز خاور 911 است ، كه دو يا سه تا از اونها براي آموزش و تمرين و البته امتحان وجود داشت و در زماني كه امتحان برگزار نميشد، از اونها براي تمرين استفاده ميكردن.
زماني كه نوبت امتحان فرد ميرسه، پشت فرمان ميشينه، و چيزي به نام تنظيم صندلي و بستن كمربند و تنظيم آينه و اين داستانها نداره!(اون موقع كه نداشت، الان رو نميدونم) و تنها از شما مهارت در تعويض درست و به موقع دنده ها و اشتباه نكردن رو ميخوان و بس.
افسرهايي هم كه براي اين آزمايش ميآمدن بسيار سختگير و جدي بودن و به هيچ عنوان ارفاق نمي كردن،( بجز يكي از اونها كه البته اونهم سختگير بود اما در زمان مناسب گذشت ميكرد) و دليل خوبي هم داشتن چون عقيده داشتن كار با ماشين سنگين شوخي نيست و اشتباهي كه توي يه ماشين سواري ممكنه به يك تصادف معمولي و مثلا له شدن يك گلگير و فرو رفتن يه در منجر بشه، در كاميون خيلي راحت ميتونه به يك فاجعه و كشته شدن و معلوليت چند انسان منتهي بشه....
نميدونم با دنده 911 آشنايي داريد يا نه؟! همه چيز يك طرف، جا زدن دنده 2 يك طرف ديگه!!
دنده 2 درست بغل صندلي ميخوره و اونقدر چسبيده به صندلي جا ميره كه انگار طراحان يادشون رفته بود كه اونجا قراره صندلي راننده باشه!
از طرفي دنده ها خيلي كيپ هم و با فاصله خيلي كمي از همديگه جا ميرن و اگر يك ذره اشتباه كنين، بجاي دنده 2، به دنده 3 ميري..
در كنار اين مسئله، جا نرفتن راحت دنده است كه بدون استفاده از گاز وسط و دو كلاچه گرفتن اصلا امكان نداره دنده جا بره و اين زماني كه قراره توي سربالايي دنده مستقيم يا معكوس بدي و يا سرازيري معكوس بدي حسابي دردسر ساز ميشه بخصوص كه ديگه ترمزي هم در كار نيست و فقط و فقط بايد با دنده و دور موتور سرعت ماشين رو كنترل كنيد.
من چيزي حدود 14 يا 16 بار رد شدم!! و البته مشكل هم هميشه سر اشتباه جا رفتن و يا جا نرفتن دنده بود، و البته خود افسران آزمايشگر به ما ميگفتن كه شماها گاز وسط درست و حسابي نميدين، اونقدر بايد گاز وسط بديد كه موتور از جا بكنه!!! نگران نباشيد اگر كنده شد و افتاد ما مسئوليم و شما هيچ نگران نباشيد!!!!
اما كمتر كسي متوجه قضيه ميشد..
تا اينكه فهميدم جريان همان هم دور شدن موتور با چرخهاست و اينكه وقتي گاز وسط خيلي زياد باشه، دنده راحت جا ميره و نصف بيشتر بدبختيهاي جا نرفتن و بد بودن وضعيت گيربكس حل ميشه.
بنابراين بر اساس تجربه خودم و گفته هاي درست افسران آزمايشگر، اگر ميخواهيد با گيربكس مشكلي نداشته باشيد و خيلي راحت و زود قبول بشيد، طبق فرمول زير عمل كنين:
1.كلاچ ميگيريد
2.دنده را از وضعيت درگير خلاص ميكنيد
3.كلاچ را رها ميكنيد
4.گاز وسط زياد ميدهيد( بايد اونقدر گاز بديد كه واقعا صداي موتور در بياد، براي اين كار حداقل 3 ثانيه بايد پاي خودتون رو روي پدال گاز تا آخر فشار بديد و اصطلاحا گاز رو تخته كنيد)
5. كلاچ ميگيريد
6. دنده را جا ميزنيد( يا مستقيم و يا معكوس فرقي نميكنه)
7. كلاچ را رها كرده و به حركت ادامه ميدين.

