PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خـــودروهــــای ســـنـــگـــيـــن و اتوبوس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11

amin13720
24-02-2012, 18:20
این B9R I-SHIFT یکی از آشناهامون هست که 4 ماهی هست تحویل گرفته
195 نقد و 5 تا چک 8.5
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این B12 هم مال همون آشنامون هست که تو صفحه قبل عکس اسکانیاشون رو گذاشتم

ŞHÍЯÍŃ
26-02-2012, 00:30
سلام اینم از دشت امروز ما:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ŞHÍЯÍŃ
26-02-2012, 22:04
و....................
فراز.:31:
فیروزکوهی ها خوراکشون چینی:13:

ŞHÍЯÍŃ
26-02-2012, 22:15
سیستم های گرم کننده درجا که به انگلیسی Parking Heater نامبرده میشوند به دو مدل آبی و هوایی تقسیم میشوند که به ترتیب از آب و هوای داخل کابین برای عامل گرم شوندگی استفاده میکنند.
وجوه تشابه در هر دو سیستم :
هر دو سیستم به وسیله برق و گازوئیل کار میکنند،(البته برای خودروهای بنزینی از بنزین استفاده میکنند) هر دو اتاقک احتراق و مشعل گازوئیلی دارند و بالطبع مسیر ورودی هوا و خروجی اتاقک احتراق دارند. هر دو سیستم مجهز به پمپ برقی گازوئیل هستند.
در سیستم نوع هوایی با روشن شدن مشعل گازوئیلی محفظه گرم شده و با عبور دادن هوا به وسیله فن از اطراف محفظه احتراق، هوای گرم را برای اتاق راننده مهیا میکنند. این سیستم مستقل از موتور است و ساده تر ساخته و مونتاژ میشود. این سیستم معمولا در داخل اتاق راننده تعبیه میشود.( در کامیون های اسکانیا زیر صندلی شاگرد)
در نوع آبی به جای عبور دادن هوا، آب موتور را از اطراف محفظه عبور میدهند و به همین دلیل یه پروانه مکش آب هم در سیستم تعبیه شده است. در ادامه هوای گرم را از خروجی های اصلی اتاق دریافت میکنید. این سیستم به نسبت نوع هوایی پیچیدگی بیشتری دارد و برق بیشتری هم مصرف میکند. البته یک مزیت دارد و آنهم گرم نگه داشتن نسبی موتور کامیون است. این سیستم در خارج از اتاق تعبیه میشود.
توجه داشته باشید در هر دو سیستم مسیر اگزوز دستگاه نباید مسدود شود. چون احتمال انفجار و آتش سوزی در پی خواهد داشت. ورودی هوا هم اگر مسدود شود دستگاه روشن نمیشود. در اطراف کانال خروجی هوای گرم هم لوازم آتشزا نباید باشد. هر چند سال باید اتصالات دستگاه بازدید شود. نصب توسط نصابان غیر مجاز و ناشی میتواند خطرات زیادی داشته باشد. بهتر این است که خود شرکت سازنده یا نصابان مورد تایید سازنده آن را نصب کنند.
مصرف گازوئیل آنها در یک ساعت کمتر از نیم لیتر است
یه چیز دیگه هم خودم کنار این مطلب اضافه کنم
قبلنا که این بخاری درجا نبود یا خیلی کم بود بابام میگفت مثلا راننده بنده خدا خسته کوفته میرسید برای این که گرم بشه کابین پیک نیک رو روشن میکرد و با خودش میگفت یه کم گرم بشه کابین خاموش اش میکنم ولی خستگی زیاد باعث میشد که خوابش ببره و.........این منجر به مرگ کلی راننده توی جاده ها میشد و این وراحتی راننده ها شد که خوب جا بیفته و دیگه همه ماشین های جدید و بیشتر ماشین های قدیمی خودشون میبستن این سیستم رو
یه نوع دیگه از بخاری در جا نفتی هم هست مثل ماشین ما:31:توی یه شب تقریبا یک لیتر نفت مصرف میکنه و یه موتور جداگونه برای گرم کردن کابین داره

منبع:سلطان جاده و یه کم از خودم:31:

D r i v e r
27-02-2012, 19:30
مرسی از شیرین خانوم بابته این مطلب در مورد بخاری در جا
توی این یه هفته ای که نبودم 2 تا سفر داشتم با کامیون باری 10 چرخ آکسور 2628 :دی
سفر اول از کرمانشاه به تبریز بود(آذر شهر دقیقا)
بار هم گندم بود که از سیلو امام خمینی کرمانشاه زده شد
میزان بار باره اول 16700 شد
بعد 16150
و بعد 16030
دیگه کم نکردیم چون باک گازوییل هم پر بود کامل
که همه اینا با بدبختی و هزار مشکل کم شده توی سرما :|
حیف دوربین نبرده بودم عکس بگیرم
دمای هموا جایی که ما بودیم شبش منفی 10 درجه بود
داییم هم هی با من شوخی میکرد میگفت یخ میکنیم و اله و بله :|
بعد بخاری درجا رو روشن کرد
تا صبح از شدت گرما کلافه شده بودم
البته این فکر میکنم با نفت کار میکرد از نوع سفیدش و 4 لیتر جا میگرفت مخزنش
خودش هم داخل اتاق بود
روی تخت بالایی خوابیدم
چقدر هم فضاش کمه این تخت بالایی
لامصب نمیشه غلط زد
توی این مدت صدای سوته توربو به شدت منو روانی خودش کرده بود
گندم توی کارخانه آرد خالی شد و بعد همون موقع داییم با چند تماس (:دی :X) بار ماشعیر گرفت
کارخانه سرد صحرا و اسمه ماشعیرش هم کاهنوش بود که الحق بیخود و مضخرف بود!!!
بار برای سوسنگرد زده شد
برگشتیم کرمانشاهو شب رو کرمانشاه موندیم
صبحش با اون یکی داییم راهی سوسنگرد و ادامه ماجرا و بار زدن تفاله سویا از خرمشهر برای یه مرغ داری در مرند و.....
موقع برگشت از خرمشهر من یه نیم ساعتی به اصرار داییم پشته فرمون نشستم
اول گردنه بود و سرعت رو با لیمیتر روی 30 گذاشت در دنده 5 و گفت بیا بشین
پشته فرمون نشستم و فقط ماشین رو هدایت میکردم
راحت بگم تا الان همچین صحنه احساسی توی طول مدت رانندگیم نداشتم
اونم زمانی بود که ماشین توی سربالایی قرار گرفت طول این مدت خبری از توربو نبود
وقتی ماشین توی سربالایی رفت سرعت از 30 به حدود 23 - 22 افت کرد و متعاقبش دور موتور که فکر کنم روی 1500 اومد
برای من که تا الان توربو سواری نکرده بودم فوق العاده بود
صدای سوت توربو یواش یواش بلند شد و خیلی سریع دور موتور رو جبران کرد و کیلومتر بالا اومد و دوباره روی 30 گیر کرد
اشک تو چشمام جمع شد و اگه داییم نبود حتی شاید زیره گریه میزدم از ذوق !!!!!
در ادامش استرس فوق العاده زیادی داشتم
مخصوصا به این خاطر که ماشین بار داشت و سنگین بود وکنترلش هم به نسبت خیلی سخت تر برای من
چه گیربکس جیگری دارن
8 دنده جلو
که یه دنده C هم بود که داییم میگفت ضریبش خیلی سنگین هست و مواقع خاصی معمولا استفاده میکنه
نوع دنده عوض کردن هم جالب بود
اول 4 تا دنده جلو رو عوض میکردم
بعد با غلطوندن گیربکس به سمت راست روی 4 دنده بعدی میرفت و یه خورده دسته دنده سمت راست تر قرار میگرفت
و 4 دنده بعدی
و برای معکوس زدن و 4 دنده قبلی ( 1 و 2 و3 و4 ) هم برعکس به چپ باید لغزوند
اول جا داره سلامی بفرستم به خانواده عزیز اتحادیه راننده ها یا هرچی که اسمش هست به خاطر وضع کرایه ها !!!!!!
دوم هم خدا توان به همه راننده ها بده و صبر به خانوادشون
راحت بگم حتی از کارگری کردن توی ساختمون هم سخت تره!
مخصوصا با این وضعیت قسط های سنگین و قیمت گازوییل و مواد مصرفی و اصحلاکی
ببخشید داستان گفتم و قدرت بیانم پایین بود و طولانی شد
سلامتی همه راننده ها مخصوصا از نوع سنگینش:7:

Actros
27-02-2012, 20:16
درايوره پايه 1 هم شدي پس داش امير .
منال كرماشان رويداره :31: ( كردي بود )

Amin-Nasim
27-02-2012, 22:01
مرسی از شیرین خانوم بابته این مطلب در مورد بخاری در جا
توی این یه هفته ای که نبودم 2 تا سفر داشتم با کامیون باری 10 چرخ آکسور 1828 :دی
سفر اول از کرمانشاه به تبریز بود(آذر شهر دقیقا)
بار هم گندم بود که از سیلو امام خمینی کرمانشاه زده شد
میزان بار باره اول 16700 شد
بعد 16150
و بعد 16030
دیگه کم نکردیم چون باک گازوییل هم پر بود کامل
که همه اینا با بدبختی و هزار مشکل کم شده توی سرما :|
حیف دوربین نبرده بودم عکس بگیرم
دمای هموا جایی که ما بودیم شبش منفی 10 درجه بود
داییم هم هی با من شوخی میکرد میگفت یخ میکنیم و اله و بله :|
بعد بخاری درجا رو روشن کرد
تا صبح از شدت گرما کلافه شده بودم
البته این فکر میکنم با نفت کار میکرد از نوع سفیدش و 4 لیتر جا میگرفت مخزنش
خودش هم داخل اتاق بود
روی تخت بالایی خوابیدم
چقدر هم فضاش کمه این تخت بالایی
لامصب نمیشه غلط زد
توی این مدت صدای سوته توربو به شدت منو روانی خودش کرده بود
گندم توی کارخانه آرد خالی شد و بعد همون موقع داییم با چند تماس (:دی :X) بار ماشعیر گرفت
کارخانه سرد صحرا و اسمه ماشعیرش هم کاهنوش بود که الحق بیخود و مضخرف بود!!!
بار برای سوسنگرد زده شد
برگشتیم کرمانشاهو شب رو کرمانشاه موندیم
صبحش با اون یکی داییم راهی سوسنگرد و ادامه ماجرا و بار زدن تفاله سویا از خرمشهر برای یه مرغ داری در مرند و.....
موقع برگشت از خرمشهر من یه نیم ساعتی به اصرار داییم پشته فرمون نشستم
اول گردنه بود و سرعت رو با لیمیتر روی 30 گذاشت در دنده 5 و گفت بیا بشین
پشته فرمون نشستم و فقط ماشین رو هدایت میکردم
راحت بگم تا الان همچین صحنه احساسی توی طول مدت رانندگیم نداشتم
اونم زمانی بود که ماشین توی سربالایی قرار گرفت طول این مدت خبری از توربو نبود
وقتی ماشین توی سربالایی رفت سرعت از 30 به حدود 23 - 22 افت کرد و متعاقبش دور موتور که فکر کنم روی 1500 اومد
برای من که تا الان توربو سواری نکرده بودم فوق العاده بود
صدای سوت توربو یواش یواش بلند شد و خیلی سریع دور موتور رو جبران کرد و کیلومتر بالا اومد و دوباره روی 30 گیر کرد
اشک تو چشمام جمع شد و اگه داییم نبود حتی شاید زیره گریه میزدم از ذوق !!!!!
در ادامش استرس فوق العاده زیادی داشتم
مخصوصا به این خاطر که ماشین بار داشت و سنگین بود وکنترلش هم به نسبت خیلی سخت تر برای من
چه گیربکس جیگری دارن
8 دنده جلو
که یه دنده C هم بود که داییم میگفت ضریبش خیلی سنگین هست و مواقع خاصی معمولا استفاده میکنه
نوع دنده عوض کردن هم جالب بود
اول 4 تا دنده جلو رو عوض میکردم
بعد با غلطوندن گیربکس به سمت راست روی 4 دنده بعدی میرفت و یه خورده دسته دنده سمت راست تر قرار میگرفت
و 4 دنده بعدی
و برای معکوس زدن و 4 دنده قبلی ( 1 و 2 و3 و4 ) هم برعکس به چپ باید لغزوند
اول جا داره سلامی بفرستم به خانواده عزیز اتحادیه راننده ها یا هرچی که اسمش هست به خاطر وضع کرایه ها !!!!!!
دوم هم خدا توان به همه راننده ها بده و صبر به خانوادشون
راحت بگم حتی از کارگری کردن توی ساختمون هم سخت تره!
مخصوصا با این وضعیت قسط های سنگین و قیمت گازوییل و مواد مصرفی و اصحلاکی
ببخشید داستان گفتم و قدرت بیانم پایین بود و طولانی شد
سلامتی همه راننده ها مخصوصا از نوع سنگینش:7:

فحش میدی:31:
فردا شرکت ماشعیر میاد تاپیک رو قفل میکنه :31::31::31:

ŞHÍЯÍŃ
29-02-2012, 16:52
سلام یه سوال فنی داشتم.
بابام واسه لاستیک های جلو اکتروس لاستیک پهن انداخته یکی گفت جلوبندی رو خراب میکنه.
میخواستم ببینم اینطور خراب میکنه جلوبندی رو ؟چرا؟؟

amin13720
29-02-2012, 17:21
اتفاقا دایی من لاستیکای اتوبوس رو عوض کرده بود 295 انداخته بود گفتم چرا 315 ننداختی گفت اگه بترکن خیلی به ماشین ضربه میزنن و موقع چرخش فرمون چون 315 نسبت به 295 پهن تر هست زود جلوبندی و سیستم فرمون رو خراب میکنه ولی به نظر من ماشین با لاستیک پهن تر ابهت خاصی پیدا میکنه

کسی میدونه نوشته های L و U و 3 که روی تریلی ها میزنن مخفف چه کلمه هایی هستند؟

mohamad skystar
29-02-2012, 17:43
اتفاقا دایی من لاستیکای اتوبوس رو عوض کرده بود 295 انداخته بود گفتم چرا 315 ننداختی گفت اگه بترکن خیلی به ماشین ضربه میزنن و موقع چرخش فرمون چون 315 نسبت به 295 پهن تر هست زود جلوبندی و سیستم فرمون رو خراب میکنه ولی به نظر من ماشین با لاستیک پهن تر ابهت خاصی پیدا میکنه

کسی میدونه نوشته های L و U و 3 که روی تریلی ها میزنن مخفف چه کلمه هایی هستند؟

L 3 یعنی همون درجه آلایندگی

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:43 PM ----------

سلام یه سوال فنی داشتم.
بابام واسه لاستیک های جلو اکتروس لاستیک پهن انداخته یکی گفت جلوبندی رو خراب میکنه.
میخواستم ببینم اینطور خراب میکنه جلوبندی رو ؟چرا؟؟

هیچ مشکلی نداره.
فقط بگو از لاستیک میشلن استفاده کنه.

arash volvo
29-02-2012, 19:41
یه چن تا عکس از کامیون های مختلف که میان بندر امیر آباد
امیدوارم لذت ببرید:46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dvukxeshvuf1wpmsqi05y.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D0dlrq53baznqvbbbjhof.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dx3c3h0jud8h288qnal99.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D1ajh9i6av980397fio1s.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dowmpum483d63j4o71kb.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D3e2yeevk905a329pfe.jpg)

rami_hemi
29-02-2012, 20:17
اون علایم سطح آلایندگی صوتی هستن
لاستیک پهن توی کامیون زیاد تاثیر نداره ولی میتونه زیر بار روی فرمان خوب جواب بده ولی فرمان ماشین رو سنگینتر میکنه . یعنی روی هیدرولیک فشار بیاره ولی نه مثل سواری ها .
بیشتر واسه کمپرسی بهتره تا کشنده

amin13720
29-02-2012, 22:34
دمت گرم ارش جون

اون ماشینی که تو چندتا عکس کاپوتش معلومه ماشینه خودتونه؟
اگه ماشین خودتونه چندتا عکس ازش بزار

arash volvo
29-02-2012, 22:55
دمت گرم ارش جون

اون ماشینی که تو چندتا عکس کاپوتش معلومه ماشینه خودتونه؟
اگه ماشین خودتونه چندتا عکس ازش بزار

مرسی امین جون:11:
آره اون ماشین خودمونه که Volvo N10 هستش:46:

اینم دو تا عکس ازش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dnb3fksebptslzmuv43d.jpg)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dadkpmo9t0xu5pthfx20i.jpg)

ŞHÍЯÍŃ
29-02-2012, 23:33
این ولوو ها خیلی دوست داشتنی هستن کنارش وای میسی در جا کار میکنه یه صدای غرش خفنی داره

من اینارو میبینم یاد ببر میفتم و واقعا هم مثل ببر قدرتمند و با ابهت هستن:8:

amin13720
29-02-2012, 23:58
واقعاً ماشینای قدرتمندی هستن
به نظر من n10 و nh12 فقط بدرد معدن میخورن

شیرین فهمیدی چرا لاستیک پهن جلوبندی رو خراب میکنه؟
فرمون نرمتر میشه ولی رو هیدرولیک فرمون فشار میاره بعد از یه مدت فرمون میزنه و به یه سمت میکشه

rami_hemi
01-03-2012, 09:42
فرمون روی بار سنگین نرمتر عمل میکنه وگرنه پدر آدم در میاد (اگه هیدورلیک نباششه که محالات -یاد اینترناش ترین استار خودمون افتادم اون هیدرولیک نداشت)این لاستیکا رو زوینهای نرم هم خوب عمل میکنن من اورایل این فرمی ها رو بیشتر روسی دیدم وضعیت جاده های اونها رو هم میدونید دیگه .

ŞHÍЯÍŃ
01-03-2012, 14:36
من از خیلیا پرسیدم میگن همچینی هم الکی نیست آسیب بزنه شاید هوو یا دانگ فنگ بترکون ولی ولوو اکتروس و ....رو به این راختی ها خراب نمیکنه.بعد رامین جان گفتن واسه جاده های ناهموار و برای چسبندگی ماشین به جاده خوبه چون جدیدا بابام ارمنستان کار میکنه و جاده های همچین جالبی نداره شاید برای همین از لاستیک پهن استفاده میکنه:20:

ŞHÍЯÍŃ
02-03-2012, 23:55
سلام
به این عکسا نگاه کنید تا یه چیزی خدمتتون بگم:46:

امروز یه چیز تازه شنیدم خیلی حال کردم گفتم به شما هم بگم
یه کمپانی حمل نقل بزرگ هلندی که تعصب خیلی بالایی روی محصولات مرسدس بنز داره تمام ماشین های حمل و نقل
خودش رو بنز قرار داده و جدیدا هم یه اکتروس نسل چهارم خریداری کرده.
خدایی هم عجب سالارایی داره:40:

DISTUR
05-03-2012, 13:43
سلام
دوستان میخاستم نظرتون رو در مورد خرید کشنده جدید گروه بهمن بدونم faw جی6
شرکت میگه 105 تومن
1-ارزش خرید داره یا نه؟
2-الان دانگ فانگ و هوو قیمت صفرشون چقدره؟
3-نصبت به هوو و دانگ فانگ چجوریاست بهتره یا بدتر؟
4-به نظرتون اگه تحریما برداشته شه سال دیگه ارزون نمیشه؟ کلا وضعیت ماشین سنگین چطوریاست برای خرید تو این اوضاع احوال؟
5-سود خالصی ماشین سنگین چجوریاست یعنی من الان 100 تومن بدم این خرج در رفته ماهی چقدر برام میمونه؟
6- این مثل هوو و دانگ فانگ نیست از یکی پرسیدم گفت هوو و دانگ فنگو نمیزارن بار بندر بزنه؟ اینم اینجوریه؟

بی باک بی بال
05-03-2012, 19:21
سلام
دوستان میخاستم نظرتون رو در مورد خرید کشنده جدید گروه بهمن بدونم faw جی6
شرکت میگه 105 تومن
1-ارزش خرید داره یا نه؟
2-الان دانگ فانگ و هوو قیمت صفرشون چقدره؟
3-نصبت به هوو و دانگ فانگ چجوریاست بهتره یا بدتر؟
4-به نظرتون اگه تحریما برداشته شه سال دیگه ارزون نمیشه؟ کلا وضعیت ماشین سنگین چطوریاست برای خرید تو این اوضاع احوال؟
5-سود خالصی ماشین سنگین چجوریاست یعنی من الان 100 تومن بدم این خرج در رفته ماهی چقدر برام میمونه؟
6- این مثل هوو و دانگ فانگ نیست از یکی پرسیدم گفت هوو و دانگ فنگو نمیزارن بار بندر بزنه؟ اینم اینجوریه؟

می شه یه عکس ازین دسته گل جدید بزاری

قیمت البرزم حدود110 صفر
بقیه رو نمی دونم
توی عمرم نشندیم چیزی توی ایران ارزون بشه
من پارسا نزدیک 100 دادم بابت ماشن تا الان حدود 30 تومن کاردم25 دادم بابت خرج ماشینو راننده این چیزا 5 تومان درامد اگه تو بانک بود الان حداقل 20 تومان صود شو داشتم
البته بستگی داره به شهر منطقه از هم مهم تر خود ادم به نظر من اگه هنر دیگه نداری خوب

hamid_diablo
05-03-2012, 20:34
Volvo FH16 750

D4Rk knight
07-03-2012, 00:57
خودنمايي سلطان با 730 اسب بخار قدرت

کارخانه سازنده کاميون اسکانيا سوئد مدل جديد خود را با موتور V8 و حداکثر قدرت 730 اسب بخار و گشتاوري فوق العاده 3500 نيوتن متر روانه بازار کرد. اين موتور جديد 16.4 ليتري در قدرت هاي 500، 560، 620 و 730 اسب بخار در اختيار خريداران قرار دارد. مدل 620 با 3000 نيوتن متر گشتاوري پس از 5 سال جاي خود را به موتور جديد با 730 اسب بخار مي دهد که توانست جايگاه اولي را از ولوو FH16 با 700 اسب بخار قدرت و 3150 نيوتن متر گشتاوري بربايد.

نکته مهم دريافت تاييديه هاي يورو پنج و استاندارد EEV براي اين V8 جديد مي باشد. اين کشنده ها همچنين داراي تغيييراتي در نماي بيروني نسبت به نسل قبل خود برخوردارند که تيز شدن زواياي جلو پنجره، دريچه هاي ورودي هواي جديد با توري هاي لانه زنبوري، چراغ هاي زنون و نشان بزرگ تر اسکانيا از جمله اين تغييرات مي باشند.

اينکه براي حمل بار 20 تن قدرت موتوري 440 اسبي نيز کفايت مي کند را همه قبول دارند اما چرا کاميون سازان با سرمايه گذاري هاي سنگين سعي در ارائه کاميونهايي پر قدرت تر مي نمايند که اتفاقاً کمترين ميزان فروش آنها نيز به بزرگ ترين کاميون توليدي خودشان تعلق مي گيرد؟ در بخش نظرات همچنان با ما باشيد تا با هم علت اين حرکت را روشن و برسيم به جايي که خريد يک کاميون با قيمت دو برابر کاميون هاي 440 اسبي و با استهلاک و قيمت قطعات يدکي بالا در کنار بازار دست دوم محدود چه توجيه اقتصادي مي تواند داشته باشد.

رقابت همچنان باقيست ....

مسابقه تسلیحاتی از قوی به قوی تر همچنان ادامه دارد، پس از آنکه در سال گذشته اسکانیا با معرفی پیشرانه 730 اسبی عنوان قوی ترین کشنده اروپا را از ولوو پس گرفت کمتر علاقمندی تصور می نمود که این دو سازنده همچنان بر اهداف قدرتی خود پافشاری نموده و ولوو دوباره بخواهد این عنوان را از اسکانیا پس بگیرد، رقابتی که در سالهای 2003 و 2004 پس از معرفی ولوو FH16-610 میان این دوسازنده در گرفت و اسکانیا کشنده R620 خود را معرفی و ولوو در کمتر از هشت ماه کشنده ی FH16-660 خود را برای پس گرفتن عنوانش معرفی نمود، و امروز نیز با اینکه با معرفی نسل جدید سری آکتروس توسط مرسدس بنز که زمانی اولین کشنده ی کلوب 600 اسبی ها رو معرفی نمود عملاً خط پایانی بر این رقابت ها کشیده شد اما می بینیم که ولوو قصد دارد کشنده های 750 اسبی خود را از اوایل سال آینده تولید و روانه بازار نماید. با اینکه همه ی علاقمندان به ولوو منتظر معرفی نسل جدید سری FH بودند اما معرفی کشنده FH16-750 از سوی ولوو شوک آور بود.

این کشنده به پیشرانه های شش سیلندر خطی 16.1 لیتری مدل D16G مجهز بوده که با 750 اسب بخار قدرت در محدوده ی 1600 تا 1800 دور در دقیقه و 3550 نیوتن متر گشتاوری در محدوده ی 1050 تا 1400 دور در دقیقه قادر به پاس نمودن استاندارد های یورو 5 و EEV می باشد و ولوو مدعی است که مصرف سوخت این کشنده نیز تفاوتی با گونه ی 700 اسبی نخواهد داشت.
ولوو تراکز اولین پیشرانه ی 16 لیتری خود را در سال 1987 در سری F16 به قدرت 470 اسب بخار و 2015 نیوتن متر گشتاوری معرفی نمود که در سال 1993 ( D16A ) این توان به 520 اسب بخار افزایش یافت. ده سال بعد در سال 2003 گونه ی 610 اسبی این پیشرانه معرفی و در سال 2009 نیز با خروجی 700 اسب بخار علاقمندان به کامیون را شگفت زده نمود. این پیشرانه 16 لیتری در حال حاضر با خروجی های 540، 600 و 700 اسب بخار عرضه می‌شوند.

نکته ی جالب و قابل تامل در پیشرانه ی جدید که به مناسبت بیست و پنجمین سال تولید پیشرانه 16 لیتری توسط ولوو به تولید می رسد بالا بودن گشتاوری در دورهای پایین آن است بطوریکه در دور 900 این پیشرانه به حداکثر گشتاوری 2800 نیوتن متر می‌رسد و در دور 1050 نیز می توانید از 3550 نیوتن متر سود ببرید. برای انتقال نیرو نیز از جعبه دنده های خودکار I-shift که از سال 2006 در این کشنده بکار گرفته شده ( در پیشرانه سری D16-C ) و دیفرانسیل های سنگین RS1360 با حداکثر ظرفیت ناخالص 250 تن استفاده شده است. کابین این کشنده نیز تنها در دو گونه گلوبتروتر و گلوبتروتر ایکس ال تولید خواهد شد.

چنین کشنده ای تنها برای حمل و نقل سنگین و آنهم در بازاری که درآمد کافی برای آن وجود داشته باشد مناسب بوده چرا که هزینه های نگهداری و تعمیر آن جدا از قیمت خرید بسیار بالا بوده و صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

منبع:تیونینگ سنتر

D4Rk knight
07-03-2012, 01:01
آزمایش فنی مرسدس بنز 1843 axor
به خوبی واضح است از نظر طراحی اتاق برخی از کشنده های مرسدس بنز در ایران نیاز به یک پوسته اندازی اساسی دارد . با کمی دقت پیشینه محصولات تجاری مرسدس در خواهید یافت که اتاق سری AXOR - ACTROS نزدیک به 15 سال است که برای همه یکنواخت و تکراری شده و در حال حاضر دیگر همسو با انتظارات مهندسان طراح، کارشناسان و خواسته های رانندگان نیست. این در حالی است که مرسدس همچون برخی از خودرو سازان داخلی به عنوان FACE LIFT تلا ش نموده اند با تعویض روکش های صندلی ها و افزون بر حجم موتور و تغییرات جزیی دیگر سعی به روز نمودن این محصولات داشته باشد

این که تا چه حد در رسیدن به چنین هدفی موفق بوده یا نه نیاز به بررسی بازار فروش این خودرو در اروپا دارد که در مجالی دیگر و طی یک مسابقه آماری باید به آن پرداخت شود . اما فارغ از این موضوع نگاهی داریم به 1843 AXOR محصول روز تولیدی شرکت ایران خودرو دیزل با پایه قدرتی و حجم موتور بالا که در سال 2005 FACE LIFT شده و برای تهیه این گزارش در اختیار ما قرار گرفت.

نمای ظاهری و قرار گرفتن پره ها و پله های ورودی هوا ، همچون مدل های روز AXOR بوده و از مواد کامپوزیتی ساخته شده که توسط شرکت های داخلی تولید می گردد ، اتاق AXOR با وجود این که از لحاظ بلندی و ارتفاع شرایطی بسیار عالی دارد ولی باریک بودن این اتاق ضعفی است که با عث ایجاد فضای کوچکی برای راننده شده و وی را بعد از چند ساعت رانندگی وادار به توقف و رفع خستگی می کند.

برخی منتقدین معتقدند شاید قرار گرفتن ورودی هوا و منبع اگزوز در جای نامناسب طراحان را وادار به طراحی کابینی باریک نموده است. از طرف دیگر و در توجیه ارتفاع آکسور به بالا قرار گرفتن موتور در زیر کابین هم اشاره کرد که باعث شده کنسول میانی بیش از حد مرتفع شده و در نتیجه موجب بلندتر شدن بی مورد اتاق 1843شود چنین موردی می تواند یکی از دلایلی باشد که تا حدودی تناسب قدی این مدل را بر هم زده است. با همه این حرف ها به این موضوع توجه داشته باشید که علی رقم قدیمی بودن نسبی طراحی اتاق اکسور انقدر زیباست که هنوز هم مورد کپی از سوی شرقی ها قرار می گیرد.

تضاد رنگی بین گلگیر و رکاب و سپری که چراغ را در بر گرفته است با بخش فوقانی یا کابین خودرو از کسور یک کامیون خوش قیافه ساخته است. دو کانال هوای کشیده شده به طرفین که بسیار ظریف در طرفین گریل ( جلو پنجره ) قرار گرفته اند از مشخصه های اصلی 1843است که ضمن کارایی آن را زیبا کرده.

1843 با قدرتی معادل 428 اسب بخار با آرایش 6 سیلندر خطی و حجم سیلندر 12 لیتر ( cc 11967 ) دارای استاندارد زیست محیطی یورو می باشد این استاندارد 1843را با قرا دادن در رتبه سوم سوم جهانی از لحاظ زیست محیطی قادر ساخته تا در هر نقطه ی از جهان آماده حضور در بازارهای تجاری باشد.

تکنولوژی موتور به نحوی است که توربو شارژ و اینتر کولر همانند دو جزء جدا نشدنی در کنار یکدیگر و تحت نظارت کنترل کننده های الکترونیکی کار می کنند . پیش گرمکن سوخت یکی از مزیت های اصلی 1843است که آن را در آب وهوای سرد و کشنده بدون هیچ گونه اتلاف وقتی آماده خدمت رسانی می کند.

