PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خـــودروهــــای ســـنـــگـــيـــن و اتوبوس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

ŞHÍЯÍŃ
04-11-2012, 23:53
:31: کشنده اف هاش 13 با موتور 12.8 لیتری و 480 اسب بخار نسبت به نسل قبلی خود قویتر شده و با پیشرانه D13Aافزایش قابل ملاحظه ای در راندمان و کشش پیدا کرده است
محدوده مجاز دور موتور از 1100تا1700 به1000تا 1600 نسبت به نسل قبلی خود کمتر شده که دلیلش هم برای افزایش گشتاور در دورهای پایین است :دیو این کاهش باعث افزایش راندمان و مصرف سوخت هم میشه.
این ماشین هم مانند نسل قبلی خود از جعبه دنده 12 سرعته برخورداره ولی با این تفاوت که مطابق با پیشرانه جدید دنده ها طوری طراحی شده که بدون کوچکترین لرزشی بتونه به حرکت در بیاد و اگر تریلی پشت کشنده نباشه راحت میتونه با دنده 6 به حرکت در بیاد :دی
روی صفحه کیلومتر اف هاش 13 وضعیت توربو شارژر هم نشان داده میشه که توی نصل قبلی جاش خالی بوده.بخاري درجا نيز بطور استاندارد بر روي اين مدل وجود دارد با اين تفاوت كه از نوع آب گرم به هوا گرم تعويض شده است. نوع آب گرم علاوه بر قابليت گرم كردن درون كابين توان گرم نگهداشتن آب رادياتور و موتوررا نيز داراست كه روشن شدن سريع و راحت موتور در زمستان را تضمين مي كرد.
تکان های اتاق این نسل نسبت به نسل قبلی کمتر شده و این را مدیون سیستم تعلیق جدید اتاق که از نوع فنری به بالشتکهای بادی تغییر یافته.

اینم چند تا عکس.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bigarash
05-11-2012, 17:24
بچه ها کسی از قیمت ماک خبر داره؟ ایران کاوه و ایران یوروپ! ممنون میشم اگه کسی میدونه لطف کنه بگه!

ŞHÍЯÍŃ
08-11-2012, 01:49
:31:خب رسیدیم سراغ کشنده t375 دانگ فنگ که چینی هست.

کشنده T375 نیز از یک موتور شش سیلندر ساخت کمینز مجهز به توربو شارژر با قدرت 375 اسب بخار بهره می‌برد.برای این کشنده یک جعبه دنده شش سرعته استفاده شده که با تغییر به حالت‌های سبک و سنگین برای هر دنده که بوسیله یک شاسی روی سر دنده امکان پذیر می‌باشد در مجموع 12 دنده را درگیر می کند که استفاده از این جعبه دنده به جهت داشتن نیم دنده موجب شتابگیری بهتر و افت کمتر دور موتور در سینه‌کش‌ها شده جعبه دنده کشنده T375 ساخت DATONG و دنده‌های یک و دو آن سنگین و دنده‌های سه، چهار، پنج و شش آن سبک محسوب می‌شود که هنگام تعویض دنده دو به سه برای بهتر جا افتادن، تعویض دنده باید با یک مکث همراه باشد.دانگ فنگ برای این کشنده از ترمز‌های کاسه‌ای استفاده کرده که دارای سیتم ضد قفل نیز می‌باشد .اطاق کشنده T375 در مقایسه با سری اول تغییرات زیادی دارد و ارتفاع و فضای داخل آن افزایش چشمگیری پیدا کرده و دارای دو تختخواب بزرگ، یک جعبه گرم کن و سرد کن ، جعبه نگهداری وسایل، جا لیوانی در دسترس راننده با امکان گرم و سرد کردن آن، قفسه‌های نگهداری وسایل در بالای سر راننده، کپسول آتش‌نشانی زیر صندلی شاگرد، تهویه مطبوع با تنظیم دستی، تاخوگراف، قفل مرکزی،رادیو و پخش، دریچه سقف دستی، چراغ‌های مطالعه، چراغ‌های درب ورودی و سقف، آفتابگیر داخلی و بیرونی اطاق، مجموعه کامل آیینه‌های بغل از تجهیزات اطاق این کشنده محسوب می‌شوند.
کشنده T375 به مانند هوو از سیستم فنربندی تخت بهره می‌برد اما اطاق آن از تکان زیادی خصوصاً در هنگامی که با بار کامل در حرکت باشد به نسبت کشنده هوو برخوردار است، همچنین هنگام رانندگی با کشنده T375 و در سرعت بالای صد کیلومتر کشنده خیلی حالت سبکی به خود می‌گیرد و پایداری لازم را ندارد

نکته‌ای که باید در مورد کشنده‌های چینی و طراحی اطاق آنها بیان کنم این است که تمام کشنده‌های چینی دارای طرحی عجیب و غیر متعارف هستند و براحتی می‌شود فهمید که کامیون‌سازان چینی فاقد تیم تحقیقاتی هستند و یا تحقیقات و پژوهش کاملی در این شرکت‌ها صورت نمی‌گیرد و اگر به ساده‌ترین نکات ایمنی در طراحی اطاق توجه کنیم می بینیم که در این کشنده‌ها فاصله‌ای بین صندلی راننده و تختخواب و یا جعبه ابزار وجود ندارد تا در هنگام تصادف با عقب رفتن صندلی صدمات کمتری به راننده وارد شود، ستون‌های جلو به فرمان نزدیک و از مقاومت پایینی برخوردارند و همچنین عدم امکان رفتن راحت به کابین خواب و بیرون آمدن راننده از پشت فرمان در مواقع ضروری به جهت شلوغی تونل روی موتور از جمله موارد ضعف ایمنی در طراحی این کشنده‌های چینی است.

اینم یه خاطره از کسی که دانگ فنگ داشته :دی

روزی که ماشین رو تحویل گرفتم دور موتور و کیلومترش کار نمیکرد کلی حالم گرفته شد ماشین صفرو بردم گارانتی بعد از گارانتی ماشین رو کاپوتاژ کردم راه افتادم طرفه ترکیه به انتپ که رسیدم (شهری 900 کیلومتری مرز)ماشین ایستاد ایستادن همانا حدود 8 روز هر مکانیکی امد نتونست ماشینو روشن کنه به تعمیرگاههای مجاز در ایران زنگ زدم نمیدونستن یکی از دوستام گفت حتما کامپیوترش سوخته کامپیوترش رو جدا کن خلاصه دردسرتون ندم بعد از 2 میلیون تومان خرج ماشین روشن شد دیدم ماشین روغنی شده گفتم ببرمش کارواش خدا روز بد نده با فشار اب رنگ جلوی ماشین قلفتی کنده شد ماشینی که هنوز 3000 تا کار نکرده بود تبدیل به یک ماشین اسقاطی شد بعد از اون هم یکبار برای گیریبکسش رفتم گارانتی یکبار سوپاپش شکست بعد هم فروختم باور کنید وقتی خریدم اینقدر خوشحال نشدم که فروختمش امیدوارم کسانی که این ماشینو دارند همیشه رو شانس باشند من که نبودم در اخر از تمام دوستانی که خریدار این کشندهها و کشندههای چینی دیگر هستن خواهش میکنم حتما با تحقیق زیاد جلو برند چونکه بعضی وقت ها ضررها قابل جبران نیستن

قیمت شاسی البرز الان به 150 میلیون رسیده :دی

2raj_a
08-11-2012, 15:49
وای بچه ها امروز خدا عمر دوباره ای به بابام و هم سرویسش داده...به دلیل این که تاجیکستان و ازبکستان مشکل دارن با هم بابام مجبور شد دور بزنه و بره سمت افغانستان تا بتونن ازبکستان دور بزنن بعد از 10 روز به خاطر مشکلات مرزی افغانستان حالا که وارد شده و نزدیک مزار شریف بوده یهو بهشون ایست دادن و دیدن که چند تا ماشین رو طالبان اتیش زدن و جاده رو مین گذاری کردن بهش که زنگ زدیم گفت همسرویسش حالش بد شده بوده و فقط خدا نگاهشون داشته
برای همه راننده ها برای همه پدرای زحمت کش دعا کنید

bigarash
09-11-2012, 14:41
ان شاالله که به سلامت برمیگرده!
بابای من هم بیش از 55 سال از عمرشو تو جاده ها گذروند آخرش هم یه حادثه براش پیش اومد که 35 روز رفت تو کما، الان خدا رو شکر بازنشسته شده و هم مارو راحت کرده هم خودشو!
در کل شغل فوق العاده خطرناکیه!

2raj_a
09-11-2012, 15:29
مرسی
خدا سایشون از سرتون کم نکنه.
امیدوارم هیچ پدری سایش کم نشه همیشه زحمت کشن

bigarash
09-11-2012, 17:06
مرسی
خدا سایشون از سرتون کم نکنه.
امیدوارم هیچ پدری سایش کم نشه همیشه زحمت کشن

ممنون دوست عزیز
دقیقا همونطوریه که شما میگی!

bigarash
10-11-2012, 01:18
بچه ها یه سوال، گواهینامه ی پایه یک میگن حداقل سن از 23 به 25 افزایش پیدا کرده؟ درسته یا دروغه؟

ŞHÍЯÍŃ
10-11-2012, 21:20
بچه ها یه سوال، گواهینامه ی پایه یک میگن حداقل سن از 23 به 25 افزایش پیدا کرده؟ درسته یا دروغه؟

بله شده 25 سال..

bigarash
11-11-2012, 12:10
بله شده 25 سال..

شانسه منه دیگه خوشحال بودم که امسال میتونم بگیرمش! :sq_3: حتما 2 سال دیگه هم میگن 27 سال تمام باید باشه!

بی باک بی بال
11-11-2012, 20:51
:sq_14:آمیکو صفر 195 چیییییییییییییییییییییییی ییییی :sq_14:

2raj_a
11-11-2012, 21:52
خدا به دادمون برسه چه خبره 195؟

khafan8288
12-11-2012, 23:10
سلام
دوستان این عکسو خودم تقریبا یک سال پیش تویه اتوبان کرج قزوین گرفتم خیلی قشنگ بود
مال شرکت هیوندا هستش

2raj_a
13-11-2012, 00:01
هیچ حرفی نمیزنم....
از سرعت اسکانیا بگم یا از طراحی و ایمن بودن این ماشین سواری؟؟

ŞHÍЯÍŃ
13-11-2012, 21:50
:sq_14:آمیکو صفر 195 چیییییییییییییییییییییییی ییییی :sq_14:

کشنده؟کمپرسی؟تک جفت؟؟

من امروز یه آگهی دیدم ایویکو مدل 330 مدلش73 بود 75 میلیون :دی

بی باک بی بال
14-11-2012, 20:52
کشنده؟کمپرسی؟تک جفت؟؟

من امروز یه آگهی دیدم ایویکو مدل 330 مدلش73 بود 75 میلیون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جفت 195 تک 160 کشند نمی دونم ولی کمتر از 200 نباید باشه

ŞHÍЯÍŃ
15-11-2012, 14:43
جفت 195 تک 160 کشند نمی دونم ولی کمتر از 200 نباید باشه

تک اش رو از بابام پرسیدم شده 165 تومن.اینطور هم که میگفت خیلی داغونه بعد مدتی صداش چند برابر مایلر میشه گیرباکس با موتور خوب چفت نمیشه و دنده ها بد جا میره و خیلی اذیت میکنه....

Actros
15-11-2012, 18:05
تک اش رو از بابام پرسیدم شده 165 تومن.اینطور هم که میگفت خیلی داغونه بعد مدتی صداش چند برابر مایلر میشه گیرباکس با موتور خوب چفت نمیشه و دنده ها بد جا میره و خیلی اذیت میکنه....

نبینم به مایلر توحین بشه ها !!!:sq_8:
مایلر یعنی قدرت یعنی استقامت. یعنی فقط بنز مثل بنز !

ولی خدایی این بابا چی میکشه از دست تو شیرین :دی
فکر کن خسته و کوفته از سرویس بیای بعد دخترت تو خونه مشخصات فنی ایویکو رو ازت بپرسه :دی

ŞHÍЯÍŃ
15-11-2012, 22:11
نبینم به مایلر توحین بشه ها !!!:sq_8:
مایلر یعنی قدرت یعنی استقامت. یعنی فقط بنز مثل بنز !

ولی خدایی این بابا چی میکشه از دست تو شیرین :دی
فکر کن خسته و کوفته از سرویس بیای بعد دخترت تو خونه مشخصات فنی ایویکو رو ازت بپرسه :دی

:31:من که توهین نکردم :دی مایلر و صدای نالش ولی این آمیکو ها صدای خیلی وحشتناکی دارن!!خیلی هم زیاده صداش طوریه که وقتی از کنارت رد میشه انگار ماشین 50 سال کار کرده داره میاد :دیاتفاقا هر وقت هرف مایلر میشه بابام خاطره ای میگه که تو بندر عباس با اینا کار میکرده یه پراچ آب بوده و پاهاش........

:دی اتفاقا همین یک ساعت پیش رسیده :دی یه چند تا سوال پرسیدم :دی قیمت کامیون کمی خیلی کم افت کرده :دی راننده های حمل سوخت هم اعتصاب کرده بودن 50% به کرایه هاشون اضافه شده :دی

میشلن جفتی شده 4 تومن :دی

اینم یه اف هاش خوشگل عراقی عجب رنگی داره.

2raj_a
16-11-2012, 01:14
اگه ماشینون میفروختیم و لاستیک میخریدیم الان کلی روش رفته بود...!
کسی هست بره میشلن بخره؟
امروز تو جاده چندتا ماشین افغانی دیدم با این که ماشینای دسته دوم از المان خریدن بازم خیلی از ماشینای ما ها بهتره عشق ماشین المانی دارن هم man هم benz زیاد دارن volvo هم دیدم دستشون ولی گاری هاشون عجب چیزاییه یعنی میبینیش کیف میکنی

mohamad skystar
16-11-2012, 02:15
کسی هست بره میشلن بخره؟
امروز تو جاده چندتا ماشین افغانی دیدم با این که ماشینای دسته دوم از المان خریدن بازم خیلی از ماشینای ما ها بهتره عشق ماشین المانی دارن هم man هم benz زیاد دارن volvo هم دیدم دستشون ولی گاری هاشون عجب چیزاییه یعنی میبینیش کیف میکنی

ما لاستیک میشلن خریدیم جفتی 4 میلیون تومان
یه جفت برای جلو

ŞHÍЯÍŃ
16-11-2012, 03:09
کسی هست بره میشلن بخره؟

واسه جلو حتما باید لاستیک پدر مادر دار باشه وگرنه از این چینی ها باشه میترکه و حالا یکی ماشین رو جمع کنه...

بله افغان ها هم ماشین های عالی دارن.

بچه ها قیمت های جدید رو ببینید........

اف هاش 13 شده 320 میلیون.....
اف ام 13 هم شده 295 میلیون....
پرمیوم هم شده 290 تومن.

2raj_a
16-11-2012, 12:35
ماشین خودمون هم جلوش میشلن هستش ولی دیگه چه خبره این همه گرون شده
بدبخت راننده چقدر کرایه میگیره مگه بخواد انقدر بده لاستیک

اف هاش 13 شده 320 میلیون.....
اف ام 13 هم شده 295 میلیون....
پرمیوم هم شده 290 تومن.
خدایییش دیگه صرف نمیکنه کسی انقدر پول ماشین بده بعد این همه خرج و این همه مکافات بکشه اونم با این کرایه
کلا سیستم حمل و نقل ورشکسته میشه با این وضع

ŞHÍЯÍŃ
19-11-2012, 00:48
:31:سلام امروز میخوام در مورد یه کامیون دخترونه صحبت کنم :دی که داخل کشور تنهای کامیونی هست که تو راحتی و نرمی مقابل اکتروس 1844 حرفی برای گفتن داره :دی ولی هیچی اکتروس نمیشه.....

مشخصات فنی:

رنو پرمیوم 440 از موتور 436 اسب بخاری برخوردار هست و آلایندگیش یورو 3 هست و از گیربکس zf آلمان که 16 دنده هست و 2 دنده عقب.حداکثر گشتاور اش هم به 2000 نیوتن بر متر در 100تا 1400دور بر دقیقه هست.

نرمی و راحتی این ماشین برای فنر های پارابولیک به همراه ضربه گیرهای تلسکوپی هوای فشرده در جلو و سیستم تعلیق بادی با کنترل از راه دور و کمک فنرهای تلسکوپی در عقب این کشنده است....

این کامیون به خاطر آیرودینامیک بسایر خوب توی پیچ ها خیلی خوب میتونه مانور بده که به خاطر مرکز ثقل پایینشه من خود یه بار دیدم :دی مثل مارمولک پیچ هارو رد میکرد :دی

بعد جلوتر پلیس جلوش رو گرفته بود کلی دلم خنک شد که از ما سبقت گرفته بود :دی البته ما 18 تن بار داشتیم و اون خالی :دی پرمیوم ریتارد های فوق العاده خوبی داره و باک 980 لیتری که استاندارد هست.

هم اکنون این ماشین توی شرکت آریا دیزل مونتاژ و وارد بازار میشه.که اینطور که میگن از نظر کیفیت کاملا مطابق استاندارد های اروپا و رنو تراکس هست ولی از بابام پرسیدم میگه لوازم جانبی وارداتی ها از کیفیت بهتری برخورداره..

اینم یه رنو پرمیوم اصل فرانسه...

اگه گفتید از کجا میشه فهمید یه رنو پرمیوم تولید داخل نیست :دی جایزه دارید :دی

amin13720
19-11-2012, 10:01
اگه گفتید از کجا میشه فهمید یه رنو پرمیوم تولید داخل نیست :دی جایزه دارید :دی

درست نمیدونم ولی اینطوری دیدم تو این عکس و بقیه ماشینا
رنو های داخلی این آینه جلو بالای شیشه رو ندارن:13:

ŞHÍЯÍŃ
19-11-2012, 12:06
درست نمیدونم ولی اینطوری دیدم تو این عکس و بقیه ماشینا
رنو های داخلی این آینه جلو بالای شیشه رو ندارن:13:

:31:نه این نیست.....

hossein.az
19-11-2012, 14:04
:31:اگه گفتید از کجا میشه فهمید یه رنو پرمیوم تولید داخل نیست :دی جایزه دارید :دی

سلام
دقیق یادم نیست ولی تا اونجا که یادمه و میدونم
این قسمت ها که مشخص کردم توی نمونه های مونتاژی مشکی رنگند ولی توی وارداتی ها نقره ای رنگ هستن
[img=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ŞHÍЯÍŃ
19-11-2012, 14:27
سلام
دقیق یادم نیست ولی تا اونجا که یادمه و میدونم
این قسمت ها که مشخص کردم توی نمونه های مونتاژی مشکی رنگند ولی توی وارداتی ها نقره ای رنگ هستن
[img=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:31:آینه وسط شاید باشه...

اضافه کنم که این ماشین یکی از کم مصرفترین کشند های داخلی با مصرف 27 لیتر در هر 100 کیلومتر است..

:دی همش بابام چیز جدید یادش میاد بهم میگه منم اینو ویرایش میکنم :دی گیر باکس رنو های مونتاژ داخل zf آلمان هست ولی وارداتی ها برای خود رنو :دی

فضای داخل رنو بسیار کوچیک هست مخصوصا راننده که اگر کمی قدش بلند باشه پشت فرمون اذیت میشه :دی و خدمات پس ار فروش خیلی عالی داره مثل این شرکت های دیگه نیست..

یه چیزی هم هست فکر کنم این کامیون و مگنوم قبلا برای ماک بوده که توسط رنو خریداری شده یا اصلا رنو قبلا کلا زیر نظر ماک بوده :دی نمیدونم دوستان توضیح بدن :دی

البته این ماک بیشتر شبیه رنو پرمیوم های سری اول است.اسم این ماک کوانتومه.

اینم از ماک مگنوم و رنو مگنوم با اینکه اروپایی هست ولی هنوز هم اصالت آمریکایی خودش رو داره و رکابش پشت چرخ جلوش هست...

ماک

رنو

ŞHÍЯÍŃ
21-11-2012, 19:21
:31:رنو های مونتاژ داخل فقط سفید هستند ولی مونتاژ خود فرانسه رنگی و سفید هم توشون دارن :دی

یعنی همه رنوی های رنگی فرانسوی هستن ولی رنو های سفید شاید داخلی و شاید فرانسوی باشن البته الان دیگه فقط تولید داخل به صورت صفر موجوده :دی

حالا اگه گفتین این چیه :دی

camaro lt
22-11-2012, 12:28
گواهينامه رانندگي جديد پدر شما و البته سوئيچ اكتروس؟؟!!:sq_25:
چون شنيدم گواهينامه هاي جديد هوشمند ميشه و اون هم يه مدار چاپي هوشمند روش هست.
اگر اينجوريه، يه توضيح كلي در مورد اون بديد كه چطوري تعويض شد و چقدر هزينه داشت و معاينات و آزمايشات و احتمالا امتحانات لازم براي اون چي بود؟

ŞHÍЯÍŃ
22-11-2012, 17:18
گواهينامه رانندگي جديد پدر شما و البته سوئيچ اكتروس؟؟!!:sq_25:
چون شنيدم گواهينامه هاي جديد هوشمند ميشه و اون هم يه مدار چاپي هوشمند روش هست.
اگر اينجوريه، يه توضيح كلي در مورد اون بديد كه چطوري تعويض شد و چقدر هزينه داشت و معاينات و آزمايشات و احتمالا امتحانات لازم براي اون چي بود؟

بله :دی

بله دیگه کم کم دارن گواهینامه های قدیمی رو جمع آوری میکنن آخرای تابستون بود پلیس راه داشت گواهینامش رو چک میکرد دید تاریخش یک هفته گذشته داشت پیوست میکرد که با کلی خواهش التماس این کار رو نکرد :دی

مدارک باید اصل گواهینامه باشه-تست گروه خونی و تست اعتیاد.و یه 4000 تومن و 500 تومن واریز بانک و یه 5000 تومن هم برای دیرکرد تعویض شد.

این مدارک رو باید ببری پلیس+10 و فرم پر کنید یه برگه موقت میدن تا وقتی گواهینامه بیاد میشه ازش استفاده کرد که اینا دیگه مثل قدیمی ها نیست عکس و مهر داره!

ŞHÍЯÍŃ
25-11-2012, 03:19
:31:خب امروز :دی نه امشب میخوام برم سراغ کشده ای که تو ایران خیلی دوسش دارم از همه کشنده ها بیشتر :دی

actros 1844

:31:نمیدونم از کجا بگم :دی

اکتروس 1844 همونطور که از اسمش پیداست دارای موتور شش سیلندر خورجینی om 501 هستش 24 سوپاپ داره و موتورش 440 اسب بخار قدرت داره(عاشق صدای موتورشم :دی) حجم موتورشم فکر کنم حدود 12 لیتر باشه.

حداکثر گشتاور2100 نیوتون در 1080 دور بر دقیقه هستش.و دارای موتور با آلایندگی یورو 3هستش که با این گازوئیل با کیفیت یورو منفی سه هم نیست : )) :دی

و یه نکته هم در مورد موتور اکتروس های داخلی بدونید که مرسدس کلا سه درجه کیفیت برای موتور 1844 داره و موتور درجه سه یعنی بی کیفیت ترین موتورش روی اکتروس های ایرانی هست!ایرانخودرو هست دیگه!!

اکتروس 1844 هم دارای دنده هوشمنده و 16 دنده هستش که اگه کار باهاش رو بلد نباشی مثل کمک قبلی بابام میزنی گیرباکس رو به فنا میدی :دی باک این ماشین هم 1050 لیتر جا میگیره.

اکتروس 1844 از نظر نرمی و راحتی حرف اول رو توی کشنده های داخلی میزنه که واقعا نرم و راحت هستش.از بهترین شاخصه های اکتروس با وفا بودنشه ماشین بعد 10 سال 15 سال مثل مرد میمونه کنارت خم به ابرو نمیاره!ولی حیف و صد حیف که فقط اتاق نرمال اش توی ایارن هست.

از بچگی دوس داشتم از اینا بگیریم یادمه سال 84 بود تو همشری زده بود ثبت نام میکردن قیمت نوش 125 بود اون موقع همش میگفتم بابا ماشین رو بفروش یکی از اینا بر دار :دی

اینم چند تا عکس از اکتروس های داخلی.

اینم چند تا عروسک1844 عراقی خیلی دلم میسوزه دو تا از بزرگترین و بهترین قطب های تولید کننده ماشین سنگین(مان و بنز) جاشون توی ایران خالیه!همه جا حرف از ولوو و اسکانیاس کجاس اکتروس 1848 با موتور v8 که بیاد جلو اف هاش 13 اسکانیا r420 قد علم کنه.....

Actros
25-11-2012, 14:13
شیرین خانوم ممنون بابت مطلبت فقط گشتاور موتور om501
2100 نیوتون در 1080 دور بر دقیقه هست . یعنی تو 1080 دور بیشترین گشتاور رو ارائه میده بیشترین قدرت رو هم در 1800 دور بر دقیقه میده 440 اسب بخار
(منم گواهینامه پایه 2 رو که عوض کردم از اونا بهم دادن ):31:

ŞHÍЯÍŃ
25-11-2012, 15:12
شیرین خانوم ممنون بابت مطلبت فقط گشتاور موتور om501
2100 نیوتون در 1080 دور بر دقیقه هست . یعنی تو 1080 دور بیشترین گشتاور رو ارائه میده بیشترین قدرت رو هم در 1800 دور بر دقیقه میده 440 اسب بخار
(منم گواهینامه پایه 2 رو که عوض کردم از اونا بهم دادن ):31:

:31:خودم شک کردم ولی بیشتر جاها اینطوری نوشته بود گفتم شاید همین باشه.

اصلاحش کردم..

امیر خان شما که با 1844 سفر کردی یه خورده تعریف کن :دی

camaro lt
27-11-2012, 22:06
در مورد گواهينامه پايه يك، چند روز قبل با يكي از افسران راهنمايي رانندگي كه خودش مسئول آزمايشات و امتحانات رانندگي پايه دو و يك بود صحبت ميكردم.
گفتم: چرا وضعيت پايه يك اينقدر نابسامانه؟
يعني هيچ آموزش پايه اي و اصولي نداره و مثل رانندگي پايه دو در موردش حساسيت بخرج نميدن، در حاليكه شغل خيلي سخت تر و حساستر و خطرناكي نسبت به رانندگي سبك به حساب مياد.
گفت: ما دنبال همين قضيه بوديم و چند سال قبل هم كم كم داشت برنامه اي مدون براي سامان دادن به آموزش، امتحانات و صدور گواهينامه هاي رانندگي پايه يك ، چيده ميشد تا بصورت علمي و عملي مثل رانندگي پايه دو آموزش و مهارت پايه يك ياد داده بشه و بر اون اساس نوع گواهينامه ها مشخص بشه.
قرار بود چندين گواهينامه پايه يك با درجه بندي متفاوت در رابطه با ظرفيت و تعداد محور و قدرت موتور صادر بشه كه نشون بده اون فرد داراي گواهينامه اجازه رانندگي با كدوم وسيله نقليه سنگين رو داره؟
اتوبوس؟ ميني بوس؟ كاميونت سبك؟ كاميونت سنگين؟ كاميون سبك دو محوره؟ سنگين دو محوره؟ سنگين سه محوره؟ تريلي سبك سه محوره؟ تريلي سنگين 4 محوره؟ تريلي سنگين 5 محوره؟ تريلي سنگين 6 محوره؟ كمرشكن؟.....خلاصه مثل وضعيت گواهينامه پايه يك در خارج، مثلا آلمان نوع وسيله و سطح مجوز رانندگي و مهارت شخص هم مشخص بشه و البته قبلش بايد كل مهارتهاي لازم رو در يك دوره مشخص و علمي در يك آموزشگاه زير نظر استادان با تجربه بگذرونه .
اما اين طرح خوب در يك جا متوقف شد!
اونجايي كه قرار شد مدارس آموزش رانندگي پايه يك تاسيس بشه و تمام اين موارد رو آموزش بدهند و البته مثل الان كه راهنمايي و رانندگي بر كار آموزشگاهها نظارت داره، بر كار و آموزش اونها هم نظارت داشته باشه.
براي تاسيس چنين آموزشگاههايي اولين مسئله فضاي مورد نياز براي ساختن محوطه مورد نظر جهت آموزش بود. محوطه اي كه بايد تمام خصوصيات جاده هاي شهري، و بين شهري رو داشته باشه اعم از سر بالايي تند و خفيف، شيبهاي شديد، پيچهاي تند، جاده كفي، دست انداز هاي مختلف و حتي گودالهاي آب و گل و ...كوچه ها و خيابانهاي باريك و عريض و جاده خاكي و شني و سنگلاخ و...
خب همچين چيزي نياز به چند ده هزار متر مربع زمين داشت كه در اون اين عوامل هم آماده بشه و اين نياز به سرمايه گذاري بسيار كلان داشت.
البته اين اول ماجرا بود و بايد انواع وسائل نقليه سنگين متناسب با شرايط روز رو هم جهت آموزشهاي فني و رانندگي داشته باشن.
ولي نه كسي پيدا شد كه چنين هزينه اي بكنه و نه رغبتي به اين كار ايجاد شد و دولت هم چندان اصراري نكرد. در حاليكه خيلي خيلي ميتونست تاثير مثبتي در بالا رفتن سطح رانندگي بين شهري و كم شدن آمار تصادفات بشه.
الان گويا فقط تونستند در سطح خيلي محدودي براي ميني بوسها چنين آموزشگاهايي تاسيس كنن كه اونم چون هزينه كمتري داره و تقريبا شبيه پايه دو هست امكانپذير بود.
خب الان ميشه خيلي راحت از كاميونهاي اسقاطي كه قراره اوراق بشن، تعدادي رو بصورت مناسب بازسازي بكنن و فقط براي آموزش دادن در همين مكانها ازشون استفاده بشه تا كم كم در آينده بشه از مدلهاي به روز و مدرن هم استفاده كرد.
زمين هم كه كم نداريم و ميليونها هكتاز زمين باير و خالي در اطراف تمام شهرهاي ما بلا استفاده افتاده!
مشكل اينجاست كه اكثريت سود امروز و منفعت الان رو نگاه ميكنن و همين باعث عقب افتادن ما توي خيلي چيزها شده.

ŞHÍЯÍŃ
03-12-2012, 18:02
:31:خب از عنوان پیداست که باز بنز دست به کار شده و یه کامیون جدید رو میخاد روانه بازار کنه.

اینطور که توی سایتا خوندم کاربریش برا معادن و ساختمان سازی هستو بیشتر برای جاهایی که راه ناهموار داره مثل همون معادن.. ولی عکس کشنده اش هم هست.

این کامیون از 238 تا 625 رنج قدرت اش هست.و رایش محور ها هم از 4x2 هست تا 8x8 و مثل همیشه موتور های با آلایندگی پایین یورو6.