تمام اين مراحا را بايد سريع و پشت سر هم و با دقت و صحيح انجام بديد و وقفه توي كار نيافته، اگر با اين روش جلو بريد مطمئن باشدي قبول خواهيد شد.
همانطور كه دوستان گفتن، راننده هاي قديمي( البته بدون تصديق) بودن كه توي اين امتحان رد شدن!! اونهم نه يك بار و دوبار، بعضيها تا 50 يا 60 بار مردود ميشدن و حتي كساني رو ديدم كه دو يا سه تا كارت به هم منگنه شده بود( از بسكه امضاء رد شدن افسر خورده بودن ديگه كارت قبلي جا نداشت!!)
حتي ديدم راننده تريلي ماك كه 30 تن بار آهن داشت اومده بود امتحان داد و ميگفت كه سالهاست تصديق نداره و از گواهينامه بقيه استفاده ميكنه( چطوريش رو من نميدونم!!)
همچين كسي كه تريلي و ماك و كاميون و..براش حكم سه چرخه داشت، توي امتحان رد ميشد...!!
اما اگر طبق فرمول و روش گفته شده جلو بريد اگر نه در بار اول اما در دفعات بعدي حتما قبول خواهيد شد..
توضيحات زياده، اما فعلا تا همينجا كافيه، تا از دوستان هركسي سوالي داره بپرسه با كمال ميل جواب ميدم( اگر بدونم) و در ادامه بقيه موارد رو ميگم..

poonel
17-07-2013, 16:55

2raj_a
17-07-2013, 19:35
کلا این سبک ماشین ها به درد ایران نمیخوره نمیدونم اینا باخودشون چی فکر میکنن اتاق یکم بزرگ میکنن و چراغ ها رو تغیر میدن میگن محصول جدید...!
کلا شاسی ها تغیر نمیکنه و از نظر فنی عملا تغیری اعمال نمیشه.
فروش این محصولات در ایران به شکست محکومه کسی از این ماشین ها نمیخواد باید بار خورش خوب باشه وگرنه فروش خوبی نداره.اصطلاک پایین + خوش تعمیر و ساختمانی ساده داشته باشه

بی باک بی بال
18-07-2013, 21:53
این ماشین برای موارد خاصه مثل ارتش اتشنشانی فرودگاها خوب معلوم یه فرد عادی اینو نمی خره:n08:

2raj_a
19-07-2013, 00:08
این ماشین برای موارد خاصه مثل ارتش اتشنشانی فرودگاها خوب معلوم یه فرد عادی اینو نمی خره:n08:
اگر برای موارد خاص بود تبلیغات فروش هم برای همون موارد خاص میفرستادن نه عموم مردم

poonel
22-07-2013, 00:04
اینم کمپرسی Dongfeng K375D به قیمت 1/193/400/000 ریال :

poonel
22-07-2013, 01:11
تراک میکسر، کمپرسی، کشنده 4x2

2raj_a
22-07-2013, 11:45
bmc کسی اطلاعات فنی داره ازش؟درموردش توضیح بده به نظر ماشین های بدی نیست ولی قیمتشون خیلی زیاده

بی باک بی بال
22-07-2013, 22:11
16 متر ده چرخه :n04:

abdoomish
24-07-2013, 05:05
سلام به دوستان عزیز.میخواستم درباره کشنده نیسان t300 بهم مشورت بدید..چه درباره خرابی هاش..چه خرج و قطعاتش...قدرت و اینکه بیشتر واسه چه کاری مناسبتره(کفی بهتره فکر کنم)..در کل هرچیزی ..ممنون

2raj_a
24-07-2013, 16:00
به نظر من اصلا دور همچین ماشینی نرو از کجاش بگم برات؟همه جاش مشکل داره خیلی ضعیفه سیم کشی ماشین مثل سیم های تلفن میمونه موتور گیربکس دیفرانسیل ضعیف کلا این ماشین باید توی شهر اونم کمپرسی سبک بار باشی اصلا دورش نری اکثرا هم با لیزینگ مشکل دارن اون موقع که اینا رو دادن نوشته بودن نیسان ژاپن ولی این ماشین مربوط به دانگ فنگ میشه و اصلا ژاپنی نیست.

abdoomish
24-07-2013, 19:53
پس اگه میشه یه کشنده ی خوب و مقرون به صرفه و اینکه قطعاتش هم ارزون باشه و استهلاکش پایین باشه به من معرفی کنید...ممنون