این پیش گرمکن سوخت کمک می کند تا موتور AXOR در شرایط ایده آل کار کرده و سوخت خود را تا نهایت ممکن کامل بسوزاند . گیریبگس از مدل 1.0 – 14.57 /9 – 131 G انتخاب شده که از نوع دستی بوده با دنده های 9+1 قدرت را به خوبی به چرخ ها انتقال می دهد . در نظر داشته باشید که این مدل گیربکس برای محصولات غیر اتوماتیک مرسدس بنز بهترین بوده و با کمک کلاچ های 430 MFZ تک صفحه ای خشک با عمل کننده های هیدرولیکی و پنوماتیکی توانسته مجموعه حرکتی بی نظیر را بسازد.

ترمز همانگونه که انتظار می رود مجهز به سیستم ضد قفل ABS است که کنار ترمز موتور و ترمزهای دیسکی پنوماتیکی محورجلو عقب با فشار 10 سعی می کند از عهده وظایف خود بر آید . بنظر می رسد این فشار ترمز برای این کامیون به خصوص هنگام حمل بار کم بوده و حداقل باید تا 13 بار فشار ترمز را بالا برده یا این که در کنار این فشار (10 بار ) از سیستم ASR بهره برده . اندازه دیسک ها 9.00 × 22.5 و تایرها 5/22 R 80/315 انتخاب شده که با زاویه 48 درجه ی گردش چرخ هماهنگی خوبی دارد و توانسته جوابگوی 8/4 دور تعداد چرخش دورانی باشد که در میان نمونه های موجود در ایران با ایجاد قطر دایره ی چرخش 14/9 متر رتبه بسیار خوبی را کسب می کند.

سیستم تعلیق در محور جلو از نوع فنرهای پارابولیک دولایه با موج گیر و کمک فنر بهره گرفته شده که برای شرایط مساعد جاده ی ( مثل جاده های ایران ) همچون جاده های هموار و حمل بارهای ساکن ( نه مواد سوختی و تانکرهای حمل مایعات ) بسیار عالی است . این موضوع در شرایط غیر متعارف کمی راننده را از حیث کنترل وسیله دچار مشکل می کند . در واقع فاصله کم محور ( 3600 میلی متر ) و همینطور کوتاه بودن شاسی در مرکز باعث می شود که کشنده در حالت تعادلی خوبی قرار نگیرد و هدایت قسمت عقب در بین خطوط مشکل تر شود.

این موضوع راننده را وادار می سازد تا برای کسب اطمینان از وضعیت تریلر خود به طور پیوسته به آئینه های جانبی نگاه کند سیستم فرمان BK 8 LS مرسدس بنز با انتقال کامل حرکات غربیلک فرمان به سییتم میکانیکی – هیدرولیکی تلاش نموده تا کنترل آن را راحت تر ساخته و فرمان را در اختیار راننده قرار بگذارد . شاید اتاق بلند به همراه جای خواب منطبق بر استاندارد 29 ECER و سیستم تهویه مطبوع دریچه برقی سقف مجهز به بالا بر هیردرولیکی بازاویه 70 درجه نمایشگر دیجیتالی روی داشبرد به همراه نمایش دهنده هوای بیرون باک سبک آلومینیومی با گنجایش 400 لیتر ، چراغ مه شکن و .. . باعث شده که برخی از خریداران متعصب به محصولات مرسدس 1843 AXOR را انتخاب کنند.

در فضای داخلی اصول آرگونی به خوبی رعایت شده و راننده به راحتی به ادوات و نمایشگرهای روی داشبورد دسترسی دارد. همانگونه که در عکس هم ملاحظه می کنید دریچه های تهویه در وسط محل قرار گرفتن دو لیوان بر روی داشبورد و اهرم های ترمزدستی در بهترین محل و در نزدیک راننده تعبیه شده اند تا راننده بدون از دست دادن تمرکز به کار خود مشغول باشد . هر چند که باید اعتراف کرد که در بین کشنده های اروپایی با وجود کشنده های همچون 12 FH و یا رنو پریمیوم شاید کمتر کسی به سراغ این محصول به روز نشده اروپایی برود اما آکسور نیز با رعایت استانداردهای زیست محیطی حداقل در تردد در جاده های اروپایی دچار مشکل نخواهد بود . یک تراک سایز متوسط که در جاده های ما هنوز هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد

منبع:تیونینگ سنتر

ŞHÍЯÍŃ
07-03-2012, 22:29
آخه چی بگم من کدوم آدم ..........اینارو تصویب میکنه بنده خدا جوون شاید بخواد راننده بشه آخه لامصبا 25 سال 23سال چیه دیگه!!!!!!!!

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Amin-Nasim
08-03-2012, 07:57
کشنده FAW J6
موتور و امکانات خوبی داره

منبع

ŞHÍЯÍŃ
08-03-2012, 16:04
میخواستم دیگه کمتر عکس بزارم دلم نیومد این عروسک رو نزارم

hamid_diablo
11-03-2012, 20:52
یکی از کشنده های بسیار زیبای رنو

mehrab parsa
11-03-2012, 21:49
مگنوم در سال معرفي توانست عنوان كاميون سال 1991 اروپا را كسب كند .شركت رنو در نسل اول اين كشنده از موتور هاي e-7 شركت ماك كه اولين بار بر روي مدل هاي ch اين كمپاني بود استفاده كرد كه قدرت 420 اسبي را دارد و از گيربكس هاي زد اف 8 سرعته استفاده كرده است.
از اولین باری که رنو کشنده مگنوم را روانه بازارهای اروپا کرد بیش از دو دهه میگذرد . در طول این سال ها تنها تغییرات اندکی در ظاهر این کشنده لوکس انجام شده ولی داخل کابین – موتور و گیربکس آن دستخوش تغییرات گسترده ای شده است . کشنده ای که در حال حاضر به بررسی آن می پردازیم محصول سال 2009 بوده و با استاندارد یورو 5 روانه بازار شده است .
در میان کشنده های حاضر در بازار اروپا قطعاً رنو مگنوم با سایرین تفاوتهای فراوانی دارد . با گذشت دو دهه کماکان رنو مگنوم در اروپا و در سطح اول کشنده های بین المللی حضور دارد به طوری که پرفروش ترین کشنده فرانسه نام گرفته است . با کمی دقت در استیل این کشنده متوجه میشوید که شباهتهایی با کشنده های بی دماغ آمریکایی دارد . نحوه قرارگرفتن رکابها و طریقه سوار شدن به کشنده با کمک دستگیره های طویل جانبی – باک های بزرگ و چیدمان داخل کابین همانند کشنده های آمریکایی می باشد . شاید این موضوع به خاطر بهره گیری از نظریات طراحان ماک در طراحی مگنوم باشد ( همانطور که میدانید رنو سهامداراصلي کمپانی ماک می باشد ).
رنو مگنوم یکی از بلند قدترین کشنده های اروپاست . ارتفاع داخل کابین آن به بیش از 2 متر میرسد در حالیکه کف کابین هم کاملاً صاف و مسطح است . صاف بودن کف کابین یکی از نقاط قوت این کشنده است زیرا باعث میشود زیبایی و جاداری داخل کابین خیلی بیشتر به چشم برسد هماننده اكتروس mp4
از دیگر تفاوتهای این کشنده با سایر رقبا کابین سه تکه آن است به طوری که اگر از جلو به کشنده نگاه کنید کاملاً متوجه آن می شوید : قسمت سپر و زیر سپری – قسمت میانی و محل قرارگیری رادیاتور – قسمت اصلی کابین . با بهره گیری از این شیوه طراحی که در نوع خود منحصر به فرد است و با استفاده از بالن های هوای فشرده که سرتاسر قسمت زیرین کابین را دربرگرفته اتاق کشنده کاملاً مواج شده و کمترین میزان لرزش ناشی از دست اندازهای جاده به داخل منتقل می شود .
با بهره گیری از کف صاف فضای در دسترس داخل کابین 1090 لیتر می باشد که فوق العاده است . چیدمان داخل کابین هم با رقبا متفاوت است . اگر چه ممکن است برای برخی خوشایند نباشد ولی این کشنده تنها یک تخت خواب آن هم در بخش فوقانی کابین دارد و قسمت پایینی به یک اتاقک چند منظوره تبدیل شده : میز کار – اتاقک نهارخوری و میز نشیمن جهت تماشای تلویزیون .
در قسمت ادوات سنجش هم رنو همانند خودروهای سواری خود ، با سایرین متفاوت است : استفاده از یک دور سنج آنالوگ و سرعت سنج دیجیتال به صورت ترکیبی با نور پردازی پشت آمپر زیبا .
تعویض دنده به صورت اتوماتیک از طریق کلیدهای قرارگرفته بر روی قربلیک فرمان انجام می شود . همچنین ترمز توقف در سربالایی – شیشه بالابر برقی و کارکیت و دکمه های کنترل سیستم موسیقی همگی بر روی فرمان تعبیه شده اند .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F55196956775715985835.jpg)

موتور :

مگنوم 2009 مجهز به یک موتور 13 لیتری با کد DXi 13 که قادر است 480 و 520 اسب بخار را در دور 1050 دور در دقیقه ایجاد کند . حداکثر گشتاور خروجی 2550 نیوتن متر برای موتور 520 اسبی می باشد . رنو ادعا کرده که 90% گشتاور خروجی در کمتر از 2 ثانیه در اختیار راننده قرار خواهد گرفت و این باعث شتابگیری فوق العاده کشنده در ابتدای حرکتش می باشد .
همچنین با استفاده از سیستم engine stop وقتی کشنده به مدت 5 دقیقه در حالت توقف قرار دارد موتور به صورت اتوماتیک خاموش میشود در حالیکه دمای موتور پایین نمی آید و نیازی به گرم کردن دوباره موتور ندارد . بعلاوه در مصرف سوخت هم صرفه جویی میشود .
این موتور دارای 6 سیلندر به صورت خطی بوده و منطبق با استاندارد یورو 5 وEEV میباشد .
در رنو مگنوم 2009 از جعبه دنده اتوماتیک Optidriver+ به صورت استاندارد استفاده شده است . این جعبه دنده باعث کاهش مصرف سوخت – کاهش استهلاک قطعات متحرک و افزایش شتاب و ایمنی خودرو می شود.
رنو سیستم ترمز موتورOptibrake را به صورت اینترلاک با گیربکس اتوماتیک خود ارائه میکند . این ترمز موتور یکی از قویترین نوع خود در بازار می باشد و قادر است کشنده را با شتاب معکوس 7 متر بر مجذور ثانیه متوقف کند . قدرت این ترمز 414 کیلووات است .
از دیگر سیستم های ایمنی این کشنده میتوان به چرخهای تمام دیسکی - ABS-ASRترمز توقف در سربالاییESP و سیستم کنترل پایداری اشاره کرد .
همچنین شیشه یک تکه جلو با زاویه دید بسیار وسیع – آینه های متعدد- نمایشگر دیجیتال عقب تریلر – چراغهای جلویی هالوژن و سیستم های ماهواره ای و کنترلی ثانویه از دیگر امکانات ایمنی این کشنده است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F20336671003082017076.jpg)

در پایان باید گفت اگرچه رنو مگنوم در بین تولید کننده گان اروپایی قدیمیترین کشنده محسوب میشود اما طراحی فوق العاده آن باعث شده کماکان به عنوان یک رقیب جدی در بازار مطرح باشد . امیدواریم نماينده رسمي كاميون هاي رنو(آريا ديزل) این کشنده را هم هرچند با تیراژ محدود وارد بازار داخلی کشورمان كند چرا که ارزش خریدن دارد .

shahlolak
12-03-2012, 02:47
اینم سالار خسته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

بی باک بی بال
12-03-2012, 20:09
اینم سالار خسته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
حالا سالاذ کدوم

oh_jo
13-03-2012, 11:32
سلام به همه
من چند تا سوال داشتم . اگر لطف کنید و جواب بدید خوشحال می شوم .

می خواستم بدونم اگر کسی بخواد ماشین اش رو به دست داننده که کار کنه . باید با راننده چه طوری کنار بیاد . دست مزد اش چقدر . آیا هزینه غذا هم بر عهده صاحب ماشین . آیا هزینه جریمه ها هم بر عهده صاحب ماشین هست اش . کلا عرف بازار چی هست اش .

ماشین نفت کش هست اش . قرار یک ماه دیگه کارخانه تحویل بده

ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید . با تشکر .

mohamad skystar
13-03-2012, 13:15
سلام به همه

می خواستم بدونم اگر کسی بخواد ماشین اش رو به دست داننده که کار کنه . باید با راننده چه طوری کنار بیاد . دست مزد اش چقدر . آیا هزینه غذا هم بر عهده صاحب ماشین . آیا هزینه جریمه ها هم بر عهده صاحب ماشین هست اش . کلا عرف بازار چی هست اش .

عموما برای اینکه راننده هوای ماشین رو داشته باشه صاحب ماشین
میاد 1 دانگ از ماشین رو میده به راننده که بیشتر احساس مسئولیت کنه.
یا اگر نخواست این کارو بکنه باید حقوق خوب بده که مقرون به صرفه نیست تو این وضعیت.
هزینه جریمه ها تمام به عهده راننده هست و اون دیگه دسته خودشه باید تلاش کنه کمتر جریمه بشه
هزینه غذا هم بر عهده راننده هست.
فقط هزینه های سرویس و تعمیرات و ایناست که صاحب خودرو در جریانه
کاری که من برا ماشین سنگین خودمون میکنم

oh_jo
13-03-2012, 13:28
خیلی ممنون از جواب شما

سه دانگ از ماشین به اسم شریک ام هست . قرا که راننده هم خود اش باشه . ولی ایشان میگن که تمام هزینه ها جدا از حقوق راننده هست . و حقوق هم مبگن که 1 میلیون تومان برای راننده . که خود اش باشه .

حالامن ماندم چی کار کنم . خودم هم اصلا سر در نمی یارم .

یه سوال دیگه :

عوارض پرداختی در جاده به چه شکلی محایبه میشه ؟ به عهده راننده است یا صاحب ماشین ؟
گازوئیل فکر کنم به عهده صاحب ماشی باشه
لطفا دوستانی که تجربه دارن من رو راهنمایی کامل بکنن
با تشکر

AfsHiN.
13-03-2012, 17:54
سلام به همه

عموما برای اینکه راننده هوای ماشین رو داشته باشه صاحب ماشین
میاد 1 دانگ از ماشین رو میده به راننده که بیشتر احساس مسئولیت کنه.
یا اگر نخواست این کارو بکنه باید حقوق خوب بده که مقرون به صرفه نیست تو این وضعیت.
هزینه جریمه ها تمام به عهده راننده هست و اون دیگه دسته خودشه باید تلاش کنه کمتر جریمه بشه
هزینه غذا هم بر عهده راننده هست.
فقط هزینه های سرویس و تعمیرات و ایناست که صاحب خودرو در جریانه
کاری که من برا ماشین سنگین خودمون میکنم

خیلی ممنون از جواب شما

سه دانگ از ماشین به اسم شریک ام هست . قرا که راننده هم خود اش باشه . ولی ایشان میگن که تمام هزینه ها جدا از حقوق راننده هست . و حقوق هم مبگن که 1 میلیون تومان برای راننده . که خود اش باشه .

حالامن ماندم چی کار کنم . خودم هم اصلا سر در نمی یارم .

یه سوال دیگه :

عوارض پرداختی در جاده به چه شکلی محایبه میشه ؟ به عهده راننده است یا صاحب ماشین ؟
گازوئیل فکر کنم به عهده صاحب ماشی باشه
لطفا دوستانی که تجربه دارن من رو راهنمایی کامل بکنن
با تشکر
هزینه گازوئیل و گاراژو تعمیرات و عوارض جاده به عهده ی صاحب ماشین هستش و حالا که هر کدومتون 3 دنگ دارین این هزینه ها بینتون تقسیم میشه.
هزینه ی غذا توافقی هستش اگه کسی یه راننده ی باتجربه همه کار بلده فنی با معرفته سالم گیرش بیاد هزینه ی غذاشو هم میده چون اینجور راننده هارو رو هوا میبرن.
حقوق معمولا از 600 هست تا 1 میلیون بستگی داره در ماه چند سرویس بره مسافتی که طی میکنه چقدره چند روز میخوابه ... اینا ملاک تعیین حقوقه
اما در کل شما که از ماشین سر در نمیاری واردش نمیشدی بهتر بود حالا اگه خودت همراش بودی خاطرجمعتر بود مثلا میره بندر اونجا شب تا صبح کانتینر از کشتی تخلیه میکنن میزنه یه قرونشم بهت نمیده از این قبیل کارا زیاده که صاحب ماشین اطلاعی نداره.

sahar_spd
14-03-2012, 12:11
البته علاوه بر هزینه ماشین که بگذریم همانطور که دوست عزیزمون گفت بستگی به راننده و نوع ماشین داره .
چون ماشین شما تانکر حمل سوخت هستش فک کنم باید خط داشته باشه یعنی تو یه مسیر و خط مشخصی حمل سوخت میکنه . اینم بگم که هزینه راننده بستگی داره که داخلی کار کنه یا خارجی . من خودم رو ترانزیتم ماشین هم ولوو 480 اتومات هستش اصلا هم داخلی کار نمیکنم اکثرا ترکیه و بعضی وقتام گرجی میرم ماهی 1 تومان + هزینه غذا و ... برای هربار خروج از ایران 200 میگیرم.
سوالی باشه باز در خدمتم.

oh_jo
14-03-2012, 12:35
ماشین در مسیر اراک ارومیه قرار کار کنه

و راننده هم تازه داره گواهی نامه می گیره . البته من خودم مخالف رانندگی ایشان هستم . چون ناشی هست اش . بهتره که ادم این پول رو میده یک راننده حرفه ای بگیره .

به نظر دوستان برای یک راننده تازه کار باید چقدر داد ؟

و راهنمایی کنید در مورد این که باید زمان تحویل ماشین به راننده چه شرط های با هاش گذاشت ؟

لطفا دوستان تجربیات شون رو انتقال بدن . با تشکر

DISTUR
14-03-2012, 15:12
ماشین در مسیر اراک ارومیه قرار کار کنه

و راننده هم تازه داره گواهی نامه می گیره . البته من خودم مخالف رانندگی ایشان هستم . چون ناشی هست اش . بهتره که ادم این پول رو میده یک راننده حرفه ای بگیره .

به نظر دوستان برای یک راننده تازه کار باید چقدر داد ؟

و راهنمایی کنید در مورد این که باید زمان تحویل ماشین به راننده چه شرط های با هاش گذاشت ؟

لطفا دوستان تجربیات شون رو انتقال بدن . با تشکر
سلام
عزیز منم دنبال این کار بودم بعد از چندی تحقیق به این نتایج رسیدم
1- باید مجرد باشی چون اگه متاهل باشی بار اولو که بزنی برگردی میبینیم برگه احضار طلاق دم دره
2- تمام سود ماشین سنگین تو اینه که خودت راننده باشی و کسی دلش به حال ماشین نازنین نمیسوزه
3- باید ی شاگرد بگیری و غیر از بندر و خارج هیچ مسیری سود بهت نمیده مخصوصا بندر
ولی با توجه به گفته شما که تو شرکت نفت هستید باید سود خوبی بده شرکت و قراردادهای خوبی مینویسن
البته بستگی داره کدوم شرکت باشی مثلا شرکت نفت یه شهر با شهر دیگه زمین تا اسمون تفاوت قیمت میدن
کلی بگم کار ماشین سنگین بستگی به منطقه و شرایط فردی داره
البته من خودم هم هنوز وارد این کار نشدم ولی تحقیقاتم تا همین حد هستش
بقیه دوستان لطفا بیشتر راهنمایی بنمایند با تشکر:11:

oh_jo
14-03-2012, 15:49
الان مسیر اراک ارومیه کرایه اش 850 هزار تومان هست اش
اگه یه ماشین بتوانه ماهی 10 تا سرویس بره هشت میلیون و نیم میشه .

به نظر دوستان چه مقدار از این پول هزینه میشه ؟

دوستان دیگه لطفا تجربیات شون رو بگن ؟

Amin-Nasim
14-03-2012, 17:53

بهتره که با همکارانی که در این مسیر رفت و امد میکنن و ماشین دارن از نزدیک :31: صحبت کنید

shahlolak
14-03-2012, 22:32
حالا سالاذ کدوم

ماک جونم دیگه!!!!بیل مکانیکی که صفره

rami_hemi
14-03-2012, 22:33
1- از این 850 خوشبینانه 600 دست راننده میمونه(کمسیون و از این چیزا)
2- با وضعیت نا مطلوب بار معلوم نیست ماهی یه بار بتونی بزنی یا 3 بار یا 12 بار
3- ماشین با این وضعیت و نسبت فاصله به کرایه بار سنگینی رو حمل میکنه زود زود به خرج می افته
آخرش بهترین حالت 5 تومن بدون احتساب هزینه نگهداری کامیون .

shahlolak
14-03-2012, 23:00

فاصله بین اراک تا ارومیه حدودا800kmهست که هر سرویس میشه تقریبا1600kmکه 10تا سرویس میشه16000kmکه 5تا روغن باید عوض کنی حدودا620.حقوق راننده هم 900.پول گازوییل هم حدودا1200000.خرج راه هر سرویس هم150.حالا بقیه استهلاک ها و لاستیک و...بمونه

oh_jo
15-03-2012, 12:26
دوست عزیز میشه در مورد خرج راه که گفتین 150 بیشتر توضیح بدین . به نظرم زیاد امد .
دوستان دیگه هم نظری دار بگن ؟
با تشکر

shahlolak
15-03-2012, 16:01
دوست عزیز میشه در مورد خرج راه که گفتین 150 بیشتر توضیح بدین . به نظرم زیاد امد .
دوستان دیگه هم نظری دار بگن ؟
با تشکر
دوست عزیز حدودی گفتم بستگی به کرم راننده داره(جریمه.خرج خورد و خوراک.عوارض.باج به... انعام و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه)

amin13720
16-03-2012, 15:43
کسی دفترچه راهنمای اتوبوس بی 9 و اسکانیا مارال رو به صورت پی دی اف داره؟

mehrab parsa
16-03-2012, 21:23
يكي از محصولات شركت ماك در زمينه حمل بارهاي اتوبانی یا بزرگراهی مدل پيناكل PINNACLE مي باشد كه به دو صورت طرح کلاسیک یا سنتی Traditional و همین طور آیرودینامیک Aerodynamic عرضه ميكند(همان طور كه مي دانيد كشنده ها در بازار امريكاي شمالي به دو صورت كلاسيك و آیرودینامیک عرضه مي شوند)پيناكل CXUداراي طراحي آیرودینامیک بوده و CHU از طراحي كلاسيك برخوردار است.
كشنده پيناكل از آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده SMART WAY به عنوان كاميون نمونه سال 2007 انتخاب شده است كه در سال 2010 شركت كنورث با معرفي مدل T700 اين عنوان را از آن خود كرد.
نماي بيروني كشنده پيناكل CXU يكي از بهترين ها مي باشد زيرا هم در جلو و هم در پهلو طرحي كامل و هماهنگ دارد. كابين پيناكل داراي 3 تيپ است SPECIAL EDITION - SLEEPER- DAYCAB - كه هر كدام زير مجموعه خودشان را دارند طراحي يكنواخت بيرون كابين پيناكل باعث شده جريان هوا را به خوبي عبور داده. سپر استيل و قوس دار آن علاوه بر زيبايي هوا را به نرمي به اطراف و زير قسمت جلويي كابين هدايت كرده. اين طراحي آیرودینامیک به گفته مهندسان شركت باعث كاهش 15 درصدي در مصرف سوخت شده است. .كابين پيناكل واقعا بزرگ و جادار است البته اين خاصيت كاميو ن هاي امريكايي مي باشد . كل سيستم HVACاين كشنده وظيفه گرم و سرد كردن كابين را بر عهده دارد با اين سيستم هيچ نيازي به در جا كار كردن موتور براي سرد و گرم كردن كابين نيست كه باعث كاهش در مصرف سوخت – كاهش فرسايش موتور و.....همراه با يك استراحت لذت بخش براي راننده خواهد بود.اين سيستم طوري طراحي شده است كه از محل خواب نيز قابل كنترل است. راننده ساعت ها و مايل ها پشت فرمان است پس يك صندلي خوب لازمه يك كشنده مي باشد روكش صندلي ها چرمي است گرم كن داخل صندلي ومفصل گردنده و بالشتك سه جهته آن از ديگر امكانات صندلي است.اين صندلي واقعا عالي است وشما نرمي و راحتي را احساس خواهيد كرد. قفسه هاي بزرگ در داخل كابين وتعداد زيادي جيب و جا براي گذاشتن وسايل مختلف وجود دارد.در طراحي داشبورد آن اصالت كاميون هاي امريكايي (استفاده از آمپرهاي گرد – اهرم ترمز تريلر وپارك ) را مي توان ديد.در داخل كابين از رنگ هاي خاكستري سنگي – آبي كبالتي – مسي تند استفاده شده است.ارتفاع پيناكل بستگي به نوع كابين متفاوت مي باشد بيشترين ارتفاع سقف اتاق تا سطح زمين مربوط به كابين هاي SPECIAL EDITION بوده به 3690 ميلي متر ميرسد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F10886376371525779480.jpg)

مزيت مهمي كه خريداران كاميون در آمريكاي شمالي از آن برخوردارند امكان انتخاب مختلف در بين كابين – پيشرانه – سيستم انتقال نيرو – در كنار سطوح مختلفي از تجهيزات رفاهي و هر خريدار مي تواند بسته به نوع سليقه و توان مالي و نوع كار اقدام به خريد كند.

پيناكل از موتورهاي سري MP7 – MP8 بهره ميبرد گونه هاي متعدد پيشرانه MP8قدرت خروجي آن ها از 415 تا 520اسب بخارو حداكثر گشتاور توليدي در پيشرانه 520 اسبي 2505 نيوتن برمتربوده با حجم 13 ليتري. در موتورهاي سري MP از سيستم DPF كه باعث كاهش انتشار ذرات و آلاينده ها شده و يك خروجي پاك را ايجاد مي كند. در اين مو تور ها از سيستم تزريق سوخت پر فشار با كنترل الكترونيكي استفاده شده . گيربكس هاي متعددي در پيناكل استفاده شده از جعبه دنده هاي MAXITORQUE و همين طور از جعبه دنده اتوماتيك M DRIVER كه از يك برنامه ريزي تعويض دنده كاملا بهينه شده براي كاهش مصرف سوخت بهره مي برد.در كنار گيربكس هاي اختصاصي(MAXITORQUE - M DRIVER ) ماك پيناكل از گيربكس هاي دو شركت معتبر eaton و Alison هم استفاده كرده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F01154926311187035729.jpg)
فريت لاينر كاسكاديا - پيتربيلت 587 - ولوو vn - كنورث t700 - اينترنشنال پرواستار از جمله رقباي اصلي pinnacle cxu در بازار خودروهاي كلاس 8 هستند . در پايان نبايد فراموش كرد كه كيفيت و مرغوبيت در سيستم حمل ونقل سنگين همواره تضمين كننده منافع اقتصادي يك كشور بوده است.

ŞHÍЯÍŃ
18-03-2012, 02:33
کمپانی هلندی داف در سال 1987 میلادی مدل برتر خود را به نام 95 معرفی نمود که از کابین
مرتفع Space Cab بهره می برد، این مدل توانست نظر داوران انتخاب کامیون سال را نیز جلب
نماید و به عنوان کامیون برتر سال 1988 میلادی معرفی شد. در سال 90 مدل ویژه ای از آن با
آلایندگی پایین به نام EuroMaster رونمایی شد و نسل دوم آن نیز در سال 1992 با پیشرانه
های سری ATI و حداکثر توان 430 اسب بخار قدرت معرفی شد. سال 1994 نسخه ی جدیدی از کشنده های سری 95 با مشخصه ی کابین بسیار بزرگ Super Space Cab معرفی و از سال 95 این کشنده ی 95 داف بود که در جاده های اروپا خودنمایی می نمود. پس از خریداری داف توسط گروه پاکار این شرکت بلافاصله مدل جدیدی را بر پایه مدل 95 جهت استفاده در بخش حمل و نقل راه دور و با کابین Super Space Cab ارائه نمود که این مدل آغاز تولید سری XF در داف شد.

کابین سوپر اسپیس کب کشنده مدل 95XF دارای چراغ های جلو زیبا و معقولی بود و دو نوار ممتد عرضی جلو پنجره نیز نشانگر اصالت آن و مشخصه یک کشنده تولید داف بود، کابین فاقد روح شاداب و بشاش بود و در نمای بغل نیز خبری از خطوط نرم و شیک نبود اما آنقدر بزرگ بود که نگاه هر علاقمندی را معطوف خود نماید، از سوی دیگر فضای داخلی بسیار زیادی را در اختیار راننده قرار می داد و از این حیث حرف اول را در میان کشنده های اروپایی می زد و حتی مگنوم نیز با وجود اینکه فاقد پالنی بود تسلیم طراحی کابین داف شد.
95XF ­عنوان کامیون سال 1998 را بعد از یک دهه دوباره به داف برگرداند.

واقعا جای این ابر کشنده ها توی کشورمون خالیه........
منبع:سلطان جاده

ŞHÍЯÍŃ
19-03-2012, 01:28
سال 2002 میلادی این مدل مورد بهینه سازی هایی در کابین و پیشرانه قرار گرفت و 95 از جلو پنجره آن حذف شد تا عملاً سری XF از این سال به عنوان مدل برجسته ی داف عرضه شود و حداکثر توان آن نیز به 530 اسب بخار افزایش یافت و آخرین نمونه های آن تا سال 2005 تولید شدند، در این سال داف با معرفی XF105 استاندارد جدیدی را در این کلاس از کشنده ها معرفی نمود که عنوان کامیون سال 2006 را برای داف بدست آورد.
کشنده های داف XF105 با استفاده از پیشرانه های پاکار دارای حداکثر 510 اسب بخار قدرت می باشند. نگاهی به پیشرانه های مورد استفاده در کشنده های داف مشخص می نماید که در سال های ابتدایی دهه 50 میلادی از پیشرانه های لیلاند 105 اسبی استفاده می نمود اما در اواخر دهه 50 بود که داف برای اولین بار پیشرانه های مجهز به توربوی خود را با حداکثر توان 165 اسب بخار تولید نمود. پیشرانه ی DKS 11.6 لیتری داف در دهه هفتاد برای اولین بار از اینترکولر بهره می برد و با 310 اسب خروجی در ردیف برترین پیشرانه های زمان خود قرار داشت.

