PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خـــودروهــــای ســـنـــگـــيـــن و اتوبوس

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

actros 1843
10-01-2011, 22:57
همون سهمیه روزی 600 لیتر هنوز باقی هستش فقط 150 تومن
به جای کرایه ها وام میدن با 4 درصد سود بانک تجارت باباتون اگه اقدام نکرده زود بره دنبالش بعد هم کارت باکی رو که بانک تجارت میده باید ببرن با کارت سوخت توی یکی از شعبه های بانک ملت مچ کنن تا گزینه کیف پول فعال بشه
(آخی یادش بخیر من نصاب این دم دستگاه بانک ملت بودم وایه جایگاههای آی آذربایجان رو گشتیم با همکارم دیگه اون شرکت نیستم :دی)
بعد این قسط گازوئیلم میدیم چشممون روشن

روزی 600 لیتر که خوبه فقط کمش نکن ان ما خدامونو شکر میکنیم.:13:

---------- Post added at 12:57 AM ---------- Previous post was at 12:52 AM ----------

یعنی اگه کسی این کارارو انجام نده براش مشکل پیش میاد یا نه اشکالی نداره؟:46:

dokhtare actros v8
10-01-2011, 23:08
همون سهمیه روزی 600 لیتر هنوز باقی هستش فقط 150 تومن
به جای کرایه ها وام میدن با 4 درصد سود بانک تجارت باباتون اگه اقدام نکرده زود بره دنبالش بعد هم کارت باکی رو که بانک تجارت میده باید ببرن با کارت سوخت توی یکی از شعبه های بانک ملت مچ کنن تا گزینه کیف پول فعال بشه
(آخی یادش بخیر من نصاب این دم دستگاه بانک ملت بودم وایه جایگاههای آی آذربایجان رو گشتیم با همکارم دیگه اون شرکت نیستم :دی)
بعد این قسط گازوئیلم میدیم چشممون روشن

تا کی مهلت داره آخه بابام تقریبا دو هفته دیگه میاد؟

ممنون

rami_hemi
10-01-2011, 23:14
روزی 600 لیتر که خوبه فقط کمش نکن ان ما خدامونو شکر میکنیم.:13:

---------- Post added at 12:57 AM ---------- Previous post was at 12:52 AM ----------

یعنی اگه کسی این کارارو انجام نده براش مشکل پیش میاد یا نه اشکالی نداره؟:46:
احتمال داره نصفش کنن
اون وقت کار ما ها که ماشنامون قدیمیه زار میشه
ولی فعلا خبری نیست
باید اول راهی واسه جایگزین کردن ماشینای قدیمی پیدا کنن وگرنه همین 600 تا میمونه

تا کی مهلت داره آخه بابام تقریبا دو هفته دیگه میاد؟

ممنون
چون کار بانکی هستش تا میتونن مهلت میدن
امروزم در موردش تو تلویزیون شیکه 1 میگفت که ضامن نمیخواد و این چیزا
داداش من 2 ماه پیش حساب باز کرد
اگه وقت دارین برید یکی از شعبه های بانک تجارت بپرسین یا من از دوستم میپرسم

dokhtare actros v8
11-01-2011, 19:51
گفتید مدارک باید چیا ببره بانک؟

rami_hemi
11-01-2011, 21:16
شرمنده نمیخوام اطلاعات ناقص بدم
دقیق بپرسم بگم کمی کارام ریاده

actros 1843
14-01-2011, 14:31
نخستین اتوبوس هیبریدی کشور رونمایی می شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همزمان با آغاز هفته هوای پاک نخستین اتوبوس فول هیبرید ساخت داخل در دانشگاه تهران با حضور مسئولان بلند پایه کشور رونمایی خواهد شد .

در ساخت این اتوبوس چند نهاد دولتی و خصوصی از جمله وزارت صنایع ، دانشگاه تهران ،معاونت علمی و فن آوری همکاری داشته ا ند که طراحی و نمونه سازی این نوع اتوبوس 5 سال به طول انجامید است .

دانشگاه تهران ، دانشگاه صنعتی اصفهان به همراه شرکت توسعه خودرو از شرکتهای زیر مجموعه شرکت ایران خودرو دیزل و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت همکاری بسیار نزدیکی در طراحی و تولید نمونه این اتوبوس داشته اند که ظاهرا ایران خودرو دیزل قصد دارد با خرید امتیاز این اتوبوس تولید انبوه آنرا در کشور بر عهده بگیرد .

با کاهش 30درصدی مصرف سوخت در این خودرو ،اتوبوس فول هیبرید رکورد دار کاهش مصرف انرژی در کشور خواهد بود زیرا این مدل اتوبوس 19 لیتر گازوئیل در هر صد کیلومتر به مصرف می رساند و در کاهش آلاینده ها نقش 70 درصدی را به خود اختصاص داده است .
طراحی و فن آوری این نوع اتوبوس کاملا توسط متخصصان کشورمان انجام شده است .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

actros 1843
14-01-2011, 14:39
افزایش قیمت اقلام ضروری رانندگان با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ریس کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان بخش مسافر کشور گفت : اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها موجب افزایش بی رویه قیمت اقلام مورد نیاز رانندگان از جمله لاستیک و روغن و لوازم یدکی و... می شود که این امر موجب نگرانی رانندگان از کاهش در آمد و هم چنین تأمین سوخت خودروهای شان می شود.

خادمی زاده در ادامه افزود: بار روانی طرح هدفمندسازی یارانه ها از مرداد ماه آغاز و قیمت اقلام ضروری رانندگان از شهریور ماه افزایش چشمگیری یافت که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای رانندگان حمل و نقل برون شهری شد.

وی با اشاره به استقبال رانندگان از طرح اجرای هدفمند سازی یارانه ها گفت : تنها مشکل در نحوه اجرای این طرح است که می بایستی به صورت پلکانی و تدریجی انجام می شد تا فشار کمتری به این قشر وارد شود .

وی در خصوص اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و تأثیر آن بر کاهش قاچاق گازوئیل گفت : اجرای این طرح هیچ تأثیری بر کاهش قاچاق گازوئیل ندارد.

خادمی زاده با اشاره به راهکارهای پیشنهاد شده برای کاهش قاچاق سوخت از سوی صنف حمل و نقل برون شهری گفت : با اجرای این راهکارها می توان قاچاق گازوئیل را به صورت چشمگیری کاهش داد.

وی عدم همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از دلایل قاچاق گازوئیل دانست .

وی در پایان بیان داشت: امیدواریم با نزدیک شدن فصل بهار و آغاز سفرهای برون شهری تمایل مردم برای سفر با ناوگان حمل و نقل برون شهری بیشتر شود.

SHIRIN ACTROS
15-01-2011, 13:07
سلام به دوستان عزیز ما آمدیم ولی با این نام.

دختر اکتروس سابق

SHIRIN ACTROS
15-01-2011, 14:28
دوستان کسی میتونه در مورد این وا و اینا که بانک تجارت میده یه کم توضیحات بده

دختر اکتروس

SHIRIN ACTROS
15-01-2011, 14:30
به گزارش خبر خودرو ، معاون مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور از تأیید استانداردهای کشنده فراز خبر داد و گفت : تأییدیه رعایت استانداردهای 51 گانه در کشنده فراز از سوی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور صادر شد .

دکتر بهادر کاظمی در ادامه گفتگو با خبرخودرو افزود : پس از بررسی ها و انجام تست های کامل در آزمایشگاه های معتبر اروپایی بر روی کشنده فراز و اعلام نتایج به این مؤسسه ، مؤسسه استاندارد نیز تأیید خود را به پلیس راهور ناجا اعلام داشته تا پلیس نسبت به شماره گذاری این نوع کشنده اقدامات لازم را به عمل آورد .

وی گفت : پس از بررسی کامل مدارک و تأییدیه های معتبر ارائه شده از سوی شرکت ایران خودرو دیزل و استعلام اصالت مدارک و کارهای کارشناسی صورت گرفته ، مؤسسه استاندارد تأیید خود را برای تولید انبوه و شماره گذاری این نوع کشنده اعلام کرد .

دکتر کاظمی با بیان اینکه بررسی مدارک کشنده فراز حدود دو ماه به طول انجامید ، تصریح کرد : ابهامات بوجود امده در خصوص کشنده فراز که به اشتباه آن را هوو نامیده بودند کاملاً بی اساس است و تفاوتهای عمده ای با کشنده هوو در آن دیده شده است که کشنده فراز را از هوو متمایز می سازد .

بله از فردا صفحه اول حوادث به جای عکس هوو عکس داداش شو میندازن.

rami_hemi
15-01-2011, 19:25
من شرمندم
فرصت نکردم از داداشم بپرسم
بانک هم فکر کنم اشتباهی گفتم صادرات بود انگار

SHIRIN ACTROS
15-01-2011, 21:25
من شرمندم
فرصت نکردم از داداشم بپرسم
بانک هم فکر کنم اشتباهی گفتم صادرات بود انگار

ممنون

به بابام گفتم گفت میریزن تو کارت سوخت که فقط باش گازوییل بزنن بهره هم داره فکر کنم یک میلیون هست میگه فکر نکنم به درد بخوره.

rami_hemi
16-01-2011, 01:34
4 درصد بهره داره
با این وضعیت اجباری میشه
دارن روی سهمیه ها کار میکنن همه دیگه 600 تا ندارن هر رده کامیونی نسبت به کارکردش داره

HOSSEIN DRIVER
16-01-2011, 08:07
سلام بچه ها پدرمن ماشین داره تو شهرکارمیکنیم خودم پایه یک دارم روماشین کار میکنم داداش بزرگترم هم نماینده کامیونا توشهره دستم تو کاره الان اصفهان کامیونای کمپرسی بیست روزه کار نکردن ولی کسی نگفت چرا دیروز رفتن جلوی راهداری جمع شدن از استانداری اومدن گفتن درسش میکنیم ولی میدونم فایده نداره:41: یه خورده دیگه صبر کنن همش درست میشه گازوییل همین قیمت میمونه ولی کرایه هابالا میره:8:

SHIRIN ACTROS
16-01-2011, 13:11
اگه نسبت به کارکرد هر ماشین بدن که عالی فقط یه طوری باید سهمیه بدن که کسی کم نیاره

ولی عمرا اینطوری باشه مملت بدبخت میکنن.:13:

SHIRIN ACTROS
16-01-2011, 15:41
چرا اجباری میخوان پول زور 4% از مردم بگیرن؟:13:

SHIRIN ACTROS
16-01-2011, 23:31
4 درصد بهره داره
با این وضعیت اجباری میشه
دارن روی سهمیه ها کار میکنن همه دیگه 600 تا ندارن هر رده کامیونی نسبت به کارکردش داره

یعنی میخوان یه تیریپ پول زور 4% بگیرن.

rami_hemi
16-01-2011, 23:41
میخوان نقدینگی رو از دست مردم در بیارن بریزن تو بانک ها
از پرداخت قبض شروع شد با یارانه ها ی نقدی ادامه پیدا کرد
ذات کار از نظر اقتصادی درسته ولی اجرا کننده قابل اعتماد نیست
البته باید یه جوری بانکهای ورشکسته رو هم که به اصطلاح خصوصس کردن رو هم نجات بدن دیگه
بانک کشاورزی سهام عدالت رو میده (چند ماه سود سهام رو نگه میداره تو حساب خودش سود میکنه بدا واریز میکنه)
بانک ملی یارانه نقدی رو اداره میکنه
بانک ملت به همه جایگا های سوخت دستگاه پرداخت الکترونیک فروخت(تنها روتر و سوییچ و مودمی که من نصب میکردم 6 میلوین واسه هر جایگاه خرج داشت)هبعد یه مدت این کیف پول ایکترونیک هم اجباری باید میشد چه راهی بهتر از اینکه با برداشتن یارانه ها انجام میشد
ولی این بی انصافی بود که تنها از این نعمت پرداخت الکترونیک فقط بانک ملت بهره ببره
یه بانک دیگه به اسم تسهیلات سوخت همون پول یارانه سوخت رو به راننده میده و سود هم میکنه
بعد بانک ملت هم که حساب جایگاه دار رو داره پولا بین دو تا بانک صادرات و ملت میچرخه
البته خرید سوخت هم واسه جایگاهها الکترونیکی هستش که اونم یادم میاد بانک تجارت بود حساب شرکت پخش فراورده های نفتی
خب این همه نوشتم
شما پیدا کنید پرتقال قروش را

SHIRIN ACTROS
18-01-2011, 20:25
ببخشید یه سوال چند وقته تو ذهنمه

چرا من تا حالا هوو ندیدم که تریلر 3محور داشته باشه اگه هم دیده باشم فکر نکنم از یه دونه بیشتر دیده باشم چرا؟

rami_hemi
19-01-2011, 09:40
هوو خودش 3 محور هستش و برای تناژمعمولی نیازی نیست که تریلی هم یه محور اضافی داشته باشه وزن بار روی 4 تا محور تقسیم بشه کافیه
من دو سه تا اینجا دیدم در ضمن تریلی های سه محور طولشون از دو محوره ها بیشتره و شاسی دراز هوو مشکل ایجاد میکنه
ورنش هم بالا میره اون وقت هوو به تنهایی بالای 10 تن ورن داره با یه محور اضافی نزدیک 1 تن از ظرفیت بارگیری کم میشه

SHIRIN ACTROS
19-01-2011, 20:46
آخه اکثرشون از این ترلی های درب داغون دارن میشه دلیل تصادف ها همین تریلی های داغون باشه؟

rami_hemi
19-01-2011, 21:28
والا ما یه تریلی فابریک 40 ساله استریک روی ماشینمون بستیم تا حالا مشکلی نداشتیم چرا ماشینای دیگه به خاطر تریلی تصادف نمیکنن؟
شما وقتی بری تو بحر فنی ماشین میبینی که ترمز تریلی ماشین به خود ماشین بستگی داره
یه سوپابی هستش مشهور به سوپاب شاسی کل ترمز ها رو تغدیه میکنه اگه اون درست کار نکنه ترمزا یا قفل میکنن یا تمیکیرن
این بحث تریلی هم سرپوش هستش
من خیلی ها رو میشناسم که آوردن موترو هوو رو هم عوض کردن تمام زیر بندی شاسی رو کردن بنز بعضی ها حتی واسه اینکه وزن لش ماشین رو کم کنن یکی از دیفرانسیلها رو حذف کردن بعد شد یه کم ماشین
=============================================
خالا که بحث هوو شد اینو نگاه کنید:
شبیه چیه اگه گفتین
اینم مخلوتی با شکوه

actros 1843
24-01-2011, 21:50
افزايش مصرف گازوييل در کشور
میانگین مصرف گازوییل کشور در آخرین هفته دی در مقایسه با هفته پیش از آن ، 17 و 2 دهم درصد افزایش داشت.
بر اساس آمارهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، مجموع مصرف کشوری این فرآورده در هفته گذشته با متوسط روزانه 111 میلیون و 810 هزار لیتر به 782 میلیون و 700 هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن 115 میلیون و 400 هزار لیتر افزایش داشت.
بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در فاصله زمانی25 دی تا اول بهمن با 118 میلیون و 100 هزار لیتر به دوشنبه 27 دی و کمترین آن با 50 میلیون و800 هزار لیتر به جمعه اول بهمن اختصاص دارد.

mansour 64
27-01-2011, 09:34
سلام به همه دوستان. یک سوال درباره ایویکو های کشنده قدیمی که فکر کنم کدش 36-330 هست دارم. با توجه به اینکه تا حالا چند بار این کشنده رو در حال حمل بار های ترافیکی و سنگین دیدم می خوام بدونم ایا این کشنده، کشنده سنگین محسوب میشه؟ با تشکر

HOSSEIN DRIVER
27-01-2011, 09:44
والا من دقیق نمیدونم ولی یه بار اگهی فروششو دیدم وزن بار خالسشو زده بود 30 تن ولی تو ایران روی هرمحور 5 تن بیشتر نمیدن کلا ایویکو کشنده پرقدرتیه

Actros
27-01-2011, 09:47
سلام به همه دوستان. یک سوال درباره ایویکو های کشنده قدیمی که فکر کنم کدش 36-330 هست دارم. با توجه به اینکه تا حالا چند بار این کشنده رو در حال حمل بار های ترافیکی و سنگین دیدم می خوام بدونم ایا این کشنده، کشنده سنگین محسوب میشه؟ با تشکر

این محصول ایویکو فکر میکنم هم رده با MERCEDES BENZ 2635 معروف به 10 سیلندر ( البته 8 سیلندر هم داره ) باشه
هر دو خیلی قدرتی هستن . کلا ایویکو خوب بار سنگین حمل میکنه مدل جدیدش همون 440 هم همین طوره . ولی بازم بخوای حساب کنی بنز 2635 خدای زوره :31: و یه محصول گردن کلفت هم ولوو داره در این رده به اسم F12 که به نظر من بهترین محصول ولوو در ایرانه . من 10 سیلندر دیدم که محموله های ترافیکی سنگین حمل کنه ولی ایویکو 330 نه :11:

Actros
28-01-2011, 20:50

اینم بنز 10 سیلندر با موتور v10 به قدرت 350 اسب . لا مصب قدرت از قیافش میباره :31:

ایویکو 330 . اینم خر زوره خدایی

f12 ولوو خیلی سرعتی

actros 1843
01-02-2011, 20:06
اسکانیا 480

Actros
01-02-2011, 21:47
دادا اینکه اسکانیا 480 هست:31:
اشتباه نوشتی :11:

actros 1843
01-02-2011, 22:47
دادا اینکه اسکانیا 480 هست:31:
اشتباه نوشتی :11:

دمت گرم داداشی اصلاحش کردم

این دیگه اف هاش13:

این هم دو تا عکس از اکتروس1843 که با دیدن این عکسا تازه میفهمیم اکتروس1843 چیه

SHIRIN ACTROS
02-02-2011, 17:36
این عکسو خودم امروز گرفتم:

Actros
02-02-2011, 21:34

این ایران 19 ماله شهر ما کرمانشاهه . اینجا عشق باز زیاد داره . خدایی خیلی سالاره :40:

بی باک بی بال
03-02-2011, 22:38
از کامیون دست دوم خارجی چه خبر

rami_hemi
04-02-2011, 00:50
فعلا به گمرک ابلاغ نشده و نخواهد شد

ANTI REPORTER
05-02-2011, 00:28
پس کی میخوان ورود این کامیون هارو آزاد کنن؟

rami_hemi
06-02-2011, 00:59
احتمالل هیچوقت جز واسه افراد خاص

SHIRIN ACTROS
06-02-2011, 17:52
احتمالل هیچوقت جز واسه افراد خاص

افراد خاص اونایی هستن که پارتی دارن دیگه؟:31:

actros 1843
06-02-2011, 22:37
این رو هم امروز من گرفتم البته امشب چون شب بود گوشی من هم فلاش نداشت زیاد خوب نشد>

actros 1843
10-02-2011, 21:51
اقتدار بنز اقتدار اکتروس

یه فیلم در مورد بنز اکتروس حتما دانلود کنید و ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بی باک بی بال
11-02-2011, 10:29
اقتدار بنز اقتدار اکتروس

یه فیلم در مورد بنز اکتروس حتما دانلود کنید و ببینید
توی فیلم پایداری گاری هم خیلی مهشر

actros 1843
11-02-2011, 16:27
توی فیلم پایداری گاری هم خیلی مهشر

آره واقعا یه انعطاف پذیری بالایی داشت وقتی ماشین لایی میکشید عین شلنگ منعطف میشد.:18:

SHIRIN ACTROS
14-02-2011, 14:20
امروز جلوی در دانشگاه گرفتم:31:

تازه امروز iveco stralis هم دیدم مشکی قشنگ بود

p340 هم بود باری هم داره من ندیده بودم قیمت p340 تریلی خور چنده؟:31:

actros 1843
14-02-2011, 14:32
هم بود باری هم داره من ندیده بودم قیمت p340 تریلی خور چنده؟

آره خیلی ماشین های جم جور و کوچولویی هستن

قیمت اش فکر کنم 80 یا 90 باشه فکرکنم کطمئن نیستم.

اگه اشتباه گفتم دوستان تایید کنن:10:

rami_hemi
14-02-2011, 16:34
p430 الان بالای 125 تومن هستش
380 و 340 هم بالاتر از این قسمت هستن نزدیک 110 تومن نقدی
باری ها بیشتر سری G هستن

actros 1843
14-02-2011, 17:54
و 340 هم بالاتر از این قسمت هستن نزدیک 110 تومن نقدی

چقدر گرووووووووووون

باری ها بیشتر سری G هستن

خیلی کم p340 باری هم هست:31:

SHIRIN 1843
15-02-2011, 22:32
سلام

کی قراره ای مدل اکتروس mp4 بیاد؟

actros 1843
15-02-2011, 23:35
سلام

کی قراره ای مدل اکتروس mp4 بیاد؟

اینطور که من تو سایتا دیدم سال 2012 فکر کنم.:31:

hamid00009
16-02-2011, 21:24
با سلام به دوستان میخام بحث را عوض کنم
به نظر شما کدام لاستیک بهتره الته برای چرخ جلو
خودم پرسیدم میگن میشلن نظر شما چی هست ( البته برای جلوی کشنده }

actros 1843
16-02-2011, 23:09
good year هم فکر کنم لاستیک خوبی باشه:31:

Actros
17-02-2011, 01:08
با سلام به دوستان میخام بحث را عوض کنم
به نظر شما کدام لاستیک بهتره الته برای چرخ جلو
خودم پرسیدم میگن میشلن نظر شما چی هست ( البته برای جلوی کشنده }

بله میشلن بهترین لاستیک هست

actros 1843
17-02-2011, 01:11
بله میشلن بهترین لاستیک هست

الان قیمت اش چه جوره جفتی؟

SHIRIN 1843
17-02-2011, 11:48
اینطور که من تو سایتا دیدم سال 2012 فکر کنم.

خب اگه یه سال دیگه میاد چرا از الان عکساش تو اینترنته؟

از عکساش معلومه تقریبا کامل چرا یه سال یعنی این ماشین یه سال کار داره؟

Actros
18-02-2011, 12:23
الان قیمت اش چه جوره جفتی؟

الان قیمت ندارم برادر . ولی فکر میکنم از همه هم گرون تر باشه

SHIRIN 1843
18-02-2011, 15:50
این هم همون p340 که تعریفشو میکردم امروز خودم شکارش کردم:31:

actros 1843
18-02-2011, 16:34
از عکساش معلومه تقریبا کامل چرا یه سال یعنی این ماشین یه سال کار داره؟

خب مثل اینجا نیست که تولید و طراحی و همه کار ماشین در عرض یه ما ه تموم بشه کلی روش کار میکنن:31:

joe_satriani
18-02-2011, 18:12

:40::40:

rami_hemi
18-02-2011, 20:59
نیشلن واسه کشنده های جدید بهتره
گوود یر هم ترکیه هستش مال لاسا
میشلن هم ترکیه هستن الان فکر کنم کمی بالاتر رفته جفتی نزدیک 1.200 یا 1.500
===========================================
این کامیون mp4 الان نزدیک 4 سال هستش که داره تست میشه کلا دارن تستهای تحت همه نوع شرایط رو انجام میدن
پس معلومه باید منتظر سری جدیدی از موتورها و شاسی ها باشیم حالا اینها تست بزرگراه و جاده هستش و بیشتر روی نمونه های متعارف انجام میشه
شاسی های ویژه معلوم نیست کجا تست میشن

SHIRIN 1843
18-02-2011, 22:13
این کامیون mp4 الان نزدیک 4 سال هستش که داره تست میشه کلا دارن تستهای تحت همه نوع شرایط رو انجام میدن
پس معلومه باید منتظر سری جدیدی از موتورها و شاسی ها باشیم حالا اینها تست بزرگراه و جاده هستش و بیشتر روی نمونه های متعارف انجام میشه
شاسی های ویژه معلوم نیست کجا تست میشن

چهار سال واقعا عالیه اون بیاد بیرون دیگه عجب چیزی میشه.

هنوز در مورد قدرت موتور اش اطلاعاتی نیست؟

rami_hemi
19-02-2011, 20:12
نه چیزی در مورد سری جدید موتروهای مرسدس بنز گفته نشده ولی موتروهای 11 لیتری 440 اسب فکر کنم جایگزین 12 لیتری های 440 بشن
واسه کشنده ها موتورها از 440 فکر کنم شروع بشه و به جای موتروهای 610 اسب هم 650 و بالاتر در نظر گرفته بشه

SHIRIN 1843
19-02-2011, 22:46
و به جای موتروهای 610 اسب هم 650 و بالاتر در نظر گرفته بشه

وای اگه برای رقابت با ولوو و مان بالای 700 بزنه عالی میشه.

دوتا سوال داشتم:

اینتر کولر چه سیستمی هست؟

این اسکانیا های p340 قدرتشون 340 اسب؟

اگه 340 باشه واسه یه کشنده کافیه؟

rami_hemi
20-02-2011, 22:46
اینتر کولر سیستمی هستش که توی موتورهای توربو به کار میره
وظیفه اونم خنک کردن هوای ورودی به توربو هستش (اینجا رو شاید اشتباه کرده باشم) تا میزان تراکم پذیری هوای ورودی بیشتر بشه
ئقیقا نمیدونم چقدر هستش ولی با کدهای اسکانیا بله 340 اسب هستش
برای یک کشنده توان زیاد مهم نیست
با توجه به ثابت بودن خداکثر ظرفیت بار هر چقدر توان کشنده بالا باشه بار سنگینتر رو با فشار کمتری روی موترو با سرعت بیشتری میتونه حمل کنه
ولی فاکتورهای اصلی ضرایب گیربکس و دیفرانسیل تو بیشترین وزن بار دخیل هستن
میدونید ماک هایی که همشون به پر قدرت بودن موتور مشهور هستن توان موتورشون 250 اسب بخار هستش و این شاسی و دیفرانسیل و گیربکس اونها هستش که قابلیت حمل بارهای سنگین رو به اونها میده

Actros
21-02-2011, 00:38
اینتر کولر سیستمی هستش که توی موتورهای توربو به کار میره
وظیفه اونم خنک کردن هوای ورودی به توربو هستش (اینجا رو شاید اشتباه کرده باشم) تا میزان تراکم پذیری هوای ورودی بیشتر بشه
ئقیقا نمیدونم چقدر هستش ولی با کدهای اسکانیا بله 340 اسب هستش
برای یک کشنده توان زیاد مهم نیست
با توجه به ثابت بودن خداکثر ظرفیت بار هر چقدر توان کشنده بالا باشه بار سنگینتر رو با فشار کمتری روی موترو با سرعت بیشتری میتونه حمل کنه
میدونید ماک هایی که همشون به پر قدرت بودن موتور مشهور هستن توان موتورشون 250 اسب بخار هستش و این شاسی و دیفرانسیل و گیربکس اونها هستش که قابلیت حمل بارهای سنگین رو به اونها میده

بله کلا اینتر کولر کارش خنک کردن هوای ورودی هست و با بهتر کردن تنفس موتور سر و کار داره .
درسته همه چیز قدرت موتور نیست . همین ماک یا بنز مایلر 2628 که خیلی قوی و سرخت هستن به ترتیب 250 و 280 اسب قدرت دارن . ولی خداییش خیلی خر زورن خیلی :31:

SHIRIN 1843
21-02-2011, 01:00
همین ماک یا بنز مایلر 2628 که خیلی قوی و سرخت هستن به ترتیب 250 و 280 اسب قدرت دارن . ولی خداییش خیلی خر زورن خیلی

پس به چی بستگی داره خودم هم دیدم اکثر این کمر شکن هارو ماک یا بنز قدیمی ها یا همین ماشین ها قدیمی میکشه

پی به چی ربط داره؟

Actros
21-02-2011, 14:00
پس به چی بستگی داره خودم هم دیدم اکثر این کمر شکن هارو ماک یا بنز قدیمی ها یا همین ماشین ها قدیمی میکشه

پی به چی ربط داره؟

همونطور که دوستمون گفت به گیربکس شاسی دیفرانسیل . مثلا گیربکس 2 کشنده مایلر و ماک خیلی قدرتی هست
میشه گفت ماک مدیون گیربکسشه
مثلا مرسدس تیتان 3850 که 500 اسب قدرت داره . مدل قدیمی هم هست با موتور 16 لیتری تونسه 1100 تن بار رو از جنوب ببره شمال . میدونی که الان کامیون های 700 اسبی هم شاید نتونن این کارو بکنن . ولی اون ساخته شده برای تناژ بالا

SHIRIN 1843
21-02-2011, 16:34
همونطور که دوستمون گفت به گیربکس شاسی دیفرانسیل . مثلا گیربکس 2 کشنده مایلر و ماک خیلی قدرتی هست
میشه گفت ماک مدیون گیربکسشه
مثلا مرسدس تیتان 3850 که 500 اسب قدرت داره . مدل قدیمی هم هست با موتور 16 لیتری تونسه 1100 تن بار رو از جنوب ببره شمال . میدونی که الان کامیون های 700 اسبی هم شاید نتونن این کارو بکنن . ولی اون ساخته شده برای تناژ بالا

یه چیزی میگم نخندین

یعنی میشه گیربکس رو به دو نوع سرعتی و قدرتی تقسیم کرد؟؟؟؟؟:31:

rami_hemi
22-02-2011, 04:12
بله همینطوره گیربکسها در هر نوعی چه سواری و چه سنگین سرعتی و قدرتی هستن
یه عده گشتوار رو افزایش میدن یه عده توان رو
یه چیز جالب بهتون بگم فکر میکنید ترکتورهای بزرگ یا بولدزرها و لودرهایی که سنگ و خاک زیادی رو میتونن جا به جا کنن چقدر توان موترو دارن؟
بیشترشون کمتر از 300 اسب بخار ولی گیربکسهای دارن که دور پایینی رو دارن و گشتاورهای سرسام آوری رو به محورهای نیرو منتقل میکنن
بیشتر این مباحث به مبدلهای نیرو و گشتاور مربوط میشه

SHIRIN 1843
26-02-2011, 00:02
این عکسو امروز گرفتم:31:
خدایی با یه کم بزک عجب چیزی میشه:31:

Actros
26-02-2011, 03:00
اینجا کجاس که این عکسو گرفتی شیرین ؟
خداییش 1844 همیشه قیافش تازگی داره :8:

mansour 64
26-02-2011, 11:31
سلام
چند روز پیش داشتم با ماشینم تو یک بزرگراه با سرعت معمولی 85-90 تو لاین 2 حرکت می کردم. به یه پل با طول عرشه بزرگ ( پل سیدی مشهد) رسیدم و تصمیم گرفتم از ماشین جلوییم سبقت بگیرم. به اینه نگاه کردم پشتم هیچ خبری نبود و خیلی راحت اومدم تو لاین 1. اما دقیقا چند ثانیه بعد یک نوشته IVECO با حداقل فاصله از من تو آینه وسطم خود نمایی می کرد! باورم نمی شد این دیگه از کجا اومده بود. چون تک سرنشین بودم و دور ماشین هم مناسب بود یه بار راهمنا زدم و پدال گاز رو تاآخر فشار دادم به این امید که پرایدم که 5000 تا بیشتر کار نکرده و نفس خوبی هم داره دور بگیره و از غول پشتم جدا بشم. اما ظاهرا بی فایده بود لعنتی چراغ می داد و راه می خواست! همزمان با سبقت گرفتنم اومدم لاین 2 و دیگه گاز رو رها نکردم تا یه جوری با این ایویکو 330 شاخ ، کل کوچیکی داشته باشم. اما راهم بسته بود و یه خورده شل کردم و اون منو گرفت. این کامیون واقعا یک هیولاست.اگر چه گاریش هم خالی بود. حدود 100 متر جلو تر از من هم از یه خاور با یک تغییر مسیر ناگهانی لایی وار از سمت راست سبقت گرفت و ناپدید شد. تصور کنید این تریلی با این سرعت و این وضع رانندگی متاسفانه چه سوانحی رو می تونه ایجاد کنه.

SHIRIN 1843
26-02-2011, 20:38
اینجا کجاس که این عکسو گرفتی شیرین ؟
خداییش 1844 همیشه قیافش تازگی داره :8:

اینو تو فیروزکوه گرفتم

آره خدایی حدود 4 ماه 1844 ندیده بودم ولی خدایی 1844 با یه اسکانیا r420 هم عوض نمیکنم این ماشین با یه بادشکن میشه سالار صای موتوراش دیونه میکنه:31:

سلام
چند روز پیش داشتم با ماشینم تو یک بزرگراه با سرعت معمولی 85-90 تو لاین 2 حرکت می کردم. به یه پل با طول عرشه بزرگ ( پل سیدی مشهد) رسیدم و تصمیم گرفتم از ماشین جلوییم سبقت بگیرم. به اینه نگاه کردم پشتم هیچ خبری نبود و خیلی راحت اومدم تو لاین 1. اما دقیقا چند ثانیه بعد یک نوشته IVECO با حداقل فاصله از من تو آینه وسطم خود نمایی می کرد! باورم نمی شد این دیگه از کجا اومده بود. چون تک سرنشین بودم و دور ماشین هم مناسب بود یه بار راهمنا زدم و پدال گاز رو تاآخر فشار دادم به این امید که پرایدم که 5000 تا بیشتر کار نکرده و نفس خوبی هم داره دور بگیره و از غول پشتم جدا بشم. اما ظاهرا بی فایده بود لعنتی چراغ می داد و راه می خواست! همزمان با سبقت گرفتنم اومدم لاین 2 و دیگه گاز رو رها نکردم تا یه جوری با این ایویکو 330 شاخ ، کل کوچیکی داشته باشم. اما راهم بسته بود و یه خورده شل کردم و اون منو گرفت. این کامیون واقعا یک هیولاست.اگر چه گاریش هم خالی بود. حدود 100 متر جلو تر از من هم از یه خاور با یک تغییر مسیر ناگهانی لایی وار از سمت راست سبقت گرفت و ناپدید شد. تصور کنید این تریلی با این سرعت و این وضع رانندگی متاسفانه چه سوانحی رو می تونه ایجاد کنه.