یه چیزی هم نوشته بود سر در نیاوردم انگار گیرباکس اش هم تغییر کرده و PowersShift 3 شده :دی

این کامیون با هفت کابین متفاوت و در 14 نوع که بستگی به موتور و دیگر مشخصات هست روانه بازار میشه.

این عزیز دل :دی آوریل سال دیگه تو نمایشگاه Bauma تو آلمان رونمایی میشه..

تهیه تنظیم ترجمه :دی شیرین :دی
هر گونه کپی برداری بدون درج منبع موجب سوسک شدن کپی کننده میشود:دی

hosseinf722
04-12-2012, 22:17
سلام
تاخوگراف چیه؟

ŞHÍЯÍŃ
04-12-2012, 22:28
سلام
تاخوگراف چیه؟

سلام.تاخوگراف یه دستگاهه که برای ثبت اطلاعات ماشین در طول مسیر هستش و یه چیز تو مایه های جی پی اس هست با این فرق که تا مامور تاخوگراف رو چک نکنه نمیتونه بفهمه راننده خلاف کرده روی تاخوگراف سرعت ودیگه نمیدونم چی روی کاغذ چاپ میشه.

این یه مدل تاخوگراف جدید هستش.

اینم یه مدل تاخوگراف خیلی قدیمی!یادمه روی n12 مون از اینا نصب بود...

hosseinf722
05-12-2012, 12:23
1-این قسمت شو درست متوجه نشدم ، کاربرد این قطعه برای خود راننده ست و پلیس هم می تونه اونو چک کنه یا فقط برای استفاده پلیس هست ؟
2-تاخوگراف (قدیمیه) کجا نصب می شه دقیقا ؟
ممنون :31:

Moeintrucks
05-12-2012, 18:35
1-این قسمت شو درست متوجه نشدم ، کاربرد این قطعه برای خود راننده ست و پلیس هم می تونه اونو چک کنه یا فقط برای استفاده پلیس هست ؟

معذرت که وارد بحث میشم..
اما مطلب رو دیدم، این تاخوگراف یه صفحه ی کاغذی داره که صفحه کلیومتر شمار باز میشه و پشت اون نصب میشه در صورت لزوم میشه بیرون آورد. و قابل رویت هستش هم برای راننده هم برای پلیس راه...

ŞHÍЯÍŃ
05-12-2012, 19:16

بیشتر برای پلیس هستش.که الان جی پی اس جاش رو گرفته!تاخوگراف های قدیمی همون کیلومتر ماشین ها هستش.نمیدونم اگه دیده باشید کیلومتر های قدیمی روشون کلید داشتن باز میشده و یه کاغذ گرد روش بود که سرعت ماشین روش ثبت میشه.
ما قبلا تاخوگراف داشتیم خونه بابام بردش اگر بود عکس های بیشتری میگرفتم براتون.

تاخوگراف های جدید هم به صورت دیجیتال هست و امکانات بیشتری داره و بصورت حداگانه توی ماشین نصب میشه.
کارایی های تاخوگراف دیجیتال:دريافت و ثبت اطلاعات سرعت، توقف، ميزان توقف، محل توقف، محل سرعت غير مجاز، تخلفات سرعتي، مشخصات راننده و خودرو (از طريق کارت هوشمند)، نوع بار در حال حمل، بارنامه صادره براي بار در حال حمل بنام راننده، ارائه هشدارهاي خاص به راننده، کنترل مدت زمان مجاز رانندگي هر راننده طبق استاندارد 10 ساعت براي خودروهاي باري، ثبت قطع شدن برق و آنتن GPS، ثبت تاريخ و ساعت و وقوع کليه تخلفات و فعاليت‌.تاخوگراف توی کابین ماشین و توی دید نصب میشه.
این دو تا عکس یه مدل تاخوگراف هست که به صورت فابریکی روی کامیون های اکتروس نصب شده و بالای سر راننده و روی طاقچهی بالای اتاق نصب میشه.

camaro lt
05-12-2012, 21:52
نمونه هاي قديمي تاخوگراف رو بارها ديده بودم، زماني كه بيشتر با اتوبوس بين شهري مسافرت ميرفتم، و اينجور كه معلومه نمونه هاي جديد هم خيلي كارآمد و مجهزه، اما هنوز يه سوال بدون جواب مونده:

پس چرا هنوز اينهمه تخلفات رانندگي و سرعت و سبقيت غير مجاز و ..از كاميونها و اتوبوسها ميبينيم و كسي باهاشون برخورد نميكنه؟؟؟؟؟!!!!

بارها و بارها ديدم كه اصلا پليس توجهي نميكنه و يا نهايتا يه جريمه معمولي رو انجام ميده.

amin13720
05-12-2012, 22:11
دوستان وارد بحث تاخوگراف و جی پی اس شدن
تاخوگراف ها بیشتر رو اتوبوسا کاربرد دارن که بین راننده ها به صفحه ساعت معروف هست صفحه هاشون
بعدشم این که جریمه نمیکنن،چون ایرانی جماعت همه کار ازش برمیاد:31:
خودم به شخصه اصفهان و مشهد دیدم که برا اتوبوس ها و کامیون ها یارو 400 هزار تومان میگرفت و هم جی پی اس و هم تاخوگراف رو سرعتش رو بین 10 تا 50 تا به دل خواه کم میکرد
این طوری یارو داره 100 تا میره ولی براش مثلا 50 تا ثبت میشه،همین میشه که چپ میکنن و این همه خسارت مالی و جانی به بار میارن(البته دایی خودم 30 تا کم کرده برا اتوبوسش:31:)

ŞHÍЯÍŃ
05-12-2012, 22:21
نمونه هاي قديمي تاخوگراف رو بارها ديده بودم، زماني كه بيشتر با اتوبوس بين شهري مسافرت ميرفتم، و اينجور كه معلومه نمونه هاي جديد هم خيلي كارآمد و مجهزه، اما هنوز يه سوال بدون جواب مونده:

پس چرا هنوز اينهمه تخلفات رانندگي و سرعت و سبقيت غير مجاز و ..از كاميونها و اتوبوسها ميبينيم و كسي باهاشون برخورد نميكنه؟؟؟؟؟!!!!

بارها و بارها ديدم كه اصلا پليس توجهي نميكنه و يا نهايتا يه جريمه معمولي رو انجام ميده.

دوستان وارد بحث تاخوگراف و جی پی اس شدن
تاخوگراف ها بیشتر رو اتوبوسا کاربرد دارن که بین راننده ها به صفحه ساعت معروف هست صفحه هاشون
بعدشم این که جریمه نمیکنن،چون ایرانی جماعت همه کار ازش برمیاد:31:
خودم به شخصه اصفهان و مشهد دیدم که برا اتوبوس ها و کامیون ها یارو 400 هزار تومان میگرفت و هم جی پی اس و هم تاخوگراف رو سرعتش رو بین 10 تا 50 تا به دل خواه کم میکرد
این طوری یارو داره 100 تا میره ولی براش مثلا 50 تا ثبت میشه،همین میشه که چپ میکنن و این همه خسارت مالی و جانی به بار میارن(البته دایی خودم 30 تا کم کرده برا اتوبوسش:31:)

بین کامیون های بین شهری خیلی کمتر وجود داره که سرعت غیر مجاز برن.چون بیشتر ماشیناشون بار داره 15 18 20 تن دیگه ماشین بیشتر نمیکشه!

کامیون بیفته تو کفی سر گاز بخواد با بار پر کنه 120 130 تا!ولی اتوبوس ها بار سنگینی ندارن خیلی بشه مسافراش پر باشه 5 تن!راحت،راحته راحت 160 تا هم میرن!

hosseinf722
05-12-2012, 22:29
بیشتر برای پلیس هستش.که الان جی پی اس جاش رو گرفته!تاخوگراف های قدیمی همون کیلومتر ماشین ها هستش.نمیدونم اگه دیده باشید کیلومتر های قدیمی روشون کلید داشتن باز میشده و یه کاغذ گرد روش بود که سرعت ماشین روش ثبت میشه.
ما قبلا تاخوگراف داشتیم خونه بابام بردش اگر بود عکس های بیشتری میگرفتم براتون.
تاخوگراف های جدید هم به صورت دیجیتال هست و امکانات بیشتری داره و بصورت حداگانه توی ماشین نصب میشه.
کارایی های تاخوگراف دیجیتال:دريافت و ثبت اطلاعات سرعت، توقف، ميزان توقف، محل توقف، محل سرعت غير مجاز، تخلفات سرعتي، مشخصات راننده و خودرو (از طريق کارت هوشمند)، نوع بار در حال حمل، بارنامه صادره براي بار در حال حمل بنام راننده، ارائه هشدارهاي خاص به راننده، کنترل مدت زمان مجاز رانندگي هر راننده طبق استاندارد 10 ساعت براي خودروهاي باري، ثبت قطع شدن برق و آنتن GPS، ثبت تاريخ و ساعت و وقوع کليه تخلفات و فعاليت‌.تاخوگراف توی کابین ماشین و توی دید نصب میشه.
این دو تا عکس یه مدل تاخوگراف هست که به صورت فابریکی روی کامیون های اکتروس نصب شده و بالای سر راننده و روی طاقچهی بالای اتاق نصب میشه.

خیلی خیلی ممنون
یه سوال دیگه در مورد دنده ی تریلی و کامیون و... داشتم ، منظور از نیم دنده ، دنده سبک و سنگین چیه؟

Moeintrucks
05-12-2012, 22:29

فکر نکنم با ماشین های سواری اونجور برخورد شدید بشه که قرار باشه با کامیون های بدبخت هم بشه..راننده ها اصولا هم برای رعایت حال خودشون و موتور معمولا سرعت بیجا و الکی نمیرن که جوری باشه به تور پلیس برن..بنظر من اگه قرار برخورد صورت بگیره اول از همین سواری ها شروع بشه بهتره..

ŞHÍЯÍŃ
05-12-2012, 22:46
خیلی خیلی ممنون
یه سوال دیگه در مورد دنده ی تریلی و کامیون و... داشتم ، منظور از نیم دنده ، دنده سبک و سنگین چیه؟

نیم دنده یه چیزی هست بین یک دنده کامل.مثلا به جای این که دنده از یک بره روی دو از یک یه نیم میخوره!بعد یه نیم دیگه میره روی دو!

توضیح میدم این توی اکتروس هست دیگه بقیه کامیون هارو نمیدونم!

ماشین میخواد شروع به حرکت کنه و بارش سنگینه.یه یک میخوره دنده میشه 1بالا!بعد یه کامل میخوره میشه 2بالا!بعد شاید اونجا شیب داشته باشه یه مثلا طوری هست که اگر یک دنده کامل بخوره دور موتور افت میکنه یه نیم دنده میده میشه 3پایین.بازم راننده میبینه نمیشه تمام دنده داد یه نیم میخوره میشه 3بالا!:31:امیدوارم متوجه شده باشید.

دنده سبک سنگین هم که معلومه!توی سواری های هم صادق هست به دنده های پایین 1و2و فکر کنم3 رو سنگین میگن که بیشتر توی سرازیری ها دنده رو سنگین میکنن که ماشین بیشتر از حد دور نگیره..

ار اشتباهی در حرفام بود دوستا تصحیح کنن :دی

ممنون

hosseinf722
06-12-2012, 23:28
سلام دوباره
قفل دیفرانسیل چیه؟

ŞHÍЯÍŃ
06-12-2012, 23:38
سلام دوباره
قفل دیفرانسیل چیه؟

:31:سلام در این مورد اطلاعات زیادی ندارم.ولی فکر کنم یه سیستم هست که باعث میشه چرخ ها به صورت یکسان بچرخ و یکی با سرعت زیاد ویکی با سرعت کم نچرخه حتی اگر یکی از چرخ ها از زمین جدا بشه چرخ دیگه هم به همون صورت میچرخه.توی کامیون نشنیدم تا به حال بیشتر برای آفروود هست فکر کنم.:31:

hosseinf722
06-12-2012, 23:52
توی کامیون نشنیدم تا به حال بیشتر برای آفروود هست فکر کنم.:31:

منظورم برای ماشین های سنگیه

Sib Market
06-12-2012, 23:57
سلام

مي خواستم بدونم كفي رو چطور به كشنده متصل مي كنن...
در هيچ سايتي توضيح ندادن...

ŞHÍЯÍŃ
07-12-2012, 00:41
منظورم برای ماشین های سنگیه

متاسفانه نشنیدم.فکر کنم پایه این سیستم چه توی کامیون و ماشین یکی باشه.شاید جزئیات اش فرق کنه.

سلام

مي خواستم بدونم كفي رو چطور به كشنده متصل مي كنن...
در هيچ سايتي توضيح ندادن...

:31:سلام.
خب این حرکت رو با این که فقط یک بار دیدم :دی ولی توضیح میدم :دی

اول ارتفاع قسمت عقب تریلی توسط کمک فنر های قابل تنظیم کم میشه و بعدش کشنده کم کم به صورت دنده عقب زیر تریلی میره و باید دقیق انجام بشه طوری که پین تریلی و

چرخ پنجم که یک چفت داره قفل میشن مثل این عکس.

بعد برای اطمینان از درستی اتصال کمی به جلو حرکت میکنه که تریلی جدا نشه.بعد از اطمینان کابل های برق و لوله های باد نصب میشه و بعدش جک های تریلی جمع میشه و بعد

کمک های عقب به حال عادی برمیگرده و حرکت :دی

2raj_a
07-12-2012, 02:34
قفل کن دیفرانسیل کلا کارش اینه که وقتی ماشین در حالت عادی کار میکنه بیشترین نیرو رو یک دیفرانسیل برای حرکت منتقل میکنه ولی وقتی ماشین برای پیچیدن یا هر چیزی نیاز به اصطحکاک بیشتری داره از قفل استفاده میشه و دو دیفرانسیل رو فعال میکنه این سیستم روی ماشین اینترناش دیدم

hosseinf722
08-12-2012, 19:21
قفل کن دیفرانسیل کلا کارش اینه که وقتی ماشین در حالت عادی کار میکنه بیشترین نیرو رو یک دیفرانسیل برای حرکت منتقل میکنه ولی وقتی ماشین برای پیچیدن یا هر چیزی نیاز به اصطحکاک بیشتری داره از قفل استفاده میشه و دو دیفرانسیل رو فعال میکنه این سیستم روی ماشین اینترناش دیدم

خیلی ممون از جوابتون
یعنی قفل کن تقریبا یه کاری مثل EBD می کنه

2raj_a
09-12-2012, 00:00
EBD بیشتر کاربردش در مواقع ترمز کردن هستش نه برای این کار
ببین دوست من قضیه دیفرانسیل با اون متفاوته این کار برای اینه که ماشین هنگام حرکت اولیه(تو برف هم میشه استفاده کرد)چرخ ها کمتر درجا بزنه و روی یک محور کمتر فشار وارد نشه نمیدونم منظورم رسوندم یا نه ولی بازم اگه سوالی بود بپرس

ŞHÍЯÍŃ
09-12-2012, 00:04
خیلی ممون از جوابتون
یعنی قفل کن تقریبا یه کاری مثل EBD می کنه

ebd برای این هست که وقتی ترمز میکنه لاستیک ها به صورت مساوی از سرعتشون کم بشه و ماشین به سمت چپ یا راست منحرف نشه.بیشتر تریلی ها اگر دیده باشید ebd دارن مثل هنگام ترمز کردن تریلی بازی نکنه و به طرفین منحرف نشه و قیچی نکنه یا به ماشین های اطراف آسب نزنه.

ŞHÍЯÍŃ
09-12-2012, 08:33
سلام کسی میدونه سایز این لاستیک چنده؟؟22.5 هستش؟

Actros
09-12-2012, 10:24
این 22.5 که میگی اندازه ی رینگ هست
آره فکر میکنم 22.5 باشه

mohamad skystar
09-12-2012, 10:30
سلام کسی میدونه سایز این لاستیک چنده؟؟22.5 هستش؟

همونطور که دوستمون actros هم گفتن رینگ 22.5 اینچ هست

سایز لاستیک 315/80/R22.5

2raj_a
09-12-2012, 12:06
فکر میکنم 22.5/70 باشه 80 بلند تر از این باید باشه

Actros
09-12-2012, 12:39
آره فاق 70 هست
عرض تایر هم که از اینجا معلوم نیست
ولی رینگ 22/5 و فاق 70 معلومه

hosseinf722
09-12-2012, 19:36
سلام
1- لاستیک ماشین های سنگین تیوپلس هستن یا تیوپ دار؟
2- جک تریلی و کامیون و ... چجوریه؟ (جک برای عوض کردن زاپاس و ..)

ŞHÍЯÍŃ
09-12-2012, 20:10
سلام
1- لاستیک ماشین های سنگین تیوپلس هستن یا تیوپ دار؟
2- جک تریلی و کامیون و ... چجوریه؟ (جک برای عوض کردن زاپاس و ..)

سلام.هم تیوپلس داره هم با تیوپ.جدیدا تیوپلس هستن.

فکر کنم از این جک های روغنی استوانه ای استفاده میکنن.تا 30 تن هم تحمل دارن.

amin13720
09-12-2012, 21:58
شیرین خانم فکر نکن مطمئن باش
جاتون خالی عصری یه مشکلی پیش اومده بود و تو اتوبوس داییم 60 نفر سوار بودن و داییم هم نامردی نکرد و 110 تا پرش کرد و یه بار لاستیک تویی عقب سمت شاگرد ترکید :n02:جکش هم از همینا بود:n02:

khafan8288
10-12-2012, 12:44
شیرین خانم فکر نکن مطمئن باشجاتون خالی عصری یه مشکلی پیش اومده بود و تو اتوبوس داییم 60 نفر سوار بودن و داییم هم نامردی نکرد و 110 تا پرش کرد و یه بار لاستیک تویی عقب سمت شاگرد ترکید :n02:جکش هم از همینا بود:n02:60 تا مسافر؟دو طبقه بود؟

amin13720
10-12-2012, 13:39
60 تا مسافر؟دو طبقه بود؟
نه بابا،از همین بی7 های تیپ 3 هست
مسافر زیاد بود و تعدادی ماشین اعتصاب بودن،راه هم 50 کیلومتر بیشتر نبود
به همین خاطر رو سر و کله هم سوار شدن که اینطوری شد

khafan8288
10-12-2012, 20:51
ما هم 457 داریم
یه بار یکی از فامیلامون فوت کرد خانوما از سره خاک تا خونه فامیلمون سواره اتوبوس ما شدن
اول حساب نکردم چند نفر سوار شدن
خلاصه توو ماشین بودیم بابام با زور ماشین رو راه انداخت من خیلی تعجب کردم
وقتی پیاده شدیم داشتم حساب میکردم که دیدم 85 نفر سواره ماشین بودن
به همین برکت قسم:n02:

amirgorg
12-12-2012, 15:41
سلام برادران و خواهران.این ماشین منه.البته برادرم بد عکس گرفته.شرمنده اگه بد بود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم ماشین دوسته عزیزم هست.خیلی مرد بامرامیه.

ŞHÍЯÍŃ
12-12-2012, 20:54
سلام بچه ها این هم قیمت جدید محصولات اسکانیا.

رضا داده دستش درد نکنه.

قیمت کامیون و کشنده های اسکانیا
265 میلیون:G380
275 میلیون:G410
275ملیلیون:P360
285میلیون:R420 HL
295میلیون:R420 TP
310میلیون:R440 HL
300میلیون:R470 TP

hosseinf722
12-12-2012, 21:53
سلام
این مدل های مرسدس چه فرقی با هم می کنن؟
1924 - 1928 - 2624 - 2628
مایلر کدومشونه؟ :n01:

ŞHÍЯÍŃ
12-12-2012, 23:00
سلام
این مدل های مرسدس چه فرقی با هم می کنن؟
1924 - 1928 - 2624 - 2628
مایلر کدومشونه؟ :n01:

توی سیستم بنز دو عدد اول برای تناژ هست و دو عدد بعدی قدت ماشین.

مثلا 2628 که تناژاش 26 تن :دی البته همش کشکه :دی بیشترم میزنن :دی 28 هم قدرت ماشینه که 280 اسب بخاره

hosseinf722
12-12-2012, 23:23

مثلا 2628 که تناژاش 26 تن :دی البته همش کشکه :دی بیشترم میزنن :دی 28 هم قدرت ماشینه که 280 اسب بخاره

1- یعنی هم برای 26 تن و هم برای 19 تن از 240 اسب استفاده شده؟
2- چقدر بیشتر میشه بار زد؟
3- مایلر چیه؟

ممنون

ŞHÍЯÍŃ
12-12-2012, 23:45
اقا من یه سوال واسم پیش اومده شما خانمی ؟

بله!

1- یعنی هم برای 26 تن و هم برای 19 تن از 240 اسب استفاده شده؟
2- چقدر بیشتر میشه بار زد؟
3- مایلر چیه؟
ممنون

بله
1-مثلا 2628 رو فکر کنم تا 30 35تا میزنن.فکر کنم.:دی از یکی از دوستان پرسیدم اونم پرس و جو کرد تا40 تن هم میزنن :دی
2-مایلر همون 2628 هستش.

hosseinf722
13-12-2012, 19:03
چرا بیشتر این مرسدس ها به عنوان کامیون و کمپرسی هستن و خیلی کم برای تریلی و کشنده استفاده میشه؟

ŞHÍЯÍŃ
13-12-2012, 19:52
چرا بیشتر این مرسدس ها به عنوان کامیون و کمپرسی هستن و خیلی کم برای تریلی و کشنده استفاده میشه؟

کشنده های مرسدس بنز از سال 1382 فکر کنم دوباره به ایران برگشتن ولی زیاد دووم نیاورد فروش 1843 تا 83 و 1844 هم تا 85 ادامه داشت ولی بعدش به دلایلی که نمیدونم خودشون میگن تحریم و دیگه تولید نشد!به نظر من چون زیر دست ایران خودرو دیزل بی عرضه افتاد با دزدی هاش گند زد به همه چی!و بعدش تا حالا هیچ شرکتی برای وارد کردن این کامیون پا پیش نزاشته یه شرکت مثل ماموت که داره خیلی خوب و موفق کشنده های اسکانیا رو وارد کنه!ولی کمپرسی هاش مثل همین مایلر ها و زیر مایلری ها که همش قطعاتش داخلی یا چینی هست و ایران تولید میشه یه مدل اکتروس 3331 هم بود کمپرسی که اونم دیگه تولید نمیشه و کمپرسی 3335 که ماشین های خیلی خوبی در اومدن و اونا هم فکر کنم دیگه تولید نمیشه.ولی کشنده های بنز نسلشون از همون سال های 82 83 84 هستش و بعدش هم اگر باشه وارد شدن.امیدوارم یه شرکت بیاد و وارد کنه کشنده های بنز رو جاشون واقعا تو جاده های ایران خالیه.

khafan8288
13-12-2012, 20:06
سلام
دوستان اون قسمتی که کانتینر به کامیون وصل میشه چه جوریاست؟خار داره؟پیچیه؟آهن رباییه؟:n02:

camaro lt
13-12-2012, 20:31
كشنده هاي بنز طرح قديم كه در ايران خودرو ديزل مونتاژ ميشد و يا همين كمپرسيها با وجود محكم و با دوام بودنشون، اما نياز به بازسازي و اصلاح طراحي مجدد داره كه فكر نميكنم ديگه بصرفه باشه.

مثلا يكي از ايراداتي كه من خودم تجربه كردم، صداي بسيار زياد موتور در داخل اتاق بود كه واقعا سرسام آوره!!

نبود امكانات رفاهي مناسب براي راننده و شاگرد،از مشكلات بعدي اون بود، مثل نداشتن كولر براي تابستان كه واقعا اون گرما و صداي وحشتناك يه جهنم واقعي درست ميكرد.

اما بدتر از همه اينها ، ايمني پايين اون در موقع تصادفات، با خودروهاي سواري بود كه اكثرا به كشته شدن سرنشينان سواري منجر ميشد(‌الان هم از آمارهاي زياد سوانح و مرگ در تصادفات كاميونها، همين خاورها بيشترين رتبه را دارن) .

يكي از دلايل اصلي اين مشكل هم بالا بودن بيش از حد سپر جلو بود كه واقعا در موقع تصادف هيچ كارايي نداشت و زمان برخورد ، اين سپر تازه به شيشه عقب يا حتي سقف ماشين سواري برخورد ميكنه و بقيه ماشين هم به زير كاميون كشيده ميشه . ايرادي كه در بيشتر كاميونهاي سنگين نسلهاي دهه 60 و 70 ميلادي ديده ميشه، در حاليكه در نسلهاي جديد انواع كشنده هاي جديد، اندازه ارتفاع سپر تا حد بسيار زيادي پايين آورده شده، جوري كه حتي از سپر سواريها هم پايينتر هست.

حالا اگر بخوان اين طرح قديمي رو به روز بكنن، احتمالا دوباره همين آكتروس رو طراحي بكنن، شايد با يك دماغه كوتاهتر از مايلر هاي قديمي.

تنها خوبي كه كاميونهاي دماغ دار داشتن،باز بودن دست طراح براي آئروديناميك تر ساختن اتاق( نسبت به بي دماغها) و جادارتر شدن داخل كابين بود.

mehdi_08
13-12-2012, 20:56
سلام بچه ها این هم قیمت جدید محصولات اسکانیا.

رضا داده دستش درد نکنه.

قیمت کامیون و کشنده های اسکانیا
265 میلیون:G380
275 میلیون:G410
275ملیلیون:P360
285میلیون:R420 HL
295میلیون:R420 TP
310میلیون:R440 HL
300میلیون:R470 TP
یه سوال با این قیمت های بسیار زیاد ازش داره آدم سرمایه اش رو بزاره تو این کار؟ چون به هر حال ماشین آب و آتیشه
سود داره با این وضع سوخت بی کیفیت و گران
با حساب تریلر فکر کنم حدود 400 میلیونی آب بخوره !! درسته؟

hossein.az
13-12-2012, 21:41
کاریزان خودرو پیش فروش می کند

عصرخودرو : شرکت کاریزان خودرو پیش فروش محصولات جدید خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو»، شرکت کاریزان خودرو طی اطلاعیه ای شرایط پیش فروش محصولات زیر را اعلام کرد :

نام

مدل

تعدا د سرنشین

فاصله محوری

کامیونت تک کابین کاویان

K1051F شاسی کوتاه

2 نفر

2115MN

کامیونت تک کابین کاویان

K1051 شاسی بلند

2نفر

2115MN

کامیونت دو کابین کاویان

K1052

5 نفر

3350MN

متقاضیان برای پیش خرید این محصولات باید مبلغ 300 میلیون ریال پرداخته و الباقی مبلغ را یک ماه قبل از تحویل بپردازند . قیمت خودرو در زمان تحویل مشخص خواهد شد . سود مشارکت این طرح 16% و سود انصراف آن 12% خواهد بود . زمان تحویل محصولات نیز از اسفند 91 و براساس اولویت ثبت نام آغاز خواهد شد .
درضمن این شرکت از ساخت کاربری جدید کاروان مسافرتی جهت سفرهای خانوادگی تحت لیسانس Fuga.rw ژاپن که قابل نصب بر روی شاسی کامیون کاویان K1051 می باشد خبر داده است .
شرایط اخذ سفارش به علت ظرفیت محدود در آگهی های بعدی اعلام خواهد شد .
متقاضیان برای اطلاعات بیشتر می توانند به دفتر مرکزی این شرکت واقع در تهران، خیابان مطهری، نبش میرزای شیرازی ، پلاک 283 مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 88717774-6 تماس بگیرند.
چهارشنبه 22 آذر 1391

ŞHÍЯÍŃ
14-12-2012, 00:06
سلام
دوستان اون قسمتی که کانتینر به کامیون وصل میشه چه جوریاست؟خار داره؟پیچیه؟آهن رباییه؟:n02:
سلام .

تو این پست توضیح دادم.

یه سوال با این قیمت های بسیار زیاد ازش داره آدم سرمایه اش رو بزاره تو این کار؟ چون به هر حال ماشین آب و آتیشه
سود داره با این وضع سوخت بی کیفیت و گران
با حساب تریلر فکر کنم حدود 400 میلیونی آب بخوره !! درسته؟

بستگی به شرایط داره.رانندگی یه شغلی هست که همیشه از خونه دور هستید.سختی خود راه روزانه حدود 12 13 ساعت بعضی اوقات بیشتر توی پشت فرمون.خرابی ماشین توی راه پنچر شدن باید تنهایی لاستیک عوض بشه البته اگر شاگرد نداشته باشید.گرونی لوازم مثلا فیلتر هوای استوانه ای حدود 2 برابر شده روغن و... چند بربار شده دستمزن مکانیک زیاد شده گازوئیل رو هم هر روز یه بازی در میارن کار خطرناکی هم هست تصادفات و...ولی اگر شرایط کار رو داشته باشید و خوب کار نید شغل پر درآمدی هست کمی هم علاقه لازم داره که سختی راه و رانندگی طولانی مدت رو تحمل کنید.

کاریزان خودرو پیش فروش می کند

عصرخودرو : شرکت کاریزان خودرو پیش فروش محصولات جدید خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو»، شرکت کاریزان خودرو طی اطلاعیه ای شرایط پیش فروش محصولات زیر را اعلام کرد :

نام

مدل

تعدا د سرنشین

فاصله محوری

کامیونت تک کابین کاویان

K1051F شاسی کوتاه

2 نفر

2115MN

کامیونت تک کابین کاویان

K1051 شاسی بلند

2نفر

2115MN

کامیونت دو کابین کاویان

K1052

5 نفر

3350MN

متقاضیان برای پیش خرید این محصولات باید مبلغ 300 میلیون ریال پرداخته و الباقی مبلغ را یک ماه قبل از تحویل بپردازند . قیمت خودرو در زمان تحویل مشخص خواهد شد . سود مشارکت این طرح 16% و سود انصراف آن 12% خواهد بود . زمان تحویل محصولات نیز از اسفند 91 و براساس اولویت ثبت نام آغاز خواهد شد .
درضمن این شرکت از ساخت کاربری جدید کاروان مسافرتی جهت سفرهای خانوادگی تحت لیسانس Fuga.rw ژاپن که قابل نصب بر روی شاسی کامیون کاویان K1051 می باشد خبر داده است .
شرایط اخذ سفارش به علت ظرفیت محدود در آگهی های بعدی اعلام خواهد شد .
متقاضیان برای اطلاعات بیشتر می توانند به دفتر مرکزی این شرکت واقع در تهران، خیابان مطهری، نبش میرزای شیرازی ، پلاک 283 مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 88717774-6 تماس بگیرند.
چهارشنبه 22 آذر 1391

در مورد این کامین های کاویان هم خیلی ماشین های آشغالی هستن لوازم کاملا چینی و به درد نخور بعد از مدت کوتاهی ماشین به صدا میفته عجیب صداش مثل مایلر های 15 20 سال کار کرده میشه یه مدت هم بگذره شروع میکنه جفتک انداختن و خرج گذاشتن.

javadk123
14-12-2012, 01:30
دوستان اینم ماشین منه و موتور 400 اسب 24 سوپاپ اینترکولر دار روش سوار کردم.تو سینه کشی 1 گیربکس از ماک معمولی بیشتر کشش داره.پینیون گیربکس هم سبک کردم 125 تا راه بره.ولی دیگه میخوام بفروشمش یه f12 اینترکولر بخریم.(من و داداشم).داخل انجمن بحث کشنده های امریکایی کم هست چرا؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
14-12-2012, 11:29
دوستان اینم ماشین منه و موتور 400 اسب 24 سوپاپ اینترکولر دار روش سوار کردم.تو سینه کشی 1 گیربکس از ماک معمولی بیشتر کشش داره.پینیون گیربکس هم سبک کردم 125 تا راه بره.ولی دیگه میخوام بفروشمش یه f12 اینترکولر بخریم.(من و داداشم).داخل انجمن بحث کشنده های امریکایی کم هست چرا؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماك و كلا كاميونهاي آمريكايي هميشه براي من جذابيت خاصي داشتن، درست مثل ماشينهاي سواري آمريكايي.