2raj_a
24-07-2013, 21:17
دوست عزیز چقدر پول میخوای هزینه کنی؟

abdoomish
24-07-2013, 22:13
نهایتش 100-110

2raj_a
24-07-2013, 22:20
دوست عزیز با این قیمت دنبال کشنده نباش چون ماشین خوب قیمتش بالاتر از این چیزاست.ماشینی که بشه کار کرد و تمیز باشه رو کسی با این قیمت ها نمیده.بازم دوستان هستن که قیمت ها بیشتر دستشونه بهتون کمک خواهند کرد

abdoomish
25-07-2013, 20:16
خوب چه کشنده ای شما توصیه میکنید؟قدیمی یا جدید بودنش هم مهم نیست

2raj_a
25-07-2013, 22:37
دوست عزیز کشنده های مدل پایین به خاطر قضیه از رده خارج شدن ماشین های مدل پایین رو پیشنهاد نمیدیم البته این قضیه رو 5 سال تمدید کردن ولی خوب میتونین اینترناش ماک رو پیشنهاد میدم ولی بگم که ماشین های مدل پایین تقریبا کار خودشون رو کردن و زیاد نباید روشون فشار بیاری

abdoomish
25-07-2013, 23:49
خوب چه کشنده ای رو پیشنهاد میکنید؟؟فقط خواهشا طرفای fh و اسکانیا و رنو نرین...

2raj_a
26-07-2013, 00:05
دوست عزیز من میگم ماشین مدل پایین شما سراغ اسکانیا و رنو و FH میری؟تو همون پست بالا خدمتتون عرض کردم ماشین هایی مثل اینتر ناش مثل ماک مترو و چیزایی تو همین سبک رو باید مد نظر قرار بدین

abdoomish
26-07-2013, 05:10
مایلر و n12 چی؟اونا هم طرفای 120 گیر میاد

2raj_a
26-07-2013, 11:15
هردوش ماشین های خوبیه و خیلی از راننده ها ازشون راضین به فکر گاریشم باشین

بی باک بی بال
26-07-2013, 16:30
برای چی می خواهی حالا اگه بتونی وامی چیزی جور کن یه فراز نو یه گاری دست دو بگیر حداقل دو سه سالی راحتی وامت میدی

camaro lt
26-07-2013, 16:42
دوستان گرامي، محبت كنيد و سوال و جواب و ارائه نظرات خودتان را در مورد خريد و استفاده و نگهداري و مشخصات مختلف كاميونها را در پستهاي مفصل تر و جامع تري بنويسيد، تا از بار علمي تاپيك كاسته نشه،
بطور مثال چندتا سوال مختلف و نظرات گوناگون رو در يك پست بنويسيد تا جوابها هم بطور كاملتري در پستهاي بعدي داده بشه، و در اين بين ميتونين مشخصات فني و حدود قيمت موارد مورد نظر را هم بنويسيد تا پاسخهاي كاملتري داشته باشيد.
اينجوري از تعداد پستهاي كوتاه و تك سوالي و يك خطي جلوگيري خواهد شد.
تشكر

بی باک بی بال
27-07-2013, 12:10
خودروی بهینه سازی شده فوق سنگین تاک بر «صیاد» با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش عملیاتی شد.

به گزارش جام جم تانک بر صیاد قابلیت جابجایی تانک و ادوات زرهی سنگین تا وزن ۲۰۰ تن را دارد و علاوه بر سرعت بالا، طراحی اتاق راننده آن نیز ارتقا یافته و در شرایط مختلف جوی و جاده قابلیت مانور فراوانی دارد.

امیر پوردستان در مراسم بهره برداری از این تانک با اشاره به اینکه فضای جدیدی از تهدیدات پیش بینی می شود، گفت: برای آمادگی بیشتر باید قابلیت ها و استعدادهای لازم نیز طراحی شود که طرح "صیاد" در راستای این آمادگی هاست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: با همت مهندسان و رسته فنی نیروی زمینی خودروی فوق سنگین تجاری تبدیل به خودرویی تاکتیکی و عملیاتی و تانک بر شد که قابلیت های مختلفی در افزایش تحرک و جابجایی تانک و ادوات سنگین زرهی دارد.

پوردستان خاطرنشان کرد: با استفاده از این تانک بر پیشرفته علاوه بر افزایش سرعت، توان جابجایی ادوات هم ارتقا یافته است.

من که نفهمیدم گاری میگن یا fh رو :n13:
اگه گاری رو میگن واقعا خسته نباشید اگه FH میگنه:n13:

mehdi_08
03-08-2013, 07:57
خودروی بهینه سازی شده فوق سنگین تاک بر «صیاد» با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش عملیاتی شد.