اما پیشرانه ای که برای داف 95 مورد استفاده قرار گرفت با کد WS به حجم 11.6 لیتر و حداکثر خروجی 400 اسب بخار بود که در ادامه به 430 اسب بخار افزایش یافت. سال 1997 اولین پیشرانه شش سیلندر 24 سوپاپه داف با حجم 12.6 لیتر و خروجی 480 اسب بخار به تولید رسید. سال 2002 میلادی پیشرانه ی XEC ( کنترل الکترونیکی تزریق سوخت ) به حجم 12.6 لیتر و حداکثر توان 530 اسب بخار در کشنده های سری XF مورد استفاده قرار گرفت و از سال 2006 میلادی نیز پیشرانه های شش سیلندر خطی 12.9 لیتری توربوشارژر ساخت پاکار و مدل MX با حداکثر خروجی 510 اسب بخار در برترین کشنده های تولیدی داف یعنی سری XF مورد استفاده قرار گرفته است. 510 اسب بخار برای یک کشنده ی شش سیلندر که برای حمل بارهای ترکیبی 44 تن مورد استفاده قرار می گبرد نهایت توان و چابکی را به ارمغان می آورد.

این عکس رو هم که میبینید یه داف ایکس اف 105 عراقی هست که واقعا محشره:40:

amin13720
21-03-2012, 23:51
کسی سایتی بلده که ماکت اتوبوس بفروشه؟

ŞHÍЯÍŃ
22-03-2012, 01:33
کسی سایتی بلده که ماکت اتوبوس بفروشه؟

سلام اینجا هست که مدلاش یه خورده کلاسیک و قدیمی و کمی گرون

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamid_diablo
22-03-2012, 11:03
اسکانیا 112H

اسکانیا از معدود تولید کنندگانی است که تنها به تولید محصولات تجاری میپردازد و این همین تمرکز سبب شده است که کامیونهایی به شدت دوست داشتنی و پرطرفدار روانه جاده ها کند و به حق لقب سلطان جاده را یدک میکشد.سری 112H از نمونه هائی است که توانست وارد ایران شود.مراد از کلمه 112 نشانگر 11لیتری بودن موتور و عدد 2 مشخصه فیس لیفت یا نمونه دوم این کامیون است.بر روی برچسب فلزی نمونه در دسترس سال ساخت 1985میلادی ذکر شده بود.نمونه های داخل ایران معمولا نارنجی با ترکیبی از بنفش و قهواه ای بودند.اما رنگهای سفید و... هم وجود داشت. طراحی این مدل ریشه در برخی مدل های قدیمی اسکانیا دارد هم چون کشنده 140 سوپر که ظاهرا در ایران هم کمابیش به فروش رفته است

طرح کابین :

طرحی زیبا در عین حال خشن تشکیل شده از خطوطی تیز و اتاقکی مستطیلی. بدنه اتاق از فلز و فایبرگلاس ساخته شده است و بقیه قطعاتش از ظاهری ساده و ابتدائی اما دوست داشتنی برخوردار است. ضامن دستگیره ورودی زیر دستگیره به طرزی ماهرانه و منطقی جاسازی شده است و در نوع خود بی نظیر و ابتکاری است. دارای سه رکاب برای سوار شدن است. داخل اتاق از طراحی حرفه ای برخوردار است ارتفاع تونل موتور تا حدامکان کاهش داده شده بود و محفظه فیلتر هوا به کنار شاسی منتقل شده بود تا فضای داخل اتاق با اینکه سقف کوتاه بود به طرز عجیبی بزرگ و جادار به نظر بیاید و در واقع همین طور هم بود.

صندلی ها از طرحی ابتدائی و تنظیمات معمول آن دوران داراست و دو عدد تخت یرای استراحت هم دارد که تخت بالا بیش اندازه به سقف نزدیک است و کمی احساس تنگی فضا برای شخص قرار گرفته روی تخت احساس می شود اما تخت پائین عالی است. داشبورد نسبت به ماشینهای هم رده از تجهیزات خوبی برخوردار است. کیلومتر شمار، دور موتور، دمای آب، فشار روغن، میزان شارژ باطری، میزان باد تانکها و تعداد زیادی علائم هشدار دهنده که انصافا کافی به نظر میرسید وجود دارد. برای آمپرها از برد الکترونیکی استفاده شده است (صفحات چاپی) و دیگر از سیم کشیهای طویل و پیچیده خبری نیست.

تعلیق و پبشرانه :

سیستم تعلیق اسکانیا در تمام محورها استفاده از فنرهای تخت پارابولیک (برگی) به همراه کمک های هیدروتلسکوپی تشکیل شده است و اتاق هم بر روی دو کمک فنر هیدرولیکی سوار شده است. موتور آن دارای 300 اسب بخار قدرت است که به توربو شارژ مجهز است. از دیگر امکانات موتور دارا بودن اینترکولر است. موتور 6 سیلندر دارد که با پمپ انژکتور ساخت BOSCH تغذیه میشود و مصرف سوختی بین 40 تا45 لیتر در 100 کیلومتر دارد. نکته مهم موتور اسکانیا صدای جذاب وگیرا و همین طور صدای سوت توربو آن هنگام تعویض دنده های ردیفی است. این صدا مختص کامیونهای اسکانیا است و واقعا دیوانه کننده است و همه رانندگان عاشق این صدا هستند. گیربکس آن 10 دنده است و با اینکه به کمک مجهز نیست اما تعداد زیاد دنده ها هیچ جای گله و شکایتی باقی نمیگذارد. البته دسته دنده کمی برای رانندگان قد بلند کوتاه به نظر می رسد. برای جابه جایی بین حالتهای سبک و سنگین اهرمی به شکل اهرمهای امروزی وجود دارد.

گیربکس و کلاج اسکانیا هر دو تمام بادی هستند و هنگام تعویض دنده صدایی بسیار زیبا (در نتیجه کارکرد سوپاپهای کنترل باد) و احساسی بی نظیر به انسان دست میدهد. برای تعویض دنده طبق تجربه شخصی ام نیازی به دوکلاج برای تعویض دنده نداشت اما برخی رانندگان طبق عادت اقدام به این کار میکردند.

عملکرد موتور و گیربکس در شرایط سخت بسیار راضی کننده است و گشتاور مورد نیاز با ضریب دنده زیاد همیشه در اختیار راننده هست. چرخهای اسکانیا هم سایز­ 24 هستند و بسته به نیاز قابلیت بستن لاستیک از نوع بایاس یا رادیال را دارند. هنگام حرکت فشار زیادی روی غربیل فرمان احساس نمیشود و این کمی گول زننده است و اسکانیا در مقابله با پیچ ها شدیدا ناپایدار و مشتاق چپ شدن بود و همیشه میبایست رعایت سرعت را کرد. البته این را میتوان به حساب نداشتن عادت دانست...

arash volvo
22-03-2012, 22:45
سلام دوستان، سال نو مبارک
این دفه یه چن تا عکس از B12 ی یکی از آشناهامون میخوام نشونتون بدم که ماشین تر و تمیزی بود:46:
امیدوارم خوشتون بیاد:11:
چن تا عکس از بیرون:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dj28ho6mpkbf7xrniw589.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D9fhx0xbp105quh3mew.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D2fzxh8vbw3j77ka2ev5.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Drbfvigp2o8blcznf829.jpg)

اینم دو تا عکس از داخلش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D4l9846loachet5q7urgd.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D0jr3uzwpizcgikczjrzi.jpg)

amin13720
22-03-2012, 23:28
ممنون آرش جان
داخل ماشین که خیلی توپه چون دستگاه تهویه رو عوض کرده جدید گذاشته و دکمه هاشو هم همینجور و ...
ولی بیرون ماشین مثل داخلش تمیز نیست بعضی جاهاش رنگ پریدگی داره
معنی نوشته جلو وعقب ماشین چیه؟
مدل چنده؟

arash volvo
23-03-2012, 11:32
ممنون آرش جان
داخل ماشین که خیلی توپه چون دستگاه تهویه رو عوض کرده جدید گذاشته و دکمه هاشو هم همینجور و ...
ولی بیرون ماشین مثل داخلش تمیز نیست بعضی جاهاش رنگ پریدگی داره
معنی نوشته جلو وعقب ماشین چیه؟
مدل چنده؟

خواهش می کنم داش امین:11:
آره این اتوبوس خیلی ماشین تر و تمیزی هستش.
بیرونش هم خوبه و رنگ خوردگی نداره ولی فقط بالای گلگیر عقب بتونه شده وگرنه بقیه جاهاش بی رنگه.
مدلش هم 82 هستش. جلوی ماشین xclasive نوشته که یعنی منحصر به فرد، البته دو تا اشتباه داره که باید exclusive باشه. عقبش هم racing نوشته که فک کنم اون یعنی ماشین مسابقه یا همین چیزا که همه ی این ها رو صاحب قبلی ماشین گذاشته رو ماشین.
قبلا این اتوبوس دست یه آقای زاهدانی بود که اصلا مسافر جابجا نمی کرد و فقط کارش قاچاق بود و الان هم کل ماشین از باک تشکیل شده! حدود 3000 یا 4000 لیتر باک داره!!! واسه همینه صندلی هاش خیلی تمیزه...

ŞHÍЯÍŃ
23-03-2012, 14:51
قبلا این اتوبوس دست یه آقای زاهدانی بود که اصلا مسافر جابجا نمی کرد و فقط کارش قاچاق بود و الان هم کل ماشین از باک تشکیل شده! حدود 3000 یا 4000 لیتر باک داره!!!

گیر نمیدون بهشون باک اینقدر بزرگ میزارن؟؟

من ایویکو اینطوری دیدم باکاشون خیلی بزرگه فکر کنم هر کدوم 2000 هزار تا یا بیشتر جا بگیره.

arash volvo
23-03-2012, 16:36
گیر نمیدون بهشون باک اینقدر بزرگ میزارن؟؟

من ایویکو اینطوری دیدم باکاشون خیلی بزرگه فکر کنم هر کدوم 2000 هزار تا یا بیشتر جا بگیره.

این آشنای ما که این باک رو نذاشته، اون یارو زاهدانی ِ این کارو کرده...
حالا نمی دونم الان که ماشین دست آشنای ماست بهشون گیر میدن یا نه؟!

mehrab parsa
27-03-2012, 11:24
شركت مرسدس بنز با نمايش يكي از جديدترين تريلرهاي خود در نمايشگاه 2011 بلژيك از تلاش موفقيت آميزش براي ساخت و توليد بهترين تريلر دنيا پرده برداشت.
مرسدس در آكتروس جديد كه عنوان كشنده اروپا در سال 2012 را به دست آورده است با تكيه بر طراحي كاملا پيشرفته خود 15 در صد از مقاومت هواي ايجاد شده بكاهد. مهندسان مرسدس ركورد آزمايش در تونل باد كه مربوط به كشنده فريت لاينر كاسكاديا بود (2400 ساعت) را شكستند وبالغ بر 2600 ساعت در تونل باد مورد آزمايش قرار داده اند.مهندسان مرسدس براي رسيدن به هدف خود حتي از مسابقات فرمول يك و قوانين آيروديناميكي آن الهام گرفته اند تا كشنده اي طراحي نمايند كه كمترين مقاومت در برابر هوا داشته باشد. در كابين آكتروس جديد ديگر خبري از پالني وسط نيست كه باعث ايجاد فضاي بيشتر كابين و رفت وآمد راحت به محل خواب شده است چيزي كه قبلا در رنو مگنوم شاهد آن بوديم.

ديگر ويژگي آكتروس جديد مصرف سوخت كم همراه با انتشار آلايندگي كمتري نسبت به مدل هاي قديمي تر است. موتور هاي جديد آكتروس با نام تجاري actros powerplants blueEFFICIENCY كه از فن آوري چون سيستم سوخت رساني x-pulse - سيستم باز چرخش گازهاي اگزوز exhaust gas recirculation وفيلتر جذب ذرات DPF برخوردار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F67645672581096483913.jpg)

سامانه هايي چون انواع سيستم هاي الكترونيكي كمك راننده : نگه دارنده در مسير ويا كمك ترمز BA و برقرار كننده ثباتSC ايمني اين كاميون را هم پاي يك سدان لوكس كرده است. چهار موتور با 4 قدرت خروجي در نظر گرفته شده است از 421 الي 510 و گشتاوري بين 2100 تا 2500 نيوتن بر متر . اكتروس جديد استاندارد آلايندگي يورو 6 را پاس كرده است كه از سال 2014 اجباري خواهد شد.

آکتروس جدید به صورت استاندارد با گیربکس 12 دنده اتومات بنز با کد G211- G281 عرضه می شود .
برنامه این گیربکسها هم ارتقاء یافته است تا گشتاور بیشتر در دور پایینتر تولید شود تا به موتور هم فشار کمتری وارد شود.
اين خودرو در دو رده كشنده وكاميون عرضه ميشود كه در رده كشنده 3 مدل 2*4 ودو مدل 2*6 در رده كاميون 3 مدل 2*4 ويك مدل 2*6 عرضه ميشود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F36503883707934736495.jpg)

در انتها بدنيست بدانيد كه آكتروس 2012هشتمين كاميون كمپاني بنز است كه توانسته عنوان كاميون سال اروپا را كسب كند و پيش از اين آتگو2011 هيبريد – آكتروس 2009 – آكتروس 2004 – اتگو 1999 – آكتروس 1997 – 1990SK - 1985 LN2 جايزه برترين راكسب كرده اند.
منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] /new actros و مجله سرعت

DISTUR
27-03-2012, 19:05
سلام
دوستان قیمت ولوو fm9 4*2 چقدره ؟
صفرش هست؟
مشخصاتش رو میشه بزارید

ŞHÍЯÍŃ
27-03-2012, 20:12
سلام
دوستان قیمت ولوو fm9 4*2 چقدره ؟
صفرش هست؟
مشخصاتش رو میشه بزارید

سلام بله سایپا دیزل fm9 330 زده تو محصولاتش والا من fm 340 و 300 دیدم ولی تا به حال 330 ندیدم قیمت اش رو فکر کنم حدود 100 تومن اینا باشه ولی مطمون نیستم میتونید با این شماره تماس بگیرید 44196513

اینم مشخصات فنیش:46:

لینک مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بی باک بی بال
27-03-2012, 22:59
سلام بله سایپا دیزل fm9 330 زده تو محصولاتش والا من fm 340 و 300 دیدم ولی تا به حال 330 ندیدم قیمت اش رو فکر کنم حدود 100 تومن اینا باشه ولی مطمون نیستم میتونید با این شماره تماس بگیرید 44196513امیکو الان 100 تومان

ŞHÍЯÍŃ
27-03-2012, 23:06
امیکو الان 100 تومان

گفتم که مطمئن نیستم.

DISTUR
28-03-2012, 00:31
سلام بله سایپا دیزل fm9 330 زده تو محصولاتش والا من fm 340 و 300 دیدم ولی تا به حال 330 ندیدم قیمت اش رو فکر کنم حدود 100 تومن اینا باشه ولی مطمون نیستم میتونید با این شماره تماس بگیرید 44196513

اینم مشخصات فنیش:46:

لینک مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون دوست عزیز:11: تو مشخصات نوشته باری یعنی کشنده نیست دیگه درسته؟
فرقش با fh440 چیه؟
راستش من دنبال یه کشنده هستم یه چیزی تو مایه های همین دانگ فنگو هوو / اینو دیدم ولوو هست اسمش میارزه به این چینیا ولی خب اگه اشتباه نکنم هوو و دانگ فنگ 40 تن هستن
شما خودت ماشین سنگین داری؟ میشه یکم راجع به بار و باربری توضیح بدی مثلا من اگه این 330 رو بگیرم وضعیت بار چطوره براش یکی از دوستام میگفت اکثر بارا تا 20 تن هستن و نیاز نیست حتما 40 تن بگیری
میشه یکم راجع به وضعیت کاریش و درامدش راهنمائیم کنی وضعیت بار چطوره خوبه یا نه اگه اینو بگیرم تقریبا ماهی چقدر برام میمونه خرج در رفته؟:10:

ŞHÍЯÍŃ
28-03-2012, 11:01
ممنون دوست عزیز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو مشخصات نوشته باری یعنی کشنده نیست دیگه درسته؟
بله باری 6چرخ هم هستش

فرقش با fh440 چیه؟

:دی فرقشون که زمین تا آسمون اف هاش کشنده هستش قیمتش هم کلی با این فرق داره بعدش اون 440 اسب این 300 یا 340 تا بله ولی برای ما کشنده هست که الان بار خوب هست براش 20 تن که برای کشنده ها هستش اینا هم تا 19 تن میتونن بارگیری کنن والا فکر کنم از بندر و چابهار بار به اندازه کافی باشه برای اینا حالا دوستان دیگه که تجربه بیشتری دارن نظراتشون رو بگن

البته یه چیزی بگم اینا همش الکی که مجاز 19 تن و اینا تو همین فروم همسایه یه جاش نوشته بود یه nh رو بردم رو باسکول 60 تن وزنش بود ببینید چقدر بار زده بود دیگه :دی البته نمیدونم دیگه بین شهری اینطوری باشه یا نه گیر ندن ولی داخل شهر این کمپرسی های مثل چی بار میزنن

Amin-Nasim
28-03-2012, 11:17
ممنون دوست عزیز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو مشخصات نوشته باری یعنی کشنده نیست دیگه درسته؟
فرقش با fh440 چیه؟
راستش من دنبال یه کشنده هستم یه چیزی تو مایه های همین دانگ فنگو هوو / اینو دیدم ولوو هست اسمش میارزه به این چینیا ولی خب اگه اشتباه نکنم هوو و دانگ فنگ 40 تن هستن
شما خودت ماشین سنگین داری؟ میشه یکم راجع به بار و باربری توضیح بدی مثلا من اگه این 330 رو بگیرم وضعیت بار چطوره براش یکی از دوستام میگفت اکثر بارا تا 20 تن هستن و نیاز نیست حتما 40 تن بگیری
میشه یکم راجع به وضعیت کاریش و درامدش راهنمائیم کنی وضعیت بار چطوره خوبه یا نه اگه اینو بگیرم تقریبا ماهی چقدر برام میمونه خرج در رفته؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه دنبال کشنده اول بگو چقدر پول داری
فرق اینا با کشنده از زمین تا آسمان
وضعیت بار بنسبت منطقه شهر استان فرق می کنه
اگه یکی از اینا هم بگری راخت ماهی 4 تومان داری

ŞHÍЯÍŃ
28-03-2012, 11:22
:31:دم رفتنی همین الان از بابام پرسیدم گفت از چابهار همیشه بار هست.بعد گفت این ها خیلی گرون نسبت به ماشینشون یه آکسور یا آتگو بخره بهتره چون استهلاک کمتری داره کمتر اذیت میکنه خیلی راحت و نرم هم هستن خوب هم راه میرن:20:

DISTUR
28-03-2012, 13:47
اگه دنبال کشنده اول بگو چقدر پول داری
فرق اینا با کشنده از زمین تا آسمان
وضعیت بار بنسبت منطقه شهر استان فرق می کنه
اگه یکی از اینا هم بگری راخت ماهی 4 تومان داری
شما تا 100 حسابکن خاستم برم دنبال چینیا ولی خب همه میگن درسته که قطعاتشون ارزونه ولی زود زود تو خرج میفتن امنیتشونم کمه
دوست عزیز من متاهل هستم:10: این 4 تومن که میگی به چه صورت هست میشه من کار رو جوری بردارم که مثلا 1هفته کار کنم و 1 هفته خونه باشم:31:
راستش عشق ماشینم هم سواری هم سنگین
حالا اگه قرار باشه ی ماشین سنگین بردارم که تو شهر کار کنم چی بهتره که بتونم شبا برم خونه

:31:دم رفتنی همین الان از بابام پرسیدم گفت از چابهار همیشه بار هست.بعد گفت این ها خیلی گرون نسبت به ماشینشون یه آکسور یا آتگو بخره بهتره چون استهلاک کمتری داره کمتر اذیت میکنه خیلی راحت و نرم هم هستن خوب هم راه میرن:20:
عزیز یه کشنده هست به اسم ماز که موتورش مال اکسوره گیربکسم zf المان قیمتش فک کنم تو همین حدود باشه نظرت راجع بهش چیه این اکسور و اتگو که میگی صفرشون این قیمته؟
حقیقت دنبال ی ماشین سنگین خرکار و کم استحلاک و کم خرج مثل همین پدربزرگ معروف جی ال ایکس خودمون هستم که خوراکش جادست زیادم نمیخام از خونه دور باشم:11:

حالا با این وضعیت نظرتون چیه با این شرایط من پیشنهادتون چیه؟

ŞHÍЯÍŃ
28-03-2012, 15:11
شما تا 100 حسابکن خاستم برم دنبال چینیا ولی خب همه میگن درسته که قطعاتشون ارزونه ولی زود زود تو خرج میفتن امنیتشونم کمه
دوست عزیز من متاهل هستم:10: این 4 تومن که میگی به چه صورت هست میشه من کار رو جوری بردارم که مثلا 1هفته کار کنم و 1 هفته خونه باشم:31:
راستش عشق ماشینم هم سواری هم سنگین
حالا اگه قرار باشه ی ماشین سنگین بردارم که تو شهر کار کنم چی بهتره که بتونم شبا برم خونه

عزیز یه کشنده هست به اسم ماز که موتورش مال اکسوره گیربکسم zf المان قیمتش فک کنم تو همین حدود باشه نظرت راجع بهش چیه این اکسور و اتگو که میگی صفرشون این قیمته؟
حقیقت دنبال ی ماشین سنگین خرکار و کم استحلاک و کم خرج مثل همین پدربزرگ معروف جی ال ایکس خودمون هستم که خوراکش جادست زیادم نمیخام از خونه دور باشم:11:

حالا با این وضعیت نظرتون چیه با این شرایط من پیشنهادتون چیه؟

والا صفر که با این پول نمیشه گرفت ولی میتونی دست دو قسطی برداری همین حدودا پیش بدی بقیه اش رو قسط بدی:20:والا اینا تازه اومده انگار فقط موتورش آکسور بقیه چیزاش همون ماز ماز هم که باید بدونید ماشین فوق العاده خشن و خشک و اصلا امکانات رفاهی خوبی نداره:13:البته بازم مطمئن نیستم دوستان نظرشون رو بگن
ولی بخوای داخل شهر کار کنی میتونی کمپرسی کار کنی بیشتر اینا چون تو روز محدودیت دارم معمولا شبا کار میکنن:31:
آکسور 1935 یه ماشین 354 اسبی خر زور کم استهلاک و خیلی محکم و ماشین نشکنی هستش:46:
نوش که خیلی گرون تموم میشه یه بنده خدایی فکر کنم مهر پارسال خریده 140 اونم دسته دو نوش خیلی بالا میره شما هم دنبال قسطیش باش:46:

2raj_a
28-03-2012, 15:47
شیرین جان این ماز که دوست عزیزمون بهش اشاره کردن هم نرمه و هم امکانات رفاهی خوبی داره اتاقش رو با کمک شرکت مان ساختن و اونایی که دارن راضین

ŞHÍЯÍŃ
28-03-2012, 15:54
شیرین جان این ماز که دوست عزیزمون بهش اشاره کردن هم نرمه و هم امکانات رفاهی خوبی داره اتاقش رو با کمک شرکت مان ساختن و اونایی که دارن راضین

بله درست میفرمایید تورج خان کلا در مورد اتاق ماز گفتم مستقیم در مورد مازهای جدید نگفتم:46:چون مطمئن نبودم ممنون که یادآوری کردید:46:

والا من زیاد از قیمتا با خبر نیستم دوستان که تجربه بیشتری دارن راهنمایی کنن این بنده خدارو.

البتهDISTUR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز اکثر ماها اینجا به صورت تئوری یه چیزایی بلدیم بهتره برید با چند نفر که چندین سال راننده هستن با چند جور ماشین کار کردن مشورت کنید بهتره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DISTUR
28-03-2012, 16:58
ممنون از راهنمایی هاتون
قیمت ماز صفرش چقدره دو مدل موتور داره یکی بنز Mercedes Bens OM501 LAlll و یکی دیگه رنو RENULT 6581.10
من هرچی میگردم سایتی رو پیدا نمیکنم که قیمت انواع ماشین سنگین رو زده باشه حالا چه کارکرده چه نو
اگر سایتی در این رابطه سراغ داید بزارید تا من و بقیه دوستان استفاده کنن

Amin-Nasim
28-03-2012, 17:23
ممنون از راهنمایی هاتون
قیمت ماز صفرش چقدره دو مدل موتور داره یکی بنز Mercedes Bens OM501 LAlll و یکی دیگه رنو RENULT 6581.10
من هرچی میگردم سایتی رو پیدا نمیکنم که قیمت انواع ماشین سنگین رو زده باشه حالا چه کارکرده چه نو

دوست عزیز با توجه به این که متاهلی به نظرم کمپرسی بگیری راحت تری
توی سایت ماز هم قیمتی نزده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه قیمت درست ماشین رو میخوای باید زنگ بزنی به نمایندگیش و شرایطش رو بپرسی
شما کدوم شهر زندگی میکنی طرفای شما معدنی چیزی نیست ؟

بی باک بی بال
28-03-2012, 17:29
اگه بچه ترونی برو جاده اسلامشهر شهرک نمایشگاها اونجا قیمت دستت میاد البته بعد 13 باز میشه

ŞHÍЯÍŃ
28-03-2012, 17:50
ممنون از راهنمایی هاتون

گفتم که اینطوری راهش نیست واسه ماشین دو ماهم بگردی مشکلی نیست باید انقد از این نمایشگاه به اون نمایشگاه بری تا مشخصا بدی خوبی قیمت ماشینا دستت بیاد بعد بری بخری:46:

hamid_diablo
28-03-2012, 18:11
کامیون جدید مرسدس بنز آتگو ATEGO توانست در میان کامیون های بزرگ اروپا عنوان شصت و سوم کامیون سال را برای سال 2011 از آن خود نماید. 23 ژورنالیست تجاری نویس اروپا از مجلات معتبر کامیون جدید آتگو را به عنوان کامیون سال 2011 انتخاب نمودند. مرسدس بنز آتگو در این رقابت فشرده توانست با 127 رای سری جدید FM/FMX ولوو را با 82 رای پشت سر بگذارد ضمن اینکه نسل جدید کشنده های اسکانیا که عنوان کامیون سال 2010 را با خود یدک می کشیدند با پیشرانه های V8 جدید نیز با 45 رای در مکان سوم قرار گرفتند.

کامیون های جدید آتگو با چهره ای شبیه به آکتروس عرضه شده اند و یکی از دلایل هیئت ژوری عرضه ی مدل 1222 هیبرید آتگو از سوی مرسدس بنز می باشد که تا 15 درصد آلایندگی کمتری به نسبت محصولات دیگر برخوردار می باشد. کامیون آتگو که در کلاس کامیون های متوسط تولید می شود از سیستم های چون استاپ- استارت، ریتاردر جدید و سیستم روشنایی در روز بهره می برد. پیشرانه آتگو مدل OM 924 LA سری بلوتک به حجم 4.8 لیتر و 218 اسب بخار توان و 810 نیوتن متر گشتاوری در 1200 تا 1600 دور در دقیقه می باشد.

آتگو زمانی که بصورت اسب کشنده سبک از سوی مرسدس بنز عرضه می شد نیز عنوان کامیون سال 1999 را برای سازنده خود کسب نمود بود.

DISTUR
29-03-2012, 01:08
دوست عزیز با توجه به این که متاهلی به نظرم کمپرسی بگیری راحت تری
توی سایت ماز هم قیمتی نزده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه قیمت درست ماشین رو میخوای باید زنگ بزنی به نمایندگیش و شرایطش رو بپرسی
شما کدوم شهر زندگی میکنی طرفای شما معدنی چیزی نیست ؟
فک کنم درامد کمپرسی کمتر از کشنده باشه تو شهرمون هم کارایی نداره کمپرسی و معدن و این جور چیزا هم نداره یه پروژه سدسازی بود که اونم تموم شد
اگه متاهل نبودم الان 100% ترانزیت بودم
باز میرم تحقیق میکنم ببینم کمپرسی چجوریاست
از همه دوستان هم تشکر میکنم بابت راهنمایی هاشون امیدوارم همیشه موفق باشید و چرخ زندگیتون بچرخه:11:

mehrab parsa
29-03-2012, 11:59
سال 2012 سالي است كه شركت هاي امريكايي محصولات جديد خود را معرفي ميكنند در اولين قدم گروه پاكار پيش قدم شده است ومحصولات جديد خود را معرفي كرده است.
شركت پاكار سومين توليد كننده بزرگ كاميون ( داف – پيتربيلت – كنورث ) در نمایشگاهي مربوط به حمل و نقل آمریکا در لوئیزویل، کنتاکی در تاريخ 22تا 24 مارس 2012 تقريبا يك هفته پيش از KENWORTH T680 و PETERBILT 579 پرده برداري كرد.
KENWORTH T680 ظاهري فوق العاده آيرودينامكي دارد و طراحي آن ازKENWORTH T700 گرفته شده است و همين طور PETERBILT 579 شباهت هايي رو به برادر بزرگ تر خود PETERBILT 587 دارد.
شركت پاكار به منظور كاهش مصرف سوخت و كاهش ميزان دي اكسيد كربن و آلاينده ها از پيشرانه معروف خود PACCAR MX 13 در اين مدل ها استفاده كرده است كه مهمترين قوانين و استاندارد هاي اروپا و آمريكا را پاس كرده .اين پيشرانه 13 ليتري با خروجي قدرت 380 تا 485 اسب بخار و گشتاوربين 1970 تا 2400 نيوتن بر مترتوليد مي كند. داراي پيستون هاي جديدي هستند كه به خنك كاري كم تري نياز داشته. اين موتور بر روي مدل هاي محبوب داف XF105 - CF85استفاده مي شود. از جعبه دنده اتوماتيك ايتون در اين مدل ها استفاده شده است. در كابين همه چي دوباره طراحي شده است استفاده از ميز ناهار خوري دوار كه قابليت چرخش 180 درجه اي دارد . مایکروویو و يخچال در جاي مناسب و قابل دسترس هستند. مانيتور صفحه تخت 23 اينچي كه قابليت چرخش به هر سمت كابين را دارد- صفحه نمايش گر لمسي - رنگ بندي مناسب - و امكانات عالي ديگر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F45319345364710288363.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F79306871363145180063.jpg)

منبع: سايت گروه پاكار و سايت رسمي شركت پيتربيلت و كنورث

2raj_a
30-03-2012, 15:18
یکی از دوستای پدرم بنز اتکو داره میلنگش خراب میشه میره بخره چند وقت پیش قیمتش بوده 3.5میلیون الان شده 7میلیون بابا بی انصافا این طفلک چقدر باید کار کنه بتونه پول این میلنگ رو دربیاره....!یه لنگ در تقریبا 2.5 برابر شده قیمتش....