متاسفانه بجز چند مورد مقطعي از واردات كشنده هاي آمريكايي، ديگه واردات و يا توليدي از اين نمونه ها در كشور نداشتيم، و بجاش سرو كله زهوار در رفته هاي چيني پيدا شد!!

بخاطر همين صحبت از آمريكايي اينجا خيلي كمه.

اگر شما لطف كنين مقداري بيشتر از خصوصيات ماشينتون و البته تصاوير ديگه اي از كارهاي فني كه روش انجام دادين رو بگذاريد، ميتونين اين مبحث خوب رو راه بندازين .

يك كار ديگه هم كه ميتونين انجام بديد و خيلي ساده است و ميدونم خيلي خيلي مورد استقبال قرار ميگيره( بخصوص از طرف خودم!) نشان دادن روش اتصال تريلي به كشنده، كارهايي كه بايد قبل از اين كار انجام داد و بعد از اون و همينطور قطعات مختلفي كه در اين مراحل درگير هستند و اسمهاي فني و يا عاميانه اونها و...همراه با تصوير هست .

شايد براي شما كه اين كاره هستين معمولي به نظر بياد، اما براي من و امثال ما كه خيلي كم پيش مياد بتونيم از اين چيزها سر در بياريم، خيلي خيلي جالب و مفيد خواهد بود.

منتظر پستهاي جالب بعدي شما هستيم!!

الان در رابطه با تردد بين شهري ، با توجه به قانون خودروهاي فرسوده، مشكلي ندارين؟

قيمت نهايي كه روي ماشينتون گذاشتيد چقدره؟

دليل اصلي تعويض اون چيه؟

hosseinf722
14-12-2012, 12:57
اگر شما لطف كنين مقداري بيشتر از خصوصيات ماشينتون و البته تصاوير ديگه اي از كارهاي فني كه روش انجام دادين رو بگذاريد، ميتونين اين مبحث خوب رو راه بندازين .

يك كار ديگه هم كه ميتونين انجام بديد و خيلي ساده است و ميدونم خيلي خيلي مورد استقبال قرار ميگيره( بخصوص از طرف خودم!) نشان دادن روش اتصال تريلي به كشنده، كارهايي كه بايد قبل از اين كار انجام داد و بعد از اون و همينطور قطعات مختلفي كه در اين مراحل درگير هستند و اسمهاي فني و يا عاميانه اونها و...همراه با تصوير هست .

شايد براي شما كه اين كاره هستين معمولي به نظر بياد، اما براي من و امثال ما كه خيلي كم پيش مياد بتونيم از اين چيزها سر در بياريم، خيلي خيلي جالب و مفيد خواهد بود.

خیلی پیشنهاد خوبیه
مطمئنا مورد توجه من و بقیه دوستان واقع میشه

ŞHÍЯÍŃ
14-12-2012, 13:23

:n02:یا خدا؟400اسب؟میشه توضیح بدید چه نوع موتوریه؟از چه خانواده ای هستش؟
از کجا گرفتین؟هزینه کل تعویض موتورچقدر شده؟گیر باکس هم عوض شده؟کار های قانونی تعویض موتور رو چطوری انجام دادین؟به راحتی اجازه میدن؟
واقعیت چون بیشتر بچه ها اینجا کامیون آمریکایی ندارن یکی آقا رامین بود که کامیون وایتشون چند روز دیگه میره برا اوراق.
ما یه دونه از همینا قرمزش رو داشتیم اگه میشه یه عکس از داخل کابینش بگیرید کلی خاطره برام زنده میشه:n28:

f12 اینترکولر ماشین های فوق العاده ای بود بابام به هیچ وجه دلش نمیومد بفروشه کم آوردن تو کارش نبود.ولی خب دیگه بابام اذیت میشد آخریا هم اذیت میکرد دیگه فروخت و ایران خودرو دیزل

شرایط جدید فروش گذاشته بود فروختیمش.خیلی خیلی تمیز بود.فکر کنم دو جور ایران کاوه و وارداتی دارن رنگی ها فکر کنم وارداتی بودن.

اینم یه اف تمیز اینتر کولر که یکی از دوستان داده عکسشو.

rami_hemi
14-12-2012, 20:33
دوباره سلام
ببخشید دسوتان مشغول کارهای تحویل اینتناشنال هستیم برای نابود نشدن اینترناشال تمیزی مشل ماشین ما تمام تلاشمون رو کردیم
کارها رو با عکس براتون میذارم ولی الان نمیتونم میخواییم تحویل بدیم بعدا شرح ماجرا بکنم .
اونطوری هم که به نظر میرسه فراز کشنده خوبی هست هم از نظر موترو هم از نظر تجهیزات از البرز بهتر هست و درصد بیشتری قطعات مرغوب داره از جمله بخاری در جا و کولر و گیربکس مرغوبتر .

ماک موتورهای زیادی داره مثلا نمونه های موجود روی ch613 یا همون دلفینی ها 420 اسبی هست روی mh613 ها موتورهای 380 اسبی و 400 اسبی هست و یک مزیت هم موتورهای ماک دارن اینه که میشه با بلوک سیلندر یکسان و با تعویض سرسیلندر و توربو اونها رو به مدلهای بالاتر و پرقدرتر تبدیل کرد البته جای تمام تجهیزات روی بلوک سیلندر پیشبینی شده .
ماشینتون اتاق خوبی داره مدل باید 75 و بالاتر باشه اگه روی ماشین گیربکس ایتون فولر با دیفرانسیل 75 چرخ 20 بندازید بارکشی بهتری پیدا میکنه
شیرین ولوو f12 اینتر کولر بخصوص مدلهای 79 یکی از بهترین کشنده های ایران هستن هنوزم تعریفشون همیشه بین راننده ها هست بعد از اون کشنده های اسکانیا 113 هست که میشه با تغییر موتور به 143 تبدیل کرد که موترو 420 اسبی به جای موتور 340 اسبی میشه .

javadk123
16-12-2012, 00:46
موتور همون موتوره فقط ميل بادامك و سرسيلندر و توربو شارژر و پمپ سوخت عوض شده،اينتركولر هم روش سوار شده،پابه پاي volvo f12‎ turbo ‎‏ تو سينه كشي راه مياد،الان چند سال خط بندرخمير كيش كار ميكنيم،الياژ اتاق اونقدر محكمه كه شرجي كاريش نكرده و چون برق مثبتش داخل بدنه هست باعث جلوگيري از پوسيدگي ميشه،راجع به تردد بگم مشكلي وجود نداره و ممنوعيتي وجود نداره،زبون بسته 40تن سيمان ميذاريم رو شونه هاش و آخ نميگه،گيربكس فولر قدرت گيربكس 20دنده رو نداره و اين ماشين هم هميشه 40تن بار داخلشه،واسه سوار و پياده شدن از لندينگ گراف گيربكس فولر اذيت ميكنه،الان پمپ انژكتورش بايد يه سرويس بشه،وقتي نفسش تازه بود تو سينه كشي سربه سر اكتروس هم ميگذاشتيم!مدل 76ميلادى هست و اتاقش ضربه نخورده،الان قيمتش تو بازار 70هست،هر كس سوالي داره در خدمتم

javadk123
16-12-2012, 00:54
چون سيلندر عوض نشده نيازي به مراجعه راهنمايي و رانندگي و دردسراش نداره...هزينه چند سال قبل كه قطعات ارزون بود،قطعات خودشو با 1ميليون تومان پول داديم و اينها رو گرفتيم،هنوزم در رده سنگين بار ماك تو جاده ها حرف اول ميزن

javadk123
16-12-2012, 01:04
دوست عزيز اگر ناچار به تحويل اينترنشنال نبودي توصيه ميكردم هيچوقت كشنده چيني نخري،نه يكي نه 2تا بلكه چندتاشو ديدم كه بعد از 3تا4سال كاركرد موتور تعويض شده،شاتون از كنار سيلندر زده بيرون،گيربكس تركيده و...من خودم حاضرم داخل همين نيم متر اتاق بخوابم ولي تو بيابون معطل و لنگ موتور و گيربكس نشم.

javadk123
16-12-2012, 11:38
راجع به متصل كردن تريلر به تراكتور خب يه صفحه بزرگ فولادي هست كه بين دو ديفرانسيل روي شاسي تراكتور نصب شده و يه قفل داره كه وقتي تريلر كه داراي يه پين هست به تراكتور وصل ميشه،اون قفل مياد پشت پين و اونو در جاي خودش محكم ميكنه،قطر پين رو كمي كمتر نسبت به دهانه ريش ميگيرن تا كمي لقي براي بازي كردن داشته باشه تا در جاهاي ناهموار و... قلاب ريش(قفل)رو نشكونه،محل قرارگيري ريش در همه كشنده ها يكسان نيست و هركدوم كمي جلو يا عقبتر نسبت به مركز دو ديفرانسيل نصب ميكنن،اگر ريش رو شما بياريد عقب تر(معمولا جا براي عقب و جلو بردن ريش تعبيه شده)كشنده در سينه كشي گرم ميكنه ولي فشار بار روي محور اكسل و ديفرانسيل جلو كم ميشه و لاستيك هاشون عمر بيشتري داره.(چنين كاري رو نميكنن!)اگر ريش كمي از مركز جلوتر باشه سينه كشي بيشتر راه ميره.فرصت شد عكس هم ميذارم.موفق باشيد

2raj_a
16-12-2012, 12:56
چون برق مثبتش داخل بدنه هست باعث جلوگيري از پوسيدگي ميشه
این دلیل خوبی برای جلو گیری از پوسیدگی نیست ورق گالوانیزه منطقی تر به نظر میاد

hosseinf722
16-12-2012, 15:43
این چه مدلیه؟

ŞHÍЯÍŃ
16-12-2012, 17:23
این چه مدلیه؟

international rdf405
برای سال 1961 هستش سه نو موتور 180،220و335 اسب بخاری داره.

hosseinf722
16-12-2012, 17:42
کدوم مدل از اینترنشنال توی ایران هست؟

ŞHÍЯÍŃ
16-12-2012, 18:16
کدوم مدل از اینترنشنال توی ایران هست؟

اینترناش transtar که نمیدونم تو ایران بهش چی میگن.
اینترناش های 9700 و9800 و یه مدل اینترناش پای استار5000 که آقا رامین اینا داشتن.من همین سه تارو میدونم شاید بازم باشه.

rami_hemi
16-12-2012, 21:03
یک مدل سبک اینترناشنال هم هست که اسمش یادم نمیاد
ولی سری های کشنده موجود همونها هستن که گفته شد
اولین سری transatr II بی دماغ بود که مدلهای 1974 همراه با وایت road commander و road boss وارد ایران شد این کشنده ها دارای موتورهای کامینز v903t با توان 340 اسب بودن و گیربکسهای ایتون فولر raoad ranger 915 با 10 سرعت و دو دنده سنگین کمکی و یک دنده عقب بودن .
یک سال بعد مدلهای پای استار 5000 الوار کش اکسل عقب وارد ایران شدن که شاسی های پر قدرت دوبل با همون موتورهای قبلی وارد شدن ما 32 سال این ماشین رو داشتیم و هنوز هم خیلی از قطعاتش فابریک بودن که باز کردیم و داریمشون . حتی توربو چاجر st-50 کامینز رو هم باز کردیم و هنوز سالمه .
بعد از این سری دوم کامیونهای اینترناش پای استار 5000 با موتروهای خطی سری nc14 وارد شدن که بیشترشون از عراق و گمرک های عراق به غنیمت گرفته شده بودن .
بعد از این سری ها 9000 بی دماغ یا به اصطلاح صحیتر کب اوور با سری جایگزین tran star های بی دماغ یا کابین بالا 9600 وارد ایران شدن این کشنده ها موتورهای nc-14 شش سیلندر خطی وارد ایران شدن بعد
کابینهای بزرگ سری های 9600 هاو 9700 و بعد از اون هم 9800 های مدرنتر با موتورهای 440 اسبی وارد ایران شدن بعد از اون دیگه کشنده ای از اینتر ناشنال وارد ایران نشده .

javadk123
16-12-2012, 21:24
جريان الكتريسيته روند پوسيدگي رو كندتر ميكنه.با ورق گالوانيزه كه اتاق ماشين نميسازن،چون اصلا قابل رنگ زدن نيست

2raj_a
16-12-2012, 21:33
جريان الكتريسيته روند پوسيدگي رو كندتر ميكنه.با ورق گالوانيزه كه اتاق ماشين نميسازن،چون اصلا قابل رنگ زدن نيست
این حرف شما از نظر علمی توضیح منطقی نداره.درمورد ورق گالوانیزه باید خدمتتون عرض کنم که رنگ میشه کی میگه نمیشه؟
جریان الکتریسیته یه بحث مفصل علمی داره که با اشنایی با رشته برق میتونید متوجه بشین.

javadk123
16-12-2012, 21:39
كدوم ورق گالوانيزه رنگ ميشه؟ بگيد به اطلاعات ما اضاف بشه.شما دليلشو مياري كه الكتريسيته روند پوسيدگي رو كند نميكنه؟

hosseinf722
16-12-2012, 23:23
چند تا عکس از اینترنشنال :

1975 International Paystar 5000

1974 International Transtar II

1971 International Truck D Series

International F4370 Prototype in 1968

International Westcoaster

rami_hemi
17-12-2012, 05:55
ورق گالوانیزه به صورت عادی رنگ نمیشه رنگ میگیره ولی رنگ رو نکه نمیداره اکثرا برای این کار از رنگهای الکترواستاتیکی استفاده میکنن یا از یک لایه خاص استفاده میکنن . کامیونهای قدیمی اکثرا مثبت باطری رو به بدنه وصل میکردن این قضیه تا حدودی در حفاظت از بدنه کمک میکرد ولی مسله اصلی در آلیاز ورق بوده آلیازهای آمریکایی حالت خاصی دارند و به اصطلاح فنری هستن ولی مسله اصلی نگهداری هست بعد از گذاشتن عکسهای مربوط به نجات paystar 5000 خودمون فرق نگهداری رو براتون نشون میدم . ورق اصلی در ساخت بدنه ورقهای بدون حفاظ هست یا ورق رنگی هست .

rami_hemi
17-12-2012, 06:05
اتاق 4370 دقیقا با paystar 5000 یکی هست سری transtar سری تخصصی کشنده های هیولاین اینتر ناشنال بودن ولی به صورت کامل وارد بازار ایران نشدن و بیشتر نومنه های کب اوور اونها وارد شدن و در سری paystar هم شاسی با کاربری ویژه وارد ایران شد که به اصطلاح محور اوس عقب بهشون میگن

2raj_a
17-12-2012, 13:41
كدوم ورق گالوانيزه رنگ ميشه؟ بگيد به اطلاعات ما اضاف بشه.شما دليلشو مياري كه الكتريسيته روند پوسيدگي رو كند نميكنه؟
امروزه حتی لوله های رنگی گالوانیزه نیز در جاهای مختلف دیده میشه رنگ شدش رو هم دیدم.روق گالوانیزه رو هم میتونن رنگ کنن
در مورد پوشیدگی مولکول اب از نظر با الکتریکی مولکول خنثی حساب میشه پس چه مثبت و چه منفی بدن بهش برای مولکول اب فرقی نداره.
مطمئنا همه بچه ها میدونن دو بار هم نام همدیگرو جذب و دو بار غیر هم نام همدیگرو جذب میکنن مولکول اب به دلیل خنثی بودن هیچ تاثیری نداره.

ورق گالوانیزه به صورت عادی رنگ نمیشه رنگ میگیره ولی رنگ رو نکه نمیداره اکثرا برای این کار از رنگهای الکترواستاتیکی استفاده میکنن یا از یک لایه خاص استفاده میکنن . کامیونهای قدیمی اکثرا مثبت باطری رو به بدنه وصل میکردن این قضیه تا حدودی در حفاظت از بدنه کمک میکرد ولی مسله اصلی در آلیاز ورق بوده آلیازهای آمریکایی حالت خاصی دارند و به اصطلاح فنری هستن ولی مسله اصلی نگهداری هست بعد از گذاشتن عکسهای مربوط به نجات paystar 5000 خودمون فرق نگهداری رو براتون نشون میدم . ورق اصلی در ساخت بدنه ورقهای بدون حفاظ هست یا ورق رنگی هست .
در اصل ما برای جریان یه تعریف با یک شرط داریم
جریان الکتریکی همواره از مثبت به سمت منفی است.و شرط:در داخل باطری همواره حرکت بارهای الکتریکی از منفی به مثبت میباشد.(تعریف قراردادی)
ولی تعریف در زمانی به وجود اومد که هنوز دانش به حد درک این مفهوم نرسیده بود که در واقع جریان الکتریکی از سمت منفی به مثبت در حرکت است.و از اون زمان قرار داد شد که تعریف عوض نشه ولی این موضوع اثبات شد.
حالا میشه نتیجه گرفت: اگر بدنه مثبت باطری باشه بار های منفی حاصل از اصطحکاک با هوا(چون جریان از منفی به مثبت میره) روی بدنه باقی خواهد موند.(جذب غیر هم نام بدنه مثبت)
اما اگر منفی به بدنه متصل بشه به دلیل هم نام بودن بار های الکتریکی که از اصطحکاک به وجود میاد دفع خواهد شد چون هم نام ها همدیگر را دفع میکنند.

اگر کسی متوجه نشد بگه بازم توضیح بدم.

javadk123
17-12-2012, 17:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم عکس کامیون داخل لندینگ گراف

mehdi_08
17-12-2012, 18:43
سلام اساتید میشه یه اطلاعاتی درباره این ماشین بدین مدل قدرت ؟
از قیافش میومد که قوی باشه:n18:
عکس ماله چند ماه پیشه یادم نیست کشنده بود یا کامیون!:n13:

ŞHÍЯÍŃ
17-12-2012, 20:12
آقا یه عکس از داخل ماشین برای ما نزاشتیا!!!!!

javadk123
18-12-2012, 10:17
الان دانشگاه هستم و درگیر کارهای فارغ التحصیلی.ماشین بیاد شهر حتما عکس میگیرم میذارم ازش:n02:

ŞHÍЯÍŃ
18-12-2012, 19:44
سلام اساتید میشه یه اطلاعاتی درباره این ماشین بدین مدل قدرت ؟
از قیافش میومد که قوی باشه:n18:
عکس ماله چند ماه پیشه یادم نیست کشنده بود یا کامیون!:n13:

سلام.ببخشید دیروز عکستون برام باز نشده بود.

تا به حال نیدم از این ایویکو ها.ایویکو به خاطر گیرباکس فوق سنگین معمولا زور زیاد میشن.

این اگر اشتباه نکنم ماگیروس هستش 330 اسب بخار...

behrouz.m
18-12-2012, 19:53
خانم استاد شیرین خانم
این مدل بنز چه جور ماشینیه؟

behrouz.m
18-12-2012, 19:55

ŞHÍЯÍŃ
19-12-2012, 01:46
خانم استاد شیرین خانم
این مدل بنز چه جور ماشینیه؟

این مدل بنز ها سری sk هستن 6سیلندرو 8سیلند و 10 سیلندر دارن و فوق العاده پر قدرت هستن فکر کنم همشون یا بعضی هاشون جفت سوپر هستن و تنها مشکلشون نداشتن اینتر کولر هست و دمای بالاشون که البته بنز مقاوت دمای بالا رو داره.مدلش رو از اینجا نمیتونم بخونم.یه دونه خودم عکس گرفته بودم نیستش :دی
ولی اینم هست 2235 که فکر کنم 8سیلندره!چند سال پیش تو مشهد دیرل آباد گرفتم :دی افغان هست ماشین.کولر سقفی های اینارو خیلی دوس دارم.

javadk123
19-12-2012, 01:58
اره اكثرا جفت سوپر هستن،يه دونش هم سرويس ما بود قاتل گازوييل بود!لامصب سوختشون بالاست و با اين قيمت گازوييل الان اصلا به صرفه نيستن ،همونجور كه جناب شيرين گفتن مشكل بزرگشون گرم كردن موتور هست.بهترين مدلش 2635 شش سيلندر چرخ 20هست كه بيشترشون مونتاژ المان بودن

ŞHÍЯÍŃ
19-12-2012, 02:12
اره اكثرا جفت سوپر هستن،يه دونش هم سرويس ما بود قاتل گازوييل بود!لامصب سوختشون بالاست و با اين قيمت گازوييل الان اصلا به صرفه نيستن ،همونجور كه جناب شيرين گفتن مشكل بزرگشون گرم كردن موتور هست.بهترين مدلش 2635 شش سيلندر چرخ 20هست كه بيشترشون مونتاژ المان بودن

2635 رو من شنیدم که 8 و 10 سیلندر هستن!

camaro lt
19-12-2012, 08:29
ظاهرا اين مدل موتورهاي 8، 10 و 12 سيلندر داره.

البته ممكنه نمونه هاي سفارشي هم با 6 سيلندر ساخته باشن، ولي تا اينجا كه من گشتم اطلاعات توي نت اين رو نشون ميداد.

2raj_a
19-12-2012, 15:58
فکر میکنم سکوت بهتر باشه...!
ایرانخودرو دیزل و کلی ادعا این چیه دیگه بابا!

camaro lt
19-12-2012, 16:52
فکر میکنم سکوت بهتر باشه...!
ایرانخودرو دیزل و کلی ادعا این چیه دیگه بابا!

مسلما اگه تغييري توي فني اون، بخصوص موتور داده بودن، تبليغاتشون گوش فلك رو كر ميكرد...

اما اين..!!!! :n08:

ŞHÍЯÍŃ
19-12-2012, 19:31
مسلما اگه تغييري توي فني اون، بخصوص موتور داده بودن، تبليغاتشون گوش فلك رو كر ميكرد...

اما اين..!!!!

:n08:

اینا حالشون خوش نیست به خدا!!
اصلا باید ایران خودرو و سایپا کلا جمع کنن برن دنبال بازیشون.بعد تعرفه گمرک رو کم کنن 4تا ماشی درس حسابی بیاد!
اینجارو ببینید تراک استور چه ماشین هایی داره با کمترین قیمت!با دلار 3000 تومنی و هزینه حمل و نقل و گمرک معقول یه اکتروس 1844 یورو 5 با 500 هزار کارکرد در میاد 120130 میلیون الان فکر کنم 1843 یورو 3 اونم یا کارکرد وحشتناک در میاد 120 130 تومن!

واقعا دارن در حق راننده ها ظلم میکنن آخه fh13 480 که 300 میلیونه پولش اندازه یه اکتروس سری 4 صفر کیلومتره!!!!!!!!!

javadk123
19-12-2012, 19:45
2635 هم سرویسمون بود 6 سیلندر بود.این اعجوبه که عکسش چند پست بالاتر بود ساخت ایران خودرو دیزل؟

برید مرز مهران میفهمید عراقیهایی که تو کشورشون جنگ هست چه کامیونهایی سوار میشن!!!
اونوقت ما اینجوری هستیم

بی باک بی بال
19-12-2012, 21:08
بازار الان چطور خواب یا خرید فروش هست

ŞHÍЯÍŃ
19-12-2012, 22:49
2635 هم سرویسمون بود 6 سیلندر بود.این اعجوبه که عکسش چند پست بالاتر بود ساخت ایران خودرو دیزل؟

برید مرز مهران میفهمید عراقیهایی که تو کشورشون جنگ هست چه کامیونهایی سوار میشن!!!
اونوقت ما اینجوری هستیم

اون رو خیلی وقت پیش ایران خودرو دیزل تولید کرد که مثلا به خاطر ارتفاع پایین امنیت بالایی داره ولی به تولید انبوه نرسید.

اینم نمونه غول های عراقی...

این 1861 هست یکی رانندش رو دیده بود یه بچه 19 20 ساله پشتش میشینه!!!
قیمت اش هم توی تراک استور 75 هزار یورو زده!با این پول توی ایران میشه یه اف هاش 480 یا یه تاپ لاین 470 خرید :دی بده مگه خیلیم خوبه :دی
اونوقت راننده های ایرانی طرف بعد 20 30 سال رانندگی هنوز باید با یه ماشین که 30 40 سال از عمرش میگزره با بالاترین قیمت رانندگی کنه.

AfsHiN.
20-12-2012, 00:08
قیمت اش هم توی تراک استور 75 هزار یورو زده!با این پول توی ایران میشه یه اف هاش 480 یا یه تاپ لاین 470 خرید :دی بده مگه خیلیم خوبه :دی
اونوقت راننده های ایرانی طرف بعد 20 30 سال رانندگی هنوز باید با یه ماشین که 30 40 سال از عمرش میگزره با بالاترین قیمت رانندگی کنه.

خلایق هرچه لایق
وقتی قیمت همه چیرو اقا دارم میگم همه چــــــیرو ظرف مدت 2/3 ماه 4/5 برابر میکنن و صدای هیچکس درنمیاد و تا اونجایی که من این ملت رو شناختم 10 برابر هم میکردن هیچکس به مسئولین حتی نمیگفت بالای چشمت ابروئه خوب نتیجش همین میشه دیگه بعد عراقی که تا دیروز نمیدونست ماشین و کامیون چیه امروز جلوی چشم ادم بروزترین خودروهای تجاری و سواری رو سوار میشه به ریشه ما ایرانیا که قدیمیترین و با تجربه ترین راننده های خاورمیانه هستیم هرر هرر هرر میخنده.
اقایون الاغ خوش راهی به اسمه ایرانی گیر اوردن دارن تا حده مرگ میتازوننش و شیره ی وجودشو رو میمکن در عرض چند ماه دارایی ملت یک سوم شد (دلار)(احتکار)
خدا پدره امریکایی جماعت رو بیامرزه که تا حرف از جنگ میزنه دولت مثله نقلو نبات کوپن اعلام میکنه و یکم به رفاه مردم توجه نشون میده.
اما وای به روزی که بدونه به پشتیبانی مردم نیازی نیست اونجاس که ملت رو به سیم سرخ میکشه.
قربونه اون انگلیس برم که خودش از لحاض منابع هیچی نداشت اما با سیاست و علمی که به کار گرفت تونست چند قرن دنیارو بچاپه و برای مردمش بهترین هارو به ارمغان بیاره و بارش رو برای سالهای طولانی از نظره پشتوانه ی مالی بست تموم شد رفت پی کارش.. بعد از اون امریکایی ها ... اما این اقازاده های سوار بر ملته ما با اینهمه ادعا و منابع ... افسوس ... ما حاضر بودیم به جای انگلیس لغب استعمار پیر رو به جون بخریم اما زیره پرچم یه همچین ادمایی نباشیم و با این نوع مملکتداری زندگی نکنیم خدا لعنت کنه ایلوطایفه ی قاجار رو بیشتره سیر نزولی موفقیت های ایران از اونجا شروع شد.
ادم دلش میسوزه پتانسیلی که ایران و ایرانی داشت الان باید ابر قدرت بود ... حالا بیا برو عراقیرو سیر کن.

hosseinf722
20-12-2012, 00:20
سلام تریلی های بی دماغ به غیر از ایمنی مزیت دیگه ای نسبت به دماغدار دارن؟کلا میشه گفت این از اون بهتره یا اون از این؟ یا هرکدوم یه مزیتی دارن؟

behrouz.m
20-12-2012, 01:04
این مدل بنز ها سری sk هستن 6سیلندرو 8سیلند و 10 سیلندر دارن و فوق العاده پر قدرت هستن فکر کنم همشون یا بعضی هاشون جفت سوپر هستن و تنها مشکلشون نداشتن اینتر کولر هست و دمای بالاشون که البته بنز مقاوت دمای بالا رو داره.مدلش رو از اینجا نمیتونم بخونم.یه دونه خودم عکس گرفته بودم نیستش :دی

تو مجله ماشین یه مقاله زده بودن در مورد سنگین ترین محموله ای که تا حالا جابجا شده
که یه دونه چایه سکوی نفتی بود که شرکت ایران دنا حملش کرده بود
با 4 تا از این بنزا کشیده بودنش ، fh16 و ماک هم آورده بودن که اگه نشد ازشون کمک بگیرن ولی همون اول اونا رو برگردوندن
خیلی خوشم اومد:n19:

ŞHÍЯÍŃ
20-12-2012, 01:43
تو مجله ماشین یه مقاله زده بودن در مورد سنگین ترین محموله ای که تا حالا جابجا شده
که یه دونه چایه سکوی نفتی بود که شرکت ایران دنا حملش کرده بود
با 4 تا از این بنزا کشیده بودنش ، fh16 و ماک هم آورده بودن که اگه نشد ازشون کمک بگیرن ولی همون اول اونا رو برگردوندن
خیلی خوشم اومد:n19:

بله 3850 بودن اونا واقعا غول های فوق العاده پر قدرت هستن یکی دیگه از رکورد های همین 3850 توی ایران حمل یه بار800 تنی از جنوب به شمال بود که با وزن خود بوژی کش به 1100 تن میرسه!3850 با 100 تن بار راحت میتونه با سرعت 100 کیلومتر در ساعت حرکت کنه!توی آلمان هم هنوز روی این کامیون ها حساب باز میکنن!یکی از دوستان که خودش ساکن آلمان بود میگفت اگر روزی 3850 نباشه حمل و نقل سنگین آلمان ساقط میشه!اف هاش 16 بیاد بیاد جلوش لنگ بندازه!

2raj_a
20-12-2012, 11:59
سلام تریلی های بی دماغ به غیر از ایمنی مزیت دیگه ای نسبت به دماغدار دارن؟کلا میشه گفت این از اون بهتره یا اون از این؟ یا هرکدوم یه مزیتی دارن؟4
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم فلسفه ساخت بی دماغ ها دید راننده بیشتر شده نسبت به جلو و کاهش طول ماشین
در اروپا و اسیا طول ماشین یکی از استاندارد هاست ولی در امریکا طول ماشین مهم نیست به خاطر همینه که بیشتر اروپا بی دماغ امریکا دماغدار میسازه.
ایرو دینامیک کردن بی دماغ ها سخت تره از نظر عملی..همینطور به خاطر وجود موتور زیر اتاق ماشین مسئله پیچیده ترم میشه.
البته در امریکا هم بی دماغ وجود داره ولی اکثرا دماغ دار میسازن من به شخصه عاشق اون شاسی های بلندم وقتی میبینی حال میکنی باهاشون

camaro lt
20-12-2012, 12:41
هرچند ممكنه شماها خبر داشته باشيد، اما براي من تازگي داشت.

قيافش يه به كشنده هاي چيني ميخوره، و فكر هم نكنم چيز بدرد بخوري باشه

قیمت کامیون آریا مشخص شد

عصر خودرو : محصول جدید شرکت ایران خودرودیزل قیمت گذاری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» کامیون باری آریا(2*4) یک میلیارد و 155میلیون ریال و مدل 4*6 این محصول یک میلیارد و 333میلیون و 500هزار بصورت نقدی قیمت گذاری شده است.
براساس این گزارش، کامیون کمپرسی آریا(2*4) یک میلیارد و 165میلیون و 500هزار ریال و نوع 4*6 آن نیز یک میلیارد و 417میلیون و 500هزار ریال برای فروش نقدی اعلام شده است.
به گفته مسئولان شرکت ایران خودرودیزل، از اواخر ماه آینده تولید انبوه کامیون های «آریا» بر روی خطوط تولید بزرگترین تجاری ساز خاورمیانه آغاز خواهد شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.
%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.%D9%85%D8%B4% D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.%D9%85%D8%B4% D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html)
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.%D9%85%D8%B4% D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html)

hosseinf722
20-12-2012, 12:56

ŞHÍЯÍŃ
20-12-2012, 15:02

قیمت کامیون آریا مشخص شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» کامیون باری آریا(2*4) یک میلیارد و 155میلیون ریال و مدل 4*6 این محصول یک میلیارد و 333میلیون و 500هزار بصورت نقدی قیمت گذاری شده است.
براساس این گزارش، کامیون کمپرسی آریا(2*4) یک میلیارد و 165میلیون و 500هزار ریال و نوع 4*6 آن نیز یک میلیارد و 417میلیون و 500هزار ریال برای فروش نقدی اعلام شده است.
به گفته مسئولان شرکت ایران خودرودیزل، از اواخر ماه آینده تولید انبوه کامیون های «آریا» بر روی خطوط تولید بزرگترین تجاری ساز خاورمیانه آغاز خواهد شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.%D9%85%D8%B4% D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.%D9%85%D8%B4% D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html)
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86.%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7.%D9%85%D8%B4% D8%AE%D8%B5.%D8%B4%D8%AF.html)

فیس لیفت که کاملا از اکتروس سری 2کپی شده!
موتورش هم om355 هستش.یه چیزی در میاد مثل آمیکو ها بعد چند ماه صداش میشه 10 برابر یه مایلر سرسام میگیره رانندش!!!!!!

javadk123
20-12-2012, 15:13
برای کارای نظامی داخل کشورمون هم اکثرا کامیونا بنز هست.کامیونای شرکت نفت عمدتا امریکایی هستن(کنوورث-ماک-پیتربیلت)

AfsHiN.
20-12-2012, 16:45
بله 3850 بودن اونا واقعا غول های فوق العاده پر قدرت هستن یکی دیگه از رکورد های همین 3850 توی ایران حمل یه بار800 تنی از جنوب به شمال بود که با وزن خود بوژی کش به 1100 تن میرسه!3850 با 100 تن بار راحت میتونه با سرعت 100 کیلومتر در ساعت حرکت کنه!توی آلمان هم هنوز روی این کامیون ها حساب باز میکنن!یکی از دوستان که خودش ساکن آلمان بود میگفت اگر روزی 3850 نباشه حمل و نقل سنگین آلمان ساقط میشه!اف هاش 16 بیاد بیاد جلوش لنگ بندازه!
3850 - 493 اسب قدرت و 2000 NM گشتاور تولید میکنه
این سری تولیدش مربوط میشه به اوایل دهه ی 80 / تا قبل از اون بنز کشنده ی مطرحی درکلاس Heavy Haulage نداشت.
مدرکی هست که نشون بده 3850 با 100 تن بار راحــــــت میتونه 100 کیلومتر در ساعت حرکت کنه؟!
در حال حاضر قویترین کشنده ی Heavy Haulage جهان Nicolas Tractomas D100 مجهز به قلب تپنده ی کترپیلار 12 سیلندر هست با 900 اسب قدرت - Caterpillar
CAT 3412 E DITA -900hp, V12, 27,3 Litre Engine
همراه با اتاق رنو و اکسل های کسلر المان در فرانسه تولید میشه.
هر قسمتش از یجاس !

rami_hemi
20-12-2012, 17:57

قیمت کامیون آریا مشخص شد

علی آقا اینم یکی از محصولات سینو تراک یا همون هوو هستش
کلا سینو تراک از اتاق ولوو استفاده میکنه و فیس لیفتهای شبیه مرسدس بنز ارایه میده
قیمت اینم خیلی خوبه به نظر من چون الان فراز 150 میلیون نقد فروش شرکتی داره
اگه موتورش مربوط به مرسدس باشه خیلی خوبه دوام بهتری داره
سینو تراک تازگیها برای اینکه کیفیت خودش رو بالا ببره از تکنولوژی های مرسدس بنز تو کامیونهاش استفاده میکنه شرکت اشتایر هم به نوعی توی اتریش شعبه ای مثل ایدم خودمونه ولی با توان بالاتر
موتور om 355 فکر کنم موتور خوبی از آب دربیاد یک موترو دیگه هم توی ایدم خودشون بر اسا موتورهای قدیمی ساخته بودن om357 که حداقل اینش خوبه که دردسر قطعات موتور رو ندارن .
کاش این سپر رو مینداختن رو هوو :دی

ŞHÍЯÍŃ
20-12-2012, 19:40
3850 - 493 اسب قدرت و 2000 NM گشتاور تولید میکنه
این سری تولیدش مربوط میشه به اوایل دهه ی 80 / تا قبل از اون بنز کشنده ی مطرحی درکلاس Heavy Haulage نداشت.
مدرکی هست که نشون بده 3850 با 100 تن بار راحــــــت میتونه 100 کیلومتر در ساعت حرکت کنه؟!
در حال حاضر قویترین کشنده ی Heavy Haulage جهان Nicolas Tractomas D100 مجهز به قلب تپنده ی کترپیلار 12 سیلندر هست با 900 اسب قدرت - Caterpillar
CAT 3412 E DITA -900hp, V12, 27,3 Litre Engine
همراه با اتاق رنو و اکسل های کسلر المان در فرانسه تولید میشه.
هر قسمتش از یجاس !

این اطلاعات همش توسط مراکز خبری داده شده دیگه!مثل ترابر نیوز یا خبر خودرو!که انجا نوشته اینارو!

تازه من اشتباه نوشته بودم :دی با 125 تن بار بود :دی

hosseinf722
20-12-2012, 21:47
ترمز دستی تریلی ها چجورین؟

ŞHÍЯÍŃ
20-12-2012, 22:04

میشه بیشتر توضی بدین!متوجه نشدم دقیقا سوالتون در مورد چیه.

hosseinf722
20-12-2012, 22:28
میشه بیشتر توضی بدین!متوجه نشدم دقیقا سوالتون در مورد چیه.

منظورم تریلی های جدیده ، مثل قدیمی ها باید دسته ی ترمز کشیده بشه یا دکمه ای یا ... ؟ :n01:

AfsHiN.
20-12-2012, 22:44
این اطلاعات همش توسط مراکز خبری داده شده دیگه!مثل ترابر نیوز یا خبر خودرو!که انجا نوشته اینارو!

تازه من اشتباه نوشته بودم :دی با 125 تن بار بود :دی
یعنی اون گزارشگره ترابر یا خبر خودرو خودش با چشماش دیده که 3850 با 125 تن بار 100 کیلومتر پر کرده؟؟؟!!! بحقه چیزایه چـــــــــــیز :n02:

تریلی 2 تا ترمز دستی داره / اسب + تریلر / معمولا هم خودروهای باری که وزن ناخالصشون (خودرو + بار) بیشتر از 6 تن هست مثل خاور 808 یا 911 ترمزاشون بادیه و به بالا.........
اهرم های ترمزدستی هم معمولا رو داشبورده ... اکثرا کامیونهای اروپایی ترمزدستی هاشون اهرمیه امریکایی ها دکمه ایه. :3:

hosseinf722
20-12-2012, 23:00
یعنی اون گزارشگره ترابر یا خبر خودرو خودش با چشماش دیده که 3850 با 125 تن بار 100 کیلومتر پر کرده؟؟؟!!! بحقه چیزایه چـــــــــــیز :n02:

تریلی 2 تا ترمز دستی داره / اسب + تریلر / معمولا هم خودروهای باری که وزن ناخالصشون (خودرو + بار) بیشتر از 6 تن هست مثل خاور 808 یا 911 ترمزاشون بادیه و به بالا.........
اهرم های ترمزدستی هم معمولا رو داشبورده ... اکثرا کامیونهای اروپایی ترمزدستی هاشون اهرمیه امریکایی ها دکمه ایه. :3:

1-چند تا سرعت میشه رفت با اون 3850 که 125 تن بار داشته باشه؟
2-سیستم ترمز دستی تریلر چجوریه؟ اهرم یا کلیدش کجاست؟ ترمز خود اسب نمی تونه تریلر رو نگه داره؟
3-ترمز بادی چیه؟
مرسی

ŞHÍЯÍŃ
21-12-2012, 00:11

به گزارشگر چه ربطی داره!حتما یه همچین چیزی وجود داره که میگن دیگه!نکنه میخوایید طرف 125 تن بار بزنه باهاش 100 تا پر کنه که بگه بله میشه!!!

اصلا این ماشین ها نباید بیشتر از 30 تا برن!ولی این پتانسیل رو داره که با سرعت 100 تا حرکت کنه!

مثلا یاماها موتور زده که گفتن این موتور میتونه سرعتش رو حتی به 400 کیلومتر در ساعت برسونه!حتما باید یکی بشینه پشتش باهاش 400 تا بره!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]باد میکنه طرف رو

میبره!بعضی چیزا که نباید تجربی باشه!نسبت به پتانسیل هایی که اون چیز داره در موردش پیش بینی میکنن!!

2raj_a
21-12-2012, 00:34
1-چند تا سرعت میشه رفت با اون 3850 که 125 تن بار داشته باشه؟
2-سیستم ترمز دستی تریلر چجوریه؟ اهرم یا کلیدش کجاست؟ ترمز خود اسب نمی تونه تریلر رو نگه داره؟
3-ترمز بادی چیه؟
مرسی

1-بعید میدونم بتونه سرعت زیادی بره
2-حسین جان نمیدونم با سیستم های پنوماتیکی و یا حتی هیدرولیکی چقدر اشنایی داری باد ذخیره شده در تانک ماشین که به وسیله کمپرسور هوا ذخیره میشه به وسیله لوله ها مسیر خاصی رو برای رسیدن به پیستون های ترمز طی میکنه حالا این میتونه ترمز پایی یا دستی باشه هر دو نقش کلید رو بازی میکنن و مسیر پنو ماتیکی رو میبندن تا باد بتونه با حرکت دادن اهرم لنت ها رو به کاسه بچسبونه.هنگامی که ماشین به وسیله دستی متوقف شده تا باد به پشت پیستون ها نیاد عمل برگشت لنت صورت نمیگیره یعنی رفت و برگشت لنت با باد صورت میگیره.کلید ها یا اهرم ها هر دو معمولا نزدیک راننده(ماشین های امریکایی معمولا روی داشبورد کنار باقی کلید های مورد استفاده در ماشین گذاشته میشه و اونایی که من دیدم یا رنگشون زرد یا قرمز بوده)
ماشین با بار در حال حرکت دو نیرو بهش وارد میشه 1- نیروی موتور به سمت جلو(هنگام حرکت اولیه تنها همین نیرو باعث حرکت ماشین میشه) 2- نیروی باری که به ماشین به سمت جلو وارد میشه(در شیب ها این نیرو تا حدی به دلیل نیروی جاذبه به سمت شیب متمایل میشه که با عث کم شدن سرعت ماشین میشه)
حالا فرض کن نیروی شدیدی ماشین به سمت جلو حرکت میده با وجود این که ما میدونیم لنت های ماشین کوچک هستن و گرمای حاصل از اصطحکاک بین لنت و کاسه با عث میشه لنت مثل اول ترمز نکنه(گرما باعث کاهش اصطحکاک لنت میشه) پس نمیشه فقط روی لنت های ماشین حساب کرد.باید لنت ها رو افزایش داد تا با نقاط تماس بیشتر با زمین و لنت با کاسه جلوی این نیرو رو گرفت.

3-ترمزی برای توقف ماشین نیروی خودش رو از بادی که در تانکر ماشین ذخیره شده میگیره میگن ترمز بادی.
(اگر کم و کاسی داشت دوستان اضافه کنن)

ŞHÍЯÍŃ
21-12-2012, 00:44
من یه سوال میکنم چون با عقل جور در نمایاد با 100 تن بار 100 کیلومتر سرعت
با 100 کیلومتر سرعت چه ترمزی میخواد ماشین نگاه داره؟کدوم لاستیک توانایی تحمل این بار و سرعت رو داره؟

1-بعید میدونم بتونه سرعت زیادی بره

قصد جسارت جلوی اساتید رو ندارم ولی نمیدونم من که اینارو از خودم نمیگم!کلا بگردید توی سایت های ایرانی فقط یه مقاله در مورد 3850 هست که اینارو توش نوشتن.و آخر مقاله هم نوشته که بررسی 3850 به خاطر حرکت اون برای بارگیری نیمه کاره مونده!بعد بار روی بوژی کش نیست که بخواد لاستیک همچین چیزی رو تجربه کنه بوژی کش فقط وظیفه کشیدن رو داره و مقدار آنچنان زیادی رو شاسی بوژی کش نیست بیشتر 3850 ها لاستیک های خیلی بزرگی دارن اونی که من دیده بودم لاستیک ببر 400 روش بود!
بعد همون ترمز هایی که بار 1100 تنی رو میتونه جمع کنه فکر نکنم براش کاری داشته باشه 100 تن بار رو با 100 کیلومتر جمع کنه!
بعد بحث من این نیست که این ماشین 100 تا میره میگم یعنی اونقدر پرقدرت هست موتور قوی داره که پتانسیل اش رو داره که همچین کاری بکنه وگرنه هیچ آدم عاقلی با 125 تن بار 100 تا سرعت نمیره!همونطور که گفتم خیلی شرکت ها ماشین یا موتور تولید میکنن و تاپ اسپیدش رو اعلام میکنن که شاید هیچ وقت اون تاپ اسپید به خاطر شرایط خاص تجربه نشه!

2raj_a
21-12-2012, 01:18
کلا تو بوژی کش ها هیچی رو به اندازه ماک قبول ندارم DM800 هیچ حرفی برای گفتن نذاشته ولی تا حالا از شرکت اینتر ناش ندیده بودم که دیدم

AfsHiN.
21-12-2012, 03:52
به گزارشگر چه ربطی داره!حتما یه همچین چیزی وجود داره که میگن دیگه!نکنه میخوایید طرف 125 تن بار بزنه باهاش 100 تا پر کنه که بگه بله میشه!!!

اصلا این ماشین ها نباید بیشتر از 30 تا برن!ولی این پتانسیل رو داره که با سرعت 100 تا حرکت کنه!

مثلا یاماها موتور زده که گفتن این موتور میتونه سرعتش رو حتی به 400 کیلومتر در ساعت برسونه!حتما باید یکی بشینه پشتش باهاش 400 تا بره!!:n02:باد میکنه طرف رو

میبره!بعضی چیزا که نباید تجربی باشه!نسبت به پتانسیل هایی که اون چیز داره در موردش پیش بینی میکنن!!

قصد جسارت جلوی اساتید رو ندارم ولی نمیدونم من که اینارو از خودم نمیگم!کلا بگردید توی سایت های ایرانی فقط یه مقاله در مورد 3850 هست که اینارو توش نوشتن.و آخر مقاله هم نوشته که بررسی 3850 به خاطر حرکت اون برای بارگیری نیمه کاره مونده!بعد بار روی بوژی کش نیست که بخواد لاستیک همچین چیزی رو تجربه کنه بوژی کش فقط وظیفه کشیدن رو داره و مقدار آنچنان زیادی رو شاسی بوژی کش نیست بیشتر 3850 ها لاستیک های خیلی بزرگی دارن اونی که من دیده بودم لاستیک ببر 400 روش بود!
بعد همون ترمز هایی که بار 1100 تنی رو میتونه جمع کنه فکر نکنم براش کاری داشته باشه 100 تن بار رو با 100 کیلومتر جمع کنه!
بعد بحث من این نیست که این ماشین 100 تا میره میگم یعنی اونقدر پرقدرت هست موتور قوی داره که پتانسیل اش رو داره که همچین کاری بکنه وگرنه هیچ آدم عاقلی با 125 تن بار 100 تا سرعت نمیره!همونطور که گفتم خیلی شرکت ها ماشین یا موتور تولید میکنن و تاپ اسپیدش رو اعلام میکنن که شاید هیچ وقت اون تاپ اسپید به خاطر شرایط خاص تجربه نشه!
حتما یچیزی وجود داره که میگن؟؟!!!! خیلیا خیلی چیزا میگن به حرف گربه سیا که بارون نمیاد
اون چیزی که با عقل جور در میادو باید قبول کرد مگه اینکه مدرکی از یه مرجع معتبر وجود داشته باشه
هیچوقت این نوع کشنده ها که سرعت قانونی حمل بارشون در حده 30 تاس کارخونه ی سازنده (در دهه ی 80) نمیاد یه موتور و گیربکسی روش بذاره که با 125 تن بار 100 تارو پر بکنه چون اگه بخواد کشنده ای با این تناژ بالا همراه با 125 تن بار 100 کیلومتر سرعت بره حجم موتوره بالایی میخواد که نتیجش مصرف بالای سوخت و امتیاز منفی برای کارخونه ی سازنده ی کشنده محسوب میشه و نه برای کسی که میخواد با این برند محموله های تناژ بالا حمل بکنه صرفه ی اقتصادی نداره.
پس با تمامه ایت تفاسیر موتوری با این قدرت و گشتاور پایین برای حمل تناژهای به این سنگینی نیاز به گیربکس خیلی سنگینی هم داره گیربکسی با این ضریب امکان رسیدن به سرعت 100 کیلومتر !! با 125 تن بار رو نداره (بنظره من)
اگر بخوایم ملاک رو بر این بذاریم که حتما یچیزی هست که میگن من MACK Ultra-Liner با موتور E9 هشت سیلندربا قدرت 500 اسب و گشتاور 2250 نیتون متر رو مثال میزنم که هم سنو سال 3850 هم هست از لحاظ قدرت و گشتاور از بنز قویتره و حالا میگم ماک ultraliner با 150 تن بار 130 کیلومتر رو راحت پر میکنه اگه بخوایم با استدلال های رویایی شما به قضیه نگاه کنیم حتما 130 تارو میره چون یچیزی هست که میگن خوب این ماک قویتر از بنز هم هست پتانسیلش هم بیشتره بایدم بتونه !!!!!!!!
کسی به ترمزهاش کاری نداره بحث سره اینه که اصلا با بار به همچین سرعتی نمیرسه که بخواد جمعش کنه
خوده مرسدس بنز المان همچین تاپ اسپیدی رو برای 3850 اعلام کرده؟!!! من همچین چیزی از بنز نشنیدم!!! اینو مگه همون گزارشگر ترابر نیوز یا خبر خودرو اعلام کرده باشه!!!!
ثانیا برای موتور تاپ اسپید اعلام کردن؟!! اگه اینطوری باشه همین موتورهای 350 اسبی الترالاینر در ایران با کاربری highway با بار راحت 120 تارو میره خوب میشه همین موتور رو با E9 تعویض کرد بعد تاپ اسپیدش میشه 150/160 کیلومتر در ساعت.
هیچوقت موتوره 3850 رو نمیذارن روی اکسور یا اکتروسی که برای کلاس Highway طراحی شده اگه اینکارو بکنن بله تاپ اسپید موتور 3850 میشه 170 تا چون این ماشین وزنش از 40 تن در کلاس HW تجاوز نمیکنه اما همین موتور اگه روی 3850 باشه و 125 تن رو بخواد حمل کنه فکر نمیکنم از همون 40/50 سرعتش تجاوز کنه .. مثله اینکه بعضی گزارشگرها یا افراد تاپ اسپیده موتور Heavy haulage رو توی کلاس highway میگیرین و برای heavy haulage اعلام میکنن !!!

rami_hemi
21-12-2012, 09:29
در مورد سرعت کشنده بار باید بگم برای کشنده ای با سرعت 100 کیلومتر در ساعت و باری با اون تناز بالا باید ترمزهای خاصی هم طراحی بشه فکر کنید توی این رده ها مثلا هواپیماها با اون وزن در چه حالتی میان و روی باندی به طول مثلا 3 کیلومتر ترمز میگیرن ؟ همه این مسایل توی یک کشنده باید در نظر گرفته بشه مثلا ضربه ای که بار حین ترمز به کشنده وارد میکنه و اینکه هیچوقت این وزن روی اکسلها با این سرعت لاستیکهای ویژه ای لازم داره و خیلی مسایل دیگه یعنی همه چیز به فیزیک .و مکانیک ربط داره ترنها با اون وزن و سرعت به مراتب کمتر دارای چرخهای فلزی و یک مسیر مشخص هستن خیلی از نویسنده های مطالب در مورد کامیونها بیشتر علم کافی ندارن و تجربه کمی با کامیونها دارن برای همین بیشتر مثل سواری ها باهاشون برخورد میکنن تازگی ها یکی سری مطالب توی مجله ماشین چاپ میشه در مورد کشنده های over load که توی ایران بر اساس کشنده های سنگین کارخانهای ساخته شدن ولی کلا یک کشنده جدید هستن مثلا ماکهای 800 اسبی یا 550 اسبی این سری کشنده های سنگین که افشین جان فرمودند در واقع یک سری کشنده های سفارشی ویزه هستن من خودم خیلی وقت هست به فکر کار روی یک کشنده بر اساس اینترناشنال پای استار افتادم این کشنده با موتور v8 در زمان خودش قویترین کشنده آمریکایی موجود در ایران بوده این موتور 14 لیتری کامینز با کد vt903 با تک توربو 50 پی اس آی خودش توان 355 اسبی تولید میکرد حالا طبق تحقیقاتی که من انجام دادم انواع این موتور تا سالهای اخیر و همین حالا هم برای مطارف نظامی و صنعتی تولید میشن مثلا نمونه ای از اون روی توپهای خود کششی هست که توین توربو و 880 اسب توان دارن یکی دیگه از مزایای این کشنده شاسی دوبل و قوی اون هست که در اصلبرای حمل الوارهای سنگین از مسیرهای نا هموار ساخته شده . ترکیب این شاسی و موتور با دیفرانسیلهای عالی ماک روی کشنده ما واقعا محشر بود . پس میبینیم که در مورد کشنده های سنگین هیچ حد و مرزی وجود نداره و توی خود ایران هم از این کارها انجام میشه راستش دوستان یک کارهایی توی ذهنم هست و با توجه به اینکه خیلی این روزها با کامیون سر و کار پیدا کردم این فکرها بیشتر شده . میخوام روی یک وایت رود باس به عنوان کاستوم تراک کار کنم نه برام مهمه پلاک داشته باشه نه چیزی همچنین یه ماک سری B هم هست که یه گوشه افتاده میشه اون رو هم به این شکل به یه کامیون کلاسیک تبدیل کرد . شاید این اولین بار باشه کسی در مورد کامیون اینطوری فکر میکنه . خیلی مدلهای کلاسیک توی ایران هست که میشه روشون کار کرد از ولوو و اسکانیا و داف و حتی یک سری مرسدس بنز . واقعا اگه با دنیای کامیون کسی آشنا بشه بیشتر از دنیای اتومبیلها جذابیت داره .

ŞHÍЯÍŃ
21-12-2012, 14:26
حتما یچیزی وجود داره که میگن؟؟!!!! خیلیا خیلی چیزا میگن به حرف گربه سیا که بارون نمیاد
اون چیزی که با عقل جور در میادو باید قبول کرد مگه اینکه مدرکی از یه مرجع معتبر وجود داشته باشه
هیچوقت این نوع کشنده ها که سرعت قانونی حمل بارشون در حده 30 تاس کارخونه ی سازنده (در دهه ی 80) نمیاد یه موتور و گیربکسی روش بذاره که با 125 تن بار 100 تارو پر بکنه چون اگه بخواد کشنده ای با این تناژ بالا همراه با 125 تن بار 100 کیلومتر سرعت بره حجم موتوره بالایی میخواد که نتیجش مصرف بالای سوخت و امتیاز منفی برای کارخونه ی سازنده ی کشنده محسوب میشه و نه برای کسی که میخواد با این برند محموله های تناژ بالا حمل بکنه صرفه ی اقتصادی نداره.
پس با تمامه ایت تفاسیر موتوری با این قدرت و گشتاور پایین برای حمل تناژهای به این سنگینی نیاز به گیربکس خیلی سنگینی هم داره گیربکسی با این ضریب امکان رسیدن به سرعت 100 کیلومتر !! با 125 تن بار رو نداره (بنظره من)
اگر بخوایم ملاک رو بر این بذاریم که حتما یچیزی هست که میگن من MACK Ultra-Liner با موتور E9 هشت سیلندربا قدرت 500 اسب و گشتاور 2250 نیتون متر رو مثال میزنم که هم سنو سال 3850 هم هست از لحاظ قدرت و گشتاور از بنز قویتره و حالا میگم ماک ultraliner با 150 تن بار 130 کیلومتر رو راحت پر میکنه اگه بخوایم با استدلال های رویایی شما به قضیه نگاه کنیم حتما 130 تارو میره چون یچیزی هست که میگن خوب این ماک قویتر از بنز هم هست پتانسیلش هم بیشتره بایدم بتونه !!!!!!!!
کسی به ترمزهاش کاری نداره بحث سره اینه که اصلا با بار به همچین سرعتی نمیرسه که بخواد جمعش کنه
خوده مرسدس بنز المان همچین تاپ اسپیدی رو برای 3850 اعلام کرده؟!!! من همچین چیزی از بنز نشنیدم!!! اینو مگه همون گزارشگر ترابر نیوز یا خبر خودرو اعلام کرده باشه!!!!
ثانیا برای موتور تاپ اسپید اعلام کردن؟!! اگه اینطوری باشه همین موتورهای 350 اسبی الترالاینر در ایران با کاربری highway با بار راحت 120 تارو میره خوب میشه همین موتور رو با E9 تعویض کرد بعد تاپ اسپیدش میشه 150/160 کیلومتر در ساعت.
هیچوقت موتوره 3850 رو نمیذارن روی اکسور یا اکتروسی که برای کلاس Highway طراحی شده اگه اینکارو بکنن بله تاپ اسپید موتور 3850 میشه 170 تا چون این ماشین وزنش از 40 تن در کلاس HW تجاوز نمیکنه اما همین موتور اگه روی 3850 باشه و 125 تن رو بخواد حمل کنه فکر نمیکنم از همون 40/50 سرعتش تجاوز کنه .. مثله اینکه بعضی گزارشگرها یا افراد تاپ اسپیده موتور Heavy haulage رو توی کلاس highway میگیرین و برای heavy haulage اعلام میکنن !!!

بله کاملا درسته قانع شدم.

من بر اساس این گفتم که این یه مقاله در مورد 3850 بود و اون رو بحث و بررسی کرده بودن گفتم.

حتی توی یکی از مجله های خودرو هم چاپ شده بود

دیگه بیخیالش اصلا صلوات بفرستید :دی

hosseinf722
21-12-2012, 18:31
توی مجله ماشین یه مقاله به اسم سلطان ماک های ایرانی بود که نوشته بود :
پشت جعبه دنده یک گاردان نصب شده که نیرو را در دو حالت سنگین وسبک انتقال می دهد و راننده بهش می گن اسپایسر و به عنوان سومین اهرم دندنه عمل می کنه
بعدش نوشته بود که :
در حالت سنگین یک دور ورودی را به هفتادوپنج صدم تبدیل می کنه و در حالت سبک یک دور ورودی را به یک و بیست و پنج صدم دور خروجی تبدیل می کنه.
خب اینا یعنی چی؟ :n02:

Actros
21-12-2012, 19:44
مرسدس z4053 معروف به شاسی مشکی رو هم فراموش نکنید . من 2 تا دیدم اونم ارتشی بودن

camaro lt
21-12-2012, 19:45
براي من هم داستان اين كاميونهاي آمريكايي، خيلي جالب و جذاب بود.

يادمه زماني كه پايه يك گرفتم( حدود سالهاي 74) ميخواستم يك كشنده بخرم، خيلي گشتم تا با شرايط خودم در اون زمان بتونم چيزي پيدا كنم، اما نبود..

اف اچ و اسكانيا و چندتا كشنده جديد كه قيمتهاشون سر به آسمون ميگذاشت( نسبت به اون موقع) و تونستم بعد از مدتها يك كشنده ماك به اصطلاح جنگي پيدا كنم، مدل 1956 و تميز كه توي يه نمايشگاه كاميون در اصفهان بود.

اون موقع حدود 9 ميليون قيمت زده بود كه البته خيلي زياد بود و البته همش رو هم نقدي ميخواست..

خلاصه اينكه داستان كاميون توي ايران هميشه يه جورايي ميلنگه، چون هميشه يه جوري راننده بايد جور خيلي چيزها رو بكشه و بازم هنوز كم بياره.

داشتن يه كاميون( كشنده) براي تيونينگ كردن و كلاسيك بودنش، جالبه اما اندازه هاي بزرگ اونها و هزينه هاي تعميراتي خيلي سنگين و البته قوانين خيلي دست و پا گير ( فرسوده) واقعا جايي براي اين كارها نميگذاره.

خيلي چيزها بايد توي اين صنعت عوض بشه.....

ŞHÍЯÍŃ
21-12-2012, 19:52
مرسدس z4053 معروف به شاسی مشکی رو هم فراموش نکنید . من 2 تا دیدم اونم ارتشی بودن

اره موتورش هم انگار 12 سیلندره و 18لیتری.

ŞHÍЯÍŃ
21-12-2012, 19:59
براي من هم داستان اين كاميونهاي آمريكايي، خيلي جالب و جذاب بود.

يادمه زماني كه پايه يك گرفتم( حدود سالهاي 74) ميخواستم يك كشنده بخرم، خيلي گشتم تا با شرايط خودم در اون زمان بتونم چيزي پيدا كنم، اما نبود..

اف اچ و اسكانيا و چندتا كشنده جديد كه قيمتهاشون سر به آسمون ميگذاشت( نسبت به اون موقع) و تونستم بعد از مدتها يك كشنده ماك به اصطلاح جنگي پيدا كنم، مدل 1956 و تميز كه توي يه نمايشگاه كاميون در اصفهان بود.

اون موقع حدود 9 ميليون قيمت زده بود كه البته خيلي زياد بود و البته همش رو هم نقدي ميخواست..

خلاصه اينكه داستان كاميون توي ايران هميشه يه جورايي ميلنگه، چون هميشه يه جوري راننده بايد جور خيلي چيزها رو بكشه و بازم هنوز كم بياره.

داشتن يه كاميون( كشنده) براي تيونينگ كردن و كلاسيك بودنش، جالبه اما اندازه هاي بزرگ اونها و هزينه هاي تعميراتي خيلي سنگين و البته قوانين خيلي دست و پا گير ( فرسوده) واقعا جايي براي اين كارها نميگذاره.

خيلي چيزها بايد توي اين صنعت عوض بشه.....

به نظر من تا زمانی که ایران خودرو وسایپا دیزل هست!و نرخ گمرک اینقدر بالاس طوری که اندازه قیمت ماشین شایدم بیشتر باید پول گمرک بدی که وارد کشور بشه وضع همینه باید تو جاده ها کامیون های فوق قدیمی دید مثل همین ماک جنگی که فکر کنم برای جنگ جهانی دومه!و جزء معدود کامیون هایی بود که اون موقع توی ایران دیزلی بودن.و جزء اولین مایک هایی بود که به طور رسمی وارد ایارن شد.

hosseinf722
21-12-2012, 20:18
Titan Z 4053 AS 6×6 GHHL

2raj_a
21-12-2012, 21:32
توی مجله ماشین یه مقاله به اسم سلطان ماک های ایرانی بود که نوشته بود :
پشت جعبه دنده یک گاردان نصب شده که نیرو را در دو حالت سنگین وسبک انتقال می دهد و راننده بهش می گن اسپایسر و به عنوان سومین اهرم دندنه عمل می کنه
بعدش نوشته بود که :
در حالت سنگین یک دور ورودی را به هفتادوپنج صدم تبدیل می کنه و در حالت سبک یک دور ورودی را به یک و بیست و پنج صدم دور خروجی تبدیل می کنه.
خب اینا یعنی چی؟ :n02:
تو زمینه مکانیک البته در ایران نه!!یه عده از مهندسین میرن تخصوصی روی زمینه چرخ دهنده ها اموزش میبینن که برای طراحی گیربکس دیفرانسی و از این چیزا کاربرد دارن
خوب یه قانون تو چرخ دنده ها هست که رابطه مستقیم با سایز داره
مثلا یک چرخ دنده بزرگ وقتی تنبدیل به چرخ دنده کوچیک میشه قدرت کم میکنه و سرعت افزایش پیدا میکنه
و زمانی که چرخ دنده کوچک به بزرگ تبدیل میشه سرعت کم و قدرت زیاد میشه
حالا با دونستن این قانون شما خیلی راحت میتونی درک کنی این مفهوم سبک و سنگین شدن رو که رابطه مستقیمی با سرعت حرکت ماشین و قدرتش داره
توی اون گاردن دو تا چرخ دنده وجود داره یکی بزرگتر از چرخ دنده انتقال قدرت جعبه دنده و یکی کوچیکتر که نسبت تبدیل هر کدوم متفاوته.
حالا اگر سرعت گردش رو 1 در نظر بگیریم
در حالت سنگینچرخ دنده بزرگتر قرار میگیره و قدرت بالا میره سپس سرعت حرکت به 0.75 کاهش پیدا میکند
در حالت دیگه چرخ دنده کوچیکتر میشه که سبک میگن بهش و سرعت به 1.25 افزایش و قدرت کاهش پیدا میکنه
جعبه دنده و سایر چرخ دند هایی که در هر جایی استفاده میشه شامل همین قانون میشه(حتی در دو چرخه هم این قانون رو میشه دید)

mehdi_08
22-12-2012, 14:55
در مورد سرعت کشنده بار باید بگم برای کشنده ای با سرعت 100 کیلومتر در ساعت و باری با اون تناز بالا باید ترمزهای خاصی هم طراحی بشه فکر کنید توی این رده ها مثلا هواپیماها با اون وزن در چه حالتی میان و روی باندی به طول مثلا 3 کیلومتر ترمز میگیرن ؟ همه این مسایل توی یک کشنده باید در نظر گرفته بشه مثلا ضربه ای که بار حین ترمز به کشنده وارد میکنه و اینکه هیچوقت این وزن روی اکسلها با این سرعت لاستیکهای ویژه ای لازم داره و خیلی مسایل دیگه یعنی همه چیز به فیزیک .و مکانیک ربط داره ترنها با اون وزن و سرعت به مراتب کمتر دارای چرخهای فلزی و یک مسیر مشخص هستن خیلی از نویسنده های مطالب در مورد کامیونها بیشتر علم کافی ندارن و تجربه کمی با کامیونها دارن برای همین بیشتر مثل سواری ها باهاشون برخورد میکنن تازگی ها یکی سری مطالب توی مجله ماشین چاپ میشه در مورد کشنده های over load که توی ایران بر اساس کشنده های سنگین کارخانهای ساخته شدن ولی کلا یک کشنده جدید هستن مثلا ماکهای 800 اسبی یا 550 اسبی این سری کشنده های سنگین که افشین جان فرمودند در واقع یک سری کشنده های سفارشی ویزه هستن من خودم خیلی وقت هست به فکر کار روی یک کشنده بر اساس اینترناشنال پای استار افتادم این کشنده با موتور v8 در زمان خودش قویترین کشنده آمریکایی موجود در ایران بوده این موتور 14 لیتری کامینز با کد vt903 با تک توربو 50 پی اس آی خودش توان 355 اسبی تولید میکرد حالا طبق تحقیقاتی که من انجام دادم انواع این موتور تا سالهای اخیر و همین حالا هم برای مطارف نظامی و صنعتی تولید میشن مثلا نمونه ای از اون روی توپهای خود کششی هست که توین توربو و 880 اسب توان دارن یکی دیگه از مزایای این کشنده شاسی دوبل و قوی اون هست که در اصلبرای حمل الوارهای سنگین از مسیرهای نا هموار ساخته شده . ترکیب این شاسی و موتور با دیفرانسیلهای عالی ماک روی کشنده ما واقعا محشر بود . پس میبینیم که در مورد کشنده های سنگین هیچ حد و مرزی وجود نداره و توی خود ایران هم از این کارها انجام میشه راستش دوستان یک کارهایی توی ذهنم هست و با توجه به اینکه خیلی این روزها با کامیون سر و کار پیدا کردم این فکرها بیشتر شده . میخوام روی یک وایت رود باس به عنوان کاستوم تراک کار کنم نه برام مهمه پلاک داشته باشه نه چیزی همچنین یه ماک سری B هم هست که یه گوشه افتاده میشه اون رو هم به این شکل به یه کامیون کلاسیک تبدیل کرد . شاید این اولین بار باشه کسی در مورد کامیون اینطوری فکر میکنه . خیلی مدلهای کلاسیک توی ایران هست که میشه روشون کار کرد از ولوو و اسکانیا و داف و حتی یک سری مرسدس بنز . واقعا اگه با دنیای کامیون کسی آشنا بشه بیشتر از دنیای اتومبیلها جذابیت داره .

البته جسارت نباشه چون مثال ترمز هواپیما رو زدین یه توضیج کمی بدم
ترمز هواپیما 2 قسمت داره
1-ترمز چرخ ها که فقط بر اساس فشار روغن که در جهت مخالف حرکت چرخ ها به یه توربین مانند وارد می شه و باعث کم شدن سرعت می شه
2-تراست معکوس موتور با باز شدن یه سری دریچه نیروی روبه عقب موتور به سمت جلو هدایت میشه که باعث میشه سرعت سریع کم بشه

2raj_a
22-12-2012, 16:13
البته جسارت نباشه چون مثال ترمز هواپیما رو زدین یه توضیج کمی بدم
ترمز هواپیما 2 قسمت داره
1-ترمز چرخ ها که فقط بر اساس فشار روغن که در جهت مخالف حرکت چرخ ها به یه توربین مانند وارد می شه و باعث کم شدن سرعت می شه
2-تراست معکوس موتور با باز شدن یه سری دریچه نیروی روبه عقب موتور به سمت جلو هدایت میشه که باعث میشه سرعت سریع کم بشه
میتونین در مورد 1 بیشتر توضیح بدین برام جالبه!

mehdi_08
22-12-2012, 21:20
میتونین در مورد 1 بیشتر توضیح بدین برام جالبه!

ساده تر بگم
یه توربین به چرخ ها وصله و در حاله چرخش هم محور با چرخ هاست خوب بعد روغن با فشار زیاد میاد برعکس این چرخش وارد توربین می شه و سرعت رو کم می کنه !!!:n17:

البته سیستم ترمز دیسکی هم هست ولی بیشتر از همون نیروی معکوس موتور استفاده می کنن

javadk123
22-12-2012, 22:21
بحث هواپیما شده بگم که از بالها هم برای کم کردن سرعت استفاده میکنن.از نیروی برخورد هوا با سطح بال استفاده میکنن

behrouz.m
22-12-2012, 23:42
سلام
بچه ها یه چیز باحالی پیدا کردم شما هم ببیننید بدنیست،البته قدیمیه شاید بعضیا دیده باشن
لیس بزرگراه اکلاهاما در ساعت ۱ بامداد صبح دستور توقف کامیونی را صادر کرد. آنها با همچین صحنه ای روبرو شدند.
در عکس آدمی را مشاهده می‌کنید که گویا به کامیون چسبیده است!

اما اینطور نیست. این فرد یک موتور سوار است که بعد از برخورد با کامیون حدود ۴ مایل توسط کامیون با همان وضعیت بروی جاده کشیده شده است!

راننده کامیون با کمال تعجب به پلیس گفت: متوجه یک ضربه کوچک به کامیونم شدم اما پیش خود گفتم نباید مسئله مهمی باشد و به راه خود ادامه دادم!

سر موتور سوار به علت شدت برخورد پشت کامیون را سوراخ کرده و گیر کرده است.

شاهدانی که صحنه تصادف را دیدند گفته اند که موتور سوار هنگام برخورد با کامیون حدود ۱۲۰ مایل سرعت داشته است.
جالب است بدانید که این موتور سوار بعد از این حادثه زنده مانده است. کارشناسان معتقدند که کیفیت خوب کلاه کاسکت باعث نجات وی از مرگ شده است. اگر به عکس توجه نمائید متوجه می شوید که کلاه کاست سالم مونده

behrouz.m
22-12-2012, 23:54
lمیگن بار سنگ خطرناکه اینو میگنا...

88mohammad
22-12-2012, 23:57
عجب تاپیک جالبیه . خاطره هام زنده شدن. یادش بخیر رانندگی توی دل شب توی سیاهی شب توی بیابون خدا . دمتون گرم

:n30:

2raj_a
23-12-2012, 00:32
lمیگن بار سنگ خطرناکه اینو میگنا...
بار سنگین +مهار نکردن صحیح +کف کانتینر های فلزی که برای همچین باری اصلا مناسب نیست+سرعت و ترمز ناگهانی = این چنین صحنه هایی

ŞHÍЯÍŃ
23-12-2012, 00:37
بار سنگین +مهار نکردن صحیح +کف کانتینر های فلزی که برای همچین باری اصلا مناسب نیست+سرعت و ترمز ناگهانی = این چنین صحنه هایی

این حالا سنگه!از این خطرناک تر رول هست که راننده باید مهرات خوبی تو بستن و مهار باد داشته باشه که رول ول بشه اتاق رو مثل یه قلتک صاف میکنه!

rami_hemi
23-12-2012, 09:02
در مورد ترمزهای توربینی چیز زیادی نشنیدم ولی دیسکهای چند لایه توی هواپیما ها و ترمز هوایی رو میدونم
مثال هواپیمای من در مورد وزن و سرعت بود یعنی تکانه ای که باید مهار بشه . خب در آخر هم دوستان لطف کردن و اثر بار سنگین رو توی یه تصادف و ترمز شدید گذاشتن به نظرتون 100 کیلومتر برای باری به تناژ 125 تن عاقلانه هست ؟
رول خوابیده مثل یه غلتک میمونه خودم به شخصه شاهد خسارت و خطر این بار بودم
آخر تنگ ذاغ به سمت سیرجان اتاق هوو راننده سریجانی کف زمین بود و تنها از توپی چرخها میشد تشخیص داد این ماشین هوو بود .

javadk123
23-12-2012, 10:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یه مدت کمرشکن 2 محور کار میکردیم،جکلوی خیلی خطرناکه.یه مرتبه یه بلدوزر D8 زده بودیم بار راننده بلدوزر جوگیر شد گفت بدید من جکلوی رو میبندم، هر چقدر گفتیم بابا دستات خشک کن و یه لوله بزن به بازو جکلوی تا بازو بزرگتر بشه راحتتر بشی قبول نکرد.اخرش هم زورش نرسید جکلوی رو قفل کنه و جکلوی از تو دستش در رفت و دماغشو خورد کرد.خلاصه در هر کاری باید همه جوانب ایمنی رو مدنظر داشته باشیم

AfsHiN.
23-12-2012, 14:16

اره موتورش هم انگار 12 سیلندره و 18لیتری.
اسم کشنده نمیارم چون این موتور روی عمده ی برندهای امریکایی قابل استفاده بوده.
Cummins KTA-600
KTA-525
بازم از نظر قدرت از z4053 قویتره.

rami_hemi
23-12-2012, 19:24
یک کشنده تنها و تنها موتور و توان اون نیست موتور گشتاوری تولید میکنه که باید با گیربکس خوبی به یک ست دیفرانسیل مناسب منتقل بشه تا بتونه چیزی رو یدک بکشه
پس بخودی سر توان موتور یا آمریکایی و اروپایی بحث نکنید .

hosseinf722
23-12-2012, 21:28
Volvo F16

Power output: 700 hp
Torque: 3150 Nm

Scania R730

Power output : 730hp
Torque: 3500Nm

rami_hemi
24-12-2012, 05:52
بهروز جان حیف از پستت خوشم اومد وگرنه پاکش میکردم
افشین جان یه کم کمتر جبهه بگیر برادر ما همه یه جوری با کامیون و کشنده سر و کار داشتیم از اروپایی تا آمریکایی و چینی واسه همین از تعصب بی جا خود داری میکنیم
درسته کاترپیلار و کامینز یکی از بزرگترین تولید کننده های انجینهای بزرگ هستن و بهتره این رو هم بگم که یکی از دلایل تحریم شدید این دو شرکت برای ایران استفاده صنعتی و نظامی انجینهای این دو شرکت هست ولی همونطوری که گفتم در مورد کشنده ها مسله انجین تنها ملاک مقایسه نیست
حالا مقایسه کشنده های اروپایی و آمریکایی کلا اشتباه هست ولی در این مورد نه چون کشنده های مورد بحث تخصصی هستن . ولی باید دقیق مقایسه بشن میازن بار قابل حمل ظرفیت دیفرانسیل ها .
همیشه یادتون باشه توی یک کشنده گشتاور تولیدی بیشتر از توان مهم هست
چرا ماک و دیفرانسیل های ماک توی ایران طرفدار زیادی داره چون این ماشین با وجود موتور 300 اسبی خودش دیفرانسیل های قدرتی داره که توان حمل بار بالاتری رو نسبت به بقیه کشنده ها داره .
در مورد اطلاعات حرف افشین باید بگم اکه افشین جان اطلاعات کم در مورد آمریکایی ها تقصیر هیچکس نیست . شاید من و شما خیلی با این کشنده ها سر و کار داشتیم ولی بقیه دوستان یا از این کشنده ها نداشتن یا اگه همچین کشنده ای داشتن زمانی بوده که هیچ اطلاع خاصی براشون لازم نبوده یعنی سنشون کوچیک بوده همونطوری که ما هم زمانی هیچی نمیدونستیم و تازگیا سر در میارم چی به چیه .
چون دوره رونق اینترنت توی ایران مصادف با دوره ای بود که کشنده های مدرن اروپایی وارد ایران شدن و قبل اون هم کشنده های ولوو و اسکانیا مطرحترین و به روزترین کشنده های ایران بودن و خیلی از راننده های ترانزیت از این کشنده ها استفاده میکردن برای همین خیلی ها مشتاق بودن اول در امورد این کشنده ها اطلاعات کسب کنن برای همین کشنده های مثل ماک ،اینترناش ،وایت ،بروک وی ، Crane Carrier Company زیاد مورد توجه قرار نگرفتن . واقعیتش به این نتیجه رسیدم که کامیون و کشنده یه بحث تخصصی هست و نمیشه باهاش شوخی کرد چون خیلی تخصصی هست و تعصب توش جایی نداره . من همیشه عاشق تیتان ها و موتروهای غول پیکرشون بودم . راستی اگه قطعات موتورهای کامینز باز مثل قدیم زیاد بود مطمئن باشید به جای فراز یه اینتر ناشنال 9700 میخریدیم .چون اعتقاد عجیبی به این موتورهای کامینز پیدا کردم .

camaro lt
24-12-2012, 14:24
كلا خودروهاي آمريكايي( سواري و كاميون) به دليل وارد و توليد نشدن در ايران، خيلي ناشناخته و مظلوم باقي ماندن، و بجز اونهايي كه باهاشون سروكار دارن، بقيه با ديد خيلي عاميانه و غير حرفه اي بهشون نگاه ميكنن و تقصيري هم ندارن.

چيزهاي زيادي اين وسط هست كه هنوز بي جواب مونده و شايد اگر يك تيم تست و كارشناسي مجرب دنبال تمام اين جوابها ميرفتن( با آزمايش و بررسي و معاينه دقيق) اونوقت ميشد نتيجه گيري بهتري كرد.

سابقه خدمت اينجور خودروها در خيابانها و جاده هاي ايران تنها چيزيه كه ميشه به اونها ( تا حدي) استناد كرد چون براساس مقياس و اندازه گيريهاي دقيق صورت نميگيره.

حتي ساده ترين مسائل هم ميتونه به يه پرسش بزرگ تبديل بشه و تا بياد جواب دقيق و منطقي براش پيدا بشه، صد جور داستان و تجزيه و تحليل عجيب و غريب براش درست ميشه!

نمونه:

سالها قبل( حدود 25 سال پيش) خيلي تو بحر اين كاميونها و كشنده ها رفته بودم، يه دفعه يه ماك بي دماغ( شايد هم اينترناشنال، درست يادم نيست) توي محله ما خراب شده بود( بار تخليه كرده بود ولي ديگه روشن نميشد). راننده كلي باهاش ور رفت، شب هم بود و درست نميديد( بدون باز كردن اتاق، زير ماشين تقريبا جايي كه راننده ميشينه رفته بود و داشت با آچار ور ميرفت!)

براش چراغ سيار آوردن و كارش رو ادامه داد و در نهايت درست شد. استارت زد..

قبل از استارت يك صدايي دقيقا مثل صداي زنگ ساعت كوكي شنيديم !!( احتمالا بجاي بوق اخطار بوده) و بعد ماشين روشن شد..

يادم نيست ازش پرسيدم يا نه، كه اين صداي زنگ مال چي بود؟

سالها گذشت و از هر راننده سنگين كه ميپرسيدم يه چيزي ميگفت و جواب هيچ كدوم قانع كننده نبود، يكي ميگفت صداي اون نبوده، يكي ميگفت شايد ساعت توي كاميون گذاشته بوده و داشته همون موقع زنگ ميخورده!

يكي ميگفت اخطار باز بودن در بوده..يا مثلا صداي استارت بوده!!

در نهايت خودم احتمال دادم كه شايد صداي اخطار خالي بودن مخازن هوا بوده كه بايد پر بشه و بعد ترمزها آزاد بشن.

حالا حساب كنين سر چيزهاي خيلي پيچيده تر و فني تر و چقدر ممكنه سوء تفاهم بوجود بياد!!

راستي هنوزم برام سوال هست!!!

كسي ميدونه اون صداي زنگ مال چي بوده؟؟؟؟!!!
:n13:

2raj_a
24-12-2012, 15:32
كسي ميدونه اون صداي زنگ مال چي بوده؟؟؟؟!!!
تا الان زیاد تو ماشین امریکایی نشستم هم داشتیم هم ماشین اشنا و فامیل بوده احتمال خیلی زیاد ماله خالی بودن مخازن باد بوده مثلا اینترناش داشتیم بوق بوق میکرد ماک هم همینطور

camaro lt
24-12-2012, 20:19
دوستان، همه چيز در جاي خودش خوبه، چيني، آمريكايي، آلماني، ايتاليايي، ژاپني، روسي، هلندي....

پس بدون جانبداري فقط نظر بديم، چون اين تاپيك خودروهاي سنگينه و نه فقط يه مارك بخصوص از يك كشور بخصوص.

جناب آرش ممنون از توضيح شما

شيرين خانم ، شما هميشه مطالب دست اول و خوبي ميگذارين و من هم استفاده ميكنم.

اميداوارم مطالب جسته گريخته من هم اين وسط به درد بخور باشه.

راستي يه چيز بگم اما خواهشا دنبالش رو نگيرين!!

توي تي تي همچين بحثهاي تخصصي انجام نميشه و بيشتر....

بگذريم...

areio
24-12-2012, 21:54
دوستان اگه ممکنه درمورد کارت هوشمندوسلامت هم توضیح بدید تا چندتن می خواد برای کامیونت؟

ŞHÍЯÍŃ
25-12-2012, 00:24
دوستان اگه ممکنه درمورد کارت هوشمندوسلامت هم توضیح بدید تا چندتن می خواد برای کامیونت؟

سلام.فکر نکنم به تناژ مربوط باشه باید مختص تمام وسائل نقلیه(باری و مسافربری)بین شهری باشه.

-Nikolas-
25-12-2012, 04:17
سلام
شما بین شهری بخوای کار کنی جفتش لازمه چه کامیونت 3/5 تن چه 6
اگر کسی در مورد کامیون های امریکایی اطلاعاتی داره در اختیار سایر کاربران قرار بده.

javadk123
25-12-2012, 13:21
سلامشما بین شهری بخوای کار کنی جفتش لازمه چه کامیونت 3/5 تن چه 6اگر کسی در مورد کامیون های امریکایی اطلاعاتی داره در اختیار سایر کاربران قرار بده.دوست عزیز شما مطلب کلی رو خواستید. یه خورده گستره اطلاعات رو کوچیکتر کنید تا بهتر بشه تبادل نظر کنیم.

javadk123
25-12-2012, 17:51
دوستان راجع به گشتاور و توان موتور چه اطلاعاتی دارید؟

موتورهای جدید ماکزیمم گشتاور در دور موتور پایین بدست میاد و این از لحاظ مصرف سوخت عالیه.یه مورد هم اینه که گشتاور ماکزیمم در بازه طولانی در اختیار ما است و این بدین معنی هست که ما میتونیم شتاب بهتری داشته باشیم.بنظرم در سینه کش باید روی اون دور موتور که ماکزیمم ترک هست رانندگی کنیم و از اون بالاتر به لحاظ اقتصادی بصرفه نیست و از اون دور موتور بالاتر گشتاور کم میشه و شاید تفاوت چندانی در قدرت کششی نداشته باشیم.

دو نمودار دینو که مربوط به FH و mack هست رو در زیر گذاشتم.دوستان اگر نوشته هام جاییش اشتباه هست رو تصحیح و کامل کنید

ŞHÍЯÍŃ
25-12-2012, 19:35
دوستان راجع به گشتاور و توان موتور چه اطلاعاتی دارید؟

موتورهای جدید ماکزیمم گشتاور در دور موتور پایین بدست میاد و این از لحاظ مصرف سوخت عالیه.یه مورد هم اینه که گشتاور ماکزیمم در بازه طولانی در اختیار ما است و این بدین معنی هست که ما میتونیم شتاب بهتری داشته باشیم.بنظرم در سینه کش باید روی اون دور موتور که ماکزیمم نرک هست رانندگی کنیم و از اون بالاتر به لحاظ اقتصادی بصرفه نیست و از اون دور موتور بالاتر گشتاور کم میشه و شاید تفاوت چندانی در قدرت کششی نداشته باشیم.

دو نمودار دینو که مربوط به FH و mack هست رو در زیر گذاشتم.دوستان اگر نوشته هام جاییش اشتباه هست رو تصحیح و کامل کنید

خیلی خوب بود لذت بریدم بسی.
فقط یه چند تا سوال این موتور های بیشتر رو چه مدل ماشین هایی سوار شده؟
تقریبا میشه گفت مثل یه اصطلاح توی اقتصاد میمونه که مثلا یه شرکت با 8 تا کارگر توی اوج سود دهیش هست و اگر از 8تا بالاتر بره راندمان پایین میاد.
خیلی خوبه اینطوری مصرفت سوخت ماشین هم کلی کاهش پیدا میکنه!
توی موتور های دیگه هم مثلا موتوری که این قابلیت(بیشترین گشتاورد تو دور موتور پایین) رو نداره هم میشه دور موتور از یه حدی بگزره افت گشتاور داشته باشه؟
یا همین رنگ سبز و زرد و قرمز دور موتور نشون دهنده همون بهترین گشتاورد هست؟

javadk123
25-12-2012, 19:58
روی هر نمودار بازه کارکرد مناسب دور موتور رو درج کردن.روی FH نوشته ECONOMY و روی MACK نوشته RECOMENDED OPERATING RANGEگشتاور در هر موتوری یه ماکزیمم داره و از اون به بعد افت میکنه.موتورهای قدیمی بازه گشتاو ماکزیمم داشتن و این بازه خیلی کم بود که با اومدن توربو شارژرها و افزایش طول کورس پیستون و ..... تونستن این بازه رو افزایش بدن.موتورهایی که نمودارشو گذاشتم مربوط به موتور 505 HP ولو و موتور کشنده های جدید ماک هست.واسه راننده هایی که پدر موتورو در میارن این موضوع جالبه که از دور موتور پیشنهاد شده توسط شرکت سازنده به بالاتر قدرت کششی چندان تفاوتی نمیکنه

adell007
25-12-2012, 19:59
سلام
يه سوال داشتم ترمز اگزوز همون ريتادره؟

javadk123
25-12-2012, 20:01
اون نمودارها یکیش گشتاور و یکی توان هست.هر رنگ هم مربوط به یه کلاس موتور میشه.ببینید از ماکزیمم گشتاور به بالا ما توان رو در ازای دور موتور بالاتر میگیریم که بظرم مقرون به صرفه نباشه

javadk123
25-12-2012, 20:12
سلام
يه سوال داشتم ترمز اگزوز همون ريتادره؟

ترمز موتور و ریتاردر با هم فرق دارن.ریتاردر هیدرولیکی و الکتریکی هست و کنار جعبه دنده بسته میشه.ترمز موتور با باز گذاشتن دریچه دود مانع از تراکم و انفجار میشه .

ŞHÍЯÍŃ
25-12-2012, 20:45
ترمز موتور و ریتاردر با هم فرق دارن.ریتاردر هیدرولیکی و الکتریکی هست و کنار جعبه دنده بسته میشه.ترمز موتور با باز گذاشتن دریچه دود مانع از تراکم و انفجار میشه .

ترمز موتور همون خفه کن هستش؟؟

javadk123
25-12-2012, 21:23
خفه کن دریچه خروجی دود (اگزاز) رو میبنده.ترمز موتور ، موتور ی جورایی هرز میچرخه!! سوپاپ خروج دود در سر سیلندر باز میمونه و بسته نمیشه پس در نتیجه عمل تراکم و انفجار انجام نمیشه

2raj_a
25-12-2012, 23:55
ترمز موتور همون خفه کن هستش؟؟
ترمز موتوری این دستگاه عبارت است از یک سیلندرو پیستون پنوماتیکی که برای بستن مجرای لوله اگزوز بکاربرده می شود. ترمرموتوری درواقع دستگا هی است که با بستن را ه خروج دود ها یا گاز های سوخته ی حاصل از احتراق , باعث ایجاد فشار معکوص برروی پیستون شده و درنتیجه از این طریق موجب کاهش دور موتور می شود . گاهی اوقا ت به منظور هدایت صحیح کامیون و کنترل کردن آن در سرازیری ها از آن استفاده می شود . یعنی ترمزموتوری به عنوان یک سیستم ترمز مطمئن بوده که برای کنترل سرعت وسیله نقلیه در سرازیری ها ی تند و با سرعت های زیاد بکاربرده می شود.

انواع ترمز موتوری
ترمز موتوری بطورکلی به دو صورت طراحی می شود :
1- ترمز موتوری در مکانیسم اگزوز یا ترمز اگزوز
2- ترمز موتوری با کمپرس موتور یا ترمز کمپرسی
ترمز اگزوز( ترمز موتوری در مکانیسم اگزوز)
این نوع ترمز موتوری نیز به دو صورت طراحی می شود که بین شرکت های مختلف سازنده موتور متفاوت می باشد . قابل ذکر است که هر دو نوع این ترمز موتوری از طریق نیروی پنوما تیک عمل می کنند.

انواع ترمز موتوری در اگزوز
1- ترمز موتوری با مکانیسم سوپا پ پروانه ای
2- ترمز موتوری با مکانیسم سوپاپ صفحه ای
در اکثر کامیون ها از روش اول استفاده شده است یعنی از یک سوپا پ پروانه ای برای بستن راه خروج دود از اگزوز استفاده شده است . این روش ترمز موتوری در کامیون های : بنز ده تن , آمیکو, مایلر و برخی دیگر از کامیون ها بکار برده شده است
ترمز موتوری با کمپرس موتور ( ترمز کمپرس) Engine Compression Brakes
این سیستم به ترمز کمپرس موتور معروف است و دراین طرح برای ایجاد ترمز موتوری از مکانیسم سوپا پ ها و غیر فعال کردن انژکتورها استفاده شده است . این سیستم درسا ل 1360 توسط یک مهندس آمریکا یی ابداع شده و ابتدادر موتورهای : کاترپیلار, دیترویت , ما ک , دیتریت و کامنس بکار گرفته شد و امرو زه در اکثر موتورهای پیشرفته مانند موتور ولو FH نیز بکار گرفته می شود. در این طرح برای ایجاد حا لت ترمز موتوری در موتور سوپا پ های دود در کورس تراکم و قبل از نقطه ی مرگ بالا باز شده و هم زمان انژکتور نیز غیر فعال می شود , با این اوصا ف هوای تحت فشار و داغ بدون احترا ق از موتور خا رج می شود و وارد محیط می گردد . با این طرح انرژی موتور صرف مترا کم کردن هوای محیط شده و درنتیجه افت دور پیدا می کند . ضمنا این سیستم به سیستم jake Brake نیز معروف است.

طرز کار این سیستم بصورت زیر می باشد:

1- کورس مکش : مطا بق شکل فوق قسمت 1A , با پا یین رفت پیستون , سو پا پ ورودی با ز شده و هوای محیط وارد سیلندر می شود.
2- کورس تراکم : پیستون به سمت بالا حرکت کرده و هر دو سو پا پ بسته هستند, دراین زمان فشارو دمای هوا افزایش یافته تا اینکه در نزدیکی نقطه ی مرگ بالا, سو پا پ دود باز شده و هوای فشار ده وارد اگزوز و محیط می شود. دراین زمان هیچ سوختی نیز تزریق نمی شود , یعنی انزکتور بصورت Cut-Off می باشد.
3- کورس قدرت: بدون پا شش سوخت , هیچ گونه احتراق و قدرتی نخواهد بود و انرزی موتور صرف پا یین بردن پیستون می شود .
4- کورس تخلیه : دراین نیز هوای باقی مانده از سیلندر خا رج می شود.

ترمز موتوری برای موتورهای دیزل با گا ورنر مکانیکی
دراین گونه موتورها برروی هر سیلندر یک مکا نیسم ترمز موتوری بکار رفته است تا راننده بصورت دلخواه قدرت ترمز موتوری را انتخاب کند , زیرا دراین مکا نیسم راننده می تواند یک , دو , سه و یا تمام سیلندر ها را در حالت تر مز موتوری قراردهد . این سیستم پیشرفته در موتورهای آمریکا یی ما نند موتورهای کامنس و کاتر پیلارکاربرد دارد.
دراین طرح با قرار دادن یک سولونوئید الکتریکی در بالای هر یک از سیلندرهای موتور , می توان سوپا پ های دود آن سیلندر را در زمان تراکم باز کرده و هوای فشرده را به بیرون هدایت کرد.
نکته: دراین سیستم یک کلید سلکتوری در داخل کا بین راننده بکار رفته و راننده می توان بصورت دلخو.اه سیلندر ها 1,2,3 , وغیره را درحالت ترمز موتوری قرار دهد.

ترمز موتوری برای موتورهای دیزل پیشرفته ی الکترونیکی
دراین سیستم فقط یکی از سوپا پ های دود موتورباز نگاه داشته می شود و آن , سوپا پ دودی است که درسمت اگزوز قرار گرفته است زیرا دراین گونه موتورهای دیزل به ازای هر سیلندر ممکن است 2 الی 4 سوپا پ دود وجود داشته باشد. دراین گونه ترمز موتوری از روغن تحت فشار موتور بهره گرفته شده است . طرز کار سیستم بدین صورت می با شد که : وقتی ترمز موتوری توسط راننده فعال شود بلافاصله سیگنا لی از سوی ECM ارسا ل شده و روغن تحت فشار سو پا پ سولونوئیدی وارد می شود و این سوپا پ نیز برگشت جریا ن روغن به کارتل را قطع می کند و آن را به مدار فشار ضعیف هدایت می کند . روغن تحت فشار از طریق مدار فشار ضعیف به سوپا پ کنترل رسیده و آن را به سمت بالا هدایت می کند . دراین زمان روغن به مدار فشار قوی هدایت شده و به پیستون هیدرولیک و پیستون اسبک می رسد . دراین زمان پیستون هیدرولیکی توسط فشار کم روغن به پایین هدایت شده تا اینکه با اسبک محرک انژکتور تماس می گیرد . حا ل هنگا می که میل بادامک محرکه ی انزکتور بچرخد و اسبک انزکتور را به سمت بالا هدایت کند, پیستون در داخل سیلندر خود به بالا هدایت شده و روغن محبوس شده در مدار را تحت فشار قرار داده تا فشار آن افزایش یابد . حالا روغن تحت فشار به پیسون نیرو وارد کرده و آن را به سمت پا یین هدایت می کند و پیستون نیز به پل سو پا پ های دود اعمال نیرو کرده و سوپا پ ها را باز می کند . این عملیات قبل از نقطه ی مرگ بالای پیستون موتور رخ داده و مدت زمان انجام این عملیات فقط 0.33 به طول می انجامد. قابل ذکراست که بیشترین قدرت ترمز موتوری هنگامی است که کامیون در حا ل پا یین رفتن از یک تپه بوده و پدال گاز نیز رها شده باشد . برای خارج شدن از حا لت ترمز موتوری نیز راننده می توان دکمه را درحا لت OFF قرار دهد تا سولونوئید انرژی خود را از دست داده و موجب برگشت روغن موتور به محفظه ی لنگ و کارتل شود.

camaro lt
26-12-2012, 00:46
مطلبي رو بايد اينجا بنويسم چون جاي ديگه اي براي نوشتن وجود نداشت تا همه ببينن و بخونن و مربوط به برداشت شخصي من در طول تمام اين سالها عضويت در اين انجمن و البته قبل از اون هست.

من چند وقت قبل توي يكي از پستها نوشتم كه به دليل شرايط خاص خودروهاي سنگين، وضعيت جوري نيست كه كاربران اين تاپيك ( يا اصولا تاپيكهاي مشابه در انجمنهاي ديگه) خودشون راننده باشن و از تجارب خودشون مستقيما بيان اينجا بنويسن،و بجز يك مورد، كه كاربر گويا خودشون راننده هم هستن،بقيه اكثرا يكي از بستگانشون داراي ماشين سنگين بوده و مطالب رو بصورت شفاهي و يا تجربي از اونها يادگرفتن و اينجا عنوان كردند.

بنابراين خيلي توقع زياديه كه از من نوعي توقع نوشتن يه مطلب خيلي خاص و فني در اين مورد رو داشته باشن.

اينكه از توي نت مطلب پيدا بشه،اينجا بگذارن، و يا ترجمه از روي منابع ديگه( بر اساس علاقه شخصي)، كار عادي به حساب مياد و البته اگر هم كسي تجربه مستقيم و كار روي ماشين سنگين داره، چه بهتر كه بنويسه و بقيه هم استفاده بكنند.

اما يه موردي رو در باب اين انجمن بگم كه شخصا بهش رسيدم، و اون هماهنگي و نظم خيلي بيشتر نسبت به انجمنهاي ديگه است كه ممكنه خيلي از اعضاء اينجا،كه در اون انجمنها هم عضو باشن، اين رو متوجه شده باشن.

خودم بارها و بارها براي جستجوي يك مطلب بايد ساعتها در يك تاپيك در انجمني خاص ، ميگشتم و نهايتا تنها ميتونستم به بخشي جزئي از اون مطلب برسم كه تازه بايد بازهم با غربال كردن و جستجوي اضافي در نت ، اون رو از نظر صحت يا سُقم ، محك بزنم.

اين رو من دقيقا و با اطمينان ميگم چون قبل از اينكه عضو اين انجمن بشم، به مدت چند سال داشتم انجمنهاي ديگه رو مطالعه ميكردم و يا بصورت آزمايشي عضو ميشدم( كه بعدا عضويت رو لغو ميكردم)..

چرا؟ چون ميديدم اصلا هيچ هماهنگي و انسجامي در اونها نيست، مطالب بسيار درهم و آشفته، گفته هاي ضد و نقيض و پر از اشتباه و بدتر اينكه بيشتر به يك محفل سلام و عليك و خوش و بش شخصي تبديل شده بودن تا يك انجمن تخصصي و فني..

و من نوعي كه با داشتن تجربه هاي زياد و خواهان انتقال اونها به ديگران، در اون تاپيكها پست ميگذاشتم،اكثرا با رفتارهاي بسيار كوته بينانه و غير حرفه اي مواجه ميشدم و گاهي تعدادي از اعضاء اونها ( و حتي تيم مديريتي كه داشتند..) صحبت اصلي و بحث رو رها كرده و چنان در توجيه اشتباه و منطق كج خودشون پافشاري ميكردن كه حرفهاشون به ناكجا آباد ميرسيد..

كاشكي بخشي از اونها رو نگه ميداشتم تا خودتون ببينين و بخونين تا قضاوت كنين.

حالا اينكه اين تاپيك يا انجمن مشكلاتي داره، درسته. خيلي چيزها كم و كاستي داره ولي حداقل اينه كه سعي ميشه بهتر بشه و جلوي حاشيه رفتن رو بگيرن، و نه اينكه بلافاصله با شنيدن يه نظر ديگه كل قضيه بهم ريخته بشه...

يك كمي بي انصافيه كه اين چيزها رو ببينيم و باز بخاطر يك مسئله جانبي ديگه ، كه اصلا ربطي به موضوع تاپيك نداشت، كل سيستم مديريتي و تلاشهاي اونها رو زير سوال ببريم.

از اينكه مطلب غير مرتبط با تاپيك گذاشتم عذر ميخوام، و اگر كسي در مورد حرفهام پاسخي داره، تمنا ميكنم بصورت پيام خصوصي به من بگه تا بتونيم فضاي تاپيك رو از گفتارهاي حاشيه اي پاك نگه داريم.

از همه متشكرم.

hosseinf722
28-12-2012, 11:04

سلام
خاور 608 ، 808 ، 911 تناژ و قدرتشون چجوریه؟

rami_hemi
28-12-2012, 13:13
مثلا خاور 6 تن میزان حد مجاز وزن شاسی و بار و 08 نمانده موتور 80 اسب بخاری هست . و به همین روش 9 تن وزن مجاز شاسی و بار و 110 اسب توان موتور

camaro lt
28-12-2012, 21:43
دنبال قيمت يه سري كاميونها بودم، اين وبلاگ رو ديدم، قيمتهاي قديميه( بيشتر از سه سال پيش) اما جالبه كه با قيمتهاي الان مقايسه بشه و ببينيد يه كاميون بعد از سه سال كار و فرسودگي بيشتر چقدر قيمتش بالاتر رفته؟ اگر جدول قيمتهاي جديد رو كسي داره بگذاره تا مقايسه بشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام خدمت شما عزيزان.هدف من از ساختن اين وبلاگ اينه كه شما بدونيد قيمت كاميون ها حدودا چنده و اصلا قيمت هايي كه من مي نويسم شامل هزينه هاي اضافي كه واسه كاميون ها يا افت قيمت بعد از تصادف يا استفاده بيش از حد از كاميون نميشه اين قيمت ها واسه كاميونهايي هستش كه معمولي و ساده باشن نه خيلي داغون نه خيلي اسپورت!
مثلا اگه روي نيسان ديزل چيني موتور اف12 اينتركولر بزارن گيربكس اف بزارن ديفرانسيل سوئدي چرخ 24 كولر و...نصب كنن خوب مطمئنا قيمت اون كاميون خيلي بالاتر ميشه يا اگه يه كاميون باري رو تبديل كنن به كمپرسي بدون اينكه تو سند و كارت تغيير كاربري داده بشه به اضافه اينكه شاسي باري طولش از كمپرسي بيشتره بايد اتاق عقبشو دراز و با ارتفاع كم نصب كرد كه باعث ميشه قيافه و تيپ كاميون بد بشه و اصولا اين جور كاميونا رو خوب نميخرن و قيمتشون ارزونتره.
كاميونهايي كه مدلشون خيلي پايينه و يا قطعات يدكي و وسايل اونا پيدا نميشه يا بايد از بين اوراق فروشياي شهرهاي خاصي استوك (كاركرده) گير آورد قيمت بسيار پاييني نسبت به كاميوناي همتراز وهم تيپ خود دارند مثل دوج-شورلت-جمس-فورد-ليلاند –آيفا و...
كاميونهايي كه بعد از تصادف تيپشون بهم بخوره مثلا شاسيش ضربه بخوره و پينه بشه(جوشكاري)باعث ميشه كاميون كج بشه و كج بايسته يا اتاقش خراب صافكاري و نقاشي بشه-زيربنديش پوسيدگي زياد داشته باشه جزء مواردي هستش كه باعث افت قيمت شديد ميشه.
از نظر فني اينكه سيلندرش آخر باشه ميلنگش آخر باشه وديفرانسيل و گيربكسش صدا بده-تعمير لازم باشه و... از مشكلات عمده اي است كه قيمت كاميون را كم ميكنه
از كوچيك به بزرگ
خاور بنز 608 كمپرسي حداقل=10ميليون حداكثر=28ميليون
خاور بنز 608 باري حداقل=10 حداكثر=27
خاور بنز 808 كمپرسي حداقل=12 حداكثر=31
خاور بنز 808 باري حداقل=12 حداكثر=30
بنز 911 كمپرسي حداقل=17 حداكثر=30
بنز 911 باري حداقل=16 حداكثر= 28
بنز تك (1921-1924) كمپرسي حداقل=38 حداكثر=96
بنز تك (1921-1924) باري حداقل=33 حداكثر=82
بنزجفت (2624-2628 سوپردار) كمپرسي حداقل=54 حداكثر=115
بنزجفت (2624-2628 سوپردار) باري حداقل =42 حداكثر=98
ولوو تك ان10 (توپ انگل-شركتي)كمپرسي حداقل =33 حداكثر=49
ولوو تك ان10 (توپ انگل-شركتي)باري حداقل=30 حداكثر=47
ولوو جفت ان10 (توپ انگل-شركتي) كمپرسي حداقل=53 حداكثر=68
ولوو جفت ان10 (توپ انگل-شركتي) باري حداقل=45 حداكثر=65
ولوو جفت ان10(توپ طلا)كمپرسي حداقل=62 حداكثر=75
ولوو جفت ان10 (توپ طلا) باري حداقل=59 حداكثر=70
ولوو NH12 کمپرسي جفت حداقل=۱۱۰ حداكثر=۱۲۵

hosseinf722
29-12-2012, 12:45
مثلا خاور 6 تن میزان حد مجاز وزن شاسی و بار و 08 نمانده موتور 80 اسب بخاری هست . و به همین روش 9 تن وزن مجاز شاسی و بار و 110 اسب توان موتور

خب چرا اینجوری ننوشته : 0680 ، 0880 ، 0911
80 اسب کم نیست؟

camaro lt
29-12-2012, 13:49
نحوه نام گذاري و بخصوص استفاده از اعداد و ارقام، بر اساس سياست هر شركتي فرق داره و ممكنه تحت شرايطي ناچار باشن كه روشي ديگه كه از نظر اونها بهتره رو پيش بگيرن.

بطور مثال در مورد دو شركت پژو و پورشه، از اعداد براي نام گذاري استفاده ميكردند( كه هنوزهم كماكان استفاده ميشه) اما به دلايلي ناچار شدن از رقم 0 و 1 در وسط اعداد سه رقمي خودشون استفاده بكنند، چون اين دوشركت به اين فرم شماره گذاري همديگه اعتراض كرده بود( احتمالا پژو به پورشه اعتراض كرد) بنابراين پورشه 911 در واقع 901 بوده كه بعدها صفر حذف شد و 1 جاي اون نشست.

در مورد كاميونها هم ممكنه همين مسئله باشه و يا شايد براي ساده تر شدن نامگذاري اون رو مختصر نوشتن.

اما در مورد قدرت موتور، البته نسبت به مدلهاي بزرگتر و يا حتي بعضي خودروهاي سواري 80 اسب ضعيفه، اما بواسطه وجود گيربكس متناسب مسلما ميتونه كشش مناسبي رو براي اون مقدار ظرفيت در نظر گرفته شده، بوجود بياره.

فكر كنم بين 608 و 808 تفاوت سيستم ترمز هم وجود داره، كه رانندگي با 808 نياز به داشتن پايه يك هست، اما براي 608 اجازه رانندگي با پايه دو هم وجود داره.

گويا ترمز 808 بادي/ روغني بايد باشه.

2raj_a
29-12-2012, 23:48
موتورهای دیزل

مقدمه

آقاي رودلف کريستين کارل ديزل در سال 1858 در پاريس به دنيا آ مد. رودلف فرزند خانواده اي کم درآمد و پر جمعيت بود ولي سعي و تلاش و جديت در کار او را به مرتبه اي رساند که يکي از معروفترين محصولات ساخت بشر را به اسم او نام گذاري کردند.
ديزل خواهان راندمان احتراقي بالاتر و مصرف سوخت پايين تر در موتورهاي درون سوز بود. راه حل پيشنهادي ديزل بکار گيري يک موتور درون سوز با ضريب تراکم بالاتر و سوخت مصرفي سنگين تر بود. بر طبق قانون « بويل ـ ماريوت »، بين کاهش حجم و افزايش فشار گازها همواره نسبت ثابتي وجود دارد يعني هر چه گازها فشرده تر کنيم، بر فشار آنها افزوده ايم. وقتي فشار و جنبش مولکولي يک گاز افزايش پيدا کند بر حرارت آن نيز افزوده خواهد شد و اين دقيقاً پايه و اساس سيکل ديزل است. تفاوت عمده موتورهاي بنزيني و ديزل در نحوه احتراق سوخت آنهاست بدين شکل که در موتورهاي بنزيني مخلوط سوخت و هوا پس از فشرده شدن توسط جرقه شمع محترق مي شود ولي در موتورهاي ديزل هوا به تنهايي متراکم وگرم مي شود و سپس بر اثر پاشش يا تزريق گازوئيل، عمل احتراق صورت مي گيرد.
چهار سيکل اساسي در موتورهاي ديزل چهار زمانه عبارتند از :
مکش :
در اين سيکل پيستون در نقطه مرگ بالا قرار گرفته و سوپاپ هوا باز است. بر اثر پايين رفتن پيستون در سيلندر اختلاف فشار ايجاد شده و هوا به درون سيلندر مکيده مي شود.
تراکم :
در اين مرحله هر دو سوپاپ دود و هوا بسته شده اند و هوا درون سيلندر گير افتاده. براثر بالا آمدن پيستون هواي درون سيلندر فشرده و گرم مي شود.
انفجار يا احتراق :
در اين سيکل پيستون به نقطه مرگ بالا برگشته و هواي درون سيلندر کاملاً فشرده و گرم شده است. حالا گازوئيل به درون محفظه احتراق تزريق مي شود و بر اثر برخورد با توده هواي گرم و فشرده محترق مي شود. عمل احتراق با افزايش ناگهاني فشار همراه است بنابراين پيستون با فشار زياد به پايين هل داده مي شود. در اين سيکل است که «کار مفيد » انجام مي شود.
تخليه :
کمي قبل از رسيدن به پيستون به نقطه مرگ پايين سوپاپ دود باز شده و دود حاصل از احتراق از سيلندر خارج مي شود.

راهکارهايي براي بهبود عملکرد موتورهاي ديزل :
به جرات مي توان کفت که تا کنون هيچ نوع موتور درون سوزي به اندازه موتورهاي ديزل مورد بازنگري و بهينه سازي قرار نگرفته.در اين بين « شمع گرمکن » ، «توربو چارجر» ، «انژکتور برقي» ، «اينتر کولر» و ده ها مورد ديگر نقش عمده اي در افزايش توان و کاهش مصرف سوخت موتورهاي ديزل داشته اند. بياييد اين موارد را به صورت جداگانه بررسي کنيم :
شمع گرمکن :
براي حصول احتراق يا همان اکسيداسيون سريع به سه عامل نياز داريم : هوا ( اکسيژن )، گرما و ماده سوختني. گفتيم که عمل احتراق در موتورهاي ديزل به واسطه پاشش گازوئيل بر روي توده هواي گرم و فشرده شده صورت مي گيرد. امروزه براي تصريع و بهبود عمل احتراق در موتورهاي ديزل از شمع گرمکن استفاده مي شود. شمع گرمکن عبارت است از يک المنت برقي کوچک که همانند شمع هاي معمولي موتورهاي بنزيني به سر سيلندر پيچ مي شود. سر اين شمع داراي يک المنت الکتريکي است و در محفظه احتراق جاي ميگيرد با روشن کردن سوئيچ، المنت مذکور سريعاً گرم مي شود. حال اگر موتور را روشن کنيد، گازوئيل به درون محفظه احتراق پاشيده مي شود ولي قبل از برخورد با توده هوا جبراً با المنت داغ برخورد کرده و دماي آن بالا مي رود. حال به جاي هواي گرم و گازوئيل سرد، هواي گرم و گازوئيل داغ داريم! به عبارتي شمع گرمکن باعث افزايش دماي گازوئيل ( در هنگام پاشيده شدن به درون محفظه احتراق )، تسريع عمل احتراق و کاهش هيدرو کربن هاي نسوخته مي شود.
توربو چارجرها :
گازوئيل به مراتب سنگين تر از بنزين است ( در حدود 5/1 برابر ) بنابراين براي محترق شدن به مقدار بيشتري هوا نياز دارد. ار طرفي اين تراکم هوا در درون سيلندر است که باعث افزايش فشار و دماي آن مي شود. در موتورهايي که فاقد توربو چارجر هستند ( چه بنزيني چه ديزل )، هواي وارد شده به درون سيلندر در زمان مکش فشاري معادل 9/0 تا 1 اتمسفر دارد که اين فشار در سيکل تراکم تا 16 اتمسفر ( بسته به ضرايب تراکم و نوع موتور ) بالا مي رود. اين ميزان تراکم فشار و دماي مورد نياز موتورهاي ديزل را نامين نمي کند پس بايد با کمک يک پمپ هوا جرم هواي ورودي را افزايش داد. در موتورهاي ديزل اين کار معمولاً با کمک دستگاهي به نام توربوچارجر صورت مي گيرد.
تور چارجر عبارت است از يک توربين که از فشار گاز اگزوز نيرو مي گيرد. تورجو چارجر داراي 2 پره اصلي است. يکي از اين پره ها بر اثر برخورد با گازهاي خروجي اگزوز دوران کرده و محور اصلي توربو چارجر را مي چرخاند. سر ديگر اين محور به پره کمپرسور متصل است. با چرخيدن پره کمپرسور هواي ورودي فشرده شده و جرم آن افزايش مي يابد. تور چارجرها قادرند تا 10 اتمسفر فشار ايجاد کنند ولي فشاري که معمولاً توسط توربو چارجرهاي اتومبيلهاي سواري ديزل ايجاد مي شود بيشتر از 5/1 يا 2 اتمسفر نيست. حال ببينيم با به کار گيري توربوچارجر چه اتفاقي مي افتد؟
گفتيم که فشار هواي ورودي توسط توربوچارجر از 5/1 تا 2 اتمسفر افزايش مي يابد. حال اگر هواي وارد شده به درون سيلندر به جاي 1 اتمسفر 5/1 اتمسفر فشار داشته باشد، پس از متراکم شدن( در نسبت 16 به 1 ) به جاي 16 اتمسفر، 24 اتمسفر فشار خواهد داشت و اين يعني جرم و حرارت بيشتر و در نتيجه احتراق بهتر و آلودگي کمتر.
توربوچارجرها نيز از جمله مواردي هستند که مورد بهينه سازي هاي بسياري قرار گرفته اند. بعضي از توربوچاجرها تا 120 هزار دور در دقيقه دوران مي کنند و داراي پره هايي با قابليت تنظيم شوندگي هستند.
انژکتور :
قبل از همه چيز بايد به اين نکته اشاره کنيم که ما موتور ديزلي کاربراتوري نداريم چرا که گازوئيل حتماً بايد به درون محفظه احتراق ( و نه حتي منيفولد ) پاشيده شود. عمل تزريق سوخت چه در موتورهاي بنزيني و چه در موتورهاي گازوئيلي باعث پخش شدن و ترکيب بهتر ذرات سوخت و هواي درون سيلندر مي شود. براي درک بهتر اين مطلب آزمايش زير را انجام دهيد :
کمي الکل را در÷ يک ليوان کوچک ريخته و آتش بزنيد. در اين وضعيت الکل به آرامي خواهد سوخت ولي اگر همان مقدار الکل را درون يک افشانه ريخته و به سمت يک شعله شمع بيافشانيد، شاهد احتراقي بهتر، کامل تر و سريع تر خواهيد بود. موتورهاي ديزل اوليه داراي انژکتورهاي مکانيکي بودند ولي امروز از انژکتورهاي برقي يا سلنوئيدي استفاده مي شود. سوزن انژکتورهاي جديد داراي چندين سوزاخ بسيار ريز هستند تا عمل پاشش گازوئيل و يونيزه شدن ( بصورت ذره درآمدن سوخت ) در آنها بهتر صورت گيرد.
اينتر کولر :
همان طور که ذکر شد تراکم بيشتر باعث بهبود عملکرد موتورهاي ديزل مي شود ولي از طرفي تراکم هوا باعث گرم شدن آن مي شود . گرما هم به نوبه خود باعث انبساط و کاهش جرم هوا مي شود. حال چاره کار چيست؟ استفاده از اينترکولر !
اينتر کولر عبارت است از يک خنک کننده که از دماي هواي فشرده شده ورودي مي کاهد. کاهش دماي هوا باعث متراکم شدن بيشتر و افزايش جرم آن مي شود ولي صبر کنيد، گفتيم که در موتورهاي ديزل بخشي از دماي مورد نياز براي احتراق از گرماي حاصله از تراکم هوا بدست مي آيد، حال اگر هواي فشرده شده خنک و فاقد گرماي کافي باشد چه ؟ نگران نباشيد، بکار گيري شمع گرمکن قوي تر باعث افزايش دماي گازوئيل تا 300 يا حتي 500 درجه سانتيگراد مي شود. اگر گازوئيل را با اين دما به روي يک توده هواي خنک و فشرده بپاشيم، صد در صد محترق خواهد شد. اينترکولرها داراي يک پمپ گرداننده مايع خنک کننده، لوله هاي انتقال مايع خنک کننده ( که معمولاً به دور کانال ورودي هوا پيچيده شده اند ) و رادياتور هستند. با گردش مايه خنک کننده به دور کانال هوا، گرماي هواي فشرده شده ورودي گرفته شده و پس از انتقال به رادياتور دفع مي شود. مايع دورن اينترکولر تقريباً شبيه به ضد جوش هاي معمولي است ولي توان تبادل گرماي آن بيشتر است. براي افزايش راندمان موتورهاي ديزل ده ها راهکار ديگر پيشنهاد شده و مي شود مثلاً طراحي محفظه احتراق به شکلي که باعث چرخش بهتر هوا ذر سيکل تراکم مي شود و يا استفاده از اطاق احتراق اوليه که در نماي برش خورده موتور ديزل نشان داده شده است
ـمزاياي موتورهاي ديزل :
عدم نياز به سيستم جرقه زني :
عمل احتراق در موتورهاي ديزل به واسطه پاشش گازوئيل داغ بر روي توده هواي فشرده شده صورت مي گيرد بنابراين نياز به دينام، کوئل، دلکو، واير و شمع منتنفي است .
فقير سوز بودن :
از آنجايي که سوخت مصرفي موتورهاي ديزل از نوع سنگين با عدد ستان ( تعداد اتم هاي کربن در مولکول سوخت ) بالاست، تزريق مقدار کمي سوخت براي محترق شدن کافي است از اين رو موتورهاي ديزل را فقير سوز مي نامند. مصرف سوخت موتورهاي ديزل تا 30 درصد کمتر از موتورهاي بنزيني با حجم و تعداد سيلندر مشابه است .
نيروي تورک بالا :
در موتورهاي بنزيني مخلوط فشرده شده هوا و بنزين توسط جرقه شمع محترق مي شود. اين احتراق بسيار سريع الوقوع است ولي در موتورهاي ديزلي احتراق کندتر صورت مي گيرد بنابراين نيروي حاصل از احتراق مدت زمان بيشتري ( اگر چه اين اختلاف زماني در حد هزارم ثانيه است ) بر روي پيستون نيرو وارد مي کند. نتيجه اين امر کاهش چشمگير سرعت دوران موتور ديزلي و افزايش فوق العاده نيروي کشش آن نسبت به موتورهاي بنزيني است. به همين علت است که موتورهاي ديزل شالو ده صنايع حمل و نقل زميني را تشکيل داده اند. 99 درصد تانک ها، نفربرها و ساير وسائط نقليه سنگين نيز به موتور ديزل مجهز شده اند.
قابليت استفاده از ساير انواع سوخت :
زماني که آقاي ديزل موتور خود را اختراع کرد هنوز گازوئيل وجود نداشت. وي اولين موتور ساخت خود را با گرد ذغال سنگ به کار انداخت بکار انداخت ولي بعداً به فکر استفاده از روغن هاي گياهي به عنوان سوخت افتاد. وي موتوري ساخت که با روغن بادام کار مي کرد. اين امر امروزه بسيار مورد توجه قرار گرفته چرا که استفاده از روغن گياهي و بيوديزل ( سوختي که از طبيعت بدست مي آيد و به جاي گازوئيل مورد استفاده قرار مي گيرد. ) باعث ميشود تا هيچ مقدار دي اکسيد کربن اضافي وارد هوا نشود. به عبارتي دي اکسيد کربن حاصل از احتراق روغن و يا سوخت گياهي همان دي اکسيد کربني است که قبلاً توسط گياه از هوا جذب شده و اين يعني يک چرخه قابل بازيافت و يک منبع طبيعي براي تامين سوخت .

موتورهای EMD

موتورهای General Motors EMD نوعی از موتورهای دوزمانه دیزلی هستند.این موتورها در دهه ی ١٩٣۰مطرح شدند و قدرت تعداد زیادی از لوکوموتیو ها در ایالات متحده را تامین می کردند.سه سری موفقیت آمیز در رشته یEMD وجود داشته : سری ۵۶۷ , سری ۶۵٤ و سری۷١۰. شماره ها مربوط به حجم بر حسب اینچ مکعب هر سیلندر می باشد. برای یک نوع موتور که ١۶ سیلندر دارد (با یک جا به جایی کلی به بزرگی 10,000 اینچ مکعب یا ١۶٤ لیتر). یک موتور۵ لیتری (٣۰۵اینچ مکعب) به عنوان یک موتور خیلی بزرگ برای یک خودرو مطرح است ، و شما متوجه می شوید که یک موتورEMD چقدر سنگین و حجیم است.
در اینجا تعدادی از مشخصات برای موتور EMD 645E3 آورده شده است:
قطر سیلندر : ۵/٩ اینچ ( ۲٤ سانتی متر)
حرکت پیستون : ١۰اینچ ( ۲۵ سانتی متر)
جابجایی هر سیلندر: ۶۵٤ اینچ مکعب ( حدود ١١ لیتر)
تعداد سیلندر : ١۶ یا ۲۰
ضریب تراکم : ١: ۵/١٤
دریچه های خروج درهر سیلندر: ٤
وزن موتور:
١۶ سیلندر :٣٤۵۲۶ پوند / ١۵۶۶١ کیلو گرم
۲۰سیلندر : ٤۰١٤٤ پوند / ١۸۲۰٩ کیلوگرم (وزن کارتل به تنهایی به بیش از یک تن می رسد!)
دور موتور در حالت بدون بار: ٣١۵ دور در دقیقه
بیشینه دور موتور: ٩۰۰ دور در دقیقه
قدرت بر حسب اسب بخار برای نوعی از این موتورها ٤٣۰۰ hp می باشد
(امیدوارم باعث افزایش اطلاعات دوستان در مورد موتور های دیزل باشه)

2raj_a
31-12-2012, 19:24
حوادث همیشه راننده ها رو تهدید میکنه...حتی اگر جونشون تهدد نکنه اینجوری میشه و راننده همیشه باید پاسخگو باشه.قوربونش برم که بیمه هم همیشه دنبال بهانه میگیرده برای در رفتن از پرداخت خسارت

2raj_a
01-01-2013, 13:58
دوستان این عکس ها رو امروز گرفتم تا حالا سواری کش اینطوری ندیده بودم شاید بین شما دوستانم باشه که ندیده باشه.ماشین ها نمره تاجیکستان بود.

rami_hemi
01-01-2013, 18:24
از اینا زیاد میبینم اینا سواری بر های دو تکه هستن که اکثرا ترکا میارن ظرفیت حملشون هم 8 تا هست یک سری هم هستن شبیه همینا ولی اونا تقریبا یک تیکه به حساب میان .

javadk123
01-01-2013, 21:18
سلام دوستان گلم.