به گزارش جام جم تانک بر صیاد قابلیت جابجایی تانک و ادوات زرهی سنگین تا وزن ۲۰۰ تن را دارد و علاوه بر سرعت بالا، طراحی اتاق راننده آن نیز ارتقا یافته و در شرایط مختلف جوی و جاده قابلیت مانور فراوانی دارد.

امیر پوردستان در مراسم بهره برداری از این تانک با اشاره به اینکه فضای جدیدی از تهدیدات پیش بینی می شود، گفت: برای آمادگی بیشتر باید قابلیت ها و استعدادهای لازم نیز طراحی شود که طرح "صیاد" در راستای این آمادگی هاست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: با همت مهندسان و رسته فنی نیروی زمینی خودروی فوق سنگین تجاری تبدیل به خودرویی تاکتیکی و عملیاتی و تانک بر شد که قابلیت های مختلفی در افزایش تحرک و جابجایی تانک و ادوات سنگین زرهی دارد.

پوردستان خاطرنشان کرد: با استفاده از این تانک بر پیشرفته علاوه بر افزایش سرعت، توان جابجایی ادوات هم ارتقا یافته است.

من که نفهمیدم گاری میگن یا fh رو :n13:
اگه گاری رو میگن واقعا خسته نباشید اگه FH میگنه:n13:
منظورشون اون کشنده fh هست
مدل 610 اسبی رو دارن تولید می کنن که شاسی رو تقویت کردن و وینچ اضافه کردن :n01:

2raj_a
03-08-2013, 11:39
والا از این کار متعجب نشدم تو ایران از این کارا زیاد انجام شده موتور پژو میذاریم روی پیکان موتور پیکان میذاریم روی پژو و......
همچین میگن تانک بر صیاد انگار از سیر تا پیازش رو اینا طراحی کردن یه تقویت شاسی رو اهنگر سر کوچه ما هم انجام میده احتیاج به این همه تبلیغات نیست.

mojtaba2321
04-08-2013, 14:38
دوستان قیمت کامیونت کاویان 6 تن مدل 85 الان چقدره؟
یه بنده خدایی آگهی کرده 38 تومن به نظر شما میصرفه؟
این نوع ماشین خرجش بالا هست؟
چه مزایا و معایبی داره؟

بی باک بی بال
04-08-2013, 19:31
فکر نکنم ماشین جالبی باشه اما همسایمون یکی داره ازش راضیه قیمتشون نمی دونم

camaro lt
05-08-2013, 20:32
چند سوال مهم از دوستاني كه شخصا راننده كاميون و تريلي هستند و يا مستقيما با راننده در تماس بوده و پاسخها رو ميدانند:

1.كارت هوشمند رانندگان كاميون دقيقا چيه؟ چه امكاناتي داره و چطور ميشه گرفت؟

2. دفترچه كار كاميون چيه؟ مثل دفترچه راننده اتوبوس به حساب مياد يا تفاوت ميكنه؟

3. كسي دوره هاي تكميلي كه از طرف راه و ترابري برگزار شده را گذرانده؟ و اگر بله دقيقا چي بوده و آيا مدركي هم دريافت كرده؟

2raj_a
05-08-2013, 23:45
چند سوال مهم از دوستاني كه شخصا راننده كاميون و تريلي هستند و يا مستقيما با راننده در تماس بوده و پاسخها رو ميدانند:

1.كارت هوشمند رانندگان كاميون دقيقا چيه؟ چه امكاناتي داره و چطور ميشه گرفت؟

2. دفترچه كار كاميون چيه؟ مثل دفترچه راننده اتوبوس به حساب مياد يا تفاوت ميكنه؟

3. كسي دوره هاي تكميلي كه از طرف راه و ترابري برگزار شده را گذرانده؟ و اگر بله دقيقا چي بوده و آيا مدركي هم دريافت كرده؟