این که کاملا عادیه ما چند روز پیش تو اتوبان با 130 تا میرفتیم یه atego اومد پشتمون دوتا نور بالا زد زدیم کنار سبقت گرفت رفت

همین بابای خودم باش رفته بودم تبریز داشت با 110 تا میرفت گفت تازه رو 110 قفل وگرنه ماشین داره جاده رو گاز میگیره تازه ماشین داشت نفس میکشید اگه قفل نبود تا 140 تا هم میرفت معلوم بود ماشین هنوز جا داره ولی قفل بود:31:

---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:37 PM ----------

اینارو هم امروز شکار کردم:31:

actros 1843
03-03-2011, 17:31
چه میکنه این آلمان:31:

SHIRIN 1843
05-03-2011, 21:57
چه میکنه این آلمان

خدا هر کسی رو که داغ این عروسکارو به دل ما میزاره لعنت کنه:31:

دشت امروزم:31:

javad420
05-03-2011, 23:50
این عکسو امروز گرفتم:31:
خدایی با یه کم بزک عجب چیزی میشه:31:

خیلی قشنگه
ای کاش سقف بلندش میومد

actros 1843
06-03-2011, 15:25
خیلی قشنگه
ای کاش سقف بلندش میومد
همینش رو جمع کردن برگردونن سقف بلند باشه پیشکششون:41:

Actros
06-03-2011, 21:22
اکتروز 1844 پلاک سلیمانیه کردستان عراق . تو جاده کمر بندی کرمانشاه
این طرفا از این اکتروس های پلاک عراق پره . من حتی 1857 هم دیدم .
البته این عکسه زیاد شاخ نیست . ولی سقف بلنده .
جالبه که من پشت فرمون بودم تو 100 تا سرعت برگشتم عکس گرفتم :31:

actros 1843
06-03-2011, 21:35

من تازه فهمیدم این عراقیا اکثرشون اکتروس دارن

ولی ظلم راننده های یه کشو داغون مثل عراق باید اکتروس1857سوار بشن اون وقت راننده های ما تو کف یه 1844 سقف بلند باشن:41:

Actros
07-03-2011, 01:09
دادا اینا اکثرا کرد عراق هستن . کلا کردا عشق بنز هستن :20: حالا چه کرد ایران چه عراق چه ترکیه چه سوریه:31:
تو همین کرمانشاه من اکتروس عشق باز زیاد میبینم . بعد من با این راننده های پلاک عراق صحبت کردم گفتم حال می کنی با این 1857 ها:31: . میگفت خداییش تا حالا تو جاده هیچ ماشینی به گرد پام نرسیده . زده بود بغل داشت غذا میخورد نزدیک مرز (کرمانشاه - قصر شیرین - مرز خسروی - بازار مرزی پرویز خان )

actros 1843
08-03-2011, 02:52
دادا اینا اکثرا کرد عراق هستن . کلا کردا عشق بنز هستن حالا چه کرد ایران چه عراق چه ترکیه چه سوریه
تو همین کرمانشاه من اکتروس عشق باز زیاد میبینم . بعد من با این راننده های پلاک عراق صحبت کردم گفتم حال می کنی با این 1857 ها . میگفت خداییش تا حالا تو جاده هیچ ماشینی به گرد پام نرسیده . زده بود بغل داشت غذا میخورد نزدیک مرز (کرمانشاه - قصر شیرین - مرز خسروی - بازار مرزی پرویز خان )

خدایی ایران لیاقت بنز نداره باید با همین دانگ فنگ و هوو بسازه:13:

hamid00009
08-03-2011, 21:18
با سلام به دوستان عزیز
میخاستم بدونم کسی از دوستان در مورد آببندی ماشینهای صفر ( کشنده ) اطلاعاتی داره ؟؟ :11:

mefmef
08-03-2011, 21:41
چه میکنه این آلمان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه با حاله نوشته جلو ماشین
yes we can
بله ما می تونیم !!!!!!!!!

actros 1843
08-03-2011, 21:54
چه با حاله نوشته جلو ماشین
yes we can
بله ما می تونیم !!!!!!!!!

البته این به درد ایران نمیخوره یه دفعه دیدی تو جاده تهران قم افتاد تو یکی از این چاله های اتوبان سر و صورت ماشین اومد پایین چون اینا ارتفاعشون خیلی کمه باید جاده صاف باشه:31:

javad420
09-03-2011, 00:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکانیا تو گلی
قربونت بشم
خیلی دلبری
من فدات بشم

actros 1843
10-03-2011, 14:09
پایان طرح بازدید سیستم های فنی محصولات دانگ فنگ در شرکت رنا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرخودرو، مدیر فنی و گارانتی شرکت خدمات فنی رنا از پایان طرح بازدید سیستم سوخت رسانی محصولات دانگ فنگ خبرداد و گفت: این طرح در راستای ارائه خدمات ویژه به مشتریان محصولات چینی و خودرو های دانگ فنگ که حجم نسبتاً بالایی از تولیدات شرکت سایپا دیزل را تشکیل می داد در شرکت رنا اجرایی شد.

مهندس عبدی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت: این طرح از12 بهمن آغاز و تا 15 اسفند ادامه داشت که در 33 نمایندگی مجاز این شرکت در سراسر کشور اجرایی شد و هدف از این طرح ارائه خدمات بهتر با هزینه کمتر به مشتریان این خودرو ها بود.

وی افزود:همچنین طرح تعویض فیلتر ها و روان کارها و مواردی که مرتبط با سیستم موتور بود با قیمت مناسب و زیر قیمت بازار عرضه شد . در طول اجرای این طرح تخفیفات ویژه ای نیز برای مشتریان در نظر گرفته شد.

وی در خصوص طرحهای مشابه در شرکت رنا گفت:3 ماه پیش این طرح برای خودرو های ولوو نیز اجرایی شد که طی اجرای این طرح شرکت رنا اقدام به بازرسی موتور و کنترل سیستم موتور این خودروها نمود.

عبدی در خصوص برنامه نمایندگی های این شرکت در سال آینده گفت: برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان، این شرکت در صدد است در سال آینده بصورت ماهیانه یا فصلی طرح بازدید از خودرو ها را در شبکه نمایندگی های شرکت رنا اجرا کند تا باعث جذب بیشتر مشتریان و همچنین افزایش کیفیت قطعات و موارد مصرفی که در این خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد شود زیرا هم اکنون در کشور قطعات بی کیفیت بسیار زیاد و متاسفانه با قیمت های نازل در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

وی در پایان گفت:بنابراین اجرای این طرحها باعث خواهد شد دسترسی مشتریان به قطعات با کیفیت افزایش یابد و مشتريان اطلاعات مناسب تری را در خصوص استفاده از قطعات بدست آورند.

mefmef
12-03-2011, 10:30
دوستان عزیز سلام
ممکنه یکی از دوستان لطف کنه و بگه تو امریکا چندتا کارخانه تولید کامیون هست ؟

Actros
14-03-2011, 11:46

بنز مایلر دوستم 2628
:31:
خدای زور . خدای خر کاری . :20:

---------- Post added at 11:46 AM ---------- Previous post was at 11:42 AM ----------

دوستان عزیز سلام
ممکنه یکی از دوستان لطف کنه و بگه تو امریکا چندتا کارخانه تولید کامیون هست ؟

تا جایی که من میدونم
MACK
KENWORTH
INTERNATIONAL
NAVISTAR
PETERBILT
VOLVO
FRITE LINER
البته بازم هست ولی الان حضور ذهن ندارم

joe_satriani
21-03-2011, 20:08

mefmef
26-03-2011, 12:14
دوستان سلام
عیدتون مبارک
کسی از دوستان قیمت کامیون ها رو رو می دونه؟

REZA-1843
30-03-2011, 20:51
دوستان سلام
عیدتون مبارک
کسی از دوستان قیمت کامیون ها رو رو می دونه؟

خب شما نوع کامیون رو بگید ما بگیم:31:

ŞHÍЯÍŃ
04-04-2011, 12:12
به به چی شکار کردم

اینو خودم تو یه گاراژ گرفتم:31:

ŞHÍЯÍŃ
06-04-2011, 19:18
امروز یکی از دوستام اینو بهم گفت دقت نکرده بودم:13:

ببینید چقدر جلو پنجره این دو تا شبیه هم نه ببخشید عین هم :31:

اون از ایران خودرو که فراز میزنه کپی اکتروس

این هم از سایپا که برمیداره یه چی میزنه عین اسکانیا سری آر بعد میگه همه چی داخلی:31:

دزدی که فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست:27:

Actros
08-04-2011, 13:53
از ولوو خشوم نمیاد ولی این f12 خیلی تمیز بود حیف شد نشد عکس بهتره بگیرم . آخه پشت فرمون برگشتم ازش عکس گرفتم تو 80 تا سرعت :31:

ŞHÍЯÍŃ
08-04-2011, 23:47
از ولوو خشوم نمیاد ولی این f12 خیلی تمیز بود حیف شد نشد عکس بهتره بگیرم . آخه پشت فرمون برگشتم ازش عکس گرفتم تو 80 تا سرعت
خيلي تميز يادش بخير ماهم قبلا يه f12 خسته داشتيم:31:

به به حالا نوبت رسيد به عكس هاي من:31:

اسكانيا 450:18:

ماز:31:

به به اين هم 1844 هر وقت ميبينمش نميتونم ازش عكس نگيرم خيلي سلاره:40:

mohamad skystar
09-04-2011, 22:46
از Volvo FH12 سقف بلند 2 محور عکسی دارین؟

ŞHÍЯÍŃ
11-04-2011, 13:02
از Volvo FH12 سقف بلند 2 محور عکسی دارین؟

اينو خودم تو يه گاراژ گرفتم:31:

ŞHÍЯÍŃ
13-04-2011, 12:29
ميگما تن اين سايپا ديزل هم فكر كنم خورده به تن ايران خودرو ديزل:31:

سايپا هم زده تو خط دزدي يه fh رو بدون برداشتن لوازم تزئيني ميزد كه خراب كرد امروز قاب شاسي ور ميدارن فردا بادشكن اون وقت

ميشه عين اكتروس هايي كه ايران خودرو ميزد:31:

Actros
13-04-2011, 15:00
کم برو تو این گاراژا:20:
آره سایپا هم خیلی وقته اینجوری شده .
اون مایلر خسته کنار اون اف هاش و خیلی حال کردم باهاش . خیلی تمیزه

ŞHÍЯÍŃ
13-04-2011, 15:06
کم برو تو این گاراژا:20:

خواستم برم مسافرت با بابام رفتم گاراژ گرفتم :31:كجا همش ميرم گاراژ:31:

اون كه رو سقف مايلر هست چيه؟؟كولر؟؟

بی باک بی بال
13-04-2011, 15:15

کدوم مابلر یا اف هاش

اون كه رو سقف مايلر هست چيه؟؟كولر؟؟
اره
یه سوال نظرت درباره مایلر چی خوب بگیرم :20:

Actros
13-04-2011, 15:17
من عشق بنزم دیگه منظورم مایلر بود :20:
سوالتو متوجه نشدم داداش

بی باک بی بال
13-04-2011, 15:25
می خوام مایلر بخرم
نظر چی خوبه ؟

Actros
13-04-2011, 20:32
می خوام مایلر بخرم
نظر چی خوبه ؟

واسه چه کاری ؟ واسه معدن حرف نداره بیشتر

بی باک بی بال
13-04-2011, 21:51
واسه معدن سنگ اهن کارش 24 ساعت یه ساله

Actros
13-04-2011, 23:30
واسه معدن سنگ اهن کارش 24 ساعت یه ساله

مایلر شماره 1 هست برای اینکار . هنوز ماشینی نیومده که زیر بندی مستحکم مایلر رو داشته باشه . البته منظورم 2628 هست ها . واقعا یه ماشین استخوان دار هست

ŞHÍЯÍŃ
16-04-2011, 23:27

اینارو امروز گرفتم:31:

:31: هر کی بزرگشونو خواست بم پیغام بده:31:

Actros
17-04-2011, 00:00
کم این راننده هارو ببر تو فکر :31:
پیش خودشون میگن دختر عشق کامیون هم دیدیم :31:
رنو خیلی سالاره . سلطان مسیر های پر پیچ و خم . تنها رقیب اکتروس در دینامیک رانندگی هست

ŞHÍЯÍŃ
17-04-2011, 00:09
کم این راننده هارو ببر تو فکر :31:
پیش خودشون میگن دختر عشق کامیون هم دیدیم:31:

:43::43:وقتی داشتم از رنو عکس میگرفتم رانندش دید بوق زد از خجالت آب شدم رفتم تو زمین:43:

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

رنو خیلی سالاره . سلطان مسیر های پر پیچ و خم . تنها رقیب اکتروس در دینامیک رانندگی هست

:31: بعدشم اکتروس رقیب نداره:27:

Actros
17-04-2011, 01:14
:43::43:وقتی داشتم از رنو عکس میگرفتم رانندش دید بوق زد از خجالت آب شدم رفتم تو زمین:43:

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

:31: بعدشم اکتروس رقیب نداره:27:

جوجه ماشینی از من بیشتر که عشق اکتروز نیستی:31:
درسته هیچ ماشینی تسلط رانندگی بنز رو نداره . ولی رنو هم تو مسیرهای کوهستانی میتونه حرفی برا گفتن داشته باشه . بر خلاف مان و ولوو که خوب نیستن برا این مسیرها ولی شتاب مناسب تری دارن

hamid00009
17-04-2011, 22:04
دوستان سلام
میخاستم بدونم کسی از دوستان در مورد این کشندههایی که سایپا دیزل با نام البرز ثبت نام کرده اما الان میخاد کشنده دنگ فنگ بده اطلاعی نداره؟؟؟؟

ŞHÍЯÍŃ
17-04-2011, 22:10
دوستان سلام
میخاستم بدونم کسی از دوستان در مورد این کشندههایی که سایپا دیزل با نام البرز ثبت نام کرده اما الان میخاد کشنده دنگ فنگ بده اطلاعی نداره؟؟؟؟

فکر کنم البرز همون دانگ فنگ فقط اسمشو عوض کردن:31:به قول خودشون هم ایمن تر شده حالا خودشون میگن معلوم نیست راست میگن یا دروغ:27:

hamid00009
17-04-2011, 22:35
فکر کنم البرز همون دانگ فنگ فقط اسمشو عوض کردن:31:به قول خودشون هم ایمن تر شده حالا خودشون میگن معلوم نیست راست میگن یا دروغ:27:
نه این جور نیست کشنده البرز اصلاح شده کشنده دانگ فنگ است چون دانگ فنگ مشکلاتی داشتند که الان این کشنده های البرز این مشکلات را ندارند
اگر سایپا دیزل بخاد همچین کاری بکنه یعنی داره سر مشتریاش کلاه میزاره و حقشون را پایمال میکنه

ŞHÍЯÍŃ
17-04-2011, 22:57
نه این جور نیست کشنده البرز اصلاح شده کشنده دانگ فنگ است چون دانگ فنگ مشکلاتی داشتند که الان این کشنده های البرز این مشکلات را ندارند
اگر سایپا دیزل بخاد همچین کاری بکنه یعنی داره سر مشتریاش کلاه میزاره و حقشون را پایمال میکنه

خب این یه امر عادیه همونطوری که ایران خودرو سر مردم رو سر هوو کلاه گذاشت

الان هم سایپا راه افتاده داره کم کم fh13 رو هم لخت میکنه فعلا از قاب شاسی شروع کرده:27:

بی باک بی بال
17-04-2011, 23:10
نه دانگ فنگ با البرز فرق داره
قیمت دانگ فنگ خیلی پایین تر از البرز هست
اما از نظر قیافه یکی هستند
از هرکی که پرسیدن از این ماشین رازی نبوده یکی از اصلی ترین مشکلات لرزش شدید این ماشینه گیربکس ضعیم هم هست

hamid00009
18-04-2011, 10:39
نه دانگ فنگ با البرز فرق داره
قیمت دانگ فنگ خیلی پایین تر از البرز هست
اما از نظر قیافه یکی هستند
از هرکی که پرسیدن از این ماشین رازی نبوده یکی از اصلی ترین مشکلات لرزش شدید این ماشینه گیربکس ضعیم هم هست
این مشکلاتی را که گفتی برای دنگ فنگه یا البرز ؟؟

Actros
18-04-2011, 21:04
هر بلایی سره این ماشینا بیارن ماشین نمیشن و نمیشه بهشون اطمینان کرد. بعد ازمدتی میشه سرطان می افته به جونه زندگیت !

rami_hemi
19-04-2011, 17:23
این همه بحث کردین ولی میدونستید دانگ فنگ شریکی تکنولوژیکی گروه volvo هستش؟
و میدونستید موتوری که روی البرز هستش رنو یعنی دومین عضو گروه volvo هستش
تکنولوژی شاسی مربوط به رنو هستش و البرز در واقع همون DONG FENG KINLAND 420HP هستش که برای ایران فیس لیفت شده تا شبیه اسکانیا بشه
موتور رنو و شاسی شبیه سازی شده اون ارزش دارن ولی آیا اتاق این کامیون استاندارد کافی رو داره؟

Actros
19-04-2011, 21:00
هرکی مجله ماشین شماره ادیبهشت رو خریده باشه حتما مقایسه این کشنده رو خونده . خیلی خوشحال شدم از این مقایسه چون واقعا بنز جفت سوپر رو دست دارم .
ولی به نظر من نویسنده در اکثر موارد این ماشین رو زیر سوال برد و اتفاقا در اکثر جاها علاقه ی خودش رو نسبت به اف 12 بروز داده !
مثلا در مورد نهایت سرعت من خودم توی کامیون 2635 بودم که بیشتر 120 تا رفته یعنی حدودا 125 تا . اینجا نوشتن 114 تا نهایت سرعت ! .حالا همه میدونیم که فاکتور مهمی نیست در انتخاب کشنده این موضوع . اون ماشین 2635 مورد آزمایش ماله شهر خودمون هست ایران 19 هست کرمانشاهیه . خیلی نمونه تمیزیه از این ماشین .
و البته اینم بگم که من بارها گفتم F12 بهترین محصول ولوو هست از نظر من . واقعا ماشینه و من بهش علاقه دارم بعد از 2635
از دوستان میخوام نظرات خودشونو در مورد این 2 کشنده و نوشته ی مجله ماشین عرض کنن.

mansour 64
20-04-2011, 09:15
هرکی مجله ماشین شماره ادیبهشت رو خریده باشه حتما مقایسه این کشنده رو خونده . خیلی خوشحال شدم از این مقایسه چون واقعا بنز جفت سوپر رو دست دارم .
ولی به نظر من نویسنده در اکثر موارد این ماشین رو زیر سوال برد و اتفاقا در اکثر جاها علاقه ی خودش رو نسبت به اف 12 بروز داده !
مثلا در مورد نهایت سرعت من خودم توی کامیون 2635 بودم که بیشتر 120 تا رفته یعنی حدودا 125 تا . اینجا نوشتن 114 تا نهایت سرعت ! .حالا همه میدونیم که فاکتور مهمی نیست در انتخاب کشنده این موضوع . اون ماشین 2635 مورد آزمایش ماله شهر خودمون هست ایران 19 هست کرمانشاهیه . خیلی نمونه تمیزیه از این ماشین .
و البته اینم بگم که من بارها گفتم F12 بهترین محصول ولوو هست از نظر من . واقعا ماشینه و من بهش علاقه دارم بعد از 2635
از دوستان میخوام نظرات خودشونو در مورد این 2 کشنده و نوشته ی مجله ماشین عرض کنن.

سلام به دوستان
من هم این مقاله رو خوندم و ازش خوشم اومد. این دو تا کشنده با توجه به سال ساختشون واقعا ماشین های با ارزشی هستند. من خودم کاملا طرفدار کامیون های ولوو هستم و مسلما این روی نظرم تاثیر میذاره. مقایسه جالبی انجام شده بود ولی چون اطلاعات فنی زیادی از ماشین سنگین ندارم بهتره نظر فنی ندم. البته باید توجه داشته باشیم که حجم موتور 2635، 14.6 لیتر بود و حجم موتور ولوو 12 لیتر. این زیاد عادلانه نیست و توانایی بنز رو تو حمل بارهای سنگین بیشتر می کنه. البته مصرف سوخت کمتر بنز جلب توجه می کرد.
جالبه بدونین راننده شرکت ما که خودش قبلا کشنده ماک r600 داشته ( اگه اشتباه نکنم) هر وقت ازش می پرسم کشنده قوی بازار چیه، f12 رو نام می بره. بهر حال به نظر من این دو تا کشنده به همراه ایویکو 36-330 که ازش چیزهای عجیبی دیدم واقعا ماشین های پر قدرتی هستند.

Actros
20-04-2011, 14:53

من یکم پرس و جو کردم و تو نت گشتم که متوجه شدم f12 با 2 تا موتور موجوده یکیش 394 اسب و دیگری 356 اسب که به این موضوع اشاره ای نکرد نویسنده مجله ماشین . در کشور هم گونه ی 356 اسبی بیشتر موجوده .
مشخصات موتور
Volvo F 12 TD122F 12.0 356hp
Volvo F 12 TD122FS 12.0 394hp
اگر از این نمونه آزمایش می شد عادلانه تر بود . هر چند 2635 باز هم گردن کلفت تر از این حرفا هست !
میتونستن 2638 بنز رو بیارن !

Actros
20-04-2011, 15:09
موتور گردن کلفت مرسدس سری 400
این همون موتور کشنده مورد آزمایش مجله ماشین هست یعنی OM442A

--------------------------------------------------
اینم نمونه 10 سیلندر سری 400 که رو همین کامیونها هم هست

ŞHÍЯÍŃ
20-04-2011, 17:11
جالبه بدونین راننده شرکت ما که خودش قبلا کشنده ماک r600 داشته ( اگه اشتباه نکنم) هر وقت ازش می پرسم کشنده قوی بازار چیه، f12 رو نام می بره. بهر حال به نظر من این دو تا کشنده به همراه ایویکو 36-330 که ازش چیزهای عجیبی دیدم واقعا ماشین های پر قدرتی هستند.

:31: عجب اون راننده خودش ماک سوار بعد میگه f12 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

خود همون ماک خدای زور من هر روز میبینم این کمر شکن هارو یا ماک یا ایویکو یا بنز اصلا توشون ولوو قدیمی نیست:31:

ŞHÍЯÍŃ
20-04-2011, 19:57
سلام مگه actros mp4 اومده؟؟؟؟

mansour 64
21-04-2011, 09:09
:31: عجب اون راننده خودش ماک سوار بعد میگه f12 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

خود همون ماک خدای زور من هر روز میبینم این کمر شکن هارو یا ماک یا ایویکو یا بنز اصلا توشون ولوو قدیمی نیست:31:

سلام
چقدر خوبه که بتونیم نظرات دیگران رو بشنویم و کاملا بی طرف درباره هر جنس یا سازنده ای که مورد علاقه ما هم نیست قضاوت کنیم. نگاه کردن یک بعدی به مسائل و کورکورانه صحبت کردن، چیزی جز وضعیت کنونی ما رو به دنبال نداره.
درباره کمر شکن ها هم که گفتین با شما موافقم. من هم اکثرا ماک و ایویکو رو دیدم (تا تناژ تقریبی 100 تن). اما بنز کم دیدم.منظورم این نیست که بنز تو این رده نیست. من ندیدم، و ندیدن و ندانستن دلیل بر نبودن نیست.

ŞHÍЯÍŃ
21-04-2011, 11:30
سلام
چقدر خوبه که بتونیم نظرات دیگران رو بشنویم و کاملا بی طرف درباره هر جنس یا سازنده ای که مورد علاقه ما هم نیست قضاوت کنیم. نگاه کردن یک بعدی به مسائل و کورکورانه صحبت کردن، چیزی جز وضعیت کنونی ما رو به دنبال نداره.
درباره کمر شکن ها هم که گفتین با شما موافقم. من هم اکثرا ماک و ایویکو رو دیدم (تا تناژ تقریبی 100 تن). اما بنز کم دیدم.منظورم این نیست که بنز تو این رده نیست. من ندیدم، و ندیدن و ندانستن دلیل بر نبودن نیست.

این بنز

بوژی‌کش‌ها در صنعت حمل و نقل به جهت حمل مهمترین محموله‌های کارخانجات صنعتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشند. بوژی‌کش خود دارای یک موتور جداگانه است که بوسیله آن ارتفاع محور‌ها، کنترل جک هیدرولیک محور‌ها جهت تعویض چرخ‌ها و نحوه فرمان‌گیری بوژی انجام می‌شود، برای هدایت بوژی همیشه یک نفر متخصص و وارد به این کار همراه بوژی‌کش است که هدایت بوژی را بوسیله یک صفحه گردون بر عهده دارد که توسط میلشاه فرمان به میل فرمان و از آنجا به میل‌فرمان‌های کوتاه و جداگانه که به هر یک از محور‌ها وصل می‌شود، بوژی بوسیله یک پیشانی به مال‌بند و مال بند به جا مال بند در عقب کشنده بوژی کش متصل می‌شود.

لاستیک‌های بوژی‌کش‌ها معمولاً سایز 805/R15 است که هر محور دارای هشت عدد لاستیک می‌باشد که در صورت پنچری هر کدام از لاستیک‌ها بوسیله جک هیدرولیک آن محور, تعویض لاستیک انجام می‌پذیرد. بد نیست بدانید که وزن هر بوژی کش بسته به وزن باری که حمل می‌کند به تنهایی تا حدود 30 تن نیز می‌رسد, محور‌های بوژی نیز هر کدام تا 5/13 تن تحمل بار دارند که با احتساب وزن خود محور‌های آن، مجموع وزن یک محور بوژی به 15 تن می‌رسد.

بوژی‌کش‌ها برای تردد در جاده نیاز به خودروهای ایمنی دارند و از شش محور به بالا به دو اسکورت و کمتر از شش محور تنها به یک اسکورت نیاز دارند و تنها مجاز به رانندگی در روز آن هم در مسیر‌های مشخص شده می ‌باشند. کشنده‌های بوژی‌کش برای سوخت گیری ابتدا باید کشنده را از بوژی جدا کرده و بعد با اسب خالی یا همان کشنده تنها، برای سوخت‌گیری به جایگاههای عرضه نفت گاز مراجعه نمایند که به لحاظ زمانی مشکلاتی را برای آنها به همراه دارد.

مشکل‌ترین مکان برای عبور بوژی‌‌کش‌ها کنار گذر ( ایپاس ) و عبور از روی رودخانه‌ها است که نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد. از معروف‌ترین بوژی‌های مورد استفاده در کشور که در دنیا نیز از سازندگان معروف بوژی هستند می‌توان به بوژی گلدهوفر، نیکولاس و شویلر اشاره کرد.

کشنده ماک DM800 معروفترین بوژی کش کشور محسوب می شود اما در کنار این بولداگ بارکش یک بوژي كش دیگر نيز هست که در صنعت حمل و نقل کشور جايگاه ‌ و اعتبار خاصی دارد.

این کشنده کمیاب، کشنده مرسدس بنز 3850 تیتان است، موتور OM 423 LA، 15.9 لیتری سوپرشارژردار این کشنده با قدرت 500 اسب بخار قابلیت حمل بار تا 400 تن را دارد ولي در حالت تراكتور براي اين كشنده سقف 250 تن را تعيين كرده‌اند. این کشنده که مدل اواخر سال 1983 است دارای کابین خواب، بخاری و فاقد کولر بوده ولی 5 دستگاهی که مدل سال 1993 هستند ده سیلندر بوده و دارای کولر سقفی می‌باشند. ( یک گونه خاص دوازده سیلندر شاسی سیاه بنام Z4053 نیز در کشور وجود دارد که دارای کولر سقفی نیز می باشد ).

برای این کشنده از یک جعبه دنده 8 سرعته معروف به جعبه دنده‌های مایلری استفاده شده که یک کمک دستی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه این کشنده دارای یک کمک خودکار است که در مواقع لزوم و بیشتر در سینه‌کش‌ها و هنگامی که موتور اصلی با کاهش قدرت مواجه می‌شود با درگیر کردن کلاچ وارد عمل شده و قدرت کشنده را چند برابر می‌سازد و توربین پشت اتاق نیز وظیفه خنک‌کنندگی موتور را بر عهده دارد ( بطور خودکار با عبور دمای موتور از 85 درجه سانتیگراد فعال می شود ).

بر روی شاسی قرمز رنگ این کشنده یک کابین سر بسته با دو پنجره کناری به منظور استراحت همراهان بوژی‌کش تعبیه شده است. از دیگر مشخصه های این کشنده می توان به ارتفاع زیاد موتور از کف، گارد بزرگ جلو اتاق، آفتابگیر بیرونی و باک 500 لیتری اشاره کرد. وزن این کشنده در حدود 10 تن و به مانند دیگر بوژی‌کش‌ها تا 30 تن قابل افزایش است. مرسدس ‌بنز 3850 تیتان تنها مجاز به حداكثر سرعت 30 كيلومتر در ساعت مي‌باشد اما در اينكه اين بوژي كش با بار 125 تن نيز در جاده كفي مي‌تواند به صد كيلومتر سرعت برسد شك نكنيد!

مرسدس‌های تیتان به جهت دارا بودن امکانات رفاهی مناسب، دوام و کیفیت ساخت عالی و همچنین توان کشش فوق‌العاده زیادشان را باید ستاره بوژی‌کش‌ها و از اسطوره‌های تاریخ صنعت حمل و نقل کشور به شمار آورد. برای درک بیشتر از توان مرسدس‌های تیتان به حمل محموله 880 تنی از بندرعباس به مقصد یکی از کارخانجات شمال کشور اشاره می‌کنم که با وزن خود بوژی در مجموع 1100 تن بار را جابه‌جا نمود و بايد اينطور بيان كرد كه مرسدس های تیتان کشنده هایی هستند که محدودیتی در زمینه تناژ ندارند! و به گفته آقای ایرانپور از صاحبان مرسدس‌های تیتان، این کشنده آبروی صنعت حمل و نقل سنگین کشور است و تنها مشکلی که دارد کمبود و گرانی قطعات آنها است. متاسفانه با توجه به همزمانی تهیه مقاله با زمان حرکت کشنده مرسدس تیتان، امکان بررسی بیشتر این کشنده میسر نشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

:31: من از پدرم پرسیدم میگه ولوو الان 610 اسب بخار و ولوو قدیمی خیلی خیلی کم

بعد من تا به حال نشنیدم ایویکو و ماک برای تناژ 100 تن باشه من تو بندر عباس من چیزهایی از ماک دیدم که این حرف شما که تناژ 100 تن رو کاملا رد میکنه:27:

rami_hemi
21-04-2011, 12:02
توی یه گشنده هیچوقت تنها و تنها توان موتور مطرح نیست بیتر گشتاور موترو مورد بحث هستش
البته توان با گشتاور همیشه در ارتباط هستن و توان بیشتر سرعت بیشتری رو ارمغان میره ولی گشتاورهای سهمگینی مثلا بالای 1500 نیوتن متر هستن که بارهای عظیم رو حمل میکنن
پس تو یه کشنده سنگین شاسی و سیستم انتقال توان و نیرو (توان و نیرو یکی نیستن) هستش که حرف اول رو میزنه نه توان موتور کشنده
برای همین بحث کردن در مورد برتری یک کشنده به سادگی یک اتومبیل معمولی نیست
من هیچ وقت تستهای مجله ماشین در مورد کشنده ها رو قبول ندارم چون اصلا تحصصی بحث نمیکنن
این سری مقالات هم با طرفداری شدید از ولوو هستش که در این مورد باید بپرسیم چرا پس همیشه در بین کشنده های اروپایی مرسدس بیشترین فروش رو داره ؟ چطور میشه که موتورهای مرسدیس از با دوامترین ها هستن
من توی تی تی هم گفتم که چطور میشه که رنگ شاسی یک کشنده بارش مزیت میشه؟

ŞHÍЯÍŃ
22-04-2011, 20:50
:31: چون از دور گرفته بودم کیفیت اش زیاد جالب نشد ولی آکسور دیگه با مخلفات:40:

بی باک بی بال
22-04-2011, 21:37
چون از دور گرفته بودم کیفیت اش زیاد جالب نشد ولی آکسور دیگه با مخلفات
مخلفات دیگه چی
خشک خشک

ŞHÍЯÍŃ
22-04-2011, 22:16
مخلفات دیگه چی
خشک خشک

بادشکن سقفی بادگیر بغل کاور شاسی:31:

Actros
23-04-2011, 00:07
توی یه گشنده هیچوقت تنها و تنها توان موتور مطرح نیست بیتر گشتاور موترو مورد بحث هستش
البته توان با گشتاور همیشه در ارتباط هستن و توان بیشتر سرعت بیشتری رو ارمغان میره ولی گشتاورهای سهمگینی مثلا بالای 1500 نیوتن متر هستن که بارهای عظیم رو حمل میکنن
پس تو یه کشنده سنگین شاسی و سیستم انتقال توان و نیرو (توان و نیرو یکی نیستن) هستش که حرف اول رو میزنه نه توان موتور کشنده
من هیچ وقت تستهای مجله ماشین در مورد کشنده ها رو قبول ندارم چون اصلا تحصصی بحث نمیکنن
این سری مقالات هم با طرفداری شدید از ولوو هستش که در این مورد باید بپرسیم چرا پس همیشه در بین کشنده های اروپایی مرسدس بیشترین فروش رو داره ؟ چطور میشه که موتورهای مرسدیس از با دوامترین ها هستن

تایید میشه
یکی از دوستان تی تی حرف خوبی زده بود .
گفته بود این قضیه گرم کردن بنز درست . ولی بنز اگرم گرم میکنه بازم براش مشکلی پیش نمیاد !
کسی نیست که قبول نداشته باشه بنز از لحاظ استحکام و دوام رده ی اول هست .
مثلا ولو هم یه مشکل سوزن انژکتور داره که هنوزم این مشکل تو محصولات جدیدش خست . خصوصا اف ام . که خیلی تنظیمش بهم میخوره.
=======================
منصور جان خود این کشنده 2635 تو کارتش میزنه 110 تن ظرفیت !

بی باک بی بال
23-04-2011, 19:31
بادشکن سقفی بادگیر بغل کاور شاسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره یادم نبود اینها توی ایران اپشن هشتند

دوتا عکس جدید گرفتم یکی از یکی بهتر
خیلی سالار نه
یه سوال این مدل چند یعنی توی چه سالی وارد ایران شداند

اینم تراک 120 تنی

ŞHÍЯÍŃ
23-04-2011, 21:13
:31: میگم من از این کامیون های خاک برداری یه بار پشت یه کمر شکن دیدم خیلیییییییییییییی بزرگن:31:

:31: اون ماک هم که عشق خودمه لامصب توش یه هتلیه یه خانواده میتونه توش بخوابه:31:

rami_hemi
25-04-2011, 00:20
ماک نیست
اینترناشنال 9700 مدل 1990

mansour 64
25-04-2011, 08:27
این بنز

بوژی‌کش‌ها در صنعت حمل و نقل به جهت حمل مهمترین محموله‌های کارخانجات صنعتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشند. بوژی‌کش خود دارای یک موتور جداگانه است که بوسیله آن ارتفاع محور‌ها، کنترل جک هیدرولیک محور‌ها جهت تعویض چرخ‌ها و نحوه فرمان‌گیری بوژی انجام می‌شود، برای هدایت بوژی همیشه یک نفر متخصص و وارد به این کار همراه بوژی‌کش است که هدایت بوژی را بوسیله یک صفحه گردون بر عهده دارد که توسط میلشاه فرمان به میل فرمان و از آنجا به میل‌فرمان‌های کوتاه و جداگانه که به هر یک از محور‌ها وصل می‌شود، بوژی بوسیله یک پیشانی به مال‌بند و مال بند به جا مال بند در عقب کشنده بوژی کش متصل می‌شود.

لاستیک‌های بوژی‌کش‌ها معمولاً سایز 805/R15 است که هر محور دارای هشت عدد لاستیک می‌باشد که در صورت پنچری هر کدام از لاستیک‌ها بوسیله جک هیدرولیک آن محور, تعویض لاستیک انجام می‌پذیرد. بد نیست بدانید که وزن هر بوژی کش بسته به وزن باری که حمل می‌کند به تنهایی تا حدود 30 تن نیز می‌رسد, محور‌های بوژی نیز هر کدام تا 5/13 تن تحمل بار دارند که با احتساب وزن خود محور‌های آن، مجموع وزن یک محور بوژی به 15 تن می‌رسد.

بوژی‌کش‌ها برای تردد در جاده نیاز به خودروهای ایمنی دارند و از شش محور به بالا به دو اسکورت و کمتر از شش محور تنها به یک اسکورت نیاز دارند و تنها مجاز به رانندگی در روز آن هم در مسیر‌های مشخص شده می ‌باشند. کشنده‌های بوژی‌کش برای سوخت گیری ابتدا باید کشنده را از بوژی جدا کرده و بعد با اسب خالی یا همان کشنده تنها، برای سوخت‌گیری به جایگاههای عرضه نفت گاز مراجعه نمایند که به لحاظ زمانی مشکلاتی را برای آنها به همراه دارد.

مشکل‌ترین مکان برای عبور بوژی‌‌کش‌ها کنار گذر ( ایپاس ) و عبور از روی رودخانه‌ها است که نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد. از معروف‌ترین بوژی‌های مورد استفاده در کشور که در دنیا نیز از سازندگان معروف بوژی هستند می‌توان به بوژی گلدهوفر، نیکولاس و شویلر اشاره کرد.

کشنده ماک DM800 معروفترین بوژی کش کشور محسوب می شود اما در کنار این بولداگ بارکش یک بوژي كش دیگر نيز هست که در صنعت حمل و نقل کشور جايگاه ‌ و اعتبار خاصی دارد.

این کشنده کمیاب، کشنده مرسدس بنز 3850 تیتان است، موتور OM 423 LA، 15.9 لیتری سوپرشارژردار این کشنده با قدرت 500 اسب بخار قابلیت حمل بار تا 400 تن را دارد ولي در حالت تراكتور براي اين كشنده سقف 250 تن را تعيين كرده‌اند. این کشنده که مدل اواخر سال 1983 است دارای کابین خواب، بخاری و فاقد کولر بوده ولی 5 دستگاهی که مدل سال 1993 هستند ده سیلندر بوده و دارای کولر سقفی می‌باشند. ( یک گونه خاص دوازده سیلندر شاسی سیاه بنام Z4053 نیز در کشور وجود دارد که دارای کولر سقفی نیز می باشد ).

برای این کشنده از یک جعبه دنده 8 سرعته معروف به جعبه دنده‌های مایلری استفاده شده که یک کمک دستی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه این کشنده دارای یک کمک خودکار است که در مواقع لزوم و بیشتر در سینه‌کش‌ها و هنگامی که موتور اصلی با کاهش قدرت مواجه می‌شود با درگیر کردن کلاچ وارد عمل شده و قدرت کشنده را چند برابر می‌سازد و توربین پشت اتاق نیز وظیفه خنک‌کنندگی موتور را بر عهده دارد ( بطور خودکار با عبور دمای موتور از 85 درجه سانتیگراد فعال می شود ).

بر روی شاسی قرمز رنگ این کشنده یک کابین سر بسته با دو پنجره کناری به منظور استراحت همراهان بوژی‌کش تعبیه شده است. از دیگر مشخصه های این کشنده می توان به ارتفاع زیاد موتور از کف، گارد بزرگ جلو اتاق، آفتابگیر بیرونی و باک 500 لیتری اشاره کرد. وزن این کشنده در حدود 10 تن و به مانند دیگر بوژی‌کش‌ها تا 30 تن قابل افزایش است. مرسدس ‌بنز 3850 تیتان تنها مجاز به حداكثر سرعت 30 كيلومتر در ساعت مي‌باشد اما در اينكه اين بوژي كش با بار 125 تن نيز در جاده كفي مي‌تواند به صد كيلومتر سرعت برسد شك نكنيد!

مرسدس‌های تیتان به جهت دارا بودن امکانات رفاهی مناسب، دوام و کیفیت ساخت عالی و همچنین توان کشش فوق‌العاده زیادشان را باید ستاره بوژی‌کش‌ها و از اسطوره‌های تاریخ صنعت حمل و نقل کشور به شمار آورد. برای درک بیشتر از توان مرسدس‌های تیتان به حمل محموله 880 تنی از بندرعباس به مقصد یکی از کارخانجات شمال کشور اشاره می‌کنم که با وزن خود بوژی در مجموع 1100 تن بار را جابه‌جا نمود و بايد اينطور بيان كرد كه مرسدس های تیتان کشنده هایی هستند که محدودیتی در زمینه تناژ ندارند! و به گفته آقای ایرانپور از صاحبان مرسدس‌های تیتان، این کشنده آبروی صنعت حمل و نقل سنگین کشور است و تنها مشکلی که دارد کمبود و گرانی قطعات آنها است. متاسفانه با توجه به همزمانی تهیه مقاله با زمان حرکت کشنده مرسدس تیتان، امکان بررسی بیشتر این کشنده میسر نشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

:31: من از پدرم پرسیدم میگه ولوو الان 610 اسب بخار و ولوو قدیمی خیلی خیلی کم

بعد من تا به حال نشنیدم ایویکو و ماک برای تناژ 100 تن باشه من تو بندر عباس من چیزهایی از ماک دیدم که این حرف شما که تناژ 100 تن رو کاملا رد میکنه:27:

سلام به همه دوستان
اگه دقت می کردین بحث ما روی کشنده های فوق سنگین نبود در حالی که بنز 3850 تیتان یک کشنده فوق سنگینه. بازم میگم هیچ گونه حساسیتی در این مورد ندارم.
چند وقت پیش تو یک نمایشگاه خودرو سنگین از مسئول فنی غرفه ایویکو راجع به بعضی مدلاش و همین طور مدل قدیمیش (36-330) سوال کردم. می گفت تا 96 تن قدرت کشش بار داره. صحت این حرفو دوستانی که مشخصات فنی اونو می دونن باید تایید کنن.
درباره ماک های معمولی r600 (و نه کشنده سنگین DM800) هم یک بار از رانندش که یک بوژی خالی رو حمل می کرد مطالبی پرسیدم. رانندش، به معنی واقعی راننده سنگین بود و به نظر آدم باتجربه ای تو این کار می اومد. می گفت حداکثر تا 100 تن بار رو می تونه حمل کنه. روز بعد هم یک ماک DM800 اومد تا محموله رو که یک ترانس بود با بوژی حمل کنه.
بهر حال باز هم باید کسی که اطلاعات فنی داره این مطالب رو تایید یا رد کنه.

mansour 64
25-04-2011, 08:41

من هم کاملا موافقم. تست یک کشنده شرایط زیادی رو می طلبه و همین طور افرادی که هم با معلومات و هم بی طرف باشند. درباره رابطه توان و گشتاور هم درسته.
P=TW
توان= گشتاور * سرعت دورانی.
در یک توان ثابت با کاهش سرعت می تونیم گشتاور بیشتری رو بدست بیاریم که توانایی حمل بار رو بیشتر می کنه.

mansour 64
25-04-2011, 08:47
تایید میشه
یکی از دوستان تی تی حرف خوبی زده بود .
گفته بود این قضیه گرم کردن بنز درست . ولی بنز اگرم گرم میکنه بازم براش مشکلی پیش نمیاد !
کسی نیست که قبول نداشته باشه بنز از لحاظ استحکام و دوام رده ی اول هست .
مثلا ولو هم یه مشکل سوزن انژکتور داره که هنوزم این مشکل تو محصولات جدیدش خست . خصوصا اف ام . که خیلی تنظیمش بهم میخوره.
=======================
منصور جان خود این کشنده 2635 تو کارتش میزنه 110 تن ظرفیت !

من که نگفتم بنز 2635 نمی تونه 110 تن بار رو حمل کنه! در مقابل دانش فنی و تجربه کمپانی معظم بنز، ما کی هستیم که بخواهیم انتقاد کنیم!
ولی واقعا شما هم طرفدارهای به شدت پر و پا قرص مرسدس بنز هستید!!
البته من همچنان در وهله اول کامیون های ولوو رو دوست دارم.

ŞHÍЯÍŃ
25-04-2011, 13:05
ماک نیست
اینترناشنال 9700 مدل 1990

:31: حواسم نبود ولی هر چی باشه آمریکایه دیگه:31:

سلام به همه دوستان
اگه دقت می کردین بحث ما روی کشنده های فوق سنگین نبود در حالی که بنز 3850 تیتان یک کشنده فوق سنگینه. بازم میگم هیچ گونه حساسیتی در این مورد ندارم.

من منظورم این هستش که بوژی کش بنز خیلی خیلی بیشتر از بوژی کش ولوو اگه بندر عباس رفته باشین به این حرف من پی میبرید بوژی کش ولووو قدیمی که میتونم بگم به جز n12 دیگه چیزی نیست ولیی بنز تو این قیافه مدل اش رو یادم نیست خیلی زیاد

البته من همچنان در وهله اول کامیون های ولوو رو دوست دارم.

:31::31:خب ما هم به بنز علاقه داریم:31:

Actros
26-04-2011, 00:38
ACTROS 4165 SLT TITAN
با موتور 15/9 لیتری به قدرت 653 اسب بخار و گشتاور فوقالعاده 3000 نیوتون متر . از 650 اسب 3000تا گشتاور کشیدن بیرون خیلی خوبه

عکسهای بیشتر اینجا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ml

ŞHÍЯÍŃ
27-04-2011, 17:18

یکی دیگه از ایرادات هوو، همین جلو پنجره اونه که تا باز نشه اتاق نباید بالا بره! وگرنه باعث شکستگی قسمت مذکور میشه.:13:

شاید تنها نقطه قوت و دلخوش کن هوودر میان ضعفهای بی شمار این کامیون، همین بالن اتاق اونه که حداقل نسبت به دانگ فنگ!!!!!!معذرت میخوام (البرز) !!!!!! کمی نرمتر و راحت تره و فضای بهتری رو برای راننده به ارمغان میاره. تکانهای شدید اتاق و تعلیق غیر استاندارد صندلی و اتاق در کشنده البرز، راننده رو واقعا از پا در میاره و باعث خستگی بیش از حد راننده میشه!

منبع
trucklove.------------

ŞHÍЯÍŃ
03-05-2011, 01:33

عشقو نیگا چشمک میزنه
:40:

ŞHÍЯÍŃ
03-05-2011, 01:33
با اینکه از fh مخصوصا از نوع سقف کوتاهش خوشم نمیاد ولی این یکی خیلی با سلیقه درستش کرده:40:

بی باک بی بال
03-05-2011, 18:29
صحبت از هوو شد
الان خیلی خواهان پیدا کرده
چون الان دیگه میشه تعیر وضعیت داد
وکمپرسی یا میکسر گذاشت و به دلیل وزن خیلی کم میشه بار زیادی زدلوازم یدکی هم توی بازار زیادشده و ارزان هست

mansour 64
04-05-2011, 13:48
سلام
یک کاتالوگ خیلی مختصر از ولوو f12

reza125k
05-05-2011, 19:13
سلام.دوستان متخصص کسی در مورد کمپرسی آمیکو تک اطلاعات فنی داره.منظورم اینه که ماشینای خوبی هست یا نه . موتورش کجایی و کلا نظرشون چیه راجب این کمپرسی.لطفا متخصصین زودتر جواب بدن .چون قصد خریدش رو دارم

ŞHÍЯÍŃ
05-05-2011, 19:54
سلام.دوستان متخصص کسی در مورد کمپرسی آمیکو تک اطلاعات فنی داره.منظورم اینه که ماشینای خوبی هست یا نه . موتورش کجایی و کلا نظرشون چیه راجب این کمپرسی.لطفا متخصصین زودتر جواب بدن .چون قصد خریدش رو دارم

من تخصص ندارم ولی اونایی که دارن و تخصص دارن گفتن اینارو:46:

توی نمایشگاه خودرو تویه قرفه آمیکو با مسئول فروشش صحبت کردم
پلت فرمش مال ایران موتورشم یادم نیست یک چیزی توی مایه های اشمیتزر یا هم چین چیزی
10چرخش رو نگاه کردم لیور گیربکسش سیمی بود اتاقشم مال مان هستش ولی داشبردشو خودشون طراحی کردن
توی گاراژ هم با راننده یکی از کمپرسی های تکش صحبت میکردم از لوازم یدکیش خیلی مینالید و می گفت اصلا لوازماش نیست
کلا خدمات پس از فروش خوبی نداره ولی از بنز خیلی بهتره چون دیگه دوران بنز 1924 و 2624 گذشته

بالاخره اميكو رو تحويل كرفتيم؛
حاجي از جلفا بهم زنك زد كفت ماشين يك قرون نميارزه و مستقيم ميخايم بذاريمش براي فروش!
تعجب كردم تا اينكه حاجي ماشينو اورد خونه كه فرداش ببريمش اهنكري؛خاستيم بريم اهنكري اولين بار كه سوارش شدم تعجب كردم كه حاجي جي ميكه؛خوب فرمون كه جرم و جوب سقف هم موكت با كيفيت؛صبر كن ببينم!اين كه كاغذه،ميشه روش يادكاري نوشت!
ماشين كه روشن شد حالت تهوع بهم دست داد دقيقا عين1921قديمي صدا ميومد تو اطاقش ديدم حاجي يه جورايي داره دنده عوض مي كنه
دقت كه كردم ديدم دنده هاش با همه ي ماشيناي دنيا فرق داره و 1و2جاش جابجاست!و اينقدر بدرد نخوره كه هر دندشو با 3يا4بار قيز و قوز در اوردنش جا ميرفت و مطمعنا اكه 6ماه باهاش كار كنيد جعبه دندش مرخص ميشه
تو اولين دست انداز ستون فقراتمون خورد شد اينها رو به كرماي ازار دهنده ي تو اطاق اضافه كنيد؛دقيقا اينجوري بهتون بكم كه يه ماشين بدرد نخور بي اصالت 30سال قبل كه فقط يك ذره خوشكلش كردن؛
الانم دنبال فروششيم كه اكسورم بفروشيم يك fm13صفر بكيريم؛

اقا این امیکو عجب کابوسی شده!!
الان ده روزه از اهنگری درش اوردیم گذاشتیمش شهرک هیچکس سراغش نمیاد.بهمون می گن باید5میلیون روش ضرر کنی تا یکی بیاد بخرتش.اساتید منو راهنمایی کنید.راست می گن؟؟؟؟چیکار کنم؟؟؟

_ماشین خالی تو کف گاز نمیخوره چه برسه با17تن بار تو اتوبان صیاد.
2_دنده هاش رو حاجی که کلی وارده در حالت خالی با هفت هشت بار صدا جا میره و دنده 2وهفتش جا نمیره(فرض کن شوفر بخاد باهاش کار کنه)
3_این ماشینی که صفره می گن باید5میلیون روش ضرر کنی حتما دو سال کار کنه تو چشم شمر هم دیگه نمیره.

اینارو از سایت تیونینگ تالک دقیا براتون کپی کردم حالا اگه نادرست بود دوستان کمک کنن:46:

بی باک بی بال
05-05-2011, 20:15
با تشکراز شیرین:31:
موتور گیربکس هو و هست تکش خوب اما جفت میگن مثلا هو مشکلاتی توی دند ه و ترمز داره قطعات الان خیلی خوب شده هم فراون هم ارزان کلا ماشین جاده اسفات هست توی خاکی دو ماه دوام نیمارن مخصوص جفت :46:
در کل ماشین بدی نیستن:46:جفتش شده 90 خوردی

mansour 64
08-05-2011, 13:48
سلام کاتالوگ مختصری از ولوو N12

joe_satriani
11-05-2011, 20:00
بريد حالشو ببريد :31:

بی باک بی بال
11-05-2011, 20:05
ایران هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza125k
13-05-2011, 12:35
با تشکراز شیرین:31:
موتور گیربکس هو و هست تکش خوب اما جفت میگن مثلا هو مشکلاتی توی دند ه و ترمز داره قطعات الان خیلی خوب شده هم فراون هم ارزان کلا ماشین جاده اسفات هست توی خاکی دو ماه دوام نیمارن مخصوص جفت :46:
در کل ماشین بدی نیستن:46:جفتش شده 90 خوردی
lممنون از نظرتون. می خواستم بدونم اگه 72 ملیون بدم نقد یه آمیکو تک بگیرم بهتره یا اینکه یه بنز تک مدل 76 که همین قیمت هستش رو بگیرم بهتره...لطفا اگه با این پول میشه ماشین دیگه ای گرفت نقد منظورم کمپرسی هستش بگین

joe_satriani
13-05-2011, 22:19
ایران هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
آره
ايران هست - مشهد
داشته ميرفته سمت پايانه بار مشهد :20:
خيلي حال كردم خودم ديدمش :10:
واقعا دمش گرم :27:

بی باک بی بال
14-05-2011, 05:34
lممنون از نظرتون. می خواستم بدونم اگه 72 ملیون بدم نقد یه آمیکو تک بگیرم بهتره یا اینکه یه بنز تک مدل 76 که همین قیمت هستش رو بگیرم بهتره...لطفا اگه با این پول میشه ماشین دیگه ای گرفت نقد منظورم کمپرسی هستش بگین
بستگی به کار و شهر شما داره
بعداینکه خودت می خواهی کار کنی یا بدی دست راننده
اگه توی جاده می خواهی کار کنی عالی هست اما خاکی نه

بی باک بی بال
14-05-2011, 20:09
انتخاب کنید

Actros
14-05-2011, 20:32
اولی اکسوره؟

joe_satriani
14-05-2011, 22:22
انتخاب کنید

با سلام
من اولي رو انتخاب ميكنم :31:

mohamad skystar
16-05-2011, 13:43
آخرين مانع بر سر راه شماره‌گذاري فراز برداشته شد

به گزارش ایکو پرس به نقل از روابط عمومی ایران خودرو دیزل ، پيش از اين پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با وجود تاييد فني اين خودرو سنگين از سوي موسسه استانداردهاي بين‌المللي VCA انگلستان، موافقت خود با شماره‌گذاري اين خودرو سنگين را منوط به كسب نمره قبولي در آزمون موسسه معتبر استاندارد ديگري به عنوان مرجع سوم دانسته بود.

براساس این گزارس ، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور نيز با تأیید استانداردهای کشنده جديد فراز از صدور تأییدیه رعایت استانداردهای 51 گانه در کشنده فراز خبر داده بود.

اين سازمان ابهامات بوجود آمده در خصوص كاميون فراز که به اشتباه آن را هوو نامیده بودند را کاملاً بی اساس دانسته و بر وجود تفاوت‌های عمده اين كاميون با کاميون هوو تاكيد كرده بود.

پس از مطرح شدن اين موضوع دو دستگاه خودروي فراز به صورت نمونه و با انتخاب پليس راهنمائي و رانندگي و موسسه استاندارد به مركز بين المللي آزمون خودرو موسسه TÜV-SÜD آلمان در كشور چك اعزام و اين دو محصول در حضور كارشناسان موسسه استاندارد مورد بررسي مركز بين‌المللي صدور گواهينامه استانداردهاي بين‌المللي TÜV-SÜD قرار گرفت.

دراین گزارش آمده است ، نتايج اين آزمون كه بر اساس استاندارد اروپايي 71/320/EEC و معادل استاندارد ملي 6742/ISIRI بوده است حاكي از انطباق كامل خودروهاي مورد آزمايش با بالاترين استانداردهاي ايمني خودروهاي روز اروپاست.

موسسه بين‌المللي صدور گواهينامه استانداردهاي بين‌المللي TÜV-SÜD با سابقه‌اي 140 ساله به عنوان يكي از اصلي‌ترين مراجع تاييد استانداردهاي روز جهان در زمينه انواع صنايع از جمله خودروسازي به حساب مي‌آيد.

گفتنی است ، پيش از اين در خبرها آمده بود كه كاميون فراز با چهره اي كاملا متفاوت و زيبا به بازار عرضه خواهد شد و داراي قابليت هاي چشمگير و مدرني مي باشد از جمله: اين محصول يک کاميون 4*6 كشنده با قدرت كشندگي (وزن ناخالص تركيبي GCW) برابر با 49 تن مي باشد. ، موتور كاميون فراز از نوع WD615.96C مجهز به سيستم پيشرفته پاشش سوخت از نوع Common – Rail بوده و با قدرتي معادل 380 اسب بخار سطح آلايندگي Euro III را پاس مي كند.

از دیگر خصوصیات کامیون فراز می توان به گيربكس كاميون فراز از نوع HW18710T مجهز به كليد پنوماتيكي تغيير وضعيت سبك و سنگين بوده و 10 دنده جلو و 2 دنده عقب داردو سيستم ترمز كاميون فراز با بهره گيري از 140 ليتر ذخيره انرژي باد در مخازن و پهناي كفشك ترمز بيشتر و نيز بهره گيري از سيستم هاي پيشرفته ترمز ABS و ترمز كمكي EVB (ترمز موتوري) و خفه كن موتور (EB) كارآيي مطلوبي دارد، اشاره کرد .

كاميون فراز با توجه به بهره گيري از سيستم هاي پيشرفته الكترونيكي، مجهز به سيستم كروز كنترل و محدود كننده سرعت و همچنين كليد مصرف اقتصادي در حالت بدون بار مي باشد و عيب يابي در كاميون فراز با دستگاه‌هاي عيب‌ياب الكترونيكي (Diagnostic Systems) انجام مي گيرد.

ŞHÍЯÍŃ
16-05-2011, 18:45
انتخاب کنید

:31::31:بستگی داره:31:

آکسور:31: گلگیراشو با سپراش سفید میکنی:31: یه بادشکن میشه سالار:31:

البته این اتاق 4 نفره قرمزه رو هم دوس دارم اینتر ناش:40: ولی میخوره گازوئیل خور و پر خرج باشه:31:

rami_hemi
17-05-2011, 20:55
اینتر ناشنال با موتور 380 اسبی و وزنی در حدود 9 تن با وجود اتاق بزرگ و راحتش که به راحتی امکان خواب 5 نفر رو فراهم میکنه مصرف انچنانی نداره کشش خوبی توی کفی داره در حد اندازه کشنده های 2*4 اروپایی طاهر میشه ولی کمی تو سینه کش ها و سر بالایی به خاطر دو دیفرانسیل بودنش کم میاره که اونم زیر بار معلوم میشه
اتاقی ایمنی دارن
یکی از معایبشون که برتری هم حساب میشه اتاق کاملا الومنیومی هستش و یکی هم کم بودن تعمیرکار ماهر هستش که این روزا برای بیشتر کشنده و کامیونهای کشور اتفاق افتاده

ŞHÍЯÍŃ
21-05-2011, 16:38
خوشا به حالت ای عراقی.............:2:

actros 1846

اینم سایز بزرگش:46:

بی باک بی بال
26-05-2011, 19:12
قدرت ازش میباره :5:
مامانم اینا

ŞHÍЯÍŃ
27-05-2011, 23:19
:13: حیف این اکتروس خوشگل

چپ شدن یک کامیون افغان در زابل که میتونید عکساش رو توی اینجا ببینید

این کشور های عقب افتاده باید این ماشین های به این شاخی رو سوار بشن بعد ما .........لعنت لعنت به این سیاست کثیف:2:

بی باک بی بال
29-05-2011, 19:17

Actros
29-05-2011, 20:08
از کی تا حالا اکسور شده مامانم اینا؟ داداش؟:20:

ŞHÍЯÍŃ
29-05-2011, 20:24
:31:به به بر این تاپ لاین:31:

joe_satriani
31-05-2011, 21:59
با سلام
عمرا ٌ دیگه این یکی رو دیده باشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

Actros
01-06-2011, 00:37
mercedes unimag خدای زور . من کارهایی از این دیدم که شاخ در آوردم از درو دیوار بالا میره . تازه این خیلی داغونه

ŞHÍЯÍŃ
03-06-2011, 23:34
:31:سلام گفتم یه چند وقت بود عکس نزاشتم بزارم:38:

یه g380 که طرف 2هفته هست که تحویل گرفته تازه خون رو پلاکش رو پاک کرده ایشالا چرخش براش بچرخه

:40:ای جان ببین عشقم اکتروس 1844 رو پشت اسکانیا گفتم اونم تو عکس باشه :40:

:40:به به اینم یکی از عشقامون 3331

این یه داف ati3300

rami_hemi
04-06-2011, 10:17
unimag متعلق به مخابرات هستش ماشین کابل کشی من نمونه های بار کش رو هم دیدم دنبال یکی هستم شاید مزایده ای پیدا بشه .
شرکت نفت هم نمونه های بار کش دو کابین مدل بالاتر رو داره رنگشون آبی هستش
اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم این ماشینها رو برای کار به جای تراکتور ساختن هم بار موبرد زمین شخم میزد و هر کاری میکرد
هنوز هم مرسدش بر اساس شاسی این تراکتور تولید میکنه
نمونه های تقویت شده توسط برابوس هم داره
یکی از اعجوبه های شاسی و سیستم سوسپانسیون هستش

saeed_k
04-06-2011, 18:23
سلام
لطفا" در مورد کامیون های ولوو NL ی کم اطلاعات بدید.

11307
07-06-2011, 14:25
من فقط در حدی میدونم که نسل جدیدش ولوو های nh الان

Actros
09-06-2011, 18:11

اکتروز 4165 با موتور 653 اسبی و گشتاور 3000

joe_satriani
09-06-2011, 19:51

اکتروز 4165 با موتور 653 اسبی و گشتاور 3000

با سلام

:18::18:
عکسهای بیشتری ازش ندارید؟؟

موفق باشید.

ŞHÍЯÍŃ
10-06-2011, 17:41
:31:سلام به همه دوستان اینو دیروز گرفتم

:18:نمیدونم با این رینگ های کوچیک چطوری چاله چوله های جاده رو رد میکنه:18:

ŞHÍЯÍŃ
10-06-2011, 23:14
با سلام

:18::18:
عکسهای بیشتری ازش ندارید؟؟

موفق باشید.

:31:البته بی ادبی به بزرگان نشه

ولی این یه 4160 با موتور 605اسبی و گشتاور حداکثر 1800 موتور v8 و از نوع اکتروس های تایتان یا تیتان هست

که اینجا در حال حمل یه شاتل:31:

اینم یه عکس دیگه ازش:46:

Actros
11-06-2011, 14:44
درسته 4160 هست متن خبر رو نخونده بودم من
ضمنا شیرین خانوم این موتور 609 اسب قدرت تولید میکنه و حد اکثر گشتاور 2700 یا 2800 هست.
آخه اکتروس 1844 حداکثر گشتاورش 2100 هست بعد این غول چه طور 1800 باشه :31: البته فکر کنم اشتباه تایپی داشتی شیرین:27:
==============
عکس از 4165 هم میزارم :40:

ŞHÍЯÍŃ
11-06-2011, 18:17
:31:البته فکر کنم اشتباه تایپی داشتی شیرین:27:

:31: تلافی کردی؟؟؟؟:31:دیدم زده rpm فکر کردم گشتاورد آره یه 2700nm هم زده بودا فکر کردم اون نیست:38:

:31:اسکانیا رو حال کردی 4انگشت هم تا زمین فاصله نداره:40:

Actros
11-06-2011, 20:19
آره اسکانیا خیلی خف بود
======
RPM یعنی دور در دقیقه منظور اینه که 2700 نیوتن متر رو در 1800 در بر دقیقه میده :11:

بی باک بی بال
11-06-2011, 21:03
طرفهای ما از این بهتر گیر نمیاد

ŞHÍЯÍŃ
11-06-2011, 22:34
طرفهای ما از این بهتر گیر نمیاد

:31::31:مگه از اینم بهتر هست؟؟؟

اگه به من باشه اکتروس 1844 با باد شکن و بادگیر و قاب شاسی و سپر همرنگ بدنه رو با تاپ لاین هم عوض نمیکنم

فکر هم کنم با 3یا4میلیون بشه اینطوری بشه

ŞHÍЯÍŃ
12-06-2011, 12:20
کف میکنیم:18::18:

Actros
12-06-2011, 15:55
چشمم روشن شیرین خانوم عشق ولوو شدین :41:

ŞHÍЯÍŃ
12-06-2011, 18:59
چشمم روشن شیرین خانوم عشق ولوو شدین :41:

:31::31:نه بابا فقط در کف عظمت و این که تو ایران موندم وگرنه من اون 1844 رو با این عوض....هممممممممممم میکنم:31:میفروشم یه اکتروس خفن میخرم:38:

Actros
13-06-2011, 08:55
اصلا وقتی میشینی پشت فرمون اون آرم مرسدس رو وسط فرمون داری خستگی از تنت در میره :31:

rami_hemi
13-06-2011, 09:56
اخطاریه اول به دوستانم
چت روم نکنید خواهش میکنم مجبور به پاکسازی نشیم
میدونم رعایت میکنید :دی

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 00:39
:40:ای جان به این جیگر طلاهای آلمانی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 09:43
:31:یک آکسور افغان:31:

واینم یک آکسور ایرانی:2:

:31:خداوندگارا این ایرانخودرو دیزل دزد را ورشکست بفرما :31:

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 09:58
:18::18:خوشا به حالت ای عراقی:18:

ACTROS 1861 BLACK EDITION

:31:این هم رنو مگنوم

:2:ببینید یه عراقی باید 1861 سوار بشه اونوقت ما:2:

ببینید اصلا به ماشین اهمیت نمیدن همشون کثیف و داغون:2:اگه اینا ایران بود فکر نکنم صاحش میزاشت یه لک روش بیافته:40::40:

anti_girl
15-06-2011, 17:16
بچه ها حتما یه سر برین بندرعباس اسکله شهید رجایی!!!
من بهمن ماه رفتم انقدر به این ایرانخودرو دیزل ناسزا گفتم که نگو....!
پدرم با این ازبکا خیلی دوست اومده بودن وای هوش از سرم رفت یه مان2008 خریده بود که چادری داشت از اونایی که کرکره ای هست و اتومات جمع میشه از المان یک رنگی داشت وقتی راه میرفت تو اسکله همه نگاش میکردن
کلا براش در اومده بود 24 هزار دولار......!!اونوقت ما تو ایران باید خدا تومان پول بدیم....!
چه ماشینایی داشتن و چه قیمت های مفتی....!
اونا که همه جورش رو داشتن و یکسره تو این مسیر میرن و میان گفتن داف از بقیه بهتره کمتر اذیت میکنه!مصرفش هم کمتره!

anti_girl
15-06-2011, 17:33

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:33 PM ----------

کسی راجب این رنو اگه اطلاعاتی داره بگه تا منم بدونم مدلش چیه!

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 20:00
بچه ها حتما یه سر برین بندرعباس اسکله شهید رجایی!!!
من بهمن ماه رفتم انقدر به این ایرانخودرو دیزل ناسزا گفتم که نگو....!
پدرم با این ازبکا خیلی دوست اومده بودن وای هوش از سرم رفت یه مان2008 خریده بود که چادری داشت از اونایی که کرکره ای هست و اتومات جمع میشه از المان یک رنگی داشت وقتی راه میرفت تو اسکله همه نگاش میکردن
کلا براش در اومده بود 24 هزار دولار......!!اونوقت ما تو ایران باید خدا تومان پول بدیم....!
چه ماشینایی داشتن و چه قیمت های مفتی....!
اونا که همه جورش رو داشتن و یکسره تو این مسیر میرن و میان گفتن داف از بقیه بهتره کمتر اذیت میکنه!مصرفش هم کمتره!

:31::31:من همه جورش رو دیده بودم فقط این ACTROS 1861 BLACK EDITION منو شوکه کرد کم ماشینی نیست خیلی چیز خفنیه آخرین مدل اکتروس:18::18: با 610 اسب قدرت و موتور v8:18:

من tgx از نزدیک دیدم اینقدر تعجب نکردم که عکس این رو توی ایران دیدم:18:یعنی یه روز میشه از اینا پلاک شده تو ایران ببینیم:19:

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

کسی راجب این رنو اگه اطلاعاتی داره بگه تا منم بدونم مدلش چیه!

سلام آقا تورج عکس رنو فکر کنم چیزتر:31:اگه میشه از یه جا دیگه آپلود کنید:46:

با چیز پی ان هم رفتم عکس کلا خراب اگه میشه یه عکس دیگه بزارید:46:

anti_girl
15-06-2011, 22:10
احتیاج به چیز پی ان نداره....!این سایت ف یلتر نیست!
یه سایت شما معرفی کنین تا من براتون اپ کنم!

anti_girl
15-06-2011, 22:30
دوستان به اینجا یک سر بزنین:
بگین نظرتون راجب این کمپانی عظیم و قابل احترام چیه؟من یکی فکر نمیکنم کمپانی باشه که بتونه با کمپانی های امریکایی رقابت کنه!
هیچ وقت یادم نمیره 2 سال پیش بود به نظرم که اخبار 20:30 هم نشون داد یه کمر شکن یا همون هزار پای معروف از بندر عباس تا اراک یه باری رو برد....fh16 زیره بار موتور سوزوند و یه ماک 20 دنده بار رو صحیح و سالم رسوند!!!!

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 22:56
احتیاج به چیز پی ان نداره....!این سایت ف یلتر نیست!
یه سایت شما معرفی کنین تا من براتون اپ کنم!

اینجا اپلود کنید:46:

anti_girl
15-06-2011, 23:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 23:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

:31::31:ای بابا تورج جان مارو سرکار گذاشتی اینا کجاشون رنو:38:

از ظاهرشون معلوم آمریکایی هستن :38:

anti_girl
15-06-2011, 23:22
من از کمپانی اینتر ناش هم خوشم میاد یه مدت داشتیم چقدر ماشین خوبی بود.....!!!اینم مدل های جدیدش:

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 11:20 PM ----------

شیرین ابرو بردی که دختر...سمت چپیه اونی که زرده به نظرت چی میتونه باشه؟

ŞHÍЯÍŃ
15-06-2011, 23:48
شیرین ابرو بردی که دختر...سمت چپیه اونی که زرده به نظرت چی میتونه باشه؟

آخه تورج جان اون چیزی که من میبینم دوتا کامیون آمیرکایی هست که دارن یه ماشین غول پیکر خاکبرداری باشه فکر کنم رو حمل میکنن

من اینجا رنو نمیبینم:13:

anti_girl
16-06-2011, 00:01
این رنو نیست مگه؟

---------- Post added 16-06-2011 at 12:01 AM ---------- Previous post was 15-06-2011 at 11:57 PM ----------

anti_girl
16-06-2011, 00:27

hamid00009
16-06-2011, 11:18
این رنو خیلی اسپرته:21:
آینه هاش واقعا جالبن

anti_girl
16-06-2011, 11:27
اره واقعا اوج هنر طراحی هستش!!اما من برند های امریکایی رو ترجیح میدم نماد قدرت و استقامت هستن!

hamid00009
16-06-2011, 11:42
دوستان این مطلب را از یک سایت پیدا کردم در مورد خودرو سواری چک کردم آیا در مورد کامیونها هم صدق میکنه ؟؟؟؟

راه تشخیص یک لاستیک تازه تولید شده با لاستیک انباری
از دغدغه ها ونگرانی ها رانندگان در زمان خرید لاستیک، خرید یک لاستیک تازه تولید شده است.
متاسفانه در کشور ما لاستیکهای خارجی بیشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت انها گذشته است.این مورد برای لاستیکهای ساخت داخل کمتر وجود دارد.
خطرات این لاستیکها با توجه به شرایط اب و هوائی گرم و جاده های پر دست انداز،رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده های پر جمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده، ... باعث ناامنی استفاده از این لاستیکها در جاده های کشور به خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت زمان و ساعت بیشتر می گردد.
این لاستیکها که در بازار به اصطلاح لاستیک انباری شناخته می شونند.به دلایل مختلفی نظیر توقیف محموله های قاچاق، عدم فروش در یک کشور به دلایل مختلف و انتقال انها به یک کشور ثالث و یا لاستیکهائی که در یک سری ساخت در کارخانه مشکل فنی داشته که توسط تولید کنندگان به کشورهای جهان سوم قاچاق می گردنند.و دلایل بسیار دیگر که فقط سازندگان از ان باخبر هستند.
این لاستیکهای انباری توسط فروشندگان جزئی با قیمتی در حدود ده الی بیست هزار تومان کمتر از لاستیکهای تازه تولید شده از عمده فروشان لاستیک خریداری می گردد.در زمان خرید فروشندگان از وضیعت انباری بودن ان اطلاع می یابند.متاسفانه این صداقت در زمان فروش به مشتریان وجود ندارد و بدون اطلاع به مشتری و با همان قیمت لاستیک تازه تولید شده به مشتری از همه جا بیخبر فروخته می شود.
این لاستیکهای انباری هیچ تفاوت ظاهری با یک لاستیک تازه تولید شده ندارند. وازنظر شکل ظاهری نمی توان تشخیص انباری بودن ان را داد.سازندگان خودرو جهت مشخص نمودن زمان تولید لاستیک ملزم به ثبت تاریخ ساخت هستند.
متاسفانه این تاریخ به گونه ائی برلاستیک درج شده که توسط مصرف کننده به راحتی قابل تشخیص نیست.با مطالعه مطلب ذیل به راحتی میتوانید زمان تولید لاستیک را متوجه شوید.در جداره بیرونی لاستیکها یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص کننده زمان تولید ان است. این عدد بر اساس سال تولید و تعداد هفته است. دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم اخر سال تولید را نشان می دهد.
فرضا درج عدد 1607بر روی یک لاستیک یعنی این لاستیک در هفته شانزدهم سال 2007 تولید شده است.اگر این عددسه رقمی باشد به معنای تولید قبل از سال 2000 می باشد

Actros
16-06-2011, 23:02
شیرین من امروز قصر شیرین مرز خسروی بودم اینقدر اکتروز دیدم که نگو . 1857 . 1858 . همه سقف بلند mega space
ولی 1861 ندیدم . راجع به تمیزی کامیون هم شما تهران هستی نمیدونی ماغرب کشوری ها چه خاکی میباره برامون . همش از عراق میاد . اینا هم هرچی تمیز کنن 1 سرویس برن تو اون بیابونا دوباره همون آشو همون کاسه . اکثرا هم از کردستان عراف میان کردن . عرب نیستن عزیزم . چون کرده نوشه جونش :31:

H A M A S
22-06-2011, 17:57
سلام
این اتوبوس های هیوندای چه جورین؟؟؟
چند وقته اومدن؟؟
قیمتشون چنده؟؟
==============================
پانوشت:فکر کنم بعد 2 سال دوباره توی این تاپیک پست دادم!

بی باک بی بال
22-06-2011, 19:15
به این میگن شنگین
اینم باکتش 50 تنی

joe_satriani
22-06-2011, 20:11
این ماشینه :31:

Actros
23-06-2011, 12:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 66_n.jpg

German car giant Daimler today has shown a new version of its New 2011 Actros Truck, which is expected to go on sale in the second half of 2011 is in operation. Disguised as a test versions of the new long-haul trucks are still in their final practical decisions, but the automaker states are on schedule.

The new Mercedes-Benz Actros is equipped with new cabins in seven basic models. The following figure shows a typical design of Mercedes-Benz with improved aerodynamics and innovative lighting concept. In addition, the driver can use ranges.

Introduced performance-wise energy comes from the other recently built the new generation of Mercedes-Benz engines in Mannheim. This is first (1550 to 1845 ft lb /) in four performance classes 415-503 hp and maximum torque of 2100 Nm to 2500 Nm.

The technologies used are the unique combination of X-pulse injection, exhaust gas recirculation through the treatment BlueTec diesel technology and a particulate filter. Thanks to them, these engines are the first in Europe to meet and Euro IV emission limits in force until, in 2014. Euro VI of the present limits of the Euro V standard in 80% reduction of NOx and 67% for PM.

In the past seven years, the new Mercedes-Benz Actros long-distance truck through rigorous testing in the heat of the Sierra Nevada are exposed to in winter testing in the Arctic and field trials on the road

اکتروز جدید . اون فیلمم همش تو جادس که از نماهای مختلف گرفته شده . ولی عجب راننده ای پشتشه .
به نظر میاد حجم و فظای اتاق بیشتر شده و طراحی ظاهری به نظر من یکم جلفه و لی عظمت در نگاهش موج میزنه

ŞHÍЯÍŃ
23-06-2011, 13:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 66_n.jpg

German car giant Daimler today has shown a new version of its New 2011 Actros Truck, which is expected to go on sale in the second half of 2011 is in operation. Disguised as a test versions of the new long-haul trucks are still in their final practical decisions, but the automaker states are on schedule.

The new Mercedes-Benz Actros is equipped with new cabins in seven basic models. The following figure shows a typical design of Mercedes-Benz with improved aerodynamics and innovative lighting concept. In addition, the driver can use ranges.

Introduced performance-wise energy comes from the other recently built the new generation of Mercedes-Benz engines in Mannheim. This is first (1550 to 1845 ft lb /) in four performance classes 415-503 hp and maximum torque of 2100 Nm to 2500 Nm.

The technologies used are the unique combination of X-pulse injection, exhaust gas recirculation through the treatment BlueTec diesel technology and a particulate filter. Thanks to them, these engines are the first in Europe to meet and Euro IV emission limits in force until, in 2014. Euro VI of the present limits of the Euro V standard in 80% reduction of NOx and 67% for PM.

In the past seven years, the new Mercedes-Benz Actros long-distance truck through rigorous testing in the heat of the Sierra Nevada are exposed to in winter testing in the Arctic and field trials on the road

اکتروز جدید . اون فیلمم همش تو جادس که از نماهای مختلف گرفته شده . ولی عجب راننده ای پشتشه .
به نظر میاد حجم و فظای اتاق بیشتر شده و طراحی ظاهری به نظر من یکم جلفه و لی عظمت در نگاهش موج میزنه

:40::40::40:جان چی زده قدرت اش چقدر چند اسب هنوز معلوم نشده؟؟؟؟

Actros
23-06-2011, 15:50
:40::40::40:جان چی زده قدرت اش چقدر چند اسب هنوز معلوم نشده؟؟؟؟

تو این متن فقط از 1841 تا 1851 گفته
415 تا 503اسب . در مورد موتور جدیدی صحبت نشده

rami_hemi
23-06-2011, 18:43
یه چیزی بگم بخوره تو ذوق هممون با اینکه خیلی طراحی قدرتمندی داره ولی من رو یاد مان tgx انداخت تا حدودی هم خصوص بدنه مثل رنو ماگنوم هستش ولی در کل هنوز فرم خاص آکتروس رو حفظ کرده
فکر کنم اینبار مرسدس سراغ موتورهای 10 بره یا اینکه موتورهای 8 سیلندر تویین توربو قویتری رو تهیه کنه تا تو رده کشنده های سنگین کم نیاره الان 610 رو داره ولی شاید اینبار 1865 یا 1870 رو هم توی رده 18 تن داشته باشه و تو رده 40 تن بالاتر (وزن ناخالص بدون بار) شاید رده 4170 رو هم در نظر داشته باشه ولی بعد اون باید شاهد اسکانیا R800 و ولوو fh 750 یا 800 باشیم .

Actros
23-06-2011, 20:55
البته تا قبل از این یه مدل 4165 slt هم داشت
فکر میکنم تا 700 بره
ولی طراحیش نشون دهنده یک مرسدس هست

ŞHÍЯÍŃ
23-06-2011, 21:29
اکتروس همیشه تو قدرت موتور از بقیه برند ها عقب بوده و همین بوده که تا بحث میشه قدرت بالای ولوو و مان و اسکانیا وسط کشیده میشه که دیگه اکتروس حرفی برای گفتن نداره امیدوارم این از قدرت بالای برخوردار باشه:40:

Actros
23-06-2011, 23:07
اکتروس همیشه تو قدرت موتور از بقیه برند ها عقب بوده و همین بوده که تا بحث میشه قدرت بالای ولوو و مان و اسکانیا وسط کشیده میشه که دیگه اکتروس حرفی برای گفتن نداره امیدوارم این از قدرت بالای برخوردار باشه:40:

شیرین قدرت موتور هیچ وقت ملاک برای برتری کامل نیست
اگه اینطوری بود چرا مثلا اکتروز 1860 سال 2009 کامیون سال شد . در صورتی که مان داشت 680 اسبی تولید میکرد و 1001 دلیل دیگه
=====
ضمنا شما یادت نمیاد:31: یه زمانی مرسدس 570 اسبی میزد یعنی 1857 که اون موقع ولوو مثلا fh12 داشت فکر کنم 460 بود یا 540. یعنی اون موقع ها مرسدس از لحاظ قدرت هم اول بود

mohamad skystar
24-06-2011, 00:10
تو هر شرایطی ولوو FH12 460 و FH16 حرف اول رو میزنه این رو من میدونم.

ŞHÍЯÍŃ
24-06-2011, 00:29
ولوو خیلی یکنواخت شده من از بچگی یادمه همین شکلی بود فقط یه چراغ عوض کرده

ولی اکتروس با اومدن این نسل جدید کلی عوض شده اگه کسی ندونه فکر میکنه اکتروس نیست:31:

من ولوو fh همون قدیمی هاشو خیلی بیشتر دوس دارم آخه باهاش کلی خاطره داره:40:

rami_hemi
24-06-2011, 12:50
بر خلاف نظر شما محمد جان همیشه این مرسدی بنز بوده که حرف اول رو توی کشنده های اروپایی زده پر فروشترین رو دارن .

Actros
24-06-2011, 13:06
یه چیزی در مورد موتور های جدید جدید بنز بگم
تو اون متن نوشته که موتور 503 اسبی 2500 نیوتون گشتاور داره
'گشتاور بالاتری دارن نسبت به قبلا چون قبلا 1851 فکر کنم 2400 یا 300 بود الان شده 2500
حالا باید صبر کرد و دید قوی ترین موتور چند اسب بخار قدرت تولید میکنه

mohamad skystar
24-06-2011, 20:14
بر خلاف نظر شما محمد جان همیشه این مرسدی بنز بوده که حرف اول رو توی کشنده های اروپایی زده پر فروشترین رو دارن .

بین ولوو FH12 460 و ACTROS 1846MP2 به راحتی ولوو رو انتخاب میکنم چون تو جاده های ایران ولوو برتری خودش رو در:
دور گرفتن سریع ولوو نسبت به اکتروس
عدم بالا رفتن دمای موتور
استحکام بیشتر اکسل های ولوو نسبت به اکتروس
فشار مجاز بر مجموع محور های جلو و عقب در ولوو 21 تن و برای اکتروس 18 تن
اتاق اکتروس ناهمواری ها و دست انداز های جاده رو بیشتر نشون میده در حالی که ولوو اینطور نیست.
در سرعت 70 کیومتر به بالا در دست اندازها اتاق اکتروس جلو و عقب میشه یه کم.
در سینه کشی های جاده ولوو خیلی راحت تر بالا میره و اکتروس نیاز به تعویض دنده بیشتری داره.
ولوو 2 سوپر شارژر داره
طراحی اتاق ولوو به راحتی برتر هست.
سوار شدن در ولوو راحت تر از اکتروس هست

ترمز اکتروس تو سراشیبی بهتر عمل میکنه
مصرف سوخت اکتروس پایین تر هست
نحوه قرار گیری دکمه های اکتروس خیلی بهتر از ولوو هست

من تجربیاتم رو در ایران گفتم چون با این ماشین های سنگین هم سروکار دارم تا حدودی.

Actros
25-06-2011, 16:52
بین ولوو FH12 460 و ACTROS 1846MP2 به راحتی ولوو رو انتخاب میکنم چون تو جاده های ایران ولوو برتری خودش رو در:
دور گرفتن سریع ولوو نسبت به اکتروس
عدم بالا رفتن دمای موتور
استحکام بیشتر اکسل های ولوو نسبت به اکتروس
اتاق اکتروس ناهمواری ها و دست انداز های جاده رو بیشتر نشون میده در حالی که ولوو اینطور نیست.
در سینه کشی های جاده ولوو خیلی راحت تر بالا میره و اکتروس نیاز به تعویض دنده بیشتری داره.
ولوو 2 سوپر شارژر داره
طراحی اتاق ولوو به راحتی برتر هست.

ترمز اکتروس تو سراشیبی بهتر عمل میکنه
مصرف سوخت اکتروس پایین تر هست
نحوه قرار گیری دکمه های اکتروس خیلی بهتر از ولوو هست

من تجربیاتم رو در ایران گفتم چون با این ماشین های سنگین هم سروکار دارم تا حدودی.

داداش بالا رفتن دماب موتور مال قدیما بود :20:
ضمنا بنز 100 بار هم دمای موتورش بالا بره خم به ابرو نمیاره اینو بارها خودم دیدم . ولی ولوو 4 دفعه دماش بالا بره رینگ و پیستون میچسبونه !
در مورد فشار مجاز بر محورها . 1921 چه قدر بار میبره ؟ 12 تن ؟ قانونی هست دیگه برای کامیون تک محور
ولی خودتم شاید دیده باشی که خیلی بیشتر از این رو حمل کرده . یا 2624 که باید 16 تن بزنه . اینا مسائل رو کاغذه.
در مورد راحتی و این حرفا هم حتی تو مجله ماشین که نمی دونم چه پدر کشتگی با اکتروس داره همیشه آکتروس رو سر دونسته در اروپا به همین شکل همیشه بیشترین امتیاز رفاه ماله اکتروس بوده.خدایی من که توش اصلا اذیت نشدم. اکتروس گیربکس 16 سرعته داره و به همین دلیل نیاز به تعویض دنده پیدا میشه . گیر بکس های جدید 12 سرعته هستند که خیلی خیلی بهترن و نیاز به تعویض دنده در سینه کش ها کمتر میشه
میتونی یه سر بری یوتوب فیلم خیلی زیاده وقتی کورس می ندازن با هم . اکثرا اول ولو جلو میزنه بعد اکتروس با اختلاف زیاد جلو می افته . هر چند این اصلا مهم نیست و سرعت بالای 90 خیلی اسطحلاک رو بالا میبره .
چاکریم

ŞHÍЯÍŃ
25-06-2011, 17:18

:31:مطمئن باشید اگه اکتروس 1846 تو ایران بود هیشکی سمت ولوو نمیرفت

:31:اینکه فرمالیته هست طرف با آتگو جفت بار میزنه که شاخ در میاری:31:من شاهد بود بابام رو اکتروس 24 تن بار زده:31:18تن بچه بازیه:38:

اصلا این حرفتون رو قبول ندارم:13:من خودم با اکتروس یه سفر 3000 کیلومتری رو رفتم فوق العاده راحت و اصلا اینطور که شما میگید نیست باید تجربه کنید فقط وقتی اکتروس کانتینرش وصل نیست کله اش زیاد بازی بازی میکنه همین.