ŞHÍЯÍŃ
30-03-2012, 17:29
دوستان واقعا چه وضعیتیه برای راننده ها درست کردن؟یکی از دوستای پدرم بنز اتکو داره میلنگش خراب میشه میره بخره چند وقت پیش قیمتش بوده 3.5میلیون الان شده 7میلیون بابا بی انصافا این طفلک چقدر باید کار کنه بتونه پول این میلنگ رو دربیاره....!یه لنگ در تقریبا 2.5 برابر شده قیمتش....

واقعا همین میل لنگ لاستیک روغن همه چی........
بابام میگه بخوای لاستیک آشغال بندازی زیر یه تومن نیست دستمزد تعمیرکارا چند برابر اصلی ترین چیز گازوئیل 10 برابر اونوقت کرایه ها هه چندر غاز که راننده ها چند روز تو بندرعباس اعتصاب کردن تازه 20درصد به کرایه ها افزوده شد:13:دیگه زندگی واسه راننده ها نذاشتن.....:13:گنده هاش که جد و آبادشون تو جاده بودن دارن میفروشن ماشیناشون رو پول ماشین رو بزاری بانک سر ماه سودش رو بگیری بهتره:13:

2raj_a
30-03-2012, 19:00
شیرین جان یک بنده خدایی که تو کار لاستیک هستش گفته که بعد از عید باز هم لاستیک و لوازم یدکی گرون خواهد شد بابام میگه بریم کل پول هامون رو لاستیک بخریم:دی
یه مقدار پول داره مونده چکار بکنشون میخواست ماشین عوض کنه میگه با این وضع کار و این وضع لوازم نکنه بهتره میگه بریم همه پول لاستیک بخریم بذاریم کنار:دی با این نوساناتی که در اقتصاد وجود داره نمیدونیم چکار کنیم!

ŞHÍЯÍŃ
02-04-2012, 09:51
سلام خدمت سنگین بازای عزیز:دی
خیلی وقت بود عکس کامیون نذاشته بودم گفتم یکی بزارم:10:

واقعا خوشگل رنگشم خیلی قشنگ:40:

malkemid
02-04-2012, 13:52
بجه ها من شنیدم تو خیلی از کشورها کامیونی که دماغه داشته باشه دیگه تولید نمیشه بخاطر نداشتن دید کافی برای راننده...این حرف درسته؟

2raj_a
02-04-2012, 13:58
همش بخاطر دید نیست یه مقدار بخاطر کم کردن طول کامیون هستش در بعضی از کشور ها محدودیت طول و ارتفاع وجود داره
در کل این که دماغه داشته باشه یه سری مزیت داره و این که نداشته باشه یه مزیت دیگه!

ŞHÍЯÍŃ
04-04-2012, 22:03
اسکانیا تا قبل از سری R کامیونهای خودش را به 4 سری تقسیم کرده است که روی جلوپنجره میتوان عدد مربوطه را مشاهده کرد. مثلاً 113 یعنی سری 3 و 112 یعنی سری 2. سری 4 هم که متاسفانه وارد ایران نشد. اما دو عدد اول نشانگر حجم موتورهای اسکانیا به لیتر است. در کنار این اعداد همیشه یک حرف انگلیسی قرار دارد که در ایران فقط گونه H آن دیده میشود. این اعداد نشانگر استحکام شاسی هستند که به ترتیبM(medium duty) متوسط، H(heavy duty) سنگین و E(extra heavy duty) نشانگر فوق سنگین است. در سمت چپ هم قدرت موتور به اسب بخار نشان داده میشود و در ایران گونه 112H با 300 اسب بخار و گونه 113H با 310 و 360 اسب بخار قابل مشاهده است.
اما برای سری جدید یا همان R که در ایران وارد شده است این نامگذاری کمی فرق میکند. آنچه که در جلو پنجره مشاهده میشود نوشته R یا P یا G یا T است که مشخصه نوع اتاق هستند. که تفاوت آنها در اندازه فضای اتاقهاست.
اما گونه R دارای سه اندازه مختلف است. که به ترتیب CR19N یا همان normal و CR19H یا همان های لاین و CR19T که مشخصه تاپ لاین است. کلمه (C) یا cab به معنای اتاق است و R هم نشانه بلند است. عدد 19 به معنای طول اتاق است و با dm یا دسیمتر اندازه گیری میشود. و نوشته آخر هم ارتفاع اتاق را نشان میدهد.
اما اگر به دفاتر راهنما مراجعه کنید معمولاً کامیون را با نوشته هایی طولانی تر معرفی میکنند. که به عنوان نمونه میتوان این را نام برد : R 420 LA4x2MNA
کلمه L نشانگر حمل و نقل طولانی مدت است که long-haulage نام دارد. به جای کلمه L کلمات D به معنای توزیعی یا distribution و هم چنین C به معنای ساختمانی یا construction میتواند نوشته شود.
کلمه A نشانگر کشنده بودن کامیون است که Articulated یا چند تکه نام دارد. اما به جای آن برای کامیونهای باری کلمه B به معنای basic جای میگیرد.
4*2 هم که به معنای 4 چرخ و 2 چرخ محرک است.
اما 3 کلمه آخر :
حرف اول جایگاه میزان وزن بار ماشین است که به ترتیب :
M(medium duty) به معنای متوسط H(heavy duty) به معنای سنگین و E(extra heavy duty) به معنای فوق سنگین است.
اما حرف دوم نشانگر ارتفاع شاسی است که به ترتیب :
E Extra low به معنای خیلی پایین، L Low به معنای پایین، N Normal به معنای متوسط، S Semi high کمی بلند و H High که مشخصه شاسی با ارتفاع بلند است.
و حرف سوم یا آخر هم نشانگر نوع سیستم تعلیق است که به ترتیب :
(A) Leaf-spring suspension front and air suspension rear محور جلو برگی و عقب بادی
(B) Air suspension front and rear هر دو محور بادی
(Z) Leaf-spring suspension front and rear هر دو محور برگی

mehrab parsa
05-04-2012, 09:49
کشنده ماک MH613 آلترا لاینر پس از یک دهه غیبت برند ماک از اواخر دهه 60 قدم به جاده های کشور گذاشت و خیلی زود از جایگاه محکمی نزد رانندگان تجاری کشور برخوردار شد.
کشنده Ultra Liner میبایست ضمن حفظ اصالت خود ، چهره متفاوت و برتری را نسبت به رقبا به نمایش میگذاشت و آلترالاینر با یک ظاهر فو ق العاده توانست هنر طراحان ماک را به رخ سازندگان اروپایی نیز بکشد.

مشخصه بارز اتاق این کشنده استفاده از فایبرگلاس در ساخت آن بوده كه به صورت دو جداره طراحي و در بين جداره هاي 8 سانتي آن از مواد عايق استفاده شده است. تنها كشنده موجود در كشور است كه به دليل عايق بندي مناسب با آن مي توانيد در زمستان و تابستان دماي مطلوبي را در كابين داشته باشيد.ناگفته نماند اتاق اين كشنده با ستون هاي فلزي در سقف – درها- ودر دو سمت جلو پنجره تقويت شده است.از ديگر نكات اين طراحي سبكي و حمل بار بيشتر است. داخل آن، تختخواب بزرگ و راحتی دارد پالنی بلندی نداشته و ارتفاع سقف نیز از جلو به سمت کابین خواب افزایش یافته است. صندلی راننده و کمک او از نوع بادی بوده و در کنار تجهیزات قابل توجهی چون تنظیم برقي و گرمکن آیینه های بغل، بخاری و کولر و.... آسایش قابل قبولی را برای راننده و کمک راننده در کابین فراهم آورده است.
با نگاهی به تکنولوژي هاي به کار رفته در این كشنده متوجه برتری آن به نسبت دیگر كشنده های هم کلاس خود در سال های ابتدایي دهه 70 واواخر دهه 60 مي شويم. سیستم حفاظت از موتور این کشنده در نوع خود بی نظیر بوده و برای نمونه میتوان به سیستم سوخت رسانی آن اشاره کرد که با داشتن دو مخزن آلومینیمی در فاصله اي کوتاه گازوئیل به یک مخزن فلزی وارد ميشود که آب رادیاتور با گردش به دور آن سوخت را کاملاً گرم كرده و با عبور از یک فیلتر آبگیر به فیلتر اصلی سوخت رسيده و بعد وارد پمپ انژکتور ميشود. پمپ انژکتور ساخت بوش آلمان این کشنده همواره مقدار بیشتری گازوئیل به درون سیلندرها فرستاده و لوله برگردان سوخت حجم اضافه گازوييل داغ را به درون مخزن سوخت هدايت ميكند و ميتوان گفت كشنده اي که هیچ موردی از یخ زدگی سیستم سوخت رسانی و موتور آن حتي در دمای 20 درجه زیرصفر تا امروز مشاهده نشده همین کشنده ماک آلترا لاینر است.

سيستم روغن کاری آن نیز از یک فیلتر آسیابی برای جذب نخاله هاي روغن سود ميبرد و تا دو برابر قدرت صافی بيش تري به نسبت هاي معمول دارد و حتی در هنگام كه با يك روغن تنها هزار کیلومتر کار کرده باشد هنگام باز کردن مقدار قابل توجهی مواد سياه قیر مانند را ميتوانيد از جداره آن جدا کنید و عمده دلیل عمر بالای موتور کشنده هاي ماک را باید در این موارد جستجو کرد نمونه هاي دیگر این فیلترها را ميتوان در کشنده هاي اسكانيا 112H و کشنده هاي 9670 اینترناش مشاهده کرد.پیشرانه 6سيلندر خطي 24سوپاپه به حجم 12 ليتري و قدرت 350اسب بخار در 1700- 1800 دور در دقيقه همراه با توربوشارژر پرقدرت و سيستم افتركولر – حجم روغن ريزي 34 ليتري و گشتاور 1850 نيوتن بر متر باعث شده آلترالاينر در صورت سالم بودن پمپ انژكتور پابه پاي كشنده هاي جوان مسيرهاي كوهستاني را بپيمايد.جعبه دنده آن ساخت ايتون و 9سرعته بوده كه در صورت استفاده صحيح تا پايان عمر نيازي به تعمير نخواهد داشت.در صورت سالم بودن پمپ انژكتور پيمودن 140 كيلومتر در ساعت با حداكثر دور 1600براي آلترالاينر كاري آسان و لذت بخش خواهد بود. مصرف سوخت آن بابار 20 تن در 100 كيلومتر 40ليتر مصرف ميكند كه در مسيرهاي فاقد سينه و بار مناسب به 35 ليتر نيز كاهش مي يابد. تعویض و تعمیر قطعات اهمیت فراوانی دارد كه در ماك به راحتي صورت ميگيرد به طور مثال دراين كشنده تعويض گاردان تنها با باز کردن دو عدد پیچ امکان پذير بوده و به راحتی پایین آمده و گاردان نو را ميتوانيد جایگزین آن کرده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F56815172156997239805.jpg)
در صورت انتخاب كشنده ماک آلترا لاینر مطمئناً روزهای خوبی را با این سرخپوست دیزلی در جاده ها تجربه خواهید کرد.

منبع:مجله ماشين شماره 343 مرداد 90

wichidika
08-04-2012, 17:34
در ارديبهشت‌ ماه؛
8.5 ميليون ليتر گازوييل يورو4 عرضه مي‌شود

كمتر از يك ماه ديگر روزانه حدود 8.5 ميليون ليتر گازوييل با استاندارد يورو 4 در كشور توليد مي‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، يكي از اهداف طرح توسعه پالايشگاه‌ امام خميني (ره) شازند اراك توليد فرآورده‌هاي نفتي مطابق با استاندارهاي يورو 4 و 5 است كه بر همين اساس با تكميل واحد توليد گازوييل اين طرح در ارديبهشت ماه امسال، روزانه حدود 53 هزار بشكه(معادل 8.5 ميليون ليتر) گازوييل با كيفيت نزديك به يورو 5 توليد خواهد شد.
بيش از اين به صورت نمادين در روز هواي پاك ( 29 دي ماه) پارسال پنج تا شش ميليون ليتر بنزين و 10ميليون ليتر گازوييل با استاندارد يورو 4 در برخي از جايگاه‌هاي تهران توزيع ‌شد.
طبق وعده مسوولان عرضه ثابت فرآورده‌هاي نفتي از ابتداي سال 1391 در كشور آغاز مي‌شود كه از نيمه دوم سال آينده روزانه 20 ميليون ليتر بنزين و 30 ميليون ليتر گازوئيل يورو4 با اولويت كلانشهرهاي كشور توزيع مي‌شود.
به گفته علي‌رضا ضيغمي - مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران- با اجراي پروژه‌هاي بهينه‌سازي پالايشگاه‌هاي كشور كيفيت بيش از 40 تا 45 ميليون ليتر گازوئيل توليدي پالايشگاه‌ها به استاندارد يورو4 و 5 ارتقاء خواهد و بر اين اساس گوگرد گازوئيل مورد نظر نيز به زير 50 پي.پي‌.ام خواهد رسيد.
البته در زمينه توليد گازوييل با استاندارد اروپايي پالايشگاه شهيد تندگويان تهران خط مقدم توليد اين فرآورده با استاندارد يورو4 است، چرا كه با تكميل طرح بهينه‌سازي پالايشگاه شهيد تندگويان 13 ميليون و 800 هزار ليتر گازوئيل يورو4 به تدريج وارد چرخه عرضه سوخت كشور مي‌شود.
به گزارش ايسنا، اولويت عرضه گازوييل با كيفيت يورو چهار ابتدا با كلان شهر تهران و بعد با ساير كلان شهرهاي كشور است.
انتهاي پيام

ŞHÍЯÍŃ
08-04-2012, 23:41
iveco stralis
که امروز توسنتم به زور ازش عکس بگیرم خیلی دوست داشتنیه:40:

بی باک بی بال
20-04-2012, 16:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F0onpqcc7wo063l9psom1.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D0onpqcc7wo063l9psom1.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2Fkqwm9dnejgkowio6dd5f.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dkqwm9dnejgkowio6dd5f.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dp9kmhqpou7lgqdyi40kx.jpg)

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dkqwm9dnejgkowio6dd5f.jpg)

shahlolak
21-04-2012, 13:24
ماک چگونه به بازار ایران راه یافت؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قبل از جنگ جهانی دوم حمل و نقل در ایران و جهان توسط کامیونهای تجاری بنزینی انجام می شد عمده کامیون های پیش از جنگ جهانی دوم در ایران عبارت بودند از: ماک , جمس , دوج فدرال , وایت , والفرانس و کامیون های دیگری مثل بوزینگ , گرام , ماگیروس.قدرت بیشتر و استقامت بالاتر کامیونهای آمریکایی باعث شده بود تا ساخته های این کشور در راس کامیون های مورد استفاده در ایران قرار بگیرند. این وضعیت تقریبا تا پایان جنگ جهانی ادامه داشت. بعد از جنگ جهانی با توجه به اینکه ایران محلی یرای تردد متفقین بود همزمان کامیونهای آمریکایی مثل ماک استودی , بیکر , دوج و.............نیز در تعداد بالاتر نسبت به قبل به ایران وارد شدند. این کامیونها بیشتر در بنادر جنوبی و مرز جلفا به امر انتقال کالا برای متفقین مشغول بودند.با پایان جنگ دوم تعدادی از این کامیونها در کمپ های متفقین باقی مانده و در نهایت توسط عوامل آنها به فروش رسیدند. بدین ترتیب با پایان جنگ عملا سلطه کامیون های قدیمی در ایران تا حدی دچار خدشه شد.کامیون های ماک چه در دوران پیش از جنگ و چه بعد از جنگ از آن همواره توانسته بودند با کسب رتبه بالاتر نسبت به دگر هموطنان آمریکایی خود گوی سبقت را ربوده و بدل به بازیگری قوی در عرصه حمل و نقل ایران شوند.ابتدای ورود دیزل و ماک دیزل به ایران با توجه به تبلیغاتی که ایجاد بیماری سل توسط دوده کامیون های دیزل مطرح شده بود, این کامیونها با استقبال چندانی مواجه نشدند. هر چند در گذر زمان و رنگ باختن این تبلیغات در نهایت ماک قدرتمند توانست دوام آورده و با شایستگی رقبای خود را عقب بزند.اولین ماکی که در ایران به طور رسمی به کارگرفته شده است ماک مدل 1942 بود که به ماک جنگی معروف بود. این کامیون در آن زمان به دلیل استاندارد نبودن جاده های ایران (که همچنان غیر استاندارد باقی مانده است) و البته فقدان باسکول تنها کامیونی بود که بارهایی به وزن 30 تن را برروی ده چرخ حمل می کرد.استقبال شدید از این کامیون به سرعت باعث شد تا جای پای ماک در ایران محکم شده و حتی مدل های کار کرده آن از کشورهای عربی همسایه وارد ایران شود. در این میان افرادی که توانایی مالی بیشتری داشتند ترجیح می دادند کامیون خود را به شرکت سازنده سفارش داده و محصول نو وجدیدرا عموما از طریق کشورهای اروپایی و به طور خاص هلند دریافت کنند.نسل بعدی ماک ها در سالهای 1948 و 1951وارد ایران شدند. این سری از ماک ها که به زیر قرمز معروف شدتد هم توانستند خاطره خوشی در ذهن ایرانی ها بگذارند. داشتن شاسی , اکسل , و پوسته دیفراتسیل و باک قرمزعمده مشخصه این کامیون ها بود.نسل بعدی ماک های وارداتی که اصلاح شده مدل 1951 بودند, سه سال بعد یعتی در سال 1954 وارد بازار شد. در این سری تغییراتی در موتور , گیر بکس و اکسل کامیون داده شده بود.بر روی این کامیون سیستمی که بعدا به نام ماک ثبت شد تعبیه شده بود. این سیستم که موسوم به ترمودا بود با باز وبسته کردن شبکه جلوی رادیاتور باعث افزایش عمر و راندمان موتور می گشت. اکنون بعد از گذشت 50 سال مشابه آن بر روی ماشین های سواری استفاده می شود. در سال های 1956 ماک سری B وارد ایران شد. این کامیون ها مجهز به توربو شارژ و گیر بکس 20 دنده و اکسل و دیفرانسیل های سنگین استرلینگ و کابین معروف به تخم مرغی بودند.سیستم پنج محوره تریلی کش هجده چرخ, که تا ساله 1959 تولید می شد, هم از ویژگی های ماک جدید بود. این مدل در بین کامیون داران به نشکن معروف بود.در ساله 1960 مدل اطاق تخم مرغی با گلگیر های تخم مرغی توسط شرکت کاوه کار وارد ایران شد که تا ساله 1966 تولید می شد. از سال 1967 کمپانی ایران کاوه وارد صحنه شد و به ساخت یا در واقع مونتاژ این کامیونها پرداخت. ماک در این دوره به اوج رسید.در ابتدای کار وبه دلیل نبود امکان تولید اطاق و گلگیر و کاپوت مدل روز, اطاق تخم مرغی و گلگیر تخت 1957 بر روی شاسی و موتور های 220 اسبی سوپر شارژ دار استفاده گردید. در سال 1968 با ورود امکانات تولید و پرس اطاق های روز, ایران کاوه اقدام به سوار کردن کابین های معروف به کاوه ای و گلگیرهای آهنی بر روی همان شاسی کرد.البته در این دوران ( در سال های 1974-1975) با توجه به تولید کم وتقاضای زیاد تعدادی ماک به صورت بی دماغ و با دماغ وارد ایران گشت که در این بین شایعاتی مبنی بر ایمن نبودن ماک های بی دماغ در زمان تصادف و....باعث شد تا این مدل در ابتدا چندان مورد استقبال قرار نگیرد, هر چند در گذر زمان با اثبات کارآمدی های آن, این مدل هم جای خود را بین رانندگان ترانزیت باز کرد.مدل دماغ دار این کامیون ها تماما از آمریکا و به صورت مونتاژ وارد ایران می گشتند.این سری که دارای کابین های شیک و فرمان تلسکوپی و چراغ پلیسی ( استفاده همزمان از نور بالا وپایین) بودند از همان ابتدا مورد توجه قرار گرفتند شرکت های نفت و نیرو هوایی و ..... هم در این دوران اقدام به سفارش کامیون های ماک با توجه به نیاز خود کردند. این سری ها معمولا به ماک های همان شرکت معروف شدند. از سال 1979 و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی تولید و ورود این نوع کامیون ها متوقف شد تا اینکه در ساله 1990 تعداد کمی ماک بی دماغ از کانادا وارد ایران شد که بعضا در تملک شخص و تعدادی درتملک متروی تهران قرار گرفت. این کامیونها با موتور 360 اسبی خود و گیر بکس های فولر 9 دنده و سیستم تعلیق چهار دست فنر مخصوص حمل بار با سرعت زیاد در قیاس با با رقبای داخلی وخارجی خود برتری فاحشی داشتند.در سال 1994 بار دیگر تعدادی ماک با دماغ نو از دبی به ایران وارد شد که با ظاهری جذاب وموتوری به قدرت 450 اسب بخار و کابین مجهز و سیستم تعلیق معروف به قیچی فنر برای حمل بار های نسبتا سنگین مناسب بودند.
حضور ماک در ایران عملا از سالهای میانی دهه 90 متوقف شد و پس از آن هیچ خبری از ساخته های این شرکت آمریکایی در جاده های ایران نبود.

منبع: هفته نامه تخصصی دنیای خودرو

mansour 64
22-04-2012, 12:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F0onpqcc7wo063l9psom1.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D0onpqcc7wo063l9psom1.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2Fkqwm9dnejgkowio6dd5f.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dkqwm9dnejgkowio6dd5f.jpg)

سلام. چند تن بار زده؟!!. فکر می کنم وزن ناخالصش بالای 30 تن باشه.

saeed_k
22-04-2012, 16:10
با سلام
دوستان لطفا ی راهنمایی درمورد کامیون کمپرسی تک محور بکنید اگر بنا به خرید باشه چه کامیونی مناسبه

OnT!me
22-04-2012, 16:18
با سلام
دوستان لطفا ی راهنمایی درمورد کامیون کمپرسی تک محور بکنید اگر بنا به خرید باشه چه کامیونی مناسبه

كمپرسي تك محور با چه قيمتي ؟
اف هاش و اتكو ماشيناي خوبين ! ولي اگه پول زيادي ندارين همين بنزهاي نارنجي هم خوب كار ميكنه ! من دوست بابام هم افهاش داره هم اتكو هم از اين بنزا همشون عالين درسته بنزه يكم خرجش زياده ولي ماشين بدي نيست.

OnT!me
22-04-2012, 16:46

اوايل ارديبهشت، آغاز عمليات اجراي بي آرتي در مشهد:
نخستین اتوبوس بي‌ آرتي براي تست ميداني وارد خط شد من خودم اين اتوبوس رو وقتي تو استگاه منتظر خط 22 بودم ديدم ولي اين ماله خل حرم بود 12 بود نشد سوارش بشم خيلي شيك و زيباست ! بايد از نزديد ديدش !
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداری مشهد از آغاز مرحله تست ميداني اتوبوس بي‌آرتي در مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدي خجسته با بيان اين مطلب افزود: يك اتوبوس سه محوره با هدف انجام تست ميداني وارد مشهد شده و در حال حاضر در خط 12كه خطي پر ازدحام است مشغول سرويس‌دهي مي‌باشد.
وي به فعاليت دو شيفته اين اتوبوس سه محوره اشاره كرد و گفت:‌ 2اتوبوسران در دو شيفت كاري با اين اتوبوس كار مي‌كنند و با در دست داشتن چك ليستي كه واحد فني سازمان آن را تهيه كرده به صورت روزانه فعاليت اين اتوبوس را كنترل مي‌كنند.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداری مشهد ادامه داد: تست اين اتوبوس در مشهد دو ماه به طول خواهد انجاميد پس از آن نتايج به دست آمده به كارخانه سازنده ارجاع مي‌شود تا در ساخت ديگر اتوبوس‌هاي بي‌آرتي لحاظ گردد.
خجسته گنجايش اتوبوس‌هاي بي‌آرتي را 120 نفر نشسته و ايستاده ذكر كرد و گفت: اين اتوبوس‌ها از 18 تا 26متر طول دارند به همين دليل حركت و گردش آن ها در خيابان با اتوبوس‌هاي معمولي متفاوت است كه در اين تست مد نظر قرار گرفته است.
وي خاطر نشان كرد: 100دستگاه اتوبوس براي خط يك بي آرتي مشهد در نظر گرفته شده كه با اتمام عمليات اجرايي آن، وارد ناوگان خواهند شد.
اين مقام مسئول ادامه داد: سازمان اتوبوسراني در حال بررسي و انتخاب پيمانكار براي اجراي طرح مي‌باشد كه تا چند روز آينده اين مسئله نهائي خواهد شد و با انتخاب پيمانكار تا اوايل ماه آينده عمليات اجرايي بي آرتي در مشهد آغاز خواهد گرديد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در ارتباط با وسعت خطوط بی‌آرتی در اين كلانشهر اظهار داشت: اجرای خطوط بی‌آر‌تی در مشهد به طول 66کیلومتر در قالب چهار خط به تصویب رسیده است.
خجسته ياد آور شد: خط يك بي آرتي از پايانه مسافربري تا پايانه طبرسي را پوشش خواهد داد كه فاز يك از پايانه مسافربري تا ميدان بيت المقدس اجرا خواهد شد.
وی وجود بي‌آرتي در مشهد را به دليل ايزوله بودن مسير عاملي براي افزايش چشمگير كارايي سيستم و اعتماد مردم به حمل‌ و نقل همگاني ذكر كرد و گفت: در دنيا خطوط بي‌آرتي تا 25هزار نفر را در ساعت جابه جا مي‌كنند.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري مشهد، ويژگي‌هاي سيستم كرايه، اتوبوس، مسير و ايستگاه‌هاي بي‌آرتي را متفاوت از ساير خطوط عنوان كرد.
خجسته درباره مزاياي خطوط بي‌آرتي نيز گفت: تسريع در جابه‌جايي، كاهش زمان انتظار، ايمني، رفاه و آسايش مسافران در خطوط بي‌آرتي بيش از ساير وسايل حمل‌ونقل درون شهري است.
وي داشتن امكانات رفاهي بهتر، ايستگاه كمتر براي تبادل مسافر، كمترين تداخل با ترافيك، افزايش ميزان جابه‌جايي و افزايش رضايت عمومي شهروندان را از ديگر مزاياي خطوط بي‌آرتي بر شمرد.

منبع : سازمان اتوبوسراني مشهد

بی باک بی بال
22-04-2012, 16:48
سلام. چند تن بار زده؟!!. فکر می کنم وزن ناخالصش بالای 30 تن باشه. نمی دونم باسکول نرفتم

با سلام
دوستان لطفا ی راهنمایی درمورد کامیون کمپرسی تک محور بکنید اگر بنا به خرید باشه چه کامیونی مناسبهاول شما بگو چقدر پول داری بعد برای چه کار بعد کجایی ایرانی

saeed_k
23-04-2012, 12:30
اول شما بگو چقدر پول داری بعد برای چه کار بعد کجایی ایرانی[/QUOTE]

ممنون از پاسختون ببینید فعلا مشکل پول نیست مثلا میخوام بدونم اگه قراره 100 تومن بدم بنز تک ( ی مقدار هم با اون کار کردم )با ی مقدار پول بیشتر چه گزینه های دیگه ای دارم . برای کار هم داخل محدوده شهری ی پروژه 400 واحدی مسکونی که قراره اونجا مشغول باشه احتمالا هم خودم روش کار کنم ما تو تهران مرکز شهر هسنیم.

بی باک بی بال
23-04-2012, 20:52
ممنون از پاسختون ببینید فعلا مشکل پول نیست مثلا میخوام بدونم اگه قراره 100 تومن بدم بنز تک ( ی مقدار هم با اون کار کردم )با ی مقدار پول بیشتر چه گزینه های دیگه ای دارم . برای کار هم داخل محدوده شهری ی پروژه 400 واحدی مسکونی که قراره اونجا مشغول باشه احتمالا هم خودم روش کار کنم ما تو تهران مرکز شهر هسنیم.
بنز تک مدل چه سالی
از بنزتک مدل بالا بهتر که نیست ولی خوب شما fm9 تک خوب قیمتشو دقیق نمی دونم ولی تمیزش بالا 120 باید باش امیکو تک 94 تومن دیگه اکسور تک بخری انوم بالای 120 اما توی کارهای صفر کیلومتر خارج جاده هیچ بنز تک 1924نیست

ramiri
28-04-2012, 20:36
خیلی سالاره. بازم ازش تو موقعیت های مختلف عکس بذار.
راستی مدل چنده؟

arash volvo
07-05-2012, 13:42
سلامی دوباره به همه ی دوستان سنگین باز

دیدم تاپیک سوت و کوره، گفتم دو تا عکس باحال بزارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو تا عکس از یکی از بهترین اف هایی که تو عمرم دیدم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Dhcqnvo8ai26eln64owxa.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Delylwj2bcdpxqb8ufm0.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g)

wichidika
08-05-2012, 11:36
ثبت ركورد سرعت كاميون هيبريدي با 218 كيلومتر در ساعت

» سرویس: علمي و فناوري - فناوري

سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۳

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ntent%2Fgetty0-60.jpg%2F6)
شركت ولوو اخيرا مدعي شده كه كاميون هيبريدي سازگار با محيط‌زيست اين شركت موفق به ثبت يك ركورد جديد جهاني سرعت در ميان كاميون‌هاي هيبريدي شده است.
به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،در حالي كه رانشگر برقي - ديزلي 2100 اسب بخار كاميون «مين گرين» موفق به دستيابي به سرعت 236.577 كيلومتر در ساعت شده كه در ميان كاميون‌هايي با اين مشخصات بسيار جالب توجه است، فاصله بسيار زيادي تا ركورد سرعت زميني فراصوت 1227.98 كيلومتر در ساعت خودروي تراست اس‌اس‌سي، ركورد چرخ محرك 737.79 كلومتر در ساعت، ركورد سرعت 563.995 كيلومتر بر ساعت خودروي ديزلي، ركورد سرعت 495.140 كيلومتر در ساعت خودروي الكتريكي و سرعت 202.9 كيلومتر در ساعت خودروي بادي پرنده سبز كامپوزیتی در سال 2009 دارد.
آنچه اين ركورد را براي مين گرين جالب توجه كرده اين است كه در آن از سيستم رانش هيبريدي مورد استفاده در صدها اتوبوس ولووي جهان از جمله اتوبوسهاي دو طبقه لندن استفاده شده است.
اين كاميون همچنين ركورد كيلومتر ايستا در ميان كاميون‌ها را با ميانگين 153.252 كيلومتر در ساعت به ثبت رسانده كه يك دستاورد شتاب‌دهنده عظيم براي موتوري محسوب شده كه قادر به توليد گشتاوري 6780 نيوتن‌متر بوده كه 1200 نيوتن‌متر آت از موتور برقي به دست آمده است. موتور برقي مسووليت توليد 200 اسب بخار از ميزان كلي 2100 را بر عهده دارد.
اين تلاش‌ها براي ثبت ركورد سرعت توسط باشگاه خودروي آمريكا تصويب شده است.
كاميون مين گرين اولين ركورد سرعت خود با 218.780 كيلومتر در ساعت را در سال 2011 در فرودگاه هولتسفرد سوئد به ثبت رساند.