1- برای گرفتن کارت هوشمند اول باید بری چک اپ کامل و یه سری کارای دیگه و توش مشخصات راننده نوشته شده مثلا اگر بیمه رو ندی کارت هوشمندت باطل میشه و نمیتونی بار بزنی مشخصات فردی هم توش داره
2- دفترچه کار تقریبا مثل همون دفترچه کار راننده های اتوبوس هست (تا اونجا که من اطلاع دارم) ولی الان با کارت هوشمند جایگزین شده
3- دوره های تکمیلی رو بابام گذرونده و توش چیز خواصی نمیگن بتونی با طرف رفیق بشی هم میشه نری یک روزه هست و همونجا یه کارتی رو صادر میکنن میدن بهت البته کارت هاش یکم از کارت بزرگتره :n02:

camaro lt
06-08-2013, 12:20
1- برای گرفتن کارت هوشمند اول باید بری چک اپ کامل و یه سری کارای دیگه و توش مشخصات راننده نوشته شده مثلا اگر بیمه رو ندی کارت هوشمندت باطل میشه و نمیتونی بار بزنی مشخصات فردی هم توش داره
2- دفترچه کار تقریبا مثل همون دفترچه کار راننده های اتوبوس هست (تا اونجا که من اطلاع دارم) ولی الان با کارت هوشمند جایگزین شده
3- دوره های تکمیلی رو بابام گذرونده و توش چیز خواصی نمیگن بتونی با طرف رفیق بشی هم میشه نری یک روزه هست و همونجا یه کارتی رو صادر میکنن میدن بهت البته کارت هاش یکم از کارت بزرگتره :n02:
تشكر از پاسخ شما،
سوال اينكه اگر كسي مثل من كه صاحب كاميون نيست( چه به عنوان مالك و يا شريك) بخواد كارت هوشمند بگيره، مانعي وجود داره؟
مثلا گفته بشه فقط به كساني كارت ميديم كه در حال حاضر مشغول كار روي كاميون باشن( چه صاحب كاميون باشه و يا اينكه براي شركت و يا شخص ديگه اي كار بكنه)
در اين حالت احتمالا بايد حتما مشخصات يك كاميون توي كارت وجود داشته باشه و اگر كاميوني در اختيار ما نباشه و يا صاحبش نباشيم، بنابراين كارت هم صادر نميشه( البته من اينجور فكر ميكنم و دقيق نميدونم)
در مورد بيمه هم كه داستانها داره و يه كلاف سردرگمه....!!

2raj_a
06-08-2013, 17:02
تا اونجا که من میدونم میتونی بگیری ولی باید حق بیمه رو پرداخت کنی و هر چند وقتی هم فکر کنم برای این که بیمه بدونه شما هنوز داری کار میکنی یه بار نامه ای چیزی به نامت بخوره چون بیمه پرداخت نکنی کارت هوشمند نمیدن و اگر عقب بیفته باطل میشه کارت هوشمند.البته اگر قصد انجامش رو دارین میتونم از بابا بپرسم دقیق بهتون بگم

poonel
08-08-2013, 13:55

شاهین 2012
10-08-2013, 10:53
سلام
من بحث های جذابتون رو در مورد خودروهای سنگین خوندم و خیلی برام جالب بود. تازگیا تصمیم گرفتم در صنعت حمل و نقل سرمایه گذاری کنم. اطلاعات زیادی راجع به ماشین های سنگین ندارم و فقط تونستم از طریق اینترنت و یکی دو نفر از دوستان راجع به مسائل فنی خودروهای سنگین و ترانزیت اطلاعاتی کسب کنم. لطفا هر کدوم از دوستان که می تونن راجع به خرید ماشین و سایر مسائل مربوطه راهنمائی بدن.

2raj_a
10-08-2013, 11:40
سلام
من بحث های جذابتون رو در مورد خودروهای سنگین خوندم و خیلی برام جالب بود. تازگیا تصمیم گرفتم در صنعت حمل و نقل سرمایه گذاری کنم. اطلاعات زیادی راجع به ماشین های سنگین ندارم و فقط تونستم از طریق اینترنت و یکی دو نفر از دوستان راجع به مسائل فنی خودروهای سنگین و ترانزیت اطلاعاتی کسب کنم. لطفا هر کدوم از دوستان که می تونن راجع به خرید ماشین و سایر مسائل مربوطه راهنمائی بدن.
به هیچ وجه توصیه نمیکنم این کار بکنی الان اوضاع بار خیلی خرابه و اکثر ماشین ها تو بند خوابیدن برای بار...فعلا تا شرایط عادی بشه این کار نکنید

moh72
10-08-2013, 19:41
سلام خدمت همه
میخواستم بدونم که یک تریلی درامد ماهیانش حدودا چقدره؟
خیلی ممنون

2raj_a
10-08-2013, 21:20
دوست عزیز نمیشه به صورت قطعی گفت این مقدار در امد داری یک وقت میبینی یک ماه خیلی خوبه یک وقت میبینی یک ماه اصلا ضررم داده...به خیلی چیزا بستگی داره و ریسکش خیلی زیاده.

mojtaba2321
11-08-2013, 11:34
دوستان درآمد نیسان های پخش مواد غذایی یا کامیونت های پخش خوب هست؟
الان من آگهی فروش ایسوزو 5.2 دیدم با درآمد 3 تومن.

