PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب رايتر

IVAN
31-10-2005, 05:28
سلام من ميخوام كه يه رايتر رو سيستمم نصب كنم
لطفا طريقه ي نصب رايتر رو بفرماييد.فقط كامل باشه
يعني اينكه مثلا فلان فيش اسمش چيه و بايد به كجا نصب بشه
اگه ميدونيد ولي باز من كمتر راهنمايي كردم هرچي كه خودتون نياز ميدونيد به گفته هاتون اضافه كنيد
فقط كامله كامل باشه كه برام مشكلي پيش نياد(فكر كنيد كه آماتور هستم :rolleye: (البته همينطوره )
ممنون

Lord_theOne
31-10-2005, 11:21
شرمنده ها شما نفتيد سي دي رام داريد يا نه؟
ولي اموزش مي نويسم براي كساني كه سي دي رام دارن:
اول كيس را باز كرده و مادربرد ببينيد و بدنبال كابل IDE كه هارد به مادربرد وصل است مي بيني كه جايي كه كابل هارد وصل است جاش كه همون IDE هست رنگي است بيشتر مادربردها رنگ آبي دارن البته اگر سيستمت را بصورت استاندارد بسته باشن شما كنار IDE مي بينيد يك IDE هست و سفيد هست كه كابل IDE سي دي رام بهش وصل هست همون كابل را مي گيري و مي روي به طرف سي دي رام البته ببين كه سيستمت را استاندارد بسته باشن ببين كابل هارد و سي دي رامت يكي نباشه
بعدش كنار پايين تر از جايي كه كابل رفته توي سي دي رام يك جاي ديگري دارد اول رايتر خود را توي يك جايي كه كيس تعيين كرده را مي گذاريد بعدش اون جايي كه گفتم را پشت رايتر كه جاي IDE دارد را اونجا فشار مي دهيد تا بره داخل بعدش يك فيشه پاور را به رايتر وصل مي كنيد
قبل از اينكه وصل كنيد ببينيد جمپرها درسته يعني Slave و Master درسته يا نه يكيش بايد اسليو باشه و ديگري مستر اگر هم خواستي يكيش راتغيير بدي روي جلد بالايي رايتر نقشه جمپرها كشيده كه چكارشون كني روي سي دي رام هم همينطور
اگر سي دي رام را Slave و رايتر را Master كني بهتره اگر هم نتونستي اشكالي نداره
اگر هم نتونستي اين كابلها را وصل كني به كابلهاي سي دي رام و هارد نگاه كن ببين چطوري وصل شده اند رايترت را همانطوري نصب كن
بعدش كامپيوترت را روشن كن
كاش عكس داشتم كاامل نشونت مي دادم چون انطوري سخته
هر اشكالي داشتي بگو كجاش گير كردم تا برات كامل توضيح بدم مشخصات كامل كامپيوترت را بده
اون عكسي كه زيرش خط كشيدم كابل IDE هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينهم نقشه مادربرد

IVAN
01-11-2005, 05:57
سلام به دوست عزيزززززززززززززززز و خوب خودم
دمت گرم داره يه چيزايي حاليم ميشه فقط اگه تونستي چندتا عكسه ديگه هم بذار
من دي وي دي رايتر دارم ولي به علت اينكه يه حجم زيادي سي دي رو بايد رايت كنم ميخوام دي وي دي رايتر رو دربيارم و سي دي رايتر به جاش وصل كنم
در مورد slave و master اگه اشتباه نكنم تو تنظيمات مادربورد معلومه منم ديدم كه دي وي دي رايترم master هست
و دي وي دي رامم همslave
مادربوردم IWil P4Se هست
و يه سوال اينكه ميشه فيشهاي رايترم رو دربيارم و عينا به سي دي رايتر وصل كنم يعني اصلا ايرادي نداره و تفاوتي نميكنه
ودر آخرم خيلي ازت تشكر ميكنم كه به سوالم جواب دادي
فقط اين تاپيكو يادت نره چون بازم ازت سوال دارم(آخه استاد سوال پرسيدنم :laughing: :laughing: )
قربانت ممنون

Lord_theOne
01-11-2005, 08:43
ما اينجا گشنه سوال پاسخ دادنيم البته اگه بلد باشيم
منظورت اينه كه مي خواهي دو ي ويدي رايترت را در بياري و سي دي رايترت را وصل كني با همون كابلها؟
هيچ اشكالي نداره البته اگر هيچي وصل نيست يعني فقط سي دي رايتر مي خواهي وصل كني سعي كن سي دي رايترت را Master كني بهتره توي لود اكس پي هم تآثير ميزاره مي گي نه امتحان كن يك بار با Slave بيا بالا يك با رهم با Master ببين لود كدومشون زودتره؟

سوال ديگه اي هم داشتي در خدمتم
البته لود كش پي بيشتر به Slave و Master هارد بستگي داره ولي توي رايتر هم مي تونه تآثير داشته باشه كم يا زياد
گفتم اگر يكي داشته باشي دوتا داشته باشي ديويدي را Master بزار
قربانت لورد كوچولو

IVAN
02-11-2005, 05:29
سلام به آقا لورد عزيز
خوبي دوست عــــــزيز
ممنون
اگه مشكلي داشتم بهتون پي ام ميزنم
قربانت هادي كوچولو(بذار منم كم نيارم :laughing: )

Lord_theOne
02-11-2005, 09:46
طريقه نصب CPU 775 Pine اينو يك نگاهي بكن بدردت مي خوره البته شركت MSI يك خنك كننده گذاشته كه مادربردهاي ديگه اينو ندارن يك چيزه پلاستيكي هست