ثبت ركورد سرعت زميني كاميون هيبريدي توسط ولوو

اگرچه طراحي بدنه ايروديناميك مين گرين شباهت زيادي به تراكتور حمل و نقل ولوو ندارد، اما اجزاي توليدي آن شامل اجزاي كلي خانواده خودروي ولوو از جمله كابين و چارچوب ولوو VN تقريبا يكي است.
انتهاي پيام

بی باک بی بال
24-05-2012, 20:33
خیلی سالاره. بازم ازش تو موقعیت های مختلف عکس بذار.

امین شوفر
29-05-2012, 23:26
سلام به همه عزیزانم من امین عشقه شوفر بیابونم و عاشق scania R460 هستم اگه زحمتی نیست برام عکساشو بزارین.بابت عکسایه اتوبوس ممنون اما تریلر 1چیزه دیگست!!!!!!!

dash_mehdi
29-05-2012, 23:48
بفرما داداش

امین شوفر
31-05-2012, 22:16
سللللللللللللللللللام داش!!! میخاستم بپرسم قیمت مان چنده؟؟؟ البته ما خودمون رنو تک داریم و تریلی بازیم!!! اما میخاستم از اتوبوسم اطلاعات داشته باشم!!! جواب بدین ممنون میشم!!!(امین شوفر)

سلام داش مهدی.میتونی راهنمااییم کنی که چطوری عکس بذارم توی صفحم؟؟؟

سلام. بابت عکسای مان دمت گرم خخخخخخخخیلی قشنگ بود. مخصوصا پشت ابخوریش!!!مر30

ЯΣZΛ
01-06-2012, 09:35
سلام به همه عزیزانم من امین عشقه شوفر بیابونم و عاشق scania R460 هستم اگه زحمتی نیست برام عکساشو بزارین.بابت عکسایه اتوبوس ممنون اما تریلر 1چیزه دیگست!!!!!!!

داداشم r460 اصلا نداریم!!!
r420
r470
r500
,.....

امین شوفر
01-06-2012, 14:22
شرمنده عزیزم موقع نوشتن اشتباه شده منظورم همون 420 بوده.مر30

بابات موضوعات ممنون.خیلی کامل بود

خوشبختم!! منم درسرمینی زندگی میکنم که مردمانش گرسنه نیستند!!! زیرا ان ها روزی چند بار فریب میخورند!!!!!

شرمنده عزیزم موقع نوشتن اشتباه شده. منم منظورم همون r420بوده.مر30

عجبا!!!!!! 1لحظه فکر کردم هواپیماست!!!!!!!!!!!!! مر30 واقعا زیبا بود .تک بود

امین شوفر
01-06-2012, 22:36
سلام.میشه volvo b9 هم بذارین؟؟ اونم دسته کمی از مان نداره ها!!!!! اگه بذاربن ممنون میشم. خیلی خیلی ممنمون

سلام.1سوال داشتم: به نظر شما راننده اتوبوس بهتره یا تریلی؟؟؟ کدوماش بهتره؟؟؟؟؟

سلام داداش.1سوال داشتم! به نظر شما راننده اتوبوس بهتره یا تریلی؟؟؟؟ کدوم بهترو درامد زا تره؟؟؟؟

mohamad skystar
01-06-2012, 23:14
سلام.میشه volvo b9 هم بذارین؟؟ اونم دسته کمی از مان نداره ها!!!!! اگه بذاربن ممنون میشم. خیلی خیلی ممنمون

سلام داداش.1سوال داشتم! به نظر شما راننده اتوبوس بهتره یا تریلی؟؟؟؟ کدوم بهترو درامد زا تره؟؟؟؟

در حالت کلی بخوای حساب کنی رو سیستم اقتصادی امروزی
الان اتوبوس به صرفه تر شده .
خیلی از تریلی ها هستن که برای بارگیری باید 3 یا 4 روز تو بنادر یا سایر پایانه ها بخوابن اما اتوبوس اگر تو خط و مسیر درست حسابی ( مثلا اصفهان - تهران )
باشه درآمدش بهتر خواهد بود.

امین شوفر
02-06-2012, 15:04
سلام داداش.اگه ازش عکس داری ممنون میشم بفرستی.مر30!!!!

mohamad skystar
02-06-2012, 16:19
سلام داداش.اگه ازش عکس داری ممنون میشم بفرستی.مر30!!!!

عکس از چه ماشینی میخوای دوست من؟
سعی کنید صحبت هاتون رو در یک پست بفرمایید ممنون

AfsHiN.
03-06-2012, 03:51

بدترین گرایش رانندگی اتوبوسه هیچی تریلر نمیشه اونم فقط از نوع ترانزیت
با اتوبوس باید با 40 نفر سرو کله بزنی یکی بچش گریه میکنه ساکت نمیشه یکی مریضه توی ماشین استفراغ میکنه یکی جیش داره یکی میگه کولرو چرا خاموش کردی روشن کن یکی میگه سرده خاموش کن کمش کن زیادش کن . صدای اهنگ ضبط بلنده سرم درد گرفت خاموشش کن تازه وقتی پیاده میشه میگه توی چمدونم فلان چیز بود حالا نیست حتما شاگردد برداشته باز پاسگاه دادگاه تا وضعیت مشخص نشه ماشین باید توی پارکینگ بخوابه. بدتر از همه اینکه ازادی نداری باید لحاف دشکتو ببری توی ماشین مثلا امروز عصر از مشهد میری تهران فردا صبح میرسی دوباره همون روز عصرش باید برگردی بیای مشهد دیگه خودت حسابشو بکن چقدر این کار خسته کنندس . باید برای ناهار شام نماز صبح ظهر شب وایستی اقایون خانوما برن نمازشونو بخونن علافیش خیلی ئه از من میشنوی اصلا سمت اتوبوس نرو.
اما تریلر اگه داخله کار بکنی وقتی میرسی بندر اتاق داره با کولر گازی شندرغاز پول واسه ی 24 ساعت میدی یه تخت میگیری زیره کولر گازی 24 ساعت عشقه دنیارو میکنی اگه هنوز نوبتت نشده دوباره 24 ساعت دیگه نخواستی حوصلت سر رفت میری قشم میری توی شهر بندرعباس میچرخی یه فالوده بستنی ناب میزنی جیگرت حال بیاد دوباره برگشتی نخواستی اتاق بگیری میری توی ماشینت کولر درجارو میزنی صفا میکنی اگه توی ماشین مانیتورو ویدئو نصب کرده باشی بندر کلوپ داره هر رقم فیلمی که دلت بخواد اونجا هست میگیری میاری با رفیقات توی ماشین زیره کولر تخمه میشکنینو فیلم نگاه میکنین دوباره نخواستی میری کناره ساحل شنا میکنی اونائیم که داخله کار میکنن توی ساختمون اعلام بار کولر داره یخ میکنی بین راه هرجا دلت خواست وایمیستی ... مثلا من خودم زمانی که از بندر بار میزدم برای ترکمنستان بین راه یه شهری هست به اسم فردوس بیشتره وقتا میرفتم ابگرم فردوس یه ابی به بدن میزدم خلاصه هرجایه باصفایی میدیدم نگه میداشتم از طبیعت و امکانات مثل همین ابگرم فردوس استفاده میکردم... ماشین باری مثل کامیون و تریلر خوبیش اینکه ازادی اما با اتوبوس زندانی میشی دیگه اختیارت دسته خودت نیست همیشه یک مسیر همیشه یک ترمینال واقعا خسته کنندس خیلی یک نواخته.
در مورده درامد هم باید بهت بگم بستگی داره با تریلر کجا کار بکنی داخل کشور یا ترانزیت و ماشینت چند تن بار بخوره.
ازادی رو با هیچی عوض نکن چندتا از رفیقای خودم رفتن سمت اتوبوس بعد یه مدت اومدن گفتن عجب غلطی کردیم !

امین شوفر
03-06-2012, 11:20
سلام.به خاطر راهماییه خوب و کاملتون خیلیییییییییییییییییییییی یییییی ممنمون.پس حالا که اینطور شد به همون بار ترانزیت با رنو بسنده میکنم.خیلی لطف کردین مرسی

محمد جان سلام.خسته نباشی دوست عزیز.من عکس از رنو ترانزیت میخاستم.اگه امکانش هست میتونم عکسارو توی صفحم داشته باشم؟؟؟!!! ممنون میشم اگه بفرستی!!

سلام.مگه هنوزم از tx استفاده میشه؟؟؟

mohamad skystar
03-06-2012, 14:45
سلام.به خاطر راهماییه خوب و کاملتون خیلیییییییییییییییییییییی یییییی ممنمون.پس حالا که اینطور شد به همون بار ترانزیت با رنو بسنده میکنم.خیلی لطف کردین مرسی

محمد جان سلام.خسته نباشی دوست عزیز.من عکس از رنو ترانزیت میخاستم.اگه امکانش هست میتونم عکسارو توی صفحم داشته باشم؟؟؟!!! ممنون میشم اگه بفرستی!!

سلام.مگه هنوزم از tx استفاده میشه؟؟؟

دوست من عکس هایی که شما میخواین به راحتی از طریق گوگل میتونید جستجو کنید .
TX الان 5 ساله تولید نمیشه اما ازش استفاده میشه خیلی هم عالیه

امین شوفر
03-06-2012, 17:13
محمد جان ممنون.توی گوگل رفتم و استفاده کردم.ازین که اطلاعات tx بهم دادی مرسی.:20::20:

سلام افشین جان.داداش توی صحبتات گفتی که ترانزیت کار کردی.میخاستم ازت بپرس توی خط ترانزیت چطوری بود؟؟ سخت بود؟؟ من چندبار عراق رفتم امام کمک شوفر بودم و تا حدی سختی رو احساس نمیکردم!! داداش اگه وقت داشتی راجب ترانزینت و فعالیتاش 1صحبتی باهام بکن.باتشکردوست عزیز

amin13720
05-06-2012, 06:55
با اتوبوس باید با 40 نفر سرو کله بزنی یکی بچش گریه میکنه ساکت نمیشه یکی مریضه توی ماشین استفراغ میکنه یکی جیش داره یکی میگه کولرو چرا خاموش کردی روشن کن یکی میگه سرده خاموش کن کمش کن زیادش کن . صدای اهنگ ضبط بلنده سرم درد گرفت خاموشش کن تازه وقتی پیاده میشه میگه توی چمدونم فلان چیز بود حالا نیست حتما شاگردد برداشته باز پاسگاه دادگاه تا وضعیت مشخص نشه ماشین باید توی پارکینگ بخوابه. بدتر از همه اینکه ازادی نداری باید لحاف دشکتو ببری توی ماشین مثلا امروز عصر از مشهد میری تهران فردا صبح میرسی دوباره همون روز عصرش باید برگردی بیای مشهد دیگه خودت حسابشو بکن چقدر این کار خسته کنندس . باید برای ناهار شام نماز صبح ظهر شب وایستی اقایون خانوما برن نمازشونو بخونن علافیش خیلی ئه از من میشنوی اصلا سمت اتوبوس نرو.
اما تریلر اگه داخله کار بکنی وقتی میرسی بندر اتاق داره با کولر گازی شندرغاز پول واسه ی 24 ساعت میدی یه تخت میگیری زیره کولر گازی 24 ساعت عشقه دنیارو میکنی اگه هنوز نوبتت نشده دوباره 24 ساعت دیگه نخواستی حوصلت سر رفت میری قشم میری توی شهر بندرعباس میچرخی یه فالوده بستنی ناب میزنی جیگرت حال بیاد دوباره برگشتی نخواستی اتاق بگیری میری توی ماشینت کولر درجارو میزنی صفا میکنی اگه توی ماشین مانیتورو ویدئو نصب کرده باشی بندر کلوپ داره هر رقم فیلمی که دلت بخواد اونجا هست میگیری میاری با رفیقات توی ماشین زیره کولر تخمه میشکنینو فیلم نگاه میکنین دوباره نخواستی میری کناره ساحل شنا میکنی اونائیم که داخله کار میکنن توی ساختمون اعلام بار کولر داره یخ میکنی بین راه هرجا دلت خواست وایمیستی ... مثلا من خودم زمانی که از بندر بار میزدم برای ترکمنستان بین راه یه شهری هست به اسم فردوس بیشتره وقتا میرفتم ابگرم فردوس یه ابی به بدن میزدم خلاصه هرجایه باصفایی میدیدم نگه میداشتم از طبیعت و امکانات مثل همین ابگرم فردوس استفاده میکردم... ماشین باری مثل کامیون و تریلر خوبیش اینکه ازادی اما با اتوبوس زندانی میشی دیگه اختیارت دسته خودت نیست همیشه یک مسیر همیشه یک ترمینال واقعا خسته کنندس خیلی یک نواخته.
در مورده درامد هم باید بهت بگم بستگی داره با تریلر کجا کار بکنی داخل کشور یا ترانزیت و ماشینت چند تن بار بخوره.
ازادی رو با هیچی عوض نکن چندتا از رفیقای خودم رفتن سمت اتوبوس بعد یه مدت اومدن گفتن عجب غلطی کردیم !
دوست عزیز جناب افشین خان تمام فرمایشات شما در مورد اتوبوس و تریلی درسته یعنی این که شوفر اتوبوس باید دست به سینه 40 نفر مسافر با سلیقه های مختلف باشی ولی تریلی خودتی و خودت هرحا خواستی میزنی بقل و استراحت میکنی
ولی با این که گفتی بدترین نوع گرایش رانندگی اتوبوسه من یکی به شخصه باهاتون مخالفم چون این که اتوبوس یا تریلی رو انتخاب کنی کاملا یه انتخاب شخصصه و بستگی به شخص داره مثلا خود من دیوانه وار عاشق اوتوبوسم و ازش خسته نمیشم
داییم اتوبوس داره و خیلی همراش میرم واقعا حال میکنم وقتی با اتوبوس میرم جاده و این که گفتی خسته کننده هست توی یک خط و مسیر کارکردن درسته ولی عوضش یه خط ثابت داری و میدونی که مسافر هست و ماشین نباید بخوابه ولی تریلی وقتی میری بندر شاید بار نباشه و یک هفته یا بیشتر ممکن باشه بخوابی

امین خان درمورد tx چی اطلاعاتی مورد نیازتون هست ب جز اونایی که تو سایت رانیران نوشته؟
به نظر من توضیحات سایت رانیران کامله

AfsHiN.
05-06-2012, 19:08
سلام افشین جان.داداش توی صحبتات گفتی که ترانزیت کار کردی.میخاستم ازت بپرس توی خط ترانزیت چطوری بود؟؟ سخت بود؟؟ من چندبار عراق رفتم امام کمک شوفر بودم و تا حدی سختی رو احساس نمیکردم!! داداش اگه وقت داشتی راجب ترانزینت و فعالیتاش 1صحبتی باهام بکن.باتشکردوست عزیز
سلام عزیزم
نه اگه ماشینت کولرش روبراه باشه و چه بهتر اگه کولر درجا داشته باشه هیچ سختی نداره بندر فقط توی فصل گرما برای کسایی که از نعمت کولر بی بهراند جهنمه
پارکینگ ترانزیتی ها از بقیه جداست و 90% اوقات علافی نداره به محض اینکه برسی نماینده شرکتی که باهاش قرارداد داری حواله ی بار رو برات میاره میری اسکله جرثقیل کانتینر رو میذاره روی تریلر اگه تیغه داشته باشی که راحته قلاب هارو میچرخونی کانتینر مهار میشه بدونه هیچ کثافت کاری و معطلی و چادر کشی و جغجغه سفت کردن.. اما اگه تریلرت کفی باشه باید زنجیر بندازی با زنجیر کانتینر رو مهار کنی.
یه مامور از صبح تا ظهر برگه های خروج رو امضا میکنه و باید مدارک راننده و ماشین و بار رو باهمدیگه مطابقت کنه و برای مقصد یک مسیر رو مشخص میکنه که به اصطلاح نباید از این مسیر خارج بشی که همش فرمالیتس !!!
رسیدی گمرک لبه مرز بستگی داره شلوغ باشه یا نه معمولا به 1 روز رد میشی.. از مرز هم که تا عشق اباد راهی نیست چشم بهم بزنی رسیدی... بعضی ها میمونن بار میزنن برمیگردن بعضی ها هم نه تا خالی میکنن سرته میکنن برمیگردن ... معمولا من برمیگشتم از خاف سنگ اهن میزدم برای بندر کرایشم عالی بود ( به لفظ عامیانه میگن سنگ وگرنه در اصل خاک اهن هستش نیسان دنده عقب میاد میره توی کانتینر خاکارو خالی میکنه تا تناژت کامل بشه)
اروپا دیدنی تره اما مسیرش یکم دوره
درکل ماشین عشقه اگه عاشق باشی خسته نمیشی

دوست عزیز جناب افشین خان تمام فرمایشات شما در مورد اتوبوس و تریلی درسته یعنی این که شوفر اتوبوس باید دست به سینه 40 نفر مسافر با سلیقه های مختلف باشی ولی تریلی خودتی و خودت هرحا خواستی میزنی بقل و استراحت میکنی
ولی با این که گفتی بدترین نوع گرایش رانندگی اتوبوسه من یکی به شخصه باهاتون مخالفم چون این که اتوبوس یا تریلی رو انتخاب کنی کاملا یه انتخاب شخصصه و بستگی به شخص داره مثلا خود من دیوانه وار عاشق اوتوبوسم و ازش خسته نمیشم
داییم اتوبوس داره و خیلی همراش میرم واقعا حال میکنم وقتی با اتوبوس میرم جاده و این که گفتی خسته کننده هست توی یک خط و مسیر کارکردن درسته ولی عوضش یه خط ثابت داری و میدونی که مسافر هست و ماشین نباید بخوابه ولی تریلی وقتی میری بندر شاید بار نباشه و یک هفته یا بیشتر ممکن باشه بخوابی

امین خان درمورد tx چی اطلاعاتی مورد نیازتون هست ب جز اونایی که تو سایت رانیران نوشته؟
به نظر من توضیحات سایت رانیران کامله
امین جان همیشه مسافر نیست برخی اوقات سال مجبور میشی با یک سوم ظرفیت حرکت بکنی که خرج استهلاک ماشین درنمیاد اما تریلی اگه بار نبود میخوابی ماشینت استهلاکی نداره کسی نمیتونه مجبورت بکنه باری رو بزنی که صرفه ی اقتصادی نداره... اگه توی دوران خرابی و کمبوده مسافر برای تعاونی سرویس دهی نداشته باشی زمانی هم که کاره مسافر راه میفته و شلوغ میشه مثله 3 ماه تعطیلی و عید دیگه بهت مسافر نمیده... من گاهی اوقات با اتوبوس رفقا سرویس میرم و هنوز هم اگه مشکلی براشون پیش بیاد میرم مثلا زمانی که کاره اداری دارن یا عروسی یا خدایی نکرده تعزیت.
یجورایی در هر دو حوزه ی اتوبوس و تریلی فعالیت دارم اما به نظره من تریلی بهتر بود ولی خوب هرکی یه عشقی داره و نظره همه محترمه
قضیه ی خواب تریلی توی بندر بیشتر ماله کسایی هست که داخل کشور کار میکنن الان بخاطر تحریم ها وضع بار یکم بد شده وگرنه قدیم که تحریمی در کار نبود داخله ها نهایتا 2 روزه بار میزدن ترانزیتی ها هم اگه صبح میرسیدن تا ظهر بارشونو زده بودن و اگه یکم بجنبن همون روز هم میتونن از بندر خروج بشن
ماهم که ترانزیت کار میکنیم زمانی که ایران تحریم نبود تا ماهی 4 بار عشق اباد میرفتیم اما الان به ماهی 2 بار رسیده که همین الانش هم با وضع بده بار از اتوبوس درامدش بیشتره.

rami_hemi
17-06-2012, 13:40

افشین جان در مورد بندر عباس و پایانه های ترانزیت و داخلیش هیچ حرفی نمیزنم درست خیلی تکمیل و رافاهی هستند ولی آیا 4 روز خوابیدن و صرفا تخمه شکستن برای راننده ای که برای هر بار بندر عباس رفتن 1 بار هم 150 هزار تومن پول روغن و نزدیک به 200 هزار تومن پول گازئیل میده به نظرت خیلی اقتصادی هست؟ الان بهترین در آمد رو یخچال دار ها دارن که اونم با وضعیت قیمت لاستیک و لوازم یدکی مصرفی و هزینه های مصرفی نسبتا با صرفه هست . هر کس هم میگه خیلی کار خوبیه به نظر من که پدرم 40 سال و برادرم نزدیک 15 سال و داییم 20 سال این کاره بودن کار خوبی بود و الان نیست چه خارجی چه داخلی . نمیدونم شما رو چه حساب کتابی داری میگی خیلی راحته .

truck market
18-06-2012, 18:22
سلام امیر جان من تازه عضو این سایت شدم بنظرم خیلی شما خوش بین هستی
من هم تریلی دارم هم اتوبوس داشتم
به این موضوع توجه داشته باش یه اتوبوس مثلا B9 باحد اکثر ظرفیت 40مسافر ازتهران به تبریز کمیسیون در رفته هر مسافر 8000تومن توی خوشبینی هر دوکله پر درآمدش میشه 640000تومان این دحالیه که این مسافت 24 ساعته طی مشه از این مبلغ 120000 تومن حقوق دو راننده 50000کرایه شاگرد و1200لیتر گازوئیل 180000تومان سوخت سر جمع 350000 تومان میپره 290000 تومان برای صاحب ماشین تازه هر 8000کیلومتر روغنباید تعوض شه با بیمه سنگین ومخارج بالا اصلا توجیه اقتصادی نداره .
البته یکسیری از صاحبان ماشین که راننده هستن براشون بد نیست چون مثل کامیون به ماشین بار میزنن میتونن یه جور پیش ببرن ولی اگه گیر بیافتن هرچی خوردنو باید بالابیارن.
یه مثال دیگه اینکه من سال 89همزمان باهم نهایتا بادو هفته اختلاف تحویل یه پریمیوم تحویل گرفتم به قیمت 142000000تومن ویه B9 گرفتم 197000000 بعد از 14 ماه پریمیومو فروختم 215000000 با 211هزارتا کارکرد ولی B9با چه بد بختی که قیمت صفرش شده نزدیک 300000000 تومن 320هزار کارکرد فروختم 163000000تومن البته اینم بگم اتوبوس ماهی زشت زیبا 6000000تومن کارکرد داشت .
رنوهم ماهی از 8000000تا 12000000برام کار کرده بود حالا خودت بسنج صرف باکدومه ؟
الانم بهترین گزینه برای تریلی یا تانکر سوخته که سرویس افقانستان برن باکرایه 13000000تومن دست کمم سه سرویس در 2 ماه میخوره مصافتش هم از بار گیری تا تخلیه 2300کیلومتر
یا گاز مایه از ترکمنستان به ایرانه کرایشم 3000000تومن در ماه اگه کننده باشی 10سرویس میخوره
موفق باشید:12:

فکر کنم منظورت از FH همون FMباشه
FHکشنده هاست

دوست عزیز فعلا ماز فقط با موتور طرح بنز در بازار موجود است قیمت در حدود 163تومن وخدماتشم با شرکت گواه هست .
مشخصات فنی : گیربکس طرح ZF 154 ساخت تی تان اوکراین
موتور ساخت چانگ یانگ
دف وریش ساخت اوکراین که واقعا نشون میده ساختار ابتدائی و خرکی داره
EBS و ERS ساخت وابکو چینهاگه اطلاعات دیگه از این کامیون 7 پدر خواستی سوال کنید تا براتون بگم

ŞHÍЯÍŃ
19-06-2012, 15:44
اف ام هم کشنده داره تو ایران هم کم و بیش هست بیشتر هم تانکر هستن.

amin13720
19-06-2012, 23:21
اف ام هم کشنده داره تو ایران هم کم و بیش هست بیشتر هم تانکر هستن.
به به ببین کی اومده
شیرین خانم چند وقت نبودی این تاپیک داشت خاک میخوردا!!!
بله کشنده های fm تو ایران هستن من که به جز تانکر چیز دیگه ای ازشون ندیدم

amin13720
20-06-2012, 09:19
سلام امیر جان من تازه عضو این سایت شدم بنظرم خیلی شما خوش بین هستی
من هم تریلی دارم هم اتوبوس داشتم
به این موضوع توجه داشته باش یه اتوبوس مثلا B9 باحد اکثر ظرفیت 40مسافر ازتهران به تبریز کمیسیون در رفته هر مسافر 8000تومن توی خوشبینی هر دوکله پر درآمدش میشه 640000تومان این دحالیه که این مسافت 24 ساعته طی مشه از این مبلغ 120000 تومن حقوق دو راننده 50000کرایه شاگرد و1200لیتر گازوئیل 180000تومان سوخت سر جمع 350000 تومان میپره 290000 تومان برای صاحب ماشین تازه هر 8000کیلومتر روغنباید تعوض شه با بیمه سنگین ومخارج بالا اصلا توجیه اقتصادی نداره .

دوست عزیز این کرایه ای که برای این مسیر نوشتی درسته؟؟؟؟؟
ماشینای رفسنجان کرمان حدود 5 6 تا c457 هستن که یه ماشین تو خط رفسنجان کرمان داره روزی 3 سرویس سروته میره از این که شما نوشتی که بیشتر در میاره اونوقت تهران تبریز اینقد؟؟؟؟
مسافت رفسنجان - مشهد هزار کیلومتر هست که اتوبوس ساعت 2 از حرکت میکنه و صبح ساعت 7 میرسه و قیمت بلیطش 19500 هست که 150000 تومن راننده ها و 50000 تومن شاگرد و 150000 تومن پول گازوئیل میشه که حق کمیسون تعاونی و این چیزا رو کم کنی آخرش چیزی حدود 800 900 هزار تومن هر سرویس برا ماشین میمونه
تو رفسنجان 12 ماشین هست که خط مشهد یا تهران کار میکنن که تهران درآمودش بیشتر هست و همه ماشینا هر روز پر حرکت میکنن که از این 12 ماشین 3تاشون مال پسرعموهام هستن و یکیشون مال داییم هست

shifter
20-06-2012, 11:00
این خبر رو با ویدیوش دیدم...گفتم اینجا هم بزارم...خیلی دردناکه !:(
راننده های اتوبوس ما باید خیلی بیشتر از اینا احتیاط کنن...

9 کشته و 50 زخمی در حادثه 3 اتوبوس
فرمانده پلیس راه کشور گفت: بر اثر تصادفات جداگانه دو دستگاه اتوبوس، 8 نفر کشته و 33 نفر زخمی شدند.

سرهنگ محمدرضا مهماندار در گفتگو با مهر اظهار داشت: ساعت 11:10 دقیقه امروز تصادف یک دستگاه اتوبوس در محور تربت حیدریه مشهد، کیلومتر 35 مشهد، محدوده امام تقی به ماموران پلیس راه اعلام شد. بلافاصله با حضور ماموران مشخص شد یک دستگاه اتوبوس شهاب با سواری ال 90 برخورد و بعد از انحراف از مسیر با تپه خاک برخورد و در داخل گودال 2.5 متری سقوط می کند.

وی ادامه داد: بر اثر این تصادف 4 نفر از جمله سه زن و یک مرد در دم فوت کرده و 20 تا 25 مجروح این حادثه توسط هلی کوپتر امداد و اورژانس به بیمارستان های مشهد منتقل شدند.

به گفته فرمانده پلیس راه کشور ساعت 6 صبح امروز نیز یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از شیراز به سمت ماهشهر در حرکت بود پس از شهر امیدیه به علت خستگی و خواب آلودگی رانند در کف جاده واژگون می شود. بر اثر وقوع این تصادف 4 نفر در دم کشته و 8 نفر نیز مجروح شدند.

همچنین مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی مازندران از سقوط یك دستگاه اتوبوس به دره در محور هراز خبر داد و گفت: این حادثه یك كشته و 17 زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش ایرنا، دكتر فرزاد بزرگی زمان وقوع این حادثه را شب گذشته ذكر كرد و افزود: از مجموع مجروحان این حادثه، 10 نفر مرد و بقیه زن هستند و تنها قربانی حادثه هم یك زن 53 ساله است.

وی، مكان این حادثه را بین تونل شماره 7 و 8 جاده هراز اعلام كرد و بیان داشت: پنج تیم اورژانس و دو گروه از نیروهای هلال احمر بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و خدمات اولیه درمانی را به زخمی ها ارائه كردند.
----------------------------------------------------------------------------------
این ویدیوی حادثه اول هست که در مسیر تربت-مشهد اتفاق میوفته :(
سقف اتوبوس کنده شده و قسمت جلوش هم کامل از بین رفته !!:(

ŞHÍЯÍŃ
23-06-2012, 19:09
شرکت مرسدس به زودی خانواده خود رو با یکی از اعضای جدید خودش به نام antos گسترش خواهد داد.

کابین این ماشین 2.3 متر (نمیدونم ارتفاع یا عرض:31:)این ماشین در دو مدل S که اتاق کوچک و M اتاق متوسط طراحی شده که هر دو ترکیب خوب و ارگونومی خوبی رو دارند.

قلب تپنده این کامیون دارای نشان یورو6 و6 Blue Efficiency Power هست که این موتور در مارس سال جاری ارائه شد.
این کامیون از 238 اسب بخار تا 510 اسب بخار تنوع دارد.

فاصله محور این کامیون از 2650 تا 6700 میلی متر متغیر است.

یه چیزی هم بود نتونستم متوجه بشم زده بود یک پاور شیفت کاملا اتوماتیک.از دیگر سیستم ها میشه به سیستم کمک ترمز فعال اشاره کرد که باعث میشه ایمنی بالاتری

داشته باشه.

دیگه از این به بعد چیزایی هست که خودم فهمیدم:31:

این کامیون بیشتر برای کارهای سبک طراحی شده مثلا برای حمل و نقل بین شهری استفاده میشه و ارتفاع کمی داره

و در آخر هم این کامیون در ماه سپتامبر پیش فروش میشه.

52281
52282
52283

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تهیه تنظیم ترجمه همه چی توسط :شیرین (خودم)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================================== =========================

چه خاکی گرفته اینجارو!!!!!!!!