نمیدونم ولی من از چند نفر با تجربه شنیدم اکتروس به سینه کش هاش معروفه که هیچ ماشینی تو سینه کش ها به گردش نمیرسه حالا دوستان با تجربه اگه غیر این هست بگن.

مثلا چیش سخت فقط چون اکتروس هایی که تو ایران چون یه کم رکابش بالاست باید یه کم پا بیشتر بالا بیاد اگه اتاق بلند باشد که متاسفانه نیست رکابش پایین تر و راحت تر:31:

mohamad skystar
25-06-2011, 17:30
تشکر میکنم از صحبت های دوستان عزیز Actros جان و PARIA-SH عزیز همچنین rami_hemi گل

اما من از روز اول تو تمام مراحل با محصولات ولوو هم کشنده ها هم اتوبوس هاش بزرگ شدم و نمیتونم به خودروهای دیگه
در این زمینه فکر کنم.البته صحبتم احساسی نیست هرکسی واسه خودش ملاک هایی داره
ممنون از شما بحث 3 پستی خوبی بود.

:31:مطمئن باشید اگه اکتروس 1846 تو ایران بود هیشکی سمت ولوو نمیرفت

انشالا یک بار رفتین سمت گمرک بازرگان(مرز ایران با ترکیه) حتما اکتروس 1846 رو میبینید.
د

Actros
25-06-2011, 19:50
انشالا یک بار رفتین سمت گمرک بازرگان(مرز ایران با ترکیه) حتما اکتروس 1846 رو میبینید.
د

1846 طرف ما زیاده از کردستان عراق میان 1857 هم دیدم خیلی سالاره .

حالا داداش شما عشق ولوو هستی:31: ما هم میگیم فقط بنز مثل بنز

ŞHÍЯÍŃ
25-06-2011, 20:07
د

:31:رفتم بازرگان:31: مرز پاکستان رفتم:31:اینچه برون هم رفتم:31:

تو مرز بازرگان پر آکسور و داف و مقدار محدودی مان تی جی ایکس:31:

ترکا اکتروس کم میارن اکتروس فقط مرز عراق:40:

Actros
25-06-2011, 20:58
:31:رفتم بازرگان:31: مرز پاکستان رفتم:31:اینچه برون هم رفتم:31:

تو مرز بازرگان پر آکسور و داف و مقدار محدودی مان تی جی ایکس:31:

ترکا اکتروس کم میارن اکتروس فقط مرز عراق:40:

عوضش کردا همش اکتروس میارن :31:
اینجا اکثر تانکرهایی که از کردستان عراق میان اکتروس هستن 90 %
بعد از اکتروس مان و اسکانیا بیشتر هست

mohamad skystar
25-06-2011, 22:23
بچه ها از اتوبوس های داخل کشور بگین.
یکسالی هست که اتوبوس های MAN خیلی دارن دور برمیدارن خداییش هم مجهز هستن

mansour 64
26-06-2011, 07:08
سلام به دوستان
ماشین های تویوتا هم پرفروشترین هستن، اما آیا خودروهای تویوتا از بنز بهترن؟ ایمنی شون بیشتره؟ تکنولوژی موتورش بالاتره؟ تکنولوژی خط تولیدش بالاتره؟ مصرف سوختش کمتره؟ و...
پرفروشترین لزوما بهترین نیست.

ŞHÍЯÍŃ
26-06-2011, 09:29
سلام به دوستان
ماشین های تویوتا هم پرفروشترین هستن، اما آیا خودروهای تویوتا از بنز بهترن؟ ایمنی شون بیشتره؟ تکنولوژی موتورش بالاتره؟ تکنولوژی خط تولیدش بالاتره؟ مصرف سوختش کمتره؟ و...
پرفروشترین لزوما بهترین نیست.

:31::31::31:دوست عزیز بحث سر ماشین سنگین بود نه سبک:31:که تموم شد:31:

Actros
26-06-2011, 16:44
بچه ها از اتوبوس های داخل کشور بگین.
یکسالی هست که اتوبوس های MAN خیلی دارن دور برمیدارن خداییش هم مجهز هستن

اتوبوس هم دست ولوو و اسکانیا هست به نظرم . چون شرکت های رانیران و عقاب خیلی بهتر از ایران خودرو دیزل دارن کار میکنن. ایران خودرو دیزل خودشو مسخره کرده . یه c457 زد و دیگه تموم با اون اتاق قشنگی که زدن واسش !!
تنها نکته مثب 457 این بود که که سرعتی بود و تو سینه کش ها همتا نداشت .
الان یه سری بنز o500 هست اتاقش طرح مرسدس تراوگو هست که خیلی خوشگله ولی کم هست
ولی اتوبوس scania c12 به نظرم الان بورسه

mohamad skystar
27-06-2011, 00:50
البته ولوو هم حال و روز خوبی نداره به خاطر ت ح ر ی م از وقتی ساخت مدل B12B TX متوقف شد
مجبور شدن B7 رو رارتقا بدن و بعد هم که B9R اومد.
البته B9R سری VIP خیلی مجهز و خوبه.
اما به قول ACTROS جان الان اسکانیا چندین مدل ریخته تو بازار که اتوماتیک هم هستن و مشکلاتش هم زیاد..
اما اتوبوس MAN رو جدیدا شرکت همسفر داره جایگزین میکنه چون بسیار عالی هستن.
تو نمایشگاه اصفهان هم آورده بودن سال گذشته.

mansour 64
27-06-2011, 09:53
:31::31::31:دوست عزیز بحث سر ماشین سنگین بود نه سبک:31:که تموم شد:31:
دوست عزیز، بازاریابی، سیاست های فروش و تبلیغات نه تنها به ماشین سبک یا سنگین بلکه به هیچ نوع محصول خاصی، مختص نیست. اطلاعات فنی خوبتون رو با معلومات عمومی پایین بی ارزش نکنید.
از اینکه بحث به بیراهه رفت عذر می خوام.

mansour 64
27-06-2011, 10:05
یه سوال از سالها پیش دارم و اون اینکه چرا اتاقهای بنزهای ایران خودرو دیزل (خاور) با اتاق بنزهایی که محصول خاور نیستن و فکر می کنم از خارج کشور اومدن تفاوت ( البته جزئی) داره؟ و چرا خاور بنز 2628 رو تو محصولاتش قرار نداد؟

anti_girl
27-06-2011, 15:54

---------- Post added at 03:39 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

---------- Post added at 03:43 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] th_2.jpg[/QUOTE]

---------- Post added at 03:43 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

---------- Post added at 03:46 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

---------- Post added at 03:46 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

---------- Post added at 03:48 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

---------- Post added at 03:51 PM ---------- Previous post was at 03:48 PM ----------

---------- Post added at 03:52 PM ---------- Previous post was at 03:51 PM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TRICE_RAUNET_HOLLYWOOD.jpg

---------- Post added at 03:54 PM ---------- Previous post was at 03:52 PM ----------

چند تا عکس گذاشتم برای دوستانم!واقعا نمیشه برند های امریکایی رو با اروپا مقایسه کرد!!!

ŞHÍЯÍŃ
27-06-2011, 18:25
الان تا جایی که من تو ترمینال شرق رفت و آمد دارم اول اسکانیا بعد ولوو بعد بنز بعد مان و بعضی اوقات رنو دیده میشه

ابته یه دونه اشکانیا 3 محور هم هست که خیلی جالب طول خیلی زیادی داره

تا به حال کسی سوار شده؟؟؟؟

یه جور اتوبوس بنز دیدم که خیلی خوشگل بود جلو پنجه اش شبیه به اکتروس نسل سه بود ولی کوچیک:31:

mohamad skystar
27-06-2011, 23:13
دوستمون anti_girl که این عکس هارو گذاشتن ممنون.
اما یادمون باشه خودروهای سنگین آمریکایی الان دارن مدرن تر از هر خودروی سنگین دیگه به بازار میان.
چرا؟
نمونش محصولات MACK که تمام با وسایل کامل زندگی و استراحت تولید میشن و به مراتب مشخصه که هیچ وقت
اهدافی که MACK دنبای میکنه ولوو مرسدس یا اسکانیا دنبال نمیکنن.

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

الان تا جایی که من تو ترمینال شرق رفت و آمد دارم اول اسکانیا بعد ولوو بعد بنز بعد مان و بعضی اوقات رنو دیده میشه

ابته یه دونه اشکانیا 3 محور هم هست که خیلی جالب طول خیلی زیادی داره

یه جور اتوبوس بنز دیدم که خیلی خوشگل بود جلو پنجه اش شبیه به اکتروس نسل سه بود ولی کوچیک:31:

من ترمینال جنوب دیدم.
هم 2 محور هم 3 محور.
خوب این 3 محور ها ظرفیتش بیشتر شده چون طول اتاقش هم بیشتره همچنین موتورش قویتره.

Actros
27-06-2011, 23:23
یه سوال از سالها پیش دارم و اون اینکه چرا اتاقهای بنزهای ایران خودرو دیزل (خاور) با اتاق بنزهایی که محصول خاور نیستن و فکر می کنم از خارج کشور اومدن تفاوت ( البته جزئی) داره؟ و چرا خاور بنز 2628 رو تو محصولاتش قرار نداد؟

اتاق آلمانی میگن بهش . البته راننده ها میگن ها ! به نظر من خیلی قشنگ تره ولی کوچیکتر به نظر میاد . کلا اون ماشینا خارجی بودن . دست ایران خودرو که افتاد این شکلی شد . منم مثل شما نمیدونم چرا !
2628 رو شاید بشه گفت به خاطر سوپر داشتنش و گیرباکس و اتاق و موتور متفاوت با 2624 و 1924 تولید نکردن.
شاید به نظرشون 2624 کار 2628 یا همون مایلر رو انجام میده :31: ولی این کجا و آن کجا :31: مایلر رو مه از جلو میبینی وحشت میکنی . ( البته اینا همه نظره منه ها :31::31:

بی باک بی بال
28-06-2011, 11:59
البته این اتاق بهتر هست چون هم دید راننده خیلی بهتر شد هم جادارتر هست
خوب الان دارن زیر مایلر می زنند که چیز چندانی از مایلر کم نداره تاز کم خرج تر هست و ارزان تر الان یه زیرمایر سفر نهایت 120 اما یه مایلر تمیز 110 اون 30 سال کار کرده
من که خودم مایلر خریدم میبینم اشتباه کرده اگه به جاش یه امیکو خریده بودم بهتر بود

anti_girl
28-06-2011, 17:40

---------- Post added at 05:37 PM ---------- Previous post was at 05:36 PM ----------

---------- Post added at 05:37 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

---------- Post added at 05:37 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

---------- Post added at 05:39 PM ---------- Previous post was at 05:38 PM ----------

---------- Post added at 05:40 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

ŞHÍЯÍŃ
28-06-2011, 17:41
اتاق آلمانی میگن بهش . البته راننده ها میگن ها ! به نظر من خیلی قشنگ تره ولی کوچیکتر به نظر میاد . کلا اون ماشینا خارجی بودن . دست ایران خودرو که افتاد این شکلی شد . منم مثل شما نمیدونم چرا !
2628 رو شاید بشه گفت به خاطر سوپر داشتنش و گیرباکس و اتاق و موتور متفاوت با 2624 و 1924 تولید نکردن.
شاید به نظرشون 2624 کار 2628 یا همون مایلر رو انجام میده :31: ولی این کجا و آن کجا :31: مایلر رو مه از جلو میبینی وحشت میکنی . ( البته اینا همه نظره منه ها :31::31:

میشه عکس از اینایی که در موردشون صحبت میکنید بزارید ببینیم در مورد چی صحبت میکنید:31:

anti_girl
28-06-2011, 17:42

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

mohamad skystar
28-06-2011, 18:12
ابته یه دونه اسکانیا 3 محور هم هست که خیلی جالب طول خیلی زیادی داره

سلام.
شما این اسکانیا رو گفتین دیدن؟

rami_hemi
28-06-2011, 19:20
میشه عکس از اینایی که در موردشون صحبت میکنید بزارید ببینیم در مورد چی صحبت میکنید:31:
در مورد فرم اتاقشون
بنزهای سری LS که مونتاز آلمان هستن اتاقهای دارن که پشتش قوس داره یعنی پانل پشت اتاق قوس داره
تقربا اتاق تخمرغی شکلی دارن ولی مونتاز ایران اتاق نسبتا صافی دارن و اتاقشون بزرگتر از مدلهای آلمانی هستش . پیشانی پهنتری دارن و شیشه جلوشون بزرگتره.

بی باک بی بال
28-06-2011, 21:23
اینم همون 2628 یامایلر هست

Переклад не
28-06-2011, 21:45
بچه ها قربونه دستتون در مورد این یه توضیحاتی بدید لطفا

ŞHÍЯÍŃ
28-06-2011, 23:46
در مورد فرم اتاقشون
بنزهای سری LS که مونتاز آلمان هستن اتاقهای دارن که پشتش قوس داره یعنی پانل پشت اتاق قوس داره
تقربا اتاق تخمرغی شکلی دارن ولی مونتاز ایران اتاق نسبتا صافی دارن و اتاقشون بزرگتر از مدلهای آلمانی هستش . پیشانی پهنتری دارن و شیشه جلوشون بزرگتره.

میشه یه عکس از نوع آلمانیش بزارین فکر کنم تا به حال ندیدم:46:

ŞHÍЯÍŃ
28-06-2011, 23:56
بچه ها قربونه دستتون در مورد این یه توضیحاتی بدید لطفا

من یه اطلاعات کمی دارم ولی فکر کنم به دردتون بخوره

این یه ماشین عظیم که برای خاک برداری تو معادن بزرگ که قصد جابجایی خاک یا سنگ توی تناژ بالا لازم هست به کار میره اینی که آقا تورج گذاشتن یه کوماتسو e930 هست که که قادر تا 360 تن بار رو حمل کنه قدرت موتورش 2700 اسب بخار هست واونطور که توی متن ها خوندم ساخت آمریکا هستش:46:

و شما توی این عکس به بزرگی این ماشین پی میبرید:46:

اگه اطلاعاتم ناقص یا نادرست بود دوستان تکمیل یا تصحیح کنن:46:

Actros
29-06-2011, 00:11
میشه یه عکس از نوع آلمانیش بزارین فکر کنم تا به حال ندیدم:46:

دیدی ازش عکسش کم گیر میاد
اتاقشون گرد و تخم مرغی هست تقریبا مثل مایلر بدون کابین تو همون عکس بالا که هست

mohamad skystar
29-06-2011, 17:03
دوستان عزیز این اتوبوس های شهری که مثل آکواریوم هستن ارتفاع کمی هم دارن
موتورش ماله کدوم شرکته ???

ŞHÍЯÍŃ
29-06-2011, 17:17
دوستان عزیز این اتوبوس های شهری که مثل آکواریوم هستن ارتفاع کمی هم دارن
موتورش ماله کدوم شرکته ???

منظورتون اینه؟؟؟؟

ŞHÍЯÍŃ
29-06-2011, 17:43
:31:چند وقت بود میدیدما توی ترمینال شرق نمیشد عکس گرفت گذاشت:31:

ایول بر این شیر زنا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](117).gif

mohamad skystar
29-06-2011, 20:32
منظورتون اینه؟؟؟؟

نه شیرین جان از این طولش بیشتره.
2 محور عقب داره.خیلی ارتفاع کمی داره

anti_girl
29-06-2011, 20:57
اون اتوبوس هایی که ماله ایرانخودرو هستش رو میگین تا اونجا که من اطلاع دارم موتورش بنز هست!

ŞHÍЯÍŃ
29-06-2011, 21:23

یادم اومد کدومارو میگید فقط هر کاری میکنم برندش یادم نمیاد:13:

ولی چون شرکت واحد نزدیک خونمون هست و زیاد از جلوش رفت و آمد دارم میبینم اگه دیدم بهتون میگم:46:

[/COLOR]
اون اتوبوس هایی که ماله ایرانخودرو هستش رو میگین تا اونجا که من اطلاع دارم موتورش بنز هست!

آره فکر کنم موتور بنز زوشه مثل این o457 های داخل شهری چون ایران خودرو جر موتور بنز چیزی نداره بندازه رو اینا:31:

اتوبوس تقریبا این شکلیه