امروز کارتل موتور ور باز کردیم و یاتاقان و پمپ روغن رو عوض کردیم، امپر روغن زیاد شلاق میزد و امپر هم پایین بود، تا یه موتور رو دستمون نگذاشته بود بازش کردیم...

یه عکس از کارتل ماشین و کپه یاتاقان ها میذارم و چندتا عکس از داخل اتا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ق ماشین.(به درخواست دوست گرامی از داخل اتاق گذاشتم).کارتل رو خودم تمیز کردم و کندن واشر قبلی حسابی خسته کننده بود

javadk123
01-01-2013, 21:28
یه چیز جالب دیدم که یه هوو اورده بودن بکننش شاسی و بعدش موتور گیربکس و دیفرانسیل ولوو N12 بذارن روش.ولوو چپ کرده بوده و شاسی واتاقش نابود بوده.بله از ناچاری ماشین 2008 رو اوراق میکنن و ماشین 1983 سوار میشن

camaro lt
01-01-2013, 21:31
عكسهاي جالبي بود.

اگر ممكنه با شماره گذاري روي تصوير داخل كابين و داشبرد، علام و درجات و دكمه و كليد ها رو معرفي كنين.

adell007
01-01-2013, 23:46
سلام دوستان
من امروز يه خاطره از يكي از راننده هاي آشنا شنيدم تعجب كردم ميخواستم بدونم ممكنه اين اتفاق؟
ميگفت كه بنز 2628 (مايلر) رو اومده ديفرانسيلشو دستكاري كرده (نگفت چيكار كرده) كه هم شتاب و هم قدرت ماشين خيلي زياد شده مثلا ميگفت ماشين بار (20 تن)داشته، داشتن ميرفتن يه پژو405 جلوش بوده كه نميتونسته سبقت بگيره ميگفت اومدم سبقت گرفتنو بهش ياد بدم يه معكوس كشيدم 120 تا رد كردم و سرعتم تا مقصد 160-170 تا هم شد. در كل آدم دروغگويي نيست اما باور حرفش برام سخت بود
به نظر دوستان ممكنه 170 تا با اون بار رفته باشه؟:n13:

rami_hemi
02-01-2013, 06:48
جواد جان یه چیزی بگم ناراحت نشی ولی توی ماشین رو خیلی کثیف نگه داشتین ما که اتاق اینتر ناش رو فروختیم رفت و یه اتاق درب داغون پیدا کردیم گذاشتیم سر جاش عکساش رو میذارم .
البته شما سیمان کار میکین سیمان ماشین رو همیشه کثیف میکنه . رو کفی یا تانکر ماشین تمیزتر میمونه
اون هوو هم به خاطر اینه که سری دوم هست موتورهای خوبی ندارن یعنی موتورهایشون خیلی بد قلق هست هر کسی نمیتونه باهاش کار کنه من خیلی ها رو میشناسم که موتور بنز و ماک گذاشته روش ولی یک نفر رفتار با ماشین رو بلد باشه موتورهاشون اشتایر اتریش هست گیربکس zf آلمانی و از دانگ فنگ ها که کلا از قطعات چینی استفاده میکنن کیفیت بهتری داره ولی متاسفانه موقع فروش این کشنده ها چون شرایط فروششون خیلی آسون بود هر کسی میتونست بخره و خیلی ها با تجربه کم توی رانندگی اینها رو خریدن وگرنه من هوو سری اول که مال 2004 اینا هستن دیدم که هنوز به 15 دقیقه کار کردن پیش گرمکنشون به راحتی استارت میخورن . ولی فک نکنم گیربکسشون برای کمپرسی خوب باشه
در مورد تعویض دیفرانسیل بله ممکن هست ولی نه اونقدر که با 20 تن بار تا اون حد شتاب میانی بگیره ماشین مایلر با موتور 280 اسبی خودش و با اون بار که اضافه بار هم داره معلومه هیچوقت بیشتر از 90 تا رو پر کنه چه برسه به 179 تا چون موتورهای 330 و 350 اسبی آکسور با وزن کمتر شاسی و ظرفیت بیشتر هم اونقدر توان برای راه رفتن ندارن شاسی کمپرسی خاصیتش اینه بخصوص مایلر که هم خودش سنگینه هم دیفرانسیا-لهای سنگینی داره باری تا حدی سبک هست ولی باز هم شتاب تا اون حد نداره . در ضمن اگه دیفرانسی لها رو تا اون حد سبک کرده باشه و دیفرانسیل دور بالا روشون انداخته باشه ماشین توان حمل بارش روی شاسی کم میشه .

2raj_a
02-01-2013, 17:30
رامین راجب هوو صحبت کرد،این روزا که هوو خیلی بهتر از دانگ فنگ میخرن الان دره هر نمایشگاهی میری هوو نیست اما دانگ فنگ تا دلت بخواد موجوده.
از چند تا از راننده های با تجربه که سالیان دراز دارن کار میکنن پرسیدم همشون از این ماشین راضی بودن و هیچکدوم مشکلی نداشتن حالا چرا انقدر بد از این ماشین تعریف شد نمیدونم(این راننده ها همشون ترانزیت کار میکنن و سمت ازبکستان تاجیکستان قرقیزستان و ... کار میکنن حتما در مورد زمستون سخت اونجا خبر دارین)ماشین های فقوالعاده خوش روشن هنگام سردی هواست.درضمن ماشین نرمی هم هست فقط نباید ازش انتظار داشته باشی هرچی گاز میدی راه بره یکم مراعات حالش باید کرد.
به قول یکیشون همه اونهایی که با این ماشین ها تصادف میکنن راننده نیستن هر ماشینی رو بخوای با بار تند بری و ترمز بزنی نمیتون جلوش بگیری.که البته من این حرف و قبول دارم ما یه موقع اینترناش داشتیم( کابین بزرگ موتور کامنیز 400)هیچ ماشین سنگینی مثل این ماشین بد دنده و بی ترمز نیست.ا

2raj_a
02-01-2013, 17:33
از اینا زیاد میبینم اینا سواری بر های دو تکه هستن که اکثرا ترکا میارن ظرفیت حملشون هم 8 تا هست یک سری هم هستن شبیه همینا ولی اونا تقریبا یک تیکه به حساب میان .
این که خود ماشین بتونه 5 سواری رو حمل کنه قبلا دیده بودن اون قسمت عقبش برام جالب بود. و تا الان سواری کش مثل سواری کش های قزاق ها ندیدم خیلی جالبن.راستی امروز از این daf که تو بازی euro truck هست دیدم ماله کشور تاجیکستان بود ولی متاسفانه نشد ازش عکس بگیرم.از جلو خیلی جذابه

chicago
02-01-2013, 21:08

ŞHÍЯÍŃ
02-01-2013, 21:12
این که خود ماشین بتونه 5 سواری رو حمل کنه قبلا دیده بودن اون قسمت عقبش برام جالب بود. و تا الان سواری کش مثل سواری کش های قزاق ها ندیدم خیلی جالبن.راستی امروز از این daf که تو بازی euro truck هست دیدم ماله کشور تاجیکستان بود ولی متاسفانه نشد ازش عکس بگیرم.از جلو خیلی جذابه

سلام.دوستام عذر به خاطر کمرنگی.چند وقتی نمیتونم زیاد بیام.

تاجیک ها ماشین های خیلی خوبی دارن!من یک بار تو مرز اینچه برون یه xf105 دیدم و اینا مان tgx اتاق xxl هم زیاد دارن.یکی از دوستان هم میگفتن توی مشهد یه بنز mp4 تاجیک یا ازبک دیدن.
ماشین های فوق العاده ای هستن.موتوراشون انگار توی آمریکا تولید میشه و پایداری خیلی عالی دارن و با اون ارتفاع زیاد خیلی خوب توی پیچ ها مانور میدن.سال 2011 پر فروش ترین کشنده اروپا شده.و 2007 کامیون سال شده.
یکی از دوستام با رفیقاش در مورد کامیون ها تبادل نظر میکنن منم بی نصیب نمیزارن گفته میشه این کامیون ها توی سرما و یخ بندون اذیت میکنه خیلی راحت چپ میکنه!
اتفاقا همین چند دقیقه پیش بابام رسید نیومده پسرمان کردیم:دی هم سرویس های ترکیه اش میگه دارن همشون راضی هستن و اتفاقا میگن ماشین سرماست و اتفاقا خیلی عالی توی پیچ ها مانور میدن.

javadk123
02-01-2013, 21:59
ماشین 1 هفته گاراژ بوده وخودت هم میدونی کف گاراژ چی هست!!!!خلاصه بعد از تعمیر میبریمش کارواش.راجع به داشبرد ماشین هم از اول که مااینو خریدیم همینجور بود...خداییش نگو کثیف که دلگیر میشم.

اقا اون مایلر 170 سرعت رفته چطور جمعش کرده؟؟؟بنز هم از گیربکس هم از دیفرانسیل سبک میشه ولی نه تا این حد.در ضمن یا باید قدرت رو داشته باشی یا سرعت.اگر دیفرانسیل سبک و سرعتی بشه دیگ قدرت قبل رو نداره.ماشین ما الان بعد از 1 ماه از کیش برگشته.اب شور دریا همه چیزو نابود میکنه.

این ماشین چینی ها مثل تخم مرغ شانسیه.نمیشه همشون رو بد یا همشون رو خوب دونست.دیدم که میگما.طرف پدر ماشینو در اورده اخ نگفته.طرف هم بیشتر از 100 تا باهاش نرفته مدل 2008 3 بار تعمیر موتور کامل کرد که اخرین سری موتور دیگه جمع نشد و نو خریدن...

2raj_a
02-01-2013, 22:34
این ماشین چینی ها مثل تخم مرغ شانسیه.نمیشه همشون رو بد یا همشون رو خوب دونست.دیدم که میگما.طرف پدر ماشینو در اورده اخ نگفته.طرف هم بیشتر از 100 تا باهاش نرفته مدل 2008 3 بار تعمیر موتور کامل کرد که اخرین سری موتور دیگه جمع نشد و نو خریدن...
در حال حاضر با تعداد زیادی از راننده ها صحبت کردم همشون راضی بودن همون اوایل به دلیل نا واردی خیلی خرابی داشت ولی از وقتی اشکالاتش رو گرفتن + روش کار کردن با این ماشین ها برای ایرانی ها جا افتاده دیگه مشکلاتم کم شده خصوصا هوو که اکثرا دنبال این ماشین میگردن
الان ایران البرز(دانگ فنگ) میده ولی همش سوزناش میگیره و مشکلات دارن ولی قدیمیاش که از چین میومد همه راضی هستن تازه دیدم که بعضی ها البرز میگیرن میبرن سیستم سوختش رو مثل قدیمیا میکنن

بی باک بی بال
03-01-2013, 07:28
سلام دوستان
من امروز يه خاطره از يكي از راننده هاي آشنا شنيدم تعجب كردم ميخواستم بدونم ممكنه اين اتفاق؟
ميگفت كه بنز 2628 (مايلر) رو اومده ديفرانسيلشو دستكاري كرده (نگفت چيكار كرده) كه هم شتاب و هم قدرت ماشين خيلي زياد شده مثلا ميگفت ماشين بار (20 تن)داشته، داشتن ميرفتن يه پژو405 جلوش بوده كه نميتونسته سبقت بگيره ميگفت اومدم سبقت گرفتنو بهش ياد بدم يه معكوس كشيدم 120 تا رد كردم و سرعتم تا مقصد 160-170 تا هم شد. در كل آدم دروغگويي نيست اما باور حرفش برام سخت بود
به نظر دوستان ممكنه 170 تا با اون بار رفته باشه؟:n13:

من 120 تا رفتن مایلر دیدم اما 170 نه :n27:
من که هیچ وقت از نگاه کردن به مایلر سیر نمیشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد
اگه گفتین این عکس کابین چیه

2raj_a
03-01-2013, 12:15
عکس کابین اینتر ناش هستش سبک صندلی +رنگ قهوه ای روی کابین به اون میخوره احتمالا هم کامینز باشه

بی باک بی بال
03-01-2013, 18:01
عکس کابین اینتر ناش هستش سبک صندلی +رنگ قهوه ای روی کابین به اون میخوره احتمالا هم کامینز باشه

اره خدایی خیلی جادار من تا حالا ندیدبودم رفتم شهرک :n19::n19: یکشون اوجا بود من رفتم عکس گرفتم فیلم گرفتم

camaro lt
04-01-2013, 10:50
كابوس راننده هاي سنگين..

rami_hemi
04-01-2013, 11:25
جواد جان شرمنده میدونم کف گاراژ همیشه کثافته ولی خب من عادت کردم به ماشین تمیز همیشه یه لنگ دست و منو داداش بود اینور اونور ماشین رو میسابیدیم
داشبورد ماشینتون ایرانیه از این خارجیا به اسم سینه تلوزیونی نیست یا مدل ماشین پایینه یا کلا ساخت ایرانه پشت اتاقش اگه صاف هست ایران هست ولی در کل ماشین تمیزی دارین
در مورد ماشینهای چینی من تا حالا کمتر هوویی رو دیدم که موتورش ایراد پیدا کنه ولی یکی از راننده ها بود دانگ فنگ صفر رو تو یه سال 3 بار موتورش رو باز کردن طرف هم خیلی آدم با تجربه ای بود در مورد تخم مرغ شانسی بودن ماشین چینی حق با تو هستش
تورج در مورد اینترناش 9700 گفت باید بگم یکی از بهترین گیربکسها رو دارن 9 دنده و سرعتی ولی خب اگه بلد نباشی دنده عوض کردنش رو خیلی گیربکسهای بد قلقی هستن همین فولر 915 روی ماشین ما یه کد دور موتورش جور باشه به هیچ وجه نمیتونی دنده عوض کنی ولی از نظر ترمز زیر اینترناش زیر خوبیه ولی باید همیشه مر اقب لنت و رگلاژ بودنش باشی
دایی خودم داشت بابای دوستم داره یکی دیگه از همسایه هامون هم داره . خیلی ماشینهای خوبی هستن ولی یه ایراد از نظر هزینه دارن و اون کابین کاملا آلومینیومی هستش یه صافکاری ماشین تقریبا 8 میلیون هزینه داره . فکرش رو بکنید با اون کابین بزرگ و شاسی دراز همش 6 تن وزن دارن
ماشین ما با کلی وسایل اضافی روی شاسی باک دست ساز یزرگ 7400 کیلو وزنش شد .
بحث خیلی زیاد بود من یادم نمیاد چی گفته بودین بچه ها ولی همش خوب بود یاد گرفتم :دی

2raj_a
04-01-2013, 12:20
در مورد ماشینهای چینی من تا حالا کمتر هوویی رو دیدم که موتورش ایراد پیدا کنه ولی یکی از راننده ها بود دانگ فنگ صفر رو تو یه سال 3 بار موتورش رو باز کردن طرف هم خیلی آدم با تجربه ای بود در مورد تخم مرغ شانسی بودن ماشین چینی حق با تو هستش
تورج در مورد اینترناش 9700 گفت باید بگم یکی از بهترین گیربکسها رو دارن 9 دنده و سرعتی ولی خب اگه بلد نباشی دنده عوض کردنش رو خیلی گیربکسهای بد قلقی هستن همین فولر 915 روی ماشین ما یه کد دور موتورش جور باشه به هیچ وجه نمیتونی دنده عوض کنی ولی از نظر ترمز زیر اینترناش زیر خوبیه ولی باید همیشه مر اقب لنت و رگلاژ بودنش باشی
دایی خودم داشت بابای دوستم داره یکی دیگه از همسایه هامون هم داره . خیلی ماشینهای خوبی هستن ولی یه ایراد از نظر هزینه دارن و اون کابین کاملا آلومینیومی هستش یه صافکاری ماشین تقریبا 8 میلیون هزینه داره . فکرش رو بکنید با اون کابین بزرگ و شاسی دراز همش 6 تن وزن دارن
درسته رامین راست میگه هوو کمتر دیه میشه که خرابی موتور داشته باشه.درضمن ترمزشم همچین بد نیست ها..انقدر بد میگفتن ولی در کل هر چی باشه چینی هست و دید منفی نسبت به جنس های بی کیفیت این کشور که فقط وارد ایران میشه(نوع با کیفیتش مره جای دیگه)وجود داره.
موقعی که ما داشتیم یادمه هر کسی پشتش میشست باهاش مشکل داشت ولی بابام تند تند بهش دنده میداد و خیلی عادی بود براش.فکر کنم گیربکس 7 دنده هم داره رامین.تنها چیزی تو اون ماشین منو هنوز به سمت خودش میکشه گازش بود نمیدونم حتی تو ماشین های سواری گا به اون نرمی ندیدم دفعه اول که گاز دادم دیم پام رفت پاین فکر کردم خرابش کردم(البته بچه تر بودم)معرکه بود.
سبکیش بزرگترین مزیتش هست خیلی ماشین سبکیه امروز میبینم خیلی ها گیربکسش رو عوض میکنم و گیربکس طبق دار میذارن تا تو سینه بهتر راه بره مخصوصا تو تنگه ذاق که واقعا اذیت میشن.

rami_hemi
04-01-2013, 14:21
اگه منظورت اینترناش هست باید بگم گیربکس 9 سرعته دارن موتور خوبی هم دارن ترمزهای خوبی هم دارن موتورشون nc14 هست خیلی ها میگن بقیه این موتور رو ندارن ولی تمام کامینزهای موجود 6 سیلندر از سری nc14 و ntc400 هستن و توانشون از 360 اسب تا 440 اسب هست

2raj_a
04-01-2013, 18:58
رامین منو به شک انداختی از بابام پرسیدم اینترناش ها کامینز 400 معروفه و دو نوع گیربکس 7 و 9 دنده داره

rami_hemi
04-01-2013, 20:53
میدونم ولی همشون 400 نیستن 360 375 و 400 دارن ولی 440 هم شندیم به تعداد کم هست و اینکه دو تا هم 500 دست اصفاهانیا هست با کابین کوتاه و سقف بلند که مدل 1995 هستن
گیربکساشون آره 7 و 9 بود ولی 9600 ها 11 هم داشتن مثل گیربکسهای قدیمی . بازم میپرسم من زیاد با مکانیکهای اینتر ناش سر و کار دارم . از تعمیرکار گیربکس هم میپرسم دقیقا مشخصاتشون رو .

2raj_a
04-01-2013, 21:22
بیشتر معروفن به 400 میدونم که همشون 400 نیست یه سری هاشون با موتور کاترپیلارن و یه سری با موتور کامینز
اونی که شما میگی تولیدش 1995 هستش تو نمایشگاه ها به سقف بلند معروفه یا بعضی ها میگن 92 یی به هر حال اون موقع که داشتیم خیلی ازش خوشم میومد و هنوزم دوستش دارم

ŞHÍЯÍŃ
04-01-2013, 22:55
من شنیدم رو سینه کش کم میارن.اینطوره؟

بعد سقف بلنداشون 9800 هستن؟یا فرقی نمیکنه؟

rami_hemi
05-01-2013, 00:51
من ندیدم تو سینه کش کم بیارن خیلی هم خوب میرن البته نه به حد کشنده های جدید ولی خوب میرن
در مورد 9800 ها خیلی کم اومدن بیشترشون 9700 هستن

javadk123
06-01-2013, 11:44
داشبورد ماشین خارجی هست.اتاق خارجیه ولی تو عکس بد افتاده.اون اینترناش ها خوره سنگین بار هستن تو گمرک بندرعباس.یه کفی کانتینبر میبندن و کانتینهای با وزن 28 به بالا میزنن و کرایه های بالا میگیرن.موتور کامینز اینترناشها یه بدی که داره اب پشت بوش داخل سیلندر در گردشه و زودتر از موتورهای دیگه این بوش خراب میشه.ولی اتاق خوب و جاداری داره.

هوو و دانگ فنگ یه سری معایب داره یه سری مزایا.معایبش همه میدونن که کیفیت کشنده های اروپا و امریکا رو نداره.بابا این کامیون گاز دستی براش نگذاشتن راننده ها خودشون با هزار زحمت براش میگذاشتن.اگر کامیونی در گردنه زیر پای راننده ول بشه و راننده بخاد با دنده معکوس ماشینو جمع کنه موتور یا شاتون میزنه یا میل تایپید کج میکنه. هوو یکی از راننده ها زیر پاش ول شده بود میخواست با دنده بگیرتش دنده بهش داده بود موتور دور برداشته بود بجای سوپاپ و شاتون و.... کل پیستون هاش ذوب شده بود!!! ولی الحق کابین خوبی داره جادار و بزرگ و فکر کنم دیفرانسیل هاش ZF المان باشه.بر اساس تجربم حرف میزنم در کل تخم مرغ شانسی هستن.یکیش برات پا به پای یه ولوو کار میده یکیش هم روزگارت رو سیاه میکنه و دار و ندارتو باید بفروشی خرج ماشین کنی

ناواردی رانند ه ها دلیل این همه خرابی و تلفات جانی و انسانی این کامیون ها نبوده...راننده ای ک با ماک و ولوو N12 و... کار کرده تجربه و دانش اینو داره که بعداز 1 هفته کار با هوو قلقش دستش بیاد. از راننده ها بپرسید موتور هوو گرم میکنه یا نه؟خصوصیت بزرگ موتورهای ولوو خنک بودن انهاست.یه موتور ولوو رو در سینه کش هرچقدر فشار بهش بیاریم عمرا امپر اب بالا بیاد،مزیتی که هیچ کشنده ای در ایران نداره و بخاطر همین که در سینه کش کم نمیاره.بزرگترین عیب موتورهای هوو دمای بالای اب هست که عمر قطعات موتور رو کم میکنه.بجز ولوو FH تنها کشنده ای که تو سینه کش خوب راه میاد بنز اکسور هست.

به این فکر کنیم که ما الان هم میتونستیم مثل زمانی که FH12 و AXOR و ACTROS وارد شدند الان هم کشنده ی مدل بالاتر اروپایی رو داشته باشیم.....

rami_hemi
08-01-2013, 19:51

تنها برای کاپوت فیبری این ماشین 5 میلیون خرج شده
ولی خودش رو از خیلی دردس ها خلاص کرده
و خیلی هم زیبا بود
توی پس زمینه هم یه وایت رو با کاپوت فیبری میبنید

camaro lt
08-01-2013, 20:29
با اينهمه هزينه اي كه كرده، مشكلي از نظر تردد نداره؟

چون وضعيت كاميونها و كلا ماشين سنگين خيلي با سواري فرق داره و بدجوري بهشون گير ميدن.

واقعا تيپ و قيافه و اببهت طراحي آمريكايي هم توي سواري و هم كاميون يه چيز ديگه است...

rami_hemi
08-01-2013, 23:26
نه مشکلی نداره
موتور اینها 6 خطی هست و تبدیل به مدل 400 راحته کاری با کاپوت ندارن چراغهاش مال سمد بود که خیلی فکر جالبی بود چون راحتتر از هر چراغ دیگه ای گیر میاد .

مدلش هم زیاد پایین نیست که بهش گیر بدن ما هم که تحویل دادیم حتی جای خواب رو توی کارت ماشین وارد کرده بودیم
این روزا به خاطر مشکلات تحویل کامیونها از طرف شرکتهای خودروساز به جای فرسوده ها راهنکایی زیاد گیر نمیده و معاینه فنی رو صادر میکنه .

Переклад не
08-01-2013, 23:34
سلام دوستان .این ماشین چیه اسمش؟ اصلا ماشین میگن بهش؟ یا اسم خاصی داره؟
الانم داره چپ میکنه نه؟
ممنون

rami_hemi
08-01-2013, 23:50
اصولا به این سری از ماشینها دامپر یا دامپ تراک میگن
توی ایران به ماشین معدن مشهورن مارکهای مختلفی دارن ولی بزرگترینها رو تا جایی که یادمه کاترپیلار و موماتسو یه شرکت ایتلایایی میساخت این به نظر کاترپیلار میاد

camaro lt
09-01-2013, 01:20
چراغ سمند؟؟!!!

لااقل از چراغهاي ديگه اي استفاده ميكرد كه كيفيت بهتر داشته باشه.

مثل 405 چون شيشه اي هست و كدر نميشه اما سمند و 206 و پرايد طلق پلاستيكي هستن و خيلي زود( اكثر اونها) تيره ميشن بخصوص توي آفتاب تند و تيز جنوب!

در مورد كاميونهاي معدن، چندتا برنامه از تي وي ديدم كه خيلي جالبه و نشون ميده كلا اينها ساختار خيلي متفاوتي با كاميونهاي معمولي دارن. مثلا ديگه چيزي بنام فرمان نداره و بيشتر شبيه دسته بازي كامپيوتري داره! و يا اگر فرمان هست اصلا اتصالات مكانيكي نيست و كاملا با هيدروليك كار ميكنه( مثل گريدر و لودر).

اما از همه جالبتر موتور اونهاست كه خودش به تنهايي ابعدادي به اندازه يه كاميون نيمه سبك داره!!!!

ŞHÍЯÍŃ
09-01-2013, 01:46

تنها برای کاپوت فیبری این ماشین 5 میلیون خرج شده
ولی خودش رو از خیلی دردس ها خلاص کرده
و خیلی هم زیبا بود
توی پس زمینه هم یه وایت رو با کاپوت فیبری میبنید

سلام.

خیلی عالی با این چراغ ها چقدر خوشگل شده شبیهاینترناش جدیدا شده!
گلگیر هاش هم انگاری درست شده.آفرین به سلیقش.خدایی عضق آمریکایی رو دست تبریزی ها و کلا ترک ها نیست!
یه چیزی چراغ سمند برای این ماشین جواب میده؟؟!

سلام دوستان .این ماشین چیه اسمش؟ اصلا ماشین میگن بهش؟ یا اسم خاصی داره؟
الانم داره چپ میکنه نه؟
ممنون

همونطور که دوستان گفتم اینا اسمشون دامپر هست و تو معدن برای جابه جایی های عظیم استفاده میشه.
بزرگترین دامپر کاتر پیلار797f هست با 620 تن وزن و قابلیت جا به جایی حدود 400 تن بار که قدرتش به 3800 اسب بخار میرسه و با ابعادی معادل15 متر طول7.5 متر ارتفاع و9.5 متر عرض هستش.حداکثر سرعت اش هم68 کیلومتره.

برای حملشون هم معمولا لگن و چرخ ها جدا میشن.

rami_hemi
09-01-2013, 10:40
بله چراغ سمند بود روش واسه خودمم مسله بود که چرا این چراغ با اینکه شکیل و زیبا هست ولی کیفیت خوبی نداره
در ضم این چراغ روی یک سری اتوبوسهای شهری شهاب هم نصب شده . فکر میکنم کاسه خوبی از نظر پخش نور داشته باشه که این رو روی اتوبوس هم گذاشتن .
چراغ 405 یه حالت خاصی داره بخصوص تو مدلهای قدیمی که از راهنما هم جدا هست جاسازیش خیلی سختتر از چراغ سمند هست چون سمند چراغهای صافتری داره
بیشتر برای کم کردن دردسر این چراغ رو گذاشتن وگرنه میشد از چراغهای بهتری استفاده کرد که زخ زیباتری هم داشته باشن
در ضمن با اینها بیشترین شباهت رو به سری ایگیل پیدا میکنه ولی من به شخصه صرفدار کاپوت های اصلی پای استار هستم سری جدید هم با کاپوتهای فایبر خودشون خیلی ابهت خاصی دارن و چراغهای اونها مربعی هست .

بی باک بی بال
09-01-2013, 11:34
این تراک غوله توی ایران فقط بچه غول هست من 100 تن 35 تن 50تن کوماتسور زیاد دیدم البته بحث تن یه چیز مثلا کامیون 10چرخ میگن قانونی 13 تن باید بار بزنه ولی خوب من خودم تا 38 تنم بار زدم توی تراک 35 تنی کوماتسو 90 تن بار دیدیم حالا اینکه تراک 100 تنی 200 یا بشتر بار کنند چیزه عجیبی نیست

با اون مایلر مقایسه کنیم

mehdi_08
09-01-2013, 23:19
این چه مدلیه؟

mehdi_08
09-01-2013, 23:22

rami_hemi
10-01-2013, 13:07
انی مدل همون FH ولوو هست فقط با شاسی های متفاوت
اولی شاسی 8x2 هست که برای مصارف شهری و جرثقیلی برای محیطتهای شلوغ مثل بندر گاهها و خدمات شهری هست همونطوری که میبینید 3 محور فرمان پذیر داره دو تا محور جلویی و محور اخر قابلیت فرمان پذیری دارن و محور سوم محور محرک هست
این شاسی ها هم برای حمل بارهای سنگین و یدک کشیدن بوزی استفاده میشن
موتور 560 تا 700 اسبی ولوو روی این شاسی ها نصب میشه

به اصلاح شاسی 8x4 گفته میشه بهشون دارای دو محور جلویی فرمان پذیر و دو محور عقب محرک
باز هم کم کاستی بود سوال بفرمایید دوستان و بنده جواب میدیم

mehdi_08
10-01-2013, 21:18
انی مدل همون FH ولوو هست فقط با شاسی های متفاوت
اولی شاسی 8x2 هست که برای مصارف شهری و جرثقیلی برای محیطتهای شلوغ مثل بندر گاهها و خدمات شهری هست همونطوری که میبینید 3 محور فرمان پذیر داره دو تا محور جلویی و محور اخر قابلیت فرمان پذیری دارن و محور سوم محور محرک هست
این شاسی ها هم برای حمل بارهای سنگین و یدک کشیدن بوزی استفاده میشن
موتور 560 تا 700 اسبی ولوو روی این شاسی ها نصب میشه

به اصلاح شاسی 8x4 گفته میشه بهشون دارای دو محور جلویی فرمان پذیر و دو محور عقب محرک
باز هم کم کاستی بود سوال بفرمایید دوستان و بنده جواب میدیم
ممنون
این قسمت رو بیشتر توضیح می دین
دو محورآخرشون متحرک نیست؟؟

javadk123
10-01-2013, 23:39
نه فقط یه محور محرک داره.محور اخر محور محرک نیست.

mehdi_08
11-01-2013, 00:17
نه فقط یه محور محرک داره.محور اخر محور محرک نیست.
عجب!!! جالبه
پس محور آخر برای فرمان دادنه در جهت عکس محور های جلویی می چرخه؟؟

2raj_a
11-01-2013, 13:16
کلا با فرمان پذیری 3 محور میخوان شعال گردش رو کم کنن نمیدونم تا الان به لیفتراک توجه داشتین یا نه؟یا وقتی با ماشین شخصی خودتون دنده عقب برین متوجه خواهید شد شعاع گردش ماشین کم شده و خیلی راحت تر تو هر مکانی جا میگیره.ماشین هایی که مثل این ماشین دارای سه محور فرمانپذیر هستند هنگام داشتن بار(سنگین وزن) یا در مکانی که جا برای دور زدن یا حرکت ماشین نیست خیلی راحت دور میزنن.اگر متوجه منظور بنده نشدین یا هر سوال دیگه ای بود در خدمتم

javadk123
13-01-2013, 21:01
دوستان کسی اطلاعاتی راجع به تفاوت زیربند کامیونهای امریکایی و اروپایی داره؟راجع به دیفرانسیل و فنر قیچی و اکسل جلو.مدلهای دهه 60 خودمون رو اطلاعاتی بصورت تجربی دارم

hosseinf722
22-01-2013, 20:06
مجوز حمل کالای خطرناک رو به همه ی کشنده ها نمی دن؟کشنده باید دارای چه خصوصیاتی باشه که این مجوز رو بهش بدن؟

بی باک بی بال
22-01-2013, 20:34
اره مثلا ماشین گشند چینی مثل هو دنگ فنگ 4 تن کمتر از اف هاش اکصور بار میزنند

بیل کوماتسو بود اما نفهمیدم چند بود خیلی غول بود

2raj_a
22-01-2013, 21:16
اره مثلا ماشین گشند چینی مثل هو دنگ فنگ 4 تن کمتر از اف هاش اکصور بار میزنند
تا اونجا که من اطلاع دارم به خاطر خطر نیست که بار کمتری میزنن به دلیل سنگینی ماشین بار خور کمتری دارن
درضم قرار بود بار ها رو بر اساس محور ماشین کنن که نمیدونم اخرش این قانون به کجا رسید.

2raj_a
22-01-2013, 22:57
دوستان کسی در مورد قیمت ماشین های داره؟شنیدم گرون شدن
اگر کسی قیمت داره بگه لطفا

بی باک بی بال
23-01-2013, 18:33
تا اونجا که من اطلاع دارم به خاطر خطر نیست که بار کمتری میزنن به دلیل سنگینی ماشین بار خور کمتری دارن
درضم قرار بود بار ها رو بر اساس محور ماشین کنن که نمیدونم اخرش این قانون به کجا رسید.

من این تازه شنیدم وزن نه فکر نکنم چند روز پیش بارگیر بود کامیون چینی مثل دنگ فنگ اف ای ولیو 21 تا 22 بار میزندن از یکی شون پرسیدم گفت به خاطر ایمنی راست دورغش پای خودش

دوستان کسی در مورد قیمت ماشین های داره؟شنیدم گرون شدن
اگر کسی قیمت داره بگه لطفا
پراید شد15 میلون :n08:گرونی بییداد می کنه دوفته پیش که شهرک بودم ان هاش مدل 85 پرسید گفت 210 :n04:امیکو صفر از نمایندگی پرسیدم گفت تپ2 230 :n13:تومان تپ1 198
شما قیمت چی رو می خواهی من حدودش بگم

2raj_a
23-01-2013, 20:24
من این تازه شنیدم وزن نه فکر نکنم چند روز پیش بارگیر بود کامیون چینی مثل دنگ فنگ اف ای ولیو 21 تا 22 بار میزندن از یکی شون پرسیدم گفت به خاطر ایمنی راست دورغش پای خودش

تو ایران تنها چیزی که مهم نیست ایمنی هستش خیلی کم پیش میاد جاهایی که ایمنی حرف اول بزنه بعد کار

پراید شد15 میلون :n08:گرونی بییداد می کنه دوفته پیش که شهرک بودم ان هاش مدل 85 پرسید گفت 210 :n04:امیکو صفر از نمایندگی پرسیدم گفت تپ2 230 :n13:تومان تپ1 198
شما قیمت چی رو می خواهی من حدودش بگم
رفتم قیمت گرفتم بنگاه معاملات
تا کجا میخواد ماشین گرون بشه؟کسی هست بتونه ماشین صفر بخره الان؟جدا به ریسکش نمی ارزه

بی باک بی بال
23-01-2013, 21:19
رفتم قیمت گرفتم بنگاه معاملات
تا کجا میخواد ماشین گرون بشه؟کسی هست بتونه ماشین صفر بخره الان؟جدا به ریسکش نمی ارزه

یادم یه زمانی همین ان هاش می تونستی با 20 تومان نقد مابقییه قسط الان شش سال کار کرد شد 210 تومان بازم مشتری داره:n04:

hossein.az
24-01-2013, 23:14
داستان کشنده‌های خارجی در گفت‌وگو با مسعود خوانساری
دامپینگ رخش‌خودرو در ایران برای خودروهای چینی

عصرخودرو: مسعود خوانساری پیش از آنکه با رای فعالان اقتصادی در سال 1385 به هیات نمایندگان اتاق بازرگانی راه پیدا کند، معاون وزیر راه در دولت هشتم بود. او کسی است که پای کشنده‌های کامیون ولوو و اسکانیا را به ایران باز کرد و نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافری و باری کشور را رقم زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از تجارت فردا،خوانساری که در حال حاضر برای دومین دوره پیاپی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران است، ریاست کمیسیون حمل و نقل این اتاق را برعهده دارد و از نزدیک اخبار و تحولات این صنعت را رصد می‌کند.
او معتقد است روند نوسازی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری کشور که همزمان با دولت هفتم آغاز شده بود، از سال 85 به این سو کند شد تا آنجا که اذعان می‌کند در یک سال گذشته در سایه تحریم‌ها و البته نوسانات شدید نرخ ارز در ایران، این روند به طور کامل متوقف شد.
موضوع گفت‌وگو بر سر شرکت رخش‌خودرو را که با مسعود خوانساری در میان گذاشتیم، نکته‌ای را به زبان آورد که با گذشت بیش از هفت سال همچنان برای او و دیگر فعالان صنعت خودرو یک معماست. او به این نکته اشاره کرد که رخش‌خودرو در سال‌های ابتدایی دولت نهم خودرو نیمه‌سنگین ساخت چین را به قیمتی در بازار ایران به فروش می‌رساند که به هیچ‌وجه با عقل اقتصادی جور در‌نمی‌آمد. شاید رخش‌خودرو،‌ که گفته می‌شود برخی از نمایندگان دوره هفتم مجلس از تبریز به همراه استاندار سابق این شهر جزو بانیان و سهامداران آن بودند، وسیله‌ای بود برای دامپینگ خودروهای چینی در بازار ایران؟*ماجرای خودروهای کشنده چینی در ایران با هوو گره خورده است. ورود این خودرو باری به ایران نیز به دوران دولت هشتم برمی‌گردد. چطور شد که در آن زمان هوو به جاده‌های ایران راه پیدا کرد؟
ورود خودروهای هوو به ناوگان حمل و نقل باری ایران به سال 1381 برمی‌گردد. در آن زمان شرکت ایران‌خودرو دیزل، هوو را وارد ناوگان حمل و نقل ایران کرد و سایپا هم با «دانگ فنگ» که آن هم چینی بود پا به عرصه واردات خودروهای سنگین به کشور گذاشت. طبق توافقنامه‌هایی که در آن سال‌ها میان شرکت‌های خودروسازی ایران و چین صورت گرفت، ابتدا کشنده‌های چینی هوو و دانگ فنگ به صورت ساخته‌شده وارد شدند و بعدها به صورت CKD این کار انجام شد. در همان سال‌ها نیز بحث های زیادی بر سر این موضوع شکل گرفت که خودروهای چینی، کیفیت خودروهای ساخت اروپا را ندارد اما به هر حال با مجوز وزارت صنایع این واردات صورت گرفت. به هر حال واردات هوو و دانگ فنگ به ایران جزو تبعات روابط سیاسی ایران با غرب بود و با توجه به محدودیت‌هایی که شرکت‌های اروپایی در صادرات محصولات و سرمایه‌گذاری در ایران داشتند و همچنین قیمت بالای محصولات اروپایی در مقایسه با خودروهای چینی، شرکت‌های داخلی یعنی ایران‌خودرو و سایپا ترجیح دادند به سراغ شرکت‌های چینی بروند.
در همان زمان چند برند چینی در حوزه خودرو وارد ایران شد که به اعتقاد من در مورد هوو، دولت وقت می‌توانست خودرویی به مراتب با‌کیفیت‌تر از هوو وارد کشور کند اما این اتفاق نیفتاد.
*کدام ‌یک از دو شرکت خودروسازی ایران پیش‌قدم واردات کشنده‌های چینی بود؟
ایران‌خودرو دیزل به دلیل رقابت نزدیک و حساسی که با شرکت سایپا داشت، برای آنکه از رقیب خود عقب نیفتد در واردات هوو خیلی عجله کرد و این کشنده چینی را وارد کرد. هوو در همان زمان انتقاداتی داشت و تا حدودی نیز این انتقادات وارد بود اما معتقدم هجمه‌هایی که علیه هوو برپا شد فراتر از اشکالات و ایرادات این خودرو بود. البته هوو نواقصی داشت که باید ایران‌خودرو دیزل در رفع آن اشکالات اقدام می‌کرد اما این کار هرگز صورت نگرفت و در نهایت بدنامی‌که هوو در ایران به جا گذاشت به تمام خودروهای چینی سرایت کرد. امروز نیز که انتقاداتی به خودروهای چینی در ایران می‌شود ناشی از همان سابقه تلخ هوو در بازار خودرو ایران است. با این حال، همزمان با ایران‌خودرو، سایپا دانگ فنگ را وارد بازار خودرو ایران کرد اما این خودرو چینی به نسبت هوو خوب از کار درآمد. اما نباید فراموش کرد، هنگامی ‌که خودرو چینی نصف خودرو اروپایی قیمت دارد طبیعی است که نباید انتظار کیفیت روز اروپا را از این نوع خودروها داشت.
*ظاهراً وزارت راه دولت هشتم در ورود هوو به ایران نقش اصلی را داشت. همین‌طور است؟
ما در آن زمان روی هوو توافقنامه‌ای با ایران‌خودرو نداشتیم اما در ارتباط با واردات خودرو چینی دانگ فنگ با سایپا به موافقتنامه‌ای دست پیدا کردیم و خوشبختانه روی این خودرو سنگین چینی اعتراضاتی صورت نگرفت چرا که کارشناسان وزارت راه سابق و نیز شرکت سایپا به طور مشترک این خودرو چینی را بررسی کامل کرده بودند سپس اقدام به واردات آن و ورود این خودرو به ناوگان حمل و نقلی کشور شد.
در حوزه خودروهای سنگین تنها ایران‌خودرو و سایپا بودند که در موافقتنامه با چینی‌ها، هوو و دانگ‌فنگ را وارد ایران کردند و در بخش خودروهای نیمه‌سنگین نیز بودند شرکت‌های خودروسازی کوچک‌تری که پا به واردات گذاشتند از جمله گروه خودروسازی بهمن که خودرو نیمه‌سنگین ایسوزو را وارد می‌کرد و رخش‌خودرو که ابتدا کامیون «جک» که چینی است، وارد می‌کرد. شرکت آمیکو نیز اقدام به واردات برخی برندهای خودروی نیمه سنگین چینی کرد. اما در واردات خودروهای سنگین و کشنده چینی، ایران‌خودرو و سایپا پیش‌قدم بودند.
ضمن آنکه شرکت سایپا نمایندگی ولوو را در ایران داشت و ایران‌خودرو نیز نمایندگی بنز و شرکت ماموت نیز نماینده انحصاری خودروهای سنگین اسکانیا را در اختیار داشت. در حال حاضر نیز این شرکت‌ها نمایندگی‌های خود را در ایران دارند اما با افت شدید در تولید مواجه هستند، به‌طوری که اسکانیا در ماه به تعداد انگشت‌شمار تولید می‌شود، در حالی که تولید خودروهای سنگین بنز و ولوو در ایران متوقف شده است.
همچنین ایران‌خودرو دو مدل از خودروهای سنگین بنز به نام‌های اکتلوس و اکسول را در سال 1379 به بازار ایران وارد کرد. واردات و مونتاژ این دو مدل خودرو سنگین از کارخانه بنز نیز به مذاکرات وزارت راه سابق و شرکت ایران‌خودرو مربوط می‌شد که برای نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور توافقنامه‌ای میان این وزارتخانه و ایران‌خودرو صورت گرفت.
*چه ضرورتی برای ورود خودروهای سنگین و باری به ایران وجود داشت؟ مگر تولیدات داخلی تکافوی مصرف را نداشت؟
بزرگ‌ترین مشکلی که در سال 76 و با روی کار آمدن دولت هفتم، صنعت حمل و نقل کشور با آن رو به رو بود، فرسودگی ناوگان حمل و نقل مسافری و باری کشور بود. در آن زمان بزرگ‌ترین دغدغه ما در معاونت وزارت راه‌حل این معضل بود.
دو شرکت خصوصی رانیران و عقاب تحت لیسانس ولوو و اسکانیا اقدام به تولید اتوبوس‌های مسافربری در ایران کردند که تولیدات این دو شرکت از کیفیت بالایی نیز برخوردار بود. ایران‌خودرو نیز در آن زمان اتوبوس‌های مسافربری تولید می‌کرد اما در مقایسه با تولیدات تحت لیسانس، کیفیت قابل توجهی نداشت و وزارت راه نیز ورود این تولیدات به ناوگان جاده‌ای کشور را قبول نداشت. چون استانداردهای کافی و لازم را نداشت.
در بخش ناوگان حمل و نقل باری نیز عملیات نوسازی این ناوگان از سال 1379 آغاز شد که به دنبال توافقنامه وزارت راه با دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، ولوو و بنز وارد ایران شدند. تسهیلات اعطایی برای نوسازی این ناوگان را نیز وزارت راه در دولت هشتم تقبل کرد. سالانه حدود سه تا چهار هزار دستگاه کامیون ولوو و بنز وارد ناوگان داخلی شد. اما اتفاقی که افتاد این بود که از سال‌های 1386-1385 روند نوسازی ناوگان باری کشور کند شد آن هم به این دلیل که در این سال‌ها روند اعطای تسهیلات به فعالان این بخش به یکباره متوقف شد و از این سال‌ها به بعد، شرکت‌های حمل و نقلی و رانندگان خطوط باری کشور قادر به خرید خودروهای صفر کیلومتر خارجی نشدند.
در یک سال اخیر نیز اتفاق تاسف‌بار دیگری رخ داد و آن نوسانات شدید قیمت ارز بود که تبعات ناشی از آن مانند دیگر حوزه‌ها، اثرات خود را بر صنعت خودرو کشور نیز گذاشت. ناکامی‌‌ها در بازار ارز به گونه‌ای رقم خورد که در حال حاضر ایران‌خودرو بیش از 70 درصد کاهش تولید دارد و سایپا نیز حدود 50 درصد؛ و تقاضا نیز به دلیل قیمت‌های بالای محصولات این دو خودروسازی، افت شدیدی کرده است. بنابراین بار دیگر به سال‌های قبل از 76 بازگشته‌ایم. پیش‌بینی‌ها نیز افق نگران‌کننده‌ای را پیش روی فعالان اقتصادی می‌گذارد.
*موضوع اصلی این گفت‌وگو به شرکت رخش‌خودرو مربوط می‌شود. این شرکت خودروسازی از چه زمانی پا به عرصه واردات و مونتاژ کشنده‌های سنگین و نیمه سنگین گذاشت؟
رخش‌خودرو در سال 85 پا به عرصه خودروسازی گذاشت. ابتدا این شرکت خودروسازی، خودرو سنگین کاماز را که ساخت روسیه است وارد کرد و سپس واردات خودرو نیمه‌سنگین «جک» که چینی است، اقدام کرد.
این شرکت خودروسازی از بدو تاسیس با مشکلاتی همراه بود که تردیدهایی را به وجود آورد و اگر به همان سال‌های آغازین فعالیت این شرکت خودروسازی برگردیم، می‌توان با دیده تردید به شروع به‌کار این شرکت نگریست. این شرکت هنگامی ‌که خودرو سبک «جک» را از چین وارد بازار ایران کرد، قیمتی که از سوی رخش‌خودرو برای ورود به بازار این ماشین درنظر گرفته شد بسیار پایین بود که در آن زمان براساس محاسبات اقتصادی غیر‌عادی بود. در همان سال‌ها، متقاضیان در هنگام ثبت نام خودرو سبک جک، ابتدا مبلغ 10 میلیون تومان به شرکت رخش‌خودرو پرداخت می‌کردند و مبلغ پنج میلیون تومان نیز به هنگام تحویل از خریداران دریافت می‌شد. در نهایت این خودرو سبک چینی به قیمت 15 میلیون تومان فروخته می‌شد که در مقایسه با نمونه‌های دیگری که در بازار ایران بود، قیمت بسیار پایینی داشت. حتی برخی از شرکت‌های کوچک خودروسازی که در تولید خودروهای سبک مشغول بودند، به دلیل قیمت پایینی که رخش‌خودرو این محصول را به بازار ارائه می‌داد، شاسی «جک» را از این شرکت به تعداد انبوه خریداری می‌کردند و اتاق و موتور مینی‌بوس و دیگر خودروهای سبک را روی آن سوار کرده و به نام خود به بازار ارائه می‌کردند.
در آن زمان قیمت تمام‌شده تولید یک خودروی سبک در ایران به مراتب بسیار بالاتر از 15 میلیون تومان بود اما چگونه بود که شرکت خودروسازی رخش‌خودرو یکی از محصولات خود را که مونتاژ چینی بود به این قیمت در بازار ایران ارائه می‌داد و این جای سوال داشت که هرگز نه من و نه دیگر دست‌اندرکاران حوزه صنعت خودرو پاسخ روشنی برای آن نیافتیم. شاید بتوان گفت، این شرکت در ایران قیمت‌شکنی می‌کرد.
*روند این قیمت‌شکنی و رقابتی که رخش‌خودرو در بازار ایران به راه انداخته بود چگونه بود؟
اطلاعی از اینکه این خودروسازی چگونه در بازار ایران قیمت‌شکنی می‌کرد در دست ندارم اما رخش‌خودرو در همان سال‌های آغاز به فعالیت توانست تعداد زیادی خودرو سبک و سنگین چینی را در ایران پیش‌فروش کند، با این حال تا به امروز تعداد محدودی از این خودروها به دست مشتریان رسید.
*گفته می‌شود رخش‌خودرو در طول دوران فعالیت، حدود چهار هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین در ایران پیش‌فروش کرده اما تعداد خودرویی که این شرکت تا به امروز تحویل داده زیر هزار دستگاه است.
از این میزان اطلاع دقیقی در دست ندارم، اما مهم‌ترین خطایی که در این زمینه صورت گرفت و در این زمینه انتقاد جدی نیز متوجه وزارت صنایع وقت و صنعت، معدن و تجارت کنونی است، کنترل نکردن پیش‌فروش خودروهای این شرکت است. اینکه چرا به این شرکت خودروسازی اجازه داده شد تا این میزان که رقم‌های متفاوتی نیز در محافل از آن شنیده می‌شود، اقدام به پیش‌فروش کند در حالی که میزان وارداتی که این شرکت داشته بسیار کمتر از رقم‌های پیش‌فروش شده است و تولید آنچنانی نیز این شرکت نداشته است. این کنترل باید از سوی وزارت صنایع سابق و وزارت فعلی صنعت، معدن و تجارت صورت می‌گرفت تا چنین خسارت سنگینی به مشتریان و مردم وارد نشود.
*رخش‌خودرو نیز مانند چندین خودروساز دیگر، یک شرکت متعلق به بخش خصوصی است. این شرکت تا به اینجا نشان داده که موفق نبوده است. دیگر شرکت‌های خصوصی نیز تا حدودی ضعف داشته‌اند. به نظر شما چرا بخش خصوصی در صنعت خودرو موفق نبود؟
به طور کلی در بخش خودرو این اتفاق افتاده که شرکت‌های خصوصی خودروسازی نتوانسته‌اند موفق عمل کنند. دلیل آن نیز به حضور دو شرکت خودروسازی بزرگ دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا برمی‌گردد و سرمایه‌گذاری بسیار بالایی که از سوی دولت در این دو بنگاه اقتصادی صورت می‌گیرد، امکان رقابت را برای دیگر شرکت‌ها غیرممکن کرده است.
از طرف دیگر، اجازه ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ایران و همکاری با شرکت‌های بخش خصوصی برای تولید خودرو در کشور داده نشده، بنابراین ایران‌خودرو و سایپا در چنین فضایی روز به روز بزرگ‌تر و حجیم‌تر شدند و سهم بازار ایران را میان خود تقسیم کردند.
این یک واقعیت است که یک شرکت خودروسازی هنگامی سودده خواهد بود که تیراژ تولید آن به اندازه‌ای برسد که تولید و ساخت قالب‌ها برای این شرکت به صرفه باشد. به طور مثال، برای تولید خودرو سواری حداقل تولید سالانه باید 50 هزار دستگاه باشد تا بتواند در بازار عرض اندام کند. بنابراین هنگامی ‌که دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا که از بودجه دولتی تزریق کرده‌اند و امروز نیز بدهی سنگینی به دولت دارند، بازار خودرو را به انحصار خود درآورده‌اند بنابراین امکان رقابت سالم در این بازار عملاً وجود ندارد. دولت نیز به دلیل آنکه هر یک از این دو بنگاه اقتصادی نزدیک به 40 تا 50 هزار نفر کارگر و کارمند در استخدام خود دارند ناچار است هر سال امتیاز بیشتری به این دو شرکت دهد.
در اینکه ایران‌خودرو و سایپا نقش بسزایی در تولید و صنعت ایران داشته‌اند، تردیدی نیست، اما به دلیل چرخه معیوب رقابت و نیز دیوار تعرفه‌ای بلندی که در این بخش ایجاد شده، دیگر خودروسازان بخش خصوصی نتوانسته‌اند در این بازار موفق باشند تا آنجا که فضا برای فعالیت خودروسازان خصوصی هر سال تنگ‌تر و بسته‌تر شد.
به اعتقاد من، تنها راه برای عرض اندام شرکت‌های خصوصی در صنعت خودرو و پشت سر گذاشتن شرایط سختی که امروز این صنعت با آن دست به گریبان است، همکاری مشترک با شرکت‌های خودروسازی خارجی در ایران است. وقتی این امکان وجود دارد که بیش از یک میلیون و 800 هزار دستگاه نیاز بازار خودرو در ایران طی سال باشد پس بازار جذابی در این کشور شکل گرفته که نباید از کنار آن به سادگی گذشت.
با این حال، در سال‌های اخیر به نوعی این اتفاق افتاد و شرکت رنو فرانسه پا به ایران گذاشت و بازار خوبی روی محصولات این خودروسازی شکل گرفت اما هنگامی این بازار تقویت می‌شود که بخش خصوصی فعال و قدرتمند در ایران برای همکاری با خودروسازان خارجی فعال شود.
*اما مشکلات پیش روی اقتصاد و صنعت ایران به ویژه در طول سال‌های گذشته چنان حجیم شده است که این امکان، یشتر به رویا می‌ماند. تحریم‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.
تردیدی نیست که به واسطه تحریم‌ها راه‌های زیادی به روی بخش خصوصی ایران بسته شد و ما چاره‌ای جز همکاری با صنعت خودروسازی چین نداشتیم. اما در بخش تولید خودروهای سواری، شرکت‌های بخش خصوصی می‌توانند با خودروسازان کره‌ای و ژاپنی وارد عرصه همکاری مشترک شوند، در حوزه خودروهای سنگین نیز بهترین برندها خودروهای آمریکایی است که آن هم به دلیل شرایط سیاسی حاکم بر روابط دو کشور امکان همکاری وجود ندارد. برندهای اروپایی مانند اسکانیا و بنز و ولوو سابقه حضور در ایران را داشتند اما به دلیل اعمال تحریم‌ها که در سال‌های اخیر روند آن تشدید شد، فعالیت این شرکت‌ها در ایران متوقف شد.

2raj_a
24-01-2013, 23:22
ایران‌خودرو دیزل به دلیل رقابت نزدیک و حساسی که با شرکت سایپا داشت، برای آنکه از رقیب خود عقب نیفتد در واردات هوو خیلی عجله کرد و این کشنده چینی را وارد کرد. هوو در همان زمان انتقاداتی داشت و تا حدودی نیز این انتقادات وارد بود اما معتقدم هجمه‌هایی که علیه هوو برپا شد فراتر از اشکالات و ایرادات این خودرو بود. البته هوو نواقصی داشت که باید ایران‌خودرو دیزل در رفع آن اشکالات اقدام می‌کرد اما این کار هرگز صورت نگرفت و در نهایت بدنامی‌که هوو در ایران به جا گذاشت به تمام خودروهای چینی سرایت کرد.
دقیقا همینطوره نسبت به مشکلاتی که هوو داشت زیاد سر و صدا کردن و ایراداتشم اخر با این که ایرانخوردرو دیزل فراخوان زد ولی کاری جز افزایش یه مخزن اضافه باد نکرد.به هر حال ماشین بدی نیست الانم از دانگ فنگ خیلی ها بیشتر قبولش دارن و خیلی هم خوب دارن کارمیکنن.

بی باک بی بال
29-01-2013, 09:43
fh 560 میلیون :n04:
حالااگه گفتین این چیه :n08:

2raj_a
29-01-2013, 11:27
این ماشین اسمش اریا باید باشه مشخصات فنیش الان فراموش کردم

بی باک بی بال
29-01-2013, 18:05
اره یا همون زیر مایلر که اتاق هوو رو گذاشتن روش برای خریدشم باید 190 نقد بدی خرداد تحویل میدن همچیزش زیر مایلر داخل کابین هم دقیق فراز هست موبه مو

2raj_a
02-02-2013, 01:02
اینم یکی از موتور های دامپ تراک لیبهر مدل T282
که مدل این موتور 20V4000 که دارای 20 سیلند با قدرت 3.750 اسب بخار اندازش تقریبا اندازه ی یه کامیون بنز تکه

و اما Caterpillar دامپ تراک اتوماتیک و بدون راننده. !!!

کاترپیلار که معروفترین نام در بین تولیدکنندگان ماشین آلات راهسازی و معدنی بوده و مقام نخست را نیز در میزان تولید و فروش این محصولات در اختیار دارد، بزرگترین دامپتراک خود، مدل 797F را در اواسط سال 2009 به بازار معرفی نمود. این مدل که جایگزین مدل 797B گردید، مجهز به موتور 20 سیلندر کاترپیلار مدل C175-20 ACERT به قدرت 3,793 اسب بخار می باشد. نکته جالب اینکه در مدل 797B از دو موتور 12 سیلندر 3524 که آنها نیز ساخت کاترپیلار می باشند، جهت تامین قدرت مورد نیاز دستگاه استفاده می گردید. این مدل اتوماتیک حتی نیازی به راننده هم ندارد و کاملا فول آپشن است .
مخزن سوخت این دستگاه 3,785 لیتر و حداکثر سرعت آن نیز در حین حمل بار 68 کیلومتر بر ساعت می باشد. حداکثر ظرفیت باری این دستگاه 267 متر مکعب اعلام گردیده است. طول کلی این دامپتراک عظیم الجثه بیش از 15 متر بوده و فاصله مرکز به مرکز دو تایر عقب و جلو نیز 7.1 متر می باشد.
و.....
موتور:cat 3524B EUI
حجم موتور: 117.1 لیتر
قدرت:3550 اسب بخار
بار قابل حمل:380 تن
حداکثر سرعت با بار فوق:68 کیلومتر
تعداد دنده: 7 جلو 1 عقب
حجم باک: 6814
حجم رادیاتور: 1194
حجم روغن هیدرولیک فرمان: 235 لیتر
طول: 14.5 متر
ارتفاع در حالت معمول: 6.3 متر
در حالت باز: 15.2
عرض کل: 9.5

hosseinf722
04-02-2013, 15:54
سلام نحوه تعویض کردن دنده مایلر چجوریه؟
مثلا یه عکس اینجوری ازش بذارید یا یه جوری بگید :n02:

ممنون

2raj_a
06-02-2013, 12:41

معدن در انتظار ماینینگ تراک !!!!!!!!!!!!!!!
بی نهایت باور نکردنی و جالب .
مهندسان بزرگ و تولید کنندگان دامپ تراک بزرگترین ابتکار خود را به زودی به عمل می آورند !!!!!!!!!!
ETF
محدوده معدن کامیون های جدید و ابتکاری که ترکیبی از ویژگی های کامیون های مسافت های بزرگ و کامیون کمپرسی کمرشکن است. از آنجا که از توانایی All-Wheel-Drive/All-Wheel-Steering، کامیون ETF می تواند در هر دو خاموش بزرگراه ها و شرایط خارج از جاده را به کار گیرند. تاخیر در تولید به دلیل جاده های لغزنده در طول بارش سنگین باران یا برف هستند از وقایع به گذشته سپرده شده است.
لازم به ذکره که اولیه ترین ویژگیهای ماینینگ تراک فوق تکنولوژی عبارت است از.
1.طراحی پیمانهای
2.تمام چرخ درایو
3.تمام چرخ فرمان
4.چهار demountable قدرت ماژول
5.بلند کردن اجسام به صورت خودکار از محورها در طول مسافت های خالی به منظور کاهش سایش تایر
6.تغییر سریع و اجزای تشکیل، 15 دقیقه برای صور، قدرت ماژول و کابین. گروه محور کامل در 45 دقیقه!
95٪7. در دسترس بودن در طول چرخه زندگی کامل
8.عالی بهره برداری
7.امن طراحی شده توسط
8.سازگار با محیط زیست
روز به روز بیشترو بیشتر میدانید در این پیج از دامپتراک ها و ماینینگ تراکها.!!!

بی باک بی بال
06-02-2013, 18:12
مایلر چهار تا سنگین داره چهار سبک. یه دنده سنگینم داره
_ r_1_3---5_7
__ c_2_4---6_8

hosseinf722
07-02-2013, 13:48
دنده سنگین همون c ِ ؟
طرز کارش چجوریه؟

بی باک بی بال
07-02-2013, 19:30
مثل بقیه دنده ها مثلا به قویتر از دنده 2 حالا اینم قویتر از یکی برای جای ک شیب زیادی باش