سفارش بزرگ برای مرسدس – بنز
تحویل 250 دستگاه مرسدس بنز آکتروس به عراق
شرکت SCAIوابسته به بخش دولتی کشور عراق به منظور بازسازی این کشور 250 دستگاه آکتروس با کاربری راه سازی از مرسدس خریداری کرد که آخرین بخش از این کامیون ها چند روز پیش تحویل داده شدند
هربرت تروسکا مدیر بخش کامیون سازی مرسدس می گوید : ما بسیار خوشحالیم که با تحویل 250 دستگاه آکتروس به بازسازی عراق کمک میکنیم . کامیون های ما مناسبترین گزینه برای استفاده در زمین های ناهموار عراق هستند ، آنها کیفیت و قابلیت اطمینان خود را به وضوح نشان خواهند داد
این اولین باری است که کمپانی دایملر با شرکت دولتی عراقی SCAI قرارداد منعقد میکند و تحویل این کامیون ها نشانگر پایبندی به تعهد بازسازی این کشور است که در سال 2010 امضاء شده است . این 250 دستگاه آکتروس در کارخانه بنز واقع در ورث آلمان تولید شده اند و همگی به صورت کامیون کامل به عراق تحویل گردیده اند و طرف عراقی در محل اقدام به کاربری سازی آنها می نماید
این قرارداد شامل تحویل 100 دستگاه شاسی کمپرسی آکتروس 3331 و 150 دستگاه کشنده آکتروس 3340 برای حمل تریلرهایی از نوع تانکر سوخت و آب می باشد . کلیه کامیون ها مجهز به موتور یورو 2 و گیربکس 16 سرعته می باشند
منبع : دایملر ( 25 ژوئن 2012 )

چی فکر کردین ایرانم از چین هوو و دانگ فنگ و از این جور آشغالا میگیره!!!

================================================== =========================

اسکانیا یورو6:31:میگن رقیب اصلیش مایلر و هوو و دانگ فنگ و ماک r600 یورو خدا هست:31:

52451

اسکانیا رو عشق کنید قرمز رژ لبی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ramin khuzestan
03-07-2012, 10:54

«فرايت لاينر» هر چند براي ايراني‌ها نام آشنايي نيست اما در آن سوي ديگر جهان اين شركت آمريكايي دهه‌هاي متمادي است به عنوان يكي از بزرگ‌ترين سازندگان كاميون‌هاي سنگين جايگاهي رفيع براي خود كسب كرده است. اين شركت بخش عمده شهرت خود را مديون شاسي‌هاي مستحكم و قدرتمند و موتورهاي پرتوان خود است.
محصولات اين شركت در گذر زمان چنان كارايي خود را اثبات كرده‌اند كه در بازار گسترده آمريكاي شمالي ( كه به علت مختصات جغرافيايي و گستردگي مسيرهاي حمل و نقل، كاميون‌ تبديل به وسيله اصلي حمل بار شده است) بازار را به صورتي تقريباً انحصاري در‌دست داشته و كمتر رقيبي را به جولانگاه خود راه داده‌اند.
آخرين ساخته اين شركت كه به باور كارشناسان مي‌توان آن را امن‌ترين، راحت‌ترين و قدرتمندترين كاميون سنگين جهان تلقي كرد «كاسكاديا» نام گرفته است. كاسكاديا با توجه به ظاهر كاملاً آيروديناميك خود كه حاصل ماه‌ها آزمايشات ممتد در تونل‌هاي باد است کاسکادیا 2500 ساعت در تونل باد آزمایش شده، در مقايسه با تمامي رقباي خود از مزيت مصرف‌ سوخت كمتر ( به ميزان حداقل 5درصد) برخوردار است. اگر مسافت طي‌شده توسط كاميون‌ها و بهاي افزايش يافته بنزين را در نظر بگيريد، متوجه خواهيد شد كه همين كاهش 5درصدي مصرف سوخت، چه سود سرشاري را به جيب صاحبان شركت‌هاي حمل و نقل واريز مي‌كند. به اين ترتيب جاي تعجب نيست كه چرا اكثر آنها ترجيح مي‌دهند اين كاميون جديد را به عنوان «گزينه مطلوب» خود انتخاب كنند.

كاسكاديا از لحاظ سطح آلايندگي هم پيشرو است. اين كاميون تمامي استانداردهاي EPA2007 و EPA2010 را ( كه هنوز اختياري هستند) ارضا كرده و به اين ترتيب خريداران آن تا ساليان متمادي نبايد دغدغه مقررات آتي زيست‌محيطي و نحوه تعامل با آن را داشته باشند.
تغيير مكان تعبيه رادياتور و فن در داخل موتور، گذشته از آنكه امكان تعمير راحت‌تر اين قطعات را فراهم مي‌آورد، در سردكردن موتور ( آن هم در مسافت‌هاي طولاني) موفق‌تر از نمونه‌هاي قبلي عمل مي‌كند. در اين ميان موتورهاي جديد به كار گرفته شده هم به باور مهندسان شركت، گرماي كمتري توليد مي‌كنند. در شرايطي كه بسياري از رانندگان كاميون عادت دارند هنگام استراحت شبانه خود موتور را روشن نگه دارند تا باتري‌هاي كاميون كاملاً شارژ شوند، در كاسكاديا ديگر نيازي به اين كار ( كه با مصرف بيشتر سوخت و توليد آلاينده‌ها همراه است) وجود نداشته و تعبيه يك باتري اضافي پرقدرت كه در زمان كار موتور شارژ شده و پس از خاموش و روشن‌كردن موتور، تا زماني كه باتري اصلي به شارژ كامل برسد مي‌تواند حداقل براي مدت 10 ساعت برق موردنياز كاميون را تامين كند، به اين مشكل پايان داده است.كابين كاسكاديا نيز همانند ساير كاميون‌هاي ساخت فرايت لاينر از آلومينيوم ساخته شده است. استفاده از آلياژهاي اين فلز سبك باعث شده تا ضمن استحكام كابين، وزن آن به ميزان قابل‌توجهي كاهش يابد. كاهش وزن كابين‌هاي سنگين وزن كاميون‌ها به معناي افزايش توان حمل بار توسط آنها است؛ امري كه هم منفعت راننده و هم سود شركت حمل و نقل را تضمين مي‌كند. موتور كاسكاديا هم از تغييرات گسترده مهندسان و طراحان شركت جان سالم به در نبرده است. استفاده از حداقل قطعات در كنار باز چينش قطعات موتور ضمن آنكه نياز به تعمير را به حداقل مي‌رساند، دسترسي مكانيك‌ها به قطعات داخلي موتور را هم تسهيل كرده است. اين كاهش صرف زمان تعمير موتور براي وسايل نقليه تجاري يك امتياز بزرگ محسوب مي‌شود.

رانندگان كاميون‌ها غالباً از دشواري طي مسيرهاي طولاني و به طور خاص گذران شب در اتاقك‌هاي نه چندان راحت كاميون خود گلايه دارند. كاسكاديا به باور تمامي رانندگان داراي بهترين امكانات داخلي بوده و طراحي بخش‌هاي مختلف درون كابين آن، بيشترين آسايش را براي رانندگان، چه در هنگام راندن كاميون و چه استراحت به همراه مي‌آورند. صندلي‌هاي كاسكاديا در مقايسه با مدل‌هاي قبلي حدود 6 سانت از عرض، طول و ارتفاع افزايش يافته‌اند. از نكات جالب اين كاميون مي‌توان به وجود چهار باتري ذخيره در پشت‌سر راننده اشاره كرد. وجود اين چهار باتري كه به صورت خودكار در هنگام كار موتور شارژ مي‌شوند، باعث مي‌شود تا حتي هنگام خرابي كاميون در ميان جاده و با نقص سيستم برق‌رساني هم، امكان ادامه مسير و يا حداقل استفاده از وسايل و تجهيزات ضروري تا هنگام رسيدن تعميركار وجود داشته باشد.
نتايج تحقيقات نشان داده است كه هر چقدر رانندگان خواب راحت‌تري داشته باشند، ميزان سوانح هم كاهش مي‌يابد. كاسكاديا براي اطمينان از اين امر داراي كابيني عايق شده است كه هيچ سروصدايي را به داخل راه نمي‌دهد. اهميت اين سكوت را بايد از رانندگاني پرسيد كه مجبورند شب‌هاي متوالي در كنار جاده‌ها خوابيده و هر شب‌ بارها با صداهاي مختلف بيدار شوند! در کاسکادیا از تكنولوژي ردياب صوتي الكترونيكي استفاده شده به طوری که سنسور های صدا در داخل کابین در تمام جاهایی که تولید صدا میشود قرار گرفته و تمام صداهای ایجاد شده شناسایی و این صداها رفع شدند در نتیجه این کشنده مثل یک خودرو لوکس بی صدا است. همچنین اقدامات دیگری مانند استفاده از ماده صدا خفه کن در نقاطی که لازم است این کشنده را فوق العاده بی صدا کرده. این کشنده مجهز به سیستم کنترل هوشمند است که در موقعیت های خطرناک بهترین پیشنهاد را به راننده داده و در مواقعی که احتمال چپ شدن و... باشد خود به طور اتوماتیک کنترل کشنده رو در دست می گیرد.

از نكات جالب ديگر كابين مي‌توان به فضاي عظيم داخل آن اشاره كرد. رانندگان مي‌توانند در داخل كابين پاهاي خود را كامل دراز كرده يا حتي بايستند!كاميون‌ها به مراتب بيشتر و طولاني‌تر از خودروهاي سواري استفاده مي‌شوند به همين دليل سازندگان كاسكاديا به جاي استفاده از رنگ‌آميزي قطعات داخلي كابين، ترجيح داده‌اند با تركيب رنگ در آلياژ مورد استفاده امكان رنگ‌پريدگي يا فرسايش رنگ را از بين ببرند. كابين اين كاميون حتي پس از گذر سال‌ها هم نو و تازه به نظر مي‌‌رسد.كاسكاديا اما با سه موتور متفاوت به بازار عرضه مي شود. اين موتورها به ترتيب داراي توان 450، 515 و 550 اسب‌بخار هستند. خريداران با توجه به نيازهاي خود مي‌توانند موتور موردنظر را سفارش داده و بر روي كاميون خود نصب كنند.

از مهمترين ويژگي‌هاي اين كاميون مي‌توان به كلاچ هيدروليك آن اشاره كرد. اين سيستم هيدروليك علاوه بر حذف مكانيسم‌هاي پرسروصداي مكانيكي ( و كاهش صداهاي آزاردهنده) راحتي بيشتري را براي رانندگاني كه مجبورند در مسيرهاي طولاني روزانه هزاران بار كلاچ گرفته و دنده عوض كنند، فراهم مي‌كند.
آخرين ويژگي منحصر‌به‌فرد كاسكاديا سيستم عجيب «اجكت معكوس» آن است. در صورتي كه كاميون شما واژگون شود، نه تنها تمامي امكانات ايمني همانند كمربندها، كيسه‌هاي هوا و ... لحظاتي قبل از بر هم خوردن تعادل فعال مي‌شوند بلكه سيستم اجكت معكوس، صندلي شما را به سمت پايين و عقب كشيده تا به اين ترتيب از شدت ضربه كاسته شده و سلامت شما تامين شود. اين سيستم در واقع معكوس سيستم اجكتي است كه خلبانان در هواپيماهاي جنگي استفاده مي‌كند. اگر در آن سيستم خلبان به بيرون پرتاب مي‌شود، در كاسكاديا راننده به درون كشيده مي‌شود تا كمترين آسيب ممكن را ببينند.
با در نظر گرفتن موارد ذكر شده و نگاهي به امكانات داخل چون آيينه‌هاي هوشمند، سيستم گرمايش و سرمايش صندلي‌ها، سيستم ناوبري، سيستم‌هاي پخش صوت و تصوير، انبوه چراغ‌هاي كابين و بخش خواب، تهويه مطبوع و ... كاسكاديا بيشتر شبيه يك خودرو لوكس جاده‌اي است تا يك كاميون باربر. به اين ترتيب شايد ديگر جاي تعجب نباشد كه چرا در حضور چنين كاميوني، كمتر رقيبي مي‌تواند كاميون‌داران آمريكاي شمالي را به سمت‌وسوي خود جلب كند. كاسكاديا «نهايت» همه چيز را به شما ارايه مي‌دهد!

amin13720
04-07-2012, 11:05
بی9 مدل 88
اینو اون هفته یکی از آشناهامون آورده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ŞHÍЯÍŃ
06-07-2012, 15:21
حالشو ببرید یه آکسور نسل سوم

منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
13-07-2012, 10:21
دنده هاي كشنده آمريكايي KENWORTH T800 مدل 2006
يه توضيح كامل و مفصل در مورد فرم تعويض دنده ها بفرماييد..
52985

ŞHÍЯÍŃ
13-07-2012, 12:28
52998

52999

53000

53001

53002

================================================== ===================================

ŞHÍЯÍŃ
13-07-2012, 12:30
52985

سلام من که بلد نیستم ولی آقا رامین حتما بلد هستن چون پدرشون هنوزم آمریکایی دارن.

بی باک بی بال
15-07-2012, 19:06

چیری که من میبینم هشت دنده هست احتمالا نیم دنده هم داره حالا چیزو توضیح بدیم

2raj_a
15-07-2012, 23:53
اون نیم دنده نیست گیربکش این ماشین دو طبقه هستش که با طبق سبک و سنگین میشه

AfsHiN.
16-07-2012, 23:34
اون نیم دنده نیست گیربکش این ماشین دو طبقه هستش که با طبق سبک و سنگین میشه
در گیربکس های Fuller و عمدتا امریکایی اهرم نیم دنده در کنار لیور به رنگ قرمز (همونطور که در عکس کاملا مشخصه ) و اهرم سبک و سنگین کردن طبق در جلوی لیور قرار داره که کلا شکل و شمایل و رنگش با اهرم نیم دنده فرق میکنه و از اونجایی که این عکس از زاویه ای گرفته شده که جلوی لیور مشخص نیست نمیشه 100% گفت این گیربکس 8 یا 16 دنده هستش
روی سر لیور گیربکس های 16 دنده از عدد 8 به بالا نوشته نمیشه مثله > 9-10-11 ...

rami_hemi
17-07-2012, 12:48
دقیق نمیدونم این چه گیربکسی هست ولی به احتمال قوی یکی از محصولات roadranger eaton fuller باید باشه همونطوری که افشین خان هم گفتن دو حالت دارند نیم دنده و یکی هم طبق سبک و سنگین . به نوعی همون ترکیب 20 دنده یا بهتره بگیم گیربکس 20 سرعته ماک . این دنده که به نیم دنده مشهور شده با عملکرد پنوماتیک یا هیدرولیک میزان بیشتری از ضریاب دنده رو با حرکت کمتر دسته دنده به ارمغان میاره . من آشنایی نسبی با گیربکس eaton fuller rt-915 دارم و کمی هم در مورد این گیربکسها که روی یک سری از دافها و ماکها هم وجود دراه در حد شنیداری آشنایی دارم . این گیربکس که آقای کامارو (علی آقا ) عکسش رو گذاشتن میتونه یک گیربکس 15 سرعته باشه
شرایط تعویض دنده به طور مختصر اینطوری هست :
برای راه افتادن ماشین باید در حالت خالی بدون کشنده (بستگی به شرایط زمین داره ) توی دنده شماره دو گذاشته میشه بعد که راه افتاد کلید به اصطلاح نیم دنده زده میشه و این دنده یک حالت رابط میان دو دنده اصلی هست بعد از اون کلاچ گرفته میشه دسته به حالت خلاص بر میگرده کلید نیم دنده به حالت اول برمیگرده و دنده سبکتر انتخاب میشه این روند تا دنده شماره 8 ادامه پیدا میکنه و بعد از اون طبق سبک با کلید پنوماتیکی یا هیدرولیکی روی دسته دنده فعال میشه و همون روش دنده اصلی - نیم دنده - دنده اصلی رو دوباره ادامه میدیم .
در مورد این گیربکسها باید بگم با بازه حرکتی کوتاه دسته دنده تا 21 سرعت رو برای گیربکس به ارمغان میارن . ولی پیچیدگی بالایی توی تعویض دنده گیربکسهای سنگین وجود داره من به شخصه از پس گیربکس 915 با 11 سرعت اصلی و دو دنده کرال بر نمیام .در واقع فولری که روی کشنده های اینترناش 5000 وارد ایران شد از نوع سنگین 15 سرعت هست که 10 دنده اصلی جلو دو دنده کرال و دو دنده سبک و سنگین عقب هستن .

AfsHiN.
17-07-2012, 20:24
رامین جان در هر 2 حالت یعنی چه با طبق چه بدونه طبق و صرفا نیم دنده دار این گیربکس نمیتونه 15 دنده باشه
اگه بگیم طبق نداره و فقط نیم دنده داره و دنده ی کرال رو هم حساب کنیم میشه 9 دنده
اگه بگیم بغیر از نیم دنده طبق هم داره با احتساب کرال که فقط در طبق سنگین میشه ازش استفاده کرد میشه 17 دنده (عکسی که گذاشتن فقط 1 دنده کرال داره) که همونطور که اطلاع دارین دنده ی کرال رو برای شمارش دنده های گیربکس حساب نمیکنن مثلا میگن 16 دنده با 1 یا 2 کرال و 2 دنده ی عقب برای همین در پست قبلی گفتم اگه طبق داشته باشه میشه 16 اگرم فقط نیم دنده داره که توی تصویر فقط همین مشخصه میشه 8
2 دنده ی روبروی کرال هم که مشخصه R هستش که معنیش رو همتون میدونین

2000mehr
17-07-2012, 23:07
دوستان در مورد کشنده faw کسی اطلاعاتی داره
محدوده قیمتی و کاراییش چجوریاست؟
ممنون

2raj_a
19-07-2012, 01:17
تو اون عکس چیزی ک مشخصه چهار دنده سنگین(1234)و چهار دنده سبک(5678)داره فکر نمیکنم اونا نیم دنده باشه تو ماشین امریکایی نیم دنده ندیدم

2000mehr
19-07-2012, 18:11
با 70 تومن چی بخرم فقط کشنده
لیزینگ چه شرکتی شرایط بهتری داره
لطفا جواب بدین یا جایی رو برای تحقیق بیشتر معرفی کنین
ممنون

camaro lt
26-07-2012, 15:17
با 70 تومن چی بخرم فقط کشنده
لیزینگ چه شرکتی شرایط بهتری داره
لطفا جواب بدین یا جایی رو برای تحقیق بیشتر معرفی کنین
ممنون
من اطلاع چنداني در اين مورد ندارم اما امروز اتفاقي اين آگهي رو ديدم. فكر كنم به سايتهاي شركتهاي سازنده كاميون سر بزنين جواب مطمئن بگيريد. اگر هم منظور شما دست دوم باشه كه اونهم بايد توي سايتهاي فروش خودرو و يا نمايشگاههاي فروش اونها سر بزنين.

amin13720
27-07-2012, 17:19
MERCEDES BENZ C457
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

VOLVO B7R MKIII MODEL86
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

VOLVO B9R I-SHIFT MODEL90
این ماشین ناناز مال دوست داییم هست قبلش یه اسکانیا C12 سفید سبز داشت 3شنبه ای بردش تهران فروختش و این رو آورد
اون B7 نارنجی بالا هم مال برادرش هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بی باک بی بال
28-07-2012, 19:34
MERCEDES BENZ C457

VOLVO B7R MKIII MODEL86

VOLVO B9R I-SHIFT MODEL90
این ماشین ناناز مال دوست داییم هست قبلش یه اسکانیا C12 سفید سبز داشت 3شنبه ای بردش تهران فروختش و این رو آورد
اون B7 نارنجی بالا هم مال برادرش هست

سلام
قیمتشون چقدری هست بعد کارش چچجوری

2000mehr
28-07-2012, 20:02
درمورد کارت هوشمند رانندگان کامیون کسی اطلاعاتی میتونه بده؟
اگه راننده ای این کارت رو نداشته باشه چه مشکلی داره؟

amin13720
28-07-2012, 21:33
سلام
قیمتشون چقدری هست بعد کارش چچجوری
سلام
اون 457 که حدود 50 60 تومن هست و یه خط رفسنجان کرمان داره روزی 2 3 سرویس سروته میره و میاد
اون بی7 هم مدل 86 هست و شرکت مس با وام ب راننده ها واگذار کرد 170 تومن ولی الان بیشتر از 70 تومن کسی تو بازار زیر بارشون نمیره و خطشم سرویس شرکت مس هست و گه گاهی هم ترمینال سرویس میگیره
اون بی9 هم پنجشنبه اون هفته آوردش و آخر 90 هست و حدود 230 240 تومن پول داده دقیق نمیدونم
این بی9 رو امروز داییم گفت برده پتروشیمی ماهشهر شده سرویس مجتمع
آخه اینقد پول بدی بری سرویس پتروشیمی بشی؟
هم خودش شوفره و هم شریکش اونوقت ماشینو برده اونجا داده دست شوفر و اومده ، چند وقت دیگه باید بره جنازه ماشینو جمع کنه بیاره رفسنجون

camaro lt
29-07-2012, 11:25
اون بی9 هم پنجشنبه اون هفته آوردش و آخر 90 هست و حدود 230 240 تومن پول داده دقیق نمیدونم
هم خودش شوفره و هم شریکش اونوقت ماشینو برده اونجا داده دست شوفر و اومده ، چند وقت دیگه باید بره جنازه ماشینو جمع کنه بیاره رفسنجون
واقعا هم بايد همين رو گفت، 240 ميليون اونم توي اين دوره زمانه واقعا براي مردم عادي خيلي تعيين كننده است. خدا ميدونه براي هر ريالش چقدر بايد توي كوه و كمر و بيابون با گاز و دنده و كلاچ و فرمان كشتي گرفت؟!
من اگه جاي اون بودم يه كشنده تاپ مثل اكتروس ميخريدم و ترانزيت كار ميكردم.
البته معلوم نيست قضيه دقيقا چيه، ممكنه يه سود و حساب كتاب ديگه اي هم در كار باشه كه براي ما مشخص نيست..

mohamad skystar
29-07-2012, 17:03
سلام
اون 457 که حدود 50 60 تومن هست و یه خط رفسنجان کرمان داره روزی 2 3 سرویس سروته میره و میاد
اون بی7 هم مدل 86 هست و شرکت مس با وام ب راننده ها واگذار کرد 170 تومن ولی الان بیشتر از 70 تومن کسی تو بازار زیر بارشون نمیره و خطشم سرویس شرکت مس هست و گه گاهی هم ترمینال سرویس میگیره

متاسفانه سیستم حمل و نقل بین شهری چند سالی هست که با مشکلات ی مواجه هست.
افزایش شدید قیمت لوازم یدکی اصلی همچنین بالا رفتن هزینه های سرویس های هر دوره .
قیمت لاستیک که کمر شکن شده و موارد دیگه هم بماند.
اوضاع اینقدر خرابه که اگر شخصی با یک اتوبوس یا کشنده های مدل بالا خدایی نگرده تصادف شدید بکنه به دلیل مخارج وحشتناک تعمیراتش صاحب خودرو دست به فروش میزنه.
مهمترین مورد افزایش نجومی قیمت اتوبوس و کشنده هایی مثل ولوو و مرسدس بوده که در 2 سال اخیر سیستم فروش شرکت ها اکثرا به صورت نقدی شده
و این بار مشکلات رو چند برابر افزایش داده.
امیدوارم انشالا برای هیچ کدوم از خودروهای سنگین ( از اتوبوس تا کشنده و کمپرسی و .... ) مشکلی پیش نیاد امروزه یه تصادف جزئی برای یک خودروی سنگین
متحمل میلیون ها تومن هزینه میشه.

ŞHÍЯÍŃ
30-07-2012, 16:46
سلام.

فکر کنم عکس این کامیون رو توی اینترنت زیاد دیده باشید که گفته میشه اسکانیا سری جدید و با موتور های قدرتمند 800 و 1000 اسب بخاری و یه اتاق کاملا متفاوت از اسکانیا های سری r,g,p طراحی شده!البته تو چند تا سایت خارجی خودنم که این کامیون توسط شرکت LTdesign طراحی شده و به عنوان کاموین آینده اسکانیا معرفی شده که دارای خطوط منحنی و سپر تهاجمی چهره خشن هست.هنوز هم معلوم نیست این کامیون واقعا وجود داشته باشه یا نه!!

اینم لینک عکسا!

اینم از بغل که خیلی شبیه اکتروس سری 4 هست!

tiregun021
01-08-2012, 21:07
سلام میخواستم ببینم تی ایکس اتوبوسه خوبیه یا نه؟

2000mehr
01-08-2012, 22:50
بهترین کشنده تو مایه های 75 80 چی هستش
تولیدات و مونتاژ ایران چی با کیفیت تر هستش؟

mansor92
07-08-2012, 23:40
سلام، من می خواستم قیمت 10تن هارو بدونم. ( مدل بنز و آتیکو و آکسور) قیمت جدیدش رو میخوام. لیست قیمت هاشو میخوام.

behrouzios
08-08-2012, 15:41
سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی ...

با سرمایه حوالی دویست میلیون برای داشتن ده میلیون درآمد خالص و سود خالص ماهیانه چه چیزی رو پیشنهاد می کنید !؟

اتوبوس بین شهری یا کشنده ی ترانزیت !؟

شنیدم که درآمد کشنده های ترانزیت یخچال دار و حمل سوخت قابل قبول هست ...بیشتر به یخچالدار راغب هستم البته چون امنیتش بیشتره ... میشه یه توضیحی راجع به کشنده های یخچالدار و بازار کارشون بدید !؟

در مورد اتوبوس های بین شهری چطور !؟ اصلا چطوری میشه خط از تعاونی ها گرفت !؟ چطوری میشه فهمید میانگین مسافرهای هر خط چند نفر هست !؟

در مورد بیمه ماشین های سنگین چطور !!؟ بیمه هایی مثل آتش سوزی و بیمه اغتشاش دارند !؟

من ساکن تهران هستم ...

2raj_a
09-08-2012, 00:16
اقای بهروز خان هر کسی بهت گفته میتونی 10 میلیون خالص در امد داشته باشی یا این کاره نبوده یا قصد و غرض داشته نکن داداش اشتباهه
هر کسی این کاره نباشه بخواد ماشین بخره کل سرمایش به باد میره نکنین

بی باک بی بال
09-08-2012, 03:33
سلام، من می خواستم قیمت 10تن هارو بدونم. ( مدل بنز و آتیکو و آکسور) قیمت جدیدش رو میخوام. لیست قیمت هاشو میخوام.

بنز وامیکو قیمت صفرشون درحدود 90 تا 95 اتیکو که نمیدونم چیه اکسور حدود 110 تا 120 هست دیگه کاماز هست 80 تا85 کاویان هست دقیق نمی دونم اینم توی حدود 80 باید باش اونی که الان خیلی مشتری داره اول امیکو هست بعد بنز

سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی ...

با سرمایه حوالی دویست میلیون برای داشتن ده میلیون درآمد خالص و سود خالص ماهیانه چه چیزی رو پیشنهاد می کنید !؟

اتوبوس بین شهری یا کشنده ی ترانزیت !؟

شنیدم که درآمد کشنده های ترانزیت یخچال دار و حمل سوخت قابل قبول هست ...بیشتر به یخچالدار راغب هستم البته چون امنیتش بیشتره ... میشه یه توضیحی راجع به کشنده های یخچالدار و بازار کارشون بدید !؟

در مورد اتوبوس های بین شهری چطور !؟ اصلا چطوری میشه خط از تعاونی ها گرفت !؟ چطوری میشه فهمید میانگین مسافرهای هر خط چند نفر هست !؟

در مورد بیمه ماشین های سنگین چطور !!؟ بیمه هایی مثل آتش سوزی و بیمه اغتشاش دارند !؟

من ساکن تهران هستم ...
ماهییانه 10 تومان خالص [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شدنی هست اما کار هر کسی نیست
اتوبوس که من بی اطلاع هستم
بیمه اغتشاش ؟
بیمه بدنه هست که نسبت به نوع و قیمت ماشین قیمتش فرق می کنه

mohamad skystar
09-08-2012, 11:10
سلام میخواستم ببینم تی ایکس اتوبوسه خوبیه یا نه؟

TX یکی از بهترین اتوبوس های کشور هست.
اتوبوس پر قدرت و مجهز و راحتی بود که در سال 86 تولیدش متوقف شد.
هنوز هم تو جاده ها جولان میدن.

ŞHÍЯÍŃ
14-08-2012, 17:51
سلام یه چند تا عکس خوشگل میزارم امیدوارم لذتش رو ببرید.

actros 1858 v8
54445
54459

اینم نسل اول رنو های پرمیوم
54446
54461

مان tga و فکر 1848 باشه
54447
54460
و باز هم 1848
54462
به نظر من باید یالان این 1848 ها به جالی اکتروس های 1843 و 1844 تو جاده ها باشن!که متاسفانه همین 1844 ها 1843 هاش هم به زور پیدا میشه.

54448

و اینم اسکانیا r420 با موتور 12 لیتری و اتاق تاپ لاین!
54449
54464

و اف هاش 16با 520 اسب بخار البته سری اولش
54463

ŞHÍЯÍŃ
14-08-2012, 23:48
اینم چند تا عکس جدید

جمع اکتروس ها جمع!
54500

ولوو اف 16 یعنی خدااااس
54501

دو نسل مختلف از اکتروس
54499

و رنو مگنوم که یه اصالت آمریکایی داره
5450354504

amirgorg
15-08-2012, 15:20
سلام رفقا.من قراره شهریور بریم ترکیه.(با اف هاش) می خواستم بدونم از تهران تا بازرگان چند کیلومتره و از اونجا تا انکارا چه قدر راهه.بعدشم اینکه چه قدر توی مرز الافیم.وباید چه کار هایی کنیم.پلاکمون هم درست کردیم.ممنون

ŞHÍЯÍŃ
15-08-2012, 17:22
سلام رفقا.من قراره شهریور بریم ترکیه.(با اف هاش) می خواستم بدونم از تهران تا بازرگان چند کیلومتره و از اونجا تا انکارا چه قدر راهه.بعدشم اینکه چه قدر توی مرز الافیم.وباید چه کار هایی کنیم.پلاکمون هم درست کردیم.ممنون

:31:سلام خیلی کم راهه اگه خوب بری یه روزه از تهران تا بازرگان فکر کنم یا یک روز و نصفی!فکر کنم 1000 تا بشه اتوبانم زدن راحت میشه رفت!:31:

الافی مرز هم یکی دو روز هست البه بستگی داره بار کجا گمرک بشه اگه تهران گمرک بشه که کمتره اگه اونجا باشه یه کم طول میکشه!تا بیان بار رو چک کنن پلمپ بشه!
تا آنکارارو دیگه نمیدونم!رفتی ترکیه آلمانی زیاده مخصوصا مان هاشون و اکتروس های خوشگلشون حتما عکس بگیر برامون بیار.:31:

camaro lt
15-08-2012, 21:53
داستان ويزاي تركيه رو هم كه حتما شنيدين..
تركيه و ايران اون قرارداد فيمابين رو كه از زمان رضا شاه وجود داشت لغو كردن و ديگه بايد از سفارت تركيه در تهران ويزا گرفته بشه...
حالا براي راننده ها داستان چيه نميدونم..
رو به عقب رفتيم...