میخوام بدونم اینطور ماشین ها مثل وانت مسقف یا ایسوزو و امثال اینها چقدر از درآمدشون خرج استهلاکشون در ماه میشه؟

شاهین 2012
11-08-2013, 20:46
حالا اگر مشکل بار نداشته باشم بطور مثال با یک شرکت حمل و نقل ارتباط داشته باشم و بارم تضمین باشه بازم ریسکش زیاده ؟؟ بخصوص که بار ترانزیت باشه ؟ لطفا راهنمائی کنید.

2raj_a
12-08-2013, 00:07
دوستان درآمد نیسان های پخش مواد غذایی یا کامیونت های پخش خوب هست؟
الان من آگهی فروش ایسوزو 5.2 دیدم با درآمد 3 تومن.

میخوام بدونم اینطور ماشین ها مثل وانت مسقف یا ایسوزو و امثال اینها چقدر از درآمدشون خرج استهلاکشون در ماه میشه؟
دوست عزیز این 3 تومن که نوشته شده ایا صافی همین قدر هست؟تو این جور کارها خیلی چیزا هست که باید در نظر گرفته بشه ساعت کاری حقوق راننده و.....

2raj_a
12-08-2013, 00:09
حالا اگر مشکل بار نداشته باشم بطور مثال با یک شرکت حمل و نقل ارتباط داشته باشم و بارم تضمین باشه بازم ریسکش زیاده ؟؟ بخصوص که بار ترانزیت باشه ؟ لطفا راهنمائی کنید.

دوست عزیز در حال حاضر هیچ شرکتی بار تضمین شده نمیده چون همه شرکت های باربری حتی پاسخگوی ماشین های خودشون نیستن خصوصا ترانزیت به دلایلی که فعلا اقتصاد داخلی رو بهم ریخته برای بارهای عبوری از ایارن هم همین مشکل وجود داره
حداقل تا زمانی که به ثبات نرسیده من به شما پیشنهاد نمیدم چون ریسکش خیلی زیاده الان راننده هایی که تجربه کاری بالایی دارن بدون بار خوابیدن.

Mohammad-Hashemi
13-08-2013, 19:03
سلام دوستان عزیز

درمورد اتوبوس و وارد کردن اتوبوس به خط ، راهنمایی کاملی رو میخواستم توی این تاپیک داشته باشیم که هم خودم که یکی از اهدافم گذاشتم و هم بقیه دوستانی که میخوان این کار رو انجام بدن بتونن استفاده کنن .

در مورد قیمت اتوبوس ها و شرایط وارد کردن اون به خط های شهری اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید تا همه دوستان استفاده کنن.

توی نت که تقریبا اطلاعات تو این زمینه صفره. هنوز هم وقت نکردم به صورت حضوری برم دنبالش .

شهر مورد نظر تهران.

پ.ن :( ناظر جان خودت باید میدیدی که دیدی . همین که خودت فهمیدی بسه=)) . )

moh72
13-08-2013, 22:39
سلام خدمت همه
میخواستم بدونم که یک تریلی درامد ماهیانش حدودا چقدره؟
خیلی ممنون

دوست عزیز نمیشه به صورت قطعی گفت این مقدار در امد داری یک وقت میبینی یک ماه خیلی خوبه یک وقت میبینی یک ماه اصلا ضررم داده...به خیلی چیزا بستگی داره و ریسکش خیلی زیاده.
من که عرض کردم حدودا مثلا ماهی که خوبه چقدر درامد داره؟یا اصلا ماهیانه نه، هر بار، چقدر سود داره؟

2raj_a
14-08-2013, 14:54
دوست عزیز الان که همه خوابیدن در امدی نیست یا اگر باشه اصلا خوب نیست مثلا از بند عباس بار میزنن تا ترکمنستان 3میلیون کرایه داره(خیلی کمه بار)2 میلیونش تقریبا خرج میشه و تهش کم میمونه ولی وقتی خوب بود پدر خودم 8 هزار دلار در امد داشت.در حدود 40 روز

camaro lt
17-08-2013, 12:37
الان يك اس ام اس رسيد كه نوشته:
فروش فوري كشنده البرز تك ( احتمالا منظور تك محور عقب )
اقساط 60 ماهه ليزينگ دولتي.
يك شماره هم نوشته.
جستجو كردم و متوجه شدم البرز متعلق به شركت سايپا ديزل هست و ظاهرا همون كشنده ولو بايد باشه كه توي عكس نشان دادن.

اما فهميدم اون نيست و در واقع صحبت از همان دانگ فنگ چيني است كه داره منتاژ ميشه.

حالا شرايط چي باشه، بايد پرسيد. اما با اين بازار خراب ، اينجور سرمايه گذاشتن از نظر من هم اشتباهه.

2raj_a
17-08-2013, 21:04
یکی دو سالی هست که این البرز ها رو سایپا منتاژ میکنه اومدن یه مقدار تو سیستم سوخت رسانیش تغیرات دادن که خیلی بد روشن شده مخصوصا تو زمستون.اون دنگ فنگ های که از پین میومد خیلی بهتره از البرز.

camaro lt
21-08-2013, 12:34
نمیدونم چی شد یه دفعه هوس کامیون های آمریکایی کردم ...

اینم توضیحاتی در مورد ماک نوستالژیک :
قبل از جنگ جهانی دوم حمل و نقل در ایران و جهان توسط کامیونهای تجاری بنزینی انجام می شد .
عمده کامیون های پیش از جنگ جهانی دوم در ایران عبارت بودند از: ماک , جمس , دوج فدرال , وایت , والفرانس و کامیون های دیگری مثل بوزینگ , گرام , ماگیروس.

قدرت بیشتر و استقامت بالاتر کامیونهای آمریکایی باعث شده بود تا ساخته... های این کشور در راس کامیون های مورد استفاده در ایران قرار بگیرند. این وضعیت تقریبا تا پایان جنگ جهانی ادامه داشت. بعد از جنگ جهانی با توجه به اینکه ایران محلی یرای تردد متفقین بود همزمان کامیونهای آمریکایی مثل ماک استودی , بیکر , دوج و.............نیز در تعداد بالاتر نسبت به قبل به ایران وارد شدند.

این کامیونها بیشتر در بنادرجنوبی و مرز جلفا به امر انتقال کالا برای متفقین مشغول بودند.با پایان جنگ دوم تعدادی از این کامیونها در کمپ های متفقین باقی مانده و در نهایت توسط عوامل آنها به فروش رسیدند. بدین ترتیب با پایان جنگ عملا سلطه کامیون های قدیمی در ایران تا حدی دچار خدشه شد.کامیون های ماک چه در دوران پیش از جنگ و چه بعد از جنگ از آن همواره توانسته بودند با کسب رتبه بالاتر نسبت به دگر هموطنان آمریکایی خود گوی سبقت را ربوده و بدل به بازیگری قوی در عرصه حمل و نقل ایران شوند.ابتدای ورود دیزل و ماک دیزل به ایران با توجه به تبلیغاتی که ایجاد بیماری سل توسط دوده کامیون های دیزل مطرح شده بود, این کامیونها با استقبال چندانی مواجه نشدند.

هر چند در گذر زمان و رنگ باختن این تبلیغات در نهایت ماک قدرتمند توانست دوام آورده و با شایستگی رقبای خود را عقب بزند.اولین ماکی که در ایران به طور رسمی به کارگرفته شده است ماک مدل 1942 بود که به ماک جنگی معروف بود. این کامیون در آن زمان به دلیل استاندارد نبودن جاده های ایران (که همچنان غیر استاندارد باقی مانده است) و البته فقدان باسکول تنها کامیونی بود که بارهایی به وزن 30 تن را برروی ده چرخ حمل می کرد.استقبال شدید از این کامیون به سرعت باعث شد تا جای پای ماک در ایران محکم شده و حتی مدل های کار کرده آن از کشورهای عربی همسایه وارد ایران شود. در این میان افرادی که توانایی مالی بیشتری داشتند ترجیح می دادند کامیون خود را به شرکت سازنده سفارش داده و محصول نو وجدیدرا عموما از طریق کشورهای اروپایی و به طور خاص هلند دریافت کنند.نسل بعدی ماک ها در سالهای 1948 و 1951 وارد ایران شدند.

این سری از ماک ها که به زیر قرمز معروف شدند هم توانستند خاطره خوشی در ذهن ایرانی ها بگذارند. داشتن شاسی , اکسل , و پوسته دیفرانسیل و باک قرمزعمده مشخصه این کامیون ها بود.

نسل بعدی ماک های وارداتی که اصلاح شده مدل 1951 بودند, سه سال بعد یعنی در سال 1954 وارد بازار شد. در این سری تغییراتی در موتور , گیر بکس و اکسل کامیون داده شده بود.بر روی این کامیون سیستمی که بعدا به نام ماک ثبت شد تعبیه شده بود. این سیستم که موسوم به ترمودا بود با باز وبسته کردن شبکه جلوی رادیاتور باعث افزایش عمر و راندمان موتور می گشت. اکنون بعد از گذشت 50 سال مشابه آن بر روی ماشین های سواری استفاده می شود. در سال های 1956 ماک سری B وارد ایران شد. این کامیون ها مجهز به توربو شارژ و گیربکس 20 دنده و اکسل و دیفرانسیل های سنگین استرلینگ و کابین معروف به تخم مرغی بودند.سیستم پنج محوره تریلی کش هجده چرخ, که تا ساله 1959 تولید می شد, هم از ویژگی های ماک جدید بود. این مدل در بین کامیون داران به نشکن معروف بود.

در سال 1960 مدل اطاق تخم مرغی با گلگیر های تخم مرغی توسط شرکت کاوه کار وارد ایران شد که تا سال 1966 تولید می شد.

از سال 1967 کمپانی ایران کاوه وارد صحنه شد و به ساخت یا در واقع مونتاژ این کامیونها پرداخت. ماک در این دوره به اوج رسید.در ابتدای کار وبه دلیل نبود امکان تولید اطاق و گلگیر و کاپوت مدل روز, اطاق تخم مرغی و گلگیر تخت 1957 بر روی شاسی و موتور های 220 اسبی سوپر شارژ دار استفاده گردید. در سال 1968 با ورود امکانات تولید و پرس اطاق های روز, ایران کاوه اقدام به سوار کردن کابین های معروف به کاوه ای و گلگیرهای آهنی بر روی همان شاسی کرد.البته در این دوران ( در سال های 1974-1975) با توجه به تولید کم وتقاضای زیاد تعدادی ماک به صورت بی دماغ و بادماغ وارد ایران گشت که در این بین شایعاتی مبنی بر ایمن نبودن ماک های بی دماغ در زمان تصادف و....باعث شد تا این مدل در ابتدا چندان مورد استقبال قرار نگیرد, هر چند در گذر زمان با اثبات کارآمدی های آن, این مدل هم جای خود را بین رانندگان ترانزیت باز کرد.مدل دماغ دار این کامیون ها تماما از آمریکا و به صورت مونتاژ وارد ایران می گشتند.این سری که دارای کابین های شیک و فرمان تلسکوپی و چراغ پلیسی ( استفاده همزمان از نور بالا وپایین) بودند از همان ابتدا مورد توجه قرار گرفتند شرکت های نفت و نیرو هوایی و ..... هم در این دوران اقدام به سفارش کامیون های ماک با توجه به نیاز خود کردند. این سری ها معمولا به ماک های همان شرکت معروف شدند.

از سال 1979 و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی تولید و ورود این نوع کامیون ها متوقف شد تا اینکه در سال 1990 تعداد کمی ماک بی دماغ از کانادا وارد ایران شد که بعضا در تملک شخص و تعدادی درتملک متروی تهران قرار گرفت. این کامیونها با موتور 360 اسبی خود و گیر بکس های فولر 9 دنده و سیستم تعلیق چهار دست فنر مخصوص حمل بار با سرعت زیاد در قیاس با با رقبای داخلی وخارجی خود برتری فاحشی داشتند.در سال 1994 بار دیگر تعدادی ماک با دماغ نو از دبی به ایران وارد شد که با ظاهری جذاب وموتوری به قدرت 450 اسب بخار و کابین مجهز و سیستم تعلیق معروف به قیچی فنر برای حمل بار های نسبتا سنگین مناسب بودند.

حضور ماک در ایران عملا از سالهای میانی دهه 90 متوقف شد و پس از آن هیچ خبری از ساخته های این شرکت آمریکایی در جاده های ایران نبود...

منبع: صفحه آمريكايي باز در فيسبوك

hosseinf722
02-09-2013, 19:15
جنس اتاق هوو چیه؟