ŞHÍЯÍŃ
16-08-2012, 21:10
داستان ويزاي تركيه رو هم كه حتما شنيدين..
تركيه و ايران اون قرارداد فيمابين رو كه از زمان رضا شاه وجود داشت لغو كردن و ديگه بايد از سفارت تركيه در تهران ويزا گرفته بشه...
حالا براي راننده ها داستان چيه نميدونم..
رو به عقب رفتيم...

چقدر بد تازه شنیدم این رو!
البته اکثرا چون هم ارمنستان کار میکنن هم تزکیه ویزارو دارن!البته اونایی که فقط ترکیه کار میکنن به دردسر میفتن دیگه باید برن دنبال ویزا!

ŞHÍЯÍŃ
16-08-2012, 21:28
عکس های منتشر شده از ولوو جدید اینطور که دیدم موتر های یورو 6دارن و از 540 اسب بخار شروع میشن.

البته اگه نگاه کنید فیس لیفتش که خیلی فرقی نکرده و از کنار هم که دیگه راحت میتونید ببینید که شبیه اکتروس نسل چهارم هست!

54557

54558
54559

البته تو چند تا سایت هم این رو به عنوان ولوو جدید و در راه معرفی کردن که خیلی دیگه شبیه کامیون های کانسپت هست و فضایی و طرحش کاملا شبیه اسکانی های r800و r1000 هست!
54560

ŞHÍЯÍŃ
23-08-2012, 12:34
:31:با سلام در سفری که به میانه شهر عزیز و دلبندمون داشتم مقداری عکس گرفته شد که کم کم قرار میدم براتون:31:

یه ایکس اف95خوشگل قد بلند:31:اف هاش نارنجی بود نمیدونم چرا تو عکس قرمز افتاده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و جمع ترکیه ای ها که شامل آکسور 1840 و اکتروس 1844 سری3 و یه هوو با بونکر در تهش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه چند تا دیگه عکس هست بعدا میزارم.یه چیزی تازه یافتم اینه که ترک های ایران علاقه شدید به آمریکایی و ولوو و کمی بنز دارن تا دلتون بخواد ولوو اف هاش بزکی شده و تا دلتون بخواد اف هاش سری اول دیدم که تا حالا اینقده اف هاش سری اول یه جا ندیده بودم رنگ و وا رنگ بنفش قرمز و چه ماک های r600 تر تمیزی چراغونی شده:31:
توی این سفر چند تا عروسک از دستم گریختن یه دونه اف هاش صورتی بود:31:یک رنو مگنوم سفید:31:و یه تی جی ایکس با اتاق xxl که بعدا گیرشون میندازم.

mansor92
24-08-2012, 14:44
1-سلام میخوام قیمت ماشین های سنگین 10 تن های آتیکو رو بدوم.ATECO
2- و میخوام قیمت ماشین های سنگین 10 تن های آکسور رو بدوم.AXOR

ŞHÍЯÍŃ
27-08-2012, 13:44
خدمت دوستای عزیز

چون سرعت بالا بود نمیشد از شیشه های کناری عکس بگیرم:31:به خاطر همین بر میگشتم از پشت عکس میگرفتم:31:

کارم تموم میشد برمیگشتم که بشینم سر جام با صورت خندان بابام توی آینه برخورد میکردم:31:کار خنده داری هست خدایی عکس گرفتم از این ماشینا؟:31:

nar nia
27-08-2012, 18:08
علمولوژی: قبلاً چینی ها با رونمایی از یک اتوبوس ۸۲ فوتی (۲۵ متری) دارای عنوان بلندترین اتوبوس جهان بودند. اما شهر درسدن با رونمایی از Autotram Extra Grand این عنوان را از چینی ها ربود. اتوبوس آلمان ها ۹۰ فوتی (۳۰ متر) است.

این اتوبوس طویل قابلیت حمل ۲۵۶ نفر را دارد و برای راندن آن نیاز به مدرک یا گواهینامه خاصی نیست، همه آنهایی که راننده اتوبوس هستند، می توانند این اتوبوس ۳۰ متری را برانند. البته این به خاطر وجود سیستم کامپیوتری مخصوصی است که کار چرخیدن اتوبوس را به صورت هوشمند انجام می دهد. یعنی راننده نیاز به انجام کار خاصی برای راندن آن ندارد.

بد نیست بدانید که قیمت تمام شده این اتوبوس از قطار ارزان تر است، شاید در آینده تدابیری برای استفاده بیشتر از آن به جای قطار اتخاذ شود. استفاده از این اتوبوس به نظر جالب می رسد اما تنها نگرانی که سازندگان آن دارند، ترافیکی است که این اتوبوس به خاطر بلند بودنش ایجاد خواهد کرد.

از این حرفها که بگذریم یک مسئله از همه مهمتر است و آن اینکه امیدوارم در این اتوبوس جا برای نشستن من هم پیدا شود، شما را نمی دانم اما من همیشه مجبورم که در اتوبوس سرپا بمانم!

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بی باک بی بال
28-08-2012, 11:33
اقا گرونی بیداد می کنه اف هاش تک نو 260 :18:

ŞHÍЯÍŃ
28-08-2012, 11:55
اقا گرونی بیداد می کنه اف هاش تک نو 260 :18:

:31:چقدر گروووووووووووون؟مطمئنی؟حد ود دو ما پیش یکی از ررفیقای بابام 220 خریده بود؟!

من تو روزنامه خوندم آکسور 2012 از امارات میارن تحویل بندر عباس فول مونتاژ آلمان 200 :31:

rami_hemi
30-08-2012, 08:55
هر هفته قیمت کامیون میره بالا ماز 160 تومن فاو تا 10 روز پیش 105 تومن بود الان 120 تومن نقدی دانگ فنگ فرقی نمیکنه 2 یا 3 محور 120 تومن
وضعیت بازار به لطف دلال های بین المللی به هم ریخته این عزیزان قطعات رو به کمتر از قیمت واقعی میخرن و در طی یک قرارد داد داخلی با شرکتها به 3 برابر قیمت اصلی میفروشن . حتی قطعات چینی رو .

mehrab parsa
31-08-2012, 15:50
رامین جان منم با نظر شما موافقم

mehrab parsa
31-08-2012, 19:03
peterbilt 386

peterbilt 579

بی باک بی بال
31-08-2012, 21:56
یکی از بچه میگفت طرف پارسال دوتا بیل نو خرید 700 تومان الان بعد یه سال بعد کلی کار فروختش 900 تومان :18:

camaro lt
31-08-2012, 22:02

ŞHÍЯÍŃ
31-08-2012, 22:22
اینم تو این سفرم گرفتم خیلی بی برکت بودش این دفعه ای:13:یا به خاطر اتوبان بود که توی میانه کمتر بودن یا کلا از ترکیه کمتر میان!

تو عکسام یه جوجه اردک زشت هم هست که خیلی تو ماشین های ترکیه زیاد بود (فورد):31:

rami_hemi
31-08-2012, 23:07
محراب جان متاسفانه الان یه وضعیتی شده که با لطف سیاستهای 7 سال اخیر دولت وضعیت صنایع ایران به سمت رکود و نابودی کشیده بشه و الان چینی ها خیلی پیشرفت کردن و میتونم به جرات بگم دارن به ژاپن دوم تبدیل میشن
الان باید دنبال کامیونهای چینی باشیم چون اونها با ارتباطات قوی چنان محصولات با کیفتی دارن تولید میکنن که محصولات اروپایی توانایی قدرت مقابله با قیمت بسیار مناسب اونها رو تو منطقه ندارن دیگه فقط چون نمیتونن استانداردهای سخت گیرانه اروپا و امریکا رو تامین کنن براشون صرف نمیکنه چون چینی شدیدا توی آسیا نفوذ کردن و در عوض رقیب تراشی با اروپایی ها همکاری مستقیم دارن ولی این صنعت لنگ ما 33 سال پیش ایستاد و دیگر تکونی نخورد .
خیلی از دوستان شاید بگن چرا رامینی که باباش سالها بهترین کامیون زمان خودش رو داشته الان داره دم از خریدن چینی ها میزنه وقتی بعد از نزدیک به 50 سال کامیون سازی یک شاسی نمیتونیم طراحی کنیم یک امتیاز موتور به روز حتی استفاده از اتاق رده خارج یک کارخونه رو نداریم تا روی اون با تغییراتی محصولی رو تولید کنیم و راننده ای با تجربه از فاو FAW کیفیت مورد انتظار خودش رو پیدا میکنه باید به این چینی ها تبریک گفت . چون قدیمترین راننده های آسیا و حرفه ای ترینهای آسیا ایرانی ها بودن .

mehrab parsa
31-08-2012, 23:14
KENWORTH T660 & T680

نمایشگاه مربوط به حمل و نقل آمریکا در لوئیزویل، کنتاکی -مارس 2012 - PETERBILT 579

camaro lt
01-09-2012, 13:31
اي كاش بجاي اون مدلهاي چيني، از اين نمونه هاي آمريكايي وارد و منتاژ ميكردن. واقعا رودست ندارن و آزمايش خودشون رو پس دادن.
هرچند كه در مورد كاميون اطلاعات خاص و زيادي ندارم اما متوجه شدم كه سابقه كاري آمريكايها توي جاده هاي ايران هميشه درخشان بوده( مثل ماشينهاي سواري اونها).شكل و ظاهرشون واقعا با بقيه نمونه هاي ديگه در سطح دنيا خيلي متفاوته. اون آبكاريهاي كرومي و قطعات تزئيني درخشان و فرمهاي آيروديناميكي زيبايي كه دارن اونقدر جذابيت و گيرايي داره كه ديگه بقيه كاميونها رو از چشم آدم ميندازه!! حالا تجهيزات و امكانات و سطح كارايي و پيشرفته بودنشون هم يه چيز ديگه است كه فكر نكنم اگر بهتر از نمونه هاي طراز اول اروپايي نباشن، كمتر هم نيستن..
احتمالا اگر تحريم نبوديم، الان حداقل دو يا سه مدل آمريكايي رو داشتيم مونتاژ ميكرديم.
در مورد واردات چطور؟ براي واردات نمونه هاي آمريكايي هم محدوديتي هست؟
جناب رامين اون مدل FAW كه اسم بردين دقيقا چه خصوصياتي داره و از چه مدلي كپيه برداري شده؟
..............................
يك پيشنهاد دارم: هركدوم از دوستان كه كاميون داره يا به نوعي به اون دسترسي داره( از هر مدل و نوع و تيپي كه باشه) بطور كامل توضيحاتش رو اينجا بنويسه و معرفي كنه و اگر روش تعويض دنده اون رو هم با كليپ نشون بده خيلي جالب ميشه.

E.G_band
02-09-2012, 20:55
دوستان قیمت رو هم در این تاپیک اعلام می کنید؟؟؟؟؟؟؟

دسته دوم/

ŞHÍЯÍŃ
02-09-2012, 21:29
اي كاش بجاي اون مدلهاي چيني، از اين نمونه هاي آمريكايي وارد و منتاژ ميكردن. واقعا رودست ندارن و آزمايش خودشون رو پس دادن.
هرچند كه در مورد كاميون اطلاعات خاص و زيادي ندارم اما متوجه شدم كه سابقه كاري آمريكايها توي جاده هاي ايران هميشه درخشان بوده( مثل ماشينهاي سواري اونها).شكل و ظاهرشون واقعا با بقيه نمونه هاي ديگه در سطح دنيا خيلي متفاوته. اون آبكاريهاي كرومي و قطعات تزئيني درخشان و فرمهاي آيروديناميكي زيبايي كه دارن اونقدر جذابيت و گيرايي داره كه ديگه بقيه كاميونها رو از چشم آدم ميندازه!! حالا تجهيزات و امكانات و سطح كارايي و پيشرفته بودنشون هم يه چيز ديگه است كه فكر نكنم اگر بهتر از نمونه هاي طراز اول اروپايي نباشن، كمتر هم نيستن..
احتمالا اگر تحريم نبوديم، الان حداقل دو يا سه مدل آمريكايي رو داشتيم مونتاژ ميكرديم.
در مورد واردات چطور؟ براي واردات نمونه هاي آمريكايي هم محدوديتي هست؟
جناب رامين اون مدل FAW كه اسم بردين دقيقا چه خصوصياتي داره و از چه مدلي كپيه برداري شده؟
..............................
يك پيشنهاد دارم: هركدوم از دوستان كه كاميون داره يا به نوعي به اون دسترسي داره( از هر مدل و نوع و تيپي كه باشه) بطور كامل توضيحاتش رو اينجا بنويسه و معرفي كنه و اگر روش تعويض دنده اون رو هم با كليپ نشون بده خيلي جالب ميشه.

:31:وقتی یه دان فنگ چینی با اون کیفیت در میاد 120 و یه اکتروس 1843 اتاق پایین مدل 2004 که دیگه تو کشور های اروپایی منسوخ شده میشه 140 میلیون و تازگی یه خبر دستم رسید که اسکانیا 420 های لاین شده 211 میلیون دانگ و فنگ هم 5تومن گرون تر شده فکر کنم ماشین های آمریکایی زیر 300 میلیون در نیان:31:

فاو هم تازگی اومده نقدش 120 میلیون هستش قسطی هم فکر کنم 51میلیون پیش بعد با اقساط 60 ماه که ماهیانه 2390000 با بیمه در میاد.:31:قدرت موتورش 420 اسب بخار با گشتاورد 1900نیوتون بر متر هست:31:

اینم عکساش به به چی هم به تورمون خورد ایران 25 همشهری های عزیز رفتن خریدن.

5568955690

اینم داخل اش یاد اف هاش میفتم:31:
5569155692

دوستان قیمت رو هم در این تاپیک اعلام می کنید؟؟؟؟؟؟؟

دسته دوم/

سلام دوست عزیز مدل کامیون رو بفرمایید اگر قیمت رو داشتیم میگیم خدمتتون:46:

hossein.az
04-09-2012, 01:11
VOLVO FH800

ŞHÍЯÍŃ
04-09-2012, 08:41
VOLVO FH800

سلام:دی این که کلا وجودش منتفی شد:31:اصلا این کامیون وجود خارجی نداره الان ولوو داره کامیون جدیدش رو کم کم رونمایی میکنهه اصلا هم شبیه این نیست:46:

sar be hava
04-09-2012, 09:08
یه سوال:
این MAYAN-KOGEL چیه؟
یه شرکت حمل و نقل ترکی یه؟

ŞHÍЯÍŃ
04-09-2012, 10:36
یه سوال:
این MAYAN-KOGEL چیه؟

سلام نه مایان کوگل یه شرکت تولید کننده تریلی هست برای کامیون.
البته فکر کنم اسم اصلی این شرکت کوگل هست و آلمانی که توی ایران مایان کوگل نام داره!حالا مطمئن نیستم.

mohamad skystar
04-09-2012, 12:37
یه سوال:
این MAYAN-KOGEL چیه؟

سلام نه مایان کوگل یه شرکت تولید کننده تریلی هست برای کامیون.
البته فکر کنم اسم اصلی این شرکت کوگل هست و آلمانی که توی ایران مایان کوگل نام داره!حالا مطمئن نیستم.

در مورد شرکت مایان کوگل من مطلبی رو سال گذشته همین جا قرار دادم میتونید تو لینک زیر بخونید:

mohamad skystar
04-09-2012, 12:39
سلام:دی این که کلا وجودش منتفی شد:31:اصلا این کامیون وجود خارجی نداره الان ولوو داره کامیون جدیدش رو کم کم رونمایی میکنهه اصلا هم شبیه این نیست:46:

مدل های کانسپ که معرفی میشن گاهی اوقات هیچ وقت تولید نمیشن
اما خوب شرکت ها برای اینکه ایده های طراحی و تکنولوژی رو برای نسل های آینده خودروسازی نشون بدن
خودروهای کانسپت معرفی میکنن که این ولوو هم یکی از اون کانسپت هاست.

ŞHÍЯÍŃ
04-09-2012, 14:58
مدل های کانسپ که معرفی میشن گاهی اوقات هیچ وقت تولید نمیشن
اما خوب شرکت ها برای اینکه ایده های طراحی و تکنولوژی رو برای نسل های آینده خودروسازی نشون بدن
خودروهای کانسپت معرفی میکنن که این ولوو هم یکی از اون کانسپت هاست.

من چند ساعتی در مورد این مدل تحقیق کردم کلا شرکت ولوو وجود همچین کامیونی رو رد کرده.مثل اسکانیا های r1000و r800 که اونا هم هنوز تکلیفشون مشخص نیست که اصلا از

کجا اومدن خیلی جاها نوشته شده که این مدل ها توسط یک شرکت طراحی شده و اسکانیا اصلا هیچ حمایتی نکرده که این ها قراره تولید بشه یا اصلا کانسپت هست!

rami_hemi
05-09-2012, 09:52
گاهی بعضی از دانشجو های طراحی برای پروژه های درسی خودشون اقدام به طراحی مدلهایی میکنند
این مدلها بعدا با رندر و مدل سازی های اولیه بسیار شبیه یک مدل واقعی دیده میشند
بیشتر این طرح ها برای ترغیب دفاتر طراحی هم استفاده میشه مثلا یک دانشجو با کار بر روی ایده های جدید و با ارسال اون ایده ها به عنوان رزومه کاری به یک دفتر طراحی اونها رو ترغیب میکنه تا اون رو استخدام کنند
و این هم لینکی در مورد کامیون جدید ولوو و یک تصویر هم از ماکت این مدل برای دوستاران ماکتها کامیون میذارم تا ببینید چقدر عقب موندیم این کامیون وارد بازار شده و ماکت های اون هم تولید شده ما هنوز ...
55820

ŞHÍЯÍŃ
06-09-2012, 19:19
:31:سلام اینارو امروز یکی از دوسام(رضا)تو پلیس راه دماوند که خفتشون کرده بود گرفته:31:
یه سوال گنده تو ذهنم هست که این عراقیا اینجا چیکار میکنن من خودم چند بار تو فیروزکوه و رشت هم دیدمشون:31:

عکس های پیوست شده بزرگتر هستن.

camaro lt
06-09-2012, 19:42
صادرات زيادي به عراق داريم، از تره بار و ميوه و مواد غذايي خشك و فاسد شدني و تجهيزات و ماشين آلات و... بگير تا فرآورده هاي سوختي و روغنهاي صنعتي و مصالح ساختمان.
اينها هم براشون به صرفه است كه خودشون بيان و برن، ظاهرا اينجوري هم از توبره ميخورن هم از آخور....
احتمال زياد بخشي از واردات قاچاق هم توسط همينها و با هماهنگي خاص صورت ميگيره، مثل تلويزيونهاي ال سي دي كه توي كردستان پر شده.

ŞHÍЯÍŃ
06-09-2012, 21:40
صادرات زيادي به عراق داريم، از تره بار و ميوه و مواد غذايي خشك و فاسد شدني و تجهيزات و ماشين آلات و... بگير تا فرآورده هاي سوختي و روغنهاي صنعتي و مصالح ساختمان.
اينها هم براشون به صرفه است كه خودشون بيان و برن، ظاهرا اينجوري هم از توبره ميخورن هم از آخور....
احتمال زياد بخشي از واردات قاچاق هم توسط همينها و با هماهنگي خاص صورت ميگيره، مثل تلويزيونهاي ال سي دي كه توي كردستان پر شده.

آخه اینا فقط تانکر دارن کفی چادری بغل دار و یخچال اینا ندارن فقط حمل سوخت من شنیدم اینا نفت میارن گازوئیل و بنزین میبرن یا بر عکس نمیدونم ولی خب سمت شمال ایران نه پالایشگاهی هست نه چیزی!!

که اینا سوخت ببرن اونجا اکثرا میرن همون سمت بوشهر و خوزستان و اونطرفا حالا نمیدونم چرا میان طرف شمال شاید میرن کشور های دیگه مثل ترکمنستان!

ŞHÍЯÍŃ
08-09-2012, 13:45
سلام یکی از دوستام(از بچه های همین فرومه) چند تا عکس تو جاده فیروزکوه قائمشهر گرفته.هر چند روز کی دوتاشون رو میزارم:46:

scania 164L 480HP v8
دوستم میگفت لباس آبیه خیلی خوب فارسی بلد بود :31:

معلوم نیست پی سی چه مرگشه نشد اون یکی عکس رو هم بزرگ بزارم:46:

rami_hemi
09-09-2012, 21:25
دلیل حضور این همه تانکر عراقی بخصوص بخش کردستان عراق اینه که خط لوله کرکوک به ترکیه ظرفیتش کم شده و خیلی وقتا منفجرش میکنن
بهترین راه انتقال نفت خام عراق این تانکرها هستن به هر جایی هم میبرن درستش اینه که هر جا که امریکا هست میبرن .
بیشتر واردات و ترانزیت غیر نفتی عراق رو ایرانی ها انجام میدن .
یک سری عکس خاص دارم که توی ایدت بعدی پست خدمت دوستان ارایه میدم عکسهای جالبی هستند /

ŞHÍЯÍŃ
09-09-2012, 22:33
اینم یه سری عکس جدید.
تانکر های خیلی غولی دارن فکر کنم به خاطر این که بتونن سوخت بیشتری حمل کنن تانکر های به این بزرگی دارن.
بعد من خیلی شنیدم این ها خیلی بد رانندگی میکنن یه بار یه برنامه تو تلوزیون فقط داشت تصادفات این عراقی ها و طرز رانندگیشون نشون میداد!
خدایی من هم زیر پام همچین ماشین هایی بود تند میرفتم اکتروس های 580 و500و بعضی اوقات 610 اسب بخاری که راننده های ما باید در حسرتشون بمونن
و با کامیون های دهه 50و40و 60 رانندگی کنن...

اسکانیا 124L 420HP

اینم یه اکتروس 1841

این اکتروس های 1841 ماشین های خیلی به صرفه و کم استهلاکی هستن ترکیه ای ها خیلی از این ماشین مخصوصا از نسل سومش استفاده میکنن.

Actros
10-09-2012, 09:42
خدايي ماشيناشون ماشينه . يه اكتروس هاي من ميبينم اينجا سقف بلند كنارش وايميسي ميبيني چه عظمتي داره خدا ! 1853 و 1857 هم ديدم به خدا يه بارم جديدا كه 1861 بلك اديشن :31:
چون اكثرا از مرز پرويز خان قصر شيرين كرمانشاه وارد خاك ايران ميشن. و 90% هم كرد هستن . البته من رانندگي بد ازشون نديدم . تو جاده باهاشون چراغ بازي و بوق بوق بازيم ميكنن حال ميدن خدايي:31:
پلاك هايي مثل سليمانيه - دهوك- هولير - كركوك -كرد هستن

ŞHÍЯÍŃ
10-09-2012, 13:36
خدايي ماشيناشون ماشينه . يه اكتروس هاي من ميبينم اينجا سقف بلند كنارش وايميسي ميبيني چه عظمتي داره خدا ! 1853 و 1857 هم ديدم به خدا يه بارم جديدا كه 1861 بلك اديشن :31:
چون اكثرا از مرز پرويز خان قصر شيرين كرمانشاه وارد خاك ايران ميشن. و 90% هم كرد هستن . البته من رانندگي بد ازشون نديدم . تو جاده باهاشون چراغ بازي و بوق بوق بازيم ميكنن حال ميدن خدايي:31:
پلاك هايي مثل سليمانيه - دهوك- هولير - كركوك -كرد هستن

:31:آره اتفاقا بلک ادیت رو عکسش رو دیدم اونی که عکس گرفته بود میگفت رانندش میخورد 18 19 سالش باشه:31:
اینم عکس 1861 بکل ادیتیشن...

Actros
10-09-2012, 16:48
آره شيرين همين بود . پلاك اربيل كه به زبان كوردي ميشه هولير. واقعا به وجد مياي اگه از نزديك ببينيش

ŞHÍЯÍŃ
10-09-2012, 17:19
آره شيرين همين بود . پلاك اربيل كه به زبان كوردي ميشه هولير. واقعا به وجد مياي اگه از نزديك ببينيش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ببین اینا چی سوار میشن ماها چی سوار میشیم چند ماه پیش این ماشین آخرین و بهترین کشنده مرسدس بودش.

به جون خودم نباید تعجب کنیم امروز فردا اکتروس سری چهار با پلاک عراق ببینیم...

مثلا یه همچین چیزی میشه:31:

56170

Actros
11-09-2012, 01:57
این اگه بیاد من زود تر از همه میبینمش سعادتیه خدایی :31:

rami_hemi
14-09-2012, 11:27
این چند روز به خاطر مشکل موتور کشنده و تعویض سر سیلندر زیاد توی ماکانیکی میرفتم و می اومدم چند تا عکس از موتور کامینز 903 دی اسمبل شده و چندین چند تا توربو مختص این سری ها انداختم موتور جالبی هست من مدلهای دهه 60 تا 90 میلادی اون رو توی اینترنت دیدم از سال 1974/1353 روی کشنده های وایت road commander و road boss و اینترناشنال tran star II وارد ایران شد و اخرین سری اون روی کشنده های اینترناشنال paystar 5000 اکسل عقب 1975 وارد شد . بعد از اون اکثر کشنده های اینترناشنال با موتور 6 سیلندر خطی کامینز وارد ایران شدن که اکثرا سری n14 بودن . عکسهای زیاد و متنوعی میتونستم بگیرم ولی اکپر موتورهای سر پا زیر چادرهای سنگین بودن وگرنه سه دستگاه c903 8 سیلندر 14 لیتری کامل رو حداقل از نزدیک دیدم
اول از همه برای دوستاران ماک یک سوپر لاینر قرمز رنگ :
56349
و گیربکس 13 سرعته فولر رودرنجر915
56350
و بقیه دوستان
56351563525635356354563555635656357

توضیحی لازم بود بپرسید در خدمتم

امین شوفر
16-09-2012, 14:47
سلام دوست عزیز. میتونید منو راهنمایی کنید؟ به نظر شما اسکانیا r420بهتره یا رنو پریمیوم؟! از هر نظر کدوم انتخاب خوبی برای خریدن هستش؟؟ ممنون

camaro lt
17-09-2012, 01:05
جناب rami_hemi شماره اندازه هاي سايز سيلندر و پيستون و ياتاقانها توي اين موتورها به چه صورت هست؟ مثلا توي شورلت از 0 شروع ميشه و به 10 و 20 و30 و نهايتا تا 50 هم ميرسه. يا مثلا پرايد 0 و 25 و 50 هست.
براي اينها چطوريه و اگر نياز باشه بوش سيلندر زده بشه، آيا واقعا اين كار رو انجام ميدن؟ چون وضعيت كاري و فشاري كه روي اين موتورها وارد ميشه به مراتب خيلي زيادتر از موتورهاي سواري است.

rami_hemi
17-09-2012, 15:09
علی آقا من دقیق اطلاعی از اندازه ها ندارم میپرسم ولی از مکانیک .
برای این موتروهای که بدون بوش امکانش نیست و در صورت نیاز هم بوش تعویض میشه .بوشهای مخصوص کامینز هنوزم از هند و ایتالیا و هند وارد میشه سری 903 و n14 با اینکه از تولید برای حمل و نقل خارج شدن ولی توی هند و چین برای مصارفی زمینی و دریایی هنوز قطعات اونها تولید میشه . اندازه های اسناتداردی دارن که میپرسم و حتما میگم .

ŞHÍЯÍŃ
20-09-2012, 14:20
با سلام.

کم کم دیگه شرکت های کامیون سازی دارن ماشین های جدیدشون رو معرفی میکنن حالا نوبت داف رسده که کامیون جدید خودش با موتور یورو 6رو معرفی کنه!

این کامیون که در هانوفر معرفی شد در بهار سال 2013 وارد بازار میشه داف جدید دارای شاسی جدید و موتور جدید mx یورو 6هستش.

موتور جدیدش اسمش اینه::31:Euro 6 PACCAR MX-13
مصرف سوخت پایین تر از یورو 6 و گشتاور حداکثر 2500 نیوتن متر
توی داف جدید وزن خیلی خوب بهینه سازی شده برای حداکثر حمل بار که به خاطر شاسی جدید این کامیون هست.
ظرفیت باکش هم 1500 لیتر هست.

موتور های MX 12.9L PACCAR شهرت بسیار خوبی در اروپا و آمریکایی شمالی دارن که موتور های جدید دافmx13 نیز از این قدرت و اطمینان برخوردار هستند.
موتور های جدید داف به سه نوع هستن.
به ترتیب:300kW /410 hp,و340kW /460 hpو375kW /510 hp

اکسل جدید عقب که سبکتر طراحی شده برای وزن تا 44 تن طراحی شده است.
کابین این کامیون به عنوان سوپر کابین و بزرگترین کابین در بازار محسوب میشود که 12.6 متر مربع میباشد.
از دیگر مواردی که برای آسایش راننده ها تغییر کرده شامل:
تخت بزرگتر،آینه های بزرگتر،کنترل پایداری خودرو،انرژی جذب تعلیق اتاق وکروز کنترل تطبیقی و هشدار برخورد جلو اختیاری....

تخت کامیون هم از 1.6 متر به 2.2 متر افزایش پیدا کرده.

ببخشید دیگه بد شد همش رو با گوگل ترنس ترجمه کردم و خودم درست کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تهیه و ترجمه توسط خودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hَuِnّtٍeُr
20-09-2012, 20:44
با سلام.

کم کم دیگه شرکت های کامیون سازی دارن ماشین های جدیدشون رو معرفی میکنن حالا نوبت داف رسده که کامیون جدید خودش با موتور یورو 6رو معرفی کنه!

این کامیون که در هانوفر معرفی شد در بهار سال 2013 وارد بازار میشه داف جدید دارای شاسی جدید و موتور جدید mx یورو 6هستش.

موتور جدیدش اسمش اینه::31:Euro 6 PACCAR MX-13
مصرف سوخت پایین تر از یورو 6 و گشتاور حداکثر 2500 نیوتن متر
توی داف جدید وزن خیلی خوب بهینه سازی شده برای حداکثر حمل بار که به خاطر شاسی جدید این کامیون هست.
ظرفیت باکش هم 1500 لیتر هست.

موتور های MX 12.9L PACCAR شهرت بسیار خوبی در اروپا و آمریکایی شمالی دارن که موتور های جدید دافmx13 نیز از این قدرت و اطمینان برخوردار هستند.
موتور های جدید داف به سه نوع هستن.
به ترتیب:300kW /410 hp,و340kW /460 hpو375kW /510 hp

اکسل جدید عقب که سبکتر طراحی شده برای وزن تا 44 تن طراحی شده است.
کابین این کامیون به عنوان سوپر کابین و بزرگترین کابین در بازار محسوب میشود که 12.6 متر مربع میباشد.
از دیگر مواردی که برای آسایش راننده ها تغییر کرده شامل:
تخت بزرگتر،آینه های بزرگتر،کنترل پایداری خودرو،انرژی جذب تعلیق اتاق وکروز کنترل تطبیقی و هشدار برخورد جلو اختیاری....

تخت کامیون هم از 1.6 متر به 2.2 متر افزایش پیدا کرده.

ببخشید دیگه بد شد همش رو با گوگل ترنس ترجمه کردم و خودم درست کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تهیه و ترجمه توسط خودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قيافش خوبه ولي انگار شبيه فرازه‌ :دی نه؟ :دی
قيافش ادمو ياده كشنده هاي چيني مخصوصا فراز ميندازه البته خوشگلش هااا :دی
نه جدا خوشگله :20:

ŞHÍЯÍŃ
21-09-2012, 10:10
:31:خب خبر های جدید همش میرسه که ایویکو استرالیس برترین کشنده اروپا تو سال 2013 شد

اطلاعات دقیق تر رو بعدا ترجمه میکنم وو قرار میدم:31:

ŞHÍЯÍŃ
24-09-2012, 01:25
:31:خب اینم سری آخر عکسای عراقی ها[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اکتروس 1846 با موتور v6

اکتروس 1846 و استرالیس

و در آخر اکتروس 1840 سری اول خیلی دوسش دارم

rami_hemi
25-09-2012, 12:26
خب دوستان دیروز مراحل ثبت نام یک کشنده فراز رو تموم کردیم و کشنده اینترناشنال پای استار 5000 خودمون رو برای طرح تبدیل به احسن ثبت کردیم و قرارا بعد از تحویل فراز اون رو هم اراق کنن (در واقع تبدیل به قطعات یدکی میشه :دی

ولی من از اولین روزی که هوو وارد ایران شد برام چیزی که جالب بود آشنا بودن فرم اتاق این کشنده بود . برای همین دو عکس براتون قرار میدم .
56818
56819
این هوو
56820
56821
به نظرتون اتاق هوو با ولوو fl یکی نیست ؟
این شباهت اتاق توی سری جدید a7 هم با سری fh دیده میشه

rami_hemi
26-09-2012, 07:53
دوستان به ANTOS سلام بدید
نسل جدید کشنده ها ی سبک و کامیونهای نیمه سنگین مرسدس بنز ،یعنی جایگزین AXOR
56890
با معرفی آنتوس باید با سری آکسور که یکی از محبوبترین کامیونهای اروپایی بود خداحافظی کنیم در حالی که آکتروس در رده کامیونهای سنگین و آتگو در رده کامیونت و کامیونهای سبک با همون نام قدیمی یک نسل جدیدتر رو تجربه میکنن .
من خلاصه مقاله ای رو که از سایت منبع که در آخر اعلام میکنم براتون میذارم .
این سری که جایگزین آکسور شده سری کامیون سنگین برای مسافتهای کوتاه هست و به احتمال قوی در همین ماه یعنی سپتامبر به تولید برسه
این سری از نظر طراحی ارتباط زیادی آکتروس جدیدی داره (در تصویر هم دیده میشه ) ولی در واقعا کاملا مستقل از اون سری هست و از نظر کابین هیچ شباهت و ارتباطی باهم ندارند
کابین با پهنای 230 سانتیمتری نسبت شاید نسبته به کابین 240 سانتیمتری آکسور کوچکتر شده ولی به طور ویژه برای مسافتهای کوتاه طراحی شده .
این کابین در دو نوع کوتاه و متوسط از نظر اندازه (ارتفاع و طول ) در نظر گرفته شده .
در مورد بازه توانی این کامیون مثل خوهار بزرگتر خودش آکتروس از جدیترین سری موتورهای مرسدس استفاده میکنه و بازه توانی 238 اسب بخار تا 510 اسب بخار رو که شامل 13 نوع از نظر توان موتور هست رو شامل میشه .
این سری هم مثل سلف موفق خودش آکسور در دو نوع شاسی کمپرسی /باری و کشنده تولید خواهد شد و در 67 نوع از نظر فاصله محورها که در کمترین حالت 2650 میلیمتر و در بیشترین حالت 6700 میلیمتر رو شامل میشه ارایه خواهد شد .
این اصلاعات ناقص رو فعلا برای اینکه دوستان رو ذوق زده کنم گذاشتم
و چند عکس در آخر برای دوستان از این سری جدید قرار میدم
5689156892
میتونم بگم مرسدی بنز در این دوره یکی از وسیعترین بازه تولیدات خودش رو در رده نیمه سنگین تا سنگین رو با 4 سری مختلف از آتگو ،آنتوس، آکسور و زتروس داره تجربه میکنه
البته اگر به این بازه یونیماگ و سری ونهای اسپرینتر رو هم اضافه کنیم این بازه به یک خانوده 6 عضوی با پوشش تمام بخشهای خودروهای کار تبدیل میشه .

2raj_a
30-09-2012, 12:27
نمیدونم چی بگم...!

2raj_a
01-10-2012, 16:46
با این قیمت دلار و کرایه واقعا صرف میکنه کسی کار کنه؟لاستیک اینقدر گرون شده لوازم یدگی یه جور و هزار تا دردسر دیگه!!
خدا به داد این راننده ها برسه

ŞHÍЯÍŃ
01-10-2012, 18:56
با این قیمت دلار و کرایه واقعا صرف میکنه کسی کار کنه؟لاستیک اینقدر گرون شده لوازم یدگی یه جور و هزار تا دردسر دیگه!!
خدا به داد این راننده ها برسه

الان دیگه چند سالی میشه فاتحه راننده کامیونا خونده شده!

گازوئیل گرون-لاستیک گرون-لوازم گرون-دستمزد مکانیک گرون-همه چی گرون:دی کرایه 10%یا 20% زیاد شده:13:

داخلی که دیگه اصلا صرف ندراه!!بابای ما حداقل تابستونا یکی دو سرویس میرفت بند عباس و مسهد امسال که اصلا نرفت!

داخلی هم بره مگه این که بار باشه از اونجا واسه ارمنستان یا ترکیه که میگه اینقدر الافی داره که اصلا ارزش نداره مثلا تا اصفهان بار بزنه خالی میره!

حالا نمیدونم اینایی که دارن داخل کشور کار میکنن به چه امیدی با این قسط های سنگین ماشیناشون خرج بالا به چندر غاز کرایه ای که بهشون میدن دل خوش کردن!!!!!!!

rami_hemi
01-10-2012, 20:30
داخلی فقط باری ها و کمپرسی ها خوب کار میکنن وگرنه کفی و کانتینر برها و چادری ها اصلا صرفه نداره چون از بندر تا تهرا ن فقط پول گازئویل در میاد برادرم بیشتر ارمنستان و عراق کار میکنه این وسط هم چون کانتینر خالی همیشه پشت ماشین هست از تبریز شکلاتی بیشکوتی واسه شیراز و کرمان میبره تا حداقل ماشین خالی نرفته باشه .

mohamad skystar
01-10-2012, 20:34
ماشین سنگین ما هم کفی هست و فقط تو خط چابهار - اصفهان یا تهران کار میکنه تا برای دادن کرایه هم صاحب بار کلی ناز میکنه بابری ها هم کمسیون های خوبی میگیرن لالان باربری ها به نظر من خوب کار میکنن
خیلی شرایط سخت شده.
اوضاع لاستیک از همه خراب تر.
اگر اینجوری پیش بره باید بفروشیم اتوبوس بخریم. شاید MAN VIP یا ولوو B9R

2raj_a
01-10-2012, 20:53
اگه اینجوری پیش بره سیستم حمل و نقل از پا میفته و دیگه کلا همه ماشین ها میخوابه
خدا به داد این ماشین دارا برسه!!

ŞHÍЯÍŃ
01-10-2012, 20:57
من شنیدم کانتینر چادری ماموت شده 50 تومن:31:

میشلن جفتی 2.5 شده:31:اتوبوس خیلی دنگ و فنگ داره. بابای من که به شخصه اعصاب مسافر نداره:31:

ما خودمون میایم دیگه انقدر شلوغ بازی در میاریم که راننده مو میکنه:31:

آهنگ هر چی مسافر بگه باید گوش کنه!مسافر بد سوار میشه یه بلایی سر ماشین میاره با فندک با چاقو با خودکار یادگاری مینویسه!ماشین خراب بشه تو راه خودت نمیمونی 40 نفر میمنون که همشون غر غر میکنن اعصاب که سر خرابی ماشین خورده دیگه اعصاب تعطیل میشهو کلی از این مشکلا.....

ولی اگه عشق راننده اتوبوسی داشته باشی و اعصاب مسافر داشته باشی عالیه در آمدش مثلا فیروزکوه کرایش 3000 تومن هست روزی هم راحت 2یا 3 بار میرن این مسیر رو همش هم پر.
اگه 40 تا مسافر باشه نفری 3000هزار تومن میشه هر سرویس 120 تومن سه تا سرویس هم بره میشه 360 هزار تومن میشه برجی 10میلیون:31:هر چقدر هم خرج و کمیسیون کم کنی راحت یه پولمشدی میمونه براش!!!

camaro lt
01-10-2012, 22:28
كلا بايد گفت خدا به داد همه ما برسه..
چندتا مشتري دارم كه ماشين سنگين هم دارن. الان ميگن براي قسط دچار مشكل شدن و كارشون گير كرده. تازه ماشينهاي اونها نو و تميزه و خودشون هم فني و وارد و خيلي خوب به ماشين ميرسن و نميگذارن بيش از حد بهش فشار بياد. اگه ناشي باشه و مرتب سر و كارش به تعميرگاه بيافته كه ديگه مصيبته..
چند سال قبل قصد داشتم يه R600 ماك بگيرم و كمي مشغول اينكار بشم..خدا رو شكر منصرف شدم!!

ŞHÍЯÍŃ
01-10-2012, 22:48
كلا بايد گفت خدا به داد همه ما برسه..
چندتا مشتري دارم كه ماشين سنگين هم دارن. الان ميگن براي قسط دچار مشكل شدن و كارشون گير كرده. تازه ماشينهاي اونها نو و تميزه و خودشون هم فني و وارد و خيلي خوب به ماشين ميرسن و نميگذارن بيش از حد بهش فشار بياد. اگه ناشي باشه و مرتب سر و كارش به تعميرگاه بيافته كه ديگه مصيبته..
چند سال قبل قصد داشتم يه R600 ماك بگيرم و كمي مشغول اينكار بشم..خدا رو شكر منصرف شدم!!

قسط خیلی بده!!مخصوصا الان همه چی خراب قسطا بالا کمر شکن هستن بعد نامردا رحم و مرووت ندارن قسطا عقب بیفته ماشین رو میگیرن.

یکی از بچه های همین پی سی قسط ماشینشون 4ماه عقب افتاده بود ماشین رو با بار فاسد شدنی بردن پارکینگ!

بار ماشین چی بوده خمیر مایه!شانس آوردن که همون روز پول جور کردن ماشین رو در آوردن وگرنه معلوم نبود چی میشد!

mohamad skystar
02-10-2012, 00:08
اگه اینجوری پیش بره سیستم حمل و نقل از پا میفته و دیگه کلا همه ماشین ها میخوابه
خدا به داد این ماشین دارا برسه!!

جدایی از همه این مشکلات که ذکر شد یه مشکل بزرگ دیگه هست و اونم اینکه محور های ریلی بندرعباس به سایر نقاط کشور داره
گسترده تر میشه و همین باعث شده طی چند سال اخیر بیشتر بارها توسط قطار جا به جا بشه و خودش ضرری هست که کامیون داران باید تحمل کنن.

rami_hemi
02-10-2012, 13:54
حمل و نقل ریلی به اندازه جاده ای انعطاف پذیر نیست توی کل دنیا حمل نقل جاده ای شریان اصلی حمل و نقل هست هر چقدر هم ریل ها گسترده تر بشه باز هم خیلی جاها رو نمیتونه پوشش بده بخصوص در بحث ترانزیت کالا
ما تنها برای این کامیونمون رو عوض کردیم که دیگه نریسک خارج از ایران براش زیاد بود اگه توی ارمنستان یا عراق دچار ایراد میشد ماشین رو باید ول میکردیم و می اومدیم . الان یه ماشین صفر حداقل ریسک کمتری داره . اتوبوس هم بد نیست ولی خیلی اعصاب خوردی داره .
کالای مصرفی کامیون بیشتر روغن و لاستیک و فیلتر و این چیزها هست که بیشتر از یه سواری مصرف داره در این موارد الان لاستیک آمارش رو شیرین رسوند روغن 20 لیتری 70 تومن (پارس) کامیونی مثل ماک نزدیک 50 لیتر روغن نیاز داره یعنی در حدود 150 تومن برای یک سرویس رفت و برگشت بندر عباس تبریز گازوئیل این مسیر چیزی حدود 450 هزار تومن الان هزینه بر میداره با متوسط مصرف 35 لیتر برای هر 100 کیلومتر . خلاصه با این وضعیت بد سهمیه روزانه هر کامیون رو هم کم کردن و در مناطق مرزی هم کمتر از سهمیه روزانه میدن .

2raj_a
02-10-2012, 16:58

ماک مخابراتی و اون پایینی رو پرسیدم گفتن اسمش نهنگ هست.این ماشین ها رو دیدم کلی حال کردم گفتم شما ها هم بی نصیب نباشین

ŞHÍЯÍŃ
02-10-2012, 18:35
عکسا معلوم نیست تورج خان:31:

AfsHiN.
03-10-2012, 01:11
ماک مخابراتی و اون پایینی رو پرسیدم گفتن اسمش نهنگ هست.این ماشین ها رو دیدم کلی حال کردم گفتم شما ها هم بی نصیب نباشین
نمیدونم چرا ایرانیا دوست دارن خودشون رو ماشینا اسم بذارن مثلا به همین ماک Cruise-Liner میگن مخابراتی به اون یکی میگن مترویی / گراز / سوسمار!!!!

2raj_a
03-10-2012, 15:41
اره اقا افشین حرف شما درسته...ولی خوب فکر میکنم چون تقریبا قدیم قشر راننده و تعیرکار ادمهای تحصیل کرده ای نبودن و نیستن اسمی که برای خودشون راحت تره رو میذارن روی ماشین

بی باک بی بال
03-10-2012, 20:56
حمل و نقل ریلی به اندازه جاده ای انعطاف پذیر نیست توی کل دنیا حمل نقل جاده ای شریان اصلی حمل و نقل هست هر چقدر هم ریل ها گسترده تر بشه باز هم خیلی جاها رو نمیتونه پوشش بده بخصوص در بحث ترانزیت کالا
ما تنها برای این کامیونمون رو عوض کردیم که دیگه نریسک خارج از ایران براش زیاد بود اگه توی ارمنستان یا عراق دچار ایراد میشد ماشین رو باید ول میکردیم و می اومدیم . الان یه ماشین صفر حداقل ریسک کمتری داره . اتوبوس هم بد نیست ولی خیلی اعصاب خوردی داره .
کالای مصرفی کامیون بیشتر روغن و لاستیک و فیلتر و این چیزها هست که بیشتر از یه سواری مصرف داره در این موارد الان لاستیک آمارش رو شیرین رسوند روغن 20 لیتری 70 تومن (پارس) کامیونی مثل ماک نزدیک 50 لیتر روغن نیاز داره یعنی در حدود 150 تومن برای یک سرویس رفت و برگشت بندر عباس تبریز گازوئیل این مسیر چیزی حدود 450 هزار تومن الان هزینه بر میداره با متوسط مصرف 35 لیتر برای هر 100 کیلومتر . خلاصه با این وضعیت بد سهمیه روزانه هر کامیون رو هم کم کردن و در مناطق مرزی هم کمتر از سهمیه روزانه میدن .

کرابه این چیزا تغیری نکرده
سهمیه که نگو اساسی ..... توش این دیگه چه وضعی یه نوبت در روز می تونی بزنی

rami_hemi
03-10-2012, 22:21

نهنگ یا همون ccc(یک سری کشنده های نظامی بودن که به موتروهای کامینز وارد شدن نوع دماغدارش که m915 های ارتشی بودن که بعدا به دلیل وارد شدن کشنده های مرسدس بنز هیچوقت استفاده نشدن بعدها این کشنده ها توی ارتش امریکا هم با نوع جدیدشون که کشنده های genral am بودن جایگزین شدن نوع بی دماغ یا بهتره بگم کابین بالای این کامیونها هم اومدن ولی نه چندان زیاد موتور ;cummins داشتن و دقیق یادم نیشت چه مدلی ولی به احتمال قوی موتورهای خطی ntc400 یا l10 که به سری اولی که گفتم big cam هم گفته میشه برای همین کامینز بودن و ریل مشترک سوخت داشتن سالها درون انبارهای ارتش خاک خوردن کسی قلق این موتروهای رو برای تعمیر و روشن کردن نمیدونست بعدها که قلق پیدا شد بنزها وارد ارتش شده بودن . کشنده قناصی هستن مثل اینترناشنال چون اینها هم برای کاربری های خاص ساخته شدن
دوستان تا یک ماه دیگه بیاد با پای استار خداحافظی کنیم خیلی دوستش دارم ولی حیف دیگه عمرش رو کرده یکی از تمیزترین کاینترناشنال های موجود رو داریم عکسش رو الان میذارم
دو خواهر خوانده
وایت رود بوس جلو اصیلترین کشنده امریکایی ایران و اینترناشنال پای استار 5000 ما کنارشم پدرم هستش
57113

camaro lt
04-10-2012, 22:03
كاشكي ميشد از اين كشنده هاي از رده خارج براي مسابقات سرعت كاميونها استفاده ميكردن. خيلي جالب ميشد. كلي سودآوري داشت و مشاغل زيادي در كنار اين مسابقات بوجود ميامد. و البته به پيشرفت صنعت و توليد كاميونها هم كمك زيادي ميكرد.
كلا يكي از نتايج مسابقات خودرو و موتور سيكلتها در دنيا همينه.
شايد اگر اين پيشنهاد رو بكنن در موردش فكرهايي بشه كرد.

rami_hemi
04-10-2012, 23:44
با شما موافقم علی آقا
من خودم شدیدا مشتاق مسابقات قدرت کشنده ها و درگ اونها هستم کشنده هایی که بارهای سنگین رو میکشن توی مسابقات باید در شمان کمتری این وزنه رو بکشن ولی متاسفانه کلا مسابقات اتومبیل رانی خیلی توی یاران محبوب مسولین نیست چه برسه به کامیون که خیلی هاشون اصلا نمیدونن کامیون رو چطوری میرونن . من خودم اگه بتونم یه موتور کامینز رو قصد دارم تیونینگ کنم یکی از این سه موتور n14 یا l10 یا 903 که گزینه اخری خوارک تواین توربو با توان 800 اسب هست :دی
مثلا ماکهای سری B یا بروکوی وایت رود بوس اسکانیا t112 ولوو n12 یا nl12 ولوو n88
به شخصه از این موارد خیلی خوشم میاد هم صنعتکاران زبده ای رو میشناسم که میتونن توی این موارد خیلی کارها بکنن و این موجب پیشرفت صنعت کامیون سازی ما میشه ساهت انواع بدنه کاستئم میتونه کمک زیادی به ساخت صنعتی بدنه بکنه شاسی های خاص میتونه راه ساخت شاسی کشنده رو برای ما هموار کنه و موتورهای توقویت شده راه رو برای ساخت کشنده های فوق سنگین باز میکنه . من خودم اگر بتونم اقدام و توقویت یه وایت رود بوس از رده خارج خواهم کرد چون ار اتاق این کشنده خیلی خوشم میاد . و میخوام تلاش کنم و یه کامیون کاستوم بسازم ولی فعلا در حال تامین منابع برای باز سازی و و در واقع تبدیل یه MG MGB به هات راد هستم قضیه اون رو وقتی قطعی شد تو تاپیک امریکایی ها اعلام میکنم .

mohamad skystar
05-10-2012, 17:23
Wind Tunnel
تست آئرودینامیک کامیون مرسدس

57204

ŞHÍЯÍŃ
10-10-2012, 12:59
خب همه کمپانی ها کامیون های جدیدشون رو با شکل های جدید و مشخصات فنی بهتر معرفی کردن و مونده رنو که در حال آماده سازی کامیون جدیدیش هست.

خیلی گشتم اصلا اطلاعاتی در موردش پیدا نکردم!!فقط چند تا عکس.

camaro lt
11-10-2012, 12:27
تعرفه واردات خودروهاي سنگين چقدره؟ فكر ميكنين كسي بتونه به صورت شخصي براي خودش يكي وارد كنه؟ البته با توجه به قيمتهاي جديد ارز ميدونم واقعا هزينه سنگين و غير قابل قبولي رو به همراه داره كه بازدهي چنداني هم نخواهد داشت( در برابر هزينه هاي سوخت و تعميرات و البته كرايه هاي نه چندان كافي)
در مورد نمونه هاي دست دوم نزديك به نو ( چيزي مثل واردات خودروهاي دست دوم مدل بالا با پلاكهاي منطقه آزاد) هم اگر مجوزي داده ميشد بد نبود.
به هر صورت اينجور كه به نظر ميرسه هر نوع قانوني كه در اين مورد وضع بشه، بيشتر از اينكه نتيجه رفاه و منفعت مشتري و خريدار رو در پي داشته باشه، براي منافع يه عده خاص با شرايط و موقعيتهاي خاص خودشون تنظيم شده.

ŞHÍЯÍŃ
11-10-2012, 19:53
تعرفه واردات خودروهاي سنگين چقدره؟ فكر ميكنين كسي بتونه به صورت شخصي براي خودش يكي وارد كنه؟ البته با توجه به قيمتهاي جديد ارز ميدونم واقعا هزينه سنگين و غير قابل قبولي رو به همراه داره كه بازدهي چنداني هم نخواهد داشت( در برابر هزينه هاي سوخت و تعميرات و البته كرايه هاي نه چندان كافي)
در مورد نمونه هاي دست دوم نزديك به نو ( چيزي مثل واردات خودروهاي دست دوم مدل بالا با پلاكهاي منطقه آزاد) هم اگر مجوزي داده ميشد بد نبود.
به هر صورت اينجور كه به نظر ميرسه هر نوع قانوني كه در اين مورد وضع بشه، بيشتر از اينكه نتيجه رفاه و منفعت مشتري و خريدار رو در پي داشته باشه، براي منافع يه عده خاص با شرايط و موقعيتهاي خاص خودشون تنظيم شده.

سلام تعرفه هاش رو نمیدونم دسته دوم هم فکر کنم تا 3سال بزارن بیاری یه جا هم خونده بودم که کامیون های با موتور v8 اجازه نمیدن نمیدونم برای چی؟؟!!!حالا شاید هم اینطور نباشه.

معمولا من اف هاش 12 و13 دیدم میارن بعد آکسور و گاهی هم اکتروس واردم میکنن که بیشتر نو هستن آکسور حدود 6ماه پیش با 200 میلیون تمام میشده وارد کردنش که الان فکر نکنم با 200 بشه همچین کاری کرد.

arash59b
13-10-2012, 16:48
سلام

كسي مشخصات ديفرانسيل اتوبوس هاي 302 قديمي رو داره؟

نسبت دنده رو ميخوام . اگه مشخصات كرانويل و پينيون رو هم جدا بديد كه عالي ميشه.

پيشاپيش ممنون

ŞHÍЯÍŃ
16-10-2012, 23:26
:31:چند روزیه تاپیک خوابیده گفتم چند تا دلبر عراقی بزارم :دی

اینارو تو پلیس راه دماوند گرفتم :دی آخر آمارا این عراقی ها که میرن سمت شمال رو در آوردم برای یه نیروگاه برق تو انزلی سوخت میبرن :دی

57582

2raj_a
17-10-2012, 13:25

یه زمانی برای خودشون اسم و اوازه ای داشتن...!بچه بودم ولی خوب یادمه همه میگفتن کله زرد اینجور کله زرد اونجور..

2raj_a
17-10-2012, 13:26
چرا اسکانیا انقدر اتیش میگیرن؟شهرک نمایشگاه تهرانم زیاد دیدم مشهدم زیاد دیدم

ŞHÍЯÍŃ
17-10-2012, 19:23
اوضاع رانندگان وحشتناک خراب شده خرج بالا کرایه پایین!!:sq_10:

کرایه به ریال میگیرن هزینه به دلار میکنن!!دیگه هزینه ها سر سام آور شده!!لاستیک میشلن جفتی 4میلیون!!لاستیک چینی به درد نخور جفتی 3 میلیون!!

خدا رحم کنه!

arash volvo
19-10-2012, 20:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چند روزیه تاپیک خوابیده گفتم چند تا دلبر عراقی بزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینارو تو پلیس راه دماوند گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخر آمارا این عراقی ها که میرن سمت شمال رو در آوردم برای یه نیروگاه برق تو انزلی سوخت میبرن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره شیرین جام منم تو بابل چن بار همین کامیون های عراقی رو دیدم، از جاده فیروزکوه میان و میرن جاده کناره...

چن تا عکس هم ازشون گرفتم، کیفیتش زیاد خوب نیست ولی امیدوارم خوشتون بیاد:

ŞHÍЯÍŃ
19-10-2012, 20:58
مرسی مرسی آقا آرش عکس های خیلی قشنگی شده مخصوصا عکس دومیه معرکه شده..

من توی این یکی دوسالی که میرم فیروزکوه اولین باره که اینارو میبینم..

2raj_a
26-10-2012, 13:32
خیلی وقته کسی نمیاد اینجا اینو گذاشتم سر بزنین

ŞHÍЯÍŃ
26-10-2012, 21:35
:5:اینو دیدم یاد خاطرات بچگیم افتادم :sq_9:وقتی کوچیک بودم به اینا میگفتم خرس.اون موقع یه اف داشتیم هر وقت از اینا میدیدم میگفتم بابا ماشینتو بفروش یه دونه از اینا بخریم مامان و محمد(داداشم) هم جا بشن تو ماشین همگی با هم بریم مسافرت:sq_24:یادش بخیر...

ولی دم صاحابش گرم عجب ماشین تمیزی داره...:5:

mjorh
27-10-2012, 00:38
یه سئوال ک چن ساله تو ذهنم هسش نمیدونم شاید جواب مشخصی نداشته باشه ولی ب هر حال ممنون میشم راهنمایی کنین ...

چرا کامیونا و اتوبوسا اینقد دندشو زیاده ؟ همین ک شروع میکنه یه 8 تا دنده عوض میشه !دی ! غیرمنطقی ب نظر میاد ...

2raj_a
27-10-2012, 02:12
8تا دنده که نه ولی خوب دنده هایی با نسبت تبدیل کم پشت سر هم دارن
وقتی ماشین بار داره نمیشه با دنده سبک(سرعت بیشتر قدرت کمتر)حرکت کرد پس باید قبلش ماشین با دنده هایی که قدرت بیشتری دارن حرکت کنه برای همین دنده های سنگین با نسبت تبدیل های کم نسبت به همدیگر میذارن تا قدرت برای حرکت اولیه بیشتر باشه(این خیلی عامیانه و ساده بود)

behrouz.m
27-10-2012, 17:04
یا الله ما آمدیم

s@har
28-10-2012, 21:46
معرفی یکی از بهترین کارخانه های ساخت ماشین های سنگین

behrouz.m
30-10-2012, 14:35
ای روزگار

بی باک بی بال
02-11-2012, 02:51
کسی از قیمتا خبر داره بالا پاینی نشده اصلا بازار چطور هنوز تعطیل

ŞHÍЯÍŃ
02-11-2012, 11:13
کسی از قیمتا خبر داره بالا پاینی نشده اصلا بازار چطور هنوز تعطیل

قیمت های خیلی بالاست تا جایی که یادمه اف ام 13 شده350 یا 300

اف هاش هم رفته روی 250 اینطورا!g380 هم فکر کنم شده 200 تومن..

rami_hemi
02-11-2012, 23:52
هر هفته قیمتها شدیدا بالا میره ماشینی که ما یک و نیم ماه پیش 113 تومن با بیمه خریدیم الان تو بازار آزاد 138 تومن قیمتشه

behrouz.m
03-11-2012, 22:44
شما فکر می کنید حالا حالا ها قیمتا میاد پایین
یا باید آرزو به دل بمونیم؟؟:41:

rami_hemi
03-11-2012, 22:49
من امیدی به پایین اومدن قیمتا ندارم مگر اینکه بعد عید شروع به جراحی اقتصاد بکنن و از ریال حذف صفر بکنن و یا اینکه واحد پولی رو عوض کنن و توی این سیر میزان در آمد پایه رو هم بالا ببرن که کرایه ها بالا بره اون موقع قیمتها پایین نمیاد ولی قدرت خرید بالاتر میره

mohamad skystar
03-11-2012, 22:51
شما فکر می کنید حالا حالا ها قیمتا میاد پایین
یا باید آرزو به دل بمونیم؟؟:41:

تجربه چند سال اخیر نشون داده که هر نوع خودروی سنگینی در هر کلاسی که خریداری شده بعدش گرون تر شده اما کاهش قیمتی در کار نیست
الان برای افرادی که نقدی خرید میکنن خیلی سود خوبیه ماشین سنگین.
پس اگر قصد خرید دارین امروز اقدام کنید چون فردا قیمت بالاتر رفته

ŞHÍЯÍŃ
03-11-2012, 23:10
:31:در کشور عزیزمون هر چی قیمت اش بره بالا دیگه پایین نمیاد :دی

مثل سواری که هر روز گرون تر از دیروز قطعات ماشین سنگین!!ما ماموت صفر خریدیم 18 میلیون :دی الان کانتینر متفرقه مونتاژ دستی 18 میلیون نیست!!

behrouz.m
04-11-2012, 09:07
تجربه چند سال اخیر نشون داده که هر نوع خودروی سنگینی در هر کلاسی که خریداری شده بعدش گرون تر شده اما کاهش قیمتی در کار نیست
الان برای افرادی که نقدی خرید میکنن خیلی سود خوبیه ماشین سنگین.
پس اگر قصد خرید دارین امروز اقدام کنید چون فردا قیمت بالاتر رفته

قبول دارم
مرسی

behrouz.m
04-11-2012, 09:09
[QUOTE=ŞHÍЯÍŃ;7300012

مثل سواری که هر روز گرون تر از دیروز قطعات ماشین سنگین!!ما ماموت صفر خریدیم 18 میلیون :دی الان کانتینر متفرقه مونتاژ دستی 18 میلیون نیست!![/QUOTE]

ذوق کردنم داره:دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی:دی :دی:دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی